PDA

View Full Version : Leće u boji

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Studentica
18.06.2004., 16:13
evo da se pohvalim! kupila sam ih!!!!
svijetlo plave leće u boji....ludilo su totalno...mjesečne (jer nije baš zdravo imat godišnje...)...i to iz fore...malo promjene...
joj kak sam happy!

jel ima tko u nekoj drugoj boji, jeste probale curke?
koje boje, kako su vam stajale?
pozdrav
:W

Blind
18.06.2004., 17:12
Kolko si ih platila? Kaj ih nakon mjesec dana vise ne smijes metnut u oko? Mislila sam da te obojene nemaju odreden vijek trajanja, ipak se ne koriste svaki dan kao one dioptrijske...

Studentica
18.06.2004., 19:02
par je bio negdje oko 600 kn...ali nije bas zdravo imati te u boji...a za lece je inace bolje da krace traju jer onda imaju vise vode u sebi...
ma uzela sam to malo za zabavu...
budem ih nosila tih mjesec dana svaki dan i onda bacila.
na moru:)

Lorelai
18.06.2004., 23:23
Je to sam i ja mislila,a onda sam ih dobila od dragog i nakon sta sam ih stavila 3 puta,nisam vise mogla.Oci su me pekle,suzile,crvenile,sve mi je bilo mutno,a inace imam savrsen vid.I svaki put sam izgledala uplakana...
Imam smedje oke,a plavo zelene sam dobila.Nije me odusevilo kao sta sam, mislila da ce

326
19.06.2004., 01:07
jesu dioptrijske ili bez dioptrije?

imam (glupo :o) pitanje.. pošto su te meke leće (bar meni :zubo: ) onako većeg promjera od šarenice, da li se to jako kuži? mislim, da ti onak nešto pofarbano ide oko šarenice? tj. da li je boja ista na djelu koji ide preko šarenice i onom komadiću koji pokriva bjeloočnicu?

Štrikalica
19.06.2004., 09:53
ja imam loša iskustva s tim lećama..prije xy godina imala sam ljubičaste i te su bile relativno ok - vidjele su se i to.. :cool:

ali prošle godine kupila sam (uf, ne znam koja je marka..moram doma vidjeti..) plave i zelene - niš se pod milim bogom ne vidi! samo me smetaju ko da imam otrov u očima :mad:

pa sam u berlinu kupila "Johnson&Johnson" smeđe - isto su bile drek.. :rolleyes:

ali nedavno sam u nekoj optici u zg-u uzela brošure za freshlookove i još neke i čine mi se Z-A-K-O-N! :top:

meni je najbitnije da se vide jako - ono, da je promjena gotovo drastična..imate iskustva s takvima?

Studentica
19.06.2004., 10:29
326 kaže:
jesu dioptrijske ili bez dioptrije?

imam (glupo :o) pitanje.. pošto su te meke leće (bar meni :zubo: ) onako većeg promjera od šarenice, da li se to jako kuži? mislim, da ti onak nešto pofarbano ide oko šarenice? tj. da li je boja ista na djelu koji ide preko šarenice i onom komadiću koji pokriva bjeloočnicu?

eh da. skupe su tako jer su dioptrijske (iako mi nije jako velika dioptrija. oko -1.5) i zato sto su mjesecne.

inace boja ti ide prema oku tako da pokriva samo sarenicu, ali ne i bjeloocnicu. ma ne kuzi se da to kao lece.
iako ja ne bih bas preporucivala ljudima koji inace ne nose lece da ih stavljaju jer se dosta tesko naviknuti na stavljanje leca u oci (bar je meni bilo, ali ne mora biti)

Studentica
19.06.2004., 10:31
shree_kali kaže:
ja imam loša iskustva s tim lećama..prije xy godina imala sam ljubičaste i te su bile relativno ok - vidjele su se i to.. :cool:

ali prošle godine kupila sam (uf, ne znam koja je marka..moram doma vidjeti..) plave i zelene - niš se pod milim bogom ne vidi! samo me smetaju ko da imam otrov u očima :mad:

pa sam u berlinu kupila "Johnson&Johnson" smeđe - isto su bile drek.. :rolleyes:

ali nedavno sam u nekoj optici u zg-u uzela brošure za freshlookove i još neke i čine mi se Z-A-K-O-N! :top:

meni je najbitnije da se vide jako - ono, da je promjena gotovo drastična..imate iskustva s takvima?

a meni nije bas bitno da se vide jako. imam inace tamno plave oci i sada sam ih promijenila u svijetlo plave s izrazenim sarenicama. nisam uzela one plave mackaste jer izgleda ko da imam stakleno oko. inace sam zadovoljna sa svojom bojom ociju, ali mala promjena mi je bila potrebna...zbog sebe....ufff

Studentica
19.06.2004., 10:32
inace meni je opcenito najbitnije kod svih stvari koje idu na oci, bilo to naocale ili lece, da su kvalitetne i da mi ne ostete oci.

ipak treba paziti...
:cool:

Štrikalica
19.06.2004., 10:52
Studentica kaže:
nisam uzela one plave mackaste jer izgleda ko da imam stakleno oko.

:lol: :lol: :lol:

:rofl:

ma ja sam isto zadovoljna sa svojom bojom (btw. "sa svojim bojama" je točnije..mijenjaju se kak vjetar puhne :rolleyes: ), ali volim se maškarati na sve načine pa tako i mijenjajući boje očiju, kose, svačega.. :)

imala sam i one mačije oči davnih dana kad sam partijala..to je bilo zakon - jako skvarcana, obučena u crnu kožu, crna duga kosa i žute mačije oči :cerek:

Samantha
20.06.2004., 22:05
600 kuna...???????

ma daj koje su to?
pa nigdje nisu skuplje od 20 eura...evo npr.CIBA VISION,BAUSCH&LOMB,FRESHLOOK sve po 15 eura par.

Studentica
20.06.2004., 22:20
Samantha kaže:
600 kuna...???????

ma daj koje su to?
pa nigdje nisu skuplje od 20 eura...evo npr.CIBA VISION,BAUSCH&LOMB,FRESHLOOK sve po 15 eura par.
rekoh da su dioptrijske...
i to mjesecne

Samantha
20.06.2004., 23:23
a nisam vidila da su dioptrijske

croft
21.06.2004., 17:16
bas bi voljela vidjeti kakva sam sa plavim ocima,ali bojim se ko vrag staviti lece...

lahor
21.06.2004., 21:50
Ma lece stavis bez greske u oko, ja ni suzu nisam pustila.

Istina, prvi put sam ih stavljala oko 40 minuta jer su se stalno presavijale, lijepile za prst .... ma uzas, vec sam htjela odustati i onda sam konacno uspjela :D

(sada stoje jos tri para u ladici koja necu potrositi :D, ako netko treba...-1.5 i -1.25, Bausch&Lomb, tromjesecne.

Ja bih isto malo eksperimentirala s ovima u boji, ali nikako da imam viska novaca :D

Alyssa
21.06.2004., 22:40
Samantha kaže:
600 kuna...???????

ma daj koje su to?

Ja cu si ovaj tjedan narucit od fresh Looka i kostaju 21 euro :D
Jel to uopce vrijedi sta?

Samantha
21.06.2004., 23:38
ja ih nisam nikad koristila,imam interesantnu boju ociju...a moja frendica tamne kose,puti,ociju i stavlja plave lece i grozno joj stoje...vidi se da to nije njena boja ociju.Jednostavno odudaraju.

326
22.06.2004., 00:55
lahor kaže:
(sada stoje jos tri para u ladici koja necu potrositi :D, ako netko treba...-1.5 i -1.25, Bausch&Lomb, tromjesecne.

ovaj :o koliko tražiš za njih? :zubo:

Štrikalica
22.06.2004., 08:18
lahor kaže:

Istina, prvi put sam ih stavljala oko 40 minuta jer su se stalno presavijale, lijepile za prst .... ma uzas, vec sam htjela odustati i onda sam konacno uspjela :D

ma horor živi! ja sam zadnje stavila smeđe u berlinu..kad sam išla na kocert..već u busu od hotela sam toliko poludjela da sam ih iščupala iz očiju i, u nedostatku boljeg, stavila u flašicu mineralne..e, to je izgledalo spooky :lol:

lahor
22.06.2004., 10:11
326 kaže:
ovaj :o koliko tražiš za njih? :zubo:

Saznamo cijenu u Ghetaldusu, izracunamo cijenu jedne lece i tako odredimo upola manju cijenu za lece :)

Jel ti to povoljno?

Noemi
22.06.2004., 10:25
Probala sam zelen od fresh looka,oci su m i izgledale mutne,kao kuhanoj ribi.
I smetalo me sto sam vidjela zeleni rub oko zjenice.

Sive lijepo stoje na smeđe ocii.

kona
22.06.2004., 11:56
jeste probali različite boje očiju? ja zadnje 3 godine uzimam 1 smeđu i 1 zelenu i izgleda totalno cool :cheer: ljudi se nekad malo prestraše kad primjete LOL
samo je problem što smeđu uvijek moram čekati mjesec dana jer moraju posebno naručivati.

jerry
22.06.2004., 12:21
a jel tko zna koliko bi me koštale leće u boji, dioptrija -2.50 ?
inače nosim obične leće dioptrijske od bausch&lomb.

koju marku da uzmem?

hoće li se na moje tamno-smeđe oči vidjeti plave? jer čula sam da ak su ti oči prirodno jako tamnsmeđe da im nemreš s lećama mijenjati boju.

valentina
22.06.2004., 12:36
Studentica kaže:
svijetlo plave leće u boji....ludilo su totalno...mjesečne (jer nije baš zdravo imat godišnje...)...i to iz fore...malo promjene...
joj kak sam happy!

pozdrav
:W a koja ti je prirodna boja ociju?

Noemi
22.06.2004., 12:50
NA tamno smeđe oci najprirodnije izgledaju zelene lece,ako se i vidi malo ruba sarenice je ok jer dosta ljudi ima smeđe zelene oci.
S plavim lecama mi se ne sviđa kako izađe.

Sive su isto ok.

Studentica
22.06.2004., 18:34
eh i mali ispravak..mene su kostale 2 para mjesecnih leca 600 kn...
ma imas tamo lece za probat...pa vidis koja ti boja odgovara...
ja sam kupila u optocentru i super su...

Cro-cutie
22.06.2004., 19:00
Žene, kaj radite sa očima??:eek: :eek:

Dali vi znate kako je štetno imati leće u boji?? Kako mislite da leće dođu u tu boju? To su čiste kemikalije......

Uzmite jednu tu leću, stavite ulje na prst, trljajte leću između dva prsta, i vidjet ćete kako vam će se poplavit prst (recimo da su plave leće)....

Prihvatite svoju boju očiju...ne budite lude!:flop:

lahor
22.06.2004., 19:45
Studentica kaže:
eh i mali ispravak..mene su kostale 2 para mjesecnih leca 600 kn...
ma imas tamo lece za probat...pa vidis koja ti boja odgovara...
ja sam kupila u optocentru i super su...

