PDA

View Full Version : Ankete za drugi krug

vegi1
30.12.2009., 10:34
Kako su se ankete u prvom krugu pokazale točne i na nove možemo gledati kao na dobar putokaz raspooženja građana

ISTRAŽIVANJE CroDemoskop kojeg je tijekom 28. i 29. prosinca provela agencija Promocija plus na reprezentativnom uzorku od 1.500 ispitanika pokazuje:

Josipović - 53,5
Bandić - 33,7

Metal
30.12.2009., 10:48
Hmm, bice veselo u svakom slucaju... :kava:

Tod
30.12.2009., 10:49
TXT Referendum NovaTV
Trenutno:

Josipović 48%
Bandić 49%
Neodlučni 3%

Tod
30.12.2009., 10:53
HRT web anketa
Trenutno: glasova 549

Josipović 49%
Bandić 51%

Mishko Pishko
30.12.2009., 11:41
HRT web anketa
Trenutno: glasova 549

Josipović 49%
Bandić 51%

internet ankete kao i ove ovdje na forumu su u najmanju ruku smijurija zbog klonova aktivista etc.bitno je da se radi na reprezentativnom uzorku a net i forumi to svakako nisu.

kolko se sjećam do nedavno je ovdje Miro Tudjman bio favorit :lol: :rofl:

vegi1
30.12.2009., 11:52
Dajte ljudi, postajmo ovdje ozbiljne ankete na koje nema uplita...dakle od agencije, da nije internetska, FB, teletekst i slične.

Vidjeli smo po prvom krugu koliko je to smiješno

Echoe
30.12.2009., 11:55
internet ankete kao i ove ovdje na forumu su u najmanju ruku smijurija zbog klonova aktivista etc.bitno je da se radi na reprezentativnom uzorku a net i forumi to svakako nisu.

Naravno, da je bilo prema forum anketi, Tuđman bi ih sve pomeo u 1. krugu :)

Hrvoje
30.12.2009., 11:59
Kako su se ankete u prvom krugu pokazale točne i na nove možemo gledati kao na dobar putokaz raspooženja građana

kolko ja znam u tim tocnim anketama je Vesna Pusic dobivala cak i 15% a Hebrang 6% a Vidosevic........

Jedino su Josipovica pogodili

PowerLock
30.12.2009., 12:01
Ah djeco draga levičarska - uživajte dok još možete :D

milla karolina
30.12.2009., 12:03
Ah djeco draga levičarska - uživajte dok još možete :D

da dok desnica ne pomete Zokija i drugove..

vegi1
30.12.2009., 14:12
kolko ja znam u tim tocnim anketama je Vesna Pusic dobivala cak i 15% a Hebrang 6% a Vidosevic........

Jedino su Josipovica pogodili

PULS nikada nije davao Pusićki 15%....možeš mi linkati tu anketu?

Ono što su ankete "fulale" a što se oduvijek zna je HDZ....on uvijek ima par postotaka više od onog što mu daju ankete. To je zbog biračkog tijela i podatak o HDZ-u uvijek treba uzeti s jo + par postotaka.

Tako bi ja Bandiću sigurno još ovdje pribroio parp osto, možda čak do 5% koje se ne vide, u biti HDZ-ove birače koji se inače nikad "ne vide" u anketama

vegi1
30.12.2009., 14:17

A koja to desnica? Koliko sam shvatio pravi desničari preziru HDZ isto kao i SDP....dakle tko će to pomesti oboje? TUđman i Jurčević zajedno? Nova bandićeva stranka (ups oni bu ljevičari)....tko to??

Zemljanin
30.12.2009., 14:24
A koja to desnica? Koliko sam shvatio pravi desničari preziru HDZ isto kao i SDP....dakle tko će to pomesti oboje? TUđman i Jurčević zajedno? Nova bandićeva stranka (ups oni bu ljevičari)....tko to??

Hebrang bude organizir'o vojnu huntu? :mig::D

Hrvoje
30.12.2009., 15:15
PULS nikada nije davao Pusićki 15%....možeš mi linkati tu anketu?

zar sam ja napisao PULS-ova anketa???

Ono što su ankete "fulale" a što se oduvijek zna je HDZ....on uvijek ima par postotaka više od onog što mu daju ankete. To je zbog biračkog tijela i podatak o HDZ-u uvijek treba uzeti s jo + par postotaka.

ankete su "telefonske", radni narod ne sidi kuci nego je na poslu pa se nemoze javljat na telefon :)
A domacice su doma, pa je razumljivo zasto je Vidosevic imao i do 25% na anketeama :)

Tako bi ja Bandiću sigurno još ovdje pribroio parp osto, možda čak do 5% koje se ne vide, u biti HDZ-ove birače koji se inače nikad "ne vide" u anketama

bumo videli

vegi1
30.12.2009., 15:17
zar sam ja napisao PULS-ova anketa???

ankete su "telefonske", radni narod ne sidi kuci nego je na poslu pa se nemoze javljat na telefon :)
A domacice su doma, pa je razumljivo zasto je Vidosevic imao i do 25% na anketeama :)

bumo videli

Pa daj link na ozbiljnu anketu koja mu je tolko davala....

starks
30.12.2009., 15:51
Puls je u dlaku pogodio rezultate prvog kruga u svojim zadnjim anketama....napomenuli su da bi eventualno bolji rezultat mogao imati Hebrang jer je HDZ-ovo
tijelo nesklonije izjašnjavanju u anketama...i tako i bi...

