PDA

View Full Version : Šminkanje ovisno o boji očiju

Just a Girl
13.04.2010., 08:02
Kakvu boju očiju imate? Topla ili hladna nijansa? Koje boje sjenila koristite?
Odabirete li sjenila ovisno o boji koja pristaje boji vaših očiju? Pazite li pritom i na boju kose, podton i boju kože?

Yehane
13.04.2010., 09:11
Imam tamno-smeđe oči (i kosu).
Rijetko stavljam sjenila, a kad stavljam onda su to uglavnom neutralnije nijanse - bež, zlatno-bež, nešto između roze i bež, svijetlo-smeđa, boja kave...vrlo rijetko nešto zelenkasto ili ljubičasto.
Čitala sam da bi smeđooke trebale koristiti ljubičaste i plave nijanse; ljubičastu još podnesem (al toliko ju izblendam da bude skroz lagana) - ali plavu inače ne volim kao boju, a na očima ju ne mogu ni zamislit; užas.
S podtonovima se ne zamaram...

Beck
13.04.2010., 09:14
Kakvu boju očiju imate? Topla ili hladna nijansa? Koje boje sjenila koristite?
Odabirete li sjenila ovisno o boji koja pristaje boji vaših očiju? Pazite li pritom i na boju kose, podton i boju kože?

ja sam tu totalno zbrckana... imam zelene oci sa cudnim primjesama zute-sve u svemu, ko macka izgledam :rofl:
najvise volim koristiti ljubicaste, srebrne, bordo, crne, sive, zelene te roze nijanse sjenila. naravno, ne stoji mi svaka ljubicasta, kao sto mi ne stoji ni svaka zelena... sve u svemu, koristim i tople i hladne nijanse, ne idem za tim "ah sad imam zelene oci, odlicno ce mi stajat SVE ljubicaste nijanse". ako mi se boja svida, isprobam, ako stoji stoji, a ako ne, nikom nista... :ne zna:
na boju kose bome ne pazim, jer ko bi svakih mjesec dana mjenjao sjenila i nacin sminkanja zbog promjene nijanse/boje kose :rofl:
a podton i boja koze...svijetla jesam, ali smatram da mi i smokey moze stajat jednako dobro kao i tirkizna boja...neznam. ma u biti znam- ne povodim se za tim kakvu boju ocije imam niti sto mi se preporuca, koji podton koze imam i dalje nisam sigurna (iako sam sve sigurnija da sam zapravo neutralna), a boju kose mjenjam svako malo...
kako mi je jednom tu jedna forumasica rekla, svima stoje sve boje, samo treba pronac nijansu-i u to sam se uvjerila.pa eto :rofl:

calmy
13.04.2010., 10:25
kako mi je jednom tu jedna forumasica rekla, svima stoje sve boje, samo treba pronac nijansu-i u to sam se uvjerila.pa eto :rofl:

ja se slažem s ovim :mig:
imam plave oči i puno puta sam čula kako plavooke nebi trebale koristiti plava sjenila, al meni se to baš sviđa, mislim da mi dobro stoji a to su i drugi potvrdili :ne zna: dakle koristim sve nijanse koje se meni sviđaju, samo se još nisam odvažila staviti zeleno, al budem i to :mirko:

Mirella
13.04.2010., 10:31
pa to je točno da stoje sve boje, al da treba potrefiti nijansu, no istina je da nam i nešto bolje stoji, a nešto lošije.

Elektra
13.04.2010., 10:42
Ja imam zelene oči i imam masu zelenih sjenila. I ljubičastih, i smeđih i svih ostalih boja. :D Nosim sve ovisno o raspoloženju i to je to. :ne zna: Također, stvar je kako se i mi sami vidimo s pojedinim nijansama na očima i meni je trebalo isto vremena da se naviknem na neke upečatljivije nijanse, ali kad sam se jednom navikla onda sam samo njih koristila. :zubo:

TheEmpress
13.04.2010., 13:43
Mislim da sam to ja bila. :zubo: Ja to stalno svima govorim.

Ja imam zelene oči, s malo smeđeg i crvenu kosu i stvarno koristim svakakve boje sjenila. Preferiram zelenu i ljubičastu. Smeđe nijanse baš ne volim pa ih rijetko nosim. Obožavam vedre boje, žutu, narančastu... Od plavih sjenila najbolje mi stoje tirkizne boje, pa plava sjenila isto rijeđe koristim. Siva u kombinaciji sa zelenom ili ljubičastom mi super istakne oči.

šminkerica
13.04.2010., 15:55
službeno :zubo: imam tamno plave oči, ali ovisno o vremenu nekad imaju zeleni odsjaj, nekad sivi. :ne zna: ne znam kako bi to bolje objasnila.

uglavnom koristim sve boje,ovisni o raspoloženju, odjeći, looku koji želim postić... ne zamaram se nikakvim 'pravilima', bitno mi je samo da mi se krajnji rezultat sviđa. :cerek:
najčešće ipak nosim smeđa sjenila (sve nijanse od bež do tamno smeđe), a ne posjedujem ni jedno rozo. iako bi kao ta boja dobro išla na plave oči meni nikako ne stoji. izgledam tužno, umorno, pretučeno s rozim sjenilima .:lol:

Skura
13.04.2010., 16:00
Ja još nisam našla ljubičastu koja mi stoji :zubo:

Pa sam prestala tražiti :rofl:

I držim se provjerenog: sve nijanse crne i sive, teal, zeleno, modro, modro-sivo, plavo...

Smeđe oči sa zelenim obrubom, kad sam ljuta požute, nekad znaju biti skroz crne ali nisam još skontala u kojem raspoložnju :rofl:

marizza
13.04.2010., 17:49
Ja imam zeleno-smedje oci:D, koristim samo neutralne, bez-sivkaste senke, jedna sminkerka mi je davno rekla da su to nijanse koje otvaraju oci:cerek:

Vespers
13.04.2010., 17:53
Hvala bogu na ovoj temi! :s

Postavila bi jedno pitanje: imam maslinaste oči, ali mi bakrene i tople smeđe groooozno stoje, maslinaste još groznije.

Prihvatila sam savjet sa Šminkerica.com i pogledala na onu paletu i pokušala staviti sjenilo u boji supotnoj od moje boje očiju (plavo-ljubičasta) i ispalo je :top:
Dobro mi stoje smeđe samo hladnog tona, nikako roze, užaaaas, svjetloplave i azzuro plave nikako.

Prijedlozi?

TheEmpress
13.04.2010., 18:12
Pa probaj onda s ljubičastim sjenilima, hladnim smeđim, možda koja tamnija plava, svijetlija zelena, ako ti već maslinaste ne stoje.

Elektra
13.04.2010., 18:22

Postavila bi jedno pitanje: imam maslinaste oči, ali mi bakrene i tople smeđe groooozno stoje, maslinaste još groznije.

Prihvatila sam savjet sa Šminkerica.com i pogledala na onu paletu i pokušala staviti sjenilo u boji supotnoj od moje boje očiju (plavo-ljubičasta) i ispalo je :top:
Dobro mi stoje smeđe samo hladnog tona, nikako roze, užaaaas, svjetloplave i azzuro plave nikako.

Prijedlozi?

Uf, bakrene boje su, po mom sudu, užasno nezahvalne boje za dobro kombiniranje. :o

Probaj neke intenzivnije nijanse zelene, ljubičaste i tome sl. :)

Vespers
13.04.2010., 18:30
Pa probaj onda s ljubičastim sjenilima, hladnim smeđim, možda koja tamnija plava, svijetlija zelena, ako ti već maslinaste ne stoje.

