PDA

View Full Version : Audi A6 3.0 ili BMW 530 E60

zdenis83
05.04.2010., 11:40
Ovako kupujem jedan od ova dva vozila,ali ne mogu se odlućiti u potpunosti koji da uzmem......Koja su vaša mišljenja,neke njihove mane ili prednosti jednog pred drugim.Na što bi trebalo pripaziti kod kupnje i ostalo.Svaki komentar je dobro došao...

Mairon
05.04.2010., 11:45
Pretpostavljam diesel. Audi vise vuce na udobnost, dok je bmw sportskiji, al opet udoban dovoljno. Sve ovisi sto volis.

zdenis83
05.04.2010., 11:48
da da govorim o "dizelašima"

jasmin16v
05.04.2010., 11:54
Pretpostavljam diesel. Audi vise vuce na udobnost, dok je bmw sportskiji, al opet udoban dovoljno. Sve ovisi sto volis.

E sad, udobniji je bmw od audija...

Mairon
05.04.2010., 11:55
Cuo sam da se bmw-u teze skida kilometraza zbog vise zastita. Ono sto gledaj je 1. vlasnik , uredno ispunjena servisna, ne uvoz i razumna kilometraza. Mozda ti se jave vlasnici , pa kazu mane i prednosti . Inace bmw 530d trosi oko litre manje od audija quattro 3.0 tdi.

Mairon
05.04.2010., 11:57
E sad, udobniji je bmw od audija...

Mozda je to subjektivan dojam, al dobro stvar ukusa.

rico hr
05.04.2010., 11:58
ja sam se isto dvoumio između ta dva audi je puno ljepše uređen iznutra dok je kod bmw to sirovo ali osobno mi bolje pašu vozne osobine od bmw i opakije izgleda izvana:ne zna:

Hartge
05.04.2010., 13:11
Bmw, kod audija na tim motorima je quattro pogon, što je po meni samo gubitak, veća masa, veća potrošnja, gubitak snage... Bmw, ovisi koje godište uzimaš, 3.0d motor je solidan, najbolje gledati onog sa 230ks ili više.

johny5
05.04.2010., 14:55
Mozda je to subjektivan dojam, al dobro stvar ukusa.

Nije subjektivni dojam, bmw je sigurno udobniji u ovom slučaju.
S druge strane nisu to neke ogromne razlike i onaj tko kupuje auto zbog izuzetne udobnosti taj neće gledati sigurno ni jedan od ta dva nego će pogledat nešto tipa bmw 7 ili a8. Dakle kod ove dvojice treba se usredotočit na druge stvari a ne na udobnost.:top:

techno_freak
05.04.2010., 15:21
moj glas ide A6-ici

Cisto sto volim Audi...Eto,moj iskreni odgovor :)

ZgMario
06.04.2010., 19:18
Pitanje estetike, koja je ljepša? crnka ili plavuša? vrhunski auti, samo je pitanje očuvanosti. a quattro je za svaku preporuku. ja imam 3.0 quattro i to je čisti užitak. nek je samo malo slinava cesta, da ne pričam o kiši ili snijegu, auto je ko na tračnicama. jednom quattro uvijek quattro. isto je s xdriveom, jedino što njih baš nema puno. u audiju je to pod normalno...
svakako quattro!!!!!!!! ili xdrive!!!!!!! vrhunski užitak.....

Josip09
06.04.2010., 19:30
Pitanje estetike, koja je ljepša? crnka ili plavuša? vrhunski auti, samo je pitanje očuvanosti. a quattro je za svaku preporuku. ja imam 3.0 quattro i to je čisti užitak. nek je samo malo slinava cesta, da ne pričam o kiši ili snijegu, auto je ko na tračnicama. jednom quattro uvijek quattro. isto je s xdriveom, jedino što njih baš nema puno. u audiju je to pod normalno...
svakako quattro!!!!!!!! ili xdrive!!!!!!! vrhunski užitak.....

Imaš a6, ili ? Koliko si km napravil s njim, jel bilo kvarova kakvih ? ak ti se da malo pisat... thx..

