PDA

View Full Version : Pramenovi

stranice : [1] 2

Just a Girl
28.02.2010., 14:17
Tema Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=130476) razdvaja se na tri teme - ovu o pramenovima te druge dvije o farbanju kose i bojama za kosu.
Dakle, ovdje možete pisati o svemu vezanom uz pramenove :).

micek-jerry
05.03.2010., 15:44
Bok! Imam pitanje-jel koja od vas stavljala crvene pramenove na tamno smeđu kosu? Kakva su vam iskustva? Moji su se jako brzo isprali, već nakon 3 pranja su bili bakreni :( Mislim, lijepi su i dalje, ali mi se crveni više sviđaju. Frizer me upozorio da se crvena boja ružno ispire, ali ja nisam htjela slušati :rolleyes:

micek-jerry
05.03.2010., 15:50
Eh, da, još sam si kosu prala sa Keune šamponom za obojanu kosu i stavljala isti regenerator da produžim učinak, ali niš :(

VilaRaviojla
19.04.2010., 11:33
ej cao
mene zanima da li se pramenovi mogu farbati,da li ce farba primiti na blajhane pramenove? ( svijetlo smedja boja na zlatno npr)

ako napravim tako da na tamno farbanu kosu, izvucem pramenove na kapu, i odmah ofarbam u boju koju zelim..
da li ce se kosa ostetiti puno ili moram cekati neko vrijeme pa farbati ?
jer na najtamniju smedju kosu ne mogu staviti svijetle pramenove ..bezzvezz...
ono sto ja zelim jeste da se stopi boja pramenova s tamno smedjom :cerek:

Neuhvatljivaa
30.04.2010., 09:44
ej cao
mene zanima da li se pramenovi mogu farbati,da li ce farba primiti na blajhane pramenove? ( svijetlo smedja boja na zlatno npr)

ako napravim tako da na tamno farbanu kosu, izvucem pramenove na kapu, i odmah ofarbam u boju koju zelim..
da li ce se kosa ostetiti puno ili moram cekati neko vrijeme pa farbati ?
jer na najtamniju smedju kosu ne mogu staviti svijetle pramenove ..bezzvezz...
ono sto ja zelim jeste da se stopi boja pramenova s tamno smedjom :cerek:

Ja koliko znam odmah poslije blajhanih pramenova stavi se preljev.A farba ce naravno primiti ako koristis farbu na svjetlije pramenove.Ako zelis posvjetliti pramenove farbom -to ne pali

micek-jerry
01.05.2010., 11:51
Ja koliko znam odmah poslije blajhanih pramenova stavi se preljev.A farba ce naravno primiti ako koristis farbu na svjetlije pramenove.Ako zelis posvjetliti pramenove farbom -to ne pali

onda ja očito nemam sreće-nakon što su mi se isprali pramenovi stavila sam crvenu farbu s 3% hidrogena da si baš ne skurim kosu. Da, uhvatilo je super, ali se sa svakim pranjem ispire i vide se pramenovi.

Neuhvatljivaa
01.05.2010., 16:44
onda ja očito nemam sreće-nakon što su mi se isprali pramenovi stavila sam crvenu farbu s 3% hidrogena da si baš ne skurim kosu. Da, uhvatilo je super, ali se sa svakim pranjem ispire i vide se pramenovi.

Zato sto se crvena farba uzasno ispire a jos ako je blajh ispod(a pramenovi su ti radjeni blajhom)mora izvirivati.Nema te farbe koja ce ti prekriti trajno pramenove dok ne izrastu.Uvjek ce izbijati odnekud iz kose

Amyicha
01.05.2010., 16:58
imala sam prije pramenove onak svijetlo plave, al to se ispralo. i imala sam jedan crniii pramen ali i on je ošo prilikom farbanja xD

micek-jerry
01.05.2010., 17:29
Zato sto se crvena farba uzasno ispire a jos ako je blajh ispod(a pramenovi su ti radjeni blajhom)mora izvirivati.Nema te farbe koja ce ti prekriti trajno pramenove dok ne izrastu.Uvjek ce izbijati odnekud iz kose

:(

Neuhvatljivaa
01.05.2010., 18:44
:(

Na zalost moras se strpiti:)

Neuhvatljivaa
01.05.2010., 19:07
Evo meni kose sada
http://img693.imageshack.us/img693/7851/dsc00841tu.th.jpg (http://img693.imageshack.us/i/dsc00841tu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Anne Elliot
04.05.2010., 08:52
bok imam par pitanja kao totalni laik, naime 2 puta u zadnje vrijeme sam stavljala pramenove (izblajhane na tamnosmeđu kosu)
1. zašto moja frizerka radi pramenove 1 cm od korijena kose, tako da otpočetka izgleda kao lagani izrast (pramenovi na "Foliju") jel to tako mora ili?
2. sad su prošla skoro 3mj od zadnjeg stavljanja pramenova, oni se još sasvim ok drže (koristim Keune) ali što sa izrastom, treba li opet stavljati pramenove na cijelu dužinu ili?

ljubaznagospodja
04.05.2010., 11:50
Evo meni kose sada
http://img693.imageshack.us/img693/7851/dsc00841tu.th.jpg (http://img693.imageshack.us/i/dsc00841tu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

p r e d i v n o :s
izgleda potpuno prirodno
:zovemfrizera:

maestranza
04.05.2010., 16:25
bok imam par pitanja kao totalni laik, naime 2 puta u zadnje vrijeme sam stavljala pramenove (izblajhane na tamnosmeđu kosu)
1. zašto moja frizerka radi pramenove 1 cm od korijena kose, tako da otpočetka izgleda kao lagani izrast (pramenovi na "Foliju") jel to tako mora ili?
2. sad su prošla skoro 3mj od zadnjeg stavljanja pramenova, oni se još sasvim ok drže (koristim Keune) ali što sa izrastom, treba li opet stavljati pramenove na cijelu dužinu ili?

1. Iz mog iskustva, normalno je da bude MALI razmak od korijena kose, zbog nagiba kad se stavi folija ispod, pa se baš i ne može uvijek doći do samog korijena, ali to ne bi trebalo biti baš 1 cm, nego eventualno par milimetara. :ne zna: Pramenove imam već 10ak godina, zadnjih 4-5 kod iste frizerke, i ni ona mi ne uspije svaki put baš identično napraviti, ali ako se odmah vidi takav lagani izrast, ja bih se probala ili žaliti ili tražiti novu frizerku.

2. Ne treba na cijelu dužinu, time bi si samo uništila kosu, sad je dovoljno samo na izrast. :)

Neuhvatljivaa
05.05.2010., 09:16
p r e d i v n o :s
izgleda potpuno prirodno
:zovemfrizera:

Hvala ti:)

pastirica007
05.05.2010., 10:36
imam plavu kosu.
par puta sam pokušavala staviti svjetlo-smeđe pramenove, kako bi kosa izgledala prirodnija, tj mejšano plavo-smeđa(sa tankim smeđim pramenovima).
do sad mi njedan frizer to nije uspio naprraviti , onako kako sam si ja zamišljala.:zmaj:
iz jednog frizerskog salona , sam izašla plačući , a platila sam masne pare.:tuctuc:
naime, ono što se dogodi, je ovako :oni meni pokažu paletu boja i kažu koju će mi stavini na foliju.
izaberu uvijek tamno smeđu,jer da će ta kad se stavi na plavu jedva uloviti, kad ono čudo, ona ulovi identično onako tamno smeđe kakva je u paleti.
i onda bude to kao jako tamno smeđe-sivo,mišje, meni preružno.
pa šta zaista nije moguće na plavu kosu nanjeti svjetlo smeđe-med pramenove, pa makar oni ne držali 2 mj, barem da malo osvježe boju čistoplave kose.??:misli::ceka::horor:
:clint:

Anne Elliot
05.05.2010., 10:48
1. Iz mog iskustva, normalno je da bude MALI razmak od korijena kose, zbog nagiba kad se stavi folija ispod, pa se baš i ne može uvijek doći do samog korijena, ali to ne bi trebalo biti baš 1 cm, nego eventualno par milimetara. :ne zna: Pramenove imam već 10ak godina, zadnjih 4-5 kod iste frizerke, i ni ona mi ne uspije svaki put baš identično napraviti, ali ako se odmah vidi takav lagani izrast, ja bih se probala ili žaliti ili tražiti novu frizerku.

2. Ne treba na cijelu dužinu, time bi si samo uništila kosu, sad je dovoljno samo na izrast. :)

puno hvala na odgovoru, tako sam si i mislila, a moje prigovore je frizerka uspješno ignorirala, žao mi je mijenjati jer je cura inače stvarno ok, ali za izrast ima da sluša ili :tuctuc:

metropolitan
05.05.2010., 13:47

Oprosti, ali meni je moja frizerka rekla da nije moguce farbati izrast pramenova,jer ne moze svaki pramen da se potrefi u korenu, jako je tesko kad imas mnogo sitnih pramenova, pa mi je preporucila da ih obnavljam na 6 mjeseci po cijeloj duzini.

maestranza
05.05.2010., 15:26
Oprosti, ali meni je moja frizerka rekla da nije moguce farbati izrast pramenova,jer ne moze svaki pramen da se potrefi u korenu, jako je tesko kad imas mnogo sitnih pramenova, pa mi je preporucila da ih obnavljam na 6 mjeseci po cijeloj duzini.

Istina je da se ne može pogoditi svaki pramen u korijenu, ali bar koliko mi se čini, ne mora ih se ni sve po cijeloj dužini kose farbati. I sama imam upravo te sitne pramenove, i to jako puno njih jer imam i gustu kosu. Na gornjem sloju mislim da mi radi po cijeloj dužini jer uz plavu boju ubacujem i svijetlo smeđe pramenove da mi ne ispadne preplavo, ali su ostali pramenovi toliko sitni da se to sve ionako stopi (pa se i ne skuži ako ne uspije pogoditi baš svaki pramen identično kao prije).

Ovo što kažeš 6 mjeseci po cijeloj dužini, znači li to da unutar tih 6 mjeseci uopće ne obnavljaš pramenove ili da obnoviš izrast pa onda svakih 6 mjeseci po cijeloj dužini? :ne zna: Jer nema šanse da bih ja izdržala s izrastom od 6 mjeseci, jedva sam preživjela 4 mjeseca kad jednostavno nisam stigla do frizera od obaveza. :zubo:

miska
05.05.2010., 17:17

Meni ih frizerka daje samo na izrast inače zadnji put mi ih je davala po cijeloj dužini jer sam htjela svjetlije. Teško je ali može se, meni se to sve nekako stopi.

metropolitan
05.05.2010., 23:50
Ovo što kažeš 6 mjeseci po cijeloj dužini, znači li to da unutar tih 6 mjeseci uopće ne obnavljaš pramenove ili da obnoviš izrast pa onda svakih 6 mjeseci po cijeloj dužini? :ne zna: Jer nema šanse da bih ja izdržala s izrastom od 6 mjeseci, jedva sam preživjela 4 mjeseca kad jednostavno nisam stigla do frizera od obaveza. :zubo:

Da, da, 6 mjeseci bez pramenova uopce. Znam da je to problem, medjutim jednom sam se zaj.... pa otisla da ih "osvjezim" po cijeloj duzini nakon 3 mjeseca i ispala sam skroz plava sto mi se uopce nije svidjelo :ne zna:

miska
06.05.2010., 08:04
Da, da, 6 mjeseci bez pramenova uopce. Znam da je to problem, medjutim jednom sam se zaj.... pa otisla da ih "osvjezim" po cijeloj duzini nakon 3 mjeseca i ispala sam skroz plava sto mi se uopce nije svidjelo :ne zna:

Uf, ja ne bi izdržala. Najviše san izdržala 4 mj. i bila san luda :). Kad si ih išla obnavljat nakon tri mjeseca trebala ti je frizerka dat tamne i svijetle, onda nebi došlo do promjene u boji.

maestranza
06.05.2010., 16:28
Uf, ja ne bi izdržala. Najviše san izdržala 4 mj. i bila san luda :). Kad si ih išla obnavljat nakon tri mjeseca trebala ti je frizerka dat tamne i svijetle, onda nebi došlo do promjene u boji.

Upravo tako, normalno je da ako se stavlja samo plava boja (a želi se postići efekt prošaranosti, ne da ispadne sve plavo) da se postaje sve plaviji (upravo zato što se ne uspije svaki put uzeti sve isto), zato se i ufarbavaju malo tamniji pramenovi po potrebi.

I iskreno, da mi je jedina opcija da idem na pramenove svakih 6 mjeseci, a u međuvremenu hodam s tolikim izrastom, mislim da bih tražila da me ofarbaju što bliže mojoj prirodnoj i jednostavno odustala od pramenova, jer meni osobno pramenovi nemaju smisla ako se ne održavaju. Ovako odem svaka 2-3 mjeseca i sve super. :cerek:

miska
06.05.2010., 18:01
Upravo tako, normalno je da ako se stavlja samo plava boja (a želi se postići efekt prošaranosti, ne da ispadne sve plavo) da se postaje sve plaviji (upravo zato što se ne uspije svaki put uzeti sve isto), zato se i ufarbavaju malo tamniji pramenovi po potrebi.

I iskreno, da mi je jedina opcija da idem na pramenove svakih 6 mjeseci, a u međuvremenu hodam s tolikim izrastom, mislim da bih tražila da me ofarbaju što bliže mojoj prirodnoj i jednostavno odustala od pramenova, jer meni osobno pramenovi nemaju smisla ako se ne održavaju. Ovako odem svaka 2-3 mjeseca i sve super. :cerek:

I ja tako odem svaka 2-3 mj i samo mi ih na izrast daje osim kad ne želim neke promjene u boji kao zadnji put pa mi ih je na cijelu dužinu davala. Tko bi izdrža 6 mjeseci, to treba održavat inače nije lijepo.

micek-jerry
06.05.2010., 21:44
a kaj ak se predomislim i ne da mi se više imat pramenove, zar ne postoji nikakav način, farba, nešto, da ih prefarbam? :(

miska
10.05.2010., 11:15
a kaj ak se predomislim i ne da mi se više imat pramenove, zar ne postoji nikakav način, farba, nešto, da ih prefarbam? :(

Možeš ih prefarbat farbom naravno, samo šta ti se više farba bude ispirala to će ti pramenovi više dolazit do izražaja. Ako ih prestaneš davat i stalno se budeš farala nakon nekog vremena se više neće vidit. A sad zavisi i o boji u koju se prefaraš ,recimo ako se prefarbaš crnom puno ćeš ih se brže riješit!

micek-jerry
11.05.2010., 09:50
Možeš ih prefarbat farbom naravno, samo šta ti se više farba bude ispirala to će ti pramenovi više dolazit do izražaja. Ako ih prestaneš davat i stalno se budeš farala nakon nekog vremena se više neće vidit. A sad zavisi i o boji u koju se prefaraš ,recimo ako se prefarbaš crnom puno ćeš ih se brže riješit!

