PDA

View Full Version : Dlačice na vratu/trbuhu/grudima/guzi

stranice : 1 [2]

Amethyst
23.04.2008., 09:12
A ja mislila da sam jedina koja ima na tom mjestu dlaka :eek:
Sad tek vidim da nas ima još koji imaju problema s time .
Ja ih čupam pincetom ,ali što ih više čupam to one sve jače rastu :mad:
Kemiju ne želim koristiti jer mi je koža osjetljiva pa se ne usudim ...
A prije mjesec dana vidjela sam da mi rastu i na bradi :cry::horor:
Provjeravala sam hormone i sve je OK ..pa zašto onda majčicu im rastu tamo gdje ne trebaju :confused:

nikky55
23.04.2008., 09:43
A ja mislila da sam jedina koja ima na tom mjestu dlaka :eek:
Sad tek vidim da nas ima još koji imaju problema s time .
Ja ih čupam pincetom ,ali što ih više čupam to one sve jače rastu :mad:
Kemiju ne želim koristiti jer mi je koža osjetljiva pa se ne usudim ...
A prije mjesec dana vidjela sam da mi rastu i na bradi :cry::horor:
Provjeravala sam hormone i sve je OK ..pa zašto onda majčicu im rastu tamo gdje ne trebaju :confused:

ne znam.. ali to ti dosta ima veze i sa genetikom.. ne znam kakvog ti je mama stanja.. i koliko je ona dlakava i gdje.. pa s jedne strane neke stvari ne možeš ni spriječiti..

nikky55
23.04.2008., 09:44
ali i ja ti imam sitnih dlačica po cijelom licu.. kao i po cijelom tijelu.. iznad usne malo sa strane imam par koje znaju biti malo tamnije ali kako sam ih pocupala i jako su sitne da ih ne vidis ako se ne prislonis na kojih par cm od mog lica.. tako da ako nisu neke jako vidljive već samo sitne i svjetle nemoj ništa dirati..

Zombix
27.04.2008., 18:40
Imao sam dlake na stražnjici i donjem dijelu leža, i kad sam ih brijaćim aparatom uklonio one su narasle još jače i gušće! Dolazi ljeto, a mene je sram skinuti se a na donjem dijelu leđa busen dlaka. Ima li neko koji sličan problem ili barem savjet što da uradim, kako da se rješim toga??

_mala_zg_
27.04.2008., 20:54
vruci vosak :D ili IPL, je malo skuplje ali moj trbušćić je sad super :top:

Kruska
11.05.2008., 13:29
ovako imam problema s hormonima i jedna od nuspojava je pojačana dlakavost.
preopručate li mi da odem na totalnu depilaciju i s čim: vosak, egipatska..? :zubo:

inesica2
11.05.2008., 14:10
preopručate li mi da odem na totalnu depilaciju i s čim: vosak, egipatska..? :zubo:

vosak je definitivno najbolja metoda od svih koje postoje...jest da je bolna kako kome al isplati se...ja se već 4 godine depiliram voskom i stvarno su se razrijedile jer se dlačice isčupaju zajedno s korijenom i s godinama folikul dlake odumire i dlake više ne rastu...za prvi put možeš otići u kozmetički salon da vidiš kako je to a ako ti je metoda dobra umjesto da nejdeš svaki mjesec u salon i daješ po 130 kn kupi vosak u patronama i trakice imaš ga u novoj opremi ili dm-u košta ti 10 kn a u dm-u mislim da je skuplji od 100ml i dosta ti je za cijele noge...zagriji u vrućoj vodi dok ne bude skroz tekuć samo pazi da voda ne dospije na valjak jer ti neće valjat..namaži dio po dio u smjeru rasta dlačica zalijepi trakicu i povuci pod što tupljim kutom tj.što više uz kožu i to brzo i nakon depilacije namažeš se uljem ne VODOM jer vosak nije topiv u vodi!!!može ti poslužit i ulje koje koristiš za kuhanje...to lijepo razmaži potom obriši višak maramicom i stavi neku kremu za smirivanje...najbolje su na bazi aloe vere...:top:

http://solarijum.com/depilacija/15.jpg

Kruska
11.05.2008., 14:34
o pa depiliram se ja voskom i epilatorom već godinama i za smirivanje imam čisti aloe gel..
ali budući da se ovaj put radi o puno osjetljivijim područjima.. zato pitam.:D
hvala!

inesica2
11.05.2008., 14:38
nema na čem..ja ti samo koristim vosak i za pazuhe i za noge i bikini i ne može bit ništa čak ni na najosjetljivijim djelovima jest da može boljet i javit se crvenilo ali to prođe brzo...

Kruska
11.05.2008., 14:43
nema na čem..ja ti samo koristim vosak i za pazuhe i za noge i bikini i ne može bit ništa čak ni na najosjetljivijim djelovima jest da može boljet i javit se crvenilo ali to prođe brzo...

ne bi baš voljela otići u neki salon (jer ima djelova šta jednostavno ne mogu sama sebi doma) pa da budem dva tjedna s krvavim podljevima jer sam čula i takva iskustva

inesica2
11.05.2008., 14:58
znam kak je to jer sam to doživjela nekoliko puta dok smo imali vježbe iz depilacije pa dok se ne naučimo treba vremena...jednom smo si čak frendice i ja znale oderat kožu užas!!!!!a to je praksa...najbolje se raspitat malo o tim salonima jer vjeruj mi ima svašta tamo...čak ima kozmetičkih salona koji drže radnice koje su završile tečaj za kozmetičara u samo 6.mj.!!!mislim to je užas!!!nepravedno jer kaj smo mi išle onda 4.godine u srednju!!!al dobro ja sam sretna kaj sam medicinski kozmetičar ne obični kozmetičar....

Kruska
11.05.2008., 15:07
znam kak je to jer sam to doživjela nekoliko puta dok smo imali vježbe iz depilacije pa dok se ne naučimo treba vremena...jednom smo si čak frendice i ja znale oderat kožu užas!!!!!a to je praksa...najbolje se raspitat malo o tim salonima jer vjeruj mi ima svašta tamo...čak ima kozmetičkih salona koji drže radnice koje su završile tečaj za kozmetičara u samo 6.mj.!!!mislim to je užas!!!nepravedno jer kaj smo mi išle onda 4.godine u srednju!!!al dobro ja sam sretna kaj sam medicinski kozmetičar ne obični kozmetičar....

zato se sad i raspitujem svugdje, ovdje, okolo :D

helllen
13.05.2008., 15:57
posto vidim da vi imate iskustva u tom u vezi dlacica...htjela bi vas pitati jedno pitanje...prije oko 1 godine sam obrijala noge i ruke bez icijeg znanja...i sad cu mi te dlacice poprilicno narasle...no moji starci mi ne daju da ih uklonim...te na nogama mogu i nekako ali sta je sa dlacicama na rukama,kako da ih uklonim bez posebnih tretmana,cula sam da mnogi to rade pomocu tracica s voskom...sto vi mislite o tome? i da li je mozda bolje uklanjati i dlacice s noga pomocu voska il neceg tako...svi savjeti su dobri...pa molim vas ako netko ima neki prijedlog da ga napise...pls...:(

inesica2
13.05.2008., 16:41
posto vidim da vi imate iskustva u tom u vezi dlacica...htjela bi vas pitati jedno pitanje...prije oko 1 godine sam obrijala noge i ruke bez icijeg znanja...i sad cu mi te dlacice poprilicno narasle...no moji starci mi ne daju da ih uklonim...te na nogama mogu i nekako ali sta je sa dlacicama na rukama,kako da ih uklonim bez posebnih tretmana,cula sam da mnogi to rade pomocu tracica s voskom...sto vi mislite o tome? i da li je mozda bolje uklanjati i dlacice s noga pomocu voska il neceg tako...svi savjeti su dobri...pa molim vas ako netko ima neki prijedlog da ga napise...pls...:(

