PDA

View Full Version : Prvi put u teretani- topic nositelja svinjske gripe

Rav3n
29.11.2009., 23:13
Ovo mi je prvi topic koji otvaram u muškom kutku i na forumu uopće pa budite blagi :mig:

Krenuo bih u teretanu al mi je poprilicno neugodno jer ipak mi je to prvi put, a i neznam na koje sprave prvo ici, pa ako ima koji korisni savjet od vas,malo vise,iskusnijih u tom podrucju volio bih da podjelite samnom :D

Tnx unaprijed :top:

marq.fcb
29.11.2009., 23:32
Ovo mi je prvi topic koji otvaram u muškom kutku i na forumu uopće pa budite blagi :mig:

Krenuo bih u teretanu al mi je poprilicno neugodno jer ipak mi je to prvi put, a i neznam na koje sprave prvo ici, pa ako ima koji korisni savjet od vas,malo vise,iskusnijih u tom podrucju volio bih da podjelite samnom :D

Tnx unaprijed :top:

odeš tam i pitaš lika koji vodi teretanu da ti pokaže kak se koriste sprave i preporučit će ti koje da koristiš za početak

Deedy
30.11.2009., 00:18
odeš tam i pitaš lika koji vodi teretanu da ti pokaže kak se koriste sprave i preporučit će ti koje da koristiš za početak

Tako! :top:

šah-mat
30.11.2009., 06:24
Krenuo bih u teretanu.....

vauu, ići ćeš u teretanu , blago ti se:D

bosonogi
30.11.2009., 08:17
aj radije lopatu sinko. od dizanja utega nikakve koristi. :kava:

Splicka Mafija!
30.11.2009., 08:20

Nema srama, samo pitaš :)

goonie7
30.11.2009., 09:02
aj radije lopatu sinko. od dizanja utega nikakve koristi. :kava:

:s
u teretani moš samo potrošit pare, ovako ćeš imat isti učinak a moš i zaradit štogod :D

Xenon
30.11.2009., 13:41
:s
u teretani moš samo potrošit pare, ovako ćeš imat isti učinak a moš i zaradit štogod :D

Daj odjebite s tim glupim konstatacijama, od lopate jedini bonus jesu jake rake i ramena, sve ostalo je žuljevi na rukama , bolovi u leđima i svugdje još, ovisno o lopatarenju.
Dečec vas lijepo pita i lijepo mu odgovorite, a lopata s teretanom ima veze kolko i nicole kidman s sisatom anđom iz malnarove noćne more ili gdje je već sad.

Rav3n
30.11.2009., 14:28
Tnx,al ovo s lopatom ne ide jer sam radio s starim na baušteli tako da od toga baš i nema puno napretka :D

bokacco
30.11.2009., 14:30
Daj odjebite s tim glupim

Dečec vas lijepo pita i lijepo mu odgovorite,

očito smo glupi i neznamo odgovorit , odgovaramo onako kako znamo , nego ti napisa cijeli post , a ne odgovori dečecu:ne zna:

Xenon
30.11.2009., 14:57
[QUOTE=bokacco;23788504]očito smo glupi i neznamo odgovorit , odgovaramo onako kako znamo , nego ti napisa cijeli post , a ne odgovori dečecu:ne zna:[/QUOTE

Objašnjena u vezi teretane kako što gdje s čim i zakaj ima na tone po internetu, a dečecu je očigledno najveći bed uopću ući u teretanu, tj. učlaniti se i početi.

Daklem dječače, samo moraš krenuti i nemaš brige -zato uostalom i postoje fitness centri, svi smo mi nekada davno prvi puta ušli u teretanu ili sportsku dvoranu ili kaj već.
Svako imalo educirano osoblje će ti pokazati osnove koje će biti dovoljne za početak i neke osnovne kombinacije za grupacije vježbanja velike skupine mišića s malim, samo se ne forsirati i ne glumiti frajera i dobar buš vjeruj mi..

Rav3n
30.11.2009., 15:10
Čemu stalno ovo dječače?? Nije da imam 10 god vec 17 :D

Xenon
30.11.2009., 15:14
Čemu stalno ovo dječače?? Nije da imam 10 god vec 17 :D

Dobro oprosti, nije bilo radi neke zle namjere...

