PDA

View Full Version : Ništa mi nije kupio za rođendan?!

stranice : [1] 2

bacardi22
14.12.2009., 10:34
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...:confused:
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??

electric_barbarella
14.12.2009., 10:39
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...:confused:
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??

e ja sam zbog toga prekinula sa svojim bivsim
em mi je zaboravio rodjendan em mi nije ni jebenu ruzu donio tjedan dana nakon kad se sjetio
pa se opravdao s time da njemu rodjendani nisu bitni , ja sam rekla da meni jesu i da bi to trebao postivati
bolio ga je kurac...mene jos vise
danas funkcioniramo relativno ok kao frendovi

nema mi oprosta za takve propuste

Illana
14.12.2009., 10:42

Pa, rođendan dobro posluži za neke stvari koje ne radimo svaki dan, neka fešta, akcija ili sl.,...uglavnom nekom gestom bi morao odglumiti da mu je to jako važan dan, a sad kako će to izvesti .... :D

Eyecandy
14.12.2009., 10:44
Kakvo đubre! Ostavi ga!

vrrrlet
14.12.2009., 10:52

Hmmm. :misli: I ja sam škrt, i neda mi se pohoditi trgovine razne, ali mogao je izmasirati te dobro? Dobro, ne znam, možda nema obje ruke, ali te onda mogao oblizati? Okej, možda mu je isčupan jezik, ali bi stvarno bilo previše i da mu je otkinut kurac? Ako ni kurca nema, zapitaj se što radiš s njime. :ne zna:

glora's bastard
14.12.2009., 11:05

tri godine si sa njim i nas pitaš je li on škrt ili možda ne voli šopingirat? :confused:

jesi mu rekla da si očekivala neki poklon?

Sinbad
14.12.2009., 11:14
Ma nemoj se sekirati. Nekim ljudima se jednostavno ne da o tome razmišljati. Ja bih, npr., radije štihao u vrtu cijeli dan, nego kupovao poklone. Nikad ne znam što da kupim.

lilly53
14.12.2009., 11:14

Ako tebi posle tri godine nije jasno, kako ce nama biti?

Dakle, kako je bilo do sad?

bacardi22
14.12.2009., 11:48
normalno da sam očekivala neki poklon:D
Najviše mi smeta što je prva godina veze bila totalno drugačija, dobila sam poklon za godišnjicu,rođendan i božić... Kako su stvari krenule mislim da neću dobit ništa ni za božić...stalno govori da nema para, ali redovito je po cugama i pljugama s frendovima..:mad:
Volim druge darivat,ali volim dobit i nešto za uzvrat. Osjećam se kao budala, jer sam mu već kupila poklon za božić (početkom 11.mj...)... ako ništa nedobim, ne samo da mu neću dati poklon nego će dobit peeedalu:lol: :lol:

dora
14.12.2009., 11:53
jesi mu rekla da si očekivala neki poklon?
Da ko molim te ne ocekuje poklon za rodendan? :D

Ako tebi posle tri godine nije jasno, kako ce nama biti?
Bas :D

:rofl::rofl::rofl:

little_devil
14.12.2009., 12:09
Najviše mi smeta što je prva godina veze bila totalno drugačija, dobila sam poklon za godišnjicu,rođendan i božić... Kako su stvari krenule mislim da neću dobit ništa ni za božić...stalno govori da nema para, ali redovito je po cugama i pljugama s frendovima..:mad:
Volim druge darivat,ali volim dobit i nešto za uzvrat. Osjećam se kao budala, jer sam mu već kupila poklon za božić (početkom 11.mj...)... ako ništa nedobim, ne samo da mu neću dati poklon nego će dobit peeedalu:lol: :lol:

meni je u svemu ovom fascinantno da ste tri godine zajedno a ti moras nagadjati umjesto da porazgovarate o tome..

i jos fascinantnije da mu nakon 3 godine veze nisi mogla reci da si razocarana sto ti nista nije kupio, napravio, priredio....sto god....

The White Rabbit
14.12.2009., 12:09
Ma nemoj se sekirati. Nekim ljudima se jednostavno ne da o tome razmišljati. Ja bih, npr., radije štihao u vrtu cijeli dan, nego kupovao poklone. Nikad ne znam što da kupim.

je, ovako govore škrte, samožive lijene guzičetine. Kao što je i ovaj iz prvoga posta.:kava:
Jebote, pa ako ne znaš što da kupiš (kakti, ne zna, jel :zubo:) onda lijepo PITAJ, pa ćeš znat'.:kava:

little_devil
14.12.2009., 12:11
je, ovako govore škrte, samožive lijene guzičetine. Kao što je i ovaj iz prvoga posta.:kava:
Jebote, pa ako ne znaš što da kupiš (kakti, ne zna, jel :zubo:) onda lijepo PITAJ, pa ćeš znat'.:kava:

ne mora cak ni pitati...dovoljno je da slusa....

Sinbad
14.12.2009., 12:17

E, sad i ti isto. Vraga bi dobio smisleni odgovor direktnim pitanjem. To baš nije ni običaj pitati.

vrrrlet
14.12.2009., 12:19

Kako lijen, pa rekao je da bi štihao cijeli dan? :confused::ne zna:

I ne kaže se "Jebote, pa ako ne znaš što da kupiš..." nego "Jebote, pa ako ne znaš što kupiti...".

little_devil
14.12.2009., 12:22
E, sad i ti isto. Vraga bi dobio smisleni odgovor direktnim pitanjem. To baš nije ni običaj pitati.

kako ne, mi smo udaljeni..
pricamo po pola sata dnevno pa opet zna moje zelje generalno..
i bez problema bi mi uvijek mogao odabrati poklon.....

ili napraviti nesto ili osmisliti vecer samo za mene....

The White Rabbit
14.12.2009., 12:22

škrta guzica :vidiga: a jadna ta isto. ako postoji naravno.

daj Vrrrlet, ne drami.:o

glora's bastard
14.12.2009., 12:24

Da ko molim te ne ocekuje poklon za rodendan? :D

nisam pitala je li poklon očekivan, nego je li to rečeno dragom njenom :D evo, ovako ko što mali đava kaže:

i jos fascinantnije da mu nakon 3 godine veze nisi mogla reci da si razocarana sto ti nista nije kupio, napravio, priredio....sto god....

dora
14.12.2009., 12:29

Po ovom ispada da su zene retardirane jer na jednostavno pitanje primjerice: ''Sto bi ti htjela da ti kupim za rodendan?'' nisu u stanu dati - smisleni odgovor.
Uostalom ako si s nekim tri godine pa valjda bi trebao znati nekakve preferencije istog i moc nac neku sitnicu za dat mu.
A kao sto rekose ljudi ako nisi u stanju - pitas.

nisam pitala je li poklon očekivan, nego je li to rečeno dragom njenom
Moj bed :o :facepalm:

Falco SM
14.12.2009., 12:30

4. opcija; Zaboravio je :kava:

Eva_Ri
14.12.2009., 12:48

mogla je, ali bi se vjerovatno osjecala jos jadnije nego sada

klobuk
14.12.2009., 12:50

Je li se uopće sjetio tvog rođendana?

bitchy-as-usual
14.12.2009., 12:51
Koji užas. Ako je zaboravio meni je to dokaz da mu nije stalo. Ono jebote nemres to zaboravit.
Ako nije ima love to opet nije opravdanje jer je cokoladu mogao kupiti.

Idiot.. pedala odmah :kava:

Nenaklona
14.12.2009., 12:55
Preko nekih se stvari jednostavno ne može prijeći. Ova je jedna od tih. :kava:

Odjeb momentalni!!!

Makar, tri godine :misli: Da nije možda tri mjeseca u igri? :confused:

Chansomps
14.12.2009., 12:56

Ah,to je ono kad "Volim te i Obožavam te" postane slogan ili rutina. kako ti je lakše :mig:

Ja nemam curu pa neam kome šta kupit. al kad sam imao,ono kupio sam joj kinder jaje...nije ništa posebno al od srca je, i ona je to cijenila :ne zna:

navigator1
14.12.2009., 12:57

Zaboravio je , uzima te zdravo za gotovo. Nije ga briga. Ne cijeni te. Želi da ga ostaviš. A šta si ti očekivala. Tri godine se jebeš s njim. Dosasdila si mu. Dosadna si, odjebi. To bi ti bilo drugim riječima. Nađi drugog i idi. Ili što? Počet ćeš pronalazit 500 opravdanja za takvo ponašanje, razumjevanje, oprost, želju za ponovnom šansom... Curo, nekad su se ženske udavale nevine. A danas do udaje pojebu cijelu kompoziciju. Šta ti je nejasno? Kako tvoj tata voli mamu a tebe dećko ne? Daj dođi k sebi. I ne misli da je sve što pročitaš na forumu istina, ili priće iz stvarnosti. Tu se svi ali baš svi dođu zajebavati i dobro nasmijati. :mig:

lilly53
14.12.2009., 13:00
Po ovom ispada da su zene retardirane jer na jednostavno pitanje primjerice: ''Sto bi ti htjela da ti kupim za rodendan?'' nisu u stanu dati - smisleni odgovor.

Onda ja nisam zena. Na to pitanje ja samo kazem "Do koliko para?"

Partfiš
14.12.2009., 13:01
Mozda da napravite dijete? To ce sigurno stabilizirati vezu...:kava:

little_devil
14.12.2009., 13:09
mogla je, ali bi se vjerovatno osjecala jos jadnije nego sada

da, navika ljudi je ne razgovarati o nicemu:rolleyes:
nije joj to susjed nego decko, osoba s kojom dijeli sve

glora's bastard
14.12.2009., 13:09
Moj bed :o :facepalm:

pa dobro, nije baš takva katastrofa :D

glora's bastard
14.12.2009., 13:10
Mozda da napravite dijete? To ce sigurno stabilizirati vezu...:kava:

super ideja, još dijete može proć pod poklon :D

Eva_Ri
14.12.2009., 13:13
da, navika ljudi je ne razgovarati o nicemu:rolleyes:
nije joj to susjed nego decko, osoba s kojom dijeli sve

slazem se da treba razgovarati, ali ja bi se osjecala jadno da moram nekoga tko me voli i kome je stalo do mene, prozivati jer me se nije sjetio taj jedan dan u godini....nista se time nece promijeniti, osim sto ce biti neugodno i mnei i njemu...a rodjendan je prosao:(

glora's bastard
14.12.2009., 13:14
slazem se da treba razgovarati, ali ja bi se osjecala jadno da moram nekoga tko me voli i kome je stalo do mene, prozivati jer me se nije sjetio taj jedan dan u godini....nista se time nece promijeniti, osim sto ce biti neugodno i mnei i njemu...a rodjendan je prosao:(

i što onda predlažeš umjesto toga?

little_devil
14.12.2009., 13:17

varas se....

tvoj parner ce cijeli zivot raditi manje i vece pogreske, ako o tome ne razgovarate neces nista rijesiti.....

to je bas los, kukavicki pritup vezi koji ne vodi nikud

Eva_Ri
14.12.2009., 13:18
i što onda predlažeš umjesto toga?

razgovor o vezi opcenito, a ne zapoceti sa zaboravljenim rodjendanom...netko je napisao da je decko podrazumijeva...mozda malo razmisliti o tome prije svega drugoga

Eva_Ri
14.12.2009., 13:20
varas se....

tvoj parner ce cijeli zivot raditi manje i vece pogreske, ako o tome ne razgovarate neces nista rijesiti.....

to je bas los, kukavicki pritup vezi koji ne vodi nikud

moze li se nekoga natjerati na nesto sto sam ne zeli...nisam pristalica tih metoda...

e sad koliko ce grijesiti i koliko ce se to tolerirati, ovisi o puno drugih stvari, ne samo jel mi zaboravio kupiti poklon za rodjendan

glora's bastard
14.12.2009., 13:22
razgovor o vezi opcenito, a ne zapoceti sa zaboravljenim rodjendanom...netko je napisao da je decko podrazumijeva...mozda malo razmisliti o tome prije svega drugoga

a, kao okolišanje... zašto mu ne bi odmah mogla reći što je muči? da ga možda slučajno ne povrijedi?:D

little_devil
14.12.2009., 13:23
moze li se nekoga natjerati na nesto sto sam ne zeli...nisam pristalica tih metoda...

e sad koliko ce grijesiti i koliko ce se to tolerirati, ovisi o puno drugih stvari, ne samo jel mi zaboravio kupiti poklon za rodjendan

ne radi se o tjeranju ikoga vec o razgovoru, o tome sto se dogodilo....
o tome je li njen rodjendan njemu vazan.....
itd..

o svemu, uvijek......

meni se u mojoj vezi to nikad ne bi moglo dogodit..... jer ju otpocetka vodim na drugaciji nacin...al mi je jasno da su mnogi ljudi stranci u vezi

Partfiš
14.12.2009., 13:25
Po meni je to nedostatak paznje, ljubavi i opce kulture kod doticnog.
Mozda je reci "odmah prekini" pomalo radikalno s obzirom na sve ali svakako je prilika da se preispita buducnost sa tom osobom jer niste zajedno 30 godina nego 3. A i nakon 30 godina ove tri navedene stvari moraju postojati izmedju osoba koje dijele krevet.
Kolika ce ti podrska takva osoba biti kada naidju prave teskoce ako sada nije u stanju shvatiti da ti je potreban mali znak paznje...ili da bi trebao odvojiti dva piva od usta da ti kupi ruzu..:kava:

A brat bratu mogao je i popaliti nekakav cvijet iz supermarketa..
(Ideja o kradji cvijeta se moze koristiti samo u znanstvene svrhe)

little_devil
14.12.2009., 13:32
s druge strane, jedan rodjendan moj decko meni nije kupio nista.....nije imao novca za nista, bio je jadan i depresivan

dobila sam veceru i masazu al nije mi kupio cokolad ni ruzu jer mu je to bilo jadno..s obzirom da mi je zelio kupiti nebo i zvijezde a nije imao s cim...

samo, meni je itekako bilo jasno zasto se to dogodilo, kako se osjeca i na koji nacin razmislja...

kad je imao novaca uzeo je prekrasn ruzu iz nekog vrta dok smo setali sto je bilo romanticno, u ovoj situaciji totalne besparice njemu se to cinilo jadno i luzerski..

mozda njen decko ima neki svoj razlog....

Saritta
14.12.2009., 13:34
:rofl: Kao da čitam o svom...No hey, neki su ljudi jednostavno takvi...Tri godine si u vezi sa njim, i dobro znaš je li taj propust posljedica klasične škrtosti, ili jednostavno ( kao što je u slučaju mog ) nije dovoljno "nadaren" i kreativan za šopingiranje poklona...
Ja za svog recimo znam da mi za posljednji rođendan nije kupio ama baš ništa, no evo, neki dan ( sasvim običan dan ) rekla sam kako mi je napeto pogledati film new moon...bio je umoran od posla i ne baš pri novcima...Rekao je spremaj se, vodim te u Split u Broadway:) - dakle nije mu bio bed za mene voziti uru tamo, gledati sa mnom romantični hororčić zajedno s hrpetinom curica u pubertetu ( mislim da je bio jedini punoljetni tip u dvorani:rofl: ) i na taj mi način ispuniti želju...
Zbog toga mu ne zamjeram previše nedavni propust...Znam da to jednostavno nije njegov đir...iako mu ne manjka želje da mi ugodi i da me usreći.
Odgovor na svoju situaciju znaš samo ti:mig: Nitko od nas ti ga ne može reći...

vjestica35
14.12.2009., 14:12

Moj muž obavezno zaboravi nešto kupiti meni za rođendan a onda za imendan, imam poznati imendan, obasipa me skupim darovima npr. zadnji put mi je za imendan kupio novi cd omiljenog pjevača i buket ruža koliko imam godina toliko ruža. Kad sam vidjela buket prvo sam si u glavi zbrojila koliko je koštao, totalna sam nezahvalnica.
Oko toga ti se više i ne brinem, u početku me je to ljutilo ali sada više ne, navikla sam se na to i gotovo. To nije razlog da prekinete.

little_devil
14.12.2009., 14:16
Moj muž obavezno zaboravi nešto kupiti meni za rođendan a onda za imendan, imam poznati imendan, obasipa me skupim darovima npr. zadnji put mi je za imendan kupio novi cd omiljenog pjevača i buket ruža koliko imam godina toliko ruža. Kad sam vidjela buket prvo sam si u glavi zbrojila koliko je koštao, totalna sam nezahvalnica.
Oko toga ti se više i ne brinem, u početku me je to ljutilo ali sada više ne, navikla sam se na to i gotovo. To nije razlog da prekinete.

:) znaci da zaboravi

al mi nije jasno, zar ljudi na razgovaraj o tome da im se blizi rodjendan?
ja se svom na glavu popnem s glupostima mjeec dana prije rodjendan..

vjestica35
14.12.2009., 14:22

Ne mora zaboraviti ali može oprostiti, to je savršeni argument za nabaciti na nos kad se svađaš :D izaziva posramljivanja protivnika :D.
Ako je dragi pažljiv u svim ostalim segmentima sve ostale dane onda nek mu oprosti, a ako je đubre i onda nek ide vrit.

Lotta_zg
14.12.2009., 14:26
Imala sam sličnu situaciju. ni ja ništa nisam dobila, još gore tim da sam ja njemu kupila nekaj 2 tjedna prije. niš se nisam usudila pitat jer ni godina veze nije prošla pa mislim ipak da ti nebi trebal bed tražit odgovor od njega...

bitchy-as-usual
14.12.2009., 14:37
meni je nekako normalno pricati o rodendanu kad se blizi. pricamo o tome di cemo ici, kog cu zvati, di cu voditi ljude itd. :ne zna:

ne pricamo o poklonima jer ja ne volim narucivanje poklona. ali ono da mi partner zaboravi rodendan..uff bolje da mi se vise ne pojavi pred ocima

pure evil
14.12.2009., 14:49
meni je to isto glupo i jadno od njega..
ali se slažem da trebate popričat...
ili si kupujete poklone,ili si ne kupujete...

mi si samo kupujemo za ročkase,za ostale proslave ne i toga se i držimo
plus on meni kaže kaj hoće,ja njemu i super ;)

Tupelo
14.12.2009., 14:57
Ne mora zaboraviti ali može oprostiti, to je savršeni argument za nabaciti na nos kad se svađaš :D izaziva posramljivanja protivnika :D.

Lijepo je vidjeti kad ljudi na veze primjenjuju ratne taktike.
Takvi su skloni i djecu uzimati kao taoce.

Kolika ce ti podrska takva osoba biti kada naidju prave teskoce ako sada nije u stanju shvatiti da ti je potreban mali znak paznje...ili da bi trebao odvojiti dva piva od usta da ti kupi ruzu..

Ovo za dvije pive je točno.
No, ne treba u isti koš trpati sposobnost nošenja s velikim problemima i sposobnost za romantične geste.
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktičan, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Imam dva takva frenda & za Božić, godišnjicu i rođendan - kupujem poklone njihovim djevojkama/ženama (volim shopping pa mi nije problem :D ).

vjestica35
14.12.2009., 14:59
Lijepo je vidjeti kad ljudi na veze primjenjuju ratne taktike.
Takvi su skloni i djecu uzimati kao taoce.

Ups, zaboravila sam kako se ovdje takve stvari ne smiju iznositi jer se odmah dobije po nosu.
:kava:

Tupelo
14.12.2009., 15:04
Ups, zaboravila sam kako se ovdje takve stvari ne smiju iznositi jer se odmah dobije po nosu.

Mislim da je bolje iznijeti ih kao teoriju ovdje, nego kao praksu doma. :ne zna:

little_devil
14.12.2009., 15:05
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktični, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Imam dva takva frenda & za Božić, godišnjicu i rođendan - kupujem poklone njihovim djevojkama/ženama (volim shopping pa mi nije problem :D ).

bezvezna je to isprika....meni moj rodjendan nista ne znaci i ne slavim ga s nikim osim s deckom, pokloni jos manje ali tudje rodjendane slavim u skladu s njihovim zeljama.....

ne zamarat se necime sto tvom partneru mnogo znaci je oprosti al kretenizam..
a da ne mogu shvatiti koliko je partneru nesto vazno granici sa iq-om 90...

