PDA

View Full Version : Simptomi trudnoće

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

::andariel::
28.06.2009., 19:02
imala sam sve simptome kao pred menstruaciju, bolne grudi, bolovi u donjem djelu trbuha, razdražljivost... i onda gđica nije došla prvi dan kad je trebala, pa nije je bilo ni drugi... i tako je prošlo 7 dana i zeza mene muž da možda sam trudna :p ja reko, kako... imam sve simptome, doći će ona samo što nije.

i onda me 8 dan popodne počelo jako probadati u jajnicima, nisam se mogla uspraviti od bolova. slijedeće jutro trk u bolnicu na hitnu, mislila sam da imam neku upalu, zapravo bila sam poprilično sigurna da se radi o upali, menga kasni, bole me jajnici...

u bolnici mi izvadili mi betu i rekli - trudni ste :eek::cerek:

mijau_mijau
03.07.2009., 10:24
trebala bi biti trudna nekih 6 tjedana... sve do sada sam imala bolne :cice: i odjednom je prestalo... nista vise.. jeli to znaci da nema vise bebe?? :( jeli netko imao tako nesto??

vukovarka
03.07.2009., 10:46
trebala bi biti trudna nekih 6 tjedana... sve do sada sam imala bolne :cice: i odjednom je prestalo... nista vise.. jeli to znaci da nema vise bebe?? :( jeli netko imao tako nesto??

da te utješim, ja nikakve simptome nisam imala niti ih imam sada a evo nas u 26 tjednu :mig: da mi trbuh neraste i da me beba nelupa nebi ni znala da sam trudna :mig:

stipanovic
03.07.2009., 11:26
mene su i sise,i kukovi, i zdjelice, i jajnici, i maternica(/vlajda), i kičma, i apsolutno me sve živo boljelo do negdje 12 tjedna trudnoće, od onda ama baš ništa, i moram priznati da sada uživam, ono je bilo pre strašno, nisam se mogla pomaknuti.
Nemoj se sekirati, uživaj u blaženom stanju

zaručena
03.07.2009., 11:36
ako ja napišem, mogla bi te poplašiti a to mi nije cilj...
prošlo ljeto kad su mi se sise ispraznile, došao je spontani.
ali isto tako u ovoj trudnoći ne mogu reći da su me sike svaki dan boljele, one bole kad se napušu, pa malo prestanu, pa opet i tako. najvažnije ti je znati da ne postoje univerzalni simptomi trudnoće, kod svake žene su individualni. zato se time nemoj zamarati. misli pozitivno jer time si možeš pomoći. i naravno, slobodno odi ginekologu kucati na vrata kad god misliš da nešto nije u redu.

Anna_maca
03.07.2009., 13:34
ja bum se složila sa zaručenom. kod mene je bio slučaj da su svi simptomi, od stalnog piškenja do bolnih cica, jednostavno nestali. i imala sam spontani. ne kažem da češ ga i ti imati, ali zvrcni si ginića za svaki slučaj :ne zna::mig:

mijau_mijau
03.07.2009., 13:46
ja bum se složila sa zaručenom. kod mene je bio slučaj da su svi simptomi, od stalnog piškenja do bolnih cica, jednostavno nestali. i imala sam spontani. ne kažem da češ ga i ti imati, ali zvrcni si ginića za svaki slučaj :ne zna::mig:

hvala Anna_maca!

ali da se i javim ginicu, dali mi on uopce moze pomoci i da se sprema nesto lose?? moze li mi nesto prepisati ili dati sto to moze zaustaviti?

jokka55
03.07.2009., 13:54
hvala Anna_maca!

ali da se i javim ginicu, dali mi on uopce moze pomoci i da se sprema nesto lose?? moze li mi nesto prepisati ili dati sto to moze zaustaviti?

Ako su ti se grudi stvarno ispuhale zbog pada hormona onda vjerojatno ne ali te može smirit ako ti kaže da je sve ok. Ja sam prava osoba za ti dat odgovor, i meni su sise znale splasnut na par dana anaj gore je bilo kad su mi mučnine prestale u 9 tjednu, a ne bi trebale sve do 12-og i ja sam se usrala, ali tako je to sa simptomima, nisu stalno prisutni u jednakom intenzitetu a dio ih je i umišljenih pa nestanu jer prestanešumišljat :D
Ako će te to smirit odi kod gina ali ako si stvarno samo 6 tjedana trudna ni on ne može puno vidjet jer se vjerojatno ni srčeko ne čuje još

Anna_maca
03.07.2009., 13:56
hvala Anna_maca!

može te naručiti i dati ti utrogestane za čuvanje trudnoće, ali jedino ako te pregleda. 6 tjedan-pa vidi se gestacijska i plod, al srce se još vjerojatno ne čuje.

:mig:

mijau_mijau
03.07.2009., 13:59
Ako su ti se grudi stvarno ispuhale zbog pada hormona onda vjerojatno ne ali te može smirit ako ti kaže da je sve ok. Ja sam prava osoba za ti dat odgovor, i meni su sise znale splasnut na par dana anaj gore je bilo kad su mi mučnine prestale u 9 tjednu, a ne bi trebale sve do 12-og i ja sam se usrala, ali tako je to sa simptomima, nisu stalno prisutni u jednakom intenzitetu a dio ih je i umišljenih pa nestanu jer prestanešumišljat :D
Ako će te to smirit odi kod gina ali ako si stvarno samo 6 tjedana trudna ni on ne može puno vidjet jer se vjerojatno ni srčeko ne čuje još

pa bas to i mislim, ginic mi nece puno moc pomoc jer i onako nece moc vidit nista?? pa tim jos gore, jos veca muka i strah...

jokka55, a jeli ti se dogadjalo to prestajanje simptoma i u vrijeme pocetka trudnoce, znaci tako neki 5-6 tjedan?? da dodje simptom i onda nestane itd??

bas je cudno, jer sve do jucer je bol bila tu, cak su i bradavice bile uzasno osjetljive i odjednom je bol prestala, nista vise nema...

mijau_mijau
03.07.2009., 14:01
može te naručiti i dati ti utrogestane za čuvanje trudnoće, ali jedino ako te pregleda. 6 tjedan-pa vidi se gestacijska i plod, al srce se još vjerojatno ne čuje.

:mig:

Anna_maca, a zasto je utrogestane?? sto on pomaze?? strah me da odem, pa da se nista ne vidi i da me onda jos veca panika uhvati... a neznam dali bi mi doc prepisao ista ako se jos nista ni ne vidi? zasto sluzi utrogestane??

jokka55
03.07.2009., 14:01
pa bas to i mislim, ginic mi nece puno moc pomoc jer i onako nece moc vidit nista?? pa tim jos gore, jos veca muka i strah...

jokka55, a jeli ti se dogadjalo to prestajanje simptoma i u vrijeme pocetka trudnoce, znaci tako neki 5-6 tjedan?? da dodje simptom i onda nestane itd??

bas je cudno, jer sve do jucer je bol bila tu, cak su i bradavice bile uzasno osjetljive i odjednom je bol prestala, nista vise nema...

meni se o od samog početka dešavalo i stalno sam kukala :rofl::rofl:

mijau_mijau
03.07.2009., 14:03
meni se o od samog početka dešavalo i stalno sam kukala :rofl::rofl:

gg, ma nadam se da je tako i kod mene, ma neka kukanje, samo da je sve okay...:mig:

EllaH
03.07.2009., 14:05

nije istina da gin nece moci nista vidjeti.. mozda jos nema KCS, tj, otkucaja ploda (ja sam ih imala sa 6 tjedana), ali se moze vidjeti je li gastacijska vrecica pravilnog oblika i moze se pratiti ako je potrebno da li plod napreduje iz dana u dan ili pak dolazi do propadanja (sto je bio kod mene slucaj s prvom trudnocom jer KCS se nije pojavio do 8 tjedna, ali je pocela gastacijska vrecica propadati i danima nije bilo nikakvog povecanja na mjerenjima) sto je pocetak spontanog
ja sam zbog prevencije pila dabrostone, ali mi nije ni to pomoglo.. jednostavno bila je to prirodna selekcija

Anna_maca
03.07.2009., 14:08
Anna_maca, a zasto je utrogestane?? sto on pomaze?? strah me da odem, pa da se nista ne vidi i da me onda jos veca panika uhvati... a neznam dali bi mi doc prepisao ista ako se jos nista ni ne vidi? zasto sluzi utrogestane??

urtogestan tablete su ti tablete za čuvanje trudnoće. ako on vidi da nešto nije kak treba biti. ma vidjet će se gestacijska i plod, velim ti. ja sam bila 5+4 kad sam počela krvarit, pa je ginić vidio malu gestacijsku 7 mm(koja ni onda nije bila pravilne velićine).

katarina72
03.07.2009., 14:26
Ja još nisam trudna niti sam bila al se trudim i tako sam negdje naišla na nešto što bi te mogla smiriti. Tijeko reagira na PROMJENU razine hormona, kad se ta razina malo ustabili simptomi mogu biti manje izraženi i mogu se opet jače pokazati kad naglije skoči razina tih hormona. Zato i jesu problematičniji prvi mjeseci trudnoće a i kasnije ih izlučuje placenta (ee nemojte me ubiti ak sam krivo napisala)
hrabro i bebica je dobro draga

zaručena
03.07.2009., 16:19
utrogestan su tabletice koje se mogu uzimati vaginalno ili oralno a sadrže hormon koji mislim bar zadebljava stijenku maternice i pomaže plodu da se bolje zalijepi. ja sam ga pila od 4. do 13. tjedna.

OOOOOOO
03.07.2009., 16:29

ja sam imala isti takav slucaj,bolile su me za poludit,bile natecene,i odjednom(7tj) nista,i kako sam isla kod ginek. na utz vidi da se srce ne cuje bebi,pita me jel vas bole sise ja kazem ne,a jesu vas bolile me pita,kazem da,e to vam je to,odumro plod,dodjite mi za 2 dana na kiretazu.
ne mora bit i kod tebe isto,samo kazem svoj primjer.drzim ti fige i javi kako je proslo....

EllaH
03.07.2009., 16:31
ja sam imala isti takav slucaj,bolile su me za poludit,bile natecene,i odjednom(7tj) nista,i kako sam isla kod ginek. na utz vidi da se srce ne cuje bebi,pita me jel vas bole sise ja kazem ne,a jesu vas bolile me pita,kazem da,e to vam je to,odumro plod,dodjite mi za 2 dana na kiretazu.
ne mora bit i kod tebe isto,samo kazem svoj primjer.drzim ti fige i javi kako je proslo....

a jesli li prije toga imala KCS na pregledu prije??? zato sto je moguce do 8 ili 9 tjedna da nema otkucaja..

OOOOOOO
03.07.2009., 16:35
a jesli li prije toga imala KCS na pregledu prije??? zato sto je moguce do 8 ili 9 tjedna da nema otkucaja..

daj mi pomozi sta je to KCS tocno?

mijau_mijau
03.07.2009., 16:52

ooooooo, jesi imala u trudnoci nekih drugih simptoma ili samo bolne cice??

OOOOOOO
03.07.2009., 17:21
pa bas nisam neke posebne simptome imala,osim sta mi se opristavilo lice a inace imam cisti ten,i jelo mi se slatko,od kad bi se probudila ujutro sam morala nesto slatko pojest obavezno,a inace nisam neki ljubitelj slatkog.i te bolne sise.to je to... jesi bila kod dr,ja bi na tvom mjestu isla ,cisto da budes na miru...mozda su samo hormoni poremetili se pa ne osjetis vise bol,mozda je sve ok....

Vurky
03.07.2009., 17:35
vidim da svi komentirate bolne sise u trudnoći. Ja kad sam ostala trudna ta bol mi je prestala, ne bole me nit malo. A unatrag nekoliko godina boljele su me na svaki dodir. Možda je i tebi jednostavno prestalo. Držim fige da je sve ok :)

zaručena
03.07.2009., 17:42
Kucanje Čedinjeg Srca

moranam
03.07.2009., 18:18

a kak to mislis trebala bi biti trudna 6 tjedana? jesi ili nisi? :mig:

ja sam imala bolne grudi samo na pocetku trudnoce, kasnije je bol nestala....

mijau_mijau
03.07.2009., 18:34
a kak to mislis trebala bi biti trudna 6 tjedana? jesi ili nisi? :mig:

ja sam imala bolne grudi samo na pocetku trudnoce, kasnije je bol nestala....

pa trebala bi biti, testirala sam 2 testa i oba su pozitivna (a kao trebala bi biti 99% pouzdana, preporucuju se), bolile su me od 10 dana prije nego sto je menga trebala doc (pa nije, nego su testici bili pozitivni) i sve do danas... prestale jednostavno... sad bi po mom racunanju trebala biti 5+1 (5-6 tjedan)....

zaručena
03.07.2009., 18:35
moranam, pa znaš vjerojatno da se nekad ne poklapaju trudnoća po ZM i po uzv. ako je ovulacija bila kasnija, onda joj đabe što je po zadnjoj M trudna 6 tjedana, neće se vidjeti dovoljno kao npr meni kojoj je ovulacija bila 11. dan ciklusa pa se sa 6+3 već vidjelo titranje srca

tek 5+1 si trudna? onda zbilja neće ništa još vidjeti najnajvjerojatnije. pričekaj bar još tjedan dana za pregled.

moranam
03.07.2009., 19:17
moranam, pa znaš vjerojatno da se nekad ne poklapaju trudnoća po ZM i po uzv. ako je ovulacija bila kasnija, onda joj đabe što je po zadnjoj M trudna 6 tjedana, neće se vidjeti dovoljno kao npr meni kojoj je ovulacija bila 11. dan ciklusa pa se sa 6+3 već vidjelo titranje srca

ma je sve okej, samo znam da bi ja otisla jos doktoru pa mi potvrdi i on da sam trudna...pusti ti to! :mig: cisto da si ne bi trebala razbijati glavu sa pitanjima kao sto muce mijau mijau...:):)

Death-of-Art
03.07.2009., 20:50
ma joj...tak ti zna biti čitavu trudnoću. simptomi dođu i odu.
jedan trenutak si u teškom kaosu i briješ si kak će ti hormoni počet prštat iz nosa, pa te boli ovo pa te boli ono pa ti se povraća pa ti se vrti u glavi pa nja nja nja...drugi trenutak ko da ti ništa nije i u 38om tjednu trudnoće nosiš 3 ogromne prepune vreće iz dm-a i sramiš se hodati po ulici jer te ljudi gledaju ko da si luda. :rofl:

zoro007
03.07.2009., 20:58
ja bih rekla da svakako odes na pregled.
u drugoj trudnoci mi se neki simptomi nisu ni pojavili - kao npr. osjetljive grudi. mislila sam da je to zbog dojenja, no ispostavilo se da se plod prestao razvijati u 9.tj..i tu je bio kraj.

OOOOOOO
03.07.2009., 22:01

nije se culo,mislio je dr da je jos rano, da ce se sljedeci put cuti kad dodjem ali nije ni tada,stao se razvijat plod i morala sam odmah na kiretazu

minnie158
04.07.2009., 12:49
Ma ne brini....
Ja sam imala užasne mučnine od 6.do 8. tjedna trudnoće. Prestale su ko nožem odrezane u 8. tjednu kad bi tek trebale početi. Sjećam se da mi je zadnji puta bilo toliko mučno da sam ležala u krevetu cijelu i plakala. Zaspala sam pred jutro a kad sam se probudila mučnina nije više bilo i nisu se nikad vratile. Sada sam trudna 12+4 a s bebicom sve u redu :cerek:

mišolina
04.07.2009., 13:41
Pa za početak odi doktoru, da ti on, a ne test, potvrdi da si zaista trudna :mig:
A lako ćeš onda za simptome trudnoće...

OOOOOOO
13.07.2009., 14:57
mijau mijau nista se nisi vise javljala,jel sve ok?