E baš to. Evo ja koristim ova sjenila:

http://i41.tinypic.com/x5vbt0.jpg
http://i43.tinypic.com/bhdbgp.jpg
http://i42.tinypic.com/1ryn2v.jpg
http://i39.tinypic.com/6jloao.jpg
http://i42.tinypic.com/2rw2vev.jpg
http://i39.tinypic.com/qozrdf.jpg (ovu plavu)

i to je to, tu se vrtim :ne zna:

obicna
13.04.2010., 18:43
ja imam zelene oči i nema boje sjenila koju nisam imala na očima :D
nekako mi se čini da na zelenu boju očiju sve stoji :)

TheEmpress
13.04.2010., 18:47
i to je to, tu se vrtim :ne zna:
Pa ako ti te boje dobro stoje, vrti se slobodno. :zubo: Probaj eksperimentirati s nekim drugim bojama koje još nisi probala, možda otkriješ još nekaj kaj ti dobro stoji. Možda kakva siva ili srebrna nijansa. Pa probaj kombinirati, napraviš zeleno-plavi smokey recimo ili ljubičasto plavi i sl. Igraj se malo. :) To ja radim. :zubo:

bitchy-as-usual
13.04.2010., 18:48
Imam plavo zelene oci. mjenjaju boju kako im se svidi :rolleyes:

s obzirom da sam losa u sminkanju POKUSAVAM raditi smokey eyes sa ljubicasto crnom.. ne lici na nista al jbg:rofl:

Vespers
13.04.2010., 18:53
Pa ako ti te boje dobro stoje, vrti se slobodno. :zubo: Probaj eksperimentirati s nekim drugim bojama koje još nisi probala, možda otkriješ još nekaj kaj ti dobro stoji. Možda kakva siva ili srebrna nijansa. Pa probaj kombinirati, napraviš zeleno-plavi smokey recimo ili ljubičasto plavi i sl. Igraj se malo. :) To ja radim. :zubo:

Hvala ti TheEmpress :cerek: to mi baš nedostaje, neka dobra siva paletica :top:

TheEmpress
13.04.2010., 18:55
Nema na čemu

Imam plavo zelene oci. mjenjaju boju kako im se svidi :rolleyes:

s obzirom da sam losa u sminkanju POKUSAVAM raditi smokey eyes sa ljubicasto crnom.. ne lici na nista al jbg:rofl:

Nije teško. Stavi ljubičastu nijansu na cijeli kapak, do pregiba. U vanjski kut i u pregib naneseš crnog sjenila i zblendaš s ljubičastim da nema naglih linija i prijelaza. U unutarnji kut i ispod obrve malo svijetlog sjenila, isto zblendanog i to je to. Ako te muči blendanje, probaj umjesto kistom blendat prstima. Samo prstom prolaziš preko dijela di se spajaju boje.

Sve je stvar prakse zapravo. Poslikaj se kad napraviš da vidimo kak izgleda, pa ćemo ti reć ako kaj ne valja ili treba popravit. :mig:

Splenda
13.04.2010., 18:56
hladni ton kože. smeđe oči. (tamno smeđe)

najbolje mi stoji smeđa, zelene nijanse, boja trule višnje (ljubičasto-smeđa)

svijetlo ljubičasta, može proć.

svijetlo roza i plava- nikako.sama žuta-nikako.

imam pitanje za vas: boja breskve? jel bi mi to moglo dobro stajati?

TheEmpress
13.04.2010., 18:57
Mislim da bi, pogotovo u kombinaciji sa maslinasto zelenom ili smeđom.

Splenda
13.04.2010., 19:05
budem onda kupila i takve nijanse. :)

bitchy-as-usual
13.04.2010., 19:08
Nema na čemu

Nije teško. Stavi ljubičastu nijansu na cijeli kapak, do pregiba. U vanjski kut i u pregib naneseš crnog sjenila i zblendaš s ljubičastim da nema naglih linija i prijelaza. U unutarnji kut i ispod obrve malo svijetlog sjenila, isto zblendanog i to je to. Ako te muči blendanje, probaj umjesto kistom blendat prstima. Samo prstom prolaziš preko dijela di se spajaju boje.

Sve je stvar prakse zapravo. Poslikaj se kad napraviš da vidimo kak izgleda, pa ćemo ti reć ako kaj ne valja ili treba popravit. :mig:

je je ja to tak radim a to ispadne koma :rofl:

čak sam mislila platit nekom da me nauci fenomenalno nasminkat s tom ljubicastom i crnom

evo odrezat cu svoje oci na slici i stavit ovdje pa da mi date komentar koje boje bih jos mogla koristiti, a da mi pasu.:) meni to fkt ne ide:tuzni:

Elektra
13.04.2010., 19:09

http://i41.tinypic.com/x5vbt0.jpg
http://i43.tinypic.com/bhdbgp.jpg
http://i42.tinypic.com/1ryn2v.jpg

Ove nijanse su okej, ali su nekako premrtve ako se mene pita. :zubo: Točnije, totalno su bezizražajne. :ne zna:

Ja bih ti preporučila nešto više ovako - nijanse su sa ovog linka (http://karlasugar.net/2008/09/mac-eyeshadow-recap/):
- Humid, Satin Taupe, Smudged Violet, Greensmoke, Tempting, Print, Club, Shimmermoss, Sumptuous Olive (krasno izgleda na zelenim očima!),

Sa ovog linka (http://karlasugar.net/2009/08/stars-makeup-haven-eyeshadow-recap/):
- Ultra Violet, Plum Crazy, Primal, Charisma, Bondage, Happy Ending

Sorry, nisam zapisala koja je nijansa na kojoj slici ali budeš pronašla. :)

Splenda
13.04.2010., 19:21
za smeđe oči: smokey eyes u crno-sivoj varijanti ?
ili radije ove pastelne nijanse(donji red,prve s lijeva)?

smeđih i zelenih nijansi sjenila imam dosta već...

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2009/08/trio-smoky-eyes_gamme.jpg

larlar
13.04.2010., 19:21
imam plave oči - od sjenila stavljam isključivo svijetla - bijelkasta i žućkasta - shimmerasta u kut oka, mat po kapku u kombi s bijelom olovkom

TheEmpress
13.04.2010., 19:27
za smeđe oči: smokey eyes u crno-sivoj varijanti ?
ili radije ove pastelne nijanse(donji red,prve s lijeva)?

smeđih i zelenih nijansi sjenila imam dosta već...[/IMG]
Radije ove lila-ljubičaste, prve u drugom redu. Bolje stoji smeđim očima, po mom mišljenju.

Elektra
13.04.2010., 19:29
Splenda - mislim da na smeđe oči zaista možeš sve nijanse isfurati :ne zna: Ja bih ljubilčastu isprobala :cerek:

anchy87
13.04.2010., 19:35

Prijedlozi?

na temelju ovoga bih zaključila da si hladni podton... probaj s hladnijim bojama... recimo ta bakrena curama sa žutom kožom super stoji (jesenskom tipu) ;)

Vespers
13.04.2010., 19:36
Ove nijanse su okej, ali su nekako premrtve ako se mene pita. :zubo: Točnije, totalno su bezizražajne. :ne zna:

Ja bih ti preporučila nešto više ovako - nijanse su sa ovog linka (http://karlasugar.net/2008/09/mac-eyeshadow-recap/):
- Humid, Satin Taupe, Smudged Violet, Greensmoke, Tempting, Print, Club, Shimmermoss, Sumptuous Olive (krasno izgleda na zelenim očima!),

Sa ovog linka (http://karlasugar.net/2009/08/stars-makeup-haven-eyeshadow-recap/):
- Ultra Violet, Plum Crazy, Primal, Charisma, Bondage, Happy Ending

Sorry, nisam zapisala koja je nijansa na kojoj slici ali budeš pronašla. :)

Elektra, puno ti hvala, sviđa mi se tvoja preporuka! :top:

Ove nijanse koje imam ovako na slikama izgledaju dosta bezizražajno, no u živo su puno jače. Nabavit ću digitalac pa ću malo poslikat i svočat pa tu nakeljit.

Dalje, evo, od ovih Bourjois , koje je stavila Splenda mene odmah privuku (onako, na prvu): 2., 4. i 6.!

Splenda
13.04.2010., 19:36
Radije ove lila-ljubičaste, prve u drugom redu. Bolje stoji smeđim očima, po mom mišljenju.

Splenda - mislim da na smeđe oči zaista možeš sve nijanse isfurati :ne zna: Ja bih ljubilčastu isprobala :cerek:

primljeno na znanje. thnx.

bitchy-as-usual
13.04.2010., 19:57
Što biste meni preporučili??

oci (http://img684.imageshack.us/i/ocurded.jpg/) (ne obazirite se na kosu, morala sam oci izrezati u koso jer sam slikana iz cudnog kuta pa siske izgledaju neravno:facepalm:)

tu su nekako zelene.. ali inace mogu bit i plave :rofl: evo plavih (http://img243.imageshack.us/i/image002do.jpg/):D

Mozete mi slobodno reci koje boje bi mi pasale i link na neku paleticu.. tipa ovo od bourjois:D

tnx:cerek:

Vespers
13.04.2010., 20:02
Ja ne bi dole tu crtu vukla. Ali ljubičasta ti fino stoji :)

TheEmpress
Ljubičasta, zelena, plava, sivo plave kombinacije, breskvasto zelene... Al onak, intenzivne, tipa ovo što je elektra gore postala. :)

Elektra
Što biste meni preporučili??

oci (http://img684.imageshack.us/i/ocurded.jpg/) (ne obazirite se na kosu, morala sam oci izrezati u koso jer sam slikana iz cudnog kuta pa siske izgledaju neravno:facepalm:)

tu su nekako zelene.. ali inace mogu bit i plave :rofl: evo plavih (http://img243.imageshack.us/i/image002do.jpg/):D

Mozete mi slobodno reci koje boje bi mi pasale i link na neku paleticu.. tipa ovo od bourjois:D

tnx:cerek:

Zaista svakakve nijanse - zelenkaste, sivkaste, ljubičaste ... mislim da se ne trebaš ograničavati što se boja tiče :top:

bitchy-as-usual
13.04.2010., 20:03
tu crtu stavim jer mi bez nje nekako djeluje ko da mi nes fali.

a kako to nasminkati:facepalm:

Elektra
13.04.2010., 20:03
Elektra, puno ti hvala, sviđa mi se tvoja preporuka! :top:

Ove nijanse koje imam ovako na slikama izgledaju dosta bezizražajno, no u živo su puno jače. Nabavit ću digitalac pa ću malo poslikat i svočat pa tu nakeljit.

