PDA

View Full Version : Kako da znam da li imamo buducnost??

micici
02.04.2010., 22:54
Help,please... ne znam sta da radim...
Oduvjek sam mastala da kad nadjem svog princa sve ce ici kao iz bajke,on ce biti inicijator i taj koji ce se truditi oko mene,on ce biti taj koji ce prvi zapoceti pricu o zajednickom zivotu i koji ce me zaprositi,a ja cu onako iznenadjena i presrecna pristati... To je moj stav da muskarac treba biti inicijator i da zena ne treba nikad prva da pridje/zove/kaze volim te ili ne daj boze predlozi brak...
E sad,imam problem sto sam nasla princa kome inicijativa nije jaca strana,a meni je vise preko glave cekanja da nacini prvi korak i osjecam kako cu puci ako se nesto ne desi...
Elem,zajedno smo 2i pol godine,oboje imamo 22 godine,ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu. Odmah da napomenem da on jeste mlad ali da vec ima svoj stan,svoj biznis i da ne zavisi od roditelja i sasvim lepo zivi.
Deli nas 2h voznje,vidjamo se 2-3 puta mesecno na po par dana,ali ja se sve vise i vise osecam usamljeno u toj vezi jer mi nikad nije tu kad mi najvise treba,nikad sa njim ne mogu podeliti neke trenutke,nikad mi ne moze biti pratnja na nekom vjencanju i sl,vecito ja sama...
A koliko god da smo mladi,2i pol god nije malo i ja mislim da bi trebali da predjemo na sledeci nivo,tj vec duuuugo cekam da me pita da me zaprosi,da zivimo zajedno...A ON NISTA!

I tako,kad pricamo o buducnosti,on kaze da me voli i da cemo ceo zivot biti zajedno,ali to su sve neozbiljne price i meni treba nesto konkretno!
Jos gore je sto postoji mogucnost da na leto ode u Italiju i ostane 1-2god radi posla,a nije me zvao da mu se pridruzim :( A ako ode,ne znam kako cu ja uspeti da podnesem takvu vezu,vec mi je i ovako predaleko...
Kad smo pricali o tome da zivimo zajedno,on kaze 'kad zavrsis fax', 'svadba za 4-5god' ali ja mislim da su sve to izgovori i da on zaista zeli,vec bi to ucinio,ne bi mu bilo bitno i da sam jos u srednjoj skoli i ni da li imamo 15,20,30 ili 50 godina...

Ja sam zaista spremna na taj korak dalje,ne kazem da moramo sutra pred maticara,ali da bar znam i da on to zeli... Kako da budem sigurna da cemo ostati zajedno,da li da mu postavim neki ultimatum??
Uf,trenutno sam tako besna,i tuzna,i ne znam sta da radim....
Nadam se da neko ima dobar savet...

micici
02.04.2010., 23:12
Ja sam nekako uvjek mislila kad nadjes onog pravog da ce sve biti jasno,prirodno i logicno,da nece biti nikakvih poteskoca i da cete jednostavno znati da je to to! Ja znam da je on onaj pravi,ali KAKO DA ZNAM DA LI ON MISLI DA SAM JA ONA PRAVA??

Herp
02.04.2010., 23:57
a) Otvori temu na forumu.
b) Pogledaj u kristalnu kuglu i konzultiraj Vidovitog Milana.
c) Zajebi te staromodne beskorisne principe i jednostavno ga pitaj.

Cordelia
03.04.2010., 00:55
Kad se radi o onom pravom onda nema problema otvoreno razgovarati o bilo čemu pa i upitati ga što će biti s vašom vezom ako on ode u Italiju. Ne možeš s nekim planirati budućnost a da niste došli do te faze otvorenosti, mislim možeš, ali je takvima ne predviđam neku svijetlu budućnost

micici
03.04.2010., 01:16
Hmmm.ma znam ja sve to,ali mozda sam staromodna,prosto mi je glupo pitati ga 'oces li ti mene vise zenit?!" Sanjam o tome da se muskarac potrudi oko tog cina prosidbe,da me iznenadi,da bude romanticno i da to pamtim citav zivot,a ne ovako da ga nagovaram... Onda cu se cjeli zivot pitati da li se ozenio sa mnom iz ljubavi ili jer sam ga naterala... Ma,mozda ja previse gledam romanticne filmove i previse ocekujem,ali opet,stalo mi je...
Sto se tice Italije,on je meni rekao da cu ja non stop da dolazim i da treba prvo fax da zavrsim,ali ja ne znam sta da mislim-da li njega stvarno brine moje obrazovanje i da misli za moje dobro,ili mu prosto ne pada na pamet da me ozeni... Sta mislite??
Ja sam nekako ubedjena da ljudi kad su zaista u ljubavi ne razmisljaju ni o cemu drugom osim da budu zajedno...mozda opet idealizujem...

Herp
03.04.2010., 01:23
Čekaj malo, tek sad vidim da ti je rekao da ćete živjeti skupa kad završiš faks, i da će svadba biti za 4-5 godina. Što još više hoćeš?
Jebote, pa to je tek iz puberteta izašlo, još mu se majčino mlijeko cijedi niz bradu, a ti zvučiš kao neka očajna udavača. :D

Naravno da nema smisla da živite skupa dok ti još ideš na faks i nemaš svoje prihode.
Naravno da se nećete ženiti dok ne rješite neka druga pitanja.
(Ja osobno mislim da bi zakonsku granicu stupanja u brak trebalo dići na 30 godina, ali dobro sad. :D)

micici
03.04.2010., 01:26
Stoji to da smo oboje mladi (22god) i da je prosto rano,ali ja jednostavno hocu da znam da li je to to i da li on misli ozbiljno....tj da li misli zeniti me u narednih godinu dana recimo... Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...

Poison Ivy 058
03.04.2010., 01:26
I Herp i Cordelia su u pravu.
Jednostavno moraš pitati.

I mm je 10mj godišnje na brodu jer to tako mora biti (odlučili zajedno prije 8 god, postavili cilj, odlučili da je vrijedno boli), al' smo prije te odluke dobro pretresli pro i kontra.

2 i po godine u vezi jest dugo, ali opet gledajući tvoje godine (nemoj me krivo shvatiti, al' ne mogu si pomoći da ne zamislim sebe u tim godinama,a bijah tada ni na nebu ni na zemlji) imaš još toliko "krivih" i "pravih" odluka ispred sebe.

Al' daj pitaj! Nemoj napraviti grešku većine žena koje misle da muškarci čitaju misli!:)

micici
03.04.2010., 01:28
Pa znam,ali te fore za 3-4 godine,to moze i kao zezanciija da se protumaci... Pa kako da mu virujem da ce me zenit za 3-4godine ako sada ni ne razmislja o tome da npr pocnemo zivit zajedno... Ne kazem da se moram sutra useliti,ali da znam da zaista razmislja o tome... Uf,bude li nasao neku talijanku,eto mene kao ove dvije iz metroa u Moskvi! :D

micici
03.04.2010., 01:31
Ivy,daj molim te reci mi kako prezivljavas toliko odsustvo? Verovatno si se sad vec navikla,ali kako ti je bilo u pocetku... Ja sve mislim da bih bila previse ljubomorna,nepoverljiiva,usamljena i slicno... Ne znam,bas je tesko toliko strpljenja i poverenja sakupiti...

Herp
03.04.2010., 01:31
Stoji to da smo oboje mladi (22god) i da je prosto rano,ali ja jednostavno hocu da znam da li je to to i da li on misli ozbiljno....tj da li misli zeniti me u narednih godinu dana recimo... Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...

Nisi završila faks, nemaš posao, nemaš ništa, a jedina briga ti je da li će te 22-godišnji balavac oženiti u idućih godinu dana, inače će ti život i najbolje godine biti upropašteni? :facepalm:

I to samo zato da ne budeš sama u poznoj dobi od 27 godina dok, buhu šmrc, tvoje prijateljice imaju muževe, pa eto, moraš i ti? :facepalm:

Zašto, Isuse, zašto? :cry:

micici
03.04.2010., 01:39
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca' i svadba mi je bila poslednja stvar na umu dok njega nisam upoznala,ali zaista ga volim i hocu da provedem ceo zivot sa njim... A i smatram da ne moram biti trendy i udat se posle 35. i radjati decu u 40oj,ne pada mi na pamet,zelim biti mlada majka a ne babetina kad krenu na fax,i u tome ne vidim nista lose... Nisi me skuzila,ja se ne bih sutra udala i ne bih zivela sa njim odmah sada,ja samo zelim da znam da li je on iskren i da li i on razmislja tako!
A i jesam u najboljiim godinama,pa ako ova veza nece trajati zauvek,sto bih se zajebavala za dzabe,bolje mi je da izlazim,mjenjam frajere,ludujem,bahanalisem se i tako to sto rade mladi... Za to mi je malo kasno posle 25,ako se nevaram...

micici
03.04.2010., 01:41
Herp.nasmeja me iskreno! :) Vidim i ja da zvucim kao udavaca i pacenica i tako to,ali ja samo zelim da cujem da li ste vi nekad bile u situaciji slicnoj kao mojoj,da kazem da vi morate vuci konce i ubrzavati stvari... Da li je urodilo plodom?

Herp
03.04.2010., 01:44
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca' i svadba mi je bila poslednja stvar na umu dok njega nisam upoznala,ali zaista ga volim i hocu da provedem ceo zivot sa njim...

Zašto misliš da bi bilo što u životu, pa i brak, bio garancija da će tako i biti?

A i smatram da ne moram biti trendy i udat se posle 35. i radjati decu u 40oj,ne pada mi na pamet,zelim biti mlada majka a ne babetina kad krenu na fax,i u tome ne vidim nista lose...

Nemaš diplomu, nemaš posao, nemaš stan, nemaš praktički ništa, a razmišljaš o djeci kako bi mogla biti mlada majka? To je jako sebično. Djeci nije dovoljna samo ljubav.

Nisi me skuzila,ja se ne bih sutra udala i ne bih zivela sa njim odmah sada,ja samo zelim da znam da li je on iskren i da li i on razmislja tako!
A i jesam u najboljiim godinama,pa ako ova veza nece trajati zauvek,sto bih se zajebavala za dzabe,bolje mi je da izlazim,mjenjam frajere,ludujem,bahanalisem se i tako to sto rade mladi... Za to mi je malo kasno posle 25,ako se nevaram...

Varaš se itekako. Zašto bi poslije 25. bilo kasno za izlaske i provode? Pa tek tad postanu dobri. :trio:

micici
03.04.2010., 01:49
Ok,diplomu dobijam sledece godine,tada i posao! Trenutno imam i part-time job i honorar i stipendiju,miraz :D ,i nije bas da nemam nista,i normalno da djecu necu podizati iz ljubavi,ali kao sto si mogla procitati on zaradjuje jako dobro i finanskijski je sposoban izdrzavat djete,a ja sigurno necu radit u 9,mjesecu trudnoce,niti 6mj nakon poroda... Logicno je da muskarac izdrzava zenu i djecu dok zena ne bude sposobna da pocne da radi...
Izvinii,sta fali tome zavrsiti fax,izroditi dvoje,troje,petoro dece,koliko vec ko zeli,odgojiti ih dok ne mogu u vrtic i tad lijepo poceti da gradis karijeru?

micici
03.04.2010., 01:51
Ne mislim da posle 25 treba sjedeti doma,jednostavno neke stvari radis dok si mlad i to je simpa,dok kad predjes odredjenu granicu vise ti ne prilici tako nesto...

ryell
03.04.2010., 01:53
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca'
Po onome što pišeš, ti si arhetip udavače. :zubo:

Vidim i ja da zvucim kao udavaca i pacenica i tako to,ali ja samo zelim da cujem da li ste vi nekad bile u situaciji slicnoj kao mojoj,da kazem da vi morate vuci konce i ubrzavati stvari... Da li je urodilo plodom?
Takvo kalkuliranje i manipuliranje obično urodi sranjem, a ne plodom.

Izvinii,sta fali tome zavrsiti fax,izroditi dvoje,troje,petoro dece,koliko vec ko zeli,odgojiti ih dok ne mogu u vrtic i tad lijepo poceti da gradis karijeru?
Samo ti treba lutak koji će izvršavati sve tvoje zamisli.
:facepalm:

Herp
03.04.2010., 01:59

Pa, meni bi falilo puno toga. Izlasci, provodi, izleti, tereni, putovanja, zabava, veseo život kad napokon imaš svoje novce i ne ovisiš ni o kome, i možeš ih trošiti na što god želiš, bez ikakvih obiteljskih obaveza :cerek:

Herp
03.04.2010., 02:00
Ne mislim da posle 25 treba sjedeti doma,jednostavno neke stvari radis dok si mlad i to je simpa,dok kad predjes odredjenu granicu vise ti ne prilici tako nesto...