Kak mislis za probat??? Hoces reci da vise ljudi isprobava jedne te iste lece?

:bljak:

Radije bih bacila 600 kn nego da stavljam lece koje je netko prije mene koristio.:bljak:

Isabel
22.06.2004., 20:09
ja koristim od freshlook-a lece u boji i odlicne su...prvo sam probala zivo zelene i super su mi stajale (prirodno sam smedjooka) a sad trenutno imam plave..lijepa je kombinacija i uopce ne izgledaju fake...:w

Hana_
22.06.2004., 21:53
imam ioptriju -5

i vec 5 god nosim plave lece od permacona

oci su mi i inace plave al ovak sej os vise skuze ..

moje su polutvrde i treba s ena njih naviknut

a ovo s trljanjem je doista smjesno, lol

btw--kad vam padne leca, koja je u boji, i ak jos imate dioptriju kao ja ( sto je rijetkost :) ) nemate problema s trazenjem :top:

poison ivy
22.06.2004., 22:39
ja bi trebala nabavit lece jer imam razlicitu boju ociju:rolleyes:

iako sam(da nebude zabune)jako ponosna na moje okice:D :D

Štrikalica
23.06.2004., 07:56
poison ivy kaže:
ja bi trebala nabavit lece jer imam razlicitu boju ociju:rolleyes:

iako sam(da nebude zabune)jako ponosna na moje okice:D :D

uf..meni je to zakon :cerek:

Studentica
24.06.2004., 00:36
lahor kaže:
Kak mislis za probat??? Hoces reci da vise ljudi isprobava jedne te iste lece?

:bljak:

Radije bih bacila 600 kn nego da stavljam lece koje je netko prije mene koristio.:bljak:
jooj. pa normalno da dobijes nove lece!!!
one za isporbat su samo tamo u optici da vidis koja boja ti pase...a uostalom imas otopine za ispiranje...taj jedan put neces umrijet.

Chlea
01.07.2004., 12:46
Ja vec dugo imam od bausch&lomb dioptrijske -2 u boji i dobre su,
ali me zanimaju , malo za promjenu , gore spomenute freshlook.

Di se u Zagrebu mogu kupit freshlook lece u boji?

klio
02.07.2004., 14:39
Kako sam čula u Rijeci je pred par mjeseci u Optisolu bila neka ko rasprodaja leća u boji. Navodno oko 200 kn da su koštale. Al nisam baš sigurna u to sto posto, znam da je u pitanju bila neka mala para.
Mislila sam ih kupit al ne znam kakvu bi boju uzela. Patim na prirodno , pa ne bi neke smajliće i tako te stvari.
Inače imam plavozelene oči, šta znači da nema smisla uzimat plave.
Da li su to samo meke ili ima i tvrdih?
Ja inače nosim dioptrijske polutvrde leće.

papa štrumf
03.07.2004., 10:11
danas nakon duuugo godina sam vidio staru frendicu.
prije je imala smeđe oči a sad sada ima prekrasne plave :cerek: i mislim se what the fuck, i onda sjetim leća u boji.
pa to fakat fantastično izgleda :cerek: :cerek: :cerek:

Štrikalica
04.07.2004., 12:48
papa štrumf kaže:
danas nakon duuugo godina sam vidio staru frendicu.
prije je imala smeđe oči a sad sada ima prekrasne plave :cerek: i mislim se what the fuck, i onda sjetim leća u boji.
pa to fakat fantastično izgleda :cerek: :cerek: :cerek:

o, da! ako su leće kvalitetne izgleda :top:

moja je isto davno kupila plave leće, a oči su joj taaaamno smeđe - skoro crne..s tim lećama - neonski tamno plave..divota jedna..

al nažalost, ja bacila bogatstvo na kuhane ribe :E

Alyssa
05.07.2004., 22:25
Danas sma si narucila od freshlooka lece sa dioptrijom i doc ce mi za 3 dana :jumping:

AFRODITA69
07.07.2004., 03:06
jedna od modela iz moje agencije je danas imala svjetlo smede.inace je malko tamnija,sa karamel /smedom kosom,i te oci su bile tolko super da sam si sama razmisljala da si i ja tak nekaj nabavim.plave ne dolaze u obzir,to mi se ne dopada...zelene imam,za koje zbog boje svi misle da su lece,pa bi hazel i svjetlo smede...

Štrikalica
07.07.2004., 07:48
AFRODITA69 kaže:
jedna od modela iz moje agencije je danas imala svjetlo smede.inace je malko tamnija,sa karamel /smedom kosom,i te oci su bile tolko super da sam si sama razmisljala da si i ja tak nekaj nabavim.plave ne dolaze u obzir,to mi se ne dopada...zelene imam,za koje zbog boje svi misle da su lece,pa bi hazel i svjetlo smede...

ali fakat pazi koje uzimaš..isprobaj ih na licu mjesta (kolko god gadljivo zvučalo)..ja sam se zajebala dvaput - i to baš sa te dve boje..niš se ne vidi (osim spomenutog kuhana riba looka)

valentina
07.07.2004., 08:46
jos uvijek cekam odgovor, kakve studentica ima prirodne oci (boja, naravno) :ceka: :misli: :ceka:

Studentica
07.07.2004., 11:23
imam tamno plave, a sada su svijetlo plave s onim ludim crtama na sarenici (jossvijetlije plave) koje se radijarno sire

Studentica
07.07.2004., 11:25
http://www.coloredcontacts.com/lenses_freshlook/sapphire_blends.htm

Studentica
07.07.2004., 11:36
za vas koje zanimaju neki dogovori na pitanja o lecama u boji
http://www.coloredcontacts.com/lenses_faq.htm

Studentica
07.07.2004., 11:38
http://www.coloredcontacts.com/lenses_prices.htm

valentina
07.07.2004., 12:19
Studentica kaže:
imam tamno plave, a sada su svijetlo plave s onim ludim crtama na sarenici (jossvijetlije plave) koje se radijarno sire luda si, imas plave oci i kupujes plave lece.....
ja obozavam plave oci i luda sam za njima, smede su tako dosadne........

AFRODITA69
08.07.2004., 01:06
ma sumnjam da cu ih ikad kupiti..mislim da ja to nebi mogla staviti,tak izgleda uzasno kad se stavljaju...tak da cu ostati kod svojih okica!ali kad bi trebala nositi lece,onda bi uzela u boji!

AFRODITA69
08.07.2004., 01:09
ovo je boja koju bi uzela da se odlucim na to-hazel,bas ko ta zenska kod mene...
http://www.coloredcontacts.com/lenses_freshlook/purehazel_blends.htm

valentina
08.07.2004., 13:34
AFRODITA69 kaže:
ma sumnjam da cu ih ikad kupiti..mislim da ja to nebi mogla staviti,tak izgleda uzasno kad se stavljaju...tak da cu ostati kod svojih okica!ali kad bi trebala nositi lece,onda bi uzela u boji! zato sam i ja odustala, mogla sam ih dobiti za roskas, samo sam ih trebala probati,ali pomisao da "to" stavim u oko?:bljak:

djumbir
29.05.2006., 21:01
Koliko bi koštao u Opto Centru par mekih mjesečnih leća u boji, bez dioptrije?
Inače, imam astigmatizam i dioptriju -1.5, no htjela bih prvo vidjeti
koliki mi je prag tolerancije a i mogu li uopće izdržat s njima.... a bez
da pljunem velike pare.

emergence
29.05.2006., 21:13
joj sve lece u boji mi umjetno izgledaju. najgore mi je kad zene smedih ociju nose plave lece. pa kak im se oko mice vidis im sarenicu smedu i plave lece.
kao zombiji

enigma
29.05.2006., 23:03
a ja bih bas htjela si kupiti plave za moje smede okice. :tuzni:

mladac
30.05.2006., 08:11
joj i meni je to želja. "svakoj ovci njeno runo smeta", rekla bi moja mama al kaj ćeš. :(

NoWa
30.05.2006., 08:16
Koliko bi koštao u Opto Centru par mekih mjesečnih leća u boji, bez dioptrije?oko 250 kuna.

ja imam problem oko stavljanja i skidanja leca. em sto stalno trepćem, em sto imam nokte pa je skidanje teze jer mogu zagrebat oko, a to mi je :horor:

emergence
30.05.2006., 12:07
a ja bih bas htjela si kupiti plave za moje smede okice. :tuzni:

ne savjetujem ti .izgleda uzasno neprirodno i kako mices ocima vidjet ce ti se smedi dijelovi

teichy
30.05.2006., 12:11
ja sam imala plave leće, bez dioptrije tek tako za foru, trajale su 15 dana i koštale su tadašnjih 30 000 lira
fora mi je to al nije zdravo

Naya
30.05.2006., 14:02
ne savjetujem ti .izgleda uzasno neprirodno i kako mices ocima vidjet ce ti se smedi dijelovi

Pa ne bude uzimala smeđe leće za smeđe oči :zubo:

Kad smo već kod toga, koju boju da uzmem za svoje smeđe okice? :misli: Ak već ne paše plava... zelena možda?

Kruska
30.05.2006., 14:06
oko 250 kuna.

ja imam problem oko stavljanja i skidanja leca. em sto stalno trepćem, em sto imam nokte pa je skidanje teze jer mogu zagrebat oko, a to mi je :horor:

nemoš.
:zubo:

enigma
30.05.2006., 14:54
ma i ja bih te bez dioptrije. ljubicaste mozda? :cerek:

beryozinka
02.06.2006., 22:10
Nije mi jasno kako netko može iz fore nositi leće pa makar i zbog druge boje očiju. Ja imam leće u boji (zelene), ali nosim zbog dioptrije. Održavanje je poprilično skupo, treba ih se redovito čistiti i sve te male gluposti.. Mislim, s vremenom se navikneš, ali zato što moraš. A vi sa zdravim očima... uživajte, damn it! Kad vam već ne trebaju leće, zašto ih nositi??? :p

zlatna
04.06.2006., 19:57
one za isporbat su samo tamo u optici da vidis koja boja ti pase...a uostalom imas otopine za ispiranje...taj jedan put neces umrijet.

mene su u optocentru uslikali i onda mi na kompu mijenjali boju očiju da biram:p u svakom slučaju preporučam.... uzimala i na drugim mjestima i završila s konjuktivitisom:cool:

brineta007
03.03.2007., 14:04
vi koje ste naručivale leće u boji,za kolko dana dođu?
ja bi si htijela naručit plave bez dioptrije...

Ida Bauer
03.03.2007., 21:15

Znate vi da se preko sluznice oka prenose raznorazne boleštine?...čak i AIDS
Ove optike u kojima vam to daju treba prijaviti sanitarnoj inspekciji.

