PDA

View Full Version : Upisi u srednju školu

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Kosarkas72
20.07.2009., 00:07
Sad krecem u 8 razred i zanima me koje su najbolje srednje skole za informatiku

manda23
20.07.2009., 12:26

Peta gimnazija ti je jako dobra za informatiku,smjer matematičko-informatički,brat mi ide tako,no problem je ako te samo zanima informatika,jer u toj školi ćeš morat učit jako detaljno i druge stvari

eva_cro
20.07.2009., 13:07
Mene isto zanima informatika, završila sam 8. i upisala prirodoslovno-matematičku gimanziju (Dubrovnik). Nažalost u mom gradu nema mnogo mogućnosti za razvoj informatike nakon osnovne. Nadam se da sam dobro izabrala :)

Kosarkas72
20.07.2009., 14:32
Nemam ja bodova za 5 gimnaziju

M1H4
20.07.2009., 14:40
možda tehničar za računalstvo:mig:

Kosarkas72
21.07.2009., 08:33
da tak nes

Double size
30.07.2009., 18:47
elektrotehnika, mehatronika.

BubbleTrouble
01.08.2009., 16:49

Za tehničara za računalstvo imaš Teslu, Ruđera, Elektrotehničku školu negdje na Trešnjevki...

A koliko ćeš imat bodova? Kolko ja znam u Elektrotehničkoj ti je za taj smjer ove godine bio bodovni prag 43, a u Tesli 42-39 ovisi dal ideš za elektrotehničara ili strojarskog tehničara.

Imaš teme:Tesla (http://www.forum.hr/showthread.php?t=42712), Elektrotehnička (http://www.forum.hr/showthread.php?t=338152), Ruđer (http://www.forum.hr/showthread.php?t=97865) :mig:

D1esel
01.08.2009., 17:17
možda tehničar za računalstvo:mig:

Tehnicar za racunalstvo nema veze sa informatikom, vec sa strojevima :)

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.

M1H4
01.08.2009., 17:38

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.

nisam znao:top:

malina:)
01.08.2009., 18:51
Željeznička tehnička škola :mig:

thoughtless
01.08.2009., 19:08

Nema to veze, kod tehničara za računalstvo se nauči osnova informatike i stim znanjem možeš upisati bilo koji studij informatike (jebiga uči se puno elektrotehnike, al to ne škodi).

Al ja osobno preporučujem matematičku gimnaziju, jer je po meni matematika glavna za informatičare, tj. matematički gimnazijalci će najlakše studirati bilo koji smjer informatike. Primjerice, ja sam išo tehničar za računalstvo, upiso sam FOI u Varaždinu, i po meni lakše bi mi bilo da sam išo matematičku gimnaziju (u mojoj školi je matematika bila sranje, dok su u gimnaziji u istom gradu bolje učili matematiku) jer bi lakše prošao neke predmete na FOI-u.Al neznam kolko se u matematičkoj gimaziji uči informatika.

goodlap
01.08.2009., 22:16
Ni u jednoj te školi neće naučit puno informatike. Ja sam sad završio prvi razred opće gimnazije. Programiranje nismo ni takli, a vrhunac praktičnog dijela su stvari koje sam ja otkrio kad sam imo 10 godina. Teorija su stvari koje ionako znam, izuzev onog preračunavanja brojevnih sustava što smo radili na početku školske godine (a dotična je stvar vrlo nepotrebna jer kalkulator koji dobiješ uz Windows XP ima mogućnost tog preračunavanja samo jednim klikom).

BubbleTrouble
02.08.2009., 10:43
Hoće u MIOC-u i Petoj gimnaziji, ali kaže da za to nema bodova.:mig:

Ikstomi
03.08.2009., 10:17
upiši neku prirodoslovno-matematičku gimnaziju ili tehničara za računalstvo

miss_devil
03.08.2009., 16:59
Hoće u MIOC-u i Petoj gimnaziji, ali kaže da za to nema bodova.:mig:

upravo tako....u tim školama se jako radi na maetmatici i informatici....
a ako otkriju da imaš talent,onda rade s tobom i razvijaju to,vuku te na natjecanja i olimpijade....stvarno su super
ako imaš talent,šteta što nemaš bodova :mig:

Sebosp
03.08.2009., 20:41

Definitovno računalni tehničar ili slabije računalni tehničar za strojarstvo.
Ali bolje nemoj, jer ce ti se zgadit, ko sto se vecini koji upisu jezicnu zgade jezici i na kraju studiraju sasvim deseto...
:)
uzivaj

Ikstomi
03.08.2009., 21:37
Definitovno računalni tehničar ili slabije računalni tehničar za strojarstvo.
Ali bolje nemoj, jer ce ti se zgadit, ko sto se vecini koji upisu jezicnu zgade jezici i na kraju studiraju sasvim deseto...
uzivaj

tu sam! :cerek: samo sto sam ja samo engleski volio. :D

Bolje da tehnicara za racunalstvo, jer je ipak malo povezanije za informatiku.
No i dalje sam misljenja da bi te prirodslovno-matematicka pruzila najbolje za informatiku, no zavisi do profesora. :top:

Niny =)
21.01.2010., 05:15
Ovo je tema za sve osmaše koji kao i ja nisu sigurni u koju bi srednju školu išli. pa evo, pitajte! :D

mimoza40
22.01.2010., 14:02
Ovo je tema za sve osmaše koji kao i ja nisu sigurni u koju bi srednju školu išli. pa evo, pitajte! :D

Kaj misliš o Miocu?

Niny =)
22.01.2010., 17:55
Kaj misliš o Miocu?

To je super gimnazija ak poslije nje misliš studirat matematiku i fiziku. :) Koliko imaš bodova?! =)

graba007
22.01.2010., 20:21
Htio bih upisati neku jednu od ovih škola:1gimnazija (klasična),Nadbiskupska gimnazija (klasična)ili medicinski tehničar.Zanima me mišljenje vas i onih koji su upisali te škole.Za svaku školu imam dovoljno bodova. HVALA SVIMA UNAPRIJED!

Niny =)
22.01.2010., 20:36
Htio bih upisati neku jednu od ovih škola:1gimnazija (klasična),Nadbiskupska gimnazija (klasična)ili medicinski tehničar.Zanima me mišljenje vas i onih koji su upisali te škole.Za svaku školu imam dovoljno bodova. HVALA SVIMA UNAPRIJED!

I ja bi u klasičnu. u klasičnoj jeprogram jednak kao i u općoj samo što se ima latinski i grčki sve četiri godine. u nadbiskupskoj vjeronauk predaje svećenik.

Razlivena Tinta
22.01.2010., 20:38
Program nadbiskupskoj u Zagrebu se dosta razlikuje od programa u općim gimnazijama. Jako žure s gradivom i nije baš lako polovit sve to. Ali tko ima želje, uspjet će. :)

pixie007
22.01.2010., 20:42
Da vam se i maturantica javi :) Ja idem u Gornjogradsku gimnaziju, škola je čist u redu, profesori e to sad zavisi od svakog profesora do profesora... Ovisi u koju smjenu se upadne. Društvo,hm? Kod mene je tako tako... Ima cura s kojima se da super slagati i zezati a drugi dio razreda je priča za sebe... Sve u svemu, nije loše a i u centru grada je :) Želim Vam svima da se upišete a vi meni držite fige za maturu i upise na faks :)

starlight.164
22.01.2010., 21:12
ja sam sigurna u koju ću :D xd
Lucijanka :cerek: ima još netko??

PaleEnchantress
22.01.2010., 21:54
ima li ikoga iz ri? :cerek:
ja se dvoumim između prir.-mat. u mohorovčiću i u sušačkoj.

graba007
23.01.2010., 13:05
Jel u školi za Medicinskog tehničara ima latinski jezik?:ne zna:

Catherine
23.01.2010., 14:58

Ima dvije godine ;)

Niny =)
23.01.2010., 15:29

Da. Prve dvije godine 2 sata tjedno.

graba007
24.01.2010., 13:25
Da li znate još neke informacije vezane za tu školu?Npr. Što se radi na praksi,kakva je škola,kakvi su profesori,pohađaju li muški tu školu,je li teška...

Niny =)
24.01.2010., 14:56
Da li znate još neke informacije vezane za tu školu?Npr. Što se radi na praksi,kakva je škola,kakvi su profesori,pohađaju li muški tu školu,je li teška...

Ovako: - imaš 4 sata tjedno hrvatskog jezika sve 4 godine.
-2 sata tjedno sve 4 godine nekog stranog jezika
-prve dvije godine imaš 2 sata povijesti, 3. godinu imaš 1 sat tjedno a 4. nemaš povijest
-etiku/vjeronauk imaš 1 sat tjedno sve 4 godine
-zemljopis imaš 1. godinu 2 sata tjedno, 2. godinu 1 sat tjedno, a 3. i 4. nemaš zemljopis
-politiku i gospodarstvo imaš samo u 4. razredu 1 sat tjedno
-tjelesni imaš 2 sata tjedno sve 4 godine
-matematiku 1. i 2. razred 2 sata tjedno, a u 3. i 4. razredu je nemaš
-fizika je ista kao i matematika
-kemiju i biokemiju imaš prve dvije godine 2 sata tjedno i 3. godinu 1 sat tjedno
-biologiju prvu godinu imaš 2 sata tjedno, a 2. i 3. 1 sat
-računalstvo imaš samo u trećem razredu 1 sat tjedno
-zdravstvena njega- 1. raz. 5 sati, 2.raz. 6 sati, 3. raz. 9 sati i 4. razred 10 sati
-latinski- 1. i 2. raz. 2 sata tjdno
-anatomija i fiziologija- 1. raz. 3 sata
-patologija s patofiziologijom- 2. raz. 2 sata
-med. mikrobiologija s epidemiologijom- 2. raz. 2 sata
-klinička medicina- 3.raz. 3 sata, 4.raz. 5 sati
-farmakologija- 3.raz. 1 sat
-zdravstvena psihologija- 3 raz. 2 sata
-pedagogija- 3 raz. 2 sata
-socijalna medicina zdravlje i okoliš, metodika zdravstvenog odgoj, hitni med. postupci- sve po 2 sata tjdno u 4 razredu

odakle si?

why?
24.01.2010., 15:11
Ja bi u građevinsku ali neznam koji smjer...
I šta mislite o medicinskoj (u Rijeci?)

graba007
24.01.2010., 17:35
Ići ću u srednju u Split.(Vukovarska 44)

graba007
24.01.2010., 17:36
Iz Solina sam.

Niny =)
25.01.2010., 05:44
Iz Solina sam.

Ja san iz Kaštela. :D:D:D

graba007
25.01.2010., 10:02
Kojih Kaštela? možda te znam imam tamo rođake p.s. nekad idem u kaštela

Niny =)
25.01.2010., 13:31
Kojih Kaštela? možda te znam imam tamo rođake p.s. nekad idem u kaštela

Kaštel Stari. :mig:

graba007
26.01.2010., 12:19
Ja ti iden u gomilicu a znaš li di je baletna?
KOLIKO IMAŠ GODINA UOPĆE?

Niny =)
26.01.2010., 12:52
Ja ti iden u gomilicu a znaš li di je baletna?
KOLIKO IMAŠ GODINA UOPĆE?

Naravno da znan di je baletna. Iden tamo 2 puta tjedno. 14,5.

why?
28.01.2010., 15:10
Može li mi neko reći kakav je program u građevinskim školama? mislim jeli zanimljiv? Najviše me zanima za geodete i aritekte?
I kakav je program u medicinskoj za farmaceutskog tehničara?

76er
28.01.2010., 19:01
ima li itko ovdje tko planira ove godine upisati V. gimnaziju u zagrebu ?

i zna li netko kojeg datuma su upisi ove godine ?

graba007
28.01.2010., 20:48
Naravno da znan di je baletna. Iden tamo 2 puta tjedno. 14,5

Meni prijatelji idu tamo mogu i ja nekad otić. p.s ja imam 14g imaš li face

Gigi06
28.01.2010., 21:07
deca...da vam ja nekaj velim....idem u 3 razred opće gimnazije i verujte mi UPIS U GIMNAZIJU=SAMOUBOJSTVO

Niny =)
29.01.2010., 12:07
[/QUOTE]
Meni prijatelji idu tamo mogu i ja nekad otić. p.s ja imam 14g imaš li face[/QUOTE]

iman.

