PDA

View Full Version : Proslava rođendana u vrtiću/jaslicama

Absolutely*
31.01.2010., 14:37
Ne vidim postoji li slična tema,ako postoji,moje isprike moderatorima:)

Imam mali problem oko rođendana i vrtića. Naime, teta mi je rekla da torta ne dolazi u obzir. Znala sam da se ne smiju donositi domaće torte,ali da ne smiješ ni kupiti tortu,stvarno mi nije palo na pamet.
Dakle nikakvi kolači i torte,kupljeni u slastičarni ni napravljeni doma, a ipak mi je naglasila da djeca najviše vole gasiti svjećicu.

Mislim,pa znam to i ja,ali na čemu će gasiti??

Dajte molim vas neki konstruktivan prijedlog,kako ste vi riješili taj problem?

Upomoć!

ixi
31.01.2010., 14:56
Moj nećak i još 3 dječice od 4.g. su se na jednom rođendanu zarazili salmonelom jedući tortu iz renomirane Zg slastičarne.
Za vrtić napraviš "tortu" od kartonskih kutija, a u njih staviš slatkiše i voće. Oslikaš, ukrasiš i ...to ti je to!

mandy
31.01.2010., 15:13
Kod nas su rekli da se u jaslice ne smije donositi nikakva torta, ni kolači al u vrtićke grupe može.

Možeš napraviti neku lažnu tortu od kartona i sl, napuniti je nečim što smiješ donjeti (grickalice, lizalice, čokoladice) i staviti svjećice gore :)

PS. sad vidim ixi napisala isto :)

shtefy
31.01.2010., 15:14
Mi uglavnom svi donosimo razne sladoledne torte, klinci ih vole, torte imaju deklaraciju, a tetama je srce na mjestu. :ne zna:

Nemam pojma, meni je to gašenje svjećica na kartonskoj kutiji, kako god da je ukrašena, nekako tužno i fake.

A što kažu tete, kad već znaju braniti torte i ipak sugerirati puhanje svjećica, onda neka i predlože nešto pametno. Nekako mi se čini da je u moje vrijeme bilo puno veselije biti djete. Ako ništa drugo, bar je bilo manje opterećeno koječim... :ne zna:

Lavica02
31.01.2010., 15:16
moj sin ima rođendan u ljeto pa samo kupili lubenicu ili dinju i na nju stavljali svječicu ... malena ima u prvom ... to ćemo vidjeti kako ćemo :ne zna:

kjava
31.01.2010., 15:52
evo jedne tete iz vrtića!

kod nas obično roditelji donesu onaj kupovni rolat, izgleda efektno jer se mogu staviti svjećice,a ima i deklaraciju te se smije donositi u vrtić...
odlični su mi i oni super dickmans( ne znam kako se piše), efektni su kao mali kolačić i staviš svijećicu.
nadam se da sam pomogla!!!

foresst
31.01.2010., 16:24
smiju se kupovne sladoled-torte..
ili staviti svijećice na kupovni kuglof..
ili one male pojedinačno pakirane tortice-roladice

ja maloj radila od kartona i super je izgledala.. unutra napunila suhim voćem, čokoladicama i štapićima, stavila još onih rolica za puhanje što trube (nemam pojma kako se to zove, ono što se odrola kad puhneš - uglavnom, ludovali su s tim) i mrak!

Absolutely*
31.01.2010., 17:01
joj joj joj...
super su vam savjeti,hvala:)

Jedino me zdere sto nemam nikakvu ideju o tome kako složiti tortu od kartona ni kako bi to trebalo izgledati. Ima tko sliku? :D

Znam,trazim puno.
Ali nekako si to ne mogu predociti.

I ovo za kupovni kuglof: a sta nema u tome isto jaja? Koja je onda razlika kupim to ili kuglof iz Ivice i Marice?

