PDA

View Full Version : Suha koža tijela

dare
06.06.2004., 16:51
Imam izrazito suhu kožu tijela, pogotova noge. Probala sam svašta... baby ulja, nivea kreme, clinique losion, nevenova mast... jedino mi pomaže VISCHY LIPIDOSE 2 (valjda se tako piše), ali košta 120kn 200ml, a to potrošim dok kažeš keks. Dali netko zna neki dobar proizvod ali jeftiniji????

charlize
06.06.2004., 17:54
a jesi li probala baby ulje na mokru kozu? tako se puno vise upije.
Eucerin ima dobrih losiona.
meni isto na tijelu koza suha, i sve sto probam, pomaze mjesec-dva pa onda opet nista.
e, da. sad se sjetih. Vaseline Intensive Care ima super moisturisers, ali njih sam samo u UK nabaljvala.

dare
06.06.2004., 19:13
Ulje na vlažnu kožu to ću probati, hvala. A šta se tiče Eucerin losiona čula sam koštaju isto koliko i Vischy?

kokakoka
06.06.2004., 19:43
ysl - nutrition aboslue je odlična za suhu kožu, ali košta oko 350 kn, a možeš probati i sa vitaskin za suhu i osjetljivu kožu. košta oko 30kn i uopće nije loša. ako ti ne paše, bar nisi bacila previše love. ona vitaskin s makadamijinim uljem smrdi ali je stvarno okej. :W

piccola
06.06.2004., 20:46
nivea mlijeko ono u plavoj boci je jako masno , bas za suhu kozu

Leeloo
06.06.2004., 22:29
piccola kaže:

Ja isto imam jako suhu kožu.... noge i donji dio stomaka su mi :horor:

Nivea plava... sa bademovim uljem mi ništa ne pomaže... do kraja dana opet sam suha ko barut. sva se operutam

Ali mi je dobra Nivea Q10, poslije mazanja sva sam glatka i lijepa...

Dobro mi je i baby ulje na mokru kožu, ali ne johonson... nego penaten.

Blind
07.06.2004., 10:00
ja koristim na suhim dijelovima tam di mi kosti vire pa se koza struze vise (stopala, koljena, laktovi, kukovi) balzam od kamilice (Runge's Balsam an Kamillenextrakt); sastav je : ekstrakt kamilice, soja, bisabol ulje, vitamin e, petrolat, tekući parafin. u ljekarni 250ml dode oko 30 kn. meni je to nekaj najbolje sto sam kupila. btw: i super je za suhe vrhove na kosi :) nakon brijanja i za bebe je dobar sto znaci da nebu izazvao nikakvu alergiju ili jos vise nadrazio kozu.

Tigrica
08.06.2004., 23:53
Blind kaže:
ja koristim na suhim dijelovima tam di mi kosti vire pa se koza struze vise (stopala, koljena, laktovi, kukovi) balzam od kamilice (Runge's Balsam an Kamillenextrakt); sastav je : ekstrakt kamilice, soja, bisabol ulje, vitamin e, petrolat, tekući parafin. u ljekarni 250ml dode oko 30 kn. meni je to nekaj najbolje sto sam kupila. btw: i super je za suhe vrhove na kosi :) nakon brijanja i za bebe je dobar sto znaci da nebu izazvao nikakvu alergiju ili jos vise nadrazio kozu.

je? a jel to mirise? to se bas tako zove: Runge's Balsam an Kamillenextrakt... moracu si na papiric zapisati da znam sta trazim :D

inace meni je isto koma, suha koza od stomaka pa na noge, stopala, pa i ledja, ruke, sve me uzasno zateze, po zimi, ... zato mi pasu topli mjeseci jer onda nije tako suha koza.

AFRODITA69
09.06.2004., 01:55
cocoa butter
ili extremno-petroleum jelly

Issa
09.06.2004., 03:53
AFRODITA69 kaže:
cocoa butter
ili extremno-petroleum jelly

Ja dobila osip
a od vazelina budem sva masna, ali samo mi je to preostalo pa to i koristim :rolleyes:
Vjerovali ili ne :o

bigblue2010
09.06.2004., 04:01
Probaj Johnson Baby uljni gel. Jeftino i kao bonus, fino mirisu. Ima ih i u Hr i USA (to za dare i Issu).

Rita
09.06.2004., 04:38
Meni jenekad bio dobar losion sa bademom od Palmolivea i jedan losion od NIvee mislim taj plavi koji je netko spomenuo. Sad koristim Aveeno losion za suhu kozu ali mislim da ga nema u HR. Cocoa butter je naj bolji za suhu i njega stavljam na trbuh momentalno. Isto tak imas bademovo ulje(cisto) to isto nije lose na mokru kozu.

Blind
09.06.2004., 10:53
Tigrica kaže:
je? a jel to mirise? to se bas tako zove: Runge's Balsam an Kamillenextrakt... moracu si na papiric zapisati da znam sta trazim :D

kajaznam po kamilici nekak mirisi malo.
ne smrdi!! :D
ja obicno trazim balzam od kamilice il vidim pa velim da mi to da al tak kaxam napisala pise na kutiji.

Elektra
09.06.2004., 12:59
joooj.. i ja imam strava suhe noge :horor: ja se sva operutam kad se istuširam prije spavanja .. iako se namažem obavezno sa kremom za tijelo nema pomoći.. al najgore su mi noge..ma kriminal :mad: :mad:

debelakrava
10.06.2004., 10:58
definitivno cocoa butter, zatim vichy lipidose (savrsena stvar al skup pa ga ja uvijek koristim iz testera iz svoje ljekarne:D ). eh da...meni je dobra nivea soft. nije uopce losa...zatim dove sa vodom.
ovi svio namijenjeni za suhu kozu su mi premasni i zacepljuju mi pore. vise volim uzeti eku 'aqua' kremu - ima dove losion s mineralnom vodom i super je

SuzA
10.06.2004., 13:02
Cure godinama muku mucim sa suhom kozom i isprobala definitivno sve umjetno i prirodno...
Najbolje dosada Bepanthenol intenzivni losion za tjelo!!!
Ima ga u apoteci, ali neznam koliko kosta.
Ja sam ga dobila na klinici nakon operacije.
Definitivno je za sve...:top:

Blind
10.06.2004., 14:42
jel taj bepanthenol losion isto ko i ona bepanthen krema samo sto je to losion?
ne znam kak se kreme nisam sjetila..onda je odlicna, a ima i mast..isto je super samo sto je dosta masna...i fino mirisi..dode oko 40 kn ak se dobro sjecam...

SuzA
10.06.2004., 22:26
Blind kaže:
jel taj bepanthenol losion isto ko i ona bepanthen krema samo sto je to losion?
ne znam kak se kreme nisam sjetila..onda je odlicna, a ima i mast..isto je super samo sto je dosta masna...i fino mirisi..dode oko 40 kn ak se dobro sjecam...