Lajtung
06.04.2010., 19:51
Inače ne volim pisati na ovakve postove iz razloga što nisam imao ni jedno ni drugo, pa da ne ispadnem kreten. Ali oba auta su mi prehebena pa budem, možda se i izvuče što pametno. Koliko sam čuo BMW E60 vrlo brzo dosadi ljudima. Dvojica prijatelja su ih mijenjali zbog interijera, obojica su rekli da im je dosadan interijer. Meni isto baš ne paše taj interijer, ali prešao bih lako preko toga jer 530d leeeeti. To je nešto nevjerojatno, za takvu limuzinu, hvatanje i držanje zavoja, ubrzanja, ufff... kao što sam rekao, e60 nisam vozio, vozili su me drugi. Vozio sam e90, ali to je sve stisnuto naspram ovoga. U svakom slučaju, i da nema x drive, dtc predobro obavlja posao. Audi A6 ima predobar interijer, udoban, oku ugodan, prstima, ma svemu. Samo je s vjetrobranom neki problem, kao da je šajba iskrivljeno sferična i kao da se iskrivljava slika, full malo ali mene od toga boli glava. Možda je bila slučajnost, ali vozio sam se u dva i bio je isti problem. Nisam ništa pitao, ali eto, na to je dobro obratiti pozornost prilikom kupnje. Prijatelj ima A6, doduše i dvaput mu je otišla ručna, ako ju se može tako nazvati, parking kočnica na gumbić je zablokirala. Ako je tako na svima, da nebi poslije bilo, jao...

Vampir Svetozar
06.04.2010., 19:57
Inače ne volim pisati na ovakve postove iz razloga što nisam imao ni jedno ni drugo, pa da ne ispadnem kreten. Ali oba auta su mi prehebena pa budem, možda se i izvuče što pametno. Koliko sam čuo BMW E60 vrlo brzo dosadi ljudima. Dvojica prijatelja su ih mijenjali zbog interijera, obojica su rekli da im je dosadan interijer. Meni isto baš ne paše taj interijer, ali prešao bih lako preko toga jer 530d leeeeti. To je nešto nevjerojatno, za takvu limuzinu, hvatanje i držanje zavoja, ubrzanja, ufff... kao što sam rekao, e60 nisam vozio, vozili su me drugi. Vozio sam e90, ali to je sve stisnuto naspram ovoga. U svakom slučaju, i da nema x drive, dtc predobro obavlja posao. Audi A6 ima predobar interijer, udoban, oku ugodan, prstima, ma svemu. Samo je s vjetrobranom neki problem, kao da je šajba iskrivljeno sferična i kao da se iskrivljava slika, full malo ali mene od toga boli glava. Možda je bila slučajnost, ali vozio sam se u dva i bio je isti problem. Nisam ništa pitao, ali eto, na to je dobro obratiti pozornost prilikom kupnje. Prijatelj ima A6, doduše i dvaput mu je otišla ručna, ako ju se može tako nazvati, parking kočnica na gumbić je zablokirala. Ako je tako na svima, da nebi poslije bilo, jao...

hm
ako sam dobro povatao,
petica dosadi ljudima pa ga prodaju jer im je dosadila
a audi pak ima iskrivljeno staklo pa se slika iskrivljava u vožnji.

bemti, što ti je to pravi znalac......
CDRW, Wonder, Gogo....držte gaće, eto vam konkurencije. :mig:

johny5
06.04.2010., 20:04
hm
ako sam dobro povatao,

heba ga ti, lik je rekao samo svoje mišljenje a ti odmah u napad...

hasnfefer
06.04.2010., 20:07
A 6 sam imao priliku voziti, a u 5-ici sam se vozio! Ja bi uzeo 5-icu!

Vampir Svetozar
06.04.2010., 20:08
heba ga ti, lik je rekao samo svoje mišljenje a ti odmah u napad...

jebate patak, nije falija sitnicu nego kaže da Audi iskrivljava sliku.
Razumiš.....on dovodi u pitanje cjelu cjelcatu vizualnu percepciju.