Ma nemoj, baš bih voljela da mi netko dođe i kaže da nije okej da sa svojih 30 idem na Sziget festival i razvalim se od pive i Iron Maidena cijelu noć :headbang:

ryell
03.04.2010., 02:06
Ma nemoj, baš bih voljela da mi netko dođe i kaže da nije okej da sa svojih 30 idem na Sziget festival i razvalim se od pive i Iron Maidena cijelu noć :headbang:
Evo, ja ću ti reć. To je neprilično. U tim godinama, pogotovo.

Ajd, da je Pantera u pitanju... :lol:

Poison Ivy 058
03.04.2010., 02:06
Micici, ma daj, kakve godine za vjenčanje/djecu.
Ionako to uvijek ispadne neplanirano.

I nije važno kako ja izdržavam odvojenost. Htjela sam naglasiti kako je bitno razgovarati!

I mi smo izdržali probni period zajedničkog življenja i skužili da jednostavno bolje funkcioniramo zajedno.

I mali off: ne boj se Talijanki (mm je sad tamo). Male, zdepaste, neugledne.

Poison Ivy 058
03.04.2010., 02:09
I kako uspijete toliko toga napisat (Herp!) dok ja sastavim misli! Nepošteno!
Ima li smajlić za durenje?

Cordelia
03.04.2010., 02:13

A s 25 si kao star pa ti ne priliči zabava:D

Zar ti zaista misliš da postoji garancija za išta? Čak i da ti on sada obeća da si ti ona prava i da ćete se oženiti, pa čak i da to ozbiljno misli, pitanje je da li će njegovi, a i tvoji osjećaju biti isti za godinu dvije nego što su sada.

Cordelia
03.04.2010., 02:17

A smijem li ja s 40 ili je to već izvan pameti:D

Herp
03.04.2010., 02:18
I kako uspijete toliko toga napisat (Herp!) dok ja sastavim misli! Nepošteno!
Ima li smajlić za durenje?

Pa, čuj, draga, pogledaj koliki je moj, a koliki je tvoj..... :raspa:

....broj postova, jel'te. :D

Nego, čitajući ovu temu, sjetila sam se što je moja bivša šefica znala reći - "Tko se do 25. udaje, do 30. se rastaje"....

Poison Ivy 058
03.04.2010., 02:29
Pa, čuj, draga, pogledaj koliki je moj, a koliki je tvoj..... :raspa:

....broj postova, jel'te. :D

Nego, čitajući ovu temu, sjetila sam se što je moja bivša šefica znala reći - "Tko se do 25. udaje, do 30. se rastaje"....

Što se tiče br postova:brukica:

A udaja prije 30 i neke u 21-om st. wtf.

Pa, sa 30 tek počinješ živit!

Hello Operator
03.04.2010., 02:45
Za koncert Irona Maidena 40 bi trebala biti donja dopuštena granica. :headbang:

Herp
03.04.2010., 02:50
Pa, sa 30 tek počinješ živit!

Složit ću se s tobom, nažalost, u jednu ruku; velim "nažalost" zato što trenutne socioekonomske prilike trenutno ne dozvoljavaju drukčije. Sve veći broj mladih se odlučuje studirati, a nije svima lako naći posao ni s diplomom; krediti su očajno skupi; sve skupa, ako nemaš neku bogatu pratetu da ti ostavi garsonijeru :D, nije ni lako osamostaliti se kak' spada i stvoriti uvjete za brak i obitelj prije tridesete..

Lord Byron
03.04.2010., 08:06

Zato što u životu svi pokušavamo ponajbolje iskoristiti "our assets". Probaj pogoditi što su njezini.

Isus

autan
03.04.2010., 08:34

Ajd, da je Pantera u pitanju... :lol:

ja sam brijala po techno partijima do 33ce i nisma se osjecala neprilicno vec mocno i odlicno:mig:

autan
03.04.2010., 08:37

vecinom, znam par parova koji su se rastali s dvoje troje djece a ozenili se s dvadesetak godinica
Covjek se nekako promijeni kad udje u tridesete, bar se ja jesam a i mnogi koje poznajem.

A autorici porucujem da se opusti i ne razmislja toliko groznicavo o tome kako se treba udati, a inace nitko joj ne moze dati neku stopostotnu garanciju sto ce biti za godinu, dvije ,tri, medjutim i to sto joj je dragi nagovijestio da ce se zeniti za koju godinu nije lose jer to on ima u planu, a naravno ne moze sto posto garantirati da li ce to isto osjecati tada. A zeniti se ovako rano nema smisla ili davati nekakva sto postotna obecanja je nerealno.

Ainless Villia
03.04.2010., 09:39
Bemti je dogorilo...:rofl:
Gle, ovak...donekle razumijem tvoju potrebu da se osjećaš sigurno u aktualnoj vezi...no nikako ne mogu hiniti da razumijem tvoju astronomsku želju da vas dvoje s 22 godinice postajete roditelji, ženite se, mijenjate pelene, brinete o kreditima, itd...:ne zna:

Ja nisam mnogo starija od tebe, svega par godinica, i prije zaruka sa mojim dragim bili smo zajedno (nezaručeni, bez nekih velikih planova) dosta vremena i nakon što smo ispunili one osnovne egzistencijalne uvjete...Imali smo dobar stalni posao oboje, lijepe plaće, mjesto gdje bi živjeli i sl...No, imala sam tvoje godine, i tada mi se jednostavno NIJE ŽURILO! 22 godine...:eek: Ta tek si četiri godine punoljetna:ne zna:

Mislim da forsiraš brak jer si podsvjesno možda nesigurna u njega i u njegove osjećaje...ali to je sasvim drugi par rukavica. Razmisli malo i potrudi se u sebi otkriti prave razloge zbog kojih si sada navalila na ovo kao rus na mjesec....
Možda spoznaš da te zapravo strah da se ohladio, da te više ne drži onako kao prije, da je svojim ponašanjem prouzročio to da pomisliš kako se emotivno distancirao...

Sve su to stvari koje su mogle dovesti do toga da ti, unatoč svojoj i njegovoj mladosti i očitoj nespremnosti za sve one ozbiljne stvari, pomisliš kako je upravo brak ono što vam u ovom trenutku najviše treba i ono što može stvari učiniti onakvima kakve ti misliš da bi trebale biti.

Razgovaraj s njim, slažem se s curama koje su ti to savjetovale...reci mu da osjećaš određenu nesigurnost i neizvjesnost u vašem odnosu...Reci mu, zaboga, da ti je jako teško zamisliti da ste udaljeni toliko vremena i toliko kilometara i danisi sigurna možeš li (želiš li) to...
(Naravno, najprije sama sebe preispitaj jesi li u stanju tolerirati to. Kao što si vidjela, postoje i žene koje nemaju nepremostivi problem u vezi sa svojim muževima pomorcima...i da čak i takvi odnosi znaju biti lijepi, "puni" i sretni...)
Pitaj ga bi li se mogao zamisliti da živite zajedno kada ti diplomiraš...ne moraš pitati drito u glavu "oćeš me ženit il ne"...i tako vam je dobra ideja zajednički život bez spona, barem neko vrijeme....

Držim ti fige:top:

Tony Clifton
03.04.2010., 09:48
a da ti jednostavno zatrudnis i kazes mu - hebiga sad, budi musko :D
i rijesila si to...

...do daljnjega

Lord Byron
03.04.2010., 11:19

Hm, time riskira da on "muški" kaže "nema problema, samo reci koliko, to je samo novac?". :D

Angel2
03.04.2010., 11:33
Ako si sigurna u svoje osjećaje reci mu,pitaj ga..Zašto bi muškarac uvijek bio taj koji će zaprositi ženu..nismo u 19 stoljeću:rolleyes:..,e i moj je bio takav,živjeli godinama i od braka ništa,dosadilo mi čekati da on učini taj 1 korak pa sam ja njega lijepo zaprosila i et voila u braku smo.:D

gnjavež
03.04.2010., 11:35
ti si neizivljena i to te frustrira:D bila sam i ja takva, ista prica je bila u pitanju samo sta smo zivili u istom gradu.sad se 'izivljavam' zadnjih godinu dana pa mi ne padaju takve ocajnicke piz*** na pamet.
sve u svoje vrime:s a sad je vrime za bancit:rofl:

gnjavež
03.04.2010., 11:39
Pitaj ga bi li se mogao zamisliti da živite zajedno kada ti diplomiraš...ne moraš pitati drito u glavu "oćeš me ženit il ne"...i tako vam je dobra ideja zajednički život bez spona, barem neko vrijeme....

a sta i ako joj odgovori da namjerava zivit s njom kad diplomira? dok ona diplomira ko ziv ko mrtav.kao da je to neka garancija:ne zna: jbt pa ljudi promjene misljenje u 12 sati, a da ne govorim o necemu sta ce bit za koju godinu tek.ako sad i misli tako ko kaze da za mjesec dana nece promjenit misljenje?

Tony Clifton
03.04.2010., 11:40
Hm, time riskira da on "muški" kaže "nema problema, samo reci koliko, to je samo novac?". :D
tocno, a to sigurno ne zeli. time gubi romanticnu iluziju.
otvoreni razgovor bi mozda ipak bio najefikasniji. umjesto da razgovaras ovdje na forumu razgovaraj s njim.

bitchy-as-usual
03.04.2010., 12:07
Nisi završila faks, nemaš posao, nemaš ništa, a jedina briga ti je da li će te 22-godišnji balavac oženiti u idućih godinu dana, inače će ti život i najbolje godine biti upropašteni? :facepalm:

I to samo zato da ne budeš sama u poznoj dobi od 27 godina dok, buhu šmrc, tvoje prijateljice imaju muževe, pa eto, moraš i ti? :facepalm:

Herp, jesi me nasmijala :rofl: ali upravo to sam i ja htjela napisati. pa curo sto ti je?? Ja sam provela u vezi 4+ godina i prekinula ju. I vidi cuda imala sam tad 22 godine.. I gle cuda nasla sam novog :rofl:

I ko zna mozda cu i s njim prekinuti, mozda ce on samnom, mozda cemo jedno s drugim :rofl: al curo život ide dalje. Muškaraca ima ko u priči.

Jebala te ženidba :facepalm:

Starija sam od tebe i još uvijek govorim da nema šanse da se ženim slijedecih 3-4 godine.
Zaista djelujes ko neka očajna udavača koja pošto poto mora biti u braku

daj trgni se i živi život:mig:

temjana
03.04.2010., 12:18
kad se viđate 2-3 puta u mjesecu,onda je vrijeme provedeno zajedno mnogo kraće od 2 1/2 godine. znači morate biti maksimalno otvoreni jedno prema drugom da bi veza bila veza, a ne samo obaveza da ste zajedno eto već tako dugo.

iz mog iskustva: imali smo isto takvu vezu na daljini, 2 godine,vidjeli još na početku da je on onaj pravi i da sam ja ona prava i počeli razgovarati o tome kako da nastavimo zajednički život. Solucija je bila da ostanemo dečko i cura i da budemo još više odvojeni (poslje završetka moje škole) ili da završim školu i da se uzmemo.

odlučili smo da se uzmemo i sad smo u braku i zajedno smo.
Znači: RAZGOVARATI!

E sad: možete li vi o tome razgovarati?
ako ne, zašto?
niste dovoljno bliski (i to može biti)?
ako niste, onda je mnoooogo rano za brak.

možda da počnete da živite zajedno-ma znaam, rodbina će navaliti, mama, tata, ajde kad će te se uzeti, pa ak nište ne bude, onda šta, tintiri mintiri.
nije nemoguće-mene već poznajete da nisam odavde (sigurno sam zeznula dativ i akuzativ :), i to sam uradila. živjeli smo zajedno, u malom gradu, ali vidjela da nije to to. i rastali se.
vidjela sam toliko karikatura od brakova, da mi nije padalo na pamet da uđem u nešto ako mi ne odgovara još dok smo dečko i cura.
jer viđat se 2puta u mjesecu nije isto što i vidjet njegove navike, vidjet sebe u toj priči etc...

znam da nema formule za sretan život, ali 22 je tako rano za brak!
ja samo od 20-30 proživjela još tri života.
još jedan detalj-udala sam se na 35 i mislim da smo trebali pričekati još malo :). matičari neće pobjeći.
jedna moja prijateljica se udala sa 21 i kaže, da kad bi imala novca, otvorila bi neprofitabilnu udrugu za sprečavanje braka prije 30 :cerek:

Garanciju ti ne može nitko dati, čak ni on. a ni ti.

bitno iz cijele priče: RAZGOVARAJTE O TOME.

Curica333
03.04.2010., 12:22
ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu.

Ja bih preporucila da se probas prebaciti na isti fax u BG, ti i dalje studiras, on i dalje radi, ne morate stanovati skupa, ali se mozete vidjati cesce.
Mozda bi se vasa veza u tom slucaju i promijenila, mozda na bolje, a mozda i na gore, jer ja smatram da ne mozes dobro znati osobu koju vidjas 3 puta mjesecno. Probaj se pribliziti da upoznate svakodnevnicu jedno drugog, pa tek onda razmisljaj da li je to osoba s kojom zelis brak.

