PDA

View Full Version : Savršena vjenčanica - prema građi tijela

stranice : 1 2 [3] 4

nirvanalna
24.05.2010., 12:21
da ali cure, ako imate cif, on neće jednako držati cijelu večer
i vjenčanica se vam biti komotnija tijeko večeri kako se ona odmiće
dobila tip od već udanih cura
zato sam ja uzela vez da ju mogu stegnuti ponovo, a sa cifom se zna dogoditi da nakon 6 sati u njoj lagaono osječate luft

sva sreca da za mene nema broja da mi bude luft sve budu mi knap ak se ne stanjim.. a budem.. radim na tome..:)

zlocka
24.05.2010., 12:22
ma ima koka, ak sam ja našla :rofl:

goodgirl29
24.05.2010., 12:25
...i vjenčanica se vam biti komotnija tijeko večeri kako se ona odmiće

:eek::eek::eek:
pa da, logicno, teta u salonu mi je rekla da ih stirkaju, pa da, ako ta stirka popusta, i vjencanica se siri...
znaci na probi, zategnuti najvise koliko se moze! dobro da si ovo sad rekla! :s

zlocka
24.05.2010., 12:40
neke su mi rekle djevojke dai h je cif urezivao većinu večeri, eto ako se tko dvoumi između veza i cifa...predlažem vez

nirvanalna
24.05.2010., 13:13
da.. sva sreca da nas ima u kaj urezati:)) a i vez lijepse izgleda.. ionak se mislim i sexati prvu bracni noc u haljini i spvati.. uopce ju ne namjeravam skinuti makar me cijelu potrgala.. pretrpit cu ja to.. ipak je to samo taj dan.. bilo bi mi uzasno preslaciti se.. makar moja svekrva misli da to nije normalno i da se mlada mora presvuc.. pa ako znate gdje ima povoljnih brnjica ili sedativa obavezno mi recite:)

Pahuljica14
24.05.2010., 14:37
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=9&style=A3403

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=0&style=R1091BW

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=20&style=A3209

a i ove su mi krasne.. ali bojim se da bi mi cice ispadale iz njih..

Prva mi se nikako ne sviđa :flop:
Treća mi je tak-tak :ne zna:
Ali zato je ova druga Annika prelijepa i presavršena :cerek::cerek:
Koja je to kolekcija? Ja ju još nigdje nisam vidjela.

nirvanalna
24.05.2010., 14:56
Prva mi se nikako ne sviđa :flop:
Treća mi je tak-tak :ne zna:
Ali zato je ova druga Annika prelijepa i presavršena :cerek::cerek:
Koja je to kolekcija? Ja ju još nigdje nisam vidjela.

to je nova kolekcija valda i ja ju prvi put vidim i da prekrasna je:)

Luela_
24.05.2010., 23:38
a eto da vas i ja pitam... ja sam kugla gradje :rofl:

visoka 166 teska 75 kg.. ali eto ne izgledam strasno debelo jer sam skladno gradjena.. 100 70 108 imam jake noge, jake listove, ruke mi nisu jako debele, trbih mi je ravan struk mi je malo visok ako znate na sto mislim.. i imam cice 4.. uza ramena..

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=24&style=A3111

ovo je haljina koju zelim.. i tesko da postoji neka druga koja me toliko opcinila.. i volim sve princezaste.. nekako sam si zamislila da necu izgledati prestrasno u njoj, a svadba mi je tek drugo ljeto tako da cu valda i skinuti 10 kg..

eto recite sto mislite:mig:

mislim da je ovo najljepša vjenčanica koju sam u životu vidjela :cerek: :s

upucaj ga sad
25.05.2010., 07:49
lijepo molim, kolika je cca kapara u sposi (i drugim salonima)?

zlocka
25.05.2010., 07:50
ovisno o haljini i dizajneru, cca 4500kn
može se naći jeftinije, ili čak kupiti

imenka
25.05.2010., 07:54
ma toliko je već neka posudba, moja šogi 2b je svoju platila ukupno oko 2500, jer je bila predprošla kolekcija i jako je zadovoljna kakva joj je bila na dan svadbe: kao nova.
al mislim da je kapara sama oko 500-1000kn, ovisno o ukupnoj cijeni najma.

zlocka
25.05.2010., 07:55
a da, sorry, nisam skužila da pita za kaparu

imenka
25.05.2010., 07:57
:mig:

upucaj ga sad
25.05.2010., 08:03
hvala :mig:

nirvanalna
25.05.2010., 12:10
uf..

upravo su me na faxu izivcirali do bola.. naime jedan lik cak oce da pauziram godinu jer sam kao puno izostala.. nabijem i njega i bolonju... i sad mi je to tako stresno da sam povracala kad sam stigla..mislim da cu haljinu ici traziti tek kad to sredim.. hebenu g placam 10000 kn... i nemam love za pauziranja i sranja:(
probat cu to sutra srediti:( zlo mi je kad se sjetim.. imam zgaravicu.. i glava me boli...

Bella80
25.05.2010., 17:45
lijepo molim, kolika je cca kapara u sposi (i drugim salonima)?

hej... ja sam konkretno svoju vjenčanicu kaparila u sposi i dali smo 400kn kapare jer u tom trenu nismo imali više.

tako da se ne moraš previše zamarati s tim... a u većinu salona je tak, 500 kn minimum... :cerek:

Bella80
25.05.2010., 17:51
uf..

upravo su me na faxu izivcirali do bola.. naime jedan lik cak oce da pauziram godinu jer sam kao puno izostala.. nabijem i njega i bolonju... i sad mi je to tako stresno da sam povracala kad sam stigla..mislim da cu haljinu ici traziti tek kad to sredim.. hebenu g placam 10000 kn... i nemam love za pauziranja i sranja:(
probat cu to sutra srediti:( zlo mi je kad se sjetim.. imam zgaravicu.. i glava me boli...

bolonja je nešto najgluplje što su mogli izmisliti... nisam student ali čujem od ljudi koje znam da je to donijelo više problema nego koristi...

ajme, ženska, probaj se ne živcirati toliko oko toga. shvaćam koliki ti je to sad problem, sama cifra mi je dovoljno objašnjenje... :D al probaj se smiriti koliko god možeš...

i nadam se da ćeš to srediti sutra... obavezno javi kak je prošlo... :)

Francesca
25.05.2010., 22:31
više o vjenčanicama manje o ostalom molim

Francesca
25.05.2010., 22:35
eh da.. zapravo je najbitnije da mi se noge nevide.. a to nebudu.. trbuh mi nije debell.. eto samo me brine kako ce mi ruke i cice izgledati u tome.. da stvarno nebudem ko budjola ili ksenaratnica:)

ja sam slične građe kao ti i iz ovih razloga koje si navela nisam odabrala takav model
imala sam slično na prvom vjenčanju i kad sam se vidla na slikama i sa odmakom bilo je :facepalm:
na žalost, sve haljine koje te stegnu i utegnu - pak taj špekec nekam mora izaći kaj ne? čudo je kak se ne spušta dolje nego kipi gore i stvara nam probleme hebemu :(

no, nemoj se sad zbedirati jer sve ovisi od modela do modela
mene je teta u sposi u jednu točno takvu, srcoliko rezanu tak fino utegla da nisam mogla vjerovati da mi tak dobro stoji
no bilo mi je neudobno i nisam imala namjeru patiti se toliko sa haljinom i nisam ju uzela, nego sam uzela normalnu haljinu sa cifom i naramenicama

jednostavno moraš isprobati i možda se i iznenadiš ;)

nirvanalna
26.05.2010., 13:32
bolonja je nešto najgluplje što su mogli izmisliti... nisam student ali čujem od ljudi koje znam da je to donijelo više problema nego koristi...

ajme, ženska, probaj se ne živcirati toliko oko toga. shvaćam koliki ti je to sad problem, sama cifra mi je dovoljno objašnjenje... :D al probaj se smiriti koliko god možeš...

i nadam se da ćeš to srediti sutra... obavezno javi kak je prošlo... :)

ah valda se sredilo.. amo suti i mrzovoljno me gleda cijeli dan.. ocito ga je netko na vjecu odpizdio..

a za haljinu da moram probati prvo:)

Daja32
27.05.2010., 21:11
Ajde cure pomagajte jer sam ja na sto čuda. Naime, probala sam već punoooo haljina i našla sam se u totalnom problemu jer mi sve stoje zadovoljavajuće a niti jedna mi nije ono vauuuuu. Dakle, visoka sam 1,85 cm, imam jako naglašen struk, prsa neka mršava trojka koja ovisno o vremenu naginje prema dvojci, malo naglašeniji bokovi ili kako bi rekli u mom kraju imam malo riti (to je jedino što imam)...u konačnici skladno sam građena. Plava kosa duga, smeđe oči, svijetla put.
Ono što sam zaključila do sada je da mi bolje stoje uži modeli i jednostavniji...nikako one haljine koje su tortaste u doljnjem dijelu niti haljine koje su ravno rezane na prsima. Od svih haljina koje sam do sada probala najbolje mi stoji Pronovias Galante koja ima taj efekt ko da sam izašla iz nekog filma, ali opet planiramo manje, intimnije, ljetno-morsko vjenčanje pa mi se čini da je ta haljina too-much, ustvari mi se niti ne sviđa osobito ali mi stvarno super stoji.Jako dobro mi stoji Pronovias Maresme i sve one njihove haljine koje imaju neku foru na jedno rame. Na kraju bi najrađe stavila plahtu na sebe i išla se udat. Nisam mislila da ću imati takav problem da mi se ništa osobito ne sviđa a da mi puno toga ok stoji.
Budite dobre pa dajte neke prijedloge što bi vi na mom mjestu....Imam osjećaj da još 5 godina neću odabrati haljinu....

Pink,ispazni inbox.........napisala sam ti esej i ne mogu ti ga poslat:ne zna:

Rain_3
15.06.2010., 19:47
Drage cure, pozdrav svima! I ja sam u potrazi za svojom vjenčanicom koju bi uskoro trebala odabrati a ni sama pojma nemam što bi jer sve su prekrasne, izbor je ogroman a malo za koju od svih što sam probala mogu reć da mi se ne sviđa ili da mi ne stoji. Uvijek sam mislila kako će to bit "velika" haljina, onako da je ima, tipa krinoline, nešto raskošnije ali ima i predivnih čipkastih koje su obično manjeg volumena. Premišljam se da li uzet nešto od satena, tafta ili možda nešto laganije: čipku, svilu... Nekako imam dojam da je u zadnje vrijeme svaka druga mladenka u čipki a ja volim uvijek nešto malo drugačije pa je i to jedan od razloga zašto ne bi čipku. Za saten se bojim da me ne "udeblja" (pročitala sam na prethodnim stranicama da nije najbolji za bucke). Inače imam 1.70m i 65kg, malo buckaste ruke i trbuh koji se vidi kad sjednem i koji planiram skinut do tad, nisam sad nešto extra debela ali recimo da moram malo poradit na sebi :rolleyes:
Bila bih vam zahvalna ako imate kakav savjet, preporuku što se tiče modela i materijala...
I još samo da vas pitam: gdje nađete ovako lijepe haljine, može li se to kod nas naći ili ćete vi šivati po tim slikama jer ja u koji god sam salon došla masu toga nemaju za probat od onoga što imaju u katalozima i po internetu?

imenka
15.06.2010., 21:52
hej,
kao prvo, mislim da ti je figura, prema visini i kg sasvim ok, tako da će ti sve stajat :D

moja oluka je bila na kraju ta da sam se odlučila za taj dan na nešto što inače neću više moć nosit, dakle sve ono što je išlo u okvire: da se skrati i da je druge boje bila bi svečana haljina za kumu, maturalnu, diplomu, itd.
tako sam si malko suzila izbor.
doduše, ja sam imala drugi problem da mi ni jedna nije baš ono :eek:, već su sve prosječene, a brdo mi ih je stajalo.

a sad što se tiče kataloga, ne, svaki salon naručuje samo određen broj haljina iz određ.kolekcije, a ostalo možeš vjerojatno kupit. doduše nekad se mora čekat da im naručeno stigne. al bi kolekcija 2010. trebala već biti sva tu.

kad se udaješ? jer ako imaš vremena, pričekaj što će se nudit sljedeće sezone ;)

p.s. ja svoju dajem šivat. to je amelia casablanca kolekcija 2004 :lol:

amy6
28.06.2010., 00:09
Cure - pomozite! Sestrična mi je započela sa pripremama za vjenčanje i s obzirom da sam ja njen 'osobni neven ciganović' (uvijek joj pomažem u odabiru svečanih haljina i sl.), traži savjete od mene za biranje vjenčanice. E sad, problem je u tome što je dosta niska (oko 155cm), ali se u zadnje vrijeme i malo popunila (oko 65kg) i ja bih joj uistinu željela pomoći, ali ne znam kako. Dakle, niska je, ima velike grudi i dosta stomaka, ali ima jako lijepo usko lice, prekrasnu kosu i elegantne tanke ruke. Otegotna okolnost je što je mladoženja mršaviji tip koji je samo 10 cm (ako i toliko) viši od nje pa mene sad zanima kakav tip haljine bi ona trebala uzeti, da naglasi sve prednosti, a opet da ne pojede mladoženju?

imenka
28.06.2010., 01:22
hm onda nikako ne preširoku krinolinu.
možda nešto A kroja najviše. ili čak možda do ispod koljena :D ako ima ok noge.
jel šira u kukovima ili grudima?

Absolutely*
28.06.2010., 02:46
Mogu ja pitati?:D
Ne udajem se skoro (zaručeni smo godinu i pol ali mislim da će vjenčanje jednog lijeeeepog dana kad budemo imali para za njega :rofl: )
U biti, problema ima nekoliko, i nemam pojma odakle da počnem s uopće razmišljanjem o potencijalnoj haljini. Ni kroj,ni boju... :(

Vjenčanje će biti "abroad",samo mi i kumovi. Zbrisati u Grčku :cerek:
E sad, naravno da u tom slučaju ne mogu nositi neku torta-vjenčanicu, a bijela boja mi ne stoji najbolje. A želim haljinuuuu... ne mogu zamisliti da se udam u štajaznam,odijelu sa suknjom do koljena:D

Visoka sam 170 cm, imam oko 50 kg,možda povremeno i manje,dakle gladna etiopija. Uz to, nekako bih voljela naglasiti ramena i ključne kosti jer nisu loši, ali sakriti nadlaktice i listove,jer imam taj grozni tip građe da je baš sve na meni mršavo osim tih dijelova :lol:
Dakle,zamislite mršavu curu s nadlakticama i listovima kao stupovima. Grudi-male,mršava dvojkica, guza isto nikakva.

