PDA

View Full Version : Forumaši savjetuju - kako odabrati poljoprivredne strojeve?

losha
07.09.2009., 12:04
Ej pozz ljudi,

zanima me ako mi netko moze pomoci i reci gdje mogu kupiti one tzv. beračice maslina (strojceki sto tresu masline)?? Isto ako ih netko koristi molim da mi kaze kakve su, isplate li se, kako se koriste i sl.... Hvala!

Alf34
07.09.2009., 13:16
Ej da ti pomognem ja sam kupija prosle godine jedan tresac maslina u kastelima kraj splita za 3000 kuna. Stvarno mi se isplatija u svemu. Prvo jeftino san prosa jer je ovaj tresač snage 1800 w i moze do 200 kila maslina u uri pobrat. Nigdi nisan nasa ni priblizno povoljno ka tamo. Drugo spasija me taj tresac jer sam masline stvarno brzo pobra. I trece nista to ne unistava maslinu a i ne trosi puno benzina. Radi ti tako da ti ima neku kuku kojom obuhvatis granu i ona vibrira i time trese maslin. Ma stvarno je jednostavno i budala bi mogla tim rukovat. Svakako bi preporucija ove beracice jer ustede i vrime i pare. A i mozes s njima brat bilo koje voce tako da je multi praktik! :))

losha
07.09.2009., 13:25
E bas ti puno hvala. :top: 3000 kn stvarno nije puno i zaista bi ih mogao isprobati. Mozda imas ime tvrtke kod koje si to kupio i telefonski broj??
Valjda je i cijena ostala nepromijenjena s obzirom na ove krizne namete. :D

Alf34
07.09.2009., 13:49
evo ovako firma se zove euroreklama i nalaze se u kastel sucurcu a telefon je ***. a za cijenu stvarno ne znam. ja sam je prosle godine u ovo vrime platija 3000 kuna. sad kako je ove jel poskupilo ili nije, stvarno ne znan.

Smiljan_HR
07.09.2009., 15:08
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=GL&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=GR&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=GT&prikaz=opis

papiga09
08.09.2009., 08:30
Imala sam beracicu cesalj (koji je smiljan hr naveo) i beracicu sa kukom. Moj savjet je svakako ova s kukom jer je puno jednostavnije i brze. Beracice cesljevi su dosta komplicirani i zamorni i svakako ih ne bi nikada preporucila. Nadalje kod beracice sa kukom bitna je snaga i promjer kuke (zbog grana). Mi imamo treskalicu od 400 w talijansku i nije losa, ali ne bi imala nista protiv neke jace, samo kad sam kupovala to nisam znala (sada bi svakako jacu kupila )...

SmokvinaTravel
22.09.2009., 21:17
Beračica maslina stroj za branje maslina najbolji u svojoj klasi

