PDA

View Full Version : Objavljen registar branitelja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13]

McAucliffe
24.11.2010., 18:15
Adleru dušo, niste se potrudili ni razmisliti što podržavate što ne podržavate.
Niti znate što želite,osim politikanstva i dizanja larme.
Kakkva korist od registra,tamo može biti čovjek mobiliziran na jedan dan,Oluja,otkinulo nogu i što tad?
A može biti i čovjek koji ima 1500 dana u vojsci a da je umirovljen "zdrav",a možda nije otišao u mirovinu temeljem opće nesposobnosti,možda je iskoristio mogućnost članka 6a.
Uglavnom kakva korist od popisa branitelja osim što srpski tužitelji točno znaju tko je i kada i do kada bio u kojoj postrojbi,ili što će branitelj biti onemogućen otići u inozemstvo u zemlje koje još traže popunu "ratnog dokumenta"
A kad bi se objavili samo umirovljenici,onda bi bio red objaviti i partizanske,JNA.. to vam vjerojatno ne štima jer bi se shvatilo da je suma novca za ove druge veća no za branitelje DR.

Sva ta pomama i histerija svjedoče o vašoj želji za "krvlju" sustavom "mi ćemo im suditi", jer znate bolje od liječnika.....

A ti misliš da druge zemlje nemaju ove podatke,i to puno preciznije od ovog krnjeg registra?

Lova vezana uzmirovine je ovdje puno puta objavljena,pomoću linkova i tablica resornog ministarstva i nadležnih tijela,tako da prvo njih proučiš,a onda pišeš o brojkama...

Grugru
24.11.2010., 18:21
Ako se nevaram ovo nije registar, jelte, bar se tako tvrdi 80% teme. I naravno da ste bilu u pravu da se nis nije nii desilo kad vam je to i cilj. Da ima volje rjesit se nebuloze od 500 000 to bi odavno bilo rjesenk. No partika skuplja bazu, berace kestena, regrutira zastupnike. Zlocinacka organizacija (hdz) si je ljepo napravila skup iz kojeg zeli 400 000 glasova i time si osigurava 17% glasova. Puna objava registra bi apelirala na neku moralnu vladu da se uhvati u kostac s problemom. No ovo sto mi imamo, ovo u sta ri se stranka pretvorila je izvan svake pomoci. I zato je jasno da tu nista nece pomoci osim izbori ili revolucija pa proces iz mog potpisa. Nema tu vise srednjeg puta. Govna su dosla do grla.

Da je vama braniteljima u interesu da se rjesi to pitanje, bio bi zakon odavno rjesen, no politicki akticni branitelji su u vecini hdz ovi pinonircici i beraci kestena, a ostatak boli kurac i ne petljaju se u politiku.

I zato ti, brale i ini, hdz ovi jurisnici, i likujete na "8 ili 9" prijava. Nadate se jos jednom mandaru majcice partije i jos kojoj pinkici iz mjesnog odbora......

Vama bi prvima bilo u interesu da se rjesi pitanje financiranja i statusa, no sta ces, nekom i odgovara vojska od 500 000 branitelja jer brane svoje uglavnom prljave pozicije. Dakle nis cudno niti neocekivano dok je zlocinacka na vlasti i dok njeni pripadnici jasu. No past ce i oni, nadam se na tvrdo, raduj se jos malo.....

Ne mogu povjerovaiti u tvoju bezobrastinu...
Da je braniteljima u interesu :rolleyes:
(pazi nisi spomenuo lazni, vec u glavu - svi branitelji)
Pa gle, vama (tko god to vi bili) je u interesu (barem tako non stop trubis/te). Pa sto cekas? Da, kao i obranu zemlje, to netko rijesi za vas?
Opet branitelji?

Sad je kao problem sto je nepotpun registar. Sto nije pravi...
Kakvo jadno prebacivanje loptice....

I ovo prozivanje zlocinackom organizacijom je izvan svake pameti. Sto vi wannabe komunisti se ne mozete sjetiti nekaj pametnije?

BTW:
Daj se dogovori sa sobom da li su branitelji HDZovci (koji nas kradu), pa je onda istina da nas je obranio HDZ u DRu ili je vecina bila nestranacka ili neke druge stranke pa onda nije kriv HDZ vec i drugi.
Ili koji valjaju su vasi, a koji nevaljaju njihovi?
Kak' to ide?

