PDA

View Full Version : Žuljevi od novih cipela :(

aleksandra****
19.04.2010., 11:53
Nove cipele,stare 2 dana,obukla ih jednom (na golu nogu :rolleyes: :rofl::rofl:) i sad imam žuljeve za popiz***....stavila sam i flaster ali boli jako....

Ima neko neku pametnu idejicu da prođe to??

Inače su cipele s.Oliver i ne čini mi se da je koža jako tvrda...

znam moja greška jer na golu nogu ali nisam imala najlonke :ne zna::ne zna:

boliiiii

glora's bastard
19.04.2010., 11:54
to ti je tako kad se praviš važna i nećeš hodati u starima.... još si se i tu došla hvalit' s novim cipelama :rolleyes:

sad ništa, sad čekaj da ti te nove postanu stare

aleksandra****
19.04.2010., 11:58
:D:D:D nisam se htjela pravit važna,nije mi bilo ni na kraj pameti ali sam ih htjela obuti :rolleyes::rolleyes:

Pješčani sat
19.04.2010., 12:01
premaži ih iznutra niveom.
odi u u neki dućan koji prodaje gelirane jastučiće koje staviš na stopalo :mig:

kako si to birala bedna Aleksandra? :)

aleksandra****
19.04.2010., 12:04
:rofl::rofl:

ma cipele su inače neke udobne,stavarno samo šta sam ja :ne zna::ne zna:
sad samo :moli: da prođe :tuzni:

dora
19.04.2010., 12:05
Nove cipele,stare 2 dana,obukla ih jednom (na golu nogu :rolleyes: :rofl::rofl:) i sad imam žuljeve za popiz***....stavila sam i flaster ali boli jako....

Ima neko neku pametnu idejicu da prođe to??

Inače su cipele s.Oliver i ne čini mi se da je koža jako tvrda...

znam moja greška jer na golu nogu ali nisam imala najlonke :ne zna::ne zna:

boliiiii

Ako su cipele od prave koze odi i kupi si sprej za omeksavanje koze, imas u svakom ducanu s cipelama, kosta oko 40 kuna.

Posprejas cipelu tam di te zulja, ostavis par sati /prek noci i vrlo velika vjerojatnost je da te nece zuljat.

Ako cipele nisu od prave koze - ne znam.

nemam pojma
19.04.2010., 12:06
Meni ama baš svake cipele naprave žuljeve na početku. Sa čarapama na nogama. Čak mi i nove patike naprave žuljeve :eek:. A na bosu nogu ne smijem ni pomisliti :horor:

aleksandra****
19.04.2010., 12:12
meni je i krv išla :o:(:(:(:(

stvarno boli za poludit.....

glora's bastard
19.04.2010., 12:14
meni je i krv išla :o:(:(:(:(

stvarno boli za poludit.....

onak, a da ti nisu premale možda?:D

aleksandra****
19.04.2010., 12:17
ma nisu premale,znam kad su mi cipele premale,zaboga,probala sam i sa čarapama,sportskim i najlonkama i na golu nogu i uvijek su udobne....

samo šta sam ih obukla prvi put bez ičega:rolleyes: i pošto nisu raznošene se napravio žulj....:rolleyes:

Illana
19.04.2010., 12:30
samo šta sam ih obukla prvi put bez ičega:rolleyes: i pošto nisu raznošene se napravio žulj....:rolleyes:

Zaboravi ih dok žulj ne prođe, nakon toga par puta s čarapama i bit će ok.
Ja ne znam za drugi recept. :ne zna:

Jolanda
19.04.2010., 12:33
Natopi čarape u alkohol i prošetaj malo po kući.

aleksandra****
19.04.2010., 12:49
hahahaha Yolanda :p:p

i samo mi to i preostaje da ih zaboravim nakratko :rolleyes::(

LazyFox
19.04.2010., 13:00
Zemske, samo premazite cipele svijecom tj. voskom iznutra ili di god da zulja i problem rijesen. Upali svaki put. :mig:

NekaNovaJa
19.04.2010., 13:10
Zemske, samo premazite cipele svijecom tj. voskom iznutra ili di god da zulja i problem rijesen. Upali svaki put. :mig:
Vidi, vidi, ova stvarno ima smisla, moram probat....

agibagi
19.04.2010., 13:33
možda sam krivo shvatila da žena pita kako da prođu žuljevi. nikako-čekaš da prođu u papučama.:D

LazyFox
19.04.2010., 14:20
Vidi, vidi, ova stvarno ima smisla, moram probat....
Nedavno sam kupila nove cipele, odmah namazala i ni z od zulja. Samo po rubovima prodji obicnom bijelom svijecom.