Rav3n
30.11.2009., 16:37
Ma oke :up:

luka lik
30.11.2009., 16:51
Joj kad se ja sjetim sbvog prvog puta....odabrao sam vrijeme kada je najmanje ljudi u teretani:rofl:
Inače kako sam visok i bio mršav bilo me sram da ne naletim na nekoga tko me u zubima može nositi:D
A o robi za teretanu u prvih godinu dana ne želim pričati:brukica::brukica:

Rav3n
30.11.2009., 16:56
Joj kad se ja sjetim sbvog prvog puta....odabrao sam vrijeme kada je najmanje ljudi u teretani:rofl:
Inače kako sam visok i bio mršav bilo me sram da ne naletim na nekoga tko me u zubima može nositi:D
A o robi za teretanu u prvih godinu dana ne želim pričati:brukica::brukica:

Sta si imao one poliesterne džokejke do pupka i superusku potkošulju ?? :lol: :D

shaahab
30.11.2009., 16:58
Obavezno ponesi ručnik!
Ne bleji okolo u druge kako rade , ljudi to nevole.
Ako imaš bilo kakva pitanje, ne pitaj likove koji misle da ispravno rade, nego opet pitaj čovjeka koji radi tamo.
Neka ti lik koji tamo radi pokaže kako se neke vježbe ispravno rade, kada radiš na određenom djelu mišića. Jer je velika mogućnost ozljede.Pogotovo leđa.
Ne .urči se s velikim težinama, samo da bi zadivio neku picu koja radi do tebe.
Velika je mogućnost da pogineš.Kao npr. na benchu.

Isitiniti događaj..

Došla četri cigića u teretanu, tu negdje između 15 i 19 godina i ko će najviše dić na benchu.Stavili oni štangu, stavili dvije ploče po 20 kg.
( Ja i frend sve to gledamo iz daljine,koda znaš da će bit pizdarija) I legne naj jači , valjda i najstariji, jedan mu stane iza i ovaj počne dizat, kad je digo treću nije mogao vratit a ovaj iza mu pusti štangu , valjda ni on nije moga vuć. I padne mu štanga na prsa. Frend skočio ,Ja za frendom i spasili budalu da se ne uguši.

luka lik
30.11.2009., 17:02
Sta si imao one poliesterne džokejke do pupka i superusku potkošulju ?? :lol: :D

Ne,to su imali svi oko mene (doduše s razlogom) jedan lik je doša u u boksama i onoj majici na y iza ali ono nitko mu nije zamjerio jer je imao tijelo:mad:
Ja sam se prvih godin dana vukao u preširokom donjem dijelu trenirke i rastengnutoj majci koja je prije imala funkciju piždam:rofl:

Gloria84
30.11.2009., 17:03
Prilikom upisa lik koji tamo radi trebao bi ti pokazati sprave i čemu služe. Ovisno o tome koji ti je cilj samog odlaska u teretanu trebao bi ti savjetovati na kojim ćeš spravama i koliko vježbi raditi. Neki likovi ti to naplaćuju 100 - 150 kn. I of kors ujutro nema nikoga, a poslijepodne i navečer dernek. Ovisno o tome da li želiš stvarno koristiti sprave ili dolaziš vidjet šta ima biraš termin :mig:

Rav3n
30.11.2009., 17:13
ma pito bi ja lika da mi pokaže samo što nema nikakvog lika nego neka baba u najmanje 40-im u ultraljubičastoj fluorescentnoj trenirci :D

el_mariachi
30.11.2009., 17:35
raven: dobro doso... nego odmah na stvar... kad odes prvi put u teretanu vazno je da ovi ostali da n primjet kako nisi jedan od njih..ponasaj se prirodno pij sto vise vode... i najglavnije ti je koliko ces dici...digni sto vise... ono seljak da ne ispadnes...jest da ce te sutra sve boljeti al to nema veze...vazno je cast sacuvati... i da moras sto vise stenjati... bar tako ja radim kad dizm 30 kg...zive vage..
sretno...nego javi kako je bilo

Nikolajevna
30.11.2009., 17:47
Smrde te teretane. Ja jednom bila pa otvorila sve prozore da malo propuh prozrači. Sutradan prazna teretana...

I te sprave na kraju ništa ne olakšavaju....čemu su izumili sprave ako se čovjek ipak treba oznojiti ?:confused:

Rav3n
30.11.2009., 17:52
Smrde te teretane. Ja jednom bila pa otvorila sve prozore da malo propuh prozrači. Sutradan prazna teretana...

