PDA

View Full Version : Geliranje, akril, umjetni nokti #1

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

pads
14.01.2003., 20:08
Moji nokti su uzas zivi! Nema sanse da ih pustim duze od pola centimetra - obavezno pucaju.

Uglavnom, htjela bih vas pitati ima li tko iskustva sa umjetnim noktima, i to "uradi sam" ugradnjom.

Vidjela sam neke zgodne u DM-u za nekih 70-ak kuna, ali ne znam isplati li ih mi se kupiti.

Zanima me koliko se dugo drze, kako se skidaju, da li ih je moguce poljepiti, a da se ne vidi da su umjetni? Da li su samo za jednokratnu upotrebu ili se ipak mogu vise puta ljepiti?

Evo, nasla sam u vecernjaku kratke upute:

1. Nokat se matira, ocisti od prasine i masnoce, te skrati do jagodice.

2. Lijepe se nastavci, koji moraju tocno prianjati uz plocu nokta i rubova. (a gdje cu naci takve? bas i nisam vidjela velik izbor umjetnih noktiju)

3. Nastavci se skracuju i formiraju u zeljeni oblik. Najvise se trazi cetvrtast oblik.

4. Nastavak se izjednacava s plocom nokta, kako se ne bi vidjeli razlika i prijelazi. (na slici je prikazano kako zenska zapravo turpija nokte)

5. Stavlja se masa koja izjednacuje prirodni dio i nastavak, koja se zatim susi u UV lampi. (dovraga i lampa! a da ipak odem kozmeticarki? :confused: :D )

6. Nokat se dezinficira. Nanosi se biovitaminsko ulje te se pocinje sa lakiranjem.

Eto, zanima me ima li tko od vas iskustva sa umjetnim noktima? Meni tu, na slici, izgledaju bas lijepo. Bas bi htjela probati da vidim kak mi stoje... a da se ne vidi da su umjetni... (bar ne jako) :D

indian
14.01.2003., 21:14
I moji nokti su bili užas..bar su se tako činili dok ih nisam počela malo više pazit..
I promjena je drastična..

Svakako više preporučam od umjetnih noktiju.. :rolleyes:
Ne kužim, šta će ti to?

DOLE UMJETNI NOKTI! :flop: :D

Zrinska
14.01.2003., 21:22
meni nisu lijepi.....izgledaju malo jeftini.....:rolleyes:

Zlatokosa
14.01.2003., 21:43
pads, imaš dvije vrste umjetnih noktiju..jedni se lijepe, a drugi su nadogradnja (stavlja se gel koji se suši) vlastitih...ti nokti ti traju dugo..i s njima radiš sve kao i sa prirodnima. Ja nemam iskustva ni sa jednima..:) Imam jako krhke i osjetljive nokte, ali meni su dragi..jer su moji, i mogu ti reći da ih jako volim...:cool:

lahor
14.01.2003., 22:11
"Sam svoj majstor" umjetni nokti koje kupis u parfumerijama su losi. Em se kuze, em otpadaju vrlo lako i to te moze dovesti u neugodne situacije, em su ti poslije njih nokti u jos goroj komi nego sto su bili.
Ako bas zelis umjetne nokte, odi to profesionalno napraviti...Istina, platit ces vise, ali izgledat ce prirodnije i biti ce duzeg vijeka.
Moji nokti su nikakvi, slabi, mekani, ali nemam umjetne nokte zato jer bi ih onda stalno morala obnavljati sto kosta i vremena i novaca...A kazu da kad se odlucis prijeci s umjetnih na prirodne da su nokti isto u vrlo losem stanju.

fragola
15.01.2003., 07:55
Ja sam protiv umjetnih nokti. Sve je to lijepo - divno i krasno, ali a što to liči kad se skinu? Biti će ti još gori nego sad, a nemreš vječno imat umjetne.

Ja imam duge nokte i sve s njima radim - od pranja suđa do svakodnevnog kuckanja po tastaturi. Jest da ne mogu biti predugi ali su uvijek čvrsti.

Probaj sa kurom B vitamina (imaš B kompleks za kupit i uzimaj 2 tabletice dnevno 2-3 tjedana) i vidjet ćeš oporavak. Možeš i jest kvasac.

Kupi si lak za učvrščivanje noktiju. To je u biti ko neka vodica koju mažeš nekoliko puta dnevno. Ne ostavlja lak na noktu. Ja sam u jednoj fazi loših noktiju (nezdrav život i loša prehrana) imala od Avona.

Zar nije ljepše vidjet njegovane i zdrave nokte?
Mene svi pitaju prvo da li imam umjetne (nije im jasno kako bi ovako lijepi bili prirodni :rolleyes: ) i kad zaniječem, pitaju me da li imam french manicure (naravno, da nemam, ali me priroda obdarila lijepim bjelilom....)

I šta će ti više, nego ovakve pohvale! :)
Vrijede cijelog truda!

Ona
15.01.2003., 08:24
I meni su ocajni nokit, uvijek bili...

naravno, prvo probaj sve ostale stvari, koje ti se predlazu... bolja ishrana.... lak za ucvrshchivanje ("TRIND" - stavljas ga 2 tjedna svaki dan - imas ga u nami kupit) etc. A ako to ne upali, kao npr. kod mene onda odi bolje profesionalcu (npr. u Gundulicevoj na pocetku, mislim da je br. 4 imas i frizer/manikir/pediker, te Ilica 129), al moras bit svjesna da onda svaka 2-3 tjedna moras ic na "dopunu" noktiju. Btw, prva posjeta te kosta oko 400 kn, ostale onda oko 200 kn. Nadogradjuju ti se nokti i prelijepljuju gelom (npr. tzv. alessandro-metoda). Ove umjetne nokte sto si ti vidjela za 70 kn su ti bezveze. Kad ti izraste tvoj nokat ispod laznog, onda ne treba vishe nadogradnja nego samo gel. Na zalost ne preostaje mi nista drugo nego na taj nachin imat fine nokte.

idy
15.01.2003., 09:51
Uf, iskustva imam s tim koliko hoćeš! Umjetni nokti su mrak (oni gelirani, napravljeni kod kozmetičarke). Ruke su ti prekrasne, izgledaju prirodno. Problem je u tome što ih moraš nadograđivati relativno često, a cijene je napisala Ona. Moja preporuka je kozmetički salon u hotelu Dubrovnik u Zagrebu jer žena napravi nokte poprilično tanko i kad izrastu ne vidi se izrast jako pa možeš odgodit nadogradnju na malo duže vrijeme.
Glede noktiju iz DM-a; ljepilo ih stvarno zabetonira, ali ne izgledaju tako lijepo kao gelirani. Doduše ak si vješta s rašpicama i njih možeš dovesti u zadovoljavajuću formu koja će dosta dugo držati.:)

magic
15.01.2003., 09:59
Po meni je to bacanje novaca - skratite nokte, lijepo ih izmanikirajte i nalakirajte i ruke ce vam isto tako lijepo izgledati i bez onih umjetnih chaporaka.

A josh kad ste mi napisali cijene...:rolleyes:

Hannah
15.01.2003., 10:15
Lijepo kaže Magic.
Najbitnije je da su uredni. :)
Neki decentni lak može ih dodatno učvrstiti i to je super.

Najveći dio posla obavlja se prehranom. Nikakvi umjetni nokti neće napraviti zdepaste prste onakvima kakve vidmo na reklamama. Najbolje je zapravo imati ih da pristojno izgledaju, pri čemu duljina nije garancija. A ruku i prste (fizionomiju) ionako teško možemo promjeniti.

Osobno zgražam se nad umjetnim noktima, French Manicure (naročito kad vidim očajne pokušaje postizanja bjelila na krajevima):rolleyes: , predugi nokti su grozno nešto...pa još "prigodno" istaknuti lakovima i sl....

Pink Lemon
15.01.2003., 10:26
Moji su isto krhki, listaju se, nikako da izrastu. Pomisljala sam u trenucima ocaja i na umjetne, ali sam odustala kad sam vidjela da pise da se ne smiju staviti na nokte koji su osteceni. A moji su upravo odgovarali tom opisu - osteceni.
"trik": nokte uvijek raspaj, puno se vise listaju ako ih skracujes skaricama, mozes ih namakati svaku vecer u toplom maslinovom ulju.
Od ucvrscivaca: pomaze od Alessanda Xtra Hardner, samo ti onda treba i neki dobar skidac jer tesko ide dole.
Provjeri, mozda ti fali i zeljeza ili nekih vitamina.
Treba ti zapravo najvise strpljenja, al isplati se-ja napokon nemam vise nokte duzine kao u djeteta koje ih grize, nakon dugo vremena su opet duzi od jagodice i nalakirani u tamno crveno (tj. imam sta nalakirat)!!!!!!!!

indian
15.01.2003., 10:28
Ona kaže:
Btw, prva posjeta te kosta oko 400 kn, ostale onda oko 200 kn.

:eek: :eek: :eek:

Jel mene ovo oči varaju???

Koje smo mi žene...pa na šta neće izvuć lovu iz nas..:flop:
I to kakvu lovu..

Ruke su ti prekrasne, izgledaju prirodno.

Al samo izgledaju..jer nisu..:rolleyes:

idy
15.01.2003., 10:47
A čuj, je tak, al ženama koje imaju grozne nokte to je promjena koja je stvarno značajna. U principu i ja sam za prirodne nokte. Samo što su kod nekih nesretnica (tu se i ja ubrajam:( ) nokti dosta duboko "rezani", pa ni ne mogu narasti do ruba jagodice. To onda gotovo nikako ne može izgledati lijepo. Pa kad konačno zalijepiš umjetnjake nemreš se nadivit svojim rukama. Dajte, cure, nije baš da to ne zgleda lijepo na rukama...:rolleyes:

poison_girl
15.01.2003., 14:23
jednom sam sama stavljala umjetne nokte, i to mi je bila veeeeelika greška. kao prvo nisam ih mogla dobro naljepit, izgledalo je ružno, pa sam ih odmah skinula, a posljedice su se vidjele još dugo poslije toga. trebala mi je cijela vječnost da nokte ponovo dovedem u red :mad: :mad:
nikad nisam stavljala umjetne nokte kod profesionalca, al sad kad vidim cijene :rolleyes: :rolleyes: .... uostalom nemožeš doživotno imati te lažne nokte.
zato malo se potrudi,i uz one razne kreme i lakove za hranjenje i učvršćivanje noktiju, održavaj svoje nokte koji su ipak najljepši :D

Ona
15.01.2003., 14:52
nokti su vazni - ja kod druge osobe uvijek gledam na uredjenost noktiju. imam umjetne nokte, al ne da se primjete da su umjetne nego su dosta skracene, lijepo i prirodno izgledaju.

hehe,...btw, moja stara je, kad je skontala koliko ce nas to ubuduce kostat, polozila alessandro-manikir-kurs +kupila svu opremu, pa mi ona to ubuduce besplatno radi.... hehehe... treba imat takvu staru, a i vjerujem da su se troskovi kupovine opreme vec sad nakon godinu dana isplatili... :D

Princeza
15.01.2003., 16:39
Ovako... Meni je jako vazno da mi ruke izgledaju lijepo i njegovano, a nokti su (osim ispucale i hrapave koze) ono prvo sto vidimo na rukama... Ja imam prirodno lijepe i cvrste nokte, a prije par mjeseci sam si napravila gel-nokte (to nisu samo spice, nego gel preko cijelih noktiju, a kao sto Ona kaze, svakih dva-tri tjedna moraju se nadopuniti korijeni, koji su izrasli). Uopce nisu izgledali umjetno (dojam uvelike ovisi o strucnosti kozmeticarke koja ih radi), dapace, bili su relativno kratki, vrlo lijepi i djelovali su izuzetno njegovano. Nijedna moja frendica nije primijetila da su nokti umjetni, dapace, davale su mi komplimente na obliku i strucnosti kojom su izmanikirani! Da ne velim da ja, kao vjerna sljedbenica francuske manikure jos iz vremena kad se kod nas nije ni znalo kaj je to, nisam morala dva puta tjedno lakirati nokte, jer je sve na njima bilo savrseno. :)

Medjutim, sve to ima i svoju tamnu stranu. Osim cijene (450kn za prvo nanosenje i 250kn za svako popravljanje) i vremena (prvo nanosenje traje tri do cetiri sata, a svako ponovno sat i pol do dva), bilo mi je obecano da ce nokti ispod gela jednostavno procvasti od ljepote, da ce, kad jednom skinem gel, biti cvrsci nego ikad. No, stvarnost je sasvim drugacija ~ moji, inace cvrsti nokti, popucali su isti dan kad sam skinula gel. :eek: :mad: Sad sam ih sasvim skratila, na njima imam lak za ucvrscivanje (prozirni) i cekam da izrastu... :(

Toliko o gelu. :rolleyes:

Sandra October
15.01.2003., 18:22
Uf:rolleyes: odmah se sjetim svoje bivše asistentice koja mi je na posao dolazila sa onim geliranim panđa noktima sa šljokicama i umjetničkim djelima po njima....hebem ti nisam konzerva bog zna al šta je previše- previše je:confused:

pardon, zabrijah na najgoru asocijaciju.....
ne znam, imam sreće da su mi nokti odlični, al sve i da nisu sumnjam da bi stavljala umjetne, ako ništa, nemam ja tih živaca za sjedit 3 sata kod manikirke, jedva odsjedim za onaj basic manikir svako 3-4 mjeseca:D

meni je manje više u svemu pa i u noktima, bezbojni lak, french manikure na vrlo kratkim noktima.sve u svemu neupadljivo i diskretno.
a što se njege tiče, barem je danas izbog ogroman kojekakvih lakova za jačanje nokta

pads, odi manikerki i nek ti ona nešto preporuči... bolje nego oslabiti još više vlastiti nokat:)

Ame®icano
15.01.2003., 18:34
Mojim kandzama nista ne fali. Naime, ima i viska. Primjetio sam ne samo da mogu plivat, nego da brze plivam sa njima nego bez njih. Kad udjem u bazen svi mi zavide. Vjerovatno zbog toga stavljaju vise hlora u vodu, da bolje ocisti ispod noktiju. Ni peraje nisu potrebne. Ma kakav Borut Petric... Foghorn is my name. :D

margarita
15.01.2003., 18:47
ja imam french manicure, gel nokte

uopce ne izgledaju umjetno, stovise cesto dobijem kompliment kako imam divne noikte i svi se iznenade kad cuju da nisu moji prirodni

meni je prva aplikacija trajala sat vremena a nadopune oko 40 min. tako da mi je to cas posla...prva kosta $55 CDN a nadopune $30 cdn

traje mi tri tjedna i ne moram u medjuvremenu nista raditi s njima tako da mi se super isplati jer sam vise mjesecno trosila na razne preparate za jacanje noktiju, lakove i ostala cuda i uvijek bila nezadovoljna svojim slabim ispucanim noktima

sad bar izgledaju uredno i njegovano

kad odlucim da imam kratke nokte onda cu skinuti gel

ovisi samo od strucnosti onoga tko ih nanosi

nikad ne bih probala sama

indian
15.01.2003., 19:30
Ma da najlakše je reć..jooooj imam užasne nokte i naljepit te umjetne :rolleyes: :D
Malo truda žene, malo truda..baš me zanima jeste li se bar potrudile prije nego ste stavile tu plastiku na sebe?