Cika Strile
25.11.2010., 08:03
Adleru dušo, niste se potrudili ni razmisliti što podržavate što ne podržavate.
Niti znate što želite,osim politikanstva i dizanja larme.
Kakkva korist od registra,tamo može biti čovjek mobiliziran na jedan dan,Oluja,otkinulo nogu i što tad?
A može biti i čovjek koji ima 1500 dana u vojsci a da je umirovljen "zdrav",a možda nije otišao u mirovinu temeljem opće nesposobnosti,možda je iskoristio mogućnost članka 6a.
Uglavnom kakva korist od popisa branitelja osim što srpski tužitelji točno znaju tko je i kada i do kada bio u kojoj postrojbi,ili što će branitelj biti onemogućen otići u inozemstvo u zemlje koje još traže popunu "ratnog dokumenta"
A kad bi se objavili samo umirovljenici,onda bi bio red objaviti i partizanske,JNA.. to vam vjerojatno ne štima jer bi se shvatilo da je suma novca za ove druge veća no za branitelje DR.

Sva ta pomama i histerija svjedoče o vašoj želji za "krvlju" sustavom "mi ćemo im suditi", jer znate bolje od liječnika.....

Hoćeš mi molim te pojasniti zašto bi branitelji bili onemogućeni putovati bilo gdje izvan Hrvatske zato jer su sudjelovali u ratu? :confused: Mislim, ne znam da sam čuo za takav problem :ne zna:.

Uglavnom, branitelji i registar su naveliko ispolitizirani do mjere da se održava status quo. I sve dok se to ne riješi na bilo kakav način, uvijek će se povlačiti pitanje lažnih branitelja (kojih ima) i to preko leđa onih pravih, zasluženih hrvatskih branitelja. Bilo kojoj vladi i politici odgovara ovakvo stanje jer imaju karte za prepucavanje s "oporbom". Dakle, branitelji će uvijek poslužiti nekome kao argument. Slijedom toga, i samim dakle braniteljima odgovara ovakva pozicija. Što je ok :top:.

Kada se nešto želi riješiti, onda se to nekako i na kraju riješi. A stvar obično pokrene ona strana kojoj je najviše u interesu da se problem riješi. Politici i vladajućima to nikada neće biti u interesu.

Cika Strile

Panonicus
25.11.2010., 08:26
Hoćeš mi molim te pojasniti zašto bi branitelji bili onemogućeni putovati bilo gdje izvan Hrvatske zato jer su sudjelovali u ratu? :confused: Mislim, ne znam da sam čuo za takav problem :ne zna:.

Uglavnom, branitelji i registar su naveliko ispolitizirani do mjere da se održava status quo. I sve dok se to ne riješi na bilo kakav način, uvijek će se povlačiti pitanje lažnih branitelja (kojih ima) i to preko leđa onih pravih, zasluženih hrvatskih branitelja. Bilo kojoj vladi i politici odgovara ovakvo stanje jer imaju karte za prepucavanje s "oporbom". Dakle, branitelji će uvijek poslužiti nekome kao argument. Slijedom toga, i samim dakle braniteljima odgovara ovakva pozicija. Što je ok :top:.

Kada se nešto želi riješiti, onda se to nekako i na kraju riješi. A stvar obično pokrene ona strana kojoj je najviše u interesu da se problem riješi. Politici i vladajućima to nikada neće biti u interesu.

Cika Strile

raspitaj se o papiru koji si morao ispunjavati za Kanadu,N.Zeland, ..još neke zemlje
Morao si navesti i u koliko si sudjelovao ratnih operacija i gdje.... ak si bio po njima "previše militantan" nije bilo ulaza.
E kad imaju dokument iz kojega je vidljio da imaš 1500 i više dana HV onda sigurno nisi pacifista.
Onako nisu imali mogućnosti utvrditi (dobroajd,kod nas je i to curilo:().
Ne raspravljamo o tome što treba vlada,nego što se dobilo činom objave ovog dokumenta, a moja tvrdnja jest da ovi što traže ne znaju što traže i način na koji bi to našli-već plahutaju