Ma ne znam, kuzim ja goruce probleme salmonele i to,ali ovo mi je malo pretjerano. Mozda sam ja cudna :ne zna:, ali da ne smijes kupiti kolac... Pa postoje slasticarnice bas za djecu,tipa Ivica i Marica, ne vjerujem da bi trebalo biti problema s njihovim kolacima.

Ani4
31.01.2010., 17:18
Kod nas su isto zabranjeni bilokakvi kolaci, ali su dozvoljene sladoledne torte ( npr. Ledo) i te se uglavnom nose. Prosle godine nisu se smjeli donositi slatkisi, smoki, cips i sl. vec suho i svijeze voce i voce, te prirodni sokovi. Mada to klinci nisu ni htjeli ni pogledati...

M*T*L*
31.01.2010., 18:22
radi novih standarda prehrane, a i zaraza koje su se znale događati, mnogi vrtići su zabranili kolače i torte upoće, a neki dozvoljavaju sladoledne torte kao što je Ledo (samo nitko ne gleda da u Ledovoj torti od čokolade ima i malo ruma), no danas je moderno da se djeci ne daje nikakve grickalice i to mnogi roditelji inzistiraju - pa su vrtići uveli da se djeci daje samo voće (svježe i suho)

Tortu možete napraviti od kartona, tako da napravite kolut,obložite ga sa integralnim keksima(to moraju dozvolit) i na vrh tavite keksiće pa svijećice.

Ali ako u vrtiću dozvoljavaju grickalice, onda moraju dozvoliti i neki kupovni kuglof a on može super poslužiti kao torta.
Ponesite balone, frulice i kapice jer je to klincima zanimljivo. A zgodno je i napraviti album koji će djeca ispuniti crtežima - ako tete nisu tako maštovite da naprave same.

stihaa
31.01.2010., 19:10
Kod nas se kupe gotove kore za tortu, razno suho voće i dvije pikse šlaga (ono na špricu). Klinci samo onda sami ukrašavaju tortu. Ja još kupim i sokiće, svakom njegov na slamčicu:D.

Lali Puna
31.01.2010., 20:03
:brukica: meni uopće nije palo na pamet da bih trebala nosit tortu i u jaslice
mislila sam donijet štapiće, kekse, voće, sok i balone.
a torta, svjećice i to da je za proslavu doma

Čokolada07
31.01.2010., 21:19
Evo par torti od kartona pa možda inspiracija proradi... :D

http://lh6.ggpht.com/_AdS4wuEzvzk/SPmwYSTL5-I/AAAAAAAABFc/Ea8ZCoMCJ5Y/s640/ro%C4%91endan%2C%20vrti%C4%87%20005.jpg

http://lh5.ggpht.com/_IgEnUhcMbck/SdzoFTM_JLI/AAAAAAAACEM/PVDtErws3Vo/s640/DSC01188.JPG

http://img186.imageshack.us/img186/5946/p9073580.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/618/p9180106.jpg

mali_cox
31.01.2010., 22:11
M će uskoro imati rođendan i malo smo u nedoumici što s vrtićem, prvo: u ponedjeljak prelazi u drugu grupu, s njim ide još 4 djece iz stare grupe, znači nije stara grupa niti su stare tete, rođendan mu je u subotu pa sam i tu zbunjena jel se ono podrazumijeva da doneseš nešto u vrtić iako rođendan nije radnim danom. Nemojte sad pomisliti da sam škrta, nisam...samo me zanima kako druge mame razmišljaju.
Teta je rekla da možemo donijeti tortu kupovnu Ledovu ili iz Ivice i Marice...gledala sam na netu torte iz Ivice i Marice i super mi izgledaju ali ne mogu sebi predočiti te cijene, nekako nisam baš sad u stanju tortu plaćati 300+kn samo za vrtić a već me očekuju dva cijela dana slavlja, subota za obitelj, dolaze i svekiji iz Dalmacije i moji iz Slavonije...nedjelja za prijatelje...još plus neki ne mogu tu nedjelju doći pa su se već sad najavili za preko tjedna. Ne znam ni sama više šta da odnesem.

