PDA

View Full Version : Medijsko sveučilište - Koprivnica

lauren_st
13.01.2010., 20:49
Sve sam pretrazila,ali nema nikakve detaljnije informacije o faxu (bar je ja nisam nasla)! Da li netko zna sluzbenu stranicu od faxa,cijene studiranja,adresa,kontakti....

shinobi_
21.01.2010., 07:45
Ček, zar nije to tek ove godine otvoreno? Možda zato nema nikakvih info-a o njemu.

lauren_st
21.01.2010., 17:12
da tek ove godine je otvoreno tj. ak.godina pocima u 10.mjesec...ipak nema nikavih info o tom faxu osim da ga otvara eph. pa da su bar napravili vlastitu web stranicu ne bi im pala kruna sa glave! da se zna adresa,telefon,visina skolarine,program bla bla... krajnje neozbiljno!!!!!

crystal-luna
10.01.2011., 23:40
Molim vas ako je iko upucen u ovo i zna biloo sta da mi napise-hitno je :(...
(Jeli otvoreno,cijena skolarine...)
:s:s:s:s

with teeth
10.07.2012., 11:47
Ovo sad u Koprivnici, to nešto državno il?

with teeth
10.07.2012., 13:44
Kakvu sam glupost izvalila!

koza.
16.07.2012., 23:53
Ni za novootvoreno sveučilište u Koprivnici informacije nisu ništa bolje.. Da li možda netko isto ide tamo?

sweetamber
17.07.2012., 07:47
Ni za novootvoreno sveučilište u Koprivnici informacije nisu ništa bolje.. Da li možda netko isto ide tamo?

http://www.medijsko-sveuciliste.hr/

Tu imaš informacije o popisu kolegija na pojedinom smjeru i sl.
Može se upisati u statusu izvanrednog studenta i bez državne mature ili status redovnog preko državne mature.Ljetni rok je prošao,biti će jesenski valjda i mislim da će biti dosta mjesta na jesenskom.

MartinaArt
17.07.2012., 17:09
Pa eto, mene zanima ako je tko prije u Splitu studirao na ovom sveučilištu i kako su organizirana predavanja za izvanredne? Ja inače planiram odraditi staž iz trenutno završenog drugog studija, pa da li su predavanja svaki dan ili? Bila bih jako zahvalna na odgovoru.

koza.
17.07.2012., 17:10
Ma toliko ipak znam, ali hvala :) Upisala sam se sad na ljetnome roku.. Samo me zbunilo toliko malo informacija o faksu.. Ali nadam se najboljem...

sweetamber
18.07.2012., 18:05
Pa eto, mene zanima ako je tko prije u Splitu studirao na ovom sveučilištu i kako su organizirana predavanja za izvanredne? Ja inače planiram odraditi staž iz trenutno završenog drugog studija, pa da li su predavanja svaki dan ili? Bila bih jako zahvalna na odgovoru.
Ovo u Splitu nije nikada nije krenulo s radom.Sveučilište je sada smješteno jedino u Koprivnici.
Ovo sad je prva generacija koju upsuju i zato nema toliko informacija. Kolko ja znam,izvanredni će morati prisustvovati 50% predavanja,a kako i kada će biti organizirana ne znam.
Ma toliko ipak znam, ali hvala :) Upisala sam se sad na ljetnome roku.. Samo me zbunilo toliko malo informacija o faksu.. Ali nadam se najboljem...

Vidimo se onda u Kc. :D

koza.
20.07.2012., 13:34
Ovo u Splitu nije nikada nije krenulo s radom.Sveučilište je sada smješteno jedino u Koprivnici.
Ovo sad je prva generacija koju upsuju i zato nema toliko informacija. Kolko ja znam,izvanredni će morati prisustvovati 50% predavanja,a kako i kada će biti organizirana ne znam.

Vidimo se onda u Kc. :D

Možda smo se i vidjeli na upisu :)

panterica21
22.08.2012., 21:46
Ja sam isto upala na taj faks... danas sam zvala, za redovne novinare je nastava popodne, al još se ne zna koliko često će bit predavanja... nadam se da predavanja neće biti svaki dan zbog putovanja autom i putnih troškova kad nisam iz KC :ne zna: Ajde detalje iznosite ovdje, trebali bi malo više znati o faksu... referada je jako ljubazna, za sad sam zadovoljna s tim...

Btw administratori bi mogli promijenit naziv teme jer se sada to sveučilište nalazi u Koprivnici, dakle Medijsko sveučilište Koprivnica.

Fashion Barbie
23.08.2012., 06:42
Btw administratori bi mogli promijenit naziv teme jer se sada to sveučilište nalazi u Koprivnici, dakle Medijsko sveučilište Koprivnica.