Gora stvar od umjetnih noktiju su mi još umjetne trepavice..
E to je stvarnoooo... :rolleyes: :flop:

I koji vrag je taj french manicure?

Ame®icano
15.01.2003., 19:34
I koji vrag je taj french manicure?
It's not Italian.

margarita
15.01.2003., 19:44
indian
probavala sam godinama i na kraju jednostavno odustala

kosa i nokti su mi jednostavno slabi po prirodi

mislim meni je to stvar izbora....sto netko radi sa svojim tijelom je cisto njegova stavra, ne ;)

french manicure ti je kad su vrhovi noktiju lijepi i bijeli a ne zuckasti...kakvi su moji prirodno

indian
15.01.2003., 19:49
margarita kaže:
french manicure ti je kad su vrhovi noktiju lijepi i bijeli a ne zuckasti...kakvi su moji prirodno

E pa i meni su takvi..samo izgledaju prirodno, a ne umjetno ko na ovoj slici ;) ..dobro uz uvjet da su nokti u dužoj fazi..

A bili su žućkasti, i lomili su se i strava jedna..

I slažem se ovo za tijelo i to, još najbolje da vam ja govorim šta i kako :D , al šta ja znam..nema do prirodnog..

margarita
15.01.2003., 19:54
indian kaže:
E pa i meni su takvi..samo izgledaju prirodno, a ne umjetno ko na ovoj slici ;) ..dobro uz uvjet da su nokti u dužoj fazi..

A bili su žućkasti, i lomili su se i strava jedna..

I slažem se ovo za tijelo i to, još najbolje da vam ja govorim šta i kako :D , al šta ja znam..nema do prirodnog..

ma imasa pravo

prirdno je savrseno

samo ne znam po cemu se ovaj tretman razlikuje od brasilian wax ili bojenja kose ili depiliranja

:confused:

LaPerla
15.01.2003., 20:05
Nikada nisam niti bi prvo nemam raaloga jer su moji lijepi drugo ono sto sam citala,slusala na vjestima i vidjela uzivo bilo je dovoljno slikovito.Opcenito umjetni nokti su ti kao cupkanje obrva kada jednom pocnes tesko je stati iz prostog razloga sto tvoji prirodni nokti izgledaju fuj kada se umjetni skinu.Drugo mnogobrojni slucajevi inficiranja su zabiljezeni, pucanje umjetnog nokta slucaj sam gledala na Emergency Room kanalu gdje je djevojka od 17 godina umalo izgubila prst i sl. Ja sam protiv.

LaTiTeA
15.01.2003., 20:22
Kad je vec tema o noktima... hoce li se naci koja dobra dusa koja ce mi objasniti kako se nanosi french manicure?

E da, i vidjela sam u dm-u lakove za tu french manicure. Ima bas lijepo napisano step 1, step 2, step 3... ali stvar je u tome sto su to tri laka od 50-ak kn.... (malo mi skupo izgleda, recite sto hocete)... + neke sablonice...

indian
15.01.2003., 20:30
margarita kaže:
ma imasa pravo

prirdno je savrseno

samo ne znam po cemu se ovaj tretman razlikuje od brasilian wax ili bojenja kose ili depiliranja

:confused:

Meni se razlikuje...ovo tvoje nabrojano je korekcija prirodnoga...dobro ajde, bojanje kose se ne može baš u to svrstati, dlake u prorodnom izdanju :D znaju izgledat ne baš estetski, a ponekad je i osnovna higijena u pitanju!

A nokti i trepavice npr. su umjetni DODACI, nešto što kao dio uopće mene ne postoji..

Meni je razlika...

margarita
15.01.2003., 20:40
ajd indian

ne se srditi

razlika- razlika

ne znam uopce zasto raspravljamo o tome

live and let die :top:

indian
15.01.2003., 20:49
Ma ne srdim se ja..

Ja volim tako malo po ŽK pisuckat..:D

Meni najbolje kako ste vi žene smrtne ozbiljne na ovakvim topicima, sve pršti od savjeta, priskačete jedna drugoj, pa se nabraja, objašnjava, tumači..ja ne znam koja bi tema morala bit da se tako uživim..ma za ne vjerovat.. :D

I nemojte me sad napadati, moram malo poremetit ritam ;)

margarita
15.01.2003., 20:50
ma ni slucajno indian

bilo bi nam dosadno da nema takvih "upadica"

:D

magic
15.01.2003., 21:08
Ma ajde, chak i da imam te nofce i da mi se prohtje imat savrshene nokte...

Ali ja ne bih izdrzhala sjediti toliko vremena :eek:

Kaj delate za to vrijeme, klafrate s manikirkom?

magic
15.01.2003., 21:10
pads kaže:
Moji nokti su uzas zivi! Nema sanse da ih pustim duze od pola centimetra - obavezno pucaju.

Evo, ponovo chitam uvodni post.

Pads, nhf, ali zashto MORASH imati nokte duzhe od 5 mm? Pa to je sasvim pristojna duzhina za lijepe ruke :)

indian
15.01.2003., 21:10
magic kaže:
Ali ja ne bih izdrzhala sjediti toliko vremena :eek:

Kaj delate za to vrijeme, klafrate s manikirkom?

Sad si me zaintrigirala...

A koliko se to sjedi tamo? :eek: :D

magic
15.01.2003., 21:14
Pa valjda oko sat vremena...i svaka dva tri tjedna nadopuna...:rolleyes:

Meni je to stvarno nepojmljivo...mozhda jedino da sam se rodila beznoktna :cool:

indian
15.01.2003., 21:19
Možda imaju udobne stolice...ono ko zubarske, pa možeš malo ubit oko..:rolleyes: :D

magic
15.01.2003., 21:22
A mozhda ti i zube poprave...u isto vrijeme...

ali mislim da morash bit mirna, da ti ne naprave neke pandje k'o iz horora

indian
15.01.2003., 21:40
Uh, što mi je omilo ovaj topic...:D

Ima još koja zainteresirana djevojka..magic i ja smo tu, odgovaramo..samo pitajte..:cool:

magic
15.01.2003., 21:43
E, a jel postavljaju umjetne i na nogama :confused:

Moji bash nisu neshto a bash mi je stalo da imam savrshena stopala.

LaTiTeA
15.01.2003., 22:09
Ma samo se vas dvije tu sprdajte od teme... ali ja jos nisam dobila odgovor kako se tocno nanosi french manicure... :(

Samantha
15.01.2003., 22:14
. Osim cijene (450kn za prvo nanosenje i 250kn za svako popravljanje) i vremena (prvo nanosenje traje tri do cetiri sata, a svako ponovno sat i pol do dva),
:confused: ja neznam cemu vise da se cudim,cijeni il vremenu
Pa za te pare kupim 2-3 dobre knjige,a za to vrijeme ih procitam do pola.
Meni su najljepsi nokti od 2-3 mm,sredjeni,znaci bez kozice,isturpijani i uredno lakirani i naravno na njegovanim rukama.i jedan decentan prsten i to je to.
:)
One nokte ko kandje,jos kad nalakiraju tamnim lakom,nakendrce 5-6 prstenova...u stvari samo ih vidjam na zenama bez stila.

Zedj vatre
15.01.2003., 22:15
LaTiTeA kaže:
Kad je vec tema o noktima... hoce li se naci koja dobra dusa koja ce mi objasniti kako se nanosi french manicure?

E da, i vidjela sam u dm-u lakove za tu french manicure. Ima bas lijepo napisano step 1, step 2, step 3... ali stvar je u tome sto su to tri laka od 50-ak kn.... (malo mi skupo izgleda, recite sto hocete)... + neke sablonice...

Neki ljudi jednostavno imaju lose nokte ,da li je to zbog nedostatka kalcija ne znam ali cesto cujem da se nekome nokti "listaju" ,pucaju i sl.
Ja imam jako dobre ,tvrde ,jake nokte i kosa mi je prava griva .
Nikad nista ne radim s kosom osim sto je perem a nemam problema ali zato se na kozi svaka promjena u organizmu vidi .
Da se vratim temi .Dakle vjerujem da neko ima lose nokte i da se tesko srede .
Moji su dugi najvise 3-4 mm i ne treba mi vise .
Sama radim franch manicure i to ovako .-
Te sablone sam probala koristiti ali sad mi je lakse bez njih .
Vremenom se stekne rutina .Ne kupujem ni to pakovanje od tri laka za french manicure nego kupim jedan bezbojni i jedan bijeli ali onaj kao krec bijeli i to najjeftiniji (nije bitno).
Nokte operem ,isturpijam na gotovo kockast oblik ,pa ide sloj bezbojnog pa onda polako na onaj izrasli dio bijeli lak .Sve radim u dva sloja .Jako lijepo ,uredno izgleda .Inace ne volim preduge nokte i jake boje laka nego neke bez tonove a frenc manicure je odlican jer fino ide uz svu sminku .
Bijela olovka za ispod nokta se vidi samo ako je prvo navlazite ili operete ruke pa onda stavite olovku ali to se brzo skine ovo je puno bolje .

Samantha
15.01.2003., 22:19
evo ovo su za mene lijepi nokti

indian
15.01.2003., 22:26
(prvo nanosenje traje tri do cetiri sata, a svako ponovno sat i pol do dva),

Evo magic...:eek:

A sad ozbiljno, evo čitam post od Zedji vatre..ja npr. isto stvarno imam kosurinu al nokti dok se nisam počela brinut o njima su bili skroz loši, blijedi, pucali su, mekani..

Onda malo pila pivskog kvasca, koristila učvršćivaće, kad perem nešto nekim jakim sredstvima za pranje (oni ubijaju onu french bijelu boju) stavim gumene rukavice..i tako, malo više truda i rezultati neće izostat. Nije idealno, al ko kaže da mora bit..;)

fragola
16.01.2003., 09:12
magic kaže:
E, a jel postavljaju umjetne i na nogama :confused:

Moji bash nisu neshto a bash mi je stalo da imam savrshena stopala.

Ne bi vjerovali, ali sam ovo ljeto vidjela curu s french manicure na noktima na nogama! Morala ih je malo pustiti pa su izgledali ko neke kanđe savijene na dolje koje su slučajno zagrebale zebru na asfaltu!

Užas! Baš je izgledalo grdo!

Princeza
18.01.2003., 21:56
Fragola, ja sam vec iks puta vidjela french manicure na noktima na nogama. :eek: :D To ti je glavna fora njujorskih sminkerica, tamo ces rijetko kad na nekom stvarno finom mjestu (mislim prvenstveno na Upper East Side, Upper West Side te na sminkerske klubove po Villageu i Chelseaju) vidjeti bogatu mladu damu koja drzi do sebe a da nema french na nogama! :eek:

Sad, kako to (meni) izgleda, ne bih htjela ni komentirati... :D :cool:

Princeza
18.01.2003., 22:08
LaTiTeA kaže:
ali ja jos nisam dobila odgovor kako se tocno nanosi french manicure... :(

Dobila si jedan, ali buduci da se malo razlikuje od mog nacina, sad ces dobiti i drugi. ;)

Dakle, ovako: najprije nabavi papirice za french, ili po uzoru na te papirice izrezi selotejp. Njih zalijepi na vrh nokta, tako da ti papiric bude tocno tamo gdje ti se nokat odvaja od mesa (tj. tamo gdje pocinje onaj bijeli dio). Taj odvojeni dio namazi gustim (ne prozirnim!) bijelim lakom i pricekaj da se dobro osusi. Tek kad se lak dobro osusio, skini papirnate trake koje si nalijepila. Nakon toga, imas dvije opcije: nokte mozes namazati samo prozirnim lakom i to je to, jednostavnija varijanta frencha je gotova, ili, meni puno draza varijanta - uzeti prozirni lak koji je u ruzicastom ili bez tonu i namazati ga preko cijele duzine nokta (znaci, od korijena do samog vrha, sto znaci, premazes i onaj dio na kojem je vec bijeli lak). Pustis da se osusi, a onda na nokte stavisi obican prozirni lak.

Vazno je sljedece: nokte u prosjeku jednom mjesecno fino ispoliraj. Tako ces skinuti sloj mrtvih stanica, izravnati povrsinu nokta, a i lak ce ljepse izgledati. :)

Zatim, nokti na kojima je french ne smiju biti predugi. Najbolje je da su tek nesto malo duzi od samog prsta, mozda pola milimetra ili milimetar. Takodjer pazi na oblik ~ nokti s frenchom trebali bi biti vise kockasti nego okrugli, a nikako uspiceni! :eek:

Ako se odlucis na onu drugu varijantu, pazi na sljedece: ruzicasti tonovi su za zene cije su ruke tamnopute, preplanule. Bez nokti su za blijede ruke ili za zene cija koza naginje crvenilu.

I, konacno, ako si mlada ili ides na neki tulum i slicno, sa frenchom se mozes igrati ~ npr. umjesto najgornjeg prozirnog sloja mozes staviti lak sa sljokicama i slicno.

Moj izbor lakova: nikako Alessandro! To su, po mojim kriterijima, izuzetno losi lakovi koji se sporo suse i kratko traju. Vec za dva-tri dana lak se guli, a nakon cijele parade s frenchom meni osobno jednostavno se ne da skidati ga i cijelu pricu ponavljati iz pocetka. :rolleyes: Da ne velim da su, s obzirom na nedostatak kvalitete, ti lakovi bezobrazno precijenjeni. Moji favoriti su gusti bijeli lak Manhattan, njezno ruzicasti od Rimmela i prozirni od Rimmela koji je ujedno i ucvrscivac najgornjeg sloja. French manicure nanesen s tim lakovima traje tjedan dana zagarantirano (uz redovno pranje sudja et al.).

Eto. Zadovoljna? ;)

LaTiTeA
19.01.2003., 11:45
Zadovoljna! (hvala! :)), ali....

Ne kuzim ja to! Ok, kuzim ovu jednostavniju verziju, ali ova druga... :confused:

Ma znas u cemu je problem? Jesi ti sigurna da to ide bas tim redosljedom? Prvo bijelim lako obojam vrh, pa onda PREKO TOG BIJELOG uzmem prozirni lak koji je u RUZICASTOM ili BEZ tonu i prijedjem preko CIJELOG nokta. Pa kako to izgleda onda? Jel ovaj bijeli dio i dalje bijeli?

Evo, bas tu na stolu gledam neku reklamu za Alessandro i sve gledam te nokte... meni oni izgledaju kao da je cura prvo cijeli nokat obojala u ruzicasto pa tek onda na vrhove dodala to bijelo.

Mislim da cu se za pocetak odluciti za ovu jednostavniju verziju. Hvala na preporuci lakova! Bas sam si mislila kupiti od Alessandra.. ali cu ipak uzeti ove druge :)

magic
19.01.2003., 13:24
Princeza kaže:

Zatim, nokti na kojima je french ne smiju biti predugi. Najbolje je da su tek nesto malo duzi od samog prsta, mozda pola milimetra ili milimetar.