Evo ja ću ti reć najbolje rješenje pošto mi je ta tema bila maturalni rad :)...nemoj uopće koristiti britvice to će ti samo pogoršat cijelu stvar a i dlake će ti narast za 1 dan..moja preporuka ti je da depiliraš i ruke i noge voskom..ja se već 4 godine depiliram voskom i meni su se tolko prorijedile zato što se isčupa korijen i s godinama korijen dlake degenerira(odumire) i dlake više ne rastu...sad ih samo jednom mjesečno uklanjam....nemoj kupovat te trakice koje su natopljene voskom ne valja ti...uzmi si obične trakice i jednu patronu voska...ak te zanima kako se taj postupak izvodi sam reci objasnit ću ti u detalje!!!!to ti je puno jeftinije nego ići kod kozmetičarke jer ti patrona voska košta kakvih 10kn i ima 100mL što ti je dosta za cijele noge a za ruke i puno manje...:mig: :top:

mateja988
12.10.2008., 15:08
ajme kad vidim kakve vi probleme imate s dlakama i šta sve morate brijati dođe mi da skačem od sreće...ja depiliram pazuh jednom tjedno a noge i bikini zonu svaka dva do tri tjedna...:)

leptirica020
17.10.2008., 19:20
Mene smetaju dlake na nogama,ja to fino brijem već dobrih 5 godina i najgore je šta su tamne ,i brzo rastu... i neznam kak da ih se riješim... depilacijske trake bole i izbiju prištići....
a ono....
ja imam par dlačica oko bradavica al ja to fino s pincetom...
smetaju me dlačice na guzi, i neznam kak da ih se riješim.......
grrrrrrrrrrrrrrrrrr

FASHION GIRL
20.10.2008., 15:36
....patrona voska košta kakvih 10kn i ima 100mL što ti je dosta za cijele noge a za ruke i puno manje...:mig: :top:[/QUOTE]

ja sam cijelo ljeto koristila epilator i imala sam jako puno uraslih dlačica na području listova, samo tamo od cijelih nogu..i nakon toga sam odustala i opet prešla na britvicu da mi dlake lijepo izrasti i zarastu svi oni ožiljci....

sad me zanima i probala bi počet s egipatskom..ima li nje negdje za kupiti gotove, jer recept imam ali mi se doma neda radit...

i dal ima u dm-u za kupit te patrone koje gore navodiš..??:ne zna:

uglavnom nisam pametna sad šta radit.. dal sa tim patronama voska ili egipatskom jer su mi sad kad koristim britvicu noge predivne al mi je muka svaki dan to održavat...
molim savjet od svih, posebno naših kozmetičarki sa foruma:mig::)

Rock Star
27.10.2008., 12:58
Imaš patrona u DM-u, ali jeftinije su (meni i bolje) one iz specijaliziranih trgovina.

smokvica55
28.10.2008., 12:46
kojih specijaliziranih trgovina?

Rock Star
29.10.2008., 16:24
Trgovine s opremom za salone.

beautiful_garbage
30.10.2008., 19:05
uzmi si obične trakice i jednu patronu voska...

kakve su to obicne trakice

City girl
31.10.2008., 09:05
Evo još jedne problematičen:) Ja za nausnicu koristim Čupko trakice.Depiliram 1 mjesečno-2 puta. Sa brade čupam pincetom,a guzu riješavam kremom i jako sam zadovoljna sa efektom.A noge sa epilatorom.E,makje ti,nije lako bit žena.:mad:

smokvica55
31.10.2008., 09:14
Ja iskreno ne znam o cemu vi pricate, kupila sam vosak, cupko, koma, kupila sam patronu, koma!!!! I jucer probala sa cupko trakama sensitive, nista ne cupa, samo mi ostane komad voska na kozi, a dlake na starom mjestu, ja sam vec ludaaaaaaa:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

BeautifullyChaotic
02.11.2008., 10:08
Ja iskreno ne znam o cemu vi pricate, kupila sam vosak, cupko, koma, kupila sam patronu, koma!!!! I jucer probala sa cupko trakama sensitive, nista ne cupa, samo mi ostane komad voska na kozi, a dlake na starom mjestu, ja sam vec ludaaaaaaa:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Isto mišljenje. Probala sve od patrona, traka, nema što nema, i sve mi je loše...

Za bikini mi je ok veet bikini krema, ali opet, ništa posebno. Nadusnicu sam do sada rješavala pincetom jer ih tamo nije toliko bilo, ali u zadnje vrijeme ih skoro svaki dan moram čupati, a i dosta urastaju. Ove trakice od Čupka mi oderu pola lica i pola dlačica ostave. Je li itko probao ovaj novi Veet-ov vosak ili što već u tubici?

Rock Star
03.11.2008., 00:49
Možda je problem kod depilacije voskom to što je radite same. Kad sam se sama depilirala, imala sam sličnih problema i nije me zadovoljavao rezultat, ali otkad sam to prepustila drugima, ne bih depilaciju voskom mijenjala ni za koju drugu. :cerek:

voyager74656
14.01.2009., 09:51
Pozdrav!

Imam pitanje vezano za depilaciju. Imam jako dlakavo dupe i htio bi to obrijati pa me zanima da li brijanjem ili depilacijom tog dijela tijela, jel rastu dlake još deblje i gušće nego prije? Na koji se način to manifestira na koži?

njeza
14.01.2009., 10:48
kakvo brijanje, pa guza bi ti ubrzo bila bodljikava kao brada, jedino prihvatljivo rjesenje je depilacija voskom, boli al miran si 3 tjedan i svaki put sve manje i manje dlaka...:top:

aina_mo
14.01.2009., 18:42
pinceta sve rijesava... :-)

voyager74656
15.01.2009., 14:13
pinceta sve rijesava... :-)

Drugim riječima, ako briješ ili depiliraš guzu onda ti dlake jače rastu?