Vozi auto a kerovi lete zrakom, dok lastavice se pojavljuju odozdo a pješaci lebde u vakuumu.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama, da zaboravimo da je kriza stigla u naše preduzeće.

jasmin16v
06.04.2010., 20:15
Strasan si lik :lol:

Lajtung
06.04.2010., 20:19
hm
ako sam dobro povatao,

Malo si brzao pa nisi dobro poHvatao. Pročitaj još jednom, ili bolje, nemoj. Opet ćeš komentirat. :mig:

...sad ozbiljno. Da, neka čovjek obrati pozornost na vjetrobransko staklo u A6, ako i kad će ga gledat. Da ne pomisli kako mu se umišlja ako je zbilja tako. Imaš problem s tim što mu skrećem pažnju na mogući problem? držti gaće :mig:
A ako si tvrdnju za BMW doslovno shvatio. Da ga svi prodaju jer svima dosadi. držti gaće opet :mig: Jer to ja nisam napisao. Napisao sam to za dvojicu svojih prijatelja, i nadodao svoje mišljenje.
Brzaš, to je tvoj problem. Slow down, nije brzina za svakoga. Treba netko i u desnoj traci vozit.
I NHF, odmah sam na startu napisao da najrađe ne bih komentirao, ali jesam pošto su mi to super auti. Ako moj post smatrate nepodobnim, molim neka netko prijavi adminima pa neka pobrišu. TNX :top:

p.s.
Vozi auto a kerovi lete zrakom, dok lastavice se pojavljuju odozdo a pješaci lebde u vakuumu.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama aj ti nama samo reci koju drogu uzimaš, udijelit ju ne moraš, ne privlači me baš. I kod mene se ne kaže preduzeće.

johny5
06.04.2010., 20:30
jebate patak, nije falija sitnicu nego kaže da Audi iskrivljava sliku. Razumiš.....on dovodi u pitanje cjelu cjelcatu vizualnu percepciju.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama, da zaboravimo da je kriza stigla u naše preduzeće.

Ah čuj, bolje da se kao mana navodi iskrivljenje slike nego da je nešto ozbiljnije. Inače oba auta su odlična, bmw ima neke prednosti, neke ima audi, meni osobno bolje leži audi jer sam navikao na audi, na bmw se ne mogu naviknuti nijedan. Uglavnom imao sam taj a6 u nekim opcijama do prije godinu dana no predomislio sam se i ipak ga izbacio iz igre, jasno uvijek će tu biti nešto od audija no ovaj a6 eto ne makar je prilično dobar auto kao i petica 530d. :top:

zdenis83
07.04.2010., 10:15
dobro,a koje su ima mane na što treba pripaziti prilikom kupnje,mislim da če moj izbor biti 530 skoro sam 100% siguran.pa stoga ako zna neko na koje mane treba pripaziti kod tog modela.Jer znam da recimo kod 525 ima problem sa usisnom granom.jel taj problem isto i kod 530 ili se to sredilo tim modelom?Postoji li koja fora za provjeru kilometraže osim odlaskom na bmw-ov servis?

Type22
07.04.2010., 16:08
A6 po meni bolji i kako čujem po iskustvima, ja bi A6 kada skupim lovu kupujem ga

rico hr
07.04.2010., 19:15
dobro,a koje su ima mane na što treba pripaziti prilikom kupnje,mislim da če moj izbor biti 530 skoro sam 100% siguran.pa stoga ako zna neko na koje mane treba pripaziti kod tog modela.Jer znam da recimo kod 525 ima problem sa usisnom granom.jel taj problem isto i kod 530 ili se to sredilo tim modelom?Postoji li koja fora za provjeru kilometraže osim odlaskom na bmw-ov servis?

kaj se tiče grane krivo si čuo 525 nema taj problem, nego 530 pa si provjeri.
525 ima plastična krilca na grani a 530 limena koja hoče opasti među klipove, al kolko sam čuo obavezna izmjena svakih 100tkm preventivno i vozi cca 4000tkn

