PDA

View Full Version : Literatura za državnu maturu

stranice : [1] 2

dibidus!
01.03.2010., 22:36
Pozdrav,
mislim da bi bilo dobro imati jednu temu gdje bi svi mogli stavljati linkove za literaturu koju imaju, a koja je korisna za državnu maturu... Evo, meni bi za početak dobro došla bilo kakva literatura za hrvatski i engleski, pogotovo za eseje koji su prvi na redu....

Molim vas sve da si date malo truda i da ako imate skener ili nešto natipkano da to podijelite s nama ostalima...

Samo napomena: nemojte ostavljati privatne mailove ili brojeve telefona ili bilo što slično.
Prodaja i kupnja knjiga je ovdje, kao i na cijelom KZŠIS-u, zabranjena. Sve to možete obaviti na PDF-u Mali oglasi.

Countess

Anavi=)
02.03.2010., 08:08
Ja nemam skener, ali za engleski se pripremam prema Longmanu, i izvrstan mi je :)
a Hrvatski, za esej, imam onu od Piskača 'kako napisati esej' ali, nešto ne baš po tome, za sada učim karakteristike pisaca i to :)
a za hrvatski u svibnju, Marija i Željko Gazzari- matur@ :)

firestarter_17
02.03.2010., 11:52
Ja još nisam nabavio ovo za engleski...jel možeš samo ukratko objasnit kakvih sve vježbi ima unutra, jel ima baš primjera zadataka koji su kao ovi na maturi?

Zek0slav
02.03.2010., 12:00
Ima takvo nesto i za njemacki?

Echoplex
02.03.2010., 14:16
Može li netko skenirat knjigu Matura@ za hr. jezik...?

dibidus!
02.03.2010., 20:05
Kakva je ta knjiga "Kako napisati esej?" Ima li u njoj sve o lektirama koje nam trebaju ili samo one gluposti o pravilima kakav bi esej trebao biti?

Anavi=)
02.03.2010., 20:08
Ja još nisam nabavio ovo za engleski...jel možeš samo ukratko objasnit kakvih sve vježbi ima unutra, jel ima baš primjera zadataka koji su kao ovi na maturi?

zadatci, kao testovi.. i upute i savjeti.

Ima takvo nesto i za njemacki?
nemam pojma :)

ta knjiga je golema, sumnjam da će itko skenirati :)

Kakva je ta knjiga "Kako napisati esej?" Ima li u njoj sve o lektirama koje nam trebaju ili samo one gluposti o pravilima kakav bi esej trebao biti?

imaš sve :)

Echoplex
02.03.2010., 20:47
A bi li netko bio voljan kopirat knjigu i poslat?

st_girl
03.03.2010., 09:55
Imam skripte iz hrv.,fiz. i kemije za državnu maturu.
Kontaktirajte me preko pm-a,mogu vam poslat na mail...naravno besplatno.

dibidus!
03.03.2010., 15:09
Imate knjigu "Kako napisati esej na državnoj maturi" u antikvarijatu u Petrinjskoj za 80kn, nije Bog zna kakva ušteda, ali eto, nekom možda dobro dođe za kavu ;)

st_girl
21.03.2010., 09:51
Može li mi netko stavit linkove na neke stranice vezane uz MATEMATIKU na DM.
Znam da su se već stavljali po forumu i ja sam ih imala sa strane spremljeno ali zbog viših sila ih više nemam...:(

ensayo
21.03.2010., 15:49
Literatura za Španjolski, obvezna:)
http://www.youtube.com/watch?v=YOWipyQMq8w

st_girl
21.03.2010., 18:45
Literatura za Španjolski, obvezna:)
http://www.youtube.com/watch?v=YOWipyQMq8w

Neznam jesi čuo,ali samo je 1 osoba prijavila španjolski ove godine ...znači to si tii? :D

ensayo
21.03.2010., 19:07
Neznam jesi čuo,ali samo je 1 osoba prijavila španjolski ove godine ...znači to si tii? :D

Ey Girl,ma nisam nego me frendica navukla na taj pjesmuljak,pa se malo šalio. Iako je jezik melodičan,ne bih imao ništa protiv.:) Sad slušam "If we ever meet again",onaj Timbaland s kim se god uvati posla,neloše ispadne.:) Što ti želiš faxirat?:cerek:

trešnjica
21.03.2010., 22:44

To je kriva informacija. Samo je jedna osoba prijavila španjolski na B razini ali to ne znači da nitko drugi nije prijavio na A razini :D

st_girl
22.03.2010., 09:40
Ey Girl,ma nisam nego me frendica navukla na taj pjesmuljak,pa se malo šalio. Iako je jezik melodičan,ne bih imao ništa protiv.:) Sad slušam "If we ever meet again",onaj Timbaland s kim se god uvati posla,neloše ispadne.:) Što ti želiš faxirat?:cerek:

Grafički dizajn,i iskreno se nadam da ću upast inače ću pucat! :usama:

Jacqueline7
22.03.2010., 18:21
To je kriva informacija. Samo je jedna osoba prijavila španjolski na B razini ali to ne znači da nitko drugi nije prijavio na A razini :D

kao što sam već negdje rekla...djevojka iz moje škole je ta jedinka :)

Amelie-Poulain
23.03.2010., 17:02

Nije istina... ja znam dvije cure koje pišu...

Nemam tu, ali imam od Snježane Zrinjan - Hrvatski jezik, za dm, pa ako kome posluži... Evo link :D (http://www.megaupload.com/?d=DZMPPWV7)

Osječko
23.03.2010., 18:15
ima li itko neku literaturu za hrvatski i povijest? skonto sam da mi se ne isplati učit iz knjiga iz srednje,pa ako ima netko sve skraćeno,ono osnovno što bi moglo biti:ne zna:

exyupunkerica
23.03.2010., 18:25
Nemam tu, ali imam od Snježane Zrinjan - Hrvatski jezik, za dm, pa ako kome posluži... Evo link :D (http://www.megaupload.com/?d=DZMPPWV7)

Ajme, hvaaaalaaa!!!!!!!!! :s ova knjiga mi se čini super!! :top:

Amelie-Poulain
23.03.2010., 18:31
Ajme, hvaaaalaaa!!!!!!!!! :s ova knjiga mi se čini super!! :top:

No problem :mig:

Echoplex
24.03.2010., 00:11
Hvala puno Amelie :s:cerek:

firestarter_17
24.03.2010., 01:54
Ovo bi moglo bit korisno, pridružujem se zahvalama :)

Echoplex
24.03.2010., 16:16
Jel netko kupio zbirku zadataka iz matematike uz jutarnji list? vrijedi li kupovat?

Little_Monster
25.03.2010., 09:04
Jel netko kupio zbirku zadataka iz matematike uz jutarnji list? vrijedi li kupovat?

vrijedi...
baš je lijepo objašnjeno.... sve do detalja! stvarno pomaže :D :D

soadfan
25.03.2010., 19:59

Hvala! :s

rainy
26.03.2010., 18:28
Može neka dobra dušica skenirati tu zbirku zadataka koja je bila uz Jutarnji za nas koji smo ju propustili? :)

st_girl
26.03.2010., 20:43
Ja neman skener,ali ja sam je kupila jučer,znači dan poslije...garant ti ih još ima po kioscima 39,00 kn

Amelie-Poulain
27.03.2010., 11:49
Erm... evo bit ću još jednom dobra pa podijelit s vama šta sam našla za pripreme... :cerek:
Evo vam link (http://www.megaupload.com/?d=G64PQIS7) za download materijala za fiziku, 4 pdf dokumenta u kojima je sažeto gradivo sva 4 razreda...

Osječko
28.03.2010., 10:45
ima li itko neku literaturu za hrvatski i povijest? skonto sam da mi se ne isplati učit iz knjiga iz srednje,pa ako ima netko sve skraćeno,ono osnovno što bi moglo biti:ne zna:

itko?

Andromeda:)
28.03.2010., 12:08
Osječko, Amelie-Poulain je 23.03.2010. u 18:02 postavila na kraju posta link skripte iz hrvatskog. Za povijest ne bi znala. :mig:

Osječko
28.03.2010., 14:21
to sam skinio al mi pov treba,to mi ej za malo više od 2 tjedna a nisam i pogledo još

dire Dawn
28.03.2010., 21:10
hrvatski učim iz skripte od prošle godine.. to bi ukratko bilo sve što se radilo kroz četiri godine.. mislim (nadam se :mig:) da je to dosta..

matematiku planiram učit kroz četiri gimnazijske knjige, nisam sigurna tko je autor, to če več bit malo teže, al nadam se da če također bit dosta..

a za engleski se neču pripremat jer.. znam to.. a i slušanje je.. šta se tu ima učit :)

firestarter_17
28.03.2010., 21:55
to sam skinio al mi pov treba,to mi ej za malo više od 2 tjedna a nisam i pogledo još

pogledaj na onoj temi o ispitu iz povijesti...al skripta je samo iz prva dva razreda, ak ti to nešto znači...

