PDA

View Full Version : Menstruacija nakon poroda

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7

linazg
30.07.2009., 10:57
da li je moguće da sam već dobila prvu menstruaciju? naime, prije nekih pola sata mi je ispao nekakav komad veličine 4 cm i dosta debeo oko 2,3 cm, i nakon toga svjetlocrveno krvarenje. do sad sam imala smećkasti iscjedak. dojim normalno a rodila 25.6.

draga, tako je bilo i surlici...prestalo kakti krvarenje i nakon skoro tjedan dana ispalo nešto tako kao i tebi :mig:

meni je prije tjedan dana u dva navrata ispala, kako je netko rekao, ''teniska loptica'' http://www.smilies.4-user.de/include/Eklig/smilie_iek_030.gif (http://www.smilies.4-user.de)

Cro_Heidi
30.07.2009., 16:17
ja sam dobila 2ipo mjeseca nakon poroda :( :(

maza1
30.07.2009., 17:36
ja još nisam dobila, p.ima 8 mj. dojim. da li ima koja da je zatrudnjela a nije dobila prvu mengu? kako znati da si trudna ak se to desi, kakvi su simptomi? dal ste skužile tek kad se beba počela micati ili je beba odbijala ciku ili su počele mučnine?

maza1
30.07.2009., 17:37
draga, tako je bilo i surlici...prestalo kakti krvarenje i nakon skoro tjedan dana ispalo nešto tako kao i tebi :mig:

meni je prije tjedan dana u dva navrata ispala, kako je netko rekao, ''teniska loptica'' http://www.smilies.4-user.de/include/Eklig/smilie_iek_030.gif (http://www.smilies.4-user.de)

to su lohiji nije menga

cukerino77
30.07.2009., 21:39
uuuuu bed, vecina vas je napisala da st edobile cca mjesec-dva poslije...sad tek vidim koliko imam srece..mala ima skoro 16 mjeseci i jos nista, dojim je.bilo bi super kad bi potrajalo jos bar do kraja ljeta tih mjesec dana da se mogu mirno kupati....

micamacazg
30.07.2009., 22:18

a jesi imala bolove kao kad dobiš mengu? mene je tak 2 dana frkalo dok to nije izašlo van :ne zna:

larazg
31.07.2009., 08:01
jedno infantilno pitanje.. danas mi je 46 dana od poroda i nekako si mislim da je krenula menga :ne zna: nekakav sukrvičasti iscjedak je osvanuo danas na gaćicama.

Sad me zanima nešto.. pa kao mogu dobiti mengu ako dojim i ako je to odista menga znači i ako dojim mogu ostat nanovo trudna :ne zna:

znam da zvučim kao da sam sa planine sišla ali ja niš ne kužim :confused:

smvra
31.07.2009., 08:06
jedno infantilno pitanje.. danas mi je 46 dana od poroda i nekako si mislim da je krenula menga :ne zna: nekakav sukrvičasti iscjedak je osvanuo danas na gaćicama.

Sad me zanima nešto.. pa kao mogu dobiti mengu ako dojim i ako je to odista menga znači i ako dojim mogu ostat nanovo trudna :ne zna:

Ma dajte žene nije valjda da dojenje koristite kao kontracepciju? :confused:

larazg
31.07.2009., 08:11
Ma dajte žene nije valjda da dojenje koristite kao kontracepciju? :confused:

ma jebaji ga ne koristim ga ali baš prije dva dana u nekoj USA knjizi čitala dok se doji u pravilu nema menge..
i sad danas ovo....:ne zna::confused:

šok mi je ..kužiš ?! a sad ako znaš odgovor lijepo te molim da odgovoriš :)

Hvala

smvra
31.07.2009., 08:20
ma jebaji ga ne koristim ga ali baš prije dva dana u nekoj USA knjizi čitala dok se doji u pravilu nema menge..
i sad danas ovo....:ne zna::confused:

šok mi je ..kužiš ?! a sad ako znaš odgovor lijepo te molim da odgovoriš :)

Hvala

Ne bih znala stvarno. Ali, znam da su mnoge zaglavile dok su dojile, pa nisu na vreme uradile testove. Posle toga jedino mito ginekologu ili Holandija.

blablica
31.07.2009., 08:32

no way. nikakvo dojenje nije kontracepcija :nono: pa čak ni tzv. ekološko dojenje.
a možeš ostat trudna i bez menge, jel.

larazg
31.07.2009., 08:34
pa jeste li vi dojile iimale mengu? ova knjiga laže.. spalit ću ju :mad:

blablica
31.07.2009., 08:37

ja sam dobila nakon točno 2 mj. :o
moja frendica ostala trudna nakon 10 mj. , nije imala mengu.

maza1
31.07.2009., 08:57
ja još nisam dobila, p.ima 8 mj. dojim. da li ima koja da je zatrudnjela a nije dobila prvu mengu? kako znati da si trudna ak se to desi, kakvi su simptomi? dal ste skužile tek kad se beba počela micati ili je beba odbijala ciku ili su počele mučnine?

jel ima koja da joj se to desilo?

marcipanka
31.07.2009., 09:20
ja još nisam dobila, prošlo je 3 mjeseca od poroda:o

ali, svako malo ko da imam neke pms-simptome. ili sam ja zaboravila kako to sve ide pa si umišljam :misli:

:confused::ne zna:

tropical
31.07.2009., 09:24
hej lara! ja sam si to ovak protumačila- svako je tijelo i hormoni drugačiji, ali meni se čini da one koje isključivo doje kasnije dobiju. bar sam si ja tak to zaključila. frendica je dobila kad je uvela dohranu sa 5,5 mjeseci. ja doduše sam tek 1.7. ove god dobila prvu, dakle 12,5 mjeseci nakon poroda. ali mi se nasisavamo oduvijek, do 7. mj. je samo sisao a i kasnije je više sisao nego jeo. i dan danas će radije posisati nego nešto pod kljun ubaciti

blablica
31.07.2009., 09:44
hej lara! ja sam si to ovak protumačila- svako je tijelo i hormoni drugačiji, ali meni se čini da one koje isključivo doje kasnije dobiju. bar sam si ja tak to zaključila. frendica je dobila kad je uvela dohranu sa 5,5 mjeseci. ja doduše sam tek 1.7. ove god dobila prvu, dakle 12,5 mjeseci nakon poroda. ali mi se nasisavamo oduvijek, do 7. mj. je samo sisao a i kasnije je više sisao nego jeo. i dan danas će radije posisati nego nešto pod kljun ubaciti

ja sam isključivo dojila... čak sam kasnije saznala da je to bilo ekološko dojenje ustavri (dok nisam pročitala, nisam ni znala kaj je to) :lol:
velim, 2 mjeseca nakon poroda :o

tropical
31.07.2009., 10:28
a koji je to k.. ekološko dojenje? odem guglat

lehaha
31.07.2009., 13:26
Pa možeš ti ostati trudna i da nisi dobila mengu. Naime, ide prvo ovulacija a tek nakon nje menga. Tak da...pamet u glavu i pazi kaj radiš :mig:.

Ja sam dobila nakon 6 tjedana, dojila sam i još dojim. Čula sam da nekim ženama se drastično smanji količina mlijeka, meni nije jer sam se tad intenzivno izdajala nakon svakog podoja pa mi je kad je trebalo bilo taman jer sam zapravo imala viška.

lehaha
31.07.2009., 13:28
a koji je to k.. ekološko dojenje? odem guglat
To ti je ono kad si na raspolaganje od 0-24 u krevetu da se beba prišteka kad hoće dan i noć. Ukratko. Pretpostavljam da imaš par slugu koji rade sve ostalo.

Tatsha
31.07.2009., 13:49
6 i po mj i još nisam dobila :cerek:

blablica
31.07.2009., 14:00
To ti je ono kad si na raspolaganje od 0-24 u krevetu da se beba prišteka kad hoće dan i noć. Ukratko. Pretpostavljam da imaš par slugu koji rade sve ostalo.

ajd proguglaj :mig:
kažem, ja nisam ni znala kaj je to dok nisam čini mi se baš ovdje naišla na pojam ekološkog dojenja i velim- u jbt, pa to sam ja radila.

ne, nisam imala slugu, sama sam sve radila :raspa: bez ičije pomoći, jer živim u drugoj državi.

mandy
31.07.2009., 14:02
lara većina žena koja doji nema M duže vrijeme....
al dojenje nikako nije sigurno kao sredstvo kontracepcije jer neznaš kad ovuliraš, a to može biti mjesec dana nakon poroda a može i za 20 mj nakon poroda..

ekološko dojenje je samo i isključivo dojenje, bez sokova, vode..

ja poznajem curu kojoj se dogodila trudnoća prije prve M..malac je imao godinu dana, njoj se počelo vrtiti, mislila da je opet željezo prenisko a kad ono trudna..:)

ja sam svoju dobila 8 mj nakon poroda a znam cure koje su više od 20 mj bile bez (sve dojilje), a ima i onih koje i uz dojenje dobiju brzo poslje poroda..nema pravila

meni je gin na pregledu 4 mj nakon poroda rekao da M neće skoro jer endometrij još nije dovoljno zadebljan...(ja sam imala kao neku M, ali jako oskudno krvarenje što je on objansio da se može javiti od prevelike doze prolaktina)

blablica
31.07.2009., 14:09
lara

bez dude i sl.

SummerNight
31.07.2009., 14:14
.

Sta nije i bez dude? Da cim zakmecka turis cicu u usta? :ne zna:

mandy
31.07.2009., 14:21
da, zaboravila napisat dude, bočice...ugl ako samo i isključivo cica onda je ekološko..:)

lehaha
01.08.2009., 15:19
ajd proguglaj :mig:
kažem, ja nisam ni znala kaj je to dok nisam čini mi se baš ovdje naišla na pojam ekološkog dojenja i velim- u jbt, pa to sam ja radila.

ne, nisam imala slugu, sama sam sve radila :raspa: bez ičije pomoći, jer živim u drugoj državi.
Pa proguglala sam i osim non stop dojenja, koje uključuje spavanje s djetetom i po noći i po danu isto tako savjetuju da se izbjegavaju i posjete jer se tako možda ometa ritam. Isto izbjegavati sve što razdvaja mamu i bebu. Zaključak moj je non stop u krevetu a po kući nek radi netko drugi. Ja jesam isključivo dojila, mala je većinom spavala s nama u krevetu, dudu je tek dobila poslije 6 tjedana jer prije nije htjela, a ja sam unatoč svemu ovome dobila mengu točno 6 tjedana i 1 dan nakon poroda. Moglo bi se reći da sam ekološki dojila ako izuzmemo jednu bočicu izdojenog dnevno da se ja naspavam 3-4 sata u komadu. Al s obzirom da je u pitanju bočica onda sam neekološka dojilja.

blablica
01.08.2009., 15:35
Pa proguglala sam i osim non stop dojenja, koje uključuje spavanje s djetetom i po noći i po danu isto tako savjetuju da se izbjegavaju i posjete jer se tako možda ometa ritam. Isto izbjegavati sve što razdvaja mamu i bebu. Zaključak moj je non stop u krevetu a po kući nek radi netko drugi. Ja jesam isključivo dojila, mala je većinom spavala s nama u krevetu, dudu je tek dobila poslije 6 tjedana jer prije nije htjela, a ja sam unatoč svemu ovome dobila mengu točno 6 tjedana i 1 dan nakon poroda. Moglo bi se reći da sam ekološki dojila ako izuzmemo jednu bočicu izdojenog dnevno da se ja naspavam 3-4 sata u komadu. Al s obzirom da je u pitanju bočica onda sam neekološka dojilja.

onda ja fakat ne znam kak sam to sve stigla ak veliš da trebaju sluge za to. a picajzla sam :raspa:

i da, nisam ja svjesno provodila to ekološko dojenje, već sam dosta kasnije naletjela na taj tekst, negdje kad je bila 6 mj. pa sam se nasmijala u stilu - gle, pa to sam ja radila.

a dobila sam mengu 2 mj. nakon. pa sad, :ne zna:

crnarupa
01.08.2009., 21:17
ja još nisam dobila a bebi je punih 11 mjeseci, ljepotaaaaa....
dojim naravno i to non stop, prvih 6 mj isključivo dojenje.

lehaha
01.08.2009., 21:48
onda ja fakat ne znam kak sam to sve stigla ak veliš da trebaju sluge za to. a picajzla sam :raspa:

i da, nisam ja svjesno provodila to ekološko dojenje, već sam dosta kasnije naletjela na taj tekst, negdje kad je bila 6 mj. pa sam se nasmijala u stilu - gle, pa to sam ja radila.

a dobila sam mengu 2 mj. nakon. pa sad, :ne zna:

Dobro, i da zaključimo, nama ekološko dojenje nije pomoglo da ne dobijemo mengu. Jel tak?

