PDA

View Full Version : Upisi u srednju školu

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

gwendolynD
29.06.2010., 15:23
Uparavo sam se čula s kolegicom čiji sin je u 15:15 saznao da nije upao s 59 bodova.
Kaj da velim, trčali su ludi da stignu odnijet papire u drugu školu.

PaleEnchantress
29.06.2010., 15:26
http://www.gimnazija-amohorovicica-ri.skole.hr/index.php?page=upisi/ucenici

ukratko, pravo na upis imaju svi koji su prešli prag :)

Sherlock Holmes
29.06.2010., 15:27
sad sam zavrsila sedmi razred, i planiram se upisati u gimnaziju(Varazdin).
e sad.
posljednje dvije godine sam sudjelovala na drzavnom prvenstvu.
u sestom razredu sam bila 2. u drzavi ( i s tim dobila 3 boda), a sad 5. (i dobila 1 bod).
i neznam da li mi se racunaju ova 3 boda, ili se racunaju samo bodovi koje sam dobila u 7 i 8 razredu.
zna netko mozda dal mi se racunaju ova tri?

Ne računaju ti se uspijesi prije razreda. :top:

zviko
29.06.2010., 15:27
bio se prijavio u petoj 200 ljudi ima 61 bod samo, i da se doda još jedan razred max je 198, tako da sam otišo u i upiso se u drugu, tamo samo malo lakše upast nego u petoj. Haj da vidimo sad ko je u drugoj? :D

bebicha
29.06.2010., 15:28
ja sam htjela 4 jezičnu al briem da me nisu primili -.-'' 58 bodova imam :P
sad nezz kaj da sad upišem... klasičnu il šta ? gornjogradska je popunjena...

još ću morat u privatnu, a to mi je na kraju pameti -.-''

Falco SM
29.06.2010., 15:28
Kakva je danas situacija sa upisima u gim.Tituš Brezovački?

Gadna. 60 bodova minimalno, možda i to bude premalo. :)

sad sam zavrsila sedmi razred, i planiram se upisati u gimnaziju(Varazdin).
e sad.
posljednje dvije godine sam sudjelovala na drzavnom prvenstvu.
u sestom razredu sam bila 2. u drzavi ( i s tim dobila 3 boda), a sad 5. (i dobila 1 bod).
i neznam da li mi se racunaju ova 3 boda, ili se racunaju samo bodovi koje sam dobila u 7 i 8 razredu.
zna netko mozda dal mi se racunaju ova tri?

Ne vjerujem da ti se računaju. :)

Mimy B
29.06.2010., 15:30
a dobro, nis:D
ionak ih vjerojatno budem dosta imala.
hvala:)

RaiinPixie
29.06.2010., 15:36
upiso se u drugu, tamo samo malo lakše upast nego u petoj. Haj da vidimo sad ko je u drugoj? :D

jaa :D heheh ... ja sam tam bila i danas da vidim jel sam upala,onda su nas tam zezali 2 sata.. kao da nisu sigurni hocemo li upast jer može doć netko s većim brojem bodova.. al dobro je da gledaju ocjene,prosjek i vladanje prvo pa tek onda dodatne bodove. :)

zviko
29.06.2010., 15:50
jaa :D heheh ... ja sam tam bila i danas da vidim jel sam upala,onda su nas tam zezali 2 sata.. kao da nisu sigurni hocemo li upast jer može doć netko s većim brojem bodova.. al dobro je da gledaju ocjene,prosjek i vladanje prvo pa tek onda dodatne bodove. :)

ma u petoj jebu, pa sam otišo u drugu :D
kolko bodova imaš? :)

Kaspijan04
29.06.2010., 16:50
možeš nazvat školu i pitat kakvo je stanje od prilike :D

pa rekli su da nazovem tek sutra :D

ali više me strah za dom....da me netko s vezom ne bi koštao doma :(

PaleEnchantress
29.06.2010., 16:52
pa rekli su da nazovem tek sutra :D

ali više me strah za dom....da me netko s vezom ne bi koštao doma :(

mogli su ti bar otprilike stanje reć, da znaš dal trebaš prebacit papire il nešto :|

meni su u domu rekli da 100% upadam jer nije navala.
ja sam bila oko 11 jučer, samo 6 prijavljenih hahaha :D

RaiinPixie
29.06.2010., 17:08
ma u petoj jebu, pa sam otišo u drugu :D
kolko bodova imaš? :)

imam 61 bod. al ne nakupljen dodatnim bodovima nego 5.o(7. i 8.) + uzorno vladanje. :D ti?

mislim da bi im stvarno bilo sramota da me ne prime. ;)

Gooooose
29.06.2010., 17:09
Haj da vidimo sad ko je u drugoj? :D
Evo ja predala papire,imam 61 bod(i ništa od toga nisu dodatni bodovi),ali sam u 7. razredu imala jednu jedinu četvorku iz kemije i rekla je ženska tamo da bi to mogao biti problem.Sad sam na takvim iglama,štoviše moglo bi se reći da sam i pomalo ljuta jer znam curu koja je po ocjenama ima 60 bodova,no ima i dva boda iz glazbene i njoj su rekli da će sigurno upasti.

PD.
29.06.2010., 17:22
Kakva je danas situacija sa upisima u gim.Tituš Brezovački?

Katastrofa.
Danas sam digla papire , imala sam 59 bodova i zvali su me da dodem i predam negdje drugdje jer tam necu upast.
I sad sam na GGG.
Ima ko ko ce tam?

RaiinPixie
29.06.2010., 17:46
Evo ja predala papire,imam 61 bod(i ništa od toga nisu dodatni bodovi),ali sam u 7. razredu imala jednu jedinu četvorku iz kemije i rekla je ženska tamo da bi to mogao biti problem.Sad sam na takvim iglama,štoviše moglo bi se reći da sam i pomalo ljuta jer znam curu koja je po ocjenama ima 60 bodova,no ima i dva boda iz glazbene i njoj su rekli da će sigurno upasti.

danas sam bila tamo s frendicom i rekla nam je jedna žena da prvo gledaju ove glavne predmete, pa tek onda prosjek(ako bude nužno).. ne moraš se brinuti oko toga, mislim da su primili dovoljan broj učenika i da neće izbaciti nikoga jer su svima koji nisu uopće imali šanse(60 bodova) odmah rekli da neće upast :/

:) :) :)

cvJet
29.06.2010., 17:54
jel znate kakva je situacija u XVIII gimnaziji???

Kaspijan04
29.06.2010., 18:16
mogli su ti bar otprilike stanje reć, da znaš dal trebaš prebacit papire il nešto :|

meni su u domu rekli da 100% upadam jer nije navala.
ja sam bila oko 11 jučer, samo 6 prijavljenih hahaha :D

ja kad sam došao bio sam mislim 8. prijavljen i to 1. dečko na listi :D:D:D
ali sve se bojim da nije bilo još nakon mene(bio sam isto oko 11) jer ipak je dom u centru grada....ali ipak me tješe riječi odgajateljice da ona misli da nebi trebali biti problema radi ocijena,ali nikada ne znaš........:ne zna:

cijeli dan me neka nervoza hvata....ne mogu dočekati rezultate :D

heyli
29.06.2010., 18:27
Katastrofa.
Danas sam digla papire , imala sam 59 bodova i zvali su me da dodem i predam negdje drugdje jer tam necu upast.
I sad sam na GGG.
Ima ko ko ce tam?

ja sam jučer u GGG predala papire :DD
all fkt je velka potraznja ove godine i za GGG

zviko
29.06.2010., 19:03
imam 61 bod. al ne nakupljen dodatnim bodovima nego 5.o(7. i 8.) + uzorno vladanje. :D ti?

mislim da bi im stvarno bilo sramota da me ne prime. ;)

ja isto tako, mi upadamo skoro sigurno :)

da, skroz glupo je davanje bodova za takve gluposti, bodovi se trebaju ili dodjeljivati samo za natjecanja, a i ako se dodjeljuju za nešto drugo, ti bodovi trebaju bit po važnosti slabiji od ocijena.
BTW ja sam čuo da su one koji imaju 61 bod, a nemoju 5,0 počeli odbijat tam, tak da sretno :/

Justy01
29.06.2010., 19:11
sto je najzalosnije, oni koji su se namucili bar za prosjek 4.8-4.9-5.0 bit ce izgurani od strane onih koji to nisu zasluzili... i to najocitije za nasu generaciju, znam sam da u 5. i 2. gimnaziji nije siguran upad s 61 bodom, a vjerojatno i jos nekim skolama...

treba hitno mijenjat nacin ocjenjivanja :rolleyes:

btw. ja upadam u rudera sa 63? :D U petoj mi nisu priznali natjecanje iz 6. razreda iako nigdje ne pise da se ne mogu (proucih detaljno pravilnik), a u ruderu jesu..

sretno svima :)

RaiinPixie
29.06.2010., 19:14
ja isto tako, mi upadamo skoro sigurno :)

nadajmo see :) maloprije sam gledala dnevnik na novoj tv i skroz su me obeshrabrili... a sve je to kilavo tamo :/ užasno su to organizirali, i što ako sad ne upadnemo ? Moramo na jesenski rok? I gdje onda ? Nijedna gimnazija ne prima na drugom roku učenike, osim 12. , hahha, ne bi tamo ni mrtva. :P

Koji ces jezik kao drugi uzeti (ako upadnemo ) ? :D

zviko
29.06.2010., 19:21
nadajmo see :) maloprije sam gledala dnevnik na novoj tv i skroz su me obeshrabrili... a sve je to kilavo tamo :/ užasno su to organizirali, i što ako sad ne upadnemo ? Moramo na jesenski rok? I gdje onda ? Nijedna gimnazija ne prima na drugom roku učenike, osim 12. , hahha, ne bi tamo ni mrtva. :P

Koji ces jezik kao drugi uzeti (ako upadnemo ) ? :D

ma njemački, između etike i vjeronauka se još moram raspitat da vidim koji je profesor lakši, također kolegica od mog starog mi je rekla danas (sin joj maturant u II.) da će mo možda moć birat u kojem razredu hoćemo bit (rekla je da je odličan profesor iz matiše, čini mi se ivan m. uglavnom ima mu ime na stranici škole :D), pa se do preksutra i oko toga moram raspitat malo pošto sam oko 3 sata donio papire iz pete u drugu pa nisam previše čito o školi :D

sto je najzalosnije, oni koji su se namucili bar za prosjek 4.8-4.9-5.0 bit ce izgurani od strane onih koji to nisu zasluzili... i to najocitije za nasu generaciju, znam sam da u 5. i 2. gimnaziji nije siguran upad s 61 bodom, a vjerojatno i jos nekim skolama...

treba hitno mijenjat nacin ocjenjivanja :rolleyes:

btw. ja upadam u rudera sa 63? :D U petoj mi nisu priznali natjecanje iz 6. razreda iako nigdje ne pise da se ne mogu (proucih detaljno pravilnik), a u ruderu jesu..

sretno svima :)

ja kolko znam, bodove ti mogu donijeti natjecanja samo iz 7. i 8. razreda, makar nisam siguran oko toga..

