PDA

View Full Version : Treća mandula/krajnik

lopticica
07.03.2010., 16:03
Ispricavam se ako tema vec postoji, trazilica mi steka.

Dakle, za mjesec dana maleni mora na kontrolu (pregled se radi nakon druge godine) jer pedijatrica sumnja na treci krajnik. Ako su njezine sumnje opravdane ide na operaciju. Hrce u snu, spava otvorenih usta, teze dise na nos (kao da je prehladen mjesecima a nije)... Najvise to disanje, ko da ima hrpu slajma u sinusima a nema nicega, i tako vec dugo. Pogotovo sad nakon sto je prebolio bronhitis opet.
Dali netko ima iskustva sa istim?

Aruena
07.03.2010., 16:09
Moj sin je imao problem sa trecim krajnikom.
Nije toliko hrkao i bivao bolestan;njega su mucile glavobolje u predjelu cela zbog kojih je povracao...:(
Nakon operacije je prestalo.

Sto se tice same operacije-ne brini (ako se odlucite),jer spada medju lakse i odmah se ide doma.

mandy
07.03.2010., 16:46
MIha hrče, spava otvorenih usta al napregledu sve ok...

Ako je problem 3. krajnik jel se odstranjuje samo on ili svi?

Aruena
07.03.2010., 16:52

Obicno samo treci,ako lijecnik ne odluci drukcije.

Orleanska I.
11.03.2010., 08:49
Ja sam vadila 3. krajnik kad sam imala 5-6 godina. Morali su mi ga vaditi zbog sluha, navodno je stiskao neki živac pa sam slabije čula. Nisu mi izvadili druge krajnike, nisu htjeli, iako je mama htjela (imala sam česte upale).
I dalje imam upale pa mi je žao što nisu odmah sve povadili dok sam bila mala jer me sad ne će uspavati.
Koliko se sjećam, prije operacije je došla sestra ili liječnica, dali su mi injekciju od koje mi se trebalo spavati, ali nije baš. Onda su me vozili u operacijsu dvoranu, tamo su mi stavili braunilu (ili kako se to već zove) i rekli da brojim do 10 i samo sam zaspala čim sam počela brojati. Probudila sam se u sobi, bila sam uplašena, ali mi je sestra rekla da ne smijem plakati jer ću dobiti visoku temp. pa ne ću moći kući, a ako nemam temp. mogu kući pa ja nisam plakala. :)
Imala sam zabavno društvo u sobi, ne sjećam se koliko sam dugo bila u bolnici.
Nikakve mi traume nisu ostale i uopće se ne sjećam je li boljelo.

lopticica
13.05.2010., 20:28
Evo potvrdno je ide na operaciju. Sada trebano obaviti nalaze krvi i ekg. Radi se pod opcom anestezijom. Vade samo treci krajnik. Ne znam, ja se uzasavam operacije, znam da je rutinska ali je operacija sa narkozom. :( Uff :(

Death-of-Art
13.05.2010., 20:34
Evo potvrdno je ide na operaciju. Sada trebano obaviti nalaze krvi i ekg. Radi se pod opcom anestezijom. Vade samo treci krajnik. Ne znam, ja se uzasavam operacije, znam da je rutinska ali je operacija sa narkozom. :( Uff :(

ne brini.
što su manji to im je lakše.
ja sam ih vadila u sedmom osnovne.
meni je bilo grozno i dva tjedna sam se oporavljala jer rane su bile veće nego nekom djetetu.

sa mnom u sobi bilo je nekoliko beba od godinu-dvije...
oni su isti dan išli doma, a ja sam ostala oko tri dana.

nego, savjet-potrudi se da ostaneš za vrijeme operacije u hodniku i da vidiš kad ti dijete uvode u sobu...pa kad se probudi vjerojatno će biti žedan a neće mu nitko htjeti dati vode.

sjećam se naime... ja se probudila...iz te narkoze...u odvratnim bolovima :rofl: pljujem krv po jastuku...a ono ...na drugom kraju sobe...jedno djetešce u onom kinderbet...i on jadan pokušava uzet šalicu s čajem koji su mu stavili na onaj stolić do kinderbeta... i ne može ga jadan provuć kroz rešetke..a nigdje nema medicinske sestre...
a meni muka od svega...a muka mi gledati jadno dijete kako se muči s tom čašom. i jedva jedvice dižem se na noge ... dođem do njega poluotvorenih očiju.... i dajem mu da pije...a on jadan guca ko mali mrav... nikako da popije... a ja skoro u nesvijest opala. :rofl:

lopticica
13.05.2010., 20:57
Naravno mislim da se cak i smije uc u sobu odmah poslije operacije. Cula sam da je teze kad su stariji jer navodno kad su mali krajnici nemaju korjene, a kasnije ih puste pa ih moraju cupat.
E sad meni jos ne ide u glavu kako se operira ovaj u nosu :(

Death-of-Art
13.05.2010., 22:05
Naravno mislim da se cak i smije uc u sobu odmah poslije operacije. Cula sam da je teze kad su stariji jer navodno kad su mali krajnici nemaju korjene, a kasnije ih puste pa ih moraju cupat.
E sad meni jos ne ide u glavu kako se operira ovaj u nosu :(

meni su izvadili apsolutno sve kaj se dalo izvaditi jer od toga stvarno nije bilo ništa...sve je bilo razrovano valjda od mog kašljanja od astme ili bokte pitaj čega.
krajnici jednostavno nisu imali svoju funkciju.

a sad kako ih oni vade u nosu... ajoj... stvarno se ne mogu sjetiti-hvala bogu- jer da se sjećam značilo bi da nisam bila pod narkozom :rofl: ...valjda kroz nos? :rofl:

nemoj biti tužna. sve je to ok. :)

lopticica
14.05.2010., 05:56
Ma znam, tjedan dana poslije nece se ni sjecat :)

Pika225
14.05.2010., 15:18
Loptice, gdje Gabi ide na operaciju? Ne brini, bit će to OK :)

lopticica
14.05.2010., 16:15
Na Merkur.

morfin@
14.05.2010., 17:42
Mi smo još mjesec dana na Fluimukanu pa ćemo na sljedećoj kontroli vidjeti- ako je jednako ili gore slijedi dogovor za operaciju. Lijevo uho o.k a desno je još upaljeno...
Loptice Gabiju ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~. :grli:

lopticica
14.05.2010., 18:39
Ajoj :grli: :grli:

kikac
14.05.2010., 19:18
Mi smo vadili sva tri krajnika ove godine! Treći krajnik se samo postruže i klinci koji su njega vadili išli su taj isti dan doma, a oporavak je bio super! Moj mali nije mogao par dana kruto jest oni su mogli odmah! Tako da ne brini sve će super biti! :mig:

lopticica
14.05.2010., 19:21
:grli:

Peky
14.05.2010., 21:01
moja mala ga je izvadila sa 2,5 godine i nakon toga je prestalo hrkanje, teško disanje i upale svakih mjesec dana...
problem je nastao nakon nekih 6 mjeseci jer su se ove dvije malo proširile kad se napravilo mjesta, a i treća je opet malo narasla pa je situacija opet bila ista i morali smo izvadit sve 3.... sad je super...
uglavnom, isti dan se ide doma (ako je samo 3. mandula) i oporavak je puno brži i lakši nego ako vadi sve :)

lopticica
14.05.2010., 21:28
Kako je reagirala kada su je probudili iz narkoze, procitala sam da malenima to dosta tesko pada? A jos mora biti i nataste koliko sam skuzila do neki 13h, e to ce biti veselo.

kikac
15.05.2010., 06:47
Moj mali nije od sedam navečer više ništa smio piti niti jesti. Kako je on bio najmlađi operiran je prvi, ujutro negdje oko pola devet! Buđenje iz narkoze je tonzilama najgore jer imaju osijećaj da se guše u krvi, kod nas je bio taj slučaj jer smo sve mandule vadili. Vama nebi trebalo tako biti no svako djete drugačije reagira! Ja sam smijela biti s njim čim su ga dopeljali iz sale, oni su ga tamo probudili ali je bio skroz ošamućen. U cijeloj prviči tih prih sat vremena je bilo strašno kasnije je to super podnio i večinu dana prospavao.

Tija
15.05.2010., 07:29
moja curica je vadila treći prije cca 2 godine, operirana ujutro a popodne smo išle doma. Ja sam cijelo vrijeme bila s njom (pustili su me jer je dijete sa posebnim potrebama) i zaista nije niš kritično:). Čim su je doveli u sobu, sestra ju je nježno budila i ostala nekih 15 minuta uz nju, kasnije je navračala svako malo da vidi jel sve ok. I nije to radila samo zbog nje ili zbog mene nego je takva procedura, svi klinci imaju isti tretman, stalno je neka sestra u toj dječjoj sobi (roditelji ne smiju biti tu) i jako paze na klince:cerek:
Nakon buđenja, osim što je bila sva nikakva, par puta je i povratila. Nije to ono klasično povračanje, nema ni što jer je želudac prazan nego izbaci onu nakupinu krvi, ništa strašno. Sutradan je bila po starom, kao da se niš nije desilo.
Problem je što je taj treći ponovo narasao i sad koncem petog mj. bude li zdrava idemo na vađenje sva tri krajnika plus ugradnja cjevčice u uho. Nadam se da će mi opet dozvoliti boravak u njihovim odajama :D

ane_007
18.11.2010., 08:17
Evo ja ću postaviti ovu temu jer nisam nigdje našla pa molim moderatore ako postoji da spoje:D
već sam pisala na "prehladama" da moja malena ima trenutno uvećanu treću mandulu, evo već tjedan dana je nos totalno zaštropan, tek je prekjučer počeo curiti, hrče grooozno, teško diše, a i primjećujem da joj smrdi iz usta:(

