PDA

View Full Version : Boje za kosu

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

TheEmpress
13.04.2011., 16:13
Možeš napravit preljev od farbe. :) Smućkaš farbu, hidrogen i šampon ili regenerator, sve u istim omjerima, naneseš, držiš isto ko i farbu, ispereš. Bude boja slabija nego kod pravog farbanja, ali kosa bude jako lijepa i sjajna.

Kalliste
13.04.2011., 16:43
A gdje si to probala, jer ja sam uvjerena da sam u Splitu u trgovini frizerske opreme kupila preljev za kosu od njih, samo što sam sad u Osijeku i nemam pojma gdje da gledam, a i onda mi je jedna osoba s foruma rekla koji preljev da uzmem, a sad bi sama odabrala samo neznam odakle odabrat kad nemam nigdje paletu boja...

A možda se i ne sićan dobro... :(

Ma samo da mi je nać sliku tu koju sam vidjela, lako ja se snađem za kasnije...

scorpio14
14.04.2011., 09:35
jel ti podloga prirodna il vec farbana? tamnija od svijetlosmeđe kojom si farbala il svjetlija? meni bed jer idem na tamnije, pa zato. ajde super da ti je ispala ok.

jel to mozda si ovom farbala?http://www.perfectmousse.com.hr/proizvodi/665-svijetla-zlatno-smeda/

podloga mi je farbana, i bila je možda malo tamnija od ove boje koju sam uzela... da, to je ta boja,, svijetla zlatno-smeđa... i ja ću se sad opet farbat, ali mislim da ću stavit malo tamniju... :kava:

kiia
19.04.2011., 10:26
Cure, ja sam za 120,00 kuna se obojala i to Dikson provjerenom bojom, dobila fen frizuru i šišanje. Nakon toga ne pada mi na pamet više sama se bojati doma.
evo vam link za salon: http://www.popusti-akcije.com/kozmetika/frizerski-salon-anita-nove-akcije-zagreb
Usluga i kvaliteta bez riječi. Ocjena 5+. :):):):):top::top::top::top:

wow, ozbiljno? :cerek: ovo mi je čak i blizu. jel se treba naručit prije ili samo dođeš?
kakve jesu te dikson boje? nikad se nisam farbala pa sam totalna neznalica :rofl:
hvala

lajoya
20.04.2011., 14:51
Dikson ti je kao loreal, eto.. samo je cijena povoljnija..
u kratko jako kvalitetna boja.

micek-jerry
08.05.2011., 10:44
Nisam ovdje pisala 100 godina, istina, nisam se dugo ni farbala, odmaram kosu u trudnoći :mig:
Ipak je palo šišanje i farbanje jučer, uz pomoć mame (imam jako dugu kosu).
Stavljala sam, po prvi put od Biokapa Nutricolor boje, izmješala 3.0 (tamni kesten) i 4.4 (bakreno kesten), htjela sam nešto prirodno...i jako sam zadovoljna! :) Boja se sjaji, kosa je meka čak i crvenkastija nego sam očekivala, par sijedih pokriveno :top: , vidjet ćemo kak će se ispirati.
Inače odabrala sam te boje jer sam tražila nešto prirodnije-biljnije budući da sam trudna, nisu baš jeftine-oko 70 kn jedna, ali ka se pokažu i dalje ok, ne mijenjam ih :mig:

Marie White
09.05.2011., 21:06
Pozdrav, zna li netko od vas ima li igdje u Hrvatskoj kupiti boje Manic Panic, vidjela sam da neke cure kažu da se mogu kupit preko eBay-a ali mi je to prekomplicirano? Unaprijed hvala!

TheEmpress
09.05.2011., 21:08
Mislim da nema. Ali čula sam da u West Gateu ima za kupit Directions boja za kosu, koje su jako slične tim MP bojama.

http://www.lariche.co.uk/directions-hair-colour/

scorpio14
09.05.2011., 21:13
podloga mi je farbana, i bila je možda malo tamnija od ove boje koju sam uzela... da, to je ta boja,, svijetla zlatno-smeđa... i ja ću se sad opet farbat, ali mislim da ću stavit malo tamniju... :kava:

evo ja sam se nedavno farbala sa swarzkopf bojom u pjeni - srednje smeđom, i moram reći da mi je ispala dosta tamnija, ali već nakon par pranja se normalizirala i sada je srednje smeđa...

budući da imam tanku kosu, i nikad mi ne treba cijelo pakovanje farbe,, skužila sam da što više stavljam to mi ispadne tamnije (skoro crna)... tako da ću ubuće stavljati samo onoliko koliko je potrebno da sve pređem sa bojom..pa taman pola boje morala baciti... jer kad stavim previše, u još nekoliko sljedećih pranja mi se boja baš ispire (taj višak valjda). :ne zna:

Mi3ar
10.05.2011., 14:04
TREBAM POMOC!
S' obzirom da ne postoji tema sa naslovom"zajebala sam",pisem ovdje i molim sve koji se kuze u ovo da me usmjere i pomognu.
Nakon dugo godina stavljanja tamno smedje farbe,odlucila sam staviti blanc sa 4% hidrogenom,rezultat mozete i zamisliti.:(
Crveno-narandzasta sa svim mogucim crvenim odsjajima.
Da li neko ima neki savjet sta da radim?pls

TheEmpress
10.05.2011., 14:18
Ne postoji 4% hidrogen, postoji 3, 6, 9 i 12%. Prvo, zakaj si se išla blajhat? Prije blajhanja se treba malo informirat o tome kak se to radi, mogla si mislit da ćeš žuta ispast, svaka boja bude žuta nakon blajhanja. Drugo, kaj hoćeš od kose, koju boju? Ovino o tome ćemo ti dat savjete. Nemreš doć tu i napisat "poblajhala sam se, ne sviđa mi se, kaj da radim?" i očekivat savjete bez da nam napišeš kaj hoćeš, kakvu boju očekuješ i sl... :mig:

Mi3ar
10.05.2011., 14:38
Sorry evo ispravit cu se:)
Htjela sam promjeniti boju u neku srednje smedju jer ta moja dugogodisnja tamno smedja je vise kao crna.
A vezano ta taj hidrogen koristila sam schwarzkopf igora i pise(upravo gledam)4%.
Nisam ocekivala da cu biti plava tj.zuta,znala sam da ce ispasti prosarano ali sam se nadala da cu moci staviti tu srednje smedju planiranu boju tacnije syoss 3.
A sad sam sa tim crvenim odsjajima:(:(
Da li postoji mogucnost da prilikom narednog farbanja eliminisem bar taj crveno-naradzasti odsjaj,a boja kakva bude:)
Hvala Empress:)

Maria Jose
10.05.2011., 14:39
Stavljala sam, po prvi put od Biokapa Nutricolor boje, izmješala 3.0 (tamni kesten) i 4.4 (bakreno kesten), htjela sam nešto prirodno...i jako sam zadovoljna! Boja se sjaji, kosa je meka čak i crvenkastija nego sam očekivala, par sijedih pokriveno , vidjet ćemo kak će se ispirati.
Inače odabrala sam te boje jer sam tražila nešto prirodnije-biljnije budući da sam trudna, nisu baš jeftine-oko 70 kn jedna, ali ka se pokažu i dalje ok, ne mijenjam ih
Ja isto koristim te boje,al nemoj se zavaravat-nisu ti one puno manje štetne od onih iz dućana,uglavnom su samo zamjenili umjetne boje s biljnim ekstraktima,a ostala sranja (ona za koja kažu da uzrokuju rak) su još unutri...

TheEmpress
10.05.2011., 15:20
Sorry evo ispravit cu se:)
Htjela sam promjeniti boju u neku srednje smedju jer ta moja dugogodisnja tamno smedja je vise kao crna.
A vezano ta taj hidrogen koristila sam schwarzkopf igora i pise(upravo gledam)4%.
Nisam ocekivala da cu biti plava tj.zuta,znala sam da ce ispasti prosarano ali sam se nadala da cu moci staviti tu srednje smedju planiranu boju tacnije syoss 3.
A sad sam sa tim crvenim odsjajima:(:(
Da li postoji mogucnost da prilikom narednog farbanja eliminisem bar taj crveno-naradzasti odsjaj,a boja kakva bude:)
Hvala Empress:)
Zato se treba informirat prije farbanja... :rolleyes:

Koju god boju kose ti imala, blajhanjem ćeš ispast žuta i točka. Iz tamnosmeđe dobit srednje smeđu možeš i samo farbanjem sa 9% hidrogenom, za to ti ne treba čak ni blajh kupka, a kamoli čisti blajh, kaj si ti radila. Sad jedino kaj možeš je kupit boju kakvu hoćeš imat i pofarbat se s njom. Crveni odsjaj će vjerojatno ostat, tog se teško riješit, ali moguće da će s vremenom kak ćeš se farbat, nestat.

Mi3ar
10.05.2011., 15:31
Empress hvala jos jednom:)
Iskreno ne znam sta mi bi:(
Da je uzasno,malo je reci:(
Postoje li ikakvi neutralizatori ovog crvenila:)

TheEmpress
10.05.2011., 15:32
Mislim da postoje, ali nisam sigurna. :ne zna: Crvene se teško riješit.

Tillea
10.05.2011., 15:36
Ja imam crveni pigment u kosi, pa mi kad tad izbije, bez obzira koju boju stavila. I ja sam razmišljala o posvjetljivanju, imat isto tamno smeđu farbanu. Zadnje sam se ofarbala u neku srednje smeđu i od tad se ne farbam. Eto od sunca je već malo posvjetlila, ali vrhovi (zapravo od ušiju orema dolje) su još uvijek tamni, a strah me hidrogena da mi se ne desi kao i tebi mi3ar

TheEmpress
10.05.2011., 15:42
Strah te blajha, a ne hidrogena. Ponavljam, po miljunti put, onaj razvijač koji dolazi s farbom, to JE HIDROGEN!!! Kak te onda može bit strah hidrogena ako si se ofarbala s njim... Za posvjetljivanje ne moraš nužno blajhat kosu. Ovisi sve o tome kakvu kosu imaš, kakva ti je boja i kaj hoćeš postić. Blajhanje i blajh kupka su za tvrdoglavu kosu i radikalne promjene tipa iz crnog u svijetlije. Pod svijetlije mislim na posvjetljivanje više od 3 nijanse.

Tillea
10.05.2011., 15:52
Da krivo sam napisala, mislim na blajh. Trenutno mi je boja na tjemenu do ušiju neka svijetlo smeđa. A dalje tamnija nijansa smeđe. Ja bi to htjela spojit u jednu boju, svijetlo-srednje smeđu. Tražila sam onaj sprej o kojem se negdje pričalo ali ga nema. Moram još pogledat u muller, samo neznam kakav mu je rezultat. Nebi htjela ispast žuta, narančasta. Eventualno 2 nijanse posvjetliti.

TheEmpress
10.05.2011., 16:03
Tak blago posvjetljivanje možeš dobit samo farbanjem. Uzmeš boju koja ti se sviđa i pofarbaj.

Tillea
10.05.2011., 16:05
Ali ako se ofarbam opet će mi tjeme bit svijetlije od vrhova...??? bar ja tako mislim...

Mi3ar
10.05.2011., 16:31
Tea samo blajh zaobidzi:)
Empress stvarno ne znam sta da radim,mislim da nakon ovoga necu ni kosu prati kuci:(

TheEmpress
10.05.2011., 16:36
Kupi neku boju koju hoćeš i pofarbaj se. Ili odi k frizeru.

Ali ako se ofarbam opet će mi tjeme bit svijetlije od vrhova...??? bar ja tako mislim...
Nanesi prvo boju na vrhove, a onda zadnjih 10ak minuta na tjeme.

Tillea
10.05.2011., 16:38
Probat ću tako.. Hvala :)

Marie White
11.05.2011., 11:55
Empress hvala jos jednom:)
Iskreno ne znam sta mi bi:(
Da je uzasno,malo je reci:(
Postoje li ikakvi neutralizatori ovog crvenila:)

Za neutralizirat žutilo, postoje ljubičasti šamponi, najbolji je Lisap-ov.

Marie White
11.05.2011., 11:57
Mislim da nema. Ali čula sam da u West Gateu ima za kupit Directions boja za kosu, koje su jako slične tim MP bojama.

http://www.lariche.co.uk/directions-hair-colour/

Thanks! :)

mila25
12.05.2011., 18:03
Jel mi zna neko reč koje boje za kosu imaju ljubičasti pigment, a koi zeleni pigment? Kolko znam ljubičasti pigment neutralizira žuti ton na kosu, a zeleni crveni ton.

efghi
12.05.2011., 20:35
ja mislim da ne postoji zeleni, otkud ti to :confused:
mislim da jedino previse sive s jakim hidrogenom na zutom moze povuc na zelenkasto-pljesnivo.. to se meni jednom desilo s nekom paletinom, a kasnije kad sam ju stavljala kao preljev mi je bila lijepa pepeljasta

mila25
12.05.2011., 22:52
Proucavala sam po netu, imas osnovne pigmente i sekundarne. Ljubičasti neutralizira žuti ton, to je sigurno, samo pitanje je koja boja sadrži taj pigment. Zeleni pigment neutralizira crveni ton koi se obično javlja na smedju kosu. Često da se nebi neko zabunio i nebi pomislio da ce dobit zelenu boju kose piše ga na bojama kao sivi pigment, pitanje je opet koje boje sadrže taj pigment ? Mislim da bi profesionalci to morali znat. Pa profesionalci molim vas za odgovor :)

...Luciferka...
13.05.2011., 06:24
Proucavala sam po netu, imas osnovne pigmente i sekundarne. Ljubičasti neutralizira žuti ton, to je sigurno, samo pitanje je koja boja sadrži taj pigment. Zeleni pigment neutralizira crveni ton koi se obično javlja na smedju kosu. Često da se nebi neko zabunio i nebi pomislio da ce dobit zelenu boju kose piše ga na bojama kao sivi pigment, pitanje je opet koje boje sadrže taj pigment ? Mislim da bi profesionalci to morali znat. Pa profesionalci molim vas za odgovor :)

To se ne radi sa bojama nego sa mix tonovima (ima za kupit u ducanima sa frizerskom opremom) - znaci kupis farbu kojom ces se farbat i posebno mix ton koj ces dodat u tu farbu (ovisno o proizvodjacu ali vecina mix tonova ne kunkcionira sama po sebi nego ih moras mjesat sa farbom)..

dadica0808
13.05.2011., 08:18
pozz .. imam pitanje.. obično se farbam u salonu al sad bi se htjela počet farbat doma, zbog uštede..
htjela bi neku svjetliju nijansu. ne mora nužno bit plava, nešto kao zlatokosa..
koje mi boje možete preporučit?
i pročitala sam negdje da se mora farba stavljat na mokru kosu, da li je to istina?

dianna
13.05.2011., 09:38
pozz .. imam pitanje.. obično se farbam u salonu al sad bi se htjela počet farbat doma, zbog uštede..
htjela bi neku svjetliju nijansu. ne mora nužno bit plava, nešto kao zlatokosa..
koje mi boje možete preporučit?
i pročitala sam negdje da se mora farba stavljat na mokru kosu, da li je to istina?

:eek: ma kakvi, na suhu kosu

Discordia
13.05.2011., 10:57
pitan i odi - čisto da ubrzam možebitan odgovor :zubo:

imam tamnosmeđu kosu - kako koristim jedino kozmetiku koja ne testira na životinjama, a kod boja je to annyer - zanima me ako smiksam n54 auburn i n50 brown - kakvu ću dobit, svjetliju ili tamniju i s kakvim odsjajem? :D
ako može šta hitniji odgovor, jer se trebam bojat svaki tren :zubo:

runolistSA
13.05.2011., 12:42
iz mog iskustva sa smedjim farbama, kosa ce ti biti tamna sa crvenim odsjajem.

dadica0808
13.05.2011., 13:25
da li netko zna gdje mogu kupiti schwartzfopf natural & easy?

andyca
13.05.2011., 15:19
da li netko zna gdje mogu kupiti schwartzfopf natural & easy?

dm,kozmo,bipa

Discordia
13.05.2011., 16:15
iz mog iskustva sa smedjim farbama, kosa ce ti biti tamna sa crvenim odsjajem.

yup :D

ali sviđa mi se, nije loše :)

anayao
13.05.2011., 22:12
pozdrav!

cituckala sam malo prethodne stranice, slucaj cure koja je dugo godina farbala u tamnosmedje pa se poblajhala i nastalo kukulele...
ja se farbam godinu i pol, takodjer u tamnosmedje (sad je to vec blizu crnom na vrhovima), dok mi je prirodna kosa svjetlosmedja s plavim pramenovima (po suncu postanem skoro plava).

razmisljala sam vratiti se u prirodno, medjutim mogu pretpostaviti kroz sto bih sve morala proci do toga pa radije nebi unistavala kosu blajhom i licila na kanarinca, medjutim zanimaju me iskustva posto sam totalni tutlek, jel bi to bilo ravno katastrofi?

druga, i realnija opcija je da ovu sad vec skoro crnu boju ppsvijetlim na boju cokolade, zanima me kako to postici u kucnoj radinosti s obzirom da mi je izrast poceo biti totalno plavi (ne znam kak da mi se ravnomjerno primi po cijeloj duzini kose), dok su mi (ofarbani) vrhovi prakticki crni...

dosad sam isla u frizera, ali sad bi htjela sama, a mama ima vec 3 stoljeca plavu kosu i ne zna sa tamnima...

hvala unaprijed :)

TheEmpress
13.05.2011., 22:45
:eek: ma kakvi, na suhu kosu
Kako koja. One polutrajne, bez amonijaka, obično idu na mokru kosu. Sve piše u uputama.

platinum blonde
14.05.2011., 14:31
zanima me koje boje ima za kupit u dm-u, a da su bez amonijaka, trebam se obojat, a kako sam trudna želim s tim kemikalijama što manje štetiti bebi. thanks ;)

Gänseblümchen
15.05.2011., 17:28
pozdrav!

cituckala sam malo prethodne stranice, slucaj cure koja je dugo godina farbala u tamnosmedje pa se poblajhala i nastalo kukulele...
ja se farbam godinu i pol, takodjer u tamnosmedje (sad je to vec blizu crnom na vrhovima), dok mi je prirodna kosa svjetlosmedja s plavim pramenovima (po suncu postanem skoro plava).

razmisljala sam vratiti se u prirodno, medjutim mogu pretpostaviti kroz sto bih sve morala proci do toga pa radije nebi unistavala kosu blajhom i licila na kanarinca, medjutim zanimaju me iskustva posto sam totalni tutlek, jel bi to bilo ravno katastrofi?

druga, i realnija opcija je da ovu sad vec skoro crnu boju ppsvijetlim na boju cokolade, zanima me kako to postici u kucnoj radinosti s obzirom da mi je izrast poceo biti totalno plavi (ne znam kak da mi se ravnomjerno primi po cijeloj duzini kose), dok su mi (ofarbani) vrhovi prakticki crni...

dosad sam isla u frizera, ali sad bi htjela sama, a mama ima vec 3 stoljeca plavu kosu i ne zna sa tamnima...

hvala unaprijed :)

Imam isto pitanje, pa da ne pišem duplo, kopiram.
Bojam kosu u tamnosmeđu koja već izgleda kao crna. Prirodna mi je svijetlosmeđa i želim se obojati ponovo na svijetlije (postepeno). Da uzmem za početak samo nijansu-dvije svijetliju boju? Kako da ispadne ravnomjerno raspoređena po cijeloj dužini? Hvala!

runolistSA
15.05.2011., 18:21
nema sanse, nista neces uraditi sa svjetlijom nijansom. sve smedje farbe ispadaju tamne na kosi. idi frizeru neka ti skine tu boju skidacem farbe, a onda i ofarba u boju kozu zelis. kasnije ako budes sama odrzavala boju moraces koristiti plave tonove da bi dobila svijetlo smedju boju.