E sad vi meni objasnite zashto umjetni nokti :confused:

I nokat najloshije kvalitete mozhe se pustiti takve duzhine.

luca
19.01.2003., 13:38
Princeza kaže:
Dobila si jedan, ali buduci da se malo razlikuje od mog nacina, sad ces dobiti i drugi. ;)

ovako ja radim po ljeti kad je lose vrijeme pa moram cupit u kuci :) samo sto ja radim u svim duginim bojama :D muz i ja skupa: ja si bojim nokte na rukama, on na nogama :D

nego, french na noge :eek: bljaaakkk :rigo:

i mene zanima, zasto umjetni nokti ako trebaju biti dugi samo par mm?

luca
19.01.2003., 13:41
Samantha Jones kaže:
evo ovo su za mene lijepi nokti

i meni. ja moje drzim ovakvog oblika i duljine. i bojim ih za svaki dan blijedo beige/ruzicasto/bijelim lakovima (obicno sama smjesam nijansu kakvu tocno zelim), a ponekad za "svecanije" stavim ovakav tamnocrveni ili tamnoljubicasti lak.

Christina
19.01.2003., 15:25
eovako za učvrsćivanje noktiju kupi sebi dikla kremu neznam imali je tu ja sam iz bh. Odlična je. ja inače nemam problema s noktima jaki su ne pucaju ,jedino ako su dugo u vodi počnu se listat. mislim da dužina noktiju nije toliko bitna vazno je samo da su nokti uredni njegovani i im turpijicom napravite dobar oblik.namogu jedino da vjerujem da su tako skupi kod vas umjetni nokti.ovdje je ugrađivanje sa gelom i to 30 km. najskuplje a dorada ognosno kada počnu pravi rasti je triput jeftinija, ali nokti odlično izdledaju.

Princeza
19.01.2003., 21:25
LaTiTeA kaže:
Ma znas u cemu je problem? Jesi ti sigurna da to ide bas tim redosljedom? Prvo bijelim lako obojam vrh, pa onda PREKO TOG BIJELOG uzmem prozirni lak koji je u RUZICASTOM ili BEZ tonu i prijedjem preko CIJELOG nokta. Pa kako to izgleda onda? Jel ovaj bijeli dio i dalje bijeli?

Hm... Imas i trecu varijantu (nju sam naucila u Londonu i New Yorku, ali zahtijeva vise paznje pa te nisam htjela odmah zbunjivati).

Dakle... Najprije namazes nokte ruzicastim/bez lakom (po izboru). Kad se taj lak dobro, ali fakat dobro osusi, onda na njega nalijepis papirice i na gornji dio nokta namazes neprozirni bijeli lak. Kad se taj bijeli lak dobro osusi, maknes papirice i namazes sloj prozirnog laka. Tada se dobije najbolji efekt.

Sto se tice nacina br. 2 ~ ako ruzicasti/bez lak premazes preko bijelog laka na vrhu noktiju, on ce se i dalje jako dobro vidjeti (jer je ruzicasti/bez lak proziran, a bijeli nije), samo ce cijeli efekt biti malo, malo diskretniji. :)

Princeza
19.01.2003., 21:30
magic kaže:
E sad vi meni objasnite zashto umjetni nokti :confused:

I nokat najloshije kvalitete mozhe se pustiti takve duzhine.

Pa ja sam rekla zakaj... Jer s umjetnim noktima dobijes vec 'ugradjenu' francusku manikuru, za koju se onda uopce vise ne trebas brinuti. :) To je dobra stvar umjetnih noktiju ~ samo trebas ruke redovito mazati kremom da ti koza ne ispuca i to je jedina njega na koju trosis vrijeme, a ruke ti izgledaju diiiivno! :)

A drugi razlog je bio obecanje da ce mi nokti nakon mjesec-dva pod gelom biti jos cvrsci nego prije. :rolleyes: E, to je bila laz (a i kazna meni, jer sam htjela kruha preko pogace :rolleyes: ).

Uostalom, ja sam svoj post na prvoj strani i napisala zato da s vama podijelim to neugodno (i skupo :mad: ) iskustvo i da vas odgovorim od umjetnih noktiju, ako o njima razmisljate. ;) :)

magic
20.01.2003., 07:27
luca kaže:
i meni. ja moje drzim ovakvog oblika i duljine. i bojim ih za svaki dan blijedo beige/ruzicasto/bijelim lakovima (obicno sama smjesam nijansu kakvu tocno zelim), a ponekad za "svecanije" stavim ovakav tamnocrveni ili tamnoljubicasti lak.

I ja, iako su mi nokti chvrsti i mogla bih nositi pandzhe, ali to mi se ne svidja na nikome.

Jedino shto mi se ne svidja na ovim noktima na slici su vrhovi druge boje.

Meni se ne svidja ni preupadljivi french.

Vec godinama kupujem isti lak od Colistara br. 81, savrshen je - ni bezh ni roza, nevjerovatno izdrzhljiv i pristaje uz sve.

A nokte na nogama lakiram u boji. I zimi i ljeti.

luca
20.01.2003., 08:02
magic kaže:
I ja, iako su mi nokti chvrsti i mogla bih nositi pandzhe, ali to mi se ne svidja na nikome.

Jedino shto mi se ne svidja na ovim noktima na slici su vrhovi druge boje.

Meni se ne svidja ni preupadljivi french.

Vec godinama kupujem isti lak od Colistara br. 81, savrshen je - ni bezh ni roza, nevjerovatno izdrzhljiv i pristaje uz sve.

A nokte na nogama lakiram u boji. I zimi i ljeti.

ja po ljeti napravim svijeloplave nokte za tamnoplavim vrhovima :D

na nogama uglavnom nemam nista po zimi (neka gustaju!) ili po ljeti imam sve sto mi padne na pamet (najcesce ovaj svijetli mix kao na ruci, ali ovisno o sandalama i odjeci moze ici od normalnog tamnocrvenog do psihodelicno narancasto-plavih kombinacija :D )

magic
20.01.2003., 08:03
Kad ja volim svoja stopalca s nokticima u boji ;) a ne da mi se uskladjivati boje pa uvijek furam isto, zmi i ljeti :cool:

luca
20.01.2003., 08:09
magic kaže:
Kad ja volim svoja stopalca s nokticima u boji ;) a ne da mi se uskladjivati boje pa uvijek furam isto, zmi i ljeti :cool:

ja ionako imam te blesave boje, zao mi je da stoje, pa se izivljavm po ljeti. po zimi se ionako ne bi vidjelo :)
meni su dragi neobojeni nokti na nogama, ali mrzim kad su mi neobojeni na rukama :confused: bez veze, nekakva fixideja :rolleyes:

magic
20.01.2003., 08:15
A ja mrzim neobojane nokte na svojim nogama - dakle ja cu tebi ruke, ti meni noge i bash cemo se zabavljati :D

p.s. chak sam prije 5 godina nabavila one gumaste "rashljice" koje ugurash medju prste na nogama mjesto vate ;)

luca
20.01.2003., 08:23
magic kaže:
A ja mrzim neobojane nokte na svojim nogama - dakle ja cu tebi ruke, ti meni noge i bash cemo se zabavljati :D

p.s. chak sam prije 5 godina nabavila one gumaste "rashljice" koje ugurash medju prste na nogama mjesto vate ;)

da, vec vidim zabavu, sve dok nam pes, macka i jez ne skoce na svjeze obojane nokte :D

btw, ja mrzim lakiranje noktiju bas zato sto je uvijek i obavezno zalijepim negdje s njima :mad: cak i s ovim brzosusecim lakovima, ne uspijevam ostati mirna :(

magic
20.01.2003., 08:24
luca kaže:
da, vec vidim zabavu, sve dok nam pes, macka i jez ne skoce na svjeze obojane nokte :D

Zaboravila si pticu ;) dobro ona je povremeno na chuvanju, no nikad se ne zna :D

magic
20.01.2003., 08:26
A kad smo kod zhivotinja, pesica je jucher dobila smedji pramen - kapnula mi je boja za kosu ravno njoj na ledja...:rolleyes:

A susjeda me popodne pita...kaj nije vash pes bio bijeeeli bijeeeli...:D

Ja sam joj rekla da ju je valjda machak zarazio.

luca
20.01.2003., 09:40
magic kaže:
A susjeda me popodne pita...

jel to ona ista koja misli da drzis stakore u stanu? :D
ti bas hoces da ti baba dovuce socijalno-deratizacijsku sluzbu :D

jadna pesica, kako ces ju sad odbojati? bijeli maltezer na smedje pramenove, nije bas za izlozbu :)

magic
20.01.2003., 09:47
Ma ja sam protivnik izlozhbi zhivotinja...ne treba meni nitko psa ocjenjivati, meni je ona prekrasna i savrshena :) :cool:

luca
20.01.2003., 09:59
magic kaže:
ne treba meni nitko psa ocjenjivati, meni je ona prekrasna i savrshena :) :cool:

ma nisam mislila na prave izlozbe, nego one svakodnevne u setnji :)

pa jel savrsena kad je bijela ili kad ima smedje pranove na gazdaricu? :D

(nekako deep down mi se cini da je maltezer ljepsi kad je bjel :D )

magic
20.01.2003., 10:12
luca kaže:
ma nisam mislila na prave izlozbe, nego one svakodnevne u setnji :)

Ma znam ;) shalim se :)

Najljepsha je bijela ma k'o medvjedic od plisha :)

luca
20.01.2003., 10:34
magic kaže:
Najljepsha je bijela ma k'o medvjedic od plisha :)

pa jesi ju uprala cim si ju natrackala? ili ces ju sad morati blajhati? :)

penelopa
20.01.2003., 10:39
Nemoj joj samo stavit onu zlatnu maskaru.
Neces se rijesit procesije pasa ispred kuce:D

magic
20.01.2003., 10:39
Danas cu kupiti posebnu kapu za pramenove "usa e getta - per maltese only" i svu cu je prosharat :D

A svima cu prichat kako joj je to samo od sebe prekonoc izraslo ;)

magic
20.01.2003., 10:40
penelopa kaže:
Nemoj joj samo stavit onu zlatnu maskaru.

Zakasnila si :cool: :rolleyes: ;)

penelopa
20.01.2003., 10:44
Nemoj sad samo na kucnim ljubimcima otvarat topice kako ne mos spavat od laveza, zavijanja, grebanja i kako moras vlasnicima popusit da zatvore djukce u kucu:D Ajde skidaj ti to njoj, nemoj da poslije bude nisam znala. Lipo te upozoravan, s tin se ne valja igrat:D

P.S. ocu jedno iz legla, nema veze koja je misanca;)

magic
20.01.2003., 10:48
Ma ne smijem joj pustiti jer ja bih sve zadrzhala...:rolleyes: a i ovako nam je stan premali...

Ako uspijemo rentat stan veci za 1 sobu, odmah se mnozhimo :D

luca
20.01.2003., 10:50
magic kaže:
A svima cu prichat kako joj je to samo od sebe prekonoc izraslo ;)

i onda ce ju vidit susjeda i pozvat ce sluzbu, oduzet ce ti zvjerinjak, juniora ce smjestiti u adoptive family, tebi ce naci tvoje zlatne trepavice, a pola Rijeke ce posvjedocit da saljes okolo opscene smsove i zavrsit ces na lijecenju :(

moj savjet: izblajhaj psa prije nego bude kasno :D

magic
20.01.2003., 10:53
luca kaže:
... tebi ce naci tvoje zlatne trepavice...

A japanske kuglice kao privjesak na kljuchevima :eek:

Idem ranije doma...valjda ce nakon tri pranja s pretpranjem i centrifugom izblijediti ;)

penelopa
20.01.2003., 10:57
I ne zaboravi Ariel, skida sve mrlje:D

Jesam li dobro ukopcala ili se ti ne das maltezerici seksat? E, jes´ bezdusna:D

luca
20.01.2003., 11:03
medzik, barem znas di su ti kljucevi kad ih zagubis :D

magic
20.01.2003., 11:07
Kad zveckam , znam da ih nisam zaboravila :o ;)

fairy
07.06.2004., 09:24
Eh drage moje koke!
Prije tjedan dana ja otišla na geliranje noktiju u jedan salon u Ilici. Bilo je sve ok par dana, noktići su izgledali sjajno.
ALI, nakon 3 dana sam skužila da mi je gel na vrhovima noktiju počeo ispadati i pojavile su se pukotine(kao crtice) po njima. Sad me nešto zanima. Billy je napisala da kad je jednom stavljala gel i da joj se počeo odvajati, otišla je odmah kod pedikerke da joj besplatno popravi. Ja sutra idem na kontrolu u taj salon jer me je ženska naručila i sad mi pomozite šta da radim jer mi je ona rekla da pošto imam dosta kratke nokte(ali ne skroz) da je moguče da će mi se gel prvih 2 puta odvajati i ako mi se kao pojavi zrak ispod gela da ništa ne diram jer mogu oštetiti nokat. Meni se ipak čini da je ona to meni napravila nekvalitetno i da se to nije smjelo desiti jer to sad izgleda jako ružno na par nokta i neznam kako će mi to popraviti.
Sad mene zanima dali sam u pravu ili je stvarno moguče da se to desi jer nokti nisu full dugački s time da ih starno nisam uopće dirala niti rašpala čak.
Dali da ju operem i naredim joj da mi to popravi besplatno ili je to stvarno zato što mi nokti nisu bili skroz dugački???
HELP!!!!!!!

Billi
07.06.2004., 09:30
hm, hm, a zakaj bi se odvajao na kratkim noktima? ja bi trazila da mi to popravi zabadava.

fairy
07.06.2004., 09:38
Billi kaže:
hm, hm, a zakaj bi se odvajao na kratkim noktima? ja bi trazila da mi to popravi zabadava.

Neznam, tak mi je kuja rekla. Kao kad ću doči par puta da će tek onda sve biti ok. Ma sere!!
Vidim da par nokta izgleda super, ali ostatak je katastrofa. Ispucano, ispod se vidi zrak i na vrhovima je nestao. Sutra ću da joj hebem mamicu. :Snajper:
Samo me zanima kako će mi ona to uopće popraviti?

