PDA

View Full Version : Brodom do Amerike

Meriii
29.11.2009., 14:24
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno :)

kosooki
29.11.2009., 14:41
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

jedino sta mi pada na pamet su cruiseri..od prijatelja mama je isla iz dovera do new yorka nekih 3-4 dana ja mislim..

ivo08
29.11.2009., 15:45
Pa imaš foru od Southamptona /Uk/ do new yorka,a možda ima i do miamija. Skup je to sport povratna karta između 10000 do 15oookn, put 7 dana do NY,a 10 do miamija.
Nekak dođete do pariza pa do southamptona vlakom preko lamanša i na brod, od NY do miamija vlakom.Puno para i puno muke:D.

Evo par linkova
http://www.cunard.com/Destinations/default.asp?Sub=&Region=7

http://www.seat61.com/UnitedStates.htm#Crossing the Atlantic

http://www.cruisepeople.co.uk/transat.htm

x-type
29.11.2009., 15:51
gdje ej sad u vragu forumaš-zg kad ga se treba?!

alter ego blagajnice
29.11.2009., 15:52
možda je njegov klon? :rofl:
Mislim da bi joj on ponudio ipak vlak do Miamija. :zubo:

shempio
29.11.2009., 17:10
nije mu ništa izbacilo kad je tražio vlak "zagreb-miami", ali već će se on javiti, sigurno postoji neka varijanta osim tog hebenog aviona ... :kava:

shempio
29.11.2009., 17:16
POMOZITE!

i meni se čini da su cruiseri jedino normalnije rješenje .. pretpostavljam da cijena nije baš mala ( i računaj da ti treba nekoliko dana tamo i isto toliko natrag, moraš skratiti boravak u USA ili produžiti godišnji ili što već) ...

kad dragi vidi cijenu cruisa, možda se ipak "prestane" bojat aviona ... :mig: e, ali stvarno, ova zadnja rečenica nije bila provokacija za forumasha, kunem se ...

One & only
29.11.2009., 21:23
POMOZITE!

Ajoj, pa koliko vremena ćete izgubiti prelazeći Atlantik brodom tamo i nazad? A treba doći i do Southamptona. Ne znam baš da je to realna opcija. Ja sam imao paničan strah od letenja, ali želja da vidim New York je bila prejaka i ušao sam nekako u avion. Dobro, pomoglo je i par Xanaxa prije letova.

Forumas-zg
30.11.2009., 08:58
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti! A meni se već mnogi ovdje na turističkom dijelu foruma smiju i ružno me izruguju, pa i napadaju kad ja dam nekome savjet kako doći nekamo BEZ aviona! :mig: Ja sam jednom imao jedan jako ružan let, baš prekooceanski, i nakon toga više ni za živu glavu ne bih sjeo u avion!
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno! Ja bih ti preporučio najveći i najljepši brod na svijetu, Queen Mary 2, koji prilično često vozi preko Atlantika. Put traje kojih 6 dana iz Southhamptona. Do tamo dođeš vrlo jednostavno: vlak Zagreb-München, zatim München-Frankfurt, Frankfurt-Bruxelles, a tamo uzmeš Eurostar za London, svega oko 2 sata iz Bruxellesa. Iz Londona si začas do Southhamptona, a tamo se ukrcaš na brod, koji dakle vozi oko 6 dana do New Yorka. Iz New Yorka imaš jako dobru vezu VLAKOM do Floride, mislim da ti to Miamija treba negdje malo više od 24 sata! A ako imaš sreće, možda možeš naći i cruiser koji ide direktno za Miami iz Evrope. Uglavnom, po mojem grubom proračunu, od Zagreba do Miamia ti treba najviše jedno 10 dana u jednom smjeru!
Evo ti neki linkovi: Prvo od broda Queen Mary 2:
http://www.queen-mary2.co.uk/New_York_Transatlantic.html
A sad od najbolje stranice na svijetu za nas koji NE želimo "glumiti ptice" i junačiti se leteći po nebu! :mig: To je seat 61, ima razrađeno kako doći BILO GDJE na svijetu BEZ letenja, pa čak i do Australije i sličnih dalekih kontinenata, sve je to moguće! Eto linka:
http://www.seat61.com/

Anton
30.11.2009., 09:11
Da Forumas-zg, i ja volim vlak i ne volim baš letjeti, ali žena bi trebala izgubiti 20 dana samo na putovanje.
Pa to je cijeli godišnji.Odakle joj još 14-20 dana samo za boravak?

nukac
30.11.2009., 10:43
Mislim da je i vremenski a bome i financijski bolje investirati ili u psihijatra ili u kutijicu Xanaxa (mislim da je 13 kn u ljekarni bez recepta, a s receptom besplatno), i preživjeti par sat leta do Miamija, nego se ići gombati s brodom... Osim toga, turbulencije u avionu su mila majka prema olujama koje te mogu uhvatiti negdje na sredini Atlantika, pogotovo zimi. Osim toga turbulencije u avionu traju najviše sat vremena, oluja na moru - dan - dva...

aaston
30.11.2009., 10:54
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti!
.......
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno!

Da li je samo meni ova cyber ejakulacija smiješna? :lol:

Ne daj se ti smesti Forumaš-zg, ti si jedini koji donekle uveseljava ove monotone sivo plave stranice :s :D

Cesc
30.11.2009., 11:08
gdje ej sad u vragu forumaš-zg kad ga se treba?!

možda je na putu za new york busom preko sibira:D

Cesc
30.11.2009., 11:11
btw..za ekipu koja s eboji aviona. jedan savjet praktični. moja frendica je klaustrofobična i recimo uzasava se aviona. jednostavno dođe na aerodrom, napravi check in i popije 3 normabela. problem rješen. uđe u avion ,zaspi i probudi se kad sleti.jest sva sjebana i pospana al kaj sad. bolje to nego se jebat brodom do amerike:D

conan
30.11.2009., 11:21
POMOZITE!

pa to je je pala žlica u med. Muž ostane doma a ti odeš do Miamia....ako ti se neide samoj, idem ja sa tobom pa ću ti biti i voditelj putovanja...:rofl:

iksan
30.11.2009., 15:24
btw..za ekipu koja s eboji aviona. jedan savjet praktični. moja frendica je klaustrofobična i recimo uzasava se aviona. jednostavno dođe na aerodrom, napravi check in i popije 3 normabela. problem rješen. uđe u avion ,zaspi i probudi se kad sleti.jest sva sjebana i pospana al kaj sad. bolje to nego se jebat brodom do amerike:Deh još da je poslovna žena pa da mora stalno putovati..brijem da joj nakon par godina ni kutija normabela ne bi pomogla :D

x-type
30.11.2009., 16:01
10 dana u jednom smjeru!