TheEmpress
15.05.2011., 19:58
zanima me koje boje ima za kupit u dm-u, a da su bez amonijaka, trebam se obojat, a kako sam trudna želim s tim kemikalijama što manje štetiti bebi. thanks ;)
Ima ih dosta i na svakoj ti je na kutiji istaknuto da je bez amonijaka. Ne možeš fulat, samo traži neku na kojoj piše da nema amonijaka. Te su ti polutrajne, piše ti "level of duration 2", gore na kutiji, na poklopcu. Ovo su neke od tih bez amonijaka...

Casting Creme Color
http://grietinele.com/uploads/products/2009/07/13/588.jpg

Palette Color&Gloss
http://www.schwarzkopfpalette.com/uploads/pics/color_gloss_bg_right_02.jpg

Permanent Natural Colors - za te nisam sigurna dal ih ima kod nas
http://www.schwarzkopfpalette.com/uploads/pics/pack.jpg

I one u obliku pjene su ti isto bez amonijaka, barem one Schwarzkopfove, za Loreal ne znam, ne mogu nać, ali mislim da su i one. :)

Daisy.L
16.05.2011., 14:00
Da li je neka djevojka koristila loreal sublime mousse, nijansa 60 (cista svijetlosmedja), zanima me koliko je nijansi tamnija? Samo da ne ispada crna kao nijansa 41.

jadzi
16.05.2011., 15:27
http://www.schwarzkopfpalette.com/uploads/pics/color_gloss_bg_right_02.jpg

da, ja sam ju koristila (vidi temu smeđa kosa) ispada jako puno tamnija-tamno smeđa. I ne ispire se :bang:
evo ovakva boja mi je ispala sa loreal sublime mousse s tamnoplavom nijansom :rolleyes:

Daisy.L
16.05.2011., 22:28
Ajme pa ne mogu da vjerujem, onda su fakat sve nijanse iz te linije mousse pretamne. Drzat cu se recital preference nijanse M3 toscane, ispadne malo crvenkasto smedja ali nakon 3-4 pranja kose postane bas lijepa srednje smedja nijansa.

jorgovan
17.05.2011., 14:31
da, ja sam ju koristila (vidi temu smeđa kosa) ispada jako puno tamnija-tamno smeđa. I ne ispire se :bang:
evo ovakva boja mi je ispala sa loreal sublime mousse s tamnoplavom nijansom :rolleyes:

Na kakvu podlogu si stavljala tu tamnoplavu i je li ispala samo tamnija ili si dobila i crvenkasti odsjaj? Pitam posto sam ju upravo kupila a ne bih htjela ispasti kestenjasta ili slicno...

jadzi
17.05.2011., 14:35
Na srednje plavu sa stavljala, baš je smeđa ali ima neki odsjaj, ne jako crveni, više zlatni, al ja sam prirodno plava i u što god da se ofarbam ne mogu maknuti taj zlatni odsjaj tako da je to možda do moje kose. Al uglavnom bit ćeš poprilično tamna. Javi kak je ispalo i da li si zadovoljna

jorgovan
17.05.2011., 16:21
I htjela bih tamniju boju,javim cim se ofarbam,a zanima me jos kakva ti kosa bude nakon farbanja sa njom, je li mekana kao nakon castinga ili je malo isusena?

jadzi
17.05.2011., 22:53
Pa pozitivno je što se jako sjaji kosa, mislim prvi put u životu sam tamna pa mi je to neobično. Nije baš onak glatka i mekana ko s castingom, on mi je puno bolji po tom pitanju, al ima ugodniji miris. isušena nije, al meni kosa skoro nikad nije isušena, iako mi je ovo bilo treće farbanje u mjesec dana

jorgovan
19.05.2011., 21:19
Evo ofarbala sam se, boja je ispala svijetlosmedja na pramenovima koji su bili ljesnjak boje, a dio koji je bio taman je sada jos tamniji. Nisam uopste zadovoljna kvalitetom kose nakon farbanja, isusena je a i sama boja nema sjaj kao sto bude sa castingom...

jadzi
20.05.2011., 10:53
Meni se napokon isprala, hvala bogu, sad sam opet tamnoplava-svijetlosmeđa ko inače što sam prirodno. Boja je grozna, to više neće na moju glavu

anayao
21.05.2011., 17:46
Imam isto pitanje, pa da ne pišem duplo, kopiram.
Bojam kosu u tamnosmeđu koja već izgleda kao crna. Prirodna mi je svijetlosmeđa i želim se obojati ponovo na svijetlije (postepeno). Da uzmem za početak samo nijansu-dvije svijetliju boju? Kako da ispadne ravnomjerno raspoređena po cijeloj dužini? Hvala!

otisla ja frizerki, sigurno je sigurno...

bez skidaca boje ne bu islo nikako, ja se nisam htjela blajhati, a niti ona nije bila za to, nego su mi stavili neki skidac boje u kremi sa vrlo malo blajha, i to je pocelo skidati crnilo....problem je u tome sto je izrast podivljao i poplavio, kao i neka mjesta na kosi (to je normalno od blajha tako da reagira), ali su mi neki dijelovi kose ostali crni, neki zuti...

pa je frizerka fino uzela neki kolor sampon da mi to izjednaci u boji cokolade, a onda postepeno nijansu po nijansu skidat u svjetlije kak se ovo bude ispiralo...

sad sam cokoladno smedja, sa crvenim odsjajem naravno. iako taj toliko ''grozan'' crveni odsjaj cak ni ne izgleda tako lose, zapravo na moje plavozelenosive buckuris oci cak dobro izgleda :D

bar sam se crne uglavnom rijesila. :s

GothicA
27.05.2011., 21:04
Imate mi kakvu jaču crvenu za preporučit? Zadnje sam se farbala s Garnier Deep red. Inače sam bila crna pa sam uvijek koristila Schwarzkopf palette, a kako nije bilo crvene njihove, uzela sam Garnier, no presvijetla mi je.

lika daroš
29.05.2011., 13:47
jučer sam se prvi put u životu obojala kosu. ulgavnom, koristila sam perfect mousse od sw i to ovu nijansu http://www.perfectmousse.com/products/300-blackbrown/, no ispala sam potpuno crna. sad meni to nije problem jer mi je i prirodno kosa inače crna, no to nije nijansa koju sam htjela. uglavnom, idealna željena nijansa bila bi ova: http://www.perfectmousse.com/products/400-dark-brown/
kako da je dobijem? da kupim tu nijansu ili? sada sam crna i htjela bih dalje koristiti ovaj proizvod jer mi sve odgovara, osim dakako boje!

ps već sam vidjela da su se neke cure žalile da dobiju nijansu tamnije od kupljene! da li to znači da bih trebala kupiti svijetlosmeđu da bih isplala tamnosmeđa?

hvala!

TheEmpress
29.05.2011., 14:14
Čekaj da se ova ispere, jer se na nju neće niš primit od tih polutrajnih. I ne znam kaj se čudiš, uzela si praktički crnu boju, ispala si crna, tak da ono, sama si si kriva. Trebala si odmah tu svijetliju boju uzet i amen.

lika daroš
29.05.2011., 14:41
uzela sam ovu jer sam trebala ispasti tamnosmeđa, a ne crna. nisam htjela neku drastičniju promjenu jer nisam znala kako će ispasti. al dobro, nije ni ovako loše.
pričekat ću mjesec dana pa ću onda dati ovu drugu nijansu.
hvala ti na savjetu!

TheEmpress
29.05.2011., 14:46
A gle, boja se zove Blackbrown. Kod takvih uvijek očekuj da će ispat crna, a ne smeđa.

jadzi
29.05.2011., 23:33
A ja lijepo pisala nekoliko postova gore da ta boja ispada puuuno tamnije nego što je na slici:ne zna:

night angel
31.05.2011., 01:04
Bok! Da li itko zna gdje kupiti ljubičastu, ali baš pravu ljubičastu, ne crvenkastu ili s nekim odsjajem, nego baš ljubičastu boju za kosu? Kao onu na DM-ovoj kartici. :D Naime, prije 3 godine to je bilo u zaselku koje je imalo DM, a sada ne mogu to naći ni u Zagrebu. Pogledala sam i u nekoliko Bipa i Kozma...

TheEmpress
31.05.2011., 01:40
U DMu i sl. drogerijama takvu kričavu ljubičastu nećeš nać, nažalost. Tražile ja i sestra, našle ih par, ali sve su tamne i ispadaju tamno, čak i na blajhanu kosu. :(

Najbolje ti je s neta naručit (ili neka netko naruči za tebe, ako ti nemaš paypal), na ebayu ćeš takvih boja nać.

aibreann
01.06.2011., 14:56
da li je itko možda isprobao L'oreal Inoa boje? :) kakve su u odnosu na Majirel i Keune Tinta Color, jesu li postojanije?
hvala. :)

night angel
02.06.2011., 10:05
U DMu i sl. drogerijama takvu kričavu ljubičastu nećeš nać, nažalost. Tražile ja i sestra, našle ih par, ali sve su tamne i ispadaju tamno, čak i na blajhanu kosu. :(

Najbolje ti je s neta naručit (ili neka netko naruči za tebe, ako ti nemaš paypal), na ebayu ćeš takvih boja nać.

Dobra ideja. Imam paypal. Hvala. :)

Kizti
03.06.2011., 12:38
Jel' netko od vas probao PERMANENT NATURAL COLORS 750 Zlatno smeđu? http://www.palette.com.hr/nasi-priozvodi/permanent-natural-colors/permanent-natural-colors/palette-nijanse/zlatno-smeda/750-zlatno-smeda/
Koliko je tamna i opcenito kakva je boja?

jele31
03.06.2011., 18:38
da li netko ima iskustvo sa novim bojama loreal sub muss? jako mi se sviđa boje ledena čololada. no pribojavam se obojite pošto imam narančasti odsjaj kose pa mi frizerka stavlja keune preljev na kosu sa nekim sivim sastojkom koji ublažava taj narančasti odsjaj.

vekyca1992
12.06.2011., 22:26
pozzz svima :)
trebam pomoć u vezi farbanja... imam svijetlu put, plave oči i svjetlosmeđu boju kose.. mislila sam se ofarbat u tamno smeđe (da istaknem oči), al nisam sigurna... ima tko kakav savjet? :D

vedrana6
13.06.2011., 17:22
Pofarbaj, ali biraj svjetliju nijansu od željene, jer ćeš najvjerojatnije crna ispast.
primjer : ova1 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/medium-shades/562-agate-light-ashbrown.html), ova2 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/dark-shades/570-sweetchestnut-mediumbrown.html), ova3 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/medium-shades/562-agate-light-ashbrown.html)

sretno :-)

vekyca1992
14.06.2011., 19:38
Pofarbaj, ali biraj svjetliju nijansu od željene, jer ćeš najvjerojatnije crna ispast.
primjer : ova1 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/medium-shades/562-agate-light-ashbrown.html), ova2 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/dark-shades/570-sweetchestnut-mediumbrown.html), ova3 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/medium-shades/562-agate-light-ashbrown.html)

sretno :-)

baš su mi super farbice, hvala ti :)))

vedrana6
15.06.2011., 17:45
Odlične su zato što se ne presijavaju na crvenkasto, čak ni kad se počnu ispirati, ali imaj na umu da ispadaju nijansu tamnije nego na kutiji ilitiga u nijanseru.
To sam ti napisala jer sam izgledom kao ti otprilike i to super stoji.

vekyca1992
15.06.2011., 21:14
Odlične su zato što se ne presijavaju na crvenkasto, čak ni kad se počnu ispirati, ali imaj na umu da ispadaju nijansu tamnije nego na kutiji ilitiga u nijanseru.
To sam ti napisala jer sam izgledom kao ti otprilike i to super stoji.

okić, puno hvala ^^
isto ime, sličan izgled, ja isto u e-mail adresi imam broj 6 (06).. a da nismo dvojnice? :D

bebać
21.06.2011., 10:22
da li netko ima iskustvo sa novim bojama loreal sub muss? jako mi se sviđa boje ledena čololada. no pribojavam se obojite pošto imam narančasti odsjaj kose pa mi frizerka stavlja keune preljev na kosu sa nekim sivim sastojkom koji ublažava taj narančasti odsjaj.

Ja sam se farbala sa tamno smedom, lako se nanosi, ja imam malo crvenog pigmenta ali nista nije bacalo na crvenkasto, jedino je problem sta mi se strasno ispirala tako da sam nakon dva tjedna vec bila nikakva:flop:

Lilium Cruentes
28.06.2011., 01:29
Cure, koje imate iskustva s keune farbama imam pitanje.. :)

Čula sam da jedna keune farba ofarba veći dio kose nego neka obična tipa garnier, palette.. Zanima me da li je to istina i koliko bi mi trebalo farbi za kosu malo iznad pol leđa i dosta gustu.. inače koristim 3 obične farbe..

hvala :)

Far Angel
28.06.2011., 12:27
Imam dosta narančastog odsjaja u kosi od prošlih farbanja i veliki pepeljasti izrast.
Mislila sam pokušati sa Natural&Easy,ali se dvoumim između 2 nijanse 542 i 550. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTY6ckVWfrx_5AEBtDTosnFq7-sKc1ANM_iX7Mm5m0_lzSSly_J9Q
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRDMZN70WbRKdCHo697zyY94AlIpQs_G Yo9LG8YGSwGI0OOf6p7
Ima li tko iskustva sa njima? Ispadaju li puno tamnije? Bi li mi mogle pomoći za ubijanje narančastog?

tobleronica
28.06.2011., 14:54
http://imagehost.vendio.com/bin/imageserver.x/00000000/woochina/remyclip2702.jpg

Zdravo cure, kojom bojom bih od ove iznad dobila ovu ispod boju? Mislim na ovo OD pola jer je iznad nekako tamnije i puno pramenova a ovo ostalo su ekstenzije jedne boje.

http://www.yylist.com/wp-content/uploads/2009/10/20091003233625108.jpg

evelyn24
28.06.2011., 15:45
znaci farbam se duze vrijeme u garnierovu magogany boju i malo mi je dosadila a kako se isprala kupila sam garnier intenzivno bakreno plava 7.40...eh sad me zanima kakva bi boja meni mogla ispasti s obzirom da je ova koju imam tamnija s tim da se isprala, a ova koju planiram staviti tako svjetlija???? inace prirodna mi je pepeljasta boja kose znaci nemam tamni korijen

TheEmpress
28.06.2011., 15:47
Cure, koje imate iskustva s keune farbama imam pitanje.. :)

Čula sam da jedna keune farba ofarba veći dio kose nego neka obična tipa garnier, palette.. Zanima me da li je to istina i koliko bi mi trebalo farbi za kosu malo iznad pol leđa i dosta gustu.. inače koristim 3 obične farbe..

"Obične" farbe su 50ml tuba, Keune je 60ml. Pa si sad ti računaj... Za svaki slučaj uzmi 3 tube.

*bobica*
30.06.2011., 20:10
pozdrav cure, trebam savjet oko odabira boje da vec jednom dodem na svoju prirodnu, bila sam crna evo dokle sam dosla:

http://images115.fotki.com/v607/photos/9/1350409/9476953/gtrgg1-vi.jpg http://images58.fotki.com/v154/photos/9/1350409/9476953/gtgrer-vi.jpg

e sad, zanimaju me jedino l'oreal casting creme gloss (http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss.aspx) ili garnier nutrisse cream (http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/our_products/products_haircolor.aspx?tpcode=OUR_PRODUCTS^PRD_HA IRCOLOR^NUTRISSE^NUTRISSE_DISCOVER&prdcode=P53001&varcode=3600540256355) boje za kosu, pa ako koja ima savjet oko odabira boje ? stvar je u tome da ne zelim da mi boja ispadne tamnija od izrasta tj. od moje prirodne zato nisam sigurna oko odabira boje

inace gledala sam keune (7.03) al preskupo ce me to doć jer i ekstenzije moram prefarbat, enivej svaki savjet je dobrodošao :D

TheEmpress
30.06.2011., 20:21
Kad su u pitanju te polutrajne, uzmi svijetliju, jer u 90% slučajeva ispadnu ful tamnije nego su na kutiji. :o Dečkova mama je kupila neku srednje smeđu nijansu, ispala je crna.