Echoplex
28.03.2010., 22:35
Koje sve udžbenike koristite za matematiku (osnovna razina)? Ja imam matematiku u 24 lekcije,ali nekako mi se čini tu mač... :D trebala sam neš drugo kupiti :D

Dino M. Mujkić
28.03.2010., 22:48
http://skripte-drzavna-matura.com/

Da li se je netko pripremao iz ovih skripti, kako je zadovoljan, isplati li se platiti ovo? :confused:

svebee
29.03.2010., 20:33
Literatura za državnu maturu (http://forum.srednjaskola.net/index.php?topic=11.0)

Hrvatski jezik - Kako napisati esej? | Jutarnji list (http://rapidshare.com/files/369655056/Hrvatski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)
Engleski jezik - Kako napisati esej? | Jutarnji list (http://rapidshare.com/files/369657671/Engleski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)

:)

coollerica
19.06.2010., 21:29
Evo bio bi red da imamo i temu gdje možete pisati o knjigama za državnu...mislim da oni koji se upišu ove godine neće trebat te knjige ili priručnike, a ostalima će dobro doći :) Kupite, prodajte, darujte, što god

kiki_991
19.06.2010., 21:38
Ma ako se upišem..poklanjam sve knjige xD

Anavi=)
19.06.2010., 22:23
aaaaaaaaaaaa imam dvije zbirke matematiku B (potrebne), Kako napisati esej (nepotrebno), Hrvatski na državnoj maturi Gazzari (potrebno), i Longmanovu zbirku sa testovima (potrebno). I ništa ne mogu prodati kad mi je sestra 2 razred i trebat će joj :( :(

Gigi06
19.06.2010., 23:17
koju knjigu bi mi preporučili za matku i fiziku da je ful dobra.....da ima hrpu raznovrsnih zadataka al i da ima objašnjenja istih? btw. kolko su vam značile takve knjige....recimo iz hr i eng mislim da je to čisto bacanje novaca...a za ovo neznam jer mi je ovo puno važnije?????

very_confused1
19.06.2010., 23:19
fizika je žuta zbirka dosta :cerek:
a i za matematiku mislim da su dobre one zbirke zadataka sa pismenih ispita

Anavi=)
20.06.2010., 16:16
Prodajem, skriptu koju sam sama radila tjednima, znači rađena je po katalogu iz politike i gospodarstva, odgovoreno je u njoj na 95% natuknica koje se traže u katalogu. Spremala sam se samo po njoj (i moj razred), i ostvarili smo svi visoke rezultate. Skripta je rađena i po Benići i po Fanuku, a po potrebi su dodani podatci sa interneta. Svaki dogovor preko pm-a. Da, ima 100. stranica.

just__me
20.06.2010., 16:29
koju knjigu bi mi preporučili za matku i fiziku da je ful dobra.....da ima hrpu raznovrsnih zadataka al i da ima objašnjenja istih? btw. kolko su vam značile takve knjige....recimo iz hr i eng mislim da je to čisto bacanje novaca...a za ovo neznam jer mi je ovo puno važnije?????

Dobra je za matku zbirka iz jutarnjeg, ona 24 lekcije je malo preteska za maturu. Engleski ti je isto ok uzeti npr. Longmanovu zbirku testova, tek toliko da dobijes uvid u kojem je to tocno obliku i naviknes se rjesavati zadatke tog tipa. Hrvatski ne znam sta bih ti rekla, nisam ga uopce spremala.
A za fiziku je zuta zbirka preteska. Mislim, zalosno je to, ali stvarno su zadaci bili sprdnja.:D Ja sam imala trinomove skripte i zadaci su bili bas kao i na maturi.:mig:

Phoebos Apollon
21.06.2010., 11:30
Ljudi, je li dobro pripremati se za maturu po katalozima. Vidio sam da je tamo popisano sve što treba znat,
pa bih volio po katalozima sam sebi napisat skripte za geografiju. Je li u ispitima bude išta mimo tih kataloga?

black10
21.06.2010., 14:33
Ljudi, je li dobro pripremati se za maturu po katalozima. Vidio sam da je tamo popisano sve što treba znat,
pa bih volio po katalozima sam sebi napisat skripte za geografiju. Je li u ispitima bude išta mimo tih kataloga?

Pa najbolje je da ideš po katalozima jer ćeš se upoznati sa tipovima zadataka. A što se tiče gradiva naravno da neće biti ista pitanja, ali očekuj vrlo slična. Za utvrđivanje gradiva mimo kataloga najbolje se koristiti propisanim udžbenicima jer vrlo često se nudi dodatna literatura koja je po meni čisto sranje.

coollerica
21.06.2010., 16:16

meni je sasvim u redu, poslužila je koliko god je mogla... :)

dibidus!
21.06.2010., 20:12
meni je sasvim u redu, poslužila je koliko god je mogla... :)

Heh, taj sam post napisala još u trećem mjesecu.. Spojena je tema, paa.... :cerek: Ali hvala ti! Kupila sam ju i ja kad smo imali eseje i super mi je knjiga...

Mr.TamborineMan
02.07.2010., 18:35
evo ako kome treba za pripreme za medicinu u mostaru
plava i žuta zbirka, primjeri prijemnih, dodatne skripte iz biologije, fizike i kemije
skupljeno sa raznih stranica
http://www.mediafire.com/file/xzzm1yj0zoz/medicina.zip 65Mb

trapeze_swinger
10.08.2010., 19:34
Muči vas koje materijale odabrati?
Upao sam na sve fakseve sa ovim skriptama i materijalima, koje možete kupiti na akciji!

Prodajem kompletirane i točne skripte i knjige iz hrvatskog, politike i gospodarstva, sociologije, matematike, engleskog!
Sa ovim materijalima sam učio dva mj. i razbio maturu!

Sve zajedno za 299,99kn! :D

zubić..
27.08.2010., 20:30
..POzdrav....Jel ima ko možda kakve skripte,iz biologije????..Nek se hitno javi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....
Hvala...:)

Gigi06
04.09.2010., 21:53
ako ima neko skripte iz hrvatskog jel bio bio tako dobar da ih podijeli sa mnom......????
i jos nesto....po čem planirate ucit mat i fiz...po starim knjigama ili? btw koje izdanje žute zbirke koristite?

nattty
13.09.2010., 18:48
ima li tko linkove za skinuti skripte za maturu, ili bilo što za pripremu, bilo koji predmet :)

mister11
13.09.2010., 19:00
sutra (ili do kraja tjedna) ću dobiti zadatke iz pomak priprema i cijelu žutu zbirku rješenu (govorim o fizici) pa ću staviti tu....za matematiku vježbajte po dakić-elezović udžbenicima i sigurno možete za 5 A razinu napisati ako kužite matku....za hrv i eng ne znam jer mi to ne treba pa neću niti učiti

Jokun
16.09.2010., 19:52
Imam 2-3 pitanja vezano za literaturu..
Mislim polagat drzavnu maturu (potreban mi je Hrvatski, Matematika i strani jezik).
Sto je sa ovom literaturom je li je itko koristio?
http://www.hinus.hr/index.php
http://skripte-drzavna-matura.com/

mister11
16.09.2010., 20:31
Ivica Bagoje - ona zelena knjiga.....ja ju imam i mogu ti reči da su zadaci točno onakvi kakvi su bili na maturama do sad pa je dosta korisna i ima jako puno zadataka

Jokun
16.09.2010., 20:35
Ivica Bagoje - ona zelena knjiga.....ja ju imam i mogu ti reči da su zadaci točno onakvi kakvi su bili na maturama do sad pa je dosta korisna i ima jako puno zadataka

Potrebna je samo osnovna razina ili obe (osnovna i visa razina)?
Sto je sa Hrvatskim i stranim jezikom (je li znas)?

EDIT: Nasao sam tu sve valjda sto treba..
http://forum.srednjaskola.net/index.php?topic=11.0

Anrimu
29.09.2010., 07:57
bi mogao netko ponovno staviti linkove za kako napisati eseje? meni ne želi skinuti s tih linkova, piše error :confused:

koju je knjigu iz matematike najbolje proć za A razinu?

Isabellla
17.10.2010., 01:33

a jel u toj knjizi postoje i rjesenja i objasnjenja na zadatke??

najtmergrl
17.10.2010., 01:44
a jel u toj knjizi postoje i rjesenja i objasnjenja na zadatke??

ako ne u toj; u Marićevoj (crvenoj) knjizi imaju i cjelokupna rješenja i objašnjenja ( čak više načina rješavanja) zadataka

Morrigan69
20.10.2010., 16:02
Ima li neko pdf ili da prodaje ili da zna gdje mogu uzeti neku dobru zbirku ili ikakav materijal za fiziku (Zagreb) ? Hvala! :)

Countess
22.10.2010., 19:09
Sa žutom i plavom zbirkom ne možeš pogriješiti, nisu skupe i prodaju se u svim knjižarama.

livmed
01.11.2010., 09:03
jeli tko koristio ovu knjigu
http://shop.knjizaranova.hr/products/matematika-fizika-kemija-i-biologija/Matematika-za-maturu.html

matija mmmm
01.11.2010., 09:35
jeli tko koristio ovu knjigu
http://shop.knjizaranova.hr/products/matematika-fizika-kemija-i-biologija/Matematika-za-maturu.html

ja koristim istih autora al je za A razinu, meni je ok...a za nižu ti je najbolja Ivice Bagoje

tihi ubojica
23.11.2010., 00:07
ima li netko skripte za fiziku??
ako da, posaljite na mail: ***********@gmail.com
hvalaa!!!

Slatkacura
18.12.2010., 16:12
Dali neko ima za prodat skripte psihologija za državnu maturu.Thnx.

Lady_D
18.12.2010., 16:45
Samo napomena: nemojte ostavljati privatne mailove ili brojeve telefona ili bilo što slično.
Prodaja i kupnja knjiga je ovdje, kao i na cijelom KZŠIS-u, zabranjena. Sve to možete obaviti na PDF-u Mali oglasi.

Countess

Stoji u prvom postu ove teme. :kava:

Gigi06
19.12.2010., 20:51
ona fizika u 24 lekcije jel to izaslo tek ove godine ili? ....pa bi rađe uzeo ak ima rabljenu....

SkuLL :)
20.12.2010., 13:55
ona fizika u 24 lekcije jel to izaslo tek ove godine ili? ....pa bi rađe uzeo ak ima rabljenu....

tek ove godine.
tako da ne mozes uzet rabljenu, a kopiranje bi te došlo ne baš tako jeftino, s tim da ima 550+ str. knjiga

chaoswarrior
22.12.2010., 19:19
Ok,radi mature trebam knjige iz(samo udžbenike):
Mat-1. i 2. godina
Hrv-Gramatika i književnost 1. i 2. godina
Fiz-1. i 2. godina
Eng-1. i 2. godina
Računalstvo-1. i 2. godina
to su udžbenici iz školske godine 2008/2009 i 2009/2010 za strukovni četverogodišnji smjer računalnog tehničara,kada su knjige još bile besplatne pa su se morale i vraćati i zato ih nemam.Pošto sumnjam da se možemo uspješno dogovoriti za razmjenu,kupnju ili posudbu molio bih samo da mi pročitate autore.Mislim da bi većina četverogodišnjih programa bi trebala imati iste knjige,samo ako su unutar te dvije školske godine jer se u tom razmaku nisu mijenjale koliko se sjećam.