Niny =)
29.01.2010., 12:08
deca...da vam ja nekaj velim....idem u 3 razred opće gimnazije i verujte mi UPIS U GIMNAZIJU=SAMOUBOJSTVO

Mislin da je gimnazija odlična za nekoga ko ne zna di će poslin, a ne samoubojstvo.

Gigi06
29.01.2010., 14:33
Mislin da je gimnazija odlična za nekoga ko ne zna di će poslin, a ne samoubojstvo.

a dobro nek ti bude......

.Frenki146
29.01.2010., 19:09
Dođite vi u Teslu, najjača ekipa u ZG. :D
Lucijanka je pol minute od mene, onako, ja nebi išao u nju. Nije nešto, govorim iz sestrinog iskustva.

graba007
30.01.2010., 16:36
Meni prijatelji idu tamo mogu i ja nekad otić. p.s ja imam 14g imaš li face[/QUOTE]

iman.[/QUOTE]

Kako se zoveš da te dodam?

Niny =)
30.01.2010., 21:20
Nives Britvić

letzmakeup
03.02.2010., 19:12
evo,ispričavam se ako tema postoji,ali ima više od 100 str...nije mi se dalo provjeravat,uglavnom,zanima me koji se predmeti boduju za farmaceutskog tehničara i koliko otp.treba bodova,i kakvi su uvjeti u šk????plizzzz moram znat ako mislimm nes,dobar sam ucenik i usput imam jos 1 pitanje...........dali se nakon te zavrsene srednje mogu specijalizirat i ići za kirurga?plizzzzz:confused::ne zna:

letzmakeup
03.02.2010., 19:17
nije neka frka,ali želim znat na vrijeme

Mopsi 7
03.02.2010., 19:52
Za tu školu ti se boduju završne ocjene iz sedmog i osmog razreda, a kao pojedinačni predmeti pretpostavljam da fizika, kemija i biologija, za bodovni prag nemam pojma.Ako je to četverogodišnja srednja škola (a mislim da je), onda možeš upisati medicinu i dobiti specijalizaciju, samo ne znam dali u toj srednjoj učite latinski, ako ne morat ćeš polagati na faksu.

letzmakeup
03.02.2010., 19:57
ma kužim ja to za 7 i 8 raz,ali zar samo kemija,bio i fizika i hj i eng-valjda?tnx

Mopsi 7
03.02.2010., 20:21
ma kužim ja to za 7 i 8 raz,ali zar samo kemija,bio i fizika i hj i eng-valjda?tnx

Pa to ti je za državnu maturu a ne za upis u srednju. Sad, ne znam baš neke detalje oko toga, pošto sam se ja upisivala u gimnaziju, ali mislim da ti gledaju sve predmete, dobro ti dođe uspjeh na natjecanjima, a kemiju, fiziku i biologiju valjda gledaju kad je to farmaceutska škola. :)

Opća opasnost
03.02.2010., 21:50
Za farmaceutskog tehnicara ti se gledaju ocjene iz hrvatskog, matematike, kemije, fizike i biologije, kao i opci uspjeh u 7. i 8. razredu.
Kirurgiju mozes specijalizirati, ali tek nakon zavrsenog sestogodisnjeg studija medicine. :D

letzmakeup
04.02.2010., 12:45
zar se nigdje ne boduje eng,a meni on tako dobro ide

Opća opasnost
04.02.2010., 12:53
zar se nigdje ne boduje eng,a meni on tako dobro ide

Sigurno se negdje boduje, ali za farmaceutskog tehnicara ne. :rofl:

tinatiky
18.02.2010., 19:35
Recite mi molin vas dali se boduje 4-godišnje pohađanje informatike kao izbornog predeta u OŠ za upis u opću gimnaziju..?
inaće san iz Splita

st_girl
18.02.2010., 19:42
Neznan,valjda to ovisi od gimnazije do gimnazije.
Zovi ili idi pa pitaj,tako ti je najsigurnije:mig:

Tenacity
18.02.2010., 19:44
Recite mi molin vas dali se boduje 4-godišnje pohađanje informatike kao izbornog predeta u OŠ za upis u opću gimnaziju..?
inać(?)e san iz Splita

Nope. Broji ti se, ako se i dalje sjećam, davno je bilo, onih 5 glavnih predmeta svaki po max 10 bodova (uključujući 7. i 8. razred) plus 10 bodova za ukupni prosjek u 7. i 8. razredu.
I još ti se boduje ako si štogod napravila na nekom županijskom ili državnom natjecanju.

The_Mala
18.02.2010., 19:46
svaka srednja škola ima nekoliko predmeta čije ocjene se gledaju za upis... raspitaj se malo :mig:

st_girl
18.02.2010., 19:50
Nope. Broji ti se, ako se i dalje sjećam, davno je bilo, onih 5 glavnih predmeta svaki po max 10 bodova (uključujući 7. i 8. razred) plus 10 bodova za ukupni prosjek u 7. i 8. razredu.
I još ti se boduje ako si štogod napravila na nekom županijskom ili državnom natjecanju.

Neke gimnazije daju dodatna i 2 dodatna boda za učenje 2. stranog jezika 4 godine,tako da sve to ovisi od škole do škole.

Tenacity
18.02.2010., 19:54
Neke gimnazije daju dodatna i 2 dodatna boda za učenje 2. stranog jezika 4 godine,tako da sve to ovisi od škole do škole.

Ok, da, dodatni bodovi osim natjecanja su mogući. Moja greška.

malapatkica
18.02.2010., 21:10
Ne virujen.Za gimnaziju :confused: Tamo ti nikakva informatika baš i ne triba,mislin da san ja to imala jedan razred ili dva, uf kad je to bilo :misli:
Hrvatski,Matematika,Povijest,Fizika, šta još :rofl: Engleski,Zemljopis,Kemija i ke još :ne zna: zaboravila san :rofl:
Ne znam meni sve bilo 5,0 tako da,nije mi se gledala informatika,za faks je.
Da je MIOC možda čak i da,za opću ne virujen stvarno,al ti svakako pitaj :cerek:

-SOMEBODY-
18.02.2010., 22:57
Opca gimba

Hrvatski, matematika, povijest, geografija, strani jezik, opci uspjeh

Matematicka :)

hrvatski, matematika, fizika, geografija, strani jezik, opci uspjeh

tinatiky
19.02.2010., 11:52
a iman li ikakve šanse upast u gimnaziju sa 54 boda..?

Alpagueur
19.02.2010., 14:08
Ovisi kojem gradu i koju upisauješ. U neke možeš upasti i sa 36, u neke ne možeš niti sa 59.

SuperGirl's Cat
19.02.2010., 16:08

Ako pitas za Split:

Jezicna (i 1 i 2) tesko i nikako
Opce (4 i 5) mislin da su proslih godina upisivali samo ekipu povise 58
Mioc - imas sanse zavisi o ekipi koja ce se ove godine prijavit
Prirodoslovna gimnazija pri Prirodoslovno tehnickoj skoli - o njoj ne znan nista osim da je prag 46 bodova.

Znan da nije tema za savjetovanje "Koju srednju upisati" al moje skromno misljenje (i osobno iskustvo) glasi: Biz sta dalje od gimnazije bilo kojeg tipa.

malapatkica
19.02.2010., 16:12

Aj u klasičnu,nemoj te opće. To ti je pri Prvoj jezičnoj gimnaziji koju san ja davnih dana završila.U prvu upadaš sa 60,rijetki s 59 dok u klasičnu upadaš sa 48 mislin ako se nije šta prominilo.
To su samo dva razreda A i B ostali su jezičari, C,D,E,F.
Jedino šta učiš Grčki sve godine al ti je to glupost,atmosfera je odlična jer vas je u razredu pola muških i ženskih dok je u mom razredu,mi smo bili Jezičari bilo 35 ženskih i dva muška koja nismo ni zamjećivali:rofl: Svi su Vam profesori isti osim šta još imate Grčki,eto:ne zna:
Druga jezična isto upadaš s 48 mislin al ti je masu teže tako kažu.
Prva je kao elitna,al profe su normalnije I pristupačnije i baš zato šta je takva atmosfera svi uče,zajebancija je tiraju i tebe da učiš. Čula sam da se u općim isto više manje iživljavaju.Ako baš želiš opću prije odi u Marulića nego u Nazora jer je Nazor ajmo reć teže. Upisuj gimnaziju samo ako želiš ić dalje studirat ili steć opće znanje :kava:

malapatkica
19.02.2010., 16:16
Ako pitas za Split:

Jezicna (i 1 i 2) tesko i nikako
Opce (4 i 5) mislin da su proslih godina upisivali samo ekipu povise 58
Mioc - imas sanse zavisi o ekipi koja ce se ove godine prijavit
Prirodoslovna gimnazija pri Prirodoslovno tehnickoj skoli - o njoj ne znan nista osim da je prag 46 bodova.

Znan da nije tema za savjetovanje "Koju srednju upisati" al moje skromno misljenje (i osobno iskustvo) glasi: Biz sta dalje od gimnazije bilo kojeg tipa.

Otkad ovo:confused:
U prvu se u klasičare moglo upisat s 48 bodova ka i u drugu jezičnu i sve ostale gimnazije:ne zna: Samo se u prvu teško upisat:ne zna:

crosom
19.02.2010., 17:07
takodjer upis u gimnaziju ovisi i do generacije. na mom upisu lani u matematicku je zadnji na popisu imo 54 boda, dok je navala na opcu bila maksimalna, frend nije uspio upast sa 56 boda dok se prijasnjih godina u ove gimnazije upisivalo sa 48, 49 bodova. zasto to govorim? jer gradic u kojem zivim ima 20k stanovnika i svako bi pomislio da se svako moze upisat u gimnaziju u koju oce ako ima barem 50 bodova. recimo iz jedne osnovne skole lani u jednom je razredu lani samo 3 ucenika(od 30) upisalo neke skole koje nisu gimnazije.

SuperGirl's Cat
19.02.2010., 17:15
U prvu se u klasičare moglo upisat s 48 bodova ka i u drugu jezičnu i sve ostale gimnazije:ne zna: Samo se u prvu teško upisat:ne zna:

Ja zaboravila na klasicnu:brukica:
Skuzajte na mojoj krivoj informaciji, stvarno nije bilo namjerno.
mozda je onda i za 2 jezicnu manje bodova potrebno.
Ja se stvarno ispricavan na pogresci.

Al moran ispravi tvoju recenicu da se samo u prvu tesko upisat.
Koliko sam ja pratila bodove zadnjih godina za opce gimnazije je skocila potraznja i upisivalo se sa povise 58 bodova

citat sa http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/59957/Default.aspx

"U ponedjeljak u prvih sat vremena prijava za upise u srednje škole u Četvrtoj gimnaziji Marko Marulić u šest razrednik odjela su već imali prijavljeno po 20 učenika, a ima mjesta za 28. Kako je kazao ravnatelj Bogoslav Bilić, ti učenici imaju od 58 pa naviše bodova. "

tinatiky
20.02.2010., 13:30
isuuuusssseeeee...jadnaa ja...
all ova generacija je totalni probitak (imaju iznimke) al ono svi šema vani niko ne mari ni ucit ni ništa...pa mislin da bi čak i mogla upast u Nazora (Split) sa 54 bodova,.....a sad san na šk. natjecanju bila prva iz zemljopisa pa možda probam progurat na županijsko među prva 3 al..sumnjan..pa da tu dobijen bodova..
Dajj bože da upadnen sa 54

Phoebos Apollon
20.02.2010., 18:46
Klasičar sam, doduše ne u Dbk-u. Učit moraš za proć barem sat dnevno, za proći s 4 min. 2 sata dnevno, a za proći s 5 i po 5-6 sati dnevno. Mnogima se zgade grčki i latinski. Shvatiš da su mrtvi i da nema svrhe štrebat nepravilne glagole i ubit se u pojam. A uz to fizika, kemija, matematika... Ja više nisam inspiriran. S 50 bodova možeš upasti, klasična se u pravilu zadnja popuni i u drugom krugu primaju da popune kvote. Ali te čeka puno, puno rada.

S druge strane, turistička. Vidim da nisi baš vičan jezicima, pa ti nema svrhe upisivati to ako će ti biti kamen oko vrata.

Jesi razmišljao o ekonomskoj? One su laganija, interesantni su smjerovi...

Ugl. sretno!
Ako ti se ne uči min. 2 sata dnevno, ne upisuj klasičnu!