*bobica*
30.06.2011., 20:22
da, to je istina, sjecam se prije dok sam se vracala na svoju prirodnu pa kad god sam kupila smedu neku ispala je za 2 nijanse tamnija..
hjooj vise ne znam koju bi gledala i koju da kupim :S
mozda bi trebala uzet neku tamno plavu a smede uopce ne gledat

sweet 38
01.07.2011., 13:49
da, to je istina, sjecam se prije dok sam se vracala na svoju prirodnu pa kad god sam kupila smedu neku ispala je za 2 nijanse tamnija..
hjooj vise ne znam koju bi gledala i koju da kupim :S
mozda bi trebala uzet neku tamno plavu a smede uopce ne gledat

Ja uvijek kupim tamno plavu i ispadne svijetlo smeđe nešto tipa 7 ili 7.00.Nećete pogriješiti ni sa srednje plavom.To uopće nije plavo.Jedino će fulat tko je plav jer će ispasti smeđe. To sam skužila nakon godina farbanja.:ne zna:

Mala Huba
06.07.2011., 22:50
Kako vam se čine Syoss boje? Ja sam sad prvi put koristila, i to tamno smeđu. Jako sam nezadovoljna. Jako slabo mi je uhvatilo, sijede je jako slabo pokrilo, skoro ništa. Kosa mi je tanka, mlitava i bez sjaja. :( strašno razočaranje. Vraćam se Švarckopfu.

andyca
07.07.2011., 11:18
Kako vam se čine Syoss boje? Ja sam sad prvi put koristila, i to tamno smeđu. Jako sam nezadovoljna. Jako slabo mi je uhvatilo, sijede je jako slabo pokrilo, skoro ništa. Kosa mi je tanka, mlitava i bez sjaja. :( strašno razočaranje. Vraćam se Švarckopfu.

Syoss je totalno sranje.
I baš to,uopće ne prekrije boja.

TheEmpress
07.07.2011., 13:48
Kod mene obrnuto, super se primi, slabo se ispire. Jedna od najboljih farbi koje sam probala.

ernela
07.07.2011., 19:05
Syoss je totalno sranje.
I baš to,uopće ne prekrije boja.

Syoss boja za kosu je fantastična, prima odlično, prekriva sijede, skoro pa se uopće ne ispire, kosa mi je zdrava i sjajna, meni je to najbolja boja. Prije sam se farbala sa Palette i i kosa mi je bila užasno uništena a boja bi mi se isprala za dva tjedna! Sad sam sa Syoss prezadovoljna!

andyca
13.07.2011., 12:58
Meni je užasna,kosa mi je kao slama sva isušena,slabo pokrije..svakom drugačije očito.

Elabela
28.07.2011., 16:13
Tražim smeđu boju za kosu, onako svijetlo do srednje smeđu ali da je hladnog tona! ne one tople smeđe.. zna li netko koji proizvođač bi mogao imati tako šta?

Nešto slično ovome:
http://www.marieclaire.com/cm/realbeauty/images/Ay/rb-long-brown-hair-28-0809-de.jpg

http://styleandbeauty.cult2.net/wp-content/uploads/2010/03/0brown_hair.jpg

pa što bi bila ovakva boja

TheEmpress
28.07.2011., 16:30
Ma svugdje imaš takvih smeđih, sve marke imaju. Pogledaj Palette Deluxe i Syoss. :mig:

RIB
28.07.2011., 17:55
Jel mi moze tko usporedit keuninu inou i kerastase boje za kosu?

Željezna
31.07.2011., 18:44
Zašto DM i KOZMO imaju 0 izbora nijansi određenih marki boja :ne zna:

Gdje kupiti annyer i subrina ali da ih ima više nijansi? Muller?

TheEmpress
31.07.2011., 19:54
Annyera nema u Mulleru. Subrine Saten i Charm imaju svih nijansi, Subrina Cream boje nemaju sve, nego iste nijanse ko Kozmo i DM.

BEAUTY EXPERTT
04.08.2011., 17:01
Jel mi moze tko usporedit keuninu inou i kerastase boje za kosu?

kerastase boja za kosu ne postoji, danas ti na tržištu teško postoji loš proizvod nego bitno je da si koliko toliko stručna u onuome sta radis, npr. koristi vagu menzure i ono sto ces teško naći u nekoj magazin literaturi to je praksa i kreativnost, zato frizeri idu na akademije i uće o coloriranju kose, teška šljaka, savjet je uvuijek nadi dobrog frizera koji zna s bojama, boja je tu malo bitna. probaj kod salona Glamour,She,Tempora..... npr....ima ih jos samo treba kopati. inace dobre boje su loreal,revlon,freelimix,schwarckopf itd....

RIB
06.08.2011., 20:43
Ne? Bila sam ( u trenutku ocaja i nezadovoljstva karlovackim frizerima) u zagrebu u renati. I bila sam ful ful zadovoljna. Al fakat su i skupi i ne mogu svaka tri cetri tjedna ici u zagreb. Ali, boja koju oni koriste je mrak! Inače ju perem svaki drugi dan. Nakon farbanja kod njih- svaki cetvrti dan!!! A nije li receno da studio renata koristi kerastas? Koji oni imaju boju?

The Librarian
29.08.2011., 22:03
jedno malo padobransko pitanje, ali ne znam gdje se obratiti...zna li itko proizvode li se još (i ako da, gdje ih kupiti) L'oreal Furia boje za kosu?bila je neka nijansa između crvene i narančaste, divna mi je bila, a sad već neko vrijeme ne mogu pronaći tu boju.

keaton
30.08.2011., 13:11
Jel se smiju miješati boje za kosu različitih proizvođača? Npr. dvije nijanske plave, jedna polarno plava (dobro, ne znam jel se tako zove, ali ugl najsvjetlija kutija koju se može kupiti u dm-u) i druga medeno plava?

FASHION GIRL
01.09.2011., 15:10
Dakle koristila sam preljev od pallete 16 čokoladno smeđa i već nakon 5 pranja se skoro pa isprao. Prvi dan sam bila prezadovoljna kosa ista kao na slici i stvarno su ljudi rekli da mi predivno stoji ta topla nijansa.
No kako je imam srednje plavu kosu i plave vrhove kose ostao mi je kao neki narančasto zlatno ton a nije se vratila ona moja srednje plava hladna nijansa.

Uglavnom svidjela mi se ta moja čokoladna smeđa boja preljeva pa sad želim stavit od loreal casting color &glos. Gledala sam čokoladu i pralinu znači te tople, ali čitajući ova iskustva svima ispadaju tamnije nego na slici.

Što mi savjetujete od te linije i ono vrlo bitno dali te polutrajne boje ostavljaju izrast kako kosa raste obzirom da moja kosa jako dobro primi sve boje i vrlo dugo traju

Znam da sam zakomlicirala ali molim za pomoć jer želim promjenu ali ne trajnu koja će onda zahtijevati stalno bojanje i izjednačavanje kose i izrasta.:ne zna:

...Luciferka...
01.09.2011., 15:24
Što mi savjetujete od te linije i ono vrlo bitno dali te polutrajne boje ostavljaju izrast kako kosa raste obzirom da moja kosa jako dobro primi sve boje i vrlo dugo traju

Ne, kad se pofarbas s polutrajnom farbom pocne ti rast kosa te boje pa nema izrasta :lol: :lol: :lol:

TheEmpress
01.09.2011., 16:39
Ženo božja, naravno da izrast ostavlja. :bonk: Pa kosa raste jebote. :facepalm:

Osgiliath
01.09.2011., 17:31
ono vrlo bitno dali te polutrajne boje ostavljaju izrast kako kosa raste obzirom da moja kosa jako dobro primi sve boje i vrlo dugo traju

:rofl: :rofl: :rofl:

farbam se u crveno. meni se najboljom pokazala wella, zadnje sam se pofarbala sa syossom, ali još je prerano da bi govorila o ispiranju :)

Pixie777
01.09.2011., 18:43
Rekla sam Fashion već na dr topicu.
Primjetih da mi kosa užasno vrišti već na sam spomen nekih proizvođača.
Suha je za poluditi.

I sad si mislim da probam taj Syoss. Šamponi i regeneratori su mi njihovi super bili.

No, otkako su ukinuli moju nijansu Palette, ja muku mučim. Bez obzira na isto ime nijanse, nekako mi ispadne pretamno, onako, baš fljaaaas :rolleyes:

Rowena
02.09.2011., 11:22
Meni su inače super Avonovi proizvodi za kosu, a vidim da su stavili i nove boje, pa ću probati.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=669973

emily_
02.09.2011., 20:57
jel ko koristi farbu bez amonijaka?

ja se pošteno iznenadila kad mi je prekrila sijede,a moj tip kose je
debela dlaka,oštra pa sam mislila da to ništa neće vridit,međutim...jako,jako sam zadovoljna!!!

Miss_Kruskica
02.09.2011., 22:04
Ja sam se sinoc ofarbala sa Garnier color&shine,bez amonijaka:) Pomijesala sam 5.0 i 6.0 i dobila sam super smjedju boju:) I da,i ja imam sijede,bolje je prekrila nego Keune:) zadovoljna sam:)

drunkard
03.09.2011., 21:14
jel ko koristi farbu bez amonijaka?

ja se pošteno iznenadila kad mi je prekrila sijede,a moj tip kose je
debela dlaka,oštra pa sam mislila da to ništa neće vridit,međutim...jako,jako sam zadovoljna!!!

koliko ti je tamna kosa?
ja sam odustala od bojenja kose na određeno vrijeme jer mi boja jako isušuje kose koja je sama po sebi suhi tip...također imam oštru debelu dlaku

kosa mi je prirodno prilično tamna iako nije potpuno crna. u budućnosti nemam posebnu želju izvlačiti nekakve žarke boje, nego čisto dadi svojoj kosi mahagonij ili slične tonove :)

xena01
05.09.2011., 17:20
jel zna netko jel sublime mousse ima amonijaka? piše da je by casting pa sam zbog toga pomislila da nema amonijaka, ali nigdje osim tog dijela by castinog ne piše da li ima ili nema amonijaka?
p.s. jel je netko probao sublime mousse? negdje sam našla da se može i sa malo boje obojat tj da se ne mora sve, da je ispadne dovoljna grudvica jer se pjeni ko šampon, samo sam malo skeptična prema tome jer onda ispadne da se s tom bojom mogu bojat milijun puta

.roxy
10.09.2011., 15:47
Jucer sam se obojala sa loreal sublime mousse 70 i jako sam zadovoljna :)
Bila mi je dosta jedna kutija, a imam dugu kosu do skoro pola leda. Stavis na kosu pijene koliko ti je potrebno, ali je moras iskoristitii odmah tj. ne smijes cuvat za drugi put (isto kao obicnu boju). Meni je za moju kosu bilo taman boje nista mi nije ostalo. Prezadovoljna sam, samo jedino sto boja ispadne malo tamnija nego na slici.

lapalomma
10.09.2011., 15:58
Mozda mi i ovdje netko moze pomoci od iskusnijih. Koja je ovo boja? :)

http://i56.tinypic.com/2rqk8wm.jpg

msimba
10.09.2011., 17:36
koliko ja vidim ovo nije cista boja nego boja plus pramenovi...nijansa je neka bez, ako ti je dovoljno posvijetlila kosa mozes baciti nijansu 9.32

http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/932_b.jpg

i pramenove...Sunce_moje ce najbolje znati :)

lapalomma
10.09.2011., 19:29
Da, ionako ce jos ispasti mrvicu svjetlija radi moje podloge :)

Jer ne bi vise pramenove posto mi ih je tesko raditi samoj (zato sam i odustala od njih i trazim neku cijelu boju) a bas za salone, dok ne otvorim sama i ne dam :D

xena01
11.09.2011., 21:41
Jucer sam se obojala sa loreal sublime mousse 70 i jako sam zadovoljna :)
Bila mi je dosta jedna kutija, a imam dugu kosu do skoro pola leda. Stavis na kosu pijene koliko ti je potrebno, ali je moras iskoristitii odmah tj. ne smijes cuvat za drugi put (isto kao obicnu boju). Meni je za moju kosu bilo taman boje nista mi nije ostalo. Prezadovoljna sam, samo jedino sto boja ispadne malo tamnija nego na slici.

Hvala na odg :) I ako te išta tješi, meni baš sve boje ispadnu za nijasnu tamnije nego što su na kutiji... Ja ti se npr bojam sa 6-icom (to je znači tamno-blond), a ispadnem uvijek srednje smeđa... Da ne dođe do zabune, sviđa mi se kako ispadnem, to sam i htjela, samo što bi si itekako olakšala posao da sam to znala kad sam se poečal bojat jer ne bi morala prolazit blajhanja :D

Gusfraba
11.09.2011., 21:48
Nisam probala ovu sublime mousse, al sam koristila swarzkopfow perfect mouse boju, također mi je jedna kutija bila dovoljna za cijelu kosu - gusta kosa do struka. Taman prekrije svu kosu. Nemam sijede, ali je moja mama isprobala, a ona ima - prekrilo joj sve. Perfect Mousse je bez amonijaka, piše na boji. Ali iako piše da je boja trajna, ispire se dosta, samo da znate.

emily_
14.09.2011., 21:47
koliko ti je tamna kosa?
ja sam odustala od bojenja kose na određeno vrijeme jer mi boja jako isušuje kose koja je sama po sebi suhi tip...također imam oštru debelu dlaku

kosa mi je prirodno prilično tamna iako nije potpuno crna. u budućnosti nemam posebnu želju izvlačiti nekakve žarke boje, nego čisto dadi svojoj kosi mahagonij ili slične tonove :)

ovo kao da si opisala moju kosu.....

osim što uvijek stavljam čiste boje,znači..uvijek okrugli broj,
jer ne volim te neke crvenkaste tonove.....

blue_berry
01.10.2011., 14:20
jel netko nešto čuo o loreal anti-age boji za kosu? hoće li se moći kupiti i u slobodnoj prodaji?

http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa/njega-tijela/anti-age-boja-za-kosu-bez-amonijaka-stize-u-frizerske-salone/

TheEmpress
02.10.2011., 00:23
Inoa su profi boje, tak da ne, osim u dućanima koji prodaju frizersku opremu ili na netu.

Crimson Wind
02.10.2011., 12:05
mislim da možeš naručiti Inoa jedino preko neta.
kod nas u Ro-Ma dućanu frizerske opreme u West Gateu drže jedino Majirel, Majicolor i Luo od L'oreala.
farbala me frizerka s Inoa i mogu reći da su Majirelke bar 3x bolje i postojanije, a isto su profi boje. :) u West Gateu dođu oko 70 kn.

a Inoa ima poseban sistem farbanja, mislim da se to ne može samo tako doma obaviti, izgleda dosta komplicirano. frizerka ne miješa boju u običnoj zdjelici s kistom, već u nekakvoj (nazovimo to) posebnoj Inoa menzuri, ide po dozama i dodaje nekakva ulja unutra... kad se prvi put farba s Inoa ne stoji na glavi pola sata nego 45 min do 1 h, sve skupa izgleda dosta komplicirano.

blue_berry, uzmi radije Majirel, s tome možeš i kod kuće, nijanse su identične Inoa a postojanije su i sporije se ispiru. koliko god da sadrže amonijak kosa mi je jako sjajna nakon Majirela. definitivno top boja zasad. :)

(nisam još probala Rollandice i Alfaparf doduše.)

Miss Jones
02.10.2011., 15:51
Drage moje, eto da vas zamolim za savjet/mišljenje/podjelu iskustva, ma bilo što!
Imam tamnosmeđu kosu i poprilično sijedih, koje su pozicionirane naprijed, na najvidljivijim mjestima, pa više nam šanse da ih zamaskiram ili sakrijem. Problem je u slijedećem-ja još nisam naišla na boju koja pokrije te moje sijede, u najnajboljem slučaju ispadnu smeđe, zlaćane, a sad nakon Syossa su bile žućkaste i jedno pranje kasnije-BIJELE!!! Kad sam se bojala u salonu, koristili su Matrix, ne mogu reći da je sasvim prekrilo, zapravo rezultati su bili mrvicu bolji nego recimo sa Keune bojama. Zaista ne znam što više, probala sam posvijetliti kosu, ali osim što mi nikako ne stoji, nemam takvu količinu sijedih da bi to imalo smisla, pa sam morala svakih 3 tjedna farbati svoj tamni izrast prošaran sijedima.Do sad sam isprobala Keune (donekle ok rezultat), Schwarzkopf -smeće, Garnier-smeće, Syoss-uber smeće, Annyer-smeće (osim tamnosmeđe nijanse, sa kojom ispadnem crna ko noć i jako mi masti kosu), Palette-smeće jače kategorije. Zaista sam već na rubu živaca, pa vas molim ako ito ima kakav savjet-podijelite sa mnom!

Crimson Wind
02.10.2011., 15:55
L'oreal? :) vidim da to još nisi isprobala. imam fotosenzitivnu kosu s koje boja lako "sklizne" i L'oreal Majirel profi boje su se pokazale kao najotpornije dosad... najdulje izdrže.

