PDA

View Full Version : Republika Hrvatska (demografija)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Crni jahač
29.06.2011., 15:29
Kakav je odnos mladog i starog stanovništva? Onda je natalitet skoro 11 promila.

Trebao bi u geografsku i demografsku podjelu ući naziv gradsko područje. Jer ovako Rijeka izgleda nerealno mala i ostali gradovi. Split i Solin su doslovno spojeni a vode se ko dva odvojena grada.

Koliko je Trogir- Split- Omiš?

demon
29.06.2011., 15:29
A jebiga, u ovoj državi ništa bez makinacija. Da ti ljudi tu stvarno žive ja ne bi rič reka, ali ovako je to samo primjer kakva je smjehovita tvorevina ova država.

Čekira san neka srpska sela po području grada Benkovca. Priča o nekom velikom broj Srba koji su popisani a ne žive tamo ne drži vodu. Broj objekata za stanovanje je uredno veći od broja popisanih stanovnika.

Kožlovac 29 stanovnika popisano, 13 domaćinstava, a 67 stambenih jedinica...
Biljane Gornje 180 stanovnika popisano, 53 domaćinstva, 130 stambenih jedinica...
Diljane Donje 118 stanovnika popisano, 53 domaćinstva, 118 stambenih objekata...

E sad ovo su popisani stnovnici, a stvari su ovo:
Kožlovac 20
Biljane Gornje 171
Biljane Donje 94

Ista sel 1991.
Kožlovac 373
Biljane Gornje 1051
Biljane Donje 1056

Ukratko nikakvog veeeeelikog popisivanja onih koji tamo ne žive nije bilo.

xp8
29.06.2011., 15:32
Čekira san neka srpska sela po području grada Benkovca. Priča o nekom velikom broj Srba koji su popisani a ne žive tamo ne drži vodu. Broj objekata za stanovanje je uredno veći od broja popisanih stanovnika.

Biljane Gornje 180 stanovnika popisano, 53 domaćinstva, 130 stambenih jedinica...
Diljane Donje 118 stanovnika popisano, 53 domaćinstva, 118 stambenih objekata...

Kožlovac 20
Biljane Gornje 171
Biljane Donje 94

Ista sel 1991.
Kožlovac 373
Biljane Gornje 1051
Biljane Donje 1056

Ti grkokatolici u Benkovcu nisu Srbi :D

veruda
29.06.2011., 15:32
-prijatelju jedna biskupija ima 2009 godine 6 rođene djece na 1700 stanovnika

to je natalitet od 3.5 promila

-jedan ervenik ima 3 rođena na 1200 ljudi

natalitet od 2.5 promila

-dvor 24 rođena na 5800 stanovnika

natalitet od 4.1 promila

Mozda se ostatak djece radja u RS-Banja Luci, neke povlastice i tako :rofl:

Moja selendra Pula je izgleda nesto pala kako mi se cini :ne zna:

dudu
29.06.2011., 15:33

Kožlovac 20
Biljane Gornje 171
Biljane Donje 94

Ista sel 1991.
Kožlovac 373
Biljane Gornje 1051
Biljane Donje 1056

nemoj lagat ovaj napaćeni narod, nemaš to pravo! mučki provokatoru! :D

Daft Bart
29.06.2011., 15:33
Kakva pljuca? Jel ti ovo izgleda kao grad od 127 tisuća ljudi: Rijeka (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=78708454&postcount=4638)

A vidi ča je lipa. :cerek:

dudu
29.06.2011., 15:36
A vidi ča je lipa. :cerek:

al je mala. :(

zezam se. :D

demon
29.06.2011., 15:40
nemoj lagat ovaj napaćeni narod, nemaš to pravo! mučki provokatoru! :D

To više za ove naše koji su u panici zbog invazije Srba koji samo što nisu stavili barikade... :mig:

I sa ovim popisanima koji tamo ne žive opet ih je 7-8 puta manje nego 1991...

Ja san lipo reka da na ovom popisu očekujen da broj Srba naraste, ne previše ali da naraste... nakon toga, čisto zbog demografske strukture, će početi rapidno padati, kako broj tako i udio....

dudu
29.06.2011., 15:42
To više za ove naše koji su u panici zbog invazije Srba koji samo što nisu stavili barikade... :mig:

I sa ovim popisanima koji tamo ne žive opet ih je 7-8 puta manje nego 1991...

Ja san lipo reka da na ovom popisu očekujen da broj Srba naraste, ne previše ali da naraste... nakon toga, čisto zbog demografske strukture, će početi rapidno padati, kako broj tako i udio....

ja mislim da će broj Srba svejedno pasti za 20-tak tisuća. pad u istočnoj Slavoniji je primjetan, a rast u Dalmaciji, Banovini nije samo njihov, dok ih je ipak daleko najviše po gradovima, a tu bih se jako iznenadio da ostanu na razini iz 2001. godine.

ova općine koje ste promatrali čine svega 25% ukupne srpske populacije u RH.

Daft Bart
29.06.2011., 15:43
al je mala. :(

zezam se. :D

:o :D

Al stvarno, ovog oberhaufnerhofa treba objesit za jaja, što nam je napravio. Dobro je netko rekao, kakav urbani turizam u Rijeci, pucaj po hotelima, lukama, tvornicama, nije ono za Rijeku. Dosta mi je bilo tog propadanja i onda mi još ovaj popis uleti. :s

xp8
29.06.2011., 15:45
Ako mogu da primetim, povratak je najbolji u Lici, te Zadru i Kninu, (ja sam predvideo za Zadar rast), dok je severna Hrvatska katastrofa. Prijatno su me iznenadila srpska sela po I. Slavoniji. I taj pad je drugacija metodologija, realan pad je mali. Opet, ja mislim da Srba moze biti 180.000. Vise jedino ako se neki 2001. nisu imali hrabrosti izjasniti Srbima, u sta ne ulazim.

maki83
29.06.2011., 15:45
ja mislim da će broj Srba svejedno pasti za 20-tak tisuća. pad u istočnoj Slavoniji je primjetan, a rast u Dalmaciji, Banovini nije samo njihov, dok ih je ipak daleko najviše po gradovima, a tu bih se jako iznenadio da ostanu na razini iz 2001. godine.

ova općine koje ste promatrali čine svega 25% ukupne srpske populacije u RH.

gdje ti vidiš njihov rast u baniji i kordunu,i pad ili stagnacija...

lika i s.dalmacija tamo imaju znatan rast ostalo je slobodan pad...:s

dudu
29.06.2011., 15:46
:o :D

Al stvarno, ovog oberhaufnerhofa treba objesit za jaja, što nam je napravio. Dobro je neko rekao, kakav urbani turizam u Rijeci, pucaj po hotelima, lukama, tvornicama, nije ono za Rijeku. Dosta mi je bilo ovog propadanja u Rijeci i onda mi još ovaj popis uleti. :s

Rijeci se događa što i Splitu i Zagrebu, samo što Zagreb ima tu sreću da teritorijalno obuhvaća sve što njemu zaista i pripada, dok ova druga dva grada nemaju. zbog vrlo visokih cijena nekretnina u širem središtu gradova, mlađa populacija se seli na obode i zato rastu Viškovo, Kaštela, Sesvete itd.

dudu
29.06.2011., 15:47
gdje ti vidiš njihov rast u baniji i kordunu,i pad ili stagnacija...

lika i s.dalmacija tamo imaju znatan rast ostalo je slobodan pad...:s

napamet napisah, eto onda i argument više da će ih biti manje.

maki83
29.06.2011., 15:49
napamet napisah, eto onda i argument više da će ih biti manje.

bar ispod 200000,bit će mi lakše:mig:

demon
29.06.2011., 15:51
Ako mogu da primetim, povratak je najbolji u Lici, te Zadru i Kninu, (ja sam predvideo za Zadar rast), dok je severna Hrvatska katastrofa. Prijatno su me iznenadila srpska sela po I. Slavoniji. I taj pad je drugacija metodologija, realan pad je mali. Opet, ja mislim da Srba moze biti 180.000. Vise jedino ako se neki 2001. nisu imali hrabrosti izjasniti Srbima, u sta ne ulazim.

Povratak u Kotare je bio nikakav spram unutrašnjosti Hrvatske. Sad su se počeli vraćati i u Kotare, ali to su sve nedavna zbivanja... cijena bresaka na pijaci je prošle godine bila visoka, a virujen da će isto biti i ove godine....

Koliko pantin Branka Kutiju su optuživali da opstruira povratak Srba, a nakon što je SDSS postao partner HDZ-u prometnuo se u osobu koja se aktivno uključila u proces povratka... e sad samo triba viditi kad je SDSS ušao u koalicju sa HDZ-om i vidiit koliko triba da se dignu nasadi bresaka... tad ćemo doći do godine kad će dotične pojeftiniti.... :D

dudu
29.06.2011., 15:52
bar ispod 200000,bit će mi lakše:mig:

185.342 :D

Daft Bart
29.06.2011., 15:53
Rijeci se događa što i Splitu i Zagrebu, samo što Zagreb ima tu sreću da teritorijalno obuhvaća sve što njemu zaista i pripada, dok ova druga dva grada nemaju. zbog vrlo visokih cijena nekretnina u širem središtu gradova, mlađa populacija se seli na obode i zato rastu Viškovo, Kaštela, Sesvete itd.

Da, istina...a ništa onda, treba ići promovirat Armadu po Viškovu, očito nam se tamo udarne snage sad grupiraju. :rofl: :D

U vezi pobačaja, ne mogu se sjetiti koliki je točan odnos Rijeke-Splita, ali je poražavajuć što se tiće Riječana, ko zna koliko bi još to malo podiglo grad da je sličnije kao u Splitu, al tu je već pitanje mentaliteta. :kava:

maki83
29.06.2011., 15:53
185.342 :D

bitno je da padnu,da ih se psihološki dotuče,kad bi porasli dobili bi brzo krilca :D

Modern Gent
29.06.2011., 15:54
Ko to kaže, ko to laže, da u Zadru ne vole Srbe? :zubo:

U nas se najviše vratilo bratje, let the brotherhood and unity be with us :)

demon
29.06.2011., 15:56
Ko to kaže, ko to laže, da u Zadru ne vole Srbe? :zubo:

U nas se najviše vratilo bratje, let the brotherhood and unity be with us :)

Čuj, ako izostane očekivani pad cijene bresaka na pijaci, tad će ispasti da su se vratila samo starčad....

Crospur
29.06.2011., 15:56
Povratak u Kotare je bio nikakav spram unutrašnjosti Hrvatske. Sad su se počeli vraćati i u Kotare, ali to su sve nedavna zbivanja... cijena bresaka na pijaci je prošle godine bila visoka, a virujen da će isto biti i ove godine....

Koliko pantin Branka Kutiju su optuživali da opstruira povratak Srba, a nakon što je SDSS postao partner HDZ-u prometnuo se u osobu koja se aktivno uključila u proces povratka... e sad samo triba viditi kad je SDSS ušao u koalicju sa HDZ-om i vidiit koliko triba da se dignu nasadi bresaka... tad ćemo doći do godine kad će dotične pojeftiniti.... :D

Jel bi mogao dati neku procjenu postotka Hrvata i Srba u Benkovcu i Obrovcu te općinama Gračacu, Zemuniku i Polači?

dudu
29.06.2011., 15:57
bitno je da padnu,da ih se psihološki dotuče,kad bi porasli dobili bi brzo krilca :D

Srbi se dižu ko feniks i poklapaju nas posvuda. :D

dudu
29.06.2011., 15:58

to si dobro primjetio, u biti se radi o stagnaciji, a ne padu.

Modern Gent
29.06.2011., 15:58
Čuj, ako izostane očekivani pad cijene bresaka na pijaci, tad će ispasti da su se vratila samo starčad....

A ako cijene narastu to je radi transporta jer su barikade na Crnom :rofl:

dudu
29.06.2011., 15:59
po novoj metodologiji, Srba ni 2001. nije bilo puno više od 185 tisuća, tako da ako uspiju ostati na toj razini i 2011. dobar su posao napravili.

zuni9
29.06.2011., 16:00
Samo 4 milijuna stanovnika, a more nezaposlenih. Parodija... ili paradoks, kako hoćete. :lol:

xp8
29.06.2011., 16:02
Srbi se dižu ko feniks i poklapaju nas posvuda. :D

Gracac verovatno, i Udbina, mozda. Ocekivao sam da ce Hrvati bez problema poklopiti Kistanje. To se, izgleda, nece jos desiti. Zanimljiva ce biti zadarska zupanija sa jednom velikom plavom opstinom. Na mapi ne pise da tamo nema ni 5% Srba :D

dudu
29.06.2011., 16:05
Uz to, dodaje, 2001. popisano je i više od 226.000 stanovnika koji su živjeli u inozemstvu, od čega je njih gotovo 160.000 izbivalo iz zemlje dulje od jedne godine. Uoči ovogodišnjeg popisa izričito je naglašeno da u broj stanovnika neće biti uključene osobe koje su u trenutku popisa bile odsutne više od godinu dana, a u RH ne dolaze u tjedne posjete. Kad bi se, dakle, od broja stanovnika popisanih 2001. oduzela razlika između umrlih i rođenih (100.000) i broj onih koji su izbivali iz zemlje dulje od jedne godine i koji sada neće biti popisani (160.000), došlo bi se do brojke od manje od 4,2 milijuna stanovnika.
- Očekujem da je brojka ipak veća, bliža 4,3 milijuna stanovnika. Naime, treba očekivati da se znatan broj ljudi koji su 2001. godine još živjeli i radili u inozemstvu doista vratio u Hrvatsku, kao što to mnogi naši ljudi čine kad odu u mirovinu - kaže dr. Gelo. Mora se računati da će i dio onih koji još žive u inozemstvu ipak biti popisan, jer ljudi nalaze načina da se popišu i mimo pravila. Tijekom popisa 1991. popisano je više od 4,76 milijuna stanovnika, no više od 250.000 bile su osobe na radu u inozemstvu.

dakle, 2001. smo imali oko 4.27 milijuna, 20 tisuća manje nego danas.

xp8
29.06.2011., 16:10
Inace, ispada da je Hrvatska imala bar +100.000 migracioni saldo. Sta biste vise voleli? Da su se vratile srpske babe ili se iselili Hrvati HB? I Albanci i Bosnjaci su "na meniju" :D

divizija
29.06.2011., 16:11
ako imamo isti broj ljudi kao prije 10 godina, to bi značilo da se u hrvatsku doselilo 90 000 ljudi više nego se odselilo u istom periodu, jer smo samo migracijama mogli nadoknaditi prirodni pad. hrvati iz BIH, srbije i dijaspore, albanci, bošnjaci i srpske babe i đedovi.

većinski srpske općine imaju pad oko 6% kad se zbroji, vjerojatno će se i pad broja srba tako negdje kretati. iako bi moglo biti i više, jer ima se broj po mom mišljenju brže smanjuje u većinski hrvatskim sredinama u kojima se ne dešava povratak u ratu izbjeglih.

divizija
29.06.2011., 16:13
dakle, 2001. smo imali oko 4.27 milijuna, 20 tisuća manje nego danas.

jel znaš možda koliko bi po sadašnjoj metodologiji imali stanovnika 1991.?

dudu
29.06.2011., 16:19
jel znaš možda koliko bi po sadašnjoj metodologiji imali stanovnika 1991.?

ako se dobro sjećam, malo ispod 4.5 milijuna. sve sam to nalazio u člancima naših demografa kroz godine, ali tko će sad to naći.

iprodano
29.06.2011., 16:22
Zadovoljan sam s rezultatima, ispada da stvarni broj stanovnika u zadnjih deset godina uopće nije pao, a štoviše još će više doći do homogenizacije stanovništva tj, povećanja hrvata zbog doseljavanja naših sunarodnjaka.
Pozdrav.

divizija
29.06.2011., 16:24
ako se dobro sjećam, malo ispod 4.5 milijuna. sve sam to nalazio u člancima naših demografa kroz godine, ali tko će sad to naći.

znači u 20 godina smo izgubili cca 200 000 ljudi. prirodni priraštaj je odnio -120 000, ostalo su migracije.

Tripo
29.06.2011., 16:25

Ako se dobro sjećam 4.517.000. (po metodologiji sa popisa iz 2001.)

Ponovit ću pitanje koje sam ranije postavio: jel se zna koliki je stupanj urbaniziranosti tj. udio gradskog stanovništva?

dudu
29.06.2011., 16:28

Ponovit ću pitanje koje sam ranije postavio: jel se zna koliki je stupanj urbaniziranosti tj. udio gradskog stanovništva?

govorimo o metodologiji iz 2011., brojka je još manje od ove iznad.

divizija
29.06.2011., 16:28

pitanje je koliko p sadašnjoj metodologiji, jer sadašnja je metodologija još rigoroznija od one iz 2001.
moguće je da smo 1991. imali tek nešto više od 4.4 milijuna po sadašnjoj metodologiji, a skoro 400 000 popisanih gastoša.

divizija
29.06.2011., 16:29
Zadovoljan sam s rezultatima, ispada da stvarni broj stanovnika u zadnjih deset godina uopće nije pao, a štoviše još će više doći do homogenizacije stanovništva tj, povećanja hrvata zbog doseljavanja naših sunarodnjaka.
Pozdrav.

metodologija popisa nije ista, ali za usporedbu, cijela hrvatska ima pad od 3%, a većinski srpske općine, usprkos povratku, skoro 6%.

pandur!
29.06.2011., 16:35
Pozdrav.
Ja bi iskreno bio sretniji s puno lošijim rezulatatima jer bi možda ova fukara počela nešto i činit u vezi (ne)rađanja hrvatske djece, ovako ćemo i dalje imati status quo... Što je gore za nas.

iprodano
29.06.2011., 16:39
metodologija popisa nije ista, ali za usporedbu, cijela hrvatska ima pad od 3%, a većinski srpske općine, usprkos povratku, skoro 6%.
Znam da metodologija nije ista, zato sam i napisao da zapravo i nema pada stvarno prisutnog stanovništva.

xp8
29.06.2011., 16:39

Gro povratka ne cine te opstine, nego Knin, Benkovac, Obrovac, Gracac. Ukupano povecanje u tim opstinama je 845 i ne menjaju mnogo sliku (bez toga, bi pad bio oko 4%).

iprodano
29.06.2011., 16:43
Ja bi iskreno bio sretniji s puno lošijim rezulatatima jer bi možda ova fukara počela nešto i činit u vezi (ne)rađanja hrvatske djece, ovako ćemo i dalje imati status quo... Što je gore za nas.
Čuj, ja sam ipak zadovoljan, kako je moglo biti. Kad dođu razultati po narodnosti prvi put u povijesti imati ćemo preko 90% posto Hrvata u domovini, što je razultat sam po sebi za ne vjerovati kad se vidi da smo uvijek imali strane gospodare i države nad nama.
Pozdrav.

divizija
29.06.2011., 16:50
Gro povratka ne cine te opstine, nego Knin, Benkovac, Obrovac, Gracac. Ukupano povecanje u tim opstinama je 845 i ne menjaju mnogo sliku (bez toga, bi pad bio oko 4%).

da, ali ako pogledamo pad u istočnoslavonskim srpskim općinama, koji je izniman, i tu sliku prenesemo na većinski hrvatske općine u kojem žive srbi a koje nisu zahvaćene povratkom, ovaj slabi porast u ovih par slabo naseljenih općina ne može to nadoknaditi.
uostalom, pitanje je tko i tu nosi rast, jer su doseljeni hrvati iz BIH i kosova dosta mlado i fertilno stavništvo.

Sergio80
29.06.2011., 17:04
da, ali ako pogledamo pad u istočnoslavonskim srpskim općinama, koji je izniman, i tu sliku prenesemo na većinski hrvatske općine u kojem žive srbi a koje nisu zahvaćene povratkom, ovaj slabi porast u ovih par slabo naseljenih općina ne može to nadoknaditi.
uostalom, pitanje je tko i tu nosi rast, jer su doseljeni hrvati iz BIH i kosova dosta mlado i fertilno stavništvo.