:lol::lol::s:s:mikrocerek:

ajd daj još samo malo o cijenama tog putovanja molim te!!

nasmijanonebo
30.11.2009., 18:43
:facepalm:..ala prcate..pustite na miru forumasa-zg..forum je mjesto demokracije, pa svatko ima pravo iznijeti svoje misljenje ako ne vrijedja drugog..on ne krsi pravila pa onda nemojte prcati..i vi ste iznijeli svoja misljenja, to je neosporivo..

efroname
30.11.2009., 19:07
:facepalm:..ala prcate..pustite na miru forumasa-zg..forum je mjesto demokracije,

Jel ti nisi vidio prosvjede protiv kapitalizma u Ženevi? Uskoro nam se vraća dobri stari komunizam :mig:

sorry na offu

shempio
30.11.2009., 19:14
ma to je u redu .... čovjek iznosi svoje mišljenje, ali ipak ...

koja je granica torture koju je čovjek sposoban podnijeti samo da ne ide avionom ?

forumash tu granicu nema, u tome je problem ,,,, čovjek će napisati sve samo da ne uđe u taj prokleti avion ... i pri tome koristi svo moguće oružje :D

pa nitko ne svršava na vožnju avionom zbog samog aviona (u principu je za mene najdosadniji način prijevoza), ali kad uzmeš u obzir sve financijsko-komocijske-vremenske parametre onda nema pravu konkurenciju (pričam o daljim destinacijama) ...

merii,
stvarno, mislim da par razgovora sa psihićem i kutija tabletica za smirenje košta puno,puno manje od razlike putovanja brodom i avionom ... a da pokušaš negdje otići sa mužem na nekakav kraći let .. ne znam da li bi mu to pomoglo, bacam napamet ....

shempio
30.11.2009., 19:23
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti! A meni se već mnogi ovdje na turističkom dijelu foruma smiju i ružno me izruguju, pa i napadaju kad ja dam nekome savjet kako doći nekamo BEZ aviona! :mig: Ja sam jednom imao jedan jako ružan let, baš prekooceanski, i nakon toga više ni za živu glavu ne bih sjeo u avion!

oprosti ako si se našao uvrijeđen zbog mog pisanja, nije bila namjera ,,, :)

nikad nisam izrugivao tvoj strah od leta avionom niti ću to raditi (i taj strah mogu smatrati normalnim), nego argumente kojima pokušavaš ljudima nametnuti svoje viđenje stvari kao "normalnih" pokušavam pobiti svojim konkretnim argumentima bez natezanja na bilo koju stranu (vlaka, aViona, auta)... uvijek pokušavam baciti sve troškove na papir i na temelju toga odlučujem ...

a reci, jesi li se i prije prvog leta panično bojao (ili tek nakon njega) ?

efroname
30.11.2009., 19:56
Joj, pa jeste vi normalni?! Pa sutra vam se može zabit cisterna u kuću i odnijet pol ulice u zrak (knock a wood :D)! Čega se imate bojat kod letenja?!

nasmijanonebo
30.11.2009., 20:54
jao, krivo ste me shvatili..naravno da je suludo ici brodom, barem vremenski
samo sam htjela reci da uvazite fobiju od letenja forumasa_zg a ne da dodatno prcate..
shempio je dobro napisao svoja zadnja 2 posta:top:-bez provociranja i sa argumentima..
btw, naslov teme je brodom do amerike :D, pa ako nekog zanima i taj nacin puta, nek sazna ovdje..:D..ima svakakvih ljudi :mig:

x-type
30.11.2009., 21:03
ali brod je isto katastrofa, on može biti velik koliko hoće kad se ljulja, pogotovo kad vidiš kopno. preko palubne ograde se flisne u more ko od šale, te zaštite su redovit smiješne i ja na brodu hodam poprilično udaljen od te ograde.D ali moram priznati da djelomično (ponavljam - djelomično) razumijem forumaša jer se mene u autobus mora tjerati štapom (doduše, ne iznosim glupe argumente tipa opasno je, već čisto iz razloga što obožavam avione i vlakove). jednostavan primjer - u životu sam naravno bio često u Zadru. i nikad nisam bio autobusom :D uvijek je bio avion, vlak ili auto (koji se ne računa u ovom slučaju)

nukac
30.11.2009., 21:23
Ja se recimo obožavam voziti avionom, i moram priznati da se nekad idem voziti avionom samo radi vožnje avionom... :) Volim se vozit i brodom, ali samo na kratkim relacijama, jer mi je to najdosadniji naćin prijevoza. Provesti 8 sati na brodu, a došao si samo od Splita do Dubrovnika, je katastrofa za mene. A još kad te uhvati jugo ili bura, ni na našem mirnom Jadranu ne izgleda baš primamljivo, a ne mogu zamisliti kako to izgleda kad se to dogodi negdje na sredini Atlantika, pa kad znaš da je kopno daleko, daleko, daleko...
E da, još jedna stvar, što se tiće nesreća...
Ako se gledaju svi vidovi prijevoza, znači, kopno, more i zrak, najveća nesreća po broju ljudskih žrtava (odjednom) se dogodila upravo na moru. Još ni jedna nesreća nije imala više žrtava. I ta nesreća se upravo dogodila na Atlantiku, na putu iz Southamptona do New Yorka... Dakako, radi se o Titanicu...
A da, treba se prisjetiti i Marca Pola, na svi sreću, bez žrtava...

Kiki
01.12.2009., 03:00
ma to je u redu .... čovjek iznosi svoje mišljenje, ali ipak ...

koja je granica torture koju je čovjek sposoban podnijeti samo da ne ide avionom ?

Cuj, sve je relativno. Meni je recimo tortura ic avionom (osim ako ne idem u biznis klasi). Mislim da je brod daleko civiliziraniji i udobniji. S druge strane, brod nije praktican ako nemas vremena na bacanje.

No, ako oni imaju para te vremena za otic brodom do Amerike, zasto ne?

nasmijanonebo
01.12.2009., 09:23
pa da, kao sto rekoh, svakakvih nas ima i to treba postovati/tolerirati..znam par muskih koji obozavaju vozikati se brodovima po svijetu (i jedrilicama i putnickim i teretnim brodovima itd-samo da se plovi)a nisu pomorci:D..to su prakticirali po svijetu kad su bili studoši pa su imali vremena i vremena:mig:..a sad samo na krace relacije samo zbog nedostatka vremena (unutar europe)..
a s druge strane neki se ne daju ni u avion ni u vlak ni u bus nego samo u auto :eek:..ali opet njima dobro:D pa nek im bude
u tome je čar-sto nas ima svakakvih:mig:..bilo bi inace dosadno :rofl:

Riz
01.12.2009., 10:09
Već je netko dao link na Cunard - njihovi brodovi su jedini koji idu ono baš iz Southamptona do New Yorka (nekad i do Fort Laudardale), ali to košta (puno, jako puno - i za takve brodove u garderobi obvezno svečane haljine, muški frak i leptir kravatu, ako mislite izlazit van kabine) i to je svega par puta godnišnje. Znači treba se baš potrefit da sve odgovara. A i do Southamptona treba doći (najjednostavnije Zg - London avion i onda autom do Southamptona - u jedno popodne si tamo - ovo je samo šala). Sve druge kompanije koje se bave kružnim putovanjima imaju tkzv. "crossinge", ali uglavnom iz Europe pred zimu i to prema Karibima i naravno onda pred ljeto se vraćaju sa Kariba preko Atlantika u Europu. Tako da ćete teško naći ono što vam odgovara, a o cijeni i vremenu neću ni govoriti. A ni na moru nije uvijek bonaca http://www.youtube.com/watch?v=nvtwo2ugwU8&feature=related
Druga pak opcija je naći kakav linijaš - najčešće kontejneraš koji ide preko Atlantika, nekad davno su znali prevoziti i pokojeg putnika, da li je to slučaj još uvijek ne znam, s tim da bi onda mogli možda naći i bolju opciju od Southampton - NY. Ali sve je to previše vremena i novaca i gnjavaže za organizirati, da ipak mislim da bi se trebao svladati taj strah od letenja. Zračni i brodski prijevoz su kudikamo sigurniji nego recimo cestovni, pa nas i nema baš puno koji se bojimo auta, zar ne? A sad to što su u avionu turbulencije i što brod valja i posrće i što je nama još uvijek upitno kako "nešto od metala" može letjeti ili plutati na vodi to je druga stvar.

Kiki
01.12.2009., 11:55
Ja bi cak rekla da je kontejner brod bolja opcija nego cruiser. Svi oni u pravilu prevoze i kojeg putnika.
Doduse, isto nije jeftino, al mislim da je jeftinije nego cruiser.

Kiki
01.12.2009., 11:55
Eh...i vecernja toaleta nije obavezna. Tj...ne mora bas biti frak i dugacka haljina. Prisojno, da...al vise nekakva cocktail roba, nego full black/white tie.