Imam plavu kosu,smeđe oči i svijetlu put.

Upomoć :rofl:

zlocka
28.06.2010., 07:51
nešto u stilu grčke božice :D ?

Aurorica
28.06.2010., 08:02
nešto u stilu grčke božice :D ?

U subotu mi se udavala sestrična i imala je haljinu baš nešto u stilu grčke božice i izgledala je božanstveno.... Odavno tako jednostavnu i lijepu haljinu nisam vidila....Unajmila ju je u salonu Katjuša u Petrovoj...

zlocka
28.06.2010., 08:10
to mi je palo na pamet jer sam istu isprobavala u noiru, ali ne znam kako bi stajala curi od 50kg na 170cm. jednostavno se mora probati.

mirna85
28.06.2010., 08:48
[QUOTE=Absolutely*;27483467]Mogu ja pitati?:D

Visoka sam 170 cm, imam oko 50 kg,možda povremeno i manje,dakle gladna etiopija. Uz to, nekako bih voljela naglasiti ramena i ključne kosti jer nisu loši, ali sakriti nadlaktice i listove,jer imam taj grozni tip građe da je baš sve na meni mršavo osim tih dijelova :lol:
Dakle,zamislite mršavu curu s nadlakticama i listovima kao stupovima. Grudi-male,mršava dvojkica, guza isto nikakva.

Imam plavu kosu,smeđe oči i svijetlu put.

ne znam tocno kakav materijal i kroj trazis, ali ja sam probala ovu:
http://www.pronovias.com/vestidos-novia/ultima-coleccion-pronovias/

meni je predivna ali me poprilicno zatvori sto mi je zao jer imam dobru trojku u grudima (:rofl:), ona je vise za visoke mrsave cure (ja sam 167cm i 52 kg - ne mislim da sam debela, ali pretpostavljam da si ti naspram mene mrsavica i da bi ti ovaj kroj mogao stajati bolje nego meni...a i pokrije nadlaktice :mig:
ima i ova od elia saaba, skoro pa ista, ali sam cula da je tesko hodati u njoj :ne zna:
http://www.pronovias.com/vestidos-novia/ultima-coleccion-elie-saab/

opcenito su mi ove uske za manekenske tipove :cerek:

mirna85
28.06.2010., 08:52
vidim sad da mi ovaj prvi link otvara cijelu pronovias stranicu... :bonk:
mislila sam na ovu, Magda :
http://www.weddingshoppeinc.com/pr/Magda/21436?gdftrk=gdfV2619_a_7c732_a_7c2817_a_7c21436 :cheer:

a drgi link je trebao biti za ovu (elie saab Erato) :

http://magazine.zankyou.com/en/wp-content/uploads/2009/09/Elie-Saab-Erato-252x300.jpg

ne znam sto mi bi...

Alyy
28.06.2010., 12:29
http://http://www.facebook.com/photo.php?pid=30397299&id=1183025829#!/photo.php?pid=30397316&id=1183025829&fbid=1147439924514

Mischa
28.06.2010., 12:37
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30397299&id=1183025829#!/photo.php?pid=30397316&id=1183025829&fbid=1147439924514

Ovo je ispravan link..imala si 2x http ukucan

amy6
28.06.2010., 13:21
hm onda nikako ne preširoku krinolinu.
možda nešto A kroja najviše. ili čak možda do ispod koljena :D ako ima ok noge.
jel šira u kukovima ili grudima?

Ma ništa od kraće haljine - i meni je to palo na pamet. I šira je u grudima, definitivno. Onako, građena je kao 'jabučica'. Znam da treba naglasit dekolte i ruke, ali ne znam kako sakrit ovo negativno - da ne izgleda trudno, a da ne 'pojede' mladoženju. :ne zna:

imenka
28.06.2010., 17:02
absolutely, sretnice:) probaj bilo koju tu ravno rezanu haljinu.
ili nešto od čipke s rukavima, al da nije preširoko da ti stane u kovčeg :D

amy, hm, onda nešto lagano i lepršavo, možda ispod grudi rezano, i otvorenog dekoltea, da naglasi ruke
možda ovakav (http://nuttysquirrel72.files.wordpress.com/2009/10/dreamdress.jpg) otvor gore samo da je duga.

Absolutely*
28.06.2010., 17:04
Cure,hvala na savjetima :cerek:

Super su mi vaše ideje- posebno "grčka" haljina i ova od saaba.
Sad imam dvije predodžbe više,prije sam imala,da prebrojim... nijednu :rofl:

Hvala :s

bbarbi5
28.06.2010., 20:31
bok svima,

ja sam u velikoj dilemi zbog vjenčanice. Imam kruška oblik, visoka sam 172 cmm i imam 56kg. Do sada sam probala krinolinu i sirena kroj al mi se nekako nisu svidjele.

Imate prijedlog koji saloni su u Osijeku dobri?!

imenka
28.06.2010., 21:37
i ti sa super linijom;) treba je onda pokazat u nečem uz tijelo, ne nečem što će te širit ili 'pojest'
možda empire stil, rezan ispod grudi, ili sirena, (ali ne da se previše širi) sa čipkom, nešto poput one koju je prasence imala?

martina.vu
28.06.2010., 21:59
a eto da vas i ja pitam... ja sam kugla gradje :rofl:

visoka 166 teska 75 kg.. ali eto ne izgledam strasno debelo jer sam skladno gradjena.. 100 70 108 imam jake noge, jake listove, ruke mi nisu jako debele, trbih mi je ravan struk mi je malo visok ako znate na sto mislim.. i imam cice 4.. uza ramena..

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=24&style=A3111

ovo je haljina koju zelim.. i tesko da postoji neka druga koja me toliko opcinila.. i volim sve princezaste.. nekako sam si zamislila da necu izgledati prestrasno u njoj, a svadba mi je tek drugo ljeto tako da cu valda i skinuti 10 kg..

eto recite sto mislite:mig:

Ja gotovo isto kao ti izgledam, samo imam 169 cm, također 75 kg, nekako proporcionalne građe, 103, 80,105 i cice 4, ali s 10ak kg viška...:D
sad me baš zanima jesi li što probavala i kakvi su dojmovi? također imam vremena godinu i nešto za doradit figuru, pa se nadam da i hoću...ali, meni se sviđa sasvim drugačija haljina:
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=catarina&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=R1071
zanima me koji su ti krojevi stajali najbolje kad realno pogledaš...:confused:

Francesca
28.06.2010., 22:42
Ja gotovo isto kao ti izgledam, samo imam 169 cm, također 75 kg, nekako proporcionalne građe, 103, 80,105 i cice 4, ali s 10ak kg viška...:D
sad me baš zanima jesi li što probavala i kakvi su dojmovi? također imam vremena godinu i nešto za doradit figuru, pa se nadam da i hoću...ali, meni se sviđa sasvim drugačija haljina:
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=catarina&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=R1071
zanima me koji su ti krojevi stajali najbolje kad realno pogledaš...:confused:

ovakvi nagrešpani modeli preodlično skrivaju trbuščiće, trubhe i ostale salne naslage :top:
probala sam ih nekoliko i zasita su super
jedino sam ja zbog cica htjela svakako bretelice a i nije mi se nosio korzet pa sam išla na jednostavniju varijantu
ali za liniju ovo svakakao preporučam :top:

lizianthus
29.06.2010., 07:23
martina.vu- meni je ova vjenčanica savršena. da je bar bila kad sam se ja udavala...predivna je

martina.vu
29.06.2010., 09:09
E hvala vam žene, sad ste me baš razveselile, dale ste mi neki pozitivan elan, odmah imam više volje i želje...hehe! Javit ću vam se još kad krenem u stvarnu potragu, a sad još ovako malo virtualno :)

imenka
29.06.2010., 23:21
i meni se jaaako sviđa, super je vjenčanica :D

Rain_3
07.07.2010., 22:12
evo da se i ja malo javim, još nisam našla haljinu... :( E da mi je netko rekao da će to bit tako teško rekla bi mu da je lud jer oduvijek sam si zamišljala: ja ću odmah znat koju ću kad ih vidim, bit će jedna baš za mene, kad ono... bila sam na isprobavanju i zabolio me želudac od svega skupa, razočarana jer nikako ne mogu nać neku i odlučit se za nju a uz to saloni i djelatnici: imam osjećaj da me žele smuljati i natjerat me da na prepad kupim haljinu jer kao neće mi stić do vjenčanja a ja nekako mislim da mi je na magarcu pošalju preko brda i dolina da bi stigla za skoro 4 mj. Haljina koja je trebala stić i koja mi se sviđa od predkolekcije za 2011 nije stigla a tko zna da li bi uopće dobro stajala i tako u krug, što god bi ja htjela ne može. Što više radim na tome mislim da ću se na kraju odlučiti za nekakvu klasiku s kojom, ja mislim, ne mogu pogriješiti,sve mi se više čini da će odluka pasti na krinolinu u kojoj se super osijećam i koja mi možda čak i najbolje stoji, u njoj mi je dojam nekako najpotpuniji i najmanje je toga što bi promijenila kad obučem dobru staru krinolinu :), tako da će to vjerojatno nakraju biti to bez previše filozofije i modnih trendova.Sviđa mi se Chardonnay od Maggi Sotero koja je nedavno i spomenuta ovdje. Ako netko slučajno može preporučit gdje da potražim tu haljinu u bijeloj ili ivory boji molim vas javite, ja sam bila u Sposi u Zg i oni imaju samo Light gold koja je stvarno prekrasna ali malo pretamna za ono što sam ja zamislila.
Imenka, hvala na odgovoru i sretno sa šivanjem, nadam se da ćeš bit zadovoljna!
Absolutely, možda nemaš kilograma ali smisla za humor svakako,lijepo sam se nasmijala, nadam se da ćeš uspjet nać nešto idealno za sebe :)))
Eto toliko, javim se kad riješim nešto...možda i prije, pozdrav svima! :)

marinae
08.07.2010., 09:02
...Chardonnay od Maggi Sotero ... Ako netko slučajno može preporučit gdje da potražim tu haljinu u bijeloj ili ivory boji molim vas javite, ja sam bila u Sposi u Zg i oni imaju samo Light gold koja je stvarno prekrasna ali malo pretamna za ono što sam ja zamislila.

Pogledaj ovdje.
www.lisa-vjencanice.hr/kolekcija/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=0

imenka
08.07.2010., 10:24
Chardonnay od Maggi Sotero

tu ti leonardal prodaje, probaj je pitati :mig:

Imenka, hvala na odgovoru i sretno sa šivanjem, nadam se da ćeš bit zadovoljna!
Absolutely, možda nemaš kilograma ali smisla za humor svakako,lijepo sam se nasmijala, nadam se da ćeš uspjet nać nešto idealno za sebe :)))

nema na čemu, drago mi je da sam nekog nasmijala svojim 'slatkim mukama' oko vjenčanice. :rofl:
trenutno neka moguća 'moja' stiže, al sve mi se čini da će biti na prodaju :lol:

javi kako je prošlo sve.

Francesca
08.07.2010., 20:17
leonarda je svoju prodala

imenka
09.07.2010., 17:12
a joj da, zaboravih. stvarno je bila pomama za tom haljinom :zubo:

martina318
12.07.2010., 07:29
bok curke, moj dan D je za 2 jeseca. Vjenčanicu sam kaparila, i totalno je bila drugačija od svih onih koje sam prethodno tražila po internetu. Kad dođeš i vidiš uživo, to je drugi svijet.
Evo moje i mene u njoj (inače visoka sam 170, 65 kg)
http://images53.fotki.com/v1609/photos/4/1648374/8652162/ja-th.jpg
----------------------------------------sorry na off-u, al jel zna tko nekog tko bi mi povoljno izradio revere za goste?:s:s:s:s:s:s:s:s

zlocka
12.07.2010., 08:12
imaš ponude u topicu Sve za vaše vjenčanje linkovi

imenka
12.07.2010., 11:13
martina mislim da ti dobro stoji haljina, samo naprijed :top:

Blentava
19.07.2010., 10:34
a joj da, zaboravih. stvarno je bila pomama za tom haljinom :zubo: ma nemoj :zubo:

URL=http://img839.imageshack.us/i/p1020223.png/]http://img839.imageshack.us/img839/7913/p1020223.png[/URL]
http://img837.imageshack.us/img837/6043/p1020226.png (http://img837.imageshack.us/i/p1020226.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
nu me! :zubo:

imenka
19.07.2010., 10:47
super ti stoji, barem od iza, od naprijed malko ti veo skriva ramena, pa izgleda kao da ti je previsoka haljina, al s obzirom da ga nećeš imati, onda će biti :top:

ajsika
19.07.2010., 16:06
Drage moje...
vidim da dosta vas ima problema pronaci odgovarajucu vjencanicu. Nazalost, ni ja nisam iznimka. Naime, moja savrsena vjencanica je ova (http://photo.buyer100.com/pic/PRO/BR/Indus/Indus-1.jpg), i mislim ju kupiti preko interneta. Visoka sam 164cm, imam oko 54 kg (variram izmedju 52 i 54, ovisi o tome kako se hranim :D), gradja tijela - pjescani sat, bar kako moj dragi kaze. Imam nesto malo bokova, i nesto malo sisa (75B)... mislim, zadovoljna sam svojom gradjom, ali ne znam kako bi to izgledalo u toj haljini, a isto tako ne znam ni gdje da nadjem taj model za probati ga, s obzirom na to da se radi o Valentinu Sposi i kolekciji iz 2009? Jedino sto znam jest da kad bih isla kupovati tu haljinu - original, da bi kostala vise tisuca eura, a nemam bas love za razbacivanje :)

Imate li kakav savjet? Svako misljenje (ili kritika) je dobrodoslo!

imenka
20.07.2010., 18:34
hm. ne znam, iskreno, takav jednostavan ravan, pripijen kroj, mislim da je više za visoke cure (175+) iako prije nego je kupiš probaj neku sličnu, pa ćeš znati. Imaš pronovias i valentina u Sposi koja ima više dućana po HR

ajsika
20.07.2010., 21:20
Hm, da, i mislila sam potraziti prvo po ducanima takvu ili makar slicnu... cisto da okvirno vidim pase li mi takav tip haljine ili ne.
Tnx! :)

lulalo
21.07.2010., 07:30
hej drage cure!
Bog!
i meni treba pomoc...na prvoj stranici se nalazi fotka i komentar otvaracice ove teme...Npr: http://cdn-viper.demandvideo.com/med...996facbd_2.jpg - u ovoj haljini te nema šta širiti ..zna li itko u kojem je to salonu?
naime i ja trazim nesto jednostavnije..i prilagodjeno mojoj zamamnoj figuri :)
dakle ima me svugdje ali trbuh i guza su uuuuuuuu... moj problem,a visoka sam 184cm!
ne mislim vuci nikakve slepove za sobom niti se gurat u korzete a i vjencanje je morsko sto odgovara mojoj osobnosti..elegantno i veselo i ljetnje u isto vrijeme..jel to izvodljivo? :)
dakle molim pomozite jednoj krupnoj curi!
hvalaaaa

goodgirl29
21.07.2010., 11:29
lulalo, meni ne otvara link :ne zna:

imenka
21.07.2010., 12:47
ni meni.

evo ti link (http://www.davidsbridal.com/Browse_Bridal-Gowns-Shop-By-Size-Plus-Sizes) s nekoliko fotkica, pa ti izaberi :zubo:
a visina ti je prednost :mig:

angelhorse
21.07.2010., 18:22
jel tko zna čija je ovo haljina i iz koje godine je kolekcija? :s

http://i48.tinypic.com/2r2arus.jpg[/QUOTE]

Aurorica
21.07.2010., 19:14
jel tko zna čija je ovo haljina i iz koje godine je kolekcija? :s

http://i48.tinypic.com/2r2arus.jpg[/QUOTE]

predobra je..

di si ju našla? imaš li više sličica? sprijeda?

lulalo
21.07.2010., 19:59
uh! ne znam u cemu je problem..hmm..
to je na 1.stranici di tamperlina odgovara sonei..