STROJ ZA BRANJE MASLINA, berbe 2009 god- na električni akumulatorski pogon

NOVA GENERACIJA „GIULIVO“uređaja- renomiranog talijanskog proizvođača „VOLPI“

OPIS RADA I KARAKTERISTIKE UREĐAJA

Proizvođač VOLPI je razvio novu i usavršenu beračicu maslina u odnosu na onu iz 2007 god koja je razvijena i usavršena na temelju njegove prve beračice sa fiksnom glavom.Beračica je najnovije generacije i bolje bere od prošle generacije cca 20 % što se postiglo bržom brzinom rada stroja. Uređaj ima pomičnu glavu čime je u veliko poboljšana brzina branja maslinovog ploda a isto tako i bitno smanjuje napor branja maslina, brže se i lakše bere i berač se manje umara. Pogonski motor je u glavi beračice čime su otklonjene mogućnosti pucanja osovine koji je prolazio kroz štap beračice i znao pucati.
Bere sa lakoćom sve vrste maslina, visoko je produktivan i bere oko100kg maslina na sat. Tiho radi i ne zagađuje atmosferu
Stroj je lagan. Težina mu iznosi 2kg, lako je sa njim rukovati i nema vibracija u radu.
Dužina stroja je 2,5m a sa teleskopskim produžetkom je 3,8m. Teleskopski produžetak se nalazi na samom stroju te ga se u slučaju potrebe jednostavno namjesti na željenu dužinu. Isto tako se može skinuti sa stroja ako u radu nije potreban.Time se postiže manja težina stroja kod branja.
Radna glava mu je pokretna i namješta se u tri pozicije 0, 30 i 45 stupnjeva pomoću prikladnih vijaka. Na taj način je postignuta dostupnost svim dijelovima krošnje maslina tako da se maslina lakše bere. Masline padaju bliže stablu. U radnoj glavi je postavljen motor na kojem se nalazi prekidač za uključenje i isključenje stroja.
Radna glava ima 6 karbonskih palica-štapova koji beru tako da ne oštećuje lišće koje minimalno otpada. Vijek trajanja štapova ovisi o spretnosti berača i održavanju stabala maslina. U prosjeku na 2000 kg ubranog ploda maslina je potrebno promijeniti jedan štap.
Pogonski istosmjerni motor je upravljan elektronikom koja omogućava automatski rad branja koji se automatski prilagođava težini posla. Time se postiže racionalnije i bolje branje te se smanjuje potrošak električne energije i sa baterijama se duže bere.
Stroj se napaja običnom akumulatorskom automobilskom baterijom 12 V do 70ah. Autonomija uređaja ovisi o veličini akumulatorske baterije. U svakom slučaju se treba nabaviti takva baterija da traje cijeli dan branja.
Uređaj ima dvije brzine branja koje se namještaju na elektroničkom uređaju koji se isporučuje uz beračicu kao i 20 metarski kabel sa profesionalnim konektorima za brzo spajanje uređaja na bateriju.
Uređaj 2008 god je nova generacija prethodnog uređaja iz 2006 god sa pokretnom glavom. Od njega je snažniji i brže bere te postiže puno bolje rezultate branja. Isto tako trajnost palica za branje je veća te dulje traju.
Na rad stroja proizvođač daje garanciju godinu dana.
Cijena je 5.000, kn po stroju - cijena je povoljna jer je stroj najbolji u svojoj klasi!!!
Cijena uključuje :
Beračica maslina VOLPI GIULIVO
- stroj sa pomičnim palicama
- osnovni štap
- teleskopski štap
- 20m kabel za struju
- elektronika za spajanje na akumulator
- 1rezervna palica
- plastična torba za nošenje
- garancija 1godinu

Ne možeš se ovako reklamirati na forumu.
Javi se uredništvu za banner.

sivkić
12.10.2009., 08:00
Imaš i motornih od stihla samo je skup.Oko 10-tak tisuća kuna,sa kukom i češljem.Radio sam s njim.Težak za držat ali radi danima bez prestanka.

bokka
18.10.2009., 19:20
dakle molila bih ako tko ima servisne podatke ili adresu gdje bih to mogla naci za traktor case international 474.

Smiljan_HR
26.10.2009., 11:30
via gugl
http://www.agriconmanuals.com/jensales-tractor-manuals-c-426_435.html?osCsid=82e9fadb23e7e4b0adb3e8af1d8640 b6

centurion 22
24.11.2009., 16:41
Molim pomoć oko prepruke za traktor(novi) do 90 000 kn. Konkreno treba mi traktor sa malčerom. Osnovna namjena je voćarstvo.
Molim pomoć.

Smiljan_HR
25.11.2009., 07:04
1. IMT 2. LS 3.Hittner 4.Tuber 5. 6. 7. 8. 9, 10 neki kinez (to bi bila neka moja rang lista, ali svatko sastavlja svoju, sa plusevima i minusima)

centurion 22
25.11.2009., 10:04
hvala

Göttspöđä
25.11.2009., 18:20
Smiljane, zašto preporučuješ IMT?