Lali Puna
31.01.2010., 22:19
ja bih na tvom mjestu počastila klince u vrtiću nečim tipa keksi, štapići i sok + baloni il natpis happy birthday, iako mu nije točno taj dan rođendan. za tortu mislim da nije nužna, ipak to em nije skroz njegova ekipa em nije baš rođendan taj dan em će dobit proslavu s tortom, nije da će bit uskraćen.

al, opet, ne znam kako je to u vrtićkoj dobi i koliko je njemu to bitno. moja je jasličanka, sad će drugi rođendan i mislim da joj je stvarno najmanje bitno da ima tortu i doma i u vrtiću. zapravo, mislim da će bit tek napol svjesna toga da joj je taj dan neki rođendan
(danas je spomenula rođendan pa sam ju pitala šta će dora imati za rođendan - jer smo joj već par puta rekli kad bi u slikovnici vidjela tortu is vjećice da će to dora imat za rođendan. i pitam ja nju, a ona me gleda zbunjena, s pogledom 'znam da nešto posebno je, al ne znam točno što' i onak upitnim tonom mi odgovori - bor? :lol:)

mali_cox
31.01.2010., 22:38
I mi ćemo tek dvije godine napuniti. Zato i jesam zbunjena jer će doma za vikend imati proslavu i torte. Još ću mu čak morati dvije napraviti jer nema šanse da jedna bude dovoljna za cijeli vikend. I to što kažeš, nije njemu ništa to posebno napeto. Mi mu već neko vrijeme najavljujemo rođendan i da će doći bake i djedovi i tako da će dobiti od nas autić itd. Kad ga pitamo ko će uskoro imati rođendan on govori Ja ja ja, koliko ćeš imati godina? pokaže dva prsta :D
Mislila sam prije, dok tete nisu spomenule kupovne torte, odnijeti možda ono nekih 20kom nekih kinder čokoladica, pingui, klasične one možda kutijicu ili dvije, milk schnitte i sl. Oni dosta jesu kekse u vrtiću, one Sport, obične sitne pa sam možda mislila i neke integralne kekse odnijeti. Sok i tako. Samo ne znam za sok, grickalice..u kojim to količinama za jasličku grupu od 20 djece, neće svi biti taj petak u vrtiću ali svejedno.

sara_st
01.02.2010., 06:00
Evo sad čitami nemogu virovati da se nesmi torta u vrtić. Stvarno je puno lipše bilo nama dok smo bili dica nego sada, sićan se da je moja mama radila dvi torte jednu za doma drugu za vrtić + grickalice, sokići i slično.

A sad moraš debelo upregniti moždane vijuge oko rođendana, torte i vrtića. Još ovu godinu ću proći bez toga ali dogodine me to čeka a koje san sriće neće se ni ledove smiti nositi.

m@m@
01.02.2010., 06:57
mojoj maloj je 2.rođendan pao u nedjelju i tad smo ga slavili, a u vrtiću ga nije uopće obilježavala ove godine.
pa čemu?
što vi kažete, još njima to ništa ne znači,a k tome niti joj nije taj dan kad dolazi u vrtić , a ja nisam ljubitelj pravljenja ceremonija i kerefeka puno prije ili kasnije nekog događaja tako da....
na godinu će to već vjerojatno biti druga priča.

a da mogu i smijem , tortu ionak ne bi nosila u vrtić:ne zna:
pa čak ni hrpu grickalica i sokova, ne znam......