Dalje, evo, od ovih Bourjois , koje je stavila Splenda mene odmah privuku (onako, na prvu): 2., 4. i 6.!

Nema na čemu, nadam se da sam pomogla. :)

Vespers
13.04.2010., 20:13
tu crtu stavim jer mi bez nje nekako djeluje ko da mi nes fali.

a kako to nasminkati:facepalm:

Ma to sam ja samo rekla ne kažem da je to loše. Neka iskusnije presude :rofl:

bitchy-as-usual
13.04.2010., 20:14
:rofl: a ja sam to rekla jer ne znam drugacije:rofl:

piromankaaa
13.04.2010., 20:18
ja ovdje nemam baš kaj radit jer nema kaj ja ne stavim :facepalm:

ali... inače, naravno neke boje mi ne 'sjednu' tj. ne pašu na boju očiju pa skombiniram boju naušnica ili lakića za nokte s tim :raspa: pa isfuram tak :ne zna:....

anchy87
13.04.2010., 21:47
piromanka, primjetila sam da tebi odlično stoje tople boje(s primjesama žute), poput one zelene s makeuplooks-a (cijeli kapak travnato zeleni):cerek:

Vespers
14.04.2010., 06:21
A meni na Piromanki najbolje izgleda plava. Bio je jedan plavi look, ma nešto :cerek:

Angel2
14.04.2010., 09:49
Ja imam smeđe s žučkastim primjesama..primjetila sam da mi žuta super stoji,bež,ali smeđa i ljubičasta nikako,oči mi se kao utope,smanje..:ne zna:ali volim i sivu boju..ali ona je hladna boja,jel griješim?:ne zna:koje još boje bi mi odgovarale?

Skura
14.04.2010., 10:50
Ja imam smeđe s žučkastim primjesama..primjetila sam da mi žuta super stoji,bež,ali smeđa i ljubičasta nikako,oči mi se kao utope,smanje..:ne zna:ali volim i sivu boju..ali ona je hladna boja,jel griješim?:ne zna:koje još boje bi mi odgovarale?

Vjerovatno su slične mojim očima :)

Sivo definitivno, crno, modro, teal, sivo-plavo, forest green... Mislim da bi ti super pasale na tu boju očiju ;)

Angel2
14.04.2010., 11:02

Sivo definitivno, crno, modro, teal, sivo-plavo, forest green... Mislim da bi ti super pasale na tu boju očiju ;)

hvala ti:),dileme riješena.:s

piromankaaa
14.04.2010., 15:46
piromanka, primjetila sam da tebi odlično stoje tople boje(s primjesama žute), poput one zelene s makeuplooks-a (cijeli kapak travnato zeleni):cerek:

A meni na Piromanki najbolje izgleda plava. Bio je jedan plavi look, ma nešto :cerek:

joj ja ne znam ni sama :lol:.. oči su mi svakakve...:facepalm: mislim smeđe jesu, al jedan dan su žučkaste, drugi više zelene, treči ful tamne..nekad to i o šminki na njima ovisi, a k tomu ne znam si ni podton :ne zna::facepalm....

Stella.
14.04.2010., 21:58
imam smede oci i stavljam jedino smedi (najcesce) ili crni tus na bez sjenilo.
nikak se nemrem naviknut na sjenila u boji, mislim da mi nis ne stoji :ne zna:

TheEmpress
14.04.2010., 22:13
Na smeđe oči jako lijepo stoje zelena i ljubičasta sjenila. Probaj prvo s laganijim bojama, da se privikneš da imaš nešto na očima, pa kasnije malo jače boje. eksperimentiraj slobodno, ako ti se nešto svidi, to nosi. :)

Ako misliš da ti ne stoje boje, probaj i dalje koristit neko neutralno bež sjenilo sa tušem ili olovkom u boji.

Mirella
14.04.2010., 22:30

Ti meni imaš tamno smeđu boju očiju gotovo crnu i bolje ti stoje hladne nijanse sjenila. Ja imam smeđe oči jako tople boje s dosta žutog u njima i bolje mi stoje tople nijanse sjenila s tu i tamo kojim izuzetkom sivog. :)

Stella.
14.04.2010., 22:33
e da, zaboravila sam ljubicastu od koje koristim iskljucivo neko deborah vec godinama, i ne izgleda bas ljubicasto vec daje dojam masnice, umora ili slicno, no to mi se svida :D :o
a zelena sjenila i tuseve marljivo skupljam, ali uvijek se na kraju odlucujem za najjednostavniju varijantu (tus) :rolleyes:

to mi i odgovara jer nosim cesto crvene ili bordo ruzeve pa si izgledam 'prenasminkano' ;)

okana
17.04.2010., 00:35
Imam sivo plave oči. Najčešće stavljam siva sjenila,ljubičasta,smeđa,žuta, a i zelena..mislim da mi zeleno puuno bolje stoji od plavog.

Jel to moguće? :D

TheEmpress
17.04.2010., 00:38
Je. Zelena jako lijepo ističe takve svijetlije oči. Probaj kombinirat svijetlije plavo - sivo sjenilo sa sjenilom boje breskve. Mislim da bi dobro izgledalo, makar zvuči malo scary. :zubo:

okana
17.04.2010., 00:44
Je. Zelena jako lijepo ističe takve svijetlije oči. Probaj kombinirat svijetlije plavo - sivo sjenilo sa sjenilom boje breskve. Mislim da bi dobro izgledalo, makar zvuči malo scary. :zubo:

Misliš da to sve odjednom stopim?:D

I super mi paše crna olovka na oči i obavezno ju nanesem i uz sam rub oka.

Zanimljivo je da koje sam god olovke probala druge nisu mi ostajale kao crna olovka. :ne zna:

TheEmpress
17.04.2010., 00:47
Mislim bresvasto sjenilo u kombinaciji sa plavim. A sad, tamnijim plavim, svijetlije plavim, sivkasto plavim... Igraj se.

Vespers
17.04.2010., 08:15
Mislim bresvasto sjenilo u kombinaciji sa plavim. A sad, tamnijim plavim, svijetlije plavim, sivkasto plavim... Igraj se.

E ovo ću ja danas isprobat! Imam oboje! :top:

SocialButterfly
17.04.2010., 09:04
Ja imam trobojne oči :zubo: tj. tamnoplavi rub, plavu sredinu i zlatni rub oko zjenica (i uz to imam plave bjeloočnice :o). Ne šminkam baš oči, ali kad šminkam onda se šminkam ovisno o raspoloženju jer je istina to da svakome stoje sve boje samo treba naći nijansu.

Npr. tamnoljubičasta mi nikako ne stoji, dok mi je neka svijetlija shimmerasta nijansa super (s tim da ju uvijek kombiniram sa žutom). Isto tako netko bi rekao da mi sigurno na plave oči ne stoji plava, ali petrol olovka na donjem kapku uz taupe-sivkasto sjenilo na gornjem je isto odlično... U principu mi bolje stoje jače i vedrije boje (koliko god ja to odbijala prihvatiti :zubo:), a jedino što mi zbilja ne stoji i ne volim nositi je crna olovka na waterlineu, ne sviđa mi se efekt koji ima i izbjegavam ju. I nikad ne bih eksperimentirala s pretoplim bojama (crvena, narančasta...).

TheEmpress
17.04.2010., 12:52
Ja volim crvenu i rozu, ali izgledam ko da sam plakala kad ih stavim. :zubo: Pa ih izbjegavam.

A narančastu često koristim, u kombinaciji sa žutom. Doduše, ja imam zelene oči, pa mi ih super istakne. Bađ bih mogla danas neki tak veseli look napravit, baš mi je vrijeme takvo vani. :cerek:

SocialButterfly
17.04.2010., 15:00
Daj nakelji onda na lookse, ja uopće ne mogu zamisliti kako bi takve boje izgledale na očima :o

TheEmpress
17.04.2010., 18:43
Budem sljedeći tjedan jedan dan kad ću imat fotić kod sebe.

emily_
17.04.2010., 20:00
moje su smeđe,tamna kosa i zapravo mi najbolje stoji bijela,sedefasta olovka..

ponekad smeđe sjenilo u kombinaciji sa bijelim isto tako sedefastim,dobra maskara.....

Plavooka25
21.04.2010., 13:59
Imam plavo-zelene oči i najviše volim crvenu, bordo i ljubičastu boju a inače nosim skoro sve koje mi padnu na pamet. U raznovrsnim kombinacijama :)

Jedino što pazim kad kombinujem boje je da na kapcima ne mješam tople i hladne nijanse jer ne izgledaju dobro skupa.