Smiljan_HR
26.11.2009., 08:13
Zato jer je jeftin, jeftini i dobavljivi dijelovi, jeftini i dobavljivi majstori. Nema toga IMT koji ce stajati vise od jednog ili dva dana ne znam sto da mu se dogodi, dok kod drugih to nije nuzno slucaj. A dimenzijama je je npr. IMT539 relativno kompaktan i "okretljiv".

mrkva666
02.12.2009., 12:05
Kmetijska_mehanizacija_in_oprema_Traktorji_XLjf78_ ex.jpg

teta-elza
02.12.2009., 14:37
i dobro pripaziti koliko konjskih snaga ima taj traktorcic te moze li vuci malcer za sobom. meni je ekipa doslovce "zaklala" imt sa traktorskom frezom.

titanic_1
03.12.2009., 23:08
zanimaju me informacije za ovaj traktor i isplativost kupnje priloženog traktora

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/rps/ponuda/ps/oglas-10836646.html:ne zna:

zmoj
24.12.2009., 22:22
Nedavno sa kupio traktor gusjeničar dimenzija 200x85x120cm.S obzirom da imam vinograd na strmom terenu, zanima me gdje bi mogao naći podatak do kojeg stupnja nagiba se traktor može koristiti i da li negdje postoje uputstva i pravila načina rada u uvjetima ekstremnih nagibnih terena.
Unaprijed se zahvaljujem na savjetima.

sale sitni
25.12.2009., 16:17
Premalo podataka si dao. Kakav malčer(radijalni ili aksijalni), kakav atomizer imaš(nošeni ili vučeni),planiraš li kopčat viličar...

sale sitni
25.12.2009., 16:22
Ja imam hurlimana xa 85. širina redova je 3,4 m. Sa uskim gumama širina mu je 160( kao fergić). Metak od traktora.

IVANX71
30.12.2009., 16:38
Planiram kupiti trakotrski viličar za prenošenje tereta do 1000 kg.
Dali tko zna koji IMT je dovoljno težak za tu nosivost ?

zvonahr
01.01.2010., 15:44
pa možeš i sa malim IMT 539

sale sitni
02.01.2010., 09:06
Pa istina je da možeš i sa 539, samo moraš uvijek pri ruci imati dvojicu od sto kila da glume uteg na prednjoj strani traktora.

zvonahr
02.01.2010., 09:51
Pa istina je da možeš i sa 539, samo moraš uvijek pri ruci imati dvojicu od sto kila da glume uteg na prednjoj strani traktora.

opet ti jel ti znaš šta taj traktor može,ne trebaš njih četvero od 100kg,dvojica budu u rezervi odnosno dok dvojica rade dvojica se odmaraje

sale sitni
02.01.2010., 10:48
Ajde ozbiljno, sa 539( i sa dvojicom) možeš vršiti utovare i istovare do jedne tone. S jačim traktorom je lakše ali ti sve ovisi o utezima naprijed. Mislim čak da će i 560 bez utega imat probleme sa tonom,

zvonahr
02.01.2010., 11:49
ok sve štima,ali uz jednu nazovimo preradu,a možeš i da neradiš nikakvu preradu,nabaviš origal IMT utege za 539,rjetko ih se nalazi ali ipak se pronalaze i to za neke sitne novce.Znači ima utege za u prednje felge svaki je 25kg i jedan koji ide na koljevku taj je 30kg i sve radi.Jedno vrijeme radio sam u prskanju sa prskalicom od 600lit i IMT 539 sa utezima u prednjim felgama i išlo je.Na volanu je bio bolji i od jednog serva,samo kočnice ljeva-desna.Jedan kolega ima 542 i zadnji viljuškar naprjed je postavio dva utega a ponekad radi i sa 533

IVANX71
02.01.2010., 16:53
Hvala na odgovorima.