Uzvišeni
20.02.2010., 19:42
Klasičar sam, doduše ne u Dbk-u. Učit moraš za proć barem sat dnevno, za proći s 4 min. 2 sata dnevno, a za proći s 5 i po 5-6 sati dnevno. Mnogima se zgade grčki i latinski. Shvatiš da su mrtvi i da nema svrhe štrebat nepravilne glagole i ubit se u pojam. A uz to fizika, kemija, matematika... Ja više nisam inspiriran. S 50 bodova možeš upasti, klasična se u pravilu zadnja popuni i u drugom krugu primaju da popune kvote. Ali te čeka puno, puno rada.

S druge strane, turistička. Vidim da nisi baš vičan jezicima, pa ti nema svrhe upisivati to ako će ti biti kamen oko vrata.

Jesi razmišljao o ekonomskoj? One su laganija, interesantni su smjerovi...

Ugl. sretno!
Ako ti se ne uči min. 2 sata dnevno, ne upisuj klasičnu!

Ne želim samo proć, jer nakon klasične slijedi fakultet. Iskreno, ja ne učim ni 7 min dnevno, a imam sljedeće ocjene.

* hrvatski jezik - 7. razred 5, polugodište 8. 4
* likovna kultura - 7. razred 4, polugodište 8. 5
* glazbena kultura - 7. razred 3, polugodište 8. 5
* engleski jezik - 7. razred 4, polugodište 8. 3
* matematika - 7. razred 3, polugodište 8. 2
* biologija - 7. razred 5, polugodište 8. 5 (idem na županijsko 9. ožujka)
* kemija - 7. razred 4, polugodište 8. 4
* fizika - 7. razred 3, polugodište 8. 3
* geografija - 7. razred 5, polugodište 8. 5
* tehnička kultura - 7. razred 5, polugodište 8. 4
* tjelesna zdravstvena kultura - 7. razred 4, polugodište 8. 5
* njemački jezik - 7. razred 4, polugodište 8. 4
* vjeronauk - 7. razred 5, polugodište 8. 5

Uzorno mi je vladanje, imaju li veze 2 neopravdana u 7. i 1 u 8. razredu (svi zato što sam zaboravio predsat)? Opći mi je uspjeh 4 u svim razredima osim 2. i 6. (5), a na polugodištu sam imao 4.2. 2 h nije problem, mislio sam da se ne odvaja od knjige. Grčki i latinski su na svakom koraku (riječi i izrazi iz tih jezika), ne vidim problem.

U Dubrovniku su jedine vrijedne škole s kojima se može nešto dobro plaćeno radit gimnazija (+ fakultet :) ), turistička (ne za konobara i to), elektrotehnička te pomorska. Posljednje 2 odbacujem zbog matematičetine i fizičetine, kako u školi, tako poslije i u poslu.

Usput, koji se razredi gledaju za fakultet?

Gatita
20.02.2010., 19:51
Grčki i latinski su na svakom koraku (riječi i izrazi iz tih jezika), ne vidim problem.

U Dubrovniku su jedine vrijedne škole s kojima se može nešto dobro plaćeno radit gimnazija (+ fakultet :) ), turistička (ne za konobara i to), elektrotehnička te pomorska. Posljednje 2 odbacujem zbog matematičetine i fizičetine, kako u školi, tako poslije i u poslu.

Usput, koji se razredi gledaju za fakultet?

Ne znam ništa o klasicnoj u Dubrovniku, ali ovo sam morala komentirati.... nemoj misliti da je latinski samo izrazi koje cujes posvuda...ja sam u opcoj, pa ga imam manje nego klasicari, ali i s ovim jedva izlazim na kraj:(

Za fakultet se ne gledaju nikakvi razredi, prije je bio prijemni a sada je državna matura:)

jojachica
20.02.2010., 21:05
Apolon je dobro rekao. Ne upisuj gimnaziju ako ne misliš učiti barem 2 sata dnevno a kada je gusto čak i puno puno više.
I ne zavaravaj se da je latinski lagan. Ja sam ga imala samo prve dvije godine (opća gim) i ubijala sam se s njim. Pogotovo još ako imaš zeznutog profesora kao što sam ga ja imala.
Što se bodova tiče, svaka škola ih određuje za sebe. Za gimnazije je minimalni prag 46 bodova, a većina ih stavi i puno više. Za Dubrovnik konkretno ne znam koliki je prag, ali to ti sve bude prije upisa i u novinama i na internetu.

Opća opasnost
20.02.2010., 21:15
Neopravdani ti nemaju nikakve veze, tko te to plasi? :lol:
Latinski zna biti zeznut zbog tlacenja sa svim onim deklinacijama i konjugacijama, meni osobno je bio nocna mora. :D
Za fakultet ti se gleda prosjek svih ocjena svih razreda srednje, tako da tu nema puno kalkuliranja. Dobra je stvar sto ocjene imaju "tezinu" od 30-tak % (ovisno o fakultetu koji zelis upisati), a ostale bodove za upis ti donosi drzavna matura.

Phoebos Apollon
21.02.2010., 10:14
Nisam ti ni ja u 7. i 8. razredu puno učio, da se odmah razumijemo. Naštrebetaš gradivo sat prije, domaći napišeš preko pet minuta, a popodne hvataj ženske za huzicu i idi s prijateljima na pikado do 11. Mater mi nije puno radila probleme jer je vidjela da su ocjene koliko toliko ok, a i nisam radio probleme...

A kad sam došao u srednju, klasičnu, doživio sam šok. I to ono, ubio se u pojam. Toliko gradiva na jednom mjestu, ispituju te svako 2-3 tjedna (da ponoviš lekciju npr.), mali testići non-stop. Profesori stariji od Isusa, stroži od Hitlera. Sve ti je to stara škola; rad, red i disciplina. Ali ako se trudiš, može
se, odn. mora se. Danas mogu reći da sam prilično obrazovan, načitan, elokventan. A što iza toga stoji; sati, dani učenja, nespavanja, pa čak i povraćanja od stresa, plakanja (što će mi ova škola?), odlasci i kod psihologa. Nije lako, ali kad uđeš u stvar, osjećaš se super kao i ja sad. Učim redovno, prolazim s jakom četvorkom (4,3), pao nisam od prvog razreda, nemam dvica.

A grčki i latinski? Pregrizi jezik. Masa ih dođe s takvim mišljenjem i padaju kao kruške na polugodištu. Teško im je naučit a-deklinaciju na grčkom, a kamoli složena pasivna vremena i konjuktive na latinskom. Štrebanje po 100 poslovica od tri crte, po 500 riječi da ti mozak izgori.
Mnogi ni danas u mom razredu ne znaju ni grčki dobro čitat, a mješaju i tradicionalno i klasično čitanje u latinskom.
Teška du ta dva predmeta, ipak su ti glavni predmeti, i moraš ih znati u podne-ponoć. Meni latinski nije problem. Uhvatio sam jak vokabular, stabilan sam u gramatici, ali grčki je puno teži, čim je drukčije pismo. Za jedan odlomak od ne znam, 10 redova u Chrestomathiji (knjizi) mi treba oko 3 sata za naučit prijevod i riječi, analizirat, popisat veznike i zavisne rečenice.

Ja ti iskreno kažem. Nemoj u klasičnu, ako nećeš učit makar 2 sata dnevno!
Nije smisao upisat klasičnu, prolazit s dva-tri, glumit frajera, i na kraju se kajat jer nisi mogao upisati ništa drugo osim studija poljoprivede krša u Kninu.

Bolje u upisati opću. Klasični jezici nisu jednostavna stvar. Oni su koljevka današnjim jezicima, i imaju silne padeže, konstrukcije. Ali kažem ti, ako ćeš sjest i učit. go for it!

Ugl. upišeš klasičnu, razred ima cca. 25 učenika, i spadne do mature na 18-20. To vidiš i u popisima učenika na školskim stranicama klasičnih gmnazija.

Ti sada možeš nakon svake srednje na faks, jer se piše jedinstvena državna matura. Istu polažem ja, i ekonomist, i medicinska sestra. A sad, koliko će te neka škola pripremit za to, to je druga stvar.

Učit se mora! Lijepo je sjedat ispred tv-a i znati odgovore na pitanja od 125 000kn na milijunašu.

Dobro razmisli, pogledaj koje opcije imaš u Dubrovniku, raspitaj se kod starijih ljudi koji su završili ili idu u klasičnu, turističku.

Nemoj se zalijetat kao guska u maglu!
Nadam se da sam pomogao.

ps. Evo sad idem štrebat Homerovu Ilijadu za ispitivanje sutra, i ne mislim se dići od knjige prije 8! A kamoli još naučit "pjevat" metriku...

GoranovaBubica
21.02.2010., 16:17
Ovako, ja bih htjela ici na hoteljersko turistički menandžment i zanima me jesu li predavanja obavezna da se dolazi ili ima točno određeno koliko sati moras biti na predavanjima? hvala

Štreberica
21.02.2010., 16:48
Dakle, ako sve ostane kao na polugodištu imam 50 bodova, iz Dubrovnika sam. ...
Pozdrav! Vidim da ti je po ocjenama "najjača strana" biologija - što ne mora puno značiti, ali možda ipak nešto govori o tvojim afinitetima, budući da se prilično ističe. Jesi možda razmišljao o nečem vezanom uz to? Nešto u Medicinskoj možda (nemam pojma kakva je ta točno kod vas, samo znam da postoji)? Jer mi se čini da bi ti gimnazija bila nepotrebno mučenje, a lako moguće da bi ti ovo ostalo isto moglo biti mrsko budući da ne voliš ni jezike ni matematičke predmete.

Uzvišeni
21.02.2010., 17:20
Pozdrav! Vidim da ti je po ocjenama "najjača strana" biologija - što ne mora puno značiti, ali možda ipak nešto govori o tvojim afinitetima, budući da se prilično ističe. Jesi možda razmišljao o nečem vezanom uz to? Nešto u Medicinskoj možda (nemam pojma kakva je ta točno kod vas, samo znam da postoji)? Jer mi se čini da bi ti gimnazija bila nepotrebno mučenje, a lako moguće da bi ti ovo ostalo isto moglo biti mrsko budući da ne voliš ni jezike ni matematičke predmete.

Smjerovi su za: ekološkog tehničara, fizioterapeuta, medicinskog kozmetičara, medicinskog tehničara i sanitarnog tehničara. Ništa me ne privlači. Što se tiče biologije zanimljiva mi je evolucija, građa živih bića i čovjekovo funkcioniranje, praktično je dobro bit arheolog i sl., no novac (bar ovdje) i zaposlenje nisu baš.

filko2
21.02.2010., 17:51
Nemoj ići u gimnaziju ako ne želiš učit minimalno sat vremena dnevno, kad je gusto i po 4 sata. I potrudi se oko matematike ovo polugodište, uzmi instrukcije ako ti nešto nije jasno. Ja sam imao u svim razredima 5 iz matematike, u osmom 4. Došao sam u srednju i veliko razočaranje, ispravljao ispite po 3 puta. Sad sve stoji na mjestu jer puno vise radim, dok u osnovnoj nisam nikad pogledao knjige...:mig:

Cry-Baby
28.02.2010., 10:38
Idi u gimnaziju ako želiš studirati, nemoj ići u klasičnu.
NEMOJ.

Iz vlastitog iskustva.

Vanda
28.02.2010., 11:02
Ne znam kakva ti je klasicna u Dubrovniku ali nemoj da te Apolon i slicni plase sa svojim prenemaganjima, sretno...

