PDA

View Full Version : Farbanje kose

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Just a Girl
28.02.2010., 14:17
Tema Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=130476) razdvaja se na tri teme - ovu o farbanje kose te druge dvije o pramenovima i bojama za kosu.
Dakle, ovdje možete pisati o svemu vezanom uz farbanje kose :).

xAnnax
28.02.2010., 14:54
Bok ^^ ponovno pišem jer mi nitko nije odgovorio :( treba mi savjet, imam plave šiške i srednje smeđu/svijetlo smeđu kosu, htjela bi se pofarbati cijela u srednje smeđu ali me zanima što će onda biti sa šiškama? Zbog toga što su farbane u plavo (ne blajhane) hoće li se boja slabije ili jače primiti na taj dio?

Val Denton
28.02.2010., 18:09
Sad sam ofarbana u nijansu koju sam na netu našla pod lightest auburn, ovako izgleda http://site.wigsunlimited.com/tb-27t33b.jpg, ali mi se to ne sviđa. Htjela bih ići prema medenoj plavoj, pa me zanima što bih dobila kad bih se preko te crvenkaste prefarbala nekom toplo plavom nijansom? Recimo, vidjela sam da schwarzkopf ima vanilla i honey nijanse koje mi izgledaju obećavajuće.

Green-Eyed-Fairy
02.03.2010., 06:46
Nadala sam se da nikada necu zapoceti post sledecim recima, ali eto, desilo se! Dakle- Molim za pomoc! :zubo: :mama: Imala sam tamnije smedje crvenu kosu (farbanu) koju sam htela maknuti haircolor remover-om, medjutim, ovako glupa kakva jesam uspanicila sam se i saprala to sa kose pre nego sto se sav pigment podigao i ostala sam narandzasta. Bukvalno neon narandzasta. Sta sada da radim? Ako prefarbam svetlije ash smedjom, da li ce izgledati normalno?!
Hvala!

ana_renata
02.03.2010., 19:46
----> FRIZERKA.

btw zašto si išla s tim hair removalom?
zašto nisi jednostavno postupno dolazila do boje koju želiš
tj čekala da ti se ispere ta koju imaš (10ak pranja max)
i onda blajhom il bojama, što već imaš na umu ..
il si tila u tamniju, neznam, ne sjećam se sad
uglavnom taj hair removal to je obični posvjetljivač u biti :/ ništa pametno nit revolucionarno

Zmijica
02.03.2010., 22:52
Imala sam tamnije smedje crvenu kosu (farbanu) koju sam htela maknuti haircolor remover-om, medjutim, ovako glupa kakva jesam uspanicila sam se i saprala to sa kose pre nego sto se sav pigment podigao i ostala sam narandzasta. Bukvalno neon narandzasta. Sta sada da radim? Ako prefarbam svetlije ash smedjom, da li ce izgledati normalno?!
Hvala!
Duboko disi i don't panic (ne rade mi plava slova :D)
Ja bih na tvom mjestu opet stavila skidac boje i pustila ga da odradi posao do kraja. To nije blajh pa ti nece ostetiti kosu.
Pa onda ta neka ash boja...
Koju boju bi zapravo htjela dobiti?

mišica27
02.03.2010., 23:37
što vi radite kad vam boja ispadne pretamna?

Ja sam zadovoljna nijansom, ali kako meni sve boje ko lude se primaju, uvijek i sve mi isprva, do nekih 8 pranja izgleda pretamno. Eto, sad mi i lješnjak uhvatio taaaaamno!

Ima li riješenja osim bjesomučnog pranja kose?

Green-Eyed-Fairy
03.03.2010., 00:44
Isla sam sa color removal jer nije blajh, kao sto Zmijica rece vec skidac boje. Ta se boja ne bi saprala jer je permanentna i u kosi vec neko duze vreme. :ne zna: jedino da sam pustila da izraste, a to nisam htela.
Zmijice, pametno zboris... ali nisam kupila jos jedan a ne mogu jos jedan dan sa kampom hhaha pa cu se bogu pomoliti i ofarbati! :moli:

Zmijica
03.03.2010., 08:18
... ali nisam kupila jos jedan a ne mogu jos jedan dan sa kampom hhaha pa cu se bogu pomoliti i ofarbati! :moli:
Uh-huh. Gud lak tu ju :)
Ak te nije frka da ispadnes pretamna, uzmi neku lijepu sesticu...
Npr ovu: L0real Ligh ash brown (http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+HCo12_17//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+HCo12_17//}|media:_blank|nav|overlay:_blank})
Zapravo, mislim da ce ti to narancastilo bilo koja sestica prekriti, pa po zelji :)
S tim da racunaj na ton tamniju kosu neg je na slici.

A ako bi svjetlije, stavi nesto tipa ovo: Dark ash blonde (http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+HCo12_22//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+HCo12_22//}|media:_blank|nav|overlay:_blank}), s tim da tu vec nemam pojma sto ce izac.

Ah, crno uvijek sve pokrije, pa ak ne izadje kako treba, aj opet u crno. Ionako ti krasno stoji :)

Val Denton
03.03.2010., 13:41
Sad sam ofarbana u nijansu koju sam na netu našla pod lightest auburn, ovako izgleda http://site.wigsunlimited.com/tb-27t33b.jpg, ali mi se to ne sviđa. Htjela bih ići prema medenoj plavoj, pa me zanima što bih dobila kad bih se preko te crvenkaste prefarbala nekom toplo plavom nijansom? Recimo, vidjela sam da schwarzkopf ima vanilla i honey nijanse koje mi izgledaju obećavajuće.

Nitko ništa? :(

Val Denton
03.03.2010., 13:43
Ah, sad sam našla na netu da nije moguće bez skidača ili blajha. Niš, vraćam se onda svojoj Subrina medenoj :kava:

Zmijica
03.03.2010., 13:58
Val, nemam pojma sto bih ti rekla :ne zna:
Osim da ces ispasti zuto ili boje narance. Eventualno grejp :D

Nisam bas sigurna ni da ce ti Subrina medena ulovit kak treba... za ocekivati je da se crvenog tona neces lako rijesiti...

cutie1994
03.03.2010., 14:48
Ja imam 15 godina!Kosa mi je inace ovakva http://z.about.com/d/womenshair/1/0/9/1/-/-/photo14.JPG
Samo sto je malo tamnija i duga je do pola leđa!Inace.....jako "bujna" strašno!! i kovrčava
Htjela bi napraviti pramenove sama,tj. da mi starija prijateljica natravi,ali s bojom za kosu....neku plavu nijansu!
Nezz kako bi to izgledalo!Jesam li premlada da tako unistavam kosu???
Neki savjet mi dajte!Molim vass!

maestranza
03.03.2010., 18:36
Ja imam 15 godina!Kosa mi je inace ovakva
Samo sto je malo tamnija i duga je do pola leđa!Inace.....jako "bujna" strašno!! i kovrčava
Htjela bi napraviti pramenove sama,tj. da mi starija prijateljica natravi,ali s bojom za kosu....neku plavu nijansu!
Nezz kako bi to izgledalo!Jesam li premlada da tako unistavam kosu???
Neki savjet mi dajte!Molim vass!

Ovo bi pitanje možda bolje išlo na temu Pramenovi. :ne zna: Inače, imaj na umu jedno - prijateljica će ti možda i uspjeti relativno dobro napraviti pramenove, ali njih treba i održavati, a ako to radi netko nestručan (kao što je meni mama radila prvih par godina mog farbanja :mig:) malo pomalo će ti kosa biti sve plavija. Po mom mišljenju, pramenove je najbolje prepustiti frizerima. :ne zna:

Što se godina tiče, ja sam prve pramenove napravila s 11 godina, i to na debelo nagovaranje mame :cerek:, tako da je sve relativno. :D

cutie1994
03.03.2010., 18:44
Ovo bi pitanje možda bolje išlo na temu Pramenovi. :ne zna: Inače, imaj na umu jedno - prijateljica će ti možda i uspjeti relativno dobro napraviti pramenove, ali njih treba i održavati, a ako to radi netko nestručan (kao što je meni mama radila prvih par godina mog farbanja :mig:) malo pomalo će ti kosa biti sve plavija. Po mom mišljenju, pramenove je najbolje prepustiti frizerima. :ne zna:

Što se godina tiče, ja sam prve pramenove napravila s 11 godina, i to na debelo nagovaranje mame :cerek:, tako da je sve relativno. :D
Hh! :lol: :rofl:
Samo se bojim kako bi to moglo izgledati! :azdaja:
šteti li to puno kosi??

maestranza
03.03.2010., 20:57
Hh! :lol: :rofl:
Samo se bojim kako bi to moglo izgledati! :azdaja:
šteti li to puno kosi??

Možda bi ti bilo najbolje prvo napraviti pramenove samo koju nijansu svjetlije od tvoje prirodne, pa onda vidiš kako ti se takav efekt sviđa, lako kasnije još malo posvijetliš.

A da li šteti... Pa čuj, ovisi kako definiraš štetu. :D Šteti li više nego ostavljanje prirodne kose? Naravno, ipak su to kemikalije. Ipak, ako dovoljno njeguješ kosu, nema razloga da ti bude oštećena, čak ni kad je obojena. Ja pramenove (i to s blajhom, od kojih neki bježe kao od samog vraga :D + smeđom bojom, jer imam višebojne po cijeloj kosi) radim već 10 godina, a trenutno imam kosu do pola leđa, gustu i uglavnom zdravu (mogla bi biti još zdravija da joj posvećujem više pozornosti, što namjeravam popraviti u skorije vrijeme). :)

cutie1994
05.03.2010., 15:02
Budući da ova tema boje za kosu i nije baš aktivna,pitat ću vas ovdje!
Da li je tko od vas probao Keune boju za kosu,negdje sam pročitala da se brzo ispira,a meni baš to treba!!!
:)

Green-Eyed-Fairy
07.03.2010., 03:57
Uh-huh. Gud lak tu ju :)
Ak te nije frka da ispadnes pretamna, uzmi neku lijepu sesticu...
Npr ovu: L0real Ligh ash brown (http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+HCo12_17//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+HCo12_17//}|media:_blank|nav|overlay:_blank})
Zapravo, mislim da ce ti to narancastilo bilo koja sestica prekriti, pa po zelji :)
S tim da racunaj na ton tamniju kosu neg je na slici.

A ako bi svjetlije, stavi nesto tipa ovo: Dark ash blonde (http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+HCo12_22//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+HCo12_22//}|media:_blank|nav|overlay:_blank}), s tim da tu vec nemam pojma sto ce izac.

Ah, crno uvijek sve pokrije, pa ak ne izadje kako treba, aj opet u crno. Ionako ti krasno stoji :)

Aw hvala ti :grli:
Ofarbah se sa nekom L'Oreal light ash brown i ispala sam onako kao prirodna ridjokosa, i dalje se videlo narandzasto/crveno i bilo je presvetlo za moj ukus pa sam u nedostatku drugih nijansi uzela ovu Clairol (petica, medium brown) http://www.wwbeautystore.com/shopping/color-perm/clairol_nice_easy_hair_color_perfect_10_Permanent_ Haircolor_Medium_Brown_005.JPG i ispala onako srednje do tamno smedja. Nakon ponovnog pranja je doslo do srednje nijanse i nije lose! Srecna sam, sve u svemu.
Od sada cu koristiti ovu nijansu pa kako raste kosa da bude svetlija smedja-
http://www.wwbeautystore.com/shopping/color-perm/clairol_nice_easy_hair_color_perfect_10_Permanent_ Haircolor_Light_Ash_Brown_006A.JPG

Inace ove farbe su dobre jer ne treba cekati dugo, ali je to takodje i minus- treba se extra brzo farbati!

enigm@21
07.03.2010., 11:27
a gdje ima za kupiti tih clairol farbi? ima li gdje u rijeci ili za narucit preko neta?

cutie1994
07.03.2010., 15:50
Bok cure!!!
Trenutno imam ovakvu kosuhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a5/Btvs-faith3.jpgili je bar najsličnija ovoj :))
Htjela bi se preko ljetnog raspusta dok skole nema ofarbati u ovu bojuhttp://www.thefablife.com/files/2009/08/kim-kardashian-blonde.jpg ili ovakohttp://www.greathairstyletips.com/images/hayden311.jpg
Kako da se poslije toga vratim na prirodnu boju (na jesen)

AnAngel
07.03.2010., 22:09
Cure fkt neznam di da ovo postam..
Pa da probam ovdje :)
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
ugl na kosi već imam tonu različitih boja, i nakon 7 godina mi dojadilo..
poludim kad vidim izrast, i hoću na obojati na priblizno mojoj prirodnoj boji.
inaće je moja prirodna boja tamno smedja.
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
pa bi htjela pitati vas cure koje se bolje razumijete u blajhanje i te spike..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
evo svaka rijec je dobrodosla :)

Nora Medica
08.03.2010., 09:06
Stavljam plave pramneove već oho ho godina. a inače imam neku pepeljastu boju kose.. htjela bi se pofarbati u smeđu boju, neku svjetliju.. inače sam svjetloputa, imam pjegice i plave oči..
ono kaj me najviše brine - u 4 i 5 mjesecu idem na svadbu, i ako se sad pofarbam u smeđe- izbijat će mi pramenovi i to neće nikak izgledati.. dali da se farbam prije svadbe u smeđe ili da nastavim s pramenovima, pa kad prođe svadba da onda eksperimentiram?inače imam slabiju kosu, kovrčavu, koju moram redovito šišati inače mi je nikakva kosa.. (naravno nemogu si to trenutno priuštiti jer ne radim, pa je šišam svaka 3 mjeseca)

enigm@21
14.03.2010., 11:35
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
imam slican problem kao ti. ali mene zanima kako se radi ona blajh kupka-ublazena varijanta blajha (ako se to tako zove)? ne bih isla frizeru nego bi sama probala smijesati nesto da posvijetlim crnu kosu dovoljno da lijepo primi ovakvu nijansu, a da se puno ne unisti: http://www.impressionhenna.com/pcat-gifs/products-small/mahogany-brown.jpg
je li to uopce moguce na crnu kosu? skidace boje bez blajha sam probala,to ne bi vise jer su dosta skupi a u 2 navrata skidanja boje nisam postigla nikakav rezultat:( tako da me u biti zanima kako napraviti najblaze moguce blajhanje a da mi kosa posvijetli bar 3-4 tona?

pingvinče
16.03.2010., 17:46
imam slican problem kao ti. ali mene zanima kako se radi ona blajh kupka-ublazena varijanta blajha (ako se to tako zove)? ne bih isla frizeru nego bi sama probala smijesati nesto da posvijetlim crnu kosu dovoljno da lijepo primi ovakvu nijansu, a da se puno ne unisti: http://www.impressionhenna.com/pcat-gifs/products-small/mahogany-brown.jpg
je li to uopce moguce na crnu kosu? skidace boje bez blajha sam probala,to ne bi vise jer su dosta skupi a u 2 navrata skidanja boje nisam postigla nikakav rezultat:( tako da me u biti zanima kako napraviti najblaze moguce blajhanje a da mi kosa posvijetli bar 3-4 tona?
ako neko ima iskustva sa blajhom to sam ja menjala sam sve moguće boje od crvene, plave, ljubičaste do roza i zeleniih pramenova...do nedavno sam dve godine bila i crna i mogu ti reći blajh je najbolji on ti ponarandžasti kosu, ali ako ga pravilno upotrebiš odmah tu nijansu možeš prefarbati u koju god hoćeš i garantujem bićeš zadovoljna :) a inače što se tiče raznih skidača boja...oštećuju više od blajha...u svom životu upotrebila sam blajh preko 30 puta i hvala bogu niti sam ćelava niti mi ispada koca, a nije ni suva..ključni su kvalitetni proizvodi za negu i možeš joj raditi šta hoćeš ostaće zdrava...uvek je sušim sušilom, koristim i peglu i figaro i sve što je štetno, često je i bojim, a šišnem je nešto malo tek svakih 4 do 5 meseci i nemam ispucalih vrhova niti mi je kosa suva...žene blajh u ruke kad kod želite samo redovno hranite svoju kosu kvalitetnim proizvodima...ja koristim Kerastase Reflection Chroma Reflect kolekciju i prezadovoljna sam :top:

darkilla
14.04.2010., 17:11
ljudi pomagajte...kako doci s keune bojom na nesto ovako? trenutno imam ajmo rec neku boju meda...al nije ovako svijetla

i ispricavam se doticnoj forumasici na posudjenoj slici...al ako je jos na forumu bilo bi super cut iz prve ruke kako je to postigla...naprosto divno :cerek:

http://img152.imageshack.us/i/dsc01350am0.jpg/

girl333
17.04.2010., 11:09
Imam kosu obojanu u tamno smeđe,a htijela bi ju sada obojati u svijetlo smeđu (prirodnu)! Imam izrast od 2-3 cm koji je poprilično svijetliji od obojenog dijela pa me strah da se ne oboja samo to,a ostatak kose ostane taman...
Kupila sam smeđu boju od loreala ali unutra nema nikakvog izbjeljivača ni ničega za posvjetljivanje pa me zanima smijem li staviti hidrogen u tu boju prilikom bojanja...??! :ne zna::ne zna: Ako ne,molim neke savjete kako da posvijetlim tu kosu prije nego što mi još izraste jer mi se izrast već jakoo viidi!!? Heelp!!

Neuhvatljivaa
23.04.2010., 15:40
Meni je sada neka srednje smedja boja kose sa crvenim sjajem,sutra opet stavljam Fama skidac tako da mislim da ce mi prijasnji pramenovi pozutjeti a ostatak kose doci na neku svjetliju smedju do naranzaste.Ne znam kako ce se odvijati sa skidacem.Sta bih dobila na to da stavim keune 1517 i 2 hidrogena od 9%?Cilj mi je neka tamno plava nijansa

AnelaSamJa
23.04.2010., 23:40
Evo i ja da vas pitam za savet. Plava sam trenutno s tim sto mi je nekih 10ak santimetara izrastak malo tamniji od ove donje bele boje koja zapravo malo vuče na sivkasto.

