PDA

View Full Version : Geliranje, akril, umjetni nokti #1

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

cataliy
27.10.2008., 09:08
Koji je za vas naljbolji gel za nokte i zašto???? e da btw jel neko zna kako se zove gel koji prodaju u TOP STIL-u na Kajzerici??????:):mig:

paluna
27.10.2008., 09:49
Koji je za vas naljbolji gel za nokte i zašto???? e da btw jel neko zna kako se zove gel koji prodaju u TOP STIL-u na Kajzerici??????:):mig:

U TOP STIL-u imaju "Gel for nail" - tako se zovu. Uz IBD-ove gelove, koristim se i ovima - stvarno sam zadovoljna. Fino se da s njima raditi. Čvrsti su u konačnici a lagani za obradu. E da, ne razlijevaju se po noktu kada ih obrađuješ.

No gle, svatko ovdje vjerujem od nas ima i radi s gelom za kojeg smatra da je super. Najbolje bi ti bilo da ih sama isprobaš.
Evo tu na forumu jako puno pričaju da su gelovi koje dila Sandra jaaaako dobri, pa ti je najbolje da nju kontaktiraš.

leek
27.10.2008., 10:15
Nalakirala sam vrh nokta prvo sa prozirnim lakom. Kistom napravila V sa lakom i popunila prazninu. Akrilnom srebrnom bojom i kistom izvukla srebrne crte, nakon toga šljokasti lak. Na mjesto gdje dođe cirkon malo glossa, stavila cirkon i zapekla. Premazala prozirnim lakom za sjaj i to je to.:)

Znači, sve je lakom, nema glossa preko svega?

A glede priče o ljepilu sa prethodne stranice; ja ne radim sa ljepilom iz dm-a, premda imam essence njihovo ljepilo i s njim stavljam klinkama iz susjedstva ukrase po noktima; drže im odlično.
No kažete da to ljepilo ne drži tipse; zar nije dovoljno da ju samo zalijepi, poslije i onako to sve drži gel?

manikerka
27.10.2008., 10:25
pa nije bas istina da drzi gel nokte,ak ti se od dolje odljepi,stajat ce nece otpast ,ali ak mal lupis,odigne se,a i osijetis da nije nest ok sa noktom...nisam stručnjak pa neznam,ali nisma još od nikoga cula da ce drzat nokte samo gel,ak se ljepilo otpusti...tko zna..

tena18
27.10.2008., 10:41
ZABOČANKA-ti koristiš professionails kaj ne,meni su na tečaju rekli da mogu malo ali samo malo staviti šljoka u bazu jer će popucati gel ak puno stavim pa sad ne kuzim kako tebi drze sa tako puno šljoka. mojim curama nokti stvarno ne pucaju i sad se ne usudim baš eksperimentirati sa tim,a kak dolazi ubrzo bozic opet bi htjela malo ponuditi blješteće noktiće.

tena18
27.10.2008., 10:46
Sandra, nokti su rađeni s tvojim gelom!

sandrin gel je savršen,ja bi ga odma uzimala ali sličan je mom i po cijeni tak da nema svrhe,ali jednom,tko zna....

tmand
27.10.2008., 11:44
Curkeeee,je li tko probao ESSENCE lakove? Tp mi je palo na pamet da vas pitam kad je netko spominjao essence ljepilo za nokte...

firska
27.10.2008., 12:53
Hvala Charlyse,stvarno mi nije bila namjera da vičem nego da vas zamolim za savjet,inače sam sa kompjutorom na vi.Dakle misliš li ti da ću to popraviti vremenom i vježbanjem.pravila sam sebi i izdržali su svi osim palca i srednjeg-tri puna tjedna,to već za sada smatram uspjehom,ali se nadam da ću doći do faze kada će mi opstati svi u tri tjedna.

gatuzo
27.10.2008., 12:56

Gloss sam jedino upotrijebila da fiksiram cirkon. Lak, kojim sam premazala nokte je odličan- dobila sam ga iz Amerike i zove se "ARTISTRY" i drži jakooo dugo sjaj. Samo mislim da ga kod nas uopće nema nigdje za kupiti.
Ako netko možda i zna neka mi obavezno javi!!!!

charlyse
27.10.2008., 13:04
Friska, najbolje ti je krenut s iščitavanjem ove teme od početka. Svaki dan malo. Pa ako ti nije nešto jasno pitaj...i tako dok ne pročitaš sve. Tako sam ja počela. Imam milijuuuuuuuuun pitanja s kojima bi cure mogla udavit :D
Pa postepeno čitam, a ako mi nešto nije jesno pitam:)
Sretno :mig:

zabočanka
27.10.2008., 15:43
ZABOČANKA-ti koristiš professionails kaj ne,meni su na tečaju rekli da mogu malo ali samo malo staviti šljoka u bazu jer će popucati gel ak puno stavim pa sad ne kuzim kako tebi drze sa tako puno šljoka. mojim curama nokti stvarno ne pucaju i sad se ne usudim baš eksperimentirati sa tim,a kak dolazi ubrzo bozic opet bi htjela malo ponuditi blješteće noktiće.

znam,zato ti ja bazu prvo posušim bez šljoka,pa tek onda još malo namažem tanko da budu ljepljivi i onda umočim pa zato ne pucaju

zabočanka
27.10.2008., 15:48
Danas me jedna toliko izmučila,prvo hoće nešto sa srebrnim šljokama pa ja joj fino stavim malo srebrne malo bijelih kad se to njoj na kraju ne sviđa jer te bijele šljoke izgledaju seljački pa sam morala to prekrivati sa štambiljima i sa srebrnim linerom još sve prekriti a sva je kičasta pa vi mi recite,skoro da sam joj sve skinula dolje

zabočanka
27.10.2008., 16:03
http://hotimg27.fotki.com/a/78_1/175_143/PA260194.jpg (http://hotimg27.fotki.com/p/a/78_1/175_143/PA260194.jpg)
evo sad mi recite tko voli kič ona ili ja,još su na kraju i pristojno ispali

charlyse
27.10.2008., 16:11
Zabočanka prekrasno. Kao i svi tvoji radovi:top:

Curke radite li šta s onim kistom šta ide kao na špic (sličan onome za vodene boje?

Ja sve radim s onim četvrtastim (kao za tempere) i french i modeliranje.

Na youtubeu gledam nail art pa naišla na ovaj (http://www.youtube.com/watch?v=QG7fucu6tWU&feature=related)zgodan kist. Di ga ima za kupit?
Ja imam sličan, isto tako dugačak mu dlake nisu tako čvrste ko na ovome, moj se jako savija. S ovim je puno lakše raditi :)

Hermione
27.10.2008., 16:49
imas ga u studio di za 126 kn

mrnjauu
27.10.2008., 17:25
[QUOTE=lightblue;13746291]najbolje da staviš sliku,da se vidi kako to izgleda.
s kojim gelom radiš? sa ibd gelovima nije mi jasno kod nekih stoji sve ok traje po mjesec dana a kod nekih za dva dana se polako pocne dizat
pogrešno s njim rade, stave bondera previše

mrnjauu
27.10.2008., 18:33
Bok, cure. Ako može mala pomoć. Tko zna nekoga tko radi kod kuće geliranje i sve ostalo. Pretpostavljam da je malo jeftinije. Ja idem u salon gdje je prvi put 380, a svaki slijedeći 250. To mi je malo previše. Ako može u istočnom djelu zg. , a naravno da dobro radi. Može na pm. Hvala
previše, nađi bolje i jeftinije

biba04
27.10.2008., 18:37
jednom napravila i više nikada

Ja idem redovito i baš sam zadovoljna.više ne gubim vrijeme na lakiranje i turpijanjem.

lightblue
27.10.2008., 21:47
Gloss sam jedino upotrijebila da fiksiram cirkon. Lak, kojim sam premazala nokte je odličan- dobila sam ga iz Amerike i zove se "ARTISTRY" i drži jakooo dugo sjaj. Samo mislim da ga kod nas uopće nema nigdje za kupiti.
Ako netko možda i zna neka mi obavezno javi!!!!

artistry ti je linija kozmetike u firmi amway.dosta su skupi,to se jedino sjećam...
evo ti link,pa traži dalje

artistry (http://www.amway.hr/catalog?category=1039)

lightblue
27.10.2008., 21:49
zabočanka,morat ću se ja uputit po pol kile kiča kod tebe:)

Amrozije
27.10.2008., 23:26
http://img136.imageshack.us/img136/3572/img0326yo1.th.jpg (http://img136.imageshack.us/my.php?image=img0326yo1.jpg)http://img136.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
ova srebrna linija baca neki cudan odsjaj pa izgleda kao da su umrljani, a nisu:rolleyes:

Sandra B.
27.10.2008., 23:47
Amrozije ,svaka čast na trudu oko ukrašavanja noktiju , sve mi izgleda dobro ali sorry french linija izgleda neuredna i dovoljno neobrađena . Mislim da nije do tebe nego do french gela . Probaj neki drugi ...

leek
28.10.2008., 08:06
Crnka, ono bademovo ulje (iz socap-a) za kožicu noktiju, to koristiš i za namazati kožicu nakon geliranja?

leek
28.10.2008., 09:25
http://www.umjetninokti.com/shop/product_info.php?cPath=60&products_id=1313
Radi tko sa ovim?
Zanima me da li se samo ostavlja ta "rupa" pa se sve pregelira ili se ubacuje natrag taj motiv...ne kužim!

lightblue
28.10.2008., 09:48

A glede priče o ljepilu sa prethodne stranice; ja ne radim sa ljepilom iz dm-a, premda imam essence njihovo ljepilo i s njim stavljam klinkama iz susjedstva ukrase po noktima; drže im odlično.
No kažete da to ljepilo ne drži tipse; zar nije dovoljno da ju samo zalijepi, poslije i onako to sve drži gel?

dovoljno je da su zaljepljeni i da nema zraka ispod tipse.sva ta brza ljepila su cijanoakrilatna(piše na svakom).jedina razlika je što su profi ljepila rjeđa malo i brže se suše.

leek
28.10.2008., 10:39
Zna li tko koliko dođe dostava iz Poljske? Kupovao tko odonud?

charlyse
28.10.2008., 11:54
Bok curke.

Kad radite s konad pečatim, jel moraju biti specijalni nadlak i podlak ?

Koji top coat inače koristite?

Jel radi koja s ovim (http://www.umjetninokti.com/shop/index.php?cPath=25_35)prahom? Može li se on miješati s gelom i posipati po njemu?
Još nisam radila s nikakvim prahom ni šljokicama ali bi probala :)

didi_zg
28.10.2008., 13:20
evo cure da vam se malo javim. Noktići su vam super, ja isto rašpam punom parom, dok nisam na poslu. Fotić mi je još u komi tako da sumljam da ću uskoro uspjeti stavit neke slike....
da se pohvalim, naručila sam si već neke ukrase za Božić i jedva čekam da stignu - naravno ebay.
Što se tiće prahova i šljokica ja mješam sve i svašta i za sad mi se sve super drži i gelovi ne pucaju. Imam čak jedne šljokice koje je moja pametna sister isčupala iz naramenica od grudnjaka koji joj je pukao, osušila ih je na papiru na radijatoru i super su. Naravno da mi je ona pokusni kunić za takve eksibicije tako da se ne sramotim pred drugima, ali šljoke iz grudnjaka su mi još i najbolje od svih. Onako su sitnije i super je neka svjetloljubičasta boja koja se presijava i stvarno izgledaju mrak. Šteta što nemam slike....

i još jedna javna pohvala sandrinim gelovima, stvarno su super!!!! i french i pink i kist i sve, pusa sandrici!!!!!

foxy7
28.10.2008., 15:12
vidim ja curke da vi mene ne dozivljavate nesto pretjerano! Ja sam se samo htjela ukljuciti u pricu i htjela sam da mi objasnite kako da vam stavim slikice a vi nista! :(

martina28
28.10.2008., 15:16
Bok curke.