Ja sam temu čitala dok sam bila trudna i razmišljala kak je to super, al u stvarnosti nije išlo.

njasa
01.08.2009., 21:57
ja prve stvari dobila nakon godine dana. nakon toga sam jos 4 iseca dojila i imala sam neredovite menstruacije. a sad odkad vise ne dojim, sve ok. cak me manje boli nego prije :)

the redCat
01.08.2009., 22:07
Ja se osjećam kao neki svemirac kad čitam, ja sam krvarila 70 dana nakon poroda i onda je stalo da bih nakon tjedan dana dobila menstruaciju:(
Već sam luda, živim na moru a jučer sam se prvi put ovo ljeto uspjela okupati:rolleyes:
Sad se bojim da nešto nije u redu jer ovo mi se ipak čini malo too much, u pon. idem na UZV, a razmišljam i vaditi krv da vidim da nisam možda anemična od toliko dugog krvarenja (nije bilo jako skroz ali ipak...)

litlle_girl
24.08.2009., 12:26
ja sam sad već lagano zabrinuta :rolleyes:
dobila sam jednu menstruaciju nakon 4 mj od poroda, i od tada ništa. prošlo je već 4 mj... i prije trudnoće menstruacije su mi uglavnom bile na 35 dana razmaka...
ne znam dali da još čekam ili odem kod giničke?? ima li tko sličnih iskustva s menstruacijom :eek:

luna_lana
24.08.2009., 12:45
Imam ja! :)
Ja sam prvu menstruaciju dobila negdje 6 tjedana nakon poroda i imala sam ih 3-4, zaboravila sam bogami, ali nepravilnog razmaka i dosta obilne i nakon toga ništa, a evo mališa ima godinu dana. :ne zna:
Ja isto razmišljam da odem gin. međutim bila sam u 11 mj lani i sve je bilo ok, papa uredan, nema nikakve upale ni ičega i rekla mi je kontrola za godinu dana.
Ja si mislim da je kod mene razlog izostanka menstruacije taj što još uvjek dojim, mali doji bar još 3/dan...:ne zna:
Ako nije to, neznam šta drugo može bit...jedino možda nešto hormonski...:ne zna:
Jel ti dojiš?

Neroslava
24.08.2009., 12:46
Ja sam imala razmak preko mjesec i pol između prve i druge menge nakon poroda. Nije dugo ko tebi, al nije ni 28 dana, pa zaključujem da se hormoni još nisu unormalili i da treba neko vrijem da sve profunkcionira po starom. Ako te brine, odi kod ginekologa ili nazovi i pitaj (jer tu ćeš čut 100 različitih iskustava kad je sve to tak individualno). Dojimo i dalje, al to i tak nema previše veze...

litlle_girl
24.08.2009., 12:51
luna, još uvijek dojim.. ja sam mislila da im uopće neće doći dok dojim, al eto to jednom došlo i prošlo :mig: sad jednino mogu čekati :rolleyes:

mandy
24.08.2009., 12:59
little girl ja sam 4 mj nakon poroda dobila M al zapravo nije bila M...gin mi je na pregledu poslje (jer je rekao da dođem opet nakon prve M) da neće još doć jer endometrij nije dovoljno zadebljan...i prava je došla tek nakon još 4 mj...

ovo krvarenje može biti i od prevelike količine hormona za dojenje..bar je meni gin rekao da je vjerojatno zbo toga

chiquita
24.08.2009., 21:18
žene, a kod mene je obrnuta situacija - meni će sad biti 9 mjeseci od poroda i ja još uvijek nisam dobila mengu. dojim još uvijek.
znam da će sad mnoge reći blago tebi, šta ti hoćeš, bla bla :zubo: al malo koja tako dugo nije dobila mengu, zar ne?

kad sam bila na pregledu 3 mjeseca poslije poroda rekao mi je gin. da su mi jajnici još u stanju mirovanja ali da jedan naginje tome da se probudi i proradi al odtada ništa.

da li da brinem ili ne?

Death-of-Art
24.08.2009., 21:25
žene, a kod mene je obrnuta situacija - meni će sad biti 9 mjeseci od poroda i ja još uvijek nisam dobila mengu. dojim još uvijek.
znam da će sad mnoge reći blago tebi, šta ti hoćeš, bla bla :zubo: al malo koja tako dugo nije dobila mengu, zar ne?

kad sam bila na pregledu 3 mjeseca poslije poroda rekao mi je gin. da su mi jajnici još u stanju mirovanja ali da jedan naginje tome da se probudi i proradi al odtada ništa.

da li da brinem ili ne?
ja ne bih brinula na tvom mjestu. ja očekujem onak da neću dobit mengu barem godinu dana :misli:

makar... bojim se da sam već... u plodnoj fazi...

mandy
25.08.2009., 07:21
chiquita ne brini...2 moje frendice dobile 20 mj nakon poroda...većina njih poslje 10 mj...

nikol55
31.08.2009., 00:03
A ja imam opet jedno pitanje, nije mi se sve dalo čitati od prije, vjerovatno se i spominjalo već...Dakle, imam bebu od 8 mjeseci i još uvijek sisa, ali samo po noći, a ja još nisam dobila mengu...Prije nekoliko dana dobila sam onaj smeđkasti iscjedak, baš kao i prije kad trebam dobiti, i to je potrajalo tri dana i ništa....prestalo....poslije prve trudnoće sam dobila nakon 6 tjedna, a dojila sam... Koliko nakon potpunog prestanka dojenja moram dobiti? Spremam se kod ginića za koji dan, ali svejdno me zanima...nikako ne bi voljela ostati opet trudna tako brzo...

wordstoker
31.08.2009., 14:57
eo i ja dobila vještukaru. 8.5mjeseci....nadah se da ću još koji mjesec, al nula bodova.

nikol, e baš je i meni tak bilo. prije jedno tri tjedna, malo smeđkast iscjedak, u međuvremenu bila kod ginice i onda mi rekla da je to nagovještaj. i eto je.....kao da su me priklali :lol: :lol:

nikol55
31.08.2009., 23:54
Ma nadam se da će i meni tako biti, a inače prije mi je bilo uvijek doslovno "ko da su me priklali", pa mi sad ovo nije na ništa sličilo...ali za svaki slučaj spremam se kod ginica po potvrdu da je sve ok...

Death-of-Art
04.09.2009., 20:03
žene.

dobila sam menstruaciju.

a taman je 5 tjedana od poroda prošlo.
pa nisam izdržala niti čitavo razdoblje babinja.

pa kak???
i btw-dojim. isključivo. bez ikakvih dodataka.

Nova0303
04.09.2009., 20:21
već? :(

ja evo još nisam...sad će 7 mjeseci od poroda...

Death-of-Art
04.09.2009., 20:27
već? :(

ja evo još nisam...sad će 7 mjeseci od poroda...

pa da.

al dojim non stop. i niš mu ne dajem osim sise. i svako malo je na cici. i mlijeka ima dosta jer sam se počela izdajati prije par dana da povećam produkciju.
i niš...danas ja išla do faksa da nešto obavim..i na povratku doma svratim u konzum i vidim da je neki popust pa ajde nakupovala stvari koje će mi trebati i tak i tak...makar nisam imala namjeru ići u kupovanje namirnica...i tak mi se nakupilo dosta toga..i furala sam tri teške vreće do doma...

i dođem doma i vidim nešto smeđe na gaćicama...i prvo sam pomislila da sam si nešto dolje poremetila zbog toga što sam se preopteretila tim vrećama.

i kak je dan prolazio tak se pojavila i krv...

i na kraju sam se sjetila da mi je tak isto bilo kad sam dobila prvu menstruaciju u životu...smeđi rijetki iscjedak...i onda krv. bez ikakvog mirisa.

bemti miša.

al ajd... barem znam na čemu sam.

a ja mislila kak će mi dojenje biti prirodna kontracepcija..hahhahhaa...o jebate.

Nova0303
04.09.2009., 20:31
meni je tako dva tri mjeseca nakon poroda tri puta bilo...
takav iscjedak i malo krvi...i trbuh me zavrtao...mislila
milion posto da su stvari...na kraju ništa... :ne zna:

Leptiric
04.09.2009., 21:02
ja sam bila prokrvarila od stresa dok smo bili u bolnici kad je imala dva mjesca...
srecom, nije se ponovilo...
m jos uvijek nemam... :cerek:

Death-of-Art
04.09.2009., 21:03
meni je tako dva tri mjeseca nakon poroda tri puta bilo...
takav iscjedak i malo krvi...i trbuh me zavrtao...mislila
milion posto da su stvari...na kraju ništa... :ne zna:

ček. oš reć da to nije menga?...

jer mene isto uz to sve bolio danas trbuh. mislila sam da je od onog čaja za bebe :rofl:

Death-of-Art
04.09.2009., 21:04
ja sam bila prokrvarila od stresa dok smo bili u bolnici kad je imala dva mjesca...
srecom, nije se ponovilo...
m jos uvijek nemam... :cerek:

možda sam i ja danas prokrvarila od stresa jer sam ostavila malog samog s tatom. :eek:

Leptiric
04.09.2009., 21:08
možda sam i ja danas prokrvarila od stresa jer sam ostavila malog samog s tatom. :eek:

moze bit... :rofl:

Nova0303
04.09.2009., 21:45
ček. oš reć da to nije menga?...

jer mene isto uz to sve bolio danas trbuh. mislila sam da je od onog čaja za bebe :rofl:

ne mora značiti da je menga...vidjet češ sutra da li će stati...

Lavica02
04.09.2009., 22:45
ja sam u sednom mjesecu bila uvjerena da dolazi ... imala nekakav krvavi iscjedak i curkalo nešto bez veze ... stavila tampon jer smo bili na moru ... dva dana ih stavljala jer ono, bi -nebi .. na kraju ipak ne bi :D ... prošli mjesec dobila (malena je tada bila 6,5 mjeseci), imala ju par dana, ali ne u onoj količini i broju dana kao što sam imala prije trudnoće ...

tindlbel
14.09.2009., 16:21
evo meni stigla M nakon nepuna 2 mj od poroda,i to odmah obilna i luđački bolna,križa me rasturaju noge bole tj., koljena kao da nisu moja a kukovi uh,...mislila sam da će nakon trećeg poroda biti manje bolne ali klinac sve se vratilo,

Gricko2008
15.09.2009., 08:41
nakon 4 i pol mjeseca...baš prava menga, a dojim!

larazg
15.09.2009., 08:44
ja sma procurila nakon 3 mjeseca... i to tako obilno.. iz mene su ispadali komadi jetrica....ja se prepala...

jel to normalno za prvu mengu????????