Promijenjeno :)

Martinche
29.08.2012., 10:31
Ljudi, ja bih vas molila kad počnu predavanja da netko javi kakvi je raspored za izvanredne studente.

panterica21
29.08.2012., 17:48
Ljudi, ja bih vas molila kad počnu predavanja da netko javi kakvi je raspored za izvanredne studente.

Nazovi ih, to će ti bit najbolje

Aualida
29.08.2012., 21:18
Kako ste zadovoljni studijem, koji su predmeti, tko su predavači (web im ne radi)...?

panterica21
31.08.2012., 08:38
Kako ste zadovoljni studijem, koji su predmeti, tko su predavači (web im ne radi)...?

http://www.medijsko-sveuciliste.hr/ Kako ne, radi...

Nitko ti još o tome ne može ništa reći jer tek ove godine sveučilište kreće sa radom...

sweetamber
31.08.2012., 12:52
Nadam se da će predavanja biti dobro raspoređena i da neće nekih rupa biti.
I još uvijek ne znam hoću li svaki dan putovati zg-kc ili da si nađem sobu za tih dva,tri dana u tjednu s obzirom da mi izvanredni moramo biti na 50% predavanja.
Ima još putnika ovdje? :D

BlackLeopardFan
31.08.2012., 14:32
sweetamber, mene ce tata natjerat ak se ne upisem da odem u koprivnicu, isto medijsko sveuciliste.

Aualida
31.08.2012., 16:13
http://www.medijsko-sveuciliste.hr/ Kako ne, radi...

Nitko ti još o tome ne može ništa reći jer tek ove godine sveučilište kreće sa radom...

Hvala! A stvarno mi nije jasno, nije radio kad sam pokušavala nekidan... Mislila sam da je krenulo već pošto je prvi post na temi 2010 al' sad vidim da nisam baš koncentrirano čitala :D

panterica21
31.08.2012., 16:35
Nadam se da će predavanja biti dobro raspoređena i da neće nekih rupa biti.
I još uvijek ne znam hoću li svaki dan putovati zg-kc ili da si nađem sobu za tih dva,tri dana u tjednu s obzirom da mi izvanredni moramo biti na 50% predavanja.
Ima još putnika ovdje? :D

Ja sam isto putnica, živim oko 40 km udaljeno od Koprivnice pa ću vjerojatno(ovisno o predavanjima) ić automobilom. Još jedna frendica ide sa mnom pa ćemo podijelit troškove. Ako ne nađemo još nekog trebalo bi nas koštat svaku oko 600 kn mjesečno. Redovna sam... nadam se da neće predavanja bit baš svaki dan radi troškova puta... :rolleyes: što vi mislite kolko će često na tjedan bit predavanja za redovne?

sweetamber
07.09.2012., 13:45
Ne znam kako ce predavanja biti,ali vjerujem da će za redovne kolko tolko biti obvezna.Ali hoće li biti svaki dan ili samo par dana u tjendu to ćemo tek vidjeti.Izvanredni će po prvim informacijama imati popodne organizirana predavanja i morat će biti na 50% njih.

Baš me zanima kako će na kraju to biti.

Ima li netko informacije kada bi faks mogao početi?

panterica21
07.09.2012., 22:07
Ne znam kako ce predavanja biti,ali vjerujem da će za redovne kolko tolko biti obvezna.Ali hoće li biti svaki dan ili samo par dana u tjendu to ćemo tek vidjeti.Izvanredni će po prvim informacijama imati popodne organizirana predavanja i morat će biti na 50% njih.

Baš me zanima kako će na kraju to biti.

Ima li netko informacije kada bi faks mogao početi?

U 10. mjesecu, a sad kad to ni oni ne znaju... :ne zna:

Apple Pie
10.09.2012., 16:28
A može li se kasnije prebacit u Zg?

sweetamber
11.09.2012., 10:36
A može li se kasnije prebacit u Zg?

To ovisi o FPZG i njihovim uvjetima prebacivanja i priznavanju ispita.Za sada imamo više sličnosti sa studijem komunikologije na Hrvatskim studijima.

Allexis
11.09.2012., 22:44
ako ste upisali medijski dizajn (savršeno :cerek:, to bi i ja da ima diplomski), nemojte ni dolaziti na fpzg....ne isplati se...ja sam završila novinarstvo preddiplomski na fpzg-u, sad upisujem diplomski....al čekam hoće li pokrenuti i diplomski na meidjskom sveučilištu...to mi je prvi izbor...bježim s fpzg-a ako imam alternativu....baš vam zavidim, pogotovo onima na medijskom dizajnu :cerek:

sweetamber
12.09.2012., 11:01
Danas u Jutarnjem listu piše da faks počinje 8.listopada :)

Navedeno je kako je jučer potpisan zadnji ugovor između Medijskog sveučilišta,grada Koprivnice i grada Varaždina,te VELV-a i tvrtke Media Uni koji su zapravo partneri u otvaranju ovog sveučilišta.
EPH-a će pomagati sveučilištu sadržajima iz novina,novinarima i sl.(zaboravila sam što je još točno pisalo :) )
Za sada imaju 8 stalnih predavača i 20 vanjskih suradnika.