Jel radi koja s ovim (http://www.umjetninokti.com/shop/index.php?cPath=25_35)prahom? Može li se on miješati s gelom i posipati po njemu?

Ja imam njihove šljokice i možeš ih mješati sa gelom ili posipati po njemu, ovisi kako želiš da ti se vidi na noktima :mig:

charlyse
28.10.2008., 16:07
vidim ja curke da vi mene ne dozivljavate nesto pretjerano! Ja sam se samo htjela ukljuciti u pricu i htjela sam da mi objasnite kako da vam stavim slikice a vi nista! :(

Poslala sam ti pp, nadam se da ćeš uspjet :)

charlyse
28.10.2008., 16:10
Ja imam njihove šljokice i možeš ih mješati sa gelom ili posipati po njemu, ovisi kako želiš da ti se vidi na noktima :mig:

Pretpostavljam da je lakše kad su u gelu. A ako posipaš po gelu, moraš li imati poseban kist?

martina28
28.10.2008., 16:44
Pretpostavljam da je lakše kad su u gelu. A ako posipaš po gelu, moraš li imati poseban kist?

Ne. možeš ih posipati prstima ako ti je tako lakše. ili namažeš french liniju tanko gelom, umočiš nokat u šljokice, zapečeš, lagano isčetkaš višak i staviš gel gore

charlyse
28.10.2008., 17:03
Ne. možeš ih posipati prstima ako ti je tako lakše. ili namažeš french liniju tanko gelom, umočiš nokat u šljokice, zapečeš, lagano isčetkaš višak i staviš gel gore

Hvala martina :kiss:

martina28
28.10.2008., 17:03
curke, jedno pitanje - kak ste skupile mušterije?

..nails..
28.10.2008., 17:15
Ako je tko iz rijeke zainteresiran, ja geliram noktiće za 150, 00 kn...

..nails..
28.10.2008., 17:23
Ja osobno ne stavljam sebi gel, jer su mi nokti dosta čvrsti i dugi, a i najiskrenije nemam živaca sama sebi raditi, jer ne podnosim rašpanje (na svojim noktima), a ne da mi se plaćati nekom drugom, kad ih ja već radim..ali definitivno mislim da je to super stvar za postići željenu dužinu i održati je..baš da nema onog jednog kraćeg nokta, jednog malo duljeg....jer to onda ne liči na ništa......

..nails..
28.10.2008., 17:55
kad radite korekciju jel isturpijate sve, ili do nekog prijelaza normalnog pa na to opet gelirate?

Amrozije
28.10.2008., 18:05
Sandra V. da li mislis na sam vrh nokta, sto mi se ispod linije frencha vidi nokat? Mene to mnogo nervira, ali ne znam kako da mi se to ne desi. Mozda tu previse turpijam nokat kad ga na kraju oblikujem, jer koristila sam vise razlicitih gelova za french i uvek mi je tako :confused:

charlyse
28.10.2008., 18:09
curke, jedno pitanje - kak ste skupile mušterije?

I mene ovo zanima, ali imam i plan.:)
Budući da nisam radila skoro godinu dana (zbog trudnoće), pa sam izgubila sve mušterije i ispala iz igre jer ih je u međuvremenu dosta položilo tečaj i počele radit.

Dakle plan :D
Ovdje sam pročitala puno koristnih savjeta i naručila nove gelove.
Onda nastupa vježbanje na prijateljicama.
Nakon toga ću još 3-4 cure (prijateljičine prijateljice) pozvat da dođu na besplatnu ugradnju.
Ako dobro i kvalitetno napravim nadam se da će mušterije dolazit samo od sebe.
Mislim da bi mi 15-ak stalnih muštarija mjesečno bilo sasvim dovoljno :)

Amrozije
28.10.2008., 18:09
..nails.. ne turpijas sve, uvek ostane slog gela da nebi ostetila prirodni nokat, samo gledaj da stanjis vrh da ti nokti nebi bili debeli.

martina28 najbolje se skupljaju preporukom, kad uradis dobre nokte svaka drugarica tvoje musterije kojoj se svide nokti doci ce kod tebe kad bude pozelela da ih ima, a onda drugarice njihovih drugarica, mame, sestre, komsinice... i tako se krug siri (barem je kod mene bilo tako)

..nails..
28.10.2008., 18:39
ali kad radim s prozirnim gelom ne rozim, zna se vidjet onaj dio, tj crta do kud su nokti, tj gel izrasli..kužiš me? ne znam kako da objasnim..ja stanjim taj gel "stari" što više mogu, da ne budu novi debeli, ali se onda taj dio gdje je stari gel zna vidjet, za razliku od ovog izraslog djela, prirodnog nokta......

crnka79
28.10.2008., 19:18
Crnka, ono bademovo ulje (iz socap-a) za kožicu noktiju, to koristiš i za namazati kožicu nakon geliranja?

e baš to ulje...super je:top:

tena18
28.10.2008., 19:22
NAILS-moraš skinut gel do baze,lijepo to obraditi pa se neće ništa vidjeti,ali ima nekih cura koje imaju prirodno nepravilnosti a to se da kamuflirati.imaš o tome na predhodnim stranicama,pročitaj.

charlyse
28.10.2008., 21:27

Može odgovor ako znate?:)
Naručila bi konad set pa da znam da li moram i podlak i nadlak?
Kakav, isto konad ili može i običan?

Hvala

gatuzo
28.10.2008., 22:27

Hvala

ja premažem nokat podlakom, običnim lakom ili čak i lakom za nail paint. Čekam da se posuši, stavim stamping i premažem običnim lakom za sjaj, glossom ili lakom za nail paint. Umjesto scrabbera možeš uzeti staru plastificiranu karticu( banka). Na taj način ti se pločica ne oštečuje.

lightblue
28.10.2008., 23:39
I mene ovo zanima, ali imam i plan.:)
Budući da nisam radila skoro godinu dana (zbog trudnoće), pa sam izgubila sve mušterije i ispala iz igre jer ih je u međuvremenu dosta položilo tečaj i počele radit.

Dakle plan :D
Ovdje sam pročitala puno koristnih savjeta i naručila nove gelove.
Onda nastupa vježbanje na prijateljicama.
Nakon toga ću još 3-4 cure (prijateljičine prijateljice) pozvat da dođu na besplatnu ugradnju.
Ako dobro i kvalitetno napravim nadam se da će mušterije dolazit samo od sebe.
Mislim da bi mi 15-ak stalnih muštarija mjesečno bilo sasvim dovoljno :)

greška u planu,sorry
ok je vježbat na prijateljicama i bližoj rodbini,ali ne širi si krug za badava!
smisli neku simboličnu,promotivnu cijenu,bar da si dio materijala pokriješ.ako su normalne i poštene,i same će pitati koliko su dužne.
nažalost,đabaroša je najviše,malo je tih koje pitaju i ne potcjenjuju nečiji trud i rad...
dugo mi je dolazila jedna cura...pa je par mjeseci nije bilo i dođe mi s pričom...
od frendice frendica je počela radit nokte,pa joj je bila model par puta.mala je naučila radit i sad je počela naplaćivat,pa je ova shvatila,ako već mora platit,radije će doć meni jer ja bolje radim....
malo kvarno,zar ne??

medena
29.10.2008., 06:42
Light, slazem se s tobom...Te "sponzorushe" su mi najdraze..ccc...Jednoj napravis besplatno pa ona kaze svojoj frendici da si joj radila besplatno, pa sad i ta dodje k tebi na nokte i onda bi i ona besplatno..pa ak napravis i njoj,onda ti se to tako dalje siri,i kad jednoj budes htjela naplatit,onda ce ti platit taj put, ali vrlo vjerojatno da ti vise nece doci...Zato, naplacuj odmah od prve do zadnje...Jel tebi netko mozda dao gelove i svu opremu s kojom njima radis nokte besplatno?? Nijeeeee...Zato NAPLACUUUUUUUUJ! :P
Cure, mene sad nema bas na forumu toliko puno jer sam pocela raditi i super mi je a kad dodjem s posla onda ucim,al vas citam svaki dan...Super ste mi! Pusa

charlyse
29.10.2008., 08:28
Ok, ligh i medena :) hvala na savjetu.
Ali tako je teško privuć mušterije kad si ispao iz kruga a dosta ih novih radi:(

Al nadam se da će krenut pomalo.

lightblue
29.10.2008., 08:32
potrudi se biti bolja od tih novih noktarica i nemoj se bojati!
nema džabe ni u stare babe :)

Sandra B.
29.10.2008., 08:42
Charlyse , obavezno naplati materijal !
Ja sam isto tako radla jedno vrijeme doma i malo jesam - malo nisam naplaćivala . Sve ti se to obije o glavu , kod nas su žene malo glupe - ako im ne naplatiš onda to znači da to ne valja itd. itd.

Vidiš , kako ti light uvijek zna dat dobar savjet !
Light :w

leek
29.10.2008., 08:51

Hvala

Ja imam Orly lakove i njihov i nadlak/podlak. Tako da ne trebaš kupovati baš Konadov.
Međutim, mene jako živcira razmazivanje pečata; čekam i čekam da se posuši, no opet mi često nadlak razmrlja pečat!
Zato ću ga odsad stavljati pod gloss.

foxy7
29.10.2008., 14:51
http://img134.imageshack.us/img134/8742/img069zy6.th.jpg (http://img134.imageshack.us/my.php?image=img069zy6.jpg)
valjda ce se nesto vidjeti!
Haha uspjela sam!!!!!
Thanks curke! Ovo su nokti sa french tipsama, lijepi su mi samo kad su radjeni na dugu nokatnu plocu!

lightblue
29.10.2008., 15:06
Charlyse , obavezno naplati materijal !
Ja sam isto tako radla jedno vrijeme doma i malo jesam - malo nisam naplaćivala . Sve ti se to obije o glavu , kod nas su žene malo glupe - ako im ne naplatiš onda to znači da to ne valja itd. itd.