GothicRomance
15.01.2009., 14:21
pa ne bi valjda dlake na dupetu iso cupat s pincetom?! :D. dlake ne rastu jace od depilacije. lijepo to rijesis s voskom i miran si neko vrijeme. od brijanja su ti ostrije i moguce da ti za par sati vec pocnu rast. tak da ak vec to zelis mislim da bi ti vosak bio najbolja opcija. to je samo moje skromno misljenje.
a manifestacije na kozi mozes i ne moras imat. od brijanja te moze svrbit kad ti pocnu rast, mogu ti pristevi poskakat, od voska ti mogu urastat i tak... al ne mora da ces uopce imat neke nuspojave (osim kratkotrajnog crvenila par sati)

jagica
18.01.2009., 11:34

Egipatska depilacija..meni je riješila problem:s

aina_mo
18.01.2009., 15:23
Drugim riječima, ako briješ ili depiliraš guzu onda ti dlake jače rastu?

gdje pise da se tebi obracam mojim postom?

srce2008
22.01.2009., 13:33
Najbolje je počupati voskom pa si na miru. A što ih više čupaš to su tanje i rjeđe. Ja to ne bi brijala ni u ludilu. Ono izbjeljivanje mi je smiješno jer ako netko ima malo duže dlake, onda se to svijetli na suncu. :D
Za noge koristim i onaj aparatić šta čupa, ali to samo kad trebam riješiti par dlaka, jer nema šanse da bi s tim išla po cijelim nogama, ne bi preživila. :D
Kozmetičarka i vosak! :top:

City girl
23.01.2009., 13:37
Ja guzu riješavam kremom za depilaciju...meni je super..vosak boli, tak da nema šanse....Ja sam za kremu..

jagica
18.02.2009., 10:03
Ja guzu riješavam kremom za depilaciju...meni je super..vosak boli, tak da nema šanse....Ja sam za kremu..

ako se radi kako treba ne boli ništa...a trajnije ti je od kreme:cerek:

lotty
18.02.2009., 13:08
mene egipatska na podrucju guze uopce ne boli
kod brazilske mi oci ispadnu tak da je cupanje oko "anusa" melem:D

Eve*
22.02.2009., 20:39
nakon cupanja dlacica voskom na podrucju vrata(imam dosta dugih dlacica ispod brade pa do jabucice) mi se javi osip u obliku sitnih crvenih pristica koji ostanu po tjedan dana :eek:
Da li preporucate egipatsku depilaciju za to podrucje(cula sam da se ona ne lijepi za kozu,vec samo za dlacice-po toj logici nebi bilo osipa?)?

vikicawaC
10.04.2009., 20:22
aaaaaah:zubo:

meni si našla prigovarati zbog terora bezdlakavosti, a? :D :D

joj, ubit ću se:bonk:

ja na trbuhu nemam dlaka i nemam ih potrebe brijati, ali na rukama imam dlake, dugačke i crne koje mi stvarno ružno izgledaju kad je ljeto i nosim kratke rukave...inače mi ne smetaju...i stvarno meni smetaju tek sad, prije su smetale samo nekim mojim prijateljicama:rolleyes:

da imam malo, ne bih mi smetale ni u ludilu...ali ih ima...

ja bih to obrijala, za posvjetljivanje nema šanse...probala ja;)

ali me strah kako će to izgledati kad počne ponovo rasti...

za lasere i neke druge zahvate trenutno nemam para, tako da to ne dolazi u obzir...

ja isto imam dlake na rukama al ne jako crne normalne. i nemoj brijat ja sam to napravila jednom i nikad vise imas jako pikave ruke i treba barem mj dana da narastu :mad:
grozno.

mala_mala_mala
11.04.2009., 01:22
Ovako, imam po trbuhu hrpu sitnih dlacica, ali se one zaista vide. Zelim ih se rijesiti. Koji je vas savjet? Razmisljala sam i o laserskoj operaciji.... Znate li neki dobar salon ili sto vec za to?
plizzz pomognite, zaista me muci to

kolibrić
11.04.2009., 01:28
ima fora neka sa hidrogenom da se izbijele....

mala_mala_mala
11.04.2009., 01:43
ima fora neka sa hidrogenom da se izbijele....

ja to bas zelim ukloniti

nar.kO
11.04.2009., 09:12
:rofl:

NoWa
11.04.2009., 09:52
Imao sam dlake na stražnjici i donjem dijelu leža, i kad sam ih brijaćim aparatom uklonio one su narasle još jače i gušće! Dolazi ljeto, a mene je sram skinuti se a na donjem dijelu leđa busen dlaka. Ima li neko koji sličan problem ili barem savjet što da uradim, kako da se rješim toga??
laser. pobogu, ne brijat to:horor:
ja isto imam dlake na rukama al ne jako crne normalne. i nemoj brijat ja sam to napravila jednom i nikad vise imas jako pikave ruke i treba barem mj dana da narastu :mad:
grozno.

tretman laserom za ruke je 1200 kuna. treba ti negdje 2 puta, ako nisi prije toga nista dirala. za 2400 kuna si mirna forever:mig:

smotana20
11.04.2009., 10:51
Ne kuzim zasto je ova tema otvorena na dik-u, ali mozda je naknadno prebacena... Samo, opet ne kuzim zasto na dik! :misli:

OT Odi kod bilo koje kozmeticarke koja ce ti dati najbolji savjet. :o

Stefani
18.04.2009., 13:46
Kako se depilirate između guzova?
Mlađa sestra ima problem, ja neznam kako da je savjetujem, jer ni sama neznam kako se izdepilirati sam na tom bolnom mjestu?
Kaze da ima dosta dlaka, a neće da joj kozmetičarka tu depilira jer je sramežljiva.
Moja najbolja prijateljica depilira onu stvar kod svoje kozmetičarke i kaže da joj to ne prestavlja problem, dok moja sestra je pokušala sama ali joj ne ide, ne može dohvatiti a i boli je. Jel ima tko isti problem?

maja_bubamara
18.04.2009., 15:51
ja to s depilacijskom kremom, onom veet što se stavi pa se nakon 3min samo skine sa spužvicom dok se tuširam. to mi je najpraktičinije i bude glatko sve.

Nije te briga
29.04.2009., 20:09
Ljudi, imam problem.

Zbog nekih hormonskih problema imam dosta dlakavu stražnjicu, eh sad, kako mogu to trajno ukloniti ili bar na duže vrijeme? Znam da laserski nemogu jer nisu dovoljno tamne. Što da napravim?

pebbles
01.05.2009., 21:58
Ljudi, imam problem.

Zbog nekih hormonskih problema imam dosta dlakavu stražnjicu, eh sad, kako mogu to trajno ukloniti ili bar na duže vrijeme? Znam da laserski nemogu jer nisu dovoljno tamne. Što da napravim?

pa gotovo sve cure imaju dlačice po guzi (neke više neke manje) ali ako kažeš da nisu dovoljno tamne za laser...:ne zna: onda se vjerojatno baš i ne vide?)
ja imam sitne dlačice, dugačke možda 3-4 mm....ako ti je tako, evo javljam ti se da ti olakšam da nisi usamljen slučaj! :mig: ja sam crna pa onda imam po cijelom tijelu tanke dlačice koje se pod određenim osvjetljenjem vide, ali bože moj, šta da radim ne mogu ne imati, kad nisam plavuša)

Little Hator
11.05.2009., 13:45
imam 17 god i imam ogromne probleme sa dlakama :S
nedavno sam odlučila riešiti se dlaka na rukama i to voskom
ali me strašno strah to napraviti, i to ne zbog boli, nego zbog posljedica :S
imam guste, crne dlake i zanima me ako bi mi netko mogao reci
kako će izgledati moe ruke nakon što ih izdepiliram (hoće li nakon 2 tjedna početi rasti oštre dlakice i hoću li imati one ružne crne točkice)?!
plsss! pomozitee miii! ljeto je i ja hoću u kratke rukave! :confused:

`bubica`
11.05.2009., 13:55
imam 17 god i imam ogromne probleme sa dlakama :S
nedavno sam odlučila riešiti se dlaka na rukama i to voskom
ali me strašno strah to napraviti, i to ne zbog boli, nego zbog posljedica :S
imam guste, crne dlake i zanima me ako bi mi netko mogao reci
kako će izgledati moe ruke nakon što ih izdepiliram (hoće li nakon 2 tjedna početi rasti oštre dlakice i hoću li imati one ružne crne točkice)?!plsss! pomozitee miii! ljeto je i ja hoću u kratke rukave! :confused:

Takve posljedice možeš imat samo nakon britvice.. nakon voska će ti ih rasti manje i bit će mekane.. no moj savjet je egipatska:cerek:.. ali ovisi ko kak voli...:top:

Little Hator
11.05.2009., 13:59
Takve posljedice možeš imat samo nakon britvice.. nakon voska će ti ih rasti manje i bit će mekane.. no moj savjet je egipatska:cerek:.. ali ovisi ko kak voli...:top:

a kakva je prednost riesavanje ruku sa egipatskom?
ne bi htjela kod kozmeticarke ici jer mi to previse novaca,
a vec radim noge sa voskom doma sama, pa tako zelim i sa rukama... ^.^

`bubica`
11.05.2009., 14:05
a kakva je prednost riesavanje ruku sa egipatskom?
ne bi htjela kod kozmeticarke ici jer mi to previse novaca,
a vec radim noge sa voskom doma sama, pa tako zelim i sa rukama... ^.^

Ne mislim samo na ruke.. Ja imam dosta jake dlake i kod depilacije voskom su mi urastale.. jednom sam voskom izdepilirala ruke i imala sam crne točkice.. Odma sljedeći mjesec sam otišla na egipatsku i sve je riješeno... No ako nemaš problema s depilacijom nogu voskom(i to još sama) zašto misliš da bi imala s rukama.. i nakon ovog tvog posta ne razumijem čemu onda ono pitanje hoće li ti rasti oštre na rukama.. pa jel ti rastu oštre na nogama...?:ne zna:

Little Hator
11.05.2009., 14:09
Ne mislim samo na ruke.. Ja imam dosta jake dlake i kod depilacije voskom su mi urastale.. jednom sam voskom izdepilirala ruke i imala sam crne točkice.. Odma sljedeći mjesec sam otišla na egipatsku i sve je riješeno... No ako nemaš problema s depilacijom nogu voskom(i to još sama) zašto misliš da bi imala s rukama.. i nakon ovog tvog posta ne razumijem čemu onda ono pitanje hoće li ti rasti oštre na rukama.. pa jel ti rastu oštre na nogama...?:ne zna:

ne rastu mi na nogama oštre, ali ne radim redovito depilaciju voskom na nogama, nekad doslovno poludim od čekanja i ne želim da mi se vide dlačice, pa odmah posegnem za britvicom -.-'
samo nisam sigurna dal mi je depilacija voskom najbolje riešenje za ruke, a s obzirom na to da nemam bas toliko novaca da idem kod kozmetičarke, zelim biti uvjerena hoce li mi to biti katastrofalna pogreska O.o

`bubica`
11.05.2009., 14:22
ne rastu mi na nogama oštre, ali ne radim redovito depilaciju voskom na nogama, nekad doslovno poludim od čekanja i ne želim da mi se vide dlačice, pa odmah posegnem za britvicom -.-'
samo nisam sigurna dal mi je depilacija voskom najbolje riešenje za ruke, a s obzirom na to da nemam bas toliko novaca da idem kod kozmetičarke, zelim biti uvjerena hoce li mi to biti katastrofalna pogreska O.o

Kako ti to može bit katastrofalna pogreška.. :ne zna: Kažeš da s nogama nemaš problema pa neš onda ni s rukama.. a ni u slonu depilacija ruku nije tako skupa.. a traje i traje i traje:cerek:

Dejzi.U2
12.07.2009., 01:23
ja to s depilacijskom kremom, onom veet što se stavi pa se nakon 3min samo skine sa spužvicom dok se tuširam. to mi je najpraktičinije i bude glatko sve.

koja je minimalna dužina (ako je uopće ima) dlačica za taj postupak?

..Enja..
30.07.2009., 17:18
Imam problem sa hormonima i pojačanom dlakavošću; ruke i noge nekako rješavam sa epilatorom i voskom, ali ne znam što da radim sa trbuhom i leđima :( :( :(

Po cijelom trbuhu i leđima imam dlaka, nisu toliko jake. Više su se produžile i narsle, pa su sad dosta vidljive, jer sam jako svijetla.
Razmišljam o egipatskoj depilaciji, al se pitam kako će kozmetičarka reagirat kad joj kažem da želim skidat dlake sa leđa :( ?

Dajte me utješite, jel još netko to od vas radio???

Ereshkigal
30.07.2009., 18:50
nakon cupanja dlacica voskom na podrucju vrata(imam dosta dugih dlacica ispod brade pa do jabucice) mi se javi osip u obliku sitnih crvenih pristica koji ostanu po tjedan dana :eek:
Da li preporucate egipatsku depilaciju za to podrucje(cula sam da se ona ne lijepi za kozu,vec samo za dlacice-po toj logici nebi bilo osipa?)?

Da, probaj s egipatskom. Meni nakon depilacije voskom 2-3 dna bude sve jako crveno i pokoji prištić, ali nakon egipatske ne bi smjelo biti toga.

Ereshkigal
30.07.2009., 18:52
Razmišljam o egipatskoj depilaciji, al se pitam kako će kozmetičarka reagirat kad joj kažem da želim skidat dlake sa leđa :( ?

Nisam radila, ali pretpostavljam da ima žena koje jesu. Nemaš se šta brinut, kozmetičarki je to posao i neće te čudno gledat!Ne brini....ima nas još sa problemima s hormonima i dlakama....

Aksiominka
30.07.2009., 18:53
Imam problem sa hormonima i pojačanom dlakavošću; ruke i noge nekako rješavam sa epilatorom i voskom, ali ne znam što da radim sa trbuhom i leđima :( :( :(

Po cijelom trbuhu i leđima imam dlaka, nisu toliko jake. Više su se produžile i narsle, pa su sad dosta vidljive, jer sam jako svijetla.

vecina kozmetickih salona ima na cjeniku uredno istaknutu cijenu depilacije ledja(cak ledja parcijalno i ledja cijela) i trbuha i to je danas sasvim noramalno i uobicajeno. nitko te nece gledati kao da trazis bogznasto. ako salon u koji ides i nema istaknutu cijenu depilacije tih podrucja mozes ih lijepo pitati da ti taj dio izdepiliraju i da ti oni ponude cijenu za koju ce ti to napraviti. kozmeticarka ce reagirat tako da ce ti reci: dobar dan, izvolite, nema problema, dodjite sutra u 17h i budemo ti sve rijesili :top:

..Enja..
31.07.2009., 20:04
Ok, hvala vam cure. Baš mi bed, ali morat ću se odvažit i otić!