Trixie chick
13.07.2009., 18:19
Ah...evo mene sa sličnim problemom...prošli tjedan sam objavila +, u petak bila kod doktorice, imala bolne grudi, malo mučnine, a budući da mi je u prvoj T bio missed, a u drugoj blighted ona mi dala utrogestane...
Danas uz sve te hormone, ja pomalo, ali stvarno malo počela krvariti... :(
Uopće ne znam i ovi simptomi koji nisu izraženi više kao prije jesu li od trudnoće ili od hormona iz tableta ili od umišljanja....
Više mi sve ovo ide na živce...
Ah... :(
Eh, da, a na UZV nije čak vidjela ni gestacijsku iako je bilo 5+2, samo zadebljanu stijenku i žuto tijelo na jednom jajniku...ne znam što ću... :ne zna:

Nitko mi ništa ne govori... :(

Lindy2008
14.07.2009., 11:15
Nitko mi ništa ne govori... :(

Smiri se, ne znam šta pametno ti napisati. To je vrlo rani stadij i teško je nešto i vidit, ima dosta žena koje krvare, sječam se kolegice, bila nekih 3 mj. trudna, dobila grčeve i krvarenje u noći, vozila je u bolnicu, već se oprostila od bebe i trudnoće kad sve u redu bilo. Malac joj je sad nekih 8-9 godina. Tako da, svaka žena je drugačija.

Ja imala 3 spontane, pa opet drugačije gledam na krv, bolove, meni su 2 puta odjednom povračanja i mučnine prestale, kratko veselje bilo...

Ti se probaj umirit, i šta bude bude, nemožeš protiv toga. Priroda je takva. :mig:

Trixie chick
14.07.2009., 16:03
Hvala...pokušavam biti mirna i prihvatiti ovo kako je.
Znam da radim sva što sada mogu da sve bude OK i kako mi Bog da. :ne zna:

OOOOOOO
14.07.2009., 20:57
najbolje odi do dr. opet da se vidi sta dalje,...drzim fige!

pericay2k
15.07.2009., 12:26
Nikakve,

samo sam u 12 mj. skužila da tijekom 11 mj. nisam dobila mengu.

Napravila 2 testa, (i najjeftiniji je jednako pouzdan ko i najskuplji), oba +

Otišla kod ginice, ona na UZV već vidi bebicu :cerek: (izgleda da sam ostala trudna krajem 10 mj.)

ciganche
15.07.2009., 14:38
iste kao da trebam dobiti M. Ali nije došla pa sam 3 dana nakon izostanka napravila test i odmah dobila drugu crticu

m@rty
15.07.2009., 14:45
isto tako, iamala sve simptome pms-a (nadutost, bolne grudi..) samo nije došla menga..i tak nakon jedno 7 dana napravila test! +

Lucya
21.07.2009., 22:10
hello..imam majusno pitanjce..prije 3 tj. sam imala zadnju m...(jedwa jedan dan)i nakon tog su mi natekla prsa, iskocile mi zile, powracam cak i od mirisa parfema..naprawila sam test prije 2 tj. i bio je negatiwan..nisam tome pridawala neku paznju dok mi prije 2 sata mama nije pocela pricat o tome da su to prwi znakowi trudnoce..ginic mi radi tek u cetwrtak..a do tad cu izluuuuudiiit...ima li tko slicnih iskustawa??

alapača
21.07.2009., 22:47
znala sam da sam trudna kad drugo jutro za redom nisam mogla zapaliti cigaretu (prvo jutro sam pomislila da sam se nečime jako otrovala :D )
p.s. nikad prije nisam bila trudna, al svaki pušač zna o čemu pričam....

seven_
22.07.2009., 00:41
Najraniji simptomi - umor i pospanost. Odmah sam znala i dva dana prije očekivane menge ugledala plusić :cerek:. Evo ga sad spava u kinderbedu :cerek:.
Ostali simtomi su se počeli pokazivati tek dva-tri tjedna nakon izostanka m.

Mijaja
22.07.2009., 07:06
znala sam da sam trudna kad drugo jutro za redom nisam mogla zapaliti cigaretu (prvo jutro sam pomislila da sam se nečime jako otrovala :D )
p.s. nikad prije nisam bila trudna, al svaki pušač zna o čemu pričam....

a ja sam znala da sma trudna kada su mi cigarete počele strahovito mirisati... prestala sam pušiti sa prvim djeteton iako sam znala zapaliti u trudnoći no dok sam dojila nisam niti jednu, kada sam trinaest mjeseci poslije osjetila strahovitu želju za cigaretom znala sam kako stoje stvari.... inače moje trudničke želje uglavnom se vrte oko cigareta, hrenovki, paštete i mahuna....:brukica:

Manch
22.07.2009., 07:17
Ja sam se prepadala svega i to mi je najbolji simptom trudnoće (ono, trznem se ako mm progovori iznenada i sl.).
Bilo mi je i katastrofa hladno i spavalo mi se.
A najprvi (:D) simptom mi je bilo neko probadanje u predjelu materice, oba puta kad sam zatrudnila to se isto desilo...

zoro007
22.07.2009., 09:13
hello..imam majusno pitanjce..prije 3 tj. sam imala zadnju m...(jedwa jedan dan)i nakon tog su mi natekla prsa, iskocile mi zile, powracam cak i od mirisa parfema..naprawila sam test prije 2 tj. i bio je negatiwan..nisam tome pridawala neku paznju dok mi prije 2 sata mama nije pocela pricat o tome da su to prwi znakowi trudnoce..ginic mi radi tek u cetwrtak..a do tad cu izluuuuudiiit...ima li tko slicnih iskustawa??

PRVI SIMPTOMI TRUDNOCE (http://www.forum.hr/showthread.php?t=174894)

ja nisam imala nikakve..tek 2-3 tjedna nakon izostanka menge mi se pocelo spavati i grudi postale osjetljive..ah da, imala sam pojacan apetit.

Enid
22.07.2009., 10:01
Pospanost i vrtoglavica, već tjedan dana nakon začeća.

luna_lana
22.07.2009., 11:20
Kad se spomene prvi simptom trudnoće odmah se sjetim one pospanosti...naime nikad u životu prije ni poslije, čak ni sada sa bebom, nisam osjećala onakav umor, pospanost i nedostatak energije za bilo što ko na početku trudnoće.
A to je trajalo sigurno 2-3 mjeseca.

Lucya
22.07.2009., 13:33
jutros opet naprawila test...i opet negatiwan...

pink5
22.07.2009., 14:10
a da odeš kod ginekologa? Negativan test zna prevariti
Meni je prvi simtom bila mučnina,negdje oko 3 tj od začeća

ciganche
22.07.2009., 18:51
i ja sam uvijek dosad umišljala simptome i uvijek bi došla M pa bi se razočarala, a ovaj mjesec nisam uopće razmišljala o tome, nikakve simptome nisam imala, jedino ono kao pred M, samo što nije došla :cerek:

Lucya
22.07.2009., 23:29
owo mi je bio drugi test..nakon swih simptoma wec sam bila u sedmom nebu... :(((

Myra
23.07.2009., 10:26
otiđi kod ginekologa. ovo ti je inače tema sa stvarnim iskustvima, a tvoje pitanje je za onu drugu, tipa Kupi test i sl....

jelajelena
23.07.2009., 20:34
imam pitanje, a neugodno mi ga je postaviti da ne ispadnem luda. nemam pojma tocno kad mi je ovulacija, ali imali smo nezasticeni odnos 9 dan ciklusa...meni se 4 dana nakon toga pojavio smeđkasti iscjedak/sukrvica...to mi se inace nikada nij e događalo. je li neka od vas ikada imala sličan simptom? ne radimo na bebi, ali bi se jako veselili da se takvo čudo desi

september00
24.07.2009., 21:05
Trudna sam 6 tj od zadnje menge (u biti oko 5 tj). od simptoma sam imala samo umor i pospanost, zadnji tjedan dana sam praktički prespavala, čak ni na kavu nisam išla, i tek sam po tome skužila da bi to moglo bit to. A trbuh me je cijelo vrijeme lagano bolio kao da ću svaki čas dobit. mučnine još zasad nisam iskusila, al još je rano...

Tink
31.07.2009., 18:52
CAo svima, trudna sam oko 5 tjedana, druga trudnoca, vec imam curicu od 5 godina. Nemam mucnine jos je radno, samo idem na wc i bole me kriza vec 4 dana kada dugo sjedim, takav mi posao. U prvoj trudnoci na pocetku nisam imala problema sa krizima, pa me zanima da li sam ja jedina ili je to normalno. Nekada me bole i prepone, u kuci mi je sve normalo valjda sam stalno u pokretu, ali cim dodjem na posao i sjednem otpadose mi ledja.

Cestitam svima na plusicima :cerek:

ridikul
19.08.2009., 22:26
Upravo danas saznala da ću dobiti bebu...Test je pozitivan..
po mojoj procjeni trudna samo oko 5 tjedana
moji prvi simtomi su stalno spavanje i jako osjetljive bradavice i bol u grudima ko pred mengu i lagani bolovi kao da ću dobiti mengu

Keya
21.08.2009., 18:58
Trudna sam 6 tj od zadnje menge (u biti oko 5 tj). od simptoma sam imala samo umor i pospanost, zadnji tjedan dana sam praktički prespavala, čak ni na kavu nisam išla, i tek sam po tome skužila da bi to moglo bit to. A trbuh me je cijelo vrijeme lagano bolio kao da ću svaki čas dobit. mučnine još zasad nisam iskusila, al još je rano...

nikad nije rano, evo ja jos ni nepunih 5 tjedana i rikajem od mucnina vec dobrih 8 dana :s

suzach
21.08.2009., 22:31
moji simptomi i u prvoj i u drugoj i sad u ovoj isti: umor,pospanost i non stop na wc-u :lol: s time da sad u ovoj sam imala i lagane mučnine,koje su konačno prestale....al drugo sve isto :cerek:

Bubi Trubi
24.08.2009., 13:23
Mene zanimao razvoj događaja tj. jel trudnoća ili nije...a ono nema dalje...:confused:
Ja sam imala do sad 4 trudnoće, 1 uredna, 2 spontana, 1 još nepotvrđena, uvijek jaaaakoooo bolne grudi.
Kad sam imala spontane, bol je naglo nestala. Prvi put sam mislila, aha pa dobro, tako mora biti. Ali kad je drugi put bol naglo nestala, znala sam da je to opet spontani.
Eto toliko, ne mora tako biti svima, svi smo drugačiji...

suzach
24.08.2009., 13:50
bubi jel bol u potpunosti nestala ili te je ipak još malo boluckalo?
pitam,jer ja sam sad u 16-tom tjednu (po uzv-u tjedan i pol više) a sise su me prestale boljeti prije više od tjedan dana...jedino me bole malo na dodir sa vanjske strane (obadvije) i drugo ništa.
nisu se ispuhale al nisu ni onak nabubrene kak su bile ispočetka,žile se i dalje vide...pa sam sad sva u strahu da se nije kaj dogodilo,jer sam imala spontani prije par mjeseci

mandy
24.08.2009., 13:59
i meni samo jedan dan prestali simptomi (mučnina, bolne cice) negdje u 17-om tjednu...al mislim da je u tom dobu to i normalno..beba je bila u redu...

Lillith
24.08.2009., 14:09
ja sam u 16-om tjednu i simptomi su polako nestali. sise i bradavice su me užasno bolile, sada više ništa, ali i dalje rastu. nemam mučnina, nije mi više tako vruće i teško... čitala sam da je u 4-om mjesecu trudnoće to sasvim normalno. mučnine (u mom slučaju najgori simptom) prestaju, grudi i bradavice više nisu osjetljive, ali i dalje rastu i pojavljuju se neki drugi simptomi. sad smo u 2. tromjesečju koje se smatra najugodnijim razdobljem u trudnoći.

suzach
24.08.2009., 14:13
Lillith...onda je to to :s:s jer i meni je identično ko i tebi

Lillith
24.08.2009., 14:23
suzach, to je sigurno to. nemaš razloga za brigu. :top:
ja imam doma trudničke literature, pa sve pratim iz tjedna u tjedan, inače bih se i ja sada brinula.

Keya
24.08.2009., 14:57
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule i nema mucnina (cak mi je dosla zelja za cigaretom i bilo mi je ful cudno).
nakon dva sata sam pocela krvarit ko iz spine i imala spontani. :ne zna:

ps. a u prvoj trudnoci su i meni simptomi nestali poslije treceg mjeseca, bila sam ko wonderwoman.
ps2. sad sam opet skoro 6° tjedan, grudi pucaju, a ja se svako jutro budim sa strahom da ce splasnut

suzach
24.08.2009., 17:06
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule i nema mucnina (cak mi je dosla zelja za cigaretom i bilo mi je ful cudno).

ps. a u prvoj trudnoci su i meni simptomi nestali poslije treceg mjeseca, bila sam ko wonderwoman.
ps2. sad sam opet skoro 6° tjedan, grudi pucaju, a ja se svako jutro budim sa strahom da ce splasnut

ja sam krvarila 10 tjedana (samo prvi tjedan nisam) i u 11-tom imala spontani,zato me sad strah svega....
a sutra idem na tripl test,pa eto,još jedna briga više do nalaza :mig:

ciganche
24.08.2009., 18:27

ne želim ni ja nikog plašiti, ali meni se dogodila ista stvar, doduše, u 8. tjednu.
Znala sam da nešto nije u redu jer mi je prijala turska kava (koju sam u trudnoći mrzila), a grudi su splasnule. Jednostavno - osjetila sam da više nisam trudna!!!:eek:

mislim da takav osjećaj ni simptome ne bi trebale zanemarivati. Može biti svašta, a ne mora ništa :mig:

Kinky
24.08.2009., 19:06
i meni se to dogodilo
cice su mi rasle naočigled, već sam krenula kupovati nove grudnjake, kad je jedan dan samo prestalo, cice se ispuhale, sljedeći dan prokrvarila :(

Bubi Trubi
24.08.2009., 19:30
bubi jel bol u potpunosti nestala ili te je ipak još malo boluckalo?
pitam,jer ja sam sad u 16-tom tjednu (po uzv-u tjedan i pol više) a sise su me prestale boljeti prije više od tjedan dana...jedino me bole malo na dodir sa vanjske strane (obadvije) i drugo ništa.
nisu se ispuhale al nisu ni onak nabubrene kak su bile ispočetka,žile se i dalje vide...pa sam sad sva u strahu da se nije kaj dogodilo,jer sam imala spontani prije par mjeseci

Kad su bili u pitanju spontani, bol je nestala "preko noći".
A kad je bila trudnoća uredna, onda su mi simptomi lagano nestajali oko 15. tjedna. I kao što ostale kažu, tada je to i normalno. Nema razloga za brigu, bar ne bi trebalo biti. Ali kao što kaže ciganche, ne trba to zanemarivati...može biti svašta, ali ne mora biti ništa...
Btw. Suzach, vidjela sam slikice utz od tvoje bebice, predivno. Ko školski primjer utz.

suzach
25.08.2009., 05:24
Kad su bili u pitanju spontani, bol je nestala "preko noći".
A kad je bila trudnoća uredna, onda su mi simptomi lagano nestajali oko 15. tjedna. I kao što ostale kažu, tada je to i normalno. Nema razloga za brigu, bar ne bi trebalo biti. Ali kao što kaže ciganche, ne trba to zanemarivati...može biti svašta, ali ne mora biti ništa...
Btw. Suzach, vidjela sam slikice utz od tvoje bebice, predivno. Ko školski primjer utz.

dosta žena kaže da simptomi u tom tjednu lagano nestanu,pa je valjda tako i meni.
prvi puta sam rodila prije 5 godina i ne sjećam se kako je onda bilo :ne zna:
vidjet ćemo danas....idem na tripl test koji uključuje i uzv pa javim kad stignem nazad :mig:

tnx za slikicu...baš se beba super narihtala za slikanje :cerek: a i doktorica se potrudila "zalediti" sliku koja se dobro vidi :cerek::cerek:

evo mene :cerek:
mada su mi simptomi nestali,sve je super i sve je kako treba biti...beba i dalje lijepo napreduje i kaže dr. da je to normalno u ovim tjednima i da se ne treba brinuti ako nema bolova,krvarenja i sl.
uh,sad mi je lakše :s

Keya
25.08.2009., 10:12
evo mene :cerek:
mada su mi simptomi nestali,sve je super i sve je kako treba biti...beba i dalje lijepo napreduje i kaže dr. da je to normalno u ovim tjednima i da se ne treba brinuti ako nema bolova,krvarenja i sl.
uh,sad mi je lakše :s

ma ti si vec 16+ to je ok, i meni su u prvoj trudnoci u to doba nestali (valjda je svima vise manje tako).

svejedno, znam da ti je lakse kad si sigurna da je sve ok :top:

Lindy2008
25.08.2009., 11:20
Moja iskustva:

1.trudnoća: jutarnje mučnine do cca 14.tj. (za drugo se više ne sječam)...(obožavala sam jabuke, jetreca na žaru, pire i čokoladno mlijeko), beba ok..