Ida Bauer
03.03.2007., 21:19
imam ioptriju -5

i vec 5 god nosim plave lece od permacona

oci su mi i inace plave al ovak sej os vise skuze ..

moje su polutvrde i treba s ena njih naviknut

a ovo s trljanjem je doista smjesno, lol

btw--kad vam padne leca, koja je u boji, i ak jos imate dioptriju kao ja ( sto je rijetkost :) ) nemate problema s trazenjem :top:

I 5 godina non-stop nosiš leće u boji?...Ja nosim naočale i sad bi konačno probala leće pa sam mislila nabaviti u boji.
Ja bi ove (http://www.coloredcontacts.com/lenses_freshlook/green_colors.htm)
Btw:čitala sam da ima puno ljudi koji su alergični na boju u tim lećama...i da se to ne skuži odmah...i da napravi probleme....

darin
03.03.2007., 22:26
a zato ti hana imas tako pregenijalne oci :D nisam ih se mogla nagledati kad sam te vidjela, savrseno :cerek: sad bi i ja te lece :zubo: super su mi ove zelene :top: ja imam zelene oci koje znaju biti stvarno zelene nekim danima, ovo bi ih jos vise istaklo...jesu lece u boji puno skuplje od obicniH?

lianne
03.03.2007., 22:46
I 5 godina non-stop nosiš leće u boji?...Ja nosim naočale i sad bi konačno probala leće pa sam mislila nabaviti u boji.
Btw:čitala sam da ima puno ljudi koji su alergični na boju u tim lećama...i da se to ne skuži odmah...i da napravi probleme....

i meni su te zelene :cerek:
prirodno imam zeleno smede...ali pohlepna sam i bas bi ono uocljivo zelene..kao te..smaragdno zelene..kao suma..predivno..
plave i smede oke su mi dosadne jer ih ima najvise..
iako su mi super svijetlo smede kao ove (http://www.coloredcontacts.com/lenses_freshlook/purehazel_blends.htm)..mozda jos zuce malo..jedna cura u mojoj srednjoj je prirodno imala takve...stvarno posebno i fantasticno..
a od palavih su mi super tamno plave..onako kao duboko more..takve moj stari ima...super su :zubo:

aina_mo
04.03.2007., 00:53
koliko sam ja shvatila ne radi se o lecama u boji (imas medje oci i onda dodju plave) vec o lecama s dioptrijom zelenkaste nijanse koje tvojoj prirodnoj boji ociju daju nazovimo to jacinu, kako je rekla vise se skuze, dodju do izrazaja.. ja sam imala takve, ali izgleda da sam alergicna na nesto posto me nakon tri sata pocnu oci svrbit grata grata e vinci.. hana ispravi me ako grijesim

*Deathless*
04.03.2007., 02:11
ja ove (http://www.coloredcontacts.com/lenses_freshlook/turquoise_blends.htm) nosim, s dioptrijom -1.5. već 3 godine. živa sam i zdrava i super su mi.

... nisu baš diskretne :zubo:
http://img89.imageshack.us/img89/9791/lecelf5.jpg

adriana7
04.03.2007., 15:47
di ih vi to naručujete?ima li tko možda kakvu preporuku za u splitu?:moli:

*Deathless*
06.03.2007., 16:41
ne znam di u splitu, al ono - dođeš u optiku i pitaš kakve leće u boji imaju. i onda ti pokažu i naruče one koje zaželiš. freshlook su najbolje meni.

linolada.mala
06.03.2007., 17:19
a jel se mogu naručiti s malom dioptrijom?? 0,75 i 0,25?? :cerek: :cerek:

brineta007
07.03.2007., 18:01
hmm...ipak sam se predomislila oko naručivanja...idem sutra do zga u pogledati si za leće...:) dal znate gdje bi bilo najbolje da idem...i dal ih dobim isti dan budući da su bez dioptrije?

debelakrava
08.03.2007., 13:12
bez dioptrije dobijes isti dan - al bila ja neki dan i pljunula 250 kn za ljubicaste bez dioptrije i onak - nije da se nes vidi (imam zelene oci).
i ne samo to, vec kao da ih po optikama sad uopce nema. cudno nesto

brineta007
08.03.2007., 13:23
a di si to bila?mislim u kojoj optici....

debelakrava
08.03.2007., 13:35
u onoj u king crossu nekako talijanski se zove

Hana_
08.03.2007., 13:38
a zato ti hana imas tako pregenijalne oci :D nisam ih se mogla nagledati kad sam te vidjela, savrseno :cerek: sad bi i ja te lece :zubo: super su mi ove zelene :top: ja imam zelene oci koje znaju biti stvarno zelene nekim danima, ovo bi ih jos vise istaklo...jesu lece u boji puno skuplje od obicniH?

hvala :kiss: ne znam jesu li skuplje moja jedna je 400 kuna ja mislim, ti bi dobila mekane lece, znaci ugodno bi ti bilo nosenje, ove moje na pocetku pikaju u oku

Ida ne nosim pet godina jedne te iste, mijenjam ih, ali da uvijek su to polutvrde plave lece.

Miss Poison A.
08.03.2007., 14:40
Čitam i zamišljam si što sve umjetno žene neće imat na sebi.šminka, pa umjetni nokti, pa leće, pa ekstenzije, pa push-up grudnjaci i visoke pete,trepavice... Mene bi bilo strah pred dečka doć navečer kad se sve poskida. Dođe mu druga žena. Koma mi je bilo što umjetno.Al ko voli nek izvoli jel. :zubo:

formulica
08.03.2007., 19:44
Freshlook ljubicaste lijepo izgledaju na smedjim ocima.
Ja sam imala i ljubicaste i safirno plave (te su isto lijepe) i nebesko plave i zelene sa smedjim sarama (te su isto :cerek: ) i obicne zelene i sad opet razmisljam o nekoj novoj boji. Inace imam dosta tamne oci.

Ida Bauer
08.03.2007., 20:16
http://www.style.com/slideshows/parties/030607PARI/11m.jpg

Ja bi ovakve:cerek:

reggie
08.03.2007., 20:41
evo jedan link (http://www.freshlookcontacts.com/collection.shtml), netko ga je već negdje stavio...

one za svijetle oči carribean aqua su mi :s

@ida ovima su moonlight slične mislim...

3nina3
08.03.2007., 20:43
Čitam i zamišljam si što sve umjetno žene neće imat na sebi.šminka, pa umjetni nokti, pa leće, pa ekstenzije, pa push-up grudnjaci i visoke pete,trepavice... Mene bi bilo strah pred dečka doć navečer kad se sve poskida. Dođe mu druga žena. Koma mi je bilo što umjetno.Al ko voli nek izvoli jel. :zubo:

:rofl:
sad si me podsjetila na jednu epizodu princa iz bel aira :rofl:
isto je bila ta šema lik se zapalio za neku malu slatku crnkinju sa plavim okama,dugim trepavicama, lijepim noktima,savršenim cicama,dugom kosom i dugim nogama.. onda jednog dana kad su slučajno,zbog nekog potresa mislim :misli:,zapeli u istoj sobi na cijeli dan.. samo dio po dio je padao..prvo nokte odljepila,pa je ovaj hoće pomaziti a perika mu u rukama ostane,leće joj u međuvremenu ispale trepavice si skinula i umetke iz grudnjaka izvadila a ovaj :eek: :rofl:

black devil
14.05.2007., 09:18
gdje je najbolje nabavit leće u boji da se ne dobi neka boleština ili da nisu mutne. ja sam vidjela i dečke s lečama u boji.
Znam jednu optiku u ilici gdje ima leća u boji.

Babyhaifa
14.05.2007., 12:59
Ja vam te lece u boji uzimam u tkalci dođu 200 kn i dobijes besplatno tekucinu za odrzavanje, probala sam skoro sve moguce nijanse, neke su ok i ne vide se da su umjetne a neke boje su katastrofa i ocaj izgledaju bas se vidi da su neprirodne, moras si pogoditi nijansu prema tvojim ocima, mislim da je to individualno kako ce kome koja nijanas stajati. ako ih odrzavas kak spada i cistis neces dobiti nikakvu bolestinu, traju oko mjesec dana, mjesec i pol.Freshlook su odlicne!!

black devil
14.05.2007., 14:18
Ja vam te lece u boji uzimam u tkalci dođu 200 kn i dobijes besplatno tekucinu za odrzavanje, probala sam skoro sve moguce nijanse, neke su ok i ne vide se da su umjetne a neke boje su katastrofa i ocaj izgledaju bas se vidi da su neprirodne, moras si pogoditi nijansu prema tvojim ocima, mislim da je to individualno kako ce kome koja nijanas stajati. ako ih odrzavas kak spada i cistis neces dobiti nikakvu bolestinu, traju oko mjesec dana, mjesec i pol.Freshlook su odlicne!!

Di u Tkalći?
Ja imam prirodno plave oći, ali bi htijela ovakve (dolje)!
http://img519.imageshack.us/img519/7207/2bluesj0.jpg (http://imageshack.us)
http://img519.imageshack.us/img519/7020/3greenij8.jpg (http://imageshack.us)

Dali se to možeš kupit čim ih isprobaš i dali ima tam u Tkalići taj neki komp. di možeš vidjet koje ti stoje?

missh
14.05.2007., 22:37
Ja sam imala i ljubicaste i safirno plave (te su isto lijepe) i nebesko plave i zelene sa smedjim sarama (te su isto :cerek: ) i obicne zelene i sad opet razmisljam o nekoj novoj boji. Inace imam dosta tamne oci.

ja isto imam skoro crne oci i htjela bih tamno plave-ti prekriju lece prirodnu boju ili se ipak kuzi?

Babyhaifa
15.05.2007., 21:43
E ne mozes ih probati, jedino kupiti, kod njih vidis boju u kutijici ima i ovakvih nijansa,jer cim se otvore krece im istek trajanja od mjesec dana, a nema ti to kao kod kozmetike testera, to ti je kupi i nosi!! U optici saric ti je to tocno iznad argentine (kafica) moras se stepenicama popeti gore. a ja ti imam isto dosta tamne oci, po danu se da skuziti da su lece, jbg... al kad se zapiljis. isto si trebas nac nijansu koja ti odgovara, na nekima se vise kuzi na nekima manje.

*Fenrir*
15.05.2007., 23:30
Ja bi
http://www.coloredcontacts.com/images/bcgreen.jpg
ove

ja imam takvu prirodno boju, ali ja bi ove
http://www.coloredcontacts.com/images/bcviolet.jpg

kako bi ta boja išla na moju boju budući da su ljubičasta i zelena komplementarne boje?
crnka sam, svijetloputa, pa nisam sigurna dal bi to dobro stajalo..
inače nosim meke leće s dioptrijom već godinama, pa mislim da ne bi trebalo biti problema.

Piggy
16.05.2007., 22:25
Ja sam prije pola godine kupila modre leće s dioptrijom, par je došao 250 kn, i još uvijek mi traju.Prezadovoljna sam jer su ugodne za nositi i boja je fantastična.

vekmar
16.05.2007., 22:32
ja sam imala plave lece (imam inace smedje oci) i bile su koma... nije se boja vidjela dobro (a zenska me uvjeravala da cu imat baby blue oci) a platila ih 500kn (i bile su me zuljale pa sam ih na kraju bacila)

Piggy
17.05.2007., 09:06
Kako su te uspjele nasaditi. Sama znaš da leća treba imati jako intenzivnu boju kako bi prekrila tvoju boju oka. Moje su intenzivno modre i nema šanse da se išta prozire.

vekmar
17.05.2007., 14:09
piggy reci mi marku tih leca i model pa cu i ja kupit te

Arianne
17.05.2007., 20:32
joj kak sam happy!

pozdrav
:W

Ja sam ih isto imala prije nekih 2-3 godine.
Inace imam smedje oci a uvijek sam zeljela imati zelene oci pa sam kupila te lece :zubo:
Mislim da sam ih platila oko 100-150 eura (nisam vise sigurna), a dobila sam 6 pari leca.Jedan par se mogao nositi oko mjesec dana, duze nije smijelo.