Gooooose
29.06.2010., 19:22
^^ovaj dnevnik me skroz obeshrabrio
No dobro,bilo bi glupo da već sad počnem šiziti,za to ima vremena kada sutra vidim listu,a ja nisam na njoj.haha.
:/
Uvođenje male mature,i to što prije,ja kažem.to je jedino rješenje.

zviko
29.06.2010., 19:26
^^ovaj dnevnik me skroz obeshrabrio
No dobro,bilo bi glupo da već sad počnem šiziti,za to ima vremena kada sutra vidim listu,a ja nisam na njoj.haha.
Uvođenje male mature,i to što prije,ja kažem.to je jedino rješenje.

za malu maturu nemaju love :zubo:
ali treba pod hitno mijenjati sustav upisa, kao prvo trebalo bi omogućit prijave u više škola odjednom, nebi trebalo priznavat nikakve dodatne bodove osim onih s natjecanja i sl.

Justy01
29.06.2010., 19:31
ja kolko znam, bodove ti mogu donijeti natjecanja samo iz 7. i 8. razreda, makar nisam siguran oko toga..

hm, al zasto pise u pravilniku ovako:

- uspjeh u prethodnom obrazovanju prema postignutim ocjenama u VII. i VIII.
razredu osnovne škole; -> TU JE NAGLAŠENO 7. i 8. RAZRED

uspjeh u prethodnom obrazovanju na osnovi rezultata natjecanja učenika u
znanju, vještinama i sposobnostima; -> A TU NIJE!

:)

4. Boduje se VII. i VIII. razred:

opci uspjeh
hrvatski jezik
matematika
strani jezik
fizika
biologija
vladanje, ako je uzorno u VII. i VIII. boduje se s 1 bodom

ne pise natjecanja pod tom skupinom

(to sam kopirao ono sto sam napisao na forumu pete)

ali nema veze, ja ću upast u Ruđera, gdje su lijepo objasnili da se to boduje jer u pravilniku ne pise da se ne boduje :D

http://www.ss-tehnicka-rboskovic-zg.skole.hr/faq?faq_id=11&faq_view=top#mod_faq2_big

@Gooooose -> da mala matura je najbolje rjesenje (bar nama u Hr), tu bi se vidjelo tko šta zna i zaslužuje li upisat određenu školu

RaiinPixie
29.06.2010., 19:41
istina ! kakvo im je to sad upisivanje u školu ? te prijave ? i šta će sad npr. neki učenik sa 61 bodom ići na jesenski upisni rok, a neki učenik s 30 bodova će odmah upast u odabranu školu.. očito da danas na jesenske rokove idu odlični učenici ,a ne oni s poklonjenim dvojkama(i jedinicama) :(
užas.
ma uglavnom, kakve su to petice ? pola grada su 5.o ? ja sam se mučila za ovaj jebeni prosjek ! čak nisam imala ni vremena za ništa , nikakve aktivnosti na kojima bih pokupila dodatne bodove. kako bih im polomila kosti, svima , i oni se smatraju inteligentnima i dostojnima da se popnu na neke položaje u školstvu ? ma daj -.-

Justy01
29.06.2010., 19:45
istina ! kakvo im je to sad upisivanje u školu ? te prijave ? i šta će sad npr. neki učenik sa 61 bodom ići na jesenski upisni rok, a neki učenik s 30 bodova će odmah upast u odabranu školu.. očito da danas na jesenske rokove idu odlični učenici ,a ne oni s poklonjenim dvojkama(i jedinicama) :(
užas.
ma uglavnom, kakve su to petice ? pola grada su 5.o ? ja sam se mučila za ovaj jebeni prosjek ! čak nisam imala ni vremena za ništa , nikakve aktivnosti na kojima bih pokupila dodatne bodove. kako bih im polomila kosti, svima , i oni se smatraju inteligentnima i dostojnima da se popnu na neke položaje u školstvu ? ma daj -.-

Baš to, namučio sam se i ja da imam ovaj 4.9 prosjek bez poklonjenih ocjena... U zgu očito nešto ne funkcionira. Sva sreća pa mi ruđer odgovara za FER inače neznam što bih...

RaiinPixie
29.06.2010., 19:50
naravno da ne funkcionira, ili sam ja zaostala ili danas postoji neka nova vrsta super inteligentnih učenika s IQ 2oo pa mogu naučiti ,ajmo reć, 15 predmeta i još se baviti 5 aktivnostima ??!

aaaaaaa... jebem im to poklanjanje ocjena, na kraju to samo šteti onima koji se trude i muče ,a bude bolje po onima koji se samo zajebavaju.

Cro Warrior
29.06.2010., 19:53
Moje mišljenje:

Treba uvest prijemne.

Zašto:

Zato što su ovi kriteriji retardirani. U nekim osnovnim školama se mučiš ko' vol da imaš 5, a u nekim školama po cijele generacije imaju 5.
Prijemni bi bili unirvezalni, jednaki uvjeti za sve...

Gooooose
29.06.2010., 19:54
eh,da ovaj sustav valja ja se sad ne bih živcirala oko upisa s 61 bodom i prosjekom 4,93 i 5.0,ali tužno je to da će prije proći netko tko je glazbenu školu četiri godine prolazio s dva i sada dobio 2 boda na to,a inače ima lošije ocjene(konkretno moja poznanica,nije da nema ljudi koji idu u glazbenu i zaslužuju upasti)

Gooooose
29.06.2010., 19:55
Prijemni,mala matura,slična stvar.Zapravo meni je svejedno,samo da se nešto promijeni.

zviko
29.06.2010., 19:56
naravno da ne funkcionira, ili sam ja zaostala ili danas postoji neka nova vrsta super inteligentnih učenika s IQ 2oo pa mogu naučiti ,ajmo reć, 15 predmeta i još se baviti 5 aktivnostima ??!

aaaaaaa... jebem im to poklanjanje ocjena, na kraju to samo šteti onima koji se trude i muče ,a bude bolje po onima koji se samo zajebavaju.

nije tolko poklanjanje, nego su osnovne škole različite težine. eto ja imam 5,0 a iskreno ne učim ni približno ko neki drugi koji imaju 5,0. makar sam gledajući 7. i 8. razred npr. zbog jedne preofesorice učio kem i bio više nego sve ostale predmete zajedno, također sam imao profesora iz povjesti koji kada pita (svako polugodište jednom) pita sve što si učio od 5. razreda (u 8. razredu 4 godine te pita, i to iz povjesti...) ali neke predmete tipa hrvatski učim 3 puta u godini po 10 minuta, imam 5, ali neznam sigurno za pet, pa znam da će me to u srednjoj zezat. različite gimanzije su isto različite težine, ali postoji matura, koja je na većini fakulteta važnija od prosjeka...

Justy01
29.06.2010., 19:58

Osobno poznajem dvije takve osobe, al istina da je nemoguće da je cijeli zg takav. I još kad vidiš da su svi iz istih škola, il vidiš na njima da im 61 bod ne znači ništa. Al očito je da naša generacija u mnogim stvarima loše stoji. No to je samo moje mišljenje.

@Cro jesi ti na kraju upao u mioc? Slažem se i za prijemne :)

p.e.p.y.
29.06.2010., 19:59
48 :P

ja imam 47 i dobila sam 3 boda od atletike! znači 50! ;)

RaiinPixie
29.06.2010., 20:05
Ah, što mi možemo ? Ništa, brinuti se jel učenik sa 61 bod upao u školu. :/

ma jadno je to sve.

p.e.p.y.
29.06.2010., 20:06
Sad san cua da u medicinsku skolu u ST-u, smjer medicinska sestra/tehnicar su upali samo oni sa 47+ bodova.

EDIT: jutros mi frendica bila u medicinskoj i stanje je tako da je puno lažnih odlikaša te su gimnazije planule u sekundu a gimnazijalci koji se nisu upisali u gimnaziju sada su dosli u medicinsku te izguravaju tehnicare i sestre sa 46, 47 pa je sada zadnja upisana medic. sestra ima 48 bodova ;)

da,istina je...ja imam 47 bodova i rekli su mi da ću teško upast,jedino ako iman neke diplome od natjecanja...i onda san im ja predala jedno 20-ak diploma,i svi su pali na guzicu kad su mi vidili sporske uspjehe! :lol:

ja mislim da sam predala više diploma nego oni svi zajedno! haha :D

Cro Warrior
29.06.2010., 20:16
Ja vjerujem da jesam. Rekli su mi danas (bio sam tamo) da upadam 99% a i rekli su danas na novoj da u miocu svi sa 61 ili više bodova upadaju 100%

RaiinPixie
29.06.2010., 20:21
Ae bar dobro po nekoga ;)
Držite mi fige sutra da ne dobijem infarkt kad ne pronađem svoje ime na papiru za 1. raz. :/ :)

Amarieee
29.06.2010., 20:27
Ima tko da se prijavio na Prvu u Varaždinu? :)

Želim vama svima u Zagrebu sreću. :) Sad mi je drago što se ja usprkos vrlo ograničenom izboru ne moram brinuti, da sam se u neku zagrebačku gimnaziju prijavljivala, sad bih čupala kosu.

Gooooose
29.06.2010., 20:28
ma ne.pesimizam nikome ne pomaže.bolje ne donositi nikakve zaključke dok ne vidiš listu sutra.

trebalo mi je danas dobrih 6 sati nervoze da shvatim ovo.

Justy01
29.06.2010., 20:29
Ae bar dobro po nekoga ;)
Držite mi fige sutra da ne dobijem infarkt kad ne pronađem svoje ime na papiru za 1. raz. :/ :)
Držim ti fige protiv sustava :p

@cro čestitam xD

BearR
29.06.2010., 20:42
ja sam htjela 4 jezičnu al briem da me nisu primili -.-'' 58 bodova imam :P
sad nezz kaj da sad upišem... klasičnu il šta ? gornjogradska je popunjena...

još ću morat u privatnu, a to mi je na kraju pameti -.-''

Ja sam se prijavila u 4... 63 boda imam.. :)

LadyMoonlight
29.06.2010., 20:43
Kad će bit objava rezultata na netu?

RaiinPixie
29.06.2010., 20:44
ma ne.pesimizam nikome ne pomaže.bolje ne donositi nikakve zaključke dok ne vidiš listu sutra.

trebalo mi je danas dobrih 6 sati nervoze da shvatim ovo.

hahah.. meni očito trea malo više od šest sati da shvatim :P
ma sad me uopće briga, samo ču znati koliko je škola jadna ako me ne prime:top:

već mi je ovo sve postalo smiješno :lol: :lol: :lol:

p.e.p.y.
29.06.2010., 20:46

sutraaa...od 8 do 2 sati se mora znat!

RaiinPixie
29.06.2010., 20:46
Držim ti fige protiv sustava :p

hahahhahah.... ai hvala na (bar nekakvoj ) podršci :mig::mig::mig:

Amarieee
29.06.2010., 20:47
Mislim da ih moraju objaviti do 2 popodne. :)

LadyMoonlight
29.06.2010., 20:47
sutraaa...od 8 do 2 sati se mora znat!

Kasno je to kasno. Danas su trebali biti objavljeni neslužbeni rezultati, a sutra službeni..
Hvala.

zviko
29.06.2010., 20:49
neke škole neće na internetu objavljivat, tipa druge...

RaiinPixie
29.06.2010., 20:51
aha, trea doć pred školu i provjerit :/

@zviko - jel imaš ti možda crnu kosu? :p

zviko
29.06.2010., 20:55
aha, trea doć pred školu i provjerit :/

@zviko - jel imaš ti možda crnu kosu? :p

nemam, čini mi se xD
bio sam danas par puta u školi, bjela puma majca bez rukava :)

p.e.p.y.
29.06.2010., 20:56
Kasno je to kasno. Danas su trebali biti objavljeni neslužbeni rezultati, a sutra službeni..
Hvala.

i ja mislim....al eto...sretno! :)

LadyMoonlight
29.06.2010., 20:58
i ja mislim....al eto...sretno! :)

Hvala, također.
Ti se isto ove godine upisuješ?