Isto tako:
1)Dali postoji mogućnost da neke od tih knjiga negdje skinem kao pdf?
2)Dali imate još kakve savjete kako da si te knjige čim brže nabavim?

Ronjaa
26.12.2010., 18:50
jel netko ima možda nešto za psihologiju? xD

south86
27.12.2010., 15:39
Literatura za državnu maturu (http://forum.srednjaskola.net/index.php?topic=11.0)

Hrvatski jezik - Kako napisati esej? | Jutarnji list (http://rapidshare.com/files/369655056/Hrvatski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)
Engleski jezik - Kako napisati esej? | Jutarnji list (http://rapidshare.com/files/369657671/Engleski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)

Molio bih reupload, ako netko ima.
Hvala!

lulyca
27.12.2010., 18:11
Prodajem, skriptu koju sam sama radila tjednima, znači rađena je po katalogu iz politike i gospodarstva, odgovoreno je u njoj na 95% natuknica koje se traže u katalogu. Spremala sam se samo po njoj (i moj razred), i ostvarili smo svi visoke rezultate. Skripta je rađena i po Benići i po Fanuku, a po potrebi su dodani podatci sa interneta. Svaki dogovor preko pm-a. Da, ima 100. stranica.

pozz!! jel još uvijek prodaješ tu skriptu, ja bi kupila!!:)

Aurora :))
28.12.2010., 16:40
Ima tko ista iz matematike, a da su rijeseni zadaci? :D

seka.iz.osijeka
29.12.2010., 10:15

Mislim da vam ne treba ništa za psihologiju, pa u katalogu su samo dvije knjige (barem su bile prošle godine) koje nisu preopširne, najbolje je učiti po njima. Ja nisam ništa dodatno uzimala :ne zna:

Ronjaa
29.12.2010., 11:51
Mislim da vam ne treba ništa za psihologiju, pa u katalogu su samo dvije knjige (barem su bile prošle godine) koje nisu preopširne, najbolje je učiti po njima. Ja nisam ništa dodatno uzimala :ne zna:

ja imam jednu knjigu.. udžbenik po kojem smo radili u školi od školske knjige.. jel mi možeš reći koju još ti imaš??

seka.iz.osijeka
29.12.2010., 12:07
ja imam jednu knjigu.. udžbenik po kojem smo radili u školi od školske knjige.. jel mi možeš reći koju još ti imaš??

To je onaj bijeli sa onim čovječuljcima? Ja sam imala taj i neki šareni, na naslovnici su velika slova Psihologija, mislim da je taj Profilov. Nemam ga više pa ne znam sad autore. Taj je deblji od ovog prvog, ali po meni je bolji, ima više slika, opisi nekih pokusa, sažeci itd.

Ronjaa
29.12.2010., 13:25
To je onaj bijeli sa onim čovječuljcima? Ja sam imala taj i neki šareni, na naslovnici su velika slova Psihologija, mislim da je taj Profilov. Nemam ga više pa ne znam sad autore. Taj je deblji od ovog prvog, ali po meni je bolji, ima više slika, opisi nekih pokusa, sažeci itd.

joj onda ću si i taj morati nabaviti... hvala:)

pattie_boyd
02.01.2011., 13:05

imaš za kupiti priručnik za državnu maturu u profilu...brijem da ti dođe oko 140 kn :D

btw jel ima netko slučajno neke skripte za engleski za čitanje??

Margo Channing+
03.01.2011., 18:53
btw jel ima netko slučajno neke skripte za engleski za čitanje??

imam ja. Longman matura-practice tests, Silva Crnić, Rod Fricker.
za višu i osnovnu. i ima i slušni dio, ali nemam cd.. budem pokušala nabavit.
Ako hoće netko nek mi javi na pm, da mu kopiram

isto tako imam i za hrvatski kako napisati esej na dm, davor piskač

i ako treba nova, stara knjiga iz psihologije XD

meni bi trebale skripte za hrvatski ako ima netko.

Brkoo7
11.01.2011., 22:43
Recite mi koja je najbolja knjiga za fiziku. Vidim da je izašla ova fizika u 24 lekcije, valja li što to?
Matematiku bi pisao B razinu, našao sam ove knjige -
Praktični vodič kroz program B, izdava je element, ne čini se loša.
Link --> http://element.hr/artikli/141/matematika-za-maturu
Također sam našao i ovu - "MATEMATIKA za državnu maturu - osnovna razina" od Ivice Bagoje.
Link --> http://www.hinus.hr/index.php#MATB
I engleski bi pisao B razinu, pa me zanima koja je najbolja knjiga za pripremu?
Dajte recite ako tko ima iskustava s ovim knjigama, ili preporučite neke druge. Hvala unaprijed!!

mje_tuzno_ja
11.01.2011., 23:11
evo da napišem 2-3 iz iskustva ;)

dakle, ja sam apsolutno protiv svih tih dodataka i literatura...učite i ponavljajte iz knjiga koje ste koristili tokom srednje...to su knjige koje ste već vidjeli i koje već poznajete, lakše ćete se snać...ja sam učila isključivo iz knjiga koje smo imali u srednjoj i matura mi je prošla super...al bitno je krenut na vrijeme! da sve bude bez panike! obavezno prođite stare mature i one primjerke! a ove knjige za pomoć pri državnoj maturi su čista glupost...bogaćenje autora i izdavačkih kuća na vašoj lijenosti! to je dobro imat od početka srednje škole, pa da se lagano rpolazi kroz te neke skraćene sadržaje i da se upoznaje s tom vrstom testova i obrade podataka...al uzet tu knjigu u ruke i spremat se dva dana prije nema smisla...

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :P

CroDrax
12.01.2011., 09:46
Pozdrav...zanima me ima li itko knjige iz PiG-a? ili kakvu dobru skriptu?

Majesty91
12.01.2011., 22:19
Ako treba nekome knjiga za pripreme iz Informatike, nek mi se javi na PM

kiki.smb
13.01.2011., 08:06
Pozdrav kolege ,

Da li i dalje postoji literatura za hrv i mat na internetu za skinuti?
Gledao sam na prijasnjim stranicama , i vidio da je prije sve to bilo moguce skinuti sa raznoraznih linkova ali trenutno su svi broken te sam uspio skinuti samo jednu knjigu za HJ.
Ukoliko postoje neki drugi izvori molim vas da pomognete

Zahvaljujem :)

addenda20
16.01.2011., 18:53

dakle, ja sam apsolutno protiv svih tih dodataka i literatura...učite i ponavljajte iz knjiga koje ste koristili tokom srednje...to su knjige koje ste već vidjeli i koje već poznajete, lakše ćete se snać...ja sam učila isključivo iz knjiga koje smo imali u srednjoj i matura mi je prošla super...al bitno je krenut na vrijeme! da sve bude bez panike! obavezno prođite stare mature i one primjerke! a ove knjige za pomoć pri državnoj maturi su čista glupost...bogaćenje autora i izdavačkih kuća na vašoj lijenosti! to je dobro imat od početka srednje škole, pa da se lagano rpolazi kroz te neke skraćene sadržaje i da se upoznaje s tom vrstom testova i obrade podataka...al uzet tu knjigu u ruke i spremat se dva dana prije nema smisla...

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :P

U potpunosti se slažem! Mada se ne bi bunila za skriptu iz informatike i politige i gospodarstva da se ne mučim sa svime baš toliko haha :D
Mislim da je najbolje da si svatko piše sam skriptu za hr jer listajuci knjigu i pišući skriptu mnogo toga možeš i zapamtiti

Drveni Mario
16.01.2011., 20:20
Pozdrav...zanima me ima li itko knjige iz PiG-a? ili kakvu dobru skriptu?
Imaš od Đure Benića dobar udžbenik koji se zove Politika i gospodarstvo.Ja sam ga prošle godine posuđivao za maturu u gradskoj knjižnici i mogu ti reći da je odličan.Skini novi Ustav na stranicama Narodnih novina(sa zadnjim izmjenama iz 2010.).Prošle godine je bilo dosta pitanja o mandatima ustavnih sudaca,pučkog pravobranitelja i općenito o vrstama ljudskih prava i temeljnih sloboda.

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :PDodaci u obliku priručnika se isključivo izdaju za stare maturante.Znaš li koliko se literature promijenilo u zadnjih 5-6 godina,a i takve osobe ove i narednih godina planiraju ići na maturu.Lako je polagati maturu dok istovremeno završavaš srednju školu.Neki su davnih dana maturirali i sada se teško snalaze u svemu tome:mig:

RequiemforLolek
16.01.2011., 20:31
Pretpostavljam kako dečko koji je govorio protiv priručnika za pripremu mature iste nikada niti nije imao u rukama:).
Također sam stariji maturant, što ne znači da nikada nisam išla u srednju školu i ne znam što se tamo uči, pa mogu posvjedočiti da su literature za pripremu državne mature što se tiče elementa, Dakića i Nade Brković (matematika i fizika) čak i preopsežne i teške što su mi potvrdili i profesori koji spremaju učenike za državnu maturu. Pače, pitam se samo gdje bi stigli kada bi mi koji polažemo po 6 predmeta uzeli svaki predmet udžbenik i krenuli ispočetka. Godinu dana ne bi bilo dovoljno. Meni osobno priručnici uvelike pomažu, uz pripreme naravno bez kojih bi bila izgubljena. Ovako me usmjere što i gdje trebam učiti, skinula sam katalog znanja i svakako se uz svoje stare udžbenike konzultiram i s dodatnom literaturom.

asimilar
17.01.2011., 20:57
Nitko mi već par dana na drugoj temi ne odgovara na pitanje, pa se javljam ovdje.
Idem na medicinu. U školskoj knjizi imaju super novi priručnik iz fizike za državnu maturu Antonia Božić- Goran Božić. Super izgleda i SUPER je objašnjeno, vrlo detaljno. To mi treba. 149kn. Može i on-line na ŠK. Kaj vi mislite?:ne zna:

Countess
18.01.2011., 00:09
Samo vas podsjećam da kupujete i prodajete knjige na podforumu "Mali oglasi". Ovdje je dozvoljeno samo stavljati linkove na skripte, knjige, što već.