Death-of-Art
15.09.2009., 09:17
ja sma procurila nakon 3 mjeseca... i to tako obilno.. iz mene su ispadali komadi jetrica....ja se prepala...

pffffff...ajde....meni je 38i dan nakon poroda lijevalo ko iz kabla jebate :rofl:
dva para gaćica sam nosila i dva uloška.
muž se zasrao da nemam možda neko opako krvarenje... al ja sam bila sigurna da je menga jer je imala onaj specifičan "metalni" miris... ne znam kako bih ga opisala, meni je baš metalan. i na kraju se ispostavilo da je uistinu menga jer je prestala... nakon 8 dana!!!!!!! 8 dana!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :eek::eek::eek:

tindlbel
15.09.2009., 09:21

uuu,iz mene lijeva ko iz kabla noćas se tri puta presvlačila i prala,užas,a tek je drugi dan..a boliiii

pipi3108
15.09.2009., 10:38
Ja dobila 5 tjedana nakon poroda,a 4 tjedna sam krvarila od poroda....trajala 5 dana,nisam puno krvarila,sad sam vec trebala opet dobit al jos nisam.....samo mi se od prosle menge svako malo pojavi krvavi trag i to je to...

iva0404
15.09.2009., 10:47
pffffff...ajde....meni je 38i dan nakon poroda lijevalo ko iz kabla jebate :rofl:
dva para gaćica sam nosila i dva uloška.
muž se zasrao da nemam možda neko opako krvarenje... al ja sam bila sigurna da je menga jer je imala onaj specifičan "metalni" miris... ne znam kako bih ga opisala, meni je baš metalan. i na kraju se ispostavilo da je uistinu menga jer je prestala... nakon 8 dana!!!!!!! 8 dana!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :eek::eek::eek:

meni svaka menga od poroda traje 7 dana a rodila sam prije godinu i pol :(

a dobila sam je nakon 5 mj. i više mi nije bolna kao što je bila prije poroda,samo eto zajebava 7 dana

rapadajz
15.09.2009., 15:22
meni je sad 10,5 mj od poroda, a m jos nema. dojimo jos uvijek.

svesami
15.09.2009., 19:53
13 i pol mj. i ništa još! naravno da cicamo još.
nakon 1. trudnoće došla nakon 6 mj., a ovo je fakat dugo.nije da mi fali,al razmišljam o 3. bebi al ako nema menge,nema ni ovulacije...pa čekam..

SummerNight
15.09.2009., 20:39
meni svaka menga od poroda traje 7 dana a rodila sam prije godinu i pol :(

a dobila sam je nakon 5 mj. i više mi nije bolna kao što je bila prije poroda,samo eto zajebava 7 dana
Sta se to mijenja nakon poroda? :confused: Nece mi se valjda produziti! Ja imala tri, maksimum 4 dana, bez bolova i icega. :s

foresst
15.09.2009., 20:56
meni je isto malo duža nego prije..
i puuuno jača..
i buba me :(

Death-of-Art
15.09.2009., 22:14
Sta se to mijenja nakon poroda? :confused: Nece mi se valjda produziti! Ja imala tri, maksimum 4 dana, bez bolova i icega. :s

većina kaže da im se mijenja.
samo što sam ja mislila da nakon poroda menga nije više bolna onima kojima je prije poroda bila bolna.
barem je kod mene tak.
ok...ja nisam imala neke luđački bolne menge, al boljelo me je onak u križima... sad me nekak samo škaklja.
al mi se jačina menge pojačala. arrrrrgh.
al ok ovo je bila tek prva poslije poroda. vidjet ćemo iduću.

cukerino77
16.09.2009., 14:24
evo da se prijavim :)
dobila sam m nakon 2 godine i 2 mjeseca!!!Mala ima godinu i po i dobila sam je tek mjesec dana nakon sto sam je prestala dojiti...prvi dan (koji je inace cesto bio problem) potpuno bezbolan, cetvrti dan me nesto kao boljuckalo (nis strsno) a danas je 5.dan i nadam se da ce mozda stat danas ili sutra....ja prezadovoljna za prvi put!

Usagi
18.09.2009., 07:57
Imam pitanje, a možda nije za tu...

Dakle, prva menga nakon poroda. Užas, curi na sve strane, ne mogu ju obuzdati nikako. Curi ko iz kabla. Ne bli, ali curi neprekidno. Sve jučer promočilo, vani dok sam bila, po noći krevet. Doktorica mi je rekla kad mi ju je najavljivala da je moguće da bude obilnija. Ali nisam očekivala ovoliko obilnu... To je ok? Kako je bilo vama?

mandy
18.09.2009., 08:08
meni su poslje poroda malo obilnije nego prije, ne sjećam se više baš prve kakva je bila

tiki81
18.09.2009., 08:11
ja dobila nakon 2 mj. ništa me ne boli

a prošle sam morala biti pod tabletama od užasnih bolova...

Death-of-Art
18.09.2009., 08:40

Dakle, prva menga nakon poroda. Užas, curi na sve strane, ne mogu ju obuzdati nikako. Curi ko iz kabla. Ne bli, ali curi neprekidno. Sve jučer promočilo, vani dok sam bila, po noći krevet. Doktorica mi je rekla kad mi ju je najavljivala da je moguće da bude obilnija. Ali nisam očekivala ovoliko obilnu... To je ok? Kako je bilo vama?

čini se da je svima tak :rofl:

tina06
18.09.2009., 08:45
Rodila sam prije 3 mjeseca i još nisam dobila mengu jer dojim. Čula sam da uglavnom dođe ako se ne doji po noći,tj.ako dojenje nije konstantno,a ja ne dojim po noći već jedno mjesec i malo više jer mali redovito prespava noć...Pa me zanima jel normalno da je još nemam? ili sam trudna :lol:

tindlbel
18.09.2009., 08:49

isto kao i tebi evo danas se malo smirilo 5 dan....

nena0303
20.09.2009., 14:31
ja sam rodila 27.7!curila sam jedno 2 tjedna dosta i onda se to pretvorilo u smedkasti iscjedak!nakon toga opet sam prokrvarila i ukupno je trajalo 8 dana i onda posve prestalo 47 dan nakon poroda!dok sam krvarila bila sam kod gina i on mi je radio utz i pregled sve bilo ok i on mi je rekao da mu se javim ako mi bas jako krene curit da ce me poslati na ciscenje!meni nakon toga posve prestalo i sad proslo 10 dana kako nemam opet procurim!ima li ko slicnih iskustava?da li se trebam javit ginu ili bi to sad mogla biti prava menstruacija iako dojim?da li se moze pojavit menstruacija nakon samo 10 dana?

Death-of-Art
20.09.2009., 14:36
ja sam rodila 27.7!curila sam jedno 2 tjedna dosta i onda se to pretvorilo u smedkasti iscjedak!nakon toga opet sam prokrvarila i ukupno je trajalo 8 dana i onda posve prestalo 47 dan nakon poroda!dok sam krvarila bila sam kod gina i on mi je radio utz i pregled sve bilo ok i on mi je rekao da mu se javim ako mi bas jako krene curit da ce me poslati na ciscenje!meni nakon toga posve prestalo i sad proslo 10 dana kako nemam opet procurim!ima li ko slicnih iskustava?da li se trebam javit ginu ili bi to sad mogla biti prava menstruacija iako dojim?da li se moze pojavit menstruacija nakon samo 10 dana?

nisam te baš skužila...

dobila si mengu koja je trajala 8 dana?
i onda opet 10 dana nakon toga počela si krvariti? jesam dobro shvatila?

nena0303
20.09.2009., 15:28
da!tocno tako!

Death-of-Art
20.09.2009., 15:30
da!tocno tako!

e ista stvar kod mene.

kaj ti je još ginekolog rekao?
da mu se javiš ako dobiješ opet krvarenje nakon menge?...
trebala bi na čišćenje?

omg. užas. kaj ćemo sad? hoćemo li umrijeti?????

Aeon+
20.09.2009., 15:38
nena,nije to menga.tak je kod mene isto bilo,vec 3-4 mj nista od toga..

nena0303
20.09.2009., 15:58
e ista stvar kod mene.

kaj ti je još ginekolog rekao?
da mu se javiš ako dobiješ opet krvarenje nakon menge?...
trebala bi na čišćenje?

omg. užas. kaj ćemo sad? hoćemo li umrijeti?????

ma ne!onda sam krvarila pa je rekao ako pocne jako da mu se javim ali meni bilo stalo i danas proslo 10 dana opet pocelo!probat cu ga nazvat sutra da vidim sta ce reci!mislila sam pricekat koji dan da vidim hoce se smirit!pa necemo valjda nakon svega jos i na ciscenje!uzas!rekao je da je mozda ostao sitan komadic koji se ne moze vidjeti ultrazvukom ali ja mislim da je sta ostalo da bi nas i bolilo to svi kazu a i ne bi prestajale curit!mozda se jos cistimo!bas me strah tog ciscenja i sama sebe tjesim da je sve ok!koliko ti dugo curis?jesi isla na pregled?

nena0303
20.09.2009., 16:00
nena,nije to menga.tak je kod mene isto bilo,vec 3-4 mj nista od toga..

koliko ti je trajalo krvarenje kad tako procuris?

Žare 23
20.09.2009., 16:29
Meni je pošto sam rano prestala dojiti ,na žalost, došla točno 3 mj. nakon poroda. I ne mogu vjerovati da mi svaki put točno na vrijeme dođe. Inače kažu da menga zna biti nepravilna nakon poroda...

Aeon+
20.09.2009., 16:33
To je meni tako bilo nekih 3 ipol,mozda cak 4 mj. Prvo sam krvarila preko 40 dana,pa je par dana bilo mir,pa krvarim nekih tjedan dana,pa opet 10-15 dana nist,pa opet krene... :rolleyes: ugl,dosta dugo,I otada nista.sad je 7 mj od poroda,mali jos intenzivno sisa. Nadam se da jos neko vrijeme nece biti menge,bas mi ovako lijepo :cerek:

nena0303
20.09.2009., 16:41
To je meni tako bilo nekih 3 ipol,mozda cak 4 mj. Prvo sam krvarila preko 40 dana,pa je par dana bilo mir,pa krvarim nekih tjedan dana,pa opet 10-15 dana nist,pa opet krene... :rolleyes: ugl,dosta dugo,I otada nista.sad je 7 mj od poroda,mali jos intenzivno sisa. Nadam se da jos neko vrijeme nece biti menge,bas mi ovako lijepo :cerek:

e tako je i meni!onda je to to!

llely
20.09.2009., 22:26
da se i ja prijavim .. nakon 6 tjedana i 4 dana u petak stigla menga .. :(

danas 3. dan curim ko mutava, ali uz jednu jako dobru novost - NIŠTA NE BOLI !!!! :cerek: :cerek: :cerek:

prije trudnoće su me razarale menstruacije..sada ništa .. nadam se da će tako i ostati dalje :D

Žare 23
21.09.2009., 11:13
da se i ja prijavim .. nakon 6 tjedana i 4 dana u petak stigla menga .. :(

danas 3. dan curim ko mutava, ali uz jednu jako dobru novost - NIŠTA NE BOLI !!!! :cerek: :cerek: :cerek:

prije trudnoće su me razarale menstruacije..sada ništa .. nadam se da će tako i ostati dalje :D

Tako su i mene boljele..:eek: strašno. A sada ne boli ništa! :)

llely
21.09.2009., 12:11
Žare zar to nije divno :cerek: :cerek:

ništa ne boli .. ja se samo nadam da će tako biti i dalje .. bezbolno :D

ana_st
21.09.2009., 12:39
meni stigla 72 dana nakon poroda, prije ubijale a sad ih i ne osjetim.
e da, malac je dojen pa mislim 232 puta noću i isto toliko danju pa eto nije odgodilo crvene ratnike

Ferrari-Ficho
15.10.2009., 11:43
Drage mame, kad ste dobile menstruaciju poslije poroda, je li ciklus nalikovao onome prije trudnoće, je li se odmah stabilizirao...?
Meni je poslije prve trudnoće blaženstvo bez menstruacije trajalo 5 mjeseci s time da se dolazak dotične pojavio sa prestankom dojenja- točno se poklopilo. Ciklusi su od početka bili redoviti, puno bolje nego prije trudnoće, krvarenja jednako obilna, samo manje bolna. Taj porod bio je carskim rezom.
Ovaj put je sve proteklo prirodno. Ima li to ikakve veze ili utjecaja? Kakva su vaša iskustva?