Zasto se broj Srba u ist. slavoniji smanjuje? Iseljavaju se ili sto?

divizija
29.06.2011., 17:08
Zasto se broj Srba u ist. slavoniji smanjuje? Iseljavaju se ili sto?

iz tog kraja se od rata iseljava stanovništvo, ima negativan migracijski saldo. ima sve manje sviju.
samo što hrvati idu u veće gradove i okolicu u hrvatskoj, a srbi uglavnom u vojvodini + beograd. svako među svoje.

xp8
29.06.2011., 17:09

Srbi u I. Slavoniji su pali izmedju 9 i 10%. Kad bi takvi bili u srpskim selima, ja bih bio zadovoljan. To nije velik pad. Srba ce, kako god, biti 180.000. Ja juce rekoh da bih bio zadovoljan i sa 150.000. Hrvati ne mogu nositi velik deo rasta u srpskim opstinama. Mozda u Kistanju i tu je kraj. Ne treba zaboraviti da se ti doseljeni, najlakse i odseljavaju.

divizija
29.06.2011., 17:12
Srbi u I. Slavoniji su pali izmedju 9 i 10%. Kad bi takvi bili u srpskim selima, ja bih bio zadovoljan. To nije velik pad. Srba ce, kako god, biti 180.000. Ja juce rekoh da bih bio zadovoljan i sa 150.000. Hrvati ne mogu nositi velik deo rasta u srpskim opstinama. Mozda u Kistanju i tu je kraj. Ne treba zaboraviti da se ti doseljeni, najlakse i odseljavaju.

180 000 bi bio neki max. dakle otprilike bi sada ostao isti postotak srba kao prije 10 godina, a u buduće bi se strmopyzdili zbog staračke strukture, emigracije i završenog povratka.

xp8
29.06.2011., 17:14
180 000 bi bio neki max. dakle otprilike bi sada ostao isti postotak srba kao prije 10 godina, a u buduće bi se strmopyzdili zbog staračke strukture, emigracije i završenog povratka.

Ko ti kaze da se u buduce Srbi nece doseljavati u HR? HR ce u EU, jezik je slican...

divizija
29.06.2011., 17:17
Ko ti kaze da se u buduce Srbi nece doseljavati u HR? HR ce u EU, jezik je slican...

hm, izuzev povratnika, drugog doseljavanja srba u hr nije bilo. zapravo se odavde odseljavaju i ovdašnji.
tako da to ne očekujem. više očekujem da će ovi odavde iskoristit EU da se dočepaju nizozemske, engleske, njemačke...
i pola srbijanaca koji će iskopat hrvatske papire iz istog razloga. hrvatsku više preferiraju albanci i bošnjaci.

Michael Collins
29.06.2011., 17:19
25000 ljudi ti je županija izgubila :flop:

Izgubila je do 10.000,pola Srbi, ostali nisu tu bili ni 2001.

demon
29.06.2011., 17:39
Jel bi mogao dati neku procjenu postotka Hrvata i Srba u Benkovcu i Obrovcu te općinama Gračacu, Zemuniku i Polači?

Hmmm, teško je to točno odrediti, ali možemo napraviti neku maksimalnu procjenu. Pretpostavimo da su Hrvati ostali na istom broju a da su se Srbi vratili i da je sav porast nasto zbog porasta broja Srba, znači skroz nerealno i evo što dobiješ.

U prvom stupcu broj popisanih, u drugom broj koji stvarno žive, u trećem broj Hrvata 2001.

Benkovac 12,479 11,015 8,845
Obrovac 5,433 4,333 2,844
Gračac 5,924 5,033 2,260
Zemunik 2,163 2,051 1,792
Polača 1,626 1,464 1,344

Znači ako ćemo gledati stalne stanovnike:
Benkovac 80% Hrvati, 20% Srbi
Obrovac 66% Hrvati, 34% Srbi
Gračac 45% Hrvati, 55% Srbi
Zemunik 87% Hrvati, 13% Srbi
Polača 92% Hrvati, 8% Srbi

Evo najjnategnutije što može, znači neka su i oni koji su popisani, a ne žive tamo, svi odreda Srbi:
Benkovac 71% Hrvati, 29% Srbi
Obrovac 52% Hrvati, 48% Srbi
Gračac 38% Hrvati, 62% Srbi
Zemunik 83% Hrvati, 17% Srbi
Polača 83% Hrvati, 17% Srbi

Ukratko Srbi su Gračacu opet većina, ojačali su i u Obrovcu, ali nisu tamo a niti nigdi više postali većina.

Zapravo ako bi se Srb i okolna sela izdvojio kao zasebna općina iz sastava općine Gračac, u tome ostatku bi opet većina bili Hrvati.

Modern Gent
29.06.2011., 17:45
Hmmm, teško je to točno odrediti, ali možemo napraviti neku maksimalnu procjenu.

Maksimalna bi bila da se dio Hrvata odselija i da ih je tu manje nego 2001. :D Ova je polumaksimalna :D

Crospur
29.06.2011., 17:50
Znači ako ćemo gledati stalne stanovnike:
Benkovac 80% Hrvati, 20% Srbi
Obrovac 66% Hrvati, 34% Srbi
Gračac 45% Hrvati, 55% Srbi
Zemunik 87% Hrvati, 13% Srbi
Polača 92% Hrvati, 8% Srbi
.

Hvala, ovo me je zanimalo jer je to samo i bitno. Jedino zaboravio sam općinu Lišane Ostrovičke, tamo također ima Srba al to je mala općina. :)

Sergio80
29.06.2011., 17:51
Ako se u RH budu doseljavali Albanci i Muslimani treba i tu paziti. Albani nisu nikakav problem ali Muslimani bi mogli biti. Zanima me i ovo. Albani i Muslimani su u RH proznati kao nacionalne manjine, dali ce ovi koji bi se useljavali iz Kosova i BIH odmah ili s vremenom poceli dobivati ta nekakva manjinska prava?

pandur!
29.06.2011., 17:57
Albani i Muslimani su u RH proznati kao nacionalne manjine, dali ce ovi koji bi se useljavali iz Kosova i BIH odmah ili s vremenom poceli dobivati ta nekakva manjinska prava?
Čuj, u našoj banana republici je sve moguće. :ne zna:

Recimo meni uopće nije jasno po kojem kriteriju te dvije skupine imaju pravo biti nacionalne manjine u RH!? To vrijedi i za barem polovicu Srba koji su bili ovdje naseljavani za vrijeme 1. i 2. Juge....

frane2110
29.06.2011., 18:00

Kožlovac 20
Biljane Gornje 171
Biljane Donje 94

Ista sel 1991.
Kožlovac 373
Biljane Gornje 1051
Biljane Donje 1056

cekaj , Smokovic je 2001 imao 50 stanovnika , a sada 107 ?
Biljane gornje sad 171 ?
:ne zna: kad se kroz sva ta sela provozis kopcas da nema zive duse ,sve prozori,skure zatvoreni ..kad ono 100-injak - 200 injak stanovnika .
:ne zna:

frane2110
29.06.2011., 18:01

a kako ti znas da se povecanje udio stanovnistva odnosi na Srbe ? a ne na Hrvate

divizija
29.06.2011., 18:02
Ako se u RH budu doseljavali Albanci i Muslimani treba i tu paziti. Albani nisu nikakav problem ali Muslimani bi mogli biti. Zanima me i ovo. Albani i Muslimani su u RH proznati kao nacionalne manjine, dali ce ovi koji bi se useljavali iz Kosova i BIH odmah ili s vremenom poceli dobivati ta nekakva manjinska prava?

kao prvo, doseljavaju se uglavnom u urbane regije hrvatskih gradova. u njima će uvijek činiti tek malu manjinu stanovništva, ispod 10%.
tako da neke opasnosti od njih ne može biti.
vrlo vjerojatno će kroz veći broj generacija biti i asimilirani.
slično se dešava i s muslimanskim narodima u rusiji, jako puno ih doseljava u velike ruske gradove i tamo se rusificiraju.

demon
29.06.2011., 18:02
Maksimalna bi bila da se dio Hrvata odselija i da ih je tu manje nego 2001. :D Ova je polumaksimalna :D

Eh, nemoj sad i ti... :mig:

Mjesni odbor Srb 2011. prvi broj popisani, drugi stvarno žive
Begluci, 85 71
Brotnja, 48 45
Dabašnica, 3 3
Drenovac Osredački, 12 12
Dugopolje, 13 13
Kaldrma,48 30
Kunovac Kupirovački, 40 40
Kupirovo, 44 40
Neteka, 107 86
Osredci, 43 43
Suvaja, 59 52
Srb, 550 450
Tiškovac Lički 15 14
Zaklopac, 28 25

Ukupno potencijalna općina Srb 1095 894
Ostatak općine Gračac 4829 4139

Uz pretpostavku da u Srbu živi stotinjak Hrvata, a ostatak u Gračacu izlazi da su među stalnim stanovnicima Hrvati većina.

Modern Gent
29.06.2011., 18:03
Biljane gornje sad 171 ?
:ne zna: kad se kroz sva ta sela provozis kopcas da nema zive duse ,sve prozori,skure zatvoreni ..kad ono 100-injak - 200 injak stanovnika .

Ma imaju isto ka i Ervenik 1200. Ajde beži bre, srpska su to posla :mig:

Sergio80
29.06.2011., 18:11
Čuj, u našoj banana republici je sve moguće. :ne zna:

Recimo meni uopće nije jasno po kojem kriteriju te dvije skupine imaju pravo biti nacionalne manjine u RH!? To vrijedi i za barem polovicu Srba koji su bili ovdje naseljavani za vrijeme 1. i 2. Juge....

To nije ni meni jasno, odnosno jasno mi je da to Europa forsira u zemljama istocne Europe. Neka Francuzi, Skandinavci i ostali proglase nacionalne manjine u njihovoj drzavi.

U RH cim nekog ima par tisuca odma smo sve to proglasili nacionalnim manjinama. Primjer su uz Albance i Makedonce kojih nije ni bilo do prije 50 godina. Sve su to stranci a ne nekakve nacionalne manjine.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Makedonci_u_Hrvatskoj

http://hr.wikipedia.org/wiki/Albanci_u_Hrvatskoj

Muslimana je prije 50 godina bilo oko 3 000 a danas ih ima 20 000 (i mislim jos toliko Bosnjaka?)

Recimo u Sloveniji imaju priznate samo dvije nacionalne manjine, Madzari i Talijani, dok svi bivsi jugovici nisu nacionalne manjine. RH je priznala 22 nacionalne manjine, mislim da ih i Srbija ima tako nesto ako ne i vise ali razlog je razumljiv jer je prije svega rijec o Vojvodini koja je bila i donekle je jos multietnicka.

Zanimljivo je da nam Europa stalno govori da je nevazna nacionalnost ovo-ono a prisiljavaju RH da trpaju stanovnistvo po krvnim zrncima i da ih se preko tih nekakvih prava "osvjescuje" u nacionalnom smislu.

Jedine nacionalne manjine u RH su Srbi, Madzari i onih 20 000 Talijana u Istri, sve ovo drugo je manipulacija i komedija.

Sergio80
29.06.2011., 18:15
kao prvo, doseljavaju se uglavnom u urbane regije hrvatskih gradova. u njima će uvijek činiti tek malu manjinu stanovništva, ispod 10%.
tako da neke opasnosti od njih ne može biti.
vrlo vjerojatno će kroz veći broj generacija biti i asimilirani.
slično se dešava i s muslimanskim narodima u rusiji, jako puno ih doseljava u velike ruske gradove i tamo se rusificiraju.

A dali ti Albanci i Muslimani ako se budu doseljavali u RH imat ce i status nacionalne manjine? Ako ne u pocetku dali onda za nekih 20-ak godina kada se zaboravi da su zapravo i oni useljenici.

demon
29.06.2011., 18:16
Biljane gornje sad 171 ?

To se čini zato jer su sela formirana po principu zaselaka. Uz glavne ceste vidiš samo obnovljene kuće, ali kad se makneš na sporedne ceste vidiš i ljude. Uvjerih se u to kad sam pokušavao doći do Bribirske glavice.

Najjača su mi ona sela di imaš više stambenih objekata nego stanovnika uz ona već navedena.

Islam Grčki 146 stanovnika 205 stambenih objekata.
Donji Kašić 66 stanovnika, 133 stambena objekta,
Smoković 107 stanovnika, 147 stambenih objekata,
Donje Ceranje 21 stanovnik, 38 stambenih objekata,
Brgud 13 stanovnika, 51 stambeni objekt,
Bjelina 92 stanovnika, 101 stambeni objekt,
Kolarina 39 stanovnika, 41 stambeni objekt,
Kula Atlagića 181 stanovnik, 292 stambena objekta...

Inače Kula Atlagića je bila valjda jedino pravo četničko mjesto u Kotarima u WW2...

frane2110
29.06.2011., 18:17
Eh, nemoj sad i ti... :mig:

Mjesni odbor Srb 2011. prvi broj popisani, drugi stvarno žive
Begluci, 85 71
Brotnja, 48 45
Dabašnica, 3 3
Drenovac Osredački, 12 12
Dugopolje, 13 13
Kaldrma,48 30
Kunovac Kupirovački, 40 40
Kupirovo, 44 40
Neteka, 107 86
Osredci, 43 43
Suvaja, 59 52
Srb, 550 450
Tiškovac Lički 15 14
Zaklopac, 28 25

Ukupno potencijalna općina Srb 1095 894
Ostatak općine Gračac 4829 4139

Uz pretpostavku da u Srbu živi stotinjak Hrvata, a ostatak u Gračacu izlazi da su među stalnim stanovnicima Hrvati većina.

ako usporedimo s popisom iz 2001 , primjecuje se znatan rast u naselju
2001 Srb 255 st
2011 Srb 450 st
dok ostala naselja biljeze isto uglavnom rast ,ali veoma slab ,radi se o par stanovnika za svako naselje .

frane2110
29.06.2011., 18:20
To se čini zato jer su sela formirana po principu zaselaka. Uz glavne ceste vidiš samo obnovljene kuće, ali kad se makneš na sporedne ceste vidiš i ljude. Uvjerih se u to kad sam pokušavao doći do Bribirske glavice.

Najjača su mi ona sela di imaš više stambenih objekata nego stanovnika uz ona već navedena.

Islam Grčki 146 stanovnika 205 stambenih objekata.
Donji Kašić 66 stanovnika, 133 stambena objekta,
Smoković 107 stanovnika, 147 stambenih objekata,
Donje Ceranje 21 stanovnik, 38 stambenih objekata,
Brgud 13 stanovnika, 51 stambeni objekt,
Bjelina 92 stanovnika, 101 stambeni objekt,
Kolarina 39 stanovnika, 41 stambeni objekt,
Kula Atlagića 181 stanovnik, 292 stambena objekta...

Inače Kula Atlagića je bila valjda jedino pravo četničko mjesto u Kotarima u WW2...

znam za zaseoke , taj princip vridi za Ervenik,Kula,Korlat.. itd ali za Biljane ili Smokovic nije bas tako .

demon
29.06.2011., 18:21
Ma imaju isto ka i Ervenik 1200. Ajde beži bre, srpska su to posla :mig:

Eh, ovo za Ervenik se odnosi za čitavu općinu... sam Ervenik ima 328 ljudi... skoro 5 puita manje od 1991.

frane2110
29.06.2011., 18:27
Eh, ovo za Ervenik se odnosi za čitavu općinu... sam Ervenik ima 328 ljudi... skoro 5 puita manje od 1991.

iznenaden sam , Zadar (naselje) rast od tek 1000 stanovnika :confused:
to je veoma malo
Bibinje i Biograd isto blaaaaagi rast .:ne zna:

demon
29.06.2011., 18:29
znam za zaseoke , taj princip vridi za Ervenik,Kula,Korlat.. itd ali za Biljane ili Smokovic nije bas tako .

Da ti buden iskren nisam ni ja u to virova, ali vridi. Biljane u biti ne vidiš sa glavne ceste, samo mali dio. Ja san se čudija kako je u tako malo kuća moglio biti 1000 ljudi, onda mi je stari reka da ima sa obe strane ceste masu kuća ali uz cestu koja ide kroz selo... za Smoković uz glavnu cestu ima kuća, ali je većina bila dalje od ceste... pogledaj na google earthu, ili google mapsu, ali uz satelitsku sliku...

Modern Gent
29.06.2011., 18:33
to je veoma malo

To ekipa odlazi u Kotare "poklapati" pa zato :D

demon
29.06.2011., 18:37
to je veoma malo
Bibinje i Biograd isto blaaaaagi rast .:ne zna:

Bibinjci imaju više dice, to im je tradicija, Biograd jako mlado stanovništvo, a za Zadar ja odavno tvrdim da nema veze sa gospodarskim čudom i abnormalnim rastom... čisti marketing koji se temelji na tome da se grade trgovinski centri i masu stanova... famozni porat je čisto zbog toga što nema prireza i zato što je dobar dio stanova kupljen za boravak preko lita....

Modern Gent
29.06.2011., 18:40
Bibinjci imaju više dice, to im je tradicija, Biograd jako mlado stanovništvo, a za Zadar ja odavno tvrdim da nema veze sa gospodarskim čudom i abnormalnim rastom... čisti marketing koji se temelji na tome da se grade trgovinski centri i masu stanova... famozni porat je čisto zbog toga što nema prireza i zato što je dobar dio stanova kupljen za boravak preko lita....

A da ne govorimo da bilo kakav kreativan privatni biznis većih razmjera moš zaboraviti ako nisi "odan" zna se kojoj partiji. Grad za poželiti, al ni ribu nemoš prodavati na peškariji ako ti se ne smiluju "strukture" :kava:

pandur!
29.06.2011., 18:41
A da ne govorimo da bilo kakav kreativan privatni biznis većih razmjera moš zaboraviti ako nisi "odan" zna se kojoj partiji. Grad za poželiti, al ni ribu nemoš prodavati na peškariji ako ti se ne smiluju "strukture" :kava:
Upravo si opisao (skoro) svaki grad u Hrvatskoj. :)

frane2110
29.06.2011., 18:42
Da ti buden iskren nisam ni ja u to virova, ali vridi. Biljane u biti ne vidiš sa glavne ceste, samo mali dio. Ja san se čudija kako je u tako malo kuća moglio biti 1000 ljudi, onda mi je stari reka da ima sa obe strane ceste masu kuća ali uz cestu koja ide kroz selo... za Smoković uz glavnu cestu ima kuća, ali je većina bila dalje od ceste... pogledaj na google earthu, ili google mapsu, ali uz satelitsku sliku...

vecina ih je uz promenicu a skoro se sve kuce sela vidu iz te ceste ,pa i ove druge malo udaljene .

frane2110
29.06.2011., 18:45

i Bibinje ima rast od samo 96 stanovnika . u 10 godina ,sto mi se cini malo .

Modern Gent
29.06.2011., 18:46
Upravo si opisao (skoro) svaki grad u Hrvatskoj. :)

A jasno mi je, al kad neku sredinu voliš i vezan si uz nju onda te to posebno pogađa.