@Allexis možda pokrenu diplomski studij sljedeće godine kada se uhodaju malo :)

Allexis
12.09.2012., 11:49
nekako sumnjam da će pokrenuti diplomski prije nego 1. generacija završi preddiplomski....ali ako bude dogodine, definitivno dolazim i ja :)

sweetamber
25.09.2012., 19:20
Ima koga ovdje?

Netko nekih novosti možda ima? :)

panterica21
26.09.2012., 12:54
Ima koga ovdje?

Netko nekih novosti možda ima? :)

Bila sam na faksu, predavanja počinju 9.10., a bit će popodne organizirana. To jedino za sad znam. Najbitnije, raspored, još je uvijek nepoznat...:503:

sweetamber
26.09.2012., 13:40
Bila sam na faksu, predavanja počinju 9.10., a bit će popodne organizirana. To jedino za sad znam. Najbitnije, raspored, još je uvijek nepoznat...:503:

fun,fun.

A jel misle objaviti to i na internetu.Ne mogu svi do faksa baš :)
Nadam se da ćemo raspored saznati bar do 6.10.

panterica21
27.09.2012., 13:13
Pogledajte njihovu službenu stranicu www.medijsko-sveuciliste.hr, preuređena je i osvježena sa puuuuno novih podataka, pravilnicima, vijestima, opisima i kalendarom nastave, praznika i ispitnih rokova, iako doduše još nema rasporeda, ali u pravilniku piše najkasnije 7 dana prije početka nastave tako da najkasnije u utorak očekumo raspored. :cerek:

sweetamber
27.09.2012., 19:26
Pogledajte njihovu službenu stranicu www.medijsko-sveuciliste.hr, preuređena je i osvježena sa puuuuno novih podataka, pravilnicima, vijestima, opisima i kalendarom nastave, praznika i ispitnih rokova, iako doduše još nema rasporeda, ali u pravilniku piše najkasnije 7 dana prije početka nastave tako da najkasnije u utorak očekumo raspored. :cerek:

Wihaa :DD
Napokon :)

Toruk
04.10.2012., 10:15
Zna li netko išta o rasporedu predavanja, profesorima?! Već mi je glupo zvati i slušati: "ovaj tjedan stavit ćemo raspored"...i tak već dva tjedna....a lijepo prema Pravilniku o studiranju na Medijskom sveučilištu u čl. 34. piše: "raspored nastave oglašava se najkasnije sedam dana prije početka semestra"....pa gledajući informaciju da faks počinje 9.10. gdje je onda taj raspored. Očito se čeka Odluka o nadzoru Nacionalnog vijeća za visoko obrazovanje.....

sweetamber
04.10.2012., 13:51
http://193.198.63.55/main/vijesti/rasporedi_predavanja-62899

Izašao raspored predavanja za sve smjerove :)

sweetamber
04.10.2012., 13:55
Mene zanima što je s nama izvanrednima. Znam da moramo biti na 50% predavanja,ali što je sa seminarima i vježbama??
Moramo li biti na njima i hoću li moći dolaziti na to zajedno s redovnima ili moram striktno za izvanredne dolaziti.
Meni je lakše usred tjedna doć nego vikednom.

S obzirom da sigurno bude nas koji nećemo moći dolaziti na sva predavanja pa čak ni ovaj prvi tjedan,možda bi bilo dobro da napravimo neku grupu na facebooku gdje ćemo stavljati što se događalo,novosti,odluke kolko moramo biti na predavanjima i seminarima i sl. ?? Što kažete?

panterica21
04.10.2012., 14:39
Mene zanima što je s nama izvanrednima. Znam da moramo biti na 50% predavanja,ali što je sa seminarima i vježbama??
Moramo li biti na njima i hoću li moći dolaziti na to zajedno s redovnima ili moram striktno za izvanredne dolaziti.
Meni je lakše usred tjedna doć nego vikednom.

S obzirom da sigurno bude nas koji nećemo moći dolaziti na sva predavanja pa čak ni ovaj prvi tjedan,možda bi bilo dobro da napravimo neku grupu na facebooku gdje ćemo stavljati što se događalo,novosti,odluke kolko moramo biti na predavanjima i seminarima i sl. ?? Što kažete?

