PDA

View Full Version : Nokia E72

MRAQ
22.01.2010., 13:02
Kao prijašnji vlasnik E71 mogu rec sljedeće:

Dobro:
-Nešto je širi i tipke su veće, debljina i težina su iste.
-Optička navi tipka (nekima to smeta) ali ja sam se sasvim dobro priviknuo i nemogu zamisliti mobitel bez toga.
-3.5mm jack
-Bolji zvuk kod telefonskih razgovora
-Mogućnost eliminiranja šumova iz okoline
-Brzi OS (brži procesor)
-Brže spajanje i odspajanje iz 3G mreža
-Besplatna OVI maps navigacija (vožnja+pjeske)
-Akcelerometar (nije potreban, ali dobro dode kao brojač koraka recimo)
-Bolje slike iz fotica nego E71

Loše:
-Nema podcast aplikacije (vjerojatno ce se pojaviti u nekim sljedecim updatovima), ali postoji alpha verzija escarpoda (inaće app. za sonyE telefone) za symbian.
-Baterija se brže isprazni nego na e71
-TVout najavljen, ali ga nema.

Neutralno:
-Novi raspored ikona i značenja istih
-OVI suite zamjenjuje PCSuite
-Punjenje preko usb-a moguće
-Nova email aplikacija
-5MPx fotic

Ja sam E72 dobio tako da sam dao svog starog E71 + 1000kn. Telefon je stvarno vrhunski i popravlja sve ono što je E71 trebao imati, plus se dodalo jos neke stvari.
AKo niste power user poput mene kupnja E72 nauštrb E71 za sada se ne isplati.

sweety_555
27.01.2010., 09:19
Ja sam takoder odusevljena telefonom. Prije e72 sam imala ajfon 3G koji je igračkica za klince naspram ovog "stroja".
E72 je idealno rjesenje za svaku osobu kojoj je potreban mobilan ured.

apić
03.02.2010., 07:26
E72 koristim oko mjesec dana, prije njega sam koristio HTC HD.
Naravno baterija im je neusporediva, E72 ima jaču bateriju.
Oba telefona su super kvalitetna, HTC ima bolju kvalitetu zvuka u slušalicama, reprodukcija muzike i naravno veći ekran.
Jedina zamjerka koju imam kod E72 je problem sa slanjem mail-a.
Imam kreiran mail for exchange, i on funkcionira savršeno sve do trenutka kad želim poslati mail s attach. većim od 500kb.
Primatelj nikad ne dobije takav mail, već dobije 20-30 mailova s "izrezanim" attach. koji nikad nema punu veličinu koja je poslana.
Kontaktirao sam Nokia suport, probao promjeniti soft no prob. je i dalje ostao isti i za sada nemaju rješenja za njega.
Za ostalo samo pohvale i preporuka!

vmusica
03.02.2010., 08:53
Ja sam takoder odusevljena telefonom. Prije e72 sam imala ajfon 3G koji je igračkica za klince naspram ovog "stroja".
E72 je idealno rjesenje za svaku osobu kojoj je potreban mobilan ured.
:top:
Molim te, možeš li ovo ponoviti na ovoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=518341)? :):)

gordan72
03.02.2010., 09:14
Jel' s njim dolazi i QuickOffice view only verzija ili verzija s mogućnosti editiranja dokumenata? Ili neki drugi office paket?

sweety_555
04.02.2010., 08:41
:top:
Molim te, možeš li ovo ponoviti na ovoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=518341)? :):)

naravno. stojim iza svake rečenice tak da nije bed :mig:

Jel' s njim dolazi i QuickOffice view only verzija ili verzija s mogućnosti editiranja dokumenata? Ili neki drugi office paket?

QuickOffice sa mogućnošću editiranja dokumenata.:kava:

UnusualMe
23.06.2010., 10:55
Dajte neka iskustva, preporuke... :)
Došel je bijeli u T-Mobile :cerek:

Ozana
09.07.2010., 16:34
Od jučer sam ponosna vlasnica lijepe E72 i pokušavam što prije savladati sve njene mogućnosti jer za dva dana putujem i tamo ću imati samo ono što na njoj osposobim.

Jedna od glavnih vesela je mogućnost chata koji najviše koristim na Gmailu, na kompu sam instalirala i isprobala Google talk i šljaka sa svima.

Na mobitel sam danas preuzela, odabrala Gtalk, pokažu mi se prozorčići, odaberem domenu (@gmail.com), upišem svoje korisničko ime (mail adresa), lozinku, sve isto kao na kompu i neda mi spojiti cijelo popodne... Samo piše:

Privremeni problem s uslugom, pokušajte ponovo kasnije (kod 503).

Zna li netko u čemu je kvaka jer ja baš jaaaako želim taj Google talk?
Glupo pitanje, ali može li imati veze što to radim dok je mobitel na punjenju?
Ili sam nešta prilikom preuzimanja propustila potvrditi ili slično? Kak mi tak pametan i skup mobitel može tako nešta raditi?

rukfaš
27.07.2010., 00:02
Od jučer sam ponosna vlasnica lijepe E72 i pokušavam što prije savladati sve njene mogućnosti jer za dva dana putujem i tamo ću imati samo ono što na njoj osposobim.

Jedna od glavnih vesela je mogućnost chata koji najviše koristim na Gmailu, na kompu sam instalirala i isprobala Google talk i šljaka sa svima.

Na mobitel sam danas preuzela, odabrala Gtalk, pokažu mi se prozorčići, odaberem domenu (@gmail.com), upišem svoje korisničko ime (mail adresa), lozinku, sve isto kao na kompu i neda mi spojiti cijelo popodne... Samo piše:

Privremeni problem s uslugom, pokušajte ponovo kasnije (kod 503).

Zna li netko u čemu je kvaka jer ja baš jaaaako želim taj Google talk?
Glupo pitanje, ali može li imati veze što to radim dok je mobitel na punjenju?
Ili sam nešta prilikom preuzimanja propustila potvrditi ili slično? Kak mi tak pametan i skup mobitel može tako nešta raditi?

probaj deinstalirat pa ponovno instalirati aplikaciju,mozda ti pomogne !

iako nisam upoznat kako google talk radi na nokijama,ono sto ti mozda pomogne je to da probas mobile skype jer fecera odlično na E seriji , google talk mi je bez greške radio na androidu !

i da... nema veze što je uređaj na punjenju dok se koristiš aplikacijama. :)

Bizarro
28.07.2010., 13:04
Ej, skrati si muke i instaliraj Fring. www.fring.com ili direktno s moba m.fring.com Imaš Google Talk i MSn i još toga.

Ozana
06.08.2010., 17:31
Kupljen je novi prije mjesec dana u T-centru. Odmah je bilo problema sa softverom, nije mogao instalirati chat, glas se stalno gubio prilikom razgovora, na slušalice se čulo, ali jako tiho, tek kada bi se pritisnuo onaj gumbić kod mikrofona zvuk bi bio normalne glasnoće.
Poslala sam ga na servis sa opisom svih problema, vraćen je relativno brzo kompletno reprogramiran.
Ovoga puta sve je bilo besprijekorno, glas odličan, chat se instalirao odmah i radi, skinula sam i Skype s Ovi trgovine i instalirao se od prve (kada sam ga kupila trebalo je poprilično pokušaja dok sam ga instalirala).
Sad mi sve štima i jedva sam ga dočekala natrag jer sam oduševljena modelom, ponajprije tipkovnicom koja mi savršeno leži. Jedino je sa slušalicama ostao isti problem.
Sad ne znam jesam li luda pa ne znam koristiti te slušalice??? Mobitel je prošao sva testiranja i što se servisa tiče, po njima nema greške. Pomalo mi je i blesavo da je greška u mobitelu kad mi on ipak propušta zvuk dovoljne jačine, ali samo kad pritisnem taj gumb. Te iste moje slušalice u Nokiji od mog sina rade normalno, tj. čuje se glasno, a njegove slušalice u mom mobitelu pokazuju isti "sindrom", glasne su tek kad stisnem gumbić kod mikrofona. Slušalice su različiti model, ali sličan princip.
Ima li itko ikakva iskustva s tim. Totalno glupo da na takvoj divnoj stvarčici komplicira tako banalna radnja. U sve stare, prastare mobitele upikneš najobičnije sluške i slušaš.... A ovo....
Ne trebam napomenuti da je mobitel pojačan do kraja i da su slušalice isprobane i pri slušanju radija, slušanju glazbe i prilikom razgovora. Svuda isto...:confused:

Sith
07.08.2010., 09:14
koji točno gumbić kod mikrofona?

Ozana
13.08.2010., 22:10
Ja svoju Ljubimicu doslovno obožavam iako je odmah nakon kupnje završila na servisu. Unatoč tome, model mi je fenomenalan, a naviše me oduševljava tipkovnica na kojoj vrlo spretno i jednostavno mogu pisati i poduže tekstove.

Još nisam proučila ni stavila u funkciju veliki dio njenih mogućnosti, Skype i Google talk funkcioniraju besprijekorno, internet zaista brz...

Kamera je ovo ljeto snimila famozne filmiće koje sam jednostavno prebacila na komp, zvuk odličan, fotke famozne (mogućnosti fotića također još nisam detaljnije proučila)....

Bijeli je definitvno ženski izgledom i jednostavno diše ženski tako da ga ne preporučam muškom dijelu pučanstva. Kuma mi radi u T-com-u i imala je slučaj muškarca koji je došao vratiti nakon samo par dana i moliti mogu li mu dati bilo koju drugu boju jer je ovaj bijeli "preženski"...Nije se nikako mogao naviknuti na njega...

elvina
29.08.2010., 16:50
Ponosni vlasnici E72, molim vas za pomoc... Pred nekoliko dana sam i ja postala vlasnica ovog moba. :-)
Na staroj nokiji 6233 sam bila negdje u postavkama podesila da mi smajlice prikazuje kao male slicice a ne dvotocka i zagrada i sl. i kada sam pisala poruku, klikom na * dobila sam prikaz svih simbola i smajlica koje sam mogla umetnuti u SMS.
Kako se na ovom mobu to isto moze podesiti i koristiti?

FalconB
06.09.2010., 15:26
Već dugo gledam mobitel koji ću si kupiti i odlučim se za Nokia E72 i upravo pred odlazak u trgovinu vidim na internetu da ima razinu zračenja SAR 1,310 W/kg. Uspoređujući druge mobitele, čini mi se da je ova Nokia sa najvećim zračenjem. Razumje li se tko u ova zračenja, kupiti ili ne? :confused:

assassin
06.09.2010., 15:41
Ako se bojiš da su napravili i izdali mobitel koji zrači preko dozvoljene granice- nemoj kupiti.
A, za još informiranja imaš cijeli internet (npr. ovo (http://www.gsmarena.com/glossary.php3?term=sar)) i tu na forumu imaš barem 5 tema o zračenju...

player_
05.10.2010., 20:10
da li microSD od 4GB dolazi uz njega ili je to dodatno?

Wonder Woman
10.10.2010., 17:38
da li microSD od 4GB dolazi uz njega ili je to dodatno?

Dolazi s mobitelom.

Lefti
15.10.2010., 00:52
Pozdrav svim vlasnicima e72, i ja sam jedna od njih! :)

imala sam iphone prije, nikako mi nije legao, dragi uzeo 4 a ja glatko odbila i uzela si, na njegovo sveopce cudjenje, e72 :cerek:

i imam par pitanja... htjela sam formatirati memory card od 4gb koja je dosla s njim, prikazivalo mi je cca 350MB free memorije a niti jedan folder (gledajuci na kompu) nije bio veci od 200njak MB... nisam kuzila gdje su te 3 gige nestale.

i sad, format nije htio napravit jer su neki programi u upotrebi kao... i odem brisat rucno prazne foldere fotki, video, downloadsa, itd. Dodjem do maps-a i brise dugo dugo, cudno mi, pogledam nakon toga, cijela memorija slobodna. A na propertisu mi je prikazivalo da folder maps ima 100njak mb.
I upravo procitam da se dobije besplatna navigacija i sad brijem da sam izbrisala sve to :ne zna::ne zna: jesam li?

i jos jedno pitanje... imam doma wireless, na iphoneu sam bila uvijek spojena, nikad me nije pitalo da potvrdim niti mi javljalo dostupnost druge mreze ako sam na svojoj ili nekoj drugoj vec prihvacenoj.
A na nokiji me non stop pita da li se STVARNO zelim spojiti na svoj wireless - svaki put kad odem na mail i inace, prosjek svaka 2h. S time da su sve opcije iskljucene oko toga. Ne pita me sifru nego samo potvrdu.
Ima li sanse da budem spojena na svoj net i da, ako dobijem mail mi odmah javi a ne da provjeravam tako sto potvrdim da zelim biti konektirana na svoj net?!

Sith
15.10.2010., 18:38
bez brige, nisi obrisala besplatnu navigaciju nego samo karte koje možeš vratiti sa OVI suiteom koji si dobila na cd-u, ako nisi skini ga s neta

imaš u postavkama veze da za svaku pristupnu točku kažeš da se spoji automatski ili da traži potvrdu, a može ti i u aplikaciji koja traži izlaz na net biti podešeno da traži potvru, prosurfaj malo po postavkama

Lefti
15.10.2010., 23:33
za navigaciju mi i nije tako bed ali potrazit cu opet mape, samo moram kupit microsd od bar 8gb onda.

sad sam prostudirala opcije, uvijek isto. nikad mi ne javi da mi je dosao mail, nego udjem u yahoo, pita me zelim li se stvarno spojiti na svoj wlan, i kad kazem da onda mi updatea i javi mail. jaooo :mad:

Sith
16.10.2010., 19:33
za navigaciju mi i nije tako bed ali potrazit cu opet mape, samo moram kupit microsd od bar 8gb onda.

sad sam prostudirala opcije, uvijek isto. nikad mi ne javi da mi je dosao mail, nego udjem u yahoo, pita me zelim li se stvarno spojiti na svoj wlan, i kad kazem da onda mi updatea i javi mail. jaooo :mad:

cijela evropa ti je 2GB, ako ne staviš sve dosta ti je i 4gb kartica

jesi stavila da sam provjerava mail svakih xx minuta?

Lefti
16.10.2010., 20:39
aha, nisam znala da imam cijeli svijet u maps :D
kad budem skidala, skinut cu samo EU, pa ajde... frka mi je sto sam prebacivala fotke a jedna ima po 4Mb, pa muzika... skupilo se i preko 4 GB pa sam srezala u pola.