~Scarlet~
15.10.2009., 11:52
Ja sam isto rodila carskim. Prva menstruacija mi je bila cca 4.5 mj nakon poroda. Ciklusi su mi redoviti, cca svakih 28 dana (prije poroda svakih 21 dan). Jednako obilne, ali isto manje bolne.:cerek:

bula&pupa
15.10.2009., 11:57
ja sam dobila prvu menstruaciju čim sam prestala dojiti, možda pet dana nakon toga, sad čekam drugu mengu

ane_007
15.10.2009., 12:01
ja ju još nisam dobila

mama0510
15.10.2009., 12:05
nakon 3mj oba puta tocna ko sat dojenje prvi put trajalo 1.9g
a drugo jos traje

mikamika
15.10.2009., 12:06
a meni se pojavilo par kapljica a još dojim, malena ima 8 tjedana

Tatsha
15.10.2009., 12:28
prva sad s bebinih 9mj skoro, bila je ubitačna- 2 i po dana svakih 2 sata tamponi su ispadali van koliko sam krvarila, trajalo sve skupa 5 dana, i sad je taman stala, hvala ti bože

zaručena
15.10.2009., 13:30
27 dana nakon poroda imam izgleda menstruaciju :misli: toliko mi inače traje ciklus, 27 dana. moguće da je menga već? i prije cca 2 tjedna probadalo me u lijevom jajniku. ovulacija? već? blago meni :bonk:

stihaa
15.10.2009., 13:32
Meni šest tjedana po porodu (vaginalnom) došla:(. Iako sam dojila. Ciklusi neuredni, ali ne duži već kraći od 28 dana, a menstruacije i ovulacije bolnije.

babybum
15.10.2009., 13:33
dobila sa 4,5mj. i dalje dojim, i mogu reč da me uopće nije bolila inaće sam prvi dan morala popit ketonal, nadam se da će tako bit i dalje, trajala je 3-4 dana i srednje jaka kao i prije

zoro007
15.10.2009., 13:41
dobila sedam tjedana nakon (vaginalnog) poroda unatoc dojenju svako dva sata..

mandy
15.10.2009., 13:44
može i ne mora biti...
ja sam imala krvarenje 30 dana sa povremenim prestancima pa bi opet počelo..
nakon 4 mj sam opet dobila krvarenje i uvjerena da je M otišla na pregled kod gina jer je rekao da dođem nakon prve M..i on mi je rekao da endometrij još nije dovoljno zadebljan i da je to krvarenje uzrokkovano povišenom razinom hormona za dojenje...i do M. 8 mj nisam dobila M

tina06
15.10.2009., 15:45
Pitanjce :D
Jučer pričam s mamom tako i ona mene pita jesam dobila mengu otkako sam rodila. Ja kažem nisam (rodila prije 4 mjeseca) jer dojim. Na to ona veli da to nema nikakve veze i da sam trebala dobiti nakon cca 2 mjeseca max.
I ona je dojila i tako je uvijek dobila.
I šta sad? Jesam trebala dobiti? Trudna nisam 100 % :D a dojim redovno,samo ne po noći :confused:

snow
15.10.2009., 16:01
Dobit ćeš kad dobiješ ;) nema pravila
Moj mali je skoro 10 mjeseci pa još uvijek ništa. Isto dojim.
Moram priznati da mi uopće ne fali :D

tina06
15.10.2009., 16:03
Dobit ćeš kad dobiješ ;) nema pravila
Moj mali je skoro 10 mjeseci pa još uvijek ništa. Isto dojim.
Moram priznati da mi uopće ne fali :D

Pa znala sam da nisam ja luda i pokidana :rofl:
Oooo,ni meni ne fali! Ni najmanje! :rofl:

imi18
15.10.2009., 16:04
pa vidis po temi da svaka drugacije dobiva :D
nisam ni ja jos dobila, makar je bilo par kapi prije par tjedana, al je ostalo na tome :s

Inica
15.10.2009., 20:01
Ja mislim da je kod mene zatišje pred buru. Prvo me je prije dva tjedna rasturao donji dio trbuha od bolova, onda sam imala prije par dana sve znakove pms-a, a jutros je krenula nekakva sukrvica, no skroz lagano. Obzirom da sam imala ful obilne i bolne menge, strah me i pomislit što slijedi... :eek:

Kakadu
15.10.2009., 20:09
Meni stigla 9 mjeseci nakon poroda. Čitajući ovu temu, oboružala se velikim noćnim ulošcima (i prije poroda su mi bile obilne), kad ono - diskretna, damska menga :D. Noćne uloške nisam ni pipnula.

Inica
16.10.2009., 16:41
Ja mislim da je kod mene zatišje pred buru. Prvo me je prije dva tjedna rasturao donji dio trbuha od bolova, onda sam imala prije par dana sve znakove pms-a, a jutros je krenula nekakva sukrvica, no skroz lagano. Obzirom da sam imala ful obilne i bolne menge, strah me i pomislit što slijedi... :eek:

Bila sam u pravu, jutros sam prokrvarila, 6 mjeseci i 6 dana nakon poroda. Još uvijek dojim. Trbuh me jako boli, no krvarenje i nije obilno koliko sam očekivala. :)

zaručena
16.10.2009., 17:04
meni se smirilo tako da izgleda ipak nije

chiquita
16.10.2009., 17:10
moj mali ima 10 mjeseci i par dana a ja još uvijek nisam dobila mengu.

mandy
16.10.2009., 18:03
tina ja sam dobila nakon 8 mj a imam 2 frendice koje su tek nakon 20mj (jedna 21 jedna 24 mj) od poroda dobile M

BlackLotus
16.10.2009., 18:58
ja za sad nisam dobila (3mj i 12 dana), al nešto me prije 2 tjedna probadalo na desnoj strani trbuha pa sve čekam oću li ovih dana dobit il ne
nadam se da neću..
još dugo :zubo:
(al bez pomoći novog plusića :rofl:)

lana1313!
16.10.2009., 19:03
ja za sad nisam dobila (3mj i 12 dana), al nešto me prije 2 tjedna probadalo na desnoj strani trbuha pa sve čekam oću li ovih dana dobit il ne
nadam se da neću..
još dugo :zubo:
(al bez pomoći novog plusića :rofl:)

:lol: :lol: :lol:

ja isto nisam jos dobila,i ne fali mi menga. i slazem se s ovim sta kazes! :rofl:

pipi3108
17.10.2009., 08:51
Ja ne dojim,jednu mengu sam sredinom 8. mjeseca a drugu jos nisam dobila :misli:

maserka80
17.10.2009., 11:29
ja dojim,i evo skoro 4 mj ništa
iako me zadnjih nekoliko dana,ma ustvari i više od tjedan dana boli u donjem dijelu trbuha,pa u gornjem,pa imam prištić na licu,ali menga ne dolazi...
ma ko je šiša taman mi fino ovako,ko će opet se boriti s ulošcima,ionako kad sam rodila skoro 40dana sam ih nosila dosaaaaaaaadili su mi :)

setzerka
17.10.2009., 11:32
nisam ni ja dobila vec 4 mjeseca. prestala dojiti prije mjesec dana. koja uzivancija :cheer:

sijandraffm
19.10.2009., 14:49
ja sam dobila opet krvarenje:(zadnja menga mi je prosla prije tijedan dana, trajala mi je dosta dugo, jedno 7 dana, inace mi prode za 4,5.
inace mi je do sad bilo sve uredno, prvu dobila nakon 6tjedan poslje poroda, do sad:confused:bas mi je kao menga, nije slabo . sad sam se opet prepala, odma mislim bog zna sto:eek::(

jeli netko od vas imao takva krvarenja ???
dojim.
trebam li juriti doktoru ???:(

tina06
19.10.2009., 19:24
ja sam dobila opet krvarenje:(zadnja menga mi je prosla prije tijedan dana, trajala mi je dosta dugo, jedno 7 dana, inace mi prode za 4,5.
inace mi je do sad bilo sve uredno, prvu dobila nakon 6tjedan poslje poroda, do sad:confused:bas mi je kao menga, nije slabo . sad sam se opet prepala, odma mislim bog zna sto:eek::(

jeli netko od vas imao takva krvarenja ???
dojim.
trebam li juriti doktoru ???:(

Nisam imala takvih iskustava,ja još nisam dobila menstruaciju i isto dojim,ali na tvom mjestu bi svakako otišla kod doktora i pitala šta se događa.:mig:

azrijela
20.10.2009., 09:58
Mi smo na pocetku kombinirali dohranu i dojenje, jer nisam imala dosta mlijeka..sada smo vec kojih mjesec..mjesec i pol samo na mlijeko :)
Bila na pregledu kod svoje doc 2 mj nakon poroda, napravili papa test i vaginalni uzv..sve ispalo ok..rekla je da ocekujem mengu, da se ne zna kada bi se mogla pojaviti, koliko ce trajati i sl. i da se obicno zenske zeznu i to sto nisu dobile mengu koriste kao zastitu..sto nije dobro..osim ako ne namjeravate opet ostati trudni :) :)
Dobila mengu 3 mj nakon poroda :( ..nije da mi je nedostajala :) :)
I sada opet zivim zajedno s njom :) i cekam sljedecu trudnocu da opet uzivam :) hmm, bez nje :) :)

Nova0303
22.10.2009., 16:41
curke...kad ste dobile prvu mengu da li ste pnu iduću dobili redovito...
ja sa dobila prvi put prošli mjesec...7 mjeseci nakon poroda...prije bi dobivala
svakih 23-24 dana a sad je evo prošlo već 29 dana...

mala vjeverica
22.10.2009., 22:37
ja sam dobila nakon 2 mjeseca, jar zašto bi ja bila te sreće pa bila mirna neko vrijeme...bleeeee....a dojim...i prije mi je bila na 28 dana sad je na 30...al ak niš drugo idem stavit spiralu hihihihi...pa sam mirna.....(da znam da nije 100% sigurno,al bar nešto, pilule ne smijem)....

MalaLola
25.10.2009., 22:44
Eto i mene posjetila gospođica mensturacija, nakon 8 i nešt sitno mj. od poroda.
Fina neka, s dnevnim ulošcima ju prebolijevam :D
Nit boli, nit curi kako treba, al bitno je da je počela spotingom ko i sve one prijašnje, davne, jebote, kad sam uopće zadnji put imala, već mi je ulošcima isteko rok trajanja :lol:

Athina
26.10.2009., 10:56
ja jos nisam dobila, a mali ce u petak napunit godinu dana... jos dojim :kava:

nije da mi fali, ali sta nije to malo dugo... sutra idem na pregled i kad me ginicka pita datum zadnje menge, bit ce :eek:

vjestica35
29.10.2009., 09:28
Meni je sada šest tjedana nakon poroda i imam osjećaj da mi je već menstruacija došla, danas sam vidjela par kapi krvi na ulošku i onda dalje ništa, a baš sam se sutra spremala na pregled kod ginekologice. Da nisam napisala da dojim, totalno mi je to nevjerojatno, sada nisam sigurna da li da idem sutra na pregled ako bude par kapljica ili ne.

ana:)
31.10.2009., 20:22
eto, nakon 7 mjeseci stigla menga i mom uživanju bez nje došao je kraj! :( fuj bljak :(
a tako je bilo lijepo, skoro godinu i pol bez menge, divota!