Riz
01.12.2009., 12:17
Hm, pa ne znam baš, ali na Cunard-u je prava odjeća dosta bitna, naravno na običnim kruzerima stoji ovo gore da treba tu i tamo biti pristojno obučen i niš više od toga, no Queen Mary, Victoria i sad mislim Elizabeth su ipak za malo drugačiju klijentelu. I uglavnom su "formal" večeri (što će reći poslije 18 sati striktno večernje haljine i leptirice). Ali ko' što sam rekao ako ostaneš u kabini navečer (što je pak šteta) i nije tako bitno za odjeću.

Kiki
01.12.2009., 12:32
Cunardovi cruiseri imaju oko tri formalne veceri. To su ujedno jedine veceri di je black tie i formal gown za zene. Ako oni propuste te veceri, ostatak mogu bit obuceni normalno....znaci nekakav cocktail dress.

Takodjer, Cunard nije jedina kompanija koja ide na relaciji Evropa, New York....samo najluksuznija i najpoznatija.

Moze se ic i iz Norveske, drugom kompanijom. Ima i drugih linera iz Southamptona, al jos stanu u Irskoj i Reykjaviku na putu prema New Yorku, itd....
Ima toga uglavnom.

Riz
01.12.2009., 12:58
Ne znam za te druge kruzere koji idu preko Atlantika, osim ako nije ono kao što sam već rekao u proljeće prema Europi iz Kariba i na jesen iz Europe prema Karibima, a što se tiče teretnih brodova možda se nađe nešto na ovim stranicama:

http://www.freighter-travel.com/index.html
http://www.freighterworld.com/

neno1966
01.12.2009., 12:58
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno! Ja bih ti preporučio najveći i najljepši brod na svijetu, Queen Mary 2, koji prilično često vozi preko Atlantika. Put traje kojih 6 dana iz Southhamptona. Do tamo dođeš vrlo jednostavno: vlak Zagreb-München, zatim München-Frankfurt, Frankfurt-Bruxelles, a tamo uzmeš Eurostar za London, svega oko 2 sata iz Bruxellesa. Iz Londona si začas do Southhamptona, a tamo se ukrcaš na brod, koji dakle vozi oko 6 dana do New Yorka. Iz New Yorka imaš jako dobru vezu VLAKOM do Floride, mislim da ti to Miamija treba negdje malo više od 24 sata! A ako imaš sreće, možda možeš naći i cruiser koji ide direktno za Miami iz Evrope. Uglavnom, po mojem grubom proračunu, od Zagreba do Miamia ti treba najviše jedno 10 dana u jednom smjeru!
Evo ti neki linkovi: Prvo od broda Queen Mary 2:
http://www.queen-mary2.co.uk/New_York_Transatlantic.html
A sad od najbolje stranice na svijetu za nas koji NE želimo "glumiti ptice" i junačiti se leteći po nebu! :mig: To je seat 61, ima razrađeno kako doći BILO GDJE na svijetu BEZ letenja, pa čak i do Australije i sličnih dalekih kontinenata, sve je to moguće! Eto linka:
Mislim da ti i ostali koji se boje letenja problem rješavate na pogrešan način: nije rješenje ne letjeti i tražiti druge alternative prijevoza nego odagnati strah od letenja dali stručnom pomoći psihologa dali kao što neki predlažu lijekovima ili bocom vodke. Ako se ne varam mislim da sam negdje vidio da postoji "škola" za to.
Što se tiče brodom do USA, bio je jedan sličan post i tamo sam napisao da postoje 3 stadija morske bolesti:

-misliš da ćeš umrijeti
-siguran si da ćeš umrijeti
-poželiš umrijeti

I zar je onda bolje putovati brodom gdje ti dođe da sam poželiš da umreš ili avionom uz jaaaako minimalne šanse da se nešto desi? :)

nukac
01.12.2009., 13:18
Nekad prije je Austrian imao školu letenja, odnosno školu oslobađanja straha od letenja. Mislim da je trajala dva do tri dana. :) Treba provjeriti jel još uvijek to rade...

nukac
01.12.2009., 13:21
Evo jedna online školica (piše da je besplatna) za slobađanje straha od letenja:
http://www.fearofflyinghelp.com/

Kiki
01.12.2009., 14:40
Ne znam za te druge kruzere koji idu preko Atlantika, osim ako nije ono kao što sam već rekao u proljeće prema Europi iz Kariba i na jesen iz Europe prema Karibima.

Al znam ja. Kao sto rekoh, ne idu prema Karibima nego prema New York. Navela sam gore par, a ima ih jos.

Kiki
01.12.2009., 14:45
Mislim da ti i ostali koji se boje letenja problem rješavate na pogrešan način:

To je TVOJE misljenje. Nema dobrog i pogresnog rjesavanja problema. Samo drugacijeg. Neki ce otic na tecaj da se rijese tog straha ili bar da ga se rijese u onoj mjeri koja ce im dozvolit da udju u avion i obave let, a neki ce ga rjesit tako da nadju drugo sredstvo prijevoza. I jedno i drugo su validna rjesenja.
Za razliku od boce votke. ;)

Što se tiče brodom do USA, bio je jedan sličan post i tamo sam napisao da postoje 3 stadija morske bolesti:

-misliš da ćeš umrijeti
-siguran si da ćeš umrijeti
-poželiš umrijeti

Opet, TVOJE misljenje. Ja recimo volim ic brodom.

Opcenito, mislim da je bedasto nametat nekom svoje misljenje. Kako iz jednog, tako i iz drugog kampa.
Ja MRZIM ic avionom (bojim se, neudobno je, itd...), al odem ako su mi drugi nacini neprakticni (nemam dovoljno novaca/vremena), no ne pada mi na pamet prodavat markove konake ekipi koja voli ic avionom.
Zasto onda druga strana voli pametovat ekipi koja voli ic brodom/busom/vlakom te im se ismijavat, nije mi jasno.

nasmijanonebo
01.12.2009., 15:14
za kiki:top:!
tako treba razmisljati kao ona!
sapienti sat!:mig:
razvezali smo se svi a nema pokretacice teme:rofl: i stalno se ovdje :ziba:
..uglavnom, drzim palceve da na kraju ipak meriii s muzem uspije doci do miamija bez obzira na prijevozno sredstvo:)

Anton
01.12.2009., 16:41
Ako se gledaju svi vidovi prijevoza, znači, kopno, more i zrak, najveća nesreća po broju ljudskih žrtava (odjednom) se dogodila upravo na moru. Još ni jedna nesreća nije imala više žrtava. I ta nesreća se upravo dogodila na Atlantiku, na putu iz Southamptona do New Yorka... Dakako, radi se o Titanicu...

Usporedba ti nema veze sa logikom.Čista matematika ti govori da će više žrtava biti na jednom cruiseru koji može povesti 5000 putnika, nego na avionu koji može povesti 500 putnika.
Samo treba naglasiti da je smrtnost u avionu 99.99%, dok je u brodu ipak znatno manja.

Ja bi cak rekla da je kontejner brod bolja opcija nego cruiser. Svi oni u pravilu prevoze i kojeg putnika.
Doduse, isto nije jeftino, al mislim da je jeftinije nego cruiser.

Dosta je jeftinije od cruisera.Još ako ima nekoga na brodu, ili zna brodara... :)

shempio
01.12.2009., 18:26
nekad se (iz bivše države) moglo i teretnim brodovima ići i nije bilo skupo ...
jest da nije bilo komfora i brzine plovidbe kao kod criusera, ali je bilo puno jeftinije ...

sad, pošto gotovo i nemamo svoju trgovačku mornaricu :ne zna:
pokušati se povezati sa nekom firmom čiji teretni brodovi idu u tom smjeru (ima onih koji održavaju stalne linije)...

Kiki
01.12.2009., 18:49
Teretnjaci sto sad idu su prilicno udobni za putnike.