(:kRafna?
19.01.2010., 15:36
Ok, hvala vam cure. Baš mi bed, ali morat ću se odvažit i otić!

hej :/ imam isti problem kao ti..htjela sam sam pitat (prošlo je dost vremena od tvog posta no možda vidiš ovo :/ nezz) ugl. jesi li otišla kozmetičarki?ak da, jel bilo bolno??kako su ti rasle dlačice na tim mjestima nakon toga :confused:

fly5
19.01.2010., 16:52
evo i moj problem:
jako sam dlakava; imam dosta dlacica po trbuhu jer sam kao mala to potegla ziletom :idiot: i sad su duge. guste i crne. takoder ih imam po rukama, ali prirodno izbijele ljeti (od sunca) pa mi to ne smeta. imam dlacice po donjem dijelui obraza i iznad usana, imam puno dlacica na dojkama, na svakoj preko 20.
i sada vas molim, kako da ih se rijesim? usput, stariji teen sam i stvarno si nebi mogla priusititi neke tretmane preko 5oo kn
hvala!

scottish_fold
20.01.2010., 22:37
evo i moj problem:
jako sam dlakava; imam dosta dlacica po trbuhu jer sam kao mala to potegla ziletom :idiot: i sad su duge. guste i crne. takoder ih imam po rukama, ali prirodno izbijele ljeti (od sunca) pa mi to ne smeta. imam dlacice po donjem dijelui obraza i iznad usana, imam puno dlacica na dojkama, na svakoj preko 20.
i sada vas molim, kako da ih se rijesim? usput, stariji teen sam i stvarno si nebi mogla priusititi neke tretmane preko 5oo kn
hvala!

moj savjet : javi se ginekologu.. neka ti izvadi krv, možda ti nešto nije u redu s hormonima.ja isto imam problema s dlakavošću i pila san kontracepciju zbog toga..

fly5
25.01.2010., 20:13
moj savjet : javi se ginekologu.. neka ti izvadi krv, možda ti nešto nije u redu s hormonima.ja isto imam problema s dlakavošću i pila san kontracepciju zbog toga..

evo, sad cu ispast glupa al kvragu
sta bi se trebalo dogodit s tim dlacicama kad pocnem piti kontracepciju?
hoce li one otpasti ili cu ih morati pocupat pa ce se prorijedit?
nikad nisan kuzila te price s pilulama i dlakama :/

disorder007
29.01.2010., 18:59
Hm,ja sam razmišljala da si maknem dlačice sa nadusnice. Nije to jako vidljivo ali me živcira. Inače sam malo tamnije puti. Ne znam dal da kupim kremu za posvjetljivanje ili kremu za uklanjanje. Savjet? :misli:

mrnja
29.01.2010., 19:36
disorder007, nemoj to nikako raditi sa kremom za depilaciju!!!
ako ih nemaš jako puno najbolje ti je to napraviti sa kremom za izbjeljivanje!

ostale metode koje dolaze u obzir su još vosak ili egipatska.

disorder007
29.01.2010., 19:54
Eto,zato sam i pitala. Vidjela sam u DM-u kremu za uklanjanje baš za lice,i to za izbjeljivanje. Nisam čul iskustva od ove za uklanjanje,a za izbjeljivanje kažu da pozlate. Ajde,probat ću sa kremom za izbjeljivanje pa šta bude :D

tinaa
29.01.2010., 20:50
Meni je super vitaskin krema za dlačice iznad usnice. Sasvim jednostavno namažem i nakon 10 min skinem dlačice, najbitnije mi je da nema crvenila i iritacije. i oko 2 mjeseca sam bez brige. Ovo s kremom za izbjeljivanje mi se nimalo ne sviđa, te dlačice se uvijek vide.. Uh još se sjećam jedne profesorice iz škole....

disorder007
29.01.2010., 21:08
Meni je super vitaskin krema za dlačice iznad usnice. Sasvim jednostavno namažem i nakon 10 min skinem dlačice, najbitnije mi je da nema crvenila i iritacije. i oko 2 mjeseca sam bez brige. Ovo s kremom za izbjeljivanje mi se nimalo ne sviđa, te dlačice se uvijek vide.. Uh još se sjećam jedne profesorice iz škole....

Ajme,gdje kupiš to? I cijena?:D

tinaa
29.01.2010., 22:50
ima u dm, ali mislim i u drugim dućanima. Samo pazi jer ima vitaskin krema koja je za cijelo tijelo, a i ova koja je za lice i bikini zonu. Ja tu drugu koristim, meni je super, i nije skupa kojih 15 - 20 kn. Ma već sam i zaboravila kolko dugo ovu imam.

binne
30.01.2010., 23:27
pozz svima! imam velikih problema sa dlačicama na grudima. htjela bih ih se riješiti na što je moguće dulje vrijeme i što učinkovitije. probala sam već apsolutno sve metode i ništa ne pomaže, dapače samo pospješuje njihov rast.
čitala sam na ranijim postovima da je elektroepilacija učinkovita, ali nezz kome da se obratim za više inf, gdje se to uopće obavlja, kolika je cijena.. na netu baš i nema puno inf.
možete mi reć kome da se obratim? ginekologu/dermatologu/kozmetičarki? nemam neku svoju pouzdanu kozmetičarku pa nezz.. imate vi neke savijete kako ih se riješiti?? hvala unaprijed.. =))

Shiney
03.02.2010., 21:27
ima u dm, ali mislim i u drugim dućanima. Samo pazi jer ima vitaskin krema koja je za cijelo tijelo, a i ova koja je za lice i bikini zonu. Ja tu drugu koristim, meni je super, i nije skupa kojih 15 - 20 kn. Ma već sam i zaboravila kolko dugo ovu imam.

i dva mjeseca ti ne rastu dlakice? pa kaj nije da s depilacijskom kremom ne rastu 2/3/4 dana?:ne zna:

Shiney
03.02.2010., 23:14
i cure koja je depilacijska krema okej za guzu,bikini i pipicu,mislim da sam par puta probala veet one za osjetljivu kozu,cak i onu specijalno za ta područja, i peklo me poslje tako jako da sjedit nisam mogla!:rofl: tako da kaj vi koristite od tog? :ne zna:

tinaa
03.02.2010., 23:22
ne, evo zadnji put sam skinula dlačice negdje početkom 12 mj. i evo sad bi već mogla opet. vidim ih onako na svijetlu.. meni je ta krema stvarno super i koristim je već par godina, prvo sam probala s onim trakicama ali od toga sam bila crvena 3 dana i još sam neke prištiće dobila.

djevojka-broj-8
06.02.2010., 12:17
dosla sam na ideju da si dlacice sa trbuha odstranim sa epilatorom. koliko mi je to doba, ili losa ideja? još nikad nikakvom metodom nisam odstranila dlacice s tog podrucja a sad mi nekako pocionju sve vise smetat

13.02.2010., 15:43
dosla sam na ideju da si dlacice sa trbuha odstranim sa epilatorom. koliko mi je to doba, ili losa ideja? još nikad nikakvom metodom nisam odstranila dlacice s tog podrucja a sad mi nekako pocionju sve vise smetat

mhm..ja sam to prošli tjedan napravila jer stvarno imam dosta tamnih na tom području :/ probala sam sam na onoj stazici po sredini i oke je,boli onak :eek: kako kog hehe.. a dobro je ak si temeljita,inaće je živi kuršlus :rolleyes: moraš svaku maknut da bude najs,a to ovisi koliku toleranciju na bol imaš :ne zna: ...ugl..u ovih tjedan dana (te koje sam izdržala maknut :rofl:) su tek počele rast i to se ne vide opće :cerek: no stvar je u tom kaj (meni barem) nastal neš ko osip/prištići mislim dost crvenih točkica...:S i tek nakon tjedan dana malo splasnule..:s a sad kaj ti je bolje: puno dlaka (tj.koliko već imaš) ili bez dlaka al s nekim sranjima po trbuhu :mad: hehe..neznam..a možda imaš sreću pa nećeš imat reakciju :D kakva ti je reakcija epilatorom na nogama,tu ti je isto tak sam kaj ne splasne drugi dan ko na nogama :(

djevojka-broj-8
14.02.2010., 15:43
ja sam planirala prvo to podrucje ledom prec pa da me mnje boli iako mislim da me nebi pretjerano bolilo i bez toga, mozda oko pupka da. nisu mi tamne, barem ne jako, ali ih imam i iznad pupka i ispod, pa sam razmisljala da ako sad vec krenem s tim do ljeta se skoro nece ni vidit i bit ce ih manje:D
noge mi se jako zacrvene, točkice nastanu gdje su bile dlacice i splasnu isti dan. nadam se da ce mi tako bit i sa trbuhom ako se odlucim na taj zahvat:D

14.02.2010., 18:51
to bi bilo super :) a dobro, ak ih nemaš tak puno ni nisu tamne,ondamora izgledat super ;)...malo pretrpiš bol i onda si u raju :rofl: javi kak je prošlo ak napraviš :D

Impresija
22.02.2010., 22:38
Bok! pročitala sam brzinski ovih 9 stranica i vidim da svi spominjete uglavnom dlačice na trbuhu, licu, rukama... jel netko ima problema sa dlakama na vratu? ja ih stvarno imam dosta i pokušavala sam to sama odstranjivat depilacijskim trakama ali stvarno mi je nezgodno mjesto i uvijek mi ostane malo pa me zanima je li netko možda bio u kozmetičarke na depilaciju? meni je malo neugodno :zubo:

25.02.2010., 19:49
ja ih stvarno imam dosta i pokušavala sam to sama odstranjivat depilacijskim trakama ali stvarno mi je nezgodno mjesto i uvijek mi ostane malo pa me zanima je li netko možda bio u kozmetičarke na depilaciju? meni je malo neugodno :zubo:

mhm...začudo ja nisam :rofl: a ja imam dlaka doslovno svugdje !...mhm..a naravno,doma je teže sam odstraniti sve i to običnim veet ili drugim trakicama...samo ti odi kozmetičarki,i to jednoj boljoj,ja idem na depilacije [egipatska] i stvarno je super,boli manje a ne košta puno više od obične (+/-20kn?) ne treba ti biti neugodno..ja koja sam sramežljiva ko vraag sam otišla na egipatsku i pol podnožja sam rješila :lol: skoro 'brazilska' ispala hah.i čak me nije bilo sram,a tam su bome tamne i guste i nisu za širu javnost :rofl: a ovo je vrat :) nije to tak strašno,a mislim bolje ti je otić i onda ponosno pokazivat vrat neg ne otić kaj ne :top:

Dotty
27.08.2010., 00:16
Vi koji ste skidali dlake sa grudi elektroepilacijom, da li su vam ih brijali prije?:o

Fleurdefeu
28.08.2010., 09:42
Ja svoje na trbuhu već godinama skidam epilatorom, ali s vremenom su mi postale nekako grublje i sad kako god često čupkala baš mi ružno izgleda. Nekad ih počupam pincetom. Možda bi vosak bio bolji za to?
Čupala sam i s grudi s epilatorom ali sam pročitala da se tamo ne smiju čupati pa ih sad ne diram dok ne skupim za neku učinkovitu metodu.

Dotty
28.08.2010., 11:55
Možda bi vosak bio bolji za to?

A možda laser ili elektroepilacija?:ne zna: Mala površina je to, ne bi bilo skupo.

Čupala sam i s grudi s epilatorom ali sam pročitala da se tamo ne smiju čupati

Glupost. Čupam ih već godinama(cure koje znam isto čupkaju par dlaka tamo), ali sad su abnormalno guste i dugačke, pa ću otići na trajno skidanje. Ja to više ne mogu gledati, fujk. :o

Fleurdefeu
28.08.2010., 12:04
A možda laser ili elektroepilacija?:ne zna: Mala površina je to, ne bi bilo skupo.

Glupost. Čupam ih već godinama(cure koje znam isto čupkaju par dlaka tamo), ali sad su abnormalno guste i dugačke, pa ću otići na trajno skidanje. Ja to više ne mogu gledati, fujk. :o

Ne znam, meni nisu guste, čak su se i prorijedile od tog čupkanja, ali tih par što je ostalo su malo dugačke. A sad jesu li to babske priče ili ne, ali čak i ginekolog mi je rekao da je opasno dirati išta na tom području.
A elektro za bilo koji dio tijela... imam poseban fond za to - trbuh, grudi i nadusnica. Ovo ostalo ću još nekako i istrpiti.

Dotty
28.08.2010., 15:35
čak i ginekolog mi je rekao da je opasno dirati išta na tom području.

Jedino što donekle vjerujem je da nije dobro čupati ispod pazuha jer su tu neke žljezde koje su povezane s grudima il' neš. Iako sam ja znala i ispod pazuha nekad čupnuti dlaku ili dvije. :raspa: Što se tiče čupanja na grudima, ne vidim zašto bi to bilo problem, totalno je bezbolno i ja to radim godinama. :ne zna: Nitko koga znam nije imao probleme. Elektroepilacija na grudima mi malo bolno zvuči ali pretrpjeti ću sve samo da više ne gledam te odvratne dugačke dlačurde.

A elektro za bilo koji dio tijela... imam poseban fond za to - trbuh, grudi i nadusnica. Ovo ostalo ću još nekako i istrpiti.

Također.

nijebitnoxx
09.10.2010., 19:28
ja imam problem s dlakama jer sam tamna ali nemam ih toliko puno koliko se one vide.
na grudima imam malo ali to ne diram (za sad). sto se tice trbuha to mi je uzasno smetalo pa dok sam jos bila mlađa to sam sa ziletom par puta obrijala jer nisam znala što bi... znam glupo od mene.. uglavnom to mi stvarno smeta i nema šanse da bi na more išla takva (a inace zivin na moru tako da je to svaki dan liti) pa sam ovo ljeto to riješila sa kremom - opet los pokusaj jer brzo narastu a koza mi je dosta osjetljiva i jos mi je nakon toga izaslo par madeza ali nista strasno...
trazila sam rjesenje koje nije skupo i za koje mi nece morati saznati mama jer mi je naravno rekla da to nema veze da to niko ni ne primjecuje.. onda sam jedan put kad sam depilirala noge voskom (ali taj put ne s trakama nego s onim kao kod kozmeticarke jer prijateljica mi ima taj aparat) rjesila se i dlaka na trbuhu.
to je bio pravi pokusaj - uspješno sam ih se riješila samo pošto mi je koža osjetljiva nadražila se i nastali su mi crveni plikovi (vjerojatno zato sto je taj vosak dosta jak za kozu na trbuhu) ali za tjedan dana ili malo manje (mazala sam s kremom za alergije ili s puderom za bebe) sve je bilo normalno.