Billi
07.06.2004., 09:44
nek ti fino sve skine i stavi novo. tak je i mni bilo. zena mi nije radila probleme at all!e

fairy
07.06.2004., 09:48
Billi kaže:
nek ti fino sve skine i stavi novo. tak je i mni bilo. zena mi nije radila probleme at all!e

A šta ako mi bude tupila da se to uvijek dešava? Mislim da se uvijek dešava, desilo bi mi se na svim noktima, a ovako na njih par je samo dokaz da je zajebala stvar. Jedva čekam da ju operem.
Hvala ti Billi!!!:W

Desiree
07.06.2004., 12:17
Ja imam gel. Na oar noktiju mi je doslovno "visio u zraku" - to jest, ona ga je stavila na foliju, a da ispod nije bio moj pravi nokat (bili su prekratki). Rekla mi je da pazim na tih par prstiju di je ona (kako kaze) izmislila nokat :D
Sve ok, nikakvih problema.. Nikad :D

fairy
07.06.2004., 13:06
Desirée kaže:
Ja imam gel. Na oar noktiju mi je doslovno "visio u zraku" - to jest, ona ga je stavila na foliju, a da ispod nije bio moj pravi nokat (bili su prekratki). Rekla mi je da pazim na tih par prstiju di je ona (kako kaze) izmislila nokat :D
Sve ok, nikakvih problema.. Nikad :D

Kako da paziš, ne kužim??
A kako su ti bili kratki nokti? Meni nije stavljala nikakvu foliju, nego samo gel. I ne kužim baš tvoj post. Rekla si prvo da ti je doslovce visio gel u zraku(:confused: ), a onda da nikakvih problema nikad. Dali su ti nokti narasli i dali ti je besplatno popravila kad ti je gel "visio u zraku"?

Billi
07.06.2004., 13:24
ak imas kratki nokat onda ti ona stavi nastavak i pregelira ga tak da ti produzi nokat (umjesto da stavi umjetan). i to je super stvar. ja ga ne pazim i nikad mi nis nije puklo.

fairy
08.06.2004., 08:50
Billi kaže:
ak imas kratki nokat onda ti ona stavi nastavak i pregelira ga tak da ti produzi nokat (umjesto da stavi umjetan). i to je super stvar. ja ga ne pazim i nikad mi nis nije puklo.

Yes, but moji nokti nisu dugački tako da nema potrebe za tim. Morati ću joj reći da mi popravi ove koji su se ofucali. Samo me strah jer mi se čini da mi je par noktića puklo paraleleno s dužinom nokta i neznam dali će to moči srediti. Još uvijek mi nije jasno zašto mi je rekla da je moguče da će mi se guliti gel pošto su mi kratki nokti. Vjerovatno znaju da rade nekvalitetno.
A gdje si ti Bili to radiš, mislim u kojem salonu???

debelakrava
08.06.2004., 09:20
javi kako je bilo i sta ti je rekla. btw, kolko kosta to geliranje???

fairy
08.06.2004., 09:24
debelakrava kaže:
javi kako je bilo i sta ti je rekla. btw, kolko kosta to geliranje???

Hoću, javit ću vam, ali ipak neidem danas jer poslije posla imam neke obaveze. Ja sam platila 200 kn, imaš u neki salonima za 250, a ima i za 300 i više. Uglavnom, vjerujem da ovi koji su skuplji su ujedno i kvalitetniji, iako nemora biti tako. :W

Billi
08.06.2004., 10:07
moja doma radi pa je zato jeftinija. ali ja sam prezadovoljna.

matsa
08.06.2004., 10:40
Moja koka za geliranje kaže da je jaaako važno da se nokti nakon što ih izbrusi, a prije stavljanja gela, ne dodiruju, odn. ne maste, jer se u tom slučaju obično odvoji gel od nokta. Znači, ili ti ih nije dobro izbrusila ili nisu bili dovoljno dugo pod lampom, ili si ti prešla prstom svojim preko nokta, a da nisi ni svjesna bila, a ova te nije upozorila.
Isto tako, da bi se gel dobro spojio s noktom, prije gela stavljaju neko sredstvo u tankom sloju što poboljšava prijanjanje gela.

Mislim da odvajanje s dužinom nema toliko veze. Meni se vrlo rijetko odvajaju, obično kad mi jako narastu i to onda na samom vrhu i to tu i tamo koji. :W

debelakrava
08.06.2004., 11:16
billi ajd posalji na pm informacije o toj tvojoj.
nego, jel zna ko neku dobru pedikuru di se da napravit. ne preskupa a da srede i onu tvrdju kozu i noktice (nemam gljivice, kurje oci i sl...tak da mislim da ne mora medicinska)i sve fino nalakiraju???

Desiree
08.06.2004., 12:01
fairy kaže:Kako da paziš, ne kužim??
A kako su ti bili kratki nokti? Meni nije stavljala nikakvu foliju, nego samo gel. I ne kužim baš tvoj post. Rekla si prvo da ti je doslovce visio gel u zraku(:confused: ), a onda da nikakvih problema nikad. Dali su ti nokti narasli i dali ti je besplatno popravila kad ti je gel "visio u zraku"? Billi kaže:ak imas kratki nokat onda ti ona stavi nastavak i pregelira ga tak da ti produzi nokat (umjesto da stavi umjetan). i to je super stvar. ja ga ne pazim i nikad mi nis nije puklo.
Eto, ona je sve objasnila. 2 nokta su mi bila skroz kratka, popucala i ja sam ih odrezala.. Ostali su cak i vise - manje bili ok, samo su se jako listali, al ona je to raspicom izbrusila i sve ok (a meni glupaci to ne bi palo na pamet.. :bonk: )
Na ta 2 kraca nokta je zaljepila foliju (ispod nokta) i pregelirala napravivsi tako gel na nepostojecem "izrastu".
Billi, nisam ni ja bas previse pazila - sve ok

Annie1
09.06.2004., 12:51
Fairy, definitivno si otisla u krivi salon i nazalost kod tete koja nema pojima sta radi. Ja geliram nokte full dugo i nikad nisam imala takvih problema. A idem kod cure koja radi doma i geliranje je 150 kn, a FENOMENALNA je!
Promjeni salon, savjet!

assia
17.06.2004., 08:24
cure upomoooc
geliram noktice od ove godine, prirodni nokti su mi prestrasni, tanki, lomljivi, frendica preporucila salon i sve :s :s jako je lijepo radila i ja napokon nisam skrivala ruke
ali je prosli mjesec podigla cijenu sa 200 na 350 kn :eek:

otisla sam u lokalni salon u kvartu, ne znajuci da se gelom nokti mogu unistiti ako zena ne zna sto radi i eto sada mi se odljepljuje sloj po sloj:mad: :mad: to izgleda S T R A S N O

molila bi na pm neku dobru preporuku i koliko kosta

e da zivim u Zgb

puno hvala:W

fairy
17.06.2004., 10:29
assia kaže:
cure upomoooc
geliram noktice od ove godine, prirodni nokti su mi prestrasni, tanki, lomljivi, frendica preporucila salon i sve :s :s jako je lijepo radila i ja napokon nisam skrivala ruke
ali je prosli mjesec podigla cijenu sa 200 na 350 kn :eek:

otisla sam u lokalni salon u kvartu, ne znajuci da se gelom nokti mogu unistiti ako zena ne zna sto radi i eto sada mi se odljepljuje sloj po sloj:mad: :mad: to izgleda S T R A S N O

molila bi na pm neku dobru preporuku i koliko kosta

e da zivim u Zgb

puno hvala:W

Pitaj Annie!!!

Štrikalica
17.06.2004., 10:55
joj ja s noktima na rukama fakat imam sreće..prekrasni su (malo marketinga ne škodi, hehe), a i kvalitetni..

ali zato s nožnima imam probleme koji su doslovno otišli u sferu zdravstvenih :(

fairy
17.06.2004., 11:10
shree_kali kaže:
joj ja s noktima na rukama fakat imam sreće..prekrasni su (malo marketinga ne škodi, hehe), a i kvalitetni..

ali zato s nožnima imam probleme koji su doslovno otišli u sferu zdravstvenih :(

Pa to isto možeš otići kod pedikera da ti to sredi! Meni je jednom nokat na nogama urastao u meso pa sam otišla kod pedikerke da mi to sredi. Bilo je bolno, ali nakon toga sve ok!:W

Štrikalica
17.06.2004., 11:19
fairy kaže:
Pa to isto možeš otići kod pedikera da ti to sredi! Meni je jednom nokat na nogama urastao u meso pa sam otišla kod pedikerke da mi to sredi. Bilo je bolno, ali nakon toga sve ok!:W

uh..ma ja sam ti godinama išla kod pedikera zbog stravično uraslih noktiju na oba palca na obje strane (inače - savjet mlađim curama koje još stignu ispraviti maćehinsko ponašanje prema svojim papicama..premale cipele i slično..:nono: )

cure koje imaju problema s tim znaju na kaj mislim kad kažem da mi se znalo desiti da oblačim najlonke i zategnem prejako pa sam skačem po sobi i psujem, a suze frcaju :(

i naplaćala sam se pedikera i pedikera..najviše sam vremena provela kod poznate "pedikerke bogatih i slavnih" - nikad niš od tog..i prije 5-6 mjeseci, okuražim se ja i idem napraviti ono što nikad nisam smjela niti u ludilu - odrezati ih i oblikovati i očerupati sama..uspjela sam uz nadljudske napore..

i...
i...
i...

STVAR JE ODONDA BOLJA ZA 200%????!!! *smajlićkojisekrstilijevomidesnom*

jest da ne izgleda baš neš, ali ne boooli :trio:

i sorry za OT :kiss:

assia
17.06.2004., 11:21
fairy, hvala
nadam se da sam ispravno poslala pm:rolleyes:

hana
17.06.2004., 22:24
geliranje?? oprostite na neznanju ali je li to ugradnja umjetnih noktiju ili?

Štrikalica
18.06.2004., 07:01
hana kaže:

ja isto nisam baš stručnjak, al kolko znam je..cure koje su to radile znat će bolje, al brijem da je stvar u tome da ti ne lijepi onaj Žni umjetni nokat nego sve radi od nekog silikonskog ili kakvog gela..ili samo s tim gelom učvrsti nokat (ugradi, jelte..)

tak nekaj :)

assia
18.06.2004., 11:11
hana kaže:

ja to znam samo laicki objasniti:)

gel je kao neproziran lak za nokte koji se stavlja na tvoj prirodni nokat (prethodno izraspan) u nekoliko slojeva i zapece se pod posebnom lampom, tako da nema onog osjecaja stranog tijela na prstima i skroz je ok filing.
ako je dobro napravljen izgleda jako lijepo i prirodno i jednostavno je spas za osobe koje imaju ukomirane nokte:s

hana
18.06.2004., 15:19
to je ono sta moras obnavljat jedno vrijeme i onda na kraju tvoj nokat izraste ljepo a taj umetak maknes? sta nemoze na jako kratke notke?

emy
20.06.2004., 22:47
Jebo mene to geliranje fakat sam razocarana!!!Imala sam ljepe duge nokte i htjela sam gel na prirodnu duzinu.Tak mi je i stavila(osim jednog kojeg je produljila)i napravila mi je french.Lijepo je sve to izgledalo samo sto mi je nokte uzasno skratila:confused: !I danas 6 dana kasnije meni se pola gela odljuštilo a french je otisao kvragu!:confused: :flop: Kaj da sad napravim?

BabyNicky
21.06.2004., 10:50
Ja imam jednu super curu koja mi radi nokte.
Ja sam imala uzasno pukljave nokte koje cak nisam ni grizla, vec su mi uzasno bili slabi i nisu mogli izrast. I onda sam otisla kod nje, stavila mi je umjetne, i nakon dva mjeseca moji prirodni su izrasli i sad imam samo gel. I super mi je jer si ih ja sda mogu sama oblikovat i raspat. Jednom mjesecno kod nje na geleiranje i na french koji mi traje dva tjedna.
Znalo mi se desit da mi koji nokat frkne(kad jos nisam skuzila da bas nemrem radit sva sa njima ko kad sma imala pukljavce) ali odem do nje i ona mi to free of charge popravi.
Curka je super cak je dobila neku jaku nagrdu za te nokte.

Štrikalica
21.06.2004., 10:54
BabyNicky kaže:
pukljave nokte ..pukljavce

:lol:

jebote, otkud si to iskopala..nisam taj izraz čula 100 godina..zakon :rofl:

maristella69
21.06.2004., 10:59
Zanimaju me iskustva koja iznosite, no je li moguće da gel uništi nokte nakon nekog vremena?!
Naime, frizerka mi je pokazala svoje nokte još u fazi oduševljenja (kada je stavila gel) i nakon nekog vremena, kada ga je skinula.
Nokti su izgledali očajno, ona još i više..:( :confused:

LadyInRed
21.06.2004., 11:03
a ja cijelo vrijeme brijem kako je ovo topic o geliranju kose i ni ne otvaram ga :lol: :lol:

o geliranju noktiju ionako nemam što reći tak da vas pozdravljam:w

maristella69
21.06.2004., 11:10
LadyInRed kaže:
[B]a ja cijelo vrijeme brijem kako je ovo topic o geliranju kose i ni ne otvaram ga :lol: :lol:

/B]

Nemrem bilivat! I ja sam dugo mislila da je ovo neki Travolta-retro-fun club!:D

BabyNicky
21.06.2004., 11:20
maristella69 kaže:
Zanimaju me iskustva koja iznosite, no je li moguće da gel uništi nokte nakon nekog vremena?!
Naime, frizerka mi je pokazala svoje nokte još u fazi oduševljenja (kada je stavila gel) i nakon nekog vremena, kada ga je skinula.
Nokti su izgledali očajno, ona još i više..:( :confused:
Kad ti zena gelira nokte, onda ti ih zraspa sa grubom raspom vrlo tanko kako ti nokat ne bi izgledao debelo ko malo prase(primjer Indire iz Colonije). I logicno je za ocekivat da kad skines gel da ce ti trebat jedno 3-4 mj da ti cijeli nokat ponovno izraste i da ce ti za to vrijeme biti pukljav.
Gle, ak si prije imala pukljavce vjerojatno bus ih imala i nakon gela, tak da brijeme da to nema veze sa gelom.:)

maristella69
21.06.2004., 11:32
Vidiš, to mi je Informacija - dakle radi se o čistoj estetskoj 'kirurgiji'?!
Spas za one koji moraju imati lijepe ruke a stalno su im u vodi..no, vrijedi li istodobno uzimati nešto oralno, za jačanje noktiju?!

Štrikalica
21.06.2004., 11:34
maristella69 kaže:
no, vrijedi li istodobno uzimati nešto oralno, za jačanje noktiju?!

:zubo: :E

znam jednog koji bi se sigurno složio da vrijedi? :mig:

nego..ja mislim da je bolje držati se samo "oralnog" i njege..ovo sa geliranjem mi fakat zvuči šokantno za nokte..ak ti ga zarašpa i onda nakelji ljepilo prek njega i kaj ja znam..mora ga uništit, ne? :confused:

BabyNicky
21.06.2004., 11:36
Da. Malo plibexa(ali oprez pojacava apetit i mene uvjek lupi neki hitaci zute minute i furt bi nej jela, pa nebi, pa bi....) ili bas imas neki proizvod koji jaca kosu i nokte...ubij me ak se mogu sjetit kak se zove.:confused:

maristella69
21.06.2004., 11:39
Znaš kaj, Shrek, :tuctuc: u 'oralnoj hrani' ima toliko proteina da ti kosa i nokti, oči i dupe MORAJU blistati.
Pa si ti sad misli..;)

Štrikalica
21.06.2004., 11:46
maristella69 kaže:
Znaš kaj, Shrek, :tuctuc: u 'oralnoj hrani' ima toliko proteina da ti kosa i nokti, oči i dupe MORAJU blistati.
Pa si ti sad misli..;)

ne sporim..ne sporim..*pohotno se oblizuje i raskalašeno cereka*

samo mi nema dispenzera blizu..na poslu sam jelte.. :cool:

Akcija2
18.02.2005., 17:13
Pitanjce :)

Ovdje kod nas u Hrvatskoj nije tako dugo da se koristi ta tehnika french manicure sa ojačanim geliranim noktima.