Ja sam se bojao da ću morati kupiti barem 560, razmišljao sam o 565 ili 577 samo neznam kako je sa njima upravljati zbog veličine ?

sale sitni
03.01.2010., 08:27
Je, zaboravil sam ti napomenuti da ako več kupuješ traktorski viličar kupi onaj s vlastitom pumpom i vlastitim rezervarom za ulje. Viličar bez vlastite pumpe koristi ulje iz mjenjača(IMT), te kad je hladno, ulje je toliko gusto da spuštanje praznih vilica traje i traje...

zvonahr
03.01.2010., 16:53
Hvala na odgovorima.

Ja sam se bojao da ću morati kupiti barem 560, razmišljao sam o 565 ili 577 samo neznam kako je sa njima upravljati zbog veličine ?
Vidi ovako IMT traktore 560 pa nadalje nekupuj,razloga sto ponajprije jako neokretni traktori,večina ih ima mehaničke volane,mislim na starija godišta a i ovi što imaje nisu ništa bolji,kabine nepregledne,o kočnicama i nevrijedi komentirati.Radije uzmi ako trebaš veči traktor nešto od Torpeda,Zetora.

IVANX71
03.01.2010., 17:59
Hvala zvonahr.

Znači Imt 560... otpadaju.
Meni baš treba traktor koji je super okretan jer bi ga 80% vremena upotrebljavo baš za rad sa viličarom.
Može kakva preporuku za traktor do 25k kuna koji može bi mogao čim više nositi a da je čim više okretan ?

Uvijek mi ostaje kupiti svemoguči 539:mig:

teta-elza
11.01.2010., 20:41
imt 546 dusu dao za vilicar. utege mi je napravio lokalni majstor i sve stima.

zvonahr
12.01.2010., 10:03

Eto vidiš mal, okretan i sve štima

Zeljko81bj
10.02.2010., 18:19
Veliki pozdrav forumaši,imam jedan problem mali.....
Kupio bi balirku za kockaste male bale pa mi treba savjet šta je pametno kupiti.
Dosta ljudi hvali Welger,dal je to pravi odgovor?
Skoro sam zaboravio da sa takvim paklenim strojem nemam iskustva....

zvonahr
10.02.2010., 19:20
Veliki pozdrav forumaši,imam jedan problem mali.....
Kupio bi balirku za kockaste male bale pa mi treba savjet šta je pametno kupiti.
Dosta ljudi hvali Welger,dal je to pravi odgovor?
Skoro sam zaboravio da sa takvim paklenim strojem nemam iskustva....

Nije problem kada se da riješiti.Osobno iskustvo je DA za Welger.Koji te model zanima,koliko novaca si spreman ponuditi.No prije svega javi mi se na PM.

livpoolzg
03.05.2010., 14:31
ima te li kakva iskustva sa ovim kosilicama,navodno je oleo mac kvalitetniji

dawg
27.06.2010., 20:34
Eto, kako se malo bavim poljoprivredom, zatrebala mi je i neka motorna leđna prskalica. Pošto to radim samo ovako, ne treba mi neka profi nego bi uzeo nešto jeftinije. Na nekim forumima sam čitao da su ljudi imali OK iskustva sa sa medo-stil.hr (http://www.medo-stil.hr/Joomla2/index.php?option=com_content&view=article&id=79:traffic-fighter-50&catid=52:poljoprivredna-oprema&Itemid=69)
Ima li tko sa foruma da je radio sa njom i ima kakvo iskustvo?

salel
27.06.2010., 21:20
cijena?

dawg
28.06.2010., 07:24
1500Kn je ako mene pitaš :D

salel
29.06.2010., 15:51
1500Kn je ako mene pitaš :D

mislim da je to OK

jozovodnik
02.07.2010., 18:40
Ja sam kupio od Medo stila i zadovoljan sam. Lik mi je dao garanciju godinu dana, mada je već istekla a kvarova nije bilo. Jedino sam pokidao jednu plastiku kad mi je pala, ali nije bilo problema, prodali su mi novu i rekli da za djelove nema frke u idućih par godina. Sve u svemu preporuka.