Evo iskustva iz prve ruke jednog putnika na teretnjaku:
http://www.juddspittler.com/freighterbum/room.htm

fotke:
http://www.juddspittler.com/freighterbum/photographs/room

A i ono sto sam ja vidila je bilo prilicno dobro. Sobe za putnike su u pravilu vece na teretnjacima nego na luksuznim cruiserima.

beli444
01.12.2009., 20:38
Zagreb Glavni Kolod. 12:56 13:00 Vlak 210 SAVA
Villach Hbf 17:04 17:16 Vlak 110
München Hbf 21:35
München Hbf 3:17 Vlak ICE 616
Köln Hbf 8:05 8:44 Vlak ICE 16 ICE INTERNATIONAL
Bruxelles-Midi 10:35 pješice prijelaz 24 min
Bruxelles-Midi EST 11:29 Vlak EST 9181
London St. Pancras International 12:26
London Waterloo 14:39 Vlak 71325
Southampton Central 16:17
iz munchena postoji vlak za amsterdam(putovati do kelna) spavačim kolima ali sava kreće iz srbije
i često kasni,predlažem kupovati rezervaciju direktno u vlaku od bruxselsa do londona vozi eurostar,
u zagrebu nije moguće kupiti kartu za taj vlak,na dan putovanja u bruxselesu
karta te koša 175 eura po osobi,ako je kupiš nekih mjesec dana ranije preko njihovih stranica
košta te od 25 eura po osobi,puno muke a neznam dal vrijedi,predlažem avion,na vlak eurostar
treba doći pola sata vremena ranije,čekirati kartu,pregled prtljage,britanci koji ispituju i najsitnije detalje ,
dobro je možda uzeti kartu i za kasniji vlak,što dalje remeti putovanje ,dakle ukoliko se putuje ovako ne
kupovati kartu na dan putovanja u bruxelesu,sava direktno putuje do munchena,osim ako jako kasni,tad vas bace van u vilachu,sačekate slijedeči vlak do salzburga ,a u salzburgu vas posjednu na bus austrijskih željeznica koji vas oko jedan doveze u munchen ,možda je bolji avion,ili auto

Anton
01.12.2009., 21:43
Teretnjaci sto sad idu su prilicno udobni za putnike.

Evo iskustva iz prve ruke jednog putnika na teretnjaku:
http://www.juddspittler.com/freighterbum/room.htm

fotke:
http://www.juddspittler.com/freighterbum/photographs/room

A i ono sto sam ja vidila je bilo prilicno dobro. Sobe za putnike su u pravilu vece na teretnjacima nego na luksuznim cruiserima.

Ma teretnjaci budu super uređeni.Dakako ovo ovisi o posadi kako će održavati, ali većina brodova je manje više kao kuća iznutra.Ja pričam o riječnima npr., a mogu si misliti kakvi su tek onda morski, koji imaju još više prostora.

nasmijanonebo
01.12.2009., 22:39
ha, sjetila sam se kad sam pogledala ove fotke-pricao mi jedan da je plovio kao putnik na teretnom do australije -rođo mu radio na brodu:D.isli iz europe, mislim iz italije i pristajali su u vise luka po bliskom istoku, aziji itd)..i da je vozio bicikl po palubi koliko je paluba ogromna + kosarkasko igraliste, mala kino dvorana itd..uglavnom njemu je bila to cista uzivancija..jest da je imao vremena napretek za taj put..sve bi bilo ostvarivo samo da imamo punoooooo godisnjeg :cerek:

neno1966
02.12.2009., 07:36
To je TVOJE misljenje. Nema dobrog i pogresnog rjesavanja problema. Samo drugacijeg. Neki ce otic na tecaj da se rijese tog straha ili bar da ga se rijese u onoj mjeri koja ce im dozvolit da udju u avion i obave let, a neki ce ga rjesit tako da nadju drugo sredstvo prijevoza. I jedno i drugo su validna rjesenja.
Za razliku od boce votke. ;)

Opet, TVOJE misljenje. Ja recimo volim ic brodom.

Opcenito, mislim da je bedasto nametat nekom svoje misljenje. Kako iz jednog, tako i iz drugog kampa.
Ja MRZIM ic avionom (bojim se, neudobno je, itd...), al odem ako su mi drugi nacini neprakticni (nemam dovoljno novaca/vremena), no ne pada mi na pamet prodavat markove konake ekipi koja voli ic avionom.
Zasto onda druga strana voli pametovat ekipi koja voli ic brodom/busom/vlakom te im se ismijavat, nije mi jasno.
Nije nikakvo moje mišljenje već činjenica. Ispravno rješavanje bilo kojeg problema je da se uhvatiš u koštac sa njim a ne da ga zaobilaziš. To je kao da bi problem npr. narkomanije rješavao tako da sagradiš više klinika za odvikavanje i kažeš evo rješio sam problem.
Ovdje nitko nikoga ne ismijava (barem ja ne) ali ne može biti alternativa vožnja na palubi teretnjaka ili autom preko Sibira (govorim općenito). Ako ništa drugo nije ekonomska alternativa. Da je to samo sebi svrha onda :s ali alternativa ne može biti.
Što se tiče morske bolesti opet nije moje mišljenje nego činjenica.

Forumas-zg
02.12.2009., 09:38
Put teretnjakom doista nije skup, a prekrasan je! Oh, pa te sobe, taj restoran i svi ostali prostori na brodu, pa to je kao u najluksuznijim hotelima!!! :mig: Pa, zar nije ljepše tjedan dana uživati u takvom "putujućem hotelu", nego se 10-tak sati MUČITI u skučenom i tijesnom avionu i pri tome (govorim za nas koji se bojimo!) doživljavati ŠOKOVE i skraćivati si život?! :mig: A k tome, ako se netko i ne boji aviona, nije to ni zdravo, među ostalim ako za par sati preskočiš više vremenskih zona, to je strahovit udar na organizam i na njegov bioritam, vrlo vrlo loše i štetno! :eek: A brodom lijepo polako svaki dan prijeđeš pola sata ili maksimalno sat vremenske razlike, tako da se postupno malo-pomalo "aklimatiziraš" na drugu vremensku zonu i sve to prođe fino i bez prevelikog stresa za organizam... :top:

Grupa Queen
02.12.2009., 09:47
Bez uvrede, ali ako netko ne želi avionom putovati u Ameriku (ili na neki drugi udaljeni kontinent), možda to putovanje treba potpuno i zaboraviti. Čak i da ih u New Yorku čeka nešto običnim smrtnicima nepojmljivo (npr. bogata ujna sa milijun dolara u kešu sprema da ih vodi u beskonačno trošenje), u bilo kakvoj kombinaciji koja isključuje zrakoplov putovanje postaje samo sebi svrha. Uštedite sebi i vrijeme i novac i ne idite u Ameriku, bolje te pare potrošite u Europi gdje svugdje možete doći sa automobilom.

Ja sam se panično bojao aviona, ali odgovor na to nije bijeg od aviona, već baš suprotno. Danas letim puno puta svake godine i moram priznati da mi je letenje postalo neopisivi gušt. Prizori poput leta nad Alpama za sunčanog dana su nešto neprocjenjivo.

nasmijanonebo
02.12.2009., 09:53
:facepalm::facepalm:
jao, opet se vrtimo u krug.. postoje 2 strane kao i u svakoj prici-jedni su pro a drugi kontra (voznje brodom)..i to je sve ok..i neka obje strane postuju suprotnu stranu i sve ce biti :top:!

shempio
02.12.2009., 10:43
načelno je situacija vrlo jednostavna : tko mora ili želi u ameriku, a boji se aviona , ide brodom ...

ako to gledamo tako bez ikakvih primisli koliko i kako, onda OK ...

ako ipak računamo troškove i vrijeme provedeno na putu (osobno ne znam nikoga kome ove stavke nisu važne), onda baratamo vrlo konkretnim parametrima ... zato jer razlike love i vremena nisu zanemarive, dapače ...

apsurdni su mi pokušaji guranja jednog prijevoza na uštrb drugog, na temelju činjenice da su kabine na brodu lijepe ...