Slazem se i da ste jako mladi oboje. Po meni je optimalno da djevojka u brak ulazi sa nekih 25-27, a muskarac sa 28-30. Ali naravno, sve to zavisi od osobe, nema pravila.

Mislim da to tvoje zelje nisu iskljucivo brak, nego zelis da budete blizu, a trenutno si jedini nacin da se to ostvari vidjela u sklapanju braka.

ryell
03.04.2010., 12:33
ja sam brijala po techno partijima do 33ce i nisma se osjecala neprilicno vec mocno i odlicno:mig:
Nisi skužila, ili nisi dobro čitala post. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=25905606&postcount=24) Hint: siva slova + smajlić. :zubo:

Francesca
03.04.2010., 12:46
Help,please... ne znam sta da radim...
Oduvjek sam mastala da kad nadjem svog princa sve ce ici kao iz bajke,on ce biti inicijator i taj koji ce se truditi oko mene,on ce biti taj koji ce prvi zapoceti pricu o zajednickom zivotu i koji ce me zaprositi,a ja cu onako iznenadjena i presrecna pristati... To je moj stav da muskarac treba biti inicijator i da zena ne treba nikad prva da pridje/zove/kaze volim te ili ne daj boze predlozi brak...
E sad,imam problem sto sam nasla princa kome inicijativa nije jaca strana,a meni je vise preko glave cekanja da nacini prvi korak i osjecam kako cu puci ako se nesto ne desi...
Elem,zajedno smo 2i pol godine,oboje imamo 22 godine,ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu. Odmah da napomenem da on jeste mlad ali da vec ima svoj stan,svoj biznis i da ne zavisi od roditelja i sasvim lepo zivi.
Deli nas 2h voznje,vidjamo se 2-3 puta mesecno na po par dana,ali ja se sve vise i vise osecam usamljeno u toj vezi jer mi nikad nije tu kad mi najvise treba,nikad sa njim ne mogu podeliti neke trenutke,nikad mi ne moze biti pratnja na nekom vjencanju i sl,vecito ja sama...
A koliko god da smo mladi,2i pol god nije malo i ja mislim da bi trebali da predjemo na sledeci nivo,tj vec duuuugo cekam da me pita da me zaprosi,da zivimo zajedno...A ON NISTA!

I tako,kad pricamo o buducnosti,on kaze da me voli i da cemo ceo zivot biti zajedno,ali to su sve neozbiljne price i meni treba nesto konkretno!
Jos gore je sto postoji mogucnost da na leto ode u Italiju i ostane 1-2god radi posla,a nije me zvao da mu se pridruzim :( A ako ode,ne znam kako cu ja uspeti da podnesem takvu vezu,vec mi je i ovako predaleko...
Kad smo pricali o tome da zivimo zajedno,on kaze 'kad zavrsis fax', 'svadba za 4-5god' ali ja mislim da su sve to izgovori i da on zaista zeli,vec bi to ucinio,ne bi mu bilo bitno i da sam jos u srednjoj skoli i ni da li imamo 15,20,30 ili 50 godina...

Ja sam zaista spremna na taj korak dalje,ne kazem da moramo sutra pred maticara,ali da bar znam i da on to zeli... Kako da budem sigurna da cemo ostati zajedno,da li da mu postavim neki ultimatum??
Uf,trenutno sam tako besna,i tuzna,i ne znam sta da radim....
Nadam se da neko ima dobar savet...

sama si odgovorila na sva svoja pitanja: da on to želi, već bi to napravio

po meni ste premladi uopće za takve spike i koliko god u tvojoj glavi sad brak i život zajedno izgleda idilično, to je ipak težak posao ;)

no ajmo uzeti u obzir da su žene malo i naprednije po tom pitanju, ali ostaje činjenica da on ima 22 godine, definitivno prerano za brak, tim više što on to očito još ne želi

ne znači da te ne voli i da ne želi budućnost s tobom, samo trenutno očito ne želi brak

moj savjet: uživaj u vezi takva kakva je, razgovaraj s njim o eventualnom preseljnju k njemu, ali zaboga, nemoj mu nameteti nikakve ultimatume

sretno! :)

Ainless Villia
03.04.2010., 13:14
a sta i ako joj odgovori da namjerava zivit s njom kad diplomira? dok ona diplomira ko ziv ko mrtav.kao da je to neka garancija:ne zna: jbt pa ljudi promjene misljenje u 12 sati, a da ne govorim o necemu sta ce bit za koju godinu tek.ako sad i misli tako ko kaze da za mjesec dana nece promjenit misljenje?

nisam primjetila da si dala konstruktivniji savjet, budući da je jedino što si curi savjetovala da se "iživljava"(što god to tebi značilo)...i ne, ja nisam primjetila da djevojci fale opijanja, pipkanja po mračnim diskaćima i napušavanje po privatnim tulumima. možda si to samo ti:mig:

mislim da treba razgovarati sa njim, a ne "svetiti mu se" na kojekakve načine...ili ispunjavati svoje vrijeme bazdalikanjima i bančenjima. za to će biti vremena ukoliko odlučiti raskinuti ovu vezu i krenuti dalje. trenutno curu zanima kako dobiti više pažnje od ovog čovjeka, i kako dobiti konkretniji pogled u budućnost - sa ovim čovjekom.

nisam shvatila što ti misliš da bi konkretno trebala, prisiliti ga na brak ultimatumom...ili ga smjesta nogirati i krenut u noćni život? ili voditi dvostruki život...kad je s njim - dobra curica, žena za ženit...a kad ga nema štikle na noge, noge u kola i tetovaža na leđa gola....:mig: :mig: il tak nekako?

ždralexandrijka
03.04.2010., 13:37
(Ja osobno mislim da bi zakonsku granicu stupanja u brak trebalo dići na 30 godina, ali dobro sad. :D)
:D ako se ikad baciš u politiku,imaš moj glas :klap:

Tupelo
03.04.2010., 13:46

Smiješ, draga moja, tebi se to računa pod staračku demenciju, a tu je sve dopušteno. :rofl:

OT - Kako ne bih morala biti nepristojna, potpisujem Herp. :zubo:

Ria26
03.04.2010., 13:46
Premladi su, to se slazem, ali mogu reci kako je meni moj dragi nakon pola godine veze rekao kako zna da cemo se mi jednom ozenit. Tad sam imala 20, a on 22. U medjuvremenu je proslo 5 godina, zivimo skupa, nismo se jos ozenili, ali smo oboje sigurni da cemo ici na taj korak kad budemo u mogucnosti. Imam 26 godina, on ima 28 i nedavno mi je ispricao kako mu je sef u to vrijeme rekao da se mora selit u drugi grad jer se ukida bus koji ih je prevozio od grada A do grada B (nekih 60ak km je u pitanju) a on je odgovorio - ja imam curu, ako je ikako moguce ja bih ostao tu di jesam, ona studira, ja nemam auto i kako cemo se mi vidjat...

Ostao je tu, ja sam zavrsila fakultet, zaposlila se, on je jos uvijek na tom poslu i jos uvijek se vozi autobusom od firme, zivimo skupa, volimo se, ali nam se sa vjencanjem ne zuri. Nije mi jasno zasto forsiras neke velike korake sa samo 22 godine? Imas osjecaj da ti vrijeme curi??Bojis se da te ne ostavi?? Mislis da je brak garancija da ce on uvijek biti tu? Mislis da ce biti uz tebe i da cete zivjeti zivot para iz filma?

Draga moja, ljubav je divna stvar, ali neke stvari je bolje pustiti da idu svojim tokom. Zavrsi fakultet, zaposli se, onda razmisljaj o tome sta dalje. To sta si rekla za izlaske me zaprepastilo... Imam 26 godina i idem na koncerte, izlazim sa prijateljicama, pijemo kavice, putujem sa svojim dragim i ne osjecam se ko roba za otpad. Za samo 4 godine imat cu 30 i nekako mi djeluje da mi se nece stvari u glavi preokrenuti preko noci. Tko to meni moze reci kako cu se ja ponasati sa odredjenim brojem godina?? Di pise da neke stvari moras obaviti iskljucivo do nekog datuma i kasnije se ponasat ko da je prosao voz?

Nemoj samu sebe ogranicavati, jer mi se cini da to upravo sada i radis. Lp

autan
03.04.2010., 15:06
Nisi skužila, ili nisi dobro čitala post. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=25905606&postcount=24) Hint: siva slova + smajlić. :zubo:

ma ok, u svakom slucaju pomoci ce autorici da shvati da ako se ne uda do 27.godine nece biti propast svijeta i da ako zeli moze izlaziti s koliko god zeli godina:mig::D
doduse jednom kad dodje dijete onda vise nema prevelikih izlazaka jer nema kad, pa je pametnije sto se duze iziviti a za takve obaveze se uvijek stigne

Cordelia
03.04.2010., 16:42
Smiješ, draga moja, tebi se to računa pod staračku demenciju, a tu je sve dopušteno. :rofl:

OT - Kako ne bih morala biti nepristojna, potpisujem Herp. :zubo:

Nadaj se da ću pod teretom godina zaboraviti i ovaj tvoj post:azdaja::D

ema007
03.04.2010., 17:50
Herp zakon si. Ma kakve su to nesigurne izjave da se moraš udati do 27-e, ništa u životu nije sigurno i nema garancije. Ja sam prekinila vezu u 23-oj, u 25-oj našla novu ljubav koju sam prekinila sad u 32-oj,a da sam se išla udavati već bih se dva puta rastala, ovako bar nisam imala problema sa papirologijom. Svaka čast izuzecima ali tko uopce ima pojma šta želi prije 22-e g.

Tony Clifton
03.04.2010., 18:02
@ micici
cini mi se da se zapravo bojis zivota. hoces sad bit sigurna da ce te ozenit za 4-5 godina ili sto vec, kako bi znala da ne trosis vrijeme uzalud.
a ako te nece zenit sta onda? ostavit ces ga da bi nasla nekog drugog za kog isto neces znat da li ce te zenit. ili ces otrcat prvome koji te hoce zenit?

ja bi krenuo od osnova - il se volite ili ne. ako da onda razgovarate, dogovarate se, kazes mu jasno sto zelis, ne zelis, cega se bojis,...i on tebi.
a ako odgovor nije jasno da onda preispitujete sebe, svoju vezu, zelje i ocekivanja od zivota,...

ali uz zivot ne dolazi nikakava pisana garancija, sto god ti netko obecao, ili se dogovorili ili ti zamislila.

bitchy-as-usual
03.04.2010., 18:51
Bas danas pricam s frendicom i ona izjavi kako je oduvijek imala u plani udati se sa cca 27 god. Sad trenutno ima 25. Naravno jos nije zavrsila fax, ne radi itd i sad ona meni izjavi kako se sad osjeca pod pritiskom da sto prije zavrsi fax, nade posao da se moze udat.

a ja onak :horor: wtf :rofl:

Ona je to tako uvijek imala u planu i bit ce joj prekasno ako se uda kasnije i rodi djecu kasnije. U sebi sam rekla ovo ":facepalm:"

ne vjerujem da ljudi zaista razmisljaju na taj nacin

Barca
03.04.2010., 19:40
Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...

:(
Da sam ja bila u tvojim godinama tako mudra, ne bih sad imala 30+ godina i čekala (i dalje) da se majmun sjeti ženiti me : uvenuli cvjetak :
Sad mu i da hoću ne mogu dati nogu (što bih bez nje? :eek:) jer su svi pristojni muškarci već razgrabljeni, a sve su mi frendice poudavane. :(

Da nemam usidjelicu Herpaču za najfrendicu, fakat ne znam što bih :ne zna::D

Ozbiljno, kužim tvoju nesigurnost koju pokušavaš zamaskirati nekakvom praktičnošću. Ali, kao što cure kažu - nema garancija ni za što. Koliko god bi ti sad bili lijepo čuti kako on polaže krvnu zakletvu da će biti tvoj do kraja života - to bi bile samo riječi. A djela će doći. Kad tad.
Poradi na tome da vam veza sada bude što ljepša - ne znam kakve su vam mogućnosti života u istom gradu, ili češćeg posjećivanja. Za obrazovanje je tvoj dragi u pravu - nikad ne polaži sva jaja u istu košaru. On danas možda ima para, ali pitanje je što nosi sutra. Osiguraj sebe, a time i njega, i manje ćete stresa u životu imati. :)

Tony Clifton
03.04.2010., 19:55
:(
Da sam ja bila u tvojim godinama tako mudra, ne bih sad imala 30+ godina i čekala (i dalje) da se majmun sjeti ženiti me : uvenuli cvjetak :
Sad mu i da hoću ne mogu dati nogu (što bih bez nje? :eek:) jer su svi pristojni muškarci već razgrabljeni, a sve su mi frendice poudavane. :(

eto ti i odgovora zasto nikako da se sjeti. da malo prosnjofas okolo i shvatis da je to samo tvoja perspektiva i da itekako ima pristojnih muskaraca available (pogledaj samo moju sliku :rolleyes::D) da vidis kako bi se sjetio trkom do prvog zlatara po prsten.

ema007
03.04.2010., 20:34
Barca i Tony pa što vas dvoje još čekate :mig:

autan
03.04.2010., 21:04

pa radi sada te stvari jer sad si mlada, ali meni se cini da bi se ti najradje odmah udala
Uostalom dok si s njime sad tako kako jeste isto mozes raditi svasta, izlaziti, zabavljati se, druziti se, ne moras sjediti doma i cekati da se udas za njega

Herp
03.04.2010., 21:13
Zato što u životu svi pokušavamo ponajbolje iskoristiti "our assets". Probaj pogoditi što su njezini.