zvancinov
01.08.2010., 17:27
Trebaju mi noževi-freze, za kopačicu SOLO 565. Dovoljna bi mi bila i prva dva noža do distribucije i dva 'obična' noža, a ako neko ima staru neispravnu kopačicu SOLO 565 a da ima komplet noževa, zainteresiran sam. Nije bitno u kakvom su stanju noževi, jer su meni potrebne samo glavčine- nosači noževa. Može me se kontaktirati na E-mail ***

Jahreef
07.09.2010., 09:56
Pozdrav,

Treba mi mala pomoć. Imam 1000 hvati zemlje koje ću početi obrađivati. Saditi će se povrće a i ići će neki plastenik ;D. U planu je kupiti motokultivator svakako dizel zbog potrošnje a i prvenstveno jer je jedan dio zemlje dosta nagnut, e sad.
Kupiti novi ili rabljeni?
Koje snage bi trebao biti?
Koju marku preporučujete?
Od nastavaka treba mi prikolica, plug, malčer/kosilica, ima li još nešto što bi mi dobro došlo?

zvonahr
07.09.2010., 11:37
Pozdrav,

Treba mi mala pomoć. Imam 1000 hvati zemlje koje ću početi obrađivati. Saditi će se povrće a i ići će neki plastenik ;D. U planu je kupiti motokultivator svakako dizel zbog potrošnje a i prvenstveno jer je jedan dio zemlje dosta nagnut, e sad.
Kupiti novi ili rabljeni?
Koje snage bi trebao biti?
Koju marku preporučujete?
Od nastavaka treba mi prikolica, plug, malčer/kosilica, ima li još nešto što bi mi dobro došlo?

Sve ovisi o tebi koliko si novaca spreman izdvojiti,preporuka bi bila ipak na neki manji dvoosovinski traktor zbog svih nabrojanih priključaka koje bi koristio

kaili
17.10.2010., 12:19
Treba mi mala pomoć ljudi koji se bave maslinarstvom. :) Kako sam naišla da se u ovoj teme spominje beračica maslina nisam željela otvarati novu. Naima, zamolila bi ljude koji posjeduju beračicu i koji su je koristili da mi se jave putem privatnih poruka. Na fakultetu radim na jednom projektu u koji bih voljela uključiti ljude koji su u izravnom doticaju s tim strojem.

Znači, potrebno je samo da odgovorite na par lakih pitanja. Hvala. :)

wusso
09.01.2011., 10:30
zanima me ako mi netko moze pomoci i reci gdje mogu kupiti one tzv. beračice maslina (strojceki sto tresu masline)?? Isto ako ih netko koristi molim da mi kaze kakve su, isplate li se, kako se koriste i sl.... Hvala![/QUOTE]

Koliko je meni poznato jako dobar tresač maslina je tresač francuske tvrtke Infaco. Trgovački naziv je Electro liv, a može se nabaviti i kod nas. Na leđima nosiš baterije koje su teške oko 3 kg i sa njima možeš raditi bez prestanka 4 sata. Postoji i model koji radi na akumulator sa kablom dužine 10 m.

teta-elza
12.01.2011., 14:28
OBAVIJEST VOCARIMA I VINOGRADARIMA!

dragi moji, ukoliko vam se kaze potreba za kupljom prskalice-malcera ( to vam je malcer koji automatski radi herbicidni korov i nije nimalo jeftin) strogo vodite racuna gdje ga i kod koga, te ciji kupujete.

u hrvatskoj ima jedna firma koja je generalni zastupnik talijanskog proizvodjaca i taj malcer je savrsen, samo bezobrazno skup. ali valja. nasuprot te firme, ima jedna razvikana firma koja prodaje vrlo slicne malcere ali slovenske proizvodnje. e taj sma malcer kupila ja, iskesirala 50 i nesto tisucica, odradila 3 kosnje i nastao je cirkus. slovenac je to fantasticno prekopirao, ukrao ideju al nije poradio na statici stroja. ljudi moji, kako je to pucalo, ma stroj mi se raspao. zvala sma trgovca, serviser je letio svaka 2 tjedna ispravljat krive drine. na kraju sam ga fino vratila i trazila povrat novca. bilo je natezanja sa trgovcem no na kraju sam dobila lovu a on los proizvod.