Mrkva...
29.06.2010., 21:06
Ja vjerujem da jesam. Rekli su mi danas (bio sam tamo) da upadam 99% a i rekli su danas na novoj da u miocu svi sa 61 ili više bodova upadaju 100%

objavili su ti rezultate na stranici mioca pa vidi tamo dal si upao...

hales02
29.06.2010., 21:12
ko je sve otišo u Tituš? :)

RaiinPixie
29.06.2010., 21:12
nemam, čini mi se xD
bio sam danas par puta u školi, bjela puma majca bez rukava :)

heheh.. i ja sam bila u školi više puta.. i dobro sam promatrala ljude tam.. :p
jesi visok možda? :)

zviko
29.06.2010., 21:17
heheh.. i ja sam bila u školi više puta.. i dobro sam promatrala ljude tam.. :p
jesi visok možda? :)

185 otprilike :)

Gooooose
29.06.2010., 21:23
^^e zviko jesi možda došao tamo negdje oko dva i sjeo za one stolove i krenuo popunjavati prijavnicu,a pored tebe ti je bio tata?

p.e.p.y.
29.06.2010., 21:28
Hvala, također.
Ti se isto ove godine upisuješ?

aham...ja imam 50 bodova...nadam se da ću upast... :)
jel ti ono imaš 48? :D

zviko
29.06.2010., 21:30
^^e zviko jesi možda došao tamo negdje oko dva i sjeo za one stolove i krenuo popunjavati prijavnicu,a pored tebe ti je bio tata?

ee čini mi se da je to bio jedan od nekoliko puta :D

LadyMoonlight
29.06.2010., 21:36
aham...ja imam 50 bodova...nadam se da ću upast... :)
jel ti ono imaš 48? :D

Da, imam :)
Di se upisuješ?

Bosko B
29.06.2010., 21:42
Baš to, namučio sam se i ja da imam ovaj 4.9 prosjek bez poklonjenih ocjena... U zgu očito nešto ne funkcionira. Sva sreća pa mi ruđer odgovara za FER inače neznam što bih...

Jel ides tehnicar za racunalstvo?

RaiinPixie
29.06.2010., 21:46
aj bok ljudovi, idem ja spavat, sretno svima :)
ak upadnem-super :D ak ne- onda niš, kaj bi sad treala :p

Justy01
29.06.2010., 21:46
Jel ides tehnicar za racunalstvo?

Da :)

Edit: pixie ne moras bit tolko zivcana :p

Gooooose
29.06.2010., 21:47
ee čini mi se da je to bio jedan od nekoliko puta :D

e pa onda sam ja stajala u toj prostoriji i s onom jednom profesoricom raspravljala kako si vjerojatno došao iz mioca jer te tamo nisu primili i da to nikako nije dobro za moju sudbinu i da se nada da ih ne će još puno doći.
haha

blazenkapeko
29.06.2010., 21:55
Cankarevci javite se kako ste prošli na upisu!

zviko
29.06.2010., 21:55
e pa onda sam ja stajala u toj prostoriji i s onom jednom profesoricom raspravljala kako si vjerojatno došao iz mioca jer te tamo nisu primili i da to nikako nije dobro za moju sudbinu i da se nada da ih ne će još puno doći.
haha

haha, nisam ni razmišljo o miocu, ali znam nekoliko ljudi šta se upisalo :)

aj bok ljudovi, idem ja spavat, sretno svima :)
ak upadnem-super :D ak ne- onda niš, kaj bi sad treala :p

onda svi za slasticare :rofl:

M3006
29.06.2010., 22:03
ljudi nemojte pljuvat po glazbenoj nije tak lagano završit te 4 godine...svaki tjedan 6 školskih sati... pa putovanje do glazbene...pa zbor i vježbanje instrumenta i učenje za ispit...mislim da je OK za sve to dobit ta dva boda...

p.e.p.y.
29.06.2010., 22:05
Da, imam :)
Di se upisuješ?

split,medicinska sestra...
ti?

tiffany=)
29.06.2010., 22:16
wow. generacije su sve pametnije i pametnije.

zviko
29.06.2010., 22:19
ljudi nemojte pljuvat po glazbenoj nije tak lagano završit te 4 godine...svaki tjedan 6 školskih sati... pa putovanje do glazbene...pa zbor i vježbanje instrumenta i učenje za ispit...mislim da je OK za sve to dobit ta dva boda...

nije ok, zato jer neko ko ima maksimalan broj bodova, a nije prošao s 5,0 se nemože upisat u gimanziju zato jer ima onih koji imaju 60 bodova i onda još dobe dva od glazbene. i to nikako nije ok...
također gluposti poput nekih bolesti, socijalnih stanja i sporta, na kojima se može prikupit bodova da se izbace oni koji bi trebali upast...
jedino za šta bi se trebali davat dodatni bodovi su natjecanja...

LadyMoonlight
29.06.2010., 22:28
split,medicinska sestra...
ti?

Zagreb, medicinska sestra :P

Vezica
29.06.2010., 22:31
nije ok, zato jer neko ko ima maksimalan broj bodova, a nije prošao s 5,0 se nemože upisat u gimanziju zato jer ima onih koji imaju 60 bodova i onda još dobe dva od glazbene. i to nikako nije ok...
također gluposti poput nekih bolesti, socijalnih stanja i sporta, na kojima se može prikupit bodova da se izbace oni koji bi trebali upast...

jel ti problem što ih nemaš/nisi imao? :mig:

Sasvim je u redu, i ne znam zašto bi morao proći s 5,0? :confused: 5 predmeta + prosjek, i sad ako netko još ide u glazbenu zašto ne bi dobio dva boda? Inteligentan je ((jer ima 60 bodova) ako ništa štreber) + glazbenik (znači svestran). Koja škola ne bi takvog? :ne zna:

M3006
29.06.2010., 22:32

onda apsolutno ništa ne valja osim prijemnog...jer ni natjecanja nisu neki pokazatelj...toliko muljaže nisam nigdje vidjela koliko na tim natjecanjima (a bila sam fakat na dosta natjecanja tak da sam čula i vidjela svašta)

Neću se svađat al mislim da sam se za ta 64 boda a pogotovo glazbenu i sport za koji sam dobila bod gadno namučila+ imat 5.0 u svim razredima...nije baš lagano:rolleyes:

p.e.p.y.
29.06.2010., 22:33
Zagreb, medicinska sestra :P

aj nadam se da ćemo upast! :top:

LadyMoonlight
29.06.2010., 22:36
aj nadam se da ćemo upast! :top:

Da, nadam se, držim fige.

Justy01
29.06.2010., 22:40
evo ja vam svima drzim fige :D

FFFZ
29.06.2010., 22:49
ja svima držim fige da upadnete di želite.

GO GO GO GO GO

zviko
29.06.2010., 22:50
jel ti problem što ih nemaš/nisi imao? :mig:

Sasvim je u redu, i ne znam zašto bi morao proći s 5,0? :confused: 5 predmeta + prosjek, i sad ako netko još ide u glazbenu zašto ne bi dobio dva boda? Inteligentan je ((jer ima 60 bodova) ako ništa štreber) + glazbenik (znači svestran). Koja škola ne bi takvog? :ne zna:

da nemam ih, ali šta misliš šta je poštenije da ti upadneš sa četvorkom/ama iz predmeta koji ti se ne gledaju za upis, ili da ja upadnem koji nemam glazbenu školu, ali sam prošo s 5,0?
i gimnazije netrebaju glazbenike, nego učenike :mig:
BTW samim time što plaćaš glazbenu školu vrlo je teško da je ne prođeš, niko ne želi probleme dok im plaćaš ;)
(jedna osoba koja nema roditelje glazbenike, naučila je potpuno samostalno svirat određeni instrument, i svira bolje od osobe koja je išla u glazbenu školu 4 godine - svestrana osoba, hm, možda osoba je je kupila dva boda?)

onda apsolutno ništa ne valja osim prijemnog...jer ni natjecanja nisu neki pokazatelj...toliko muljaže nisam nigdje vidjela koliko na tim natjecanjima (a bila sam fakat na dosta natjecanja tak da sam čula i vidjela svašta)

Neću se svađat al mislim da sam se za ta 64 boda a pogotovo glazbenu i sport za koji sam dobila bod gadno namučila+ imat 5.0 u svim razredima...nije baš lagano:rolleyes:

neznam o muljaži na natjecanjima, bio sam samo na nekoliko općinskih, i čini mi se županijskom iz fizike, ali znam da oni koji osvoje državna natjecanja, ili oni koji dođu do državnih sigurno ne muljaju...

eh da, ovih zadnjih tjedana sam baš gledao komentare što se tiče srednje, i jedna stvar je ista kod većine - u gimanziji je jedna od najvažnijih stvari intelignecija, tako da ako ako si se dosta trudila za 5,0 u osnovnoj, u srednjoj ti je uz mnogo veći trud ocjena obično manja, na to se pripremi, ili postani totalni zombi pa ćeš proć s 5,0 i u gimnaziji :D

bebicha
29.06.2010., 22:58
šta da ja sad upišem sa 56 bodovaaaa ????? ajme kako su me razljutili :@

zviko
29.06.2010., 23:02
šta da ja sad upišem sa 56 bodovaaaa ????? ajme kako su me razljutili :@

sad ništa, moraš čekat drugi rok, i otić za slastičara ili tako nešto -.-
BTW šta si bio/bil prijavila? sa 56 se bez problema u klasičnu upadalo...

bebicha
29.06.2010., 23:09
sad ništa, moraš čekat drugi rok, i otić za slastičara ili tako nešto -.-
BTW šta si bio/bil prijavila? sa 56 se bez problema u klasičnu upadalo...

ma išla sam u jezičnu 4, al mi nisu dali 2 boda, zaboravila sam neku potvrdu...
inaće u jezičnoj imam 58 bodova..
ma mislila sam u klasičnu, al sad je gotovo..

PitBullST
29.06.2010., 23:12
Ljudi molim neki savjet...

Frendica mi se prebacila u laborantskog tehnicara u ST-u, prag je 40 a onda ima 45 te je na listi 19. a upisuje ih 24, ali je dalje islo 25 ucenika. ona je 19. i ima 45 bodova, 20. ima 44, 21. ima 43, 22. ima 43, 23. ima 42. te 24. i 25. imaju po 41 bod... sada bi tu bilo sve rijeseno da njoj nisu rekli da ti ispod nje svi imaju neke dodatne bodove pa se nezna hoce li ona upast, koliko se najvise bodova moze dobit od necega i ima li tu ikakve sanse???

Gooooose
29.06.2010., 23:13
moguće da će ti klasična imati drugi rok pa provjeri...

M3006
29.06.2010., 23:13
da nemam ih, ali šta misliš šta je poštenije da ti upadneš sa četvorkom/ama iz predmeta koji ti se ne gledaju za upis, ili da ja upadnem koji nemam glazbenu školu, ali sam prošo s 5,0?
BTW samim time što plaćaš glazbenu školu vrlo je teško da je ne prođeš, niko ne želi probleme dok im plaćaš ;)
(jedna osoba koja nema roditelje glazbenike, naučila je potpuno samostalno svirat određeni instrument, i svira bolje od osobe koja je išla u glazbenu školu 4 godine - svestrana osoba, hm, možda osoba je je kupila dva boda?)

neznam o muljaži na natjecanjima, bio sam samo na nekoliko općinskih, i čini mi se županijskom iz fizike, ali znam da oni koji osvoje državna natjecanja, ili oni koji dođu do državnih sigurno ne muljaju...

eh da, ovih zadnjih tjedana sam baš gledao komentare što se tiče srednje, i jedna stvar je ista kod većine - u gimanziji je jedna od najvažnijih stvari intelignecija, tako da ako ako si se dosta trudila za 5,0 u osnovnoj, u srednjoj ti je uz mnogo veći trud ocjena obično manja, na to se pripremi, ili postani totalni zombi pa ćeš proć s 5,0 i u gimnaziji :D

Ne znaš moje profesore iz nekih predmeta...većinom mene nađu za zajebavat sa svojim predmetima...a što se moje inteligencije tiče....ne poznaš me...nemreš znat kolko sam inteligentna...a ova muka oko 5.0 to je zato što sam bila na dosta natjecanja i zato što sve hoću napravit kak spada...da mi ostane neš poslije od te jebeno loše osnovne škole...:D...ne sudi o nekom koga ne znaš:D

zviko
29.06.2010., 23:20

rekli su da neće ove godine, sad neznam koliko su ozbiljni bili, čini mi se da upisuju oko 80 ljudi pa neznam baš hoće li 2. roka bit...

Ne znaš moje profesore iz nekih predmeta...većinom mene nađu za zajebavat sa svojim predmetima...a što se moje inteligencije tiče....ne poznaš me...nemreš znat kolko sam inteligentna...a ova muka oko 5.0 to je zato što sam bila na dosta natjecanja i zato što sve hoću napravit kak spada...da mi ostane neš poslije od te jebeno loše osnovne škole...:D...ne sudi o nekom koga ne znaš:D

ma bez uvrede neg kažem samo :D
i BTW svi imaju nekog zajebanog profesora, ja kao što sam napisao, iz kemije i biologije imo profu zbog koje sam njezine predmete učio više neg sve ostale zajedno, ali bar naučiš
i bez uvrede na tvoju inteligenciju, neg obično inteligentniji prošeću kroz osnovnu, možda si zbilja imala sjebane profesore iz više predmeta :D

M3006
29.06.2010., 23:28
ma bez uvrede neg kažem samo :D
i BTW svi imaju nekog zajebanog profesora, ja kao što sam napisao, iz kemije i biologije imo profu zbog koje sam njezine predmete učio više neg sve ostale zajedno, ali bar naučiš
i bez uvrede na tvoju inteligenciju, neg obično inteligentniji prošeću kroz osnovnu, možda si zbilja imala sjebane profesore iz više predmeta :D

U većini slučajeva i nije toliko bitno koliko si inteligentan...već koliko se snađeš...:mig:

zviko
29.06.2010., 23:33
U većini slučajeva i nije toliko bitno koliko si inteligentan...već koliko se snađeš...:mig:

a dobro, ali obično se inteligentniji i snađu :zubo:

M3006
29.06.2010., 23:40
a dobro, ali obično se inteligentniji i snađu :zubo:

haha tnx...:D

bebicha
29.06.2010., 23:43

hehh, ma oću...
al sad stvarno neznam što da radim :S

Crazy Panda
29.06.2010., 23:51
Moje mišljenje:

Treba uvest prijemne.

Zašto:

Zato što su ovi kriteriji retardirani. U nekim osnovnim školama se mučiš ko' vol da imaš 5, a u nekim školama po cijele generacije imaju 5.
Prijemni bi bili unirvezalni, jednaki uvjeti za sve...

Točno to. :s

zviko
29.06.2010., 23:52
hehh, ma oću...

biće možda mjesta u onoj gimanziji u dubravi, čini mi se da je to 12.
ja da ne upadnem u neku gimnaziju pauziro bi godinu :eek:

Crazy Panda
29.06.2010., 23:54
Klasična po prvi put u povijesti valjda mora odbijati učenike. Nisam prošla, danas sam trčala po papire i otišla u Nadbiskupsku kak mi je savjetovala neka draga gospođa koja gospodari upisima u Križanićevoj i rekla da joj se javim na početku godine da vidi oće li biti mjesta ili da se preselim nakon prvog polugodišta.
Sve u svemu, generacija je jako glupa, a poklonjenih ocjena je previše.

M3006
29.06.2010., 23:55
biće možda mjesta u onoj gimanziji u dubravi, čini mi se da je to 12.
ja da ne upadnem u neku gimnaziju pauziro bi godinu :eek:

Nemoj u 12. iz dubrave sam i poručujem da ti je bolje bit kuhar neg ić u 12-u

zviko
30.06.2010., 00:01

tak sam i ja nešto čuo od svih koji su spomenuli tu gimnaziju xD

M3006
30.06.2010., 00:03
tak sam i ja nešto čuo od svih koji su spomenuli tu gimnaziju xD

Doslovno nitko se ne upiše na faks..a zanimanje ti je klošar iz dubrave...=)

zviko
30.06.2010., 00:09

hah, ma nemoš ni očekivat puno od gimnazije koja možda i smanjuje najmanji mogući prag xD (za ovo nisam tolko siguran :rofl:)

IRON-MAN
30.06.2010., 00:10
Jel ima neko da se prijavio za gedetsku, ili ako ima netko ko već ide u tu školu pa da podjeli iskustva samnom jeli dobra škola i tako. Ja sam se prijavio za geodetsku, imam 54 boda i nadam se da ću upast:D
Plaši me samo ove priče sa inteligencijom, neznam, mogao bih reći da sam se "prošetao" kroz osnovnu al ono ipak sam malo i učio:)
Jel se još neko odlučio za ovu školu i kaj mislite o njoj?
Možda ću snekim do vas djelit istu klupu:klap:

M3006
30.06.2010., 00:13
Jel ima neko da se prijavio za gedetsku, ili ako ima netko ko već ide u tu školu pa da podjeli iskustva samnom jeli dobra škola i tako. Ja sam se prijavio za geodetsku, imam 54 boda i nadam se da ću upast:D
Plaši me samo ove priče sa inteligencijom, neznam, nemogu reć da sam se "prošetao" kroz osnovnu al ono ipak sam malo i učio:)
Jel se još neko odlučio za ovu školu i kaj mislite o njoj?
Možda ću snekim do vas djelit istu klupu:klap:

Ma to ti mi inteligentni imamo glupe fore...sam se ti drži učenja i sve će bit OK:D

blazenkapeko
30.06.2010., 00:13
hehh, ma oću...

Možda će u 13. biti mjesta

Vezica
30.06.2010., 00:15

Pa normalno da je poštenije da ja upadnem :mig: Zašto bih se mučila učeći 15 predmeta kada mogu učiti njih 5? I onda otići na natjecanja iz tih pet predmeta, pokupiti tu bodove; i još k tomu sam glazbeno nadarena i još tu pokupiti bodove, i upisati željenu školu, u ovom slučaju gimnaziju (ne pričam sad o sebi, jer nisam pohađala glazbenu školu, ali zašto takva osoba ne bi dobila bodove i imala prednost pri upisu). No čuj ti si prošao s 5,0, ti ipak više vrijediš kao učenik :)

Jedna sam od tih koji je samostalno naučila svirati određeni instrument, pa mi nije problem da netko tko je završio glazbenu školu dobije 2 boda.

I još nešto, zašto netko ne bi imao prednost pri upisu ako je bolestan? Recimo dobar učenik do sedmog razreda sve super sve pet, i paf! U osmom dobije leukemiju, što sada? Pola nastave falio, pola ovo, pola ono, ne može se upisati jer je bio ili jest bolestan. Pa što on hoće? Želi upisati gimnaziju, ali uz manjak bodova uzrokovanih nedostatkom učenja zbog bolesti ne može. Da, neka ode za slastičara :rolleyes:

zviko
30.06.2010., 00:16
Ma to ti mi inteligentni imamo glupe fore...sam se ti drži učenja i sve će bit OK:D

haha, e baš to xD
nećeš trebat previše učit tam kolko sam čuo...

Pa normalno da je poštenije da ja upadnem :mig: Zašto bih se mučila učeći 15 predmeta kada mogu učiti njih 5? I onda otići na natjecanja iz tih pet predmeta, pokupiti tu bodove; i još k tomu sam glazbeno nadarena i još tu pokupiti bodove, i upisati željenu školu, u ovom slučaju gimnaziju (ne pričam sad o sebi, jer nisam pohađala glazbenu školu, ali zašto takva osoba ne bi dobila bodove i imala prednost pri upisu). No čuj ti si prošao s 5,0, ti ipak više vrijediš kao učenik :)

Jedna sam od tih koji je samostalno naučila svirati određeni instrument, pa mi nije problem da netko tko je završio glazbenu školu dobije 2 boda.

I još nešto, zašto netko ne bi imao prednost pri upisu ako je bolestan? Recimo dobar učenik do sedmog razreda sve super sve pet, i paf! U osmom dobije leukemiju, što sada? Pola nastave falio, pola ovo, pola ono, ne može se upisati jer je bio ili jest bolestan. Pa što on hoće? Želi upisati gimnaziju, ali uz manjak bodova uzrokovanih nedostatkom učenja zbog bolesti ne može. Da, neka ode za slastičara :rolleyes:

haha, postoji jedan omanji problem u gimnazijama, a to je taj da tamo svaki predmet treba učit, a ne jednu trećinu njih, sa tvojim pristupom ti u srednjoj može biti samo nadoknađivanja iz osnove i troduplo teže :mig:

tu sam malo prenaglio, ali sam prvenstveno mislio na bolesti koji ti ne smetaju, i s kojima možeš normalno učit i odlazit u školu (pregled svakih par mjeseci definitivno ne spada u tu kategoriju..)

I da ako sam prošo s 5,0 smatram da vrijedim više kao UČENIK za neku GIMNAZIJU, nego neki koji nije prošao s 5,0 ali je skupio bodove na glazbenim školama, plesnim školama (dat bodove za to je grijeh, ali možda sam ja samo glup...) jer te ga stvari sigurno neće boljim učenikom u gimnaziji učinit...

zviko
30.06.2010., 00:33

haha, postoji jedan omanji problem u gimnazijama, a to je taj da tamo svaki predmet treba učit, a ne jednu trećinu njih, sa tvojim pristupom ti u srednjoj može biti samo nadoknađivanja iz osnove i troduplo teže :mig:

tu sam malo prenaglio, ali sam prvenstveno mislio na bolesti koji ti ne smetaju, i s kojima možeš normalno učit i odlazit u školu (pregled svakih par mjeseci definitivno ne spada u tu kategoriju..)

I da ako sam prošo s 5,0 smatram da vrijedim više kao UČENIK za neku GIMNAZIJU, nego neki koji nije prošao s 5,0 ali je skupio bodove na glazbenim školama, plesnim školama (dat bodove za to je grijeh, ali možda sam ja samo glup...) jer te ga stvari sigurno neće boljim učenikom u gimnaziji učinit...

Vezica
30.06.2010., 00:55

Ma daj? Nemoj zezati? Nisam znala :) :zubo: Samo reci mi zasto bih ja sve predmete imala pet? Zbog koga? Meni ocijene nista ne znace, pricajmo o znanju. Jesi sto posto siguran da ti bolje znas s prosjekom 5,0 nego ja recimo s 4,3? Naravno da ne :rolleyes: Tako da molim te, to sto ti prolazis s 5,0 ne znaci da si ti bolji materijal za gimnaziju :mig:

I cek, sto ako je netko prosao s 5,0 + glazbena skola? Je li to u redu? Nije, je l'? :s

zviko
30.06.2010., 01:07
Ma daj? Nemoj zezat? Nisam znala :) Samo reci mi zasto bih ja sve predmete imala pet? Zbog koga? Meni ocijene nista ne znace, pricajmo o znanju. Jesi sto posto siguran da ti bolje znas s prosjekom 5,0 nego ja recimo s 4,3? Naravno da ne :rolleyes: Tako da molim te, to sto ti prolazis s 5,0 ne znaci da si ti bolji materijal za gimnaziju :mig:

I ček, što ako je netko prošao s 5,0 + glazbena škola? Je li to u redu? Nije, je l'? :s

ti pričaš o svojem znanju a učiš trećinu predmeta, na koju foru ti znaš ostalih 10 predmeta ja neznam, ali važno da si ti s takvim pristupom matrijal za gimnaziju :top:
BTW idem od drugog razreda na izvanškolski engleski, zašto onda ja nebi dobio dva boda zbog toga??

Vezica
30.06.2010., 01:17
ti pričaš o svojem znanju a učiš trećinu predmeta, na koju foru ti znaš ostalih 10 predmeta ja neznam, ali važno da si ti s takvim pristupom matrijal za gimnaziju :top:
BTW idem od drugog razreda na izvanškolski engleski, zašto onda ja nebi dobio dva boda zbog toga??

A daj :rofl: Kažem ti, tih 5 predmeta imaš 5, a ostalo 4 :mig: Nije da ne učiš ostalih 10 predmeta, ali zašto ih ne učiti nego štrebati za 5?

Išla sam ja od prvog, pa ne tražim bodove za to. Makar bi eto, za to bilo lijepo dobiti dva boda, slažem se :five:

M3006
30.06.2010., 06:50
A daj :rofl: Kažem ti, tih 5 predmeta imaš 5, a ostalo 4 :mig: Nije da ne učiš ostalih 10 predmeta, ali zašto ih ne učiti nego štrebati za 5?

Išla sam ja od prvog, pa ne tražim bodove za to. Makar bi eto, za to bilo lijepo dobiti dva boda, slažem se :five:

Također mislim da bi bilo lijepo da se i za jezik koji se uči izvannastavno da se dobiju dva ili bar jedan bod...ali tu su opet razlike od glazbene jer je to prava škola sa neopravdanima i opravdanima, knjižicama, svjedodžbama itd...a za tečaj ili školu jezika upisno povjerenstvo ne može znati koliko ste vi radili i na osnovu čega ste dobili tu diplomu od jezika...ali trebali bi dijelit za jezik ako neko uči preko 5 godina izvannastavno

Cro Warrior
30.06.2010., 07:06
Upadoh!

PaleEnchantress
30.06.2010., 07:54
Upadoh!

također! :)

evo i rang liste za gam: http://www.gimnazija-amohorovicica-ri.skole.hr/index.php?page=upisi/ucenici

jel ima nekog tko se upisao/upisat će se? :cerek:

heyli
30.06.2010., 08:33

glee, kak moze bit postenije da ti upadnes...? :flop:
značii tii koja prolazis sa četiri, i nemas npr... preduvjete za MIOC, i dobis te mutave bodove za glazbenuu ćešš moć upast u mioc, a on koji prolazi s 5,0 neće.....-.-" mislis da si pametnija sam zato kaj ides u glazbenu...a on ak prolazi s 5,0 očito je pametan kaoo ima isto znanje ko i ti? ne, draga, nejde to tako

Lollipop0303
30.06.2010., 08:47
Ja. :)
Koji si jezik uzela ?

uzela san tal. napredni,ti?

Iva20
30.06.2010., 08:54
:lol:

Foto5
30.06.2010., 09:03
Kaj ste se obrušili na one sa glazbenom i plesnom školom. Pa ta djeca su 4 godine imala po 4 školska sata dnevno tu svoju školu. Pa onda odlazak i dolazak do škole itd... Vrlo često prije nastupa i duge probe navečer, a svi opet odlični učenici. I da uče i dva strana jezika sa strane, a još da ti donese i sportske rezultate... Da, postoje i takvi. Znam takve koji su i na državnim bili među 3 uz te škole. Nemojte biti zavidni...

mala33
30.06.2010., 09:13
..ja..nažalos morala ekonomsku..smjer ekonomista..bila predala za jeziču..ali su nas oni koji su premješteni s matematičke izgurali s liste.. 3 ispod crte..grozan osječaj....i nas 5 s bodovnim pragom nije upalo..ali planiram na polugodištu se preseliti u ježićnu..jer ekonomska mi je jako odbojna..:S

irka1992
30.06.2010., 09:23
..ja..nažalos morala ekonomsku..smjer ekonomista..bila predala za jeziču..ali su nas oni koji su premješteni s matematičke izgurali s liste.. 3 ispod crte..grozan osječaj....i nas 5 s bodovnim pragom nije upalo..ali planiram na polugodištu se preseliti u ježićnu..jer ekonomska mi je jako odbojna..:S

ako te ne zanima ekonomija nemoj niti ici
e da vas pitam( za brata) isao je na upis u pomorsku ali stranica im je prezauzeta je ima jos netko takav primjer???:mig:

PaleEnchantress
30.06.2010., 09:49
ako te ne zanima ekonomija nemoj niti ici
e da vas pitam( za brata) isao je na upis u pomorsku ali stranica im je prezauzeta je ima jos netko takav primjer???:mig:

stranice većine riječkih škola šteka nenormalno.

iv@na@555
30.06.2010., 09:51
:):):)

inf-man
30.06.2010., 09:58

Ja isto :(
Htio u opću,ali me izbacili ovi iz matematičke :(

p.s. jesi li upala u ekonomsku?

cvJet
30.06.2010., 10:25
ma mene sve ovo jako živcira!!!

kaj se tice dodatnih bodova...jos mi je kolko-tolko ok da dobe za glazbenu bodove, al me zivcira da za neke "bezazlene bolesti" isto tako dobe bodove i to za neke stvari i po 5 bodova... npr.,znam jednu curu koja ima nekih problema sa kralježnicom i za to je dobila 4 boda a i sama mi je rekla da joj taj "problem" uopce ne smeta u nicemu! i zato je manje ucila jer je znala da upada 100%... a ja sam se 7 i 8 razz skoro pa ubila od ucenja i izvukla 1 bod na natjecanju za koji sad nisam ni sigurna da ce mii priznat...

ugl. mislim da bi naj fer bilo da se opet uvete sistem da mozes predat papire u vise skola i/ili prijemni! :mig:

Kaspijan04
30.06.2010., 10:44
uspio,uspio,uspio,uspio,uspio,uspio, :D:D:rock::Pivo::trio::jumping:

nznm šta može pokazati koliko sam sretaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan :D

čak sam u domu 1. na listi :D:cerek:

akrostih
30.06.2010., 10:52
također! :)

evo i rang liste za gam: http://www.gimnazija-amohorovicica-ri.skole.hr/index.php?page=upisi/ucenici

jel ima nekog tko se upisao/upisat će se? :cerek:

Ima, ima.:)

PaleEnchantress
30.06.2010., 11:09
Ima, ima.

čini se da se ipak popunilo sve u prvom roku ove godine :D

uspio,uspio,uspio,uspio,uspio,uspio, :D:D:rock::Pivo::trio::jumping:

čak sam u domu 1. na listi :D:cerek:

čestitke :top:

Kaspijan04
30.06.2010., 11:10
samo neće otvoriti str. škole da vidim listu :(...zanima me koji sam raz i koji na listi :(

dotivo
30.06.2010., 11:17

Kakav hejt. Samo zato što je u Dubravi jel? Srami se šta živiš opće tamo. I nemoj širit dezinformacije.

akrostih
30.06.2010., 11:24

Da, čudi me što nije ostalo nepopunjenih mjesta.
Gledam malo, sve mahom cure u općoj.:rofl: Pitam se kakvo je stanje u drugim gimnazijama.

ivan23206
30.06.2010., 11:29
U kojim firmama možeš raditi s zanimanjem tehničar za cestovni promet??

PaleEnchantress
30.06.2010., 11:29
hahaha, a u matematičkoj dečki :D

ivan23206
30.06.2010., 11:40
U kojim firmama možeš raditi i kolika je plaća?
Znalci odg. pls:s

ivan23206
30.06.2010., 11:43
Dali se nakon 4 god učenja 2 strana jezika dobije 2 boda za jezičnu i klasičnu ili to vrijedi za sve škole npr. strukovnu????
Znalci odg pls:s

cvJet
30.06.2010., 12:01
cestitam svima koji su upali!!!!

jel neko upao u XVIII gimn u zg-u??

Kaspijan04
30.06.2010., 12:16

čestitke :top:

hvala :D

(p.s koja isod onih cura? :D)

Kaspijan04
30.06.2010., 12:17
eee da...i od mene čestitke svima! :D:D :Pivo::tulum::trio:

ruby707
30.06.2010., 12:17
ma mene sve ovo jako živcira!!!

kaj se tice dodatnih bodova...jos mi je kolko-tolko ok da dobe za glazbenu bodove, al me zivcira da za neke "bezazlene bolesti" isto tako dobe bodove i to za neke stvari i po 5 bodova... npr.,znam jednu curu koja ima nekih problema sa kralježnicom i za to je dobila 4 boda a i sama mi je rekla da joj taj "problem" uopce ne smeta u nicemu! i zato je manje ucila jer je znala da upada 100%... a ja sam se 7 i 8 razz skoro pa ubila od ucenja i izvukla 1 bod na natjecanju za koji sad nisam ni sigurna da ce mii priznat...

ugl. mislim da bi naj fer bilo da se opet uvete sistem da mozes predat papire u vise skola i/ili prijemni! :mig:

pa njoj je sigurno bilo teže nego tebi..
ja sam svako malo provodila na pregledima i imala oko 190 izostanaka na kraju osmog razreda... sigurno mi je bilo teže nadoknadit gradivo nego nekomu ko je bio odličan učenik i stalno bio u školi.

tak da, ja jesam za bodove, ali ne 5-6, već 1 ili 2.
ljudi dobivaju bodove za očeve 'branitelje', bezazlene bolesti itd..
to sve treba provjeriti. a i ja sam za prijemni zato što u mojoj školi za 5 se stvarno trebaš pomučiti kod nekih težih predmeta (matiša, fizika, hrvatski..). a ostalima vidim, da je to mačji kašalj. tak da, jedino na takvnom nekakvom testu tj. prijemnom bi se vidjelo stvarno znanje učenika.

p.s. ja sam upala u matematičku u lucijanku!! :)

PaleEnchantress
30.06.2010., 12:21

(p.s koja isod onih cura? :D)

recimo da mi je ime i prezime najduže tamo :cerek:

Kaspijan04
30.06.2010., 12:22
T.M.? :D

PaleEnchantress
30.06.2010., 12:23
ne hahah
M.N.N :D

Falco SM
30.06.2010., 12:40
samo neće otvoriti str. škole da vidim listu :(...zanima me koji sam raz i koji na listi :(

Eto to. :D

Kaspijan04
30.06.2010., 12:41
ahha...ja mislio opća :D

čestitam...samo jadna...previše muških u razu :D

Kaspijan04
30.06.2010., 12:44
*vjerojatno :D

vidim da ih ima previše :D

Kaspijan04
30.06.2010., 12:47
Eto to. :D

šta to? :D

sad otvori.....i zamisli............nisu još ništa stavili,a pola sata mi otvaralo tu stranicu.........bkte tko zna zaš ://

PaleEnchantress
30.06.2010., 12:49
*vjerojatno :D

vidim da ih ima previše :D

61% na listi. a ako budemo mi bez drugih jezika u jednom razredu, bit će 10 cura a ostatak dečki :) ne mogu reć da se žalim :cerek:

zviko
30.06.2010., 12:57
upo u drugu :D

Kaspijan04
30.06.2010., 13:33
61% na listi. a ako budemo mi bez drugih jezika u jednom razredu, bit će 10 cura a ostatak dečki :) ne mogu reć da se žalim :cerek:

kao kod moje frendice...30 ih u razredu,a samo 7 ih muških :D

LadyMoonlight
30.06.2010., 13:52
Upaaaalaaa u medicinsku Mlinarsku ;)))
58.-a na listi jebi ti tooo..

RaiinPixie
30.06.2010., 14:52
upo u drugu :D

čestitamm :top: koi si bio ?

btw. i ja saam upallaaaa :D

dd15
30.06.2010., 15:01
što treba donijeti sutra za upise?

RaiinPixie
30.06.2010., 15:07
što treba donijeti sutra za upise?

roditelje xD

Čestitam svima koji su upali u školu koju su htjeli :D

Uzvišeni
30.06.2010., 15:21
I gotovo je. Upisat ću srednju školu koju nisam htio.

Klasična je popunjena s 32 osobe, 1. na listi ima 66 bodova, posljednja 59. U općoj posljednja ima 60, a 1. 64 ako se ne varam. U jezičnoj i prirodoslovno-matematičkoj posljednji imaju 57 bodova. Znači, dosta zaostajem, imao bi 50-53 boda za gimnazije, a najmanje moguće je 57.

U HTT sam upao kao 59. od čini mi se 84, s 51 bodom. Sutra se upisujem.

LadyMoonlight
30.06.2010., 15:27
Meni su rekli da ne moram s roditeljima doć o.O

FFFZ
30.06.2010., 15:31
ja sam prošle godine došao s roditeljima, a mogao sam doči sam.
samo sam dao upisnicu i jedan profesor mi je rekao kada počinje školska godina i to je to.
bolje vam je doči sa roditeljima, ako se već mora nešto potpisati ili tako nešto. sve ovisi od škole do škole.

RaiinPixie
30.06.2010., 15:35
ma da ? ne trebaju roditelji?
al to je glupo onda, kao da se ideš sam upisati u školu :/
ipak još nismo punoljetni :Đ
ne znam :)

StarPower96
30.06.2010., 15:35
hmmm
jel nek0 upisa0
jezičnu gimnaziju u 0sijeku?
ja jesam :D

Uzvišeni
30.06.2010., 15:37
Koji je bodovni prag zagrebačke gimnazije koja ima najmanji bodovni prag? Te jesu li se sve zagrebačke gimnazije popunile?

Lent11
30.06.2010., 15:37
e jel neko zna koliko je bodova potrebno za jezičnu,zdravstvenu gimnaziju, prirodoslovnu gimnu

StarPower96
30.06.2010., 15:39
e jel neko zna koliko je bodova potrebno za jezičnu,zdravstvenu gimnaziju, prirodoslovnu gimnu

treba ti 50
ak0 si iz 0sijeka

zviko
30.06.2010., 15:40
čestitamm :top: koi si bio ?

btw. i ja saam upallaaaa :D

ma 149 čini mi se makar svi od 60 i nekog mjesta imaju 61 bod, i još ih nekoliko nije sa 61 upalo...

dibidus!
30.06.2010., 15:41
Pozdrav,
evo trebala bih provjeriti za seku pa ako mi netko može pomoći.. Trenutno nije upala u željenu srednju školu, ali ima samo 1,5 bod manje od zadnjeg na listi.. Mislim da djeca HRVI imaju pravo upisati se u školu ako imaju manje od 10% bodova od zadnjeg na listi, pa ako je netko u sličnoj situaciji jel znate što bi sad trebalo napraviti da se upiše.. Podnijeti molbu ravnatelju ili što? Hvala unaprijed!!

RaiinPixie
30.06.2010., 15:49
ma 149 čini mi se makar svi od 60 i nekog mjesta imaju 61 bod, i još ih nekoliko nije sa 61 upalo...

znam, vidjela sam

RaiinPixie
30.06.2010., 15:50
Koji je bodovni prag zagrebačke gimnazije koja ima najmanji bodovni prag? Te jesu li se sve zagrebačke gimnazije popunile?

12. gimnazija, prag ti je 48 bodova , mislim da su ostale sve popunjene i nema drugog roka :)

dd15
30.06.2010., 15:51
trebaju li se plaćati upisi?
prije su se ja mislim plaćali 200kn

LadyMoonlight
30.06.2010., 15:55
trebaju li se plaćati upisi?
prije su se ja mislim plaćali 200kn

Neee.. Samo uzmeš upisnicu i sve što su ti dalii..
Ja moram uzet presliku uplatnice i broj neki mali..

Gooooose
30.06.2010., 15:58
upala i ja :)
Bila sam 150. na listi,a primili su ih 170
Ah,sada se čini da su sva ona živciranja bila bespotrebna.Ispod crte ih je bilo svega četiri,pet,valjda su drugi na vrijeme povukli papire.

RaiinPixie
30.06.2010., 16:04
upala i ja :)
Bila sam 150. na listi,a primili su ih 170
Ah,sada se čini da su sva ona živciranja bila bespotrebna.Ispod crte ih je bilo svega četiri,pet,valjda su drugi na vrijeme povukli papire.

jeej... ja sam bila 7o i neka :P
koji ces drugi jezik uzet??

MrSandman
30.06.2010., 16:14
I gotovo je. Upisat ću srednju školu koju nisam htio.

Klasična je popunjena s 32 osobe, 1. na listi ima 66 bodova, posljednja 59. U općoj posljednja ima 60, a 1. 64 ako se ne varam. U jezičnoj i prirodoslovno-matematičkoj posljednji imaju 57 bodova. Znači, dosta zaostajem, imao bi 50-53 boda za gimnazije, a najmanje moguće je 57.

U HTT sam upao kao 59. od čini mi se 84, s 51 bodom. Sutra se upisujem.

Šteta.
Trebao si misliti na bodove ranije, kad si nešto još mogao popraviti.
Sad se maksimalno orijentiraj na učenje u srednjoj ako misliš na fakultet, a ako ne, preostaje ti nadanje da će ti se posrećiti kasnije u životu na nekom drugom području.

StarPower96
30.06.2010., 16:22
jel nek0 upisa0 jezičnu gimnaziju u 0sijeku?

heyli
30.06.2010., 16:39

gornjogradska ti ima 52 prag...ona će ipak jos jedan razz upisat.....

Ana.m.
30.06.2010., 16:44
jel zna iko koje skole u spltu nisu popunjene???(za prijateljicu iz razreda :(()

Ana.m.
30.06.2010., 16:45
Neee.. Samo uzmeš upisnicu i sve što su ti dalii..
Ja moram uzet presliku uplatnice i broj neki mali..

ja moram platit 150 kn :S (gimnazija vladimir nazor st)

Uzvišeni
30.06.2010., 16:49
12. gimnazija, prag ti je 48 bodova , mislim da su ostale sve popunjene i nema drugog roka :)

Ipak sam s pravom zavidan Zagrepčanima. Ovdje nitko nije upisan u nijednu gimnaziju s manje od 57 bodova, a tamo se upada sa smiješnih 48 (s toliko se ovdje i u HTT jedva upada).

RaiinPixie
30.06.2010., 16:57
hahhahha...al ta je najjadnija.. niko nece tam..
i da nije baš tako kako misliš, podigne se prag

Gooooose
30.06.2010., 17:07
jeej... ja sam bila 7o i neka :P
koji ces drugi jezik uzet??
Najvjerojatnije francuski ili španjolski,možda i njemački,ali pošto sam se zadnjih dana živcirala hoću li upasti ili ne,nisam previše o tome razmišljala.
ti?

RaiinPixie
30.06.2010., 17:15
Najvjerojatnije francuski ili španjolski,možda i njemački,ali pošto sam se zadnjih dana živcirala hoću li upasti ili ne,nisam previše o tome razmišljala.
ti?

hahhaha.. i ja sam baš razmišljala između tih jezika :p

ovak, htjela sam francuski ,ali imala sam ga u osnovnoj pa bi me stavili u naprednu (niš ne znam) tak da ne :/ ,a na španjolski gotovo svi idu, pa ak bude gužva ne želim da mi oni namjeste jezik koji ću učiti tak da ću njemački :D

zviko
30.06.2010., 17:16
hahhaha.. i ja sam baš razmišljala između tih jezika :p

ovak, htjela sam francuski ,ali imala sam ga u osnovnoj pa bi me stavili u naprednu (niš ne znam) tak da ne :/ ,a na španjolski gotovo svi idu, pa ak bude gužva ne želim da mi oni namjeste jezik koji ću učiti tak da ću njemački :D

ja isto, ali makar sam učio pet godina, uzet ću početni, ak ću moć naravno...

Gooooose
30.06.2010., 17:23
da mene je isto strah da me ne ubace u talijanski razred ako će im nedostajati učenika jer sam ga učila pet godina u osnovnoj,ali mi i nije nešto previše drag i stvarno ga ne bih voljela imati.Francuski mi je prvi izbor jer sam čula da su obje profesorice dobre.

RaiinPixie
30.06.2010., 17:27
zviko, govoriš o njemačkom ?

LadyMoonlight
30.06.2010., 17:32
ja moram platit 150 kn :S (gimnazija vladimir nazor st)

Jaaadno.. Ja sam morala platit 100 kn opreme, al to sam platila još u utorak o.O

zviko
30.06.2010., 17:56
zviko, govoriš o njemačkom ?

da :)

RaiinPixie
30.06.2010., 17:58
aj ok :) inboxx !

Bubble. ^^
30.06.2010., 18:04
Lollipop0303 kaže:
uzela san tal. napredni,ti?

Isto tal. ali početni.

Kolomast
30.06.2010., 18:22
Za HTK treba 44 boda a ja sam imao 45 i upao sam!!!Možete li mi reć jeli ta škola dobra??:s:ne zna::s:ne zna:

gimnazijalkaa
30.06.2010., 19:22
oce li tko ici u gimnaziju u Zaboku ili vec tamo ide?

ja sam upala u zabok u opću gimnaziju:rolleyes:

gimnazijalkaa
30.06.2010., 19:23
:mig:oce li tko ici u gimnaziju u Zaboku ili vec tamo ide?

ja sam upala u zabok u opću gimnaziju:rolleyes:

Lent11
30.06.2010., 19:29
[QUOTE=gimnazijalkaa;27537552]:mig:
treba ti 50
ak0 si iz 0sijeka

Da jesam super ja imam 58 onda upadam h:)vala

MarijaxD
30.06.2010., 19:49
čestitam svima koji su upali u srednje škole u koje su htjeli upast :Pivo::five::klap:

MarijaxD
30.06.2010., 20:05
e pa to sam ja mogu. Danas sam trebala ić po svjedođbu za 7. razred.... i ZAORAVILA SAM!!! :lol: e pa to sam ja mogu:rolleyes: ja nisam ni čula da je reko kad trebamo doć po toooooooo:(:(

Kaspijan04
30.06.2010., 20:23
jel nek0 upisa0 jezičnu gimnaziju u 0sijeku?

moj frend... :D ....možda budete isti razred..ja sam upao u 1.-u :D

Kaspijan04
30.06.2010., 20:24
a moji još ništa nisu objavili na netu....znam da sam upao(zvao sam),ali samo su mi to rekli....mene zanima koji sam bio na listi :D

a najviše sam sretan što sam 1. na listi u domu :cerek::cerek:

bjelanjak
30.06.2010., 20:29
ja isto, ali makar sam učio pet godina, uzet ću početni, ak ću moć naravno...

Mislim da nećeš moć početni, nego nastavljački, a možda te stave napredni (3x tjedno) ak drugačije neće moć složit razrede. Tak su mene stavili :facepalm:

zviko
30.06.2010., 20:57
Mislim da nećeš moć početni, nego nastavljački, a možda te stave napredni (3x tjedno) ak drugačije neće moć složit razrede. Tak su mene stavili :facepalm:

a dobro, možda će bit malo blaži profesori u naprednom ako ga dobijem :rolleyes:

bjelanjak
30.06.2010., 21:00
a dobro, možda će bit malo blaži profesori u naprednom ako ga dobijem :rolleyes:

Hoće, pola mog razreda u osnovnoj nije niš radilo na njemačkom (uključujući mene xD) i sjećam se da smo se u prvom razredu stalno na to izvlačili...:)

Kaspijan04
30.06.2010., 21:12
mi njemački tek sad 8. ozbiljno učili :D

do osmog bivša nastavnica(u 8. smo dobili novu) jedino što nas je pitala to je bilo čitanje i prijevod nakog X sati ponavljanja :D

a diktat smo pisali sve dok ne bismo dobili 5,ali sad u 8.om sam se namučio i zaslužio 5...bravo ja :D

bebicha
30.06.2010., 21:18
upala sam u 4. gimnaziju :top:

BearR
30.06.2010., 22:04
upala sam u 4. gimnaziju :top:

I ja istoo. (ako misliš na zg) :] Koje ćeš jezike uzet i oćeš uzet ono da u 3. i 4. umjesto jednog prirodnog predmeta uzmes 3. strani jezik??

IRON-MAN
30.06.2010., 22:33
Jel ima ruski?:D

bebicha
30.06.2010., 22:37
I ja istoo. (ako misliš na zg) :] Koje ćeš jezike uzet i oćeš uzet ono da u 3. i 4. umjesto jednog prirodnog predmeta uzmes 3. strani jezik??

mislim na zg :D
ja sam uzela engleski i španjolski, nisu mi dali talijasnki :(
vidit ću ;)
ti?

BearR
30.06.2010., 22:56
Uzela sam engleski i njemački, a kao treći sam mislila španjolski umjesto fizike.. Emm..da..vjerojatno ću tako uzet.. :D

zlurad
30.06.2010., 23:03
E jel se dobiju bodovi ako treniram 9 godina nogomet u klubu??

M3006
30.06.2010., 23:24
Kakav hejt. Samo zato što je u Dubravi jel? Srami se šta živiš opće tamo. I nemoj širit dezinformacije.

Ne mislim da je loša sam zato što je u Dubravi...da je ta škola i u centru ne bi bila savršena...neću širit dezinformacije...vrlo malo ljudi koji se upišu u 12. upadaju i na faks...znam iz više priča ljudi koji su u tu školu išli...i koji se na kraju nigdje na faks nisu upisali...čast iznimkama..ne hejtam školu ni dubravu...ponosna sam kaj živim u Dubravi:mig:

dotivo
30.06.2010., 23:45
Ne mislim da je loša sam zato što je u Dubravi...da je ta škola i u centru ne bi bila savršena...neću širit dezinformacije...vrlo malo ljudi koji se upišu u 12. upadaju i na faks...znam iz više priča ljudi koji su u tu školu išli...i koji se na kraju nigdje na faks nisu upisali...čast iznimkama..ne hejtam školu ni dubravu...ponosna sam kaj živim u Dubravi:mig:

Ne postoji savršena škola kao prvo. Kao drugo, znanje koje dobiješ u toj školi je sasvim dovoljno, uz naravno tvoj rad jer bez toga nema ničeg, za upis na bilo koji fakultet. Onaj tko ima namjeru upisati se na fakultet će se potrudit i upisati ga.

M3006
30.06.2010., 23:50
Ne postoji savršena škola kao prvo. Kao drugo, znanje koje dobiješ u toj školi je sasvim dovoljno, uz naravno tvoj rad jer bez toga nema ničeg, za upis na bilo koji fakultet. Onaj tko ima namjeru upisati se na fakultet će se potrudit i upisati ga.

Znanje u svakoj gimaziji bi trebalo biti dovoljno...i iskreno neznam zaš je ta škola na tak lošem glasu (jer je lokacija dobra bar meni:mig:)...

ruby !
01.07.2010., 08:24
Bok, idem tek sedmi razred, ali oko mene sami osmaši koji šize zbog upisa/neupisa u neku školu, pa se i ja polako brinem..:) ovako, zanima me upad u neku kemijsku školu..tražila sam po netu, ali sam dosta neinformirana pa nisam ništa pronašla. Ima li netko web stranicu neke kemijske škole u zagrebu, stara mi je nešto govorila o tome... Ili barem bodovni prag i bodovi koji su bili potrebni ove godine...Hvala unaprijed

heyli
01.07.2010., 09:24
Bok, idem tek sedmi razred, ali oko mene sami osmaši koji šize zbog upisa/neupisa u neku školu, pa se i ja polako brinem..:) ovako, zanima me upad u neku kemijsku školu..tražila sam po netu, ali sam dosta neinformirana pa nisam ništa pronašla. Ima li netko web stranicu neke kemijske škole u zagrebu, stara mi je nešto govorila o tome... Ili barem bodovni prag i bodovi koji su bili potrebni ove godine...Hvala unaprijed

e ssd, imas prirodoslovno matematička vladimir prelog....imas vise smjerova, i skolaa je skrooz okee

http://www.psvprelog.hr/

lux123
01.07.2010., 18:53
Dali neko zna kakva je po skola faust??Kakvi su profesori jer teska'??

belieberica
01.07.2010., 20:07
evo i mene malo. ima neko ovdje ko je iz 16. a da je pisao onaj test za dvojezični program? naime,ja sam htjela uzet taj dvojezični i sad se prijavio prevelik broj učenika za to i sutra pišemo taj neki test....ima li netko da mi kaže kako izgleda taj test,kakvi su zadaci otprilike? strah me jer sam to fkt htjela,a sad me totalno trta jer nisam ni sigurna hoću li upast u to :(

ruby !
02.07.2010., 14:11
Kako se računa prosjek ocjena iz 7. i 8. raz..? :mig: ako se nekom da izračunat samo za 7. ak sam imala ovakve ocjene..:
hj-5
mat-4
eng-5
njem-5
bio-5
pov-4
zem-5
fiz-5
kem-5
teh-5
lik-5
gk-5
inf-5
zem-5

PLIZ PLIZ PLIZ :):):)

ruby707
02.07.2010., 14:16
misliš bodove?
to ovisi u koju školu bi htjela ići.. npr za opću gimnaziju ili ekonomsku imaš 28 bodova..

aha, tek sad vidim da bi za kem. tehničara išla
onda imaš 30 bodova.. i ak ćeš takve ocjene imat i u osmom razredu, imat ćeš 60 bodova

ovi predmeti ti se gledaju: hrvatski,str. jezik, teh. kultura, kemija, biologija i opći uspijeh

charlotte12980
02.07.2010., 17:53
a nitko ne spominje upis u privatne srednje? :)))

bebicha
02.07.2010., 21:25
a nitko ne spominje upis u privatne srednje? :)))

di ti ideš onda ?

ja sam razmišljala o upisu u privatnu, ali odustala...
iako se isplati u neke otići...

Flo N
03.07.2010., 18:20
8. sam razred u Požegi. Bio sam na državnom iz hrvatskog, no moj cilj životu je kemija. Postoji mogućnost da bih mogao pohađati gimnaziju u Zagrebu ili Osijeku pa me zanima koja škola, tj. gimnazija bi mi pružila dobro znanje iz svih predmeta, pogotovo iz kemije i hrvatskog. Mislio sam na Vladimira Preloga jer imaju puno sati kemije, ali kad se gleda na državnim natjecanjima nema ih baš iz te škole.

Prelog je jako zanimljiva skola, neces pogrijesiti ako tamo upises.
Ali, vidim da te zanimaju i drustveni i prirodni predmeti pa bi ti ja preporucila klasicnu. definitivno

Lent11
04.07.2010., 12:28
Ja bih upisao prirodoslovnu gimnaziju u Osijeku,ako netko zna koliko je bodova potrebno i koji se predmeti gledaju bio bih zahvalan!
Može i na PM

Lent11
04.07.2010., 12:44
Mene sada zanima; ja bih nakon što završim srednju školu želio upisati Medicinski Fakultet i biti doktor a kasnije specijalizirati oftalmologiju
sad me zanima koju srednju školu upisati da bih mogao upisati MF i biti doktor medicine i specijalist oftalmologije i strabologije

ruby707
04.07.2010., 13:36
najbolje bi bilo upisati se u gimnaziju jer ces tako steci dobre radne navike, sto je na mf vrlo vazno.

jabadabadu123
05.07.2010., 10:01
najbolje bi bilo upisati se u gimnaziju jer ces tako steci dobre radne navike, sto je na mf vrlo vazno.

ma da sta ces ti sa gimnazijom ako nemas fax?????

Lent11
05.07.2010., 12:12
Ja i mislim nakon srednje škole upisati fax - medicinski fakultet, ne mislim završit gimnaziju i prekinut školovanje, a sad mene zanima koju srednju upisati da ima što više biologije i kemije a što manje matematike

PaleEnchantress
05.07.2010., 12:17
Ja i mislim nakon srednje škole upisati fax - medicinski fakultet, ne mislim završit gimnaziju i prekinut školovanje, a sad mene zanima koju srednju upisati da ima što više biologije i kemije a što manje matematike

prvo što mi pada na pamet je prirodoslovna gimnazija. imaš i vježbe. možda ima i neka strukovna, al ne znam ovako napamet.

Lent11
05.07.2010., 12:23
Možda si u pravu neka prirodoslovna, ne bih u strukovnu nikada, razgovarao sam s jednim koji je upisao Prirodoslovnu gimnaziju koja nije prirodoslvno - matematička nego baš odjel za prirodoslovnu gimnaziju Ruđer Bošković
ako neko zna nešto više o tome, koliko bodova, koji predmeti i mogu li se upisati s tom školom na MF
Hvala

PaleEnchantress
05.07.2010., 12:28
Možda si u pravu neka prirodoslovna, ne bih u strukovnu nikada, razgovarao sam s jednim koji je upisao Prirodoslovnu gimnaziju koja nije prirodoslvno - matematička nego baš odjel za prirodoslovnu gimnaziju Ruđer Bošković
ako neko zna nešto više o tome, koliko bodova, koji predmeti i mogu li se upisati s tom školom na MF
Hvala

tu ti ima jedan opis: http://www.psvprelog.hr/html/smjerovi/gimnazija.htm

pa možeš s bilo kojom četverogodišnjom na MF :)

za bodove ne znam.