Za sada sam sve opcije iskljucila zbog zelje da mi "choose connection" ne pojavljuje svakih sat vremena, i za sad je dobro. Kad god bi uzela mob u ruke da nor napisem sms, morala sam prvo odabrati konekciju :mad:
Za sada toga nema, ali kad upalim mejl/fejs/chat, uvijek me pita da izaberem konekciju :/

od toliko postavki na hrvatskom, prvo sam trebala prebaciti na engleski da uopce nesto razumijem, a onda kaos jer u svakoj opciji imam nesto o internetu. kad dam decku, koji je tehno freak, da mi pogleda, samo baci pogled u stilu "ne diram nista osim iphone-a" ah :rolleyes: a onda i kad uzme, sav se zbuni, kao da nikad nije imao nis osim iphonea. moraću sama :rofl:

assassin
16.10.2010., 21:21
Na N86 sam (nakon nekog vremena :D) uspio naći opciju za svaki program da li da me pita koji AP će koristiti i namještanje "rang liste".
Sada se ne mogu sjetiti kako je točno išlo, ali pregledaj detaljno cijele postavke (nema ih toliko :)).
Tako da mislim da bi trebalo biti to i u E72.

Jaki tehno freak kad' ne zna...:p

Lefti
17.10.2010., 00:29
mene vec boli glava od opcija :rolleyes: udjem 10 puta u folder foldera i vise ne znam u kojem gradu zivim a kamoli u kojem sam folderu :zubo:
ali prosnjofat cu jos, ionako bezveze kopkam po njoj samo da ju imam u rukama. kao teenage-erka koja je dobila 5 iz kemije i mobitel za nagradu :rofl:

ma on je vise za kompove, ajfone i to, prezire nokiju (i mene od kad je imam :lol: :lol: )

Bizarro
17.10.2010., 08:22
Možeš bez problema premjestiti ikonice i prečice iz jednog foldera u drugi ili u home folder, odnosno organiziraš si onako kako ti je najpraktičnije.

Lefti
17.10.2010., 14:47
vec sam ja sve precice promijenila, i application shortcuts promijenila, sve, i u home-u poredak foldera sredila... ali me buni kad udjem control panel pa u settings, pa general, pa personalisation, i onda tu mijenjam... pa ocu opet nesto u vezi home screena ili teme, ali onda moram izac iz svega i otici u teme ili nes drugo. treba mi malo dok se ne uhodam, a sumnjam da te foldere u folderima mogu premjestati a samo oni me i bune.

i dalje me pita choose conn.na ulasku u mail. odustajem :)

i jos nesto... imam nekakvu opciju breathing light, znate li sta je to? nekad mi se zna svjetlo lagano gasit i palit, kao da ga se utisava... malo mi tipkovnicaq svijetli pa se gasi pa pali... mislila sam da je taj breathing lihgt, ali nije, dogadja se i kad je opcija upaljena i ugasena.

vhrkac
18.10.2010., 14:23
vec sam ja sve precice promijenila, i application shortcuts promijenila, sve, i u home-u poredak foldera sredila... ali me buni kad udjem control panel pa u settings, pa general, pa personalisation, i onda tu mijenjam... pa ocu opet nesto u vezi home screena ili teme, ali onda moram izac iz svega i otici u teme ili nes drugo. treba mi malo dok se ne uhodam, a sumnjam da te foldere u folderima mogu premjestati a samo oni me i bune.

i dalje me pita choose conn.na ulasku u mail. odustajem :)

i jos nesto... imam nekakvu opciju breathing light, znate li sta je to? nekad mi se zna svjetlo lagano gasit i palit, kao da ga se utisava... malo mi tipkovnicaq svijetli pa se gasi pa pali... mislila sam da je taj breathing lihgt, ali nije, dogadja se i kad je opcija upaljena i ugasena.

breathing liht ti je javljanje sms-a,poziv propustenog,maila i ostalog svjetlosnim signalom oko navigacijske tipke-pali se i gasi-

a tipkovnica ima senzor i sama pali i gasi osvjetljenje po potrebi,
to ces skuziti
to ti imaju skoro svi symbian telefoni da bi se stedila baterija...
napravi pokus
prekrij senzor rukom(prstom i upalit ce ti se osvjetljenje tipkovnice)
makni prst sa senzora i tipkovnica ce se iskljuciti......:top:

Lefti
18.10.2010., 20:45
u medjuvremenu sam skuzila to oko navigacijske, tnx!

a ta tipkovnica joj... nekad mi se upali kad je ful svjetlo pa ne vidim nis... nije da previse smeta jer znam napamet ali ono, jos lovim te tocke, crtice, dvotocke...ima li opcija da setaj senzor ugasi? jedino sto sam na senzor nasla a da se sad sjecam je snooze alarma i utisavanje poziva okretom na drugu stranu. i gdje se uopce senzor nalazi? kod sekundarne kamere ili navigacijske?

Lefti
19.10.2010., 22:32
moze jos jedno pitanje? kako brisem otvorene stranice na webu, tj. tabove?
stoput ocu neku otvorit i kaze mi da ne moze jer ih je maksimalno 5 otvoreno i da ne moze novu otvorit... i nikako da nadjem opciju da obrisem ove otvorene, sve sam istiskala, sve kratice, sve opcije, nigdje nema.
za pola sata probam, otvori mi, i ta bude peta po redu i opet novu nece... uopce ne kuzim :/ :nekad-davno-plavusa-pa-je-ostalo-blajha-oprostite: :brukica:

Lefti
20.10.2010., 02:48
(bivsa) plavusa shvatila ovo sa tabovima :) :zubo:

kaili
30.10.2010., 22:57
Gdje u Zagrebu kupiti silicon case (silikonsku masku) za Nokiu E72?

magicmist
08.11.2010., 18:38
treba mi stići za dan-2:)
pitanje: da li se može hacknut ?
ako može, s čime ?
tnx.

assassin
08.11.2010., 20:03
A, zašto bi je "hacknuo"?
Mislim, ako znaš radi čega se hakira- pretpostavljam da znaš i s čime...

player_
09.11.2010., 21:30
evo vec 2 sata sam ponosni vlasnik ove nokie..nemam riejci,stvarno je mob odlican..

samo imam pitanje,kako pobrisat neke mape? jer mi je zauzeto 3 i nesto GB,a trebalo bi mi za muziku i jos nesto..

hvala

rukfaš
09.11.2010., 22:50
evo vec 2 sata sam ponosni vlasnik ove nokie..nemam riejci,stvarno je mob odlican..

samo imam pitanje,kako pobrisat neke mape? jer mi je zauzeto 3 i nesto GB,a trebalo bi mi za muziku i jos nesto..

hvala

pa koliko znam ( govorim napamet ) odeš u meni, zatim aplikacije te upravljanje datotekama i onda ti izlista sve mape !

player_
10.11.2010., 08:22
stvarno sam noob za ovaj mob :D..budem potrazio to..

a reci mi samo stavio sam muziku na njega i nemam ju nigdje,ali na pretrazivanju mi nade odredenu pjesmu..stavljao sam preko OVI Suite-a u All..di ju on sprema onda?

rukfaš
10.11.2010., 10:02
stvarno sam noob za ovaj mob :D..budem potrazio to..

a reci mi samo stavio sam muziku na njega i nemam ju nigdje,ali na pretrazivanju mi nade odredenu pjesmu..stavljao sam preko OVI Suite-a u All..di ju on sprema onda?

pa mislim da bi trebao naći u mapi music ili možda ako prabacuješ preko suita ima posebna mapa ?!

to bi sve trebao naći pomoću odgovora koji sam ti dao u prethodnom postu !

player_
10.11.2010., 17:11
sredio sam muziku,nije uopce bila u uzici,jer kad sam otisao u music pisalo je da je prazno..ali sam skuzio na kraju,prek suita treba stavit u njega pa onda stisnut Synic i on prebaci i onda je sve ok..

a mape tamo ne mogu naci..

player_
10.11.2010., 21:38
@Lefti - kako si ti maknula mape? jer to nevjerujem da cu koristit previse,jedino bi ostavio hr i pat okolnih,ali ovo ostalo azija,amerika i to mi fkt ne treba

Sith
11.11.2010., 17:12
@Lefti - kako si ti maknula mape? jer to nevjerujem da cu koristit previse,jedino bi ostavio hr i pat okolnih,ali ovo ostalo azija,amerika i to mi fkt ne treba

možeš ih obrisati sa maploaderom ili ovi suite-om
ne opterećuj se, ionako ti nisu azija i amerika na kartici, obično dolaze samo zemlje regije, eventualno evropa ako mob ima veliku internu memoriju ili dolazi sa karticom većeg kapaciteta

player_
11.11.2010., 20:53
ali kak ih preko suite-a?? neznam di da ih nadem..

a gle,,ziher ih ima dosta kad su mi na kartici zauzele 3,6 GB..a treba mi ta memorija sto zbog .pdf-a,sto zbog mouzike..:D

magicmist
12.11.2010., 06:42
svaki put kad ubacuješ mape (detaljne karte), one koje su bile u mobu se brišu.

player_
12.11.2010., 13:49
ne kuzim..nisam uopce ubacivao mape,vec su bile gore...

ima kad odem u Ured-Upravitelj datoteka-Mem. kartica jedan folder zove se CITIES ima 2.95GB da li su to te mape? da li 100% smijem to izbrisati da ne bi poslje bilo da sam zeznuo nesto..

Sith
12.11.2010., 18:46
da, u cities su mape, slobodno obriši folder pa si dodaj samo one koje trebaš (nakon brisanja foldera pokreni jednom navigaciju da se folder ponovno kreira, inače nećeš moći dodavati karte)

demosten
24.11.2010., 14:55
kak radi navigacija sa E72?
jel netko isprobao?

Lefti
25.11.2010., 12:13
Tek sam sad vidjela post. Ja sam se vec dobro sync-ala sa svojom nokijicom :cerek: moram priznat da mi fali iphone samo zbog interneta i pretrazivanja, ali napokon uzivam tipkati :D

Ja sam sve makla sa kartice tako sto sam ju formatirala. mucila sam se i ja s brisanjem, nisam znala sto mi zauzima toliko gb, u options-u svake mape niti jedna nije bila vise od bar stotina kb... i onda sam format sve.
Mape sam vratila, samo za EU.

A ja sad imam pitanje! :D

Dakle, uzasno me zivcira wireless i nacin na koji funkcionira. postoji li nacin da mi updatea mail stalno, tj. kad dobijem mail da mi javi?
Ovako moram svako malo provjeravati, ulaziti u mail i jos gore, ako sam na drugom wirelessu - mijenjati postavke u mailbox settingsu da se spaja preko tog wirelessa :o

i da li ikako postoji mogucnost ugasiti svjetlo tipkovnice jer ocito moj senzor ne radi dobro?

i postoji li mogucnost ubrzavanja (softvera?)? dosta mi je spor npr kad otvaram fotke, ili novu poruku... onako, treba mu da ucita.

demosten
25.11.2010., 16:03
Ja sam sredil na mobitelu da mi se pojavi poruka kada sam dobio email. to je kombinacije pretplate i gmail accaunta.

Za pravi mail sustav se treba nekaj platiti nokiji.

Kras
30.11.2010., 12:00
Ja sam sredil na mobitelu da mi se pojavi poruka kada sam dobio email. to je kombinacije pretplate i gmail accaunta.

Za pravi mail sustav se treba nekaj platiti nokiji.

kak misliš "pravi sustav"

nokia email u vip košta 39kn mjesecno a ne nudi nista vise od predinstaliranog email sistema

stovise, meni se na e71 skrsila trial verzija, nakon cega sam je reinstalirao, i nakon instalacije vise nije htio spojit acc-ove, nego samo kreirao email acc pod messages, ne pod nokia email.

sve radi kak spada, mailovi stizu isti tren, normalno salje, imap radi... iskreno, ne vidim smisao nokia emaila

btw navodno bi sa e72 trebao dobit dozivotni subscription na nokia email servis. tak sam čuo negdje

Lefti
30.11.2010., 23:05
ok, a sta meni, obicnom korisniku tele2 treba kako bi mi mailovi, tj.obavijest o mailu dosla odmah na mob? :rolleyes:

magicmist
01.12.2010., 17:09
ok, a sta meni, obicnom korisniku tele2 treba kako bi mi mailovi, tj.obavijest o mailu dosla odmah na mob? :rolleyes:

otvori ovi mail i sve (privatni, posao) mailove kopiraj na taj. (na web mailu)

u postavkama na mobu odrediš ažuriranje. i treba ti ostati otvoren data promet.

Shiney
06.12.2010., 19:38
e ja isto naravno seljo imam problem s tim da mi je zauzeto 3.5 od 4 GB-a memorije, kaj da izbrisem, a da ne izbrisem nekaj vazno? znaci te mape jel? a di su te mape I kak da to izbrisem? sam kad prespojim mob na komp i otvorim taj folder i izbrisem ga il kaj? i kak da formatiram karticu? pliz pomoć! hvala punoooo!

*Majica*
12.12.2010., 08:49
Pozdrav ekipa,

imam pitanje.
Od nedavno sam postala ponosna vlasnica Noike E72.

Jako dugo nisam koristila Nokjiine uređaje, pa me zanima koja je razlika (imali je uopće?!) između Nokia Mesaginga i servisa Mail for Exchange?
Kako sam shvatila, oba mi omogućavaju pregled, pisanje i slanje e pošte.

Uspjela sam na uređaju podesiti Nokia Mesaging, no Mail for Exchange ne mogu jer ne znam kako, odnosno, ne mogu nigdje na uređaju naći tog čarobnjaka koji se navodi u uputstvima...

Stvarno jako dugo nisam koristila Nokiu, i vjerujem da je pitanje glupavo...ali bih molila makar jednu strpljivu dušu na ovom forumu da mi odgovori. :cerek:

EDIT: ako sam dobro shvatila preko Mail for Exchange mogu podesiti službeni mail? A preko Nokia Mesasinga samo privatni?