2.T: mučnine isto..al bolovi u predjelo prepona cijelu trudnoću, bila u bolnici s nekih 12.tj. radi tih bolova ali nisu ništa našli....imala sam cistu veliku, koja kasnije nestala...beba ok.

3.T: mučnine i povračanja od 5.tj. naglo prestalo oko 12.tj. ...bilo mi je čudno da tako naglo kroz noć, sanjala sam ružno (prevedeno - smrt), ruke mi požutjele, oko prstena crno zeleno....dobila vručinu 39,4 i imala ju nekoliko dana, trudove dobila i na kraju sukrvica došla....dalje ne moram opisivat..:rolleyes:

4.T: slično ko 3., al nikakvi predosječaj, ni snovi (ne sječam se), nit bolovi,samo me jednom prerezalo ispod trbuha, al mučnina prestala u 12.tj., išla na ULT, mrtvo već..

5.T: mučnine i povračanja barem 4 put na dan od 5.tj do 15.tj., onda se smirilo, ult.svakih 3 tj. radi ciste i spontanih, inače bez ikakvih bolova....nisam mogla podnjet ništa slatkog (a ljubitelj sam čokolade, uhh)..
svakodnevni strah....al izgurali do kraja....

6.T: mučnine i povračanja od 4.do 14.tj. skoro al redovito i to tako kiselo i gorko, fuj...
Večinu stvari mi se gadilo, osim McDonalds..
Prsa mi nabrekle i počele boljeti 6 dana PRIJE očekivane M, nastavile i dalje, skroz me boljele...nikakvih sumnji, beba rasla..svakih 2.tj. ULT., u 14.tj. dobila strašnu upalu vrata, 10 dana trajalo, vriskala od bolova, nitko od DR i na hitnoj mi nije mogao pomoći, pila sam i do 8 raznih tableta protiv bolova (kafetin i ...neki na P mislim..)..

Prošlo i to, beba ok bila i kad došla s 16,4tj. na ultrazvuk, mrtva već...
Ama baš ništa nisma osjetila da je nešto se dogodilo, dan dva prije preštihala gredicu jagoda i presadila, sjedila na malom stolčiću, jedino onda kada ustala, presjeklo me dolje ispod trbuha, dosta jako al prepisala sam si to sjedenju i sagibanju...

Znači, mučnine su cca od 4.do 15tj. normalne i onda prolaze, kažu kada beba živne i počne udarati da onda prestanu mučnine....

Meni je jedino bilo čudno da u 17.tj. ju još nisam nijednom osjetila...a imala već veliki trbuh..

suzach
25.08.2009., 12:25
isuse Lindy,kaj si ti sve prolazila :( :grli:
jesu ikada saznali uzrok ili je svaki puta bila prirodna selekcija?

toga je mene najviše strah...da ću doći na uzv i da će mi reći da srčeko više ne kuca,a koliko sam čitala do sad,niti jedna nije ništa osjetila kad se takvo nešto dogodilo :(

ma ti si vec 16+ to je ok, i meni su u prvoj trudnoci u to doba nestali (valjda je svima vise manje tako).

svejedno, znam da ti je lakse kad si sigurna da je sve ok :top:

joj,da znaš da je :cerek:
toliko si želim bebicu da to nije normalno više a zbog spontanog me strah svega

Lindy2008
25.08.2009., 13:04
isuse Lindy,kaj si ti sve prolazila :( :grli:
jesu ikada saznali uzrok ili je svaki puta bila prirodna selekcija?

toga je mene najviše strah...da ću doći na uzv i da će mi reći da srčeko više ne kuca,a koliko sam čitala do sad,niti jedna nije ništa osjetila kad se takvo nešto dogodilo :(

Mogla bi knjigu napisati...:rofl:

Ja bila sigurna kada prošla zlokobni 12/13.tj....da će biti sve ok, kad dođem na uLT i veli ne vidim otkucaje, kaže mi bebu, vidi joj se sve, bila oko 15tak cm duga...ma sve se vidjelo....al ne i otkucaji....

Prvi dva put nisu radili ništa na otkrivanju uzroka, rekli samo, tijelo je samo odbacilo, još mi DR rekli, da kaj se brinem i plačem, da dijete je samo briga i šta bi ja htjela da mi se kćer (ak bi bila) mučila isti ko i ja??:eek:

Ne zna čovjek kaj pametno na to reći...

A sad za treću, dali na analizu, rekli samo da je bila neka upala u pitanju.....e sad dal je od one moje upale šta pokupila il ne..sam Bog zna...

Ja šta osjetila, bilo je jedino osječaj da me netko "copra" i želi smrt dijetetu....da ne stane, da nije poželjno..(u stvarnosti, bilo je njih par od muževe rodbine koji mi to rekli preko telefona da žele da abortiram....da ako ne uradim da više s njim neće pričati..)
Bila je to vrlo gadna situacija i rat....al sam rekla da nikada ne bi svoje ubila...neka se oni gone....

Al osječaj me skroz pratio kao sjenka....čim svi doznali za smrt, nestalo je te sjene i svi odahnuli....mah...da ne pišem....koja gamad...

Keya
25.08.2009., 14:46
lindy zelim ti sve najbolje, stvarno mi je zao :(

suzach
25.08.2009., 15:09
Mogla bi knjigu napisati...:rofl:

Ja bila sigurna kada prošla zlokobni 12/13.tj....da će biti sve ok, kad dođem na uLT i veli ne vidim otkucaje, kaže mi bebu, vidi joj se sve, bila oko 15tak cm duga...ma sve se vidjelo....al ne i otkucaji....

Prvi dva put nisu radili ništa na otkrivanju uzroka, rekli samo, tijelo je samo odbacilo, još mi DR rekli, da kaj se brinem i plačem, da dijete je samo briga i šta bi ja htjela da mi se kćer (ak bi bila) mučila isti ko i ja??:eek:

Ne zna čovjek kaj pametno na to reći...

A sad za treću, dali na analizu, rekli samo da je bila neka upala u pitanju.....e sad dal je od one moje upale šta pokupila il ne..sam Bog zna...

Ja šta osjetila, bilo je jedino osječaj da me netko "copra" i želi smrt dijetetu....da ne stane, da nije poželjno..(u stvarnosti, bilo je njih par od muževe rodbine koji mi to rekli preko telefona da žele da abortiram....da ako ne uradim da više s njim neće pričati..)
Bila je to vrlo gadna situacija i rat....al sam rekla da nikada ne bi svoje ubila...neka se oni gone....

Al osječaj me skroz pratio kao sjenka....čim svi doznali za smrt, nestalo je te sjene i svi odahnuli....mah...da ne pišem....koja gamad...

:horor:
jedan doktor je mogao reći onakvu rečenicu???? :eek::eek:
jesi ga barem poslala kamo??
a isuse,mene bi cijela bolnica čula nakon takve rečenice,uh :mad:

kaj se tiče "copranja".....pa kaj stvarno takvi ljudi postoje i to u obitelji,da žele smrt nerođenog djeteta???? :eek::eek::eek:

Lindy2008
25.08.2009., 17:26
lindy zelim ti sve najbolje, stvarno mi je zao :(
Hvala.
:horor:
jedan doktor je mogao reći onakvu rečenicu???? :eek::eek:
jesi ga barem poslala kamo??
a isuse,mene bi cijela bolnica čula nakon takve rečenice,uh :mad:

kaj se tiče "copranja".....pa kaj stvarno takvi ljudi postoje i to u obitelji,da žele smrt nerođenog djeteta???? :eek::eek::eek:

Očigledno da je mogao, bili sami, on me "čuvao" dok stigli glavni DR i još jedan..a ja plakala ko gladna godina a on me smirivao..kao ono...pa imate djecu..nije prvo..pa ja njemu..znam..al ovo luđački boli..strah me...uspavajte me..ne mogu više...i onda negdje između se to izlijao kao da bolje da nemam curicu koja bi se morala mučiti ko ja...mislim da sam mu rekla...da tak svi gledamo više nebi djece bilo..

Bila sam ljuta, al previše jake trudove imala i strah od dolazečeg da bi mu nešto skresala...bar su me uspavali..

Za copranje, mislim da ima, od muža stara je neka coprnica, već radila pizdarije i prije a drži se velikom vjernicom, samo sam ju ja pročitala i skresala joj neke stvari...e sad, koliki ona utjecaj ima, ne znam točno, al pričala s mužem, i on rekao da ponekad osjeti navalu bjesa, svađa, uglavnom ništa dobroga..

A za bebu, kad saznali, svi poludili...(on ima djecu iz prvog braka i ja svoju) i sad je tu frka..prvo zajedničko i nasljednik novi.....
Stara se posvađala s menom bez nekog razloga, i nije htjela čut za mene kad bila trudna a tako i ostali dio familije....ko da je vrag u njih došao...

Samo sam rekla da će svi uskoro platiti za to...i uskoro počele naplate....onda me stara napala da sam vještica, a ja njoj, da sve se vraća sve se plača....

suzach
25.08.2009., 18:32
pa ovo je za ne povjerovati :eek:

počevši od onog doktora i na kraju obitelj....

boje se nasljednika...majko mila,pa to je prestrašno :(

trebalo bi otvoriti temu (ako je već nije otvorena) za "copranje" jer ovdje smo malo off sa time,a imam i ja neke,ajmo reći doživljaje i pokušaje (ne s moje strane,da me krivo ne shvatite :cerek: ) a vjerujem da ih ima još na forumu,pa da se malo iskustva razmjene....

mina_87
26.08.2009., 17:25
Bok! Ovako,zanima me postoji li mogucnost da sam trudna? Proslli mjesec sam dobila mengu(dan kasnije) trajala je samo 3 dana (inace 5-6),prosli tjedan opet dobila i sad je trajala jedva 3 dana...a zadnjih tjedan dana sam sva nervozna,malo cendrava,sise mi natekle i tvrde su,danas mi je cjeli dan muka,nisam povracala,kad nest pojedem pola sata mi bude ok i onda opet muka,u donjem dijelu imam grceve kao da cu dobit,i malo mi je natecen stomak...???

SubiBubi
26.08.2009., 17:46
Mina, ako si imala odnos bez zaštite, naravno da postoji mogućnost da si trudna. Ajde lijepo kupi test u apoteci i popiški se sutra ujutro pa ćeš bit sigurna.

Dancica
26.08.2009., 18:16
mucnine su pocele u 3TT, test napravila tada(znaci cca 7dana prije izostanka prve menge).
jos uvijek traju a nadam se da ce u 12TT prestati :s

Bubi Trubi
27.08.2009., 22:29
Meni u sve 4. trudnoće ( 1 uspješna, 2 spontana, 1 još nepotvrđena) užasno, užasno bolne grudi, jaki bolovi u trbuhu, čak sam sad u 4. bila popila voltaren kad sam mislila da ću dobit mengu (dok još nisu ni kasnile stvari), valjda nisam s time nešto upropastila! Šta mislite, jesam li? A u zadnjoj mogu reći da je sve to jače nego prije + još sam imala totalne vrtoglavice...ko pijana. Već mislila da mi je tlak prošvikao, ali nije, a i našla sam na netu vrtoglavicu kao nuspojavu trudnoće. Eto tako je kod mene.

suzach
28.08.2009., 07:15
jedan voltaren ti nebude napravio nikakvu štetu :)

mandy
28.08.2009., 07:15
1T mučnina od 7 tj do 17 bez povraćanja, stalno mi je bilo vruće, pojačan apetit, vrtoglavice
2T mučnina i ružan okus u ustima već od 5 tj.....i vruće mi je (ne od sparine vani nego onak ko da imam temperaturu), pojačan apetit, vrtoglavice

zasad identično kao i prvi puta...

iva0404
28.08.2009., 07:32
a meni se samo spavalo prvih tjedana...već od 4.tjedna trudnoće... došla bih s posla, i drito se hitila na krevet :zubo:
Od 3.tjedna trudnoće već sam osjećala grozan umor i ko da imam gripu...boljele me kosti, glava, osjećala sam se tromo,imala povišenu temp i mislila sam gripa,čista gripa, natakala sam se čajem s limunom :lol:
Onda mi je počela smrdit kava... i onda sam se jedno jutro prije posla ispovraćala i onda sam znala da je to - to. Užasno su mi rano počele mučnine, već od 4.tjedna i nisu stajale do 20.-tog. Ostavila sam dušu u zahodskoj školjci :( Nisam mogla ni jesti,ni piti, svaki gutljaj vode bih povratila. Nadam se da drugi put neće biti tak....

takomlada
30.08.2009., 08:04
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule

ista stvar i kod mene, ali u 9 tjednu, dan, dva kasnije spontani i kiretaža:(

Myra
01.09.2009., 08:48
ista stvar i kod mene, ali u 9 tjednu, dan, dva kasnije spontani i kiretaža:(

I kod mene, u 9. tjednu. Jedno jutro grudi nisu više boljele kao do tada i do je bio kraj...

lola1415
01.09.2009., 10:16
Ja nisam ništa skužila do negdje petog tjedna. Onda me uhvatila nesanica, tjedan dana nisam oka mogla sklopiti, i bilo mi je muka po cijele dane. Ja sam mislila da mi je moka jer sam neispavana. Onda sam jedan dan stvarno imala jake mučnine i tad mi je postalo jasno ko dan - trudna sam! Juhu! Povraćala sam samo 4-5 puta, uglavnom mi je samo muka, najviše ujutro i navečer. I svaku noć, koliko god pila ili ne pila tekućinu idem na WC barem tri puta. Sad su mi grudi počelie rasti i vide mi se vene po njima. To je to.

mawa :)
01.09.2009., 14:04
samo me zanima da li je vadenje tog hormona siguran znak jeste trudni ili ne?
i koliko bi otrp. doslo da ga odem vadit u privatnu polikliniku...

iva0404
02.09.2009., 14:03
samo me zanima da li je vadenje tog hormona siguran znak jeste trudni ili ne?
i koliko bi otrp. doslo da ga odem vadit u privatnu polikliniku...

100%siguran. pogledaj si laboratorij breyer ako si iz zg, oni i tu pretragu rade, mislim da je oko 200 kn ako ne i manje, jer su mom mužu za puno zahtjevnoju pretragu rekli 300 kn ... i nalazi su gotovi isti dan

ali mawa kaj će ti to ... ma nisi trudna već sam ti napisala! nemoguće!

Ilana
08.09.2009., 12:00
Simptomi koje sam imala prije testa (u to vrijeme nisam prepoznala simptome i trudnoću nego sam kasnije povezala konce):

Umarala sam se puno brže nego inače (npr. na biciklu mi je bilo teško pedalirati, zapuhala bih se kad bih se popela na 2.kat..), spavala bih u bilo koje doba dana (inače nisam tip koji spava popodne) i sise su me boljele na dodir i narasle i trbuh me čitavo vrijeme bolio kao dan prije menge.

Mučnine su počele sa 6.tjedana i bile su jake do 9.tjedna, a sada ih jedan dan imam, a drugi dan mi je bolje...