Super, thanks! Znači treba probat tamnijim tonovima :mig:
Jedino mi bed da ne uništim kosu, slaba sam na to, poludim ak vidim i jedan ispucali vrh :o
A frizer mi je naglasio da ak ću stavljat nešto sama, da to ne bude niš sa hidrogenom,jer ću uništiti kosu, nego najbolje da dođem njemu na preljev. E sad, jel to neka navlakuša da dođem opet kod njega :ne zna: jer čitam po Forumu da se tu neke uredno prefarbavaju :mig:

miska
11.05.2010., 12:19
Super, thanks! Znači treba probat tamnijim tonovima :mig:
Jedino mi bed da ne uništim kosu, slaba sam na to, poludim ak vidim i jedan ispucali vrh :o
A frizer mi je naglasio da ak ću stavljat nešto sama, da to ne bude niš sa hidrogenom,jer ću uništiti kosu, nego najbolje da dođem njemu na preljev. E sad, jel to neka navlakuša da dođem opet kod njega :ne zna: jer čitam po Forumu da se tu neke uredno prefarbavaju :mig:

Aha, šta tamnije manje će ti dolazit do izražaja. Mislim nakon ispiranja boje oni će se počet po malo vidit, ali šta se više puta obojaš to manje. Preljev ti samo može tonirati kosu tj. dati određeni odsjaj i on se vrlo brzo ispire tako ako se želiš riješit pramenova to ne dolazi u obzir. On se recimo stavlja nakon pramenova za toniranje. Meni je recimo frizerka rekla da je za kosu gore malo pramenovi pa bojanje pa opet pramenovi itd. da je to višestruko isušivanje onda, zato ih ja i dajem samo na izrast. Ali ako su ti dosadili nemaš šta drugo nego obojat se bojom. :)
Ovo šta san ti napisala da će pramenovi dolazit do izražaja nakon ispiranje boje pri tom prvenstveno mislim na ove rađene blajhom, svijetle. Ako imaš u kosi tamne rađene bojom, te će tamnija boja kad se prebojaš najnormalnije prekrit i neće se vidit kao ovi s blajhom tokom ispiranje boje! :mig:

micek-jerry
11.05.2010., 17:06
miska hvala ti na savjetu! :)

miska
11.05.2010., 19:03
miska hvala ti na savjetu! :)

Nema na čemu :) .

Yuna
12.05.2010., 20:49
Jednom sam radila pramenove i to je trajalo vise od 4 h. Prva sam usla i zadnja izasla. Poludila sam od tolko sjedenja i cekanja u salonu i rekla - nikad vise pramenovi. :o
Od onda farbam cijelu kosu i pre zadovoljna :cerek:

E da i ako vam frizer predlozi preljev, nemojte to uzet. To je samo bacanje novaca jer ce se za 2-3 tjedna isprat i onda nikakva korist od njega.

maestranza
13.05.2010., 01:01
Jednom sam radila pramenove i to je trajalo vise od 4 h. Prva sam usla i zadnja izasla. Poludila sam od tolko sjedenja i cekanja u salonu i rekla - nikad vise pramenovi. :o
Od onda farbam cijelu kosu i pre zadovoljna :cerek:

E da i ako vam frizer predlozi preljev, nemojte to uzet. To je samo bacanje novaca jer ce se za 2-3 tjedna isprat i onda nikakva korist od njega.

Pa, da traju dugo, traju. Maksimum mi je isto tako neka 4 sata, minimum eventualno oko 2, 2 i pol sata ako se dobro sjećam, mislim da manje baš i nije bilo. :) S tim da imam dugu i stvarno gustu kosu, tako da nije ni čudo, i makar mi se većina ljudi čudi kad čuje koliko to traje, mislim da i nije neka žrtva prosjediti recimo 3 sata jednom u 3 mjeseca za lijepu kosu. :zubo: Farbanjem ne bih nikako mogla dobiti taj efekt, a i morala bih se još češće farbati. :)

A što se preljeva tiče, kako kad, nekad može dati lijepi doprinos boji i ne isprati se tako brzo, tako da nije baš uvijek beskoristan. :)

green_apple
28.05.2010., 08:57
cure, molim za pomoć, imam kosu boje meda koju sam davno prije ofarbala u srednje blond i na to izvukla tanke pramenove...e sad to se već ispralo i dosta posvijetlilo, pramenovi se skoro i ne vide, a izrast je nešto tamniji. pitanje je da li bi se na to mogli izvuć pramenovi sa keune 1517+12% hidrogen, kako bi to primilo na moju već farbanu podlogu (nipošto ne želim da ide na žuto)? baš sam se zaželjela biserno-plavih pramenova. :cerek:
thnx!

Tigrica
07.06.2010., 14:24
jel postoji neka boja za smedje pramenove, tj. boje meda...imam plavu kosu, htjela bi si izvuci medene pramenove, sta da kupim?

Iva_na
11.06.2010., 12:11
curke da li su vam pramenovi jako ostetili kosu? ja imam smedju kosu i htjela bi pramenove, dugo vec pustam kosu pa se bojim da si nebi unistila kosu i da se nebi morala osisati :(

DreamStickle
16.06.2010., 01:15
curke da li su vam pramenovi jako ostetili kosu? ja imam smedju kosu i htjela bi pramenove, dugo vec pustam kosu pa se bojim da si nebi unistila kosu i da se nebi morala osisati :(

Nije, samo ih ne stavljaj često i pametno odaberi frizera, gdje znaš da će ti uradit kvalitetno. :top:

ajetam
17.06.2010., 11:46
imam na kosi već stare pramenove sa izrastom dosta velkim(radila ih samo 1),moja kosa je tamno smeđa a pramenovi su neka malo svijetlija smeđa,sad sam mislila ići oped al kod drugog frizera pa neznam kak će to ispast kad mi stavi sličnu boju ko ovi pramenovi i kad se to preklopi na doljenjem dijelu,ako me kužite....znači na izrastu će se vidjet jer je tamnija kosa al pola kose mi je već svijetlije od prije,a oped bi takvu boju pramneova,jer dijeluje prirodno.. vjerojatno mi se na doljnejm dijelu glave nece tak kuzit? vise ce djelovat ko fabano li ?

Sparkly
24.07.2010., 13:54
Mogu li plavi pramenovi lijepo ispast na kosi, da ne izgledam ko zebra? Neda mi se više zezat s izrastom.http://www.pic4ever.com/images/flat.gif
Koliko se često ide na te pramenove?

nerve_LuLu
24.07.2010., 15:05
Mogu li plavi pramenovi lijepo ispast na kosi, da ne izgledam ko zebra? Neda mi se više zezat s izrastom.http://www.pic4ever.com/images/flat.gif
Koliko se često ide na te pramenove?

Naravno da mogu, ja ih imam. Ne rade ti se vanjski pramenovi, nego unutarnji. Meni su dvije nijanse svijetliji nego moja kosa, ali se to tako sve lijepo stopilo da mi svi hvale boju kose. Obožavam svoju frizerku. :cerek:

I da, ja ih svakih 6 mj. obnavljam.

nerve_LuLu
24.07.2010., 15:07

Ja iam tanku kosu (puno nje, al je tanka), sva sam si osjetljiva, ali meni ti pramenovi nisu nikako uništili kosu. Imam unutarnje pramenove.
Najbitnija ti je briga o kosi. Dobar regenerator, maska i obavezno serum ili ampulice, to ti je pod MUST!

nerve_LuLu
24.07.2010., 15:08
jel postoji neka boja za smedje pramenove, tj. boje meda...imam plavu kosu, htjela bi si izvuci medene pramenove, sta da kupim?

Naravno da postoji, to bi ti bilo najbolje da odeš do svoje frizerke i da ju pitaš što ti ona preporučuje.

Sparkly
24.07.2010., 17:09
Naravno da mogu, ja ih imam. Ne rade ti se vanjski pramenovi, nego unutarnji. Meni su dvije nijanse svijetliji nego moja kosa, ali se to tako sve lijepo stopilo da mi svi hvale boju kose. Obožavam svoju frizerku. :cerek:

I da, ja ih svakih 6 mj. obnavljam.
E ovo mi se čini pre kul, unutarnji pramenovi.:mig: Moram vidit u svom salonu rade li to, u koji frizerski ti ideš ako se smije znat?

nerve_LuLu
24.07.2010., 22:56
E ovo mi se čini pre kul, unutarnji pramenovi.:mig: Moram vidit u svom salonu rade li to, u koji frizerski ti ideš ako se smije znat?

Trust me, je.
meni moja frizerka dolazi doma, a ak te zanima di radi i koja, javi mi se na pm da ne reklamiram ovdje.:)

BlackLotus
07.08.2010., 23:40
pitanje :D

imam crvenu kosu.
planiram si napraviti par svijetlo plavih i crnih pramenova. kućna radinost
znam, bit će strava teško
ne znam oće li bit teže izvući crvenu u svijetlo plavu ili obnavljanje frizure svaki mjesec :rofl:

postoji li nešto čime bi se ti jednom-plavi pramenovi jednog dana mogli premazati da ne pokupe crvenu farbu dok si farbam ostatak kose? :o

starlight_
08.08.2010., 22:16
imam jedno pitanje, tj.dilemu...imam tamnosmeđu kosu (ofarbanu) i mislim staviti neke svjetlosmeđe pramenove ali neznam koju bi boju koristila...hoću da izgleda onak prirodno, da ne bude jednolično..:/

jel imate neki prijedlog koju boju da isprobam i koju nijansu??

Amy-girl13
10.08.2010., 12:40
imam prirodno smeđu kosu, i želim par zelenih pramenova. (znam da je čudno, ali sam se zapalila za tu ideju i sad to moram napraviti :D )

zanima me da li se to uopce može napraviti?
ima negdje zelena boja za kupiti ili moram k frizeru?
frizer mi nije problem, ali koji frizeraj uopce ima zelenu boju? :ne zna:

unaprijed hvala :)

LadyMoonlight
10.08.2010., 12:51
Imas zelene pjene koje se isperu. Brijem da je bilo u Avenue Mallu, al ne znam di tocno.

Ello
10.08.2010., 16:17
Moguce da ima kod frizera ali neznam dali biti se primilo na smedu kosu ali good luck. :)

Disease
10.08.2010., 18:29
U dućanima gdje se prodaju profesionalne boje za kosu.

december9
11.08.2010., 19:34
Bolje odi da ti frizerka stavi par zelenih ekstenzija,izgledat ce puno bolje nego obojano

ovchica
11.08.2010., 19:56
Bolje odi da ti frizerka stavi par zelenih ekstenzija,izgledat ce puno bolje nego obojano

Bravo! Super ideja!:)

Amy-girl13
11.08.2010., 22:21
Moguce da ima kod frizera ali neznam dali biti se primilo na smedu kosu ali good luck. :)

vjerojatno nebi, ali blajhanje mi nije problem.

nije to to, baš trebam obojati taj jedan pramen.

ovchica
12.08.2010., 06:19
vjerojatno nebi, ali blajhanje mi nije problem.

nije to to, baš trebam obojati taj jedan pramen.

Problem je u tome što većina frizera ne drži te kričave boje jer nema potražnje a ja ne znam di ih više ima. Inače ne bi bio problem, mogla bi u Estetic uvemi naći sve kaj trebaš. Zelena boja inače fino prima i na žutu kosu, ne mora se blajhati dokraja i ne ispire se brzo. Samo pitanje je jel itko to drži?

Elvenpath
12.08.2010., 14:22
imam prirodno smeđu kosu, i želim par zelenih pramenova. (znam da je čudno, ali sam se zapalila za tu ideju i sad to moram napraviti :D )

Savjetujem ti clip on ekstenzije ima ih povoljno na ebayu. :kava: možeš ih premještati ovisno o frizuri, kad ti dojade okaćiš drugu boju, nije skupo a zabavno je ;)

http://img197.imageshack.us/img197/8749/il430xn124567375.jpg (http://img197.imageshack.us/i/il430xn124567375.jpg/)

la la la
12.08.2010., 18:09
www.funkyfrizzz.com
pogledaj si malo slikice.cure ti naprave kaj zaželiš

Alo Alo
12.08.2010., 20:32

jedna moja prijateljica je imala jedan pramen u nekoj zelenoj boji koja je malo vukla na plavu, ali svakih 2-3 tjedna bi joj se skroz ispralo pa je svako malo išla k frizerki na farbanje, zbog takvih stvari su ti možda bolji umetci

la la la
13.08.2010., 19:41
www.funkyfrizzz.com
pogledaj si malo slikice.cure ti naprave kaj zaželiš

www.funkyfrizz.com

girly-girl
14.08.2010., 19:04
ajd prestani se stalno reklamirat ;)

nerve_LuLu
16.08.2010., 20:05
www.funkyfrizz.com

totalno sam se razočarala kad sam vidjela da naplaćuju skraćivanje šiški 20 kn. :eek:
skraćivanje šiški se nigdje ne naplaćuje. :flop:

Anubisova Robinja
17.08.2010., 17:33
skraćivanje šiški se nigdje ne naplaćuje. :flop:

Eto, to i mnogo više možeš dobiti na www. funkyfrizz .com :lol:

Amy-girl13
18.08.2010., 08:22
www.funkyfrizz.com

Hvala, pogledat ću. :)

thais
18.08.2010., 17:49
planiram raditi pramenove prvi put u životu pa imam jedno pitanje.

zadnji put sam se farbala prije nekih 7 mjeseci u tamnosmeđu, da bude što bliže mojoj prirodnoj boji kose. a prije te smeđe farbala sam cijelu kosu u plavo. e sad, imam ogroman 7-mjesečni izrast na glavi i isprane vrhove (izrast je tamnosmeđi a vrhovi svijetliji) i htjela bih napraviti plave pramenove. da li će to uspjeti na tom čudu od moje kose, tj. da li će nijansa biti ista (ili barem donekle slična) na izrastu i vrhovima, da li je to moguće postići? naravno, pramenove planiram raditi kod frizerke.