Isus

Dobro kuva, biće? Ajde, nije da nedostaje dobre klope u NS, ali za još jednu pljesku s urnebesom će se uvijek naći mjesta. :D

micici
03.04.2010., 21:58
Ajme,al' ste se raspisali,ne znam odakle da krenem...

Nemaš diplomu, nemaš posao, nemaš stan, nemaš praktički ništa, a razmišljaš o djeci kako bi mogla biti mlada majka? To je jako sebično. Djeci nije dovoljna samo ljubav.

Mi sad mozemo do sutra prepirat se,ali cinjenica je da je najzdravije rodit decu do 25. godine,i po majku i po dijete! Pa ajde sad ti meni reci ko je u krivu-ja koja zelim rodit djecu dok sam jos odlicnog zdravlja i gdje imam najvece sanse da i sa djecom bude sve u redu,ili ti koja se zelis izivljavati u nedogled,pa rodit djecu iza 35 kad je vec mogucnost za razne deformitete i bolest utrostrucena?! Da li sam ja u pravu sto svom djetetu zelim bit mlada i lepa majka,ili ti koja ces vec biti matora babetina kad ti djete krene na fax,pa umesto da studira i zeza se,on se treba baktati sa bolesnom majkom,mjenjat joj pelene i vodat je po doktorima,ili u krajnjem slucaju ostati siroce do 25?
A to je slucaj sa gotovo svim mojim frendovima cije su keve bile tako emancipovane kao ti!!

micici
03.04.2010., 22:07

Ok,drago mi je zbog tebe,ali meni je to prilicno jadno i nikad tako esto sebi ne bih dopustila,kad sam bila 'mala' isla sam i na Maidene,i na rejvove i sve mi je to super,ali ljudi koji su presli 30u i jos izlaze na mjesta kao u gimnaziji su mi bili jezivi i ja tako nesto sebii ne zelim da dopustim! Slusam Maidene gotovo svaki dan,ali ipak volim neke finije varijente,a tek posle 33... Pa jesi li se stigla udati od tolikih rejvova?

Herp
03.04.2010., 22:11
Mi sad mozemo do sutra prepirat se,ali cinjenica je da je najzdravije rodit decu do 25. godine,i po majku i po dijete! Pa ajde sad ti meni reci ko je u krivu-ja koja zelim rodit djecu dok sam jos odlicnog zdravlja i gdje imam najvece sanse da i sa djecom bude sve u redu,ili ti koja se zelis izivljavati u nedogled,pa rodit djecu iza 35 kad je vec mogucnost za razne deformitete i bolest utrostrucena?!

Zdravije je, to nitko ne spori, ali i dalje nisi odgovorila na pitanje kako se misliš adekvatno brinuti o tom djetetu /djeci.

Uostalom, iz ovog proizlazi da ti ne tražiš muškarca, nego samo donora sperme. :D

Da li sam ja u pravu sto svom djetetu zelim bit mlada i lepa majka,ili ti koja ces vec biti matora babetina kad ti djete krene na fax,pa umesto da studira i zeza se,on se treba baktati sa bolesnom majkom,mjenjat joj pelene i vodat je po doktorima,ili u krajnjem slucaju ostati siroce do 25?
A to je slucaj sa gotovo svim mojim frendovima cije su keve bile tako emancipovane kao ti!!

Da vidimo, od čega bi moje dijete imalo veći prosperitet? :misli:
Od toga što sam mlada i lijepa [btw, i sa 40 se može biti lijep, znaš] ili od toga što sam mu osigurala uvjete za normalan život?

Ja ne znam niti jednu osobu mojih godina (a starija sam od tebe) koja mami mijenja pelene; ne znam, možda je problem u vodi koju pijete? :D

Herp
03.04.2010., 22:13
Ok,drago mi je zbog tebe,ali meni je to prilicno jadno i nikad tako esto sebi ne bih dopustila,kad sam bila 'mala' isla sam i na Maidene,i na rejvove i sve mi je to super,ali ljudi koji su presli 30u i jos izlaze na mjesta kao u gimnaziji su mi bili jezivi i ja tako nesto sebii ne zelim da dopustim! Slusam Maidene gotovo svaki dan,ali ipak volim neke finije varijente,a tek posle 33... Pa jesi li se stigla udati od tolikih rejvova?

Boktemazo, kako volim ovaj forum :s :rofl:

Ne, ozbiljno, ti zbilja misliš da je svim ženama jedini smisao u životu da se udaju?
[Možda i je ... onima koje i nisu ni za šta drugo].

micici
03.04.2010., 22:19
ne mogu hiniti da razumijem tvoju astronomsku želju da vas dvoje s 22 godinice postajete roditelji, ženite se, mijenjate pelene, brinete o kreditima, itd...:ne zna:

...reci mu da osjećaš određenu nesigurnost i neizvjesnost u vašem odnosu...Reci mu, zaboga, da ti je jako teško zamisliti da ste udaljeni toliko vremena i toliko kilometara i danisi sigurna možeš li (želiš li) to...

Ok,jos jednom da razjasnim da ne zelim tokom ove godine zatrudneti,niti se useliti sutradan...
Ali,zajedno smo vec 2,5 godine...to je dovoljno za upoznati nekoga u onoj meri da znas da li ti odgovara ili ne... Svo vreme imam razumevanja za sve njegove obaveze,i to sto se ne vidjamo cesce je cjena koju sam bila spremna da platim jer sam smatrala da je vredno toga...
Ali,sada hocu da znam da li je zaista vredno,jer me ovo cekanje umara i smatram da nismo premladi za zajednicki zivot,ili hoces ili neces,a ako neces,ko zna da li ikad hoces,a meni ne pada na pamet da cekam doveka...

Spontanost je sjajna osobina,ali ne i kada su krupne stvari u pitanju!
I sta je tu lose sto zelim garanciju da ce mi se cekanje isplatiti?
Kao supruga rekla bih ok,nema problema,trpecu,zrtvovacu se itd... Ali ovako,koji je uopste moj status i koga ili sta ja uopste cekam?!

bitchy-as-usual
03.04.2010., 22:21
Ja cu krepat. Imam feeling da je autorica iz neke pripizdine di jedva internet imaju i ono ak se ne uda sa 16 vec je stara cura:rofl:

micici
03.04.2010., 22:24
Boktemazo, kako volim ovaj forum :s :rofl:

Ne, ozbiljno, ti zbilja misliš da je svim ženama jedini smisao u životu da se udaju?
[Možda i je ... onima koje i nisu ni za šta drugo].

Ne kazem da je svim zenama to cilj,mozda si ti ispunjena doci praznoj kuci i uzivat sto nemas muza da te gnjavi,i deliti i lepe i ruzne trenutke sa psom,mackom ili ribicom....
Ako je tvoj smisao zivota ubijat se od pive i slusat mejdene,ok,drago mi je da si ispunjena...
A i ovo je glavna fora svih ruznih feminiistkinja koje niko niikad nije voleo,pa kao sta ce mi muskarac?! Necu nikad da se udam,a u stvari te niko nikad nije ni zaprosio,i da hoces ne bi imala za koga,pa ti je lakse lagat sebe da ti to u stvari neces :top:

micici
03.04.2010., 22:26
Ja cu krepat. Imam feeling da je autorica iz neke pripizdine di jedva internet imaju i ono ak se ne uda sa 16 vec je stara cura:rofl:

Novi Sad nije pripizdina,ali ne bih te sada ucila geografiji... :mig:

bitchy-as-usual
03.04.2010., 22:27

i ja mogu reci da sam iz zagreba, a zapravo zivim u nekom selu u blizini zagreba :mig:

bitchy-as-usual
03.04.2010., 22:28
herp, jel ti to cujes? ti si jadna, isfrustrirana i stara babetina koja doma sjedi s mackama, pije, slusa maidene i place :rofl:

micici
03.04.2010., 22:29
Zdravije je, to nitko ne spori, ali i dalje nisi odgovorila na pitanje kako se misliš adekvatno brinuti o tom djetetu /djeci.

Uostalom, iz ovog proizlazi da ti ne tražiš muškarca, nego samo donora sperme. :D

Ovako,rekla sam da zavrsavam fax sl.god,da trenutno imam part time job u firmi koja mi i stipendira skolovanje i koja ce me i zaposliti nakon studija....Tako da planiram od toga izdrzavat dijete,i naravno uz pomoc muza jer mi se sve nesto cini da trudnice i porodilje ne rade... No,dobro,mogu ja to i sama,pa ako mi zelis preporuciti nekog donora...

micici
03.04.2010., 22:30
i ja mogu reci da sam iz zagreba, a zapravo zivim u nekom selu u blizini zagreba :mig:

whatever...zaista me ne zanima iz koje si ti pripizdine...

micici
03.04.2010., 22:31
i rijesila si to...

Pa eto,to ce mi bit plan B,s tim sto jos cekam preporuku za nekog dobrog donora sperme... :D

Herp
03.04.2010., 22:32
Ne kazem da je svim zenama to cilj,mozda si ti ispunjena doci praznoj kuci i uzivat sto nemas muza da te gnjavi,i deliti i lepe i ruzne trenutke sa psom,mackom ili ribicom....
Ako je tvoj smisao zivota ubijat se od pive i slusat mejdene,ok,drago mi je da si ispunjena...
A i ovo je glavna fora svih ruznih feminiistkinja koje niko niikad nije voleo,pa kao sta ce mi muskarac?! Necu nikad da se udam,a u stvari te niko nikad nije ni zaprosio,i da hoces ne bi imala za koga,pa ti je lakse lagat sebe da ti to u stvari neces :top:

Ja nisam sama, ne znam na temelju čega si to uspjela zaključiti. U vezi sam s čovjekom kojeg volim i koji voli mene, i za kojeg znam da imamo cijelu budućnost ispred sebe i zajedno je planiramo.
A ti? :mig:

Barca
03.04.2010., 22:34

:top:
Ne slušaj ti njih, žene projiciraju i racionaliziraju. One se nisu uspjele udati do tridesete pa žele uvjeriti cijeli svijet da je to normalno. Diplome, karijere, kuracpalac, a na kraju će plaćati za sex samo da se olakšaju. Jer realno, tko će ih više takve.

Ja barem znam da sam zajebala stvar. Da sam ga natjerala da me ženi prije 10 godina, ne bih sad briznula u plač kad god prođemo kraj nekog dućana s vjenčanicama. Ne bih na vjenčanjima buket hvatala sa mladim curama koje mi kćeri mogu biti :(

micici
03.04.2010., 22:35

Eto to mene brine... Ja prosto necu da cekam uzalud,i lipo cu mu reci da ili idem sa njim,ili mu zelim srecan put... Ja ne verujem u veze na daljinu i ne pada mi na pamet zivit zivot preko skajpa i fejsa...

Napadate me da sam udavaca,a ja samo volim njega i mislim da je on covjek mog zivota,i sta tu ima lose sto zelim da znam da li on osjeca isto?!

biancha
03.04.2010., 22:38

Ajde draga prestani da se propinjes i pjenis... Mlada si, vrijeme ti curi i imas jos par godina vrhunskog izgleda i mladosti i frka te ako decko izmigolji sto ces onda, jadna "stara" 27godisnjakinja:( potpuno te razumijem. Drugaciji mentalitet, nacin razmisljanja i dozivljavanja zene i njene uloge i mjesta u drustvu. Zao mi je..... Znas zene imaju i jos ciljeva u zivotu osim udaje. Znas zene imaju jos uloga u zivotu osim majke. Znas zena moze biti sto god pozeli. Tvoj izbor je jasan ali nejasno je tvoje ogorcenje i napad na drugacije poimanje zene. Ustvari cak i to je jasno. Najlakse je napasti kad ne znas, ne razumijes i ne shvacas. Blazeno neznanje.