Vidiš , kako ti light uvijek zna dat dobar savjet !
Light :w

a ti mislis da sam skroz babaroga.........

martina28
29.10.2008., 17:11
ma sve je to u redu, ja naplaćujem, ali kod nas nema nikog ko naplaćuje ukrase, pa ne mogu ni ja. Ja sam skoro za 1000 kn napravbila noktiju gratis, samo zato jer mi bilo neugodno naplatiti ( šogorici, kumi,itd)

martina28
29.10.2008., 17:13
Koliko da naplatimo materijal? Inače naplatim 100 kn geliranje na prirodni nokat, kod nas su takve cijene pa ne mogu ni ja povisiti, bar ne još za sad

tmand
29.10.2008., 17:55
Ja imam Orly lakove i njihov i nadlak/podlak. Tako da ne trebaš kupovati baš Konadov.
Međutim, mene jako živcira razmazivanje pečata; čekam i čekam da se posuši, no opet mi često nadlak razmrlja pečat!
Zato ću ga odsad stavljati pod gloss.

Moze bilo kakav lak koji dobro sjaji i koji se drzi! Je li koja probala ESSENCE lakoveee?
Pod gloss? Mislis kad ispoliras blokom prije glossa?

tena18
29.10.2008., 18:22
Koliko da naplatimo materijal? Inače naplatim 100 kn geliranje na prirodni nokat, kod nas su takve cijene pa ne mogu ni ja povisiti, bar ne još za sad

bar pola od cijene,makar ja nebi.ili badava ili naplati sve.pa da si kupi one u dm kaj si zaljepi dode je 100kn sa ljepilom a tu dobije zgelirane za tu cijenu.samo ti naplati sve,a vjezbaj na mami ak treba svaki dan.:)

mrnjauu
29.10.2008., 19:24
potrudi se biti bolja od tih novih noktarica i nemoj se bojati!
nema džabe ni u stare babe :)
ovo je pravi savijet :):):)

mrnjauu
29.10.2008., 19:26
Light, slazem se s tobom...Te "sponzorushe" su mi najdraze..ccc...Jednoj napravis besplatno pa ona kaze svojoj frendici da si joj radila besplatno, pa sad i ta dodje k tebi na nokte i onda bi i ona besplatno..pa ak napravis i njoj,onda ti se to tako dalje siri,i kad jednoj budes htjela naplatit,onda ce ti platit taj put, ali vrlo vjerojatno da ti vise nece doci...Zato, naplacuj odmah od prve do zadnje...Jel tebi netko mozda dao gelove i svu opremu s kojom njima radis nokte besplatno?? Nijeeeee...Zato NAPLACUUUUUUUUJ! :P
Cure, mene sad nema bas na forumu toliko puno jer sam pocela raditi i super mi je a kad dodjem s posla onda ucim,al vas citam svaki dan...Super ste mi! Pusa

hehe, a tek kad ih upišeš u knjigu dugova, da vidiš kako nestanu.....

mrnjauu
29.10.2008., 19:33
Bok curke.

možeš tako da staviš sloj gela -pospeš glitter-zapečeš-naneseš drugi sloj gela-zapečeš
tako ti je gliter ostao u sredini
ili
u posebnu posudicu promješaj prozirni ili pink gel sa glitterom omjer koji ti je ok,
ovako ti je gliter ravnomjerno nanesen:)

Amrozije
29.10.2008., 19:34
Nadam se da se popravljam :D
http://img84.imageshack.us/img84/2700/img0327pm1.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=img0327pm1.jpg)http://img84.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img231.imageshack.us/img231/700/img0331ns5.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=img0331ns5.jpg)http://img231.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

mrnjauu
29.10.2008., 19:44
ja istresem glitter na običan a5 papir,
ispod ruke koju posipam glterom, stavim još jedan papir,
zatim na vlažan gel posipam gliter treskajući papir koji držim u ruci
kad završim sa posipanjem, stavim ruku u lampu, a gliter koji je pao na papir ispod ruke vratim u posudu sa gliterom

mrnjauu
29.10.2008., 19:47
kad radite korekciju jel isturpijate sve, ili do nekog prijelaza normalnog pa na to opet gelirate?

turpijam do dijela koji stoji čvrsto, ne skidam sve

mrnjauu
29.10.2008., 19:49
ali kad radim s prozirnim gelom ne rozim, zna se vidjet onaj dio, tj crta do kud su nokti, tj gel izrasli..kužiš me? ne znam kako da objasnim..ja stanjim taj gel "stari" što više mogu, da ne budu novi debeli, ali se onda taj dio gdje je stari gel zna vidjet, za razliku od ovog izraslog djela, prirodnog nokta......
zato često radim sa pink ili blush ili cover it

mrnjauu
29.10.2008., 20:09
1.builder ti je gel za modeliranje,možeš s njim i direktno gelirati,ali treba ti jači primer.

2.ja sve stavljam na bazni sloj jer onda nema šanse da ukrasi ispadnu.preko normalno izmodeliram

3.dobro si skužila!.cover gel se stavlja kao bazni sloj i ima efekt pudera.nadam se da će ti koja cura znat reć koja firma osim professionailsa prodaje u hrvatskoj.lcn ima u njemačkoj,naši ne uvoze...razlog nepoznat.

4.dehidrator služi za totalno isušivanje nokta,tako da se gel bolje primi.možeš ga kupiti u ibd centru

5.šljokice možeš stavljati direktno na gel ili pomješati s gelom.ne moraju biti specijalno za nokte,ali su te često sitnije od ovih iz hobby shopova.
ja sam dobila neke glupe koje pomješam s gelom i puštaju boju,katastrofa.
ako već imaš nekakve,a misliš da su ti prekrupne,probaj ih zmiksati u mlincu za kavu(ako ga nemaš,pitaj stare tete,bake,netko sigurno ima mlinac :))

super,hehheh, šljokice sa mirisom kave, ubit ću se ako i to krenem probavati:D

mrnjauu
29.10.2008., 20:12
imam gel u boji od ibd-a, ljubičast, ali kad ga stavim na nokat gotovo da je proziran. Koliko slojeva treba da bude taman? kako se uopće nanosi
dobro ga promješaj, možda ti je pigment pao na dno bočice?
a možda si uzela vrstu sa manje pigmenta-boje?

mrnjauu
29.10.2008., 20:26
http://hotimg26.fotki.com/a/78_0/243_63/PA200190.jpg (http://hotimg26.fotki.com/p/a/78_0/243_63/PA200190.jpg)
evo nešto od danas
wowwwwwwwwwwwwwwww, super su, ti si žena mrak:mig:

Sandra B.
29.10.2008., 20:32
Amrozije , super su prvi !!! :top:
Drugima bi pomaknula glavninu gela prema kožici i onda bi dobila ljepši C-luk , ovako ti nokti imaju ''ski jump'' , tj . idu malo prema gore ... ali vidim veeeliki napredak ! :mig:

Nastavi slikavat pa nam pokaži šta znaš ! :top:

lightblue
29.10.2008., 20:46
Nadam se da se popravljam :D
http://img84.imageshack.us/img84/2700/img0327pm1.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=img0327pm1.jpg)http://img84.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img231.imageshack.us/img231/700/img0331ns5.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=img0331ns5.jpg)http://img231.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

da se ne družiš s nama svaki dan,rekla bih ti da lažeš,da to nisu tvoji nokti!:mig:
slažem se sa sandrom,prvi su puno bolji,ali je i ploča nokta ljepša za radit!

lightblue
29.10.2008., 21:10
http://i299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/th_27102008212.jpg (http://s299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/?action=view&current=27102008212.jpg)

malo s daškom jeseni...

charlyse
29.10.2008., 21:36
možeš tako da staviš sloj gela -pospeš glitter-zapečeš-naneseš drugi sloj gela-zapečeš
tako ti je gliter ostao u sredini
ili
u posebnu posudicu promješaj prozirni ili pink gel sa glitterom omjer koji ti je ok,
ovako ti je gliter ravnomjerno nanesen:)

Hvala mrnjauu:)
Ali negdje sam pročitala da ako se u bazni sloj stavljaju šljokice da on puca:confused:
Ili sam ja krivo skužila :D

Ambrozije, jako lijepi nokti :top:

Lightblue prekrasno, kao i ostali :cerek:

Amrozije
29.10.2008., 21:54
Oh bas vam hvala, drago mi je da napredujem :mig:

Sandra B.
29.10.2008., 22:50
Light , kraljice - nokti su pre...... kao i uvijek .:s Ti si moja inspiraaaacija ...
Moje tete su danas bile raspoložene za color gelove i fimo ...
http://hotimg2.fotki.com/a/78_3/123_43/Picture-186.jpg (http://hotimg2.fotki.com/p/a/78_3/123_43/Picture-186.jpg)
http://hotimg2.fotki.com/a/78_3/123_43/Picture-187.jpg (http://hotimg2.fotki.com/p/a/78_3/123_43/Picture-187.jpg)
http://hotimg2.fotki.com/b/78_3/123_43/Picture-188.jpg (http://hotimg2.fotki.com/p/b/78_3/123_43/Picture-188.jpg)
http://hotimg2.fotki.com/a/78_3/123_43/Picture-189277.jpg (http://hotimg2.fotki.com/p/a/78_3/123_43/Picture-189277.jpg)

Amrozije
29.10.2008., 23:47
Sandra V. prelepi si, zaljibljena sam u ovaj fimo. PItanjce, kda pravim c luk i uz sam kraj nokta kod zanoktica, kako taj nokad izgleda kad pocne da raste, mislim zar se onda ne primecuje mnogo prelaz izmedju gela i prirodnog nokta? Ja to uvek gledam da stanjim da se kad nokat izraste to maltene stopi sa prirodnim

leek
30.10.2008., 07:10
Light , kraljice - nokti su pre...... kao i uvijek .:s Ti si moja inspiraaaacija ...
Moje tete su danas bile raspoložene za color gelove i fimo ...
http://hotimg2.fotki.com/a/78_3/123_43/Picture-186.jpg (http://hotimg2.fotki.com/p/a/78_3/123_43/Picture-186.jpg)
]

Ma divota!

Builder gel se matira (obrađuje) prije glossa; a kako se stavlja gloss na color gel? I on se matira ili...?

I ako bi netko htio color pa na njega ukras (fimo, npr.:cerek:), kakav je postupak- redoslijed?

gatuzo
30.10.2008., 07:55
Sandra, Light, Zabočanka nokti su savršeni.
Amrozije ako se možeš domoći časopisa "Professionails Magazine" Fall& Winter 2006. Na str. 27 su objašnjene 3 vrste french linije- vrlo jednostavno. Na žalost, nemam skener, inače bih stavila na forum.

leek
30.10.2008., 08:27
"Professionails Magazine" Fall& Winter 2006. Na str. 27 su objašnjene 3 vrste french linije- vrlo jednostavno. .