Ja bih zapravo htela u ovu boju da se ofarbam
http://www.dodaj.rs/f/39/t9/4SNVBh8b/taylor-swift-beautoful-s.jpg http://www.dodaj.rs/f/O/sA/4oaDhKb3/1/keune-8.jpg

to bi bilo nešto kao ova keune boja, mada sam čula da one jako oštećuju kosu, a moja je već prilično oštećena, pa sam htela da vas pitam, da li ima neka druga farba kojom bih mogla da izvučem ovako nešto? Pomagajte ljudi k'o Boga vas molim :rolleyes:

AnelaSamJa
23.04.2010., 23:45

E nisam neki stručnjak, ali sam čula za te stvari da su ti super skidači boje, kažu da gotovo ne oštećuju kosu, on ti izvuče sve veštačke pigmente iz kose, i posle je možeš farbati u neku drugu boju. Znam da mnogi hvale Dixon, eto toliko od mene...

leonidas27
29.04.2010., 18:38
ako ima neka dobra duša molim da mi objasni kako pofarbati kosu bojom 7 ako je sadašnja situacija: sijedi izrast (2cm) a ostatak (do brade) isprana sedmica.
imam boju rolland genius i 6%hidrogen. vrijeme držanja boje kaže: 35-45 minuta
mene zanima da li bojati najprije izrast i zadnjih desetak minuta staviti boju po cijeloj kosi ili odmah staviti sve po cijeloj kosi?????

hvala,hvala

Suey
29.04.2010., 22:03
to bi bilo nešto kao ova keune boja, mada sam čula da one jako oštećuju kosu, a moja je već prilično oštećena, pa sam htela da vas pitam, da li ima neka druga farba kojom bih mogla da izvučem ovako nešto? Pomagajte ljudi k'o Boga vas molim :rolleyes:

Au contraire draga, dobre su - ja sam se preporodila otkad sam se vratila njihovim farbama, preljevi i farbe od L`Oreala su mi užasno isušivali kosu. Keune farbom sam oduševljena! Definitivno su farbe promijenili u odnosu na one iz 90-ih:D, sad super mirišu, a da ne pričam o samoj boji:cerek:. Jedina im je mana da se brzo ispiru, prije sam se uvijek farbala u 4, i sjećam se da se brzo isprala u svjetlije.

(:kRafna?
29.04.2010., 22:08
evo ljudi ja bi isto nešto pitala :/...što mislite kako bih mogla doći na plavkasto/zlatnu boju nakon što sam uprskala svoju prirodnu sa tamno smeđom/ tamnom crvenom? sad je to već isprano na svijetlije smeđe/narančasto a ispod su blajhani pramenovi (40%glave)...e sad jel bi mogla s pramenovima u dvije nijanse doć na neš prirodno bez da ispadnem zelena,žuta,odvratna ukratko :rolleyes: ako idem na blajh il neš...jer mi neki govore da prvo moram skidač boje a tek onda blajh..a frizerka mi kaže da mi to odma može i bez skidača.:confused: zbunjena...

AnelaSamJa
30.04.2010., 16:35
Suey najlepše hvala.

Neuhvatljivaa
30.04.2010., 17:00
evo ljudi ja bi isto nešto pitala :/...što mislite kako bih mogla doći na plavkasto/zlatnu boju nakon što sam uprskala svoju prirodnu sa tamno smeđom/ tamnom crvenom? sad je to već isprano na svijetlije smeđe/narančasto a ispod su blajhani pramenovi (40%glave)...e sad jel bi mogla s pramenovima u dvije nijanse doć na neš prirodno bez da ispadnem zelena,žuta,odvratna ukratko :rolleyes: ako idem na blajh il neš...jer mi neki govore da prvo moram skidač boje a tek onda blajh..a frizerka mi kaže da mi to odma može i bez skidača.:confused: zbunjena...

Ako ti je kosa isprana tj smedja kao sto kazes ne treba ti skidac boje,moze samo blajh.Ali otidji dobrom frizeru sve se moze uraditi ako si spremna platiti za to.Ja sam recimo za relativno kratko vrijeme sa crne farbane(za oko pola godine)dosla na med plavu boju(juce)ali cijeli je proces radila frizerka.A kosa mi je totalno zdrava,ni najmanje ostecena

december9
30.04.2010., 18:57
Ako ti je kosa isprana tj smedja kao sto kazes ne treba ti skidac boje,moze samo blajh.Ali otidji dobrom frizeru sve se moze uraditi ako si spremna platiti za to.Ja sam recimo za relativno kratko vrijeme sa crne farbane(za oko pola godine)dosla na med plavu boju(juce)ali cijeli je proces radila frizerka.A kosa mi je totalno zdrava,ni najmanje ostecena

Jel mozes napisat sto ti je sve radila frizerka sa crne na boju meda?Da li ti je stavljala pramenove,preljeve ili blajhala cijelu kosu?

Neuhvatljivaa
01.05.2010., 09:36
Jel mozes napisat sto ti je sve radila frizerka sa crne na boju meda?Da li ti je stavljala pramenove,preljeve ili blajhala cijelu kosu?

E to je tek bila procedura.....
Prvo sam stavila 2 puta skidac koji mi se nije primio.Ispala je samo crna sa nekim crvenkastim sjajem.Poslije toga sam otisla na pramenove(povrsinske)koji su bili boje cokolade a nakon pramenova je blajhana kosa.Blajh je stajao 15 minuta tj bila je blajh kupka i izvukla mi se boja na neku toplu smedju kao na boju cokolade ali malo svjetliju.Poslije ispiranja nakon mjesec ipo pramencici su ispali gotovo plavi a kosa svjetlo smedja.Samo se ja zeznem i stavim crvenu farbu:confused:Htjela ja da budem crvena.I ispadnem kao spodoba:confused:
Onda sam stavila boju cokolade koja mi je na tu crvenu primila kao da je tamno tamno smedja boja.I odem kod frizerke koja mi je stavila skidac(koji sam ja donijela)i ofarbala u pepeljasto plavo da ubije tu crvenu koju je skidac skinuo do bakarne.I kosa mi je bila bakarno smedjaImas ovdje slike(http://www.forum.hr/showthread.php?t=191623&page=36 -na dnu su strane).E sada na tu podlogu stavila sam pramenove koji su radjeni na kapu,ima ih puno puno i ispali su plavi ponegdje boja meda.Tako da sam sada boja meda sa plavim pramenovima kada se sve stopi i izgleda odlicno:top:

Amyicha
01.05.2010., 14:47
farbala sam se pola godine u smeđe. ono izrasti i to. ali kada sam se farbala uvijek je bilo crno nikada smeđe. a uzmila sam najsvijetliju smeđu. ali ne to nije bilo to. hehe :) zato se više ne farbam. mislila sam se pofarbat u crveno, ali mama mi nije dala jer je znala da ću izgledati užasno s tom bojom. šta sam i ja mislila, ali sam htijela eksperimetirati :D

Amnesia23
02.05.2010., 09:52
farbala sam se pola godine u smeđe. ono izrasti i to. ali kada sam se farbala uvijek je bilo crno nikada smeđe. a uzmila sam najsvijetliju smeđu. ali ne to nije bilo to. hehe :) zato se više ne farbam. mislila sam se pofarbat u crveno, ali mama mi nije dala jer je znala da ću izgledati užasno s tom bojom. šta sam i ja mislila, ali sam htijela eksperimetirati :D

tako i meni,uzmem svjetlo smeđu ispadne skoro crno pa se ispere do neke blijede narančaste :rofl::rofl:

skorpion tm
02.05.2010., 13:09
Imala bi jedno pitanje za nekog tko se kuži u bojanje i sl.

Od uvijek mi je bila želja obojiti kosu u pepeljasto plavo ili staviti takve pramenove.
Kosa mi je inače crna sa laganim crvenkastim pigmentom.
Pa sad pitam vas, da li bi to na nešto sličilo, pepeljasta na crnu kosu?:confused::confused::confused:

Uz to, da li postoji samo 1 nijansa pepeljaste ili ih ima više?

Bila bi zahvalna na odgovoru!

Neuhvatljivaa
02.05.2010., 14:56
Pa sad pitam vas, da li bi to na nešto sličilo, pepeljasta na crnu kosu?:confused::confused::confused:
Prvo mislim da bi ti blajh izvukao na crnu kosu zuto a ne pepeljasto,drugo,mislim da bi zo bilo izas:(

december9
02.05.2010., 15:18
E to je tek bila procedura.....
Prvo sam stavila 2 puta skidac koji mi se nije primio.Ispala je samo crna sa nekim crvenkastim sjajem.Poslije toga sam otisla na pramenove(povrsinske)koji su bili boje cokolade a nakon pramenova je blajhana kosa.Blajh je stajao 15 minuta tj bila je blajh kupka i izvukla mi se boja na neku toplu smedju kao na boju cokolade ali malo svjetliju.Poslije ispiranja nakon mjesec ipo pramencici su ispali gotovo plavi a kosa svjetlo smedja.Samo se ja zeznem i stavim crvenu farbu:confused:Htjela ja da budem crvena.I ispadnem kao spodoba:confused:
Onda sam stavila boju cokolade koja mi je na tu crvenu primila kao da je tamno tamno smedja boja.I odem kod frizerke koja mi je stavila skidac(koji sam ja donijela)i ofarbala u pepeljasto plavo da ubije tu crvenu koju je skidac skinuo do bakarne.I kosa mi je bila bakarno smedjaImas ovdje slike(http://www.forum.hr/showthread.php?t=191623&page=36 -na dnu su strane).E sada na tu podlogu stavila sam pramenove koji su radjeni na kapu,ima ih puno puno i ispali su plavi ponegdje boja meda.Tako da sam sada boja meda sa plavim pramenovima kada se sve stopi i izgleda odlicno:top:

Ok hvala na odg.
Evo je trenutno moja kosa: od crno farbane do ovog sa neuspjelim skidacem, pramenovima i jos sam stavila keune 1511 na izrast i ispala jos sarenija...
sad mogu u cirkus :D
evo ga izrast

http://img696.imageshack.us/img696/2461/imag0067g.th.jpg (http://img696.imageshack.us/i/imag0067g.jpg/)

i duzina

http://img243.imageshack.us/img243/4913/imag0079.th.jpg (http://img243.imageshack.us/i/imag0079.jpg/)

Meravigliosa Creatura
02.05.2010., 15:21
Baš držim farbu na glavi..:cerek:

Nego, jel to mora tak peči?

Uvijek me peče, pa mi nakon par minuta kao utrne glava...:D

december9
02.05.2010., 16:05
Baš držim farbu na glavi..:cerek:

Nego, jel to mora tak peči?

Uvijek me peče, pa mi nakon par minuta kao utrne glava...:D

Mene nikad nije peklo,doduse nisam stavljala vise od 6 % hidrogen...
Ali me znala zaboliti glava od amonijaka jer je jak miris

mmaarrttiinnaa
02.05.2010., 21:39
ovako,ja imam 15 god i kosa mi je onak boje meda.malo je ispod ramena i htjela bih se ofarbati u tamniju smeđu pa ako bi mi mogli sugerirati neku dobru farbu i nijansu.. već sam ju bojala color šamponom i sviđala mi se takva boja pa bi sad na duže malo... :)
tenks :)

Meravigliosa Creatura
03.05.2010., 14:46
Mene nikad nije peklo,doduse nisam stavljala vise od 6 % hidrogen...
Ali me znala zaboliti glava od amonijaka jer je jak miris

Ja koristim kupovne farbe, ne znam koliko to ima hidrogena...
Ali me peče..uvijek..:D

SkyAngel
03.05.2010., 22:57
Ukratko, bojala sam se u tamno smedje (cokoladno) i ugl, kako sam isla sve tamnije, ispala crna odjednom i nikako iz te crne boje da se maknem, a zelim cokoladno smedju nijansu.
Ne vjerujem da je mogu izvuci nekom bojom za kosu, posto trenutno imam crnu boju kose. Pa vas pitam je li mogu koristiti smedju kanu na crnu ofarbanu kosu? hoce se to uopce primiti il cu ispast zelena? O.o xD

Merlina
03.05.2010., 23:20
Kaj nemaju frizeri neku kemiju sa kojom mogu skinuti boju sa kose :confused: Nisam baš upoznata sa procedurom, no neki dan mi je to frendica spominjala da se radi u jednom frizerskom. Možda je to rješenje za tebe?

Ne vjerujem da bi ti se smeđa kana primila na crnu kosu, no možda možeš probati ono prirodno posvjetljavanje par puta prije no što probaš staviti tu smeđu kanu.

rastko
04.05.2010., 12:08
SkyAngel --- Neces ispasti zelena, ja sam koristila LUSH crvenu kanu, i odlicna mi je jer je kao maska, zato sto je kana pomjesana sa nekim uljima i ... Znam da su njihove kane odlicne i da jako lijepo boje kosu. Ja sam tamno smedja, a prirodnu boju mi je kana znala posvjetliti za nekoliko nijansi.

1. Postoji velika sansa da ti kana nece promjeniti boju kose
2. Ako si samo farbala kosu, mozes koristiti kanu, ali NIKAKO kanu stavljati na kosu koja je tretirana i mini valom i farbana, jer kombinacija svega toga moze da unisti kosu, cak i ako je proslo po nekoliko mjeseci izmedju tretmana (govorim iz iskustva)
3. Nije preporucljivo nakon koriscenja kane vratiti se klasicnim farbama, jer hemikalije iz nekih farbi znaju reagovati sa ostatcima kane i spaliti kosu.

Moj prijedlog - odi kod kvalitetnog frizera, potrosi malo novaca, i neka te ofarba u nijansu koju zelis, a onda samo odrzavaj tu boju.

evelyn24
13.05.2010., 13:47
Greskom sam se ofarbala u crvenu jagodu iako sam htjela nesto kao bakrenu(smedzkasto narancastu) ili mozda mahagonij..svejedno, samo da nisam crvena!! Koju boju bih sada trebala nanijet preko crvene da mi ne ispane katastrofa? s tim da sam se sinoc ofarbala ,a vec danas zelim ponovo!

Neuhvatljivaa
14.05.2010., 08:27
Greskom sam se ofarbala u crvenu jagodu iako sam htjela nesto kao bakrenu(smedzkasto narancastu) ili mozda mahagonij..svejedno, samo da nisam crvena!! Koju boju bih sada trebala nanijet preko crvene da mi ne ispane katastrofa? s tim da sam se sinoc ofarbala ,a vec danas zelim ponovo!

Ako ti je farba friska ,a jeste jer si se juce farbala,kupi skidac.Tako sam se ja jednom ofarbala,boja mi se nije skinula i za 2 dana stavila skidac farbe i boja je spala odmah.Tako da ces poslije skidaca imati boju koja je smedje narandzasta a onda ako ti se svidja ostavis ako ne prefarbas

*bobica*
14.05.2010., 16:57
cure koja bi ovo (priblizno) bila boja i jelda su tu i pramenovi ?

http://i40.tinypic.com/14uvnyh.jpg

*bobica*
17.05.2010., 21:53
cure koja bi ovo (priblizno) bila boja i jelda su tu i pramenovi ?

http://i40.tinypic.com/14uvnyh.jpg

jel ima tko kakvu ideju? :(

ivana manja
22.05.2010., 13:43
jel netko vidio možda ovu boju. danas sam je išla tražit, ali ne da nema te boje nego nema uopće linije. Ako ne, jel ima netko ideju za neku drugu marku koja ima takvu boju :)
http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/color-shampoo-relaunch/color-shampoo/shades-palette/blond/308-gold-bond/

malaplava30
24.05.2010., 19:50
Pozdrav svima.
Nova sam na Forumu, ali bih htjela savjet od onih koji mi mogu pomoći jer sam već nekoliko dana očajna i ne mogu doći k sebi. :(
Prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa (svjetlije smeđa). Pet godina povjetljivala sam ju svijetlim pramenovima, u početku blanšom tako da mi je kosa bila šarena (prirodna kosa+svijetli pramenovi što mi je bilo lijepo i bila sam prezadovoljna). A onda mi je frizerka otišla na rodiljno, i promijenila sam frizerku koja mi je posljednje dvije godine moju prirodnu boju kose posvjetljivala pramenovima različitih plavih tonova boje, a samo posljednji puta i blanšom, da bi vremenom kosa postala nekako ujednačena i previše plava (bez tragova moje prirodne kose) što mi se nije sviđalo, jer je razlika između izrasta i ostatka kose bila očita. Onda sam otišla kod iste frizerke sa željom da mi ubaci tamnije pramenove (moje prirodne boje) i svijetle pramenove (hladnije plave nijanse), kako bi mi se izrast kasnije manje vidio. Ona je to i učinila. Na postojeću pomalo žućkasto-zlatnu nijansu kose i izrast od oko 2.5 cm, polovicu kose u tankim pramenovima obojila je u neku "pepeljasto" plavu, a ostatak kose u "moju prirodnu boju". Međutim, kad mi je kosu oprala i počela fenirati primijetila sam da mi je korijen neki plavo-riđi, a ostatak kose tamno sivo-zeleni (pogotovo krajevi). Bila sam očajna kad sam došla doma i jedva sam izdržala sutrašnji dan na poslu i zgražanje okoline. Sutradan sam otišla kod druge frizerke koja je rekla kako je jedino rješenje za neutraliziranje tog odvratnog zelenog tona bojenje u čokoladnu nijansu smeđe (što nisam imala u životu niti bih to ikada svojevoljno htjela). To je i učinila i sad sam tamno smeđa. Nikako se ne mogu prihvatiti s tom novom stvarnosti jer to nisam ja, niti smatram da mi to stoji (a i svi se slažu na čelu sa mnom da mi plava bolje stoji). Na stranu sad je li to tako moralo biti (obojiti je u tamnu nijansu, a ne u neku pepeljasto smeđu i približnu mojoj prirodnoj boji ili u neku nijansu plave, s obzirom na to da sam došla sa zelenim pramenovima), ali jedino što sad želim jest obojiti kosu barem u moju prirodnu i nikada više ne staviti svijetle pramenove (iako volim biti umjerena plavuša). Ne znam je li moguće iz jednoga puta posvijetliti ovu čokoladnu smeđu barem za 2-3 tona, tj. približno mojoj prirodnoj, da se ne bi vidio izrast previše (mnogi tvrde da je nemoguće obojiti tamnu kosu u svjetliju nijansu bez blajhanja, a što bi ipak bilo previše s obzirom na to da sam u tri dana dva puta tretirala kosu).
Ako bi mi bilo tko mogao pomoći iskrenim i realnim savjetom, bila bih zahvalna, jer sam očajna, nemam baš volje izlaziti van jer se osjećam kao da sam izgubila identitet budući da nikada nisam imala tamnu kosu, niti mi je prirodna takva, a niti sam ikada imala bilo što osim svijetlih pramenova.
Na kraju, najbolje je biti prirodan!