Sith
12.12.2010., 11:16
skoro pa točno, kako sama riječ kaže, na mail for exchange aplikaciji možeš čitati mailove sa exchange server (najčešće poslovni, ali može biti i privatni mail) te mailove sa gmaila
na nokia messagingu ne možeš čitati mail sa exchange servera, ali možaš zato sve ostale (pop i imap protokol)

*Majica*
12.12.2010., 12:49
skoro pa točno, kako sama riječ kaže, na mail for exchange aplikaciji možeš čitati mailove sa exchange server (najčešće poslovni, ali može biti i privatni mail) te mailove sa gmaila
na nokia messagingu ne možeš čitati mail sa exchange servera, ali možaš zato sve ostale (pop i imap protokol)

Hvala puno Sith.
Za podešavanje poslovnog maila se moram javiti adminu u firmi, pa neka on traži onda i tog čarobnog čarobnjaka za podešavanje. :)

Lefti
16.12.2010., 00:09
Nakon nesto manje od 2mjeseca druzenja, moja nokija me napustila, tj. njen ekran. Puknuo je na pola, 2/3 ekrana se ne vidi / crte u 100 boja, prevladava crna :(

E sad ja ne znam sto mi je raditi, zna li netko koliko dodje display? nisam jos stigla googleati ali hocu danas, sutra... Vidjela sam samo da na ebayu ima za 30ak eura, sto je sigurno puno manje nego kod nas, ali eto...

Lefti
16.12.2010., 14:36
E sad ja ne znam sto mi je raditi, zna li netko koliko dodje display? nisam jos stigla googleati ali hocu danas, sutra... Vidjela sam samo da na ebayu ima za 30ak eura, sto je sigurno puno manje nego kod nas, ali eto...

quote-am samu sebe jer sam saznala - 220kn dodje novi display i zamjena! ocekivala sam puno vise pa mi je ovo super vijest.
Nadam se da nikome nece trebati ova informacija ali nije lose znati :mig:

Timbalandica
27.12.2010., 18:12
Vidim da je netko prije ove Nokie imao Iphone...e sada,ja imam Iphone i htjela bi si uzeti ovu Nokiu..Može koja usporedba? Ono,kakve su tipke,vidim da nije plastičan,to mi je super, što je to zapravo OVI? nešto kao Appstore ili..? Pomozite neukoj :zubo: stvarno mi se sviđa ovaj mob ali htjela bi nešto više informacija iz prve ruke.

Sith
27.12.2010., 20:05
ovi je ustvari skup usluga, ovi store je recimo kao app store, ovi maps navigacija, ovi mail...
tipke su odlične, baterija isto tako, kamera prosječna ali nije ni na iphonu bolja, ako uzmeš nećeš pogriješiti

Timbalandica
28.12.2010., 13:07
e hvala. stvarno mi se sviđa mob i ako je ok,uzet ću ga. mislim i da ima ok cijenu. :)

Lefti
28.12.2010., 22:01
@ timbalandica

ja sam igrom slucaja zavrsila na iphone-u prije godinu dana kada mi je riknula nokia (decko kupio novi iphone, meni dao stari)... Ludila sam ali i polako se navikavala, i dalje sanjajuci nokijicu :cerek:
E sad, pocetkom 10og mjeseca ove godine napokon kupim E72, presretna, sa gustom maknem iphone, uzivam u mobu...
i onda skuzim da mi taj mob sluzi samo za pozive i poruke, mukom isusovom za web. Nemoguce ali nemoguce je naviknuti se na surfanje ili osnovno posjecivanje weba na nokiji nakon iphone-a. Kao da ti netko uvali dos nakon windowsa. ali sutila sam jer sam bila zaljubljena u nokiju, estetski mi je najnajljepsi mob na svijetu.
I onda mi je puknuo ekran, jos sam lijena popravit ga a dodje samo 200kn...samo zato jer sam sad opet na onom prvom iphone-u i ne zuri mi se. Fale mi one lijepe tipke ali to je jedino.

Ovi store je neusporediv sa appstoreom i installousom itd., aplikacije su vise manje nikakve, besplatnih ni za lijek. Ali nema veze, lijepa je nokijica i bat traje i traje i traje......i traje. Amen, divota.

Sad sam opet na iphone-u i iskreno, prvi put ovo ikad ikome govorim, jedva cekam prodati nokiju da kupim novi iphone.
Voljela bih cak imati dva broja, glavni na iphoneu i drugi na nokiji, jer mob mi je odlican, bez greske...
ovo sam pisala ne opcenito nego usporedba iphone - nokia.

Ja sam prva koja ne volim touch (i dalje mrzim sve touch na foru stiskanja ekrana, iphone moze proc), i prva koja sam se jedva cekala iphonea rijesit... a sad skacem u usta samoj sebi i zelim ip nazad :o malo me sram to reci, ali eto, lakse mi je sad :zubo:

Timbalandica
29.12.2010., 11:09
a shit..:zubo: novi iphone mi je preskup,na žalost,a ovaj 3g što imam mi je koma,sve nove aplikacije su za 3gs ili 4g i to me živcira..

Lefti
29.12.2010., 15:55
hmm... ne znam. :zubo:

Ako ne surfas puno i ako ne koristis puno ovih beskorisnih aplikacija na ip, onda je nokija odlicna. Preporod za zvat i slat poruke i ljepse u ruci stoji :rofl: Ali dec it. Malo mi fali, iskreno... bilo bi savrseno imati oba moba :kava::cerek:

magicmist
29.12.2010., 18:33
lefti, trkeljaš.

Lefti
29.12.2010., 20:05
magicmist, sve ok... ovo je forum, i svatko ima pravo na svoje misljenje i svatko ima svoj ukus.

Mozda sam u krivu jer sam na temi nokije pisala o iphone-u, ali ne bih da forumasica nije pitala.
Zato je stvarno nepotrebno da me nadalje svi napadate i pljujete, jer ponavljam - ovo je forum! ne borimo se za milijun kuna za sto bolje argumentiranje. Kojeg tu, by the way, s tvoje strane nema.

Timbalandica
29.12.2010., 22:38
sve je ok,cijenim mišljenje i odustala sam od nokie e72 jer su mi rekli da mogu neke jače mobitele dobiti za jeftiniju cijenu,tako da o ovom više ni ne razmišljam :D idem na drugu temu :zubo: hvala ti puno Lefti,pomogla si mi :)

crnokosa_ri
17.01.2011., 00:52
mene zanima kako i gdje ubaciti temu za mobitel??? u koji folder? ove koje su u mobu su mi uzas, sive crne booooring :D a nasla sam tj skinula na netu mac lijepih :) ja sam ga kupila jucer i jos se borim snjim, i s ovom memorijskom sve mo je zbrda zdola, heh :D

assassin
17.01.2011., 06:34
U nikoji folder.
Spojiš mobitel na PC Suite i preko kompjutera instaliraš.

crnokosa_ri
17.01.2011., 21:32
Skinula sam si ga :) ja sam mislila da cu dobiti cd sa nekim programom kao sta sam dobila za neke mobitele koje sam prije imala pa sam tamo sve sredivala, ali s ovim nista, ugl puuuuno hvala ;) ;)

MermaidMe
18.01.2011., 21:44
i ja danas kupila ovo čudo.. iako sam htjela blekberi 9700 kojeg nema :( malo mi je žao jer mi je bb optički ljepši.. ovaj bi mi bio da sam mogla uzet bijeli, al ni toga nema.. tako da ako je kome do zamjene maskice nek se javi :D

al što više trkeljam po njemu to mi je sve :cerek: malo mi teže idu poruke al budem se navikla .. ovaj meni (ili ti menú) i ikonice i font slova i same teme su mi koma.. dosadno... puno je ljepši od bba

al s obzirom na cijenu moram bit zadovoljna.. mislim da nikad nisam kupila mob za 150kn:rofl:

mene zanima kako i gdje ubaciti temu za mobitel??? u koji folder? ove koje su u mobu su mi uzas, sive crne booooring :D a nasla sam tj skinula na netu mac lijepih :) ja sam ga kupila jucer i jos se borim snjim, i s ovom memorijskom sve mo je zbrda zdola, heh :D

e daj mi reci pliz samo dal ti se s promjenom teme, promjene i ove dosadne ikone... font? koma mi je sam taj dizajn ikona, njihovog smještaja i cijelokupnog dojma na prvi pogled...

crnokosa_ri
19.01.2011., 01:00
al s obzirom na cijenu moram bit zadovoljna.. mislim da nikad nisam kupila mob za 150kn:rofl:

e daj mi reci pliz samo dal ti se s promjenom teme, promjene i ove dosadne ikone... font? koma mi je sam taj dizajn ikona, njihovog smještaja i cijelokupnog dojma na prvi pogled...

i ja sam ga preko mamine pretplate za 250 kn :D
probala sam dvije teme, jednu sam skinula preko ovi store-a besplatnu, neke sam s nekih stranica iskopala i na jednoj temi su fora ikonice ko neke pahulje, i tekst poruka tj slova su roza :) tako da...isprobaj vise tema pa ces vidjet, meni su ove s nokie sve bzvz dosadne, ova roza mi je sad strava :D za font ti nebi znala, mozda opet ovisi o temi, ugl instaliraj pc suit i cackaj po netu, pa si prebaci programice i aplikacije koje su ti fora ;)

magicmist
19.01.2011., 07:52
flip font (http://store.ovi.com/search?q=flip+font)

ima i na drugim (!) stranicama.:)

MermaidMe
19.01.2011., 08:34
i ja sam ga preko mamine pretplate za 250 kn :D
probala sam dvije teme, jednu sam skinula preko ovi store-a besplatnu, neke sam s nekih stranica iskopala i na jednoj temi su fora ikonice ko neke pahulje, i tekst poruka tj slova su roza :) tako da...isprobaj vise tema pa ces vidjet, meni su ove s nokie sve bzvz dosadne, ova roza mi je sad strava :D za font ti nebi znala, mozda opet ovisi o temi, ugl instaliraj pc suit i cackaj po netu, pa si prebaci programice i aplikacije koje su ti fora ;)

flip font (http://store.ovi.com/search?q=flip+font)

ima i na drugim (!) stranicama.:)

joj hvala hvala hvala oboma:kiss:
ovu stranicu sam si odmah sejvala hehe:cerek:

crnokosa_ri
19.01.2011., 16:52
nema na cemu ;)

matija.zg
27.01.2011., 17:41
E72 koristici molio bih malo pažnje..:rolleyes:

koji koriste nokia messaging i email
znaci sw V052.
stalna sinhronizacija emaila 0-24
spojen preko 3g
t mobile wnw

molio bi vas da kažete koliko vam traje baterija?
unaprijed hvala!

magicmist
27.01.2011., 21:10
Sinkronizacija svaki dan 8 do 18 h. Baterija 3 dana.

zuyava
05.02.2011., 14:42
čitam, čitam, čitam...i sad više uopće nisam pametna :ne zna: trenutno imam iphone 3gs i želja mi je već duuugo E72, al došla C7 na tržište pa se dvoumim. Koliko vidim glavni problem u startu je što karte zauzimaju preko 3gb, al to manje više....no kakvi su to problemi sa wlanom i mailovima? To mi je jedna od primarnih stavki- moram bit dostupna na mailu sko od 0-24h, na žalost :p pregled weba mi je bitan ali en očekujem preglednik kao kod iphone, no da se može normalno pregledat str- to da. Mali savjet????? :D

magicmist
05.02.2011., 16:15
radi ko vurica. s bilo kakvim data paketom nemaš brige za mail.
ja imam sve redirektirano na ovi mail i stiže prije nego na originalni.:top:

Laky Topalović
07.02.2011., 20:23
Pozdrav!
Imam pitanje ako netko zna odgonetnutni vezano za call recorder na e72?
Taj isti programčić imao sam na e 51, e71 i radi bez ikakve greške dok se na e72 nikako ne može isključiti famozni beep!
Makar postoji on i off ali on beep-a i kad je uključen i isključen beep?
Ako netko zna kako to ugasiti bio bi mu zahvalan!
Hvala!:)

Lefti
20.02.2011., 01:51
mala pomoc!
popravila sam nokijicu i sad na njoj imam tarifu sa surfanjem.. dobih postavke i od kad sam ih spremila, nokia mi ide na net SAMO PREKO tih wap postavki, nece preko wirelessa. Sve sam zive postavke prekopala i pregledala i nigdje nema nikakvih opcija... da li je moguce da nokia, kad ima wirelessa ide tako da net, a kad nema da se ukljuci wap od tarife? :confused:

dakle sad sam sve isceprkala i tri puta procitala uputstva i oni lijepo napisu "koristi se wlan kada je dostupan, kada nije onda se ukljucuje podatkovna mreza"... meni i dalje nije tako, s jednom iznimkom:

update-a mi yahoo mail sa wlana i ne trazi spajanje s podatkovnom mrezom (jel, od tele2 net) a kada idem na internet, web, trazi me da potvrdim spajanje (tako sam podesila, da mi se ne spaja automatski na tele2 net)... i yahoo ucitava sa wlana a internet nece preko wlana. zaaaasto? :confused:

Spalanic
21.02.2011., 11:25
mala pomoc!
popravila sam nokijicu i sad na njoj imam tarifu sa surfanjem.. dobih postavke i od kad sam ih spremila, nokia mi ide na net SAMO PREKO tih wap postavki, nece preko wirelessa. Sve sam zive postavke prekopala i pregledala i nigdje nema nikakvih opcija... da li je moguce da nokia, kad ima wirelessa ide tako da net, a kad nema da se ukljuci wap od tarife? :confused:

dakle sad sam sve isceprkala i tri puta procitala uputstva i oni lijepo napisu "koristi se wlan kada je dostupan, kada nije onda se ukljucuje podatkovna mreza"... meni i dalje nije tako, s jednom iznimkom:

update-a mi yahoo mail sa wlana i ne trazi spajanje s podatkovnom mrezom (jel, od tele2 net) a kada idem na internet, web, trazi me da potvrdim spajanje (tako sam podesila, da mi se ne spaja automatski na tele2 net)... i yahoo ucitava sa wlana a internet nece preko wlana. zaaaasto? :confused:

Ako sam dobro shvatio,kad pokušaš otići na WEB spaja ti se preko Wap-a!?Pokušaj u postavkama za WEB promjeniti pristupnu točku.
Odi na ikonicu WEB,zatim OPCIJE,zatim POSTAVKE, onda OPĆE, kod PRISTUNE TOČKE označi OBAVEZNO ZAPITAJ (a ne KORISNIČKI DEFINIRANO) tako da će te svaki put pitati koju pristupnu točku spajanja želiš.Ako je wlan dostupan spojit češ se preko njega, u suprotnom češ odabrati Wap pristupnu točku. Mislim da je to,to...pokušaj!