Lent11
05.07.2010., 12:34
:)tu ti ima jedan opis: http://www.psvprelog.hr/html/smjerovi/gimnazija.htm

pa možeš s bilo kojom četverogodišnjom na MF :)

za bodove ne znam.

e super, puno si mi pomogla:s

PaleEnchantress
05.07.2010., 13:08
nema na čemu :D

relyy
05.07.2010., 14:53
uff...nemoj misliti da mi je i jedna ocijena poklonjena...nego recimo iz matematike nisam tooliko dobar da bih baš mogao sjesti među osobe kojima to savršeno ide...ili iz engleskog imam manjih problema s gramatikom(ali samo to)....imam veliko opće znanje jer obožavam čitati i članke iz svih područja i enciklopediju i knjige....najmanje mi ide kemija,ali ubio sam se od učenja :ne zna:

nisam uopće mislila na tebe kad sam spomenula poklonjene ocjene..i sama znam desetke onih za koje sam 100% sigurna da ne znaju ni upola onoliko koliko ja znam, a imaju sve petice...ma cijeli ovaj naš sustav obrazovanja je živo sranje -.-' ja sam učila ko budala, a njihove ocjene zapravo nisu dobili oni nego njihovi šalabahteri -.- ali to je tako...

StarPower96
05.07.2010., 16:03
moj frend... :D ....možda budete isti razred..ja sam upao u 1.-u :D

awwww super
jel uze0 0n dsd?
čestitam ^^

mimoza40
05.07.2010., 16:12

Upiši mioc A program...
Pročitaj si satnicu na stranicama www.mzoš.hr ili svake škole..koja ima web stranicu..:top:

jabadabadu123
05.07.2010., 16:20
ja sam iso upisat medicinsku u vrapce....ali je doslo previse ljudi pa sa 40 bodova nisam upo.....dns sam upiso za tehnicara za mehatroniku u samoboru i jako sam zadovoljan :mig:

PaleEnchantress
05.07.2010., 17:11
Upiši mioc A program...
Pročitaj si satnicu na stranicama www.mzoš.hr ili svake škole..koja ima web stranicu..:top:

pa jel vidiš šta čovjek piše, što manje sati matematike :D pa bolje onda obična prirodoslovna.

Lent11
05.07.2010., 17:28
Čuo sam da je otvorena Prirodoslovna gimnazija u sklopu Ruđerice, zanima me jedino bodovi i koji predmeti

Schef Andy
05.07.2010., 22:34
pozdrav, zanima me dal postoji neka srednaj škola-matematičko informatička u smislu programiranja, jer sam si mislio kako nakon sš idem u zg na FER.. pa bi me zanimalo sto da upisem kao najbolje predznanje za tu školu (fakultet)

ruby707
05.07.2010., 23:03
za fer gimnazija definitvno..
možda mioc, informatički smjer?

skolarac2
05.07.2010., 23:50
bok ljudi jeli mi moze neko rec s koliko je bodova najmanje upa ucenik u klasicnu gimnaziju?

Schef Andy
06.07.2010., 08:00
za fer gimnazija definitvno..
možda mioc, informatički smjer?

hmm... neznam... jer reko mi uc. iz inf. kako je najbolje da uzmem dobru matematičku školu kao predznanje, ali s druge strane ako uzmem matematiku, necu imati dosta i informatike.../
ako uzmem informatiku, necu imati dosta matematike i u svemu tome je kvaka :/

bok ljudi jeli mi moze neko rec s koliko je bodova najmanje upa ucenik u klasicnu gimnaziju?

to ti ovisi koliko se učenika prijavilo i koliko njih imaju više bodova od tebe.. nez uglavnom ovisi...a kao najprvo, moras imati minimalni broj bodova za gimnaziju :D

PaleEnchantress
06.07.2010., 09:34
hmm... neznam... jer reko mi uc. iz inf. kako je najbolje da uzmem dobru matematičku školu kao predznanje, ali s druge strane ako uzmem matematiku, necu imati dosta i informatike.../
ako uzmem informatiku, necu imati dosta matematike i u svemu tome je kvaka :/

imat ćeš.

recimo, standardni program matematičke gimnazije je ovakav:
razred 1. 2. 3. 4.

str. jezik. 2 2 2 2
matem. 4 4 5 5
inform. 2 2 2 2

informatički smjer matematičke gimnazije:
razred 1. 2. 3. 4.

str. jezik. -nema ga-
matem. 5 5 6 6
inform. 3 3 3 3

tako da ne gubiš sate matematike/informatike, nego mjenaš strani jezik za njih :)
informatički se zove tako jer postoji i matematički smjer u kojem mjenjaš strani jezik za matematiku.

Schef Andy
06.07.2010., 10:03

PaleEnchantress
06.07.2010., 10:20
nema na čemu :)
usput, zaboravih reći da imaš i jedan sat fizike više što će ti isto dobro doći xD

kitamihita
06.07.2010., 19:39
bok šta mislite o sesvetskoj gimnaziji

jabadabadu123
06.07.2010., 23:36

kod nas u klasicnoj gimnaziji gustava matosa(u samoboru) je upao neki frajer s 49 bodova.....uglavnom primaju puno ljudi i ako ima 50+ bodova 99% sanse da si upo......ti se odluci ja ti to savjetujem :)

ruby707
06.07.2010., 23:58
klasična gimnazija u samoboru.. hahahaa :D :zubo:
pa to je opća gimnazija!

a i vidi se da školarac očito treba neku školu u dalmaciji.
mislim da je u dubrovniku bila velika navala, dosta njih je imalo maksimalan broj bodova.

skolarac2
07.07.2010., 07:56
daaa mene zanima splitska klasicna gimnazija s koko je najmanje bodova ucenik upa ili ako neko moze da mi da cilu listu jer je namogu nac:confused::confused::confused:

ruby707
07.07.2010., 10:57
znači u prvoj gimn split u klasični smjer su se upisivali sa najmanje 46 bodova.
lista se nalazi na njihovoj web stranici.
a za nadbiskupsku ne znam.

skolarac2
08.07.2010., 09:54
znači u prvoj gimn split u klasični smjer su se upisivali sa najmanje 46 bodova.
lista se nalazi na njihovoj web stranici.
a za nadbiskupsku ne znam.

pa da vidio sam to pa nezz jel to tako isto i uuu nadbiskupskoj:confused::confused::confused::confus ed::confused:

bičvaaa
11.07.2010., 12:12
Upala u školu.
:p:p:p:p
Upala san u grafičku...
Grafički urednik...
Nemožete ni zamislit koliko san sritna..
Imala san najmanje bodova od svih... 40!! A toliko i treba za upis..
A neki su imali 56!!! :eek:
I ja bila prva na popisu..!! HAHHAHHAHAH sa prijamnog..
Majko nemogu virovat.. Ja san odma mislila ic u kuhare... :lol: :s

Lana.
12.07.2010., 20:46
Upala u školu.
:p:p:p
Upala san u grafičku...
Grafički urednik...
Nemožete ni zamislit koliko san sritna..
Imala san najmanje bodova od svih... 40!! A toliko i treba za upis..
A neki su imali 56!!! :eek:
I ja bila prva na popisu..!! HAHHAHHAHAH sa prijamnog..
Majko nemogu virovat.. Ja san odma mislila ic u kuhare... :lol: :s

aaa.
nostalgija me lovi.XD
cestitam na upadu.:D:mig::mig:
tako sam i ja prosle godine skakala ko malo dijete kad sam saznala da cu upast u svoju sk.XD
za 2mjeseca mi je odusevljenje splasnulo.XD
al oke.
u srednjoj je barem ekipa bolja nego u osnovnoj.:D

Croatian Boy
10.09.2010., 20:15
Pozdrav svima!!!

Zanima me kakvo je stanje u Tesli(S.Š.Nikole Tesle u Zagrebu)
Čujem da je tamo dobra ekipa a i imam nekoliko poznanika koji idu tamo pa me samo zanima.:D:D:D

SKINJARA
06.10.2010., 22:16
HEJ JA SAM NOVI OVDJE TAK DA SE BAS I NE KUZIM :) AKO SE IKO OVDJE OVE GODINE UPISO U 1.TEHNICKU SKOLU TESLU SMJER INFORMATIKA I RACUNALSTVO NEK MI MOLIM VAS KAZE S KOLKO SE NAJMANJE BODOVA MOGLO UPAST ? IMAM 44 BODA PA BI ME ZANIMALO JEL BI MOGO UC ?? IZ ZAGREBA NARAVNO :)

Lady_D
07.10.2010., 00:21
Pitaj na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=42712) temi. :mig: I por favor, bez caps locka. :mig:

PD.
10.10.2010., 22:03
Bok Bok!
Evo, ja sam prvašić u Gornjogradskoj, i skola je fakat okej.
Za one koje oce u gimnaziju, i zele neko solidno znanje , al opet se ne zele pretrgat od rada i ucenja, i normalno izlazit i sve..
Za vise info , javite se u pm.

Bloody_†_Kisses
21.10.2010., 18:43
hay :)
jel itko zna koliko najmanje bodova triba za ŠLU u Splitu? I je li lako upast, kakvi su profesori etc...? Ja sam prošla 7.razred s 4.9 (matematika mi je bila 4), a crtam prosječno pa me zanima gledaju li vise prijemni ili ocjene?

IvanaRaWr
23.10.2010., 10:27
e ljudi pomagajte!!! ja nezz u koju srednju da idem..:ne zna:
mislila sam prvo za fotografa al mi onda mama govori da neću niš s tim uspjet...
onda sam mislila u opću gimnaziju u sesvetama..al mi onda svi frendovi govore da ču se pokajat ak odem tamo..jer je preteško i bla bla bla...šta ja znam... :/
a zanima me i ona hoteljersko turistička..jer mi od frendice sister ide tamo i kaže da je dobra škola...
ak imate neki prijedlog il iskustvo iz tih škola slobodno recite...jer ja fakat nezz šta ću od sebe...inače prolazim s 5.0 pa imam velik izbor...al ja nemam blage šta da upišem...inače me najviše zanima fotografija...volim fotografirat svašta,, a frendica mi je rekla da se vidi da imam smisla za to.. :)
plzzz pomagajte :s zbunjena sam skroz :confused:

RALE96
25.10.2010., 17:34
Zna tko jeli bi upao u Fausta Vrančića smijer Tehničar za računalsto ili Mehatroničar 40,41 bod ?

ruby707
25.10.2010., 21:47
Ivana, to ti je istina s fotografskom, rađe upiši neki tečaj ak te tolko zanima..
Po meni od tih tri škola, jedino s gimnazijom možeš nešto napravit u životu, jer ako se ne namjeravaš seliti na more, s hoteljersko turističkom školom možeš bit konobar, bar je tak kod mene..
Ako imaš volje za učenjem koja ne treba biti ne znam kakva ----> gimnazija, nije tak strašno
A ako ne, onda rađe upiši grafičku, ili onu Školu primjenjenih umjetnosti.

Uostalom, pa imate još, kaj, osam mjeseci? Uživajte u osmom razredu i ne brinite se o srednjoj.
Ja sam od šestog razreda razmišljala di ću ić, a na kraju sam par dana prije upisa odlučila.

boro96
28.12.2010., 12:18
pozdrav ,zelio bih upisati pomorsku skolu split imat cu 38 bodova hoce li to bit dosta za strojara zanimanje

Vollka96
05.01.2011., 13:26
Pozdrav svima!

Ja sada idem u osmi razred, te sam si izračunao vjerojatne bodove koje bi imao na kraju godine. Ako bi sve išlo po planu, na kraju bi imao 58 bodova, a želio bi se upisati u Gornjogradsku gimnaziju (Zg). Ima li netko tko je završio tu gimnaziju ili netko tko zna dosta o njoj, a da mi može pojasniti kakva je to gimnazija? Kakva je škola? Kakvi su profesori? Kakvo društvo prevladava? jedino što znam je da se nalazi na Gornjem gradu i da će i ove godine za upis biti potrebno 52-53 boda. :)

Odgovor može i putem privatne poruke!
Hvala unaprijed!