Evo ga:mig::http://www.beautycompany.it/ktmllite/files/uploads/Magazine_eng.pdf

charlyse
30.10.2008., 10:32
Sandra prekrani nokti :s

charlyse
30.10.2008., 10:33
Evo ga:mig::http://www.beautycompany.it/ktmllite/files/uploads/Magazine_eng.pdf

Ja ne mogu to otvorit :(

foxy7
30.10.2008., 10:43
eh cure bas ste malo zloceste ne dozivljavate me ni 5posto! Imam pitanje! Je li koja od vas radila sa ROMI gelovima? Jedna prijateljica polozila je tecaj i kaze da su gelovi grozni, da su skroz vodeni i da se sa njima ne moze raditi, ne radi nikome jer je rekla da se preljevaju! Je li koja od Vas upucena u te gelove?! Mozda ti light, kad vec radis toliko dugo?! Thanks

foxy7
30.10.2008., 10:51
je li netko od vas pogledao na youtube onaj filmic aquarium nails?!

lightblue
30.10.2008., 10:55
eh cure bas ste malo zloceste ne dozivljavate me ni 5posto! Imam pitanje! Je li koja od vas radila sa ROMI gelovima? Jedna prijateljica polozila je tecaj i kaze da su gelovi grozni, da su skroz vodeni i da se sa njima ne moze raditi, ne radi nikome jer je rekla da se preljevaju! Je li koja od Vas upucena u te gelove?! Mozda ti light, kad vec radis toliko dugo?! Thanks

nikad prije čula ni ja ni bilo tko na stranom forumu,znači opet jedan mačak u vreći.neznam zašto sam uvjerena da se edukatorica tako nekako zove,romi,romana,romina...

uskoro na hrvatskom tržištu,renomirana njemačka firma SJ ,dugogodišnji partner vrhunskih studija za nokte u zagrebu,i već neko vrijeme prisutan američki brand SV na splitskom području.stanite u red ,molim ..:lol::rofl::lol::lol::lol::lol:

sandra,šta čekamo??

lightblue
30.10.2008., 10:56
je li netko od vas pogledao na youtube onaj filmic aquarium nails?!

da pogledala...napravila!!
nije nosivo ,predebelo i predugo .
kako te nitko ne doživljava???ne kužim...

leek
30.10.2008., 11:00
Charlyse, u googlu na Naprednim opcijama upiši "Professionails Magazine Fall&winter 2006"; možda ti otvori preko neke druge stranice.

gatuzo
30.10.2008., 11:30
Charlyse, u googlu na Naprednim opcijama upiši "Professionails Magazine Fall&winter 2006"; možda ti otvori preko neke druge stranice.

Sinoć sam se namučila preko googla da otvorim stranicu- pokazalo mi je samo početnu i zadnju, a danas eto uspjela preko tvog linka.

Charlyse, imaš program za otvaranje pdf formata?

leek
30.10.2008., 11:36
Kad stižu božićni ukrasi? Ja već čeznem za pahuljicama na noktima!!

lightblue
30.10.2008., 12:00
jako čezneš??
mogla bi mi bit model za natjecanje,al već oko 20.11....
sve si mislim,ako ostane ovako toplo,di ću nać luđakinju da hoda s božićnim noktima...:)

manikerka
30.10.2008., 12:01
light kakvo natjecanje?

lightblue
30.10.2008., 12:07
preko neta,njemačko...znam da su mi šanse male,ali ako smislim nešto posebno,probat ću

manikerka
30.10.2008., 12:11
aha znaci napravis uslikas i super poslajes,,pa sto ne de probaj,sam se malo potrudis i ok....vazno je sudjelovat a sta bude bit ce,,,good luck

lightblue
30.10.2008., 12:21
poslali su mi poziv za sudjelovanje,vidjet ću još...ako se prijavim,znat ćete kad sve prođe :)

možete mi pomoć sa idejama za božić,dozvoljeno sve osim airbrusha

foxy7
30.10.2008., 12:23

pa vidim da se svi vi nesto dopisujete a ja nikako da udjem u spiku! :)
molim te mi objasnis kako si to napravila,meni nije bas jasno! Pretpostavljam da nije nosivo al mi fora izgleda!
ovo je poruka za light! zaj..... sam se!

foxy7
30.10.2008., 12:31
[QUOTE=lightblue;16792973]nikad prije čula ni ja ni bilo tko na stranom forumu,znači opet jedan mačak u vreći.neznam zašto sam uvjerena da se edukatorica tako nekako zove,romi,romana,romina...

edukatorica se zove roth mihaela..za desetak dana cu probati raditi sa tim gelovima..da li su pokvareni ili sta ne znam! frendica kaze da nisu bili takvi na tecaju! kaze da nisu bili gusti kao ibd gelovi ali niti ovako rijetki kakve je ona dobila! Ma ja ne vjerujem u te tecaje..platis ih masno a nis te ne nauce..ono sto ti pokazu mogu ti objasniti i preko telefona! tecaj 6000 kn a traje 6 sati! i nemoguce je da sve naucis!

leek
30.10.2008., 12:37
jako čezneš??
mogla bi mi bit model za natjecanje,al već oko 20.11....
sve si mislim,ako ostane ovako toplo,di ću nać luđakinju da hoda s božićnim noktima...:)

Može, može!!!!:D

lightblue
30.10.2008., 12:38
pa jebate,koja sam ja vidovita :)

ROTH MIHAELA prodaje ROMI gelove

znala sam da je nešto...

lightblue
30.10.2008., 12:43
vidjela si video za aquarijum nails,kako bi ja to rječima slikovitije opisala??
ako stignem danas ili sutra,možda napravim jedan pa ga sliknem

leek
30.10.2008., 12:47
Builder gel se matira (obrađuje) prije glossa; a kako se stavlja gloss na color gel? I on se matira ili...?

I ako bi netko htio color pa na njega ukras (fimo, npr.:cerek:), kakav je postupak- redoslijed?

:confused: di ste?!

gatuzo
30.10.2008., 12:47
pa jebate,koja sam ja vidovita :)

ROTH MIHAELA prodaje ROMI gelove

znala sam da je nešto...

Ti si naš Sherlock Holmes!!!! :jumping:Bez tebe bi nam uvalili tko zna što.

charlyse
30.10.2008., 13:21
Charlyse, imaš program za otvaranje pdf formata?

Ne, i mislila sa da je u tome kvaka :D
To mi je već trebalo, pa je muž instalirao, pa se kom pokvario i rušili smo cijeli sistem i sve ponovo, pa vljda nije opet to stavio.

Ić ću pješice kako je leek rekla.

Hvala:)

foxy7
30.10.2008., 13:50
vidjela si video za aquarijum nails,kako bi ja to rječima slikovitije opisala??
ako stignem danas ili sutra,možda napravim jedan pa ga sliknem

ma vidjela sam da ali mi nije jasan onaj pocetak, sta napravi sa tipsom...ja probala ali nisam uspjela napraviti nista! sta ima duplu tipsu? kad sam stavila vodu unutra sljokice su mi se sve nekako zaljepile, ma uzas uglavnom! Stvarno si vidovita!

tena18
30.10.2008., 18:21
http://i263.photobucket.com/albums/ii140/neikotena/DSC03624.jpg

tena18
30.10.2008., 18:24
http://i263.photobucket.com/albums/ii140/neikotena/Picture1277-1.jpg
http://i263.photobucket.com/albums/ii140/neikotena/DSC03616-2.jpg

manikerka
30.10.2008., 18:33
tena prekrasni su ti noktici pogotovo ovi drugi,al bi imala nest ti reci na ovim prvim nokticima cini mi se da ti je uslo zraka ispod na ovoj gornjoj ruci na kaziprstu i srednjem prstu,mozda grijesim ali tako mi izgleda,inace sve pohvale...pogotovo za druge noktice predivni suuu

tena18
30.10.2008., 20:19
tena prekrasni su ti noktici pogotovo ovi drugi,al bi imala nest ti reci na ovim prvim nokticima cini mi se da ti je uslo zraka ispod na ovoj gornjoj ruci na kaziprstu i srednjem prstu,mozda grijesim ali tako mi izgleda,inace sve pohvale...pogotovo za druge noktice predivni suuu

hvala ti,ja se ne ljutim na primjedbe ali zrak nije ušao jer ja to primjetim:)

lightblue
30.10.2008., 20:32
ma vidjela sam da ali mi nije jasan onaj pocetak, sta napravi sa tipsom...ja probala ali nisam uspjela napraviti nista! sta ima duplu tipsu? kad sam stavila vodu unutra sljokice su mi se sve nekako zaljepile, ma uzas uglavnom! Stvarno si vidovita!

uzme dvije prozirne tipse.
skrati ih ,jednu malo više.
matiraj rubove veće tipse i na te rubove stavi usko gustog gela,napravi kao zidić okolo
na to lagano stavi drugu tipsu da se vrhovi poklope.
zapeci 2 min.
doradi još te rubove s gelom ako treba,ponovo zapeci i lijepo obradi.
s gornje strane ubaciš špricom vodu,šljokice i šta već hoćeš.dalje znaš....

lightblue
30.10.2008., 20:33

nokti su prekrasni,a meni to ne izgleda kao zrak,nego da je ostalo malo slabije obrađena tipsa.

lightblue
30.10.2008., 20:38
http://i299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/30102008217.jpg
http://i299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/30102008218.jpg

tena18
30.10.2008., 20:48
lajt,odlična tema,ovi japanski su totalno ludi....

charlyse
30.10.2008., 20:49
Tena nokti su :eek: PREKRASNI :s
Ja bi ove srednje :D

charlyse
30.10.2008., 20:51
matiraj rubove veće tipse i na te rubove stavi usko gustog gela,napravi kao zidić okolo
zapeci 2 min.

I ne budu predebeli??

Sandra B.
30.10.2008., 21:03
Tena , super nokti !

LIGHT , JA BI OVE CRVENE ... :mama::mama::mama:

I ako bi netko htio color pa na njega ukras (fimo, npr.), kakav je postupak- redoslijed?

Na color gel možeš direktno stavit gloss ali je najbolje da kad ga do kraja zapečeš prođeš s polir blokom ( matiraš ) i staviš gloss .
Fimo ukrasi se na color gel postavljaju tako da kapneš malo pink gela di će doći fimo pa utisnit fimo u pink i raditi dalje >> na kraju cijeli nokat normalno prelaziš bojom a oko fima ne stavljaš boju nego na kraju kapneš clear da možeš izravnat nokat .

Sandra B.
30.10.2008., 21:10
http://hotimg23.fotki.com/a/78_3/127_184/Picture-190.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_3/127_184/Picture-190.jpg)

lightblue
30.10.2008., 21:19
LIGHT , JA BI OVE CRVENE ... :mama::mama::mama:

.

šta galamiš,ko te se boji? :)

lightblue
30.10.2008., 21:35
http://hotimg23.fotki.com/a/78_3/127_184/Picture-190.jpg (http://hotimg23.fotki.com/p/a/78_3/127_184/Picture-190.jpg)

gledam ovu sliku i razmišljam kako bi moj muž bio sretan da ja imam takve nokte,a ja neznam šta bi s tako malima...
vidiš,to je još jedan od razloga zašto ti preferiraš šablone,a ja tipse.

lightblue
30.10.2008., 21:38
I ne budu predebeli??

budu,zato mi i nisu nosivi.da bi bili efektni,bolje da su duži,a čak je i meni to predugo.

Sandra B.
30.10.2008., 22:00
gledam ovu sliku i razmišljam kako bi moj muž bio sretan da ja imam takve nokte,a ja neznam šta bi s tako malima...
vidiš,to je još jedan od razloga zašto ti preferiraš šablone,a ja tipse.

Ja imam većinom stranke s malim noktima , sve hoće da im šta duže traju , pa onda što kraće - to bolje ...

Ja osobno volim kraće nokte jer nemam baš prste ( mali su ... ) za duge .