I te sprave na kraju ništa ne olakšavaju....čemu su izumili sprave ako se čovjek ipak treba oznojiti ?:confused:

NO, ali vidi se da si zensko :zubo:

Nikolajevna
30.11.2009., 17:53
NO, ali vidi se da si zensko :zubo:

Ma ne, to mi je avatar.

bokacco
30.11.2009., 18:59
nema nikakvog lika nego neka baba u najmanje 40-im :D

to prika , šćopi babu za guz , pokazat će ti i što triba i što ne triba:D

a, od čegal' vi sve ne napravište temu:ne zna:

Rav3n
30.11.2009., 19:07
I ti bi da imaš svinjsku :D

goonie7
30.11.2009., 19:09
to prika , šćopi babu za guz , pokazat će ti i što triba i što ne triba:D

a, od čegal' vi sve ne napravište temu:ne zna:

pa zar ovo nije pdf za zajebanciju :D

bokacco
30.11.2009., 19:15
je, zato i kažem , jer oni to misle zaozbiljno:rofl:

bokacco
30.11.2009., 19:20
...... te teretane. Ja jednom bila....
... Sutradan prazna teretana...
:

ja, mislio , ti zgodna:facepalm:

Rav3n
30.11.2009., 19:20
svaka čast na mjenjanju imena topica :zubo:

300
02.12.2009., 17:03
obično bi ti taj trener koji radi u teretani trebao sam par puta pokazati kaj radiš i kako radiš i pitati te koji ti je cilj, izgubiti 20 kg ili nabiti 20 kg mišića...uvijek najprije vježbaj veće mišićne skupine kao što su noge, leđa, prsa, a onda manje...bicepse,tricepse,itd...ak samo oćeš smršaviti najbolje su ti traka za trčanje, bicikl ili orbitrek...

Kid A
02.12.2009., 18:29
pitanje je šta tražiš od teretane, nekakvo nabijanje mase ili skidanje salenjaka sa škembe?

ako ne želiš bildat nego izgledat onako poput davida iz kamena :D obavezno trčanje na traci barem 20 minuta, ispod toga i nema nekakvog učinka jer tijelo u prvih cca 13 minuta mukotrpnog znojenja uzima zalihe mlječne kiseline drito iz mišića, tek nakon toga napada pivski trbuh i konzumira salo.

a za početničke vježbe lipo imaš bench, tri puta tjedno, kombiniraj prsa i tricepse jedan dan, drugi dan leđa i bicepse, s pauzom ne večom od 2 minute između serija ako želiš do pravih rezultata. serije nek budu po 4-5 s težinom koja tebi odgovara, nije sramota dizat 10kg na benchu, svi moraju nekako počet i izaberi teretanu sa šta manje kutija i kompleksaša di se osječaš ugodno.

također minimum 3x tjedno ić, ispod toga nema nikakvog učinka. a promjene češ vidit vrlo brzo u prva 3 miseca redovitog vježbanja na tijelu se događaju najvidljiviji pomaci, nakon toga to ide sve teže i mukotrpnije...

također bez prave prehrane nema razultata, šta više piletine, tunjevine i svježeg sira stavi u sebe. najidealnije sat nakon treninga da se mišići pravilno regeneriraju sa zdravom dozom proteina. al ipak ne pretjerivat sa tunjevinom, ima dosta žive u njoj.

Rav3n
02.12.2009., 18:38
pitanje je šta tražiš od teretane, nekakvo nabijanje mase ili skidanje salenjaka sa škembe?

ako ne želiš bildat nego izgledat onako poput davida iz kamena :D obavezno trčanje na traci barem 20 minuta, ispod toga i nema nekakvog učinka jer tijelo u prvih cca 13 minuta mukotrpnog znojenja uzima zalihe mlječne kiseline drito iz mišića, tek nakon toga napada pivski trbuh i konzumira salo.

a za početničke vježbe lipo imaš bench, tri puta tjedno, kombiniraj prsa i tricepse jedan dan, drugi dan leđa i bicepse, s pauzom ne večom od 2 minute između serija ako želiš do pravih rezultata. serije nek budu po 4-5 s težinom koja tebi odgovara, nije sramota dizat 10kg na benchu, svi moraju nekako počet i izaberi teretanu sa šta manje kutija i kompleksaša di se osječaš ugodno.

također minimum 3x tjedno ić, ispod toga nema nikakvog učinka. a promjene češ vidit vrlo brzo u prva 3 miseca redovitog vježbanja na tijelu se događaju najvidljiviji pomaci, nakon toga to ide sve teže i mukotrpnije...

također bez prave prehrane nema razultata, šta više piletine, tunjevine i svježeg sira stavi u sebe. najidealnije sat nakon treninga da se mišići pravilno regeneriraju sa zdravom dozom proteina. al ipak ne pretjerivat sa tunjevinom, ima dosta žive u njoj.

a prije treninga..koliko jest i koliko prije treninga?
I kakva je razlika izmedju kreatina i proteina??