nussha
24.05.2010., 19:55
Pozdrav svima.
Nova sam na Forumu, ali bih htjela savjet od onih koji mi mogu pomoći jer sam već nekoliko dana očajna i ne mogu doći k sebi. :(
Prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa (srednje tamna). Pet godina povjetljivala sam ju svijetlim pramenovima, u početku blanšom tako da mi je kosa bila šarena (prirodna kosa+svijetli pramenovi što mi je bilo lijepo i bila sam prezadovoljna). A onda mi je frizerka odišla na rodiljno, i promijenila sam frizerku koja mi je posljednje dvije godine moju prirodnu boju kose posvjetljivala pramenovima različitih plavih tonova farbe, da bi vremenom kosa postala nekako ujednačena i previše plava (bez tragova moje prirodne kose) što mi se nije sviđalo, jer je razlika između izrasta i ostatka kose bila očita. Onda sam otišla kod iste frizerke sa željom da mi ubaci tamnije pramenove (moje prirodne boje) i svijetle pramenove (hladnije plave nijanse), kako bi mi se izrast kasnije manje vidio. Ona je to i učinila. Polovicu kose obojila je u neku "pepeljasto" plavu, a ostatak kose prefarbala u "moju prirodnu boju". Međutim, kad mi je kosu oprala i počela fenirati primijetila sam da mi je korijen neki plavo-riđi, a ostatak kose tamno sivo-zeleni (pogotovo krajevi). Bila sam očajna kad sam došla doma i jedva sam izdržala sutrašnji dan na poslu i zgražanje okoline. Sutradan sam otišla kod druge frizerke koja je rekla kako je jedino rješenje za neutraliziranje tog odvratnog zelenog tona bojenje u čokoladnu nijansu smeđe (što nisam imala u životu niti bih to ikada htjela). To je i učinila i sad sam tamno smeđa. Nikako se ne mogu prihvatiti s tom novom stvarnosti jer to nisam ja, niti smatram da mi to stoji. Na stranu sad je li to tako moralo biti (obojiti je u tamnu nijansu, a ne u neku pepeljasto smeđu jer sam imala zelene pramenove), ali jedino što sad želim jest obojiti kosu barem u moju prirodnu i nikada više ne staviti svijetle pramenove (iako volim biti umjerena plavuša). Ne znam je li to moguće, posvijetliti kosu na ovu čokoladnu smeđu barem za 2-3 tona tj. približno mojoj prirodnoj da se ne bi vidio izrast previše (mnogi tvrde da je nemoguće obojiti tamnu kosu u svijetliju nijansu bez blajhanja).
Ako bi mi bilo tko mogao pomoći iskrenim i realnim savjetom, bila bih zahvalna, jer sam očajna, nemam baš volje izlaziti van jer se osjećam kao da sam izgubila identitet budući da nikada nisam imala tamnu kosu, niti mi je prirodna takva, a niti sam ikada imala bilo što osim svijetlih pramenova.
Na kraju, najbolje je biti prirodan!
preporucam da otides u neki salon u kojem rade sa skidacem boje :) , ako si iz Zgreba znam da to rade u salonu Nicole-Nicole (http://www.nicole-nicole.hr/)
Tim postupkon skinut ce ti tu smedu boju i onda te obojati u zeljenu.
Nakon toga kupi neke kvalitetne proizvode za kosu(preprucam schwartzkopf bonacure ili tigi) i maksimalno je njeguj :top:

malaplava30
24.05.2010., 21:50
preporucam da otides u neki salon u kojem rade sa skidacem boje :) , ako si iz Zgreba znam da to rade u salonu Nicole-Nicole (http://www.nicole-nicole.hr/)
Tim postupkon skinut ce ti tu smedu boju i onda te obojati u zeljenu.
Nakon toga kupi neke kvalitetne proizvode za kosu(preprucam schwartzkopf bonacure ili tigi) i maksimalno je njeguj :top:

Nussha, hvala na brzom odgovoru.
Interesira me postoji li još neki način za posvjetljenjem kose, osim skidanja boje. Npr. da se samo na postojecu tamno smeđu boju izvuku svijetli pramenovi blanšom, i taj postupak ponovi više puta kako bi se kosa posvijetlila. I je li nakon toga moguće npr. staviti neki preljev ili sl. Tj. je li to nužno!?
Stvarno ne znam što je najbolje rješenje, očajna sam!

malaplava30
25.05.2010., 07:22
Palo mi je još na pamet, je li moguća možda i ta opcija da se skidačem boje trenutačno tamno smeđa boja (iz koje počinju izbijati svijetliji pramenovi koji su bili zeleni, s tim da sad nisu više zeleni) skine za nijansu-dvije, a onda da se takva kosa oboji u približno moju prirodnu (pepeljasto smeđu) pa nakon 2-3 mjeseca kad izrast bude vidljiv (nadam se jedva, tj. da bi se pogodila moja prirodna boja), da se izvuku samo svijetli pramenovi (blajhani)? Tako bih možda dobila efekt kao prije 5 godina kad sam izvlačila pramenove, da izgleda kao da imam svijetle pramenove na prirodnoj kosi?

EmiliaK
27.05.2010., 14:53
[QUOTE=AnelaSamJa;26299256]E

Jako mi se svidja ova boja..:top:

deya
02.06.2010., 19:29
malaplava30, možda da preko toga staviš neku prirodno plavu nijansu boje kose? To
bi ti je ziher malo posvijetlilo i na zlaćano bi vuklo.

(Ova smeđa koju sad imaš, bi ti se malo-pomalo vremenom isprala,
ali, potpuno te razumijem da ti je teško toliko dugo čekati.)

Pramenovi s blajhom primili bi se preko boje,
i to sigurno, jer je i meni tako radila frizerka,
a to je bilo barem 45 min. pod haubom,
i ispalo mi je vrlo svijetlo (od polazne narančasto-smećkaste),
ali mi se kosa dosta oštetila - pa ti vidi.

Ali, znam kako ti je, ni ja se nikako ne doživljavam tamnokosa.

I vidim da meni ipak pomažu pakunzi od ulja, pa se tješim da ću si
uspjeti oporaviti kosicu.

Nadam se da ćeš uskoro uspjeti doći do
boje kose kojom ćeš biti zadovoljna - držim palčeve. :grli:

Suncana 007
03.06.2010., 09:16
Moja frendica iz osnovne, koja je kasnije išla u frizersku, išla se farbati, i ne znam šta joj bi, mislim da je rekla da je stavila 12% hidrogena, po mjestima joj kosa ispadala u pramenovima, a koža joj se naravno sva upalila...Bilo to prije nekih 7 godina... Dugo joj trebalo dok joj se vlasište oporavilo... Sva sreća da joj nisam ja bila pokusni kunić...:lol::lol:

Inače, i ja kad se farbam, ponekad me zna peći...:ne zna:

ivana.2302
03.06.2010., 10:26
prirodno imam neku smeđu boju između svijetlo smeđe i srednje smeđe.
plava sam godinu ipo dana. al skroz plava s pepelajsto biijelim tonovima.boja jako lijepo izgleda.al kosa mi se uzasno ostetila i suha jer zbog svakomjesecnog bojanja i peglanja svaki drugi dan.
da bi spasila kosu želim se obojat u neku svijetlo smeđu (prirodno tamno plavu ) boju. strah me kako ce mi stat.
inace sam blijeda s ruzicastim podtonom. imam zelene oci

do sada san bila crna,i bilo je uzasno jer sam preblijeda i izgledala sam ko leš i trazilo mije previse sminke.

SUTRA SE BOJAM.!HIIIIIIIITNO VAŠE MIŠLJENJE. pliiiiiiiizzzz:s:s:eek:

http://www.imagecows.com/uploads/fac4-Lauren-Conrad-long-sedu-hairstyle.jpg mozda ova boja?

http://www.atmosphere.uk.com/images/content/artists/portfolio/00455_image1.jpg ili ova.???

http://www.exposay.com/celebrity-photos/mischa-barton-2004-teen-choice-awards-arrivals-FbeSzU.jpg ova??

iliiiiiiiii ova? http://arhiva.depo.ba/img/zabava/show_biz/jelena-rozga.jpg

dAJTE JOS LINKOVE NEKIH OVAKVIH SLICNIH NIJANSI.

NE ZELIM IC U NISTA TAMNIJE JER SE NE VIDIM U TOME. i svi mi govore da mi je bolje svijetlo:s:cerek::cerek:

malaplava30
03.06.2010., 10:40
Deya, hvala ti na savjetima.
Odlučila sam pričekati barem mjesec ili mjesec i pol dana kako bi mi izrasla malo i moja kosa, a i boja se za 14 dana djelomice isprala, pa ću onda pokušati prefarbati se u nešto svjetlije smeđu (ili tamno plavu), a onda postupno prelazili u svetlije... ili barem s pramenovima.
Kako sam u dva dana imala dva bojenja cijele kose, sad prije svakog pranja (koristim REVLON Hydra rescue šampon) stavljam masku od maslinova ulja, u korijen ricinusovo, i svakojake pakunge (kupila sam LISAP), a nakon pranja prije feniranja stavljam Gliss kur balzam bez ispiranja (19 sastojaka itd..), pa mi kosa ne izgleda tako suha. No, kod sljedećega bojenja svjesna sam da ću morati odrezati barem 10 cm od krajeva, ali tješi me samo to što kosa raste.
Kupila sam i Fitoval kapsule pa i to pijem... Ma svašta bih probala samo da dovedem kosu u red, a nadam se da ću uskoro prestati biti prava brineta... ;)
Ako tko još ima kakav savjet, rado slušam i "upijam". :)

malaplava30, možda da preko toga staviš neku prirodno plavu nijansu boje kose? To
bi ti je ziher malo posvijetlilo i na zlaćano bi vuklo.

(Ova smeđa koju sad imaš, bi ti se malo-pomalo vremenom isprala,
ali, potpuno te razumijem da ti je teško toliko dugo čekati.)

Pramenovi s blajhom primili bi se preko boje,
i to sigurno, jer je i meni tako radila frizerka,
a to je bilo barem 45 min. pod haubom,
i ispalo mi je vrlo svijetlo (od polazne narančasto-smećkaste),
ali mi se kosa dosta oštetila - pa ti vidi.

Ali, znam kako ti je, ni ja se nikako ne doživljavam tamnokosa.

I vidim da meni ipak pomažu pakunzi od ulja, pa se tješim da ću si
uspjeti oporaviti kosicu.

Nadam se da ćeš uskoro uspjeti doći do
boje kose kojom ćeš biti zadovoljna - držim palčeve. :grli:

ivana.2302
03.06.2010., 13:11
prirodno imam neku smeđu boju između svijetlo smeđe i srednje smeđe.
plava sam godinu ipo dana. al skroz plava s pepelajsto biijelim tonovima.boja jako lijepo izgleda.al kosa mi se uzasno ostetila i suha jer zbog svakomjesecnog bojanja i peglanja svaki drugi dan.
da bi spasila kosu želim se obojat u neku svijetlo smeđu (prirodno tamno plavu ) boju. strah me kako ce mi stat.
inace sam blijeda s ruzicastim podtonom. imam zelene oci

do sada san bila crna,i bilo je uzasno jer sam preblijeda i izgledala sam ko leš i trazilo mije previse sminke.

SUTRA SE BOJAM.!HIIIIIIIITNO VAŠE MIŠLJENJE. pliiiiiiiizzzz:s:s:eek:

http://www.imagecows.com/uploads/fac4-Lauren-Conrad-long-sedu-hairstyle.jpg mozda ova boja?

http://www.atmosphere.uk.com/images/content/artists/portfolio/00455_image1.jpg ili ova.???

http://www.exposay.com/celebrity-photos/mischa-barton-2004-teen-choice-awards-arrivals-FbeSzU.jpg ova??

iliiiiiiiii ova? http://arhiva.depo.ba/img/zabava/show_biz/jelena-rozga.jpg

dAJTE JOS LINKOVE NEKIH OVAKVIH SLICNIH NIJANSI.

NE ZELIM IC U NISTA TAMNIJE JER SE NE VIDIM U TOME. i svi mi govore da mi je bolje svijetlo:s:cerek::cerek:

ivana.2302
03.06.2010., 14:24
Imala bi jedno pitanje za nekog tko se kuži u bojanje i sl.

Od uvijek mi je bila želja obojiti kosu u pepeljasto plavo ili staviti takve pramenove.
Kosa mi je inače crna sa laganim crvenkastim pigmentom.

Uz to, da li postoji samo 1 nijansa pepeljaste ili ih ima više?

Bila bi zahvalna na odgovoru!

na crnu kosu su ti pramenovi žuti.imala sam to. i nije baš lijepo. to radi samo ako želiš izaci iz crne i otic u neku plavu ili svijetlo svijetlo smeđu boju.al oprezno,idi postepeno da ne bi sprzila kosu

ivana.2302
03.06.2010., 16:28
oce mi netko rec neku lijepu dark blond natural hair?? :)) hitno,za sutra mi je

chocolatecookie
12.06.2010., 14:21
http://img683.imageshack.us/img683/9885/kosazaforum.jpg
Trebam pomoć. :D Ovo je moja kosa. Nekad je bila ofarbana u crveno, onda sam je htjela ofarbat u smeđe i pustit da raste u prirodnoj boji, to je ispalo crno, pa sam bila skoro-crna sa smeđim izrastom, onda se ta smeđa-wannabe a zapravo crna isprala i sad sam smeđa s isprano crvenim izrastom. Hoću da mi sva kosa bude iste boje i da više ne taknem boju za kosu dok ne osijedim. Čime da se ofarbam? :moli:
(Kosa nije farbana od... pa, dovoljno dugo da neobojen dio izraste ovoliko. :o)

Hvala. :cerek:

DreamStickle
16.06.2010., 01:07
http://img683.imageshack.us/img683/9885/kosazaforum.jpg
Trebam pomoć. :D Ovo je moja kosa. Nekad je bila ofarbana u crveno, onda sam je htjela ofarbat u smeđe i pustit da raste u prirodnoj boji, to je ispalo crno, pa sam bila skoro-crna sa smeđim izrastom, onda se ta smeđa-wannabe a zapravo crna isprala i sad sam smeđa s isprano crvenim izrastom. Hoću da mi sva kosa bude iste boje i da više ne taknem boju za kosu dok ne osijedim. Čime da se ofarbam? :moli:
(Kosa nije farbana od... pa, dovoljno dugo da neobojen dio izraste ovoliko. :o)

Hvala. :cerek:

Koja ti je prirodna boja kose? Možda da je ofarbaš u prirodnu boju i dalje održavaš?

lifeisgood
17.06.2010., 16:20
Molim savjet,
vec nekih 7,8 godina izvlacim pramenove (blajh) tako da mi je vrlo brzo kosa postala prilicno plava. Nikada nisam bila bas skroz zadovoljna jer sam uvijek zeljela platinaste pramenove, a uvijek su mi, barem malo, isli na zuto. Moja prirodna boja kose je neka bez veze, rekla bih smedja ali ne ona lijepa smedja nego ona "najobicnija":lol:.
Nakon trudnoce prirodna kosa mi je jos potamnila i sada mi je velika razlika izmedju prirodne kose i pramenova kakve bi zeljela i kakve uporno pokusavam imati (platinaste) Sada, kada izvucem pramenove, vec nakon 20-ak dana to izgleda prilicno neuredno jer se vec dobro vidi tamni izrast. Da stvar bude jos i gora vec imam dosta sijede kose koja se onda jos i vidi u tom izrastu.
Koliko god se trudila pocinjem prihvacati da pramenovi vise nisu za mene:(, iako su mi najdrazi.
Sada bi htjela pokusati obojati kosu u neku lijepu smedju nijansu ili eventualno nesto sto baca na boju meda ili sl. Nije mi toliko bitno da se podudara sa prirodnom bojom kose, koliko bi mi bilo vazno da mogu sama kod kuce bojati jer bi tako uvijek bila uredna. Cak i kad bi se, recimo u ponoc sjetila da stvarno takva ujutro ne mogu na posao:lol::lol::lol:
Dakle, long story, short: tamna prirodna kosa, puno plavih pramenova-problem vjecni izrast. Kako se uspjesno obojati u neku smedju ili medenu nijansu?
Hvala!

DreamStickle
18.06.2010., 14:26
Molim savjet,
vec nekih 7,8 godina izvlacim pramenove (blajh) tako da mi je vrlo brzo kosa postala prilicno plava. Nikada nisam bila bas skroz zadovoljna jer sam uvijek zeljela platinaste pramenove, a uvijek su mi, barem malo, isli na zuto. Moja prirodna boja kose je neka bez veze, rekla bih smedja ali ne ona lijepa smedja nego ona "najobicnija":lol:.
Nakon trudnoce prirodna kosa mi je jos potamnila i sada mi je velika razlika izmedju prirodne kose i pramenova kakve bi zeljela i kakve uporno pokusavam imati (platinaste) Sada, kada izvucem pramenove, vec nakon 20-ak dana to izgleda prilicno neuredno jer se vec dobro vidi tamni izrast. Da stvar bude jos i gora vec imam dosta sijede kose koja se onda jos i vidi u tom izrastu.
Koliko god se trudila pocinjem prihvacati da pramenovi vise nisu za mene:(, iako su mi najdrazi.
Sada bi htjela pokusati obojati kosu u neku lijepu smedju nijansu ili eventualno nesto sto baca na boju meda ili sl. Nije mi toliko bitno da se podudara sa prirodnom bojom kose, koliko bi mi bilo vazno da mogu sama kod kuce bojati jer bi tako uvijek bila uredna. Cak i kad bi se, recimo u ponoc sjetila da stvarno takva ujutro ne mogu na posao:lol::lol::lol:
Dakle, long story, short: tamna prirodna kosa, puno plavih pramenova-problem vjecni izrast. Kako se uspjesno obojati u neku smedju ili medenu nijansu?
Hvala!

U smeđu da, u mednu da - ali na početku dok ti još ima pramenova. Medna se jaaaaaaaako teško bez blajha dobiva. A pramenovi su popularni na takvim bojama (ti ih imaš, to je super), probaj sama kući ofarbat se u neku takvu boju, pa onda ako ne budeš zadovoljna rezultatom odeš kod frizerke i samo kontroliraš izrast.

Javi šta odlučiš.:)

Nymph
22.06.2010., 13:04
Bok ;)
Zanima me jeli ikoja od vas vec isla iz crne u plavu... kakav je postupak, koju ste boju koristile i sve sto ide uz to. Nikako da se ohrabrim na ovaj potez a tako žarko želim plavu kosu :cerek:

p.s.
Splićanke, preporučite frizera koji zna dobro šišati pls :mig:

dianna
22.06.2010., 13:09
uuuuuu ja sam ta.. doduše nisam plava već sad trenutno imam plave pramenove, a hoću tamnoplavu nijansu... uglavnom duuuuuuuuuuuugooo ćeš se namučit ako ne želiš spaljenu kosu...

ja sam išla kod frizerke 2 puta na pramenove i to su bili tamno tamno smeđi, onda treći put mi je cijelu kosu farbala iako sam i onda bila dosta tamna , više je crna prevladavala,... i sad zadnji put mi je stavila neke zlatno plavkaste pramenove , sve u svemu super je ispalo i sljedeći put se sama farbam, sa tamnoplavom nijansom

Nymph
22.06.2010., 13:13
znam da je dug postupak :/ nisam se piturala vec nekih mjesec i pol dana tako da mi se boja malo isprala.... ako se idem blajhat i ispadnem narancasta npr, nakon koliko vremena mogu ponovit postupak?

dianna
22.06.2010., 13:17
hm...:misli: nemam pojma, pitaj frizerku ,ali ja se ne bi nikako i nikad blajhala, bolje malo po malo ali sa manje oštećenom kosom... i sve ovisi u kakvom ti je stanju kosa

Gošća
22.06.2010., 14:02
Ja sam ta :cerek: stavljala sam blajh i srednje zlatnoplavu i nekako mi je povuklo na narančasto..ali ajde..onda sam na to išla frizerki koja mi je stavila platinaste pramenove i sad izgleda dosta dobro i prirodno..uglavnom, bez blajha ti je to mission impossible..
Jedino cure spominju neku 1517 Keune boju koja navodno s hidrogenom dosta posvjetljuje i bez blajha, ali nisam isprobala, pa ne znam.