..."U ovom kroju te nema šta pojesti, a nitko neće misliti da si trudna ukoliko ne odabreš neki izuzetno lepršav materijal koji samo leti okolo
Npr: http://cdn-viper.demandvideo.com/med...996facbd_2.jpg - u ovoj haljini te nema šta širiti (iako mi ova haljina nije neš, al ne da mi se sad tražiti) Pazi da si ne zatvoriš"...

a nisam neki znalac za kompom..;)
hvala cure punooooo

ah da i ja tek sad vidim da ne mogu otvorit iz mog posta..a valjda sam sad objasnila dobro..jer s prve stranice ide..

lulalo
21.07.2010., 20:18
Ovaj dio sam apsolvirala :rofl: Takva haljina te neće pojesti, dapače, čini mi se da si teoretski odabrala odličan kroj za sebe. Rukavići (al ne smiju biti baš jako puf ak imaš imalo deblje ruke) će uravnotežiti veće grudi, dok će te upravo vertikalna linija nabora od ispod cica do poda vizualno itekako izdužiti.

U ovom kroju te nema šta pojesti, a nitko neće misliti da si trudna ukoliko ne odabreš neki izuzetno lepršav materijal koji samo leti okolo ;)
Npr: http://cdn-viper.demandvideo.com/media/b0a0f8e2-095c-4392-8b65-7d12310fb20b/jpeg/9d401c9a-7a6f-44b0-8d26-2d07996facbd_2.jpg - u ovoj haljini te nema šta širiti :ne zna: (iako mi ova haljina nije neš, al ne da mi se sad tražiti) Pazi da si ne zatvoriš cice previše pa da izgledaju kao sakriveni valjak. I da, iako je možda štata da ne pokažeš figuru (odabirom ovakve haljine) na kojoj bi ti mnoge cure pozavidjele, na kraju dana, to je tvoj dan i haljina treba biti odraz tvoje osobnosti i ono u čemu se ti najbolje osjećaš :kiss:

Taj kroj je nekako standardno trudnički i za one koji skrivaju nedostatak izraženog struka... ali to ne znači da ti, uz dobar odabir materijala ne možeš izgledati apsolutno fenomenalno!!

evo i ovog pokusaja :ne zna:

Kitty.Kat
22.07.2010., 10:37
devojke, samo da kazem da je moja vencanica na kraju bila pun pogodak iako nicim nisam sakrivala ruke... tako da, nemojte se plasiti tih sitnih nedostataka, to je vas dan, ma i u dzaku bi smo garant izgledale super ;)

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4188037&id=626834843

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4388145&id=626834843

zlocka
22.07.2010., 11:22
divno ti je stajala!

svasta_nesto
22.07.2010., 11:25
kitty, daj pliz slikice i za nas koji nismo na fejsu. jaaako sam radoznala :kava:

Kitty.Kat
22.07.2010., 11:29
ovo je public link celog albuma, i ne moras biti na fb da bi ga videla ;)

http://www.facebook.com/album.php?aid=185525&id=626834843&l=91a8366bc0

Inna03
22.07.2010., 12:00
nisam 100 % sigurna, ali mogla bi biti neka starija kolekcija Jima Hjelma, on ima identičan stil... :mig:

Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
jel tko zna čija je ovo haljina i iz koje godine je kolekcija?

Blentava
22.07.2010., 13:25

:klap: :klap: predivna si!!!! bez mane!

imenka
22.07.2010., 14:52
lulalo, otvara donji link, di baš kvoutaš, a gornji otvara pod 'bad request' bez obzira na tvoje kompjuterske sposobnosti.

goodgirl29
22.07.2010., 17:50
kitty, predivna si bila!!! sjecam se koliko si bocila s vjencanicom, bas mi je drago sto si tu uzela, ona s rukavima nije bila ni do koljena ovoj!!! :cerek:

svasta_nesto
23.07.2010., 14:05
kitty :top:

kisicnosic
23.07.2010., 16:57

prekrasna haljina i odlično ti stoji, nema veze kaj nisi pokrila ruke..preslatka si!

vedrana84
23.07.2010., 17:55
kitty super ti je stajala!!!!!!!!!!!

angelhorse
24.07.2010., 14:51
nisam 100 % sigurna, ali mogla bi biti neka starija kolekcija Jima Hjelma, on ima identičan stil... :mig:

Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
jel tko zna čija je ovo haljina i iz koje godine je kolekcija?

hvala ti puno! uspjela sam naći, nije jim hjelm, nego lazaro, za istu kuću rade, ali preeeeeeeedivne vjenčanice imaju :cerek:

Inna03
25.07.2010., 10:08
znam, moja bude kopija jima hjelma... :cerek: stvarno imaju odlične vjenčanice, posebne. drago mi je da sam bar malo pomogla! :mig:

imenka
25.07.2010., 12:09
hm Inna, jel imaš sliku?

Inna03
25.07.2010., 12:19
već sam ju stavljala ovdje na forum, ali evo još jedanput

http://yfrog.com/ncvjenanicaprednjastranaj

http://yfrog.com/javjenanicastranjastranaj

i već stvarno jedva čekam da mi se počne šivati!! :klap:

imenka
25.07.2010., 13:26
joj, da, sjećam se. stvarno je odlična :D

Thika
25.07.2010., 17:23
baš je lipa! ja bi samo pojas u nekoj drugoj boji i bila bi za 5!

Bella80
26.07.2010., 20:52
već sam ju stavljala ovdje na forum, ali evo još jedanput

http://yfrog.com/ncvjenanicaprednjastranaj

http://yfrog.com/javjenanicastranjastranaj

i već stvarno jedva čekam da mi se počne šivati!! :klap:

uh, jako mi se sviđa ova vjenčanica i ne bi ništa mijenjala na njoj... izgleda kao da izlazi iz pjene valova... (malo sam pjesnički raspoložena danas, sorkač :rolleyes: )

ali savršena je!! :top:

Inna03
27.07.2010., 16:15
hvala, curke! :cerek:
ja na njoj mijenjam samo gornji dio, ali mrvicu samo. traka bude u sivo-srebrnoj boji, kao što je na slici. čak sam našla i cipele identične boje i bila sam presretna. :D e, sad drž'te fige da uspije šivanje...

imenka
27.07.2010., 16:56
daj fotku i šuzi :p

držimo fige, javi kako ide :D

ajsika
27.07.2010., 17:13
Kad ce slike vjencanica koje ste kupovale preko interneta? Jani? :) Nabacite nesto da vidimo kako to izgleda :)

imenka
27.07.2010., 17:23
pošalji mi mail na Pm, pa ti pošaljem :D

ajsika
27.07.2010., 18:20
Poslano :D

imenka
27.07.2010., 19:37
poslala :mig:

ajsika
27.07.2010., 20:57
:cerek: Eto, imas mail :D
Sto se tice vjencanice, ja sam svoju potencijalnu nasla mozda u Zadru, navodno postoji jedan salon na Bilom Brigu koji dila Pronovias :D Pa cu se zaletiti ovih dana do tamo, cim dobijem auto :D Nađem li haljinu i uspijem li se uslikati, stavim vam fotku... :) Ukoliko to ne bude moguce, Sposa, here I come, ali samo na probu...

imenka
27.07.2010., 21:37
hehe, čekamo :D

ajsika
28.07.2010., 10:18
Ajme, i ja isto jedva cekam :D

macapapučarica
27.10.2010., 18:05
Pozdrav svima,
Ja sam 163cm, 64 kg, nadam se mršavijim danima, poveće cice i trbuh, guze nepostoje:)) Svaki savjet dobrodošao

goodgirl29
27.10.2010., 19:20
korzet da te stisne gore, a dolje klasicni A kroj? korzet ti toliko napravi struk da odmah dobijes i guzu i sve. iako, ja sam tip kojemu je tesko nesto zamisliti bez slike, ali mislim da ti ni neka manja krinolina ne bi lose stajala. najbolje bi bilo da se uputis u probavanje pa nam das slikice :)

Maya003
28.03.2011., 10:52
Drage moje, imam jedno pitanje i cini mi se da bih ovdje mogla dobiti odgovor. Dobila sam savijet da je vrijeme korizme najbolje vrijeme za trazenje i isprobavanje vjencanica i tako sam se ja bacila u potragu tj. probu jer vec znam kakav model haljine zelim (u grckom stilu).
U salonima koje sam posjetila dobila sam odgovore da cu zbog svoje visine od 180 cm morati posebno sivati ili naruciti vjencanicu jer niti jedna (bar one koje su mi dali da probam) nije dovoljno dugacka.
E sad, zanima me da li je stvarno moguce da u salonima nemaju vjencanice za nas visoke??? Stvar je u tome da mi se ne da komplicirati s tim sivanjem i sve bi htjela rijesiti u salonu.

zlocka
28.03.2011., 11:10
dal je svadba ove godine?
u korizmi imaju dosta posla, sa onim curama koje odmah poslije korizme imaju svadbu. naravno da ima haljina za vas visoke, npr sirena krojevi, pogotovo nove haljine koje još nisu kraćene po nekom drugom.
zovi i naruči se, jer sada teško da možeš doći u salon i probati samo bez najave.

Maya003
28.03.2011., 11:16
Da, svadba je ove godine. U salonima mi uopce nisu prigovarali sto sam dosla nenajavljeno, i bez problema su mi dali haljine za probati. Hvala na savjetu, nadam se da cu imati vise srece ako se narucim :)

bambina_a
28.03.2011., 14:35
Lažu te :kava: Znam cure koje su i višlje od 180 i koje su niže,ali su sa štklama imale više od 180 i bez problema su našle vjenčanicu! Pa i ja ću u štiklama imati 185,a našla sam vjenčanicu...

goodgirl29
28.03.2011., 14:43
slazem se :mig: ja sam imala 18+kusur zajedno sa stiklama. istina, prva koju sam probala ila mi je super u tijelu ali kratka, no onda su mi dali istu vec, i bila je ok :) naravno, ona se morala dosta suzit, ali nije to problem

Kris79
03.10.2011., 11:03
mislim da je vrijeme da se ozbiljnije pozabavim vjenčanicama :503:
do sad je sve bilo samo razgledavanje slika, što mi se sviđa, što ne, komentiranje s kumom, fredicama, mužem itd...

sklona sam jednostavnijim haljinama, tim više što je vjenčanje malo i intimno. nemam potrebu (niti sam taj tip) za krinolinama i jako kićenim haljinama.

ali kad podvučem crtu, i pogledam kakve sam slike sačuvala, sve se svodi na 2 tipa:

1. bez naramenica, rez ispod prsa, dolje se blago širi, neki pojas i mašna na leđima;
http://img41.imageshack.us/img41/8863/romanweddingdress1.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/romanweddingdress1.jpg/)

2. dublji V izrez, ostalo kao i gore, sa ili bez nekog decentnog dodatka kao što je ovaj cvijet.

http://3.bp.blogspot.com/_DsBVSCAeQdo/SMQ59j1aNrI/AAAAAAAAAI0/afigAfSmpxE/s400/carmela+sutera+3.jpg

ne mogu se odlučiti u čemu se više vidim :ne zna:. ove bez naramenica su mi divne i oduševljava me kako stoje nekim curama, no radi praktičnosti sam za sebe uvijek gledala nešto gore jako kruto s debelim naramenicama...

sad trebam par savjeta:

- da li je netko vidio konkretne haljine (za drugu znam samo da je carmela sutera :ne zna:, ali google mi baš i ne pomaže, za prvu nemam pojma) ili slične po salonima, valjalo bi to otići isprobati

- s obzirom na moju građu (na stranu momentalni višak kila, njega ćemo sanirati do svadbe): veća prsa, uži struk, debeljuškaste ruke (noge se ionako ne vide), što bi od ovo dvoje bolje stajalo? (103, 75, 103)

- kakvu cijenu za takav tip haljine, pošto mi se ne čini komplicirano, mogu očekivati u salonima? imam okvirnu ponudu i preporuku za krojačicu, pa da mogu usporediti isplativost

Zhuta
03.10.2011., 12:44
kris, ja sam za drugi model, ljepša mi je, elegantnija i ljepše pada.
Po meni ćeš jeftinije proći ako daš šivati haljinu, jer nema puno kerefeka na njoj i nije komplicirana za napraviti.

olivera0
03.10.2011., 18:41
Kris, i meni je isto ljepša druga haljina ( makar je i prva lijepa,jer preferiram jednostavnije modele ) i mislim da bi ti, uzimajući u obzir konstituciju tijela koju si navela ( jače ruke-noge se ionako ne vide ) možda bolje pristajao model sličniji drugoj haljini. Prva haljina bi previše odvlačila pažnju na ramena i ruke, a druga bi ipak ramena donekle prikrila, dublji izrez bi izdužio torzo, a pažnju bi sa ramena skrenuo ovaj cvijet ili neki drugi efektan detalj.
Hauever :zubo:, niti ove široke naramenice nisu osobito laskave za jače nadlaktice. Mislim da bi izrez svakako trebao biti na V ili srcolik, a nikako ravan, a gore eventualno možeš imati šire rukave, npr.ovako

http://www.instyle.com/instyle/celebrities/lotdpopup/0,,20049233_20074162,00.html

Ili imati tanje naramenice,opet na V ili srcolikom izrezu.

