PDA

View Full Version : frigidna, dosadna, sama i vjerojatno glupa

depresijatockakom
29.05.2004., 21:10
Da djevojke moje - to sam ja, a nije PMS.

Zivot mi je supalj. Godina - dovoljno. Osamljena. Radim do boli - uz vrlo malo rezultata, minimalno, toliko da ne dam otkaz. Na poslu se cesto osramotim zbog neznanja. Ne izgledam pozeljno. Kad imam love za krpice ne znam ih odabrati, kupim - a nakon par dana shvatim da je moja investicija bacena lova i vrijeme. Ne znam sloziti stvari, kupim i ne nosim. Imam uvijek jedne hlace i tri majice koje izmjenjujem. Nemam drustvo s kojim bih izlazila. Ljudi na poslu su uglavnom neki cudni likovi s kojim nemam neke teme. Spavam vec u 10 navacer, vikendom u 12. Seks mi nije na pameti vec odavno - pa cak ni sama sa sobom. Imam jednog iskrenog prijatelja (--> svjetla tocka). Ali se ne cujemo mnogo jer mu nemam sta reci na telefon - ne znam o cemu bih pricala.

I ako sad mislite da sve izmisljam - najgore je to sto je sve to bas tako. I u manjim oscilacijama je tako vec duze vrijeme. 33g.

I sto je najgore - toliko sam zatvorena da za moju situaciju ne zna nitko - ljudi na poslu nikad ne bi pomislili. Imam brata koji mi savjetuje da okrenem zivot nekim drugim pravcem. Ah da da - nauci me. Ne znam kako. Prazne parole - daj otkaz nadji nesto sto ti se svidja. Nista mi se ne svidja. Toliko sam iscrpljena da bih najradije gulila krumpir u nekoj kuhinji umjesto umnog posla koji radim. Nemam hrabrosti odvazit se na stres preokretanja struke.

Morala sam vam to rec jer ne znam sto bi. Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.

Molim vas nemojte biti jako strogi prema meni. Osjecam se stvarno jadno.

magic
29.05.2004., 21:29
Za pochetak cu ti pozheljeti dobrodoshlicu :grli:

I zahvaliti shto si podijelila s nama ono shto te tishti.

Sudden Sid
29.05.2004., 21:38
Pocni pisati. Bilo šta.
I ako ti se gule krumpiri, guli ih. Radi sto god hoces - i tak nemas sta izgubiti

omexochitl
29.05.2004., 21:41
glupa nisi, ali ni to nije uvijek blagoslov :o a ak malo pričaš, vjerojatno nemaš kad biti dosadna :p

no, no... aj :kiss:

Paw
29.05.2004., 21:52
IZAĐI iz kuće!!!! podhitno!

Idi bilo gdje, šetaj ulicama, u najgorem slučaju (kao ja ponekad) gledaj izloge (pa ako treba i u 10 navečer).
Znam kako se osječaš, i znam da ti nije lako, ali poduzmi nešto jer ovo te ne vodi nikud, samo će ti biti još gore.
Potegni neka prijateljstva iz ranijih godina, nabavi si psa (ako imaš uvjeta) - vjeruj mi puno ljudi sretneš/upoznaš u šetnjama s đukcem):)
Hebeš posao, misli na njega samo dok radiš i ni minute poslije - nije vrijedno živaca.
Ovjde na forumu nisi sama, ima masa ljudi koji se osječaju isto/slično kao ti. Ovo ti je dobar potez što si se otvorila i izbacila iz sebe, jest da je virtualno, ali ponekad mucho pomaže.
Ajd, drži se:grli: :w

Lavanda
29.05.2004., 21:59
a ako bas nista od gore navedenog ne pomogne, uvijek mozes
satrat sve u frizideru :D , samo oprez, zadovoljstvo je kratkog vijeka.
Aj, glavu gore i znaj da nikad dobre stvari ne padaju s neba, moras u sebe puno ulagati, a moj savjet ti je da pocnes uzivati u malim svakodnevnim sitnicama.

sunčica
29.05.2004., 22:23
čuj, sama činjenica da si i ovdje "priznala" kakva ti je životna situacija, je (usudila bih se reći veliki) korak naprijed

mi svi ovdje možemo ti pomoći samo virtualno, ali i to je dobra osnova da si pomogneš u stvarnom životu

mislim da trebaš malo upotpuniti svoj život stvarima van posla -- tečajevi, aerobik, i slične stvari jesu možda stereotipna rješenja, ali rade ;) . Mene, recimo, takve stvari uvijek učine sretnom, ako imam neku takvu stvar navečer, cijeli dan onda to čekam i veselim se. a i upoznaš dosta ljudi

i još jedna stvar... sutra je nedjelja ... evo kažu na teveju da je postupno razvedravanje ... lijepo se skockaj i idi se prošetati, makar i sama, šta te briga.. ali nemjoj ostati doma

puno sreće u rekonstrukciji života :kiss: :grli:

depresijatockakom
29.05.2004., 22:24
Ja ne znam uzivati??
Da vi mene sad pitate sto bi ja zeljela raditi ja ne znam sto bih vam rekla. Da mogu birati posao ovog trenutka, je nemam niti jednu ideju. Kroz godine sam naucila samo ici dalje, glavu gore, zaboravi, radi samo, ne misli na gluposti, radi, uci, radi, uci. Ne godu smisliti pisani tekst. Ne znam se opustiti. Sve samo racinalno, brzo, mudro... A sad gledam prazno i u prazno. Da sam barem nesto postigla pa da mogu odmoriti nego nista...

Pa ne znam se bas druzit s ljudima. Ne pretjerujem. Uvijek sam zatvorena u drustvu. Ali sto da im krenem pricat - ovo? Pobjeci ce i prije nego pocnemo. Ne znam kako se ljudi zblize. Nisam ni sa kim u svadji, niti u losim odnosima, ali ne mogu se otvorit nepoznatim ljudima i pricat svoje probleme. Cak i sa nekim bivsim dobrim prijateljicama ostajem bez teksta. Ako nije rijec o ovom cudnom hladom proljecu ja nemam nista za reci. Nema takva prica smisla - jaj kazem - ona gleda i zao joj i idemo dalje. Ona je izasla da malo proseta, da cuje neki trac i ide kuci bez brige a ne da o meni misli. Pa zato vise i ne izlazimo....

Paw
29.05.2004., 22:31
gledaj,
posveti više vremena sebi - izgledu, kao što ti sunčica kaže "dotjeraj se i izađi vani". Mislim da te nedostaje samopouzdanja brdo, moraš prvo poraditi na sebi, a kasnije kada si svjesna sebe i na drugima. Ljudi lakše pristupaju osobama koje su vedre. Nemoj se uvrijediti, ali mislim da emocionalno misliš samo na sebe. Okreni se oko sebe, možda netko drugi želi tvoju pažnju, tvoje vrijeme, ali ti to ne vidiš.
Daj, pa nije sve tako crno.

sunčica
29.05.2004., 22:31
depresijatockakom kaže:

Pa ne znam se bas druzit s ljudima. Ne pretjerujem. Uvijek sam zatvorena u drustvu. Ali sto da im krenem pricat - ovo? Pobjeci ce i prije nego pocnemo. Ne znam kako se ljudi zblize. Nisam ni sa kim u svadji, niti u losim odnosima, ali ne mogu se otvorit nepoznatim ljudima i pricat svoje probleme. Cak i sa nekim bivsim dobrim prijateljicama ostajem bez teksta. Ako nije rijec o ovom cudnom hladom proljecu ja nemam nista za reci. Nema takva prica smisla - jaj kazem - ona gleda i zao joj i idemo dalje. Ona je izasla da malo proseta, da cuje neki trac i ide kuci bez brige a ne da o meni misli. Pa zato vise i ne izlazimo....

ovo je napisala atlantis na jednoj drugoj temi, meni se jako dopalo, pa je kvotam
--------------------------------------------------------------------------------
kad nam ponestane hrabrosti 'ukrademo' je malo od drugih... pa je kasnije vratimo kad njima usfali
-----------------------------------------------------------------------------------

pa ne možeš odmah grunut ljudima s problemima. Jesi nešto pročitala u časopisu, možda si čula neki vic, pitaj njih šta ima kod njih .... ako neka prija nije zainteresirana za tvoj problem, fala bogu, ima nas raznih, kad njoj bude bad nećeš ni ti nju slušati pa ste kvit :D

moraš malo pročeprkati sama po sebi i otkriti koje te stvari van posla zanimaju. Posao je važan dio života, ali nije sav život i ne smije to biti

i daj ne govori si stvari da si glupa i ostalo. da si stvarno glupa, ne bi to uopće kužila trust me

samo imaš glup period života. Jedan dan ćemo se tome smijati

Clea
29.05.2004., 22:59
kažeš da bi željela promijeniti svoj život...

počni prvo s jednom malom stvari...otiđi u kazalište, otiđi na neki sport, kupi novi CD, otiđi na kavu u grad, sjedni i čitaj novine...otiđi u park sama, sjedni na klupu, jedi sladoled, posmatraj ljude...kupi neki detalj za kuću, ofarbaj sobu u svoju omiljenu boju...

zamisli kako bi željela da tvoj idealni život izgleda...i onda napravi jednu stvar od toga što vidiš u svojoj glavi...

život se sastoji od sitnica, vjeruj mi da ti jedna sitnica koju napraviš može uljepšati život milijon puta više od sto nerealiziranih stvari u tvojoj glavi...