Flojsa
24.01.2011., 22:56
bi mogao netko ponovno staviti linkove za kako napisati eseje? meni ne želi skinuti s tih linkova, piše error :confused:

I ja bih ovo. :moli:

borntobewinner
30.01.2011., 10:21
I ja bih ovo. :moli:

Hrvatski - Kako napisati esej (http://rapidshare.com/files/445275916/Hrvatski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)
Engleski - Kako napisati esej (http://rapidshare.com/files/445275971/Engleski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)

Izvol'te :)

Nessarose
30.01.2011., 16:52
Hrvatski - Kako napisati esej (http://rapidshare.com/files/445275916/Hrvatski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)
Engleski - Kako napisati esej (http://rapidshare.com/files/445275971/Engleski_jezik_-_Jutarnji_list_-_srednjaskola.net.pdf)

Izvol'te :)

Download not available :(:(:(

borntobewinner
30.01.2011., 20:08
Download not available :(:(:(

Mamu mu :mad:
Ajmo probat ponovno:
Hrvatski (http://www.megaupload.com/?d=OMM1FWMX)
Engleski (http://www.megaupload.com/?d=8FB071XZ)

Nessarose
30.01.2011., 23:51
Ajmo probat ponovno:
hvala! :cerek:

blondie_
31.01.2011., 17:56
jel zna tko kakvu literaturu po ispitnim katalozima iz sociologije...helpp :(((

borntobewinner
01.02.2011., 13:28
jel zna tko kakvu literaturu po ispitnim katalozima iz sociologije...helpp :(((

Koliko znam, iz sociologije ima samo jedan propisan udžbenik, dr. Nenad Fanuko :ne zna:

Flojsa
02.02.2011., 17:36
Ajmo probat ponovno:

Zahvaljujem, srce si! :cerek:

Phoebos Apollon
04.02.2011., 18:47
Školska knjiga, ova nova izdanja za maturu, jesu li ok? Konkretno me zanima za Geografiju!

asimilar
05.02.2011., 07:09
Školska knjiga, ova nova izdanja za maturu, jesu li ok? Konkretno me zanima za Geografiju!
Btw. frend i ja smo ipak kupili fiziku od školske knjige. Jako smo zadovoljni! Nadam se da je tako i sa ostalim njihovim priručnicima. Malo prolistaj u knjižari:top:

Mysterious girl
06.02.2011., 21:23
Hoće li i kroz naredni tjedan izlaziti ispitne knjižice u večernjem?

ivona018
06.02.2011., 21:35
Pozdrav,
Volila bih znati kako se drzavna matura radi?
hrvatski esej: jeli dolaze tu knjige sto ste citali u srednjoj skoli naprimjer od dostojevskog?
a matematika, strani jezik, i predmet sto se bira, se dobija uz novinama, preko interneta i to. i a mene zanima matematika, njemacki, i informatika (ili mozda psihologija).
Pitam vas jer ja polazem maturu u austriji, pa bi volila preci u hrvatsku studirati, ali ne priznaju mi maturu, i moram drzavnu maturu polagati.
hvala vam na odgovorima

asimilar
07.02.2011., 17:44
Pozdrav,
Volila bih znati kako se drzavna matura radi?
hrvatski esej: jeli dolaze tu knjige sto ste citali u srednjoj skoli naprimjer od dostojevskog?
a matematika, strani jezik, i predmet sto se bira, se dobija uz novinama, preko interneta i to. i a mene zanima matematika, njemacki, i informatika (ili mozda psihologija).
Pitam vas jer ja polazem maturu u austriji, pa bi volila preci u hrvatsku studirati, ali ne priznaju mi maturu, i moram drzavnu maturu polagati.
hvala vam na odgovorima
Pogledaj stranice ncvvo. Tamo imaš i primjere dosadašnjih ispita. Sretno!:)

DT.T
09.02.2011., 20:50
Ima li tko Fizika u 24 lekcije ... bar .pdf... znam da je dostupno u pdf-u pošto dosta profesora to već ima...

l'avidité
11.02.2011., 16:14
pozdrav!

starija sam maturantica pa se za a razinu iz hrvatskog jezika pripremam po priručniku od gazzarija, a kombiniram ga s onim od snježane zrinjanin koji imam skeniran i svojim starim lektirama. mislim da mi je to sasvim dovoljno.

međutim, NEMAM POJMA iz čega da pripremam a razinu iz engleskog :ne zna: imam par gramatika doma (išla sam u jezičnu gimnaziju) + new headway advanced.. jednostavno ne znam učiti engleski, uvijek sam ga rješavala nekako po sluhu, a sad me hvata panika.. :( što vi koristite i kako se pripremate?

Ronjaa
12.02.2011., 10:56
pozdrav!

starija sam maturantica pa se za a razinu iz hrvatskog jezika pripremam po priručniku od gazzarija, a kombiniram ga s onim od snježane zrinjanin koji imam skeniran i svojim starim lektirama. mislim da mi je to sasvim dovoljno.

međutim, NEMAM POJMA iz čega da pripremam a razinu iz engleskog :ne zna: imam par gramatika doma (išla sam u jezičnu gimnaziju) + new headway advanced.. jednostavno ne znam učiti engleski, uvijek sam ga rješavala nekako po sluhu, a sad me hvata panika.. :( što vi koristite i kako se pripremate?

ja isto to po sluhu radim haha
nikad se niti za jedan test iz engleskog nisam pripremala, tak da se ne znam pripremat za to...

serenity_ri
13.02.2011., 14:31
ja isto to po sluhu radim haha
nikad se niti za jedan test iz engleskog nisam pripremala, tak da se ne znam pripremat za to...

Ma za višu razinu vam ni "sluh" ne treba. Dobar dio su tekstovi koje pročitaš pa zaokružzješ odgovore i tome slično. Bilo je umetni rečenicu di opet imaš ponuđene rečenice i bilo je na kraju kao "gramatika" di imaš već ponuđen odgovor a i b dakle samo biraš jedan od ta dva... mislim da stvarno ne treba nikakva priprema za to ;)

l'avidité
15.02.2011., 02:46
Ma za višu razinu vam ni "sluh" ne treba. Dobar dio su tekstovi koje pročitaš pa zaokružzješ odgovore i tome slično. Bilo je umetni rečenicu di opet imaš ponuđene rečenice i bilo je na kraju kao "gramatika" di imaš već ponuđen odgovor a i b dakle samo biraš jedan od ta dva... mislim da stvarno ne treba nikakva priprema za to ;)

da? super ako je tako, hvala :cerek: bolje da to vrijeme onda utrošim na matku - da mi je IKADA išla ne bih završila u jezičnoj :D

kyk@15
17.02.2011., 12:56
Mene je straah, tako malo vremena, a tako malo volje za išta..:hrk:

KCmatija
17.02.2011., 18:49
dal ima ko literaturu od školske knjige?
zanima me matematika (http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=021978&act=more) i hrvatski (http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=021995&act=more)

Mattko
17.02.2011., 18:53
Mene je straah, tako malo vremena, a tako malo volje za išta..:hrk:

ima još više od tri mjeseca...svaki mjesec ponoviš gradivo jednog razreda:)

emem44
17.02.2011., 19:02
Izašli su novi priručnici za maturu iz matematike, engleskog, njemačkog, fizike i likovne umjetnosti. (http://www.profil.hr/index.php?cmd=show_akcija&akcija_id=111)

iamtheoriginal
17.02.2011., 23:35
Ja imam skripte priprema Pomak za biologiju,fiziku i kemiju. Samo se javite i šaljem svima na mail:) ; moramo si međusobno pomagati:)

l'avidité
18.02.2011., 18:27
dal ima ko literaturu od školske knjige?
zanima me matematika (http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=021978&act=more) i hrvatski (http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=021995&act=more)

imam ja hrvatski. čini mi se sasvim dovoljan, eventualno ga nadopunim s par natuknica iz priručnika za maturu od snježane zrinjanin (imam ga skeniranog), ako mi se čini da nešto nedostaje..
* dosta je bitno jesi li čitao lektire u srednjoj, ali ako nisi, ima u knjižnicama za posuditi "lektire za srednju školu", s većinom lektira analiziranih i dosta dobro obrađenih i sažetih, tak da ako se to sve prođe par puta, mislim da s hrvatskim nebi trebalo biti problema :top:

Svi smo u panici ili se to meni čini?

ma jok :rofl: do sad sam već jednom maturirala i prošla dva prijemna i još uvijek mi se kaka od mature, mogu si samo misliti kak je onima koji maturiraju prvi put :D

Little_Monster
19.02.2011., 11:43
Bok. Po čemu vi pripremate hrvatski B razinu?
Ja imam knjigu "Hrvatski na maturi" od Snježane Zrinjan, ali u toj knjizi nije posebno odvojena A i B razina

ludalampa
19.02.2011., 17:15
Ja imam skripte priprema Pomak za biologiju,fiziku i kemiju. Samo se javite i šaljem svima na mail:) ; moramo si međusobno pomagati:)

Bila bi ti do neba zahvalna kada bi mi poslala to sto imas iz pomaka.. p.s. Jel ti mozda prof. Milic drzi kemiju? Vec imam jednu njenu skriptu koja je btw odlicna:))

mail: *********@gmail.com
:ne zna::s:s:s

Pertinacia
20.02.2011., 09:42
Bila bi ti do neba zahvalna kada bi mi poslala to sto imas iz pomaka.. p.s. Jel ti mozda prof. Milic drzi kemiju? Vec imam jednu njenu skriptu koja je btw odlicna:))

mail: ************@gmail.com
:ne zna::s:s:s

i meni pls

Lady_D
20.02.2011., 17:22
Ljudi, svi dogovori prek privatnih poruka, pisanje privatnih podataka nije dozvoljeno.

tomo_vg
23.02.2011., 08:10
Bok ljudi! po čemu je najbolje pripremati matišu? imate neku preporuku?

jel mislis na A razinu?? cuo sam da skripte iz trinoma sadrze 99% zadataka koje su bili prosle godine.. znaci oni koji su bili prosle godine imali te skripte ako su to obradili trebali su znati 99% pitanja :D

jole93
23.02.2011., 13:46
Tomo, imam loše iskustvo s trinomom.