Zhuta
03.10.2011., 18:57
kris, a Pronovias Famosa??
http://blog.webboda.es/modelo-famosa-pronovias-2011/

Kris79
03.10.2011., 19:06
Prva haljina bi previše odvlačila pažnju na ramena i ruke, a druga bi ipak ramena donekle prikrila, dublji izrez bi izdužio torzo, a pažnju bi sa ramena skrenuo ovaj cvijet ili neki drugi efektan detalj.
Hauever :zu bo:, niti ove široke naramenice nisu osobito laskave za jače nadlaktice.
http://www.instyle.com/instyle/celebrities/lotdpopup/0,,20049233_20074162,00.html

ovo boldano je moja velika dilema. imam dosta ljetnih haljina koje su tog tipa i nosam ih redovito (gore žabice, dolje lepršavo)
moj dosadašnji dojam je bio da one zapravo odvraćaju pažnju od tog dijela (rame, nadlaktica) time što završavaju povrh prsa, a da debele naramenice još više naglase ruke. :ne zna:

a za ovaj link ti beskrajno hvala. haljina je divna i totalno me pogodila. vjenčanje je doduše usred ljeta, pa ne znam kud bi s ovim dugačkim rukavima, ali možda se može napraviti od nekog ekstra laganog tila i malo kraće... razmislit ću i o toj opciji...

kako vam se čini ovaj izrez za navedenu situaciju :zubo::
http://my-weddingdream.com/wp-content/uploads/2011/02/short-bridal-gowns-2.jpg

zhuta, vidjela sam famosa. malo sam skepticna prema ovom sto laprda oko ruke. da je s vanjske strane, jos nekako :)

olivera0
03.10.2011., 23:02
Evo,sad nisam sigurna smijemo li nastaviti na ovoj ili trebamo ići na predloženu temu, ali probat ću ovdje, pa molim uvažene moderatore da prebace post ukoliko je potrebno.
Premjesteno. M :mig:

Kris,
Rukave,naravno,možeš skratiti i svakako raditi od prozračnih,prirodnih materijala ( toplo preporučam chiffon svilu :D ) i mislim da ne bi trebali biti problematični ni ljeti, Možeš ih napraviti do lakta,npr. I meni je ova haljina prekrasna i dugo mi je bila na užem popisu mojih vjenčanica :cerek: Vjeruj mi,vrlo dobro znam šta znači sakrivati jače nadlaktice. Nisam slične konstitucije, dosta sam tanašna, ali zbog dugogodišnjeg bavljenja rukometom imam dosta izražene mišice nadlaktica koje stalno ( zbog glupih kompleksa :rolleyes: ) pokušavam sakriti, jer mislim da nisu baš ženstvene :ne zna:
Sam izrez ove haljine koju si postala bi bio,čini mi se ok, ali nikako s volanima,jer oni još više proširuju. U svakom slučaju bolji od ravno rezanih, ali ipak ne bolji od V izreza.
Zhuta, ova haljina je isto jako lijepa, no mislim da bi ipak ovi rukavi odvlačili pažnju na nadlaktice, a ne bi ih skrivali :mig:

heartbroken19
25.10.2011., 18:31
hej cure :)
trebam savjet. :)
niska sam 158 cm :D ,imam cca 50-52 kg, građa pješčanog sata..mjere 93-63/64-94.

što mislite, da li bi mi stajalo nešto ovakvo
http://www.jlmcouture.com/Jim-Hjelm/Bridal/Additional/Style-8814

:)

Maggi19
25.10.2011., 20:04
hej cure :)
trebam savjet. :)
niska sam 158 cm :D ,imam cca 50-52 kg, građa pješčanog sata..mjere 93-63/64-94.

što mislite, da li bi mi stajalo nešto ovakvo
http://www.jlmcouture.com/Jim-Hjelm/Bridal/Additional/Style-8814

:)

Uuuuuu žeeenooo koje ti mjere imaš :cerek: blago tebi... zavidim ti :)
mislim da ce ti savreno stajati :mig:

heartbroken19
25.10.2011., 21:17
Uuuuuu žeeenooo koje ti mjere imaš :cerek: blago tebi... zavidim ti :)
mislim da ce ti savreno stajati :mig:

hvala ti :)
baš si slatka :grli:

Maggi19
26.10.2011., 12:45
hvala ti :)
baš si slatka :grli:

samo sam iskrena dragaa :)) :)))) :)

padallo
26.10.2011., 17:25
uh mene tek čeka probavanje, sad me muči neš, s obzirom da sam 166 i iam 55 kg jel bi mene desvan od la spose 'pojela'? :confused:

Ada23
02.11.2011., 12:37
Cureee trebam savjet..
Visoka sam 175 cm, 75 kg.. I sad koju vjenčanicu. Jedni moj problem su rukeee, užasno su debele i imam kao sismis rukave :((((

bravi
10.11.2011., 17:56
Cureee trebam savjet..
Visoka sam 175 cm, 75 kg.. I sad koju vjenčanicu. Jedni moj problem su rukeee, užasno su debele i imam kao sismis rukave :((((

e onda odaberi vjenčanicu s jako dugim i širokim rukavima s izrezom do lakta... to će ti produžiti ruke... uglavnom da su rukavi široki ili baš šišmiš :D

Pčelica0207
11.01.2012., 14:50
Ajde da i ja pitam. :cerek: Visoka sam 171cm,58 kg. Uska ramena,tanke ruke,grudi srednje,uzak struk,ali širiji bokovi. Građa kruškice. Ova haljina mi se jako,ali jako sviđa. Nikako ne volim one jako široke haljine,već ovako jednostavnije. Što mislite,jel bi mi odgovarao ovaj kroj?

http://img220.imageshack.us/img220/6315/weddc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/220/weddc.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

cafelate
21.04.2012., 11:35
Neophodno je vjenčanicu prilagoditi tijelu ako već ne ide obrnuto. :)
Sigurna sam da mledenke ne žele izgledati ovako na svoj najbitniji dan:

http://www.realself.com/files/DSC01798-21134_0.JPGDSC01798-21134-21152.JPG

ili ovako kao proćelavi kvartovski mesar:
http://www.funnydb.com/big_871224228817.jpg

Vjenčanice koje vidite u katalogu ili na lutki, na vašem tijelu neće izgledati baš tako pa bi trebalo odabrati nešto što će prikriti vaše nedostatke a istaknuti ono najljepše na vama.

Možda malo zatvoreniji tip bi punijima bolje odgovarao jer lijepo stoji i na vitkima:

http://www.bigfatcake.com/blog/wp-content/uploads/2011/11/Bellas-Wedding-Dress-Back.png

Nemojte izgledati kao doilje pogotovo ako je muž sitnije građe, nemojte se uvući u preusku rolicu ako je muž krupan...

Evo neke vjenčanice u kojima starije i punije mladenke mogu biti prekrasne i elegantne:
http://4.bp.blogspot.com/_lj2qTceAwuY/TMiExHPjhvI/AAAAAAAAAfg/1Rn4EJk7cKU/s400/fat+bride.jpg

http://justweddingsinspired.blogspot.com/2010_10_01_archive.html

Svaka ponaosob može zablistati na svoj dan u svojoj punoj ljepoti. :)

kuruzna
22.04.2012., 14:22
Hay cure, ja sam nova članica foruma pa vas ovim putem sve pozdravljam :W
S obzirom da sam i sama mladenka i što se uskoro udajem rado bih s vama podjelila savjete o detljima za vjenčanje koje sam prošla i rado saslušala vaše :)

Moj savjet za djevojke koje su kruškolike građe (kao ja) da probaju naći vjenčanicu A-kroja jer će vam savršeno stajati (zaboravite balerina ili nedajbože sirena kroj).

ovo je moja vjenčanica:

http://www.ebay.com/itm/New-White-Ivory-Wedding-Dress-Size-4-6-8-10-12-14-16-18-/350488167321?pt=UK_Wedding_Clothing&hash=item519ab90399

ujedno sam ju kupila od tog prodavača s ebaya.
Jedini minus kod te haljine mi je bio kaj ju nisam mogla nikak naći gradu :503:

napredna
30.05.2012., 08:51
http://external.ak.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQB0P1vzWfidN7LB&w=90&h=90&url=http%3A%2F%2Fstatic.pik.ba%2Fgalerija%2F2012-05%2Fslika-347730-2012-05-1337241504-default.jpg

da li bi ovaj kroj vjencanice odgovarao visini od nekih 158 i 52kg

Anayi
30.05.2012., 09:42
Napredna nisi stavila sliku vjenčanice?!

Mayo
30.05.2012., 10:34
Stavila je, ali link nije dobar pa se ne prikazuje.
Napredna, ajd pokušaj ponovno.

edit: fotka se pojavila :zubo:

Arienrhod
30.05.2012., 10:56
Stavila je, ali link nije dobar pa se ne prikazuje.
Napredna, ajd pokušaj ponovno.

Ja vidim sliku, iako je jako mala. Napredna, sad cu ti ja pokusati naci jednu vjencanicu slicnu ovoj koju si stavila, za koju mislim da bi ti odgovarala. Ja osobno ne bi na tvom mjestu uzela vjencanicu koja je ravno odrezana u dekolteu, ako si niza.

Evo ovako nesto, pogotovo vjencanica na zadnje dvije slike:

http://www.saledressforwedding.com/product_info.php?cPath=21_32&products_id=566, p

Anayi
30.05.2012., 12:28
Ma ja i dalje ne vidim sliku?! :ne zna:

dajna23
27.07.2012., 16:05
e sad, još kao mala sam htjela ono široku vjenčanicu da se pogubim u njoj ali dosta mojih prijateljica mi je pričalo da su stalno trebale paziti di kako kada sjedaju ili ustaju.... zato sam odlučila imat ili kratku vjenčanicu tipa ovo:

http://lilyweddingdress.en.alibaba.com/productshowimg/568874671-213374477/2012_Designer_Cute_Tea_length_Bridal_Wedding_Dress es.html

ili neku u stilu rimskog stila:

http://lilyweddingdress.en.alibaba.com/product/385636698-210828867/2011_New_Style_Wedding_Dress.html

tipa toga, samo više u rimskom stilu... ne želim da moji znaju kakvu ću imati pa bolje da vas pitam....

chikijeva
29.07.2012., 15:06
e sad, još kao mala sam htjela ono široku vjenčanicu da se pogubim u njoj ali dosta mojih prijateljica mi je pričalo da su stalno trebale paziti di kako kada sjedaju ili ustaju.... zato sam odlučila imat ili kratku vjenčanicu tipa ovo:

http://lilyweddingdress.en.alibaba.com/productshowimg/568874671-213374477/2012_Designer_Cute_Tea_length_Bridal_Wedding_Dress es.html

ili neku u stilu rimskog stila:

http://lilyweddingdress.en.alibaba.com/product/385636698-210828867/2011_New_Style_Wedding_Dress.html

tipa toga, samo više u rimskom stilu... ne želim da moji znaju kakvu ću imati pa bolje da vas pitam....,

ja sam fan vintage vjenčanica tako da je meni osobno prva favorit :cerek:

ali ne mora značit da bi ti i krinolina bila neudobna ili nepraktična, ako treba isprobaj ih više dok ne naiđeš na onu koja ti sjedne 100%
primjera radi: prijateljica se udavala prije par mjeseci, u 6 mj trudnoće i imala je "veliku" haljinu, ali bez šlepa, sa ušivenim grudnjakom, bez naramenica i vezanjem na petljice, i bila joj je skroz OK. a i obruči su poslužili kad bi morala na WC :D

zubic_vila
09.09.2012., 22:40
a sto je sa vecim cickama?? nisam bucka, tako da ne skrivam nista, malo se budem utegnula u neki steznik, ali me strah cicki....lijepo one stoje iako su povece su (solidna 4ka)....ali ima li netko savjete za haljine bez naramenica... te su mi najljepse, ali ne znam hoce li moje :cice: to prezivjeti...ne bih bas voljela vulgarno izgledati:)))

Chilly
01.10.2012., 22:46
Napokon sam skupila hrabrosti i nakon mjeseci kopanja po netu, odlučila otići u salon probati neke haljine.
Nisam našla haljinu svojih snova, ali barem sam isprobala par različitih modela da vidim kako mi što stoji.
Jedino mi je krivo što nisam isprobala i sirena kroj, ali čini mi se da se prodavačici danas baš i nije radilo, dobro da mi je i ove izvukla. A iskreno, nisam ni sigurna koliko bi mi stajao.

Pa da čujem, koja mi po vama najbolje stoji?
Please, budite iskrene i kritične!

PRVA - jedina koja je zavezana kako spada (iza je patentni zatvarač). Lijepa je, jedino mi je krivo što se nisam od iza vidjela kako spada, s obzirom da je uža na tom dijelu, a moja guza nije baš najprćastija na svijetu. I nisam baš sigurna za dekolte. I za bokove :ne zna:

http://imageshack.us/photo/my-images/833/645f.jpg/

DRUGA - lijepa je sa tom čipkom i kristalićima koji se presijavaju... Al dobro, sad ne gledamo toliko vjenčanicu, koliko kroj. Čini mi se da mi ova ne naglašava toliko bokove.
bitno: Haljina je tek lagano zavezana, ja je pridržavam da mi ne bi spala. (ZAŠTO je problem zavezati haljinu, bar 70%? Ovako se uopće ne može steći dojam...)

http://imageshack.us/photo/my-images/40/327du.jpg/

I TREĆA: koju sam slučajno probala, klasična krinolina s korzetom. O ovako nečemu nisam baš razmišljala, ali ispostavilo se da bi mi moglo dobro stajati. Zadovoljna sam njom jer naglasi ono najbolje (struk i dekolte), a sakrije ono što ne valja, ali nešto mi tu ne štima, kao da me prereže.