Lefti
21.02.2011., 21:40
uspjela!! isla sam to tvoje napravit i onda pronasla jednu sitnicu koja mi je promakla jer nisam isla u opcije weba kao stranice... nego samo u postavkama o konekciji i sl. I napravih novu pristupnu tocku sa wlanom i wapom, i to sam stavila kao glavno koristenje spajanja pa valjda sad automatski prepozna, napokon!

Tnx Spalanic!! :top:

Spalanic
22.02.2011., 07:34
Nema na čemu!Vidiš da to nije tako strašno....a NOKIJICA je pravi "bombončić"!!!:cerek::top:

oth-girl
25.02.2011., 13:06
jel zna neki di ima za kupiti maskice za ovai mobitel?? opcenito za nokiine modele?? i naravno da bude u hrvatskoj ;)

llely
28.02.2011., 18:28
Ako sam dobro shvatio,kad pokušaš otići na WEB spaja ti se preko Wap-a!?Pokušaj u postavkama za WEB promjeniti pristupnu točku.
Odi na ikonicu WEB,zatim OPCIJE,zatim POSTAVKE, onda OPĆE, kod PRISTUNE TOČKE označi OBAVEZNO ZAPITAJ (a ne KORISNIČKI DEFINIRANO) tako da će te svaki put pitati koju pristupnu točku spajanja želiš.Ako je wlan dostupan spojit češ se preko njega, u suprotnom češ odabrati Wap pristupnu točku. Mislim da je to,to...pokušaj!

ako to napravim znači da će mi se mob spajati na net samo doma na wlan .. neće mi kupiti ništa izvan toga .. naime ja bi sebi narihtala da mi je na netu samo kad sam doma .. odnosno da onda može skidati i svašta nešto .. nemam nikakav podatkovni paket pa ne bi htjela baš da mi skida kunice na računu, a imam pretplatu pa da ne bi bilo nismo znali :)

llely
28.02.2011., 22:32
daklem pri prvom prijavljivanju u nokia Pc suite me pita da li želim instalirati seConUpdater???

To je ok?? .. malo sam guglala pa ima svakakvih informacija ..

hvala na odgovorima :D

Spalanic
01.03.2011., 07:44
ako to napravim znači da će mi se mob spajati na net samo doma na wlan .. neće mi kupiti ništa izvan toga .. naime ja bi sebi narihtala da mi je na netu samo kad sam doma .. odnosno da onda može skidati i svašta nešto .. nemam nikakav podatkovni paket pa ne bi htjela baš da mi skida kunice na računu, a imam pretplatu pa da ne bi bilo nismo znali :)

Ako staviš postavke kao što sam gore napisao, svaki put kad budeš htjela spojiti se na net mobitel će te pitati na koju pristupnu točku se želiš spojiti.Ako si doma izabereš svoj wlan i tu nema greške....spojena si preko kućnog wlana.Ako kojim slučajem odeš negdje vani a imaš mogučnost spojiti se na neki slobodan wlan odabereš taj a ako si negdje gdje nemaš pristup nikakvom wlanu, a želiš pogledati mail,skinuti nešto s neta odabereš spajanje preko wapa (to onda nešto plačaš operateru,no ovisno na kojoj si mreži različite su cjene). Mislim da ti je to najbolja opcija.Svaki te put pita na šta se spojiti, pa vjerujem da neće biti upitnika...na šta i kako se spaja i hoču li imati na kraju neke troškove? Ja imam tako postavljeno i tako imam potpunu kontrolu nad mobitelom i troškovima!:top:

MermaidMe
01.03.2011., 09:39
jel zna neki di ima za kupiti maskice za ovai mobitel?? opcenito za nokiine modele?? i naravno da bude u hrvatskoj ;)

to i mene zanima.. al ne one silicone case nego baš maske.. ja imam sivi a taaaaako bi bijeli :cerek:
inače te silicone case imaš za naručit preko ebaya.. ja sad čekam da meni dođe :D

Spalanic
01.03.2011., 10:11

Na ebay-u ih imaš u svakakvim varijantama,ima ih uistinu jako puno i neke su stvarno predivne (meni je moja srebrna sasvim uredu). Neznam gdje u hr ima maskica za nabaviti, ali imaš silikonskih i dr navlaka i ovdje kod nas.:kava:

to i mene zanima.. al ne one silicone case nego baš maske.. ja imam sivi a taaaaako bi bijeli :cerek:
inače te silicone case imaš za naručit preko ebaya.. ja sad čekam da meni dođe :D

Evo pogledaj bijelu masku(ne silikonsku već cjeli oklop sa tipkovnicom)
http://cgi.ebay.com/White-Full-Housing-Cover-Case-Keypad-Nokia-E72-/280578658871?pt=PDA_Accessories&hash=item4153ca9237

Pozdrav:kava:

oth-girl
01.03.2011., 18:26
hvala puno, ali svejedno me zanimaju samo ducani u hrvatskoj.. nisam neki ljubitelj ebay-a.. :)

ibencic11
07.03.2011., 20:12
Zanima me par stvari u vezi e72. Koliko vam traje baterija uz neko prosjecno koristenje(recimo par kraćih razgovora dnevno i nešto surfanja) ?
koristio bih ga kao drugi mobitel pa mi večina stvari nije bitna osim baterije i da mogu instalirat skype a to vidim da funkcionira.
u obzir bi došla i e71,pa me zanima da li je netko imao oba pa da usporedi(vidio sam usporedbu na početku,još koje mišljenje bi mi dobro došlo).
zahvaljujem

oth-girl
10.03.2011., 15:49
meni baterija drzi dugo.. par dana, a uzmi u obzir da cijelo vrijeme tipkam nesto :mig:

ibencic11
10.03.2011., 17:49
tako nešto i očekujem.dnevno oko sat vremena razgovora,nešto poruka i surfanja i da baterija traje 3 dana to mi je ok.
hvala na informaciji.

mrniceguy8376
11.03.2011., 08:09
Poštovani čalnovi foruma,
prije 8 dana kupio sam dvije nove nokie e72 (za sebe i dragu) u t-mobile centru, no javlja se sljedeći problem. Baterije jedva izdrže 20h, od uključenih aplikacija imamo samo skype i gmail te aktivnu 3g vezu(flat data), wlan isključen, nokie su identično podešene. Imate li kakvih saznanja zašto baterije drže toliko kratko? ili neki savjet da bar izguraju 2 dana? gdje god sam gledao prije 3-4 dana svi kažu, pa već počinjem pomišljati da su baterije u banani ili? :kava:

symbian0
11.03.2011., 10:31
Šta su ti Skype i Gmail baš stalno aktivni?

mrniceguy8376
11.03.2011., 11:57
Da aktivni skype je stalno aktivan, a gmail oko 80% vremena jer se ponekad radi neaktivnosti izbaci. No ne mislim da bas to uzrokuje tako kratak vijek ili?

charlyse
11.03.2011., 20:42
Da li sve nokie e 72 white imaju bluetooth slušalice u paketu?

Kako ste zadovoljni s fotografijama?

Ima li tko a da je imao xperiux10 i ovu nokiu da mi kaže kojom je zadovoljniji :)

Hvala

Spalanic
12.03.2011., 07:29
Poštovani čalnovi foruma,
prije 8 dana kupio sam dvije nove nokie e72 (za sebe i dragu) u t-mobile centru, no javlja se sljedeći problem. Baterije jedva izdrže 20h, od uključenih aplikacija imamo samo skype i gmail te aktivnu 3g vezu(flat data), wlan isključen, nokie su identično podešene. Imate li kakvih saznanja zašto baterije drže toliko kratko? ili neki savjet da bar izguraju 2 dana? gdje god sam gledao prije 3-4 dana svi kažu, pa već počinjem pomišljati da su baterije u banani ili? :kava:

Mislim da te aplikacije ne troše bateriju u takvoj mjeri da može izdržati samo jedan dan. Inaće baterija sa e72 nešto kraće traje u usporedbi sa e71 no svejedno uz prosječno korištenje svih mogučnosti trebala bi ti trajati bar 3 dana a i nešto duže. Možda je problem u bateriji.

Juventino85
12.03.2011., 08:53
Po mojim iskustvima baterija E72 traje u prosjeku dan duze od E71...

Ja sam imao E72 a cura bijelu E71 i sa svim mojim koristenjem baterija mi je uvijek izdrzala dan duze od E71...:ne zna:

maggijuha
12.03.2011., 13:21
Dobar dan svima!

Imam mogućnost uzet Nokiu e72, pa me zanimaju vaša iskustva. Trenutno imam iphone i iskreno.,.nije me nešto imresionirao, nerviraju me poruke ko chat, ne mogu slikat po mraku, bluetooth, uglavnom treba mi mob za pozive, poruke i mail i fejs, ništa naročito. Da li se sa njim radi "normalno", mislim treba li i nokiji koji programa kao iTunes....ajde pomagajte jer sam u nedoumici...:ne zna:

vhrkac
12.03.2011., 14:09
Dobar dan svima!

Imam mogućnost uzet Nokiu e72, pa me zanimaju vaša iskustva. Trenutno imam iphone i iskreno.,.nije me nešto imresionirao, nerviraju me poruke ko chat, ne mogu slikat po mraku, bluetooth, uglavnom treba mi mob za pozive, poruke i mail i fejs, ništa naročito. Da li se sa njim radi "normalno", mislim treba li i nokiji koji programa kao iTunes....ajde pomagajte jer sam u nedoumici...:ne zna:

uzmi e72 i uzivaj
i pusti ove sto dizu iphone i android u nebesa....
dobra stara njoka
btw ja koristim e71 i sasvim sam zadovoljan s njom,
a e72 je jos bolja
i ne netreba za svaki kuki mob spajati na komp pa drz tamo pa drz vamo pa nemozes poslat sliku jer nema bluetooth,pa ovo pa ono,

e 72 upalis i koristis, i gotovo:top:

Spalanic
12.03.2011., 16:09
Po mojim iskustvima baterija E72 traje u prosjeku dan duze od E71...

Ja sam imao E72 a cura bijelu E71 i sa svim mojim koristenjem baterija mi je uvijek izdrzala dan duze od E71...:ne zna:

Ja imam obrnuto iskustvo...no sve su to individualne situacije! No i dalje smatram da je trajanje baterije od samo 20 sati premalo za ove mobitele. Probaj posuditi bateriju sa nekog drugog jednakog mobitela pa prije nego bilo šta poduzmeš testiraj ga tako!

maggijuha
12.03.2011., 16:42
uzmi e72 i uzivaj
i pusti ove sto dizu iphone i android u nebesa....
dobra stara njoka
btw ja koristim e71 i sasvim sam zadovoljan s njom,
a e72 je jos bolja
i ne netreba za svaki kuki mob spajati na komp pa drz tamo pa drz vamo pa nemozes poslat sliku jer nema bluetooth,pa ovo pa ono,

e 72 upalis i koristis, i gotovo:top:

e to meni treba, normalan mobitel. ima li jos netko iskustva pa da me uputi u neke cake. i ova nokia je malo poslovnjacka, ali kad vidim da ip nema folder za dolazne poruke i ostale, da imenik mogu azurirat jedino preko kompa... uf...ma cista glupost, neko ce mi se i smijat ali realno ip puno kosta a malo toga daje...bar meni

ibencic11
12.03.2011., 17:12
od kud mi to zvuči poznato....:confused:
imam htc desire hd i nakon nokie stvarno me nervira logika nekih aplikacija.
sve je totalno drugačije i po meni puno kompliciranije.nisam baš neki fan nokie ali
polako vidim neke prednosti simbiana.jedan od največih nedostataka na htc-u je baterija koja traje jedan dan tako da sam odlučio kupiti e72 još će mi ostati nešto love.:top:

vhrkac
12.03.2011., 17:47
e to meni treba, normalan mobitel. ima li jos netko iskustva pa da me uputi u neke cake. i ova nokia je malo poslovnjacka, ali kad vidim da ip nema folder za dolazne poruke i ostale, da imenik mogu azurirat jedino preko kompa... uf...ma cista glupost, neko ce mi se i smijat ali realno ip puno kosta a malo toga daje...bar meni

uzmi bilo koji nokia symbian mobitel i uzivaj
jos ako ima wlan imas sve
ja godinama koristim symbian telefone i nemam nikakvih problema

instaliram si skype,nimmbuzz,opera mini i jos koji programcic i uzivam
sve jednostavno na svom mjestu
aplikacija ima na sve strane i to je za jednog prosjecnog korisnika sasvim super...

inace e72 je poslovnjak ali jako dobar poslovnjak-ja koristim starijeg brata-razlike ima ali opet ne previse-kazu samo da je e72 malo brza radi procesora
ali meni i e71 nije spora a ima sve sto i e72
jos bih preporucio i njoku e52-isto kompletan telefon
ia ih jos npr
x6,5800,n86,n97,n97mini........................... ....

symbian0
12.03.2011., 17:53
Ja imam obrnuto iskustvo...no sve su to individualne situacije! No i dalje smatram da je trajanje baterije od samo 20 sati premalo za ove mobitele. Probaj posuditi bateriju sa nekog drugog jednakog mobitela pa prije nego bilo šta poduzmeš testiraj ga tako!

a jeli premalo da baterija traje 20h ako je skype i mail aktivan stalno uz 3g vezu? meni se to cini ok?

mrniceguy8376
12.03.2011., 20:41
Hvala svima vama na pomoći i trudu... probat cu jos kontaktirati ovašteni servis ako kaj imaju pametno za reci i postat odgovor, možda pomogne nekome. Trenutno ne poznam nikoga koga bi mogao pitat za zamjenu baterije da isprobamo vijek. Što se tiče samog uređaja prezadovoljan sam. Isprobao sam i iphone jedno kratko vrijeme, no nije mi bas ostavio neku impresiju, ja sam čovjek odrasto na dos-u, volim tipkati;) :p

hvala svima!

p.s. da li netko možada ima link za otključavanje e72 da se ne luta puno po netu? :s

Juventino85
13.03.2011., 09:27
E72 je nemoguce otkljucati besplatno, zastita je SL3 i cijena je oko 250-300kn u servisima...

Wonder Woman
13.03.2011., 14:24
Meni baterija traje sigurno 5 dana. Ne razgovaram puno, ali surfam možda sat vremena dnevno i mail mi se provjerava svakih 10 minuta, a mobitel je non-stop uključen.
I meni se čini da je 20 sati trajanja baterije premalo, bez obzira na Skype :ne zna:

Jedina zamjerka je što mi se ponekad isključi provjeravanje gmaila, pa moram resetirati telefon.
A i čini mi se da ima malo radne memorije, pa ako želim učitati neku malo veću internetsku stranicu (recimo sa slikama) onda mi rikne.