Hvala, MIrac90, ići ću i ja danas prošetat do megastora i pogledat taj priručnik.

tazi,tazi,tarzane ako tražiš ozbiljne knjige za pripremu najbolje su ti fizika u 24 lekcije i božić-božić

Dijete_zvijezda
24.02.2011., 21:49
prolistala danas božić-božić u knjižari, mislim da kupujem. uspoređivala sam s onom 'fizika u 24 lekcije', nekako su mi božići simpatičniji. anyone?

Lady_D
26.02.2011., 03:08
Ko kaj radi, kad, jel uči, ne uči, jel prodaje zjake...:rolleyes: Who gives a fuck? Držite se teme, a ostali chateraj bi mogli prenest na službenu chat temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=615688&page=28) koja danima zjapi prazna. :kava:

Phoebos Apollon
26.02.2011., 12:35
Je li itko ima bilo kakve skripte iz engleskoga vezane uz discursive essay (skenirane, u PDF-u i sl., neki link...)
Pogotovo vi Zagrepčani koji imate pripreme na svakom ćošku? Meni se ne
daju novci za ono od ŠK koje košta 130kn, a nemaš što pročitati?

asimilar
26.02.2011., 13:50
Je li itko ima bilo kakve skripte iz engleskoga vezane uz discursive essay (skenirane, u PDF-u i sl., neki link...)

:confused:discursive essay, mislim da nećeš naći na internetu. posudi knjigu od nekog frenda ili ju kupite zajedno.sretno, jer ako padneš obvezni predmet, pao si DM.:flop:

Keenado
26.02.2011., 21:35
Nema ti boljeg od ovog (http://lmgtfy.com/?q=discursive+essay) :D Al ozbiljno.

Phoebos Apollon
27.02.2011., 08:39
Nema ti boljeg od ovog (http://lmgtfy.com/?q=discursive+essay) :D Al ozbiljno.
Misliš da već nisam probao? :D Ali ozbiljno. Tražim bilješke i skripte s
priprema ili sl., pročitaj dvaput ako ti nije jasno...

Keenado
27.02.2011., 12:04
Misliš da već nisam probao? :D Ali ozbiljno. Tražim bilješke i skripte s
priprema ili sl., pročitaj dvaput ako ti nije jasno...
Pa ne, ne vidim kako ti neke dodatne bilješke mogu više pomoći, kad na netu imaš milijun i jednu uputu kako napisati takav esej.

Mislim, evo, ja ti mogu linkati par stvari koje je nama naša profa dala kako bi lakše savladali tehnikalije diskurzivnog eseja, al ne znam kolko će ti to značajnije pomoći u odnosu na ono što možeš sam naći na netu.

1 (http://i51.tinypic.com/2n6sz77.jpg), 2 (http://i55.tinypic.com/288o0pi.jpg), 3 (http://i55.tinypic.com/afkf9h.jpg), 4 (http://i55.tinypic.com/o5pyrq.png), 5 (http://i52.tinypic.com/2q15m3d.png).

Phoebos Apollon
27.02.2011., 13:14
Pa ne, ne vidim kako ti neke dodatne bilješke mogu više pomoći, kad na netu imaš milijun i jednu uputu kako napisati takav esej.

Mislim, evo, ja ti mogu linkati par stvari koje je nama naša profa dala kako bi lakše savladali tehnikalije diskurzivnog eseja, al ne znam kolko će ti to značajnije pomoći u odnosu na ono što možeš sam naći na netu.

1 (http://i51.tinypic.com/2n6sz77.jpg), 2 (http://i55.tinypic.com/288o0pi.jpg), 3 (http://i55.tinypic.com/afkf9h.jpg), 4 (http://i55.tinypic.com/o5pyrq.png), 5 (http://i52.tinypic.com/2q15m3d.png).

To te ja pitam! Baš takve stvari tražim. Hvala!

SinCr0
27.02.2011., 13:47
Jel ima netko tu čuvenu trinomovu skriptu iz matematike?

Focker
28.02.2011., 00:47
Sto je po vama bolje za visu razinu iz matematike, onaj profilov udzbenik ili matematika u 24 lekcije od elementa?

SinCr0
28.02.2011., 18:43
Sto je po vama bolje za visu razinu iz matematike, onaj profilov udzbenik ili matematika u 24 lekcije od elementa?

Mislim da je matematika u 24, po tome radi jedan prof. što nas prirpema i čini se dobra. A, mislim i da je puno opširnija, i prilagođenija gradivu iz srednje škole (bar gimnaziji) jer radimo po njihovim udžbenicima (dakić-elezović).

Jacky Lee
01.03.2011., 13:56
ljudi jel ima tko da stavi kao pdf ili zna gdje se mogu naći skripte one iz jutarnjeg za maturu iz matematike ?

Marajah0502
02.03.2011., 18:49
da li netko ima skripte iz matematike za prijemni na hoteljersko turistički managment? Hvala:rolleyes:

Mrva :D
02.03.2011., 22:28
Skripte iz povijesti mozda? :D

SinCr0
08.03.2011., 22:55
Jel ima netko one knjige od školske knjige za prireme iz kemije, biologije i fizike? Netko iz ZG, voljan kopirati? :)

ludalampa
10.03.2011., 19:09
Jel ima netko one knjige od školske knjige za prireme iz kemije, biologije i fizike? Netko iz ZG, voljan kopirati? :)

Hej, ja ti imam biologiju, ali bih isto rado imala i fiziku i kemiju... Ako nabavis negdje, si voljan posuditi pa da si ja to dvoje kopiram?:s

ima li tko kakve literature iz engleskog?? I da, jel iz hrvatskog opet samo određena literatura, ili može biti bilo koja lektira iz srednje skole? JA sam maturirala prije nekliko godina, pa baš nsiam u toku s informacijama...:))

Zahvalna za svaki odgovor :)):top:

Little_Monster
12.03.2011., 10:52
Hej, ja ti imam biologiju, ali bih isto rado imala i fiziku i kemiju... Ako nabavis negdje, si voljan posuditi pa da si ja to dvoje kopiram?:s

ima li tko kakve literature iz engleskog?? I da, jel iz hrvatskog opet samo određena literatura, ili može biti bilo koja lektira iz srednje skole? JA sam maturirala prije nekliko godina, pa baš nsiam u toku s informacijama...:))

Zahvalna za svaki odgovor :)):top:

Ima napisano koje lektire se mogu pojaviti u eseju... na stranici ncvvo :)

Phoebos Apollon
12.03.2011., 11:44
Je li bolji vodič za engleski od Profila ili Školske knjige? Ima li još neki bolji?
Prošao sam sve ispite s ncvvo-a iz engleskoga, ali bih još malo...

Komercijalist
15.03.2011., 19:31
od koga preporucate knjigu za DM iz Hrvatskog i Matematike:confused::ne zna::s.
(usput hrv mi je visa a mat. niza)

Sparkly
20.03.2011., 21:50
Ima li netko Matematiku na državnoj maturi od Karoline Brleković, izdavač Školska Knjiga? Kak vam se sviđa, je li dobra?

Preporučite mi slobodno neku drugu knjigu za matematiku.:mig:

Kamui
28.03.2011., 11:16
Neke skriptice iz filozofije kojim slučajem itko ??? :D

euridika55
28.03.2011., 18:04
jel ima netko opširnije napisane one lektire za A razinu u bilježnici pa da mi skenira i pošalje- šaljem pare odmah

ili neku opširnu skriptu tih lektira ??

SkuLL :)
28.03.2011., 21:12
http://www.scribd.com/doc/49946716/HRVATSKI-skripte-za-esej

ova ti je odlična ;)

Metallic fan
03.04.2011., 01:03
jel bi mi netko mogao šibnut neke primjere eseja iz njemačkog na A razini na moj PM?
il ak ne na mail **********@hotmail.com?
bio bih veoma zahavalan

luna00
03.04.2011., 13:48
Dragi moji... ima li itko slučajno kakve skripte za psihologiju, sociologiju i filozofiju u Pdf-u ili doc-u za mene???
mogu biti i knjige u tim formatima iz srednje, treba mi hitno, idem na ljetni rok okušat svoju sreću pa bi bila zahvalna za bilo kakve materijale iz tih predmeta :D
unaprijed, zahvalna :)

e da, javite mi se u pp :D

intelcore2
04.04.2011., 13:03
ja sam dobio one knjige koje je izdala skolska knjiga za pripremu za maturu....
imam matematiku, fiziku, hrvatski i njemacki visa razina (krivo sam odabrao jer pise b2 a b je niza kolko ja znam ali skuzio neki dan da je visa... :S )

Rebuss
04.04.2011., 16:16
ja sam dobio one knjige koje je izdala skolska knjiga za pripremu za maturu....
imam matematiku, fiziku, hrvatski i njemacki visa razina (krivo sam odabrao jer pise b2 a b je niza kolko ja znam ali skuzio neki dan da je visa... :S )

ohho ..sad to lijepo skeniraj i podjeli s nama :s :D

ludalampa
04.04.2011., 20:52
ili da kopiramo od tebe...

Ruby 07
05.04.2011., 15:56
jel ima ko kakvu dobru skriptu za povijest? :D

Amplifikation
07.04.2011., 10:44
Pozdrav.

Da li netko ima udžbenik Tomislav Reškovac, Filozofija ?
Ako ima da mi se javi na pp. Ili ako znate gdje bih mogla nabaviti taj udžbenik, a da nije u knjižari, jer na popisu knjižnica ga nema. Hvala!

intelcore2
07.04.2011., 18:03
ohho ..sad to lijepo skeniraj i podjeli s nama :s :D

hehe jos da imam skener bilo bi dobro...

Shadow807
09.04.2011., 14:57
Jel zna ko šta treba za logiku?
:(

Ruby 07
09.04.2011., 17:43
Jel zna ko šta treba za logiku?
:(

pa ja mislim da bi ti bilo dovoljno da radiš po knjizi Gaje Petrovića.:)

Marlenne
09.04.2011., 21:28
Skripte iz psihologije, molim vas...hitno!!!!

leona92
26.04.2011., 16:41
ima netko možda skripte iz likovnog ili hrvatskog? hvala

addenda20
27.04.2011., 16:29
ima netko možda skripte iz likovnog ili hrvatskog? hvala

Ja imam hrvatski.. :mig:

leona92
27.04.2011., 16:54
Ja imam hrvatski.. :mig:

u pdf formatu ili nešto? možeš poslati na pm? hvala puno!:)

addenda20
27.04.2011., 18:08
Hrvatski jezik - skripta za državnu maturu (http://www.4shared.com/file/fzMfjC25/Hrvatski_jezik_-_skripte.html?)