Miss Jones
03.10.2011., 12:15
Joj, draga, hvala ti!!! Di ih ima za kupiti, odmah kupujem! Pričala sam jučer s prijateljicom kojoj je frizerka rekla da jedini način da joj prekrije sijede je izbjeljivanje - baza 12 % hidrogen, i onda farbanje!!

sunny_july
04.10.2011., 19:22
Prirodnu boju meda sam ofarbala Palette tamna čokolada (G3) i rezlutat mi se sviđa pa me zanima koliko se ova boja ispire pošto svaki dan perem kosu? Hoću li kod sljedećeg farbanja trebati bojati samo izrast ili opet cijelu kosu? Prvi put sam se ofarbala pa ne znam previše o Palette bojama, a ni o drugim zapravo. Hvala :)

Crimson Wind
04.10.2011., 21:09
Joj, draga, hvala ti!!! Di ih ima za kupiti, odmah kupujem! Pričala sam jučer s prijateljicom kojoj je frizerka rekla da jedini način da joj prekrije sijede je izbjeljivanje - baza 12 % hidrogen, i onda farbanje!!

Ro-Ma u West Gateu, tubica od 60 ml je 70 kn. :) i imaju gro nijansi. :D

Miss Jones
05.10.2011., 13:21
Hvala ti!!!

Anci_92
05.10.2011., 14:09
zna mozda koja od vas di mogu nac ovakvu boju? :D http://www.garnierusa.com/img/our_products/PRD_HAIRCOLOR/HERBASHINE/P55001-700-pack.png

Kizti
05.10.2011., 21:39
Da li je netko koristio Schwarzkopf Perfect Mousse boja za kosu u pjeni - crnu?!
Posto sama bojam kosu (koja je preko pola leđa) ovo mi se cini vrlo prakticni.
Voljela bih cuti nekoliko misljenja. Hvala.

Puzzled
06.10.2011., 17:35
Može li mi netko pls preporučiti neku prirodno smeđu do tamnosmeđu boju, koja ne ispadne crno i NEMA CRVENI ODSJAJ :503: Što god sam dosad probala, imalo je taj glupi crveni odsjaj :( I da, da ne isušuje jako kosu. Ne bih Palette.

TheEmpress
06.10.2011., 23:07
Syoss. Moja stara je dosad tri smeđe nijanse probala dok nije odlučila koja joj se najbolje sviđa i sve su bez crvenog odsjaja. E sad, druga stvar ako si ti prije imala crvenu kosu, onda nije čudo da se ne možeš riješit crvenog odsjaja.

sunny_july
07.10.2011., 20:38
Prirodnu boju meda sam ofarbala Palette tamna čokolada (G3) i rezlutat mi se sviđa pa me zanima koliko se ova boja ispire pošto svaki dan perem kosu? Hoću li kod sljedećeg farbanja trebati bojati samo izrast ili opet cijelu kosu? Prvi put sam se ofarbala pa ne znam previše o Palette bojama, a ni o drugim zapravo. Hvala :)

Nitko mi nema odgovor na ovo? :(
Dobro, nema veze, sad me zanima znate li za neku smeđu boju s ljubičastim odsjajem? Tražim po netu, al ne ide mi baš.. Odnosno nađem nijansu, al onda to bude neka stvarno žnj boja koju neću nigdje naći :503:

TheEmpress
11.10.2011., 18:03
Smeđu s ljubičastim odsjajem teško. Jedino ak nađeš neku mahagonij nijansu koja na ljubičasto vuče ili na smeđu kosu hitiš ljubičasti preljev, onaj iz vrećice, onda bi ti vjerojatno samo odsjaj uhvatio, a boja ne.

Što se tiče farbanja, pa vidjet ćeš kak će se boja ispirat. Ako ti je izrast ogroman, a ostatak kose okej, onda farbaj samo izrast pa recimo svaka dva mjeseca sve, kad se boja baš ispere da se jako vidi.

Maria_¤
11.10.2011., 19:43
Imam 4 pitanja.

1) U kojem omjeru se standardno najčešće stavljaju farba i hidrogen?
2) Što se dobije ako se u omjeru poveća farbe, a što ako se poveća hidrogena?
3) Ako farbu držim kraće ili dulje od propisanoga na glavi kakvi su stand.učinci?
4) Farbam se u svij.smeđe (7) i imam 2 bočice hidrogena, 6% i 9% i ne znam kojeg bi uzela pa kakav je učinak kojeg na kakvu kosu i podlogu? Kaj ak ih pomješam?

Hvala.
Kakve su vam farbe Academy (volhair)?

yvek
12.10.2011., 07:14
Može li mi netko pls preporučiti neku prirodno smeđu do tamnosmeđu boju, koja ne ispadne crno i NEMA CRVENI ODSJAJ :503: Što god sam dosad probala, imalo je taj glupi crveni odsjaj :( I da, da ne isušuje jako kosu. Ne bih Palette.

Meni je dosad najbolje ispala keune, ni traga crvenom odsjaju. Sa palette sam se zeznula prije neki dan i nikad više, pretamna i sa crvenim odsjajem.

TheEmpress
13.10.2011., 10:46
Imam 4 pitanja.

1) U kojem omjeru se standardno najčešće stavljaju farba i hidrogen?
2) Što se dobije ako se u omjeru poveća farbe, a što ako se poveća hidrogena?
3) Ako farbu držim kraće ili dulje od propisanoga na glavi kakvi su stand.učinci?
4) Farbam se u svij.smeđe (7) i imam 2 bočice hidrogena, 6% i 9% i ne znam kojeg bi uzela pa kakav je učinak kojeg na kakvu kosu i podlogu? Kaj ak ih pomješam?

Hvala.
Kakve su vam farbe Academy (volhair)?
1. obično 1:1, jedino neke profi farbe u drugim omjerima ili one bez amonijaka (u neke od njih tipa Palette color&gloss, ide manje hidrogena nego farbe), ali sve ti je to navedeno kad kupiš farbu u uputama

2. ništa, barem ja nisam neku promjenu primjetila, osim u gustoći smjese :ne zna:

3. možda malo slabije primi, ali ovisi o kosi, farbi i sl. Na mojoj glavi je učinak isti držala ja farbu 20 ili 40 minuta.

4. Ovisi kakvo posvjetljivanje trebaš. 6% je neki standard koji dolazi u farbama za kosu i koristi se za posvjetljivanje nijansu, dvije, a 9% za cca. 3 nijanse. Ako ih pomiješaš, dobiješ nešto između, ali ovisi u kojem omjeru. Ako staviš više 9% dobit ćeš jače posvjetljivanje nego bi dobila sa 6%, ali manje nego bi dobila s čistim 9% i obrnuto, jel...

sunny_july
13.10.2011., 15:20
Smeđu s ljubičastim odsjajem teško. Jedino ak nađeš neku mahagonij nijansu koja na ljubičasto vuče ili na smeđu kosu hitiš ljubičasti preljev, onaj iz vrećice, onda bi ti vjerojatno samo odsjaj uhvatio, a boja ne.

Što se tiče farbanja, pa vidjet ćeš kak će se boja ispirat. Ako ti je izrast ogroman, a ostatak kose okej, onda farbaj samo izrast pa recimo svaka dva mjeseca sve, kad se boja baš ispere da se jako vidi.

Hvala ti :)

m5forever
15.10.2011., 18:51
http://www.socap.hr/shop/data/produc...1222504985.jpg

htjela bi ovakvu boju kose, imam skroz svijetlo plavu.
jel ima koja takva slična druge marke koju mogu naći u dm-u?
i čisto informativno koliko košta od socapa ovakva farba?

maja-f
16.10.2011., 18:48
Da li je netko koristio Schwarzkopf Perfect Mousse boja za kosu u pjeni - crnu?!
Posto sama bojam kosu (koja je preko pola leđa) ovo mi se cini vrlo prakticni.
Voljela bih cuti nekoliko misljenja. Hvala.

Koristila ju je moja mama i boja je užasna. :ne zna: Barem je njoj bilo. Uglavnom jako se ispire tako da poslje uopće ne bude crna nego neka slaba crna a odsjaja uopće nije bilo. I inače te boje u pjeni nisu baš nešto, savjetujem ti da ostaneš pri onim bojama. :mig:

Maria_¤
17.10.2011., 08:23
1. obično 1:1, jedino neke profi farbe u drugim omjerima ili one bez amonijaka (u neke od njih tipa Palette color&gloss, ide manje hidrogena nego farbe), ali sve ti je to navedeno kad kupiš farbu u uputama

2. ništa, barem ja nisam neku promjenu primjetila, osim u gustoći smjese :ne zna:

3. možda malo slabije primi, ali ovisi o kosi, farbi i sl. Na mojoj glavi je učinak isti držala ja farbu 20 ili 40 minuta.

4. Ovisi kakvo posvjetljivanje trebaš. 6% je neki standard koji dolazi u farbama za kosu i koristi se za posvjetljivanje nijansu, dvije, a 9% za cca. 3 nijanse. Ako ih pomiješaš, dobiješ nešto između, ali ovisi u kojem omjeru. Ako staviš više 9% dobit ćeš jače posvjetljivanje nego bi dobila sa 6%, ali manje nego bi dobila s čistim 9% i obrnuto, jel...

Kako može biti svejedno stavim li više ili manje hidrogena u smjesu (odnosno farbe)? Ne čini li taj hidrogen da se boja ''primi'' (tj. kasnije teže ispire), osim što jasno posvjetljuje stvar? I kako je svejedno koliko dugo držim kad sam čitala da brojne cure drže kraće da recimo ne potamne previše (jer brojne smeđe nijanse ispadnu na kosi znatno tamnije nego je nacrtano)? Hvala na odg.

amali
17.10.2011., 18:20
Tražim smeđu boju za kosu, onako svijetlo do srednje smeđu ali da je hladnog tona! ne one tople smeđe.. zna li netko koji proizvođač bi mogao imati tako šta?

Nešto slično ovome:
http://www.marieclaire.com/cm/realbeauty/images/Ay/rb-long-brown-hair-28-0809-de.jpg

http://styleandbeauty.cult2.net/wp-content/uploads/2010/03/0brown_hair.jpg

ja ovakvu nijansu tražim već duže vrime i nepostojeća je :( sve šta na kutiji izgleda tao to ispadne mi puno tamnije i još s crvenkastim odsjajem kad se malo ispere :504:
ako je neko naša napokon ovakvu nijansu da je dobra i na kosi...nek javi!!! :D

TheEmpress
17.10.2011., 18:46
Kako može biti svejedno stavim li više ili manje hidrogena u smjesu (odnosno farbe)? Ne čini li taj hidrogen da se boja ''primi'' (tj. kasnije teže ispire), osim što jasno posvjetljuje stvar? I kako je svejedno koliko dugo držim kad sam čitala da brojne cure drže kraće da recimo ne potamne previše (jer brojne smeđe nijanse ispadnu na kosi znatno tamnije nego je nacrtano)? Hvala na odg.
Gle, ja sam ti odgovorila prema svojim iskustvima. Nek se još netko javi, al ovo je ono kak je meni ispadalo.

Sigurna
17.10.2011., 18:49
Ja koja sam sijeda mogu iz svojeg iskustva reći da to koliko sam držala farbu na glavi nije utjecalo na "tamnoću" boje....samo na to jel se primila za moje sjedine ili ne.

TheEmpress
17.10.2011., 19:04
Tako i meni. :ne zna: A bome mi ni količina hidrogena nije utjecala na to kakva će mi boja ispast, jedino jačina hidrogena, naravno. Mislim, ovisi to od kose do kose, naravno...

Sigurna
17.10.2011., 20:28
Pa meni je za izrast dosta pola tube....teško da sam svaki put sipala baš pola hidrogena...kao i da je bilo baš pola tube boje....a opet, ispalo je isto jer sam držala pola sata.

mademoiselle...
19.10.2011., 15:12
Zna li netko di se u Osijeku mogu i mogu li se uopće kupiti Wella Koleston boje?

suzuki750
19.10.2011., 18:32
Meni vrijeme držanja farbe itekak utjece na nijansu... Sad koristim 5.3 od keunea, držim ju točno 18 min i boja mi je svijetlo smeđa s zlatnim odsjajem, točno onak kak sam si zamislila :zubo: ako ju držim duže sve je tamnija i tamnija.. Da ju drzim 30 min bila bi mi tamno smeda (isprobano)

Ovaj vik idem do wg uzet cu si majirel, samo neznam koju nijansu.. Valjda necu pozalit :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

bela flor
19.10.2011., 20:00
ima li neki preljev za kosu u obliku šampona, znači da se nanese na mokru kosu kao da se šamponira, a ne onako standarno kako se boji kosa u salonima?
i od kojeg bi to bilo proizvođača?

suzuki750
20.10.2011., 13:03
Neznam za preljev.. Ja sam daavno koristila neku loreal farbu iz dm-a i isla je na mokru kosu, neznam dal ti ta info kaj pomaze. :)

TheEmpress
20.10.2011., 16:01
ima li neki preljev za kosu u obliku šampona, znači da se nanese na mokru kosu kao da se šamponira, a ne onako standarno kako se boji kosa u salonima?
Casting Creme Gloss je polutrajna boja i nanosi se na mokru kosu, barem nijansa koju sam ja koristila.

Sigurna
20.10.2011., 16:58

Ovako, ne znam proizvođača, ubi me, ali znam da ima takvih boja - kolor-šamponi smo to nekad zvali - u DM-u i Mulleru. Ja sam tražila za sebe pa znam. U Mulleru mislim da su bile Welline, a u DM-u Schwartzkopf. Uglavnom, koštaju cca 10kn i u vrećicama su, ko testeri ili balzami oni za 1 korištenje...i nekad zna biti samo par nijansi, pa...

Edit: uvijek ti stoje na najdonjoj polici!

bela flor
20.10.2011., 19:14
fala cure! :)

leonalea
20.10.2011., 20:00
Ja bi se ofarbala kao keira knightley super mi je boja, (toplo smeđa) koju da uzmem, čokoladnu? ajmo savjeti:)

m5forever
21.10.2011., 21:04
kako do ove boje, iz skroz svijetlo plave.

http://i52.tinypic.com/15rxefk.jpg

leonalea
21.10.2011., 21:42
pramenovi :) mislim da tako plava najbolje ispadne..

m5forever
21.10.2011., 21:57
ali ja imam već plavu kosu, onak skroz svijetlo.
bila je siva ali se isprala. sada bi ovako nešto malo tamnije.
ali ne znam koju boju za kosu kupiti da odgovara.
ili nešto ovako?

http://i53.tinypic.com/osftyv.jpg

Astona
22.10.2011., 22:12
Je li koristio tko Kuanta color boje za kosu? Navodno su s biljnim ekstraktima i aloe verom te pokrivaju sijede.

Dotty
23.10.2011., 12:54
I ja bi takvu, tamno plavu pepeljastu...ali iz tamnije smeđe. Mogu samo sanjati :o

m5forever
23.10.2011., 13:30
i ja kažem, ja želim onako hladniji ton. nešto između plave i smeđe. :D dakle pomoć? pomogućnosti onako više svijetliji hladni ton.
evo neke, od kojih sam pronašla. i da li se tko farbao ovom mousse, kakva je?
http://i53.tinypic.com/24d53zm.jpg http://i53.tinypic.com/wusahh.jpg http://www.lorealparis.ca/img/l10n/products/305x262/HCo15_10.jpg

uglavnom želim ovako nešto, ali ne znam koja bi boja odgovarala takvom tonu.

http://i56.tinypic.com/2hozpf8.jpg

http://i53.tinypic.com/mc7r6r.jpg

http://i53.tinypic.com/29dxsw9.jpg

http://i52.tinypic.com/168anhi.jpg

http://i54.tinypic.com/2rgfhj8.png

http://i53.tinypic.com/vwye7s.jpg

Dotty
23.10.2011., 13:56
Ajmeee, stavila si baš nijanse kakve volim :cerek: Prvi red, i zadnje tri fotke!:love: Osim ovih (http://i53.tinypic.com/29dxsw9.jpg), previše su žute i medaste za moj ukus.

Tamnoplave boje su u pitanju, nisu svijetlo smeđe, iako bi u nijanseru vjerovatno tako pisalo. Ovu fotku sam isto sejvala, ali nema šanse da postoji frizerka koja to može napravit

http://dl.dropbox.com/u/7750846/longdarkblondehairlarge.jpg

Ako si sad plava lakše ćeš to dobiti, ali bolje otić kod frizerke jer su nijanse u pitanju. Neke od ovih koje si stavila imaju pepeljasti podton, a neke bežkasti...Možda ove od Rollanda

http://www.alexandar-cosmetics.com/img/product/1277906704.jpg

http://www.alexandar-cosmetics.com/img/product/1277904491.jpg

suzuki750
23.10.2011., 15:54
Koristi koja majirel 7? Ja sam ju uzela al me trta pofarbat se.. Budem sljedeci vik, ovaj mozda sam pramen tj komadic izrasta probam.. htjela sam 6.32 il 31 nisam ziher, al je nije bilo..

m5forever
23.10.2011., 16:16
AJMEEEEEEEEEEEEE! Ja sam se zaljubila. :O
pogodila si baš točnu nijansu koju želim.da, onako skroz svijetlo plava sam.
te rollandove gdje ima za kupiti, i koliko koštaju. nisam iz zg. :)
gledala sam ovu light ash blonde svidjela mi se. i te dvije se pomiješa ili? najgore mi ako kupim neku od njih, i ne ispadne mi kako želim. :S
http://dl.dropbox.com/u/7750846/longdarkblondehairlarge.jpg

mislim da bi čak bilo dobro da se pomiješaju ove dvije boje.

http://www.alexandar-cosmetics.com/img/product/1277904491.jpg

ili možda s pramenovima ove
http://i53.tinypic.com/wusahh.jpg

Dotty
23.10.2011., 18:38
AJMEEEEEEEEEEEEE! Ja sam se zaljubila. :O
pogodila si baš točnu nijansu koju želim.da, onako skroz svijetlo plava sam.
te rollandove gdje ima za kupiti, i koliko koštaju. nisam iz zg. :)
gledala sam ovu light ash blonde svidjela mi se. i te dvije se pomiješa ili? najgore mi ako kupim neku od njih, i ne ispadne mi kako želim. :S

Odakle si? Znam samo gdje ima u Ri.