što se tiče prijatelja...nemoj nikada očekivati da će ti neko pomoći...ljudi ne vole slušati o tuđim problemima ako osjećaju da od njih nešto očekuješ...ne kažem da ne treba razgovarati o svojim problemima, ali za to treba naći trenutak...i nije jedina svrha prijtaeljstva da si olakšaš dušu...pokušavaj pričati o filmu koji si vidjela, o knjizi, o nekim drugim stvarima, koje nisu toliko intimne...nemoj biti emocionalna pijavica, trudi se više dati nego primiti...

ali najvažnije je da sebe pokreneš...nađi nešto što te veseli, i time se što češće bavi...ne bavi se crnim mislima, vrijeme se može puno ljepše iskoristiti...u krajnjem slučaju, budi sretna da imaš posao, kakav je da je...ne živiš da bi radila, nego radiš da bi preživjela...problem je u tebi, ne u poslu...moraš naći načina kako uživati u životu bez obzira na posao koji radiš...ako radiš ono što voliš, dobro, ako ne i ne možeš to promijeniti, nije kraj svijeta...naravno, dobro bi bilo da promijeniš posao ako te ovo ubija, ali ne vjerujem da je posao ono što te spriječava da uživaš u životu...razmisli o svim pozitivnim stavrima u svom životu, ima ih puno više nego si svjesna...zdrava si, imaš dvije ruke i dvije noge, sposobna si brinuti sama o sebi...već zbog toga bi trebala biti zahvalna...a vjerujem da ima još puno stvari s kojima bi mogla biti zadovoljna...

moraš pronaći uzrok svoje malodušnosti, ništa u životu nije besplatno, sve moraš zaslužiti, moraš uložiti truda i volje, a to mislim da ti nedostaje...nije dovoljno poželjeti stvari, treba i uložiti nešto emocija, nade i duše u sve to što želimo :)

Leeloo
29.05.2004., 23:42
Misli da patiš od socijalne anksioznosti.
Potraži malo na netu o tome i pročitaj.

Prolazila sam kroz ista stanja. Jednom sam slučajno naletjela na članak u o socijalnoj anksioznosti u nekom magazinu i prepoznala se. Znala sam kukati kako mi se ništa ne dešava, kako mi je život dosadan. Samosažaljevanje je JAKO OPASNO!

Imala sam i neke "vježbe" za to. Potražiću na backup-u.

To je stanje koje se lako "liječi".

U principu sve u samopuzdanju.

Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.
Šetaj i ti. Sjedni u neku od ljetnjih bašti, kupi novine, popij kafu...

bigblue2010
30.05.2004., 00:20
Svi su ti uglavnom dali dobre savjete. Ja cu ti predloziti nesto konkretno. Pocni se baviti nekim malo otkacenijim (tzv. ekstremnim) sportom. Nesto tipa free climbing, para-gliding, rafting, ili se upisi u skolu jedrenja. Tamo se obicno nadje ljudi koji su malo neobicni, cesto sutljivi i tak...mislim da bi se s njima dobro slozila. Osim toga, ne mora se pricati ni o cemu, osim mozda konkretno o tome sto radite, a takvi sportovi obicno traze puno koncentracije i ne stignes misliti o nicemu drugom.
Upozna se zanimljivih ljudi, mozda te ta aktivnost bas zaokupi, pa te odvede u neke jos zanimljive situacije.

P.S. Vjerujem da je od ona 4 epiteta u naslovu, samo onaj "sama" donekle istinit.

illegale
30.05.2004., 00:43
Ima neko ko ce te uciniti sretnom i smislenom. Naci ces ga kad budes rolala, a rolat ces jer je to dobra stvar za ciscenje misli od crnila.

Nina-Zg
30.05.2004., 02:59
Nisi mi uopce cudna. Sto vise u mnogocemu smo slicne. Svakako nisi jedina koja se, barem ponekad ,tako osjeca. To, sto to stanje kod tebe traje vec duze, bi mogao biti znak iscrpljenosti, mozda i depresije. Oprosti,nisam kvalificirana da o tome sudim.
Rekla bih da si vrlo inteligentna, iskrena (a ne hipokrit),zahtjevna, perfekcionista...
Sasvim je moguce da si okruzena ljudima koji te bas ne stimuliraju mnogo i o kojima nemas visoko misljenje pa se prepustas samoci koja te, nakon odredjenog vremena, uplasi i dovodi do stanja u kojem si sada. Ne brini. Nismo svi isti. Nemamo iste navike i iste potrebe za drustvom. Takva ti je priroda, pa sto? Potrudi se da ti slobodno vrijeme bude interesantnije, nakon sto se prvo posteno naspavas i odmoris.
Citaj, nauci nesto novo, otidji u kino, slusaj muziku, setaj ducanima i isprobavaj odjecu prije no sto kupis, dekoriraj si stan, isprobavaj recepte, budi dobrovoljac i pomazi nekome...
Ne dozvoli da vrijeme utjece na tebe. Meni su kisni dani barem toliko lijepi kao i suncani. Prihvati pozitivno ono sto ne mozes promijeniti.
Budi sretna jer nisi ovisna o nikome ali ... kad susretnes imalo interesantnu osobu ... dozvoli joj da ti se priblizi ... Ne sudi prestrogo i ne ocekuj previse. Nadji ljepotu u malim, svakodnevnim stvarima.
I budi strpljiva jer ponekad te sudbina moze prijatno iznenaditi i dovesti idealnog prijatelja na tvoj put ... Vjeruj mi, sve je moguce.

shef Sale
30.05.2004., 09:51
Potpisujem sve što je Nina-Zg rekla! :)

A i ostali savjeti i razmatranja iznad su i više nego dobri...
Ali da, najteže je uvijek učiniti prvi korak.
Učmalost je zajebana stvar... :rolleyes:

just Sandy
30.05.2004., 09:59
Lijepi savjeti.
Dodala bih samo još nešto - možda bi trebala malo spustiti kriterije. Smanjiti očekivanja; od sebe i od drugih. Možda bi ti tada bilo lakše - pokrenuti se, promijeniti se, uklopiti se, zavoljeti se, prihvatiti se. I sve oko sebe. Jako ti to želim. :)

xxGaladrielxx
30.05.2004., 10:16
idealno mjesto na kojem mozes nauciti o otvaranju je upravo forum. svrljaj po razlicitim topicima, pronadji makar i jedan topic u kojem se prepoznajes i ubaci se. Ono kaj ti forum moze dati je komunikacija o ozbiljnim stvarima kroz zafrkanciju, ali i izbacivanje svakodnevnih frustracija samim time kaj ces nekom moc rec pasmater i to u lice :D a nebuju te banali dok ne spominjes njihovu mamu i siru obitelj :top:
vidi kak to lijepo sljaka: Sandy, znas kaj? odi ti lijepo vrit :D

just Sandy
30.05.2004., 10:25
xxGaladrielxx kaže:
idealno mjesto na kojem mozes nauciti o otvaranju je upravo forum. svrljaj po razlicitim topicima, pronadji makar i jedan topic u kojem se prepoznajes i ubaci se. Ono kaj ti forum moze dati je komunikacija o ozbiljnim stvarima kroz zafrkanciju, ali i izbacivanje svakodnevnih frustracija samim time kaj ces nekom moc rec pasmater i to u lice :D a nebuju te banali dok ne spominjes njihovu mamu i siru obitelj :top:
vidi kak to lijepo sljaka: Sandy, znas kaj? odi ti lijepo vrit :D Jebemu miša, pa ovo je Galadriel skroz pametno napisala, 'ko bi se tome nadao... :D ;) Fakat, ako se tu na Forumu ne otvoriš, ako ne nađeš poligon za druženje i zajebanciju i umovanje i svađu, onda... Ma nema šanse da ne. :)
Evo, da potvrdim Galine riječi, ne bum je banala jer mi nije spominjala mamu i širu obitelj. :D

Vanjushka
30.05.2004., 10:37
E jeste kokosi :D zene ;)

Dajete curi savjete sta da radi i prilikom toga polazite od sebe. Nije to rjesenje, svako je svijet za sebe, kada zelis rijesiti neki problem ne polazis od posljedica vec od uzroka.

Djevojko, recimo da nisi zadovoljna svojim izgledom, pokusaj ga promijeniti. Ovo je samo pocetni primjer jer zene vrlo cesto svoju depresiju zasnivaju na izgledu. Ti najbolje znas sta tebe muci, sta je u biti uzrok takvog ponasanja, pokusaj pogledati u lice svog problema pa se suoci sa njim. Pronadji uzroke i rijesices pola problema. Drugu polovicu problema izgleda puno teze rijesiti jer ce biti potrebno suociti se sa problemom, ali to tako izgleda sa ove tacke gledista kad si na nuli. Kad budes na pola puta, sve ce ici samo svojim tokom. Pokusaj.

A tek kad shvatis koliko taj tvoj problem ima krakova, koliko je on metastazirao, tek ces onda posrtati. Iskreno, pred tobom je borba, ustvari ti se vec boris ali pogresnom taktikom. Ako zelis biti druga osoba, bice ti tesko, sto da se lazemo. Ali mozes uspjeti, samo ako budes znala sta uopce zelis.
Znas kako, postoje ljudi koji cak vole biti sto jadniji, neki (vecina) opet pocnu da se zavaravaju pa govore samo sebi "ajd, dobro je, bice bolje". Tako moze reci onaj kojem je sve do mora ravno, ne i onaj kome ta recenica predstavlja utjehu ;)

just Sandy
30.05.2004., 10:54
Fino si to sročio Vanja, no ne gledamo li svi na svijet svojim očima, odnosno polazimo od sebe... U smislu da je najlakše govoriti o vlastitom iskustvu. Još ako to nekome pomogne... Ostalo je nagađanje. U stvari, ja sam i sad nagađala što bi joj moglo pomoći. Moglo; ne znaći da bude.