Može, javi ako je napraviš pa da se učlanim :D btw raspored mi je koma zbog prijevoza :(

sweetamber
04.10.2012., 21:54
Može, javi ako je napraviš pa da se učlanim :D btw raspored mi je koma zbog prijevoza :(

Ok :)
Ma raspored je koma,ali mislim da ću ja svaki dan putovati iz Zagreba do Koprivnice ako će biti prijevoza normalnog.

Toruk
06.10.2012., 11:25
Zna netko hoce li u utorak, 9.10. Biti samo svecanost povodom pocetka akademske godine ili krecu odmah i predavanja? Tnx....

zvonimir
08.10.2012., 17:00
Kaj je netko maknuo raspored, na onom linku je error 404 page not found :confused:

Zanima me, nečaka mi je upisala studij u Koprivnici i predavanju su joj svaki dan do 21h, ako nas je dobro informirala. Kak bude putovala doma u Zageb kad zadnji vlak ide u 19:47, kako vi ostali (koji niste iz koprivnice) to rješavate?

sweetamber
08.10.2012., 18:43
Kaj je netko maknuo raspored, na onom linku je error 404 page not found :confused:

Zanima me, nečaka mi je upisala studij u Koprivnici i predavanju su joj svaki dan do 21h, ako nas je dobro informirala. Kak bude putovala doma u Zageb kad zadnji vlak ide u 19:47, kako vi ostali (koji niste iz koprivnice) to rješavate?

Ovdje je raspored http://www.medijsko-sveuciliste.hr/main/vijesti/rasporedi_predavanja-89487

Osobno još ne znam. Mislim da ću probati naći stan u Kc.

Neki će ići autom,neki će 'bježati' na ovaj vlak. Ovisit će koliko često moramo biti na predavanjima,seminarima i vježbama i o tome jesmo li redovni ili izvanredni.

Toruk
09.10.2012., 21:06
Da čujem....kaj velite za novi raspored predavanja...posebice onaj koji se tiče studija novinarstva. Iskreno, meni se stariji više sviđal...jer sam izvanredni student koji radi. Ne znam sad kak ću objasniti poslodavcu da imam predavanje u 14 sati ili primjerice u 11 30? Za ovaj posljednji termin, definitivno trebam uzeti godišnji...jer nekako trebam i doći do Koprivnice. Mislim da je bilo čisto neozbiljno od njih da smo novi raspored dobili na sam početak, doslovno dočekalo me kad sam danas došla na faks...a do kojih sat vremena prije poslodavcu pisala zamolbu da me se pusti sa posla eventualno sat vremena prije jer sam se vodila starim rasporedom. Znam da većini studoša, posebice onima iz Zgb odgovara ovakav raspored radi prijevoza...ali ja očito već na početku morat ću birati posao ili studiranje..... :-(

burke 1978
10.10.2012., 11:03
Ovdje je raspored http://www.medijsko-sveuciliste.hr/main/vijesti/rasporedi_predavanja-89487

Osobno još ne znam. Mislim da ću probati naći stan u Kc.

Neki će ići autom,neki će 'bježati' na ovaj vlak. Ovisit će koliko često moramo biti na predavanjima,seminarima i vježbama i o tome jesmo li redovni ili izvanredni.

Ponuda kuća i stanova za studente objavljena je na web stranici podružnice Studentskog centra Varaždin u Koprivnici: http://www.scvz.unizg.hr/odabir-grada/koprivnica/smjestajkc.html

TheAngelLory
01.12.2012., 12:30
Pozdrav. Zanima me mišljenje o sveučilištu? Vi novinari (i ostali) koji studirate jeste zadovoljni? :)

bluebear01
06.02.2013., 12:22
nekako sumnjam da će pokrenuti diplomski prije nego 1. generacija završi preddiplomski....ali ako bude dogodine, definitivno dolazim i ja :)

Natječaj za diplomski studij na Medijskom sveučilištu bit će raspisan ovog mjeseca. Upisivat će se smjerovi PR-a i ekonomije.

jackiecura
07.03.2013., 10:41
Ljudi imam pitanje, zavrsavam Libertas, strucni studij i upisala bih diplomski. Moze li mi netko reci kako je na faxu tom, profesori, gradivo, opcenitidozivljaj? I sta se kasnije moze sa tim faxom?

