PDA

View Full Version : Menstruacija nakon poroda

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Winona
14.05.2004., 21:03
kada?

Ja znam neke koji su dobili tek godinu dana nakon poroda a drugi opet vec mjesec dana nakon.

Kakva su vasa iskustva?

Ja citav dan osjecam napetost u trbuhu ( grudi ne brojim one su napete ionako cijelo vrijeme :rolleyes: ) i sve si mislim nece valjda vec....

Samantha
14.05.2004., 21:37
neznam kako to ide kod prirodnih porodjaja,kod mene "carice" je dosla nakon mjesec dana....

magic
14.05.2004., 21:40
Nakon 4 i pol mjeseci.

A napetost i neugodu u trbuhu osjecala sam dosta ranije zbog vracanja maternice u prvotno stanje.

Winona
14.05.2004., 21:40
Samantha kaže:
neznam kako to ide kod prirodnih porodjaja,kod mene "carice" je dosla nakon mjesec dana....

i kod ove osobe koja je dobila nakon mjesec dana isto je bio carski

Ima li to neke veze?

Nina-Zg
14.05.2004., 21:47
To nema nikakve veze. Ja sam imala carski i dojila 9 mjeseci bez menge.

Winona
14.05.2004., 21:50
Nina-Zg kaže:
To nema nikakve veze. Ja sam imala carski i dojila 9 mjeseci bez menge.

jel ima veze s dojenjem? Ja sam spremna dojiti i godinu dana ako uspije samo da ju ne dobijem ;)

cicamaca
14.05.2004., 21:58
Popodne sam vidila da ti nitko nije odgovorio pa sam pitala moju mamu. Moja mama veli da je to individualno.Kad je ona prvi put rodila mog brata nakon 1 mjesec je imala stvari,nakon mene prošlo je 10 mjeseci dok je nije dobila,a nakon male sestre 1 godina. Brata je dojila 6 mjeseci a mene i sestru godinu dana. Eto pa ti proscjeni koliko dojenje,carski rez i štajaznam ima veze s tim kad ćeš je dobit. by

verica
14.05.2004., 22:00
Ima veze sa dojenjem - žene koje ne doje dobivaju menstruaciju oko 45 dana nakon poroda a žene koje doje kasnije (no ne znam neki prosjek). Dojenje se smatra i metodom kontracepcije tj. kod žena koje doje a nemaju menstruacijsko krvarenje gotovo je siguran izostanak ovulacije.

Winona
14.05.2004., 22:10
Popodne sam vidila da ti nitko nije odgovorio pa sam pitala moju mamu

:confused: mislim hvala :) ...no sve mi se cini da je topik postavljen veceras ;)

hvala svima

Ovo s kontracepcijom ne bi se igrala. Neki su bas tako i zaceli drugo dijete.

verica
14.05.2004., 22:19
Dojenje se smatra izuzetno dobrom metodom kontracepcije.

A hormonska kontracepcija se za vrijeme dojenja ne preporučuje.

Winona
14.05.2004., 22:22
verica kaže:
Dojenje se smatra izuzetno dobrom metodom kontracepcije.

A hormonska kontracepcija se za vrijeme dojenja ne preporučuje.

gle verice meni moja doktorica rekla da to bas i nije tako i da zna masu zena koje su za vrijeme dojenja zatrudnile.

Za ovo drugo, naravno stima.

Namece mi se jos jedno pitanje, koju kontracepciju koriste dojilje, one koje koriste neku?

Mislim da ce kod nas biti kondom u prici, barem prvih par mjeseci.

verica
14.05.2004., 22:29
Winona, ja ne znam što govori tvoja doktorica, ja ovo što govorim nisam izmislila nego pročitala - vrlo jednostavno se mogu pronaći podaci o menstruaciji i dojenju na webu - evo, ja bih odmah preporučila stranice doktorice Harni.

A kontracepcija se preporuča nehormonalna - znači spirale, ili eventualno tzv. 'mini-pilule'

Rita
14.05.2004., 23:08
Kontracepcija- plivadon:D:D Dojenje nikako ne spada pod sigurnu zastitu, to znam za istac.
A nis nek ga vadi na vrijeme ili kondomi, ili kao sto rece na pocetku Plivadon,moze i Aspirin,kak ti pase:D

bigblue2010
15.05.2004., 00:27
Ovisi koliko se doji. Vecina zena ne dobije menstruaciju dok doji punom parom, a kada se dojenje smanji onda je prilicno individualno. Ja sam ju dobila 13 mjeseci nakon poroda.

Dojenje je prilicno nepouzdana kontracepcijska metoda, jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija, pa se tu lako potrefi dan i zatrudni. Ne mozes bas racunati, ah, sad dojim, sigurno necu ovulirati jos 6 mjeseci. Mozda neces, a mozda i hoces.

Ali, unatoc dojenju, moze se dogoditi da se prva menstruacija dobije jako rano nakon poroda. Ima zena koje su iskljucivo dojile i dobile prvu vec nakon par mjeseci.

Lilly
15.05.2004., 00:51
Eh, a ja cu te klasicno proslijediti na Rodin tekst o ekoloskom dojenju. Odi na portalu na dio Dojenje, tamo ces medu naslovima naci ekolosko dojenje pa si prouci. ;)

Moje iskustvo je da radi ali pod uvjetima koji su opisani u tekstu.

Kad procitas ako imas pitanja slobodno zovi.

LaPerla
15.05.2004., 01:32
Winni,
po ovome sto citam i sto sam pitala okolo veoma varira. Moja je dosla kao sto znas mjesec dana nakon carskog. Prijateljice koje su rodile vaginalno i dojile nekima nakon mjesec nekima paer mjeseci izgleda da je individualno a glede konracepcike ja se u dojenje ne bih pouzdavala.

verica
15.05.2004., 08:38
Samo da napišem - nisam mislila preporučiti bilo kome dojenje kao isključivu metodu kontracepcije, samo sam napisala ono što sam čitala o povezanosti dojenja/menstruacije/ovulacije, kao što rekoh na stranicama dr. Harni sve je to vrlo lijepo i znanstveno objašnjeno, a na Rodi se mogu pronaći i statistike o tome kad žene koje doje u prosjeku dobijaju menstruaciju. Tako da, dakle, definitivno postoji čvrsta veza između dojenja i menstruacije, a dojenje se zaista smatra izuzetno pouzdanom metodom kontracepcije.

FFE
15.05.2004., 09:15
Ja sam dobila tek nekoliko mjeseci kasnije, ne sjecam se vise tocno kada, ali bilo je poprilicno dugo, vjerojatno zato sto sam full dojila. Nakon 6 tjedana sam pocela uzimati kontr. pilule, jer je dojenje poprilicno nepouzdana "metoda", a bogme mi se vise nije dalo ostajati opet trudna. Uostalom, BB je sve napisala:

bigblue2010 kaže:

Dojenje je prilicno nepouzdana kontracepcijska metoda, jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija, pa se tu lako potrefi dan i zatrudni. Ne mozes bas racunati, ah, sad dojim, sigurno necu ovulirati jos 6 mjeseci. Mozda neces, a mozda i hoces.

Ali, unatoc dojenju, moze se dogoditi da se prva menstruacija dobije jako rano nakon poroda. Ima zena koje su iskljucivo dojile i dobile prvu vec nakon par mjeseci.

I danas su mi menstr. neredovite, iako ne dojim vise.

bubamara
15.05.2004., 10:07
Moja sestricna je ostala drugi put trudna dok je dojila.
Ja nisam dojila uopce - nisam imala mlijeka, a dobila sam nekih 3 mjeseca poslije poroda.

Angelic
15.05.2004., 11:11
...dojila sam 11 mjeseci... a točno 28 dana nakon što je malena prestala sisati sam dobila menstruaciju :D

...daklen, prema mom iskustvu dojenje i ponovno reguliranje menstruacije je ful povezano...

...što se kontracepcije tiče, kondomi su za vrijeme dojenja jedina sigurna stvar... sve ostalo su "bablje priče" ;)

verica
15.05.2004., 11:20
damn :D

"Kod žena koje isključivo doje (najmanje 5 do 6 podoja u redovitim razmacima tijekom 24 sata), ne prihranjuju djecu, te nemaju menstruacijskih krvarenja može se sa sigurnošću računati s anovulacijom - izostankom ovulacije. Mehanizam potiskivnja ovulacije je utoliko djelotvorniji, što je veći broj podoja na dan. Dojenje je izuzetno dobra metoda kontracepcije, pri čemu je rizik trudnoće u prvih 6 mjeseci po porodu manji od 2% (1 - 6%). Računa se da dojenje spriječi više trudnoća godišnje u svijetu, nego sve ostale metode kontracepcije zajedno! Mehanizam kojim dojenje dovodi do anovulacije počiva na povišenom izlučivanju hormona prolaktina što se dešava svaki puta kod stimulacije bradavice dojke prilikom dojenja. Prolaktin ometa pulzatilnu sekreciju hipotalamičkog hormona GnRH, pri čemu se smanjuje produkcija LH, dok izlučivanje FSH ostaje netaknuto. Na ovaj način jajnik zapravo stvara folikul, koji zbog niske razine LH ne prska te se jajna stanica ne oslobađa, odnosno izostaje ovulacija. S prekidom dojenja, ovulacija nastupa unutar 2 - 4 tjedna."

Winona
15.05.2004., 11:40
hvala svima na odgovorima :)

harni stranica je super !!!! Tam sam visila cijelu trudnocu ( moja doktorica porijekom Hrvatica cak i pozna doktoricu Harni upoznale su se dok je Harni radila doktorat u Njemackoj, eto svijet je mali), Liliy hvala ovo za rodu budem procitala svakako, FEE zanima me kakve tablete pijes, smije se to za vrijeme dojenja, daj pliz malo pojasni postoji sansa da se te koje ti pijes daju i ovdje nabaviti

Winona
15.05.2004., 11:43
verice big blue je to dobro objasnila. Mene bi recimo bilo strah jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija,

pogotovo jer ima zena koje su i za vrijeme dojenja dobile menstruaciju pa ni ovo S prekidom dojenja, ovulacija nastupa unutar 2 - 4 tjedna." ne daje sigurnost.

Winona
15.05.2004., 12:28
verice procitala sam ja sve ( imam doma jednu o dojenju) ali ne vjerujem uvijek 100% napisanom. Na primjer ja sam citala da je flaster kao kontraceptivna metoda ( ne onaj tam ;) nego onaj hormonalni) POUZDANO rjesenje.

bas kao i dojenje, pouzdano rjesenje.

A ja sam s tim flasterom zatrudnila. I ovdje se javljaju zene koje su uz dojenje zatrudnile.

Ta trudnoca je za mene bila radost a ne tragedija ( sredjen brak, planirali smo ionako djecu samo mozda godinu dana kasnije) ali za neku drugu zenu je to mozda bila zivotna tragedija.

Postala sam skepticnija kad su POUZDANE metode u pitanju.

Nego se pitam a koje onda prirucnike citaju ljecnici jer su upravo oni ti koji preporucuju i caj i vodu?

Desiree
15.05.2004., 12:51
Winona kaže:
verice procitala sam ja sve ( imam doma jednu o dojenju) ali ne vjerujem uvijek 100% napisanom. Na primjer ja sam citala da je flaster kao kontraceptivna metoda ( ne onaj tam ;) nego onaj hormonalni) POUZDANO rjesenje.
Flaster je metoda koja spada pod hormonalne - kao npr. pilule. I nije 100% pouzdana, cini mi se da "falsa" za cca 2-3%. Tako da stvarno ne znam gdje si procitala da je to 100% sigurno..

verica
15.05.2004., 12:56
Ja ekološko dojenje shvaćam prije svega kao dojenje na zahtjev, znači ne u propisanom vremenu, a čaj i voda u prvih 6 mjeseci su mi nekako nešto već općeprihvaćeno.