Predmet
02.12.2009., 10:46
Put teretnjakom doista nije skup, a prekrasan je! Oh, pa te sobe, taj restoran i svi ostali prostori na brodu, pa to je kao u najluksuznijim hotelima!!!
Putovao si sa teretnjakom pa znaš kako to izgleda?

Pa, zar nije ljepše tjedan dana uživati u takvom "putujućem hotelu", nego se 10-tak sati MUČITI u skučenom i tijesnom avionu i pri tome (govorim za nas koji se bojimo!) doživljavati ŠOKOVE i skraćivati si život?!
Dogovori se sam sa sobom.
Ideš li na krstarenje ili ideš posjetiti neku državu u koju možeš doći samo avionom.
Ako se ide na odmor, ide se uživati u čarima države u koju putuješ, a ne uživati u čarima teretnog broda. Ako ideš na krstarenje ok onda.
Druga stvar je godišnji koji neki od nas nisu spremni potrošiti na 10 dana putovanja do željene destinacije.
Baj d vej nikad nisam doživio šokove prilikom letenja i skraćivanje života.

A k tome, ako se netko i ne boji aviona, nije to ni zdravo, među ostalim ako za par sati preskočiš više vremenskih zona, to je strahovit udar na organizam i na njegov bioritam, vrlo vrlo loše i štetno! :eek: A brodom lijepo polako svaki dan prijeđeš pola sata ili maksimalno sat vremenske razlike, tako da se postupno malo-pomalo "aklimatiziraš" na drugu vremensku zonu i sve to prođe fino i bez prevelikog stresa za organizam... :top:
Očito naš dragi Forumaš-zg nikad nije doživio oluju na otvorenom moru.
Jer da je, nebi pisao nebuloze, što nas dovodi do zaključka da dotični nema nekakvog prevelikog putujećeg iskustva, bilo brodom, bilo avionom ili vlakom
Najbolje se vidi u tome, kada ljudima koji imaju ohoho iskustva sa putovanjima avionima, vlakovima, autima, brodovima pametuje, pa kada biva zasut argumentima (za razliku od njegovih neargumentiranih postova) odmah skače sa jednog fakta na drugi. Prvo je bilo da se više isplati putovati autom na Maltu od aviona, pa kada ga je ekipa smirila, onda je počeo lupetati o vlaku, da bi nakraju završio na brodu

Kaj je sljedeće, balon ili Space shuttle? :kava:
Joj da zaboravio sam da se boji letenja.
Onda, zaprežnim kolima? A možda se i taxijem isplati?

shempio
02.12.2009., 11:09
.. postoje 2 strane kao i u svakoj prici-jedni su pro a drugi kontra (voznje brodom)..

ali ne vidim da je netko ovdje izričito protiv vožnje brodom ...

... evo, uzmimo prosječnog HR turista koji ide u SAD : zaposlen u HR, ima 15-20 dana godišnjeg i ograničen budžet za putovanje .. takvih je najveći broj i oni čine prosjek ...

može li uopće taj čovjek razmišljati o putovanju brodom ? siguran sam da ne ...

kad bih imao neograničen budžet i vremena koliko želim, uputio bih se i brodom, bez problema, želio bih i to probati i doživjeti i takvu avanturu ...

također, cruisere gledam kao fantastičan način obilaska određenog broja gradova za kratko vrijeme ... ovdje avion nema šanse konkurirati brodu ...

ali ponavljam danas je broj ljudi koji putuju iz HR, a nisu gore navedeni prosjek,jako, jako mali ... a ovdje uglavnom pričamo o većini ...

nasmijanonebo
02.12.2009., 11:14
vidim, ne citate moje opaske da se vrtite u krug..
postoji vec na ovom pdf tema o letenju i strahu od letenja pa nema smisla o tome ponavljati i ovdje...ni vrijedjanje nema smisla..
molim da pisite samo informativno..ako tko ima kakve korisne informacije, onda dobro.. a ako nema nego je zeljan zezancije, sprdacine ili kako god :D neka ode na chatanje iliti ovdje:D:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=112325&page=21 pa ozivite tu temu, jer je zamrla:mig:..

Kiki
02.12.2009., 14:18
Nije nikakvo moje mišljenje već činjenica. Ispravno rješavanje bilo kojeg problema je da se uhvatiš u koštac sa njim a ne da ga zaobilaziš. To je kao da bi problem npr. narkomanije rješavao tako da sagradiš više klinika za odvikavanje i kažeš evo rješio sam problem.
Ovdje nitko nikoga ne ismijava (barem ja ne) ali ne može biti alternativa vožnja na palubi teretnjaka ili autom preko Sibira (govorim općenito). Ako ništa drugo nije ekonomska alternativa. Da je to samo sebi svrha onda :s ali alternativa ne može biti.
Što se tiče morske bolesti opet nije moje mišljenje nego činjenica.

Oprosti, al ne slazem se. Ti uporno nameces svoje misljenje ljudima. Ne mozes usporedjivat narkomaniju i strah od necega.
Kad je rijec o strahu, mozes se suocit s tim ili mozes izbjegavat ono cega te je strah. I jedno i drugo su rjesenje.

Morska bolest je cinjenica samo za one koji pate od morske bolesti. Dakle, ne svi. :mig:

Cesc
02.12.2009., 14:37
Oprosti, al ne slazem se. Ti uporno nameces svoje misljenje ljudima. Ne mozes usporedjivat narkomaniju i strah od necega.
Kad je rijec o strahu, mozes se suocit s tim ili mozes izbjegavat ono cega te je strah. I jedno i drugo su rjesenje.

Morska bolest je cinjenica samo za one koji pate od morske bolesti. Dakle, ne svi. :mig:

izbjegavat ono čega te je strah je greška. ok, bojiš se aviona pa ne letiš. ali što ako te je strah,ne znam, otvorenog prostora, mostova...poznajem prijatelja koji ima takvu fobiju. što onda? kako ćeš to izbjegavati cijeli život? rješenje je potražiti stručnu pomoć. kaj da se bojiš aviona ,a desi ti se da zbog posla budeš primorana da letiš avionom 3 put tjedno..dat otkaz?

nukac
02.12.2009., 16:51
Na kraju te cijena prijevoza brodom do Amerike košta ko business klasa u avionu, možda čak i više... A putovat business klasom do Amerike je uživancija... Imaš mjesta koliko hoćeš, rastegneš sjedalicu u krevet, nakljukaš se sanvalima ili Xanaxima, i kad se probudiš, već si u Americi...
A to se zove putovanje sa stilom. :)

Grupa Queen
02.12.2009., 17:15
:facepalm::facepalm:
jao, opet se vrtimo u krug.. postoje 2 strane kao i u svakoj prici-jedni su pro a drugi kontra (voznje brodom)..i to je sve ok..i neka obje strane postuju suprotnu stranu i sve ce biti :top:!
Ja nisam za vrćenje u krug, već sam savjetovao pokretačici teme da zaborave na prekooceansko putovanje i radije vrijeme i novac potroše u nekoj od europskih metropola. Jer ona i njem muž zaista žele ići na to putovanje, tema nije postavljena kao teoretsko naklapanje o mogućnostima. Teoretski je moguće bez aviona bilo gdje, ali praktično je za neke destinacije posve besmisleno.