To je očito curina prirodna kosa i kao da pramenove ima. Nosim ju frizerki za pokazati kad budem išla :cerek: Nemam iskustva sa plavim nijansama Rollanda ali crvene i smeđe im uvijek ispadaju dosta tamnije(čak i kad sam radila blajh kupku). S obzirom da si ti skroz svijetlo plava možda ipak ne bi :D Možeš uzet 9.1 ako ti se osmica čini pretamna :o Ja uvijek samo o Rollandu kenjam LOL jer su mi savršene farbe po konzistenciji/prekrivanju i kakva kosa bude poslje. Tude (http://www.alexandar-cosmetics.com/en/product/GENIUS_Hair_Colors/1246/page/) ti je nijanser pa pogledaj još malo, možda bi mogla dvije farbe pomiješati za dobiti to što želiš...Ove gore dvije mi se čine kao dobra kombinacija...teoretski. :zubo:

m5forever
23.10.2011., 19:55
blizu s. broda.

a de predobro je. :D ajde, pa javi šta je rekla. :D
pokušati ću pronaći kod nas ali mislim da nema, nisam sigurna.
i mislim da ova rollandova 9.1 sigurno odgovara i možda 10.1 baš sam sad uspoređivala. :)
ovaj a koliko dođe ta rollandova?

http://www.alexandar-cosmetics.com/img/product/1277905169.jpg + pramenovi ove http://www.alexandar-cosmetics.com/img/product/1277905528.jpg

= http://dl.dropbox.com/u/7750846/longdarkblondehairlarge.jpg

Dotty
23.10.2011., 21:37
Mislim da bi to ipak ispalo malo presvijetlo. :misli: Čini mi se da bi jednostavno dobila onu sivkastu platinasto plavu u nešto tamnijem tonu jer su obje sivkaste. :ne zna: Ne bi ti se ni kužili pramenovi jer su boje praktički indentične. Ako ima koji stručnjak tu nek se javi i prokomentira... Tuba je oko 40 kn(?), miješa se u omjeru 1:2 , znači tuba farbe(100 ml) + 200 hidrogena. Dovoljna ti je jedna tuba i ako imaš dužu kosu jer je ogromna i razmazuje se glatko. A zašto ne isprintaš ili sejvaš na mob sliku od ove cure + Rolland farbe i odneseš kod frizerke?Tako ću ja napravit, nema mi druge :D

TheBlackSoul
26.10.2011., 23:09
ovako. ja sam se farbala u crvenu boju. i onda sam se prefarbala u tamno smeđu, ali mi je ispalo crno. i već je prošlo 2 mjeseca, a da se nije ispralo.
e sada, ja želim crvenkasto-smeđu, tj. neki mahagonij. imam gustu kosu, pa ne znam hoće li mi se uništiti kosa, ako se budem nabacila neki blajh?
pomozite!

Maria_¤
30.10.2011., 22:42
ovako. ja sam se farbala u crvenu boju. i onda sam se prefarbala u tamno smeđu, ali mi je ispalo crno. i već je prošlo 2 mjeseca, a da se nije ispralo.
e sada, ja želim crvenkasto-smeđu, tj. neki mahagonij. imam gustu kosu, pa ne znam hoće li mi se uništiti kosa, ako se budem nabacila neki blajh?
pomozite!

Nemoj me uzeti za riječ... al da recimo probaš nešto svjetliju varijantu smeđe opet staviti? A za crveni efekt.. imaju oni nastavci za boje tipa 7.2 ili 7.3 koji ti daju neku crvenu nijansu. Ne znam koja je decimala za crvenu, al znam da je .1 za kao pepeljastiju ili zlatnjikastu - tak neš.

Maria_¤
30.10.2011., 22:47
Farbala me frizerka sa 7.1 (čini mi se da je držla boju dosta duže od 35min) i ispalo dosta svijetlo smeđa al s nekim narančasto-crvenkastim odsjajem.
Ja se sama sad ofarbala u 7.0 nakon 2mj i ispala sam puno tamnija (držala sam boju 35min) al blagi crveni odsjaj nije nestao i NE sviđa mi se ni malo i ŽIVCIRA ME...
Jel ima netko da je probao staviti malo one neke zelenkaste boje u klasični miks hidrogena i smeđe nijanse koju koristi? Ili da pokušam sa .3 nastavkom?
Uglavnom, zanimaju me savjeti onih koji su nečime uspjeli ''ubiti'' crveni odsjaj kojega možda prirodno imaju više (pigmenta)...

Ivaaa.
01.11.2011., 13:28
Do sad nisam bojala kosu, koristila sam samo one preljeve koji traju 6-8 pranja i to tamno smedi (inace imam svijetlo do srednje smedu boju kose).. no, sad sam se ipak odlucila na kupnju trajne boje za kosu i zaintrigirala me ona schwarzkopfova perfect mousse boja u pjeni i procitala sam dosta recenzija i komentara koji su uglavnom podijeljeni, ali ja cu ipak uskoro kupiti i javiti svoje misljenje.. :) ali prije svega toga, htjela sam objaviti ovo da vidim ako ima netko jos nekakav prijedlog i odgovor na pitanje da li ce mi ona 400-tamno smeda biti preeetamna, odnosno hoce li ispat takva? :D

sweet 38
01.11.2011., 14:12
Farbala me frizerka sa 7.1 (čini mi se da je držla boju dosta duže od 35min) i ispalo dosta svijetlo smeđa al s nekim narančasto-crvenkastim odsjajem.
Ja se sama sad ofarbala u 7.0 nakon 2mj i ispala sam puno tamnija (držala sam boju 35min) al blagi crveni odsjaj nije nestao i NE sviđa mi se ni malo i ŽIVCIRA ME...
Jel ima netko da je probao staviti malo one neke zelenkaste boje u klasični miks hidrogena i smeđe nijanse koju koristi? Ili da pokušam sa .3 nastavkom?
Uglavnom, zanimaju me savjeti onih koji su nečime uspjeli ''ubiti'' crveni odsjaj kojega možda prirodno imaju više (pigmenta)...

probaj od keune 7.19 ima ga u njihovim dućanima 100% ubija crveni pigment ili bilo koja njihova .19 je protiv crvenog odsjaja

TheEmpress
01.11.2011., 14:46
Do sad nisam bojala kosu, koristila sam samo one preljeve koji traju 6-8 pranja i to tamno smedi (inace imam svijetlo do srednje smedu boju kose).. no, sad sam se ipak odlucila na kupnju trajne boje za kosu i zaintrigirala me ona schwarzkopfova perfect mousse boja u pjeni i procitala sam dosta recenzija i komentara koji su uglavnom podijeljeni, ali ja cu ipak uskoro kupiti i javiti svoje misljenje.. :) ali prije svega toga, htjela sam objaviti ovo da vidim ako ima netko jos nekakav prijedlog i odgovor na pitanje da li ce mi ona 400-tamno smeda biti preeetamna, odnosno hoce li ispat takva? :D
Pazi s tim polutrajnim bojama (te pjenaste su ti sve polutrajne, kaj god pisalo na njima), često znaju ispadat tamnije nego na kutiji jesu. Frendica se pofarbala sa srednje plavom i ispala smeđa. :confused: Još su neke cure na forumu ovdje pisale da im tamnije znaju ispadat, pa pazi na to.

pink5
01.11.2011., 23:58
trebala bi mi neka boja za kosu koja nema puno štetnih sastojaka, na svaku sam imala reakciju, osim na casting od loreala.. Samo se brzo ispire..

Ivaaa.
02.11.2011., 21:55
Pazi s tim polutrajnim bojama (te pjenaste su ti sve polutrajne, kaj god pisalo na njima), često znaju ispadat tamnije nego na kutiji jesu. Frendica se pofarbala sa srednje plavom i ispala smeđa. :confused: Još su neke cure na forumu ovdje pisale da im tamnije znaju ispadat, pa pazi na to.

Eto, dogodilo se i meni isto to..sta da sad perem kosu dva tri puta na dan da se brze ispere? :D
Kako vratiti na staro, da ju obojim na prirodnu boju? o.O

Btw, koristila sam sublime mousse od loreala..i mislim da sadrzi amonijak i peroksid, to bitno utjece na trajnost boje, zar ne? :/

TheEmpress
04.11.2011., 22:21
Sve farbe to sadrže. Peri kosu šamponom protiv peruti, oni brže ispiru boju.

m5forever
04.11.2011., 22:57
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lr5b1b6g0H1qze3z5o1_500.jpg

Kako do ove boje? znači ovo plavo, ne narančasto.

*bobica*
06.11.2011., 12:54
zanima me kakva smeđa ispadne sa Garnier Color Naturals br. 4 - brown
http://3.bp.blogspot.com/-4Yo9vAWemIg/Tcq62-nEs6I/AAAAAAAAANM/enuQHigBVBE/s1600/garnier-color.jpg
ako koja od vas koristi tu boju da stavite fotku kose da vidim boju kakva ispadne sa njom.. ako vam se da..
hvala!

Elabela
07.11.2011., 17:04
Trenutno sam bojana sa Garnier 6 icom,onom bojom bez amoniaka,dobila sam perut od nje.Zanima me kako bi izgledala 6 i 6.1 od Keune.Nebi htjela biti tamna.Bojim se uzeti 5icu.Imam sijede pa bi miješala 6icu da mi pokrije sijede,a 6.1 za pepljasti izgled.
Da li je netko bio bojan tom bojom?

kemo_neira
08.11.2011., 20:44
da li mi neko moze reci kako da posvijetlim kosu...imam crnu boju a htijela bih smedju...cula sam za dekolorizatore,stete li kosu?mogu li se dekolorizatori napraviti kod kuce?

TheEmpress
09.11.2011., 09:09
Ne mogu, moraš ih kupit. Dekolorizator će ti pomoć ako je obojana kosa, ne znam dal na prirodnu boju jednako djeluju. :misli:

lapalomma
09.11.2011., 12:57
Planiram ofarbati sa Keune 1000, da li ima koja iskustva sa njom i jel mi potrebno dva hidr od 9% ili jedan?

m5forever
09.11.2011., 20:14
http://www.lorealparis.hr/img/l10n/products/305x262/HCo25_10.jpg

jel tko koristio ovu boju za kosu, kako ispane? tamnije ili? i da li ima zlatizni ili hladni ton.
gledala sam u dm-u onaj nijanser od loreala i onako bilo je svijetlo smeđe, a ono iza kutije je drugačije.

love_peace222
09.11.2011., 20:17

jel tko koristio ovu boju za kosu, kako ispane? tamnije ili? i da li ima zlatizni ili hladni ton.
gledala sam u dm-u onaj nijanser od loreala i onako bilo je svijetlo smeđe, a ono iza kutije je drugačije.

takvu boju hocu,ofarbana sam u frizerskom salonu cistom peticom,tak mi je profi rekla,kako doc do te boje??

jadzi
10.11.2011., 10:59

Meni je ta ispala tamnosmeđa, ružno se ispirala. ne ispada ni približno slična

Crimson Wind
10.11.2011., 14:12
te L'orealke (Sublime Mousse i Casting) i ispadaju puno tamnije. radije platite 20 kn više i idite u Ro-Ma u Westgate po trajnu L'oreal Majirel profi. nijanse ispadaju točno kao u nijanseru, a i dugotrajnija je boja, manje oštećuje kosu i ne ispire se prebrzo kao te polutrajne DM-ovske L'orealke.

ovo na slici na kutiji bi bila L'oreal Majirelka 8.0 ili 8.1 čini mi se... možeš probati i s Keune 8.0 ili 8.1. :) a ako želiš malo tamniju pepeljastu 7.0 ili 7.1.

LovePeace, s tamne petice na svijetlu sedmicu ili osmicu (a po meni je ovo na slici više osmica) neće ići bez dekolorizacije ili blajh kupke, to je ogromna razlika u nijansama...

love_peace222
11.11.2011., 09:15
proslo je vec dva mjeseca od farbanja,tako da je sad puno svjetlija..dakle blajh mora na moju glavu :(

Sha
12.11.2011., 01:36
Meni se nakon zadnjeg farbanja dogodilo nesto necuveno pa bih prijavila doticnu boju na opcu informaciju a mozda mi netko i pomogne shvatiti shto se pobogu dogodilo ? Palette N1, obicna crna, kosa mi se nakovrdzala kao nakon trajne ondulacije i evo takva je jos uvijek 3i mjesec nakon farbanja :facepalm:

Doticna farba :

http://img835.imageshack.us/img835/3539/424802.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/424802.jpg/)

Moja kosa je prirodno ravna, eventualno neshto malo se uvije skoz ispod uz vrat ali to je to, cak niti od vlage ne mjenja puno smjer, a sad . . izgleda ovako cijelom duzinom :

http://img804.imageshack.us/img804/7826/1930shairstyle.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/804/1930shairstyle.jpg/)

Sestricna mi je frizerka a kontaktirala sam josh dvije njih trazeci za razloge i savijet, ni jedna nije nikad cula za takvo shto, ne od/vezano uz farbu za kosu :confused: Moja je kosa 'promjenila smijer' tocno nakon farbanja, ni prije ni poslje, tako da ne moze biti nista drugo u pitanju :ne zna: Kosu nisam nikad tretirala kiselinom, nisam nikad stavljala kane na nju, ne koristim ni pegle ni figaro ni uvijace, nikakvi styling preparati, shampon nisam mijenjala zadnjih pola god - operem, utrljam ulje od makadamije i rascesljam, posushim fenom na mlako do vlaznog i pustim da se ostatak osushi sam - to je to. Medjutim kako vrijeme napreduje 'lokne' kao da se pumpaju, zadnjih par pranja kosu nije bilo moguce raspetljati za ulje bez opasnosti da popuca na mokro, a s cime prije nisam imala problema. Neki dan sam se podshishala, skinula sve suho - 'curl definicija' je tek tad dosla do punog izrazaja. Zamislite si one idealne /fen + difuzor + curl activator/ lokne koje vam reklame za te fenove obicno obecavaju, e to vam ja imam trenutacno na glavi kad sushim bez ceshljanja, a nije mi bio cilj . . ni izdaleka :zubo: Tako da mi se cetka druzi s kosom sad bar triput dnevno - ali ovih 15cm od tjemena pogotovo - ne da se nikako izravnati i ona uporno izgleda kao da radim ovo :

:zubo: :facepalm:

http://img51.imageshack.us/img51/97/recreatingvintage1920sa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/51/recreatingvintage1920sa.jpg/)

anchi1
12.11.2011., 21:09
mozete li mi preporučiti najbolju boju za kosu s kojom mogu ofarbati ekstenzije iz svjetle u srednje smeđu boju? Pošto su u pitanju ekstenzije bitno mi je da se kosa što manje isuši od farbe i da se ne počne petljati? hvala puno :)

TheEmpress
12.11.2011., 22:10
Prvi put čujem da se nekome od farbe kosa nakovrčala. Jesi sigurna da ti prije toga nije nekaj bilo na kosi? Ti preljevi su dosta zahtjevni po pitanju toga, mora proć barem dva tjedna od bilo kakvog tretmana kad se s tima iz vrećice farbaš.

Sha
12.11.2011., 23:39
Prvi put čujem da se nekome od farbe kosa nakovrčala. Jesi sigurna da ti prije toga nije nekaj bilo na kosi? Ti preljevi su dosta zahtjevni po pitanju toga, mora proć barem dva tjedna od bilo kakvog tretmana kad se s tima iz vrećice farbaš.

Nije preljev/vrecica vec bash farba/farba, na slici je samo prednji dio kutije prikazan :)

Frizerke su se krizale kad sam im pokazala, kazu nikad cule/vidjele da se takvo shto moze dogodit od farbe. Pa kuzim i ja da je situacija skroz apsurdna :( Jedino shto mi pada na pamet je da joj je mozda prosao rok trajanja, ali ja budala :rolleyes: skola za ubuduce, u datom trenutku nisam provjerila a dok sam snimila da se nesto cudno dogadja kutija je vec odavno bila u smecu . . U svakom slucaju ona se nije ponasala niti izgledala niti mirisala nista drugacije nego i obicno :confused: :ne zna:

Zadnje dvije god furam plan da pustam dugu kosu i na nju nije sjelo ama bas nista nista od kemije do 6og mj kad sam isla kompletno u plavu boju meda i 8og mj kad sam stavila ovu N1 crnu koja se do sad isprala pa sam opet negdje na svojoj prirodnoj mishije zvezbez smedjoj + bonus = trajna ondulacija :zubo: :facepalm:

Ajde kontam si ako je rok trajanja bio u pitanju mogu biti sretna, mogla sam proci puuuuuuuno gore, ako ne, cure OPREZ, nek se zna.

m5forever
13.11.2011., 11:14
http://www.lorealparis.ca/img/l10n/products/305x262/HCo15_12.jpg

jel tko koristio sumblime mousse od loreala?
i jel tko zna neku tamno plavu boju za kosu sa pepeljastim tamnim tonom?