No, kao što rekoh, nije da bih ja sad htjela nekoga uvjeravati da je ekološko dojenje sigurna metoda kontracepcije - samo nije niti "metoda" niti bapska priča, nego su veze između dojenja i anovulacije itekako znanstveno potkovane.

Ali jasno mi je potpuno da se žena ne osjeća sigurno ako se oslanja samo na dojenje kao metodu kontracepcije, jer bi bilo zaista nezgodno zatrudniti tako brzo nakon poroda.

Winona
15.05.2004., 12:57
Desirée kaže:
Flaster je metoda koja spada pod hormonalne - kao npr. pilule. I nije 100% pouzdana, cini mi se da "falsa" za cca 2-3%. Tako da stvarno ne znam gdje si procitala da je to 100% sigurno..

postotke spominjem tek kad sam pisala kako ne vjerujem 100% napisanom.

O kontracepcijskim metodama sam se izrazila sa "pouzdano rjesenje".

Vjerujem da ces isto procitati i sama ako pazljivije pogledas moj post.

Vjerujem da o kontracepciji mozemo pisati na onim kobasicastim topicima na ZK ( ima ih cini mi se nekoliko) ovdje bi mogli o menstruaciji nakon poroda.

hvala

;)

Winona
15.05.2004., 13:00
Ja ekološko dojenje shvacam prije svega kao dojenje na zahtjev, znaci ne u propisanom vremenu

a ima li drugacijeg? :confused:

Jos nisam nikad cula da je mama gledala na sat i shodno tome davala djetetu cicu, nego se dijete hrani kad je gladno. Cak i one mame koje se ne drze striktno ek. dojenja, postuju ovo gore.

Ali jasno mi je potpuno da se žena ne osjeca sigurno ako se oslanja samo na dojenje kao metodu kontracepcije, jer bi bilo zaista nezgodno zatrudniti tako brzo nakon poroda.

ovo pogotovo one kojima je porod traumaticno iskustvo.

verica
15.05.2004., 13:03
E sad, sori, ali ženama su davane preporuke da se dijete doji svaka 3 sata i da se na cici drži po dvadeset minuta i tome slično. Tj. da se uspostavi nekakav raspored dojenja. Prema tome, da, ima ili je bilo drugačijih preporuka za dojenje.

Winona
15.05.2004., 13:08
verica kaže:
E sad, sori, ali ženama su davane preporuke da se dijete doji svaka 3 sata i da se na cici drži po dvadeset minuta i tome slično. Tj. da se uspostavi nekakav raspored dojenja. Prema tome, da, ima ili je bilo drugačijih preporuka za dojenje.

ajde da me barem ta divota mimoisla, kad me vec nisu druge.( mislim od prve su mi govorili da se doji na zahtjev, nikako drugacije)

A ovo za 20 minuta ( znam da nisi ti to izmislila, kritika ide na onog tko je) :rolleyes: i kaj onda da ga otrgnem od cice nakon tog vremena ili ga silim i dalje visiti ak je prije htio odustati.

Ja sam imala faza gdje je on bio sit za 10 minuta ( nocu) i gdje je visio na cici mnogo vise od 20 minuta, to zovu "faza rasta".

Sva sreca je da se te faze smjenjuju jer sam jedno vrijeme imala feeling da samo dojim i spavam :D

inace verice slazem se ja i za attachment parenting iako je istina da sam prije trudnoce mislila da to nece biti za mene.

Soleiol
15.05.2004., 13:31
Imam bebu od 11 mjeseci,još uvijek je dojim a menstruaciju sam uredno dobila nakon 6 tjedana.
Tako je isto bilo i s prvim djetetom,dojila sam ali nakon 6 tjedana sam dobila.

Desiree
15.05.2004., 15:01
Winona kaže:
... o kontracepciji ...
Sorry, ja nisam mislila pretvoriti ovo u topic o kontracepciji i sl, nego sam samo reagirala na ono sto si ti spomenula.. Necem vishe.. :no:

Lilly
15.05.2004., 15:26
Verice, ti si meni super! :)

Winona, veseli me da do tebe nisu stigli savjeti o dojenju svaka tri sata ili samo po 20 minuta.

Nije svako dojenje isto. Ja sam dojila po principima ekoloskog dojenja bez da sam toga bila svjesna. Za taj pojam sam cula kad je malcu bilo preko dvije i mozda smo vec i bili prestali dojiti. Cuclu nikada nije imao a do 5,5 mjeseci nije dobivao nista osim mog mlijeka. Cak i kad smo poceli sa drugom hranom dojio je jos jako cesto i puno.

Nocno dojenje je jako vazno za produzavanje perioda amenoreje. Moj primjer i svih mojih frendica mi to pokazuju. Ako rano ukines nocno dojenje, bez obzira koliko cesto dojila po danu menstruacija ce stici brzo.

Lilly
15.05.2004., 15:48
Sjetih se jos jedne zanimljive stvari, negdje je pri kraju Rodinog teksta: nacin na koji se prekine period amenoreje je jako zanimljiv.

Editiram posto sam prvi put pogresno objasnila. :zubo: A da ne bih opet pogrijesila ovaj put stavljam citat: "Iako se može činiti da je razlika velika u dužini amenoreje kod različitih žena, prosječno je manja razlika u dužini neplodnog perioda jer žene kod kojih je period amenoreje ranije prekinut, prvih nekoliko menstrualnih ciklusa još nisu plodne, dok žene kojima je period amenoreje prekinut kasnije, obično su odmah i plodne. Ovo znači i da žene koje dobiju menstruaciju ranije, nisu izložene prevelikom riziku od iznenadne trudnoće, obzirom da je prvih nekoliko ciklusa žena često neplodna."

Winona
15.05.2004., 16:21
Nije svako dojenje isto. Ja sam dojila po principima ekoloskog dojenja bez da sam toga bila svjesna

pa da, tako i sad kod mene. A za pojam sam cula eto tek danas.

Ne mislim ukidati nocno dojenje ( ma kako tesko bilo, evo kod nas pritisak pred kisu, meni glava puca, vec treca hitna se cuje od pol sata, svi padaju....pogotovo u takve dane mislim kako bi bilo divno noc prespavati u komadu ;) ) ali cak da i zelim ne vidim kako se to moze?

Pada mi na pamet da onda bebi kad nocu place umjesto dojenja daju flasicu, jel bi to bilo to?

Do kad ste vi dojile nocu?

Inace hvala za ove info, svasta se da nauciti :)

Desirèe :)

Desiree
15.05.2004., 20:47
Winona, ma :kiss:
A sto se tice flasice po noci, meni se cini da ti je jednostavnije dojiti - jednostavno djetetu das dojku, posebno ako ste vec "uigrani".

SaraTroroga
16.05.2004., 00:37
Ja sam svoje dete dojila do dve godine(do 7 meseci nista osim mog mleka).

Nocu se budio na svaka tri sata do oko 6.meseca,pa je onda na 4,5,6 sati polagano sam produzavao dok nismo citavu noc prespavali tek kada je imao 9-10meseci:p

Flasicu nikada nije prihvatio,a ni varalicu

Menstruaciju sam dobila posle tacno 9 meseci.

Iz mog iskustva treba dete dojiti sto duze jer eto moje sada ima skoro 5 godina,a da kucnem u drvo retko kada je bolestan:top:

Jos nije pio antibiotike(cak je i bio u dodiru sa detetom koje je dobilo boginje a moj-nista:eek: )

BigMama
16.05.2004., 11:22
Moj maleni ima osam mjeseci i jos je sisavac. Menstruaciju sam kao pravi pehist dobila nakon tri i pol mjeseca :( . Do sest mejseci je bio iskljucivo na mom mlijeku, tako da teorija da se smanjuje kolicina i kvaliteta mlijeka nakon prve menstruacije u mom slucaju pada u vodu.

E da, prve tri su bile JAKO obilne i bolne, a sada se sve normaliziralo.

Sretno.

SuzA
16.05.2004., 21:28
Winona kaže:
pa da, tako i sad kod mene. A za pojam sam cula eto tek danas.

Ne mislim ukidati nocno dojenje ( ma kako tesko bilo, evo kod nas pritisak pred kisu, meni glava puca, vec treca hitna se cuje od pol sata, svi padaju....pogotovo u takve dane mislim kako bi bilo divno noc prespavati u komadu ;) ) ali cak da i zelim ne vidim kako se to moze?

Pada mi na pamet da onda bebi kad nocu place umjesto dojenja daju flasicu, jel bi to bilo to?

Do kad ste vi dojile nocu?

Inace hvala za ove info, svasta se da nauciti :)

Desirèe :)

Wini ja sam saznala na svojoj klinici da imaju svaku srijedu info o dojenju. Odnosno Stillgruppe. Stavim ti link, a ti pogledaj imaju li i kod tebe tako nesto..
Stillgruppe (http://www.medizin.uni-koeln.de/kliniken/frauenklinik/index.htm)

Ne funkcionira direkt link, ali klikni na "Kreißsaal", na dnu stranice je info...

medeja
17.05.2004., 09:34
Prvi put sam dojila 7 mjeseci a mengu dobila osmi mjesec (mjesec dana nakon što sam prestala dojiti).
Drugi put sam dojila 13 mjeseci , mengu dobila 4 mjeseca nakon poroda.
Treći put sam dojila mjesec dana a mengu dobila 3 mjeseca nakon poroda.
Svi porodi su bili "normalni".
Zaključak : nema pravila.

happygoose
17.05.2004., 09:54
Nakon dva mjeseca.Bile su bolne i obilne, u stvari nikad nisam imala tako obilne men. kao ta prva tri mjeseca.

Winona
17.05.2004., 10:22
SuzA kaže:
Wini ja sam saznala na svojoj klinici da imaju svaku srijedu info o dojenju. Odnosno Stillgruppe. Stavim ti link, a ti pogledaj imaju li i kod tebe tako nesto..
Stillgruppe (http://www.medizin.uni-koeln.de/kliniken/frauenklinik/index.htm)

Ne funkcionira direkt link, ali klikni na "Kreißsaal", na dnu stranice je info...

hvala :kiss:

Zakljucak : nema pravila.

kad vas citam eto do tog zakljucka dosla i ja

mimi2003
17.05.2004., 11:31
dojila nisam,niti prvo niti drugo, probali ali nije išlo baš:( ....
mensrtuaciju dobila mjesec dana nakon poroda-carski.

Zelda
17.05.2004., 14:54
dobila sam kad je malac imao 16 mjeseci, sad ima 19, i dalje dojimo

UnaZG
03.06.2004., 03:47
Sina rodila 23. ozujka, dojila ga sve skupa 16 mjeseci.
U prosincu iste godine dobila prvu menstruaciju nakon poroda i to samo na jedan dan (31.12!!!!!), nakon praznika otisla kod ginica koji je ustanovio trudnocu. Cura se rodila 1.9. slijedece godine. Curu sam dojila nesto preko dvije godine, a prvu mengu nakon sto sam nju rodila dobila sam nakon 5 mjeseci (otprilike).

AFRODITA69
05.06.2004., 03:16
4 tjedna nakon oba poroda.

oona
05.06.2004., 14:50
AFRODITA69 kaže:
4 tjedna nakon oba poroda.

Ti si stvarno cudo........

Winona
05.06.2004., 15:50
oona kaže:
Ti si stvarno cudo........

oona ima ih jos koje su dobile 4 tjedna nakon, mislim one koje fakat poznam ;)

afro, s dojenjem ili bez?