Priznajem, prekrasno izgleda i dugo traje. Ranije sam samo odlazila redovito na "klasičan" french manicure -sjajni nokti sa bijelim rubom-ali to bi trajalo tek po tjedan dana - sad ima par mjeseci -da koristim to geliranje i nokti su savršeni 2-3 tjedna.

Sad pitanje:)
I inače imam krhke lomljive nokte. Sad mi se čini da su ispod sjaja i gela oni postali još mekši.

Da li je poznato vama sa Zapada:D gdje duže koristite tu vrstu lakiranja noktiju da li ima vremenom spoznaja, nekih negativnih nusefekata po nokte- odn. da vam nokti vremenom oslabe ispod tog laka-gela?

Karmela
18.02.2005., 17:35
Meni su ti umjetni nokti (od akrila ili bilo cega drugog) neprivlacni. Uvijek izgledaju fake, bez obzira kako dobra manikura. Mozda ima zena kojima oni lijepo stoje, ali ja ih jod nisam vidjela.

Ne znam da li su stetni, ali sigurna sam da ne pridonose zdravlju tvojih noktiju.

pakleni_patuljak
18.02.2005., 17:48
Akcija2 kaže:
Da li je poznato vama sa Zapada:D gdje duže koristite tu vrstu lakiranja noktiju da li ima vremenom spoznaja, nekih negativnih nusefekata po nokte- odn. da vam nokti vremenom oslabe ispod tog laka-gela?

Moram priznat da sam primjetio kako na zapadu pun kua žena koje imaju tu frenč manikuru postanu porno umjetnice...
Ili porno glumice moraju imat frenč manikuru po ugovoru?
Khmmm... :rolleyes:

tequila
18.02.2005., 17:53
kad skines gel nokti su slabi
nekoliko tjedana se samo lome
poslije sve opet normala

alexxx
18.02.2005., 17:55
nađi muža da ti pere suđe, bit će ti nokti čvršći.

tepsija
18.02.2005., 17:56
ja ti nosim gel vec oko 2 godine i skroz sam zadovoljna. stovisee, ne mogu zamislit nokte bez gela... a sto se tice skidanja, znam par zena koje su to ucinile i nisu imale problema, nokti su bili skroz ok. jer, kad skidas gel, ne smije ti ga preraspat zena... i usput, ne izgledaju umjetno (osim kad sam nakon mjesec dana lijena ih otic zamijenit pa su malo predugi...), zapravo se ni ne primjeti ako se ne gleda kolko su debeli :)

Ona007
18.02.2005., 19:01
Ja ih isto uvijek imam, moraju se filovat svako dva-tri tjedna tako da se oni ispod i ne vide.
Ja ih uvijek nosim kratke tako da nikad ne izgledaju falshe, moras se dobro zagledat da primjetis da nisu pravi.
Moram priznat da bih voljela da su moji nokti cvrsti i ..gel izaziva pucanje noktiju jer kiselina koja se upotrbljava je vrlo jaka

samo_svoja
18.02.2005., 19:04
Ma gel ih ne hrani već radi još gore i postanu mekši... Nokti su ti samo jači sa gelom...bez njega je priča kao i prije samo je sad razlika da su pravi još slabiji jer su izrašpani i još tanji...

gottcha
18.02.2005., 19:26
nema ništa do prirode :raspa:

slažem se da ti gel sigurno ne pomaže... gel je još debel i težak a to sigurno ne pomaže noktima ..

sreća nemam takvih problema :cerek:

Malaja
18.02.2005., 19:58
Akcija2 kaže:

Ovdje kod nas u Hrvatskoj nije tako dugo da se koristi ta tehnika french manicure sa ojačanim geliranim noktima.

Priznajem, prekrasno izgleda i dugo traje. Ranije sam samo odlazila redovito na "klasičan" french manicure -sjajni nokti sa bijelim rubom-ali to bi trajalo tek po tjedan dana - sad ima par mjeseci -da koristim to geliranje i nokti su savršeni 2-3 tjedna.

I inače imam krhke lomljive nokte. Sad mi se čini da su ispod sjaja i gela oni postali još mekši.

Otkud ti to da se na zapadu to koristi duže nego kod nas, ja sam prije 3 godine negdje prvi put otišla na geliranje, imala sam gel konstantno na noktima godinu, godinu i pol i užasno su mi oslabili, ali su se kroz par mjeseci dok nisam imala gel oporavili...moj savjet:izbjegavati, osim ako ti nokti fakat nisu teža katastrofa...

tepsija
18.02.2005., 20:21
a cuj.. ak su nokti prirodno cvrsti ne trba ti gel.. isto kao ako ti je ten prirodno divan ne treba ti puder... al vecina nas nije te srece
:(

Sanja1
18.02.2005., 20:23
Neznam kad je to tu pocelo ali ja sam negdje '98 prvi put imala te nokte. Dost su dugo drzali a kad su pali, moji vlastit su bili jad i bijeda.
Slabi, lomljivi, tanki, ocherupani, neznam. Trebalo mi je od prilike 6 mjeseci da ih dovedem u red.
Onda sam pronasla lak (ucvrscivac) od O.P.I i taj mi je stvarno super ocvrsnuo nokte. Jos sam pila neke vitamine Synergi ili tak nekaj. To dvoje u kombinaciji mi je dalo super nokte. Sad gledam da te vitamincheke uzimam redovito (svaka 3-4 mj.) i lakiram sam povremeno ali uvjek stavim taj O.P.I ucvrsivac ispod.:top:

samo_svoja
18.02.2005., 20:27
Sanja1 kaže:
Neznam kad je to tu pocelo ali ja sam negdje '98 prvi put imala te nokte. Dost su dugo drzali a kad su pali, moji vlastit su bili jad i bijeda.
Slabi, lomljivi, tanki, ocherupani, neznam. Trebalo mi je od prilike 6 mjeseci da ih dovedem u red.
Onda sam pronasla lak (ucvrscivac) od O.P.I i taj mi je stvarno super ocvrsnuo nokte. Jos sam pila neke vitamine Synergi ili tak nekaj. To dvoje u kombinaciji mi je dalo super nokte. Sad gledam da te vitamincheke uzimam redovito (svaka 3-4 mj.) i lakiram sam povremeno ali uvjek stavim taj O.P.I ucvrsivac ispod.:top:
To je pravilna njega noktiju...samo tako postanu čvršći :top:

alexxx
18.02.2005., 20:28
moja mater se kune u neku kremu dikla koju je ona koristila kad je bila mlada.. čini mi se da toga ima u deemu.

samo_svoja
18.02.2005., 20:29
alexxx kaže:
moja mater se kune u neku kremu dikla koju je ona koristila kad je bila mlada.. čini mi se da toga ima u deemu.
Ima da..i lakovi od dikle za učvršćivanje...ma sa kremom moraš samo biti dosljedan..uporan..i stvarno je dobra

alexxx
18.02.2005., 20:47
ne bih znala, ja prvo trebam dosta upornosti za prestat nokte grist svaki put kad sam neurozna, kad zakačim negdje pa bude hrapav nokat i tako..

Akcija2
18.02.2005., 20:56
Malaja kaže:
Otkud ti to da se na zapadu to koristi duže nego kod nas, ja sam prije 3 godine negdje prvi put otišla na geliranje, imala sam gel konstantno na noktima godinu, godinu i pol i užasno su mi oslabili, ali su se kroz par mjeseci dok nisam imala gel oporavili...moj savjet:izbjegavati, osim ako ti nokti fakat nisu teža katastrofa...

Toga se i bojim, da će mi užasno oslabiti

Pitala sam danas manikurku pa sam joj u glasu osjetila da mulja :D
Jer kad mi rašpa za novi sloj opipala sam si moj prirodan nokat i užasnula kako je postao mekan i onako orašpan....brrrrrrrrrrrrrrrr :D

Istina je da ovako uređeni nokti -sjajni, tanak sloj gela i prozirno bijel vrh, ja ih držim srednje dužine jer ne volim preduge nokte izgledaju izuzetno lijepo i njegovano, baš onako fino, daju touch finoće

Samo se bojim što će biti sa mojim noktima kad se odlučim npr. preko ljeta ostaviti opet prirodne nokte da ću imati nokte kao čovječja ribica - ono atavizam nokte :D

Možda da počnem piti one vitamine za jačanje noktiju? Jer meni kreme ništa ne pomažu, geni su mi a-nokteviti :D

alexxx
18.02.2005., 21:02
zašto ti ne trzaš kad te ja zajebavam? uskraćuješ mi temeljna životna zadovoljsta. pali jahua.

alexxx
18.02.2005., 21:06
Akcija2 kaže:
Jer meni kreme ništa ne pomažu za bogom nema popravka. i ne pričam samo o tvojim noktima :w

Natch
18.02.2005., 21:15
boze, neugodno mi je sto sve pricate o noktima:D

alexxx
18.02.2005., 21:19
a zamisli da je tema o geliranoj kosi. pa umrla bi od srama.

Natch
18.02.2005., 21:24
imas pravo.

Akcija2
18.02.2005., 22:09
alexxx kaže:
zašto ti ne trzaš kad te ja zajebavam? uskraćuješ mi temeljna životna zadovoljsta. pali jahua.

eto me

AFRODITA69
20.02.2005., 00:32
Akcija2 kaže:

jedino je pravilo da ne trges taj acrilic s nokta nasilno jer ces si totalno upropastiti nokat,i jos jedna stvar koja se moze dogoditi ako ti zmazanoce ili vode ude pod akrilik da dobis gljivicu na naktu kaj je opet jebada za izljeciti.

AFRODITA69
20.02.2005., 00:34
i kad ih jednom skines dole tj taj akrilik,onda moras cekati da ti nokat potpuno izraste da bi se rijesila tankog sloja.ja sam svojevremeno imala akrilik nokte(al opet malo drugacije i bolje)oko 5 godina non-stop-i nemam problema.

Bluegirl
22.02.2005., 10:14
AJde cure pliz pomognite.

Imam gel nokte, al htjela bi ih skinut iz jednog razloga: zenska koja ih radi savrseno, me muci. Tolko je gruba, da je to nevjerojano. Ogrebe mi svu kozicu, boli me, pece dok mi to skida, nemogu vise tam ic. Jos cu nesto pokupit, jer mi je kozica oko noktiju sva ranjena :(. Uz to raspa nonstop, pa se zgrije, pa pece :mad:.

Nemojte mi sad jadno malo, jer me fakat boli.

Ostale, koje su u krugu normalne voznje autom, neznaju radit gel. Ili ih ja ne poznam.

Kako da ih sama skinem? Malo poraspam?

Neidem vise tam :(.

Just Me
22.02.2005., 11:13
Na zalost ne mogu ti pomoci ali jedno znam NEMOJ slucajno sama to skidati, a pogotovo raspati jer ces unistiti nokte do kraja

A da odes van svog grada da ti to netko napravi??!

magic
22.02.2005., 11:15
Bluegirl kaže:
Neidem vise tam :(.

a da ne idesh vishe nikam?

mozhda ipak mozhesh zhivjeti sa svojim noktima ;)

chiquita
22.02.2005., 11:17
kad je to došlo u modu prvo mi nije bilo jasno zakaj to babe stavljalju na prste.
onda sam mislila da to stavljaju samo one koje imaju slabe nokte i pucaju im i tak. reko dobro.
onda sam skužila da tu plastiku stavljaju i babe koje imaju savršene nokte.reko kaj sad, čemu to.
ali ajde, ima se valjda novaca.
sad tu čitam da vam je muka isusova to skidati. da vam nokat oslabi ispod toga, da postane mekan ko koža...
pa, ono, zakaj to opće stavljate na prste?
kaj se isplati gnjaviti s tim?

fairy
22.02.2005., 13:51
chiquita kaže:
kad je to došlo u modu prvo mi nije bilo jasno zakaj to babe stavljalju na prste.
onda sam mislila da to stavljaju samo one koje imaju slabe nokte i pucaju im i tak. reko dobro.
onda sam skužila da tu plastiku stavljaju i babe koje imaju savršene nokte.reko kaj sad, čemu to.
ali ajde, ima se valjda novaca.
sad tu čitam da vam je muka isusova to skidati. da vam nokat oslabi ispod toga, da postane mekan ko koža...
pa, ono, zakaj to opće stavljate na prste?
kaj se isplati gnjaviti s tim?

pravo kažeš čiki!
koji će vam to, to je obično sranje!
ja radije gledam svoje male noktiće, nego nekakvu umjetnu masu na njima! :bljak:

Billi
22.02.2005., 14:51
gel je ok za lomljive nokte. gel ne smeksava i ne stanjuje nokte., stanji, tj zbrusi ga teta prije nanosenja. gel je i nije umjetna masa - najljepsi je kad je proziran i onda izgleda kao prirodan nokat prelakiran prozirnim lakom. ostalo su varijacije prema osobnom ukusu. po skidanju gela, nokat je tanji ali brzo izraste.

Bluegirl
22.02.2005., 14:59
Ajde vas dve pametnjakovicke, bas ste se nasle sad mi tu pametovat, ja nokte vec IMAM, i zadovoljna sam bila s njima, a sad bi dole, jer me muci teta. Lijepo mi je napravila, uopce nisu bili ni debeli, ni dugacki, jer nesmijem zbog posla imat dugacke, nisu zgledali umjetno, a manikura mi je trajala 100 godina.

Necu vise, jer me BOLI. Prosli put mi ih je htjela skinut onim za pedikuru :eek: jer joj se zurilo, meni je doslovce znoj teko s ruke, ne ono znojni dlanovi, teklo je.

Ostale rade debele nokte.

Necu ni k njima. Magic, moram te nokte umjetne nekako skinut, odnosno tu masu skinut.

Di se moze kupit Herome?

Prijelazim na Jessicu, ima netko iskustva? Sad cu nabavit kit za nokte poslje skidanja gela.

I fala lijepo ako vise nebi pametovali.

chiquita
22.02.2005., 15:01
Bluegirl kaže:
Ajde vas dve pametnjakovicke, bas ste se nasle sad mi tu pametovat, ja nokte vec IMAM, i zadovoljna sam bila s njima, a sad bi dole, jer me muci teta. Lijepo mi je napravila, uopce nisu bili ni debeli, ni dugacki, jer nesmijem zbog posla imat dugacke, nisu zgledali umjetno, a manikura mi je trajala 100 godina.

Necu vise, jer me BOLI. Prosli put mi ih je htjela skinut onim za pedikuru :eek: jer joj se zurilo, meni je doslovce znoj teko s ruke, ne ono znojni dlanovi, teklo je.