Je to ti je to, samo je puno bolji od kreme. Pise na njemu da pomaze kozi dubinski da se sama regenerira. preporucuje se bas kod izrazito suhe koze, nakon terapija zracenjem, uzimanja medikamenata, prevelikog pranja....
Sadrzava neki Dexpanthenol koji prodire duboko u kozu i pomaze joj da se sama rergenerira i ojaca prirodnu obranu...
Toliko znam ...

Muscleboy
15.08.2005., 01:02
Imam suhu kožu po tijelu i sad još izraženije od mora,što preporučujete,muško sam i želim nešto jednostavno:D

Karmela
15.08.2005., 01:34
Eucerin ili Cetaphil losion za tijelo. Imas i light varijantu. Ne mirise. :D

Shtefitza
15.08.2005., 05:33
Ni jednog od ta dva nema u Zagrebu.

Kupi si obicno Nivea mlijeko. :) Ili Nivea bezmasni sprej za tijelo. :)

club delicious
15.08.2005., 09:42
Nadam se da se Muscleboy neće ljutiti što mu upadam u topic, ali ne da mi se otvarat novi!:angel:

Prije dva-tri dana gadno sam se iznenadila kad sam nakon tuširanja skužila da su mi bedra (dio iznad koljena, cca 30cm duljine) i kompletne potkoljenice totalno prekrivene ljuskicama kože. Ne gulim se (ono kad izgoriš), nego mi je kožasva suha i ljuskava. Inače imam suhu, ali NIKAD mi se nije izljuskala. Mažem s Nivea baby mlijekom (to trenutno imam doma) ali ništa.
Palo mi je na pamet da je to možda došlo zato jer u posljednje vrijeme pijem užasno malo tekućine (sram me bilo :nono: ), ali opet, znala sam ja tjednima bit dnevno na samo čaši cedevite, pa nikad niš (okej, ovo nije nešto čime se hvalim:flop: ).
Sada, zanima me da li je netko imao sličan problem i što trebam radit sada? Peeling, krema (koja)? Please, help!:moli:

Bocca della Verita
15.08.2005., 10:41
club delicious kaže:
Nadam se da se Muscleboy neće ljutiti što mu upadam u topic, ali ne da mi se otvarat novi!:angel:

Prije dva-tri dana gadno sam se iznenadila kad sam nakon tuširanja skužila da su mi bedra (dio iznad koljena, cca 30cm duljine) i kompletne potkoljenice totalno prekrivene ljuskicama kože. Ne gulim se (ono kad izgoriš), nego mi je kožasva suha i ljuskava. Inače imam suhu, ali NIKAD mi se nije izljuskala. Mažem s Nivea baby mlijekom (to trenutno imam doma) ali ništa.
Palo mi je na pamet da je to možda došlo zato jer u posljednje vrijeme pijem užasno malo tekućine (sram me bilo :nono: ), ali opet, znala sam ja tjednima bit dnevno na samo čaši cedevite, pa nikad niš (okej, ovo nije nešto čime se hvalim:flop: ).
Sada, zanima me da li je netko imao sličan problem i što trebam radit sada? Peeling, krema (koja)? Please, help!:moli:

meni je tako svake godine nakon ljeta.

nakon tusiranja, dok je koza jos mokra, natrackam se sa johnson baby uljem, utrljam i tek onda se pobrisem sa rucnikom.
ovo u biti samo zakamuflira stanje.

treba cekati neko vrijeme da se koza obnovi.

club delicious
15.08.2005., 12:35
Thnx, Bocca; večeras ću probat s uljem!

Muscleboy
15.08.2005., 13:24
club delicious kaže:

Nema veze,i moj problem je sličan kako sam sad po ljeti puino u pokretu i nije mi blizu teretana pa vježbam doma ali zbog suhoće kože pogotovo po rukama i nogama dobijem crvenilo i peče jako...

magic
15.08.2005., 13:32
oprosti, al suhoca kozhe u normalnom stanju ne izaziva crvenilo i pechenje. vec ovo shto je opisala club delicious.

mislim da bi se ti ipak trebao obratiti dermatologu.

Muscleboy
15.08.2005., 14:27
magic kaže:
oprosti, al suhoca kozhe u normalnom stanju ne izaziva crvenilo i pechenje. vec ovo shto je opisala club delicious.

mislim da bi se ti ipak trebao obratiti dermatologu.
bez brige tako mi je svake godine samo sam se ove poceo baviti intenzivno sportom pa mi je još gore...kupio sam Niveino "mlijeko",već je malo bolje:top:

Imam takvu kožu nit mogu dobro pocrnit niti izgoriti(znao sam pet sati provesti na suncu golih leđa i ništa...):W

magic
15.08.2005., 14:35
ne razumijem kakve veze ima bavlljenje sportom s pogorshanjem stanja kozhe.

al nije ni bitno. crvenilo i pechenje nije znak obichne suhoce kozhe. a ti kako zhelish.

Bocca della Verita
15.08.2005., 14:35
Muscleboy kaže:
Imam takvu kožu nit mogu dobro pocrnit niti izgoriti(znao sam pet sati provesti na suncu golih leđa i ništa...):W

mutant, alien??? wtf?

Karmela
15.08.2005., 16:30
magic kaže:

al nije ni bitno. crvenilo i pechenje nije znak obichne suhoce kozhe. a ti kako zhelish.

Vise puta se dnevno tusira s jakim gelom ili sapunom? :misli: Mozd je i dehidriran, izlozen suncu dugo vremena?
A mozda i ne opisuje sve simptome da ga ne bi poslale dermatologu. :D

magic
15.08.2005., 16:34
pa napisala sam mu da ide dermatologu chim je spomenuo crvenilo i pechenje. to nisu simptomi obichne suhe kozhe vec neke promjene.

Akcija2
15.08.2005., 16:43
Obično ljuskanje kože izazvano ljetom lako se uklanja kućnim pilingom koji preporučam.

Koža je nakon toga fenomenalno mekana.
Može ga se ponoviti i po par puta dok se sva koža ne oporavi od ljeta

Žlicu meda, sok od jednog limuna, žlica kuhinjske soli i malo maslinovog ulja.
Utrljati na mokru kožu, lagano izmasirati i isprati tušem.

Ukoliko je kpža jako suha , koristiti mlijeka ili dječja ulja za kožu, nakon svakog tuširanja. Ja barem tako radim.

Karmela
15.08.2005., 16:44
magic kaže:
pa napisala sam mu da ide dermatologu chim je spomenuo crvenilo i pechenje. to nisu simptomi obichne suhe kozhe vec neke promjene.

Nadam se samo da ima zenu u obitelji koja je primjetila da se nesto desava...
Racunati da ce on postupiti racionalno...ne bih racunala na to..... :D

club delicious
15.08.2005., 18:00
Akcija2 kaže:
Žlicu meda, sok od jednog limuna, žlica kuhinjske soli i malo maslinovog ulja.

Hm, ovaj limun i sol mi nekako djeluju preagresivno. Možda da limun zamijenim mlijekom, a sol šećerom?

magic
15.08.2005., 18:05
shecer bash nije preporuchljiv, narochito za problematichnu kozhu...on je rasadnik bakterija.

samo_svoja
15.08.2005., 19:53
club delicious kaže:
Thnx, Bocca; večeras ću probat s uljem!