nerve_LuLu
18.08.2010., 22:18
planiram raditi pramenove prvi put u životu pa imam jedno pitanje.

zadnji put sam se farbala prije nekih 7 mjeseci u tamnosmeđu, da bude što bliže mojoj prirodnoj boji kose. a prije te smeđe farbala sam cijelu kosu u plavo. e sad, imam ogroman 7-mjesečni izrast na glavi i isprane vrhove (izrast je tamnosmeđi a vrhovi svijetliji) i htjela bih napraviti plave pramenove. da li će to uspjeti na tom čudu od moje kose, tj. da li će nijansa biti ista (ili barem donekle slična) na izrastu i vrhovima, da li je to moguće postići? naravno, pramenove planiram raditi kod frizerke.

vjerovatno će ti i preljev staviti. :ne zna:

top-secret-koka
25.08.2010., 08:32
Trust me, je.
meni moja frizerka dolazi doma, a ak te zanima di radi i koja, javi mi se na pm da ne reklamiram ovdje.:)

lulu, mene zanima kakvi su to unutarnji pramenovi i kako to izgleda, ajde malo poblize objasni. jel to znaci da ti na vrhu glave ne izvlaci pramenove, nego nize ili... ne kuzim :ne zna:

ako imas sliku pliiiz

m@rty
25.08.2010., 08:40
molim za preporuku za ne dobar nego IZVRSTAN salon za napraviti pramenove na dugu kosu... prije go-a su me gadno zeznuli i sad zbilja zgledam katastrofalno. imam u kosi dosta crvenog pigmenta tak da mi pramići izgledaju onak odvratno žuto i narančasto...

nerve_LuLu
26.08.2010., 20:52
lulu, mene zanima kakvi su to unutarnji pramenovi i kako to izgleda, ajde malo poblize objasni. jel to znaci da ti na vrhu glave ne izvlaci pramenove, nego nize ili... ne kuzim :ne zna:

ako imas sliku pliiiz

Bum ti probala ovak objasniti da sad ne stavljam sliku.
Za početak, s unutarnjim pramenovima NE izgledaš kao zebra. Što je meni osobno jako ružno.
Rade se od vrha glave do vrhova, naravno, ali ne na vanjskom dijelu kose, nego unutarnjem i izgledaju jako prirodno, a opet drugačije. Imam svijetlo smeđu kosu, naginje tamno plavoj i iam plave pramenove, koji su rađeni s bojom, a ne blajhom.
Svrha unutarnjih pramenova je učiniti kosu prirodnom, a ne kao da imaš zebru i da ti se vidi ogromna razlika na kosi. Znači stopiti boju pramenova s tvojom bojom kose.
Al sam se spetljala. :rofl: Ak ti neš nije jasno sam se javi.
I da kosa mi je od sunca, mora posvijetlila tak da se to sve tak lijepo stopilo da sam preprezadovoljna svojom bojom kose.:cerek:

nerve_LuLu
26.08.2010., 20:54
molim za preporuku za ne dobar nego IZVRSTAN salon za napraviti pramenove na dugu kosu... prije go-a su me gadno zeznuli i sad zbilja zgledam katastrofalno. imam u kosi dosta crvenog pigmenta tak da mi pramići izgledaju onak odvratno žuto i narančasto...

Ja ti samo mogu preporučiti svoju odličnu frizerku. Ak te zanima pm.

nerve_LuLu
26.08.2010., 21:42
zaboravila sam napomenuti da nije potrebno svaki mjesec raditi pramenove jer nije jako vidjljiv izrast, tak da svakih 3 - 4 ili više mjeseci ste mirne. bar ja. :D

top-secret-koka
27.08.2010., 09:04
ma i mislila sam da se rade po cijeloj duzini kose, nego ne od vrha glave, tesko je objasniti...

recimo ako imas razdjeljak na sredini, ne od tog dijela nego malo nize, pa onda od korjena do vrhova nanese boju - jel' tako?

ako je frizerka u zgb, molim telefon ili ime salona :)

sunčica_zg
02.09.2010., 19:36
evo mene i na ovoj temi kad su me na "plavoj kosi" po ko zna koji put izignorirali :ne zna: .. evo ovako, u dilemi sam da napravim dvobojne pramenove, odnosno da to izgleda ovako nekako,
http://i55.tinypic.com/2v1keom.jpg
e sad, koliko ja vidim tu ima svijetlih pramenova i nekih boje meda, i ok, svijetle ću blajhom( prirodno sam tamnosmeđa) al neznam koju boju da uzmem za ove boje meda ..i da, imam poveći izrast pa me malo frka kako će ti tamniji primiti na korijenu di je ful tamno smeđe a kako na ostatku već prijašnjih blajhanih pramenova ..neznam jel da najprije namažem onda pri korjenu pa onda razvučem po ostatku kasnije ili kak ...?!

maestranza
02.09.2010., 20:55
e sad, koliko ja vidim tu ima svijetlih pramenova i nekih boje meda, i ok, svijetle ću blajhom( prirodno sam tamnosmeđa) al neznam koju boju da uzmem za ove boje meda ..i da, imam poveći izrast pa me malo frka kako će ti tamniji primiti na korijenu di je ful tamno smeđe a kako na ostatku već prijašnjih blajhanih pramenova ..neznam jel da najprije namažem onda pri korjenu pa onda razvučem po ostatku kasnije ili kak ...?!

A to planiraš raditi sama ili kod frizerke? Imam sličnu situaciju, prirodno sam srednje do tamno smeđa, imam dvobojne pramenove već godinama, ali ih uvijek radim kod frizerke, pa mi ona odredi neku boju za ove tamnije pramenove, ja joj kažem eventualno hoću li da je ukupni efekt tamniji ili svjetliji... :) Što se izrasta tiče, maksimalni mi je bio oko 4-5 cm, ali se ni tad nije primijetila razlika između korijena i vrha nakon što mi je nanijela boju, tako da mislim da ne bi trebala imati većih problema s tim.

dariel
24.09.2010., 12:46
Ovo razmišljam neko vrijeme i jeli moguće, imam tamnosmeđu kosu, i radila bi tanke smeđe pramenove, znače ne plave, nego srednje smeđe do svijetlo smeđe, više na srednje. Imam pramenove već par godina, imala 3 različite boje pramenova, koji se ispiru, pa je lijep dojam...:lol:Na dugu kosu.

dariel
24.09.2010., 14:31
evo mene i na ovoj temi kad su me na "plavoj kosi" po ko zna koji put izignorirali :ne zna: .. evo ovako, u dilemi sam da napravim dvobojne pramenove, odnosno da to izgleda ovako nekako,
http://i55.tinypic.com/2v1keom.jpg

Tako bi i ja...ali sve u smeđoj...znači sitne nijanse smeđe.....jedva primjetno...:cerek::lol:

Satene
06.10.2010., 18:06
Da li frizerke još uvijek izvlače pramenove na kapu ili je to izumrla djelatnost? :rofl:

Obišla brdo salona (pješke :D) i nijedna ne radi na kapu, samo na foliju. :ne zna:

Upomoć!

...Luciferka...
06.10.2010., 21:47
Moja frizerka radi i na kapu

maestranza
07.10.2010., 14:59
Da li frizerke još uvijek izvlače pramenove na kapu ili je to izumrla djelatnost? :rofl:

Obišla brdo salona (pješke :D) i nijedna ne radi na kapu, samo na foliju. :ne zna:

Upomoć!

Zašto želiš baš na kapu? :ne zna:

lida
07.10.2010., 15:18
Na kapu se rade pramići na kratkoj kosi, a što je duža lijepši su na foliju i skuplji naravno............

Satene
07.10.2010., 16:30
Zašto želiš baš na kapu? :ne zna:

Zato što želim puno tankih pramenova. Tako tanke su mi samo na kapu napravili. Na foliju ispadnu debeli.
Na kapu izgleda puno prirodnije.

Na kapu se rade pramići na kratkoj kosi, a što je duža lijepši su na foliju i skuplji naravno............

Ja sam imala kosu do pola leđa pa su mi radili na kapu. :ne zna:
Valjda je stvar u tome koliko tko može podnijeti čupanje. Mene uopće ne čupa.

scofield.
12.10.2010., 19:18
pozdrav!
planiram ponovno staviti plave pramenove, iako sam ih do prije dvije godine stalo radila..ali da malo odmorim kosu od silnog blajhanja, napravila sam pauzu.
Inaće su mi pramenovi uvijek super izgledali i bili rađeni na kapu. Međutim, zadnji put mi ih je frizerka radila na foliju i neki su ispali žuti, a neki skroz normalni, tj. oni gore koji su se prvi stavili (šiške i taj gornji dio glave) su bili žuti... valjda zato što su duže stajali...:confused:
Sad, pitanje...budući da imam dužu kosu, malo preko ramena, mogu li se na kapu raditi? iako mi je frizerka rekla da nije moguće na kapu tako dužu kosu jer puno kose iziđe van... dal se mogu pramenovi raditi sa bojom? i što koristite za njegu poslije stavljanja pramenova?

nerve_LuLu
12.10.2010., 21:52
pozdrav!
planiram ponovno staviti plave pramenove, iako sam ih do prije dvije godine stalo radila..ali da malo odmorim kosu od silnog blajhanja, napravila sam pauzu.
Inaće su mi pramenovi uvijek super izgledali i bili rađeni na kapu. Međutim, zadnji put mi ih je frizerka radila na foliju i neki su ispali žuti, a neki skroz normalni, tj. oni gore koji su se prvi stavili (šiške i taj gornji dio glave) su bili žuti... valjda zato što su duže stajali...:confused:
Sad, pitanje...budući da imam dužu kosu, malo preko ramena, mogu li se na kapu raditi? iako mi je frizerka rekla da nije moguće na kapu tako dužu kosu jer puno kose iziđe van... dal se mogu pramenovi raditi sa bojom? i što koristite za njegu poslije stavljanja pramenova?

Imam plave pramenove i frizerka mi ih radi na foliju. Radim ih već godinu dana i ni jednom mi nisu požutili, vjerovatno zato što mi ne stavlja blajh, nego boju.
Tako da DA, može se raditi s bojom. Meni su odlični. Prirodni i oduševljena sam.
Stavljaj obavezno regenerator, ampule poslije svakog pranja kose i maske.
To bi bilo to.

...Luciferka...
13.10.2010., 08:07
Pramenove mozes radit i na kapu bez obzira na duzinu kosu ako si spremna na malo cupanja..

Dustflower
13.10.2010., 11:44
ja imam pramenove na foliju i jaaako su tanki. nisam mogla vjerovati sto je frizer radio, doslovce je par dlacica rastavljao. tako da, ne mora biti na kapu, samo trebas naci dobrog frizera.

scofield.
13.10.2010., 19:58
cure hvala na savjetima :)

m@non
24.10.2010., 09:59
Pozdrav svima!
Imam problem, bojam frendicu pa me zanima da li se na kosi koja je bojana u smeđe (neka srednje smeđa) mogu izvući medeni pramenovi? Da li se kosa mora blajhati ili se ide odmah s bojom i recimo 9%tnim hidrogenom?
Planiram obojati cijelu kosu u smeđe i onda izvući pramenove na foliju.

pajana
27.10.2010., 10:15
jooooooooooooooooj kapa je užas!
mene je 2 tjedna bolila glava i opadala kosa.....doduše prije 12 godina

rodilista
29.11.2010., 17:29
ženske..imam jedno pitanje..

da li ima kod nas za kupiti od loreala touch on highlights?
u DM-u nisam vidjela..

http://thefrugalgirls.com/wp-content/uploads/2010/06/Loreal-Touch-On-Highlights-Coupon.jpg

Bani
30.11.2010., 21:53
Imam plave pramenove i frizerka mi ih radi na foliju. Radim ih već godinu dana i ni jednom mi nisu požutili, vjerovatno zato što mi ne stavlja blajh, nego boju.
Tako da DA, može se raditi s bojom. Meni su odlični. Prirodni i oduševljena sam.
Stavljaj obavezno regenerator, ampule poslije svakog pranja kose i maske.
To bi bilo to.

prosim tu frizerku na sunce tj. ime i prezime, firma i cijena i kontakt :)

ursula1000
02.12.2010., 08:20
Bok, imam pitanje za plavuše :D

Nisam znala dal bi postala tu ili na plavoj kosi, no eto:

Farbam se na plavo inače (Keune 1512/1517 +12% hidrogen) i s vremena na vrijeme napravim svijetle, srebrnkaste pramenove pošto imam taj faking crveni pigment i kosa mi rado brzo prelazi u žućkastu nijansu. Ublažavam to silver šamponima i pjenama i redovito farbam rast. Uglavnom, ja sam od onih kojoj se teško prima plava boja.

E sad, s čim je najbolje održavat pramenove, a da ne izgube taj bjelkasto, srebrni štih i ne pređu u žuto?

spickolina
08.12.2010., 12:24
Pozdrav ekipa, sinoć sam išla kod ženske doma da mi napravi pramenove u 2 boje i po njenoj preporuci uzela keune 2000 umjesto 1000 te 9.00 za malo tamniju nijansu, inače imam tamno smeđu kosu koja vata bez blajha. Ona mi je zamješala sve to skupa zajedno sa 9% hidrogenom i stavila na kosu preko folija počevši od dna glave. Iako san joj donila sliku kakvu bi tila kosu, alla Jenifer Aniston, ona me uvjeravala da mi ne treba 2 vrste pramenova i da će mi bit dobro ovako. Ja san na kraju imala svijetlo žute pramenove sa mojom tamno smeđom kosom i suzama u očima, da ne kažem da je zamutila 2000 sa nekim praškom i na kraju mi je ofarbana kosa bila spržena. Da ispravi situaciju stavila mi je preljev koji je držala 5 min i koji nije uhvatio jednako i sad mi je kosa užas a u petak bi trebala ić na važnu poslovnu večeru i sve mi se čini da ću je otkazat jer ovako ne mogu ni skupit kosu jer su mi od dole još svjetliji nego sa vrha glave a od dole nisu ni od korijena pa sam ukratko : RUGLO. Ne znam bi li sad uzela neki preljev tamni i cila se utamnila što ne bi tila ili riskirat kod nekog drugog sa pramenovima. Help

His Girl
11.12.2010., 20:14
Pozdrav!