Necu ni k njima. Magic, moram te nokte umjetne nekako skinut, odnosno tu masu skinut.

Di se moze kupit Herome?

Prijelazim na Jessicu, ima netko iskustva? Sad cu nabavit kit za nokte poslje skidanja gela.

I fala lijepo ako vise nebi pametovali. koji quraz se vređaš?!
samo sam konstatirala bez ljutnje i omalovažavanja.
svak nek radi se sebom što oće.

Bluegirl
22.02.2005., 15:05
Odgovarala si na pitanje, koje te nitko nije pitao.

Isukrste (Kiki :D), sto se ti lako das vrijedjas.

Ponizno se ispricavam sto sam te prozvala pametnjakovickom, lijpo molim moderatore da me ne izbace iz foruma, necu vise nikad :rolleyes: .

Meni je to vec na noktu i moram skinut. I nis mi ne pomaze,da mi dodje netko i kaze (sori: pametuje), zasto si to stavljam.

theraven
22.02.2005., 19:42
Bluegirl kaže:
Imam gel nokte

koji je to k*****?

theraven
22.02.2005., 19:43
Billi kaže:
i ne stanjuje nokte., stanji, tj zbrusi ga teta prije nanosenja.

:bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:

Bluegirl
22.02.2005., 20:57
Odpilila :D

Barem dole, tako da je sravnjen s razinom nokta. Na vrhovima sam ga malo ostavila, da mi ne pucaju. Zgleda normalno :).

Ajde povracajte drugdi. Imam 26 g i nikad prije gela nisam imala dugacke nokte (pod dugacke mislim 2 mm vrha!!!!!). Stavila sam ga jer su mi bili lomljivi i katastrofa a ako se nisu slomili onda sam ih odgrizla.

Idem opet u katastrofu :(.

Osim ako me Jessica ne spasi. Posudila sam od mame lakic Jessica, stavila regenerator za nokte, i nadam se, da ce mi ostat lijepi. Ruke se odma primjete.

theraven
22.02.2005., 22:04
Bluegirl kaže:
Ajde povracajte drugdi. Imam 26 g i nikad prije gela nisam imala dugacke nokte (pod dugacke mislim 2 mm vrha!!!!!). Stavila sam ga jer su mi bili lomljivi i katastrofa a ako se nisu slomili onda sam ih odgrizla.

Idem opet u katastrofu :(.

Jesus, pa koma mi je to da mi netko BRUSI nokte ODOZGORA - a zasto? :bljak: A ak imas problema sa noktima, probaj promijeniti prehranu, navike i zdravlje opcenito: ne gristi nokte, manje stresa, vitamini B i ostali vitamini, ne izlazi ih vodi, u rukavicama odi vani, zdravije se hraniti itd. Tak pojedine stvari u vecini slucajeva nisu same od sebe vec su samo jedan odraz opcenitog zdravlja, tak da nisu nokti, bilo bi nes drugo. :)

hana
22.02.2005., 22:22
nemozes skinut te gelirane nokte samo tako dovraga,
ja sam ih imala... (onaj umjetni dio naljepljen na moj nokat pa preko svega sloj tog gela jel..) i to se skida tako da drzis prste (nokte) u nekoj tekucini oko 10 min i nakon toga se odljepe/skinu bez po problema...
ali ja sam te nokte i stavila i odrzavala i skinula kod zene koja je znala sta radi (bila na x tecajeva po italiji) i nikad nije ni bolilo ni nista
ne znam jesi ih vec skinula ali nikako ti ne preporucam da to pokusavas sama nego odi negdje (ako treba i dalje) di to znaju radit da ti skinu kako spada
meni nokti poslje toga opce nisu bili nista losiji (ok prije su mi bili izgrizeni tako da mozda nisam mjerodavna) a sad su mi :cerek:

chiquita
23.02.2005., 08:03
a dobro onda.
daj mi samo reci zar taj gel ostaje na noktu cijelo vrijeme ili "odlazi" kako nokat raste? jer ako je tako, zar se ne može pričekati da nokat izraste?

Billi
23.02.2005., 09:13
Bluegirl kaže:

Di se moze kupit Herome?

I fala lijepo ako vise nebi pametovali.

da ti imas imalo pameti onda ne bi tu urlala na sve strane i do sad bi vec trebala znati kako se gel odstranjuje.

a da promijenis tetu, pametnjakovice:bonk: :bonk:

Bluegirl
23.02.2005., 09:13
The raven: mislis, da nisam probala? Pa ja ti imam jednu kozmeticku torbicu samo proizvoda za nokte, rukavice za svaki prostor u stanu, cak sam ih mazala onim fuj no bite, da ih ne grizem.

Zbrusi ti ih malo odozgora zato, jer kad stavi gel, da ne zgledaju debelo. I onda svaki put kad ides, ti mora skunut gel, da ga opet stavi na novo (a gel zgleda ko gusci pak, pa ti time maze nokte, pa tutnespo lampicu). E tobrusenje je mene ubijalo
:eek:. Ja samju pitala za tekucinu, pa je rekla, da ne postoji :(.

Chiquita gel odlazi, to ti je ko da imas debeli tvrdi sloj prozirnog laka. Ali dole ti se moze vijdet izrast - zato sam ih ja juce pilila, da sam ga sravnila s noktom. Pircekat cu ofkors da naraste, pa ce se skinut, ali se ti znaju nekad lomit, pa to ruzno izleda, zato sam ga stanjlila.

Bas su nice danas ujutro :).

Bluegirl
23.02.2005., 09:24
Bluegirl kaže:

I zenska koja ih radi savrseno, me muci.

Ostale, koje su u krugu normalne voznje autom, neznaju radit gel. Ili ih ja ne poznam.

A da ti Billi naucis citat :B .

Billi
23.02.2005., 09:41
da radi savrseno, ne bi te mucila:B

magic
23.02.2005., 09:45
Bluegirl kaže:

skunut gel
gusci pak
tutnespo
E tobrusenje
samju

vijdet
Pircekat
stanjlila.

moram primjetiti da se teshko tipka tim geliranim/piljenim nokticima :D

Bluegirl
23.02.2005., 09:47
Tesko se tipka s lezeci ukocenim vratom, dok ti ruka trne, tako da not funny.

Vrh nokta mi je kraci od 0.3 mm.

magic
23.02.2005., 09:49
sorry, ostatak priche nije mi bio poznat...

mada, da se tako osjecam, zadnje shto bi me brinulo bio bi gel na noktima.

edit: 0,3 mm :eek: :eek: :eek:

pa to je nevidljivo.

Bluegirl
23.02.2005., 09:51
Billi kaže:
da radi savrseno, ne bi te mucila:B

Misljen je bio izgled noktiju, aj ne vadi se glupostima.

Bluegirl
23.02.2005., 09:52
Ako mirno lezim onda sam dobro.

Fali mi posao, fali mi van i NARAVNO da me brinu nokti.

A sta cu radit u krevetu :D?

Napisala sam clanak, procitala 5 clanaka, 3 knjige.

DOSADNO MI JEEEEEEE.

Edit: pa da kad svi tu pisete ko da imam nokte od pol metra pa je to bljak. Ja sam imala samo premaz gela i onda se stvori topik na 2 strane.
Ajde 0,5 mm iako kaziprst je 0,3 tolko da ga uopce ima :(.

Billi
23.02.2005., 10:11
Bluegirl kaže:

savrsena? :lol:

Bluegirl
23.02.2005., 11:20
Bluegirl kaže:
Misljen je bio izgled noktiju

Evo ti llinkic (http://www.coun.uvic.ca/learn/read.html), ak ti to ne bude pretesko :).

Reddoorgirl
23.02.2005., 11:49
Ma mozes to sama izbrusit, ali naravno pomiri se s tankim i mekanim noktima, a takvi ce ti ocito biti i ako ti neka profi skine!
Ja sam imala umjetne nokte prije pet godina jer sam silno zeljela duge a nikad ih nisam pustala iz ustiju (grozno)
Prekrasno je to izgledalo, stvarno, ali od prvog dana mi je islo na zivce i sve sam mislila naviknut cu se ali to se nije desilo ni nakon tjedan dana pa sam ih prvo lijepo odsjekla i zatim se uhvatila raspanja:raspa:

Trebalo mi je jedno dva sata da to sve poskidam i jedno mjesec dana da mi se nokti vrate u formu, ali odonda ih vise ne grizem i sad su i dugi i cvrsti i lijepi (uz rijetke lose dane):)

Uglavnom vise ni ne pomisljam da si tako nesto stavim, mislim da je to za zene koje imaju dovoljno novaca da si svaki put kad noktic malo okrnje mogu platit popravak i uredjivanje, jer umjetne nokte je najeftinije stavit, to je parsto kuna, ali redovito odrzavanje je koma skupo, a ako se ne odrzavaju izgledaju ocajno!

hana
23.02.2005., 16:39
chiquita kaže:
a dobro onda.
daj mi samo reci zar taj gel ostaje na noktu cijelo vrijeme ili "odlazi" kako nokat raste? jer ako je tako, zar se ne može pričekati da nokat izraste?

tocno moze se cekat da izraste :raspa:

t.star
12.03.2005., 21:44
nadam se da su ti nokti u međuvremenu bolje :)
ja sam isto imala gel i dopizdilo mi je sjedit tamo svaki mjesec 2 sata dok mi ova stavlja taj gel i usput priča tko je sve bio od poznatih i šta kažu i kako ova jedna klijentica ima bogatog muža koji je vara i bla bla.

uglavnom, pustila sam da gel izrasta, a nokte sam skracivala. uređivala sam ih sama, kupila sam 'Nail Buffer Set' od alessandra, koji ima 3 turpije (cleaner, buffer i sealer). te su turpije skroz lage i s njima se turpija površina nokta, al to je više kao neki peeling. zadnja turpije (sealer) je skroz glatka i od nje nokat dobije super sjaj kao da je nalakiran s prozirnim lakom. istovremeno sam radila kuru s alessandrovim 'express nail hardenerom'. piše na kutiji da se maže u 4 sloja, 1. dan jedan sloj i tak sve do 4. dana i onda se sve skine i ispočetka.

i sad imam ok i čvrste nokte, a prije su mi se stalno listali. i ne bih više ni mrtva stavila gel.

btw. inače mi alessandro proizvodi nisu neki, ali ova dva su mi super. e da, i lakiram nokte s abalico podlogom i preko stavim bilo šta. trenutno mi je favorit chanel rozi iz nove proljetne kolekcije. i preko nadlak da dulje traje.

to je bila moja priča o noktima :w

Bluegirl
13.03.2005., 16:53
Tenkju t.star.

Lijepo polako izrastaju, ako bas pogledas vidis prijelaz. Kupila sam si od Jessice kit za oporavljanje noktiju od gela, pa cu sad to trackat.

Moram si jos tu pilciu nabavit, koju si spomenula :).

klio
14.03.2005., 17:00
Vidim da ovdje nisu baš oduševljeni tim geliranim noktima :misli:

Ja sam sebi stavila pred par dana.
Čisto iz znatiželje ne iz nekih kompleksi. I zasad mi je super i fora mi izhledaju. :cerek:
Sve mogu normalno radit, nemam nekih problema s time.

Akcija2
14.03.2005., 17:10
I ja sam počela s tim geliranjem prije par mjeseci. Stvarno je super izgledalo - nokti uvijek fini, uredni, izmanikirani- tanak proziran sloj i mali bijeli rub na vrhu.
Istina da mi je bilo malo predugo - jednom mjesečno dva sata sjediti sa kozmetičarkom i slušati sve one priče + par puta mjesečno popravljati kad se nešto okrzne.

Međutim, meni su nokti ispod toga počeli strašno slabiti, postajati sve mekši i dobijati neku žučkastu boju do prošli put kad više nisam mogla ni trpiti da mi više turpija nokte od tog osjećaja skoro pa neke boli.

I neću joj više dati da mi rašpa nokte pa neću više ni gelirati.
Sad puštam da ponovo narastu moji nokti.

klio
15.03.2005., 21:59
Ok ja bar nemam problema s kozmetičarskim pričama. Frizerka jednom mjesečno mi je sasvim dovoljna:rolleyes:

Inače ženska, koju znam od prije, dodje k meni doma i skroz je ok. Simpatična i dobro radi.

Vidjet ću kako mi nokti budu izgledali pa ću odlučit dal da ih nastavim gelirat ili ne.

debelakrava
15.03.2005., 22:09
gle bluegirl...kako da ti to kazem...tvoj probem nisu nokti vec nedostatak samopouzdanja. fino odes do te savrsene tete i kazes joj:slusajte, skinite mi o0vo molim vas ali tako da ne osjetim.zadnji put mi je kozica krvarila ato nije niti higijenski niti u redu. ukoliko vam se zuri ili ne da ili jednostavno ne znate otici cu nekome tko zna.
gle, skidanj gela ne smije bolit i tocka a ako ti i dalje mislis da je manikerka koja ti rakrvari kozicu savrsena onda stvarno i trebas nastavit ic kod nje.

iggix
16.03.2005., 12:12
theraven kaže:
A ak imas problema sa noktima, probaj promijeniti prehranu, navike i zdravlje opcenito: ne gristi nokte, manje stresa, vitamini B i ostali vitamini, ne izlazi ih vodi, u rukavicama odi vani, zdravije se hraniti itd. Tak pojedine stvari u vecini slucajeva nisu same od sebe vec su samo jedan odraz opcenitog zdravlja, tak da nisu nokti, bilo bi nes drugo. :)

Gledaj, ako naglo nokti pocnu pucati i cvjetati, a nikad prije nisi imao problema s tim- onda tvoja teorija shtima. Ali vecina ljudi koji se zale na nokte su takve nokte genetski naslijedili. I nema tog vitamina i rukavice koji ce ih zashtiti. :(

t.star
16.03.2005., 22:16
iggix kaže:
GledajAli vecina ljudi koji se zale na nokte su takve nokte genetski naslijedili. I nema tog vitamina i rukavice koji ce ih zashtiti. :(

slažem se. nema tu fali ti ovog ili onog vitamina. neki ljudi jednostavno imaju bolje nokte, a drugi lošije. kao i zube. onaj alessandro mi je puno pomogao, ali moram svako malo napravit tu kuru. ali ne bunim se. imala sam gel na noktima više od 3 godine, skinula prije godinu dana i NIKAD VIŠE!

Bluegirl
17.03.2005., 12:43
Debela kravo ZADNJI PUT:

ona manikerka nije SAVRSENA, nego je rezultat gotovih noktiju kod nje bio SAVRSEN (tu ne ubrajamo kozicu, moje zivce i nis drugo). Nokti su bili tanki, lijepi i da nisi znao da imam gel, ne bi ni prokuzio.

ZNACI: TETA NIJE BILA SAVRSENA.
Druge su mi radeile debele nokte. Necu debele. Vec je dosta moja guzica, sad cu jos i debele nokte imat.

Nadalje: ja fala lijepo imam dosta samopouzdanja, rekla sam joj da me BOLI, barem 100x, kad je pocela mi s onom masinom, rekla sam da necu drugu ruku da me tim muci.

