PDA

View Full Version : Pomoc oko odabira SUV-a

Snježan
02.02.2010., 23:03
Evo ovako, molio bi kakav savjet oko odabira SUV vozila. Nakon 12 godina drndusanja u Golfu uspjelo se nesto lovice ustedjeti pa sam odlucio kupiti novi auto. Naime u uzi odabir su dosla tri modela SUV-a i to: Volkawagen Tiguan 2.0 4x4 TDI 140 ks. Sport & stile, Toyota Rav 4, D-4D Limitad 2,2 TDI 150 ks. i Nissan Qasqai +2 4x4 2.0 TDI 140 ks. Cjene navedenih modela su podjetnake oko 34000 +,- eura. Sad su nastale nedoumice za sta se odluciti, familija smo od pet clanova tako da i prostor igra ulogu pa bi svaki savjet dobro dosao:)

Joško
02.02.2010., 23:06
Toyota Rav 4 je moj izbor:top:

tiguan mi izgleda malen, a nissan neki krizanac suva i kompakta:kava:

Brankovac
02.02.2010., 23:10
Nekako je NISSAN najbolji izbor! :top: I čudi me da mu je ista cijena kao i Tiguanu.

Squalo
02.02.2010., 23:12
Qashqai.

Uskoro dolazi blago obnovljeni model, pa će se postojeći prodavat s popustom.
A ako ti treba više mjesta, uvijek imaš Qashqai+2! :D

Snježan
02.02.2010., 23:13
Da Toyota je dost dobra, bas sam je danas gledao u Buzinu, jedino zamjeram sta nema nekakve lajsne ili kakve zastite uzduz bocnih strana, ovak cim se malo trkne se pozna direkt na limi. Za Tiguana sam pak procitao da su mu 1 i 2 brzina prekratke a trosi litru i kusur vise od Toyote e sad:ne zna:

štenac
02.02.2010., 23:29
Da Toyota je dost dobra, bas sam je danas gledao u Buzinu, jedino zamjeram sta nema nekakve lajsne ili kakve zastite uzduz bocnih strana, ovak cim se malo trkne se pozna direkt na limi. Za Tiguana sam pak procitao da su mu 1 i 2 brzina prekratke a trosi litru i kusur vise od Toyote e sad:ne zna:

RAV:top:.
ovo s lajsnama ti stvarno nije argument za dati joj minus. prošli auto je imao lajsne i bio je sav zbuban po vratima, a sadašnji nema i još ga nije :no: no, nije ga za sada nitko.:D

home edition
02.02.2010., 23:50
velika obitelj, ali svejedno RAV4. Ako su 3 člana mala djeca onda Qashqai +2.

Snježan
03.02.2010., 07:26
I meni se Toyota cini kao naj izbor al mi neke stvari nisu bas logicne. Recimo kod Tiguana kupnja dodatne opreme: xenon svjetla, park senzori, zatamljena stakla... sve se ugradi direkt u tvornici. Dok kod Toyote se ugraduje kod nas, tj. u autokuci u kojoj kupis tam buse rupe i sarafaju xenon farove i park senzore onda jedan stave vise jedan nize pa covjeka strefi herc kad preuzme auto:confused:
Jel imao netko iskustva sa tim:misli:

Joško
03.02.2010., 07:42
meni prvi glas da se kod nas ugradjuje dodatna oprema tako:eek:

palj
03.02.2010., 07:49
Da, čudno da na autu te klase ne možeš normalno doplatiti za xenon i još neke stvari.

No, barem prema povremenim testovima te klase, RAV4 je najkompletniji i u pravilu zauzima prvo mjesto.

Ako te pomisao na eventualna škripanja, cvrčanja i klopotanja zabrinjava, preskoči QQ, barem ovaj aktualni. Imaš ovdje temu pa pročačkaj malo. A i susjeda mi muče isti problemi (ima taj najjači dizel sa tekna opremom).

Snježan
03.02.2010., 07:50
meni prvi glas da se kod nas ugradjuje dodatna oprema tako:eek:
I sam sam se zacudio, al tako mi objasni trgovac u Toyota centru u Buzinu, al se nekak mislim da se hoce rjesit nekakvog lagera iz 2009 koji se nalazi u Slo. Jer po uplati avansa auto je u Hr. za nekih 10-tak dana!, a u papirima bi bio 2010 g. Moram se jos raspitat u nekim drugim salonima

supervox
03.02.2010., 10:59
Ma dodaj još 3 soma eura i uzmi novi BMW X1 2.0 D sa 147 konja i iX drive pogonom, te obavezno razmotri automatski mjenjač...!!! :mig:

Inače isti sa samo stražnjim pogonom ima već od 31k eura...!!!

babanghida
03.02.2010., 11:36
Ma dodaj još 3 soma eura i uzmi novi BMW X1 2.0 D sa 147 konja i iX drive pogonom, te obavezno razmotri automatski mjenjač...!!! :mig:

X1 xdrive18d sa 143 ks je 34k€. I slažem se s tobom, puno bolja kupnja nego ovo gore. Ne bi ni trenutka dvojio.

home edition
03.02.2010., 11:39
a kolike su razlike u servisima između Tomića tj. BMWa i Toyote?