Tražim po netu pa ne mogu nigdje naći, zna li itko gdje Belma Hodžić boji kosu, odnosno ide na pramenove? Predivni su mi i baš bih takve, a kako sam u Rijeci nadam se da je možda negdje ovdje? Pa ako je itko čuo.. :s :s :s :s

Malla 555
27.12.2010., 21:10
pozdrav curke ;) Trebam jako dobar savjet,ugl..nikada nisam bojala kosu..a stvarno bih htjela i to planiram već full dugo tako da sam se napokon odlučila.Kosa mi je svijetlo-smeđa,a na suncu ima nekakav bakreno-zlatni odsjaj,i zanima me kako bi mi se primili plavi pramenovi??Ne daj Bože da ispadnem žuta ko pilić,samo bi htjela postići efekt smeđo-plavi pramenovi.Iskustva,savjeti..itd.su dobrodošli...zahvaljujem ;)!

Sanai
03.01.2011., 00:23
mene samo zanima da li je moguće na crnu bojanu kosu izvući 4-5 crvenkastih pramenova, također bojom? hvala unaprijed :)

coco-chanel
06.01.2011., 09:41
koliko inače plaćate pramenove na foliju?

paullaa
07.01.2011., 10:55
http://img705.imageshack.us/img705/8765/276147.jpg (http://img705.imageshack.us/i/276147.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Molim dobre znalce da mi kažu...koja je boja kose i boja pramenova kod ljepotice da znam što raditi i učiniti. Hvala.!

From A Nut House
07.01.2011., 14:24
http://img705.imageshack.us/img705/8765/276147.jpg (http://img705.imageshack.us/i/276147.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Molim dobre znalce da mi kažu...koja je boja kose i boja pramenova kod ljepotice da znam što raditi i učiniti. Hvala.!

joj, bolje nemoj niš ovakvog :zubo:

šalim se :)

ne šalim se :)

:trk:

paullaa
07.01.2011., 17:27
a ja ozbiljna do svemira , pa znam kaj hocu s tim tonovima:kava:

Dorja
28.01.2011., 10:16
imam jedno pitanje za frizerske znalce ... imam smeđu kosu i stavljam pramenove ...e sad, frizerka mi prvo stavi blajh a onda preljev .. zanima me koliko dugo preljev mora stajati na kosi?

Chocollina
28.01.2011., 12:41
Pozdrav ekipa, sinoć sam išla kod ženske doma da mi napravi pramenove u 2 boje i po njenoj preporuci uzela keune 2000 umjesto 1000 te 9.00 za malo tamniju nijansu, inače imam tamno smeđu kosu koja vata bez blajha. Ona mi je zamješala sve to skupa zajedno sa 9% hidrogenom i stavila na kosu preko folija počevši od dna glave. Iako san joj donila sliku kakvu bi tila kosu, alla Jenifer Aniston, ona me uvjeravala da mi ne treba 2 vrste pramenova i da će mi bit dobro ovako. Ja san na kraju imala svijetlo žute pramenove sa mojom tamno smeđom kosom i suzama u očima, da ne kažem da je zamutila 2000 sa nekim praškom i na kraju mi je ofarbana kosa bila spržena. Da ispravi situaciju stavila mi je preljev koji je držala 5 min i koji nije uhvatio jednako i sad mi je kosa užas a u petak bi trebala ić na važnu poslovnu večeru i sve mi se čini da ću je otkazat jer ovako ne mogu ni skupit kosu jer su mi od dole još svjetliji nego sa vrha glave a od dole nisu ni od korijena pa sam ukratko : RUGLO. Ne znam bi li sad uzela neki preljev tamni i cila se utamnila što ne bi tila ili riskirat kod nekog drugog sa pramenovima. Help
hmmm...mislim da stvar neces moc sama popravit u slučaju da bi voljela sama zadrzat pramenove,najbolje riješenje ako si pri lovi je da odes pravom frizeru da on to popravi ili kupi boju koja je najsličnija tvojoj boji kosi pofarbaj se da bude jednolično,bez pramenova će bit ali će bar ličit na nešto ako već kažeš da je ovo grozno :mig:

volume up
24.02.2011., 09:13
aj nek mi netko predloži neki dobar serum ili ono silikonsko ulje za kosu...stavljam plave pramenove vec 5 godina tak da mi je suha kosa jako....koristim i regenerator i masku...sad bi jos i neki serumcic :)

callac
24.02.2011., 09:31
aj nek mi netko predloži neki dobar serum ili ono silikonsko ulje za kosu...stavljam plave pramenove vec 5 godina tak da mi je suha kosa jako....koristim i regenerator i masku...sad bi jos i neki serumcic :)

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://farm5.static.flickr.com/4145/5062862979_e1b71d1d81_z.jpg&imgrefurl=http://www.flickr.com/photos/mymakeupreviews/5062862979/&usg=__aYTnAKf3daMlx3yjL_ax0in5RvI=&h=640&w=233&sz=101&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=aqniTMZtCSpGoM:&tbnh=141&tbnw=51&ei=OiVmTYC_LIaFswbY9OzhDA&prev=/images%3Fq%3Drevlon%2Bshiny%2Bhair%2Bdays%2Bserum% 26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26biw%3D1680%26bih%3D8 57%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=772&vpy=4&dur=4316&hovh=372&hovw=135&tx=91&ty=192&oei=OiVmTYC_LIaFswbY9OzhDA&page=1&ndsp=53&ved=1t:429,r:5,s:0

jenny 28
01.03.2011., 16:17
Trebam savjet, pomoć molim vas!!!
Kosa mi je tamno smeđa prirodna, a već duže vrijeme želim da uradim neku promjenu više iz razloga što mi se kosa puno masti i zbog toga mi ide na živce i moram je prati svaki dan. Probala sam dosta preparata za masnu kosu ali mi nisu pomogli:(
Mislila sam da bi možda uspjela šta popraviti s pramenovima a to mi je i frizerka predložila.
Šta da radim??:ne zna:

nerve_LuLu
01.03.2011., 16:27
Trebam savjet, pomoć molim vas!!!
Kosa mi je tamno smeđa prirodna, a već duže vrijeme želim da uradim neku promjenu više iz razloga što mi se kosa puno masti i zbog toga mi ide na živce i moram je prati svaki dan. Probala sam dosta preparata za masnu kosu ali mi nisu pomogli:(
Mislila sam da bi možda uspjela šta popraviti s pramenovima a to mi je i frizerka predložila.
Šta da radim??:ne zna:

ja ti imam masnu kosu - perem ju svaka dva dana i imam pramenove.
meni ti ništa nije pomoglo to kaj ih imam u smanjenju mašćenja kose.
nek te ne zavara frizerka s pričama da će ti se kosa manje mastiti ak ti stavi pramenove ili ako te pofarba.

ako ćeš ih stavljati opskrbi se dobrim preparatim za kosu.

ako ti kosa ne može izdržati duže od jednog dana, probaj sa šamponima za suho pranje kose, npr. label.m je meni dobar i dugo će ti trajati.

Gabi007
01.03.2011., 16:29
ženske..imam jedno pitanje..

da li ima kod nas za kupiti od loreala touch on highlights?
u DM-u nisam vidjela..

http://thefrugalgirls.com/wp-content/uploads/2010/06/Loreal-Touch-On-Highlights-Coupon.jpg

pogledaj u mulleru u CC1.Tamo imaš najbolji izbor,i vidjela sam neki dan ovako kutijice set za pramenove radit...mislim da je nekih 50 kn.

*bobica*
15.03.2011., 09:39
kupujem kapu za pramenove, ponude na pm!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRo6JtNuYbe5J-plcD3oR9dzKPhqBbnfkU500gHBf2JK0f6LmZN http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzox2_QCx7sK8b7zTed_imLninlRi5o P6-IAJxsz5idYLOI3W8 http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRg5cmTxiRWD2jXWhQkszHtWrE47MlaG 5j2Wj4Y4Kcb45sWEOwRNg

chokysk
16.03.2011., 05:54
ovako..farbam se u boju čokolade već duže vrijeme,2,3 godine..a prije toga sam bila i smeđa sa paramenovima ,i plava skroz...e sad sam u dilemi....dal se na farbanu kosu mogu stavljat pramenovi boje meda i plavi?? htjela bi onako kako je imala kim kardashian http://www.bittenandbound.com/2009/08/10/kim-kardashian-blonde-hair-photos/

Allexis
19.03.2011., 11:36
Zato što želim puno tankih pramenova. Tako tanke su mi samo na kapu napravili. Na foliju ispadnu debeli.
Na kapu izgleda puno prirodnije.

ja imam pramenove na foliju i jaaako su tanki. nisam mogla vjerovati sto je frizer radio, doslovce je par dlacica rastavljao. tako da, ne mora biti na kapu, samo trebas naci dobrog frizera.

prosim tu frizerku na sunce tj. ime i prezime, firma i cijena i kontakt :)

upravo tako tanke pramenove, dlačicu po dlačicu, radi antonio u renati (gajeva)....meni je to bilo ipak pretanko i predugo trajalo, pa mi je ovaj put radila danijela i savršeno su ispali :top:
al frendica uvijek kod njega radi i oduševljena je...

HNB
21.03.2011., 10:00
Koji frizerski saloni rade balyage u Zg.
Zvala sam Robia i Sasu oni rade al je cijena 600kn :rolleyes:

dalmatinka101
21.03.2011., 11:48
ovako..farbam se u boju čokolade već duže vrijeme,2,3 godine..a prije toga sam bila i smeđa sa paramenovima ,i plava skroz...e sad sam u dilemi....dal se na farbanu kosu mogu stavljat pramenovi boje meda i plavi?? htjela bi onako kako je imala kim kardashian http://www.bittenandbound.com/2009/08/10/kim-kardashian-blonde-hair-photos/

To je ono sto bih i ja htjela. U Zagrebu sam vidjela puno cura sa ovakvim sarama po glavi, ali u Rijeci niti jednu!!!!!! I neznam kkao bih uopce objasnila frizerki sta zelim i kakvu boju. Zadnji sam put rekla boju meda...cinilo mi se da je to boja meda. Ispala sam tamno smeda i sada sam luda jer neznam sta da napravim i kako da mi se ovakvo nesto napravi. Ima li tko savjet? Koliko si otprilike doslo na kracu verziju kose? :s

luckygirl
22.03.2011., 10:04
Cure pomoc :)

imam jaaako tamnu kosu,skoro crnu i dojadila mi je...
htjela bi staviti neke pramenove,ali nemam blagog pojma koju boju...
htjela bi da izgleda sto prirodnije..
da li bi mozda neka tamno bakrena stajala ok? jooj u petak idem frizeru a izgubljena sam totalno :(

svaki savjet dooobro dosao :)))) i hvala!

andyca
23.03.2011., 11:14
Cure pomoc :)

imam jaaako tamnu kosu,skoro crnu i dojadila mi je...
htjela bi staviti neke pramenove,ali nemam blagog pojma koju boju...
htjela bi da izgleda sto prirodnije..
da li bi mozda neka tamno bakrena stajala ok? jooj u petak idem frizeru a izgubljena sam totalno :(

svaki savjet dooobro dosao :)))) i hvala!

http://www.handbag.com/cm/handbaguk/images/zs/hookr-and-young-2.jpg
Ovakva boja pramića ali tanji....?

GoSSipGirl-
23.03.2011., 14:36
napravila sam pramenove, savrseni su, izgledaju prirodno sto je najvaznije, :cerek:

nerve_LuLu
23.03.2011., 16:37
napravila sam pramenove, savrseni su, izgledaju prirodno sto je najvaznije, :cerek:

A di je fotka? :)

luckygirl
24.03.2011., 11:54
andyca :)

ovo izgleda predobro,nosim i tu sliku frizeru :D
Hvala :******

chokysk
25.03.2011., 09:56
stavila sam na svoju boju čokolade plave i boje meda pramenove..al još bi htjela bit svjetila..kad mogu opet otić stavit pramenove??dal moram čekat sad mjesec dana ili više???jer nemam nikakvih problem sa kosom..duga mi je i zdrava....

aria
25.03.2011., 10:25
cekaj 3 tjedna pa onda mozes ponoviti...

chokysk
25.03.2011., 13:15
tri tjedna..ok..puno hvala!!!!!!!

okana
26.03.2011., 21:51
Pramenove imam već dugi niz godina. Plave. Ali nikako mi se ne sviđa boja, ili mi ispadnu bijeli ili žuti. A ne to ne volim nikako. Koju vi boju plave koristite ili kažete frizerki da želite?

Također, od pramenova mi je kosa dosta suha. Šta koristite za to? :)

I koliko dugo izvlačite pramenove?

stacy
27.03.2011., 09:30
Pramenove imam već dugi niz godina. Plave. Ali nikako mi se ne sviđa boja, ili mi ispadnu bijeli ili žuti. A ne to ne volim nikako. Koju vi boju plave koristite ili kažete frizerki da želite?

Također, od pramenova mi je kosa dosta suha. Šta koristite za to? :)

I koliko dugo izvlačite pramenove?

Ja radim pramenove već 10-tak godina. U zadnje vrijeme radim plave i smeđe, a prije sam znala raditi samo plave, tanje, deblje, svakakve. Sad sam našla koja kombinacija mi se najviše sviđa i najbolje mi stoji, a to su pepeljasto plavi, ne bijeli i lješnjak smeđi. Uvijek kažem frizerki da želim plave ne presvijetle i ne žute. Dakle, neka pepeljasta nijansa koja se lijepo stopi sa smeđom i izgleda prirodno. I nikako ne želim smeđu s crvenkastim nijansama. To obavezno naglasim.