AFRODITA69
05.06.2004., 17:32
mislim zene,fakat ste vudrene...pa nije svaki organizam isti.moje dve frendice su svih 9 mjeseci imale mengu u trudnoci-pa nisu cudo!
kaj se dojenja tice-prvo sam dojila 3 dana jer niti je ona htjela jesti na cicu niti sam ja bas puno imala..a drugo sam dojila 2 tjedna ak i tolko...
sa obadve sam krvarila dva dana posle poroda i to malo,i onda vise nista.tak da ja za one neke strahote posle porodne ni neznam...
i kad sam dobila mengu nakon 4 tjedna malo sam se prepala da je nekaj drugo,jer sam misla da bum dobila za 6 tjedni ili tak nekak..odma sam isla ginicu ali mi je covjek sa smjeskom rekel da je to normalna menga i da kod nekoh zena kod kojih se organizam oporavi od porodajnog stresa prva menga dobije ranije,i da tu nema nis cudnoga.
evo me,ziva zdrava i cila sa redovnim mengama!
mislim,vi kaj da ste iz marsa opale...:rolleyes:

bigblue2010
05.06.2004., 17:44
menstruacija 4 tjedna nakon poroda, pogotovo ako se doji me ne cudi ni malo, ali:

AFRODITA69 kaže:
moje dve frendice su svih 9 mjeseci imale mengu u trudnoci-pa nisu cudo!

:eek: prvi put cujem

mozda sam ipak sjedila na usima pod biologijom :confused:

elpi
05.06.2004., 18:14
To sa menstruacijom u trudnoci! Desava se, ali ne bas cesto! Tu mislim na svih 9 mjeseci jer je cesce da zena ima stvari prvih 3 mjeseca i onda prestanu! Istina, ta "trudnicka menstruacija" nije ista kao i kod zena koje nisu u drugom stanju! U biti, to bi trebalo znaciti da je zena totalno plodna jer jajnici i dalje proizvode jajasca koja cekaju da ih neki spermij oplodi!

Winona
05.06.2004., 18:18
menstruacija 4 tjedna nakon poroda, pogotovo ako se doji me ne cudi ni malo, ali:

jesi mozda mislila ako se NE doji ?

AFRODITA69
05.06.2004., 18:54
da ove dve koje su imale mengu 9 mjeseci-jedna je imala jako slabo-tek tolko da se pokaze svaki dan 3 dana za redom,a druga normalnu-dapace dosta jaku..tako da je(posto je bila malo jaca po kilazi)tek saznala da je trudna sa 6 mjeseci!moje menge-prve opce u zivotu-su prvih par mjeseci bile uzasne-od bolova u krizima do slapova nijagare...mrzila sam sto sam zensko svaki mjesec!
onda su nestale i nisam imala god dana nis,onda sam sa 16 god dobila redovno i trajalo je po 8-10 dana...ne jako,ali je trajalo...do negde 20..onda manje i kolicinski i vremenski,a posle poroda,4 dana i to kad nebi bilo odvratno higijenski-mogla bi 4 dana sa jednim uloskom proci
:D

SaraTroroga
05.06.2004., 20:10
Ja sam citala u novinama slucaj jedne zene koja je otisla s muzem na more,zaboleo je stomak i kada vise nije mogla da podnese bol,muz je odveze u bolnicu i nakon nekog vremena dosao je lekar i rekao mu je da je postao tata:eek:
Zena je svo vreme imala redovne menstruacije,stomak se nije ni video,tek se malo bila ugojila,tako da nije imala pojma da je trudna:confused:
Jeste zvuci neverovatno,ali su lekari objasnili da je to redak fenomen

elpi
05.06.2004., 20:32
Pa ja sam lezala u bolnici gdje je krevet do mene lezala zena za koju se uopce ne bi reklo da je trudna! Barem po velicini trbuha! No, posto sam lezala na patologiji tudnoce bilo je za pretpostaviti da je ili trudna ili je imala spontani! Posto smo ona i ja malo duze lezale na tom odjelu, i tako uz svakodnevnu pricu, ostala sam iznenadjena da je u 9 mjesecu trudnoce! Zena je rodila prekrasnu zdravu curicu normalne tezine! Ovo sam napisala radi prethodnog posta od Saratroroge vezano za velicinu trbuha u trudnice!

SaraTroroga
05.06.2004., 20:44
DA ali jer bar znala da je trudna,a ova pojma nije imala,imala redovnu menstruaciju...
Jedino me cudi kako nije osetila pokrete bebe(moja se sada toliko udara a tek sam usla u osmi,da nocu ne mogu spavati)

elpi
05.06.2004., 21:23
A nazovimo mo to neznanjem! Mozda je mislila da su udarci zgaravica! Tko ce ga znati! jedna moja susjeda pak 9 mjeseci nije imala stvari i trbuh joj je konstantno rastao, ali nije sumnjala na trudnocu vec je isla na razne dijete! Inace, vec je imala jedno dijete prije toga! Neznanje, primitivizam i glupost! U 8. mjesecu trudnoce je otkrila da ocekuje dijete, makar su svi ostali znali to prije nje!

bigblue2010
06.06.2004., 00:24
Winona kaže:
jesi mozda mislila ako se NE doji ?

Ma da, naravno. Lapsus.

magic blue
04.11.2007., 21:24
da ne ponavljam onu sveopcu euforiju koju sam prolila na zboru jer sam dobila mengu, ovdje cu samo postavit pitanja :zubo: Zasto? zato da nam sve bude na jednom mjestu i da curke koje nam dolaze i susrecu se s istim problemom lakse "navigaju" kroz more postova koje prospemo dnevno :rofl:

Dakle,
1. koje uloske uzeti za prvu mengu?
2. kako ce izgledati prva menga (trajanje, kolicina)?
3. koliko vas je ostalo na predporodnim uloscima?
4. sto i kako s tamponima?

za sad sam po preporuci keksicke i milkice na libressu nocnom tankom, prije poroda bila na allwaysu. Danas ujutro sam mislila da se raspadam koliki su komadi izlazili iz mene :horor: No, ubijedili mi da se to kao tijelo cisti od vaginalnog poroda :confused: Tampon sam stavila jer smo isli na "bebe ribe", ali bi htjela probat one sto je keksicka spominjala, a ne znam di ih kupim :ne zna:
Sta jos mogu ocekivat od predvodnice crvenih kmera :rofl:

i za one koji su preskocili, teta magic casti s bladi mery
http://www.smh.com.au/ffximage/2006/11/06/bloody_mary_narrowweb__300x449,0.jpg

MissLestrange
04.11.2007., 21:31
jooooj... meni prva menga unatoč dojenju došla tri mjeseca nakon poroda, tako nekako. a ja se nadala da ju neću dobit još koji mjesec :(
dakle...
1. mislim da sam iskoristila ostatke onih pamučnih uložaka koje sam nosila dok su lohije bile aktualne, al samo tu mengu. sljedeću sam se vratila na tampone, mrzim uloške.
2. moja je bila uobičajena, kojih pet dana samo što nije bila bolna. primjetila sam da nemam bolne menge otkako sam rodila.
3. opet sam na tamponima, ko i prije trudnoće.
4. paaaaaa.... odmotaš ga, izvučeš špagicu i stavi pravu stvar na pravo mjesto (i mijenjaj ga često) :D

milkica
04.11.2007., 21:32
Ja sam ti predložila libresse noćne,ali debele:D
Meni prva trajala 8 dana,ali moje su i inače dugo trajale.tampone nisam probala.
Komadići i meni izlaze sad i u drugoj.

magic blue
04.11.2007., 21:36
4. paaaaaa.... odmotaš ga, izvučeš špagicu i stavi pravu stvar na pravo mjesto (i mijenjaj ga često) :D
:lol: tak sam si nekak i mislila. Ali koje tampone. ja uzela ob normal, one zavijene. No trebali su mi samo za tih sat-dva, pa se nisam previse opterecivala

edit: znaci da ocekujem situaciju s trajanjem ko i prije poroda jer sam prije bila na 5 dana, s time da sam u trecoj noci vec skidala ulozak jer mi nocu nije curilo. Ali me ova kolicina brine :misli:

milkica
04.11.2007., 21:44
i samo da dodam...predivne li teme

nyn@
04.11.2007., 21:47
pa ja sam ti već rekla..

kod mene je to bio doslovce potop..
i prva me bolila grozno.. a inaće me ne bole.. :misli:
ja ti koristim always i to one noćne..
nisu mi predebeli a fakat su em veliki em mogu upit.. :rolleyes:
a imaš sad i onu njihovu sensitive varijantu koja mi je isto super..
tak da ti ih mogu mirne duše preporućiti..

a što se tiće tampona.. draga moja..
nakon jedno 4 prave... ja se još uvijek nemrem normalno dolje zašerafit da me ne prođu trnci..
(čudno da me to ne smeta u nekim drugim stvarima.. :rolleyes:)

osim toga našla sam neke super upijajuće i probilo mi nakon fu*** 2 sata od stavljanja..:eek:
tak da ti za to.. :misli: neznam kaj bi rekla..:misli:

magic blue
04.11.2007., 21:48
sta fali temi :confused:
koliko god vi bile nadrndane i mrzile mengu iz dubine duse toliko sam ja euforicna po pitanju ove, barem prve. Stvarno si nekako nisam bila sva svoja i mozete se vi meni smijat kad kazem da mi se glava "razbistrila" ali zasita je tako. Bila sam ljubomorna na sve vas sretnice koje ste ju dobile prije. Nisam ni PMS imala, ni nista i bas se dobro osjecam kad znam da sam "opet u tijelu zene" :D

magic blue
04.11.2007., 21:51
znaci dobri su i libres i always ali u nocnim varijantama.
btw, MissL ja sam isto mislila iskoristit one ostatke Virova od lohija, ali sam sad stalno u pokretu, pa mi "bjeze" po gacama :rofl:

Katie
04.11.2007., 21:54
ja sam dojila i dobila prvu mengu 2 mjeseca poslje poroda. Bila je mnogo jaka, kupila sam najdeblje uloske moguce a i trajala je duze nego moje uobicajno - 4 dana.

Tako mi je bilo sa prve 2-3 menge. Nisu mi ni dolazile regularno. Ponekad bih dobila drugu poslje 25 dana, 28, nije bilo pravila. Sad su kao i prije trudnoce i dolazi svakih 28 dana.

helior
04.11.2007., 21:57
nemogu vjerovat da se neko tak veseli mengi...ja dobila ni dva mj.iza poroda, užaaas..sad koristim zaostale uloške od lohija ali inače sam na tamponima..htjela bih nabavit onu neku čašicu ( ćitala na rodama)

magic blue
04.11.2007., 22:07
helior mislila si na mooncup?
imas o tome vise ovdje (http://www.mooncup.co.uk/)
a to ustvari izgleda, ovako (http://www.busybusymomma.com/images/MC1.jpg)

no meni ta ideja plastike/silikona u meni, nikako ne sjeda, pa cu to preskocit :zubo:

MissLestrange
04.11.2007., 22:15
:lol: tak sam si nekak i mislila. Ali koje tampone. ja uzela ob normal, one zavijene. No trebali su mi samo za tih sat-dva, pa se nisam previse opterecivala

edit: znaci da ocekujem situaciju s trajanjem ko i prije poroda jer sam prije bila na 5 dana, s time da sam u trecoj noci vec skidala ulozak jer mi nocu nije curilo. Ali me ova kolicina brine :misli:

a gle, sve ti je to individualno... nekima se totano poremeti, nekima sve po starom... budeš vidjela :)
a koji tamponi... ja uvijek prva dva dana super il super plus, treći normal i ostalo one najmanje... al to je isto, vjerujem, individualno...