Hildegard
03.02.2010., 11:44

Ma da, BMW X1 143KS i 4×4 pogonom 34 tisuće eura i sa serijskom opremom koja je siromašna ko država Hrvatska, a dodatna oprema ko suho zlato skupa:rolleyes:

Po meni je dobar izbor RAV4, dobar omjer uloženog i dobivenog, a valjalo bi i možda pričekat malo i vidit ovaj redizajn QQ-a:top:

Snježan
03.02.2010., 11:45
Bembura:Slin: da iskreno velim uopce o tom nisam razmisljao, ono BMW cjena do j..a idem vidjet na netu di ima najbizi salon da se moze pogledat i snimit cjene:top:

cvor
03.02.2010., 11:49
Sorry, što ne navodim dalje ali evo...

Honda CR-V... razlozi: 55000 km, pa i bez pregorene lampe...

Nissan - Renault motori, pa ti je isto kao i da kupiš Koleos...

Toyota - OK, ali su me smetala pri odabiru zadnja vrata s teškim kotačem... i puno je manja od CR-V-a... Vozio tjedan dana oba prije odluke...

Tiguan - žao mi je što s kamere ne mogu staviti da vidiš kako se Tiguan kreće kroz snijeg... S istog parkirališta bez problema izašli CR-V, C-Crosser, A6 4 motion, a jedino su Tiguana morali gurati (vrte mu se svi kotači pojedinačno - nikako da nešto spoji i pokrene ga nekud...)... Na kraju čovjek išao kupiti lance ?!

Post prije spomenuti X1... stalni pogon na zadnje kotače s povremenim uključivanjem prednjih... Nisam vozio tu soluciju, ali kad putuješ po snijegu i zabaci ti zadnji kraj i tek onda pali prednji pogon... ne znam koji je to osjećaj...

Ali... razmisli o novom Sorentu... vozio ga pred dva tjedna nekih 2000 km... super igračkica, u odnosu na ono što nudi cijena vrlo prihvatljiva (testni 2.2 dizel, 197 ks, automatik, premium oprema cca 230.000 kn).... veći, bolji, komforniji SUV od bilo koja tri navedena... To više sada nije terenac već je pravi SUV...

home edition
03.02.2010., 11:50
daj ti prijatelju prvo snimi cijene redovnog servisa BMWa ako misliš održat garanciju na taj auto ;)

Neuson
03.02.2010., 12:11
Ne znam za ostale no kod Bmw-a je servis (tek) svakih 30 000km dok je mahom kod ostalih svakih 20 000. I to treba uzeti u obzir.

Hildegard
03.02.2010., 12:19
Ali... razmisli o novom Sorentu... vozio ga pred dva tjedna nekih 2000 km... super igračkica, u odnosu na ono što nudi cijena vrlo prihvatljiva (testni 2.2 dizel, 197 ks, automatik, premium oprema cca 230.000 kn).... veći, bolji, komforniji SUV od bilo koja tri navedena... To više sada nije terenac već je pravi SUV...

Evo ja sam sad bacio oko, stvarno povoljno košta jebote:s

234 000 kuna za model sa 200KS dizelašem, pogon na sva četiri kotača, opremom Sport koja zadovoljava skroz. Veći automobil i jači nego RAV4 Limited koji po cjeniku dođe 270 000kn, previše. A za 250 000kn moš kupit Sorenta sa EX Limited paketom opremom koji je više nego odlična.

Po meni definitivno best buy:top:

supervox
03.02.2010., 13:53
Bembura:Slin: da iskreno velim uopce o tom nisam razmisljao, ono BMW cjena do j..a idem vidjet na netu di ima najbizi salon da se moze pogledat i snimit cjene:top:

Imaš i Citroen C-Crosser sa DCS mjenjačem (slično DSG) 2.2HDI 160 konja za 245k kuna...!!!

(to je blizanac od Mitsubishi Outlandera i Peugeota 4007) navodno se svi tri sklapaju u Japanu...???

Snježan
03.02.2010., 17:26
Danas sam uhvatio malo vremena i otisao vidjeti novog Sorenta, Bmw x1 i Hondu Crv. I mogu rec da ova prva dva mi ne odgovaraju Sorento nije los samo je preogroman za moj ukus (a nemre ni u garazu stat) Bmw ak se nes sitno nabaci opreme cjena ode u oblake. A Honda Crv 2.2 i-dtec 150 ks. Elegance paket (dodano na bazni Confort) opreme sa met. bojom kosta 273 tkn. (sad navodno na tu cjenu nedaju nis popusta) i mogu rec da je auto mrak i sve mislim da cemo se za nju ili Toyoto Rav-4 odlucit. A Toyota navodno ocekuje nekakav redizajn u travnju??
A za Tiguana kazu da se proizvodi u Kini:eek: dal netko zna sta o tome?

babanghida
03.02.2010., 17:34
Imaš i Citroen C-Crosser sa DCS mjenjačem (slično DSG) 2.2HDI 160 konja za 245k kuna...!!!

(to je blizanac od Mitsubishi Outlandera i Peugeota 4007) navodno se svi tri sklapaju u Japanu...???