A ako pukneš ove Konzumovske platinaste boje tipa Palette, Garnier :rigo: i sl. sranja gotovo ti je zagarantirano da ćeš ispasti narančasta, jer ne posvijetle dovoljno, iako imaju nekakav blajh u sebi.

Moj savjet ti je da odeš frizerki i to dobroj, a savjet dolazi od osobe koja je sam svoj majstor :cerek:

Nymph
22.06.2010., 15:57
Ja sam ta :cerek: stavljala sam blajh i srednje zlatnoplavu i nekako mi je povuklo na narančasto..ali ajde..onda sam na to išla frizerki koja mi je stavila platinaste pramenove i sad izgleda dosta dobro i prirodno..uglavnom, bez blajha ti je to mission impossible..
Jedino cure spominju neku 1517 Keune boju koja navodno s hidrogenom dosta posvjetljuje i bez blajha, ali nisam isprobala, pa ne znam.

A ako pukneš ove Konzumovske platinaste boje tipa Palette, Garnier :rigo: i sl. sranja gotovo ti je zagarantirano da ćeš ispasti narančasta, jer ne posvijetle dovoljno, iako imaju nekakav blajh u sebi.

Moj savjet ti je da odeš frizerki i to dobroj, a savjet dolazi od osobe koja je sam svoj majstor :cerek:

sjecas se mozda koliko te kostalo otprilike to kod frizerke?

Gošća
22.06.2010., 16:18
sjecas se mozda koliko te kostalo otprilike to kod frizerke?
Imala sam protekciju :mig: ali pogledaj si po salonima, jer cijene su različite od salona do salona..ako ti samo blajha jeftinije je nego da ti stavlja blajh i preljev..nekih 250 kuna pa nadalje ti je cijena pramenova na poludugu kosu svugdje

anabe
22.06.2010., 17:16
i ja sam išla iz crne u plavu :D
naime,meni nije bilo tako teško,sjećam se da se nisam valjda dosta dugo farbala,pa mi je poveći izrast bio smeđi,a boja se bila pomalo isprala!otišla sam kod frizerke i stavila tanke plave pramenove!najgori su bili vrhovi,al nije bilo loše.uglavnom,da sam bila pametnija,puno prije bi bila lijepo plava,a ne što sam se nakon tih prvih pramenova dala u ruke frendici,istina maknula mi je crnu al bila sam sva neka žuta.a još gore je od toga,što sam se onda sama doma farbala i birala bezvezne boje i izrast mi je uvijek bio koma!mislim da imam slike iz tih faza :D pa ih stavim ako ih pronađem da si predočiš kak to sve skupa bude!mislim da možeš bolje proći od mene,samo nemoj nikako DOMA SAMA RADIT :D

Nymph
22.06.2010., 17:21
naime,meni nije bilo tako teško,sjećam se da se nisam valjda dosta dugo farbala,pa mi je poveći izrast bio smeđi,a boja se bila pomalo isprala!otišla sam kod frizerke i stavila tanke plave pramenove!najgori su bili vrhovi,al nije bilo loše.uglavnom,da sam bila pametnija,puno prije bi bila lijepo plava,a ne što sam se nakon tih prvih pramenova dala u ruke frendici,istina maknula mi je crnu al bila sam sva neka žuta.a još gore je od toga,što sam se onda sama doma farbala i birala bezvezne boje i izrast mi je uvijek bio koma!mislim da imam slike iz tih faza :D pa ih stavim ako ih pronađem da si predočiš kak to sve skupa bude!mislim da možeš bolje proći od mene,samo nemoj nikako DOMA SAMA RADIT :D

:) hvala vam cure puno na savjetima... imam jako dugu crnu kosu i ne zelim ju unistiti ali oduvijek sam htjela u plavo se piturati...mogla bih sad preko praznika ljetnih da nemoram u skolu ic svakakva :D :D

Ensi
22.06.2010., 17:24

Ovo totalno potpisujem. :zubo:

anabe
22.06.2010., 18:32
nadam se da sam uspijela staviti sliku,koju god sam nasla nije prihvacalo.ne vide se bas nesto pramenovi al eto..

anabe
22.06.2010., 18:43
nadam se da sam uspijela staviti sliku,koju god sam nasla nije prihvacalo.ne vide se bas nesto pramenovi al eto..

sutra cu se pozabaviti sa ovim ostalim!sad sam izpizdila jer ko za inat sve ove ruzne zute slike ne prihvaca :D mora da zbog velicine :ne zna:

Sparkly
22.06.2010., 21:59
uuuuuu ja sam ta.. doduše nisam plava već sad trenutno imam plave pramenove, a hoću tamnoplavu nijansu... uglavnom duuuuuuuuuuuugooo ćeš se namučit ako ne želiš spaljenu kosu...

ja sam išla kod frizerke 2 puta na pramenove i to su bili tamno tamno smeđi, onda treći put mi je cijelu kosu farbala iako sam i onda bila dosta tamna , više je crna prevladavala,... i sad zadnji put mi je stavila neke zlatno plavkaste pramenove , sve u svemu super je ispalo i sljedeći put se sama farbam, sa tamnoplavom nijansom

hm...:misli: nemam pojma, pitaj frizerku ,ali ja se ne bi nikako i nikad blajhala, bolje malo po malo ali sa manje oštećenom kosom... i sve ovisi u kakvom ti je stanju kosa

Tim putem sam i ja išla, ne iz crne ali tamnosmeđe i bila sam i ja nadobudna, ali moram ti reć da bez blajha ne ide.
Mislim vidit ćeš sama sad kad se opituraš ovom tamnoplavom bojom.
To sam i ja radila, i par puta i nakon nekog vremena to je plavo, ali
uvijek pari neprirodno i kuži se da je smeđa podloga
jer baca na narančasto ili žuto.

paprenjak
23.06.2010., 15:27
Baš kao što sam se i pribojavala...:(nakon farbanja sa garnierovom 7-icom,ispala tamna smeđa,umjesto svjetlo smeđa:(,podloga su bili plavi pramenovi,izrast mišje smeđa,dakle svjetla sroz,i katastrofa,baš sam nezadovoljna.:flop:

Clarice
24.06.2010., 14:10
neki dan sam stavila Schwartzkopf kolorac, onaj novi - platinaste nijanse, broj 100. I naravno NIJE ISPALO platinasto.. grrrrr... već nešto na granici između žutoga i crvenkastoga.. a naglašeno je da nema crvenkastoga tona.. opet grrrr..
Uglavnom, to sad izgleda bezveze, i hodam već par dana sa repom. Htjela bi popraviti s nekom mrvu tamnijom nijansom, a i malo me frka koliko ću oštetiti kosu sa još jednim kolorcem u tjedan dana..
šta mislite?
da uzmem neki bez amonijaka.. pa stavim smeđe, pa šta bude.. tj. nešto svjetlije smeđe..
frka me opet crvenog tona..

koskoska
29.06.2010., 21:20
pozdrav curke,
ako netko zna neka mi odgovori.
prirodna kosa mi je pepeljasto smeđa s jakim crvenim pigmentom. imam izrast takve kose jedno 5 cm, a ostatak su zblajhani žuti pramenovi koje bi ja htjela obojat u neku najsličniju boju izrastu ili bi sve obojala u neku čokoladno - zlatno - smeđu boju.
isto tako voljela bih koristiti boje bez amonijaka...tipa hennaplus ili sl.
sad, zna li tko što mi je činiti i kojom bojom za obje opcije?
znam da će mi prethodno zblajhani pramnovi s vremenom ili odmah biti svjetliji ali i to je bolje od ovog kaj sad imam na glavi - izgledam si ko tvor :)
fala

DreamStickle
30.06.2010., 05:52
jel ima tko kakvu ideju? :(

Smeđa s još svijetlijim tankim pramenovima koji naginju na plavu.

anaid20
03.07.2010., 19:51
Pozzz, ovih dana malo u guzvi s ucenjem, pa kako to biva , prije ispita uvijek gluposti padaju na pamet, i sve bih radila samo ne ucila :kava:
Pa sam dosla na ideju da bih kosu prefarbala u svjetliju boju , dok nebi dosla do narancaste ( inace sam brineta, tamne oci, tamne obrve, ali mi je put jako svijetla i moja prirodna boja kose je jako tamna i nikako mi ne pase na boju koze, jer i pjegice imam i nikako da mi koza upije sunce :( ) ?:confused:
Pa eto, kakvog ste vi misljenja, jel bi to bilo u redu, s obzirom da imam tamne oci i obrve (obrve se mogu posvjetlit, hvala bogu danasnjim bojama...)
Nadam se da cete mi pomoci :cerek:

KANARinka27
11.07.2010., 09:46
Ne znam zašto misliš da tvoja prirodna boja ne paše uz tvoj svijetli ten;svijetlom tenu paše i svijetla i tamna boja, a osim toga imaš tamne oči i tamne obrve! Ali, ako već inzistiraš na farbanju možda da ne uzmeš odmah narančastu nego prvo neku smeđu s bakrenastim odsjajem ili pa onda, ako ti se svidi da ideš postepeno na svjetliju, narančastu.
Uzmi u obzir da ćeš, ako baš želiš narančastu (a tamna ti je podloga) prije toga vjerojatno morati ići s blajhom a onda se može i oštetiti. Eto, to je moje mišljenje a sad kako hoćeš.

malaplava30
13.07.2010., 08:07
Dakle, evo mene opet. :mig:
Još uvijek nisam ništa napravila s kosom. U srijedu idem kod frizerke konačno!
Međutim, još uvijek nisam sigurna što bih učinila. Naime, ona tamna smeđa kakvu sam imala prije skoro dva mjeseca kad sam se iz "zelenog" prefarbala u tamno smeđe se toliko isprala da sam sada za dvije nijanse svjetlija nego sam bila (i boja nije loša osim što na sredini i na donjem dijelu kose još izbijaju zelenkasti pramenovi ali sada barem smeđe-zeleni a ne onako grozni kakvi su bili prije bojenja jer su tada bili maslinasto zeleni...). Budući da imam izrast od skoro 2 cm (koji je jedva vidljiv, osim nekoliko sijedih koje se dobro vide :p), pramenovi u ovom trenutku možda ne bi bili najbolje rješenje, nego možda prefarbavanje u neku za nijansu dvije svjetliju nego je sad (smeđu), pa tek onda za mjesec dana raditi blage pramenove u boji meda. Naime, ne bih se više vraćala u onako jako plavo kakva sam bila, nego bih htjela imati plavkaste pramenove na svijetlo smeđoj podlozi, a da bih to dobila najprije ovu postojeću smeđu boju treba posvijetliti za dvije nijanse, pitanje je samo KAKO I KOJOM NIJANSOM BOJE?

Zato trebam pomoć! Naime, ne znam koju bi sad boju trebalo odabrati (frizerka bi trebala znati, ali bolje da i ja budem informirana :confused:), da bih na ovu posvijetljenu tj. ispranu tamno smeđu dobila nijansu dvije svjetliju (možda svijetlo kestenjasto i sl.) a da se boja dobro primi tj. da ne bude ni presvijetla ni pretamna. :mig:
Ako slučajno imate ideju, pomozite mi.....
Lijepi pozdrav!

žmnkica
21.07.2010., 15:19
pozdrav, nova sam ovdje :)

trenutno mi je boja kose kao na lijevoj slici:

http://images.teamsugar.com/files/usr/0/2334/1345422.jpg

izražen je taj narančasti pigment kojeg bi se donekle htjela riješit, pa ako mi neko može odgovorit kako postići ovakvu ili eventualno malo svjetliju boju:

http://www.atmosphere.uk.com/images/content/artists/portfolio/00441_image1.jpg

koristila bi keune boju, ali ne znam kojom nijansom da postignem željenu boju i uz koji postotak hidrogena
puno hvala :mig:

Anita2507
21.07.2010., 22:37
Jel se dobro farbat na moru, imam izrast 2-3cm pa sam htjela samo izrast, plava sam.

micek-jerry
31.07.2010., 21:33
Nakon farbanja, s čime skidate fleke od boje s kože?
Jel postoji neko profesionalno sredstvo za to i gdje ima za kupiti?
Hvala!

TheEmpress
02.08.2010., 13:52
Pepeo od cigareta s malo vode. :s Nevjerojatno kak to skine boju. :zubo:

aibreann
03.08.2010., 06:54
Bok curke, gledala sam malo Palette smeđe preljeve, ali na njima piše da se ne preporuča za plavu, posvijetljenu kosu. Buduci da sam plava zanima me dal ce mi kosa od smeđeg preljeva pozelenit :D ? Kak se taj preljev prima na izrast ,a kako na vrhove koji su svijetliji od ostatka kose ?

TheEmpress
04.08.2010., 16:47
Eto, ja sam sestri taman blajh stavila na pramenove. Ima neku tamnocrveno ljubičastu kosu, a boja koju hoće je neka plava, modra. Sad, nadamo se da nakon blajhanja i farbanja neće ispast ljubičasta, jer joj boja lagano ide na narančasto kak posvjetljuje. :rofl: Ima frendicu frizerku koja joj je to savjetovala, ja nebum kriva. :rofl: Evo kakva joj je kosa sad, mrvicu tamnija je... Inače, šiške će skratit tak da gornji sloj šiški bude kraći od donjeg, donji bi trebao bit plavi i ovi djelovi naprijed sastrane koji su duži bi isto trebali bit plavi. Otraga je kratka kosa. A jesam objasnila. :rolleyes:

http://www.pohrani.com/f/3y/YI/1CpiIKoc/282671482520108918141131.jpg

Anita2507
10.08.2010., 12:01
Farbala sam se zadnji put u 6mj, bijah mjesec dana na moru, i sad imam pošten crn izrast od 3cm, farbam se pallete ice blond, ledeno plavom, pa da pitam koliko bi ju sad trebala držat da mi se izjednači s ostatkom, jer mi je na moru posvjetlila, obično sam držala 30-35min.

marija1812
15.08.2010., 17:05
Imam veliki problem.. Imala sam prirodnu smedu kosu sa crvenkastim pramenovima stvarno predivno prirodnu. Naravno nije meni vrag dao mira pa sam se isla prvi put ofarbat i to u crnu s plavim odsjajem. E sad tulim vec dva dana i kako sad nazad???:confused::confused: pomagajte plizzzz:(:(:(

žalfija
16.08.2010., 00:07
Au. Nikako. :D

a) blajhom
b) skidačem boje (proguglaj, imaju ih neki dućani sa profi frizerskom opremom i sl.), a mislim da negdje tu imamo i temu o njima
c) ići frizeru da on to skine i prefarba nazad u neku smeđu, približno sličnu tvojoj prirodnoj boji
d) prati svaki dan agresivnijim šamponom npr. onim za perut i vidjeti ako će se šta isprati, pa onda nabaciti možda nek smeđi preljev

Ja sam za c ili d soluciju.

Koju farbu si koristila? Ako je Casting ili nešto sl. to se ispire. :kokice:

I pitaj malo na Crnoj kosi, tamo vjerojatno cure bolje znaju koje se farbe brže ispiru i još koješta.:)

edit: a-ha, vidim, već si pitala i nešto otkrila, stavi onu masku pa vidi šta će ispasti, ne može škoditi. :zubo:

marija1812
17.08.2010., 16:34
Au. Nikako. :D

a) blajhom
b) skidačem boje (proguglaj, imaju ih neki dućani sa profi frizerskom opremom i sl.), a mislim da negdje tu imamo i temu o njima
c) ići frizeru da on to skine i prefarba nazad u neku smeđu, približno sličnu tvojoj prirodnoj boji
d) prati svaki dan agresivnijim šamponom npr. onim za perut i vidjeti ako će se šta isprati, pa onda nabaciti možda nek smeđi preljev

Ja sam za c ili d soluciju.

Koju farbu si koristila? Ako je Casting ili nešto sl. to se ispire. :kokice:

I pitaj malo na Crnoj kosi, tamo vjerojatno cure bolje znaju koje se farbe brže ispiru i još koješta.:)

edit: a-ha, vidim, već si pitala i nešto otkrila, stavi onu masku pa vidi šta će ispasti, ne može škoditi. :zubo:

probala s onom maskom i nista..:( uzela sa palette crnu s plavim odsjajem. probat cu sa tim samponima za perut pa cemo vidjet..a sta drugo ::mama::mama::ne zna::ne zna::ne zna:

TheEmpress
17.08.2010., 17:31
Pa kupi neki skidač boje, pa probaj s njim.

Adrastea
18.08.2010., 10:31
Bok cure! :)

Ja sam se nedavno farbala ( mislim da je to bio preljev al još traje -.-).kosa mi je tamnosmeđa,a ja sam ju posvjetlila do nijanse medene svijetlo smeđe.I sad imam mali izrast al se ful primjeti zato jer se skroz taman,a meni su rekli da će se taj preljev skinut zbog kupanja u moru i pranja kose a još nije...uskoro će škola i ne bih htjela ić s izrastom...mogu li ga se riješit bez farbanja? mogu li se nadat da će se isprat u moru? :( :kava::ne zna:

Gospe-od-cukra
19.08.2010., 00:20
mene zanima, ako netko zna koji je ovo fenomen, dakle, kad god kupim smedju boju za kosu dobijem crnu, koliko god drzala boju, a kad kupim plavu bilo koju nijansu, dobijem odvratnu neku zlatno smede narancastu boju, :(

miska
19.08.2010., 11:40
mene zanima, ako netko zna koji je ovo fenomen, dakle, kad god kupim smedju boju za kosu dobijem crnu, koliko god drzala boju, a kad kupim plavu bilo koju nijansu, dobijem odvratnu neku zlatno smede narancastu boju, :(

Je li netko koristio Garnier herba shine bez amonijaka nijansu 610-svijetlo pepeljasto smeđa? Jel se prebrzo ispire?

žalfija
19.08.2010., 13:56
Pa kupi neki skidač boje, pa probaj s njim.

Ma mislim da bi se cura izšokirala još više.
Kad bi to skinulo do žuto narančaste, uuuuf, suza bi bilo... i ovako joj je muka.:D

Nek se malo ispere i ofuca pa će vidjeti, nije još sve propalo.:)

child of time
20.08.2010., 15:40
ljudi pomoć, ovak nakon 2 godine farbanja u crveno odlučim se ja vratit u svoju prirodnu nekakvu pepljastu smeđu, međutim prvo farbanje u smeđe nije primilo, onda sam probala sa garnierovom broj 4, obična smeđa koja se kao ispire (28 pranja) i ispala je crna :eek: doduše to je bilo na početku ljeta, nakon toga odlučila sam ne dirat tak da vidim kolko će se isprat, i sad je obična tamnosmeđa, ali samo u hladu:D, na suncu se opet vidi jaki crveni odsjaj :mad: uz to još me uvjeravaju da je kosa na mjestima ljubičasta :confused: a i izrast se već podosta vidi, tak da, sve u svemu koma :( e sad može neki savjet koju boju uzet ili kanu da dobijem nešto slično svojoj prirodnoj :ne zna: hvalaaa :s

onandon
20.08.2010., 15:49
Curke, mala pomoć. Farbam se sa framesi bojama 4 i 5. Tko je sličan framesi bojama (farbam se kod frizerke ali ona je 2 tjedna na moru) ..bojim se da nešto ne zabrljam.

lida
20.08.2010., 20:56
Curke, mala pomoć. Farbam se sa framesi bojama 4 i 5. Tko je sličan framesi bojama (farbam se kod frizerke ali ona je 2 tjedna na moru) ..bojim se da nešto ne zabrljam.