Rav3n
02.12.2009., 18:40
i nebi da smršavim nego da dobijem na mišićnoj masi...imam 70 kg na metar 75..

Kid A
02.12.2009., 19:14
moraš obavezno jest prije i nakon treninga, jest 4-5 puta dnevno, ne 2 puta pa se prežderavat.

ukratko kreatin ti je aminokiselina koje najviše ima u mesu i ribi njega proizvodi jetra i on daje energiju mišićima, a proteini su bjelančevine.

jedi prije i nakon treninga. izbjegavaj masti, nije teško. umisto mlika od 3,5% masti izaberi ono od 1,5%, forsiraj maslinovo ulje i odjebi junk food.

umisto janjetine jedi puretinu, piletinu, umisto livanjskog sira jedi svježi, posni sir (posebice onaj od milsa)

od ugljikohidrata izaberi raženi kruh, zobene pahuljice (izbjegavaj bili kruh)

kavu nemoraš izbacit ako piješ, ona potiče sagorijevanje masti. i nipošto mliko nakon treninga, obavezno prije. nakon treninga se pije voda.

uglavnom cilj je unit šta više proteina u sebe, a šta manje masti.

prije treninga: mliko i zobene pahuljice (izbjegavaj čokoladne, one sa sušenim voćem) ili raženi kruh i poli salama, dimcek
nakon treninga: piletina, tunjevina i posni sir, nekakav proteinski shake

hoggar the terrible
03.12.2009., 10:45
...

...:top: izvrsno objašnjeno :top:
žalim što sam ti izmasakrirao postove @Kid A, ali onda bi ovaj bio predugačak.

Inox 18/10
03.12.2009., 14:05
Samo dobra volja, ovo drugo ćeš naučiti s vremenom.
Prvo radi na svim spravama da malo dobiješ na motorici i da naučiš pravilne pokrete koji su najvažniji za napredak mišića.Naravno prije svega odi trčat na stazu ili vozit biciklu naravno u teretani,oko 7-10 minuta da ti se mišići zagriju i dobro se razgibaj da se ne ozljediš.Kad počneš s vježbanjem radi 3 serije svačega po 8 ponavljanja i ne pretjeruj s težinama, dakako poželjno je vježbati i noge koje svi nekako izbjegavaju.

grogo bolger
03.12.2009., 14:45
-ponesi ručnik
-ponesi bocu sa vodom i pijuckaj lagano
-ponesi tenisice za teretanu, nemoj ići u istima kojima gazaš po gradu
-nemoj smrdit na znoj prije nego šta ideš u teretanu
-traži od trenera program za prva 2 mjeseca da obiđeš sve sprave i da se organizam navikne na novu situaciju
-napravi plan imaj zacrtan cilj šta želiš.

nije vezano u prvi posjet ali nek se nađe:
-salo se ne topi u teretani već prikladnom prehranom, povećani potrošak energije je samo plus
-posni sir, puretina i tuna su ti najbolji prijatelji

Rav3n
03.12.2009., 21:28
Hvala svima puno pogotovo tebi Kid A. :top:

Kid A
03.12.2009., 21:37
:top: izvrsno objašnjeno :top:
žalim što sam ti izmasakrirao postove @Kid A, ali onda bi ovaj bio predugačak.

Hvala svima puno pogotovo tebi Kid A. :top:

ma sve to dobro zvuči u teoriji, ali ako netko radi 8 sati dnevno ima ženu, dicu, pasa, mačku ili studira, hrani se po menzama...uglavnom nije lako i teretana zahtjeva veliku žrtvu. al ipak mislim da svatko može odvojit po sad ipo tri puta tjedno za sebe. :)

hoggar the terrible
04.12.2009., 09:04
ma sve to dobro zvuči u teoriji, ali ako netko radi 8 sati dnevno ima ženu, dicu, pasa, mačku ili studira, hrani se po menzama...uglavnom nije lako i teretana zahtjeva veliku žrtvu. al ipak mislim da svatko može odvojit po sad ipo tri puta tjedno za sebe. :)ja ne mogu :brukica: jer često radim i dvanaest ili više sati dnevno.
ali bar jednom tjedno zaletim se na Jarun (vježbalište na otvorenom)
+ malo pedaliranja, da ostanem koliko-toliko pokretan.
meni (recimo) dovoljno, za ozbiljno vježbanje trenutno nisam zainteresiran.