Herp
03.04.2010., 22:40
Ja barem znam da sam zajebala stvar. Da sam ga natjerala da me ženi prije 10 godina, ne bih sad briznula u plač kad god prođemo kraj nekog dućana s vjenčanicama. Ne bih na vjenčanjima buket hvatala sa mladim curama koje mi kćeri mogu biti :(

Evo, draga, pročitaj ovu temu (http://forum.hr/showthread.php?t=218044). (Autorica nije baš najoštrija olovčica u pernici, jel, ali nadam se da će ti pomoći. :))
Zapravo, savjetovala bih svim ženama koje se pošto-poto žele udati da je pročitaju, mislim da će naći puno korisnih savjeta kako da to naprave. :top:

atomickitty
03.04.2010., 22:40
Ne smatram da bi ženi udaja trebala biti jedini životni cilj, iako respektiram i drukčija mišljenja. Netko se osjeća spremnom za majčinstvo u 20-tima, netko u 30-tima, netko u 40-tima, netko nikada. I to je u redu.

Naslov ove teme je kako da znam imamo li budućnost?? Jednostavno. Razgovaraj sa svojim partnerom. Iznenadili bi se kako se problemi lagano rješavaju kvalitetnom komunikacijom i kako nedostatak iste uzrokuje probleme. Dakle, micica, čeka te ozbiljan razgovor s tvojim partnerom, a ako mu iz bilo kojeg razloga ne vjeruješ, zapitaj se zašto želiš provesti život s nekim u koga nemaš povjerenja.

micici
03.04.2010., 22:41
:top:
Ne slušaj ti njih, žene projiciraju i racionaliziraju. One se nisu uspjele udati do tridesete pa žele uvjeriti cijeli svijet da je to normalno. Diplome, karijere, kuracpalac, a na kraju će plaćati za sex samo da se olakšaju. Jer realno, tko će ih više takve.

Ma ni ne slusam,ja prihvacam iskljucivo savete koji mi odgovaraju :cerek:

Ja se izvinjavam sto cu mozda zvucat proracunato,ali necu da gubim vreme ako on ne oseca isto sto i ja i tacka.
Daleko od ociju,daleko od srca,i to je to... i sada mi je pretesko kad nas deli manje od 2h,a tek ovako,ako ode u Italiju...to znam da necu i ne mogu da trpim!

I znam da je u pravu sto se tice faxa,ali ja ni jednog trenutka nisam ni rekla da ne zelim da zavrsim fax,posebno sto sam do kraja dosla,to mi se podrazumeva...

TheProvense
03.04.2010., 22:48
imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale...

sa ovakvim razmišljanjem i svojim karakterom doći će do toga..

A i jesam u najboljiim godinama,pa ako ova veza nece trajati zauvek,sto bih se zajebavala za dzabe,bolje mi je da izlazim,mjenjam frajere,ludujem,bahanalisem se i tako to sto rade mladi.

zaista prema njemu osjećaš ljubav!! :rolleyes:
ako ne dođe prsten, znači da nije "vrijedilo" ništa?

Da li sam ja u pravu sto svom djetetu zelim bit mlada i lepa majka!!

djetetu prije svega treba pametna majka, a potom sve ovo ostalo..

Ma ni ne slusam,ja prihvacam iskljucivo savete koji mi odgovaraju :cerek:
Ja se izvinjavam sto cu mozda zvucat proracunato,ali necu da gubim vreme ako on ne oseca isto sto i ja i tacka. ...

ne zvučiš prepotentno, ti jesi prepotentna..
posjeduješ najgoru kombinaciju:
imaš prejak ego, a prenisko samopouzdanje :mig:

micici
03.04.2010., 22:50
Ne smatram da bi ženi udaja trebala biti jedini životni cilj, iako respektiram i drukčija mišljenja. Netko se osjeća spremnom za majčinstvo u 20-tima, netko u 30-tima, netko u 40-tima, netko nikada. I to je u redu.

Naslov ove teme je kako da znam imamo li budućnost?? Jednostavno. Razgovaraj sa svojim partnerom. Iznenadili bi se kako se problemi lagano rješavaju kvalitetnom komunikacijom i kako nedostatak iste uzrokuje probleme. Dakle, micica, čeka te ozbiljan razgovor s tvojim partnerom, a ako mu iz bilo kojeg razloga ne vjeruješ, zapitaj se zašto želiš provesti život s nekim u koga nemaš povjerenja.

Pa cuj,ja se i dalje nadam da necu morati prva da nacinjem temu i da ce pre njegovog odlaska on nesto uraditi,ali ako ne-apsolutno cu mu dati da bira..

micici
03.04.2010., 22:51
ne zvučiš prepotentno, ti jesi prepotentna..
posjeduješ najgoru kombinaciju:
imaš prejak ego, a prenisko samopouzdanje :mig:

proracunato nije isto sto i prepotentno

Barca
03.04.2010., 22:52
Ja se izvinjavam sto cu mozda zvucat proracunato,ali necu da gubim vreme ako on ne oseca isto sto i ja i tacka.
Daleko od ociju,daleko od srca,i to je to... i sada mi je pretesko kad nas deli manje od 2h,a tek ovako,ako ode u Italiju...to znam da necu i ne mogu da trpim!

Nisi proračunata nego realna.
On ode u Italiju, tamo nađe neku drolju, a ti se osušiš ovdje od čekanja.

Ne znam što ćeš ti, ali da mogu opet birati, drukčije bih odigrala. Ne bih se opet servirala na zlatnom pladnju, puna ljubavi i razumijevanja, nadajući se da će me kad tad ozakoniti :flop:

Uvijek treba imati asa dva u rukavu. Odnosno ne smiju se držati sva jaja u istoj košari, ne treba sve ulagati u istu banku i tak. If ju nou vot aj min.

A faks završi, to je bitno. Nikad ne znaš kad će ti zatrebati. :mig:

micici
03.04.2010., 22:55
Ajde draga prestani da se propinjes i pjenis... Mlada si, vrijeme ti curi i imas jos par godina vrhunskog izgleda i mladosti i frka te ako decko izmigolji sto ces onda, jadna "stara" 27godisnjakinja:( potpuno te razumijem. Drugaciji mentalitet, nacin razmisljanja i dozivljavanja zene i njene uloge i mjesta u drustvu. Zao mi je..... Znas zene imaju i jos ciljeva u zivotu osim udaje. Znas zene imaju jos uloga u zivotu osim majke. Znas zena moze biti sto god pozeli. Tvoj izbor je jasan ali nejasno je tvoje ogorcenje i napad na drugacije poimanje zene. Ustvari cak i to je jasno. Najlakse je napasti kad ne znas, ne razumijes i ne shvacas. Blazeno neznanje.

Ja ni ne mislim biti samo majka i supruga,ne znam da li ti nesto znaci ako ti kazem da sam odlican student,da govorim 4 jezika,da imam 5 godina radnog staza sa samo 22 godine...Uz to stizem volontirati,izlaziti,trenirati...
Sada vec zvucim prepotentno,no to mi nije namera...

Ali da,mislim da zena ne moze biti potpuno ostvarena i sretna ako se ne ostvari kao majka i ako pored sebe nema muskarca koji je voli i pazi i mazi i cini da se zaista i osjeca kao prava zena!

Herp
03.04.2010., 22:59
Ali da,mislim da zena ne moze biti potpuno ostvarena i sretna ako se ne ostvari kao majka i ako pored sebe nema muskarca koji je voli i pazi i mazi i cini da se zaista i osjeca kao prava zena!

Ti misliš da imaš pravo govoriti u ime svih žena?
Ako ti bez toga nećeš biti potpuna, u redu, ali tvrditi da svaka žena to treba je glupost. I to netočna, vrlo.

Lano
03.04.2010., 22:59
Citajuci ukratko ovo sto si napisala da se zakljuciti da:

1. on IMA stan, posao, auto :D
2. sta njemu fali da podupire sam kucni budzet, jer pobogu njegovoj "gospodji" se zuri da rodi dijete :D
3. tebi za jos 2-3 godine istice rok :D - zaboravi festice, zaboravi bilo sta - okreni se samo muzu, djeci i to je smisao zivota :D
4. studiras a radi cega? samo da se na kraju sredi bilo kakva diplomica, a tebe ne brine uopste da li ces ikada radi sa tim, jer smisao tvog zivota je HAPPY FAMILY :D

Zakljucak: momak ima sve po pitanju finansija, kojeg vraga cekati....

kljucna rijec: "sponzorusa"... meni sve to na to lici i vjeruj da mi se zeludac preokrene poput vesa u masini kad centrifugira. :rolleyes:

micici
03.04.2010., 23:02
Ja bih preporucila da se probas prebaciti na isti fax u BG, ti i dalje studiras, on i dalje radi, ne morate stanovati skupa, ali se mozete vidjati cesce.
Mozda bi se vasa veza u tom slucaju i promijenila, mozda na bolje, a mozda i na gore, jer ja smatram da ne mozes dobro znati osobu koju vidjas 3 puta mjesecno. Probaj se pribliziti da upoznate svakodnevnicu jedno drugog, pa tek onda razmisljaj da li je to osoba s kojom zelis brak.

Mislim da to tvoje zelje nisu iskljucivo brak, nego zelis da budete blizu, a trenutno si jedini nacin da se to ostvari vidjela u sklapanju braka.

Pa nijee bas da se ne poznajemo,jer kad se vidimo provedemo i po 2 tjedna zajedno,24/7,tako da znamo i vrline i mane jedno drugom... I kad smo zajedno,veza je savrsena,ali kad se ne vidimo neko vreme oboje smo zbog toga nervozni i onda se obavezno svadjamo i prepiremo preko telefona,i iz tog razloga ja ne zelim vezu na daljinu!

atomickitty
03.04.2010., 23:07
Pa cuj,ja se i dalje nadam da necu morati prva da nacinjem temu i da ce pre njegovog odlaska on nesto uraditi,ali ako ne-apsolutno cu mu dati da bira..

Zašto je tako veliki problem inicirati razgovor, ako bi njime na kraju krajeva riješila svoje dvojbe? A vjerujem da bi...

micici
03.04.2010., 23:08
Citajuci ukratko ovo sto si napisala da se zakljuciti da:

1. on IMA stan, posao, auto :D
2. sta njemu fali da podupire sam kucni budzet, jer pobogu njegovoj "gospodji" se zuri da rodi dijete :D
3. tebi za jos 2-3 godine istice rok :D - zaboravi festice, zaboravi bilo sta - okreni se samo muzu, djeci i to je smisao zivota :D
4. studiras a radi cega? samo da se na kraju sredi bilo kakva diplomica, a tebe ne brine uopste da li ces ikada radi sa tim, jer smisao tvog zivota je HAPPY FAMILY :D

Zakljucak: momak ima sve po pitanju finansija, kojeg vraga cekati....

kljucna rijec: "sponzorusa"... meni sve to na to lici i vjeruj da mi se zeludac preokrene poput vesa u masini kad centrifugira. :rolleyes:

1. Normalno da se necu udati za nekog golju! A i ja imam stan,auto,stipendiju za skolovanje,radni staz,placu,dzeparac od mojih...sta ces vise?
2. a da necu ja biti trudna,i raditi,roditi dete,gajiti ga i izdrzavati?! Pa sasvim je normalno i prirodno da muskarac izdrzava porodicu,posebno dok je zena trudna i dok djete nije zrelo za vrtic... No,dobro,jos jedna tekovina novog doba je da zena nosi i suknju i hlace... mada ja preferiram suknje...
4. studiram jer to volim,radi sopstvene finansijske nezavisnosti,radi napretka u karijeri (koju btw vec gradim)

biancha
03.04.2010., 23:13
Ja ni ne mislim biti samo majka i supruga,ne znam da li ti nesto znaci ako ti kazem da sam odlican student,da govorim 4 jezika,da imam 5 godina radnog staza sa samo 22 godine...Uz to stizem volontirati,izlaziti,trenirati...
Sada vec zvucim prepotentno,no to mi nije namera...

Tebi draga to sve nista ne znaci. Ni studij ni jezici ni posao ni volontiranje. Umjesto da budes ponosna na sebe i gradis se dalje kao osoba ti sebe ako se ne udas i rodis do 25 vidis kao propali slucaj a iznad 27 si stara koka.... Zalosno... A zene koje rode iza 30 nazivas pomodarkama?! Zeni koja rodi sa 35 kad joj dijete ode na faks nazivas starom babom kojoj treba mjenjati pelene ( to je zena od 53-55godina btw). Uzasno malo cijenis vlastiti rod, zene a jos manje sebe kao osobu.

micici
03.04.2010., 23:14
Zašto je tako veliki problem inicirati razgovor, ako bi njime na kraju krajeva riješila svoje dvojbe? A vjerujem da bi...

Jednostavno jer bih volela da on prvi zapocne tu temu i predlozi tako nesto,a ne da se pitam da li je on zaista zeleo da me ozeni/zivi sa mnom ili mu je svejedno,ili da se osjeca kao da sma ga naterala na to...

atomickitty
03.04.2010., 23:17
Jednostavno jer bih volela da on prvi zapocne tu temu i predlozi tako nesto,a ne da se pitam da li je on zaista zeleo da me ozeni/zivi sa mnom ili mu je svejedno,ili da se osjeca kao da sma ga naterala na to...