Čekaj da se frizerka vrati s godišnjeg!!!:ne zna:

Ki-Ki
20.08.2010., 23:31
Farbam se sa trojkom - L'oreal Richesse, zanima me kako da sad dobijem ovakvu boju?

http://img337.imageshack.us/img337/7522/kimkardashianbluetopdre.jpg (http://img337.imageshack.us/i/kimkardashianbluetopdre.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

gasolina
21.08.2010., 15:09
Mama si je danas kupila jednu njihovu, veli ona nije to preljev nego baš boja prava. Kupila je tubicu toga u kutiji + još neka bočica tinte za razrijedit boju, sve se posebno kupuje. Pogledala sam račun i skužila kako oboje dođe isto kao i jedna L'oreal farba koje ja preferiram kad se farbam(možda čak i jeftinije, tubica + tinta stoje 56kn), pa me zanima jel koja kad bojala s tim keune bojama i kakva su iskustva? inače, planiram se sad ofarbat u onu l'orealovu nijansu crna čokolada (ono kaj trenutno penelope reklamira) pa ako ima neka takva nijansa i u keuneovoj ponudi, zašto ne, cijena je ista...

TheEmpress
21.08.2010., 23:10
Keune boje su profesionalne boje i odlične su.

lida
22.08.2010., 07:33
Ma nisu ti to profesionalne boje kad ih ima u svakom dućanu za kupiti, ali nisu loše mada se crvene jako brzo ispiru.

tobleronica
22.08.2010., 09:48
Jel neko ima primjer, mislim - fotku... smeđa kosa (malo tamnija) sa medastim pramenovima. Frizerka će mi to uskoro radit a stvarno se bojim da će biti prevelik kontrast. Htjela sam svjetliju boju, svjetliju nijansu smeđe ali ona kaže da nije moguće jer mi je sad smeđa boja i kaže da će mi prvo staviti smeđu farbu da sve bude iste boje jer je sad šareno od ljeta (sunca) i onda pramenove... Strah me. :confused:

gasolina
22.08.2010., 11:38
Ma nisu ti to profesionalne boje kad ih ima u svakom dućanu za kupiti, ali nisu loše mada se crvene jako brzo ispiru.

a i kolko sam vidla na stranici nude svega desetak nijanski, i to niti jedna ni blizu nečemu sličnome tamnoj čokoladi...:ne zna:

Zmijica
23.08.2010., 11:26
Keune JESU profesionalne boje za kosu, kod nas su jako popularne pa ih zato svaka drogerija ima.
A nijansi ima hrpa, originalna Keune stranica ni nema nijanser.
http://www.keune.co.kr/keune_zone/Keunezone_main.asp?AC=4&BC=19&CHK=3
(za još nijansi klikni na Test1, Test2...)

I dobre su, posebno plave nijanse.
Mada je meni Rolland bolji (al njega u Zg samo u jednom dućanu ima, pa su Keune daleko nekompliciranije :) )

TheEmpress
23.08.2010., 14:09
Muller je konačno dobio par crvenih Keune nijansi, al moram priznat da mi se nijedna ne sviđa previše, sve više vuku na neku bakrenu ili smeđe crvenu nego na pravu crvenu. :ne zna:

lida
23.08.2010., 21:13
Profesionalne boje za kosu su one kojih nema u širokoj potrošnji već samo u salonima...........

marija1812
27.08.2010., 11:09
Ma mislim da bi se cura izšokirala još više.
Kad bi to skinulo do žuto narančaste, uuuuf, suza bi bilo... i ovako joj je muka.:D

Nek se malo ispere i ofuca pa će vidjeti, nije još sve propalo.:)

A evo vec sam se pomalo i pomirila s time.. Vec mi se isprao plavi odsjaj i sad je samo crna. Cula sa za te izbjeljivace boje,ali ne zelim nista eksperimentirati..ovo mi je bilo sasvim dovoljno.. Kosa mi je ful tamna na vrhu pa se uopce ne vidi da je ista izraslo:D Ma proci ce i to.. Samo da te pitam da li ako se poslije budem farbala u priblizno svoju boju tj. smedu hoce se to uhvatit jer stvarno nemam pojma o farbanju.. Hvala:D

naty352
27.08.2010., 20:45
bok cure , kako vidim imate dosta iskustva sa farbanjem .. pa se nadam da cete moc i meni pomoci .. moja prirodna boja je ova :12228
htjela bi postici za par nijansi tamniju smedu .. razmisljm o ovoj boji http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.kayeschemist.co.uk/shop/images/uploads/castings%2520530%2520praline.jpg&imgrefurl=http://www.kayeschemist.co.uk/shop/index.php%3Fmanufacturers_id%3D40%26osCsid%3Djpveh xxzji&h=262&w=305&sz=18&tbnid=eZfcZDjZ2FlEcM:&tbnh=100&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dloreal%2Bpraline&zoom=1&hl=hr&usg=__4-srvZDOCAW5IplFTu29S-lel2Y=&sa=X&ei=nBV4TJ2_NsLNswbBoMWyDQ&ved=0CB0Q9QEwAA

jeli ima itko istkustva s njom ? .. dali ispadne na kraju mnogo tamnija nego sto je na slici .. i dali imate ikoji drugi prijedlog za mene .. :ne zna:

dariel
28.08.2010., 18:26
Ja baš stavila nijansu PurpleCherry od Palete, ispalo jaako tamno, imala tri vrste pramenova!

Anubisova Robinja
28.08.2010., 18:36
Koja vam se čini, eto, najkvalitetnija marka boje za kosu prema dosadašnjem iskustvu? Koja najmanje ošteti kosu :misli:
Dosta dugo sam svoju uništavala sa svakakvim farbama (Palette su mi nekako najviše spalile kosu), riješila se oštećene kose, sad je zdrava i posve prirodna (tamnosmeđa), no, nažalost moram se farbati. Sjedine su me napale (žalosno, znam - tek sam u 20ima) :zubo:

december9
29.08.2010., 17:01
Imam pitanje,hitno mi je :s
Farbam se u svijetlo smeđu boju,nekakav lješnjak i imam crni izrast od 4cm
Da li da prvo stavim na izrast 15 min pa onda na ostatak jos 15?
Sad cu stavit malo tamniju boju,6.3 a kosa mi je svijetlija
Neznam da li se duljim drzanjem boje na ostatku kose primi svijetlije ili tamnije?

Sparkly
29.08.2010., 20:28
Najbolje da staviš na cijelu dužinu jednako.:)

TheEmpress
29.08.2010., 20:36
Slažem se. Uostalom, kad bojiš kosu, ionako počneš od korijena, tj. od izrasta, ne? Tak da, dok pofarbaš ostatak kose, ovo na izrastu će zapravo stajat dulje.

dariel
29.08.2010., 21:43
Ja se farbam, nova boja je očajna:mad:

december9
29.08.2010., 21:45
Ma hoce stajat ce dulje samo me brine da mi ostatak ne bi upio previse boje ako toliko stoji i ispao pretaman?
Jer su podloga blajhani pramenovi

TheEmpress
29.08.2010., 22:58
Mislim da neće. Ako se bojiš da ćeš bit pretamna uzmi onda svijetliju boju.

Ki-Ki
01.09.2010., 22:40
Koja vam se čini, eto, najkvalitetnija marka boje za kosu prema dosadašnjem iskustvu? Koja najmanje ošteti kosu :misli:
Dosta dugo sam svoju uništavala sa svakakvim farbama (Palette su mi nekako najviše spalile kosu), riješila se oštećene kose, sad je zdrava i posve prirodna (tamnosmeđa), no, nažalost moram se farbati. Sjedine su me napale (žalosno, znam - tek sam u 20ima) :zubo:

Ako možeš nabaviti profesionalnu liniju od L'oreala te bi ti bile ful super. Ja koristim L'oreal richesse - bez amonijaka. Ne znam da li ta pokriva sjede, ali ima ih više vrsta tako da bi se i to našlo. Ja nabavljam preko tate it Austrije.

musicaddicted
02.09.2010., 15:56
Ok cure pomagajte xD

Idem se sutra farbati..imam tamno smeđu kosu i volila bi je ofarbat u čikoladno smeđu ili svjetlo smeđu--ne mogu naći nikakvu sliku :ne zna::confused:..molim vas stavite koju ako imate puno cete pomoci =)

anna_dulce
10.09.2010., 20:21
Eh..imam problem..

Prošle godine u 9.mj sam se počela farbat...

ja-derište, htjela imat ovakvu crvenu kosu ----> http://i54.tinypic.com/2cpc750.jpg ili http://i54.tinypic.com/2w3yiae.jpg

i uspjela sam(donekle)..al tesko..prvo farbanje kod kuce,a od 3.mj '10. idem kod frizerke... kosa mi je sad ovakva http://i56.tinypic.com/2cd72v9.jpg
al ja vise ne zelim da bude takva..bzvz je..zivi uzas..cim je operem (svaki dan) i osušim (i ispeglam) izgleda kao da je nisam prala mjesec dana (da u pubertetu sam al ipak se to na crvenoj jaako vidi), a i rijetko kad bude ''normalna''..

ovo mi je prirodna boja: http://i52.tinypic.com/sv41lk.jpg
a ovo..:S...takozvana ''crvena'': http://i55.tinypic.com/289eb87.jpg
(slike su mutave al tu se najbolje vide boje)

zelim imati ovakvu kosu..boja mi je extraa a friz također:mig:
http://i54.tinypic.com/24dosia.jpg
http://i55.tinypic.com/2a9ehrb.jpg

moj ''plan'' je bio da sad odem kod frizerke i da mi stavi takvu neku smeđu boju (bez blajhanja i toga)tak 3,4puta dok ta crvena ode(nadam se da hoće) i da se onda nastavim farbat kod kuće jer mi je previše davat najmanje 130kn svaki mjesec...

sta vi mislite? hoce li to uspjeti? i hoce li mi stajat takva frizura i boja?

pomooć :(

Green-Eyed-Fairy
10.09.2010., 20:59
Mislim da ce ti stajati fino, a sto se bojanja tice posto ne ides na neku previse svetlu smedju ne bi ni trebala blajhati itd. Samo sto ce ti verovatno ostati crveni odsjaj jer se crvena tesko mice sa kose. Samo neka koristi neku ash smedju boju, ash nijanse minimizuju crvene tonove.
Zapravo kad pogledam, i ova koju zelis ima crvenkasti odsjaj tako da nece biti toliko tesko :)

Zhuta
11.09.2010., 06:52
Najbolja varijanta ti je da ti prvo stavi skidač boje pa na to smeđu boju.

Ili pošto i ta na slici ima crvenkasti odsjaj , možda bi bilo dobro da ti stavi samo tamno plavu i dobit ćeš to što želiš.

Zvuči čudno znam, evo kopi pejst mojih dogodovština
Evo da napišem crticu o pothvatu zvanom: Zašto je Bog stvorio frizere

Pa krenimo: Pročitala sam na temi o bojama za kosu da je jučer sniženje u Kozmu 50% na boje za kosu. Kako već tjednima razmišljam o bojenju kose, pa rekoh ajde da odmah nešto i uštedim. Kupila sam 3 pakiranja iste Loreal Preferance boje za kosu, trošak 106kn.
Sva nadobudno dođem doma, pravac: kupaona, operacija: bojenje.
Smješam boju i hrabro krenem u pothvat. Boja je dosta rijetka i nemoram napominjat da je boje bilo posvuda-umivaoniku, pločicama, košari za veš, podu, kadi, ušima, rukama. No ne dam se smest, fino ja to sve namažem i čekam.
Nešto se čudno događa na glavi- zanemarujem tu činjenicu i nadam se debrom ishodu.
Jbg, nada je kurva.
Nakon što sam isprala i posušila kosu vidim da sam crvena od svih boja, ja završim u jedinoj koju nebi više na svoju glavu.
No Zhuta se neda smest, nema te boje koju ja ne mogu natjerat da pređe u neku drugu.
Oblačim trenirku, nabijam šiltericu i trk u Kozmo po drugu boju. Kupujem 2 kutije tamno plave , trošak 20kn i žurim doma spašavat stvar.
Dečko me vidi s prozora i smije mi se jer je vidio klipse sumnjive boje kako se suše na stolu
Dolazim doma, skidam kapu, malo me zeza ali govori da mi sad oči dolaze do izražaja (imam tamno zelene oči).
Čekam da on odlazi na cugu i pravac kupaonica vol.2.
Miješam boje, mažem kosu, mažem umivaonik, pod, plafon, balkon, susjedinog psa i malog Kineza u kineskom dučanu na Kvatriću.
Čekam... čekam...
Ispirem kosu sa strahom, sušim kosu...

Kad veselje na licu Zhute, 9 je navečer, no sunce sja, tratinčice rastu, vrapci se deru i muhe se jebu u letu, Zhuta ima k_o_n_a_č_n_o lijepu tamno smeđu boju kose.
Brzo mažem i klipse i život je lijep!!
Dečko je pre zadovoljan i kaže da sad ima novu staru curu. Komentari na poslu su samo pozitivni, navodno izgledam (još) mlađe a da vam ne pričam kako mi je kosa mekana i sjajna.

Zašto takav naslov??
Zato jer sam za 100kn više mogla sjedit u salonu 3, 4 sata i čitat novine umjesto da sumanuto pustošim dučane i doma proživljavam šokove.
(imaš sliku moje boje na zadnjih par stranica teme o ekstenzijama)

...tonkica...
11.09.2010., 17:51
Mislim da bi ti ta boja dobro stajala..
Ja sam isto neko vrijeme imala crvenu boju, a nakon toga sam se farbala u smede..prvi put mi je samo bio crveni odsjaj ali nakon drugog bojanja je bilo u redu..

anna_dulce
11.09.2010., 21:26
Hvala na savjetima =))
Nadam se da ce nakon 2,3farbanja bit takva boja, jer mi je vec ove crvene dosta =S...

miss_blu
13.09.2010., 09:18
bok svima
evo jedno pitanje, imam prirodnu smeđu kosu, neka srednjesmeđa do tamna, doduše vrlo je kratka, nekih 4 cm. Željela bih se ofarbati u pepeljasto plavu, boja otprilike kao ova na slici
http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/n_1001.jpg
dakle pitanje je kojom bojom to mogu postići, koja marka, možda neka od keune ili...? nisam se nikad farbala pa eto, ako bi mi mogli pomoć, unaprijed zahvaljujem :)

...Luciferka...
13.09.2010., 09:49
Odjednom sa farbom - nikako

miss_blu
13.09.2010., 09:57
nego, kako?

...Luciferka...
13.09.2010., 16:33
Ili postepeno farbat kosu ili blajh - ali to ti je bi preporucila..
Mislim da bi najbolje bilo da prvo napravis pramenove - blajhom, i onda farbas kosu u sivo-bijelo..jer ako cijelu kosu zblajhas bit ce ti ko slama..

Zmijica
13.09.2010., 19:21
Ma ak je 4 cm dužine - blajhaj! Izrast će k'o ništa.
A kratka je prekrasna zblajhana :cerek:
Blajh kupi u dm-a, 6 posto hidrogena i vozi Miško! Trebat ćeš još neku boju za preljev, blajh obično vuče na žuto.
Postupak je već višeputa opisan na topiku Plava kosa, pa potraži malo. Ili pitaj tamo.

melanchy
14.09.2010., 18:36
hello
znam da ova tema vec postoji,ali stvarno je hitno
prvi put se bojam,zelila bih u smede,casting creme gloss je boja i sad..
prije nekih 2 sata sam isprobala boju na jednom pramenu kose,kao pokus, boja mi se jako svidjela..i maloprije sam htjela staviti i ostatak boje kad iz svjetlosmede boje je u tubi CRNA..:confused::confused: jel to znaci da je mogu bacit s obzirom da crna ne dolazi u obzir,i u cemu je greska..pocetnica sam pa nemam pojma o nicemu :ne zna:

mladunche
14.09.2010., 19:00
Nema ti to veze, drukčije se ponaša u bočici, drukčije na kosi.

melanchy
14.09.2010., 20:31
Nema ti to veze, drukčije se ponaša u bočici, drukčije na kosi.

hvala puno ! :)

mladunche
15.09.2010., 21:36
I, kako je ispalo?

estrelitta
16.09.2010., 09:10
može li mi koja reći o tim preljevima ,zanima me što sadrže i štetu li kosu,jer sam odlućila ka stavljati taj preljev
samo na korijen inaće trudnica sam.tnx:)

cretino
22.09.2010., 10:24
Dakle, imam problem. Kosa mi je crvenkastosmeđa (!!!!!), duljina ispod ramena, lagano valovita, beživotna..jednom rječju - ružna. :(
Htjela bih se ofarbati i/ili izvući nekakve svijetlije smeđe/zlatne pramenove, ali nisam sigurna kako bi to izgledalo. Ako itko zna neki jako,jako dobar slon u Rijeci gdje bi mi frizerka sama sugerirala koja boja i koja duljina bi mi dobro stajala, molim da mi javi jer nemam pojma što bih, napravila bih neku promjenu,ali ne znam što. Znam okvirno,ali ništa sigurno. Molim vas, pomoć! :s

Ovako izgleda:
http://yfrog.com/jm092210110503j

A ovako bih htjela da izgleda:
http://yfrog.com/6tbeyoncelongbrownhairj

supergirl1
22.09.2010., 10:37
je li ko od vas koristio one boje za kosu iz bio&bio dućana...prvo sam uzela tamno smeđu i ispala crna, ovaj put mocca brown, još uvijek mi je pretamno, tamo ima bar 10 različitih smeđih...je li se neko ofarbao u tamno smeđu, ali da ne baca na crveno, nego onako boja čokolade

Chocollina
22.09.2010., 11:13
Cureee molim vas pomozite!!! Imam prirodno plavu kosu,koja je ljeti bijela,a zimi gore tamnija a dolje svijetlija. Otkad je počela serija gossip girl umirem za kosom od Blake Lively :cerek:
Išla sam prije 5 mjeseci kod svoje frizerke da mi napravi nešto slično,takvu "zlatnu"boju ali nije ni približno ispalo takvo :(
Donijela sam joj par slika i rekla je kako joj je na svakoj drugačija,a sve zlatne boje koje mi j epokazivala su zapravo bile brončene i crvenkaste,a ja želim zlatno plavu ne zlatnu! Došla sam doma sa bojom gorom nego mojom,hvala bogu sunce je učinilo svoje i sad samo moja blista :) Imate li kakav savjet kako doći do te boje? Koliko ja vidim to su pramenovi i preko toga ta zlatkasta boja? Pomozite ja ju taako želiiimmm!!! :)
Evo i slika:
http://img839.imageshack.us/img839/735/blakelively7351.jpg (http://img839.imageshack.us/i/blakelively7351.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img801.imageshack.us/img801/2295/blakelively.jpg (http://img801.imageshack.us/i/blakelively.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://yfrog.com/5ublakelively1j

Loona70
23.09.2010., 10:28
zna li netko kakve su one nove boje za kosu od Pelette 10 minutne??
Kupila baš jučer, pa ću se danas opiturat :mig:

da li ispada puno tamnije, od odabranog pigmenta?

niny133
24.09.2010., 18:33
e ovako..prirodna boja kose bila mi je neka plava do plavo-smeđa i pofarbala sam se u crveno. no, sad iam tisuću problema s tim i fakat neam volje održavat tu boju a ispire mi se brzinom svjetlosti. :/
pa jel zna netko kak da se sad vratim u prirodnu boju? dekolorizatori ili tako nešto (cijena)? ili odmah boja za kosu?
i da..blajhanje i slične gluposti ne dolaze u obzir..a salone mi se ne da posjećivat :(
heeeelp!! :(

...Luciferka...
24.09.2010., 21:22
Sama bez blajha? Pa..nemoj ni pokusavat jer ces napravit vise stete nego koristi...
Za pocetak ti je najbolje pustit da se farba ispere skroz kolko ide..
Ako ti pomaze sta moje iskustvo: ja sam bila crna prije ljeta..sad sam plava.. Postepeno sam farbala kosu sa pepeljasto plavom farbom i sa jakim hidrogenom i par puta sam izblajhala samo pramenove cito da bi mi to licilo na nemaj jer je farba na crnu jedva malo posvijetlila a moju prirodnu na izrastu do boje meda pa bi bez pramenova to zgledalo debilno..
I,da , sad mi je dopizdila plava i farbam se opet u crveno..