Ne obazirem se na uvriježena mišljenja da npr plavim očima pristaju zemljani tonovi ( koji meni recimo apsolutno ne stoje) i ravnam se isključivo prema svojoj mašti i pogledu u ogledalo jer što bi MUG rekla "life is serious - make up is fun" :cerek:

TheEmpress
21.04.2010., 15:17
Social, zakeljila sam ti na RMUL slikice. :)

tobleronica
29.04.2010., 20:51
Ja imam zelene oči, mogu reći da je to neka toplija nijansa samo što mi je oblik očiju nekako "mačkast" kada se našminkam (ali to ne volim). Što se šminke tiče; stavljam prvo fiksator, zatim kameni puder boje lica i onda sjenilo. Sve zavisi, uglavnom stavljam tamno - smeđe, crne (koje često bacaju na sive :rolleyes: :D) i tamno - zelene. Olovke za oči ne koristim (ukoliko mi je potreban dodatak crnog na donjim trepavicama onda koristim crno sjenilo). I stavim malo više maskare. Boju sjenila uglavnom kombinujem sa bojom očiju i zavisi, ponekad stavim uz odjeću ali samo te 3 boje. Što se boje lica tiče, onako... a taj podten (ako sam dobro zapamtila naziv) - ne znam ni kakav je. :rofl: :rolleyes:

rose123
03.05.2010., 21:49
Ja imam trobojne oči :zubo: tj. tamnoplavi rub, plavu sredinu i zlatni rub oko zjenica (i uz to imam plave bjeloočnice :o).
plave bjeloočnice - poremećaj u strukturi kolagena

Ja imam plave oči i najbolje mi stoje sive nijanse, također mogu proći i zelenkaste i ljubičaste nijanse, ali zato mi smeđe i zlatne ne stoje nikako :(. a posjedujem ovo predivno sjenilo koje mi je bilo najveći promašaj u kupovini šminke ikad (na slici se ne vidi dobro, ali boje su tople smeđe-zlatne):

http://img72.imageshack.us/img72/8649/diorg.jpg (http://img72.imageshack.us/i/diorg.jpg/)

DreamStickle
04.05.2010., 22:28
Ja imam smeđe i najbolje mi stoji zelena (svaka nijansa :D), siva i oker tonovi... Užas slučaj kod ljubičaste. :rofl:

Vespers
05.05.2010., 13:18
Jučer sam si stavila neko zeleno sjenilo u prahu od Avona (nijansa Jade, ili tako nekako) i iznenađujuće dobro je izgladalo, a bila sam ga skroz otpisala.

blenta
10.05.2010., 16:42
Prvi put u životu snimam malo tuševe, pa me zanimaju mišljenja koji bi najbolje istaknuo boju mojih očiju.

http://i14.photobucket.com/albums/a317/bijoux83/moi/P1010523.jpg

TheEmpress
10.05.2010., 17:00
Zeleni, ljubičasti, smeđi... :cerek: Lijepa boja očiju. :cerek:

blenta
10.05.2010., 17:03
Hvala. I na komplimentu i na prijedlozima. :kiss:

jagodica_bobica
10.05.2010., 19:14
crni ide uvijek:D

blenta
10.05.2010., 20:33
crni ide uvijek:D

Istina. Samo se bojim da bi mi to bio prevelik šok nakon nikakvog tuša. U biti sestra mi je jednom probala staviti crni tuš i komentar čim ga je stavila je bio: "OK, evo ogledalo da vidiš, ali skidamo odmah dolje." Jednostavno je izgledalo čudno.

jagodica_bobica
10.05.2010., 21:18
Istina. Samo se bojim da bi mi to bio prevelik šok nakon nikakvog tuša. U biti sestra mi je jednom probala staviti crni tuš i komentar čim ga je stavila je bio: "OK, evo ogledalo da vidiš, ali skidamo odmah dolje." Jednostavno je izgledalo čudno.

ma sumnjam da bi to bilo nešto "šokantno":D, to ti se vjerojatno samo čini.
meni je crni tuš ipak kralj među tuševima:cerek:

Elektra
10.05.2010., 23:02
Za zelenooke djevojke, evo par mojih lookova čisto da vidite što koristim, pa možda i vama pomogne.

ljubičasti tuš
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC06952.jpg

petrolej/tirkizna olovka na donjem kapku
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC05889.jpg

neutralni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/Nudesmeilook02.jpg

zeleni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC04645.jpg

ljubičasti look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC04610.jpg

plavi look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/blue.jpg

ljubičasto zeleni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Sminka/DSC02768.jpg

Eto, fali mi još neki konkretni smeđi i smokey eyes look, budem i to nabacila. :o

tinkerbell
11.05.2010., 08:11
Za zelenooke djevojke, evo par mojih lookova čisto da vidite što koristim, pa možda i vama pomogne.

ljubičasti tuš
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC06952.jpg

petrolej/tirkizna olovka na donjem kapku
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC05889.jpg

neutralni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/Nudesmeilook02.jpg

zeleni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC04645.jpg

ljubičasti look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/DSC04610.jpg

plavi look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Looks/blue.jpg

ljubičasto zeleni look
http://i179.photobucket.com/albums/w320/vmelkic/Sminka/DSC02768.jpg

Eto, fali mi još neki konkretni smeđi i smokey eyes look, budem i to nabacila. :o

meni su tvoji lookovi odlični..ja sam plavooka i dugo dugo sam govorila da mi samo zemljane boje stoje..a onda sam otkrila i ostale boje u paleti...ljubičaste,roskaste,bordo,zelene, čak i plave (ne šljive)...tako da sam mišljenja da svima sve boje stoje..neke malo bolje od drugih ali sve stoje...jaaaaaaaaaaaaaaaaaako puno ovisi o tome kako se našminkaš...frendica je godinama tvrdila da joj ne stoji ljubičasto na smeđe oči jer izgleda kao da ima šljive...e pa na kraju sam je za svadbu našminkala ljubičasto na smeđe oči i bila je prejebena...stvar je u tehnici šminkanja i kombiniranju a ne u bojama...

TheEmpress
11.05.2010., 12:32
Da, ali stvar je i u bojama, odnosno nijansama. Ne stoji svakome ista nijansa ljubičaste, nekome ljepše stoji ona hladna ljubičasta, nekome topla i tak to. Ja uvijek govorim da svima stoje sve boje, samo treba nać pravu nijansu za sebe. :)

m@na
12.05.2010., 13:04
imam sive oči i uglavnom se vrtim sa crnim,sivim,smeđim i ljubičastim sjenilima i olovkama iste boje...plavo sjenilo mi ohladi oči još više i ne mogu ga smislit na sebi
a nekad davno bih napičila tamno crveno i narančasto sjenilo,pa još malo zlatne...oči ožive...iako mi se sad čini da sam malo prestara za takve eskapacije...nisam ja kriva što sam se davno rodila:cerek:
zato pozdravljam sve hrabre cure koje se ne boje isprobat nešto novo i drugačije:s

deya
12.05.2010., 16:12
Imam oči boje mora :) i volim modra, tamno siva, tamno zelena, smeđe nijanse, bež, bijela sjenila.
Volim ja i roza :cerek: al mi mama uvijek kaže da to na meni izgleda, kih, kao od šljivice. :)

žalfija
12.05.2010., 16:23
Misliš da to sve odjednom stopim?:D

I super mi paše crna olovka na oči i obavezno ju nanesem i uz sam rub oka.

Zanimljivo je da koje sam god olovke probala druge nisu mi ostajale kao crna olovka. :ne zna:

Ja isto imam sivo plave oči i rijetko koja plava mi stoji. Evo jedina koja mi je super je Rimmel - denim, baš je traper plava, ni svijetla ni tamna, ja bi to opisala kao dim plava - više kao light verzija crne za waterline.:mig:

Sarajka_Mazza
15.05.2010., 19:32
Ja imam tamno smedje oci i apsolutno mi sve nijanse pasu :cerek::ne zna:

LightRain
17.05.2010., 21:53
Meni ne stoje sve boje..malo broj boja mi stoji i one koje mi stoje nikad nije neka tacno definisana boja..sve su to neke cudne nijanse..
Imam plavo-sive oci ..djeluju kao neke tamnije oci inace,samo na dnevnom svjetlu budu svijetle. Stoji mi eto koliko sam do sad skuzila neke sive i smedje nijanse..neka ljubicasta tu i tamo.

Vespers
18.05.2010., 06:45
Prvi put u životu snimam malo tuševe, pa me zanimaju mišljenja koji bi najbolje istaknuo boju mojih očiju.

http://i14.photobucket.com/albums/a317/bijoux83/moi/P1010523.jpg

:eek: Ti si ja!!! :eek: :) Imamo isti spušteni kapak i istu boju očiju! :)

blenta
18.05.2010., 08:17
Kome ti kažeš da ima spušteni kapak? http://www.pic4ever.com/images/hitler.gif ;) Imaš možda i usklađene podočnjake?