Cry-Baby
28.02.2010., 11:09
Ja sam iz klasične u Zagrebu. ;)

sweet ivi
28.02.2010., 11:59
ako ti ide biologija, a ide, čim ideš na županijsko, upiši smjer ekološkog tehničara, to bi ti bio dobar izbor. meni se taj smjer čini jako zanimljiv, da je postojao prije 5 godina sigurno bi ga i sama upisala. biologiju sam u oš obožavala, išla mi je jako dobro i bila sam među najboljima u razredu, ali i u generaciji. ja sam kao i ti u 8. razredu bila na županijskom iz biologije (inače sam iz zagreba), a nakon toga sam upisala jezičnu gimnaziju koja je imala jače prirodne nego jezične predmete na kraju. biologija je bila na razini prve godine pmf-a, profa je dosta tražila od nas, ali zato sada puno znam. nažalost, nisam uspjela upisati bio na pmf-u ove godine(ostala sam par mjesta ispod crte), ali sam upisala kemiju, koju dok nisam došla u laboratorij raditi pokuse, uopće nisam shvaćala. mislila sam ponovo probati bio, ali sam odustala jer mi se kem fakat sviđa.
dobro razmisli o smjeru ekološkog tehničara, ekologija je zanimljivo područje bilogije, to mi je uz genetiku bilo najdraže gradivo 4. razreda gimnazije, i žao mi je što smo obradili samo manji djelić onoga što ti kao ekološki tehničar možeš naučiti. osim toga, ekologija postaje sve traženija, a u budućnosti, i to ne toliko dalekoj, će biti jo i više, s obzirom na to u kakvom svijetu dns živimo. nadam se da ćeš donijeti dobru odluku. pozz

fotosinteza111
28.02.2010., 16:58
eej ljudi jel ima iko iz lucijanke....opći tj bilokoji smjeeer?? plizzzzzzzz

Bubazg
02.03.2010., 04:42
Ako volite dobru ekipu, smijat se na geek fore, osnovna vam je isla od ruke i uz to imate 60+ bodova, odite u MIOC :mig:

tonix 90
02.03.2010., 21:42
Jel misli netko u medicnsku u vrapče ???

janbibijan
03.03.2010., 17:56
8. sam razred u Požegi. Bio sam na državnom iz hrvatskog, no moj cilj životu je kemija. Postoji mogućnost da bih mogao pohađati gimnaziju u Zagrebu ili Osijeku pa me zanima koja škola, tj. gimnazija bi mi pružila dobro znanje iz svih predmeta, pogotovo iz kemije i hrvatskog. Mislio sam na Vladimira Preloga jer imaju puno sati kemije, ali kad se gleda na državnim natjecanjima nema ih baš iz te škole.

gummybear
03.03.2010., 18:16
Dakle, ako sve ostane kao na polugodištu imam 50 bodova, iz Dubrovnika sam. Zanima me koji je bodovni prag za klasičnu gimnaziju (mislim da je manji nego za ostale), a koliki za turističku (ne za konobara i to, već za recepcionara itd.). Koliki je najmanji broj bodova s kojim vam se poznata osoba upisala u jednu ili drugu? Da li je klasična gimnazija za upis na fakultet jednako vrijedna kao za sve druge i da li je lakša (koliko otprilika rada doma na dan)? A turistička? Vjerojatno su potrebni jezici. Ja učim engleski i njemački od 4. razreda, ali engleski nešto znam, dok njemački ne znam suvisle rečenice složit (možda "Ich bin Josip."). Na polugodištu engleski sam imao 3, njemački 4, a prošle godine oba 4. Da li je to važno - uz ocjene imati i znanje. Ako oni primijete da mi je razgovor na njemačkom na razini početka 4. razreda, da li ću ja svejedno moć učit u turističkoj?

Toliko za početak.

Nemoj se toliko brinuti oko toga, nije ti to zdravo za tako mladu osobu :D

Što reći? Neznam. Ja sam recimo, oduvijek znala da me zanimaju jezici, koji su mi jako dobro i išli, pa sam upisala turističku. Na gimnaziju nisam ni pomišljala. Pretpostavljam zbog vlastite ljenosti, znam da tamo nikada nebih učila onoliko koliko je potrebno :p
Kada se sada okrenem na svoju (već neko vrijeme završenu) srednju školu, ma nebi je mjenjala ni za što na svijetu. Meni je bilo odlično, perfektno, ti to nazovi kako hoćeš. Što se tiče jezika... pa čuj, poželjno bi bilo da ih znaš. Iako iskreno, bilo je osoba koji nisu znali takoreći ni beknuti pojedine jezike, pa su ipak, sa loši(ji)m ocjenama završili srednju školu.
Ako se mene pita, osoba bez osobnog zanimanja za jezike, bez želje i volje da nauči iste - nema što raditi u takvoj školi. Barem za taj tvoj navedeni smjer Enivejz da, završih za hotelijersko - turističkog tehničara.
Jer ako je to nešto čime se želiš baviti do kraja života, nećeš valjda ne - voljeti određene dijelove svog posla...
Škola kao škola baš i nije jako teška. Ali nemoj se zavaravati da se uopće ne uči, uči se da. Sad, to je u mom gradu.

Eto, to je ono što ja mogu reći sa svog gledišta. Za klasičnu gimnaziju blage veze nemam. Drago mi je da sam pomogla (ili nisam) :kava:

AngeLla Scene
03.03.2010., 19:23
eo znam da se iznenada ubacujem u temu... al moe misljenje tie da ne upises turisticku skolu ako ti neidu jezici... radje probai s necim sta ti ide bolje, da mozes i bolje proc... :D da i po ocienama definitivno tie nekak biologia naistabilnija. pokusai s tim ak te zanima. sretno ^^

AngeLla Scene
03.03.2010., 19:30
8. sam razred u Požegi. Bio sam na državnom iz hrvatskog, no moj cilj životu je kemija. Postoji mogućnost da bih mogao pohađati gimnaziju u Zagrebu ili Osijeku pa me zanima koja škola, tj. gimnazija bi mi pružila dobro znanje iz svih predmeta, pogotovo iz kemije i hrvatskog. Mislio sam na Vladimira Preloga jer imaju puno sati kemije, ali kad se gleda na državnim natjecanjima nema ih baš iz te škole.

Preporucujem ti opću gimnaziju, a ponajviše VII (u zagrebu)
Odlična tie to skola, na vrlo visokoj razini..
Ja sam ti isto osmi razred.. i htiela sam ici u 7. gimnaziju, al opet me nekak vise zanimaju jezici pa me i privukla 16. gimnazija... to su ti skole gotovo pa zgrada do.. i sve su ti skole krizaniceve odlicne (2.,7.,16. i klasična gimnazija).

markomarkogamed
03.03.2010., 19:52
Ide itko u GRAFIČKU-Medijski tehničar? ili netko planira ici? Ako netko ide moze li podjelit dojmove? i reci nesto vezi prijamnog

sweet ivi
03.03.2010., 23:03
Preporucujem ti opću gimnaziju, a ponajviše VII (u zagrebu)
Odlična tie to skola, na vrlo visokoj razini..
Ja sam ti isto osmi razred.. i htiela sam ici u 7. gimnaziju, al opet me nekak vise zanimaju jezici pa me i privukla 16. gimnazija... to su ti skole gotovo pa zgrada do.. i sve su ti skole krizaniceve odlicne (2.,7.,16. i klasična gimnazija).

ja sam prošle godine završila 16., pa ako te zanima nešto više, možeš me kontaktirati preko pp.

tinatiky
04.03.2010., 13:35

onda bi upala u klasičnu sa 54 boda.. iako bi ja više u Nazora.. :D

fotosinteza111
04.03.2010., 13:36
malo ljudi zna za link pa nema ko odg....al treba se jš malo strpiit pa će ih bit puno višee :D

why?
05.03.2010., 14:27
Ide itko u GRAFIČKU-Medijski tehničar? ili netko planira ici? Ako netko ide moze li podjelit dojmove? i reci nesto vezi prijamnog

Meni sestra ide...Ja sam iz RI...škola nije teška, nemora se puno učit, moraš se znat snalazit na compu, dobra škola, zanimljiva...

Sad mene zanima što više iskustava sa Građevinskom- smjer AT....ako neko ide, iči će ili imate informacija(naravno mislim na riječku građevinsku), molim neka javi...

emiii
05.03.2010., 17:31
Jel ima ko da ide u medicinsku tu u zadru? :mig:

Uzvišeni
06.03.2010., 13:16
Klasična ili turistička su jedine u koje hoću. Najbolje je zanimanje politički analitičar (nakon srednje i fakulteta). Tu i tamo gostovat na dalekovidnici, pričat što je po ustavu i zakonu, tko ima kakve izglede na izborima i sl. Poprilični novac.

Bih ja bio i ekološki tehničar no ne volim kemijske jednadžbe i ne znam koliki je novac i koliko je naporno. Posao PA nije naporan.

why?
06.03.2010., 15:03
E a kojeg su datuma upisi?

fotosinteza111
08.03.2010., 16:58
E a kojeg su datuma upisi?

a tam oko 1.7.....dan manje-više....

Amarieee
08.03.2010., 17:03
Buduća gimnazijalka, Varaždin. Ima još tko da namjerava upisati?

PaleEnchantress
08.03.2010., 17:28
pa šta nije to za prošlu godinu? X_X

Amarieee
08.03.2010., 17:32
pa šta nije to za prošlu godinu? X_X
Da. Sorry.

PaleEnchantress
08.03.2010., 17:35
a dobro, svakome se dogodi da se zbuni :)

planira tko u rijeku pri.-mat. gimn upisat, ili sam jedina tu? :(

Uzvišeni
09.03.2010., 17:40
Na županijskom 9./17, 52 boda, 69%, 0 bodova za upis. Sad je vrlo teško moguće do 54 boda za klasičnu odnosno 52 za turističku. U tom slučaju ću bit ekološkog tehničara.

Bubazg
10.03.2010., 02:01
a dobro, svakome se dogodi da se zbuni :)

planira tko u rijeku pri.-mat. gimn upisat, ili sam jedina tu? :(

Ja vec jesam u njoj :)
U koju budes? :kokice:

Mala Mušica
10.03.2010., 11:02
Lucijanka je pol minute od mene, onako, ja nebi išao u nju. Nije nešto, govorim iz sestrinog iskustva.

I koji ti je fax sestra upisala? Jel joj to bio prvi izbor?

Ides linijom manjeg otpora,ah.... sretno tebi i tvojoj ˝ekipi˝ u Tesli.:rolleyes:

Ja sam vam idem u Lucijanku, vi koji zelite ici vjerovatno cete biti sa mnom u smjeru, pa ako imate pitanja samo dajte :mig:

PaleEnchantress
10.03.2010., 12:16
Ja vec jesam u njoj :)
U koju budes? :kokice:

gimnazija a. mohorovičića :D

radijacija
10.03.2010., 15:17
Zagrepčani, odite u Prirodoslovnu Vladimira Preloga :D

Schizophrenia
10.03.2010., 16:39
umm..e ovako..ja sam iz zagreba..i neam pojma šta da upišem..bodove imam za bilo koju srednju...al nezz koju..petu,preloga,šesnaestu..? nezz xD

Schizophrenia
10.03.2010., 16:43
jao..peta? šesnaesta? prelog?

Uzvišeni
10.03.2010., 18:35
Ove godine nema za ekološkog tehničara :o .

Dakle, moram do još 2, najbolje do 4 boda. I ispravak, ne 9. nego 7.

starlight.164
10.03.2010., 22:18

drago mi je da ti ne bi.

al' meni su dva brata išla u Lucijanku, tj. jedan još uvijek ide, tako da znam najbolje sama kakva je :)

starlight.164
10.03.2010., 22:26

Ides linijom manjeg otpora,ah.... sretno tebi i tvojoj ˝ekipi˝ u Tesli.:rolleyes:

Ja sam vam idem u Lucijanku, vi koji zelite ici vjerovatno cete biti sa mnom u smjeru, pa ako imate pitanja samo dajte :mig:

eii. ja imam pitanja xd

kao prvo zanima me jel si opća, prirod - mat, ili jezična gimnazija?

jer ja se namjeravam upisat u jezičnu navjerojatnije, a nisam sigurna hoću li imat dovoljno bodova, pa jel znaš možda jel 55 - 57 bodova dovoljno? :/

hvalaa.

joltas
10.03.2010., 22:48
umm..e ovako..ja sam iz zagreba..i neam pojma šta da upišem..bodove imam za bilo koju srednju...al nezz koju..petu,preloga,šesnaestu..? nezz xD
MIOC. :D ne razmisljaj.

Matesonik
10.03.2010., 23:03
MIOC. :D ne razmisljaj.

I onda se ljudi cude zasto su se zaj**** kod izbora. Nevezano sad za tvoju preporuku...

Mala Mušica
11.03.2010., 08:29
eii. ja imam pitanja xd

kao prvo zanima me jel si opća, prirod - mat, ili jezična gimnazija?

jer ja se namjeravam upisat u jezičnu navjerojatnije, a nisam sigurna hoću li imat dovoljno bodova, pa jel znaš možda jel 55 - 57 bodova dovoljno? :/

hvalaa.