Tupelo
14.12.2009., 15:16
bezvezna je to isprika....meni moj rodjendan nista ne znaci i ne slavim ga s nikim osim s deckom, pokloni jos manje ali tudje rodjendane slavim u skladu s njihovim zeljama.....

Ne radi se ovdje o isprici, niti bi se trebalo raditi.
Ljudi postupaju u skladu sa onime što jesu, a ne prema onome što drugi misle da bi oni morali biti.
Jednostavno nas ima svakakvih i ne možemo sve strpati u neke naše kalupe.
Želiš da tvoj partner bude pažljiv & romantičan – izvrsno.
Slobodna si tražiti takvog partnera.
No, ne očekuj da ćeš svakog koji naiđe oblikovati onako kako tebi paše.

Također, tuđe rođendane slavim u skladu s njihovim željama sve dok me time ne ugnjetavaju ili zamaraju.
Imam frendicu koja od svakog rođendana napravi omanji histerija fest. Iako mi je jako draga, ne pada mi na pamet sudjelovati u tim pizdarijama.

lala
14.12.2009., 15:22
Ja se nadam da će Moj muž ovaj tjedan tražiti da mu povećam đeparac-radi poklona

rozi
14.12.2009., 16:15
No, ne treba u isti koš trpati sposobnost nošenja s velikim problemima i sposobnost za romantične geste.
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno)

Ako sam dobro shvatila, autoricin decko je u prvoj godini bio "romantican" i nije zaboravio kupiti poklon niti za jedan, njoj vazan, dan. Ove godine je zapelo. Da li zato sto je podrazumijeva i sto misli da se vise ne treba truditi jer je siguran u nju ili zbog neceg drugog, to bi ipak trebalo njega pitati.

bitchy-as-usual
14.12.2009., 17:03
Meni je to nepojmljivo. Nikada se nisam susrela s takvim primjerkom koji zaboravlja rođendane i godišnjice. Za Božić i slične datume ne kupujem nista, a isto tako i ne ocekujem.

Doduse, draze mi je primiti poklon onako iznenada nego kad znaš da ces nesto dobiti

Žlzc
14.12.2009., 17:06
Možda prosto nije uspeo da nađe nešto bi mu se učinilo kao dovoljno dobar poklon za tvoj rođendan. :ne zna:

Virtualac
14.12.2009., 17:07
Ako nije ima love to opet nije opravdanje jer je cokoladu mogao kupit

Neki puta s cokoladom napravis jos goru stvar:)
Ja sam za prosli rodjendan dragoj kupio cokoladu i pozalio svoju lijenost:(

Potrefilo se da mi je dan ranije sluzbenica u banci napravila neku uslugu i kupio sam cokoladu u znak paznje. To sam bez ikakvog razmisljanja ispricao curi i jos me pohvalila kako lijepo od mene.

E ali kada sam drugi dan njoj dosao s cokoladom, vise nije bilo lijepo. Znak paznje se pokazuje teti na salteru, a za rodjendan voljene osobe se malo vise potrudi. Otprilike tako je isla recenica:(

Bila je u pravu, jer nije ni novac bio u pitanju, nego bas lijenost da se pomaknem, kao sad cu cokoladu, pa cu naknadno nesto smislit. Nije upalilo, ali me naucilo redu:mig:

higijeničarka
14.12.2009., 17:09

S ovim se apsolutno slažem, ali ne i u ovom slučaju.

Zahtjevati od partnera da zapamti tvoj datum rođenja nije mijenjanje nečije osobnosti. I za to čak ne moraš biti ni romantičan.

Jedno je zahtjevat da mjesecima planira najromantičnije iznenađenje ikad, a nešto sasvim drugo zahtjevat da primijeti da ti je rođendan i to obilježi na doslovno bilo kakav način. Ne mora čak ni maštu upotrijebit. :ne zna:

Scarlett_O_Hara
14.12.2009., 17:28
Potpuni je nedostatak pristojnosti (da ne kažem osjećaja) nekome ne kupiti nešto za rođendan tj. ne obilježiti ga na neki način - to može značiti čestitku, čokoladu, dan proveden s tom osobom, bilo što. Ali ignoriranje istog s objašnjenjem "da njemu to baš nije bitno" je bezobrazno.

Nije toliko bitan poklon koliko činjenica da se sjeti i to pokaže. Iako ima ljudi koji jednostavno ne pamte takve stvari. Ali s obzirom da je prije bio drugačiji, to je zabrinjavajuće.

Tupelo
14.12.2009., 17:30
S ovim se apsolutno slažem, ali ne i u ovom slučaju.

Zahtjevati od partnera da zapamti tvoj datum rođenja nije mijenjanje nečije osobnosti. I za to čak ne moraš biti ni romantičan.

Jedno je zahtjevat da mjesecima planira najromantičnije iznenađenje ikad, a nešto sasvim drugo zahtjevat da primijeti da ti je rođendan i to obilježi na doslovno bilo kakav način. Ne mora čak ni maštu upotrijebit. :ne zna:

Nismo se razumjele, rekla bih.
Ne pričam o mijenjanju nečije osobnosti.
Pričam o tome da postoje osobe (češće muškarci, ako sam dobro primijetila) kojima takve stvari nisu bitne. I koje ni batinom nećeš natjerati da im postanu bitne.

Kod takvih primjeraka :cerek: nemaš baš neki veliki poligon za djelovanje.
Možeš:
1. prije bitnog datuma mu reći što očekuješ i još ga tri puta podsjetiti (naravno, u toj varijanti probaj ne otvoriti temu kako ti dragi nije spontan i romantičan)
2. prihvatiti ga takvog kakav je i biti sretna
3. prihvatiti ga takvog kakav je i biti nesretna, no u ovoj varijanti mislim da je ipak pametnije tražiti dalje

Ako ti neke pizdarije kod partnera ne odgovaraju (a naravno da ti nitko u potpunosti neće odgovarati) na tebi je da vidiš možeš li/želiš li s tom osobom biti ili ne. :ne zna:
Ne vidim gušta da mi se partner na silu/u strahu od mog gnjeva sjeti rođendana/kupi mi poklon.

Daisy_24
14.12.2009., 18:20
ja takvih problema nemam...
jedno 2 tj prije počinjem spominjat rođendan i sitnice i slavlje s frendovima....
tak da nema šanse da zaboravi... a i mislim da bi ga bilo sram da ga netko od
frendova na fešti pita kaj mi je kupil a on veli ništ...i svi bi mu se smijali...
ja najviše... i nabijala bi mu to na nos...
sumnjam da bi više ikad zaboraio..

Eyecandy
14.12.2009., 18:35
niš se nisam usudila pitat jer ni godina veze nije prošla pa mislim ipak da ti ne bi trebal bed tražit odgovor od njega...

Kaj je ovo, oksimoron?:lol:

little_devil
14.12.2009., 18:37
Ne radi se ovdje o isprici, niti bi se trebalo raditi.
Ljudi postupaju u skladu sa onime što jesu, a ne prema onome što drugi misle da bi oni morali biti.

Također, tuđe rođendane slavim u skladu s njihovim željama sve dok me time ne ugnjetavaju ili zamaraju.
Imam frendicu koja od svakog rođendana napravi omanji histerija fest. Iako mi je jako draga, ne pada mi na pamet sudjelovati u tim pizdarijama.

ne slazem se s tobom....
kad se radi o rodjendanima i vjencanjima to je jedan dan u zivotu ili godini kad se ne radi o nama(ili radi, ako mi slavimo)
to sto meni moj rodjendan ne znaci nista ne znaci da cu izignorirati rodjendan svog partnera....... i pravit se da ne postoji a znam da je njemu vazno....

smatram da se u ovom slucaju ne mozemo ponasati kako mi to zelimo, pogotvo ako se radi o ljudima koje volimo......

a ako volimo nekoga, potrudit cemo se usreciti ga, barem na taj jedan dan.. ako ne mozemo sami i nespoobni smo, onda uz pomoc prijateljice ili mame ili sestre

i kao sto sam vec rekla- na tvoj opasku kako neki ljudi ne mogu shvatiti znacenje poklona ili necega, mislim da to stvarno granici s nizom inteligencijom.... ja ne igram kosarku, moj decko je zaljubljen u nju... dobar dio slobodnog vremena ljeti utrosi na igrenje.. ja bi sad trebala dramit jer ne razumijem njegovu ljubav prema kosarci i rec mu nek ne igra jer je to vrijeme mogao posvatiti meni? e pa to je ista stvar.. ako jedan dan u godini ne mozes za partnera napraviti nesto posebno jer je to njegov dan i vidis da ga to veseli..
onda stvarno mozes zajebat i zivot i ljubav i vezu i ubit se isti tren...

ja sam pobornik veza u kojima nema potrebe za kompromisima, veza u kojima se partnerove zelje i pogledi na zivot podudaraju al takvo ponasanje stvarno granici sa krajnjom sebicnoscu, inertnoscu i komocijom

pa gdje bi dosli i kako bi veza izgledala da nam partnerove zelje i sreca nisu vazne..

mozda tim ljudima njihov rodjendan nista ne znaci(mos mislit) al tko su oni da si uzimaju za pravo upropastit tudji? savjet svim zenama koje to prolaze--- potpuno izignorirajte njegov iduci rodjendan, bez cetitke, bez poklona.... bas me zanima kako ce im biti svejedno...

ryell
14.12.2009., 18:50
A je li dotični o kojem je riječ ovdje barem čestitao rođendan?
Ili je problem samo u tome što nije ništa kupio...?

higijeničarka
14.12.2009., 18:52
Kod takvih primjeraka nemaš baš neki veliki poligon za djelovanje.
Možeš:
1. prije bitnog datuma mu reći što očekuješ i još ga tri puta podsjetiti (naravno, u toj varijanti probaj ne otvoriti temu kako ti dragi nije spontan i romantičan)
2. prihvatiti ga takvog kakav je i biti sretna
3. prihvatiti ga takvog kakav je i biti nesretna, no u ovoj varijanti mislim da je ipak pametnije tražiti dalje

A možeš i

4. samo jednom, i to u početku veze, jasno i glasno dat do znanja da želiš i očekuješ da se tvog rođendana sjeti i obilježi na bilo koji način pri čemu njemu prizdarije tipa rođendani i dalje mogu biti nebitni kad su svi ostali u pitanju.

:D

Shera
14.12.2009., 19:04

Neki dečki se iskazuju pažnjom i poklonima samo na početku veze ne bi li si osigurali status, a kad to uspiju onda zdravo za gotovo i furaju svoj film... Krajnje nezrelo, sebično i nepristojno. A može uz to značiti i škrto, lijeno za shopping ili nije mu više stalo.

Ja jako držim do svog rođendana i tko ga zaboravi može zaboravit i mene. :D Nije bitna vrijednost il vrsta poklona, al bitna je iskazana pažnja. Samo ja to ljudima dam do znanja.

Kome je stalo vodit će računa o onome što je njegovom partneru bitno, makar njemu samom to ništa ne znači (u ovom slučaju rođendan).

google1
14.12.2009., 19:07
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktičan, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Nije to pitanje romantike, a s ostalim se slažem 200 posto.

Upravo tako ja npr. razmišljam, meni je to nebitno i sporedno i sve sam naučio da mi ne kupuju ništa. Jer ljudi su smiješni, zamisli hrpetinu ljudi koji kupuju besmislene gluposti, a kad ti nešto stvarno zatreba znaš da će ti okrenuti leđa.

Al opet kupujem poklone čisto zbog ovakvih scena kakve sad ova izvodi i ljudi koji je tu podržavaju tj. jer znam da im ta meni besmislena forma nešto znači, iako meni ništa ne znači. :ne zna:

Tupelo
14.12.2009., 19:09
A možeš i

4. samo jednom, i to u početku veze, jasno i glasno dat do znanja da želiš i očekuješ da se tvog rođendana sjeti i obilježi na bilo koji način pri čemu njemu prizdarije tipa rođendani i dalje mogu biti nebitni kad su svi ostali u pitanju.

:D

Naravno.

No ukoliko to ne dobiješ? Što onda?
Ako su ti rođendani toliko bitni, hoćeš li ga forsati ili ćeš potražiti nekoga tko ti više odgovara?
Gle, svi mi imamo određena očekivanja, no problem nastaje kad ih na silu upućujemo pogrešnoj osobi, a sve to iz uvjerenja da je baš ta osoba idealna za nas & da će uz još malo truda/preodgoja/modeliranja to napokon biti ono što smo cijeli život tražili.
Rođendan je samo banalni primjer. :ne zna:

little_devil
14.12.2009., 19:11
Naravno.

Ako su ti rođendani toliko bitni, hoćeš li ga forsati ili ćeš potražiti nekoga tko ti više odgovara?
Gle, svi mi imamo određena očekivanja, no problem nastaje kad ih na silu upućujemo pogrešnoj osobi, a sve to iz uvjerenja da je baš ta osoba idealna za nas & da će uz još malo truda/preodgoja/modeliranja to napokon biti ono što smo cijeli život tražili.

da, samo nadji osobu kojoj ce biti svejedno sto partner s kojim dijeli zivot ne pamti njen rodjendan....
ukljucujuci ove koji zaboravljaju, kad se radi o njima, jasno

google1
14.12.2009., 19:23
da, samo nadji osobu kojoj ce biti svejedno sto partner s kojim dijeli zivot ne pamti njen rodjendan....
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.

Al to i ti takvi ovdje ne kužite.. al dobro, nismo svi isti.

Tupelo
14.12.2009., 19:24

Nije mi tako teško zamisliti da postoje i takvi ljudi i još kojekakvi...
Kao što postoje i oni koji slave rođendane, godišnjice, mjesečnice, prvopoljubnice, prvoposeksnice... :D
Svakome je nešto bitno.
Muž i ja formalno obilježavamo rođendane, godišnjice veze i godišnjice braka. Također, ja bih obilježavala i utorke (volim poklone, ne mogu si pomoći :o )
Također, a to mi je znatno bitnije od ovih "svetkovnih" dana, trudimo se biti pažljivi jedno prema drugome i na ostale dane u godini.

simply_black
14.12.2009., 19:26
Takođe nisam fan rođendana, no tuđih se uvijek sjetim i kupujem im poklone. Ukoliko je stalo do toga nekome koga volim, onda je i meni stalo.
Takođe i svi oko mene uredno ignorišu moje želje i stavove, te i meni poklanjaju koješta, iako mi rođendan sam po sebi ništa ne predstavlja. Trudim se uživati u rođendanu zbog njih :ne zna:

bacardi22
14.12.2009., 19:27
Dotični je čestitao rođendan, stvar je u tome, što nije ni pomislio nešto kupit, jer kao "nema para"... ali naravno idući vikend je imao para za cugu s frendovima... to mi najviše smeta..
Moj rođendan smo "proslavili" tako da smo isli na neku cugu kao da je najobičniji dan...još je frajer došao neobrijan i u nekoj staroj trenirci... Prije nisam nikad obraćala pozornost sta ima obučeno, sad mi sve ide na ku......

higijeničarka
14.12.2009., 19:30
Naravno.

Slažem se sa boldanim.

Ali, moram priznati da mi je jako teško uživit se u sitaciju gdje je pitanje rođendana ključno pitanje. Ne vidim se niti da nekog ostavljam samo zbog toga niti da prelazim preko toga.

To mi je isto kao i pitanje hoće li moj suprug pamtiti i obilježavati rođendane naše djece. Naravno da hoće, to se podrazumijeva.

E sad, ako to da se uopće ne trudi obilježit moj rodendan zapravo samo upućuje na niz drugih stvari po kojima se vidi da mu moje želje i potrebe uopće nisu važne, onda upada ovo boldano. Ali onda je obilježavanje rodendana samo manifestacija nečega, a ne nekakav problem.

:)

higijeničarka
14.12.2009., 19:34
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.

Ne čitaš little devil sa razumijevanjem.
Ona je pitala kome je svejedno što živi sa partnerom koji ni ne pamti tvoj rodendan.
Koliko vidim, tvoj prijatelj tvoj rodendan pamti. Da te na sljedeci rodendan ne na zove i pita "di si picko" i uopce se ne sjeti da ti je rodendan, vjerovatno ti ne bi bilo svejedno.

Tupelo
14.12.2009., 19:35
Ali, moram priznati da mi je jako teško uživit se u sitaciju gdje je pitanje rođendana ključno pitanje.

Ma, i meni... :)

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni. :D Super su očevi i ludi su za tim klincima, no da ih ma muke staviš ne bi izbacili datum iz glave.
Nadalje, moj muž je u vjenčani prsten htio ugravirati datum svadbe + napomenu 'kupi kruh' :cerek:
Ja ih takve volim i silno me zabavljaju :cerek:

ryell
14.12.2009., 19:37
Dotični je čestitao rođendan, stvar je u tome, što nije ni pomislio nešto kupit, jer kao "nema para"... ali naravno idući vikend je imao para za cugu s frendovima... to mi najviše smeta..
Moj rođendan smo "proslavili" tako da smo isli na neku cugu kao da je najobičniji dan...još je frajer došao neobrijan i u nekoj staroj trenirci... Prije nisam nikad obraćala pozornost sta ima obučeno, sad mi sve ide na ku......

To ti onda ima malo više veze s nečim drugim, a ne s tim oko rođendana.
:ne zna:

higijeničarka
14.12.2009., 19:38

Ovdje je nekupovanje poklona za rodendan najmanji problem (ako ikakav).

Nadam se da ćeš počet preispitivat što ti u vezi zapravo smeta (vjerujem, dosta toga). Počni osvještavat i iskomunicirat sa dečkom inače će ti smetati i način na koji diše. :D

little_devil
14.12.2009., 19:38

tvoj prijatelj zna kad ti je rodjendan i drugi dan ti neformalno cestita vasom internom forom

sto znaci da se ne uklapas u ono sto sam rekla......

a sto se tice ovoga :lol::lol::lol:

ja i takvi ovdje :rofl:

higijeničarka
14.12.2009., 19:40

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni.

Moram priznat, totalna nepoznanica. :o

Jedini za kojeg znam da to ne zna je ona tip na "Trenutku istine" koji čak ni godinu rodenja svoje djece nije mogao pogodit, a kamoli datum. :D

little_devil
14.12.2009., 19:43

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni. :D Super su očevi i ludi su za tim klincima, no da ih ma muke staviš ne bi izbacili datum iz glave.
Nadalje, moj muž je u vjenčani prsten htio ugravirati datum svadbe + napomenu 'kupi kruh' :cerek:
Ja ih takve volim i silno me zabavljaju :cerek:

pa kad ih nije briga:ne zna: zapamtit ce druge datume koji su im vazni

Tupelo
14.12.2009., 19:46
Moram priznat, totalna nepoznanica.:D

Da, i mene je to poprilično iznenadilo.
Raspitaj se malo kod tvojih frendova i rodbine - mislim da bi se mogla iznenaditi :zubo:

Također, kako radim gotovo isključivo s muškarcima - malo što me više može iznenaditi ili zgroziti. :D

Tupelo
14.12.2009., 19:51

Mislim da žene daleko više drže do datuma & obljetnica koječega.
I mislim da muškarci računaju na to.

:lopatom kopa izlaz iz stereotipa u koji se upravo zakopala:

little_devil
14.12.2009., 19:54
Raspitaj se malo kod tvojih frendova i rodbine - mislim da bi se mogla iznenaditi :zubo:

Također, kako radim gotovo isključivo s muškarcima - malo što me više može iznenaditi ili zgroziti. :D

ja sam odrasla s deckima i svi su znali rodjendane od najboljih frendova, mene ako smo bili dobri, cura i roditelja...

radi se o tome da pamte ako im je stalo da pamte...
kao svi mi.....

to sto netko ne pamti datume rodjenja od djece, ne pamti zato sto zena zna i ne da mu se zamarat se s tim...nije ni najmanje pohvalno.......

little_devil
14.12.2009., 19:55

:lopatom kopa izlaz iz stereotipa u koji se upravo zakopala:

da, to sam napisala u postu iznad...... gotovani su koji se oslanjaju na nekoga...