Evo sve skripte za hrvatski jezik koje sam prikupila. Nadam se da će vam bit od pomoći.

Black Oblivion
28.04.2011., 21:04
Je li se može igdje na netu nać fizika u 24 lekcije?

malenaa!
30.04.2011., 14:47
jel isao netko od vas na pripreme iz matematike u trinom prosle godine? ak je, jel trebam vjezbati i po knjizi il mi je dovoljna skripta?

hrc1988
15.05.2011., 14:30
Postoji li ikakva stranica ili link na webu da (slučajno) mogu downloadat kakve udžbenike za gimnazju? Pretpostavljam da baš i nema, ali ako ima šaljite link u pp...BTW da li ima itko kakve udžbenike elektronski na kompjuteru pa da mi također pošalje?

bony4
19.05.2011., 19:21
eeei ljudi.. moze mala pomoc? :)
treba mi skripta za hrvatski (po ispitnom katalogu), sociologiju, politiku i logiku.. pa bi molila ako ko ima na kompu nekaj od toga da mi posalje??
javite se na privat poruku
hvala unaprijed :)

indie_nymph
29.06.2011., 13:29
ako itko ima one pametne bilježnice iz knjiga Koraci kroz vrijeme za povijest, nek mi ih posalje na PM! u bilo kakvom formatu :five: :mig:

gloria56
27.09.2011., 16:07
Koja je najbolja literatura za fiziku na prijemnom za medicinu i biologiju na medicini i maturi?
hvaal :)

aLat
29.09.2011., 11:16
Koja je najbolja literatura za fiziku na prijemnom za medicinu i biologiju na medicini i maturi?
hvaal :)
Ove godine sa uspio upisati MEF u Zgb. Najviše se bojah fizike. Fkt je na prijemnom na medicini bila najteža. Na maturi i nije tako. Definitivna preporuka iz 1. ruke-B0žić-Božić Školska knjiga, Priručnik za pripremu državne mature iz fizike! Isplati se, vidjet ćeš!:)

čovjeknapola
30.09.2011., 22:47
Ove godine sa uspio upisati MEF u Zgb. Najviše se bojah fizike. Fkt je na prijemnom na medicini bila najteža. Na maturi i nije tako. Definitivna preporuka iz 1. ruke-B0žić-Božić Školska knjiga, Priručnik za pripremu državne mature iz fizike! Isplati se, vidjet ćeš!:)

čestitam:D to je i meni cilj,ja radim fiziku po fizika u 24 lekcije, bio i kem samo udžbenici iz gimnazije (idem u medicinsku)... Treba li mi još neki priručnik i imaš li kakav savjet :)

aLat
02.10.2011., 07:08
Ok, biol. šk. udžbenik, tako sam i ja, ali kemiju sam radio po nothig hus-mazalin zlonoga isto školska knjiga. Stehiometrija:confused: to sam trebao dosta vježbati.

Gosha
02.10.2011., 11:50
koje udžbenike tj. knjige preporučujete za pripremu iz kemije? :ne zna:

Bella<3
02.10.2011., 16:14
Napisat ću vam svoje iskustvo, možda vam pomogne. :mig:

biologija- udženici, 100% dovoljno, najbolje sam biologiju napisala, tako da, vjerujte mi. xD

fizika- bila sam na pripremama na kojima smo prošli cijelo gradivo pa sam mislila da znam sve, više-manje. znala sam sve formule, definicije, i dobila 5 na maturi. A onda je došao prijemni. I htjela sam plakati! Ukupno 5 računskih zadataka, za koje formula jednostavno ne postoji, a ostalo teorija, teorija i samo teorija! Dakle, fiziku morate razumijeti! Učite teoriju iz udženika, a zadaci neka vam budu sekundarni!

kemija- udžbenici + pripreme, fokusirajte se na 4. razred, većina pitanja je, barem ove godine, bila organska kemija.

Gosha
02.10.2011., 16:30
Napisat ću vam svoje iskustvo, možda vam pomogne. :mig:

biologija- udženici, 100% dovoljno, najbolje sam biologiju napisala, tako da, vjerujte mi. xD

fizika- bila sam na pripremama na kojima smo prošli cijelo gradivo pa sam mislila da znam sve, više-manje. znala sam sve formule, definicije, i dobila 5 na maturi. A onda je došao prijemni. I htjela sam plakati! Ukupno 5 računskih zadataka, za koje formula jednostavno ne postoji, a ostalo teorija, teorija i samo teorija! Dakle, fiziku morate razumijeti! Učite teoriju iz udženika, a zadaci neka vam budu sekundarni!

kemija- udžbenici + pripreme, fokusirajte se na 4. razred, većina pitanja je, barem ove godine, bila organska kemija.

znači što se tiče biologije dovoljni su samo udžbenici, tj. 4 njih, od svake godine po jedan? :)

gdje si išla na pripreme iz kemije? možeš i na pm, ako im ne želiš raditi reklamu :rofl:

Bella<3
02.10.2011., 17:00
haha, ma mogu i tu xD

trinom, i nisu bile ništa posebno, meni su bile dobre jer su me natjerale da radim nešto, a i zbog zadataka. za prva dva razreda - super. treći imaš samo određeno gradivo koje treba znati, to sam iz udžbenika čitala i vadila bilješke, tako da mi pripreme nisu trebale. 4. razred- pomogle su mi da ponovim gradivo, ali opet nismo napravili neke stvari, nismo stigli.

I da, ja cijelo vrijeme pišem za prijemni. Na maturu sam samo iz fizike išla pa ne znam. Biologiju sam po udžbenicama 1.,3. i 4. razred, 2. ne treba za prijemni.

Gosha
02.10.2011., 17:29
haha, ma mogu i tu xD

trinom, i nisu bile ništa posebno, meni su bile dobre jer su me natjerale da radim nešto, a i zbog zadataka. za prva dva razreda - super. treći imaš samo određeno gradivo koje treba znati, to sam iz udžbenika čitala i vadila bilješke, tako da mi pripreme nisu trebale. 4. razred- pomogle su mi da ponovim gradivo, ali opet nismo napravili neke stvari, nismo stigli.

I da, ja cijelo vrijeme pišem za prijemni. Na maturu sam samo iz fizike išla pa ne znam. Biologiju sam po udžbenicama 1.,3. i 4. razred, 2. ne treba za prijemni.

hvala!

tototo19
05.10.2011., 17:09
Mislim upisat germanistiku i anglistiku. Njemački se ne bojim (s obzirom na uspjeh iz državnog prošle godine i općenito, imam super istruktoricu, tu nema baš panike), ali me engleski muči. Problem je u tome što znam pričat i sve to skupa stoji, ali kad je riječ o gramatici...ne znam uopće gdje da krenem. Tražim po internetu nekakve primjere državne mature, ali nigdje ništa, sve nešto bez veze. pa sam se dosjetila da bi mogla kupit one priručnike koje sad prodaju. Samo ne znam koji da uzmem, koji je bolji/noviji...? Profil i ŠK nude pa me zanimaju vaša iskustva s njima. I općenito kako ste se pripremali/se pripremate na državnu iz eng?

Mysterious girl
11.10.2011., 22:10
Mislim upisat germanistiku i anglistiku. Njemački se ne bojim (s obzirom na uspjeh iz državnog prošle godine i općenito, imam super istruktoricu, tu nema baš panike), ali me engleski muči. Problem je u tome što znam pričat i sve to skupa stoji, ali kad je riječ o gramatici...ne znam uopće gdje da krenem. Tražim po internetu nekakve primjere državne mature, ali nigdje ništa, sve nešto bez veze. pa sam se dosjetila da bi mogla kupit one priručnike koje sad prodaju. Samo ne znam koji da uzmem, koji je bolji/noviji...? Profil i ŠK nude pa me zanimaju vaša iskustva s njima. I općenito kako ste se pripremali/se pripremate na državnu iz eng?

Za engleski imam Profilov dok za talijanski imam ŠK i puuuuuno mi je bolji Profilov, više primjera ispita. :)

Ivo92
13.10.2011., 11:16
eeei ljudi.. moze mala pomoc? :)
treba mi skripta za hrvatski (po ispitnom katalogu), sociologiju, politiku i logiku.. pa bi molila ako ko ima na kompu nekaj od toga da mi posalje??
javite se na privat poruku
hvala unaprijed :)

ja sam puno skripti našao na www.drzavna-matura.com.

0404
23.10.2011., 11:45
helo :)
ja sam stari maturant,pa se pripremam za novu drzavnu,ako bi mi netko htio pomoci,trebala
bih za povijest neke skripte...
hvala :)

Gosha
23.10.2011., 13:20
ja sam stari maturant,pa se pripremam za novu drzavnu,ako bi mi netko htio pomoci,trebala

ja sam jedino našao ispitni katalog i ispit sa mature od prošle godine, i to imam na kompu, ali niti ja nemam skripte :(

ako netko slučajno ima, i meni bi također dobro došle :)

borntobewinner
23.10.2011., 13:36

ja sam jedino našao ispitni katalog i ispit sa mature od prošle godine, i to imam na kompu, ali niti ja nemam skripte :(

ako netko slučajno ima, i meni bi također dobro došle :)

Da sad to ne uploadavam, škicnite ovamo (http://drzavna-matura.com/index.php?topic=1727.0):mig:

Gosha
23.10.2011., 13:50
Da sad to ne uploadavam, škicnite ovamo (http://drzavna-matura.com/index.php?topic=1727.0):mig:

downloadao na komp, hvala!

number 19
23.10.2011., 22:27
Za matematiku knjige:

Dakić-Elezović, Matematika u 24 lekcije , Element
Ne znam autore napamet, Matematika na državnoj maturi, Školska knjiga

Je li se netko pripremao iz ovih knjiga i kakva su iskustva? Jesu li mi dosta te knjige ili da pogledam i udžbenike od sve 4 godine?