Inače koristim kerastase proizvode, točnije masku nutri thermique, koju stavljam samo na donji dio kose, ne od tjemena, jer je jako hranjiva.

aria
27.03.2011., 10:34
upravo tako tanke pramenove, dlačicu po dlačicu, radi antonio u renati (gajeva)....meni je to bilo ipak pretanko i predugo trajalo, pa mi je ovaj put radila danijela i savršeno su ispali :top:
al frendica uvijek kod njega radi i oduševljena je...

koja je cijena pramenova u renati?
s kojim bojama rade pramenove? koriste li blajh za plave?

okana
27.03.2011., 15:36
Ja radim pramenove već 10-tak godina. U zadnje vrijeme radim plave i smeđe, a prije sam znala raditi samo plave, tanje, deblje, svakakve. Sad sam našla koja kombinacija mi se najviše sviđa i najbolje mi stoji, a to su pepeljasto plavi, ne bijeli i lješnjak smeđi. Uvijek kažem frizerki da želim plave ne presvijetle i ne žute. Dakle, neka pepeljasta nijansa koja se lijepo stopi sa smeđom i izgleda prirodno. I nikako ne želim smeđu s crvenkastim nijansama. To obavezno naglasim.

Inače koristim kerastase proizvode, točnije masku nutri thermique, koju stavljam samo na donji dio kose, ne od tjemena, jer je jako hranjiva.
Hvala ti. I ja bih neke dvije nijanse. A možda i tri. Uvijek sam plava, pa sam mislila da malo prošaram kosu sa nekom bojom meda, naravno plavom nijansom opet i još ovom bojom.
http://www.haircolorsideas.com/wp-content/uploads/2011/01/strawberry-hair.jpg

Kako se vama čini ova boja da izvučem takve pramenove na plave još?

stacy
27.03.2011., 16:02
Zašto ne? Izgleda zanimljivo. Izaberi boju i konzultiraj se s frizerkom. Ja sam prije par godina imala 3 boje. Naravno, plava je dominirala, a ubacila sam smeđe i crvenkaste. Nije loša kombinacija. Pokušaj razbit malo monotoniju. :top:

Allexis
01.04.2011., 00:09
koja je cijena pramenova u renati?
s kojim bojama rade pramenove? koriste li blajh za plave?

ne znam baš cijenu pramenva, ja se uvijek i šišam, platim 550 kn...imam dugu kosu....probaj vidjeti na njihovim stranicama :), imaju cjenik....

ne znam jel koriste blajh ili ne...ja frizerki objasnim što točno hoću, donesem slike pramenova i frizure koje želim i to dobijem :)

inače drže loreal boje...

black_woman88
04.04.2011., 23:39
ima netko kakvu sliku ili ideju sta da napravim sa svojom tamno smedjom kosom, tj kakve pramenove bi mogla.. ja bi nesto poput suncanih !!! svaki savjet je dobro dosao :)

nerve_LuLu
05.04.2011., 12:00
ima netko kakvu sliku ili ideju sta da napravim sa svojom tamno smedjom kosom, tj kakve pramenove bi mogla.. ja bi nesto poput suncanih !!! svaki savjet je dobro dosao :)

stavi sliku svoje kose pa će tako biti lakše.

black_woman88
05.04.2011., 21:11
stavi sliku svoje kose pa će tako biti lakše.

evo tu, nadam se da se kuzi koja je boja :) !! sve ideje DOBRO SU DOSLE :)

http://i56.tinypic.com/10zwio5.jpg

nerve_LuLu
06.04.2011., 18:11
evo tu, nadam se da se kuzi koja je boja :) !! sve ideje DOBRO SU DOSLE :)

http://i56.tinypic.com/10zwio5.jpg

Možda ti ovo pomogne:

http://www.celebrity-hairstyle.info/2010/11/highlights-for-dark-brown-hair/

jesi imala kad bakrene, crvene pramenove?

ajetam
06.04.2011., 20:19
black_woman88 -mislim da bi ti pasali super ti balayage pramenovi ..napisi si u trazilicu balayage hair i uzivaj :)

black_woman88
06.04.2011., 21:47
Možda ti ovo pomogne:

http://www.celebrity-hairstyle.info/2010/11/highlights-for-dark-brown-hair/

jesi imala kad bakrene, crvene pramenove?

nisam imala nikada bakrene, ja bi bas neke zlatne, tj. suncane, znas na sta mislim :) .. bojim se da ovi pramenovi samo na hollywoodskim ljepoticama izgledaju ovako lijepo :rolleyes:

black_woman88
06.04.2011., 21:50
black_woman88 -mislim da bi ti pasali super ti balayage pramenovi ..napisi si u trazilicu balayage hair i uzivaj :)

ovo stvarno super izgleda.. ali nase frizerke.. hmm ko zna sto bi mi ona od glave napravila kad bi joj spomenula balayage hair :rofl:

nerve_LuLu
06.04.2011., 23:04
nisam imala nikada bakrene, ja bi bas neke zlatne, tj. suncane, znas na sta mislim :) .. bojim se da ovi pramenovi samo na hollywoodskim ljepoticama izgledaju ovako lijepo :rolleyes:
ni slučajno nemoj tako misliti.

ovo stvarno super izgleda.. ali nase frizerke.. hmm ko zna sto bi mi ona od glave napravila kad bi joj spomenula balayage hair :rofl:

slažem se s ajetam, trebaš samo naći dobru frizerku i to je to. :)

aria
06.04.2011., 23:39
ne znam baš cijenu pramenva, ja se uvijek i šišam, platim 550 kn...imam dugu kosu....probaj vidjeti na njihovim stranicama :), imaju cjenik....

ne znam jel koriste blajh ili ne...ja frizerki objasnim što točno hoću, donesem slike pramenova i frizure koje želim i to dobijem :)

inače drže loreal boje...

hvala :) ne migu naci njihovu stranucu, imas li mozda link?

Allexis
06.04.2011., 23:47
evo linka --> http://www.renata.hr/

inače idem u gajevu/baruna trenka....rozi me šiša i smiješa boju za pramenove...pramenove mi radi danijela...

nerve_LuLu
06.04.2011., 23:47
hvala :) ne migu naci njihovu stranucu, imas li mozda link?

evo linka:
http://www.renata.hr/

Allexis
06.04.2011., 23:49
Pramenovi, šišanje, preljev, masaža vlasišta, maska i frizura za sve dužine kose za samo 66 kn umjesto 300kn - njegovana kosa svaki dan

link --> http://www.ponudadana.hr/zagreb/ponuda/Pramenovi__sisanje__preljev__masaza_vlasista__mask a_i_frizura_za_sve_duzine_kose_za_samo_66kn_umjest o_300kn___njegovana_kosa_svaki_dan-1689

Bani
13.04.2011., 02:57

kad sam svojevremeno imala balayage pramenove na glavi iz Francuske dosla sam kod famous Jasminke (opisala sam tu svoje iskustvo) istina imala sam izrast no ona je mene pitala onako posprdno: kaj je ovo :rofl:i prefarbala me cijelu... to kaj sam joj dala to je drugi par rukava...

black_woman88
14.04.2011., 00:04
kad sam svojevremeno imala balayage pramenove na glavi iz Francuske dosla sam kod famous Jasminke (opisala sam tu svoje iskustvo) istina imala sam izrast no ona je mene pitala onako posprdno: kaj je ovo :rofl:i prefarbala me cijelu... to kaj sam joj dala to je drugi par rukava...

o tome ti ja pricam :rofl: !! ja idem konacno u petak na pramenove, pa cemo vidjeti na sta ce to liciti :confused:

HNB
14.04.2011., 09:47

Ja bila prije tri tj na balayage pramenovima u EU na Trgu i uopce nisam zadovoljna! Ispala sam zuta ko picek... :(
Jos su se hvalili kak je to kod njih zasticena tehnika i kako to jedino oni rade!

Bani
14.04.2011., 13:51
meni je zena u Francuskoj objasnjavala da ne mozes dobiti odmah kaj hoces iz prvog puta (ja sam imala razlicite farbe na glavi) i da bi trebalo ici svaka tri mjeseca i onda nakon nekog vremena dobis lepu nijansu.... ne znam jel si ti imala farbanu kosu kad su ti to radili? meni recimo ta zena nije htela raditi blajhane pramenove jer je rekla da ce mi unistit kosu... :ne zna:

kukulele110
14.04.2011., 20:07
Pramenovi, šišanje, preljev, masaža vlasišta, maska i frizura za sve dužine kose za samo 66 kn umjesto 300kn - njegovana kosa svaki dan

link --> http://www.ponudadana.hr/zagreb/ponuda/Pramenovi__sisanje__preljev__masaza_vlasista__mask a_i_frizura_za_sve_duzine_kose_za_samo_66kn_umjest o_300kn___njegovana_kosa_svaki_dan-1689

jel išao netko?

ZoolieDraconia
17.04.2011., 15:25
Imam tamno smeđu farbanu kosu, skoro crnu, takva mi je i prirodna ali farbam se zbog sijedih. Kakve bi najsvjetlije pramenove bilo moguce napraviti na tu boju? Jer su mi rekli da se tako manje primjete sijede i da se vise isplati na pramenove otici.:confused:

tinkerbell_xX
20.04.2011., 13:09
Hey...ovako imam jedan veliki problem ! Prirodno sam plavusa i imam svijetlu put.
Kako mi je moja prirodna plava onako pepeljaste boje stavila sam si bila svijetlo plave-skoro bijele pramenove.Znaci blajhala sam se.
Sad sam isla opet kod frizera i htijela sam da su mi ti svijetlo plavi pramenovi na svijetloj podlozi-a ne mojoj pepeljasto plavoj.
Uglavnom sa svojom svijetlom puti I sad presvijetlom kosom koja vuce onak bas na nesto između žuto-narančaste i bijele. Izgledam KATASTROFA-KO NACIST ! :mad:

e pa sad me zanima dali bi bilo pametno kupiti neku plavu boju pa da mi cijelu kosu prefarba ili da ostavim ovak kak je...Zanima me postupak.Dali bi mi nekako uklanjala blajh (ako se to uopce moze) Uff sta mi je ovo trebalo :rolleyes:

evo slike :

http://img573.imageshack.us/img573/9018/p20041113190002.jpg

jos :

http://img818.imageshack.us/img818/4497/p20041113200001.jpg

i :

http://img232.imageshack.us/img232/866/p20041113190001.jpg

lajoya
20.04.2011., 14:53
Naruči se kod Anite na 3097-519 Ogrizovićeva na trešnjevci , da te iskusne frizerke poprave!!! Imaju fejs pa pogledaj...:)

tinkerbell_xX
20.04.2011., 15:12
Naruči se kod Anite na 3097-519 Ogrizovićeva na trešnjevci , da te iskusne frizerke poprave!!! Imaju fejs pa pogledaj...:)

Hvala al to mi je malo daleko ici na tresnjevku-pa nisam se ja sama blajhala ako to mislis-bila sam ja kod frizerke,samo je cudno ispalo ... budem ja sad isla kod druge frizerke.Al zanima me dal da se pobojam farbom il se to moze nekako drugacije rijesit?

HNB
24.04.2011., 15:32
ja bi ovakve! http://www.chickdb.com/kate-upton/ mozda malo jace bež, a podloa mi je ista.

Chocollina
30.04.2011., 15:25

Sorry ali ja nikako ne preporucam taj frizer,jeftini jesu ali me žena nakon posvijetljivanja kose išla peglat i imam 4 velika djela skurena na kosi zahvaljujuci njima,nikad više ne bih se vratila taj frizeraj...:rolleyes:

lila blue
01.05.2011., 14:55
Sorry ali ja nikako ne preporucam taj frizer,jeftini jesu ali me žena nakon posvijetljivanja kose išla peglat i imam 4 velika djela skurena na kosi zahvaljujuci njima,nikad više ne bih se vratila taj frizeraj...:rolleyes:

Žena koja preporuča tog frizera ima 5 postova i svih 5 je hvalospjev tom frizerskom salonu. Nisam tamo nikada bila, ali mi to miriše na samoreklamiranje - ne znam zašto ljudi ne plate reklamu i gotovo...

jorgovan
19.05.2011., 21:24
Planiram sama izvlaciti pramenove na kapu (ustvari mama ), vec sam to radila prosle godine i ispali su ok, ali problem je sada sto mi je veliki dio kose dosta puta farban i ispod tih farbi su nekadasnji pramenovi odnosno kosa je djelimicno isusena.
Zanima me postoje li kakvi trikovi kako sprijeciti stvaranje cvorica pod kapom i izvlacenje uciniti laksim kod ovakve kose?

aria
20.05.2011., 14:56
ja na tvom
mjestu to ne bi radila jer ce ti
kosa popucat jos jace... podji i nek ti netko napravi folijom, bolji su rezultati a manje stete za kosu...

jorgovan
20.05.2011., 17:55
Radila sam par puta na foliju i svaki put dobijem pjesacki prelaz na glavi sto mi se nimalo ne svidja...

aria
20.05.2011., 19:02
:ne zna:to je onda lose napravljeno

jorgovan
20.05.2011., 19:59
Znam, ali ne mogu da nadjem frizerku koja to zna uraditi kako treba, ne zelim vise riskirati, pokusala sam i nogama i rukama da im objasnim sta ne zelim, ali opet isto...

aria
21.05.2011., 00:08
pramenovi na kapu na vec ostecenu kosu ce ti kao rezultat dati katastrofu.
cure su hvalile renatu ako si u zagrebu...

Allexis
21.05.2011., 01:14
odlične pramenove rade u renati na križanju gajeve i baruna trenka (meni najbolje tamo rosita i danijela, ako želiš ultra tanke kao moje frendice, onda kod antonija)

također odlično rade u glamouru (kod marka) i u freezu...

jorgovan
21.05.2011., 09:51
Hvala vam puno cure ali ja sam u Sarajevu :)

malosunce19
22.05.2011., 00:09
kako vama frizerke rade pramenove?
da li stavljaju boju na cijeli pramen ili samo na izrast?

ja ih dajem vec 3 godine,,ii moja frizerka boja cijeli pramen..pitala sam ju zar nije dovoljno obojati samo izrast da se ovaj ostali dio,vec bojani,ne boja opet i ne unistava dodatno..jer mi izgleda kosa svaki put nakon pramenova tanja i poroznija..

aria
22.05.2011., 09:54
meni nikad ne boja vec pofrbani dio- uvijek samo izrast.

Allexis
22.05.2011., 18:30
i meni samo izrast...poslije na cijelu kosu stavi preljev da ujednači vrhove, jer oni nekako uvijek brzo posvijetle....