čula sam od nekoliko žena da nakon poroda više ne bole, nadam se da će tak i kod mene biti. prije čim je došla bilo je prestrašno a sada ima jedno 2 sata da je došla i boli me trbuh ali neuporedivo s onim kak je to nekad izgledalo. ako ovako ostane, ja presretna! :top:

pink5
31.10.2009., 20:47
Meni je sada šest tjedana nakon poroda i imam osjećaj da mi je već menstruacija došla, danas sam vidjela par kapi krvi na ulošku i onda dalje ništa, a baš sam se sutra spremala na pregled kod ginekologice. Da nisam napisala da dojim, totalno mi je to nevjerojatno, sada nisam sigurna da li da idem sutra na pregled ako bude par kapljica ili ne.

ja otišla 50 dana nakon poroda,40 dana krvarila pa menga. Rekao mi da dođem bez obzira što imam mennu,pregledao ultrazvukom i to je to

01.11.2009., 22:31
ja dobila jučer 7mj nakon poroda i to ide i ide i ide ko ludo, najbolje bi bilo da cijeli dan presjedim na wc-u :rolleyes:
jel normalno da to tak ludo curi? kaj bum sad nadoknađivala kaj godinu i pol nije curilo? :rofl:

Usagi
02.11.2009., 05:56
ja dobila jučer 7mj nakon poroda i to ide i ide i ide ko ludo, najbolje bi bilo da cijeli dan presjedim na wc-u :rolleyes:
jel normalno da to tak ludo curi? kaj bum sad nadoknađivala kaj godinu i pol nije curilo? :rofl:

Je, to je normalno. I meni je tako curilo da nisam mogla s djetetom u šetnju. Sad mi treba treća doć, baš me zanima jel bu kaj slabije bilo. Kod mene nema uloška koji zaustavlja slapić kad krene. Po noći sve promačem. Gačurde mogu komotno bacat. Ali preko dana prosjedim dobar dio na wc-u. Divota jedna.:mad:

Death-of-Art
02.11.2009., 08:11
meni kasni menga.
idem po test u apoteku.

ehm... ne znam jel bi bila :mad: ili :D

:misli:

mandy
02.11.2009., 10:32
moguće da ti kasni jer se još ciklus nije ustalio...meni je bila dosta poremećen ciklus poslje poroda...3 mj bi dolazila 1. onda stanka do 15. pa par mj dolazi 15, i tako do sad :D

i ja radila test kad je malac imao 18 mj al je bio negativan...iako nisam bila spremna za drugo bilo mi je žao što je - ni sama neznaš u tom trenutku što osjećaš ni što bi htjela osjećat...samo zbunjenost :)

Death-of-Art
02.11.2009., 10:48
moguće da ti kasni jer se još ciklus nije ustalio...meni je bila dosta poremećen ciklus poslje poroda...3 mj bi dolazila 1. onda stanka do 15. pa par mj dolazi 15, i tako do sad :D

i ja radila test kad je malac imao 18 mj al je bio negativan...iako nisam bila spremna za drugo bilo mi je žao što je - ni sama neznaš u tom trenutku što osjećaš ni što bi htjela osjećat...samo zbunjenost :)
znam točno o čemu pričaš.

kad sam ja radila prvi put test za trudnoću prije godinu dana bio je negativan (prerano sam ga napravila)...ja sam čitavo vrijeme imala osjećaj da sam trudna..malo me bilo strah da će biti pozitivan..i onda pokazao negativno...a ja umjesto da osjetim olakšanje bilo mi je nekak žao kaj je negativno...
i kad sam napravila test opet za tjedan dana bio je pozitivan. :)

sad mi je jednako.
mislim, prerano mi je da ostanem trudna, rodila sam tek prije 3 mjeseca..fakat mi bi teško bilo sad još trudnoću furati uz ovog divljaka malog koji me crpi maksimalno i psihički i fizički :rofl:
a brijem i da nije zdravo za organizam u tako kratkom razmaku imati trudnoće.

ali opet...pomisao na još jednu bebu... :cerek:

jedan dio mene se boji a drugi dio misli da bi to baš bilo slatko i da mi čak test ispadne pozitivan vjerojatno bih se usrala ko grlica ali bih bila sretna :rofl:

Mama male Sandi
02.11.2009., 12:35
eno san postavila pitanje na nove mame pitaju...dakle ponavljan...nakon 17ipo (ukljucujen trudnocu) miseci dobila menstruaciju koja je trajala 2 dana sa 2 kapi krvi...jel to normalno???do sad mi nije ponovo dosla...

02.11.2009., 13:28
Je, to je normalno. I meni je tako curilo da nisam mogla s djetetom u šetnju. Sad mi treba treća doć, baš me zanima jel bu kaj slabije bilo. Kod mene nema uloška koji zaustavlja slapić kad krene. Po noći sve promačem. Gačurde mogu komotno bacat. Ali preko dana prosjedim dobar dio na wc-u. Divota jedna.:mad:

katastrofa!!!!! ajd javi kad dođe jel se situacija popravlja, plizić :mig:

kiara7
04.11.2009., 09:05
Dobila prvu nakon 6 mj, ne tako bolnu kao inače, trajala standardnih 3 i pol dana, 4. dan imali nezaštićen odnos i meni sad stvari ne dolaze!!!!! Kasne mi 8 dana. Test je negativan, a s obzirom da je prošlo već mj dana od tog odnosa mislim da bi trebao reagirat na betu da sam trudna (osim ako se nije još koji put omaklo :) )

Mene brine jer sam sva napuhana, ko da sam u 6 mj trudnoće, umorna sam i malo mi je muka (a tak mi je bilo i prvi put)...mi bi još jednu bebu, ali ja ne bih odmah sad :(

Kakve su šanse?

kiara7
04.11.2009., 09:07
Da, i još dojim bebicu...s tim da je pred 2 tjedna opet počeo jesti po noći plus bar 3 obroka na ciki preko dana.

kiara7
04.11.2009., 14:42
Eto, ipak sam ih dobila... malo sam tužna :(

mandy
04.11.2009., 16:27
DOA no kad piškiš test? :cerek:

mops0807
04.11.2009., 16:31
mojoj sreci dosao kraj...
dosla je i meni danas-za 6 dana 5mj da sam rodila(iskljucivo dojim)
bas sam se jutros glupo osjecala kada sam vidjela krv..malo zaboravila kako je to:lol:

nena0303
06.11.2009., 08:26
DOAjel imamo novi plusic?daj javi!

Death-of-Art
06.11.2009., 09:23
DOA no kad piškiš test? :cerek:

DOAjel imamo novi plusic?daj javi!

znate kako me sad stegnulo kad sam ovo pročitala. :rofl:

mislim da ću ga danas piškiti makar nisam psihički spremna.

nemam nikakve simptome osim zatvora.
u prvoj trudnoći su mi simptomi bili prečesto piškenje , vrtoglavica i kasnije užasne mučnine....i zatvor koji je trajao samo prvih par tjedana kasnije je to sve bilo very fine :rofl:

idem prvo na faks pa ću usput kupit test za trudnoću makar iskreno... bed mi je ući u apoteku, nositi na sebi dijete staro 3 mjeseca i pitat:
"imate li test za trudnoću?" :lol:
možda da to ipak obavim bez djeteta :rofl:

mandy
06.11.2009., 09:44
bez brige..mislim da je njima u ljekarni prodati test kao i prodati žvake...uopće ne razmišljaju tko dolazi i zašto :)
o tome samo mi razmišljamo :D

vjestica35
06.11.2009., 11:01
Ipak ono nije bila menga nego ostaci čišćenja maternice. Rekla mi je ginička da je sve ok, da bi mogla a i ne moram dobiti uskoro mengu i da koristimo kontracepciju bez obzira što dojim. Ipak se maternica još mora vratiti u normalu.
DOA i jesi li napravila taj test? Nema ti kaj biti bed, moja mama je tak ostala trudna s menom a brat je bio star tri mjeseca.

Athina
17.11.2009., 10:51
evo proslo 12 i po mj od poroda, a ja jos nisam dobila M, bila sam kod gin na ultrazvuku i ona kaze da ni necu uskoro dobiti zbog dojenja i nedostatka masnog tkiva... ako ne dobijem za 6mj ce mi dati terapiju
sad me malo strah, sto ako vise uopce ne dobijem :eek:
ima netko tko je jos duze bio bez M, pa da se tjesim da je to normalno?:rofl:

Mrs.B
17.11.2009., 23:36
evo proslo 12 i po mj od poroda, a ja jos nisam dobila M, bila sam kod gin na ultrazvuku i ona kaze da ni necu uskoro dobiti zbog dojenja i nedostatka masnog tkiva... ako ne dobijem za 6mj ce mi dati terapiju
sad me malo strah, sto ako vise uopce ne dobijem :eek:
ima netko tko je jos duze bio bez M, pa da se tjesim da je to normalno?:rofl:

meni se baš šogorica jučer pohvalila/požalila da nije dobila još a mala joj ima godinu i mjesec dana. ona još jako puno doji, skoro pa isključivo jer mala samo brljavi hranu, nikak da se najede normalnog obroka.

Lunčica
18.11.2009., 08:47
Evo kod mene je proslo vec 15 mjeseci od poroda i menge nema.....a nece ni doci.... mi smo izgleda piknuli onu prvu ovulaciju nakon poroda tako da sam sada 5 tjedana trudna......da se beba nije dogodila menga bi stigla ravno nakon 15 mjeseci.....jos uvijek dojimo:)

kupusichka
18.11.2009., 18:36
Lunčica, to ja zovem dobar tajming:cerek:

6mj-još nisam dobila
i prvi put sam nakon +godinu

Inica
20.11.2009., 19:33
Ja sam jutros piškila test jer vještica kasni 7 dana. Inače ne bih jer znam da su šanse da sam trudna vrlo male, ali me počeo zezati mjehur, a meni je to bio prvi znak u sve tri trudnoće. Test je negativan i moram priznati da sam odahnula. :p Malo bi mi bilo ipak prerano za drugo...
Po koliko je vama kasnila menga prije no što se sve ustalilo? I koliko je trebalo da se ustali? :)

luna_lana
20.11.2009., 19:41
Ja dobila nakon skoro 14 mjeseci i već sam bila zabrinuta da nešto stvarno nije u redu.

Death-of-Art
20.11.2009., 20:43
Ja sam jutros piškila test jer vještica kasni 7 dana. Inače ne bih jer znam da su šanse da sam trudna vrlo male, ali me počeo zezati mjehur, a meni je to bio prvi znak u sve tri trudnoće. Test je negativan i moram priznati da sam odahnula. :p Malo bi mi bilo ipak prerano za drugo...
Po koliko je vama kasnila menga prije no što se sve ustalilo? I koliko je trebalo da se ustali? :)

ovo i mene zanima.

meni kasni već duže od mjesec dana a oba testa su mi negativna.

rodila sam prije 4 mjeseca. prvu mengu nakon poroda dobila sam 38i dan poslije poroda. i opet 28i dan od prvog dana te prve menge.

nakon toga ništa.

ne, ne idem ginekologu. nema šanse. :rofl:

martiniq25
20.11.2009., 21:14
meni kasni 13 dana.

prvi put je došla 5.9.- 8 mj. nakon poroda(još dojim),onda je bila jedna 7.10. i od tada ništa... čekam...

test sam radila-negativan je,bila kod ginekologa danas-kaže ako ne dobijem iduci tjedan da dođem na još neke pretrage.

chiquita
20.11.2009., 21:50
a vidim da ima cura koje već jaaako dugo nisu dobile mengu kao i ja uostalom.

evo mali će za koji dan godinu dana i nema ni m od menge...

toliko sam već zabrinuta da brijem da su mi se jajnici osušili kao suhe šljive... :zubo:

Athina
20.11.2009., 22:01
a vidim da ima cura koje već jaaako dugo nisu dobile mengu kao i ja uostalom.

evo mali će za koji dan godinu dana i nema ni m od menge...

toliko sam već zabrinuta da brijem da su mi se jajnici osušili kao suhe šljive... :zubo:

opa, nisam jedina ovdje u klimakteriju :D

Kayla3
20.11.2009., 22:51
i ja sam s mengom na doviđenja, nakon poroda nula bodova...3 i pol mj...dojim, sad mi lakše kad vidim da vas ima...

seven_
22.11.2009., 08:37
Ovako,kikić mi ima 6 mjeseci i 4 dana :cerek:. Zbog bolesti sam morala prestati dojit i na kraju ostala bez mlijeka :(. Zadnje dojenje nam je bilo 5.11. Nakon koliko ste od prestanka dojenja dobile menstruaciju? Već mjesec dana imam osjećaj da će mi vještica doći svaki čas pa ništa :rolleyes:. Trebam li ići ginekologu :ne zna:?

