PDA

View Full Version : Najbolje mobilno internet rješenje? - Zbrini topik

stranice : [1] 2

ordinaryhandsom
01.04.2010., 13:43
Pozz svima prije svega :)

Evo ovako; imam laptop i onaj VIPme broadband USB stick i tak idem na net jako rijetko zato kaj je to skupo da se ubijes. 100MB = 100KN bravo :D vrlo inovativno i kreativno.

Sad, ono kaj me iznenadilo neki dan u kafiću, tip je izvadio neki VIP-ov laptop i čim se loadao odmah je bio na netu bez ikakvih eksternih priključaka ako se ne varam, nije se čak ni loggirao. Otvorio, učitalo se i rocknroll po netu (nije bio hybernation i think).

Sad pitanja su, ako je moguće bez nagađanja (zbog mene i drugih);
1. Kaj taj lap ima u sebi i/li kaj napravit da to radi?
(zaintrigiralo me jer sam često skoro strgao taj USB kako viri van iz lapa)

i

2. Jel zna netko pametno rješenje da se ima jeftiniji i dobar/solidan net bez pretplate. Naime, nemam iskustva s drugima osim VIPom u toj "brodbend" domeni.

Ne treba mi nekaj superbrzo ili dostupno svugdje, samo da ko čovjek mogu surfat, pit kavu u miru i manje mislit na troškove...

Tenks unaprijed.

alison
01.04.2010., 18:38
Pozz svima prije svega :)

Evo ovako; imam laptop i onaj VIPme broadband USB stick i tak idem na net jako rijetko zato kaj je to skupo da se ubijes. 100MB = 100KN bravo :D vrlo inovativno i kreativno.

Sad, ono kaj me iznenadilo neki dan u kafiću, tip je izvadio neki VIP-ov laptop i čim se loadao odmah je bio na netu bez ikakvih eksternih priključaka ako se ne varam, nije se čak ni loggirao. Otvorio, učitalo se i rocknroll po netu (nije bio hybernation i think).

i

2. Jel zna netko pametno rješenje da se ima jeftiniji i dobar/solidan net bez pretplate. Naime, nemam iskustva s drugima osim VIPom u toj "brodbend" domeni.

Ne treba mi nekaj superbrzo ili dostupno svugdje, samo da ko čovjek mogu surfat, pit kavu u miru i manje mislit na troškove...

Tenks unaprijed.

taj je vjerojatno bio spojen preko wirelessa ili je imao vipovu karticu (mislim da one ne strše van kao stick :ne zna: )

ja sam isto imala taj vip broadband i stvarno je preskupo. Moj savjet ti je da sa stickom odeš u vip centar i pitaj ako možeš uzeti pretplatu na samo 3mj. budući već imaš svoj stick. Tako sam ja napravila i samo sam kupila novu karticu za 1 kn. Neznam dali se sad to može, trebaš provjeriti. Tri mjeseca i nije neka strašna pretplata,prođe brzo, a poslije možeš otkazati ako nisi zadovoljan. Ja imam 5GB za 99kn, a postoji 10GB za 150kn ili 1GB za 49kn, tako nešto (to je preko carneta pa je duplo jeftinije, inače su cijene samo preko vipa duplo veće)

mirko_st
02.04.2010., 11:08
pozz
ako se stvarno može uzet pretplata na samo 3 mjeseca, to je super.
kad ljeti odem na vikendicu, treba mi net pod obavezno, a dosada sam se spajao preko carneta, a to je sporoo.

Cura_22
02.04.2010., 11:20
Ma svaka solucija mobilnog interneta je preskupa....ja imam net na mobu kad sam vani, a susjedov kad sam kući..

klinsider
02.04.2010., 13:02
Ma svaka solucija mobilnog interneta je preskupa....ja imam net na mobu kad sam vani, a susjedov kad sam kući..

Ne slazem se s ovom izjavom cijenjenog forumasa s nickom Cura22.
Nigdje nema nikakvih podataka, pa neznam na temelju cega takve nepotrebne izjave.

Kao prvo:
Ako se ORDY spajao preko Carneta (znaci clan si akademske zajednice, pretpostavljam da ucenik ili student) i ako koristi Vipnet ,onda imas pravo na koristenje VipmeCarnet usluge. Znaci,stedis 50%

Vidi dokaz:
http://www.vipnet.hr/vipme-carnet#panel_2

Kao drugo:
Ako ORDYu nije problem promijeniti operatera,i potpisati ugovor (koje se moze prekinut ,kad netreba uslugu) onda moze koristiti jos povoljniju uslugu, tj od Tmobile ima Stick2Carnet
Evo dokaz
http://www.t-mobile.hr/stick2carnet/index.htm

Paket od 50kuna vrijedi za prijenos podataka od 1GB, 100 kuna za 6GB i 10GB za 150 kuna.

Znaci, osoba poput ORDYa mjesecno placa recimo 50 kuna = 1GB.
*istina ima jos tu nedorecenih stvari, ali figurativno cemo stovise pojednostaviti da bi cak i CURA22 mogao shvatiti*

Dok osoba poput CURA22 (tj krade od susjeda) mora mjesecno platiti 79 kuna za ADSL prikljucak + 20 kuna samo za start paket od 1GB.

Znaci 50 kuna za broadband 1gb ili 100 kuna za zicni ADSL od 1gb .

S time da nisam rekao kako je mobilni internet mobilan i radi po cijeloj Hrvatskoj (na samo na susjedovom vrtu ili u obiteljskoj kuci). Onda bi CURA22 mogao reci, kako je mobilni internet prespor, ali mu nabijam na facu izjavu kako je mobilni internet dovoljno brz za vecinu radnji na netu, osim gledanja videa u vecim rezolucijama. U ZGu i drugim gradovima koji su pokriveni 3G signalom ni to nije problem, osobno sam testirao Tmobile na 1.8Mbit. S time da bih mu nabio na facu jos to, kako za fiksni ADSL prikljucak najcesce trebas placati i telefonsku pretplatu.

------------

Stoga da rezimiramo za nepoucene ljude poput CURA22:
Mobilni internet zna biti bolji i jeftiniji odredjenom krugu ljudi,koji imaju znanja sto se treba i kako to ostvariti.

Hvala i pozz

Cura_22
02.04.2010., 14:28
Da tebi malo pojednostavimo ...Meni mobilni net nije dovoljno brz za količinu novaca kojeg plaćam, zato ga i ne koristim...
Zašto bih plaćala 200kn za net , kad se spojim susjedu koji ima flat ? Zašto bi mi trebao uopće mobilni internet sa
svim svojim manama, kad uzmem Black Treck i za 2 minute hakiram bilo koju mrežu gdje god da se nalazim ??
Nisam glupa, već se snalazim....znam, i ti bi tako najvjerojatnije, ali 1.stvar-neznaš i 2.stvar-ti si jeeebeno
pošten čovjek ...Da da, bit će da je ovo prvo .Pusa velika, budi pozdravljen !!

Tigrov friend
07.04.2010., 00:24
Ja recimo nebi krao fala, imam još uvijek tih 200kn mjesečno, pa sam fala Bogu svoj na svome.....:p

diabolic012
13.04.2010., 14:55
Zanimljivo, Cura_22 kaze da hakira mreze a ne zna napisati ime programa koji navodno koristi. Zove se BackTrack !

R1982
13.04.2010., 15:27

Najvjerojatnija opcija je da laptop ima ugrađeni HSPA modem. Samo ubaciš SIM karticu u laptop i to je to :)

Ili možda ima i PCMCIA karticu koje (kao) manje strše od USB stickova.

215023
29.04.2010., 14:50
da vas pitan par pitanja o ovoj temi.
plairan uzeti jedan paket(usb ili što već) samo što o tome neznan ništa :ne zna:
prije otvaranja teme san malo googla i naleti san na tele2 i vip (i tcom w'n'w ali mislin da oni nemaju carnet uslugu)
Tele 2 (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/tele2carnet.html) nudi 3GB za 125 kn,bez obaveznog trajanja ugovora ili uz obavezno trajanje od 12 ili 24 mjeseca.ali ne piše nigdi jeli u tu cjenu uključen i modem niti ne piše brzina...
Vip (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobile-carnet) nudi 5 GB za 100 kn i modem za 9 kn brzina također nije navedena.
zanima me koje su brzine,pretpostavljan da o tom ovisi i o pokrivenosti
po ovom (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/pokrivenost_i_brzine_3g_mreze%20.html) za tele 2 ja imam pokrivenost EDGE - do 236,8 kbit/s u downloadu, do 236,8 kbit/s u uploadu
za vip neznan jer nisan vidi sličnu stranicu,ajmo reći da je isto....
jeli ima još operatera s možda boljin ponudama i jeli ko ima loših iskustva s ovin?

lie
08.05.2010., 01:18
da vas pitan par pitanja o ovoj temi.
plairan uzeti jedan paket(usb ili što već) samo što o tome neznan ništa :ne zna:
prije otvaranja teme san malo googla i naleti san na tele2 i vip (i tcom w'n'w ali mislin da oni nemaju carnet uslugu)
Tele 2 (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/tele2carnet.html) nudi 3GB za 125 kn,bez obaveznog trajanja ugovora ili uz obavezno trajanje od 12 ili 24 mjeseca.ali ne piše nigdi jeli u tu cjenu uključen i modem niti ne piše brzina...
Vip (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobile-carnet) nudi 5 GB za 100 kn i modem za 9 kn brzina također nije navedena.
zanima me koje su brzine,pretpostavljan da o tom ovisi i o pokrivenosti
po ovom (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/pokrivenost_i_brzine_3g_mreze%20.html) za tele 2 ja imam pokrivenost EDGE - do 236,8 kbit/s u downloadu, do 236,8 kbit/s u uploadu
za vip neznan jer nisan vidi sličnu stranicu,ajmo reći da je isto....
jeli ima još operatera s možda boljin ponudama i jeli ko ima loših iskustva s ovin?

ja sam koristila sva tri i ovo su dojmovi iz prve ruke

1.TELE2 definitivno najbrzi sta se tice surfanja,(meni na UMTS skidao po 400 -500 mb/s, na edge mi se nikad nije prebacio) al najveci paket je 5gb i nemres preko carneta ga uzet tak da 175kn je previse ( usb stick za god dana pretplate platila 195kn, na 2 god je bilo 1kn a bez ugovora je bilo poprilicno skupo, ne znam kak je sad kaj se toga tice)

2. VIP - nude najveci paket, 12gb (pristojno) za 200kn ili 10gb za 150 kn ( al ak ides na taj od 10 onda bolje uzmi u T-Mobileu, bolja brzina,) preko carneta; one znam koje su cake sa stickom, ja sam ga vec imala pa sam na 3mj potpisala sam ugovor - super to funkcionira, al nakon TELE2 osjeti se slabija brzina ( u prosjeku skida 200 -300mb/s, pa se zna prebacit iz cistog mira na EDGE pa bude kriminlna brzina, nekih 30-50mb/s i onda poludim)

3. T-mobile 10gb za 150kn Stick2Carnet usluga, brzina nadasve pristojna ( stalno radi na UMTS-u i skida u prosjeku 300-400), ono izmedu Tele2 i Vipa - meni super rjesenje

- buduci da mene hvata jeza od svih dugorocnih ugovornih obveza, najpametnije rijesenje je ljepo kupit onaj prepaid paket od operatera cije usluge oces koristiti (dobijes stick i kao broj na bonove, koji zamijenis pretplatnickim brojem) u prosjeku su cijene do 200kn i fino dodes u njihov centar kazes da imas stick, oni ti daju sam novi broj, nemas ugovora i mozes fino uzivat
ne znam koliko sam uspjela razjasnit stvar, nadam se da ce ti pomoci ;)

kluki
08.05.2010., 09:21
Zbog velike ovisnosti o kavi i internetu :kava: a trenutno radim na terenu
u okolici Zadra uzo sam Vip-mobilni 1GB-100 kn jer sam mislio da ima bolju pokrivenost od Tele2 (kolega ima Tmobile i tamo u brdima je koma) ali nisam zadovoljan jer kad upalim laptop i spojim se a veza je GPRS :confused: dobim napadaj i popijem svoju kavu a još se nije ni otvoril Google a nedaj bože da stranica ima slike :flop:
Naviko sam na ADSL brzine i sad sam koma a nebi se htio spajati na tuđe preko
wirelessa :ne zna:
Sad mi samo preostaje šutit i trpit :(

klinsider
08.05.2010., 20:30
Zbog velike ovisnosti o kavi i internetu :kava: a trenutno radim na terenu
u okolici Zadra uzo sam Vip-mobilni 1GB-100 kn jer sam mislio da ima bolju pokrivenost od Tele2 (kolega ima Tmobile i tamo u brdima je koma) ali nisam zadovoljan jer kad upalim laptop i spojim se a veza je GPRS :confused: dobim napadaj i popijem svoju kavu a još se nije ni otvoril Google a nedaj bože da stranica ima slike :flop:
Naviko sam na ADSL brzine i sad sam koma a nebi se htio spajati na tuđe preko
wirelessa :ne zna:
Sad mi samo preostaje šutit i trpit :(

Mozes si pomoci ko ja nekad, dok sam imao analognu liniju (v.92 56kbps,realne brzine oko 40kbps= 5 kByte/s )
Tada sam koristio Operu kao preglednik, jer se kod nje moglo iskljuciti prikaz slika (znaci samo text i prazni okviri, a ipak sam mogao citati vijesti,mailove...)

Danas imas Firefox i kod njega isto mozes imati opciju iskljucivanja slika, kao i blokiranje raznih flash animacija, popup prozora... svasta da smanjis kolicinu prometa.

Evo sto bi te moglo interesirati

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/433
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1672

--------------
ima slicnih stvari jos
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5613
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10663/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/101163/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10663

Saku
31.05.2010., 11:00
Evo ako ima nekakav znalac da mi preporuci nesto.
Imam PC u vikendici al nemam uveden internet jer mi se ne isplati za 2 mjeseca sta budem tamo u godini uvodit maxadsl.
Znaci potrebno mi je cisto u ta 2 mjeseca da mogu otvorit dnevno mailove i odgovarat, nikakvi veliki prometi. Koje su opcije. Cujem da imaju ti nekakvi stickovi za bezicni internet pa na preplatu pa ne prepaid pa vise nista ne razumijem kad citam troskove toga. Ima li kakva druga shema. Imam preplatu preko firme kod T mobile za mobitel. Dal se moze mob spojit na monitor pa preko toga surfat jer ekran na mobu je premalen.
Uglavnom zna li ko sto bi bilo najekonomicnije za ove potrebe.
Hvala

300
07.06.2010., 19:02
mene konkretno zanima koje bi bilo najbolje spajanje preko laptopa, mislim dal postoji mogućnost spajanja wirelles da se nemora vući telefonska linija i povezivati se kao kod stolnih računala,mogu hvatati signal,al taj signal je na par metara preko wirelesa koji ima laptop ugrađen u sebi, znam da postoji tele2,vodafone i t-com,al me zanima dal postoji kakav provider koji pruža flat...ova moja ekipa iz ulice se počela bežično povezivati pa me zanima dal bi mi se isplatilo kupiti bežičnu antenu i spojiti se s njima ili nešto drugo....

Tref
02.07.2010., 07:04
Koja je najpovoljnija varijanta korištenja mobilnog interneta prilikom odlaska na more, znači za nekih 15 dana. Ima li neka mogučnost da se ne mora kupiti stick, i platiti ga 150 KN, za kojeg više nemam potrebe.
Hvala na svrsishodnim prijedlozima.

Dadichi
02.07.2010., 08:45
Koliki promet bi napravio u tih 15 dana i jel ti internet stvarno neophodan za samo 15 dana?

Za nešta malo odeš u neki "internet cafe"

Eppur si muove
03.07.2010., 06:34
Zanima me dal je moguće ikako putem usb sticka za mobilni internet napravit kućnu mrežu tipa lan ili w-lan tako da mogu povezati dva računala ? ako je moguće što je potrebno za to izvesti?

Wrbhhh
03.07.2010., 07:46
Zanima me dal je moguće ikako putem usb sticka za mobilni internet napravit kućnu mrežu tipa lan ili w-lan tako da mogu povezati dva računala ? ako je moguće što je potrebno za to izvesti?

Potreban ti je router koji će prepoznati USB stick i koji je u stanju spojiti se. Pošto ne postoje takvi kućni routeri (barem ja ne znam za njih), jedno moguće rješenje je nabaviti neki komp, popikati u njega mrežne kartice ako treba (za žično spajanje: ili više kartica, ili jedna + switch), staviti gore neki mali linux, spojiti se na taj mobilni internet i namjestiti routanje.

lie
03.07.2010., 10:55

ima ti vip, bas sam nedavno citala kako imaj ponudi taj neki modem za spajanje vise kompova - pogledaj ovdje

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-internet/mobilni-hot-spot

Eppur si muove
04.07.2010., 07:33
ima ti vip, bas sam nedavno citala kako imaj ponudi taj neki modem za spajanje vise kompova - pogledaj ovdje

e vidiš ovo mi je zanimljivo riješenje ...thx :top:

ordinaryhandsom
05.07.2010., 20:27
ja sam isto imala taj vip broadband i stvarno je preskupo. Moj savjet ti je da sa stickom odeš u vip centar i pitaj ako možeš uzeti pretplatu na samo 3mj. budući već imaš svoj stick. Tako sam ja napravila i samo sam kupila novu karticu za 1 kn. Neznam dali se sad to može, trebaš provjeriti. Tri mjeseca i nije neka strašna pretplata,prođe brzo, a poslije možeš otkazati ako nisi zadovoljan. Ja imam 5GB za 99kn, a postoji 10GB za 150kn ili 1GB za 49kn, tako nešto (to je preko carneta pa je duplo jeftinije, inače su cijene samo preko vipa duplo veće)

Ma vidiš točno u tome je i problem. Nije mi jasno zašto je prepaid (pazi još plaćanje unaprijed) toliko skuplje od pretplate you VIP MFers. Mislite da ste tak sigurniji s pretplatom ha?

Ne kužim kaj je novac iz prepaida lažan ili smrdi ili kaj? Neda mi se ić tamo po tim uredima potpisivat nekakve pretplatice, raskidat i te fore, pogotovo na 3 mj imam pametnijeg posla od smucanja po tim kao "office-ima". Glupost :D

VIP TELE i TMobile napravite to jeftinije za prepaid jeste čuli?

PS: Vjerujem kad ukinu prepaid da će postat svjesni razlike o kojoj pričam :p

Boli me džon ak će se zahebavat, imat ću satelitski tanjur u gepeku, pa ću se tak rješavat njihove pretplate lol

Ps. I da, hvala Allisooooooon na savjetu :)

matteom
14.07.2010., 12:40
pošto sad idem na more, a uzimam sa sobom laptop, jel bi mi mogao neko reći koji internet mi je najisplativiji da kupim( ono u na USB sticku). najrađe bi uzeo od 1GB zato što neću sad filmove skidat neg više sam da pregledam vijesti i tak. ja bi to uzeo tako da sam taj jedan mjesec imam taj 1 GB i onda više opet ne bi kupovao internet, dakle ne na pretplatu neg sam taj jedan mjesec. i još jedna stvar, nemam nijedan mobitel koji mi je u tele 2 ili vipu tak da ne znam jel mogu uzimat njihov internet bez njihovog broja

nisam imao iskustva s ovim tak da ćete me vjerojatno teško razumjet,al ak neko uspije nek pomaže

R1982
14.07.2010., 13:20
Pa uzmi bilo čiji paket na bonove pa surfaj.

pixote
14.07.2010., 13:23
pozdrav
idem na more iduci tjedan i nosim laptop sa sobom, medjutim na moru nemam nikakav prikljucak za net, pa me zanima cuo sam da postoje nekakvi usb stikovi koje uguram u laptop i onda mogu najnormalnije koristiti se internetom,
mislim da i vipme ima takve stikove,
kako i gdje mogu nabaviti te stikove, te moram li to uzeti uz pretplatu da bi mogo koristiti taj stick, te me zanima kakva je procedura odnosno moram li se posebno registrirati(korisnicko ime,lozinka) i pretplatiti za takvo koristenje interneta, ili to samo kupim i uguram u laptop i koristim odma,
ako mi netko moze detaljno opisati proceduru cijelu
unaprijed hvala

matteom
14.07.2010., 13:38
da, ali čiji su najjeftiniji, gdje se to može kupit itd.

Saku
15.07.2010., 11:59
Najjeftiniji ti je tele2 ako ne zelis puno prometa radit. Evo ja sam uzea tele2 krajem 6. mjeseca bez obaveznog trajanja ugovora. Znaci dodes tamo i kazes daj mi stick bez obaveznog trajanja ugovora sa opcijom 512 MB. Kao stick uzmes onaj od 150 kn na bonove i u njega stavis sim karticu od ugovornog tele2.Posto je sad u tijeku promocija dobijes jos 512 MB extra. Znaci imas 1 GB mjesecno ukljucen u cijeni od 45 kn + 10 kn frekvencija. Ako predes 1 GB u mjesecu onda se racuna 10 lipa po MB extra cini mi se. Al 1 GB je vise nego dosta za surfanje i citanje mailova. Ako mislis skidat i gledat youtube i sl onda je to malo. Ja ga koristim za surfanje i citanje mailova i to mi je vise nego dosta.
Napomena je da koristim Operu kao browser jer on stedi masu prometa u odnosu na IExplorer. Uljucis opciju turbo i ok. Inace 1. mjesec koristenja lipanj mi je nabilo 650 MB prometa u 7 dana za nista al onda sam procesljao kompic sa antivirusnim AVG free i stavio operu i situacija se normalizirala u 7. mjesecu. Ocito sam imao neko sranje u kompu sta nabija internet promet.(ko zna mozda je i doslo sa instalacijskim programom u sticku od tele2.

ONeill
15.07.2010., 19:27
Ja također koristim Tele2 moblini net. Jednostavno dodjes u npr Tele2 shop (ili trazis na kiosku od TISKA), kazes da zelis mobilni internet na bonove i to je to, platis i doviđenja. Pikes SIM karticu u stik, stick u lap, instaliras aplikaciju s sticka/modemam upises PIN i evo te online. Procedura ne moze biti jednostavnija.

Jeftinija varijanta na moru je ukljuciti scanner wifi mtreza, pogledati koja ima slabu zastitu pa si 'sredit' izlaz na net. Ali to je prica za neki drugi forum ;)

Aaron McLoughlin
22.07.2010., 19:25
Lijep pozdrav ekipa, znam da je "malo" nepristojno uletit ovako na forum sa temom koja je već prožvakana vjerovatno al nemam vremena čitat sve i više manje su sve stari podaci pa me zanima vrlo kratko i jasno:

Koji je naijsplatviji i najjeftiniji pružatelj usluga mobilnog interneta ( sa stikom) i di se može dobit popust preko carneta i kako ga dobit (koliko brzo se može dobit). Ne zanima me pretplata nego bonovi ili nešto.
Surfat ću max mjesec/dva i to dnevno pogledat malo prognostičke karte (10 mb) pregled maila ( 2mb) i malo fejsa (5mb).

Puno puno hvala.

monster12
25.07.2010., 23:35
Poz

Dolazim u HR na ljetovanje za par dana pa sam planirao sa sobom ponijeti laptop.. Jel se moze tamo na kioscima kupiti USB stick za pristup bezicnom internetu iz bilo kojeg mjesta ?? Ako moze moze li mi neko reci koji paket je najbolje da uzmem, predpostavljam da ima vise ponuda ( tele2, t mobile, itd itd ), kakav je kvalitet, cijene ?

Hvala

cosanostra
26.07.2010., 01:53
USB stick ti obično košta jako puno, bez ugovora. Meni je na Tele2 uz godinu dana ugovora koštao 200 kn, na 2 godine ugovora 1 kunu, ali bez ugovora je zato oko 400 ili 500 kuna. :eek:
Ako misliš uzimat nešto za par dana, možda bi bolje bilo potražit neke besplatne hot-spotove.
Nije neko rješenje, al eto...
Osim ako ti nije problem kupiti USB u nekom od ovih centara, pa kupiš običnu SIM karticu i onda npr. kupiš bon od 100 kuna i imaš jedan MB za 0,25 lipa.
Ovo je kod Tele2, za druge ne znam, trebalo bi se raspitat.

monster12
26.07.2010., 10:29
Prijatelj mi rece da je slusao na radio stanici dok je putovao kroz HR da VIP nudi stick za 120 kuna, e sad ne znam jel ima neka caka ili je on nesto pogresno cuo..

felis23
27.07.2010., 22:18
Najjeftiniji ti je tele2 ako ne zelis puno prometa radit. Evo ja sam uzea tele2 krajem 6. mjeseca bez obaveznog trajanja ugovora. Znaci dodes tamo i kazes daj mi stick bez obaveznog trajanja ugovora sa opcijom 512 MB. Kao stick uzmes onaj od 150 kn na bonove i u njega stavis sim karticu od ugovornog tele2.Posto je sad u tijeku promocija dobijes jos 512 MB extra. Znaci imas 1 GB mjesecno ukljucen u cijeni od 45 kn + 10 kn frekvencija. Ako predes 1 GB u mjesecu onda se racuna 10 lipa po MB extra cini mi se. Al 1 GB je vise nego dosta za surfanje i citanje mailova. Ako mislis skidat i gledat youtube i sl onda je to malo. Ja ga koristim za surfanje i citanje mailova i to mi je vise nego dosta.
Napomena je da koristim Operu kao browser jer on stedi masu prometa u odnosu na IExplorer. Uljucis opciju turbo i ok. Inace 1. mjesec koristenja lipanj mi je nabilo 650 MB prometa u 7 dana za nista al onda sam procesljao kompic sa antivirusnim AVG free i stavio operu i situacija se normalizirala u 7. mjesecu. Ocito sam imao neko sranje u kompu sta nabija internet promet.(ko zna mozda je i doslo sa instalacijskim programom u sticku od tele2.

jel trebam za to imat tele2 broj tj karticu? il dobijem?

Znači, čitajući vaše postove nekako svi ističete da je najjeftijine uzet tele2. (pustimo ove fore sa susjedima i druge opcije fri neta)

Dinah
28.07.2010., 11:37
Trebao bi mi bežični internet na 1-2 mjeseca (dakle pretplata na duže vrijeme ne dolazi u obzir) i zanima me čiji je najpovoljniji? Vip-ov? Tele2?

Do sada sam se raspitala za ponude u T-comu u Rijeci, no poprilična je to svota, mada ih još nisam u potpunosti isključila.

Ne treba mi bogznakoliki kapacitet jer ne mislim skidati kojekakve sadržaje, već bi isključivo koristila zbog posla.

Sauron_zg
28.07.2010., 11:41
http://www.tele2.hr/mobilni_internet/mobilni_internet_na_bonove.html

http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-internet

Pick šta ti je jeftinije :mig:

Dinah
28.07.2010., 14:36
Hvala na sugestiji! :)

Lonsdale
30.07.2010., 08:04
Treba mi internet na nekoliko dana za provjeravanje i slanje maila. Zanima me koja je najjeftinija opcija za to. Ne treba mi takva usluga u budućnosti, znači samo nešto minimalno da posluži svrsi nekoliko dana i da mogu bacit u smeće poslije toga :)

Hvala

Sauron_zg
30.07.2010., 08:28
Za nekoliko dana ti se najviše isplati spojit mobitel i uključit neku od opcija tipa web'n'walk (t-mobile).. Kasnije ne moraš ništa ni bacit :mig:

Lonsdale
30.07.2010., 08:54
Za nekoliko dana ti se najviše isplati spojit mobitel i uključit neku od opcija tipa web'n'walk (t-mobile).. Kasnije ne moraš ništa ni bacit :mig:

Ne, baš mi treba komp jer imam neke stvari za pisati i slati putem maila - duže konverzacije i to mi se ne tipka na mobitelu (a i nisam to nikada radio :) )

Baš bi mi trebala varijanta s internetom na te bonove. Čuo sam da je tele2 za 145 najjeftinija varijanta, pa bih to htio samo provjeriti. Ukoliko postoji nešto jeftinije, rado bi se odlučio za to. Stvarno mi ne treba za puno stvari :)

pixavz
23.08.2010., 21:20
Imam vipov mobilni internet i buduci da cesto putujem po hrvatskoj ponekada imam problema sa otvaranjem stranica jer mi ih ne otvori u potpunosti, pa me zanima da li je tako kod svih operatera problem ili je mozda t-com ili tele2 bolji u pokrivenosti signalom,,ili je možda to vip pa jednostavno nema pomoći!:ne zna:

aocaoc
23.08.2010., 21:23
ma ne, o tele 2 nemoj ni razmisljati jer je uglavnom samo po gradovim dostupan, ja imam t mobile i isto tako po gradovima je signal i do 4 megabita, a po selima ti nema spasa ali da se surfat. pokrivenost je uglavnom ista kao i t mobile tako da nemas neki izbor

fordista
30.08.2010., 10:20
Imam par pitanja u svezi bežičnog interneta. Koliko je to isplativo, što je bolje vip, t-com, ili tele2?.

sanjinko
30.08.2010., 10:29
bežični (wireless, ne Ethernet) ili mobilni Internet (pristup Netu sa mobilnog aparata)? :misli:

fordista
30.08.2010., 10:41
Trebam za pristup internetu preko lap topa

sanjinko
30.08.2010., 11:12
Najvjerojatnije tvoj laptop ima ugrađenu bežičnu karticu, jedino što ti treba za bežični Internet kod kuće je bežični (wireless) modem/router kojeg ti daje ISP (operater).
Za van (npr. na moru) ti je dovoljan USB stick nekog mobilnog operatera, a ponekad ni to, ako se nađeš blizu kakvog "hotspota" koji omogućava besplatno surfanje (free air).

Deni.m
06.09.2010., 19:33
Bok,
danas mi došao račun za mobilni internet i došlo mi lagano zlo:(
T-com, mjesečni paket 110 kn = 1 GB
Potrošila paket i još izvan paketa 2527498 KB = 500 kn + pdv ??
Nikad do sada nisam probila paket ???

Da jesam prošli mjesec pogledala jednu seriju od cca 2h i 30 min.............
Kaj je moguće da sam sa tim gledanjem serije na youtubu to natukla ???

I da djelatnica u T-comu veli da se svaki dodatni 1GB plaća 250 kn ???
Kaj su oni normalni ???

Da se žalim na račun ili nema smisla???
Molim dobru dušu da mi odgovori na gore navedena pitanja :confused:

sanjinko
06.09.2010., 21:34
Bok,
danas mi došao račun za mobilni internet i došlo mi lagano zlo:(
T-com, mjesečni paket 110 kn = 1 GB
Potrošila paket i još izvan paketa 2527498 KB = 500 kn + pdv ??
Nikad do sada nisam probila paket ???

Da jesam prošli mjesec pogledala jednu seriju od cca 2h i 30 min.............
Kaj je moguće da sam sa tim gledanjem serije na youtubu to natukla ???

I da djelatnica u T-comu veli da se svaki dodatni 1GB plaća 250 kn ???
Kaj su oni normalni ???

Da se žalim na račun ili nema smisla???
Molim dobru dušu da mi odgovori na gore navedena pitanja :confused:

http://www.t-mobile.hr/pdf/cjenik-tmobile-hr.pdf (Datum zadnje promjene: 02.09.2010.)

2.1.1 Cijene usluga za web 'n' walk i Mobile Internet

2527498 KB : 1024 = 2468,26 MB x 0,20kn/MB podatkovnog prometa = 493,65kn x PDV (23%) = 607,19kn

Moguće? Itekako :o

0,20kn/MB x 1024 = 204,80kn/GB x PDV = 251,90kn (ne, nisu normalni)

Mislim da nema smisla žaliti se. :flop:

Ciuc
09.09.2010., 11:04
Koristi li netko usb od t mobile za internet?
Napisite iskustva.

Sada imaju promotivno razdoblje. Npr. paket 6 GB za 100 Kn (inace je 200 KN) ili 10 Gb za 150 KN (inace je 300 KN). Cini se jako ok. S tim da ne moram biti vezan ugovorom na neko odredjeno vrijeme. Mogu ga prestati koristiti kada zelim. Samo nisam shvatio je li ta cjena samo u promotivnom razdoblju, vrijedi li ona za stalno ako sam se sada odlucio koristiti t mobile? Ili kad istekne promotivno razdoblje onda me vrate da placam uobicajenu cjenu npr. za paket od 10 GB 300 KN?

lovački
07.10.2010., 11:22
ne znam da li ima tema ako postoji, samo me uputite pa poslije izbrišite temu,

danas ću pratiti odgovore!

zanima me koja je najjeftinija solucija za mobilni internet šta se tiče svih mogućih providera i to da je manje od 100 kn.

potrošnja mjesečno bi bila negdje 1 gb.

možete mi navesti i sve koji daju usluge pa da sam pogledam.

t mobile, vip, šta je s tele 2? bon bon?

mastovita
21.10.2010., 12:24
Pomagajte, molim Vas!!

Apsolutno nemam problema s korištenjem interneta :D

No.... Treba ga sad uvesti doma. Željela bih bežični internet. Ali koliko sam gledala po t-comu i vipu, mogla sam vidjeti samo uređaje za mobilni bežični.
Jesam li glupava ili je to pod moranje jedno s drugim.

Ja bi doma za laptop bežični internet jer mi se ne da žnjorice po stanu provlačiti. Ali nije mi nužan mobilni intrenet da se npr. spajam ako odem negdje na put....

Dajte me prosvijetlite molim vas. Kaj trebam gledati i uzeti?

Hvala svima.

mali_ggo
21.10.2010., 13:24
jednosavno trebas wlan(bezican) ruter.

e sad sama moras odabrati od kojega ces operatera(t com,iskon,b net,optima itd) tj trebas nazvati koji te zanimaju i pitatli dali je dostupan na tvojoj adresi.

i usput,kolko ti je bitna brzina interneta?

mastovita
21.10.2010., 15:29
jednosavno trebas wlan(bezican) ruter.

e sad sama moras odabrati od kojega ces operatera(t com,iskon,b net,optima itd) tj trebas nazvati koji te zanimaju i pitatli dali je dostupan na tvojoj adresi.

i usput,kolko ti je bitna brzina interneta?

pa dosta je bitna jer ne bih mogla podnijeti da mi se neka stranica ucitava 100 godina :-)
jedan vrlo uceni odgovor :-D

Gloria Lewis
24.10.2010., 16:50
Ovako, jedno vjerojatno glupo pitanje, ali znate li kako se nadoplati bon za tele2 mobilni internet? Na bonu pišu uputstva kao za mobitel, a to nikako ne mogu primjeniti na ovom sticku. Može li se uplatiti preko poruke i na koji broj? Hvala :)

Stipe23
24.10.2010., 19:08
Obzirom da mi je bitna konstantna veza, redoviti autoreseti rutera, povremena pucanja veze i slični trikovi koje proživljavam su mi veliki problem.

Tražim neku back up Internet vezu koju bih mogao, u času kad se to desi, uspostaviti od nule u roku 5 ili maksimalno 10 sekundi.
Koristila bi se svaki put kratko, možda 5 ili 10 minuta.

Koliko su mi dobro rješenje za to USB stickovi tj. mobilni Internet?

-Stipe

Matko22
27.10.2010., 14:10
Meni tele2 stick internet živo srnj , stalno sam gubio vezu i jaaako često je bila prespora, hebeni ugovor me samo drži....

salviol
28.10.2010., 09:51
@Stipe
Dobar je ukoliko si spojen na isti i ništa ne radiš, dakle kad ne praviš promet. Inače spajanje od 0 do spojeno zna trajat i do 1min od umetanja sticka, pronalaženja mreže i na kraju spajanja.

@Matko22
Kad ćeš moći odi do vip centra, raspitaj se o pokrivenosti signalom u mjestu u kome koristiš mobilni Internet pa vidi. Vipov mobilni Internet koristim već drugu godinu i nemam problema s prekidom veze ni brzinom.

felis23
28.10.2010., 12:27
i na koncu balade koje se mobilno riješenje pokazalo najisplativije, što je naj opcija?

Tigrov friend
29.10.2010., 23:27
Zavisi od lokacije na kojoj jesi, nema ništa univerzalno....

i ta tvoja, moja lokacija može imati napretka, u nadogradnjama, još uvijek rade na mrežama, nisu prestali, ja osobno imam sreću da sam do 18.8. ove godine, par godina surfao sa edge i fastnet opcijom na vipu, a sada imam i hspa+ signal te brzine i preko 13mbit/s u DL i do 2.60 u UL.... znači nadograđuju svi po malo... i telci kreću sa nadogradnjom na HSPA+ (znači teoretski do 21mbit/s DL, 5.76mbit/s UL) u prosincu konkretno...

a drugi par rukava je cijena koja više odgovara, ali ni ona ne jamči komfor nego samo kidanje živaca ako ti je najpovoljniji operater ujedino i najsporiji kod tebe ili mene na lokaciji, a lokacija može biti prizemlje okruženo višljim kućama prema odašiljaču koji je dosta nisko bio sad kada je premješten na neboder u blizini je dijamretalno suprotna situacija kod mene :top:

p.s. ovo da ode u vip i pita za pokrivenost je shit, zašto? konkretno pitanje mene kod produženja pretplate je bilo da moram kupiti i stick iako ga imam ali onaj k3656z od prije bog te pitaj, dali ću uzeti k3765z za do 7.2mbit/s ili k4505z za do 21mbit/s za 49 odnosno 99kn razmišljajuči ne možeš kupiti stick sad te dvije godine ugovora uzmi brži, odgovor prodavača u vipu bio znate to vam je tek testno u osjeku, reko nema veze tko zna što će biti za te dvije godine, dakle kupih brži dođoh kući spojim se ali preko vodafone mobile broadband 10.00 jer VMC ne instalira sve drivere a stick i je broadband ne connect, rezultat ovaj tren je:

http://www.speedtest.net/result/1009723640.png (http://www.speedtest.net)

dakle nisam u Osjeku dapače daleko od njega u novom Zagrebu, i slušajuči njegovo znanje o pokrivanju bi loše prošao :top:

timi
31.10.2010., 17:08
Student sam i živim u naselju gdje nisu privukli telefonsku liniju već mogu samo GSM imati kao telefon.
Može li mi netko preporuciti mobilni internet bilo kojeg operatera s tim da mogu korisiti carnet, jer imam taj carnet identitet.
Preporucite mi jeftini mobilni internet po nekoj povoljnoj cijeni
Mogu li dobiti popust sa carnetom?
Hvala

Tigrov friend
31.10.2010., 22:51
Možeš imaš popust od 50% uz carnet,

a sad koji bi operater bio najpametniji probaj mobitelom na lokaciji vidjeti koji od njih ima hsdpa signal na ericssonu je to veliko H recimo
to ti garantira dosta ugodnije surfanje nego da si na golom edgeu, veliko E,
znači neko se snači pa probati ubaciti razne sim-ove u mob i vidjeti signal,

dalje obratiti pažnju na cjenu ja mogu napisati za vip, dakle ako si carnet kod vipa imaš 12gb 199kn, 10gb 149kn, 5gb 99kn i 1gb 49kn ali valjda kod ugovora moraš naglasiti da si carnet i pristupaš netu preko carnet apn-a to isto pitaš i zapišeš,
ali kažem ako na konkretnoj lokaciji nečiji signal imaš bolji nego vipov recimo, neka ti još netko napiše tarife za druge operatere tele2 i t-com :top:

lie
01.11.2010., 19:46
Student sam i živim u naselju gdje nisu privukli telefonsku liniju već mogu samo GSM imati kao telefon.
Može li mi netko preporuciti mobilni internet bilo kojeg operatera s tim da mogu korisiti carnet, jer imam taj carnet identitet.
Preporucite mi jeftini mobilni internet po nekoj povoljnoj cijeni
Mogu li dobiti popust sa carnetom?
Hvala

tele2 ti otpada u startu jer ziher nemaju signala
ostaje ti vip ili t-mobile (buduci da sam sva tri isprobala i to na raznim lokacijama znam kak funkcioniraju)

vip ce ti se jako vuci i pucat veza - po tom pitanju bolje ti je uzet t-mobile
sta se cijena tice isti bog 10 gb i kod jednog i kod drugog je 150kn jedino sat vip ima jos tarifu od 12 gb za 200kn - pa sad
mislim da je ona od 6gb 100kn u t-mobile a od 5gb u vipu 100kn
i ona od 1gb je 50 kn u oba

nije da imas bas puno opcija

dobra
01.11.2010., 20:28
Molim Vas pomozite !

Imam t-mobile web & walk stik. U uredu u kojem sam zaposlena postoje 2 računala koja su umrežena preko mrežnog kabela. W&W stik je stalno upiknut u šefov komp pa kada mi treba internet moram se prošetati do njegovog kompa, moliti za posudbu stika i upiknuti ga u svoj komp.
Kako umrežiti W&W stik sa 2 računala ?
Postoji li mogućnost uključiti konekciju stika sa kompa 2 ako je stik utaknut u komp 1 pošto šef ( komp 1) ima običaj diskonektirati se poslije upotrebe interneta a da ne moram stalno izgovarati "spoji se na internet" (situacija moje kolegice u drugom uredu)
Bila bi jako zahvalna ako mi možete pomoći sa detaljnim uputama kako izvesti gore navedeno.
Pozdrav !

Tigrov friend
01.11.2010., 20:34
Vip ima ovo rješenje, ne znam za t-mobile nisam čuo :top:

mobilni hot spot

lie
01.11.2010., 20:38
nope, nitko nema osim vipa - to im je novitet :kokice:

Sapa
02.11.2010., 14:32
bilo je nekih pitanja o routeru za usb 3g stick.
Selim se u vukoj.... gdje ne mogu dobiti adsl tak da igra samo mobilni internet, a uz to trebam imati pristup internetu sa najmanje 3 racunala, dreamboxa ...

uzeo sam simove od sva 3 providera, otkljucao vipov K3520 stick i probao - tele2 - 0 bodova, vip - slabi signal, t-mobile - nesto preko 2mb u dl. Zna se.

Tehnicko rjesenje -
K3520 stick ima konektor za vanjsku antenu - spojit cu usmjerenu antenu za max signal

stick gurnuti u router spojen na mrezu - Vigsys vd30(Ethernet i WiFi) - dosta ljudi ga koristi i radi super

dalje je sve slicno kao kod adsl/cable konekcije.

Nadam se da sam nekome pomogao.

Zero_X
06.11.2010., 21:59
Za sve one koji već posjeduju mobitel s ugrađenim 3G modemom ili barem s podrškom za EDGE standard te SIMPA prepaid sim karticom zanimljiva je opcija aktiviranja "simpa opcije internet": Slanjem SMS poruke sadržaja A na broj 3636.
opcija S od 30 MB je 5 kn, opcija M od 100 MB je 10 kn, opcija L od 300 MB je 20 kn, opcija XL je 1,5 GB za 75 kn
Mobitel sa PC ili laptopom spajate preko usb kabela ili bluetootha ako postoji takva mogućnost. Recimo za Sony Ericsson mob. trebate sa njihovih stranica skinuti program "Sony Ericsson PC Suite 6.0" ili neku drugu verziju ovisno o tome koji mobitel imate a vjerujem da je i za druge proizvođaće situacija slična. Na net se možete spajati preko navedenog programa ali možete napraviti i novu dial-up vezu te se i tako spajati. PC Suite trebate instalirati zbog drivera za ugrađeni modem u mobitelu ako drivere nemožete posebno nabaviti i instalirati. Ručno podešavanje dial-up veze mimo programa PC Suite u Win_XP je sljedeći:

postavke za spajanje na internet mobitelom preko usb kabela:
na radnoj površini kliknete na ikonicu:
My Network Places:
View network connections
Create a new connection: next
Connect to the Internet: next
Set up my connection manually: next
Connect using a dial-up modem: next
(odaberete jedan od ponuđenih modema (primjer)): Sony Ericsson Device 0017 USB WMC Data Modem (COM8)
next
ISP Name: T-Mobile Internet
Phone number: *99***1#
user name i password polja ostaju prazna te morate i one dvije kvačice odčekirati.

možda ćete morati još neke postavke podesiti:
Odaberite Start, pa Settings i Control Panel
Phone and Modem options
Modems: (odaberete modem, u mom slučaju: Sony Ericsson Device 0017 USB WMC Data Modem (COM8))
zatim gumb: Properties, zatim Advanced te u polje:
Extra initialization commands upišete sljedeće: at+cgdcont=1,"ip","web.htgprs"

...i to je to. Naravno u postavkama mobitela treba odabrati modemsku funkciju a ne pohranu podataka.
obavezno pročitajte uvjete korištenja "simpa opcije internet":
više informacija ovdje (http://www.t-mobile.hr/1/10-10-10-00-00.asp?t=4)
troškove kontrolirate tj. potrošeni promet slanjem sljedećeg koda putem tipkovnice moba: *200*4#
Evo ja sam upravo sada dok ovo pišem mobilno spojen na internet preko EDGE veze i dosta dobro šljaka. Malo se u večernjim satima veza uspori ali je OK.
I naravno kao što su neki forumaši ovdje napomenuli kao preglednik koristim OPERU. Nadam se da sam vam pružio neke korisne informacije...toliko od mene.

Mago de Umago
14.11.2010., 20:44
Trebam jedan brzinski savjet...Naime,ne mogu se spojiti na net,valjda je crko modem ili nešto slično,u službi za korisnike nisu mogli ništa napraviti,pa je sad prijavljen kvar i nema druge nego čekati...Ali stvar je u tome sto meni jako jako treba internet sljedeća 2 dana pa bi uzeo neki stick!

Kako se do sada nisam nikad susretao sa stickovima pitam koji mi preporucate?

Tigrov friend
15.11.2010., 02:36
a zavisi od tvoje lokacije koji signal tamo najbolje loviš a i druga stvar je cjena, cjene vidiš kod operatera na web stranicama a sam moraš vidjeti kakav ti je koji signal tamo, karte pokrivenosti zaboravi jer su preopčenite, mislim šta znači za zg na mapi da je pokriven hsdpa signalom kad ima još uvijek masu mjesta konkretnih gdje ga nema ili je totalno slab, tipa prizemnica iza nebodera pa nebi signal došao do nje da si isus dok nisu stavili odašiljač upravo na taj neboder itd itd eto :top:

!hej
15.11.2010., 20:21
Trebam jedan brzinski savjet...Naime,ne mogu se spojiti na net,valjda je crko modem ili nešto slično,u službi za korisnike nisu mogli ništa napraviti,pa je sad prijavljen kvar i nema druge nego čekati...Ali stvar je u tome sto meni jako jako treba internet sljedeća 2 dana pa bi uzeo neki stick!

Kako se do sada nisam nikad susretao sa stickovima pitam koji mi preporucate?

E sada je pitanje želiš li pretplatu ili na bonove?

Ako ćeš na bonove trenutno ovakvo je stanje: simpa web'n'walk za 75 kn - 1,5 gb, Vipme broadband - 55 kn - 1 gb, tele2 50 kn - 1000 mb.

Ako si carnet korisnik onda kod vipa za 55 kn dobivaš 2 gb (što je povoljnjije i od carneta i na pretplatu i ko tele2 i kod t-mobile). Što nije ni malo loše i najpovoljnije je na tržištu! Osobno ja koristim ovu opciju. Ne potpisuješ nikakve ugovore, kupiš paket na običnoj trafici i račun nadoplaćuješ bonovima i izabereš opciju koja ti odgovara.

Tigrov friend
15.11.2010., 21:07
to su cijene, a dostupnost HSDPA signala na lokaciji je drugi par rukava....

može biti najjeftinije ali ako lovi samo EDGE od nekoga brzo će ih sterat u materinu :top:

p.s. i u paketu na kiosku su najsporiji stickovi samo do 3.6Mbit/s DL i 384 Kbit/s UL
TEORETSKIH

!hej
15.11.2010., 21:58
Ja bar do sada nemam problema sa signalom, istina u Splitu sam, vjerojatno svako mjesto u Hrvatskoj nije pokriveno HSDP signalom.

lie
15.11.2010., 22:28
to su cijene, a dostupnost HSDPA signala na lokaciji je drugi par rukava....

može biti najjeftinije ali ako lovi samo EDGE od nekoga brzo će ih sterat u materinu :top:

p.s. i u paketu na kiosku su najsporiji stickovi samo do 3.6Mbit/s DL i 384 Kbit/s UL
TEORETSKIH

s obzirom koliko platis i jos nema ugovorne obveze - nema se sta tu prigovarati brzini, mislim da je 300 - 400 kb/sec sasvim solidan download, a sta se tice otvaranja stranica ista stvar :)

sta ti znaci brzina skidanja kad si ogranicen kolicinom prometa - ja bi rađe da mi skida 100 kb/s a da je flat :kava:
sjecam se ja svog tele2 (bila sam na pretplati godinu dana) jurio bi kad je skidao ko lud i onih 5 giga bi samo nestalo :rofl:

Tigrov friend
15.11.2010., 22:48
samo sam se osvrnuo na ono kupiš na kiosku....

ne stvarat paniku :top:

Tigrov friend
15.11.2010., 22:51
Ja bar do sada nemam problema sa signalom, istina u Splitu sam, vjerojatno svako mjesto u Hrvatskoj nije pokriveno HSDP signalom.

Nije ni svaka ulica, kuća u Zg kamoli svako mjesto u Hrvatskoj ali popravljaju se pomalo :top:

lie
15.11.2010., 22:55
samo sam se osvrnuo na ono kupiš na kiosku....

ne stvarat paniku :top:

ne smijemo plasit nove ljude koji idu uzimat net :rofl: - jer onda se obicno dogodi da potpisu ugovor na dvije godine, imaju koma signal ili slicne probleme i mogu se slikat - stoga, pokrenimo kampanju kupovanja stickova na kioscima i koristenja interneta bez ugovornih obveza :lol:

Tigrov friend
16.11.2010., 13:19
Da ali ih isto tako učimo da makar sa mobitelom na dotičnoj lokaciji vide tj. izmjere brzinu dotičnog signala te neke dotične mreže,

u osnovi da vide dali imaju hsdpa signal i kakav jer on garantira ipak ugodnije surfanje a da ako je edge isti izbjegavaju,

ono što si napisala 300-400kbps je u idealnoj situaciji ako imaš ful hsdpa signal i premium accaunte ne znam na rapidu jer ćeš inače teško vuči te brzine od nekuda sa free accauntima, a tih 300-400kbps je i maksimum maksimuma tog sticka sa kioska iako će često biti puno manje,

skidao sam primjer quick time player sa applea 32mb težak oni puste da skidaš full speed recimo taj tren koliko ideš, bar su meni pa se na takvim downloadima možeš orjenirati u praksi osim teoretskog speedtest.neta, meni je skidalo taj tren 1550kbps, što ću recimo teško ostvariti na mnogim drugim downloadima osim te vrste bez da imam premium accaunte negdje

a ta napomena sa kioska je i tu svrhu da ljudi znaju da su oni na kiosku najslabije opremljeni brzinom tj. njihov chip te da recimo ne pišu po forumima kako je vip pušiona jer po danu idu max 2Mbit/s tek po noći 3Mbit/s, idu oni možda i više ali imaju krivi stick koji toliko i može siroče eto :top:

lie
16.11.2010., 14:33
je, imam premium racune, jezim se torrenta
al ono sta ocu reci je da ja razlikujem samo dvije krajnosti - kad je na hsdpa skida mi super brzo i surfanje je savrseno - kad npr. odem kod bake prebaci me na edge i skida hm...u idealnim uvjetima nekih 30 -50 kb/sec
da i kupis onaj stick sta podrzava velike brzine - ak se prebaci na edge opet si kupio macka u vreci sta ne :ne zna:

Tigrov friend
16.11.2010., 15:17
je, imam premium racune, jezim se torrenta
al ono sta ocu reci je da ja razlikujem samo dvije krajnosti - kad je na hsdpa skida mi super brzo i surfanje je savrseno - kad npr. odem kod bake prebaci me na edge i skida hm...u idealnim uvjetima nekih 30 -50 kb/sec
da i kupis onaj stick sta podrzava velike brzine - ak se prebaci na edge opet si kupio macka u vreci sta ne :ne zna:

taj stick za veće brzine je jeftiniji od onog s kioska večinom ako se uzima pretplata, trajnim nalogom još jeftinije,
da naravno da kupiš mačka u vreči, zato se prije bilo kakve kupovine i ulaženja u to, valjda svi imaju mobitel sa 3g danas u toj sobi/stanu provjeri jel ima tog 3g odnosno hsdpa, ja prvi nisam to provjerio to jest obratio pozornost i na tu stavku kad je trebalo, pa sam se dugo patio sa edge zato ovo i pišem da drugi ne rade istu grešku :top:

klapna
24.11.2010., 15:22
taj stick za veće brzine je jeftiniji od onog s kioska večinom ako se uzima pretplata, trajnim nalogom još jeftinije,
da naravno da kupiš mačka u vreči, zato se prije bilo kakve kupovine i ulaženja u to, valjda svi imaju mobitel sa 3g danas u toj sobi/stanu provjeri jel ima tog 3g odnosno hsdpa, ja prvi nisam to provjerio to jest obratio pozornost i na tu stavku kad je trebalo, pa sam se dugo patio sa edge zato ovo i pišem da drugi ne rade istu grešku :top:

a kako da to provjerimo? mislim seljo sam za to. Šta da radim:confused:

Tigrov friend
24.11.2010., 15:53
Pa dali imaš mobitel? imalo moderniji koji hvata (H)SDPA, odnosno 3G?
i koliko je jak taj dotični signal od jedne do 5 crtica, što jači to bolje :top:

ako je samo (E)DGE čitaj presporo, valja isto probati i sa drugim operaterom, sa nekim drugim mobitelom ili karticom, a ako su svi (E)DGE jeb ga slabo će to iči...

ne znači da oni na toj lokaciji neće imati nadogradnje i poboljšati ako je sada loše ali tko zna kad...

klapna
24.11.2010., 16:34
Pa dali imaš mobitel? imalo moderniji koji hvata (H)SDPA, odnosno 3G?
i koliko je jak taj dotični signal od jedne do 5 crtica, što jači to bolje :top:

ako je samo (E)DGE čitaj presporo, valja isto probati i sa drugim operaterom, sa nekim drugim mobitelom ili karticom, a ako su svi (E)DGE jeb ga slabo će to iči...

ne znači da oni na toj lokaciji neće imati nadogradnje i poboljšati ako je sada loše ali tko zna kad...

Imam tele2 i sony e mob koji podržava 3g. E sad taj natpis 3gčesto stoji pokraj onih crtica i tada ima u prosjeku 3 crtice (nekada padne ako šetam sa mobom po kući). POnekad taj 3g natpis nestane i to mi nije jasno,ali čini mi se da kada nestane brpj crtica bude uglavnom 4-5.

Jel igra onda kod mene onaj tele2 stick bez pretplate?

Inače, po njihovoj karti pokrivenosti ne bi trebalo biti frke. 700 m sam zračne linije od centra Šibenika.

Tigrov friend
24.11.2010., 21:49
To kad ti nestane te 3 crtice, prebaci se na bitno sporiji EDGE 4-5 crtica,
mislim da da, ali ćeš morati loviti tu poziciju gdje imaš 3G ili si pomoć eventualno nekim usb kablom maksimalno 5 metara, najbolje do 3 metra da dohvatiš tu poziciju gdje ti najbolje lovi signal :top:

drazen1202
24.01.2011., 16:57
pozdravljeni,evo situacija je slijedeca...u stan di se selim nema tel prikljucak dakle niti net..ulicu jedino pokriva t-com..na sto se ceka cca 30dana od sklapanja ugovora do realizacije..zanima me koje su mi mogucnosti za internet dok ne dodje ekipa i to spoji..obicno je racunalo-ne laptop..ovo nije moje podrucije pa cu molit savjet..o mogucnostima,koje su prednosti ,mane istih,isplativost..hvala svima na odgovorima:rolleyes:

mlada.mamica
03.03.2011., 08:15
Evo ovako ja imam lap ali pošto sam se preselila nemam internet tj.modem.
Pošto neznam koliko ću ostati u ovom stanu glupo mi je podpisivat nešto za 2 god a bez neta nemogu.
Pa me zanima kak funkcionira internet na bonove? Jel treba podpisivat neki ugovor i dali je isplativo 1 MB podatkovnog prijenosa za 0,05 kn?
Koliko to odprilike može trajati da napunim 100kn i da neidem na tipa youtube?
Samo stranice kao face,gmail i forumi.
ja sam totalno tele za to pa molim pomoć:confused:

Pink Sheep
03.03.2011., 08:58
Koliko se ja sijećama, kad sam gledala koji internet da uzmem, taj na bonove je bio najneisplativiji. Inače, i kod njega postoji uvijet da svaki mjesec moraš nadoplaćivati s nekim iznosom taj bon (bez obzira jesi li potrošila cijeli iznos na njemu ili ne).

Ja sam na kraju uzela 3GB na pretplatu na vrijeme od godinu dana (mjesečno oko 150 kn) i mislim da je to ok. Inače, imaš mogućnost kod pretplate da platiš stik u punoj cijeni pa ne moraš ugovarati ovaj vremenski period od godinu/dvije, nego prekidaš kad hoćeš pa razmisli i o tome.

Meni je net trebao za iste svrhe kao i tebi i ja obično potrošim između 1 i 2 GB. Jedan bi ti mogao biti dovoljan (ako uzmeš tako), ali onda moraš paziti da ga ne pređeš.

mlada.mamica
03.03.2011., 11:06
Koliko se ja sijećama, kad sam gledala koji internet da uzmem, taj na bonove je bio najneisplativiji. Inače, i kod njega postoji uvijet da svaki mjesec moraš nadoplaćivati s nekim iznosom taj bon (bez obzira jesi li potrošila cijeli iznos na njemu ili ne).

Ja sam na kraju uzela 3GB na pretplatu na vrijeme od godinu dana (mjesečno oko 150 kn) i mislim da je to ok. Inače, imaš mogućnost kod pretplate da platiš stik u punoj cijeni pa ne moraš ugovarati ovaj vremenski period od godinu/dvije, nego prekidaš kad hoćeš pa razmisli i o tome.

Meni je net trebao za iste svrhe kao i tebi i ja obično potrošim između 1 i 2 GB. Jedan bi ti mogao biti dovoljan (ako uzmeš tako), ali onda moraš paziti da ga ne pređeš.

Ima i za 100kn 5GB kod vipa ali onda se moram vezat za 2 god.
Nebi se htjela vezat zato me interesira na bonove. Pa to je onda ko kod mobitela?
Koliko dugo bi trajalo odprilike 100kn?
sa obzirnom da sam ja na iternetu sat vremena dnevno?

lie
03.03.2011., 11:14
možeš i bez ugovora, al ima procedura tj. u vipu ideš na minimum 3 mjeseca - ja sam to napravila
ak te zanima ti objasnim

Pink Sheep
03.03.2011., 14:23
Ima i za 100kn 5GB kod vipa ali onda se moram vezat za 2 god.
Nebi se htjela vezat zato me interesira na bonove. Pa to je onda ko kod mobitela?
Koliko dugo bi trajalo odprilike 100kn?
sa obzirnom da sam ja na iternetu sat vremena dnevno?

Pa kažem ti, ako kupiš stik, onda se ne moraš vezati.

A po ovom tvom cjeniku ti ispadne da za 100kn dobiješ oko 2000 MB pa sad, zavisi o tebi kad ćeš to potrošiti. :ne zna:

mlada.mamica
04.03.2011., 15:38
možeš i bez ugovora, al ima procedura tj. u vipu ideš na minimum 3 mjeseca - ja sam to napravila
ak te zanima ti objasnim

ajde ako nije bed:s

lie
04.03.2011., 21:13
ajde ako nije bed:s

po školski :zubo:

dakle - kupi bilo gdje vip internet paket na bonove (imaš na svakom malo boljem kiosku ili možeš u vipu) - jer bitno ti je da imaš samo stick ;)
onda dođeš u vip i kažeš ja bi pretplatu (odabereš koji tarifni paket želiš) i kažeš da želiš da pretplata bude bez aneksa, znači da nije na vremensko ograničenje tipa godinu ili dvije već minimalno 3 mjeseca i nakon toga možeš otkazat kad god poželiš

ja sam tako napravila - kupila stick na bonove u metrou, došla drugi dan u vip - rekla da bi paket od 12 gb(carnet opciju možeš uzet ak si student pa ti je 50% jeftinije) - dala im potvrdu od carneta i rekla da želim samo na 3 mjeseca pretplatu tako da nakon toga mogu otkazat kad želim i onda mi je lik isprintao sve papire - ja sam fino sve pročitala (jer sam se naučila na vlastitim greškama da prije nego išta potpišem to pročitam) i kad sam vidjela da je sve onako kako želim potpisala sam i onda mi je lik dao sim karticu s brojem na pretplatu i fino ubacila u stick priključila to na laptop instalirala, podesila opcije i surfala (to je bilo tamo početkom 4.mj) i došao 7 mj. ja se vratila kući, ne treba mi više net i s 1.8 došla opet u vip i rekla da naprave raskid pretplate i fino u roku od 10 min sve bilo riješeno i gotovo i najvažnije bezbolno :)

eto nadam se da si shvatila, ak neš nije jasno pitaj :mig:

confused_girl00
26.03.2011., 12:57
Čitam po netu, ali me zanimaju baš konkretna iskustva. Dostupnost, kvaliteta veze itd.. čiji odabrati? Tcom, vip ili tele2? optima mislim da nema opciju u sticku.. i da, kasnije se lako može odjaviti kompletan internet ili kako to funkcionira? Budući da idem u novi stan trebat će mi cca 3 mjeseca.

Hvala :)

Ciuc
26.03.2011., 14:51
Moje iskustvo. Koristio sam Tele2 i sad sam na T-Mobile.

Prvo svakako provjeri kakav signal ti je dostupan u mjestu u kojem zivis.
Ako ne mozes posuditi od nikoga stick, ako nemas koga pitati iz susjedstva tko koristi neku od mobile internet usluga jednostavno ga kupis i sam provjeris. Ne treba vjerovati kad ti sluzba za korisnike kaze kod vas je pokrivenost signala odlicna (jer to tako u stvarnosti ne mora biti).

Kupiti stick bez obaveznog trajanja ugovora. Dobijes uz stick SIM karticu sa nekoliko MB na racunu i to je to. Dakle, internet start paket kupis, ili kako se to vec zove. Za provjeru signala sasvim dovoljno.

Ukoliko si zadovoljan, tada se odlucis uzeti neki paket (npr. 6GB mjesecno ako si na Tele 2), dobijes drugu karticu za pretplatnike i tada placas mjesecnu pretplatu (dolazi ti racun na kucnu adresu). Mislim da je bilo 185 kuna + radijska frekvencija 10 Kn za tih 6 GB. Ako predjes limit, naravno, platit ces vise.

Nisam s njima imao problema, pokrivenost mi je bila odlicna, brzina super, racuni su bili stvarno onoliko koliko sam i trosio.
Kod raskida pretplate takodjer nije bilo problema. Zamolio sam ih iz osobnih razloga za prekid, i oni su to napravili. Mozes prekinuti s njima u bilo koje vrijeme, jer nisi vezan ugovorom.

Nisam se htio vezati na ugovornu obvezu od jednu godinu ili dvije, jer danas si tu - sutra tko zna gdje ces se preselit, hoce li biti signala, a ako nece ti moras placati racune...

Isto tako sam napravio i sa T Mobile, jos sam njihov korisnik, takodjer bez ugovorne obaveze, samo pretplata na mjesecni paket. Sada mi malo internet steka, nakon pola godine. Ne vidim gdje je problem, imam odlican signal.... no ako se problemi nastave tada prekidam s njima svaku suradnju. Malo su neodgovorni kada ih se kontaktira. Mislio sam da je Tele 2 sluzba za korisnike slaba, ali u T Mobile su jos slabiji. Moje osobno iskustvo.

Jasno da se ugovornom obvezom dobiju neki popusti. To odgovara onima koji stalno zive na istom mjestu.

Smatram da je kod nas mobilni internet jos uvijek "luksuz" obzirom na cijene, pakete i pokrivenost signalom. Sve se svodi samo na VELIKA mjesta, tamo je pokrivenost uglavnom dobra. Ali kad nemas izbora, onda uzmi to sto se nudi.
Eto, nadam se da sam ti uspio malo prosiriti horizonte. :mig:

Dodatak: ako imas carnet racun tada je sve duplo jeftinije. Ako mozda nemas, vjerojatno imas nekog tko studira a vecina ih te racune ne koristi dok tebi moze dobro doci u smanjivanju kucnog proracuna.

I sad tek vidim koliki sam post napisao... sorry

Tigrov friend
26.03.2011., 22:08
dobro napisano, da treba se čovjek sam na određenoj lokaciji uvjeriti makar putem imalo modernijeg mobitela koji hvata hsdpa signal....

dakle moje iskustvo sa moje lokacije tebi na tvojoj lokaciji osim ako nismo dosta blizu ionako ništa ne znači :top:

kod mene je vip jer je eto najdostupniji u mom stanu i najbrži jer me jedini pokriva sa hspa+ mrežom ostali je valjda još uvijek nemaju a vip već ima i dual carrier u većim gradovima čitaj i duplo veće brzine u praksi od mojih

edit: za to trebam novi stick osposobljen za DC koji je 1499kn bez ugovora, a meni ugovor još traje godinu i pol tako da sam na ovome meni dosta za sad platio sam ovoga 99kn kad sam potpisivao, dakle vjerovatno bi i brže no nisam dovoljno tehnički opremljan :)

http://www.speedtest.net/result/1221998655.png (http://www.speedtest.net)

bonifacio
27.03.2011., 19:56
KASENS
kupiš to i mislim da ti je stvar riješena jer već imaš mnoštvo beplatnih open mreža po cijeloj HR. upišeš besplatne wifi mreže i dobiješ od facebooka pa nadalje gdje ljudi pišu na kojim lokacijama u HR su open wifi mreže
to je definitivno najbolji adapter koji lovi signale i na kilometre

evo ovvdje ti nešto piše o tome

http://www.forum.hr/showthread.php?t=631390

Tigrov friend
27.03.2011., 20:19
a da onda nitko nebi plaćao net nego bi svi furali ovo :p
ja da pojačan w-lan ne znam koliko i da lupim antenu na krov a oko mene ima ljudi sa w-lanom ali svi zaključani, nitko kao nebi skužio što ja to pokušavam, malo su blesavi jel?

i daj se malo osvrni na samu temu, ovo što ti pišeš ionako nema veze sa temom, tema nije w-lan, w-lan je neka druga tehnologija od mobilnih mreža, i strukturom i vrstom i frekvencijski i dometom itd

a usput kad smo već tu se recimo ti probaj informirati na googleu i o ovom pojmu "Čuvajte se 'besplatnih javnih WiFi mreža'!" osim toga što ti preporučuješ
:flop:

bonifacio
27.03.2011., 21:20
a da onda nitko nebi plaćao net nego bi svi furali ovo :p
ja da pojačan w-lan ne znam koliko i da lupim antenu na krov a oko mene ima ljudi sa w-lanom ali svi zaključani, nitko kao nebi skužio što ja to pokušavam, malo su blesavi jel?

i daj se malo osvrni na samu temu, ovo što ti pišeš ionako nema veze sa temom, tema nije w-lan, w-lan je neka druga tehnologija od mobilnih mreža, i strukturom i vrstom i frekvencijski i dometom itd

a usput kad smo već tu se recimo ti probaj informirati na googleu i o ovom pojmu "Čuvajte se 'besplatnih javnih WiFi mreža'!" osim toga što ti preporučuješ
:flop:
Ja sam samo preporučio i bolju opciju od tog sticka u više slučajeva gdje ima mreža a gdje nema ni on ne pomaže
to što ti pričaš su gluposti ali ako te točno zanima što mi u naselju imamo onda ću ti odgovoriti ali isto tako to mogu i njih par napraviti a to je da uzmu flat recimo xnet ili neki drugi i onda ga dijele bez problema preko wifi

ja znam što tebe muči ali nisu svi lopovi ako si na to mislio a obično to jesu oni prvi koji se bune.
samo da ti ponovim da ovo sa dijeljenjem interneta funkcionira fenomenalno a uostalom ja i ne prodajem adaptere što je očigledno bio cilj da me takvog prikažeš već sam samo savjetovao kako do kvalitetnog i stabilnijeg wifi signala a besplatne open mreže sam samo naveo kao jednu od opcija koje su ljudi isprobali po HR pa sami oni pišu o tome a ne ja. posjeti malo facebook ili recimo naranca site itd kojih ima dosta i gdje se iz dana u dan upisuju nove lokacije koje su drgi isporbali
evo tebi :flop::flop::flop::mad:

Tigrov friend
27.03.2011., 23:20
nemreš vjerovati ali te stvarno nije nitko ništa pitao o w-lanu daj se ohladi, i hodaj okolo sa računalom na leđima i traži te tvoje otvorene mreže, mi imamo drugog posla :p

i uostalom stick ne pomaže gdje nema mreže?,
a to tvoje pomaže ako svi oko tebe imaju zaključan net, daj ne trabunjaj gluposti
kupi si net ne kradi tuđe jer ispadaš nesposoban ja imam plaću ne trebam krasti, imam dvije ruke i noge da zaradim,
a i kad su mi nudili upravo da će mi otvoriti mrežu nisam pristao, ne hvala imam svoj internet u džepu, koliko meni treba :top:

outlaw9
04.04.2011., 17:03
Trebao bih nekakvo prepaid rjesenje za internet.

Krecem se na lokacijama Zagreb, Velika Gorica, Sesvete i Zapresic. Ponekad mi zatreba internet. Za procitati/napisati mail, malo po forumima/web i IM. Sve neke sitnice.

Koristio bih one USB modeme.

Vidio sam da T-mobile, Vip i Tele2 imaju takvu ponudu.

Sto mi preporucate? Gdje su cijene najpovoljnije? Kako je sa signalom (opet ponavljam, ne treba mi jako brzi prijenos podataka...al da bude ok i da ne placem svaki put kada treba citati mail na laptopu).

Sto je sa kvalitetom samih usb uređaja? Vidio sam da ima i onih sa sd utorom... :-)

Zahvaljujem...

Tigrov friend
05.04.2011., 00:28
ovako ukratko koristim vip u zg zadovoljan jesam imaju već duže preko godinu najmoderniju mrežu od svih a i dalje idu k još boljem

jedini problem sa prepaidom vidim u tome što su na prepaidu najlošiji modemi u ponudi kod svih znači za one bolje ili pretplata ili dati veću količinu kn za njih kao slobodne uređaje što to hoće reči? dok se za prepaid komplet stick daje recimo 150kn dotle se u slobodnoj ponudi sada najkvalitetniji stick modem u vipovoj ponudi sa najvećim brzinama i doslovno najmanjim pingom kreće oko 1500kn, znači odnos cijena je takav jer je otprilike i odnos vrijednosti između ta dva uređaja toliki tj, deset uređaja sa kioska ili u prepaidu ne postižu zajedno tu brzinu kao on sam, a i ping je i do deset puta manji radi se o dual carrier hspa+ uređaju, zadnjoj nadogradnji hsdpa mreže čiju nadogradnju nisu još ostvarila ostala dva operatera, t-mobile i preskače tu fazu kako izgleda,
dakle prepaid je s te strane loš što se tiče samog hardwarea, dok se na pretplati taj uređaj dobije već za 9kn na potpis dvije godine za 12gb promet mjesečno ili za 99kn za 10gb prometa mjesečno na dvije godine kojih sam i sam korisnik a sada me tih 10gb ispada 149.50 plus naknada za radijsku frekvenciju mjesečno, samo i tu ima savjet da se ne ide preko jer je 1mb preko 0.29kn ili 1gb 290kn a poneki ljudi ne provjeravaju stanje često ili ne znaju stati pa si nalupaju velike račune, i updateee svega na notebooku treba držati pod kontrolom....

dakle prepaid je ok nema obaveze ali je i sa promocijom od 55kn za gigu trenutno redovno 191kn puno skuplji na kraju od 149.50kn za 10gb pretplate ja sam to gledao na taj način, plus opet se vraćam na stavku hardware čovjek se povoljno dokopa bitno kvalitetnijeg uređaja nego što je onaj što ga nude u prepaidu,

da naravno da podržavaju večina i utore za micro sd i do 32gb kapaciteta ali to najbolje pitati jer ima više modela...

eto nadam se da sam bar malo pomogao :top:

SandiVukas
20.04.2011., 10:28
Bok,

trazim si neki usb stick za internet. Treba mi u trenutcima kad mreza na koju se spajam prestane radit, a to se dogada cesto :D

Znaci jedan stick

- bez ikakve pretplate mjesecne i sl.

- bez nekakvih ogranicenja u smislu da moram ukucavat novi bon svakih x mjeseci i slicno, jer ce potrosnja bit minimalna, samo za provjeru i slanje maila

- jasno da bi htio dobit sto nizu cijenu mb za taj novac

Zasad vidim da se od tele2 najvise predlaze, ali imam jedan problem s tim. Pise im na stranici da se nadoplatom od 200kn aktivira tarifa od 0.5 kn za 1 mb, ali koliko sam shvatio ta tarifa traje samo 30 dana i onda se vraca natrag na 1 kn = 1 mb, sto je malo preskupo. Jesam ja to tocno shvatio? Ako da, jeli ima neka jeftinija pre paid opcija?

Tigrov friend
20.04.2011., 13:38
Koliko ja znam svima opcija vrijedi 30 dana od dana aktivacije,
i da moraš ukucavati bon svakih x mjeseci da bi produžio vrijednost broja baš kao i kod mobitela :top:

SandiVukas
20.04.2011., 17:44
Koliko ja znam svima opcija vrijedi 30 dana od dana aktivacije,
i da moraš ukucavati bon svakih x mjeseci da bi produžio vrijednost broja baš kao i kod mobitela :top:

Ma glupost. Onda znaci veci dio vremena bi placao 1kn = 1mb. Budem pogledao cijene vipa.

Jeli znas koliko vremena mogu bez ukucavanja novog bona? Bezveze mi je uzimat to ako moram stalno ukucavat nove bonove, jer planiram to koristit rijetko kad.

jocker
20.04.2011., 18:59
U T-Mobileu dobiješ za 75 kuna Simpa Internet XL paket od 1,5 GB prometa (dakle 0,5 kuna po mb), koje možeš iskoristiti u 30 dana. Ako nisi iskoristio sve, nakon toga možeš aktivirati i manji paket, recimo S za 10 kuna i pribroje ti se svi oni megabajti koji su ostali neiskorišteni. Isto tako, možeš paket aktivirati više puta u toku mjeseca, ako potrošiš sve prije nego prođe 30 dana.

I da, ne moraš svaki mjesec obnavljati paket, ako ga ne misliš redovno koristiti. Jednostavno, prvi put uplatiš najveći paket, a onda kad ti zatreba, može proći i više mjeseci, ukucaš najmanji, pribroji ti se sve što imaš neiskorišteno od prije i šibaj idućih mjesec dana.

Tigrov friend
20.04.2011., 19:28
Ma glupost. Onda znaci veci dio vremena bi placao 1kn = 1mb. Budem pogledao cijene vipa.

Jeli znas koliko vremena mogu bez ukucavanja novog bona? Bezveze mi je uzimat to ako moram stalno ukucavat nove bonove, jer planiram to koristit rijetko kad.

Za t -mobile ti je napisano, a za vip imaju akciju 55kn 1gb najveći paket isto vrijedi 30 dana, ako ne potrošiš, 29 dan kupiš recimo najmanji paket 50mb za 15kn i opet produžiš 30 dana s tim da ti prethodno nepotrošeno ostaje, možeš kupiti mjesečno i više paketa, akcija je sada do 31.5. prethodno je bila ista do 31.3.

Opcija se aktivira slanjem SMS poruke sadržaja „50“, „300“ ili „1GB“ na broj 799. Poruka se šalje sa Vipme Broadband SIM kartice. Opciju je moguće aktivirati i preko http://vipmevmc.vipnet.hr – stranica je besplatna za sve Vipme Broadband korisnike. Putem ove stranice možeš pratiti i stanje na svom Vipme Broadband računu.

Ako si CARNet korisnik, za istu cijenu dobivaš čak dvostruko više uključenih MB ali se onda spajaš preko carneta

a broj kao broj, 50kn produžava za 3 mjeseca a 100kn za 6 mjeseci isto kao i za mobitel :top:

darrien fawkes
24.05.2011., 21:39
Prije par godina sam ljetovao u Srimi, pokraj Vodica u apartmanu, te sam morao dio vremena biti na internetu zbog posla.
S laptopom sam se pokušavao spojiti na wirelles, međutim osim nekih lokalnih likova, drugog dostupnog neta nije bilo. Ti lokalni likovi su prodavali internet po tarifi aka 30min = 16kn, što naravno nisam htio uzeti iz principa.
S obzirom da i ovo ljeto idem tamo, zanima me:
1. Jeli itko imao sličnih iskustava?
2. Zna li tko, postoje li alternative?

Mephisto
24.05.2011., 22:54
Mobilni internet stick?

darrien fawkes
25.05.2011., 09:54
Mobilni internet stick?

Sporo

Tigrov friend
25.05.2011., 10:35
A čuj kad si mjerio brzinu? prije par godina? a što da ti ja sad na to napišem? koliko brzo bi trebao? Nabavi lijepo otključani stick data kartice sva tri operatera pa udri jedan će upaliti, i to po mogućnosti ne onaj sa kioska za do 3.6 sa najmanjom brzinom i prevelikim pingom,
ovo je tema o mobilnom rješenju a w-lan router još uvijek to nije, a sporo je kako kome :D

darrien fawkes
31.05.2011., 14:21
a što da ti ja sad na to napišem?D

Neko mobilno rješenje koje je jednako brzo kao i broadband internet. :D

Mephisto
31.05.2011., 14:33
Pa mobilni internet omogućuje brzine do 21 Mb/s kod Vipa, 14.4 Mb/s kod T-Mobile-a i 7.2 Mb/s kod Tele2. :D

darrien fawkes
31.05.2011., 15:25
Pa mobilni internet omogućuje brzine do 21 Mb/s kod Vipa, 14.4 Mb/s kod T-Mobile-a i 7.2 Mb/s kod Tele2. :D

Jeeebeeenooo. Nisam znao da je toliko brz. Možda ova HDZova vlast i nije tako loša. Ma najbolje ću glasati za njih, ako su internet tako fino sredili, doći će i ostatak ekonomije već :D:D

Tigrov friend
31.05.2011., 22:29

Kod vipa je i 42 (čitaj vidio 29 u praksi najviše, prosjek 20-23) na dual carrieru samo naravno treba imati i odgovarajuće stickove, nemere se loviti brzine preko 10 sa stickom do 3.6 ili 7.2 uz što treba biti pokriven tim i tim signalom

ali to je samo jedan par rukava, drugi je i cijena, tko je povoljniji, badava ti veća brzina ako je skuplje
jedino ako si mazohist pa bacaš lovu, tipa meni je 10GB na vipu 150kn a kod t-mobilea je sada 20GB za 200kn nema veze što na svom hspa+ sticku kod vipa imam i 17Mbit-a a kod t-mobilea najviše 9Mbits/a, ja bi rađe 20GB i 9 je dobra brzina

Terence
01.06.2011., 21:34
Za 110 kuna kao Carnetov korisnik u vipu mogu dobit 5GB a u t-comu 20GB, vip nije izbacio nikakvu konkretnu kontru a t-com je ubio konkurenciju.

Tigrov friend
02.06.2011., 00:21
I vip kao ima bolju mrežu, da vidim, drže se ovih paketa ko pijani plota,
još mi odgovore da su kao ovi sad paketi optimalni za njihove korisnike hahahaha i što da im ja sad odgovorim?
lako njima sa flat ratea zaj... nas sirotinju eto što :p

Terence
02.06.2011., 12:19
Inace znam, provjerih, da sam jebeno pokriven s t-comovim signalom. Jos sad malo trollam na vipovom jer nemem vremena otic do poslovnice i raskinut, treba mi min 2 cuke, ugl. prilicno sam ziher da idem na t-com, 20GB je duplo vise za manju cijenu nego kaj imam sad. :-D
Al inace vip sve 5 sto se tice usluge i signala, nikad mi se nije u 6 mjeseci dogodilo da nemam signal ili da internet ne radi. Sto se toga tice su super, ali eto od prije 2 tjedna su postali prilicno preskupi.

Pijanec1234567
08.06.2011., 13:39
Kod mobilnog interneta u HR vam ne igra nikakvu ulogu da li je brzina 5 Mbit ili 15 Mbit. Ipak je, zbog malih podatkovnih paketa, jos uvijek moguce samo malo naprednije surfanje, a nikakvo skidanje vecih kolicina podataka ne dolazi u obzir. A za surfanje vam ne treba download brzine 1,5 megabajta u sekundi vec je puno vaznije da veza bude kvalitetna i stabilna.

Osobno koristim T-mobile, ali samo povremeno, mozda par mjeseci godisnje i to uglavnom preko ljeta. Do sada sam zadovoljan, veza je za potrebe prosjecnog korisnika i vise nego dobra, naravno ne ocekujte nekakvo online igranje, ali za normalno surfanje svakako mogu dati preporuku.

Zanima me kakva su vasa iskustva sa ovom novom politikom T-mobile da daju 'flat' :D promet odnosno da se nakon prekoracenja prometa brzina smanjuje na 64kbit, ali se ne naplacuju podaci. To mi se cini kao odlican potez :top: E sad, to je na papiru kao ISDN preko 1 kanala, ali zanima me kako to funkcionira u praksi tj. da li se moze izvuci nekakvih blizu 10ak KB/s kao preko ISDN-a, tj. da povuce stranicu koliko toliko normalno? Ako je tak, onda bi mene zadovoljio i onaj paket od 20 kuna za pretplatnike (150 MB) jer mi samo treba da citam novine dok sam na moru i igram kladaru i takve stvari... :top:

Tigrov friend
08.06.2011., 17:14
Probao sam to na 64kbps tj 0.08Mbs po speedtestu, katastrofa, ne bih preporučio jedva je i taj speedtest odradio
jedino nešto malo bolja situacija sa opera turbo-m ali patnja svejedno, to je za mob možda ok, ali za lap sve ispod edge ne hoda

Pijanec1234567
08.06.2011., 18:37
Tih 0,08 je duplo brze od nekakvog prosjecnog dial-up-a tj. u rangu je 1 kanalnog ISDN-a pa sam se i ponadao sam se da ce mozda moci koliko toliko vuci strance jer ISDN i nije tako kriminalno los kad je surfanje u pitanju... Ali, naravno, jedno su brojke, a drugo je praksa... Bojim se da je ovo ipak slicnije dobrom starom obicnom dial-up-u... A tko je ikad koristio dial-up zna kakve su to traume :D

A nista, preostaje mi veci paket, a onda opera turbo :ne zna:

Tigrov friend
08.06.2011., 21:48
Sa Opera turbo otvara stranicu jutarnjeg do kraja za minutu i tri sekunde,

je sjećamo se isdn-a ali onda stranice ni nisu bile tako teške kakve danas znaju biti...
uglavnom nije to, to, ako hoćeš probaj, ja više ne bih baš :D

Pijanec1234567
09.06.2011., 10:00
Bumo vidli, mislim da cu krajem mjeseca uzeti najmanji paket cisto da ga na brzaka isprobam. Vjerovao ili ne, meni cak i nije takav problem ako otvara jutarnji 1 minutu. Vjerojatno se vec nakon 10ak sekundi da barem nesto citati, a ovo ostalo vrijeme mu treba dok ne pootvara sve slike? To mi i nije problem. Ako mu pak treba po minutu da se bilo kaj prikaze na zaslonu kao u dobra stara dial-up vremena, onda ne hvala :D

Tigrov friend
09.06.2011., 22:37
Ne, moći ćeš ti pročitati nešto odmah samo dok on dovrši učitavanje takvih težih stranica punih slika to će toliko potrajati, uz operu turbo još i ide nekako, isključe se animacije ili i flash odnosno ima se adblock i nije toliko loše, ali ako si navikao da takvo nešto učita odmah e onda to neće biti to, kažem da je bar edge brzina oko 0.22Mbs bilo bi bolje, a youtube recimo zaboravi jer dok taj skine video i na edge zna boliti ovdje je to nemoguća misija osim ako baš ne želiš čeeeekati pa nešto vidjeti, nisam mjerio ali pretpostavljam koliko mu treba za neki prosječni video, da će iči u realnom vremenu gledanje bogme neće :zubo:

Pijanec1234567
09.06.2011., 22:43
hehe.. ma to je to, tnx, imam si ja u glavi kak bude to izgledalo, vec se lagano psihicki pripremam :D

Terence
10.06.2011., 15:30
Ovako, treba mi savjet.

Plan je ovakav, uzeti ugovor za mobilni internet na 24 mjeseca, uz tarifu od 20GB, to mene kosta 110 kuna na mjesec.

Eh sad ulgavnom, imam trenutno laptop i najobicniji vipov stick koji se normalno spaja preko USB-a te koristi standradnu SIM karticu.

Posto su mi uredjaji znatno jeftiniji, DELL ~ 998 kuna, Lenovo 1198 KN htio bih kupiti ili Dell ili Lenovo.

Sto ce mi to ako imam laptop?

Mobitel mi se strgao nedavno, a DELL mogu koristiti kao mobitel pa sam mislio uzeti karticu te staviti u stick koji imam [ treba bit unlockan znam ].

Pitanje ~ kakvu karticu korisit DELL, ili standarnu ili onu mini tralalla?

Drugo pitanje, ako bih htio uzeti Lenovo, za faks, za more, za putovanja jer je znatno manji od trenutnog laptopa, kako stvari tamo funkcioniraju?

Koristi li lenovo nekakve posebne SIM kartice, i dal je to ugradjeno u laptop taj modem? Ako je jeli moguce izvaditi karticu, stavitit je u stick da sve normalno radi?

Tigrov friend
10.06.2011., 23:29
To ćeš morati pitati u hrvatskom telekomu najbolje, prije ćeš doznati nego da ovdje čekaš da se javi netko tko ima upravo te netbooke...

samo mi nije jasno, ne znam da uvjetuju kupovinu tih netbooka da bi se mogao sklopiti ugovor, to je po želji ako hoćeš dobro ako ne, opet dobro, barem meni u vipu nitko nije uvjetovao kupnju netbooka kod ugovaranja na 24 mjeseca

i ne kužim ako ima ugrađen stick tj. modem, zašto bi vadio karticu van i stavljao vanjski stick? daj Bog da ne strši van

lie
11.06.2011., 21:58
šta se tiče ove t-comove opcije nove INTERNET DAN, i nakon kaj se potroši giga brzina se ne sroza tj. ak se sroza bude nešto sitno, al nema govora o nikakvih minutu čekanja da otvori stranicu (barem za sad) :top:

Mephisto
11.06.2011., 22:16
Smanjenje brzine na opciji Internet dan još nije uvedeno. Kad bude uvedeno, bit će jednako loše kao što piše u prethodnim postovima.

Tigrov friend
12.06.2011., 00:03
Meni su je srozali na 0.08Mbs nakon gige i nešto taj dan, a sad valjda samo meni, ako vama svima nisu, ne znam imam loš horoskop

http://www.fotorola.com/uploads/3cf66c90ff.jpg (http://www.fotorola.com/)

jel lie nema govora o minutu da otvori stranicu jutarnjeg do kraja za minutu i to uz operu turbo??
ajd ti pametno moje uz tu brzinu probaj brže :D

Pijanec1234567
12.06.2011., 00:08
Ma normalno da se sroza, pa nece ti dat brzi flat za dzabe :D

Mozda tebi jos nisu proknizili da si presao gigu, to se i meni znalo desavati, pa bi onda drugi pao na dupe kad bi vidio koliko imam prometa.

Tigrov friend
12.06.2011., 00:18
Evo stavio sa brzinu sa speedtesta da ne bi ispalo da lažem, mislim ja iskusio oni nije moguće, a je jbga, ali izgleda samo meni valjda :p

lie
12.06.2011., 08:40
Meni su je srozali na 0.08Mbs nakon gige i nešto taj dan, a sad valjda samo meni, ako vama svima nisu, ne znam imam loš horoskop

[img]http://www.fotorola.com/uploads/3cf66c90ff.jpg[/im g] (http://www.fotorola.com/)

jel lie nema govora o minutu da otvori stranicu jutarnjeg do kraja za minutu i to uz operu turbo??
ajd ti pametno moje uz tu brzinu probaj brže :D

već dva tjedna po potrebi uključim internet dan, valjda znam kako surfam, i da mi treba 1 minutu da mi otvori neku stranicu bacila bi sve skupa u smeće

moja sućut za tak loše brzine, al evo, ovo su rezultati od jutros kad sam uključila internet dan (prije potrošenih gigu)

http://www.speedtest.net/result/1337590626.png

ovo je rezultat nakon kaj potroših 1 gigu (koje sam samo iskoristila da mogu postavit rezultate testa) :zubo:

http://www.speedtest.net/result/1337657825.png

pa sad ti meni reci da ja nemam pristojnu brzinu za surfanje i da mi ju spuste nakon potrošene gige :kokice:

Tigrov friend
12.06.2011., 13:23
A dobro možda ne drito na 1024MB, ja sam imao malo više za ne znam 150MB od toga, dobro, znači nekima skinu nekima ne, to od nečega zavisi, znači i ja sam pokazao da znaju spustiti i to drastično, ti si pokazala da ne bitno i sve 5

skiba
20.06.2011., 12:16
Na ljetovanje idem na otok Brac, Supetar, gdje planiram koristiti internet za rad.

Mozete li mi reci koja opcija je najisplativija?

Kuca nema telefon, pa time ni adsl. Postoji li mogucnost najma nekog besplatnog interneta na period od mjesec dana? ili neki lokalni provider ovakvog privremenog tipa?

Prema cjeniku za HotSpot i mobilni internet jasno mi je da se ova opcija najmanje isplati.

Unaprijed hvala svima na preporukama. :top:

Mephisto
20.06.2011., 13:13
Ne znam koliko prometa mjesečno ti treba, ali mobilni internet mi se čini najisplativijim.

skiba
20.06.2011., 13:28
Mislis preko mobitela. Hm, mozda bi i to moglo.

Jedino sto sigurno znam je da ne smijem mobitel koristiti kao modem. Prosle godine se nakacio 3 minute i otislo mi 200kn :).

Ako jos tko zna nesto oko wireless interneta ili slicnoga, bio bih mu zahvalan.:top:

Tigrov friend
20.06.2011., 13:40
Je, zato što nisi kupio nikakav paket prometa, sad lijepo skok kod sva tri operatera i škicni koliki su paketi u ponudi na prepaidu, i kolika je cijena, kažem sva tri jer ne znam s čijim ćeš signalom od njih tamo biti dovoljno dobro pokriven, teorija je jedno da je to veće turističko mjesto pa bi trebalo biti ok, ali praksa je nešto sasvim drugo

vip 1GB 65kn ako si carnet dvostruko GB, ima i opcija dan 1GB za 10kn

klik (http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-internet/vipme-internet-opcije)

mislim da ti je za aktivacije tih tarifa potrebna data kartica koja košta 20kn sa 20kn na računu ali se koliko znam može koristiti i sa mobom osim sa stickom, ali na njoj nema poziva,

moj primarni operater je vip pa sam napisao za njega :top:

edit: koliko znam tih paketa možeš aktivirati i više u roku jednog mjeseca naravno kad potrošiš jednog, a možeš i prije isteka 1GB aktivirati još pa će se zbrojiti, potrošnju možeš pratiti on line na naznačenoj stranici gore na linku, bitno je da mjesečni paket vrijedi 30 dana pa je poželjno ako imaš još prometa recimo bar 29 dan kupiti još 1 paket makar najmanji da ti ne propadne prethodni promet, te produžiti vrijednost na slijedećih 30 dana

a dnevni paket vrijedi 24 sata, te se ponovno uključuje sam kod prvog slijedećeg spajanja nakon 24 sata za slijedećih 24 sata ili ako si u toku sesije prešao u slijedećih 24 sata

ako imaš pitanja, pitaj odgovorim ako znam

skiba
20.06.2011., 14:32
Hvala na savjetu. Mislim da cu pogledati tu opciju sa sub stickom (dongleom). :top:

A za vasu informaciju, na Bracu jedino ima T-Com-ov signal. Tele2 nema ni za lijeka.

Mephisto
20.06.2011., 14:34
Mislis preko mobitela.

Ne, mislio sam usb stick ili tethering.

Tele2 nema ni za lijeka.

Sad više nije bitno. S prepaid karticom (običnom voice, ne data) internet se može koristiti i na T-Mobile signalu po jednakim cijenama kao i na Tele2 signalu.

Lilit
21.06.2011., 16:02
bez pretplate, nesto na bonove, usb stik i bonovi as simple as can be... naime mobitel mi je prestar da bi preko njega :)
gledam tele 2 i tmobile najvise ali neznam ni sama sta je najbolje...
sta je najpovoljnije?

lie
21.06.2011., 19:04
bez pretplate, nesto na bonove, usb stik i bonovi as simple as can be... naime mobitel mi je prestar da bi preko njega :)
gledam tele 2 i tmobile najvise ali neznam ni sama sta je najbolje...
sta je najpovoljnije?

ak ti treba samo kroz ljeto onda je na bonove najbezbolnije, ak je za duži period onda ti se ne isplati na bonove - čisto da znaš ;)

ovisno gdje to misliš koristit - u nekim žblj mjestima ti tele2 nema signala tako da t-mobile bi bio onak sigurniji izbor (al kao što tigrov frend svima govori, ak možete provjerite signal mobitelom gdje bi koristili taj net - čisto da ste ziher da će funkcionirat) :)

a šta se cijena tiče u t-mobileu imaš za 75 kn 1 gigu, u tele dva imaš za nadoplatu od 200kn cca 4gige, nešto manje - tak da više ti bi se isplatio tele2 - samo kažem probaj saznat jel ima signala gdje misliš koristit

i čisto da znaš, t-mobile ima opciju internet dan - 10 kn za jedan dan flata

Tigrov friend
21.06.2011., 21:06
nije flata 1GB je ima je i vip sada isto 1GB dan 10kn pri punoj brzini mreže na lokaciji/sticka do koliko može, nakon gige brzina zna past na 64kbps kod t mobilea, a još gorih 56kbps kod vipa, onda se pali opera turbo i muku muči, to je 0.05Mbs odnosno 0.06Mbs, za one koji ne znaju, edge je i 4 puta brži od toga u downloadu recimo pa računajte kad idete nešto iznad 1GB dnevno da Vam neće dati ne znam koliko više, rezat će brzinu na tu jedva otvara stranicu brzinu...

ima sad opet bonbon na valjda novu data karticu (samo net i sms, bez poziva) 300MB 3kn, s tim da se može valjda i nekoliko dnevno po potrebi
klik (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/internet_sim)
s tim da je negativno što se automatski aktivira i slijedeći dan pa ako ne treba slijedeći dan pošalje se neću tj. deaktivira, to mi se sad čini najbolje,

bonbon kartica uredno radi u t-mobile sticku, i sa njihovim softwareom, web.htgprs je apn, čini mi se isti :top:

da za lokaciju kažem neka se makar na mobitelu vidi da li je edge ili hsdpa odnosno 3G signal da se zna orijentirati što se može očekivati tu i tu gdje treba

Lilit
21.06.2011., 21:18
uzela sam tmobile jer sam nasla stik doma :brukica:
ali sad mi lap ne prepoznaje stik :mad:

Tigrov friend
21.06.2011., 21:19
vjerovatno imaš 64 bitne winse??? obično su na sticku samo 32 bitni driveri, koji stick imaš?? option?

lie
21.06.2011., 21:30
nije flata 1GB je ima je i vip sada isto 1GB dan 10kn pri punoj brzini mreže na lokaciji/sticka do koliko može, nakon gige brzina zna past na 64kbps kod t mobilea, a još gorih 56kbps kod vipa, onda se pali opera turbo i muku muči, to je 0.05Mbs odnosno 0.06Mbs, za one koji ne znaju, edge je i 4 puta brži od toga u downloadu recimo pa računajte kad idete nešto iznad 1GB dnevno da Vam neće dati ne znam koliko više, rezat će brzinu na tu jedva otvara stranicu brzinu...

ima sad opet bonbon na valjda novu data karticu (samo net i sms, bez poziva) 300MB 3kn, s tim da se može valjda i nekoliko dnevno po potrebi
klik (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/internet_sim)
s tim da je negativno što se automatski aktivira i slijedeći dan pa ako ne treba slijedeći dan pošalje se neću tj. deaktivira, to mi se sad čini najbolje,

bonbon kartica uredno radi u t-mobile sticku, i sa njihovim softwareom, web.htgprs je apn, čini mi se isti :top:

da za lokaciju kažem neka se makar na mobitelu vidi da li je edge ili hsdpa odnosno 3G signal da se zna orijentirati što se može očekivati tu i tu gdje treba

inčrsting, nisam znala ovo za bonbon, idem malo to proučit koja je shema s tim, ne čini se uopće loše
btw. ovi iz t-mobile do prije niti mjesec dana su za 75kn davali 1,5 giga, sad smanjili na gigu

evo danas skinula preko 4 gige i normalno mi radi cijeli dan, firefox otvara stranicu za stranicom bez pol muke i zbilja mi nije jasno kako tebi tako bude loše :ne zna: jesi možda zvao službu njihovu ili nekog pitao koji je kriterij da nekome spuste a nekome ne brzinu? nije da se žalim, al ono... šta ne bi svi trebali biti jednaki :raspa:

evo speedtest od prije par min i ovo je još "loše" jer obično ide preko 3mb/s do 3.5 :ne zna: - tako da za mene Internet Dan opcija fakat jest flat :zubo:

http://www.speedtest.net/result/1351862862.png

spajder
21.06.2011., 21:34
uzela sam tmobile jer sam nasla stik doma :brukica:
ali sad mi lap ne prepoznaje stik :mad:

skinuti drivere za stick sa službenih stranica prema operativnom sustavu koji koristiš 32/64.

spajder
21.06.2011., 21:37
inčrsting, nisam znala ovo za bonbon, idem malo to proučit koja je shema s tim, ne čini se uopće loše
btw. ovi iz t-mobile do prije niti mjesec dana su za 75kn davali 1,5 giga, sad smanjili na gigu

evo danas skinula preko 4 gige i normalno mi radi cijeli dan, firefox otvara stranicu za stranicom bez pol muke i zbilja mi nije jasno kako tebi tako bude loše :ne zna: jesi možda zvao službu njihovu ili nekog pitao koji je kriterij da nekome spuste a nekome ne brzinu? nije da se žalim, al ono... šta ne bi svi trebali biti jednaki :raspa:

evo speedtest od prije par min i ovo je još "loše" jer obično ide preko 3mb/s do 3.5 :ne zna: - tako da za mene Internet Dan opcija fakat jest flat :zubo:

super:top:

Lilit
21.06.2011., 23:38
vjerovatno imaš 64 bitne winse??? obično su na sticku samo 32 bitni driveri, koji stick imaš?? option?

skinuti drivere za stick sa službenih stranica prema operativnom sustavu koji koristiš 32/64.

hvala oboje, vec sam rjesila :cerek:

Tigrov friend
22.06.2011., 03:12

Ne, neće ti malo pomalo spuštati brzinu nego će ti je spustiti u jednom jedinom trenu...

3, 3 i pol mbs je loše meni jer ja idem i 5x toliko, ali nije u tome stvar, upravo sam probavao vipov internet dan, i pogodi što? srezali su me na 1023.65MB, srezali su me toliko da NE MOGU VIŠE NIŠTA OTVORITI, A KAMOLI SPEEDTEST, signal je i dalje HSPA+ a ja ništa otvoriti ne mogu do kraja ni na operi, gdje ne mogu uopće pokrenuti turbo, IE9 isto nula bodova kao i chrome, forum otvori eventualno do trećine i tako može otvarati stranicu vječno otvoriti je neće do kraja,
eto :top:

ovo šaljem sa pretplatne kartice inače sa prepaida danas više njet :flop:

Chips
22.06.2011., 09:18
Idemo na more i klinci uzimaju laptop sa sobom i htjeli bi internet. Uzeo bih im nešto što bi koristili tih 15 dana i da kasnije ne plaćamo ništa više za to.
Dakle, neki jednokratni stick ili nešto takvo, ali nemam pojma šta se nudi. Postoji li nešto takvo?

lie
22.06.2011., 11:30
Ne, neće ti malo pomalo spuštati brzinu nego će ti je spustiti u jednom jedinom trenu...

3, 3 i pol mbs je loše meni jer ja idem i 5x toliko, ali nije u tome stvar, upravo sam probavao vipov internet dan, i pogodi što? srezali su me na 1023.65MB, srezali su me toliko da NE MOGU VIŠE NIŠTA OTVORITI, A KAMOLI SPEEDTEST, signal je i dalje HSPA+ a ja ništa otvoriti ne mogu do kraja ni na operi, gdje ne mogu uopće pokrenuti turbo, IE9 isto nula bodova kao i chrome, forum otvori eventualno do trećine i tako može otvarati stranicu vječno otvoriti je neće do kraja,
eto :top:

ovo šaljem sa pretplatne kartice inače sa prepaida danas više njet :flop:

kroz dan i meni ide između 4,5 i 5 mb/s možda i više, al iskreno ne provjeravam jer sve super radi pa nemam potreba, al navečer se jednostavno smanji, čisto to vidim po brzini kojom skida stvari jer više od 300kb/s ne ide, al eto, ne žalim se i nek tako ostane i ja zadovoljna :kokice:

i neću zazivat vraga, samo nek oni meni ostave ove brzine još dva tjedna i dobro je :rofl:

@Chips

danas svi operateri nude prepaid internet tako da fino uzmeš paket, platiš cca 150kn i kako nadoplatiš tako surfaš
a ovisno gdje ideš pa da se eventualno provjeri signal, pa onda za koje stvari planiraju koristit net i tako - koja informacija prije nego ti damo neki konkretan prijedlog od kojeg operatera uzet bi bila dobrodošla ;)

Chips
22.06.2011., 12:04
Koristit će za facebook i msn i sve te neke stvari koje klinci koriste da ostanu s prijateljima u kontaktu.
Od operatera imamo i vip i t-mobile, ali bilo bi vrlo poželjno da ide preko t-mobilea.
Ja se u to ništa ne razumijem pa bi mi točna uputstva što i kako da uzmem dobro došla. I samo da je brzo jer u petak idemo i samo u petak to mogu napraviti.

Tigrov friend
22.06.2011., 13:26
Imaš i kod jednih i kod drugih stick, i opciju internet dan, s tim da se vipva samo reaktivira nakon isteka 24 sata od aktivacije kod prvog slijedećeg spajanja, znači svaki dan 10kn 1024MB prometa, za to više nego dovoljno, kod t-mobilea je zeznuto jer vrijedi kao do 23:59 tekućeg dana ma kad ti aktivirao tokom dana, ali je problem što im baš i ne vrijedi do te minute pa ti recimo može pustiti do 02:00 slijedećeg dana onda jednostavno poskidati preostale kn sa računa i napisati da nemaš iznosa na simpa računu, to se može spriječiti tako da se malo prije ponoći deaktivira pa malo nakon opet aktivira kad će već dati da to napraviš, dok kod vipa ide automatski i vrijdi stvarna 24 sata, ako ne želiš taj dan net jednostavno se nakon proteka 24 sata ne spojiš ponovno i neće ti uzeti opet 10kn,
mislim da je kod vip-a trenutno i kvalitetniji prepaid stick huawei e173 sa brzinom u downloadu do 7.2Mbs a u uploadu do 5.76Mbs uz ping od ajmo reči 50-70ms znači sa modernijim chipom, naravno ako bar imaš hsdpa signala, košta 199kn s tim da ti se te kn vrate po nekoj shemi nazad, i eto imaš 20-etak dana neta svaki dan po 1GB za tih 200-tinjak kn

možeš ti i od t-mobilea ako ti se da svaki dan ručno aktivirati, tj. deaktivirati da ti ne posaugaju preostale kn, jer nije sigurno probano do kad im uopće vrijedi opcija, a vip ima i real time on line stanje potrošnje provjereno, inače za uštedu u tom vidu pristupa poželjno isključiti animacije, manje flash tj. youtubea i ad block dobro dođe

ako ti se neda trošiti 10kn dnevno ima i bombon s tim da kupiš t-mobile stick 300MB za 3kn sada, ako trebaš i recimo 2x300MB za 6kn u istom danu, ali to ide na novu bonbon data internet karticu od 10kn gdje je samo net i sms bez poziva,

eto

Ban Wade
26.07.2011., 14:06
Može li netko savjetovat koji internet je napovoljnije uzet na sticku za lap top, jer nemam mogućnost u stanu instalirat flat ili adsl...

Ako sam fulao već postojeću temu, molim vas da mi prebacite post..
thx..

mig-32
26.07.2011., 19:44
pozz, ja imam t-com stick. za otici na neku stranicu pa malo prosurfati je ok, međutim ja znam otici kartati on laine, pa me tu zeza, signal je isto ok, ali brzina nikako da se odljepi o 0.00, zavisi za sta ti treba. pratit cu bas sta ce drugi reci jer me isto zanima dali stickovi drugih operatera nude nesto bolje. pozz

lie
27.07.2011., 10:50
Može li netko savjetovat koji internet je napovoljnije uzet na sticku za lap top, jer nemam mogućnost u stanu instalirat flat ili adsl...

Ako sam fulao već postojeću temu, molim vas da mi prebacite post..
thx..

ajde koju informaciju prije - tipa za šta ti treba net, jel više za neko bazično surfanje ili i skidanje multimedijalnih sadržaja - ovisno o tome odabereš paket

ako živiš u nekom malom mjestu moraš računat da ti je signal slabiji itd...

jesi možda student pa onda imaš opciju carnet mobilnog neta šta je upola jeftinije itd...?

Coco S.H.
27.07.2011., 11:09
Evo i ja se pridružujem s pitanjem.

Što je najbolje uzet s obzirom da mi treba samo povremeno (uglavnom ako odem na put, na more, negdje...)?

Kad sam doma, spajam se na wireless, ali ne znam što i kako kad odem negdje gdje ga nema :ne zna:

Detalji: Studentica, uglavnom surfam (news, mail, forum) tu i tamo skinem neku skriptu, ništa posebno. Dakle, za neke moje osnovne potrebe bi najbolje bilo...što?

Hvala vam svima na odgovorima. :)

Imajte na umu da sam dummy za takve stvari, to mi sve buraz rješava, samo mi sad nije "pri ruci" pa ću zagnjavit vas :D

lie
27.07.2011., 11:19
Evo i ja se pridružujem s pitanjem.

Što je najbolje uzet s obzirom da mi treba samo povremeno (uglavnom ako odem na put, na more, negdje...)?

Kad sam doma, spajam se na wireless, ali ne znam što i kako kad odem negdje gdje ga nema :ne zna:

Detalji: Studentica, uglavnom surfam (news, mail, forum) tu i tamo skinem neku skriptu, ništa posebno. Dakle, za neke moje osnovne potrebe bi najbolje bilo...što?

Hvala vam svima na odgovorima. :)

Imajte na umu da sam dummy za takve stvari, to mi sve buraz rješava, samo mi sad nije "pri ruci" pa ću zagnjavit vas :D

znači ak ti treba samo povremeno onda je bolje da ne radiš pretplatu jer šta ćeš svaki mjesec bzvz plaćat ak ga ne koristiš kolika god mala cifra bila u pitanju - samim time nije više važno šta si student jer samo na pretplatu to utječe da se prepolovi cijena

preporučila bi ti na prepaid bonove, ima bonbon (koji radi na t.mobileovim stickovima, informacija iz prve ruke: za 3kn dobiješ 300mb - to mi se čini najpovoljnije, znači za 10 kn dobiješ praktički gigu šta je ak se ne varam najpovoljnija opcija od svih i čini mi se da najviše odgovara tvojim potrebama ;)

ak ti još kaj treba razjasniti samo pitaj :)

Coco S.H.
27.07.2011., 11:45
znači ak ti treba samo povremeno onda je bolje da ne radiš pretplatu jer šta ćeš svaki mjesec bzvz plaćat ak ga ne koristiš kolika god mala cifra bila u pitanju - samim time nije više važno šta si student jer samo na pretplatu to utječe da se prepolovi cijena

preporučila bi ti na prepaid bonove, ima bonbon (koji radi na t.mobileovim stickovima, informacija iz prve ruke: za 3kn dobiješ 300mb - to mi se čini najpovoljnije, znači za 10 kn dobiješ praktički gigu šta je ak se ne varam najpovoljnija opcija od svih i čini mi se da najviše odgovara tvojim potrebama ;)

Hvala. :)

Da, nisam htjela pretplatu baš zato što mi treba samo povremeno, ali nisam znala kako to funkcionira s prepaid bonovima.
Na njihovoj stranici (bonbon) nisam ništa našla o tome.

Dakle, kako to ide, gdje idem što kupit? :ne zna: :facepalm:

Ako to ne spada u ovu temu, ispričavam se, može onda ta informacija na pm?

lie
27.07.2011., 12:36
Hvala. :)

Da, nisam htjela pretplatu baš zato što mi treba samo povremeno, ali nisam znala kako to funkcionira s prepaid bonovima.
Na njihovoj stranici (bonbon) nisam ništa našla o tome.

Dakle, kako to ide, gdje idem što kupit? :ne zna: :facepalm:

Ako to ne spada u ovu temu, ispričavam se, može onda ta informacija na pm?

to je tema za baš baš sve - nemreš fulat :mig:

e ovako, trebala bi tu bonbon karticu naručit preko neta - evo O ČEMU SE RADI (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/internet_sim) + OVDJE (https://www.bonbon.com.hr/shop/kupi-internet_sim) ispuniš podatke dođe ti na kućnu adresu i platiš 10kn (odaberi opciju plaćanja pouzećem) - u par dana ti dođe brzi su nema šta :top:

odeš na neki tiskov ili bolje opremljeni kiosk ili možda najbolje u T-Centar ak ti je negdje usput i zatražiš Web'n'walk Stick paket na bonove ( dođe 198kn jer ti treba uređaj) vjerojatno ćeš dobiti ovaj (http://www.t-mobile.hr/1/10-30-04-40-00.asp) - on ti treba jer bonbon nema svoje stickove (e sad ne znam jel postoji negdje da možeš kupit univerzalni stick za bilo koju mrežu, ak ko zna slobodno nek me ispravi)

Enivej, kad ti fino dođe bonbon kartica samo ubaciš u ovaj stick šta ćeš kupit u simpa paketu - ak će ti trebat detaljne upute za korištenje javi se na pm kad sve to prikupiš ;)

pokušala sam šta je jednostavnije moguće objasniti, nadam se da si skužila :zubo:

Coco S.H.
27.07.2011., 13:51
to je tema za baš baš sve - nemreš fulat :mig:

e ovako, trebala bi tu bonbon karticu naručit preko neta - evo O ČEMU SE RADI (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/internet_sim) + OVDJE (https://www.bonbon.com.hr/shop/kupi-internet_sim) ispuniš podatke dođe ti na kućnu adresu i platiš 10kn (odaberi opciju plaćanja pouzećem) - u par dana ti dođe brzi su nema šta :top:

odeš na neki tiskov ili bolje opremljeni kiosk ili možda najbolje u T-Centar ak ti je negdje usput i zatražiš Web'n'walk Stick paket na bonove ( dođe 198kn jer ti treba uređaj) vjerojatno ćeš dobiti ovaj (http://www.t-mobile.hr/1/10-30-04-40-00.asp) - on ti treba jer bonbon nema svoje stickove (e sad ne znam jel postoji negdje da možeš kupit univerzalni stick za bilo koju mrežu, ak ko zna slobodno nek me ispravi)

Enivej, kad ti fino dođe bonbon kartica samo ubaciš u ovaj stick šta ćeš kupit u simpa paketu - ak će ti trebat detaljne upute za korištenje javi se na pm kad sve to prikupiš ;)

pokušala sam šta je jednostavnije moguće objasniti, nadam se da si skužila :zubo:

Detailed explanation for dummies, to mi je trebalo :s

Možda se za koji dan opet javim :D

Ban Wade
28.07.2011., 08:38

evo ubila si dvije muhe jednim udarcem..
u sličnoj sam situaciji kao i coco i super si nam referirala..
ja sam jučer naručio karticu od bonbona, baš tu što si spominjala od 300 mb na akciji..

reci mi samo taj stick od t mobilea koliko košta i kakav je to paket kod njih, može li se uzet stick bez paketa?
thx :top:

lie
28.07.2011., 13:55
Detailed explanation for dummies, to mi je trebalo :s

Možda se za koji dan opet javim :D

ajde super da si pohvatala sve :D
nemaš frke, ak ti kaj zatreba sam se javi na pm ;)

reci mi samo taj stick od t mobilea koliko košta i kakav je to paket kod njih, može li se uzet stick bez paketa?
thx :top:

nekih 150 - 200kn, to ti je unutar tog simpa paketa - evo link, ak odeš u t-centar mislim da bi mogao zatražit da ti ovaj (http://www.t-mobile.hr/1/10-30-04-40-00.asp) prodaju, taj ak se ne varam košta 198 kn u paketu al podržava jače brzine od onih "najsocijalnijih" s kioska, iako ak ti je dobro pokriveno mjesto gdje koristiš signalom neće ni s tim biti problema, znam iz vlastitog iskustva ;)

samo ga u paketu možeš kupit tj. stick i onaj paketić s karticom koju ne trebaš uopće raspakiravat već kad ti dođe ova bonbon samo nju ubaciš u stick (jer su bonbon i t-mobileov stick kompatibilni)

ludi.dejo
02.08.2011., 19:29
ovako,imam mali problemcic,pa me zanima jel koja vasa pametna glavica moze pomoci :p naime,htio bi uzeti mobilni internet na bonove,na pretplatu me vip zaje**,pa se mislim na bonove prebacit i sad me zanima kak to uopce sljaka,jer kak sam gledo tele 2 je dost skup(50 lipa MB) ak se ne varam :confused: pa me zanima jel ima ko kakva iskustva,savjete... :kava:

Mephisto
02.08.2011., 20:10
Koliko ti prometa mjesečno treba?

ludi.dejo
02.08.2011., 22:21
Koliko ti prometa mjesečno treba?

paaa,recimo neki 1gb :mig:

Mephisto
02.08.2011., 23:26
Najjeftiniji ti je bonbon (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/paketi). Paket od 1 GB košta 60 kn.

ludi.dejo
03.08.2011., 13:55
Najjeftiniji ti je bonbon (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/paketi). Paket od 1 GB košta 60 kn.

sorry mislim da sam ja malo krivo napisao uvodni post :( mislim na mobilni internet za racunalo,preko sticka..imao sam vip stick na preplatu,pa su me malo zeznuli,pa se sad razmisljam prebacit na jos ni sam neznam koju mrezu,ali taj stick ali na bonove..:confused:

Mephisto
03.08.2011., 15:01
Pa i ovo možeš koristiti u sticku. Jedino što bonbon nema u ponudi stickove pa ga moraš nabaviti posebno. Radi bilo koji nezaključan stick ili zaključan na t-mobile. Postojeći Vipov stick, ako je Huawei, vjerojatno možeš otključati softverski preko kalkulatora.

Tigrov friend
04.08.2011., 05:58
Dejo nije tebe Vip zeznuo nego si ga ti malo pretjerao jel? a i ne redovito si pratio on line stanje na moj vip?, ako uopće i jesi bio registriran imenom i prezimenom nositelja ugovora te pretplatnim brojem data kartice...
pusti softwerski brojač nije točan, on line stanje je jedino točno, na te napisane kn dodaj cijenu paketa i 10kn radijske frekvencije plus pdv 23% i to je to, nikada ali nikada mi Vip nije poslao neku cifru bitno različitu od toga, ako sam nalupao gigu preko jesam znam to se plaćalo dodatno 296.96kn i zdravo nema rasprave, ako si ti prešišao paket za recimo 5GB ne znam opa računaj x5, eto ti cifre...

sada na novim tarifama ionako ne možeš nabijati račune jer nakon paketa imaš elementarni pristup surfu na 64 kbits do kraja mjeseca for free :top:

Dotty
28.09.2011., 21:19
Selim se i treba mi net na duže vrijeme(ne znam točno koliko), inače sam na t-com flatu, puno skidam i sl., što mi preporučujete?Postoji li uopće koja opcija a da nije nekoliko gb jer to mi je premalo, nije da mi treba samo za Fejs i chatanje?Kakve su brzine naspram basic t-com flata? Ne znam puno o mobilnom netu a i pogubila sam se već među svim tim tarifama :503:

Mephisto
28.09.2011., 21:30
Kod Tele2 nema flata. Najveći (i jedini) paket je 20 GB. Brzine su do 21 Mbit/s (samo u najvećim gradovima, provjeri kartu pokrivenosti (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/Karta_pokrivenosti.html) za brzine na svojoj lokaciji). Ako želiš flat, to ti nude ostala dva operatora (uz neka ograničenja).

Markeca
28.09.2011., 21:48
Selim se i treba mi net na duže vrijeme(ne znam točno koliko), inače sam na t-com flatu, puno skidam i sl., što mi preporučujete?Postoji li uopće koja opcija a da nije nekoliko gb jer to mi je premalo, nije da mi treba samo za Fejs i chatanje?Kakve su brzine naspram basic t-com flata? Ne znam puno o mobilnom netu a i pogubila sam se već među svim tim tarifama :503:

je li taj t-com flat tvoj, ili ga dijeliš s nekim? ako je tvoj, jednostavno ga preseliš skupa sa sobom.

ako baš želiš mobilni internet, svakako ne preporučujem tele2, razloge za takvu moju preporuku možeš vidjeti par postova iznad, a tigrov frend ti je napisao ponešto o vipovoj noćnoj tarifi pa pročitaj i to.

Dotty
28.09.2011., 23:06
Kod Tele2 nema flata. Najveći (i jedini) paket je 20 GB. Brzine su do 21 Mbit/s (samo u najvećim gradovima, provjeri kartu pokrivenosti (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/Karta_pokrivenosti.html) za brzine na svojoj lokaciji). Ako želiš flat, to ti nude ostala dva operatora (uz neka ograničenja).

Znam da nema. Ovaj paket od 20 gb sam već razmatrala ali treba sklopiti ugovor. Ako to napravim ne mogu otkazati pretplatu prije isteka ugovora?Kako to uopće ide sve skupa?

je li taj t-com flat tvoj, ili ga dijeliš s nekim? ako je tvoj, jednostavno ga preseliš skupa sa sobom.

ako baš želiš mobilni internet, svakako ne preporučujem tele2, razloge za takvu moju preporuku možeš vidjeti par postova iznad, a tigrov frend ti je napisao ponešto o vipovoj noćnoj tarifi pa pročitaj i to.

Moje ime ali broj od staraca, dok je telefon baš na njih, a piše da kad seliš priključak seliš i Halo i ISD, plus biti ću podstanar pa vjerovatno ne bi ni dali da prebacujem net na njihov broj...Barem zasad :/

Pročitala sam cijelu temu i svejedno se ne mogu odlučiti. Izgleda da bi najbolja opcija bio Bnet, ako bi to bilo moguće...

Što mi preporučuješ, osim Tele2?Na svakoj temi o mobilnom netu samo čitam kako veza puca, spora je, ne mogu se spojiti, a vidim sama i da je preskupo za ono što nudi :o Ispada da se uopće ne isplati, da mi je samo do Fejsa i chata koristila bi mob.

Mephisto
28.09.2011., 23:15
Ako to napravim ne mogu otkazati pretplatu prije isteka ugovora?Kako to uopće ide sve skupa?

Ako uzmeš bez ugovorne obveze (180 kn/mj.), možeš raskinuti kad želiš. Ako uzmeš s obveznim trajanjem od 12 mj. (140 kn/mj.) ili 24 mj. (100 kn/mj.), u slučaju prijevremenog raskida moraš platiti penale.

Što mi preporučuješ, osim Tele2?

Ako ti treba pravi flat, jedino rješenje je Vipnet s Noćnom opcijom.

Dotty
28.09.2011., 23:50
Ako uzmeš bez ugovorne obveze (180 kn/mj.), možeš raskinuti kad želiš. Ako uzmeš s obveznim trajanjem od 12 mj. (140 kn/mj.) ili 24 mj. (100 kn/mj.), u slučaju prijevremenog raskida moraš platiti penale.

Aha, ok. Hvala.

Ako ti treba pravi flat, jedino rješenje je Vipnet s Noćnom opcijom

Ili Bnet :p

Ili jednostavno preseliti priključak, sad se raspitujem o tome.

Tigrov friend
29.09.2011., 00:28
Čekaj kakve veze ima Bnet sa mobilnim internetom? ili sam nešto propustio?

Što mi preporučuješ, osim Tele2?Na svakoj temi o mobilnom netu samo čitam kako veza puca, spora je, ne mogu se spojiti, a vidim sama i da je preskupo za ono što nudi :o Ispada da se uopće ne isplati, da mi je samo do Fejsa i chata koristila bi mob.

Veza ništa ne puca treba biti dobro pokriven i treba se naučiti služiti s time kao i sa svime, spora i je i nije opet kako kome, nisam najbolji ali nisam niti najgori, mogu se spojiti uvijek, eto me spojenog, a skupo, plaćam 179kn za 15GB (inače upola za carnet korisnike) + 49kn za noćni flat od ponoći do 8 ujutro, čiji promet ne ulazi u glavni promet, dakle ako ti se da skidati, skidaj koliko stigneš, brzo dosadi, eto

Mephisto
29.09.2011., 00:39
Čekaj kakve veze ima Bnet sa mobilnim internetom? ili sam nešto propustio?

Treba joj internet, a mobilni internet je samo jedna od opcija.

Dotty
29.09.2011., 01:21
Treba joj internet, a mobilni internet je samo jedna od opcija.

Bingo :zubo:

Veza ništa ne puca treba biti dobro pokriven i treba se naučiti služiti s time kao i sa svime, spora i je i nije opet kako kome, nisam najbolji ali nisam niti najgori, mogu se spojiti uvijek, eto me spojenog, a skupo, plaćam 179kn za 15GB (inače upola za carnet korisnike) + 49kn za noćni flat od ponoći do 8 ujutro, čiji promet ne ulazi u glavni promet, dakle ako ti se da skidati, skidaj koliko stigneš, brzo dosadi, eto

Zato sam i spomenula osnovni max adsl, ne znam kolika je brzina ali sam se navikla pa mi je to ok iako znam da ima puno bržeg & nekad zna biti sporo ali često je do Firefoxa.

Od Vipa bi uzela ovu tarifu od 5 gb iako je to malo + noćna opcija, pa bi po danu štedila a po noći ako uopće stignem ostavila da skida.

Od Tele2 20 gb tarifu, ali modemi su preeskupi ako se uzme bez trajnog naloga...

Tigrov friend
29.09.2011., 12:18
Bingo :zubo:

Zato sam i spomenula osnovni max adsl, ne znam kolika je brzina ali sam se navikla pa mi je to ok iako znam da ima puno bržeg & nekad zna biti sporo ali često je do Firefoxa.

Od Vipa bi uzela ovu tarifu od 5 gb iako je to malo + noćna opcija, pa bi po danu štedila a po noći ako uopće stignem ostavila da skida.

Od Tele2 20 gb tarifu, ali modemi su preeskupi ako se uzme bez trajnog naloga...

Čuj brzina na mojoj lokaciji tebi stvarno malo znači na žalost bar do dolaska mreže nove generacije nazvane LTE, na kojoj bi se te razlike trebale iznivelirati,
ja ti eto rado stavim svoj speedtest ako će to pomoći,
pogledaj prije koliko si dobro pokrivena sa tele2 a koiko sa vipom, makar sa običnim mobitelom, svaki već danas ima Hsdpa, pa ako je H iliti 3G signal odlično, EDGE iliti E na žalost nije dovoljno dobar on je ostavština sa mreža 2. generacije 2G, te može brzinski slabo samo do 0.23Mbs

ako si kojim slučajem bolje pokrivena sa vipom (Hsdpa obavezan kako rekoh u oba slučaja) onda preporučam ipak vip, jer u svakom slučaju možeš sa uključenom opcijom noćna imati uvijek više od tih 20GB

http://www.speedtest.net/result/1507259743.png (http://www.speedtest.net)

Edit: Da još mala natuknica da tele2 nakon 20GB svaki dodatni GB računa 100kn, pa ako se ne pazi može se nabiti računa...

e a vip ili i t-mobile će ti spustiti brzinu nakon paketa na recimo mizernih 64kbps iliti 0.06Mbs koja jedva da otvori forum, ali neće dodatno računati promet, tj. nećeš više platiti ni lipe, tako da u tom slučaju ne možeš nabijati račun, a vjeruj mi da sam i ja osobno znao raditi i po 600kn to ti je kada se čovjek ne zna kontrolirati a ima nas koliko hoćeš takvih bez kontrole hehe, tako da je i to jako bitna stavka

Dotty
29.09.2011., 14:11
Tele 2 čini se ima dobru pokrivenost(hsdpa)što se tiče užeg centra Rijeke, a isto tako i VIP, samo još ne znam hoću biti u užem centru :zubo:

Mislim da je VIP bolja opcija, da uzmem ugovor na 12 mjeseci M paket(5 gb + Noćna), kod Tele 2 su modemi s pretplatom dosta skuplji, ili sam nešto krivo shvatila?Jedan modem je do 300 kn a drugi skoro 500 ak uzmem bez trajnog naloga/na 12 mjeseci :o

Koji ja uopće bolji modem od ovih navedenih od VIP-a?

Za početak dok se ne snađem bi uzela Tele2 bon, koliko mogu surfati za 100 kn?

mala natuknica da tele2 nakon 20GB svaki dodatni GB računa 100kn, pa ako se ne pazi može se nabiti računa...

e a vip ili i t-mobile će ti spustiti brzinu nakon paketa na recimo mizernih 64kbps iliti 0.06Mbs

Ovo me podsjeća na moje jadničke adsl start paket dane. :rofl:

Mephisto
29.09.2011., 14:23
kod Tele 2 su modemi s pretplatom dosta skuplji, ili sam nešto krivo shvatila?Jedan modem je do 300 kn a drugi skoro 500 ak uzmem bez trajnog naloga/na 12 mjeseci :o

Uvijek možeš uzeti prepaid paket s modemom i onda uzeti pretplatu bez modema pa stavti karticu u taj prepaid modem.

Za početak dok se ne snađem bi uzela Tele2 bon, koliko mogu surfati za 100 kn?

1 GB. Ostali operatori su jeftiniji (Vip 1 GB = 69 kn, T-Mobile 1 GB = 75 kn, bonbon 1 GB = 60 kn, bonbon 300 MB dnevno 3 kn).

Tigrov friend
29.09.2011., 16:35
Ovo me podsjeća na moje jadničke adsl start paket dane. :rofl:

To te spriječi da nabijaš račun nakon paketa, imaš nekakav net a ne platiš dodatno, a kod vipa možeš i dokupiti GB po 29kn, više njih ako treba na tih recimo 5GB ako 5GB bude malo, promet se posebno broji, ne smanjuje se brzina tada

http://img841.imageshack.us/img841/4813/izrezakw.jpg

Noćna ako je aktivirana nema veze s tim, u njoj nema ograničenja prometa, ovo je onda za od 8.00 do ponoći ako usfali, nije obavezno kao ni noćna, ovo iznad ti je ujedino i stranica na data.vipnet.hr gje možeš pratiti on-line potrošnju paketa i uključivati opcije, potrebna registracija ime i prezime sa ugovora te broj priključka tj. data sim-a

a najkvalitetniji stick je ovaj

http://img845.imageshack.us/img845/7600/izrezakg.jpg

Pa ako su stickovi kod tele2 300 i 500kn onda je on čak povoljnije i na M tarifi

moraš sama odlučiti što ti odgovara, s tim da ovaj vid pristupa ima i tu prednost mobilnost za razliku od adsl-a a da li ćeš ti ovo ili ono odluka je na tebi :top:

a pošto je ovo tema od tele 2 mogao bi mod ovo sve zadnje prebaciti u vip temu ako hoće

Dotty
29.09.2011., 17:21
Hvala vam na informacijama :s Prave ste enciklopedije :D

Na Bonbon stranicama piše da se kartica može uzeti samo u webshopu a tamo ne postoji ta mogućnost :misli:

@Tigrov frend, skužila sam da je taj najbolji, al je li uopće moguće dosegnuti navedene maksimalne brzine kod nas? Nije skup ako se uzme s M tarifom na 24 mjeseca, ali na 12 jest...

Da, bilo bi dobro da mod ovo prebaci na Vip temu...

scripta elegans fe
29.09.2011., 17:54
pripazite na velicinu slika. 640px je maksimalno.

Tigrov friend
29.09.2011., 18:03
Bonbon internet kartica (https://www.bonbon.com.hr/shop/kupi-internet_sim) naruči doma plaćaš 10kn sa 10kn na računu, koristiš otključani ili stick na t-mobileu uz web'n'walk manager, dostava bar u zg kroz 3-4 radna dana city-ex-om

na ovim navedenim tarifama i opcijama ćeš dosegnuti otprilike ove brzine koje sam tu zalijepio, jer sa povečanjem prometa i uvođenjem noćnog flata su malo srezali brzinu na pretplatama, ali i ovako se može skinuti i 500GB mjesečno, mislim da bi sa 42Mbs bilo previše terabajta a imaš ih koji bi i to skinuli samo na štetu nas ostalih, zamisli brzinu da imaš par takvih mahera na istoj baznoj kod sebe

polako idu brzinski razredi baš kao i na adsl-u....

na bonove će inače ići koliko može na toj lokaciji na bonovima vip nema brzinskog ograničenja mada ovo za pretplatu neće priznati ili stvarno ne znaju jer niti ne koriste vjerovatno, ali ni ovih 7.5-8Mbs nije za baciti opet, bolje da su dali prometa nego da ganjaju brzine u beskraj, nemaju smisla sa malo prometa...

pripazite na velicinu slika. 640px je maksimalno.

Ups oprosti stavio sam na 800x600 kod uploadanja na imageshack, nemam pojma da li su doista i bile tolike moja greška

Mephisto
29.09.2011., 18:07
Na Bonbon stranicama piše da se kartica može uzeti samo u webshopu a tamo ne postoji ta mogućnost :misli:

Ima na ovoj (https://www.bonbon.com.hr/ponuda)stranici:

http://img850.imageshack.us/img850/6800/clipboard01laf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/clipboard01laf.jpg/)

mikikii
07.10.2011., 11:03
pozdrav ljudovi:)
ako netko ima neki prijedlog za uštedu na mobilnom internetu, trenutno koristim vipov na bonove................
Ako znate neke programe za kompresiju web stranica tipa toonel.net(ps. Jel se to još uvijek koristi)?

beryozinka
07.10.2011., 13:23
Ovo je bonbon na UMTS signalu u Novom Zagrebu:

http://www.speedtest.net/result/1521715217.png (http://www.speedtest.net)

Ove brzine imam na dobar dan :504:, a na loš skoro da mi se i ne otvaraju stranice. Iako su nazovi jeftini, ne preporučam nikako.. zapanjuje me da neki s vipom postižu i do 7mbita brzine! Zvuči kao san u usporedbi s ovim mojim..

Partfiš
07.10.2011., 13:34
Pocastil sam se s novim Ipadom i sada mi treba neka prepaid kartica za njega koju bi koristio za mobilni internet.
Koliko sam shvatio iz posljednjih vasih postova najbolje bi bilo uzeti BonBon?

Moze li netko to potvridti?

Hvala

Tigrov friend
07.10.2011., 15:50
Je 3kn 300MB paket na prepaidu na toj njihovoj data kartici, ali eto zavisi kako si pokriven sa signalom od T-mobilea

ping od 500ms nisam već dugo vidio preko mobilne mreže

Laura74
07.10.2011., 18:24
pozdrav ljudovi:)
ako netko ima neki prijedlog za uštedu na mobilnom internetu, trenutno koristim vipov na bonove................
Ako znate neke programe za kompresiju web stranica tipa toonel.net(ps. Jel se to još uvijek koristi)?

Uzmi na preplatu.

Mi koristimo VIPov usb stick već 6 mj. Uzeli ga na ugovor na 1 godinu, 5 GB (sasvim dosta, puno sam na netu, koristim face, Youtube -skidamo pjesme, igrice se igraju i još nam ostane slobodno na kraju mjeseci) za cca 110kn mjesečno.

Veza je brza, kao ADSL. Dogodi se da se odspoji, ponekad treba dulje da se spoji, nekada treba izvadit usb pa ponovo ga prištekati (mada moguće da mene i kutija nekad zeza, već je malo starija)...ali toplo preporučujem.

5GB = 110 kn/mj

USB platili, e sad ne znam jel bio 9 kn ili 99.....:confused: (morala bi naći papire)

beryozinka
08.10.2011., 12:02
ping od 500ms nisam već dugo vidio preko mobilne mreže

Koliki je ping na tvom internetu? Imaš od bonbona ili od nekog drugog?

Tigrov friend
08.10.2011., 12:34
Koliki je ping na tvom internetu? Imaš od bonbona ili od nekog drugog?

Evo ovaj tren

http://www.speedtest.net/result/1523424348.png (http://www.speedtest.net)

ne nije mi ni na bonbonu bio toliki ispod 100ms uglavnom ovo ti previše laga

edit: eto iskopao sam jedan bonbon od 27.1. kod sebe na lokaciji

http://img703.imageshack.us/img703/3209/izrezakv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/izrezakv.jpg/)

tiger eyes
10.10.2011., 18:21
Postovanje, potrebna mi je pomoc pri odabiru providera za mobilni internet. Kao sto u naslovu pise koristit ce se u Ipad-u, dakle treba izrezat SIM karticu:504:. Net ce se koristiti povremeno i zato mi treba prepaid. Koji provider nudi najpovljniju uslugu?

P.S. Za mobitel koristim VIP prepaid.

karolo
10.10.2011., 20:54
pod predpostavkom da imas iphone, dignes si tarifu mozda na njemu pa onda ti sam telefon glumi hotspot i djelis internet sa uredjajima u okruzenju tj sa ipadom.

tiger eyes
11.10.2011., 12:41
pod predpostavkom da imas iphone, dignes si tarifu mozda na njemu pa onda ti sam telefon glumi hotspot i djelis internet sa uredjajima u okruzenju tj sa ipadom.

Nemam Iphone. Bas mi treba prepaid net. Je li ovo ok ponuda: http://www.vipnet.hr/vipme-microsim

beryozinka
12.10.2011., 12:07
Tigre, ma kako dobiješ ove ekstra brze brzine na Vipu??? Koliko plaćaš za to? To je brže sto puta od mog adsl-a jbt :zubo:

Mephisto
12.10.2011., 12:19
Uzmeš neki bolji stick (http://www.vipnet.hr/usb_stick_hsdpa) i imaš to.

Tigrov friend
12.10.2011., 16:02
A plaćam normalno, a zavisi od sticka i da li ti je bazna opremljena za te brzine

Tigrov friend
12.10.2011., 19:55
Uzmeš neki bolji stick (http://www.vipnet.hr/usb_stick_hsdpa) i imaš to.

btw što rade austrijanci sa dotičnim e372 a da su dobro pokriveni hehe

http://img521.imageshack.us/img521/176/izrezak.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/izrezak.jpg/)

hoću i ja taj hehe :cerek:

Dotty
13.10.2011., 02:05
Tigre, ma kako dobiješ ove ekstra brze brzine na Vipu??? Koliko plaćaš za to? To je brže sto puta od mog adsl-a jbt :zubo:

I ja se pitam, wow. :eek: A taman uzela Tele2 na pretplatu danas...

Tigrov friend
13.10.2011., 07:02
I ja se pitam, wow. :eek: A taman uzela Tele2 na pretplatu danas...

A zavisi do koje brzine su ti omogućeni chip u sticku i bazna na koju se spajaš

Dotty
13.10.2011., 19:18
A zavisi do koje brzine su ti omogućeni chip u sticku i bazna na koju se spajaš

Imam onaj iz internet start paketa, a prema pokrivenosti ionako ne bi mogla hvatati brži net, čak i da imam bolji modem :(

beryozinka
13.10.2011., 19:33
Ja se spajam na bonbonov mobilni internet preko mobitela, možda je to uzrok mojih niskih brzina?
Kad bih kupila stick od T-coma, bi li se ti problemi riješili?

Tigrov friend
13.10.2011., 19:41
Ja se spajam na bonbonov mobilni internet preko mobitela, možda je to uzrok mojih niskih brzina?
Kad bih kupila stick od T-coma, bi li se ti problemi riješili?

A čuj ovaj noviji ovogodišnji huawei e173 bi ti bar smanjio preveliki ping, zbog modernijeg chipa, brže bi se odazivalo, zahtjev za stranicom prema serveru i njena isporuka na ekran,

a eventualno dobiješ i na brzini mada ona ovisi doslovno o jednom metru lijevo ili desno, zbog prepreka i/ili kutu ulaska eventualne refleksije, znači da se signal od nečega odbija pa dođe do tebe...

u svakom slućaju bih preporučio stick jer je on baš za to, a i mob bude slobodan za pozive, posebno ako se u mob stavlja data kartica koja niti nema pozive itd

Dotty
16.10.2011., 13:41
Pošto na Tele2 temi nitko ne odgovara, može mi netko ovdje reći zašto ne mogu sms-om vidjeti koliko sam potrošila interneta?Uopće ne želi poslati poruku.:confused: Uz to, pročitala sam da ako ne uzmeš 20gb net na početku mjeseca onda se ne računa 20 gb nego manje, ovisno o tome kad si uzeo. Ako je tako ja sam već debelo prekoračila. :eek:

Mephisto
16.10.2011., 13:50
Uz to, pročitala sam da ako ne uzmeš 20gb net na početku mjeseca onda se ne računa 20 gb nego manje, ovisno o tome kad si uzeo. Ako je tako ja sam već debelo prekoračila. :eek:

Tako je, promet i naknada se obračunavaju proporcionalno broju dana u mjesecu. Npr., ako si uzela 10. u mjesecu, dobit ćeš 2/3 prometa, ali ćeš i platiti samo 2/3 mjesečne naknade.

Dotty
16.10.2011., 14:01
Tako je, promet i naknada se obračunavaju proporcionalno broju dana u mjesecu. Npr., ako si uzela 10. u mjesecu, dobit ćeš 2/3 prometa, ali ćeš i platiti samo 2/3 mjesečne naknade.

Pretplatu sam uzela 12.10.

Stvarno bi to negdje trebali istaknuti, ali ko i ono 100 kn mjesečno false tj. misleading advertising :flop: 100 kn je ako uzmeš na dvije godine, plus što se plaća radijska frekvencija i modem.

Mephisto
16.10.2011., 14:30
Po tome imaš 20/31, tj. oko 12,9 GB. Malo pripazi s potrošnjom, budući da se svaki dodatni GB plaća 100 kn.

Tigrov friend
16.10.2011., 15:09
Ne znam zašto telci ne uvedu on line provjeru stanja kao vip, refrešaš stranicu i vidiš razliku odmah taj tren, kakve poruke

http://img511.imageshack.us/img511/8012/izrezakt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/511/izrezakt.jpg/)

Dotty
19.10.2011., 21:16
Po tome imaš 20/31, tj. oko 12,9 GB. Malo pripazi s potrošnjom, budući da se svaki dodatni GB plaća 100 kn.

Ako je 12 gb, nisam ni blizu prekoračenja. Yay.

Ne znam zašto telci ne uvedu on line provjeru stanja kao vip, refrešaš stranicu i vidiš razliku odmah taj tren, kakve poruke

http://img511.imageshack.us/img511/8012/izrezakt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/511/izrezakt.jpg/)

Baš. Prije nego sam uzela ugovor mislila sam da će se to moći. :rolleyes: Niš, nakon godinu dana prebacujem se na VIP il T-mobile, i uzimam bolji modem. Valjda ću tada biti bliže centru, i hspa/umts signalu :zubo:

Kochis
21.10.2011., 17:34
...vidim da tu nitko previše ne spominje T-Mobile stick ? U podstanarskom stanu sam, tražim pravu mjeru za stick. Prometa mi treba oko 3-5 GB.
Trenutno koristim tethering na iPhoneu gdje imam 1GB ( brzina u down i up dovoljna ) . E sad si razmišljam dal je jeftinije uzet njihov stick ili samo nadograditi tarifu s 1 na 3 GB na iPhoneu ?

Ideje neko ?

Kochis
24.10.2011., 06:54
T-Mobile stick ili iPhone tethering ?

U podstanarskom stanu sam, tražim pravu mjeru za mobilni net.

Prometa mi treba oko 3-5 GB.

Trenutno koristim tethering na iPhoneu gdje imam 1GB ( brzina u down i up dovoljna ) .

E sad si razmišljam dal je jeftinije uzet njihov T-mobile stick ili samo nadograditi tarifu s 1 na 3 GB na iPhoneu ?

Ideje neko ?

BesplatniHost
24.10.2011., 08:13
Koliko plaćate tih 3GB na mjesečnoj bazi me zanima cijena?

Kochis
24.10.2011., 09:35
Koliko plaćate tih 3GB na mjesečnoj bazi me zanima cijena?

Trenutno plaćam za 1GB u iTarifi 150 kn mjesečno, znači za tih 1gb neta otpada 75 kn ( M paket ).

Kad bih uzeo 3GB ( L paket ) plaćao bih 125 kn....

androska
03.11.2011., 18:05
ja se na net spajam preko mobitela (usb kabelom na pc)...jer u sklopu pretplate na t-mobileu imam za 100 kuna 100 min razgovora, 50 sms poruka i FLAT internet...tako da ni ne planiram kupit neki internet na stick jer nema sanse da negdje za 100 kuna nadjem flat net :D...ako nekog zanima, ovo su mi brzine

do nedavno sam koristila maxadsl koji nije bio brzi od ovoga (mozda malo je u uploadu...)

http://www.speedtest.net/result/1571601342.png

Mephisto
03.11.2011., 18:22
FLAT internet...

Ali ti je samo 512 MB prometa na max brzini, nakon toga ti je 64 kb/s.

tako da ni ne planiram kupit neki internet na stick jer nema sanse da negdje za 100 kuna nadjem flat net :D...

Kako ne, možeš i za 50 kn i to isto kod t-mobilea (http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-30-00.asp). :)

Tigrov friend
03.11.2011., 19:40
Je je, flat posebno na tarifi za mobitele, how yes no :facepalm:

androska
03.11.2011., 22:19
ok...sorry...nisam se sjetila tog smanjenja brzine jer sam do nedavno imala maxadsl i nije mi trebao net za po doma al sam se preselila i imam na krovu vrazji pcm tako da adsl ne mogu dobiti...a glupo mi kupovati dodatno stick (koji u ovoj ponudi od t-mobilea isto ima smanjenje brzine nakon 500 mb) kad vec placam pretplatu u sklopu koje imam slicnu stvar...

ja sam samo sretna da se ne moram muciti sa stickom koji sam dobila od t-coma sa net startom (dial-up) kao "utjehu" sto nemam mogucnost za adsl..

i btw...ne skidam vise filmove i glazbu, na netu sam vremenski kao i prije, a za prosli mjesec imam 400 mb prometa..vidit cemo ovaj mjesec..

Kochis
04.11.2011., 17:37
Čudno, ali premašio sam 512 MB i nema nikakvog smanjenja brzine iako imam Ekstra tarifu M...

Lovroman
18.12.2011., 11:22
Pozdrav svima!

Molim Vas da mi odgovorite na ovo pitanje čim vidite temu :) što brže to bolje;)!

Nemogu se odlučit između pretplate ili bonova za moblini net..

Može li se preplata prekinut nakon 3 mj. i opet se nakon nekoliko mj. pokrenut opet?Jer pogledajte ovo:

Što ako želim prekinuti pretplatnički odnos unatoč obveznom trajanju ugovora?

Kao i kod ostalih T-Mobile tarifnih modela/paketa, dužni ste platiti preostale iznose mjesečne naknade do isteka obveznog trajanja ugovora definiranog T-Mobile cjenikom.

Što onda moraš platit za sve mjesece do kraja pretplate?!:ne zna:
Može li se koristit pretplata 3 mj.(trebam za 1.,2. i 3. mj.) pa se prekinut i opet uključit (opet ću trebat u 7.)? :cool: :clint:

Na bonove mi se baš ne sivđa jer je dosta skupo (200kn za stick + pa još bonovi..Trebat ću više od 20gb sve ukupno pa mi se to baš i ne sviđa)

Molim Vas za pomoć!:tuzni:

Jat
18.12.2011., 13:05
Pa najbolje da kontaktiras njihovu sluzbu za korisnike, ali cuo sam da se moze prekinuti pretplata jer su se na to zalile udruge potrosaca. :ne zna:

backtothesleep
18.12.2011., 14:25
nisam 100% siguran, al mislim da ne bi trebao biti problem ako koristis postpaid mobilni net bez ugovora, jedino moras imati modem (stick, kojeg kupis npr u nekom start paketu za bonove), odes u centar i velis da zelis mobilni net bez ugovora, i kad zelis prekinuti odes tamo i velis im to, i tako opet kad ti zatreba, a i jos je jedna caka dosta tarifa koje su povoljnjije je bas za ugovor na 12 ili 24 mjeseca, tako da neces imat te popuste koe bi inace dobio sklapanjem ugovora vec ces morat platit standardne tarife

Cod4_PrO
06.01.2012., 19:09
Pozdrav svima !
Želio bi si aktivirati neki mobilni paketa koje vip nudi (http://www.vipnet.hr/poslovni-korisnici/internet-na-mobilnom-telefonu)..prije sam ga aktivirao neki za 15kn i sijecam se da mi je kratko trajao zato me zanima kolko bi otprilike trajao paket ovaj sada od 15kn tj.Mobile surf S (http://www.vipnet.hr/poslovni-korisnici/internet-na-mobilnom-telefonu) i Mobile surf M i koji je naisplatlivije uzet?? :confused:

Hvala unaprjed!

Tigrov friend
06.01.2012., 21:19
Zavisi gdje surfaš koliko podataka skidaš, slike, flash, video...
tu se ne radi o vremenskom nego o podatkovnom, za 1024MB možeš dosta surfati tipa mail, face, forum a možeš i skinuti jedan film od ne znam 700MB pa će ti bitno kraće trajati

ako netko non stop visi na netu nikakav promet mu nije dovoljan

cijenom je naisplativiji taj za 69kn 1GB jer 10 po 100MB košta 150kn, a onda sam vidi kud ideš što radiš po netu pa si sam vidi neki prosjek koliko će ti trajati to za tebe nitko ne može reči osim tebe samog jedino da je stari sistem po satu pa se zna toliko i toliko sati ali ovdje nije po satu

legica21
06.01.2012., 22:10
ja sam imala taj vip...i rekla sam NIKADA više... lopovi kakvih nema :503: mb su letjeli samo tako...a uopće nisam ništa skidala, niti gledala yt...

onda sam uzela t-mobile (http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-30-00.asp) i sada mi je ok...imam ovaj xl, znači...svaki taj paket je flat...ali se nakon određenog broja gb brzina spušta na 2g. :mig: + imam carnet...tak da su cijene 50% jeftinije :zubo:

Tigrov friend
07.01.2012., 11:05
Ja imam vip i MB ne lete nikuda, pogasi updatee razno razne, i plus toga čovjek pita za bonove, i inače i vip spušta brzinu nakon paketa na pretplati, i ima carnet, ali ja imam i mogućnost noćne za 49kn gdje mogu skinuti koliko god hoću jer je flat a t-mobile toga nema nego samo 20GB a ja i više od toga mogu napraviti samo u jednoj noći...

znači nitko mu ne može reči koliko će mu trajati paket, ako neće ići na net trajat će mu vječno ako će ići na yt jako kratko, zavisi što radi po netu

i da ako ima ove pametne mobitele i oni u backgroundu znaju sinkronizirati i updateati razno razne stvari tipa vrijeme aplikacije itd, u biti je najpametnije ići sa glupim mobitelom na net jer taj ništa ne updatea a da ne znaš

Cod4_PrO
07.01.2012., 13:27
Ma ne surfam ja puno ono..kad nisam doma.Nebi ja ni trazio mobilni internet da imam pametni mobitel zato sto se snjima mogu poveziati na laptop i može mi sluzit ko modem ;) i HVALA NA savjetu!

una_muchacha
13.01.2012., 16:56
Bok!

Nadam se da postavljam pitanje na pravom mjestu.

Imam laptop koji je došao s instaliranim linuxom (Ubuntu) i potreban mi je bežični internet. Postoji li u Hrvatskoj kod bilo kojeg operatera USB stick za mobilni internet koji provjereno radi na linuxu?

mihaelll
10.03.2012., 20:32
Zovem se Mihael.
Treba mi pomoć oko jednog pitanja.
Namjeravam uzeti internet no kako mi t-com
vrlo neozbiljno nije spojio vezu već dugo razmišljam o kupnji mobilnog interneta npr. tele 2 ili neki.
Moje pitanje je da li se s tim internetom može igrati online npr.Battlefield 3 ili slične igrice.
Eto ako netko ima iskustva ili nekih saznanja molim odgovor.Hvala i pozdrav

Mentolman
11.03.2012., 02:26
to mislis na one stickove ??
nemoj bolje mislim da neces moci jer to se trosi ko ludo taj net ..

Osmi
11.03.2012., 09:55
Istina, ti stickovi ti uzasno puno trose, ja sam ti imo od vipa 5gb za 100kn.
to ti je samo za surfanje netom i citanje mail-a.
a sto se tice tele 2 vidio sam reklamu prije par mjeseci da imas za 100kn stick od 20gb. al je fora da moras napravit ugovor sa njima na dvije godine da placas 100kn za tih 20gb.

unkn0wn
11.03.2012., 13:42
imam ja tele 2 stik i tesko da ces moc igrat FPS jer su pingovi na hrvatskim serverima 150+. download/upload brzina sve stima samo kaj ping jebe

Tigrov friend
13.03.2012., 18:59
imam ja tele 2 stik i tesko da ces moc igrat FPS jer su pingovi na hrvatskim serverima 150+. download/upload brzina sve stima samo kaj ping jebe

Jel se mogu ti hrvatski serveri pingati iz cmd-a? ili kako? i koji su? da ja probam sa vipa? da baš vidim pokaži

http://www.pingtest.net/result/58863628.png (http://www.pingtest.net)

mihaelll
14.03.2012., 15:06

ok hvala onda mi valjda ostaje borba sa t-comom.

profaizkorenice
14.03.2012., 20:41
Ja imam vip i MB ne lete nikuda, pogasi updatee razno razne, i plus toga čovjek pita za bonove, i inače i vip spušta brzinu nakon paketa na pretplati, i ima carnet, ali ja imam i mogućnost noćne za 49kn gdje mogu skinuti koliko god hoću jer je flat a t-mobile toga nema nego samo 20GB a ja i više od toga mogu napraviti samo u jednoj noći...

znači nitko mu ne može reči koliko će mu trajati paket, ako neće ići na net trajat će mu vječno ako će ići na yt jako kratko, zavisi što radi po netu

i da ako ima ove pametne mobitele i oni u backgroundu znaju sinkronizirati i updateati razno razne stvari tipa vrijeme aplikacije itd, u biti je najpametnije ići sa glupim mobitelom na net jer taj ništa ne updatea a da ne znaš

ja sebi trazim neko mobilno rjesenje, jer sam dio godine na jednoj lokaciji, a dio na drugoj. ni na jednoj nemam telefon, a i bilo bi mi preskupo i bezveze placat...

znaci ovo od vipa je usb stik, ili nesto drugo? meni treba flat, ali nije mi bitno koja je brzina. 64kb/s su mi dovoljni. znaci u vipu je flat oko 100kn? jesam ja to tocno shvatio? i jos me zanima dali u praksi ja mogu skidat recimo torrent sa 64kb/s, ili je brzina niza? meni osobno je 64kb/s dovoljno i za skidanje filmova. kompjuter mi radi skoro cijeli dan, tak da ima vremena za skinut...

Tigrov friend
14.03.2012., 20:57
To ti je do 8 kilobajta sekunda ali doslovno do, znači teško punih 64kb/s

recimo da ćeš teško normalno otvarati i stranice pogotovo one pune multimedije tipa 24sata, dnevnik.hr, jutarnj... itd traje otvaranje do kraja i po par minuta dakle to zaboravi za to, speedtest mi je jedva izmjerilo tada kada sam pao na tu brzinu i to 0.02Mbs DL i 0.05Mbs UL dakle download ne 64kbps nego 20kbps totalno nekonstantan, nije za upotrebu na računalu za mob možda

ali vip ima za dodatnih 49kn mjesečno svaki dan 8 sati flata u noćnoj opciji koja se aktivira na pretplati na neku od tarifa i gdje po punoj brzini možeš skidati koliko hoćeš jer on line brojač na data.vipnet.hr tada stoji, dakle od ponoći do 8 ujutro svaki dan sa uključenom noćnom skidaj do mile volje

ja sam se naskidao i po 100GB... zato su mi smješne ove konstatacije da su tele i t-mobile najbolji sa svojih 20GB ali svatko zna svoje ja šutim i skidam poprilično više od 20GB eto toliko od mene :)

ok hvala onda mi valjda ostaje borba sa t-comom.

Mogao mi je bar odgovoriti gdje mu to pinga 150ms na domaćim serverima i koji stick to ima da ima visokih 150ms ako je onaj obični sa prepaida i ne čudi me visoki ping ali bolji stickovi imaju i niži ping, dosta u prosjeku tako da se ne možeš osloniti na samo jedno opažanje zavisi koja je lokacija, kakav signal i kakav hardware.... :)

profaizkorenice
14.03.2012., 21:42
To ti je do 8 kilobajta sekunda ali doslovno do, znači teško punih 64kb/s

a to je onda pre sporo. to bi danima morao skidat 1 film od 700mb.

recimo da ćeš teško normalno otvarati i stranice pogotovo one pune multimedije tipa 24sata, dnevnik.hr, jutarnj... itd traje otvaranje do kraja i po par minuta dakle to zaboravi za to

par minuta??? pa sta onda s tim mogu? samo mail citat...

speedtest mi je jedva izmjerilo tada kada sam pao na tu brzinu i to 0.02Mbs DL i 0.05Mbs UL dakle download ne 64kbps nego 20kbps totalno nekonstantan, nije za upotrebu na računalu za mob možda

cekaj, jeli to od vipa usb stik ili sta? u kakvom je to formatu? jeli to tarifa koju ja aktiviram na mobitelu???

ali vip ima za dodatnih 49kn mjesečno svaki dan 8 sati flata u noćnoj opciji koja se aktivira na pretplati na neku od tarifa i gdje po punoj brzini možeš skidati koliko hoćeš jer on line brojač na data.vipnet.hr tada stoji, dakle od ponoći do 8 ujutro svaki dan sa uključenom noćnom skidaj do mile volje

da, ali sta ti to znaci kad preko dana ne mozes otvarat stranice normalno? meni treba flat, ali brzina moze bit niska, ali ne toliko niska da treba cekat par minuta da mi otvori stranicu. tele2 ima 20gb, sta mi je mozda i dovoljno ako pazim sta skidam i tako. malo to rasporedim i trazim manje ripove... to me izade 110kn, a vip bi me izasao 150kn i moram ostavljat komp upaljen po noci, sto inace ne radim (trosim struju da bi samo skidao nesto) i ne mogu otvarat stranice normalno... kuzis? cisto za skidanje, ako skidas jako puno je vip onda bolji, ali meni je primarno surfanje i rad na kompu, a onda skidanje.

ja sam se naskidao i po 100GB... zato su mi smješne ove konstatacije da su tele i t-mobile najbolji sa svojih 20GB ali svatko zna svoje ja šutim i skidam poprilično više od 20GB eto toliko od mene :)

prije sam i ja skidao puno, ali sad skinem mozda 10-ak gb mjesecno. ripovi su i sve manji. danas ima filmova od sat i po na 350mb, a slika i zvuk odlicni, bar na mom 17" monitoru :D e da, tele2 mi ne pase zbog tog sta moram potposat na 2 godine. to mi ne odgovara nikako, ali opet vip i ta niska brzina me opet ne usrecuju. jel ima neko trece rjesenje koje bi ispunilo ove moje kriterije?

znaci nesto kao flat, ili bar 20gb mjesecno. brzina nebitna, ali mora bit dovoljna za koliko toliko normalno otvaranje stranice

Tigrov friend
14.03.2012., 21:58
A majko mila,

otvaraš ti stranice normalno dok ne izađeš iz paketa (1GB, 5GB, 15GB, 30GB) onda ti brzina padne na tih do 64kbps

noćna tj. promet ostvaren u njoj ne ulazi u promet paketa, niti ako po danu padneš nakon paketa na do 64kbps, nakon ponoći si opet zbog aktivirane noćne na punoj brzini bez obzira što više nisi po danu.. . ne nije mobitel već net na pretplati preko sticka do 21Mbs

a ako ti ne treba odi na telce meni 49kn nije tolika tlaka da ne bih imao puno više prometa na raspolaganju, ako mi već treba pravi flat za bilo što

ah noću je, bolje ikad nego nikad, ostala dva ne daju nikakav pravi flat pa ni jedan sat dnevno

htio si flat ja ti napišem da vip ima 8 sati pravog flata dnevno u opciji ali tebi opet ne valja

sve sam napisao nemam više što :top:

profaizkorenice
15.03.2012., 09:01
A majko mila,

otvaraš ti stranice normalno dok ne izađeš iz paketa (1GB, 5GB, 15GB, 30GB) onda ti brzina padne na tih do 64kbps

to se podrazumijeva. ne znam zasto se cudis. problem je sto paket sa 1gb dode oko 100kn, zar ne, a 1gb je nista. to ode za par dana pri normalnom koristenju. znaci skupo.

noćna tj. promet ostvaren u njoj ne ulazi u promet paketa, niti ako po danu padneš nakon paketa na do 64kbps, nakon ponoći si opet zbog aktivirane noćne na punoj brzini bez obzira što više nisi po danu.. . ne nije mobitel već net na pretplati preko sticka do 21Mbs

vec si trebao shvatit da me uopce ne zanima nocno skidanje ni surfanje. uocpe mi ne igra ulogu. meni treba internet izmedu 8 ujutro i ponoci i tu mi treba uglavnom za surfanje, tj. rad na kompjuteru.

a ako ti ne treba odi na telce meni 49kn nije tolika tlaka da ne bih imao puno više prometa na raspolaganju, ako mi već treba pravi flat za bilo što

opet se vracamo na isto. sta ti vrijedi skidanje po noci kad ti po danu otvara stranice po par minuta? to jedino valja ako si budan izmedu ponoci i 8 ujutro, ili koristis internet samo za skidanje.

ah noću je, bolje ikad nego nikad, ostala dva ne daju nikakav pravi flat pa ni jedan sat dnevno

htio si flat ja ti napišem da vip ima 8 sati pravog flata dnevno u opciji ali tebi opet ne valja

sve sam napisao nemam više što :top:

to je tvoje misljenje. ja sam pitao odredena pitanja, a dobio sam tvoje misljenje koje je striktno vezano za hvalisanje te vipove tarife.

Tigrov friend
15.03.2012., 10:49
Ja drumom ti šumom,

ja imam 15GB+Noćnu i sasvim normalno otvaram sve stranice

ti si pitao da li ćeš skidati torrente na brzini do 64kbps? how yes no, ja ti napišem ne nećeš, nećeš normalno otvarati ni stranice čak ni puni gmail, nego njegovu osnovnu verziju jer je veza prespora da otvori puni gmail a to će i i napisati sam google

ne znam da je 1GB 100kn ja plaćam 15GB 179kn (Carnet je upola) + Noćnu 49kn

znaš daj se ti odluči što ti u biti hoćeš prvo možeš skidati po cijele dane ako je na free jadnih do 64kbps gdje ti nikada ni ne bi skinuo film jer bi ti u tih 30-40 sati downloada istog bar jednom pukla veza jer se previše vuće, pa onda ne bi skidao po noći jer treba platiti 49kn da bi skinuo ako treba 100-200 filmova a sa druge strane je 1GB na bonove 69kn? halo? Ma o ćemu nas dva uopće razgovaramo?

daj ti sad opet razlomi moj post na nekoliko djelova i opet ponovno udri po filozofiji samo mi prvo reci a gdje je u p.m. 1GB 100kn na pretplati? po kojoj tarifi?

i hvalim ne hvalit ću telce koji da puste 8 sati flata dnevno ljudima bi im se raspala mreža na sastavne djelove koliko su jaki, jel oni uopće i imaju svoju mrežu u cijelosti? ili prodaju kovanicu nacionalnog roaminga? doma sam a u roamingu sam daj me nemoj :lol:

Mephisto
15.03.2012., 11:05
to se podrazumijeva. ne znam zasto se cudis. problem je sto paket sa 1gb dode oko 100kn, zar ne, a 1gb je nista. to ode za par dana pri normalnom koristenju. znaci skupo.

1 GB je 70 kn. Ako ti nije dosta, možeš uzeti veću tarifu i/ili dokupiti dodatne gigabajte za 29 kn po GB.

Tigrov friend
15.03.2012., 11:18
Svašta on može, sa skupljim paketom gdje ima više GB
može kombinirati i sa noćnom a i ne mora
može kombinirati i sa carnetom ako može, pa je sam paket u pola cijene, cijena noćne je ista,
može dokupiti na paket 1GB pri punoj brzini po 29kn i nekoliko GB ako treba
može on svašta

ali on je htio skidati torrente na brzini nakon paketa koja padne na do 64kbps

na to već nisam trebao ići odgovarati tko mi kriv :lol:

Mephisto
15.03.2012., 11:58
Btw, zašto ti nemaš Carnet? Nemaš djece?

Tigrov friend
15.03.2012., 12:17
Btw, zašto ti nemaš Carnet? Nemaš djece?

Ne,
stignem... još sam mlad :rofl:

Ma kod potpisivanja ugovora su stvarno fer pitali su da li ikako imam nekoga od rodbine, prijatelja u školi, na faksu, da mogu koristiti i tu mogućnost...

ali eto taj tren mi nije pao nitko na pamet :)

Bobo Mesar
15.03.2012., 12:40
Pozdrav svima!

Do kraja semestra biti ću u jednom stanu u kojem nemam net pa me zanima kako idu stvari s mobilnim internetom kad ne želim potpisivat ugovor na 24 mjeseca. Taj stick će mi trebat do 7 mjeseca.

Za ovaj mjesec sam uzeo na smartphoneu (tele2) 1GB za 75kn (ne mogu veći paket jer nemaju u ponudi za moju tarifu) , ali pošto sam tetherao već se pristojno potrošio pa mi teško može izdržati cijeli mjesec.

Vidim da se vrte stickovi po njuškalu i slično pa me zanima što je najisplativije? Trebalo bi mi barem 5-6 Gb prometa da mogu mirno surfat, možda i malo više da pogledam koji youtube video. :D

Gledam malo i ovaj Stick2CARNet, imaju za 100kn 20GB (ako sam dobro vidio) pa me zanima može li i to bez ugovora i kako/koji nabaviti stick za tu uslugu?!

profaizkorenice
15.03.2012., 13:06
1 GB je 70 kn. Ako ti nije dosta, možeš uzeti veću tarifu i/ili dokupiti dodatne gigabajte za 29 kn po GB.

krivo sam ja procitao. ja sam mislio da je 70+30, a to +30 se odnosi na dodatnih 1gb... za 70kn je to po meni ok i zasad od svih tih opcija izgleda da je najbolja.

a kako doci do carneta ko nemam nekog od prijatelja i obitelji tko studira? koliko sam shvatio svi studenti imaju pravo na taj carnet? pretpostavljam da ima ljudi koji "ustupe" svoj za neku naknadu, ali koliko to traje onda, da se netko ne predomisli i tako to, jel moze malo pojasnjenje?

jeli stvarno brzina tog tako spora (nakon sto dode do ogranicenja brzine) da treba par minuta do otvori neku nakrcaniju stranicu?

i tigrov frende, ja sam bio dosta jasan, ali ti stalno vuces prema toj nocnoj. gle, kompjuter mi uopce ne radi po noci i ne zelim da radi. kad idem spavat, sto je prije ponoci ugasim ga. nocna mi ne znaci nista. ja sam mislio da ja mogu skidat torrente sa 64kb/s, sto je meni dovoljno. ne treba mi brze, ali ti kazes da to nije bas 64, nego do 8kb/s, sto je ipak malo premalo, ali ok.

Mephisto
15.03.2012., 13:27
a kako doci do carneta ko nemam nekog od prijatelja i obitelji tko studira? koliko sam shvatio svi studenti imaju pravo na taj carnet? pretpostavljam da ima ljudi koji "ustupe" svoj za neku naknadu, ali koliko to traje onda, da se netko ne predomisli i tako to, jel moze malo pojasnjenje?

Za pristup preko Carneta ti treba korisničko ime i lozinka. Sad, tko će tebi to dati i pod kojim uvjetima, stvar je između tebe i te osobe. Za njega je problem što ako ti napraviš neko sranje na internetu, mogu njega teretiti. Za tebe je problem što ako on promjeni lozinku i ne kaže ti novu, gubiš pristup internetu.

Tigrov friend
15.03.2012., 13:33
ja sebi trazim neko mobilno rjesenje, jer sam dio godine na jednoj lokaciji, a dio na drugoj. ni na jednoj nemam telefon, a i bilo bi mi preskupo i bezveze placat...

znaci ovo od vipa je usb stik, ili nesto drugo? meni treba flat, ali nije mi bitno koja je brzina. 64kb/s su mi dovoljni. znaci u vipu je flat oko 100kn? jesam ja to tocno shvatio? i jos me zanima dali u praksi ja mogu skidat recimo torrent sa 64kb/s, ili je brzina niza? meni osobno je 64kb/s dovoljno i za skidanje filmova. kompjuter mi radi skoro cijeli dan, tak da ima vremena za skinut...

krivo sam ja procitao. ja sam mislio da je 70+30, a to +30 se odnosi na dodatnih 1gb... za 70kn je to po meni ok i zasad od svih tih opcija izgleda da je najbolja.

jeli stvarno brzina tog tako spora (nakon sto dode do ogranicenja brzine) da treba par minuta do otvori neku nakrcaniju stranicu?

i tigrov frende, ja sam bio dosta jasan, ali ti stalno vuces prema toj nocnoj. gle, kompjuter mi uopce ne radi po noci i ne zelim da radi. kad idem spavat, sto je prije ponoci ugasim ga. nocna mi ne znaci nista. ja sam mislio da ja mogu skidat torrente sa 64kb/s, sto je meni dovoljno. ne treba mi brze, ali ti kazes da to nije bas 64, nego do 8kb/s, sto je ipak malo premalo, ali ok.

Da shvatio sam da je na free do 64kbps iliti do 8KB/s onda može raditi koliko hoće, pa skoro cijeli dan a dan ima 24 sata, ali ako treba platiti dodatnih 49kn i imati punu brzinu tj pravi osmosatni flat e onda neće raditi skoro cijeli dan nego ćemo ga gasiti baš u ponoć, sve 5

ja ti više ništa ne odgovaram a i nisam trebao, hvala :)

profaizkorenice
15.03.2012., 13:44
da, tak sam si i msilio. to najbolje funkcionira kad se te dvije osobe poznaju pa jedna drugu nece ic zeznut...

i tigrov frende. jooooj jesi naporan. gle., meni kompjuter radi cijeli dan. od jutra do ponoci i tad ja radim, surfam i skidam na kompjuteru. sad, dali ja to mogu sve radit sa 8kb/s, je malo upitno, ali valjda je dovoljno za bar rad na kompjuteru i surfanje. tvde da je. u praksi ne znam kako je, ali sumnjam da je tako kako si ti rekao, tj. da treba par minuta da se otvori neka stranica.

znaci u najboljem slucaju kosta 70kn, a ako se ispostavi da to fakat nije dosta, onda boze moj doda se jos 50kn i eto bar skidanja koliko hoces. jel moze tako?znaci 120kn, neki ultra spori, part time full brzi flat :D

e a koja ti je neka prosjecna brzina skidanja recimo torrenta? govorim o jasno torrentu koji je seedan fenomenalno i brzina seeda je sigurno veca od brzine te veze.

Bobo Mesar
15.03.2012., 13:53
i tigrov frende. jooooj jesi naporan. gle., meni kompjuter radi cijeli dan. od jutra do ponoci i tad ja radim, surfam i skidam na kompjuteru. sad, dali ja to mogu sve radit sa 8kb/s, je malo upitno, ali valjda je dovoljno za bar rad na kompjuteru i surfanje. tvde da je. u praksi ne znam kako je, ali sumnjam da je tako kako si ti rekao, tj. da treba par minuta da se otvori neka stranica.

Jesi ikad koristio dial-up? :)