Ma najviše sam i otvorila temu zbog toga što sam sad čitala okolo po netu (a uvijek kažem da neću:rolleyes:) da ovo može zbog slijevanja sluzi izazvati i upalu pluća i kronične bronhitise, kao i kroničnu upalu uha:( i već me malo trta

dr nam nije dala nikakav antibiotik, napravili smo briseve i sad čekamo nalaze koji će biti gotovi sutra

cure kojima su djeca imala ovih problema, dajte mi recite kolika je vašima trajala ta začepljenost, kako ste to riješavale, jel trebam potražiti još koje mišljenje ili:ne zna::confused:

Angel2
18.11.2010., 09:00
Mislim da ima već neka tema o krajnicima..ali ja ću ti reći ovo.Moja je op.sva 3 krajnika,česte upale grla,angine,hrkanje,šmrcanje i sl.Nakon op.preporodila se je.Preporučujem ti da odeš specijalisti na pregled,on će ustanoviti dal treba na op.ili ne.Op.se preporučuje ako dijete teško diše_apneja kod spavanja,veliki 3 krajnik i sl..

ane_007
18.11.2010., 09:45
Mislim da ima već neka tema o krajnicima..ali ja ću ti reći ovo.Moja je op.sva 3 krajnika,česte upale grla,angine,hrkanje,šmrcanje i sl.Nakon op.preporodila se je.Preporučujem ti da odeš specijalisti na pregled,on će ustanoviti dal treba na op.ili ne.Op.se preporučuje ako dijete teško diše_apneja kod spavanja,veliki 3 krajnik i sl..

a smotana sam nisam mogla pronaći temu:cerek:

ona za sada teže diše i hrče i nos joj je kao što sam rekla prekjučer procurio, dr nas nije poslala kod specijaliste, nalazi briseva će biti sutra

teta mina
18.11.2010., 09:50
evo nas slucaj, nakon ucestalih smrcanja i nemogucnosti da to prestane dr nas je poslala na briseve. I uvijek su bili dobri. No kad je malac poceo hrkati i kad mu je pocelo smrditi pedijatrica nas je poslala kod otorinca. Ukratko, 3 mandula. Ona nastaje talozenjem sluzi. Opasna je po tome sto sluz ulazi u usne kanale tako da se gubi sluh. Malcu su uklonili mandulu i ugradili mu ventilacijske cjevcice. Nakon 6 mj su ih izvadili. NAZALOST sad nakon 2 godine vidim (curi nos, kapi ne pomazu) i cujem (govori kroz nos, hrce) i osjetim (smrdi mu iz grla po gnoju i trulezi) 3 se vratila.
Tonzile ili mandule u grlu nije nikada imao upaljene.
Svakako ti preporucujem otidji kod otorinca.

ane_007
18.11.2010., 09:56
nas naša dr nije poslala kod otorinca:( a baš ću viditi što kaže kad dođu nalazi briseva
joj ja se nekako užasavam te operacije, ona je meni dosta često lani u ovo vrijeme bila prehlađena al nije baš da je hrkala u snu kao sada, ovo je možda drugi put da se događa
još jednom je hrkala u 4 mj kada je imala visoku temperaturu i isto joj ništa nije curilo iz nosa i tada smo zbog te temp završili u bolnici:( i evo sada drugi put:ne zna:

i da, i njoj isto smrdi iz grla

pa koliko ovo začepljenje može još trajati???:eek:

ane_007
18.11.2010., 13:36
evo dobili smo nalaze briseve, sve je ok, nema beštija:top:
inhalator je naručen, možda nam pomogne, ne znam dal pomaže u ovoj situaciji

Angel2
18.11.2010., 14:06
Moj savjet odi kod specijaliste,ništa te ne košta...i da treba na op.nije to strašno,za čas je gotova a razlika je ogromna.:)opisala sam malo višlje naš slučaj.

morfin@
18.11.2010., 14:45
Kod nas je bilo slično- slinio, teško disao (isključivo na usta) uvijek taj smrad po gnoju, nakon operacije 3. krajnika puno lakše diše, ako mu curi nos izvučemo arianom, nakapamo i basta. Vidimo da se i sluh popravio nakon ugradnje cjevčica i vjerujemo da će se vremenom i na drugim poljima pokazati boljitak... :s

ane_007
18.11.2010., 15:23
Kod nas je bilo slično- slinio, teško disao (isključivo na usta) uvijek taj smrad po gnoju, nakon operacije 3. krajnika puno lakše diše, ako mu curi nos izvučemo arianom, nakapamo i basta. Vidimo da se i sluh popravio nakon ugradnje cjevčica i vjerujemo da će se vremenom i na drugim poljima pokazati boljitak... :s

a koliko puta se to ponavljalo?
mojoj je ovo prvi put:ne zna:

Plavi kaputić
20.11.2010., 19:42
meni je mali imao česte upale, angine. (11.god). tako da je u jednom periodu svakih dvadesetak dana imao anginu i morao bit na atibiotiku.kad se to ponovilo treći puta, rekla sam dosta.naručila ga za operaciju, oni onda sve vade, i treći krajnik, i nakon toga se preporodio. to je bilo pred 4 godine. od onda samo lagane prehladice, virozice. ne znam da li je 2 puta pio antibiotik od onda.
u bolnici je bio samo jednu noć, sljedeći dan je išao doma.djeca se od te operacije za čas oporave, odraslima je teže.

morfin@
21.11.2010., 18:01
a koliko puta se to ponavljalo?
mojoj je ovo prvi put:ne zna:
uhhhh, ne bi to htjela znati- cijelu prošlu zimu i proljeće...

Peky
21.11.2010., 21:22
ma operacija treće mandule nije ništa strašno, malo ih je teško gledat dok se bude iz narkoze, dok su onako plačljivi i boli ih, još ak im je zlo.... al to jako brzo prođe i možeš isti dan ići doma :) bed je ako vadi sve tri, onda se ide tek sljedeći dan...

e sad ja imam pitanje - da li je u hrvatskoj moguće tu operaciju obavit prije 2 godine? po mojim saznanjima nije, ali me "okolina" uvjerava da nisam trebala tak dugo čekat, jer se malena jako mučila s trećom, pa da znam drugačije reagirat i postavit se kod doktora ako se može, ako će slično biti i s drugim djetetom.... ili da nekom začepim gubicu jednom za svagda :D

mali_cox
22.11.2010., 12:44
ma operacija treće mandule nije ništa strašno, malo ih je teško gledat dok se bude iz narkoze, dok su onako plačljivi i boli ih, još ak im je zlo.... al to jako brzo prođe i možeš isti dan ići doma :) bed je ako vadi sve tri, onda se ide tek sljedeći dan...

e sad ja imam pitanje - da li je u hrvatskoj moguće tu operaciju obavit prije 2 godine? po mojim saznanjima nije, ali me "okolina" uvjerava da nisam trebala tak dugo čekat, jer se malena jako mučila s trećom, pa da znam drugačije reagirat i postavit se kod doktora ako se može, ako će slično biti i s drugim djetetom.... ili da nekom začepim gubicu jednom za svagda :D

Moj M će u veljači tri godine i ima treći krajnik. Otkrili su mu je tek nakon 3 pregleda u Klaićevoj na ORL, prva dva pregleda su bila detaljna ali očito ne toliko, tek kad je treći sondom pogledao vidio je da je 3. krajnik problem.
e sad, nama su rekli da se ne preporučuje vađenje kod male djece, da pričekamo godinu, dvije ako je moguće. zbog velike vjerojatnosti da se vrati opet.
jedini problem koji je M imao su česte upale uha, ali zbilja česte. od 1. rođ. do 2. rođ je imao 6 puta upalu uha. na pretragama su rekli da su bubnjići nažalost trajno oštećeni ali sluh nije poremećen, srećom.
sad ga pratimo stalno, kontroliramo. već pola godine nije imao upalu uha.
povremeno ima gadan miris iz usta ali recimo upalu grla ili krajnika nije nikad imao :ne zna: samo to nesretno uho.

dozvati2
22.11.2010., 15:18
and

PiaLolla
22.11.2010., 20:07
Mi isto kao mozda imamo problema zbog trecheg krajnika...i isto kaze pedica - ne josh vaditi...pa sad chekamo (neznam kaj, valjda da boodemo vechi, pa da mozemo vidjeti jel to fakat to)....i opet smo bolesni...i zivcira me sve to...:rolleyes:

ANILA
03.12.2010., 15:08
Molim vas..... operirali smo u utorak sve tri mandule.....
nije bilo lako, ali zanima me vaše mišljenje o krvarenju nakon toga..... rekli su mi za par slučajeva gdje su djeca nakon 7 dana prokrvarila i nazad u bolnicu?!
Mi smo bili svjedoci takva dva slučaja... kao iz cista mira....:(
Pomozite..... kako da ja malome pomognem..... u noći ga uhvati panika jel i dalje diše na usta pa se valjda to sve osuši i kad se malo razbudi jako ga bilo i plače, a maleni je... kako da mu pomognem.... ima 6 godina.....:(

lopticica
03.12.2010., 15:17
Ne znam za krvarenje, operirao je samo trecu.
Htjela sam se samo nadovezat za dobnu granicu. Nama su rekli da se u principu odgada operacija barem do trece godine osim ako je stvarno jako povecana i stvara probleme. Moje je operirao sa 2god i 3mjeseca jer mu je smetala pri disanju, imao je upale uha i hrkao je. Bio je na pregledu kod dr Lajtmana i on je preporucio vadenje najvise zbog tog disanja, inace bi kaze cekao 3 godine barem.