Sklapaju se u Nizozemskoj u Mitsubishijevom pogonu Nedcar. I veliki su flop i Citroen i Peugeot. Prije nekog vremena (prije redizajna) išli su s osnovnom opremom i dieselom za 170tkn.

Wisteria
03.02.2010., 17:45
Sad vidjeh ovu temu pa ne mogu odoliti :mig:
Moj favorit je novi Santa Fe, 274k kuna/197 ks/pogon na sva četiri/sva oprema...mrak auto, jedino ako ti ne smeta što je povelik...
Mi imamo stariju varijantu ovog modela već dugo i prezadovoljni smo .....
a sad već ovog ljepotana pomalo nalukavamo :cerek:

babanghida
03.02.2010., 17:52
Sorry, što ne navodim dalje ali evo...

Honda CR-V... razlozi: 55000 km, pa i bez pregorene lampe...

Nissan - Renault motori, pa ti je isto kao i da kupiš Koleos...

Toyota - OK, ali su me smetala pri odabiru zadnja vrata s teškim kotačem... i puno je manja od CR-V-a... Vozio tjedan dana oba prije odluke...

Tiguan - žao mi je što s kamere ne mogu staviti da vidiš kako se Tiguan kreće kroz snijeg... S istog parkirališta bez problema izašli CR-V, C-Crosser, A6 4 motion, a jedino su Tiguana morali gurati (vrte mu se svi kotači pojedinačno - nikako da nešto spoji i pokrene ga nekud...)... Na kraju čovjek išao kupiti lance ?!

Post prije spomenuti X1... stalni pogon na zadnje kotače s povremenim uključivanjem prednjih... Nisam vozio tu soluciju, ali kad putuješ po snijegu i zabaci ti zadnji kraj i tek onda pali prednji pogon... ne znam koji je to osjećaj...

Auuu, vozača, šofera, pilota, znalca...
BMW-ov Xdrive je stalni integralni pogon sa normalnim rasporedom 40:60 promjenjivim ovisno o uvjetima i do 100% na prednji ili zadnju osovinu. Vrlo sofisticiran i po znalcima jedan od najboljih integralnih pogona uopće.

A baš taj tvoj CRV ima stalno pogon na prednje kotače, a ovisno o potrebi preko Dual Pump sistema uključuju se i stražnji kotači.

I taj A6, da nije ipak bio quattro, a ne 4 motion?

toni_89
03.02.2010., 17:54
neznam jel su ga prije spomenuli
Ford Kuga je taman tu negdje po cijeni i po testovima kažu da se vrlo dobro vozi za jedan suv

moj savjet je kao i uvjek odustani od suv-a i kupi normalnu limuzinu ili karavan za te novce imaš vrlo širok izbor i možeš dobiti odličan auto nakrcan opremom, koji će uz to biti brži i manje trošiti

babanghida
03.02.2010., 17:56
daj ti prijatelju prvo snimi cijene redovnog servisa BMWa ako misliš održat garanciju na taj auto ;)

U odnosu na bilo što ponuđeno, u 20tkm će samo na gorivu uštediti kompletan iznos servisa.
Normalno da BMW nije za svakoga, ali tko kupuje auto za 34k€ mislim da mu 2 - 3 tkn godišnje ili svakih 20tkm nisu iznosi koji će ga baciti na prosjački štap.

Squalo
03.02.2010., 17:57
Danas sam uhvatio malo vremena i otisao vidjeti novog Sorenta, Bmw x1 i Hondu Crv. I mogu rec da ova prva dva mi ne odgovaraju Sorento nije los samo je preogroman za moj ukus (a nemre ni u garazu stat) Bmw ak se nes sitno nabaci opreme cjena ode u oblake. A Honda Crv 2.2 i-dtec 150 ks. Elegance paket (dodano na bazni Confort) opreme sa met. bojom kosta 273 tkn. (sad navodno na tu cjenu nedaju nis popusta) i mogu rec da je auto mrak i sve mislim da cemo se za nju ili Toyoto Rav-4 odlucit. A Toyota navodno ocekuje nekakav redizajn u travnju??
A za Tiguana kazu da se proizvodi u Kini:eek: dal netko zna sta o tome?

Da, Tiguan se proizvodi u Kini, baš kao i ostatak VW vozila, no međutim, samo za njihovo lokalno tržište (koje je jako veliko). U Europi nema Tiguana, niti drugih VW modela iz Kine.

leonas
03.02.2010., 17:59
Evo ovako, molio bi kakav savjet oko odabira SUV vozila. Nakon 12 godina drndusanja u Golfu uspjelo se nesto lovice ustedjeti pa sam odlucio kupiti novi auto. Naime u uzi odabir su dosla tri modela SUV-a i to: Volkawagen Tiguan 2.0 4x4 TDI 140 ks. Sport & stile, Toyota Rav 4, D-4D Limitad 2,2 TDI 150 ks. i Nissan Qasqai +2 4x4 2.0 TDI 140 ks. Cjene navedenih modela su podjetnake oko 34000 +,- eura. Sad su nastale nedoumice za sta se odluciti, familija smo od pet clanova tako da i prostor igra ulogu pa bi svaki savjet dobro dosao:)

A da li si uopce razmisljao o Subaru Forester 2.0 D?

babanghida
03.02.2010., 18:04
A da li si uopce razmisljao o Subaru Forester 2.0 D?