Inače, razmišljala sam kako se lako svatko od nas može naći u ovoj situaciji. To me pomalo plaši. Nakratko sam se poistovjetila s autoricom teme i taj tren se uvukla neka tjeskoba u mene. Stvarno ne želim da se itko tako osjeća.

Ja bih sad najradije organizirala neki izlet, sad odmah, pa da izvučemo van na sunce i u zelenilo sve one kojima su iznad glave oblaci.

xxGaladrielxx
30.05.2004., 10:58
e moj Vanja, bojim se da nisi citao njezin post u cijelosti.
Koliko god tebi to smijesno zvucalo, ali nije kod zena bas sve u promjeni izgleda.
I donekle mogu pretpostaviti u kojoj je fazi i koliko se tesko izvuci iz zatvorenog kruga. Dogodi se covjeku ponekad neka izolacija i izaci van iz iste (u koju si bjezeci od necega usao) nije tak jednostavno. Uostalom, kaj ce ti nova frizura ako ju nema tko primjetiti? Kaj ce ti izlasci medju ljude, mjesanje s masom, ako mozes biti samo promatrac tudje verbalne izmjene?
Mozda je moj moj prijasnji post izgledao kao sala, ali to je bilo iskljucivo radi ublazavanja i onako neugodnog problema.
Spomenuta je i socijalna anksioznost. Opustite se malo. Niti u jednom momentu nije napisala da se boji komunikacije vec da nema osobu za komunikaciju.
Jel si mozete zamisliti kako je zapravo lako se naci u takvoj situaciji? Zaposlite se u firmi zbog izvrsne prilike, ali se nadjete u okolini koja osim posla kojeg obavljate nista nema zajednicko s vama. U jednom poduzem periodu u potpunosti ste predani poslu i eliminirate bilo kakve sanse za odrzavanje nekih postojecih prijateljstva i nevidite mogucnost novih. Zatvore vam se vrata dok si keks rekao. I nadjete se sami sa svoje 33 godine.
I nije bitno jesu li sve vase frendice poudavane, vez da je nastal preveliki jazz za nazvati bilo koga.
Zivot ti se pretvori u naviku i onaj posao koji ste mozda voljeli postaje nebitan jer nemate mogucnost podjele bilo kakvih emocija s nikim.
Vjerujte da uopce nije tako tesko naci se u slicnoj situaciji, narocito kad ste svakodnevni promatraci tudjih komunikacija i nasmijesenih lica. U strahu od nametljiosti, u strahu od bujice rijeci koje bi izasle i u strahu od nerazumjevanja jer vam se cini da nigdje ne pripadate, birate opciju sutnje.
Depresijatockakom, iskreno ti preporucam duzi boravak na forumu, jer odlazak u kazaliste, teteranu i kaj ti ja znam kaj sve ne, ucinit ce te jos nesretnijom dok budes gledala sve te ljude za koje ces mislit da imaju neki cilj u zivotu. I znam da te nije briga sto je to samo privid, sto i oni zive u iluziji jer oni barem o svojoj iluziji imaju s kim pricati

xxGaladrielxx
30.05.2004., 10:59
bemumisha koja kobasa od posta :eek: :D

just Sandy
30.05.2004., 11:03
al bome dobra kobasa od posta :) (za ozbač)

+ još malo šale - anderlon bi te trebao angažirati kao PR ;)

xxGaladrielxx
30.05.2004., 11:19
Sandy, naljuti me nerazumijevanje jer ima toliko ljudi koji su usamljeni zbog nemogucosti beskrajnog ispijanja kava, promatranja izloga i bljezgarenja o trendovima u lakiranju noktiju. Je da ti se ponekad zivot svede na to i da nije razlogom definirati ga ispraznim, ali potrebna je faza stapljanja s okolinom da bi u njoj nasao neko zadovoljstvo. A zapravo je tako lako stopiti se s masom koja uziva na ljetnim terasama samo ako imas barem jednu osobu kojoj mozes uteci i citirati Williama Blakea i da te ta osoba u potpunosti razumije: Kada bi vrata percepcije bila očišćena, čovjeku bi se sve činilo kao što jest, beskonačno. No čovjek se zatvorio sam u sebe i vidi sve oko sebe kroz uske pukotine svoje pećine.

Vanjushka
30.05.2004., 11:20
I ja bih sad na izlet, ali nisu jos deminirali moje omiljeno izletiste :)))

Svako polazi od sebe, naravno, samo sto ona to ne moze shvatiti. Mislim, tacnije, ne moze joj to pomoci. U biti, njoj niko ne moze pomoci osim bas tim nekakvim izletom u prirodu.

Znam ja gal da nije kod zena samo izgled razlog depresije, zato i kazem da je to samo pocetni primjer jer je to najcesci problem kod zena. Znam zene dobro pa zato ovo pisem ;)
Naravno da postoji izolacija, ja sam recimo u jednom zivotnom trenutku dosao u situaciju da sam jos jucer imao drustveno superaktivan zivot a vec sutra totalni pomor, i ne samo to vec je sve zacinjeno promjenom sredine. Znam kako to ide, a to je samo kao pocetak. Sta sve dodje prekosutra, bolje da ne govorim. Desava se, uvijek udara sa razlicite strane. Jebiga, zivot je borba u svakom pogledu, sto bi mi ljudi uzivali kad svaka zivotinja (a i mi smo zivotinje, na kraju krajeva) cijeli zivot zivi u oprezu. Zec spava sa dignutim uhom, lavica spava sa otvorenim okom prateci krdo lovine, ne znam koje ono zivotinje spavaju stojecki :D najgore je kad te zivot zavara da je ustvari lijep, uspavas se i gotov si. Srecom, nas jedu samo imaginarni lavovi. Ali jebada je sto njihovi zelci sporo vare ;)

Septembar
30.05.2004., 11:26
xxGaladrielxx kaže:
Depresijatockakom, iskreno ti preporucam duzi boravak na forumu, jer odlazak u kazaliste, teteranu i kaj ti ja znam kaj sve ne, ucinit ce te jos nesretnijom dok budes gledala sve te ljude za koje ces mislit da imaju neki cilj u zivotu. I znam da te nije briga sto je to samo privid, sto i oni zive u iluziji jer oni barem o svojoj iluziji imaju s kim pricati a ovdje kao nema sanse da pomisli to isto kad cuje sve ove lovacke price o idealnim vezama, brakovima, poslovima, zabavama, sexovima...???

jer veliki dio nas tu iznosi samo onaj dio istine koju zeli prezentirati svijetu... me included :mig:

dotcom, moras biti i tog svjesna
ali i da te vecina nas izvrsno kuzi jer se tacno tako osjeca, ne zeleci to priznat sebi ni drugima

xxGaladrielxx
30.05.2004., 11:26
Vanjuska, jebes borbu ako rezulatete uspijeha nemas s koim podijelit

Vanjushka
30.05.2004., 11:30
Jebiga, evo kod mene nista nije savrseno, cak je sve sjebano, pa se ne bunim. Ustvari... ovime gubim cijeli milion, aaaaaliiiii SRETAN SAM :D :D

Gal, a gdje sam ja rekao da rezultate ne treba dijeliti :p

Septembar
30.05.2004., 11:31
Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.
e ovo sam ja posmislila jutros

matervjetru odo ja na bicikl i van sama dok ne spadnem od umora

hejdå!

xxGaladrielxx
30.05.2004., 11:35
Septembar kaže:
a ovdje kao nema sanse da pomisli to isto kad cuje sve ove lovacke price o idealnim vezama, brakovima, poslovima, zabavama, sexovima...???
Sept, sve je to iluzija koji odabiremo za olaskavanje tijeka vlastitih zivota. Ali iz nacina odabira i prezentiranja iste, probija na svjetlo upravo ono sto nedostaje. I narafski da nema razlike izmedju prezentacije u RL i tu, samo sto ce tu puno lakse doci do prodora stvarnosti i mogucnosti prepoznavanja ostalih s tim nenamjerno pobjeglim. I uopce nije bit u nacinu prezentiranja ili u stvarnom nacinu zivota vec u razlozima odabiranja istih. Tim odabirom rijesavas neke svoje probleme i drugima ukazujes na mogucnosti. E to je ono sto se tu lakse vidi.

Septembar
30.05.2004., 11:35
a prije no sto odem dotcom, da nema usamljenika sto se prazno osjecaju, od interneta ne bi bio ni I

chatovi, forumi, blogovi, sexsajtovi, messingeri, oglasi....

vecina sami i/ili nezadovoljni ljudi :(

pocesvsi od imf-a
npr prvi top sto vidjeh
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=51409

valentina
30.05.2004., 11:37
depresijatockakom kaže:
Da djevojke moje - to sam ja, a nije PMS.