Možda je stvar u tome što korzet nije zavezan kako spada (stegnut je samo u sredini), a i sama haljina bi trebala ići s kolutom, ali ne znam iskreno jesam li ja baš za takve stvari...

http://imageshack.us/photo/my-images/441/726q.jpg/

S obzirom da mi je dragi moje visine, trebala bih paziti da se ne jadničak ne izgubi kraj mene :D, pa i to uzmite u obzir (toga me malo strah kod krinoline).

Chilly
01.10.2012., 22:48
PRVA: http://img833.imageshack.us/img833/7816/645f.jpg

Chilly
01.10.2012., 22:50
(nisam uspjela postati slike u 1. postu...)

DRUGA:
http://img40.imageshack.us/img40/3410/327du.jpg

TREĆA:
http://img441.imageshack.us/img441/7922/726q.jpg

chikijeva
01.10.2012., 23:22
Chill cicke su tu, strukić je tu u sve tri haljine ;)
treća mi se ne čini kao najboli izbor.. po mom mišljenju: druga, prva, treća :)

jojo21
01.10.2012., 23:46
prva i druga ti stoje odlično! meni osobno je druga ljepša, ali je to samo moje mišljenje...
kod treće mi ne štima prijelaz korzeta i suknje, bokovi nemaju lijep oblik...
inače si baš komad i možeš birati što želiš :)

abondazieri
02.10.2012., 06:34
chilly prva!! prve dvije ti super stoje, ali prva mi je bolja, lijepo te oblikovala, treća mi se baš ne sviđa, ni sama haljina, ni kako ti stoji.

Graciela9
02.10.2012., 09:21
meni je druga predivna!

-Ari-
02.10.2012., 10:28
Druga ti predivno stoji :cerek:

Victora
02.10.2012., 10:34
Druga, druga! :cheer::tulum:

Prva eventualno, treća nikako.

zlocka
02.10.2012., 10:49
prva i druga su ok, treća nikako.
na prvoj mi je divan, ali stvarno divan gornji dio, a na drugoj donji dio iako kao da mu nešto fali, nekak mi je beživotan. prva ima te živosti ali mi nekak ti volani nisu baš skroz sjeli. ugl gornji dio prve je mrak :cerek:

Chilly
02.10.2012., 11:23
Sad sam tek skužila na šta sliči ova krinolina, jer sam je ustvari gledala samo dok je bila na mobu u malom. UŽAS :D

To sam išla probat, kao da vidimo kako ćemo sakriti bokove, ali čini mi se da ne da ih sakrije, nego ih DODA (jako je puno materijala koji se nabere di ne treba). Žena me uvjeravala da od ispod treba doći kolut, pa to onda bude baš balska i bokovi se ne naziru, al ipak...nešto tu gadno ne štima s proporcijama.

Vidim da je većina za drugu :cerek:
I drago mi je da je tako, jer mi je sisterica koja je bila sa mnom isto za nju!
Iako, moram priznati da ja nisam bila baš impresionirana, jer:
1. Nije mi ju zavezala, pa dok to sve onako lagano pliva oko tebe, ne možeš baš dobro skužit.
2. Baš to što kaže zloćka: nešto mi tu fali :ne zna:
3. Piškilo mi se i jedva sam čekala izaći iz nje

Ali dobro, ionako sam čisto išla isprobavati modele da vidim kako mi šta stoji, pa da po tome znam tražit dalje.

Totalno sam podijeljena između 2 varijante:
1. A-KROJ - najbolje balansira figuru, čini mi se kao da stanjuje.
2. UŽA HALJINA - sirenasta, kroj tipa prve haljine, ili još sirenastiji. Za pokazat zmijsko telo :D, odnosno: Obline na sunce. To mi je istovremeno i jako lijepo, ženstveno i seksi, a s druge strane, strah me da ne ispadne too much (čitaj:debelo)

Šta vi kažete? (Ne govorim samo za sebe, nego općenito što je po vama bolje?)

jojo21
02.10.2012., 11:27
imaš super tijelo i po meni prva to prekrasno ističe, ali mi ovaj donji dio nikako ne sjeda...

VDCOTO
02.10.2012., 11:29
Chilly, kao muško ti savjetujem obavezno drugu:) Prva imam dojam da deblja a na trečoj kao da si se popela na bančić neki:D

-Ari-
02.10.2012., 11:37
Chilly, već sam napisala da mi je druga favorit ( :cerek: ) ali ono što možda "fali" i što bi popravilo dojam je možda još koji centimetar dužine i neki manji kolut da da formu tom donjem dijelu.

Probala sam jako sličnu haljinu bez koluta, s malim kolutom i velikim. Bez njega izgleda dosta obješeno i pusto, s velikim prenapuhano, a s malim se taman malo "podigla" i dobila pravi oblik u tom donjem dijelu. :mig:

Chilly
02.10.2012., 11:39
hahaha, vdcoto, i JESAM se popela :D.
Hvala na muškom mišljenju, to se cijeni ;)

jojo21, hvala ti puno na komplimentu, trebalo mi je vremena da se prihvatim takva kakva jesam (koliko god smršavila, bokovi uvijek ostaju, ali opet i kad se zdebljam i dalje je oblik isti, što je recimo prednost). Kao što vidimo iz priloženog, takva građa je zahvalna, ali lako se može desit katastrofa s lošim odabirom odjeće!

Ni meni se ne sviđa donji dio (ovi nabrijani volančići pogotovo), ali nisam toliko o tome razmišljala, koliko o ovome što je vd primijetio - da me širi.

Ajmo dalje!

Chilly
02.10.2012., 11:41
-Ari- , znači i na takve haljine idu koluti?! Nisam to znala!

Također sam na onom stolčiću gore :D, pa mislim da nije prekratka, jer je kad sam na podu ok, čak i duga.

-Ari-
02.10.2012., 12:31
A ako si na stolčiću, onda ok :D

što se tiče koluta, to je tvoja slobodna procjena. Ne moraš ga ispod nijedne nositi ili ga možeš ispod svake gurnuti ako tako haljina bolje izgleda na tebi i više ti se sviđa :cerek: najbolje da probaš pa vidiš kako ti se čini.. nema nekog pravila.

TinčicaZg
02.10.2012., 14:21
chilly :) gdje si gledala te haljine? br 2 obara s nogu :)

Chilly
02.10.2012., 14:54
Sposa ;)

lili 85
02.10.2012., 15:11
a sto je sa vecim cickama?? nisam bucka, tako da ne skrivam nista, malo se budem utegnula u neki steznik, ali me strah cicki....lijepo one stoje iako su povece su (solidna 4ka)....ali ima li netko savjete za haljine bez naramenica... te su mi najljepse, ali ne znam hoce li moje :cice: to prezivjeti...ne bih bas voljela vulgarno izgledati:)))

Isti slučaj i sa mnom. Vidjela sam par prekrasnih vjenčanica koje imaju gola leđa, i njih bih naravno trebala nositi bez grudnjaka, a to ne dolazi u obzir. e onda me isto brinu haljine bez naramenica, jer mi dosad sve takve haljine nisu pasale. ali možda je s vjenčanicama drugačije. ne znam šta da radim :ne zna:

VenomLord
02.10.2012., 21:16
chilly definitivno druga ti najlijepše stoji, ali tvoj izbor!

Victora
06.01.2013., 10:55
Koja je fora sa tim vjenčanicama koje su uske na stražnjici (i onda još imaju i neki ukras na tom dijelu) :facepalm:? Vidim da su najpopularnije upravo takve...i onda ih još najčešće obuku žene kojima ne laska baš figuri. Zašto? Ozbiljno, zašto je to baš neki must have sa vjenčanicama? To ne izgleda lijepo ni na kome osim visokoj i mršavoj ženi, baš mora biti savršena figura za to, da bi lijepo izgledalo. Iako, meni se generalno ne sviđaju, ali nema sad to veze, govorim čisto o tome da ne izgledaju mladenke lijepo u njima. I što dublje je uska, to je smiješnija....vidim da su neke "stisnute" skoro do koljena. Wtf?! Ponavljam, nije stvar o ukusu u haljine (meni se recimo najviše sviđa ona neka klasična sa par stanica prije, za koju je većina napisala da im je prejednostavna), već to ne izgleda lijepo. Može se sad netko furati na spiku "ja ću obuči kaj ja želim", ali - ne vjerujem da ne želite da ljudi (koji su vam bliski, koje volite, pa zvali ste ih na svadbu) misle i govore kako ste lijepi na vlastitom vjenčanju umjesto da vam lažu da vas ne povrijede, a poslije svašta pričaju iza leđa, ili? Znam, da, nije vam bitno kaj drugi misle - mo'š mislit :rolleyes:. Nije vam bitno što se svojim odabirom haljine pokazali sve o sebi?
Na temi sa slikama je pred par mjeseci jedna forumašica stavila svoje slike - isto takva vjenčanica, a forumašica sa 20kg viška (sama je navela svoje mjere, nije moja interpretacija) - meni na slici izgleda ko da ima barem 100kg. I još ima slike slikane odozada neke :facepalm:. Da je obukla vjenčanicu koja joj laska figuri, izgledala bi puuuuuuuno bolje. Primjer kako novac ne kupuje ukus. A vrhunac je kad takvu vjenčanicu obuče trudnica. Joj meni...

Zašto moda ide ispred dobrog ukusa?

Raspalite molim :rofl::kokice:.

ribica2302
06.01.2013., 11:35
Da je obukla vjenčanicu koja joj laska figuri, izgledala bi puuuuuuuno bolje. Primjer kako novac ne kupuje ukus. A vrhunac je kad takvu vjenčanicu obuče trudnica. Joj meni...

Zašto moda ide ispred dobrog ukusa?

Raspalite molim :rofl::kokice:.

o daaaaaaaa, ja svoju bušu baš volim, al ga taj dan nekako želim sakriti, a ne ga stavljat u prvi plan :mig:

divinica
06.01.2013., 13:38
Victoria ja nisam mislila imati takav oblik vjencanice, ali kad sam ju probala to je jednostavno bila to, i mislim da je svaka mlada lijepa na svoj način, i ja uopće nemam pojma da je sad hit imati tu usku haljinu, meni se moja svidila i svima kojima sam pokazala kažu da mi lijepo stoji, i mislim da govore istinu. Pa eto...

jojo21
06.01.2013., 14:46
nekome s 20 kg viška nijedna vjenčanica ne laska figuri :mig:
i ja imam 20ak kila viška i ne znam bi li se po tvom mišljenu trebala zamotati u široku plahtu ili što? :zubo:

Mamzi
06.01.2013., 15:59
Koja je fora sa tim vjenčanicama koje su uske na stražnjici (i onda još imaju i neki ukras na tom dijelu) :facepalm:?

Ja uopće ne kužim na kakve ti to vjenčanice misliš?

Fem
06.01.2013., 18:41
i ja imam 20ak kila viška i ne znam bi li se po tvom mišljenu trebala zamotati u široku plahtu ili što? :zubo:

Jojo, ja imam dobro raspoređenih 15 kg viška i mislim da mi vjenčanica jako laska figuri. Štoviše, nikad si niti u jednoj haljini nisam izgledala tako. Probala sam model koji mi se najviše sviđao, a to je onaj koji je rezan negdje u razini pupka i onda se jako, jako širi (npr. ovo (http://www.recycledbride.com/uploads/listing/100/100674/maggie_sottero_annika_marie_wedding_dresses_76512_ view0.jpg) mi je bila haljina iz snova) i zaključila da mi to ne stoji jer trebam istaknuti i izdužiti struk, a sakriti bokove.

Tako da mislim da Victoria nije baš "fulala ceo fudbal" jer je u biti htjela reći da je bolje odabrati vjenčanicu koja je prikladna građi tijela nego onu koja je trenutno moderna ili kroj koji se baš jako, jako sviđa.

Iskreno, meni je važno što drugi misle o meni i mojoj haljini. Zašto bih se pretvarala da me briga što drugi o meni misle? Zbog toga sam u isprobavanje povela mamu i kumu koje su mi dvije najiskrenije osobe i koje su mi odmah rekle da odustanem od nekih haljina koje sam probala.