m@m@
01.02.2010., 07:24
M će uskoro imati rođendan i malo smo u nedoumici što s vrtićem, prvo: u ponedjeljak prelazi u drugu grupu, s njim ide još 4 djece iz stare grupe, znači nije stara grupa niti su stare tete, rođendan mu je u subotu pa sam i tu zbunjena jel se ono podrazumijeva da doneseš nešto u vrtić iako rođendan nije radnim danom. Nemojte sad pomisliti da sam škrta, nisam...samo me zanima kako druge mame razmišljaju.

evo ti moj primjer.
moja imala rođ u nedjelju i nismo ga u vrtiću obilježavali.
tko to shvaća kao škrtost samo neka :top::D
nama je to bilo bezveze,njoj to ionak ništ ne znači, a ni drugoj djeci a ni tetama bome, natrpat vrećice slatkišima i sokovima samo zato da bi se "obilježilo " nešto što je već ionako prošlo :ne zna: bzvz.
nemoj se uopće opterećivat.:cerek:
meni dite nije zamjerilo što ga nije u vrtiću slavilo, niti smo mi požalili što nismo počastili, a sve drugo mi nije ni najmanje važno:)

any5
01.02.2010., 07:50
mi za tjedan dana slavimo 2. rođendan i ista priča..u vrtić ne smijemo nositi tortu..moram pitati za kuglof i te kupovne rolade-nije mi palo na pamet..dozvoljeno je suho voće-koje baš klinci i ne vole(kaže mi teta u vrtiću), svježe voće, sokovi, grickalice i čokolade....ja ću im kupiti štapiće, đuseve, svježe voće, keksiće, balone, šeširiće i one puhalice i mislim da je to to..ako daju kuglof-mrak..za vikend će imati 2 torte-jedna za subotu za kline,a drugu u nedjelju za dede i bake..ma joj, evo već pišem popis za shopping....

Curica
01.02.2010., 08:11
Nama je na prvom roditeljskom sastanku nakon upisa u jaslice rečeno da se u vrtić smiju donositi torte isključivo sa deklaracijom, tako da je za 2.rođendan bila Ledova čokoladna a sada za 3.rođendan iz Melija (slastičarna), uz pisanu potvrdu za vrtić o sastojcima torte. Naravno, grickalice, sokići, baloni, puhalice neizbježni...
:tulum:

Enid
01.02.2010., 08:55
Ovo s kartonskom tortom mi je totalna glupost. ne kužim poantu.
Kupiš Ledovu tortu i amen.

lana74
01.02.2010., 08:58
Ne vidim postoji li slična tema,ako postoji,moje isprike moderatorima:)

Imam mali problem oko rođendana i vrtića. Naime, teta mi je rekla da torta ne dolazi u obzir. Znala sam da se ne smiju donositi domaće torte,ali da ne smiješ ni kupiti tortu,stvarno mi nije palo na pamet.
Dakle nikakvi kolači i torte,kupljeni u slastičarni ni napravljeni doma, a ipak mi je naglasila da djeca najviše vole gasiti svjećicu.

Mislim,pa znam to i ja,ali na čemu će gasiti??

Dajte molim vas neki konstruktivan prijedlog,kako ste vi riješili taj problem?

Upomoć!

mi isto ne smijemo donositi torte ni kolače, pa oni u vrtiću imaju kartonsku tortu na kojoj pušu svijecice.
inace roditelji donesu sokiće i grickalice

stihaa
01.02.2010., 09:10
Pa bitno je da se taj dan obilježi. Kod moje curke svi slave rođendan u vrtiću a organiziraju ga tete (natpis na ulazu, dekoracije, iznenađenje - djecu unaprijed upoznaju čiji rođendan sutra slave pa se to dijete ujutro svečano dočeka:)), roditelji donesu što i koliko mogu onoga što je dozvoljeno. Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja:ne zna:. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže:ne zna:, zaboravila sam:D). Znam da oni klinci koji imaju rođendan ljeti znaju biti i nesretni jer ga ne mogu proslaviti u vrtiću.