Dobro, i možeš sačekati da on tu temu i pokrene. No, ukoliko je ne pokrene, ne vidim nijedan razlog da je ne pokreneš ti. Isto kao što ne vidim problem u tome da se cura dečku prva javi i tako to. Ali, to sam samo ja, meni su to sitnice... Ne mora tako biti i tebi

micici
03.04.2010., 23:21
nisam primjetila da si dala konstruktivniji savjet, budući da je jedino što si curi savjetovala da se "iživljava"(što god to tebi značilo)...i ne, ja nisam primjetila da djevojci fale opijanja, pipkanja po mračnim diskaćima i napušavanje po privatnim tulumima. možda si to samo ti:mig:

mislim da treba razgovarati sa njim, a ne "svetiti mu se" na kojekakve načine...ili ispunjavati svoje vrijeme bazdalikanjima i bančenjima. za to će biti vremena ukoliko odlučiti raskinuti ovu vezu i krenuti dalje. trenutno curu zanima kako dobiti više pažnje od ovog čovjeka, i kako dobiti konkretniji pogled u budućnost - sa ovim čovjekom.

nisam shvatila što ti misliš da bi konkretno trebala, prisiliti ga na brak ultimatumom...ili ga smjesta nogirati i krenut u noćni život? ili voditi dvostruki život...kad je s njim - dobra curica, žena za ženit...a kad ga nema štikle na noge, noge u kola i tetovaža na leđa gola....:mig: :mig: il tak nekako?

E bas me nasmija,od kad nisam cula tu poucnu pjesmicu! :D
Ne znam sto je to toliko cudno sto sa 22 nemam potrebu ludovati... Osecam se zrelo i spremno na the next step... No,ako on nije,Boze moj,ima koji jeste.. I nii u tome ne vidim nista lose sto koristim mozak i kad je ljubav u pitanju...

Angel2
03.04.2010., 23:22

onda ćeš se i načekati,ako ga želiš a hebemu poduzmi ti sama nešto..pitaj ga,popričajte..ovako možeš do sutra misliti i ništa ne smisliti...

micici
03.04.2010., 23:26
Dobro, i možeš sačekati da on tu temu i pokrene. No, ukoliko je ne pokrene, ne vidim nijedan razlog da je ne pokreneš ti. Isto kao što ne vidim problem u tome da se cura dečku prva javi i tako to. Ali, to sam samo ja, meni su to sitnice... Ne mora tako biti i tebi

Bila bih sretna do neba kada bi on prvi pomenuo tako nesto... Mislim,i sada i ranije je znao da kaze kako ce me zenit,da me naziva zenom,da kaze sin ce nam se zvat tako i tako,da cemo na medeni mjesec tu i tu,da ce nam taj i taj pjevat na svadbi,da ce svadba biti tu i tu...
Jednostavno,mislim da je vreme da se sa price predje na dela...

Kroz 2-3 mjeseca ce se znat da li ide i kad ide,a do tada cu se nadati da ce on preuzeti inicijativu... Naravno,suptilno cu mu stavit do znanja sta zeli...
Ako nista ne bude,jbg,skupit cu hrabrosti i lepo mu reci sta mislim i sta hocu i da jednostavno nemam snage odrzavat ljubav preko zice i zivit u neizvesnosti...

TheProvense
03.04.2010., 23:31
mozda ja previse gledam romanticne filmove

proracunato nije isto sto i prepotentno

ja nigdje u romantičnim filmovima nisam vidjela da je ljubav proračunata :confused: i govoriti o proračunatosti u temi o "ljubavi, braku, djeci i kućici u cvijeću" je :rolleyes:

micici
03.04.2010., 23:31
Premladi su, to se slazem, ali mogu reci kako je meni moj dragi nakon pola godine veze rekao kako zna da cemo se mi jednom ozenit. Tad sam imala 20, a on 22. U medjuvremenu je proslo 5 godina, zivimo skupa, nismo se jos ozenili, ali smo oboje sigurni da cemo ici na taj korak kad budemo u mogucnosti. Imam 26 godina, on ima 28 i nedavno mi je ispricao kako mu je sef u to vrijeme rekao da se mora selit u drugi grad jer se ukida bus koji ih je prevozio od grada A do grada B (nekih 60ak km je u pitanju) a on je odgovorio - ja imam curu, ako je ikako moguce ja bih ostao tu di jesam, ona studira, ja nemam auto i kako cemo se mi vidjat...

Ostao je tu, ja sam zavrsila fakultet, zaposlila se, on je jos uvijek na tom poslu i jos uvijek se vozi autobusom od firme, zivimo skupa, volimo se, ali nam se sa vjencanjem ne zuri. Nije mi jasno zasto forsiras neke velike korake sa samo 22 godine? Imas osjecaj da ti vrijeme curi??Bojis se da te ne ostavi?? Mislis da je brak garancija da ce on uvijek biti tu? Mislis da ce biti uz tebe i da cete zivjeti zivot para iz filma?

Draga moja, ljubav je divna stvar, ali neke stvari je bolje pustiti da idu svojim tokom. Zavrsi fakultet, zaposli se, onda razmisljaj o tome sta dalje. To sta si rekla za izlaske me zaprepastilo... Imam 26 godina i idem na koncerte, izlazim sa prijateljicama, pijemo kavice, putujem sa svojim dragim i ne osjecam se ko roba za otpad. Za samo 4 godine imat cu 30 i nekako mi djeluje da mi se nece stvari u glavi preokrenuti preko noci. Tko to meni moze reci kako cu se ja ponasati sa odredjenim brojem godina?? Di pise da neke stvari moras obaviti iskljucivo do nekog datuma i kasnije se ponasat ko da je prosao voz?

Nemoj samu sebe ogranicavati, jer mi se cini da to upravo sada i radis. Lp

Tvoj dragi je zaista divan,i eto ko kaze da je previse rano sa 20 naci srodnu dusu?? Javi kad bude svadba! :cerek:

Idem ii ja na koncerte i na kave,i u klubove,i nisma na to mislila kada sma rekla da neke stvari jeednostavno ne prilice posle 25,ali ajde da sad ne ispadne da provocram nekoga... I ne mislim se zakljucat u kucu kad se udam i dobijem djete,jednostavno brak ne iskljucuje takve stvari...
Jednostavno,posle 25 ne zelim biti opustena,spontana i bez planova za buducnost,valjda je normalno to sto znam sta hocu i sta necu...

atomickitty
03.04.2010., 23:33
Bila bih sretna do neba kada bi on prvi pomenuo tako nesto... Mislim,i sada i ranije je znao da kaze kako ce me zenit,da me naziva zenom,da kaze sin ce nam se zvat tako i tako,da cemo na medeni mjesec tu i tu,da ce nam taj i taj pjevat na svadbi,da ce svadba biti tu i tu...
Jednostavno,mislim da je vreme da se sa price predje na dela...

Kroz 2-3 mjeseca ce se znat da li ide i kad ide,a do tada cu se nadati da ce on preuzeti inicijativu... Naravno,suptilno cu mu stavit do znanja sta zeli...
Ako nista ne bude,jbg,skupit cu hrabrosti i lepo mu reci sta mislim i sta hocu i da jednostavno nemam snage odrzavat ljubav preko zice i zivit u neizvesnosti...

Bravo!!! Ja se stvarno iskreno nadam da će ti se snovi i želje ispuniti. Ali, nemoj očekivati da se stvari dese same od sebe. Trebaš i uložiti u sve to skupa :)

ryell
03.04.2010., 23:35
ja bum se ubila, kaj ovog još ima negdje :facepalm:
ok, dakle ja sam stara babetina, imam skoro 3 banke, nisam se udala, nisam rodila :facepalm:
a moj stari je imao 42 kad me napravio, i vidi vraga, nekako mu NE mijenjam pelene (nisam niti dok sam studirala)
prošlo mi je vrijeme, sad sam stara krampača, ako i rodim dijete (ne znam kako, prestara sam) onda će biti valjda deformirano i zaostalo
jao :facepalm:

micici, ti sve čekaš i ti sve misliš kako bi brže-bolje sve "obavila"
i sad je panika jer osjetiš da ti dragi "klizi iz ruku"?
e pa da ti velim, znam jednog takvog, čija je djevojka imala iste takve stavove kao ti
i sad mu je bivša žena, ima si svoju djecu, odgaja ih, i sretna je...sama. Ako si to želiš, samo naprijed

moram još jednom samo: :facepalm:

micici
03.04.2010., 23:39
eto ti i odgovora zasto nikako da se sjeti. da malo prosnjofas okolo i shvatis da je to samo tvoja perspektiva i da itekako ima pristojnih muskaraca available (pogledaj samo moju sliku :rolleyes::D) da vidis kako bi se sjetio trkom do prvog zlatara po prsten.

Ma u pravu si,to je oprobani recept! Svaki kojeg sam do sada ostavila se tad dozvao pameti,od Balkanca se pretvarao u placljivka koji kuka,moli i preklinje,i obavezno me prosio.
Muskarcu samo treba izmaci tlo pod nogama da shvatis koliko mu znacis...
Tako da cu tako ja i ovog,cim nadjem vjencanicu ja cu ga otjerat u k... i resena stvar :cerek:

micici
03.04.2010., 23:43
ja bum se ubila, kaj ovog još ima negdje :facepalm:
ok, dakle ja sam stara babetina, imam skoro 3 banke, nisam se udala, nisam rodila :facepalm:
a moj stari je imao 42 kad me napravio, i vidi vraga, nekako mu NE mijenjam pelene (nisam niti dok sam studirala)
prošlo mi je vrijeme, sad sam stara krampača, ako i rodim dijete (ne znam kako, prestara sam) onda će biti valjda deformirano i zaostalo
jao :facepalm:

micici, ti sve čekaš i ti sve misliš kako bi brže-bolje sve "obavila"
i sad je panika jer osjetiš da ti dragi "klizi iz ruku"?
e pa da ti velim, znam jednog takvog, čija je djevojka imala iste takve stavove kao ti
i sad mu je bivša žena, ima si svoju djecu, odgaja ih, i sretna je...sama. Ako si to želiš, samo naprijed

moram još jednom samo: :facepalm:

Daj molim te,nigde ja nisam rekla da cu sa 27 biti za staro gvozdje! Ja se sada osecam dovoljno zrelom i spremnom,i sta tebe briga kad cu se ja udavat i radjat djecu?! Ti radi kad hoces,ako hoces,to je tvoj izbor i ja se u njega ne mjesam...

A sto se tice radjanja djece posle 30 (deformiteti,problemi sa zdravljem i majke i djeteta,vece sanse za pobacaje,mrtvorodjenu djecu,sterilitet) to nije moja teorija,to je draga moja medicina,daj se informisi... :top:

micici
03.04.2010., 23:46
Dobro kuva, biće? Ajde, nije da nedostaje dobre klope u NS, ali za još jednu pljesku s urnebesom će se uvijek naći mjesta. :D

Kuvam ODLICNO ntw,ako nekad svratis u NS imas poziv da probas moje specijalitete,nece mi bit problem!

micici
03.04.2010., 23:53
Ja nisam sama, ne znam na temelju čega si to uspjela zaključiti. U vezi sam s čovjekom kojeg volim i koji voli mene, i za kojeg znam da imamo cijelu budućnost ispred sebe i zajedno je planiramo.
A ti? :mig:

Moje izvinjenje u tom slucaju... Pa nesto sam iz broja tvojih postova na ovom forumu zakljucila da i nemas neki socijalni zivot... Ali,svaka cast ako uz to sto stizes odgovorit na svaku temu,izlazit,bancit,ubijat se od pive na mejdeniima imas vremena planirat buducnost sa covekom koji te voli i koga ti volis :top:

I ako smem da te pitam,na osnovu cega ti to sve znas kako imate cijelu buducnost pred vama kad se mi uveliko uverismo da nista u zivotu nije sigurno i da nema niikakvih garancija... Mislim,ako bi bila ljubazna podelit tu tajnu sa nama i resiti nas muka... :D

micici
04.04.2010., 00:01
Nisi proračunata nego realna.
On ode u Italiju, tamo nađe neku drolju, a ti se osušiš ovdje od čekanja.

Ne znam što ćeš ti, ali da mogu opet birati, drukčije bih odigrala. Ne bih se opet servirala na zlatnom pladnju, puna ljubavi i razumijevanja, nadajući se da će me kad tad ozakoniti :flop:

Uvijek treba imati asa dva u rukavu. Odnosno ne smiju se držati sva jaja u istoj košari, ne treba sve ulagati u istu banku i tak. If ju nou vot aj min.

A faks završi, to je bitno. Nikad ne znaš kad će ti zatrebati. :mig:

Slazem se sa svime sto si rekla! Ne pada mi na pamet da sedim kuci i cekam ga,a on ko zna sta radi... Nije da nemam poverenja u njega,znam da meludo voli,ma obozava i divan je prema menii,ali ako mi nije tu ne znam kako bih mu 100% verovala,a veza bez poverenja...

Obecavam da cu diplomirati sa 10kom! :)
A sto se tice keceva iz rukava,dobro mi ide poker! :top:

ryell
04.04.2010., 00:17
Kao supruga rekla bih ok,nema problema,trpecu,zrtvovacu se itd... Ali ovako,koji je uopste moj status i koga ili sta ja uopste cekam?!

I ako smem da te pitam,na osnovu cega ti to sve znas kako imate cijelu buducnost pred vama kad se mi uveliko uverismo da nista u zivotu nije sigurno i da nema niikakvih garancija... Mislim,ako bi bila ljubazna podelit tu tajnu sa nama i resiti nas muka... :D

Touche. :D

Herp
04.04.2010., 00:18
Moje izvinjenje u tom slucaju... Pa nesto sam iz broja tvojih postova na ovom forumu zakljucila da i nemas neki socijalni zivot... Ali,svaka cast ako uz to sto stizes odgovorit na svaku temu,izlazit,bancit,ubijat se od pive na mejdeniima imas vremena planirat buducnost sa covekom koji te voli i koga ti volis :top:

Ovakve gatare iz postova su mi najbolje :rofl:
Moj socijalni život je (iako sam stara baba, po tvojim mjerilima) vjerojatno bogatiji nego što ćeš ti ikada imati , a uz sve nabrojano dodaj još i posao, planinarenje i istraživački rad; kad se već kurčimo tko ima većeg, jel. :mig:

Cijelu budućnost imamo dok god to sami želimo.
Da li to sami želimo, saznajemo - e, pazi sad dobro, ovo je prijelomni trenutak koji će te možda šokirati - [B]razgovorom jedno s drugim. :eek: To je ono za što, izgleda, nisi nikad čula, pa vjerujem da ti je svojevrsno iznenađenje pročitati ovako nešto, ali da znaš da pali.
Doduše, ne znam kako je kod udavača :misli: probaj pa nam javi. :top:

micici
04.04.2010., 00:21
Ryell,ovo pitanje je bilo namenjeno Herp koja je vrlo britka na jeziku i mislim da nema potrebe da je branis niti odgovaras u njeno ime... Dakle,ona kzae da ZNA svoju buducnost pa je molim za savet kome da se obratimo-tarot,kugle,horoskop...??

ryell
04.04.2010., 00:30
Ako želiš isključivo s jednom osobom komuncirati bez da drugi odgovaraju, tome služe privatne poruke ;) BTW ne pada mi na pamet "braniti" nikoga, ne vidim nikakve ratove ovdje.

Mislim da bi ti u ovoj situaciji ako se ubroje tvoje želje, ideali i nakane - kao i nesposobnost komunikacije - najpametnije bilo "slučajno" zatrudnjeti, pa si barem riješila dobijanje alimentacije, ak niš drugo.

micici
04.04.2010., 00:32
U vezi sam s čovjekom kojeg volim i koji voli mene, i za kojeg znam da imamo cijelu budućnost ispred sebe i zajedno je planiramo.
:mig:

U buduce-ispeci pa reci :mig:

micici
04.04.2010., 00:34
Mislim da bi ti u ovoj situaciji ako se ubroje tvoje želje, ideali i nakane - kao i nesposobnost komunikacije - najpametnije bilo "slučajno" zatrudnjeti, pa si barem riješila dobijanje alimentacije, ak niš drugo.

Ma jok,jos mi je rano za djecu,imam jos 3 godine :mig: :rofl:

Herp
04.04.2010., 00:41
U buduce-ispeci pa reci :mig:

Isuse, ti baš ništa ne možeš skužiti, jel tak? :facepalm:

Jesam li igdje napisala da ću sigurno biti s istom osobom do smrti? Nisam.
Jesam li igdje napisala da me on sigurno neće ostaviti? Nisam.
Jesam li igdje napisala da je unaprijed određeno što će se dogoditi u budućnosti? Nisam.

Unatoč tome, moguće je biti u vezi s voljenom osobom i planirati zajedničku budućnost bez straha da se tako nešto desi. Jer nema smisla brinuti se oko toga.

Ti si, pak, uvjerena kako je njegovo obećanje da će te oženiti garancija da ćete uvijek biti skupa. :rolleyes: E pa, žao mi je što ti to moram reći, ali nije. :kava: Kao ni bilo što drugo.
Što još uvijek ne znači da moraš živjeti iz dana u dan bez ikakvih planova ako to ne želiš. Ali da bi planirao uopće, moraš krenuti od razgovora. Moraš saslušati partnerove želje, iznijeti svoje, vidjeti što će ići glatko a za što će biti potrebno naći kompromis. To se zove komunikacija, znaš.

Jebo vezu u kojoj ne možeš normalno s partnerom razgovarati o budućnosti.

micici
04.04.2010., 00:48
I

Jesam li igdje napisala da ću sigurno biti s istom osobom do smrti? Nisam.
Jesam li igdje napisala da me on sigurno neće ostaviti? Nisam.
Jesam li igdje napisala da je unaprijed određeno što će se dogoditi u budućnosti? Nisam.

Unatoč tome, moguće je biti u vezi s voljenom osobom i planirati zajedničku budućnost bez straha da se tako nešto desi. Jer nema smisla brinuti se oko toga.

Ti si, pak, uvjerena kako je njegovo obećanje da će te oženiti garancija da ćete uvijek biti skupa. :rolleyes: E pa, žao mi je što ti to moram reći, ali nije. :kava: Kao ni bilo što drugo.
Što još uvijek ne znači da moraš živjeti iz dana u dan bez ikakvih planova ako to ne želiš. Ali da bi planirao uopće, moraš krenuti od razgovora. Moraš saslušati partnerove želje, iznijeti svoje, vidjeti što će ići glatko a za što će biti potrebno naći kompromis. To se zove komunikacija, znaš.

Jebo vezu u kojoj ne možeš normalno s partnerom razgovarati o budućnosti.

Ok,potpuno se slazem da mi nii brak nije garancija da cemo ostati zajedno do smrti,cak pre mislim da ce on meni dopizdit nego ja njemu :P
I bas zato sto nisam uvjerena u njegovo obecanje da ce me zenit za 4 god ja sam dosla na ovaj forum ne bih li skuzila kako da ga 'nateram' sa rjeci na dela... I nije problem u komunikacijii,mogu ja njemu sad reci sve sto sam i ovde napisala... Jednostavno bih volela da on bude prvi koji ce da kaze 'E mala,ides sa mnom i kraj price,ja ne mogu da zivim bez tebe...' i tako to...
I sta je tu tako strasno?

Cordelia
04.04.2010., 00:49
Kuvam ODLICNO ntw,ako nekad svratis u NS imas poziv da probas moje specijalitete,nece mi bit problem!

A 'bem mu miša ako ga to nije natjeralo na prošnju ili lažeš o kuhanju ili piši kući propalo taj te ne namjerava ženit:D

Herp
04.04.2010., 00:53
Ok,potpuno se slazem da mi nii brak nije garancija da cemo ostati zajedno do smrti,cak pre mislim da ce on meni dopizdit nego ja njemu :P
I bas zato sto nisam uvjerena u njegovo obecanje da ce me zenit za 4 god ja sam dosla na ovaj forum ne bih li skuzila kako da ga 'nateram' sa rjeci na dela... I nije problem u komunikacijii,mogu ja njemu sad reci sve sto sam i ovde napisala... Jednostavno bih volela da on bude prvi koji ce da kaze 'E mala,ides sa mnom i kraj price,ja ne mogu da zivim bez tebe...' i tako to...

Strašno je to što ne možeš nekoga natjerati da nešto pomisli, kaže ili napravi ako on to ne želi. A ti ne znaš da li on to želi, i nema načina da saznaš ako ga ne pitaš. Ili mu kažeš zbogom zauvijek jer ti sirotan, eto, nije bio u stanju čitati misli.

kolacic22
04.04.2010., 01:07
s tim da ne mislis prekinuti zbog tog sto nije ispunio to sto očekuješ, možeš poraditi na tome da vam veza bude bolja i zabavnija...a onda se možda i on više zagrije i poželi to isto više nego sad/ prije nego sad... a na silu ćeš ga prije odbiti nego dobiti. znam po frendicama, one koje su prigovarale postigle su suprotno, a one koje su bile jako strpljive su dočekale "svoje" oko tako nekakvih stvari. ali to važi ako te voli i nema varnja, laganja,...a ako ne ide, ako daješ puno više nego on, onda će ionako kraj pa lagano gledaj okolo...traži dalje..

Tony Clifton
04.04.2010., 08:27
Jednostavno bih volela da on bude prvi koji ce da kaze 'E mala,ides sa mnom i kraj price,ja ne mogu da zivim bez tebe...' i tako to...

a ja bi volio da ona bude prva koja ce predlozit da skuha moje omiljeno jelo. da prva predlozi seks... da prva hoce ono sto ja hocu pa cu tako znat da me voli.
naziv za to je manipulacija, a posezemo za njom iz straha i nesigurnosti.
i vrlo je nezdrava za medjuljudske odnose.
moja je preporuka da naucis jasno trazit ono sto zelis.

bitchy-as-usual
04.04.2010., 09:18
čekaj ti se hitno želiš udati? Zar baš moraš imati taj papir jer eto bez njega ne mozes?

S druge strane ti njega navodno voliš, a što ako on nije spreman sljedecih 5 godina imati dijete i brak? Ostavit ćeš ga? Postavljat ultimatume?

Plakati? Moliti ga? ili ćeš pak nać prvog idiota na cesti i s njim ostati trudna jer eto otkucava ti bioloski sat?:confused:

Barca
04.04.2010., 09:19
A 'bem mu miša ako ga to nije natjeralo na prošnju ili lažeš o kuhanju ili piši kući propalo taj te ne namjerava ženit:D

Krivo.
Zeznula je stvar što mu je kuhala na lijepe oči.

Sad, zašto bi on kupio kravu kad ima mlijeko iz tetrapaka : iskustvo :

Ali, nikad nije kasno! Ako se pokrene sad sa 22, neće završiti kao vrhunska kuharica usidjelica. :mad: :(

Ainless Villia
04.04.2010., 09:41
Spontanost je sjajna osobina,ali ne i kada su krupne stvari u pitanju!

Garanciju...:facepalm:
Ovo neću komentirati.

Dalje...sudeći po tvoji britkim i pomalo agresivnim odgovorima svim curkama koje su te probale vratiti u orbitu, mislim da ti na ovome mjestu pomoć ne možeš naći jer ćeš završiti agitiranija nego na samom početku...:rofl:

Ti si u sebi zacrtala što bi htjela, stoga jedino što ti mi možemo reći (a da ti ne grakneš i ne staneš govoriti globalno u ime svih žena, te omalovažavati nas koje smo u 26-oj, 27-oj oronule fosilnjače...) go for it...! Reci svom dragecu da te ženi il tamburu kupi.:ne zna:

Jer...realno, očito je to jedina stvar koja ti preostaje.

Naime, da je čovjek sa tobom u ovom trenutku htio/želio nešto ozbiljnije, ne bi mu palo na pamet da planira odlazak u Italiju izostavivši tebe iz svih planova i cjelokupne slike...Sorry, no tako to izgleda.:ne zna:

Deal with it.

Pomiri se s povremenim viđanjima, i vječitom tihom strepnjom bez koje očito ne možeš...
Ili mu reci da želiš/trebaš/zahtjevaš brak. Garantni list crno na bijelom!Inače ćeš ga dat k vragu i naći drugog koji će te oženiti to 23-e...Easy as that!

Cordelia
04.04.2010., 10:27
Krivo.
Zeznula je stvar što mu je kuhala na lijepe oči.

Sad, zašto bi on kupio kravu kad ima mlijeko iz tetrapaka : iskustvo :

Ali, nikad nije kasno! Ako se pokrene sad sa 22, neće završiti kao vrhunska kuharica usidjelica. :mad: :(

Tako je, ali nije sve izgubljeno. Neka mu sada naglo uvede apstinenciju. Nema više fondue bourguignonne, govedine na burgundski način i sl. divota bez vjenčanog lista.

micici
04.04.2010., 14:12
čekaj ti se hitno želiš udati? Zar baš moraš imati taj papir jer eto bez njega ne mozes?

S druge strane ti njega navodno voliš, a što ako on nije spreman sljedecih 5 godina imati dijete i brak? Ostavit ćeš ga? Postavljat ultimatume?

Plakati? Moliti ga? ili ćeš pak nać prvog idiota na cesti i s njim ostati trudna jer eto otkucava ti bioloski sat?:confused:

Ajme,pa niti jednom nisam rekla da se sutra zelim udatii,a ponajmanje ga ne mislim ostaviti ako me ne zaprosi iduceg tjedna... Jednostavno,ja njega volim i po svemu mi odgovara i mislim da je to to... A ako on ne misli da je to to,valjda imam prava znati sta mogu a sta ne mogu da ocekujem od njega... Pa da vidim da li mi to odgovara ili ne... Ako mi ne odgovara,ne vidim zasto da ga tada ne ostavim?