VenomLord
06.01.2013., 20:12
Victoria ja nisam mislila imati takav oblik vjencanice, ali kad sam ju probala to je jednostavno bila to, i mislim da je svaka mlada lijepa na svoj način, i ja uopće nemam pojma da je sad hit imati tu usku haljinu, meni se moja svidila i svima kojima sam pokazala kažu da mi lijepo stoji, i mislim da govore istinu. Pa eto...

slažem se ja naprimjer imam inače sve uske haljine, a kad sam probala takvu vjenčanicu još ako je bila od čipke kaos, ja ovaka neozbiljna i niska nikako mi ne pristaju takve i na kraju sam izabrala sasvim supronto nego što sam mislila i željela, i nije bit trenda i mode nego kako se ti osječaš u njoj i jel se sviđaš sama sebi!!! za ostale me nije briga!!!:D

divinica
06.01.2013., 20:28
Ne znam, meni je ok, ja sam visoka 177 i ova mi super stoji, iako i ja imam viška kila u stomaku, fino me stegne, ja sam svoju sliku stavila na prošlu stranicu, pa eto... Meni je ona posebna, tim više što nikad nisam nosila takav oblik haljine :)

limelight
07.01.2013., 15:59

ne, već paziti da prekriješ nedostatke, a ne izbaciš ih u prvi plan, a to vrlo često cure rade :) kako drugačije objašnjavaš neku koja ima noge ko dva debla u prozirnim hulahopkama i uskoj minici koja jedva da pokrije stražnjicu?

i ja se s curom potpuno slažem. danas je ionako sve moderno i može se odabrati nešto što nam se sviđa, a da nam laska izgledu i izgleda lijepo.

dire Dawn
09.01.2013., 19:08
može savjet koja bi vjenčanica odgovarala mojoj građi? hvala unaprijed :)

visina: 165 cm
težina: 47-48 kg
oblika tijela: pješčani sat
mjere (zadnji put kad sam se mjerila): 83-56-80
veličina grudnjaka: 4 (do 5, ovisi di kupujem grudnjake :rolleyes:)
mane: pogrbljenost :mad: i ružne obrve :o (al dobro, to se da sredit kvalitetnim čupanjem u kvalitetnom salonu - barem se nadam :zubo:)
dodatno: tetovaža na lijevoj lopatici (pa pitam jel bi se to dalo sakrit profi šminkom koja se koristi u npr kazalištu?)

neke želje nemam. ništa specijalno nebih željela istaknut, samo mi je bitno da mi sise ne ispadaju i da mogu normalno hodat/plesat/sjedit bez puno brige oko haljine. planiram nosit štikle od cca 12-15 cm cijelo vrijeme dok budem u vjenčanici (nakon što se presvučem, vjerojatno ću obut balerinke).

eto, molim savjet!! :moli:

Emocionalka
10.01.2013., 08:27
Dawn, samo pazi kad iz visokih peta prelaziš u balerinke jer haljina je krojena ili prekrojena prema visokim petama (vjerojatno) a ne prema balerinkama pa da ti ne bi bila prevelika razlika i da ti se onda haljina ne bi vukla po podu.

dire Dawn
10.01.2013., 13:20
balerinke će bit uz drugu haljinu nakon ponoći (il kad se već presvučem) :)

Mayo
10.01.2013., 14:09

mane: pogrbljenost :mad: i ružne obrve :o (al dobro, to se da sredit kvalitetnim čupanjem u kvalitetnom salonu - barem se nadam :zubo:)
dodatno: tetovaža na lijevoj lopatici (pa pitam jel bi se to dalo sakrit profi šminkom koja se koristi u npr kazalištu?)

neke želje nemam. ništa specijalno nebih željela istaknut, samo mi je bitno da mi sise ne ispadaju i da mogu normalno hodat/plesat/sjedit bez puno brige oko haljine. planiram nosit štikle od cca 12-15 cm cijelo vrijeme dok budem u vjenčanici (nakon što se presvučem, vjerojatno ću obut balerinke).

tražiš savjet ili se hvališ? :zubo:
zafrkavam se, ali iz opisa mislim da nemaš brige oko kroja, sve bi ti trebalo lijepo stajati.

meni je osobno dugu usku hajinu ljepše vidjeti na visokim curama, ali ako ćeš imati pete onda ok. svakako pripazi na dekolte jer imaš veće grudi pa da ne bi nešto ispalo u kritičnim trenucima :D

zašto bi skrivala tetovažu?

Mamzi
10.01.2013., 14:59
zašto bi skrivala tetovažu?

Ja ju ne bih skrivala sto posto :D Nemoj ju skrivati :cerek:

dire Dawn
10.01.2013., 16:42
tetovaža, ah, nije baš primjerena - vražićak :p! mislim da bi pasala uz nešto otkačeno, al ne i uz klasiku :ne zna:

ja ni ne znam kakvu bih htjela pa me strah da se npr ne izgubim u metrima tila ili pak previše sve naglasim u nečem uskom.

kak sam na temam već rekla, svidlo mi se 10 od 11 viđenih vjenčanica na netu :facepalm:, dok uživo nisam vidila mladenku koja je pogodila za sebe pravu (vidi ovo o gubljenju i utezanju). mislim da neću bit nimalo objektivna kad budem probavala :mad: i sve će mi bit predivno (il ogavno) :rofl:

Emocionalka
10.01.2013., 17:22
Dawn, sorry nisam znala da ćeš se presvući pa zanemari moj savjetić :) A što se tiče isprobavanja, ajme meni!!!!! Prošla sam 4 salona vjenčanica i u svakome sam našla ONU PRAVU :D i naravno, nisam znala začepit svoja usta pa sam haljinu nahvalila toliko da su tete u salonu mislile da ju uzimam ali kad je došla PRAVA ONA PRAVA onda sam zašutila od iznenađenja. Svaka haljina je divna na svoj način ali svakome ne stoji svaki model. Ja sam visoka i mršava (ako zanemarimo par kilica dobivenih preko blagdana) pa sam se sama sebi sviđala u svemu (uobraženo, znam ali smijem se valjda sama sebi sviđat kao mladenka). No, mislim da mladenka sama zna kad uđe u ono što će biti na dan D njeno.

dire Dawn
10.01.2013., 18:28
ja ću svoju vjerojatno dati šivati onim curama u kini (tu sam nešto mrvicu čitala po forumu o tome) jer bi ipak htjela imati zauvijek ono što nosim taj dan, a kupnja mi je preskupa. možda nemam para, al zato imam skup ukus :p

nerviosa
19.01.2013., 11:36
bila sam u jednom salonu probati kroj vjenčanice kakvu bi nosila...sviđa mi se sirena đir...tila bi na jedno rame, ali u salonu nije takvih bilo pa sam problala bez naramenica..
sad..malo sam jača u ramenima, cike 4, nekad 3, drobića malo ima (to će se nadam se skinit do pira) i jači bokovi...visoka 173, kg 66 (vako ni ne zvuči loše, ali je sve blesavo raspoređeno)...
ove sam problala...
nije skroz zavezana i malo kratka...ali

http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/DSC08925_zpsc666b990.jpg
i ova, ali mi se ne sviđa doli
http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/DSC08928_zps2e90a0fd.jpg
naručila bi pirko interneta...i sviđaju mi se ovakvr
http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/20120710-001-01_zpsb6aa93ac.jpg
http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/1_0x0b_zps0c36faca.jpg
opalite iskreno....

dire Dawn
19.01.2013., 17:19
meni je ova prva najljepša i super ti stoji :)

zizuana
19.01.2013., 20:00
meni isto prva od ove dvije u kojima si ti. prva ti lijepo stoji i još kada ti stegnu bit će super! iako mi ne liči na sirena kroj, valjda jer ti je velika :ne zna:
probavaj još, ima tih sirena stvarno predivnih.

nerviosa
20.01.2013., 08:38
fala cure....
ma naravno da ću još probavati, ovo su prve dvije probane vjenčanice. bilo mi je najbitnije da vidim da li mi uopće stoji taj kroj, a ne ja naručim, a ono mi stoji ka kokoši cice...

dara333
23.01.2013., 02:42
ćao curke :D eo ovako..ja imam 158cm visine, 48kg.. građa tijela pješčani sat sa trunčicu naglašenijim ramenima..al nije big deal..pa vas molim za savjet kakvu bi vjenčanicu trebala onak otprilike..nisam bas za neke extra široke, mada dobivam dosta savjeta da bi bas trebala tak nest raskosno posto sam sitna pa da se istaknem taj dan..meni se jako sviđa ovo:

http://www.okaydress.com/images/AB13_RalphBG.jpg

imam dugu smeđu kosu pa sam kontala samo lokne onako velike napravit kad bi imala takvu vjenčanicu..molim za misljenje :raspa: tnx!! :kava: :cerek:
da, naravno, natakarit ću petu jedno 15cm da malo porastem :rofl:

Chilly
23.01.2013., 09:20
Iskreno, mislim da je takav model primjereniji višim curama.
Uzmi u obzir da je manekenka kojih dvadesetak cm viša od tebe, a vjerojatno i dodatno isfotošopirana, pa sve izgleda tako fino elegantno i izduženo.

Iako, ne mora značiti. Odi probat ;)

dara333
23.01.2013., 12:51
ma ja sam ju mislila šivat..pošto tih vjenčanica nema ovdje kod nas..bar u slavoniji :503: al ok..tnx na savjetu i iskrenosti :D

Emocionalka
23.01.2013., 17:33
dara, a da odeš probat milijun i jedan model haljina pa da sama vidiš što ti odgovara i u čemu se osjećaj kao žena, majka, kraljica. Prema tvom opisu nisam te mogla baš najbolje zamislit pa mi je teško te zamislit u bilo kakvoj vjenčanici :) Sretno!

dara333
23.01.2013., 19:38
hehehe..pa svakako moram vidjet sta mi stoji.. :D al posto imam u glavi nesto sto mi se bas sviđa, kao sto je ova vjenčanica sto sam stavila, pa reko da vidim sta vi mislite o tome :mig: a šta želiš reć, da misliš da mi ništ ne stoji :lol: šala mala :D

Anđa Đoli
20.02.2013., 10:53
bok cure! imam 160cm i 53 kg. grudi slabašnu dvojku. sviđa mi se ovaj tip vjenčanica, ali me muči visina. nekako si mislim da je to idealnije za više cure. što vi mislite?

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=353865048018434&set=a.354020334669572.79954.151668674904740&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-c.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-snc6%2F206040_353865048018434_155297106_n.jpg&size=500%2C387

Zhuta
20.02.2013., 11:15

Tis neki fenomen sa grudnjakom 4-5 sa opsegom grudi oko 80cm :eek:

dire Dawn
20.02.2013., 14:51
Tis neki fenomen sa grudnjakom 4-5 sa opsegom grudi oko 80cm :eek:

mogu ti poslat fotku ak ne vjeruješ :D
mjerili su me za maturalnu prije 3 godine, a od tad sam samo malo trbušćić dobila :mad:

desert rose 13
23.02.2013., 08:45
Ono što mene muči je da nemam neki klasični tip građe...i kad čitam neke članke na temu odabira haljine prema tipu građe, ne nalazim se ni u jednom od opisanih slučajeva...
cijeli život sam u sportu pa bih ovako na prvu rekla da sam sportski tip, na mojih 170/62 kg je nekako ravnomjerno raspoređeno, muči me to što nemam izražen struk..:(

nemam uopće ideju kakav kroj bi mi stajao i svjesna sam da sve te vjenčanice na manekenki od 180 i 55 kg izgledaju savršeno...:)

savjeti? primjedbe? prijedlozi?

ili klasika..idi i isprobavaj dok ne nađeš što ti paše? :D

Zhuta
23.02.2013., 12:09
Ono što mene muči je da nemam neki klasični tip građe...i kad čitam neke članke na temu odabira haljine prema tipu građe, ne nalazim se ni u jednom od opisanih slučajeva...
cijeli život sam u sportu pa bih ovako na prvu rekla da sam sportski tip, na mojih 170/62 kg je nekako ravnomjerno raspoređeno, muči me to što nemam izražen struk..:(

nemam uopće ideju kakav kroj bi mi stajao i svjesna sam da sve te vjenčanice na manekenki od 180 i 55 kg izgledaju savršeno...:)

savjeti? primjedbe? prijedlozi?

ili klasika..idi i isprobavaj dok ne nađeš što ti paše? :D

Za cure bez struka je svakako krinolina, tako da vizualno donji dio nadjača i "pojede" struk.

Dancing ring
24.02.2013., 07:15
Jučer smo teta u salonu i ja iskombinirale moju haljinu. Po uzoru na onaj kao grčki stil, gore čvrste košarice srcolike da prate liniju grudi ( ja imam 90 D ), široke naramenice koje idu kao u lagani trokut odozdola prema ramenu, ispod prsa ide 7 cm traka i dolje pada onako ravno.... eto čak se ni ne vidi da imam spljoštenu daskavu guzicu

desert rose 13
24.02.2013., 08:22
Za cure bez struka je svakako krinolina, tako da vizualno donji dio nadjača i "pojede" struk.

Zhuta..hvala na savjetu...probala sam doduše jednu krinolinu...izgledala sam si kao ogromna pahuljica...:D

nisam baš bila oduševljena s tim kako je to izgledao..

imam dojam da te krinoline bolje stoje sitnijim curkama (i visinom i težinom)..:)

*ak*
27.03.2013., 21:25
Pozdrav curke!

Molim pomoć......

Uskoro ću ići probavati vjenčanice, ali me muči "gornji dio".
Zanima me što se može kupiti (i gdje), a da se učini da imate poprsje (da ih onak skupi i podigne, a da bude fiksno)..... ;(

Hvala ;)

Chilly
28.03.2013., 08:44
Ugraditi silikone :D

Šalim se, baš sam pričala nedavno sa ženskom koja drži salon večernjih haljina i vjenčanica, kaže da joj vrlo često dođu cure i očekuju da postoje haljine koje će od njihovih nepostojećih sisa stvoriti iluziju bujnog poprsja. Po mogućnosti "s onom crtom" po sredini :p

To ne postoji.

Postoji dobar push-up grudnjak... I to je sve.

zlocka
28.03.2013., 08:58
u salonu možeš tražiti da ti umetnu nekakve dodatke da ti se to lijepo drži. većina haljina na vez ima tu mogućnost.
a nije loše imat i naramenice da ne bi cijelu većer navlačila haljinu.

martomica
28.03.2013., 11:18
ja imam male grudi pa su mi u svim salonima gdje sam probavala vjenčanice na probi dalvali te umetke i rekli da se umeci samo ušiju u haljinu. s tim da sam baš zato tražila vjenčanice kojima je gornji dio ravno rezan, jer se kod srcolikih ipak vidi da to nisu moje grudi već umetci, a ravni to baš fino zakamuflira :cerek:

*ak*
28.03.2013., 21:52
Hehe Chilly... još sam mislila napisati šta drugo postoji, osim ugradnje silikona ;)
Dobar push up da, ali nisam nigdje naišla na dobar push up, a da je samostojeći...... nije to to kad nema naramenica...

martomica, zlocka......

Hvala curke! ;)

enigma in red
29.03.2013., 16:47
Postoje oni silikonski samostojeći grudnjaci koji se zapravo zalijepe na grudi, a obzirom da imaju debljinu, nekako me asociraju na push up. Pronjuškajte :mig:

Giovanna26
30.03.2013., 12:56
*ak*, VJERUJ MI, najbolji samostojeci grudnjak, godinama ih kupujem, i iskljucivo samo njih nosim, u Intimissimi.
Klasican, glatki push up. Ma, savrseno! Ne pada, ne klizi, odlizno drzi. Bas sve sto treba! :D

red berries
30.03.2013., 15:52
Ja sam u salonu vjencanica vidjela da oni imaju neke svoje umetke koje ubacuju..Ja sam svoju haljinu pronasla, a mislila sam da ce mi biti nocna mora, jer sam jaca, a i grozno gradjena...Cijeli dan gledam slike:rofl:

lamiabel
25.04.2013., 13:37
http://imageshack.us/photo/my-images/545/3643651.jpg/ ovo je moja..Inace visoka sam 160cm,tezine 50kg..i otisla sam u salon sa namjerom da kaparisem neku uzu vjencanicu. :) i na kraju zavrsim u krinolini...ja prezadovoljna...slika je sa probe,nije korzet utegnut do kraja..ali na kraju ce to,bar ja mislim,savrseno izgledat :)

dire Dawn
25.04.2013., 17:12
super ti je vjenčanica. meni je bitno da u gornjem dijelu krinoline cura fino popuni košarice, što ti jesi i da ima lijek struk, što ti imaš. definitivno ti super stoji vjenčanica :top:

Crnapantera01
03.05.2013., 22:54
Bokic cure...:mig:

S obzirom da vas vec duze vrijeme citam odlucila sam se javiti i tako pomoci sebi,a mozda i kojim pametnim savjetom drugima, a uz to se i ugodno druziti pa makar i virtualno..:kava::cerek:

Eto nasa svadbica je u 5 mj sl godine i netrebam vam spomenuti da trazim naljepsu i najposebniju vjencanicu..:):cerek:
Ali postoji veliki problem...Probala sam ih par prekrasnih ali..Ne osjecam se ugodno u njima, zasto?? Slijedi objasnjenje...