TheEmpress
25.09.2010., 00:14
Nemoj blajh. Kupi šampon protiv peruti, oni su agresivniji i brže će isprat boju. A drugi put se nemoj farbat ako ti se ne da održavat boju.

...Luciferka...
25.09.2010., 07:22
Nemoj blajh. Kupi šampon protiv peruti, oni su agresivniji i brže će isprat boju. A drugi put se nemoj farbat ako ti se ne da održavat boju.

Sampon od peruti isto isusuje kosu.. i ne bu postala plava od njega...
U potpunosti se slazem sa zadnjom recenicom.. A i iz farbanih tamnih boja je prava nauka doc do plave...

Zmijica
25.09.2010., 09:27
Ne bu plava postala, ali isprat će crveno... ne do kraja, istina.

Niny, nisi niš napisala koja si crvena. Ak si svijetla, iz toga možeš nekom običnom tamnoplavom doć u svijetlo smeđu, pa puštat prirodnu.
A ako si višnja-crvena, onda uh.
Pročitaj topik o skidačima boje, zadnjih par strana.
Al ja ti savjetujem frizeraj.

TheEmpress
25.09.2010., 11:12
Pa isprat će joj se boja, kolko tolko. A bome šampon manje šteti kosi od blajha. :ne zna:

remplir
25.09.2010., 20:28
Je za bojanje bolja svježe oprana ili masnija kosa?

Frizerka me uvijek prije farbanja pita kad se zadnji put kosa oprala a nemam pojma kako to utječe na bojanje? :ne zna: Zaboravim ju uvijek i pitati.

žalfija
25.09.2010., 23:15
e ovako..prirodna boja kose bila mi je neka plava do plavo-smeđa i pofarbala sam se u crveno. no, sad iam tisuću problema s tim i fakat neam volje održavat tu boju a ispire mi se brzinom svjetlosti. :/
pa jel zna netko kak da se sad vratim u prirodnu boju? dekolorizatori ili tako nešto (cijena)? ili odmah boja za kosu?
i da..blajhanje i slične gluposti ne dolaze u obzir..a salone mi se ne da posjećivat :(
heeeelp!! :(

Dekolorizator je istina možda blaži, ali svjedno je kemija i neće ti magično oguliti crvenu boju s glave na prirodnu.

Prirodnu zaboravi. Joj, gdje da počnem..uglavnom suosjećam, prelazila iz crvene u plavu bez blajha više puta. Muka isusova.

U kojoj si fazi, ovo što Zmijica pita, koje nijanse crvene si sad?

Ako si na lisičjoj ispranoj :D, uzmi neku plavu npr. Keune ili Garnier br. 8 (http://www.perituoicapelli.com/dati/img/52_gra.jpg).
Srednje svijetlo plava. Trebala bi ispasti neka medena.

Nemoj staviti pepeljastu nijansu na to jer ćeš dobiti zelenkasti odsjaj. Jednostavno ne možeš sad dobiti hladnu nijansu plave nikako bez blajhanja, ne znam ni ako je želiš uopće, uglavnom..

Ja sam na taj način, ispirala, pa par puta prefarbala, onda na jedne premenove i gotovo. Plavuša.

vatra-vatrica
30.09.2010., 10:18
cure, pitanje - namjeravam se danas farbati kod kuce u tamno smedu, a trenutna boja mi je plava. hoce li proci sve ok s tim, ima li mozda nesto na sto moram pripaziti? :) unaprijed zahvaljujem na odgvoru :D

efghi
30.09.2010., 11:13
zavisi jel ti kosa dosta izbjeljivana, ako je, nemoj doma, tak sam ja jednom isla stavit na plavu blajhanu neku smedu koja je valjda imala crvenog pigmenta i rezlulat je bio svjetlo rozo-narancasti vrhovi!!ostatak kose ostao plav, ne moram ni reci da sam s mokrom kosom odjurila kod frizerke! ako vec radis samo idi postepeno s nekom svjetlo smedom pa prema tamnijoj

vita_lady
02.10.2010., 14:49
curke.. trebala bih potamniti tamnoplavu kosu u svijetlosmeđu.. znaci potamniti za neke 2 nijanse.. koju boju da uzmem? mislila na schwarzkopf natural&easy svijetlo smeđu.. što mislite? bojim se da ne bude pretamna..

žalfija
02.10.2010., 16:21
Dobre su Natural&easy, meni ispadaju točno kao na onoj sličici iza na kutiji, tim se vodi.:)

vita_lady
02.10.2010., 18:15
hvala ti puno žalfija :cerek:

lorenavalentic
04.10.2010., 09:42
pozdrav! nekih sedam godina sam se farbala u plavu boju,imala sam prekrasnu platinasto plavu boju,al mi se nekako više nije sviđala,nije mi se sviđalo kako mi paše uz lice,jer imam jako svijetal ten...ofarbala sam se u smeđe,al se boja brzo ispirala,valjda zbog podloge...i to mi je dosadilo pa sam uzela tamno smeđu i ispala sam skoro crna,to mi se super sviđalo zadnjih godinu dana,al sam neki dan kupila tamno smeđu od palette i ispala mi je baš crna crna.....još kad sam bez šminke blijeda i tako ta izrazito crna kosa-ma užas,baš sam si pre crna! e sad,jako mi je lijepa ova boja meda(svijetlija,prema plavoj) šta se sad nosi....zvala sam frizerku da se naručim al govori da nezna do koje nijanse mi mogu posvijetlit jer da se paletta teško skida?? imate kakva iskustva s tim? il da ostanem ovako crna(plave oči i svijetal ten).....jer me strah da nebi ispala žuta ili narančasta...rekla je da će mi uzet do 350 kn....svaki savjet je dobro došao!

Crveni Mjesec
04.10.2010., 12:41
Šta mislite može li mi frizerka napraviti ovakvu boju:

http://www.aolcdn.com/pmms/productpagemovies/02/00/2499611

Prirodno mi je tamno smeđa, bojana je u svijetlu smeđu, ali je sad nekakva isprana, čak pomalo narančasta.

Jesu li ovo pramenovi ili?

gasolina
05.10.2010., 13:07
se smiju kombinirat boje? namjeravam kupit dvije boje sličnih nijansi pa dat frizerski da ih pomiješa...?

efghi
05.10.2010., 13:09
da, moja mama to stalno radi sa crvenim bojama

efghi
08.10.2010., 12:45
kosa mi je jako suha i vrhovi jako unisteni, poslije pranja cesto i pucaju jer sam prelazila iz crne u plavu pa je jako ostecena.. posto sam se zadnji put farbala prije 3 tjedna, sad mene zanima jel bi smjela sad s palettinom uil (posvjetljivac), da li mi prijeti ispadanje pramenova, kose ''žvake'' ili tako nesto? jel ima tko iskustva s bojanjem u plavo tako ostecene kose?

TheEmpress
08.10.2010., 21:17
Ja bih pustila kosu da se još malo oporavi, tretiraj ju nekom dobrom maskom ili kupi kokosovo ulje za vrhove.

alette01
09.10.2010., 20:43
Bila sam kod frizerke prije tjedan dana i kosa je ispala za nijansu, dvije tamnije nego što sam željela.
Ujednačene je boje samo što je tamnija nego što sam planirala:D
Radi se o plavoj kosi a željena nijansa je ova http://img832.imageshack.us/img832/1661/boja1.th.jpg (http://img832.imageshack.us/i/boja1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pa me zanima mogu li napraviti neku hidrogen kupku ili nešto?

hvala!

Chocollina
13.10.2010., 16:28
Šta mislite može li mi frizerka napraviti ovakvu boju:

http://www.aolcdn.com/pmms/productpagemovies/02/00/2499611

Prirodno mi je tamno smeđa, bojana je u svijetlu smeđu, ali je sad nekakva isprana, čak pomalo narančasta.

Jesu li ovo pramenovi ili?

Prvo ti treba staviti prelijev,sad nisam sigurna jer dobro ne vidim ali čini mi se neka tamno smeđa i onda izvući plave pramenove,naravno sve zavisi koliko će tvoja kosa to prihvatit ali naravo,da se :top:

Chocollina
13.10.2010., 16:33
Cureee molim vas pomozite!!! Imam prirodno plavu kosu,koja je ljeti bijela,a zimi gore tamnija a dolje svijetlija. Otkad je počela serija gossip girl umirem za kosom od Blake Lively :cerek:
Išla sam prije 5 mjeseci kod svoje frizerke da mi napravi nešto slično,takvu "zlatnu"boju ali nije ni približno ispalo takvo :(
Donijela sam joj par slika i rekla je kako joj je na svakoj drugačija,a sve zlatne boje koje mi j epokazivala su zapravo bile brončene i crvenkaste,a ja želim zlatno plavu ne zlatnu! Došla sam doma sa bojom gorom nego mojom,hvala bogu sunce je učinilo svoje i sad samo moja blista :) Imate li kakav savjet kako doći do te boje? Koliko ja vidim to su pramenovi i preko toga ta zlatkasta boja? Pomozite ja ju taako želiiimmm!!! :)
Evo i slika:
http://img839.imageshack.us/img839/735/blakelively7351.jpg (http://img839.imageshack.us/i/blakelively7351.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img801.imageshack.us/img801/2295/blakelively.jpg (http://img801.imageshack.us/i/blakelively.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://yfrog.com/5ublakelively1j

ovo je moj prijašnji post,sad me samo zanima i moli brzu pomoć da li da kao podlogu stavim ovu (http://www.loreal-paris.co.uk/hair-colour/all-over-color/casting-creme-gloss/8304-sweet-honey.aspx) ili ovu (http://www.polyvore.com/coloration_casting_cr%C3%A8me_gloss_9304/thing?id=19300669)

malenicaa
13.10.2010., 17:31
Da li bi neko od vas imao preporuku kako da izjednacim boju kose?Farbam se sa keune i boja mi je prelepa,otprilike ovako nesto http://www.starpulse.com/Actresses/Meester,_Leighton/gallery/JTM-035358/ ali samo nekoliko centimetara od korena i onda je sve tamnija i tamnija i krajevi su skoro tamno smedji.Ja sam bila crna ali sam skinula crnu i vec 2 godine sam nosila razlicite nijanse,poslednjih par meseci neku cokoladu,pa sam se odlucila za malo svetlije ali ne ide mi :(

mandy_doll
13.10.2010., 21:57
pozdrav svima!
zna li netko mogu li sama iz tamne smeđe kose prefarbat se u svjetliju smeđu? i kako :D nemam iskustva s farbanjem, tako da stvarno ne znam i bila bih zahvalna ako bi mi netko pomogao sa savjetima :top:

Plavusa_ZG
14.10.2010., 15:34
keune boje za preporučiti? inače sam plava i htjela bi bit malo bjelija i da mi izrast bude što svijetliji

tobleronica
15.10.2010., 11:22
MOLIM za POMOĆ! :( Ovakva mi je boja kosa sada, za nijansu tamnija možda ali sa zlatnim i narandžastim odsjajem zbog pramenova medaste boje a i zbog pigmenta.
http://img411.imageshack.us/img411/391/forumzlatna.jpg

Kojom farbom bih zagarantovano dobila ovakvu?
http://img713.imageshack.us/img713/6274/aaaaaaaaaaaaaaah.jpg

I da li bi se kako treba sve primilo s obzirom da imam tamniji (sivkasti) izrast od 1cm...? Molim vas hitno, ako je bilo tko imao iskustva.

Bitno mi je samo da nije puno tamna (ne mora ovako svijetla biti) ali i da napokon nema zlatnog ili narandžastog odsjaja.

Z e t t a
17.10.2010., 11:25
Ofarbala bih se u narančastu,
otprilike kako je Nicole Kidman imala na početku karijere,
one friske s loknicama :)

Dakle, nešto što prije vuče na plavu nego na crvenu.
Ali je onako, upadljivo narančasta.

Pa, please, koju mi marku boje preporučujete? Keune, L'oreal?

TheEmpress
17.10.2010., 13:45
Meni na drugoj slici izgleda kao da to nije samo jedna boja, čini mi se da ima pramenove svijetlije. :misli:

tobleronica
18.10.2010., 07:03
Je, i ja mislim da ima pramenove ali mi je samo bitno da je kosa bilo koje nijanse sa te druge slike. Samo da je nekako zagasita a ne narandžasta.

CherryLoo
21.10.2010., 15:24
jel se mogu sama ofarbati iz tamno tamno smedje u neku svijetliju smedju i kojom bojom il mislite da bi trebala kod frizera? imam crvenkaste-bakrene pigmente i htjela bi da oni ostanu, samo svijetlija smedja. hvala na odg!!!

mogvaj
26.10.2010., 11:05
Pozdrav svima.
Zanima me da li jentko koristio novu farbu od Swarzkopfa , Perfect Mousse?
Uzela sam brončano svijetlo smeđu i sad me strah da ne ispadnem pretamna? Inače imam svijetlo smeđu-zlatnu kosu.
Zna li netko uopće kakve su tenove boje?
Thnx!

marcy darcy
31.10.2010., 12:56
Imam mišje-smeđu kosu, i po njoj prve sijede :eek:
Tanka je i masna, uglavnom-užas. Moram prati kosu svaki dan-dva, inače izgleda katastrofa. Htjela bi pokriti nečim te sijede, da to malo živne, ali ne usudim se farbati nekom trajnom agresivnom bojom. U zadnje vrijeme mi je počela i ispadati, pa se bojim drljati po kosi da ne bi ostala na kraju bez nje.
Ako stavim neki preljev, isprat će se pošto ju često perem za tri dana doslovno.
Ima li spasa? Upomoć :(

meemoo
12.11.2010., 20:00
ovo je moja boja kose
http://img242.imageshack.us/img242/1418/dsc00499il.jpg
a htjela bih se ovako obojati
http://4.bp.blogspot.com/_YaowUzQz4HE/TAD-Ei-b3QI/AAAAAAAAASo/cBEHqwxieSE/s1600/red_hair_beauty_8.jpg
jel se bojao netko od vas iz smedje u narancasto? jel tesko dobiti takvu boju?

meemoo
12.11.2010., 20:05
Ofarbala bih se u narančastu,
otprilike kako je Nicole Kidman imala na početku karijere,
one friske s loknicama :)

Dakle, nešto što prije vuče na plavu nego na crvenu.
Ali je onako, upadljivo narančasta.

Pa, please, koju mi marku boje preporučujete? Keune, L'oreal?

sad tek vidim da jos netko zeli narancasto, i ja bi bas tako, vise na plavu nego crvenu, svijetliju od ove koju sam stavila

Golubica1111
16.11.2010., 09:20
Bok cure :w

Trenutno imam vrlo svijetle, gusto raspoređene pramenove. Obojala bi se, i ne želim da kosa poprimi žuti ton, niti da bude bijela. Onako, boja pšenice, topla :D

Ako bi se bojala keuneom, koji bi to broj bio? Ili kombinacija možda?

Hvala :D

enigm@21
16.11.2010., 10:46
keune 9.3 možda?
http://i.pgcdn.com/pi/75/84/21/758421537_640.jpg

ili ove lorealke:
http://www.lorealparis.com.hr/img/l10n/products/305x262/HCo8_1.jpg

http://www.lorealparis.com.hr/img/l10n/products/305x262/HCo6_14.jpg

dianna
16.11.2010., 11:44

meni je ova predobro ispala

miramo
17.11.2010., 09:53
Bok svima!
Ima li na ovoj temi netko tko bi sa mnom podijelio svoja saznanja o slijedećem: gdje se na području Grada Zagreba i/ili zagrebačke županije može u maloprodaji kupiti boja za kosu Schwarzkopf Professional Essensity.
Hvala unaprijed! :s

Htjela bih je isprobati jer navodno sadrže najčišće organske esencije i eterična ulja, a ne sadrže umjetne mirise, silikone, mineralna ulja i parabene (što god da je ovo posljednje :)). Osim toga, boja se s vremenom sama ispire te nema onog klasičnog izrasta, a savršeno prekriva sijede.

*bobica*
18.11.2010., 22:26
da li itko zna, ili je tko vidio ovu boju za kosu kod nas za kupiti? ja ju ne mogu naci..

http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/162/4/AAAAAlKrb_wAAAAAAWJHgg.jpg?v=1224217723000

Feria br. 73

TheEmpress
18.11.2010., 23:55
Nema feria boja kod nas. :( Ja ih čak ni u Mulleru nisam vidla.