Aeon+
22.11.2009., 08:44
9 mj,nema menge..

zaručena
22.11.2009., 09:01
ja opet imam neko krvarenje nalik M. traje već 2. dan. vidjet ću jel ovaj put zbilja M ili ne :confused: mala ima 2 mjeseca.

svesami
22.11.2009., 13:16
Objavljujem da sam konačno nakon dvije godine i kusur dana dobila mengu!! dakle curka mi ima 15 i pol mjeseci i cica i dalje ko dojenče.:D
već sam postala nervozna što je nema jer bi mi još jednu bebu a kako ako nema menge,a dakako ni ovulacije-nema žene jer sam upravo dobila mengu a nismo pazili uopće jer hoćemo bebu.
ugl.ostala sam paf kad sam otišla na zahod jer me ne boli ama baš ništa!!
živčana sam bila ali mislila sam da je zbog sveki i u zadnja sam se 2 tj. udebljala 2 kg jer ne vadim glavu iz frižidera.
i dobila sam gadnu candidu i bakteriju ali sam zaliječila češnjakom i vagisanom, da izdržim do srijede kad idem ginici. eto sad moram termin pomaknuti.
postala sam službeno trudilica!!:cerek::cerek:
jedino sam ovaj mjesec kupila marulju i vrkutu da potaknem mengu i nikako da počnem piti,možda sam od njihovog mirisa dobila!?:lol::lol:

MiNa8
22.11.2009., 13:29
Meni je došla 2 mjeseca nakon poroda, ali uopće nije redovita. Ciklus je skroz poremećen.

imi18
23.11.2009., 00:00
Mislim da je stigla :eek::eek:
Onak, jako je slaba jos, traje par sati tek.

Ma kud vec, jebemu :( :azdaja:

debel
23.11.2009., 07:33
Nakon 3 i po mjeseca..iako još uvijek dojim..probudila se nadrkana,posvađala sa svima,kažu da sam bila zrela za ludnicu:rofl:...plač,vriska..popodne otišla u wc i sve mi je bilo jasno.Super stvar,nisam je ni osjetila,u 5 dana ni grčić...kaže ginić da je živčanluk posljedica promjene hormona,bla bla.Muž kaže da je dobro proša,iako je dok nisam procurila sklanjao sve ubojite predmete.:lol:

tindlbel
23.11.2009., 08:54
uh,meni je svaka sve gora i gora obilne i bolne ,katastrofa,nadrkana na sve oko sebe samo što negrizem,samo mi se plače,cmoljim na glupe meksičke serije,fuj,kod gina bila sve je Ok,on veli da mu je čudnoda poslije trećeg imam baš takve obilne menge jer se to ženama kao malo smanji...al nisam ja te sreće..

chiquita
24.11.2009., 08:59
Objavljujem da sam konačno nakon dvije godine i kusur dana dobila mengu!! ...
živčana sam bila ali mislila sam da je zbog sveki

:rofl::rofl::rofl:

luce27
24.11.2009., 13:04
ima 4 ipo miseca od kad sam rodila i još ništa od menge

svesami
24.11.2009., 17:39
Objavljujem da sam konačno nakon dvije godine i kusur dana dobila mengu!! dakle curka mi ima 15 i pol mjeseci i cica i dalje ko dojenče.:D
već sam postala nervozna što je nema jer bi mi još jednu bebu a kako ako nema menge,a dakako ni ovulacije-nema žene jer sam upravo dobila mengu a nismo pazili uopće jer hoćemo bebu.
ugl.ostala sam paf kad sam otišla na zahod jer me ne boli ama baš ništa!!
živčana sam bila ali mislila sam da je zbog sveki i u zadnja sam se 2 tj. udebljala 2 kg jer ne vadim glavu iz frižidera.
i dobila sam gadnu candidu i bakteriju ali sam zaliječila češnjakom i vagisanom, da izdržim do srijede kad idem ginici. eto sad moram termin pomaknuti.
postala sam službeno trudilica!!:cerek::cerek:
jedino sam ovaj mjesec kupila marulju i vrkutu da potaknem mengu i nikako da počnem piti,možda sam od njihovog mirisa dobila!?:lol::lol:

pohvali se ja vama a ovo što imam nije ništa što bih u normalnim okolnostima nazvala menga.
ništa,tragovi na ulošku,zamrljane gaće,ma ni za mali uložak mi nije bilo.
sve čekam nebi li krenulo,sad je samo smeđa boja.:ne zna:
sutra imam termin kod ginice,pa neznam dali da odgađam ili idem.:confused:jajnike osjećam,ma kažem ko da će krenuti potop,ne boli,samo taj osjećaj.
jel kome bila takva 1.menga oskudna?

Death-of-Art
24.11.2009., 17:46
mene nervira kaj sam od poroda dobila 2 puta mengu i nakon toga više nikako i sad si ne mogu računati plodne dane nego se moram jebati metodom "vadi ga van" što je fakat retardirano.

BlackLotus
24.11.2009., 17:50
mene nervira kaj sam od poroda dobila 2 puta mengu i nakon toga više nikako i sad si ne mogu računati plodne dane nego se moram jebati metodom "vadi ga van" što je fakat retardirano.

:lol: nema ti metode vadigavan, ja sam računala i ispalo je da vadigavan štiti od najobičnijeg jebanja negdje 3-5 % bolje :rofl: dakle kuki, a ne zaštita :D
mi smo na faking kondomima dok se ja ne udostojim otić ginu više :rolleyes:

Hely
24.11.2009., 21:12
pohvali se ja vama a ovo što imam nije ništa što bih u normalnim okolnostima nazvala menga.
ništa,tragovi na ulošku,zamrljane gaće,ma ni za mali uložak mi nije bilo.
sve čekam nebi li krenulo,sad je samo smeđa boja.:ne zna:
sutra imam termin kod ginice,pa neznam dali da odgađam ili idem.:confused:jajnike osjećam,ma kažem ko da će krenuti potop,ne boli,samo taj osjećaj.
jel kome bila takva 1.menga oskudna?

meni je prva menga isto bila skroz oskudna ...u biti isto ko kod tebe smeđe...ali i nakon nje druge dvije su bile nešto obilnije ali isto smeđe ...ono koda nije bila prava menga...ali zato ova koju sam sad dobila nakon skoro 11 mj tekla je u potocima i prvi dan se nisam micala iz kreveta ...ono ko trudovi na 2 min:eek:i onda kažu da su poslije poroda menge manje bolne...ne u mom slucaju...:(

SummerNight
25.11.2009., 15:32
Ja sam upravo dobila! Inace me nikad nije bolilo ali bi znala osjetiti pritisak u krizima, sad ni to! :eek:
Bas me zanima koliko ce trajati sad., bila je maksimum 4 dana.

E, jel da da to sad znaci da mogu bilo koju kontracepciju koristiti, jel da jel da jel da?? :jumping: :jumping:

Retardirano je i racunati plodne dane. :cerek: To ce ti potvrditi moja kcerkica. :rofl:

BlackLotus
25.11.2009., 15:52
hahahahaha.
te prirodne metode su sve igranje sa sudbinom.vadi-ga-van pogotovo :lol:
ak se dobro sjećam, šansa da zatrudniš s vadi-ga-van je oko 27%, šansa da zatrudniš ak se normalno pojebeš je oko 33%, tih 5 posto je kuki, pa po meni bolje da se pojebeš kak spada pa da znaš od kud beba, neg da se ko mi pitaš "a kak?" O.o

Inica
25.11.2009., 19:14
Dobila sam drugu mengu nakon poroda, s 10 dana zakašnjenja!!! :s:s:s
Za sad je bolna i obilna, a traje puna dva i pol sata. :eek:

imi18
25.11.2009., 19:24
ne bi se ja igrala s tim vadi ga-ne vadi ga :nono:

meni mrak pada na oci kad pomislim na seks samo s kondomom, prije mi je to bila zastita i pol, a sad i da blindirana vrata stavim na cerviks, mislim da bi me i dalje bilo previse strah :eek: sto bi se reklo, dobar je strah kome ga je bog dao :rofl:

a ova moja menga je ni vrit ni mimo, prije je bila obilna i trajala jedno 7 dana, a sad nakon 2 vec jenjava. ja se molim da ce tako biti i sljedeca, kad vec moraju ovako rano krenuti :rolleyes:

Death-of-Art
25.11.2009., 20:14
a niš..ja se mogu onda štiti samo da se ne seksam uopće. :ne zna:

kondom mi smeta.
tablete neću pit jer ću se udebljat i izgubit volju za seksom i kaj će mi onda uopće tablete kad mi se ionako neće dat jebat. a i dojim pa nit ne smijem pit to.
spiralu isto neću jer će me Jahve kaznit.

a maybe baby? :misli:

ahaaaa...seks za vrijeme menge. oooolraaaaajt :cerek::cerek::cerek: !!!!!

SummerNight
25.11.2009., 20:34

kondom mi smeta.
tablete neću pit jer ću se udebljat i izgubit volju za seksom i kaj će mi onda uopće tablete kad mi se ionako neće dat jebat. a i dojim pa nit ne smijem pit to.

ahaaaa...seks za vrijeme menge. oooolraaaaajt :cerek::cerek::cerek: !!!!!
Sex za vrijeme menge takodjer nije ucinkovita kontarcepcija. :rofl:

A zasto bi se molim te zdebljala i izgubila volju za sexom od tableta? :lol: Ja ih pila 13 godina i nisam ni kilu dobila a ni zelju izgubila.
I sad cu ih poceti piti, bilo me malo strah dok ne dobim mengu sama od sebe ali sad se vracam na svoje ljubljene najdraze najljepse tabletice. :love:

A mozes uzeti i mirenu pa te nece jahve kazniti. :lol:

BlackLotus
25.11.2009., 22:10

kondom mi smeta.

ahaaaa...seks za vrijeme menge. oooolraaaaajt :cerek::cerek:!!!!!