MaLo
04.11.2007., 22:55
Ja bi htela pitati kad ste dobile prvu mengu poslje poroda? Ja sam rodila prije 4 mjeseca i još ništ...nadam se da nebu došla tak brzo :p

MarinkaD
04.11.2007., 22:58
Dakle,

Dakle::D

1.Ovisi o jačini.Ja koristila vulgaris Vir.Za noć Always Night.
2.Trajala mi 4 dana,kao obično.Normalka flow.:rofl:
3.Druga menga,samo tamponi(po noći ulošci)
4.Odgovorila ti je Miss.Pa nećeš ih u usta.:lol:

Uživaj u svojoj tetki.

cvijetić
05.11.2007., 08:20
Ja bi htela pitati kad ste dobile prvu mengu poslje poroda? Ja sam rodila prije 4 mjeseca i još ništ...nadam se da nebu došla tak brzo :p

ista situacija i kod mene:)

PiaLolla
05.11.2007., 09:20
Ja nisam imala sreche sa neimanjem menge (osim 9 blazenih mjeseci), jer nisam dojila :(

Dobila mengu tochno mjesec dana nakon shto mi je prestalo krvarenje nakon poroda (a to je trajalo tjedan, dva)

Ali zato mi je menga ostala ista (prije trajala 4 dana)....mozda se josh i smanjila kolichinski :)

Ja sam zato na na tamponima, nochno na normalnim uloshcima, a nakon dva dana, mogu nosit i male uloshke za every day use :D

MarinkaD
05.11.2007., 09:21
Rodila 26.01,prva stigla 08.03.Znači,mjesec i pol kasnije.Ali ja nisam dojila.:mig:

Tashi
05.11.2007., 09:25
meni došla u dlaku točno - 4 mjeseca nakon poroda:mad: , a dojim, dojim i dojim... moje dijete samo svoju laa prizna:) ..prije toga me mučili neki čudni bolovi, ko da sve utrne dolje. bila sam jadna i bijedna kad sam uglaedala ujutro potop, plus toga jer sam u trudnoći, zahvaljujući nenadmašnom dr jozi :eek: krvarila, i sve me babe u čudu gledale - trudna a kupuje uloške.. stavila sam obične uloške i onda shvatila da je vrag odnio šalu i da će teći za mnom u potocima ako ne pojačam situaciju s ulošcima pa sam stawljala always noćne i najmoćnije, ali nisu ni oni dugo držali. tampone nisam voljela niiikad, pa ni sad:p .
o daljnjim pitanjima nisam kompetentna i sama se pitam što će bit dalje jer mi u vrijeme prve menge - dijete se jaako razboljelo, pa mi je potop od šoka stao tu noć..i nije se vratio..:rolleyes:
a čini mi se da ne znam više prepoznat pms:lol:

Tashi
05.11.2007., 09:26
e, da, ako zbrojim lohije..nisam uživala ni 2,5 mjeseca

magic blue
05.11.2007., 09:49
kod mene je dosla evo skoro s 10mjeseci i meni ne smeta, dapace :o

Tashi
05.11.2007., 10:04
ni meni ne bi smetala nakon 10 mjeseci - oh, dapače...

magic blue
05.11.2007., 10:12
pa sta se ne osjecas ko zena kad dobijes mengu? meni je fakat falila, ne moislim na petljanciju s uloscima i tak, nego ono hormonalni balans i to

Tashi
05.11.2007., 10:15
ja se s mengom uvijek osjećam ko po kazni

nyn@
05.11.2007., 10:17
pa sta se ne osjecas ko zena kad dobijes mengu? meni je fakat falila, ne moislim na petljanciju s uloscima i tak, nego ono hormonalni balans i to

a mene baš kad sam dobila pukli hormoni..
do tada sam bila relativno razdražljiva.. a nakon totalka neizdrživa..:rolleyes:

hands
05.11.2007., 10:25
A šta je s kontracepcijom? Ja ne dojim i dobila sam recept za yasmin....međutim nisam još dobila menzis...evo sad već mjesec i 20 dana....na tableticama lijepo piše: početi uzimati prvog dana menstruacije :confused: i sad šta da radim....da čekam menzis ili da čvaknem jednu?

I da, kad ću dobit taj menzis? Ne dojim, trebao je već doć, ili? Samo da nisam opet trudna:visi: :horor:

Mel33
05.11.2007., 10:36
A šta je s kontracepcijom? Ja ne dojim i dobila sam recept za yasmin....međutim nisam još dobila menzis...evo sad već mjesec i 20 dana....na tableticama lijepo piše: početi uzimati prvog dana menstruacije :confused: i sad šta da radim....da čekam menzis ili da čvaknem jednu?

I da, kad ću dobit taj menzis? Ne dojim, trebao je već doć, ili? Samo da nisam opet trudna:visi: :horor:

Pa napravi test ,bar ćeš znati na čemu si ovako možeš samo nagađati .
I ne bi ti preporučila tablete dok ne dobiješ mengu . Kako ćeš znati kad trebaš prestati ili ponovo početi uzimati :ne zna:

fire
05.11.2007., 10:39

Mislim da nemaš razloga za brigu.Ja sam nakon prestanka dojenja prvu mengu dobila nakon kojih mjesec i pol do 2.A što se tiče zableta,čekaj dok ne dobiješ.

Mel33
05.11.2007., 10:41
Dobila sam mengu dva mjeseca nakon poroda , koristila največe i najdeblje always uloške zbog potopa :rolleyes:
A trajala je 12 dugih dana , a inače mi traje od 3 do 5 dana

fire
05.11.2007., 10:44
Dakle,

1. koje si i inače koristila
2. meni je bila normalna što se tiče trajanja,a količina onak bilo je nekih komada kak ti veliš
4. pa možeš ih normalno koristiti kao i prije

Mai
05.11.2007., 11:06
Ja baksuz:rofl: dobila mengu 26 dan nakon poroda,26 dan!!!!!!!http://www.smilies.4-user.de/include/Teufel/smilie_devil_114.gif (http://www.smilies.4-user.de)pas joj mater-evo ovo mi je već 3 menga za redom i dolazi ko švicarski sat:top:
pošto su mi jako BOLNE I DUGE(čitaj 8 dana:rofl: )koristim always sa http://www.smilies.4-user.de/include/Engel/smilie_engel_005.gif (http://www.smilies.4-user.de) po mogučnosti i to sa što više kapi....
eto,nadam se da sam pomogla:cerek:

Zdenka1980
05.11.2007., 11:09
Ja sam dobila mengu 15 dana nakon lohija iako sam dojila,trajala je 7 dana,a sljedeca je dosla za otprilike isto 15 dana i otad su redovne.
Koristim naturella uloske normal i super,fini su tanki a dosta upiju. Ipak preko noci volim stavit na te uloske i jedan vir.

hands
05.11.2007., 11:11
Pa napravi test ,bar ćeš znati na čemu si ovako možeš samo nagađati .
I ne bi ti preporučila tablete dok ne dobiješ mengu . Kako ćeš znati kad trebaš prestati ili ponovo početi uzimati :ne zna:

Mislim da nemaš razloga za brigu.Ja sam nakon prestanka dojenja prvu mengu dobila nakon kojih mjesec i pol do 2.A što se tiče zableta,čekaj dok ne dobiješ.

...da i ja si nekao mislim da je najpametnije početi s kont. kad dobijem....samo mi je krivo što se nisam sjetila pitati gin. kad mi ih je propisala....

...što se tiče testa...ah, ne želim ni razmišljati....zadnji koji sam napravila je bio pozitivan :D

Esni
05.11.2007., 11:13
Ja sam mengu dobila mjesec i pol nakon poroda.Dojila sam mozda 10tak dana.I to je bio potop,nikad do tad mi nije tak islo,cak mi je prolazilo na hlace sto se meni nikad to nedesava.Koristila allways nocne,a ni njih nikad nisam koristila,uzas!Komadi su ispadali i bolilo me bas posteno!Trajala je ko i uvjek 5-7 dana.I tak je to bilo prvih 3 mjeseca haos sa mengom!A od tad sam na yasminu i sad traje 4-5 dana i to tak malo ide,ljepota!

MissLestrange
05.11.2007., 11:42
hands, ja bi na tvom mjestu posjetila ginića da me uputi što i kako :) ako postoji sumnja da si trudna nikako nemoj pit dok ne budeš 100% znala kaj je.

Tashi
05.11.2007., 12:30
...da i ja si nekao mislim da je najpametnije početi s kont. kad dobijem....samo mi je krivo što se nisam sjetila pitati gin. kad mi ih je propisala....:D
pa i meni je gin na 1. pregledu poslije poroda spomenuo kontracepciju i da mu kažem kad budem na nju spremna..:mig:
na 2. pregledu me već pitao - planiramo li brzo djecu (s ovakvim sexualnim životom mogu još godinama bit i bez djece i bez kontracepcije - jedino ako nisam sreće ko one ženskice iz "moja sudbina" - bilo mi je sve prvi put:lol: :lol: :lol: )

hands
05.11.2007., 12:32
čuj..mislim da nisam...al zalomilo se jednom bez zaštite, menzisa nema...vjerojatno zbog nedavnog poroda...a opet pila me taj jedan put...vjerojatno paničarim bez veze....ne bih sad mogla podnijeti još jednu trudnoću...

Tashi
05.11.2007., 12:33
ama vavek nas taj 1.x pila..:lol:

MaLo
05.11.2007., 16:25

I ja :kava:

Utpala
05.11.2007., 19:55

Bravo Tashi, ja isto :top: Uvijek sam bila jadna kad bi došla.

I ne podnosim uloške jer se osjecam ko da svi vide da su mi pune gaće...
Od kad sam otkrila tampone (pardon, mama mi ih otkrila :top: ) više nisam koristila uloške osim za noć.
A tamponi: ultra super, pa super, pa normal, pa mini... oni zarolani ob

I nadam se da ne se neće vratiti bolna. Uf, kak mi je bila bolna. Rekla bih ko porođajni trudovi, ali :ne zna: kakvi su trudovi.

Esni
05.11.2007., 20:14
Ma nek mi neko pojasni te tampone.Dal moze proc mimo njih(okolo)?ja nekako imam osjecaj da moze!?Stavitel makar dnevni ulozak kad stavite tampon?Ma ja bi ih rado koristila al eto neznam,bojim se da ce mi proc mimo njih.I koliko cesto mjenjate tampone?

babe2
05.11.2007., 20:25
Čitam ovo s jezom i nekak mi se čini da smo se družile u prošlom stoljeću...

crvena11
05.11.2007., 20:34
Ja po porodu krvarila skoro mj dana zadnjih 10 malo.......osjećaj da ću dobit menzes sam imala već jedno par puta ali ništa. Dojim 6 i pol mj i čekam . Ne bunim se a kod mene ne pali ni jedna kontracepcija osim kondoma jer muž ima turbo plivače ja ostala trudna 3 dan stvari......:rofl:

Utpala
05.11.2007., 20:45
Ma nek mi neko pojasni te tampone.Dal moze proc mimo njih(okolo)?ja nekako imam osjecaj da moze!?Stavitel makar dnevni ulozak kad stavite tampon?Ma ja bi ih rado koristila al eto neznam,bojim se da ce mi proc mimo njih.I koliko cesto mjenjate tampone?

ne može mimo njih. Ali mogu se "prepuniti" ali naravno, nećeš tak dugo nositi. Trebaju se redovito mijenjati. Dnevni uložak stavljam jer mi trakica zna biti krvava, pa da ne uprljam veš...

magic blue
05.11.2007., 21:50
kak ti trakica zna bit krvava :misli: Pa ona ostaje vani (ili ju barem ja ostavljam vani) i uvijek mi je cista

Dora K
05.11.2007., 22:22
Ajme meniiiii :lol: :lol: :lol:
Jednom u sto godina skicnem forum i bas otvorim temu :D

Sto bi rekla Marinka: Magic, uzivaj u tetki. :D

indy
05.11.2007., 22:42
ja sam nakon poroda imala punih 2 mjeseca, a rodila na carski
poslije krvarenja dobila nakon 30 dana i ta i poslije nje bila uzasno obilata, sad cekkam trecu da vidim

klara_23
05.11.2007., 22:55
ja sam svoju mengu dobila nakon 6.5mjeseci i bas sam bila sretna(manje nego pokretacica teme)al sam se veselila
i meni je svaki put dok je iscekivam ko da je nisam imala sto godina jer imam neredovit ciklus pa uvjek mislim da sam u blazenom stanju
mm ne voli kondome a meni neda da koristim pilule

chiara
06.11.2007., 10:33

uopće ne kužim što si htjela reći sa ovom rečenicom :misli:
ako uzme danas prvu (a nije joj prvi dan menge), popije čitav film tableta (21), onda je pauza 7 dana i 8. dan počinje novu kutiju. nema tu pitanja kad prestati, kad početi. u toj pauzi menga sigurno dolazi

tablete se počinju uzimati prvi dan menge, naravno. meni gin rekao da mogu početi bilo kada jer su mi menge bile jaaako neredovite pa bi mogla dugo čekati mengu, ali se moram još dodatno štititi jer to onda nije pouzdana zaštita.

ja sam na kraju ipak čekala prvi dan menge (2 mj), a kad sam dobila, nakon prve kutije tableta, to je bio izljev stoljeća. mislim da se tak nisam očistila ni nakon poroda :rolleyes:

Utpala
06.11.2007., 17:29
kak ti trakica zna bit krvava :misli: Pa ona ostaje vani (ili ju barem ja ostavljam vani) i uvijek mi je cista

imam (imala sam - vrag će znati kakve budu sada) obilne mjesečnice, znao mi tampon propustiti nakon sat vremena ...