Visoka sam 172cm, imam 80kg, mjere 100-80-105, jace ruke, ten cisti, 4 cicke...Dakle, nisam toliko salasta (tako ja sebe nazivam:D) vec jaka,a ne zelim izgledati ko rambo u vjencanici...:(
Inace sam romanticna, razigrana, njezna...

Curke... svaki savjet ce mi dobro doci...:mig:

Hvala unaprijed:)

Mali Pingvin
04.05.2013., 09:12
Visoka sam 172cm, imam 80kg, mjere 100-80-105, jace ruke, ten cisti, 4 cicke...Dakle, nisam toliko salasta (tako ja sebe nazivam:D) vec jaka,a ne zelim izgledati ko rambo u vjencanici...:(
Inace sam romanticna, razigrana, njezna...

Curke... svaki savjet ce mi dobro doci...:mig:

Hvala unaprijed:)

Meni ovo zvuči idealno za baš wow efekt - stastita žena u lijepoj haljini, ne može bolje :) Imaš visinu pa će ti sve puno bolje stajati...ruke ne znam koliko su ti jače ali u principu je savjet da se malo jače ruke ostave gole tj. bez rukava i naramenica jer bi tako nešto dodatno privuklo pažnju na njih.
Neki lagani korzet bi ti fino stisnuo struk i naglasio dekolte (ne mislim ništa vulgarno) a haljina koja ne bi išla previše u širinu dole bi isto mogla fino izgledati. U biti, hoću reći da se s ovim mjerama uopće ne trebaš sekirati jer nije istina da samo cure od 50 kila lijepo izgledaju u vjenčanicama :)

Crnapantera01
05.05.2013., 17:56
Meni ovo zvuči idealno za baš wow efekt - stastita žena u lijepoj haljini, ne može bolje :) Imaš visinu pa će ti sve puno bolje stajati...ruke ne znam koliko su ti jače ali u principu je savjet da se malo jače ruke ostave gole tj. bez rukava i naramenica jer bi tako nešto dodatno privuklo pažnju na njih.
Neki lagani korzet bi ti fino stisnuo struk i naglasio dekolte (ne mislim ništa vulgarno) a haljina koja ne bi išla previše u širinu dole bi isto mogla fino izgledati. U biti, hoću reći da se s ovim mjerama uopće ne trebaš sekirati jer nije istina da samo cure od 50 kila lijepo izgledaju u vjenčanicama :)

Hvala Pingviniću...:cerek:

Kontaktirala sam zenu imenom Iva ako sam dobro zapamtila koja je sivala curkama- neka cura sa foruma ju je preporucila- dodala ju na fejs i stvarno lijepo siva...i sad mi se ne javlja...:ne zna::503:

Dancing ring
22.06.2013., 23:47
Hvala Pingviniću...:cerek:

Kontaktirala sam zenu imenom Iva ako sam dobro zapamtila koja je sivala curkama- neka cura sa foruma ju je preporucila- dodala ju na fejs i stvarno lijepo siva...i sad mi se ne javlja...:ne zna::503:

ja sam 170 cice 4-5 i imam sad 87 kg... planiram se do jeseni vratiti na svojih 80 ( ne tugujem više za svojom štrkljavom pojavom od prije 10 godina jer sam prešla 30 i s 80 sam si čist fajn... )

moja haljina će biti srcoliki izrez i naramenice s trakom ispod cica, a haljina će u 2 ili 3 lagana sloja ravno padati.... ruke gole ( jer su mi vitke ), cice tam di trebaju, a ne budu na izvolte (bez naramenica ne dolazi u obzir em mi je to jako ružno, em se ja ne bih usudila ) i to je to... istakni što imaš, sakrij što trebaš

Uskoro mi je proba i do onda planiram 3 kg skinut ( taman salo ispod lopatica )

Latiosa
23.06.2013., 17:47
.

VRSTE GRAĐE TIJELA, OBLICI:
Pješčani sat – popularno zvano 90/60/90, izražene i grudi, i struk i bokovi (najzahvalnija građa)
Kruška – uži gornji dio, uži struk, jači bokovi, guza
Jabuka/breskva – jači središnji dio (cice, struk, bokovi), mršavije noge

DETALJI koji nas čine jedinstvenima i bitno mijenjaju percepciju građe tijela i kome šta stoji:
- visina, široka/uska ramena, kratak vrat, kratke/patkaste noge, kratak trup/dugačke noge, širok/nenaglašen struk, plosnata guzica, nečist (prištav) ten, izražena dlakavost, pogrbljena ramena....

GENERALNI SAVJETI:

Visoke cure (171 -180) – ovisno o mladencu, sve je dopušteno ovisno o građi tijela

Vitke: ah te sretnice

Vaše mišljenje. Zanima me dali bi ova vjenčanica https://www.facebook.com/photo.php?fbid=245751505445141&set=a.245751468778478.62099.245750045445287&type=3&theater stajala mojoj građi tijela.
Visoka sam 174 i teška 62 kg. Prema ovome što piše ovdje-vitka sam, ali nisam premršava. Građa tijela je nešto između pješčanog sata i kruške. Ramena mi nisu koščata nego više senzualna. Manje grudi( b malo 92),struk malo uži,veći bokovi.Duži vrat.Kratak trup/duže noge-imam duže noge,ali gornji dio nije niti kratak niti dugačak-aa onako,kako treba :) I to je to. Može i slike nekih vjenčanica po vašem mišljenju. Meni je ova san snova,s tim da imam neke svoje ideje za promijene na njoj. Hvala.

nerviosa
02.12.2013., 18:16
O cure moje...
Krenula sam od jednog, pa prešla na drugo i sad sam se nekako vratila na prvo...i sad sam zbunjena...
Visoka sam 173cm, težina 65 - 67kg (ovisi kako je lipi ručak)...
Imam jače ruke (al sam kupila utegiće :)), cike 4, imam struk ok, jače bokove i jača bedra ...
Ova haljina mi je u užem izboru...pa bi vas zamolila da nepristrano oko kaže...

http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/CAM01330000iuiuiuiu_zpsdf785aee.jpg

http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/CAM01328_zpsaeda121a.jpg

Hvala...

Z_maja
02.12.2013., 18:29
O cure moje...
Krenula sam od jednog, pa prešla na drugo i sad sam se nekako vratila na prvo...i sad sam zbunjena...
Visoka sam 173cm, težina 65 - 67kg (ovisi kako je lipi ručak)...
Imam jače ruke (al sam kupila utegiće :)), cike 4, imam struk ok, jače bokove i jača bedra ...
Ova haljina mi je u užem izboru...pa bi vas zamolila da nepristrano oko kaže...

http://i1301.photobucket.com/albums/ag112/nerviosa/CAM01330000iuiuiuiu_zpsdf785aee.jpg

Hvala...

Pa po onom sto se vidi na fotkama, stoji ti odlicno :)

Anayi
02.12.2013., 19:25
Da,lijepo ti stoji.

Sve na svom mijestu.

andjeo29
02.12.2013., 19:55
Slažem se, odlično ti stoji :mig:

mrafica
02.12.2013., 20:41
Slažem se s curama. :)

kockica07
02.12.2013., 21:43
evo drage...
visina 162 cm
65 kg (u fazi dijete sam, bit će ih manje)

budite kritične!
http://imageshack.us/photo/my-images/20/gbe4.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/69/3vr6.jpg/

shtrumfeta
02.12.2013., 21:56
U prvoj mi izgledaš malo mršavije neg u drugoj i haljina mi je ljepša. I dekolte mi je bolji, tj. taj izrez.
Nije ni druga loša, dapače, ali glasam za prvu :)

mrafica
03.12.2013., 03:58
Ja se slažem s gornjim upisom, prva više laska tvojoj građi tijela i izgledaš nježnije i mršavije. :)

rose90
03.12.2013., 07:35
Definitivno prva, jako lijepo izgledaš u njoj ;)

IVA122
03.12.2013., 07:40
Nerviosa - super ti je vjenčanica....
Kockica - glasam za prvu, izgledaš mršavije nego u drugoj i sama vjenčanica mi je lipša i finija od ove druge

jojo21
03.12.2013., 11:41
u prvoj izgledaš kao diva, u drugoj ne dolaziš toliko do izražaja. glasam za prvu! :)

a_star
03.12.2013., 12:28
Definitivno prva!! Bez uvrede, al u drugoj izgledaš puno deblje :)

kockica07
03.12.2013., 13:59
Hvala vam puno!
Slažem se sa svima vama, od mojih je samo jedna osoba glasala za prvu... Svi nekako navaljuju na ove kao sirene...i nisu subjektivni jer ni jedna ne bi za sebe izabrala takav model...

meni je kada sam obukla prvu baš nekako bilo milo :cerek: .... nisam htjela izaći iz nje...a ne znam jel to možda zato što je to prva vjenčanica koju sam ikad probala... :)

danas još idem u dva salona pa ću vidjeti...

iako meni ove obje izgledaju na slikama kao da su mi velike, mislim i jesu, nije ih ni stegnula kako treba, ali na slikama mi se to čini kao da se to još više primjeti nego uživo... :ne zna:

nerviosa
03.12.2013., 14:54

Hvala cure na komentarina...
Svašta sam probala - od krinolina i princeza (baš mi ružno stoje, šire me, nemam struk u njima), vjenčanica na jedno rame - to jedno rame me zatvorilo skroz, pa od čipke (ne sviđa mi se kad je cijela vjenčanica od čipke,nije to moj đir, izgledala sam ka glista)..pa sirene, polusirene.....
a ova je nekako sve u jednom...ima čipke, tila i organze...lagana je...lipo sam se osjećala u njoj...
Najviše sam se bojala da će mi bokovi biti preširoki u njoj...
Hvala još jednom...

evo drage...
visina 162 cm
65 kg (u fazi dijete sam, bit će ih manje)
budite kritične!
http://imageshack.us/photo/my-images/20/gbe4.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/69/3vr6.jpg/

Prva haljina ti definitivno ljepše stoji...

TotallyAria
12.12.2013., 21:58
Visina: oko 162 cm
Težina: oko 50 kg
Oblik tijela: :ne zna: rekla bih jabuka
Mjere: otprilike 88-70-87

Sitne sam građe, moj adut su cice, jer dupeta nemam:rolleyes:

Još nemam viziju kako bi to tribalo izgledati, znam samo da ne volim kič i htjela bih da bude dosta jednostavna, da me ne pojede..Jedino o čemu razmišljam je da bi mi možda bolje stajala neka koja je naprijed kraća ili da ima neki nenametljivi izrez, da me vizualno izduži??

Bilo kakav savjet je dobrodošao:mig: Hvala puno!

TotallyAria
02.01.2014., 16:37
pliz savjet/prijedlog/mišljenje za mene :moli:

divacroatia1
02.01.2014., 17:21
TotallyAria
Ja ti prvo preporučam da odeš po dučanima i isporbaš svakakve vrste vjenčanica. Mislim da bi ti lijepo stajala haljina grčkog tipa (sa V izrezom i rezana ispod grudi).

TotallyAria
02.01.2014., 17:28
TotallyAria
Ja ti prvo preporučam da odeš po dučanima i isporbaš svakakve vrste vjenčanica. Mislim da bi ti lijepo stajala haljina grčkog tipa (sa V izrezom i rezana ispod grudi).

ajme super, hvala :D možeš mi molim te poslati neki primjer ako imaš, da vidim kako to izgleda :) mislim, znam otprilike koji je to tip haljine, al ne znam kako bi guglala:)

ovakav model (http://cs314728.vk.me/v314728531/7b99/7taSAPYu0PI.jpg) mi je odličan, bez obzira što nisam manekenski tip, mala sam, ali imam dobre noge, a i nekako mislim da bi me taj izrez izdužio:rofl:

kako se tebi čini?

mrafica
02.01.2014., 17:39
Teško ti itko može reći što će ti stajati, jednostavno moraš otići isprobati, jer na kraju se iznenadimo što nam najljepše stoji, a ono što smo mislili da hoće nas 'pojede' ili krivo stoji.

TotallyAria
02.01.2014., 17:43
Imaš pravo, malo sam u strahu da ne učinim neku kardinalnu pogrešku, mada sam ziheraš, pa sumnjam da bi uzela nešto ekstravagantno...ali moram probati da uopće imam neku predodžbu..

Hvala:mig:

Mayo
02.01.2014., 20:26
Slazem se da moras probati, a i cure koje rade u salonima sigurno ce ti uz iskustva moci preporuciti model koji ce ti dobro stajati.

divacroatia1
03.01.2014., 02:15
Da, na tako nešto sam mislila. Jedino da te ne bi ti rukavi previše zatvorili s obzirom da si sitna.. U kojem je mjesecu svadba?