:lol::lol::lol::lol:
a jebiga, bejbe, i mene kondomi smetaju, al bolje išta nego ništa kad se brutalno napališ :rofl:
kao dugoročno riješenje ne, al ovak kad se tješiš da buš uskoro mogla i bez njih, da se pretrpit :rofl:

ludaaa25
25.11.2009., 22:36
došla nakon 6 mjeseci obilnija nego inaće,i sad je nema misec i po..ali osjećam je,brzo će:(

MalaLola
26.11.2009., 20:40
Jesam već napisala da sam nakon 8 i pol mjeseci dobila prvu, sad evo traje druga, bezbolne su, prva je prošla s dnevnim ulošcima, a ovaaaaaaaa :eek: noćas sam se probudila sva u krvi, ljeva ko iz kabla, kad hodam imam osjećaj da se još proširi "ventil" pa šiklja, imam noćne uloške, jedino ne boli niš :s, osim to kad hodam neki čudan osjećaj, stvarno ko da se širi pica :D

BlackLotus
27.11.2009., 01:36
:(:(:(
koji horor.
moram se za mirenu naručit :s nadam se da će mi od nje menge bit ko ona tvoja prva, dnevni ulošci taman i da traje nekih 2 dana, tek tolko da znam da je imam :rofl:

BlackLotus
27.11.2009., 22:38
:mama: čini se da ću je dobit i ja, ostaje crvenkasto na papiru kad se brišem :mama: a tak mi je bilo lijepo ovih god i 2 mjeseca bez nje :mama:

BlackLotus
28.11.2009., 04:08
hmm??
ovo uopće nije crveno. smećkasto je O.o
jel moguće da nije menga O.o
čak nije ni smeđe ko stara krv nego baš smećkasto. i sluzavo. wtf.:confused::confused::confused:

mops0807
29.11.2009., 16:18
Retardirano je i racunati plodne dane. :cerek: To ce ti potvrditi moja kcerkica. :rofl:

i moj sin:rofl:

Leptiric
29.11.2009., 21:43
9 mj,nema menge..

me too... :cerek:

Mrs.B
29.11.2009., 22:46
Sex za vrijeme menge takodjer nije ucinkovita kontarcepcija. :rofl:

A zasto bi se molim te zdebljala i izgubila volju za sexom od tableta? :lol: Ja ih pila 13 godina i nisam ni kilu dobila a ni zelju izgubila.
I sad cu ih poceti piti, bilo me malo strah dok ne dobim mengu sama od sebe ali sad se vracam na svoje ljubljene najdraze najljepse tabletice. :love:

A mozes uzeti i mirenu pa te nece jahve kazniti. :lol:

da te malo uplašim. moja frendica je ostala trudna uz pilule, imala 2 menge. prvi uzv sa 15 tjedana. ja se još oporavljam od tog njenog doživljaja. :lol:
znam da se to rijeeeeetno događa al nije nemoguće.

mi smo kondome puna 2 tjedna koristili. fakat su gadni. sad smo na rikvercu :mig:

da budem on topic - 2 mjeseca, još nema menge, nadam se da neće skoro :s

BlackLotus
29.11.2009., 23:07
moja je stvarno tu. već 2 dana curi ko iz kabla, kad prestane imat ću valjda 3 kg manje O.o
i boljelo me prvi dan :o
svepospisku :mad::mad:

Kater
01.12.2009., 21:59
ima i ova verzija - krvarenje 5 tjedana od poroda, 3 dana mira i 1. menga....bez obzira na iskljucivo dojenje....i sad je dobivam svaka 2-3 tjedna u nekom slabom i cudnom obliku....stavili me na kontracepciju ali ni to jos ne pomaze :mad:

lehaha
01.12.2009., 22:26
hahahahaha.
te prirodne metode su sve igranje sa sudbinom.vadi-ga-van pogotovo :lol:
ak se dobro sjećam, šansa da zatrudniš s vadi-ga-van je oko 27%, šansa da zatrudniš ak se normalno pojebeš je oko 33%, tih 5 posto je kuki, pa po meni bolje da se pojebeš kak spada pa da znaš od kud beba, neg da se ko mi pitaš "a kak?" O.o

blekić, ak plodne dane računaš ko ove postotke buš ti nama još puno bebica rodila :lol:.

EDIT: moja je redovita za popizdit, sa 6 tj prva, dvije na 28 dana, 4 mjeseca niš pa onda opet jedna, sad već više od mjesec dana niš i tak.... ko i prije sa pcos...

BlackLotus
01.12.2009., 23:02
blekić, ak plodne dane računaš ko ove postotke buš ti nama još puno bebica rodila :lol:.

EDIT: moja je redovita za popizdit, sa 6 tj prva, dvije na 28 dana, 4 mjeseca niš pa onda opet jedna, sad već više od mjesec dana niš i tak.... ko i prije sa pcos...

to su statistički podatci koje sam našla na stranicama od npr poliklinike Harni i sl :ne zna:

edit: ma lol, pisala sam prvo u većim razmacima, nešto u stilu 26-28%, 32-35%, pa sam kasnije skraćivala, a ovih 5% nisam ni gledala :rofl:

Mrs.B
01.12.2009., 23:33
meni se danas javio neki krvavi iscjedak. kak je vama izgledala ta prva menga? sad nisam sigurna dal je to neka jako oskudna menga ili mi se obnovilo krvarenje nakon poroda (stalo je prije koja 3 tjedna). mislila sam ić do gin al tak i tak imam pregled za tjedan dana pa sad ne znam dal da čekam... kaj vi mislite?

nena0303
09.12.2009., 23:19
ja sam odmah nakon poroda cim je to krvarenj prestalo nije proslo ni 6 dana dobila mengu!sad mi traje 7 dana redovna je ali uzasno bolna i obilna!kada trebam dobit imam osjecaj ko da imam trudove!uzas!a dojim stalno!nisam medu sretnicama koje nemaju dok doje!

09.12.2009., 23:23
meni je prva nakon poroda došla 31.10. i sad slijedeće još nema. da se brinem????
kolko je sexa bilo nije baš da bi se trebala brinuti ali ipak nije da nije bilo :rofl:

BlackLotus
09.12.2009., 23:40
mislim da je čak normalno da je malo poremećena na početku :confused:

zaboravila sam napomenut - moja m je bila totalno čudna, 2 dana je curilo ko da je netko svinju zaklo,svako malo sam trčala mijenjat uloške, a onda odjednom iscjedčić koji je trajao još 3 dana i bez problema sam samo dnevne uloške nosila :rofl:

lana1313!
09.12.2009., 23:43
malsa za dva dana ima sedam mjeseci,od menge ni m!

BlackLotus
09.12.2009., 23:43

:( zakaj sam ja već dobila :mama:

09.12.2009., 23:46

jel se ti to žališ ili hvališ?

ja sam tak ljuta bila kad je došla :rolleyes:

lana1313!
09.12.2009., 23:49
jel se ti to žališ ili hvališ?

ja sam tak ljuta bila kad je došla :rolleyes:

hvalim!! :zubo:

ma gle,i zasluzila sam malo bit bez uloska! krvarila sam u trudnoci, krvarila sam dva mjeseca nakon poroda... samo malo luftam picu! :lol::rofl:

Aeon+
10.12.2009., 00:00
stigla malo prije 10 mjeseci od poroda :mama: znala sam da neću biti jedna od sretnica kojima menge postanu bezbolne i skrate se :(

16.12.2009., 23:46
evo stigla moja druga nakon poroda, očekivala sam ju prije dva tjedna pasam joj se razveselila danas :rofl:

mmmmajusna
17.12.2009., 08:14
nakon obje trudnoce dolbila sam odmah nakon prestanka lohija (ni pet dana pauze). prvi put odmah se uspostavio redovan ritam 28-30 dana. sada su mi dvije kasnile po 7-8 dana. ne trebam ni reci kako sam ludaaaa bila dok nije dosla.

malamut
17.12.2009., 08:39
Prije 9 mj. sam rodila i nema ni M od menstruacije, aleluja:s, a nakon prvog poroda sam dobila nakon neka 4 mj....ma super, ali mislim si cesto - zamisli da sam opet trudna, a da ni ne znam:kava:

somewhere in time
17.12.2009., 09:52
Ja dobila m 3ipo mj. nakon poroda. Pozitivna strana je šta manje boli nego prije.

vjestica35
17.12.2009., 09:55
Ja dobila m 3ipo mj. nakon poroda. Pozitivna strana je šta manje boli nego prije.

Da li dojiš? Pitam zato što se i meni bliži 3 i pol mjeseci poslije poroda a ja dojim pa se tješim da ću još uživati bez tih problema.

somewhere in time
17.12.2009., 10:50
Da li dojiš? Pitam zato što se i meni bliži 3 i pol mjeseci poslije poroda a ja dojim pa se tješim da ću još uživati bez tih problema.

Ja sam isključivo dojila oko 2,5 mj. Onda sam zbog neke kožne bolesti morala prestat s dojenjem a kad je to prošlo nastavila sam s dojenjem. Nažalost bez obzira na izdajanje količina mlijeka se smanjila pa sad kombiniramo s ad-om.

Cro_Heidi
17.12.2009., 11:02
Evo i meni noćas stigla..već 5ti put od poroda :)

mmmmajusna
17.12.2009., 13:29
zaboravila sam reci da sam dojilja u oba slucaja i da to kod mene nije imalo ama bas nikakvog utjecaja na ciklus.

anabl
18.12.2009., 09:11
24.12. će A. napuniti tri mjeseca, a izgleda da sam ja dobila jutros... tj. sad :ne zna:
Otišla "normalno" u wc, kad ono - iznenađenje! :) OK, ni prije trudnoće nisam imala neke značajne bolove prije menstruacije, ali ovo sad - ništa. Jeste me prije 5-6 dana stomak zabolio kao da ću dobiti, ali to je trajalo par sati i prestalo. Naravno, u kućii imam samo dnvne uloške... :rolleyes:
Malca isključivo dojim.

Molim vas, iskusne mame, da me sad utješite: jel da da nije tačna ona "teorija" po kojoj kad dobiješ menstruaciju, mlijeka polako nestaje ? Jel da?? Molim vas?

I da, kakve su mi šanse da mi ciklus od početka bude redovan?

Picek21
18.12.2009., 10:01
nije,naravno... ja sam nakon prve trudnoce dobila 8 tjedana nakon poroda, a iskljucivo sam dojila (izdajala za jedan obrok, pa mozda zbog toga)... dojila sam curicu do njenih godinu dana, bez obzira na mengu...
sad sam dobila 7 i pol tjedana nakon poroda:eek:... bas divno!!! boli me vec 2. dan, a ne moram vam reci da su mi lohije samo presle u mengu, nisam ni prestala krvarit!! da,divno... :o
meni su cilusi bili nakon prve trudnoce redovni (jest da sam imala samo 7 mjeseci prije nove trudnoce :lol::lol:, al u pravilnim razmacima)...
zavidim svima koje nemaju mengu mjesecima poslije poroda...:top:

eruditio
18.12.2009., 13:42
24.12. će A. napuniti tri mjeseca, a izgleda da sam ja dobila jutros... tj. sad :ne zna:
Otišla "normalno" u wc, kad ono - iznenađenje! :) OK, ni prije trudnoće nisam imala neke značajne bolove prije menstruacije, ali ovo sad - ništa. Jeste me prije 5-6 dana stomak zabolio kao da ću dobiti, ali to je trajalo par sati i prestalo. Naravno, u kućii imam samo dnvne uloške... :rolleyes:
Malca isključivo dojim.

Molim vas, iskusne mame, da me sad utješite: jel da da nije tačna ona "teorija" po kojoj kad dobiješ menstruaciju, mlijeka polako nestaje ? Jel da?? Molim vas?
I da, kakve su mi šanse da mi ciklus od početka bude redovan?

ja sam dobila samo 2tj.nakon lohija i nisam primjetila manjak mlijeka, dapace cini mi se da ga imam jos i vise - ponekad moram izdajati i bacati jer princeza nije odusevljena bocicom.