nasmijanonebo
02.12.2009., 17:58
moram priznati da sto se vise ova tema razvlaci, pocelo me jako zabavljati, bar se posteno nasmijem..dobri su mi svi komentari:top::..ma najsmjesnije mi je sto mi svi tu pripremamo razanj, a zec u sumi (tj. pokretacice teme nema i nema:D)..pravu kost nam je bacila :mig:
a sumnjam da bi netko od nas stvarno isao brodom u ameriku, najvise zbog nedostatka vremena iako vjerujem da bi bilo dosta njih/nas koji bi stvarno isli brodom da se ima para i vremena....a onii koji si mogu priustiti i jedno i drugo -ili ih to ne zanima ili ne zalaze tu

nukac
02.12.2009., 18:38
Ako bi već birao alternativni put do Amerike, imao vremena i novaca, onda bih definitivno odabrao onu verziju s busom preko Rusije i Sibira. Link je www.oz-bus.com. Definitivno mi izgleda najavanturističkije... Jedino je cijena od 7000 funti trenutno nedostižna. Putovanje traje 95 dana, a posjećuje se sljedeće:
London – U.K., Bruges – Belgium, Rhine Valley - Germany, Prague – Czech Republic, Warsaw - Poland, Vilnius - Lithuania, Riga - Latvia, St Petersburg/ Moscow – Russia, Trans Siberian Railway Journey to Beijing, Lake Baikal, Ulan Bator - Mongolia, Treleji National Park - Mongolia, Beijing – China : including visit to the Great wall of China, Xi-an – China : including a visit to the Terracotta Warriors, Cruise Beijing to Anchorage on the Diamond Princess Cruise liner, Busan – South Korea, Vladivostok - Russia, Sapporo - Japan, Anchorage - Alaska, Denali NP- Alaska, Ferry down the Inside Passage, San Francisco, Yellowstone Park, Chicago, The Great Lakes, Niagara Falls, New York

Anton
02.12.2009., 18:50
E da je ostao Concorde...Onda ne bi čak ni oni koji se boje aviona trebali imati straha.Jedini avion u povijesti koji se srušio zbog više sile ( odnosno zbog spleta nesretnih okolnosti ), a letio je, tri sata do SAD-a.
Jedino je bio malo skup, ali da danas vozi, bome bi digao kredit ako treba, samo da se provozam u tom čudu.

nasmijanonebo
02.12.2009., 18:56
nukac, ova ruta je stvarno turbozanimljiva:top:!
al tesko da ce ijedan od nas ovdje otici na to pa da napise putopis u kojem bi mi mogli gustati:(..

nukac
02.12.2009., 21:21
Imaš i rutu do Australije, ona je isto zanimljiva, a samo 4500 funti.

Cesc
03.12.2009., 09:36
a ček..kaj onda,jel to povratna do new yorka.jel ide i nazad još 95 dana?:D

nasmijanonebo
03.12.2009., 09:44
Imaš i rutu do Australije, ona je isto zanimljiva, a samo 4500 funti.

da, vidjela sam..odlicna je i ta ruta i ne toliko skupa..samo da je jos toliko free vremena jos bi se nekako dala ta lova ustedjeti (mukotrpno:D ali sto, za putovanje sto se mora, mora se)

Forumas-zg
03.12.2009., 09:48
Oh, ovo me stvarno oduševilo ova ruta do Amerike busom i vlakom preko Sibira i Kine, oh to mi je doista životna želja! Za takvo putovanje ni cijena nije previsoka, vjerujte! Ali na žalost doista traje više od 3 mjeseca, a ni ja si ne mogu priuštiti toliko godišnjeg, tako da će to morati pričekati "bolja vremena", tj. recimo npr. kad jednog dalekog dana odem u penziju! :mig: Da imam toliko vremena, ODMAH bih otišao na to putovanje, a vratio se natrag brodom iz New Yorka u Evropu i to bi bio prekrasan put oko svijeta!
Inače, ova ruta bi se mogla proći za DALEKO MANJE VREMENA, ali ovo zato toliko traje jer to putovanje nije svrha samo sebi, već se radi o turističkoj turi na kojoj se razgleda sve zemlje i krajeve na putu, nadam se da vam je to jasno! :top:
I još samo da dodam: vi koji ste tako ljuti na nas koji ne želimo letiti i bojimo se aviona - kao prvo želim istaknuti da NISAM JA pokrenuo ovu temu, već sam samo u njoj pisao odgovore pokretačici, a drugo - da sam siguran da ona ovu temu nije zamislila kao temu za pričanje o tome kako su avioni sigurni i bolji, već je žena željela dobiti informacije o mogućnostima dolaska u Ameriku brodom, tj. BEZ aviona! Dakle, držimo se onda te osnovne teme! :mig:

nukac
03.12.2009., 10:30
a ček..kaj onda,jel to povratna do new yorka.jel ide i nazad još 95 dana?:D

Ovi organiziraju putovanje samo u jednom smjeru, London - NYC, nema povratka. Nazad moraš alternativnim vidovima prijevoza, daklem, avion, brod, leteći tanjur...

A za to putovanje - treba ići sada kad si mlad, jer kad se jednom dočepam penzije, neće biti para, a i vjerojatno mi se neće više dati putovati 100 dana busom i spavati u šatoru...

shempio
03.12.2009., 18:19
A za to putovanje - treba ići sada kad si mlad, jer kad se jednom dočepam penzije, neće biti para, a i vjerojatno mi se neće više dati putovati 100 dana busom i spavati u šatoru...

sa klecavim nogama i išijasom :lol:

Halo Effect
07.12.2009., 13:27
Ja se recimo obožavam voziti avionom, i moram priznati da se nekad idem voziti avionom samo radi vožnje avionom... :) Volim se vozit i brodom, ali samo na kratkim relacijama, jer mi je to najdosadniji naćin prijevoza. Provesti 8 sati na brodu, a došao si samo od Splita do Dubrovnika, je katastrofa za mene. A još kad te uhvati jugo ili bura, ni na našem mirnom Jadranu ne izgleda baš primamljivo, a ne mogu zamisliti kako to izgleda kad se to dogodi negdje na sredini Atlantika, pa kad znaš da je kopno daleko, daleko, daleko...

Nukac zajebaješ.
Po udobnosti prijevoza se nikakav avion ne može mjeriti s brodom. Kako se samo usuđuješ uspoređivati naše trajekte i prave putničke brodove. Putnički brodovi se ne ljuljaju. Teško bi bilo sav inventar jednoga mega broda zalijepiti ili zavariti a ne da im se ni zajebavati sa tužbama putnika jer ih je neki pokretni predmet udario kad se brod zavaljao.
Uz današnja sredstva komunikacije putnički brodovi znaju točno koja je visina valova u bilo kojem dijelu atlantika u bilo kojem momentu. U slučaju lošeg vremena isto se zaobilazi.
Najveća nesreća sa (sa najviše ljudskih žrtava) se nije dogodila na moru.
Titanik je daleko od najstrašnije pomorske nesreće. Bilo je i puno pogubnijih u povijesti ali na tim brodovima nije bilo američke i engleske elite pa da se o njima piše. Na Filipinima su tragične nesreće na ferijima već uobičajene.

Halo Effect
07.12.2009., 13:33
Evo jedan iz Barcelone za Floridu, al šara po Mediteranu pa se može raspitati može li se ukrcati u Veneciji.

http://book.cruise-pros.com/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=134244

Jedan iz Atene za Floridu.

http://book.cruise-pros.com/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=134227

nukac
07.12.2009., 14:04
Niti ne zajebavam...