Trolička
03.01.2014., 22:12
evo kuma i ja se malo zezale po salonima i isprobavale krojeve, da vidim što mi stoji :)

Sposa naravno ne dozvoljava slikanje pa nemam od nje ništa makar ispada da mi Demetrios 525 (izgleda) nabolje stoji od svih ali nema veze jer ne kupujem vjenčanicu.

slijedi niz bezglave mladenke :lol:

1. Katjusha - Pronovias: Leonida (tako nekako se zove)
http://postimg.org/image/6gu0inxpp/

2. Penelope - ne znam ime :503:
http://postimg.org/image/fcubvvs9j/

3. Penelope - Enzorani - Fabi
http://postimg.org/image/gwznua0nr/
http://postimg.org/image/suzfkbtrb/

4. Penelope - Balerina (ne znam dizajnera)
http://postimg.org/image/g8fmrpo4f/

5. Penelope - Paola D'onofrio - 125
http://postimg.org/image/j9fthi3bz/

da kupujem dvoumila bih se između Demetriosa i Pronoviasa ali Pronovias bi trebao biti manje pufnast. ni visina nije bila takav problem kako sam mislila da će biti, imam cipele od cca 10 cm (na vjenčanju ću imati 8) ukupno cca 160 cm. rekla bih da je a kroj je definitvno kroj za mene :D

mrafica
03.01.2014., 22:58
Od ovih slika po meni ti najljepše prva stoji što se tiče kroja. Vjenčanica mi nije neka da me ostavi bez daha sama za sebe, ali taj kroj mi se najviše sviđa na tebi. :) Lijepo ti naglasi strukić i izgledaš nekako nježnije, nego u ostalima.

Anayi
03.01.2014., 22:59
Prva ti krasno stoji ostale po mom mišljenju nikako :)

Mayo
04.01.2014., 07:53
Slazem se, A kroj definitivno, s tankim remenom. Demetrios 525 nije nesto sto bih ja odabrala, ali lijep je model s tim bljestavim dodacima :)

guglašica
04.01.2014., 09:38
po meni, zadnja ti najbolje stoji, prva isto jako dobro, ostale ne.

Trolička
04.01.2014., 09:52
hvala na komentarima :D

Od ovih slika po meni ti najljepše prva stoji što se tiče kroja. Vjenčanica mi nije neka da me ostavi bez daha sama za sebe, ali taj kroj mi se najviše sviđa na tebi. :) Lijepo ti naglasi strukić i izgledaš nekako nježnije, nego u ostalima.

ni meni nije wow, u biti ni jedna mi nije wow jer znam da to neće biti moja vjenčanica. ali da, struk mi izgleda sićušno što me iznenadilo.

Slazem se, A kroj definitivno, s tankim remenom. Demetrios 525 nije nesto sto bih ja odabrala, ali lijep je model s tim bljestavim dodacima :)

Demetrios ne izgleda tako blještavo u stvarnosti, a kroj je jako sličan ovoj od Pronoviasa.

zvala sam ponovno Pavlina jutros da provjerim datum i idem do njega kad prođe stručni za malo više od mj dana. imam vremena da skinem još koji kg :D

~anchy21~
04.01.2014., 10:02
evo kuma i ja se malo zezale po salonima i isprobavale krojeve, da vidim što mi stoji :)

Sposa naravno ne dozvoljava slikanje pa nemam od nje ništa makar ispada da mi Demetrios 525 (izgleda) nabolje stoji od svih ali nema veze jer ne kupujem vjenčanicu.

da kupujem dvoumila bih se između Demetriosa i Pronoviasa ali Pronovias bi trebao biti manje pufnast. ni visina nije bila takav problem kako sam mislila da će biti, imam cipele od cca 10 cm (na vjenčanju ću imati 8) ukupno cca 160 cm. rekla bih da je a kroj je definitvno kroj za mene :D

ja kažem prva :cerek: baš mi se sviđaju takve nježne (moja je slična), plus najbolje mi ta stoji na tebi :mig:

deana88
04.01.2014., 11:08
Na kakav oblik vjenčanice da se ja orijentiram? skladno sam građena, guzica, struk i sise su mi usklađene veličine, iako je sve u minijaturi:) guzica mi je izraženija, iako opet nisam shakira:D imam 1,56cm, a uz petice znači budem imala 1,63.
Moje mišljenje je da bi me krinoline "pojele" pa ih ne gledam. Možda kroj koji je uži do bokova pa dalje ravno pada?
Koji savjet...

Trolička
04.01.2014., 12:16
Na kakav oblik vjenčanice da se ja orijentiram? skladno sam građena, guzica, struk i sise su mi usklađene veličine, iako je sve u minijaturi:) guzica mi je izraženija, iako opet nisam shakira:D imam 1,56cm, a uz petice znači budem imala 1,63.
Moje mišljenje je da bi me krinoline "pojele" pa ih ne gledam. Možda kroj koji je uži do bokova pa dalje ravno pada?
Koji savjet...

ja sam 6 cm niža od tebe pa pogledaj kak mi prva vjenčanica stoji, a na slici imam potpetice od cca 10 cm.
krinolina ima različitih veličina, ne mora biti najšira :D izaberi si par vjenčanica koje "moraš" probati, a za ostalo se obratiš prodavačici jer žene zbilja znaju svoj posao.

deana88
04.01.2014., 13:03
jel ima u salonima više veličina vjenčanica ili samo neka srednja koja se onda prema tebi skraćuje,sužava i sl.? jer nije mi neki dojam ako će mi sve visjeti i vuć se po podu.:(

deana88
04.01.2014., 13:13
ja sam 6 cm niža od tebe pa pogledaj kak mi prva vjenčanica stoji, a na slici imam potpetice od cca 10 cm.
krinolina ima različitih veličina, ne mora biti najšira :D izaberi si par vjenčanica koje "moraš" probati, a za ostalo se obratiš prodavačici jer žene zbilja znaju svoj posao.

slažem se i ja da ti prva najbolej stoji:) lijepa je. vidim da sam još sitnija od tebe, i da bi mi u struku i prsima bila velika, pa pitam zato dal ima kakvih veličina u salonu.

Trolička
04.01.2014., 13:14
sve ti se budu vukle po podu, s tim se pomiri odmah :mig: uzmi neke svoje cipele sa sobom, neka visina koju planiraš imati. imaju cipela u salonu ali ako ne pašu budeš nestabilna što zbog cipela što zbog preduge haljine. i nemoj stati na povišenja u salonima koji ih imaju, daje totalno krivi dojam :lol:

jedino ako kupuješ haljinu onda ju dobivaš po mjeri osim navodno Pronoviasa koji odbija raditi haljine za nas niže pa ju režu u salonu :rolleyes:

Sposa ti ima full male modele tipa 36 i ni jednu nisam zakopčala do kraja. dok Katjusha ima 38 i neke veće čak, koje sam zakopčavala normalno, isto tako i u Penelope.

neka te visina ne brine uopće, ja sam bila uvjerena da će biti problem pa nije.

edit: ja sam ti u tom višljem djelu struka (gdje je pojas) nekih 75 cm, tako da imaš neku orijentaciju

deana88
04.01.2014., 13:19
onda bi mi ove u sposi bile taman:D ah, ništa..budem onda nekako isprobala i uhvatila dojam. a neće mi biti gušt isprobavati dok mi sve bude visjelo:( mada tak i tak mislim dati šivati, al moram probati da vidim koji model mi paše.

off topic: jel postoji sposa još gdje u zagrebu osim na uglu držićeve?

Trolička
04.01.2014., 13:24
ma biti će ti super :D ja sam išla sa svakakvim predrasudama pa je sve ispalo odlično.

koliko znam Sposa je sad samo u Držićevoj. sretno s vjenčanicama :D

deana88
04.01.2014., 13:25
hvala:)

mala84
04.01.2014., 16:12
Prvo veliki pozdrav svima :) Moj prvi forum... iz razloga sto se dvoumim oko dvije vjencanice i hitno trebam odluciti koju da zena ostavi... jel sam ih trenutno kaparila obje... pa eto molila bi za pomoc ... jel su mi obje divne ...hvala :) sad jos samo trebam skuziti kako staviti slikice :)

mala84
04.01.2014., 16:55
evo ga uzmite u obzir da nijedna nije pravilno stegnuta tetama se zurilo :)
https://imageshack.com/i/goxcmmj
https://imageshack.com/i/mv7fglj
cekam :))

Lace
04.01.2014., 18:26
Iskreno, ni jedna nije po mom ukusu, ali mi je prva ljepša na tebi :)

mrafica
04.01.2014., 19:06
Meni se isto ni jedna ne sviđa, a što se tiče kroja, po meni ti obje dobro stoje, nema neke prevelike razlike da bih mogla odlučiti. :)
(možda mrvicu druga)

andjeo29
04.01.2014., 20:07
Nijedna baš nije po mom ukusu također i mislim da ti obje podjednako dobro stoje, ali druga mi je ipak malo bolja.

Trolička
04.01.2014., 22:07

rekla bih prva i neka se tete srame :azdaja: nije to u redu

mala84
04.01.2014., 22:15
i ja mislim da sam im trebala prigovoriti ali ... nisam... ipak za tu cijenu su se mogle malo potruditi ... ali tko mi kriv... hvala vam :*

jojo21
05.01.2014., 01:47
Trolička, prva ti najbolje stoji. mislim da bi se trebala orijentirati na takav kroj i to će ti biti pun pogodak! :)

rose90
05.01.2014., 09:49

Prva ti super stoji :top:

TotallyAria
05.01.2014., 17:29
Da, na tako nešto sam mislila. Jedino da te ne bi ti rukavi previše zatvorili s obzirom da si sitna.. U kojem je mjesecu svadba?

da, imaš pravo za rukave..a ne bi htila ni veliki dekolte i stavit cice na izvol'te..
na jesen, bit će toplo kod nas u dalmaciji, tako da mi rukavi ni neće biti potrebni:D

Koji savjet...

ja sam par centi veća od tebe, isto skladna i s dobrim nogama, ali smatram da krinoline nisu za nas, niti bilo što što je "prebogato" u 15 slojeva...mislim da je dobro držati se minimalizma:mig:
ako nađeš koji dobar model, savjetuj i mene:)

dire Dawn
07.01.2014., 23:06
Trolička - prva i zadnja su mi super. prva pogotovo :D

meni se čini da ti prva bolje stoji, ali mi se sama vjenčanica baš i ne sviđa... :misli:

OneHitWonder
08.01.2014., 04:39

Obje ti dobro stoje. Super si gradjena. Ali prva vjencanica izgleda puno bolje.
Druga izgleda nedovrseno.

OneHitWonder
08.01.2014., 04:47

Ova prva ti je prekrasna i struk ti je najljepsi, kao gore-dekolte. Meni najzenstvenija i najelegantnija.

Rossa
08.01.2014., 07:23

Prva definitivno.
Osobno nisam fan puff haljina,ali prva ti zbilja najljepše stoji,radi prekrasnu figuru.
nhf,ali ostale ti pojedu struk:mig:

mala84
08.01.2014., 12:46
trolicka prva ti divno stoji :)) mislim da je vecina za ovu prvu bez bretelica ... pa cu i ja prevagnuti na tu :) jer meni su obje savrseno lagane... posto se ne mislim presvlaciti :)

Trolička
08.01.2014., 13:55
budem išla definitvno na taj stil s ali da nije toliko široka i da je gornji dio lagano srcolik. fora su mi i na jedno rame, bila probala u Sposi ali je bila totalno krivi br, puno veće poprsje i puno uži struk pa nisam dobila dojam vjenčanice pošto ju nismo zakopčali ni do pola :503:

ali ok, budem vidjela što Pavlin kaže, možda završim u nečem skroz drugačijem.

Viška2014
08.01.2014., 14:34
evo da se i ja ubacim...prva ti je bolja. Lijepo si građena, i mislim da ti nisu potrebne naramenice. Donji dio prve mi je puno zanimljiviji, pa ti je samim time i gornji dio došao više do izražaja.
Ubrzo će i meni biti potrebno mišljenje :)

Ps: ti plaćaš za tu vjenčanicu i ima da ti skinu zvijezde s neba

wakinagasaki
08.01.2014., 15:14
zanima me jel koja kruškica (mislim na oblik tijela) probala sirenu? kako bi to izgledalo? Ja sam taj tip tijela i samo me te haljine privlače jer su stvarno ženstvene i zato me zanima da li one stoje samo mršavicama i skladno građenima? :/

Mayo
08.01.2014., 21:14
Ja bih rekla da da :ne zna:
Ne mogu zamisliti da sirena-kroj nosi zena koja nema oblik pjescanog sata.

I interneti tako kazu: (http://www.youbeauty.com/body-fitness/best-wedding-dresses-for-your-body-shape)
Jennifer Lopez and Kelly Clarkson are not only amazing singers, but they’re also classic examples of a triangle (or pear) body shape. If you’re a triangle, you have curvy hips and thighs, along with a slim waistline, chest and shoulders. Wedding dresses with A-line or ball gown silhouettes will skim over your lower body curves, while gowns with embellishments at the waist will draw the eye to the smallest part of your body.

Ali probaj takvu haljinu pa procijeni sama, mozda sam skroz u krivu :mig:

Lautitia
08.01.2014., 21:18
zanima me jel koja kruškica (mislim na oblik tijela) probala sirenu? kako bi to izgledalo? Ja sam taj tip tijela i samo me te haljine privlače jer su stvarno ženstvene i zato me zanima da li one stoje samo mršavicama i skladno građenima? :/

Ne stoje samo mršavicama i skladno građenima :)
Ja sam def kruška, siromašno poprsje, tanak struk, izraženi bokovi i čak preizražena guza (no ne žalim se na to) hehe visoka tek 1,60
Odabrala sirenu baš zbog te ženstvenosti i elegancije.
Probala sam i krinoline, ali one su me doslovno pojele i nije mi to to.
Samo naprijed! :mig:

Evo ovo je moja
http://www.pronovias.com/wedding-dresses-2014/collection-fashion-lagara

Mayo
08.01.2014., 21:19
Eto, u krivu sam :top:

Trolička
08.01.2014., 21:56
Ja sam def kruška, siromašno poprsje, tanak struk, izraženi bokovi i čak preizražena guza (no ne žalim se na to) hehe visoka tek 1,60

Evo ovo je moja

jel imaš svoju sliku u njoj?

ja sam definitvno kruška i kad skinem još ostatak kg i dalje ću biti kruška. probala sam te polusirene, nisam se ni usudila probati čistu sirenu jer mi je i u ovoj guzica izgledala poveće :rofl:

za mene je ipak najzahvalniji a kroj ali zbilja ne znaš dok ne probaš i puno ovisi o detaljima na haljini.

dire Dawn
08.01.2014., 22:08

Evo ovo je moja

ova je možda još i okej jer su košarice gore poprilično naglašene i stvaraju dekolte tamo gdje ga (možda) i nema. no i ja mislim da sirena kroj ne stoji kruškama. ipak, najvažnije je da se mladenka dobro osjeća u onom što nosi makar došla u bikiniju, tako da, iako se nije loše vodit oblikom tijela, ne mora to biti jedino i presudno :).