I zato sam odlucila da skinem gel.
Jer ova kaj joj je REZULTAT dobar, je gruba, a druge rade debele.
Nazalost ne zivim vise u Zg, da bi imala izbor od 500 manikerki.

summerromanse
21.03.2005., 09:19
kakve mašine? jesi sigurna da je ona kozmetičarka!
ja imam gelirane nokte, vec dugo, i svakih godinu i pol ih skinem na par mjeseci da se moji nokti odmore. ja uzmem noktaricu,odrežem ih na kratko i samo malko izraspam, i tako ih pustim dok neizrastu.
a to kako tebe boli dok ti ih ona rašpa to je strašno, to nesmije bolit i nesmije ti oštetiti kožicu!!! mogu zamisliti kako te peče kad ih staviš pod lampu:eek:

Bluegirl
24.03.2005., 06:40
Mda je kozmeticarka, kao najrazvikanjiji kozm salon u nasem gradu, skorz se furaju na ekskluzivu :rolleyes: , meni su za q.

Mojoj sisterici je ocistila lice KATASTROFALNO, imala je krastica :eek: puno lice. I kao to tak mora bit.

A sta se te masine ticalo...ocito nije imala vremena, pa je uzela masinu za pedikuru-onu koja ima ko smirgl papir, pa je s tim skidala...vise sam joj ja objasnjavala trenje i toplinu i bol, manje je ona kuzila. Uz obavezno objasnjenje- vi ste jedini koja se prituzila, svi ostali nemaju problema :cool:

Uglavnom to je bilo zadnji put da sam isla k njima na bilo sta.

Ohana
14.04.2005., 15:51
Jako mi treba savijet: nadam se da netko o tomu zna vise od mene...:(
Dakle; uvijek sam sanjala lijepe, zdrave, duge nokte... Nekad sam (prije trudnoca) i imala solidne... Doduse, tako sporo rastu (kao i kosa!! Brrr.....).
Onda sam se doselila u Dominikansku Republiku; ovdje na svakom koraku rade nokte... Kinezi, najcesce. I to tako smjesno kosta; prvi put cca 10 E, a kasnije popravci (svaka cca 3 tjedna)- 2,5 E!!!! Zenska se namamila i konacno- savrseni nokti!!! Kako su dobro izgledali! Imala sam ih 4 mjeseca; vec su od ispod cijelom duzinom bili i moji... Onda smo se preselili u novu kucu; naravno- generalke, varikina, ribanje... Nekoliko ih je puklo, i to bas gadno... i bolno... Odlucila sam napraviti pauzu. To je tako grozno izgledalo... Skratila sam ih na nularicu... Bili su tako "grbavi", bolesni... I jos su sporije rasli...
Sad su opet koliko- toliko dosli na sebe. Vrag neda mira; tako bi ih stavila opet, ali... dvojim jako. Pricala sam sa curama sto rade u banci, sa svojom ortodonticom (usta su mi puna zica!!!;) ),... Sve one imaju umjetni sloj preko svojih noktiju vec godinama...
Ima li tko savjet? Kakva su Vasa iskustva sa tim???
Help.....

TsunamiGirl
14.04.2005., 16:11
Meni su umjetni nokti super. Doduše, pravi ispod omekša i treba da se to oporavi sve skupa. Ako se dobro naprave to je fenomenalna stvar. Stavljanje gela preko svojih je isto super.

Još za tu lovu....U ZG je 400-500 kuna, što je 60 eura!!!

Ohana
14.04.2005., 16:15
TsunamiGirl kaže:
Meni su umjetni nokti super. Doduše, pravi ispod omekša i treba da se to oporavi sve skupa. Ako se dobro naprave to je fenomenalna stvar. Stavljanje gela preko svojih je isto super.

Još za tu lovu....U ZG je 400-500 kuna, što je 60 eura!!!

Je, lova je zbilja smjeh!;) Jedino sto se bojim nekih trajnih ostecenja... Sta ako se nakon godinu- dvije nokti trajno uniste?? Mozda to i nije moguce; nokat ipak raste iz korjena...
Ti ih stavljas? Koliko dugo??????

stvarna-mishka
14.04.2005., 16:46
Ohana kaže:
Jako mi treba savijet: nadam se da netko o tomu zna vise od mene...:(
Dakle; uvijek sam sanjala lijepe, zdrave, duge nokte... Nekad sam (prije trudnoca) i imala solidne... Doduse, tako sporo rastu (kao i kosa!! Brrr.....).
Onda sam se doselila u Dominikansku Republiku; ovdje na svakom koraku rade nokte... Kinezi, najcesce. I to tako smjesno kosta; prvi put cca 10 E, a kasnije popravci (svaka cca 3 tjedna)- 2,5 E!!!! Zenska se namamila i konacno- savrseni nokti!!! Kako su dobro izgledali! Imala sam ih 4 mjeseca; vec su od ispod cijelom duzinom bili i moji... Onda smo se preselili u novu kucu; naravno- generalke, varikina, ribanje... Nekoliko ih je puklo, i to bas gadno... i bolno... Odlucila sam napraviti pauzu. To je tako grozno izgledalo... Skratila sam ih na nularicu... Bili su tako "grbavi", bolesni... I jos su sporije rasli...
Sad su opet koliko- toliko dosli na sebe. Vrag neda mira; tako bi ih stavila opet, ali... dvojim jako. Pricala sam sa curama sto rade u banci, sa svojom ortodonticom (usta su mi puna zica!!!;) ),... Sve one imaju umjetni sloj preko svojih noktiju vec godinama...
Ima li tko savjet? Kakva su Vasa iskustva sa tim???
Help.....

Bože moj :moli: A varkina tebi i treba u ruke, pa čime se opterećujete .....Te pukli joj, te bolilo je, te strah je, oh zaboga...

t.star
14.04.2005., 16:47
Ohana kaže:
Je, lova je zbilja smjeh!;) Jedino sto se bojim nekih trajnih ostecenja... Sta ako se nakon godinu- dvije nokti trajno uniste?? Mozda to i nije moguce; nokat ipak raste iz korjena...
Ti ih stavljas? Koliko dugo??????

imala i nikad vise.
moji prirodni su mi ljepši.
al ima vec neki topic uglavnom o lošim iskustvima, samo mi se sad ne da kopat...

t.star
14.04.2005., 16:59
našla sam, na kozmetici je taj topic, evo linka

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=85538

Ohana
14.04.2005., 17:24
stvarna-mishka kaže:
Bože moj :moli: A varkina tebi i treba u ruke, pa čime se opterećujete .....Te pukli joj, te bolilo je, te strah je, oh zaboga...
Alo Mishka!?! Trazio se savjet; ne iscudjavanje...
Je, varikina mi treba; majka kriva jer naucih tako od nje...
Da pukli su; pucaju kod generalki, sta ces?! Ti ne cistis? Ne desi ti se tako nesto nikad?!
Vidis, trenutno nemam pametnijeg posla pa brinem o noktima ( zenski kutak; ako ne tu, pa gdje onda??!!
;) ). Ako imas koju pametnu na tu temu; samo daj!!!
To se trazi!
:top:
Inace; :W

Ohana
14.04.2005., 17:24
t.star kaže:
našla sam, na kozmetici je taj topic, evo linka

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=85538

Tx!

stvarna-mishka
14.04.2005., 17:28
Ohana kaže:
Alo Mishka!?! Trazio se savjet; ne iscudjavanje...
Je, varikina mi treba; majka kriva jer naucih tako od nje...
Da pukli su; pucaju kod generalki, sta ces?! Ti ne cistis? Ne desi ti se tako nesto nikad?!
Vidis, trenutno nemam pametnijeg posla pa brinem o noktima ( zenski kutak; ako ne tu, pa gdje onda??!!
;) ). Ako imas koju pametnu na tu temu; samo daj!!!
To se trazi!
Inace; :W

:w Ništa, nastavi, sad si mi s ovim pokvarila gušt....:flop:

t.star
15.04.2005., 07:50
Ohana kaže:
Tx!

i svakako probaj onaj alessandro express nail repair ili kako se već zove.... meni je bio odličan! tj. još uvijek mi je!

meg
17.04.2005., 15:17
ne volim umjetne nokte. uvijek mi je ljepse na zeni vidjeti prirodne nokte, pa makar bili i mali, nego one debele odvratne bakandze. iz aviona vidis da su neprirodni.:raspa:

Karmela
17.04.2005., 16:55
meg kaže:
ne volim umjetne nokte. uvijek mi je ljepse na zeni vidjeti prirodne nokte, pa makar bili i mali, nego one debele odvratne bakandze. iz aviona vidis da su neprirodni.:raspa:

Puno zena to nosi. Nije cool.

Ohana
17.04.2005., 20:00
meg kaže:

Ma, ne mora znaciti; meni ih je radila jedna kineskinja i bili su zbilja kao pravi... Cura je bas majstor.
Ali, ohladila sam se. Odlucila sam da ih ne stavljam...

Breskva
22.08.2006., 10:28
Hej ljudi trebala bih savjete oko geliranja noktiju kao i eventualne preporuke od kozmetičkih salona do teta koje posao obavljaju doma (naravno na PM)
Hvala vam puno

:s

frenchkiss
22.08.2006., 12:16
Hej ljudi trebala bih savjete oko geliranja noktiju kao i eventualne preporuke od kozmetičkih salona do teta koje posao obavljaju doma (naravno na PM)
Hvala vam puno

a di živiš? grad? kvart?

informirana
23.08.2006., 07:37
Hvala vam puno

Može i meni neka dobra preporuka???:)

frenchkiss
23.08.2006., 09:46
curke, napišite u kojem gradu vam treba...

informirana
23.08.2006., 11:33
Samobor!

This is me...then
04.12.2006., 15:20
Zanima me kakve su cijene u pedikerskim salonima za umjetne nokte ili za samo gel u Zagrebu??? I gdje je najbolje za otići (u zg-u)?
Ja nisam iz Zg, kod nas je u svakom salonu isto: 100kn gel, 200kn umjetni.

-anna-
04.12.2006., 18:33
Ja sam bila platila oko 170 kn s noktima... to sam stavila samo jednom i nikad vise! prirodni nokti nakon toga budu katastrofalni... sada imam svoje, za koje me pitaju gdje sam ih ugrađivala :D :D :cerek:

Kiki
05.12.2006., 04:02
Ja vec dugo stavljam gel. Gel nije isto sto i oni akrilik nokti (ili od cega su vec).
Jako je dobro i ne unistava nokte uopce.
Ne znam doduse rade li to u Zagrebu i ako da, gdje to rade.

Ja idem ovdje u nails inc.
Fino dodjes, manikerka oblikuje tvoje nokte i onda na njih namaze gel. (gel ti, btw, nece produzit nokte ni nista tako, al tvoji vlastiti ce bit cvrsci). Nakon toga stavis nokte u masinicu jedno 10 minuta i gotov si.
Takva manikura/boja traje 4 tjedna, i onda ili skines ili ponovo stavis gel (ili nesto drugo).

Skattemus
05.12.2006., 11:27
ako zelis javi mi se na pp i poslat cu ti broj od cure kod koje sma ja radil anokte,bili su cini mi se 190 kn,obnavljala sam ih jednom u 5 tjedana,odlicno cura crta po noktima,uvijek sam imala najljepse ofarbane nokte i drzalo se svih tih 5 tjedana
inace cura je na Bukovcu

iva11
05.12.2006., 11:40
ako zelis javi mi se na pp i poslat cu ti broj od cure kod koje sma ja radil anokte,bili su cini mi se 190 kn,obnavljala sam ih jednom u 5 tjedana,odlicno cura crta po noktima,uvijek sam imala najljepse ofarbane nokte i drzalo se svih tih 5 tjedana
inace cura je na Bukovcu

Ako mislimo na istu bila sam i ja kod nje i stvarno lijepo radi, jedino što je meni malo van ruke, daleko pa više nejdem kod nje.Sunčica se cura zove?!

Skattemus
05.12.2006., 11:42
Ako mislimo na istu bila sam i ja kod nje i stvarno lijepo radi, jedino što je meni malo van ruke, daleko pa više nejdem kod nje.Sunčica se cura zove?!
DA!ma meni je bila najbolja,isla sam i pjeske gore,fakat odlicno radi,a i ne znam jel ona malicka kod nje jos radi pedikuru,imala sam preko ljeta nail art na nogama,PREDOBRO,za 30 kn ti nacrta

iva11
05.12.2006., 11:44
Da, da Sunčica je super cura i jako lijepo radi, strašno je pedantna i brza s obzirom koliko to kod drugih zna trajati...ja sam na drugom kraju grada pa sam zato odustala od nje, bilo mi je to stvarno nezgodno inače sve preporuke!!!!

Skattemus
05.12.2006., 11:45
Da, da Sunčica je super cura i jako lijepo radi, strašno je pedantna i brza s obzirom koliko to kod drugih zna trajati...ja sam na drugom kraju grada pa sam zato odustala od nje, bilo mi je to stvarno nezgodno inače sve preporuke!!!!
jesi isla kod njene frizerke?meni je Keti radila pramenove...obadvije su fakat predobre...

iva11
05.12.2006., 11:49
Nisam, ja sam ti čudna biljka, kad nađem frizera onda sam mu vjerna godinama...svoju sam našla u Hrv. Leskovcu, to mi je Bogu iza nogu ali je ne bi mijenjala za ništa, imam dosta zahtjevnu kosu tak da kad me netko dobro pošiša/ofarba ne dam se od njega tako lako....
ontopic...ova cura kod koje sada radim nokte isto jako, jako lijepo radi na zap. je dijelu grada pa ako će netko trebati!!!

-anna-
02.01.2007., 19:42
e ovakoc :zubo: mene zanima dali se onaj gel što se stavlja preko umjetnih noktiju može skidati kada god želiš, tj. postoji li neka tekućina u salonima baš za tu namjenu? :zubo: nebih željela stavljati umjetne nokte, jer mi nakon toga prirodni nokti budu katastrofa, ali sam mislila probati samo gel... znam da ni nakon njega situacija neće biti ništa bolja ali opet... :zubo: :zubo:

milkica
02.01.2007., 20:01
meni su nokti gori nego ikad otkad sam skinula gel.a skidali su mi tamo gdje sam i radila,sa rašpicom onom mekanom.grozno.

Euterpa
02.01.2007., 22:46
Ja vec dugo stavljam gel. Gel nije isto sto i oni akrilik nokti (ili od cega su vec).
Jako je dobro i ne unistava nokte uopce.
Ne znam doduse rade li to u Zagrebu i ako da, gdje to rade.

Ja idem ovdje u nails inc.
Fino dodjes, manikerka oblikuje tvoje nokte i onda na njih namaze gel. (gel ti, btw, nece produzit nokte ni nista tako, al tvoji vlastiti ce bit cvrsci). Nakon toga stavis nokte u masinicu jedno 10 minuta i gotov si.
Takva manikura/boja traje 4 tjedna, i onda ili skines ili ponovo stavis gel (ili nesto drugo).