Hm ne vjerujem da je to pametno..ulje isušuje

club delicious
15.08.2005., 19:57
Magic, teško da će šećer biti rasadnik bakterija (neki drugi mikrići vole šećer; kvasci i plijesni). Možda si na to mislila?

Ulje isušuje? Hm, može bit, ali nekako mi ne upada po logici...

A što je s onim sastojcima iz apoteke; glicerin, vazelin?

magic
15.08.2005., 20:10
club, ne mogu dovoljno struchno odgovoriti na tvoje pitanje, ali znam da se i bakterije hrane shecerom. ili su nas krivo uchili kako nastaje karijes, recimo?

Ja koristim ovu emulziju ulja s vodom. dakle, na mokru kozhu namazhem baby ulje. josh je bolje bademovo.

Kyra
15.08.2005., 20:11
Da, bakterije se hrane šećerom. To sam i jučer pročitala u Viti vezano za candidu.

samo_svoja
15.08.2005., 20:12
Da, kada se maže na mokru kožu ulje to je ok...il probajte nabaviti ulje od gospine trave. Mojoj prijateljici je pomoglo kod suhe kože.

Karmela
15.08.2005., 20:23
Ja imam normalnu, osjetljivu kozu (ponekad suhu) i mrzim stavljati ulje.
Imam osjecaj kao da se ne upije u kozu nego samo stojji tamo...ufff ne volim taj osjecaj.

magic
15.08.2005., 20:24
pa tako i jest, ako ga ne stavish na mokru kozhu. ostane na povrshini, ne upije se.

Karmela
15.08.2005., 20:26
magic kaže:
pa tako i jest, ako ga ne stavish na mokru kozhu. ostane na povrshini, ne upije se.

Nije to za mene. U svakom slucaju ja se sva zamastim kao prasica. :bonk:

Muscleboy
15.08.2005., 20:26
magic kaže:

Koža se iritira svakodnveno na trčanju i biciklu i zaot mi je dosta crvena po dlanovima i preponama što je od suhoće jer se događa povećano trenje

magic
15.08.2005., 20:30
u uvodnom postu napisao si da imash suhu kozhu na tijelu shto se nakon mora pogorshalo.

to je sasvim neshto drugo od onoga shto sad pishesh.

sve savjete koje smo dale, odnosili su se na suhu kozhu - dakle kozha koja se pojachano peruta, osjecaj zatezanja, svrbezha i slichno. to se podrazumjeva kad se kazhe 'suha kozha'.

Karmela
15.08.2005., 20:35
Muscleboy kaže:
Koža se iritira svakodnveno na trčanju i biciklu i zaot mi je dosta crvena po dlanovima i preponama što je od suhoće jer se događa povećano trenje

Ako si na biciklu dosta dugo (vise od dva tri sata) moras imati biciklisticke hlacice da podstavom za prepone.
Isto tako potrazi hlacice za jogging napravljene od nekih novijih materijala sto ti nece nadrazivati kozu i sto ce je drzati relativno suhom.

Shtefitza
15.08.2005., 20:52
club delicious kaže:
Hm, ovaj limun i sol mi nekako djeluju preagresivno. Možda da limun zamijenim mlijekom, a sol šećerom?

Ma to je za rasplakat se kako se ljudi vole igrat znalaca...

club delicious
15.08.2005., 20:55
@ magic; da hrane se šećerom, ali ne u koncentraciji kakav je konzumni šećer, to stvara previsok osmotski tlak za njihovu stanicu (no to sada nije bitno).

Napravila sam peeling od meda, šećera (samo zbog granula, da dobijem trenje) i mlijeka. Namazala Oriflameovim milk&honey (našla ga slučajno u škafetinu), pa ćemo vidjet ujutro.

Čudna mi je jedna stvar; zašto mi se izljuskala koža po nogama a usne mi nisu ispucale ako se radi o nedostatku vlage mome tijelu?
(to mi se inače redovito desi)

Shtefitza
15.08.2005., 20:56
Ulje ne isusuje kozu. Dapace masni sloj (koji ulje ili krema nanese) zadrzava vlagu u kozi. Pogotovo pomaze ako se ulje/krema nanosi na kozu upravo navlazenu.

Upaljenu kozu je bolje pokazat strucnjaku prije negos e covjek odluci sto ce po njoj stavljati.

Secer nanosit na upaljenu kozu povecava rizik od infekcije. Kao sto je magic spomenula secer je hranjiva podloga za bakterije (kojih, kao i gljivica ima svugdje, pa i na kozi.)

magic
15.08.2005., 20:57
i meni je tako stalno. usne glatke, kozha lica, ledja i dekoltea masna, a ostalo suho i perutavo.

samo_svoja
15.08.2005., 20:57
Shtefitza kaže:

I ja se tome čudim...a i ne znaju upotrebljavat Google...

Kyra
15.08.2005., 20:58
Shtefitza kaže:

Upaljenu kozu je bolje pokazat strucnjaku prije negos e covjek odluci sto ce po njoj stavljati.

Daj, Shtefa, ne kompliciraj! :D :D

Sve sto se moze sredit na forumu, sredjuje se ovdje. Tko jos ide strucnjacima? :eek: :eek: ;) ;)

club delicious
15.08.2005., 21:01
Shtefitza kaže:

Ne razumijem, ovo je namjenjeno meni, u kom kontekstu? Sol i šećer mogu samo igrat ulogu čestica za trenje, kao i palenta, mrvljena ljuska badema i sl. A limun, nekako mi nije spojivo sa suhom i osjetljivom kožom. :confused:

samo_svoja
15.08.2005., 21:02
Kyra kaže:
Sve sto se moze sredit na forumu, sredjuje se ovdje. Tko jos ide strucnjacima? :eek: :eek: ;) ;)

Ja sam na Forumu naučila da mast za hemeroide sve probleme miče :D

magic
15.08.2005., 21:03
ja ju mazhem na kruh. otkad to chinim, smanjio mi se celulit :D

samo_svoja
15.08.2005., 21:04
magic kaže:

:rofl: eto

Jebeš doktore :D

samo_svoja
15.08.2005., 21:15
Porazno je koliko ljudi izbjegava odlazak stručnjaku..u ovom slučaju dermatologu..

Imam malo vremena za sebe ali ako uočim neki problem kojeg ne mogu riješiti sama, odem kod stručnjaka. Oni ne postoje zato da se mogu preseravat diplomama već da pomognu.

Muscleboy
15.08.2005., 21:27
već sam par puta nanio nivea mlijeko...i super je nema više crvenila i koža se vratila u normalu više uopće ne peće

Shtefitza
16.08.2005., 05:38
club delicious kaže:
Sol i šećer mogu samo igrat ulogu čestica za trenje, kao i palenta, mrvljena ljuska badema i sl.

Blazena jednostavnost kome je Bog dao.