Na pocetku mi je bilo jako tesko sa njima. Oci su mi stalno bile nekako suhe i peklo me je cesto tako da ih dugo nisam mogla nositi, mozda samo par sati u danu (to je razlog zbog cega ih poslje nisam vise kupovala)
A najveci problem bio bi kad bi sa njima otisla negdje gdje je zagusljivo npr. kafici ili diskaci..hebemu tad nista nisam vidjela :rofl:
A stajalo mi je dobro..meni se jako svidjalo..mada vecina ih je rekla da mi najbolje odgovaraju moje smedje :o

Arianne
17.05.2007., 20:35
Ma lece stavis bez greske u oko, ja ni suzu nisam pustila.

kod mene je isto prvi put bilo.. :rofl: Stavljala sam ih sat vremena jer sam se bojala stavit prst na oko :rofl:

A najgore bi mi bilo kad bi se nasminkala pa stavila lece.Sminka bi vecinom spala jer bi mi oci prvih sat vremena stalno suzile :rolleyes:

Arianne
17.05.2007., 20:44
ovakve sam ja imala

http://img371.imageshack.us/img371/4177/bcgreennm7.jpg (http://imageshack.us)
kad vidim ovu boju pozelim opet opet lece kupiti:tuzni:

Zenski petko
17.05.2007., 20:49
ovakve sam ja imala

http://img371.imageshack.us/img371/4177/bcgreennm7.jpg (http://imageshack.us)
kad vidim ovu boju pozelim opet opet lece kupiti:tuzni:

Sigurno su tvoje smedje oci mnogo prirodnije i ljepse no ove sa zelenim lecama. :)

Piggy
17.05.2007., 20:55
piggy reci mi marku tih leca i model pa cu i ja kupit te

Color tones u optici optima u Splitu.

Arianne
17.05.2007., 21:13
Sigurno su tvoje smedje oci mnogo prirodnije i ljepse no ove sa zelenim lecama. :)

:kiss:

l0la_
19.05.2007., 14:24
nemojte kupovati freshlooks dimensions ako nemate... bijele oči.
uopće se ne kuže, poluobojene su i još su mi zatamnile oči.

imam smeđe-žutozelene oči tamnije boje (bzvz, naravno)
i iščekujem da izbace neki model koji mi ih može bar malo
posvijetliti.

black devil
19.05.2007., 22:08
e kakve su leće u optici Kraljević.
Ja bi si tamo uzela

FFdreamer
20.05.2007., 11:00
Ja imam dioptriju manje od 1.0 pa me zanima bi li si svejedno mogao kupiti nedioptrijske jer su diptrijske preskupe pa te dane ne nosit naočale ionako ih ne nosim uvijek? Jel mi to može naštetit?

tigrica1
20.05.2007., 18:25
Ja imam dioptriju manje od 1.0 pa me zanima bi li si svejedno mogao kupiti nedioptrijske jer su diptrijske preskupe pa te dane ne nosit naočale ionako ih ne nosim uvijek? Jel mi to može naštetit?

bolje kupi dioptrijske leće!

tigrica1
20.05.2007., 18:33
bolje kupi dioptrijske leće!

imam dioptriju -1.5 i smeđeoči, pa sma malo za promjenu kupila zelene leće, dobro su mi stajale, al nisu totalno prekrile moje tamnosmeđe oči. vrijedile su nekih 4,5 mj, nosila sam ih skoro svaki dan,ubiti nisam smjela dulje od 6sati, al mi nisu smetale i ako sam ih imala po12 sati.. a platila sam ih 300 kn.
i to je to :) htjela bih sad opet takve zelene, mozda plave, al ne vjerujem da bi se dobro vidjele s obzirom na tamne oči, ai nisam bas pri nekim novcima :)

Piggy
20.05.2007., 18:46

Pa nije ti velika razlika u cijeni. Bez dioptrije su ti 200 kn.

black devil
22.05.2007., 20:28
E ne mozes ih probati, jedino kupiti, kod njih vidis boju u kutijici ima i ovakvih nijansa,jer cim se otvore krece im istek trajanja od mjesec dana, a nema ti to kao kod kozmetike testera, to ti je kupi i nosi!! U optici saric ti je to tocno iznad argentine (kafica) moras se stepenicama popeti gore. a ja ti imam isto dosta tamne oci, po danu se da skuziti da su lece, jbg... al kad se zapiljis. isto si trebas nac nijansu koja ti odgovara, na nekima se vise kuzi na nekima manje.

Daj mi molim te objasni točno gdje je to. opiši.
please

billie
23.05.2007., 18:51
ja sam kupila freshlook colorblends zelene i ne vidim dobro kroz njih. Svaki put kad trepnem se vjerovatno pomaknu pa mi se vid zamuti. A promjena boje očiju se skoro uopće ne kuži

black devil
24.05.2007., 20:11
ja od dans imam leće! super su!
Samo neznam koja je prava koja kriva strana leće. dali se toi može staviti na bilo koju stranu u oko?:confused:

jagodica-bobica
28.05.2007., 13:03
jel se mogu sa ovog sajta naruciti lece? Jel neko spomenuo da je narucivao od nekud?

Dark_knight
28.07.2007., 21:26
Učenik sam i želim kupiti leće u boji. Boja može crvena ili narančasta... Znate, malo se želim našaliti sa hmmm... svima u školi. Starci mi dadu da ih kupim, al na netu niam naša crvenu boju, pa pomozite.... Želim na jedan dan izgledat kao :E .

P.S. Dal ovo spada pod Moda?

extreme
28.07.2007., 21:52
www.lensway.com - probaj tu

www.optikaonline.hr ... nema veze ako nešto što tražiš nije nabrojano na stranici- mogu ti oni sve naručiti

darin
28.07.2007., 21:57
ljudi, mollim vas prije nego sto idete otvarati novi topic dajte malo pretrazite po forumu da vidite jel vec postoji takav slican ili isti, nemojte samo otvarati na pamet.
osim sto nalaze zdrav razum, to pise i na topicu na vrhu mode koji bi trebalo procitati prilikom prvog postanja na ovom pdf.

hvala na razumijevanju

Jolanda
30.07.2007., 12:48
Kupila zelene. Koja patnja, stalno su me pekle i bolile oči,te bile užasno crvene. Rekli mi da treba vremena da se naviknem,ali nakon mjesec dana patnje,bacila sam ih u kantu za smeće. Priznajem super su mi stajale prvih pola sata,ali zeleno i crveno sa suzama ne baš.

Dark_knight
30.07.2007., 13:26
Isprika darlin, žurio sem se...

moria3
30.07.2007., 15:16
crvene,zmijske-bez zajebancije!:top:

mrkvich
31.07.2007., 11:36
dobila od frendice plave,jednom ih imala i super bile al posle tog nikak da se naviknem,ko da mi je mutno gledat kroz njih,ko da me zuljaju,glava boli itd.i kak imam velke oci,imam filing ko da su mi lece male:zubo:,i dalje se vidi oko nje i oko zjenice moja boja.kak mi je prvi put da ih imam (lece opcenito) ne znam dal je to normalno il kak.

nedodirljiva
30.08.2007., 23:47
E ovako,odlucila sam da kupim sociva u boji pa bih molila sve cure koje imaju iskustva sa tim stvarima tj koje vec nose sociva da mi kazu imaju li kakvih problema,mogu li se brzo navici,smetaju li i koliko traju, i koju boju nose:) ...Unaprijed hvala!

love_my_ass
31.08.2007., 00:09
E ovako,odlucila sam da kupim sociva u boji pa bih molila sve cure koje imaju iskustva sa tim stvarima tj koje vec nose sociva da mi kazu imaju li kakvih problema,mogu li se brzo navici,smetaju li i koliko traju, i koju boju nose:) ...Unaprijed hvala!

Sociva = naocale? :confused:

Ranger
31.08.2007., 00:49
Sočiva = (kontaktne) lece

extreme
31.08.2007., 08:47

imaš ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=133258) puno toga napisanog u vezi leća. i onih u boji.

generalno-na one u boji se navikavaš jednako kao i na obične leće(ne znam da li ih nosiš...)
biraj boju koja neće izgledati ne prirodno sa tvojom prirodnom bojom..
ja ih nisam nosila al ljudi kažu da ih nije dobro nositi navečer-pogotovo kad voziš jer se nekako prelama svjetlost i lošije se vidi!

Jonna
31.08.2007., 09:01

Mislim da postoji vec tema...uglavnom ja nosim lece u boji ponekad, ali samo zato sto imam dioptriju i moram nositi lece kak god okrenes. Lece u boji traju (bar ove koje ja kupujem) mjesec dana i kostaju 200 kn + tekucina za lece 100 kn. Sto se boje tice i promjene najvise ovisi koje boje oci imas, recimo ja imam svijetlo smede i kad stavim tirkizne lece kuzi se razlika, ali ne bas tak super kako bi se vidjele ne nekoj curi koja ima plave oci (moja frendica ima tamno smede oci i skoro se nista ne kuzi). E sad, ako nikad nisi koristila lece ja na tvome mjestu bi prosetala do okuliste i raspitala se malo o stavljanju leca u oci, o pravilnom upotrebljavanju i ciscenju leca da ne poberes konjuktivitis ili nesto sl. (onda budes vidjela kad se mjesec dana ne budes mogla sminkati i opcenito koji problemi nastanu i koliko treba da se oci oporave...)

Jonna
31.08.2007., 09:03
ljudi kažu da ih nije dobro nositi navečer-pogotovo kad voziš jer se nekako prelama svjetlost i lošije se vidi!

Istina, po noci nisu dobre...

nedodirljiva
31.08.2007., 10:41
Nisam ih jos bas kupila jer jos sam u fazi razmisljanja,a ovdje nisu skupe,bar ja mislim,dodje sest komada tj sest sociva a kosta 40 eura a dva sociva traje tri mjeseca,samo bojim se da nece biti nekih nus pojava, to je problem...

nedodirljiva
31.08.2007., 10:43
Sociva = naocale? :confused:

Kod nas se to zovu sociva u boji:confused:

extreme
31.08.2007., 10:46
Nisam ih jos bas kupila jer jos sam u fazi razmisljanja,a ovdje nisu skupe,bar ja mislim,dodje sest komada tj sest sociva a kosta 40 eura a dva sociva traje tri mjeseca,samo bojim se da nece biti nekih nus pojava, to je problem...

imaš puno vrsta leća i svak su drukčije. neke su dnevne, neke dvotjedne, mjesečne, kvartalne, ....

imaš ih od finijeg materijala i lošijeg... skuplje i jeftinije...

ne znam da li si već nosila obične leće? (tvrde ili meke)

malo izvidi na ovoj stranici čega ima i usporedi cijene... www.lensway.com

Piggy
01.09.2007., 18:03
Pa duplo su jeftinije nego u našim optikama!