Cika Strile
25.11.2010., 08:42
raspitaj se o papiru koji si morao ispunjavati za Kanadu,N.Zeland, ..još neke zemlje
Morao si navesti i u koliko si sudjelovao ratnih operacija i gdje.... ak si bio po njima "previše militantan" nije bilo ulaza.
E kad imaju dokument iz kojega je vidljio da imaš 1500 i više dana HV onda sigurno nisi pacifista.
Ne raspravljamo o tome što treba vlada,nego što se dobilo činom objave ovog dokumenta, a moja tvrdnja jest da ovi što traže ne znaju što traže i način na koji bi to našli-već plahutaju

Ok, po toj logici i bi svaka zemlja mogla tako pa kad neki Amer dođe kod njih, ako je bio u Iraku ili Afganistanu - ne može. Jer je militantan. I znaš koju bi frku digle te vlade? Ali, da, mi nismo SAD ili Kanada ili UK, međutim cijeli svijet radi po nekim principima ili načelima. Da se netko zainati, stvorit će si problem samo takav.

Ponavljam još jednom, nije procurio službeni registar branitelja. Halo, pa ja sam sam sebe našao tamo!!! To što je procurilo je radna verzija bogznačega. Ima i pravih branitelja i onih koji to nisu ni u snu kao što sam ja. Na temelju toga što se procurilo faktički ne možeš ništa dokazivati nikome jer je nepouzdano. Jer ako je to pravi registar, onda znači da ljudi temeljem njega mogu tražiti neka prava. Dakle, mogu i ja jer sam u njemu. O tome se radi.

Objavom ovoga se problem "lažnih" branitelja samo maknuo u stranu, a stvar je ostala neriješena. Glavni interes je svima isti - riješiti se onih lažnjaka. Dok se to ne riješi, ljudi će uvijek sa sumnjom gledati u branitelje i pitati se koji je od njih lažni. I tražit će dokaze, što je sasvim legitimna stvar. Za osobnu moraš predočiti neke papire, tako i za status branitelja - najnormalnija stvar u bilo kojoj uređenoj državi.

Cika Strile

brale_st
25.11.2010., 08:53
Da je vama braniteljima u interesu da se rjesi to pitanje, bio bi zakon odavno rjesen, no politicki akticni branitelji su u vecini hdz ovi pinonircici i beraci kestena, a ostatak boli kurac i ne petljaju se u politiku.

I zato ti, brale i ini, hdz ovi jurisnici, i likujete na "8 ili 9" prijava. Nadate se jos jednom mandaru majcice partije i jos kojoj pinkici iz mjesnog odbora......

Vama bi prvima bilo u interesu da se rjesi pitanje financiranja i statusa, no sta ces, nekom i odgovara vojska od 500 000 branitelja jer brane svoje uglavnom prljave pozicije. Dakle nis cudno niti neocekivano dok je zlocinacka na vlasti i dok njeni pripadnici jasu. No past ce i oni, nadam se na tvrdo, raduj se jos malo.....

:D
Ti si toliko zapetljan u stranačka nadmetanja u Hrvatskoj da dalje od vlastitog nosa ne vidiš. Tebi je činjenica da se meni krši moje pravo na zaštitu osobnih podataka od marginalnog značaja u usporedbi s križarskom vojnom koju vodiš protiv HDZ-a. Zapravo si ljut zato šta sam nemaš pinku iz mjesnog odbora (ili šta već, ne razumin se u te vaše stranačke feude i kako to već ide po osvajanju vlasti). I onda naravno u sliku svog malog bijednog stranačkog svijeta nastojiš utopit sve nas proglašavajući nas za HDZ jurišnike. Jer ti ne ide u glavu da nekoga uopće nije briga za ta vaša međustranačka sranja. :D