0404
24.10.2011., 10:47

zeko.ma77
24.10.2011., 16:04
Jedine kvalitetne skripte koje sam ja vidio su skripte Presto centra koje su radili prof. predavači... Recimo matematika je superdetaljna, zadatci su tako dobro razrađeni da čak i oni koji su lošiji iz matematike mogu skužiti kao zadatak riješit. Bio sam kod njih na pripremam pa smo dobili skripte (Matematika, Hrvatski, Engleski), a mogu se i posebno kupiti. Npr. dodatno sam kupio Kemiju i Biologiju. Stvarno sve preporuke!

dbezj
27.10.2011., 11:11
Dali postoji link sa nekim skriptama za NJEMAČI jezik na maturi ? iz cega se pripremati

Leleonista
27.10.2011., 12:34
Dali postoji link sa nekim skriptama za NJEMAČI jezik na maturi ? iz cega se pripremati

e to i meni treba
jel zna netko?

anastazija7
31.10.2011., 23:10
vdin da dosta vas predlaže matematiku u 24 lekcije, ali meni su rekli da je preopširna i teška čak i za višu razinu..pa sad stvarno nzn koju da uzmen..i jel dosta za fiziku uzet tako neku knjigu koja priprema za maturu il treba proć knjige iz sva 4 razreda gimnazije?

aLat
01.11.2011., 17:05
vdin da dosta vas predlaže matematiku u 24 lekcije, ali meni su rekli da je preopširna i teška čak i za višu razinu..pa sad stvarno nzn koju da uzmen..i jel dosta za fiziku uzet tako neku knjigu koja priprema za maturu il treba proć knjige iz sva 4 razreda gimnazije?

Bolje ti je uzeti jednu knjigu gdje ti je sve na jednom mjestu. prošle godine sam koristio od školske knjige priručnik iz fizike za pripremu državne mature božić-božić. Sada ga znam otvoriti da si malo ponovim neke lekcije iz fizike prije nekih vježbi na faksu. Jako dobro:)

anastazija7
01.11.2011., 18:04
Bolje ti je uzeti jednu knjigu gdje ti je sve na jednom mjestu. prošle godine sam koristio od školske knjige priručnik iz fizike za pripremu državne mature božić-božić. Sada ga znam otvoriti da si malo ponovim neke lekcije iz fizike prije nekih vježbi na faksu. Jako dobro:)

aha, fala puno :D dvoumila sna se i koju knjigu da uzmen..al mogla bi onda tu od školske knjige..a znaš li možda kakva je za matematiku od školske knjige?

m_18
06.11.2011., 12:10
kakva iskustva imate sa skriptama iz hrv?engl?mat? sta je po vama najbolje?

illusion456
12.11.2011., 11:55
ima li tko kakva iskustva sa priručnikom iz matematika šišić-šišić, profil

Dabizas
18.11.2011., 00:19
kakva iskustva imate sa skriptama iz hrv?

Pozitivna :mig:

Leleonista
24.11.2011., 07:53
ako nekome treba njemacki nek se javi na pp,
kupila sam novu knjigu za višu razinu ali ću ipak uzet engleski

DarkGirl
02.12.2011., 18:20
Ima tko savjet za skripte za pripremu za prijemni iz anatomije i fiziologije?

LadyM*
08.12.2011., 11:06
Skripte iz engleskog?help?anyone? za višu razinu.

Hunny
08.12.2011., 15:16
Skripte iz engleskog?help?anyone? za višu razinu.

To i meni treba. :/

MalaLara
12.12.2011., 21:53
Trinom skriptu za KOPIRANJE, please, neka mi netko posudi ili kopira pa ja dam novac! :( Stvarno me strah te mature i želim počet učit što prije.

dbezj
12.12.2011., 22:07
Jedine kvalitetne skripte koje sam ja vidio su skripte Presto centra koje su radili prof. predavači... Recimo matematika je superdetaljna, zadatci su tako dobro razrađeni da čak i oni koji su lošiji iz matematike mogu skužiti kao zadatak riješit. Bio sam kod njih na pripremam pa smo dobili skripte (Matematika, Hrvatski, Engleski), a mogu se i posebno kupiti. Npr. dodatno sam kupio Kemiju i Biologiju. Stvarno sve preporuke!

imas li te skripte ???:confused:

Paula273
13.12.2011., 10:21
Jel netko zna za koju točno razinu je priručnik za engleski od školske knjige, autori : Stephen Hindlaugh, Melita Jurković, Brankica Bošnjak Terzić. Piše da je razina A2,B1. to je viša ili niža? hvala

borntobewinner
13.12.2011., 15:25
Jel netko zna za koju točno razinu je priručnik za engleski od školske knjige, autori : Stephen Hindlaugh, Melita Jurković, Brankica Bošnjak Terzić. Piše da je razina A2,B1. to je viša ili niža? hvala

Mislim da je niža, viša bi trebala biti B2 ili Upper Intermediate.

slavonija035
21.12.2011., 19:52
Molio bih reupload, ako netko ima.
Hvala!

isto tako, bio bih jako zahvalan ako netko može ponovno uploadat :)

pronađeno :D

maturefail
28.12.2011., 15:56
ima li ko šta iz matematike?Mislim kakve skripte,ili nešto?

number 19
02.01.2012., 21:48
Oće li za fiziku bit dosta ona knjiga Božić-Božić (Školska knjiga) + žuta zbirka?

Kakva je skripta iz kemije sa foruma državne mature (autorica je jedna forumašica, inače studentica kemije)? Da znam prije nego se upustim u printanje 150 strana.

illusion456
02.01.2012., 22:04
ima li netko kakvu skriptu iz hrvatskog(viša razina) - književnost ?

number19 - mislim da hoće, na stranicama hinus.hr možeš preuzeti
priručnike iz fizike i kemije pa ih usporedi, valjda će nešto pomoć

PoisonIvy1990
03.01.2012., 15:45
Vidjela sa na netu da ima dosta priručnika za državnu maturu, pa me zanima koliko su korisni? Našla sam dosta priručnik školske knjige i HINUS-u pa ako netko ima neka iskustva (dobra) neka napiše nap riječi o njima, koji je najbokji, najsveobuhvatniji? Najviše me zanimaju oni iz matematike, ovaj na stranicama HINUS-a http://www.hinus.hr/matematika-za-drzavnu-maturu-b-osnovna-razina#more-109 mi izgleda dobro, jel imao tko kakva iskustva s njim????

Girlicious
04.01.2012., 09:42
ima li itko ikakvu skriptu iz sociologije?

Mardah
05.01.2012., 11:33
Pozdrav ljudi!

Ja sam jedan od "starih maturanata" pa bi mi dobro dosla mala pomoc oko mature :)

Zasad sam nabavio :
Hrv: prirucnik od Marije i Žarka Gazzari, trinomova skripta 2010/2011
Mat: Matematika u 24 lekcije.
Bio: Pomakova skripta 2010/2011
Kem: /
+ udzbenici svih razreda.

Zanima me da li je ovo sto sam sad nabavio dobro i dovoljno ili cu morat i po udzbenicima radit? To mi je hrpa stranica za 5 mjeseci -.-
Ako netko ima za poslat nekakve materijale iz kemije bi bilo super.
Hvala :)

PoisonIvy1990
05.01.2012., 16:38
Vidjela sa na netu da ima dosta priručnika za državnu maturu, pa me zanima koliko su korisni? Našla sam dosta priručnik školske knjige i HINUS-u pa ako netko ima neka iskustva (dobra) neka napiše par riječi o njima, koji je najbolji, najsveobuhvatniji?

Najviše me zanimaju oni iz matematike, ovaj na stranicama HINUS-a http://www.hinus.hr/matematika-za-dr...azina#more-109 mi izgleda dobro, jel imao tko kakva iskustva s njim???? Ili ako mi netko može preporučiti neku drugu knjigu za pripremu iz matematike za B razinu???

number 19
05.01.2012., 22:06
Pozdrav ljudi!

Ja sam jedan od "starih maturanata" pa bi mi dobro dosla mala pomoc oko mature :)

Zasad sam nabavio :
Hrv: prirucnik od Marije i Žarka Gazzari, trinomova skripta 2010/2011
Mat: Matematika u 24 lekcije.
Bio: Pomakova skripta 2010/2011
Kem: /
+ udzbenici svih razreda.

Zanima me da li je ovo sto sam sad nabavio dobro i dovoljno ili cu morat i po udzbenicima radit? To mi je hrpa stranica za 5 mjeseci -.-
Ako netko ima za poslat nekakve materijale iz kemije bi bilo super.
Hvala :)

Kemiju možda neku zbirku zadataka; aj se bavim tom mišlju jer sam rješava zadatke iz udžbenika ali se ovi na maturi čine puno teži

Mardah
07.01.2012., 15:55
Kemiju možda neku zbirku zadataka; aj se bavim tom mišlju jer sam rješava zadatke iz udžbenika ali se ovi na maturi čine puno teži

Dobra ideja, cuo sam da su zadaci bili zeznuti. Ako nades neku dobru zbirku javi :)

Jos netko ako zna za kakve kvalitetne materijale neka javi :)

number 19
07.01.2012., 22:28
Dobra ideja, cuo sam da su zadaci bili zeznuti. Ako nades neku dobru zbirku javi :)

Ok, i ti nama javi ako nađeš neku.

sesve
10.01.2012., 02:44
jel netko možda uzeo onu knjižicu uz Jutarnji?

Ako je, štp ima u tome, jel samo zadatci iz prošlih godina, koje ima i na NCVVO-u ili još nešto drugo?

Gosha
10.01.2012., 08:41
jel netko možda uzeo onu knjižicu uz Jutarnji?

Ako je, štp ima u tome, jel samo zadatci iz prošlih godina, koje ima i na NCVVO-u ili još nešto drugo?