Petrasin
29.06.2011., 19:06
Yeah !!! Nas i Rusa 300 miliona ,a uskoro 150 miliona ,ali koga briga kad se jos uvijek batrgamo.Salu na stranu, svako moze uociti ko je imalo pismen da je porast Srba u Lici i Sj. Dalmaciji mehanicki ,zahvaljujucu povratku,ali ce biti zanimljivo kad izadju podaci po nacionalnoj pripadnosti jer je jedan dio doseljenih Hrvata u te krajeve odselio( kako dosli tako otisli)pa ce to vjerovatno povecati udio Srba,mada su ti krajevi budimo realni na duzi rok demografski devastirani i moze ih spasiti samo cudo.

kacamak
29.06.2011., 19:12
po svim ovim analizima broj srba ocekujem sigurno oko 180 000 (+- 5%), sto je odlican broj sa obzirom na negativan prirodni prirastaj koji je veliki, ali veliki broj srba koji se krio 2001 na popisu da se izjasni srbima , sada se izjasnio:):o

kacamak
29.06.2011., 19:16
iskreno imate lepu cifru od 4 290 000 ,i pad nije toliko drastican:D ali kad pogledam kosovo sa 1 733 000, popisanih, a ovde mnogi su pisali nebuloze od m 2 000 000 do 2 500 000 popisanih na kosmetu da ce da bude:rofl: siptari na kosovu su u katasrtofalnoj migracionoj ekspanziji, ko njiihova braca u albaniji, tako da pucaju i na kratke staze:kava:

iprodano
29.06.2011., 19:18
po svim ovim analizima broj srba ocekujem sigurno oko 180 000 (+- 5%), sto je odlican broj sa obzirom na negativan prirodni prirastaj koji je veliki, ali veliki broj srba koji se krio 2001 na popisu da se izjasni srbima , sada se izjasnio:):o
Molim te ne pričaj gluposti. Od kuda ti znaš kako se tko izjasnio i kako uopće možeš znati koliko ima srba kada su rezultati bez nacionalne strukture.
Ono što je najvažnije je da 3/4 srba živi u gradovima, a tu dolazi najviše do asimilacije. Ovih par stotina što se vratilo u bivšu krajinu je samo labuđi pjev.

iprodano
29.06.2011., 19:21
iskreno imate lepu cifru od 4 290 000 ,i pad nije toliko drastican:D ali kad pogledam kosovo sa 1 733 000, popisanih, a ovde mnogi su pisali nebuloze od m 2 000 000 do 2 500 000 popisanih na kosmetu da ce da bude:rofl: siptari na kosovu su u katasrtofalnoj migracionoj ekspanziji, ko njiihova braca u albaniji, tako da pucaju i na kratke staze:kava:
Vidi se da nemaš pojma, pada skoro da ni nema. Promijenila se metodologija i zato je ovakva razlika.
Da se ova metodologija primijenila i na prošlom popisu broj stanovnika bio bi sličan.

frane2110
29.06.2011., 19:26
Yeah !!! Nas i Rusa 300 miliona ,a uskoro 150 miliona ,ali koga briga kad se jos uvijek batrgamo.Salu na stranu, svako moze uociti ko je imalo pismen da je porast Srba u Lici i Sj. Dalmaciji mehanicki ,zahvaljujucu povratku,ali ce biti zanimljivo kad izadju podaci po nacionalnoj pripadnosti jer je jedan dio doseljenih Hrvata u te krajeve odselio( kako dosli tako otisli)pa ce to vjerovatno povecati udio Srba,mada su ti krajevi budimo realni na duzi rok demografski devastirani i moze ih spasiti samo cudo.

budimo iskreni, te tvrdnje ne temeljis na nista .
primjetan je rast broja Srba u nekim sredinama i selima ali i taj rast je beznacajan jer se radi o svega nekoliko stanovnika vise po tim selima .

demon
29.06.2011., 19:34
vecina ih je uz promenicu a skoro se sve kuce sela vidu iz te ceste ,pa i ove druge malo udaljene .

Varaš se. Smoković je ima 1000 stanovnika 1991. Murvica također. To ti je 250-300 kuća po selu. Kad se voziš cestom čovik nikad to ne bi to reka. Recimo jesi li zna da je u Murvici bilo 30-40 srpskih kuća? Sa ceste ih ne vidiš, osim možda dvi-tri kuće preko puta Metro-a, dalje od magistrale...

kacamak
29.06.2011., 19:55
Molim te ne pričaj gluposti. Od kuda ti znaš kako se tko izjasnio i kako uopće možeš znati koliko ima srba kada su rezultati bez nacionalne strukture.
Ono što je najvažnije je da 3/4 srba živi u gradovima, a tu dolazi najviše do asimilacije. Ovih par stotina što se vratilo u bivšu krajinu je samo labuđi pjev.

ti si ekspert demografije iprodano:s, samo neznam ko vas lozi da je popis iz 2001 bio po staroj metodologiji , a ovaj po novoj:rolleyes: i jedan i drugi su bili po novoj metodologiji, samo sto su izbaceni cifre 2001 za hrvatsku po novoj metodologiju, a za staru metodologiju neznam:kava: vi imate pad od 150 000 hiljada stanovnika od 2001 godine i to je fakat:kava: neko pise od vas, da vas je palo 20000 hiljada od zadnjeg popisa :lol:

Modern Gent
29.06.2011., 20:11
ti si ekspert demografije iprodano:s, samo neznam ko vas lozi da je popis iz 2001 bio po staroj metodologiji , a ovaj po novoj:rolleyes: i jedan i drugi su bili po novoj metodologiji, samo sto su izbaceni cifre 2001 za hrvatsku po novoj metodologiju, a za staru metodologiju neznam:kava: vi imate pad od 150 000 hiljada stanovnika od 2001 godine i to je fakat:kava: neko pise od vas, da vas je palo 20000 hiljada od zadnjeg popisa :lol:

Nek si ti nama reka, a to što će "nekog" biti brat-bratu pola milijuna manje na novom popisu, to nema veze :zubo:

hajduk1911st
29.06.2011., 20:12

Jenostavno to nije istina.Kada se prošliu popis radio u njemu su bili popisani i oni ljudi koji se školiju vanka,koji su na privremenom radu itd.Na ovome se gledalo isključivo one ljude koji su barem jednom tjedno u RH stoga te tvoje teze ne stoje,a do većeg pada nije došlo zbog Hrvata iz BIH kojih se dosta doselilo.

hajduk1911st
29.06.2011., 20:13
Isto tako činjenica je da Srbija ima uvjerljivo najslabiju demografsku sliku u Europi.

frane2110
29.06.2011., 20:15
Varaš se. Smoković je ima 1000 stanovnika 1991. Murvica također. To ti je 250-300 kuća po selu. Kad se voziš cestom čovik nikad to ne bi to reka. Recimo jesi li zna da je u Murvici bilo 30-40 srpskih kuća? Sa ceste ih ne vidiš, osim možda dvi-tri kuće preko puta Metro-a, dalje od magistrale...

kako ? pa ja sam iz tog kraja , i poznam cak jednu porodicu iz Smokovica .
jest da je to bilo dobro naseljeno selo prije rata . ali te nove obnovljene kuce nisu ni malo kao dekadasnje. dvostruko ili trostruko manje velicine za dvije osobe ,taman za dvije starije osobe ,sva djeca zive u Srbiji .
ove udaljene kuce nisu tako daleko od prometnice i vidljivo je i da su i one prazne.

cro-pro
29.06.2011., 20:20

Bit će Srba manje od 180 000,em ih je sigurno manje,em neki prelaze među Hrvate.

maki83
29.06.2011., 20:21
Isto tako činjenica je da Srbija ima uvjerljivo najslabiju demografsku sliku u Europi.

njemački narod,austrijski narod,poljski narod,rumunjski narod,mađarski narod,slovački narod,ukrajinski narod,latvijski narod,etnički portugalci,etnički španjolci,etnički talijani svi su oni u teškoj banani od 1.3 djeteta po ženi

Petrasin
29.06.2011., 20:27
budimo iskreni, te tvrdnje ne temeljis na nista .
primjetan je rast broja Srba u nekim sredinama i selima ali i taj rast je beznacajan jer se radi o svega nekoliko stanovnika vise po tim selima .

Jel ti imas neki problem mozda ? Na Baniji recimo u nekim selima doseljeni Hrvati iz BIH su nestali kao da ih nikad nije bilo,ostala ponegdje 1 ili 2 kuce, uz tek mozda poneki izuzetak, dok ti je tvrdnja o ljudima koje ti vidis ili ne vidis po zaseocima sumanuta. Pa nece ti valjda starci koji vegetiraju u svojim sobiccima izlaziti iz kuca i mahati krpom dok ti prolazis sa autom. Ovo vazi jednako za srpska i hrvatska sela koja na Baniji konkretno dozivljavaju konacni demografski slom.

kacamak
29.06.2011., 20:29

za prva tri meseca imate veci pad zivorodjenih nego mi u srbiji:o

kacamak
29.06.2011., 20:30
Jel ti imas neki problem mozda ? Na Baniji recimo u nekim selima doseljeni Hrvati iz BIH su nestali kao da ih nikad nije bilo,ostala ponegdje 1 ili 2 kuce, uz tek mozda poneki izuzetak, dok ti je tvrdnja o ljudima koje ti vidis ili ne vidis po zaseocima sumanuta. Pa nece ti valjda starci koji vegetiraju u svojim sobiccima izlaziti iz kuca i mahati krpom dok ti prolazis sa autom. Ovo vazi jednako za srpska i hrvatska sela koja na Baniji konkretno dozivljavaju konacni demografski slom.

ovo sa krpom ti je dobro:lol:

Petrasin
29.06.2011., 20:30
Bit će Srba manje od 180 000,em ih je sigurno manje,em neki prelaze među Hrvate.

Moja procjena za Srbe u Hrvatskoj , izmedju 185 000 i 225 000 uz oko 70 000 skrivenih medju regionalcima ,Istrijanima,Marsovcima,Hrvatima.

hajduk1911st
29.06.2011., 20:31
za prva tri meseca imate veci pad zivorodjenih nego mi u srbiji:o

Tješi se ti:DVI ste u velikim govnima mi u nešto manjima i točka.

kacamak
29.06.2011., 20:32
Nek si ti nama reka, a to što će "nekog" biti brat-bratu pola milijuna manje na novom popisu, to nema veze :zubo:

brat bratu i vi ove godine idete na - 15000:kava:

hajduk1911st
29.06.2011., 20:32
Moja procjena za Srbe u Hrvatskoj , izmedju 185 000 i 225 000 uz oko 70 000 skrivenih medju regionalcima ,Istrijanima,Marsovcima,Hrvatima.

Ti Istrijani i ostala regionalna bagra su izdajice domovine.A zna se koja je kazna za izdajice.

dudu
29.06.2011., 20:34

dobro je da nisi išao na sigurno i napisao između 100 i 500 tisuća. :D

kacamak
29.06.2011., 20:37
Tješi se ti:DVI ste u velikim govnima mi u nešto manjima i točka.

mi jesmo mozda losi sa mortalitetom ,ali sto vaznije sanatalitetom se drzimo mna nekih 9,8 promila , posto smo imali 58500 zivorodjenih u 2009 , aima nas u srbiji bez kosmeta ima trenutno cirka oko 6 050 000 miliona stanovnika minimum , sa raseljenim sa kosmeta:kava: mortalitet mi nije bitan , bitan je natalitet:o

hajduk1911st
29.06.2011., 20:38
dobro je da nisi išao na sigurno i napisao između 100 i 500 tisuća. :D
Krivi su i mediji što ljudima nisu lijepo objasnili razliku između prošlog i ovog pipisa,tako da sada većina Hrvata ,misli da nas je u 10 godina nestalo 150000.

maki83
29.06.2011., 20:40
Povećajmo broj Srba u Hrvatskoj! (http://www.snv.hr/vijesti/povecajmo-broj-srba-u-hrvatskoj/)

Pravila Popisa stanovništva 2011. godine dozvoljavaju jednu bitnu činjenicu da podatke za osobu koja nije prisutna može dati član domaćinstva ili susjedi kojima su podaci najbolje poznati.

- To znači da roditelji ili bake i djedovi mogu popisati svoju djecu koja nisu prisutna, a zato im je potreban njihov OIB ili broj osobne iskaznice, pojasnio je Milošević.

tako kreću manipulacije..

hajduk1911st
29.06.2011., 20:40
znam kako je gent ,kada istina boli:D

Hahah ti si sljepac pored zdravih očiju.Pa čovječe gdje ti vidiš optimizam za svoj narod?Mi sebe ne zavaravamo,mi znamo da smo u govnima,a gdje ste tek vi.Kada čovjek neće da pogleda istinu u oči onda će za par godina još više najebat:D

kacamak
29.06.2011., 20:41
pa valjda i mi srbi mozemo neku sugestiju da damo u vezi popisa:D drugi smo po broju narod u hrvatskoj i nas glas mora da se cuje:o

Modern Gent
29.06.2011., 20:41
znam kako je gent ,kada istina boli:D

Pretpostavljam kako je, kacamak, kad na hrvatski forum Srbin dođe širiti Istinu. Tebi je ovo poznati srpski "Miting istine", meni samo zanimljiv topic. Tu se razlikujemo, zato i kažen da si ti na skroz drugom stupnju evolucijskog razvoja od mene...

kacamak
29.06.2011., 20:44
Hahah ti si sljepac pored zdravih očiju.Pa čovječe gdje ti vidiš optimizam za svoj narod?Mi sebe ne zavaravamo,mi znamo da smo u govnima,a gdje ste tek vi.Kada čovjek neće da pogleda istinu u oči onda će za par godina još više najebat:D

necu da se prepucavam, znam da lose stojimo ,i da svake godine gubimo 30000 - 35000 stanovnika:( gledam realno stvari, gde ti vidis optimizam:confused:

dudu
29.06.2011., 20:44
Krivi su i mediji što ljudima nisu lijepo objasnili razliku između prošlog i ovog pipisa,tako da sada većina Hrvata ,misli da nas je u 10 godina nestalo 150000.

i bolje je tako, postoji veća šansa da se mobiliziramo. mi smo jednako u banani, bilo nas 4.4, 4.3 ili 4.2 milijuna, imamo svakako veći kontigent starog od mladog stanovništva i ubrzano starimo. uvijek je bolje imati manju bazu i pozitivan trend, nego veću i negativan. to sa sobom vuče razne aspekte, a najbitniji je ekonomski.

maki83
29.06.2011., 20:45
necu da se prepucavam, znam da lose stojimo ,i da svake godine gubimo 30000 - 35000 stanovnika:( gledam realno stvari, gde ti vidis optimizam:confused:

-3000 u RH i -4000 BiH

maki83
29.06.2011., 20:46
Povećajmo broj Srba u Hrvatskoj! (http://www.snv.hr/vijesti/povecajmo-broj-srba-u-hrvatskoj/)

Pravila Popisa stanovništva 2011. godine dozvoljavaju jednu bitnu činjenicu da podatke za osobu koja nije prisutna može dati član domaćinstva ili susjedi kojima su podaci najbolje poznati.

- To znači da roditelji ili bake i djedovi mogu popisati svoju djecu koja nisu prisutna, a zato im je potreban njihov OIB ili broj osobne iskaznice, pojasnio je Milošević.

OVO JE SVIMA NORMALO???

hajduk1911st
29.06.2011., 20:48
e to si zeznuo:mig: pre ce biti da ce vas biti ko panciceve omorike:kava:znam kako ti je, imas kompleks manjeg naroda, sta da ti radim :D

Aj mi objasni zašto vi Srbi stalno pišete da mi imamo komplekse od vas.Koji su argumenti tih vaših izjava?Vi ste nama vječiti primjer kakvi ne bismo smjeli biti u svakom pogledu.Dobro je imati takvog susjeda jer uvijek vidiš da ima netko gori i zaostaliji pa nam to služi kao pouka da se probudimo i počmemo raditi u svakom pogledu da ne bi doveli zemlj u stanje u kakvom je Srbija.

demon
29.06.2011., 20:49
kako ? pa ja sam iz tog kraja , i poznam cak jednu porodicu iz Smokovica .
jest da je to bilo dobro naseljeno selo prije rata . ali te nove obnovljene kuce nisu ni malo kao dekadasnje. dvostruko ili trostruko manje velicine za dvije osobe ,taman za dvije starije osobe ,sva djeca zive u Srbiji .
ove udaljene kuce nisu tako daleko od prometnice i vidljivo je i da su i one prazne.

Iskreno prije rata san proša 3 puta kroz Smoković, tzv. "Smokovijeć", i mislija san da je ful malo misto. Iza rata san prolazija češće, li onda nije bilo što za viditi, a živog čovika tamo nisan vidija... kasnije san čuja da su išle, tu iz grada, neke delagacije diliti pomoć starcima.. kad san pita di su ti ljudi, rečeno mi je da su podalje od ceste, jedno 300-400 metara i da ih ne vidiš isto ka i ni Opačiće u Murvici... :mig:

No dobor nebitno... ajmo mi nazad na temu....

kacamak
29.06.2011., 20:50
-3000 u RH i -4000 BiH

dobro u hr ocekivano ,ali za rs sasvim lepo stojimo i pored tog minusa: gledajte sebe u federaciji , kada navale zeleni na vas, a nama mogu da mirisu noge:o imamo u rs 90% srba i drzimo 50% teritorije bih, prelepo:)

maki83
29.06.2011., 20:52
nemoguće je manipulirati, već sam ti više puta odgovorio na to. postoji jedino mogućnost da se netko ne popiše nikako, ali ne i da se ljudi koji već godinama ne žive u Hrvatskoj popišu.

nacionalna struktura popisivača odgovara nacionalnoj strukturi stanovništva općine,vidiš tu problem ili??

tebi ova rečenica nije sporna??

"To znači da roditelji ili bake i djedovi mogu popisati svoju djecu koja nisu prisutna.."

pandur!
29.06.2011., 20:52
dobro u hr ocekivano ,ali za rs sasvim lepo stojimo i pored tog minusa: gledajte sebe u federaciji , kada navale zeleni na vas, a nama mogu da mirisu noge:o imamo u rs 90% srba i drzimo 50% teritorije bih, prelepo:)
Držite vi kitu u rukama. :D MZ dao, MZ će vam i oduzet. :S

PFC
29.06.2011., 20:54
vukovarsko srijemska županija.....2001g...205000st....2011g....180000st .....-25000

osječkobaranjska županija......2001g....331000st.....,2011g....3050 00...-26000

karlovačka županija......2001g....142000st......,2011g....129 000...-13000

sisačkomoslavačka županija...2001g....184000...,2011g...173000...-11000

ličkosenjska županija....2001g...54000........,2011g...51000... .-3000

šibenskokninska županija...2001g...113000....,2011g...109000....-4000

virovitičkopodravska županija...2001g...93000....,2011g...85000...-8000

otišli nam srblji kući :(

E bas tu ti ovo sve Srbi...:rofl:

.

sidrun
29.06.2011., 20:55
Mitomani !? hahahahha..vristim....hahahaha...koliko ima onda Srba u HR , milion ,milion i po ,koliko ? jesam li ja napisao nesto novo ,nesto sto se ne zna,ili ne daj boze izmislio ?

Puno manje nego 1991 :kava:

kacamak
29.06.2011., 20:57

.

upravo tako pfc:mig: u karlovackoj zupaniji nema nas ni 10%, ali u minusu su sve srbi:lol:

sidrun
29.06.2011., 20:57

.

Da iti malo misliš glavon i ti bi se radova.Ionako su za 50 godina sve to Hrvati.

kacamak
29.06.2011., 20:58
Da iti malo misliš glavon i ti bi se radova.Ionako su za 50 godina sve to Hrvati.

ti ko jack, gledas u vasionu:lol: koliko ce biti srba za 1000 godina u hrvatskoj:ne zna:

Modern Gent
29.06.2011., 21:00
ti ko jack, gledas u vasionu:lol: koliko ce biti srba za 1000 godina u hrvatskoj:ne zna:
Jednako ka i za 50 - šestorica :rofl:

hajduk1911st
29.06.2011., 21:04
aludiram na odjebavanje ove manjinske politike, gdje svaka suša postane manjina u Hrvatskoj i živi o državnom novcu. svim tim manjincima eno folklorne skupine.