Šta se tiče šablona - produžavam ja i duge nokte na šablone , ne znam , meni ispadne puno brže za radit a i prirodnije mi izgleda nego tipsa , makar mi i na tipsu znaju super izgledat ako se baš moram potruditi jer mi neka traži baš tipse :confused:

gatuzo
30.10.2008., 23:00
bit će natjecanje noktiju u "Westin-u". Hoće li se tko prijaviti? Mene suprug stalno nagovara da se prijavim, ali sve nekako negodujem. Jel netko bio već na takvom natjecanju? Tema će biti French- gel i akril tehnika i nail art na temu "Las Vegas".

lightblue
31.10.2008., 07:30
bila je anela,ali nje nema baš među nama u zadnje vrijeme.
ja sam jednom bila,ali natjecanje u modeliranju,bez nailarta.trebali bi razdvojit gel od akrila,u dvije kategorije.
mi gelašice nemožemo dostić te akrilne perverzije...
nisam dugo gledala njene slike,sad sam otkrila da je i pobijedila :):):):):):)
http://amelie.nailart4me.com/?page=menu_6&off=54

leek
31.10.2008., 09:32
Fimo ukrasi se na color gel postavljaju tako da kapneš malo pink gela di će doći fimo pa utisnit fimo u pink i raditi dalje >> na kraju cijeli nokat normalno prelaziš bojom a oko fima ne stavljaš boju nego na kraju kapneš clear da možeš izravnat nokat .

Na bazu ili na color gel?

Mogu li raditi: baza, color gel, fimo, builder gel clear (da mi color gel bude između 2 gela, kao što french bude između)?

lightblue
31.10.2008., 10:12
možeš,tako ja radim,jednostavnije mi je i dobiješ 3 d efekt

manikerka
31.10.2008., 10:41
cure poslaal sma zamolbu za posao u jednom salonu,sad me zanima pise da je plača od do....kako se to plača,koliko odprilike se plača radnica koja radi noktice,to ce vjerojatno biti ,kako ima posla,jel pise na odredeno,ja bi rekla d aje to ko nest honorarno,ak koja zan vise pliz..?!

lightblue
31.10.2008., 10:53
na određeno ti znači da te prijavljuje na par mjeseci.ako ne zadovoljiš,nakon isteka ugovora ti može dat otkaz bez objašnjenja ili produžit.to svi pametni poslodavci rade,a ne ko ja,prijavim na neodređeno pa se moram izjašnjavat,pisat potvrde,objašnjenja i razloge....(ne ponovilo se)
po meni je najpoštenije plaćanje po postotku.onda znaš zašto radiš.ako netko radi za fiksnu plaću,onda mu je svejedno radi li ili sjedi bezveze.mene je postotak uvijek stimulirao da daam maximum od sebe.

foxy7
31.10.2008., 10:54
bit će natjecanje noktiju u "Westin-u". Hoće li se tko prijaviti? Mene suprug stalno nagovara da se prijavim, ali sve nekako negodujem. Jel netko bio već na takvom natjecanju? Tema će biti French- gel i akril tehnika i nail art na temu "Las Vegas".

meni su danas poslali pozivnicu ali nazalost necu ici jer nisam toliko strucna..vise-manje su mi musterije sve klasicne, ne vole boje i iscrtavanja tako da nista od toga!

manikerka
31.10.2008., 10:55
light i koliko taj postotak bude npr..stvarno neznam kak to ide,inace kad doma radim sve sta zaradim moje je,kak ovako dobijem,npr,,pliz

Sandra B.
31.10.2008., 10:56
Mogu li raditi: baza, color gel, fimo, builder gel clear (da mi color gel bude između 2 gela, kao što french bude između)?

Može , može ... :mig:

leek
31.10.2008., 10:57
Light, ne moram odmastiti color gel pšrije buildera?
Sandra, ono "može, može" odnosi se na mene ili....?

Sandra B.
31.10.2008., 10:59
Ne moraš odmastiti .

foxy7
31.10.2008., 11:01
zapeci 2 min.

thanks light! bas cu probati, valjda cu se snaci!

mooooa
31.10.2008., 13:21
dobar dan!
uf evo san napokon procitala svih250 stranica..
ovako tila san vas pitat samo di sterilizirate pribor!?
jeli ga samo pošpricate asepsolon,alkoholon ili nekin drugin dezinfekcijskin sredstvom
ili imate bas pravi sterilizator!?
ja radim i pedikuru,pa mi baš treba sterilizator,
jer alkoholon nece otic sve bakterije,a nebi se baš tila igrat s tin..
a neznan di ga ima za kupit,
tražin na internetu ali mi same gluposti google izbacuje...
aj pliz pomozite!
hvala!!
P.S.nokti su van O D L I Č N I !

charlyse
31.10.2008., 14:04
Samo bi se zahvalila ovim putem Sandri V. kod koje sam naručila neke stvari a ona mi poslala brdooo svari besplatno :s
Hvala Sandra :kiss:

ivana8
31.10.2008., 16:52
meni su danas poslali pozivnicu ali nazalost necu ici jer nisam toliko strucna..vise-manje su mi musterije sve klasicne, ne vole boje i iscrtavanja tako da nista od toga!

ove pozivnice za natjecanja, dobijete kako? dali ste več bili na nekim natjecanjima ili? pitam čisto iz znatiželje

ivana8
31.10.2008., 16:58
[QUOTE=manikerka;16811592]cure poslaal sma zamolbu za posao u jednom salonu,sad me zanima pise da je plača od do....kako se to plača,koliko odprilike se plača radnica koja radi noktice,to ce vjerojatno biti ,kako ima posla,jel pise na odredeno,ja bi rekla d aje to ko nest honorarno,ak koja zan vise pliz..?![/QUOTEako češ raditi na postotak, s vlasnikom se dogovoriš koliki če biti, u salonu gdje sam nekad radila noktarica je dobivala 30% po noktima,a jedna ugradnja je bila 300kn.

martina28
31.10.2008., 17:20
ove pozivnice za natjecanja, dobijete kako? dali ste več bili na nekim natjecanjima ili? pitam čisto iz znatiželje

mislim da oni šalju svojim stalnim kupcima

charlyse
31.10.2008., 17:32
Danas mi je došo i konad pečat :cheer:
Joj oduševljena sam, da nisam ovdje na forumu ne bi ni znala za njega :o:D

Sad malo na sebi vježbam i ne kužim kako mi nekad savršeno ispadne nekad jako loše?
Znam da kad nalakiram i maknem višak da čim prije treba s pečatom "pokupit" sličicu. Treba li svaki put (ako se radi o istoj sličici) brisat acetonom pločicu pa ponovno lak ili se može lak na lak?

lightblue
31.10.2008., 19:30
ajmo mi sebi organizirati natjecanje,ovaj put bez nagrada...čisto iz zabave.
TKO JE ZA??

foxy7
31.10.2008., 19:42

pozivnicu sam dobila preko maila! nisam nikada bila na natjecanju ali sam veliki potrosac i vec duze vrijeme...iako mislim da to nema veze! valjda svima koji sa njima rade salju pozivnice

lightblue
31.10.2008., 19:58
dobar dan!
uf evo san napokon procitala svih250 stranica..
ovako tila san vas pitat samo di sterilizirate pribor!?
jeli ga samo pošpricate asepsolon,alkoholon ili nekin drugin dezinfekcijskin sredstvom
ili imate bas pravi sterilizator!?
ja radim i pedikuru,pa mi baš treba sterilizator,
jer alkoholon nece otic sve bakterije,a nebi se baš tila igrat s tin..
a neznan di ga ima za kupit,
tražin na internetu ali mi same gluposti google izbacuje...
aj pliz pomozite!
hvala!!
P.S.nokti su van O D L I Č N I !

nije ti neophodan pravi sterilizator.dovoljna ti je kutijica i tekućina za sterilizaciju.ja imam plastičnu kutiju(ne ovu sa slike),kupila tekućinu za sterilizaciju koju razrjeđujem i to je to.evo ti link,pa vidi
so.cap (http://socap.hr/shop/hr/proizvodi/sterilizatori)

Sandra B.
31.10.2008., 20:03
TKO JE ZA??

JA SAM UVIJEK ZA ! :p:p:lol:

charlyse
31.10.2008., 20:11
TKO JE ZA??

JA SE PRIJAVLUJEM!

Za modela :rofl:

tena18
31.10.2008., 20:14
TKO JE ZA??

i ja sam za.nek bude u više kategorija,nail art,french i neznam kaj još,al nam dajte vremena da dodu mušterije sa lijepim noktima

lightblue
31.10.2008., 20:14
nisam originalna,danas sve nešto kopiram...naučnica mi napravila nokte-kopirale smo zabočanku
sad bi ja natjecanje...kopiram drugi forum :)

lightblue
31.10.2008., 20:15
nema frke,baš mi se igra!
sutra objavim pravila i rok,pa ko voli nek izvoli!

tena18
31.10.2008., 20:16
lajt,mislila si ovak prek slika ili...

tena18
31.10.2008., 20:18
ti smišljaj a ja odoh van,petak je....

lightblue
31.10.2008., 20:21
naravno,pa ko bi nas skupio drugačije na hrpu

lightblue
31.10.2008., 20:35
evo vam slika uratka moje naučnice na mojim rukama :)
http://i299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/31102008224.jpg

http://i299.photobucket.com/albums/mm301/sanjajzg/nails%20by%20s/31102008221.jpg

gatuzo
31.10.2008., 22:30
TKO JE ZA??

Evo i mene!!!

Charlys, malo više samopouzdanja!!!

lightblue
31.10.2008., 22:34
dobro je,tek sam objavila,a već vas tri imam na popisu...:)

mooooa
31.10.2008., 22:55
LIGHTBLUE hvala na odgovoru!
e da te pitan još nešto:)
tek san počela radit gel nokte ima nekih misec dva,
nisan isla na tecaj nego m privatno ucila jedna cura,
i uglavnon ja kad radin gel onda to ide ovako:
1.obrada nokta,izmatiran pogurnen kožicu,
2.stavin tanki sloj gela, i zapecem2min
3.stavin french u debljen sloju,zapecen jedan po jedan nokat da mi se neizlije
jer gel rjeđi malo(marka je crystal nails builder french)
4.stavin deblji sloj gela pink i napravin c liniju,zapecen,
5.izbrusin stanjin i oblikujen i onda opet završni sloj gela.

ali ja koristin isti gel i kao bazu(ij prvi sloj)i kao builder,i ne stavljan ni primer ni bonder ni nista
jeli to bas neophodno jer ova cura sta me ucila nije mi uopce rekla da to triba
i rekla mi je mogu stavljat isti gel u sve 3 faze rada!?
trenutno iman oni clarissa gel,ali mi je nekako pretvrd
i stvaraju mi se neki ka mjehutići nesto cudno pa cu uzet sad od ibd gel..
jesi ti radila sa clarisson kakvi su tebi bili gelovi!?

lightblue
31.10.2008., 23:19
ako je jednofazni gel,onda ti ništa više ne treba.sandra radi s takvim gelom.
jedino nisi spomenula cleaner...koristiš ga?
od clarisse bježi,jedino šta im valja su gelovi u boji,soak off.naravno da ove tuke šta rade tu u zg u so.capu nemaju pojma šta prodaju..
javi se sandri za gelove,meni su bolji njeni od ovih ibd.
imam ja nešto i od ibd-ja,al on mi je nekako sve pre pre.
pink-prejaka boja
blush-prerozi
french-prebijel i pregust.imam ih par koje traže takve nokte,pa eto,njima na veselje

mooooa
31.10.2008., 23:51
e sori jela san pa kasnin..
ne koristin cleaner
nego acetonon skinen ljepljivi sloj sa gela i njin cistin kistove,
tako mi je ova cura rekla da je okej
znan sandrine gelove da su odlični jer je ova zenska radila sa njima,
ali san mislila narucit sa e baya ibd gelove jer su ih svi ishvalili pa bi tila probat...

a clarissa su stvarno boze sacuvaj,bas su me razocarali...