USAnaCT
06.11.2007., 18:49
joj blago vama....ja sam rodila, naravno prokrvarila i nisam prestala krvarit mjesec i pol, nakon toga je bilo sve normalno....zadnje 2 godine imam Mirenu i ponekad prokrvarim, ono kapljicu dvije :)

Zmijica
06.11.2007., 19:24
:lol: za temu.
magic, cestitam od srca :kiss:
bogme bih se i ja svojoj tetki obradovala da me oce posjetit.

a pitanja oko ulozaka ne kuzim.
menga k'o menga, ne? :misli:
i kad vec pricamo o tome, nije me nesto puno bilo frka da cu prokrvarit. mislim, ak redovito mijenjas uloske nes bas zalit stolicu krvlju.
to bude par kapi na gacama i eventualno hlacama. opere se.
svijetle hlace ne nosim u te dane pa da to bude "vidljiv" problem :D

magic blue
06.11.2007., 19:38
utpala, covjece :s Ovo jos nisam ni cula! Pa kako si ti prezivljavala te dane kad si toliko krvi gubila :horor:

zmijo, ja otvorila temu kad vec razglabamo o svemu i svacemu :D A i sram me bilo da nisam vise ni znala koji ulosci na trzistu postoje i koje su novine, a s malcem otic u dm i proucavat mi je SF

tatyana39
06.11.2007., 22:20
Dakle,

1. always night
2. nema pravila
4. nemoj tampon jos, pusti nek se cisti

ja sam dobila tek nakon 6 mjeseci i to vrlo rijetko, ali dojila sam pa vjerojatno nije ni bilo prave ovulacije.

USAnaCT
07.11.2007., 05:36
za divno cudo ok, prvih nekoliko dana nakon poroda sam jako krvarila, komadi su ispadali iz mene a nakon toga mi je krvarenje preslo nekako u normalu...sva sreca nisam puno krvarila...onako kao recimo 4 dan

Utpala
07.11.2007., 14:37
utpala, covjece :s Ovo jos nisam ni cula! Pa kako si ti prezivljavala te dane kad si toliko krvi gubila :horor:

ne te dane :D "Samo" prva dva.
Inače nisam baš osjetljivo čeljade, više me mučili bolovi ...

MaLo
07.11.2007., 18:20
I ne podnosim uloške jer se osjecam ko da svi vide da su mi pune gaće...

:lol: I ja imam takav osjećaj

mama leone
08.11.2007., 21:09
sta fali temi :confused:
toliko sam ja euforicna po pitanju ove, barem prve. Stvarno si nekako nisam bila sva svoja i mozete se vi meni smijat kad kazem da mi se glava "razbistrila" ali zasita je tako. Bila sam ljubomorna na sve vas sretnice koje ste ju dobile prije. Nisam ni PMS imala, ni nista i bas se dobro osjecam kad znam da sam "opet u tijelu zene" :D

Sve isto kao i meni! Menga došla nakon deset mjeseci i ja je jedva dočekala... Ni PMS-a ni ničega, super sam se osjećala. Ustvari, kad sve zbrojim, to je sve skupa 1,5 god bez menge! Pa ko je se ne bi zaželija?:cerek:

magic blue
08.11.2007., 21:39
:s ajd fala da bar jos netko misli ko ja :D

Tashi
09.11.2007., 00:24
e, a ja pitam - kad vam je došla druga poslije poroda...???

mandy
09.11.2007., 00:52
ja je želim samo iz razloga da znam kad je O jer trenutno ne bi drugog bebaća.......al inače mi ne fali :D

mandy
09.11.2007., 00:53
e, a ja pitam - kad vam je došla druga poslije poroda...???

a druga dođe valjda mjesec poslje prve :lol: :lol: :lol: :kiss:...

Tashi
09.11.2007., 00:55
a meni baš i ne..al dobro, prva je otišla u šoku

nadam se da nije neki šok - u pripremi:D

mandy
09.11.2007., 00:56
:lol:

meni prva došla 3 mjeseca poslje poroda al zapravo nije bila ona....nego nešto sa smrdanim prolaktinom pa se zna dogodit (a endometrij bio tek 3 mm a treba bit puno deblji kad M dolazi)...i eto sad nakon 7 mjeseci nema još ničeg.

Tashi
09.11.2007., 01:00
meni prva bila s tttooočno 4. mjeseca od poroda - totalna poplava, ali je naglo stala, ko odsječena, onu noć kad smo zafrljugali s janom u bolnicu (a u međuvremenu bio samo 1 sex, opisan na određenoj - za to - temi) pa se nadam da to nije - početak jednog novog prijateljstva:lol:

chiara
09.11.2007., 07:49
meni je druga došla nakon 2 mj

nyn@
09.11.2007., 08:30
ja kad sam dobila prvu.. druga je došla ko vurica nakon točno 30 dana.. :misli:
i od tada do sada uvijek nakon 30 dana.. :misli:

crvena11
09.11.2007., 08:35
Evo mene opet grči a još ništa od stvari........hm

mi_ama
09.11.2007., 23:12
Ja sam prvu dobila mj dana nakon poroda!

magic blue
10.11.2007., 07:35
eo tashi ja cekam drugu i mislim si da bu bilo ko i prije poroda jer sam se u prvoj razlila i raspala u komade, ali samo prva 2 dana i noci, a onda po starom - danju ima za dnevni, nocu je ni nema

Tashi
10.11.2007., 08:35
i ja čekam drugu... (čekam li?:lol: :lol:)

Tashi
17.11.2007., 16:23
i dočekam...mjesec i deset dana poslije prve...i traje već 5 dana, obilna

crvena11
19.11.2007., 08:37
Za 5 dana 7 mj još ništa...........pa kad će

Utpala
19.11.2007., 08:55
još ničevo i baš se ne bunim

MaLo
19.11.2007., 10:26
Meni ništ ne fali mng, nek ne dođe još neko vrijeme :kava:

babe2
23.11.2007., 20:53
Blago vama, cure, meni se vratila

Najobičnija ko i prije, samo bez boli :s

magic blue
23.11.2007., 20:54
tashi cestitam od srca :cerek: ma koliko to tebi tesko padalo. al ajd priznaj da ti je "u glavi sad malo bistrije" :mig:

Zmijica
23.11.2007., 22:24
11 mj i tjedan dana, jos nista :kava:
al me zadnji tjedan sarafi kao da cu dobit :)
ili sam jajnike prehladila? :misli:

cure, jel bilo kakvih simptoma prije neg ste dobile?

SaveAss
23.11.2007., 23:15
ni meni je još nema:mama:

a baš mislim da ću postat normalnija kad dođe...ono, bit ću ona stara, kao davno prije, prije trudnoće i to....(ok, znam da se normalan ne postaje tako lako, al nemojte mi kvarit maštariju:D )

Zmijice, koliko sam skužila sve je to individualno što se simptoma tiče...

Wedding
24.11.2007., 21:19

joj pa super da je nemas:s , evo nama skoro 5 i pol mjeseci od poroda i jos nije dosla i nadam se da nece tako brzo:cerek:

magic blue
26.11.2007., 13:13
a ja sam opet ak sretna jel valjda cu vec dobit i drugu :D

ksenija_2
26.11.2007., 14:09
Jucer sam mislila da sam je napokon dobila, al onda skuzila da je crveno od cikle koju sam jela :D

crvena11
29.11.2007., 16:52

Evo ja 7mj isto još ne tješi me da tebi an 11 nije došla znači ja još imam fore...:mig:

Mirjana.P.
07.12.2007., 01:14
bok mame,ima li koja iskustva sa nedobivanjem druge menge
ja sam nakon poroda dobila za 8 tjedana,28.10 i sad druge nema,bilo je akcije bez zaštite al nikad nam nije pobjeglo,pa sam sad u dilemi,ne želim još jednu bebu,bar još 2 god,a opet neznam više šta da mislim
ne dojim
htjela sam stavit spiralu odmah sa prvom al doc je bio odsutan

chiara
07.12.2007., 09:55
kako već rekoh, ja sam svoju 2. mengu čekala 2 mjeseca

Mai
07.12.2007., 10:13
i dalje je redovito imam,dobila 26 dan nakon poroda-i naravno stavila spiralu:cerek: žačepila se doli dok mi je vrime:lol: :lol: :lol:

magic blue
07.12.2007., 11:29
i ja svoju drugu cekam :ceka: a nije bilo akcije jer Junacak spava ili na meni ili na muzu dok ja obavljam vecernju higijenu i jednostavno nam je nemoguce

a kad ce, ne zna se :D

Zmijica
10.12.2007., 08:10
mirjana p, ne bih te htjela plasit, al evo imamo jednu novu trudnicu na starci zbor, na slicnom principu.
pa ti popiski test, za svaki slucaj :mig:

jos malo godinu dana, menge nema :ceka:
izgleda da cu ja forumski rekord postavit :kava:

Tashi
10.12.2007., 11:23
o daaaa...bila sam razdražljiva na kvadrat, kratkog fitilja, čas super volje, čas turbo bad, boljelo me za pop...posebice noću, rana mi je znala utrnuti..ništa me nije činilo sretnom i zadovoljnom u potpunosti..:eek:
i onda..jednoga jutra..ja u krvci:o

magic blue
11.12.2007., 20:29
mirjana evo istu muku mucimo, samo kod mene nije bilo neke akcije jer Junacak nam je trenutno najbolja zastita :rolleyes: (i sad spava s ocem da ja mogu malo skoknut do vas)
Pa si ja mislim da sam bila malo nadrkenzi oko svega i procurila, ali izgleda jos nije bilo vrijeme za ozbac :misli:

zmijo, ak te menga brine i ak kico tako malo sisa (mada ni to nije uvijet za dobivanja/ne dobivanje menge) mos otic ginu i nek ti pogleda debljinu endometrija ili koga vraga vec gledaju i oma ce ti rec stanje stvari. ili bi i ti trebala popiskit koji test :D

mandy
11.12.2007., 22:31
da, gledaju debljinu endometrija..moj prije 4 mjeseca bio 3 mm i dok rekao neće to skoro i tako i je....

a postojeslučajevi da mama koja doji nema mengu do 2 godine (bez obzira koliko doji...)