REdovan ciklus zaboravi, ja sam imala mengu 25.9., potom 18.10. i onda nista skoro 2mj. (vec sam radila test na trudnocu:eek:) i onda sam dobila sad ovaj ponedjeljak, dakle 15.12.

wandast
18.12.2009., 14:16
ja dobila 45 dana nakon poroda, dobra strana je što nema više bolova:s

tina06
18.12.2009., 21:01
Od menge ni M,mali 6 mjeseci. Al zato sam ja krvarila skoro 2 mjeseca nakon poroda :rolleyes:

vjestica35
18.12.2009., 21:08
Nadam da moje neće više biti obilne ipak mi se nakon poroda miom smanjio a zbog njega sam imala strašna krvarenja.

chiquita
18.12.2009., 22:05
evo moj mali je neki dan napunio godinu dana i ja još uvijek nemam mengu.
to će sad biti godinu i 9 mjeseci.
ne znam dal da se smijem ili plačem...

dojim još uvijek.

wilmica_st
19.12.2009., 08:37
Ja još ništa:eek:...za koji dan će biti 3 mjeseca od poroda, a ne dojim već dva mjeseca:ne zna:

Leptiric
19.12.2009., 08:43
kod mene glupaca stigla sinoc... skoro 10 mjesci od poroda...
zasad ne boli nista, cak je nisam ni osjetila dok nisam dosla na wc i imala sta vidjeti... :eek: :eek: :eek:

eruditio
22.12.2009., 14:18
e, da to je stvarno istina da vise ne boli ko nekad! Malo ono osjetis da te nesto strecne, ali vise ni ne pomisljam da bih popila tabletu, dok sam prije znala izostajat s posla kolko me je boljelo

Picek21
22.12.2009., 17:14
mene bolilo. i to 3 sugava dana pila tablete... a drugi porod... uf, bas sam bila ljuta!!

gwendolynD
24.12.2009., 21:41
Došla i meni, nakon 20,5 mjeseci. Nije da mi je falila, al' već joj je i bilo vrijeme!
Pravi poklon za Božić!:lol::lol:

Leptiric
24.12.2009., 23:22
Došla i meni, nakon 20,5 mjeseci. Nije da mi je falila, al' već joj je i bilo vrijeme!
Pravi poklon za Božić!:lol::lol:

ovo brojis i trudnocu ili nakon poroda?

meni prva M pri kraju i stvarno je nisam ni osjetila...
nadam se da ce tako i ostat... :D

gwendolynD
25.12.2009., 08:52
brojim i trudnoću. mališa će za dva tjedna napuniti godinu.:)

snow
25.12.2009., 09:36
evo i meni došla, bilo je već i vrijeme
mali prije 3 dana napunio godinu

wilmica_st
26.12.2009., 15:30
Je li ima netko kome menstruacija nije dosla 3 mjeseca od poroda, a ne doji? Taj sam slucaj:cerek:...vec sam u prevelikom iščekivanju...ili pak da kupim test na trudnoću:eek:

wilmica_st
29.12.2009., 12:27
vidim da nema slučajeva kao ja...a ja još nisam dobila menstruaciju...joooj

Br2B
30.12.2009., 16:52
Je li ima netko kome menstruacija nije dosla 3 mjeseca od poroda, a ne doji? Taj sam slucaj:cerek:...vec sam u prevelikom iščekivanju...ili pak da kupim test na trudnoću:eek:

mojoj seki nije došla 6 mjeseci,a nije dojila..tak da ne brigaj još:)

meni je došla nakon 8..vještica..i duga je i bolna...

mops0807
30.12.2009., 17:43
mojoj seki nije došla 6 mjeseci,a nije dojila..tak da ne brigaj još:)

meni je došla nakon 8..vještica..i duga je i bolna...

meni je prije trudnoce bila super a nakon poroda katastrofa:flop:
boli,lije...grozno:(

carrie23
31.12.2009., 15:17
ja jučer dobila prvi put nakon poroda, mala će za 2 dana 7 mj...
nisam ni skužila, nije me niš trbuh bolio, a lije ko blesava, užas!

ane_007
02.01.2010., 09:48
ja dobila prije 4 dana...
znači negdje 6 mjeseci od poroda...a nisam ni skužila da ću dobiti, ništa ne boli :top:

SummerNight
02.01.2010., 10:01
Ja sam jucer dobila prvu pravu. Dobro da me mala zbudla pred jutro pa sam skuzila da sam dobila, inace bi bilo kao u Carrie. :eek:
Nista ne boli ali imam dva uloska. :rolleyes:

Mrs.B
11.01.2010., 08:21
evo da si i ja tu prijavim. :( baš sam imala neki osjećaj da ću dobit, trbuh me neš šrafio al ne jako ko prije, bradavice su mi bile osjetljive... i evo ga jutros! otprilike 3,5 mjeseca nakon poroda, isključivo dojim. ah...

al interesantno je da smo an današnje dan prije godinu dana napravili malu srećicu! :cerek: bar mi je ona uljepšala dan tak da se okrenula s tebuha na leđa prvi put ;)

korny30
11.01.2010., 11:22
ja sam dobila 1,5m nakon poroda, ali ne dojim, u međuvremenu smo se sexali, od straha sam zaboravila kad je točno bila menga i sad umiremmmmm, šta ak sam ponovo trudna (2 mjeseca nakon carskoga?????) baš sam glupača:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

naldor
11.01.2010., 11:23
evo i mene ovdje...na zalos...bas sam se nadala da nece jos barem 4-5 mj...ali evo nako 4 i nesto sitno od poroda i ja sam dobila...prije tri dana su me rasturali jajnici ali sam mislila da sam se nahladila...al eto ipak nisam...znaci nije nista manje bolna nego prije poroda!:(

eberlin
14.01.2010., 15:56
eh, imam pitanje... 3 mjeseca od poroda i pocnem krvariti...ja mislila menga, ali ono trajalo jedan dan...nemam pojma sta je to sad.... jel se kojoj mozda slicno desilo?...ne znam da li da idem kod dr. ili sta...

mandy
14.01.2010., 20:02
eberlin jel dojiš?
meni se dogodilo nakon 4 mj od poroda slabo krvarenje kao M...ja otišla ginu (jer je rekao da dođem na pregled opet nakon prve M) i rekao mi je da to nije bila M nego ili reakcija na povišen prolaktin ili zbrka hormona jer endometrij još nije bio dovoljno zadebljan da bi bila M i da neće doći još bar toliko...i bio je u pravu,došla je tek nakon 7,5 mj

Mrs.B
14.01.2010., 20:35
tak je i meni rekla moja da neće tak skoro i točno mjesec dana nakon pregleda evo je :)

jesu vam odma menstruacije bile redovite? jel vam se ciklus promjenio?

ane_007
14.01.2010., 20:45
ja sad čekam drugu pa ću vidjeti, ova prva mi je baš bila obilata

mandy
14.01.2010., 20:50
počeo je kao i prije 01. u mjesecu i tako 3 mj je bilo ok, onda je došla 15-og....pa 3 mj dolazila 15-og pa onda opet 01 i tako sve do sadašnje T

lana1313!
14.01.2010., 21:31
malisa napunio 8.mj., jos ni M od menge!! :D

eberlin
15.01.2010., 10:16
eberlin jel dojiš?
meni se dogodilo nakon 4 mj od poroda slabo krvarenje kao M...ja otišla ginu (jer je rekao da dođem na pregled opet nakon prve M) i rekao mi je da to nije bila M nego ili reakcija na povišen prolaktin ili zbrka hormona jer endometrij još nije bio dovoljno zadebljan da bi bila M i da neće doći još bar toliko...i bio je u pravu,došla je tek nakon 7,5 mj

dojim da... moze biti da je tako nesto jer menga nije... krvarenje lagano samo 1 dan, kao lohije pred kraj kad vec prestaju..nemam pojma, pricekat cu malo...
najgore mi to sto me onako svi misici zdjelicni bas bole, pogotovo navecer kad se preko dana dobrano nateglim male, imam osjecaj da ce mi maternica ispasti...jel ima jos nekoga da mu je tako? e i onda kad me bas jako taj dan to bolilo prokrvarim,pa sam mislila to je menga i zato me i boli, kad ono nista...

naldor
15.01.2010., 22:21
i ja sam ti tako imala prije 2mj...jedan dan samo malo krvarila...i odmah drugi vise nista....i nisam isla kod dr.:ne zna:

Athica
15.01.2010., 22:53
cure mene zanima jeli normalno krvarit mjesec dana bez prestanka nakon poroda,rodila sam 16.12 i nikako da stane?

MalaLola
15.01.2010., 23:07
cure mene zanima jeli normalno krvarit mjesec dana bez prestanka nakon poroda,rodila sam 16.12 i nikako da stane?

hej draga :grli: :kiss:
koliko je meni poznato normalno je 4-6 tjedana, dakle još si u okviru, e sad nemoj me za sigurno uzet.

Aeon+
15.01.2010., 23:08
draga,nažalost je :( ja sam sve skupa s prekidima po par dana krvarila nekih 3 i pol mjeseca

wandast
15.01.2010., 23:08

da, ja sam krvarila skoro 40 dana a 45-ti dan dobila stvari

nata_lie
16.01.2010., 02:11
i ja sam krvarila cistih tih 6 tjedana..i onda dobila mengu nakon niti punih mjesec dana..a mislila sam da cu se barem od toga odmoriti malo..:rolleyes:

Cro_Heidi
16.01.2010., 07:25
malisa napunio 8.mj., jos ni M od menge!! :D
Ljubomorna san!!
a da nisi trudna? :cerek:
i ja sam krvarila cistih tih 6 tjedana..i onda dobila mengu nakon niti punih mjesec dana..a mislila sam da cu se barem od toga odmoriti malo..:rolleyes:

i ja isto tako..i vec je imam 5ti ili 6ti put od poroda:mad:

PRALINA
16.01.2010., 16:39
Točno je 6 mjeseci od poroda i nema ni traga M.

lana1313!
17.01.2010., 10:04
Ljubomorna san!!
a da nisi trudna? :cerek:

:eek::eek::eek: ne pricaj gluposti i pregrizi jezik! :rofl:

nemojte me krivo shvatit, ali jednostavno trenutacno nemamo financijskih mogucnosti za drugo dijete a i htjela bi faks zavrsit...

18.01.2010., 10:54
meni već treća menga došla i to curi li curi :eek:.
kad će se to malo smanjiti??? :mama: ovo kod mene je i dalje opći potop!
i prije su išle dosta ali ovo je katastrofa :rolleyes:

Cro_Heidi
18.01.2010., 10:56
ne pricaj gluposti i pregrizi jezik! :rofl:
nemojte me krivo shvatit, ali jednostavno trenutacno nemamo financijskih mogucnosti za drugo dijete a i htjela bi faks zavrsit...
:eek: potpisujem!!
meni već treća menga došla i to curi li curi :eek:.
kad će se to malo smanjiti??? :mama: ovo kod mene je i dalje opći potop!
i prije su išle dosta ali ovo je katastrofa :rolleyes:

ja isto sve vise krvarim :( evo već 4ti dan a ko da mi je prvi!:mad:

Mrs.B
18.01.2010., 11:10
ja sam primjetila da mi je menga dulje trajala, 6 dana a inače 4. i bila je malo jača al redovito mi je nakon dojenja bilo jače, valjda se grči maternica od oksitocina :ne zna:

mali_cox
18.01.2010., 11:40
:eek::eek::eek: ne pricaj gluposti i pregrizi jezik! :rofl:

Razumijem te potpuno. :D Ja sam doslovno umirala od straha 6 mjeseci nakon poroda da ponovno ne ostanem trudna (ostala sam uz kontracepciju btw i to uz onu extrasafe da ironija bude veća :D :D).
Jer nisam bila sigurna da li od dojenja ne dolazi menga ili sam opet zatrudnila pa zato ne dolazi. Mene je panika hvatala prvenstveno radi faksa jer sam znala da će mi i uz Marka biti teško kamoli uz dvoje.
A i k tome, tek su mi 23 imam još vremena za rađati.
Sad je situacija takva da mm pita par puta kad ćemo opet na bebu a ja definitivno nisam spremna, tek sad (Marko će sad 2 god) sam potpuno navikla na obiteljski život, ponovo sam počela se družiti s prijateljicama intenzivnije (čak sam bila i na vikendu u inozemstvu bez mma i marka, samo s curama) i nisam spremna nikako na sve ispočetka. :)

Athina
18.01.2010., 15:50
ja sam juros dobila M nakon skoro 15mj od poroda i skoro 2god od zadnje M :s :s
bas sam sretna, vec sam se bojala da sam u klimakteriju :D
uopce me ne boli i prilicno je oskudna, a prije trudnoce su bile bolne za poludit...

Joel
28.01.2010., 23:06
Ne dojim već mjesec dana, a još mi nije došla. Kad će??? ja bi na novu bebicu!

lana1313!
28.01.2010., 23:42
malisa ima 8 i po mjeseci, dojim ga... mengu dosad nisam dobila. zadnja dva dana imam neki smejdi iscjedak, trbuh me onak boli ko pred mengu... pa jel moguce da stize teta M?? :mama:

Joel
29.01.2010., 09:56
jučer se požalila, danas je stigla! ups!

LoveCake
29.01.2010., 13:07
Dojim A. puna 22 mjeseca, mengu dobila 14 mjeseci poslije poroda,
tada mi se količina mlijeka malo smanjila!
Nisu previše bolne, ni obilne kao prije trudnoće...
Pozdrav svima!