JustForFun
14.12.2009., 20:02

i ja aaaaaaaaa

a ako su financije problem, primam i dajem poklone i sa veeeelikim zakašnjenjem hehhe, važno mi je da se zna da poklona nema / neće biti na taj zbog tog i tog

a i unaprijed, kad mi se nešto extra svidi, a puno košta kažem joooj za 2 mjeseca mi je rođendan, evo idealnog poklona za mene, ali što da čekam 2 mjeseca :lol::lol:

puffko
14.12.2009., 20:05

Ali zasto jedno drugo iskljucuje?
Pa mozes ti i poklanjati za Bozic i pomoci kad zatreba, a bogme ne trebas poklanjati gluposti nego ono sto si ta osoba zeli. Ako ste si dobri, onda valjda i znas. Ako ne znas, onda si i ne trebate poklanjati poklone!

little_devil
14.12.2009., 20:06
i ja aaaaaaaaa

a ako su financije problem, primam i dajem poklone i sa veeeelikim zakašnjenjem hehhe, važno mi je da se zna da poklona nema / neće biti na taj zbog tog i tog

a i unaprijed, kad mi se nešto extra svidi, a puno košta kažem joooj za 2 mjeseca mi je rođendan, evo idealnog poklona za mene, ali što da čekam 2 mjeseca :lol::lol:

ma ja stalno kupujem:zubo: kad vidim nesto savrseno za nekoga kupim to i poklonim a rodjendani i blagdani su mi nocna mora jer moram odabrat nesto u kratkom roku,..bezveze mi je to..

opcenito mi je bezvezno to prisilno darivanje......

puffko
14.12.2009., 20:12
i ja aaaaaaaaa

Da, ma kao sto se vidi iz postova bacardi22 nije stvar u poklonu nego u razumijevanju & ocekivanjima u vezi.

Mi smo si prije puno 'formalnije' kupovali poklone, posebno kad smo bili razdvojeni smo jako drzali do toga--ja sam organizirala s druge strane svijeta da mu slasticarna donese tortu to jutro, on je slao cvijece (ono koje volim--tako da nije formalnost) i jos 'pravi' poklon pride.

Sad smo puno lezerniji zapravo proslavimo to nekom vecerom, izletom, kratkim putovanjem ako se ima vremena, poklon moze doci i kasnije i ranije. Ali najvaznije je da smo oboje nekako presutno suglasni u tome i da nitko nije razocaran nedostatkom paznje.

little_devil
14.12.2009., 20:19
Da, ma kao sto se vidi iz postova bacardi22 nije stvar u poklonu nego u razumijevanju & ocekivanjima u vezi.

Mi smo si prije puno 'formalnije' kupovali poklone, posebno kad smo bili razdvojeni smo jako drzali do toga--ja sam organizirala s druge strane svijeta da mu slasticarna donese tortu to jutro, on je slao cvijece (ono koje volim--tako da nije formalnost) i jos 'pravi' poklon pride.

Sad smo puno lezerniji zapravo proslavimo to nekom vecerom, izletom, kratkim putovanjem ako se ima vremena, poklon moze doci i kasnije i ranije. Ali najvaznije je da smo oboje nekako presutno suglasni u tome i da nitko nije razocaran nedostatkom paznje.

pa normalno, kad poklon nije ni vazan... vazna je nakana.... vazno je da partner pokaze koliko mu je sretan sto si rodjena i obiljezi to:D
dovoljno je rijecima pokazati koliko nam je partnerov rodjendan vazan i koliko nam je uostalom i on vazan i mozda napraviti samo neku malu internu sitnicu da pokazemo da mislimo....

mali-anđeo
14.12.2009., 20:30

Pa šta ak ti nije kupio? Ja svom još kažem da mi niš ne kupuje -.-. Al on ne sluša pa kupi ogromni buket, poklon, medu ovo i ono..
I meni je onda neugodno jer ja ne radim i nemogu toliko izdvojit novaca..

higijeničarka
14.12.2009., 20:38

Ova nekolicina bliskih zna. A dragi pamti čak i datume nećaka. Blago meni. :D

A što se ostalih tiče... ma neću dirat.. bolje da živim u zabludi. :zubo:

Brownies
14.12.2009., 22:54

Bože mi oprosti, koja glupa tema i još gluplji odgovori! Raditi takve scene i drame oko običnog rodžendana i maltretirati druge da ti kupuju poklone i davati ovoj curi savjete da zato prekine s dečkom mi nije normalno ni najmanje. I svi do jednog pišete ovakve gluposti, da čovjek ne povjeruje.

O, da u vezi je najbitnije da li će ti nešto sprčkati za rodžendan i time pokazati da te oooooobožava :rolleyes:, a dotle ostatak godine i njegovo ponašanje fakat nije bitno.

Brownies
14.12.2009., 22:59
ja sam odrasla s deckima i svi su znali rodjendane od najboljih frendova, mene ako smo bili dobri, cura i roditelja...

radi se o tome da pamte ako im je stalo da pamte...
kao svi mi.....

to sto netko ne pamti datume rodjenja od djece, ne pamti zato sto zena zna i ne da mu se zamarat se s tim...nije ni najmanje pohvalno.......
Da... Kakva si ti, takvi moraju biti svi jel?! Ovo što ti pišeš je po meni odvratno sitničavo i graniči s gluposti. Ako netko zaboravi nečiji rodžendan, jebote važnog dana :rolleyes: odmah ga ostavi i to na još i posebno dramatičan način. Veću glupost nisam čula. Da jedan dan u godini predstavlja takvu važnost. Hebeš ti taj poklon, ako mi dečko nije i ostatak godine krasan. Radije bi da me čitavu godinu mazi i pazi, a taj rodžendan ni da mi čestita, nego obrnuto.. Čuj, netko bolje pamti datume, a netko lošije. netko ima i drugih ozbiljnijih problema, pa eto, zaboravi taj tako tebi važan dan u tvojem životu - tvoj rodžendan. Koji egoizam.

Brownies
14.12.2009., 23:03
Hm, da, ako očevi ne znaju rodžendan svoje djece to znači odma da ne drže ni najmanje do njih, oćeš još neku glupost provaliti. A možda znaju da žene to znaju pa se oslanjaju na njih. Da im je žena kao i ti, pa da joj je neki tamo datum big deal u životu i znači joj sve. Postoje po meni neke druge, milijun puta bitnije stvari u životu kako provjeriti nečiju ljubav nego neke debilne obljetnice i datumi.. :rolleyes:

Brownies
14.12.2009., 23:11
em mi je zaboravio rodjendan em mi nije ni jebenu ruzu donio tjedan dana nakon kad se sjetio
pa se opravdao s time da njemu rodjendani nisu bitni , ja sam rekla da meni jesu i da bi to trebao postivati

nema mi oprosta za takve propuste Ha ha. No comment. Vjerojatno se usrećio.
Ovo kaj vi pišete meni zapravo spada u probleme pubertetlija. Ja sam tako znala prekidati s dečkima kad mi je bilo 16, radi takvih stvari. ( znala sam ja prekinuti i zato kaj mi se nisu sviđale cipele od nekog tad..:D )

Sad, toliko godina kasnije su mi bitne apsolutno drukčije, zrelije i životnije stvari od rodžendana i datuma:kava:

White Pearl
14.12.2009., 23:13
Draga Bacardi22,

Nemoj mislit da te plasim ili nesto, ali ovo ti nije dobar znak. Ili ti je decko skrt ili mu nije stalo ili nema kulture da zna koliko su rodjendani vazni. Pa da ti je ubrao cvjetic iz necijeg vrta,vazno je da se sjetio,i posvetio tom danu. JEDNOM GODISNJE. Dakle ako njemu nije vazno kad mu se draga rodila, ne znam sto drugo mu je vazno??

Ovo ti je upozorenje,da li mozes zivjeti sa tim ili ne,to ce biti na tebi da odlucis. To ti je samo pocetak. Tek ste tri godine skupa a vec ne cestita. Mozes ocekivati da ce se stvari vremenom pogorsavati.

Jesi ga pitala zasto ti nije cestitao? I sto ti je rekao?

White Pearl
14.12.2009., 23:18
Ha ha. No comment. Vjerojatno se usrećio.
Ovo kaj vi pišete meni zapravo spada u probleme pubertetlija. Ja sam tako znala prekidati s dečkima kad mi je bilo 16, radi takvih stvari. ( znala sam ja prekinuti i zato kaj mi se nisu sviđale cipele od nekog tad..:D )

Sad, toliko godina kasnije su mi bitne apsolutno drukčije, zrelije i životnije stvari od rodžendana i datuma:kava:

Joj cure, zene,kako bih vas rado protresla da mogu!!! Zasto se tako jeftino prodajete za mrvicu paznje ili za neznamtijasto?? Cijenite li se vi uopce kad si dozvoljavate da prelazite preko ovakvih stvari???

Vidis ja sam na strani Electric_Barbarelle. AKo ti nije cestitao rodjendan, znaci da mu nije stalo. Do tebe. Da nema osnovnu pristojnost. DA te ne cijeni. Ako predjes preko toga, to je njemu poruka da se izvukao sa omalovazavanjem. Sto je naredno sto ce uciniti a ti ces mu prec preko toga?

Ako ti nije cestitao rodjendan, ja bih se dobro zapitala s kim ja to zivim. I da li je on jedini,bogomdan,koji postoji na ovom svijetu ili mogu naci nesto bolje. Eh, drage moje....ako se vi cijenite, i cijenite vas dan (rodjendan),cijenit ce vas i drugi... i zasluzujete postovanje.

White Pearl
14.12.2009., 23:19

Je li ti barem CESTITAO rodjendan ako vec nije nista kupio?

White Pearl
14.12.2009., 23:20

Electric_Barbarella,

BRAVO i svaka cast!

White Pearl
14.12.2009., 23:22

Ti ljudi kojima se "ne da o tome razmisljati" su ljudi bez imalo kulture ili postovanja prema zenama. Otkad je bahatost na cijeni??

iwoncha
14.12.2009., 23:23
Je li ti barem CESTITAO rodjendan ako vec nije nista kupio?

hahah.. ajde, pretpostavimo da je to bar napravio :D
al svakako trebam boldat to ''barem'', jer to je zbilja najmanje šta je mogao napravit..
autorice, možda ti sprema neko iznenađenje a ovo je samo test :mig: ko zna.. :D
u svakom slučaju to je i mene živciralo kod bivšeg.. nisam sponzoruša, ne tražim poklone ogromne vrijednosti, al za ružu, za čokoladu - ne možeš mi reć da nemaš.. a imaš za cigarete.. :rolleyes:
al, tko sam ja da mu sudim.. :ne zna:
sretno s dovođejem svoga sadašnjeg u red :cerek::top:

White Pearl
14.12.2009., 23:25

jos nesto...Pusti ti sto ti decko govori. Rijeci su jeftine i lako ih je prevaliti preko usta. Gledaj bolje sto ti decko RADI (ili, u ovom slucaju, NE RADI).
Iskreno ti zelim da si nadjes nesto bolje od ovog kojeg sad imas (iako ti sad to u ovom trenutku izgleda nezamislivo). Sigurno si mlada, naivna i zaljubljena... eh.

White Pearl
14.12.2009., 23:29

Cure moje, uopce nije bitno sto je kupio. Da je razmisljao o njoj, trebao joj je razveseliti njezin dan. MOgao joj je kupiti magarca ili konja, ili sebi samom staviti ukrasnu crvenu vrpcu na ledja (bilo bi isto).

Ja na tvom mjestu ne bih mu dala dar za Bozic. Dadni ga bilo kom drugom tko to zasluzuje. Odnesi ga u bolnicu nekom bolesnom djetetu, vise ga zasluzuje nego taj tvoj.
I dobro bih razmislila da li cu bit dalje s njim.
Sretno!

White Pearl
14.12.2009., 23:38
Zaboravio je , uzima te zdravo za gotovo. Nije ga briga. Ne cijeni te. Želi da ga ostaviš. A šta si ti očekivala. Tri godine se jebeš s njim. Dosasdila si mu. Dosadna si, odjebi. To bi ti bilo drugim riječima. Nađi drugog i idi. Ili što? Počet ćeš pronalazit 500 opravdanja za takvo ponašanje, razumjevanje, oprost, želju za ponovnom šansom... Curo, nekad su se ženske udavale nevine. A danas do udaje pojebu cijelu kompoziciju. Šta ti je nejasno? Kako tvoj tata voli mamu a tebe dećko ne? Daj dođi k sebi. I ne misli da je sve što pročitaš na forumu istina, ili priće iz stvarnosti. Tu se svi ali baš svi dođu zajebavati i dobro nasmijati. :mig:

ZNaci ako je spavala s nekim prije braka, moze i ocekivat da joj se rodjendan ne cestita?? Kakvo je ovo zakljucivanje?? Kako znas da njen tata voli njenu mamu? Eee, sve bolje od boljeg.

Sustina je da je naletjela na bezveznjakovica, i to da joj netko ne cestita rodjendan joj se moze desiti i da se nevina cuvala do braka. I ne prebacuj krivicu na nju. DA, cure spavaju prije braka sa deckima. Kao i decki sa curama. Zasto se samo na cure baca kamenje, kao one su grijesnice, i one trebaju biti nevine prije braka???ON je taj koji je gad, a na gadove ce nalijetati cesce nego na fine decke. To nema veze tko je s kim spavao i kad.

White Pearl
14.12.2009., 23:45

Kako nezrelo. Ima para za sebe ali ne i za druge. Ove godine ti je rekao "Sretan rodjendan" a dogodine nece ni to.

DA ja mislim da s ovim sto si rekla da vec i sama vidis i znas da vasa "veza" ide prema kraju. Zelim ti srecu. Vjeruj bolje je prije nego kasnije prekinuti. Cure se vise emocionalno vezu i teze im se kasnije rastati. Mlada si, bit ce decki jos u tvom zivotu.

mimozica 7
14.12.2009., 23:52
Joj cure, zene,kako bih vas rado protresla da mogu!!! Zasto se tako jeftino prodajete za mrvicu paznje ili za neznamtijasto?? Cijenite li se vi uopce kad si dozvoljavate da prelazite preko ovakvih stvari???

Vidis ja sam na strani Electric_Barbarelle. AKo ti nije cestitao rodjendan, znaci da mu nije stalo. Do tebe. Da nema osnovnu pristojnost. DA te ne cijeni. Ako predjes preko toga, to je njemu poruka da se izvukao sa omalovazavanjem. Sto je naredno sto ce uciniti a ti ces mu prec preko toga?

Ako ti nije cestitao rodjendan, ja bih se dobro zapitala s kim ja to zivim. I da li je on jedini,bogomdan,koji postoji na ovom svijetu ili mogu naci nesto bolje. Eh, drage moje....ako se vi cijenite, i cijenite vas dan (rodjendan),cijenit ce vas i drugi... i zasluzujete postovanje.

:s :s
strašno mi je što su cure danas u stanju sve opravdati i prijeći preko raznih gadarija. kao emancipirane, a ne vidim u čemu, osim što promijene veći broj frajera nego prije i na tome sve staje. doma rintaju, ne trebaju im pokloni, pažnja, nije normalno da ti zapali cigaretu, otvori vrata, plati piće, večeru, jer smo "emancipirane", ali u čemu? dajte se osvijestite!

Zhuta
14.12.2009., 23:59
Meni je nepojmljivo kako netko s kim spavaš može zaboravit curin rođendan (neide konkretno autoricu nego sve lobotomizirane likove). Jebote ako te hvata amnezija, stavi jebeni podsjetnik u mobitel.
Meni je bilo fascinantno kako je bivši najboljoj frendici kupio sremrni lanac za soma kuna, a mog se rođendana nije ni sjetio i u 3 godine nisam dobila ništa za poklon (jbt, gle, još jedna šupendarska priča).

Ove godine mi dečko nije kupio ništa za rođendan samo zato jer nije uspio nabavit mobitel koji sam željela i cijeli dan mi se ispričavao, dobila sam ga naknadno.
(ovdje se radi o vrijednosti poklona, to je najmanje važno nego namjeri i znaku pažnje)

Johnny B.
15.12.2009., 00:18
...Pa da ti je ubrao cvjetic iz necijeg vrta,vazno je da se sjetio,i posvetio tom danu. JEDNOM GODISNJE. ..
Ulijećem kao padobranac, ali moram da pitam
U čemu je big deal oko rođendana, po čemu je taj dan toliko posebniji od bilo kojeg drugog dana da zahtijeva neko dramljenje oko njega?

puffko
15.12.2009., 00:39
U čemu je big deal oko rođendana, po čemu je taj dan toliko posebniji od bilo kojeg drugog dana da zahtijeva neko dramljenje oko njega?

Rodjendan nije nikakav big deal; jednostavno stvar konvencije, a mogao bi biti i neki drugi dan. Stvar je u tome da se vecinu dana u godini zivi brzo i ne posvecuje neka posebna paznja ljudima koje volimo i onda je jednostavno zgodno/prakticno imati jedan dan na koji ce ta osoba biti u centru paznje, i kada ce joj obitelj, prijatelji, pokazati nekakvim gestama i poklonima kako misle na njih. S time da te geste i pokloni ne bi trebali biti forme radi nego zaista pokazati kako smo o toj osobi razmisljali i zeljeli je razveseliti.

Dlapek
15.12.2009., 00:59
AJME FRKE,AJME PANIKE,AJME UŽASA...
Zaboravio roćkas!!!!
Neš ti propusta.
Tu na jednom pdf-u si čestitavaju ovak:
-jebo roćkas!
-jeboooooooooooooooooooooooooo....
Tu ti je stala sva filozofija oko tog.Pitaj ga zakaj je došel bez cvijetka.
Ako ti je to problem onda ga nogiraj.Ne zbog rođendana.

lala
15.12.2009., 01:03
Cura sama zna...ja se sjećam jedne stare forumašice (magic-za staru gardu) koja je pisala o svom bivšem mužu kako je nosio poklone i poklone, vrata nije mogao otvoriti koliko ih je bilo....a kasniju ju je pretukao...tako da...Pa opet, red poklona, red batina.:(

Moj muž, nažalost, moram reći, nažalost, nije tip od rođendana, zabranio mi je da ja njemu kupujem, ali ne mogu reći da pažnje nemam :ne zna:.
Ipak, ne mogu reći ni da ne bi bilo bolje da se veseli otvaranju poklona itd.
Nije mi problem natjerati ga da mi češće kupuje poklone, ali nije poanta samo u meni-želim da on uživa...pitanje odgoja, mislim.

S druge strane-uvijek me potiče da sebi nešto kupim, nagovara, ide sa mnom u kupnju...iako znam da to mrzi iz dna duše.
Znamo proslaviti neke stvari, potpuno neformalne i intimne za našu vezu.
To, između ostalih stvari, doživljavam kao pažnju. I ne mislim da griješim i da tražim premalo.

Ali, poklon za Božić će mi, bome, kupit...makar na benzinskoj....ako ja poštujem njegove zahtjeve, nek on poštuje moje

White Pearl
15.12.2009., 03:02

Ako tebi to nije jasno, nitko ti ni ne moze objasniti. To je stvar kulture i odgoja kojih kod nas izgleda jos mnogi nemaju. Te se stvari ne mogu nauciti niti prenijeti. Ili imas ili nemas. Ili ako si i mrvicu pametan, mozes se malo kultivirati pa naucit. Ali to je vec teze.

White Pearl
15.12.2009., 03:03
Cura sama zna...ja se sjećam jedne stare forumašice (magic-za staru gardu) koja je pisala o svom bivšem mužu kako je nosio poklone i poklone, vrata nije mogao otvoriti koliko ih je bilo....a kasniju ju je pretukao...tako da...Pa opet, red poklona, red batina.:(

Moj muž, nažalost, moram reći, nažalost, nije tip od rođendana, zabranio mi je da ja njemu kupujem, ali ne mogu reći da pažnje nemam :ne zna:.
Ipak, ne mogu reći ni da ne bi bilo bolje da se veseli otvaranju poklona itd.
Nije mi problem natjerati ga da mi češće kupuje poklone, ali nije poanta samo u meni-želim da on uživa...pitanje odgoja, mislim.

S druge strane-uvijek me potiče da sebi nešto kupim, nagovara, ide sa mnom u kupnju...iako znam da to mrzi iz dna duše.
Znamo proslaviti neke stvari, potpuno neformalne i intimne za našu vezu.
To, između ostalih stvari, doživljavam kao pažnju. I ne mislim da griješim i da tražim premalo.