Vespers
18.05.2010., 10:58
Kome ti kažeš da ima spušteni kapak? http://www.pic4ever.com/images/hitler.gif ;) Imaš možda i usklađene podočnjake?

:rofl: zar se to ne zove spušten kapak? Ok, preformulirajmo; ti nemaš a ja imam :mig:

Podočnjake baš i nemam. :)

blenta
18.05.2010., 11:32
Ma samo se zezam. :mig: Ja to ne zovem nikako posebno. Moj kapak. A bez podočnjaka si nula. I totalno te mrzim i odmah bi se mijenjala s tobom. Šmrc.

Splenda
18.05.2010., 15:45
blenta, zar to nisu duboko usađene oči?

malo me zbunjuju definicije. spušteni kapak bi bio kada bi ti gornja polovica oka imala padajući kut.ovako nekako

http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2010/01/down.jpg

blenta
18.05.2010., 15:53
Ma ja se cijelo vrijeme zezam. Jesu, duboko usađene su. Ali to me ne smeta i nekako uopće ne razmišljam o tome.

Splenda
18.05.2010., 16:02
nema te kaj smetati, lijepe su ti oči. :)

ja pokušavam prema stvarnim slikama skužit kakve su moje. zbog ravnih trepavica jedno sam vrijeme mislila da su spušteni kapci. no ipak nisu jer nemam padajući kut kao na onoj skici .a i vidi mi se rub kapka , pa onda valjda nisu ni duboko usađene.

*soul*mate*
18.05.2010., 20:44
Što stoji djevojkama s tamnosmeđom kosom i plavo-sivim očima?
Naime, za moje se oči ne ne kuži da su plave (izgledaju ko smeđe izdaleka) dok ne zasjaji sunce il ne bude neko ful čudno vrijeme pa da se vidi da su plave.
Voljela bi ih nekako istaknuti, a nikad ne koristim boje. Za sve mislim da mi čudno stoje pa na kraju krajeva uvijek završim samo s tušem na očima.
I da, isprobala sam smeđe tonove - neki izgledaju ok, a oni breskvasti - živi užas :facepalm: a voljela bih malo početi eksperimentirati :raspa:

LadyMoonlight
18.05.2010., 21:00
Plava, zelena boja. To bi moglo biti lijepo.

TheEmpress
18.05.2010., 21:29
Plava, zelena, smeđa, ljubičasta. Al onak lavanda boja.

EllaVanSaar
24.05.2010., 20:37
mogu ja,mogu ja :D

savjet za haski plave oči :zubo:
sa tušem i tamnim sjenilima ličim na slijepca ,a sa svjetlim kao dijete
kada je vrijeme oblačno onda morsko plave :)

Una1980
27.05.2010., 14:59
a bome više ni ja ne znam kak da se našminkam :visi:
uvijek imam crno i sivo na očima :visi:
više ni sama nemam pojma kak da ukombiniram tamno smeđe oči da se slažu sa svjetlo plavom kosom da to sve skupa ne odudara previše jedno od drugog:ne zna:

Medena :)
28.05.2010., 18:32
hajde, kad su svi, onda ću i ja :cerek:
dakle, imam bademaste oči smeđe-zelene boje. e sad, caka je ta da svi ljudi misle da imam smeđe oči, a zelena se vidi tek na jutarnjem suncu, kad mi ono baš ide u oči jer se tad akomodacijom oka stežu mišići, blabla, pa se tek onda vidi ta zelena. a to je meni taaak lijepa tamnozelena, htjela bih da su mi cijele oči takve :cerek:
no da. kosa mi je nešto tipa svijetlosmeđa sa zlatnim odsjajem (odsjajem, ne nijansom ili nešto slično), a ljeti dobijem plave vrhove od sunca :cerek:
koža, hm... jako sam svijetla inače, gotovo blijeda. a podton ni sama ne znam koji je :ne zna: jer na zapešću i podlaktici su mi vene uglavnom plave, eventualno tu i tamo ima i zelenih i ljubičastih, no puno manje, ali lice mi ima neku žućkastu boju na čelu i bradi i oko usta, a obrazi su blago roskasti; ne jako, ali jedva zamjetno. i sad nek ja znam koji sam ja podton -_-

može savjet za boje, tople, hladne, podton, sjenila etc :mig:
puno hvala :w

edit: slikice nisu naodmet :D

blushing flower
29.05.2010., 09:39
ella, probaj sa brončanim tonovima, one dosta ističu plavu boju a izgledaju prirodno;)

0merta
29.05.2010., 14:51
Što stoji djevojkama s tamnosmeđom kosom i plavo-sivim očima?
Naime, za moje se oči ne ne kuži da su plave (izgledaju ko smeđe izdaleka) dok ne zasjaji sunce il ne bude neko ful čudno vrijeme pa da se vidi da su plave.
Voljela bi ih nekako istaknuti, a nikad ne koristim boje. Za sve mislim da mi čudno stoje pa na kraju krajeva uvijek završim samo s tušem na očima.
I da, isprobala sam smeđe tonove - neki izgledaju ok, a oni breskvasti - živi užas :facepalm: a voljela bih malo početi eksperimentirati :raspa:
Ko da si mene opisala :D ja ti najradije stavim samo crnu olovku duž gornjeg kapka, i onako malo sa strane uvijek produžim i uz to obavezan crveni ruž :cerek: ...a od sjenila znam stavit neke bakreno-smeđe-breskva-ljubičasto...prije toga cijeli kapak i ispod obrva sa nekim svjetlijim, mješavina bijelog i boja breskve, tako nešto. Inače kontrast plavom je narančasto tako da... :)

*good_girl*
04.06.2010., 20:51
Imam smeđe oči(tamno smeđe) i koristim svijetla sjenila bijelo, sreberno, ponekad plavo, žuto..zavisi o kombinaciji koju obučem. Nikad nebi koristila rozo sjenilo, jer mi nikako ne stoji. Ponekad koristim i zeleno-to mi oslično stoji

*tearsinheaven
05.06.2010., 13:41
Evo na što sam naišla neki dan :cerek: -
http://img248.imageshack.us/img248/9765/ellisfaaseyeshadowmakeu.jpg (http://img248.imageshack.us/i/ellisfaaseyeshadowmakeu.jpg/)

Boja očiju je identična mojoj; oduševilo me ovo smećkasto sjenilo sa zlatnim šljokicama - stvarno odlično ide uz hazel boju očiju, zaljubila sam se :D
Samo još da uspijem naći takve nijanse u Zagrebu :ne zna:

blenta
05.06.2010., 16:12
Javi ako nađeš, baš mi se sviđa kako boja očiju dođe do izražaja.

mala_zg23
05.06.2010., 16:55
možda je sjenilo pa nešto sa šljokicama preko toga

piromankaaa
05.06.2010., 17:03
Ja sam baš po ovome radila zadnji look sa RMUL-a... :raspa::zubo:
Svidjela mi se ideja looka, pa hoću da vidim može li zlatni tuš preko sjenila izdržati neko vrijeme....
Za sad se još dobro drži i sviđa mi se kako mi stoji...:cheer:

Elektra
05.06.2010., 17:18
Evo na što sam naišla neki dan :cerek: -
http://img248.imageshack.us/img248/9765/ellisfaaseyeshadowmakeu.jpg (http://img248.imageshack.us/i/ellisfaaseyeshadowmakeu.jpg/)

Boja očiju je identična mojoj; oduševilo me ovo smećkasto sjenilo sa zlatnim šljokicama - stvarno odlično ide uz hazel boju očiju, zaljubila sam se :D
Samo još da uspijem naći takve nijanse u Zagrebu :ne zna:

Super kombinacija :cerek: I ako dobro vidim, čini mi se kako su to u biti zlatne šljokice preko smećkastog sjenila :)

*tearsinheaven
05.06.2010., 18:08
Super kombinacija :cerek: I ako dobro vidim, čini mi se kako su to u biti zlatne šljokice preko smećkastog sjenila :)

:cerek:
Moguće :)
Znaš li možda gdje se mogu nabaviti takve šljokice i ovakva boja sjenila? :D
Malo sam googlala, pa mi se čini da bi ovo sjenilo od Essencea moglo odgovarat nijansi s fotke - http://www.essence.eu/hr/proizvodi/oci/sjenila/sjenilo-za-oci.html (nijansa 06 Metropolitan) :confused:

EllaVanSaar
05.06.2010., 19:13
ella, probaj sa brončanim tonovima, one dosta ističu plavu boju a izgledaju prirodno;)

to jedino i nosim odkada znam za sebe :D :mig:
trebala bi kupiti nešto drugo osim brončanih i zemljanih ali se ne usudim,ne znam kaj

blushing flower
08.06.2010., 09:17
hm..probaj sa sivim možda ak ti je crna preagresivna, ona boja grafita pa nabaci neki smouki:mig:. imaš olovku za oči od l'oreala u toj boji i bourjois paleticu. kupila sam si od diega dalle palme na sniženju takav tuš i super je! doduše, ja imam smeđe/zelene oči, ali točno se kuži razlika od crnog koji mi ne stoji i ovog koji je nijansu-dve svijetliji i super je:top:. ili plava/ljubičasta/roza? sve ovisi kakve si puti, više roza ili žuta. sestrična ima sličnu boju(a ja ju šminkam:rofl:) i zaključile smo da su joj sve navedene boje super, a ona je rozokožac i tražimo joj uvijek neke hladne nijanse. još kad bi htjela eksperimentirat..:D tak da ti ovisi i o tome dosta.

sad ja-imam smeđe-lješnjak-zelene oči i kaj je komplementarno tome?:confused:

EllaVanSaar
10.06.2010., 22:34
hvala na prijedlozima :) vidiš plavu sam uvijek izbjegavala jer kao plavo i plavo gubi onda na kontrastu i moći boje oka :D i sad sam si neki dan kupila tirkiznu olovku i mrak mi je :s

rozo i ljubičasto izbjegavam jer sam isto rozokožac pa mi je to onda sve zajedno nekako too much :D

tvoje oči su onda kao Elektrine,jel da?
pogledaj njene lookove :top: :top:

blushing flower
12.06.2010., 07:43
nisu, ona ima zelene, moje su više smeđe lješnjak sa zelenim dijelovima, combo. tak da ne znam koja bi bila dobra-skužila sam rozu, al onu prljavu pastelnu. jako sam svijetla pa mi ne stoje tipične brineta boje. ne znam, druge našminkam i pogodim boje bez problema, a sebe, vječiti misterij:lol:

nemoj biti straško, probaj ljubičastu, al ne onu patlidžan, ta će ti bit očajna:rofl:, već onu koja vuče na lavandu ili je granična sa plavom u tamnijoj verziji. bitno je da je hladna, baš zna fino naglasit okice, i ja sam se iznenadila! probaj, mislim da ti je artdeco broj 89 takav, samo ja sa mokrim aplikatorom nanosim da bude tamnija pa glumi eyeliner, tad mi je puno ljepša boja za plavkuše;)

dtuna
04.07.2010., 19:38
imam smede, cokoladne oci i koristim samo tople boje - karamel boja sjenilo, smede (deborah ima jedno super sa broncanim sljokicama), malo olovke i tog i bronzer...

mala_zg23
04.07.2010., 21:45
ima tko prijedlog za olovku za oci a da nije crna? neka onako za ljeto za smede oci?

Mopsly
04.07.2010., 21:53
Uz smeđu boju očiju ide sve - za ljeto probaj tirkiznu ili lilastu olovku

tasha0705
04.07.2010., 21:55
ajmo, neki novi prijedlog za sivo-plave oči(ovisno o količini sunca), jako svijetlu put i tamno smeđu kosu. Već više ni sama ne znam što novo da smislim, imam osjećaj da sam sve isprobala....

CommeDesGarçons
04.07.2010., 22:14
ajmo, neki novi prijedlog za sivo-plave oči(ovisno o količini sunca), jako svijetlu put i tamno smeđu kosu. Već više ni sama ne znam što novo da smislim, imam osjećaj da sam sve isprobala....

imam i ja istu kombinaciju!
po meni, mislim da nam najbolje stoji jak naglasak na usnama - ergo neki kričav crveni ili fuchsia ruž, a oči neutralne ili s linijom tuša :) onako, snow white ili dita von teese look :mig:
a što se očiju tiče, nekako se najbolje nalazim s bakrenim, smećkastim i roza-breskvastim nijansama, ali i sivkasto-srebrastim. pogledaj ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=XwjCh5nxPAE
i jako mi se sviđa make-up katy perry u ovom videu, makar je taj više za navečer. ona je isto tamnokosa i plavooka i ovakva šminka na njoj mi je fenomenalna :s http://www.youtube.com/watch?v=KDKva-s_khY

*tearsinheaven
05.07.2010., 09:39
moje su više smeđe lješnjak sa zelenim dijelovima, combo. tak da ne znam koja bi bila dobra-skužila sam rozu, al onu prljavu pastelnu. jako sam svijetla pa mi ne stoje tipične brineta boje. ne znam, druge našminkam i pogodim boje bez problema, a sebe, vječiti misterij:lol:

Ja isto imam tu hazel boju.. Čini mi se da mi najbolje stoje neke smeđe nijanse, čak i brončane kako bi naglasile toplu boju očiju (smeđu i žutu boju).
Ako koristim neku zelenkastu nijansu, stavim je jako malo, samo da se stvori zelenkasti odsjaj i shimmer, onda boja očiju više vuče na zelenu.
Volim koristiti i one srebrnaste boje sa shimmerom kako bi više otvorile oko. :)

TheEmpress
05.07.2010., 11:35
Ja imam hazel oči, samo su moje zelene sa nekim smeđim mrljicama. Osim smeđih i brončanih nijansi (ja ih recimo nikad ne nosim, ne volim ih :zubo:) probaj zelenu, ljubičastu, zelenkasto plavu...

tasha0705
05.07.2010., 13:21
imam i ja istu kombinaciju!
po meni, mislim da nam najbolje stoji jak naglasak na usnama - ergo neki kričav crveni ili fuchsia ruž, a oči neutralne ili s linijom tuša :) onako, snow white ili dita von teese look :mig:
a što se očiju tiče, nekako se najbolje nalazim s bakrenim, smećkastim i roza-breskvastim nijansama, ali i sivkasto-srebrastim. pogledaj ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=XwjCh5nxPAE
i jako mi se sviđa make-up katy perry u ovom videu, makar je taj više za navečer. ona je isto tamnokosa i plavooka i ovakva šminka na njoj mi je fenomenalna :s http://www.youtube.com/watch?v=KDKva-s_khY

da, da, to stalno i furam, u moru različitih kombinacija, a sada pokušavam nešto malo drugačije, za promjenu. Volim kad su oči naglašene, jer imam prilično tanke usne, pa mi nijedan ruž ne stoji. Slažem se s tobom, Katy Perry je superiška. Ja, doduše, više ne furam crnu kosu, jer sam prešla 33 godine, pa onda, što si stariji, kosa nekako izgleda sve neprirodnije u crnoj boji, ao nije prirodna. Zato imam tamno smeđu

TheEmpress
05.07.2010., 13:52
Probaj plavo, sivo, zeleno, ljubičasto, onak, boja lavande...

http://www.youtube.com/watch?v=j8Gg7jNwZ70
http://www.youtube.com/watch?v=nDNSa-55-jU&feature=fvw

Ova cura ima tak neke plavo sive oči, pa pogledaj... http://www.youtube.com/user/magimania

Tourniquet_
08.07.2010., 21:49
imam ovakve oči, koje boje pašu i kako da se našminkam?neki prijedlozi?(zanemarite šminku na očima, stara par desetaka sati)
hvala:)

http://img638.imageshack.us/img638/7956/p1080080.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/6366/p1080092.jpg

blushing flower
09.07.2010., 07:51
kao što sam nekom napisala, meni na plave okice najbolje idu brončane nijanse, artdeco ima mislim 298 broj sjenila koji super stoji. ili neko ljubičasto, ali lavandasto..hm..čini mi se da bi tebi i žuta super stajala-ona oker?vidjela davno tak neš na rmul-u i zgledalo mrak:top: ili boja prljavog zlata (ah sam poetična danas:)) kakvo je jesenas ili zimus imao lancome? ili tamno siva.

TheEmpress
09.07.2010., 11:56
Tourniquet, pogledaj ove cure, predobre su, Sam (ova s dugom kosom) ima oči slične tvojima, nekak plavo sive... Imaju nosivih i nenosivih lookova, puno savjeta i tak...

http://www.youtube.com/user/pixiwoo

Nanuša
09.07.2010., 12:04
Imam jantarnu boju očiju i nosim većinom brončane boje i boju sljeza, ali ipak najviše koristim boju sljeza na koju stavim crni tuš. Izgledam si loše sa sjenilima u boji :(

TheEmpress
09.07.2010., 12:07
Samo trebaš nać nijansu boje koja tebi paše. Ako si ne izgledaš dobro s bojama probaj na gornjem kapku neki neutralni, brončani look, a na donjem kapku crtu u boji, poigraj se malo...

evil.angel007
16.07.2010., 16:49
Moje su oči smeđo-jantarne.
Oko zjenice i na rubovima su smeđe,a sredina šarenice je žućkasta(jantarna).

Probala sam svakakva sjenila,i večinom mi ne stoje.:(
Jedino šta mi dobro stoji je zlatno i smeđe.

Ali tu e još jedan problem..
Imam nekakav tamni žučkasti ten(za kojega svii govore da je prekrasan,ali meni je grozan) kojji se slaže sa očima,ali ne i sa svim bojama koje stoje u jantarne oči.:confused::confused:
:ne zna:

Može neki prijedlog?:s:s

Btw:Imam i tamno smeđu kovrčavu kosu(koja ljeti posvijetli,pa ude samo smeđa)-ima li to ikakve veze sa bojom sjenila??:confused:

TheEmpress
16.07.2010., 17:58
Ma kaj ti ne bi stajalo, samo trebaš nać nijansu koja tebi stoji. Vjerojatno se nisi navikla vidjeti sa drugim sjenilima osim smeđim i zlatnim, pa zato misliš da ti ne stoje. :) Probaj zelenu, to to mora stajat na smeđe oči :cerek:, u bilo kojoj nijansi, ljubičastu (posebno onak boja lavande), plava... Poigraj se malo, pa nam stavi slikice pa ćemo ti dat savjete. :) I nemoj gledat to kakvu kosu imaš i ne znam kaj... Ako ti se sviđa, nosi, neovisno o boji kose.

dawn davenport
22.07.2010., 15:30
meni su oci zelene sa jako malo smedeg u sredini,kako bi amerikanci rekli hazel.
nevolim kad u mraku djeluju vise smede,ili s tamnom sminkom pa cesce stavljam bijelu jer se tad istaknu lijepo.i crni tus.
nevolim komplicirat s bojama jer mi je dovoljno crvena kosa/zelenosmede oci.

KANARinka27
24.07.2010., 13:13
Boja očiju: zelena sa smeđim u sredini (ponekad izgledaju kao smeđe, ovisno o šminki)
Ten: izrazito svijetli
Kosa-trenutno prirodna-tamnija plava s pramenovimahttp://011
Šzo mislite; bi li mi odgovaralo tirkizno zeleno sjenilo; da više vuče na zeleno?

TheEmpress
24.07.2010., 15:15
Pasalo bi ti i tirkizno zeleno i tirkizno plavo.

KANARinka27
24.07.2010., 17:36
Thanks. Budem probala. Vidjela sam jednu lijepu nijansu od Alverdea.

Shtefitza
25.07.2010., 07:57
S tom smeckasto zelenom bojom ociju najbolje bi ti pasala jedna takva zelena (sa mrvicu smedje ili zlatne), tako ce ti se istaknuti zelena boja ociju! :top:

Ili udaris kontrast: jedna lijepa ljubicasta, kontrast ce istaknuti zelene oci.

ako koristis roza sjenilo, oci ce ti izgledat vise smedje. Ako koristis smedje sjenilo, takodjer ce ti oci izgledat smedje.

Jos ce ti odlicno stajati zlatna boja! :top:

Plava je ok... kao neka neutralna boja, umjesto crne ili sive. Medjutim plava ti nece bas istaknuti boju ociju. Nemoj koristiti svijetlo plavu, izgledat ces cudno.

KANARinka27
25.07.2010., 10:24
Rozu znam i nju nikad ne stavljam. Svijetloplavu isto tako (isprobano) Zlatnu izbjegavam jer moje oči kad je stavim dođu kao izbuljene.
Zanimljivo; kad stavim smeđe sjenilo (sivosmeđe ili ljubičasto smeđe) primijetila sam da mi oči malo više povuku na zeleno.
Ovu tirkiznu sam htjela probati iz štosa, al moja mama kategorički tvrdi da mi ne stoji.Pa pitam vas na forumu (da joj dokažem:)))
Ljubičastih imam svu silu i često ih stavljam, al su mi malo dosadile.

TheEmpress
25.07.2010., 12:04
Stoji ti, ja imam takve oči kakve imaš ti, svjetlu put i crvenu kosu i jedina sjenila koja mi ne stoje su plava, pa zato koristim tirkizna, koja malo vuku na zeleno.

Vedranna
25.07.2010., 12:07
Ne znam, meni šarena sjenila ne pašu ni na kakvu boju očiju. :ne zna:
Na kraju je uvijek najbolje ono najjednostavnije.

KANARinka27
25.07.2010., 12:11
Jel' prirodno crvenu kosu?
To je meni tako super...Ja bih htjela imati kosu ko Sharon Tate u filmu Bal vampira.
Ako netko zna kak se može dobiti ta boja bila bih prezahvalna....

TheEmpress
25.07.2010., 12:37
Ne znam, meni šarena sjenila ne pašu ni na kakvu boju očiju. :ne zna:
Na kraju je uvijek najbolje ono najjednostavnije.
Jedno je ako ti misliš da tebi ne stoje, al šarena sjenila se daju dobro iznosit, a ne moraju bit kričava da se vide iz aviona. Al da ne stoje nikome, na nikakvu boju kose, to je bezveze reć. :rolleyes:

Jel' prirodno crvenu kosu?
To je meni tako super...Ja bih htjela imati kosu ko Sharon Tate u filmu Bal vampira.
Ako netko zna kak se može dobiti ta boja bila bih prezahvalna....
Bojana. Prirodno sam crna. Skoro pa crna, zapravo, jako tamnosmeđa, na nekim djelovima crna kosa, uglavnom, jako tamna. :rofl:

KANARinka27
26.07.2010., 10:40
Bojana. Prirodno sam crna. Skoro pa crna, zapravo, jako tamnosmeđa, na nekim djelovima crna kosa, uglavnom, jako tamna.
Jesi li tamnija ili svjetlija crvenokosa?

TheEmpress
26.07.2010., 13:18
Trenutno ovakva: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs056.snc4/35148_447062352036_179500927036_6670958_7896916_n. jpg

A ciljam na ovo, takva sam bila prije i sad nikak opet doć u tu nijansu: http://img69.imageshack.us/img69/4804/36566992.jpg

KANARinka27
26.07.2010., 15:06
Ja sam ovu drugu nijansu znala dobit s Palette granat red ili Pallete rubin red (ovisno kakva mi je bila podloga) kad sam se farbala u crveno ( u srednjoj)
I skoro da bi se opet vratila na nju....sve nešto kontam
A mislim da i Subrina ima takvu neku nijansu ko na toj drugoj slici (vidjela danas u dm-u)

KANARinka27
28.07.2010., 15:19
Kupila danas ono lijepo zeleno sjenilo od Alverdea...

blenta
28.07.2010., 16:13
Reci kako stoji. Ili još bolje, aploadaj. I ja ga snimam, a po tvom opisu, imam sličnu boju očiju.

KANARinka27
28.07.2010., 16:27
Uslikam ga , čekaj

blenta
28.07.2010., 16:44
Željno iščekujem. :zubo:

KANARinka27
28.07.2010., 16:56
http://img408.imageshack.us/img408/8575/dsc06759a.jpg (http://img408.imageshack.us/i/dsc06759a.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

KANARinka27
28.07.2010., 16:58
http://img201.imageshack.us/img201/1797/dsc06729f.jpg (http://img201.imageshack.us/i/dsc06729f.jpg/)

05 Green jewel-ak koga zanima broj sjenila i boja
Htjela sam tirkizno, al ga nije bilo u dm-u i uzela sam ovo

blenta
28.07.2010., 17:01
Ovako mi difno izgleda. :cerek: A može jedna s otvorenim okom da vidim kako boja očiju izgleda uz sjenilo? :D

KANARinka27
28.07.2010., 17:02
Bum sad poslala, ček malo

KANARinka27
28.07.2010., 17:05
http://img507.imageshack.us/img507/3365/dsc06708.jpg (http://img507.imageshack.us/i/dsc06708.jpg/)

Evo ga
PAS MATER-uplodala sam krivu!!!
a kaj sad..

KANARinka27
28.07.2010., 17:07
Ovo uz rub oka je In the wild smeđa jumbo olovka-Essence

blenta
28.07.2010., 17:07
Misliš zato što je malo zamuljano? Nema veze, hvala ti. Divno ide uz boju očiju. Sad ću ga morati uzeti. :facepalm: Kakvim fotićem slikaš da ti fino uhvati detalje u očima?

KANARinka27
28.07.2010., 17:22
Imam Sonyjev digitalni najobičniji.dobila ga za obranu dipl.

KANARinka27
28.07.2010., 17:25
Još bi si htjela nabaviti neko smeđe sjenilo, al' ono, tamno, tamno smeđe bez crvenkastog u sebi(za noć-izlaske).
Ima netko ptijedlog čije bi mogla uzeti? (brand, mislim) da nije preskupo?