Zivot mi je supalj. Godina - dovoljno. Osamljena. Radim do boli - uz vrlo malo rezultata, minimalno, toliko da ne dam otkaz. Na poslu se cesto osramotim zbog neznanja. Ne izgledam pozeljno. Kad imam love za krpice ne znam ih odabrati, kupim - a nakon par dana shvatim da je moja investicija bacena lova i vrijeme. Ne znam sloziti stvari, kupim i ne nosim. Imam uvijek jedne hlace i tri majice koje izmjenjujem. Nemam drustvo s kojim bih izlazila. Ljudi na poslu su uglavnom neki cudni likovi s kojim nemam neke teme. Spavam vec u 10 navacer, vikendom u 12. Seks mi nije na pameti vec odavno - pa cak ni sama sa sobom. Imam jednog iskrenog prijatelja (--> svjetla tocka). Ali se ne cujemo mnogo jer mu nemam sta reci na telefon - ne znam o cemu bih pricala.

I ako sad mislite da sve izmisljam - najgore je to sto je sve to bas tako. I u manjim oscilacijama je tako vec duze vrijeme. 33g.

I sto je najgore - toliko sam zatvorena da za moju situaciju ne zna nitko - ljudi na poslu nikad ne bi pomislili. Imam brata koji mi savjetuje da okrenem zivot nekim drugim pravcem. Ah da da - nauci me. Ne znam kako. Prazne parole - daj otkaz nadji nesto sto ti se svidja. Nista mi se ne svidja. Toliko sam iscrpljena da bih najradije gulila krumpir u nekoj kuhinji umjesto umnog posla koji radim. Nemam hrabrosti odvazit se na stres preokretanja struke.

Morala sam vam to rec jer ne znam sto bi. Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.

Molim vas nemojte biti jako strogi prema meni. Osjecam se stvarno jadno. prvo izbaci sve te frustracije iz sebe, a onda okreni novu stranicu i budi onakva kakva zelis biti, potrudi se i poradi na sebi, ti sama stvaras sebe. nemoj gurati ljude od sebe, nemoj se sazalijevati, nemoj si uskracivati stvari koje volis, nemoj se vrijedati i omalovazavati. i ustraj na pozitivnosti svaki dan, svaki puta, cak i kad posrnes, budi sama sebi tu da si das ruku i pomognes. samo probaj i ponovo probaj i ne odustaj
"covjek je sam sebi najbolji prijatelj" to je moj moto:top:

atlantis
30.05.2004., 12:30
suncica :kiss:

Clea kaže:
život se sastoji od sitnica, vjeruj mi da ti jedna sitnica koju napraviš može uljepšati život milijon puta više od sto nerealiziranih stvari u tvojoj glavi...

to clea :)

depresijo

skupilo ti se 'malih', losih stvari... svaka od njih ponaosob nebi te dirnula niti milimetra... pred velikim si zidom i ne vidish nacina da ga srusish...

sad pogledaj taj tid... od cega se satoji?

od obicnih malih cigla... skidaj ih, jednu po jednu... i srusit ces ga... mozda ne danas, ne sutra, srusit cesh ga :)

10 sekundi radosti moze ti uljepsati cijeli dan... tebi ali i drugima...

postoje ljudi koji streme k necem velikom... i godinama zanemaruju sve drugo osim tog svog cilja... ponasaju se poput konja s onim stitnicima na ocima koji ne vide nista osim ceste ispred sebe... i kad, konacno dosegnu taj svoj cilj imaju ravno 15 sekundi srece koliko traje adrenalinsko zadovoljsto... ostalo je ego...

a koliko su puta, na tom svom putu, zanemarili 'malih' 15 sekundi srece?...

prvu si ciglu maknula sama... rekla si nam za taj jebeni zid...

a pogledaj koliko ljudi od pocetka topica stoji s tobom ispred zida i pomaze ti :)

u tome je ljepota zivota...

Silajn
30.05.2004., 12:52
Ako sam dobro shvatila, ono što tebe zapravo muči jest da ne možeš definirat ni jednu stvar koja bi te stvarno veselila, koja bi pobudila neki trajni interes. E, pa, misli :) :) Možda će ti trebat dani, mjeseci, ali kad jednom nađeš predmet zanimacije (ja, naravno, ne znam što je to za tebe, ali ti ćeš se sigurno sjetit), i prijebat će ti se, i poljepšat ćeš se, i rado ćeš i lako komunicirat.

Razmišljala je tri dana i pet noći što bi je učinilo sretnom. A onda je odlučila. :) :) :) (Magda Dulčić, dvije slikice u prestarom Comiconu koje su mene svojedobno izvukle iz ovakvog razmišljanja)

Ima jedna prednost ove tvoje pozicije na kojoj možeš gradit ostalo: nemaš što izgubit. Možeš baš sve što hoćeš. Pa ajde :grli: :grli: :grli:

SEECAT
30.05.2004., 13:14
POZDRAV......EVO PROCITAH TVOJ POST...UH DEPRA......ZIVOT JE TAKO LJEP I PUN DOZIVLJAJA...KOJE MOZES NAC SVUGDJE ...ZA POCEAK MOZDA DA POCMES GULIT KRUMPIRE BI BILO DOBRO....A ONDA DA SE LAGANO PREBACIS NA NESTO MALO VISE UZBUDLJIVIJE.....RECIMO SKAKANJE S PADOBRANOM.RONJENJE,PLANINARENJE.SHOPING.......... ....
NAZOVI SVOG PRIJATELJA..........ZA POCETAK PITAJ GA .........KAKO JE?......POSLJE RAZGOVOR CE TECI LAKSE..........ZAPAMTI MI SMO TI KOJI SMO ARHITEKTI SVOG ZIVOTA....

monolit
30.05.2004., 13:24
oces reci da si ove iste savjete koje si ovdje cula nisi sama sebi mogla dati?
nije stvar u tome...

Winona
30.05.2004., 13:35
drugi su ti vec sve pametno napisali

od mene veliki :grli:

postoje ljudi koji streme k necem velikom... i godinama zanemaruju sve drugo osim tog svog cilja... ponasaju se poput konja s onim stitnicima na ocima koji ne vide nista osim ceste ispred sebe... i kad, konacno dosegnu taj svoj cilj imaju ravno 15 sekundi srece koliko traje adrenalinsko zadovoljsto... ostalo je ego...

a koliko su puta, na tom svom putu, zanemarili 'malih' 15 sekundi srece?...

prvu si ciglu maknula sama... rekla si nam za taj jebeni zid...

a pogledaj koliko ljudi od pocetka topica stoji s tobom ispred zida i pomaze ti

u tome je ljepota zivota...

:s

Indi
30.05.2004., 14:13
Zao mi je cuti da se tako osjecas i iskreno se nadam da ce uskoro sitacija ici samo na bolje. Ja mislim da bi trebala naci neki hobi ili razmisliti sto te je cijeli zivot zanimalo ili sto najvise volis, a nikad nisi nista po tom pitanju napravila - pa da je vrijeme da probas istraziti to podrucje. Probaj neki sport mozda ili tako nesto jer kroz sport se mozes opustiti, okupirati misli drugim stvarima a ujedno radis nesto dobro za sebe. Tako mozda i upoznas nove ljude i naidjes na nekoga tko ce ti odgovarati kao osoba. :)

cudim_se
30.05.2004., 14:14
Cura koja je ostavila post je klinicki depresivna. To da ju nista ne veseli je 100 posto znak depresije. I nije nista neuobicajeno. I nije nesto sto se ne bi moglo promijeniti.

Sama sam u zivotu prosla puno toga i mislim da ju razumijem u cijelosti. Cak smo i po godinama vrlo blizu. Sjecam se da sam u jednoj fazi lezala cijele dane u krevetu (osim radnog vremena u kojem sam jedva obavljala zadovoljavajucu razinu posla) i da mi je vikendom najveci uspjeh bio ako bih se do kraja vikenda uspjela nagovoriti da ipak odem do trgovine po kruh. Ne bi vjerovali koliko sam nedjelja na večer išla u trgovinu. I ne bi vjerovali koliko sam godina mislila da se meni tako nešto ne može dogoditi. I nemojte misliti da se vama to ne može dogoditi.

No, pustimo to...ajmo konkretnije....kino - nema smisla, ako ideš sam. CD - nema smisla ako ga slušaš sam. Nova frizura, kako je netko već primjetio, nema smisla, ako te nitko ne gleda.

Spomenula je brata. To joj može biti prva točka od koje će krenuti. Početi malo trenirati. Razgovorljivost, teme u društvu, izgled, šarm - sve je to samo stvar vježbe. Ti to možda nisi uvježbala na vrijeme ili si zaboravila...ali počni vježbati!!!! Kreni korak po korak i budi zadovoljna svakim korakom. Posudi u knjižnici one pretjerane knjige - kako postati zanimljiv, zavesti djevojku, voditi konverzaciju i sl....Ima ih glupih do zla boga, ali svaka ima bar jedan pametan savjet. Počni ih primjenjivati!

xxGaladrielxx
30.05.2004., 14:20
cudim_se kaže:
Cura koja je ostavila post je klinicki depresivna.
joj, super, ti si doktorica. Daj mi molim te pomozi s jednim clanom familije kod kojej se javio primjetan pocetak kognitivne deterioracije (isprva dominantno mnesticke) i kontinuirano produbljenje deficita. Koje ljekove preporucas?

cudim_se
30.05.2004., 14:23
Da ne bi ispalo da stalno pričam o sebi reći ću ti jedan drugi primjer. U mom kvartu je stanovao jedan jako povučen dečko. Jako tih. Takav je bio i kao klinac. Ja sam ga zapazila tek tamo negdje u srednjoj školi, da uopće postoji, iako ne stanuje daleko.