cvijetić
11.12.2007., 23:02
meni evo 5 mjeseci i još je nema...
da li ste vi cure koje ju još nemate išle na preglede i kad
meni gin rekao da dodjem kad prodju 3:ne zna:

mandy
11.12.2007., 23:16
ja išla poslje 4. mjeseca jer sam imala sumnjiv iscjedak al sve u redu...isto mi rekao da bar 3 pričekam pa da opet dođem na PAPU

cvijetić
12.12.2007., 10:44
ja išla poslje 4. mjeseca jer sam imala sumnjiv iscjedak al sve u redu...isto mi rekao da bar 3 pričekam pa da opet dođem na PAPU

a tad ti je poslije 4 mj radio papu bez obzira što još nisi dobila?

mandy
12.12.2007., 23:59
da, zbog iscjedka i bakterija koje sam imala...

al PAPA nije pouzdan tako brzo poslje poroda pogotovo kod rodilja...može dat netočne nalaze...

cvijetić
13.12.2007., 13:01
al PAPA nije pouzdan tako brzo poslje poroda pogotovo kod rodilja...može dat netočne nalaze...

da to mi je rekao dok, zato i čekamo..

mare83
13.12.2007., 13:56
ja još uvik nisam dobila menzis, a prekjuće me zvala sestra od gin i rekla da imam malu upalu, a to sam i prije imala kad sam starijeg rodila, nakon njega, i da dođem kad budem mogla na kontrolu, ali ova 3 -4 dana me boli stomak, i to kao da ću menzis dobit, ali nikako, ja ću poludit

Tashi
14.12.2007., 00:17
ja obavila papu tri mjeseca nakon poroda i bila ok, i doc rekao - menga može doći za 2 tjedna, mjesec dana ili 2 mjeseca. došla za mjesec dana:raspa:. čekam treću:rofl:

Rita
14.12.2007., 04:51
Zmijo sorry ali sisam te ko ovcu,hehe. Evo ja sam u 14. mjesecu bez menge. A ak racunam i prvu trudnocu nakon koje je nisam imala 8 mjeseci pa onda par mjeseci je imala i opet ostala trudna, bit ce to 4 godine sa tih par mjeseci u medjuvremenu. Eto sad nece i nece. A bas sam si vec sva nikakva i jedva cekam da se vrati mada dok dojim ovim tempom i noc i dan 25 kg zive vage, sumnjam da ce doc tak brzo.

milkica
14.12.2007., 07:33
joj.ja dojim po cijele noći svakih sat i pol a dobila sam nakon 5 mjeseci.nema to baš veze.

Mirjana.P.
14.12.2007., 09:42
ja napravila test i negativan je a druga još nije stigla:ne zna:

mare83
14.12.2007., 09:50
mene već par dana boli stomak kao da ću dobit menzis, ali ništa, trošim uloške bezveze, a vrimena nemam za otić ginekologu, a juće naveće je bilo malo krvi na ulošku, ja sva sritna skoro nisam počela slaviti misleći da sam dobila, a jutros ništa, niti kapi

mare83
14.12.2007., 09:51
a neznam, možda ti kasni, pogotovo ako si se živcirala itd., zna kasniti

Tashi
14.12.2007., 15:23
joj.ja dojim po cijele noći svakih sat i pol a dobila sam nakon 5 mjeseci.nema to baš veze.
bormeč dahttp://www.smilies.4-user.de/include/Weihnachten/smilie_xmas_381.gif.ja dobila nakon 4 mjeseca. tjedan dana prije toga jan se nije skidao praktički s cice ni danju ni noću i svejednohttp://www.smilies.4-user.de/include/Weihnachten/smilie_xmas_366.gif

ixi
14.12.2007., 15:25
Evo činim mi se da sam upravo danas dobila mengu, a rodila sam pred dva mjeseca. Nadala sam se da bude duža pauza....Pih!

P.S. Mlijeka još imam...

MaLo
14.12.2007., 16:10
da, gledaju debljinu endometrija..moj prije 4 mjeseca bio 3 mm i dok rekao neće to skoro i tako i je....

a postojeslučajevi da mama koja doji nema mengu do 2 godine (bez obzira koliko doji...)

Ooo, 2 godine! :eek: Pa to je :top:

MaLo
14.12.2007., 16:14
ja napravila test i negativan je a druga još nije stigla:ne zna:

I ja sam već radila jedan test i ništa :s

magic blue
17.12.2007., 00:11
ja nisam radila test :zubo: i nista :misli: izgleda je ovo opet neki bezmengi virus ko onaj s povracanjem i proljevom sto je haro :lol:

ixi
17.12.2007., 08:46
Evo činim mi se da sam upravo danas dobila mengu, a rodila sam pred dva mjeseca. Nadala sam se da bude duža pauza....Pih!

P.S. Mlijeka još imam...

Update: menga bila jako obilna, trbuh me dosta bolio, treći dan krvarenje samo odjednom prestalo.
Nažalost, količina mlijeka se bitno smanjila.

Durica26
17.12.2007., 10:02
Pošto ne smijem dojiti, menga mi je došla nakon dva mjeseca. Bila je obilna i trajala je tri dana.
Ono što me muči je da sam onda dva, tri dana bila ok i sada opet krvarim. Ne toliko ali imam neki krvavi iscjedak.
Da li se to možda još kome događalo ili da se zabrinem?

Utpala
17.12.2007., 10:24
:( Ja sam žalosna... Moja jučer došla.
Znam da sve jedva čekate svoje tete iz Amerike, ali ja se svojoj ne veselim... Zašto? Zato jer mi se menga poklapa sa odlaskom na posao i dohranom i smanjenim dojenjem i bojim se da je to početak kraja dojenju...:tuzni:

Inače sam ju očekivala jer me šarafilo u jajnicima prije dva tjedna i baš sam se mislila da mi je to ovulacija (znate da ja to osjećam)...

Inače, dobra vijest - nije bolna više :kuckucodrvodanezacopram:

magic blue
17.12.2007., 11:07
utpala nemoj se bedirat misleci da je dojenje gotovo jer mnoge majke doje i o nekoliko godina a idu na posao. nema veze dolazak menge s dojenjem ako vam je do sad funkcioniralo, moguce da ida malo manje cica dok je menga jer nekim bebama smeta, ali cim prode odma cicaju ko da se nikad do sad najele nisu :cerek:

mare83
17.12.2007., 11:57
Update: menga bila jako obilna, trbuh me dosta bolio, treći dan krvarenje samo odjednom prestalo.
Nažalost, količina mlijeka se bitno smanjila.

meni je ginekolog reka da ako žene imaju puno mlika neće tako brzo dobit menzis niti može zatrudnit, a ako je dobila menzis onda joj organizam količinski manje mlika proizvodi. Što sam ja skužila da je mliko koje nam organizam stvara oblik kontracepcije, ako ga imaš dosta štiti te od trudnoće i menzisa, ako ga imaš malo onda ćeš brzo dobit menzis

mandy
17.12.2007., 12:34
meni je ginekolog reka da ako žene imaju puno mlika neće tako brzo dobit menzis niti može zatrudnit, a ako je dobila menzis onda joj organizam količinski manje mlika proizvodi. Što sam ja skužila da je mliko koje nam organizam stvara oblik kontracepcije, ako ga imaš dosta štiti te od trudnoće i menzisa, ako ga imaš malo onda ćeš brzo dobit menzis

zar doktor ovo da kaže...pa dojenje nije nikakv oblik kontracepcije....evo npr milkica, mljeka ko u priči, menga tu...

zato dosta žena zatrudni dok još doji jer misle da ne mogu....mene gin posebno upozorio na to da nije istina..a i već se u većini literature to navodi kao netočno..

Utpala
17.12.2007., 15:09
utpala nemoj se bedirat misleci da je dojenje gotovo jer mnoge majke doje i o nekoliko godina a idu na posao. nema veze dolazak menge s dojenjem ako vam je do sad funkcioniralo, moguce da ida malo manje cica dok je menga jer nekim bebama smeta, ali cim prode odma cicaju ko da se nikad do sad najele nisu :cerek:

riječi ti se pozlatile, rasko. Jer ja bih još barem do njene godine dana...

Hm, u početku sam tak mislila da samo da izdržimo do 6 mjeseci, a da će mi poslije svaki mjesec biti bonus, a čuj me sad... Kmečim a mala još par dana pa u 10-om mjesecu...

Baš se sad šlatam :D, cice mi se napunile... Idem doma k maloj :cerek:

crvena11
17.12.2007., 19:46
riječi ti se pozlatile, rasko. Jer ja bih još barem do njene godine dana...

Hm, u početku sam tak mislila da samo da izdržimo do 6 mjeseci, a da će mi poslije svaki mjesec biti bonus, a čuj me sad... Kmečim a mala još par dana pa u 10-om mjesecu...

Baš se sad šlatam :D, cice mi se napunile... Idem doma k maloj :cerek:

E baš mi suseda rekla da dobila brzo stvari a dojila do 14mj tako da ne brigaj!!

Utpala
17.12.2007., 20:13
i moja sestra dojila dvije godine a mengu dobila odmah nakon mjesec dana... Ali se meni to nekak poklopilo sa smanjenim dojenjem - sad dojim ujutro, pa tek oko 17h, pa noć... pa se bojim da će presušiti...

mare83
17.12.2007., 20:28
meni je moj tako reka kad sam bila na ultrazvuku kod njega, jer menzis još nisam dobila, a on me zakaza da vidimo jesam trudna ili ne, međutim nije ništa vidio pa mi je onda reka to što je reka

Zmijica
17.12.2007., 21:54
i moja sestra dojila dvije godine a mengu dobila odmah nakon mjesec dana... Ali se meni to nekak poklopilo sa smanjenim dojenjem - sad dojim ujutro, pa tek oko 17h, pa noć... pa se bojim da će presušiti...
nou uej.
ja tak dojim vec mjesecima - nit menge, nit je mlijeka manje, nit se kico odvikava :top:
dapace - po danu ne mora sisu ni vidit, al kad mu je nocu uskratim, kao da sam mu familiju pobila :zubo:

al i mene nest ovih dana u jajnicima sarafi :)

Utpala
18.12.2007., 07:51
ah, super Gujo... Znači, još ćemo se družiti mala i ja

Esni
18.12.2007., 08:17

Ovo od ginekologa nebi nikad ocekivala da kaze toliku glupost!A ovo je inace druga velika glupost sto sam na forumu procitala,a prva i najzesca glupost sto je neko ovdi napiso je ta da kontracepcijske pilule rade tak sto abortiras svaki mjesec:lol: :lol: :lol: !Da umres!:s

mare83
18.12.2007., 08:21
kontracepcijske pilule rade tak sto abortiras svaki mjesec:lol: :lol: :lol: !Da umres!:s

ma ko je to napisao??? To znači da svaki misec zatrudniš pa ako abortiraš ako piješ te pilule, mislim zaista:eek:

Alica72
18.12.2007., 21:52
ma ko je to napisao??? To znači da svaki misec zatrudniš pa ako abortiraš ako piješ te pilule, mislim zaista:eek:

ovo sad ozbiljno pitam pa da mi neko objasni molim vas. pilule djeluju tako sto uspavaju jajnike odnosno ne dolazi do ovulacije, i samim tim ne moze doci do zaceca.
to mi je jasno

hoce li mi neko objasniti nacin rada spirale. da li ona onemogucuje da se oplodjeno jajasce ugnijezdi ili da li i ona sprecava ovulaciju. naime imaju dva tipa spirala one "starinske" bakrene, i nove na bazi hormona. znam lakse mi je proguglat, ali mi se sad ne da. citala sam raznorazne clanke ali svugdje drugacije pise. isto tako sam citala da stvarno jedan dio pilula ima abortivno djelovanje sto me sokiralo. ja sam mislila ,do nedavno, da sve djeluju po istom principu.

edit; mirena navodno nema abortivno djelovanje, druge starinske bakrene imaju.

mandy
18.12.2007., 23:00
i mene zanima ovo za spiralu...zapravo nemam pojam što ona spriječava?