Recimo, ovaj filmić govori više od riječi...

http://www.youtube.com/watch?v=nvtwo2ugwU8&feature=related

Vjerujem, da kao što kod letenja postoje neočekivane turbulencije, koje se ne mogu baš predvidjeti, tako sigurno i kod brodova postoje neočekivani udari valova, pogotovo na oceanu, u zimsko razdoblje...

nasmijanonebo
07.12.2009., 14:31
pogledala filmic,brrrr..bas me zanima je li sve dobro proslo s tim brodom?
uglavnom, nije ugodno preko oceana ni brodom kad pomislis na iznenadne nevere/oluje a ni avionom kad pomislis da je duboko more ispod tebe...al putovati se mora, ha..

x-type
07.12.2009., 15:53
Nukac zajebaješ.
Po udobnosti prijevoza se nikakav avion ne može mjeriti s brodom. Kako se samo usuđuješ uspoređivati naše trajekte i prave putničke brodove. Putnički brodovi se ne ljuljaju. Teško bi bilo sav inventar jednoga mega broda zalijepiti ili zavariti a ne da im se ni zajebavati sa tužbama putnika jer ih je neki pokretni predmet udario kad se brod zavaljao.
Uz današnja sredstva komunikacije putnički brodovi znaju točno koja je visina valova u bilo kojem dijelu atlantika u bilo kojem momentu. U slučaju lošeg vremena isto se zaobilazi.

a što je onda ovo? lunapark? montaža?
http://www.youtube.com/watch?v=deX7R9RbmX0&NR=1&feature=fvwp

u pravu si što se udobnosti tiče, samo vidim da si se slabo vozio brodom (ili avionom) jer naši trajekti (npr. Dubrovnik ili Zadar) imaju kudikamo udobnija sjedala i više mjesta za noge u prostoru s tzv. avionskim sjedalima od aviona. jedina je mana što nisu reclining, tj. ne obaraju im se nasloni.

nasmijanonebo
07.12.2009., 21:05
da, ovi filmici su pravi vizualni primjer da nisu ni veliki brodovi imuni na ljuljanje na valovima..ne tako velike valove, ali recimo jako ljuljanje sam iskusila na trajektu kad se islo iz callaisa u dover (kraj 12.mj)..valovi su bili veliki i stvarno se jako ljuljao brod (a trajekt veci od naseg "marka pola!¨) da su ljudi masovno rigali po brodu..srecom da je voznja trajala manje od 1h..a kak je tek ak te to copi na oceanu :D..to me svejedno nije odvratilo od brodova (jako volim brodove:mig:) ali stvarno ima toga i nije svejedno kad to osjetis..

Halo Effect
07.12.2009., 23:57
Ma dajte, jel shvaćate doslovno da se veliki brodovi ne ljuljaju? To je kao da kažeš da veliki avioni ne padaju. A ove filmiće mi se ne da elaborirati. Da se veliki kruzeri nađu u ovakvim situacijama je manja vjerovatnost nego da avion kojim letiš ima tehničkih problema.
A otvoreni Atlantik je bonaca prema ovome. Barem onaj dio Atlantika od Gibraltara do Floride. New Foundland je druga priča.

Al evo kad volite s filmićima dokazivati bijednu statistiku:

http://www.youtube.com/watch?v=C74ZXW2NlSY&feature=PlayList&p=08C34709B86AF0A2&index=0&playnext=1

Da ja sad tvrdim da svi avioni ovako završavaju?

x-type
08.12.2009., 00:51
Da se veliki kruzeri nađu u ovakvim situacijama je manja vjerovatnost nego da avion kojim letiš ima tehničkih problema.

gle, avion čim mu se ne uvuče stajni trap se vraća natrag, iako bi tehnički bez ikakvih problema stigao na odredište. tak da to baš i ne stoji, već je realno usporediti ulazak aviona u oluju s ulaskom broda u oluju.

Halo Effect
08.12.2009., 07:08
gle, avion čim mu se ne uvuče stajni trap se vraća natrag, iako bi tehnički bez ikakvih problema stigao na odredište. tak da to baš i ne stoji, već je realno usporediti ulazak aviona u oluju s ulaskom broda u oluju.

Ne baš. Da si inženjer znao bi na koji se način projektiraju avioni i kakvi sve rizici postoje (jako mali koeficijent sigurnosti, neviđena dinamička naprezanja, zamor materijala (zbog kojih su prvi mlažnjaci padali kako kruške...) i tome slično).

Odvajanje aviona od tla i let je radnja visokog rizika za strukturalnu sigurnost aviona, jednaka onoj ulasku broda u oluju. Ili da ti pojednostavim - avion je stalno na rubu rizika jer zbog težine ne može biti predimenzioniran kao npr. auto ili brod!

Forumas-zg
08.12.2009., 09:38
Da se malo vratimo na izravnu temu, uz napomenu da doista i brodovi mogu biti neugodni, šokirali su me oni filmići s valovima, ali ja bih osobno i dalje radije izabrao brod, a NE avion! :mig: Nek odluka bude stvar osobnog izbora svakog pojedinca, a u odgovoru na ovu temu trebamo pomoći riješiti osnovno pitanje ove teme, a to je KAKO doći brodom do Amerike! :)
Pogledaj si na slijedećem linku:
http://www.cruise-pros.com/destinations/transatlantic/transatlantic.php
Ovdje imaš popis svih mogućnosti transatlanskog putovanja brodom, kruzerom. Kao što ćeš vidjeti, NAJBRŽI je definitivno Queen Mary, a treba joj svega 6 dana za prijeći Atlantik. Inače, UGODNO me iznenadila CIJENA, uopće cijene nisu toliko veće od aviona kao što su neki isticali! Naime, cijene se kreću već od 898 američkih dolara, što je (onako otprilike) oko 700 EUR! Istina, to je vjerojatno u jednom smjeru, a trebaš računati i za put vlakom do Engleske... Dakle, ipak dođe dosta skuplje od aviona (ekonomske klase), ali ipak ne toliko drastično skuplje, a k tome, putovanje ovim brodom predstavlja doista prekrasno iskustvo, a dok si na brodu u cijenu ti je uključen puni pansion i razni sadržaji na brodu, to ti je kao da si tjedan dana u luksuznom hotelu, a kroz to vrijeme prevaljuješ put! :top:

the smoke
08.12.2009., 11:27
Da se malo vratimo na izravnu temu, uz napomenu da doista i brodovi mogu biti neugodni, šokirali su me oni filmići s valovima, ali ja bih osobno i dalje radije izabrao brod, a NE avion! :mig: Nek odluka bude stvar osobnog izbora svakog pojedinca, a u odgovoru na ovu temu trebamo pomoći riješiti osnovno pitanje ove teme, a to je KAKO doći brodom do Amerike! :)
Pogledaj si na slijedećem linku:
http://www.cruise-pros.com/destinations/transatlantic/transatlantic.php
Ovdje imaš popis svih mogućnosti transatlanskog putovanja brodom, kruzerom. Kao što ćeš vidjeti, NAJBRŽI je definitivno Queen Mary, a treba joj svega 6 dana za prijeći Atlantik. Inače, UGODNO me iznenadila CIJENA, uopće cijene nisu toliko veće od aviona kao što su neki isticali! Naime, cijene se kreću već od 898 američkih dolara, što je (onako otprilike) oko 700 EUR! Istina, to je vjerojatno u jednom smjeru, a trebaš računati i za put vlakom do Engleske... Dakle, ipak dođe dosta skuplje od aviona (ekonomske klase), ali ipak ne toliko drastično skuplje, a k tome, putovanje ovim brodom predstavlja doista prekrasno iskustvo, a dok si na brodu u cijenu ti je uključen puni pansion i razni sadržaji na brodu, to ti je kao da si tjedan dana u luksuznom hotelu, a kroz to vrijeme prevaljuješ put! :top:

Lijep, konstruktivan odgovor. Samo mala ispravka, 898 američkih dolara je (skoro tocno) 600 EUR.

nukac
08.12.2009., 11:55
A recimo business class avionska karta ZAGREB - NYC - ZAGREB je oko 2000 EUR, i u NYC si za nekih 13-tak sati. Isto putuješ sa stilom. Puni pansion i tako to.

Klepsidra
09.12.2009., 09:44
Sta fali brodom za Ameriku? I Kolumbo je brodom otkrio Ameriku...

No, ja sam cula (a izgleda da je to velika dezinformacija) da imaju brodovi iz Hrvatkse za Ameriku? Zar to nije tacno?
Ako jeste tacno ko ce mi reci cijenu karte i za koliko dana se moze doci do USA?