All_Star
14.03.2013., 00:09
Pozdrav, evo mene zanima da li je teško upasti na ovaj faks, u srednjoj sam prolazila većinom sa 3, ali maturu ću pisati Hrvatski A razinu, engleski A razinu i matematiku B razina, vidim da faks traži BBB pa bi onda trebala biti u prednosti ili? I dali se uopće isplati upisati taj faks jer je na drugom kraju države ali zapeo mi je za oko :D

BriggiteBardot
24.03.2013., 17:39
Bok svima!
Zanimaju me ljudi koji su upisali medijski dizajn :D (ovo tako pogrešno zvuči :zubo:)
Prijavila sam se za redovnog studenta tog smjera, neke predmete neću slušati (primjerice engleski i to) jer će mi se priznati odslušani kolegiji na prijašnjem faksu, ali zanima me o čemu se radi, kako vam se sviđa sadržaj kolegija, profesori?
Vidim da se nikome ne sviđa raspored, ali s obzirom da na to ne mogu utjecati, pustit ću neka bude kakav treba. Malo ću putovati vlakom, malo autom i eto. :D

Kad mi je djevojka u referadi dala popis kolegija na Medijskom dizajnu praktički sam vrištala jer sam bila skrooooz oduševljena kad sam vidjela o čemu se radi. :cerek: :cerek:

Allexis
24.03.2013., 18:10
Natječaj za diplomski studij na Medijskom sveučilištu bit će raspisan ovog mjeseca. Upisivat će se smjerovi PR-a i ekonomije.

PR mi je još i shvatljiv, ali ekonomija :confused:

ipak je ovo medijsko sveučilište....nadam se da će dogodine biti i medijski dizajn...jer inače će im diplomski biti biti jednako grozan i beskoristan kao i na fpzg-u :flop:

Đimz
24.03.2013., 18:55
Pozdrav,planiram upisati studij 'Novinarstva' ili 'Poslovanje i menadžemnt u medijima',kako ste zadovoljni studijem ? Profesorima ? Putuje li tko iz Zagreba svaki dan ?

BriggiteBardot
09.07.2013., 21:45
Upisuje li se tko na dizajn? :raspa:

riri94
11.07.2013., 13:29
Hej ljudi! Ove godine namjeravam upisati poslovanje i menadzment u medijima...jel ima ko kakva iskustva,savjete?

shadowplay19
12.07.2013., 08:14
bok, i ja upisujem poslovanje i menadžment :)
Jel možda ima tko iz Vž tko neće putovati, neg traži stan? :D

šareniringišpil
16.07.2013., 17:05
hei hoj! I ja se upisujem na medijski dizajn ko redovni student, tj. bar sam za sad u kvoti. :D

BriggiteBardot
17.07.2013., 17:20
hei hoj! I ja se upisujem na medijski dizajn ko redovni student, tj. bar sam za sad u kvoti. :D

:five: Dizajner/ica? :D

šareniringišpil
18.07.2013., 21:56
ica... :D :five:

BriggiteBardot
20.07.2013., 17:37
Woho :D ica kolegica :five:
Upisi su dobro prošli? :kokice:

šareniringišpil
21.07.2013., 11:52
jes jes! :D

BriggiteBardot
21.07.2013., 19:42
Očito smo jedine koje idu na dizajn :kava:
Jedino mi je bezveze što nisam mogla odmah sve potvrde dobiti tako da ne moram u rujnu opet u Kc :tuzni:

i nije mi jasno zašto nema Vizualne kulture u prvom semestru :kava:

Shadawing
23.07.2013., 15:41
Imam opciju "odaberi" kada gledam za medijski dizajn znaci ostalo je valjda za jesenak roki, pa me zanima od onih koji to vec studiraju ako moze vise info u inbox :)

lijenistudent
25.07.2013., 10:40
ej ljudi. ovako, zavrsavam kairos preddiplomski i zanima me da li je netko sa sličnog veleučilišta prešao na diplomski u varaždinu? kakva su iskustva, profesori, predmeti? posebno me zanima za odjel pr i poslovna ekonomija. kako to općenito funkcioira? pa ako se nađe dobra duša sa iskustvom i malo slobodnog vremena, nek se slobodno raspiše :)

BriggiteBardot
26.07.2013., 11:22
Možeš poslati mail u referadu, žene su stvarno bile uvijek super ljubazne i pomogle oko nekih stvari što mi je trebalo. One bi ti mogle reći najtočnije informacije oko toga svega. :mig:

Toruk
20.08.2013., 12:36
Evo...položila prvu godinu preddiplomskog na MS - smjer novinarstvo. Ono kaj mogu reći da smo svi muku mučili s rasporedom...šest dana u tjednu...posebice oni koji rade jer su predavanja za izvanredne počinjala u 15 sati....sad se za izvanredne smanjila satnica za 50 posto, pa očekujemo ležerniji raspored od listopada...Sve pohvale za curu u referadi i tajnicu fakulteta, ljubazne, stoje na raspolaganju svima.....kaj se tiče profesora..odlični i sama predavanja....nagasak se odmah stavlja na praktični dio...primjerice već od prvog semestra učite kako napisati agencijsku vijest, proširenu.....i novinari su podigli dvije radijske emisije koje se emitiraju svaki tjedan po 30 minuta, plus mjesečni newsletter....svi zainteresirani mogu se uključiti...popis literature, skripte profesori će vam reći.....sretno....