Ultimatime mu necu postavljatii,jednostavno cu reci sta mi odgovara a sta ne,pa cu videti dokle nam se misljenja poklapaju...

Ali ne,ne mislim se dovjeka zabavljati,ne razumem te veze od po 7-8 godina,zasto se ne vencate ako ste sigurni u svoju ljubav? A ako niste,zasto ste uopste zajedno? Meni papir znaci,vjencanje u crkvi i tak to...

micici
04.04.2010., 14:20
Dalje...sudeći po tvoji britkim i pomalo agresivnim odgovorima svim curkama koje su te probale vratiti u orbitu, mislim da ti na ovome mjestu pomoć ne možeš naći jer ćeš završiti agitiranija nego na samom početku...:rofl:

Ti si u sebi zacrtala što bi htjela, stoga jedino što ti mi možemo reći (a da ti ne grakneš i ne staneš govoriti globalno u ime svih žena, te omalovažavati nas koje smo u 26-oj, 27-oj oronule fosilnjače...) go for it...! Reci svom dragecu da te ženi il tamburu kupi.:ne zna:

Naime, da je čovjek sa tobom u ovom trenutku htio/želio nešto ozbiljnije, ne bi mu palo na pamet da planira odlazak u Italiju izostavivši tebe iz svih planova i cjelokupne slike...Sorry, no tako to izgleda.:ne zna:

Deal with it.

Pomiri se s povremenim viđanjima, i vječitom tihom strepnjom bez koje očito ne možeš...
Ili mu reci da želiš/trebaš/zahtjevaš brak. Garantni list crno na bijelom!Inače ćeš ga dat k vragu i naći drugog koji će te oženiti to 23-e...Easy as that!

Dakle,ja nikoga ne pokusavam da ubedim u svoje stavove,to su samo moji stavovi i postujem svakoga ko ne misli isto...
Ovo nije tema o zeljama zena u globalu,vec o MOJIM zeljam i ne znam zasto se osecate prozvano jer ni jednog trenutka nisam pokusala da nametnem svoje misljenje kao dogmu...
A sto se tice te 27.godine,dajte prestati preterivati jer to je i menii iza coska i ne mislim se ubiti jer sam tada matora koka,nisti cu se osecati kao babetina i prestat da izlazim iz kuce...
Da li vi koje imate 27+ mene napadate jer sam vas pogodila u neku zicu ne znam,ja sam samo rekla da bih volela da se udam oko 25.godine,nisam rekla da posle toga prolazi svaki vlak i da se SVE moramo udati pre 27 ili smo osudjene ostat usedelice... Dakle,ja pricam u svoje ime,i nikog ne ubedjujem u suprotno,sto se mene tice ne morate se ni udavati ako to ne zelite...

~StarPrincess~
04.04.2010., 15:16
ova micici je garant troll
nemosh bit tak glup (riskira karton al bmk)

moje drustvo, drustvo mog decka, moje sestricne, svi smo od 24-30 god, niko josh niej u braku, normalno izlazimo, koncerti, rejv.. po stanu kod nekog, 1 majvei, cuga, nekad nesh mal ilegalnije...al ono ju nou vot aj min

neki rade, neki studiraju i tako je vecina mladih vani....ja stvarno ne znam zeno draga o cem ti trabunjas

i najjaci su mi takvi, do 20 moras tako i tako, pa do 25 tako i tako...nedjeljom ne smijesh vjesat ves na strik , kad predjes 30tu slusas klasicnu glazbu

de ono zeno get out of the box, i danas ljudi ladno zive do 90-100 god, pa nece ti dijete bit siroce ak ga rodish sa 30 <

tlak mi skoci u sekundi:D :D

Freakette
04.04.2010., 15:19
Ak je tebi u vezi dobro, voliš ga i lijepo vam je zajedno, zakaj se ti zamaraš time? Ne možeš razmišljat na način "ak on mene ne misli ženit zašto bi bila s njim". Imaš tek 22 godine, da si s njim još 2 godine i prekinete, imaš vremena nać novog frajera, bit s njim godinama i udat se prije 30-te. Uostalom, zakaj ti jednostavno ne razgovaraš s njim o tome? Vremena se mijenjaju, nije baš sve na frajerima.
Nikad nisam kužila te uvjete malih sredina o udaji, ak se ne udaš do 25. onda si stara cura i svi te gledaju ko usidjelicu...

micici
04.04.2010., 16:06
cuga, nekad nesh mal ilegalnije...al ono ju nou vot aj min

tlak mi skoci u sekundi:D :D

Jako mi je drago zbog tebe,ali moj zivot ne bih mjenjala za tvoj,ni ti za moj,tak da uzivaj... Meni tlak skace od ljudi koji duvaju i cugaju i tak to... Ali,to je tvoj izbor i ja se u njega ne mjesam!

Ainless Villia
04.04.2010., 16:17
Onda dobro...cool. Svoj si odgovor dobila:top: Reci mu "ja želim..."(pa nadopuni), a ukoliko nas ti ne vidiš identično, žao mi je, ovo neće ići :ne zna:

Uistinu ne vidim što bi ti zapravo htjela...Mi možemo i ne moramo razumjeti tvoje želje, možemo i ne moramo empatizirati sa tvojim osjećanjima, možemo i ne moramo misliti da su ti htijenja blesava, logična, nerazumna ili štogod...

Na kraju svih balada on je taj čije će mišljenje o njima biti relevantno i odlučujuće...Stoga nema druge nego reći mu što ti je na srcu. njemu.

I ne, nitko ti ne može garantirati da će on reći da želi isto što i ti.
Nitko ti ne može garantirati niti da će (ukoliko i kaže ono što želiš čuti) se toga i držati ubuduće...
Dakle, ako je jedino što tražiš "garancija", dobit ju ne možeš...Što god ishod otvorenog razgovora među vama bio.

Po meni je besmisleno bilo što forsirati. To ti, u najmanju ruku, može dovesti do njegovog hlađenja.
Ako nemaš strpljenja čekati i uživati u vašoj vezi onakvoj kakva ona jest sada, reci mu otvoreno, no prije toga se pripremi na mogućnost da vaša veza okonča zbog razilaženja u htijenjima.:ne zna:

Nadam se da se to neće dogoditi, no prije tog razgovora moraš biti spremna prihvatiti i takav ishod kao soluciju svog nezadovoljstva.:ne zna:

micici
04.04.2010., 16:28
Onda dobro...cool. Svoj si odgovor dobila:top: Reci mu "ja želim..."(pa nadopuni), a ukoliko nas ti ne vidiš identično, žao mi je, ovo neće ići :ne zna:

Uistinu ne vidim što bi ti zapravo htjela...Mi možemo i ne moramo razumjeti tvoje želje, možemo i ne moramo empatizirati sa tvojim osjećanjima, možemo i ne moramo misliti da su ti htijenja blesava, logična, nerazumna ili štogod...

Na kraju svih balada on je taj čije će mišljenje o njima biti relevantno i odlučujuće...Stoga nema druge nego reći mu što ti je na srcu. njemu.

I ne, nitko ti ne može garantirati da će on reći da želi isto što i ti.
Nitko ti ne može garantirati niti da će (ukoliko i kaže ono što želiš čuti) se toga i držati ubuduće...
Dakle, ako je jedino što tražiš "garancija", dobit ju ne možeš...Što god ishod otvorenog razgovora među vama bio.

Po meni je besmisleno bilo što forsirati. To ti, u najmanju ruku, može dovesti do njegovog hlađenja.
Ako nemaš strpljenja čekati i uživati u vašoj vezi onakvoj kakva ona jest sada, reci mu otvoreno, no prije toga se pripremi na mogućnost da vaša veza okonča zbog razilaženja u htijenjima.:ne zna:

Nadam se da se to neće dogoditi, no prije tog razgovora moraš biti spremna prihvatiti i takav ishod kao soluciju svog nezadovoljstva.:ne zna:

Hvala ma odgovoru,nekako mi je danas puno bolje i drago mi je sto sam se ispricala sa vama,zao mi je ako sam bila malo pregruba,u pmsu sam,nadam se da mi oprastate! :)

I ja zaista uzivam u vezi,ali kako se blizi datum njegovog (najverovatnijeg) odlaska postajem sve anksioznija jer mi je stalo do njega i normalno da ce nam se veza na neki nacin izmeniiti,da li na bolje ili na gore,ne znam,normalno je da se plasim te nepoznanice jer sve je to za mene novost... Koliko god svaka veza drugacija,da li je neko imao iskustva da se sa partnerom morao razdvojiti? Kako je to funkcioniralo na duze staze??

Ok,ne mislim ja njega niti forsirati,niti uslovljavati,niiti bilo sta... Jednostavno,sacekacu jos malo,dobro cu razmislitii koje su mi solucije,pa pre no sto ode normalno cu obaviti ozbiljan razgovor sa njim i to je to...

koka2004
04.04.2010., 16:59
Draga moja, što ti uopče želiš? I koliko je to izvedljivo?

OK. Razumijem da želiš veliku romantičnu prosidbu i to što prije. Jer želiš garanciju da će ti se veza pretvoriti u brak. Draga, on te može zaprosili na Marsu, i zbrisati ti dan prije vjenčanja. Garancija nema.

Koliko kužim, ti želiš da on inzistira na tome da ti ideš s njim u Italiju. Ja razumijem da ti to želiš, ali pitanje je možeš li? Studiraš i imaš ugovor o stipendiranju, po kojem valjda imaš neke obaveze. Redovito obavljanje obaveza na faksu i nakon diplome zapošljenje u toj firmi na neko određeno vrijeme? Ako to ne odradiš, moraš vratiti stipendiju. Jel tako? Možeš li ti prekinuti školovanje na 1-2 godine samo tako?

Vjeruj mi, da ti je predložio prekid studija i odlazak s njim u Italiju na 1-2 godine te da si došla ovdje pitati za savjet, svi bi ti rekli: "Ne idi. Završi studij i pobrini se za svoju budučnost."

Druga stvar. Ja mislim da ti je dečko objasnio svoje planove. On ide raditi u Italiju (vjerojatno zbrog novaca?), ti završiš studij, zaposliš se, organizirate si život, a negdje za 4-5 godina biste se vjenčali.
Što si ti rekla na to? Jesi li rekla da ti takav plan ne odgovara? Da bih ti sve prije? Da želiš djecu prije 25.? Razgovarate li vi uopče?

micici
05.04.2010., 14:11
Koliko kužim, ti želiš da on inzistira na tome da ti ideš s njim u Italiju. Ja razumijem da ti to želiš, ali pitanje je možeš li? Studiraš i imaš ugovor o stipendiranju, po kojem valjda imaš neke obaveze. Redovito obavljanje obaveza na faksu i nakon diplome zapošljenje u toj firmi na neko određeno vrijeme? Ako to ne odradiš, moraš vratiti stipendiju. Jel tako? Možeš li ti prekinuti školovanje na 1-2 godine samo tako?

Druga stvar. Ja mislim da ti je dečko objasnio svoje planove. On ide raditi u Italiju (vjerojatno zbrog novaca?), ti završiš studij, zaposliš se, organizirate si život, a negdje za 4-5 godina biste se vjenčali.
Što si ti rekla na to? Jesi li rekla da ti takav plan ne odgovara? Da bih ti sve prije? Da želiš djecu prije 25.? Razgovarate li vi uopče?

Ovako,sto se tice ugovora o stipendiranju,potpisujem ga godinu za godinu,jer mozda ni firmi necu trebati a mozda cu ja zeleti neke druge opcije,i skolarina nije previsoka,a ja i radim u toj firmi i naravno imam obaveze do Septebra,nakon cega ne moram potpisati novi ugovor ako ne zelim...
Srecom,jer ako on ode u Italiju,onda ga necu ni potpisivati jer onda nikako ne bih mogla ici da ga posjetim... Nisam ni mislila prekidati skolovanje,ali svakako mogu zavrsiti fax ako sam malo tu,malo tamo,ono ponesem knjige i ucim,vratim se pre ispitnog roka i ispolazem ispite... Nisam luda prekidati skolovanje,jer cak i ako zelim biti domacica zelim imati svoju sigurnost i diplomu,ali naravno ne zelim trenutno da budem domacica,to je ja mislim najtezi posao :P

Nisam mu rekla da mi to ne odgovara,tj mi smo ranije pricali o tome i cinilo mi se ok,no kako se njegov odlazak blizi meni je sve gore jer ne znam sta da ocekujem... A opet ne pricamo i ne pravimo planove na tu temu jer to jos nije rjesena stvar i prosto ne znamo sta ce bit,pa tako ne mozemo ni da planiramo... Uf...

No,dobro,da li je neka od vas imala iskustvo da se radi posla ili neceg drugog morala razdvojiti sa partnerom na neko vrjeme?? Kako je to proslo???