Gdje je to NAILS INC.???
I koliko to košta?

plasibou
02.01.2007., 23:52
kiki nam je u londri :zubo:

Euterpa
03.01.2007., 11:07
možda ćemo joj previše faliti pa i tamo skokne na internet :-)

-anna-
03.01.2007., 13:08
meni su nokti gori nego ikad otkad sam skinula gel.a skidali su mi tamo gdje sam i radila,sa rašpicom onom mekanom.grozno.

i mislila sam... ja kada sam prvi puta stavljala umjetne nokte, bila sam pitala jel bi mi ih mogli malo ranije skinuti, a ona je rekla da mi to ona neće raditi, neusuđuje se... nego tek kad prodje 3-4 tjedna... i onda mi ih je jedva skinula koliko su mi se bili zaliepili :mad:

htijela bih opet malo francusku manikuru, onu bijelu crtu... a ja baš toliko mirne ruke nisam, da to sama napravim kak spada... :D :o možda odem sam da mi ih nalakiraju :zubo:

Kiki
03.01.2007., 13:38
možda ćemo joj previše faliti pa i tamo skokne na internet :-)

Ja u Londonu svaki dan skoknem na internet. Tu zivim. :zubo:

Euterpa
04.01.2007., 15:18
:bonk: sram me

frenchkiss
06.01.2007., 09:50
ja gel i crtanje po noktima plačam 400 kn. al mislim da nema bolje nokterice od moje

raverica
06.01.2007., 09:52
uf... meni je to previše.. ja dajem 100kn a napravi mi isto super, budem prezadovoljna... a uvijek izmišljam nešto novo tako da sa mnom ima dosta posla :zubo:

frenchkiss
06.01.2007., 09:56
uf... meni je to previše.. ja dajem 100kn a napravi mi isto super, budem prezadovoljna... a uvijek izmišljam nešto novo tako da sa mnom ima dosta posla :zubo:
je, puno je, ali stvarno sam promijenila puno cura i sigurna sam da ova najbolje radi. nikad nisam imala ljepše nokte i nikad me više ljudi nije pitalo di ih radim. pa onda radije dam malo više novaca i budem ful zadovoljna.

raverica
06.01.2007., 09:59
to je ok, ako si to možeš priuštit :top:

ja kao studentica baš i ne

frenchkiss
06.01.2007., 10:02
to je ok, ako si to možeš priuštit :top:

ja kao studentica baš i ne
buš mogla kad se zaposliš ;)

mia miačić
06.01.2007., 14:00
ja imam gelirane nokte već godinama, i može mi komotno proć mjesec i pol dana i tek onda idem na nadopunu. Jako sam zadovoljna, ne pucaju, uvijek izgledaju uredno, njegovano. Jedanput sam napravila pauzu, htijela sam za promjenu kratke nokte, pa sam skinula gel i nokti su mi bili izuzetno čvrsti (inače su koma, listaju se i tanki su). toliko.

papricica
08.01.2007., 07:58
Nisam, ja sam ti čudna biljka, kad nađem frizera onda sam mu vjerna godinama...svoju sam našla u Hrv. Leskovcu, to mi je Bogu iza nogu ali je ne bi mijenjala za ništa, imam dosta zahtjevnu kosu tak da kad me netko dobro pošiša/ofarba ne dam se od njega tako lako....
ontopic...ova cura kod koje sada radim nokte isto jako, jako lijepo radi na zap. je dijelu grada pa ako će netko trebati!!!
Hej Iva koliko koštaju nokti kod te cure u zapadnom dijelu grada? Ja sam na Črnomercu pa bi mo to bilo blizu? I koliko si palćala kod te Sunčice na Bukovcu?
Thanks

darkNess(ie)
09.01.2007., 17:48
ja vam za gel preporucam nice & easy u importanneu kod ulaska u garazu.. cura se zove Petra, predobro radi

papricica
10.01.2007., 08:06
ja vam za gel preporucam nice & easy u importanneu kod ulaska u garazu.. cura se zove Petra, predobro radi

Importanne galerija ili centar? I kolika je cijena?Thanks

JK 1
10.01.2007., 16:28
baš sam sad računala idem već na ugradnju 9 godina
to je nešto što smatram potrebnim i meni to ide uz moj sveukupni stil

JK 1
10.01.2007., 16:33
cijene koje sam ja plaćala su bile 150 kn u Mađi, pa do 400kn po salonima
volim kad nađem kvalitetan rad, ali na crno, jer ne mislim plaćati porez na budale

lorena22
11.01.2007., 13:15
ja imam gelirane nokte već godinama, i može mi komotno proć mjesec i pol dana i tek onda idem na nadopunu. Jako sam zadovoljna, ne pucaju, uvijek izgledaju uredno, njegovano. Jedanput sam napravila pauzu, htijela sam za promjenu kratke nokte, pa sam skinula gel i nokti su mi bili izuzetno čvrsti (inače su koma, listaju se i tanki su). toliko.

AKo se smije znati - gdje ideš na noket i koliko je ugradnja i koliko mjesečna nadopuna? TNX

lorena22
11.01.2007., 13:19
Da li možda netko zna ikoga da radi doma nokte, a da nije preskupo i da je kvalitetno i lijepo..
Promijenila sam jako puno salona, tak da..katastrofa..imala sam nokte od 150-450kn i nigdje nisam bila zadovoljna:rolleyes:

Baloo
11.01.2007., 14:25
Je l mi tu o pedikuri ili manikuri?
Geliram nokte na rukama već dugo, zadovoljna sam i preporođena, jer su mi prirodni nokti katastrofični.
Skidam ih svaka 4 tjedna ( 220 kn ).
Nadopunu nisam nikada radila, meni cura svaki put skida gel i stavlja novi :D

raverica
11.01.2007., 15:56
Nadopunu nisam nikada radila, meni cura svaki put skida gel i stavlja novi :D

:horor: :horor: :horor: :horor:

to je smrt za nokte

Baloo
12.01.2007., 09:57

to je smrt za nokte

Misliš zbog rašpanja? :confused:

raverica
12.01.2007., 12:58
zbog svega, što ti svaki put skida gel pa mora malo izbrusit nokte da bi gel primio i tak svaki put.. meni je to nelogično, zato i postoji dopuna da se gel ne mora skidati svaki put i da se ne muče nokti

Liddy
12.01.2007., 14:48
Ja bi htijela ici da mi stavi gel na moje (moji su fakat kratki nokti pa ne znam dal se uopce to isplati staviti) nebi htijela preko mojih da mi stavi umjetni nokat, jedino ako postoji nesto s cim samo malo nadostuka moj mali kraki noktic pa onda prekoda stavi gel. Ja bi samo htijela imati duze nokte!!Pa ak netko ima neku curu do 150-200kn i da je lako doci do nje voljela bi da mi javite,moze i na private!

darkNess(ie)
13.01.2007., 01:36
Importanne galerija ili centar? I kolika je cijena?Thanks

ova je u centru, imaju i u galeriji, ali ta cura radi u imp centru.. negdje oko 200kn..sad 250 ili malo manje ne sjecam se.. moja frendica kod nje radi svakih mjesec dana... zena se stvarno trudi i radi s Catherine.. uglavnom traži Petru ... napravit će ti od noktiju što god želiš

nola
13.01.2007., 11:41
nemam gel
niti umjetne
imam prirodne koji su odlichni
cvrsti,kratki, obojani
ponekad ih pustim

ali mislim da su mi tako kvalitetni jer su obojani vec zadnjih 6-7 godina
s.t.a.l.n.o.

darkNess(ie)
13.01.2007., 17:16
meni su zbog laka i unisteni, 4 godine sam imala lak od manhatna.. sad lakiram samo s prozirnim lakovima koji obnavljaju i učvršćuju nokte

p.s. nice & easy je na ulazu u garažu al tam di je dm

papricica
15.01.2007., 10:09
ova je u centru, imaju i u galeriji, ali ta cura radi u imp centru.. negdje oko 200kn..sad 250 ili malo manje ne sjecam se.. moja frendica kod nje radi svakih mjesec dana... zena se stvarno trudi i radi s Catherine.. uglavnom traži Petru ... napravit će ti od noktiju što god želiš

Hvala!!! Baš ću probati čim mi izraste ovaj jedan nokat koji mi je jučer puknuo.:cerek:

ciganche
18.01.2007., 14:14
jednom sam imala umjetne nokte i nikad više! Kad sam ih skinula moji prirodni su bili katastrofa. Muke sam mučila dok to nije izraslo!

Lilit
22.01.2007., 17:22
ja sam imala umjetne pred par godina, bas sve one klipse i onda preko akril
tad akril jos opce nije bio rasprostranjen nego su svi radili sa gelom
danas vidim da ima sve vise akrila a koliko sam upucena akril je puno bolji od gela i ne ispadnu onako "debeli" nokti ko sta se s gelom zna desit
(inace razlika gel vs. akril, gel namaze i onda se nokti sushe u onom strojceku a akril je tekucina + prah i sushi se na zraku)

nokti nakon skidanja umjetnih su bili super! a s obzirom da sam ih prije grizla i da su bili ocajni to je stvarno bilo ugodno iznenadjenje

sad si bas razmisljam da bi opet stavila samo akril (bez klipsa) ali neznam dal su moji dovoljno dugi za to

Skattemus
23.01.2007., 01:19
baš sam sad računala idem već na ugradnju 9 godina
to je nešto što smatram potrebnim i meni to ide uz moj sveukupni stil

same here,ja vec 4 godine

iva11
23.01.2007., 10:24
same here,ja vec 4 godine

I ja, i ja evo već tri godine i jako sam zadovoljna...u početku čak i kod iste curke kao i skate ako se ne varam:) !!!!Toliko sam zadovoljna da sam odlučila i kupila sa prijateljicom lampu i sve ostalo tako da uskoro ću si ih sama raditi!!!!

papricica
23.01.2007., 13:27
I ja, i ja evo već tri godine i jako sam zadovoljna...u početku čak i kod iste curke kao i skate ako se ne varam:) !!!!Toliko sam zadovoljna da sam odlučila i kupila sa prijateljicom lampu i sve ostalo tako da uskoro ću si ih sama raditi!!!!

To je negdje na bukovcu? Ideš doma kod nje ili u salon?:D

iva11
23.01.2007., 15:05
Išla sam prvo kod nje dok je radila doma pa i poslije kad je otvorila salon...super je cura, super radi, ja sam prestala odlaziti jer mi je daleko!!!
A ništa kad se ja uvježbam i ispraksiram budeš kod mene dolazila!!!!

maturantica
23.01.2007., 15:48
ja imam lijepe nokte onak normalne dužine...al meni je iskreno tlaka lakirat ih svaki dan, svaki drugi....pa sam mislila da si idem stavit gel tako da sam mirna mjesec dana...al sad se bojim da mi se ne unište ovi moji prirodni...uff

a da jednostavno idem na manikuru svaki tjedan-2??
obozavam french pa ono...bo

papricica
24.01.2007., 09:14
Išla sam prvo kod nje dok je radila doma pa i poslije kad je otvorila salon...super je cura, super radi, ja sam prestala odlaziti jer mi je daleko!!!
A ništa kad se ja uvježbam i ispraksiram budeš kod mene dolazila!!!!

Dogovoreno!!:cerek: Ti si zaradiš malo love a ja dobim jeftinije nokte:rofl:
A gdje je salon od te cure i kak se zove, može broj njen ? Mislim dok se ti ne uvježbaš....

ecologyana
25.01.2007., 14:03
Ja sam išla kod cure na Savici, neki salon, nokti i gel 300kn, nadopuna 200kn.
S obzirom na cifru nokti niš posebno. Dečko mi ih je platio za ročkas, inače svojom inicijativom nikad nebi probala.
sama sam ih skinula nakon mjesec dana jer nije bilo lako radit kuć. poslove s njima.
lako si ugradit te panđe, dignut noge u zrak i izležavat se dok ti kućna pomoćnica radi po kući!!!!!!!

Afrodita
25.01.2007., 14:19
tad akril jos opce nije bio rasprostranjen nego su svi radili sa gelom
danas vidim da ima sve vise akrila a koliko sam upucena akril je puno bolji od gela i ne ispadnu onako "debeli" nokti ko sta se s gelom zna desit

Akril je teški otrov inače, a za nokte smrt. Sada je nabavnom cijenom dosta povoljniji od gela pa nije ni čudo da je poplavio po salonima. ;)
O akrilnom smeću sa istočnog tržišta neću niti pričat.

Lilit
25.01.2007., 16:24
Akril je teški otrov inače, a za nokte smrt. Sada je nabavnom cijenom dosta povoljniji od gela pa nije ni čudo da je poplavio po salonima. ;)
O akrilnom smeću sa istočnog tržišta neću niti pričat.

imas mozda neki link na clanak ili nes di pise to da potkripijes?
naime frendica radila nokte u inozemstvu u skroz fensy salonu i tamo zastupaju stav da je akril bolje za nokte i skuplji od gela pa me je to bas cudno, thx :)

kleid
25.01.2007., 18:17
Cure, da li vama zena kad stavlja taj gel stavi do samog korijena nokta? Meni moja izmedju kozice i pocetka stavljanja gela ostavi jedno cent i pol prostora- satro radi bakterija.
Tako da mi nokti u stratu izgledaju kao da sam ih stavljala pred 10 dana...

raverica
25.01.2007., 18:56
ajme za ovo još nisam čula, meni moja radi od korijena nokta, ali onda prijeđe onakim drvenim štapićem tankim zato da se ne podiže gel kasnije

hooray
26.01.2007., 10:35

to je smrt za nokte

slazem se,
ja u pocetku nisam ni znala da se moze nadopunjavati jer sam i ja prvih par puta bila kod cure koja mi je svaki put skidala gel i moram reci da je to glavni razlog zbog kojeg su mi se zamjerili umjetni nokti,
nakon nekoliko tretmana su mi bili tanki ko papir i pocelo je jako boliti kad mi je stavljala gel (pod onom lampom), a prvi put kad sam radila me uopce nije bolilo,
tako da jako oprezno s izborom manikerke ima ih jako nestručnih da ne kazem nesposobnih
isto tako mi se desilo da mi je uz rub kozice toliko brusila gel (kao da budu tanji nokti) da je zbrusila i 'lijepu' crtu u mojim noktima, ne moram ni reci kako je to bilo bolno poslije kad je raslo,
tako da sad imam prirodne i kratke nokte, iako priznajem da mi se jako svidjaju dobro gelirani nokti, ali se vise ne usudim otici (najcesce, ako pitam cure koje imaju dobre nokte ispadne da im je radio netko koga znaju i da mi je totalno neprakticno otici tamo)

kleid
26.01.2007., 14:36
Cure, da li vama zena kad stavlja taj gel stavi do samog korijena nokta? Meni moja izmedju kozice i pocetka stavljanja gela ostavi jedno cent i pol prostora- satro radi bakterija.
Tako da mi nokti u stratu izgledaju kao da sam ih stavljala pred 10 dana...

Mislila sam na mm i pol ne cent i pol :o
e znam jel se post moze editirat i kako, pa ispravljam ovako