M-power 85
08.04.2010., 11:32
Ovako care..ako več razmišljaš o kupnji BMW-a e-60,pripazi na usisnu granu,ispušnu granu i remenicu radilice..valja pripazit na to mada se ne događa svakodnevno..!!
Šta se Audia tiče hm..izvana pre jednostavan izgled,..interijer i funkcije unutra nešto pratkičnije za posluživajnje.Al da ti i iskreno kažem nisam ljubitelj Audia pa se nisam u detalje interesiro za njega.
Mane i prednosti...a gledaj kod BMW-a imaš lanac što je sigurnije i lakše za održavanje,a kod Audi treba izdvojit priličnu svotu za izmijenu zupčastog remena.Što se potrošne robe ( rezervin dijelova) tiče Audi ti je malo skuplji.
Za provijeru BMW-a,odeš u BMW servis i dobiješ podatke direkt iz Munchena.
A gledaj auti su ti u istome rangu,al ja svoj e-60 nikad nebi mjenjao za Audi A6.I da u BMW-u češ se sigurno udobnjie vozit nego u Audiju..dokazano..

:s Dobrodošao u BMW club Hrvatska :s

zdenis83
28.04.2010., 22:11
eto samo da se pohvalim,ipak sam uzeo BMW 530,nadam se da neću požaliti....vozim ga 10-tak dana i za sad sad oduševljen.....218 KS uz potrošnju od nekih prosječnih 7.5L...a auto letiiiiiiii....

Joško
28.04.2010., 22:35
eto samo da se pohvalim,ipak sam uzeo BMW 530,nadam se da neću požaliti....vozim ga 10-tak dana i za sad sad oduševljen.....218 KS uz potrošnju od nekih prosječnih 7.5L...a auto letiiiiiiii....

aj mi reci gdje se i kako ti vozis za tih 7L?:confused:

karlo-da
28.04.2010., 22:54
[QUOTE=M-power 85;25994949]Ovako care..ako več razmišljaš o kupnji BMW-a e-60,pripazi na usisnu granu,ispušnu granu i remenicu radilice..valja pripazit na to mada se ne događa svakodnevno..!!
Šta se Audia tiče hm..izvana pre jednostavan izgled,..interijer i funkcije unutra nešto pratkičnije za posluživajnje.Al da ti i iskreno kažem nisam ljubitelj Audia pa se nisam u detalje interesiro za njega.
Mane i prednosti...a gledaj kod BMW-a imaš lanac što je sigurnije i lakše za održavanje,a kod Audi treba izdvojit priličnu svotu za izmijenu zupčastog remena.Što se potrošne robe ( rezervin dijelova) tiče Audi ti je malo skuplji.
Za provijeru BMW-a,odeš u BMW servis i dobiješ podatke direkt iz Munchena.
A gledaj auti su ti u istome rangu,al ja svoj e-60 nikad nebi mjenjao za Audi A6.I da u BMW-u češ se sigurno udobnjie vozit nego u Audiju..dokazano..

:s Dobrodošao u BMW club Hrvatska :s[/QUOTE

Naravno da će se u BMW-u udobnije voziti, ja sam dugo godina vozio Audi i do prije godinu dana sam imao A6 3.0 tdi i bio sam zadovoljan sa njim, ali na nagovor kolega sam uzeo prošle godine E60 530 d, do sada imam 57 tkm i za sada nema nikakvih problema.
Inaće E60 me ugodno iznenadio i pošto sam naučen na Audi bila mi čudna malo unutrašnjost ispočetka, ali od sada pa nadalje mislim da ću voziti BMW, naravno vidjet ću kakva će biti situacija do 200 tkm.
Tako da sam ja osobno zadovoljniji sa BMW-om.

Zujoo
28.04.2010., 23:05
hm... pa to je barem jednostavno. S nijednim nemožeš fulat, jednostavno kupi onog koji ti se više sviđa.

Joško
28.04.2010., 23:07
hm... pa to je barem jednostavno. S nijednim nemožeš fulat, jednostavno kupi onog koji ti se više sviđa.

lik napisao da je vec uzeo bmw:kava:

B-Link
29.04.2010., 10:10

Nije novi, no ako može neke slike da vidimo tu zvijer, daj se malo pohvali, puno njih bi htjelo voziti takav stroj pa ne voze ;) pa da vidimo na slici barem, bit ćemo sretni da si ti sretan sa njime i da te nikada ne ostavi na cesti ;)

zucker
29.04.2010., 14:38
Osobno mislim da bi i ja prije uzeo BMW...tako da iskrene cestitke, kilometraza se moze provjeriti i sa kljucem, jer ima u sebi neki chip koji pamti kiloetrazu i ostalo, probaj otic u autoservis Karat, za BMW pa ti lik mozda odmah moze vidjet...nadam se da je automatic :D

Koliko te je izasao love ako nije tajna?

badboy24
29.04.2010., 16:00
izbjegavaj audi vjeruj mi stalno sam na autoputu svako malo se neki zapali haha nema razmisljanja sa bmw nemores pogrijesit

zdenis83
29.04.2010., 20:20
Osobno mislim da bi i ja prije uzeo BMW...tako da iskrene cestitke, kilometraza se moze provjeriti i sa kljucem, jer ima u sebi neki chip koji pamti kiloetrazu i ostalo, probaj otic u autoservis Karat, za BMW pa ti lik mozda odmah moze vidjet...nadam se da je automatic :D

Koliko te je izasao love ako nije tajna?

nisam još išao na provjeru kilomtraže,ali sam bio na servisu sa njim i na dijagnostici....dijagnostika nije pokazala nikakve posebne greške osim nekakvog problema sa grijačem goriva,negdje kod rezervoara navodno(neznam ne kuzim se u mehaniku) ne nije automatik,mada mi to nije bio prioritet....
@joško
o potrošnji mi se neda diskuturati ko ne vjeruje ne mora.......

covijek ga je cijenio 18,800eura ali sam mu dao opel astru gtc i doplatio...nesto sitno :zubo:

zdenis83
29.04.2010., 20:21
...ćim ga poslikam ubacit ču koju fotku..

palj
30.04.2010., 07:40
covijek ga je cijenio 18,800eura ali sam mu dao opel astru gtc i doplatio...nesto sitno :zubo:

Ubi ga ova secesija, a? :zubo:

zdenis83
30.04.2010., 20:12
http://img59.imageshack.us/img59/5519/suc54998.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/7498/suc54999.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/8544/suc55000.jpg

http://img697.imageshack.us/img697/7230/suc55001.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/2792/suc55002.jpg

eto slike....sinoć sam stigao na novo radno mjesto,pa ga sad još nisam oprao,nije potpuno čist....vidi se iz priloženog :zubo:

nikol@j
30.04.2010., 21:00
:top: odličan je... puno sretnih kilometara želim....;)

Josip4
30.04.2010., 21:21
Preljep autić, jedna od barem meni najljepši serija kaj je BMW imal.

Glavni frajer kaže:
01.05.2010., 18:13
na kakvom si ga to parkiralištu slikao kad je svaki drugi auto bmw?!

Joško
01.05.2010., 18:59
jako lijep auto:top::top::top:

zdenis83
01.05.2010., 20:38
na kakvom si ga to parkiralištu slikao kad je svaki drugi auto bmw?!

Klagenfurt,Austrija, ovaj crni je od radnog kolege a srebrni bratova 525-ica :)

Glavni frajer kaže:
02.05.2010., 19:34
evo moj sused došel iz austrije tu kod mame, pa isto ima takvu liniju bmw 5... ne znam koji model... ne kužim se toliko... ali ima široke kotače... tako da vjerojatno neki model preko 90 konja...

i onda sise dvoumio između a6 i 5... to sigurno samo da brata provociraš :p

zdenis83
02.05.2010., 20:52
evo moj sused došel iz austrije tu kod mame, pa isto ima takvu liniju bmw 5... ne znam koji model... ne kužim se toliko... ali ima široke kotače... tako da vjerojatno neki model preko 90 konja...