posto poznam gomiletinu vocara, imam strasnog direktora zadruge, jezicinu jos dulju-raspitali smo se. ispada da je cijela serija tih slovenskih malcera bila vise nego lose odradjena i ljudi imaju grdnih muka sa tim strojem. pazite se. ako nekoga zanimaju detalji neka mi s ejavi putem poruke. a uz malo truda skuzila sam da se takva masinica da i sama napraviti. samo treba malo volje i truda. i pameti.

Smiljan_HR
13.05.2011., 00:06
ima te li kakva iskustva sa ovim kosilicama,navodno je oleo mac kvalitetniji

Husky 335RX. Vec mi cetvrtu godinu vrlo, vrlo intezivno radi (flaxs, trokraki noz, pila) bez znacajnijih problema, a rezervni dijelovi vrlo dobavljivi. Snage ima dovoljno (i za pilu, uredno pogoni flaks od 3mm, trokraki noz obozava), lagana, ergonomski vrlo dobra (anti vibracijski sustav, dobre rucke).

A to da je oleo-mac kvalitetniji ... hm hm .. to rekao trgovac koji prodaje oleo-mac?
svi koje sam ja pitao za misljenje kazu da su jedino Husqarna i Stihl prva liga (a Husqarna za jednake novce dobijes puno vise)

Smiljan_HR
13.05.2011., 00:18

pretpostavljam da mu nije uobicajeno dizati tonu?

539 (siri brat 546) moze sa utezima raditi sa tonom ali na ravnom, a optimalno mu je do 600-700 kg

bionicl
13.05.2011., 20:13
pozdrav svima,neznam jesam li na pravom mjestu.......da li netko zna kakva je imt traktorska freza,ona 210???

Smiljan_HR
18.05.2011., 11:05
Ne znam konkretno i ne znam iz vlastitog iskustva, ali sam cuo da IMT freze za isti radni zahvat treba vecu snagu traktora u odnosu na neke druge proizvodjace (odnosno, da ubijaju traktor ako se malo preforsira). Ponavljam, to sam cuo, ali znam da ljudi, ako bas ne moraju ne kupuju IMT freze (za razliku od recimo, kultivatora ili plugova)

teta-elza
22.05.2011., 15:16
Ne znam konkretno i ne znam iz vlastitog iskustva, ali sam cuo da IMT freze za isti radni zahvat treba vecu snagu traktora u odnosu na neke druge proizvodjace (odnosno, da ubijaju traktor ako se malo preforsira). Ponavljam, to sam cuo, ali znam da ljudi, ako bas ne moraju ne kupuju IMT freze (za razliku od recimo, kultivatora ili plugova)

i ubiju traktor, vjeruj mi. vjeruj na rijec.

Alf34
07.09.2011., 13:41
Evo stroj za branje maslina:

http://www.google.hr/imgres?q=bera%C4%8Dica+maslina&hl=hr&gbv=2&tbm=isch&tbnid=KCa1WZAgj3-DIM:&imgrefurl=http://split-online.info/tvrtke-agronomija/hrvatska/beracice-maslina/&docid=5RJAxJpC2rbkIM&w=253&h=140&ei=WmZnTu3AM8bWsgbq68n4Cg&zoom=1&biw=1024&bih=585&iact=rc&dur=157&page=1&tbnh=105&tbnw=189&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=97&ty=25

ruzinavi_brod
01.04.2012., 18:32
Molio bih pomoć/savjet oko kupnje kardanske prikolice za motokultivator sep 14 ks. zanima me ako netko zna koja vrsta prikolice bi odgovarala na ovaj stroj?
Unaprijed hvala!

champ
14.05.2012., 17:01
Ovih dana u mađarskom lancu marketa Tesco (Nagykanizsa - za one koji ulaze iz smjera Varaždin) na akciji se mogu kupiti leđne motorne prskalice. Imaju dva modela, od kojih jeftiniji košta cca. 620 kn.