TheEmpress
13.11.2011., 12:48
Nije preljev/vrecica vec bash farba/farba, na slici je samo prednji dio kutije prikazan :)

Frizerke su se krizale kad sam im pokazala, kazu nikad cule/vidjele da se takvo shto moze dogodit od farbe. Pa kuzim i ja da je situacija skroz apsurdna :( Jedino shto mi pada na pamet je da joj je mozda prosao rok trajanja, ali ja budala :rolleyes: skola za ubuduce, u datom trenutku nisam provjerila a dok sam snimila da se nesto cudno dogadja kutija je vec odavno bila u smecu . . U svakom slucaju ona se nije ponasala niti izgledala niti mirisala nista drugacije nego i obicno :confused: :ne zna:

Zadnje dvije god furam plan da pustam dugu kosu i na nju nije sjelo ama bas nista nista od kemije do 6og mj kad sam isla kompletno u plavu boju meda i 8og mj kad sam stavila ovu N1 crnu koja se do sad isprala pa sam opet negdje na svojoj prirodnoj mishije zvezbez smedjoj + bonus = trajna ondulacija :zubo: :facepalm:

Ajde kontam si ako je rok trajanja bio u pitanju mogu biti sretna, mogla sam proci puuuuuuuno gore, ako ne, cure OPREZ, nek se zna.
Nabrzinu sam sliku pogledala... A svašta. Dobro da je samo to bilo.

Crimson Wind
13.11.2011., 15:10
Sha, nevjerojatno. :zubo: mada, da se to meni dogodi ne bi bilo loše... uvijek sam htjela imat takve valove. you lucky bastard. zavidim. :cerek:
vjerojatno će ti se kosa vratiti na staro kad taj obojeni dio izraste za godinu, godinu i pol. a dotle uživaj u valovima...

iivy
15.11.2011., 17:34
Curke, jel mi može neka preporučit svijetlo ili srednje smeđu farbu, pepetljastu... hvala :D

LittleLady88
17.11.2011., 21:42
Bok cure! :)

Ja imam jedan problemcic. Uglavnom, zelim promeniti boju kose, iz tamno smedje zelim u svetliju smedju. Danas sam kupila od Loreala sublime MOUSSE br. 70, i zanima me da li ona u sebi sadrzi mozda pepljaste nijanse.Ja imam crvene pigmente i ne zelim izgledat kao mrkva, nego da imam svetlo smedju boju kose. :) Pa me zanima da li je neka od vas imala iskustva sa ovom vrstom farbe, i da li je pritom imala crvene pigmente kao ja i kako vam je odreagovalo na boju kose?!
Ne usudim se probati, a tjera me neki vrag da uradim, nestripljiva sam strasno. I da li ima neka tecnost koja se dodaje u smjesu sa farbom koja ima ulogu da "ubije" crvene pigmente?!

Nemam iskustva u farbanju, ovo mi je drugi put u zivotu, a prvo iskustvo mi je bilo Boze oslobodi, ne bi voljela istu pricu ponavljat. Pa ako ima koja cura da me posavjetuje bila bih joj veoma zahvalna! :)

*Queen L.
18.11.2011., 11:24
Koliko tamnije ispadne loreal u pjeni, nijansa 60 ? Hvalaa

Sha
18.11.2011., 15:22
Sha, nevjerojatno. :zubo: mada, da se to meni dogodi ne bi bilo loše... uvijek sam htjela imat takve valove. you lucky bastard. zavidim. :cerek:
vjerojatno će ti se kosa vratiti na staro kad taj obojeni dio izraste za godinu, godinu i pol. a dotle uživaj u valovima...

Oh, hoces da se mjenjamo ? :zubo:

Pa iskreno brine me ta medjufaza 'vracanja na starog' i na sto ce liciti taj /glatko uz tjeme-kovcavo od uha/ argentino finish :misli: :rofl: :facepalm:

Sha
18.11.2011., 15:26
Curke ako sam ja dobro shvatila ti MOUSSE imaju puno slabije razvijace u sebi, shto bi znacilo da u startu trebash imati puno svjetliju bazu da bi se nijansa primila kako je i sugerirano na pakovanju :misli: A to znaci blajh kupka/ili blajh za vecinu tamnokosih . . jesam ja to dobro shvatila ? :misli:

LOST01
19.11.2011., 10:20
http://img110.imageshack.us/img110/6666/hair3bs6.jpg

Moja prirodna je Medium brown s ove slike :D
A ja sam ju obojala u ovdje Dark brown s nekim svijetlim odsjajom :)
Takva sam već oko mjesec dana i počeo mi je izlaziti svijetli izrast :rolleyes:

Uglavnom željela bi imati ovu boju kose http://www.henkel.no/non/content_images/550_Satin_Morkblond__72055_72dpi_425H_425W.jpg
:cerek:

PLIZ pomoć,trebam li se blajhati ili što da dođem do ove boje kose?? :moli:

nayer
19.11.2011., 18:06
Jel ima kod nas ovo za kupiti?:cerek:

http://edge.shop.com/ccimg.shop.com/230000/234700/234729/products/-!LOreal%20Preference%20Les%20True%20Brunettes%20Ul tra%20Light%20Ash%20Brown%20UL%2061%201%20ea--75423647.jpg

LittleLady88
21.11.2011., 14:33
Curke ako sam ja dobro shvatila ti MOUSSE imaju puno slabije razvijace u sebi, shto bi znacilo da u startu trebash imati puno svjetliju bazu da bi se nijansa primila kako je i sugerirano na pakovanju :misli: A to znaci blajh kupka/ili blajh za vecinu tamnokosih . . jesam ja to dobro shvatila ? :misli:

U pravu si. Ja sam probala nijansu br. 70, a moja kosa je tamno braon i ispalo mi je za nijansu svjetlija, s'obzirom da imam taj glupi crveno-narandžasti pigment imala sam taj odsjaj u kosi. Tako da ipak svjetliji tip kose ima veću prijednost i dokazano da na njihovoj kosi ljepše pokazuje. Shmrc :(

jasmine
23.11.2011., 11:28
jučer sam po prvi put farbala kosu u salonu sa l orealovom INEOE bojom,oprostite ako sam krivo napisala,ljena sam ići guglati točan naziv.
to je boja bez amonijaka i kad sam se telefonski dogovarala za farbanje rečeno m ije da je cijena 150kn,samo farbanje i ja jučer dođem a frizerka onak u šoku i kaže a joj vi imate puno kose ja vam moram staviti duplu dozo a to je naravnp duplo novaca. kako sam htjela probati tu boju nartavno prostala sam a neposredno prije toga sam se šišala kod svoje stare frizerke i odrezala mi je pola dužine s kojom sam došla kod ove na farbanje i sad si ja razmišljam da bi mene ispalo 450kn za tu staru dužinu.
pa to je ipak puno previše love za farbanjer,i ovo od 300kn mi je puno al eto znatiželja ima svoju cijenu.
boja je savršeno ispala i prezadovoljna sam al zanima me dal je neko od vas imao takvo iskustvo.
jer recimo prije kad sam se farbala kod stare frizerke isto mi je radila sa dupolom kolilčinom boje,nekad i više od toga i nije mi nikad naplačivala duplo.

jesenja
27.11.2011., 19:42
ja sam se isto prije koji tjedan prvi put farbala INOOM i nijansa mi se sviđa, tako da ću ponoviti...jedino mi je bilo neobično(iz razloga što je to boja bez amonijaka) što mi se tjeme počelo luđački perutati...,nadam se da će vichy to riješiti...
i još nešto ...nisam primjetila da mi se boja ispire...

Crimson Wind
28.11.2011., 01:07
onda super ako ti se ne ispire, imaš sreće. :)
probala sam isto kao i ti Inoa, krasna je prvih 6, 7 pranja, al mi se malo prebrzo ispirala, nakon 2, 2 i pol tjedna se pojavi razlika od nijanse i pol između vrhova koji su svjetliji i tamnije boje na tjemenu... L'oreal Majirel mi se ipak drži bar duplo dulje bez ispiranja, a nijanse su posve iste. :)

bella:
02.12.2011., 15:04
Mislim da sam negdje našla ovu sliku na forumu ali nisam vidjela da piše koja je to boja, kao ni kako se dobije...
http://www.atmosphere.uk.com/images/content/artists/portfolio/00441_image1.jpg
...pa ako netko zna puno bi mi pomoglo jer mi se boja jako sviđa....

Anavi=)
03.12.2011., 15:35
Koja je dobra boja od ovih normalnih, mislim na ove iz dm-a itd., a da nije skupa :D

Crimson Wind
03.12.2011., 15:51
Mislim da sam negdje našla ovu sliku na forumu ali nisam vidjela da piše koja je to boja, kao ni kako se dobije...
http://www.atmosphere.uk.com/images/content/artists/portfolio/00441_image1.jpg
...pa ako netko zna puno bi mi pomoglo jer mi se boja jako sviđa....

ovo mi izgleda k'o čista mješavina L'orealki 8.32 i 8.34.

ernela
03.12.2011., 15:52
Koja je dobra boja od ovih normalnih, mislim na ove iz dm-a itd., a da nije skupa :D

Syoss je najbolja. Palette je još jeftinija ali meni je uništila kosu.

justterrored
03.12.2011., 17:48
kad sam koristila paette ubila bi se u onom smradu i tjeme me uzasno peklo i svrbilo... kosa se osusila i ostetila tako da..no more pallete for me!
koristila sam neku jeftinu boju za kosu- neka tamno smeda od 25 kn :rolleyes: i ispala sam crna..
sad kad je to napokon malo izblijedilo i doslo u tamno smedu odlucila sam se obojati.. uzela syoss mix tamno smeda-cokolada... iako sam uzela to nepromisljeno al ok... dok sam se bojala prvi put je proslo da nisam toliko osjecala onaj smrad boje niti me ista peklo.. ali sam opet izasla crna :o
treba mi bas boja izmedu tamno smede i boje cokolade..uzela sam takve ekstenzije.. ali posto sam sad skroz crna razlika se uzasno vidi :( koju boju da uzmem??

TheEmpress
03.12.2011., 18:03
Probaj s nekim skroz svijetlom smeđom ili tamnijom plavom. Ta se na crnu neće svjetlo primit, al će bit svijetlija kosa. A ako ti pak rezultat bude presvijetli, uvijek je lakše potamniti kasnije.

justterrored
03.12.2011., 23:29
ja sam razmisljala uzeti svijetlo smedu.. koliko je naj kraci rok za obojati se ponovo.. ja sam se obojala tek jucer :( a zelim staviti ekstenzije prije nove godine, da ih imam za docek..

TheEmpress
05.12.2011., 20:51
A gle, ako ti kosi nije ništa, možeš se ti odmah danas pofarbat. Ako imaš slabiju kosu, daj joj barem tjedan dana da se oporavi malo.

justterrored
06.12.2011., 17:49
dosta mi je slaba kosa... iako bi se najrade odma obojala pricekat cu koji tjedan :)

mala00
06.12.2011., 22:00
kolka je postojanost loreal sublime mousse?imala sam farbu u pjeni od schwarzkopa,isprala se nakon koja 3 pranja :503:

xena01
06.12.2011., 22:22
evo da se javim sa svojim iskustvom.. na kraju sam ipak kupila sublime mousse da vidim kako će ispast i iako sam bila uvjerena da je to pulutrajna boja jer je od castinga (bila sam se i tu raspitivala, ali nisam uspjela doć do odgovora), taman sam kad sam se već počela bojat skontala na kutiji da je ona trajna!:rofl:
ali nema veze.. ugl super se lako nanosi, ima sto puta manje komplikacija i sve pokrije (bila sam se bojala da neće sve pokrit jer mi je prijateljica rekla da njezina sestra ima rupe), ali sve, nema rupa, nema nejednakosti, očito se samo trbea dobro utrljat...
i ako nekog zanima, uzela sam 60, znači čisto svijetlo smeđa i boja je stvarno čisto smeđa!:) to kažem radi vas cura koje mrze crvenkasti odsjaj u smeđoj boji.... iako sam ja razočrana jer ja sam se nadala da će bit crvenkasta ko što i jesu sve smeđe boje jer ja volim taj odsjaj i evo ovo mi se je prvi uput dogodilo da je ispala smeđa, smeđa, iako je moja kompletna podloga bila kestenjasta, onako crvenkasta.. npr inaće sam se bojala, zadnj zadnjih par mj sa casting creme gloss 600 koja je ispadne po nazivu i slici isto čisto smeđa, ali sam s njom ispadala crvenkasta, onako kako volim.. ali eto sad nisam, ali nema veze:D preživjet ću :)

Argo Navis
07.12.2011., 09:17
evo da se javim sa svojim iskustvom..
i ako nekog zanima, uzela sam 60, znači čisto svijetlo smeđa i boja je stvarno čisto smeđa!:) to kažem radi vas cura koje mrze crvenkasti odsjaj u smeđoj boji.... iako sam ja razočrana jer ja sam se nadala da će bit crvenkasta ko što i jesu sve smeđe boje jer ja volim taj odsjaj i evo ovo mi se je prvi uput dogodilo da je ispala smeđa, smeđa, iako je moja kompletna podloga bila kestenjasta, onako crvenkasta.. npr inaće sam se bojala, zadnj zadnjih par mj sa casting creme gloss 600 koja je ispadne po nazivu i slici isto čisto smeđa, ali sam s njom ispadala crvenkasta...

Hvala na updateu :) Nego, jel imaš možda kakve prije/poslije fotke? Koliko je tamna bila ta tvoja kestanjasta podloga? Prirodna ili farbana?

Naime, razmišljala sam si o ovoj nijansi, jer imam neku opaku cimet smeđe narančastu koju bih željela prekriti (i dobrih osam cm prirodne sa crvenim pigmentom), no neznam dali bi ju ta Sublime 60tica prekrila (ili bar neutralizirala to narančastilo), a ne bih htjela nešto što bi ispalo tamno jer mi je prirodna kosa jako svijetlo smeđa (nešto kao Sublime 62) pa bih htjela ostati oko tog tona.

Inače, i ja sam koristila Casting Gloss 600, i isto mi se ispirala na crvenkasto :503:

Nikoll11
07.12.2011., 14:02
Ovako curke, trebam pomoć :mig: Imam neku kestenjasto smeđu kosu i sad bi htijela u neku srednje pepeljasto smeđu i nisam pametna kaj da radim. Našla sam neku boju od Loreala, mislim da su Casting, neki ledeni mochaccino pa sam mislila da uzmem 6% hidrogen da posvijetli moju smeđu. Kaj mislite jel bi to išlo? :504::D

xena01
07.12.2011., 23:56
Hvala na updateu :) Nego, jel imaš možda kakve prije/poslije fotke? Koliko je tamna bila ta tvoja kestanjasta podloga? Prirodna ili farbana?

Naime, razmišljala sam si o ovoj nijansi, jer imam neku opaku cimet smeđe narančastu koju bih željela prekriti (i dobrih osam cm prirodne sa crvenim pigmentom), no neznam dali bi ju ta Sublime 60tica prekrila (ili bar neutralizirala to narančastilo), a ne bih htjela nešto što bi ispalo tamno jer mi je prirodna kosa jako svijetlo smeđa (nešto kao Sublime 62) pa bih htjela ostati oko tog tona.

Inače, i ja sam koristila Casting Gloss 600, i isto mi se ispirala na crvenkasto :503:

evo ovo je moja tj takva je bila sa casting creme glossom 600 (btw svi se čude kako je to 6-ica, jer to je ono tamno blond): http://i788.photobucket.com/albums/yy170/xena01_album/moja%20kosa/IMG_24488h.jpg
a za ovo što sam se jučer bojala nemam slike:( mislim nije bed, mogu se slikat, ali ako nije bed da stavim sliku za koji dan jer sam malo u žurbi(imam ispit) a to mi potraje dok prebacim i to sve.....
ali ugl ono što mislim je slijedeće.. ako je meni pokrilo to moje crveno, a mislim da imam dosta, mislim da će i tebi prekrit jer si rekla da je cimet naranđasto što mi onda bilo zapravo ful tamno blon, a ne svijetlo ili srednje smeđe? a s obzirom da ti imaš svijetliju tj u tom slučaju da imaš, onda bi ti svakako trebala pokrit...
i ja sam prije dvije i pol godine bila neka naranđasta (stavim sliku) i ugl ja sam to onda pokušavala pokrit sa svim živim i neživim bojama godinu dana i jedini način na koji sam to uspjela je da sam bila na kraju šibula na to 4-orku i tek onda sam uspjela ubit taj naranđasti pigement..
jer ja sam htjela bit onako tamno blond i frizerka me je blajhala i šibnula od MAtrixa tj pomiješala neke dvije 7-ice i ja sam bila naranđasta, narađasta i onda sam to tih godinu dana pokušavala prekrit sa 6-icama pa na kraju i 5-icama, ali nisam uspjela tj uspjela bi privremeno, ali bi već nakon mj dana to počelo izbijat, kako bi se bojala ispirala...
ugl pokušavala sam pokrit, to naranđasto,sa:
SICOLOR pepljasto-tamnoblond- je uspjelo je pokrit, ali i ne baš previše
KENE 6.19 (tamnoblond mat)- e ta je baš fenomelnalno pokrila, bila sam baš smeđa, ali se ispralo za mj dana (s time da kad sam kupovala tu boju, tamo sam se skoro posvađala s onim tipom koji je to prodavao jer je on mene uvjeravao da ću ja bit totalno pepljasta i da će mi moj izrast biti takav i da će sve biti mat, da uopće na kraju nije ispalo tako, nego mi je sve bila ujednačena smeđa, čak i moj izrast (a tog mat, da bi mi to moglo pomoć, to se više ne sječam kako sam to saznala, ali znam da sm bila išla pručavat sve živo i ne živo, one pigmente i to sve i ugl ne znmam kako ali znam da mi je palo na pamet da bi mi to mat moglo ubit jer to mat, to ubija valjda neki žuti ili crveni ili koji već pigment- ugl baš sam bila te karte proučavala)...
ali ugl nisam se nastavila bojat s njom jer sam skontala kako mi je kosa isušena od kenea (u biti to sam znala i do prije, ali sam se nadala da ovog puta neće biti tako) jer meni te sve boje jako isušuju kosu, osim od loreala i onda sam prešla na loreal, a koliko znam za loreal, a nema skoro niti jedne nijasne smeđe koju ja nisam probala, ugl lorel nema ništa tj nije imao ništa čisto smeđe, sve dok nije izbacio sad ovaj mouss (a valjda su zato i na toj kutiji i naglasili čisto svijetlo smeđa)..
ali gle, ako tebi kene odg, uzmi si onda njega, ali meni je on katastorfa, tolika katastrofa da sam se onda nastavila bojat sa lorelom, njihovim 5-icama dok nisam uspjela sa 4-orkom ubit to naranđasto jer meni kene, dixon, siocolor i te sve "proff" marke koje prodaju tu kod mene u Osijeku, u tom kozmetičkom salonu, ugl meni su one sve katastorfa i jedina opcija koja mi preostaje su DM boje od kojih mi je jedino lorela super...
p.s.. ako netko čita ovo moje, a zna za neku proff boju koja je stvarno super za ksou, tipa ko što je meni loreal, praktički mi nahrani kosu tj nakon bojanja bude još ljepša, ugl slobodno neka udjeli savjet:)
nadam se da sam ti bila od pomoći:)
a sliku šibnem kroz koji dan.. s time da u slučaju da si jako nestrpljiva da si makneš ovo naranđasto, s ovom smeđom ćeš sigurno bit zadovoljnija (s obzirom da ti se od castinga 600 nije to crveno svidjelo) jer s ovim ćeš biti manje crvena...
ili si zq početak šibni onu kene da vidiš hoće li i tebi ubit pa tko zna, tebi se možda ne ispere toliko i možda tebe ne bude tako isušivalo;)