i onda sise dvoumio između a6 i 5... to sigurno samo da brata provociraš :p

ne kuzim smisao tvog posta....:p

johny5
02.05.2010., 22:45
ne kuzim smisao tvog posta....:p

Ma jasno se vidi da frajer sumnja da si postao vlasnikom baš ovog bmw-a pa te zahebava na razne načine. da razriješiš dvojbe digni haubu na bemburi i poslikaj motor tako da se usput vidi i ova tablica i to je to.
Frajer je opak lik i ne možeš ga drugačije razuvjerit...:top:

Josip4
02.05.2010., 22:49
Mislim svašta, najbolje da još i osobnu skenira i prometnu od auta i po mogučnosti napiše adresu i veli di se nalazi rezevni ključ.:cerek:

zdenis83
03.05.2010., 09:34
Ma zaboli mene ona stvar ko vjeruuje a tko ne da je to moj auto......morao bih napravit ko što josip4 kaze pa da uvijerim dotičnog gospodina da je auto moj.....slike sam postavio samo jer su neki ljudi htjeli vidjeti kako auto izgleda...a sad može tema pod kluć neda mi se više raspravljat o takvim bedastočama....

Glavni frajer kaže:
03.05.2010., 10:09
samo sam napisao kak je mi je došo sused iz austrije isto u bmw 5, i to neki sa širokim gumama pa vjerojatno neki jači model... :confused:
:ne zna: kak se u tak nečem može tražit smisao :confused:

zakaj nebi veroval da je kupio taj auto... kaj se mene tiće svi hrvati koji odu u austriju kupe bmw 5 :ne zna: kaj to mene briga...

Nino81
03.05.2010., 12:27
Strašna pila, čestitke na kupnji, predobra linija:top:

zdenis83
03.05.2010., 21:11
Strašna pila, čestitke na kupnji, predobra linija:top:

:D

M-power 85
07.05.2010., 20:09
Dobro si primjetio..onaj sreberni otraga je moj!!
pa da se i ja malo pohvalim kad mi je več BMW u na slici i:rock:
Samo što je moj 525d sa 163ks,za razliku od bratovih 218ks:(

Joško
08.05.2010., 00:42
http://i44.tinypic.com/f36zrm.jpg

kad se vec hvalimo:p

ratep
08.03.2011., 12:53
http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/131361/Default.aspx

Josip4
08.03.2011., 14:39
A što da drugo bude slaba strana, nego elktronika. I sti problem sa satovima u komandnoj ploči ima i BMW e60.

I onda se ja čudim da moja kutija od auta najniže klase ima isti problem ko i A6.:D

Mlad i nevin
08.03.2011., 15:14
Kad kupuješ taj auto, biraš onaj koji ti je ljepši i u kojem se lagodnije osjećaš jer su oba vozila visoke klase i nećeš pogriješiti ni sa jednim, naravno ukoliko ne naletiš na razvaljen primjerak.

SilvrBckGorilla
08.03.2011., 15:35
imao sam priliku provesti neko vrijeme uz a6 3.0 S-line i jedino mi je zasmetalo što je ponekad izraženija turbo rupa

zdenis83
16.03.2011., 08:58
Naletio sam na slčićnu temu koju sam ja postavio prije nekih godinu dana,pa sam odlućio i ovu moju malo vratiti iz mrtvih:).Pa samo da velim još jednom da sam prezadovoljan kupnjom,sa autom nisam imao skoro nikakvih probllema,kazem skoro jer sam imao nekih manjih zahebancija sa grijačima tj.relejem za grijače koji se uopče nisu palili.A pošto su se ove zime spuštale temperaturu i ispod 20 stupnjeva ispod nistice to me malo zezalo.Ali promjenom tog releja i taj problem je bio riješen.....Za sad sam napravio nijime nekih 15stak tkm i nikakvih drugihkvarova nije biloDakle još jednom nisam požalio sa kupnjom.Eh da i na tehničkom sam provijerio kilometrazu koja je za cudo božje,vjerovali ili ne točna......

mejblin753
30.04.2012., 23:53
Gospodo treba mi pomoc. Zelim da kupim audia a6 2006 g0d.
I zanima me da li je b0lji audi 3.0 il' 2.0.
I da li audi 2.0 ima gresku na motoru. Molim vas da mi odg ako znate ?
Unaprjed hvala. :)

WXW
01.05.2012., 22:27
Koji 2.0? FSI ili TFSI? Ili 2.0 TDI?