Tamo negde u 20-toj smo se on i ja javili na isti natječaj za posao. Upoznali smo se dok smo čekali. Onda je on upisao za par mjeseci moj faks. I tako smo se par puta sreli. I onda smo skuzili da blizu stanujemo. Meni je tip bio pretih, ali meni nije smetalo da budem lajaviji dio drustva :D Tako smo par puta otisli s faksa zajedno doma. Onda je meni nesto trebalo pa sam ga trazila. Pa mi je opet nesto trebalo pa sam ga zvala. Onda sam skuzila da sam ja taj ispit davno polozila i da cu ja njemu dati sve sto imam na tu temu. (on naravno nista nikad nije trazio). I tako se on i ja znamo vec godinama. Na prvu kavu u lokalnom bircu je jedva dosao, nagovarala sam ga mjesecima. Obicno bi sjedio ukoceno i sutio, a ja pricala. Onda je malo po malo (to mi je uvijek bilo urnebesno smijesno, ali se nikad nisam smijala) ispricao tri cetiri teme koje je pripremio doma. To se tako jako vidjelo :D Osim sto mi je bilo smijesno, bilo mi je i drago. I cijenila sam to sto se trudi. Znala sam koliki je to za njega trud. Ali jos uvijek se nije znao "nadovezati" na neku moju pricu. Ali s vremenom je to bilo sve lakse. Jos uvijek se samnom nalazi negdje, nikada u bircu. Mislim da bi umro da udje u birc, a da ja jos nisam tamo (zna da uglavnom kasnim :D ). Ali sad mu to vise nije problem. Cak me sam nazove da vidi kako sam. Nekidan smo bili na kavi, jedva sam ga usutkala :D Cijenim ga i volim i jako mi je drag. Iako znam da se nikada necemo zapiti i da definitivno nije osoba koju cu nazvati jer imam dvije karte za koncert Nine Badrić ili pozivnice za neki party. Ali svejedno se druzimo. On se samnom vozi na biciklu.Upoznao je moje frendice. Idemo nekad u kino ili kazaliste. Freak je za racunala, o tome pricamo satima. Kaze da sam jedina zena koju on zna a da ju racunala zanimaju. I dobro nam je. I njemu i meni.

A znas u cemu je poanta? U tome da vidis da se moze. Istinabog to traje, ali se moze. I znas u cemu je jos poanta? On je jednog dana odlucio promijeniti stvati. I ucinio je to :top:

Tako mozes i ti. Samo odluci.

cudim_se
30.05.2004., 14:30
Izgled je vazan. Nije bitno jesi li lijepa ili ruzna, objektivno, nego jesi li njegovana ili ne. Znam fakat ruznih zena koje se dotjeruju pa izgledaju bolje nego lijepe cure koje se ne dotjeruju.

Meni se ne da farbati kosu, ali sam shvatila da kad to radim izgledam kao da se trudim. Isto tako mi se ne da imati duge notke, ali kad ih imam djelujem nekako damski, uz manji trud oko drugih stvari. I nisu moji, plastika :D :D I skuzila sam da to nitko ne mora znati :D

Meni je jedna crna torbica sasvim dovoljna dok se ne pohaba. Ali sam skuzila da izgleda kretenski kad svaki dan furas istu. Tri majice su mi dosta, redovito se perem :D ali je isto bezveze. Jer drugi losije gledaju na mene, kad stalno furam iste. Cak iako znaju da to ne radim zato sto nemam novaca, nego jer mi nije bitno. I tako.

Izgled je bitan i ti to znas. I mozes uciniti puno.

Ja sam se u zadnje vrijeme pocela zbog nekih razloga osjecati usamljeno (prvi put u zivotu), prije sam samo bila sama, i znas sto cu napraviti? Iako je lijepo vrijeme i nije za teretanu - uclanit cu se. A znas zasto? Zato sto kad se ispucam tamo postanem PSIHICKI STABILNIJA, manje placem, manje sam osjetljiva. Tesko mi je to bilo i registrirati i priznati. Ali je tako i znam da ce mi pomoci. Iako mi se bas ne ide i iako bi bilo bolje šetati po suncu možda.

G, zao mi je sto si tako reagirala. Mozda sam upotrijebila prejaku rijec. Ali da je depresivna - pa to je valjda jasno? Ili ti mislis da je osoba na svom mentalnom vrhuncu??:eek:

atlantis
30.05.2004., 14:35
cudim_se kaže:
No, pustimo to...ajmo konkretnije....kino - nema smisla, ako ideš sam. CD - nema smisla ako ga slušaš sam. Nova frizura, kako je netko već primjetio, nema smisla, ako te nitko ne gleda.

po mom (skromnom) misljenju najveca greska koju ljudi cine...

tek kada spoznash kako otici sam u kino, poslusati cd zbog sebe, promijeniti frizuru zbog SEBE ima smisla... tek tada si spreman na sve to zbog drustva i ljubavi...

ne raditi nesto prvenstveno zbog drugih i s drugima... to su ljudi koji pak, idu u krjanost i ovise o ljudima oko sebe... ali ovise u svakom smislu, ljudi koji nemaju niti ne znaju sebe same...

dvosjekli mac... otici ce s nekim u kino, na izlet, tulum, zbog nekog promijeniti frizuru... i opet ce doci onaj dio dana (noci) u kojem ce se morati suociti sama sa sobom... i opet ce biti usamljena usprkos svim ljudima koji je okruzuju...

mozes imati obitelj, prijatelje, muza, djecu, pesa i biti usamljen... a mozesh i zivjeti sam, bez ikoga, dolazit u praznu kucu i ne biti usamljen jer imash sebe...

cudim_se
30.05.2004., 14:37
Evo jednog dobrog citata....vezan je uz nešto drugo...ali mislim da ćete shvatiti

2. Korak
REŠAVAJTE PROBLEME
Možete da sedite skrštenih ruku ili nešto da preduzmete. Ako se radi o računu koji ne možete da platite, vaše očajanje neće zadovoljiti onoga kome ste dužni. Ako postoji problem između vas i vašeg partnera, povlačenje i prepuštanje crnim mislima neće vam doneti rešenje. Štaviše, nijedna od tih situacija neće se poboljšati ako na njih reagujete povećanim unosom hrane. Stare izreke dugo žive zato što su istinite: "Nikad se niko nije popeo na brdo tako da ga je samo gledao" i " Nikuda nećete stići ako ne krenete". Ako prihvatite odgovornost prema svojim problemima i njihovim rešenjima, na putu ste promena.

Negativne emocije će ubrzo kontaminirati sve vaše veze i odnose sa drugima, a osoba koja ste nekad bili, polako će umirati. Održavanje besa, mržnje, osvete i ostalih negativnih osećaja izjedaće vaše telo i dušu.
Ako su na površinu vašeg života izbili emocionalan bol i problemi, morate insistirati na "stavljanju tačke".

atlantis
30.05.2004., 14:38
cudim_se kaže:
Izgled je vazan.

djaba tebi 6 torbica, chanellove cipele, loreal kozmetika ako ti nisi lijepa i samosvjesna iznutra...

Noemi
30.05.2004., 14:49
Njezin je topic i nemojte o njoj govoriti u 3.licu.
I nemojte joj lijepiti etikete...depresivna,ovakva,onakva...Mislim da je prvenstveno nesretna.
I lako je biti bescutan.Jos lakse je postaviti neku dijagnozu,i time naci izgovor za ne-suosjecanje.
Nije stvar u majicama,boji za kosu...ako te gusi iznutra i osjecas se golo,samo,nevrijedno.

Puno slicnih stanja ne bi bilo kada bi imali nekog da nas zagrli,pruzi nam ruku i kaze dobro je...
Samo malo paznje i topline treba da makne sjenku i povrati sunce...

Otuđili smo se,ne vidimo ljude oko nas koji su nesretni,usamljeni.Ako ih i vidimo nemamo vremena i energije za njih.
Postajemo povrsni.Procjenjujemo se po vanjskom izgledu,uspjehu...a to je toliko relativno.

Procitala sam postove koje ste joj pisale i bas ste me dirnule.Po ne znam koji put kazem divno je mjesto ovaj forum.

A tebi koja si pokrenula ovaj topic, imam potrebu jos toliko toga reci...Prije svega,kapa dole za hrabrost.

Ne zelim ponavljati sve one divne stvari koje su ti vec napisali....

Izađi iz svoje čahure,nasmij se prodavačici u dućanu,teti na kiosku s vocem ili novinama,daj im kompliment i pogledaj kako uljepsavas njihov dan.

Prislili se,na pocetku.Podari ljudima malo topline i zagrij se na onom sto ce ti pruziti natrag.
Ispuni slobodno vrijeme,radi nesto kreativno.Stvaraj,da kada dan dođe kraju imas nesto cime si ga ispunila.Kreativne radionice su dobra stvar.

I ne brini sto nemas sto reci ljudima.Svijet je i tako prepun vaznih ljudi koji imaju nekome nesto za reci.Malo je onih koji znaju slusati.

Drzi se.

MissT
30.05.2004., 14:57
cudim_se kaže:

Ne da mi se imati duge notke
Meni se ne da farbati kosu
Meni je jedna crna torbica sasvim dovoljna dok se ne pohaba.
Tri majice su mi dosta, redovito se perem :D

Imam dva samtena odijela koje izmjenjujem za honorarne poslove, i jedno svecanije. Dvoje hlace i tri majice. Dvije jakne - zimsku i proljetnu. Jedne tenisice i dvoje cipele.
Ne sminkam se. Ne koristim parfem, samo obicni neutralni dezic.