Ali, poklon za Božić će mi, bome, kupit...makar na benzinskoj....ako ja poštujem njegove zahtjeve, nek on poštuje moje

Ovo je drugacije, ako ste se dogovorili tako, ako ti muze smeta da mu se nesto kupi; ali s druge strane eto tebe podrzava da si nesto kupis.
Drugo je kad ti netko ne donese nista za rodjendan IZ CISTA MIRA, bez dogovora. Cura je ostala paf. To ti je veliki znak.

White Pearl
15.12.2009., 03:04

Zanimljivo da ovakve bahate komentare uglavnom daju muski.

White Pearl
15.12.2009., 03:08
Da... Kakva si ti, takvi moraju biti svi jel?! Ovo što ti pišeš je po meni odvratno sitničavo i graniči s gluposti. Ako netko zaboravi nečiji rodžendan, jebote važnog dana :rolleyes: odmah ga ostavi i to na još i posebno dramatičan način. Veću glupost nisam čula. Da jedan dan u godini predstavlja takvu važnost. Hebeš ti taj poklon, ako mi dečko nije i ostatak godine krasan. Radije bi da me čitavu godinu mazi i pazi, a taj rodžendan ni da mi čestita, nego obrnuto.. Čuj, netko bolje pamti datume, a netko lošije. netko ima i drugih ozbiljnijih problema, pa eto, zaboravi taj tako tebi važan dan u tvojem životu - tvoj rodžendan. Koji egoizam.

NIje bilo tko. Radi se o bliskoj osobi, njenom decku. Netko tko je pazljiv cijelu godinu prema tebi nece zaboraviti tvoj rodjendan. Sjetiti se necijeg rodjendana nije stvar egoizma nego kulture cestitanja i obzira prema drugoj osobi.

White Pearl
15.12.2009., 04:49

Draga Baccardi22, evo ti jedan konkretan prijedlog.Ako ste jako mladi, a cini se da jeste, i tebi je stalo do njega, daj mu jos jednu sansu. Popricaj sa njim, reci mu da te je povrijedilo to sto ti nije cestitao rodjendan i daj mu sansu da ti kupi nesto sad za bozicne blagdane. Ako ti opet nista ne kupi, mislim da je vrijeme da zatvoris ta vrata, a otvoris nova. MIslim on ce ti sigurno dati neke izgovore tipa pa eto nisam imao para bla bla bla ali to su samo izgovori. Vjeruj. NO dobro.

MAda u biti bozicni blagdani su nesto drugo u poredjenju sa rodjendanom koji je jako osoban...
Ali eto daj mu jednu sansu za popravni ispit...
Iako ja osobno mislim da ti je ovo sto ti nista nije donio jedan veliki veliki minus od njega, i preview stvari koji ces od njega dozivljavati u buducnosti...
Cak i da predjes preko ovoga, ako "oprostis ali i ne zaboravis" vjeruj neces ga vise gledati istim ocima. Jer sad ti njemu ne bi trebala nista pokloniti, a i zasto bi?Da li je to zasluzio?Tom logikom,ni ti nemas novca, ni vremena da mu nesto poklonis za bozicne blagdane (a pogotovo ne za njegov rodjendan!).

Da li si ga pitala zasto ti nista nije donio za rodjendan? I sto ti je on rekao?Ili si samo presutjela i slozila se da proslavite tvoj rodjendan tako da ste otisli samo na neko pice? Ako je u pitanju ovo zadnje, vjeruj on ce sniziti svoje kriterije prema tebi (vec ih je snizio) i mozes ocekivati da ce se sve gore odnositi prema tebi. Necistitanje rodjendana ti je samo pocetak (kraja). A ti si se spustila jednu stepenicu u postivanju sebe i on ce ti to iskoristiti.

Za sve sarkasticne feministice i filozofe koji su postali na ovoj temi, evo zasto je rodjendan vazan i zasto je ovo big deal:
LJudi moji, pa veza se i gradi od paznje i njeznosti, i znakova paznje da je drugoj osobi stalo do vas i da je mislila na vas i obradovala vas nekim znakom paznje, bilo kojim... a posebno za rodjendan, jer to je vas jedini specijalni dan u godini, jedan i neponovljiv.
Zato je svaciji rodjendan najvazniji na svijetu. A osoba koja te cijeni ce ti to pokazati i bez objasnjavanja i sa presutnim razumijevanjem. To je jednostavno stvar opce kulture. YOu either get it or don't.

spy
15.12.2009., 05:45
ečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??

odjebi ga odmah danas...da nedaj bože naštancate djecu daj idiot ti nebu ni alimentaciju plaćo:(

štemajzl
15.12.2009., 07:47
Zanimljivo da ovakve bahate komentare uglavnom daju muski.
Pa naravno. I onda ih ženske dvaput jebu u glavu.
Prvi put kad za svoj rođendan očekuju čestitke, iznenađenja, brda i doline, a drugi put kad ih s tim istim stvarima maltretiraju za njihov rođendan.

A kad se i sjetiš čestitat, onda moramo slušat spike, 'ma daj, pusti, depra, kak sam stara', 'ove godine ne slavim', 'kaj već', 'podsjećaš me na to kak sam stara'... i slične budalaštine.

atlantis
15.12.2009., 08:50
meni je ovaj topic tužan

s jedne strane su drama osobe koje očekuju i traže! da im se kupuju pokloni jer to oni tako vole, s druge strane su ljudi koji se opravdavaju tako da vrijeđaju

onak, dokaz da smo u kurcu kad je sjetit se rođendana tolika fama

štemajzl nadam se da sa ženom ne razgovaraš ovako i da se tu samo malo praviš

Illana
15.12.2009., 09:23

Upravo si dobro rekla. To je poanta - da on uživa.

To je nešto što se zove radost darivanja. Vrlo jednostavno. Kad ti je stalo koristiš prilike jer je njena ili njegova radost i tvoja radost.

Nema onoga tko to nije okusio, dobro je rečeno, na početku veze svi prštimo od te radosti. Poslije postajemo ovakav i onakav tip, ovisno o tome koliko nam je stalo, koliko se uzimamo zdravo za gotovo i, kako je isto već rečeno, kako postavimo ljestvicu samopoštovanja.

Prva bih bi rekla da ljude ne treba stavljati u kalupe i ne treba robovati formi. I treba vjerovati vlastitom osjećaju koji kaže - ovo je tip koji me voli i pažljiv je prema meni usprkos toga što povremeno ne zna gdje mu je guzica, a gdje glava.

Ali je isto tako sasvim dovoljno i previše "takvih tipova" koji svojim nesretnim ženama nikad nisu iskazivali male znakove pažnje jer - eto, oni nisu "takav tip", da bi eventualno u drugom braku, drugoj ženi počesto donosili nekakve poklončiće, cvijeće i mimo dana od darova. Odjednom bi nekim čudom postali "takav tip".

vjestica35
15.12.2009., 10:59

Ovo je definitivno istina.

little_devil
15.12.2009., 11:12
ma ja uopce ne kuzim vas ljude...ajmo sve obezvrijedit, nista ne slavit
inace sam osoba koja voli iznenadit drage ljude oko sebe i koristim svaku priliku da to napravim.......

rodjendan nije bozic, nije uskrs ni valentinovo kad svi slave nego je jedan kad koji je posvecen nama... jedan dan koji cemo reci osobi koju volim - ovo je tvoj dan...

meni moj rodjendan mozda ne znaci mnogo,i moje razmisljanje ima pozadinu ali da cu ja obezvrijediti rodjendane voljenih osoba, ne pada mi napamet....
pobrinut cu se da svaki od njih itekako zapamte..... jer su oni meni vazni i dat cu im do znanja to......
i ne, necu dopustit da rodjendan prodje nezamjeceno jer zasluzuju imati svoj dan...

bitchy-as-usual
15.12.2009., 11:16
Ja volim jako darivati pogotovo partnera. Pošto sam ateista ne slavim blagdane i ne kupujem za te dane nikom nista niti zelim da se meni kupuje no, za rođendane uvijek kupujem, kao i za godišnjicu. Valentinovo kupim neku sitnicu tek toliko iako ga nemrem smislit :rofl:

Recimo ja svom partneru svake godine za Novu kupim nesto. Nije poklon za Bozic niti postoji neki drugi povod nego sam se tako navikla. Uvijek mu kupim jednu sitnicu koja je u principu ista ali opet nije ista :rofl:

Tokom godine se isto tako trudim kupiti nesto. Tipa u shoppingu sam i uvijek gledam odjecu za njega (neka navika) i recimo ugledam majicu za koju znam da bi mu dobro stajala i da bi mu se svidjela i kupim ju. Nisu to neke skupe majice. On se uvijek razveseli tako nekim sitnicama jer nije ocekivao. Zato sam i rekla da vise volim takvu vrstu iznenadenja nego poklone koji se na neki nacin podrazumijevaju

štemajzl
15.12.2009., 11:18
ma ja uopce ne kuzim vas ljude...ajmo sve obezvrijedit, nista ne slavit
inace sam osoba koja voli iznenadit drage ljude oko sebe i koristim svaku priliku da to napravim...
Isto i kod mene, al kad na moju rođendansku čestitku dobijem ove glupave odgovore (vidi moj prethodni post) prisjedne mi i čestitanje i poklanjanje i to što sam uopće uložio mentalni napor da si nečiji rođendan umemoriram u mobitel.

Ako se ti nećeš veseliti svojem rođendanu, zašto bih tio ja radio? :ne zna:

Atlantis - ne bi vjerovala, al kad se osjećam kao da me se jebe u glavu, to i kažem, često baš tim riječima (neovisno o temi rođendana) i stvar se riješi bez ljutnje. Stvar funkcionira dvosmjerno.

little_devil
15.12.2009., 11:24
Isto i kod mene, al kad na moju rođendansku čestitku dobijem ove glupave odgovore (vidi moj prethodni post) prisjedne mi i čestitanje i poklanjanje i to što sam uopće uložio mentalni napor da si nečiji rođendan umemoriram u mobitel.

a jebi ga..i meni bi prisjelo...

Cordelia
15.12.2009., 12:18

Rekla bih da vaš problem nije u zaboravljenom rođendanu.

Johnny B.
15.12.2009., 12:22
... Popricaj sa njim, reci mu da te je povrijedilo to sto ti nije cestitao rodjendan...
Čitaj pažljivije šta veli pokretačica teme:
Dotični je čestitao rođendan...
...Za sve sarkasticne feministice i filozofe koji su postali na ovoj temi, evo zasto je rodjendan vazan i zasto je ovo big deal:...
Ako mi je stalo do neke osobe, ja ću se truditi to pokazivati svih 365 dana u godini, ne treba mi neka drama oko jednog dana koji bi trebao biti poseban ( po čemu? :ne zna: ). Osobno smatram krajnje licemjernim nekome pokazivati koliko mi je ta osoba važna jedan dan u godini, a kasnije "zaboraviti" na njega....

Šta ćeš, valjda sam previše bahat da bih uvidio važnost rođendana :ne zna:

little_devil
15.12.2009., 12:30
Ako mi je stalo do neke osobe, ja ću se truditi to pokazivati svih 365 dana u godini, ne treba mi neka drama oko jednog dana koji bi trebao biti poseban ( po čemu? :ne zna: ). Osobno smatram krajnje licemjernim nekome pokazivati koliko mi je ta osoba važna jedan dan u godini, a kasnije "zaboraviti" na njega....

ocito:rolleyes:
ne radi se uopce o tome koliko se pridaje paznje drugih 364 dana u godini....
svi se mi trudimo svaki dan al necu zato poput prepotentne budale omalovazit neciji rodjendan samo zato sto se trudim i druge dane u godine..
svatko ima pravo biti mazen i pazen taj jedan dan..i to s razlogom..

ma najbolje da nitko ne slavi nista jer jer je licemjerno poklazivati koliko su nam vazne osobe na te dane... :rolleyes:

Tupelo
15.12.2009., 12:39
Ja volim jako darivati pogotovo partnera.......................................... ..............
Tokom godine se isto tako trudim kupiti nesto. Tipa u shoppingu sam i uvijek gledam odjecu za njega (neka navika) i recimo ugledam majicu za koju znam da bi mu dobro stajala i da bi mu se svidjela i kupim ju. Nisu to neke skupe majice. On se uvijek razveseli tako nekim sitnicama jer nije ocekivao. Zato sam i rekla da vise volim takvu vrstu iznenadenja nego poklone koji se na neki nacin podrazumijevaju

U ovome sam se našla.
Iako formalno obilježavamo rođendane i godišnjice, daleko mi je važnija ona svakodnevna pažljivost.
Znam da je ovo malo izlizano, no uistinu ne vidim zašto bih samo jedan dan u godinu bila posebno pažljiva i obzirna prema mužu.
Zajedno provedemo 365 dana u godini & ako si već možemo ići na živce na "obične dane", red je i da se pazimo i mazimo na jednako tako "obične dane"
Ne volim isforsiranost, a rođendani i kojekakvi posebni dani često se u to pretvore.

higijeničarka
15.12.2009., 12:39

Totalno su mi nejasni ovakvi komentari na ovoj temi jer mi uopće nije jasno na što se odnose.

Tko je ovdje rekao da je ok poklanjat pažnju samo na rođendan, a ostatak veze ne? :ne zna:

Osobno ne vidim potrebe radit bilo kakvu dramu oko tog dana (uzdiži me u nebesa) kao što ne vidim potrebu ignorirat taj dan (pa kaj, to je samo datum ko i bilo koji drugi).
Datum rođenja je činjenica. Na taj datum si ugledao svijet. Sve što je potrebno, za većinu normalnih ljudi, je primijetit tu činjenicu - "Gle, danas ti je rođendan. Pa sretan ti rodendan. Evo ti mali znak pažnje."
Pritom mali znak pažnje može biti čestitka, knjiga, ruža, čokolada ili bilo koja druga sitnica.

Neš ti nevjerovatne drame.

Naprosto mi je nepoznanica da netko ne kuži što bi nekome značio rođendan.
Mislim, svaka država obilježava svoj rodendan. Još nisam nikog čula da je reko: jebeš rođendan države i praznik, idem ja radit, tko je vidio uopće obilježavat to, datum kao i svaki drugi. :zubo:

higijeničarka
15.12.2009., 12:41
Znam da je ovo malo izlizano, no uistinu ne vidim zašto bih samo jedan dan u godinu bila posebno pažljiva i obzirna prema mužu.

:rofl:

Ne samo na taj dan, ali posebno na taj dan.
Jer je on na taj dan "izletio" na svijet samo za tebe.

:cerek:

mauna
15.12.2009., 12:42
Muž mi je u nedjelju napravio lazanje, i još skuhao lončugu sarme da ne moram kuhati cijeli tjedan.
Kakvi lančići, ruže i torte, ovo ću duže pamtiti.

little_devil
15.12.2009., 12:43

al o tome stvarno nije ni bila rijec

sad tu svi slavodobno pisu kako su pazljivi i kako je svaki da poseban..ok, good for you al to nije bit teme.....

yabooka
15.12.2009., 12:44
cek cek cek... on se sjetio rodjendana, cestitao ali nije kupio poklon... i to je problem??? :confused:
ti si zeno skroz ebete.... budi sretna sto se uopce sjetio, jebali te darovi..

little_devil
15.12.2009., 12:45
Muž mi je u nedjelju napravio lazanje, i još skuhao lončugu sarme da ne moram kuhati cijeli tjedan.

meni decko kad smo zajedno kuha svaki dan, pa?

ocito mi je svaki dan rodjendan:lol:

little_devil
15.12.2009., 12:46

:top: tako je

Cordelia
15.12.2009., 12:58
[QUOTE=White Pearl;24038450]Zanimljivo da ovakve bahate komentare uglavnom daju muski.

Uz svo poštovanje Pearl ako je itko bahat ovdje onda si to po ovim quotanim postovima ti. Johnny nije nikoga uvrijedio, a ti si ta koja jedino svoj pogled na svijet proglašavaš ispravnim-a to jest bahato
Ako netko ne drži do pamćenja datuma ne znači ni da je loš ni da u drugim danima nije pažljiv niti da ne poštuje svoju partnericu. Mogla bih okrenuti argument nekih ovdje. Ako je dečko/muž pažljiv cijelu godinu a zaboravi rođendan znači li to da ga se treba ostaviti i da ne valja?

Evo ja ti kao žena postavljam isto pitanje kao i Johnny. A čak i dajem rođendanske poklone , ali zato što obožavam i davati i primati poklone i svaka mi je prigoda dobrodošla. Za rođendane često dam poklon negdje između dva rođendana jer naletim na nešto na čemu "piše ime" neke drage osobe, pa poklonim odmah i kažem to ti je za rođendan i onda na sam rođendan zaboravim i čestitati. A znalo mi se desiti i da kupim u kratkom vremenu dva poklona istoj osobi (jer naletim dvaput na nešto za što znam da će se svidjeti) i kažem to ti je za rođendan, pa onda na čuđenje da je već dobio/la od mene poklon za rođendan kažem da je to onda za slijedeći:D
Jesam li ja, avaj, nepažljiva osoba koja ne voli nikoga zato što često zaboravim sam datum rođendana i pažnju pokazujem u nekim drugim danima.

Dragog namjerno ne spominjem jer njemu ne mogu zaboraviti osim kad zaboravim svoj (a znalo se i to dogoditi). Meni je rođendan tri dana prije njegovog. Najčešće ga obilježimo zajedno za neki vikend koji je blizu naših datuma(pogotovo ako slavimo s prijateljima), a u kupnju poklona odemo zajedno i počastimo se nečim za njega i mene, ne nužno na sam dan rođendana.

Cordelia
15.12.2009., 13:01

Eto obavezno ga ostavi ako ti zaboravi rođendan bezobraznika običnog:rofl:

mauna
15.12.2009., 13:03

Nije meni bio rođendan. ni Božić ni Uskrs ni godišnjica.
Jednostavno kažem da mi je bitnije da je na "običan" dan pažljiv, nego da mi za rođendan kupi auto.
Hm, dobro, ovo zadnje zanemarite, još moram razmisliti o tome.....

mala hijena
15.12.2009., 13:04
Da se moj partner odbija sjetiti mog rođendana i obilježiti ga, pa makar čestitkom i ružom, smatrala bih da mu nije stalo do mene i da su mu moji osjećaji nebitni.

Ali to je zapravo fragment jedne puno veće slike.
Ne mogu zamisliti da mi sadašnji frajer napravi tako nešto jednostavno zato jer mu je dobrodošla svaka izlika da mi nešto kupi ili da nešto proslavi sa mnom. :D
A imala sam frajera koji je takve stvari "zaboravljao" uz izliku da je to nebitno. Guess what? I ja sam mu bila nebitna, kompletno.

Tako da sam duboko uvjerena da je nemoguće da inače dobar, pažljiv partner kojemu je stalo do druge strane "zaboravi" na rođendan voljene osobe.
Ili da otac "zaboravi" na rođendane svoje djece (nezamislivo, jebote - da je proveo taj dan u rađaonici sa ženom, itekako bi ga pamtio cijeli život!).
Zaboravljaju nas oni kojima nije stalo.

Tupelo
15.12.2009., 13:05

A što ako se taj dan baš poklapa s jednim od onih kad mi baš ide na živce & ne mogu si pomoći? :D
Što ako ga baš taj dan želim mami vratiti? :cerek:
Ne znam...zbilja me smeta isforsiranost takvih evenata. Pristupam im veoma ležerno & našla sam nekoga tko dijeli tu moju ležernost.

sad tu svi slavodobno pisu kako su pazljivi i kako je svaki da poseban..ok, good for you al to nije bit teme.....

A što je po tebi bit teme?
Osobno, mislim da se ovdje opet radi o različitostima i kompatibilnosti.
Rođendani su samo banalan primjer.
Slažem se da je lijepo primijetiti nečiji rođendan, no isto tako svjesna sam da postoje ljudi koji do takvih stvari ne drže.
Nisu to zli, bahati, bezosjećajni i štatijaznamkakvisvene ljudi.
Jednostavno su takvi kakvi jesu.
Nekome oni sasvim lijepo odgovaraju, a nekoga će natjerati na otvaranje tema na forumu.
Ako je ponašanje tvog partnera tebi neprihvatljivo ili te čini nesretnom ili te ne ispunjava na bilo koji način koji je tebi važan - popričaj o tome, no ako stvari ostanu kakve su bile, onda se vjerojatno radi o nekompatibilnosti karaktera & nema smisla da se jedno lomi kako bi drugo bilo sretno.

little_devil
15.12.2009., 13:07
Eto obavezno ga ostavi ako ti zaboravi rođendan bezobraznika običnog:rofl:

ma ne moze zaboraviti ni da hoce...:rofl:

ljubavi, jel znas sto je za mjesec dana...:lol:
micek, jel ti skupljas novce za moj poklon, imas jos samo 25 dana...
ljbavi, uff, jos samo 20 dana, jesi li vec smislio kud me vodis...