Generalno sam ja protiv 6 cilindara.

mejblin753
02.05.2012., 14:59
2.0 TDI

zdenis83
02.05.2012., 20:33
...kad sam več naletio na svoju staru temu,samo da spomenem da me jos uvijek dobro sluzi,nakon pređenih cca 60tkm nije bilo nekih večih kvarova i izdataka....:top:

WXW
03.05.2012., 00:49
2.0 TDI

Neću pisati neistinu, ali mislim da je to 170KS. Dosta konja za jedan A6. Bolji izbor od V6.

gogifrogi
03.05.2012., 13:51
Ovako kupujem jedan od ova dva vozila,ali ne mogu se odlućiti u potpunosti koji da uzmem......Koja su vaša mišljenja,neke njihove mane ili prednosti jednog pred drugim.Na što bi trebalo pripaziti kod kupnje i ostalo.Svaki komentar je dobro došao...

Koji god da kupiš dođe ti na isto i nećeš pogriješiti jer su oba po svim statistikama odlične kvalitete, jedino ti je stvar ukusa, a o tome odlučuješ ti.
Oba su odlična ali i skupa za održavanje i ne troše malo.
BMW 5-ica je po meni puno ljepša i atraktivnija, onako moćno djeluje, jedino kaj je iznutra auto ćelav, mislim na armaturu ima svega par tipki koje svijetle dok je kod audija drugačije, on ima puno ljepšu unutrašnjost.
Imam jednog poznanika koji je nedavno prodao 530d, trebala mu je lova, i znam da kad je rekao kad mora na servis da ga zaboli glava.
Inače ti su auti tako i napravljeni da ih kupiš na leasing i voziš dok ti ne istekne garancija i onda zamijeniš za novi, nakon 150000 km i 3-4 godine vožnje to je sasvim drugi auto, ne tvrdim da je loš.
Ja inače vozim audi, promijenio sam par modela, trenutno imam 1.9tdi 130ks model 2001/2005 i prezadovoljan sam ali se ti motori ne mogu mjeriti sa novijim dizelašima jer su 1.9tdi jedni od najkvalitetnijih motora ikad napravljeni.Prije toga sam imao 2.5tdi 180ks i nisam bio zadovoljan.
3.0tdi je odličan motor kao i 530d kod BMW-a, to su mi rekli mehaničari u servisu kojeg na svu sreću rijetko posjećujem.
Ja sam planirao prijeći na 2.0tdi 2006/2007 godište ali su me odgovorili mehaničari iz zubaka jer je taj motor jako loš, pa su mi rekli radije uzmi 3.0tdi ili 2.4 benzinca, ali sam se predomislio, budem se još malo strpio da padnu cijene.:):):)

gogifrogi
03.05.2012., 13:55
Gospodo treba mi pomoc. Zelim da kupim audia a6 2006 g0d.
I zanima me da li je b0lji audi 3.0 il' 2.0.
I da li audi 2.0 ima gresku na motoru. Molim vas da mi odg ako znate ?
Unaprjed hvala. :)

3.0 je definitivno bolji, to će ti reću u bilo kojem audi servisu.:D

Robi 530
18.07.2012., 20:05
pozdrav dečki...

vozim auto bmw 530d 2004 godište, s prijeđenih 240tisuća...
molm za savjet onih koji znaju ili imaju iskustva, auto mi ponekad u vožnji gubi snagu, jedva prelazi 3000 okretaja, uz to primjetio sam bijeli dim iz auspuha... nedavno sam izvršio kompletni servis i promijenio ˝fap˝ filter...

ako netko zna nešto, hvala unaprijed

zdenis83
18.07.2012., 22:33
Uf,bijeli dim i nije bas dobar znak,mislim da to znaci da mjesa vodu sa gorivom,dakle mogo bi biti dihtung glave motora,ali nemoj me drzati za rijec jer nisam nikakva majstor niti se kuzim u to ali mislim da sam takonacuo....