Ej, vidiš ti koja se publika ovdje skuplja? Ne shvaćaju oni šta je Forester (ili općenito Subaru), a i kad bi sjeli u njega žalili bi se na plastiku u unutrašnjosti ili prekockast dizajn:mig:

Snježan
03.02.2010., 18:07
Da, Tiguan se proizvodi u Kini, baš kao i ostatak VW vozila, no međutim, samo za njihovo lokalno tržište (koje je jako veliko). U Europi nema Tiguana, niti drugih VW modela iz Kine.
Dali bi to znacilo da Tiguani na nasem trzistu dolaze ravno iz Volxa.??

Joško
03.02.2010., 18:10
Ej, vidiš ti koja se publika ovdje skuplja? Ne shvaćaju oni šta je Forester (ili općenito Subaru), a i kad bi sjeli u njega žalili bi se na plastiku u unutrašnjosti ili prekockast dizajn:mig:

subaru majka:s:s:s lagano zalim sto sam prerastao sad imprecu, ako balavac nisam imao novaca:o

babanghida
03.02.2010., 18:13
subaru majka:s:s:s lagano zalim sto sam prerastao sad imprecu, ako balavac nisam imao novaca:o

Ne brini, uhvatit će te kriza srednjih godina pa si možeš pokloniti STi igračku:D

leonas
03.02.2010., 18:15

Mislio sam malo vise da argumentiram, ali mi se ne da pisati. A sto se tice "lose" plastike i prekockastog dizajna, u pravu si, kvaka je u inside prioritetima kod osobe koja kupuje auto.

babanghida
03.02.2010., 18:21
Mislio sam malo vise da argumentiram, ali mi se ne da pisati. A sto se tice "lose" plastike i prekockastog dizajna, u pravu si, kvaka je u inside prioritetima kod osobe koja kupuje auto.

Pa nadam se da si shvatio da su ovdje prioriteti da susjed vidi da je velik i lijep :D

Forester je odličan auto, ja sam se zaljubio u njega prije dvije godine kada sam ga probao. Ta vanjska esencijalnost i skoro pa banalni dizajn su mi tako cool. O mehanici ne treba pričati. Ali servisi su koma kod nas, a takav auto treba primjerenu pažnju. Ne bih ga preporučio nikome tko nije spreman na servis negdje vani.

leonas
03.02.2010., 18:39
Pa nadam se da si shvatio da su ovdje prioriteti da susjed vidi da je velik i lijep :D

Forester je odličan auto, ja sam se zaljubio u njega prije dvije godine kada sam ga probao. Ta vanjska esencijalnost i skoro pa banalni dizajn su mi tako cool. O mehanici ne treba pričati. Ali servisi su koma kod nas, a takav auto treba primjerenu pažnju. Ne bih ga preporučio nikome tko nije spreman na servis negdje vani.

Forester je u odnosu na sve gore navedene modele, auto. Auto velikim slovima. Sto se tice servisa nije to bas velika filozofija. Slovenija i Madjarska su tu i imaju ok servise.

babanghida
03.02.2010., 18:44
Forester je u odnosu na sve gore navedene modele, auto. Auto velikim slovima. Sto se tice servisa nije to bas velika filozofija. Slovenija i Madjarska su tu i imaju ok servise.

Ima dobar servis i kraj Trsta, Muggia. Imao mi je prijatelj Imprezu WRX i tamo ju je servisirao, bio je vrlo zadovoljan.

Herci80
03.02.2010., 18:45

Možeš za 1000 kn dobiti obje bočne lajsne

Squalo
03.02.2010., 18:47
Dali bi to znacilo da Tiguani na nasem trzistu dolaze ravno iz Volxa.??

Yep... Švabo.

gatto
03.02.2010., 18:50
Ima dobar servis i kraj Trsta, Muggia. Imao mi je prijatelj Imprezu WRX i tamo ju je servisirao, bio je vrlo zadovoljan.
Babanghida kao i obično mudro zbori i na ovoj temi. :top:

Lijepi pozdrav skoro pa iz Muggie, tj. iz Trsta.

Snježan
03.02.2010., 19:02
Možeš za 1000 kn dobiti obje bočne lajsne

Kak mislis dobit za 1000 k. naknadno zaljepit il kaj?

Joško
03.02.2010., 19:07
joj jesi fantazer... ici ces odhebat realno najbolji izbor auta zato sto nema hebene letvice s strane?

uglavnom sretno s pronalaskom auta, tim stavom nes nac ni za 60k eura auto, a ne za 30k:D

Herci80
03.02.2010., 19:22
Kak mislis dobit za 1000 k. naknadno zaljepit il kaj?

Pa u Toyoti naručiš dvije bočne lajsne. Dobiješ ih ili već montirane na auto ili ti oni to naknadno naprave. Uglavnom 500 kn po lajsni. A isto tako ako želiš, možeš još nešto sitno nadoplatiti da ti ih ofarbaju u boju vozila.