Ja sam jezična :D
Što se tiče bodova, nisam sigurna koliko se službeno traži,ali svi ljudi koji su se prijavljivali za Lucijanku (općenito) su upadali.
Kada sam ti se ja upisivala,bila je mala potražnja za jezičnom tako da su 2 moguća razreda spojili u jedan. Prošle godine je potražnja porasla, pa su se normalno upisali u 2 razreda(a i b).
Kada sam se ja upisivala bodovni prag je bio 54, a prošle godine 52 (a koliko čujem, oduvijek je bio 52). Provjerit ću ti koliki je ove godine,no sumnjam da ćete ti ga povisiti.
Jesi li razmisljala koji bi strani jezik uzela za prvi,a koji za drugi?

fotosinteza111
11.03.2010., 08:43
Ja sam jezična :D
Što se tiče bodova, nisam sigurna koliko se službeno traži,ali svi ljudi koji su se prijavljivali za Lucijanku (općenito) su upadali.
Kada sam ti se ja upisivala,bila je mala potražnja za jezičnom tako da su 2 moguća razreda spojili u jedan. Prošle godine je potražnja porasla, pa su se normalno upisali u 2 razreda(a i b).
Kada sam se ja upisivala bodovni prag je bio 54, a prošle godine 52 (a koliko čujem, oduvijek je bio 52). Provjerit ću ti koliki je ove godine,no sumnjam da ćete ti ga povisiti.
Jesi li razmisljala koji bi strani jezik uzela za prvi,a koji za drugi?

eee daj plizz pogleć u inbooox....pa ak bi mogla odgovoiiiit....faala :))

Mala Mušica
11.03.2010., 10:37

Jesi li razmisljala sto bi poslije srednje(znam daleka buducnost,ali mozda ti malo pomogne oko odabira)

Koje predmete volis?matematicke,jezicne ili opce?:D

Bubazg
12.03.2010., 19:23
gimnazija a. mohorovičića :D

A-ha. haha
A ja umisljeni purger mislila su svi na forumu iz Zagreba :rofl:
Pa...sretno :P

PaleEnchantress
12.03.2010., 19:31
hahaha, još sam napisala u rijeku :D a dobro :D
hvala :)

LadyMoonlight
12.03.2010., 20:38
Što mislite o Srednjoj za medicinske sestre Mlinarska?

why?
22.03.2010., 14:43
kolko se bodova dobija ako sam 4 godine učila 2 strana jezika u osnovnoj?

Mrs. Nerland
22.03.2010., 16:46
jao..peta? šesnaesta? prelog?

Šesnaesta - ovdje! :D

Par naj frendova mi misle upisat petu. :top:

Osobno bih rađe u MIOC da idem u jednu od te dvije :)

Ako biraš jezičnu gimnaziju, dobivaš 2 boda. Samo u tom slučaju; iako nisam sigurna jel se dobije za 4 godine učenja? Ja znam da ću dobit za 5

why?
23.03.2010., 16:42
Ako biraš jezičnu gimnaziju, dobivaš 2 boda. Samo u tom slučaju; iako nisam sigurna jel se dobije za 4 godine učenja? Ja znam da ću dobit za 5

Ja sam čitala za još škola da se gleda, ali nigdje nije pisalo koliko.
p.s. i mislila sam na 5 god. samo sam krivo napisala :)

dulce_maria03
24.03.2010., 10:33
Što mislite o Srednjoj za medicinske sestre Mlinarska?

tam je isla moja sestra...sad zavrsava visu za radnog terapeuta...
predmeti nisu nesto teski...anatomnija je malo zeznuta...al to sam treba nastrebat...malo su prakse naporne...al ekipa je preodlicna....profesori su super...i skola je doslovno u centru grada...do tkalce 10 min pjeske... :)

jel neko misli u 16-u jezicnu u krizanicevoj?? :)

Mrs. Nerland
24.03.2010., 13:24

Jezici se gledaju skoro u svim školama. (Jedan se gleda, mislim čak i u svim)
Ali poprilično sam sigurna da se 2 boda dobivaju SAMO u jezičnim gimnazijama. :ne zna:

jel neko misli u 16-u jezicnu u krizanicevoj?? :)

Ja mislim.

charlotte16
24.03.2010., 13:58

ma ne pretjeruj. moj brat ide sad u 3. gimze i apsolutno je zadovoljan. i to prirodoslovno-matematičke. gradivo nije preteško, profesori su zainteresirani za sve učenike (oke, kako koji, ali većina) i učenici rade kojekakve projekte, što samostalno, što sa školom.
i mislim da si svatko MORA odabrati srednju koja mu paše! Gigi očito nije zadovoljan gimnazijom. moj savjet je - ako pogriješite u odabiru, premjestite se još u prvom razredu!
osobno, upisujem definitivno jezičnu u toj istoj "zgradi" kao i moj brat, i to znam još od petog razreda. bodova imam dovoljno (za sad, sve pet iz sedmog, nadam se tome u osmom, i imam dva županijska i jedno državno s dobrim uspjehom, tak da mi valjda neće bit problem upisati).

LP.4ever
04.04.2010., 17:46
ma ne pretjeruj. moj brat ide sad u 3. gimze i apsolutno je zadovoljan. i to prirodoslovno-matematičke. gradivo nije preteško, profesori su zainteresirani za sve učenike (oke, kako koji, ali većina) i učenici rade kojekakve projekte, što samostalno, što sa školom.
i mislim da si svatko MORA odabrati srednju koja mu paše! Gigi očito nije zadovoljan gimnazijom. moj savjet je - ako pogriješite u odabiru, premjestite se još u prvom razredu!
osobno, upisujem definitivno jezičnu u toj istoj "zgradi" kao i moj brat, i to znam još od petog razreda. bodova imam dovoljno (za sad, sve pet iz sedmog, nadam se tome u osmom, i imam dva županijska i jedno državno s dobrim uspjehom, tak da mi valjda neće bit problem upisati).

potpisujem. gigi ak ne misliš učit, kaj radiš u gimnaziji?

LP.4ever
04.04.2010., 17:47
ja sam sigurna u koju ću :D xd
Lucijanka :cerek: ima još netko??

ja ću u lucijanku, jezični smjer, al godinu kasnije :D

kate205
06.04.2010., 00:02
molim lijepo... bilo kakva iskustva iz pete gimnazije zg... :confused:

why?
06.04.2010., 16:24
evo jedno pitanje nevezano za upise...
Razrednica nam je rekla da se od ove godine ukori upisuju u svjedođbu. Znate li išta o tome? Frendica mi ima ukor a rekli su joj da se nemože brisat pa joj je sad frka ako se upisuju u svjedođbu jer neče se tako lako upisat sa ukorom...

76er
06.04.2010., 18:36
molim lijepo... bilo kakva iskustva iz pete gimnazije zg... :confused:

ja isto upisujem petu :top:

mene zanima kada ce se objaviti kriteriji upisa i postoji li mogucnost da se promijene u nekoj skoli ? to da budem siguran i da mogu zanemariti npr. kemiju i zemljopis i fokusirati se na predmete bitne za upis

Unpredictable♥
07.04.2010., 10:40
Svi iz Zagreba u II.gim!:mig:

Petrinjo
07.04.2010., 14:09

mene zanima kada ce se objaviti kriteriji upisa i postoji li mogucnost da se promijene u nekoj skoli ? to da budem siguran i da mogu zanemariti npr. kemiju i zemljopis i fokusirati se na predmete bitne za upis

Kriteriji upisa su uglavnom uvijek isti, ovdje imaš sve: http://www.petagimnazija.hr/oskoli/upisi

prošle godine su u petu upali ljudi s 58 bodova naviše ja mislim, al ko zna kak će to ove godine.

i btw nećeš požalit ako se upišeš u petu :D

ja čovjek
09.04.2010., 13:08

Za jezičnu 2 boda, ostale skole nista.
Ja bi vam iz osobnog iskustva preporučio XV. gimnaziju u Zagrebu, Škola je genijalna, ekipa fantastična, Uvijek je škola ujutro, cijelo popodne ste slobodni, Izvrsna lokacija i :Dlockeri:D

kate205
10.04.2010., 10:25
Kriteriji upisa su uglavnom uvijek isti, ovdje imaš sve: http://www.petagimnazija.hr/oskoli/upisi

prošle godine su u petu upali ljudi s 58 bodova naviše ja mislim, al ko zna kak će to ove godine.

i btw nećeš požalit ako se upišeš u petu :D

koliko ja znam upali su ljudi s najmanje 59 bodova znači upis je ajmo reć siguran sa 60 bodova...

a drago mi je da neću požalit :D piši malo... kakva je ekipa... profesori... šta je tebi bilo najteže?? fala :)

kate205
10.04.2010., 10:28

hmmm, zapravo ne možeš znat :D tako da... baci se na učenje... SVEGA!

btw, jel netko zna točan datum dana otvorenih vrata za petu..??..

Petrinjo
10.04.2010., 18:56
koliko ja znam upali su ljudi s najmanje 59 bodova znači upis je ajmo reć siguran sa 60 bodova...

a drago mi je da neću požalit :D piši malo... kakva je ekipa... profesori... šta je tebi bilo najteže?? fala :)

a da, onda s 59, ne sjećam se više. Upis je ziher sa 60 bodova, to se ne mora brinut.

ekipa je super, profači ovisi koju kombinaciju dobiš, ovi moji su fakat super.

Najteže je ono prvo polugodište, navikavanje na novu sredinu, društvo, ljude, + zapljusnu te zahtjevi profesora, svašta. Kad skužiš kak koji profesor radi i kaj traži odma ti je lakše. I onda još kad se skrasiš sa društvom, milina!

Prošle godine je dan otvorenih vrata bio 27.5.

koji smjer misliš upisat? :D

(:iva:)
10.04.2010., 23:44
...mislim se upisat..u Salezijansku klasičnu gimnaziju u Rijeci...pa me zanima jel ide netko tamo i kako je?...koji je bodovni prag?..mislim da je 48..tako piše al nisam sigurna...kakvi su profesori?....kakvo je društvo?...kolko se učenika prijavi za tu školu godišnje?...kada su upisi?...kada se upisujem jel onda tamo polažem neki ispit jel me sta ispituje ili su samo bitni bodovi?....ako netko bilo što zna neka napiše...molim vas pomoziteee...:)

PaleEnchantress
11.04.2010., 00:05
što se tiče praga, on ovisi o tome koliko bodova imaju drugi koji se prijavljuju.
samo su bitni bodovi i treba neka preporuka župnika, afaik. (neka me netko ispravi ako sam u krivu).
i mislim da ti je tamo škola samo ujutro.

ovo je sve šta znam, nadam se da sam bar malo pomogla :D

piki 123
11.04.2010., 15:51

ja cu isto u lucijanku zanima me sa koliko sigurno upadam,
koje cu prof dobiti
kakva je ekipa

11.04.2010., 18:30
što se tiče praga, on ovisi o tome koliko bodova imaju drugi koji se prijavljuju.
samo su bitni bodovi i treba neka preporuka župnika, afaik. (neka me netko ispravi ako sam u krivu).
i mislim da ti je tamo škola samo ujutro.

ovo je sve šta znam, nadam se da sam bar malo pomogla :D

.:top:...jesi pomogla si...a jel znaš nekog ko će ić tamo ili je već tamo?...tnx...
...ako još netko nešto zna nek mi kaže plizz..

PaleEnchantress
11.04.2010., 20:52
znam jednu curu preko tatinog prijatelja i tako po forumima. (oni su već tamo, jel) inače ne jer nisam iz rijeke :D

sleaze
11.04.2010., 21:04
ekipa idite u X. gimnaziju....najveca i najzabavnija gimna u drzavi....ucenje s obzirom da se radi o gimnaziji je minimalno a fkt je jebena ....treba vam 56 bodova....klaiceva 7......1250 ucenika u 2 smjene....

11.04.2010., 22:03
znam jednu curu preko tatinog prijatelja i tako po forumima. (oni su već tamo, jel) inače ne jer nisam iz rijeke :D

i sto ona kaze?...kako se zove?...sory sto te gnjavim..

PaleEnchantress
11.04.2010., 22:34
ne znam iskreno, pričala sam eto samo jednom s njom i spomenula je kako ide u skg.

12.04.2010., 13:01
ne znam iskreno, pričala sam eto samo jednom s njom i spomenula je kako ide u skg.

ok

PD.
12.04.2010., 17:10
Bok svima!
Evo ovako: Vidim da se mnogo vas zanima za Lucijanku, pa ako vas zanima nešto za ekipu, budući da mi je dvije minute od doma vidim kakvi ljudi tamo idu . Čist okej, stvarno je miks. O profesorima i to vam nažalost nemogu ništa reći, jer nemam pojma.