Mala18
20.11.2010., 12:36
Pozdrav svima :) ja bi trebala savjet,htjela bih se ofarbati malo za promjenu ali imam problem a to je blijeda put pa ne znam što bi mi najbolje odgovaralo-odnosno koja boja kose? Inače imam prirodno svjetlo smeđu kosu,stepenasto sam ošišana,kosa mi je duga. Pa ako netko ima savjet za boju neka kaže :)

enigm@21
20.11.2010., 19:48
a koju boju očiju imaš? meni na blijedu put lijepo stoji tamnocrveno pa čak i crno..plave nijanse baš i ne, a smeđe mi se čini nekako bezizražajno. moj savjet su ti crvene nijanse..možda nešto ovako:
http://www.primped.com.au/images/uploads/primped_loves/ghd/IMG_4385_Detail.jpg

http://topnews.in/files/Kristen-Stewart_0.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v108/162/117/502642352/n502642352_182015_6698.jpg

evo primjer crne
http://img.listal.com/image/757068/600full-amy-lee.jpg

možda da najprije probaš s polutrajnim bojama ako se nisi nikad farbala:)

Mala18
21.11.2010., 11:47
Da nikad se još nisam farbala,ali mi je već smeđa kosa dosadna,malo promjene dobro dođe :) i da imam zelene oči :) nekako u crno baš i ne bi,mislim da mi nebi stajala ta boja kose jer sam blijeda..ova prva slikica mi se čini super,boja je prelijepa

SunčicaVŽ
25.11.2010., 11:34
kao prvo pozdrav svima...
Imam jedno pitanjce u vezi farbanja kose...
Htjela bi se ofarbat u crveno, trenutno se farbam u dark brown - ta boja izgleda skoro ko crna, prirodna kosa mi je tamno pepeljasto plava...nisam ni plava ni smeđa...imam izrast od nekih 1,5 cm...ono što me muči je to da ako se ofarbam direkt u crveno, izrast će mi biti skroz svijetao, a to ne želim...
Da li da obojam samo izrast prvo u dark brown...pa onda nakon toga cijelu kosu crveno????

Far Angel
30.11.2010., 13:40
molila bih ako mi netko može dati savjet!
ovako-prije negdje mjesec dana stavljala sam pallete preljev nijansa čokoladno smeđa..e sad,boja naravno nije ispala čokoladno nego ispočetka
crvenkasta i bila mi je ok,ali je s pranjem postala narančasta! :/
to mi se baš i ne sviđa,a već sam se pomirila s time da se ta narančasta neće tek tako isprati pranjem..
svakako želim da taj narančasti sjaj/boja nestane!
i voljela bih se ofarbati u neku tamniju nijansu plave,ali stvarno neznam kako će to ispasti s obzirom na trenutnu boju kose...
ili bi mi možda bilo pametnije ofarbati kosu u smeđe?..ili nema šanse da se jednostavno riješim ovoga?? :((

TheEmpress
30.11.2010., 13:46
Probaj sa šamponima protiv peruti, agresivniji su i brže se boja ispire od njih. Ako to ne pomogne, imaš skidače boje za kupit, pa možeš s tim probat.

Far Angel
30.11.2010., 13:49
Probaj sa šamponima protiv peruti, agresivniji su i brže se boja ispire od njih. Ako to ne pomogne, imaš skidače boje za kupit, pa možeš s tim probat.

hvala ;)

anpi
30.11.2010., 16:48
Bok cure :w

Trenutno imam vrlo svijetle, gusto raspoređene pramenove. Obojala bi se, i ne želim da kosa poprimi žuti ton, niti da bude bijela. Onako, boja pšenice, topla :D

Ako bi se bojala keuneom, koji bi to broj bio? Ili kombinacija možda?

Hvala :D

Ako te itko savjetuje s 1012 keune + 9% hidrogena - nemoj!

Ja sam danas nakon te egzibicije završila u friz. salonu na popravnom.
Jest da je to biserno-pepeljasta blond, ja sam ispala na izrastu narančasta, a na pramenovima svakakve boje ovisno o podlozi pramenova...

anpi
30.11.2010., 16:55
jel se mogu sama ofarbati iz tamno tamno smedje u neku svijetliju smedju i kojom bojom il mislite da bi trebala kod frizera? imam crvenkaste-bakrene pigmente i htjela bi da oni ostanu, samo svijetlija smedja. hvala na odg!!!

Savjetujem svim curama s pigmentima a koje žele u svjetlije da idu kod frizera!
Iz osobnog iskustva govorim.

žalfija
01.12.2010., 00:09
Bok svima!
Ima li na ovoj temi netko tko bi sa mnom podijelio svoja saznanja o slijedećem: gdje se na području Grada Zagreba i/ili zagrebačke županije može u maloprodaji kupiti boja za kosu Schwarzkopf Professional Essensity.
Hvala unaprijed! :s

Htjela bih je isprobati jer navodno sadrže najčišće organske esencije i eterična ulja, a ne sadrže umjetne mirise, silikone, mineralna ulja i parabene (što god da je ovo posljednje :)). Osim toga, boja se s vremenom sama ispire te nema onog klasičnog izrasta, a savršeno prekriva sijede.

Rado bi ti pomogla, ali ne znam. :rofl:

Drži ih moja frizerka u Opatiji, pitala sam, ali ni ona ne zna, niti ih prodaje, nažalost samo farbanje u frizeraju.

Vidjela sam nijanser kod nje i malo ga prostudirala - prekrasno.:cerek:

platinum blonde
01.12.2010., 15:18

meni je ova predobro ispala

na koju si je podlogu stavljala, i kakva ti je ispala boja? :)

pajana
04.12.2010., 22:03
stvarno je rijetkost da neko hoće narančasto

žalfija
04.12.2010., 22:11
Rijetkost? :misli:

Ma nije, ja uvijek hoću narančasto. Ili plavo. Ili narančasto. I tako cijeli život.:o:rofl:

TheEmpress
04.12.2010., 22:19
Zašto bi bila rijetkost? Kak netko hoće plavo ili smeđe, tak netko hoće narančasto. Barem ugodna promjena od svih ovih plavušica i brineta koje hodaju po gradu.

ellory
05.12.2010., 07:59
Molim pomoć!!:(
Nosim kratku bijelu kosu, i neki dan sam bila na ponovnom blajhu kod frizera, da mi pokrije izrast. Međutim, taj mi je dio ispao više žućkast. Sad bi ponovila postupak doma da mi se sve ujednači jer me strah da to s vremenom još više ne požuti.
nikad se nisam blajhala doma pa me zanima:
koji hidrogen da koristim? i da li da koristim samo blajh ili baš boju za kosu.
znam da bi mi trebalo ispast dobro jer sam po prirodi svijetla i prošli put nije bilo problema, ne znam kako mi je uspio zeznut!
bila bi zahvalna na odgovorima!
havala!:)

miska
05.12.2010., 18:38
Da li je netko koristo od Loreala boju Excell 10 nijansu 7.0? Kakvi su dojmovi?

kokoshka
10.12.2010., 19:34
cure, moze li mi koja reći koliko je štetan hidrogen od 6%?

Aira
11.12.2010., 17:22
Trebala bih idući vikend prvi put obojati kosu, ništa ekstra, samo bih htjela dobiti svijetliju nijansu smeđe od moje trenutne boje kose koja je bezizražajna tamno pepeljasto smeđa. Po ljeti dobije lijepi brončani odsjaj ali preko zime je grozno. Jel mi uopće pametno uzeti trajnu boju ili da probam prvo s preljevom? Kod frizerke neću jer neću proći ispod 150 kn, ali imam osjećaj da mi se ta svjetlije smeđa neće uopće primiti jer imam dosta debele vlasi. Isto tako ne bih ju htjela probati posvijetliti s plavom pa da ličim na strašilo.

enigm@21
11.12.2010., 22:00
cure, moze li mi koja reći koliko je štetan hidrogen od 6%?

nije baš štetan ukoliko se ne farbaš prečesto - znači ako se farbaš jednom mjesečno, i pogotovo ako ne farbaš svaki mjesec cijelu dužinu kosi ti ne bi trebalo biti ništa. naravno da je štetniji od 3% ali s 3% ne možeš posvijetliti kosu. ako ti nije nužno da koristiš 9% i pogotovo 12% (popriličnoo šteti kosi), drži se 6% hidrogena koji se nalazi u svakoj farbi koje možeš kupiti u dm-u i sličnim dućanima (loreal,schwarzkopf,wella itd.). jedino neke farbe od subrine sadrže 9% hidrogen

TheEmpress
11.12.2010., 22:08
Nije štetan jako, možda će ti kosa bit malo suha nakon farbanja ali jedan dobar pakung ili maska to poprave. :mig:

Dorée
11.12.2010., 22:13
Trebala bih idući vikend prvi put obojati kosu, ništa ekstra, samo bih htjela dobiti svijetliju nijansu smeđe od moje trenutne boje kose koja je bezizražajna tamno pepeljasto smeđa. Po ljeti dobije lijepi brončani odsjaj ali preko zime je grozno. Jel mi uopće pametno uzeti trajnu boju ili da probam prvo s preljevom? Kod frizerke neću jer neću proći ispod 150 kn, ali imam osjećaj da mi se ta svjetlije smeđa neće uopće primiti jer imam dosta debele vlasi. Isto tako ne bih ju htjela probati posvijetliti s plavom pa da ličim na strašilo.

ako se nisi nikad bojala ,trebala bi ti uvatit dobro

al uzmi ,nijansu svijetliju nego želiš da ti ispadne ;)

Možeš uzet loreal casting ,to je kao polutrajna

kokoshka
12.12.2010., 20:03
super curke, puno vam hvala na odgovoru ;)

Manch
13.12.2010., 09:57
Cure, jučer sam na blajhane pramenove stavila Palette 100 (skandinavski plava). Dobila sam govno žutu boju, osim na pramenovima koji su vještački bijeli. Šta da radim da popravim rezultat? Koja Keune nijansa bi bila dobra?
Koja od ovih farbi bi ispala slična kao u katalogu: 9.32, 9.3, 8.3, 8.34? Pomagajte, odvratna sam :D

Ria25
15.12.2010., 04:37
Molila bih pomoć neke stručne osobe ovdje ako je ima ili osobe sa sličnim iskustvom.
Moja prirodna boja je bila svijetlo smeđa do plavkasta,da bi mi sa godinama postajala sve tamnija i tamnija,tako da mi je sada prirodna neka mišje siva,dosta tamna,nikako lijepa
Radim plave pramenove od sedmog osnovne (nemojte se isčuđavati,pokojna teta mi je imala frizerski salon,koji je bio 80-tak godina u familiji,pa je voljela eksperimentirati na meni),sada mi je 26.Znači puno godina radila sam samo plave pramenove,iako imam toliko gustu kosu da bi mi se ti pramenovi uvijek pogubili,tako da nikada nisam izgledala kao da sam cijela pofarbana,niti bi to željela,ne mogu se zamisliti da sam cijela plava.Do unazad godinu,godinu i pol uvijek sam imala predivne pramenove,onako bijelje ali ne seljački,boja je bila stvarno lijepa,a to sam dobila pramenom na pramen i tako dugo godina,pošto se nisam šišala od prvog srednjeg,naravno osim šišanja vrhova (sad mislite da mi je kosa do poda,ali nije nego negdje do struka).Kosa mi jako sporo raste i to se svi isčuđavaju,tako da radim jedno dva puta godišnje pramenove jer mi više ni ne treba,eventualno ju osvježit sa nekim preljevom.

Moja želja je zadnjih par godina da se ofarbam u neku tamnije smeđu,možda čokoladnu,onako toplu,ali kad god sjednem kod frizerke za stolac ona me odgovori i to samo sa jednim njezinim kimanjem glave,ja se prepadnem jer me strah (kukavica sam) i naravno opet napravim pramenove.U biti kukavca sam jer stalno razmišljam,šta ako mi se nebude sviđalo,kako ću opet dobiti ovakvu boju koja mi je sa godinama nastajala.

Sad me to sve više drži,a pogotovo jucer i danas,da se ofarbam!
Jer zadnjih godinu i pol imam samo promašaje kod frizera,moja dugogodišnja frizerka koja je bila odlična je odjedamput poludjela i napravila mi neku ružnu nijansu,drugi put mi je napravila neke bakrene fleke po glavi,koje mi je dan iza ispravila tako da je stavila smeđe pramenove (to mi je bilo prvi put da stavljam smeđe i bila sam više nego zadovoljna),nakon toga sam je odlučila promijeniti i otišla kod neke koju su mi nahvalile neke cure da je izvrsna u plavim pramenovima i da ima milion nagrada sa natjecanja frizera,e..vjerujte mi najgora frizerka ikada,em me nikako nije isfenirala,glava mi je bila ko balon,pa sam zavezala kosu u konjski rep,pa kad sam došla na posao u noćnu,pita me kolegica šta mi je ta žuta pruga iza na glavi???? odem do ogledala i pogledam se sa drugim a kad ono iza točno po sredini jedno 6cm široki žuti žuti "pramen od 6cm":eek:.Ja zamalo u nesvjest pala i zovem ja nju drugi dan da joj kažem šta mi je napravila i da hoću popravak,ignorirala me jedno 10 dana kao da nema vremena,ovo neću ni komentirati,ja sam kriva.I tako primi ona mene nakon desetak dana i na taj pramen od 6cm stavi tri četiri smeđa,nakon toga ja ju iz pristojnosti pitam koliko sam dužna,a ona kaže ma sa pramenovima (mislim na 3-4 smeđa) ću te počastiti,samo ću ti naplatiti feniranje,i ja guska platim i zabezeknuta odem iz salona,uredno sam platila svoju prvu frizuru,a kad me popravljala,morala mi je oprati kosu,njen problem,ja da sam na njenom mjestu još bi se 100 puta ispričala mušteriji,no dobro tu sam ja ispala tukac,a što je najgore nakon prvog pranja ti su pramenovi postali rozi.

Bože,zaustavite me pisat..imam samo jedno pitanje a ja krenula od Adama i Eve..
Znači ofarbala bi se u tamnije i to kući,ne bi htijela komentare poput nebudi škrta i izdvoji novca za frizera kao što sam na prvim stranicama pročitala,jer lova stvarno nije problem nego zadnjih par loših iskustva sa frizerom..
Neznam koju boju da uzmem a da ispadne boja kakvu sam napisala,ne bi htijela da ispadnem crna,da li bi mi dvije farbe bile dosta?Koja marka farbe je dobra,jer se nikada nism farbala doma,i šta je najvažnije zanima me da li bi mi to prekrilo svu svjetlu kosu,a ne da mi izviruju pramenovi?I ako stvarno ispadne katastrofa mogu li to skinuti sa onim skidačem boja? ili mi je bolje na takvu kosu "jednostavno" otići kod frizera i nadati se najboljem

Zmijica
15.12.2010., 08:40
Ria25, ako si u Zagrebu, najtoplije preporučam Royal i Ivana.
On je frizer, a ne frizerka :D, i stvarno voli kosu.

Al ako se odlučiš doma farbat... angažiraj mamu/frendicu/dečka (teško je sam ravnomjerno, posebno otraga i na tako dugu kosu).
I uzmi 3 kutije da ti slučajno ne uzmanjka, ziher je ziher.
Ili uzmi Alfaparf boje u Irisu na Trgu, dvije bi ti bile dosta, + 2 hidrogena.
A možeš i polutrajnu boju, to će ti se isprati ako ne budeš zadovoljna.
Ova bi ti se sigurno svidjela:
http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss/535-chocolat-/-glossy-chocolats.aspx,
ali kako su cure znale crne ispadati s njom, preporučila bih jednu kutiju te i 2 ove.

Ili ova:
http://www.palette.rs/nasi-proizvodi/deluxe/deluxe-gold-gloss-browns/paleta-nijansi/product-container/655-cokolada-sa-zlatnim-odsjajem/
Možda tu izgleda svijetlo, ali uhvatit će ti tamnije na plave pramenove...

Gud lak enivej :)

...Luciferka...
15.12.2010., 09:29
Ria25, ako si u Zagrebu, najtoplije preporučam Royal i Ivana.
On je frizer, a ne frizerka :D, i stvarno voli kosu.

Al ako se odlučiš doma farbat... angažiraj mamu/frendicu/dečka (teško je sam ravnomjerno, posebno otraga i na tako dugu kosu).
I uzmi 3 kutije da ti slučajno ne uzmanjka, ziher je ziher.
Ili uzmi Alfaparf boje u Irisu na Trgu, dvije bi ti bile dosta, + 2 hidrogena.
A možeš i polutrajnu boju, to će ti se isprati ako ne budeš zadovoljna.
Ova bi ti se sigurno svidjela:
http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss/535-chocolat-/-glossy-chocolats.aspx,
ali kako su cure znale crne ispadati s njom, preporučila bih jednu kutiju te i 2 ove.

Ili ova:
http://www.palette.rs/nasi-proizvodi/deluxe/deluxe-gold-gloss-browns/paleta-nijansi/product-container/655-cokolada-sa-zlatnim-odsjajem/
Možda tu izgleda svijetlo, ali uhvatit će ti tamnije na plave pramenove...

Gud lak enivej :)

Sorry kaj tebe kvotam samo bi htjela rec da mislim da joj na tako dugu kosu jos ako je gusta ni 3 farbe nece bit dosta... -ja imam kosu malo ispod ramena al je uzasnooo gusta i trebaju mi tri farbe (zapravo 2 i pol-al moram kupit 3) - pa zato mislim da joj to nije dosta...

TheEmpress
15.12.2010., 15:34
Ja sam slijepa, al nigdje u postu ne vidim da ima gustu kosu, samo piše da ima dugu, pa pretpostavljam da nema ni pretanku ni pregustu kosu, pa bi 3 farbe trebale biti taman.

suwa
15.12.2010., 16:21
Bok cure, evo da pitam jer se spremam već neko vrijeme pofarbati, sad sam se odlučila, pa hitno da pitam prije nego kupim mačka u vreći :confused:

Imam plavu kosu, potpuno plavu sa malo zlatnog odsjaja. Farbam je. Kosa mi je stvarno lijepa i njegovana, do pola leđa, ali mi je jednostavno dosadilo to farbanje svakih mjesec do dva, pa sam odlučila ofarbat se u neku sličnu prirodnoj i pustiti da moja raste. Mislila sam se ofarbati u neku svijetlo smeđu ili medeno plavu...

Molim vas savjete oko kupnje farbe. Nebi htjela staviti neku boju koja bi mi povukla na sivo ako je stavim na svijetlu kosu, s obzirom da imam loših iskustava i sa plavim farbama kad bi stavljala neku tamniju ili zlatniju nijansu plave od one koju imam na glavi znalo je otići na ono sivo zeleno..

I da li je netko koristio možda od palette W6 ginger? I kako ispada?

...Luciferka...
15.12.2010., 22:06
Ja sam slijepa, al nigdje u postu ne vidim da ima gustu kosu, samo piše da ima dugu, pa pretpostavljam da nema ni pretanku ni pregustu kosu, pa bi 3 farbe trebale biti taman.

Da ne kvotam njen post, pise ovako:
"Znači puno godina radila sam samo plave pramenove,iako imam toliko gustu kosu da bi mi se ti pramenovi uvijek pogubili,tako da nikada nisam izgledala kao da sam cijela pofarbana,niti bi to željela,ne mogu se zamisliti da sam cijela plava."

TheEmpress
15.12.2010., 23:37
Fakat sam slijepa. :visi: Sry. :zubo:

Ja imam jako gustu kosu dužine mrvicu ispod ramena, meni su dvije farbe taman.