Da, tamo ti je ispit od prošle godine i rješenja tog ispita. Ništa posebno :ne zna:

sesve
10.01.2012., 21:39
thought so....lijepo onda zarađivanje jutarnjeg na budalama koje to mogu dobiti besplatno :s :s

luciol
10.01.2012., 22:27
thought so....lijepo onda zarađivanje jutarnjeg na budalama koje to mogu dobiti besplatno :s :s

knjižica je bila na poklon :kava:

luciol
10.01.2012., 22:28

Ok, i ti nama javi ako nađeš neku.

također i meni molim vas javite na pm ili ovdje za kemiju :)

sesve
11.01.2012., 00:52
knjižica je bila na poklon :kava:

nema veze, vjerujem da su mnogi kupili Jutarnji samo zbog knjižice

Sadie Borge
11.01.2012., 08:20
nema veze, vjerujem da su mnogi kupili Jutarnji samo zbog knjižice

Ja sam planirala uzet Jutarnji samo zbog toga, ali knjiga je trebala bit od 100-200 strana s obzirom na prikaz na reklami, pa kad sam došla do Tiska i vidila da je to običnih 20-ak strana i da baš lijepo lažu, nisam uzela.

Jel imate linkove za Hrvatski? Neke skripte? Skinula sam ih par, ali neke mi se ne čine dobre, a dosta linkova od prošle godine i ne radi. :(

luciol
11.01.2012., 17:15
Ja sam planirala uzet Jutarnji samo zbog toga, ali knjiga je trebala bit od 100-200 strana s obzirom na prikaz na reklami, pa kad sam došla do Tiska i vidila da je to običnih 20-ak strana i da baš lijepo lažu, nisam uzela.

Jel imate linkove za Hrvatski? Neke skripte? Skinula sam ih par, ali neke mi se ne čine dobre, a dosta linkova od prošle godine i ne radi. :(

evo za boldano:
linkač za prolaz na višoj razini bez problema :))
http://www.scribd.com/doc/15859642/Knjizevnost-kroz-razdoblja

sretno !

Sadie Borge
11.01.2012., 21:13
evo za boldano:
linkač za prolaz na višoj razini bez problema :))
http://www.scribd.com/doc/15859642/Knjizevnost-kroz-razdoblja

sretno !

Hvala. :kiss:

Ne idem ja, nego skupljam literaturu za mlađu sestru. :mig:

snow_queen
11.01.2012., 23:59
Da li netko možda ima nešto za engleski? Knjigica u pdf formatu? :D

abrakadabraaa
12.01.2012., 12:09
Mi može netko objasniti kaj će vam literatura iz eng.? Kaj vi tu mislite učiti?
Imaš tekst i odgovaraš na pitanja, zaokružuješ... :confused:
Kolko ja znam, nema nekog određenog gradiva koje treba znati (kao mat., hrv., fiz.), nema glagolskih vremena (tipa: Napiši rečenicu u present perfectu!). Jednostavno, ili kužiš ili ne kužiš tekst koji je pred tobom..
Ili se varam? :ne zna:

dbezj
12.01.2012., 15:51
ima netko neku knjigu ili skriptu za njemački??? :confused:

luciol
12.01.2012., 21:43
Zna li netko dal je ona matematika u 24 lekcije dovoljna i za višu razinu ?
Hvala svima !

kralj irud
12.01.2012., 22:13
i mene zanima pitanje koje je postavio kolega luciol, i ima li netko da prodaje matematiku i fiziku u 24 lekcije?

aLat
13.01.2012., 16:32
Eto, prodajem priručnik koji mi je prošle godine jaako puno pomogao-Priručnik za pripremu DM iz fizike od Božić-Božić, ŠK! Javite se u PP, da dogovorimo cijenu i kako da vam ga dostavim.

Gatita
15.01.2012., 08:56
Zna li netko dal je ona matematika u 24 lekcije dovoljna i za višu razinu ?
Hvala svima !

Do mene su došle informacije da je i previše, tako složeni zadaci se ne pojavljuju na maturi. :mig: Ne mogu potvrditi jer nisam pisala maturu.

luciol
15.01.2012., 12:19
Do mene su došle informacije da je i previše, tako složeni zadaci se ne pojavljuju na maturi. :mig: Ne mogu potvrditi jer nisam pisala maturu.

oke.. hvala ti.. ako sazna netko jos nekih info, nek javi o toj matematici :))

OoOoOo
16.01.2012., 13:04
pogledajte i ovo.. :)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2012-01-03/vodic_ispiti_2012.pdf

Mardah
26.01.2012., 09:16
Da li netko zna ako postoje rijeseni zadaci iz prirucnika "matematika u 24 lekcije"?

Jana86
26.01.2012., 12:14
pozdrav, ne znam da li je netko ovo vec pitao, ako je, nisam pronasla.. zanima me u vezi one literature za hrvatski, mislim na ona djela sto su dali, da li je to za pisanje eseja, ili opcenito sto bi moglo biti u ispitu ?

Hunny
26.01.2012., 19:29
onih 15 djela ili 9 djela za osnovnu razinu jesu propisana za esej

number 19
31.01.2012., 21:04
Kemija:

posudio sam onaj priručnik od školske knjige (Kemija na državnoj maturi). Moram reć da mi se ne čini baš nešto. Ako imate priliku posudite ga od nekoga, riješite zadatke u par dana ( većina je na zaokruživanje), ali nemojte kupovat.

Matematika:
Nabavia sam knjigu na kiosku šta su ih reklamirali. Relativno dobro s obzirom da košta 20 kuna. Ima i postupak rješavanja.

Pišite malo vlastite dojmove o udžbenicima

Operabag
31.01.2012., 22:16
Pise li itko od vas glazbeni?? Ako da, iz cega se spremate? Ja sam kupila sve knjige "glazbeni sustreti x vrste" ali nemam pojma ima li nesto bolje iz ceg bi mogla ucit...

illusion456
01.02.2012., 15:41
hoće li tko pisat informatiku? iz čega mislite učit? ima li gdje kakva skripta?

edwood
02.02.2012., 01:16
ja znam za jednu iz informatike, ali ne znam koliko je dobra i jel to sve sto treba za infu

http://www.profil.hr/knjiga/informatika-za-maturu/35093/

agent20
03.02.2012., 20:01
Jel ima netko nekakvu skriptu za učenje Politike i gospodarstva ili možda zna gdje ju nabaviti ????

dbezj
03.02.2012., 22:14
Jel ima netko nekakvu skriptu za učenje Politike i gospodarstva ili možda zna gdje ju nabaviti ????

prouči ustav RH .i uči iz knjige za PIG

agent20
05.02.2012., 17:04
prouči ustav RH .i uči iz knjige za PIG

Proučio bih ja ustav RH kad bih imao knjigu iz PIG, naime ja sam srednju završio još prije nekoliko godina tako da nemam nikakve knjige pa zato i pitam jel netko zna kako nabaviti tu knjigu ili možda nekakvu skriptu ili ima možda neki link na netu za učenje.

Imam ja specilijaliziranu pripremu iz tog predmeta .

Pa ne vjerujem da će mi trebati spacijalizirana priprema nego mi jednostavno treba samo nekakva skripta za naučit što treba a i čuo sam sa položit PIG i nije neki velik problem.

Dakle i dalje pitam : skripta ili neki link na netu ako neko zna ?

dbezj
05.02.2012., 19:21
Proučio bih ja ustav RH kad bih imao knjigu iz PIG, naime ja sam srednju završio još prije nekoliko godina tako da nemam nikakve knjige pa zato i pitam jel netko zna kako nabaviti tu knjigu ili možda nekakvu skriptu ili ima možda neki link na netu za učenje.

Pa ne vjerujem da će mi trebati spacijalizirana priprema nego mi jednostavno treba samo nekakva skripta za naučit što treba a i čuo sam sa položit PIG i nije neki velik problem.

Dakle i dalje pitam : skripta ili neki link na netu ako neko zna ?

:ne zna: potraži u antikvarijatu knjigu za PIG vjerojatno ima za 30-50 kn

anchi_93
07.02.2012., 19:10
poz
kakva je knjiga za pripremu iz fizike fizika u 24 lekcije i da li je samo to dovoljno?
unaprijed hvala:)

mirkakopirka
08.02.2012., 22:53
poz
kakva je knjiga za pripremu iz fizike fizika u 24 lekcije i da li je samo to dovoljno?
unaprijed hvala:)

meni je super, radim po njoj i ide!

anchi_93
11.02.2012., 12:21
ima li netko možda skeniranu knjigu HRVATSKI NA DRŽAVNOJ MATURI ? (od Snježane Zrinjan)

dalm0s
04.03.2012., 15:29
Pozdrav ekipa! :)
Jel ima netko ovdje tko ide ili je išao na pripreme pa da ima skripte od hrvatskog ili matematike?

Duesenberg
04.03.2012., 20:39
ima li netko možda skeniranu knjigu HRVATSKI NA DRŽAVNOJ MATURI ? (od Snježane Zrinjan)

http://www.sendspace.com/file/ddhx9l

anchi_93
04.03.2012., 21:24
http://www.sendspace.com/file/ddhx9l

hvala:)

kamiondzija
08.03.2012., 10:42
Zanima me koja je literatura najbolja za pripreme kemije. Gledao sam po knjižarama i na internetu, ima dosta raznorazne literature, pa me interesira koja je najbolja. :)

Luka-san
15.03.2012., 06:53
Moze preporuka neke knjige za eng visa razina te dali mozda ima tko skeniranu knjigu iz eng
Hvala na odgovoru

mishica2
15.03.2012., 13:56
Pozdrav, jel ima netko možda linkove na skripte za matematiku B i njemački A? Ili ako znate gdje se mogu nabaviti/kupiti od nekoga kome više ne trebaju?
Maturirala sam 2008. godine i spremam se na maturu zbog upisa još jednog fakulteta.. Većina linkova na koje sam naišla su uklonjeni sa interneta :\ A za njemački ne nalazim gotovo ništa, pa ako netko može pomoći bila bih jako zahvalna..

sam0jedna
20.03.2012., 15:25
itko ikakvu skriptu iz biologije..?? :(

borntobewinner
20.03.2012., 15:48
itko ikakvu skriptu iz biologije..?? :(
Ima. (http://drzavna-matura.com/index.php?page=materija_biologija_skripta)

tonkica15
03.04.2012., 13:56
Evo ja sam napravila skriptu za osnovnu razinu iz hrvatskog iz književnosti koju sam radila prema ispitnom katalogu 2011/2012... izdvojila sam najosnovnije stvari...nije potpuna, neke sam književnike ostavila samo onako (piše ime i prezime ali nisam ih analizirala) jer njih imam na nekim papirima...ali mislim da može poslužiti svrsi...

http://www.sendspace.com/file/z2x3dk