Da, u tvom krugu cinjenica, mozda secer i ljuska badema imaju izmedju sebe znak jednakosti. Slazem se da u fizikalnom smislu i jedna i druga djeluju eksfolijativno. Sve dok secer ne ovlazis tjelesnim i tekucinama iz zraka, dodas malo ubikvitarnih bakterija, osvijetlij suncanom svjetloscu i dodas kisika (kojeg na zraku, hvala bogu ima) i evo ti odlicnog hranilista za mikrobe. A onda u to dodaj kap mlijeka - garant ces sutra imati barem pristice, ako ne neku vecu upalu, dublju infekciju!

Sve po principu... ja sam mali kemicar i cuo sam za Lavoisier-ov zakon. :s

club delicious kaže:

A limun, nekako mi nije spojivo sa suhom i osjetljivom kožom. :confused:

Imas pravo - limun je dosta agresivan dar prirode koji moze koristiti zadebljaloj, "ostarjeloj" kozi da bi je ucinio svjezijom, potaknuo je na obnavljanje, eventualno neke antisepticke ucinke.

Medjutim, mene si fascinirala kako lako neciji savjet soli i limuna (koji bi se mozda i mogao koristiti za neku deblju, neosjetljivu i masniju kozu) transponiras bez imalo griznje savjesti u mlijeko i secer. Dajem ti za pravo da se mozes malo umakat u kadi u kojoj ima mlijeka i secera. NE predugo!! I svakako se isprati! ;)

Secer se ponekad koristi kao eksfolijans (Eksfojijans, ne kao oblog - vidis razliku: jedno je kratkotrajna mehanicko djelovanje, drugo je saftanje koje omoguvava razvoj bakterija) - mlijeko ima hranjivih tvari koje djelomicno mogu koristiti kozi)

Zasto ne bi napravila ovako nesto (sto je ipak provjereno :rolleyes: :s :B )

jogurt i med. Nekoliko minuta na licu.

Lakticna kiselina u jogurtu ce njezno eksfolirati, proteini su hranjivi, med je antiseptican i hidratantan. ;) :top:

Shtefitza
16.08.2005., 05:40
samo_svoja kaže:
Ja sam na Forumu naučila da mast za hemeroide sve probleme miče :D

:D :D

To se manekenke fale. Bas me zanima tko ih uzme za modeliranje nakon sto si upropaste kozu hidrokortizonom... :rolleyes:

Shtefitza
16.08.2005., 05:41
magic kaže:

Hmdha.... :rolleyes:

Ti ni ne znas sto je to celulit! :eek: :cerek:

club delicious
16.08.2005., 15:02
Wow, Shefitza, koji temperament :eek:

Med je antiseptičan isto koliko je i šećer dobra podloga za bakterije. Ako ćemo već o bakterijama, njima je super kad imaju nutrijente u povoljnim omjerima. A kad smo kod meda, i on je šećer, remeber? Njegovo antiseptično djelovanje je neznatno, ono se radije pridaje alkoholnoj otopini propolisa... Never mind.

Zašto mi se čini da nisi kužila o čemu se radi kod mene? Meni se koža nije ni upalila, ni zacrvenila, nit imam rane nit ništa. jednostavno mi se izljiskala u finim malim ljuskama, i ja se htjela njih rješit, jer su mi gadne.
I zamisli, uspjela sam mojim ubibože peelingom sinoć. I nemam nikakvih prišteva po nogama nego sam natrag dobila svoju normalnu kožu. Toliko.

samo_svoja
16.08.2005., 15:52
club delicious kaže:
I zamisli, uspjela sam mojim ubibože peelingom sinoć. I nemam nikakvih prišteva po nogama nego sam natrag dobila svoju normalnu kožu. Toliko.

Ako su samo ljuskice bile u pitanju, da si se i sa grubljom rukavicom trljala nestale bi. Da je bila oštećena koža ne bi mogla jer bi boljelo. Ako vidiš ljuskice na zdravoj koži onda je logika da će ih ukloniti trljanje nečim grubljim.

:rolleyes:

club delicious
16.08.2005., 18:15
samo_svoja kaže:
Ako su samo ljuskice bile u pitanju, da si se i sa grubljom rukavicom trljala nestale bi. Da je bila oštećena koža ne bi mogla jer bi boljelo. Ako vidiš ljuskice na zdravoj koži onda je logika da će ih ukloniti trljanje nečim grubljim.

Da, ali ja nisam imala ništa grubo. Možda vreću od krumpira :confused:

samo_svoja
16.08.2005., 19:51
club delicious kaže:
Da, ali ja nisam imala ništa grubo. Možda vreću od krumpira :confused:

Može.

Shtefitza
17.08.2005., 00:43
Shtefitza kaže:

samo_svoja
17.08.2005., 07:33
Shtefitza kaže:

:cry: :cry:

charita
20.08.2005., 22:05
Eucerin ima za kupit u Hrvatskoj!!! Samo u apotekama. I ocajno skupo, osim ak ne sarmiras apotekarku (al...kod ljubavi ti onda nece pomoc ni cijela apoteka).
A inace, za suhocu - dobra mi je obicna Nivea soft, za ruke i voce tela.

looloo
21.08.2005., 20:33
za suhu kožu i sve ostale probleme (ispucanost, crvenilo... lala) najbolji je bepanthol, može se kupiti u bilo kojoj ljekarni po cijeni od nekih 70-80kn....
super korisna stvar su i kreme za poslije sunčanja i moze ih se koristiti tokom cijele godine, ne samo nakon suncanja, odlicno se upijaju u kozu i stvarno ju hrane vlagom. meni osobno najdraza krema je ona od elizabeth arden: green tea... jebena krema sa grudicama meda, ali košta 250 kn, no to i nije tako strasno kad skuzis da se radi o pakiranju od 400 ml i ne treba je puno staviti jer se savršeno razmazuje, brzo se upija i fino mirise po istoimenom prfemu iz njene kolekcije, a koza ostaje nevjerojatno meka i glatka, zagarantirano...
a sto se tice gore negdje spomenutog peelinga s limunom i soli, znam za varijantu sol i maslinovo ulje, isprobala, malo pecka jer sol je sama po sebi oštra i grebe pa malo pecka, ali maslinovo ulje ublažava stvar i na kraju svega koža ostane glatka i fina, malo masna i nije fin miris, pa sam taj problem rijesila dodavanjem malo parfema... toliko za sada, pozdrav svima, super ste mi :w

glamour
03.09.2005., 19:45
Muscleboy kaže:
Imam suhu kožu po tijelu i sad još izraženije od mora,što preporučujete,muško sam i želim nešto jednostavno:D

i ja imam

nisam cilu temu citala ne znam da li je netko ovo vec rekao

butercream ima razlicitih mirisa ja uzimam od mango

imas to u bodyshopu naci a stvarno su super ja sam vrlo

zadovljna :)

bliss
04.09.2005., 08:55
za suhu kožu i sve ostale probleme (ispucanost, crvenilo... lala) najbolji je bepanthol, može se kupiti u bilo kojoj ljekarni po cijeni od nekih 70-80kn....