Corina26
08.09.2009., 22:49
1.Izostanak M (što nije bilo nimalo sumnjivo,budući da mi ionako nikad ne dolazi na vrijeme).
2.Jedno jutro me probudila bol u grudima-e to je bilo sumnjivo jer me inače grudi nikad ne bole,čak mi pred M.

Dvije crtice na testu drugi dan kašnjenja M.

Nakon toga-stalno podrigivanje,ogromna želja za spavanjem,nažalost mučnine al ne jutarnje već popodnevno-večernje.

zlatna ivkica
12.09.2009., 16:12
meni se dva tjedna spavalo nenormalno, stalno sam umorna i boli me u trbuhu kao da cu dobit.. stolica mi malo stala. ali nisam htjela napravit test dok mi menga nije kasnila.. i evo sad ponosno javljam da sam trudna.. inače, ne piški mi se ništa ćešće

vešmašina
13.09.2009., 11:25
piskam non stop, umorna sam non stop i cice su mi uberbolne :S
sve drugo je oke. malo me jedino zgaravica pali, ovisi sto pojedem, al zasad mi nista ne smeta. apetit mi je ko u pms-u, jos i veci. :eek:
malo me dolje bolucka.

dalia28
13.09.2009., 11:46
piskam non stop, umorna sam non stop i cice su mi uberbolne :S
sve drugo je oke. malo me jedino zgaravica pali, ovisi sto pojedem, al zasad mi nista ne smeta. apetit mi je ko u pms-u, jos i veci. :eek:
malo me dolje bolucka.

veška,a jesi imala osječaj da češ procuriti?osim bolne buše jesi imala osječaj da curi a kad pogledaš niš na gačama:ne zna:
kad si uradila test?

vešmašina
13.09.2009., 13:59
veška,a jesi imala osječaj da češ procuriti?osim bolne buše jesi imala osječaj da curi a kad pogledaš niš na gačama:ne zna:
kad si uradila test?

dobro da si pitala :D
paranoicno sam se brisala vlaznim maramicama i koristila jokinu metodu svakih sat vremena, nebi li ugledala mengu, jer su bolovi bili identicni, jos uvijek su zapravo imam osjecaj kao da cu procurit.
zadnja M mi je bila 12.08. testic sam napravila prekjucer. dakle 31 dc, ovulacija je bila 24-26.08 otprilike, buduci da imam kraće cikluse 26-28 dana.

zlatna ivkica
13.09.2009., 16:04
kad si uradila test?

dalia, ja sam u 5. tjednu trudnoće i več me 2 tjedna boli dolje kao da cu dobit.. vecinu vremena, zato i nisam previse pozornosti usmjeravala trudnoći, misleći da sam u pms-u.

vešmašina
13.09.2009., 19:31
dalia, ja sam u 5. tjednu trudnoće i več me 2 tjedna boli dolje kao da cu dobit.. vecinu vremena, zato i nisam previse pozornosti usmjeravala trudnoći, misleći da sam u pms-u.

ja sam 4+5 i isto imam taj osjecaj ko da cu svaki cas dobit. ne frče me non stop, povremeno. malo me strah.

mala8
14.09.2009., 13:43
ja sam 4+5 i isto imam taj osjecaj ko da cu svaki cas dobit. ne frče me non stop, povremeno. malo me strah.

1. ovo je bio moj simptom...ali kako sam bila na sl putu nisam se pretjerano obazirala... ono, kasni zbog putovanja i sl...jer mi se znalo događat

2. gužvu i stres na poslu sam pripisivala stalnom umoru (bili smo pred godišnji)

3. piškim stalno...ok, to mi je uvijek pa mi to ne spada pod simptome :lol:

dakle samo M koja nije došla u razumnom roku čekanja...

coolinesay
14.09.2009., 18:46
molim vas neka mi netko kaže kakav vam miris i okus ima varivo sa graškom i mrkvom a kakav miris salama i ostalo meso?
i još slične probleme s mirisom i okusom.
zanima mene ustrašenu

zlatna ivkica
14.09.2009., 19:31

to ti je sasvim normalno, i nemoj se sikirat..

LA SUKI
14.09.2009., 20:05
Meni su simptomi isti kao i pred mengu samo što su počeli oko tjedan dana prije nego inače trebaju. bolile su me i cice, a inače mi pred mengu ne otiču(možda svaku3,4). i pikaju me jajnici, ali jače nego kad trebam dobiti. ali ove simptome uopće ne bi primjetila da nisam znala da je moguće da sam trudna. e da, i bila sam jako živčana i razdražljiva(ko neki ultra ludi pms), inače mi se to baš nije događalo u toj mjeri. ja sam u 5 ili 6 tjednu i još uvijek imam sve te iste simptome.

BlackLotus
14.09.2009., 21:45
zavisi je li friško ili pokvareno
zavisi koja je vrsta mesa
zavisi koje si začine stavila u grašak :kava:

:confused: ja sam mislila da samo po američkim forumima postavljaju ovakva bedasta pitanja :confused:

Death-of-Art
14.09.2009., 22:20
molim vas neka mi netko kaže kakav vam miris i okus ima varivo sa graškom i mrkvom a kakav miris salama i ostalo meso?
i još slične probleme s mirisom i okusom.
zanima mene ustrašenu

a šta se ti bojiš da to što ti meso smrdi znači da si trudna?

jok.

meni je meso smrdilo ima tjedan dana pa sam ga bacila.
a nisam trudna.
dojim. :rofl:

Lanana
17.09.2009., 13:28
Ja sam imala bolove u donjem dijelu trbuha, kao da ću dobit mengu...što je potrajalo na kraju kojih mjesec dana. Osim toga sam imala metalni okus u ustima i otečene desni. Otišla sam zubaru i čim sam otvorila usta me pitao jesam li trudna :) Tada još nisam znala jer mi nije niti kasnila menga, ali test je već 2. dan nakon kašnjenja menge pokazao plusić :)
Mučnine su kod mene počele tek kasnije, u 3. mjesecu, skupa sa preosjetljivosti na mirise i traju još uvijek.

amis
18.09.2009., 18:40
Giant@ uptavu si :top:

Je li normalno da temperatura varira u toku dana od 36,4 do 37,1;37,2 ? Je li se nekome tako dešavalo nekoliko (6-7) dana pred piškenje na štapić?

Giant
18.09.2009., 22:26
Normalno je,naravno sve do 37.5 da varira. Sve iznad moze upućivat na neku prehladu,upalu.Naprimjer,ako si u nekoj aktivnosti bit će ti viša,a popij čašu hladne vode bit će jako niska.(pretpostavljam da mjeris u ustima,kao što se za bazalnu temp. radi).
No te temperature su nebitne i nevažeće ako ih mjeriš za bazalnu. Samo jutri vrijede.

amis
18.09.2009., 22:57
Normalno je,naravno sve do 37.5 da varira. Sve iznad moze upućivat na neku prehladu,upalu.Naprimjer,ako si u nekoj aktivnosti bit će ti viša,a popij čašu hladne vode bit će jako niska.(pretpostavljam da mjeris u ustima,kao što se za bazalnu temp. radi).
No te temperature su nebitne i nevažeće ako ih mjeriš za bazalnu. Samo jutri vrijede.

Mjerim aksilarno. Ne mjerim bazalnu,nego u toku dana,osjetim npr. da me glava boli ili tako nešto,izmjerim i bude 37,37,1 a onda poslije bude npr. 36,6 pa opet se povisi na 37 i tako...

mufloncic
19.09.2009., 11:21
Mjerim aksilarno. Ne mjerim bazalnu,nego u toku dana,osjetim npr. da me glava boli ili tako nešto,izmjerim i bude 37,37,1 a onda poslije bude npr. 36,6 pa opet se povisi na 37 i tako...

tjelesna temperatura tijekom dana ti varira ovismo o tome kako ti radi metabolizam, šta si pojela, popila, koliki ti je tlak... svašta ti utjeće na dnevnu a kao simptom trudnoće ti je mjerodavna samo bazalna i to ako znaš kolika ti je bazalna prije O i poslije O..

to je meni bio prvi i jedini simptom zbog kojeg sam posumnjala na T... moja bazalna je prije O bila oko 36,1 a poslije O oko 36,7.. i obavezno bi mi dva dana prije M počela padati.. osim kada sam ostala T.. tada mi je dan prije M skočila na 36,9.. ali ja sam pratila BTT i radila grafove više od godine dana pa sam znala točno koja mi je dinamika bazalne.

lotus_flower
19.09.2009., 11:48
Ja nisam mjerila temp, ali mi je mm rekao par puta da sam vruća...ali nisam tome baš pridodavala neku važnost.
Meni je prvi simptom bio nesanica i to od dana ovulacije pa sve do 6-og tjedna, i žgaravica.

amis
19.09.2009., 13:58
tjelesna temperatura tijekom dana ti varira ovismo o tome kako ti radi metabolizam, šta si pojela, popila, koliki ti je tlak... svašta ti utjeće na dnevnu a kao simptom trudnoće ti je mjerodavna samo bazalna i to ako znaš kolika ti je bazalna prije O i poslije O..

to je meni bio prvi i jedini simptom zbog kojeg sam posumnjala na T... moja bazalna je prije O bila oko 36,1 a poslije O oko 36,7.. i obavezno bi mi dva dana prije M počela padati.. osim kada sam ostala T.. tada mi je dan prije M skočila na 36,9.. ali ja sam pratila BTT i radila grafove više od godine dana pa sam znala točno koja mi je dinamika bazalne.
Da,ma pojma nemam kakva mi je bazalna, ne pratim.A sad sam došla od doktora,onako ne znam,mislim da sam loše volje,jer imam folikularnu cistu na jajniku koja nije pukla.Ipak se nadam da je postojao drugi folikul koji je pukao i koji se oplodio,jer je sam nemoguće vidjeti bilo šta na uzv-u, a nisam išla radi toga,nego od ranije bila naručena kod radiologa na uzv abdomena i štitne, pa onda on pregleda baš sve...ipak se nadam da je postojao drugi folikul :moli:

nordea
19.09.2009., 15:55
ne sjecam ih se!
Negirala sam sve simptome i prebacivala na to da sam umorna zato sto je uskoro vrijeme odmora, da sam se kod svekrve na rucku otrovala hranom (pa zato povracam), da mi je menstruacija cudna zato sto se blizi ljeto pa se uvijek ona promijeni malo kad je ljeto, da mi je muka u autu zato sto mi je i kad sam bila mala bilo muka pa mi se to sad vraca itd itd. ima toga dosta.
Nakon dva gravignost pozitivna testa, opet nisam vjerovala jer sam mislila da nesto nisam uradila kako treba (a znala sam da je tacnost testa 94%, u djavola znala sam sa faksa sam princip HCG-a i kako se taj test pravi). Na kraju sam se zakljucala i uradila clear blue. Koji je pokazao tako jarko plavu boju da nije bilo sanse da se pogrijesi. Malo je falilo da pukne ono stakalce koliko je jarka plava boja bila!
:)
Nije da sam bila protiv trudnoce, naprotiv! Bili smo presretni, ali eto, nisam vjerovala da cu bas ja biti ta koja cu postati trudna. I to ne nekad, vec SAD.
Dakle, prvi simptom bio je beskrajan umor (a imala sam razlog i za njega, ustvari bila sam umorna zato sto sam imala vjencanje u kojem sam bila kuma pa je to sve trebalo izorganizovati). Medjutim, malo mi je cudno bilo zasto su mi se oci sklapale za volanom ali eto. :)

nanniey
19.09.2009., 16:20
Ja nisam imala nikakve simptome, sve uobičajeno kao prije menstruacije.... po ničemu nisam znala da sam trudna..... 3 dana nakon kašnjenja menstruacije pojavila se temperatura navečer 37...... sutra kupila test i trudna :)

Lelaa77
19.09.2009., 21:32
Simptom ..spavanje, spavanje, spaaaavanje..ja sam se sad probudila, spavam od 20h, i misllim da ću nakon ovih čokoladnih pahuljica :kokice: na spavanje :zzz:

nanniey
19.09.2009., 22:46
Simptom ..spavanje, spavanje, spaaaavanje..ja sam se sad probudila, spavam od 20h, i misllim da ću nakon ovih čokoladnih pahuljica :kokice: na spavanje :zzz:

A ja sam inače velika spavalica, ali mi se spavanje nije javilo kao simptom, dapace, manje sam spavala nego inace...... budila se ranije.....

lotus_flower
20.09.2009., 10:39
OMG cure. Test NE možete krivo pišati. Možete jedino eventualno test prerano napraviti ili prekratko u urin umočiti pa da pokaže minus jer nema dovoljno urina da detektira betu u njoj. Ali ako vam je +, onda ste trudne.

lala
25.09.2009., 07:19
nikakvi simptomi, dok nisam dobila rezultate testa-od te sekunde-apsolutno svi!:rofl:
MM je rekao da ću vjerojatno za 2 sata osjetiti i trudove.:rofl:

Možda jedino vrtoglavica, problemi sa šećerom, koje inače imam, čim bih malo ostala gladna, a ta dva tjedna nisam spavala 3 sata u komadu, jako naporno mi je bolo, putovala itd i umor sam pripisivala tome. Sad ne mogu spavat. Glavobolja, metalni okus, bradavice drugačije bole, i nemam apetita za velike količine-ali vjerojatno sam si većunu umislila (osim bradavica) jer je još jako rano:D

zlatna ivkica
25.09.2009., 13:33
imam pitanje. jel koja od vas imala sve simptome trudnoće- bolne grudi, jajnici, umor a kasnije nema nista nod toga? inace, trudna sam 6 tjedana pa mi je sad bezveze kako nista od tog svega vise ne osjetim..

Laura-L
25.09.2009., 14:16
imam pitanje. jel koja od vas imala sve simptome trudnoće- bolne grudi, jajnici, umor a kasnije nema nista nod toga? inace, trudna sam 6 tjedana pa mi je sad bezveze kako nista od tog svega vise ne osjetim..

I ja sam trudna 6 tjedana, meni smetaju mirisi, imam bolne grudi i mogla bih spavati cijeli dan. Je li ti to prva trudnoća?

zlatna ivkica
25.09.2009., 17:49
da, to mi je prva trudnoća, zato se valjda toliko i brinem.. ali unazad 2,3 dana nemam vise nista od tih simptoma. osim ajde umora.. još imam i virozu, tako da bože sacuvaj..

Samojedica
25.09.2009., 19:57
Ja sam skužila nakon dva tjedna od oplodnje.
Bolne grudi, ogromne.
Napravila test - pozitivan.
Moja curička se tada još nije ni vidjela.
Zatim mi počeli smetati mirisi, joj, grozno, kada se samo sjetim.
Sve mi je smrdilo:rofl:

Suzy Q.
26.09.2009., 10:02
moji simptomi-užasna nesvjestica, vrtilo mi se u glavi i stalno sam bila pospana i iscrpljena. Probudila bih se i nakon sat-dva opet otisla spavati. Grudi su me uzasno boljele (iako me i inace bole prije menge ali sada je bilo jace).
Da se razumijemo inace sam uvijek isla spavati oko 2-3 ujutro (ili kasnije) bila sam nocna ptica,a kad sam zatrudnila bez problema bi zaspala oko 10 navece sto mi je bilo jako cudno. Ne sjecam se je li bilo jos kakvih simptoma..
Test sam napravila dan nakon ocekivane M i to navece (dakle nije bio jutarnji urin) i jedva sam ga uspjela popiskit vec je bio plus.sutra ujutro smo napravili novi jeftiniji, i odmah su se pojavile dvije crtice. sad sam trudna 9tjedana :)

lotus_flower
27.09.2009., 15:40
da, to mi je prva trudnoća, zato se valjda toliko i brinem.. ali unazad 2,3 dana nemam vise nista od tih simptoma. osim ajde umora.. još imam i virozu, tako da bože sacuvaj..

simptomi ti mogu jako varirati, meni variraju od dana do dana...i da, ima čak dana kad ih i nemam...i onda se opet pojave.

zlatna ivkica
27.09.2009., 15:57
vec sam se uplašila, hvala ti lotus..

lotus_flower
27.09.2009., 16:44
vec sam se uplašila, hvala ti lotus..

ja se iskreno isparanoiziram i da 'prostiš userem svaki put :(
prvo sam imala snažne simptome već od same ovulacije i onda, nekih 5 dana prije pregleda, odjednom se ujutro probudim i nema ništa :eek:
svakakve misli su mi prolazile, najgori strahovi...na kraju sve bilo ok na pregledu, vidjela sam srce kako lijepo kuca, ma sve 5 osim jednog manjeg hematoma no to nije razlog nestajanju simptoma. :) jednostavno ne reagiramo svaki dan isto na povišene razine bete u organizmu :mig:
evo i u četvrtak mi je isto bilo - prvo sam dva dana umirala od mučnine i bolova u grudima, i onda najednom - ništa :eek:
opet panika, jedva sam se smirila, a do pregleda imam još 2 tjedna...no evo opet ponosno prijavljujem žgaravicu i bol u grudima...
za početak se skini s neta, barem ovaj prvi period trudnoće, jer ćeš samo svašta pročitati...ima kasnije vremena da sve nađeš i da se informiraš :mig:

Laura-L
28.09.2009., 07:29
Ja sam skužila nakon dva tjedna od oplodnje.
Bolne grudi, ogromne.
Napravila test - pozitivan.
Moja curička se tada još nije ni vidjela.
Zatim mi počeli smetati mirisi, joj, grozno, kada se samo sjetim.
Sve mi je smrdilo:rofl:

Meni u prvoj trudnoći nije baš puno toga smetalo, rodila sina, druga trudnoća katastrofa, sve mi smrdilo, kavu nisam mogla piti, i kažu sigurno je curica i stvarno bila, sad mi opet sve smrdi, možda opet bude curica :cerek:

marinče.
29.09.2009., 19:07
izostanak menge i jedina probavljiva stvar je bio dvopek :D

loptica02
02.10.2009., 13:39
i ja sam trudna 6 tjedana (treći put) ovaj put mi je menga kasnila, ali su mi prsa bolna, žgaravica, bol u križima i kava mi ne paše. Tako je bilo i prvi put, a drugi put mi je kasnila pa sam bila trudna 9 tjedana.
A ako se sekirate da više nemate te neke "bolne radosti" sve je to ok. Neki ima neki ne.. Neki povraćaju prvo 3-mjesečje, ja nisam nikad. Jedino sam prva dva puta proslavila ulazak u 3 mjesec sa rigoletom..
Ma glavno da smo mi trudne.... e...

annaaa
02.10.2009., 13:50
ovaj put mi je menga kasnila, ali su mi prsa bolna, žgaravica, bol u križima i kava mi ne paše.

tak je i meni, plus još povremena bol u trbuhu. nije mi zlo ni niš (za sad)
noćas nisam mogla spavat na trbuhu kolko su me cicke bolile :cice:

to_the_point
05.10.2009., 19:52
Bok cure! -Mali sam vas milijon puta pročitala tražeći odgovore.
E da i ja kažem; na samom početku trudnoće sam 2 tjedna imala temperaturu 37-37.3 i to je sve. Danas nam je 12+5 i apsolutno nikakvih dr. simptoma nema... :)

*eva*
06.10.2009., 15:40
ja sam ocekivala trudnocu jer smo "radili" bebu pa mi je bilo lako uociti simptome ali i da nisam bili su jako ociti.
1. nakon malo vremena su me pocele jako boljeti grudi i bile su stalno napete
2. mirisi:rolleyes: sve mi je toliko mirisalo/smrdilo da se muz divio i smisljao raznao razne superherojske nazive jer sam mogla namirisati jabuku u drugoj prostoriji
3. naglo sam usla u fazu u kojoj sam bila stalno umorna, pospana, tlak mi je nenormalno pao
4. imala sam jake i nagle promjene raspolozenja (i sad nekada imam) koje su unatoc svim mojim naporima da ih zatomim i ignoriram bile i vise nego ocite. znala sam sta mi je i da sam potpuno nerazumna, da se bezveze ljutim i placem ali nije bilo bas previse pomoci. trudila sam se ne derati se na nikoga i zabavit se s necim kad bi me tako uhvatilo. a muzeku na srecu nije smetalo...jednom mi nije dao slamku u sok (ja volim slamke) pa sam se naljutila i rasplakala a on se, umisto da me posalje di mi je bilo misto, cili raspekmezio i reka: "a lipo moje malo, trudno, ludo":cerek::cerek:
a sreca moja...idem ga ljubit...

Blackie
12.10.2009., 07:26
cice ogromne i bolne, kava mi nije pasala, podrigivalo mi se kao da sam kamiondžija, nakon čega sam napravila test i eto + :mig:

Jules76
13.10.2009., 16:52
ja sam sada na pocetku 7. tjedna. dan nakon sto smo 'napravili bebu', nazvala sam frendicu i rekla da se osjecam trudno, da znam da je glupo ali ako slucajno jesam, hocu imat dokaz da sam se tako osjecala. cijeli tjedan nakon toga mi se uzasno spavalo i trbuh mi je bio grozno napet, na kraju tjedna sam napravila test (nisam jos znala da je prerano), i bila jako zbunjena kad je bio negativan. potom su mi grudi narasle cijeli broj (morala kupit novi grudnjak) i postale jako bolne. nakon toga mi je menga zakasnila pa sam opet napravila test - ovaj puta pozitivan :D to je bilo u subotu - u srijedu sam otisla dr-ici i vec se vidjelo srce na uzv! (5 tjedan i 1 dan)
u 2 tjedna nakon pozitivnog testa mi se dizao zeludac tu i tamo, uglavnom na vece kolicine hrane pa sam smanjila obroke i vrijeme izmedju njih. nisam uopce povracala i vise mi nije zlo (moja mama je rodila 4 djece i nikada nije povracala). sada me jako bole kriza iako pazljivo vjezbam. takodjer, povremeno imam bolove u donjem dijelu trbuha, pomalo kao da cu dobiti mengu, ali ne tako snazne. i to je otprilike sve, zasad :D

e da, apropos clearblue i ostalih testova - to da je najbolji je diskutabilno - po cemu? testovi rade na principu otkrivanja hormona trudnoce i apsolutno nema veze kolko kostaju nego kolka je koncentracija tog hormona u urinu. ja se testirala s nekom jeftinjavom od 21 kn i isto sam trudna ko i da sam koristila clearblue :)
to je neki njemacki test, a isto je kartonska trakica sa reagensom kao i gravignost. i sve je to isto - popiskis se na trakicu i cekas. uglavnom ako si trudna dobijes vrlo vrlo brzo rezultat - 10-20 sekundi na jutarnju mokracu, ali nije lose ni pricekati koliko pise da bus ziher ako je jos jako rano. ono kaj je bitno je da ti test NECE POKAZATI pozitivan rezultat (iako je jajasce uspjesno oplodjeno) nego tek 3-5 dana prije nego menga zakasni, jer tada jos nemas dovoljnu razinu hormona za indikaciju u urinu. to je zbog toga sto se zametak jos nije ugnijezdio u maternicu.
pricekaj da zakasni, simptomi su jako slicni ko da trebas dobit mengu.

kirshna
14.10.2009., 20:10
5 dana prije očekivane menge zasmrdila mi filovana paprika koju je mm jeo

sve mi bilo jasno:cerek::cerek::cerek::cerek:

sanja982
05.11.2009., 22:31
...evo da i ova trudnjača napiše svoje simptome:mig:...bolne i napete cice su sve otkrile...znale su me boliti uvijek prije menge i bol bi prestajala odmah nakon...međutim zadnji put kad su me zabolile, do dan danas nikad nisu ni prestale...pa kad malo razmislim, imam osjećaj da sam zatrudnila netom prije posljednje menge....sad sam 7+4, nemam prave mucnine, ne povracam, malo mi se gade pojedini mirisi hrane - vecinom kuhana hrana, jela bi samo sendvice, al nazalost to ne smijem....vrtoglvice nemam, samo bi se izlezavala, spavala...kad sve zbrojim i oduzmem, i slušajući simptome drugih trudnica, ja sam sa svojima zadovoljna, nek tako ostane i do kraja:top:

Atlantida
06.11.2009., 08:09
Obzirom da sam tek jučer saznala da sam trudna imam par pitanja po pitanju ove teme... :zubo:

Dakle, moji simptomi su identični stanju kad si u PMS-u.
Bolne i otečene grudi, promjene raspoloženja + strašan umor.

Ono što me malo brine jest to da već nekoliko dana imam lagane grčeve.
Čitala sam i raspitala se i koliko sam shvatila to je relativno normalno, ali svejedno ma malo strah, cijelo vrijeme imam osjećaj da ću dobiti menstruaciju. :ne zna:
Da ne čitam cijelu temu bila bih zahvalna ukoliko bi me netko utješio i potvrdio da je to uistinu normalno. :rofl:

Osim toga nemam nikakve mučnine, žgaravice, ne smetaju mi mirisi i okusi... Nije da se žalim. :rofl:

Laura-L
06.11.2009., 08:31
Obzirom da sam tek jučer saznala da sam trudna imam par pitanja po pitanju ove teme... :zubo:

Dakle, moji simptomi su identični stanju kad si u PMS-u.
Bolne i otečene grudi, promjene raspoloženja + strašan umor.

Ono što me malo brine jest to da već nekoliko dana imam lagane grčeve.
Čitala sam i raspitala se i koliko sam shvatila to je relativno normalno, ali svejedno ma malo strah, cijelo vrijeme imam osjećaj da ću dobiti menstruaciju. :ne zna:
Da ne čitam cijelu temu bila bih zahvalna ukoliko bi me netko utješio i potvrdio da je to uistinu normalno. :rofl:

Osim toga nemam nikakve mučnine, žgaravice, ne smetaju mi mirisi i okusi... Nije da se žalim. :rofl:

Ma ne brini, to su ti sve normalni simptomi, ja sam čak u drugoj trudnoći osim simptoma kao pred m, imala i par smeđkastih kapljica ono kao da ću dobit svaki tren i sve je bilo OK. Normalno ti je imati i ne imati mučnine, mene je npr. u periodu kad sam trebla dobit bolio želudac, mučnine su doške kasnije , a sad sam 13 tj i još uvijek mi se povraća od kaladonta, pranje zubi mi dođe kao horor, a još gori horor mi je što sam navikla na često pranje koje sam sad reducirala.

_Candy Candy_
17.11.2009., 14:42
Prvi simptom: živčanost, kao za vrijeme pms-a samo što ne prestaje... u prvoj trudnoći je trajala 6 mjeseci. jadan mm :D
Ostali simptomi: lagana mučnina kroz cijeli dan i osjećaj u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju (samo prvih par tjedana)
Sad sam drugi put trudna i simptomi su identični, zbog njih sam i posumnjala.

MalaLola
17.11.2009., 20:39
MOLIM TEMA JE STVARNA ISKUSTVA!! Ako niste još sigurne imate temu Kupi test! ili Wannabe zbor pa razglabajte jel jeste ili niste ili bi možda mogle biti trudne. DAKLE STVARNA, ONO KAD STE STVARNO TRUDNE, TI SIMPTOMI SE TU PIŠU!
Sve što je off je obrisano!
Đenja

Dajci
18.11.2009., 06:13
Meni su prve naznake bile strašan umor (spavalo mi se već u 7 navečer) i žgaravica (s kojom inače nikad nemam problema i koju u pravilu gotovo nikad nemam)...

Hely
18.11.2009., 16:54
jedan od simptoma je suncani iscjedak (prije nikad nisam imala i u prvi tren sam se preplasila da nije neka bolestina), i nesanica...nisam mogla spavat...budila bi se po noci i setal po kuci,u 3 ujutro bi isla jest....stalno sam bila gladna ...a ostalo nista...zato nisam ni pomislila da sam trudna osim tog iscjedka koji me je kopkao...a cice nista,niti osjetljive niti bolne niti povecane...i da stalno sam imala osjecaj da cu dobit m....

kukuc
18.11.2009., 19:21
u prva dva tjedna:

1. umor, spavala vec u 9 i sanjala ko nikad
2. žgaravica
3. osjetljivi zubi, zubno meso oteklo
4. povremeni pritisak u trbuhu kao pred m
5. cice tvrde i napete za poludit, bol drugačija nego pred m
6. bol u križima
7. povremeno mantanje u glavi tu sam bila ziher da je to-to

valneahana
18.11.2009., 19:27
ni u prvoj trudnoći ni u ovoj sad nemogu nešto izdvojiti jer neke simptome sam imala tj. imam uvijek a to je da sam ja stalno umorna i satlno bi spavala(niski tlak) i cice me bole pred svaku mengu pa ni sad kad su me boljele nisam posumnjala

pikuleta
19.11.2009., 11:29
1. umor
2. žgaravica
7. povremeno mantanje u glavi

ovo :) a zgaravicu nikad prije u zivotu nisam imala, i onda jedan dan jela punjenu papriku i nesto me prziii :eek:

teta25
19.11.2009., 15:19
1. žeđ, žeđ i samo žeđ
2. gladna skroz za popjezdit
3. bole me :cice: toliko da mi suze idu na oči
i to je to

pikuleta
19.11.2009., 21:24
1. žeđ, žeđ i samo žeđ

e i žeđ.. i to mi se cola tako pilaaa:ne zna:

takomlada
19.11.2009., 22:19
pospanost, otkidaju me leđa u križima, posebno na mjestu desnog bubrega (identično kao u prvoj T), :cice: natečen i bolne, mučnine povremeno, žeđ ogromna (isto i u prvoj T), izbio mi je umnjak (nisam sigurna ima li to dirketne veze), izgubila apetit, čokolada je fuj, nervoza je tu kao pms....

annaaa
20.11.2009., 08:45
e i žeđ.. i to mi se cola tako pilaaa:ne zna:

jao i meni isto, baš je bila neka prigoda pa sam popila par gutljaja, imala sam takvu žgaravicu za pop...

meni je najgore od svega bila mučnina i umor. ja poslije 1,2 popodne nisam mogla više funkcionirat, išla sam spavati oko 9h navečer, ali bi me redovito probudile mučnine uz povraćanje :o to razdoblje mi je stvarno bilo grozno i teško izdrživo.
sad sam u 13.-tjednu i puno puno je bolje, mučnine su minimalne i ne povraćam više od kaladonta :rofl: ni ničega, imam energije i budna sam do ponoći čak :)

Laura-L
20.11.2009., 08:54
jao i meni isto, baš je bila neka prigoda pa sam popila par gutljaja, imala sam takvu žgaravicu za pop...

meni je najgore od svega bila mučnina i umor. ja poslije 1,2 popodne nisam mogla više funkcionirat, išla sam spavati oko 9h navečer, ali bi me redovito probudile mučnine uz povraćanje :o to razdoblje mi je stvarno bilo grozno i teško izdrživo.
sad sam u 13.-tjednu i puno puno je bolje, mučnine su minimalne i ne povraćam više od kaladonta :rofl: ni ničega, imam energije i budna sam do ponoći čak :)

Joj ja sam u 15.-om tj. i još mi se ponekad, ali samo ponekad okrene želudac na kaladont, a u početku je bilo katastrofa.

LOLITABELLA
20.12.2009., 13:16
Bok svima,evo ja sam nova na forumu i voljela bih saznati neke stvari.
Ja i suprug smo radili na prvoj bebi i sada mi kasni menzis već nekih tjedan dana,imam za par stupnjeva povišenu temperaturu već neko vrijeme i bolne i otečene grudi,dali bi to mogla biti trudnoća

annaaa
20.12.2009., 13:33
temperatura može biti pola do 1 stupnja povišena, a ne par :confused:
najbolje ti je da kupiš test, odmah bi ti trebao pokazat točno jer ti već dosta kasni. sretno

LOLITABELLA
20.12.2009., 16:51
krivo sam se izrazila,imam konstantno 37,2 temperaturu.hvala

ZARA1402
21.12.2009., 13:05
Ja sam znala da sam trudna već tjedan dana prije izostanka m. bolne grudi, povišena temperatura, stalno mi se spavalo, jele su mi se stvari koje nikad ne jedem i stalno bi se mazila...