Ria25
16.12.2010., 02:41
Hvala cure na odgovorima,da imam jako gustu kosu,stvarno je ima puno..
Neznam,sve više mi se čini da mi ni tri ne bi bile dosta,možda da ipak probam za prvi puta ići kod frizera pa poslije sama to održavati,ili ako mi ta bude dobra da nastavim ići kod nje?
Strah me da ako sama to idem raditi da mi ne dođe neka kakasta boja i da mi ne počnu izbijati pramenovi :(
I ne nisam iz Zg iz Ri sam :)

bebačica
16.12.2010., 17:13
Cure, jučer sam na blajhane pramenove stavila Palette 100 (skandinavski plava). Dobila sam govno žutu boju, osim na pramenovima koji su vještački bijeli. Šta da radim da popravim rezultat? Koja Keune nijansa bi bila dobra?
Koja od ovih farbi bi ispala slična kao u katalogu: 9.32, 9.3, 8.3, 8.34? Pomagajte, odvratna sam :D

Potpuno te razumijem...meni se nedavno dogodila ista stvar:eek: Navodno je zbog blajha koji dolazi uz tu boju. Ugl,ja sam donekle uspjela spasiti stvar sa Palette 219.Tri tjedna nakon toga sam se još jednom farbala tom 219 i mogu reći da sam prilično zadovoljna bojom koju sam dobila na izrastu. Uskoro slijedi novo farbanje i planiram opet uzeti 219. Ne znam koju bih drugu premda bi htjela dobiti još svijetliju nijansu. Blajh ne dolazi u obzir..:flop:

Suey
26.12.2010., 12:06
Hvala cure na odgovorima,da imam jako gustu kosu,stvarno je ima puno..
Neznam,sve više mi se čini da mi ni tri ne bi bile dosta,možda da ipak probam za prvi puta ići kod frizera pa poslije sama to održavati,ili ako mi ta bude dobra da nastavim ići kod nje?
Strah me da ako sama to idem raditi da mi ne dođe neka kakasta boja i da mi ne počnu izbijati pramenovi :(
I ne nisam iz Zg iz Ri sam :)

Pa gle, i moja je jako gusta i duga, i dvije su mi farbe dosta:ne zna:. Ako baš želiš biti ziher, kupi za svaki slučaj 4 farbe, a pomiješaj 3, pa lako dodaš ako ne bude dosta.

Bit je da imaš dobru četkicu s kojom nanosiš boju, zato kupi što veću i bez problema ćeš se sama pofarbati. Ja se farbam s Keune i odlično primi, nemam rupa, niti nepofarbanih pramenova. Kad nanesem boju, još malo protrljam kosu za svaki slučaj.

Ide ti 1 tuba boje + 1 Keune razvijač (stoji ti kraj boja), znači, ti stavi 3 tube + 3 razvijača.

coco-chanel
26.12.2010., 13:26
možda bi ti se više isplatilo onda otić kod neke frizerke u kvart..kod jedne moje na knežiji šišanje i farbanje skupa košta 150 kn (ne znam koliko je samo farbanje), a ako kupiš 3 boje i 3 razvijača još će te više koštat...

kismo
13.01.2011., 07:43
Bok!

Trebam savjet. Imam već dugo vremena pramenove, međutim moram nešto promijeniti budući mi je izrast jako taman i začas se vidi i onda je grozan kontrast zblajhanih pramenova i tamnog izrasta koji se začas vidi. Osim toga kosa mi je još od poroda prije 4 godine jako suha, a sigurno da je zbog pramenova još više suha.
Ja bi se sad ofarbala, u neku svjetlo smeđu ili točnije tamnoplavu, pa me zanima da li je to moguće na ovakvu sada kosu, budući mi moja frizerka ni sama nije znala šta reći.

baj

GTV
13.01.2011., 10:08
Bok!

Trebam savjet. Imam već dugo vremena pramenove, međutim moram nešto promijeniti budući mi je izrast jako taman i začas se vidi i onda je grozan kontrast zblajhanih pramenova i tamnog izrasta koji se začas vidi. Osim toga kosa mi je još od poroda prije 4 godine jako suha, a sigurno da je zbog pramenova još više suha.
Ja bi se sad ofarbala, u neku svjetlo smeđu ili točnije tamnoplavu, pa me zanima da li je to moguće na ovakvu sada kosu, budući mi moja frizerka ni sama nije znala šta reći.

baj

Mal oti frizerka šteka, odi k nekom malo boljem frizeru, Robert u Ilici 65 je majstor za spašavanje svih mogućih stanja.:s

kismo
13.01.2011., 13:14
Thanks. A cijene kakve su kod Roberta. Boli glava ili se da preživit.Mal oti frizerka šteka, odi k nekom malo boljem frizeru, Robert u Ilici 65 je majstor za spašavanje svih mogućih stanja.:s

noora
13.01.2011., 14:10
jel postoji netko ovdje da je uspio dobiti ovakvu boju (može i slučajno :))

znam da treba miksati boje jer ovako nema šanse da se dobije ono što mi zamislimo

eto trebam pomoć ak tko zna koje su dobitna kombinacija da mi kosa bude ovakva :

http://img138.imageshack.us/i/a1b16793d9522259malina.jpg/

ova prva boja

http://img508.imageshack.us/i/celebrity3075.jpg/

to su kao neka brončana,boja karamele ugl, ja bi tak nešt onako više broncu neku.

GTV
14.01.2011., 13:18
Thanks. A cijene kakve su kod Roberta. Boli glava ili se da preživit.

Jeftin nije ali nije ni Ruža, da se preživjeti, obvezno traži Roberta ili Žaca

Meravigliosa Creatura
01.02.2011., 13:33
Ne znam gdje drugdje da pitam...
Farbam se s Garnierovom 111 već jako dugo, ali mi se počelo događati da su mi prednji pramenovi ( šiške), i mlada kosica oko lica postanu bijeli, sjedi, sivi, srebrni....ne znam ni ja kak se to zove..
Na početku mi se to nije događalo...

E sad, dal bi to izbjegla kad bi taj dio kose farbala zadnji?
Događa se još nekome?
:D

MiaMao
01.02.2011., 13:38
Ne znam gdje drugdje da pitam...
Farbam se s Garnierovom 111 već jako dugo, ali mi se počelo događati da su mi prednji pramenovi ( šiške), i mlada kosica oko lica postanu bijeli, sjedi, sivi, srebrni....ne znam ni ja kak se to zove..
Na početku mi se to nije događalo...

Događa se još nekome?

odgovorila sam ti na plavoj kosi. :)

žalfija
01.02.2011., 17:01
...

Događa se još nekome?

Jes, jes..:D

Nježnija je kosa naprijed, pogotovo ta mlada, zadnju je ofarbaj ili uopće nemoj, kreni se farbati od zatiljka.

CharlieC
01.02.2011., 22:49
nesto se premisljam pa bi mi trebao savjet :)

sto mislite kako bi ispalo ako bi se obojila u svjetlije crveno preko ispranog ljubicastog koji vuce na crveno?
bi li dobila nekakvu intenzivniju tamnocrvenu?

namjeravam skratit kosu i napravit siske, obojit ostatak kose u crno, a siske u crveno :D

Iva_na
03.02.2011., 08:53
kakva su vam iskustva s keune bojama? ja bi trebala potamniti kosu za 1-2 nijanse... trenutno je neka srednja smedja, na pojedinim dijelovima svijetlija...

ja bi to htjela izjednaciti u srednje smedju nijansu.. pa sam mislila uzeti 3% hidrogen i sad se dvoumim da uzmem svijetlo smedju ili srednje smedju.. bojim se da ne ispadnem pretamna.. :ne zna:

PicajZlica
08.02.2011., 17:18
pošto nisam imala sreće na temi sa crnom kosom probat ću tu :mig:
trenutno imam crvenu kosu..ali sam poželjela biti crnka pa me zanima hoće se primit boja od prve? ipak je to crna ona sve pokriva :ne zna: a opet :ne zna:

enigm@21
08.02.2011., 18:32
primit ce ti se,kako ne..bar u teoriji ne bi smjelo biti nikakvih problema. meni je najpostojanija crna boja bila ona od welle:)

PicajZlica
08.02.2011., 19:03
:jumping:
hvala na odgovoru :)
ma i mislila sam si al tak me strah da ću ispast neka šarena :rofl:
ja sam kupila od garniera color naturals..si imala s tom iskustva?

tobleronica
10.02.2011., 17:59
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/167503_1401617179437_1802555695_768264_8348104_n.j pg

Zna li neka djevojka kojom farbom (nijansom) mogu posvijetliti ovakvu nijansu (ima žućkasti odsjaj i takav pigment - zlatni) do neke tamnije plave, svijetlije smeđe i sl.

Nešto tipa ovog, samo da se možete orijentisati. Bilo koja svijetlija smeđa ali da se može reći da je boja lijepa a ne neuspjeli pokušaj (mrkva, zalotokosa, miš, i sl.) Molim vas, hitno je. Kakvu da kupim a da ne budem zlatna ili narandžasta? :(

http://www.exclusive-team.com/albania/advCms/img/images/content/products/400.jpg

http://hairstylesarea.com/hair-pic/HLIC/3772e72a69b63a58f01842ec08f5b711.jpg

enigm@21
10.02.2011., 19:57
:jumping:
hvala na odgovoru :)
ma i mislila sam si al tak me strah da ću ispast neka šarena :rofl:
ja sam kupila od garniera color naturals..si imala s tom iskustva?
ja se taman danas pofarbala iz crvene natrag u crnu:D koristila sam palette color gloss black truffle (polutrajna boja do 28pranja) i primilo mi je,potpuno je prekrilo moju tamnocrvenu..tako da primit ce ti definitvno:) garnier farbe nikad nisam koristila jer je puno cura na forumu reklo kako se garnierke najbrze ispiraju,iako su najnjeznije..uglavnom se drzim welle,schwarzkopfa i loreala:) ali crna ko crna,uhvatit ce ti:)

DarjaG
14.02.2011., 16:14
I ja trebam savjet, htjela bi iz crvene koju farbam preljevom preći u plavu, kakvu sam i inače imala kad sam bila mala. Koji je najmanje štetni način za to?
Da li kod frizera ili nekom posebnom farbom i kako da ju poslije održavam ( izrast)? :ne zna:

Sandra October
14.02.2011., 21:17
jel postoji netko ovdje da je uspio dobiti ovakvu boju (može i slučajno :))

znam da treba miksati boje jer ovako nema šanse da se dobije ono što mi zamislimo

eto trebam pomoć ak tko zna koje su dobitna kombinacija da mi kosa bude ovakva :

http://img138.imageshack.us/i/a1b16793d9522259malina.jpg/

ova prva boja

http://img508.imageshack.us/i/celebrity3075.jpg/

to su kao neka brončana,boja karamele ugl, ja bi tak nešt onako više broncu neku.

to je moja boja kose. nijansa - tamno plava, može tigi-jeva ili redkenova. eventualno ubacit samo mrvicu narančaste radi bakrenog odsjaja. pričam samo o manevrima kod frizera, ja doma po glavi ne vježbam

Anci_92
16.02.2011., 22:26
imam 18 godina i imala sam predivnu plavu kosu sve do 15-te
tad mi je kosa uzasno potamnila i bila sivkasto-smeda :confused:
s 16 sam se pofarbala s http://www.palette.com.hr/uploads/pics/shade_strang_a10_20.jpg i dobila prekrasnu nijansu :cerek: koju nosim vec dugo
kosu bojim svakih cca. 3-4 mj dok mi izrast ne postane preocit
nakon posljednjeg bojanja kose primjetila sam da mi se kosa uzasno prorijedila :eek: :eek: :eek:
proso je 1 mj (malo vise, skoro 2 :D ) a vlasiste me jos uvjek svrbi a kosa mi se nije nist popravila :( :( :(

da odem dermatologu il sta??? HELP PLEASE :ne zna:

Exora
28.02.2011., 09:58
Trebam pomoć s farbanjem.

-5 godina sam se bojala u tamnosmeđu (trojku)
-prošli tjedan sam išla u frizera s ciljem da dođem do narančaste ili barem neke svjetlije smeđe.
-kosa mi je bjahom dosta posvjetlila, ali je ostalo mnogo tamnih fleka pa me frizer obojao u tamnu, bakrenu smeđu. Izrast mi je ispao žarko crveni, fleke su se još uvijek vidjele. Onda sam popizdila pa sam sama stavila još tamno smeđi preljev i sada je okay, praktički sam opet na početku.
-kosa mi nije oštećena, a i skratila sam je 10cm

Zanima me:
-koliko bih trebala čekat do sljedećeg blajhanja
-kako sama napravim blajh kupku, ne mogu izguglat nikako
-hoću li išta postići ako stavim svjetliju boju od npr. keune s hidrogenom 9% ili 12%?

TheEmpress
28.02.2011., 12:28
1. barem 10 dana
2. kupiš blajh i 6% hidrogen, u blajhu imaš upute. Ukratko, staviš otprilike 30ml hidrogena (ili koliko ti već treba za tvoju dužinu kose), isto toliko šampona ili regeneratora i onda dodaj pomalo blajha dok ne dobiješ kremastu smjesu, ne prerijetku, da se da lijepo nanjet na kosu. Vidjet ćeš kak će posvjetljivat kosa, kad ti je dosta, ispereš.
3. joj, nemoj mučit kosu s 12%. S 9% možeš probat, dobila bi svijetliju boju sigurno, al kolko svijetliju ovisi o tome koju boju kupiš, kak ti kosa prima boju i sl...

Al u svakom slučaju bih na tvom mjestu prvo probala boju s 9% hidrogenom, pa ako ne uspije, onda blajh kupku. Ako ti se pak ne da čekat između farbanja i blajh kupke i hoćeš brzi rezultat, onda kupi boju kakvu hoćeš (narančastu ili koju već), napravi blajh kupku i nakon kupke stavi boju na glavu da se ujednači sve.

Exora
28.02.2011., 16:32
1. barem 10 dana
2. kupiš blajh i 6% hidrogen, u blajhu imaš upute. Ukratko, staviš otprilike 30ml hidrogena (ili koliko ti već treba za tvoju dužinu kose), isto toliko šampona ili regeneratora i onda dodaj pomalo blajha dok ne dobiješ kremastu smjesu, ne prerijetku, da se da lijepo nanjet na kosu. Vidjet ćeš kak će posvjetljivat kosa, kad ti je dosta, ispereš.
3. joj, nemoj mučit kosu s 12%. S 9% možeš probat, dobila bi svijetliju boju sigurno, al kolko svijetliju ovisi o tome koju boju kupiš, kak ti kosa prima boju i sl...

Al u svakom slučaju bih na tvom mjestu prvo probala boju s 9% hidrogenom, pa ako ne uspije, onda blajh kupku. Ako ti se pak ne da čekat između farbanja i blajh kupke i hoćeš brzi rezultat, onda kupi boju kakvu hoćeš (narančastu ili koju već), napravi blajh kupku i nakon kupke stavi boju na glavu da se ujednači sve.

Ne žuri mi se pa ću pokušat to s 9% za koji tjedan. Hvala na detaljnom odgovoru :mig:

Kalliste
28.02.2011., 23:06
Evo ovako... Imam prirodno tamnosmeđu kosu... U frizerke sam bila 24.02. i pokušale smo doći na ovu boju http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2011/Jan/19/3606/biba_hair.jpg međutim nešto nije dobro ispalo s blajhom, i moja kosa uz sivkaste tonove preljeva je sad boje nešto slično ovoj boji lijeve cure kod uha (možda malo više na boju meda, svjetlije, nemam pojma) http://stylemelbourne.com/wp-content/uploads/2010/04/Alison-Giri-Heading-Out-Hair-and-Beauty-Fitzroy-next-gen.jpg ...

I sad mene zanima kad opet mogu nastaviti s bojanjem, vremenski, da dođem do ove prvotne plave koju želim...

Bi li to bilo nešto šta bija mogla sama napraviti, ili bolje da odem do nekog frizerskog salona, čega me užasno strah, jer sam dvaput dosad htjela doći do te boje, i oba dva puta sam ostala posrana:(... Jel imate neke preporuke za nekog ko bi mi to mogao uistinu sposobno učinit na području Osijeka ili Zagreba...

dark_star
02.03.2011., 17:14
curke evo da i ovdje postavim pitanje..ima li tko iskustva sa keune tinta color matt linijom??

sunčica_st
02.03.2011., 21:46
pozz svima,

kosa mi je bila crna i htjela sam postic onak cokoladnu boju. bila sam danas u frizerke i sa selectiv kolorizatorom mi je isprala crnu boju i farbala me u smedje ali problem je sto mi je sad pola kose cokoladno smedj a pola tamno smedj. tjeme mi je cokoladno a rep taman, kako da izjednacim boju, htjela bi postici cokoladnu, pomoc molim!!!

dariel
05.03.2011., 12:05
http://www.echemist.co.uk/productmedia/LOreal-Recital-Preference-6-23-Tuscany-Light-Pearl-Brown.jpg
Kako mogu dobiti ovu boju, imam neku čudnu vlas koja ne reagira na hidrogen, ni izbjeljivače, jedino na blajh. Jako tanka i fina vlas, tamnosmeđa kosa. Već sam koristila istu boju (zadni put) i ništa nije primilo.:ne zna:

dark_star
05.03.2011., 12:10
curke evo da i ovdje postavim pitanje..ima li tko iskustva sa keune tinta color matt linijom??

evo da odgovorim sama sebi, pa ako koga zanima:mig:..uglavnom, ono mat u nazivu ne znači da boja nema nimalo sjaja, nego je to linija novih, prirodnih boja koje ne bi trebale izvlačiti neželjeni crveni pigment. to je baš ono što meni treba, a sad kako ispadne..vidjet ćemo, ako se definitivno odlučim na bojanje:mig:

miSSi
05.03.2011., 18:46
Najvjerojatnije danas stavljam tu mat boju- pa ćemo vidjeti koliko je uspješna ;D . Ako se odlučim za nju, javim kak je uspjelo-možda ti pomogne. Idem iz crne u svjetliju boju. ;D

dark_star
06.03.2011., 13:00
uh, super, javi :mig:! ja jako volim svoju boju kose(skoro crnu) i samo bi je osvježila nekim finim preljevom. javi obavezno :mig:

sphnx
06.03.2011., 14:43
bokić, imam jedno pitanje... neke tri godine sam bojala kosu u jarkocrveno te sam prestala prošlo ljeto - boja je preko ljeta izblijedjela što mi je bio i cilj jer sam htjela prijeći u smeđe (imala sam par prelazaka tokom svog crvenila, al uvijek sam se vratila na crveno :D) no nisam stavljala smeđu boju već smeđu kanu, dakle prvi put sam ju stavila u devetom mjesecu. od tad svakih mjesec-mjesec i pol stavljam lushovu tamnosmeđu kanu i kosa mi se super oporavila od bojanja no izrast mi je jako vidljiv odnosno nikako se ne mogu riješiti crvenog pigmenta, a od kane mi je kosa pri tjemenu zelenkasta... odlučila sam ponovno prijeći na boju za kosu, ali čula sam da se ona ne smije stavljati dok se kana potpuno ne ispere... moje pitanje je, kad ja znam da se kana potpuno isprala, odnosno koliko treba proći od posljednjeg 'kaniranja' do stavljanja boje na kosu? nadam se da netko ima iskustva ili bar znanja o tome jer bi mi jaaaako dobro došla pomoć :) hvala!