xena01
08.12.2011., 00:03
Ovako curke, trebam pomoć :mig: Imam neku kestenjasto smeđu kosu i sad bi htijela u neku srednje pepeljasto smeđu i nisam pametna kaj da radim. Našla sam neku boju od Loreala, mislim da su Casting, neki ledeni mochaccino pa sam mislila da uzmem 6% hidrogen da posvijetli moju smeđu. Kaj mislite jel bi to išlo? :504::D

neće ti ništa osim blajhanja posvijetlit kosu:( nema koju boju nisam probala da prđem sa 4-orke s kojom sam praktički bila crna na nešto svijetlije pa je na kraju ipak bala odluka na blajh.. iako sad imaš i one skidače boje...
s time da moraš pazit, bilo da ideš uzimat blajh, bilo skidač, pazi na to da se trbeaš ić posvijetlit na svijetlije od onoga što želiš jer ako se posvijetliš na nijansu na koju pucaš, možeš sanjat o tome da ćeš si uspjet maknut taj anranđast pigment..
to je barem moje iskustvo nkon blajha, ko i iskustvo moje prijateljice nakon skidača boja (ona je poludila još više od mene od te borbe ubijanja tog naranđastog pa se je vratila ponovno u to skoro crno)
a u slučaju da mi ne vjeruješ:D tj u slučaju da ćeš se ić nadat da ipak ja možda nisam u pravu tj da ti tako nečeš proć, ugl u tom slučaju definitivno i dalje nemoj uzet casting jer on nije trajna boja tj je u smsilu imaš izrast, ali se jako ispire jer je to ipak blaža boja jer nema amonijaka i traje do 28 pranja i gul s njim definitivno nečeš uspjet prijeć u svijetlije...
jedino da ev bubneš na glavu neku plavu boju pa onda možda ne budeš toliko naranđasta (tako su neke moje s faksa prešle iz tamnosmeđeg u svijetlo smeđe, nevjerovatno.. kontam da ja i dalje ne bi spadala u te sretnice ni onda :rofl: )
nadam se da sam ti uspjela nekako pomoć:)

Coquette
09.12.2011., 06:28
Moje zadnje otkriće je "bijelo zlato plava" od Schwartzkopfa. Boja kose koju ima ona teta na slici je boja kojoj ja težim već godinama (no, mislim da se do nje ne može doći drugim putem nego blajhom:(). Nije da dobijem takvu boju poslije farbanja, nego je efekt više taj da ubije žutilo i da neki ashy ton kosi. To je najbolja stvar koju mogu dobiti farbajući se običnom bojom za kosu (bez blajhanja, pramenova i sl.). Problem je u tome što se već nakon 2-3 pranja ispere i vraća se u žućkastu nijansu...

Argo Navis
10.12.2011., 00:50
ali ugl ono što mislim je slijedeće.. ako je meni pokrilo to moje crveno, a mislim da imam dosta, mislim da će i tebi prekrit jer si rekla da je cimet naranđasto što mi onda bilo zapravo ful tamno blon, a ne svijetlo ili srednje smeđe? a s obzirom da ti imaš svijetliju tj u tom slučaju da imaš, onda bi ti svakako trebala pokrit...

Ja bih prilično rekla da da; frizer tvrdi da mi je prirodna kosa u dubini tona 6, čak i 7. No, imam podosta crvenog pigmenta koji se jako kuži na direktnom svjetlu, i nešto malo zlatnoga, a na blagom ili indirektnom svjetlu to sve skupa ima neki čudnjikavi odsjaj boje roze marelice - ne znam to bolje opisati, dosta pastelno to sve skupa izgleda. U sjeni čista mišja siva, nešto ovakvo
http://http://img202.imageshack.us/img202/3639/prirodna.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/202/prirodna.jpg/)

Problem je u onom ofarbanom dijelu; to (u sjeni) otprilike izgleda ovako, možda pola tona svjetlije (na svjetlu stvarno je malo više cimetasto)

http://img546.imageshack.us/img546/2752/vrhovi3.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/546/vrhovi3.jpg/)

Ne kuži se jako da imam izrast od kojih osam, devet cm (vjerojatno zbog tog crvenog pigmenta) ali je definitivno tamniji od moje prirodne boje kose i to bar za jedan ton, i zato mi je teško naći neku boju koja će prekriti/neutralizirati to narančastilo, a da ostane oko šestice. Zato sam neodlučna oko Sublime 60 jer mi se čini preslaba da bi pokrila ovo farbano. :ne zna:

i onda sam to tih godinu dana pokušavala prekrit sa 6-icama pa na kraju i 5-icama, ali nisam uspjela tj uspjela bi privremeno, ali bi već nakon mj dana to počelo izbijat, kako bi se bojala ispirala...

Ja sam tim istim sistemom broj-po-broj došla do tamnosmeđe. Dugo sam koristila Poly Country Colours (to se one polutrajne bez amonijaka) 90, i ta mi se, recimo, nije ispirala na crveno.

Pogledala sam Keune 6.19, i jako mi je lijepa sama po sebi, ali mislim da bi mi puno pretamno ispala (a i znam da isušuje pa ih se nekako klonim, što je šteta jer imaju stvarno super tonove).

Po tvojoj slobodnoj procjeni, ako se sjećaš, dali je 6.19 svijetlija ili tamnija od Sublime 60?

onda sam prešla na loreal, a koliko znam za loreal, a nema skoro niti jedne nijasne smeđe koju ja nisam probala, ugl lorel nema ništa tj nije imao ništa čisto smeđe, sve dok nije izbacio sad ovaj mouss

Ja sam se dosta dugo farbala sa Casting Gloss Colorom, sve na ispranu tamniju podlogu, relativno čiste smeđe su bile samo one jako tamne. 300 mi je ispala standardno smeđe, 415 mahagonij ljubičasta, (unatoč tome što se u opisu kunu da ima ledene tonove) a 600 mi je ispao točno kao i na kutiji, i puno puno svjetlije nego tebi. a kraju sam odustala jer su mi sve djelovale nekako unifirmirano.

ako netko čita ovo moje, a zna za neku proff boju koja je stvarno super za ksou, tipa ko što je meni loreal, praktički mi nahrani kosu tj nakon bojanja bude još ljepša, ugl slobodno neka udjeli savjet

Crimson Wind:
probala sam isto kao i ti Inoa, krasna je prvih 6, 7 pranja, al mi se malo prebrzo ispirala, nakon 2, 2 i pol tjedna se pojavi razlika od nijanse i pol između vrhova koji su svjetliji i tamnije boje na tjemenu... L'oreal Majirel mi se ipak drži bar duplo dulje bez ispiranja, a nijanse su posve iste.

nadam se da sam ti bila od pomoći... a sliku šibnem kroz koji dan..

Jesi, jesi :) Hvala na iscrpnim informacijama! Samo ti uči, nedaj se smesti. Puštam prirodnu već godinu dana, očito da mi se nigdje ne žuri :D

Ako još uvijek imaš želju za crvenkastim odsjajem možeš probati Sublime Mousse 41 ili 56, neku iz Glossy Chocolates kolekcije (malo je riskantno jer mi se čini da bi mogle bacit na narančasto) ili 415 - taj crveni odsjaj će ti valjda ostati i nakon što se ošišaš :D

Argo Navis
10.12.2011., 01:03

To je 613 Iced Macchiato? Neznam što piše na kutiji ali ako ti je kestenjasto smeđa tvoja prirodna još bi ti možda i moglo dati neki odsjaj, ali samo to. Ako si već farbana ne nadaj se čudu. Iz tamnijeg u svijetlo se stvarno može samo sa blajhom ili skidačem boje - ili eventualno nekom trajnom farbom koja je svjetlija i na kojoj piše da posvjetljuje za toliko-i-toliko tonova. Ako baš ne želiš trajnu boju nego Casting, možda da probaš sa nekom oko 500? Možda bi ti bar malo posvjetlila, pa kroz period od kojih šest mjeseci možeš stavljati svaki put svjetliju boju? :ne zna:

Inače, krasna je boja, samo gledaj radije swatcheve sa strane, a ne samo fotku na kutiji, ja sam se par puta opako zeznula i ispala sve samo ne pepeljasta.

xena01
10.12.2011., 15:33
[

hm.. pa s obzirom da je tebi casting creme gloss 600 ispadao puno svijetlije nego meni, onda će ti i od mousse 60 kosa ispast svijetlija nego meni... tj ako ti casting 600 nije bio pretaman, onda se nemaš razloga bojat mousee 60.. ako sam dobro objasnila? :D
a keune 6.19.. mislim da je ipak nešto svijetliji od ovog mousse 60 i castinga 600 ili je meni možda tako ispalo jer sam ga stavljala na puno svijetliju podlogu, ko npr što je tvoja..
pa ako se bojiš stavit i keune 6.19, probaj s takvom onda 7-icom.. kontam da imaju i neku 7-icu koja je pepeljasta-mat ili nešto na tu foru......
e da.. to je i meni katastrofa kod keune.. baš pre, pre isušuje, ali opet, mislim da bi ga moćda trebala probat, ako za ništa drugo, onda u krajnjoj liniji samo da ubiješ to naranđasto, a onda kad to uspiješ postić onda se vratiš na loreal..
joj ma znam da te tamnije imaju te super crvekaste odsjaje koje ja baš volim, ali su mi te boje pretamne, ja bi bila neka smeđa:(
evo ovako, ali baš tako:
http://www.youtube.com/watch?v=R52y8PEdVwA
ko što ima ova smeđa ženska, ne ona crna, nego smeđa.. ja hoću takvu smeđu, ali ju nisam uspjela s ničim to postić :( a pokušavam to već skoro 3 godine:(

xena01
10.12.2011., 15:45
Crimson Wind
jel mi plizz možeš reć gdje kupuješ lorela Majirel boju za kosu? jel naručuješ ili to ima tu negdje u HR za kupit? ako ti se da da mi staviš link odakle naručuješ, u slučaju da naručuješ?

Crimson Wind
10.12.2011., 23:32
Ro-Ma dućan s frizerskom opremom u West Gateu, na 1. katu je. :) sad sam pogledala račun od prošle kupnje, tubica je 78 kn. al kad pogledaš da su razne DM-ovske L'orealke koje su za 10 klasa lošije od Majirela koje je baš profi boja po 60 kn u DM-u, to fakat nije puno. a kosa enormno sjaji, boja je skoro uopće ne oštećuje i ne isušuje kao npr. Keune.

ako nisi iz ZG, možeš i naručiti s neta, ne znam točno odakle, al garant ima na eBayu il negdje. nisam nikad niš naručivala s neta pa ne znam... :ne zna:

sunny_july
10.12.2011., 23:50
Ako netko traži smeđu boju bez crvenog odsjaja kao što sam ja tražila, preporučam Garnier Color Naturals 4 (smeđa). Meni je ispala baš onakva kakvu sam htjela. :top:

mala fatalna 16
11.12.2011., 01:17
ei curke :)
koristim gariner sprej za posvjetljivanje kose.
inace imam svijetlo smedu kosu i ovo mi se neka cinilo ok ucinak.
al mi je par ljudi reko da mi dosta zuto izgleda :/
dali moze neki savjet kako ukloniti zutilo?
inace imam jako dugacku kosu,tocno do polovice guze i dosta mi je ostecena,slaba,tanka.
pa ako moze neki savjet za šampon,masku,serum
btw pijem Merc vitamine mozda 2 tjedna ali promjenu vidim samo na noktima,znatno su cvrsci sto inace nisu.

xena01
11.12.2011., 01:19
Ro-Ma dućan s frizerskom opremom u West Gateu, na 1. katu je. :) sad sam pogledala račun od prošle kupnje, tubica je 78 kn. al kad pogledaš da su razne DM-ovske L'orealke koje su za 10 klasa lošije od Majirela koje je baš profi boja po 60 kn u DM-u, to fakat nije puno. a kosa enormno sjaji, boja je skoro uopće ne oštećuje i ne isušuje kao npr. Keune.

ako nisi iz ZG, možeš i naručiti s neta, ne znam točno odakle, al garant ima na eBayu il negdje. nisam nikad niš naručivala s neta pa ne znam... :ne zna:

joj hvala ti:) ide mi sestra slijedeći vikend do ZG-a pa ću je udavit da ode tamo, a ako ne bude stigla ionako ja idem slijedeći mj tako da ću si otić uzet :)
i ni nije to uopće toliko skupo.. mislim, nije jeftino, ali ja se ionako bojam svaka 3 mjeseca tako da mi je ovo sasvim ok:) e da samo znaš koliko dugo sam pokušavala doć do Loreal proff boja za kosu, ali sam bila totalno odustala jer nisam uspjela saznat gdje ih mogu kupit..
moram samo još negdje na netu nać nijanse jer zasad nisam uspjela:( na njihovoj službenoj str uoće nema primjera boja:(
s kojom se ti nijansom bojaš?

suzuki750
11.12.2011., 13:29
Ja od nedavno koristim majirel sedmicu (plava) i meni je to bas lijepa smeda boja.. Prije sam koristila keune.

Crimson Wind
11.12.2011., 15:10
drago mi je da si zadovoljna. nema boljih boja od Majirela. :cerek:

Xena, odmah kupi veću zalihu ako nisi iz ZG. :mig:
farbam se s 8.34... to izgleda ovako na dnevnom svjetlu:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQvERIOLpGe93V9FjPDknBM3SFfmnp-Chd_X1VZU2CAxTBmfZwWbK_8Zb6O

a ovdje su linkovi za nijanser:
http://www.beauty-place.com/~beautypl/image/cache/data/maj1l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautypl/image/cache/data/maj2l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautypl/image/cache/data/maj3l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautypl/image/cache/data/maj4l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautypl/image/cache/data/maj5l-600x800.jpg

i super što se farbaš svaka 3 mj., ja moram baciti farbu na glavu svakih 4-6 tjedana zbog pepeljastog izrasta.
srećom pa Majirel u kombinaciji s 6% hidrogenom ne oštećuje kosu pa to mogu podnijeti bez pol frke. :D

doduše prije 3 tjedna sam napravila "izlet" u Alfaparf pošto u WestGateu nije bilo moje nijanse zadnji put. i nisam zadovoljna jer se prebrzo ispire...
a Majirel 8.34 za novo farbanje je već nabavljen i na Staru godinu ide na glavu. jedva čekam. :)

LadyM*
11.12.2011., 19:39
Kolko je (i jeli uopće) moguće s tamnosmeđe na medeno plavu boju,jeli netko radio takav,prijelaz,koliko je uspjelo?

xena01
11.12.2011., 20:24
hvala ti:)
p.s. ako te što tješi i ja bi se morala bojat svaki 4 tjedna da se bojam u neku svijetliju boju.. ovako mogu samo zato što je i moja prirodna negdje te nijanse pa se onda ne kuži izrast

Argo Navis
11.12.2011., 22:56
joj ma znam da te tamnije imaju te super crvekaste odsjaje koje ja baš volim, ali su mi te boje pretamne, ja bi bila neka smeđa:(
evo ovako, ali baš tako:
http://www.youtube.com/watch?v=R52y8PEdVwA
ko što ima ova smeđa ženska, ne ona crna, nego smeđa.. ja hoću takvu smeđu, ali ju nisam uspjela s ničim to postić :( a pokušavam to već skoro 3 godine:(

Mda... ja sam tu nijansu sasvim slučajno :ne zna: dobila prošle godine kad sam stavila Palette Instant Color 16 čokoladno smeđa (to su oni preljevi u paketićima), i to je zadnja boja koju sam stavljala i koja se isprala na to nesretno cimet svijetlo smeđe koje sada pokušavam zatuć i pokopat.

a keune 6.19.. mislim da je ipak nešto svijetliji od ovog mousse 60 i castinga 600 ili je meni možda tako ispalo jer sam ga stavljala na puno svijetliju podlogu, ko npr što je tvoja..