Inače mi je mobitel odličan i zadovoljava baš sve moje potrebe. :top:

ibencic11
13.03.2011., 21:22
Tebi se cini da je 20 sati malo,ali hoces se mijenjat za moj htc dhd ? Ja sam sretan
Ko malo dijete ako izdrzi cijeli dan.vjeruj mi,nakon ovog moba sve sto izdrzi 3 dana
Meni je zakon....

maggijuha
14.03.2011., 16:49
Dan...jel mi moze netko reći koje su dobre aplikacije za Nokiu E72? Hvala:)

rossonero
14.03.2011., 17:14
I meni baterija drži po 5, 6 dana minimalno. Al ja i ne koristim mobitel puno, malo maila, 5-10 poruka dnevno, 5-10 min razgovora, i nešto surfanja.

Probaj nekad isključit skype, stalna veza i to još 3G troši dosta baterije.

samba0000
23.03.2011., 21:59
molim vas ako mi netko može pomoći..
situacija je slijedeća: koristila sam gmail na mobu, a na kompu nedavno promijenila lozinku..nakon toga su mi poslali mail na mob da mi ne mogu više prosljeđivati poštu na mob, ako ne promjenim lozinku i u mobitelu. opcije->postavke spremnika->itd.
to sam napravila kako su me uputili u mailu.. ali nakon toga više nisam mogla ni slati ni primati mailove..izbrisala sam spremnik i ponovno stvorila novi gmail spremnik.. sad mogu slati, ali ne i primati.. jel netko zna u čemu bi bio problem?

naked
02.04.2011., 03:30
pozdrav svima :)

planiram kupiti nokiju e72 pa imam par pitanja. jesu li sredili one rascjepkane mailove od izlaska - nekaj sam čitala da mailovi veći od 500 kb dolaze primatelju rascjepkani na 20ak komada.

i nekaj čitam na netu da nokia prestaje razvijati symbian i prelazi na android. koliko će to utjecati na support za e72?

i vidim da ima primjedbi na trackpad pa me zanimaju vaša iskustva.

zahvaljujem :)

magicmist
02.04.2011., 07:23
mailove šalješ i primaš normalno, bez obzira na veličinu.
prelaze na windows phone. support ne vjerujem da će izostati. pogotovo u E seriji.
friško je dostupan update na 054.005 (over the air).
s trackpadom nema nikakvih problema. kad se navikneš, isto kao kuglica na BB.

Dancho13
30.04.2011., 20:45
Da li se isplati sa Nokie E72 prijeći na Nokiu C7? C7 mi se sviđa po dizajnu, a i nekako mi je slična u nekim djelovima sa E72. Znam da svaki od ovih mobitela ima nekih prednosti i nedostataka. Kod E 72 mi je sve super i sve funkcionira bez greške osim malog ekrana u odnosu na C7, ako se gleda neki video ili ako se koristi navigacija i sl. Imao sam prije Nokiu N97 mini i nekako nisam bio s tim mobitelom zadovoljan kao sa E71 i sad E72 i sad opet mi nešto ne da mira. Da bar C7 ima bateriju od E72 i autofokus na kameri to bi mi olakšalo izbor. Uvijek naprave neki nelogičan propust ili možda namjerno iz nekih drugih razloga.

Juventino85
30.04.2011., 22:21
Pa ako cesto "visis" na netu onda se definitivno isplati, ako ti je mob prvenstveno za mailove, tipkanje itd onda je bolje ostati na E72....

Squirtle
01.05.2011., 19:43
Ovako narode!

Imam problem sa ovim mobitelom, znači svako malo mi izbacuje nekakvo odabiranje veze i ponudi mi traženje wireless-a i podatkovno spajanje! Bilo koje od tog dvoje da odaberem nestane i niš se ne dogodi i onda miruje nekih pola sata, sat i onda ponovo izbacuje! :-/

Guglo sam i pronašao negdi di piše da u postavkama internet pretraživača na mobu postavim pristupnu točku na obavezno zapitaj i donekle neko vrijeme mi je mirovalo i ponovo se počelo pokazivati!

Pomagajte, neznam što da radim, samo mi krv popi, možda neka aplikacija konstantno traži spajanje na net ali nemam pojma koja i neznam kako provjeriti koja u pozadini radi! Trebao bi mi nekakav task manager ili slično a nemogu ništa naći! Mob je novi i ja sam pored aplikacija koje su na njemu bile, instalirao msn, skype i upcode(za skeniranja kodova) ali ne virujem da bi one mogle raditi problem!

Molim sve koji bi mogli na bilo kakav način pomoći da uklonim problem bio bih vrlo zahvalan i nagrađujem sa karmom i pozivnicama jer vam nešto drugo nemogu ponuditi, kriza hehe!!!

Cain
13.05.2011., 15:02
Probaj u kontrol panelu na settings-connection-destinations-internet odabrat prioritet, i izbrisat start paket i sl.

Squirtle
19.05.2011., 09:14
Probaj u kontrol panelu na settings-connection-destinations-internet odabrat prioritet, i izbrisat start paket i sl.

Tako sam i napravio, samo prebacijo podatkovnu vezu u drugu sekciju i od tada se nije nijednom pojavilo odabiranje veze!!!

naked
20.05.2011., 18:56
bok svima.

imam problem sa svojom e72. nakon instalacije posljednje verzije firmware-a 054.005 ne mogu više iz galerije poslati fotke mailom :-/

imate ideju kak da to riješim? ili kako da deinstaliram posljednju verziju firmwarea?

puno hvala na pomoći.

marijo90
20.05.2011., 19:02
Nemožeš nažalost sa višeg na niži samo obrnuto. A probaj tipa prek internet preglednika ne preko onog nokia email programa tako bi trebalo radit.

naked
20.05.2011., 19:13
Nemožeš nažalost sa višeg na niži samo obrnuto. A probaj tipa prek internet preglednika ne preko onog nokia email programa tako bi trebalo radit.

ma, mislim da nisam baš najbolje objasnila. kad uđeš u galeriju onda imaš opciju send za svaku sliku. i prije sam imala via e-mail, via mms, via bluetooth... sad nemam opciju via e-mail, samo via message i odmah mi otvara mms.

nerminCc
22.05.2011., 16:10
hello.. problem!, e 72 koju imam se restartuje sama,:confused: jednom dnevno nekad i manje puta, ako ko zna kako, zasto i ako zna kako se moze rijesiti problem!, hvala

Juventino85
22.05.2011., 19:06
Probaj jedan hard reset, ako se i dalje gasi, probaj azurirati soft.

Nakon toga nebi trebalo biti problema.Ako bude -pravac servis!

marijo90
24.05.2011., 17:33
Evo za oba slučaja probajte ovo:

*#7380# ali prije toga sve spremite na pc ;)

nerminCc
24.05.2011., 22:09
Evo za oba slučaja probajte ovo:

*#7380# ali prije toga sve spremite na pc ;)

moze malo pojasnjenje za ovaj code ili sta je vec :)

Juventino85
24.05.2011., 23:25
Mislio je na *#7370# kao hard reset...

nerminCc
25.05.2011., 18:11
hard reset, zamjena sim kartice novom sim karticom nije pomoglo nijedno, opet se resetuje, obicno prilikom odkljucavanja i pisanja poruke!, :ne zna: sta raditi,

Juventino85
25.05.2011., 20:09
Odnesi na servis, vjerojatno ce ga flesati.

Ako ni to ne pomogne onda je definitivno hardverski kvar...

Ribaa
17.06.2011., 13:20
Može pomoć!

Uglavnom, išla sam slati sliku i kliknula e-poštom da šaljem i krenulo mi slati i pojavi se tamo u lijevom kutu kraj signala ono kao da je povezan na net i kad izađem na glavni desktop tamo na dnu mi je strelica prema gore kao da se šalje mail. Ne odjednom se prekinula konekcija na net i ta strelica stoji i dalje na dnu ekrana kao da šalje i dalje. Nemam aktivne mreže (provjerila sam u Spajanju), ugasila sam mob 2X i izvadila karticu i na kraju i izbrisala tu sliku ali i dalje kao da šalje. Šta da još napravim??

Edit: zanemarite pitanje, baš sam glupa :sramotame: ! Riješeno :)

magicmist
19.08.2011., 19:45
Za neke product codove dostupan update na 71.004
Dodana aplikacija "ovdje i sada" i za divno čudo oslobodilo se nešto memorije.

Shiney
01.09.2011., 11:58
e ljudi, kako se i da li se mogu prebacit poruke s moba na PC, ja nigdje nikako ne mogu nac folder s porukama, u bilo kojoj verziji priključila mob. na PC?
hvalaaa!

assassin
01.09.2011., 12:03
Možeš backupirati pomoću PC Suitea (Ovi Suitea).
Instaliraj PC Suite, spoji mobitel u PC Suite način i backupiraj poruke (program te vodi kroz postupak).

Foxy lady
19.09.2011., 14:26
ah nokia e72... tako sam bila sretna kad sam ju kupila, odmah si instalirala sve sto mi je trebalo, nikakvih problema (osim sto mi ne da gtalk ali nema veze jer imam whatsapp) uzivala u njemu, dooook mi nije crknula kamera!!! :O
odmah u servis i nista, kazu pomakla se matična ploča oni to ne mogu popravit jer je preskupo, nitko ne spominje zamjenu mobitela, iako je riknuo nakon točno 6mj od kad sam ga kupila preko tmobile-a (!!!) jer se to moglo desiti ako sam SJELA na njega, ako mi je pao (sa 10metara visine!) ili ako sam ga ZGNJEČILA! Naravno... I na moje pitanje dal sad cekam da mi i sve drugo počne rikavat, frajer mi kaze mrtvo hladno DA!
sva sam jadna jer je kamera preodlicna, mobitel je fantastican ali bojim se da nece izdrzat prije nego mi istekne ugovor da si mogu kupit novi :(

pitanje imam samo jedno - da li se ta matična ploča moze kupiti posebno (po nekoj razumnoj cijeni) pa da mi ju zamijeni netko tko mi nece naplatiti 2000kn za to i koliko je to riskantno? da ne bi bilo da ostanem bez citavog mobitela a ne samo kamere :(
(naravno, garanciju imam 2 godine, ali ako samo cekam da mi mob skroz ode, onda me nije strah izgubit tu garanciju, kad ce ionako za sve okrivit maticnu ploču i mene koja sam njime vjerojatno lupala u zid i prelazila autom preko njega!)
isprike na velikim slovim, usklicnicima i sarkazmu ali bas sam jadna i zalosna radi toga i treba mi neki dobar savjet/pomoć jer sam u stanju iduci mob kupit iphone koji uporno odbijam jer mrzim touch...
uf...ispuh ispuh... :)

assassin
19.09.2011., 15:49
pitanje imam samo jedno - da li se ta matična ploča moze kupiti posebno (po nekoj razumnoj cijeni) pa da mi ju zamijeni netko tko mi nece naplatiti 2000kn za to i koliko je to riskantno? da ne bi bilo da ostanem bez citavog mobitela a ne samo kamere :(
Ne.
Jedino ako nađeš nekoga tko recimo ima funkcionalnu E72- ali je pukao ekran/jako je ogreban...
Ali, to ćeš teško naći.
(naravno, garanciju imam 2 godine, ali ako samo cekam da mi mob skroz ode, onda me nije strah izgubit tu garanciju, kad ce ionako za sve okrivit maticnu ploču i mene koja sam njime vjerojatno lupala u zid i prelazila autom preko njega!)
isprike na velikim slovim, usklicnicima i sarkazmu ali bas sam jadna i zalosna radi toga i treba mi neki dobar savjet/pomoć jer sam u stanju iduci mob kupit iphone koji uporno odbijam jer mrzim touch...
uf...ispuh ispuh... :)
Ja bih na tvom mjestu odnio još jednom i pitao na temelju čega oni kažu da si ti skrivila kvar.
Imao sam isti problem na E51 (skužio nakon par tjedana- mobitel od starog :D)- nije radila kamera. Odnio u Mobis i u garanciji mi zamijenili matičnu, bez ikakvog problema.
Isto tako i N73 (pri kraju garancije skužio da ne radi infracrveno- koje ionako nisam koristio :D)- odnio na servis i zamijenili mi sve osim prednje maske.
I dobio novu garanciju 2 godine.

I oba puta su mi to sredili bez ikakvog pitanja.
A, N73 je još bila onako malo "ofucana" od korištenja 2 godine.

Tako da stvarno ne znam zašto tebi neće priznati...

melisita
20.09.2011., 06:30
pozdrav...evo imam i ja nokiu e72 i telefon je odličan.tek sam ju dva puta punila, no svaki put mi baterija ne traje duže od dan i pol.pa me zanima u čemu je kvaka...nisam podesila neke postavke, ili treba par puta napunit da se baterija formira...doduše, prćkam po njemu često jer moram istražiti šta sve nudi, ali opet nabavila sam ju,između ostalog, baš zbog trajanja baterije pa mi se ovo ne sviđa :ne zna:
ako netko ima neku pametnu, neka kaže sada :w
hvalaaa

Foxy lady
20.09.2011., 10:04
Ja bih na tvom mjestu odnio još jednom i pitao na temelju čega oni kažu da si ti skrivila kvar.
Imao sam isti problem na E51 (skužio nakon par tjedana- mobitel od starog :D)- nije radila kamera. Odnio u Mobis i u garanciji mi zamijenili matičnu, bez ikakvog problema.
Isto tako i N73 (pri kraju garancije skužio da ne radi infracrveno- koje ionako nisam koristio :D)- odnio na servis i zamijenili mi sve osim prednje maske.
I dobio novu garanciju 2 godine.

I oba puta su mi to sredili bez ikakvog pitanja.
A, N73 je još bila onako malo "ofucana" od korištenja 2 godine.