M*T*L*
01.02.2010., 09:12

Ma nije to hir roditelja nego pravilo vrtića da ne smiju biti torte.
Nekad su mame same pekle torte- no to je bilo nekad.

Inace proslave rođendana s tortom do 3 godine u vrticu bas nemaju smisla.
Kasnije da, no u jaslicama je dovoljno donjeti neki sok (na slamku), neke keksice ili neke milk snite - tako mala djeca bas ne kuze to slavljenje rođendana, a i tako proslavu imaju doma ( s tortom kakvom god hocete)

mame koje imaju jaslicare - nemojte se zamarati s tortama.

Absolutely*
01.02.2010., 09:14
Ma meni je totalno bezveze to sve,pogotovo jer ima rodjendan u subotu, ali pitala sam tetu za svaki slucaj i rekla mi je da sva djeca imaju proslavu.
Ja reko,ajd dobro. mogu donijeti tortu onda?

-Ne, jer blablablabla.
-Ok, znači može onda neke grickalice i sokiće?
- Ali djeca vole puhati svjećicu jer blablablabla.
-Pa mogu onda kupiti tortu?
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?
-Ali onda neće bit svjećice, a djeca vole, blablablabla...

Pa dobro ženo šta ti hoćeš???
Da zapalim svjećicu na svojoj glavi ili šta?
Iako mi dotad nije pala na pamet kartonska torta. Al opet...
Imam ionako rođendan za pripremati dan poslije, a radim i imam ispite i 600 milijuna stvari,i sad ću lijepit, da prostite, j.... kartonsku tortu?
:D

A nenenenene.
Bit će kuglof.
Idem sad nać' kak' to izgleda. :cerek:

p.s. Nemam pojma jer iako kuham kao car, kolače ne znam radit. Čak imaju ok okus,ali izgledaju.... božemiprosti. Ne pokazujem gostima. Skrivećki to jedemo:lol:

A za proslavu doma, bit će dobra Meli slastičarna:D

P.P.S- ima 4 godine. I ne slavi s maminim prijateljima nego svojim, zovemo joj prijateljice.Tojest,ona je odlučila koga će pozvati-baku,djeda,ujku, najbolje prijateljice i kumu,pošto njih često viđa pa su joj najmiliji:) nek dijete slavi kako želi:)

Garf
01.02.2010., 09:15

U našem vrtiću se ne smije nikakva torta donijeti pa ni Ledova.

Mom malenom još nije bio rođendan, ali kad sam bila u Zg vidjela sam u Avenue-u mislim na zadnjem katu, neka mala trgovinica prodaju slatkiše, i tamo je bilo slatkih torti napravljenih od bombona. Nisam pitala, nadam se da su za prodaju pa ako toga bude još kad nama bude rođendan poslat ću brata da kupi.

Uz to napravit paketiće za svu djecu sa nekoliko malih čokoladica, bombonića itd, par litara soka i to je to.

D. će sad imat 4 godine i baš se veseli svakom rođendanu u grupi pa ćemo nešto morat smislit.

stihaa
01.02.2010., 09:36

-Ne, jer blablablabla.
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?

Iako mi dotad nije pala na pamet kartonska torta. Al opet...
Imam ionako rođendan za pripremati dan poslije, a radim i imam ispite i 600 milijuna stvari,i sad ću lijepit, da prostite, j.... kartonsku tortu?
:D

:rofl:, pa jesi pitala kako drugi roditelji rade?

mmujic
01.02.2010., 09:48
Pa bitno je da se taj dan obilježi. Kod moje curke svi slave rođendan u vrtiću a organiziraju ga tete (natpis na ulazu, dekoracije, iznenađenje - djecu unaprijed upoznaju čiji rođendan sutra slave pa se to dijete ujutro svečano dočeka:)), roditelji donesu što i koliko mogu onoga što je dozvoljeno. Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja:ne zna:. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže:ne zna:, zaboravila sam:D). Znam da oni klinci koji imaju rođendan ljeti znaju biti i nesretni jer ga ne mogu proslaviti u vrtiću.