E onda se slažem:DČak i bugarska manjina koja broji da sada ne lupam nekoliko stotina članova dobiva novac iz proračuna.Manjina jednostavno ne može niti smije vladati nad većinom.To je i ova banda htjela devedesetih.Pogledaj samo one žabare u Istri.U Istri ih ima 7%,a imaju dvojezične natpise,talijanski u školama i zaštićeni su ko bijeli tigar:D

kacamak
29.06.2011., 21:08
E onda se slažem:DČak i bugarska manjina koja broji da sada ne lupam nekoliko stotina članova dobiva novac iz proračuna.Manjina jednostavno ne može niti smije vladati nad većinom.To je i ova banda htjela devedesetih.Pogledaj samo one žabare u Istri.U Istri ih ima 7%,a imaju dvojezične natpise,talijanski u školama i zaštićeni su ko bijeli tigar:D

cekaj hajduce, pa vas ima 50 000 hiljada u srbiji ,a imate sva moguca prava ,cak i veca nego u eu ili srbi u hrvatskoj:o zato nemoj tako o manjinama:kava:

hajduk1911st
29.06.2011., 21:09
mi smo srbi divljaci i niza bica po tvom recniku modern ,a po tvome hrvati su genijalci gent:rofl: pa kako onda ne izmislite zivot na marsu:rofl:

Nismo mi nikakva nadrasa,ali smo definitivno po stupnju razvoja iznad vas.Vi još tek trebate proći stadij razmišljanja iz srednjeg vijeka.To dokazuje i vaša osvetoljubivost jer pamtite događaje iz srednjeg vijeka do te mjere da se još želite osvećivati za njih tako da još i dan danas Turke smatrate neprijateljima.

kacamak
29.06.2011., 21:10
Što je vas manje to će biti mirnije.Vi ste incidentan narod,sklon ratovima i želji za vladanjem.Bog takve ne voli.

pa valjda verujemo u istog boga, hriscani smo i mi i vi:kava:

hajduk1911st
29.06.2011., 21:13
cekaj hajduce, pa vas ima 50 000 hiljada u srbiji ,a imate sva moguca prava ,cak i veca nego u eu ili srbi u hrvatskoj:o zato nemoj tako o manjinama:kava:

Da,imamo tolika prava da naša djeca u Srbiji već nekoliko godian čekaju da im date udžbenike na hrvatskom.

sidrun

Puno si im da.Bit će jedino ona 3 u saboru.

kacamak
Stari, jednostavno nisi smišan. :)
Znan da misliš da je svaki Srbin Pantelija Topalović (u Hrvatskoj po starosti svaki drugi i jest :rofl: ) i da svi odvaljuju na njegovu obiteljsku i životnu priču, ali tebi taj vid humora ne polazi za rukom...

genti o kakvom humoru pricas, samo pisem o o broju srba u hrvatskoj na popisu u 2011 godini , i njihovim pravima koje zasluzuju, nista vise:mig:

kacamak
29.06.2011., 21:17
Da,imamo tolika prava da naša djeca u Srbiji već nekoliko godian čekaju da im date udžbenike na hrvatskom.

dobili su za prvi razred osnovne skole, a srbiji se neisspalti da stampa udzbenike za 350 djaka prvaka hrvatske nacionalnosti svake godine u srbiji:o neka posalje vasa drzava knjige , a srbija ce refundirati troskove:kava:

Modern Gent
29.06.2011., 21:19
genti o kakvom humoru pricas, samo pisem o o broju srba u hrvatskoj na popisu u 2011 godini , i njihovim pravima koje zasluzuju, nista vise:mig:

Oni zasužuju biti slobodni građani ove države koje nitko neće premlaćivati, diskriminirati, vriđati po nacionalnoj i vjerskoj osnovi ili im na bilo koji način ugrožavati njihova prava. Oni ne zaslužuju dobijati milijune iz proračuna samo zato što su Srbi, ne zaslužuju imati prednost u zapošljavanju u određenim situacijama jer se mora popuniti kvota, ne zaslužuju to da se popušta njihovim političkim ucjenama i ne zaslužuju masu prava koja uživaju.

To im je da HDZ, prešutno je to odobrija i SDP, ali i takvima će doći kraj, a Srbin će dobiti posa ako je sposoban i radišan, ne zato što je profesionalizira svoj etnicitet. Koje je pojedinac nacije, kojem se bogu moli i koga guzi u svoja četiri zida moj problem nije, moj problem je da je sposoban, odan ovoj državi i da ima sva prava (ni veća ni manja) od ostatka građana ove države. A to trenutno nije tako...

hajduk1911st
29.06.2011., 21:19
Dobro,oni bolje voze traktor :kava:

Bolje vataju crtu:DPuno su brži od nas:D

PFC
29.06.2011., 21:23

Neki hoce da nas dotuku u Hrvatskoj, na Kosovu, u Crnoj Gori, u BiH...:D

A nas idalje svuda ima :mirko:

.

kacamak
29.06.2011., 21:25
Bolje vataju crtu:DPuno su brži od nas:D

ako nisi znao nas imt, fabrika traktora iz beograda , je bila 80 - tih godina proslog veka najveci izvoznik traktora na svetu u africi, aziji i pola evrope:o

kacamak
29.06.2011., 21:27

.

nemoze nam niko nista, jaci smo od sudbine ,mogu samo da nam p..., oni sto nas nevole:D juzni vetar:top:

pandur!
29.06.2011., 21:28
Ko o cemu.....jel te boli sto Srba ima vise nego sto si htio ? ja mislim da je to psihopatologija,cak i da ih ima recimo 270 000 ,sta onda ,da nece mozda da podignu ustanak !? A ovako sto ih je manje ,sve su veca opasnost,za neke debile naravno.
Većinu ljudi ako nešto smeta jest ta vječna kuknjava i traženje svakojakih (manjinskih) prava, dok je sasvim druga priča u njihovoj "matičnoj" državi.

hajduk1911st
29.06.2011., 21:29

.

Problem je što ste vi htjeli sve dotuć pa vam se sada to vraća.Pjesma od Graše:Godinu po godinu,sve nas manje ima tu...:D

hajduk1911st
29.06.2011., 21:30
dobro a koliko vi izvozite traktora :ne zna:

Danas sigurno više od vas.U Bjelovaru je tvornica.Ma neću se tu puno hvaliti.Jači ste u tom sektoru.To ste i dokazali na najvećoj svjetskoj traktorijadi ikada legendarne 1995. godine.:lol:

kacamak
29.06.2011., 21:32
Danas sigurno više od vas.U Bjelovaru je tvornica.Ma neću se tu puno hvaliti.Jači ste u tom sektoru.To ste i dokazali na najvećoj svjetskoj traktorijadi ikada legendarne 1995. godine.:lol:

priznajem jaci ste u traktorima, cestitam hajduce:s

Modern Gent
29.06.2011., 21:33
Većinu ljudi ako nešto smeta jest ta vječna kuknjava i traženje svakojakih (manjinskih) prava, dok je sasvim druga priča u njihovoj "matičnoj" državi.

Jedini narod koji je usta protiv države u kojoj živi, palija, mučija, silova, kla i ubija na xy drugih načina, etnički čistija pripadnike jednog naroda u njegovoj nacionalnoj državi, klea se svim silama da "nikad pod šahovnicu" i "nikad nećemo da priznamo ustašku državu". Odjednom omililia i šahovnica na putovnici i ustaška kuna u džepu, vraćaju se i još prodaju pravdu s pričama o "proterivanju", "novom genocidu nad Srbima" i sličnim sranjima.

Mislin da je bilo kome na svitu dovoljno samo to ispričati i znat će sve što triba o njima...

kacamak
29.06.2011., 21:35
Jedini narod koji je usta protiv države u kojoj živi, palija, mučija, silova, kla i ubija na xy drugih načina, etnički čistija pripadnike jednog naroda u njegovoj nacionalnoj državi, klea se svim silama da "nikad pod šahovnicu" i "nikad nećemo da priznamo ustašku državu". Odjednom omililia i šahovnica na putovnici i ustaška kuna u džepu, vraćaju se i još prodaju pravdu s pričama o "proterivanju", "novom genocidu nad Srbima" i sličnim sranjima.

Mislin da je bilo kome na svitu dovoljno samo to ispričati i znat će sve što triba o njima...

u kom si fazonu genti, pa 99% ljudi na svetu nezna ni gde se nalaze srbija i hrvatska, a kamoli jos neke stavri vezane za njih:D ti si bas neki veliki megaloman i mitoman:lol:

Modern Gent
29.06.2011., 21:36
u kom si fazonu genti, pa 99% ljudi na svetu nezna ni gde se nalaze srbija i hrvatska, a kamoli jos neke stavri vezane za njih:D ti si bas neki veliki megaloman i mitoman:lol:
Jebeš mi sve, al ti si neka legenda. Jedini čovik na topicu koji se sam sebi smije.

PFC
29.06.2011., 21:41

i 9 Hrvata...:D

.

Modern Gent
29.06.2011., 22:10
Osobno mi je samo ža ako sam na bilo koji način uvridija Lookeya i takvu ekipu iz Srbije koji se bave demografijom i skupa s hrvatskim kolegama održavaju ovaj topic i edukativnim i zanimljivim. Takvi dobronamjerni ljudi koji pišu normalno su uvik dragi forumaši neovisno što se oko mnogo čega vezanog uz politiku vjerojatno ne bi složili. Ali ljudi pišu o demografskim temama dobronamjerno sa željom da se i mi i oni izvučemo iz gliba, pišu i na taj način osvješćuju ljude s obe strane granice i upućuju na ozbiljan problem naših društava.

Ovi koji te podatke samo politiziraju i koriste ih za svoje velikosrpske ili velikobošnjačke priče s visine, koji vamo dolaze prodavati pamet i svetosavsko-muhamedovska muda pod bubrige ti redovito uništavaju ove topice. Molija bi moderaturu da pripazi malo na te stvari, a ja osobno ću se isto manje uplitati u rasprave koje su offtopic.

Sorry dudu, frane, Collins, Lookey, maki, markosplit i ostali što sam vam malo ujeba temu :zubo:

Cuka
29.06.2011., 22:19
Moderatura pazi koliko stigne.

Dakle pobrisano je cca 70+ postova i podjeljeno desetak kartona i nekoliko banova na 3 i 7 dana i sad ako može o demografiji pišite.

Neprilične postove prijavite i netko će od nas navratita a vi se suzdržite od komentiranja takvih postova.

Hvala.

Michael Collins
29.06.2011., 22:49

.

Obična raja da,ali vlast u Hrvatskoj svim silama po mom mišljenju želi napuhati broj Srba.

Meni je totalno svejedno koliko ćer biti Srba,Hrvata i koga god, ja samo želim da SE TOČNO ZNA KOLIKO IMA STANOVNIKA, a ne da piše Vukovar 30.000,a grad,mrtav,prazan...

frane2110
29.06.2011., 23:00
Obična raja da,ali vlast u Hrvatskoj svim silama po mom mišljenju želi napuhati broj Srba.

Meni je totalno svejedno koliko ćer biti Srba,Hrvata i koga god, ja samo želim da SE TOČNO ZNA KOLIKO IMA STANOVNIKA, a ne da piše Vukovar 30.000,a grad,mrtav,prazan...

pa sad znamo ,nije 30.000 .

Vukovar :ukupno popisane osobe :28.033
ukupan broj stanovnika :26.716

Michael Collins
29.06.2011., 23:07
pa sad znamo ,nije 30.000 .

Vukovar :ukupno popisane osobe :28.033
ukupan broj stanovnika :26.716

Bolna brojka, jako bolna, ali više volim bolnu istinu,nego bajke :flop:

26/48=54% predratnog broja stanovnika, svaki drugi više nije tu,bilo u bijelom svijetu,ili na onom svijetu :(

bomac
29.06.2011., 23:08
Došli su moderatori. Nikad nije kasno. :mig:
Možda će se ova tema i spasiti i vratiti na ono što je bila.

Evo dočekali smo rezultate. Vlast tvrdi da broj stanovnika u stvari nije pao, jer je promijenjena metodologija popisivanja.
Znam da je metodologija promijenjena, ali mislim da se ponovno narodu prodaju "muda pod bubrege" od strane dežurnih apologeta.
Naime, gola je činjenica da se u RH godišnje rodi 10 000 ljudi manje no što ih umre.

Modern Gent
29.06.2011., 23:17

Evo dočekali smo rezultate. Vlast tvrdi da broj stanovnika u stvari nije pao, jer je promijenjena metodologija popisivanja.
Znam da je metodologija promijenjena, ali mislim da se ponovno narodu prodaju "muda pod bubrege" od strane dežurnih apologeta.
Naime, gola je činjenica da se u RH godišnje rodi 10 000 ljudi manje no što ih umre.
Nije ovo što oni govore prodaja muda pod bubrige samo što je ključna stvar da nam stanovništvo nepovratno stari. OK, sad nismo izgubili skoro ništa stanovništva, ali hoćemo. To je, po meni, ono što je trenutno najbitnije za istaknuti jer će naša demografska provalija tek uslijediti...

pandur!
29.06.2011., 23:21

Rekli su da je pao za 90.000. Ne gledajući doseljavanja između 2001.-2011.

bomac
29.06.2011., 23:25
Nije ovo što oni govore prodaja muda pod bubrige samo što je ključna stvar da nam stanovništvo nepovratno stari. OK, sad nismo izgubili skoro ništa stanovništva, ali hoćemo. To je, po meni, ono što je trenutno najbitnije za istaknuti jer će naša demografska provalija tek uslijediti...

Slažem se. Ukoliko će fertilitet ostati 1,5, kada krenu rađati generacije rođene nakon 90-te, a pogotovo nakon 2000-te, bit će vrtoglavi pad sličan Bugarskoj.

Samo se ja bojim da o tome naši lideri ne vode računa.
Poseban problem su lokalne uprave koje su također pasivne, a tu leže velike rezerve.

No, kod nas je bitno da se krade. Sumnjam da je Sanadera tištila demografska situacija dok je trpao pare u tajne sefove...

Michael Collins
29.06.2011., 23:30
Meni nije krivo što sela izumiru,to je prirodni put i većina Zapadnih zemalja danas i nema seosko stanovništvo,osi par postotaka koji jako dobro žive od poljoprivrede.

Meni je krivo što nemamo gradove, ni od 30.000 bez okolnih naselja,a kamoli 50.000 ili 100.000 što su u većini zemalja tek gradići.

A svi naši gradovi gube stanovništvo

pandur!
29.06.2011., 23:34
Samo se ja bojim da o tome naši lideri ne vode računa.
Naravno da ne vode. Uobražena fukarska elita koja se ne može dogovoriti niti oko zajedničkog slavlja povodom Dana državnosti. Ova prokleta kurvetina se danas čak i uvrijedila jer Vlada nije dobila prva te podatke. Ta ista prokleta kurvetina se još usudila onako arogantno israt na usta kako je Vlada platila popis, moš' mislit kurvetino prokleta, nije Vlada nego porezni obveznici ove banana republike.

Arogantan i nesposoban šljam koji nije u stanju razviti strategiju u korist svojeg naroda i države dugoročno i bez obzira na stranačku pripadnost budućih vlasti, odnosno neovisno o aktualnoj vlasti... :flop:

ozapa
30.06.2011., 06:50
Meni su neki podaci o gradu Zadru za ne povjerovati: mjesta na otocima Mali Iž, Rava, Premuda čak i Zapuntel imaju rast broja stanovnika a Petrčane koje su skoro u gradu - pad.

divizija
30.06.2011., 09:23

samo ako se unazad godinu dana na tjednoj bazi pojavljuju u tom mjestu.
pa i moja mama je popisala moje sestre, iako nisu bile doma.
kao što ti kaže propis, za to mora imat osobnu iskaznicu, dakle prebivalište u RH, a to ti je ono što 3000 srba svake godine odjavi i prijavi u srbiji.

iprodano
30.06.2011., 09:23
Čitajući zadnjih par stranica vidim da neki neutemeljeno govore o povećanju srba u RH a da podaci o nacionalnoj strukturi nisu ni izašli. Šteta što ćemo morati na to čekati godinu dana.
Obzirom na katastrofalan mortalitet u hrvatskoj te iseljavanje u Srbiju u zadnjih 10 godina od prošlog popisa te pregledom srpskih općina u istočnoj Slavoniji te uzimajući u obzir asimilaciju u gradovima pretpostavka je da ih ima oko 150.000 u najboljem slučaju.
Pozdrav.

divizija
30.06.2011., 09:34
većinski srpske općine u hr imaju pad od 10%, kako sam rekao, u usporedbi s 3% cijele države (uz napomenu o različitoj metodologiji, što samo znači da ih ni 2001. nije bilo 200 000).
ne znam zašto bismo očelivali da u većinski hrvatskim općinama srbi imaju išta manji pad?

iprodano
30.06.2011., 09:39
većinski srpske općine u hr imaju pad od 10%, kako sam rekao, u usporedbi s 3% cijele države (uz napomenu o različitoj metodologiji, što samo znači da ih ni 2001. nije bilo 200 000).
ne znam zašto bismo očelivali da u većinski hrvatskim općinama srbi imaju išta manji pad?
Apsolutno točno.

maki83
30.06.2011., 10:42
općine u kojima su Srbi 2001g. činili apsolutnu-relativnu većinu, ukupan broj stanovnika:

2001g.,55282

2011g.,51564

eto...kasnije stavim općine u kojima su srbi 2001g. činili 25-50% stanovništva

maki83
30.06.2011., 10:44

zato jer je u većinski hrvatskim općinama bio najslabiji povratak,bojali su se lokalnih Hrvata(s razlogom naravno):mig:

demon
30.06.2011., 11:07
ako nisi znao nas imt, fabrika traktora iz beograda , je bila 80 - tih godina proslog veka najveci izvoznik traktora na svetu u africi, aziji i pola evrope:o

Legendarni Fergusoni, obilježje ratova na području bivše Juge... a ujedno i obilježje poljoprivednog buma krajem 70-ih i u osamdesetima... :D

Michael Collins
30.06.2011., 11:11
Legendarni Fergusoni, obilježje ratova na području bivše Juge... a ujedno i obilježje poljoprivednog buma krajem 70-ih i u osamdesetima... :D

Hrvati baš i nisu imali sreći ponijeti traktore kada bi bili protjerani iz svojih sela,a i nije tema...

ONTOPIC
Zanimaju me sama naselja Srb,Dvor,Donji Lapac, Kistanje i Obrovac, jel raslo stanovništvo ili padalo

demon
30.06.2011., 11:11
Meni su neki podaci o gradu Zadru za ne povjerovati: mjesta na otocima Mali Iž, Rava, Premuda čak i Zapuntel imaju rast broja stanovnika a Petrčane koje su skoro u gradu - pad.

Držva plaća svojim namještenicima put od mjesta di žive do mjesta di rade, s tim da postoji neki maksimum. Isto tako, ako živiš na otoku onda plaćaš jeftinije kartu za doma... :mig:

frane2110
30.06.2011., 11:55
Hrvati baš i nisu imali sreći ponijeti traktore kada bi bili protjerani iz svojih sela,a i nije tema...