E pa vidiš, ima nas koje boli neka stvar za to ko u kojoj situaciji dobiva više političkih punata, koji ne želimo bit pijunčići za potkusurivanje u vašim prljavim međustranačkim igricama, koji ne želimo da nas se valja u blatu domaće međustranačke kaljuže i koji smatramo:
1. U ovoj se državi ne bi smjeli kršiti zakoni i tribala bi se poštivati prava pojedinca.
2. U ovoj državi bi državne strukture tribale radit svoj posal. Nama braniteljima je svakako stalo da se svi problemi u ovoj državi riješe, no za rješavanje konkretnog problema nismo zaduženi mi, nije zadužena hrvatska javnost, a nije zadužen ni prijeki sud partije.
3. Bilo bi vrime, nakon šta se ti i skupina tvojih istomišljenika već godinama zalažete za objavu registra "a kako bi se riješio problem", da konačno priznate jednu stvar:
a) glupi smo, ne znamo mislit i ne znamo slušat pametnije kad nam kažu da smo u krivu jer nam je sad po objavi jasno da se problem na ovaj način ne može riješit, ili
b) objavljivanje registra hrvatskih branitelja smo tražili radi toga šta smatramo da su to naši politički neprijatelji te smo im htjeli na taj način napakostit.
Pa sad biraj.

brale_st
25.11.2010., 09:01

Cika Strile

Osobno mi je odbijena viza za Kanadu po ispunjavanju nekog papirića koji bi se moga nazvat "šta si radio u ratu, tata".
Najme, konkretnije, konzul me nazvao i pitao u kojoj sam postrojbi bio za vrime Oluje. S obzirom da san djelatna vojna osoba nije bilo nekog smisla da se lažemo, jel.
Nakon nekog vrimena san dobija odgovor kako mi se viza uskraćuje "jer nisam dokazao da nisam sudjelovao u počinjenju ratnih zločina koje je počinila Hrvatska vojska".

Ako su objavljivači registra (u kojem su moji podaci apsolutno i u dan točni) napravili išta korisno, to je da su uštedili stranim administracijama telefonske impulse za točnu provjeru podataka. Danas me konzul više ne triba zvat, može samo konzultirat registar. :D

Cika Strile
25.11.2010., 09:17
Osobno mi je odbijena viza za Kanadu po ispunjavanju nekog papirića koji bi se moga nazvat "šta si radio u ratu, tata".
Najme, konkretnije, konzul me nazvao i pitao u kojoj sam postrojbi bio za vrime Oluje. S obzirom da san djelatna vojna osoba nije bilo nekog smisla da se lažemo, jel.
Nakon nekog vrimena san dobija odgovor kako mi se viza uskraćuje "jer nisam dokazao da nisam sudjelovao u počinjenju ratnih zločina koje je počinila Hrvatska vojska".

Ako su objavljivači registra (u kojem su moji podaci apsolutno i u dan točni) napravili išta korisno, to je da su uštedili stranim administracijama telefonske impulse za točnu provjeru podataka. Danas me konzul više ne triba zvat, može samo konzultirat registar. :D

Žao mi je što se to desilo, eto prvi glas. Dakle, još jedan problem koji treba riješiti.

Uz još jedan, meni bi mogla biti uskraćena viza jer su tamo podaci koji se odnose na mene, a ja nisam branitelj. Dakle, ja ću morati dokazivati da nisam branitelj, iako u onom registru stoji da jesam :D Elem, u mom je osobnom interesu da se registar sredi i izbace uljezi jer ne samo da branitelji neće moći ići van, neće ni mnogi kao ja koji nemaju veze s tim.

Cika Strile

Panonicus
25.11.2010., 09:31
Žao mi je što se to desilo, eto prvi glas. Dakle, još jedan problem koji treba riješiti.

Uz još jedan, meni bi mogla biti uskraćena viza jer su tamo podaci koji se odnose na mene, a ja nisam branitelj. Dakle, ja ću morati dokazivati da nisam branitelj, iako u onom registru stoji da jesam :D Elem, u mom je osobnom interesu da se registar sredi i izbace uljezi jer ne samo da branitelji neće moći ići van, neće ni mnogi kao ja koji nemaju veze s tim.

Cika Strile
Eto -sad si se uvjerio da ne bulaznim kada govorim o problematičnosti objave nekih podataka. -ne koristim se pamfletima-prestar sam za takove igre.
Postoji još nezgodnih trenutaka u koje se ulazi objavom pripadnost postrojbi i rokom boravka u njoj -to su odlasci u Srbiju.Za ratne zločince to nije problem jer hipotetski neće biti "oštećeni" uhićenjem,no bilo koji pripadnik predmetne postrojbe može biti uhićen,pritvoren,maltretiran....
Ponavljam -sve tražitelje objave ne zanima registar nego politizacija.
Povlastice branitelja koji nije invalid ili umirovljen su banalne,skoro nepostojeće.
Znači trebali su jurišati na umirovljene branitelje ,no to im ne odgovara jer bi se poteglo partizane,JNA....