Ja se ove godine isto upisujem , i dvoumim se između Klasične ( Križanićeva ) i XVIII. ( jezična gimnazija )
Imat cu najvejroatnije 57, 58 bodova + 2 što dobim za učenje 2 str. jezika 4 godine.
Pa ako se nađe netko tko ide u jednu od te dvije, please talk talk talk! :kokice:

domypodli
12.04.2010., 19:43
Eee jel tko od vas ide u ŠPUD??? mene zanima. i ako netko zna dali je prijemni težak... hvala :)

CaptainMcHappy
13.04.2010., 12:09
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje.
Prijateljicu zanima s koliko se bodova upisao zadnji učenik za školsku godinu 2009/2010 u 2. gimnaziju i u 7. gimnaziju (Zagreb).

A ja bih u 16. gimnaziju, dvojezični program, pa ako bi mi netko mogao također reći kako je tamo i sl.

Ako vam je lakše može i preko Facebook-a
http://www.facebook.com/QueenOfTheLaLaLand

Puno hvala!

Crna dalija
14.04.2010., 11:33
[QUOTE=starlight.164;25488960]eii. ja imam pitanja xd

kao prvo zanima me jel si opća, prirod - mat, ili jezična gimazija

the Champion
14.04.2010., 14:33
ekipa...ima iko ko zna kolko je bodova potrebno za X. ??
znam da cu imat min. 56, mozda matisu dignem onda 57...al za svaki slucaj...oce bit 56 dovoljno ??
prosle godine su upali svi s 56, jel se ove misli dizat prag ??

i ak bi neko mogo rec kolko ce trebat za lucijanku ??

btw. pitam za opci smjer
unaprijed hvala !!

lypotica
17.04.2010., 14:27

ja mislim da se dobiva 2 boda za upis u klasičnu i u jezičnu,bar sam tako čula:D

red_dragon128
18.04.2010., 16:49
kolko vas namjerava ove godine u lucijanku u jezičnu:confused:
imat ću oko 56-57 bodova je li to dovoljno?
nisam sigurna hoće li se upisivati jedan ili dva razreda pa ako netko zna molila bi da podijeli s nama :D

Tijs
18.04.2010., 17:13

ako može savjet, izbjegavajte Teslu u širokom luku kod upisa, ako vas takve stvari zanimaju idite u končar ili ruđer. tesla je u ovom trenutku koma, strava i užas od škole.

101
18.04.2010., 19:33
A ja bih u 16. gimnaziju, dvojezični program, pa ako bi mi netko mogao također reći kako je tamo i sl.

Ako vam je lakše može i preko Facebook-a
http://www.facebook.com/QueenOfTheLaLaLand

Puno hvala!

evo tu imaš temu od xvi. pa pogledaj malo :)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=137836

croatian
19.04.2010., 11:50
može li mi netko reći koliki je bio bodovni prak u etš st tza tehničar za elektroniku i kakva je skola.unaprijed hvala

Don Giovani
19.04.2010., 12:42
ekipa...ima iko ko zna kolko je bodova potrebno za X. ??
znam da cu imat min. 56, mozda matisu dignem onda 57...al za svaki slucaj...oce bit 56 dovoljno ??
prosle godine su upali svi s 56, jel se ove misli dizat prag ??

i ak bi neko mogo rec kolko ce trebat za lucijanku ??

btw. pitam za opci smjer
unaprijed hvala !!

Evo ovdje su ti uvjeti za upis prošle godine http://www.deseta.info/info-centar/upisi-u-desetu-20092010/

Piše 54 boda bodovni prag, al minimum je bio 56 zbog velikog broja učenika koji su se prijavili

Evo ti i diskusija o upisu za prošlu godinu. Vjerovatno će biti i za ovu ubrzo
http://www.deseta.info/svasta/upis-u-desetu!!!-2009/

Rebic
19.04.2010., 15:58
JA SAM IZMEĐU PETE MIOCA I DESETE

dotivo
19.04.2010., 16:53
JA SAM IZMEĐU PETE MIOCA I DESETE

mioc naravno ak imas mogucnost.

NikkyEfron
19.04.2010., 17:40
Dakle, ako mogu dobiti neke informacije o XVIII.gimnaziji. Čula sam da je tamo bodovni praag 53 boda. Ja ču najvjerojatnije imati oko 55 :flop:nadaam se. jel bih mogla upasti? :confused:znaam da bodovni prag svake godine sve više raste. Imam 8 godina engleskog (izvan škole), 4 godine muzičke i 4 godine jazz dance. Jel bi mi se moglo nešto od toga bodovati? :confused:Na engleski sam išla u Suvag. Stvarno bih htjela ići u jezičnu jer volim jezike. paaa pomagajte. :)

ajuki95
19.04.2010., 20:15
evo razmisljam za upis u građevinsku skolu Split smjer geodet.....ili elektrotehnicka smjer racunalstvo...zanima me mogučnost zapošljavanja nakon završenog fakulteta i kolko su dobro plačeni poslovi za geodeta i informatičara.....

ili ako idem u IV gimnaziju marka marulića koji su mi smjerovi dati na izbor na fakultet i koji su poslovi nakon fakulteta mogući

Bodova iman na pretek 60 + mozda jos koji od stranih jezika

Sherlock Holmes
19.04.2010., 20:58
Dakle, ako mogu dobiti neke informacije o XVIII.gimnaziji. Čula sam da je tamo bodovni praag 53 boda. Ja ču najvjerojatnije imati oko 55 :flop:nadaam se. jel bih mogla upasti? :confused:znaam da bodovni prag svake godine sve više raste. Imam 8 godina engleskog (izvan škole), 4 godine muzičke i 4 godine jazz dance. Jel bi mi se moglo nešto od toga bodovati? :confused:Na engleski sam išla u Suvag. Stvarno bih htjela ići u jezičnu jer volim jezike. paaa pomagajte. :)

Nikky od toga ti se jedino boduje 4 godine glazbene škole, 2 boda.

HaSc15
20.04.2010., 19:47
Mogu li ja dobiti informacije o 3. gimnaziji?? Nitko o njoj ne piše,a ta mi je skroz blizu i kolko znam sup je.

2pac shakur
20.04.2010., 20:51
zna li netko nešto o 8. gimnaziji (gimnazija tituša brezovačkog)
bodovni prag?

2pac shakur
20.04.2010., 20:53
zna li netko nešto o 8. gimnaziji (tituša brezovačkog)?
bodovni prag???

Sorrowking
20.04.2010., 21:17
jel bi mogli mi malo reć o XVI, gimnaziji. cijeli njen forum sam prosao ,ali da cujem vasa misljenja ovdje. jel ce bit 59-60 bodova dovoljno za upis. i sta mislite dali ce bit velika potraznja za tom skolom

pro.vocative
21.04.2010., 07:22
Eee jel tko od vas ide u ŠPUD??? mene zanima. i ako netko zna dali je prijemni težak... hvala :)

prijemni ti nije uopće težak, crtaž stolicu (gdje su ti bitne proporcije) i nekakvu kompoziciju koju ti zadaju temperama (ovdje su važne boje, nijansiranje)

uzmi olovke (od b- do b6), gumicu, šiljilo, tempere (imaj dosta bijele, crne, pariško plave).

ne bih ti preporucio tu školu. nikako.
ako pokazuješ likovni talent, to sve možeš razraditi na tečajevima ili kod kuće sama. onaj tko želi crtati može doma crtati, ne treba mu škola kao motivacija.
ljudi su zakinuti za obrazovanje, poslije ŠPUDA ne mogu na bilokoji faks i moraju nadoknaditi i matematiku i ostale predmete, što je mnogo mnogo teže nego 'nadoknaditi crtanje'.

manje više svakom prođe kroz glavu nakon špuda ,,što je meni ovo trebalo'' osim ako nisi izuzetni likovni talent pa poslije ciljaš na LIKOVNU AKADEMIJU (i svi koje znam da su upali na akademiju imali su usprkos ŠPUDU pripreme na tečajevima ili privatno).

Za sva ostala područja- grafički fakultet, modni dizajn, arhitektura ti je bolje gimnaziju sa puno crtanja sa strane. ;)
sve ovisi što želiš u životu. ako ti je prioritet ne učenje i high life kroz srednju, onda je špud za tebe. ali to si radiš medveđu uslugu.

iPodtouch
21.04.2010., 07:55
zna li tko koji svi jezici imaju u općoj u sš ban josip jelačić u zaprešiću?

graba007
21.04.2010., 08:04
Dvoumim se između 5 opće gimnazije u Splitu i 1 klasične gimnazije u splitu.
Koja je po vašem mišljenju bolja i zašto?

Yuna
21.04.2010., 11:24
ala sta ste svi navalili na gimnazije? :rofl:

splicanka_
21.04.2010., 12:45
ala sta ste svi navalili na gimnazije? :rofl:

haahahaha potpuno se slazen :)

ima iko ko ce u zdravstvenu u st(smjer med.sestra/med.tehnicar)??

NindžaBlaBla
23.04.2010., 16:59
Svi iz Zagreba u II.gim!:mig:

Ja bi možda tamo. Ti ideš tamo ili?
Daj molim te što više informacija, ne mogu se odlučit. :D

kate205
26.04.2010., 16:59
a da, onda s 59, ne sjećam se više. Upis je ziher sa 60 bodova, to se ne mora brinut.

ekipa je super, profači ovisi koju kombinaciju dobiš, ovi moji su fakat super.

Najteže je ono prvo polugodište, navikavanje na novu sredinu, društvo, ljude, + zapljusnu te zahtjevi profesora, svašta. Kad skužiš kak koji profesor radi i kaj traži odma ti je lakše. I onda još kad se skrasiš sa društvom, milina!

Prošle godine je dan otvorenih vrata bio 27.5.

koji smjer misliš upisat? :D

ajjj fala ... drago mi je da je tako... smjer A sa francuskim jezikom dodatno... koji si ti?

ChildOfTheGrave
26.04.2010., 23:30
Ima netko tko ide u X. gimnaziju ili tko ce ici?
Ja bi isla u dvojezican smjer, imati cu 58 ili 59 bodova. Hoce to biti dovoljno za upis tamo? Znam da ima ono testiranje engleskog prije upisa pa me zanima kakva su pitanja?

IndependentGirl
27.04.2010., 11:12
Ja se nikako ne mogu odlučiti između IV. i V. gimnazije u Splitu. Ako netko ide u jednu od njih ili je išao, bila bih jako zahvalna da mi kaže koja je bolja, kakvi su nastavnici, gradivo,...
Unaprijed hvala. :)

Countess
28.04.2010., 09:25
zna li tko koji svi jezici imaju u općoj u sš ban josip jelačić u zaprešiću?

Link na web stranicu škole (http://www.ss-ban-jjelacic-zapresic.skole.hr/index.php?doc=article&docid=11).

Opća gimnazija: latinski je obavezan, i moraš odabrati još dva, a ponuđeni su engleski i njemački. Ako ti recimo bolje ide engleski, onda za prvi jezik odabereš engleski, a za drugi njemački. Ako ti bolje ide njemački onda prvi jezik uzmeš njemački, a drugi engleski.

graba007
28.04.2010., 18:04
Ne mogu se odlučiti između 1 klasične gimnazije u Splitu i 2 jezične gimnazije u Splitu.Može neki savjet.

.Frenki146
29.04.2010., 02:04
ako može savjet, izbjegavajte Teslu u širokom luku kod upisa, ako vas takve stvari zanimaju idite u končar ili ruđer. tesla je u ovom trenutku koma, strava i užas od škole.

končar je najveće moguče sranje za upisat.. ruđer je g33k only.. a tesla je real deal..
1. sam razred - razred je predobar.. profesori su predobri.. istina da sam malo u kurcu sa ocjenama al sam sam si kriv..daj argumentiraj to šta si napiso.. nevjerojatno

.Frenki146
29.04.2010., 02:06
i da, ne kužim sta ste navalili na gimnazije. gimnazije su najveće sranje koje postoji u ovoj državi.. majke mi.. sestra mi kaže iz svoje prespektive.. užas, rađe odite u neku školu ali ne gimnaziju..jebo gimnazije..