I znas sto? U svakom mom danu ima toliko trenutaka srece kad mi sve ide dobro i dodje mi da vrisnem od poleta.
I imam nekoga s kim se medjusobno obozavam.

Kako onda to?

:confused:

Silajn
30.05.2004., 15:24
atlantis kaže:
po mom (skromnom) misljenju najveca greska koju ljudi cine...

tek kada spoznash kako otici sam u kino, poslusati cd zbog sebe, promijeniti frizuru zbog SEBE ima smisla... tek tada si spreman na sve to zbog drustva i ljubavi...

I po mom :) Jer ako ideš za tim da gradiš sliku za druge, sebe pogubiš. Također mislim da je usaglašavanje sebe sa sobom znatno zajebaniji, ali i svrhovitiji posao nego usklađivanje sebe sa drugima. I ne samo to, nego jedini u čije rezultate imaš uvid, dakle, potencijalno trajni izvor zadovoljstva.

sunčica
30.05.2004., 18:02
xxGaladrielxx kaže:

Jel si mozete zamisliti kako je zapravo lako se naci u takvoj situaciji? Zaposlite se u firmi zbog izvrsne prilike, ali se nadjete u okolini koja osim posla kojeg obavljate nista nema zajednicko s vama. U jednom poduzem periodu u potpunosti ste predani poslu i eliminirate bilo kakve sanse za odrzavanje nekih postojecih prijateljstva i nevidite mogucnost novih. Zatvore vam se vrata dok si keks rekao. I nadjete se sami sa svoje 33 godine.
I nije bitno jesu li sve vase frendice poudavane, vez da je nastal preveliki jazz za nazvati bilo koga.
Zivot ti se pretvori u naviku i onaj posao koji ste mozda voljeli postaje nebitan jer nemate mogucnost podjele bilo kakvih emocija s nikim.

da znaš da zapravo cijeli dan nekako razmišljam o tome

lako, prelako je naći se u takvoj situaciji

sve još nekako klapa na školi i faksu, gomila je ljudi tu pa si uvijek nekog nađeš. Poslije, u "određenim" godinama, kada jednostavno upoznaješ manje ljudi slobodnih za druženje (jer nekako se u školi i na faksu družiš po prirodi stvari), život postaje sve uži i uži... ekipa se pouda/ poženi, zahtjevan posao i eto te ravno nigdje ....

i što je najgore, tko zna koliko takvih ljudi sretneš svaki dan, možda radiš s njima, a nisi svjesna u kolikom su ponoru... misliš si, ono, zatvorenija osoba, nije baš komunikativna ... ili, što je još gore, ne misliš ništa, jednostavno ne razmišljaš o njima

:( :( :(

cudim_se
30.05.2004., 18:45
dozvolte da pojasnim. postoje nuzni i dovoljni uvjeti. postoje nize i vise hijerarhijske potrebe.

npr. nize - hrana, krvo nad glavom, odjeca
vise - ljubav, sigurnost, toplina....

Dzabe ti ljubav ako si gladan i zivis na cesti
isto kao sto ti samo hrana nece biti dovoljna ako nema ljubavi....

SIMPLIFICIRANO naravno.
Vratimo se na moju prehtodnu teoriju iznenesu ovdje.

Dobra odjeca, lijep izgled, neka materijalna razina i fizicka su neki uvjeti za sretniji zivot.

Kod nekih ljudi oni su NUZNI uvjeti da bi bili sretni. Kod nekih su samo dovoljni, vec prema tome kakva je tko osoba.

U svakom slucaju, kod SVIH ljudi, su vazni tj. nekome vise nekome manje.

Drugim rijecima ako je za zivotnu srecu potrebno ispuniti sest uvjeta, npr. tri nuzna i tri dovoljna onda je dobar put ako zadovoljis barem jedan dovoljan, ako vec ne mozes nuzne i dovoljne.

Na pratite me , jelda?

cudim_se
30.05.2004., 18:48
To sto sam ja napisala ovdje su osnove sociologije. Da ste se malo obrazovali u zivotu znali bi barem o cemu pricam. Al pretpostavljam da nemate vremena za citanje od prenapornog surfanaj po netu....

Kaj se tice topica konkretan savjet:

- sjeti se sto te je prije veselio, koje hobije si voljela, zapisi na papir i pocni razmisljati o njima, a onda se i baviti...vratit ce ti se onaj dobar filing koji si imala nekad....

good luck

ekipa, ja sad odoh citati malo knjige, znate ono u tvrdim koricama s papirima u sredini? :D

omexochitl
30.05.2004., 19:06
ja idem u kino gledat film koji me zanima i nerjetko odem sama jer baš i nemam ljude kojima bi se isti svidjeli. prvo mi je bio bed, ono sama u kino, ali se navikla jer je bit ipak film :p

izgled jest bitan, ali prvenstveno za uklapanje. ne žele se baš svi uklopiti u masu više nego što je potrebno. uvijek ima marginalnih sporadika samo se rjeđe nađu :zubo:

da, internet je fantastično mjesto za otvaranje i opuštanje, zabavu. i šanse da naiđeš na sebi slične osobe su puno veće.

predlažem da započneš s guljenjem krumpira ;) ili s posla i sl. odi bar dio puta pješke doma (ja to često radim, a posebno je preporađajuće kad nisam dobre volje). nađi i prihvati si nešto tjelesno umarajuće, a umno opuštajuće tog tipa.
što god radila, radi prvenstveno zbog sebe :)

Silajn
30.05.2004., 19:07
cudim_se kaže:
ekipa, ja sad odoh citati malo knjige, znate ono u tvrdim koricama s papirima u sredini? :D

Ajd nek mi netko javi gdje da nađem neku knjigu od xxGaladrielxx :) Hvala.

Inače, čudim_se, ja pročitah izvjesnu količinu knjiga iz sociologije i jebomepas ako sam u ijednoj našla da će me nova torbica učinit sretnijom :p

Noemi
30.05.2004., 19:26
Onaj post je bio uvredljiv:(
Pobogu ako sjedim pred ekranom ne znaci da nish pametnije ne znam u zivotu radit nego citat story i lakirati nokte.

Oprosti,ali forum sluzi izrazavanju misljenja,razmjenama iskustava i na neki neobican,jedinstven nacin obogacuje mi zivot.Mozda bas zbog toga sto sam toliko vremena u zivotu potrosila na citanje i edukaciju.

A koliko vidim,ovuda se krece poprilican broj visoko obrazovanih ljudi.

Zato postujem tvoje misljenje,ali pobogu ,ne vrijeđaj.

sunčica
30.05.2004., 19:43
cudim_se kaže:

1. To sto sam ja napisala ovdje su osnove sociologije. Da ste se malo obrazovali u zivotu znali bi barem o cemu pricam. Al pretpostavljam da nemate vremena za citanje od prenapornog surfanaj po netu....

.....
2. ekipa, ja sad odoh citati malo knjige, znate ono u tvrdim koricama s papirima u sredini? :D

1. mislila sam i dosad da si iskompleksirana jadnica koja arogancijom skriva vlastite probleme, sada sam potpuno sigurna. Tebi treba stručna pomoć, dotad odje#i

2. idi i ne vraćaj se

glupača :rolleyes:

valentina
30.05.2004., 19:43
[QUOTE]cudim_se kaže:
[B]Cura koja je ostavila post je klinicki depresivna. To da ju nista ne veseli je 100 posto znak depresije. I nije nista neuobicajeno. QUOTE]

moras sama odluciti prestati s takvim stavovima da te nista ne veseli, mi se trudimo pomoci ti, ali ti sama sebi jedino mozes pomoci

sunčica
30.05.2004., 19:45
omexochitl kaže:

ili s posla i sl. odi bar dio puta pješke doma (ja to često radim, a posebno je preporađajuće kad nisam dobre volje). nađi i prihvati si nešto tjelesno umarajuće, a umno opuštajuće tog tipa.
što god radila, radi prvenstveno zbog sebe :)

to ja radim kad sam nervozna

jurim 100 na sat i pričam sama sa sobom :D

Noemi
30.05.2004., 19:51
Offtopic-

Sunčica,slažem se s tvojim postom,bas sam i ja razmisljala dosta o tome u zadnje vrijeme.

Jednostavno po zavrsetku faxa,kako sam pocela raditi broj ljudi koje upoznajem i srecem drasticno je pao.Ne upoznajem nikog novog.
I dosta ljudi se zali na taj problem.

xxGaladrielxx
30.05.2004., 20:10
cudim_se kaže:
To sto sam ja napisala ovdje su osnove sociologije. Da ste se malo obrazovali u zivotu znali bi barem o cemu pricam. Al pretpostavljam da nemate vremena za citanje od prenapornog surfanaj po netu....
Zeno, produlji fitilj i otvori mogucnost primanja kritika i ukazivanja na glupost. Istina, nacin tvoje komunikacije, odnosno monologa je izvrstan nacin jacanja ega ako ti je zeljom ostati sama.

shef Sale
30.05.2004., 20:22
Noemi kaže:
Offtopic-

Sunčica,slažem se s tvojim postom,bas sam i ja razmisljala dosta o tome u zadnje vrijeme.

Jednostavno po zavrsetku faxa,kako sam pocela raditi broj ljudi koje upoznajem i srecem drasticno je pao.Ne upoznajem nikog novog.
I dosta ljudi se zali na taj problem.