BriggiteBardot
29.08.2013., 15:56
Ima tko namjeru tijekom rujna ići do faksa? Po potvrde i ostale stvari. :misli:
I da - xice dobivamo tjedan dana nakon početka predavanja, right?

shadowplay19
01.09.2013., 08:09
frendica ide na faks tu, kaže da dobimo nekih dva tjedna nakon predavanja xice, ali nemamo novce na njima jer još faks nije ugovor potpisal nekakav (ono za javno sveučilište blabla ako si pratila u medijima kaj se događa); oni su prošle godine dobivali nekakve subvencije za hranu u menzi mimo xice. ali nadajmo se da će se to srediti ove godine :)

i da, zar nisu rekli da ćemo potvrde i ugovor dobiti na početku akademske godine?

BriggiteBardot
03.09.2013., 15:24
Prilikom upisa pitala sam gospodičnu u referadi i rekla je da mogu doći tijekom 9.mjeseca kad god hoću po potvrde, jer mi treba potvrditi papire za HŽ, za subvenciju grada i ostalo i trebam to obaviti prije početka predavanja. :ne zna:

wintershadow
23.09.2013., 15:40
Evo ja sam ove godine upisala novinarstvo i sad tražim stan pa jel netko traži cimericu? :D

BriggiteBardot
26.09.2013., 20:38
Za one koje zanima - potvrde s faksa mogu podići bilo koji dan između 8 i 16h - ne moraju čekati početak predavanja. :mig:

Aliena13
28.09.2013., 15:22
bok ljudi, mene zanima diplomski studij "odnosi s javnostima"..izvanredno. neko ima kakve informacije kad su upisi, koliko košta studij, kak su predavanja itd? hvalaaa :)

BriggiteBardot
01.10.2013., 18:17
Školarina za izvanredne studente je 5500kn. Predavanja, u ovoj akademskoj godini, počinju 9.listopada.
Inače, koliko znam, predavanja za izvanredne studente su bila popodne svaki dan, mislim da nekad i subotom.
Ostatak ne znam, to će ti reći netko tko studira kao vanredni student. :)

Aliena13
09.10.2013., 13:12
Hvala ti. bila sam u referadi u KC gdje mi je rečeno da su predavanja za izvanredne studente u Varaždinu i da polažem 5 predmeta razlike. (završila sam stručni dodiplomski studij na drugom fakultetu i stekla zvanje bacc. ing.) negdje sam naletjela na informaciju da predavanja za izvanredni studij diplomskog počinju u veljači. sa visinom školarine sam također upoznata. mislim da ću zvati u referadu,jer mi na mail isu odgovorili.

BriggiteBardot
10.10.2013., 11:30
:ne zna: Možda odgovore, znam da sad non stop je netko u referadi i stalno (brucoši k'o brucoši) netko nešto treba :D
Držim fige da dobiješ sav info koji trebaš. :)

TinaVedder
05.01.2014., 16:03
Bokić...

Nisam sigurna postoji li još netko aktivan na ovoj temi,ali vrijedi pokušati...
Naime,četvrti sam razred gimnazije,prolazim sa 4,pišem A razinu hrvatskog(ostalo B plus filozofija) i želim upisati smjer novinarstvo.

Zanima me ..pa sve...Kakve su mi šanse za upad,kakvi su profesori,kakav je raspored,jel teško pronaći smještaj u Koprivnici....itd. Ne postoji nešto kao višak znanja... :)

MrtviJarac
14.01.2014., 11:13
Pozdrav, mislim se upisati ove godine na medijsko sveuciliste jos nezman medijski dizajn ili novinarstvo pa bih molio vas sa medijskog dizajna da mi kazete kakva vam je bila dodatna provjera znanja, i opcenito kakav je fax, predmeti, profesori itd..( ovo se odnosi i na vas sa novinarstva :D )

riri94
15.01.2014., 21:37
Hej :D Evo ja studiram poslovanje i menadzment u medijima i za sad je super :) Profesori su okej, pristupačni,neki su zanimljivi,a neki znaju biti i dosadni(primjerice povijest novinarstva xd ) :D Evo predmeti koje svi smjerovi u prvom semestru imaju su povijest novinarstva, informatika, uvod u medije, komunikologija, strani jezik ... kolokviji su onako.. ako se pripremaš i par dana prije, prolaziš ;) za ispite javim u 3. mjesecu ;D
Cijene smještaja kreću se od 60 - 150 eura.
Nama je nastava popodne ,ali gradi se kampus koji se vjerojatno otvara najesen, tako da se raspored mozda promijeni...
Evo ja sam imala iz mature hrvatski A-4, engleski A-3, matematika B-2 i upisala se među prvih 10 :D