Hrvoje
30.12.2009., 15:52
Pa daj link na ozbiljnu anketu koja mu je tolko davala....

sta to znaci "ozbiljna" medju svim tim neozbiljnima???

Anketa je bilo svakakvih, mislim da je zadnja sa terena (Pulsova) dala Hebrangu 9%, i jos su napomenuli BEZ dijaspore.
Bandicu su dali nekih 17,5% BEZ Dijaspore

Zasto je onaj tip iz Josipoviceva stozera dao ostavku??

Hrvoje
30.12.2009., 15:54
Puls je u dlaku pogodio rezultate prvog kruga u svojim zadnjim anketama....napomenuli su da bi eventualno bolji rezultat mogao imati Hebrang jer je HDZ-ovo
tijelo nesklonije izjašnjavanju u anketama...i tako i bi...

u dlaku nekih 3% :)

Primorcu davali mislim 9%
Pusicki 6%

starks
30.12.2009., 16:37

Pusicki 6%

Primorac je pao na račun Hebranga,tj.Hebrangovi se nisu toliko izjašnjavali pa je imao veći udjel u razdiobi glasova...
Pusićka je lagano rasla kako je vrijeme odmicalo...naravno,mislim da je došla taman do plafona....

a i te razlike koje si naveo su u okviru statističke pogreške...

Možda Mileni naraste unutar 10ak dana...ako se to desi mislim da će ankete to i pokazati...

Hrvoje
30.12.2009., 16:49
Primorac je pao na račun Hebranga,tj.Hebrangovi se nisu toliko izjašnjavali pa je imao veći udjel u razdiobi glasova...
Pusićka je lagano rasla kako je vrijeme odmicalo...naravno,mislim da je došla taman do plafona....

a i te razlike koje si naveo su u okviru statističke pogreške...

Možda Mileni naraste unutar 10ak dana...ako se to desi mislim da će ankete to i pokazati...

muke tako imat "ozbiljne" ankete koje su u okviru statisticke pogreske od 3%
i to kod SVIH kandidata.

Aj da su pogodili nji 5 pa ostalih 7 u nekoj statistickoj umjerenoj gresci, a oni pogodili samo Josipovica.

Pa kako ce tek fulat u drugom krugu di ima samo 2 kandidata a "statisticka greska" znaci predsjednik da ili ne???

vegi1
30.12.2009., 17:28

Pusicki 6%

3% je vrlo prihvatljiva pogrešak....to ti je statistička pogreška....i istina je da su za Hebranga rekli da vjerojatno ima više

ozbiljne ankete su sve rađene od neke firme koja se bavi samo istraživanjima javnog mijenja i koje nisu online, na teletekstu, forumu, FB-u, dakle bio gdje gdje se može uz malo truda ili neke skripte nategnuti rezultate na jednu ili drugu stranu

vizija
30.12.2009., 17:31
U puls anketi nema namještanja... Dok u Totusopiniometar je u prvom krugu radila u korist Vidoševića (insajd info) što se mozhe i vidit po razlici u predvidjanjima...zato nije baš za virovat..

starks
30.12.2009., 19:00
muke tako imat "ozbiljne" ankete koje su u okviru statisticke pogreske od 3%
i to kod SVIH kandidata.

Aj da su pogodili nji 5 pa ostalih 7 u nekoj statistickoj umjerenoj gresci, a oni pogodili samo Josipovica.

Pa kako ce tek fulat u drugom krugu di ima samo 2 kandidata a "statisticka greska" znaci predsjednik da ili ne???

Ako ćemo u greškama u Pulsovim anketama griješili su na slijedeći način:
Josipović je narasto za jedan postotak...
Pusićka za jedan
Primorac je krknuo malo više
Hebrang narastao malo više
Banderas je plesao malo više pa onda malo niže i završio na ~ 15%...cijelo vrijeme je bio tu negdje
Vidošević je malčice pao...

I to je to...

vegi1
30.12.2009., 19:44
Ako ćemo u greškama u Pulsovim anketama griješili su na slijedeći način:
Josipović je narasto za jedan postotak...
Pusićka za jedan
Primorac je krknuo malo više
Hebrang narastao malo više
Banderas je plesao malo više pa onda malo niže i završio na ~ 15%...cijelo vrijeme je bio tu negdje
Vidošević je malčice pao...

I to je to...

eto, dakle bili su točni koliko mogu ankete biti, ipak je to predviđanje

DinamoBBB
30.12.2009., 20:18
http://i49.tinypic.com/2nv7bjo.jpg

Hrvoje
30.12.2009., 23:14
ozbiljne ankete su sve rađene od neke firme koja se bavi samo istraživanjima javnog mijenja i koje nisu online, na teletekstu, forumu, FB-u, dakle bio gdje gdje se može uz malo truda ili neke skripte nategnuti rezultate na jednu ili drugu stranu

Ja neznam sto si se ti uvatija toliko tih online anketa i fejsa
Pa anketa na FB pokazuje misljenje fejsbukovaca
na forum.hr forumasa na forum.hr

cinjenica je da su vecina "desnicara" na forum.hr glasali za Miroslava, nit sam ja klon, nit casio, nit powerlock, nit.......

Meni su SVE ankete neozbiljne, jer kad vidim da je na telefonskom ispitivanju nekih 900 ispitanika.....

3% statisticke greske kod njemackih istrazitelja bi znacilo propast.
Dok je to u HR sasvim okej, a sa 20-puta manje biraca.

ali nema veze, ti i dalje viruj anketama.

jebemMAME
30.12.2009., 23:17

pa rulja se zabavljala i sprdala, a ti im odmah prišio aktivizam :ne zna: