PDA

View Full Version : Kočioni diskovi

-dominic-
21.03.2010., 15:22
Da pitam da li je netko kupovao Bremobo max u Zagrebu?!
Pitam zato što ih ima autokrešo, ali sam čuo da to nema veze s brembom i da je užasno loše kvalitete. Ako netko ima kakvu informaciju neka slobodno napiše, hvala :) Ako ne autokrešo tko ih još drži, II. opcija mi je ATE powerdisk.

girling
21.03.2010., 15:31
a Zimmerman kod Tokića?:ne zna:

-dominic-
21.03.2010., 15:41
A nisam to razmatrao, ovo su mi bile opcija. Sutra ću telefon u ruke i da si složim cijene, iako za ATE već znam.

tomo88
21.03.2010., 16:24
da , to nije ni b od bremba

ja sam uzel zimermann diskove kod tokića i ferodo pločice...sve ok samo kaj mi cvile pločice kad lagano pritisnem papučicu kočnice

frenchkey
21.03.2010., 18:33
A di su dokazi?

tomo88
21.03.2010., 18:54
dokazi za kaj?

frenchkey
21.03.2010., 18:57
za Krešu i Bremo

-dominic-
21.03.2010., 19:01
Ajde bar se rasprava pokrenula. Ja osobno nemam dokaze, ali sam čuo, a i čitao po netu da su se ljudima iskrivili diskovi nakon 10tak tisuća.
Da li je to max serija, ne bih znao, ali to me najviše ubiti brine.

frenchkey
21.03.2010., 19:04
ja kod njih prije par godina uzeo običan brembo, nakon 3 para pločica dolazi vrijeme da ih promijenim. Pločice su uvijek bile textar i nemam primjedbi na kočenje ili disk. Sad je već dobrano potrošen, pa ćemo vidjeti koje nove kupiti. Moja iskustva nisu loša, ali nije baš da palim kočnice svaki dan

vicenzo
21.03.2010., 20:33
ja kod njih prije par godina uzeo običan brembo, nakon 3 para pločica dolazi vrijeme da ih promijenim. Pločice su uvijek bile textar i nemam primjedbi na kočenje ili disk. Sad je već dobrano potrošen, pa ćemo vidjeti koje nove kupiti. Moja iskustva nisu loša, ali nije baš da palim kočnice svaki dan

Jel ima Textar više klasa kvalitete pločica? Nitko ne spominje njihove diskove, kakvi su im diskovi?

girling
21.03.2010., 20:53

ja sam uzel zimermann diskove kod tokića i ferodo pločice...sve ok samo kaj mi cvile pločice kad lagano pritisnem papučicu kočnice

to je i moja kombinacija, prezadovoljan sam. :top:

alfa146
21.03.2010., 22:02

Daaaa?
Na kojem autu.Ja sam mojima prezadovoljan.+Ferrodo DS2500.

frenchkey
21.03.2010., 22:19
Jel ima Textar više klasa kvalitete pločica? Nitko ne spominje njihove diskove, kakvi su im diskovi?

pitaj u Autofiste, ŠC Prečko

-dominic-
21.03.2010., 22:20
Ok, malo ste skrenuli ipak. Nije pitanje o brembu općenito, nego o brembu iz autokreše.
Ili drugo pitanje, gdje još u ZG nabavit brembo?!

alfa146
21.03.2010., 22:44
Ok, malo ste skrenuli ipak. Nije pitanje o brembu općenito, nego o brembu iz autokreše.
Ili drugo pitanje, gdje još u ZG nabavit brembo?!

Moji su iz AutoKreša.

tomo88
22.03.2010., 06:53
da , i isti su ko i brembo diskovi za par tisuća kuna...nemoj se zavaravati

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&q=brembo+auto+kre%C5%A1o&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=3d244f68a8b4069

CDRW
22.03.2010., 07:06

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&q=brembo+auto+kre%C5%A1o&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=3d244f68a8b4069

Službeni uvoznik ti je Bonec. Imaš firmu u imeniku.

hcerinski
22.03.2010., 19:33
to je i moja kombinacija, prezadovoljan sam. :top:

Kak možeš biti prezadovoljan kad cvile.
Mene osobno ubija u pojam voziti se po gradu a da ti kočnice stalno cvile.

Mislim da Bonec nije uvoznik za Brembo nego samo ovi idioti iz Auto Kreše.
Nikada ne priznaju garanciju na diskove jer uvijek "stranka ih je skurila jer su plavi" pa kak da koči??

alfa146
22.03.2010., 19:42

S čime kompariraš Max,sa Serie Oro?
Neće ići.Drugi red veličine.
Max je OEM replacement sloted disc.Što će reći da ide umjesto tvorničkih diskova,+ što je još narezan.
Meni su bili odlični.U kombinaciji sa Ferodom.Sa Textarom baš i nisam bio nešto ekstra zadovoljan.

girling
22.03.2010., 20:18
Kak možeš biti prezadovoljan kad cvile.
Mene osobno ubija u pojam voziti se po gradu a da ti kočnice stalno cvile.

Mislim da Bonec nije uvoznik za Brembo nego samo ovi idioti iz Auto Kreše.
Nikada ne priznaju garanciju na diskove jer uvijek "stranka ih je skurila jer su plavi" pa kak da koči??

meni ne cvile, a ako tebi cvile ne znači da i drugima to čine..

ima dosta razloga za to. :kava:

CDRW
22.03.2010., 20:50
Viš, viš ... izgleda da Bonec više nema Brembo u ponudi.

A od AutoKreše i tak nisam kupoval diskove .... dakle gubitak mi je nula.

I potpis na ovo što kaže kolega Alfa

-dominic-
23.03.2010., 09:24
Evo zvao i saznao nema brembo MAX u dimenziji 308mm za astru H, samo običan i košta skoro isto kao zimmerman sport 600kn komad.
Možda će neki sad navalit, ali čitajuči po netu sam našao da se zimmerman i ferodo ne vole, tj. škripe. Koliko je istina, i koliko je netko neadekvatno ugradio ne ulazim. Samo ne želim da se ista stvar i meni desi, a za ugradnju se ne brinem, ima doma tko. Naravno ni DS se ne proizvodi za astru, a oplo i sport :zubo:
Primam prijedloge, jedan je na dotičnu astru(GTC, ali nevažno) stavio od ATEa powerdisk i ATE pločice, sad da i postoji još koja kombinacija. Ubiti realno mi niti ne treba DS serija, ali bi ipak volio nešto malo bolje.

I da jedna zanimljivost, kod Boneca su skuplje zadnje od prednjih pločica i to premier :D

karlos100
23.03.2010., 17:07
Da pitam da li je netko kupovao Bremobo max u Zagrebu?!
Pitam zato što ih ima autokrešo, ali sam čuo da to nema veze s brembom i da je užasno loše kvalitete. Ako netko ima kakvu informaciju neka slobodno napiše, hvala :) Ako ne autokrešo tko ih još drži, II. opcija mi je ATE powerdisk.

A kakav je onda po tebi taj Brembo iz Auto Kreše?
Misliš da Brembo radi posebne diskove za istočna tržišta i riskira svoje ime?

frenchkey
23.03.2010., 18:14
možda su kinesko kopija

-dominic-
23.03.2010., 21:38
A kakav je onda po tebi taj Brembo iz Auto Kreše?
Misliš da Brembo radi posebne diskove za istočna tržišta i riskira svoje ime?

Neznam, kažem zato sam i pitao tu. Znam za dosta stvari da ovisi zemlja proizvodnje stoga. Da nisam pročitao ništa loše, ne bi dolazio tu pitat. Sad kad znam da ih nema za moj auto, riješen sam muka. Jedino mi ostaje ATE power disk.

SHOGO
24.03.2010., 08:21
Ja sam kupio ferodo pločice i bilstein diskove za twinga i sve skupa platio 321 kunu i ništa ne cvili...koči vrlo dobro

MRCINA2102
24.03.2010., 09:05
I ja sam na 307-cu stavio zimmerman diskove i ferodo pločice iz tokića i isto imam pritužbu da kočnice cvile kod laganijeg kočenja. Doduše prošao sam nekih 500km od ugradnje pa im dajem još vremena da se pripašu.

frenchkey
24.03.2010., 11:01
Ja sam kupio ferodo pločice i bilstein diskove za twinga i sve skupa platio 321 kunu i ništa ne cvili...koči vrlo dobro

Daj ne...
321 kn par diskova i komplet pločica :mad:

-dominic-
24.03.2010., 12:03
Ma friško iz kine, kaj ti znaš :zubo:

SHOGO
24.03.2010., 13:26
Daj ne...
321 kn par diskova i komplet pločica :mad:

Stavio sam na Renault forum isto...bar si i tamo...ferodo pločice i bilstein diskovi...made in germany!!!
Inače 391 kn i dobio sam popust na keš...kod lokalnoh dilera u ds!

pozdrav:top:

SHOGO
24.03.2010., 13:27
Ma friško iz kine, kaj ti znaš :zubo:

a ti si bar iz ds stoga ne pametuj...znaš i di sam kupio...tikvo genijalna

nenocutlas
24.03.2010., 13:40
moguće ak imaš skonto 20-30%, to nije za običan narod:rofl:

SHOGO
24.03.2010., 13:45
moguće ak imaš skonto 20-30%, to nije za običan narod:rofl:

a jebiga...očito imam:top:a ima i svatko tko pokaže keš:lol:

karlos100
24.03.2010., 17:05
a jebiga...očito imam:top:a ima i svatko tko pokaže keš:lol:

u kojem dućanu?

-dominic-
24.03.2010., 19:05
a ti si bar iz ds stoga ne pametuj...znaš i di sam kupio...tikvo genijalna

Da, a dotični ne prodaje DIO robe iz kine, toliko o tome.

SHOGO
25.03.2010., 07:45
Da, a dotični ne prodaje DIO robe iz kine, toliko o tome.

A o čemu mi pričamo???tko priča o dijelu robe???jesi pametan...svaka ti dala care...ja pričam o onom što sam kupio...i provjerio...ajd pozdrav!
Šlat autodijelovi su ti u ds...Dao mi je isti dio kao i tokić za manje para...Pa vi slobodno kupujte di hoćete!
Izgleda više nije pametno ni dati informaciju ljudima...

-dominic-
25.03.2010., 09:34
Kad se praviš pametan i vidim kultura ti je na nivou reci cijenu. Ja samo kažem da za dio robe znam da je iz kine(nisam ja kupovao).
I kupujem sve filtere kod nje i odavno za sve aute. Ne kažem da nisi toliko platio, nego on je nudio za mene samo jedne diskove i to uz narudžbu jer NITKO nije tražio dotične. U upitnu marku neću ulazit. Pločice ima od feroda i tu nema priče, ali diskovi baš i ne(za moj slučaj)

SHOGO
25.03.2010., 11:30
Kad se praviš pametan i vidim kultura ti je na nivou reci cijenu. Ja samo kažem da za dio robe znam da je iz kine(nisam ja kupovao).
I kupujem sve filtere kod nje i odavno za sve aute. Ne kažem da nisi toliko platio, nego on je nudio za mene samo jedne diskove i to uz narudžbu jer NITKO nije tražio dotične. U upitnu marku neću ulazit. Pločice ima od feroda i tu nema priče, ali diskovi baš i ne(za moj slučaj)

Pa vidim da ni tvoja nije na nivou...Ja sam ti rekao da ne pametuješ...Nisam baš neko internet piskaralo pa i ne pazim na gramatiku ako na to misliš...ili sam uvrijedio tvoj ego?
Ja sam naveo cijenu već dva puta - 321kn
Bilstein diskovi, Ferodo pločice!!!!!!
I to nisam naveo da se hvalim nego da pomognem onima koji eventualno trebaju...pa i tebi!
i jako sam zadovoljan kako cijenom tako i kvalitetom:top:

-dominic-
31.03.2010., 12:52
Evo kupljeni ATE power diskovi i set ATE prednjih i zadnjih pločica.
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d47762b2.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1054227_ATE20Powerdisc.jpg)

CDRW
31.03.2010., 12:54
Evo kupljeni ATE power diskovi i set ATE prednjih i zadnjih pločica.

Jako dobar izbor. :top:

-dominic-
31.03.2010., 13:16
Hvala, dobio preporuku, radi se o istoj kombinaciji i istom autu. A i općenito mi stari veli da je ATE ok.
A kad ništa pametnije za oplo nema, a i cijenom sam više nego zadovoljan 1950kn za sve. Našao sam jeftino i još rabat 15%.
Uglavnom diskovi su samo prednji da nebi bilo zabune u vezi cijene. Zadnji mogu progutat još min jedne pločice, a prednji orginal nisu niti 2. do kraja izdržali.

frenchkey
31.03.2010., 14:37
Stavio sam na Renault forum isto...bar si i tamo...ferodo pločice i bilstein diskovi...made in germany!!!
Inače 391 kn i dobio sam popust na keš...kod lokalnoh dilera u ds!

pozdrav:top:

Ma svaka čast, ali čini mi se prejeftino. Kontam da bi normalne, solidne pločice trebale koštati bar 200 kn + par diskova najmanje 800 i to je u sumi prihvatljivih 1000 kn.
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!! Samo amortizere i opruge, tj. djelove ovjesa.
Danas Kinezi rade sve i svašta, pa molim te demantiraj me ako je to zaista original proizvod

Maro_
31.03.2010., 21:31
Ma svaka čast, ali čini mi se prejeftino. Kontam da bi normalne, solidne pločice trebale koštati bar 200 kn + par diskova najmanje 800 i to je u sumi prihvatljivih 1000 kn.
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!! Samo amortizere i opruge, tj. djelove ovjesa.
Danas Kinezi rade sve i svašta, pa molim te demantiraj me ako je to zaista original proizvod

Nije ista cjena plocica za twinga i za lagunu.
Ferodo ima nekoliko serija plocica i ova najosnovnija je stvarno bagatela - u pola jeftinija od recimo ferodo premiera.
Bilstein radi vrlo kvalitetne kocione cilindre - provjereno - imao na pasatu na zadnjem kraju.

nenocutlas
31.03.2010., 21:44
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!!

a jbg nisi proguglao FEBI BILSTEIN:lol:

http://www.eurocarparts.com/ecp/b/Febi-Bilstein/p/Car-Parts/Brakes

massai
09.04.2010., 12:11
znači nitko nema informaciju gdje kupiti brembo diskove osim u auto kreši??? mislim da oni tamo jako muljaju nešto.... htjela sam naručiti za 206icu, i rekli su da to uopće ne postoji i htio mi uvaliti neke "kvalitetne" diskove za 360kn po komadu. ali ja ovdje vidim da ti diskovi postoje: http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=3689680 ili sam nešto krivo skužila? pomagajte :)

frenchkey
09.04.2010., 12:15
a jbg nisi proguglao FEBI BILSTEIN:lol:

http://www.eurocarparts.com/ecp/b/Febi-Bilstein/p/Car-Parts/Brakes

Nije to isto, FEBI samo pakira u svoju ambalažu, a služi se svojim prezimenom za privlačenje naivaca. Ne kažem da ne zaluta i štogod kvalitetno, ali daleko je to od renomiranih marki.

CDRW
09.04.2010., 12:18
znači nitko nema informaciju gdje kupiti brembo diskove osim u auto kreši??? mislim da oni tamo jako muljaju nešto.... htjela sam naručiti za 206icu, i rekli su da to uopće ne postoji i htio mi uvaliti neke "kvalitetne" diskove za 360kn po komadu. ali ja ovdje vidim da ti diskovi postoje: http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=3689680 ili sam nešto krivo skužila? pomagajte :)

Paaaaaa imam ja. Al nije u ovoj državi. Pa ti vidi jel ti se isplati (mali hint - tamo di kupujemo i gume ....).

frenchkey
09.04.2010., 12:26
Ne vidim u prodajnom programu Lašiča i Furlana takovo nešto :ne zna:

CDRW
09.04.2010., 12:34
Ne vidim u prodajnom programu Lašiča i Furlana takovo nešto :ne zna:

A BHS (bivša Miš-Maš trgovina) u Brežicama :mig:

trooly
09.04.2010., 13:40
http://www.b92.net/automobili/komentari.php?nav_id=212826

Inače ja sam imao problema sa Brembom iz Autokreše. Bila je kombinacija sa ferodo pločicama. Tresli su odmah po montaži. Iz Tokića sam kupio kočiono ulje Ferodo, užasan fade efekt.

Sad koristim summit drilled&sloted u kombinaciji sa hawk pločicama i evo već 15 000 km nemam zamjerki
http://www.summitracing.com/

Opletena kočiona crijeva i red line brake fluid, prava stvar. NEma fade-a, nema trešenja...

trooly
09.04.2010., 13:43
Evo da se skuži poanta članka:
"Učešće u razjašnjavanju uzroka pojedinih teških saobraćajnih nesreća prouzrokovanih problemima ili otkazima kočnih sistema vozila podstaklo je Brembo na sprovođenje sopstvenih istraživanja. U tom okviru po sistemu slučajnog izbora kupljeno je 200 raznih kočnih diskova, poreklom od nezavisnih proizvođača rezervnih delova ali i od zvaničnih snabdevača vodećih proizvođača automobila.

Diskovi su zatim detaljno provereni i ispitani u Brembovim laboratorijama. Rezultati istraživanja bili su, prema Taschiniju, delom prilično obeshrabrujući. Primera radi, u velikom broju slučajeva otkriven je problem odstupanja dimenzija diskova od propisanih. Posledice toga su problemi u montaži, vibracije u eksploataciji, pa i pregrevanje diskova što može biti posebno opasno. Manjkavosti u procesu proizvodnje i nedovoljan kvalitet korišćenih materijala takođe su ustanovljeni u značajnom broju slučajeva, a kod 10% ispitanih diskova ustanovljene su greške koje mogu dovesti i do loma.

farfan
09.04.2010., 14:28
A BHS (bivša Miš-Maš trgovina) u Brežicama :mig:

Možeš par redaka o tome, ponudi i cijenama okvirno
guglanjem dobivam ovo http://www.bartog-bhs.si/Prodajniprogram/Rezervnideli/tabid/60/Default.aspx Vulkanizerstvo Brezina Aleksander Škaler Brezina 43a,
A bivša miš maš ovo BARTOG D.O.O. PE BHS TRGOVINA Z AVTODELI BREŽICE Ob potoku 1 A
O kojoj trgovini pričaš ili je to dvoje isto, odnosno neki lanac kao autostop.

frenchkey
09.04.2010., 17:08
Ja mislim da je taj dućan u potoku, a ne ob potoku :rofl: :lol:

karlos100
10.04.2010., 20:20

Postoji Brembo za 206icu i može se kupiti u Auto Kreši. Možda ih nisu imali u tom trenu

Charlie_zg
10.04.2010., 23:08
Brembo iz Auto Kreše je obično smeće, ja sam ih kupio pred koju godinu, počeli su tresti nakon 3000 km.:flop:
Bili su normalni, ne narezani. Stavio sam ih sa Ferodo pločicama.

Puno bolji je Zimmermann ili još bolje ATE.:top:

massai
13.04.2010., 08:54
meni su u autokreši rekli da brembo max za peugeot ne postoji.... pa sam zvala malo dalje, i tako došla do slovenije, tamo ću uzeti prednje max, zadnje obični brembo+ pločice,mislim da su ferodo, sve zajedno za 225 eura, + popust 20 postoo, i sve zajedno će me koštat 185 eura= cca 1400 kn

ima li netko iskustva iz slovenije, što mislite o toj cijeni, zato jer nemam pojma koliko kod nas koštaju kad mi je ovaj reko da to ni ne postoji....

i imaju garanciju godinu dana...

massai
13.04.2010., 08:57
Postoji Brembo za 206icu i može se kupiti u Auto Kreši. Možda ih nisu imali u tom trenu

znam da postoji, ali ovi iz autokreše su mi rekli da ne postoje (brembo max), pitala sam ih jel se može naručit ako ih nemaju, rekli su da ne jer ne postoje.... mislili su da zato jer sam žensko ne znam skinut brembov katalog :kava:
loool....

CDRW
13.04.2010., 09:19
znam da postoji, ali ovi iz autokreše su mi rekli da ne postoje (brembo max), pitala sam ih jel se može naručit ako ih nemaju, rekli su da ne jer ne postoje.... mislili su da zato jer sam žensko ne znam skinut brembov katalog :kava:
loool....

Ajd zovi ih još jednom i pitaj po kodu. Onda naće izvodit bjesne gliste ....a možda si naletila na neko tele koje tamo radi tjedan dana ...

massai
13.04.2010., 09:24
Ajd zovi ih još jednom i pitaj po kodu. Onda naće izvodit bjesne gliste ....a možda si naletila na neko tele koje tamo radi tjedan dana ...

a gotovo sad... naručila sam već u sloveniji...

CDRW
13.04.2010., 09:38

Ma mislio sam da vidiš koja je cijena ...

frenchkey
13.04.2010., 09:48

How much?

massai
13.04.2010., 10:05
How much?

225 eura, ali dobim popust od 20 posto pa to ispadne 185 eura tj 1400 kn, svi diskovi i sve pločice....

trooly
13.04.2010., 10:07
225 eura, ali dobim popust od 20 posto pa to ispadne 185 eura tj 1400 kn, svi diskovi i sve pločice....

Toliko su koštali i u Auto Kreši, ali daj bože da nisu iste (ne)kvalitete.....

massai
13.04.2010., 10:11
Toliko su koštali i u Auto Kreši, ali daj bože da nisu iste (ne)kvalitete.....

a nadam se da nisu :) mislim neću ništa govorit da je autokrešo loš ili nešto zato jer nisam ništa ni kupila od njih, ali nadam se da u sloveniji imaju bolju kontrolu proizvoda nego u hrvatskoj, a budemo vidjeli :)

trooly
13.04.2010., 10:16
Mnda, Ferodo Premier....dobre i mekane pločice, sam jako prljaju. Izbjegavaj Delphi pločice, slobodno ih baci u glavu svakom trgovcu koji ti ih stavi na pult.

massai
13.04.2010., 10:18
Mnda, Ferodo Premier....dobre i mekane pločice, sam jako prljaju. Izbjegavaj Delphi pločice, slobodno ih baci u glavu svakom trgovcu koji ti ih stavi na pult.

:lol::top::top::top::top:

gpetrovi
19.04.2010., 20:47
Vidim da ovdje ima dosta stručnjaka pa molim za savjet: koje diskove, disk pločice i pakne bi mi preporučili za Seata Cordobu 1.6 (55 kW), najboljeg omjera uloženo/dobiveno a da nije astronomska cifra :) Gledao sam Pagida i Boscha i komplet bi me izašao oko 900 kn i za jednog i za drugog proizvođača. Ako znate za nešto povoljnije/bolje - slušam. Inače sam iz Đakova. Unaprijed hvala!

CDRW
20.04.2010., 06:58
Za tvoj auto - ATE - to ti je i tak i tak prva ugradnja.

gpetrovi
20.04.2010., 08:54
Za tvoj auto - ATE - to ti je i tak i tak prva ugradnja.

Upravo sam nazvao Zubaka i cijena je za komplet cca 1900 kn što mi je malo previše. Znam da ćete reći da se na kočnicama ne smije štedjeti ali šta bi mi alternativno i jeftinije ipak preporučili. Kakva su vaša iskustva s Pagidom?

CDRW
20.04.2010., 09:17
Upravo sam nazvao Zubaka i cijena je za komplet cca 1900 kn što mi je malo previše. Znam da ćete reći da se na kočnicama ne smije štedjeti ali šta bi mi alternativno i jeftinije ipak preporučili. Kakva su vaša iskustva s Pagidom?

Jesi li obrisao naočale kolega? Napisao sam ATE jer je ATE u 90% slučajeva OEM iliti prva ugradnja u VAG koncern. Dakle nikakva štednja (osim što gulikoži ne plaćaš proviziju) tu nije u pitanju.

Ostalih 10% otpada na Lucas.

Pagid (TMD grupacija) spada u proizvode s kojima su neki zadovoljni a neki baš i ne. Većinom ih vole vlasnici Japanaca - što je iz razloga jer Japanska vozila imaju takvo govno od kočnica da im je i Pagid svemirska tehnologija.

gpetrovi
20.04.2010., 09:27
Jesi li obrisao naočale kolega? Napisao sam ATE jer je ATE u 90% slučajeva OEM iliti prva ugradnja u VAG koncern. Dakle nikakva štednja (osim što gulikoži ne plaćaš proviziju) tu nije u pitanju.

Ostalih 10% otpada na Lucas.

Pagid (TMD grupacija) spada u proizvode s kojima su neki zadovoljni a neki baš i ne. Većinom ih vole vlasnici Japanaca - što je iz razloga jer Japanska vozila imaju takvo govno od kočnica da im je i Pagid svemirska tehnologija.

Obrisao sam naočale jutros prije posla :) Da li možda imate info gdje kupiti ATE po povoljnijoj cijeni nego kod ovlaštenog servisera?

CDRW
20.04.2010., 09:34
Obrisao sam naočale jutros prije posla :) Da li možda imate info gdje kupiti ATE po povoljnijoj cijeni nego kod ovlaštenog servisera?

E to će morati odgovoriti netko iz tvog kraja ..... Auto MAG se reklamira ko zastupnik ....

gpetrovi
20.04.2010., 09:47
E to će morati odgovoriti netko iz tvog kraja ..... Auto MAG se reklamira ko zastupnik ....

Zahvaljujem na informacijama. Ajmo Slavonci s dodatnim informacijama

SHOGO
20.04.2010., 11:16
Zahvaljujem na informacijama. Ajmo Slavonci s dodatnim informacijama

totalno neisplativo za tako nešto...pa nemaš f1 bolid...

CDRW
20.04.2010., 11:18

Ne trkeljaj.

SHOGO
20.04.2010., 11:19
Nije ista cjena plocica za twinga i za lagunu.
Ferodo ima nekoliko serija plocica i ova najosnovnija je stvarno bagatela - u pola jeftinija od recimo ferodo premiera.
Bilstein radi vrlo kvalitetne kocione cilindre - provjereno - imao na pasatu na zadnjem kraju.

jebemu miša piše mi na disku pečat bilstein i lijepo ugravirano made in germany...i velim ti da odlično koče za razliku od originalnih ugrađenih po preporuci koji su se poderali u roku 10 000km...ne bi vjerovao:s

SHOGO
20.04.2010., 11:20
Ne trkeljaj.

he he he he...ja trkeljam a ti ugrađuj diskove za 2000kn...he he he
car si...:s:s

CDRW
20.04.2010., 11:22
he he he he...ja trkeljam a ti ugrađuj diskove za 2000kn...he he he
car si...:s:s

Ne lepi - ti KUPUJ disk po 2000 kn - ja ću ga dobit za četvrtinu te cijene. Davno sam apsolvirao isplativost BremboMAX pred običnim Brembo diskom.

SHOGO
20.04.2010., 11:27
Ne lepi - ti KUPUJ disk po 2000 kn - ja ću ga dobit za četvrtinu te cijene. Davno sam apsolvirao isplativost BremboMAX pred običnim Brembo diskom.

uuuuuuuuuuuu koja si ti faca....s popustom...stvarno si in....naklon...ti si moj idol:facepalm:

CDRW
20.04.2010., 11:29
Vadi se, vadi ....

gpetrovi
20.04.2010., 11:55

Prikupljam još cijene za ATE, ima naznaka za jeftinije od 1900 kn. Samo da napomenem da su originalni diskovi ATE izdržali 100 000 km i dvoje pločice besprijekorno tako da, ako nađem povoljniju cijenu, sigurno opet idu ATE jer ne planiram mijenjati auto još nekoliko godina.

gpetrovi
25.04.2010., 21:03
Zahvaljujući pomoći jednog forumaša, kupio sam komplet ATE kočnice i prošao dvostruko jeftinije nego s cijenom u ovlaštenom servisu. Jučer stavljeni novi elementi kočionog sistema i sada slijedi uhodavanje 200 km dok sve ne legne kako treba. Pozdrav!

trooly
25.04.2010., 21:28
Bitno je da si izbjegao Brembo (što ja na žalost nisam), jer ima dvojbenih povratnih informacija o njihovoj (ne)kvaliteti.

kerbi
25.04.2010., 21:56
Zahvaljujući pomoći jednog forumaša, kupio sam komplet ATE kočnice i prošao dvostruko jeftinije nego s cijenom u ovlaštenom servisu. Jučer stavljeni novi elementi kočionog sistema i sada slijedi uhodavanje 200 km dok sve ne legne kako treba. Pozdrav!

Čuj, jel bi mi otkrio koliko si platio ATE diskove i pločice i gdje? Naime i meni sad sljedi zamjena istih, pa sam planirao uzeti ATE ili sl jer su mi te bile original na autu i bio zadovoljan njima.

gpetrovi
25.04.2010., 22:43
Čuj, jel bi mi otkrio koliko si platio ATE diskove i pločice i gdje? Naime i meni sad sljedi zamjena istih, pa sam planirao uzeti ATE ili sl jer su mi te bile original na autu i bio zadovoljan njima.

Poslao sam ti podatke na PM.

Pozdrav!

zambata14
16.03.2012., 18:25
diskovi - textar, plocice - ferodo
jel valja ta kombinacija...?
zafira b. 2006.g

kerbi
16.03.2012., 19:23
Navodno škripi. Znam da ne škripi kombinacija Zimmerman-Ferodo. ATE-Ferodo malo škripucka kad se zagrije u gradskoj stani-kreni vožnji

mattco
16.03.2012., 21:13
plocice - ferodo

Iz vlastitog iskustva: samo ne uzimaj Target!

Astral07
17.03.2012., 11:24
znaci koja je proporuka najbolje (najisplativije) kombinacije? radi se o limuzini sa 1.4 tone

Zimmerman-Ferodo?

kerbi
17.03.2012., 11:45
A šta si imao do sada?

Astral07
17.03.2012., 14:15
Iskreno ne znam. Sta god je po defaultu u Nissan Primeri p11. Naravno mijenjano je ali u sluzbenom servisu pa su oni valjda stavili iste dijelove original. Zadnjih 6god nije mijenjano, a na racunu koji imam pise samo prednje disk kocnice.

Inace koce odlicno. Sta god da je.

WXW
17.03.2012., 14:26
Prije nego se nekoga optužuje treba znati sljedeće:

1. Novim pločicama i diskovima treba min. 300km da počnu normalno kočiti, znači nema naglog kočenja i kočenja na maksimum. Naravno da se u određenim situacijama mora, ali ipak izbjegavati. Kočnice se u večini slučajeva tako unište i skati im se vijek trajanja, i to masivno.
2. Ako se kučište gdje poličice kližu dobro ne počisti i malo ne podmaže, od početka blokiraju i brzo se istroše.
3. Najveća greška je stavljati nove pločice na izlizane diskove, jer će se diskovi iskriviti i početi udarati kada su pločice još skoro nove, i onda opet treba zamijeniti i diskove i pločice.
4. Najveća greška u svim greškama je brušenje i šminjkanje izlizanih diskova. Zato i imaju svoj minimum, ispod minimuma se lakše pregriju i skoro nikako ne koče, u najgorem slučaju postanu tako tanke da klip iskoči van, a onda je možda već kasno.

luucky
23.03.2012., 07:56
znaci koja je proporuka najbolje (najisplativije) kombinacije? radi se o limuzini sa 1.4 tone

Zimmerman-Ferodo?Zimmerman-Ferodo potpisujem

Astral07
23.03.2012., 12:50
tnx na potvrdi, ima netko informaciju koliko bi kostala takva kombinacija za prednje kocnice?

kako mogu saznat koji su mi diskovi i plocice originalno na autu?

CDRW
23.03.2012., 13:41
Pa ako ne piše na disku/pločici onda reci koji je auto pa možda neko zna.

Astral07
23.03.2012., 18:14
vjerojatno si u pravu, vjerojatno i pise...uskoro cu mijenjat gume na ljetne pa cu pogledat, ako netko zna u meduvremenu, Nissan Primera P11 2.0TD 66kw iz 97'

nenocutlas
23.03.2012., 23:32
4. Najveća greška u svim greškama je brušenje i šminjkanje izlizanih diskova. Zato i imaju svoj minimum, ispod minimuma se lakše pregriju i skoro nikako ne koče, u najgorem slučaju postanu tako tanke da klip iskoči van, a onda je možda već kasno.

malo krivo, prije će pločica iskočit:kava:

alfa146
25.03.2012., 13:32
3. Najveća greška je stavljati nove pločice na izlizane diskove, jer će se diskovi iskriviti i početi udarati kada su pločice još skoro nove, i onda opet treba zamijeniti i diskove i pločice.

Ti svaki put kad se potroše pločice mijenjaš i diskove ili....?
Disk ima minimalnu debljinu i ispod toga nije preporučljivo kočiti.Ali ne troše se ploče baš tako.Vidjeh Nissina sa 205 kkm i još je u toleranciji,tako da...

WXW
25.03.2012., 13:58
malo krivo, prije će pločica iskočit

Malo krivo. Ovisi koji auto i kakva kočnica. Ja osobno sam već 2 puta vidio da je iskočio cilindar van. Tako i ima smisla, jer ako on iskoči van imaš 2. sistem koji koči na 2 kotača. A ako pločica iskoči onda je isto što se tiče kočenja, samo je opasno gdje ta pločica izleti i kakvu štetu još može napraviti. Tako da mislim da generalno prvo cilindar izađe van.

Ti svaki put kad se potroše pločice mijenjaš i diskove ili....?
Disk ima minimalnu debljinu i ispod toga nije preporučljivo kočiti.Ali ne troše se ploče baš tako.Vidjeh Nissina sa 205 kkm i još je u toleranciji,tako da...
Jučer 00:32

Ne, diskovi kod VW-a večinom drže kao 2 puta mijenjanje pločica.
Znači: Mijenjaš disk i pločice, onda samo pločice, pa opet disk i pločice.
Disk mijenjam kada je ispod minimuma (večinom se optički može vidjeti, bez mjerenja), kada je disk jako hrđav i kada udara prilikom kočenja. Ja na Passatu sa 96t km imam još prve diskove i pločice. Naravno kada pločice odu da ću bez razmišljanja mijenjati i diskove.

EDIT: Kako sam već napisao, ako se prenaglo koči s novim diskovima i pločicama mogu se se diskovi jeko brzo pozdraviti od auta. Puno toga ovisi i o vozaču.

CDRW
25.03.2012., 19:50
Brembo tvrdi da disk izdrži maksimalno 2 seta pločica i da je nakon toga za bacit. Valjda oni znaju. Meni su njihovi diskovi sa Ferodo DS ili Premier pločicama trajali jednu izmjenu.

kerbi
25.03.2012., 19:56
Bogme ja jučer gledam svoje diskove i pločice i nekako mi se čini da ovaj disk neće doživjeti druge pločice. Inaće Zimmerman-Ferodo kombinacija. Dapaće lijeva strana ima neku štrafnu valjda neka nepravilnost na pločici.

CDRW
25.03.2012., 19:59
Brembo tvrdi da disk izdrži maksimalno 2 seta pločica i da je nakon toga za bacit. Valjda oni znaju. Meni su njihovi diskovi sa Ferodo DS ili Premier pločicama trajali jednu izmjenu.

nenocutlas
25.03.2012., 21:26
samo naprijed s zimmermanom, ja to sigurno neću stavljat na svoj

VONKOR
26.03.2012., 12:21
Jučer na C-5 II , stavio nove diskove - prednje i stražnje ploćice sve Ferodo, cijena 1400 kn kod Tokića, majstor kaže sve ok.

frenchkey
26.03.2012., 12:28
moj brembo je izdržao tri seta textar pločica. Sada sam stavio jedno i drugo textar pa ćemo vidjeti

alfa146
26.03.2012., 13:13
moj brembo je izdržao tri seta textar pločica. Sada sam stavio jedno i drugo textar pa ćemo vidjeti
Koji Brembo?OEM ili...?
Meni je brembo Max + textar kočio odlično.Kako se trošio nisam nikad uspio saznati (totalka :().
Ne pitaj me zašto nisam stavio Ferroddo :mad:..To mi je ultimativna kombinacija.

frenchkey
26.03.2012., 23:07
10.02.2004. godine na 112.000 km stavljeni Brembo diskovi iz Auto Kreše, plaćeni 750 kn i Textar pločice iz Auto Fiste 199 kn. Po cijeni sudeći, diskovi vjerojatno OEM. Nove pločice Textar 01.04.2007. na 166.000 km, slijedeća izmjena pločica 08.04.2009. na 212.600 km, te konačno 07.10.2011. godine na 263.000 km stavljeni novi Textar diskovi i textar pločice oboje iz Fiste. Dakle diskovi izdržali tri seta pločica u cca 150.000 km, s time da su nakon toga zaista bili za baciti, dakle istrošeni do kraja.
(prepisao iz rokovnika u kojem vodim sve radove na autu od 2000-te godine) :D

alfa146
27.03.2012., 22:33
Dakle diskovi izdržali tri seta pločica

Pa naravno.Ne favoriziram ja zaludu Brembo.Po cijeni bi rekao da je su to bili puni replacement diskovi.2004-te sam u AutoKreša uzeo Brembo max cca 1000kn dakle slotted.Odlična stvar.

nenocutlas
27.03.2012., 23:03
moj isti auto ko french, još orginalni diskovi 140tkm prošli valjda 3,4para pločica, jest da ne izgledaju više baš lijepo, a nisu brembo:rofl: koče, ne tresu, sad bi najradio ih tjerao do krajnjih granica

hcerinski
28.03.2012., 09:21
po mojem mišljenju Brembo je prije bio puno kvalitetniji no i cjenovno visoko... sada mi se čini da nije više kvaliteta na tom nivou a cjenovno mi se čini da su malo povoljniji...

Astral07
10.04.2012., 09:45

Zimmerman-Ferodo?

Pozdrav,

kupio sam Ferodo Premier plocice, sad mi je dilema da li mijenjat diskove.

Auto je do nekih 140000km bio servisiran u sluzbenom Nissan servisu i ne znam da li su oni mijenjali diskove, sta mislite? problem je jer nisu bas ljubazni i kad ih nazovem nista mi ne zele reci, poslao sam im slike svih servisa ali mi se nisu javili...

Auto trenutno ima 185000km. Primera P11

Vizualnim pregledom, meni diskovi kao laiku izgledaju sasvim OK, no vidim da su potroseni samo je pitanje koliko...mogu izmjerit koliko je debeo disk, pa koliku debljinu preporucate, a da je u redu da se na njih stavi novi set pakni?

Dovoljno mi je da izdrze jos 40-50k km

mattco
10.04.2012., 09:57
Vizualnim pregledom, meni diskovi kao laiku izgledaju sasvim OK, no vidim da su potroseni samo je pitanje koliko...mogu izmjerit koliko je debeo disk, pa koliku debljinu preporucate, a da je u redu da se na njih stavi novi set pakni?

Postoji propisana minimalna debljina za svaki disk.
Izmjeri pa vidi koliko ti preostaje.

hrdragovoljac
10.04.2012., 10:10
nađi godinu i motor te pogledaj min thickness i vidi
http://bremboaftermarket.com/En/Car_Disc_Catalogue/Catalogue_Search.aspx?SearchMode=Model&IsResult=True&SearchBrand=NISSAN&SearchModel=PRIMERA%20%28P11%29%2006/96%20-%2012/01&SearchAssemblySide=Both&SearchCatalogueBrand=Brembo

samo kad mjeriš pazi što mjeriš. nemoj rub :p

Astral07
10.04.2012., 11:00
hehe, hvala na linku, naso sam ovo:http://bremboaftermarket.com/En/Car_Disc_Catalogue/Catalogue_Detail.aspx?ApplicationIDMaster=16167

budem izmjerio ovih dana kad stignem

Neno2
10.04.2012., 12:25
Obično ti je max istrošenost 2-3 mm manja od debljine novog diska, ako vidiš zub na rubu veči od 1 mm, mjenjaj.

Zgodni su ovi izbrazdani kad nestane šare bacaj, brembo je prije imao rupicu koja je značila isto, kad je nestane disk je za reciklažu.

Astral07
10.04.2012., 14:24
hm a mislim da je i vise od 1mm al budem izmjerio pa cu znat tocno, pise da je minimalno 20mm, dal to znaci da ako je 20mm da nesmijem stavit nove plocice gore? sta bi znacilo da nove plocice mogu stavit jedino ako je 21mm pa da ima "lufta" smanjit se do 20

Ako bi iso na nove diskove, gotovo sigurno bi uzeo zimmermann, vidim jedan kolega pise u ovoj temi da ih je dobio za 199kn/komad, to mi se cini pre jeftino??

mattco
10.04.2012., 16:18
hm a mislim da je i vise od 1mm al budem izmjerio pa cu znat tocno, pise da je minimalno 20mm, dal to znaci da ako je 20mm da nesmijem stavit nove plocice gore? sta bi znacilo da nove plocice mogu stavit jedino ako je 21mm pa da ima "lufta" smanjit se do 20

Smiješ ti svašta, ali kad već mijenjaš i ako su diskovi zreli za izmjenu, promijeni i njih (ispast će jeftinije i sigurno ćeš biti miran neko vrijeme).

Ako bi iso na nove diskove, gotovo sigurno bi uzeo zimmermann, vidim jedan kolega pise u ovoj temi da ih je dobio za 199kn/komad, to mi se cini pre jeftino??

To je ok marka.
Ako su ti prejeftini, plati im više. :D

Astral07
10.04.2012., 18:09
:) paaa ok, mogu im dat okruglih 200 onda

ma kazem zato jer ono sto sam vidio po netu nekakve cijene se krecu oko 400kn po komadu pa sad vise ne znam sta je realno?

Darko_S
04.09.2012., 13:44
Koliko je obično vijek trajanja kočionih diskova?

I wonder
04.09.2012., 14:12
broj kočenja x trajanje kočenja (u sek) x godine vozača x broj noge, sve zajedno / masa auta (u tonama) x KS motora.

Bajica 1
04.09.2012., 14:47
kolege koju marku diskova bi preporučili za renault clio III 1.2 tce??

mjau mjau
04.09.2012., 16:36
broj kočenja x trajanje kočenja (u sek) x godine vozača x broj noge, sve zajedno / masa auta (u tonama) x KS motora.

Ovo je zajebancija ili si for real? :rofl:

Rsv051
04.09.2012., 22:22
Pozdrav,
koje diskove bi mi preporučili za Seat Leon 2.0 FSI 110kw..
.iako autić tek ima 70 000 km pa sad tek mijenjam stražnje pločice a prednje su na 50%.
:)

Neno2
06.09.2012., 06:59
Ate Power :rofl:

CDRW
06.09.2012., 08:22
Ate Power :rofl:

Dobro si mu rekao ...

subito
26.09.2012., 07:11
Koliki je vijek trajanja kočionih čeljusti?

CDRW
26.09.2012., 07:19
Čeljusti?????

Valjda 1000 godina, a ako su od neke egzotične legure koja ne korodira - beskonačno.

subito
26.09.2012., 09:06
Naravno da je ideja bila da se pita koliko obično vrše adekvatno svoju funkciju, rade bez kvara, tj. koji je period kad bi ih se trebalo mijenjati...
Da li se isplati reparirati ih ili kupiti nove budući da sam prije 2 godine reparirao u Zg u Šulekovoj, a sad mi opet ručna ne hvata?

CDRW
26.09.2012., 09:42
Pa opet ti kažem a ti sjediš na ušima - ako se kočiona kliješta redovito održavaju, čitaj - ako nisi ljena guzica koje ne mjenja kočiono ulje, trajat će VJEČNO, nadživit će 3 auta. Ali ako si šlampav, ne znaš pogledat da li su gumene kape OK ili ih je kamen probušio, ne mjenjaš ulje, ne počistiš nataloženu garež i prašinu sa kliznih površina ... odoše one u za godinu - maksimalno dvije dana.

Nego što ti znači "ručna ne hvata" - prilično je malo vjerojatno da su za to kriva kliješta, prije bi optužio sajle, bužire, prihvat istih ....

subito
26.09.2012., 14:42
I sajle i diskove sam mijenjao, pa je vjerojatno problem u čeljustima.
A i neki mehaničari i serviseri me savjetuju da ako sam jednom već reparirao, da je bolje da kupim nove nego da potencijalno svako toliko odnosim na reparaciju i svaki puta plaćam par stotina kuna.

CDRW
26.09.2012., 15:32
Jebaš takvu reparaciju, no ja i dalje ne vidim kako bi čeljust (osim ako nije udarena, tj savijena) mogla praviti probleme.

Corvin
26.09.2012., 16:00
Jebaš takvu reparaciju, no ja i dalje ne vidim kako bi čeljust (osim ako nije udarena, tj savijena) mogla praviti probleme.

Nažalost mogu praviti i prave probleme i to uglavnom sa ručnom. I na Astri i Leonu potpuno isti problem.

CDRW
26.09.2012., 16:32
Kak i gdje? Koji je sistem ručne - onaj s navojem?

Corvin
26.09.2012., 17:50
Ne.
Onaj sa polugom. Sjebe se neka gumica pa se više poluga na klještima ne vraća
u početni položaj (do graničnika). Pa kad potegneš ručnu kočnica (poluga) ima manji put
i nemože zategnuti kako treba, jer je ona ispravna već zategnuta.

Neno2
27.09.2012., 07:47
Ne.
Onaj sa polugom. Sjebe se neka gumica pa se više poluga na klještima ne vraća
u početni položaj (do graničnika). Pa kad potegneš ručnu kočnica (poluga) ima manji put
i nemože zategnuti kako treba, jer je ona ispravna već zategnuta.

I opet ti je uzrok nemjenjanje kočione tekučine, voda se kondenzira uz osovinicu smrze počme puštati onda korozija par godina i čao-bao.

Inače ima čeljusti koje rikavaju same od sebe npr Bosch sistem na Mercu W211 puste ulje na 150-200 tkm redoviti i to lijeva strana.

Corvin
27.09.2012., 08:06
Ne filozofiraj.
Osobno mijenjam kočionu na svim autima svake 2 godine.

CDRW
27.09.2012., 08:07
Kod onih sa navojem je slična stvar - nakupi se mulj u klipu (isto nemjenjanje kočione) i onda počne zapinjat, no nije problem očistit. Postoje setovi za reparaciju (Budweg recimo) gdje imaš sve. Pa ako kliješta nisu IZNUTRA uništena korozijom (a vidio sam i toga, pogotovo kod vlasnika koji tvrde da tekućine ne treba mjenjati, one su vječne) reparacija je uspješna. Ako je opet cilindar tako nagrižen korozijom da ima kratere po sebi - onda je ko rašpa za drvo, samo obrusi novi gumeni dihtung.

dnp
27.09.2012., 08:26
Evo da se samo nadovežem,zanima me što mislite o Bosch diskovima i pločicama?

Corvin
27.09.2012., 08:27
Potpuno je jasno da se klješta sjebu kada je "vječno" ulje u njima.
Ali nemojte me trpati u isti koš sa takvim tipovima.
Ja mijenjam sve, od ulja u letvi volana do mjenjača.
Usput nadopunim destiliranu u "maintenance free" akumulatore.
I vidi vraga, i nje fali.

hcerinski
27.09.2012., 10:29
a gdje nališ vodu u akumulator ako je zatvoren jer obično ti koji su bez održavanja su zatvoreni i nemaju one čepove

Neno2
27.09.2012., 10:35
a gdje nališ vodu u akumulator ako je zatvoren jer obično ti koji su bez održavanja su zatvoreni i nemaju one čepove

Večina maintenance free ima čepove ispod naljepnice, obično su na zajedničkoj lajsni.

Neno2
27.09.2012., 10:37
Ne filozofiraj.
Osobno mijenjam kočionu na svim autima svake 2 godine.

A onda spadaš u one što padnu na guzicu i slome K :D

Mairon
27.09.2012., 11:51
Jel normalna cijena ATE diska 168 kn komad za Punto 2 1.2 8v, ili set pločica 177 kn isto ATE. To sam našao dva lika na njuškalu što prodaju ATE proizvode, pa mi je malo nekako mala cijena.

kerbi
27.09.2012., 12:57
Za diskove je definitivno premala, no tko zna gdje su oni to maznuli :D

Corvin
27.09.2012., 13:30
Halo Bing, kako brat.
Imam neke diskove, pali sa kamiona.
Cijena?
Prava sitnica :)

Mairon
27.09.2012., 13:35
Halo Bing, kako brat.
Imam neke diskove, pali sa kamiona.
Cijena?
Prava sitnica :)

Mogu past s marsa, samo da je to to, da je ATE a ne neka kopija.

To mi je bitno, jeftino je, ima ih više na njuškalu što nudi sa sličnim cijenama, al eto moro sam pitat.

Poštovani,

ATE diskovi su 168,40 kn/kom a pločice 177,80 ukoliko sadrže kontakt upozorenja na istrošenost odnosno 180,40 ako ne sadrže kontakt upozorenja na istrošenost.

Mi smo u Zagrebu na Jarunu a robu dostavljamo putem HP Ekspresa.

Pozdrav

ovo je mail, zasto plocice koje sadrze kontakt upozorenja su jeftinije od ovih drugih.

I wonder
27.09.2012., 14:56
te su pale s kamiona u prečkom, a ove druge u dubravi.
jebi ga, transport košta:D

*rabbit*
27.09.2012., 16:24
blesavo pitanje, kolika je prosječna očekivana trajnost diskova na nekakvom pa recimo prosječnom kompaktu, pod uvjetom da ga vozi normalan čovjek, znači ne nekakva ženskica koja koči pred svaki zavoj i kuri kočnice po nizbrdicama.

mehaničar kaže svaka druga izmjena pločica u principu ide novo diskovlje, ja sam na ovom autu recimo za sada 3x mijenjao pločice, diskovi su original. jel ide do 200 000? 180 000? hm.

Gord
27.09.2012., 17:06
Kad je već kolega *rabbit* spomenuo trajanje, također da pitam nešto.

Prve pločice sam promijenio na 120 000 km. Također očekujem da će mi toliko trajati i druge pločice, znači očekivana promjena na cca 240 000 km + moje nadanje da će mi diskovi izdržati do te druge izmjene.

Ali sada, na 166 000 km volan mi trese pri kočenju (iznad 80 km/h) + auto pri kočenju na vrlo malim brzinama neravnomjerno trza/cuka (lagano).
Znači diskovi prvi osumnjičenici...

Mogu li tokariti diskove, bez da mijenjam pločice?

body halleck
27.09.2012., 17:09
blesavo pitanje, kolika je prosječna očekivana trajnost diskova na nekakvom pa recimo prosječnom kompaktu, pod uvjetom da ga vozi normalan čovjek, znači ne nekakva ženskica koja koči pred svaki zavoj i kuri kočnice po nizbrdicama.

mehaničar kaže svaka druga izmjena pločica u principu ide novo diskovlje, ja sam na ovom autu recimo za sada 3x mijenjao pločice, diskovi su original. jel ide do 200 000? 180 000? hm.

Pitanje nije blesavo, ali je jaaako individualno-ovisi jako puno o samom autu,kvaliteti diskovi+pločice, relacijama koje se voze, i naravno o samom vozaču i njegovom stilu vožnje. Jednom sam se gadno posvađao sa svojim mehom, jer sam inzistirao, da mi na cca 150tkm uz pločice mijenja i diskove, ovaj nije htio (majstor starog kova), da šta se ja miješam tamo gdje mi nije mjesto, jedva ga namolio na izmjenu (diskovi su vizualno bili u izvrsnom stanju, kočnice su funkcionirale besprijekorno). Dok, službeno vozilo, puno vozača, teren vrlo često brdovit,gotovo planinski-diskovi su se mijenjali na svakih cca 50tkm(ne sjećam se točno), pločice češće, a glavni krivac je bila konfiguracija terena,jbg...

Mairon
28.09.2012., 00:00
Koja je razlika u rezanim diskovima i običnim. Brembo max rezani ? Ok ?

Neno2
28.09.2012., 08:28
Koja je razlika u rezanim diskovima i običnim. Brembo max rezani ? Ok ?

Otporniji su na fading, kad je kiša počmu kočiti otprilike jednu rotaciju gume prije, ravnomjernije troše ploćicu i kad nestane šara znaš da je disk za reciklažu.

Neno2
28.09.2012., 08:29
te su pale s kamiona u prečkom, a ove druge u dubravi.
jebi ga, transport košta:D

Ili neko ne plače skladištare kako spada pa se dečki namiruju :mig:

yedwy
28.09.2012., 09:19
Ili neko uzme cjeli dostavnjak u sloveniji ili italiji sa rabatom na količinu + za keš + digne povrat DDV-a i onda rastrži uz razumnu maržu za sebe i još bude jeftiniji...

hcerinski
28.09.2012., 10:53
po meni je to najnormalnija cijena, pa za taj auto Brembo je 150 kn, TRW malo skuplji pa zašto onda i ATE ne bi bio u tom rangu...

ovjek je zanimljivo kako pločice s indikatorima koštaju manje nego bez indikatora...

daj pošalji naziv toga dućana pa da malo pogledamo...

Mairon
28.09.2012., 12:10
http://www.njuskalo.hr/kocnice-dijelovi/disk-plocice-kocione-obloge-oglas-5857411

Ovaj lik prodaje diskove, pločice, pa eto. Jeftine su cijene.

hcerinski
28.09.2012., 13:16
OK ali ovo je neko svaštarenje jer ima kao sve dijelove za sva vozila...

Mairon
28.09.2012., 15:38
Ništa uzeo sam zimmerman diskove i ate pločice u tokiću s popustom od 25 posto. Bar račun imam, ovo prek njuškala je sve sumnjivo.

kerbi
28.09.2012., 16:48
Kako si iskombinirao ATe pločice s zimmerman diskovima? Pa za 100 kn više si mogao dobiti AT diskove i imao bi najbolju kombinaciju. Ovako se nemoj čuditi kad disk ode skupa s prvim setom pločica.

CDRW
28.09.2012., 16:59
Hmmm, teško. Zimmermann je dobra firma iako najbolje "ide" sa Textar pločicama. Sad ćemo vidjeti kako stoji sa ATE pločicama.
Iako se moram složiti da bi ATE + ATE bila sigurna kombinacija. Ovako ćemo morati pričekati da kolega potroši pločice (nebi li možda malo trnuo na Grobnik na nekakav race day :rofl:)

I još nešto - nemoj sad bit tuljan i spalit pločice i diskove radi brzopletosti. Lijepo sve počistit, oprat u brake cleaneru i onda 200 km polako, umjereno kočit ....

kerbi
28.09.2012., 17:11
Jebiga, ja sam potrošio Zimmerman diskove s jednim setom Ferodo pločica. A mislim da je Ferodo mekši od AT-a, bar sam takav filing imao dok sam imao AT-AT (originanlnu) kombinaciju).

body halleck
28.09.2012., 20:27
Ima li netko iskustva sa Motrio "diskovima i pločicama" koje Renault uvaljuje u ovlaštenim servisima?

nenocutlas
28.09.2012., 21:40
hebo vas tokić, dignuli su cijene u nebesa, kao fol daje nekima popust 20-25%, za moj su Ate diskovi 680kn kod njih, a npr. u Lagerosu 450kn, mislim ono jaka stvar tog popusta:rofl:
prije par tisuća sam stavil ate-diskove i ferrodo pločice al je dizaster ta kombinacija (još sam se blago izrazio), tak da sam prošli tjedan išo kupovat ate pločice, a ove ferrodo bacil nakon par tkm odvoženih prek plota u grmlje:rofl:

kerbi
28.09.2012., 22:59
Istina. Sad je jeftinije zamijeniti diskove i pločice na akciji 4+ komoda zubaka nego kupiti ATE kod tokića, a s tim da su i originali od AT-a (već mjenjano pod garancijom pa znam). Mene diskovi i pločice kod tokića dođu oko 1200 kn, a za tu lovu dobijem i zamjenu kod Zubaka. I jebiga sad uštedu.

Mairon
28.09.2012., 23:56
hebo vas tokić, dignuli su cijene u nebesa, kao fol daje nekima popust 20-25%, za moj su Ate diskovi 680kn kod njih, a npr. u Lagerosu 450kn, mislim ono jaka stvar tog popusta:rofl:
prije par tisuća sam stavil ate-diskove i ferrodo pločice al je dizaster ta kombinacija (još sam se blago izrazio), tak da sam prošli tjedan išo kupovat ate pločice, a ove ferrodo bacil nakon par tkm odvoženih prek plota u grmlje:rofl:

tebi nedaje popust, meni daje 27 posto popusta, tako da.....

160 ate plocice, 170 kn komad zimmerman disk.

Ko ti kriv sto nemres za 340 kn dobit par diskova ate su 370 kn par Bezveze pljuješ po popustu, to što imaš loše iskustvo u manjini si...

ate pločice su u igri kompa:kava:

-dominic-
29.09.2012., 07:12
Lageros pločice 310, tokić 540, rofl, može dat i 40% opet je skuplji.

Mairon
29.09.2012., 08:51
Koje pločice koštaju 540 kn ? Za G klasu ?

E30
29.09.2012., 12:41
tebi nedaje popust, meni daje 27 posto popusta, tako da.....

27% ? :cerek:

nenocutlas
29.09.2012., 16:32
...je baš, ja sam samo bacio usporedbe cijena, nisam napisao kolko sam na kraju platio diskove i gdje jer da ti napišem zabolila bi te glava tih tvojih 27% je q, mene ispalo jeftinije
kad se već hvališ

:rofl:

vampir001
29.09.2012., 21:03
a đe nađe baš 27 % ?

mene baba učila ; kad lažeš sine , laži na okruglo :D

Mairon
29.09.2012., 21:31
Popust preko mehaničara...

CDRW
29.09.2012., 23:56
a đe nađe baš 27 % ?

mene baba učila ; kad lažeš sine , laži na okruglo :D

Ne, ne, ne ... još je veliki Veljko Tomić govorio - ako lažeš nemoj lagat da se vidi iz aviona, kakvih 30%, kažeš 27,34% i odma svi vjeruju, broj ima "težinu" :rofl:

E blažena vremena Tesle ......

Mairon
30.09.2012., 00:39
E spammeri jeste se ulovili mojeg popusta od 27 % , vratite se na temu rađe.

400 kn manje je plačeno ( sav materijal uz kočnice ) nego što bi bilo i izračunao sam i tolko ispada, šta sad. Zašto bi lagao, uostalom zaboli me tuki. Bitno da sam ate pločice platio 160 kn. Prek poznanika bi bilo 30 posto, no ovak rađe ne ciganim i odem kod mehaničara svog.

Jel može jeftinije od ovog za moj auto, nemože točka na i. Tokić je moj izbor, a ovi koji pljuju tokić i bacaju lude usporedbe s diskovima od 600 kn, to nije moj problem, za moj dođe 170 kn komad, biraj, zimmerman, ferodo 165, ate 200 itd.

Corvin
30.09.2012., 08:17
Kenjaš.
Ostalim forumašima nije nimalo bitno pošto ti možeš kupiti kod Tokića.
Bitno je pošto svi ostali mogu kupiti neki dio, bilo kod Tokića, ili nekog drugog.
I u toj i takvoj usporedbi ispada da ima jeftinijih.

Neno2
01.10.2012., 07:30
Kenjaš.
Ostalim forumašima nije nimalo bitno pošto ti možeš kupiti kod Tokića.
Bitno je pošto svi ostali mogu kupiti neki dio, bilo kod Tokića, ili nekog drugog.
I u toj i takvoj usporedbi ispada da ima jeftinijih.

Nema jeftinijih, jer kod Tokiča izvuku Asa iz rukava u vidu TQ :504:

Mairon
01.10.2012., 07:58
Nema jeftinijih, jer kod Tokiča izvuku Asa iz rukava u vidu TQ :504:

TQ je njihov proizvod ili nešto kinesko ? Znam da su nudili za 120 kn disk neki, al ni sami ne preporučuju :lol:

hcerinski
01.10.2012., 08:30
mora da je jako kvalitetno kada niti oni sami to ne preporučuju... zato je cijena ono kaj se tu gleda, ne kvaliteta

Neno2
01.10.2012., 09:47
Kočnice su inače fantastično mjesto za uštedu, bitne su kao presvlake ili tapeti ... :503:

Mairon
01.10.2012., 10:51
Kad mi je to rekao lik u tokiću, rekao sam daj ti meni Ate diskove i mir. Kad svoj proizvod ne preporučuju onda neznam stvarno, no ima budala koje kupe to valjda.

bambus_1
02.10.2012., 22:37
Meni su ATE pločice vrhunske a pošto u Ri ne mogu nigdje naći ATE diskove da li ima netko iskustva da stavim ATE pločice na TRW diskove?Jer TRW pločice su dosta tvrde i osjetno slabije koče od ate-a,iako ne cvile...Razmišljao sam o kombinaciji zimmerman diskovi ferodo pločice iz tokića ali cvile dosta,autokrešo ima sranje delphi..

kerbi
03.10.2012., 05:07
Pa tokić ti drži i ATE diskove skupa s pločicama.

bambus_1
03.10.2012., 06:34
Ok,pitat cu,hvala

Neno2
03.10.2012., 06:49
Pa tokić ti drži i ATE diskove skupa s pločicama.

Ne nude ih jer po Ate-u vidiš koliko mu je napucana marža na drugim artiklima, kod Auto-Favorita, AutoMaga, Lagera, svugdje je Ate jeftiniji za 10-20% nego kod Tokiča.

WXW
03.10.2012., 13:10
Nije mi jasno, plocice jedne marke, diskovi druge? :ne zna:
Nisu kocnice toliko bitne, pa se mogu izvoditi ekspirementi. :kava:

Ja sam protiv toga, zato sto kvaliteta nije ista i pitanje je kako se plocice i diskovi "prigvacaju". Najbolje od istog proizvodjaca jedno i drugo.

imandaric
03.10.2012., 13:40
A pitanje je gdje se sve to u kojem pogonu stvarno proizvodi pri tome aludiram na P.R.C. i slično

bambus_1
03.10.2012., 17:02
Stavio bih i ja npr od trw-a sve ali kad pločice ne cvile ali ni ne koče kako bi trebale za razliku od ate-a,ferodo je teško naći da su dobre i da ne cvile..

A pitat ću ove ostale šta si naveo,danas sam zvao tokića kod njih su za p 206 1.4 hdi 450 kn pločice,diskovi svaki 380 kn..

E30
04.10.2012., 12:30
Nije mi jasno, plocice jedne marke, diskovi druge? :ne zna:
Nisu kocnice toliko bitne, pa se mogu izvoditi ekspirementi. :kava:

Ja sam protiv toga, zato sto kvaliteta nije ista i pitanje je kako se plocice i diskovi "prigvacaju". Najbolje od istog proizvodjaca jedno i drugo.

Tvoji su postovi većinom neko čuđenje koda si sa marsa doša :confused:
Evo link (http://www.at-rs.de/tl_files/content/bremsscheiben_bremsbelaege_richtig_kombinieren.jpg ) po stoti put pa se igraj :D

Mairon
04.10.2012., 17:06
Tvoji su postovi većinom neko čuđenje koda si sa marsa doša :confused:
Evo link (http://www.at-rs.de/tl_files/content/bremsscheiben_bremsbelaege_richtig_kombinieren.jpg ) po stoti put pa se igraj :D

Dobar link, kupio sam ate pločice mislim da su obične i zimmerman disk, vidim da se slažu dobro, a i to sam primjetio, samo neznam malo cvili, valjda treba razradit ih.