Tijs
29.04.2010., 23:01
končar je najveće moguče sranje za upisat.. ruđer je g33k only.. a tesla je real deal..
1. sam razred - razred je predobar.. profesori su predobri.. istina da sam malo u kurcu sa ocjenama al sam sam si kriv..daj argumentiraj to šta si napiso.. nevjerojatno

nemoj pričat gluposti jer ne znaš. končar je vrlo dobra škola i veoma je podcjenjena, tamo se točno zna što se radi u školi, za razliku od Tesle, i kad izađeš iz končara, znaš nešto radit, dok ćeš nakon izlaska iz Tesle znat spojit dvije žarulje. Ruđer je malo štreberska škola, no ne zbog ljudi koji tamo idu, nego zbog toga što je škola dobro organizirana i nema zajebancije toliko tamo. zna se ko što mora znat, i to je po meni sasvim u redu, veoma dobra škola, vjerojatno i najbolja u zagrebu, nakon gimnazija.

vjeruj mi, znam dobro što pričam o Tesli jer sam maturant tamo, i pošto sam tamo već 4 godine sigurno bolje znam što se događa tamo i zašto se to događa. škola je postala sprdnja, nitko nikog ozbiljno ne shvača, učenici rade što žele, profesore boli kurac za sve. Pa jesi ti vidio ove godine izlazne statistike o prolaznosti učenika na kraju 1. polugodišta? najbolji razred je imao prolaznost 55%, što znači da je 45% učenika palo 1 ili više predmeta, a ako se ne varam, u jednom razredu je prolaznost bila 2 ili 3%, što je vjerojatno 1 učenik :eek: . To je daleko od normalne škole, vidjet češ u 4. razredu kad dobiješ Dorešića iz elija. čovjek je nevjerojatno dosadan i naporan, ali kad počne pričat o školi i događanjima u njoj shvatiš da je zapravo jedan od najpametnijih ljudi tamo, i apsolutno je u pravu kad kaže da škola ne valja kune, a kad profesor koji tamo radi 20 godina to kaže, znaš na čemu si.

ko želi nek ide tamo, ja vam samo kažem da je škola u rasulu i da nečete ništa dobra tamo naći. činjenica je da je to jedna od najzabavnijih i najluđih škola u zagrebu, ali kad tad ta zajebancija dođe na naplatu, a to se ove godine događa.

Yuna
29.04.2010., 23:31
i da, ne kužim sta ste navalili na gimnazije. gimnazije su najveće sranje koje postoji u ovoj državi.. majke mi.. sestra mi kaže iz svoje prespektive.. užas, rađe odite u neku školu ali ne gimnaziju..jebo gimnazije..

Bas to. Nece naucit nista korisno za kasnije ni iz jednog podrucja (ovo sitno opcenito iz svega ne racunam) osim nesto malo opce kulture, uglavnom nepotrebne.
Rađe upisite skolu s nekim zanimanjem, puno vise ce vam pomoci i isplatiti se na faksu, a i kasnije za posao pogotovo ako necete ici na faks.

Tijs
29.04.2010., 23:54
Bas to. Nece naucit nista korisno za kasnije ni iz jednog podrucja (ovo sitno opcenito iz svega ne racunam) osim nesto malo opce kulture, uglavnom nepotrebne.
Rađe upisite skolu s nekim zanimanjem, puno vise ce vam pomoci i isplatiti se na faksu, a i kasnije za posao pogotovo ako necete ici na faks.

ni s time se ne slažem, razmišljao sam tako kad sam se upisivao u srednju, zato sam i završio tu gdje jesam. međutim da se danas idem upisivat išao bi u gimnaziju, i to neku prirodoslovno-matematičku. Realno, danas je teško nači posao sa SSS-om, stoga je gimnazija jako dobra, jer se iz nje lakše ukrpat na večinu fakseva.

Amyicha
01.05.2010., 10:25
joj kada se ja sjetim svog upisa prošle godine. nisam mogla spavati prije i poslije upisa hahahaha. ali i to je prošlo nekako. ja želim punoooo sreće onima koji se upisuju ove godine. i želim im da im upadnu u školu u koju žele. :)

j.a.a.a.
01.05.2010., 18:45
dali zna tko dali se 2 boda od glazbene skole boduju u medicinskoj? =)

01.05.2010., 18:59
dali zna tko dali se 2 boda od glazbene skole boduju u medicinskoj? =)

....da....za sve škole al nemoj me držat za riječ...sigurna sam 90%...što ideš u muzičku?...ja sam šesti razred zadnja godina ti?

j.a.a.a.
01.05.2010., 19:14
....da....za sve škole al nemoj me držat za riječ...sigurna sam 90%...što ideš u muzičku?...ja sam šesti razred zadnja godina ti?

tnx, isto :D di ides, u zgu ili?

nemam ime
02.05.2010., 00:09
svi sa 59+ bodova u II. (drugu) gimnaziju u Križanićevoj. :D

umpa
02.05.2010., 20:50
haahahaha potpuno se slazen :)

ima iko ko ce u zdravstvenu u st(smjer med.sestra/med.tehnicar)??

:cerek: evo ja namjeravam, bar se dvoumim:confused: jer me vuće i kemijska a ne znem kako ću u medicinkoj izdržat stalno popodne :confused::confused::confused::ne zna:
Odakle si ti ? Iz St?

nesto124
04.05.2010., 09:42
Mene zanima s kojom školom se možeš upisati na pedagoški fakultet, a da nije gimnazija? Možda s medicinskom? :/

Zodiac
04.05.2010., 09:50
Dvoumim se između 5 opće gimnazije u Splitu i 1 klasične gimnazije u splitu.
Koja je po vašem mišljenju bolja i zašto?
Nazor je teška, a u prvoj klasični smjer imaš grčki i latinski sve četri godine i to je jedino teško u njoj.

Ne mogu se odlučiti između 1 klasične gimnazije u Splitu i 2 jezične gimnazije u Splitu.Može neki savjet.
1. - jezični smjer ako imaš bodova.

graba007
04.05.2010., 10:16
Nazor je teška, a u prvoj klasični smjer imaš grčki i latinski sve četri godine i to je jedino teško u njoj.

1. - jezični smjer ako imaš bodova.

nemam bodova

04.05.2010., 15:07
tnx, isto :D di ides, u zgu ili?

ne, u delnice "Ivo Tijardović", što sviraš? oćeš nastavit dalje sa glazbenom ili?:)

david_01
04.05.2010., 16:29
ei trebam pomoc od vas..studenata ili srednjoskolaca.naime idm u 8.raz.sve razz prolazim sa 5.0.ali me zanima fizika i tehnicka kultura..tu sam jazesci..pa trebam preporuku za daljnje skolovane..a ovo zvuci glupo ali bi htio tj.razmisljam iliti planiram da odem poslje srednje na FER ili FOI..pa koju srednju najbolje upisat?

PD.
04.05.2010., 22:01
Za sve koje zanima, 7.5. , u petak ce bit Dojdi Osmas na Trgu bana Jelačića ( skoro svaka srednja skola ima svoj stand i predstavlja se, pa tamo mozete pokupitit dosta informacijama o željenim školama )
To vam traje od 10 - 16 h

j.a.a.a.
05.05.2010., 11:20
ne, u delnice "Ivo Tijardović", što sviraš? oćeš nastavit dalje sa glazbenom ili?:)

sviram klavir i necu nastaviti dalje =), kaj ti sviras? oces nastavit?

05.05.2010., 14:53
sviram klavir i necu nastaviti dalje =), kaj ti sviras? oces nastavit?

također sviram klavir i također neću nastavit dalje :top:..(nisam baš neka uzorna učenica, neda mi se baš svaki dan vježbat)....koje pjesme sviraš za ispit?...sorry što sam dosadna...

rap_boy
05.05.2010., 16:14
Isuse pa kud prije je prošla godina dana?!??? Kao da sam se jučer raspitivao koju ću srednju upisati, bila je ista ovakva tema.. Nevjerojatno kako je brzo prošla godina..
Sretno svima na upisima i upišite ono što želite :)

trica dinara
05.05.2010., 16:19
Svima koji se dvoume između gimnazija i npr. ekonomske ili neke druge strukovne takvog tipa preporučujem gimnaziju.
Zašto?
Zato što daje opću naobrazbu; iz gimnazije možeš na bilo koji faks; na državnoj maturi Hrvatski, matematika se polažu po gimnazijskom programu.

emiii
05.05.2010., 16:36
Svima koji se dvoume između gimnazija i npr. ekonomske ili neke druge strukovne takvog tipa preporučujem gimnaziju.
Zašto?
Zato što daje opću naobrazbu; iz gimnazije možeš na bilo koji faks; na državnoj maturi Hrvatski, matematika se polažu po gimnazijskom programu.

Slazem se, ali opet ima slucajeva u kojima ljudi zavrse srednju (gimnaziju), i ne uspiju upasti na fax. Sto s njima? Oni su.. ruzno reci ali - nista.
Mislim da sa srednjom strukovnom imas kakvu-takvu sigrunost. Ako ne zavrsis fax, opet imas neko znanje ali i zanimanje s kojim mozes radit.
Inace, ja cu u medicinsku, ne jer je strukovna, nego zato sto me to oduvijek zanima i TO hocu :cerek: .

j.a.a.a.
05.05.2010., 16:52
također sviram klavir i također neću nastavit dalje :top:..(nisam baš neka uzorna učenica, neda mi se baš svaki dan vježbat)....koje pjesme sviraš za ispit?...sorry što sam dosadna...

ma nisi dosadna... =)
sviram:
e-dur
etida od e. pozzolia
od satie-a prvu gymnopediu
od bacha dvoglasne invencije, 13. po redu
i od mozarta sonata u g duru, kv 279
kaj ti sviras?

j.a.a.a.
05.05.2010., 17:59
Slazem se, ali opet ima slucajeva u kojima ljudi zavrse srednju (gimnaziju), i ne uspiju upasti na fax. Sto s njima? Oni su.. ruzno reci ali - nista.
Mislim da sa srednjom strukovnom imas kakvu-takvu sigrunost. Ako ne zavrsis fax, opet imas neko znanje ali i zanimanje s kojim mozes radit.
Inace, ja cu u medicinsku, ne jer je strukovna, nego zato sto me to oduvijek zanima i TO hocu :cerek: .

di ces u medicinsku? :D

drBozaChaos
05.05.2010., 18:46
ima tko iz I.(opće) Gimnazije Osijek?????????????????????????

emiii
05.05.2010., 19:43
di ces u medicinsku? :D

Zadar :mig:
ti?

umpa
05.05.2010., 20:50
ti?

I ja namjeravan u med. ali u St
naravno bude li mi dovoljno bodova ovo zeru šta iman....
Koji je uopće donji prag bio lani , zna li iko?:s

j.a.a.a.
05.05.2010., 21:51
ti?

zg.. =)

06.05.2010., 19:10
ma nisi dosadna... =)
sviram:
e-dur
etida od e. pozzolia
od satie-a prvu gymnopediu
od bacha dvoglasne invencije, 13. po redu
i od mozarta sonata u g duru, kv 279
kaj ti sviras?

e-dur..također..:)
etidu i bacha ne sviram jer sam bila na školskom natjecanju pa ne moram (ako pitaš kako je bilo-grozno sam svirala..:(..)
potočnicu od dore pejačević i
sonatu od haydena u g-duru...što misliš s kolko ćeš proć? :)

emiii
06.05.2010., 19:21
I ja namjeravan u med. ali u St
naravno bude li mi dovoljno bodova ovo zeru šta iman....
Koji je uopće donji prag bio lani , zna li iko?:s

Mislim da je kod nas u Zadru bilo 44 boda.. koliko ti imas? :mig:

Malla Pepaa
07.05.2010., 19:05
Ima li itko da će upisat u Koprivnici ili Bjelovaru!? :confused::confused::confused::cerek:

j.a.a.a.
07.05.2010., 21:47
e-dur..također..:)
etidu i bacha ne sviram jer sam bila na školskom natjecanju pa ne moram (ako pitaš kako je bilo-grozno sam svirala..:(..)
potočnicu od dore pejačević i
sonatu od haydena u g-duru...što misliš s kolko ćeš proć? :)

hhh nadam se 3, jer mi inace uvijek daju 2... a ti??

anton_rijeka
08.05.2010., 07:00

ja sam mislio upisat hoteljersko turisticku skolu u rijeci,sta vi mislite o toj skoli??