Radi se o (raširenoj) kineskoj seriji prskalica 3WF-2.6, sa spremnikom od 20 litara. I sam sam u početku bio prilično skeptičan (s obzirom na porijeklo), ali nakon kupovine sasvim sam zadovoljan onim što sam dobio za te novce. Osim škropiva, postoji i mogućnost razbacivanja granulata (umjetni gnoj i slično), sa istim strojem.

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2012_svibanj/IMG_8042.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2012_svibanj/IMG_8044.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2012_svibanj/IMG_8045.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2012_svibanj/IMG_8046.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2012_svibanj/IMG_8047.jpg

bashsamyeo
31.05.2012., 10:31
Koji traktorski viljuškar preporučate (zadnji), za IMT 549!? A da ga ima na našem tržištu! Namjena (glavna) prijenos box paleta!

dalmatin
30.12.2012., 22:21
Po kojoj cijeni se mogu nabaviti ovi strojevi za branje maslina? Otprilike.
čini se da su vrlo isplativi :kava:

jacky1993
22.04.2013., 21:04
Molio bih vas savjete i preporuke pri kupnji trimera .Radi se o košnji okućnice i voćnjaka, općenito manjih površina.Koji trimer do 3000kn mi preporučujete .Hvala unaprijed

farmerpodravac
20.06.2013., 12:47
Molim odgovor što se tiče motokultivatora benzinci Labiprogres ili Goldoni koji je bolji , izdržljiviji, okretniji itd.

Matesonik
27.06.2013., 14:32
Trazim si ledjnu motornu spricu, koristit cu za 1800m^2 vinograda. Stihl SG17 je nakon 30-ak (?) godina kihnula, trazim zamjenu.

Jedna opcija je kupiti novog kineza s godinom-dvije jamstva (kasei, grasshopper, straus... sve mi to izgleda isto), cijene su 1000-1500kn. Djeluje ok, lagana, novo je novo itd. Ali bojim se da ce motor biti kratkog vijeka.

Druga opcija je polovno. tada bih za kakvih 1500kn mogao uzeti provjereniju marku, ali imam rizik i trebam znati prepoznati motor na izdisaju.
Na njuski se nude:
1) Stihl SG17 (opet :D)
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/motorna-prskalica-stihl-oglas-8259907
Mehanika mi je poznata, dijelova imam doma, dosad sam bio zadovoljan osim s par glupih rjesenja (cep rezervara za gorivo, na primjer).

2) Solo
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/motorna-sprica-solo-oglas-8494381
Solo bi trebao biti dobar ali po njuski ne vidim da se spominju tocni modeli?

3) razne ex-yu varijante s tomos UMO, panonije...
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/prodajem-lednu-motornu-spricu-umo-oglas-7808028
http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/motorna-prskslica-panonija-850-kn-oglas-8259060
O njima ne znam nista, osim da je susjed zadovoljan sa svojom koja ima tomos motor. Panonija ima...DMB?

4) Ako nadjem stihl sr 360/400/420 u ok stanju, tada bih se isprsio, dao bih oko 2500kn. Smisleno?

Ja sam sad napisao sto znam, a vi mi pomozite svojim iskustvima, mozda sam zaboravio jos nesto vrijedno pogleda?

champ
27.06.2013., 19:24
Na osnovu mojih iskustava, uzmi novu kinesku špricu, s punim povjerenjem, ne trebaš se bojati da će ti motor ubrzo otići. Uz kvalitetnija 2T ulja kakvih danas imas u ponudi, ti motori radit će podjednako dugo, kao i kod onih višestruko skupljih i razvikanijih.