Tak je i kod nas. A ako rođendan pada za vikend onda se s tetama dogovorimo dal će se slaviti u petak ili ponedjeljak:mig:
I smijemo donjeti ledo tortu.
K je za ovaj rođendan već rekla popis kaj moram nabavit za slavlje u vrtiću :rofl:

Nar
01.02.2010., 10:00
mi smo proslavili godinu dana i u jaslicama, odnijeli smo tonu balona, neki voćni sok, petit ber kekse, piškote, one roladice što je svaka zasebno pakovana, nisam nosila nikakvu tortu, jer se radi o djeci mlađoj od godinu dana ili godinu i dva-tri mjeseca...
i naravno ostavila sam teti fotić da slika

na fotiću su bila djeca, ujedno i moj sin kako mlate po bobi flipsu u enormnim količinama..ja bobi nisam donijela....( nisu bile ni piškote, ni petit, ni roladice...)
eto tako...

mmujic
01.02.2010., 10:16
mi smo proslavili godinu dana i u jaslicama, odnijeli smo tonu balona, neki voćni sok, petit ber kekse, piškote, one roladice što je svaka zasebno pakovana, nisam nosila nikakvu tortu, jer se radi o djeci mlađoj od godinu dana ili godinu i dva-tri mjeseca...
i naravno ostavila sam teti fotić da slika

na fotiću su bila djeca, ujedno i moj sin kako mlate po bobi flipsu u enormnim količinama..ja bobi nisam donijela....( nisu bile ni piškote, ni petit, ni roladice...)
eto tako...

Zgodno:rolleyes:
Kod nas se to ne događa. To znam sigurno jer mi moja brbljavica prenese šta se na kojem rođendanu jede. i rijetko su smokići na meniju :rofl:
A kod D tete višak keksića, bombona i svega što se donese spreme u ormar i svaki dan imaju po malo da se počaste.

Ani4
01.02.2010., 10:17
Ma nije to hir roditelja nego pravilo vrtića da ne smiju biti torte.
Nekad su mame same pekle torte- no to je bilo nekad.

Inace proslave rođendana s tortom do 3 godine u vrticu bas nemaju smisla.
Kasnije da, no u jaslicama je dovoljno donjeti neki sok (na slamku), neke keksice ili neke milk snite - tako mala djeca bas ne kuze to slavljenje rođendana, a i tako proslavu imaju doma ( s tortom kakvom god hocete)

mame koje imaju jaslicare - nemojte se zamarati s tortama.[B]

Slazem se!
Ni mi 2. rodendan nismo slavili u vrticu, tek od 3.
Jedne godine smo umjesto torte donjeli kanticu sladoleda, a jedne godine onu Strauss roladu od sladoleda. Imaju i zgodne kupovne kao pite, okrugle, suhe, u nju smo utaknuli svjecicu. Kod nas su znale mame pripremiti male paketice za svako dijete, tipa, bananko, lizalica,... i to je klinac onda podijelio djeci. Jednom su i dobili Kinder jaja, mojem malom je to bilo bas super.

Lali Puna
01.02.2010., 14:56
Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja:ne zna:. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže:ne zna:, zaboravila sam:D).

ma, neee, nisam ja mislila da se ne obilježi dan. svakako treba proslavit rođendan s ekipom iz vrtića, čak i ako nije baš taj dan. samo mislim da nije nužna baš torta. bar za dvogodišnjaka. vidiš da moja nije sigurna jel bu za rođendan imala bor ili tortu (najvažnije joj je da će imat dvije godine i dobit poklone :D)
mislim da su joj baloni jedno 10 puta napetiji od torte.

foresst
01.02.2010., 16:34
moja se najviše veseli baš puhanju svijećica.. i naravno da je morala imati tortu, pa makar i kartonsku, samo da se ima na što staviti svijećice..
i naravno da je proslavila ročkas sa svojom ekipicom, makar baš taj dan nije bila u vrtiću.. slavila je dan ranije. kao da je bitno koji dan pada rođendan, bitno da se oni provesele :)

meni je bilo jako drago da i ona počasti svoje male prijetelje, da puše svjećice, a u konačnici i drugi časte, pa ne bi bilo fer da mi preskočimo.