Malla Pepaa
08.05.2010., 11:50
ja sam mislio upisat hoteljersko turisticku skolu u rijeci,sta vi mislite o toj skoli??

Čuj,dobra školaako kasnije planiraš na fakultet,jer inače posao i nije nešta posebo,puno radiš a za koju lovu :s:s:s.Susjeda mi je to upisala i završila,sad je na fax-u za učiteljicu razredne nastave :top:

lalazg
08.05.2010., 17:48
trenutno imam 60 bodova i želim u mioc.
ako ima tko od prije jel se zna jel siguran upad sa tih 60 ?
i kakva je škola,profesori?
neželim riskirat :S

hvala

dotivo
09.05.2010., 07:40
trenutno imam 60 bodova i želim u mioc.
ako ima tko od prije jel se zna jel siguran upad sa tih 60 ?
i kakva je škola,profesori?
neželim riskirat :S

hvala

Imaš samo 60 bodova, ili 5.0? Ako imaš 5.0, bez brige upadaš, al bez toga postoje šanse da ne upadneš, ako nemaš veze.

Aero_13
09.05.2010., 16:40
Ak mi netko ko je išo ili još uvijek ide može reći nešto o smjeru računalnog tehničara u srednjoj školi sesvete na pm bio bih zahvalan

Kissing the Shadows
09.05.2010., 17:15
D=
sad biram između preloga,ekoloskog smijera jeli, i graficke
imat cu tocno 42 boda za preloga,koliko mi treba za upis...pa samo ako neko zna hocu li upasti,sto mogu poslje njega?hoce li konkurencija biti velika?
onda graficka..tamo cu imati 2,3 boda vise od potrebna 42,pa me zanima hocu li tamo moci?prijemni je sad za tjedan i pol,pa me zanima pod kaj on spada D= crtanje ili?jako mi je bitno=(
stvarno ne znam di bi=(

mali-anđeo
09.05.2010., 18:07

Ja sam maturantica ŠPUD-a i nije mi žao što sam upisala tu školu..
A sad..po pričama ljudi iz razreda i ostalih nitko nije rekao da je požalio :ne zna:

I da..prijemni-prelagan.. Ne očekuju oni genijalce..na prijemni dolaze 14 godišnjaci..ne picasso..

gossipgirl309
09.05.2010., 18:55
Ja se nikako ne mogu odlučiti između IV. i V. gimnazije u Splitu. Ako netko ide u jednu od njih ili je išao, bila bih jako zahvalna da mi kaže koja je bolja, kakvi su nastavnici, gradivo,...
Unaprijed hvala. :)

Koliko sam ja čula sve je to slično, ali peta (Nazor) je teža. Nastavnici više traže. Ja ću u prvu, jezični smjer :)

the Champion
09.05.2010., 19:28

epic fail :s :s
istina da si poslije gimnazije nista, ali se dobije jako puno opceg znanja...

btw. nakon puno predomišljanja izgleda da cu s jos jednom frendicom u lucijanku, jezicni smjer...imat cu 57-58 bodova, trebalo bi bit dosta jel ? :D

IndependentGirl
09.05.2010., 21:06
Koliko sam ja čula sve je to slično, ali peta (Nazor) je teža. Nastavnici više traže. Ja ću u prvu, jezični smjer :)

Meni je veliki problem što sam čula da su učenici u Nazoru dosta problematičniji i da su nastavnici prestrogi. :confused: :ne zna:

10.05.2010., 10:32
hhh nadam se 3, jer mi inace uvijek daju 2... a ti??

prošle godine imala sam 3 nadam se da ću i ove ako ništ drugo bitno da prođem..:)

j.a.a.a.
10.05.2010., 12:21
prošle godine imala sam 3 nadam se da ću i ove ako ništ drugo bitno da prođem..:)

a kak ti ide solfeggio?

VekiSlav
10.05.2010., 20:28
Ovako, iz zg-a sam iam dosta dobre ocjene i upisat cu se u neku gimnaziju, ja sam mislio 7. jer mi je blizu i cuo sam samo dobra misljenja o njoj. a kaj vi mislite?
(htio sam prije 15. al neam bodova dovoljno, a 5. mi je preteska :P)

the Champion
10.05.2010., 22:17
a kak ti ide solfeggio?

imate pp za te stvari, ne spamajte :mad: :mad:

dotivo
11.05.2010., 15:15
Ovako, iz zg-a sam iam dosta dobre ocjene i upisat cu se u neku gimnaziju, ja sam mislio 7. jer mi je blizu i cuo sam samo dobra misljenja o njoj. a kaj vi mislite?
(htio sam prije 15. al neam bodova dovoljno, a 5. mi je preteska :P)

Idi u 5. i muči se, bar češ znat nešto. :mig:

david_01
12.05.2010., 16:06
dakle.sve imam razrede 5.0..i ovak najizgledniji faks na koji bi htjeo ici je FER ili FIO...pa me zanima kja srednja skola je najbolja za to??
fala unaprijed..:))

dotivo
12.05.2010., 16:13
dakle.sve imam razrede 5.0..i ovak najizgledniji faks na koji bi htjeo ici je FER ili FIO...pa me zanima kja srednja skola je najbolja za to??
fala unaprijed..:))

Mat. gimnazija neka. XV. gimnazija preporučam. :top:

stormy
12.05.2010., 23:28
Evo i ja sam sada 8.raz i dvoumim se izmedu dva zanimanja.-.. Elektrotehničar i Tehničar za mehatroniku... moze koji savjet o tim zanimanjima?? jel tesko? sta mogu poslje raditi?.. hvalaa vam!:)

stormy
13.05.2010., 09:48
ITKO? ..molim vas.

david_01
13.05.2010., 20:06
Mat. gimnazija neka. XV. gimnazija preporučam. :top:
hvala dotivo..tak sam i ja nekak mislio.

Kaspijan04
14.05.2010., 14:05
Mene zanima dali se može na dva mjesta pri 1. upisu predati.....sad malo zvuči smiješno,ali ne mogu se odlučiti između Osijeka i Varaždina(općih gimnazija)... :/

Varietas
14.05.2010., 14:07
Mislim da se ne može predati na dva mjesta jer svaka škola prilikom upisa traži originalne dokumente, ali nemoj me držati za riječ, nisam 100% siguran.

akrostih
14.05.2010., 14:07
Evo, ja se dvoumim između Gimnazije Andrije Mohorovičića i Sušačke gimnazije u Rijeci...
Ima li itko kakva iskustva ili preporuke?

Varietas
14.05.2010., 14:21
@ Kaspijan04

Ako se smije znati, zašto se dvoumiš između dva tako udaljena grada...? :D

Odakle si?

PaleEnchantress
14.05.2010., 14:49
Evo, ja se dvoumim između Gimnazije Andrije Mohorovičića i Sušačke gimnazije u Rijeci...
Ima li itko kakva iskustva ili preporuke?

:s napokon netko iz ri
koji smjer planiraš, matematički?
ako da, meni je sestrična kojapredaje matematiku rekla da je GAM bolja škola. (?) imaju i relativno dobre rezultate po natjecanjima. ne znam šta da još kažem, nisam ni ja čula puno mišljenja i preporuka, osim tog od moje sestrične i jedne frendice.

Kaspijan04
14.05.2010., 15:36
@ Kaspijan04

Ako se smije znati, zašto se dvoumiš između dva tako udaljena grada...? :D

Odakle si?

Županje :D...jest Županja ima svoju gimnaziju,ali ne želim ići tamo...želim bolje obrazovanje,a Osijek jer ga znam(barem centar gdje je Gimna :D),a Varaždin jer mi je stara od tamo(podrijetlom) pa odtude ljubav prema Varaždinu,a i ujedno imaju jednu od najboljih gimni u HR(mslm na 1. ofc. :D),ima super izvannastavne aktivnosti,super zgrada,ugl. sve ono što ja želim :D ...ali imam strah da ne bih mogao upasti zato što sam od dalje :/

Varietas
14.05.2010., 17:27
Kakve to veze ima s tvojim upisom u školu?

Ne boduje se kod upisa odakle si... :confused:

Nego, onda namjeravaš u dom ili...?

Kaspijan04
14.05.2010., 17:39
Kakve to veze ima s tvojim upisom u školu?

Ne boduje se kod upisa odakle si... :confused:

Nego, onda namjeravaš u dom ili...?

pa da u dom jer imam rođakinju iz Vž-a i kaže da je dom dobar,a i dobije svatko nekog odgajatelja(normalno ne 1 odg=1 učenik) koji ide na roditeljske,itd. ako su roditelji daleko što bi mi odgovaralo!

akrostih
14.05.2010., 20:51
ako da, meni je sestrična kojapredaje matematiku rekla da je GAM bolja škola. (?) imaju i relativno dobre rezultate po natjecanjima. ne znam šta da još kažem, nisam ni ja čula puno mišljenja i preporuka, osim tog od moje sestrične i jedne frendice.[/QUOTE]

Zaboravih napomenuti da bih htjela u opći...malo sam gledala po sajtu od azoo-a i GAM ima relativno dobre rezultate... Iako sam čula priče da tamo uopće ne moraš ništa raditi, da su profesori budale i sl. a stvarno ne želim sprdnju od satova...

carrie_
15.05.2010., 15:02
svima koje zanimaju smjerovi PRIRODOSLOVNE ŠKOLE VLADIMIRA PRELOGA toplo preporučam tu školu...maturantica sam i još ću samo jedan dan tamo provesti, a ta škola nudi apsolutno sve što vam treba...sretno svimana upisima... :cerek:

david_01
15.05.2010., 20:40
znam da je vec netko postavio pitanje o MIOC-u.mene zanima jos malo detaljinje o toj skoli,znaci ekipa,nastavnici i to..ali prvenstveno me zanima profesori i dali je jaka po ucenju (znanju) skola.pa tko ima iskustva nek mi pomogne..hvala..:)

Alpagueur
15.05.2010., 20:59
znam da je vec netko postavio pitanje o MIOC-u.mene zanima jos malo detaljinje o toj skoli,znaci ekipa,nastavnici i to..ali prvenstveno me zanima profesori i dali je jaka po ucenju (znanju) skola.pa tko ima iskustva nek mi pomogne..hvala..:)
Nastavnici su OK, ima ih nekoliko iz svakog predmeta koji nisu baš, ali takve ne moraš niti dobiti, a vjerojatno ne ćeš niti dobiti više od jednog takvog.

Učenje (znanje) ovisi i o njima, ali još više o tebi, ako nešto želiš naučiti, naučit ćeš to bez obzira na to koliko opširno nastavnik radi neko gradivo, ako te pak ne zanima, samo ćeš gledati kako to što lakše položiti sa što većom ocjenom.

Škola je dobra, ali to što joj uporno tepaju da je "elitna zagrebačka gimnazija" ne znači da svatko tko ju završi ima zajamčen uspjeh u daljnjem školovanju samo zato što ju je završio.

pinkday
16.05.2010., 08:17
da li netko zna da li se dobivaju dodatni bodovi za upis u srednju školi ako imaš bolesnu štitnjaču?

Kaspijan04
16.05.2010., 09:11
Nastavnici su OK, ima ih nekoliko iz svakog predmeta koji nisu baš, ali takve ne moraš niti dobiti, a vjerojatno ne ćeš niti dobiti više od jednog takvog.

Učenje (znanje) ovisi i o njima, ali još više o tebi, ako nešto želiš naučiti, naučit ćeš to bez obzira na to koliko opširno nastavnik radi neko gradivo, ako te pak ne zanima, samo ćeš gledati kako to što lakše položiti sa što većom ocjenom.

Škola je dobra, ali to što joj uporno tepaju da je "elitna zagrebačka gimnazija" ne znači da svatko tko ju završi ima zajamčen uspjeh u daljnjem školovanju samo zato što ju je završio.

ali imaju najuspješnije učenike i gdje got se pojave osvajaju :/

za tu školu moraš biti štreber u pravom smislu riječi :D

Alpagueur
16.05.2010., 10:19
ali imaju najuspješnije učenike i gdje got se pojave osvajaju :/

za tu školu moraš biti štreber u pravom smislu riječi :D
Uspješni su sustavno jedino u informatici. Za mat i fiz nisam siguran, a sve ostalo je individualni uspjeh polaznika te škole.

Što se crvenog tiče, bez obzira na smješka
http://techbuddha.files.wordpress.com/2009/12/double-facepalm.jpg