Cesc
09.12.2009., 11:36
pa ništa ne fali brodu, ali puno ljudi nema vremena odvojiti 2 tjedna za sam put, to nema nikakvog smisla. u tom je problem.

shempio
09.12.2009., 12:45
I Kolumbo je brodom otkrio Ameriku...

a misliš da je imao izbora ići nečim drugim :mig:

Halo Effect
09.12.2009., 17:03
http://www.freighterworld.com/

http://www.freightertrips.com/

http://www.travltips.com/

NSB - Zim San Francisco and Zim Ontario depart Genoa, Italy for Tarragona, Spain; Halifax, NS; New York, NY; Savannah, GA; Kingston, Jamaica; transit Panama Canal; Los Angeles & Oakland, CA; Shekou, Hong Kong*, Ningbo & Shanghai, China; Balboa, Panama; transit Panama Canal; Kingston (2nd call); Savannah (2nd call); New York (2nd call); Halifax (2nd call); Tarragona (2nd call); Haifa, Israel; Livorno, Italy; returning to Genoa. *No embarkation/disembarkation. About 104 days. 6 passengers. Age limit 79. About $14,040-$14,820 double, $16,380-$17,160 single. Taxes, deviation insurance, fees are additional. Fares are Euro-based. Segments available, but Europe/East Coast only confirmed 3 weeks prior to departure.

http://www.freightertrips.com/forum/index.php

http://www.freightertrips.com/guide/faq.html
.

Halo Effect
09.12.2009., 17:26
Po ovome što vidim može se bukirati samo dio putovanja, pa bi tako bilo moguće (ako agent radi sa npr. MSC ili Maerskom) bukirati putovanje iz Italije prema New Yorku i natrag. Kako ovdje piše nije nimalo jeftino.
Ali zato su brodovi jako brzi i udobni (jednako kao i kruzeri), a veličina garantira i otpornost na veliko more.

Halo Effect
09.12.2009., 19:09
http://www.freightercruises.com/frames.php#anchorEuropeAsia

Evo baš tražim nešto do Vijetnama, al nikako...najbliže što ima je Port Klang ili Hong Kong. Ma nać ću ja neki brod koji ide doslovno do ispred kuće moje male.

A propo teme:

North America - the Mediterranean and Far East

Sailing to the Mediterranean every 5-6 weeks
Sailing to the Far East every 6-7 weeks
105-day combined roundtrip voyages.

The Maditerranean leg: Savannah, GA (Day 1); New York (3); Halifax, NS (5); Tarragona, near Barcelona, Spain (15); Haifa, Israel (20); Piraeus, Greece (23); Leghorn (26) and Genoa, Italy (27); Tarragona (28); Halifax (37); New York (39); Savannah (41) ...

MSC Uganda (ex Punjab Senator)

Sailing every 7 weeks offering the following itinerary: Houston, TX (Day 1); New Orleans, LA (3); Port Everglades, FL (6); Savannah, GA (9); Freeport, Bahamas (12); Barcelona, Spain (23); Gioia Tauro (25), Naples (26) and La Spezia, Italy (28); Valencia, Spain (30); Sines, Portugal (33); Freeport, 2nd call (43); Vera Cruz (46) and Altamira, Mexico (47); Houston (49).

Od Freeporta do Miamia je vrlo blizu i može se doslovno i boljim čamcem a može se produžiti pa do zadnje luke (Houston), jer nakon Houstona opet ide Port Everglades.

goranbo
10.12.2009., 10:08
Mislim da je i vremenski a bome i financijski bolje investirati ili u psihijatra ili u kutijicu Xanaxa (mislim da je 13 kn u ljekarni bez recepta, a s receptom besplatno), i preživjeti par sat leta do Miamija, nego se ići gombati s brodom... Osim toga, turbulencije u avionu su mila majka prema olujama koje te mogu uhvatiti negdje na sredini Atlantika, pogotovo zimi. Osim toga turbulencije u avionu traju najviše sat vremena, oluja na moru - dan - dva...

Je, ili nek probakod nekog strucnjaka za energetsku psihilogiju (neku od tehnika energetske psihologije, recimo EFT, WHEE, TFT itd), mogao bi fobiju rijesit za pet minuta (masa je takvih dokumentiranih slucajeva)

PS: Iako nemam ja nista protiv putovanja brodom. Da imam vremena i novca, putovao bi svuda brodom a ne avionom, i proputovao bi svijet brodom, a radije bi da nije cruiser :) Jer brod kad pocne pustati, ima jos mnogo vremena dok ne potone, a avion brzo padne i gdje si onda? :zubo.

goranbo
10.12.2009., 10:19
Oh, ovo me stvarno oduševilo ova ruta do Amerike busom i vlakom preko Sibira i Kine, oh to mi je doista životna želja! Za takvo putovanje ni cijena nije previsoka, vjerujte! Ali na žalost doista traje više od 3 mjeseca, a ni ja si ne mogu priuštiti toliko godišnjeg, tako da će to morati pričekati "bolja vremena", tj. recimo npr. kad jednog dalekog dana odem u penziju! :mig: Da imam toliko vremena, ODMAH bih otišao na to putovanje, a vratio se natrag brodom iz New Yorka u Evropu i to bi bio prekrasan put oko svijeta!
Inače, ova ruta bi se mogla proći za DALEKO MANJE VREMENA, ali ovo zato toliko traje jer to putovanje nije svrha samo sebi, već se radi o turističkoj turi na kojoj se razgleda sve zemlje i krajeve na putu, nadam se da vam je to jasno! :top:
I još samo da dodam: vi koji ste tako ljuti na nas koji ne želimo letiti i bojimo se aviona - kao prvo želim istaknuti da NISAM JA pokrenuo ovu temu, već sam samo u njoj pisao odgovore pokretačici, a drugo - da sam siguran da ona ovu temu nije zamislila kao temu za pričanje o tome kako su avioni sigurni i bolji, već je žena željela dobiti informacije o mogućnostima dolaska u Ameriku brodom, tj. BEZ aviona! Dakle, držimo se onda te osnovne teme! :mig:

3 jjeseca se tandrkati autpbusom - uh, poludio bi. Mislim da je autobusna mucnina sto puta gora od morske bolesti.

caucasian
24.06.2013., 01:23
Ovo je jako zanimljiva tema, dakle sumirajmo, ako avionu nesto krepa a iznad oceana je ili možda nekih planinskih klanaca ili samo šumovitog dijela i kada kresne dolje pri 700km na sat mislim da su šanse za preživit jednake nuli, i da ne možeš iskočiti ( ponio padobran ili ne ) niti išta drugo osim povezati pojase i pognuti glavu među noge, trup jednako jak kao i onaj na fići kako bi se "ljudska stoka" prevozila jeftinije i kak bi avion poletio lakše te potrošio manje goriva na istu relaciju.

Evo linka s večinom nesreća od početka pa do danas.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_accidents_and_incidents_involving_commerci al_aircraft

a kao nešto pozitivno mogu samo reći ovo a to je da su avioni samo nešto jeftiniji i praktičniji s obzirom da ljudi nemaju dvadeset dana da utroše na jedno putovanje.

Da dodam još nešto, strah koji pretrpite na brodu nije ni podnožje planine straha, jer ako biste malo razmislili brod je prokleto masivan i napravljen da se suoći i sa najgorim valovima a avion nije napravljen da izdrži ovo i ono već da se molite bogu da ne ćete naići na oluju,težu turbulenciju ili bilo šta drugo več samo da leti od točke a do točke b bez ikakvih problema.

e da ja nemam problema niti fobiju od putovanja avionom ni brodom ni vlakom ni autom tak da je ovo samo moje viđenje i činjenice.

Želim vam ugodno sljedeće putovanje avionom da sigurno poletite i naravno da sigurno i sletite :D