Sandra B.
01.11.2008., 00:04
mooooa , kupi u apoteci 96 % alkohol pa briši ljepljivi sloj s noktiju i kistove . Kad se acetonom brišu nokti znaju požutit s vremenom a dlačice na kistovima otvrdnu .

mooooa
01.11.2008., 00:09
au obavezno cu ga uzet pa ga triba razmutit sa acetonon jel!?
a jel se moze uopce kupit 96% cula san nesto da vise ne prodaju nego samo 70%

mooooa
01.11.2008., 00:12
e i ja mislin da ti znas ovu curu koja me ucila
jer ona mi je rekla da kod tebe mogu uzet gelove i da su odlicni..
cura je maja i radila je privatno doma u solinu..
a koliko dodu kod tebe gelovi!?
i sta mislis o ibd gelovima jeli mi se isplati narucit ih sa e baya(po cijeni da,a po kvalitetei!?

Sandra B.
01.11.2008., 00:31
Ma ne treba ga pomiješat s ničim . Samo brišeš s alkoholom . Prodaju 96 % aceton za salone . Ako ne budeš mogla nabavit , javi se !

Naravno da znam Maju ! Šteta šta više ne radi jer je preeeestrašno talentirana za nail art a i dobra je cura ! Ali mislim ja da će se ona ipak vratit u naše vode ...

Poslala sam ti privatnu poruku u vezi gelova ,
laku noć ! :)

martina28
01.11.2008., 11:09
:top:dobro je,tek sam objavila,a već vas tri imam na popisu...:)

I ja sam zaaa!!!!

lightblue
01.11.2008., 11:25
4....

lightblue
01.11.2008., 11:51
Dakle, počinjemo!
slijede pravila natjecanja
-tko god želi,može sudjelovati,jedini uvjet je da bude vlastiti uradak i da slika nije nigdje prije objavljivana.ne smije se objavljivati sve dok traje natjecanje ! otkrije li netko varalicu,slobodno neka prijavi tu na forumu!

-tema nije određena-jednostavno-NAILART..pustite mašti na volju
-potrudite se da slika bude jasna,s vidljivim detaljima
-minimalno jedna ruka slikana na neutralnoj podlozi( crna ili bijela)
-slika mora biti bez uređivanja,efekata i okvira
-kratak opis materijala koji su korišteni
-ocjenjuje se maštovitost,urednost i ukupan dojam
-slike šaljete od danas do 14.11.na email adresu lightblue@net.hr...obavezno upisati svoj nick

objavit ću ih u novoj temi u obliku ankete(nadam se da me moderatori neće spriječiti u naumu,ali snaći ćemo se već:) )

bit će objavljene bez imena,samo redni brojevi,tako da glasanje bude pošteno.
nazovimo ovo testnim natjecanjem,a pokaže li se uspješnim,možda već u idućem slijede nagrade za najbolji rad :mig:

...a možda jednog dana budemo imale samo svoj forum....

!!!!ajmo cure,rašpe i fotiće u ruke !!!!!!!!!!!
sretno
p.s.ja se ne natječem,glumim šeficu ovaj put :kava:

medena
01.11.2008., 15:06
Curke, pozdravljam vas sve...Evo jedni nokti koje sam danas radila svojoj sestri...french je mlijecni, ljubicasti tus je akrilni, malo konada, malo sljokica i to je to :)

http://i167.photobucket.com/albums/u131/medena_2007/n638296719_1427167_517.jpg

ivana8
01.11.2008., 15:55
kako se stavlja ono umjetno perje na nokte, vidjela sam ih u sdudio di, genijalno mi izgledaju.

charlyse
01.11.2008., 17:07
Evo i mene!!!

Charlys, malo više samopouzdanja!!!

Joj, ne znam jesi li čitala moje postove, ali već godinu dana ne radim i sad bi opet počela. Ali i prije šta sam radila je bilo malo da malo ne.:D
A i dok sam radila mojim mušterijama nail art je bila nepoznanica, a jedan cirkončić, naljepnica ili crta po smile liniji bio je plafon.:rolleyes:
Pa uz nimalo iskustva s nail artom, malo s modeliranjem i gledjući vaše slike ni ne razmišljam o natjecanju.
A s obzirom na gore navedeno to nema veze sa samopouzdanjem nego s neiskustvom :mig:

charlyse
01.11.2008., 17:10
Danas mi je došo i konad pečat :cheer:
Joj oduševljena sam, da nisam ovdje na forumu ne bi ni znala za njega :o:D

Sad malo na sebi vježbam i ne kužim kako mi nekad savršeno ispadne nekad jako loše?
Znam da kad nalakiram i maknem višak da čim prije treba s pečatom "pokupit" sličicu. Treba li svaki put (ako se radi o istoj sličici) brisat acetonom pločicu pa ponovno lak ili se može lak na lak?

Nema odovora :confused:

Medena, sviđa mi se :)

lightblue
01.11.2008., 18:37
Nema odovora :confused:

Medena, sviđa mi se :)

pročitaj 108.stranicu !!

lightblue
01.11.2008., 18:40
kako se stavlja ono umjetno perje na nokte, vidjela sam ih u sdudio di, genijalno mi izgledaju.

nije umjetno,pravo je(bar je moje pravo i to paunovo :) )
staviš bazni gel,zapečeš.
tanki sloj gela za modeliranje i u njega složiš dio pera.višak odrežeš.zapečeš,
preko normalno modeliraš i obradiš.

gatuzo
01.11.2008., 19:10
Joj, ne znam jesi li čitala moje postove, ali već godinu dana ne radim i sad bi opet počela. Ali i prije šta sam radila je bilo malo da malo ne.:D
A i dok sam radila mojim mušterijama nail art je bila nepoznanica, a jedan cirkončić, naljepnica ili crta po smile liniji bio je plafon.:rolleyes:
Pa uz nimalo iskustva s nail artom, malo s modeliranjem i gledjući vaše slike ni ne razmišljam o natjecanju.
A s obzirom na gore navedeno to nema veze sa samopouzdanjem nego s neiskustvom :mig:

Onda ti ne preostaje ništa drugo nego samo vježba. Tipsu u ruke i vježbaj, vježbaj,vježbaj....

..nails..
01.11.2008., 19:10
light, šta natjecanje mora bit na geliranim noktima, ili može samo nail art na prirodnim noktima?

lightblue
01.11.2008., 19:42
gel ili akril,bitna je i modelaža

Sandra B.
01.11.2008., 19:53
Dobro , profesorice !
Još samo da mi dođe koja teta željna nail arta i s lijepim noktima do tog roka .
Imamo šanse i pobijedit kad ti ne sudjeluješ ....:)

duda67
01.11.2008., 20:13
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000507619_s_0_nu1c4u.jpg (http://www.pticica.com/slike/dsc00129/507619)
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000507620_s_0_rh8sqb.jpg (http://www.pticica.com/slike/dsc00082/507620)
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000493874_s_0_qygp7e.jpg (http://www.pticica.com/slike/dsc00063/493874)
http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000493861_s_0_hh5ck5.jpg (http://www.pticica.com/slike/dsc00060/493861)
evo malo i mojih noktića,konačno sam si kupila dobar fotić.

Sandra B.
01.11.2008., 20:54
Duda , kao i uvijek - predobro ! :)
Falile su mi tvoje sličice ...:mig: Nadam se da nas nećeš opet zaboravit !

gatuzo
01.11.2008., 21:34
Duda-sviđaju mi ovi zadnji, crni. To bi i ja nosila

lightblue
01.11.2008., 22:06
duda,a di si bila??
oćeš se igrat s nama?

lightblue
01.11.2008., 22:08
Dobro , profesorice !
Još samo da mi dođe koja teta željna nail arta i s lijepim noktima do tog roka .
Imamo šanse i pobijedit kad ti ne sudjeluješ ....:)

...ipak sam ja tu najstarija :kava:

Sandra B.
01.11.2008., 22:47
Ma da' najstarija . Kako ti to kažeš mi bi rekli da si stara baba , kad ono tamo prava mačka ...:cheer:

lightblue
01.11.2008., 23:02
šuti,i ti si skoro :)......ko ja.
vidiš da sve mlade lunjaju po vani,samo nas dvije smrdimo doma za kompom u ova doba.

Sandra B.
01.11.2008., 23:10
Ma nemoj izazivat , kad ja dođem u Zg pa idemo vanka - da vidiš provoda ...
Ništa luđe od ludih baba koje po cile dane nokte rade ...
:trio::trio::rock::rock::Pivo::Pivo::zzz::zzz:

martina28
01.11.2008., 23:11
I ja skupa sa vama!
Jel ide samo 1 slika ili može više?

Sandra B.
01.11.2008., 23:16
E , dobro pitanje ??? Ako uopće budem imala koga za nail art ...

lightblue
02.11.2008., 09:10
može i više-različitih,naravno :)

meni se sve čini da ću ja za ono svoje radit stilleto naučnici...al skratit ću joj odma nakon slikanja.

lightblue
02.11.2008., 09:14
Pravila natjecanja -još 13 dana

--------------------------------------------------------------------------------

Dakle, počinjemo!
-tko god želi,može sudjelovati,jedini uvjet je da bude vlastiti uradak i da slika nije nigdje prije objavljivana.ne smije se objavljivati sve dok traje natjecanje ! otkrije li netko varalicu,slobodno neka prijavi tu na forumu!