HNB
22.05.2011., 22:07
Podpisujem zadnja dva posla!
samo izrast

girly22
28.05.2011., 13:13
cure da li je neka od vas radila balayage pramenove? da li kosa mora biti stepenasto ošišana? moja je šišana na ravno..

aria
28.05.2011., 16:48
ne mora biti stepenasta. sasvim je svejednoo kakva je duzina i oblik. jedino sto moze bit problem je sto malo frizera zna napraviti dobar balayage ;)

girly22
28.05.2011., 19:51
tnx, a jel znaš ko dobro radi? i kako se to čita?!:D

andyca
29.05.2011., 11:08
tnx, a jel znaš ko dobro radi? i kako se to čita?!:D

Balijaž :D

RIB
30.05.2011., 08:35
Ok, spremna sam dati para koliko treba za dobru boju jer od ovog sad mi je zlo.

Kome da odem u zg na sjajan balayage? Renata? Drugi?

Inace, imam bob do malo ispod brade.
imam dodatno pitanje: renata radi Lorealom? a Loreal se brzo ispire? ja perem kosu skoro svaki drugi dan. imate li preporuku za salon koji radi s drugim bojama? (ako je tocno ovo za lorealove boje)

hvala

Allexis
30.05.2011., 10:47
loeral balayage copacabana --> http://www.cromoda.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8768

jel netko radio s tim :)

aria
30.05.2011., 10:58
to su tehnike pramenova :)
ja radim godinama ovo sto oni zovu 3D ...

Allexis
30.05.2011., 11:13
gdje to radiš i kako izgleda taj 3D....idem uskoro na pramenove, pa bi mogla nešto novo probati :)

aria
30.05.2011., 11:20
nisam iz zagreba ;)

radi mi s 3-4 boje, razlicite nijanse plave ( baby plava, sivkasta, medena, zlatna)
zvuci sareno ali nije- stopi se s kosom i izgleda kao plavi pramenovi s vise sjaja :)

Allexis
30.05.2011., 11:32
sigurno odlično izgleda :)

pitat ću kad budem išla jel oni to rade....znači tražim tu 3D tehniku :)

aria
30.05.2011., 11:35
ne znam - moja frizerka to zove visebojni pramenovi , objasni im sto zelis.
samo, ne znam kakva ti je sad boja- jesi cijela bas svijetla ili medena?

Allexis
30.05.2011., 11:41
ima svijetlih, medenih i svjetlosmeđih pramenova (to je moja boja)...

aria
30.05.2011., 11:42
onda ok, mislila sam da si bas sa svijetlim plavim pramenovima pa onda nema
smisla prije mora to raditi da se ne ispere ;)

nu_tela
05.06.2011., 17:12
zna li 'ko - jel' antonija blaće ima pramenove ili se sad boja? njena boja mi je odlična.... znam da je prije vadila pramenove, ali...sad mi se čini da se ipak o boji radi....

ajde antonija, odgovori nam.... i naravno, 'oće horvat pobjedit? :raspa:

malosunce19
05.06.2011., 22:17
bas sam i ja veceras razmisljala o tome...i usporedjivala je sa svojom kosom..
moja je ama bas ista boja,mrvicu krace duljine...ali ja imam pramenove,i kada mi je kosa raspustena izgledam kao da sam cijela ofarbana..a kada ju pokupim,isticu se pramenovi..

tihana22
10.06.2011., 11:08
helpek :o

my story:

inace imam pepeljasto smedju (cak vuce na plavo) kosu, ali sam se niz godina farbala u toplu smedju, s tonom crvene (da ubijem misju :D ), dakle u boju cokolade, nekad i u tamni mahagonij i tako.. e onda me puklo da se hocu vratit svojoj prirodnoj boji i otisla na pramenove. sve je to manje vise dobro izgledalo kad sam dosla iz frizera, bila mi je prosarana svjetlo smedja sa malo hladnijim odsjajem, medjutim, nakon 2 pranja ocito se preljev isprao i ja se zuuuutim :(

molim savjet kako da se rijesim ove boje slame (dovoljno mi je sto mi je i inace struktura kose slamnata, ne zelim i takvu boju :D )

laicki zakljucujem da bi mi trebao neki bež - pijesak preljev, imam doma garnierovu 111 (ali se bojim da mi od nje ovi svijetli pramenovi skroz ne pobijele), imam i keune la blond 10.7 al nemam pojma kako ta reagira na kosi :ne zna:

evo sadasnjeg stanja :mad:

http://img827.imageshack.us/img827/3293/slika0742.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/slika0742.jpg/)

tihana22
11.06.2011., 13:20
a jeste od pomoci.. :zubo:

ugl, na mokru kosu sam nanjela garnierovu 9.1, pustila 10ak min i sad sam si sva divna i pepeljasta, nadam se da nece otic prvim pranjem :moli:

irma1213
15.07.2011., 18:36
ljudi pomoziteeeee:((( imam tamnosmedju kosu i prije mjesec dana nadosla sam na ideju da je malo psovijetlim i danas sam vadila pramenove koji su ispali zlatnosmedje boje, ugla presvijetlo mi je i uzasnoooo i mrzim kosu sad. Znate li koliko smijem cekati prije nego sto prefarbam kosu i ima li uopste spasa nakon pramenova?:(

Nellek
23.07.2011., 10:36
ovak, imam jedno glupo pitanje koje ne bih znala gdje staviti, pa cu pitati tu : htjela bih na svoju kosu samo na vrhove staviti drugu boju tipa plavu/ljubicastu itd. pa me zanima gdje kupiti takve boje i koliko dugo to ostaje na kosi? trebalo bi mi samo na jedan vikend, lumtu je u pitanju :)

hvala :*

aria
23.07.2011., 14:18
ima keune pjene u boji koje se pranjem ispiru, ne znam koje su nijanse ali to stavis i ne ispires nego kasnije operes kosu pa se vrati na staro

Ana 7
03.08.2011., 18:06
Bog cure! Imam jedno pitanje, nadam se da mi netko može odgovoriti na njega.
Imam plavu kosu, bež plavu i htjela sam je malo osvježiti svjetlijim pramenovima, da li netko zna mogu li se pramenovi izvući keunenim tinta developer 12% hidrogenom, dakle samo hidrogen i ništa pomiješano s njim?Ako netko zna zahvaljujem unaprijed.

leonalea
03.08.2011., 21:01
hej, cure svida mi se "ombre hair" htijela bi si raditi pa znate koliko je cijena u salonima?

ady-
06.08.2011., 01:47
Bog cure! Imam jedno pitanje, nadam se da mi netko može odgovoriti na njega.
Imam plavu kosu, bež plavu i htjela sam je malo osvježiti svjetlijim pramenovima, da li netko zna mogu li se pramenovi izvući keunenim tinta developer 12% hidrogenom, dakle samo hidrogen i ništa pomiješano s njim?Ako netko zna zahvaljujem unaprijed.

možeš, hidrogen i ima ulogu toga da disocira ... pazi samo da ne drzis predugo

anajack
06.09.2011., 20:55
imam skroz plavu kosu, moglo bi se re i bijelu , vec godinama radim plave pramenove i sad sam ko pofarbana bijela, ali dojadila mi je ta neprirodnost jel mi moze tko rec kaj da napravim da mi bude prirodnije a opet plavo a da ne vuce na zuto npr ovak nesto http://www.hairfinder.com/celebn/nicole-richie5b.jpg mozda samo da su pramenovi zeru tamniji smedi jer mi je prirodna tamnija siva

ajetam
08.09.2011., 13:32
da li je netko isprobavao ovo solo ima na yutubu masu videa kao napraviti ombre pramenove ?? http://www.youtube.com/results?search_query=diy+ombre+hair&aq=0&oq=diy++ombre

lalalend9
19.09.2011., 22:08
cure, ja bih pramenove http://i2.listal.com/image/986138/600full-ashley-benson.jpg . Možete li mi preporučiti nijanse boje (poželjno Keune) za to?
Prirodno sam smeđa, trenutno sa nekakvim ispranim preljevom svijetli kesten...
Pomalo riđa. Ugl ugly

Ruza2008987
20.09.2011., 17:21
Bok cure!

Pocela sam intenzivno razmisljat o promjeni frizure , jer vec dulji niz godina imam ultra dugu, tamnije smedju kosu i vec mi je pun kufer toga :503:.. Trebam promjenu
U zadnje vrijeme kad sam se farbala uzimala sam svijetlije smedje tako da sad i nije bas prejako tamna.
slika-sad (http://img15.imageshack.us/img15/613/picture8ov.jpg)
- malo je mracno u sobi, al valjda se vidi da nije bas najtamnija smedja.

Uglavnom, jako, al jaaaaaako mi se svidjaju kombinacije dvobojnih pramenova med+plavi :cerek:, ovakvog tipa:
Jessica Alba (http://www.bestmiamihairsalons.com/wp-content/uploads/2010/05/Jessica-Alba-hairstyles-3.jpg)
Beyonce (http://ology.com/sites/default/files/imagecache/post-image/beyonce-knowles_0.jpg)
Eva Mendes (http://www.divavillage.com/images/Oct05/eva_mendes_hair808.jpg)

Znaci stavila bi nesto vise pramenova boje meda, i onda izvukla nesto i plavih, sve sto tanje, da izgleda prirodnije! Uz ponesto mojih smedjih koji ostanu, izgledalo bi odlicno, barem mislim!

Ono sto me zanima je, da li je to moguce postic u jednoj posjeti frizeru?
( ne ocekujem bas da ce bit ovoliko svijetlija kao na primjerima, ali trebala bi mi malo "izvuc" lice i omeksati ga ?)

Fala :D

lalalend9
21.09.2011., 22:40
Ono sto me zanima je, da li je to moguce postic u jednoj posjeti frizeru?

Moguće je, ja sam ih jednom davno radila na foliju, potrajalo je oko 4 sata, ali rezultat je bio savršen.

tonkica15
24.09.2011., 18:15
imam vrlo svijetloplavu poludugu kosu...prirodno mi je pepeljasto plava, dakle par nijansi tamnija od trenutne boje i bojam si izrast...prije mjesec dana sam stavila minival....sad bih si stavila neke smećkaste pramenove...jel mi to pametno? minival stavljam već par godina, kosa ga dobro podnosi....ali me strah tretiraj tu svakakvim bojama, iako sam već počela i sad neznam kako da stanem....bil obi naj najbolje da je pustim da raste pa da bude prirodna boja, al ružan mi je onda izrast....aj nek mi neko kaže što da radim... :(

aria
24.09.2011., 20:18
stavi fotku pa ce bit lakse preporuciti nego ovako "na mastu" ;)

tonkica15
24.09.2011., 21:57
stavi fotku pa ce bit lakse preporuciti nego ovako "na mastu" ;)

nemogu je uploadat na forum, stalno nekakav error, pa sam morala ovako

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img841/6100/dsc08134u.jpg&via=mupload&newlp=1

aria
25.09.2011., 19:10
nikakve smedje pramenove, ja bi radila samo rijetke pramenove na izrast i tako ju pustala.

tonkica15
26.09.2011., 14:42
nikakve smedje pramenove, ja bi radila samo rijetke pramenove na izrast i tako ju pustala.

na izrast samo? neku boju koja je najsličnija mojoj prirodnoj npr...? ili ?

aria
29.09.2011., 17:07
na izrast samo? neku boju koja je najsličnija mojoj prirodnoj npr...? ili ?

da, nesto najvise 2-3 nijanse razlike ali ne guste pramice . trebat ce vremena ali tako ces najlakse pustiti svoju boju dok ti izraste ova koju sad imas ;)
ne vidi se prirodna boja na slici :(

andrea m
29.09.2011., 19:43
pozdraav :)) moze pomoc, imam smedu kosu s plavim pramenovima, koji su vec izrasli. nikad se u zovotu nisam farbala pa sam htjela pokusat s nekavom bojom meda, sad ne znam dal ce mi se vidit razlika na mjestu gdje je kosa izrasla i na mjestima gdje je jos plava :503: i da kosa mi uzasno sporooo rastee :mad::mad: i jos nesto posto izvlacim s blajhom pramenove a on je dosta jak, ima li nesto da kupim od preparata da spasim malo kosu :P

Flower soul
06.10.2011., 07:17
Pozdrav cure...
imam pitanje... prirodno mi je smeda kosa, deset godina sam se bojala u plavo i početkom ove godine se vratila u smeđu (bojam se i dalje samo u smeđe), sada bi izvukla plave pramenove... mislite li da bi to uspjelo!? naravno ne bih to u kućnoj radinosti nego bih otisla u frizerski, samo me zanima vrijedi li pokusavati!?

blondygirl
31.10.2011., 12:42
evo ja sam uradila pramenove, na farbanu kosu, color samponom, nesto zlatno plavo, vuce na smedje.. i mnoogo mi se svidja kako je ispalo... ali sad kad mi krene izrastak mi je problem...ali dobro, uzivacu u kosi dok ne krene..:mig:
Stavljam sliku radi drugih clanova foruma.. :)

http://imageshack.us/photo/my-images/64/p3110110252.jpg/

http://img694.imageshack.us/img694/1953/p3110110251copy.jpg

CalamityJane
23.11.2011., 13:01
da li je netko isprobavao ovo solo ima na yutubu masu videa kao napraviti ombre pramenove ?? http://www.youtube.com/results?search_query=diy+ombre+hair&aq=0&oq=diy++ombre

dakle, savjet i preporuka molim :ne zna:

ombre/balayage pramenovi
gdje? jel netko bio? dojmovi? cijena?:confused:
pliz

gyioia
24.11.2011., 00:19
jedini tko- po mom misljenju, zna napraviti dobar ombre (to je farbanje) i balayage (pramenovi ) je zvonimir franic koji je radio u gt studiu. sad je u salonu ruza. ne znam kakve su cijene od kad je tamo ali evo jedno iskustvo

http://www.sminkerica.com/kosa-nokti/balayage/

CalamityJane
24.11.2011., 09:01
jedini tko- po mom misljenju, zna napraviti dobar ombre (to je farbanje) i balayage (pramenovi ) je zvonimir franic koji je radio u gt studiu. sad je u salonu ruza. ne znam kakve su cijene od kad je tamo ali evo jedno iskustvo

http://www.sminkerica.com/kosa-nokti/balayage/

hvala

imam osjećaj da će biti paprena cijena, ali otići ću bar pitati da vidim jel bi to meni uopće stajalo?

hvala još jednom

doriana gray
25.11.2011., 13:20
hvala

imam osjećaj da će biti paprena cijena, ali otići ću bar pitati da vidim jel bi to meni uopće stajalo?

hvala još jednom

Meni radi Katica iz Fabula de Forme. Jako dobre i jako prirodne... Isto je skuplja, ali nije kao Ruža.