Orleanska I.
03.12.2010., 16:42
Proklinjem liječnika u Osijeku koji je odbio mišljenje zagrebačkog kolege i moje mame i nije mi izvadio krajnike jer muku mučim s njima. Sad kad sam odlučila vaditi sve van, ostanem trudna pa ne smijem, a boli me opet, bojim se da nisam navukla opet gnojnu anginu.

maniva
03.12.2010., 17:08
Molim vas..... operirali smo u utorak sve tri mandule.....
nije bilo lako, ali zanima me vaše mišljenje o krvarenju nakon toga..... rekli su mi za par slučajeva gdje su djeca nakon 7 dana prokrvarila i nazad u bolnicu?!
Mi smo bili svjedoci takva dva slučaja... kao iz cista mira....:(
Pomozite..... kako da ja malome pomognem..... u noći ga uhvati panika jel i dalje diše na usta pa se valjda to sve osuši i kad se malo razbudi jako ga bilo i plače, a maleni je... kako da mu pomognem.... ima 6 godina.....:(
Ma sve će biti ok...moj je malac operirao sa 2 i pol godine sve tri(stvarno je bio malen) bili smo u bolnici dva dana(zajedno) najteže je bilo buđenje iz narkoze...
krvarenja nije bilo nikakvog poslje tj .nakon par dana,a isto tako klinka je operirala kad je imala 11 godina i nije isto tako krvarila iako je poslje operacije jako povračala(zbog narkoze)
Malcu možete pomoći tako da mu stalno dajete piti čaj (ali hladan) i lupocet prije spavanja....proći će brzo.
Nas sad muči to što nam se ćini da je treča opet izrasla..u ponedjeljak idemo ORL..opet je počeo hrkati i što je najgore počeo mi je jako pojačavati ton na TV....ponekad mu moram dva tri puta isto govoriti..pogotovo kad se zagleda u TV....iako se nadam da je za to možda kriva njegova zagledanost u tv tj.crtiča.

ANILA
03.12.2010., 20:07
A ono kaao "grgljanje" što se čuje iz usta?:(
On jadničak stalno misli da mu je nosić pun i onda kad pokuša puhati- ne može, a u biti mu smeta "to nešto" u grlu..... jel tako bilo i kod Vas?:(
Neki su mi rekli da bi trebao pljunuti tu slinu, ali dr kaže da ne treba... inače dr je fantastičan, za svaku pohvalu....

ANILA
04.12.2010., 08:01
danas je 4 dan..... kad se probudio jako ga je boljelo, jedva je nekako nakon plakanja popio Dalsy...:(
Bojim se nadolazečih dana...

maniva
04.12.2010., 08:21
danas je 4 dan..... kad se probudio jako ga je boljelo, jedva je nekako nakon plakanja popio Dalsy...:(
Bojim se nadolazečih dana...

Ma bit će sve OK....što se tiče pljuvanja..ako ga je jako boljelo pljunuo je..ali bih ga odmah nagovorila da popije čaja....prvih tjedan dana je bilo malo teže .ali već nakon tog tjedna nisam mu davala ništa protiv bolova
Možda je on to koliko-toliko dobro prošao jer je bio stvarno malen.

ANILA
06.12.2010., 10:59
6 dan.... bolovi bolovi i samo bolovi....:(
Dalsy svaka 3 sata.... bole ga uha, glava i grlo....
Zvala sam odjel kažu da pričekamo do sutra jel je to normalno nakon vađenja sve tri mandule...... ali ljudi moji..... ovo je užas.....:(:(:(:(:(

maniva
08.12.2010., 18:15
6 dan.... bolovi bolovi i samo bolovi....:(
Dalsy svaka 3 sata.... bole ga uha, glava i grlo....
Zvala sam odjel kažu da pričekamo do sutra jel je to normalno nakon vađenja sve tri mandule...... ali ljudi moji..... ovo je užas.....:(:(:(:(:(

hej, jeste li danas bolje?
Mi idemo u petak na Sv. Duh -ćini se da se treča ponovno pojavila.3 godine nakon operacije....

ANILA
11.12.2010., 17:21
evo me.....
11 dan od operacije, znači sve tri mandule.....
Dobila sam jučer i phd nalaz, jbt odrezano mu je sve po 4*3 cm.....
jakooo puno, velike rupe..... ali dobro je, nije ništa ozbiljnije pokazao nalaz...
Prije 2 dana tj prije dvije noči smo imali jako veliki šou, nije prokrvario, ali se itekako gušio, nije mogao popit sirup i stvarno je jako plakao, ali mislim da sad to več lagano pšrelazi u naviku ( tuljenje bez razloga), u jutro smo odmah otišli k dr koji ga je operirao da vidim dal če počet krvarit il je sve u redu...
Sve bilo u redu, al se mali stvarno uplašio....
Sad.. danas, jučer..... noči su mirne, jedan čepić na spavanju kad se počne budit i ponovno zaspi, preko dana mi je sad več stvarno jako nervozan..treba puno jesti a kaže da ga boli, vjerujem da ga boli..... ali ipak mislim da mu je več dosta kuče i svega, jbg djeca se vani grudaju on doma...:(

Uglavnom sve u svemu, izgubili smo jako puno živaca....
krivo su nas uputili od početka, rečeno je meka hrana prvih 7 dana, a to uopče nije tako.....
Pravilo je da što je rupa veča to se prije treba početi jesti kruta hrana da se to čisti...
Nakon dan i pol što sam ga doslovno šopala s kruhom, mesom, čevapima...... bolovi su nestali i naslaga se počela skidat, sirup smo ukinuli.....
Eto ga, nadam se da čemo uskoro sve to ostavit iza sebe, jedino što je ostalo za sad i to od kad jede kruto je to da je komplrtno izgubio svoj glas, ali kaže dr da je to normalno radi rupa koje ima u grlu i iznad nosića...:(

CakanoAlen
22.01.2012., 21:31
Jedno pitanje samo

Dali ostaje ožiljak nakon operacije 3 krajnika i ugradnje ventilacijske cjvčice?

Molim vas Brzo:)

CakanoAlen
23.01.2012., 08:06
Itko?

lopticica
23.01.2012., 22:34
Ne znam za cjevcice al nakon trecega ne.

Moj ima zakazanu novu operaciju, krajnik se vratio i stvara smetnje :(

Wedding
28.01.2012., 09:49
Jedno pitanje samo

Dali ostaje ožiljak nakon operacije 3 krajnika i ugradnje ventilacijske cjvčice?

Molim vas Brzo:)

Ne :mig:

ane_007
10.02.2012., 17:37
moja hrče u snu, ne jako i ne stalno al malo diše na nos pa jedno vrijeme otvori usta i hrče
kako da znam jel to treći krajnik?
nisu joj upale toliko česte, nosić joj je curio evo sada a zadnji put je curio u 9 mjesecu (od 9 mj nije bila bolesna)
dosad je dva puta tako hrkala, prije godinu ipo kad je bila u bolnici i lani jednom prije ljeta

sad mi hrče evo nekih tjedan dana, a nikako da to prestane:(
kako da znam jel treći krajnik?
inače, sve ostalo je super

i da, jel može biti uzrok ovom što i dalje hrče ova bakterija koju je imala u nosu a nije popila odgovarajući antibiotik, iako nos više ne curi*?

rossi79
15.02.2012., 09:26
kako izgleda anestezija za dijete koje ide na operaciju treće mandule?

lopticica
16.02.2012., 16:25
Ne znam kako tocno izgleda al znam da je moj reko da je dobio maskicu i da su mu rekli da puse balon :zubo:

Bio je pod opcom, od izlaska iz sobe do povratka u nju proslo je cca 40 minuta, znaci pod anestezijom je bio cca 20min. Sad nas isto ceka 20.3.

devadasi
14.03.2012., 10:45
Mi smo imali operaciju trećeg krajnika i stavljanje cjevčica prije točno tri godine. Nakon dugo vremena stalnih bronhitisa, visokih temperatura, odlazaka na inhaliranje jedna mala operacija je riješila sve.
Ostavili smo ga dan prije u bolnici, bila sam sa njom dok nije zaspao, ujutro operacija, i došli smo po njega odmah popodne (nisu nam dali prije).

Bio je malo ošamućen, više je izgledao pospan, ali već sutradan je bio na nogama i sasvim u redu. To ljeto smo bili atrakcija na plaži sa čepićima zelenim za uši i plivaćom kapicom :cerek:, ali ljeto je bilo i više nego zabavno i meni i njemu.
Kupili smo čak 4 različite kapice sa otkačenim natpisima, i skoro postavili novi trend :D

Prije operacije je non stop bio na antibioticima, sluh na desnom uhu bio jako poremećen, a sada, hvala dragom Bogu, u tri godine je uzeo samo jednom antibiotik. Prehladica ima, ali ništa strašno. Još uvijek tu i tamo zna hrkati noću, međutim više kada je umoran, ali više ne diše na usta kao prije, i pun je života.

lopticica
23.03.2012., 14:49
Nama je odgodena operacija zasada jer mu krvna slika nije dobra.

fata
27.03.2012., 13:25
Da li je neko imao operaciju u Puli?Mi imamo zakazanu za 9.mj.Mali ima 4 godine i do operacije trece mandule smo dosli zbog loseg sluha.Zanima me da li cu i koliko moci biti uz njega?Koliko dugo ce biti u bolnici?

vedra
04.04.2012., 20:47
moja mala ima 16 mjeseci.diše isključivo na usta, hrče ponoći i radi pauze u disanju.ima zadah iz usta. već joj 4 mjeseca bez prestanka curi nos, nekad bijelo-prozirno, nekad žuto-zeleno, ali 4 mjeseca ful jako bez prestanka. svakih 5 dana otprilike dobije temperaturu preko 38, koja nekad zna trajat samo 1 dan, a nekad tjedan dana. trenutačno ima upalu uha i dobila je antibotik.nakon svih silnih pretraga što smo napravili, zaključak je da definitivno treba vadit treći krajnik pa idemo u srijedu po termin za operaciju.
ja sad naravno umirem od straha jer ima samo 16 mjeseci, jer joj ne mogu ništa objasniti što je čeka i zašto će je boliti:( užasno me strah anestezije!
jel netko zna koliko se otprilike čeka operacija u riječkoj bolnici?
i kako se dijete uspavljuje za anesteziju, samo maskicom ili kroz braunilu??
i jel smije imati dudu nakon operacije?kaže mi stara da ne smije, a ne znam kak ćemo to onda izdržat!!

MasterofReality
19.11.2012., 08:37
(za admina: ako je bila tema spoji, sorry :)

Sin je dva puta operirao treću mandulu, izgleda da ima opet! Teško diše, nos zaštopan...ima li netko sličnih problema? Preporuke? Slana soba ili što?

lopticica
19.11.2012., 11:15
Moj je trebao ici drugi put pa su rekli da se nece vracat vise?? Zasad je odgodena operacija.

valneahana
19.11.2012., 12:38
kojom brzinom se one vraćaju?

znam da se ne moraju vratiti ali da se često vrate?

jel se tu priča o mjesec,dva tri,pet ili tipa jedna, dvije godine i više?

lopticica
19.11.2012., 14:02
Moj je operirao u 6.mj 2010.
U 6.mj 2011. mu je raden ct i pokazao se veliki treci, znaci manje od godine (bio je prije nego smo saznali). Cca dva mjeseca nakon ct-a mu je poceo smetati opet.

Ereshkigal
25.11.2012., 13:14
moja mala ima 16 mjeseci.diše isključivo na usta, hrče ponoći i radi pauze u disanju.ima zadah iz usta. već joj 4 mjeseca bez prestanka curi nos, nekad bijelo-prozirno, nekad žuto-zeleno, ali 4 mjeseca ful jako bez prestanka. svakih 5 dana otprilike dobije temperaturu preko 38, koja nekad zna trajat samo 1 dan, a nekad tjedan dana. trenutačno ima upalu uha i dobila je antibotik.nakon svih silnih pretraga što smo napravili, zaključak je da definitivno treba vadit treći krajnik pa idemo u srijedu po termin za operaciju.
ja sad naravno umirem od straha jer ima samo 16 mjeseci, jer joj ne mogu ništa objasniti što je čeka i zašto će je boliti:( užasno me strah anestezije!
jel netko zna koliko se otprilike čeka operacija u riječkoj bolnici?
i kako se dijete uspavljuje za anesteziju, samo maskicom ili kroz braunilu??
i jel smije imati dudu nakon operacije?kaže mi stara da ne smije, a ne znam kak ćemo to onda izdržat!!

Može info kako je prošlo? Mislim da će i nas ovo čekati prije ili poslije, a malena ima 19 mj.

krilalabuda
13.02.2013., 15:21
Molila bih savjet,

maleni mi ima 4 godine, već neko vrijeme primijetim da teže diše na nos i da govori nazalno, dah is usta mu je smrduckav i to primijetim već godinu do dvije no to sam pripisivala želucu pa nisam obraćala pažnju. On je većinu vremena kod bake i dede u kući , tamo spava u hladnoj sobi i grijanje je na kamin. No kada dođemo u stan, di je grijanje centralno ili kada smo u većoj gužvi, on počne teže disati , nos mu je začepljen ali što je najveći problem njemu nos krvari, ne obilno ali je uvijek unutrašnjost jako krvava i kada isperemo sa kapima (morska vodica) počisti nosna šupljina ali nam onda gore iz dubine puhanjem nosa izlaze stalno i konstantno krvavi ugrušci ili krvava slina . Pa opet se s vremena na vrijeme cijeli nos zakrvari. Nema temperaturu ali mu je čelo vidno toplije od ostatka lica i jako je blijed . Išli smo jučer k doktoru i rekao je da je infekcija trećeg krajnika (za koji nismo niti znali da ga ima) , i da je to uzrok svemu. Dobili smo antibiotik i uputnicu nakon što popije antibiotik odemo na ORL na kontrolu u klaicevu. No jutros kada sam zvala da se naručimo , sestra nam je rekla da ne čekamo nego dođemo odmah sutra pa opet nakon popijenog antibiotika.

Ne znam što da radim jer smo antibiotik već počeli piti.....

Da li je netko imao ovakve simptome kod djeteta i što je na kraju bilo ?

Unaprijed hvala.....

ninočka1
01.03.2013., 13:48
MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!Mala će mi morati na operaciju 3.krajnika i naručili smo se kod dr.GEBERA u Vinogradskoj ,pa Vas molim ako tko ima iskustva sa dotičnim doktorom i da li postoji mogućnost da preko noći budem sa njom!?

Hvala

tihonsee
01.03.2013., 19:50
mog malog isto najvjerojatnije očekuje operacija adenoidnih vegetacija i ugrađivanje cjevčica u uho.
i mene zanima ako je netko već to radio na vinogradskoj, kako to sve izgleda, koliko traje boravak u bolnici, ima li tamo apartmana?

ako sam dobro shvatila sestru tamo gdje smo se naručivali za operaciju, on bi bio prvi dan primljen, drugi dan operiran i onda odmah taj dan pušten doma.
ne kužim onda čemu ovo noćenje prije operacije :ne zna:
i svakako bih to htjela izbjeći, ako je ikako moguće :(
ili biti s njim.

valneahana
02.03.2013., 17:17
mog malog isto najvjerojatnije očekuje operacija adenoidnih vegetacija i ugrađivanje cjevčica u uho.
i mene zanima ako je netko već to radio na vinogradskoj, kako to sve izgleda, koliko traje boravak u bolnici, ima li tamo apartmana?

ako sam dobro shvatila sestru tamo gdje smo se naručivali za operaciju, on bi bio prvi dan primljen, drugi dan operiran i onda odmah taj dan pušten doma.
ne kužim onda čemu ovo noćenje prije operacije :ne zna:
i svakako bih to htjela izbjeći, ako je ikako moguće :(
ili biti s njim.

ja imam info za klaićevu pa ako vas zanima recite da ne pišem bezveze

tihonsee
02.03.2013., 21:24

mene zanima vinogradska, definitivno tamo idemo.

bemmu
05.03.2013., 17:46
mene zanima vinogradska, definitivno tamo idemo.

moja je vadila sva tri u vinogradskoj prije 2 godine doduse.

dosli smo dan ranije gore na jos jedan pregled, ali je primljena je rano ujutro na dan operacije koja je bila tek negdje poslije podne i morala je ostat jedan dan gore (kolko sam ja skuzila hoce pustit starije isti dan doma, ali manje vole ostavit i nadgledat)

bila je sobi vulgaris (djeca su u sobama na orl odvojeni vratima od odraslih) tak da ne znam za apartmane.... valjda se mogu koristit oni na pedijatriji? (bilo nekih 600kn +pdv prije godinu dana)

fairy wings
06.03.2013., 08:39
ocekuje nas operacija krajnika za 20ak dana. iduci tjedan nam je kontorolni pregled kod otorinca, par dana iza toga pregled kod anesteziologa.
zanima me da li mora donjeti nalaze krvi i ostale (pise na papiru, nisam zapamtila a da sad ne trazim) i kod otorinca ili samo kod anesteziologa??

majaa
06.03.2013., 09:31

ništa nije bezveze, samo nam napiši :)

majaa
12.03.2013., 08:56
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta. Ona (3,5 g) stalno već duže vrijeme diše na usta, skoro nikad na nos, i hrče dok spava, bez obzira jel prehlađena ili nije. I priča nazalno. I uglavnom povećan joj je treći krajnik, doduše i ostala 2 su malo veća, al samo po sebi nije strašno, iako joj očito smeta za disati kroz nos. Ali nakon timpanograma je ispalo da ima tekućine u oba uha i na njima je timpanogram tipa B.
Moram napomenuti da nikad nije imala upalu uhu i općenito je jako zdravo dijete i jako rijetko je bolesna (1x godišnje). To je osobito značajno jer ide u jaslice tj. sada vrtić od svoje navršene godine dana, pa je izložena svemu i svačemu tamo.
Dr. je rekao da ćemo vidjeti kako će biti na sljedećm pregledu (za 2 mjeseca) i da odmah zakažemo operaciju trećeg krajnika (prvi termin je u 6om mjesecu). Ono što me je šokiralo je kad je spomenuo ugradnju cjevčica u uho, za koje sam prvi put čula, pa sam ostala paf. I moram napomenuti da ona nas sasvim dobro čuje, i kad tiše pričam sve me čuje i razumije. i nikad nisam primjetila da slabije čuje pa ja mislim da to nije nešto trajno i dugo tu, nego kratko (imala je prije mjesec-dva upalu grla i bila na antibiotiku).
Dobili smo terapiju fluimukanom u nadi da će ono razrijediti tu sluz u uhu i da će iscuriti. I rekao je da tu puno pomaže općenito proljeće i ljeto i osobito more.
Sama operacija trećeg krajnika nije strašna i ona je potrebna, ali ja sam jako skeptična oko tih cjevčica u uhu, osobito nakon prvog pregleda i 1 lošeg nalaza. I stvarno nikad nije imala upalu uha niti ikakvih problema koji se povezuju s tim.
Nakon što mi je sve to sjelo, zanimaju me vaša iskustva s tim. Kakvo stajalište imati oko tih cjevčica, zašto je to potrebno? Zar nije bolje pustiti uho da samo "prodiše" s obzirom da nema problema sa sluhom, vidljivih. Bubnjić izgleda dobro inače.
I zašto bi odmah to spomenuo nakon samo 1 pregleda. :ne zna:. Preplašio me jer nisam to očekivala.

I spomenuo je za te cjevčice, da će znati jesu li potrebne tek nakon što odstrani treći krajnik pa ako je ta tekućina u uhu vodena onda ne treba, al ako je sluz onda da će staviti.

rossi79
12.03.2013., 11:23
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta. Ona (3,5 g) stalno već duže vrijeme diše na usta, skoro nikad na nos, i hrče dok spava, bez obzira jel prehlađena ili nije. I priča nazalno. I uglavnom povećan joj je treći krajnik, doduše i ostala 2 su malo veća, al samo po sebi nije strašno, iako joj očito smeta za disati kroz nos. Ali nakon timpanograma je ispalo da ima tekućine u oba uha i na njima je timpanogram tipa B.
Moram napomenuti da nikad nije imala upalu uhu i općenito je jako zdravo dijete i jako rijetko je bolesna (1x godišnje). To je osobito značajno jer ide u jaslice tj. sada vrtić od svoje navršene godine dana, pa je izložena svemu i svačemu tamo.
Dr. je rekao da ćemo vidjeti kako će biti na sljedećm pregledu (za 2 mjeseca) i da odmah zakažemo operaciju trećeg krajnika (prvi termin je u 6om mjesecu). Ono što me je šokiralo je kad je spomenuo ugradnju cjevčica u uho, za koje sam prvi put čula, pa sam ostala paf. I moram napomenuti da ona nas sasvim dobro čuje, i kad tiše pričam sve me čuje i razumije. i nikad nisam primjetila da slabije čuje pa ja mislim da to nije nešto trajno i dugo tu, nego kratko (imala je prije mjesec-dva upalu grla i bila na antibiotiku).
Dobili smo terapiju fluimukanom u nadi da će ono razrijediti tu sluz u uhu i da će iscuriti. I rekao je da tu puno pomaže općenito proljeće i ljeto i osobito more.
Sama operacija trećeg krajnika nije strašna i ona je potrebna, ali ja sam jako skeptična oko tih cjevčica u uhu, osobito nakon prvog pregleda i 1 lošeg nalaza. I stvarno nikad nije imala upalu uha niti ikakvih problema koji se povezuju s tim.
Nakon što mi je sve to sjelo, zanimaju me vaša iskustva s tim. Kakvo stajalište imati oko tih cjevčica, zašto je to potrebno? Zar nije bolje pustiti uho da samo "prodiše" s obzirom da nema problema sa sluhom, vidljivih. Bubnjić izgleda dobro inače.
I zašto bi odmah to spomenuo nakon samo 1 pregleda. :ne zna:. Preplašio me jer nisam to očekivala.

I spomenuo je za te cjevčice, da će znati jesu li potrebne tek nakon što odstrani treći krajnik pa ako je ta tekućina u uhu vodena onda ne treba, al ako je sluz onda da će staviti.

jeste li bili na testiranju sluha? jeste li radili timpanogram? kako znaš jel te dijete na oba uha čuje podjednako "dobro"? samo temeljem osobne procjene? osobna procjena je često kriva... evo moj malac je po mojem mišljenju odlično čuo, ali nakon napravljenog timpanograma saznali smo da je nalaz na jednom uhu krivulja A, a na drugom krivulja B. krivulja A je uredan nalaz, ali krivulja B označava da se u uhu nakuplja sekret koji remeti savršen sluh. znači na jedno uho je malac čuo manje nego na drugo. nalaz je pokazao da sluh mog djeteta nije odličan kao što sam mislila... e sad, treba li ugrađivati cjevčice ili ne znapravo ovisi o tom nalazu. ako je nalaz slučajno krivulja C onda nema razmišljanja jer su cjevčice neophodne. ako je krivulja B onda je dovoljno odstraniti treću mandulu. kad smo mi išli na operaciju doktorica je ostavila otvorenu mogućnost ugradnje cjevčica, ali ih nije stavila jer je realna slika odgovarala nalazu timpanograma i cjevčice nisu bile potrebne. odstranjena je samo treća mandula i slijedeći timpanogram je pokazao krivulju A u oba uha.

tihonsee
12.03.2013., 11:58
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta....

evo tema naziva upala uha (http://www.forum.hr/showthread.php?t=274354&page=5) gdje smo na zadnje dvije stranice raspravljali o kroničnom sekretornom otitisu i ugradnji cjevčica, tamo ću ti odgovoriti ;)

tihonsee
12.03.2013., 12:18
u međuvremenu sam ih malo zagnjavila na ORL na vinogradskoj, bili su ljubazni u davanju informacija.
dakle, prvi dan dijete samo dođe na pregled i ide kući spavati.
drugi dan je operacija i mora ostati noćiti u bolnici, a treći dan je otpust.
imaju apartmane.

edit: ti apartmani su baš na ORL dječjem odjelu i cijena je 370 i nešto kn plus pdv.

majaa
12.03.2013., 13:26
jeste li bili na testiranju sluha? jeste li radili timpanogram? kako znaš jel te dijete na oba uha čuje podjednako "dobro"? samo temeljem osobne procjene? osobna procjena je često kriva... evo moj malac je po mojem mišljenju odlično čuo, ali nakon napravljenog timpanograma saznali smo da je nalaz na jednom uhu krivulja A, a na drugom krivulja B. krivulja A je uredan nalaz, ali krivulja B označava da se u uhu nakuplja sekret koji remeti savršen sluh. znači na jedno uho je malac čuo manje nego na drugo. nalaz je pokazao da sluh mog djeteta nije odličan kao što sam mislila... e sad, treba li ugrađivati cjevčice ili ne znapravo ovisi o tom nalazu. ako je nalaz slučajno krivulja C onda nema razmišljanja jer su cjevčice neophodne. ako je krivulja B onda je dovoljno odstraniti treću mandulu. kad smo mi išli na operaciju doktorica je ostavila otvorenu mogućnost ugradnje cjevčica, ali ih nije stavila jer je realna slika odgovarala nalazu timpanograma i cjevčice nisu bile potrebne. odstranjena je samo treća mandula i slijedeći timpanogram je pokazao krivulju A u oba uha.

Možda nisi vidjela kad sam napisala (puno sam pisala, znam) ali radili smo timpanogram i nalaz je B u oba uha. Mi i dalje ne primjetimo da ona slabije čuje. :ne zna: i naravno da se grizem zbog toga, al ona stvarno ok čuje.

@tihonsee:
i mi ćemo (zasad) u vinogradsku, kod dr. B. , i rekao nam je da se isti dan ide doma ako je samo treći krajnik u pitanju (5 sati poslije operacije).

Ono što me iznenadilo (i šokiralo , jer sam ipak prvi put tada čula za te cjevčice) je da ih je odmah spomenuo. Očekivala sam da će reći da dođemo nekoliko puta na pregled i sl. pa tek onda da će spomenuti operaciju. Ovako je ispalo rezervirajte si odmah operaciju, i pregled mjesec dana prije. Znači samo jedan pregled do operacije.
Jel to uobičajeno?

Diana Jahaj
25.03.2013., 13:06

Mislim da bi se trebao odstraniti samo treći krajnik a ne svi..jer ostale tonzile sudjeluju u stvaranju limfatičkog prstena koji služi za obranu organizma

zekip
25.03.2013., 18:22
MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!Mala će mi morati na operaciju 3.krajnika i naručili smo se kod dr.GEBERA u Vinogradskoj ,pa Vas molim ako tko ima iskustva sa dotičnim doktorom i da li postoji mogućnost da preko noći budem sa njom!?

Hvala

nema sanse da te ostave s njom, ja sam se grebla i molila da ostanem s djetetom, nedaju ni pod razno, tako da smo naoc proveli u autu na parkiralistu i odma ujutro u 8 su nam dozvolili da dodemo k njoj ..

inace ujutro u 7 smo dosli, presvukla sam je u pidzamu i rekli su nam da odemo prije vizite u 8 i da dodemo oko 3 kad pocnu posjete i smjeli smo biti kod nje do nekih 7 navecer . a sljedece jutro kad smo dosli me prvo pitala zasto sam je ostavila - onda znas kakva joj je bila noc ( a imala je 2 godine ):eek:

a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO

tihonsee
26.03.2013., 20:57
a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO

meni je sestra kod koje sam rezervirala apartman rekla da košta 370 i nešto kuna plus pdv.
znači nekih oko 450kn ako dobro računam.

zekip
27.03.2013., 09:37
da, tako sam i ja cula, al kad sam pitala dr Gebera - izjavio je da je 700 kn, i da nam se ne isplati ( vjerojatno zato da nas se cim prije rjesi) a moja sestricna je bila s malim dole prije nove godine zbog uha nesto i ona je platila 1700 kn za 3 dana, tak da mi se cini da oni stave cjenu kako kome .. :ne zna:

treba se raspitati - jer i ja sam cula inace da je 450 kn/dan ..

majaa
22.05.2013., 10:01
bili smo na kontrolnom pregledu, i desno uho se očistilo od sekreta, u lijevom ga još ima. sve mandule su još tu, velike kao i inače. nama ona isto čuje kao i prije tj nikad nismo primjetili da lošije čuje.
sljedeća kontrola je na jesen, pa ćemo vidjeti dal će se i to uho pročistit preko ljeta i u kakvom će stanju biti mandule.
ponavljam, mi problema sa zdravljem i upalom uha nikad nismo imali, samo ima jako povećani treći krajnik i diše na usta stalno. (nuspojava hrkanje)
sad je u priči operacija sve 3 mandule, ne samo treće kao prije, al sve ćemo vidjet na jesen.
manje sam nervozna oko cjevčica tj sad me više uopće ne brinu (prošli put me sve to iznenadilo) :D

tihonsee
25.05.2013., 21:24
molim te opiši malo operaciju, pred i post operativno razdoblje. bolnicu i sve. može i na temi treća mandula/krajnik.
:)

mi smo bili u vinogradskoj, sve je dobro prošlo.
imaju otprilike 5-6 djece na programu, najmlađi idu prvi.
otpust je isti ili drugi dan, ovisi o više faktora, ponajprije o operateru (neki nisu skloni tome, mislim dr geber), te o stanju iza operacije.
mi smo išli isti dan doma, u 9h je operiran, u 15h smo išli.
s tim da je formalno prijem dan prije operacije, kad dijete pregledaju, popričaju s roditeljem i upišu u bolnicu, poslije toga se ide doma; na dan operacije se dođe rano ujutro s djetetom u bolnicu; službeni otpust kad dobijete papire je dan poslije operacije.
nas je operirao prof baudoain, za njega imam samo riječi hvale, isto kao i za sestre na odjelu.
moja velika zamjerka je što se ne može biti uz dijete :flop:

postoperativno razdoblje je kod nas dobro prošlo, bez komplikacija, evo sad smo bili i na prvoj kontroli nakon 7 dana, sve je ok.

preoperativno vas očekuje vađenje krvi, EKG i pregled kod anesteziologa.

tihonsee
25.05.2013., 21:32
bili smo na kontrolnom pregledu, i desno uho se očistilo od sekreta, u lijevom ga još ima. sve mandule su još tu, velike kao i inače. nama ona isto čuje kao i prije tj nikad nismo primjetili da lošije čuje.
sljedeća kontrola je na jesen, pa ćemo vidjeti dal će se i to uho pročistit preko ljeta i u kakvom će stanju biti mandule.
ponavljam, mi problema sa zdravljem i upalom uha nikad nismo imali, samo ima jako povećani treći krajnik i diše na usta stalno. (nuspojava hrkanje)
sad je u priči operacija sve 3 mandule, ne samo treće kao prije, al sve ćemo vidjet na jesen.
manje sam nervozna oko cjevčica tj sad me više uopće ne brinu (prošli put me sve to iznenadilo) :D

držim fige da se i lijevo uho očisti do jeseni :top:

što se boldanog tiče, ako postoji sekret u uhu to je kronični sekretorni otitis, dakle kronična upala uha i to se itekako računa kao komplikacija treće mandule.
to što niste primijetili da slabije čuje je subjektivni dojam, uz sekret u oba uha sigurno je imala bar malo smetnji provođenja.

majaa
27.05.2013., 10:09

kako misliš da se ne može biti uz dijete?
šta je to u vašem slučaju značilo?
da li ste bili uz dijete nakon operacije, do otpuštanja? i prije operacije? ti detalji me zanimaju, jer nas isto čeka :)

u slučaju ako treba prenoćiti i ako uzmeš apartman onda si s djetetom, jel?

majaa
27.05.2013., 10:11
držim fige da se i lijevo uho očisti do jeseni :top:

što se boldanog tiče, ako postoji sekret u uhu to je kronični sekretorni otitis, dakle kronična upala uha i to se itekako računa kao komplikacija treće mandule.
to što niste primijetili da slabije čuje je subjektivni dojam, uz sekret u oba uha sigurno je imala bar malo smetnji provođenja.

hvala.
znam, sve mi je to jasno, i zato i želimo to riješiti nakon ljeta.

tihonsee
27.05.2013., 14:33
kako misliš da se ne može biti uz dijete?
šta je to u vašem slučaju značilo?
da li ste bili uz dijete nakon operacije, do otpuštanja? i prije operacije? ti detalji me zanimaju, jer nas isto čeka :)

u slučaju ako treba prenoćiti i ako uzmeš apartman onda si s djetetom, jel?

na odjel se dođe ujutro do 7.15h, onda roditelji idu s djecom u sobe, presvuku ih u pidžame i malo prije 8h kad je vizita moraju otići.
dođu opet u vrijeme posjeta (od 16.30-17.30h) i ako je sve u redu i ako je s operaterom dogovoren otpust, onda idu doma s djetetom i sutra dođu po papire.
po postovima od ranije, čini mi se da nisu tako strogi i da puste roditelje da budu i duže od tih sat vremena u posjeti ako mora prespavati u bolnici :ne zna:
ako uzmeš apartman, onda si s djetetom cijelo vrijeme (iako ne bi me čudilo da se ne može biti s njim prije operacije i neposredno nakon).
zato sam dala :flop: jer mi je to sve malo previše kao roditelju i mislim da nema nikakvih objektivnih razloga zašto roditelji ne bi mogli biti uz dijete kao svugdje drugdje na pedijatrijskim odjelima.

majaa
27.05.2013., 14:39
na odjel se dođe ujutro do 7.15h, onda roditelji idu s djecom u sobe, presvuku ih u pidžame i malo prije 8h kad je vizita moraju otići.
dođu opet u vrijeme posjeta (od 16.30-17.30h) i ako je sve u redu i ako je s operaterom dogovoren otpust, onda idu doma s djetetom i sutra dođu po papire.
po postovima od ranije, čini mi se da nisu tako strogi i da puste roditelje da budu i duže od tih sat vremena u posjeti ako mora prespavati u bolnici :ne zna:
ako uzmeš apartman, onda si s djetetom cijelo vrijeme (iako ne bi me čudilo da se ne može biti s njim prije operacije i neposredno nakon).
zato sam dala :flop: jer mi je to sve malo previše kao roditelju i mislim da nema nikakvih objektivnih razloga zašto roditelji ne bi mogli biti uz dijete kao svugdje drugdje na pedijatrijskim odjelima.

wow!
pa ja to ne kužim. mala od frendice je operirala u klaićevoj i bila je skoro cijelo vrijeme s malom, do malo prije operacije i onda cca pola sata nakon operacije, a ostatak vremena je bila uz nju. pa to mi je grozno, pustit dijete samo da se budi i bude pola dana samo a nezna ni di je ni šta je.
čemu takva nehumanost.
veliki minus!

lopticica
27.05.2013., 14:55
Moj je operirao na Merkuru i bila sam cijelo vrijeme sa njime do otpusta (isti dan).
Za Vinogradsku neznam jer mu je operacija bila odgodena.

tihonsee
28.05.2013., 12:02
i meni je to isto nejasno, to im je zaostalo iz nekih davnih dana pedijatrijskih odjela (mračnih, ako mene pitate) kad roditelji nisu smjeli kročiti tamo.
mislim da im puštanje roditelja na odjel ne bi ništa promijenilo ni nedajbože otežalo svakodnevni rad, a djeca i roditelji bi bili sretniji i zadovoljniji.

na merkuru ima dječji ORL? :misli:

lopticica
29.05.2013., 11:09
Neznam kako se zove al bilo je dosta djecice :ne zna: To je bilo 6.mj 2010.

majaa
05.06.2013., 12:55
molim nekog tko je bio u vinogradskoj u apartmanu s djetetom da mi se javi :)

ribica0603
13.06.2013., 17:32
samo da javim da smo operirani na Sv.Duhu jučer...
imali smo termin 20.6. ali su nas zvali da dođemo ranije...:ne zna:
primljena u 7:30...ušla u salu u 12:30...i pušteni nakon večernje vizite ko 18:30...

danas kao nova...kao da se ništa nije dogodilo...:)

tina
05.07.2013., 16:28
a evo i naseg iskustva.. malo sam se raspisala :mig:

jucer smo vadili trecu mandulu u kb merkur. prijam je u 7:30, pogledaju papire, pitaju je li dijete nataste (nama upisala napomenu "popila gutljaj vode"), dijete dobije naljepnicu s imenom za na prsa i flaster s nekakvom kremicom (lokalni anestetik) na pregib lakta, da ih ne boli kad ih pikaju za anesteziju. a odmah se potpisuje i suglasnost.
kad su nas sve popisali, jos smo malo pricekali, a onda su nas pozvali u bolnicku sobu sa sest lezajeva (2 kreveta i 4 kinderbeta), gdje smo djecu presvukli u pidzame. sestra je donijela sirup/tabletu (ovisno o uzrastu) za smirenje i zamolila nas da za pet minuta odemo i cekamo kod liftova. (moja je curka naravno pocela plakati sto je ostavljam samu u nepoznatom prostoru s nepoznatom djecom, ipak je jos mala :()

djecu su jedno po jedno odvodili na operaciju i vracali ih za 20-ak minuta. neka djeca su trebala ispljunuti krv, jedna djevojcica je i povracala, ovi mali su plakali neko vrijeme nakon operacije, ali kako su roditelji smjeli dolaziti odmah nakon zahvata, tako su (smo) ih smirivali. tesko ih je vidjeti onako omamljene, povremeno izvrcu ocima i malo su podbuhli, boli ih a ne mozes im pomoci osim da budes uz njih :(
nakon zahvata su navodno svi dobili nesto protiv bolova, tako da ih vjerojatno nije doista bolilo vec ih je mozda samo grebla suhoca u grlu, a mozda nije odmah djelovalo, ne znam.. moja curka je brzo zaspala i kad se probudila vise se nije uopce zalila na bol.

tek dva sata nakon zahvata smiju popiti malo tekucine, ali iz solidarnosti prema drugima cekalo se dok prodje dva sata od zadnje operacije a onda su donijeli vrlo slatki caj, valjda da utazi i zedj i glad. onima koji su uklanjali samo trecu mandulu receno je da mogu za veceru pojesti nesto kasasto, dok oni koji su uklanjali sve tri nisu smjeli taj dan nista. sesra je donijela i cijeli asortiman lijekova protiv bolova, da ih doziramo prema potrebi.
kako je vrijeme odmicalo, djeca su vec postajala vrlo nervozna, narocito ovi najmanji, zato preporucam da ponesete sto vise toga da ih zabavite (jer kad mi je potrosila bateriju na mobitelu igricama vise je nisam imala cime zabaviti :/).

oko 17h sestra je donijela toplomjere, a potom su djecu kolektivno odveli doktoru na pregled (opet ih odvajajuci od nas pa je moja opet plakala), no izasli su prije nego sto su usli. presvukli smo ih u "civilku", sestra je donijela kompletnu dokumentaciju, otpusnice i upute, i to je bilo to.

moja je do kraja dana bila slabasna, sto od anestezije, sto od gladi, ali na bol se nije zalila. jutros se probudila kao da nista nije bilo, vesela, glasna, energicna.. i gladna! :cerek:

ukratko, tamo smo bili od 7:30 do 18h, od cega su djeca ukupno mozda 30 minuta sama :top:

na kontrolu trebamo doci za tjedan dana i to je to, mi smo operaciju prakticki vec zaboravili :)

fairy wings
05.07.2013., 17:24
tina super iskustvo! mi cemo morat prespavat u bolnici jer ce mu izvadit i polip u nosu. rekli su nam da dodjemo oko 15.08.
pokusavam jos ne razmisljat o tome :/

lopticica
05.07.2013., 17:42
I nama je tako bilo prije 3 god samo sam mogla biti cijelo vrijeme sa malenim osim na samoj operaciji. Doduse bili smo sami u sobi tada.

fairy wings
05.07.2013., 17:48
zbog loseg reagiranja na anasteziju obecali su mi ostanak s njime preko noci. nadam se da me nece zeznit :/

štrumfeta2010
11.07.2013., 09:16
Zna li tko gdje se može kupiti Otovent balon za puhanje? Iz Splita sam, zvala sam sve ljekarne po gradu, naovdno ima samo jedna ljekarna u Zagrebu, Dolac.

KIKA5
29.09.2013., 08:22
mi smo bili u vinogradskoj, sve je dobro prošlo.
imaju otprilike 5-6 djece na programu, najmlađi idu prvi.
otpust je isti ili drugi dan, ovisi o više faktora, ponajprije o operateru (neki nisu skloni tome, mislim dr geber), te o stanju iza operacije.
mi smo išli isti dan doma, u 9h je operiran, u 15h smo išli.
s tim da je formalno prijem dan prije operacije, kad dijete pregledaju, popričaju s roditeljem i upišu u bolnicu, poslije toga se ide doma; na dan operacije se dođe rano ujutro s djetetom u bolnicu; službeni otpust kad dobijete papire je dan poslije operacije.
nas je operirao prof baudoain, za njega imam samo riječi hvale, isto kao i za sestre na odjelu.

postoperativno razdoblje je kod nas dobro prošlo, bez komplikacija, evo sad smo bili i na prvoj kontroli nakon 7 dana, sve je ok.

preoperativno vas očekuje vađenje krvi, EKG i pregled kod anesteziologa.

nas za koji mjesec očekuje vađenje 3. mandule,isto u Vinogradskoj kod Dr. Baudoaina,zanima me da li se šta promjenilo od ovog posta tamo?
Dr. nam je rekao da se isti dan ide doma,zna li netko da li je moguće za taj jedan uzeti apartman i da li se u apartmanu može odmah poslije op biti sa djetetom?

tanja5555
29.09.2013., 18:19
Odgovor za štrumfetu2010: Ljekarna na Dolcu je privatna ljekarna koja se specijalizirala za naručivanje lijekova iz inozemstva isključivo prema narudžbama pacijenata. Potrebno je imati liječnički recept (tzv. privatni), a ljekarna naruči traženo u inozemstvu. Obzirom da se radi o pomagalu, možda je procedura drugačija. Za lijekove znam da se isporuka obično čeka nekoliko dana. Najbolje je kontaktirati ih telefonom i dogovoriti narudžbu.

listopad14
09.10.2013., 19:48
Nisam našla temu o operaciji sve tri mandule pa vas molim iskustva ovdje ili premještanje na pravu temu :)
Imamo termin za operaciju u studenom kod dr. Baudoina u Vinogradskoj. Do tada napraviti hrpu testova i javiti se prvi dan za obavljanje administracije, a drugi rano ujutro natašte za operaciju. Malena ima 4 god. Apartman je zauzet pa ga ne možemo dobiti :(
Kako je kod vaših išla procedura i oporavak. Hvalaaaa :)

tihonsee
20.10.2013., 20:28
nas za koji mjesec očekuje vađenje 3. mandule,isto u Vinogradskoj kod Dr. Baudoaina,zanima me da li se šta promjenilo od ovog posta tamo?
Dr. nam je rekao da se isti dan ide doma,zna li netko da li je moguće za taj jedan uzeti apartman i da li se u apartmanu može odmah poslije op biti sa djetetom?

znam da se u apartmanu ne može odmah poslije operacije biti s djetetom, nego nakon nekih 2-3h.

majaa
04.11.2013., 09:51
Nisam našla temu o operaciji sve tri mandule pa vas molim iskustva ovdje ili premještanje na pravu temu :)
Imamo termin za operaciju u studenom kod dr. Baudoina u Vinogradskoj. Do tada napraviti hrpu testova i javiti se prvi dan za obavljanje administracije, a drugi rano ujutro natašte za operaciju. Malena ima 4 god. Apartman je zauzet pa ga ne možemo dobiti :(
Kako je kod vaših išla procedura i oporavak. Hvalaaaa :)

Mi smo obavili operaciju sve 3 mandule prošli mjesec u Vinogradskoj kod tog dr.
Kao prvo, dijete ostaviš ujutro (nekih pola sata si s njim dok ga presvučeš u piđamu i izmjeriš temp i sl.) i onda ga vidiš tek popodne. ja sam bila u apartmanu i tek oko 3 ti dovedu dijete. oni koji nisu u apartmanu tek za vrijeme posjeta vide dijete (u 4:30). i to je fakat grozno. moja je meni dovedena u bolovima i plačući i jecajući, pa mogu zamisliti kako je bilo drugoj djeci koja nisu mogla biti s roditeljima.
ne razumijem zašto se roditelji tretiraju kao smetalo a ne netko tko će pomoći smiriti i maziti dijete. automatski će djeca manje plakati i manje natezati rane... mene je to jako razočaralo i jako sam se iznenadila kad sam skužila da pola dana neću vidjeti dijete, iako sam ju čekala u apartmanu. kažu da toga nije bilo prije par godina nego su odmah dovezli dijete. znam da je tako sada u klaićevoj (ako imaš apartman) i da sam to znala prije ne bi išla u vinogradsku.
ali čula sam da se djeca poslije operacije samo trećeg krajnika oporave u roku par sati.
Znam da se netko žalio na higijenu, ja nemam ništa prigovoriti, sve je bilo čisto i uredno.
Odnos glavne sestre je bezobrazan i dignutog nosa, ostale sestre jedva i vidiš, al one su ljubazne i ok.
Ako je sve u redu, onda sutra ujutro nakon vizite ideš doma.
Jedino što ti kažu (i to sestra) je da je operacija prošla dobro i za x sati ćete vidjeti dijete.
i to je to. ostalo sam moraš vrebati doktore i zapitkivati, a i tada nećeš puno bolje proći, osobito jer ti dođe drugi doktor koji je tada dežuran i koji naravno nezna ništa osim što piše na papiru (a tamo samo piše koji je zahvat bio i to je to). i taj odnos me razočarao. da nitko od dr. neće doći roditelju i reći šta je bilo i kako je bilo... (nama je na pregledima bila priča da će možda trebati cjevčice, al će se vidjeti stanje na samoj operaciji, pa me je naravno zanimalo dal je bilo šta od toga, i trebalo mi je pola dana da dođem do informacija (sutra), i to šturih zato jer poslije je bio drugi dr. koji nije znao).
tamo je bilo 5-6 djece taj dan za operaciju, i to po 2 djeteta kod svakog dr.
Kontrole poslije operacije su gotove za 10 sekundi, i to je isto kod onog tko je tada u ambulanti. kod nas je barem tako bilo.
srećom sve je bilo ok, pa je samo takva kontrola bila dovoljna.
i to je najbitnije, da je sve s mojim djetetom prošlo dobro, pa se ovi detalji brzo zaborave.

Jedni roditelji su imali sreću da se baš taj dan oslobodio apartman pa su upali (mi smo rezerviralo daaavno). tako da uvijek ima nade za apartman.

oporavak (kod nas): 4 dana temperature (treći dan najviše, pola dana, visoka temp. 38.7, ostatak vremena 37.5); 4-5 dana sirupa (i paracetamol i ibuprofen) više zbog bolova nego temp., tjedan dana nije ništa jela (čak ni čokolino možda dec na dan, i male količine sladoleda) jer ju je boljelo grlo, samo je pila dosta tekućine. nakon toga odjednom počela jesti prva 2 dana mixano (al odpočetka sam joj nudila mixane juhice i sl, mixanu vodenastu hranu) pa onda normalno komadiće. nekih 10 dana potpuni oporavak. prije toga se često budila po noći da ju boli grlo i plakala... moja je malo osjetljivija i više mazni tip, pa možda kod drugih to ide kraće.

raspisala sam se :D

listopad14
08.11.2013., 21:56
Mi smo obavili operaciju sve 3 mandule prošli mjesec u Vinogradskoj kod tog dr.
Kao prvo, dijete ostaviš ujutro (nekih pola sata si s njim dok ga presvučeš u piđamu i izmjeriš temp i sl.) i onda ga vidiš tek popodne. ja sam bila u apartmanu i tek oko 3 ti dovedu dijete. oni koji nisu u apartmanu tek za vrijeme posjeta vide dijete (u 4:30). i to je fakat grozno. moja je meni dovedena u bolovima i plačući i jecajući, pa mogu zamisliti kako je bilo drugoj djeci koja nisu mogla biti s roditeljima.
ne razumijem zašto se roditelji tretiraju kao smetalo a ne netko tko će pomoći smiriti i maziti dijete. automatski će djeca manje plakati i manje natezati rane... mene je to jako razočaralo i jako sam se iznenadila kad sam skužila da pola dana neću vidjeti dijete, iako sam ju čekala u apartmanu. kažu da toga nije bilo prije par godina nego su odmah dovezli dijete. znam da je tako sada u klaićevoj (ako imaš apartman) i da sam to znala prije ne bi išla u vinogradsku.
ali čula sam da se djeca poslije operacije samo trećeg krajnika oporave u roku par sati.
Znam da se netko žalio na higijenu, ja nemam ništa prigovoriti, sve je bilo čisto i uredno.
Odnos glavne sestre je bezobrazan i dignutog nosa, ostale sestre jedva i vidiš, al one su ljubazne i ok.
Ako je sve u redu, onda sutra ujutro nakon vizite ideš doma.
Jedino što ti kažu (i to sestra) je da je operacija prošla dobro i za x sati ćete vidjeti dijete.
i to je to. ostalo sam moraš vrebati doktore i zapitkivati, a i tada nećeš puno bolje proći, osobito jer ti dođe drugi doktor koji je tada dežuran i koji naravno nezna ništa osim što piše na papiru (a tamo samo piše koji je zahvat bio i to je to). i taj odnos me razočarao. da nitko od dr. neće doći roditelju i reći šta je bilo i kako je bilo... (nama je na pregledima bila priča da će možda trebati cjevčice, al će se vidjeti stanje na samoj operaciji, pa me je naravno zanimalo dal je bilo šta od toga, i trebalo mi je pola dana da dođem do informacija (sutra), i to šturih zato jer poslije je bio drugi dr. koji nije znao).
tamo je bilo 5-6 djece taj dan za operaciju, i to po 2 djeteta kod svakog dr.
Kontrole poslije operacije su gotove za 10 sekundi, i to je isto kod onog tko je tada u ambulanti. kod nas je barem tako bilo.
srećom sve je bilo ok, pa je samo takva kontrola bila dovoljna.
i to je najbitnije, da je sve s mojim djetetom prošlo dobro, pa se ovi detalji brzo zaborave.

Jedni roditelji su imali sreću da se baš taj dan oslobodio apartman pa su upali (mi smo rezerviralo daaavno). tako da uvijek ima nade za apartman.

oporavak (kod nas): 4 dana temperature (treći dan najviše, pola dana, visoka temp. 38.7, ostatak vremena 37.5); 4-5 dana sirupa (i paracetamol i ibuprofen) više zbog bolova nego temp., tjedan dana nije ništa jela (čak ni čokolino možda dec na dan, i male količine sladoleda) jer ju je boljelo grlo, samo je pila dosta tekućine. nakon toga odjednom počela jesti prva 2 dana mixano (al odpočetka sam joj nudila mixane juhice i sl, mixanu vodenastu hranu) pa onda normalno komadiće. nekih 10 dana potpuni oporavak. prije toga se često budila po noći da ju boli grlo i plakala... moja je malo osjetljivija i više mazni tip, pa možda kod drugih to ide kraće.

raspisala sam se :D

Super da si se raspisala, svaka info mi je dragocjena.
I moja je ful mazna i vezana uz mene, a ja trenutno trudna 6 mj. pa već vidim da će biti suza ( nisam sigurna koja će više plakati :( )
Pokušat ću opet pitati za apartman i nadat se da će biti slobodan.
Moja inače ne jede čokolino pa se nadam da će htjeti sladoled ili monte/dukatino i sl ili pire krumpir jer to voli.
Možeš li napisati gdje ste radili pretrage prije operacije i koliko ranije?
Nas pedica šalje na Knežiju u labos, pa u Petrovu na transfuzijsku a za ekg vinogradska. Nije mi jasno da ne mogu dobiti uputnicu za jedno mjesto i sve tamo obaviti.

Hvala ti :)

štrumfeta2010
25.11.2013., 10:53
Ima li netko da mu je dijete operiralo adenoidne vegetacije (treći krajnik) u Splitu? Zanima me vaše iskustvo, čeka nas operacija za 3 mjeseca...

fairy wings
25.11.2013., 11:30
strumfeta moj djecak je operiran krajem 8.mj. na firulama.
sta te zanima?

štrumfeta2010
25.11.2013., 14:52
Fairy Wings, molim te, opiši svoje iskustvo da se mogu psihički pripremit:) Stoji li se zbilja samo jedan dan u bolnici? Kakva je procedura, može li roditelj ikako biti s djetetom, kako teče oporavak... Ukratko, što možemo očekivati? Kako da je pripremim na to, ima samo 3 godine... Htjela bih se što bolje pripremiti jer mislim da će i ona lakše prihvatit boravak u bolnici ako ja budem sabrana i smirena:)

fairy wings
25.11.2013., 15:13
3. krajnik ide vec popodne kuci tako da ne brigaj ;)
mozes biti s njom dok je ne odvedu na operaciju i ponovno te puste kad se sva dica probude. poslije popodnevne vizite idete kuci (5-6 popodne). mi smo ostali jer je nas djecak sva 3 operira.

štrumfeta2010
26.11.2013., 09:00
Hvala ti na odgovoru:)

fairy wings
26.11.2013., 09:29
ako te jos sta zanima slobodno pitaj, moze i na pp :)

majaa
29.11.2013., 10:30
Super da si se raspisala, svaka info mi je dragocjena.
I moja je ful mazna i vezana uz mene, a ja trenutno trudna 6 mj. pa već vidim da će biti suza ( nisam sigurna koja će više plakati :( )
Pokušat ću opet pitati za apartman i nadat se da će biti slobodan.
Moja inače ne jede čokolino pa se nadam da će htjeti sladoled ili monte/dukatino i sl ili pire krumpir jer to voli.
Možeš li napisati gdje ste radili pretrage prije operacije i koliko ranije?
Nas pedica šalje na Knežiju u labos, pa u Petrovu na transfuzijsku a za ekg vinogradska. Nije mi jasno da ne mogu dobiti uputnicu za jedno mjesto i sve tamo obaviti.

Hvala ti :)

Mi smo isto vadili krv i u Petrovoj (nalaz isti dan), i na Knežiji (nalaz sutradan), EKG u Klaićevoj (nalaz sutradan-što je bezveze jer odmah naravno imaš ispis al to onda netko kao analazira pa se zato čeka 1 dan nalaz). to sam odrađivala tjedan dana prije operacije. Svaki dan po jedno :D i onda skupljanje nalaza samo sat vremena u danu...
Anesteziolog je u Vinogradskoj, nazovi što prije i kažeš kad je operacija pa ti daju termin dan prije ili tjedan prije (nama je bio dan prije).
E da, njemu moraš donijet sve nalaze pa onda ovisno o njemu počni vadit krav i ostalo.

Sutradan ujutro u bolnici dobiju samo čokolino, prvi dan ništa za jesti. Tako da ako to ne jede, nema alternative za doručak. Naravno dok ne dođe doma...

listopad14
01.12.2013., 16:20
Mi smo isto vadili krv i u Petrovoj (nalaz isti dan), i na Knežiji (nalaz sutradan), EKG u Klaićevoj (nalaz sutradan-što je bezveze jer odmah naravno imaš ispis al to onda netko kao analazira pa se zato čeka 1 dan nalaz). to sam odrađivala tjedan dana prije operacije. Svaki dan po jedno :D i onda skupljanje nalaza samo sat vremena u danu...
Anesteziolog je u Vinogradskoj, nazovi što prije i kažeš kad je operacija pa ti daju termin dan prije ili tjedan prije (nama je bio dan prije).
E da, njemu moraš donijet sve nalaze pa onda ovisno o njemu počni vadit krav i ostalo.

Sutradan ujutro u bolnici dobiju samo čokolino, prvi dan ništa za jesti. Tako da ako to ne jede, nema alternative za doručak. Naravno dok ne dođe doma...

Evo i nasa malena se vec drugi tjedan oporavlja od operacije.
Krv smo na kraju vadili samo na Kneziji, platili im 20kn za epruvete i oni od jednom izvadili i za Petrovu, a tamo samo odnijeli. Anesteziologa i ekg odradili u Vinogradskoj, a cak su nam i ekg odmah ocitali jer smo je vodili tada kad smo imali i anesteziologa, nismo znali da im treba jedan dan za ocitanje.
To je sve proslo ok, pa i sama operacija i oporavak, ali za roditelje je grozan ovaj dio kad vas puste na 1 h k njima taj dan kad su operirani :(
Ovi koji su skidali samo treci su bili pusteni taj isti dan, ovi koji vade sva tri su ostali do sutra ujutro. Moja je bila toliko gladna da je pojela pun tanjur cokolina u bolnici. Doma smo joj dali mozda jos dva puta ibuprofen. Temp nije dobila. Sutradan je zicala tjesteninu i umak ali smo se zadrzali na pire krumpiru i juhi. Jos uvijek cudno prica i ima te bijelo-sive naslage gdje su prije bili krajnici, ali sve u svemu ok je proslo

majaa
02.12.2013., 12:36
Jos uvijek cudno prica i ima te bijelo-sive naslage gdje su prije bili krajnici, ali sve u svemu ok je proslo

Zvuči puno bolji oporavak nego kod moje, tj. brži. Super. Te naslage su sasvim normalne, treba im duže vremena da nestanu.
Hehe, što se pričanja tiče, nama je ostao taj "visoki glasić" :D

listopad14
02.12.2013., 20:35
Zvuči puno bolji oporavak nego kod moje, tj. brži. Super. Te naslage su sasvim normalne, treba im duže vremena da nestanu.
Hehe, što se pričanja tiče, nama je ostao taj "visoki glasić" :D

Joj da, pitala sam Dr na kontroli i rekao je da će proći još 3-4 tjedna dok se glas ne unormali. Simpatično je to, ali imam osjećaj da se dosta napreže kad tako govori.