LOLITABELLA
21.12.2009., 16:27
Napravila sam test i jako sam sretna jer mi test kaže da sam trudna,hvala vam puno na pomoći...

puffko
22.12.2009., 00:34
Bazalna temperatura koja je ostala visoka 'predugo' a inace su mi ciklusi vrlo pravilni i uvijek bi pala na dan menstruacije ili dan prije.

I menstruacija koja se nije pojavila na vrijeme--za mene iznimno cudno, cak i dan-dva kasnjenja je neobicno.

Bol u donjem dijelu trbuha nalik menstrualnim grcevima ali ipak slabija i nekako drukcije kvalitete.

Vece grudi.

I jedan simptom koji je mogao ali i ne morao imati veze: negdje par dana prije ocekivane menstruacije iz cista mira mi je krenula krv iz nosa. Nemam pojma sto da mislim o tome, ali mi se rijetko kad dogadjalo prije (mozda nakon vrlo dugih putovanja avionom) i nikad vise nakon.

Kako sam planirala trudnocu, odmah sam isla na vadjenje beta HCG... kucni test nisam ni radila.

I uopce se nisam iznenadila rezultatu.. nekako sam vec znala da je to-to.

kjava
22.12.2009., 08:40
1. kasnila menga
2. natekle desni
3. pritisak u trbuhu
4. smeta kava i dim
5. grudi- veeelike

-Aya-
22.12.2009., 16:44
1.izostanak menstruacije
2.glavobolja
3.bol u trbuhu (puno jača nego kad trebam dobiti mengu)
4.Otečene cice,i prejako bolne :cerek:
5.teeeeški umor
6.križobolja
7.gibitak apetita

ZARA1402
22.12.2009., 22:13
[QUOTE=puffko;24151407]
I jedan simptom koji je mogao ali i ne morao imati veze: negdje par dana prije ocekivane menstruacije iz cista mira mi je krenula krv iz nosa.

Meni je par dana curila krv iz nosa, a negdje sam pročitala da su to neobični znakovi trudnoće;)

romanawikler
25.12.2009., 16:16
ja sam osjetila da sam trudna vec u drugom tjednu... (tj. i trudna sam 2 tjedna ) lagana mucnina, zgadila mi se kava, nemogu ju pit... bolovi u grudima, natecenost... nervoza... (kao da immam pms.. ) tako da je to različito od osobe do osobe

Nessych
26.12.2009., 17:36
ja sam osjetila da sam trudna vec u drugom tjednu... (tj. i trudna sam 2 tjedna ) lagana mucnina, zgadila mi se kava, nemogu ju pit... bolovi u grudima, natecenost... nervoza... (kao da immam pms.. ) tako da je to različito od osobe do osobe

To ti nije onda drugi nego četvrti tjedan, jer se prvi dan trudnoće računa prvi dan zadnje menstruacije, a do oplodnje uglavnom dolazi u drugom tjednu ciklusa..... kažem uglavnom jer se ciklusi i ovulacija razlikuju od žene do žene.

FIGICA
29.12.2009., 13:45
Uglavnom puno simptoma možemo umisliti,jedino onaj iscjedak koji može biti roskasti,smeđi ili žuti-implatacijsko krvarenje koje se javlja oko 8 dana nakon oplodnje bi nam pokazao trudnoću al ni njega nemaju sve trudnice

marinella
29.12.2009., 21:00
Uglavnom puno simptoma možemo umisliti,jedino onaj iscjedak koji može biti roskasti,smeđi ili žuti-implatacijsko krvarenje koje se javlja oko 8 dana nakon oplodnje bi nam pokazao trudnoću al ni njega nemaju sve trudnice

ja sam to imala i nisam bila trudna :( još ni danas ne znam šta je to bilo :ne zna:

meow
30.12.2009., 00:06
I prije nego je menstruacija kasnila, vidjela sam da je nesto drugacije nego inace... crnilo mi se pred ocima i vrtilo puno vise nego inace, uzasno sam bila umorna i uzasno mi se spavalo, mokraca i stolica su bile drugacije, metalan okus u ustima ujutro, ali to samo par dana... brzo nakon sto je trudnoca potvrdjena (nisam radila test, bila kod dr radi neke mokracne infekcije po drugi put, jer prvi antibiotik nije djelovao i on mi daje nesto drugo pa kazem da postoji sansa da sam mozda trudna, jer mi kasni par dana, a inace nikad ne kasni, pa je isao provjeriti i testirati urin i vraca se sa rijecima: cestitam, trudni ste, antibiotik otpada...), dakle, brzo nakon toga, u cca petom tjednu su pocele mucnine... ali to je vec druga tema ;)

kika_3321
30.12.2009., 00:17
ma znam sve te pocetne,al meni je tek 5 dana nakon moguce oplodnje pa si sve mislim kako umisljam..nesicam se da sam u prvoj T imala ista tako rano.bice samo dooooooobro umisljam sve od zelje.ili mozda ne.hihi..vidit cemo. :D

Cetripenula
30.12.2009., 07:36
Ja još nisam bila kod doktora, ali test je pokazao plusić, pa evo mojih simptoma:bolne grudi (jaaako), mučnina (pojedem pola obroka i to je to), umor (ajme, mogla bi spavati i spavati). Što će biti dalje vidli bumo pa bum natipkala, samo da obavim taj prvi pregled kojeg me tako strah.

bubasta
31.12.2009., 11:02
taj mjesec me bas nisu niti malo grudi bolile prije ocekivanog dana kad sam trebala dobit, a inace uvijek bole i do tjedan ipo prije
bas mi je bilo cudno :D

a i jedan dan su me tako bolili jajnici i ledja, da nisam oka sklopila...sto mi se inace nikad nije dogodilo

i to je to

ashley
01.01.2010., 14:09
Kod mene bolne grudi, ali puno jace nego inace pred mengu. A vjetrovi, ajme majko mila...jedino su mi drugi rekli da sam vise jela nego inace.To su jedini simptomi prije napravljenog testa pa nisam nista niti posumnjala. Sada 5 dana nakon sto sam saznala da stvarno i jesam trudna sve je ostalo isto osim sto sam malcice izgubila apetit!

Azriela
01.01.2010., 16:05
Uobičajeni pms simptomi, čak i bol koju sam ublažila -ketonalom :rolleyes:
Na dan kada sam radila test kava mi na poslu nije šmekala. Zato sam i otišla u ljekarnu. A kasnila mi je nekih 3 dana :D

plavuša 2
03.01.2010., 15:45
Evo da i ja podjelim s vama svoja iskustva. Dakle, prije planirane trudnoće često sam čitala ovaj forum i dobro se informirala. Kad smo se odlučili za bebu sama sam sebi rekla nemoj umišljati simptome jer ćeš se razočarati kad dobiješ mengu (inače sebi umislim bez problema puno toga). I onda mi se dogodilo da sam sve te sitne simptome ignorirala i pripisivala drugim stvarima... nisam ni skužla da sam trudna nego tek 14 dana nakon što mi je kasnila. A bilo je otprilike ovako:
- do izostanka menge simtomi potpuno isti kao i u pms-u: veeelike grudi, razdražljiva, menstrualni grčevi, metalni okus u ustima + nesanica (ali kako smo taman preselili u drugi stan mislila sam da mi je to zbog prilagodbe na novi krevet)
- na dan kad sam trebala dobiti pojavila se sukrvica koja je trajala par dana, pa nestala pa se opet pojavila... iako sam već lagano sumljala mislila sam da mi je to zbog nekog hormonalnog poremećaja (par mjeseci prije menga je bila neredovita), mučnine su prvo bile blage (što mi se zna dogoditi i u pms-u), a tek 10 dana od izostanka menge je počeo pravi rigoleto. I osjećala sam se kao da ću dobiti virozu: malaksala, izgubila apetit, bolile me sve kosti... a taman počela sezona viroza i oko mene bilo bolesnih ko u priči. Dakle, drage moje...premda očito ja nisam ništa kužila:)

marija36
04.01.2010., 16:15
evo i mojiih simptoma:
u danima očekivane menge, bolovi kao da ću svaki tren dobiti
jedino što mi je bilo drugačije nego inaće jesu jako osjetljive grudi, što prije nikad nije bio slučaj..smetao mi je i grudnjak :zubo:
radila sam test-par dana poslije očekivane menge..i pojavila se i druga crtica, nakon dva dana opet isto ..:)

danas vadila krv ...beta je 410,10 hehehhehe
tako da sve paše

i dalje me s vremena na vrijeme bockaju jajnici ili šta već...valjda je normalno to :ne zna:
onak neki osjećaj kao kad moraš pišat :D, samo malo niže

mala tirkizna
07.01.2010., 14:34
evo sad sam 11 tjedana trudna i mogu vam reći da su mi simptomi potpuno ali potpuno drugačiji nego u prvoj trudnoći.

onda sam valjda 5 dana nakon ovulacije počela ludit od bolnih grudi.. ali to je bila bol kao ništa što sam ikad prije osjetila (a nikad nisam imala problema sa pms-om). tako da mogu reć da sam odmah znala da se nešto dešava..čak i makar tad nisam niti znala koji sve simptomi upućuju na T jer nisam forumirala ko sad. tek negdje oko 5. tjedna su počele lagane mučnine i strašna pospanost, i naravno često pišanje.

sada 2 godine kasnije simptomi potpuno ali potpuno drugačiji. isto valjda od same ovulacije strašno probadanje u području jajnika i maternice- nastavilo se sve do negdje 6.-7. tjedna.., isto tako valjda samo 5-6 dana nakon O su me krenule mučiti nesanice, često buđenje noću (ne zbog pišanja) i slavni sunčani iscjedak.

kako sam stalno čekala moje "prepoznatljive" bolne grudi, nisam ničemu od ovoga pridavala veliku pozornost jer sam isto mislila da si umišljam.. čak i kada mi se 11 dana poslije ovulacije pojavilo implantacijsko krvarenje prvo sam pomislila da je očito spotting pred mengu..kad na kraju evo stiže nam nova mrva!

iz i jedne i druge trudnoće mogu iz iskustva reći da je stvarno moguće jako jako rano osjetiti promjene na tjelu.. i mada su mi ovi silni mjeseci pokušavanja pokazali da ih se može lako i umisliti... kada se radi o stvarnim simptomima, nekako su oni ipak "drugačiji".. nekako možeš osjetiti i naslutiti da se radi o nečem više od samog umišljanja!

Nessych
07.01.2010., 19:45
iz i jedne i druge trudnoće mogu iz iskustva reći da je stvarno moguće jako jako rano osjetiti promjene na tjelu.. i mada su mi ovi silni mjeseci pokušavanja pokazali da ih se može lako i umisliti... kada se radi o stvarnim simptomima, nekako su oni ipak "drugačiji".. nekako možeš osjetiti i naslutiti da se radi o nečem više od samog umišljanja!

I ja se slažem da je moguće osjetiti rane simptome, samo sam ja sve te simptome povezala u trudničke tek nakon što sam popiškila plusić.
Jako rano mi je počelo sve smrditi, mislim da me jedno 2 dana nakon ovulacije susjeda zezala jesam li trudna jer mi je smrdila riblja pašteta koju inače obožavam, grudi jako, jako bolne, više nego pred menstruaciju, često mokrenje, izrazita razdražljivost i lagane, lagane mučnine.....
Ali sve to je moglo i nije moralo biti simptom trudnoće i sve sam ih ovako skupa povezala tek kasnije.

lutkica22
11.01.2010., 14:44
kasni mi 20 dana, i malo prije dobila plusic, moji simptomi su bol kao pred mengu, grudi su mi se povećale i osjetljive su, onda neka čudna mučnina kao knedla u grlu i odbojna mi je neka hrana,užasno živčena najradije bi u top stavila sve oko sebe...:)

maalena
11.01.2010., 18:32
ja sam imala takve simptome da sam ustvari čekala tren kad će doći menga. cice su me boljele kao pred M. osjećala sam probadanje u donjem dijelu trbuha, kao tik pred M i stalno išla provjeravat jel stigla. a onda su se ti moji "bolovi" rastegli na tjedan dana pa sam napravila test :D

jedino što mi je bilo neuobičajeno jest kronični zatvor, ali on me uopće nije asocirao na trudnoću.

Laura-L
12.01.2010., 12:05
Osim svih simptma kao pred m, bolne cice itd, prvi simptom mi je bio i to dan prije nego sam trebala dobiti da mi je užasno zasmetala muževa kupka. On se jadan tuširao i ušao u dnevni, a ja istrčala na balkon (sva sreća bilo ljeto pa su balkonska bila otvorena). Tek smo kasnije skužili zašto mi odjednom bila takva muka od kupke, a iza toga su mi počeli smetati skoro svi kozmetički preparati, sebi sam kupovala u DM-u kupku bez mirisa. Sad sam 22+ i još uvijek mi smetaju parfemi i njegov aftershave pa je prešao na balzam.

pcelicakarla
12.01.2010., 12:20
Osim svih simptma kao pred m, bolne cice itd, prvi simptom mi je bio i to dan prije nego sam trebala dobiti da mi je užasno zasmetala muževa kupka. On se jadan tuširao i ušao u dnevni, a ja istrčala na balkon (sva sreća bilo ljeto pa su balkonska bila otvorena). Tek smo kasnije skužili zašto mi odjednom bila takva muka od kupke, a iza toga su mi počeli smetati skoro svi kozmetički preparati, sebi sam kupovala u DM-u kupku bez mirisa. Sad sam 22+ i još uvijek mi smetaju parfemi i njegov aftershave pa je prešao na balzam.

E to je i meni smetalo. Ja uopče nisam sumnjala da sam trudna jer nam je rečeno da MM i ja necemo moci prirodnim putem imat više djece. Moja dijagnoza je bila da sam bolesna povišena temperatura, mučnina, svaki čas na wc-u, upor, pospanost- onda sam otišla doktorici opće prakse po uputnicu za krvnu sliku da vidim šta mi je, a ona kaže napravite prvo test pa ako niste trudni dat cu vam uputnicu ja se popiškim i skoro padnem u nesvjest nakon 3 god ja vidla +++++++++:s

Laura-L
12.01.2010., 12:25
E to je i meni smetalo. Ja uopče nisam sumnjala da sam trudna jer nam je rečeno da MM i ja necemo moci prirodnim putem imat više djece. Moja dijagnoza je bila da sam bolesna povišena temperatura, mučnina, svaki čas na wc-u, upor, pospanost- onda sam otišla doktorici opće prakse po uputnicu za krvnu sliku da vidim šta mi je, a ona kaže napravite prvo test pa ako niste trudni dat cu vam uputnicu ja se popiškim i skoro padnem u nesvjest nakon 3 god ja vidla +++++++++:s

Drago mi je da vam se posrećilo unatoč takvoj dijagnozi.

Ovo je meni bio jedan od simptoma s prvom T, kad mi je kasnila M, ja mislila kad prođe viroza, dobit ću jednostavno se nisam htjela nadat na kaju +.

tockica83
12.01.2010., 13:16
Moje iskustvo je bilo sljedeće: tjedan dana kasnila M, sise htjele eksplodirati, mučnine ništa, smetnje ništa, i odmah pun mjehur svakih pola sata. Pošizila sam! I sad se sa 32 tj. družim samo s wc-om,ha,ha najčešće.:lol:

annarella
13.01.2010., 17:03
Ne znam jesam li trudna (test za nekih 10 dana), ali pitala bih. Je li kojoj pobijelila površina bradavica??? Nisam naletila na ništa slično na forumu pa da vidim kod vas trudnica.
Tnx

Gnoyina žena
13.01.2010., 22:45
U prvoj trudnoći kašnjenje menge, bolovi u prsima, nadutost, umor... sad sam drugi put trudna i jednini simptom osim kašnjenja po kojem sam znala da sam trudna: tamnija boja bradavica, ovo sve ostalo nula bodova.