-slike šaljete od danas do 14.11.na email adresu lightblue@net.hr...obavezno upisati svoj nick

objavit ću ih u novoj temi u obliku ankete(nadam se da me moderatori neće spriječiti u naumu,ali snaći ćemo se već )

nazovimo ovo testnim natjecanjem,a pokaže li se uspješnim,možda već u idućem slijede nagrade za najbolji rad

sretno
p.s.ja se ne natječem,glumim šeficu ovaj put

prijavile su se

gatuzo
sandra v.
martina 28
tena18
svaki dan ću vas podjećat :)

kićo
02.11.2008., 09:33
Cure pozdrav
Žao mi je što se javljam samo kad trebam neki savjet, ali jednostavno ne mogu upasti u vašu spiku jer se vi već jako dugo dopisujete. Svejedno sljedi pitanje. Zvala sam za tečaj ugradnje trepavica u ibd-u, dobila sam termin ali sam morala odgoditi zbog posla i sad me žena nikako da naruči. Mene zanima što mi sve treba za početek rada sa trepavicama i dali moram ići na tečaj ili mogu naučiti sama, ili možda znate gdje se drugdje može ići na tečej.

lightblue
02.11.2008., 10:48
treba ti dobra pinceta ili dvije
ljepilo
trepavice
tekućina za odmašćivanje kapaka

možeš i sama naučit,ali je lakše i brže da te netko uputi što i kako.
znam samo da to nije za svakoga,frendica trlja oči kad se budi,nesvjesno...otpale joj sve drugi dan

beauty centar zdenka,martićeva

tmand
02.11.2008., 11:17
Neki drugi put cu se i ja prijaviti...neeeema sanse nas dosta pored vec prijavljenih :D
A svakako nisam u nail artu dobra...Kad bude nesto "jednostavnije" :D
Ali cure,sretno-ja cu glasat! :D

lightblue
02.11.2008., 11:56
Neki drugi put cu se i ja prijaviti...neeeema sanse nas dosta pored vec prijavljenih :D
A svakako nisam u nail artu dobra...Kad bude nesto "jednostavnije" :D
Ali cure,sretno-ja cu glasat! :D

kad bi svi tako razmišljali,nitko se ne bi prijavio....ni ja se nebi prijavljivala u njemačkoj jer su mi šanse za pobjedu 0 %

važna je igra,upisujem i tebe !
nemoj se zezat samnom:azdaja: :mig:

duda67
02.11.2008., 13:06
Cure ipak sam izgleda ja najstarija, 41.I nisam vas zaboravila,čitam redovito i gledam vaše prekrasne radove, samo od svoje djece ne stignem na red na comp.Trenutno sam u fazi uređenja svog salončića i moram reči da sam u stresu od tolko odluka koje moram donijeti.Salon od zabočanke mi je idealan, a moj bi mogao ispasti cirkus jer ja bi svaki dan nešto drugačije.Do sada sam bila podstanar u jednom frizerskom.
Light,prijavljujem se i ja.

gatuzo
02.11.2008., 13:11
Kićo, umjesto sredstva za odmaščivanje može i tonik za čišćenje pomiješan sa nekoliko kapi alkohola. Tako su bar mene učili.
Slažem sa Light, nisu trepavice za svakoga. Neke odmah naviknu na njih, nekima na početku smeta, neke zaborave da ih imaju pa si trljaju oči....Po meni bi trepavice trebale trajati barem 7 dana.Nekim curama drži i do 3 tjedna.
Light, kakva su tvoja iskustva? Zadnji put sam uzela ljepilo iz Okičke. Stavila sam pet curama trepavice i svima su pale nakon jednog dana( inače su im držale do 18 dana). Reklamirala sam ljepilo i sad je ok.

gatuzo
02.11.2008., 13:17
Pitanje, da li treba imati papir da si završio tečaj za ugradnju trepavica ako to želiš raditi u salonu?

ines sa sela
02.11.2008., 13:46
Hej!! Ja sam nova na forumu, totalno ste super, skoro pa sam sve pročitala...inače nokte radim otpr. tri god.,ali samo sa akrilom...nažalost sa gelom neznam raditi ,nemojte se smijati, nikad mi to nije sjelo!! Vrlo rado bi se prijavila za vaše natjecanje, ali čekam bebu pa su mi dr. zabranili raditi pa sam užasno tužna, ali ako se slažete ubacila bi neku staru sliku, ako ne nema frke sigurno će toga biti još.....

Zlockica
02.11.2008., 15:36
...cijeli dan citam ovu temu...oci su mi otpale hihihihi...idem na nokte i sve je to 5...curka dobro radi...ali citajuci ovu temu bas bi ja to htjela raditit sama (mama i ostatak kokosinjca buju pokusni kunici :rofl:) ...pozdrav od mene i ZAKON STE...

guest123
02.11.2008., 16:28
...cijeli dan citam ovu temu...oci su mi otpale hihihihi...idem na nokte i sve je to 5...curka dobro radi...ali citajuci ovu temu bas bi ja to htjela raditit sama (mama i ostatak kokosinjca buju pokusni kunici :rofl:) ...pozdrav od mene i ZAKON STE...

haha...tako i kod mene...svih ste očarale...ko da se začarale ovu temu...ja vec tjedan dana slinim nad nokticima i preklinjem muza da mi kupi set i plati tecaj...jadan on samnom :)

Hermione
02.11.2008., 16:37
i ja se prijavljujem:) light, jel bas mora biti na crnoj ili bijeloj podlozi slika?

Sandra B.
02.11.2008., 17:15
Cure ipak sam izgleda ja najstarija, 41.I nisam vas zaboravila,čitam redovito i gledam vaše prekrasne radove, samo od svoje djece ne stignem na red na comp.Trenutno sam u fazi uređenja svog salončića i moram reči da sam u stresu od tolko odluka koje moram donijeti.Salon od zabočanke mi je idealan, a moj bi mogao ispasti cirkus jer ja bi svaki dan nešto drugačije.Do sada sam bila podstanar u jednom frizerskom.

Ma daj ! Da u stresu ? Nemoj mi o tome pričati , ja tek sad dolazim sebi - idući tjedan ću slikat i svoj novi salon pa ćete vidit .
Nadam se da ćemo vidit i tvoj salon ovdje .:)

Eeeeee ,, ima nas sve više za ''natjecanje'' , ha , ha ...

mooooa
02.11.2008., 17:22
ej,da vas pitan,jeli se clear gel od ibd-a moze koristit i kao builder,
ili je to samo zavrsni gel,ono koji daje sjaja!?

mrnjauu
02.11.2008., 17:28
ej,da vas pitan,jeli se clear gel od ibd-a moze koristit i kao builder,
ili je to samo zavrsni gel,ono koji daje sjaja!?
super je za noge i kao završni ili za mješanje
nije bilder, nema snagu, bolje s njim ne graditi nokte,
nekima drži, a nekima ne
zato ne riskiram, ipak je on završni gel

mooooa
02.11.2008., 17:32
e da to san i mislila,
thanks! :)

medena
02.11.2008., 17:41
evo i ja dobila na mail pozivnicu za natjecanje u noktima od ibd-a i ez-flow...al nema teorije da idem, nemam vremenaaaaaa....imam puno za ucit i radim...Cure, jedva cekam da pocne ovo forumsko natjecanje, ja nazalost necu sudjelovati,ali cu glasati :) Drzim vam fige svima!
Pusek

blond-beast
02.11.2008., 17:54
bok cure!! ako se odlucite na ugradnju noktiju svakako preporucam akril ;) ja imam obican french vec mjesec dana(eh sad polako bi trebala popunit izrast ..) ali izgledaju prirodno,nisu jako dugi,nikakvih problema nisam imala,i sve radim s njima kao i prije bez njih.....

lightblue
02.11.2008., 17:57
evo i ja dobila na mail pozivnicu za natjecanje u noktima od ibd-a i ez-flow...al nema teorije da idem, nemam vremenaaaaaa....imam puno za ucit i radim...Cure, jedva cekam da pocne ovo forumsko natjecanje, ja nazalost necu sudjelovati,ali cu glasati :) Drzim vam fige svima!
Pusek

nećeš se igrat s nama?????????:eek:
mala,znaš kaj,nemoj se šalit.imaš 2 tjedna fore i sigurno ćeš radit neki nailart.izvoliš slikat i poslat mi

lightblue
02.11.2008., 18:00

fala bogu da i ja nekom mogu reć TETA,inače mene tako zezaju.
prijava upisana.večeras updatiram popis

lightblue
02.11.2008., 18:04
Pitanje, da li treba imati papir da si završio tečaj za ugradnju trepavica ako to želiš raditi u salonu?

za kozmetički ne treba,kozmetičarke su ovlaštene to raditi,a ako je samo studio za nokte,mislim da bi trebalo.iskreno,nije nikakva garancija da netko tko ima papir bolje radi.

lightblue
02.11.2008., 18:07
Hej!! Ja sam nova na forumu, totalno ste super, skoro pa sam sve pročitala...inače nokte radim otpr. tri god.,ali samo sa akrilom...nažalost sa gelom neznam raditi ,nemojte se smijati, nikad mi to nije sjelo!! Vrlo rado bi se prijavila za vaše natjecanje, ali čekam bebu pa su mi dr. zabranili raditi pa sam užasno tužna, ali ako se slažete ubacila bi neku staru sliku, ako ne nema frke sigurno će toga biti još.....

dobro nam došla!
možeš s nama,ali molim te pošalji sliku koja nije još nigdje objavljivana.
poanta je u tome da nitko nezna koje je čiji rad,zanimljivije je i poštenije,glasat će se za favorita,a ne za frendicu :)

lightblue
02.11.2008., 18:09
i ja se prijavljujem:) light, jel bas mora biti na crnoj ili bijeloj podlozi slika?

hm....da
nekad podloga mijenja ukupni dojam,zato je određena ne boja

medena
02.11.2008., 18:27
nećeš se igrat s nama?????????:eek:
mala,znaš kaj,nemoj se šalit.imaš 2 tjedna fore i sigurno ćeš radit neki nailart.izvoliš slikat i poslat mi

bi ja,al ne stignem...imam na faksu ispite i moram ucit, doma vise ne radim nokte,a na poslu nemam vremena slikat...radim ja nailart svaki dan,al nista extra...zigici,sljokice i lineri...to je to...drugi put cu valjda imat vise vremena...sad stvarno ne stignem. pusa

lightblue
02.11.2008., 18:30
:(

babobabo
02.11.2008., 19:11
tri dana me nema i već se svašta desi.light super ideja.jedva čekam da vidim radove i glasam.

duda67
02.11.2008., 19:16
Cure koje imate salone za nokte, imate li u ponudi još nešto osim uređivanja noktiju?Razmišljam šta bi se još isplatilo i koga da zaposlim da ne moram biti u salonu po 12 sati svaki dan a da taj netko zaradi svoju plaću.

calista0804
02.11.2008., 19:20
eto provela sam čitavo popodne čitajući Vaše postove, ovaj forum našla sam slučajno, super su Vam radovi i svaka čast na savjetima početnicima, ja sam u tom poslu cca 5 godina, od toga profesionalno 3 godine i još uvijek rado pročitam nešto novo i kako rado kažem učim svaki dan....ok, osnove geliranja su slične ovisno o gelu
(kojih sam isprobala ko zna koliko) ali o nail artu znanja i informacija nikad dovoljno, vremena se mijenjaju.... nekad je bilo dovoljno napraviti nokte i to je to, koji kamnčić i eto ti, a sada nikad kraja idejama, zahtjevima... ja sam nova na forumu i svima veliki pozdrav od mene. :mig: samo tako dalje..evo šaljem Vam i ja slikice.. upss... pokušala sam ali ne znam kako ih smanjiti :ne zna:? Može pomoć?

lightblue
02.11.2008., 19:38
tri dana me nema i već se svašta desi.light super ideja.jedva čekam da vidim radove i glasam.

a da se prijaviš možda??

calista0804
02.11.2008., 19:58
http://img384.imageshack.us/img384/9840/0012rt2.jpg (http://imageshack.us)

Sandra B.
02.11.2008., 20:00

Stvarno , molimo prijavu !!! :)

calista0804
02.11.2008., 20:03
URL=http://img356.imageshack.us/my.php?image=makare2008007dl6.jpg]http://img356.imageshack.us/img356/6319/makare2008007dl6.th.jpg[/URL]http://img356.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

calista0804
02.11.2008., 20:04
Jojjj, kako mi nejde ovo stavljanje slikica. koma... dobila sam savjet na pp ali ne šljaka kako sam mislila... HELP

Sandra B.
02.11.2008., 20:05
calista , dobrodošla ! Aj' probaj smanjit na ovu veličinu 640x480 , ovako se ništa ne vidi ...:mig:

calista0804
02.11.2008., 20:08
Eh, da znam kako bi smanjila, odn. povećala fotku rado bi vam poslala, išla sam na imageshack.us i ne mogu dobiti veću fotku, ima koji drugi način? Jednostavniji?