To sam i ja htjela predložiti. Uz malu napomenu da se uzme plavi, a ne crveni Bepanthol, iako na crvenom piše da je za vrlo suhu i osjetljivu kožu, ali je jako masan i nikako da se upije. Plavi se naprotiv brzo i savršeno upija i ne ostavlja nikakve tragove na odjeći.

Zlatokosa
04.09.2005., 15:21
bliss kaže:
To sam i ja htjela predložiti. Uz malu napomenu da se uzme plavi, a ne crveni Bepanthol, iako na crvenom piše da je za vrlo suhu i osjetljivu kožu, ali je jako masan i nikako da se upije. Plavi se naprotiv brzo i savršeno upija i ne ostavlja nikakve tragove na odjeći.

a umjesto Bephantola, preporuchujem Pantexol (Jadran Galenski laboratorij), domaci proizvod, koshta nekih 50 kuna (200ml).. Po opisu bih rekla da odgovara plavom..

bliss
05.09.2005., 21:26
Zlatokosa kaže:
a umjesto Bephantola, preporuchujem Pantexol (Jadran Galenski laboratorij), domaci proizvod, koshta nekih 50 kuna (200ml).. Po opisu bih rekla da odgovara plavom..

Jel se to isto u apoteci nabavlja?

Zlatokosa
05.09.2005., 21:51
bliss kaže:
Jel se to isto u apoteci nabavlja?

Da. Ti losioni su dobri za poslije sunchanja, poslije depilacije (za neka oshtecenja kozhe). Ne pishe u deklaraciji da su za suhu kozhu.

A shto se tiche suhe kozhe, perutanja, svrbezha imaju dobre kreme sa odredjenim postotkom uree. Uriage, Eucerin i josh neke. U ljekarni bez recepta, iako je bolje posjetiti dermatologa. Ni u chemu se ne smije pretjerivati, pa tako ni sa koncentracijom uree.

moya81
11.09.2007., 11:32
JA PREPORUČUJEM NEŠTO ŠTO NIJE SKUPO ALI JE JAKO KVALITETNO, eXCIPIAL LIPOLOTION S DODATKOM UREE, NEŠTO NAJBOLJE ŠTO SAM PROBALA I SVAKA KOJA GA PROBA NE MIJENJA GA, VJERUJTE MI!!!!!

moya81
11.09.2007., 11:41
DRAGA MOJA, DUPLO JEFTINIJI PROIZVOD JE EXCIPIAL LIPOLOTION, U LJEKARNI GA KUPIŠ KAO I VICHY, A VIDJET ĆEŠ ŠTA JE KVALITETA A SUHA KOŽE JE PROŠLOST S NJIM, VJERUJ MI, ISPROBANO!!!!!

Lutijena
11.09.2007., 20:34
to mleko je odlicno i jos ako se doda tu malo ulja + ad kapi.......:top:

Lilit
11.09.2007., 22:36
ja sam jednom pitala za neki taj excipial pa mi je rekla teta prodavacica neku enormnu cijenu da sam pala na dupe... jel se ona zeznula ili sta? koliko dodju?

meni je dobar bio garnier crveni za extra dry skin i sebamed neki sta ga ima u dm for sensitiv dry skin body milk

ali moj prob je sta se ne mazem redovito :o

moya81
12.09.2007., 09:42
ja sam jednom pitala za neki taj excipial pa mi je rekla teta prodavacica neku enormnu cijenu da sam pala na dupe... jel se ona zeznula ili sta? koliko dodju?

meni je dobar bio garnier crveni za extra dry skin i sebamed neki sta ga ima u dm for sensitiv dry skin body milk

ali moj prob je sta se ne mazem redovito :o

si bila u ljekarni????pitala za excipial???
kosta oko 60 kuna a meni traje 100 godina jer se super razmazuje a i ucinak je bolji nego bilo koji losion, znam da eucerin ima tak nesto ali je duplo skuplji i nije ni na pola kvalitetan kao ovaj...ajde provjeri jos jednom jer da nisam to isprobala nikad ne bih o tome ni pisala tu!!!!

moya81
12.09.2007., 09:44
si bila u ljekarni????pitala za excipial???
kosta oko 60 kuna a meni traje 100 godina jer se super razmazuje a i ucinak je bolji nego bilo koji losion, znam da eucerin ima tak nesto ali je duplo skuplji i nije ni na pola kvalitetan kao ovaj...ajde provjeri jos jednom jer da nisam to isprobala nikad ne bih o tome ni pisala tu!!!!

Photo Lolly
20.09.2008., 17:04
MA PROBAJTE;Ja to imam od 1.raz.,izgledaju nesto ko pristici, koza je negdje hrapava negdje glatka zbog ljuskavosti...i uglavnom procitala sam u kucnom ljecniku da si trebas oprat tijelo hladnom vodom sa masnim Neutrogeninim sapunom(nabavite ga u ljekarni, dm, nisam vise sigurna, davno je to bilo, meni je uostalom pomogo i Nivein, bilo koji blagi)i da si nakon toga na vlaznu kozu namazete neku hidratantnu kremu(meni je od Garniera dobra)i pustis da se osusi prije oblacenja.Ako zelite mozete si namakat noge u hladnoj vodi 15-ak min.i onda ovo s kremom ko i prije!MORATE MORATE MORATE BAR PROBAT!Sve sta trebate kupit je Neutrogenin masni sapun(uopce nije skup) i hidratantnu kremu(Garnierova je super, cijena je prihvatljiva)PROBAJTE MENI JE 100%POMOGLO!NE ZAJEBAVAM!

NinaLady
22.09.2008., 09:27
Ja sam si nedavno kupila Balein Urea Losion za izrazito suhu kožu... sadrži 5% uree, brzo se upije, a na koži ostavi jedan sloj (malo je onak čudno al bar mi je koža super) i fino miriši...koža mi se stvarno oporavila nakon toga, a mažem se svaki drugi dan (odnosno nakon svakog drugog tuširanja)... :)
Koristila sam i Palmolive gel za tuširanje za suhu kožu, al mi niš ne valja,a uostalom i smrdi po ruži i sapunu (a kao ima miris kokosa), baš ću si kupiti taj Neutrogenin masni sapun koji preporučaš, imaš pravo treba sve probati...

Photo Lolly
22.09.2008., 13:13
Imam 1 pitanje(koje nije bas za ovaj podforum ali zelim sire misljenje):koliko puta na tjedan se perete?Je li dovoljno 2-3 puta tjednom(i prema potrebi naravno)?

Lutijena
25.09.2008., 16:45
Imam suvu kozu,ali meni se do sada najbolje pokazala nivea.Prvo ona plava bocica body milk,jako je gusto i hranljivo,i efekat je trajniji,a sada koristim isto nivea,ali ulje,namazem odmah posle tusiranja na mokru kozu,i danima mi koza bude mekana,a kao sto sam vec ranije pisala,mozete u mleko za telo staviti ulje i ad kapi,isto je super.Nikada ne koristim losione,jer oni nisu za suvu kozu,i ne pomazu.

