PDA

View Full Version : Komp ne prepoznaje Lexmark printer!Zašto?

Rhcp
22.01.2010., 17:58
Ukopčam printer u komp preko USB kabela. Ukopčam napajanje od printera u struju. Hoću upalit printer da zelena lampica svijetli, no ona i dalje ne svijetli:ne zna:

Di je problem?

Marious1011
22.01.2010., 18:47
A probaj upaliti printer?? I daj navedi onda barem neke specifikacije kompa i printera... Da se barem zna o čemu pričaš...

Rhcp
22.01.2010., 20:54
Sry kaj nisam odmah :)
Evo:Pentium 4,664 RAM-a itd.
printer:Lexmark x5470 series skener,printer,fax.
al slušaj ovo:isti printer je radio na istom kompu,ali sam zbriso stare winse ali također sam opet stavio XP. Printer sam koristio i tako preko ljeta kako sam bio par mjeseci na moru nakon toga nie htio radit.
Jel moguć problem u napajanju od printera?

lemilica
22.01.2010., 21:10
Sry kaj nisam odmah :)
Evo:Pentium 4,664 RAM-a itd.
printer:Lexmark x5470 series skener,printer,fax.
al slušaj ovo:isti printer je radio na istom kompu,ali sam zbriso stare winse ali također sam opet stavio XP. Printer sam koristio i tako preko ljeta kako sam bio par mjeseci na moru nakon toga nie htio radit.
Jel moguć problem u napajanju od printera?

Dobro, šta tebi ne radi, napajanje ili O/S ne prepoznaje printer ?:confused:

Rhcp
22.01.2010., 21:13
OS ne prepoznaje printer.
Ali kužiš ono kad uključiš printer u struju i tad ga želiš upalit da svijetli zeleno,kod mene ne svijetli,a kad ga povežem USB-om komp ne prepoznaje :nezna:

lemilica
22.01.2010., 21:20
OS ne prepoznaje printer.
Ali kužiš ono kad uključiš printer u struju i tad ga želiš upalit da svijetli zeleno,kod mene ne svijetli,a kad ga povežem USB-om komp ne prepoznaje :nezna:

Ako ne svijetli zeleno, znači nevalja napajanje.Ima slučajeva da USB port ruši napajanje.
Inače, to je INKJET MFU i za njega ne postoje dijelovi, kad rikne u smeće...

Rhcp
22.01.2010., 21:33
Jel se da to anbavt u dućanima računalne opreme?
Ali ajd slušaj ovo:ja kad to napajanje uključim u struju na tom priključku svjetli led-dioda ali kad ga uštekam u printer,kao što sam već reko, ON/OFF ne šljaka !

lemilica
22.01.2010., 21:39
Jel se da to anbavt u dućanima računalne opreme?
Ali ajd slušaj ovo:ja kad to napajanje uključim u struju na tom priključku svjetli led-dioda ali kad ga uštekam u printer,kao što sam već reko, ON/OFF ne šljaka !

Probaj neki drugi USB port, sve ukazuje na neispravnost mat. ploče printera.

Rhcp
22.01.2010., 21:49
Omg!
Jesam probo s više portova i na ni jednom neće.Jel bi moglo bit da je u vremenu ne korištenja došlo do oštečenja nekog dijela hardwarea?

tomislav05
22.01.2010., 22:52
probaj taj problem stavit na pcexpert, il bug forum vamo ce ti svi samo pametovat, nece ti sigurno neko rec u cem bi bio problem :lol:

lemilica
23.01.2010., 20:47
probaj taj problem stavit na pcexpert, il bug forum vamo ce ti svi samo pametovat, nece ti sigurno neko rec u cem bi bio problem :lol:

Da, tamo sve majstor do majstora...
Spoji printer na drugi PC, ako opet ne radi, baci ga u smeće, jer za njega nema dijelova !

good luck