Tako da stvarno ne znam zašto tebi neće priznati...

i ja sam isto odnijela ravno u mobis, jer kao brze ce ga 'popravit' nego da ga prvo nosim u tmobile pa dok ga oni posalju u servis pa dok ga vrate...
vjerujem da mi nece priznat jer je malo ogreban na čošku pa naravno da sam ga ja sje..., ali ono - ciji mob NIJE ogreban?! ;(((
i najgore od svega mi je sto odgadam ponovo ga odnijet tamo k njima jer u zamjenu dobijem nokiu 3310 (ne bas, ali skoro) i onda 10 dana cekam da oni samo pogledaju sta je s mojim lijepim pametnim mobitelom (na kojem imam SVE i povezana sam internetom 0-24) dok sa njihovim zamjenskim nemrem aposlutno nista a treba mi, jer inace ne bih kupila ovaj...da bi mi na kraju rekli 'sori ne mozemo ga popravit jer je preskupo, popravak ne ulazi u garanciju, sami ste ga strgali'
a suprotno ne mogu dokazat jer je - ogreban! i tako u krug...

bling
20.09.2011., 16:15
Može pomoć:ne mogu postaviti svoj mail,odem na postavljanje e-mail,odaberem gmail,upišem svoje podatke,i onda me vrati da opet odaberem račun...i drugi problem je što ne mogu gledat video na youtubu aplikaciji.samo je crni video i neće krenut

magicmist
23.09.2011., 12:27
pozdrav...evo imam i ja nokiu e72 i telefon je odličan.tek sam ju dva puta punila, no svaki put mi baterija ne traje duže od dan i pol.pa me zanima u čemu je kvaka...

nema kvake. dan i pol je dobar rezultat. instaliraj neki task manager i gasi otvorene aplikacije (one koje imaju kružić pored ikone).

Može pomoć:ne mogu postaviti svoj mail,odem na postavljanje e-mail,odaberem gmail,upišem svoje podatke,i onda me vrati da opet odaberem račun...i drugi problem je što ne mogu gledat video na youtubu aplikaciji.samo je crni video i neće krenut

ažuriraj sw, ako već nisi.
inače, na E72 najbolje radi yahoo. imaš opciju da otvoriš acc na yahoo a gmail redirektiraš na njega.
za YT ne znam. meni ponudi opciju 'otvori s native playerom', pa otvorim s real playerom.

bling
24.09.2011., 15:25
Opet neki problemi...kad idem na neke aplikacije uvijek me pita na šta bse hocu spojit,a na neke me nista ne pita....može pomoć,to me tako živcira

Foxy lady
25.09.2011., 10:05
i ja opet imam pitanje :)
kako copy-pejstam? npr zelim neki link kopirat i pejstat ga u recimo mail? kad kliknem ctrl + c/v nis se ne dogada :?

magicmist
25.09.2011., 15:38
i ja opet imam pitanje :)
kako copy-pejstam? npr zelim neki link kopirat i pejstat ga u recimo mail? kad kliknem ctrl + c/v nis se ne dogada :?

Otvoriš alatnu traku tipka br 1. Zadrži shift i ponudit će ti "kopiraj". Vratiš se u email, zadržiš shift, ponudit će "zalijepi". Druga mogućnost: opcije web str -> pošalji

Foxy lady
27.09.2011., 09:06
hvala ;)

Shiney
30.09.2011., 12:29
Možeš backupirati pomoću PC Suitea (Ovi Suitea).
Instaliraj PC Suite, spoji mobitel u PC Suite način i backupiraj poruke (program te vodi kroz postupak).

prikljucim ga ja u pc suite, al meni nema nikakve opcije za poruke, nigdje, sve sam pretrazila! pod šta idem ako backupirat poruke? hvala na odgovoru!

assassin
30.09.2011., 17:59
Evo slike. (http://sharecapture.com/image/03f9390bba7c4ab6b076c34c4e267167)
Prva s lijeva u prvom redu- sef sa strelicom.
Stisneš na nju i biraš što ćeš backupirati- poruke/pozive/postavke/kalendar...

magicmist
05.11.2011., 13:36
Za neke product codove dostupan update na 081.003

Foxy lady
16.11.2011., 20:32
u kontaktima sam nekako pritsinula set up communicator - kako to makne, ugasim????? sad svaki put kad udem u kontakte mi pise set up comm i traka za search. pliz help :)

::Lost::
18.11.2011., 07:33
Pozdrav,

molila bih pomoć.
Situacija je slijedeća: mailove od nekih pošiljatelja sam označila kao spam i prebacila ih u neželjenu poštu (spam). To sam napravila na računalu, i kad otvorim mailbox na računalu, ti mailovi stižu u Spam folder. No na mobitelu mi i dalje ti mailovi stižu u inbox, ne u Spam. Kako podesiti i na mobitelu da mi ti mailovi ne stižu u inbox? Radi se o gmailu.

Hvala puno.

Spotlight
14.12.2011., 10:01
Od nedavno sam i ja vlasnica nokie e72.... ali imam problemcic. Naime, kada konektujem usb kabl nece da mi prebaci muziku.. ispra je uspjelo i sinkronizovati, medjutim, uopce nemam toga na mobu, iako pise da je zauzeto toliko memorije. Moze li neko da mi detaljno objasni kako da pokrenem memory karticu i kako da prebacim? Help!!!

assassin
14.12.2011., 14:59
Najjednostavnije i najbrže je ovako:
Spojiš mobitel USB- om, odabereš memorijski način/mass storage/disk mode (ne znam točno kako piše na E72), uglavnom tada bi u My Computeru (možda treba pričekati da instalira drivere) trebala vidjeti memoriju mobitela i karticu.
Najbolje u Sounds/Digital (ispod napišem zašto :)).
Kada prebaciš, iskočaj mobitel i na mobitelu uđi u Music Player (u onaj glavni dio- gdje imaš Artists, Albums, Playlists, All songs...), Options, Refresh library.
Pričekaš malo i to je to.

Makar meni nakon spajanja u mass storage načinu kod prvog ulaska u Music Player odmah ponudi opciju da refresham...

Da, zašto u Sounds/Digital...
Inače ti možeš staviti pjesme gdje god hoćeš- mobitel će ih za vrijeme tog refreshanja naći.
Ali, ako staviš pjesme u Sounds/Digital- one će ti biti ponuđene u postavkama kod biranja melodije poziva/poruke/alarma.

Spotlight
14.12.2011., 20:11
Najjednostavnije i najbrže je ovako:
Spojiš mobitel USB- om, odabereš memorijski način/mass storage/disk mode (ne znam točno kako piše na E72), uglavnom tada bi u My Computeru (možda treba pričekati da instalira drivere) trebala vidjeti memoriju mobitela i karticu.
Najbolje u Sounds/Digital (ispod napišem zašto :)).
Kada prebaciš, iskočaj mobitel i na mobitelu uđi u Music Player (u onaj glavni dio- gdje imaš Artists, Albums, Playlists, All songs...), Options, Refresh library.
Pričekaš malo i to je to.

Makar meni nakon spajanja u mass storage načinu kod prvog ulaska u Music Player odmah ponudi opciju da refresham...

Da, zašto u Sounds/Digital...
Inače ti možeš staviti pjesme gdje god hoćeš- mobitel će ih za vrijeme tog refreshanja naći.
Ali, ako staviš pjesme u Sounds/Digital- one će ti biti ponuđene u postavkama kod biranja melodije poziva/poruke/alarma.

hvala ti mnogo :) samo jos jedna sitinca :shy: sounds/digital imam samo u phone memory, a tu nemam dovoljno prostora :S mislim imam, ali ne bas mnogo... s obzirom na cinjenicu da mi je kartica od 4GB.

assassin
14.12.2011., 20:48
Slobodno napraviš folder Sounds (i Digital unutar njega)- na kartici.
Tako sam si ja napravio i radi.
Pa pretpostavljam da bi i na E72 trebalo raditi.

Mislim, pjesme će ti sigurno naći- da ih možeš normalno slušati u playeru.
Nego onaj drugi dio možda neće.
Ali, to i onako možeš riješiti tako da par pjesama koje bi stavila kao zvono staviš na memoriju mobitela- a ostale na karticu.

Spotlight
14.12.2011., 21:17
Slobodno napraviš folder Sounds (i Digital unutar njega)- na kartici.
Tako sam si ja napravio i radi.
Pa pretpostavljam da bi i na E72 trebalo raditi.

Mislim, pjesme će ti sigurno naći- da ih možeš normalno slušati u playeru.
Nego onaj drugi dio možda neće.
Ali, to i onako možeš riješiti tako da par pjesama koje bi stavila kao zvono staviš na memoriju mobitela- a ostale na karticu.

hvala jos jednom :)
samo.. prvi put mi je otvorio u my computer bas tako kako si rekao... ali sad mi otvara poseban fajl Nokia Ovi Suite. Mislim, cini se da funkcionise, ali vise nemam tu podijeljenu memoriju.
nvm, hvala :)

prodigy08
16.12.2011., 17:43
oprostite na smetnji, ali imao bih jedno pitanjce..
Od danas sam vlasnik Nokie e72 i sad bi me zanimalno kako da postavim postavke da mi se spaja na net samo preko WLANA i nikako drukcije...znaci, nikakav paketni prijenos podataka ne dolazi u obzir....molim Vas pomozite :))

assassin
16.12.2011., 21:11
Settings> Connection> Destinations> uđeš u svaku i pobrišeš sve što nije ime neke WiFi mreže.

prodigy08
17.12.2011., 08:40
Hvala na pomoći, ali evo skuzio sam i rijesio problem.
Imam jos jedno pitanje...
Naime nikako nemogu kreirati HOTMAIL racun preko mobitela...dakle, pokrenem čarobnjak za postavljanje emaila, spojim se preko WiFija, izaberem HOTMAIL kao spremnik, unesem adresu i password i onda me samo vrati na odabir spremnika (gmail, hotmail, yahoo....)

Pokusao sam nekoliko puta ponoviti istu radnju ali uvijek me vraća...stvarno neznam o cemu je problem pa ako je itko imao slican problem lijepo bih ga molio da mi pomogne...

Mislim, instalirao sam operu i sad preko nje provjeravam mail ali me uzasno nervira sto nemogu ovo slozit.
puno hvala

prodigy08
18.12.2011., 15:35
itko??

magicmist
19.12.2011., 12:16
ako ne možeš drugačije, kreiraj acc na yahoo a hotmail redirektiraj na yahoo.
znači u postavkama hotmaila stavi da ti kopira na yahoo.

prodigy08
19.12.2011., 21:03
ako ne možeš drugačije, kreiraj acc na yahoo a hotmail redirektiraj na yahoo.
znači u postavkama hotmaila stavi da ti kopira na yahoo.
neradi mi mi gmail, hotmail,yahoo ni bilo koji drugi...
a i vec imam na hotmail redirektirano dva-tri maila...
Mislim da je problem u softveru...

magicmist
20.12.2011., 08:27
Zadnji software za nebrandiranu E72 je 081.003 Mail radi bez problema. Promijeni product code i ažuriraj.

prodigy08
20.12.2011., 09:41
Updejtao sam mail klijenta i opet en radi (i najnoviji softver je gore).

Malo sam prosurfao o vezi toga problema, i pise da bi prvi put trebalo kreirati mail preko data prijenosa a ne preko wifija.

Malo mi to sumnjivo zvući,a jos k tome nemam nikakv internetski paket pa me brine kolko ce me to kostati...

frANZi50
06.01.2012., 22:07
Jel zna netko kome bi mogao odnijeti E72 na popravak jerbo su mi ovi govnari u Mobisu poništili garanciju zbog navodnog oštećenja vlagom. Njima ću zapaprit život, ali me zanima mogu li nekom fušeru odnijeti da to popravi? Mobitel se ugasi čim se upali i stisne neka funkcija. Nešto s matičnom pločom valjda.

Je li onaj mali bijeli dio ispod baterije senzor vlage?

curlcontour
27.01.2012., 16:32
hej svima, imam pitanje u vezi nokie e72. naime, kad snimam kamerom, dakle, video zapis, kamera za vrijeme snimanja svakih par sekundi zašteka, onako, kao da se slika zamrzne. u čemu je fora? čitam tu da su neki snimili lijepe video zapise, a meni stalno šteka. što ne radim dobro?

Juventino85
28.01.2012., 09:43
Koju microSD imas (koja klasa) ?! Moze biti da i je slab protok podaaka, pa dok snimas da trza...

curlcontour
28.01.2012., 11:52
4 GB, a koja klasa...ne znam, di to piše? a kako da poboljšam protok podataka? i samo da napomenem, kartica je gotovo prazna, više od 3 GB je slobodno

Juventino85
28.01.2012., 14:33
Pise ti u jednom kruzicu, vjerojatno ti je 2 -3...optimalno bi bilo da je 4 ili vise...

curlcontour
28.01.2012., 14:39
u kružiću piše 4. i šta sad da radim? kako da popravim to?

Spalanic
07.02.2012., 13:19
Imam jedno vrlo jednostavno pitanje. Dali je moguće prebaciti (uplodati) sliku iz galerije u Nokiji e72 na mobilni Facebook?Ako je moguće ,kako?:503:

Wonder Woman
07.02.2012., 17:12
Idi u program Facebook, dolje na dnu imaš opciju Photos. Onda odaberi Upload photo: odaberi datoteku tamo gdje piše i odaberi fotku iz memorije i to bi valjda trebalo biti to :)

Spalanic
07.02.2012., 19:15
Idi u program Facebook, dolje na dnu imaš opciju Photos. Onda odaberi Upload photo: odaberi datoteku tamo gdje piše i odaberi fotku iz memorije i to bi valjda trebalo biti to :)

Da na toj aplikaciji Facebooka se tako radi i to mi radi bez problema no mene sad zanima kako se to isto radi i dali se može na aplikaciji Facebook prilagođenu za mobitel. To je onaj Facebook koji se instalira preko Snaptu. Malo je drukčiji u funkcionalnosti od ovog spomenutog.
Trebao sam to naglasiti prije ,sorry.:ne zna:

Spalanic
08.02.2012., 10:05
Evo imam još jedan problem kojemu neznam uzrok. Naime, kod svakog slanja e maila pojavljuje mi se poruka(upozorenje ili obavijest,nazovimo je tako):Naziv web-stranica u potvrdi koju su poslale te web stranice razlikuju se od zatraženog.Svejedno prihvatiti? Naravno kad stisnem prihvati slijede tri mogučnosti odabira: 1. Prihvati samo ovaj put, 2. Prihvati trajno, 3.Pojedinosti o potvrdi. Čemu sad to?:confused:

Wonder Woman
08.02.2012., 13:22
Da na toj aplikaciji Facebooka se tako radi i to mi radi bez problema no mene sad zanima kako se to isto radi i dali se može na aplikaciji Facebook prilagođenu za mobitel. To je onaj Facebook koji se instalira preko Snaptu. Malo je drukčiji u funkcionalnosti od ovog spomenutog.
Trebao sam to naglasiti prije ,sorry.:ne zna:

Nemam pojma za to, ja na mobitelu imam aplikaciju za Facebook na kojoj radi ovako kako sam napisala. :ne zna:

aveljaca
08.02.2012., 19:06
Dragi forumaši,
trebam vašu pomoć, naime vlasnik sam navedene Nokie, i načelu sam jakooo zadovoljan svime što ovaj mob pruža ali u zadnjih par dana imam problem sa zvučnikom (slabo se čuje druga osoba s druge strane) i kako već dugo imam ovaj mobitel njegova maska je u banani te bih je trebao mjenjati pa me interesira dal vi imate kakve preporuke ili savjete;tj mob treba na servis.....;( malo sam surfao i nisam pronasao nikog da je mjenjao masku?