Alica72
19.12.2007., 07:48
evo moje laicko objasnjenje kako sam uspjela nabrzaka procitati. onaj starinski tip spirala (ali koje se jos uvijek stavljaju negdje) onemogucuju da se oplodjeno jajasce (ukoliko dodje do oplodnje) ugnijezdi u maternicu.
meni je to sa mog stanovista neprihvatljivo.

novi tip spirala, izmedju kojih je i mirena, ima hormonsko djelovanje, znaci ispusta hormone, uslijed cega dolazi do zgrusnjavanja cervikalne sluzi gdje se koci prolaz spermija...hmmm...sta ako ipak prodju i oplode, da li onda opet ima djelovanje kao bakrena,,da se jajasce ne moze ugnijezditi..ili?

to bi bilo odprilike to, skroz zazeto i pojednostavljeno

Esni
19.12.2007., 10:48
Ja godinama koristim pilule,sto radi zastite,sto radi koze,sto radi pomjeranja mjesecnice!Znam sve o njima,uglavnom!Neznam po kojem principu bi mogle tablete bit abortivno sredstvo,jer radi njih i hormona u njima nedolazi uopce do ovulacije a ako nema ovulacije nema niti zaceca!?A ko koristi tablete zna da su krvarenja minimalna,tak da je opet nemoguce da se abortiralo jer bi se jako krvarilo!

Zmijica
19.12.2007., 12:12
spirala onemogucava ugnjezdjenje, a hormoni jos dodatno onemogucavaju prolaz spermicima.
koliko znam, ne sprecavaju, ali otezavaju ovulaciju.
inace, u prosjecne 30 i nesto godisnjakinje je 10 ovulacija godisnje - tj, nije svaka menga dobitna :mig:
u prosjecne 20 godisnjakinje je 14 ovulacija godisnje :D

Alica72
19.12.2007., 14:07
Ja godinama koristim pilule,sto radi zastite,sto radi koze,sto radi pomjeranja mjesecnice!Znam sve o njima,uglavnom!Neznam po kojem principu bi mogle tablete bit abortivno sredstvo,jer radi njih i hormona u njima nedolazi uopce do ovulacije a ako nema ovulacije nema niti zaceca!?A ko koristi tablete zna da su krvarenja minimalna,tak da je opet nemoguce da se abortiralo jer bi se jako krvarilo!

da vesnic, posve si u pravu.
medjutim ja neki dan nesto guglala i naletih na neki tekst da neke pilule djeluju kao stare spirale, da onemogucuju da se oplodjeno jajasce ugnijezdi. doduse mozda je tekst stvarno star, i da su to bile neke pilule iz prahistorijskog doba.:mig:

Alica72
19.12.2007., 14:11
spirala onemogucava ugnjezdjenje, a hormoni jos dodatno onemogucavaju prolaz spermicima.
inace, u prosjecne 30 i nesto godisnjakinje je 10 ovulacija godisnje - tj, nije svaka menga dobitna :mig:

ja ti spadam u ovu gore skupinu, prosjecna 30 i nesto godisnjakinja i mislim da imam 52 ovulacije godisnje :D
dobvoljno me pogledati i trbuh vec raste, tako na stranu sve te statistike..:D

meni se ne svidja ovo da sprecava ugnjezdjenje. ipak je oplodjeno, a sva su nasa djeca tako pocela..
ja mislim da samo stare djeluju po tom principu..ne znam. moram pitati dr..inace nista od spirale..:rolleyes:

Esni
19.12.2007., 15:36
Ma spirala mi se nesvidja jer je to ipak strano tijelo a taj osjecaj me nervira tak da to nebi bas sebi!

klara_23
19.12.2007., 15:40
mirjana evo istu muku mucimo, samo kod mene nije bilo neke akcije jer Junacak nam je trenutno najbolja zastita

morala sam ovo boldati jer i ja sam donedavno mislila kao i magic jer mala spava s nama kad eto ti ga na:mig:

Alica72
19.12.2007., 15:41
Ma spirala mi se nesvidja jer je to ipak strano tijelo a taj osjecaj me nervira tak da to nebi bas sebi!

nisam ni ja bas odusevljena ali nemam bas nekog velikog izbora. djece necu vise imati. kazu pilule poslije 35-te i nisu najidealnije i najpozeljnije, i sta mi drugo preostaje?

chatou
19.12.2007., 22:44
cure, što ako mama ne doji, ima li to kave veze s pojavom prve menge, tj. da dođe prije, ili svejedno može proći par mjeseci..? meni od poroda prošlo 4mj., još uvijek doduše dojimo, ali sve manje, skoro samo noću..

mandy
19.12.2007., 23:43

ma otkud 14....:eek: :lol: :lol:...zar jajnici rade prekovremene :lol:

ja neznam što ću...tablete ne bi pila, spiralu ne bi (ne mogu imat nešto u sebi...)..

jel itko zna ištao flasterima...?

moja kuma ih koristi par mjeseci nakon operacije glave jer jedino to kao smije..:ne zna:

mandy
19.12.2007., 23:44
cure, što ako mama ne doji, ima li to kave veze s pojavom prve menge, tj. da dođe prije, ili svejedno može proći par mjeseci..? meni od poroda prošlo 4mj., još uvijek doduše dojimo, ali sve manje, skoro samo noću..

svejedno može proć par mjeseci..

Rita
20.12.2007., 04:05
Sta se kod nas jos uvijek muski ne steriliziraju???
Nego Utpala nemoj se bojat dok god joj po noci das da doji koliko hoce imat ces mlijeka a pogotovo se sad malo potrudi kad si vec mengu dobila ,krenula radit i sve to.
Meni mlijeko nije otislo ni u trudnoci ni nakon sto sam gotovo iskrvarila na porodu, operacija, ni eto sad kad mi je prije mjesec dana nestalo na par dana zbog glupog laksativa koji sam morala uzeti a prije toga nisam dojila 3 dana jer sam radila CT pretrage i dali su mi radioaktivno jod. Evo sad je 3 godine i 2 mjeseca i meni sprica mlijeko ko ludo. KAd god je bila neka frka ja bi si popila caj za mlijeko i to je to.
Puno smo mi toga sa cicama prosle ali valjda smo neke predodredjene za dojenje do skole a neke ne,hehe

mare83
20.12.2007., 07:54
ja juće naveče dobila menzis, je da malo nešto krvari ali sad mogu slavit, koje olakšanje:tulum: :tulum: :tulum: :Pivo:

Esni
20.12.2007., 12:14
ma otkud 14....:eek: :lol: :lol:...zar jajnici rade prekovremene :lol:

ja neznam što ću...tablete ne bi pila, spiralu ne bi (ne mogu imat nešto u sebi...)..

jel itko zna ištao flasterima...?

moja kuma ih koristi par mjeseci nakon operacije glave jer jedino to kao smije..:ne zna:

Tablete i flaster jedno te isto samo sto tablete pijes,al na istom principu!A sto neces tabletice?

Tashi
20.12.2007., 13:24
ja dobila treću, 30-ti dan od druge. iz mene lipti.. nema ni prave riječi ni dostojnog uloška za ovu niagaru. glava mi puca a u njoj ionako lom

Utpala
20.12.2007., 17:36
Nego Utpala nemoj se bojat dok god joj po noci das da doji koliko hoce imat ces mlijeka a pogotovo se sad malo potrudi kad si vec mengu dobila ,krenula radit i sve to.

Onda nema straha... Po noći doji koliko hoće :top:

Štrumpfeta
20.12.2007., 21:04
mandy flaster ne smiješ sigurno dok dojiš (znam o flasteru sve od a do ž sa proizvođačke strane). ne znam šta bi ti preporučila, jer sam u istoj nedoumici ko i ti. ti bar možeš flaster kad prestaneš dojiti - a ja zbog godina ne želim

mandy
20.12.2007., 21:26
Tablete i flaster jedno te isto samo sto tablete pijes,al na istom principu!A sto neces tabletice?

zato jer uvijek zaboravim popit par njh pa nisam ništa napravila :lol:...ne volim tablete uopće i baš mi je muka stalno ih uzimat...

štrumpfi jel imaš ti kakav prijedlog?

jel itko koristio one čašice (hebemu miša nemrem se sjetit kako se zovu)?

Esni
20.12.2007., 21:29
zato jer uvijek zaboravim popit par njh pa nisam ništa napravila :lol:...ne volim tablete uopće i baš mi je muka stalno ih uzimat...

štrumpfi jel imaš ti kakav prijedlog?

jel itko koristio one čašice (hebemu miša nemrem se sjetit kako se zovu)?

Koje casice!?Dijafragma ili kako vec?:ne zna: :confused:

Esni
20.12.2007., 21:30
mandy flaster ne smiješ sigurno dok dojiš (znam o flasteru sve od a do ž sa proizvođačke strane). ne znam šta bi ti preporučila, jer sam u istoj nedoumici ko i ti. ti bar možeš flaster kad prestaneš dojiti - a ja zbog godina ne želim

Kojih godina?!:eek: Pa koliko ih ti mos imat?

Štrumpfeta
20.12.2007., 22:05
mandy - prijedloga nemam. mi koristimo prezić - to mi je sad jedino pouzdano.
godine, moja vesnic, godine - već sam 10-tak godina bila na tabletama i ne da mi se sad poslije 30-te još s tim hormonima zezati. ionako imam povišeni prolaktin - pa muku mučim

mandy
20.12.2007., 22:07
Koje casice!?Dijafragma ili kako vec?:ne zna: :confused:

e to.....

Zmijica
21.12.2007., 09:37
dijafragma je tek gnjavaza - moras seks isplanirat, ili trcat u kupaonu nakon predigre :lol:
a i nije za ziher, moras dodatno spermicide ubacivat u vaginu.

meni gin rekao - dok god nemam mengu, nis osim kondoma.
kad dobijem, bez obzira sto dojim, moze spirala - on preporuca mirenu. ja nisam bas za... s druge strane, mozda mi to ispadne najbolje rjesenje.
sve je bolje od nove trudnoce :)
bar u sljedecih godinu dana.

mandy, ti si kandidat za flastere kad prestanes dojit - mislim po godinama, zaboravnosti i to :zubo:
strumpfice, mi smo na istom :mig: (osim kaj meni prolaktin stima)

al cure moje, sve je to teoretski jer nama od menge ni m :lol:

magic blue
21.12.2007., 22:52
klara moram te razocarat i rec da junacakzaista je kontracepcija jer spava doslovno na meni. avecer kad ga uspavam stavim ga na PSa dok se operem i obucem pidzamu i onda s njim u krevet. pojma neam kako cu pocet strebat za drzavni :ne zna:

mandy casice se zovu mooncup, ja proucavala al odustala jer mi se ne da to prat :D nisam ekolog :zubo:

mandy
21.12.2007., 23:03
mooncup su za mengu a ne za kontracepciju il sam opet neš pobrkala :misli:

magic blue
21.12.2007., 23:23
jeap, nisi pobrkala, ali mene to prvo asociralo kad si spomenula casicu. onda ne znam na sta si mislila

Dora K
21.12.2007., 23:34
klara moram te razocarat i rec da junacakzaista je kontracepcija jer spava doslovno na meni. avecer kad ga uspavam stavim ga na PSa dok se operem i obucem pidzamu i onda s njim u krevet. pojma neam kako cu pocet strebat za drzavni :ne zna:

Eeee. I mi prakticiramo tu vrstu kontracepcije. Ak nes i pokusamo odma se zbudi i u dreku. Dok ju uspavas (cca sat i pol) posaljes kvragu sve i ne padne ti kex na pamet iducih mjesec i pol. :D

Zmijica
29.12.2007., 08:25
daklem... na starcima sam pisala cime nas je sve bozic bata nadario :zubo:
a da ipak bude u praznicnom tonu, doslo i malo crvenog :D
jutos dobila mengu...
slavila bih da nisam total mortus.