Snježan
03.02.2010., 20:18
joj jesi fantazer... ici ces odhebat realno najbolji izbor auta zato sto nema hebene letvice s strane?

uglavnom sretno s pronalaskom auta, tim stavom nes nac ni za 60k eura auto, a ne za 30k:D
Eeee! Ova ti je dobra:rofl:

toni_89
03.02.2010., 20:45
vidim da svi ignoriraju

Ford Kuga šta misliš o tom autu

METAN RUNNER
03.02.2010., 21:23
navodno, za 250 000 kn keša na stolu, dobije se Nissan Pathfinder, izgleda močno, i mjesta u njemu ko u priči

a i niko ne spominje Škodu Yeti,
YETI AMBITION 2.0 TDI CR 4x4 D 110 ks Man. mj. 6 brzina 162.608,63 kn
YETI AMBITION 2.0 TDI CR 4x4 D 140 ks Man. mj. 6 brzina 203.202,83 kn
YETI AMBITION 2.0 TDI CR 4x4 D 170 ks Man. mj. 6 brzina 217.847,12 kn

Hartge
03.02.2010., 21:37
Moj savjet je Toyota RAV4, s ostalima nemam iskustva, ovoga ima moj otac i prezadovoljan je, mane do sada nismo otkrili nikakve, neznam koliko točno ima kilometara ali cca 25000 bez greške, nikakvih cvrčaka niti sličnih stvari.

Potrošnja varira od 7 do 11 litara, normala 8-9

TataNano
03.02.2010., 22:20
Moj savjet je Toyota RAV4, s ostalima nemam iskustva, ovoga ima moj otac i prezadovoljan je, mane do sada nismo otkrili nikakve, neznam koliko točno ima kilometara ali cca 25000 bez greške, nikakvih cvrčaka niti sličnih stvari.

Potrošnja varira od 7 do 11 litara, normala 8-9

sta je s papucicom gasa? jeste bili na toyotinoj stranici da li spadate u potencijalne vlasnike automobila s greskom?

TataNano
03.02.2010., 22:21
vidim da svi ignoriraju

Ford Kuga šta misliš o tom autu

to se ne prodaje kod nas - ime ga je sjebalo ocito haha... na 1 kugu vidim 10 koleosa onda znas koja je ura :D

TataNano
03.02.2010., 22:24
navodno, za 250 000 kn keša na stolu, dobije se Nissan Pathfinder, izgleda močno, i mjesta u njemu ko u priči

ako ce nissana moze onda slobodno i koleosa pogledat... isti k...c... itako je u nissanu renaultov dizelas a u koleosu je nissanovo podvozje...

par poznanika mi je islo na prezentaciju yeti-a... uglavnom ljudi ga ne dozivljavaju kao ozbiljan automobil i preskup im je - ja ga nisam ni isao pogledat nije mi bilo nesto zanimljivo...

djizus1
03.02.2010., 22:59
Redizajnirani Qashqai u salone dolazi u 5. mjesecu i očekuje se da će cijena biti cca 5000 kn veća od cijene iz cjenika, kažu u Nissanu

JVC
04.02.2010., 00:39
daj uzmi si onaj koji ti se najviše sviđa

inkspot
04.02.2010., 00:48
Zašto nitko ne spominje Captivu?
Loša iskustva ili??? :confused:

Ethan
04.02.2010., 02:16
Q7 :zubo:

Corvin
04.02.2010., 07:53

Priča mi zvuči potpuno nestvarno. Tiguan ima najnapredniji pogon bar kada je haladex spojka u pitanju. Da ipak nisu u pitanju bile gume.

Od svih nabrojanih Yeti, ali ja bi pričekao da stigne Hyundai ix35. Obzirom da je najavljen dizel od 180+ Ks i da izgleda jako dobro možda bi to bilo ono pravo.

supervox
04.02.2010., 09:23
...ali ja bi pričekao da stigne Hyundai ix35. Obzirom da je najavljen dizel od 180+ Ks i da izgleda jako dobro možda bi to bilo ono pravo.

To i mene jako zanima, dizajn je u odnosu na prethodnika Tucsona daleko bolji, da ne kažem fenomenalan, a Hyundai je postao opaki igrač u pogledu SUV-ova i ponude dizelaša, te uvijek ima dobru ponudu automatika, koji se uglavnom i najviše traže kod takvih vozila (npr. Santa Fe)...!!! :top:

Offshore
04.02.2010., 09:33

Evo ova, remap na 140 KS,+dodatna oprema, -(5-7%) na cijenu bi bila best buy,
mala potrošnja+povoljni servisi, samo je pitanje koliko se autoru teme sviđa vozit Škodu tj ovaj konkretni model......

nash
04.02.2010., 09:35
Mazda CX-7

Na posebnoj je akciji trenutno http://www.mazda.hr/buying_mazda/posebnaponuda/

palj
04.02.2010., 09:46
Čovjek napiše da mu je kia sorento preglomazna i da zato ispada iz igre, a vi nastavljate sa prijedlozima tipa santa fe i CX-7 !?!?!?
Onog sa Q7 ne treba ni spominjati

Offshore
04.02.2010., 09:48
Mazda CX-7

Na posebnoj je akciji trenutno http://www.mazda.hr/buying_mazda/posebnaponuda/

251.500 kn - nije malo štoviše

Za tu nemalu cijenu nema xenone

2009a godina

Nije neki deal....