Ako se planiraš šišati, onda definitivno ne savjetujem Ružu.

gyioia
25.11.2011., 16:05
zasto? ne znam za ruzu ali znam za franica i on je odlican za bilo sto s kosom.
jedini problem je cijena i bilo bi dobro unaprijed dogovoriti koliko je posto u ruzi imaju prevarantsku politiku.
tamo na sminkerici pise da su pramenovi 200kn- 400kn.
bojim se da je cijena bar duplo veca :(

CalamityJane
28.11.2011., 07:57
zasto? ne znam za ruzu ali znam za franica i on je odlican za bilo sto s kosom.
jedini problem je cijena i bilo bi dobro unaprijed dogovoriti koliko je posto u ruzi imaju prevarantsku politiku.
tamo na sminkerici pise da su pramenovi 200kn- 400kn.
bojim se da je cijena bar duplo veca :(

načuh neku cifru za pramenove (bez šiškanja) 600-ak kn.ali to je rekla - kazala :durica

to mi je malo preveć :(

aquamarine5
28.11.2011., 08:40
imam pepeljasto plavu, zlatnu kosu i nažalost na nagovor frizerke u subotu sam stavila plave pramenove na površinske dijelove kose (pramenovi nisu jako gusti). meni se sada to ne sviđa pa da pitam da li postoji koja nada da će mi se ti pramenovi na bilo koji način, makar malo isprat ili da se odmah bacim u pronalazak boje za kosu slične mojoj. unaprijed zahvaljujem dobroj duši koja će mi odgovorit na pitanje :)

mladadoktorka
27.12.2011., 20:32
alo cure...
ima tko da je radio ombre/balayage u zg..pljunula bi ja novaca koliko treba samo da mi netko to napravi kako spada..moja frizerka se trudi ali nikako da uspije,čak je ljetos i ispalo nekako,meni je kosa bila super (iako su me ljudi pitali-ti si tako htjela ili?..) ali onda sam je ofarbala natrag u smeđe i sad hoću opet staro...
pa onda molim dobre duše za preporuku salona,frizera...hvala unaprijed i sretan božić . :)

bubley
28.01.2012., 21:25
Molim odgovor :moli:

Prirodno imam tamno plavu, onako boja meda, vuče na toplu zlatno-smećkastu, nešto ovako, možda malo tamnije:
(http://imageshack.us/photo/my-images/576/nutrisse81.jpg/)

E sad, jučer sam kod frizerke radila pramenove (na foliju). :mad:
Boja pramenova mi se sviđa, onako ful je svijetlo plava, ko na ovoj slici otprilike:
(http://imageshack.us/photo/my-images/580/burberrycarlanjacob.jpg/)

Kad sam bila gotova u salonu meni je sve super pod onim svjetlom izgledalo, ali kad sam se pogledala doma na ogledalo i vidjela sutradan ujutro na danjem svjetlu muka me uhvatila, jer imam ZEBRU na tjemenu!
Na većini kose (odostraga) sve super izgleda, nekako se stopilo s ostatkom kose i lijepo je prošarano, samo je tjeme problem i sad imam PRUGE po njemu. :504:

Pitanje: Da li uzmem neku svijetlu farbu da izjednačim ove tamne pruge po tjemenu sa svijetlim pramenovima ili da opet odem kod frizerke da mi stavi neki preljev da to ujednači ili da doda još koji pramen po tjemenu da se ubiju ti izraženi pramenovi moje prirodne boje???
Help :(

lovro1984
29.01.2012., 11:52
[QUOTE=bubley;37845384]Molim o

Prirodno imam tamno plavu, onako boja meda, vuče na toplu zlatno-smećkastu, nešto ovako, možda malo tamnije:
(http://imageshack.us/photo/my-images/576/nutrisse81.jpg/)
O
E sad, jučer sam kod frizerke radila pramenove (na foliju). :mad:
Boja pramenova mi se sviđa, onako ful je svijetlo plava, ko na ovoj slici otprilike:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/burberrycarlanjacob.jpg/][/URL

Kad sam bila gotova u salonu meni je sve super pod onim svjetlom izgledalo, ali kad sam se pogledala doma na ogledalo i vidjela sutradan ujutro na danjem svjetlu muka me uhvatila, jer imam ZEBRU na tjemenu!
Na većini kose (odostraga) sve super izgleda, nekako se stopilo s ostatkom kose i lijepo je prošarano, samo je tjeme problem i sad imam PRUGE po njemu. :504:

Pitanje: Da li uzmem neku svijetlu farbu da izjednačim ove tamne pruge po tjemenu sa svijetlim pramenovima ili da opet odem kod frizerke da mi stavi neki preljev da to ujednači ili da doda još koji pramen po tjemenu da se ubiju ti izraženi pramenovi moje prirodne boje???
Help :([/QUOT

11leonaaa11
11.02.2012., 23:45
ovako, prirodno imam tamno smeđu kosu, i odlučila sam se za neke tamne plave pramenove. pa me zanima, dali moram blajhat kosu (jako mi je žao kose) ili mogu nekom običnom bojom postič to?

antiope
18.03.2012., 11:40
Bok cure,
vidim da raspravljate o pramenovima, pa sam se odlucila javiti sa svojim iskustvom:
Naime, imala sam dugu smeđu kosu, nikad farbanu, onako čokoladna boja, ne pretammna, iako na korjenu tamnija nego na vrhovima...
odlucila sam staviti pramenove, i htjela sam neke par nijansi svjetlije, ne nuzno plave.
otisla sam frizerki, stavila mi je blajh i rasporedila ih po kosi svuda.
Ispali su relativno plavi, i nisu bili losi, iako je stavila neki preljev zlatni,ali mogla je i tamniji sto se mene tice...nakkon par pranja, preljev se isprao i postali su relativno jače plavi, ne pepeljasti, zlatni ali svejedno jos uvijek prejaki za mene...super je stvar sto nisam imala pruge, jer ih je rasporedila stvarno dobro, niti jedan nije presirok ili uočljiv toliko...
upotrijebila sam color sampon cisto da probam kako ce izgledati ako ih malo potamnim, boju sam uzela medium brown a drugi put nougat brown i izgledali su mi bolje, svidjelo mi se.
Međutim svaki drugi dan perem kosu, sve se ispire, tako da sam dok sam bila u muelleru i gledala sve te boje, uocila preljev - intenzivni, navodno 8 tjedana traje - od garniera, movidia i uzela nijansu 26 Golden Braun. To je bila ishitrena odluka :)
Dosla doma, odmah procitala upute i bacila se na stavljanje. Drzala sam ga nekih 10 minuta sve skupa, i rasporedila ga po cijeloj kosi, jos koji mililitar vise ne bi bio na odmet, kosa mi je dosta duga...uglavnom ,rezultatom sam fuul zadovoljna - nisu vise plavi, bas su zlatno smeđi, međutim razlika između pramenova i kose je jos uvijek uočljiva sto sam i htjela, u svakom slučaju, tako sam nešto i htjela kad sam se bacila na operaciju "pramenovi".
U svakom slucaju, slijedeci put planiram otici i reci frizerki da mi samo stavi tamniji preljev, vise smeđi nego plavi, jer ipak sam brineta. Ja sam joj govorila da bih medene pramenove,a budimo realni med ima 100 nijansi, tako da sam na kraju shvatila da se mozda ne znam izrazavati. iako sam htjela odnijeti sliku neku, na netu takvu kakvu sam zamislila nisam nasla. Sve brinete moje nijanse s pramenivima su bile katastrofa...
Na zalost nemam pojma koliko ce trajati, ne ocekujem 6 tjedana, ako bude 2 tjedna trajalao bit ce super :). prodavacica je rekla da se ispire dosta brzo, sto me ohrabrilo jer da sam napravila "fuck-up", ne bi bilo velike stete..
Skuzila sam da se raspravlja o castingu (loreal), no mislim da on ima amonijaka i zato sam se odlucila na ovaj - a najvise jer mi se na kutiji svidjela nijansa, druge su mi bile pretamne ili preplave.
Stay cool girlzz

Lakonoga777
18.03.2012., 13:48
alo cure...
ima tko da je radio ombre/balayage u zg..pljunula bi ja novaca koliko treba samo da mi netko to napravi kako spada..moja frizerka se trudi ali nikako da uspije,čak je ljetos i ispalo nekako,meni je kosa bila super (iako su me ljudi pitali-ti si tako htjela ili?..) ali onda sam je ofarbala natrag u smeđe i sad hoću opet staro...
pa onda molim dobre duše za preporuku salona,frizera...hvala unaprijed i sretan božić . :)

Definitivno Zvonimir Franjić u Ruži.
Ako ti nije problem izdvojit veći novac onda on definitivno, znaš da te neće sfušarit, lik je fenomenalan za pramenove,balayage posebno! :) Ne možeš falit.

zagrebačka cura
18.03.2012., 20:10
boook curke, imala bih jedno pitanje za vas pa ako mi možete pomoći bila bi ja sretna.
imam prirodno tamno smeđu kosu, prije oko 5 godina sam išla prvi put na plave pramenove i frizerka me pitala kakvu debljinu pramenova hoću, tanku srednju ili debelu, tada nisam znala kaj to uopće znači i rekla sam tanku, i sada 5 godina kasnije ona mi uvijek stavlja tanke pramenove i kosa mi je na kraju svijetlo smeđa a ne plava. da li da joj kažem da mi stavi srednje pramenove ili ne? ne znam ni kakva je razlika u tome

pepsiihead
19.03.2012., 17:10
Definitivno Zvonimir Franjić u Ruži.
Ako ti nije problem izdvojit veći novac onda on definitivno, znaš da te neće sfušarit, lik je fenomenalan za pramenove,balayage posebno! :) Ne možeš falit.

a kolko je to veci novac :zubo:

Lakonoga777
24.03.2012., 06:48
a kolko je to veci novac :zubo:

oko 600 kn

Željka90
24.03.2012., 10:14
..
Međutim svaki drugi dan perem kosu, sve se ispire, tako da sam dok sam bila u muelleru i gledala sve te boje, uocila preljev - intenzivni, navodno 8 tjedana traje - od garniera, movidia i uzela nijansu 26 Golden Braun. To je bila ishitrena odluka :)
Dosla doma, odmah procitala upute i bacila se na stavljanje. Drzala sam ga nekih 10 minuta sve skupa, i rasporedila ga po cijeloj kosi, jos koji mililitar vise ne bi bio na odmet, kosa mi je dosta duga...uglavnom ,rezultatom sam fuul zadovoljna - nisu vise plavi, bas su zlatno smeđi, međutim razlika između pramenova i kose je jos uvijek uočljiva sto sam i htjela, u svakom slučaju, tako sam nešto i htjela kad sam se bacila na operaciju "pramenovi".

Pozdrav, ja bih isto trebala savjet, uzela sam tu garnier movidu, njansa 13 noisette, međutim ispala mi je nekako crvenkasta, sa tamnijim crveno smeđim pramenovima :(

a prirodno mi je kosa tamno smeđa. Sad me zanima, čula sam da sa nijansom 35 brown ispada jako tamna, vuče na crno a to ne bi, pa se dvoumim između 25 light brown i 26 light golden brown.
Opet, na tamnoj kosi neznam kako ispada to svjetlije..

Ako ima tko kakvih iskustva kako bi to moglo ispasti, i savjet molim da pomognee!
pozz

pplawusha
25.03.2012., 12:28
pozdrav cure!
bila sam jako jako dugo plavuša.prirodna-ona nesretna mišja, pepeljasta boja i na to sam stavljala plave pramenove, guste...odlično, sve 5.
i onda me neš puklo i ja se ofarbala u smeđe.nije bilo tako strašno, ali nisam si to ja.ipak sam svjetlile puti pa mi i plava bolje stoji.
pa me sad zanima koliko puta bi mi trebalo da se ja ponovo vratim iz te smeđe (svijetlo smeđe) na plavo?
s tim da bi radila opet pramenove, ne bi frabala u plavo.

mislim ići kod frizerke ali me zanima šta me čeka?da li ću neko vrijeme morat hodat po svijetu narančasta..?
a najviše me zanima da li će meni smeđa kosa izbijat konstantno dok mi ne izraste ili...?

hvala vam unaprijed!

aria
27.03.2012., 14:18
morat ce ti radit blajhom ali ako napravi dobro bit ces plava ;)

sijandraffm
29.03.2012., 10:23
ja sam prije dva tijedna kod frizerke stavila pramenove boje meda na svoju neku misiju, smedu kosu i rezultat mi se bas ne sviđa. zapravo mi pramenovi previse odudaraju od moje boje i imaju nesto zuckasto u sebi, iako jesu boje meda, ali uz moju boju to izgleda zuckasto.
mislim da mi je stavljala bas boju meda s neznam koliko postotnim hidrogenom.

mogu li sad po tome opalit neki smeđi preljev, bez da mi pramenovi ispadnu zeleni ???

i sto bi dobila da koristim onaj keune silver shampon ??? bili se pramenovi malo "smirili" ????

citam gore iskustvo od antiope sa preljevom, a opet neki kazu ne prelijev na pramenove, jer moze ispast svakako,.......

bubley
01.04.2012., 17:58
ja sam prije dva tijedna kod frizerke stavila pramenove boje meda na svoju neku misiju, smedu kosu i rezultat mi se bas ne sviđa. zapravo mi pramenovi previse odudaraju od moje boje i imaju nesto zuckasto u sebi, iako jesu boje meda, ali uz moju boju to izgleda zuckasto.
mislim da mi je stavljala bas boju meda s neznam koliko postotnim hidrogenom.

mogu li sad po tome opalit neki smeđi preljev, bez da mi pramenovi ispadnu zeleni ???

i sto bi dobila da koristim onaj keune silver shampon ??? bili se pramenovi malo "smirili" ????

citam gore iskustvo od antiope sa preljevom, a opet neki kazu ne prelijev na pramenove, jer moze ispast svakako,.......

Keune silver šampon je samo za održavanje boje pramenova, tj. da ne žute s vremenom, s tim nećeš ništa postići.