Juventino85
08.02.2012., 22:29
Ako hoces original maskicu, racunaj najmanje 400kn, zvucnik cca 150kn...

aveljaca
09.02.2012., 09:34
Ok,jasno mi je za original ali me interesira dal netko ima iskustva sa zamjenskim maskama i ako ima gdje se to može napraviti

Juventino85
09.02.2012., 10:33
Mjenjao sam ja na Nokiji E52, 6300, 6700 i sve su bile zamjenske.

Nakon mjesec-dva cijele se izlizu i nisu za nista.

nije to nikakva filozofija, to svatko moze sam ali ako ipak ne zelis, svaki "normalni" servis ce to napraviti za "stotku"... :)

deos
21.02.2012., 07:28
Koliko vam baterija traje..kupio sam nedavno dobro očuvanu E72 staru godinu dana..baterija traje 1-1.5 dana što me malo iznenadilo jer sam očekivao više od toga.. :(

..upotreba nije prezahtjevna, 3G stalno, 2 email naloga, 20-tak min razgovora, gotovo ništa interneta, malo prčkanja po telefonu..

Ivy_25
28.02.2012., 09:11
Koliko vam baterija traje..kupio sam nedavno dobro očuvanu E72 staru godinu dana..baterija traje 1-1.5 dana što me malo iznenadilo jer sam očekivao više od toga.. :(

..upotreba nije prezahtjevna, 3G stalno, 2 email naloga, 20-tak min razgovora, gotovo ništa interneta, malo prčkanja po telefonu..

To ti je ok.Moja je godinu i pol stara i evo sad je baterija počela rikavati.Ne traje ni 1 dan

grocky
08.03.2012., 21:02
Dobio sam Nokiu E72 pa me zanima kako da uradim software update
Ako neko moze ukratko da mi objasni jer nikad nisam to radio sa symbianom
trenutna verzija je 031.023
da li mogu nesto zeznuti ako uradim update?
Hvala

assassin
09.03.2012., 19:12
Skini Nokia Suite (http://europe.nokia.com/support/product-support/device-software-update), instaliraj, spoji mobitel i odaberi Software Update.
I onda samo pratiš upute, backupiraš i pričekap da napravi update.

izekos
22.05.2012., 12:04
Pozdrav,

imam problem s tom Nokiom E72. Naime koristim mail for exchange od firme, gmail i hotmail istovremeno. Svako malo mi se javlja greška da nemam prostora u memoriji telefona. Imam i karticu od 4 GB na kojoj je 3 gb slobodno. Premjestio sam sve mailove iz Inboxa na serverima u foldere, te pobrisao one na telefonu. No i dalje mi svako malo javlja grešku da nemam mjesta u memoriji telefona. Išao sam u upravitelj datoteka premjestiti neke datoteke na karticu, ali nemam što premještati jer ne vidim ništa. Kad sam išao na "Pojedinosti" memorije telefona, kaže mi da imam 240 MB iskorišteno za "Ostale datoteke". Koje su to ostale datoteke?
Doista ne znam kako riješiti ovaj problem, pa ako netko zna ili je imao isti, bio bih jako zahvalan da napiše. Firmware je Symbian 0,31, kupljen je u T-mobile-u i mislim da je telefon zaključan na taj firmware jer sam pokušao staviti novi (0,71) preko Ovi suite-a, ali nisam uspio, jer mi je javio "No updates available".

Hvala unaprijed!

magicmist
01.06.2012., 14:13
malo upozorenje. dostupan je update na 0.91 ali koliko čitam, ima problema sa novim fw.

moja preporuka: bolje ne.

Yorkshire
11.06.2012., 20:15
Imam E72 i sad kada sam svoju SIM prebacila iz starog moba u taj, ne prikazuje mi kontakte, a spremljeni su na SIM. Ne radi mi ni facebook, ni gmail. Zašto???

Unaprijed hvala.

assassin
11.06.2012., 23:08
U opcijama imenika imaš i opciju koje kontakte će prikazivati- samo s telefona, samo sa SIM kartice ili oboje.

A, "Ne radi mi facebook, ni gmail. Zašto???" neću niti udostojiti odgovorom.
To je ekvivalentno tome da ti ja kažem: "Pokvario mi se auto. Zašto?" (eventualno napišem da je boja metalik plava- pošto je to vrlo bitno kod određivanja kvara)

softplaytime
19.07.2012., 14:39
Ima li trenutno u ponudi E72 u Tcomu ili negdje dalje?

Ballistol
21.07.2012., 16:34
evo veselo tipkam po E72 već dva dana, mob radi ko sat i nakon N8 ovo je preporod. Mob klizi kroz aplikacije, sve radi brzo, ma genijalno.
Ima jedan problemčić doduše...maska je srebrene boje i malo pogrebana pa sam narucio komplet novu crnu, koliki problem je to zamijeniti jednom laiku?
vidim da je prednji dio jednostavan a za stražnji treba vaditi hardver?
jel mogu to sam izvesti? alat imam

backtothesleep
21.07.2012., 16:50
evo ti tutorial (http://www.ifixit.com/Guide/Disassembling-Nokia-E72/3514/3), po mojem ne djeluje prekomplicirano

Kapri
31.07.2012., 14:19
Kakva je kamera? I video snimak?

Pinkara
31.07.2012., 16:06
Pozdrav svim korisnicima foruma.
Htio sam da vas pitam za jedan maleni problem vezan za nokiu e72.
Naime, imam nokiu već dva mjeseca i stvarno sam prezadovoljan, obožavam telefone koji imaju dosta dobru bateriju i brz rad, ali postoji jedan maleni problemčić. Dok sam u razgovoru, onaj sa druge strane veze me totalno slabo čuje, kao da mi je mikrofon skršen ili šta već a i kod mene u slušalici je zvuk više manje slab(nije ni približan e71) ali može to da prođe. E sad koristio sam diktafon i mirkrofon pri tom snimanju pohvata i najmanje šumove pa tako da sam onako naprijeko zaključio da nije u njemu problem. Da li postoji rješenje za moje probleme, je li može nekako da se pojača osjetljivost mikrofona prilikom poziva ili je to ipak mehanički kvar?

gorank
09.08.2012., 16:07
Dajte predlozite neki dobar messenger za free sms!
Tipa whats up i sl.
Kada instaliram whats up stalno se spaja sam od sebe na net, ne znam zasto i kaze da uzima podatke od START, a ne od TM HR INTERNET.
Kako to popraviti???

assassin
09.08.2012., 18:40
gorank- molim te da za potražnju aplikacija koristiš podforum za Aplikacije :)

Oh-la-la
26.08.2012., 15:30
Može li se na Nokiu e72 instalirati Viber ili WhatsApp?

symbian0
26.08.2012., 15:44
Može whatsapp, viber je još uvijek u izradi.

Oh-la-la
26.08.2012., 15:45
Hvala! :-)

Oh-la-la
27.08.2012., 16:40
Je li istina da WhatsApp ''istekne'' nakon 3 mjeseca korištenja? I da li na Nokiu e72 mogu instalirati aplikacije (jer nije Android nego Symbian)?

assassin
27.08.2012., 18:37
Nije istina.
Imaš godinu dana besplatnog korištenja, a nakon toga je $1 (~6 kuna) godišnje.

Možeš na E72 instalirati aplikacije, ali samo one koje su za Symbian (za Android su druge).
Imaš cijeli Nokia Store i u njemu (između ostalog- imaš i forume tipa mobilism).

Oh-la-la
27.08.2012., 21:45
Hvala puno! :) Ima li itko primjedbi na ovaj mobitel?

Juventino85
28.08.2012., 21:30
Vjerojatmo ce biti, ali jako malo buduci da je E72 po meni a i po mnogim drugima top 3 Nokijin mob svih vremena.
Za ono sta je namjenjen je odlican, baterija beskrajna, tipkovnica fenomenalna i "drzi" svugdje signal...

Definitivno preporuka...

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 2

Apacero
06.09.2012., 10:46
Pozdrav društvo, imam jedno pitanje u vezi nokia e72.
Već duže vrijeme mi izbacuje izaberite internet mrežu.
Znači telefon stoji zaključan i kad ga otključam piše mi to, i navodi wlan mrežu, mtlfun,itd.
Da li je to od Gmaila kojeg sam postavio na e-poštu ili?
Probao sam sa vraćanjem na fabričko podešavanje, sa updejtovanjem softvera ali ništa.
Hvala

assassin
06.09.2012., 15:46
Zvuči kao da neki program zahtijeva povezivanje na internet.
Koji- to moraš sam skužiti...
Ako ne skužiš ovako (tipa-Gmail bi mogao biti uzročnik- ako nisi ništa dirao u njeogivm postavkama povezivanja), briši jedan po jedan pa vidi kad će te prestajati pitati.

Spalanic
10.09.2012., 11:21
Zvuči kao da neki program zahtijeva povezivanje na internet.
Koji- to moraš sam skužiti...
Ako ne skužiš ovako (tipa-Gmail bi mogao biti uzročnik- ako nisi ništa dirao u njeogivm postavkama povezivanja), briši jedan po jedan pa vidi kad će te prestajati pitati.

G-mail ti je u pitanju, on s po defaultu spaja na internet kako bi bio ažuriran non-stop. Tako je barem meni. Možda postoji kakvo rješenje ali ga ja nisam našao.:ne zna:

oth-girl
25.10.2012., 11:46
pozdrav,

zna ko kak maknuti one smajlice iz sms-ova... da budu samo znakovi a ne slicice? prije mi je bilo maknuto pa sam stavila software update i sad je to opet i ne mogu naci di se makne :/

hvala:)

CapeMay
03.11.2012., 17:55
Ljudi pomoć! Imam pitanje koje se više odnosi na popravak Nokie E72. Imala sam Nokijicu niti godinu dana (a da vam ne pričam koliko sam se namučila i veza potegnula da dođem do nje tad) i na jednoj fešti Nokia bila na stolu i zalijali su je bambusom. Dakle nije pala, u vodu/bambus/štogod, bila je više pošpricana. I crkla. Naravno da sam se ja pravila Englez i slala ga na servis (radila sam u jednom T-centru na servisima i znala sam da ga neće popraviti, bez brige, al reko ako prođe, prođe), naravno, vratili ga bez popravka i rekli mi da je otišla matična ploča. E to je sve bilo dosta davno (prije godinu dana) i kak sam ja naslijedila jedan iPhone, nisam se puno s ovim zamarala i nisam ga dalje slala na popravak. No ja sam stvarno obožavala taj mobitel i sad sam ga ja stavila na punjač i uglavnom, isto ko i prije godinu dana - kad ga stavim na punjač, on se upali na dvadesetak sekundi, sve radi, onda se prvo zamrzne ekran, ugasi se ekran i onda se on ugasi skroz, samo mi tipkovnica ostane svijetliti. I onda se sam upali i tak u krug. E sad, jel to stvarno matična ploča (jer su mi rekli da ako je matična ploča, ne isplati se popravljat)? Jer kolko se ja kužim, kaj nije ako ode matična ploča da se mob UOPĆE ne da upalit? O čemu bi se tu moglo raditi?

Juventino85
03.11.2012., 18:08
Laicki receno, maticna ploca je... :D
Ne vidim bas smisao tvog pitanja buduci da su ti "strucnjaci sa servisa" rekli/napisali da je maticna.
Oni su ga otvorili i to zakljucili a kako ce ti netko preko Foruma ovako na "coravo" pomoci?!

Uglavnom, ako je greska na maticnoj ne mora znaciti da ne pali, jednostavno ima gresku koja se vidi na taj nacin da se ugasi nakon 20 sekundi.

CapeMay
04.11.2012., 12:41
Ne vidim bas smisao tvog pitanja buduci da su ti "strucnjaci sa servisa" rekli/napisali da je maticna.

Kad ti kažem da sam radila u T-centru na servisima i znam kak oni rade, nekad im se fakat ne da... Svega sam se nagledala, a znam i iz vlastitog iskustva jer mi je prije mnogo godina isto jedna Nokia pala u sudoper PUN VODE, nosila sam ju u Mobis osobno na servis i rekli da nema spasa, pitali me hoću li da ju oni recikliraju, ili ću ja, ma reko ja ću... I ja jadna sjedim na tramvajskoj stanici i petljam po mobitelu, a kad ono, on se upali i poslije radio BEZ PROBLEMA. Tak da bi se o njihovoj stručnosti dalo raspravljati. :mad:
Ali hvala, mene je zapravo zanimalo kad ode matična ploča, jel mobitel uopće daje znakove života, kužiš? Jer su mi rekli neki da ako se on pali, da to nije matična ploča i da se onda isplati popravljat. No svejedno, ponavljam, hvala. :)

Juventino85
04.11.2012., 18:33
Istina ali nisu svi serviseri tako neprofesionalni kao onaj na kojeg si si naletjela...
Uglavnom, znam i ja par servisera iz nor Europatradea pa znam da si neke stvari ne dopustaju.

Moby
05.11.2012., 18:54
Ne mora biti da je otišla čitava matična, ali je zasigurno malo veći kvar na njoj.
Recimo, imaš po oglasnicima, ljudi prodaju mobitel, kažu sve savršeno radi osim što mobitel ne prihvaća SIM. A on je dio matične.
U biti mislim da bi se problem tvoje E72 dao riješiti, ali ne u ovlaštenom servisu nego kod nekoga privatnika.
Možda je otišao samo jedan čip kojega oni odlemljivanjem i zamjenom nadomjeste.
Ako imaš viška vremena, a vjerojatno i novca, pokušaj. Na kraju, ne gubiš ništa, mobitel je ionako neispravan.

Juventino85
05.11.2012., 19:13
Privatnici ce joj svakako naplatiti svoj vrijeme.
Samo za "dijagnozu" znaju po 100-150kn uzeti...

Sad, ako ima viska novaca i vremena...

Sent from my Nexus 7

Buff
12.12.2012., 16:39
Nakon nekoliko tjedana traženja i prebiranja po modelima. Otpisao iPhone 3G(S) i sve BB modele i odlučio se na dobru staru Nokiu. Trenutno perem i derem po starom Alcatelu OT-800 i već treću godinu drži bez puno problema.

No da skratim priču, zanima me gdje nabavit E72, a da je u superuberkul stanju sa svom opremom, a uz to da je crni/srebrni i da mu cijena ne prelazi nekakvih 1000 kuna ?

Prekopao sam njuškalo nekoliko puta, ali nemogu naći niti jednog, a da ima sve u paketu.

Inače, kakvi su vam općeniti dojmovi. Treba mi isključivo za mail, poruke, malo surfanja, navigacija je uvijek poželjna i tu i tamo koja beskorisna aplikacija.
I naj bitnije, na što pazit prilikom kupovine istog ?

Puno hvala :D

6ar
27.12.2012., 12:10
moze jos jedno pitanje? kako brisem otvorene stranice na webu, tj. tabove?
stoput ocu neku otvorit i kaze mi da ne moze jer ih je maksimalno 5 otvoreno i da ne moze novu otvorit... i nikako da nadjem opciju da obrisem ove otvorene, sve sam istiskala, sve kratice, sve opcije, nigdje nema.
za pola sata probam, otvori mi, i ta bude peta po redu i opet novu nece... uopce ne kuzim :/ :nekad-davno-plavusa-pa-je-ostalo-blajha-oprostite: :brukica:
Bok bok. Uvijek kasnim s tehnologijom i tim stvarima, ali jebat ga.
No, imamo li riješenje za ovo napisano ? Fala.

Hick-up
28.12.2012., 22:21
bok, imam ja par pitanja vezano za ovu nokiu.
prvo, kamera mi steka onom svakih par sekundi se smrzne, zvuk ide, slika stane. zna netko zasto??
drugo, instalirah viber upravo sad, poruke idu, poziva nema, no - ad nisam u app, ne dobivam obavijesti o poruci, kao da nema mreze. cim udem u app, poruke stignu.
jel se to moze popravit ili je app glupa? :(
hvala

6ar
10.01.2013., 10:06
Ekipica, ima li mogućnosti video poziva na ovom mobilnom aparatu. Hvala!

Moby
13.01.2013., 15:15
bok, imam ja par pitanja vezano za ovu nokiu.
prvo, kamera mi steka onom svakih par sekundi se smrzne, zvuk ide, slika stane. zna netko zasto??
drugo, instalirah viber upravo sad, poruke idu, poziva nema, no - ad nisam u app, ne dobivam obavijesti o poruci, kao da nema mreze. cim udem u app, poruke stignu.
jel se to moze popravit ili je app glupa? :(
hvala

Najvjerojatnije je do memorijske kartice koja je nižega razreda (class). Pogledaj kojeg je razreda. Što je više, to bolje.
Druga stvar bi bila instalacija vjerojatno dosta zahtjevnih i velikih aplikacija na nju, tipa WhatsAp, koje usporavaju (a mogu i srušiti) čitav mobitel.
Preporučio bih prvo pogledati karticu, a onda ukloniti velike aplikacije. Ovo je ipak Symbian. Ništa loše, samo hoću reći da se teže nosi s nekim aplikacijama s kojima Androidi npr. nemaju problema.

vhrkac
26.02.2013., 17:26
evo ja opet se vratio na nokia e seriju
naravno nokia e72 je u pitanju

e sad jedan problem
sto se tice telefona telefon radi ko svicarski sat ali spajanje na komp ne radi
tj nemoguce je skinute NOKIA SUIte na comp
comp je na sustavu windows 7 i instalacija se prekibe te javlja error win32...nesto

vidim ima dosta o tome na net-u a nitko nije napisao rjesenje....
Nokia suite mi je potreban zbog prebacivanja podataka te azuriranja softwera

Ford eleanor
26.02.2013., 21:48
evo ja opet se vratio na nokia e seriju
naravno nokia e72 je u pitanju

e sad jedan problem
sto se tice telefona telefon radi ko svicarski sat ali spajanje na komp ne radi
tj nemoguce je skinute NOKIA SUIte na comp
comp je na sustavu windows 7 i instalacija se prekibe te javlja error win32...nesto

vidim ima dosta o tome na net-u a nitko nije napisao rjesenje....
Nokia suite mi je potreban zbog prebacivanja podataka te azuriranja softwera

Probaj iz upravljačke ploče kompa deinstalirati sve što je vezano za nokiu.
Ja inače koristim ovaj program za update softwera
http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Nokia/Nokia-Software-Updater.shtml

vhrkac
27.02.2013., 22:27
nisam bas od jucer u symbian vodama ako kuzis sta hocu reci
ali ovaj windows 7 zeza....
nece nista da instalira
skinuo sam ovo s tvog link-a i
naravno
prvo error
pa onda secer na kraju fatal error.....

nece da instalira i bog
a nigdje rjesenja za to na net-u

assassin
27.02.2013., 22:32
Definitivno ti je nešto do Windowsa- ja sam na W7 32 bita normalno par puta instalirao/deinstalirao (u par dana- ne pitaj zašto :D) PC Suite.
Normalno je instaliran i normalno radio.
S tim da sam prije svake instalacije pobrisao sve što se instlairalo prošlom instalacijom :)

lucaszg
14.03.2013., 17:12
Pozdrav svima,

Kako napravit mail for exchange (outlook sa laptopa --> imam svoju hr domenu) ..gmail i druge mailove bez problema napravim
ali sa svojom domenom .hr nikako mi ne uspijeva,

Dajte malo pomoći molim!

Ozana
18.04.2013., 12:06
Prezadovoljna sam sa svojom Nokia E72, imam je već skoro tri godine ali mi se pojavio problem sa "full memory"...nekad sam mogla imati otvoreno i po nekoliko aplikacija istovremeno a sada me izbacuje sko otvorim FB a već je otvoren mail npr. i gtalk...
Uklonila sam skoro sve aplikacije koje ne koristim, i inače ih imam jako malo...no problem je isti. Negdje je pun smeće ili nečega a ja ne mogu otkriti.
Kako da ga očistim pomoću nekih programa i kojih?
Ili imate neki drugi prijedlog?
Da li bi pomoglo da ga vratim na tvorničke postavke?

vhrkac
18.04.2013., 12:23
browser ti je pun cookie-sa
zato sti se to desava.....
imas li najnoviji 091.003 software gore?
to provjeravas sa *#0000#
najbolje napraviti backup.....
pa puknuti hardreset
pa nasnimiti najnoviji software ako ga nema...ili repair istog ako ga imas
hardreset opet
i onda vratiti backup......

ili udjes u browser pa nadjes cookie-se pa ih pobrises....
ali svakako jedan hardreset nebi stetio...jer ostanu repovi od deinstaliranih aplikacija...trag ostane.....

i ja sam dugogodisnji korisnik e serije...i najvise sam zadovoljan sa nokia e72......
s tim da meni nikad nije se javljao gore spomenuti problem sa manjkom memorije....

Ozana
18.04.2013., 12:47
Provjerila, imam taj software gore...

"Hardreset"?
Ne mogu ući u browser...ili ne znam...i našla sam na par mjesta da su i drugi zapeli na istome...u folderu pod neke "Ostale datoteke" nalazi se najviše nečega ali se ne može otkriti ni otvoriti šta to je...
Oprosti ako ispadam neuka...ali ja obožavam svoju Nokijicu...ponajviše i zbog sjajne tipkovnice...za moje potrebe mi je i dalje dobra. Androida bi uzela ali se mrzim navikavati na touch :P

Ford eleanor
18.04.2013., 12:59
Da li si pobrisala sve e-mail poruke u mobitelu koje ti nisu bitne.Ja sam imao Nokiu E52 i uvijek sam to tako riješavao

Ozana
18.04.2013., 13:27
Vidiš, to mi uopće nije palo na pamet...a mailovi su mi puni...niš skoro ne brišem... :P

Odnosi li se to na mail koji mi je preko Nokie složen ili na ostale meil adrese na koje ulazim preko googla na server (npr. Gmail gdje se odjavljujem i prijavljujem)?
Pretpostavljam da je to ova mail adresa koja ide preko poruka direktno na mob bez prijavljivanja...

vhrkac
18.04.2013., 13:30
hardresetom...vracas mob u stanje u kakvom je izasao iz tvornice...pazi sve se brise s njim.......

probaj i sto stricek ford kaze...mozda pomogne.....
sigurno si nakupila brdo poruka slika i ko zna cega.......
zato kazem...spojis mob na komp....napravis backup svega sto ti treba i onda hardreset.....
aplikacije instaliras nanovo i to je to......

opet imas odlican uredjaj.....ja imam i android ali to je za smekere...radni telefon je i dalje dobra stara njoka e72..koja je kao nova,baterija traje,sve radims njom kao i sa androidom......svi pljuju symbian zastario ovo ono...ali symbian i dalje radi isto sve sto i neki razvikaniji OS-ovi i uredjaji.

hardreset ide ovako *#7370# ali kao sto rekoh prvo backup napraviti da nebi bilo nema kontakata,slika,mailova,ect......

browser.....pa preko cega ides na net?originalni browser od nokije ili opera mini?
odes u WEB-opcije--izbrisi privatne podatke-sve i to je to........

i kao sto prije rekoh napravi reset da te izbrisane aplikacije ne bune....jer kao sto rekoh ostane repova u sistemu.....
i preporucljivo je svako toliko ugasiti pa upaliti mob...ne ga drzati 3 mjeseca upaljenog....
i tako
ima fora taj symbian dosta.....

edit.
odgovorila si dok sam ja pisao post.....
brisi te mailove ...oni ti zauzimaju memoriju telefona.......

gmail isto tako ako imas aplikaciju na mobu---isto brisi mailove....
ako ides preko browsera onda nije potrebno brisanje....

jesi li stavila da ti je memorija koja se koristi memorijskakartica ili sve sejvas na mob?

uglavnom izbrisi memoriju uredjaja--tj sto vise stvari sto ti netreba ili prebaci na memorijsku....

gledaj to ovako....i stan ocistis s vremena na vrijem...tako je i telefonu potrebna cistka s vremena na vrijeme....
a stvari koje hoces cuvati prebacis na komp
vrlo jednostavno
pukni ti jednu generalku mobu....(hardreset)instaliraj samo ono sto stvarno koristis i nastavi s uzitkom koristiti mob....
pozz

assassin
27.04.2013., 10:01
Hick-up- premješteno u temu za potražnju aplikacija (http://www.forum.hr/showthread.php?t=672496).

ronhill
17.05.2013., 16:11
Ispricavam se ako pitam na krivom mjestu, zanima me postoji li u zg slucajno ijedna trgovina koja prodaje e72? Znam da su male sanse, ali svejedno da provjerim.

assassin
18.05.2013., 16:22
Ne znam da igdje prodaju novu E72...
Tako da pogledaj ili u oglasniku ili u onim dućanima rabljenih mobitela (bolje u oglasniku- ovi dućani su u velikoj većini slučajeva bezobrazno skupi).

zdhedonist
09.07.2013., 09:48
Pozdrav ljudi evo da se kao zadovoljni korisnik Nokie E 72 javim sa jednim malim upitom jer će me izluditi. Znači mob je ok iako ima svojih mušica, ali jedna stvar me posebno izluđuje i ne znam što napravit (ako uopće mogu ja utjecat na to) Znači spajam se na internet na način da spojim laptop sa mobitelom i kad me pita da se spojim bez obzira kako se spojio preko data.vip.hr ili gprs0.vipnet.hr veza je jako spora često puca i što je najgore kad se nešto treba downloadati i krene brzina se samo "ispuše" neznam kako bi to drukčije opisao znači dođe sa nekih cca 300 kb/s na 5 kB/s ako i toliko.
Inače sam pretplatnik na vip-u ako to ima veze pa me zanima da li mi možda postavke u mob nisu dobro namještene ili u čemu je kvaka:ne zna::504: Lud sam već. U Postavke - Veza - Paket.pod.veza mi je namješteno Prema potrebi -gprs0.vipnet.hr - Omogućen. U Postavke - Telefon - Mreža mi je UMTS-Automatski -Isključeno.
Evo ovakve su mi postavke pa neznam da li još negdje nešto triba namjestiti jer me ovo izluđuje:rolleyes:

vhrkac
09.07.2013., 10:47
ti ides preko edge signala na net..zato ti i je spor download...
ukljuci 3g...bit ce brze....
a i o lokaciji ovisi......tj o signalu.....

dali kraj signala imas 3g ikonicu?

zdhedonist
09.07.2013., 15:40
Kraj oznake signala mi je oznaka 35 G i dvije strelice koje gledaju u suprotnim smjerovima. Inače nalazim se u stanu na trećem katu i signal je full:confused::ne zna:
Evo sad sam stavio umjesto automatsko traženje mreže na ručno i odabrao VIP i vidim da je sad brže pa pričekaću možda bude OK!

zdhedonist
15.07.2013., 12:04
Ništa, sve isto ko i prije zna li tko što napraviti?

vhrkac
15.07.2013., 13:25
onda je to to.....inace hvale vipovu mrezu ali eto sta da ti kazem...do telefona nije....
poneko paljenje i gasenje telefona nije na odmet.....zna nekad zablesirati....

ovisi i koliko si i daleko od bazne stanice...sve su to sitnice....
ali nebi smjelo biti problema....

ja mislim da se ipak obratis vipu za to...
ovo 3,5g i strelice je sve u redu...znaci da full brzinu dobivas na telefonu

Melani@
01.08.2013., 09:03
Jučer mi je mali bacio Noiu E72 i ne radi ekran :(
Uspijem ga upalit, tipke svjetle, zvukovi kao inače, samo ekran potpuno crn kao da je ugašen??

Padala je već 1000 puta i s puno većih visina i nikad nšta.

Star je 2 i pol godine, i sada mi služi kao drugi telefon, ne znam isplati li ga se popravjat??

srce111
16.08.2013., 12:11
evo ovako imam mobitel nokiu e72 i kad ga upalim pise mi korisiti mobitel u izvanmreznom nacinu radi i stisnem ne(ako stisnem da isto je) i onda mi je cijelo vrijeme bijei ekran ili nekad zna pisati ukljucivanje teefona nije uspijelo.Jel zna neko sta napraviti???