Azriela
14.01.2010., 02:41
Smrad. Sve je smrdilo oko mene. Ja sam si smrdila. I imala "standardni PMS", ono, školski primjer PMS-a.

Kad sam taj ponedjeljak skužila da mi na poslu kava smrdi, a cigareta još gore, u pauzi sam otišla po test umjesto po klopu. A kasnila je samo 3 dana, što za mene inače nije ništa čudno.

I sve je nastavilo smrditi do 13. tjedna.

Samo mi je hrana od prve sekunde predivno mirisala (sva hrana, doslovce) :cerek:

Zato sutra po treći put idem na ogtt :rolleyes::D

malla21
14.01.2010., 11:34
mada moja trudnoća nije završila kako treba :(( mogu ipak reć siptome koje sam imala: bolile su me cice, isto sam mislila da ću dobit M, pa mi se jelo određene stvari, uvijek sam bila žedna i umorna, ponekad mi je znalo doć slabo ili se zavrtjeti...

danka 29
03.02.2010., 12:14
1. put, simptom- mučnina
sad, 2. put- umjesto da sam "suha" dole, jelte, imala jači iscjedak- znala sam da sam trudna i bez testa, test je samo drugi dan potvrdio....

mladenka:))
03.02.2010., 14:37
Cice ogromne već nekoliko dana nakon ovulacije, umor...

supersenivac
04.02.2010., 14:31
Prvo su me nekoliko dana pred M pocele boliti grudi (tako su me bolile prije toga samo u pubertetu), u isto vrijeme su me bolila i ledja uzasno kao da mi netko iglice zabija u zivce (posteljica straga), onda je krenulo konstantno podrigivanje bilo da jedem ili pijem, a odmah iza toga su i dosle ostale radosti; konstantan umor, nevjerojatni osjet njuha (i ono sto mi inace mirise previse mi je mirisalo tj smrdilo mi je), onda povracanje (i to tako nenadano da ne bi stigla vise od 5m se pomaknuti) i nista mi nije pasalo jesti, sve bi mi pretesko palo na zeludac. I konstantan odlazak na wc (mjehur) da bi piskila 3kapi... U neko doba sve slatko mi je postalo preslatko(!!!), kao da jedem sami secer. Ovo zadnje, nazalost, nije dugo trajalo :)) Onda je dosao period kad sam bila NENORMALNO zedna, ali bas nenormalno. A KS je pokazala da sam dehidrirana :))

Sada se lakse dise (na pola sam puta), sada sam samo umorna, ali ne svaki dan, ujutro se jedva dizem svaki dan (nisko zeljezo i tlak), nekad mi se zamantra i tokom dana mi se dogodi da mi utrnu ruke i noge (to je zato jer mi je posao sjedilacki 8+h na dan). Trebalo bi se kretati, a ja pocesto nakon sto dodem doma i skuham/pojedem nemam zaista snage za nista...

bem ti misa kad cu zavrsiti ovaj projekt i ici na go :tuzni:

papagaj
05.02.2010., 17:00
ciao,malo san priletila priko ove teme....u prvoj trudnoci prije nego sta san saznala da san trudna jedini simptomi koje san imala su da su me bradavice uzasno pekle i menga mi je kasnila 15 dana,a ovaj put posto znan otprilike oko kojeg datuma san zatrudnila do 5.tjedna nisan imala nikakvih simptoma,a onda je krenilo svako jutarnje povracanje i cjelodnevne mucnine...sad sam u 10.tjednu i jedva cekan da mi sve to prođe...

Myra
27.02.2010., 11:00

ista stvar kod mene, pa malo podižem temu...:(

Hely
27.02.2010., 11:26
iz svog osobnog iskustva mislim da prestanak simptom ne igra ulogu o tome dali je sve ok sa bebom ili nije ili nece biti...naravno mislim na simtome napete grudi ,mucnina...ja nisam imala nikakve simtome niti grudi niti mucnine nista...jedino kad je m trebala doci imala sam osjecaj da cu dobit ali i to je pretalo do 5 tj...bebica je super napredovala jos bi doktor uvijek govorio kako lijepo dobiva na tezini i da spada u vece bebe...danas je to beba od 14mj...:cerek::cerek::cerek:.

Myra
27.02.2010., 11:30
iz svog osobnog iskustva mislim da prestanak simptom ne igra ulogu o tome dali je sve ok sa bebom ili nije ili nece biti...naravno mislim na simtome napete grudi ,mucnina...ja nisam imala nikakve simtome niti grudi niti mucnine nista...jedino kad je m trebala doci imala sam osjecaj da cu dobit ali i to je pretalo do 5 tj...bebica je super napredovala jos bi doktor uvijek govorio kako lijepo dobiva na tezini i da spada u vece bebe...danas je to beba od 14mj...:cerek::cerek::cerek:.

To je super, ali radi se o slučajevima koji su imali simptome na početku i vrlo brzo ih izgubili. Ako nisi imala uopće simptome, nije isto i kad izgubiš postojeće. A čitam sad da u pravilu to ispada loša kombinacija...

Hely
27.02.2010., 11:46
To je super, ali radi se o slučajevima koji su imali simptome na početku i vrlo brzo ih izgubili. Ako nisi imala uopće simptome, nije isto i kad izgubiš postojeće. A čitam sad da u pravilu to ispada loša kombinacija...

u to nebi ulazila...ali znam da ti bolovi ko pred m su brzo prestali. .jedno 10-ak dana,a mislim da to isto spada u simptome...jedino to sa cicama neznam jel stvarno kazem meni nit cu bile napete niti su bolile niti malo... tek u trecem tromjesecu su pocele bujat...

Myra
27.02.2010., 11:49
u to nebi ulazila...ali znam da ti bolovi ko pred m su brzo prestali. .jedno 10-ak dana,a mislim da to isto spada u simptome...jedino to sa cicama neznam jel stvarno kazem meni nit cu bile napete niti su bolile niti malo... tek u trecem tromjesecu su pocele bujat...

e da, a mene zanima što kad to odjednom prestane...

annaaa
27.02.2010., 17:05
e da, a mene zanima što kad to odjednom prestane...

meni su simptomi nestali u 9-om tjednu. samo najedanput, zaspala sam i kad sam se probudila mučnine su bile nestale. sjećam se da sam pomislila da ću se odmoriti koji sat, ali prolazili su dani. isto sam se bila zbedirala i pripremila na najgore. međutim, srčeko je kucalo na sljedećem pregledu, kao i na svakom slijedećem :) a mučnine su se vratile nakon 10-tak dana.
tako da, ne mora značiti. naruči se za pregled, ali misli pozitivno :mig:

marinella
27.02.2010., 17:42
i meni se to dogodilo
cice su mi rasle naočigled, već sam krenula kupovati nove grudnjake, kad je jedan dan samo prestalo, cice se ispuhale, sljedeći dan prokrvarila :(

i meni su cike malo splasnule i bila sam zabrinta taj dan naručena kod gina i sve u redu,srčeko kuca :cerek: mislim da se tijelonavikava na višu razinu progesterona

snoopyca
03.03.2010., 05:55
moji simptomi su:
- krvario mi je nos tjedan dana bez prestanka pri svakom puhanju nosa- tu sam posumnjala da možda nekaj i bude...
-M mi je počela kasniti ali nisam pridavala veliku važnost jer su mi ciklusi u onoj stvari tak i tak
- za gablec mi se par dana za redom jelo kiselo vrhnje...
- sise su me počele boliti ali cijele (do sad sam u pms-u uvijek imala bolne bradavice samo)
- i dva dana prije testa sam se sjetila jedne cure kako je rekla da mokraća treba prestat imati onaj intezivni miris ( po tome sam do sad svaki put znala da nisam trudna) i stvrano skoro sam nos umočila u mokraću al mirisa nema...
- i zadnji odlučujući, ako imam temp napravit ću test, i tak je i bilo, 37,3 sam imala i napravila first sign popodne, plus se jedva nazirao, ali zato jutros, intim je pokazao plus...

marinella
03.03.2010., 07:07
ništa,ni s od simptoma nisam imala! a kad sam umišljala uf bilo je tu zaista svega,sve sam bila sposobna umisliti samo se nisam porodila :D jedino drugačije ipak pod povećalom promatrano su nešto ama mrvicu manji bolovi nego pred mengu. na dan vađenja bete znači dan nakon kašnjenja imala sam blage mučnine al tad sam već znala pa može bit da sam ih umislila.

mjesec10
03.03.2010., 07:27
Prvi simptomi su mi bili bol u cicama.Dok još nisam ni znala da sam trudna otišla malo na masažu kičme i trabala leći na stol za masažu na trbuh i kak me bolilo nisam mogla...e tad sam definitovno posumljala da tu nekaj ne štima jer mi tak nije nikad bilo...

marta26
03.03.2010., 20:01
oko 21 dc malo ostalo na toalet papiru smedjkasto roskasti trag, a na lijevoj sisi, uz bradavicu ovu glavnu, iskocio jos jedan pupoljak, muz mislio da je prist:rolleyes: kak sam vec bila u postupku mpo, nisam ni sanjala, al sam svejedno htjela znati kad ce m doci, pa sam 28 dc mjerila tempicu koja je bila 37.2, tak sam skuzila da je nesto cudno, iduce jutro, beta ohohoooo!

mucasta666
04.03.2010., 12:15
nisam po nicem na sebi znala, ali sam primjetila da su cice pocele bujat, da kasni tjedan dana...napravila 3 testa sva tri plusa. Oko 2 tjedna mi sve pocelo smrditi stravicno, kreme za ruke, after shave od dragog i da rigalo mi se, okus hrane mi se promjenio..sve mi je bilo preslano. Eto toliko

svijet27
06.03.2010., 02:18
curke koje sve ovo lijepo pišete možete li molim vas prilikom pisanja simptoma bolnih grudi napisati još i kada su vas počele boljeti grudi? dakle, svi kažete bolne grudi ali kada su vas počele boljeti? prije ili poslije očekivane menge?
hvala

meow
06.03.2010., 09:04
Mene prije.

Deliceus-Ri
06.03.2010., 10:48
Evo i mene ;),1.trudnoca:tamne bradavice,bolne i otecene grudi,mucnine nakon vecere(obavezno izbacivanje vecere),pojacan apetit,2.trudnoca:problemi s tlakom,umor,tamne bradavice,manjak apetita i nagli gubitakj kilaze i sad 3. mucnine od jutra do mraka,bolne grudi,pojacan iscjedak,sve mi smrdi,nemam apetita i stalno placem,za svaki vrag,to mi je u svim trudnocama zajednicko :(

seni001
06.03.2010., 17:32
Čim mi je kasnila M jedan dan, inače su redovite... napravila test i ugledala +:cerek: uz to bolna prsa i bolovi za M....
Malo večernjih mučnina i to je to...sad sam u 9. tjednu, sve mi fino, niš ne smrdi...:D

nikkia
06.03.2010., 17:50
Grcevi u trbuhu kao pred M samo su trajali nekih 10 dana a inace bi bili dan dva prije M. Na samom vrhu bradavice su mi posvijetlile...iako nitko nije imao nesto takvo,koliko sam citala,eto kod mene je bilo..... pojavile se jedva primjetne zile na cickama i preponama i zatvor odmah nakon O.
Ostalih simptoma nisam imala,sad sam u 6. tj i dalje nemam nikakvih simptoma,samo tu i tamo blagi grc!

leptirica 2
06.03.2010., 17:59
Ovako u vrijeme izostanka m žile na cikama koje su skočile,bol u trbuhu ko da ću dobiti,trajala je danima,povišena Bt,ne dobivanje menge i onda na 7 dan izostanka usprkos negativnom testu-jer je aksnije pokazao pozitivno-mučnina za rigat ujutro rano:cerek:

suntzu
06.03.2010., 18:30
Ja sam imala sve simptome kao i prije menge inače: bolne grudi, napetost u trbuhu, ali jednio što je bilo drugačije je to što mi je PMS počeo tjedan dana ranije, inače je bio tjedan prije menge, a tad valjda odmah poslije začeća. Bila sam nemoguća, sve me smetalo, baš sam bila grozna. Bila sam dosta umorna, ali to sam pripisivala tome što sam puno i radila.
Imala sam blijedo smečkasti iscjedak na dan kad sam trebala dobit i nakon toga ništa. Za 4 dana napravila test i bio pozitivan. Tek tjedan dana nakon što mi kasnila sam počela ići češće na wc, i po noći isto. Odat sam više od pola dana znala prespavat, doslovno i tako sam se umorno osjećala sve do kraja 1. tromjesječja. Smetala mi je cigareta i omekšivač koji sam dotad koristila. još mi je muka kad osjetim taj miris.

pljucpljuc
06.03.2010., 22:14
PMS koji se odužio za 3 dana...onda sam napravila test....bili su najtipičniji simptomi pms-a: grudi osjetljice i natečene, trbuh lagano napuhnut, napet, osjećaj punoće, glad i ugađanje sa čokoladom

meow
07.03.2010., 09:47
pa meni je malo čudno da imas tako jako izražene siptome i to dosta njih tako rano? ne znam kako to računaš u trećoj sedmici, jer ako si 3 tjedna trudna to znači da imas još tjedan do menstruacije, ili ti to računaš tri tjedna od ovulacije....to je onda 5 tjedana...svejedno prerano mi je to da vec imaš žgaravicu, osjećaj gladi, pospanost...najraniji znak ti je izostanak mjesečnice, bolne grudi, grčevi u donjem djelu trbuha i osjećaj kao da ćeš dobiti mengu...mučnine i čudni okusi imirisi dođu malo kasnije..od 7 - 8 tjedana na dalje..ali iopet to je individualno...do sad nisam naisla na nikoga da tako rano ima čudan okus u ustima....možda si zbog straha malo si i umislila...ne znam, javi nam rezultat!

Metalni okus u ustima prije nego sto sam saznala da sam trudna... a mucnine od 5-tog tjedna... Sve je to jako individualno ;)

rea0024
07.03.2010., 20:28
šta ti nije ni uzv napravila??? :confused:

ja sam jučer saznala da sam trudna i ako gledamo od zadnje menge onda sam u sedmom tjednu :cerek::cerek:
sad kad gledam šta mi se sve događalo ima svega :D prvo napadaji za veelikim količinama hrane pomogućnosti slatko, bolovi kao da ću dobiti, često mokrenje a nema ništa, oko datuma kad sam trebala dobiti bolne bradavice, kasnije su se još pojavili na njima ko mali sitni bijeli prištići, povremena mučnina zadnja dva tjedna, s tim da zadnjih tjedan dana samo navečer pogotovo ako večeram, uz to je navečer prisutna žgaravica i pomaže mi kesten snack sa višnjom nakon kojeg mi se :bljak: još više i konstantno bolovi u donjem dijelu trbuha isto kao da ću dobiti i već sam luda od toga, sestra mi kaže da je to još normalno, al sutra idem kod doktorice nadam se da će me primiti i da ćemo imati svoj prvi pregled :cerek:

housewife
06.04.2010., 10:38
Nadovezat ću svoje pitanje na ovu temu jer se isto radi o simptomima trudnoće, ali u kasnijim tjednima. Dakle..Ja sam trudna 10+3 i u odnosu na početne simptome grčevi u trbuhu se javljaju samo povremeno, slabiji su ili ih nema, težina u želucu je manja, ali se pojavila žgaravica-krene podvečer, ne svaki dan. Grudi su mi ispočetka bile osjetljive povremeno, sad još rjeđe. To me malo brine...Nekako mislim da nisam "prava" trudnica s obzirom na male tegobe.