kad su opet izrasle pocupala sam ih čupko trakama za depilaciju (aloe vera) i jos dobijete kremu za poslje depilacije i neke maramice - (to je su inace obicne trake koje se koriste i za depiliranje nogu) a ta krema koju dobijete u maloj kesici je predobra.
malo mi se koza zacrveni nakon depilacije ali nakon pola sata ili sat vremena sve je u redu. i pazite kad pocupate dlake na trbuhu ne tusirajte se taj dan, i ne idite na more pogotovo (to je najbolje obaviti kad imate menzis,ionako ne mozete ici na more) ali ako se bas morate otusirati onda na tom djelu hladnom vodom. ako nemate taj aloe vera gel onda pospite puno pudera za bebe na taj dio koze.

mozete vjerovat mom savjetu jer imam dosta crnih dlacica na trbuhu,a koza mi je doista osjetljiva i stvarno sam pokusala puno toga prije nego sto sam ih pocupala voskom. nije skupo, mene ne boli skoro nista- manje boli nego noge,a i nitko ne mora saznati i traje oko mjesec dana (meni npr dlake na nogama krenu rasti vec 2 tjedna nakon sta ih pocupam voskom prema tome vama ce vjerojatno duze trajati i na trbuhu) . ali ako ih nemate toliko puno pokusajte s kremom za izbjeljivanje (to cu ja probati sljedece ljeto za gornji dio nogu, ne da mi se to depilirati niti cekati sredinu ljeta da poplave).
sto se tice brkova ja imam male ,ali tamnije i ja to pincetom i mirna sam oko mjesec dana. :kava:

Dotty
09.10.2010., 19:40
ja to pincetom i mirna sam oko mjesec dana. :kava:

Wow. Meni gdje god ih počupam izrastu za par dana.:o

heybaby
23.11.2010., 18:02
ja to sve blajham Čupkovom kremom za izbjeljivanje dlačica, cca 35 kn... i nije tak strašno poslije:top:

Mrs.EM2105
08.06.2011., 16:26
Ja dlacice s trbuha i ruku rjesavam vrucim voskom, bol nije strasna, da se izdrzat i dosta dugo budem glatka :)

Erato321
09.06.2011., 18:13
Ja dlacice s trbuha i ruku rjesavam vrucim voskom, bol nije strasna, da se izdrzat i dosta dugo budem glatka :)

npr. onim cupkovim u staklenci? meni nista ne ode kad povucem. valjda je toliko jak korijen... :eek: i jel se kuzi bas onako crta do kud si pocupala, recimo pola trbuha? :D :brukica:

miss jj
12.06.2011., 19:23
npr. onim cupkovim u staklenci? meni nista ne ode kad povucem. valjda je toliko jak korijen... :eek: i jel se kuzi bas onako crta do kud si pocupala, recimo pola trbuha? :D :brukica:

ja koristim za to područje upravo taj od čupka u staklenci, i ode mi bez problema. možda ti nisu dovoljno dugačke. ali meni isto ne odu ako sam recimo u sjedećem položaju kad je koža na trbuhu labava. treba to zategnuti i otić će :mig:

inaće sam prije koristila tamo el. epilator. vidim da su cure gore pisale o tome. meni je u početku bilo od toga ok, ali nakon nekog vremena epilator mi je više počeo trgati dlake nego što ih je čupao, i one su postale jake :confused: i zato sam prešla na taj vosak

zhabica
30.10.2011., 20:24
Imam desetak dlačica na vratu, kako da ih se riješim, pincetom ili voskom?

Wedding
30.10.2011., 20:45
Imam desetak dlačica na vratu, kako da ih se riješim, pincetom ili voskom?

Ja bi osobno ili pincetom ili bi isla na elektroepilaciju:), vosak bi izbjegla jer ces bezveze automatski povuc i svjetle dlacice:mig:

zhabica
31.10.2011., 00:23
Dosad sam čupala pincetom, počela sam pred cca. 4 godine, tad sam imala dvije ://

Wedding
31.10.2011., 08:43
Dosad sam čupala pincetom, počela sam pred cca. 4 godine, tad sam imala dvije ://

Hormoni:mig:

Mi zene uvijek nadrapamo:(

zhabica
01.11.2011., 14:23
Da :(

miss jj
03.11.2011., 18:42
hey cure....meni nešto nije jasno. nikad nisam imala tamne brkove, niti puno njih, ali bilo je par dlačica koje su bile onako malo duže i mrvicu tamnije, iako neprimjetno, ali meni je to smetalo i odlučila sam ih počupati pincetom. inaće od čupanja su dlačice svjetljie i tanje, ali ko za inat meni sad zna izrasti pokoja tamna.....i to mi se samo od pincete dogodilo! zašto????

ekvator
23.06.2012., 19:29
može savjet, kojom metodom se riješiti dlaka s trbuha

tina sch
23.06.2012., 19:31
egipatskom depilacijom tj. depilacijom šećernom pastom. i muške i ženske dlake se mogu uklanjati tom metodom.

GothicRomance
23.06.2012., 20:16
laserom. na miru si par godina. kad se vrate vrati ih se malo i tanke sui skoro nevidljive. ako nemas cvrste i crne dlake i svetlu put onda ce ti i laser slabije djelovat. ja ih se tak rijesila i super sam zadovoljna.

ekvator
29.06.2012., 14:13
meni su tamne dlake a i ja sam tamna tj. ten pa ne znam baš hoće li djelovati
boli li laser, ostaje li dugo crvenilo, koža mi je dosta osjetljiva i isplati li se laser za takvo veće područje
jednom sam depilirala to pastom pa se vratio isti broj dlaka iste gustoće i boje

GothicRomance
29.06.2012., 16:07
ne boli. pecka. crvenilo prodje za dan. to su moja iskustva. ja imam turbo osjetljivu bijelu kozu. naravno da se isplati ako dobro uspije. i trbuh nije tako veliko podrucje. trajna metoda ne postoji. ja ne zalim niti jedne kune koje sam dala za laser. uvijek postoje konzultacije na kojima ti lijecnik ili kozmeticar kaze kako bi to trebali ispasti otprilike kod tebe. samo treba pronaci realnog covjeka koji ti nece lagat u facu i prodavat fore da ces se zauvijek rijesit dlaka laserom. nakon jedne depilacije pastom neces vidjet promjene. treba malo vise njih da bi se dlake prorojedile i stanjile. pasta je u svakom slucaju bolji izbor od voska, pogotovo ak imas osjetljivu kozu.

profanfan
06.07.2012., 16:34
bi li bila velika pogreška ako samo jednom uklonim dlačice na trbuhu i leđima britvicom???msm hoće poslije biti puno jače??

samotna šetačica
07.07.2012., 09:32
Gothic, ako si u ZGu pošalješ mi na PP kome si išla? :)

profanfan - ni slučajno to nemoj raditi! mene su, kad sam bila mlađa i lakovjernija, uvjeravali da ti ništa neće biti ako obriješ i da dlake rastu jednake debljine i boje. Naravno da sam se morala osobno uvjeriti da to nije istina. :o