Zvjezdica86
25.09.2008., 17:06
Imam 1 pitanje(koje nije bas za ovaj podforum ali zelim sire misljenje):koliko puta na tjedan se perete?Je li dovoljno 2-3 puta tjednom(i prema potrebi naravno)?

isuse boze...
svako se pere prema potrebi..ovisi kolko se znojis, i kolko se brines o svojoj higijeni,...
ja se tusirasm svaki dan i nebi mogla zamisliti da se perem samo dva put na tjedan...
i iako se ne znojim i iako ne osjecam nikakav miris nakon cijelog dana, obavezno se otusiram...
stvar navike i higijene...
ako se ti imas potrebu prati dva put na tjedan tvoja stvar...
znala sam par osoba koje su se prale i jednom na tjedan..ako i tolko, i to joj k svemu tome cure....koje su nanosile parfem u litrama svaki dan na sebe, a kad se to pomjesa sa mirisom tijela, mozes samo bljuvati...:(
uvijek sam si mislila kako je njezinom decku leci kraj te cure il nedaj Boze nesto vise...Natrackane do bola, oblak parfema, na trepavicama dior, puder chanel a ispod odjece groblje:confused::kava:

huLahoop
25.09.2008., 19:28
slažem se...i ja ne mogu zamisliti da prođe i jedan dan a da se ne otuširam...

emergence
25.09.2008., 22:09

dovoljno je ako se ne baviš fizičkim radom i tjelovježbom.

ako imaš jako suhu kožu kao npr ja. nema druge osim rijeđeg pranja. to je i naređenje doktora! ne previše tretiranja kože i prečesto kupanje jer mi ju jako isušuje

naravno nožice, pazuhiće i dole svaki dan:cerek:

ne znam kaj se imate sablažnjavati...

Zvjezdica86
26.09.2008., 10:03
dovoljno je ako se ne baviš fizičkim radom i tjelovježbom.

ako imaš jako suhu kožu kao npr ja. nema druge osim rijeđeg pranja. to je i naređenje doktora! ne previše tretiranja kože i prečesto kupanje jer mi ju jako isušuje

naravno nožice, pazuhiće i dole svaki dan:cerek:

ne znam kaj se imate sablažnjavati...

mogla je cura pitati da to pita jer ima suhu kozu.ja sam samo odgovorila onako kako je ona postavila pitanje...
a o suhoj kozi i tusiranju, kupanju, pranju bi se trebala savjetovat sa dermatologom jer ni jedna koza nije ista..

emergence
26.09.2008., 10:05
mogla je cura pitati da to pita jer ima suhu kozu.ja sam samo odgovorila onako kako je ona postavila pitanje...
a o suhoj kozi i tusiranju, kupanju, pranju bi se trebala savjetovat sa dermatologom jer ni jedna koza nije ista..

sad si se na mene napiknula:lol:

pogledaj naslov topica:cerek:

Zvjezdica86
26.09.2008., 10:06
sad si se na mene napiknula:lol:

pogledaj naslov topica:cerek:

:D
ma znam vidla sam al ona je rekla da njezino pitanje nije vezano za ovaj topik:D

Dandy_080
26.09.2008., 20:38
:D
ma znam vidla sam al ona je rekla da njezino pitanje nije vezano za ovaj topik:D

Svaki dan, svaki drugi dan....to je ok! Ne mogu shvatiti da se netko tušira jednom tjedno...:eek::eek::eek: ali ako netko ima velikih problema s kožom i ako je tako preporučeno od strane dermatologa onda je to ok...u protivnom je za mene lijenost! :kava:

Zvjezdica86
26.09.2008., 20:43
Svaki dan, svaki drugi dan....to je ok! Ne mogu shvatiti da se netko tušira jednom tjedno...:eek::eek::eek: ali ako netko ima velikih problema s kožom i ako je tako preporučeno od strane dermatologa onda je to ok...u protivnom je za mene lijenost! :kava:

suha koza i preporuka strucne osobe..to mogu shvatiti..
i ja imam suhu kozu pogotov kroz zimu i vce sad vidim one duhe crvene flekice koje mi se jave i znam da je vrijeme da smanjim tusiranje, bar kroz zimu...al ne mogu...ne mogu da se ne tusiram,....

al postro pitanje od cure nije bilo vezano za tip suhe koze, vjerujem da pita tek tolko...da se zna prat...otprilike..:rolleyes:

Lutijena
26.09.2008., 21:12
Ma samo ulje trpajte.

Dandy_080
26.09.2008., 23:50
al postro pitanje od cure nije bilo vezano za tip suhe koze, vjerujem da pita tek tolko...da se zna prat...otprilike..:rolleyes:[/QUOTE]

:rofl:

Zvjezdica86
27.09.2008., 00:16
al postro pitanje od cure nije bilo vezano za tip suhe koze, vjerujem da pita tek tolko...da se zna prat...otprilike..:rolleyes:

:rofl:[/QUOTE]

sad je i meni smijesno kad vidim kaj sam napisala....al jbga:lol::lol:
tak sam i mislila..:D

Dandy_080
27.09.2008., 01:09
:rofl:

tak sam i mislila..:D[/QUOTE]

Pa neka...samo si iskrena....tako i treba....:) ...ugl kako god okreneš imaš pravo....:p

Zvjezdica86
27.09.2008., 07:29
tak sam i mislila..:D

Pa neka...samo si iskrena....tako i treba....:) ...ugl kako god okreneš imaš pravo....:p[/QUOTE]

:mig:

Photo Lolly
01.10.2008., 16:12
Ja i imam suhu kožu, zato i pitam.Bila sam na forumu di se cure peru svakodnevno i više od 1 put dnevno pa sam se zapitala;šta sam toliki frik?!
I eto, probala se ja prat svaki dan(2 tjedna), posebno blagi sapun, hidratantna krema poslije.Koža još gora nego prije.I gaved up.Ovako kad se perem ko i sada ne smrdim, kosa mi je u ta 2-3 dana uvijek čista(imam dugu kosu i sestra mi frizerka;mislim da si ne bi dopustila da šećem sa rezancima okolo:eek:)a za ostalo se pobrinu vlažne maramice(intimna higijena, pazusi)i naravno change-anje osnovnog rublja svakodnevno(čarape, gače:D).Malo me uvrjedilo:( to kad su mislili da se ne brinem o higijeni, a to mi je VAAŽNO.

finaly
01.10.2008., 20:00
Pozz curke! Vidim da pričate o problemu suhe kože. Već sam postavljala pitanje,ali ako mi ko može pomoći vezano za parafin ruku..Koliko može trajati da ti budu nježne i glatke? Koliko vremenski otprilike,dana?Imam važan događaj (sa puno rukovanja:D), pa me zanima koliko prije moram otići do kozmetičarke da se ne osuše kad ne treba:mig:
Hvala puno svima!