ONTOPIC
Zanimaju me sama naselja Srb,Dvor,Donji Lapac, Kistanje i Obrovac, jel raslo stanovništvo ili padalo
2001 2011
Gračac 3.923 5.033
Naselja
Begluci 51 71 (+20)
Brotnja 34 45 (+9)
Bruvno 55 89(+34)
Cerovac 5 3 (-2)
Dabašnica 0 3 (+12)
Donja Suvaja 48 52 (+4)
Drenovac Osredački 12 12 (0)
Duboki Dol 0 0 (0)
Dugopolje 8 13(+5)
Glogovo 20 11 (-9)
Gornja Suvaja 20 33 (+13)
Grab 61 72 (+11)
Gračac 2.689 3.409 (+720)
Gubavčevo Polje 15 2 (-13)
Kaldrma 23 30 (+7)
Kijani 16 48 (+32)
Kom 12 35 (+23)
Kunovac Kupirovački 35 40 (+5)
Kupirovo 16 40 (+24)
Mazin 55 49 (-6)
Nadvrelo 4 1 (-3)
Neteka 57 86 (+29)
Omsica 10 16 (+6)
Osredci 38 43(+5)
Otrić 6 16 (+10)
Palanka 29 19 (-10)
Pribudić 4 4 (0)
Prljevo 3 11 (+8)
Rastičevo 4 4 (0)
Rudopolje Bruvanjsko 31 30 (-1)
Srb 334 450 (+116)
Tiškovac Lički 31 14 (-17)
Tomingaj 21 19 (-2)
Velika Popina 53 60 (+7)
Vučipolje 0 1 (+1)
Zaklopac 15 25 (+10)
Zrmanja 26 27 (+1)
Zrmanja Vrelo 44 32 (-12)

ako ne racunamo naselja Gracac i Srb kao opcinska sredista ,rast broja stanovnika u toj opcini je +329 , a na nivou opcine +1.110
...dakle sa sigurnoscu ima najmanje + 300 Srba u okolnim selima .
za samo naselje/grad Gracac ,ostaje upitno tko je imao najveci rast ,ili povratak Srba ili Bosanski Hrvati .

ozapa
30.06.2011., 11:57
Držva plaća svojim namještenicima put od mjesta di žive do mjesta di rade, s tim da postoji neki maksimum. Isto tako, ako živiš na otoku onda plaćaš jeftinije kartu za doma... :mig:

nema to veze. Država to plaća na osnovu prijave boravišta u MUPu a ne na osnovu popisa. Na kraju krajeva to je plaćala i 2001.

maki83
30.06.2011., 11:58
2001 2011
Gračac 3.923 5.033
Naselja
Begluci 51 71 (+20)
Brotnja 34 45 (+9)
Bruvno 55 89(+34)
Cerovac 5 3 (-2)
Dabašnica 0 3 (+12)
Donja Suvaja 48 52 (+4)
Drenovac Osredački 12 12 (0)
Duboki Dol 0 0 (0)
Dugopolje 8 13(+5)
Glogovo 20 11 (-9)
Gornja Suvaja 20 33 (+13)
Grab 61 72 (+11)
Gračac 2.689 3.409 (+720)
Gubavčevo Polje 15 2 (-13)
Kaldrma 23 30 (+7)
Kijani 16 48 (+32)
Kom 12 35 (+23)
Kunovac Kupirovački 35 40 (+5)
Kupirovo 16 40 (+24)
Mazin 55 49 (-6)
Nadvrelo 4 1 (-3)
Neteka 57 86 (+29)
Omsica 10 16 (+6)
Osredci 38 43(+5)
Otrić 6 16 (+10)
Palanka 29 19 (-10)
Pribudić 4 4 (0)
Prljevo 3 11 (+8)
Rastičevo 4 4 (0)
Rudopolje Bruvanjsko 31 30 (-1)
Srb 334 450 (+116)
Tiškovac Lički 31 14 (-17)
Tomingaj 21 19 (-2)
Velika Popina 53 60 (+7)
Vučipolje 0 1 (+1)
Zaklopac 15 25 (+10)
Zrmanja 26 27 (+1)
Zrmanja Vrelo 44 32 (-12)

ako ne racunamo naselja Gracac i Srb kao opcinska sredista ,rast broja stanovnika u toj opcini je +329 , a na nivou opcine +1.110

mogao si zacrnit mjesta sa hrvatskom većinom 2001g...

osim gračaca i srba 2021g. neće postojati niti jedno naselje u ovoj općini,a Hrvati će biti 3/4 većina

demon
30.06.2011., 12:45
nema to veze. Država to plaća na osnovu prijave boravišta u MUPu a ne na osnovu popisa. Na kraju krajeva to je plaćala i 2001.

U strahu su velike oči. Iznenadija bi se... :mig:

frane2110
30.06.2011., 16:48
mogao si zacrnit mjesta sa hrvatskom većinom 2001g...

osim gračaca i srba 2021g. neće postojati niti jedno naselje u ovoj općini,a Hrvati će biti 3/4 većina

osim Gracaca , ne vidim koje bi selo moglo biti vecinsko Hrvatsko :ne zna:
ali nikad se ne zna , npr selo Mazin 1991 =350 Srba , 0 Hrvata
2001 = 55 Srba, 0 Hrvata
2011 = ukupno ima 49 stanovnika ,a vjerojatno i najmanje petero Hrvata
evo jedna obitelj dosla iz Zagorja s troje djece u tu Licku vukojebinu
http://www.zadarskilist.hr/clanci/21052009/s-vjetroelektranama-dolazi-zaposljavanje

sto se tice samog Gracaca i Srba, u filijalnoj župi Srb zivi 18 katolickih obitelji s 85 clanova , uglavnom prognanika iz Bosne. Nema crkve ni kapele, sv. misa se služi u jednoj društvenoj prostoriji.
Gracac broji 610 katoličkih obitelji, 2250 vjernika
http://www.wix.com/gracac/gracaconline/gracaconline1#!__gracaconline1/gallery
2011
naselje Gracac, ukupno :3.409 st , Hrvati 2.250(66%) , Srbi 1.159(34%)
Srb, ukupno =450 , Hrvati 85 (19%) , Srbi 365 (81%)
sastav opcine je mozda pola/pola

Michael Collins
30.06.2011., 19:54
osim Gracaca , ne vidim koje bi selo moglo biti vecinsko Hrvatsko :ne zna:

Ja sam isto mislio da su bosanski Hrvati doseljavani samo u općinska središta,ali npr. i u selima oko Knina čine većinu

BNC
30.06.2011., 23:45
Jedva čekam rezultate na osnovi nacionalnosti i religije. Pustite neka si dotad srbi hrabre da ih je ostalo isto ili čak više nego 2001., a kad dođu pravi rezultati bit će im to pravi hladni tuš :)

btw. očekujem (i nadam) max. 150 000 srba

divizija
01.07.2011., 09:52
zapravo ta brojka više ni nije bitna. važno je da srbi imaju minus u većinski srpskim općinama. a imaju ga, i to usprkos procesu povratka unazad 10 godina.
sad, kad je taj proces gotov, ta će depopulacija biti sve izraženija. stoga opasnost od stvaranja neki srpskih regija, sao, srao, ovo-ono više ne postoji.
što se tiće većinski hrvatskih sredna, tu je broj srba tako nebitan, on isu tu uvijek manjina, mogu samo da se integriraju i postupno asimiliraju. od njih tu opasnosti nema. mogu čak da nam popune demografsku prazninu u buduće.

Auge
01.07.2011., 10:01
Kretanje broja stanovnika u Virovitičko-podravskoj županiji u razdoblju 2001.-2011.:

Županija -> Broj st. 1991. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

VPŽ -> 93 389 / 87 125 = -6264 (93,29%)

Grad -> Broj st. 1991. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

Orahovica -> 5 792 / 5 289 = -503 (91,32%)

Slatina -> 14 819 / 13 609 = -1210 (88,19%)

Virovitica -> 22 618 / 21 327 = -1291 (94,29%)

Općina -> Broj st. 1991. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

Crnac -> 1 772 / 1 467 = -305 (82,79%)

Čačinci -> 3 308 / 2 775 = -533 (83,89%)

Čađavica -> 2 394 / 1 997 = -397 (83,42%)

Gradina -> 4 485 / 3 825 = -660 (85,28%)

Lukač -> 4 276 / 3 646 = -630 (85,27%)

Mikleuš -> 1 701 / 1 419 = -282 (83,42%)

Nova Bukovica -> 2 096 / 1 776 = -320 (84,73%)

Pitomača -> 10 465 / 10 049 = -416 (96,02%)

Sopje -> 2 750 / 2 313 = -437 (84,11%)

Suhopolje -> 7 524 / 6 646 = -878 (88,33%)

Špišić Bukovica -> 4 733 / 4 222 = -511 (89,20%)

Voćin -> 2 421/ 2 341 = -80 (96,70%)

Zdenci -> 2 235 / 1 885 = -350 (84,34%)

Poredak Gradova/Općina prema postotku st. 2011. u odnosu na 2001.:

Grad/Općina Broj st. 1991. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Voćin 2 421 / 2 341 (96,70%)

Pitomača 10 465 / 10 049 (96,02%)

Virovitica 22 618 / 21 327 (94,29%)

Orahovica 5 792 / 5 289 (91,32%)

Špišić Bukovica 4 733 / 4 222 (89,20%)

Suhopolje 7 524 / 6 646 (88,33%)

Slatina 14 819 / 13 609 (88,19%)

Gradina 4 485 / 3 825 (85,28%)

Lukač 4 276 / 3 646 (85,27%)

Nova Bukovica 2 096 / 1 776 (84,73%)

Zdenci 2 235 / 1 885 (84,34%)

Sopje 2 750 / 2 313 (84,11%)

Čačinci 3 308 / 2 775 (83,89%)

Čađavica 2 394 / 1 997 (83,42%)

Mikleuš 1 701 / 1 419 (83,42%)

Crnac 1 772 / 1 467 (82,79%)

Letničani na području općine Voćin imaju super natalitet. :top:

Modern Gent
01.07.2011., 10:26
zapravo ta brojka više ni nije bitna. važno je da srbi imaju minus u većinski srpskim općinama. a imaju ga, i to usprkos procesu povratka unazad 10 godina.
Ma ne bi ja to tako gleda. Mislin, da se razumimo, ne volim ih ni ja, ali mene puno više nervira politika ove države prema Srbima, pa i nekim drugim manjincima, koji ju cicaju ka kravu muzaru, nego njihov konkretan broj.

sad, kad je taj proces gotov, ta će depopulacija biti sve izraženija. stoga opasnost od stvaranja neki srpskih regija, sao, srao, ovo-ono više ne postoji.
što se tiće većinski hrvatskih sredna, tu je broj srba tako nebitan, on isu tu uvijek manjina, mogu samo da se integriraju i postupno asimiliraju. od njih tu opasnosti nema. mogu čak da nam popune demografsku prazninu u buduće.
Nije nikad ni postojala. Srbi su u Hrvatskoj svoje odsrbovali zaključno s mirnom reintegracijom Slavonije i Baranje i sve ostalo što dobiju je produkt HRVATSKE jadne i bijedne politike, ne njihove snage ili stanja na terenu. A naša politika more biti jadna i bijedna i ako je Srba samo 4 - Pupovac, Stanimirović, Gajica i Uzelac :mig: Sve te beneficije Srbima produkt su isključivo HDZ-ova i SDSS-ova koalicijskog dogovora dok je ova država taoc istog...

dudu
01.07.2011., 10:29
bit će tako i ubuduće jer su jezičac na vagi, ali nadam se da će se i naši Herceg-Bosanci malo promjenit, pa za promjenu umjesto poklanjat mandate HDZ-u, sastavit vlastitu listu, ubacit tri svoja zastupnika u Sabor, pa da malo za bitnije stvare krenu dolazit novci, a ne za Srbe i njihove proslave.

Goranče
01.07.2011., 19:28
koliko vidim broj Srba je u opštinama gde su bili većina pao za 7%, štoznači oko 15 hiljada, ako se to prenese na celu srpsku populaciju. Međutim, verovati je da je pad veći u sredinama gde su Srbi brojni, ali nisu većina, što bi upućivalo da je pad drastičniji (naime, samo 1/4 Srba živi u opštinama gde su većina). E sad, da li je Srba max 185 ili realno znatno manje, voleo bih da neko ko je bolje upućen izračuna, naravno grubo, na osnovu recimo procene kretanja broja stanovnika u opštinama gde su Srbi preko 10%, a mislim da i to nije neki pretežak posao za nekog ko se bavi demografijom u Hrvatskoj.

Auge
01.07.2011., 19:44
Kretanje broja stanovnika u Virovitičko-podravskoj županiji u razdoblju 2001.-2011.:

Županija -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

VPŽ -> 93 389 / 87 125 = -6264 (93,29%)

Grad -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

Orahovica -> 5 792 / 5 289 = -503 (91,32%)

Slatina -> 14 819 / 13 609 = -1210 (88,19%)

Virovitica -> 22 618 / 21 327 = -1291 (94,29%)

Općina -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. = Manjak (%=2011./2001.)

Crnac -> 1 772 / 1 467 = -305 (82,79%)

Čačinci -> 3 308 / 2 775 = -533 (83,89%)

Čađavica -> 2 394 / 1 997 = -397 (83,42%)

Gradina -> 4 485 / 3 825 = -660 (85,28%)

Lukač -> 4 276 / 3 646 = -630 (85,27%)

Mikleuš -> 1 701 / 1 419 = -282 (83,42%)

Nova Bukovica -> 2 096 / 1 776 = -320 (84,73%)

Pitomača -> 10 465 / 10 049 = -416 (96,02%)

Sopje -> 2 750 / 2 313 = -437 (84,11%)

Suhopolje -> 7 524 / 6 646 = -878 (88,33%)

Špišić Bukovica -> 4 733 / 4 222 = -511 (89,20%)

Voćin -> 2 421/ 2 341 = -80 (96,70%)

Zdenci -> 2 235 / 1 885 = -350 (84,34%)

Grad/Općina Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Voćin 2 421 / 2 341 (96,70%)

Pitomača 10 465 / 10 049 (96,02%)

Virovitica 22 618 / 21 327 (94,29%)

Orahovica 5 792 / 5 289 (91,32%)

Špišić Bukovica 4 733 / 4 222 (89,20%)

Suhopolje 7 524 / 6 646 (88,33%)

Slatina 14 819 / 13 609 (88,19%)

Gradina 4 485 / 3 825 (85,28%)

Lukač 4 276 / 3 646 (85,27%)

Nova Bukovica 2 096 / 1 776 (84,73%)

Zdenci 2 235 / 1 885 (84,34%)

Sopje 2 750 / 2 313 (84,11%)

Čačinci 3 308 / 2 775 (83,89%)

Čađavica 2 394 / 1 997 (83,42%)

Mikleuš 1 701 / 1 419 (83,42%)

Crnac 1 772 / 1 467 (82,79%)

Letničani na području općine Voćin imaju super natalitet. :top:

Ispravio sam tipfelere iz podnaslova, lijeva kolona nisu podatci iz 1991. kako je pogrešno bilo napisano u podnaslovima, već kao što naslovi kažu po popisu 2001.g.

@moderator(i): Ako možete moj prethodni post (postan u 11:01h) na ovoj temi izbrisati, a ovaj ostaviti bio bih zahvalan.

frane2110
01.07.2011., 19:59
naselje Otok (opcina Vinkovci) 2001:ukupan broj stanovnika =5.858 stanovnika
2011 ukupan broj stanovnika=4.720
? :eek: -1.138 stanovnika

jel se radi o promjena metodologije(ali na tablicama jasno pise "ukupan broj stanovnika") ili je ovo naselje zaista izgubilo preko 1000 stanovnika ??

ova Vukovarska je dozivjela pravi kaos !

frane2110
01.07.2011., 20:47
koliko vidim broj Srba je u opštinama gde su bili većina pao za 7%, štoznači oko 15 hiljada, ako se to prenese na celu srpsku populaciju. Međutim, verovati je da je pad veći u sredinama gde su Srbi brojni, ali nisu većina, što bi upućivalo da je pad drastičniji (naime, samo 1/4 Srba živi u opštinama gde su većina). E sad, da li je Srba max 185 ili realno znatno manje, voleo bih da neko ko je bolje upućen izračuna, naravno grubo, na osnovu recimo procene kretanja broja stanovnika u opštinama gde su Srbi preko 10%, a mislim da i to nije neki pretežak posao za nekog ko se bavi demografijom u Hrvatskoj.

usporedio sam etnicka srpska sela sa popisa iz 2001 po Lici,sjevernoj dalmaciji i na Kordunu sa ovogodisnjim popisom ,i razlike nisu neke .neka sela biljeze rast dok druga pad ,tako da ce vjerojatno ukupan broj Srba otprilike biti isto kao i 2001.
treba vidjeti glavne gradove i opcinska sredista .

Michael Collins
01.07.2011., 21:04

jel se radi o promjena metodologije(ali na tablicama jasno pise "ukupan broj stanovnika") ili je ovo naselje zaista izgubilo preko 1000 stanovnika ??

A što očekuješ?
Poljoprivrede nema, industrije još manje.
Državne službe,par sretnika s rođacima na vlasti i to je to.

Ali opet, ne vjerujem ni da je bilo više 2001., samo očito svaki 5. radi vani ili drugdje u Hrvatskoj

Goranče
01.07.2011., 21:34
usporedio sam etnicka srpska sela sa popisa iz 2001 po Lici,sjevernoj dalmaciji i na Kordunu sa ovogodisnjim popisom ,i razlike nisu neke .neka sela biljeze rast dok druga pad ,tako da ce vjerojatno ukupan broj Srba otprilike biti isto kao i 2001.

a šta se može očekivati za gradove i centre opština, da li ova nova metodologija može uticati na broj Srba bitnije. Koliko je tvoja procena?

Bagatur
01.07.2011., 22:20
iznenadio me ovaj minus od 150,000 stanovnika za HR
znaci i Hrvatska ulazi u grupu sa ove zemje kao Srbija,Rumunija,Magarska,Ukrajina...

frane2110
01.07.2011., 22:50
kaze Kninski vijećnik Đuro Rusić, koji stalno živi u mjestu Plavno, koje po službenim podacima iz popisa 2011. broji 260 stanovnika:

- Ti podaci su fiktivni, ljudi koji su popisani ne žive ovdje. Evo vam primjer moga Plavna. Trenutačno nas je u selu točno 98.

A prema popisu iz 2001. godine bilo nas je 324. Dakle, 200 nas je pomrlo ili otišlo u samo deset godina. Situacija u ruralnim dijelovima je katastrofalna. Mogu reći da se broj stanovnika u selima Bukovice sveo na trećinu - rekao nam je Rusić.

http://slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/142176/Default.aspx

plus.nesto
01.07.2011., 23:14
kaze Kninski vijećnik Đuro Rusić, koji stalno živi u mjestu Plavno, koje po službenim podacima iz popisa 2011. broji 260 stanovnika:

- Ti podaci su fiktivni, ljudi koji su popisani ne žive ovdje. Evo vam primjer moga Plavna. Trenutačno nas je u selu točno 98.

A prema popisu iz 2001. godine bilo nas je 324. Dakle, 200 nas je pomrlo ili otišlo u samo deset godina. Situacija u ruralnim dijelovima je katastrofalna. Mogu reći da se broj stanovnika u selima Bukovice sveo na trećinu - rekao nam je Rusić.

http://slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/142176/Default.aspx
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE
Ocito se zbog MZ i koalicijskih partnera ne smiju ni ovi frizirani podaci (jos bar godinu dana) objaviti.Sto bi tek bilo da se objavi pravo stanje na terenu? :confused:

Rezultat rata 1991-95 je minimiziranje broja srba u RH,na razinu koja je manje-vise nebitna za bilo sto kljucno u drzavi.Iako imaju preko zastupnika u saboru jos uvijek velik utjecaj.
Isto tako,u BIH, bosanski (ali ne i hercegovacki) hrvati sveli su se na par enklava u srednjoj bosni,i par dzepova u posavini.Prakticki su izgubili svoj konstitutivni utjecaj.

Kormilar
02.07.2011., 06:36
Dudu, Frane, Marko... :mig:

Popis je gotov. Koliki je fertilitet? Mozete li dati procjene za TFR po regijama? Recimo, Zagreb, Slavonija, Dalmacija, Lika, Zagreb, Istra i Rijeka, Sredisnja Hrvatska. Hvala. :top:

iprodano
02.07.2011., 08:31

Stvar je u tome da su iz ukupnog broja stanovnika izbačeni svi koji su u inozemstvu i ne dolaze na tjednoj bazi kući (takvih skoro da i nema koji dolaze svaki tjedan). Kada pogledeš stvarno prisutno stanovništvo 2001. godine dolazimo do brojke 4.936 stanovnika a 2011. godine 4.720.

Znači da je u pravu Michael Collins kada kaže da većina od 24.000 stanovnika kojih je manje na popisu zapravo nisu ni bili tu 2001.

Dati ću još jedan podatak koji je stavarno zanimljiv a to je da je 2001. godine u Vukovarskoj županiji stvarno bilo samo 166.783 stanovnika.

Pozdrav.

frane2110
02.07.2011., 08:54
Stvar je u tome da su iz ukupnog broja stanovnika izbačeni svi koji su u inozemstvu i ne dolaze na tjednoj bazi kući (takvih skoro da i nema koji dolaze svaki tjedan). Kada pogledeš stvarno prisutno stanovništvo 2001. godine dolazimo do brojke 4.936 stanovnika a 2011. godine 4.720.