Mala18
13.07.2012., 22:31
Pozz,imam jedan problem s kojim se već dugo mučim,imam 21 god i muce me dlacice po tijelu,noge,ruke,cijeli trbuh,grudi. Dlacice na rukama cupam sa secernom pastom doma,i to funkcionira,noge brijem jer mi je ostalo sve preagresivno ali me najvise muci trbuh,ni moj decko nema dlacice po trbuhu a moje su svijetle i dugacke i bas se vide :( kako da ih rijesim? mogu li ih probati sama depilirati secernom pastom,koliko bi to bilo bolno? za kozmeticara nemam,a od gin nikakve koristi,imam neredovite menge ne znam može li to biti uzrok..kako god želim ih se riješiti,idem na more i neugodno mi je jako zbog toga

Mala18
18.07.2012., 10:57
Može li mi netko odgovoriti,molim vas?

samotna šetačica
18.07.2012., 14:22
Draga Mala18 - nemoguće ti je dati odgovor ovako napamet. :)

Dlačice možeš probati ukloniti šećernom pastom, ali tolerancija na bol kod svakoga je različita: nitko od nas ti ne može reći koliko će te boljeti.

S obzirom da imaš neredovite menstruacije, lako je moguće da su upravo hormoni uzrok tvojih problema, no ni to ne možeš sa sigurnošću znati dok ne razgovaraš s ginekologom i ne objasniš mu problem, te lijepo zamoliš da te pošalje na pretrage. Kad budeš potvrdila ili eliminirala tu sumnju, onda možeš s njim ili bez njega, ovisno o ishodu, dogovoriti što su ti daljnje opcije. :)

profanfan
23.08.2012., 17:52
vidim da imamo iste probleme, dlačice po trbuhu i leđima :mad:
...ali bar vidim da nisam jedina... :rolleyes:

znači treba mi brzo rješenje,tj. nešto što mogu napravit u jednom danu!!

što da koristim a da mi traje najmanje tjedan dana...s tim da bi mi ovo bio prvi put iako sam jednom samo probala sa trakama ali nije mi uspilo :(

e i kako da dokučim do leđa?? :rofl:

pandaaa
01.09.2012., 13:43
Pozz,imam jedan problem s kojim se već dugo mučim,imam 21 god i muce me dlacice po tijelu,noge,ruke,cijeli trbuh,grudi. Dlacice na rukama cupam sa secernom pastom doma,i to funkcionira,noge brijem jer mi je ostalo sve preagresivno ali me najvise muci trbuh,ni moj decko nema dlacice po trbuhu a moje su svijetle i dugacke i bas se vide :( kako da ih rijesim? mogu li ih probati sama depilirati secernom pastom,koliko bi to bilo bolno? za kozmeticara nemam,a od gin nikakve koristi,imam neredovite menge ne znam može li to biti uzrok..kako god želim ih se riješiti,idem na more i neugodno mi je jako zbog toga

hej, ja imam isto godina kao i ti, sve me isto muči. razumijem taj problem s trbuhom jer su isto svijetle dlake, ali su dugačke i dosta se vide. (inače sam svijetle puti, kosa mi je svijetlo smeđa). samo kaj su se meni menstruacije u posljednje vrijeme regulirale, a dlake ko da su podivljale:mad:
razmišljam isto da ih počnem čupati ali sam u dvojbi jer nisam još čula da nego čupa tak velik predio trbuha (ugl donji dio). razmišljala sam skoro otić posavjetovat se s dermatologicom pa javim iskustva.

pandaaa
30.09.2012., 10:22
drage moje, ja obavila razgovor s dermatologicom i žena mi je rekla da čupanjem dlaka nastaje fenomen muške brade (dlake). zato, ako baš ne morate, bolje ne čupajte dlačice ako su svijetle i ako se ne vide prejako.
a valjda je normalno da neke žene imaju pojačanu dlakavost. moja dermatologica je ustanovila da u mom slučaju se ne radi o hirzutizmu. pozz

Malina
30.09.2012., 18:39
drage moje, ja obavila razgovor s dermatologicom i žena mi je rekla da čupanjem dlaka nastaje fenomen muške brade (dlake). zato, ako baš ne morate, bolje ne čupajte dlačice ako su svijetle i ako se ne vide prejako.
a valjda je normalno da neke žene imaju pojačanu dlakavost. moja dermatologica je ustanovila da u mom slučaju se ne radi o hirzutizmu. pozz

Da, ma licu se to desi.

tiburon
30.09.2012., 21:20
neka vrsta trajne epilacije je jedino pametno za taj dio lica, bar ja tako mislim ;)

sandic
02.07.2013., 01:34
ima li jos koga na ovoj temi? :D jel netko isprobao egipatsku na trbuhu-grudima? dojmovi?

tina sch
04.07.2013., 09:56
ima li jos koga na ovoj temi? :D jel netko isprobao egipatsku na trbuhu-grudima? dojmovi?

da.. isto kao i na ostalim dijelovima tijela.. samo treba izbjegavati one bijele dlačice bez pigmenta jer se one trgaju..

JWoww
10.07.2013., 18:27
jel netko depilirao trbuh s trakama? ako da koje su najbolje al da nisu baš preskupe?

wakarimasen
12.07.2013., 18:41
ja sam čupala s veet trakama u tamnocrvenoj kutiji. nakon toga je bilo crveno, ali se to sve smirilo i taman kad sam si mislila da će to biti ok, koža je pošizila i napravile su mi se potkožne akne. na trbuhu. i trebalo im je jako dugo da se smire i sad imam pun trbuh smeđih fleka :( mazala sam ih s cosmelovim mlijekom s aha kiselinama i povlače se, ali jako sporo.
tak da..ne znam. drugi put idem ili kozmetičarki ili nastavljam izbjeljivati :/

tina sch
14.07.2013., 11:46
jel netko depilirao trbuh s trakama? ako da koje su najbolje al da nisu baš preskupe?

Radije probaj sa šećernom pastom jer su dlake na trbuhu dosta mekane i vosak ih nerijetko potrga.

JWoww
14.07.2013., 17:24
Radije probaj sa šećernom pastom jer su dlake na trbuhu dosta mekane i vosak ih nerijetko potrga.

problem je s tom šećernom pastom što ja očito ne znam rukovat s njom, kupila sam već 2 različite i sve mi se čudno razljepilo i ništa nije počupala :/

djevojka-broj-8
14.07.2013., 22:06
ja sam prosle godine kupila neku pastu s kojom nisam znala rukovat :kava: onda sam ove odlucila potrosit to sto imam, ugrijala ju u mikrovalnoj, namazala na noge i pocupala s trakicama. islo mi je kao i s voskom :mig: samo sto sam u jednom pokusaju pola potrosila vec :rolleyes:

a sto se tice dlacica na trbuhu, jednom sam bila u salonu na depilaciji voskom. nisu mi nestale kao sto sam se nadala da ce biti, a ne mogu svaki mj davati po 60kuna za to tako da sam odustala i prihvatila te dlacice.
itako nemam izbora.:durica