Cika Strile
25.11.2010., 10:07
Eto -sad si se uvjerio da ne bulaznim kada govorim o problematičnosti objave nekih podataka. -ne koristim se pamfletima-prestar sam za takove igre.
Postoji još nezgodnih trenutaka u koje se ulazi objavom pripadnost postrojbi i rokom boravka u njoj -to su odlasci u Srbiju.Za ratne zločince to nije problem jer hipotetski neće biti "oštećeni" uhićenjem,no bilo koji pripadnik predmetne postrojbe može biti uhićen,pritvoren,maltretiran....
Ponavljam -sve tražitelje objave ne zanima registar nego politizacija.
Povlastice branitelja koji nije invalid ili umirovljen su banalne,skoro nepostojeće.
Znači trebali su jurišati na umirovljene branitelje ,no to im ne odgovara jer bi se poteglo partizane,JNA....

Da se mene pita, javnost bi najviše trebala vidjeti ime, prezime i raspon vremena kad je sudjelovao u ratu. Sve ostalo, ovisno o razini sigurnosti. Meni ne treba podatak gdje je netko bio u smislu postrojbe ili područja, već je li on branitelj ili nije. Eventualno ime oca da se izbjegnu nesuglasice.

Ovo što je na van procurilo je dodatna politizacija da se registar ne objavi. A nitko ne razmišlja da se ne mora objaviti SVE, niti se to smije. Nigdje nije bilo rasprave koji podaci su "javni" a koji ne. Samo se graktalo na sve strane, a problem je zapravo vrlo lako rješiv. I bit će riješen kad rješavanje istog pokrene ona skupina ljudi kojoj to rješenje najviše i treba.

Ponavljam, vlasti i vladi to nije niti će ikada biti u interesu.

Cika Strile

McAucliffe
25.11.2010., 10:20

Neznam samo kako će po ovom radnom registru znati da si to ti,a ne neki drugi Miro Mirić...

Ovaj registar je toliko dvosmislen i nepotpun po informacijama da bi pravi analitičar sa njime otišao jedino na WC...i to ne da ga pročita tamo u miru...

Zato nemojte lupati nebuloze i stvarati teorije zavjere...

promatrac
25.11.2010., 10:30
Ovaj registar je toliko dvosmislen i nepotpun po informacijama da bi pravi analitičar sa njime otišao jedino na WC...i to ne da ga pročita tamo u miru...

Provjerio sam cijeli bataljun i u potpunosti odgovara stvarnim podatcima.

brale_st
25.11.2010., 10:37
Neznam samo kako će po ovom radnom registru znati da si to ti,a ne neki drugi Miro Mirić...

Zato nemojte lupati nebuloze i stvarati teorije zavjere...

1. Ne zovemo se svi kojima su nezakonito objavljeni osobni podaci i kojima se krši pravo na zaštitu osobnih podataka Miro Mirić.
2. Mene je primjerice dan nakon objave nazva kolega iz Makedonije i urlajući od smijeha čita "od tada i tada do tada i tada u toj i toj postrojbi". Ono šta će zainteresirani analitičar nakon uvida u te podatke napravit je otić na wikipediju:
http://hr.wikipedia.org/wiki/4._gardijska_brigada_%22Pauci%22
I ima čouk u detalje moj ratni put.

No da ne skrećemo s osnovnog problema, moje pravo na zaštitu osobnih podataka je povrijeđeno (ako već sama država nije zainteresirana za zaštitu podataka djelatnih vojnih osoba). S obzirom da sam veliki egalitarist, želim i svim ostalim građanima majke domovine isto. I potičem objavljivanje svih mogućih i nemogućih registara i spiskova. Ta neće se građanska hrabrost zaustaviti valjda na hrvatskim braniteljima? :ne zna:

Panonicus
25.11.2010., 10:42
1. Ne zovemo se svi kojima su nezakonito objavljeni osobni podaci i kojima se krši pravo na zaštitu osobnih podataka Miro Mirić.
2. Mene je primjerice dan nakon objave nazva kolega iz Makedonije i urlajući od smijeha čita "od tada i tada do tada i tada u toj i toj postrojbi". Ono šta će zainteresirani analitičar nakon uvida u te podatke napravit je otić na wikipediju:

No da ne skrećemo s osnovnog problema, moje pravo na zaštitu osobnih podataka je povrijeđeno (ako već sama država nije zainteresirana za zaštitu podataka djelatnih vojnih osoba). S obzirom da sam veliki egalitarist, želim i svim ostalim građanima majke domovine isto. I potičem objavljivanje svih mogućih i nemogućih registara i spiskova. Ta neće se građanska hrabrost zaustaviti valjda na hrvatskim braniteljima? :ne zna:

Tako je -osumnjičene za pedofiliju -komplet
partizane -komplet
suradnike udbe --konačno
-stranačko članstvo -predpostavka lažnih..

Panonicus
25.11.2010., 10:59
Silvano Hrelja -- uvaženi član koalicije braniteljski status stekao je za samo 15 dana pripadnosti HV. Zanima me zna li itko je li čovjek u mirovini,jer predstavlja umirovljenike te kojom je osnovom umirovljen?

McAucliffe
25.11.2010., 11:54
Silvano Hrelja -- uvaženi član koalicije braniteljski status stekao je za samo 15 dana pripadnosti HV. Zanima me zna li itko je li čovjek u mirovini,jer predstavlja umirovljenike te kojom je osnovom umirovljen?

Rekoh ti,pitaj Vlaisavljevićku,banda iz HDZ-a je godinama bila sa njime u koaliciji...

Zanima me kako vas to onda nije smetalo?:rofl:

Panonicus
25.11.2010., 11:55
Rekoh ti,pitaj Vlaisavljevićku,banda iz HDZ-a je godinama bila sa njime u koaliciji...

Zanima me kako vas to onda nije smetalo?:rofl:
Tko je rekao da me sada nešto smeta.

McAucliffe
25.11.2010., 11:56

Temeljem kojeg zakona i objavom čega je povrijeđeno tovje prvo na osobnost podataka?

McAucliffe
25.11.2010., 11:57
Tko je rekao da me sada nešto smeta.

Pa vidim da prozivaš ljude za stvari za koje ih nisi prozivao kada su držali skute Vlaisavljevićki...

Sigurno to radiš jer se brineš za njega...ajde,nemoj se praviti neuk,već ionako sa ovim jandim pokušajima difamacije protivnike ispadaš dovoljno smiješan...

Panonicus
25.11.2010., 11:59
Pa vidim da prozivaš ljude za stvari za koje ih nisi prozivao kada su držali skute Vlaisavljevićki...

Sigurno to radiš jer se brineš za njega...ajde,nemoj se praviti neuk,već ionako sa ovim jandim pokušajima difamacije protivnike ispadaš dovoljno smiješan...
Ti si se uzgraktao, Adler se ne javlja sa informacijom---treba priču provjeriti.:rolleyes:
Čuj 15 dana braniteljskog staža nije malo.

McAucliffe
25.11.2010., 12:06
Ti si se uzgraktao, Adler se ne javlja sa informacijom---treba priču provjeriti.:rolleyes:
Čuj 15 dana braniteljskog staža nije malo.

Pa zato te i pitam,zašto nisi provjeravao kada ti je bio u kompi sa Vlaisavljevićkom?

I da,odakle Vlaisavljevićki stan od 90 kvadrata,na koji nema pravo?

Jel to isto na osnovu retardacije ili?:rofl:

Grugru
25.11.2010., 12:54

Cika Strile

Zelim dodati da su iz Kanadske ambasade trazili na uvid Vojnu knjizicu, koja je BTW vojna tajna i nitko iz vlasti nije reagirao.
Ljudi su se zalili i nikome nista.

Koja jebena pljuska....da ako si branitelj (mozda i ostali) moras priloziti vojnu tajnu i odgovarati na pitanja iz domene vojne tajne...a tvoja drzava nis...ko' zadnji supci...niti protest:facepalm:

Jesen22
09.02.2011., 12:26
MOŽE LI MI TKO POMOĆI? Otac mi je bio u ratu od 04.10.1991. do 30.09.1995.-dakle skoro čitav rat. Ima skroz veliki ratni put. Međutim uvidom u taj registar na netu piše da je bio u ratu samo za Oluju-1995. Poludila sam kad sam to vidjela! S druge pak strane kažu puno je lažnih..a on odslužio svoje, obolio u ratu a nema ga u registru
:-( . Može li mi tko pomoći ako zna gdje se trebam javiti za ispravak toga- tj. gdje mogu poslat njegov ratni puta kojeg lijepo ima - sve crno na bijelo, jer pošto on boluje od PTSP strah me da ne poludi kad vidi da ga nema tom registru i da ne napravi neku ludost. Dosad sam zvala Brojeve Uprave za branitelje 01/2308904 i Kabinet ministra 01/2308800 (jedini brojevi koje imam) ali tamo se nikad nitko ne javlja. Imali tko kontakt za takav slučaj kao moj. HELP !

DEFENSE
09.02.2011., 12:40
MOŽE LI MI TKO POMOĆI? Otac mi je bio u ratu od 04.10.1991. do 30.09.1995.-dakle skoro čitav rat. Ima skroz veliki ratni put. Međutim uvidom u taj registar na netu piše da je bio u ratu samo za Oluju-1995. Poludila sam kad sam to vidjela! S druge pak strane kažu puno je lažnih..a on odslužio svoje, obolio u ratu a nema ga u registru
:-( . Može li mi tko pomoći ako zna gdje se trebam javiti za ispravak toga- tj. gdje mogu poslat njegov ratni puta kojeg lijepo ima - sve crno na bijelo, jer pošto on boluje od PTSP strah me da ne poludi kad vidi da ga nema tom registru i da ne napravi neku ludost. Dosad sam zvala Brojeve Uprave za branitelje 01/2308904 i Kabinet ministra 01/2308800 (jedini brojevi koje imam) ali tamo se nikad nitko ne javlja. Imali tko kontakt za takav slučaj kao moj. HELP !

Ako je bio, najednostavnije saznaj u kojoj bio postrojbi bio (za koje ga nema u evidenciji) i tko su bili zapovjednici i stupiš kontakt.
Možeš početi sa onim tko mu je potpisao ratni put.
Ako misliš na ovaj objavljeni registar, onda ti ne treba ništa poduzimati jer je netočan i nepotpun, mene ima također na početku u prvim dvjema postrojbama a onda ništa, navodno od jednog suborca da se vodi pod klasifirano i nedostupno.
A ima slučajeva ne tvrdim da je to slučajem s tvojim ocem, gdje neki lažu svoju djecu o učešću u DR ratu, ja sam prošle godine razočarao potvrdivši istinu jednog dobrog mladića iz susjedstva, koji je uporno tvrdio okolo da mu je otac bio od prvog dana i cijeli DR a istina je bila da je bio mobiliziran tek nekoliko mjeseci i u pozadini, iskreno mi je žao momka jer je odličan i pogodilo ga očevo to laganje, ja mu nisam imao srca reći istinu ali naletio je tako na nekog s kim mu je otac bio zajedno u HV-u.

no good
09.02.2011., 13:56
Haag zbog Stanišića od Hrvatske traži registar branitelja?http://www.nacional.hr/clanak/101642/haag-zbog-stanisica-od-hrvatske-trazi-registrar-branitelja

Nadam se da do toga neće doći. Nego provjerom u registru recimo nema Gotovine i Koradea, Lucić i Norac jesu. Dok recimo grozno mi je ovo reći zbog bolesti,ali bilo je na HRT-u, Boris Šprem je bi u 102. brigadi,Novi Zgareb od 1.12.91. do 1.6.92. i dobio je stan od MORH-a, pa nisu baš jasni kriteriji tko je ulazio u registar i što je dobio. Dosta puta nemaju ni svi isti datum koliko su bili u nekoj postrojbi.

snowleopard
09.02.2011., 14:00
Haag zbog Stanišića od Hrvatske traži registar branitelja?http://www.nacional.hr/clanak/101642/haag-zbog-stanisica-od-hrvatske-trazi-registrar-branitelja

Nadam se da do toga neće doći.

Do toga ne smije doci. Nije smjelo doci ni do objavljivanja ovog krnjeg registra.

brale_st
09.02.2011., 14:22

U obrazloženju zahtjeva naveli su kako su na internetskoj stranici registarbranitelja.com, na kojem je objavljen neslužbeni i nepotpuni registar, pronašli imena nekih civilnih žrtava koja se nalaze u dodatku haaške optužnice protiv njihovog klijenta.

Kako ono veliju naši dušebrižnici na ovom topicu, "pa koga to još briga za taj neki registar, to nitko iz regije neće ni pročitat"...

Dabogda vas objavljivalo...

Jesen22
09.02.2011., 14:49
...
A ima slučajeva ne tvrdim da je to slučajem s tvojim ocem, gdje neki lažu svoju djecu o učešću u DR ratu, ja sam prošle godine razočarao potvrdivši istinu jednog dobrog mladića iz susjedstva, koji je uporno tvrdio okolo da mu je otac bio od prvog dana i cijeli DR a istina je bila da je bio mobiliziran tek nekoliko mjeseci i u pozadini, iskreno mi je žao momka jer je odličan i pogodilo ga očevo to laganje, ja mu nisam imao srca reći istinu ali naletio je tako na nekog s kim mu je otac bio zajedno u HV-u.

hahaa, ma bez brige u mom slučaju ne laže, imala u rukama njegov ratni put + nisam bila baš toliko mala dok je ratovao (tada srednja škola) a i jednom se pojavio u novinama s nekom reportažom s prve crte 1991. ;-) ..pa njegovi suborci..spomenice..dokaza i previše..
Hvala Vam na savjetu, nadam se da će napraviti neku reviziju tog registra u što skorije vrijeme. Hvala i pozdrav

casio
09.02.2011., 20:28
MOŽE LI MI TKO POMOĆI? Otac mi je bio u ratu od 04.10.1991. do 30.09.1995.-dakle skoro čitav rat. Ima skroz veliki ratni put. Međutim uvidom u taj registar na netu piše da je bio u ratu samo za Oluju-1995. Poludila sam kad sam to vidjela!

To nije registar, to je materijal od kojeg je rađen registar.
Tvoj otac doma ima potvrdu o udjelima u Fondu branitelja. Na toj potvrdi pišu pravi i točni podaci koji se nalaze i u pravom registru.
Prema tome dovoljno je da pogledaš tu potvrdu i ako su podaci točni, onda je sve ok.

goran2hr
12.02.2011., 21:41

Da li je dobio potvrdu od Braniteljskog fonda. Ako je, da li su gore ispravni datumi? Da li ima vojnu knjižicu? Da li su u njoj unešeni ispravni datumi? Da li je na mirovinskom tražio upis braniteljskog staža u radnu knjižicu?
Ako je to sve OK. Onda i nema što brinuti.
Ako nije u redu tj. nešto fali otići na svoj ured za obranu (Općina gdje se vodite) i ponijeti što više papira (meni je pomogla i potvrda, revers kada sam razduživao opremu pri demobilizaciji) i tamo biti uporan i riješiti to (meni su "nestali" mjeseci i ipak su me na kraju zakinuli za 1 dan, ali mi se više nije dalo s njima natezati). Jedino ako nisu prošli nekakvi rokovi za žalbe?

žacko11
13.02.2011., 02:56
Taj registar je nedorečen, sigurno otac ima potvrde iz podtrojbe kao što posjeduje i ratni put,nadalje je u vojnoj matičnoj evidenciji te u vojnoj knjižici,i na kraju krajeva kao što- casio- kaže,ima potvrdu o fondu udjela branitelja, gedje je navedena adekvatna brojka o sudjelovanju u dom. ratu.

mali febo
13.02.2011., 05:32
mene zanima koliko tih udjela imaju božidar kalmeta i branko vukelić?

snowleopard
19.06.2011., 17:21
Sto je s istragom o objavi krnjeg registra branitelja? Jel to jos traje? Ima kakvih novih informacija o tome odakle je procurio?

fiser
19.06.2011., 20:10
:rolleyes: I ovo je završilo kao i sve drugo u ovoj državi.Propinjali se svi na zadnje noge,tresla se brda a nije se ni miš rodio.