.........................

:rofl::rofl::rofl::rofl:

Tupelo
15.12.2009., 13:09
Evo ja ti kao žena postavljam isto pitanje kao i Johnny. A čak i dajem rođendanske poklone , ali zato što obožavam i davati i primati poklone i svaka mi je prigoda dobrodošla. Za rođendane često dam poklon negdje između dva rođendana jer naletim na nešto na čemu "piše ime" neke drage osobe, pa poklonim odmah i kažem to ti je za rođendan i onda na sam rođendan zaboravim i čestitati. A znalo mi se desiti i da kupim u kratkom vremenu dva poklona istoj osobi (jer naletim dvaput na nešto za što znam da će se svidjeti) i kažem to ti je za rođendan, pa onda na čuđenje da je već dobio/la od mene poklon za rođendan kažem da je to onda za slijedeći:D
Jesam li ja, avaj, nepažljiva osoba koja ne voli nikoga zato što često zaboravim sam datum rođendana i pažnju pokazujem u nekim drugim danima.

Dragog namjerno ne spominjem jer njemu ne mogu zaboraviti osim kad zaboravim svoj (a znalo se i to dogoditi). Meni je rođendan tri dana prije njegovog. Najčešće ga obilježimo zajedno za neki vikend koji je blizu naših datuma(pogotovo ako slavimo s prijateljima), a u kupnju poklona odemo zajedno i počastimo se nečim za njega i mene, ne nužno na sam dan rođendana.

Moj tip žene :cerek:

little_devil
15.12.2009., 13:12
ja recimo nikad ne kupim nesto i kazem - to ti je za rodjendan..
uvijek poklanjam bez razloga
i onda za rodjendan kupim neku sitnicu........

Tupelo
15.12.2009., 13:14
ma ne moze zaboraviti ni da hoce...:rofl:

ljubavi, jel znas sto je za mjesec dana...:lol:
micek, jel ti skupljas novce za moj poklon, imas jos samo 25 dana...
ljbavi, uff, jos samo 20 dana, jesi li vec smislio kud me vodis...

ok, ovo je poprilično transparentno & pošteno što se tiče podsjećanja i očekivanja.
Ipak, ne mogu da ne pomislim na znoj koji ga oblijeva dok smišlja The mjesto i The poklon.
Ako mu takve stvari nisu problem - divno.
No, ukoliko je se rodio bez "smisla za posebne geste" - sigurna sam da mu je ovo poprilična tlaka
Ako on, bogec, nema smisla za takve stvari, olakšaj mu - reci što točno želiš i kamo bi išla.

little_devil
15.12.2009., 13:18
ok, ovo je poprilično transparentno & pošteno što se tiče podsjećanja i očekivanja.
Ipak, ne mogu da ne pomislim na znoj koji ga oblijeva dok smišlja The mjesto i The poklon.
Ako mu takve stvari nisu problem - divno.
No, ukoliko je se rodio bez "smisla za posebne geste" - sigurna sam da mu je ovo poprilična tlaka
Ako on, bogec, nema smisla za takve stvari, olakšaj mu - reci što točno želiš i kamo bi išla.

ma nije, to je zezancija........
al volim ga "napastovat":D

little_devil
15.12.2009., 13:21
A što je po tebi bit teme?
Osobno, mislim da se ovdje opet radi o različitostima i kompatibilnosti.
Rođendani su samo banalan primjer.
Slažem se da je lijepo primijetiti nečiji rođendan, no isto tako svjesna sam da postoje ljudi koji do takvih stvari ne drže.
Nisu to zli, bahati, bezosjećajni i štatijaznamkakvisvene ljudi.
Jednostavno su takvi kakvi jesu.
Nekome oni sasvim lijepo odgovaraju, a nekoga će natjerati na otvaranje tema na forumu.
Ako je ponašanje tvog partnera tebi neprihvatljivo ili te čini nesretnom ili te ne ispunjava na bilo koji način koji je tebi važan - popričaj o tome, no ako stvari ostanu kakve su bile, onda se vjerojatno radi o nekompatibilnosti karaktera & nema smisla da se jedno lomi kako bi drugo bilo sretno.

ne znam, nekako sam misljenja da bi se, ukoliko volimo partnera, na taj dan trebali podrediti njemu i ispunit njegova ocekivanja....... ako ste kompatibilni, super a ako niste... primjerice...ako prezire poklone i rodjendane onda se uskladit s tim a ne mu priredjivat zabave iznenajenja:D

higijeničarka
15.12.2009., 13:22
A što ako se taj dan baš poklapa s jednim od onih kad mi baš ide na živce & ne mogu si pomoći? :D
Što ako ga baš taj dan želim mami vratiti? :cerek:
Ne znam...zbilja me smeta isforsiranost takvih evenata. Pristupam im veoma ležerno & našla sam nekoga tko dijeli tu moju ležernost.

Pa pošalješ ga u rodno mjesto. To je itekako prigodno za rodendan. :rofl:

A što se boldanog tiče... to je upravo bit svega.
Barem za tebe znam da si jedna od onih (među kojima sam i sama) koja po okolnim temama ne može dovoljno naglasiti koliko je važno partneru pružiti ono što je njemu potrebno, a ne ono što mi mislimo da treba mjereći valjda sami po sebi.

Ako partner želi da se njegov rođendan obilježi, možeš ti imati mišljenje o rođendanima kakvo god hoćeš i možeš ne razumjeti bit toga do sudnjeg dana. Ako ti je stalo do partnera, obilježit ćeš njegov roćkas. Suprotno tome, možeš zahtjevati od partnera da ignorira tvoj rodendan. :ne zna:

Naravno, niti ja ne vidim potrebe isforsiranosti i overdramatičnosti. Ali, mislim da većina ljudi ipak spada u one koji ne traže dramu već samo znak pažnje koji, eto, tek toliko odskače od uobičajenog. :)

Tupelo
15.12.2009., 13:35
Barem za tebe znam da si jedna od onih (među kojima sam i sama) koja po okolnim temama ne može dovoljno naglasiti koliko je važno partneru pružiti ono što je njemu potrebno, a ne ono što mi mislimo da treba mjereći valjda sami po sebi.

Da, o ovome stalno trkeljam.
Također, uz to volim i napomenuti da je pošteno procijeniti možemo li partneru priuštiti ono što mu je potrebno.
Kao što rekoh, rođendan je samo primjer.
No, ukoliko naletim na osobu koja želi da se od njenog rođendana radi spektakl, a ja znam da uz ne znam kakav trud, nisam osoba od spektakla - pošteno je položiti karte na stol i povući se.
Svi se mi prilagođavamo u nekoj mjeri, no dobro je imati granice u tome. Iskreno, smiješno mi je da se veza raspadne zbog rođendana & da netko baš tu povuče svoju granicu, no ne pada mi na pamet određivati što bi nečiji limit trebao biti.

Illana
15.12.2009., 13:35
meni je ovaj topic tužan

s jedne strane su drama osobe koje očekuju i traže! da im se kupuju pokloni jer to oni tako vole, s druge strane su ljudi koji se opravdavaju tako da vrijeđaju

onak, dokaz da smo u kurcu kad je sjetit se rođendana tolika fama

Ma nije. :)

Pogledaj malo bolje, gotovo svi ipak na neki način obilježavaju te dane. Nema tu velikih razlika.

Johnny B.
15.12.2009., 13:45
... al necu zato poput prepotentne budale omalovazit neciji rodjendan samo zato sto se trudim i druge dane u godine..
svatko ima pravo biti mazen i pazen taj jedan dan..i to s razlogom...
Ček, ček.....
Ja ne omalovažavam ničiji rođendan, niti sam to napisao. Ako netko želi slaviti, prilagodit ću se tome, tko sam ja da se bunim. Meni osobno moj dan rođenja ne znači ništa, štoviše ide mi na živce ta parada oko čestitanja i poklona i samo sam htio čuti od vas kojima je rođendan bitan, odgovor na pitanje koje sam postavio u svom prvom postu a to je: zbog čega bi taj dan trebao biti posebniji i važniji od drugih dana? :ne zna:

little_devil
15.12.2009., 13:47
Ček, ček.....
Ja ne omalovažavam ničiji rođendan, niti sam to napisao. Ako netko želi slaviti, tko sam ja da se bunim, prilagodit ću se tome. Meni osobno moj dan rođenja ne znači ništa, štoviše ide mi na živce ta parada oko čestitanja i poklona i samo sam htio čuti od vas kojima je rođendan bitan, odgovor na pitanje koje sam postavio u svom prvom postu a to je: zbog čega bi taj dan trebao biti posebniji i važniji od drugih dana? :ne zna:

pa eto, meni je dan rodjenja moje ljubavi vazan i poseban....
vazniji nego njemu pretpostavljam..

i zelim da taj da posebno proslavimo i nudim se da mu budem na usluzi cijeli dan:zubo:

Whitepirat
15.12.2009., 13:48
Ja uvijek zaboravljam rođendane imendane blagdane i slične gluposti, i ponosim se time.

mala hijena
15.12.2009., 14:06
Ček, ček.....
Ja ne omalovažavam ničiji rođendan, niti sam to napisao. Ako netko želi slaviti, prilagodit ću se tome, tko sam ja da se bunim. Meni osobno moj dan rođenja ne znači ništa, štoviše ide mi na živce ta parada oko čestitanja i poklona i samo sam htio čuti od vas kojima je rođendan bitan, odgovor na pitanje koje sam postavio u svom prvom postu a to je: zbog čega bi taj dan trebao biti posebniji i važniji od drugih dana? :ne zna:

Nije stvar u paradi i poklonima. Ne treba mi čitati misli, priređivati ne znam kakva iznenađenja, voditi me u Pariz.

Ali rođendan je obljetnica mog rođenja, dana kad sam došla na svijet. Od svih mogućih blagdana i praznika u godini, samo taj dan je zaista moj, slavi se moje rođenje, još jedna godina života za mene.
I očekujem od dragih osoba da se toga sjete, da mi čestitaju, nazovu me.
A od partnera očekujem i da mi nešto kupi, makar bila samo čestitka.
Jer to je MOJ dan. I ako se veseli meni, veselit će se i danu kad sam došla na svijet.

Cordelia
15.12.2009., 15:06
ja recimo nikad ne kupim nesto i kazem - to ti je za rodjendan..
uvijek poklanjam bez razloga
i onda za rodjendan kupim neku sitnicu........

Kad obavezno pitaju zašto ovo.....pa moram dati neki razlog.:D

White Pearl
15.12.2009., 17:41
Čitaj pažljivije šta veli pokretačica teme:

\
Ti si taj koji ne cita pazljivo. OSim toga ne kaze se "pazljivije", jer "pazljivije" je komparativ i ide sa rijeci "od". Dakle kaze se "pazljivije OD... objekat". Ne pridonosis ovoj diskusiji konstruktivno, vec si tu da blatis a to nije prihvatljivo.

Tipicno bahato razmisljanje. Tko prizna, pola mu se prasta :)

White Pearl
15.12.2009., 17:42
Ja uvijek zaboravljam rođendane imendane blagdane i slične gluposti, i ponosim se time.

Cega se pametan stidi, budala se ponosi.

White Pearl
15.12.2009., 17:52
[QUOTE=White Pearl;24037477]

Uz svo poštovanje Pearl ako je itko bahat ovdje onda si to po ovim quotanim postovima ti. Johnny nije nikoga uvrijedio, a ti si ta koja jedino svoj pogled na svijet proglašavaš ispravnim-a to jest bahato

Cornelia, uz svo postovanje, gdje sam ja to napisala da je jedino moj pogled na svijet ispravan?
Prijatelji, ljudi, parovi, izmedju sebe mogu imati dogovor da se rodjendani vise ne slave, ali to je njihov interni dogovor. Izmedju Bacardi22 i njenog decka nema takvog dogovora i nju je povrijedilo to sto joj on nije nista kupio, sto je razumljivo.

Moj stav nije dogma. Cinjenica je da u civiliziranom svijetu postoji nepisano pravilo da je osnovna kultura uciniti nesto lijepo za blisku osobu kojoj je taj dan rodjendan. OSim ako dogovor daje drugu mogucnost i ako su obje strane pri tome ok.
A svako drugo krsenje ove norme je bahatost. I u jednom i u drugom smjeru.
Dakle i ako me osoba zamoli da joj nista ne kupim za rodjendan jer ona tako zeli, a joj ipak kupim jer ja smatram da tako treba, e onda bi to bila bahatost sa moje strane.
NIje bit u tome da se kupuju pokloni za rodjendan nego drzati se dogovora. Ako dogovora nema, pretpostavlja se da se osobi treba nesto kupiti za taj dan.
Ne moze biti jednostavnije.
BAhatost znaci povrijediti tudje osjecaje namjerno. Znajuci da ta osoba zeli ili ne zeli da slavi svoj rodjendan, a ja cu postupiti kako JA zelim, a ne kako ta osoba zeli, iako je njen dan, eto to je bahatost.

Johnny B.
15.12.2009., 18:29
...Ali rođendan je obljetnica mog rođenja, dana kad sam došla na svijet. Od svih mogućih blagdana i praznika u godini, samo taj dan je zaista moj, slavi se moje rođenje, još jedna godina života za mene.
I očekujem od dragih osoba da se toga sjete, da mi čestitaju, nazovu me.
A od partnera očekujem i da mi nešto kupi, makar bila samo čestitka.
Jer to je MOJ dan. I ako se veseli meni, veselit će se i danu kad sam došla na svijet.
Aha, kužim, znači u pitanju je mali egotrip* :)

*što je u redu, svatko od nas katkad treba da se osjeti posebnim

pipim007
15.12.2009., 21:10
Po meni je to nedostatak paznje, ljubavi i opce kulture kod doticnog.

:top:

jebote moj se znao sjetiti, dobijala sam uvijek ono što volim... rođendan, valentinovo, sv.nikola, božić... čak i kad nije rođendan kupovao bi mi isto (što jeftinije što skuplje poklone) kao i ja njemu.

POKLONITE MI NJUU ZA ROĐENDAAAN AKO LJUBAV MOŽE DA SE KUPIIIIII :cerek:

ne zamjerajte. živjeli :)

glora's bastard
15.12.2009., 22:11
\
Ti si taj koji ne cita pazljivo. OSim toga ne kaze se "pazljivije", jer "pazljivije" je komparativ i ide sa rijeci "od". Dakle kaze se "pazljivije OD... objekat". Ne pridonosis ovoj diskusiji konstruktivno, vec si tu da blatis a to nije prihvatljivo.

Tipicno bahato razmisljanje. Tko prizna, pola mu se prasta :)

zar se ne može čitat pažljivije nego ranije? zar je to ranije potrebno napisati i naglasiti ili se podrazumijeva? :confused:

bacardi22, jesi razgovarala s dečkom i rekla što te muči?

Lydia Deitz
15.12.2009., 22:25
meni moj je :vidiga:

a sad, ozbiljno, što bi ljudi ovdje trebali? smeta te, reci dečku.

Cordelia
15.12.2009., 22:31
Ako tebi to nije jasno, nitko ti ni ne moze objasniti. To je stvar kulture i odgoja kojih kod nas izgleda jos mnogi nemaju. Te se stvari ne mogu nauciti niti prenijeti. Ili imas ili nemas. Ili ako si i mrvicu pametan, mozes se malo kultivirati pa naucit. Ali to je vec teze.

Za sve sarkasticne feministice i filozofe koji su postali na ovoj temi, evo zasto je rodjendan vazan i zasto je ovo big deal:
LJudi moji, pa veza se i gradi od paznje i njeznosti, i znakova paznje da je drugoj osobi stalo do vas i da je mislila na vas i obradovala vas nekim znakom paznje, bilo kojim... a posebno za rodjendan, jer to je vas jedini specijalni dan u godini, jedan i neponovljiv.
Zato je svaciji rodjendan najvazniji na svijetu. A osoba koja te cijeni ce ti to pokazati i bez objasnjavanja i sa presutnim razumijevanjem. To je jednostavno stvar opce kulture. YOu either get it or don't.

Cornelia, uz svo postovanje, gdje sam ja to napisala da je jedino moj pogled na svijet ispravan?
Prijatelji, ljudi, parovi, izmedju sebe mogu imati dogovor da se rodjendani vise ne slave, ali to je njihov interni dogovor. Izmedju Bacardi22 i njenog decka nema takvog dogovora i nju je povrijedilo to sto joj on nije nista kupio, sto je razumljivo.

Moj stav nije dogma. Cinjenica je da u civiliziranom svijetu postoji nepisano pravilo da je osnovna kultura uciniti nesto lijepo za blisku osobu kojoj je taj dan rodjendan. OSim ako dogovor daje drugu mogucnost i ako su obje strane pri tome ok.
A svako drugo krsenje ove norme je bahatost. I u jednom i u drugom smjeru.
Dakle i ako me osoba zamoli da joj nista ne kupim za rodjendan jer ona tako zeli, a joj ipak kupim jer ja smatram da tako treba, e onda bi to bila bahatost sa moje strane.
NIje bit u tome da se kupuju pokloni za rodjendan nego drzati se dogovora. Ako dogovora nema, pretpostavlja se da se osobi treba nesto kupiti za taj dan.
Ne moze biti jednostavnije.
BAhatost znaci povrijediti tudje osjecaje namjerno. Znajuci da ta osoba zeli ili ne zeli da slavi svoj rodjendan, a ja cu postupiti kako JA zelim, a ne kako ta osoba zeli, iako je njen dan, eto to je bahatost.

Evo quotala sam ti dva posta u kojima vrijeđaš ljude koji ne misle da je rođendan najvažniji dan na svijetu niti slavljenje tog dana smatraju pokazateljem koliko nježnosti i poštovanja imaju prema svojim partnerima/icama.
A što se tiče ostalog. Ja se s ljudima koje volim ne dogovaram oko toga žele li ili ne slaviti rođendan, s njima se ne trudim biti ni kulturna ni pristojna. S njima sam svoja i oni me takvom prihvaćaju i to je razlog zbog kojih ih volim. Tako će im biti nebitno i ako im ništa ne dam na sam datum rođendana i ako im kupim poklon iako ne žele slaviti rođendan, a naravno i meni kad su oni u pitanju.
Pristojna se trudim biti s poznanicima, kolegama i sl. S njima ću paziti na ponašanje, ako im kupujem nešto za rođendan dat ću točno i sve će biti po pravilima opće kulture. S bliskim ljudima mi to ne treba.
Slažem se s tobom da se veza gradi na nježnosti i znakovima pažnje, ali nikako i s tim da to obavezno (može imati ali ne mora) ima veze s time tko pamti ili ne nekakve obljetnice pa tako i rođendan, a pogotovo se ne slažem s time da su ljudi koji ne smatraju da je rođendan big deal sarkastični ili filozofi ili (za žene)da su feministice (da me ubiješ nemam pojma kakve veze ima borba za ženska prava s tim koja žena voli ili ne primati poklone za rođendan, osim ako se još jednom ne radi o klišeju koji feminizam drži za nešto negativno, a feministice brkatim ženama koje mrze muškarce i preziru svaku pažnju pa tako i poklone za rođendan-a u tom slučaju nemamo o čemu pričati)

Brownies
16.12.2009., 00:55
Pa naravno. I onda ih ženske dvaput jebu u glavu.
Prvi put kad za svoj rođendan očekuju čestitke, iznenađenja, brda i doline, a drugi put kad ih s tim istim stvarima maltretiraju za njihov rođendan.

A kad se i sjetiš čestitat, onda moramo slušat spike, 'ma daj, pusti, depra, kak sam stara', 'ove godine ne slavim', 'kaj već', 'podsjećaš me na to kak sam stara'... i slične budalaštine.
ha ha točno. ova ti dobra! Ženske su fakat prepune takvih mušica, počevši od mene same! :D

Netko je napisao da samu sebe ne poštujem, ako mi dečko ne kupi ne znam šta za Rodžendan ( s velikim r) i sjeti ga se i trista čuda. Meni je to nekako za malu djecu, a svojeg dečka volim provjeravati na druge načine, pa ako tu zakaže, onda mi je to dokaz da me ne voli. Ostajte mi haj!

Brownies
16.12.2009., 01:02
Ako netko ne drži do pamćenja datuma ne znači ni da je loš ni da u drugim danima nije pažljiv niti da ne poštuje svoju partnericu. Mogla bih okrenuti argument nekih ovdje. Ako je dečko/muž pažljiv cijelu godinu a zaboravi rođendan znači li to da ga se treba ostaviti i da ne valja?

Dragog namjerno ne spominjem jer njemu ne mogu zaboraviti osim kad zaboravim svoj (a znalo se i to dogoditi). Meni je rođendan tri dana prije njegovog. Najčešće ga obilježimo zajedno za neki vikend koji je blizu naših datuma(pogotovo ako slavimo s prijateljima), a u kupnju poklona odemo zajedno i počastimo se nečim za njega i mene, ne nužno na sam dan rođendana. Slažem se s tobom ( iako si moderator, a organe reda baš ne volim :D). :top:

Ti si jedna od rijetkih ovdje na mjestu opisala poantu rodžendana, a to je da netko od srca poklanja ako želi, a ako ne želi ne mora. Ja ne shvaćam ljude koji prisiljavaju nekog da moraju postupati na način kako ovi žele. Nikad to nisam shvaćala.. :ne zna: Meni su bitne neke druge stvari , puno važnije, dublje, jače, nečiji svjetonazor, a ne neka toliko trivijalna stvar poput rodžendana.. Pa čak mi ni Nova godina nije bitna. Zapravo me živciraju i opterećuju svi ti glupi datumi kad se nešto "mora". Najradije bih ih preskočila, najradije. To mi govori o tom da je netko jako razmažen i ima velika očekivanja.. :ne zna: Ja nemam baš nikakva očekivanja i tako mi je najbolje jer se nikad ne razočaram. Čim očekivanja počnu ćeš se razočarati osim ako nisi "Movie star" ili ako nemaš brdo prijatelja i najpopularniji si na svijetu. Ja ništa ne očekujem, skromna sam i onda se ni ne razočaram. Nikad mi nitko nije ništa extra pripremio, ali samu sebe ne identificiram kroz tako besmislene stvari da vrijedim jedino, ako me netko odveo u Pariz za rodžendan i poklonio buket ruža, jer vjerujem da to ima samo u filmu.. :ne zna:

White Pearl
16.12.2009., 02:47
Evo quotala sam ti dva posta u kojima vrijeđaš ljude koji ne misle da je rođendan najvažniji dan na svijetu niti slavljenje tog dana smatraju pokazateljem koliko nježnosti i poštovanja imaju prema svojim partnerima/icama.
A)

NIsmo se shvatili. Ja ne vrijedjam ljude koji ne misle da je rodjendan najvazniji dan na svijetu. Svatko ima pravo zeljeti ili ne zeljeti slaviti svoj rodjendan. Nekultura se ocituje u tome da druga osoba (kojoj nije rodjendan) ne postuje zelje osobe kojoj je rodjendan.

Dakle, kao primjer, ako npr Cornelia ne zeli da slavi svoj rodjendan i to mi lijepo kaze unaprijed, a ja si onda mislim u sebi, ma sta ti Cornelia ne zelis slaviti svoj rodjendan, JA smatram da je to vazno, i odem joj kupiti neki dar, iako me je Cornelia lijepo zamolila da to ne radim. Dakle ja sam ta koja ispada nekulturna jer ne postujem zelje Cornelije za njen rodjendan.

Ili drugi primjer, Corneliji je vazno da slavi svoj rodjendan i mi to znamo. I tako ja joj vec dvije godine kupim nesto na dar, neku sitnicu, CD, knjigu i slicno. Medjutim ove godine, iako Cornelija nije nista rekla drugacije vezano za svoj rodjendan, dakle ona i dalje ocekuje da joj se nesto daruje jer darivati je lijepo, Cornelia tako misli, ja joj odjednom necu nista kupiti jer je Cornelia na listi mojih prioriteta dosla na neko deseto mjesto i JA ne mislim da je proslava tudjih rodjendana vazna. VAznije mi je da odem piti sa prijateljima, ili da odem na skijanje i slicno a Corneliju tko sisa. Dakle opet sam ja ta koja je nekulturna jer nisam postivala Cornelijine zelje.

Je l' kuzite sad o cemu se ovdje radi? Cornelia, nemoj se sad uvrijedit, ovo je bio samo hipotetski primjer :) nisi ti u pitanju.

Da pojasnim, ja smatram da ljudi koji ne posvete paznju osobi kojoj je vazno da obiljezi svoj rodjendan a znaju da je toj osobi to vazno na svoj dan, da su nekulturni jer tako NAMJERNO vrijedaju zelju osobe kojoj je rodjendan. U pitanju je svjesna ili podsvjesna namjera da se neverbalnim putem pokaze drugoj osobi da joj vise nije stalo.

Nekultura se sastoji u nepostivanju zelje osobe koja ima rodjendan a ne u uvjerenju osobe da li je vazno slaviti rodjendan ili ne.
Nadam se da je sad jasnije.

gottcha
16.12.2009., 03:09
hm, da se mene pita, a zensko sam :o, ne bi uopce pamtili niti obiljezavali razno razne godisnjice, to je meni sve drek :D

prije sto godina su sva ta slavlja imala smisla, jer su se dogadjala par puta godisnje, kad ljudi nisu imali obilje svega i svaceg, a sad se urokavamo alkoholom svaki vikend (zapravo sve vise tezi prema svaki dan) i priustimo si novu odjecu, telku, komp, igrice i sto god pozelimo bilo koji dan u godini, zar ne?

a onda kao dodje poseban dan i 'moras' se kao zabavit i slicno, a cim osjecam da nes moram, odma mi je jako mrsko... bolje se uvijek zabavis kad dodje neobavezno i spontano..

a posebno skuplji darovi i slicno par puta godisnje su mi totalno nepotrebni i svodi se na bespotreban luksuz ili sranja koja stoje na polici :ne zna:

al jbga, svi oko mene sve slave pa se potrudim zapamtit i cestitat... ak si kupujemo, radije bih da se dogovorimo sta nam zaista treba pa cemo kupit.. o briznosti, ajde, dovoljno mi je da se sjeti rodjendana i cestita.. darovi mi ne trebaju, moje zelje su skromne :ne zna:

puno vise mi znace svi ostali dani u godini :kava: ono, na muci se poznaju junaci :D ... i kad si udovoljavas cijele godine, kog briga kad pada rodjendan i sto si godinu stariji.. kolko ces se rodjendana sjecat u starosti? nula :D

edit: al ja malo drugacije funkcioniram, uopce se ne osjecam zenskim :( dok recimo druge zene padaju na koljena kad vide da im se muz istresao da bi kupio neki skuplji poklon, meni se u glavi samo vrti da je to zajednicka lova koja je mogla bit ulozena u nekaj korisnije ili barem bit manji minus na kreditnoj :D :D

mimozica 7
16.12.2009., 03:37

Ostalih 360 dana u godini ti kuhaš i njemu kupiš nešto za rođendan, jel?
A ti ipak presretna i neizmjerno zahvalna :confused:

gottcha
16.12.2009., 03:42
Ostalih 360 dana u godini ti kuhaš i njemu kupiš nešto za rođendan, jel?
A ti ipak presretna i neizmjerno zahvalna :confused:

pa ako je napravio to u nedjelju bez ikakvog povoda, onda je vrlo vjerojatno da on to radi malo cesce nego samo jednom godisnje :confused: sarmu sigurno nece radit kuhar s iskustvom jednom godisnje :D :p
a i da radi jednom godisnje, i ja bi bila neizmjerno zahvalnija na tim ruckovima nego nakitu :confused:

meni je to najnormalnija stvar na svijetu, puno veca paznja mi je kad on zrtvuje svoj komoditet i vrijeme da bi meni ugodio, nego da se zatrci u trgovinu i zrtvuje karticu :confused:

mala hijena
16.12.2009., 08:52
Aha, kužim, znači u pitanju je mali egotrip* :)

*što je u redu, svatko od nas katkad treba da se osjeti posebnim

Ne bih čak ni rekla da je to egotrip.

Smatram da imam pravo na pažnju i poštovanje od svog partnera (i obratno).
I da to ponekad treba konkretno i pokazati.

glora's bastard
16.12.2009., 09:13
tko je Cornelia? :rofl:

Eyecandy
16.12.2009., 20:06
Uf, kaj se pak svađate.:eek:

Hm, što se tiče poklona, svi mi kažu da sam naporna. Osobno, mislim da to uopće nije istina, da me ljudi slušaju, shvatili bi koliko sam jednostavna.:rofl:

Za rođendan očekujem da mi svi čestitaju. Dovoljan je sms, po mogućnosti duhovit.
Od VIP muškaraca još i cvijeće pride ( raskošnije jel'te, jer i sama pružam obilato:cice:).

Što se ostalog tiče, ak' je nekaj kaj mi se ne sviđa, žalibože truda i love, bit ću pristojna, ali u sebi duboko razočarana.

A ja kada darujem? Obožavam i uživam u tome. Uvijek odaberem nešto što znam da si ljudi baš taj tren žele, lijepo upakirano i s originalnom porukom.
Tja.:kava:

autan
17.12.2009., 10:34

bash tako, i ja se to pitam
Prestala sam slaviti rodjendane prije dvadeset godina tj kad sam prestala biti dijete. Ako mi tko cestita rodjendan cestita, to obicno naprave moji roditelji i moj muz ali poklone si ne dijelimo ni na rodjendane ni na godisnjice braka. Jedino sad slavimo rodjendan djeteta, ali mi odrasli smo sretni ako nas se ne podsjeca da smo svake godine sve stariji:D:mig:

Cordelia
17.12.2009., 10:40

To se i ja cijelo vrijeme pitam:rofl:

Cordelia
17.12.2009., 10:51
Da pojasnim, ja smatram da ljudi koji ne posvete paznju osobi kojoj je vazno da obiljezi svoj rodjendan a znaju da je toj osobi to vazno na svoj dan, da su nekulturni jer tako NAMJERNO vrijedaju zelju osobe kojoj je rodjendan. U pitanju je svjesna ili podsvjesna namjera da se neverbalnim putem pokaze drugoj osobi da joj vise nije stalo.

Nekultura se sastoji u nepostivanju zelje osobe koja ima rodjendan a ne u uvjerenju osobe da li je vazno slaviti rodjendan ili ne.
Nadam se da je sad jasnije.

Shvaćam ja što ti želiš reći ali se ne slažem s time. Ima ljudi koji jednostavno zaboravljaju datume pa da ih ubiješ. Mozak im ne radi na tu stranu, rođendani im nisu važni i ne sjete ih se. Ne radi se o tome da ti oni ne žele ništa darovati ili da im nisi važan, ali jednostavno im nije važno obilježavanje nekakvih datuma. A ako nekoga voliš onda trebaš prihvatiti i tu osobinu (da mogu birati manu koju će mi imati odabranik, zaboravljanje rođendana smatrala bih prilično prihvatljivom i bezazlenom manom).
Kad znaš da je netko takav od početka onda ga takvog i prihvatiš. Drugo je kad osjetiš da je zaboravljanje rođendana znak zahlađenja, ali onda to uglavnom bude samo još jedan dodatni znak zahlađenja a ne jedini pokazatelj početka kraja.

mala hijena
17.12.2009., 12:00
Shvaćam ja što ti želiš reći ali se ne slažem s time. Ima ljudi koji jednostavno zaboravljaju datume pa da ih ubiješ. Mozak im ne radi na tu stranu, rođendani im nisu važni i ne sjete ih se. Ne radi se o tome da ti oni ne žele ništa darovati ili da im nisi važan, ali jednostavno im nije važno obilježavanje nekakvih datuma. A ako nekoga voliš onda trebaš prihvatiti i tu osobinu (da mogu birati manu koju će mi imati odabranik, zaboravljanje rođendana smatrala bih prilično prihvatljivom i bezazlenom manom).
Kad znaš da je netko takav od početka onda ga takvog i prihvatiš. Drugo je kad osjetiš da je zaboravljanje rođendana znak zahlađenja, ali onda to uglavnom bude samo još jedan dodatni znak zahlađenja a ne jedini pokazatelj početka kraja.

Sorry, meni taj argument o zaboravljanju ne drži vodu.
Zaboraviti JEDAN datum u godini (partnerov rođendan) je po meni znak žešće retardacije ili pak nebrige.
Postoje kalendari na zidu, podsjetnici u mobu, fejsbuk i tisuću drugih načina (uključujući i dobri stari mozak) da se sjeti.
Po meni se netko toga ne sjeti samo zato jer se ne želi sjetiti, jer je deklarativno odlučio da datumi & obljetnice nisu važni, nikad, nikome. Valjda nekakvo djetinjasto protivljenje običajima kombinirano s lijenošću i nebrigom...

4fun
17.12.2009., 12:03

(ne da mi se gornji post quotat :D)

Cordelia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cordelia_Naismith :mig:

autan
17.12.2009., 12:06
Zaboraviti JEDAN datum u godini (partnerov rođendan) je po meni znak žešće retardacije ili pak nebrige.
Postoje kalendari na zidu, podsjetnici u mobu, fejsbuk i tisuću drugih načina (uključujući i dobri stari mozak) da se sjeti.
Po meni se netko toga ne sjeti samo zato jer se ne želi sjetiti, jer je deklarativno odlučio da datumi & obljetnice nisu važni, nikad, nikome. Valjda nekakvo djetinjasto protivljenje običajima kombinirano s lijenošću i nebrigom...

Ako netko cijeni osobu prema tome oce li se ili nece sjetiti njenog rodjendana ili neke druge obljetnice je po meni plitko i povrsno.
I zapravo bi se toga trebao sjetiti jer nam je drustvo to nametnulo, jos plice i jos povrsnije.

A nebrigu povezujem s time da kad voljenoj osobi ili prijatelju nije stalo da mi pomogne kad imam problema a ne ako je zaboravio cestitati mi rodjendan.

ryell
17.12.2009., 12:33
Eto poante.

Cordelia
17.12.2009., 13:21

Zašto misliš da se takve stvari moraju samo deklarativno odlučiti. Neki ljudi jednostavno ne drže do toga, takve su osobe da im to nije važno. Naravno, može se staviti podsjetnik, ali čemu? Meni je bez veze natjeravati nekoga da bude nešto što nije. Ili ću tu osobu prihvatiti kakva je, ili neću biti s njom.

Cordelia
17.12.2009., 13:25
(ne da mi se gornji post quotat :D)

Cordelia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cordelia_Naismith :mig:

Ma zna glora's bastard tko je lik po kojem sam uzela nick, nego me žena imenuje Cornelia zato je pitala:D

Tupelo
17.12.2009., 13:40
Ima ljudi koji jednostavno zaboravljaju datume pa da ih ubiješ. Mozak im ne radi na tu stranu, rođendani im nisu važni i ne sjete ih se. Ne radi se o tome da ti oni ne žele ništa darovati ili da im nisi važan, ali jednostavno im nije važno obilježavanje nekakvih datuma.

Da.

Meni je bez veze natjeravati nekoga da bude nešto što nije. Ili ću tu osobu prihvatiti kakva je, ili neću biti s njom.

I opet - da. :)

Pa čak i ako se radi o tome - ne vidim zašto bih bila pozvana prosuđivati koliko su nečije deklaracije opravdane ili ne.
Svatko ima pravo odrediti svoja pravila i pokušati živjeti prema njima. :ne zna:

mala hijena
17.12.2009., 13:56
Pa čak i ako se radi o tome - ne vidim zašto bih bila pozvana prosuđivati koliko su nečije deklaracije opravdane ili ne.
Svatko ima pravo odrediti svoja pravila i pokušati živjeti prema njima. :ne zna:

Naravno.
Ja ne tvrdim da bi se svi trebali ponašati kako ja mislim, nisam takav idiot.

Ali tvrdim da je rođendan stvar 1) osobnog poštovanja prema partneru i 2) poštivanje društvenih normi (koje su po meni isto tako bitne)
Nitko tu ne traži nikakve velike žrtve, troškove, bijesne gliste.
Ako partner također misli da je to nepotrebno i glupo - ok, nikom ništa. Dogovorno mogu zaključiti da su rođendani nebitni i mirna bosna.
Ali ako je partneru stalo do toga - ne vidim koliko bi uskogrudna morala biti druga strana da mu/joj to uskrati.
I ne, ne pušim foru da "neki ljudi jednostavno nisu takvi".
Nisam ni ja rođena da volim nositi vrećice na 5. kat. Pa kad vidim susjedu od 70 g. kako se muči, odnesem ih. Jer mi je žao da se muči i jer mislim da je to pristojno.

Cordelia
17.12.2009., 17:10
Naravno.

Ali tvrdim da je rođendan stvar 1) osobnog poštovanja prema partneru i 2) poštivanje društvenih normi (koje su po meni isto tako bitne)
Nitko tu ne traži nikakve velike žrtve, troškove, bijesne gliste.
Ako partner također misli da je to nepotrebno i glupo - ok, nikom ništa. Dogovorno mogu zaključiti da su rođendani nebitni i mirna bosna.
Ali ako je partneru stalo do toga - ne vidim koliko bi uskogrudna morala biti druga strana da mu/joj to uskrati.
I ne, ne pušim foru da "neki ljudi jednostavno nisu takvi".
Nisam ni ja rođena da volim nositi vrećice na 5. kat. Pa kad vidim susjedu od 70 g. kako se muči, odnesem ih. Jer mi je žao da se muči i jer mislim da je to pristojno.

Ali u vezi ili prijateljstvu se stvari ne bi trebale raditi zato što je to pristojno. Ako je nekome toliko važno da mu partner ili prijatelj pamti rođendane da to postaje važnije od nekih drugih dobrih osobina koje taj partner/prijatelj ima onda te osobe jednostavno nisu jedno za drugo. Vidi kad govorim da je sjetiti se rođendana nevažno pri tom ne mislim da je u redu biti nezainteresiran da se obraduje dragu osobu. Ali ako meni netko dokazuje na sve moguće načine da mu je stalo do mene, ali zaboravlja datume pa mi promaši rođendan, ne bi mu to zamjerila pa da mi je to i stvarno najvažniji dan u životu.
Imam prijateljicu s kojom se družim od naše 12 godine znači skoro 28 godina. Ne sjećam se da mi je ikad rođendanski poklon dala na vrijeme. Jedne je godine par dana prije rekla:"Aha znam da ti je skoro rođendan ovog puta neću zaboraviti". Na dan mog rođendana donijela sam joj kolače na posao, zajedno smo ih pojele zezale se, ja otišla kući(pokvareno šutila jer sam pogodila da je opet zaboravila:D). Sutra ujutro zvoni telefon na vezi moja upaničena prijateljica: "Cordelia, je li tebi je ono jučer bio rođendan?" I tko je ne bi volio:D? To je inače prijateljica koja mi je nekoliko puta u životu napravila velike i životno važne usluge, a kad smo bile klinke odrekla se džeparca da bi meni kupila jedan poklon za koji je znala da će mi se svidjeti- I sad bi se ja valjda treba buniti jer sam ga dobila deset dana nakon rođendana :D

Tupelo
17.12.2009., 17:43
Naravno.

Nitko ti nije rekao da si idiot. :)

Nitko tu ne traži nikakve velike žrtve, troškove, bijesne gliste. .

Svatko će za sebe odrediti što mu je velika žrtva.
Osobi koja nije u stanju upamtiti datume – tjeranje da to čini predstavlja popriličnu tlaku.

I ne, ne pušim foru da "neki ljudi jednostavno nisu takvi"..

A opet…ako imaš divnog partnera/prijatelja koji te obasipa ljubavlju i pažnjom, no nije u stanju upamtiti neki datum ili mu je važno da se ne mora opterećivati s takvim stvarima – pa zar ti nije toliko stalo do partnera/prijatelja da ga ne tlačiš s nečime što mu predstavlja očiti problem?

Što hoćeš reći?
Naime, ovo je altruizam, a ne pristojnost.

Nitko ne voli nositi vrećice na 5.kat, no pretpostavljam da bi jednako postupili i neki koji, poput tebe, paze na tuđe rođendane i neki kojima rođendani uopće nisu bitna stavka u životu.
To što netko uredno čestita rođendan, ne znači nužno da je divna altruistična duša u pitanju.
Također, to što netko nema blage veze kad si rođena niti je to u stanju upamtiti, ne čini ga zlom uskogrudnom spodobom. :ne zna:

Tupelo
17.12.2009., 17:47
Imam prijateljicu s kojom se družim od naše 12 godine znači skoro 28 godina. Ne sjećam se da mi je ikad rođendanski poklon dala na vrijeme.

Ja imam jednu koja par dana prije svog rođendana zove sve žive i mrtve da ih podsjeti da joj je npr.u srijedu rođendan i da joj ga ne zaboravimo čestitati.
Onda zove još jednom da nas obavijesti da nećemo slaviti u srijedu, već u petak, no da svakako nazovemo i u srijedu...

bitchy-as-usual
17.12.2009., 17:49
Meni dečko danas kupio majicu:D i ne, nije mi rođendan, ni godisnjica, ni ne znam što :rofl:

Onak u šetnji uđemo u ducan..on uoci majicu i kaze kako je fora i pita me dal mi se svida i dal ju zelim :rofl:

meni se svidjela, otisla isprobat i on mi kupio :rofl:
To je ono što sam govorila o spontanosti :s

Cordelia
17.12.2009., 21:23
Ja imam jednu koja par dana prije svog rođendana zove sve žive i mrtve da ih podsjeti da joj je npr.u srijedu rođendan i da joj ga ne zaboravimo čestitati.
Onda zove još jednom da nas obavijesti da nećemo slaviti u srijedu, već u petak, no da svakako nazovemo i u srijedu...

Pa žena se pobrine da svi budu pristojni:rofl:

Medeya
17.12.2009., 21:51
[QUOTE=White Pearl;24037477]

Ja isto to radim! :cerek: Dečku ne mogu zaboraviti rođendan jer mu je 5 dana iza mog, a ostalima uvijek darujem nešto između rođendana, rijetko kad se desi da se datum poklopi sa dobivanjem dara :D
Evo, upravo nedavno sam zaboravila mamin rođendan (znam datum, svjesna sam bila 3 mjeseca prije da se približava, ali eto- taj dan se nisam sjetila) :ne zna:Darova je dobila više- i prije i poslije rođendana (kad sam vidjela nešto baš za nju)

mala ptica
17.12.2009., 23:19

:)Imam sreće što mi rođendan pada na sam Božić ,pa i da hoće zaboraviti ne može,ali zato kad je godišnjica ja ga podsjetim jer da to ne napravim dobila bi "šipak"jer u njegovoj obitelji ni tata nije nikad ništa uzeo mami,dok kod mojih tata je oduvjek kupio cvijeće mami,a meni i sestri neki dezodorans ili ono što bi željele.Da mi se dečko tako ponaša smatrala bi da me ne cijeni,ili da mu više nije stalo do mene i uzima me zdravo za gotovo.:rolleyes:

Luscinia
18.12.2009., 07:01
Evo i mene... Sreću čine male stvari.. pa tako je meni dovoljna čestitka za rođendan, od meni dragih ljudi.. i najviše me razveseli čestitka od dečka, točno u ponoć.. E sad, meni je to kupovanje poklona tlaka.. niti očekujem da se meni kupuju pokloni.. Slavila sam rođendane kad sam bila klinka, i dobivala bi puno poklona... No, činjenica je da svi drugačije razmišljamo.. Mnogi su tu rekli kako je važna spontanost.. to je točno.. forsiranje darivanja je nepotrebno..bar ja tako mislim..

higijeničarka
18.12.2009., 14:09
Neki ljudi jednostavno ne drže do toga, takve su osobe da im to nije važno. Naravno, može se staviti podsjetnik, ali čemu? Meni je bez veze natjeravati nekoga da bude nešto što nije. Ili ću tu osobu prihvatiti kakva je, ili neću biti s njom.

Kad je već počela ovakva rasprava, onda da pitam:

a što to jest odnosno nije ovaj koji ne pamti datume i nisu mu bitni?
Pa isto tako što jest odnosno nije ovaj koji pamti datume?

Ovo je zaista banalno pitanje pa mi je tim više ovakva argumentacija smiješna. Kako je diskusija krenula, ispast će da je za čestitanje rođendana nekome na pravi datum ovome koji ne pamti datume potrebna čitava promjena osobnosti i karaktera pri čemu ovaj koji želi da mu se partner sam sjeti rođendana čini zločin prve klase.

Ako obje osobe podjednako do toga drže, problema nema.
Ako obje osobe podjednako do toga ne drže ili im ne smeta što netko do toga ne drži, opet nema problema.

Ali, ako jedna strana želi da joj partner iskaže pažnju time što će se sam sjetiti rođendana i nekako ga obilježiti, a ova druga strana jednostavno ne pamti datume, onda slijedi prilagodba.

Ono što je meni smiješno je da ispada da je jednostavnije ovome koji drži do toga ignorira da mu se partner ne sjeti rodendana nego što je ovom drugom na neki način stavit si podsjetnik da se sjeti partnerovog rođendana.

higijeničarka
18.12.2009., 14:21
I tko je ne bi volio:D?

Svatko. A znaš zašto?

Zato što je simpatično smotana. Zato što joj je tvoj rodendan usprkos svojoj smotanosti važan. Zato što se trudi zapamtiti tvoj rodendan, ali nekako uvijek zakasni. Zato što pokaže koliko joj je krivo da je (opet) profulala. Čime opet pokazuje kako, usprkos tome što radi, smatra da ne bi trebala.

I povrh svega zato što ti nije rekla: ja datume ne pamtim, pomiri se s time, nećeš me valjda siliti da se promijenim?

higijeničarka
18.12.2009., 14:25
Osobi koja nije u stanju upamtiti datume – tjeranje da to čini predstavlja popriličnu tlaku.

I ovdje dolazimo do ključnog nesporazuma na ovoj temi: nitko nikoga ne želi niti natjerati da nabifla svu silu brojeva na pamet i da zna izrecitirati kao pjesmicu sve rođendane.

Ono što se traži je da se snađeš. Ako ne možeš pamtiti, u redu, ali fala bogu ima barem 6 načina na koje se možeš podsjetiti prije ključnog datuma. :ne zna:

lulu blu
18.12.2009., 14:37
Daj, e kaj će ti to, to nije muškarac!!!!!!!!!!!!!!!!pussy i wussi, moj 11 god nikad nije zaboravio a i da sad zaboravi značilo bi da nekaj se promijenilo i da bi se trebali pozdravit, mogao ti je ružu i bajaderu kupit, mogao ti je sam nešto napravit, taj te čovjek uopće ne cijeni, i nije to zato što je ovo ili ono od društva nametnuto, on je to napravio, tebe to zabolilo-nije za tebe i to ti je to, fino pedala pedalica, i živjele pametne žene.

lulu blu
18.12.2009., 14:41
Ovo je po mom omalovažavanje i uzimanje zdravo za gotovo, fuuuuuuuuuuuuj, da mi to napravi e uopće ne bi ni razmišljala, sam bi mu rekla da si tak mamu uzima zdravo za gotovo i aj bok. Daj se ženo osvrni oko sebe kaj sve likovi rade za cure, meni je tene u biti žao, da si pametna sama bi zaključila ne bi pitala, već bi imala do sada drugog koji bi te cijenio, ljubav je između ostalog i poštovanje, a muškarac uvijek treba paziti-da bude muškarac.

Cordelia
18.12.2009., 14:56
Kad je već počela ovakva rasprava, onda da pitam:

a što to jest odnosno nije ovaj koji ne pamti datume i nisu mu bitni?
Pa isto tako što jest odnosno nije ovaj koji pamti datume?

Ovo je zaista banalno pitanje pa mi je tim više ovakva argumentacija smiješna. Kako je diskusija krenula, ispast će da je za čestitanje rođendana nekome na pravi datum ovome koji ne pamti datume potrebna čitava promjena osobnosti i karaktera pri čemu ovaj koji želi da mu se partner sam sjeti rođendana čini zločin prve klase.

Ako obje osobe podjednako do toga drže, problema nema.
Ako obje osobe podjednako do toga ne drže ili im ne smeta što netko do toga ne drži, opet nema problema.

Ali, ako jedna strana želi da joj partner iskaže pažnju time što će se sam sjetiti rođendana i nekako ga obilježiti, a ova druga strana jednostavno ne pamti datume, onda slijedi prilagodba.

Ono što je meni smiješno je da ispada da je jednostavnije ovome koji drži do toga ignorira da mu se partner ne sjeti rodendana nego što je ovom drugom na neki način stavit si podsjetnik da se sjeti partnerovog rođendana.

Ne, nego se radi o tome da ne pamtiti datume nije toliki grijeh da bi to osobu učinilo lošim partnerom ili prijateljem i da to ne znači da toj osobi nije stalo. A hoće li se to riješiti tako da će onaj koji ne pamti rođendane upisati datum u neki podsjetnik (ja stavljam na mob da mi svira dva dana prije jer da zapišem negdje zaboravila bih pogledati) ili će se osoba koja drži do rođendana pomiriti s tim da će pažnju dobiti prije ili poslije tog datuma stvar je njihove međusobne prilagodbe i to tko je u tom odnosu na tu stvar popustljiviji (svi imamo stvari gdje nam je lakše ili teže popustiti).

Tupelo
18.12.2009., 15:06
Zato što je simpatično smotana. Zato što joj je tvoj rodendan usprkos svojoj smotanosti važan. Zato što se trudi zapamtiti tvoj rodendan, ali nekako uvijek zakasni.

Ah, znači potrebno je simpatično ne mariti za datume? :D
Gle, ne vjerujem da je Cordelijina prijateljica idiot, pa da joj, unatoč silnom trudu, ne polazi za rukom zapamtiti datum.
Znači - da joj je do toga stalo, sasvim lijepo bi uspjela upamtiti datum.
Jednostavno njoj to nije bitno & ne uspjeva to napraviti. To je osoba koja za takve stvari ne mari.
Sama si napisala, ima barem 6 načina da se podsjeti... :mig:

Ono što se traži je da se snađeš. Ako ne možeš pamtiti, u redu, ali fala bogu ima barem 6 načina na koje se možeš podsjetiti prije ključnog datuma. :ne zna:

Smiješno mi je opterećivati se pamti li netko moj rođendan ili ne & tražiti ga da se "snalazi" ne bi li ga upamtio...to zbilja nije kriterij koji uzimam u obzir kod odabira partnera i prijatelja.
I uz najbolju volju - ne mogu ozbiljno o tome lamentirati. :ne zna:

Cordelia
18.12.2009., 15:11
Svatko. A znaš zašto?

Zato što je simpatično smotana. Zato što joj je tvoj rodendan usprkos svojoj smotanosti važan. Zato što se trudi zapamtiti tvoj rodendan, ali nekako uvijek zakasni. Zato što pokaže koliko joj je krivo da je (opet) profulala. Čime opet pokazuje kako, usprkos tome što radi, smatra da ne bi trebala.

I povrh svega zato što ti nije rekla: ja datume ne pamtim, pomiri se s time, nećeš me valjda siliti da se promijenim?

Ne mora mi govoriti ja to znam pomirila sam se s tim i ne silim je da se promijeni:D
Nije mi nikad ni imala potrebe to govoriti jer je nikad nisam ni tražila da mi objašnjava tu svoju osobinu niti sam joj ikad prigovorila zbog toga.

higijeničarka
18.12.2009., 15:27
Ah, znači potrebno je simpatično ne mariti za datume? :D
Gle, ne vjerujem da je Cordelijina prijateljica idiot, pa da joj, unatoč silnom trudu, ne polazi za rukom zapamtiti datum.
Znači - da joj je do toga stalo, sasvim lijepo bi uspjela upamtiti datum.
Jednostavno njoj to nije bitno & ne uspjeva to napraviti. To je osoba koja za takve stvari ne mari.
Sama si napisala, ima barem 6 načina da se podsjeti... :mig:

Naravno da je. Lakše je podnijeti. :cerek:

Naravno da nije idiot.
Ali, Cordelia nije od toga napravila dramu. I ničim ju nije ponukala da se trudi sjetit na vrijeme. Što je poanta svega. Onaj drugi je taj koji od dotičnog treba tražiti određeno ponašanje. Zašto bi netko modificirao svoje ponašanje ako se to od njega ne traži?

Smiješno mi je opterećivati se pamti li netko moj rođendan ili ne & tražiti ga da se "snalazi" ne bi li ga upamtio...to zbilja nije kriterij koji uzimam u obzir kod odabira partnera i prijatelja.
I uz najbolju volju - ne mogu ozbiljno o tome lamentirati. :ne zna:

I to je u redu. Kao što rekoh, ovdje ne govorimo o ljudima kojima je to svejedno. Ovdje govorimo o onima kojima je to važno. Njihovi kriteriji su drugačiji, ali po ničemu manje važni. :ne zna:
To treba poštovat, ako se već ne može razumjet.

higijeničarka
18.12.2009., 15:31
Ne mora mi govoriti ja to znam pomirila sam se s tim i ne silim je da se promijeni:D
Nije mi nikad ni imala potrebe to govoriti jer je nikad nisam ni tražila da mi objašnjava tu svoju osobinu niti sam joj ikad prigovorila zbog toga.

Naravno, to je najbitnija stvar u svemu. Ne smeta ti, ne pridaješ tome pažnju, ne težiš promjeni ponašanja.

No, pitam se, da si koji slučajem zbog toga izrazila razočaranje prvi put kad se to dogodilo, misliš li da bi ti bilo svejedno da na tvoje razočaranje odgovori sa - pa ja sam ti takva, pomiri se?

Tupelo
18.12.2009., 15:34
Naravno da je. Lakše je podnijeti. :cerek:

Gle, mogu ja sad okrenuti sve ostalo iz pozicije onih koji ne uspjevaju upamtiti datume, no čemu?
Već se neko vrijeme vrtimo se u krug...ajmo dalje :cerek:

Kela
18.12.2009., 15:47
prosle godine mi je bivsi za rodjendan priustio svadju, ljutnju, ignoriranje, durenje. nisam s njim prekinula, nego doduse nakon par mjeseci kad su iste te karakteristike koje su i vodile do takvog sebicnog ponasanja postale nepodnosljive.
ove godine mi je moj (sadasnji) decko za rodjendan priustio najgori dan u mom zivotu valjda. i jos uvijek sam s njim.

sad kad vidim da se tu raspravlja o darovima i sl., pitam se jesam li ja uopce normalna :ne zna:

ps. nakon svega, iskreno se nadam da se vise nikad nitko nece sjetit mog rodjendana, to ce valjda donijet neki mir, a ne da svake godine izbije neko sranje.....

higijeničarka
18.12.2009., 16:52

Gle, mogu ja sad okrenuti sve ostalo iz pozicije onih koji ne uspjevaju upamtiti datume, no čemu?
Već se neko vrijeme vrtimo se u krug...ajmo dalje :cerek:

Pa ja sam mislila da se malo sprdamo sa time. :confused: Nema veze, bit će da se negdje nismo razumjele.

Dakle, ma koliko simpatično to bilo, ne, ne mislim da je to onda ok. Ne mislim da je ok zaboravit rođendan ako si simpatično zaboravan. :kava:

Ne vrtimo se uopće u krug jer smo se valjda već odavno složili da postoje oni kojima je to bitno i oni kojima nije. I jedni druge ne trebaju moć razumjet već jednostavno poštovat.

Tupelo
18.12.2009., 17:06
Pa ja sam mislila da se malo sprdamo sa time. :confused: Nema veze, bit će da se negdje nismo razumjele..

Ma, razumjele smo se mi sasvim dobro.
S tobom mi to nije teško :grli:

higijeničarka
18.12.2009., 17:24
Ma, razumjele smo se mi sasvim dobro.
S tobom mi to nije teško :grli:

Pa kužiš... već sam se zabrinula... :D :cerek:

:five:

alerim1409
20.12.2009., 20:02
meni je i rođendan I godišnjica veze isti dan. ni čokoladu nisam dobila. i to je bilo kolko se sjećam za 2.godišnjicu,mislim pa još smo bili friški... ajde da ne kupi niš za 10.godišnjicu...

julianna-24
21.12.2009., 15:18
ja i moj dečko imamo rođendan isti dan pa teško da ga može zaboraviti :D
..s obzirom da je ostao bez posla za godišnjicu mi je kupio bajaderu..koju je potom pojeo..svinja debela.. a rođendan se bliži al ne očekujem ništa s obzirom na situaciju..prošle godine sam dobila za Božić mobitel,za roćkas tenisice pa ove godine šutim :rolleyes:

metropolitan
21.12.2009., 22:14
Onog trenutka kad udjem u neku vezu ili zapocnem neko prijateljstvo i saznam dan rodjenja te osobe, istog ga trenutak ukucam u podsjetnik u mobilnom - da ga ne bih zaboravila. Skoro sam imala taj, da kazem, neprijatan dozivljaj sa prijateljicom za koju sam mislila da smo jako bliske. Ja sam mjesec dana unapred razmisljala cime da je iznenadim za rodjendan, da to bude nesto bas lijepo, sto bi imene obradovalo, da ne pominjem da nisam stedjela. Ona se mog rodjendana, nekoliko mjeseci nakon njenog, nije ni sjetila da cestita, a ne da mi nesto pokloni. Rodjendan njenog supruga je bio 2 dana prije mog, poklonila mu je preskup parfem i time se pohvalila. Bilo mi je krivo, i mogu reci da me je bas povrijedilo.
Little Devil, potpuno se slazem sa svime sto si rekla. A sto se tice partnera u vezi i postovanja rodjendana, pa oprosti, ako je njemu vazna neka fudbalska utakmica, koju ceka 2 nedjelje, ne bi je zaboravio i propustio ni za sto na svijetu i trazi od mene da takodje ispostujem to vece utakmice i ne trazim od njega da to vece "zrtvuje" za mene, pa ne vidim nikakvo opravdanje za njega i njegovu lijenost da zapise moj dan rodjenja i pokloni mi sitnicu. Pa makar se trudio oko mene i preostalih 364 dana u godini.

metropolitan
21.12.2009., 22:16
prosle godine mi je bivsi za rodjendan priustio svadju, ljutnju, ignoriranje, durenje. nisam s njim prekinula, nego doduse nakon par mjeseci kad su iste te karakteristike koje su i vodile do takvog sebicnog ponasanja postale nepodnosljive.
ove godine mi je moj (sadasnji) decko za rodjendan priustio najgori dan u mom zivotu valjda. i jos uvijek sam s njim.

sad kad vidim da se tu raspravlja o darovima i sl., pitam se jesam li ja uopce normalna :ne zna:

ps. nakon svega, iskreno se nadam da se vise nikad nitko nece sjetit mog rodjendana, to ce valjda donijet neki mir, a ne da svake godine izbije neko sranje.....

Ajd ti meni lijepo na "supendare"...:D

renata-reny
21.12.2009., 22:45
Čitam ove priče i tješim se... Nije samo moj muž takav! :)

Kela
22.12.2009., 02:04
Ajd ti meni lijepo na "supendare"...:D

ma nije bas tako crno. sadasnji se sjetio mog rodjendana, zapravo se i planiralo svasta dosta, inace je osoba koja ne zaboravlja nista, svakog 5. u mjesecu se zapravo sjeti da nam je ta i ta mjesecnica makar je vec vise od godine proslo :cerek: ali bilo je to gadno razdoblje i sve se zahuktalo dan prije mog rodjendana kad je nastao velki rez u nasoj vezi radi nekih stvari, a otad je stvarno sve kak treba :) (a bila sam osoba koja do kraja tvrdi da se nitko ne moze promjeniti, sad vidjela vlastitim ocima suprotno)

samo sta moj post nazalost izgleda poprilicno crno s obzirom kak je napisan, al ja sam drama queen pa volim melodramatizirat kad mi je dan los kao sta je taj bio :p

ps. ovo za ovog bivseg svejedno stoji, al on je bio kreten iovakionak

Barca
22.12.2009., 13:30
Da se moj partner odbija sjetiti mog rođendana i obilježiti ga, pa makar čestitkom i ružom, smatrala bih da mu nije stalo do mene i da su mu moji osjećaji nebitni.