Sandra B.
02.11.2008., 20:10
Utipkaj u google fotki i pokazat će ti stranicu fotki ... share ...
Ondje možeš odabrat veličinu .

Billi
02.11.2008., 20:12
curke, hitno trebam broj za tipse...po mogucnosti spansko, malesnica.

ima li da koja radi?? na pm , pls

Sandra B.
02.11.2008., 20:13
Cure koje imate salone za nokte, imate li u ponudi još nešto osim uređivanja noktiju?Razmišljam šta bi se još isplatilo i koga da zaposlim da ne moram biti u salonu po 12 sati svaki dan a da taj netko zaradi svoju plaću.

Obavezno depilacija , pedikir a ja imam i masažu , čišćenje lica , solarij ...

calista0804
02.11.2008., 20:32
http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/001-th.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/001.jpg)

duda67
02.11.2008., 20:35
Obavezno depilacija , pedikir a ja imam i masažu , čišćenje lica , solarij ...

Za pedikuru treba majstorski ispit?Ja ga nemam.

mrnjauu
02.11.2008., 20:40
curke, hitno trebam broj za tipse...po mogucnosti spansko, malesnica.

ima li da koja radi?? na pm , pls
studio dunja bolf, ili tako nekako slično
ženska ok, bile smo zajedno na jednom tečaju

calista0804
02.11.2008., 20:42
http://hotimg15.fotki.com/a/78_2/230_1/Ma-kare-2008-007193.jpg (http://hotimg15.fotki.com/p/a/78_2/230_1/Ma-kare-2008-007193.jpg)

calista0804
02.11.2008., 20:45
http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/001719.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/001719.jpg)

duda67
02.11.2008., 20:51
Baš su ti lijepi Calista.

mrnjauu
02.11.2008., 20:56
http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/001719.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/001719.jpg)
wowwwwww, mrak su:)

calista0804
02.11.2008., 21:03
ali koja je zahebancija uploadati slike, to traje grozno dugo....
http://hotimg15.fotki.com/a/78_2/230_1/Bo-i--Nova-godina-2008-069.jpg (http://hotimg15.fotki.com/p/a/78_2/230_1/Bo-i--Nova-godina-2008-069.jpg)
http://hotimg15.fotki.com/a/78_2/230_1/Ma-kare-2008-081.jpg (http://hotimg15.fotki.com/p/a/78_2/230_1/Ma-kare-2008-081.jpg)

Hvala svima na pohvalama...

lightblue
02.11.2008., 21:15
ide to tebi...:)

calista0804
02.11.2008., 21:32
Ovo nisu baš dobri nokti za crtanje po njima, ali...
http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-091.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-091.jpg)

http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-123.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-123.jpg)

http://hotimg28.fotki.com/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-126.jpg (http://hotimg28.fotki.com/p/a/78_2/230_1/domi-ro-5g---vrti-i-ostalo-126.jpg)

Eto netko možda "pokupi" ideje...svi moji radovi su rukom crtani...:top:
Čitam ovaj forum i nema baš previše slika i radova, šaljite tako da pomognemo jedna drugoj sa idejama..iskreno meni ponekad fali inspiracije...pa....

Sandra B.
02.11.2008., 21:40
Ja nemam majstorski , fali mi još malo staža pa ću ga položit .
Treba ti majstorski samo ako hoćeš imat naučnice u salonu . Za radit pedikir - moraš imat položeno za pedikera .:mig:

charlyse
02.11.2008., 21:45
Calista preekrasnii nokti :s

Sandra B.
02.11.2008., 21:46
calista , super su nokti ! :)

gatuzo
02.11.2008., 22:14
calista, predivno!!!!

Sandra, kako treba imati samo položeno za pedikera? Misliš na onaj tečaj koji saloni nude ili preko učilišta da ti se upiše u radnu knjižicu? Meni su u obrtničkoj komori rekli da nesmijen samostalno raditi bez obzira šta imam položeno. Tek nakon što odradim određeni broj godina kao pomoćnik pedikeru, mogu na majstorski i tek onda smiješ samostalno raditi. Isto tako, iako imaš papir( tečaj, radna knjižica) nesmiješ ništa raditi na nogama osim gel i lak,samo pomoćne poslove. Dakle nemožeš niti raditi "estetsku pedikuru."

lightblue
02.11.2008., 22:18
otvori firmu,pa možeš šta hoćeš radit!
niste primijetile da svi ovi šta neznaju šta bi s parama otvaraju kojekakve salone i to obavezno na firmu.nitko te onda ne pita za papire

mooooa
03.11.2008., 00:15
ej cure!
ajme hitno mi triba savijet,jeli ibd french extreme builder gel blush
isto sta i "obicni"ibd builder gel blush!?(sori ako je pitanje glupo,ovo mi je sve jos novo)
cila san se sad zabucala i vise nista ne razumin,a ocu narucit sa e baya
par gelova i onih pustih gluposti za crtat.. :(

lightblue
03.11.2008., 08:01
curke,neznam jel se koja sjeća kajane koja ne objavljuje svoje slike da ju ne pokradu??
eto,ja opet bila šerlok i otkrila lopova!
calista,označi si svoje slike nekim autorskim pravom jer se netko kiti tvojim perjem!!
vjerojatno će maknut tvoje slike ,ako skuži da si sad i ti među nama

LOPUŽA (http://www.facebook.com/photo.php?pid=164338&id=1153987757)

manikerka
03.11.2008., 08:19
light preduhitrila si me,ja taman htijela napisati da du mi ovi nokti poznati,i da sam negdje vidjela te radove....al ne mogu se sjetiti točno di hm..

leek
03.11.2008., 08:47
Koliko ostavljate prostora od gela do zanoktica?
I ako je tipsa za nokat velika, a prva manja malena - da li izabrati veću ili manju? Imam curu kojoj za 2 prsta uopće nemam veličinu tipse...??

lightblue
03.11.2008., 09:00
izaberi bolje veću,mrvicu ju smanji rašpom.ako staviš premalu,javit će se problem kad počne izrastati.na prijelazu od tipse do prirodnog se pojavi rupa,dušu dala za čeprkanje,zapinjanje i ulazak vode.

leek
03.11.2008., 09:31
Ok. Ja sam to rješavala da joj tu stavim na šablonu (stavlja svakako french pa se ton vrha fino izjednači), no sad kaže da ga je pogrizla, morat će tipsa.

Koliko ostavljaš prostora od gela do zanoktica?
Uz kutikulu ostavim cca 1/2 mm, je li to dovoljno i za uz zanokticu ili bih trebala ići bliže?
Jedna mi je došla na korekciju (nisam ja radila ugradnju) i ima uz zanoktice po 1mm prostora do gela...fino je zaglađeno ali ipak se vidi da je gel 1 mm udaljen(mjerila sam)....ja nastojim prići bliže....možda si kompliciram, ha?

lightblue
03.11.2008., 09:42
hm...baš gledam svoje.imam jako široke nokte,pa čim mm izraste ima i sa strane 1mm prostora jer svoje dosta suzim.

ines sa sela
03.11.2008., 09:47
Ja nažalost nemam starih slika sa kojima bi se mogla sa vama natjecati, sve sam pretražila, ali nisu baš jasne ili nemaju odgovarajuću podlogu pa moram odustati, ali ću svakako staviti ovdje da vidite otprilike kako radim, čim skužim kako se to radi, jučer sam pokušavala, ali mi nije uspjelo, nadam se da ću moći glasati jer vidim da super radite..

lightblue
03.11.2008., 09:52
odi na photobucket,prijavi se i skužiš brzo!

ili na fotki

leek
03.11.2008., 10:02
e baš to ulje...super je:top:

Imaju dva tamo (75 ml i 15 ml).
Koje? Ovo:http://hotimg28.fotki.com/a/217_68/80_50/bademovo-ulje.jpg

duda67
03.11.2008., 10:30
otvori firmu,pa možeš šta hoćeš radit!
niste primijetile da svi ovi šta neznaju šta bi s parama otvaraju kojekakve salone i to obavezno na firmu.nitko te onda ne pita za papire

Pa da,imaš pravo,a skoro isto i košta.Majstorski je,čula sam oko 15 000-20 000kn

lightblue
03.11.2008., 10:35
nije majstorski tako skup,s predavanjima,skriptama i ispitima je cca 7 i pol.
meni ne treba,dovoljno je da idem polagati zaštitu na radu i radnu pedagogiju,cca 500 kn.bitno bi mi bilo da uzimam naučnice,al nemam mjesta ni ja dovoljno,još da mi se netko mota oko stolova...
za firmu ti treba 25 tisuća,ali 20 možeš odmah izvuć.
dok sam imala obrt,morala sam imenovati kv poslovođe za dućane,a sad mogu zaposlit bilo koga s bilo kojom strukom.

lightblue
03.11.2008., 10:41

--------------------------------------------------------------------------------

Dakle, počinjemo!

objavit ću ih u novoj temi u obliku ankete(nadam se da me moderatori neće spriječiti u naumu,ali snaći ćemo se već )

nazovimo ovo testnim natjecanjem,a pokaže li se uspješnim,možda već u idućem slijede nagrade za najbolji rad

sretno
p.s.ja se ne natječem,glumim šeficu ovaj put

prijavile su se

gatuzo
sandra v.
martina 28
tena18
duda67
hermionesvaki dan ću vas podsjećat

duda67
03.11.2008., 10:49
znači ja sam se zeznula u startu,otvorila sam obrt.

gatuzo
03.11.2008., 11:25
Light, hvala dragom bogu što te imamo!!!! Hvala na savjetima. Mislim da ću onda ipak otvoriti firmu- bolji su uvjeti. Znači , onda bi u biti trebala zaposliti ljude koji imaju školu,ne treba im majstorski? A ako ja želim raditi i estetsku pedikuru, da li mi je dovoljno imati završen tečaj u nekom salonu i mogu raditi? Jesam li ja to sad dobro shvatila? Ili sam opet ispala prava plavuša?

lightblue
03.11.2008., 11:47
dobro si shvatila.
prednosti obrta su što nemoraš odmah ući u sustav pdv-a,ali kompliciraju s drugim stvarima.
u firmi si u startu u pdv-u,ali zato ne traže 17 škola i potvrda

mooooa
03.11.2008., 13:49
sta mislite jeli valjaju ove sviće za lampe
u studio di,mislin kostaju samo 42kn!??