SaveAss
29.12.2007., 11:54
Eeee. I mi prakticiramo tu vrstu kontracepcije.

znala sam da nas ima, al da nas ima ovoliko! e to nisam znala:D

Gujo, pa čestitam!:tulum:
vraćaš se na staro:mig:

mio mao
31.12.2007., 15:13
iako dojim, menga je stigla 5 i pol mjeseci nakon poroda. kakvo olakšanje! iako smo mm i ja relativno pazili, svašta mi je padalo na pamet, mnogo sam puta pomislila da sam ponovo trudna, što ne bih htjela barem još 3-4 godine.
e sad, ni ja ne znam što je pametno što se tiče kontracepcije. pilule ne smijem jer dojim, spirala mi je nekako bljak - strano tijelo i to, kondome isto ne obožavam. mislim da ćemo se do daljnjega, tj. do pilula, zadržat na coitus interuptusu!

iva5
01.01.2008., 11:44
Meni je moja tetka stigla 3mj.nakon poroda.I ajme obilno.A onda bio razmak 35 dana pa dobila drugu,neredovito,valjda što dojim,iako malo mlijeka imam.a prije poroda redovna bila,mogao si sat namještat po njoj,i ne baš obilna.....

mandy
01.01.2008., 12:02
Zmijo čestitke na novogodišnjem poklonu majčice prirode :D

magic blue
01.01.2008., 23:06
zmijo radujem se s tobom, a znas da ja to zaista i mislim s obzirom na onu poplavu euforije od prije 2 mjeseca :kiss:

kod mene nis ni nakon 2 mjeseca, jel da brinem :D nisam trudna za ziher, pa molim cure koje su vec imale prvu, drugu, trecu.... da me ubijede da je to normalno i da se to samo organizam navikava.
jel moguce da mi sad opet "kasni" jer me Junacak poceo nasisavat ko sumanut (stomacina mu skocila koliko sisa :lol:)

Tashi
03.01.2008., 16:37
o, zmijo, pa dokuljucala crvena godina...:raspa:

magic, a meni i dan danas dolazi s - kakti - zakašnjenjem, ali kad dođe.. o vodostaju čitaju u najavi vijesti :lol: :lol:

magic blue
05.01.2008., 10:23
evo ponadala se sinoc da sam dobila jer bilo neke sukrvice, sretno stavila ulozak i ono nis. bit ce opet neki porast/pad prolaktina. mady jel ti gin sta govorio jel do kad moze to bit ti padovi i porasti. btw, vec nekoliko dana me junacak toliko nacicava da dok cica jednu, osjetim kako se druga puni, a to vec jaaaako dugo nisam osjetila :misli:
jadna li mi majka od ponedjeljka kad krenemo u jaslice na navikavanje :D

mandy
05.01.2008., 14:40
mogu bit dok god dojiš :D

Tashi
05.01.2008., 15:43
ja kakve sad odurne mengurine imam - imam osjećaj da to mlijeko nije isto (i nekak mi se čini da tada jan radije jede dohranu), kao i kad nemam menge (kad ratujemo s dohranom, a ciiiica, njaaam)

Tashi
30.01.2008., 16:04
ili ću procurit ili ću kožu razrezat i izać van jer uračunjiva nisam:eek:..tj moram se truditi da budem:lol:..kakve su to popratne pojave oli pms-ovi mengi poslije poroda, sve me strah:zubo:
a danas je već 35/36.dan od kraja tretje

Zmijica
31.01.2008., 14:51
Tashenjka, mislim da to tebi dodje od brige i nespavanja, a ne od PMS-a... :kiss:
A jesi ziher da nisi... :no: :D

Nego - ona prva nije bila nis posebno obilna.
A evo prodje i druga, skolski mi dolaze: 28-30 dana, kao i prije poroda.
Jedna je razlika: NE BOLE VISE! :lux: :s
Ono, nis. Nula. A prije nikak nisam mogla fulat - prvo lagana bol, a onda prvi dan u krevetu ili na Voltarenima :(

I traju krace - 4 dana samo, ali su obilnije.
Prvi dan samo Libresse ultra mega night rulaju, a i oni propuste.

mandy
31.01.2008., 22:25
Zmijice super za poboljšanje...:lux:

Tashi
01.02.2008., 10:03
Tashenjka, mislim da to tebi dodje od brige i nespavanja, a ne od PMS-a... :kiss:
A jesi ziher da nisi... :no: :D
pao samo 1 sex i to prvi dan poslije zadnmje menge - i to mi se čini ko sf:zubo:
a možda :rofl:

Tashi
01.02.2008., 10:04
mislim, od menge još ni traga, a kamoli moga glasa...:lol:

Zmijica
01.02.2008., 10:29
Khm... mnogi su mislili da im je 5 dana prije i 5 dana poslije menge sigurno, pa eno trci im pomladak po dvoristu :zubo:
A da kupis test? :D

Tashi
01.02.2008., 12:33
:mig:spremišlavam se...:D
a mm ladan kak špricer:cerek:

Štrumpfeta
01.02.2008., 12:45
kayo ako svraćaš na ovu temu samo da priupitam da nismo ti i ja još jedine ostale od ekipe koje čekaju svoj prvi pms poslije poroda?

Štrumpfeta
01.02.2008., 12:46
tashi šta bi ti falilo? rješila bi sve probleme oko porodiljnog, posla, putovanja, štikle, štikline štikle....

Tashi
01.02.2008., 12:48
ništa..bilo bi viška :lol: :lol:
mm veli - ne možemo još ići na drugo, pa nismo se niš seksali...:rofl:

cvijetić
01.02.2008., 12:48
kayo ako svraćaš na ovu temu samo da priupitam da nismo ti i ja još jedine ostale od ekipe koje čekaju svoj prvi pms poslije poroda?

i ja sam u toj fazi :)

Štrumpfeta
01.02.2008., 12:51
ajd cvijetiću, malo mi lakše da nisam jedina. evo već 8,5 mj. jedna mi biser sestra rekla da će m doći kad prestanem dojiti po noći. taj se dan ne nazire. a bogme ni škola u kojoj je ona to naučila

Zdenka1980
01.02.2008., 12:55
Mene menge poslije drugog poroda ubijaju.
Evo sad me stomak užasno boli,onako kao prve kontrakcije na porodu samo što je bol konstantan. Jedino mi voltaren ublaži bolove al je onda krvarenje ooobiiilnooo pa ga ipak nisam popila jer i ovako idu potoci iz mene. Pitala sam gina jel to normalno i hoće li se bolovi išta smanjit kaže da vjerovatno neće i da je kod dosta žena tako poslije drugog-trećeg poroda.:flop:
kad će klimaks:rofl::rofl::rofl:

Tashi
01.02.2008., 12:57
jedna mi biser sestra rekla da će m doći kad prestanem dojiti po noći. taj se dan ne nazire. a bogme ni škola u kojoj je ona to naučila
a ja kad sam dojila po noći ko mutava (faza pred janovu bolest) - baš dobila..
ali sad :misli: opet pojačano noću dojim - pa možda zato :moli:
inače, ne bi ništa falilo drugom djetetu, ali mislim da bi nekako ipak bilo bolje da odradim neki mjesec da imam onda pravo na prosjek svoje plaće prvih 6 mjeseci - da ne moramo spajat krajeve

Štrumpfeta
01.02.2008., 13:00
tashi podržavam tvoju ideju o punoj plaći!

Zmijica
01.02.2008., 13:30
Strumpfice, ja dobila tek sa Kicinih 12 mj i 15 dana, tak da... imate vremena za curit, cure :)

Mislim da i Spasiguza jos ceka svoju prvu tetku :zubo:

Tashi, aj popiski ga vise pa da ti mozemo cestitat :klap: :D

cvijetić
01.02.2008., 13:36
tashi podržavam tvoju ideju o punoj plaći!

apropos pune plaće, jel tko zna koliko bi mjeseci trebala raditi nakon porodiljnog da imam pravo na svoju plaću prvih 6 mj?

PalmaSutra
01.02.2008., 14:13
apropos pune plaće, jel tko zna koliko bi mjeseci trebala raditi nakon porodiljnog da imam pravo na svoju plaću prvih 6 mj?
6 mjeseci je bilo!

SaveAss
01.02.2008., 15:30
Mislim da i Spasiguza jos ceka svoju prvu tetku :zubo:

dobro misliš:D

(pričica vezana za mengu: došla kod nove ginekologinje i njena sestra mi otvara karton, pita svaštanešto, među ostalim i kad sam imala zadnju mengu, a ja ko iz topa: 15.5.2006. kako me blijedo pogledala:rofl:)

Tashi
01.02.2008., 16:11
Tashi, aj popiski ga vise pa da ti mozemo cestitat :klap: :D
u minusu sam :zubo:
a muž ne ferma
mogu samo pjevat - minus i plus...:zubo:

Tashi
06.02.2008., 11:21
eto, zmijolino:cerek: :cerek:, ti prva saznala :zubo:
utpala:cerek: :cerek: - druga

blond lady
06.02.2008., 20:35
evo da se pohvalim ili bolje rečeno požalim ...imam već drugi puta manegu poslje poroda ....prvi puta početkom siječnja i sada opet...nikakva pauza kod mene dok dojim :mad:...ajde ako ništa znam da nisam trudna :lol:

Tashi
06.02.2008., 21:55
nisam ni ja, a nema menge :zubo:još čekam 3. ili 4. :misli:

mišica
06.02.2008., 22:21
beba je za koji dan punih 11 mjeseci stara a meni menge niotkuda...valjda će doći, jer nema druge bebe bez nje...:cerek:

ksenija_2
07.02.2008., 08:11
Zar se ja ne sjećam dobro ili se može zatrudniti i ako još nisi dobila mengu poslije poroda??

Inače, kod mene ni kapljice; prošlo 8.5 mj.

magic blue
07.02.2008., 10:13
moze se zatrudnit. zasto ne bi moglo? ko ti garantira da u tom trenutku na ovuliras?

"kaya"
16.02.2008., 19:20

izgleda da jesmo....mada mene ovih dana gadno frče:rolleyes:bumo vidjeli,rekli bi slijepci:rofl:

ixi
16.02.2008., 21:44
Mengu dobila 2mj. nakon poroda, tako da sad već imam treću i...sve se promijenilo, pa sam izgubljena. Za vrijeme PMSa imam trudničke simptome (tako da prošli tjedan nekoliko noći nisam spavala pri pomisli da sam već opet trudna), bol za vrijeme menge...pfuj! Prije poroda me uvijek bolili baš jajnici, a sad me boli donji dio kičme, onako, kao trudovi...tako da se svaku puta naježim...Pomaže jedino voltaren.

Utpala
17.02.2008., 13:08
evo kod mene već treća, točna u uru, bezbolna:s (to mi najdraže)

Tashi
17.02.2008., 16:58
a moje 3. ili 4. nema, pa nema..na ultrazvuku se vidi da se kakti sprema, ali može je se i omest :zubo: (što se vidi iz mog priloženog životo-opisa :hekla:)

mandy
17.02.2008., 19:37
i ja dobila 1. nakon poroda nakon 10 mjeseci :raspa:

dalje ćemo vidjet kako će točne bit,.....zasad nije bolna al je obilnija i duže traje (već 5. dan...inače mi za 3-4 dana bilo gotovo)

Zmijica
17.02.2008., 20:24
Mandy, cestitam :)