Dobro da si mi rekla jer se, recimo, meni 6.19 čini bar ton, dva tamnija od Sublime 60. Douše, meni se sve dosta tamnije hvata, Garnierova šestica, tamno plava, mi je uhvatila tamno smeđe sa crvenim odsjajem. :ne zna:

Crimson Wind da li ti je ta jedna tubica Majirela dovoljna za jedno farbanje? Imam otprilike istu dužinu kose kao i ti, a pogledala sam ove nijansijere koje si stavila i ako stvarno ne isušuju kosu (tvoja baš fino izgleda - stavljaš maske, ili je to bez pomagala?) možda bih probala s tim.

Lady M*: Kolko je (i jeli uopće) moguće s tamnosmeđe na medeno plavu boju,jeli netko radio takav,prijelaz,koliko je uspjelo?

Ako ti je prirodna, možeš potražiti neku na kojoj piše da posvjetljuje za par tonova (vidjet ćeš na kutiji; Palette ima nekoliko), pa onda još dodatnim farbanjem ili preljevima nekako doći do željene nijanse. Ako si farbana, vjerojatno bi morala skidati prvo tu tamnosmeđu, u protivnom će ti se bilo koja svijetlija boja uloviti samo na izrast. To se i meni desilo par puta; na tamnosmeđu sam stavljala Feriu Ice Blond i dobila medeno plavi/svijetlo smeđi izrast (prirodna tamnoplava/svjetlosmeđa sa crvenim pigmentom) i odsjaj na tamnosmeđem farbanom dijelu. Mislim da na temi o plavoj kosi imaš puno više informacija o tome kako prijeći iz tamne u svijetlu. Nije nemoguće al ima posla :)

Crimson Wind
12.12.2011., 00:05
da, dovoljna mi je. 50 il 60 ml boje (ne znam koliko točno) + isto toliko hidrogena... :) doduše ne farbam se sama, nosim Majirel frizeru i on me farba jer on ne radi s L'orealom nego s drugom markom koja mi ne paše.
stavim masku 1x tjedno, niš skupo, crna Gliss Kur. a perem Keuneom za obojenu kosu. :D

suzuki750
12.12.2011., 12:39
Majirel se mijesa 1:1,5.. 50 ml farbe 75 ml hidrogena :)

xena01
12.12.2011., 20:12

e super:) hvala na info:)

Vernona
12.12.2011., 21:25
Nabavila sam i ja Majirel!! Slucajno naletjela na to u nekom ducanu friz opreme, sad jedva cekam da probam!! Dosad sam se farbala alfaparfom i stvarno su mi bile super, al istina je da se više ispiru, čak i meni koja se farbam u crno... Al mi zato ništa kosu nisu oštecivale... Nadam se da ce tako bit i s majirelom... Javim dojmove

Crimson Wind
12.12.2011., 21:46

a, ok. mea culpa i hvala na info! :mig: frizer miješa uvijek pa nisam nikad pratila koliko stavlja, nisam imala pojma. jedino znam da se i Alfaparfače miješaju s 1.5. al ne bih ih nikome preporučila, Majirel je jači i od njega kosa više sjaji. :)

Vernona, Alfaparf vs. Majirel - Majirel ne da je ohoho bolji nego ono... :cerek: vidjet ćeš i sama. zadnji put sam kupila i odnijela frizeru Alfaparficu jer moje nijanse Majirelke nije bilo u WestGateu. i mogu reći da se ispiru 4, 5x brže.
btw gdje si nabavila Majirel? ima ga još gdje osim u West Gateu? :) koji to dućan friz. opremom? pliz, javi ako se ne radi o RoMi u WG-u jer mi se ne da svaki put ići iz Dubrave do okolice Zaprešića. :D

Vernona
13.12.2011., 09:39
Ja sam ti iz Splita pa ti nažalost nemam pojma di ima u zg... :( E sad tek jedva cekam probat, farbanje mi je iduci tjedan... Jeee!!! I mene to živciralo kako mi se alfaparf ispire ali mi stvarno nije ništa kosu oštecivao, ko da se ne farbam ( a prije toga sam isprobala sto različitih marki boja i većinom su me pekle i na duži rok osušile kosu, a od alfaparf ništa!). Vjreojatno se zato i ispiru brže jer nemaju neke ultra agresivne sastojke, i frizerka mi je rekla da su alfaparfice po sastavu nešto između farbe i preljeva... Zato i nisam više uopće probavala ništa drugo, al evo baš mi privukla ta Majirel pa javim rezultate...

malenadv
13.12.2011., 14:20
bok :) evo danas sam tražila po svom gradu po svim dućanima boju koju mi mama inače koristi, lorealovu 555, no ne mogu nigdje pronaći tu nijansu. gledala sam na lorealovoj službenoj stranici i također je ne mogu naći. da li su je povukli iz prodaje ili što?

iwonchy18
13.12.2011., 15:41
pozdrav,treba mi pomoć...htjela bi se ofarbat ovako kao Antonija Mandić http://www.facebook.com/photo.php?fbid=313373935353580&set=a.195509760473332.49399.193751263982515&type=3&theater pa bi me zanimalo kako da ovo najbrže postignem,odnosno kojom točno bojom :)

Mirella
13.12.2011., 23:22
Antonija Mandić ima pramenove,a ne boju. :ne zna:

Crimson Wind
14.12.2011., 21:31
Ja sam ti iz Splita pa ti nažalost nemam pojma di ima u zg... :( E sad tek jedva cekam probat, farbanje mi je iduci tjedan... Jeee!!! I mene to živciralo kako mi se alfaparf ispire ali mi stvarno nije ništa kosu oštecivao, ko da se ne farbam ( a prije toga sam isprobala sto različitih marki boja i većinom su me pekle i na duži rok osušile kosu, a od alfaparf ništa!). Vjreojatno se zato i ispiru brže jer nemaju neke ultra agresivne sastojke, i frizerka mi je rekla da su alfaparfice po sastavu nešto između farbe i preljeva... Zato i nisam više uopće probavala ništa drugo, al evo baš mi privukla ta Majirel pa javim rezultate...

a. :D znači toner, a ne boja. Keune ima te tonere, frizer mi je to jednom stavio. sve to stoji, ni meni nije nimalo Alfaparf oštetio kosu i sve je bilo super prva 2, 3 pranja, kosa sjajna, mekana, al kad se počelo ispirati... :rofl:
od Majirela isto ne peče tjeme, po meni najjača boja. javi kad se ofarbaš! :mig: koju nijansu Majirela si uzela?
a mene je znalo peckati od Keunea. i isušio bi mi kosu, bila je beživotna i bez sjaja. i prebrzo se ispirao.

i da, nije ni taj West Gate na kraju svijeta. :D prežvjet ću. hvala svejedno. :)

Argo Navis
14.12.2011., 23:37
da, dovoljna mi je (...)

Hvala puno na informacijama :)

suzuki750: Ja od nedavno koristim majirel sedmicu (plava) i meni je to bas lijepa smeda boja..

Ajde, molim te reci na kakvu podlogu si ju prvi put stavila? Svjetliju od te sedmice, ili tamniju; crveni pigment ili pepeljasti? Pokušavam jednom zauvijek dokrajčiti crvenilo u kosi, a htjela bih to sredit u jednom potezu, sa što manje grešaka, pa mi svako iskustvo dobro dođe :)

I prilog temi, ukoliko će ikome zatrebati: Granier Colour Naturals 6 Intenzivno plava ispada (bar meni) intenzivno kestenjasta; 7.1 pepeljasto plava teško da će ubit crveni pigment na prirodnoj kosi (meni je ispala svijetlo narančasta), a Casting Creme Gloss 645 Amber ispada tamnije, i baca na mahagonij, ne na jantar. Sve ovo na svijetliju podlogu, do tona 6.

overburdened
15.12.2011., 20:02
Antonija Mandić ima pramenove,a ne boju. :ne zna:

ima i boju i pramenove, oboje balayage mislim

suzuki750
15.12.2011., 23:17
Ajde, molim te reci na kakvu podlogu si ju prvi put stavila? Svjetliju od te sedmice, ili tamniju; crveni pigment ili pepeljasti? Pokušavam jednom zauvijek dokrajčiti crvenilo u kosi, a htjela bih to sredit u jednom potezu, sa što manje grešaka, pa mi svako iskustvo dobro dođe :)

Hmmm.. Ja sam ti imala puno toga na kosi :D ispod je keune 5.3 al drzan 18 min, s tim da sam stavila keune sedmicu prije majirela.. A ispod toga blajh i prirodna..

Majirel sam prvo stavila preko svega toga + moj izrast.. Pa nastavila samo sa izrastom.

Moja prirodna je neka sivo smeda.. :ne zna:

Keune 5.3 ti ima zlatni odsjaj koji sam ja htjela, a majirel je bas neka prirodno smeda s tim da ima mrvicu crvenog odsjaja koji se s pranjem izgubi.. Pod ovo crveno ne mislim na onaj jaki crveni odsjaj tipa palette itd

Keune mi ima jako lijepe boje i uvijek je ispalo kak i pise na kutiji samo kaj dosta isusuje.. Nadam se da sam s majirelom nasla svoju top farbu.. Jedini bed je kaj me opet primila promjena boje.. Natrag u plavo.. U prijevodu kauguma od kose :visi:

Argo Navis
16.12.2011., 00:51
Hmmm.. Ja sam ti imala puno toga na kosi :D ispod je keune 5.3 al drzan 18 min, s tim da sam stavila keune sedmicu prije majirela.. A ispod toga blajh i prirodna..

Majirel sam prvo stavila preko svega toga + moj izrast.. Pa nastavila samo sa izrastom.

Moja prirodna je neka sivo smeda.. :ne zna:

Keune 5.3 ti ima zlatni odsjaj koji sam ja htjela, a majirel je bas neka prirodno smeda s tim da ima mrvicu crvenog odsjaja koji se s pranjem izgubi.. Pod ovo crveno ne mislim na onaj jaki crveni odsjaj tipa palette itd

Mišung sam takav :D Hvala ti na info, puno mi pomaže jer sam se ja prije farbala u tamno koje je sada isprano do narančasto-smeđe neprepoznatljivosti, pa mi vjerojatno ne bi ta sedmica sve to prekrila (a kakva je moja kosa, to nešto malo crvenkastog što si rekla da ta sedmica ima u sebi meni bi se ziher zacementiralo). Treba mi valjda nešto sivije, no vidjela sam da Majirel ima i takvih, pa ne bi trebao biti problem nešto pronaći.

A promjenu boje odsjedi dok ne prođe, pogotovo ako je rezultat Čunga Lunga kosa. Mene je tisuću puta ćopilo da se ponovno prefarbam u tamno, al mi se samo roletna spustila kad sam se sjetila da će mi kosa s vremenom opet izgledati kao naranča.:D

suzuki750
17.12.2011., 08:23
A gle, to crvenkasto sam tak i tak samo ja vidjela :zubo: sumnjam da bi ti se zacementiralo, jer ona spada kao pod prirodnu, bez ikakvog odsjaja (zlatni, crveni..) daj nadi na netu primjer svoje boje

Astona
17.12.2011., 08:40
Može li netko usporediti Majirel i Dikson boje?

Vernona
17.12.2011., 15:52
a. :D
od Majirela isto ne peče tjeme, po meni najjača boja. javi kad se ofarbaš! :mig: koju nijansu Majirela si uzela?
a mene je znalo peckati od Keunea. i isušio bi mi kosu, bila je beživotna i bez sjaja. i prebrzo se ispirao.

i da, nije ni taj West Gate na kraju svijeta. :D prežvjet ću. hvala svejedno. :)

U crno se farbam pa sam uzela 1, vidjela sam da oni imaju i neku intenzivno crnu pa cu i to možda koji put isprobat... farbam se iduci tjedan pa cu javit. I meni su Keune isušivale kosu (doduše tad sam se još u plavo farbala , al svejedno ništa mi njihovo nije baš pasalo)

Astona, meni su dikson bile dosta agresivne, peklo me tjeme iako se kosa fino sjajila...

Astona
17.12.2011., 15:56
Pa, da, meni je od Diksona kosa počela pojačano opadati, pa sam ga prestala koristiti, ali to mi je bila najbolja boja koju sam ikada imala. Možeš li ju usporediti s Majirel bojom s obzirom na pokrivanje sijedih i ispiranje?

Sigurna
17.12.2011., 20:46
http://csimg.shopwahl.de/srv/DE/00000086b0055bzv44/T/340x340/C/FFFFFF/url/schwarzkopf-diadem.jpg

Što je u pakiranju ove boje? Jel u tubi ili se mućka nešto u bočici? Jel hidrogen posebno, ima li maska? Dakle, sadržaj me zanima.

Sigurna
17.12.2011., 21:13
Koje boje su najbolje za polusijedu kosu, suhu....da ispadnu najvjernije slici na pakiranju, da se ne ispiru pretjerano, da su nekakav odličan omjer cijene i rezultata....do sad sam probala samo Subrina Charm...odlične su mi, ali mi imaju premalo nijansi.

Argo Navis
17.12.2011., 23:10
A gle, to crvenkasto sam tak i tak samo ja vidjela :zubo: sumnjam da bi ti se zacementiralo, jer ona spada kao pod prirodnu, bez ikakvog odsjaja (zlatni, crveni..) daj nadi na netu primjer svoje boje

Ja crvenkasto uvijek vidim, htjela-nehtjela :D

Ovo je od prije par mjeseci, no ništa se znatno nije promjenilo od tada

http://img542.imageshack.us/img542/3415/36732818.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/36732818.jpg/)

http://img560.imageshack.us/img560/9343/37230577.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/37230577.jpg/)

(horizontalno su jer mi se učinilo da se bolje vidi prijelaz sa izrasta na farbano)

i u sjeni

http://img849.imageshack.us/img849/5787/35371096.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/35371096.jpg/)

Nažalost, nikako ne mogu uhvatiti točan ton prirodne kada nije osvjetljena, al stavila sam na pretprošloj stranici sliku s neta koja je skoro točan prikaz. Meni se sada naravno čini da mi ništa neće prekriti to narančasto osim tamne (isprobavala sam sve i svašta na pramenovima zadnjih mjeseci, ispala sam čak i khaki zelena :lol:), a baš nisam za tamno ponovno.

I, da... bi Majirel prekrio koju sijedu?

Crimson Wind
18.12.2011., 10:42
bi. :) mamu su godinama farbali Majirelom (plava nijansa, neka osmica), a skroz je sijeda već godinama.
otkako se pojavila ona Inoa Supreme za žene sa sijedama je prešla na to. al i Majirel bi joj sve prekrio.
Inoa je pak meni bila li-la, prebrzo se ispirala. tu je Majirel jači, boja je dulje postojana i sjajnija. :cerek:

Vernona
18.12.2011., 10:52
[QUOTE=Astona;37237907]Pa, da, meni je od Diksona kosa počela pojačano opadati, pa sam ga prestala koristiti, ali to mi je bila najbolja boja koju sam ikada imala. Možeš li ju usporediti s Majirel bojom s obzirom na pokrivanje sijedih i ispiranje?[/QUOTE)

Meni se čini da od svake farbe malo više kosa ispada, pogotovo odmah nakon bojanja? Tad mi se uvijek učini više kose u kadi nego inače. Jel još netko to primijetio?

Ne znam ti za pokrivanje sjedih, jer ih nemam, bojam se ono čisto iz gušta, ali majirel je profesionalna trajna boja i morala bi u potpunosti prekrivat sjede... A kako čujem postojana je i ne ispire se baš. Javit cu svoje dojmove kad se ofarbam... Probaj, nemaš što puno pogriješiti, pogotovo mislim da je od diksona u svakom smislu bolja!

Astona
18.12.2011., 11:01
Meni se čini da od svake farbe malo više kosa ispada, pogotovo odmah nakon bojanja? Tad mi se uvijek učini više kose u kadi nego inače. Jel još netko to primijetio?

Jesam ja, ali sam mislila da je samo kod mene tako.
Kupila sam Majirel. Samo je 50 ml u pakiranju, a košta skoro 90 kn. Valjda će mi biti dobra.

Vernona
18.12.2011., 12:07
Jesam ja, ali sam mislila da je samo kod mene tako.
Kupila sam Majirel. Samo je 50 ml u pakiranju, a košta skoro 90 kn. Valjda će mi biti dobra.

Ne znam kolika ti je kosa, meni za cijelu dužinu obicno trebaju dvije tube, bilo koje farbe, al dužino bojam svaka 3-4 mjeseca, inace mjesecno za izrast mi je jedna tuba i više nego dovoljna. Kontam da bi se možda i jedna tuba dala razvuc na cijelu dužinu pogotovo šta sam čitala u nekakvom vodiću za bojanje od majirela, da kad se dužina boja samo zadnjih 5-15 min da se u preostalu smjesu dolije 10-15 ml vode... Al eto, ja volim dobro nasaftat farbom :rolleyes:

Nadam se da ce ti bit dobra! javi nakon što se ofarbaš, ja cu sljedeci tjedan. I ja tek sad prelazim na Majirel nakon alfaparf. Te su mi bile super al ti sigurno ne bi bile dobre s obzirom kako se brzo ispiru, a i za sjede je upitno. ja sam na crno bila izvukla par svjetlijih pramenova čisto za malu promjenu pa su vječno ti pramenovi izvirivali iza alfaparf iako sam ih vec dva puta prekrila :ne zna: Al za kosu su bile :cerek: Valjda ce i Majirel... Nadam se... Ako ne.... :504: Jer taman mi se kosa oporavila u crnoj od pustih farbanja u sve živo...

BTW meni tuba boje (bez hidrogena) dođe oko 60-70 kn! A hidrogen sam uzela onu veliku bocu isto majirel (jer se nadam da cu joj duže vremena ostat vjerna), ta je boca za skoro 10 farbanja.