PDA

View Full Version : blue ray rip...

feels
10.12.2009., 08:11
Nedavno sam sa torrenta skinuo film koji je ripan iz blu ray formata u avi...dakle, trebao je biti to divx format i moj dvd doma nije mogao prikazat sliku nego samo zvuk. Poruka je bila: ne podržava takav format...jel netko zna u čemu je problem? u kakvom formatu je ripan? i da li to znači da ako se ripa iz blu ray formata u divx da ona običan kućni dvd to ne može prikazati?

Dakle, zanima me kako ripat blue ray da se može gledati na običnom dvd playeru i da ima Dolby digital ili dts...

Wishman01
10.12.2009., 10:23
Fali ti codec, nema veze s čega je ripan.
Gspot (http://www.free-codecs.com/download/GSpot.htm) će ti prikazati koji je codec u pitanju.

mickey
04.01.2010., 15:42
pitanje.,.. kako rijeshiti problem kad gledam blue ray rip... cca 2.3gb
te nakon nekog vremena zvuk i slika postaju desinkornizirani... ili slika malo ubrza malo uspori...??

Wrbhhh
04.01.2010., 15:47
pitanje.,.. kako rijeshiti problem kad gledam blue ray rip... cca 2.3gb
te nakon nekog vremena zvuk i slika postaju desinkornizirani... ili slika malo ubrza malo uspori...??

Imam isti problem. Evo, danas gledao film, mkv x264, 720p, cca 6.5GB i otprilike svakih 5 minuta se to događalo. Mislim da je problem u preslabom kompu, ali ako nije, i mene zanima odgovor...

mickey
04.01.2010., 15:54
Imam isti problem. Evo, danas gledao film, mkv x264, 720p, cca 6.5GB i otprilike svakih 5 minuta se to događalo. Mislim da je problem u preslabom kompu, ali ako nije, i mene zanima odgovor...

ufh ja tako velike niti ne pokushavam skinuti... probao sam jednom 4.3gb The Damned United... i bilo je negledljivo.
sad pokushavam gledati The Dark Knight i isto neche...

Wrbhhh
04.01.2010., 16:28
Mislim da je jednostavno problem u preslaboj konfiguraciji. Konkretno, za mene mi se čini da imam preslabi procesor. Imam Athlona64 3500+. Ostatak konfiguracije mislim da nebi trebao biti problem. Sad pikiram na Phenoma II x4, ali mislim da barem još godinu dana ništa od toga.

A ono... Nabavio sam taj film pošto imam novi full HD monitor pa da vidim sliku. Ali, evo... Ne mogu gledati ni ovaj kvazi-HD 720p film, a kamo li onda neki 1080p full HD. A te full HD filmove je i teško naći.

Mislim... Mogu gledati ovaj 780p, pogledao sam. Ali nejde baš tečno...

Inače, ovdje ima nekih 1080p klipića:
ftp://ftp.ldv.e-technik.tu-muenchen.de/dist/test_sequences/1080p/

Cilim
04.01.2010., 18:10
Mislim da je jednostavno problem u preslaboj konfiguraciji. Konkretno, za mene mi se čini da imam preslabi procesor. Imam Athlona64 3500+. Ostatak konfiguracije mislim da nebi trebao biti problem. Sad pikiram na Phenoma II x4, ali mislim da barem još godinu dana ništa od toga.

A ono... Nabavio sam taj film pošto imam novi full HD monitor pa da vidim sliku. Ali, evo... Ne mogu gledati ni ovaj kvazi-HD 720p film, a kamo li onda neki 1080p full HD. A te full HD filmove je i teško naći.

Mislim... Mogu gledati ovaj 780p, pogledao sam. Ali nejde baš tečno...

Inače, ovdje ima nekih 1080p klipića:
ftp://ftp.ldv.e-technik.tu-muenchen.de/dist/test_sequences/1080p/

Ajde ponesi taj monitor i te ripove pa dojdi k meni bumo zajedno pogledali na mom kompu. :D

mickey
04.01.2010., 18:33
Ajde ponesi taj monitor i te ripove pa dojdi k meni bumo zajedno pogledali na mom kompu. :D

dakle slaba konfiguracija?

Wrbhhh
04.01.2010., 19:24

heh :D
ionak je bolje da ne gledam filmove... imam pametnijeg posla... :(

Zekoo
04.01.2010., 21:45
dakle slaba konfiguracija?

vrlo vjerojatno, može biti i do playera. Napiši svoju konfiguraciju ako te volja

mickey
04.01.2010., 22:41
intel p4 2.6ghz radeon 3450 512mb 2gb ram i 80gb harda

Wrbhhh
04.01.2010., 23:06
intel p4 2.6ghz radeon 3450 512mb 2gb ram i 80gb harda

Da, ja bi rekao da ti je proc kriv. CPU-i su zaslužni za dekodiranje i prikazivanje filmova, a taj tvoj Pentium je već poprilično star. Mislim da je to previše za njega.

Ali, navodno da su AVI-ji lakši za procesor od MKV-a. Možda da probaš konvertirati pa vidjeti ima li pomaka na bolje...