Elektra
01.09.2007., 18:18
Ja nikad nisam nosila leće, ali bih si stvarno htjela kupiti jedne u boji, čisto da npr. probam kako bi mi stajale smeđe oči i sl. pa me zanima kako da saznam koje bi mi odgovarale najbolje?

Da odem u neku optiku možda?

extreme
01.09.2007., 18:40
Ja nikad nisam nosila leće, ali bih si stvarno htjela kupiti jedne u boji, čisto da npr. probam kako bi mi stajale smeđe oči i sl. pa me zanima kako da saznam koje bi mi odgovarale najbolje?

Da odem u neku optiku možda?

znam da postoje optike koje imaju probne leće za isprobavanje (iako ja takvu optiku još nisam vidjela..) al čisto sumnjam da imaju sad baš sve nijanse i boje za isprobavanje....

Elektra
01.09.2007., 18:43
znam da postoje optike koje imaju probne leće za isprobavanje (iako ja takvu optiku još nisam vidjela..) al čisto sumnjam da imaju sad baš sve nijanse i boje za isprobavanje....

A budem onda otišla u Pulu do svoje najdraže optike pa javim kako sam prošla. :)

extreme
01.09.2007., 20:39
A budem onda otišla u Pulu do svoje najdraže optike pa javim kako sam prošla. :)

ja svoje leće i naručujem od jedne optike iz pule :www.optikaonline.hr

ako je to ista ljekarna-i ako ti daju probne-svakako javi-da ih iduću put mogu ja žicati za neke probne....:zubo:

Elektra
01.09.2007., 20:41
ja svoje leće i naručujem od jedne optike iz pule :www.optikaonline.hr

ako je to ista ljekarna-i ako ti daju probne-svakako javi-da ih iduću put mogu ja žicati za neke probne....:zubo:

Optika D&A. Tek sad sam vidjela tko je to. Hmm, meni se oni uopće ne sviđaju tj. neprofesionalni su mi. Barem sam ih ja takvima doživjela.

extreme
02.09.2007., 00:04
Optika D&A. Tek sad sam vidjela tko je to. Hmm, meni se oni uopće ne sviđaju tj. neprofesionalni su mi. Barem sam ih ja takvima doživjela.

viš.. a meni su bilo baš ok... ljubazni, a i leće stigle odmah sutradan.

cavalli20
03.09.2007., 23:32
ja imam smede oci al oduvijek sam htjela ful zelene i neki dan sam bila u kaptol cenrtu u nekoj optici i prvo isprobala onu prekrasnu carribien boju i to je izgledalo p r e s t r a š n o !!! nekako bljutavo sivo, ma koma... onda sam isprobala pure hazel i izgledale su savrseno, al tam su bile puno skuplje neg obicno pa cu si ih ovih dana kupit negdje drugdje...
al ja bi skroz svijetle i mora bit takvih, ak ima onih ful bijelih koje svima budu bijele mora bit i takvih zelenih i za najtamnije okice!!!! al di???????

girly-girl
03.09.2007., 23:44
ok, a da vas pitam, da li vam se u unutrašnjosti vidi vaša bolja? ja sam imala plave na smeđe oči i vidjele su mi se oči u unutrašnjosti i ljudi su kužili..

extreme
03.09.2007., 23:45
ja imam smede oci al oduvijek sam htjela ful zelene i neki dan sam bila u kaptol cenrtu u nekoj optici i prvo isprobala onu prekrasnu carribien boju i to je izgledalo p r e s t r a š n o !!! nekako bljutavo sivo, ma koma... onda sam isprobala pure hazel i izgledale su savrseno, al tam su bile puno skuplje neg obicno pa cu si ih ovih dana kupit negdje drugdje...
al ja bi skroz svijetle i mora bit takvih, ak ima onih ful bijelih koje svima budu bijele mora bit i takvih zelenih i za najtamnije okice!!!! al di???????

odi na lensway. tamo ti je velik izbor leća u boji.. i provjeri na zdravlju temu o mekim lećama,.tamo se spominjalo još nekih dobrih stranica za leće u boji...

Jonna
04.09.2007., 18:12
ok, a da vas pitam, da li vam se u unutrašnjosti vidi vaša bolja? ja sam imala plave na smeđe oči i vidjele su mi se oči u unutrašnjosti i ljudi su kužili..

Da, vidi se...steta sto nemam vise fotke od Paris Hilton sa nekog eventa di joj se full vide lece (za casopise u photoshopu joj to srede pa se ne vidi).
Najcesce se vide kad su u pitanju smede oci s plavim ili zelenim lecama, al recimo ako cura s plavim ocima hoce naglasit i pojacat svoju prirodnu boju ociju stavi plave lece onda to mrak izgleda i ne kuzi se.

girly-girl
04.09.2007., 18:42
da, to je istina, šteta što više nisu prilagođene.. vidjela sam to za paris, ona ih non stop nosi

beryozinka
04.09.2007., 21:07
da li vam se u unutrašnjosti vidi vaša bolja?

Ne, zaboga! :eek:
S druge strane, ja sam svoje leće platila 1000kn...

girly-girl
04.09.2007., 21:10
a kakve oči imaš a kakve leće? možeš sličku staviti?
meni se vidjelo..

Elektra
04.09.2007., 21:19

Bit će da je u toj brojci tajna ;)

*Deathless*
04.09.2007., 21:27

ja nosim freshlook leće i vidi se malo prirodne boje oko zjenice (žuto-smeđa). to je baš ta linija koja izgleda "prirodno" tj od rubova prema unutra se smanjuje intenzitet boje. stavila sam fotku negde pri početku topica pa moš videt da se vidi malo prirodne boje. al mene to nikad ni smetalo, ok izgleda.
evo našla link kak oni zapravo naprave te leće, tj. po kojem principu su obojane: http://pubs.acs.org/cen/science/83/8341sci2.html
sad sam uzela ljubičaste (točnije, zovu se amethyst) i puno se manje vide nego tirkizne. samo mi moj inače zeleni rub malo oboje, a ostalo je prirodne boje. nije ni to zapravo loše.

beryozinka
04.09.2007., 23:03
a kakve oči imaš a kakve leće? možeš sličku staviti?
meni se vidjelo..

Imam zeleno-smeđe oči i zelene leće. Slika nije baš najbolje kvalitete, ali sam ju malo "izbijelila" da se bolje vidi.

http://img75.imageshack.us/img75/2189/2310061745tm2.jpg

girly-girl
04.09.2007., 23:04
hvala! koliko vidim po ovoj slci ne kuži se :)

beryozinka
04.09.2007., 23:10
hvala! koliko vidim po ovoj slci ne kuži se :)

Ako ništa drugo, morat ćeš mi vjerovati na riječ. :zubo:
Ali imaš sreće, ja nikad ne lažem. :s

girly-girl
04.09.2007., 23:13
ma ja sam napisala da se ne vidi u unutrašnjosti, to je super :)

beryozinka
05.09.2007., 00:09
ma ja sam napisala da se ne vidi u unutrašnjosti, to je super :)

Znam, znam, to i kažem.

Jonna
05.09.2007., 06:48

Od kojeg su to proizvodaca lece i koliko traju, mislim jos nisam cula za jednomjesecne lece da kostaju 1000 kn?!Dal postoje s dipotrijom i gdje ih kupujes. A naravno da se tebi ne kuzi nista kad imas vec u startu svijetle oci (ko i hrpa mojih frendova sto sam vec i napisala)...

Piggy
05.09.2007., 08:50
Ja imam tamno smeđe oči. Ovo je s modrom lećom

http://img136.imageshack.us/img136/6799/dsc00167ty6.jpg (http://imageshack.us)

beryozinka
05.09.2007., 09:37
Od kojeg su to proizvodaca lece i koliko traju, mislim jos nisam cula za jednomjesecne lece da kostaju 1000 kn?!Dal postoje s dipotrijom i gdje ih kupujes. A naravno da se tebi ne kuzi nista kad imas vec u startu svijetle oci (ko i hrpa mojih frendova sto sam vec i napisala)...

Nemam svijetle oči i da, ne kuži mi se ništa jer su leće kvalitetne. Koštaju 1000 kn jer su dioptrijske, trajne i polutvrde. Naručila sam ih kod okulista prije 3 godine i nosim ih svaki dan.

Jonna
05.09.2007., 18:41
Nemam svijetle oči i da, ne kuži mi se ništa jer su leće kvalitetne. Koštaju 1000 kn jer su dioptrijske, trajne i polutvrde. Naručila sam ih kod okulista prije 3 godine i nosim ih svaki dan.

Ma dobro, cije su lece? Koji proizvodac?

beryozinka
05.09.2007., 23:37
Ma dobro, cije su lece? Koji proizvodac?

Ne znam

Jonna
06.09.2007., 07:33
Ne znam

Ti si jedina osoba koja nosi kontaktne lece, tvrdi da su najbolje na svijetu,a da ne zna tko ih je proizveo?! Imas valjda 3 najbolja proizvodaca na svijetu i dobro se zna koji su to...a ja budem bas pitala svog okulistu za takve lece koje traju 3 god i kostaju 1000 kn....mislim da ne budem glupa i dajem vecu lovu jer kad se zbroji 12 mj*200 kn ispadne 2400 kn (dobro ne nosim ih bas toliko,al kuzis o cemu pricam),a ak mogu kupit jedne za 1000 kn i imat ih par godina onda super (a tak i tak sam prije nosila polu tvrde lece pa sam presla na meke pa ni to nece biti problem):kiss:

beryozinka
06.09.2007., 12:22
Ti si jedina osoba koja nosi kontaktne lece, tvrdi da su najbolje na svijetu,a da ne zna tko ih je proizveo?!

Koji je tvoj problem u životu? Ne, ne znam tko ih je proizveo i zaboli me i za njega i za ta 3 najbolja proizvođača. Da li su najbolje na svijetu ili ne zaboli me još jednom - na mojim su očima i meni su dobre.

a ja budem bas pitala svog okulistu za takve lece koje traju 3 god i kostaju 1000 kn....

Pitaj, brate, evo dam ti ja e-mail (mailto: poliklinika-medico-rijeka@ri.t-com.hr) poliklinike pa pitaj njih otkud nabavljaju leće. Sretno!

cavalli20
06.09.2007., 17:55
kaj si tak nabrijana??????

wondergirl21
06.09.2007., 18:39
inace ja uvijek skuzim dok netko ima lece u boji, pogotovo ako si osoba sa smedim ocima stavi plave lece, to mi je presmijesno
mozda ak su slicne nijanse ko prirodna boja se ne kuzi toliko(kao kod beryozinke, to mi je ok, ima smede-zelene oci, a zelene lece), ali plavo na smede je preocito

inace ne nosim lece, imam prirodno svijetlo plave oci i ne bi nikad mjenjala tu boju

beryozinka
06.09.2007., 18:58
kaj si tak nabrijana??????

Misliš ja ili Jonna? :rolleyes:

cavalli20
06.09.2007., 19:28
pa ti!! kaj si tak poludila na to kaj je rekla, lol pa svatko normalan bi znao kak mu se zovu lece koje koristi 3 godine!!

beryozinka
06.09.2007., 20:21
pa ti!! kaj si tak poludila na to kaj je rekla, lol pa svatko normalan bi znao kak mu se zovu lece koje koristi 3 godine!!

Pa eto, ja sam nenormalna. I ne volim kad me se non stop pila oko jedno te iste stvari.

spuzvasta bobica
12.09.2007., 07:49
je probao ko lece u boji Wild Eyes?? meni izgledaju pre ivl :E

black1888
19.09.2007., 22:07
jel imaju crvene leče za kupit igdi?

extreme
20.09.2007., 12:28
jel imaju crvene leče za kupit igdi?

pogledaj po netu... ima ih svih boja..

black1888
20.09.2007., 18:51
kul, ja ču nosit naočale/leče. ak odaberem leče biće crvene :E

extreme
21.09.2007., 10:05
kul, ja ču nosit naočale/leče. ak odaberem leče biće crvene :E

samo njih nećeš smjeti nositi non stop kao obične leće... leće takvih jakih boja-crne, crvene-ne bi smjele biti za svakodnevnu upotrebu nek tek povremeno i na koji sat-radi vanjskog izgleda. ne primarno radi korekcije vida.

black1888
21.09.2007., 21:34
ajoj :cry: ja baš htio nosit to po cijele dane :cry: onda niš od leča, moraču ipak naočale

Sheena the Punk
21.09.2007., 22:02
A oštećuju li te leće u boji vid, ako ih ne trebaš zbog korekcije vida, nego ih nosiš tek tako zbog izgleda?

black1888
22.09.2007., 09:32
mislim da ne, pa to je isto ko da nosiš naočale bez dioptije

extreme
22.09.2007., 09:39
ne znam stručno objasniti ali ima neke veze s tim kako se prelama svjetlost preko tih leća u boji--ljudi pričaju da po noći lošije vide nego s običnim lećama (ili naočalama) , vide "krugove" ili spektre svjetlosti-i slično pa je dosta nezgodno npr. s tim lećama voziti po noći..
al to su sve iskustva ako netko nosi "prirodnije" boje leća-plave, zelene, smeđe.. al ako staviš crne ili crvene-strah me i pomisliti kakva je vidljivost s time..
ali, bilo bi dobro da se javi ovdje netko tko ih je nosio...pa da javi iskustva

*leona*
22.09.2007., 10:31
inace ja uvijek skuzim dok netko ima lece u boji, pogotovo ako si osoba sa smedim ocima stavi plave lece, to mi je presmijesno
mozda ak su slicne nijanse ko prirodna boja se ne kuzi toliko(kao kod beryozinke, to mi je ok, ima smede-zelene oci, a zelene lece), ali plavo na smede je preocito

inace ne nosim lece, imam prirodno svijetlo plave oci i ne bi nikad mjenjala tu boju

Ne bih se složila. Ljudi jedva skuže da nosim plave leće, da ta plava nije boja mojih očiju, a i to tek kad mi se 'zabiju' u facu. :)

*leona*
22.09.2007., 10:34

Ni s tobom se ne bih složila. Nosim leće 14 godina i nikad nisam pitala koji im je proizvođač. Jednostavno, svaki put naručim rekavši: "Kao i prošli put". :)

Kad ih dobijem, otvorim paketiće, šviknem u smeće, a leće spremim u kutijicu za održavanje. I da me ubiješ, nemam pojma tko ih proizvodi (znam tko ih dobavlja, odnosno gdje ih naručujem). :)

*leona*
22.09.2007., 10:59
ne znam stručno objasniti ali ima neke veze s tim kako se prelama svjetlost preko tih leća u boji--ljudi pričaju da po noći lošije vide nego s običnim lećama (ili naočalama) , vide "krugove" ili spektre svjetlosti-i slično pa je dosta nezgodno npr. s tim lećama voziti po noći..
al to su sve iskustva ako netko nosi "prirodnije" boje leća-plave, zelene, smeđe.. al ako staviš crne ili crvene-strah me i pomisliti kakva je vidljivost s time..
ali, bilo bi dobro da se javi ovdje netko tko ih je nosio...pa da javi iskustva

Extreme, :) boja nema veze s time. Ni ja neću baš stručno objasniti, no laički rečeno - boja leće pokriva šarenicu, dok je 'zjenica leće' prozirna. Oko ne vidi šarenicom, nego zjenicom. :)

extreme
22.09.2007., 11:02
Extreme, :) boja nema veze s time. Boja pokriva šarenicu, zjenica leće je prozirna, a mi ne gledamo šarenicom, nego zjenicom. :)

ja ti se u to ne kužim -nego prenosim šta su drugi ljudi pričali..
a pričali su da im je problem voziti po noći jer "vide" nekakve spektre, krugove svjetla ako npr, pogledaju u lampu uličnu, ili u farove drugog auta, ili ako recimo pada kiša-pa odsjaj kapljica..
ja nosim obične leće-prozirne-pa opet mi recimo problem stvara upravo kiša u noćnoj vožnji-jer mi jako blješte i povremeno vidim te krugove svjetla oko kapljica..

*leona*
22.09.2007., 11:45
ja ti se u to ne kužim -nego prenosim šta su drugi ljudi pričali..
a pričali su da im je problem voziti po noći jer "vide" nekakve spektre, krugove svjetla ako npr, pogledaju u lampu uličnu, ili u farove drugog auta, ili ako recimo pada kiša-pa odsjaj kapljica..
ja nosim obične leće-prozirne-pa opet mi recimo problem stvara upravo kiša u noćnoj vožnji-jer mi jako blješte i povremeno vidim te krugove svjetla oko kapljica..

Ne vozim, pa s te strane ne mogu sudjelovati u raspravi :) . Vozačka mi služi kao efektni roza ukras u novčaniku :zubo: .

extreme
22.09.2007., 14:18
. Vozačka mi služi kao efektni roza ukras u novčaniku :zubo: .

:zubo: :zubo:

*leona*
22.09.2007., 14:26
:zubo: :zubo:

Ebi ga. Bojim se, nakon što umalo ubih family. Već više od tri godine nisam sjela za volan. :o

extreme
22.09.2007., 17:02
Ebi ga. Bojim se, nakon što umalo ubih family. Već više od tri godine nisam sjela za volan. :o

ma daj...sigurno nije bilo jako strašno??

*leona*
22.09.2007., 18:16
ma daj...sigurno nije bilo jako strašno??

Hvala Bogu - nije. Samo šok i totalka na autu. Možda bi bilo gore da sam još koji put sjela za volan, da me nije uplašilo. Tko zna... A lijepo mi je muž govorio da se pod stare dane ne ide učiti voziti i da ulijećem u zavoje kao Šumaher.

extreme
22.09.2007., 18:22
Hvala Bogu - nije. Samo šok i totalka na autu. Možda bi bilo gore da sam još koji put sjela za volan, da me nije uplašilo. Tko zna... A lijepo mi je muž govorio da se pod stare dane ne ide učiti voziti i da ulijećem u zavoje kao Šumaher.

pod stare dane.....hehe :rofl: :rofl:
slažem se s ovim da ne treba uletavati u zavoje, ali mislim da bi trebala malo vježbati i vratit se na cestu...

*leona*
22.09.2007., 18:38
pod stare dane.....hehe :rofl: :rofl:
slažem se s ovim da ne treba uletavati u zavoje, ali mislim da bi trebala malo vježbati i vratit se na cestu...

Bojim se. :horor:

extreme
22.09.2007., 18:45
Bojim se. :horor:

neću više ovdje pisati o vožnji-jer zatrpavamo temu, ali da si samo vidjela mene kad sam ja počela voziti.. bojala sam se autoceste, grada, parkiranja, jednosmjernih ulica, pješaka..i ostalih najnormalnijih pojava u prometu,,
a sad sam ko velika,,stvar je prakse i vježbanja (ponavljanje je majka znanja...jel..) i poslije sve ide glatko...

massa
10.10.2007., 21:53
Samo da pitam posto sam novi.a treba nam za bend.da li postoje lece koje prekrivaju cijelo oko recimo bijelo ili crno(vidio sam to) i gdje se mogu nabaviti.cijena nije toliko bitna.hitan odgovor pls.hvala

extreme
11.10.2007., 08:35
Samo da pitam posto sam novi.a treba nam za bend.da li postoje lece koje prekrivaju cijelo oko recimo bijelo ili crno(vidio sam to) i gdje se mogu nabaviti.cijena nije toliko bitna.hitan odgovor pls.hvala

jedino što ja mogu predložiti je lensway.
www.lensway.com

ili šitaj ovdje: www.optikaonline.hr - nema veze što ih nema na njihovim stranicama-meni su rekli da mogu naručiti i ono što trenutno nemaju u prodaji.

pa pitaj. ovi u optici online vrlo brzo odgovaraju na mail....

Helly99
27.06.2008., 19:09
dal ih imate ili ste imali???

ja si zelim kupit tamno smeđe, ali nema boje koju ja ocu, sve su svjetle :(
trazila sam u getaldusu, ali izbor im je tako jadan da nisam mogla vjerovat.

jel zna ko di ima veci izbor boja??
i da su meke lece..

evo recite svoja iskustva s njima :)

bloma
27.06.2008., 19:25
Ja sam imala zelene. Dosta su lake za stavljanje i skidanje, ako nemas duge nokte naravno, kao u mom slucaju pa se prvo sva izgrebes dok udjes u stos. Ja sam svoje kupila u oculusu u osijeku, kostale su oko 250kn i tekucina za ciscenje oko 80kn ako se dobro sjecam. bilo je u svim bojama, ukljucujuci neke neobicne, tipa mackaste zjenice ili cvjetici... uz pravilno odrzavanje traju ti oko 3 mjeseca. kazu da je najbolje uzeti slicnu boju kao boja ociju, ali znam jednu curu koja ima smedje oci i uzela je plave lece, super su izgledale.