Slažem se i ja...
To je naprosto činjenica.
A kod onih koji i inače po prirodi nisu pretjerano ekstrovertirani, to moze svakojako djelovati

xxGaladrielxx
30.05.2004., 21:06
Prije 7-8 godina dozivjela sam jednu tragediju. Imala sam silu frendova oko sebe, izuzetno dobrih i pouzdanih, te ono najbitnije: vrlo strpljivih. Moja draga frendica mjesecima je spavala kod mene i bila mi divna podrska. Ali... prestrasila sam se da zamaram ljude. Ja se nisam mogla uklopit u normalan zivot zbog objektivnih razloga - bila sam opterecena necim drugim.
I jednostavno sam izabrala izolaciju. Negdje nakon nesto vise od godine stvari su se pocele mijenjati. Promijenila sam posao kojem sam se u potpunosti predala. I bilo je divno. Karijera i ja, nije bilo praznina. I nikad necu zaboraviti jednu N.g. koju sam provela sama gledajuci kroz prozor. I ne bi to bilo strasno da se u meni nije javila strasna potreba za ljudima, za komunikacijom, za toplinom. A tako me bilo stid zvati sve one koje sam svjesno i nesjvesno otjerala. Nemrem vam opisat koja je to bolna praznina: okruzen si ljudima, smijehom, a ti ne sudjelujes. I svi imaju nekog, nekog bliskog. A vjeruj mi Cudim_se da sam pazila na svoj izgled. I to ti je rutina. Ali nigdje nema zadovoljstva.
Bitna je jedna stvar za cijelu pricu: ostavljam dojam izuzetno ekstrovertne osobe i sto mi je teze vise se smijem. Nekaj u meni ne dozvoljava da okolina sazna za bilo kakav problem. Sto intenzivnije stvaras privid srece to se teze maknuti s mrtve tocke.

Silajn
30.05.2004., 21:16
xxGaladrielxx kaže:
I nikad necu zaboraviti jednu N.g. koju sam provela sama gledajuci kroz prozor. I ne bi to bilo strasno da se u meni nije javila strasna potreba za ljudima, za komunikacijom, za toplinom. A tako me bilo stid zvati sve one koje sam svjesno i nesjvesno otjerala. Nemrem vam opisat koja je to bolna praznina: okruzen si ljudima, smijehom, a ti ne sudjelujes. I svi imaju nekog, nekog bliskog.

Ja sam 2000. dočekala sama uz tetris, nakon što sam pobjegla u suzama s tuluma gdje je bilo ljudi koji su me voljeli, dobrih prijatelja, a ja sam se osjećala kao otrov. I bila sam. Bilo me očajno sram što širim bed gdje god dođem.
I ostavila sam sve ljude i sabirala se, preslagivala, učila, vrištala, plakala... A neki ljudi me nisu ni takvu ostavili, nisu se dali otjerat, ignorirali su ili trpili moje ispade, a neki jesu, pa su se vratili poslije.
Događalo mi se to i kasnije, ali kraće i bitno manjeg intenziteta.
Da nije bilo ni jedne druge koristi tog perioda, naučio me misliti i reći hvala.
Pa, hvala :)

sunčica
30.05.2004., 22:24
Silajn kaže:
Da nije bilo ni jedne druge koristi tog perioda, naučio me misliti i reći hvala.
Pa, hvala :)

da, takvi periodi te definitivno nauče reći hvala

i ja kažem: hvala :)

moja Nova godina bila je 2003 :D

Leeloo
30.05.2004., 22:35
cudim_se kaže:
Izgled je vazan. Nije bitno jesi li lijepa ili ruzna, objektivno, nego jesi li njegovana ili ne. Znam fakat ruznih zena koje se dotjeruju pa izgledaju bolje nego lijepe cure koje se ne dotjeruju.

Meni se ne da farbati kosu, ali sam shvatila da kad to radim izgledam kao da se trudim. Isto tako mi se ne da imati duge notke, ali kad ih imam djelujem nekako damski, uz manji trud oko drugih stvari. I nisu moji, plastika :D :D I skuzila sam da to nitko ne mora znati :D

Meni je jedna crna torbica sasvim dovoljna dok se ne pohaba. Ali sam skuzila da izgleda kretenski kad svaki dan furas istu. Tri majice su mi dosta, redovito se perem :D ali je isto bezveze. Jer drugi losije gledaju na mene, kad stalno furam iste. Cak iako znaju da to ne radim zato sto nemam novaca, nego jer mi nije bitno. I tako.

Izgled je bitan i ti to znas. I mozes uciniti puno.

Ovo mi zvuči kao snobizam u svom čistom obliku....

Imala sam svojih loših dana (možda bolje reči godinu)...
Jako dugu kosu sam ošišala na 1 cm i ofarbala je u crveno, ali ne zbog drugih, nego zbog sebe. Osjećala sam da trebam promjenu i promijenila sam nešto. Idiotski mi je sređivati vanštinju da bi time podigla sebe u tuđim očima.

Clea
30.05.2004., 22:50
imam isto dojam da se radi o nekoj blagoj depresiji...znam kako je to kad se osjećaš potpuno apatično...

tako da stručnu pomoć ne bi bilo naodmet potražiti jer se radi o dosta teškoj situaciji...znam to iz iskustva...neko tko želi nešto poduzeti u vezi svoga života niti jednu vrstu pomoći ne prezire...

nešto što se skupljalo u nekome godinama neće otići samo od sebe u jedan dan...to se ne događa!

curo, trebaš još puno učiti o životu, a najviše o samoj sebi...ali to je lijep posao koji traje cijeli život...

spumante
30.05.2004., 22:55
Clea kaže:
imam isto dojam da se radi o nekoj blagoj depresiji...znam kako je to kad se osjećaš potpuno apatično...

tako da stručnu pomoć ne bi bilo naodmet potražiti jer se radi o dosta teškoj situaciji...znam to iz iskustva...neko tko želi nešto poduzeti u vezi svoga života niti jednu vrstu pomoći ne prezire...

nešto što se skupljalo u nekome godinama neće otići samo od sebe u jedan dan...to se ne događa!

curo, trebaš još puno učiti o životu, a najviše o samoj sebi...ali to je lijep posao koji traje cijeli život...

Pravi put da se složim s Cleo :top:

cudim_se
31.05.2004., 00:05
Halo, curke, nisam ja ovdje tema! Vratimo se originalnom topicu :)

p.s.
znam da vas mori da opet iskazete svoju glupost, ali to mozete i raspravljajuci o originalnoj temi, bez toga da vas ja dodatno poticem :D :W

vrabac
31.05.2004., 11:05
Netko je ovdje dao jedan savjet o tome da se treba naći u jednoj od tema na Forumu i raspisati se... e pa eto i ja prihvaćam taj savjet. Prepoznala sam se. I znam kako se osjećaš, začetnice ovog topica. S malim individualnim razlikama, naravno.

Više ne znam šta bih počela, dolazim na posao i vraćam se kući, i tako iz dana u dan. Pokušavam naći nešto što bi me zanimalo, ali sve mi brzo dosadi... Proučavala sam astrologiju, bavila se fotografijom, vezla sam goblene... sve mi je dosadilo. Zadnje sam išla na thai-bo. Od toga sam se osjećala još gore nego prije. Pa sam prestala ići tamo. Sada pokušavam naći nešto drugo, ali ne uspijevam pronaći ništa što bi me zainteresiralo.

Dosadna sam i monotona. Nisam glupa, bar toliko vjerujem u sebe, ali nemam neke osnovne društvene vještine. Šutim i gledam druge kako žive, a ne znam im se pridružiti. Ne znam održati konverzaciju duže od pola minute ako nemam zadanu temu. Da, čovjek može biti jako dosadan i ako ne govori, odnosno baš zato što ne govori.

Nisam ljepotica, ali nisam ni ružna. Sasvim sam prosječna i neupadljiva. Bojim se da će jedan dan netko sjesti na mene u autobusu jer me nije vidio :zubo: Neki dan sam prošla po dućanima (shopping inače mrzim pa mi je to bio ogroman korak), kupila sam si 10 novih majica, hlače, sandale i torbicu. I vjerujte mi, sada se ništa bolje ne osjećam nego prije. Samo mogu svaki dan staviti drugu majicu na sebe. Big deal.

Jučer je bio krasan dan. Nisam imala s kim ići prošetati. Uzela sam knjigu, sjela sam pored mora, čitala. Gledala sam neke dvije djevojčice kako pecaju. Za mene je bilo puno što sam uopće izašla iz kuće. Bilo je lijepo biti na zraku, taj dan sam si uljepšala. Ali danas se zbog toga ne osjećam ništa bolje.