BTW. Prodajem kopirane knjige sa prve godine, pa ko treba, se javi :)

MrtviJarac
17.01.2014., 11:33
ja cu pisati sve B razine pa sta mislis hocu li upasti? :D

riri94
19.01.2014., 12:31
Da

MrtviJarac
20.01.2014., 11:37
odlicno hvala :D

TinaVedder
20.01.2014., 18:55
A netko sa novinarstva ?! Kako je tamo...:ne zna:

BriggiteBardot
21.01.2014., 21:03
A netko sa novinarstva ?! Kako je tamo...:ne zna:

Hej. Na dizajnu sam, ali trenutno slušamo još dosta predmeta zajedno.
Koliko znam od kolega na smjeru im je super. Nama je raspored više popodne, njima prijepodne. Zna biti rupa, ali tipa taman imaš vremena otići do menze nešto pojesti i vratiti se natrag.

Neki putuju čak iz Zagreba na dnevnoj bazi (i redovni su), neki su našli smještaj u Koprivnici. Trenutno nema stud.doma, ali zna se za podstanarstvo naći dosta dobrih stvari.
Malo više o predmetima i svemu ti mogu objasniti preko poruka ako želiš, da ne spammam ovdje previše. :)

TinaVedder
22.01.2014., 16:04
Hej. Na dizajnu sam, ali trenutno slušamo još dosta predmeta zajedno.
Koliko znam od kolega na smjeru im je super. Nama je raspored više popodne, njima prijepodne. Zna biti rupa, ali tipa taman imaš vremena otići do menze nešto pojesti i vratiti se natrag.

Neki putuju čak iz Zagreba na dnevnoj bazi (i redovni su), neki su našli smještaj u Koprivnici. Trenutno nema stud.doma, ali zna se za podstanarstvo naći dosta dobrih stvari.
Malo više o predmetima i svemu ti mogu objasniti preko poruka ako želiš, da ne spammam ovdje previše. :)

Hvala...

iNikkiScream
27.01.2014., 17:31
Pozdrav!
Ispričavam se odmah unaprijed ako sam preskočila odgovor na pitanje.
Zanima me koliko je teško upisati fakultet u Koprivnici, medijski dizajn? U srednjoj sam imala prosječne ocijene i prosječno sam napisala maturu, no iz razloga što nisam upala željeni fakultet odlučila sam ponovno uzeti neke ispite iz mature. Naišla sam na ovaj fakultet kasnije i sada me zanima da li ga je teško upisati. Već sam izgubila svu nadu da ću studirati nešto što me zanima. :(

BriggiteBardot
27.01.2014., 20:41
Pozdrav!
Ispričavam se odmah unaprijed ako sam preskočila odgovor na pitanje.
Zanima me koliko je teško upisati fakultet u Koprivnici, medijski dizajn? U srednjoj sam imala prosječne ocijene i prosječno sam napisala maturu, no iz razloga što nisam upala željeni fakultet odlučila sam ponovno uzeti neke ispite iz mature. Naišla sam na ovaj fakultet kasnije i sada me zanima da li ga je teško upisati. Već sam izgubila svu nadu da ću studirati nešto što me zanima. :(

Medijski dizajn možeš upisati ako napraviš mapu. Od sljedeće akademske godine, znači 2014./2015.godine 10% sveukupnih bodova nosi prosjek iz srednje, 10% nose ocjene državne mature, a 80% bodova nose mapa tvojih radova plus intervju.
Poslala bih ti detaljnije oko toga, ali trenutno je nova stranica napravljena i nema svih stvari koje tražim, pa ti mogu naknadno javiti.
Znači, trebala bi početi raditi na mapi jer je to najbitniji dio za primanje na dizajn.

BriggiteBardot
28.01.2014., 19:11
Ovdje (http://www.unin.hr/data/dokumenti_kc/pravilnici/Pravilnik%20provjere%20posebnih%20znanja.pdf) se može vidjeti što se točno traži prilikom upisivanja dizajna. :)

lastavica13
30.01.2014., 18:10
Zanimalo bi me kakvi su dojmovi studenata koji su na medijskom dizajnu?
Jeste li zadovoljni?
Jeli u mapi koju donesem mora bit radova iz svih područja ili se mogu orijentirati na jedno; tipa fotografiju, kakva su predavanja, kakvi su profesori, jeli se više traži bubanje pojmova ili se više radi na praksi itd itd.
Ugl. općenito o Medijskom dizajnu kao smjeru :)

BriggiteBardot
31.01.2014., 00:20
Zanimalo bi me kakvi su dojmovi studenata koji su na medijskom dizajnu?
Jeste li zadovoljni?
Jeli u mapi koju donesem mora bit radova iz svih područja ili se mogu orijentirati na jedno; tipa fotografiju, kakva su predavanja, kakvi su profesori, jeli se više traži bubanje pojmova ili se više radi na praksi itd itd.
Ugl. općenito o Medijskom dizajnu kao smjeru :)

Neki su zadovoljni, neki nisu. Svakome ono što mu drago :)
Osobno - super je.
Mapa je tebi na volju i maštu, možeš napraviti što god i kako god želiš. Od produkt dizajna do fotografija i crteža.
Predavanja - kako koje i kako koji profesor.
Prvi semestar je sve teoretiziranje i konkretnije prakse nema osim u jednom predmetu. Drgi semestar je malo konkretniji jer se počinje sa specifičnim kolegijima, ali i dalje su to sve uvodi u nešto veće.
Na drugoj godini su crtanje, fotografija, web i grafički dizajn.

Ali prva godina, kao i na svakom fakultetu - uvod, općenito, općenito i još općenitog.

cmecak
01.02.2014., 15:23
Kolika je cijena redovnog studija??

BriggiteBardot
11.02.2014., 11:53
Redovni studenti ne plaćaju školarinu, plaća se kojih 300kn prilikom upisa. Izvanredni studenti će sada imati oko 7000kn školarinu jer više nismo Medijsko sveučilište već "Sveučilište Sjever" pod koje spadaju Varaždin i Koprivnica.

orGinaLna
23.02.2014., 18:03
Ima netko da je na diplomskom - poslovna ekonomija u Varaždinu?

Može i na pm :cerek:

BlameMyADHD
30.05.2014., 11:19
zanima me novinarstvo u Koprivnici.
ako prvu godinu upišem vanredno (recimo), mogu se drugu godinu prebaciti redovno uz održavanje prosjeka?

BriggiteBardot
19.06.2014., 00:48
zanima me novinarstvo u Koprivnici.
ako prvu godinu upišem vanredno (recimo), mogu se drugu godinu prebaciti redovno uz održavanje prosjeka?

Trenutno ne postoji takva praksa. Možda ako netko nakon prve godine odustane, pa ostane prazno mjesto kojeg redovnog studenta.

volimhr
25.06.2014., 10:17
Pozdrav ekipa,

završila sam na stručnom trogodišnjem studiju informatiku, ali Sveučilišnog fakulteta, te stekla zvanje bacc. poslovne informatike. Zainteresirana sam za upis diplomskog studija Komunikacija i odnosi s javnošću, te mi je rečeno od tete iz referade da su upisi u 2mj. i da bi trebala polagati razlikovne predmete: Komunikologija, Uvod u medije, Povijest novinarstva, Pisanje vijesti, Hrvatski jezik u medijima,Politički pojmovi i ideologije.(ali nije mi rečena procedura i što sve moram napraviti da bi uopće uspjela upisati diplomski).

Oni koje su te predmete imali, da li su preteški (pošto radim pa da si pokušam "dočarati" koliko vremena ću morati odrediti da se posvetim knjizi), kakvi su profesori, kakva je organizacija na samom fakultetu? Da li postoje određene skripte?

Uz to zanima me da li je itko od Vas upisivao diplomski na način da prelazi iz drugog fakulteta? Koja je mogućnost da se upišem??? Pošto neznam kakva je procedura:ne zna:, očito da privilegiju imaju studenti koji su završili preddiplomski istog ili sličnog smjera, i sa dobrim ocjenama, jer kvota upisanih studenata je 60.

Hvala unaprijed na odgovoru :):):):cerek:

BlameMyADHD
09.07.2014., 13:06
pozz. ako ima nekoga na temi - koliko često su u prosjeku izvanredni studenti imali predavanja? jednom tjedno ili češće?

mala-cura
16.07.2014., 14:39
Planiram upisati graditeljstvo ove godine u Varaždinu, pa me zanima jel se mogu ja prebacit sa tog smjera na neki drugi smjer, također na sveučilištu sjever? :)

pomak 123
18.07.2014., 20:55
Pozdrav, upisala sam danas vanredno smjer novinarstvo u Koprivnici...
Čula sam da su predavanja svaki dan a pošto sam iz Zagreba mislim da će mi se više ispaliti uzeti stan.
Ako netko traži cimericu neka mi se javi :)

TinaBB
21.07.2014., 18:12
Bok društvo. :)
Zanima me dal' tko traži cimericu ili ima preporuku za neki povoljan stan? Nemam nikakvih poznanika u KC, pa mi je teško doći do bilo kakvih informacija. Na upisima na oglasnoj ploči bio je svega jedan oglas za podstanarstvo. Pomozite! :s

pomak 123
21.07.2014., 19:01
Ja traziim :)

smoke9
21.07.2014., 19:13
nemoj samo u centru bit na stanu, bit ce ti problem ucit :D