Helly99
27.06.2008., 19:40
eh valjda cu i ja nac boju koju ocu. inace ja sam iz zagreba pa ako tko zna gdje tamo ima veci izbor neka javi
please

LostHeaven
27.06.2008., 21:34
ja sam 4 godine nosila plave lece. inace imam dioptriju, a boja je bila sam ko dodatak.. :D
uzimala sam ih u stepincu (kaptol, pod zidom) i bile su 700kn (6 mjeseci).

x_Mala-Crna_x
27.06.2008., 22:01
ja imam plave tesko ih stavit 1. dan poslje se ufuras :mig:
sam nesmijem nokte imat vec 3 sam ih slucajno strgala noktima :mama:
a imas mislim da najveci izbor u vlaskoj ubi me ak znam kak se zove

vivi
27.06.2008., 22:39
znam da je bila jedna optika u maksimirskoj u dvoristu, otprilike 2 stanice od kvatrica, koja je imala jako veliki izbor tih leca u boji

Andariel
27.06.2008., 22:43
imate ovdje (http://www.optikaonline.hr/) leća u boji :)

Eve*
28.06.2008., 01:45
Te lece izgledaju nedobro na tamnim ocima, ako na tamnosmedje uzmete npr. zelene il plave,vidi se kad pogledate lijevo desno ejr se leca mice sa zakasnjenjem

st_girl
28.06.2008., 08:53
Ja bi isto probala leće u boji,ali već nosim obične leće, i to polutvrde,tako da novih 700-800 kn. za eksperiment s bojama....:nono:

NinaLady
28.06.2008., 09:47
Ja si baš sad imam namjeru kupiti zelene leće... imam svjetlosmeđe oči, kaj mislite jel bi to preumjetno izgledalo?

Una1980
28.06.2008., 12:40
Ja si baš sad imam namjeru kupiti zelene leće... imam svjetlosmeđe oči, kaj mislite jel bi to preumjetno izgledalo?

mislim da bi na svjetlosmeđe oči ok izgledale zelene.što nije slučaj samnom koja imam tamno smeđe,pa mislim da bi si mogla uzeti neke svjetlije smeđe,jer bi sa zelenim u najmanju ruku izgledala čudno

Helly99
28.06.2008., 13:41
ja imam svjetle oci onako plavo-zeleno-smeđe, kako kada jer mjenjaju boju ovisno o temperaturi i vlagi u zraku, pa zelim neke tamnije.
sada imam prozirne dioptrijske i to mekane, pa bi sad malo za promjenu u boji.

please javite ako tko zna ime te optike u maksimirskoj. ja cu ic pogledat drugi tjedan.

LostHeaven
28.06.2008., 17:19
mislim da bi na svjetlosmeđe oči ok izgledale zelene.što nije slučaj samnom koja imam tamno smeđe,pa mislim da bi si mogla uzeti neke svjetlije smeđe,jer bi sa zelenim u najmanju ruku izgledala čudno

u svakom slucaju, prije neg ih kupis--probaj ih. pojedine optike imaju probne lece (bez dioptrije budu) koje se onda bacaju.
lako je birat poju kad imas svjetle oci, sa tamnima bude zajebano.
frendica ima smedje oci i kupila plave lece (kakve su bile i moje) i jedva da se vidi da su plave. sam izgledaju ko da su zamucene smedje s nekim plavim podtonom. uglavom, izgleda ko mrtvac. definitivno fulano. :D

frenky666
28.06.2008., 18:30
hi ekipa... znam da uljecem malo.. bio sam vec tu (na forumu, ali na fotografskoj sekciji)... zanimaju me tocno jedne lece... obojane sa bojom koja reagira na uv....

nesto tipa ovoga (http://www.cococontacts.com/product_info.php?product_id=59709)....

itko ima ideju di to nabaviti kod nas???? ili nesto slicno...

x_Mala-Crna_x
29.06.2008., 01:43
eh da helly i pazi ako ih nosis cjeli dan,zna se desit da na pol posatanes corava,
ja sam ih toliko nosila da sa vidla max. 5 metara snjima
ne nosim ih tjedan dana i stanje jos uvijek nije bolje :flop:

Janis Jo
29.06.2008., 01:59
Ajme kako ste me sad nabrijale! :love: Nisam tako dugo razmišljala o lećama a uvijek sam ih htjela! :)

Nego, Bloma, zar stvarno? 250 kn? Nikad nisam čula da su tako jeftine... Ako je to istina, sutra idem po njih! Uvijek su cijene bile oko 1000-1500, šta ne?
Ja imam plave oči al uzela bi crne leće! :cerek:

teniska loptica
29.06.2008., 04:22
Ajme kako ste me sad nabrijale! :love: Nisam tako dugo razmišljala o lećama a uvijek sam ih htjela! :)

Nego, Bloma, zar stvarno? 250 kn? Nikad nisam čula da su tako jeftine... Ako je to istina, sutra idem po njih! Uvijek su cijene bile oko 1000-1500, šta ne?
Ja imam plave oči al uzela bi crne leće! :cerek:

a nije ti palo napamet da one od 250 kn traju mjesec dana, a one od 1000 pola godine? :D

Helly99
29.06.2008., 11:32
eh da helly i pazi ako ih nosis cjeli dan,zna se desit da na pol posatanes corava,
ja sam ih toliko nosila da sa vidla max. 5 metara snjima
ne nosim ih tjedan dana i stanje jos uvijek nije bolje :flop:

ma da :confused:
kak si postala corava??
daj sad me strah.
a dobro ionak sam corava tak da nebi bilo velike razlike :lol:

x_Mala-Crna_x
29.06.2008., 12:32
kak si postala corava??
daj sad me strah.

ma mutno ti je kad gledas
recimo ja i frendica hodamo po trgu 20 metara od nas nama se neko dere a mi jadne mutno vidimo
ok uzmimo u obzir da svacije oci drugacije reagiraju,pa mozda tvoje nece:top:,ali ja se jos uvijek nemrem pogledat u ogledalo sa udaljenosti od 5 m. jer sam si mutna
(to ti kazem samo da znas,ne da te uplasim i sl.,nego sam mislila da bi trebala znat ne?!):mig:

Janis Jo
29.06.2008., 15:19
a nije ti palo napamet da one od 250 kn traju mjesec dana, a one od 1000 pola godine? :D

Ma mislim da je napisala nešto tri mj da traju... al svejedno! :D

Janis Jo
29.06.2008., 15:22
kak si postala corava??
daj sad me strah.

:D

A naš da ćeš uvijek čut takvih priča! Ništa ne bi smjeli stavit onda...
Uvijek se nađe takav primjer neki...

x_Mala-Crna_x
29.06.2008., 16:31
:D

A naš da ćeš uvijek čut takvih priča! Ništa ne bi smjeli stavit onda...
Uvijek se nađe takav primjer neki...

ne ozbiljno ne pricam ja njoj da ih ne kupuje,kad ih i ja nosim
nego u optici odma kazu da su te lece jako nezdrave za oko
a opet koliko tisuca ljudi ih nosi,pa i ja,rekla sam joj tek toliko da zna :mig:

Luciferia
29.06.2008., 18:28
da li imaju za kupiti bijele ili skroz crne leće??? To bi jako htjela,a ne vidim nigdje da toga ima :(

NinaLady
29.06.2008., 18:56
Mislim da ima toga za kupti, ali moraš doć njima pa ih oni posebno naručuju.... ;)

Janis Jo
30.06.2008., 01:49
da li imaju za kupiti bijele ili skroz crne leće??? To bi jako htjela,a ne vidim nigdje da toga ima :(

Šta će ti bijele, molim te?! :confused:

Nego, crne si i ja želim ili bar jako smeđe...

LostHeaven
30.06.2008., 11:02
postoje lece koje su lagano prosarane bojom, a postoje i one koje su obojene citavom povrsinom (osim dijela koji je na zjenici). prve se mogu nositi gotovo citav dan i nisu toliko stetne, dok ove koje su cijele obojane nije preporucljivo nosit vise od svega par sati. npr. one crne lece koje prekriju gotovo citavo oko (i bjeloocnicu) ne bi se smjele nosit vise od 2-3sata.

Innocent
01.07.2008., 18:34
ovogaaa, kad naručim preko optikeonline, kako im se plati? sad sam ispunila formular, što je slijedeći korak?

bubicaa
03.07.2008., 13:53
http://www.lece.com.hr/lece-u-boji/

ovdje ima velik izbor raznoraznih leća u boji (normalnih i ludih :D)

Innocent
04.07.2008., 18:27
erm, naručila sam par leća sa optike-online i danas su mi došle. nisam ništa platila :misli:
kak je to moguće?
jučer me zvala neka cura da mi kaže da su ih poslali, pitam ju kak se plaća, ona veli, neam pojma.

pa to je genijalan site :top:

houpi
04.07.2008., 19:16
erm, naručila sam par leća sa optike-online i danas su mi došle. nisam ništa platila :misli:
kak je to moguće?
jučer me zvala neka cura da mi kaže da su ih poslali, pitam ju kak se plaća, ona veli, neam pojma.

pa to je genijalan site :top:

meni su prekjučer došle od njih dioptrijske pa sam ih morala platit. :lol: šteta.

Innocent
04.07.2008., 19:23
pa ove su u boji i sa dioptrijom. e svašta.

Innocent
05.07.2008., 11:38
houpi, zaboravih te pitat, kako si ih platila? poštaru na ruke?

evo, ja svoje sad imam na sebi i, onak...jedna mi leća malo odsjeda od oka, pa moram češće treptati nego inače. ima još tko takvo iskustvo?
sa bojom sam relativno zadovoljna, prema sredini šarenice se gubi, što nije vidljivo po noći, ali po danu je.
sve u svemu, nisu baš suptilne te freshlook leće.

houpi
05.07.2008., 15:06
houpi, zaboravih te pitat, kako si ih platila? poštaru na ruke?
.

da, poslali su mi city expressom i platila sam poštaru.
ma ja sam uzela obične prozirne koje i inače koristim, jer mi je vruće i ne da mi se do grada da ih kupim. a koliko se sjećam cijene u gradu, ovo nije skuplje. a ne moram hodati. :cerek:

evelyn
05.07.2008., 15:45
Zanima me koje leće i od kojeg proizvođača u boji su najprirodnije...Sve koje sam probala Bausch&lomb,Freshlook...sve djeluju preintenzivno i neprirodno...jako me smetaju te ajmo reći crtice po lećama koje onda na očima čudno djeluju...

Innocent
05.07.2008., 22:45
to bih i ja voljela znati
vidim da neki kombiniraju po dvije leće odjednom...

malakarmen
06.07.2008., 16:04
bok ljudi,
vidjela sam da se dosta puta postavljalo ovakvo slicno pitanje ali nigdje nisam nasla bas najbolji odgovor pa eto molim ako nije problem da mi pomognete!
Imam poprilicno tamno smede oci i zeljela bih imati neke lijepe zelene ili plave, e sad koju boju od ovih freshlook leca da uzmem? koja bi mi bila najbolja? do sada sam imala samo true sapphire i neki su mi govorili da se vidi da su lece a neki su rekli da je poprilicno ok s obzirom da je moje oko tamno... sada bi htjela malo promijeniti i uzeti neke zelene pa eto ako nije problem recite sto vi mislite koja boja bi mi bila najbolja?!

unaprijed zahvaljujem :mig::)

*XXX*
06.07.2008., 22:32
ej,htjela bi si kupiti tamno plave lece.inace imam smeđe oči.zna li netko možda koja boja od freshlook leca bi mi dala prirodan izgled,tj. da se ispod ne nazire moja boja ociju?