Vidiš, da meni partner za rođendan kupi cvijeće (:rolleyes:), čokoladu (:rolleyes:) ili čestitku (:eek:), optužila bih ga da me samo odrađuje.

Ne volim te proforma stvari. Ili se potrudi da to bude nešto posebno, ili traži da naručim (nešto skupa :E) ili ne kupuj ništa.

Zato moj partner meni ne kupuje ništa :cerek:

Prvih par godina se trudio (na njegovu žalost, bili smo duže vremena prijatelji prije nego smo se spetljali pa je znao da se ne može izvući sa nekim standardnim poklonom). Najčešće se radilo o većim promašajima od poklona, ali dobro :D I nakon par godina, kad više nije imao potrebu glumiti nešto što nije jer me oh toliko voli, prestao je. Ja sam malo dramila, malo si brijala da me više ne voli, a onda shvatila. Jedini način da i on i ja budemo sretni zajedno je da budemo ono što jesmo, a ne da jedan, tri , pet, sto, tristo dana u godini izigravamo nešto što onaj drugi želi da budemo da bi on bio sretan. I zato sada ja njemu kupujem poklone, on mene vodi na večere za bitne datume. Kad mi puhne, vodim ga u neki dućan i pokažem prstom što želim. Oboje sretni, a on nije bacio 50 kuna (našeg novca!) na neko bezvezno cvijeće i čokoladu. :D

BTW, ja sam osoba koja se jako veseli rođendanima, Božićima, Novim Godinama, obljetnicama. Ne bi mi smetalo da je on u tome sličan meni. S obzirom da nije, nije mi problem biti njegov živi podsjetnik na bitne datume, i uživati u svoj pažnji koju mi pruža na sve moguće načine. Osim na taj da se samoinicijativno sjeti nekog datuma i kupi mi spektakularan poklon koji će me oboriti s nogu. : sanjari : :D

pipim007
22.12.2009., 23:57
Meni dečko danas kupio majicu:D i ne, nije mi rođendan, ni godisnjica, ni ne znam što :rofl:

Onak u šetnji uđemo u ducan..on uoci majicu i kaze kako je fora i pita me dal mi se svida i dal ju zelim :rofl:

meni se svidjela, otisla isprobat i on mi kupio :rofl:
To je ono što sam govorila o spontanosti :s

joj volim te spontanosti :cerek: cuvaj tog decka :raspa::rofl:

meni najbolje kad me ne bi ni pitao, znao je sta volim i velicinu, pa bi i kupio cak i bez da probavam :s

ema007
23.12.2009., 00:11
Nije bitno što ti nije ništa kupio za rođendan, možda nije imao novca i sitan poklon je smatrao nedostojnim tebe. Ali to nije isprika da ti ne napravi npr. romantičnu većeru, napiše pjesmu ili nacrta nešto. Važno je samo da te se sjeti i uloži nekakav trud, osobito ako zna da ti je to važno, a ako ste duže u vezi, trebao bi znati.

astra08
29.12.2009., 12:47
ni ja ništa nisam dobila od dragog za rođendan (24.12.), nije zaboravio, došao je kod mene, čestitao mi i to je to, poklon za Božić mi je dao tjedan dana prije Božića, pa mi nije jasno kako ništa za rođendan !? :ne zna:
izgovor mu je bio da ništa nije radilo na badnjak (kad se sjetio valjda da bi mi trebao nešto kupiti)

Lord Byron
29.12.2009., 13:17
izgovor mu je bio da ništa nije radilo na badnjak

Do ove rečenice sam ga još i bio spreman braniti. :) Mogu postojati i razlozi i okolnosti da se nekome "samo" čestita, i da u tome ne bude nikakvih znakova nepažnje. Ali, mislim da je neprobavljivo zaboraviti tako neke nečije dane, a još gore "ne stići" kupiti dar. Nekako mi se čini da je za taj rođendan znao i nešto prije Badnjaka... :rolleyes:

ryell
29.12.2009., 13:22
Ne znam gdje si, ali u ZG radi i na Badnjak većina dućana. Doduše, skraćeno, ali radi.
Mi smo se u nabavku poklona za Božić upustili nekih tjedan dana ranije, i sve smo stigli... :D

lidija84
30.12.2009., 08:01
Iso miki. Kad čitam vaše situacije, mogu biti najsretnija na svijetu što imam takvog dečka kakvog imam! :cerek:

Nije stvar u poklonima kao poklonima.
Ne mora biti poklon neznam kakve vrijednosti nego poklon kao znak pažnje... Sitnica i bez povoda a kamoli kad je vrijeme darivanja!!!

Ne prozivam nikog ali koliko je primjera pogotovo u zadnje vrijeme da ljudi ostaju bez posla i nemaju novaca... A imaju novaca za cigarete svaki dan i ostale pi***rije a nemaju 10 kn za čokoladicu ili nešto slično za osobu koju vole!? :confused:

morska alga
30.12.2009., 08:36
Cure, ja na poslu često moram pitati goste kad su im rođena djeca ili supruga.
Znate šta napravim?
Počnem se smješkati onako na rubu da prasnem u smijeh i onda postavim pitanje.
Pa mislim da ih oko 1-2 % zna onako iz prve, dvadesetak posto mora napregnuti moždane vijuge svom silom i onda to nekako nesigurno izgovore. Uglavnom svi pocrvene ili se uhvate za glavu. Oni ostali izjure van i traže ženu da je pitaju ili još bolje pošalju da mi kažu, ipak se radi o dokumentu.

Ne brinite, svi znaju zašto se smješkam, čak im je zabavno i neugodno.

Žene moje njima dio u mozgu koji je zadužen za datume ili ne dobija dovoljno krvi ili je preblizu nekog drugog centra koji je njima bitan za preživljavanje pa taj radi pritisak na onaj prvi.

astra08
30.12.2009., 09:20
stvarno ne znam što se mom dragom dogodilo kad je zaboravio poklončić, al nekako mu i ne zamjeram previše, a muški :D, ma sretna sam što je zbog mene prešao 150km da me vidi,
a i inače me zna iznenaditi nekim sitnicama u obične dane, i za božić sam dobila dosta skup poklon

ivana.nina
13.04.2010., 07:17

ja sam sa svojim dečkom jedva izašla na kraj sa tim glupostima....on je prolazio kroz grozno vrijeme i nije imao baš novaca jer nije redovito dobivao plaću, pa kada sam ga za rođendan pitala gdje je moj poklon, a on meni nemam novaca da ti kupim kaj zaslužuješ....još gore uglavnom prošao je jedan rođendan,jedna godišnjica i jedno valentinovo dok mu nisam objasnila uz puno svog deranja da može naći kamen na ulici koji liči na srčeko staviti komad hebene špage oko njega i reći mi sretan rođendan/valentinovo/godišnjica i da mi to znaći sve na svijetu sa obzirom da znam u kakvoj je situaciji...a i kada smo već kod toga ako svaki dan ima za kutiju cigareta ima i menmi za čokoladu bar...
ja stvarno nisam materijalist ali da se nije promjenio ja bih ga najvjerovatnije ostavila , jer je poanta u pažnji i uvažavanju onoga što je drugoj strani bitno

gnu
13.04.2010., 08:59
Mojoj ženi su darovi bitni. Meni nisu. Zato ne propuštam kupiti dar. S tim da nakon prve 3 godine veze uvijek pitam kaj želi. Nema šanse da zaboravim kupiti ženi ili kćeri poklon za rođendan. Pa to bi ih povrijedilo. S druge strane meni pokloni nisu bitni (za moj rođendan) ali ih uvijek dobijem i ljubazno se zahvalim.

Rachellina
13.04.2010., 10:27
Meni su darovi bitni. I da mi dečko ne kupi ništa za rođendan/ godišnjicu dobio bi nogom u guzicu.
Isto tako bi lagala kada bi rekla da ne volim skupe poklone, ali ako znam da je financijska situacija loša bit ću jako zadovoljna i sa čokoladom.
S druge strane ja isto volim darivati, i za njegov poklon sam u stanju potrošiti puno, makar se zbog toga odrekla nećega što meni treba, i to me usrećuje.

Rachellina
13.04.2010., 10:45
Žene moje njima dio u mozgu koji je zadužen za datume ili ne dobija dovoljno krvi ili je preblizu nekog drugog centra koji je njima bitan za preživljavanje pa taj radi pritisak na onaj prvi.

Ovo je glupost kojom se pokušavaju opravdati lijeni i bezosjećajni muškarci. Ako se moj deda, koji ima 77 godina, još uvijek sjeti bakinog rođendana i njihove godišnjice, i ako je još uvijek za te datume iznenadi nečim romantičnim, nakon 50 godina braka, onda mi nema apsolutno nikakvog opravdanja za one koji imaju 20, 30, 40, 50 godina i ne sjete se curinog/ženinog rođendana, i ne poklone joj ništa, pa makar da skuhaju većeru ili nešto.

sama45
13.04.2010., 16:05
ja sam sa svojim dečkom jedva izašla na kraj sa tim glupostima....on je prolazio kroz grozno vrijeme i nije imao baš novaca jer nije redovito dobivao plaću, pa kada sam ga za rođendan pitala gdje je moj poklon, a on meni nemam novaca da ti kupim kaj zaslužuješ....još gore uglavnom prošao je jedan rođendan,jedna godišnjica i jedno valentinovo dok mu nisam objasnila uz puno svog deranja da može naći kamen na ulici koji liči na srčeko staviti komad hebene špage oko njega i reći mi sretan rođendan/valentinovo/godišnjica i da mi to znaći sve na svijetu sa obzirom da znam u kakvoj je situaciji...a i kada smo već kod toga ako svaki dan ima za kutiju cigareta ima i menmi za čokoladu bar...
ja stvarno nisam materijalist ali da se nije promjenio ja bih ga najvjerovatnije ostavila , jer je poanta u pažnji i uvažavanju onoga što je drugoj strani bitno

Tako je bitna je pažnja,da vidiš da misli na tebe i datume koji su ti bitni.:cerek:

A ovo o cigaretama,to i ja govorim!:top:

sama45
13.04.2010., 16:10
Ovo je glupost kojom se pokušavaju opravdati lijeni i bezosjećajni muškarci. Ako se moj deda, koji ima 77 godina, još uvijek sjeti bakinog rođendana i njihove godišnjice, i ako je još uvijek za te datume iznenadi nečim romantičnim, nakon 50 godina braka, onda mi nema apsolutno nikakvog opravdanja za one koji imaju 20, 30, 40, 50 godina i ne sjete se curinog/ženinog rođendana, i ne poklone joj ništa, pa makar da skuhaju većeru ili nešto.

A recimo kao moj ex,kupuju poklone svojoj mami koja čak i ne živi u našem gradu.:eek:

Zato jer bi bilo frke da ona ne dobije,a objašnjenje je bilo da se svaki dan vidi da je njemu stalo,a ne samo za rođendan-moš mislit!

Mogao je i ubrati tratinčicu u parku,nek ju donese i veli Sretan rođendan!:)

"friška mama"
13.04.2010., 20:07
ja si poklone kupujem sama,sama ih biram i nikad ne priznajem koliko sam ZAPRAVO potrošila na njih!!!samo kažem mužu:kupio si mi to,to i to...a ružice kupuje on...i tako nam je sasvim ok...:cerek: :lol::lol::lol:

rajkooo
19.04.2010., 18:11

hahahaha koji panj, ti njemu kupi sekiru i lijepo ga otpravi njegovim putem...

anita j
23.04.2010., 18:15
ne patim na rođendanske poklone, ne tražim ih od dragog, ni cvijeće ni čokolade a kamoli druge stvari, ali....hoću višesatni seks :D

yaya
24.04.2010., 13:11

jebenu ruzu ti je mogo kupit..kosta 10 kn, manje neg kava..moj dragi meni uvijek kupi cvijece:cerek:

renata-reny
27.04.2010., 19:51
ne patim na rođendanske poklone, ne tražim ih od dragog, ni cvijeće ni čokolade a kamoli druge stvari, ali....hoću višesatni seks :D

Većini muških bilo bi lakše kupiti tonu cvijeća i čokolade nego ovo višesatno :lol:

Zcurica
29.04.2010., 22:41
nisam ni sponzoruša nit materijalista,al da mi jednom u godini,na moj rođendan ne može kupiti ništa,šutnula bih ga do japana...
šta će mi škrta pizda:rolleyes:
dođemo u trgovinu,ja bi čokoladu,on uzima dorina a ja bi milku,on veli ne,dorina je jeftinija 1,24kn.
odi si mami štedit svaku kunu:kava:

kayla
30.04.2010., 13:11
ja svoj rodendan najavljujem mjesecima unaprijed :D moj dragi meni obozava kupovat poklone i uvijek me iznenadi.....pretpostavljam da ocigledno nije tvom decku stalo do tebe jer i kad se nema novaca uvjek postoji rjesenje....i mi smo imali faza u vezi kad nismo bili bas pri novcima i kad sam mu zabranila da mi nesto kupi, ali on bi uvjek nasao neki kompromis i uvijek bi moj rodendan ili bilo kaj drugo posebno obiljezili....dal s poklonom il necim drugim uopce nije bitno.....

snezana mk
30.04.2010., 17:48
Nisu mi bitni pokloni za rođendan,nit insistiram nit nagovestim da mi stiže rođendan,više volim one spontane poklone :D koje znače pažnju bez pritisak nekog datuma...:ne zna:

Vanchilica
15.07.2010., 01:10

To je i moj meni napravio, al zato mi sad svaki put kad se vidimo donese nešto.. :top:

mamasuza
20.08.2010., 08:51
joj pa ni meni moj ništa ne kupi za rođendan godišnjicu ili tak. ja znam zašto i uopče nemarim za materijalnim glupostima, meni je dovoljno da je on pokraj mene taj dan i da mi malo udovoljava.

damst
20.08.2010., 09:12

kome je tu rođendan ustvari? :D

ja sam svojoj kupio, a taman je bio izašao, novi gibonnijev cd, kojeg je spominjala da bi ga željela imati... jedva da mi je zahvalila... kakav višesatni seks...

baš je pitam nekidan, što bi bilo da ti nisam ništa kupio? nije mi dala suvisli odgovor...

dada500
20.08.2010., 13:02

:top: sviđa mi se tvoj stav.
važno mi je to, tebi nije, ne možemo se dogovoriti i bok.

ja bih, ako je veza u ostalim segmentima dobra, dogovorila da si nećemo čestitati nikakve blagdane niti se darivati. meni bi recimo, odgovaralo tako :)

srcelence
24.08.2010., 20:47
meni moj jedva pokloni polsatnu šetnju Bundekom

Crnileptir00
25.08.2010., 10:49
prvo moram reći da jako ružno što ti nakon 3 godine veze i svega nepokloni ništa za rođendan... :(
moj dragi i kada nije doma za moj rođendan,sakrije dar negdje pa ga tražim po sobi :rofl:

cinca-marinca
27.08.2010., 08:30
zajedno smo već 10 godina,zadnje dvije u braku...nikad,od samog početka nisam od njega dobila nikakav poklon za rođendan,zapravo uopće bilo kakav poklon za bilo koju prigodu.Jedva se sjeti čestitati mi rođendan,ali zato se vikendom probudi prije mene,servira mi svježa peciva za doručak,skuha kavu kad mi dođu prijateljice i diskretno nestane iz vidokruga,pere hrpe suđa nakon rođendanske proslave i voli me:cerek:onak za prav.Tak da mu opraštam poklone za rođendan:)

cinca-marinca
27.08.2010., 08:34
zajedno smo već 10 godina,zadnje dvije u braku...nikad,od samog početka nisam od njega dobila nikakav poklon za rođendan,zapravo uopće bilo kakav poklon za bilo koju prigodu.Jedva se sjeti čestitati mi rođendan,ali zato se vikendom probudi prije mene,servira mi svježa peciva za doručak,skuha kavu kad mi dođu prijateljice i diskretno nestane iz vidokruga,pere hrpe suđa nakon rođendanske proslave i voli me:cerek:onak za prav.Tak da mu opraštam poklone za rođendan:)

godišnjice ne slavimo...to mi je bezveze:)

Sekhmet
27.08.2010., 08:53
Moj dragi ja smo u vezi skoro godinu dana,tako da sam imala samo jedan rođendan pored njega. I nisam dobila niš. I bila sam ljuta ko ris!
A izgledalo je nekak ovako:
mjesec dana prije rođendana:
-Ljubavi, što želiš za rođendan?
- Ma ništa, nemoraš niš kupovati..

Par takvih razgovora

tjedan dana prije rođendana:
- No daj mi reci što da ti kupim...-
Ma ništa mi nemoj kupovati...

Dan prije rođendana
-Daj mi reci što da ti kupim!!
NIŠTAAAA!!!! (s mišlju u glavi,da si htio kupiti već bi kupio)

Došao rođendan, a ja bijesna ko ris. Dva dana kasnije oprala sam ga ko malog majmuna zbog toga. Što nisam dobila ni jednu ružu ni ništa.:mad:

Onda je on izvukao neku našu nedovršenu svađu, poklali se, izvlačio se..al se bogme i crvenio.

Na kraju smo sve izgladili, i ja sam njemu za rođendan donijela poklon + filimić koji sam napravila s našim slikama i pričom o nama...

Grižnja savjesti bila mu je još veća, tim više što su ga naši frendovi (muž i žena) zajebavali u društvu kako si curi nije ništa kupio...Pogotovo ta frendica, koja ga je dobro znala podbosti.

Rezultat- idući mjesec (kad smo imali naših 9 mjeseci veze), dobila sam svoj vlastiti primjerak ključa od njegovog stana s privjeskom u obliku srca. Tad je i on mene podbo kako on niš nije dobio za punih 9 mjeseci. :D

Mislim da mu više neće past na pamet nasjesti na moje "NIŠTA mi nemoj kupiti":rofl:

štemajzl
27.08.2010., 09:02
Moj dragi ja smo u vezi skoro godinu dana,tako da sam imala samo jedan rođendan pored njega. I nisam dobila niš. I bila sam ljuta ko ris!

Par takvih razgovora

Dan prije rođendana

Došao rođendan, a ja bijesna ko ris. Dva dana kasnije oprala sam ga ko malog majmuna zbog toga. Što nisam dobila ni jednu ružu ni ništa.:mad:
....

Mislim da mu više neće past na pamet nasjesti na moje "NIŠTA mi nemoj kupiti":rofl:

Pa ti ostani normalan nakon razgovora sa ženskom... :zvrko:

:flop::flop::flop::flop::flop::flop:

Barca
27.08.2010., 09:10

Umjesto da budeš sretna ko mali majmun da si našla muškarca koji ekšli sluša što ti govoriš, razumije izrečeno i poštuje tvoje želje. :rolleyes:

Morticia Addams
27.08.2010., 09:16

E da mi ovo netko priredi mislim da bih ga poslala u takvu pizdu materinu da bi to bilo strašno.
Čovječe, kakve su to pizdarije???

cinca-marinca
27.08.2010., 09:26
taj se nije rodio,ko bi ženi ugodio:)

rusha
27.08.2010., 11:24

Par takvih razgovora

Dan prije rođendana

Onda je on izvukao neku našu nedovršenu svađu, poklali se, izvlačio se..al se bogme i crvenio.

Na kraju smo sve izgladili, i ja sam njemu za rođendan donijela poklon + filimić koji sam napravila s našim slikama i pričom o nama...

Grižnja savjesti bila mu je još veća, tim više što su ga naši frendovi (muž i žena) zajebavali u društvu kako si curi nije ništa kupio...Pogotovo ta frendica, koja ga je dobro znala podbosti.

Rezultat- idući mjesec (kad smo imali naših 9 mjeseci veze), dobila sam svoj vlastiti primjerak ključa od njegovog stana s privjeskom u obliku srca. Tad je i on mene podbo kako on niš nije dobio za punih 9 mjeseci. :D

Daj odrasti :flop: