PDA

View Full Version : Sredstva za poticanje/ubrzanje tamnjenja kože

stranice : [1] 2 3 4 5

Just a Girl
22.03.2010., 08:27
Stara tema Solarij, sunčanje, beta karoten tablete... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=152726&page=70) razdvaja se na dvije nove - ovu o sredstvima za brže tamnjenje kože, te drugu o solariju.

Dakle, odsad ovdje možete pisati o tabletama, preparatima i drugim sredstvima za ubrzanje i/ili poticanje tamnjenja kože.

victory
23.03.2010., 09:24
Zanima me dali je netko koristio Inneov za pripremu kože za sunčanje i kakvi su dojmovi??? I dali je netko probao Helioderm od ESI-a, koji odmah sutra kupujem, naime helioderm je nekoliko puta jeftiniji od Inneova a za usporedbu: inneov ima 4,7 mg betakarotena a helioderm 6,5 mg betakarotena
inneov ima 2,5 mg likopena a helioderm 5 mg.

Uz to helioderm ima i 1 mg karotena iz korijena mrkve, 10 mg Q10, 20 mg aloe vere i 1 mg bakra.

Može li netko reći što inneov još ima u sastavu????

Cosmo-Girl
02.04.2010., 15:24
Zanima me ako netko zna ima li u dm-u kupiti preparata za suncanje ali za u solarij, a posebno za lice, da ne kupujem u salonima? Ima previse stranica na staroj temi pa ne mogu naci :)

EllaVanSaar
03.04.2010., 21:16
prirodna smjesa - djeluje 100 % :D

naribati mrkvu,staviti par oraha i sve zaliti maslinovim uljem u jednu posudi te staviti tu posudu na 2 tjedna na sunce

mazati se tom smjesom prije i poslije sunčanja i vidjet će vam se samo zubi :D

EllaVanSaar
03.04.2010., 21:17
Zanima me ako netko zna ima li u dm-u kupiti preparata za suncanje ali za u solarij, a posebno za lice, da ne kupujem u salonima? Ima previse stranica na staroj temi pa ne mogu naci :)

ima,ja koristim Sundance kremu za tijelo i lice,dođe 30 kn

fino hidratizira ali malo smrdi :zubo:

victory
06.04.2010., 15:34

naribati mrkvu,staviti par oraha i sve zaliti maslinovim uljem u jednu posudi te staviti tu posudu na 2 tjedna na sunce

Možda je glupo pitanje ali daj reci dali se stavi orah u ljusci ili očišćen????

hrčkica
07.04.2010., 00:06
ima,ja koristim Sundance kremu za tijelo i lice,dođe 30 kn

fino hidratizira ali malo smrdi :zubo:

hmmm... ja neki dan platila 15 kn :)
i da, smrduckam po pečenom mesu kad ju koristim :p

mateja122
10.04.2010., 12:00
hmmm... ja neki dan platila 15 kn :)
i da, smrduckam po pečenom mesu kad ju koristim :p

ja nigdje ne nađem taj sundance u dm-u u osijeku :ne zna::rolleyes:

EllaVanSaar
14.04.2010., 21:19
Možda je glupo pitanje ali daj reci dali se stavi orah u ljusci ili očišćen????

bolje je u ljusci jer otpušta više toga,ali može i očišćen :)

_reese_
15.04.2010., 13:50

ovo super zvuci, znaci ide jedna mrkva, 2-3 oraha i kolko ulja? moze i ono iz ducaana ili bas onak domace maslinovo ulje?:)

Estee Lauder
15.04.2010., 14:06
ovo super zvuci, znaci ide jedna mrkva, 2-3 oraha i kolko ulja? moze i ono iz ducaana ili bas onak domace maslinovo ulje?:)

Nije to baš tako, na svjetloputim ženama ne čini nikakva čuda. Znam iz osobnog iskustva, a ovo ulje nema nikakvu zaštitu osim onih par faktora koje ima maslinovo ulje.:kava:

Došao meni iz Amerike Fake bake i uz to dobila neki bronzer u spreju koji se ispire s vodom. Sad čekam prvo kupanje.:cerek: Kupila sam i kupaći. Eto maksimalno se pripreman za ljeto. Fake tan dođe 15 dolara u njihovim salonima.

EllaVanSaar
15.04.2010., 21:23

svakako bolje domaće jer je gušće :mig:

a ti može staviti i 5 mrkvi,5 oraha i 2 litre ulja - svejedno je,samo ćeš onda imati više :)

i istina je što kaže Estee L. - ovo je super kada koristiš na nekoj bazi,recimo 4-5 dana sunčanja na moru jer ako odmah kreneš a svjetloputa si neće dobro završiti :)

*b_r_i_n_e_t_a*
18.04.2010., 12:53
cure jel ima koja od vas kakva iskustva s beta karoten tabletama?koje su najbolje i kakav je učinak?jel smanjuju nastajanje madeža i pjegica?

Bubsi
18.04.2010., 17:43
Najbolja stvar ikad, hvalila se na nekim temama - L'erbolario marmelada :s :s :s

EllaVanSaar
18.04.2010., 18:25
cure jel ima koja od vas kakva iskustva s beta karoten tabletama?koje su najbolje i kakav je učinak?jel smanjuju nastajanje madeža i pjegica?

meni barem nije,a pila sam Beta karoten od Natural Weltha i od Gesund Plusa...meni se činilo kao da sam brže tamnila...to je sve..

Estee Lauder
18.04.2010., 18:59
Najbolja stvar ikad, hvalila se na nekim temama - L'erbolario marmelada :s :s :s

Meni nije ama baš ništa djelovala.:flop:

Bubsi
18.04.2010., 20:25

Ne mogu vjerovat, meni je bila savrsena, vec dvije godine za redom :)

hrčkica
19.04.2010., 01:05

ni meni. osim što sam se osjećala ko masna svinjica :lol:

Maisha
19.04.2010., 01:17
Najbolja stvar ikad, hvalila se na nekim temama - L'erbolario marmelada :s :s :ssavršenstvo od proizvoda http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif

preporučila sam taj pekmez mnogima i sve osobe (babe :cerek: ) su bile oduševljene osim jedne koja je skoro kao albino. :o mada, čak je i onda dosta potamnila s obzirom na svoje mogućnosti bez pekmeza. :cheer: ja sam jako bljedunjava i prirodno plava, prvo se nekoliko dana mažem sa malo većim faktorima da dobijem nekakvu bazu, a onda krećem na magični pekmez :cerek:

Cvrčak i Mrav
19.04.2010., 14:35

evo ja ću pitati još gluplje - mogu li mljeveni orasi? imam ih doma, jedno 200 grama

EllaVanSaar
19.04.2010., 19:13
evo ja ću pitati još gluplje - mogu li mljeveni orasi? imam ih doma, jedno 200 grama

vidiš to ne znam... :D
nije to moj recept nego od jedne babe sa Visa :D
ali mislim da mljeveni orasi ne bi imali takav učinak kao cijeli,a pogotvo oni u kori radi ispuštanja ulja - poznato orahovo ulje :mig:

Estee Lauder
19.04.2010., 20:02
Cure to vam se stavljaju samo zeleni orasi i nikakvi drugi, ulje bude poslije crno, čak ste odmah tamniji kad se s time namažete. Možete orase i naribati pa je još bolje, samo radite to u rukavicama jer pocrne ruke.

EllaVanSaar
19.04.2010., 21:08
Cure to vam se stavljaju samo zeleni orasi i nikakvi drugi, ulje bude poslije crno, čak ste odmah tamniji kad se s time namažete. Možete orase i naribati pa je još bolje, samo radite to u rukavicama jer pocrne ruke.

čemu ribati ako ide cijeli u ljusci? :confused:

Estee Lauder
19.04.2010., 23:21
čemu ribati ako ide cijeli u ljusci? :confused:

Zato što izriban orah pusti još bolje crnilo u ulju. :)

Ali nažalost sve ovo crnilo meni nije puno pomoglo, što ne znači da neće i vama.:cerek:

Slash's_bitch
19.04.2010., 23:32
Kod mene ista stvar kao i kod Estee, svijetle sam puti i nije mi ovo baš pomoglo(napravila sebi prošlo ljeto), ali nisam ga testirala duže vrijeme jer nisam baš imala vremena ići na plažu. Ali očekivala sam brže rezulatate u odnosu na obične kreme,a nisam ih primjetila. Jedino od čega sam brže lovila boju je bila Avonova krema sa beta karotenom.

SuperGirl's Cat
20.04.2010., 08:09

odlican proizvod :top:

Ako volite L'erbolario proizvode super je i Crema solare acceleratrice d'abbronzatura all'olio di jojoba (spf 15)

Meni je cak bolja od pekmeza :cerek::cerek:

Maisha
20.04.2010., 23:54

Ako volite L'erbolario proizvode super je i Crema solare acceleratrice d'abbronzatura all'olio di jojoba (spf 15)

Meni je cak bolja od pekmeza :cerek::cerek:po čemu ti je bolja? usporedi :D

Cvrčak i Mrav
21.04.2010., 07:14
ulje za sunčanje pomiješano s kakao maslacem, rezultat je prelijepa čokoladna boja, ne ona izgorena i garava, nego lijepa preplanula

SuperGirl's Cat
21.04.2010., 09:31
po čemu ti je bolja? usporedi :D

S obziron da neman mjeru kad se packam pekmezom, cila san si nekako lipljiva i uvik zapackan rucnik, kupaci...itd
Ova kremica se odmah upije, ne ostavlja nikakav sloj na kozi (bijela je al ne ostavi onaj bjelkasti film na kozi), koza je fino mirisljava i mekana.

I najveci plus: (ako ja nisan luda :D) cini mi se da san brze (i jace) uhvatila boju kad sam nju koristila nego pekmez.

crvenkapica5
21.04.2010., 15:29

ajde konačno nešto što je sa faktorom :top: pa možda na kraju ljeta uhvatim malo više boje ;)

Maisha
21.04.2010., 20:11
S obziron da neman mjeru kad se packam pekmezom, cila san si nekako lipljiva i uvik zapackan rucnik, kupaci...itd
Ova kremica se odmah upije, ne ostavlja nikakav sloj na kozi (bijela je al ne ostavi onaj bjelkasti film na kozi), koza je fino mirisljava i mekana.

I najveci plus: (ako ja nisan luda :D) cini mi se da san brze (i jace) uhvatila boju kad sam nju koristila nego pekmez.mogla bi ova godine obje kupiti. :cheer: ili prvo tu tvoju pa vidjeti što dalje :cerek:

crvenkapica5
21.04.2010., 20:58
ima li netko iskustva sa B kompleksima i ostalim vitaminima koji pomažu tamnjenje kože pri sunčanju? Probala sam Natural Wealth i stvarno sam procrnila više nego inače prošlo ljeto (ali sam ih pila 2 mjeseca ranije, znači od 4-5mj) ali me zanima, ako netko je ili probao ili se kuži u to, koje bi bile bolje, imale više sastojaka koji utječu na tamnjenje itd?

jana_7
25.04.2010., 10:14
ne znam i ne kuzim se :D al mene zanima da li ta marmelada.. jel to bas samo za sunce ili se s time moze i u solarij.. naime.. kako god okrenem ili sunce ili solarij trup mi bude taman skoro mulatski taman a noge mi ostanu bijele.. uvijek al bas uvijek.. pa sam se mislila natrackat s tom marmeladom :D da i noge dobiju malo boje :)
pa ako mi netko moze odg :D bila bi zahvalna :)

jelena-85
26.04.2010., 09:18
ja sam prošle god za samo tjedan dana na moru potamnila kao kad sam obično 3 tj. svi su bili totalno začuđeni jer inače i ne primam baš boju. koristila sam iz dm-a eveline bronze accelerator. i koštao je samo oko 30 kn i preodličan je :)

"mala"
26.04.2010., 16:37
ja sam prošle god za samo tjedan dana na moru potamnila kao kad sam obično 3 tj. svi su bili totalno začuđeni jer inače i ne primam baš boju. koristila sam iz dm-a eveline bronze accelerator. i koštao je samo oko 30 kn i preodličan je :)

jel se moze taj accelerator stavljati na lice ili je namijenjem samo za tijelo, tj. jesi li ga ti stavljala po licu????

Good evil
30.04.2010., 10:04

Ovo je pretpostavljam neka krema?
Dal sa zastitnim faktorom ili?

Ne mogu se odlucit koji beta-karoten da kupim :facepalm:
Prosle godine sam kupila od Dietpharma, al zanima me postoji kakav bolji :misli:

šećerna vata
30.04.2010., 11:09
ja sam danas kupila u ljekarni neki Betatene za 85 kn, kao ima više vrsta beta-karotena kolko sam shvatila i ima 60 kapsula znači za 2 mjeseca cca, s tim da kao tjedan dana prije početka sunčanja (na moru, bazenu, u solariju, svejedno) treba se uzimati po 2 kapsule..wto ako još netko želi probati, ja se nadam da će bit dobar...:mig:

Estee Lauder
30.04.2010., 13:36
Nisam imala mira i probala sam kako djeluje Fake bake losion za samotamnjenje. Namazala sam prije spavanja jednu cijelu bedru uključujući i koljeno .
Krema je čokoladne boje i odmah na koži ostavlja prekrasnu tamnu boju. Treba se dobro utrljati i razmazati. Sve sam radila sa rukavicama koje sam dobila u kutiji.
Bedra koju sam namazala mi je odmah izgledala crna, inače sam dosta svijetla. Sutradan je ta nijansa malčice posvijetlila i boja je postala potpuno bakrena, ovakva mi se još više svidjela. Narančastom pigmentu ni traga, pa ni oko koljena, što znači da neće biti problema ni oko stopala, za razliku od drugih krema. Baš prava ljetna boja u koju nitko ne bi posumnjao.

Čak i nakon tuširanja boja se nije promijenila. Čitala sam da je najbolje mazati se uzastopno 3 večeri i da si miran cijeli tjedan.
Sa ovim jednim mazanjem sam jako zadovoljna, a mogu misliti kako će izgledati kada se budem mazala 3 večeri za redom.

Ovo sam sve testirala prije ljeta jer se fake bake pojavio na fragrancedirectu jako povoljno, malo manje od 10 funti, sa putem me došao oko 100 kn, a muž mi ga je u Americi u salonu dobio za 15 dolara što isto mislim da je povoljno, jer ga se prodaje i po 40 dolara.

Sve u svemu odličan preparat, može se s njim i lice mazati i sad kad sam ovo isprobala nema šanse koristiti išta drugo. Mislim da je i taj xen tan ista stvar kao i ovo s time da je on i dosta skuplji.

anamary_
30.04.2010., 14:06
Mene zanima koja krema za solarij vam je najbolja, idem već oko mjesec dana u solarij, trbuh i noge su mi dosta pocrnili a dekolte, ruke i lice puno slabije,pa sam ko zebra :D pa me zanima dal djeluju što te njihove kreme što ih prodaju u solariju a dosta su skupe, il ima neka jeftinija verzija koju mogu sama kupit?

mateja122
01.05.2010., 19:24

a gdje ima ta krema za kupiti? u ljekarnama ili..? :confused:
i da,ovaj L oerbolariom pekmez,jel se to zove bas pekmez ili..? :ne zna::D

SuperGirl's Cat
01.05.2010., 20:28
a gdje ima ta krema za kupiti? u ljekarnama ili..? :confused:
i da,ovaj L oerbolariom pekmez,jel se to zove bas pekmez ili..? :ne zna::D

Koliko ja znam L'erbolario ima samo u ljekarnama (mozda i neke parfumerije drze, stvarno ne znam)

Pitaj tete u ljekarni pekmez, znat ce one o cemu pricas al evo ti slikica na ovom linku i puni naziv http://www.lillanatura.com/erbolario/solariunguento.html

ja se ne trudim zapantit ovi naziv, nego pitam pekmez a i znam kako kutijica izgleda pa mi ne mogu uvalit krivi proizvod.

a evo ovde i ova kremica o kojoj sam pisala : http://www.lillanatura.com/erbolario/solaricremaaccelleratrice.html

mateja122
03.05.2010., 07:54
Koliko ja znam L'erbolario ima samo u ljekarnama (mozda i neke parfumerije drze, stvarno ne znam)

Pitaj tete u ljekarni pekmez, znat ce one o cemu pricas al evo ti slikica na ovom linku i puni naziv http://www.lillanatura.com/erbolario/solariunguento.html

ja se ne trudim zapantit ovi naziv, nego pitam pekmez a i znam kako kutijica izgleda pa mi ne mogu uvalit krivi proizvod.

a evo ovde i ova kremica o kojoj sam pisala : http://www.lillanatura.com/erbolario/solaricremaaccelleratrice.html

hvala..:cerek:
budem potrazila bas,iako sumnjam da cu je naci jer ni onu attivu bronz nisam nasla ni u jednoj ljekarni u osijeku..:rolleyes:
a sta je tebi bolje? pekmez ili ova kremica,od cega si brze tamnila? :)

SuperGirl's Cat
03.05.2010., 09:07
meni je kremica bolja od pekmeza jer se lakse upije u kozu pa nemam filing masnog sloja na kozi.
Brze sam tamnila s kremom (ili ja umisljam:rofl::rofl:).

ne znam jel u redu da ovdje "reklamiram" ljekarne al evo ti link Prima Pharme (kod njih najcesce kupujem jer su mi odma kraj kuce, mada se neke proizvode da nac jeftinije u drugim ljekarnama!!!)

Imaju podruznicu u Osijeku:
http://www.primapharme.hr/osijek.asp

A ako ni tamo ne uspijes nac (ne znam jel im isti asortiman u svim gradovima) jedino mi pada na pamet da zamolis nekog iz Zg da ti kupi :ne zna:

mateja122
03.05.2010., 12:45
meni je kremica bolja od pekmeza jer se lakse upije u kozu pa nemam filing masnog sloja na kozi.
Brze sam tamnila s kremom (ili ja umisljam:rofl::rofl:).

ne znam jel u redu da ovdje "reklamiram" ljekarne al evo ti link Prima Pharme (kod njih najcesce kupujem jer su mi odma kraj kuce, mada se neke proizvode da nac jeftinije u drugim ljekarnama!!!)

Imaju podruznicu u Osijeku:
http://www.primapharme.hr/osijek.asp

A ako ni tamo ne uspijes nac (ne znam jel im isti asortiman u svim gradovima) jedino mi pada na pamet da zamolis nekog iz Zg da ti kupi :ne zna:

hvala ti puno..otici cu pogledati..nadam se da ce je imati,jer onu attivu bronze nisu ni oni imali! :)

chichita
04.05.2010., 11:36
u osijeku l'erbolario pekmez imaju svakako u ljekarni preko puta katedrale i u onoj na uglu prema kružnom toku (preko puta užarije)... vidjela sam u četvrak...

Maisha
10.05.2010., 16:10
Nisam imala mira i probala sam kako djeluje Fake bake losion za samotamnjenje....

Sve u svemu odličan preparat, može se s njim i lice mazati i sad kad sam ovo isprobala nema šanse koristiti išta drugo. Mislim da je i taj xen tan ista stvar kao i ovo s time da je on i dosta skuplji.može sličica? :D ima ih više na e-bayu. :zvrko: napiši malo više detalja kako ti djeluje na lice. meni faca preko ljeta redovito svjetlija par nijansi. :kava: jel' začepljuje pore? masti kožu?

Eve*
15.05.2010., 11:43

jel se moze taj accelerator stavljati na lice ili je namijenjem samo za tijelo, tj. jesi li ga ti stavljala po licu????

Mene isto ovo zanima:)
Da li masti lice?

Ps. Da li znate za neki proizvod poslije sunčanja, iz dma, da produljuje trajanje boje?

Gipsyqueen
15.05.2010., 12:01
savršenstvo od proizvoda http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif

preporučila sam taj pekmez mnogima i sve osobe (babe ) su bile oduševljene osim jedne koja je skoro kao albino. mada, čak je i onda dosta potamnila s obzirom na svoje mogućnosti bez pekmeza. ja sam jako bljedunjava i prirodno plava, prvo se nekoliko dana mažem sa malo većim faktorima da dobijem nekakvu bazu, a onda krećem na magični pekmez :cerek:

Meni je cak bolja od pekmeza :cerek:

Meni su odlični svi L'Erbolario proizvodi, a pogotovo dva gore linkana.:s :cerek:

Redovito kupujem njihov pekmez, već par godina i prezadovoljna sam.
Inače sam tamne puti i brzo pocrnim, ali volim njihov pekmez jer mi je nakon sunčanja s njim koža nekako ljepšeg tona i miris pekmeza mi je super.:cerek:

BTW, od jeftinijih proizvoda preporučam Avon kremu s mrkvom. Isto pospješuje tamnjenje i dobra je, ali je treba dobro i jednolično razmazati jer inače jače potamne dijelovi koji su jače namazani.

Uz kreme, nije loše piti i Bevital sun ili nešto slično.:top:

Estee Lauder
15.05.2010., 13:17
može sličica? :D ima ih više na e-bayu. :zvrko: napiši malo više detalja kako ti djeluje na lice. meni faca preko ljeta redovito svjetlija par nijansi. :kava: jel' začepljuje pore? masti kožu?

Evo ovaj

http://cgi.ebay.co.uk/Fake-Bake-Self-Tanning-Lotion-170ml-BROWN-BOTTLE-BN-/130391479265?cmd=ViewItem&pt=UK_Health_Tanning_RL&hash=item1e5bf013e1

Ja se još nisam s njim kompletno namazala, čekam prvo kupanje, nadam se da će biti ubrzo. Samo sam se namazala od koljena do gornjeg dijela bedre, da vidim kako se ponaša oko košćatijeg dijela nogu i mogu reći da nema ni znaka narančastoj boji. Lice nisam mazala, ali budem kad i kompletno tijelo. Ali sam vidjela lice od muževe rodice iz usa od koje sam i čula za ovu stvar, za koju je ona rekla da je najbolja. Ako to koristi godinama znači da je zadovoljna. Meni je nedavno muž donio iz usa jednu bocu, a drugu sam bocu naručila sa Fragrancedirecta i gledam, sve su ih prodali a kupila sam za 100-njak kuna.:)

mateja122
17.05.2010., 12:55
jel taj l erobolario pekmez moze i za solarij? :)

TheGal
18.05.2010., 08:46
jel ima itko iskustva s bioastin algama?
imaju 10X snažnije djelovanje od beta-karotena, pa me zanima jel itko to uzima?:ne zna:

Bubica30
18.05.2010., 08:48
ja sam inace svjetlije puti.....i kad pocrnim to je malo.....
st. tropez je imao prezentaciju u Splitu....i ostavili su mi nekoliko proizvoda za samotamnjenje.....moram vam reci da su odlicni...daju za 2...3 nijanse tamniju boju, u sebi imaju parfem i hidratiziraju kozu....

mateja122
18.05.2010., 15:21
kupila neki sundance maslac za solarij,probao netko?

pink5
18.05.2010., 16:23
lerbolario lodi iliti marmeladu sam koristila ljetos..Sad kad gledam fotografije čini mi se da sam bila preškura:rofl:ko crnkinja
Ovo što spominjete orah,ne ide jezgra oraha nego samo kora,stvar je u kori

EllaVanSaar
20.05.2010., 20:13
kupila neki sundance maslac za solarij,probao netko?

ja ga imam,smrdi do bola,po pečenom mesu :zubo:

ali sam zadovoljna,hidratizira i imam osjećaj da pojačava efekt

mateja122
24.05.2010., 18:19
ahahhah meni ne smrdi..meni mirisi po kokosu :D
I da,kontam da ubrzava tamnjenje..

nimfa79
26.05.2010., 11:08
evo ja jučer nakon puuno proučavanja sastava raznoraznih kremica u DM-u našla jednu koja ima sastav od kakao maslaca,ulja mrkve i marelice te betakarotenom..od CLASSICA je,košta mislim oko 40 kunića...e sad jučer se tek počela mazat sa njome,pa ću vidjeti,inače koristim redovito solarij,ali jako teško tamnim pa se nadam da će ova kremica malo to pospješiti...samo što smrdi ko sam vrag...

mateja122
26.05.2010., 12:29
evo ja jučer nakon puuno proučavanja sastava raznoraznih kremica u DM-u našla jednu koja ima sastav od kakao maslaca,ulja mrkve i marelice te betakarotenom..od CLASSICA je,košta mislim oko 40 kunića...e sad jučer se tek počela mazat sa njome,pa ću vidjeti,inače koristim redovito solarij,ali jako teško tamnim pa se nadam da će ova kremica malo to pospješiti...samo što smrdi ko sam vrag...

koju kremu?

nimfa79
26.05.2010., 12:40
od CLASSICA je,ovdje u zagrebačkom DM-u je složena odmah ispod Guam blata....onak ima dosta kremica od njih,nije neka razvikana marka,ali evo od svih krema koje sam gledala u DM-u jednio sam tu spijela pronaći da u sastavu imaa kakao maslac,ule od mrkve i marelice i betakaroten

Lola
03.06.2010., 21:46
estee, nasla sam ovaj proizvod na ova dva sajta, potpuno drugacije pakiranje. malo sam zbunjena http://www.feelunique.com/p/Fake-Bake-Tanning-Body-Butter-for-Dry-Skin-113ml i http://www.fragrancedirect.co.uk/Fake-Bake/Fake-Bake-Self-Tanning-Butter-4oz/invt/0025697?htxt=TGlqjQ0qqk6DTffw4uhjeALeD2PybAJ9orR5K Y7vTSIWBN5Nyvk5%2FD9YZoQ3qhd5%2BbqYwo%2FFbt%2BF%0A IAsG2VKi6A%3D%3D
uzela bi ovaj na fragranceu jer je jeftiniji, ali moze li to bit laznjak?

Estee Lauder
03.06.2010., 23:34
estee, nasla sam ovaj proizvod na ova dva sajta, potpuno drugacije pakiranje. malo sam zbunjena http://www.feelunique.com/p/Fake-Bake-Tanning-Body-Butter-for-Dry-Skin-113ml i http://www.fragrancedirect.co.uk/Fake-Bake/Fake-Bake-Self-Tanning-Butter-4oz/invt/0025697?htxt=TGlqjQ0qqk6DTffw4uhjeALeD2PybAJ9orR5K Y7vTSIWBN5Nyvk5%2FD9YZoQ3qhd5%2BbqYwo%2FFbt%2BF%0A IAsG2VKi6A%3D%3D
uzela bi ovaj na fragranceu jer je jeftiniji, ali moze li to bit laznjak?

Ne mora značiti, možda su promijenili ambalažu. Ja sam dobila fake bake lotion sa FD-a u potpuno drugom pakiranju, na pumpicu, unutra losion isti kao i ovaj iz Amerike, pa pretpostavljam da je druga ambalaža.:)

Pazi ovaj maslac ti je samo za hidrataciju, to nije za samotamnjenje.

Lola
04.06.2010., 11:05
kak nije, pa pise i na jednom i na drugom self-tan? samo za suhu kozu...

Deni.m
08.06.2010., 20:43
ja sam inace svjetlije puti.....i kad pocrnim to je malo.....
st. tropez je imao prezentaciju u Splitu....i ostavili su mi nekoliko proizvoda za samotamnjenje.....moram vam reci da su odlicni...daju za 2...3 nijanse tamniju boju, u sebi imaju parfem i hidratiziraju kozu....

A to se onda može kupiti kod nas ???

Shiney
08.06.2010., 21:51

samo da pitam,onda kad se namaze kremom tom nemoram jos stavljat dodatno kremu s faktorom,jel da? jer to mi se čini ful praktično onda, 2 u 1! :D a koliko košta?

Maisha
10.06.2010., 00:37
samo da pitam,onda kad se namaze kremom tom nemoram jos stavljat dodatno kremu s faktorom,jel da? jer to mi se čini ful praktično onda, 2 u 1! :D a koliko košta?ne treba ti dodatna krema pošto ta s jojobom ima faktor 15. :cerek:

d-u-nj-a
11.06.2010., 13:04
Booook curke i svi koji se tak osjećaju :)
Bliži se ljeto,a ja bijela ko svježi sir,zanima me da li postoje kakve DOBRE kreme za brže tamnjenje,koristila sam "attive bronze" i nije mi se pokazala baš nešto....čula sam za neku "marmeladu" pa me zanimaju iskustva...

seceruuu
11.06.2010., 20:39
kupila Crema solare acceleratrice d'abbronzatura all'olio di jojoba (spf 15), javim rezultate,jer sutra plažaaaaaaaaaaaaaa

Bubica30
12.06.2010., 10:03

evo ja pijem konstantno beta karoten od dietpharma, a inace sam svijetlije puti:eek:

nije lose, samo sto ga prije moras poceti pit, znaci mjesec i pol prije izlaganja suncu...
prirodni beta- i alfa-karoten + C + E za zaštitu kože od sunčevog zračenja te za brže tamnjenje kože

Bubica30
12.06.2010., 10:07
A to se onda može kupiti kod nas ???

ne nema tog kod nas, mam ih ja nekoliko za prodaju

pjena za samotamnjenje i krema za samotamnjenje

mackiaaaa
12.06.2010., 17:21
mene zanima koliko kosta ta marmelada, bas ste ma sad zainteresirale za nju, mislila sam si prvo napraviti ovo sa orahom, mrkvom i maslinovim, ali po pricanju mi se cini marmelada bolja.
ma sad ni sama neznam sto je bolje, jel ima koja curka da je isprobala oboje pa da mi kaze koje je bolje?

Estee Lauder
12.06.2010., 20:00
mene zanima koliko kosta ta marmelada, bas ste ma sad zainteresirale za nju, mislila sam si prvo napraviti ovo sa orahom, mrkvom i maslinovim, ali po pricanju mi se cini marmelada bolja.
ma sad ni sama neznam sto je bolje, jel ima koja curka da je isprobala oboje pa da mi kaze koje je bolje?

Meni je bolja ta smjesa od orasa, marmelada mi nije imala nikakvog učinka. I ona ti dođe oko 100 -tinjak kuna. Ja sam svjetlije puti i na moru sam iza 16 sati i to sa orasima mi je koliko toliko utjecalo na moju skromnu boju, a marmelada ništa.:)

mackiaaaa
12.06.2010., 23:24
ma mene brzo hvata suce, samo moram pripazit 2-3 dana da nepocrvenim i onda kad me uhvati mogu do mile volje, ali mislim da cu onda isprobat prvo ovo sa orasima ak nista drugo manje me kosta nego marmelada, hvala na odgovoru

Estee Lauder
13.06.2010., 09:56
ma mene brzo hvata suce, samo moram pripazit 2-3 dana da nepocrvenim i onda kad me uhvati mogu do mile volje, ali mislim da cu onda isprobat prvo ovo sa orasima ak nista drugo manje me kosta nego marmelada, hvala na odgovoru

Onda probaj ovo, samo da te podsjetim u maslonovo ulje se stavljaju zeleni orasi koji puste tu crnu boju. Ulje ti kasnije bude crno kao nafta .:cerek:

Bubsi
13.06.2010., 11:07
Booook curke i svi koji se tak osjećaju :)
Bliži se ljeto,a ja bijela ko svježi sir,zanima me da li postoje kakve DOBRE kreme za brže tamnjenje,koristila sam "attive bronze" i nije mi se pokazala baš nešto....čula sam za neku "marmeladu" pa me zanimaju iskustva...

Marmelada, naravno :D

Cijena joj je nekih 105kn, bar u mojoj ljekarni (Split) :mig:
Ne znam kako je to sa orahom, al cula sam i za to dosta pohvala. Sta se marmelade tice, meni je ona savrsena al imaj na umu da prve pute kad se izlazes suncu se prvo namazes nekim faktorom pa onda povise marmeladom. Ipak ona nema zastitni faktor :mig:

Sarajka_Mazza
13.06.2010., 14:41
Beta karoten kapsule, 2.5eura u dm-u, 40 kapsula :) Najlakse i najbolji efekti, uz jedenje mrkve svaki dan (ne previse) i ostalih namirnica koje sadrze vitamin A

mackiaaaa
13.06.2010., 23:01
znam da se moraju zeleni orasi stavljat, danas ih bas nabavila, sutra cu sve skupa smuckat i onda se nadam da cu za vikend se ic malo suncat na koranu. javim vam dal ce me se boja uhvatit jace neg inace

Bubica30
14.06.2010., 07:59
curke imate i od olivala ulje za suncanje sa maslinovim uljem i kakao maslom...
ja prezadovoljnaa

Bubsi
14.06.2010., 09:49
di se mogu nac ti zeleni orasi?

mackiaaaa
14.06.2010., 16:35
u svakom dvoristu di rastu orasi hehhe, salim se, al zbilja je tako, ja sam ih od susjede uzela, a ovako neznam di bi ih kupila, jer to su u principu normalni orasi, samo sto su jos tako zeleni i mekani jer jos nisu sazreli da im se napravi ona ljuska.

EllaVanSaar
14.06.2010., 20:10
curke imate i od olivala ulje za suncanje sa maslinovim uljem i kakao maslom...
ja prezadovoljnaa

koliko šuške? :D

Bubica30
14.06.2010., 20:41
49 kn

patkicaSlatkica
15.06.2010., 11:48
vidjela sam jucer u dm-u butter za solarij za tamnjenje...nekih 29kn...pa eto da znate,od sun dancea je...:)

žilavkaSb
16.06.2010., 19:52
večer. jel mi netko može reći dal je taj lerbolario pekmez štetan u trudnoći ? trudna sam pa me zanima dal se smije mazati? hvala

Bubsi
16.06.2010., 20:12
Ne bi trebao biti jer je prirodan ali imaj na umu da nema zastitnog faktora :mig:
Najbolje ti je otic u ljekarnu i pitat, oni to najbolje znaju :mig:

Niara
17.06.2010., 12:12
ne znam jesam pogodila temu, al imam pitanje :D svijetle sam puti, ali mogu potamniti, prošle godine se nisam izlagala suncu preko ljeta zbog toga što sam uklanjala 2 madeža, pa su ožiljci bili prilično svježi. ove godine sam rekla da ću se opet sunčat do mile volje, a čula sam da vitamin B pomaže u zaštiti, ali i pri dobivanju boje. nisam ga uzimala prije ljeta, već bih sad počela - je li kasno? hoće vitamin B napravit svoj posao? :mig:

TheGal
17.06.2010., 13:54
Beta karoten se treba počet pit dosta (cca 3-4 tjedna) prije izlaganja suncu
bioastin (astaksantin alge) se mogu počet piti i par dana prije izlaganja suncu i navodno (prema riječima ljekarnika) su 10X jače od beta karotena

Shiney
17.06.2010., 21:09
kupila Crema solare acceleratrice d'abbronzatura all'olio di jojoba (spf 15), javim rezultate,jer sutra plažaaaaaaaaaaaaaa

a kaj velim u ljekarni ? kak se to veli na hrvatskom,da znam seljo sam, al ne bum ja to znala sve to izgovorit! :D :D

Sanja1
17.06.2010., 21:56
Vec neko vrijeme idem u solarij no noge su mi jos uvijek bijlele naspram ostalih djelova tijela. To mi se pocelo dogadjati prije dvije godine. Jednostavno mi se boja nogu razlikuje za par nijansi i to me bas zifcira.
Ak izlazim, namazem noge bronzerom no to mi nije rjesenje.
Dali se to dogadja i vama? Kak se to moze rijesiti?

Unaprijed hvala...

Shiney
17.06.2010., 22:26
Vec neko vrijeme idem u solarij no noge su mi jos uvijek bijlele naspram ostalih djelova tijela. To mi se pocelo dogadjati prije dvije godine. Jednostavno mi se boja nogu razlikuje za par nijansi i to me bas zifcira.
Ak izlazim, namazem noge bronzerom no to mi nije rjesenje.
Dali se to dogadja i vama? Kak se to moze rijesiti?

Unaprijed hvala...

hmm,pa meni se zna desit recimo da mi je trbuh tamniji od ruku recimo,nemam pojma zakaj, al uglavnom nije tak strašna razlika.
pa ne znam da li si pokušala se mazat nekom kremicom za solarij,koja ubrzava i pospješuje tamnjenje, pa naneseš samo na mjesta koja slabije tamne,recimo na noge u tvom slučaju? imaš ih kupit il u salonu, ili ima izbor i u dm par njih.

Sanja1
18.06.2010., 18:47
Nisam jos nista isprobavala jer se bojim razlike u boji izmedju gornjeg i donjeg dijela. Mozda bi morala probati....:confused:
Moze biti da to ima veze sa zdravljem?

Shiney
19.06.2010., 08:49
Nisam jos nista isprobavala jer se bojim razlike u boji izmedju gornjeg i donjeg dijela. Mozda bi morala probati....:confused:
Moze biti da to ima veze sa zdravljem?

pa neće biti razlike između gornjeg i donjeg dijela, bas zato i stavljas kremu na dijelove koje ti slabije pocrne kako bi izjednačila boju. ja fakat nemam drugu ideju, al ako ides u solarij nist te ne kosta da par puta namazes noge, pa ces vidjet kako ti djeluje.

0merta
19.06.2010., 13:21
Meni noge i trbuh budu tamniji...gornji dio i ruke nikako pa nikako..valjda jer sam žgoljava. :rolleyes:

*_Lolla_*
21.06.2010., 13:48
Meni noge i trbuh budu tamniji...gornji dio i ruke nikako pa nikako..valjda jer sam žgoljava. :rolleyes:

i meni isto tak :(

Sanja1
21.06.2010., 16:46
pa neće biti razlike između gornjeg i donjeg dijela, bas zato i stavljas kremu na dijelove koje ti slabije pocrne kako bi izjednačila boju. ja fakat nemam drugu ideju, al ako ides u solarij nist te ne kosta da par puta namazes noge, pa ces vidjet kako ti djeluje.

Imas pravo. Probala sam se namazati sa onom Nivea SUN touch Self-Tan Gel http://www.nivea.com/products/show/36564 (pronasla sam tu negdje na forumu) i mogu reci da mi je sada boja na nogama jednaka ili cak malo tamnija od ostalih djelova tijela.
Moram reci da sam odusevljena ovim gelom. Ne ostavlja strafice, lako se nanosi i nakon samo dva mazanja su mi noge cist oke.

Doduse, na tubi pise da se postupak mora ponavljati svaka 3 do 4 dana :ne zna: tako da to nije nekakvo dugotrajno rijesenje no sasvim je u redu uzimajuci u obzir da se nakon tusiranja i ovak i onak mazem losionom za tijelo. Jedino sto sada za noge koristim taj gel.

fairy_dea
22.06.2010., 17:55
ja sam prosle godine koristila iz dm-a sundance ulje i bilo mi je super,jos mi je malo ostalo,pa cu to prvo potrositi,a onda mislim napraviti ovu kombinaciju s maslinovim i orasima :D valjda ce uspjeti.i imam neko "cokoladno" ulje,ispostavilo se dobro i fino mirisi,ali pcele su me obljetale :lol:

fairy_dea
25.06.2010., 09:55
imam pitanje za onaj domaci recept s maslinovim uljem,orasima i mrkvom.Ako se mrkva nariba i eto mozda orasi jel to poslije nebude kao neka kasa? kakao se to poslije odvoji? necu se nazat s tim,pa da po sebi imam komadice mrkve i oraha? :lol:

Estee Lauder
25.06.2010., 10:08
imam pitanje za onaj domaci recept s maslinovim uljem,orasima i mrkvom.Ako se mrkva nariba i eto mozda orasi jel to poslije nebude kao neka kasa? kakao se to poslije odvoji? necu se nazat s tim,pa da po sebi imam komadice mrkve i oraha? :lol:

Moraš to procijediti kroz odgovarajuću cjediljku, da ti nema nikakvih mrvica.:)

fairy_dea
25.06.2010., 13:33
pa i mislila sam,hvala

EllaVanSaar
25.06.2010., 22:15
kupila Evelin kremu za sunčanje,spf 20 - 40kuna

uz to što ima zaštitu sadrži sve bitne sastojke za postizanje brončane puti te za što duže zadržavanje :top:

+fino miriši

Dandy_080
26.06.2010., 09:18

Odličan recept, ali stvarno kada se već dobije neka boja, :nono: ni slučajno prvi-drugi dan sunčanja stavljati ovo! Znam neke žene koje jesu jer su bile tvrdoglave pa isto tako znam kako su izgledale! :zubo: :flop: Mislim da im je cijelo ljeto prisjelo!
Ali divna bojica se dobije poslije, zbilja potiče tamnjenje rekordnom brzinom! :s :cerek:

fairy_dea
27.06.2010., 16:06
Odličan recept, ali stvarno kada se već dobije neka boja, :nono: ni slučajno prvi-drugi dan sunčanja stavljati ovo! Znam neke žene koje jesu jer su bile tvrdoglave pa isto tako znam kako su izgledale! :zubo: :flop: Mislim da im je cijelo ljeto prisjelo!
Ali divna bojica se dobije poslije, zbilja potiče tamnjenje rekordnom brzinom! :s :cerek:

ali ja sam ove godine vec doliba boju sto iz solarija,sto prirodnim suncanjem,zasto nebi smijela odmah to koristit?

djevojka-broj-8
27.06.2010., 17:52
moze netko rec kako smuckam to ulje? :mig: kuzila sam da trebaju orasi, to imam al ne znam kako ga napravit. i joiš da pitam, ako se suncam samo u hladu i onda je potrebno stavljat kremu? jer inace nista boje ne mogu uhvatit, uvijek sam bijela, osim dakako kad izgorim ali na balkon tek sunce dodje oko 7popodne pa bi mi ulje mozda bilo dosta:ne zna:

Dandy_080
28.06.2010., 09:18
ali ja sam ove godine vec doliba boju sto iz solarija,sto prirodnim suncanjem,zasto nebi smijela odmah to koristit?

Ma nisam aludirala na tebe! Samo na recept! :) Ako već imaš boju zašto ne! :mig: Samo daj, ja kažem za ove poput mene koji smo bijeli ko sirevi jer još nikako nismo izašli na sunce! ;)

fairy_dea
28.06.2010., 12:07
hehe,okej :D

anamary_
28.06.2010., 13:52

I meni ista situacija :( osim ovog djela sa žglojavošću, ima mene :D
Trbuh i noge su mi baš lijepu boju uhvatili, a dekolte , ruke i lice su mi par nijansi svjetliji što mi tako ide na živce, jer ti djelovi tijela su najizloženiji pogledima i onda ispada ko da uopće nisam bila u solariju a bila sam sigurno 15-ak puta, i mazala sam se onom njihovom skupom kremom iz solarija za brže tamnjenje da mi taj gornji dio uhvati više boje i opet ništa :ne zna: neće pa neće da uhvati boju
Tako mi je bilo i prošle godine, tek kad sam na pravo sunce izašla dekolte i cijeli taj gornji dio tijela mi je pocrnio, tako da je moj zaključak ebeš solarij, sunce je zakon :D

Tinach
28.06.2010., 20:23
Jel zna ko di bi mogla nabaviti kakao maslac. Baš pravi,cisti. Możda apoteka?

*b_r_i_n_e_t_a*
29.06.2010., 10:09

pravi ima samo u apotekama,al ne svima..kupiš ga il u prahu il onak krutog pa ti ga narežu...meni ga je frendica ove godine tražila i po zgu pa nije našla -.- ja sam inače blijede puti i inače uopće ne pocrnim,al prošle godine kad sam ga koristila ajmeee predivne li puti (i madeža -.-)...ugl sretno s traženjem! :D

Cvrčak i Mrav
29.06.2010., 11:48
ja kupujem Aromatica kakao maslac - bočica 100ml oko 38kn, u krutom je stanju, a probala sam i druge, ovaj mi se čini nekako najbolji

Merry Gentry
29.06.2010., 23:21
Ja danas kupila neku Eveline kremu -akcelerator za tamnjenje u kozmu :ne zna: ( cijena 20-tak kuna ).
Jel' netko to koristio, vrijedi li čemu?
Zanima me kada da nanesem tu kremu, prije kreme za sunčanje ili nakon što se ona upije ( ne piše ništa na tubi ).
Planiram sad par dana s tim + krema za sunčanje pa kad dobijem neku bojicu probati s ovim receptom za ulje s orahom i mrkvom.

Što radite s kakao maslacem tj. kako ga upotreblajvate za tamnjenje?

Good evil
30.06.2010., 08:15
I mene zanima ovo za kakao maslac, kako se koristi kad ga kupite u ljekarni? Dal se dobije efekt preplanulosti jednako ko i sa lerbolario marmeladom?

I dal je netko isprobao ovo, ima li efekta? http://www.nivea.hr/products/show/Summer%20Beauty%20Legs%20za%20svjetliji%20tip%20ko %C5%BEe
Uvijek mi noge ostanu svijetlije od ostatka tijela, pa se nadam sa ovim ujednačit boju :facepalm:

Good evil
30.06.2010., 08:21

Recite mi jel u smjesi ostanu komadići mrkve? :confused::confused:
Malo mi je bed mazat sa s necim da mi komadići ostaju po meni :zubo:

I majke mi, gdje sad početkom 7.mj nabavit mlade orahe, kaj nisu krajem ljeta mladi orasi? :D

Dandy_080
30.06.2010., 09:03
I majke mi, gdje sad početkom 7.mj nabavit mlade orahe, kaj nisu krajem ljeta mladi orasi? :D

Ne, ne mogu biti krajem ljeta, sada su nekako! Odi kod nekog na selo i traži! :D :mig:

Good evil
30.06.2010., 09:19
Hmm, cek kad se misli na zeleni orasi , jel to se misli na onu koru zelenu u kojoj se nalazi orasi?? Il na mlade orahe? Skroz sam zbunjena :confused: :D

edit: izguglah, pa pretpostavih da se misli na bas zelene :D
To bi čini mi se ovako trebalo izgledati.. http://spice.coolinarika.com/slike/prikazi/196269

fairy_dea
30.06.2010., 09:39
samo uberes orahe s drveta i stavis ih u maslinovo ulje,bez ciscenja i ostalog.
jer bitno je da ta njihova zelena kora pusti boju i onda ce ulje postati crno.
a mozes i naribati jednu mrkvu,a poslije kad budes htjela se nazat samo procijedis i to je to :mig:

Dandy_080
30.06.2010., 09:48
a mozes i naribati jednu mrkvu,a poslije kad budes htjela se nazat samo procijedis i to je to :mig:

Good evil - evo baš ovako kako ti je fairy napisala! :D

Good evil
30.06.2010., 09:55

Hvala cure :kiss:

Imam samo pitanje jos, malo sam guglala i dosla do podatka da se ta smjesa ne stavlja na sunce, nego na tamu :confused:
I da neki stave limun (mrkvu ne).

Sad ne znam dal da fkt stavljam na sunce tu smjesu :ne zna:
Il nema to nekog efekta sunce/tama, bitno je samo da orah otpusti svoju boju kroz koji tjedan..

Cosmo-Girl
30.06.2010., 10:36
Vidim da nitko ne spominje ovdje recept sa maslinovim uljem i gospinom travom, koristim to nekad, to je stvarno savrsena stvar za dobiti boju, ali se mora napraviti prije ljeta jer treba ta trava odlezati u ulju, ima miris kad se pomijesa ko neki slasni keksici valjda zbog te trave.

eyedetox
30.06.2010., 12:01
Vidim da nitko ne spominje ovdje recept sa maslinovim uljem i gospinom travom, koristim to nekad, to je stvarno savrsena stvar za dobiti boju, ali se mora napraviti prije ljeta jer treba ta trava odlezati u ulju, ima miris kad se pomijesa ko neki slasni keksici valjda zbog te trave.

Ne kužim...gospina trava nikako ne smije na sunce :eek:
čak i ako se pije oralno treba izbjegavat sunce ali je savršena za opekotine nakon sunčanja :top:

Citat:
NUSPOJAVE

Dugotrajna interna primjena kantariona u obliku čaja ili ulja može dovesti do preosjetljivosti kože na sunce i na nastanak opekotina, posebno kod ljudi nježnije i svjetlije puti. Osobe koje kantarion interno unose u organizam trebaju izbjegavati duže izlaganja suncu, naročito u ljetnim mjesecima

članak:
http://belko.gooforum.com/forum-biljne-ljekarne-f1/kantarion-hypericum-perforatum-t61.htm

Bubsi
30.06.2010., 13:25

Jos nesto vazno - ako slucajno pijete pilule, pise da gospina trava utjece na njihovo djelovanje, tako da - pripazite :mig:

Orithyia
30.06.2010., 13:39
Prošlo ljeto su me u ljekarni nagovorili na neko čudo od Rougja za ubrzano tamnjenje i moram priznati da je jako dobro. Čak su mi i noge dobile malo boje (bijela sam kao duh i gotovo uopće ne tamnim), a nisam se pržila. :o

I jako je hidratantno, što je baš pasalo mojoj suhoj koži. :s

To mi je bio prvi put da koristim tako nešto, pa ne mogu ocijeniti koliko je bolje ili lošije od sl. mazalica. :ne zna:

*b_r_i_n_e_t_a*
30.06.2010., 15:10
ja sam si ove godine napravila tu smjesu...otprilike 0.3 L i u nju sam stavila malsinovo ulje,naribala dvije mrkve,koricu 4 oraha i iscijedila pola limuna...inače,ovo ljeto sma već bila u toplicama i imam neku nijansu,jel bi mogla ja to na moru stavljati od 4. dana ujutro il poslije 4 kad nije jako sunce? (idem na 7 dana)

Cosmo-Girl
30.06.2010., 20:38
[QUOTE=eyedetox;27529114]Ne kužim...gospina trava nikako ne smije na sunce :eek:
čak i ako se pije oralno treba izbjegavat sunce ali je savršena za opekotine nakon sunčanja :top:

Citat:
NUSPOJAVE

Dugotrajna interna primjena kantariona u obliku čaja ili ulja može dovesti do preosjetljivosti kože na sunce i na nastanak opekotina, posebno kod ljudi nježnije i svjetlije puti. Osobe koje kantarion interno unose u organizam trebaju izbjegavati duže izlaganja suncu, naročito u ljetnim mjesecima

članak:
http://belko.gooforum.com/forum-biljne-ljekarne-f1/kantarion-hypericum-perforatum-t61.htm[/QUOTE

Ma to je stari recept naravno da moze na sunce pa to je ljekovita biljka bas za to da se ne izgori na moru, a kakve veze mogu imati na pilule??? :ne zna::ne zna: neces piti ulje??

ovdje sam procitala sto pise, ne govori da se ne smije na sunce, to zene koje znam godinama koriste i nitko koga znam nije imao problema, dapače, mozda mi sa mora nemamo, mi smo otporni :D

veronika_87
30.06.2010., 21:07
Ja danas kupila neku Eveline kremu -akcelerator za tamnjenje u kozmu :ne zna: ( cijena 20-tak kuna ).
Zanima me kada da nanesem tu kremu, prije kreme za sunčanje ili nakon što se ona upije ( ne piše ništa na tubi ).
Planiram sad par dana s tim + krema za sunčanje pa kad dobijem neku bojicu probati s ovim receptom za ulje s orahom i mrkvom.

Možeš mi molim te reći gdje stoji ta krema u kozmu,kraj sredstava za sunčanje ili?I kakvo je pakovanje?Ja danas tražila i nisam mogla naći :ne zna:

crvenkapica5
30.06.2010., 23:15
Citat:
NUSPOJAVE

članak:
http://belko.gooforum.com/forum-biljne-ljekarne-f1/kantarion-hypericum-perforatum-t61.htm

e pa ovo se zove korisna informacija :top:
meni je baš ok taj čaj pa dobro da ne mislim kupit zalihe i piti ga preko ljeta :mig:
(s obzirom da reagiram na sve živo i neživo lol radije izbjegnimo dodatne eksperimente :p)

Merry Gentry
30.06.2010., 23:47
Možeš mi molim te reći gdje stoji ta krema u kozmu,kraj sredstava za sunčanje ili?I kakvo je pakovanje?Ja danas tražila i nisam mogla naći :ne zna:

Da, kraj sredstava za sunčanje, pakovanje je u velikoj tubi ( isto kao i ostala njihova pakovanja, npr. losion za tijelo ili krema protiv celilita ) i smeđe je boje.

Nisam još isprobala jer mi nažalost još nitko nije odgovorio mažem li ti to prije ili poslije kreme za sunčanje :(

eyedetox
30.06.2010., 23:53
[QUOTE=eyedetox;27529114]Ne kužim...gospina trava nikako ne smije na sunce :eek:

Citat:
NUSPOJAVE

članak:
http://belko.gooforum.com/forum-biljne-ljekarne-f1/kantarion-hypericum-perforatum-t61.htm[/QUOTE

Ma to je stari recept naravno da moze na sunce pa to je ljekovita biljka bas za to da se ne izgori na moru, a kakve veze mogu imati na pilule??? :ne zna::ne zna: neces piti ulje??

ovdje sam procitala sto pise, ne govori da se ne smije na sunce, to zene koje znam godinama koriste i nitko koga znam nije imao problema, dapače, mozda mi sa mora nemamo, mi smo otporni :D

Ajmo ispočetka:

CITAT:
Upozorenje: Osobama sa svjetlijom kožom ne savjetuje se izlaganje suncu u tijeku kure s pripravcima gospine trave jer mogu postati preosjetljivi na svjetlost.

članak:
http://mojcvijet.hr/content/view/165/73/

Citat:
Macerat gospine trave pokazuje fototoksično djelovanje pa nije preporučljivo izlaganje suncu ili solariju nakon njegove uporabe

Članak:
http://blog.vecernji.hr/priroda-zna/2010/06/20/macerat-gospine-trave/

Ja sam pila i ulje i kapsule godp.trave radi depresije i strogo je pisalo u uputstvima: ne izlagati se suncu!!

veronika_87
01.07.2010., 09:50
Da, kraj sredstava za sunčanje, pakovanje je u velikoj tubi ( isto kao i ostala njihova pakovanja, npr. losion za tijelo ili krema protiv celilita ) i smeđe je boje.

Nisam još isprobala jer mi nažalost još nitko nije odgovorio mažem li ti to prije ili poslije kreme za sunčanje :(

Hvala ti :mig:
Znaš možda ima li tu kremu još negdje za kupiti ili samo u kozmu?
Ja isto nisam to do sad koristila,ali nekako mislim da se to maže prije kreme za sunčanje :)

eyedetox
01.07.2010., 09:57

Prije naravno! Sve što stavljaš preko SPF zaštite umanjuje njegovo djelovanje :mig:

Cosmo-Girl
01.07.2010., 13:02
[QUOTE=Cosmo-Girl;27538720]

Ajmo ispočetka:

CITAT:
Upozorenje: Osobama sa svjetlijom kožom ne savjetuje se izlaganje suncu u tijeku kure s pripravcima gospine trave jer mogu postati preosjetljivi na svjetlost.

članak:
http://mojcvijet.hr/content/view/165/73/

Citat:
Macerat gospine trave pokazuje fototoksično djelovanje pa nije preporučljivo izlaganje suncu ili solariju nakon njegove uporabe

Članak:
http://blog.vecernji.hr/priroda-zna/2010/06/20/macerat-gospine-trave/

Ja sam pila i ulje i kapsule godp.trave radi depresije i strogo je pisalo u uputstvima: ne izlagati se suncu!!

A ne znam, sad me strah :eek: necu se vise mazuckati onda :kada:

eyedetox
01.07.2010., 13:09
[QUOTE=eyedetox;27542594]

A ne znam, sad me strah :eek: necu se vise mazuckati onda :kada:

Ja ne bi na tvom mjestu ili bi preko stavljala debelii sloj kreme s faktorom.
Ali ono što mogu reći da je to ulje spas za razne opekotine, rane...čak je moja mama stavljala na hemeroide i pomagalo joj je :top:

Bubsi
01.07.2010., 13:48
Meni jucer bilo gotovo ono ulje sa orasima i mrkvom, procijedila i stavila u bocicu :) Al meni to smrdi :D :ne zna:

fairy_dea
01.07.2010., 13:54
ja cekam baku d mi posalje orase :rofl:pa se onda bacam u pravljenje smjese.nadam se da ce imat nekog ucinka

Cosmo-Girl
01.07.2010., 17:40
[QUOTE=Cosmo-Girl;27550528]

Ja ne bi na tvom mjestu ili bi preko stavljala debelii sloj kreme s faktorom.
Ali ono što mogu reći da je to ulje spas za razne opekotine, rane...čak je moja mama stavljala na hemeroide i pomagalo joj je :top:

Ja se inace suncam bez faktora jer sam tamnije puti, ulje to namazem samo nekada, ali sve babe zene to koriste godinama i nije niti jedna obolila sta ja znam od toga zato mi malo to čudno što piše, štiti od opekotina a ne smije na sunce :confused:, inače koristim hawaiian ulja kada idem na plažu mislim da cu na njima i ostati

eyedetox
02.07.2010., 07:44
[QUOTE=eyedetox;27550677]

Ja se inace suncam bez faktora jer sam tamnije puti, ulje to namazem samo nekada, ali sve babe zene to koriste godinama i nije niti jedna obolila sta ja znam od toga zato mi malo to čudno što piše, štiti od opekotina a ne smije na sunce :confused:, inače koristim hawaiian ulja kada idem na plažu mislim da cu na njima i ostati

Ne, neštiti od opekotina već sanira opekotine ali do toga se ne bi smjele dovesti. Od opekotina te može zaštiti samo visoki faktor, hlad, odjeća i ne izlaganje suncu.
I ja sam se kao mlađa pržila bez faktora i mazala maslinovim uljem i danas s 33 godine itekako vidim posljedice: neelastična koža, mrlje i pigmentacije na mjestima gdje sam znala izgoriti, popucale kapilare a mogu biti sretna da nisam popušila i rak kože .

Još kad se sjetim onih bolova kad izgoriš i sunčanice :eek:
hvala lijepa! I nakon ljetovanja ionako mi ta boja ode za mjesec dana a ja se napatila

Cosmo-Girl
02.07.2010., 12:03
[QUOTE=Cosmo-Girl;27555899]

Ne, neštiti od opekotina već sanira opekotine ali do toga se ne bi smjele dovesti. Od opekotina te može zaštiti samo visoki faktor, hlad, odjeća i ne izlaganje suncu.
I ja sam se kao mlađa pržila bez faktora i mazala maslinovim uljem i danas s 33 godine itekako vidim posljedice: neelastična koža, mrlje i pigmentacije na mjestima gdje sam znala izgoriti, popucale kapilare a mogu biti sretna da nisam popušila i rak kože .

Još kad se sjetim onih bolova kad izgoriš i sunčanice :eek:
hvala lijepa! I nakon ljetovanja ionako mi ta boja ode za mjesec dana a ja se napatila

Uf grozno, a šta da ti kažem ja u životu nisam izgorila, a nikad se i ne suncam prije 3 sata, a nije svačija koža ni ista :)

veronika_87
02.07.2010., 15:01

U mom kozmu u rijeci nema te eveline kreme,ili je nije bilo kad sam ja bila :ne zna:
Zna netko jel ima te kreme u kozmu u opatiji ili ako mi možete preporučiti neku sličnu kremu a da nije preskupa?

crnka90
03.07.2010., 11:20
pozz curke..čitala sam malo šta ste pisale o tom ulju s orasima i mrkvom,i nikako da skužim dali je to ko sredstvo za brže tamnjenje ili se može koristit i na plaži dok se sunčam pa da se s tim mažem?:confused:(pročitala sam da se koristi prije i poslje sunčanja,pa mi malo nije jasno )...

Dandy_080
03.07.2010., 12:40
Ja koristim za vrijeme sunčanja na plaži! :mig:

crnka90
03.07.2010., 12:42
Dandy i dal vidis kakve rezultate od kad koristis to ulje?:mig:

Dandy_080
03.07.2010., 13:08
Ovako, to moja mama smiksa sad nekad u ovo vrijeme, procijedi prije polaska na more podijeli nam u Jane bočice :D i nakon par dana kad već uhvatim neku bojicu krenem se mazati s tim! I to samo na plaži! Nisam nikad prije ni nikad poslije, samo u svrhu sunčanja! :) Stvarno jako dobro pocrnim i mislim da sam prošle godine upravo s tim pripravkom najviše pocrnila do sada! :cerek: Odlična je smjesa, ali se zbilja mora oprezno s njom! ;) Ne sad odmah prvi dan mora i tako to! :mig: Polako! Mažem se par puta dok sam na plaži + kupim si bočicu sa raspršivačem i u nju stavljam slanu vodu (more :D) pa ako se sunčam onda još se s tim špricam dodatno preko tog pripravka, jer tako lakše podnosim vrućinu, a pripravak se ne skida s tijela, jedino ako baš idem u more, onda nakon izlaska moram ponovno nanositi! Evo, tako ja radim i odličan mi je ovaj način, planiram i ove godine isto tako! :D

crnka90
03.07.2010., 13:21
Dandy hvala ti puno na odg:mig: ja sam već dosta pocrnila pa mislim da bi mi sad taman to dobro doslo za mazanje..:) hoćeš mi molim te na pp poslat količinu sastojaka za jednu dozu kako radi tvoja mama i koliko to mora odstajat..bila bih ti jako zahvalna:kiss:

Good evil
03.07.2010., 15:21
Ja sam u srijedu složila svoj miks sa orasima, mrkvom i maslinovim uljem, jel 9-10 dana pacanja tog miksa na suncu dovoljno il treba duže?
Orahe sam razrezala na tuđu preporuku..

I dal je netko od vas koristio Eveline akcelerator za ubrzano tamnjenje?? Vidla sam ga u Bipi i dvoumila se dal da ga uzmem.. mazala bi noge s njim, jer mi noge uvijek ostaju svjetlije spram ostalog tijela :mama:

veronika_87
03.07.2010., 16:49
I dal je netko od vas koristio Eveline akcelerator za ubrzano tamnjenje?? Vidla sam ga u Bipi i dvoumila se dal da ga uzmem.. mazala bi noge s njim, jer mi noge uvijek ostaju svjetlije spram ostalog tijela :mama:

Joj ja tražila taj eveline u kozmu u rijeci i nije ga bilo,možda mi se posreći pa ga nađem u Bipi :rofl:
Jel stoji kraj svih ostalih sredstava za sunčanje?
Nadam se da djeluje :mig:

Good evil
03.07.2010., 18:08
Trebala bi ga nac u Bipi :)
Da, stoji tamo uz Eveline sun proizvode (i ostala sredstva za sunčanje) i dođe 19,90kn.
Cijena povoljna, još da djeluje..

Dandy_080
03.07.2010., 21:38
Dandy hvala ti puno na odg:mig: ja sam već dosta pocrnila pa mislim da bi mi sad taman to dobro doslo za mazanje..:) hoćeš mi molim te na pp poslat količinu sastojaka za jednu dozu kako radi tvoja mama i koliko to mora odstajat..bila bih ti jako zahvalna:kiss:

Čim se čujem s mamom odmah ti javim! Nema uopće problema, jer ona to miksa ja ti točno ne bih znala, ali preko pm ovih dana očekuj odgovor! ;)

A za taj evelin to je onaj u manjoj tubici jel tako? Ja sam u svom Kozmu vidjela još samo dva, očito se grabi kao ludo! :(

Ludacha87
03.07.2010., 23:49
Ja sam kupila tu marmeladu i nekakav attiva bronz.
Inače sam po prirodi tamnoputa, nego kako zadnje tri godine nisam baš išla na plažu, izgubila sam dosta boje pa mi je teže potamniti, mada u životu nikada nisam pocrvenila.
nadam se da će mi ovo pomoći...
Samo ne znam kako da kombiniram to dvoje, da se prvo mažem attivom pa kad dobijem podlogu tom marmeladom?
Inače kad idem na plažu iza 17 h ne treba mi nikakav zaštitni faktor pa ću se samo meljati tom marmeladom.
Ne treba mi ni inače jer ne crvenim nikada, ali za svaki slučaj, jer znam brzo dehidrirati...

veronika_87
04.07.2010., 10:04
Trebala bi ga nac u Bipi :)
Da, stoji tamo uz Eveline sun proizvode (i ostala sredstva za sunčanje) i dođe 19,90kn.
Cijena povoljna, još da djeluje..

Pa kod mene ni u konzumu ni u bipi nema proizvoda za sunčanje od evelina :(
Cure iz rijeke ispravite me ako griješim.
Ima li možda što od evelina u konzumu?
Koji bih onda akcelerator mogla kupiti a da nije preskup i da ga ima za kupiti u rijeci? :mad:

crnka90
04.07.2010., 18:17
[QUOTE=Dandy_080;27596151]Čim se čujem s mamom odmah ti javim! Nema uopće problema, jer ona to miksa ja ti točno ne bih znala, ali preko pm ovih dana očekuj odgovor! ;)

Hvala Dandy:kiss: Molim te mi onda napiši,koji sve sastojci idu i količinu koja ide,i koliko mora stajat na suncu prije uporabe :mig:

EllaVanSaar
04.07.2010., 19:55
Ja sam u srijedu složila svoj miks sa orasima, mrkvom i maslinovim uljem, jel 9-10 dana pacanja tog miksa na suncu dovoljno il treba duže?
Orahe sam razrezala na tuđu preporuku..

prati boju smjese :mig:

evo moja smjesa još tjedan dana,(tjedan je prošlo već) i ta dam - gotovo :top:

je,istina je da smrducka ali bože moj sve prirodno po meni smrducka :zubo:

jedva čekam more i plažu :cerek:

lida
05.07.2010., 08:30
Drage moje cure ja ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme kad se više nego ikad priča i piše o štetnosti sunčanja BEZ UVA I UVB ZAŠTITE vi mučkate ulja i pripravke kako bi što jače pocrnile!!!!!!!! Sa 40 ili 50 god. imat čete kožu staru ko babe od 100 god. ZAŠTO??? Da si budete ljepše i privlačne nekih mjesec dva dok se boja ne ispere ili bolje rečeno oljušti, jer svi dobro znamo da nam se cijeli sloj kože oljušti kroz mj. dana?!

Ovo nemojte shvatiti kao prodiku, napadanje ili nešto treće već samo kao dobronamjerni savjet i bistriji pogled u budučnost i zdravlje vaše kože, jer je ona NAJVEĆI NAŠ ORGAN.

Leonharda
05.07.2010., 08:59
Potpisujem svaku riječ :top:

Bubica30
05.07.2010., 09:03
Drage moje cure ja ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme kad se više nego ikad priča i piše o štetnosti sunčanja BEZ UVA I UVB ZAŠTITE vi mučkate ulja i pripravke kako bi što jače pocrnile!!!!!!!! Sa 40 ili 50 god. imat čete kožu staru ko babe od 100 god. ZAŠTO??? Da si budete ljepše i privlačne nekih mjesec dva dok se boja ne ispere ili bolje rečeno oljušti, jer svi dobro znamo da nam se cijeli sloj kože oljušti kroz mj. dana?!

Ovo nemojte shvatiti kao prodiku, napadanje ili nešto treće već samo kao dobronamjerni savjet i bistriji pogled u budučnost i zdravlje vaše kože, jer je ona NAJVEĆI NAŠ ORGAN.

slazem see:)

Estee Lauder
05.07.2010., 09:04
Potpisujem svaku riječ :top:

I ja! Glupo je nametati nekome nešto, ali evo ja sam s mora i oko sebe sve manje vidim prepečenih ljudi, valda su se osvjestili.:ne zna:

lida
05.07.2010., 09:23
Ma normalno da je glupo ali svi mi mislimo da se zlo događa nekom drugom i da neču baš ja valjda biti takav baksuz i dobiti rak kože ili našto drugo. Hvala Bogu pa imamo dostupno sve moguće i nemoguče i u današnje vrijeme se mazati se maslinovim uljem na plaži......... mislim da je to krajnje neodgovorno prema vlastitom tijelu. Ja sam na moru desetak dana godišnje i još uvijek vidim mlade cure kako se mažu uljem iz plastične bočice i vrti se na ručniku kao riba ne gradelama, samo da se što jače ispeče!

Ah dobro, kaže stara poslovica da je svetko sam kovač svoje sreće pa eto kako ko voli.......biti sretan i zdrav ili crn i bolestan..............

Bubica30
05.07.2010., 09:29
Ja zivim na moru, i mogu vam reci da se ne mazu samo mlade sa tim, vec i zene (40-60)...
A ako si taman onda si u trendu, ma dajte molim VAs...
Bolje biti svijetal i zdrav kako kaze lida, nego taman sa rizikom od bolesti

Good evil
05.07.2010., 09:46
Normalno da nije pametno sunčat se usred najjačeg sunca samo sa maslinovim uljem ili famoznom Lerbolario marmeladom, ne znam baš da netko to i radi.. al ajd, ne pratim baš tako žene po plažama.
Ne znam što se tu ima toliko isticati, svi znamo da nijedno nema faktor, stoga je dotično najbolje koristiti u kasnim satima, tipa od 18/19h nadalje. Ili naravno - ne koristiti. K tome, miks maslinovog i orahovog ulja može se mazati na tijelo i ima efekta ako i boravite u hladu, pročitah par osoba da su napisale kako su se mazale i bile u hladu te da isto ima malo efekta. Neki mažu i povrh zaštite :ne zna:

Osobno ću iz radoznalosti prvi put isprobati ovo maslinovo ulje sa orasima i mrkvom, koristiti ga u kasnijim-predvečernjim satima, zadnjih par dana ljetovanja.. Netko se kvarca u solariju kroz cijelu godinu, a ja cu isprobat ovo u par dana :Pop: :amen:

Bubica30
05.07.2010., 09:56
Normalno da nije pametno sunčat se usred najjačeg sunca samo sa maslinovim uljem ili famoznom Lerbolario marmeladom, ne znam baš da netko to i radi.. al ajd, ne pratim baš tako žene po plažama.
Ne znam što se tu ima toliko isticati, svi znamo da nijedno nema faktor, stoga je dotično najbolje koristiti u kasnim satima, tipa od 18/19h nadalje. Ili naravno - ne koristiti. K tome, miks maslinovog i orahovog ulja može se mazati na tijelo i ima efekta ako i boravite u hladu, pročitah par osoba da su napisale kako su se mazale i bile u hladu te da isto ima malo efekta. Neki mažu i povrh zaštite :ne zna:

Osobno ću iz radoznalosti prvi put isprobati ovo maslinovo ulje sa orasima i mrkvom, koristiti ga u kasnijim-predvečernjim satima, zadnjih par dana ljetovanja.. Netko se kvarca u solariju kroz cijelu godinu, a ja cu isprobat ovo u par dana :Pop: :amen:

To ulje mozes koristit izmedu mazanja sa faktorom..
Super ti daje rezultate..
Znaci, zasticena si sa kremom a i akriviras boju sa uljem:)

Just a Girl
05.07.2010., 10:35
ovo je tema namijenjena raspravama o sredstvima za poticanje tamnjenja koze a ne za soljenju pameti o stetnosti suncanja bez uv zastite. stoga vas molim da se okanite corava posla :D i drzite teme. hvala.

veronika_87
05.07.2010., 13:36
Jel probao netko sundance maslac za sunčanje u solariju?Mogu li njega koristiti i na plaži...stavim prvo maslac pa nešto sa zaštitnim faktorom ili je isključivo za solarij?

EllaVanSaar
05.07.2010., 22:33
Jel probao netko sundance maslac za sunčanje u solariju?Mogu li njega koristiti i na plaži...stavim prvo maslac pa nešto sa zaštitnim faktorom ili je isključivo za solarij?

ja to imam i isto me zanima jel može i na sunce? mislim zašto ne :ne zna:

dobar je,samo smrdiiiiiiiii

EllaVanSaar
05.07.2010., 22:37

lakše malo :kava:
ovo je prirodan pripravak koji ujedno i čini kožu mekanom i glatkom tako ako se racionalno koristi može samo uljepšati kožu :mig:

a što se tiče sunčanja, koža i organizam trebaju sunce (vitamin D) ali opet u racionalinim količinama,....a sada ovisi koliko su ljudi racionalni....

ja znam da mi koža neće biti u 30 ko u stare babe jer na primjer koristim jako malo šimnke...dok ima cura koje i na plažu idu sa full opremom....zatim ne pijem niti ne pušim više...i to ima utjecaja....pa geni itd. :mig:

crnka90
06.07.2010., 10:45
[QUOTE=Dandy_080;27596151]Čim se čujem s mamom odmah ti javim! Nema uopće problema, jer ona to miksa ja ti točno ne bih znala, ali preko pm ovih dana očekuj odgovor! ;)

Dandy jesi se čula s mamom?:D i dali za to trebaju bit zeleni orasi?

veronika_87
06.07.2010., 12:53
ja to imam i isto me zanima jel može i na sunce? mislim zašto ne :ne zna:

dobar je,samo smrdiiiiiiiii

Jel se dobro upija ili ostane onako masnjikavo?Jel djeluje? :D
Namažeš ga u solariju ili?

Good evil
06.07.2010., 18:11
Dandy jesi se čula s mamom?:D i dali za to trebaju bit zeleni orasi?

Zeleni orasi trebaju bit :)

Moja smjesa je dosta tamna, vjerujem da je gotova :jumping:

crnka90
06.07.2010., 19:03
Zeleni orasi trebaju bit :)

Moja smjesa je dosta tamna, vjerujem da je gotova :jumping:

Hoćeš mi molim te reć sastojke koji su sve potrebni i količinu :D
I dali orahe narežeš ili? Koliko to mora odstajat prije uporabe?

EllaVanSaar
06.07.2010., 20:08
Jel se dobro upija ili ostane onako masnjikavo?Jel djeluje? :D
Namažeš ga u solariju ili?

zasada u solariju samo,ali mislim i na plaži...kaj mi može bit :ne zna:

pa iskreno nije baš nešto...ostane neki čudan ljepljivi sloj....

Good evil
06.07.2010., 20:10
Hoćeš mi molim te reć sastojke koji su sve potrebni i količinu :D
I dali orahe narežeš ili? Koliko to mora odstajat prije uporabe?

U količinu od nekih cca 250ml stavila sam dvije naribane mrkve + 4 zelena oraha, razrezana i onda ulje da to sve prekrije.
Kolko sam shvatila, bitno je da ulje poprimi tamnotamnosmeđu boju.. a to ce poprimit kroz 10ak dana..
Navodno da ak se stave nerazrezani orasi - treba smjesi malo duže vremena. Meni je sutra 7 il 8 dan da smjesa stoji i zasad je već poprilično tamna..

black chocolate
07.07.2010., 22:31
U količinu od nekih cca 250ml stavila sam dvije naribane mrkve + 4 zelena oraha, razrezana i onda ulje da to sve prekrije.
Kolko sam shvatila, bitno je da ulje poprimi tamnotamnosmeđu boju.. a to ce poprimit kroz 10ak dana..
Navodno da ak se stave nerazrezani orasi - treba smjesi malo duže vremena. Meni je sutra 7 il 8 dan da smjesa stoji i zasad je već poprilično tamna..

jel si to onda stavila na sunce ili na neko tamno mjesto??

black chocolate
07.07.2010., 23:03
Evo ovo sam našla na coolinarci:
Priprema:
1)Ulje maslinovo po mogućnosti domaće staviti u staklenku.
2)Mrkvu naribati na sitno.
3)nekoliko oraha zelenih narezati na sitnije.
4)Staviti u staklenku i zatvoriti i nek stoji 40 dana na suncu
Posluživanje:
Kako dolazi ljeto znala sam ga već koristiti i nakon 30 dana.
VAŽNO KOD SUNČANJA PRVA DVA DANA NE KORISTITI MASLINOVO ULJE kad malo dobijete boju onda jer maslinovo ulje privlači i možete izgoriti ovo pišem iz vlastita iskustva iako nemam problema jer imam zahvalnu put.
Inaće maslinovo ulje i usput hrani kožu nema isušivanja i kod perutanja kože nakon sunčanja vrlo je zahvalno
Evo i slikice kako bi to trebalo izgledati:((mislim da ima previše mrkve??):
http://img97.imageshack.us/img97/1500/8ceb5940b47d16f3cca0e87.jpg

Good evil
08.07.2010., 06:58
Stavila sam na sunce, tocnije do podneva je na suncu a poslije u hladu. Al vec je dobilo pravu boju :)
I mrkvu sam na puno sitnije narezala, i manje naravno.

Bubsi
08.07.2010., 14:56
Ja sam takoder mrkvu na puno manje razrezala tj naribala sam ju i naribala sam i orahe i tako polu naribane ih isto uvalila u smjesu :D
Moja je gotova, skroz je tamna, procijedila sam ju i sad ceka da zavrse ispiti da ju probam :cerek:
Ali malo mi je odbojna, smrdi mi :D

fairy_dea
08.07.2010., 16:37
evo moja danas napravljena,i kontam da ce bit gotova taman za more :D

http://img704.imageshack.us/img704/267/dsc00200hm.th.jpg (http://img704.imageshack.us/i/dsc00200hm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

crnka90
09.07.2010., 14:23
Stavlja li netko u tu smjesu i malo soka od limuna?...Može mi netko reć koliko cca mora odstajat prje uporabe?..Planiram danas napravit pa da znam :mig:

fairy_dea
09.07.2010., 19:43
ja u svoju nisam stavila (jel limun ne posvjetljuje???)
ja sam planirala da moja stoji 2 tjedna

EllaVanSaar
09.07.2010., 20:14
ja u svoju nisam stavila (jel limun ne posvjetljuje???)
ja sam planirala da moja

moj savjet - nemojte stavljati limun jer on isušuje i meni se zna dogoditi da me pecka i dobim crvene plikove ako stavim limun,pogotovo na depilirane noge :eek:

dovoljno vam je ovo 3
:mig:

black chocolate
10.07.2010., 20:03
kako da orehe razrežem???
samo onak malo , tek toliko da napravim rez ili ih je bolje naribati???
znam da je glupo pitanje:D

Bubsi
11.07.2010., 10:58
Ja sam ti ih naribala al ono povrsinski, to naribano ubacila u smjesu i takve orahe isto ubacila :mig: Djeluje :D

crnka90
11.07.2010., 11:10
Mora li ta smjesa u staklenki bit zatvorena ili samo poklopljena s nekom gazom?

Bubsi
11.07.2010., 12:10
Meni je bila zatvorena al mislim da moze bit i poklopljena. Mislim da je vaznije da je na toplome nego da je na izravnom suncu :mig:

crnka90
11.07.2010., 18:41
Koristi li koja neko sredstvo za naglašavanje preplanulosti?:mig:

seceruuu
13.07.2010., 23:13
evo i ja sam nabavila zelene orahe,pa sutra radim smjesu,zanima kakva se boja dobije od toga jer ne želim biti crna garava cigančica,nego brončana....jel ima tko iskustva?

Vorkosiganova
14.07.2010., 08:16
ja sam tu smjesu radila samo od zelenih oraha koje sam narezala na komadiće oko koštice ajmo reć, i sve zajedno (i meso i košticu-orah) ubacila u teglicu i zalila s maslinovim. stajalo bi mi na suncu 2 tjedna i to je to.
jedino, ja sam svijetlija i lako izgorim, a ne pocrnim nikako, pa sam ja ovu smjesu pola-pola pomiješala sa visokim faktorom (25 ili 30, nisam ziher), pa bi prije svake upotrebe dobro promućkala. pocrvenila nisam ni malo, pocrnila sam više nego ikad (da se razumijemo, nije to neka turbo prepalnulost-je za mene), s time da sam se "sunčala" kojih 5 dana od 6-6:30, pa pola sata do 45 min. dakle, i nisam se baš ubila od sunčanja, a boja je bila baš lijepa i dugo je trajala.
meni je to super stvar, ali nebi tu smjesu nikad stavljala bez faktora. preopasno je s današnjim suncem. to kao da sam se namazala s uljem i ugurala u rernu na 250 sa grillom! al viste sve pametne curke i svaka zna najbolje za sebe..

crnka90
14.07.2010., 15:42
pa sam ja ovu smjesu pola-pola pomiješala sa visokim faktorom (25 ili 30, nisam ziher), pa bi prije svake upotrebe dobro promućkala..

Kako si pomiješala s visokim faktorom?:confused:

frčkica
14.07.2010., 16:04
bok!zanima me dal je netko koristio od eveline-a tanning accelerator?jel treba on bi onak nježno žućkaste boje?i zanima me dal od toga mogu nastat mrlje?ak slučajno ne razmažem skroz ravnomjerno? hvala!:)

Bubsi
14.07.2010., 16:06

Ja bi se prije namazala recimo s nekim faktorom i onda to ulje :mig: Kako cu pomijesat smjese sa razlicitim gustocama, pogotovo kad je ulje u pitanju :rolleyes:

Odsuncas se malo, i kasnije kad sunce nije jako namazes uljem i eto ga :D

veronika_87
14.07.2010., 17:24
bok!zanima me dal je netko koristio od eveline-a tanning accelerator?jel treba on bi onak nježno žućkaste boje?i zanima me dal od toga mogu nastat mrlje?ak slučajno ne razmažem skroz ravnomjerno? hvala!:)

To i mene zanima...nadam se da ne ostavlja mrlje kao sredstva za samotamnjenje jer s njima nisam imala dobra iskustva,samo fleke :rofl:
Ali mislim da je ovo nešto što potiče prirodnu preplanulost i da nema u sebi sredstva za samotamnjenje tako da ne bi trebalo biti problema :D
Kako ti koristiš akcelerator?Namažeš samo njega ili preko njega staviš i neko sredstvo sa zaštitnim faktorom?I jel djeluje?Ja ga kupila ali nisam ga još imala prilike isprobati

crnka90
14.07.2010., 17:25
Ja bi se prije namazala recimo s nekim faktorom i onda to ulje :mig: Kako cu pomijesat smjese sa razlicitim gustocama, pogotovo kad je ulje u pitanju :rolleyes:

Da ali je vorkosiganova napisala da ona tu smjesu pola pola pomiješa sa zaštitnim faktorom i prije nanošenja dobro promućka:confused:
Nije mi baš jasno kako

frčkica
14.07.2010., 18:44
To i mene zanima...nadam se da ne ostavlja mrlje kao sredstva za samotamnjenje jer s njima nisam imala dobra iskustva,samo fleke :rofl:
Ali mislim da je ovo nešto što potiče prirodnu preplanulost i da nema u sebi sredstva za samotamnjenje tako da ne bi trebalo biti problema :D
Kako ti koristiš akcelerator?Namažeš samo njega ili preko njega staviš i neko sredstvo sa zaštitnim faktorom?I jel djeluje?Ja ga kupila ali nisam ga još imala prilike isprobati
ja sam ga danas tek kupila,strah me isprobat da ne bi ostala flekava,ma da po nekoj logici ne bi trebala pošto to samo potiče preplanulost,nije da će me ofarbat ko losioni za samotamnjenje...a ako ću ga koristiti stavit ću još nešto preko njega jer mislim da on sam nema zaštitu
molim ako neko ima iskustva da apiše valja što taj accelerator?

lida
14.07.2010., 20:44
Drage moje neznalice, accelerator je sredstvo koje pospješuje proizvodnju melanina kojeg svi imamo u koži, samo ga netko ima manje a netko više. To je genetski uvjetovano, znači ima nas svijetlih i malo tamnijih i tamnih........ On nije za samotamnjenje i ne može se poflekavit kad se koristi. To je nešto slično ovome što cure spravljaju same sa mrkvom i orasima da se jače pocrni i prije toga se OBAVEZNO mora namazati sa zaštitnim faktorom najmane 15. I razumno boraviti na suncu da se ne ispečete!!!

veronika_87
14.07.2010., 21:12
Drage moje neznalice, accelerator je sredstvo koje pospješuje proizvodnju melanina kojeg svi imamo u koži, samo ga netko ima manje a netko više. To je genetski uvjetovano, znači ima nas svijetlih i malo tamnijih i tamnih........ On nije za samotamnjenje i ne može se poflekavit kad se koristi. To je nešto slično ovome što cure spravljaju same sa mrkvom i orasima da se jače pocrni i prije toga se OBAVEZNO mora namazati sa zaštitnim faktorom najmane 15. I razumno boraviti na suncu da se ne ispečete!!!

Znači prije se namaže sredstvo sa zaštitnim faktorom pa onda akcelerator?Ja sam mislila da je obrnuto.
Hvala na objašnjenju :D

lida
14.07.2010., 21:45
Znači prije se namaže sredstvo sa zaštitnim faktorom pa onda akcelerator?Ja sam mislila da je obrnuto.
Hvala na objašnjenju :D

Da tako je prvo spf OBILNO ne škrtakriti na tome, a nakon toga u tankom sloju accelerator.:top:

Eve*
14.07.2010., 21:52
Di se mogu ti zeleni orasi kupit? (ZG)

EllaVanSaar
14.07.2010., 23:37
cure jedno stvarno glupo pitanje :facepalm:

frendica i ja smo pričale o ovome,odnosno ja sam joj trubila o tome :D,pa me upitala može li obično suncokretovo ulje umjesto maslinovog u smjesu? jer ona organski ne podnosi miris maslinovog

sada to i mene zanima jer mi je puno jeftinije obično ulje :D

kaj velite?

Vorkosiganova
15.07.2010., 10:05

pa, u istu flašicu od kreme s faktorom stavim pol kreme, pol mješavine i promućkam prije upotrebe..

Vorkosiganova
15.07.2010., 10:06

ja sam to sr... kupila prošlo ljeto i mazala u solariju i na plaži i niti mrdac... da nije bilo ful jeftino, bila bih ljuta.

Vorkosiganova
15.07.2010., 10:08
cure jedno stvarno glupo pitanje :facepalm:

frendica i ja smo pričale o ovome,odnosno ja sam joj trubila o tome :D,pa me upitala može li obično suncokretovo ulje umjesto maslinovog u smjesu? jer ona organski ne podnosi miris maslinovog

sada to i mene zanima jer mi je puno jeftinije obično ulje :D

kaj velite?

ja mislim da može, al ne ono zvijezdino za prženje pobogu. nek ode u bio& bio i kupi sezamovo-nema apsolutno nikakav miris i puno je lakše/tekućije od maslinovog. ostatak što ne potrošite (mislim da je po litru), možete na salatu (ne zafrkavam se) ili mackati tijelo poslije tuša. mislim da je ful jeftino

Vorkosiganova
15.07.2010., 10:09
Di se mogu ti zeleni orasi kupit? (ZG)

nigdje. ukradeš ih u parku :D

Vorkosiganova
15.07.2010., 10:12

različite gustoće-zato mućkam

ja nikako nebi kad pocrnim mazala samo s time, jer je preopasno-crna si da ne skužiš prepečenost, a ovo ulje ti još pojačava i ovo ludo prejako sunce. malo opreznije bacaj savjete, jer ima tu curki koje će fakat to i napraviti..
kao da kožu staviš u mikrovalnu..

kao što sam rekla, i sa visokim sam faktorom stvarno lijepo pocrnila sunčajući se maltene u sumrak, na pol sata jer ne podnosim vrućinu, a htjela bih bit crna :rolleyes:, tako da je očito da je danas sunce i u sumrak dovoljno jako da napravi štetu

EllaVanSaar
15.07.2010., 10:38
ja mislim da može, al ne ono zvijezdino za prženje pobogu. nek ode u bio& bio i kupi sezamovo-nema apsolutno nikakav miris i puno je lakše/tekućije od maslinovog. ostatak što ne potrošite (mislim da je po litru), možete na salatu (ne zafrkavam se) ili mackati tijelo poslije tuša. mislim da je ful jeftino

hehehehe :D

thanks na savjetu :mig: sezamovo zvuči super!

seceruuu
15.07.2010., 11:24
mene zanima dali ta smjesa mora ili nesmije biti direkt na suncu, pa šta ne užegne ulje na suncu? I zanima me dali je tko probao u kokosovo ulje stavljati orahe i mrkvu pa mislim da bi i to bilo super,bar miris?

EllaVanSaar
15.07.2010., 12:23
mene zanima dali ta smjesa mora ili nesmije biti direkt na suncu, pa šta ne užegne ulje na suncu? I zanima me dali je tko probao u kokosovo ulje stavljati orahe i mrkvu pa mislim da bi i to bilo super,bar miris?

di da to nađemo? isto bio bio? i koliko para :D

super ideja! ne može nikako škoditi

seceruuu
15.07.2010., 12:33
http://www.terra-organica.hr/biljna-bazna-ulja-macerati-maslaci.html

fairy_dea
15.07.2010., 19:33

moje stoji na suncu oko tjedan dana i vec je fino pocrnilo :lux:

Bubsi
15.07.2010., 20:31
različite gustoće-zato mućkam

ja nikako nebi kad pocrnim mazala samo s time, jer je preopasno-crna si da ne skužiš prepečenost, a ovo ulje ti još pojačava i ovo ludo prejako sunce. malo opreznije bacaj savjete, jer ima tu curki koje će fakat to i napraviti..
kao da kožu staviš u mikrovalnu..

kao što sam rekla, i sa visokim sam faktorom stvarno lijepo pocrnila sunčajući se maltene u sumrak, na pol sata jer ne podnosim vrućinu, a htjela bih bit crna :rolleyes:, tako da je očito da je danas sunce i u sumrak dovoljno jako da napravi štetu

Ne, nisam mislila tako :mig: Naravno da ne, nego se mazes kad je jako sunce sa faktorom, a onda predvecer sa uljem i sa blazim faktorom ili kad dodjes doma sa uljem. Ono ce ti potaknit boju :mig: Al ne naravno samo sa tim na sunce :D

impossible123
16.07.2010., 15:14
hy,jeli neko probao kreme,ima ih u dm,sundance i di,kao linija krema za suncanje medutim na nekima pise da su za ubrzano tamnjenje...jel se od toga moze dobit fleke?
btw,da se nadovezem na ovu smjesu s orasima,meni se desilo da sam to nanijela na prethodno nimalo osuncanu kozu i pocrvenila..nimalo ugodno :/

EllaVanSaar
16.07.2010., 17:18
http://www.terra-organica.hr/biljna-bazna-ulja-macerati-maslaci.html

wow :s finih stvari ima :top:

pitanje: ova smjesa - mrkva,orasi,maslinovo - kaj mislite jel može to biti u plastičnoj posudi,recimo boci Jane jer nemam više staklene a mama bi da i njoj napravim :D

fairy_dea
17.07.2010., 21:20
hy,jeli neko probao kreme,ima ih u dm,sundance i di,kao linija krema za suncanje medutim na nekima pise da su za ubrzano tamnjenje...jel se od toga moze dobit fleke?
btw,da se nadovezem na ovu smjesu s orasima,meni se desilo da sam to nanijela na prethodno nimalo osuncanu kozu i pocrvenila..nimalo ugodno :/

ja sam imala sundance ulje i super je,a di sam koristila prije dok sam se mazala s zastitnim faktorom i nemozes do tog dobit fleke jer to nije za samotamljenje,nego potice tamljenje koze.
a neznam kak si mogla smjesu s orasima nanijet na neosuncanu kozu,naravno da ces izgorit :confused: to potice tamljenje koze,a ti nisam nimalo bila osuncana,trebala si se tek poslije mazat s tim :rolleyes:

6ftunder
28.07.2010., 17:22
jel netko probao Olival mlijeko za ubrzano tamnjenje 2u1? piše da se postiže 40 % brže tamnjenje ali nekako mi je to sumnjivo jer se radi o mlijeku

dvoumim se dal da kupim to ili obično Olival ulje za tamnjenje...

MrsBlackCat
29.07.2010., 09:49

jucer kupila u zagrebu, ljekarna pablo, pod zidom 10......
100g = 33kn

*_Lolla_*
30.07.2010., 23:20
jel se koja mazala samo maslinovim uljem? i kak djeluje to?

LadyMoonlight
31.07.2010., 01:35
jel se koja mazala samo maslinovim uljem? i kak djeluje to?

Izgoris jako brzo. Bar sam ja.. Trackala sam se s tim, lezala na sunceku, dodem doma ko rak -.-'

crnka90
02.08.2010., 19:48
Zna li koja koliko vremenski se može koristit ova smjesa od maslinovog ulja i oraha?Može li se npr ostatak ulja koji ostane od ove godine koristit i za drugu sezonu?

Good evil
04.08.2010., 10:08

Vise puta je ovdje napisano da se ne nanosi na neosunčanu kožu, pobogu, pa to je ulje bez faktora! Niti se ne nanosi za vrijeme najjačeg sunca.
Ljetos sam koristila tu smjesu prvi put i zadovoljna sam. Nisam ni jednom bila opecena.

Kad sam dobila boju, počela sam koristiti i sundance kremu faktor 15 s beta karotenom kad, volim tu kremicu :cerek: Ne može ti ostavit fleke.
U prvih 7 dana koristila sam Olival faktor 40, nijednom nisam bila izgorila a bila sam dosta bijela na nekim djelovima :zubo: - tako da je krema zbilja super odradila svoj posao :s
Za lice koristila Olival faktor 30, predivno mirisu te kreme..po kakao maslacu (Olival je na bazi maslinova ulja i kakao maslaca, znaci da i on potiče tamnjenje). Uopce nisam bila crvena ni jednom..

Ugl, dobila sam lijepu boju a da se nisam 'mukotrpno' sunčala - jer ne podnosim bas tu vručinu i nemam strpljenja za izležavanje na užarenom kamenu :D
Koristila sam faktore 40, 30, 20 i 15 redom kako sam dobivala bojicu.. a ovo ulje sam nanosila tek iza 18h i suncala se oko 30 do 40min i to negdje 7/10-i dan ljetovanja , dok sam vec dobila boju :mig:
Svo ostalo vrijeme mazala sam se faktorima prilagođenima preplanulosti.

nolalu
05.08.2010., 20:13
ja ću sutra do ljekarne i kupit marmeladu. koristila sam je prije i bila mi je odlična. nego, kako sam rodila baš teško tamnim, a dosta sam svijetla, a stvarno bi htjela bit crna:( zadnje 2 godine koristila sam collistar suho ulje za super tamnjenje ali mi nije bilo ništa posebno. 200kn uzalud:flop:
dvoumim se da li uzeti i onu jojoba s faktorom 15 pa ju kombinirat s pekmezom ili mi je dosta samo pekmez? dobra dušo, pomozi:)

Good evil
05.08.2010., 23:07
Nadam se da piješ i beta karoten, sa njim uz pomoc marmelade vjerujem da ces postić boju. Ovisno i o tvojoj upornosti oko sunčanja, naravno :mig:
Ja bi svakako uzela i faktor, ne znam kolko ima smisla stavljat marmeladu povrh faktora, no faktor ce ti trebat za vrijeme jačeg sunca - bez njega, samo sa marmeladom ces pocrvenit a to ne želiš :) .
Bolje pikiraj na kreme sa faktorom koje u sebi sadrže kakao maslac, orahovo ulje/maslinovo ulje, betakaroten (stanes u DMu i okrećes sve bočice, tak sam ja :lool: ) jer ti sastojci daju koži lijepu preplanulu boju (možda i jojoba ima tu funkciju, ne bih znala)

Ja sam koristila i Eveline akcelerator za tamnjenje koji potice proizvodnju melanina.. nanosi se prije izlaganja suncu naravno, ali nema faktor.
Cijena je sitnica, 20kn!

Nadam se da ce biti rezultata :top:

nolalu
06.08.2010., 13:39
hvala ti puno na raznim info:) ma ja tuka zaboravila na betakaroten, danas ću se zaletit i kupit ga , iako mislim da je kasno al eto.. ta jojoba krema je isto akcelerator tamnjenja pa je hvale u kombinaciji s marmeladom. al ću ja rađe kupit nešto jeftinije za ubrzanje i pekmez. imam malog sina uz kojeg nema šanse da moš ležat i sunčat se, nego je akcija non stop. al valjda će ova udarna ''trojna terapija'' dat rezultata:p

Cvrčak i Mrav
07.08.2010., 11:09
Sundance maslac za sunčanje u solariju, 200 ml, nekih 27-30 kuna, ne sjećam se točno

evo ova okrugla teglica: http://www.dm-drogeriemarkt.hr/clanak/66

prvo se doma namažem nečim s faktorom, pa za jedno 20-ak minuta i ovim - a boja samo takva
doduše, brzo uhvatim boju, mislim da nikad u životu nisam izgorila na suncu, pa sam zadovoljna i ovim
koristi li još netko?

Good evil
07.08.2010., 11:44
Ne koristim, al možda cu isprobati :D
Sad sam vec potamnila i nisam na moru, al probat cu ulovit nes sunca i vamo kod sebe.. vozeći bajk il rolanjem, pa cu se prije namazat ovim sto si preporucila :)

Nego, nesto mi je u sjecanju, ne znam dal sam ga negdje pomirisala - da ima nekako čudan miris taj maslac?? Jel se varam ili..?

Cvrčak i Mrav
07.08.2010., 13:43
definiraj "čudan" - meni je njuh inače oslabljen, a ovo mi miriše kao ljepilo za papir s aromom kraš-expressa.... pa ti probaj zamisliti

ebelinn
11.08.2010., 13:42
Vidla sam neki dan na plazi curu full tamnu da se maze s nekom narancastom tekucinom (mislim da je ulje neko) ali u obicnoj bocici, i neki dan gledam In magazin i Jelena Bosancic se isto time mazala, mislim (u biti sigurna sam) da je to iz kucne radinosti :D, zna mozda neko sta je to i kako se radi?

EllaVanSaar
11.08.2010., 19:45
bok cure :D

imam boju :cheer:

pomogla mi je home made smjesa :top:

koristila sam ju točno 4 puta i to na nekh 20 minuta sunčanja
boja mi je intenzivnija nego ikada :cerek:
ne ljuštim se,niti mi je koža ispucana,baš suprotno lijepo je hidratizirana

uz to sam malo smjese stavljala i na kosu te mi je kosa posvijetlila 2 nijanse, što sam i htjela :cheer:

sad za 5 dana nastavljam dalje sa smjesom

crnka90
11.08.2010., 20:27
Vidla sam neki dan na plazi curu full tamnu da se maze s nekom narancastom tekucinom (mislim da je ulje neko) ali u obicnoj bocici, i neki dan gledam In magazin i Jelena Bosancic se isto time mazala, mislim (u biti sigurna sam) da je to iz kucne radinosti :D, zna mozda neko sta je to i kako se radi?

Mozda je to maslinovo ulje,mrkva i orah,al ja sam radila tu smjesu i nije baš narancasta nego smeđa:mig:

ebelinn
11.08.2010., 21:47
Mozda je to maslinovo ulje,mrkva i orah,al ja sam radila tu smjesu i nije baš narancasta nego smeđa:mig:

A neznam, to je bilo bas narancasto ko kora od bundeve

Good evil
11.08.2010., 22:12
A neznam, to je bilo bas narancasto ko kora od bundeve

Isto sam i ja vidjela kod neke zene, bilo je narančaste boje.. pomislila sam da nije kantarionovo ulje, čula sam da se i sa tim neki znaju mazat al nemam pojma kako ono izgleda :ne zna:

crnka90
11.08.2010., 22:14
Isto sam i ja vidjela kod neke zene, bilo je narančaste boje.. pomislila sam da nije kantarionovo ulje, čula sam da se i sa tim neki znaju mazat al nemam pojma kako ono izgleda :ne zna:

Kantarion nije narančast nego crvenkast:mig:

ebelinn
12.08.2010., 09:40

e bas malo guglam i mislim da je to to, bar po boji, jer kad je u boci ulje je narandasto-crveno, al kad se izlije u ruku je narancasto, vise orange....

mateja122
13.08.2010., 20:18
jel se moze onaj lerbolario pekmez koristiti i za solarij? jel ima učinka?

Dandy_080
14.08.2010., 12:06
Ove godine probala sam nešto novo bar za mene i oduševila se totalno! Kako nisam kupila lerbolarijev maslac, a mama zaboravila napraviti smjesu od oraha i maslinovog ulja, jedna ženica :D mi je dala recept i kada sam to probala mislim da u životu nikad nisam bila tamnija! :eek: :D Ova stvar je definitivno najbolja (po meni) za tamnjenje koju sam probala do sada s tim da sam izbjegavala sunce od 12 sati pa sve do 16:30 h tako otprilike i prije toga tjedan dana sam se mazala samo faktorom 20, onda možda 3 dana Evelin akceleratorom i onda tim uljem! :mig: Radi se o Johnson & Johnson baby ulje aloe vera (zeleni čep) uglavnom nakon izlaska iz vode malu količinu nanesem-utrljam u mokru kožu i ništa, sunčam se dok se ne upije ili ako mi dosadi odem bućnem se da mi se koliko toliko makne s tijela! Vjerovali ili ne, od toga se crni kao ludo! :D Ja nisam mogla vjerovati da to ima takav učinak dok se nisam sama uvjerila! Naravno onaj tko ga koristi odmah može samo pokupiti teške opekline i zaboraviti na sunčanje, ali kada se uhvati koliko toliko neka bojica i onda krene s ovim uljem stvarno se dobije odlična boja! :cerek: Svakako preporučujem! Ja ga čak i sada nakon povratka s mora, koristim prilikom tuširanja zbog isušenosti kože i divan je za tu svrhu! :mig:
evo i sličice:
http://img713.imageshack.us/img713/9193/johnsonjohnsonsbabyoilw.jpg (http://img713.imageshack.us/i/johnsonjohnsonsbabyoilw.jpg/)

EllaVanSaar
14.08.2010., 12:15
Dandy idem ponovo na more za par dana i koristit ću to :D :D

cure mogle bi postati slike,da vidimo koliko jaka je ta boja zapravo :mig:
evo ja ću prva - 10 dana na moru + home made smjesa = moja noga
(slikano je po noći pa je boja naravno tamnija nego po danu)
:raspa:

p.s bez photoshopa molim :)

http://img191.imageshack.us/img191/726/13786227.jpg

Dandy_080
14.08.2010., 12:20
Čim natjeram sestru da mi slika noge postat ću pa da vidite kako je s uljem ispalo! Ja sam oduševljena! :cerek:
edit, evo slike, slikano je po danu, 19 dana mora, baby ulje, nema fotošopa što se i vidi iz priloženog :rofl:
http://img337.imageshack.us/img337/7913/noge.jpg (http://img337.imageshack.us/i/noge.jpg/)

EllaVanSaar
14.08.2010., 12:26
Čim natjeram sestru da mi slika noge postat ću pa da vidite kako je s uljem ispalo! Ja sam oduševljena! :cerek:

pa to možeš i sama :) nije potrebna cijela noga ili tijelo,samo fotkaš recimo ramena ili trbuh ili dio noge :mig:

ajd,baš me zanima
:mig:

micek<3
14.08.2010., 16:32
ajme cure kako ste crne!! i koje noge :klopa:blago vama! mislim i ja bi bila da sma se suncala a ne dizala u 4 popodne i odmah u huku isla!:D ali iduce godine cu se trackat s tim kremama i smjesama i suncat se doma na balkonu .:D

Good evil
14.08.2010., 17:08
Isss, jos jedno otkrice :cerek:
Ulje je ocito fenomenalno, morat cu ga kupiti :)

Poslikat cu i ja svoju bojicu, al vam ne konkuriram baš :zubo:
No zadovoljna sam, jer obicno mi noge uvijek ostanu svijetlije ko da sunca nisu vidle - a ove godine su čak primile donekle finu bojicu :s
Ne moram ni rec da sam bila bijela uff.. solarij ne konzumiram, a lani sam bila na moru al sam volontirala sa jednom grupom djece - pa se nisam stigla pošteno ni okupat a kamoli posunčati..

lida
14.08.2010., 17:55
Ajme 19 dana mora.......... ja ne izdržim niti 7 dana!!!

Dandy_080
14.08.2010., 18:15
Ja sam otišla na more blijeda, bijela kao sir, u solarij ne idem, jedino ponekad sam znala kod kuće se sunčati prije mora, međutim ove godine nikako nisam stigla, tako da sam ošla "nepripremljena" a svejedno sam ugrabila divnu boju!:cerek: Kažem vam, tamnija sam nego ikad... Meni noge jako brzo tamne, a najslabije vrat i lice, ali bome s ovim uljem sam i to dotjerala u red! Sretno vam bilo i da sve dobijete boju kakvu same želite! :cerek:

Good evil
14.08.2010., 20:15
Bome da, super si ulovila boju..
Morat cu to isprobat nagodinu :jumping:

Ja se prvih tjedan dana nisam ni sunčala, samo se mazala visokim faktorom a i dolazili smo kasnije na plazu - oko 15-16h..pa bi se okupala i trčala pod suncobran i do 17h bila pod njim :zubo:
Bilo je jedno 6 dana sve zajedno da uopce sunca nisam vidla, vrijeme se pogrošalo + dva dana nam se nije dalo ic na more..
Tako da sam zapravo najvise 7-8 dana provela na suncu, i sunčala se po 30-60min.. Koža mi nije suha, niti se nije ljuštila tako da sam zadovoljna :)

Ovo (http://i35.tinypic.com/2aj1hew.jpg) je slikano pred kraj ljetovanja, namazana hidratantnim losionom nakon tuširanja.

A ovo je danas uslikano, sa tim da je blic malo posvijetlio natkoljenice:

http://i38.tinypic.com/307w7b8.jpg http://i38.tinypic.com/i7780w.jpg

Usporedbe radi, ovako svijetla sam bila prije mora.. noge jos i svijetlije :rofl:
http://i37.tinypic.com/3021lqa.jpg

Dandy_080
15.08.2010., 10:22
Good evil odlično si ti i dobila boju kakva si bila bijela! :D Takva sam i ja bila! :rofl: :five:

EllaVanSaar
15.08.2010., 11:38
Dandy :s super boja
samo jedno pitanje - samo ulje na koži pod viskom temperaturom zna imat takav učinak da se koža počne ljuštiti nakon određenog vremena? jel kod tebe počeo taj proces? jel ti koža zategnuta?

Good Evil također dobra :top:

meni jedino lice šteka :tuzni: budući da smjesa izaziva bijele prišteve,nisam mazale lice (mazala sam ga samo sa Evelina 20spf kremom)..tako da mi lice zaostaje od tijela :D

imate kakav savjet?

Dandy_080
15.08.2010., 21:54
Dandy :s super boja
samo jedno pitanje - samo ulje na koži pod viskom temperaturom zna imat takav učinak da se koža počne ljuštiti nakon određenog vremena? jel kod tebe počeo taj proces? jel ti koža zategnuta?

Hvala! :)
Koža mi nije zategnuta, ali mi se ljušti samo jedan djelić na nozi, točnije visoko na bedru, ali to sam ja kriva jer se jednom nisam namazala, mislila sam da sunce nije jako :bang: i baš mi je uhvatilo samo taj jedan djelićak, ostalo je super, bar za sada :D Isto tako mislim da ni jednom kremom neću moći zadržati/produljiti ovu boju koju sada imam, svjesna sam da je par mjeseci tu i onda polako baj-baj...
Tako mi je uvijek bilo, tako da ne žalim kad se krene skidati i ljuštiti, nek ide šta joj mogu! :rofl:

edit: i meni je problem lice, uvijek je bijelo i nikako mi nije tamnilo, ali zadnja dva dana sam se odvažila i stavila sam ulje i na lice i onda mi je polako počelo primati boju! Samo pazi da ne izgoriš! :D

lady_vamp88
16.08.2010., 18:00
Ove godine probala sam nešto novo bar za mene i oduševila se totalno! Kako nisam kupila lerbolarijev maslac, a mama zaboravila napraviti smjesu od oraha i maslinovog ulja, jedna ženica :D mi je dala recept i kada sam to probala mislim da u životu nikad nisam bila tamnija! :eek: :D Ova stvar je definitivno najbolja (po meni) za tamnjenje koju sam probala do sada s tim da sam izbjegavala sunce od 12 sati pa sve do 16:30 h tako otprilike i prije toga tjedan dana sam se mazala samo faktorom 20, onda možda 3 dana Evelin akceleratorom i onda tim uljem! :mig: Radi se o Johnson & Johnson baby ulje aloe vera (zeleni čep) uglavnom nakon izlaska iz vode malu količinu nanesem-utrljam u mokru kožu i ništa, sunčam se dok se ne upije ili ako mi dosadi odem bućnem se da mi se koliko toliko makne s tijela! Vjerovali ili ne, od toga se crni kao ludo! :D Ja nisam mogla vjerovati da to ima takav učinak dok se nisam sama uvjerila! Naravno onaj tko ga koristi odmah može samo pokupiti teške opekline i zaboraviti na sunčanje, ali kada se uhvati koliko toliko neka bojica i onda krene s ovim uljem stvarno se dobije odlična boja! :cerek: Svakako preporučujem! Ja ga čak i sada nakon povratka s mora, koristim prilikom tuširanja zbog isušenosti kože i divan je za tu svrhu! :mig:
evo i sličice:
http://img713.imageshack.us/img713/9193/johnsonjohnsonsbabyoilw.jpg (http://img713.imageshack.us/i/johnsonjohnsonsbabyoilw.jpg/)

misliš li da bi bilo koje baby ulje imalo isti učinak? ja imam neko niveino,pa rekoh,da isprobam...

Dandy_080
16.08.2010., 18:19
Ne bih ti znala reći... ja sam konkretno čula za ovo i probala sam samo ovo... :ne zna:

Cvrčak i Mrav
17.08.2010., 09:45

to ima aromatica - ulje za sunčanje s betakarotenom, a najbolje je pomiješati s nekim drugim uljem za sunčanje, izgleda narančasto, ima superiška miris, brzo dobiješ boju a koža je mekana

mardar
17.08.2010., 11:24
to ima aromatica - ulje za sunčanje s betakarotenom, a najbolje je pomiješati s nekim drugim uljem za sunčanje, izgleda narančasto, ima superiška miris, brzo dobiješ boju a koža je mekana

moze link koje je to:)

TheGal
17.08.2010., 13:52
http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp?id=proizvodi&sub=koz5

ULJE ZA SUNČANJE S BETA-KAROTENOM
UVA/B F6 100 ml<

ja sam koristila ovo ulje za sunčanje od aromatice i super je :top::top:

avam
31.03.2011., 13:08
Evo da pokrenem temu malo.

Zanima me da li je bolje piti betakaroten (betaten) ili astaksantin?
Polako se bliži ljeto pa da počnem na vrijeme?

kentaurica
31.03.2011., 22:09
za taj astaksantin sam procitala na ovoj temi i nije bas bilo rasprave..nemam pojma...u cemu je uopce razlika? ja sam razmisljala sutra bas otici kupiti helioderm od esi-a...to sam isto tu na forumu procitala,kao da je jako dobar...nemam pojma..
sta si ti dosad koristila? koji betakaroten?

avam
01.04.2011., 17:47
za taj astaksantin sam procitala na ovoj temi i nije bas bilo rasprave..nemam pojma...u cemu je uopce razlika? ja sam razmisljala sutra bas otici kupiti helioderm od esi-a...to sam isto tu na forumu procitala,kao da je jako dobar...nemam pojma..
sta si ti dosad koristila? koji betakaroten?

ja sam koristila betatene i ok mi je, ali mislila sam probati astaksantin , pa sad ne znam

poison_ivy_5
03.04.2011., 14:13
što je najbolje da se super pocrni i ona baš lipa brončana boja?? ja svako lito koristim maslinovo ulje i oke mi je i super pocrnim ali ofc malo nije premirišljavo :rofl:. ali i ja prije nego što otvorim sezonju kupanja odem i nekoliko puta u solarij da malo dobijem boje i pripremim kožu.

miss burleska
03.04.2011., 22:33
zadnjih par godina sam pila razne betakarotene, od dm-ovih, natural wealth, dietpharm, belupov bevital san, sigurno sam nešto i zaboravila, i onako meni je sve to isto, bez obzira na cijenu i proizvođača. bitno je samo redovito piti, najmanje 2 mjeseca prije nego što sunce zapiči. ne treba očekivati sad neka čudesa, već to što je koža otpornija je jako puno.

no prošle godine sam prvi put kupila taj famozni astaksantin (uvijek krivo izgovorim:D) meni osobno je bio puno bolji od svih ti karotena. super je za kožu, ali i za oči i imunitet. zaboravih napomenuti da su mi neki gore navadeni izazivali kiselinu no to se sa bio astinom nije nikad dogodilo.
konkretno imala sam ovaj bio astin koji je prošlo ljeto bio dosta hvaljen na forumu:hekla:
http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=1097&cat=74&group=21

koliko znam, postoji još slična stvar od natural wealtha, twinlaba i md formulas samo ne znam koliko koštaju, pa ako netko zna pliz nek javi:mig:
http://www.biovega.hr/index.php/hr/distribucija/dodaci-prehrani/astini/bioastin-supreme-6-mg-prirodnog-astaksantina-za-opce-zdravlje

Samantha
04.04.2011., 19:41
Interesantan taj astaksantin...koja mu je dnevna doza..gledam sad po ebayu..ima raznih..jel netko narucivao s neta?