Eto napisala sam cijelu kobasicu od posta, a na kraju ne znam što sam htjela reći. Valjda samo to da nisi sama, draga depresijatockakom. Ne znam ni jedan pametan savjet koji bi ti pomogao i ne vjerujem da te tješi to što nas ima još koji se tako osjećamo. Ali eto, bar znaš da nisi sama. Možda bi mogle nas dve koji dan zajedno na kavu? :)

P.S. Nije da nekoga zanima, ali upravo sam stavila cudim_se na ignore. Kada se ovako osjećam, ne treba mi još netko tko će me izvrijeđati. Žao mi je, jer sam sigurna da i njoj treba prijatelj. Ali s ovakvim stavom ga nikada neće steći. Toliko o tome.

sunčica
31.05.2004., 14:23
vrabac kaže:

1. Dosadna sam i monotona.

2. P.S. Nije da nekoga zanima, ali upravo sam stavila cudim_se na ignore. ...

1. u vezi ovoga sam o sam htjela reći da se meni ne činiš ni dosadna ni monotona. Nije to tješenje, nego činjenica jer eto, recimo, čitam tvoje postove. Što znači da ni u društvu ne bi bila dosadna ni monotona, samo da počneš. Osim toga koliko ima stvarno dosadnih ljudi, pa im u društvu ne možeš zatvorit usta :D :blabla:

2. i time si sebi uljepšala ostatak života :lol: :lol: :lol:

Clea
31.05.2004., 14:50
sunčica kaže:
. Osim toga koliko ima stvarno dosadnih ljudi, pa im u društvu ne možeš zatvorit usta :D :blabla:

točno to:D

ma cure, od kud vam to da ste dosadne...nemojte tako o sebi...niti da ste glupe...

samo možda niste srele ljude s kojima biste mogle razgovarati...ali da bi vas ljudi upoznali morate ponekad i pričati o sebi...

meni je isto kad sam bila mlađa teško padalo pričati o sebi, a u isto vrijeme bi me stalno ljudi gnjavili da zakaj sam tak šutljiva...pa ak te nešto zanima pitaj me, ja ću ti odogvoriti...ili počni neku temu, ja ću se nadovezat...

eto, najgori su mi bili ljudi koji bi šutili pored tebe i pitali te svako malo 'zakaj ti tak šutiš?' i slično...pa ko da je moja svrha da tebe zabavljam:rolleyes: :D

Natch
31.05.2004., 22:15
meni je zanimljivo ovo 'frigidna'. kako znas da si frigidna, i kakve to ima veze s tvojom samocom? naime, sve ove ostale osobine su cini mi se danas sasvim normalna pojava :)

depresijatockakom
01.06.2004., 22:12
Nisam dva dana bila na kompu i bas ste me iznenadili s tolikim postovima. Hvala na tolikim iskrenim savjetima i toplini koju ste mi pruzili kroz ovo vrijeme dok sam sve ovo procitala. A stvarno sam imala sto za citati.

Koliko vidim bit je na kraju uvijek ista - pokrenuti se, razmisljati i uciniti nesto ili bolje sve - sam za sebe.

Nije da mi to nije poznato. Nego dogodi se da se covjek udubi u posao, radi, trudi se, i ne misli o drugim stvarima. A onda odjednom stane i okrene se oko sebe - nadje se sam. Ako ima 33 sto ne mislim da je puno, ali puno je teze za imati drustvo i upoznavati nove ljude - zamisli se, pa zbroji sta sve ima i sta nema. Tako sam se i ja nasla u tom zbrajanju. Osjetila sam se sama i jako sam bila tuzna. Shvatila sam da u mom zivotu nema niceg sto bi cinilo moju srecu. Cak nisam bila toliko tuzna sto je to sve tako, nego sto sam iznutra prazna i ne prepoznajem put kojim bih trebala krenuti.

Znate, prepoznala sam se kao dosadnu tupilicu koja je u stanju samo dubiti na glavi dok ne rjesi problem na poslu, koja ne poznaje neki privatni zivot. Kako nakon tolika truda nisam postigla cilj, nisam zavrsila projekt, niti je to na vidiku, izmucilo me. Stavila sam i druge stvari ispred sebe i vidjela sam da nemam bas nista i nikoga. I da sva moja umisljena pamet ne vrijedi 10lipa jer ne znam neke mnogo zivotnije stvari. Shavtila sam da sam posvecena poslu jer mi je posao inercija i jer ne znam uzivati niti da mi je svo vrijeme svijeta na raspolaganju. Ima tu zbilja, sto tema o kojim bi se dalo pricati. Npr. malobrojne prijatelje sam sama svojim stilom odbacila jer sam mislila “samo da ovo zavrsim i onda cu se opustit”. Ali ne, pa tako je bilo i na faksu... Nikad nisam znala organizirat vrijem da malo uzivam a malo ucim. Uvijek sam se ispcrpljivala do kraja, samo da bude gotovo i tome nikad nije bilo kraja. I sad je isto tako. Niti sam jako voljela faks niti bas uzivam u ovom poslu. A sve dajem za to – da jednom mogu reci “evo ja znam to” i da mogu imati sigurnost da to znam raditi. Glupo. Da.

A jako sam kriticna (valjda se i to vidi) prema sebi i drugima. Ne volim sto je tako ali ne znam kako drugacije. Zbilja ne znam kako postavit drugacije granice. Kao sto rece netko, ne pripadam vecini jer mi se ne diskutira o lakiranim noktima, jer se na viceve smijem samo ako su mi smjesni i jer mi je dosadno sjedit na kavi.
Tako sam se izgubila. Neki, uzmimo trenutni, cilj mi je poljuljan, a drugog niceg. Zatvorena, prema van samouvjerena, iznutra bespomocna i prazna. Bez ikakvih zelja (sa nekim snovima kojima je proslo vrijeme).

Ne mogu vam reci sto mi je drago da barem ovdje covjek moze pisati sve sto mu je na srcu.

Natch
01.06.2004., 22:25
i kad planiras pustiti nekoga u intimnu zonu? jesi li razmisljala o djeci? nije bas neki gust uzivati u kronicnoj frigidnosti, jelda?:rolleyes:

omexochitl
02.06.2004., 00:48
depresijatockakom kaže:
Npr. malobrojne prijatelje sam sama svojim stilom odbacila jer sam mislila “samo da ovo zavrsim i onda cu se opustit”.ko da mene citiraš :o al, nađu se drugi ljudi putem, ko kaže "prijatelji su zauvijek"...

depresijatockakom kaže:
Bez ikakvih zelja (sa nekim snovima kojima je proslo vrijeme). ako nemaš želja, nemaš ni problema :p kakvi snovi imaju (tako kratak) vijek trajanja?

Silajn
02.06.2004., 12:50
depresijatockakom kaže:
Niti sam jako voljela faks niti bas uzivam u ovom poslu. A sve dajem za to – da jednom mogu reci “evo ja znam to” i da mogu imati sigurnost da to znam raditi. Glupo. Da.

Ne glupo, nego: tako :) Dok ne nađeš nešto drugo, još je super ufiksirat se na posao (a ne na ljude, pod izlikom, ili na opijate ili tko zna što).

depresijatockakom kaže:
A jako sam kriticna (valjda se i to vidi) prema sebi i drugima. Ne volim sto je tako ali ne znam kako drugacije. Zbilja ne znam kako postavit drugacije granice. Kao sto rece netko, ne pripadam vecini jer mi se ne diskutira o lakiranim noktima, jer se na viceve smijem samo ako su mi smjesni i jer mi je dosadno sjedit na kavi.

Meni su ljudi ponovo postali dragi kad sam skontala da ta 'većina' nema gotovo nikakve veze sa mnom. Gro ljudi s kojima se družim ne pripada toj većini. Dakle, moja 'većina', moj paralelni svemir, jednostavno ne sadrži ekipicu koja mi ne odgovara, pa se ni ne mučim s temama koje me ne zanimaju. A tih ljudi nije malo. Dapače J

depresijatockakom kaže:Tako sam se izgubila. Neki, uzmimo trenutni, cilj mi je poljuljan, a drugog niceg. Zatvorena, prema van samouvjerena, iznutra bespomocna i prazna. Bez ikakvih zelja (sa nekim snovima kojima je proslo vrijeme).
[/B]

Kad si stalno 'jak' i 'pametan' uglavnom 'jako' i 'pametno' reagiraš na 'velike' probleme (navodnici su zato jer ne mogu zapisat ironičan ton :p ), i onda se salomiš na malima, uglavnom zato jer su novi. Ići sa 33 rekonstruirat prioritete i sustav vrijednosti je p.o.s.a.o, ali isplati se :)

hirondelle
02.06.2004., 17:55
depresijatockakom kaže:

ne pripadam vecini jer mi se ne diskutira o lakiranim noktima, jer se na viceve smijem samo ako su mi smjesni i jer mi je dosadno sjedit na kavi.
Tako sam se izgubila.

a ja ti ne mogu reći koliko ti je genijalan naslov posta i sve ostalo, već nekoliko dana sam pod dojmom i evo sad doplazih da ti velim, nisam stigla od posla :D
ništa što već nisam i kod sebe primjetila, a i kod drugih; ljepota tj. ono za čime žudi(š)mo se sporo razmnožava, i zato smo mi stranci utopljeni u glavnini potomaka sedam kćeri Eve kojima sve štima, ne lupaju si glavu filozofskim jednadžbama i ........ i diktiraju trend da se subotom ujutro moramo naseliti po bircevima, itd.
ženo, s tobom je sve OK, samo furaj svoj stil, (ima neka istočnjačka pričica o samotnom feniksu koji je visoko letio, a dolje daleko ispod mala grabljivica raskomadala plijen - ugledavši ga uplaši se da će joj zgrabiti plijen....... isukala kandže..... a feniks samo preletio..........

Amaya
02.06.2004., 21:14
netko tko otvori ovakav topic ne moze biti ni dosadan ni glup.
iako moze vjerovati u to.

sama jesi. ali nismo li svi na neki naci sami?
pogledaj koliko je ljudi online? puno njih su sami, sami su cak i oni koji su u vezi, braku.... jednostavno, svijet ide u tom smjeru.

uzmi papir i napisi sto te cini sretnom. nadji jednu jedinu stvar, i kreni od nje. nadji jedno ljudsko bice i ulozi energiju u taj odnos. reci nekome koga nisi dugo vidjela koliko ti je drag i koliko ti je nedostajao. posalji razglednicu. ucini to zbog sebe.

nemas pojma koliko sam uz tebe ;)