Hildegard
04.02.2010., 10:47
Čovjek napiše da mu je kia sorento preglomazna i da zato ispada iz igre, a vi nastavljate sa prijedlozima tipa santa fe i CX-7 !?!?!?
Onog sa Q7 ne treba ni spominjati

I ja sam, moram priznat, se začudio kako nitko do sada nije sugerirao čovjeku rabljeni Audi Q7, BMW X5 ili Mercedes ML sa prijeđenih 120 tisuća svjetlosnih godina.:kava:

casualRi
04.02.2010., 10:57
RAV sam vozio na skijanje i natrag, bez ijedne zamjerke :top:

Od svih koji su nabrojani, nemožeš puno pogriješit ni sa jednim! Uzmi koji ti se više sviđa.. :top:

RAV4, X-trail i C-RV bi bili moji favoriti.. I naravno, ne zaboravi da dolaze redizajnirani QQ te ix35..

Snježan
04.02.2010., 11:08
Cast svima na prijedlozima i savjetima oko odabira auta, ipak se ovdje vise sazna iz osobnog iskustva pojedinca. Kad u salonima objasnjavaju, uzmes katalog, usporedis, j....a meni je to sve skup slicno (cjene, performanse..) a posto kad kupim auto za njeg se malte ne "ozenim" stoga pomoc sa foruma svakako je dobrodosla kako meni tako i ostatku populacije koju zanima ovaj segment vozila.
Na netu nisam precesto radi posla samo tu i tam skicnem prek moba kad stigne neki odgovor. Meni su aduti Toyota, Tiguan i Honda CRV, nek ne zamjere poklonici drugih auta, tak da cemo nesto od tog uskoro odabrat.:klap:

štenac
04.02.2010., 11:53
Cast svima na prijedlozima i savjetima oko odabira auta, ipak se ovdje vise sazna iz osobnog iskustva pojedinca. Kad u salonima objasnjavaju, uzmes katalog, usporedis, j....a meni je to sve skup slicno (cjene, performanse..) a posto kad kupim auto za njeg se malte ne "ozenim" stoga pomoc sa foruma svakako je dobrodosla kako meni tako i ostatku populacije koju zanima ovaj segment vozila.
Na netu nisam precesto radi posla samo tu i tam skicnem prek moba kad stigne neki odgovor. Meni su aduti Toyota, Tiguan i Honda CRV, nek ne zamjere poklonici drugih auta, tak da cemo nesto od tog uskoro odabrat.:klap:

pa budući da su sva tri financijski tu negdje (valjda?), renomeom isto tako, pa ti lijepo sjedni u svaki od ta 3, po mogućnosti provozaj, i koji ti najbolje legne po ukupnom dojmu - uzmi.

supervox
04.02.2010., 11:56

Drago mi je da si suzio izbor...!!! :top:

Od ova tri posljednja osobno mi se najviše sviđa CRV, ali kad bih ja morao odlučiti vjerojatno bih uzeo na kraju (od ova tri) Tiguana TDI sa DSG mjenjačem, jer ja ti vozim automatike, a koliko znam Honda i Toyota ne nude sa dizelašima automatiku, barem ne u ovom segmentu, ili možda griješim, ispravite me znalci ako ima...??? :ne zna:

cvor
04.02.2010., 13:32
Priča mi zvuči potpuno nestvarno. Tiguan ima najnapredniji pogon bar kada je haladex spojka u pitanju. Da ipak nisu u pitanju bile gume.
Od svih nabrojanih Yeti, ali ja bi pričekao da stigne Hyundai ix35. Obzirom da je najavljen dizel od 180+ Ks i da izgleda jako dobro možda bi to bilo ono pravo.

zimske je imao... 100%
meni je bilo blesavo kad mu se recimo vrti samo zadnji lijevi kotač, a on nikud ne ide... stoji u snijegu...
i to istom snijegu iz kojih su se drugi 4x4 bilo koji iskopali osim njega... a ostali mali auti s lancima...
btw. preko noći je palo 1,2 metra snijega...

edit: da pojasnim kako je to izgledalo... točkice su retrovizori, a brdašca auteki na parkiralištu među apartmanima....

http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P1010391.jpg

Od ova tri posljednja osobno mi se najviše sviđa CRV, ali kad bih ja morao odlučiti vjerojatno bih uzeo na kraju (od ova tri) Tiguana TDI sa DSG mjenjačem, jer ja ti vozim automatike, a koliko znam Honda i Toyota ne nude sa dizelašima automatiku, barem ne u ovom segmentu, ili možda griješim, ispravite me znalci ako ima...??? :ne zna:

Nudi, ali samo u najjačoj opremi i tu mu se penje cijena iznad 300.000 kn što ja osobno ne bi dao za taj auto...

palj
04.02.2010., 13:49
To vas na skijalištu tako zamelo? :horor: Bome, nisam tako nešto doživio. Bilo veselo, a?

babanghida
04.02.2010., 14:05

CRV je s novim i DTEC motorom dobio i 5 stupanjsku automatiku. Mislim da ga čak i kod nas nude. Ups, vidim gore već neko napisao...