Dandy_080
01.10.2008., 21:14
Ja i imam suhu kožu, zato i pitam.Bila sam na forumu di se cure peru svakodnevno i više od 1 put dnevno pa sam se zapitala;šta sam toliki frik?!
I eto, probala se ja prat svaki dan(2 tjedna), posebno blagi sapun, hidratantna krema poslije.Koža još gora nego prije.I gaved up.Ovako kad se perem ko i sada ne smrdim, kosa mi je u ta 2-3 dana uvijek čista(imam dugu kosu i sestra mi frizerka;mislim da si ne bi dopustila da šećem sa rezancima okolo:eek:)a za ostalo se pobrinu vlažne maramice(intimna higijena, pazusi)i naravno change-anje osnovnog rublja svakodnevno(čarape, gače:D).Malo me uvrjedilo:( to kad su mislili da se ne brinem o higijeni, a to mi je VAAŽNO.

Tvoj je problem suha koža i to je tvoje tijelo i ti najbolje znaš što je njemu potrebno i u kolikoj mjeri... :) cure sa drugog topica nisu znale da ti imaš suhu kožu bar sam ja tako skužila...one su to protumačile drugačije...
Iskreno...pola cura (ne mislim s foruma) ali možda ih ima i ovdje, pričaju kako se peru ovako i onako i do 3 puta na dan, to može biti istina, ali i ne mora...
Netko se jednostavno voli prikazivati u drugom svijetlu...:kava:
Tako da moraš gledati i s te strane...
Nemoj se brinuti što ostale cure misle i kako te doživljavaju...ovo je forum, svatko ima pravo na svoje mišljenje, lagano se može krivo protumačiti nečiji post....:mig:
Bitno je što ti znaš i točka. :)

Photo Lolly
02.10.2008., 19:31
Lijepo od tebe Dandy, hvala na razumijevanju:)

Dandy_080
02.10.2008., 20:36
Lijepo od tebe Dandy, hvala na razumijevanju:)

Moby Master
03.10.2008., 09:15
Dakle koža mi se jako suši, pogotovo ruke, sad mažem nekom kremom od Vichya ali ne pomaže baš:flop:.
Kojim kremama mazati suhu kožu i koliko često?
Hvala na odgovorima!

sveki
03.10.2008., 11:53
Hm, ne bi da pametujem (možda se nisi dobro izjasnio), ali krema za ruke obično nije i krema za lice.
Na tvoje pitanje nema generalnog odgovora, kreni redom i isprobavaj.
Za ruke ja koristim Atrix, mažem po potrebi, kad osjetim da su suhe ili da se prethodno mazanje upilo i da su i dalje suhe.

raisin
03.10.2008., 21:37
Meni je za ruke puno pomogla ona obična mala tamnoplava Dove za noćnu regeneraciju, probaj!

valneahana
04.10.2008., 09:53
meni je za ruke neutrogena najbolja,za tijelo se mažem ms vichyijem physio 5.5 ili od aderme losion za suhu kožu(aderma ima baš kreme za suhu kožu,za atopičnu,... oni su baš specijalizirani za to)

mustela isto ima baš za takve stvari i ju koristim za malu i dobra je

Moby Master
04.10.2008., 10:16
Probat ću... Sad imam neku mast Asso i nevalja ništa :zubo:

Mrs. Lovett
04.10.2008., 10:27
Najbolja krema za suhu kožu je Linola Fett. I should know jer vodim borbu sa suhom kožom. Nije preskupa, čak je obična krema jeftinija neko mlijeko za tijelo. Check it out http://www.linola.de/fett.html
Kožu ti vlaži i do 6 sati. Maži u tanjem sloju.:top:

Moby Master
04.10.2008., 10:29
Najbolja krema za suhu kožu je Linola Fett. I should know jer vodim borbu sa suhom kožu. Nije preskupa, čak je obična krema jeftinija neko mlijeko za tijelo. Check it out http://www.linola.de/fett.html

A kakav je Neven? Mrs. Lovett, hvala!:top:

Mrs. Lovett
04.10.2008., 10:55
Ima jedna hebena krema od nevena, sva je neka njemačka, ima ju za kupit, super hidratizira, zove se Ringeblume Salbe. Funny name, but very useful shit:mig:

Pješčani sat
04.10.2008., 11:21
da, ta od nevena je odlična!
ja si stavljam i nevenovu mast iz DM kad mi je koža na tijelu jako suha i ljušti se, i na ruke...i par dana mi je koža mirna..nemoj se baš mazat cijela/cijeli ( ne znam jesi curica ili dečko :) ) jer je mast pa bolje možda navečer prije spavanja da se može upit. a na ruke kroz dan, provjereno djeluje. izgleda da je neven rješenje za mene

Death-of-Art
04.10.2008., 13:34
moja mama koristi od eucerina. mislim da je to ona plava kolekcija.

a imaš od garniera za ekstra suhu i oštećenu kožu-crvena kolekcija.

ako ništa drugo....pokušaj s dječjim uljem.

Moby Master
04.10.2008., 13:39
Meni su tako jako ispucale ruke ali od Nevena mi je mrvicu bolje!

Balkanka
04.10.2008., 14:00
ja se 1 tjedno okupam u vodi sa 3 žlice masl.ulja i dobro mi je par dana. ja sma isto isprobala krema i krema i najbolja mi je od garniera ona crvena. danas sam kupila od rosala od smokve, malo za promjenu. ali za lice nisma još ništa otkrila pa se mažem svako malo sa niveom

Dandy_080
08.10.2008., 18:04
Dakle koža mi se jako suši, pogotovo ruke, sad mažem nekom kremom od Vichya ali ne pomaže baš:flop:.
Kojim kremama mazati suhu kožu i koliko često?
Hvala na odgovorima!

Moja mama ima užasno suhe ruke i kaže da je njoj najbolja Garnier crvena, ima i za ruke i za lice i obadvije su joj super! :)
A sad koliko često....to ne znam...možda nakon svakog pranja ruku.....:mig:

Nemam suhe ruke, ali ona koja je jako dobra je i Alverade od Nevena, pa pokušaš i s njom

Manny Calavera
15.10.2008., 14:05
Najbolja krema za suhu kožu je Linola Fett. I should know jer vodim borbu sa suhom kožom. Nije preskupa, čak je obična krema jeftinija neko mlijeko za tijelo. Check it out http://www.linola.de/fett.html

a gdje kupiš tu kremicu? vidim da ti piše da si iz zgb-a...

Lutijena
16.10.2008., 02:31
Moja mama ima užasno suhe ruke i kaže da je njoj najbolja Garnier crvena,Verujem da je dobra,jer ja imam rozu garnier-fantasticna krema.Mozes zamisliti kada meni zimi do krvi ispucaju ruke od hladnog vazduha,a dovoljno da namazem jednom u 2-3 dana.

Dandy_080
16.10.2008., 10:56
Verujem da je dobra,jer ja imam rozu garnier-fantasticna krema.Mozes zamisliti kada meni zimi do krvi ispucaju ruke od hladnog vazduha,a dovoljno da namazem jednom u 2-3 dana.

leptirica020
23.10.2008., 14:33
imam dosta suhu kožu??

koja krema,losion,mlijeko je ok?

Lutijena
26.10.2008., 22:55
leptirice,probaj ovu garnier sto smo spominjale,ali takodje u apoteci bilo koja krema koja sadrzi pantenol je odlicna.Imam isti problem,meni su te kreme strasno mnogo pomogle.