Znači da je u pravu Michael Collins kada kaže da većina od 24.000 stanovnika kojih je manje na popisu zapravo nisu ni bili tu 2001.

Dati ću još jedan podatak koji je stavarno zanimljiv a to je da je 2001. godine u Vukovarskoj županiji stvarno bilo samo 166.783 stanovnika.

Pozdrav.
ma daj, po tom je onda Hrvatska 2001 imala svega 4.020.025 stanovnika .
sto znaci da je broj stanovnika porastao od 2001 :ne zna:
pod neprisutni za vrijeme popisa 2001 ne mora znaciti da su oni bili u inozemstvo .

Auge
02.07.2011., 10:08
Kretanje broja stanovnika u Međimurskoj županiji u razdoblju 2001.-2011.:

Županija -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (%=2011./2001.)

Međimurska -> 118 426 / 114 414 (96,61%)

Grad -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (%=2011./2001.)

Čakovec* -> (27 726) / 27 227 (98,20%)

Mursko Središće -> 6 548 / 6 334 (96,73%)

Prelog -> 7 871 / 7 840 (99,61%)

Općina -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (%=2011./2001.)

Belica -> 3 509 / 3 179 (90,60%)

Dekanovec -> 832 / 854 (102,64%)

Domašinec -> 2 459 / 2 264 (92,07%)

Donja Dubrava -> 2 274 / 1 932 (84,96%)

Donji Kraljevec -> 4 931 / 4 671 (94,73%)

Donji Vidovec -> 1 595 / 1 403 (87,96%)

Goričan -> 3 148 / 2 851 (90,57%)

Gornji Mihaljevec -> 2 046 / 1 917 (93,70%)

Kotoriba -> 3 333 / 3 232 (96,97%)

Mala Subotica -> 5 676 / 5 463 (96,25%)

Nedelišće -> 11 544 / 12 028 (104,19%)

Orehovica -> 2 769 / 2 723 (98,34%)

Podturen -> 4 392 / 3 937 (89,64%)

Pribislavec** -> (2 929) / 3 130 (106,86%)

Selnica -> 3 442 / 2 992 (86,93%)

Strahoninec -> 2 728 / 2 696 (98,83%)

Sveta Marija -> 2 433 / 2 337 (96,05%)

Sveti Juraj na Bregu -> 5 279 / 5 112 (96,84%)

Sveti Martin na Muri -> 2 958 / 2 629 (88,88%)

Šenkovec -> 2 770 / 2 898 (104,62%)

Štrigova -> 3 221 / 2 769 (85,97%)

Vratišinec -> 2 213 / 1 996 (90,19%)

* Grad Čakovec je prema popisu 2001.g. imao 30 455 stanovnika, budući da je uključivao i naselje Pribislavec, koje je u međuvremenu izdvojeno u samostalnu općinu

** Općina Pribislavec je 2001.g. bila u sastavu Grada Čakovca, u međuvremenu je izdvojena u samostalnu općinu, koju čini jedno naselje: Pribislavec koje je 2001.g. imalo 2 929 stanovnika

Kotoriba -> 3 333 / 3 232 (96,97%)

Mursko Središće -> 6 548 / 6 334 (96,73%)

Strahoninec -> 2 728 / 2 696 (98,83%)

Sveti Juraj na Bregu -> 5 279 / 5 112 (96,84%)

Mala Subotica -> 5 676 / 5 463 (96,25%)

Sveta Marija -> 2 433 / 2 337 (96,05%)

Donji Kraljevec -> 4 931 / 4 671 (94,73%)

Gornji Mihaljevec -> 2 046 / 1 917 (93,70%)

Domašinec -> 2 459 / 2 264 (92,07%)

Belica -> 3 509 / 3 179 (90,60%)

Goričan -> 3 148 / 2 851 (90,57%)

Vratišinec -> 2 213 / 1 996 (90,19%)

Podturen -> 4 392 / 3 937 (89,64%)

Sveti Martin na Muri -> 2 958 / 2 629 (88,88%)

Donji Vidovec -> 1 595 / 1 403 (87,96%)

Selnica -> 3 442 / 2 992 (86,93%)

Štrigova -> 3 221 / 2 769 (85,97%)

Donja Dubrava -> 2 274 / 1 932 (84,96%)

* Grad Čakovec je prema popisu 2001.g. imao 30 455 stanovnika, budući da je uključivao i naselje Pribislavec, koje je u međuvremenu izdvojeno u samostalnu općinu

** Općina Pribislavec je 2001.g. bila u sastavu Grada Čakovca, u međuvremenu je izdvojena u samostalnu općinu, koju čini jedno naselje: Pribislavec koje je 2001.g. imalo 2 929 stanovnika

divizija
02.07.2011., 11:42

u tim krajevima je povratak nešto amortizirao prirodni pad i emigraciju.
u ostalima nije. dakle pad je siguran. k tomu je i metodologija oštrija.

iprodano
02.07.2011., 12:38
ma daj, po tom je onda Hrvatska 2001 imala svega 4.020.025 stanovnika .
sto znaci da je broj stanovnika porastao od 2001 :ne zna:
pod neprisutni za vrijeme popisa 2001 ne mora znaciti da su oni bili u inozemstvo .

Čuj, to su službeni podaci s popisa iz 2001. godine.

Kormilar
02.07.2011., 14:26
Kretanje broja stanovnika u Međimurskoj županiji u razdoblju 2001.-2011.:

Ajmo analizirati ovo: sto se dogadja i koji su faktori koji utjecu na porast stanovnistva u ovim naseljima od 2001 do 2011:

- Pribislavec
- Šenkovec
- Nedelišće
- Dekanovec

Pored navedenih, vidim da se dobro drze i Orahovica, i Cakovec. Dakle, sto je posrijedi? Ako ustvrdimo cinjenice za porast ovih mjesta, onda cemo moci znati koji "recepti" su potrebni da bi ostala mjesta zazivjela ili ponovili te "rezultate".

Molim one koji ovo mogu tumaciti, neka se ukljuce u raspravu. Jeli cimbenik dobra ekonomija? Dobar zupnik i aktivna crkva? Samo emigracija i dolazak ljudi sa sela? Jesu li Romi ti koji povecavaju natalitet u ovim mjestima? Mozda izgradnja stanova i kuca? Jeftinije je graditi u ovim mjestima? Dobra infrastruktura sa skolama i vrticima? Ostali faktori?

Auge
02.07.2011., 14:36
Kretanje broja stanovnika na otoku Braču u razdoblju 2001.-2011.:

Otok -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (%=2011./2001.)

Brač -> 14 031 / 13 987 (99,69%)

Supetar -> 3 889 / 4 096 (105,32%)

Bol -> 1 661 / 1 645 (99,04%)

Milna -> 1 100 / 1 009 (91,73%)

Nerežišća -> 868 / 864 (99,54%)

Postira -> 1 553 / 1 554 (99,94%)

Pučišća -> 2 224 / 2 189 (98,43%)

Selca -> 1 977 / 1 804 (91,25%)

Sutivan -> 759 / 826 (108,83%)

Sutivan -> 759 / 826 (108,83%)

Supetar -> 3 889 / 4 096 (105,32%)

Postira -> 1 553 / 1 554 (99,94%)

Nerežišća -> 868 / 864 (99,54%)

Bol -> 1 661 / 1 645 (99,04%)

Pučišća -> 2 224 / 2 189 (98,43%)

Milna -> 1 100 / 1 009 (91,73%)

Selca -> 1 977 / 1 804 (91,25%)

Auge
02.07.2011., 14:43
Ajmo analizirati ovo: sto se dogadja i koji su faktori koji utjecu na porast stanovnistva u ovim naseljima od 2001 do 2011:

- Pribislavec
- Šenkovec
- Nedelišće
- Dekanovec

Pored navedenih, vidim da se dobro drze i Orahovica, i Cakovec. Dakle, sto je posrijedi? Ako ustvrdimo cinjenice za porast ovih mjesta, onda cemo moci znati koji "recepti" su potrebni da bi ostala mjesta zazivjela ili ponovili te "rezultate".

Molim one koji ovo mogu tumaciti, neka se ukljuce u raspravu. Jeli cimbenik dobra ekonomija? Dobar zupnik i aktivna crkva? Samo emigracija i dolazak ljudi sa sela? Jesu li Romi ti koji povecavaju natalitet u ovim mjestima? Mozda izgradnja stanova i kuca? Jeftinije je graditi u ovim mjestima? Dobra infrastruktura sa skolama i vrticima? Ostali faktori?

Međimurske općine s najvećom koncentracijom Roma su:
1.) Pribislavec
2.) Orehovica
3.) Mala Subotica

Auge
02.07.2011., 14:54
Naselja s najvećim brojem Roma u Međimurju su abecednim redom:

Naselje (Grad/Općina)

Goričan (Goričan)

Gornji Kuršanec (Nedelišće)

Hlapičina (Mursko Središće)

Kotoriba (Kotoriba)

Kuršanec (Čakovec)

Kvitrovec (Domašinec)

Lončarevo (Podturen)

Orehovica (Orehovica)

Parag (Nedelišće)

Piškorovec (Mala Subotica)

Pribislavec (Pribislavec)

Sitnice (Mursko Središće)

Naravno, Romi nisu većina u svim navedenim naseljima.

TNG
02.07.2011., 14:58
Dobro se drzi brac ..aj daj podatke za druge otoke :)

frane2110
02.07.2011., 15:01

- Pribislavec
- Šenkovec
- Nedelišće
- Dekanovec

grad Cakovec je opcinski i ekonomski centar tog kraja . pogledaj na kartu gdje se nalaze ta naselja ,odmah uz grad .ljudi se ne iseljavaju .

Auge
02.07.2011., 15:11

- Pribislavec
- Šenkovec
- Nedelišće
- Dekanovec

Pribislavec je dio čakovečke aglomeracije + ima najveći postotak Roma od svih međimurskih općina. Ujedno se radi o jedinoj novouspostavljenoj općini u razdoblju 2001.-2011. Dakle, naselje Pribislavec (jedino mjesto u općini) je dobilo nove upravne funkcije.

Šenkovec je dio čakovečke aglomeracije + gospodarski razvijen.

Nedelišće se nalazi na magistralnoj cesti Varaždin-Čakovec i dio je čakovečke aglomeracije + gospodarski razvijeno.

Dekanovec je samostalna općina, bez Roma. Struktura gospodarstva: mnogo obrta + specijalizirana poljoprivreda. Natprosječna obrazovna struktura u odnosu na okolne općine. Župnik je vlč. Ivan Mikulan.

Auge
02.07.2011., 15:29
Kretanje broja stanovnika na otoku Korčuli u razdoblju 2001.-2011.:

Korčula -> 16 182 / 15 489 (95,72%)

Korčula -> 5 889 / 5 634 (95,67%)

Blato -> 3 680 / 3 583 (97,36%)

Lumbarda -> 1 221 / 1 224 (100,25%)

Smokvica -> 1 012 / 918 (90,71%)

Vela Luka -> 4 380 / 4130 (94,29%)

Kad se izgradi Pelješki most (Klek-Pelješac), te most Pelješac-Korčula, a procjenjujem da je do toga još najviše 15 godina, Korčula će procvasti.

TNG
02.07.2011., 15:39
Kretanje broja stanovnika na otoku Korčuli u razdoblju 2001.-2011.:

Korčula -> 16 182 / 15 489 (95,72%)

Kad se izgradi Pelješki most (Klek-Pelješac), te most Pelješac-Korčula, a procjenjujem da je do toga još najviše 15 godina, Korčula će procvasti.

Ipak mi je za sta se dogodia pad ..korcula je meni osobno posebno drag otok ..toliko kulture na jednom mistu je tesko naci na ijednom drugom mistu

Auge
02.07.2011., 15:47
Kretanje broja stanovnika na otocima dubrovačkim otocima u razdoblju 2001.-2011.:

Otok -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Lastovo -> 778 / 792 (101,80%)

Mljet -> 1 088 / 1081 (99,36%)

Elafiti:

Koločep -> 174 / 165 (94,83%)

Lopud -> 269 / 249 (92,57%)

Šipan -> 436 / 414 (94,95%)

-> Šipanska Luka -> 237 / 211 (89,03%)

-> Suđurađ -> 199 / 203 (102,01%)

sidrun
02.07.2011., 15:48
Kretanje broja stanovnika na otocima dubrovačkim otocima u razdoblju 2001.-2011.:

Otok Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Lastovo -> 778 / 792 (101,80%)

Mljet -> 1 088 / 1081 (99,36%)

Elafiti:

Koločep -> 174 / 165 (94,83%)

Lopud -> 269 / 249 (92,57%)

Šipan -> 436 / 414 (94,95%)

-> Šipanska Luka -> 237 / 211 (89,03%)

-> Suđurađ -> 199 / 203 (102,01%)

ne mogu virovat za Lastovo. :ne zna: Može Hvar?

Auge
02.07.2011., 15:53
Ipak mi je za sta se dogodia pad ..korcula je meni osobno posebno drag otok ..toliko kulture na jednom misto je tesko naci na ijednom drugom mistu

Pad stanovništva je manji od 5%, a u pripremi je most. Prostorni plan je već riješen.

http://nakovana.com/2011/03/most-ili-tunel-peljesac-korcula/

Auge
02.07.2011., 16:07
Kretanje broja stanovnika na otoku Hvaru u razdoblju 2001.-2011.:

Hvar -> 11 103 / 10 948 (98,60%)

Hvar -> 4 138 / 4 239 (102,44%)

Stari Grad -> 2 817 / 2 686 (95,35%)

Jelsa -> 3 656 / 3 560 (97,37%)

Sućuraj -> 492 / 463 (94,11%)

Kretanje broja stanovnika otoka Hvara na popisima 1971.-2011.:

1971. 11 390

1981. 11 224

1991. 11 459

2001. 11 103

2011. 10 948

TNG
02.07.2011., 16:11
Kretanje broja stanovnika na otoku Hvaru u razdoblju 2001.-2011.:

Hvar -> 11 103 / 10 948 (98,60%)

Kretanje broja stanovnika otoka Hvara na popisima 1971.-2011.:

1971. 11 390

1981. 11 224

1991. 11 459

2001. 11 103

2011. 10 948

Mali pad ali ipak :(

Auge
02.07.2011., 16:20
Mali pad ali ipak :(

Pad od 55 stanovnika ili -1,4% :(, manje od nacionalnog prosjeka.

Grad Hvar je 2001.g. imao 147, Stari Grad 38, Jelsa 45, Sućuraj 20 studenata na sveučilišnom studiju. Misliš da je svih njih 250 bilo na otoku?

Pretpostavljam da bar dio njih po novoj metodologiji ne čini stalno stanovništvo.

A nemoj smetnuti s uma, da ako je ovaj primjer irelevantan, da je ipak promijenjena metodologija popisa.

TNG
02.07.2011., 16:24
Istina :)

Fala za ove podatke o otocima ..ako imas volje kasnije stavi za zadarske ..vis ..soltu i kvarnerske ..mislin da je krk narasta puno

Auge
02.07.2011., 16:32
Ipak mi je za sta se dogodia pad ..korcula je meni osobno posebno drag otok ..toliko kulture na jednom mistu je tesko naci na ijednom drugom mistu

Kretanje broja stanovnika otoka Korčule na popisima 1971.-2011.:

1971. 20 237

1981. 18 399

1991. 19 651

2001. 16 182

2011. 15 489

Auge
02.07.2011., 16:56
Kretanje broja stanovnika na Pašmanu, Šolti, Visu te na području općine Sali u razdoblju 2001.-2011.:

Šolta -> 1 479 / 1 675 (113,25%)

Sali* 1 820 / 1 688 (92,7%%)

Vis -> 3 637 / 3 429 (94,28%)

- Vis 1 960 / 1 920 (97,96%)

- Komiža** 1 677 / 1 509 (89,98%)

Pašman 2711 / 2848 (105,05%)

- Pašman 2 004 / 2 095 (104,54%)

- Tkon 707 / 753 (106,51%)

* Općina Sali obuhvaća naseljene otoke Dugi otok i Zverinac

** Grad Komiža obuhvaća i naseljene otoke Biševo i Palagruža

sidrun
02.07.2011., 17:03
Ne mogu vjerovat da su Šolta i Lastovu u plusu,a Hvar i Korčula u minusu.

Auge
02.07.2011., 17:26
Kretanje broja stanovnika na otoku Krku u razdoblju 2001.-2011.:

Krk -> 17 860 / 19 286 (107,98%)

Krk -> 5 491 / 6 243 (113,70%)

Baška -> 1 554 / 1 668 (107,34%)

Dobrinj -> 1 970 / 2 023 (102,69%)

Malinska-Dubašnica -> 2 726 / 3 142 (115,26%)

Omišalj -> 2 998 / 2 987 (99,63%)

Punat -> 1 876 / 1 953 (104,10%)

Vrbnik -> 1 245 / 1 270 (102,01%)

Grad/Općina -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Malinska-Dubašnica -> 2 726 / 3 142 (115,26%)

Krk -> 5 491 / 6 243 (113,70%)

Baška -> 1 554 / 1 668 (107,34%)

Punat -> 1 876 / 1 953 (104,10%)

Dobrinj -> 1 970 / 2 023 (102,69%)

Vrbnik -> 1 245 / 1 270 (102,01%)

Omišalj -> 2 998 / 2 987 (99,63%)

Auge
02.07.2011., 17:31
Ne mogu vjerovat da su Šolta i Lastovu u plusu,a Hvar i Korčula u minusu.

Ja samo preuzimam i sistematiziram podatke s DZS-a. Statistika je zbroj netočnih podataka, ali i trendovi su bitni.

Korčulu čeka plus čim se izgradi most(ovi). Isti obrazac koji se dogodio na Krku.

Hvar vjerojatno ima pad samo zbog promjene metodologije.

xp8
02.07.2011., 21:13
Vukovarsko-srijemska

Broj Vukovarsko-srijamska 2001 2011 % promene
1 Negoslavci 1466 1472 0.41%
2 Vinkovci 35912 35375 -1.50%
3 Nuštar 5862 5772 -1.54%
4 Andrijaševci 4249 4122 -2.99%
5 Borovo 5360 5133 -4.24%
6 Jarmina 2627 2435 -7.31%
7 Vođinci 2113 1957 -7.38%
8 Cerna 4990 4616 -7.49%
9 Ivankovo 8676 7977 -8.06%
10 Tordinci 2251 2047 -9.06%
11 Vukovar 31670 28016 -11.54%
12 Županja 13775 12185 -11.54%
13 Trpinja 6466 5680 -12.16%
14 Stari Mikanovci 3387 2945 -13.05%
15 Stari Jankovci 5216 4404 -15.57%
16 Markušica 3053 2576 -15.62%
17 Babina Greda 4262 3585 -15.88%
18 Tovarnik 3335 2792 -16.28%
19 Bosnjaci 4653 3869 -16.85%
20 Bogdanovci 2366 1957 -17.29%
21 Otok 7755 6366 -17.91%
22 Gradište 3382 2769 -18.13%
23 Ilok 8351 6750 -19.17%
24 Štitar 2608 2108 -19.17%
25 Nijemci 5998 4715 -21.39%
26 Privlaka 3776 2962 -21.56%
27 Tompojevci 1999 1561 -21.91%
28 Lovas 1579 1217 -22.93%
29 Vrbanja 5174 3938 -23.89%
30 Gunja 5033 3707 -26.35%
31 Drenovci 7424 5109 -31.18%

xp8
02.07.2011., 21:25
Ličko-senjska

Broj Ličko-senjska 2001 2011 % promene
1 Vrhovine 905 1403 55.03%
2 Donji Lapac 1880 2200 17.02%
3 Udbina 1649 1909 15.77%
4 Novalja 3335 3672 10.10%
5 Gospić 12980 12729 -1.93%
6 Otočac 10411 9754 -6.31%
7 Plitvička Jezera 4668 4358 -6.64%
8 Lovinac 1096 1017 -7.21%
9 Karlobag 1019 923 -9.42%
10 Senj 8132 7165 -11.89%
11 Brinje 4108 3405 -17.11%
12 Perušić 3494 2631 -24.70%

Kormilar
02.07.2011., 21:38
Vukovarsko-srijemska

Broj Vukovarsko-srijamska 2001 2011 % promene

30 Gunja 5033 3707 -26.35%
31 Drenovci 7424 5109 -31.18%

Jel iz Gunje vise odlaze Hrvati ili Muslimani?

Gdje najvise odlaze ljudi iz VU SR zupanije? Pretpostavljam Hrvati u Zagreb, A Srbi u BG i NS?

Osobno mislim da je Srbima stanje teze jer ce se u vecim gradovima regije vise asimilirati (Vinkovci, Osijek, djelomice Vukovar), a odlazak u Srbiju (studij, posao, rodbina) ce im znaciti demografski gubitak. Srbi ce se dugorocno odrzavati samo u selima, koja i onako se smanjuju i polako nestaju. Malo ce im pomoci dolazak nekih Srba koiji ce doci u HR zbog bolje ekonomije

Hrvatima je situacija nesto bolja, ili manje gora, ali ne previse u toj regiji. Imaju vece centre, plus Katolicka crkva je daleko bolja u pronatalitetnoj politici od Pravoslavnih crkvi (Rusija, Ukrajina, Srbija, Bugarska...).

xp8
02.07.2011., 21:43
Šibensko-kninska

1 Civljane 137 240 75.18%
2 Ervenik 988 1204 21.86%
3 Kistanje 3038 3537 16.43%
4 Vodice 7957 8902 11.88%
5 Bilice 2180 2312 6.06%
6 Tribunj 1450 1526 5.24%
7 Pirovac 1846 1878 1.73%
8 Biskupija 1669 1696 1.62%
9 Knin 15190 15388 1.30%
10 Murter 2075 2047 -1.35%
11 Rogoznica 2391 2300 -3.81%
12 Skradin 3986 3807 -4.49%
13 Primošten 2992 2817 -5.85%
14 Šibenik 49373 46372 -6.08%
15 Tisno 3239 3041 -6.11%
16 Ružić 1775 1589 -10.48%
17 Drniš 8595 7465 -13.15%
18 Promina 1317 1109 -15.79%
19 Unešić 2160 1685 -21.99%
20 Kijevo 533 405 -24.02%

xp8
02.07.2011., 21:47
Jel iz Gunje vise odlaze Hrvati ili Muslimani?

Gdje najvise odlaze ljudi iz VU SR zupanije? Pretpostavljam Hrvati u Zagreb, A Srbi u BG i NS?

Osobno mislim da je Srbima stanje teze jer ce se u vecim gradovima regije vise asimilirati (Vinkovci, Osijek, djelomice Vukovar), a odlazak u Srbiju (studij, posao, rodbina) ce im znaciti demografski gubitak. Srbi ce se dugorocno odrzavati samo u selima, koja i onako se smanjuju i polako nestaju. Malo ce im pomoci dolazak nekih Srba koiji ce doci u HR zbog bolje ekonomije

Hrvatima je situacija nesto bolja, ili manje gora, ali ne previse u toj regiji. Imaju vece centre, plus Katolicka crkva je daleko bolja u pronatalitetnoj politici od Pravoslavnih crkvi (Rusija, Ukrajina, Srbija, Bugarska...).

Gunja je lepo mesto, prolazio sam jednom. Muslimani tamo imaju džamiju, ima i nešto Srba tamo. Ko zna, mada je evidentan rast muslimana u Brčkom (koje je preko puta), pa je moguće da se deo Muslimana odselio baš u Brčkom. Slažem se sa tobom, s tim što je odnos u gradovima Hrvati:Srbi možda identičan kao i na selu, dakle, niko nije urbaniji. Jedino što je zapad županije dosta mlad u proseku (bar po prošlom popisu), pa Hrvati možda bolje stoje. Mada je moguć rast udela Srba ovde.

PS, Rusija ima odličan natalitet (oko 12 promila i ne gubi stanovništvo) :)

Kormilar
02.07.2011., 21:58
Gunja je lepo mesto, prolazio sam jednom. Muslimani tamo imaju džamiju, ima i nešto Srba tamo. Ko zna, mada je evidentan rast muslimana u Brčkom (koje je preko puta), pa je moguće da se deo Muslimana odselio baš u Brčkom. Slažem se sa tobom, s tim što je odnos u gradovima Hrvati:Srbi možda identičan kao i na selu, dakle, niko nije urbaniji. Jedino što je zapad županije dosta mlad u proseku (bar po prošlom popisu), pa Hrvati možda bolje stoje. Mada je moguć rast udela Srba ovde.

PS, Rusija ima odličan natalitet (oko 12 promila i ne gubi stanovništvo) :)

Da, Hrvati su dosta mladji u zapadnom dijelu zupanije.

P.S. Prosle godine Rusija je PRVI put nakon 19 godina imala veci broj rodjenih nego umrlih. ALI, regije s najvecom pozitivom su Cecenija, Dagestan, Ingusetja, Tatarstan, Kabardino - Balkirija, Kalmikija i sl.

Dovoljno je pogledati demografsku usporedbu Cecenije s Sjevernom Osetijom i stvari postaju jasne.

I, porodilista u Moskvi i Petrogradu su puna sa zenama iz Tadzikistana, Azerbejdzana, Kirgistana... Rusija definitivno postaje useljenicka zemlja, nakon stoljeca iseljavanja. Sljedeci je dolazak par miljuna iz Pakistana gdje ima oko 170 miljuna (oko 30 vise od Rusije), te Bangladesa, isto 170 miljuna na jos manjem prostoru.

Rusima ce trebati programi za integraciju i neka vrsta kulturne asimilacije. Pronatalitetne mjere koje provodi Putin ce pomoci, ali, prevelika je to zemja za tako malo ljudi. U 21-vom stoljecu cak nije problem zivjeti ni u Sibiru.

xp8
02.07.2011., 22:10
Karlovačka

1 Barilovići 3095 2938 -5.07%
2 Karlovac 59395 55981 -5.75%
3 Krnjak 2164 2019 -6.70%
4 Josipdol 3987 3702 -7.15%
5 Ogulin 15054 13910 -7.60%
6 Duga Resa 12114 11164 -7.84%
7 Rakovica 2623 2401 -8.46%
8 Tounj 1252 1145 -8.55%
9 Žakanje 2093 1911 -8.70%
10 Plaški 2292 2076 -9.42%
11 Draganić 2950 2628 -10.92%
12 Bosiljevo 1486 1289 -13.26%
13 Lasinja 1938 1672 -13.73%
14 Ozalj 7932 6837 -13.80%
15 Netretić 3333 2860 -14.19%
16 Generalski Stol 3199 2642 -17.41%
17 Slunj 6096 5019 -17.67%
18 Kamanje 1100 903 -17.91%
19 Vojnić 5495 4503 -18.05%
20 Ribnik 583 477 -18.18%
21 Saborsko 860 645 -25.00%
22 Cetingrad 2746 2027 -26.18%

xp8
02.07.2011., 22:21
Sisačko-moslavačka

Broj Sisačko-moslavačka 2001 2011 % promene
1 Petrinja 23413 24786 5.86%
2 Dvor 5742 5803 1.06%
3 Hrvatska Kostajnica 2746 2763 0.62%
4 Lekenik 6170 6043 -2.06%
5 Novska 14313 13573 -5.17%
6 Glina 9868 9341 -5.34%
7 Popovača 12701 11952 -5.90%
8 Velika Ludina 2831 2636 -6.89%
9 Kutina 24597 22815 -7.24%
10 Sisak 52236 47699 -8.69%
11 Topusko 3219 2934 -8.85%
12 Hrvatska Dubica 2341 2073 -11.45%
13 Martinska Ves 4026 3501 -13.04%
14 Lipovljani 4101 3466 -15.48%
15 Jasenovac 2391 2002 -16.27%
16 Donji Kuruzari 2047 1645 -19.64%
17 Majur 1490 1192 -20.00%
18 Gvozd 3779 3008 -20.40%
19 Sunja 7376 5754 -21.99%

xp8
02.07.2011., 22:41
Zadarska

Broj Zadarska 2001 2011 % promene
1 Vir 1608 3032 88.56%
2 Gračac 3923 5033 28.29%
3 Obrovac 3387 4333 27.93%
4 Nin 2160 2752 27.41%
5 Kolan 715 821 14.83%
6 Benkovac 9786 11015 12.56%
7 Kukljica 650 726 11.69%
8 Povljana 713 785 10.10%
9 Pag 3635 3950 8.67%
10 Zemunik Donji 1903 2051 7.78%
11 Pakoštane 3884 4170 7.36%
12 Tkon 707 753 6.51%
13 Jasenice 1329 1402 5.49%
14 Biograd na Moru 5259 5528 5.12%
15 Pašman 2004 2095 4.54%
16 Sukošan 4402 4586 4.18%
17 Galovac 1190 1238 4.03%
18 Zadar 72718 75082 3.25%
19 Posedarje 3513 3613 2.85%
20 Bibinje 3923 4019 2.45%
21 Polača 1434 1464 2.09%
22 Privlaka 2199 2228 1.32%
23 Škabrnja 1772 1788 0.90%
24 Novigrad 2368 2373 0.21%
25 Preko 3871 3853 -0.46%
26 Starigrad 1893 1875 -0.95%
27 Sveti Filip i Jakov 4482 4426 -1.25%
28 Kali 1731 1656 -4.33%
29 Poličnik 4664 4448 -4.63%
30 Stankovci 2088 1981 -5.12%
31 Lišane Ostrovačke 764 714 -6.54%
32 Ražanac 3107 2900 -6.66%
33 Sali 1820 1688 -7.25%
34 Vrsi 2443 2020 -17.31%

nevenb
02.07.2011., 22:44
Kretanje broja stanovnika otoka Korčule na popisima 1971.-2011.:

1971. 20 237

1981. 18 399

1991. 19 651

2001. 16 182

2011. 15 489

Ne zaboravi da je općina Korčula 1971, 1981 i 1991. obuhvaćala i današnju općinu Orebić, zato ovaj pad u odnosu 2001. na 1991., tj. u ovih 19.651 je uračunat i orebićki dio Pelješca

xp8
02.07.2011., 23:03
Osiječko-baranjska

Broj Osiječko-baranjska 2001 2011 % promene
1 Antunovac 3559 3704 4.07%
2 Bilje 5480 5657 3.23%
3 Ernestinovo 2225 2186 -1.75%
4 Darda 7062 6934 -1.81%
5 Punitovci 1850 1800 -2.70%
6 Jagodnjak 2147 2040 -4.98%
7 Levanjska Varoš 1266 1196 -5.53%
8 Osijek 114616 107784 -5.96%
9 Valpovo 12327 11570 -6.14%
10 Našice 17320 16228 -6.30%
11 Pertijevci 3068 2870 -6.45%
12 Đakovo 30092 27798 -7.62%
13 Viškovci 2060 1902 -7.67%
14 Donji Miholjac 10265 9468 -7.76%
15 Beli Manastir 10986 10058 -8.45%
16 Belišće 11786 10790 -8.45%
17 Strizovojna 2759 2515 -8.84%
18 Semeljci 4858 4405 -9.32%
19 Koška 4411 3992 -9.50%
20 Bizovac 4979 4502 -9.58%
21 Vuka 1312 1184 -9.76%
22 Čepin 12901 11571 -10.31%
23 Čeminac 3246 2903 -10.57%
24 Vladislavci 2124 1888 -11.11%
25 Feričanci 2418 2144 -11.33%
26 Marijanci 2719 2402 -11.66%
27 Donja Motičina 1865 1647 -11.69%
28 Kneževi Vinogradi 5186 4560 -12.07%
29 Drenje 3071 2698 -12.15%
30 Petlovac 2743 2407 -12.25%
31 Erdut 8417 7372 -12.42%
32 Podgorač 3314 2894 -12.67%
33 Gorjani 1832 1587 -13.37%
34 Viljevo 2396 2072 -13.52%
35 Popovec 2427 2094 -13.72%
36 Magadenovac 2239 1928 -13.89%
37 Šodolovci 1955 1678 -14.17%
38 Đurđevac 7946 6743 -15.14%
39 Satnica Đakovačka 2572 2179 -15.28%
40 Trnava 1900 1600 -15.79%
41 Draž 3356 2763 -17.67%
42 Podravska Moslavina 1451 1186 -18.26%

Auge
02.07.2011., 23:14
Ne zaboravi da je općina Korčula 1971, 1981 i 1991. obuhvaćala i današnju općinu Orebić, zato ovaj pad u odnosu 2001. na 1991., tj. u ovih 19.651 je uračunat i orebićki dio Pelješca

Istina, hvala što si upozorio. :top:

Bez naselja na Pelješcu, sam otok Korčula je 1991.g. imao 17 038 stanovnika.

Dakle:

1991. 17 038

2001. 16 182

2011. 15 489

Pad se u apsolutnom broju usporava.

xp8
02.07.2011., 23:23
Brodsko-posavska

Broj Brodsko-posavska 2001 2011 % promene
1 Bukovlje 2739 3098 13.11%
2 Dragalić 1282 1345 4.91%
3 Gornja Vrba 2559 2518 -1.60%
4 Klakar 2417 2321 -3.97%
5 Podcrkavlje 2683 2573 -4.10%
6 Davor 3259 3004 -7.82%
7 Slavonski Brod 64612 59507 -7.90%
8 Velika Kopanica 3570 3286 -7.96%
9 Rešetari 5171 4752 -8.10%
10 Bebrina 3541 3244 -8.39%
11 Sikirevci 2707 2470 -8.76%
12 Sibinj 7549 6860 -9.13%
13 Nova Gradiška 15833 14196 -10.34%
14 Oriovac 6559 5819 -11.28%
15 Gundinci 2294 2018 -12.03%
16 Vrpolje 4023 3511 -12.73%
17 Brodski Stupnik 3526 3033 -13.98%
18 Garčin 5586 4779 -14.45%
19 Cernik 4235 3621 -14.50%
20 Oprisavci 2942 2514 -14.55%
21 Donji Andrijevci 4393 3684 -16.14%
22 Gornji Bogićevci 2319 1931 -16.73%
23 Nova Kapela 5118 4202 -17.90%
24 Okučani 4224 3433 -18.73%
25 Staro Petrovo Selo 6352 5143 -19.03%
26 Slavonski Šamac 2649 2142 -19.14%
27 Stara Gradiška 1717 1346 -21.61%
28 Vrbje 2906 2209 -23.98%

xp8
02.07.2011., 23:27
Požeško-slavonska

Broj Požeško-slavonska 2001 2011 % promene
1 Pakrac 8855 8482 -4.21%
2 Velika 5888 5605 -4.81%
3 Požega 28201 26403 -6.38%
4 Brestovac 4028 3752 -6.85%
5 Lipik 6674 6175 -7.48%
6 Jakšić 4437 4020 -9.40%
7 Pleternica 12883 11286 -12.40%
8 Kaptol 4007 3449 -13.93%
9 Kutjevo 7472 6168 -17.45%
10 Čaglin 3386 2691 -20.53%

xp8
02.07.2011., 23:35
Virovitičko-podravska

Broj Virovitičko-podravska 2001 2011 % promene
1 Voćin 2421 2341 -3.30%
2 Pitomača 10465 10049 -3.98%
3 Virovitica 22618 21327 -5.71%
4 Slatina 14819 13609 -8.17%
5 Orahovica 5792 5289 -8.68%
6 Špišić Bukovica 4733 4222 -10.80%
7 Suhopolje 7524 6646 -11.67%
8 Gradina 4485 3825 -14.72%
9 Lukač 4276 3646 -14.73%
10 Nova Bukovica 2096 1776 -15.27%
11 Zdenci 2235 1885 -15.66%
12 Sopje 2750 2313 -15.89%
13 Čačinci 3308 2775 -16.11%
14 Mikleuš 1701 1419 -16.58%
15 Čađavica 2394 1997 -16.58%
16 Crnac 1772 1467 -17.21%

xp8
03.07.2011., 00:30
Bjelovarsko-bilogorska

Broj Bjelovarsko-bilogorska 2001 2011 % promene
1 Bjelovar 41869 40443 -3.41%
2 Rovišće 5262 4875 -7.35%
3 Čazma 8895 8095 -8.99%
4 Garešnica 11630 10466 -10.01%
5 Zrinski Topolovac 1000 896 -10.40%
6 Veliko Trojstvo 3092 2731 -11.68%
7 Đulovac 3640 3199 -12.12%
8 Daruvar 13243 11612 -12.32%
9 Štefinje 2347 2020 -13.93%
10 Sirač 2546 2178 -14.45%
11 Grubišino Polje 7523 6431 -14.52%
12 Veliki Grđevac 3313 2827 -14.67%
13 Berek 1706 1448 -15.12%
14 Hercegovac 2791 2367 -15.19%
15 Šandrovac 2095 1775 -15.27%
16 Severin 1038 879 -15.32%
17 Kapela 3516 2973 -15.44%
18 Nova Rača 4077 3434 -15.77%
19 Ivanska 3510 2927 -16.61%
20 Končanica 2824 2349 -16.82%
21 Velika Trnovtica 1661 1373 -17.34%
22 Velika Pisanica 2151 1774 -17.53%
23 Dežanovac 3355 2671 -20.39%

TNG
03.07.2011., 00:57
Bravo svima koji imaju zivaca iznosit podatke ..sutra se nadan podatcima za zadarske otoke ..sibenske otoke ..i ostatak kvarnera :)

Laka noc ljudi :)

Herc_
03.07.2011., 09:04
Ličko-senjska

1 Vrhovine 905 1403 55.03%
2 Donji Lapac 1880 2200 17.02%
3 Udbina 1649 1909 15.77%
4 Novalja 3335 3672 10.10%
5 Gospić 12980 12729 -1.93%
6 Otočac 10411 9754 -6.31%
7 Plitvička Jezera 4668 4358 -6.64%
8 Lovinac 1096 1017 -7.21%
9 Karlobag 1019 923 -9.42%
10 Senj 8132 7165 -11.89%
11 Brinje 4108 3405 -17.11%
12 Perušić 3494 2631 -24.70%

Dva sela opstine Plitvicka Jezera su prikljucena opstini Vrhovine.
Gornji i Donji Babin Potok.

Donji Babin Potok 124 (101 na proslom popisu, 98 Srba)
Gornji Babin Potok 115 (72 na proslom popisu, 4 Hrvata 66 Srba)

Tako da iako postoji veliki rast u opstini Vrhovine on je upola manji jer u ova dva sela ima 239 ljudi. S druge strane Plitvicka Jezera su na istom manje-vise.
E al zivo me zanima koliko ima tu stalnih stanovnika a koliko su povremeni. :cerek:

Auge
03.07.2011., 10:03
Kretanje broja stanovnika na šibenskom otočju u razdoblju 2001.-2011.:

Prvić -> 453 / 392 (86,53%)

- Prvić Luka -> 191/ 163 (85,34%)

- Prvić Šepurine -> 262 / 229 (87,40%)

Kaprije -> 143 / 164 (114,69%)

Krapanj -> 237 / 170 (71,73%)

Zlarin -> 276 / 278 (100,72%)

Žirje -> 124 / 94 (75,81%)

Auge
03.07.2011., 10:19
Kretanje broja stanovnika na zadarskom otočju u razdoblju 2001.-2011.:

Ist -> 202 / 178 (88,12%)

Mali Iž -> 147 / 183 (124,49%)

Molat -> 207 / 192 (92,75%)

- Brgulje -> 53 / 44 (83,02%)

- Molat -> 96 / 108 (112,50%)

- Zapuntel -> 58 / 40 (68,97%)

Olib -> 147 / 132 (89,80%)

Premuda -> 58 / 62 (93,55%)

Rava -> 98 / 108 (110,20%)

Silba -> 265 / 286 (107,92%)

Veli Iž -> 410 / 376 (91,71%)

Auge
03.07.2011., 10:41
Kretanje broja stanovnika na otoku Pagu u razdoblju 2001.-2011.:

Pag -> 8 398 / 9 228 (109,88%)

Novalja -> 3 335 / 3 672 (110,10%)

Pag* -> (3 635) / 3 950 (108,67%)

Kolan**-> (715) / 821 (114,83%)

Povljana -> 713 / 785 (110,10%)

*Grad Pag je na popisu 2001. imao 4 350 st., a u međuvremenu je iz njegova sastava izdvojena Općina Kolan

**Općina Kolan nastala je nakon Popisa 2001.g. od naselja: Kolan,Kolanski Gajac i Mandre s ukupno 715 st.

Grad/Općina -> Broj st. 2001. / Uk. broj st. 2011. (2011./2001.)

Kolan**-> (715) / 821 (114,83%)

Novalja -> 3 335 / 3 672 (110,10%)

Povljana -> 713 / 785 (110,10%)

Pag* -> (3 635) / 3 950 (108,67%)

*Grad Pag je na popisu 2001. imao 4 350 st., a u međuvremenu je iz njegova sastava izdvojena Općina Kolan

**Općina Kolan nastala je nakon Popisa 2001.g. od naselja: Kolan,Kolanski Gajac i Mandre s ukupno 715 st.

Petrasin
03.07.2011., 10:50

Ajme koga vi citirate , pa covjeka licno znam,i iznosi totalne neistine( ali neistine koje nekima odgovaraju ,znamo i zasto). 2001 u Plavnu popisano 350 st. , od toga 266 stalnih, ali ih Djuro vidi 324 !? Prosle godine je tvrdio da ih ima oko 130( umrla mozda dva ili tri covjeka) ,sad tvrdi da ih ima 98 ( jel to mozda bila epidemija tifusa !?), a uporedo se u to selo ljudi pomalo vracaju i to cak sa djecom i to iz Srbije ! Ovo sve on tvrdi posto je u licnom sukobu sa lokalcima iz kninskog SDSS-a ,da bi pokazao kako se bori za interese Srba. Bas me zanima da li bi ga citirali kad bi tvrdio da u tom selu zivi recimo 450 ljudi ? Inace je realna cifra po mojoj procjeni ( posto se muvam tuda cesto iz objektivnih razloga) sasvim odgovarajuca popisu oko 260 ljudi, uz znatno veci broj koji je malo tu , malo u Beogradu , Batajnici , Banjaluci.

frane2110
03.07.2011., 11:04
Ajme koga vi citirate , pa covjeka licno znam,i iznosi totalne neistine( ali neistine koje nekima odgovaraju ,znamo i zasto). 2001 u Plavnu popisano 350 st. , od toga 266 stalnih, ali ih Djuro vidi 324 !? Prosle godine je tvrdio da ih ima oko 130( umrla mozda dva ili tri covjeka) ,sad tvrdi da ih ima 98 ( jel to mozda bila epidemija tifusa !?), a uporedo se u to selo ljudi pomalo vracaju i to cak sa djecom i to iz Srbije ! Ovo sve on tvrdi posto je u licnom sukobu sa lokalcima iz kninskog SDSS-a ,da bi pokazao kako se bori za interese Srba. Bas me zanima da li bi ga citirali kad bi tvrdio da u tom selu zivi recimo 450 ljudi ? Inace je realna cifra po mojoj procjeni ( posto se muvam tuda cesto iz objektivnih razloga) sasvim odgovarajuca popisu oko 260 ljudi, uz znatno veci broj koji je malo tu , malo u Beogradu , Batajnici , Banjaluci.

ajde ,tko iznosi neistine ? on koji tamo zivi i tvrdi suprotno ili ti sa 3 posta na forum.hr za koga nitko ne zna .
kome vise odgovara smanjenje Srba ili napumpavanja u politicke svrhe ?
zar se on bas ne bori za interese Srba prijavljuci takve vrste manipulacije ?
gdje je on tvrdio da ih je prosle godine 130 ? a i da je , otkud tebi da je mozda umrlo samo dvoje troje ,ili da se neki nisu odselili ?

zar nisi ti taj koji se muva od sela do sela i popisiva ljude iz gostione ?

Michael Collins
03.07.2011., 11:07
Jel samo meni čudno da najmanje padaju većinski srpske općine?
pogotovo u istočnoj Slavoniji gdje nije bio proces povratka?

Auge
03.07.2011., 11:09
Kretanje broja stanovnika na otoku Rabu u razdoblju 2001.-2011.:

Rab -> 9 480 / 9 241 (97,48%)

Rab* -> (8289) / 7 994 (96,44%)

Lopar**-> (1 191) / 1 247 (104,70%)

*Grad Rab je 2001.g. imao 9480 st., budući da mu je pripadalo i naselje Lopar, u međuvremenu izdvojeno u posebnu općinu

**Lopar je na popisu 2001.g. bio sastavni dio Grada Raba

Lopar**-> (1 191) / 1 247 (104,70%)

Rab* -> (8289) / 7 994 (96,44%)

*Grad Rab je 2001.g. imao 9480 st., budući da mu je pripadalo i naselje Lopar, u međuvremenu izdvojeno u posebnu općinu

**Lopar je na popisu 2001.g. bio sastavni dio Grada Raba

Otok Rab na popisima stanovništva 1991-2011.:

1991. 9 205

2001. 9 480

2011. 9 241

Kretanje broja stanovnika na kvarnerskom (lošinjskom) otočju u razdoblju 2001.-2011.:

Ilovik -> 104 / 78 (75,00%)

Susak -> 188 / 147 (78,19%)

Unije -> 90 / 88 (97,78%)

Male Srakane -> 2 / 2 (100,00%)

Vele Srakane -> 8 / 3 (37,50%)

Petrasin
03.07.2011., 11:14
ajde ,tko iznosi neistine ? on koji tamo zivi i tvrdi suprotno ili ti sa 3 posta na forum.hr za koga nitko ne zna .
kome vise odgovara smanjenje Srba ili napumpavanja u politicke svrhe ?
zar se on bas ne bori za interese Srba prijavljuci takve vrste manipulacije ?
gdje je on tvrdio da ih je prosle godine 130 ? a i da je , otkud tebi da je mozda umrlo samo dvoje troje ,ili da se neki nisu odselili ?

zar nisi ti taj koji se muva od sela do sela i popisiva ljude iz gostione ?

Pronadji tekst u toj istoj posranoj Slobodnoj Dalmaciji gdje doticni tvrdi da ih je nesto preko 130,cini mi se da je to pisalo pocetkom prosle godine,i jos nesto brale,ja sam tamo cesto porodicno pa to znam ,sigurno bolje nego ti, a vama ako smeta sto je tamo nesto veci broj Srba nego sto ste mislili i sto se jos uvijek vracaju ( pa i u ovo selo),ja vam tu ne mogu pomoci.

frane2110
03.07.2011., 11:40
Pronadji tekst u toj istoj posranoj Slobodnoj Dalmaciji gdje doticni tvrdi da ih je nesto preko 130,cini mi se da je to pisalo pocetkom prosle godine,i jos nesto brale,ja sam tamo cesto porodicno pa to znam ,sigurno bolje nego ti, a vama ako smeta sto je tamo nesto veci broj Srba nego sto ste mislili i sto se jos uvijek vracaju ( pa i u ovo selo),ja vam tu ne mogu pomoci.

nenenenene... to nema veze s time sto mene smeta ili ne . nego ti ovdje, kao padobranac(odnosno kao Skakavac http://www.forum.hr/member.php?u=218592) , i nepoznata osoba iskocis i tvrdis da covjek (za koga svi znaju za razliku od tebe i koji zivi u tom selu) laze .

iprodano
03.07.2011., 12:24
Jel samo meni čudno da najmanje padaju većinski srpske općine?
pogotovo u istočnoj Slavoniji gdje nije bio proces povratka?
Jedine koje su meni sumnjive općine su Borovo i Negoslavci, možda ti znaš nešto više o tome.

Malo sam pogledao popis iz 2001. za ove općine s najvećim padom u Vukovarsko-srijemskoj županiji te je očito da je došlo iz tog razloga što imaju ogroman broj žitelja u inozemstvu koji po novoj metodologiji jednostavno nisu uvršteni, tj. oni nisu bili tamo ni 2001. godine ali su ih bili uključili u stalne stanovnike. Tako da je to glavni razlog smanjenja, to su većinom općine (Županja, Ilok, Nijemci, Vrbanja, Drenovci i Gujna), koje su očigledno prije '91 bili zapostavljeni pa su se ljudi iselili a ni sada nije nešto bolje.

Ono što je bitno da u tim općinama (osim Županje) također postoji dobar broj manjina pa je pitanje da li su oni jednostavno iselili.

Kod mene u Osječkoj-baranjskoj županiji srbi izgleda da su prošli najgore s obzirom na njihovu brojnost u odnosu na prošli popis dok se u Vukovarsko-srijemskoj županiji dobro drže te će najvjerojatnije imati isti postotak kao i na prošlom popisu. Ono što bih napomenuo, da je ovakva metodologija primijenjena i 2001. godine srbi bi imali dosta veći postotak u Istočnoj Slavoniji nego što će sad imati.

Pozdrav.

Lookey
03.07.2011., 12:48
Mogu li se u nekoj meri porediti podaci o ukupnom broju popisanih iz 2001. i 2011. Ja vidim da se porede podaci o ukupnom broju stanovnika iz 2001. i ukupnom broju popisanih u 2011. Gde je tu logika?

Ukupan broj popisanih stanovnika (dakle nezavisno od metodologije)

2001. : 4.572.624
2011. : 4.456.096

Dakle,minus iznosi 116528.

Ukupan broj stanovnika (filtrrirano kroz metodologiju)

2001. : 4.437.460
2011. : 4.290.612

Dakle,minus je 146848,sto ispada dalje da je naoko Hrvatska promenom metodologije izgubila nekoliko desetina hiljada stanovnika. Da bismo bili sigurni,najbvolje je da sam DZS u finalnim podacima izda posebnu publikaciju u kojoj bi se preracunali podaci sa popisa iz 2001. kroz metodologiju za 2011. Ovako gledano,ne bih rekao da je Hrvatska na istom broju stanovnika kao pre 10 godina kao sto se moglo procitati u stampi.

P.S. : jedno je sigurno - definitivno nas ne zivi onoliko koliko zavodi za statistiku u exYu drzavama procenjuju. :mig:

pandur!
03.07.2011., 13:10
Pronadji tekst u toj istoj posranoj Slobodnoj Dalmaciji gdje doticni tvrdi da ih je nesto preko 130,cini mi se da je to pisalo pocetkom prosle godine,
U toj istoj Slobodnoj Dalmaciji prije neki dan neki pak drugi Srbin govori da ih u nekom selu ima barem duplo manje, nego na popsiu. Jel' i on laže trolu?

Ti si isti onaj idiot koji je tvrdio da glasovi iz Srbije ne utječu na lokalne izbore, iako se radi o "samo" 5 do 10 tisuća glasova. :lol:

Lookey
03.07.2011., 13:23
Podaci za Knin su vrlo interesantni - tu postoji niz kombinacija u kojima ucestvuju Srbi povratnici i bosanski Hrvati.

Naselje 2001./2011.

Golubic 654/1032
Knin 11128/10493
Kninsko Polje 536/873
Kovacic 915/893
Ljubac 87/90
Ocestovo 160/144
Plavno 266/260
Polaca 134/213
Potkonje 85/101
Radljevac 105/92
Strmica 268/265
Vrpolje 204/209
Zagrovic 648/631

Indikativna su naselja Golubic, Kninsko Polje i Polaca. Ko je doneo ovako drasticno povecanje? Ta sela su pre rata imala srpsku vecinu. Da li su u poslednjih 10 godina zabelezena neka veca doseljavanja BiH Hrvata u ta sela? I sela koja su imala etnicku hrvatsku premoc pre rata takodje su zadrzala broj stanovnika. Cak i ova sela sto su 2001. imala srpsku vecinu su na istom nivou manje vise kao i pre 10 godina - znaci bilo je povratka?

Modern Gent
03.07.2011., 13:25
Mislin da je Pupovac isposlova da se popišu i oni koji su se izjasnili "da se imaju namjeru vratiti, ali još nisu iz objektivnih razloga". Tako da je dio i takvih, a dio se svakako i vratija.

iprodano
03.07.2011., 13:39
Mislin da je Pupovac isposlova da se popišu i oni koji su se izjasnili "da se imaju namjeru vratiti, ali još nisu iz objektivnih razloga". Tako da je dio i takvih, a dio se svakako i vratija.
Ne mrzim nikoga ali mrzim ovakve politikanske igre. Pa kakva je onda svrha popisa, tako možemo popisati sve koji su u inozemstvu pa ćemo imati 6 milijuna stanovnika.

Pupovac i njegova stranka sebe su dobro namirili, ali dugoročno su napravili medvjeđu uslugu srpskoj zajednici u Hrvatskoj, tj. od srpstava su napravili profesiju. Pa ljudi ih sad još manje vole nego u devedesetima. Žalosno ali istinito.

Pozdrav.

Modern Gent
03.07.2011., 13:45
Ne mrzim nikoga ali mrzim ovakve politikanske igre. Pa kakva je onda svrha popisa, tako možemo popisati sve koji su u inozemstvu pa ćemo imati 6 milijuna stanovnika.

Pupovac i njegova stranka sebe su dobro namirili, ali dugoročno su napravili medvjeđu uslugu srpskoj zajednici u Hrvatskoj, tj. od srpstava su napravili profesiju. Pa ljudi ih sad još manje vole nego u devedesetima. Žalosno ali istinito.

Pozdrav.
Stari, spavaš zimski san :D U nas ti popis stanovništva u prvom redu i ima veze s politikom jer na osnovu njega se ostvaruju "prava" raznih manjina. Udio u stanovništvu znači broj sidalica u mjesnim, općinskim i županijskim odborima i skupštinama, u krajnjoj liniji značit će i broj saborskih mandata za Srbe kad drastično padnu (a s obzirom da je 2% rođene dice u RH srpske nacionalnosti jasno je da će opako pasti).

U nas su uvik živili rijetki obični Srbi, mi smo desetljećima hranili i odgajali kastu profesionalnih Srba koji su i digli ustanak, između ostalog, jer su znali da nema više beneficija u tolikoj mjeri da 44/45 prijeratnih direktora u hrvatskom Sisku budu Srbi. Većinom su to bile uhljebljene seljačine u miliciji, JNA, socijalističkim firmama, a taj obrazac im je osta do danas... I mi ih opet financiramo, ka da imamo viška.

Lookey
03.07.2011., 13:47

Pozdrav.

E,to i ja kazem. Od popisa se napravila politikanska igra od koje i demografima mora biti muka. Ako ima toga, onda je stvarno izgubljen smisao.

Lookey
03.07.2011., 13:50
Primetio sam zahvaljujuci poredjenjima koje je Auge postavio da ostrvlje Hrvatske ne stoji tako lose kao sto se obicno misli i kao sto se pisalo. Na primer u Velikom atlasu Jugoslavije iz 1987. godine stoji podatak da se broj stanovnika na ostrvima jos od kraja XIX veka smanjivao gotovo bez izuzetka osim za ostrvo Rab (cak su dali i podatke za to) a ovde vidim da su neka ostrva preokrenula taj trend.

Modern Gent
03.07.2011., 13:51
Primetio sam zahvaljujuci poredjenjima koje je Auge postavio da ostrvlje Hrvatske ne stoji tako lose kao sto se obicno misli i kao sto se pisalo.

Može to i bolje kad se prometna i svaka druga infrastruktura poboljša. Turizam je spasija otoke, da nije toga bili bi nacionalni park.

Petrasin
03.07.2011., 13:54
U toj istoj Slobodnoj Dalmaciji prije neki dan neki pak drugi Srbin govori da ih u nekom selu ima barem duplo manje, nego na popsiu. Jel' i on laže trolu?

Ti si isti onaj idiot koji je tvrdio da glasovi iz Srbije ne utječu na lokalne izbore, iako se radi o "samo" 5 do 10 tisuća glasova. :lol:

Prvo bi trebao nauciti citati postove sa razumjevanjem ,prije nego pocnes bilo koga vrijedjati , ali to vam je svojstveno,preko tastature ste svi jaki ko baba u kolicima.

sidrun
03.07.2011., 13:59
Primetio sam zahvaljujuci poredjenjima koje je Auge postavio da ostrvlje Hrvatske ne stoji tako lose kao sto se obicno misli i kao sto se pisalo. Na primer u Velikom atlasu Jugoslavije iz 1987. godine stoji podatak da se broj stanovnika na ostrvima jos od kraja XIX veka smanjivao gotovo bez izuzetka osim za ostrvo Rab (cak su dali i podatke za to) a ovde vidim da su neka ostrva preokrenula taj trend.

I tu je cirkus kao sa Srbima,samo ovde Hrvati nastupaju.
Jedan ukućanin se prijavi u vikendicu i onda nema godišnjeg poreza na nekretninu.Cili ovaj popis je obična lakrdija.

Modern Gent
03.07.2011., 14:01
I tu je cirkus kao sa Srbima,samo ovde Hrvati nastupaju.
:rofl: :rofl:

Baš tužno, stari, pa nama ni popis bez cirkusa ne prolazi...

Petrasin
03.07.2011., 14:03
Podaci za Knin su vrlo interesantni - tu postoji niz kombinacija u kojima ucestvuju Srbi povratnici i bosanski Hrvati.

Naselje 2001./2011.

Golubic 654/1032
Knin 11128/10493
Kninsko Polje 536/873
Kovacic 915/893
Ljubac 87/90
Ocestovo 160/144
Plavno 266/260
Polaca 134/213
Potkonje 85/101
Radljevac 105/92
Strmica 268/265
Vrpolje 204/209
Zagrovic 648/631

Indikativna su naselja Golubic, Kninsko Polje i Polaca. Ko je doneo ovako drasticno povecanje? Ta sela su pre rata imala srpsku vecinu. Da li su u poslednjih 10 godina zabelezena neka veca doseljavanja BiH Hrvata u ta sela? I sela koja su imala etnicku hrvatsku premoc pre rata takodje su zadrzala broj stanovnika. Cak i ova sela sto su 2001. imala srpsku vecinu su na istom nivou manje vise kao i pre 10 godina - znaci bilo je povratka?

Postoji puno nedoumica,pokusat cu ti nesto razjasniti.Golubic,naparavljeno je naselje Novi Golubic za doseljene Hrvate iz BH koje se vodi pod Golubic, e sad da li je tu 300 ljudi , 500 ,600 ko zna,na proslom popisu je bilo i oko 360 ( ta neka cifra)Srba,sigurno se nesto i vratilo,Knin..hmm..to niko ne zna, osim da je i tu popisano dosta doseljenih Hrvata koji su ga napustili , ali se vode formalno ( znamo i zasto),ovo je na konto price da se 'samo' Srbima napuhava broj,K. polje ,Kovacic ,mjesano,tesko reci ,Ljubac ,iskljucivo Srbi,Ocestovo ,takodje,Plavno , Srbi,Polaca ,iskljucivo Srbi,Potkonje ,Hrvati,Radljevac , Srbi, uz 1 ili 2 hrvatske porodice,Strmica,Srbi,Vrpolje , Hrvati uz oko 20 -25 % Srba,Zagrovic ,jako sareno,Srba se dosta vratilo posto je blizu Knina, a dio doseljenih Hrvata je otisao.Ovo je najkrace.

maki83
03.07.2011., 14:07
ukratko što se tiče famoznog porasta broja Srba u RH, općine sa srpskom većinom 2001g. ukupan broj stanovnika:

2001g.,55282

2011g.,51564

dakle imamo pad od 6.7%,dok je pad na nivou RH 3.3%

imamo tri varijante kako da objasnimo tko je pao u ovim općinama

1. pad je isključivo posljedica smanjenja broja Hrvata na tim područjima

2. pad je posljedica smajenja i Hrvata te Srba 50:50

3. pad je isključivo posljedica pada srba

ova druga varijanta je najizgledija..toliko o porastu broja Srba.

što se tiče Gračaca sječam se kako je država gradila kuće poslije 2001g. Hrvatima koji su morali napustiti područja DGG u BiH