Hartge
04.02.2010., 14:10
sta je s papucicom gasa? jeste bili na toyotinoj stranici da li spadate u potencijalne vlasnike automobila s greskom?

Koliko znam nikakav poziv nismo dobili, trebalo bi provjerit brojeve ali koliko znam ovi dizel motori kakav mi imamo nisu imali taj problem s papučicom.

Squalo
04.02.2010., 14:13

Kad je sad i Honda uletila u izbor - moj glas ide njoj!:D

Hartge
04.02.2010., 14:58
Kad je sad i Honda uletila u izbor - moj glas ide njoj!:D

moj glas jedino nejde za tiguan.

cvor
04.02.2010., 17:27
Meni su aduti Toyota, Tiguan i Honda CRV, nek ne zamjere poklonici drugih auta, tak da cemo nesto od tog uskoro odabrat.:klap:

Snjezni, jedino pripazi ako se odlucis za hondu da uhvatis i redesign koji se prodaje ili će vrlo vrlo uskoro...

http://www.lincah.com/wp-content/uploads/2009/09/2010-Honda-CR-V-Front-Side-View-588x410.jpg

To vas na skijalištu tako zamelo? :horor: Bome, nisam tako nešto doživio. Bilo veselo, a?

U četvrtak u 21:00 navečer bilo je normalno, malo je propadivao, ali to je bilo nula... Popodne smo se još kupali u vanjskom bazenu :lol:

A ujutro.... :horor: Ak mi tad srce nije otkazalo mislim da uskoro ni neće....

Pažljivo pogledaj gornju slikicu... Snijega je palo točno do visine retrovizora, a ono što ti djeluje da je hauba od auta, to je hauba, ali sa 70-tak cm snijega... Otprilike ocijeni visinu od retrovizora do vrha auta.... Btw. retrovizori su točkice.... :rofl:

Snježan
04.02.2010., 18:00
Snjezni, jedino pripazi ako se odlucis za hondu da uhvatis i redesign koji se prodaje ili će vrlo vrlo uskoro...

http://www.lincah.com/wp-content/uploads/2009/09/2010-Honda-CR-V-Front-Side-View-588x410.jpg

U četvrtak u 21:00 navečer bilo je normalno, malo je propadivao, ali to je bilo nula... Popodne smo se još kupali u vanjskom bazenu :lol:

Pažljivo pogledaj gornju slikicu... Snijega je palo točno do visine retrovizora, a ono što ti djeluje da je hauba od auta, to je hauba, ali sa 70-tak cm snijega... Otprilike ocijeni visinu od retrovizora do vrha auta.... Btw. retrovizori su točkice.... :rofl:
Pa kakav sad redizajn Honde:eek: Rekli su da treba cekat 4-5 mjeseci to bi trebao biti valjda taj redizajnirani model?? pa redizajn Toyote, necu auto uzet do Bozića:confused:
brw. nisam skijas iz razloga sto sam kao klinjo slomio nogu na nekakvim "partizanskim" skijama koje su jos dodatno bile pricvrscene za cizme spagom i zracnicom od auta:lol: tak da ne idem u alpe il sl.
Jedino kaj ponekad idem u lov i to je makadam al nista prestrasno da bi trebao uzimat bas pravog terenca tak da mislim nekakav od ova tri SUV-a bude dobar. Drudi tjedan sam dog. probne voznje da se sam uvjerim i osjetim dusu tih makina.

palj
04.02.2010., 18:03

Bad Kleinkircheim?

Snježan
04.02.2010., 18:14
Iskreno moram priznat da sam iznenaden glede komentara za Tiguan, kad sam zapocinjao sa temom bio sam uvjeren bar 80% da cete sugerirat bas taj SUV!!

Frenkki
04.02.2010., 18:55
sad ziher znas kaj nebus kupil toyotu a izmedju ova dva izabro bi nissana

cvor
04.02.2010., 19:12
Bad Kleinkircheim?

malo smo offtopic...

ali dva auteka koja ga interesiraju su ispod te hrpetine snijega... :lol:

Ne... Puy Saint Vincent, Francuska... 8. 1. 2010. oko 9 ujutro...

METAN RUNNER
04.02.2010., 19:19
Moj savjet je Toyota RAV4, s ostalima nemam iskustva, ovoga ima moj otac i prezadovoljan je, mane do sada nismo otkrili nikakve, neznam koliko točno ima kilometara ali cca 25000 bez greške, nikakvih cvrčaka niti sličnih stvari.[/QUOTE

Toyota na 2,2 motorima ima velikih problema sa kuplungom i dvomasenim zamašnjakom, čak se ne preporuča vuča prikolice sa tim autom :confused:
a ta igra košta cca 20 kkn

[QUOTE]ako ce nissana moze onda slobodno i koleosa pogledat... isti k...c... itako je u nissanu renaultov dizelas a u koleosu je nissanovo podvozje...