Ranma 1/2
06.11.2008., 12:32
Verujem da je dobra,jer ja imam rozu garnier-fantasticna krema.Mozes zamisliti kada meni zimi do krvi ispucaju ruke od hladnog vazduha,a dovoljno da namazem jednom u 2-3 dana.
isti problem. čim dođe zima i hladno vrijeme koža na rukama popuca i sašusi se do malih ranica ponekad. pa preporučite neku "neutralnu" :zubo: kremu ako ima.

ta Garnier o kojoj pričate, ima li točan naziv? je li to ona što reklamiraju kao Garnier mlijeko, i univerzalna krema, od javora ili tako nešto :misli:

Mopsly
06.11.2008., 21:17
Ne, nije to taj od javora.. Od javora ti je crveno pakiranje za ekstra suhu kožu a ovo svijetlo rozo ti je za osjetljivu kožu..

Ranma 1/2
07.11.2008., 11:02
ali meni i je suha koža tj. sasuši se kad bude izložena hladnoći. ali zanimljivo samo gornja strana ruke, prsti i zglobovi prstiju. nikad dlanovi. možda da kupim obje :zubo:

Lutijena
07.11.2008., 17:01
ali meni i je suha koža tj. sasuši se kad bude izložena hladnoći. ali zanimljivo samo gornja strana ruke, prsti i zglobovi prstiju. nikad dlanovi. možda da kupim obje :zubo:

Ni meni dlanovi nikad.Imas garnier crvenu,belu i rozu u tubici,ja imam rozu i preporucujem ti,a verujem da su i crvena i bela dobre,jer sam imala crveno mleko za telo (od javorovog sirupa) koje je fantasticno.Probaj,verujem da ce ti pomoci.

Ranma 1/2
08.11.2008., 11:32
budem probao onda tu roza Gariner. samo gdje ih ima za kupiti? DM pretpostavljam, ili ima u svakoj većoj trgovini ili šoping lancima?

Lutijena
08.11.2008., 15:22
Ima u svakom vecem supermarketu,a mislim da ima i dm.

Dandy_080
08.11.2008., 23:26
Svima preporučujem rosalovu kremicu za ruke od kamilice u tubici :mig:
I baleinu od kamilice :D

Rock Star
11.11.2008., 06:20
Svima preporučujem rosalovu kremicu za ruke od kamilice u tubici :mig:
I baleinu od kamilice :D

:top:

Zlatna cura
11.11.2008., 10:07
Imam jako osjetljive ruke sklone isušivanju i davno mi je jedna dobra dermatologica rekla da kad su ruke jako osjetljive i isušene da je najbolje za njih koristiti baby kreme...čak i one kreme za bebine guze, da te znaju biti najbolje. :cerek:

I tako, sjetila se ja toga jučer u DM-u, jer su mi ruke zadnjih dana strašno suhe i kupila si Bubchen kremu za bebe :cerek: Wind & Wetter Creme, jer sam vidjela da sadrži bademovo i jojobino ulje, shea butter i kamilicu, pa sam pretpostavila da umirujuće i hranjivo djeluje. To je zaštitna krema za bebe, za hladno i vjetrovito vrijeme, protiv isušivanja.

Miriši božanstveno, strašno je blaga i umirujuća.

(Bome ću probat i ostale Bubchen kremice!).

patientia
11.11.2008., 14:08
Za ruke je bitno koristiti rukavice pri pranju sudja. Znam znam, ni sama se ne mogu disciplinirati, ali kad vidim koje konzervanse koriste u detergentima za sudje, jeza me hvata :horor:

Zlatna cura
11.11.2008., 15:53
Za ruke je bitno koristiti rukavice pri pranju sudja. Znam znam, ni sama se ne mogu disciplinirati, ali kad vidim koje konzervanse koriste u detergentima za sudje, jeza me hvata :horor:

Koristim rukavice kad perem suđe. Ma ne daj bože da mi deterdžent dođe na ruke. Bila bi vjerojatno puna crvenih fleka i ekcema.

Mopsly
12.11.2008., 07:53
Kad sam u mladosti :D radila u kafiću jedino što mi je pomagalo za ruke je bila krema Issa od proizvođača Milla... Smrdeka ali pomogla je čak i nekim ljudima koje znam koji imaju seboreju i psorijazu..:mig:
http://www.milla.hr/materijal/issa%20nova-good.gif
Također mi se odličnom pokazala i Lushova Dream cream..:cerek:
Ona baš po hrpi bilja miriši...:D

patientia
12.11.2008., 08:10
Imala sam tester te Issa kreme, bila mi je dobra. Steta sto se njihovi proizvodi ne prodaju na vise mjesta.

Rock Star
12.11.2008., 17:20
Nevjerojatno koliko mi ruke bolje izgledaju otkad ne perem suđe ručno. :s Prije nisam mogla bez kreme tijekom dana, sad mi najčešće ne treba ni noću (stavim je tu i tamo, više iz navike, nego iz potrebe). :cerek:

njetočkanezvanova
28.12.2008., 23:20
a pit natašte maslinovo ulje, kažu da pomaže koži i kosi:top:

Rock Star
29.12.2008., 01:15
Uh, ne bih mogla.

patientia
29.12.2008., 01:20
Zasto piti? Zasto nataste? Stavite zlicu maslinovog ulja u salatu ;)

COSA-NOSTRA
19.03.2009., 11:14
Evo i mog doprinosa u vidu iscrpnog istraživanja :rofl::

EXCIPIAL Lipolotion
AVENE Trixera
VICHY Lipidiose 2
URIAGE Emolliente; Xemose
JGL Pantexol
BEPANTHEN intensive lotion
EUCERIN mlijeko (plava linija)
MUSTELA mlijeko

Poredak nije važan. Vjerujem da svak za sebe triba izabrat jer nisu ni cjenovno svi proizvodi u istom rangu. Svakako, ovo su ˝kraljevi kraljeva˝ losiona i mlijeka za izrazito suhu kožu :s

pizza
19.03.2009., 18:33
Imam nevjerojatno osjetljivu i suhu kožu koja mi je znala i puknut nakon kupanja u bazenu tako da sam isprobala sve i svašta sam da si vratim kožu u normalu i preporučam slijedeće:

*parafinske kupke za ruke i noge - spašavaju me zimi a i ljeti od krvavih žuljeva (i u japankama!)
*Eucerin waschlosion za tuširanje
*kupanje u kadi sa 2 žlice ulja
*uzimanje omega 3 masnih kiselina (učinke sam odmah primjetila) kao i sojin lecitin (paziti na unos kalcija i magnezija u omjeru 3:2:1 - 3kalcija, 2lecitina/fosfat, 1 magnezij) - to mi je kožu pretvorilo iz suhe u kožu kojoj je ulje i maslac za tijelo preteško i sad mogu samo nanositi losione za normalnu kožu
*izbjegavanje tuširanja u prevrućoj i prehladnoj vodi
*zelena glina (detoksikacija mi je isto nevjerojatno popravila stanje kože)