P.S. mene moj jos uvijek dobro sluzi i nakon 223tkm:)......

pričekaj jos malo i javit ce se oni koji znaju malo vise o tome...

body halleck
18.07.2012., 23:12
Bijeli dim u pravilu znači kako u motoru "sagorijeva" i rashladnu tekućinu (antifriz)... Bojim se, da je kolega zdenis83 na dobrom tragu... Jel se to pojavilo neposredno nakon servisa?

I wonder
19.07.2012., 07:15
ako antifriz curi u motor, onda motor dimi bijeli dim, ali ne ponekad nego stalno.
njemu ponekad izgubi snagu i tada dimi bijelo, ostatak vremena je OK.

pa bi prije rekao da je problem negdje drugdje. možda i dihtung glave, možda nešto sa fap filterom ili gorivom ali teško da nije primijetio da mu fali antifriza.

ivica_0123
19.07.2012., 09:09
Uf,bijeli dim i nije bas dobar znak,mislim da to znaci da mjesa vodu sa gorivom,dakle mogo bi biti dihtung glave motora,ali nemoj me drzati za rijec jer nisam nikakva majstor niti se kuzim u to ali mislim da sam takonacuo....

P.S. mene moj jos uvijek dobro sluzi i nakon 223tkm:)......

pričekaj jos malo i javit ce se oni koji znaju malo vise o tome...

Kojim se ti poslom bavis da si tolku kilometražu natukao. Drago mi je da sa autom nemas nikakvu frku.

zdenis83
19.07.2012., 09:57
Kojim se ti poslom bavis da si tolku kilometražu natukao. Drago mi je da sa autom nemas nikakvu frku.

Mislim da sam se pogresno izrazio,kupio sam ga rabljenog,sa 160tkm i sad ima 223tkm...dakle u dvije godine natukao sam nekih 60tkm...radim u Austriji pa se nakupi pošto se vozim dosta na relaciji HR-At.......

WXW
19.07.2012., 15:44
Audi. Jedini razlog je to što ima bijelo osvijetljenje tabli, dok BMW ima žučkasto poput auta starih 20 godina.

frenchkey
19.07.2012., 16:19
Zar Audi nema jarko crvenu?

WXW
19.07.2012., 16:30
Bilo je do pred oko 8 godina. Od onda bijelo. Nije napisao godinu auta? A6 od 2004 generacija C6 ima bijelo.

frenchkey
19.07.2012., 16:31
znači i gumbovi na cockpitu su bijeli, ne samo cajgeri?

WXW
19.07.2012., 16:40
Cajgeri su crveni, brojevi i sve u kontrolnoj ploči je bijelo. Ostali prekidači u autu kao šiberi ili radio su mislim crveni, nisam siguran. Danas je svaki VW i Audi takav da je bijelo. I naravno ne žarulje nego LED. Zato i jesu precijenjeni i preskupi. :kava: Jednostavno izgleda elegantno i puno bolje nego kod BMW-a.

!!MEDO!!
19.07.2012., 16:42
Audi. Jedini razlog je to što ima bijelo osvijetljenje tabli, dok BMW ima žučkasto poput auta starih 20 godina.

BMW ima crveno. I to je skroz nebitan detalj pri izboru auta! Jednostavno ne vjerujem da si to izjavio...

WXW
19.07.2012., 16:47
BMW ima crveno. I to je skroz nebitan detalj pri izboru auta! Jednostavno ne vjerujem da si to izjavio...

Meni jeste jedan bitan detalj. Ništa protiv BMW-a, njemačka kvaliteta baš kao Audi. Samo kažem da me to smeta kod BMW-a. Svijetli crveno/narančasto/žuto, tu negdje, nije baš pravo crveno.