Pathfinder i koleos baš mi i nisu za uspoređivat, ... Pathfinder je komad auta, a koleos je izveden iz kompakta, ... možeš ga usporedit sa QQ, eventualno sa X-trailom, .. i ako misliš potrošit između 250-300 kkn, mislim da je tu Path bestbuy, jedino ako ti nije prevelik

Offshore Quote:
METAN RUNNER kaže:

Evo ova, remap na 140 KS,+dodatna oprema, -(5-7%) na cijenu bi bila best buy,
mala potrošnja+povoljni servisi, samo je pitanje koliko se autoru teme sviđa vozit Škodu tj ovaj konkretni model......

po meni ovo je najbolja kombinacija, ... auto mi dobro zgleda, ima ga, ...u biti, mehanički je ista stvar ko Tiguan, ... a ostalo ti je 100 000 razloga u đepu
i da , ... radi se o potpuno novom modelu, koji se sigurno neće još godinama mijenjati

inkspot
05.02.2010., 08:39
Halo!
CAPTIVA ???
Ima netko kakve informacije ???

babanghida
05.02.2010., 08:48
Halo!
CAPTIVA ???

158.499 Diesel sa 127 ks
http://www2.autoportal.hr/201002047521/Akcije/Snizene-cijene-automobila-u-akciji-Sada-ili-nikada/menu-id-66.html

cvor
05.02.2010., 10:22
Toyota na 2,2 motorima ima velikih problema sa kuplungom i dvomasenim zamašnjakom, čak se ne preporuča vuča prikolice sa tim autom :confused:
a ta igra košta cca 20 kkn
...
Pathfinder i koleos baš mi i nisu za uspoređivat, ... Pathfinder je komad auta, a koleos je izveden iz kompakta, ... možeš ga usporedit sa QQ, eventualno sa X-trailom, .. i ako misliš potrošit između 250-300 kkn, mislim da je tu Path bestbuy, jedino ako ti nije prevelik

Što se Patha tiče i ja sam ga imao u nekim solucijama, ali upravo to... bio je i meni prevelik, točnije ne meni već mojoj ženi...

A ovo za Toyotu sam isto čuo iako imam Verso sa tim 2.2 D4-D motorom i za sad u 40.000 km nemamo nikakvih problema... a još je 1,5 godinu u jamstvu i doći će bliže 100.000 pa ak bu kakvih problema nek mjenjaju....:kava:

toni_89
05.02.2010., 10:25
jeste li sigurni želite li baš toyotu? :lol:

CDRW
05.02.2010., 10:26
Halo!
CAPTIVA ???

Sraaaaaanje - ko i Antara. S pravom se ignorira taj zastarjeli proizvod u međuvremenu propale firme.

Snježan
05.02.2010., 13:11

YETI AMBITION 2.0 TDI CR 4x4 D 140 ks Man. mj. 6 brzina+ met. boja 221.107,26 kn. Preskupo za takav auto (moje misljenje)

Squalo
05.02.2010., 14:23
Snježane, izabrao si 3 super auta u uži izbor...:D

Sad probaj nać najpovoljniju ponudu!:D

METAN RUNNER
05.02.2010., 19:34
YETI AMBITION 2.0 TDI CR 4x4 D 140 ks Man. mj. 6 brzina+ met. boja 221.107,26 kn. Preskupo za takav auto (moje misljenje)

al taj auto je isti kaco ko i WV Tiguan

casualRi
05.02.2010., 21:45
Danas sam vozio CRV 200km (Rijeka-Pula, Pula-Rijeka), uzimaj! :cerek: Udobniji od RAV-a, krasno ide, unutrašnjost je kvalitetnija, ma sve za 10! :top:

Snježan
05.02.2010., 22:09
Da stvarno je Honda super, kako vanjska linija tako i unutrasnjost. Nego da ne otvaram novu temu, kad se kupi novi auto dal se uopce isplati placat kasko, jer cuo sam navodno kad dode do vece stete na autu da istu ne priznaju, umanje iznos koji trebaju isplatit... pa se nakraju mora sudovat. Nisam sa tim imao iskustva imate kakvih predloga?

štenac
05.02.2010., 23:07
Da stvarno je Honda super, kako vanjska linija tako i unutrasnjost. Nego da ne otvaram novu temu, kad se kupi novi auto dal se uopce isplati placat kasko, jer cuo sam navodno kad dode do vece stete na autu da istu ne priznaju, umanje iznos koji trebaju isplatit... pa se nakraju mora sudovat. Nisam sa tim imao iskustva imate kakvih predloga?

kupuješ auto od 34 soma eura i postavljaš ovakvo pitanje... ne, kasko se uopće ne isplati plaćati, osim u slučaju štete na autu koju ne pokriva obavezno osiguranje, ili krađe.
a da možda ipak ostaneš pri svom starom golfu...?

casualRi
06.02.2010., 01:02
Šta ako kupuje dobar auto, odmah znači da ima para na bacanje i da može bacat pare di ga volja?! :ne zna: ..nebi rekao da kupuje neki Porshe limited edition od 300 soma eura, pa nije cr-v statusni simbol Keruma&Co.

Uzmi kasko, nikad neznaš.. Nepisano pravilo je da ako imaš kasko, nemaš nezgodu i obrnuto, pa ti vidi :D