Lorenica
24.09.2010., 08:50
I ja imam zelene oči s malim svijetlosmeđim kružićem oko zjenice.Najljepše sjenilo,tolko je liepo kad se stavi nemogu objasnit kad ću se šminkat slikat ću pa uploadat sliku.Od Loreala trio Milla Jovovich.Predivno:cerek: Još volim bež,smeđe nijanse,imam neko Max Factorovo isto trio rozo/ljubičasto dobila ga uz maskaru 2000 Calorie,i imam Bourjois Violet Absolu isto predivno nježno,a kad namočiš spužvicu skroz intenzivno i baš mi onak ističe boju očiju.Jedno vrijeme sam nosila leće u boji zelene to je bio period!Al ona sam shvatila da mi ne treba to i da su moje oči lijepe same po sebi,a i kužilo se da su leće po danjem svijetlu pogotovo :/.Ponekad mislim o tome kak sam zbog toga prekinula s voljenim dečkom jer sam se cijelo vrijeme pretvarala i glumila osobu koja ja nisam,Gubila sam te leće padale su mi i nakraju jer nisam stavila tekućinu u posudicu za njih,su pukle...Kao i njegova ljubav prema meni.Ok sad sam malo otišla van teme.Sorkač.

Lorenica
24.09.2010., 08:52
http://img201.imageshack.us/img201/1797/dsc06729f.jpg (http://img201.imageshack.us/i/dsc06729f.jpg/)

05 Green jewel-ak koga zanima broj sjenila i boja
Htjela sam tirkizno, al ga nije bilo u dm-u i uzela sam ovo

E ova su lijepa sjenila stvarno ima jedno tirkizna jako lijepo :)

pajana
27.10.2010., 10:07
ja se time ne zamaram,,,,imam smeđe oke i sve boje koristim...ovisno o raspoloženju!

alisha
05.11.2011., 16:08
ja na plave oči stavljam sjenilo boja breskve, smeđu maskaru i smeđu olovku na donje kapke,a oči mi još više dođu do izražaja ako uz sjenilo boja breskve stavim crnu maskaru na gornje i donje kapke.

aria
06.11.2011., 09:34
sto pase uz plavo- zelene oci s zuckastom sredinom?
i plavu kosu

Acid_2
06.11.2011., 12:21
sto pase uz plavo- zelene oci s zuckastom sredinom?
i plavu kosu

ja imam tu kombinaciju :)
ja ti stavljam ugl sve i svašta, al najviše pašu topli tonovi sjenila (smeđe, roskaste, breskva, žute i zlatne boje). također, za dodatno "poplavljivanje" očiju koristim crni tuš i maskaru za volumen, fkt budu BUM onda.
roze boje nažalost (meni osobno) ne stoje tak dobro, sjenila već nekako, al roze ili crvenkaste olovke izbjegavam jer izgledam kao da imam konjuktivitis ili alergiju. probala sam to isfurati tonu puta, al ćorak. svakako crne maskare, a ne smeđe npr. ak imaš manje oči, preporučujem bijelu olovku za waterline. bijela olovka (ili sjenilo) izgleda super i na unutrašnjem pregibu oka, pogotovo na oči koje su preblizu nosu :top:
blagi smeđkasti smokey eyes ili nešt dramatičnije toplih nijansi isto fantastično djeluje, pogotovo za večernji look.
ev nekih sjenila koja su meni najdraža i super stoje na tu kombinaciju očiju i kose: s-he trio (http://www.neseser.hr/images/stories/jreviews/tn/tn_849_shestylezonesjenilotrio_1260806008.jpg), Essence Sun Club #02 Long Beach (http://imageshack.us/photo/my-images/153/essencesunclubpalette.jpg/), Bourjois Trio - roza i smeđa (http://ibeauty.pl/ibeauty/images/baza_obrazkow/image/KLIENCI/BOURJOIS/Teksty_sponsorowane/Trio_Smoky_Eyes_10/BOURJOIS_Trio_Smoky_Eyes.jpg), Nyx paleta Sexy Blue Eyes - hladne i tople nijanse (http://www.radabeauty.com/media/catalog/product/cache/3/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/N/Y/NYXESP10CECBL.jpg), Too Faced Naked paleta (http://beautifulwithbrains.com/wp-content/uploads/2010/07/too-faced-naked-01.jpg). ugl ima toga još kao primjer, al mislim da si skužila rang boja i nijansi :D

m_18
06.11.2011., 12:44
ima na stranicama od dm-a savjeti kao koja boja sjenila pase na određenu put..boju kose i ociju...i ja sam sebi rjesavala i mislim da mi je to istinito doslo jer sam i prije primjetila da mi te nijanse pasu...

LadyWriterOnTV
08.11.2011., 22:34
Mah, lako za oči, ja tražim neko koje mi pristaje uz podočnjake :rofl:

Ginny_Black13
09.11.2011., 16:34
Koje bi boje najbolje stajale na moje oko? Bacam se u kupovinu sjenila pa imam pripreme.
http://img690.imageshack.us/img690/1605/dsc05442b.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc05442b.jpg/)

(Ponekad su više zelene, ponekad više plave)

(Zanemarite trepavice koje imaju loš dan i rastopljenu i razmuljanu olovku, imam ju na očima od 7 ujutro. Još se dobro drži :D I nebi mi škodilo malo srediti obrve, znam. xD)

Anarniel
12.11.2011., 18:38
Koje bi boje najbolje stajale na moje oko? Bacam se u kupovinu sjenila pa imam pripreme.
http://img690.imageshack.us/img690/1605/dsc05442b.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc05442b.jpg/)

(Ponekad su više zelene, ponekad više plave)

(Zanemarite trepavice koje imaju loš dan i rastopljenu i razmuljanu olovku, imam ju na očima od 7 ujutro. Još se dobro drži :D I nebi mi škodilo malo srediti obrve, znam. xD)

Na plavo sive oči (ako moj monitor dobro percipira :D ) ti super idu hladne smećkaste nijanse za dnevni look, ja imam slične oči kao ti i najdraže sjenilo ikad za neupadljivi dnevni make up mi je make up forever mat sjenilo br 08. Ne vidi se prejako, ali super istakne plave oči, baš dođu do izražaja. To ti je hladna sivo smećkasta taupe nijansa. Za jači make up, smokey itd. slobodno možeš nositi sve nijanse sive, do crne, zagasito roze nijanse isto super pašu, a ako hoćeš da ti se baš jako jako istakne boja očiju, onda ti trebaju komplementarne boje plavoj, a to su ti narančaste, bakrene nijanse, boje breskve itd. :)

*Queen*
07.06.2012., 03:29
Mene zanimaju koje kombinacije tusa(boja)+sjenilo(boja) odgovaraju tamnosmedim ocima.
Stalno furam bijelo sjenilo+crni tus ili lila sjenilo,sivo sjenilo+crno tus a sad mi je to vec dosadilo, ima li netko neki prijedlog?

TheEmpress
07.06.2012., 12:56
Pa na smeđe oči barem sve paše. :mig: Probaj tamnoplavi tuš umjesto crnog, onda ljubičasto, zeleno, pogotovo maslinaste nijanse, narančaste...

modra
07.06.2012., 14:56
zelene oči
najviše volim sivu, zlatno-smeđu (čisto smeđu ne baš, previše mi odskače :ne zna:) tamnije ljubičastu i maslinastu (kao i sve nijanse zelene uostalom) na svojim očima!

vjerojatno bi mi sa svjetlijom ljubičastom boja najviše došla do izražaja al to mi se ne sviđa tak da ništ od toga.

hladno toplo.. e to ne znam, to je već previše :zubo:

al.. to sve ja volim neovisno o boji očiju.. ne volim pretamno agresivno jer imam dosta male oči

*Queen*
12.06.2012., 00:04
Pa na smeđe oči barem sve paše. :mig: Probaj tamnoplavi tuš umjesto crnog, onda ljubičasto, zeleno, pogotovo maslinaste nijanse, narančaste...

Narancaste? To jos nikad nisam probala :)

TheEmpress
12.06.2012., 13:21
Ne mora bit onako kričava narančasta. :zubo: Nego onako, bakrenaste nijanse i slično, s narančastim podtonom. Ali i kričava narančasta, zašto ne? :zubo:

Evo, vidi ovo: http://www.youtube.com/watch?v=cAmzABgXDWo&feature=g-user-u
Jest da je na crnkinji, ali nema veze, možda ti da ideju.

blue-bird
12.09.2012., 14:10
Koje boje tuša/sjenila bi dobro odgovarale mojim (http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/530019_407699802618026_1795065082_n.jpg)očima, oko zjenice su svijetlo smeđe, prema rubovima više zlatne, a rub šarenice je kao tamno zelen.
Ugl, rekla bih da je boja negdje jantarno smeđa :D.
I znam da mi je kvalitete slike katastrofa, ali bolje se sa mobitelom ne može. :D

I ne znam jel ima kakve veze, kosa mi je svijetlo smeđa..

la-lala
13.09.2012., 14:09
Imam zeleno-smede oci, na njih lijepo pristaju ljubicaste nijanse, roze, srebrne, bijele... Izbjegavam narancaste, broncane i smede jer mi oci izgledaju umorno

alisha
17.09.2012., 16:44
isprobano na plave oči super ide bakreno sjenilo sa crnom maskarom to sad furam :D