@lali - ti ne moraš raditi tortu od kartona, moš svjećicu i na mali bor montirati :) ali, puhat se mora!

Aruena
01.02.2010., 23:35
U nasem vrticu dozvoljavaju torte za rodjendan i svi ih roditelji donose.

I svi zadovoljni,osobito djeca.Malo,malo-pa nekome rodjendan,te se klinci caste finim tortama...:cerek:

Lali Puna
02.02.2010., 09:10
kod nas baš jutros osvanuo naputak o slavljenju rođendana u vrtiću - uglavnom oni cijeli dan pjevaju svečane pjesmice, ljube slavljenika, bla, uče kako je to poseban dan. za tortu se sugerira da se složi neki oblik torte/sunce/cvijet od ud voća ili keksa, a u sredinu stavi svjećica pa da je to torta

Absolutely*
02.02.2010., 09:29
E,bas sam se sjetila, daklem posto dozvoljavaju taj kupovni kuglof,a sve mislim da ce slag biti ok, sta kazete na ovo:

donesem taj kuglof, dva slaga u onim bocicama pod pritiskom, i one sarene bombone s cokoladom,M&M's ili nesto slicno. Onda mozemo samo strpati taj kuglof na tanjur, napuniti sredinu slagom, oko rubova slag i poslagati na to bombone. Ono,ne smijem tortu,al' ce bar izgledati k'o torta :cerek:

I neke grice,štapiće i slično, i sokiće.

Prihvatljivo?:ne zna:

gica
02.02.2010., 09:46
Ma meni je totalno bezveze to sve,pogotovo jer ima rodjendan u subotu, ali pitala sam tetu za svaki slucaj i rekla mi je da sva djeca imaju proslavu.

-Ne, jer blablablabla.
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?

:lol:

...naša teta dozvoljava kupovne torte, one iz kućne radinosti ne...iako sam primjetila zadnji put kad je najbolji prijetelj moje kćeri slavio 4. rođ. da djeca uglavnom nisu takla tortu, ni u vrtiću, ni na kućnoj proslavi...
...ja ne znam još šta ću, njoj je rođ. ljeti, po velikim vrućinama tako da ne bi riskirala sa tortom...vjerovatno ću odnijet puno grickalica, slatkiša i balona :ne zna:

Curica
02.02.2010., 10:08
...vjerovatno ću odnijet puno grickalica, slatkiša i balona :ne zna:

I puhalica mamica, ne zaboravi puhalice, vrlo su bitne!!! :tulum:

m@m@
02.02.2010., 12:51
ja jesam za slavljenje ročkasa u vrtiću al od 3.rođendana, onda može dernek pravi...
torte i hrpa grickalica u vrtiću /jaslicama djeci za rođendane od 1-2-god mi uopće nije cool ni fora.

Ani4
02.02.2010., 12:57
:lol:

...naša teta dozvoljava kupovne torte, one iz kućne radinosti ne...iako sam primjetila zadnji put kad je najbolji prijetelj moje kćeri slavio 4. rođ. da djeca uglavnom nisu takla tortu, ni u vrtiću, ni na kućnoj proslavi...
...ja ne znam još šta ću, njoj je rođ. ljeti, po velikim vrućinama tako da ne bi riskirala sa tortom...vjerovatno ću odnijet puno grickalica, slatkiša i balona :ne zna:

Moji imaju isto ljeti rockas i nosili smo sladoled u kantici, kornete i preljev. To je teta predlozila.