Amric
06.04.2010., 10:41
Kapljica krvi par dana poslije ovulacije...sad kad premotam film...ostalo,klasika kao pred menstruaciju....

ivana3101
06.04.2010., 11:30
housewife..ma ne brini i budi sretna da nemaš nikakvih tegoba..ja isto nisam ni jednom povraćala i iskreno nemam pojma kaj uopće jesu mućnine a kad čitam kaj cure sve prolaze..uh...samo uživaj u trudnoći i nadam se da ni nebude nekih smetnji...
meni su prvi znakovi bili kod gina potvrda da sam trudna kad sam vidla točkicu i srčeko i povećan apetit i da umor tj. jako mi se bilo teško ujutro dić:p

štruca
06.04.2010., 13:09
Nekoliko dana prije nego što sam radila test, došao mi je lik u ured i smrdio po cigaretama od kojih mi se želudac digo'. Mislila sam da ću :rigo: pred njim. A nije da tak reagiram na pušače u uobičajenim situacijama, makar sam nepušač. Drugo sve klasika, ko pred mengu, ništa neuobičajeno..

mmujic
06.04.2010., 13:52
Nadovezat ću svoje pitanje na ovu temu jer se isto radi o simptomima trudnoće, ali u kasnijim tjednima. Dakle..Ja sam trudna 10+3 i u odnosu na početne simptome grčevi u trbuhu se javljaju samo povremeno, slabiji su ili ih nema, težina u želucu je manja, ali se pojavila žgaravica-krene podvečer, ne svaki dan. Grudi su mi ispočetka bile osjetljive povremeno, sad još rjeđe. To me malo brine...Nekako mislim da nisam "prava" trudnica s obzirom na male tegobe.

Meni je bilo tako sva tri puta. Jedino kaj sam žgaravicu imala tek pred kraj. I sva tri puta je sve prošlo super. Opusti se i uživaj!

svesami
06.04.2010., 14:05
zatvor,pojačan iscjedak i klasični pms. opaka glad i izoštren miris.:D
to su zajedničke stvari u sve tri moje trudnoće,prije plusa.
mučnine,gađenje na određene namirnice i žgaravica samo u prve dvije i to koji dan po ovulaciji.bradavice ko da mi ih netko kida.
u ovoj trećoj mi ni cice nisu osjetljive!:ne zna:

marinella
06.04.2010., 14:08
sad kad s eosvrnem bio je jedan simptom dosta izražen učestalo mokrenje pogotovo noćno,nije to bilo ustavanje par puta,nego bar 7-8 puta u noći! prepisivala sam to upali mjehura jer sam bila sigurna da se o njoj radi pošto sam ju prije imal al evo sad je urinokultura čista.naravno učestalo piškenje se nastavilo no s vremenom ipak rjeđe.

Nana_dbk
06.04.2010., 18:59
tipičan Pms - bol u križima, bolne grudi, želja za slatkim, osjećaj kao da ću sad dobit mengu, napuhnut trbuh u dnu jedino neobično je često mokrenje (samo sam se dvije noći digla po jednom piškit) i buđenje po nekoliko puta u noći, što zbog vrućine i nekog nemira ali to sam pripisla punom mjesecu i onda poslije naravno kašnjenje menge ...

cocoly
07.04.2010., 12:00
joj cure hvala svima šta ste podilile s nama ove simptome, daj Bože da ih i mi jedana dan osjetimo......triba samo čekat a to je najteže :))))

Tihi-vz
07.04.2010., 13:05
kojih 5 dana nakon dana začeća (mjereno po bazalnoj) počele su me luđački svrbit bradavice. ( to sam si jako dobro zapamtila) i to je trajalo dan-dva i nakon toga samo jedno jutro me opet svrbi i ja se počešem i jao, bol!!! sumnjala sam, ali imala sam osjećaj ko da ću mengu dobit, pala je i tegla nutele i to slatko je ono kaj me zbunilo. sljedeći simptom - nema m. ali stalno grčevi ko da ću je sad sad dobit. i nakon 2 tjedna kašnjenja sam radila test, i naravno, plusić!!!! inače mi se testovi ne rade ranije jer su mi ciklusi šalabajzavi, pa ja napravim test, on negativan, a drugi dan dođe m i ja se lupam po glavi šta sam išla lovu trošit.... :rofl:

danas smo na 9 tjedana, simptomi: nema m, svrbe bradavice, i malo se čudno osjećam navečer ako ne večeram, i bar jednom u noći idem na wc. znači, ništ previše drugačije od onih početnih...

Tihi-vz
07.04.2010., 13:07
e, da, i malo su mi aureole potamnile....

tina080488
08.04.2010., 09:38
evo mog iskustva... ja sam vam osjećala samo lagano štrecanje po jajnicima i to je bilo sve - eh da i glad, strašna glad... ništa drugo!!! sad pomalo smetaju mirisi i nekad imam želju za nekim jelom i doslovno osjetim okus tog jela u ustima - npr. jučer jagode..

cocoly
08.04.2010., 10:01
tina jesi li imalo ono implantacijsko krvarenje?

blooregard
08.04.2010., 11:53
Ja sam skuzila po bradavicama. Jako su boljele na dodir. Smetao mi je cak i grudnjak.

tina080488
08.04.2010., 23:12
tina jesi li imalo ono implantacijsko krvarenje?

nisam apsolutno ništa, a grudi su se povećale tek u petom tjednu, tak su se i ovi simtomi pojavili..

KIKA5
08.04.2010., 23:24
ja sam imala klasične bolove kao prije menge,ali mi je počelo biti sumnjvo kad su me cice počele krvnički boliti točno između dvije menge...a kad sam ih malo bolje promotrila i vidjela da mi se izraženo vide žile znala sam da je to to :)

blalla
11.04.2010., 07:11
mene cice uopće ne bole al zato podrigujem stalno!!

twisted.x.siste
11.04.2010., 07:54
nesanica tjedan dana prije plusa
luđački bolovi u sisama koji btw ne prolaze
bol u trbuhu ko pred mengu koja isto ne prolazi
luđačka žeđ

vedra
11.04.2010., 14:15
ja sam danas 5+2,a nemam bas jos nekih simptoma..
cice me bole jako i to je sve..
kad uopce pocinju simptomi kako spada?jel se moram brinuti?:ne zna:

i da,stalno imam osjecaj ko da cu dobiti mengu, pa svako malo trcim u wc

pljucpljuc
11.04.2010., 14:23

meni ti je bio osjećaj kao najobičniji pms, kao da ću svaki tren dobit menst. ...tek kasnije su počele mućnine i iscrpljenost

Lyanna
12.04.2010., 07:18
Danas sam 11 tjedana + 3 dana i jedini simptom trudnoce su mi otezane, lagano nabujale grudi. Sve ostalo isto ka i prije.

cocoly
14.04.2010., 16:15
opet jedno pitanje.Kad su vas bolile grudi, jesu li bile teške i tvrde ili onako mekane i mlohave? :):))

forum mamica
14.04.2010., 16:27
Teške i tvrde, zapravo preteške i pretvrde. Od početka trudnoće su mi bile čvrste (odmah sam po njima skužila da sam trudna) kao da imam silikone. :)

vedra
14.04.2010., 17:48
opet jedno pitanje.Kad su vas bolile grudi, jesu li bile teške i tvrde ili onako mekane i mlohave? :):))

teske, tvrde, velike i jaaako bolne!
probudi me ponoci kad lezim na njima

extreme
15.04.2010., 13:23
teske, tvrde, velike i jaaako bolne!

takve su i moje bile.. sad je bol popustila i nisu više tako osjetljive..
inače, od simptoma skoro ništa! imala sam temp. 37 ali i to ne bih skužila da si nisam išla bezveze iz znatiželje mjeriti...
inače- sise me bole uvijek kad trebam dobiti- tako da to i nije bio neki znak..
trbuh je bio malo napuhan, ali i to mi je isto simptom kad trebam dobiti..
ugl, nije mi tijelo baš nešto jasno i glasno signaliziralo da sam trudna..:D

Laura-L
15.04.2010., 13:47

Nemaš razloga za brigu, svako tijelo drugačije reagira, ne mora značiti da ćeš druge simptome uopće imati.

Mory
19.04.2010., 19:47

E meni je to bas cudno... malo su mi teske i tvrde, kao da ce se svaki tren raspuknuti.. i onda su mi 2 dana mekane.... i tako u krug.. ne kuzim.. a pocele su me boljeti negdje oko 6. tjedna :D
A prvi simptomi (vec 7-10 dana nakon ovulacije).. hehehhe.. dosla zelja za slavonsku pizzu :mig: a kulen i feferone inace ne mogu smisliti :rofl::rofl::rofl:

Renata
20.04.2010., 10:07
prvi simptom trudnoće, sad dok si razmišljam znam točno što je bilo.... nisam još ni znala da sam trudna.

buđenje po noći. ja, koja spavam inače 8 sati u komadu i koja treba tih 8 sati da bi mogla funkcionirati, počela sam se buditi oko 2-3 u noći i bloditi po stanu, pa čistiti, ribati i svašta raditi od dosade, a onda sam oko 4-5 ponovno zaspala.

i sada pred sam kraj trudnoće je isto tako.

pukita
21.04.2010., 14:56
Mene je par dana prije očekivane menge užasno boljelo u donjem dijelu trbuha, inače nemam predmenstrualne bolove pa sam se ukakala od straha. A onda napravila testić kad vidi vidi +. To mi je jedini "simptom" bio, drugo ništa!

Zaraa
21.04.2010., 17:01
Prvi stvarni simptom trudnoće - izostanak menge :lol::lol::lol:
Ali stvarno i prije toga nikad gori pms, ali uvijek imam pms pa nisam tome pridavala pažnju.....A menga uvijek točna kao sat, prva dva dana sam bila uvjerena da sam pobrkala datume, a treći dan kašnjenja mi je sve bilo jasno :rofl:

kangaroooo
21.04.2010., 17:57
pregrozan osip po leđima nakon redovite masaže i ulja koje uvijek koristim, temperatura 38 bez ikakvih drugih tegoba, 4 odurne akne niknule doslovno preko noći i voda mi je bila odurnog okusa, ko da je ustajala. pms koji inače redovito imam je potpuno izostao i to mi je bilo jako čudno. kad sad pogledam koža mi je grozno odreagirala.

tinaskr
21.04.2010., 18:15
evo meni danas 30.dc,
6.dan povišene temperature....varira mi od 36.8-37.2,
bole me leđa,jajnici,sise....
neznan što je,može biti trudnoča ali me strah da nije temp. zbog nekakve gripe a ti bolovi da su zbog menge.....
strah me neg testa....u petak mi je kod doktora.....

abattoir
23.04.2010., 19:18
moje iskustvo, napokon:
imam duge cikluse ( i relativno nepravilne) i iščekujući nisam više ni znala kad bi mogla biti t kad ne. 27.dc sam vidjela smeđkastu točkicu na gačicama i mislila sam da evo kreće još jedna šugava menga. i onda sam čekala i nje nigdje. nikad mi se to prije nije dogodilo. svaki put kad bi imala tako krvarenje dobila bi mengu u roku par sati. osim toga (to mi je bilo jedino netipično), ostalo mi je bilo sve ko pred mengu: bolne i natečene sise, bolovi u donjem dijelu trbuha, povremeno grčevi ko da ću svaki tren dobit mengu, napuhnutost, sve sam htjela jesti i u isto vrijeme mi se gadilo, itd. i onda sam radila test cca 32.dc i ono + blažen bio.:s:s

Serendipity81
25.04.2010., 09:27
Kod prve trudnoce ja uopce nisam znala da sam trudna. Znam da zvuci glupo ali eto... Nikakvih simptoma nisam imala, bas nikakvih. A to sto nisam mjesecnicu dobila mislila sam da je zbog promjene klime, vremenskih razlika i opce iscrpljenosti jel sam provela 2 mj na putu mijenjajuci podneblja i aerodrome svakaih 10 dana. :)

Kada sam htjela otici kod ginekologa, on bio na godisnjem tako da se odlazak na pregled odgadao, na kraju bila skoro 3 mj. trudna kada sam saznala. :eek: Cijelu trudnoca mi je bila laganica... Maleni se rodio na vrijeme, bez problema...sve savrseno. :cerek:

Sada sam 29 tj trudna, i znala sam od prvog dana da sam trudna. Cice su me pocele boliti odmah, i to ne malo nego zbilja nevjerovatni bolovi! Ubrzo je nastupio i umor i iscrpljenost. Mucninu neku nisam imala, niti odbojnost prema hrani niti neku zelju za odredenom hranom, ali u zdnjih par dana osjetim grceve u nogama i to bi bilo to od simptoma trudnoce.

MalaLola
25.04.2010., 11:15
inače, hvala vam svima puno na ovim postovima, pomogli su mi da uvidim i svoje simptome...ima toga na netu na različitim portalima, ali ipak vama najviše vjerujem jer i same kroz to prolazite.

Zato baš ova tema je samo za one cure/žene koje su već trudne i imaju/imale su stvarne simptome da ih napišu, pa da oni koji su u nedoumici mogu pročitati ;) Za pretpostavke o tudnoći ima tema Kupi test za sve one koje se pitaju jesu li trudne!
Ovdje neka i dalje ostanu samo stvarna iskustva, sa stvarnim simptomima. ok.

mafri
25.04.2010., 20:34
Sve simptome da cu dobit mengu,cak sam isla i po novu turu klomifena.. :ne zna:
Uopce se nisam nadala...bilo mi je zlo i slab tek ....al to je meni tipican pms....
Jedino mi je uljevalo nadu to sto mi se nisu jele cokolade :eek: ni slatko.....a to je za mene :s
I ja obavezno 5-7 dana imam smeckasti iscjedak a sad ga nije bilo....
To je sad u drugoj trudnoci...

U prvoj nisam imala nikakvih simptoma osim boliva u stomaku...

Poison Ivy 058
25.04.2010., 20:48
U obje trudnoće sam imala jednake simptome (mislim na vrlo ranu trudnoću, prvi mjesec) i mogla bih ih jednostavno opisati kao simptome PMS - a, samo što taj PMS nije prestajao!
Natečene, bolne grudi, učestalo mokrenje, glavobolje, promjene raspoloženja, osjetljivost na intezivne mirise, bol u donjem dijelu kralježnice, napet i bolan trbuh... Inače svaki dan trčim, al' kad sam trudna jednostavno tijelo odbija tu vrstu fizičkog napora i imam samo jedan netipični sindrom, a to je kihanje:D
To je neko moje trudničko kihanje, ne znam kako bih to opisala, al' valjda svaka žena ima to nešto po čemu zna da je trudna iako se to ne može naći ni u jednoj knjizi:D

kućica
25.04.2010., 21:24
stvarno najstvarnije u prvoj trudnoći-ništa osim kaj su mi cice narasle i to su babe u firmi odmah primjetile,ja nisam skužila da su toliko narasle,a u ovoj friškoj trudnoći pika me rez od carskog,boli me doljni dio kralježnice ,imam iscjedak gusti bijeli i neki dan mi sam se zaželja musake,zamirišala mi je luđački,a dava dana prije toga sam se zaželjala prženih lignji u 9 ujutro i u 10h sam već pomlatila cijelu porciju,od ostalih simptoma ništa posebno

Tihi-vz
26.04.2010., 13:57
imam samo jedan netipični sindrom, a to je kihanje:D
To je neko moje trudničko kihanje, ne znam kako bih to opisala, al' valjda svaka žena ima to nešto po čemu zna da je trudna iako se to ne može naći ni u jednoj knjizi:D

hmmm... ja sam sad skoro pa 12 tjedan (u srijedu će biti) i to kihanje i šmrcanje i začepljen nos me prati od početka trudnoće. a nisam alergična na ništa!

jel moguće da to tak dugo traje... nisam si ni mislila da bi bilo vezano uz trudnoću, ali sad dok vidim da nisam jedina....

annarella
26.04.2010., 14:49
Danas se pokazao plus:cerek::cerek::cerek:
A simptomi??? Ovo je jedini mjesec u posljednjih 6 mj koliko se trudimo da ja nisam imala neke pokazatelje. Ono što je bilo vanserijski je izostanak pmsa kakav mene zna drmati. Tjedan prije očekivane M su počeli grčevi, a tek dan pred M su me počele boljeti grudi, ali sa strane.

JEDINO ŠTO MI JE BILO ČUDO JE KRONIČNA GLAD. Probudim se u 6 i prvo na što pomislim je marmelada:). Sad znam i zašto.

Baš sam si sretna.