Innocent
08.07.2008., 11:58
ovo je moja prirodna boja
http://i193.photobucket.com/albums/z169/viviannkillbrain/sminka/nightlight4.jpg
ovo su freshlook colors plavo-sive
http://i193.photobucket.com/albums/z169/viviannkillbrain/sminka/1.jpg

Piggy
08.07.2008., 14:21
Prirodna boja očiju ti je divna, ovo što si stavila pari mi da imaš mrenu. Skidaj to smeće!:mad:
Inače su od Baush & Lomb u boji odlična kamuflaža i nisu preskupe.

*XXX*
08.07.2008., 15:31
innocent imaš istu boju očiju kao i ja!preedivne su ti leće...

*XXX*
08.07.2008., 15:42
jel itko koristio bausch i lomb leće nijansu topaz??

Innocent
08.07.2008., 17:05
Prirodna boja očiju ti je divna, ovo što si stavila pari mi da imaš mrenu. Skidaj to smeće!:mad:
Inače su od Baush & Lomb u boji odlična kamuflaža i nisu preskupe.

ma, bolje su u živo, vjeruj :rofl:
i ,da, sad sam naručila B&L :raspa:

Piggy
09.07.2008., 15:46
Aj super.

NinaLady
09.07.2008., 22:20
ma, bolje su u živo, vjeruj :rofl:
i ,da, sad sam naručila B&L :raspa:

i kolko si ih platila? gdje si naručivala?

Piggy
09.07.2008., 22:41
Znam da ti preko optikeonline jedna leća u boji sa dioptrijom dođe 180 kn.

Innocent
10.07.2008., 12:02
Znam da ti preko optikeonline jedna leća u boji sa dioptrijom dođe 180 kn.

kaj nisu dvije u pakiranju?

Luciferia
12.07.2008., 21:38

ovdje ima velik izbor raznoraznih leća u boji (normalnih i ludih :D)

oooodlična stranica =) one sa iksićem su mi *ebeneeee :eek:

Una1980
12.07.2008., 22:16
te boje meni uopće nisu vjerodostojne:ne zna:
ja bi naručila neke zeleno-smeđe,ali nisam tako nešto vidjela. sve nekakve čudne boje,bojim se kak bi izgledalo s obzirom da imam tamno smeđe oči.
neznam kaj ću:mama:

pegazga
16.07.2008., 18:24
evo,ja baš danas uzela plave lece i katastrofa...osjecam ih stalno u ocima i sve mutno vidim..nadam se da je to samo da se oko privikne,ali mi nije opet logicno jer nosim normalne lece svaki dan i nikad ih nisam tak osjecala u oku

Innocent
16.07.2008., 18:32
pegaza, koje imaš?

x_Mala-Crna_x
16.07.2008., 18:39
evo,ja baš danas uzela plave lece i katastrofa...osjecam ih stalno u ocima i sve mutno vidim..nadam se da je to samo da se oko privikne,ali mi nije opet logicno jer nosim normalne lece svaki dan i nikad ih nisam tak osjecala u oku

to je i meni svaki dan,pa si kapnem onu vodicu za lece,jer stvarno zna bit jaaako mutno

Piggy
16.07.2008., 22:44
kaj nisu dvije u pakiranju?

Ne. Posebno su pakirane, svaka dođe po 180 kn.

Anna_Soror
17.07.2008., 00:34
Ne. Posebno su pakirane, svaka dođe po 180 kn.

Piggy, prekrasne su mi one tvoje plave sa slike koju si postala :cerek:..koje su to?

pegazga
17.07.2008., 10:58
naručila ih u optici di i leće kupujem inače,čekala ih više od mjesec dana,onak je šarena kuzijica sa curom na njoj,dvije su u pakiranju,platila ih 250 kn! mislila sam možda da mi je mutno zato kaj mi taj pofarbani dio dolazi na oko( znate kaj mislim),ali jučer sam jedva 4 sata s njima izdržala! kapala sam i tekucinu,ali ne pomaže! idem ih sad stavim pa će mozda bit bolje1 i da,inače imam smeđo-zelene oči,a kupila plave leće i ful malo se skuži,rekli mi samo da mi se više ona žuta boja vidi i čudno oči sjaje

tante mante
17.07.2008., 11:13
naručila ih u optici di i leće kupujem inače,čekala ih više od mjesec dana,onak je šarena kuzijica sa curom na njoj,dvije su u pakiranju,platila ih 250 kn! mislila sam možda da mi je mutno zato kaj mi taj pofarbani dio dolazi na oko( znate kaj mislim),ali jučer sam jedva 4 sata s njima izdržala! kapala sam i tekucinu,ali ne pomaže! idem ih sad stavim pa će mozda bit bolje1 i da,inače imam smeđo-zelene oči,a kupila plave leće i ful malo se skuži,rekli mi samo da mi se više ona žuta boja vidi i čudno oči sjaje

nemoj ih stavljat,nego odi di si ih kupila da provjere,ili probaj oprati lece vodicom u ruci,mozda ti je ostala sminka ili nesto

inace i'm mala crna,sam imam ban na onom nicku :lol:

Innocent
17.07.2008., 12:56
pa znaš da se to kažnjava :rolleyes:

Piggy
17.07.2008., 14:38
Piggy, prekrasne su mi one tvoje plave sa slike koju si postala :cerek:..koje su to?

To su ti od AMO, na pakiranju piše Tones. Par leća s dioptrijom sam platila 250 kn.

tante mante
18.07.2008., 04:11
pa znaš da se to kažnjava :rolleyes:

i know...al 3 dana za mene je vjecnost...ovisost o forumu :tuzni:

Helly99
18.07.2008., 10:28
a ja sam cula da prvo treba ic kod doktorice provjerit dal smijes nosit lece u boji pa onda ona da recept i onda ides kupit. ja cu prvo to napravit jer mi je glupo da ih kupim i dam pare za njih, i onda skuzim da ih nemogu nosit...

tante mante
18.07.2008., 12:58
a ja sam cula da prvo treba ic kod doktorice provjerit dal smijes nosit lece u boji pa onda ona da recept i onda ides kupit. ja cu prvo to napravit jer mi je glupo da ih kupim i dam pare za njih, i onda skuzim da ih nemogu nosit...

za lece bez dioptrije netreba nikakav recept i sl :rolleyes::kava:

Helly99
18.07.2008., 19:57
za lece bez dioptrije netreba nikakav recept i sl :rolleyes::kava:
meni trebaju sa dioptrijom...:rolleyes:

Yava
18.07.2008., 22:24
ma kakav recept..
ak znas koja ti je dioptrija, sam odes u optiku i kupis lece koje ti odgovaraju. bilo bi dobro da znas "base curve" ukoliko kupujes visemjesecne lece, jer se kod njih razlikuju.
iako, u nekim optikama te ni to nece pitat..

evo, ja juce bila narucit nove za ljeto, bez ikakvog papira i sutra ih idem normalno podic. al ako ces prvi puta uzimat lece, obavezno obavi kontrolni pregled.

billie
19.07.2008., 10:11

nisam ih niti ja mogla nositi. ona rupica kroz koju se gleda kao da mi je bila premala, vid mi je stalno bio zamućen, osobito nakon što bi trepnula iako mi je bazna zakrivljenost bila dobra. pri manjoj svjetlosti se zjenica povećava pa ona rupica valjda postane premala :ne zna:
moje su bile freshlook, zelene, isto se nije razlika baš kužila, oči su mi prirodno smeđe-zelene.

Meandme
19.07.2008., 22:50
ubila bi za white basic i blood na toj str.www.lece.com.hr,al fkt!!
Kako ja slušam japanski rock i Visual kei,već se zna kako japanski rockeri imaju lude frizure,odjeću i leće u bojama za oči.pošto bi ja voljela nosit taj stil(Visual kei) ili Harajuku,fkt bi te lećeeeeee!!al brijem da su skupe.. :( .mislim,znam da se čini glup razlog za leće(inače super vidim) ali kupila bi ih i zbog sebe jer bi to htjela probati. al me strah zbog određenih rizika. pa,hmm,zna li itko kolko bi došle bijele ili crvene leće u tome dućanu??

x_Mala-Crna_x
19.07.2008., 22:53
meni trebaju sa dioptrijom...:rolleyes:
a jebga onda...nisam znala
onda sto prije kod doktora...da sto prije promjenis boju okica :lux:

x_Mala-Crna_x
19.07.2008., 22:54
ubila bi za white basic i blood na toj str.www.lece.com.hr,al fkt!!
Kako ja slušam japanski rock i Visual kei,već se zna kako japanski rockeri imaju lude frizure,odjeću i leće u bojama za oči.pošto bi ja voljela nosit taj stil(Visual kei) ili Harajuku,fkt bi te lećeeeeee!!al brijem da su skupe.. :( .mislim,znam da se čini glup razlog za leće(inače super vidim) ali kupila bi ih i zbog sebe jer bi to htjela probati. al me strah zbog određenih rizika. pa,hmm,zna li itko kolko bi došle bijele ili crvene leće u tome dućanu??

te lece su ti 220
ja sam narucila ove
knockout*
imam cudan filing da ce me se starci odrec :D

Meandme
19.07.2008., 22:58
npr.: http://jgfx.jg.funpic.de/splash/moved/hizumi-moved.jpg
http://plaindespa.pl.funpic.de/gallery/hizumi02.jpg

a ovdje je isti on samo bez leća: http://img83.imageshack.us/img83/1649/hizumitsukasafm3.jpg

e o tome ja pričam.. :P nije li sexy!?? baš je sexy..

Meandme
19.07.2008., 23:01
te lece su ti 220
ja sam narucila ove
knockout*
imam cudan filing da ce me se starci odrec :D

:s:s carico!:top: jebene su! mogu si zamislit reakciju drugih ljudi..
to je sve tako krasno. ;) ja osobno čudim se kako mi mama u zadnje vrijeme sve dopušta.. mislim,odreći će se ona mene ako si napravim piercing negdje na faci..:ne zna:

x_Mala-Crna_x
19.07.2008., 23:05
:s:s carico!:top: jebene su! mogu si zamislit reakciju drugih ljudi..
to je sve tako krasno. ;) ja osobno čudim se kako mi mama u zadnje vrijeme sve dopušta.. mislim,odreći će se ona mene ako si napravim piercing negdje na faci..:ne zna:

u utorak mi stizu,
a ovo za pierc,meni prvo nije dala...pa si ga ja sama napravila...reakciju ne zelis znat :rofl:

Meandme
19.07.2008., 23:20
xDDD looool! sigurno je bilo "zabavno"..
meni da da si samo po uhu probušim.njoj se čak i na nosu sviđa.al kaže: dok te ja hranim ti nečeš imat piercinge (mislila je na facijalne). blago meni..

NinaLady
22.07.2008., 11:19
u utorak mi stizu,
a ovo za pierc,meni prvo nije dala...pa si ga ja sama napravila...reakciju ne zelis znat :rofl:

hehe ko da sebe slušam, to sam ja isto tako napravila...
dobila sam u mađarskoj od freshlooka tirkizne i zelene leće, zelene izgledaju ksroz prirodno (imam svjetlosmeđe oči), a tirkizne, a neznam izgledam ko miš