Iz vlastitog iskustva, napravila mi je frizerka nedavno predebele pramenove koji mi se nisu svidjeli (izgledalo je poput pruga na glavi). Uzela sam neku tamno plavu-svijetlo smeđu farbu za kosu od Loreala u pjeni, koja je relativno blizu mojoj prirodnoj boji i sve je ok ispalo, kosa je svugdje podjednako primila boju, nisam ispala šarena. Ali opet, tako je bilo meni, ne znači da bi svačija kosa tako dobro reagirala, pa uzmi to u obzir.
A sad sam napokon našla super frizerku i napravila guste pramenove (svi me pitaju jesam li se farbala) i prezadovoljna sam :cerek:

LoveRouge
04.04.2012., 16:23
Imam jedno pitanje posto nikada jos nisam stavljala pramenove niti se na bilo koji način farbala u svijetlije nijanse, vec samo u tamnije...Dakle, imam tamno smeđu kosu koja je naravno svijetlija na krajevima od svakakvog tretiranja (prva slika) i htjela bih staviti pramenove otprilike kako ima Penelope Cruz na iducoj slici. Neznam kako ti pramenovi izgledaju posto ja imam svijetlu put, pa dali to ima ikakve veze? i bih li morala blajhat kosu za ovu nijansu pramenova ili bi to samo farba mogla napraviti?? Zahvaljujem se na odovoru. :)

http://img515.imageshack.us/img515/8749/42814333661285490881145.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/5186/penelopecruzisredhot2.jpg

aria
04.04.2012., 16:44
blajhat ako si farbana u tamno preko svoje prirodne

LoveRouge
04.04.2012., 17:12
Farbala sam se pred više od godine dana, u crnu a sad se vec isprala boja posto mi je sada smeđa i to svijetlija od moje prirodne, samo mi je izrast malo tamnije nijanse. Vjerojatno i zbog minivala kojeg sam radila prije.. :misli:

aria
04.04.2012., 22:12
neces moc bez blajha, jako si tamna a farba je ipak na kosi iako isprana.
nije blajh toliko strasan kad se radi samo o tankim pramicima kao kod penelope

iPink
04.04.2012., 22:38
http://data.whicdn.com/images/21925763/tumblr_lyh86i3zBh1qe7codo1_500_large.jpg

Kako napraviti ovakve pramenove, ekstenzije ili ? I zna li netko neki frizerski salon u Zagrebu gdje bi se to moglo napraviti ?

LoveRouge
04.04.2012., 23:22
aha, ma ja se nekako bojim tog blajhanja, čula sam samo najgore stvari o tome.. :( Neznam sta onda ako mi nakon nekog vremena dosade pramenovi, a izblajhano je, dali ce mi onda uvijek biti svijetlija kosa na tim mjestima? :confused:

aria
05.04.2012., 10:09
aha, ma ja se nekako bojim tog blajhanja, čula sam samo najgore stvari o tome.. :( Neznam sta onda ako mi nakon nekog vremena dosade pramenovi, a izblajhano je, dali ce mi onda uvijek biti svijetlija kosa na tim mjestima? :confused:

prefarbat ces, ali ce se ispirat postepeno, nikad potpuno naravno.
blajh nije dobar ali nece ti se nista strasno dogodit ;)

LoveRouge
05.04.2012., 10:12
prefarbat ces, ali ce se ispirat postepeno, nikad potpuno naravno.
blajh nije dobar ali nece ti se nista strasno dogodit ;)

Hvala ti na odgovorima :)

aria
05.04.2012., 11:53
nema na cemu, najgore za kosu su nestrucne frizerke, ako nadjes neku koja zna sto radi blajh nece pretjerano ostetit kosu ;)

LoveRouge
05.04.2012., 22:20
nema na cemu, najgore za kosu su nestrucne frizerke, ako nadjes neku koja zna sto radi blajh nece pretjerano ostetit kosu ;)

Rijetko idem kod frizerke zbog silnih razočarenja :( pa sad ni nemam neku za koju znam da me nece unakaziti :ne zna: morat cu ici pa sta bude bit ce. Jedino neznam za te pramenove, mozda bolje stoje ženama s tamnijom puti pa se dvoumim još. Nisam imala prilike vidjet uživo pošto vecina plavih cura nosi svijetlije pramenčiće...tamnokose nista. :confused:

mini wanda
10.04.2012., 16:44
bila na pramenovima, pa se bojala u smeđe i brzo se vratila na pramenove.
Nije mi smetalo ispiranje nego se jednostavno nisam mogla zamisliti sa nekom drugom bojom.
Mislila sam da mi je plava dosadila, ali tek kad sam promijenila boju shvatila sam da su pramenovi ipak pramenovi. jednostavno se ne mogu zamiliti sad u nekoj drugoj boji opet.

I tako da sam i dalje sretna plavuša sa dobrom frizerkom koja stvarno zna sa blajhom jer mi kosa u super stanju. :D

Iva_na
10.04.2012., 20:01
može preporuka za frizerski salon u osijeku koji radi ombre pramenove?

Gear
01.06.2012., 12:31
:w

Imam smeđu kosu, do brade + šiške...skroz ravnu. Zanima me da li mogu staviti sive pramenove i kako bi to izgledalo na moju boju?Trebalo bi se blajhati ili? :) Imala sam davno roze, plave, ljubičaste pramenove (i kosu)...., a sad bih opet nešto novo. Nekako mi je tmurna kosa, bezvezna :D

hvala

aria
01.06.2012., 22:17
kako mislis sive pramenove?

pastirica007
02.06.2012., 19:39
Pozdrav,
gdje se mogu kupiti folije za raditi pramenove?
dal može i s običnom folijom iz kućne radinosti?

Gear
03.06.2012., 08:16
kako mislis sive pramenove?

Sive, sive :D...ovako nešto...

http://i46.tinypic.com/6nxeu0.jpg

:)

aria
03.06.2012., 15:37
morala bi se blajhat za to

Lilit
04.06.2012., 18:00
postoji li opcija da napravim pramenove a da se NE vidi izrast kad kosa pocne rast? kad sam imala kratku kosa mi je napravila bila tako jer mi nije farbala "zadnji" sloj kose pa su pramenovi bili ispod
ali sad imam kosu do pola ledja pa neznam jel se to moze
ako netko ima neku sliku??

caterina
05.06.2012., 12:07
Pozdrav,
gdje se mogu kupiti folije za raditi pramenove?
dal može i s običnom folijom iz kućne radinosti?

mozes s obicnom folijom-provjereno

Shady Lane
21.07.2012., 14:04

Kako napraviti ovakve pramenove, ekstenzije ili ? I zna li netko neki frizerski salon u Zagrebu gdje bi se to moglo napraviti ?

i mene ovo zanima. i da nije preskupo :)

Aalis
21.07.2012., 22:03

Najjednostavnije, najmanje štetno za kosu - clip on ekstenzije! :mig:

http://www.infobarrel.com/media/image/33224.jpg

Možda bi ih se moglo kupit u dućanima sa frizerskom opremom, trebalo bi provjeriti.. a na eBay-u ih ima u svim bojama, provjereno! :mig:

Ereshkigal
27.07.2012., 17:37
Imam ravnu, smeđu kosu, malo ispod ramena. S obzirom da sam počela pronalaziti pokuju sijedu - razmišljam o pramenovima. S time da uopće ne znam koje nijanse. Možda neku kombinaciju svijetlijih nijansi. Zanima me svako koliko treba obnavljati pramenove da to sve skupa ne izgleda ružno zbog izrasta? S obzirom da nisam nikad stavljala pramenove - jel moguće postić neki prirodan izgled boje kose s takvim pramenovima?

aria
27.07.2012., 20:21
naravno da je ali sijede ce izrastati.
mislim da bi preljev bio bolji izbor...

Ereshkigal
27.07.2012., 20:52
Hvala aria na odgovoru. Nije da imam puno sijedih, tu i tamo koja, ali mi idu na živce.

aria
27.07.2012., 21:13
ako je malo sijedih onda mozda plave pramice pa se nece kuzit da su sijede :D

Ereshkigal
27.07.2012., 22:15
aria- tako nesto sam i mislila, samo me malo strah jer nisam bila svjetlokosa od djetinjstva (dugo sam se godina farbala u crno pa crveno pa vratila u smedju), a sad se vec tri godine ne farbam. Sto se sijedih tice- tu i tamo pokoja dlaka, dovoljno da me iritira. Jos cu vidjet sa frizerkom sta ona predlaze, ali sam htjela prije toga malo izvidjet mogucnosti.

lalalend9
28.07.2012., 17:42
Imam pitanje u vezi pramenova. Prije pramenova, kosa mi je bila ovakva http://img228.imageshack.us/img228/4922/img2551ls.jpg
By lalalend9 (http://profile.imageshack.us/user/lalalend9) at 2012-07-28. Kupila sam blajh, hidrogen 9% i neku srebrno plavu farbu za preljev. Pramenove mi je radila frendica, kojoj je to bio 1.put, a i meni da mi netko nestručno radi pramenove. Ispalo je ovako http://img844.imageshack.us/img844/8919/img0899ka.jpg
By lalalend9 (http://profile.imageshack.us/user/lalalend9) at 2012-07-28. Osim što su više medeni nego plavi, čak sam i zadovoljna rezultatom. Sad me zanima za dalje... Moram li i dalje koristiti blajh ili mi je dovoljno kupiti npr Keune 1511 + 9% hidrogen i s time izvući lijepe pramenove? Poslije toga ne treba preljev? Kakvu nijansu mogu s tim očekivati? Ne želim biti bijela, nego više mat pepeljasto plava... Hvala unaprijed na odgovorima.

Lilit
21.08.2012., 18:44
koja je razlika, ako postoji, izmedju Balayage i ombre tehnike? hvala :)

Iva_na
22.08.2012., 08:14
Balayage su kao "osuncani" pramenovi, vise onako kao da je kosa prirodno posvijetlila od sunca, a ombre su svjetliji vrhovi odnosno postepeno svjetlija kosa na vrhovima .. ombre je kao da imas veliki izrast, meni osobno se svidja ombre, a ja na svojoj kosi imam balayage, sutra idem bas na pramenove

Lilit
22.08.2012., 09:11
A rade se i razlicitom tehnikom ili? Jel se na tvojoj kosi vidi izrast onda ili se to nekako stopi? Stavis sliku prije nego odes ba popravak tj nove pramenove :)

Iva_na
22.08.2012., 09:18
stopi se, premda sad nisam bila vec tri mjeseca i vidi se razlika, pogotovo kad se zamasti kosa, kad operem kosu uopce ne izgleda strasno izrast.. eh kosa mi je u repu, prljava :) necu ju prati prije pramenova pa ne znam koliko bi se mogla vidjeti razlika prije i poslije.. al ajd uslikat cu ju pa cu sutra staviti sliku prije/poslije..

prepademe
23.08.2012., 19:05
Ako ima nekog sa sličnim iskustvom, molila bih savjet...

Imala sam tamno-smeđu boju i otišla na pramenove boje meda. Izblajhala je, stavila preljev, super se sve primilo... Odmah mi je rekla da samo slobodno dođem ako će se ispirati, ali da se neće ispirati.

I tako, veselim se ja rezultatu i što se isplatilo dati brdo love za to. Nakon tjedan dana operem kosu i hop- žuto!!! Tek tad sam skužila da joj je preljev 200 kn.
Nekako mi je sad muka ići ponovno jer su i frizerka i naučnice arogantne, a i cijena je prevelika za takvu uslugu.
Čitala sam po forumu za šampone koji ubijaju žutilo itd., ali ne želim da bude sivo ili bijelo. Help!

mia034
27.08.2012., 14:48
Bok ljudi.Kao dijete imala sam skroz plavu kosu no kako sam odrstala kosa mi je počela sve više i više nalikovati na svijetlosmeđu.No pošto ta boja kose meni ne odgovara(jer sam cijela blida i imam zelene oči) odlučila sam staviti pramenove koje bi s vremenom podebljavala i podebljavala.Pa imam par pitanja te molim osobe s sličnim iskustvom da mi odgovore:
1.Hoće li se vidjeti previše da sam stavila pramenove zato što mi je to ružno kad su očiti pramenovi?
2.Koliko se stavlja pramenova u prosjeku?
3.Hoće li to naštetiti mojoj kosi(prepretanka je i bojim se da će postati još tanja)
4.Koliko se otprilike kreću cijene-jeli to ide sve skupa ili npr.jedan pramen 20 kn?
5.Jeli bolje da stavim tanke ili debele pramenove?
6.Ako s vremenom te pramenove podebljavam oće li mi cijela kosa poplaviti?

Evo hvala svima koji su potrošili malo svog vremena za čitanje ovoga.I svaki savijet ću užaviti.:**

DustyPink
27.08.2012., 15:15
1.Mia, ne mora se baš očito vidjeti da su pramenovi, istina primijeti se gotovo uvijek, ali neki su ipak ljepše napravljeni. Mislim da bi mogla reći da želiš višebojne pramenove, oni uvijek ispadnu manje očiti. Dakle više nijansi plave, mislim da bi to super izgledalo.
Možda da pitaš neku prijateljicu, čija ti se frizura sviđa, kod koga je išla.

2.Nema nekog broja pramenova, to se odredi prema tvojim željama, reći ćeš da želiš guste ili rijetke pramenove.

3.Svako bojanje u svjetlije skida pigment sa kose, ipak boje manje oštećuju od blajha, reci da ne želiš pramenove sa blajhom nego sa bojom, vjerojatno će ti odlično izvući s obzirom da si bila plavuša.

4.Cijena ovisi o salonu, otprilike nekih 300-ak kn, i to za višebojne, koji su ljepši.

5. Mislim da je bolje da staviš više tanjih, nego manje debljih, ali to opet ovisi o tebi i što se tebi više sviđa.

6. Možeš podebljavati ili ne, ali možeš ti i sa tankima biti skroz plava, samo onda reci da želiš tanke a da su skroz gusti. eto.

eh, da, pitaju te i želiš li površinske ili pramenove na cijelu glavu, i to utječe na cijenu, pa vidi što želiš, frizerima je najdraže kad točno kažeš što želiš, možeš poslušat šta ti govore, pitaj što ti nije jasno, ako te pita za preljev npr. pitaj kakav će ti efekt dati pa odluči jel ti se sviđa.