Ruralna
19.04.2010., 14:29
možda sam krivo shvatila da žena pita kako da prođu žuljevi. nikako-čekaš da prođu u papučama.:D

:rofl:
Da, tako je.
Miruj i čekaj da prođu:)

Ma često i najbolje cipele žuljaju prva 2-3 puta dok ne "sjednu" na stopalo kako treba.

Francesca
19.04.2010., 15:45
kupi si Octenisept i s njim špricaj, ubrzat će ti oporavak i probaj bar po kući ne nosit čarape da se tkivo brže oporavi

Bella007
22.04.2010., 12:13
Ovo je prvi put da čujem da su nekoga s.Oliver cipele nažuljale. Svoje s.Oliver danas nosim tek treći dan i ništa ne osjećam da bi žuljalo, mislim da bi i maraton mogla trčati u njima. :D Mislim da je greška nove cipele na bosu nogu.
Namaži cipele na mjestu gdje žulja bilo kakvom kremicom za ruke i trebalo bi pomoći.

Maisie
24.04.2010., 00:58
Meni ama baš svake cipele naprave žuljeve na početku. Sa čarapama na nogama. Čak mi i nove patike naprave žuljeve :eek:. A na bosu nogu ne smijem ni pomisliti :horor:
Također :rofl:

Mada, problema nema otkad imam novu taktiku; mažem i noge i cipele iznutra maslacem za tijelo prvih nekoliko dana :raspa:

Ovo sa voskom mi se čini dobra ideja, al` se bojim da sam presmotana za takvo što izvest bez da išta zapalim :o

LazyFox
24.04.2010., 07:53
Ovo sa voskom mi se čini dobra ideja, al` se bojim da sam presmotana za takvo što izvest bez da išta zapalim :o
:rofl:
To radis sa (naravno) suhim voskom tj. ugasenom svijecom, dakle "tijelom" svijece (ugasene) namazes rubove cipela.

Maisie
24.04.2010., 12:17
:facepalm:

AlBali
24.04.2010., 12:46

Evo, ja to uradila i ne vidim baš neki pomak nabolje :(
Camper cipele, stare godinu dana, jbt, i nikako s njima na zelenu granu. Cele prošle godine, kad god sam ih obula žuljevi, krv i patnja. A divne, plave, želim ih nositi... :(

Francesca
24.04.2010., 14:42
ma nema to veze sa markom cipela nego sa nogama

mene nažuljaju svake ali baš svake, čak evo i skečersice balerinke koje valjda nikog u povijesti nisu nažuljale
prošle godine su me nažuljale dok su bile nove, a sad kad sam skinula čizme i počela ih nosit opet su me nažuljale kao i sve druge cipele

:ne zna:

AlBali
24.04.2010., 14:52
ma nema to veze sa markom cipela nego sa nogama

mene nažuljaju svake ali baš svake, čak evo i skečersice balerinke koje valjda nikog u povijesti nisu nažuljale
prošle godine su me nažuljale dok su bile nove, a sad kad sam skinula čizme i počela ih nosit opet su me nažuljale kao i sve druge cipele

:ne zna:

Ma, i mene, ali samo prva 2-3 puta kad ih obujem, posle sve dođe na svoje, ali sa ovima nikako ne ide. :(

Death-of-Art
24.04.2010., 20:53
ovako.
nosila sam prije one marte koje bi me ubijale dok ih ne bih razgazila pošteno kao i većinu ljudi koji su ih furali.

pa sam došla do zaključka

kako olakšati patnju

na mjestu gdje ti se stvara ili gdje se stvorio žulj... stavi onu vatu... tak da si manje više obložiš tom vatom prostor na žulju i okolo žulja...onda to lijepo zalijepi medicinskim selotejpom...

i nosi šuze kak ih inače nosiš i dok se one razgaze i razmekšaju ne buš imala problema a kad budu već dovoljno mekane moš prestati stavljati tu vatu.

i za ubuduće... ne nosi cipele bez čarapa... ne zbog žulja...nego omg... :brukica:

teranova
24.04.2010., 22:12
Namazati cipelu iznutra regeneratorom za kosu i nosati po kući u pamučnim čarapama. Razmekšava garantovano.

Yuna
25.04.2010., 10:49
Ja na mjesta di mi se obicno pojavljuju zuljevi zaljepim flaster i tako hodam. Od onda nisam dobila ni jedan zulj. I jos ga zaljepim na cipelu ne na nogu pa duze traje i nemoram svaki put novi flaster potrosit :D

P.S. jel moguce kako omeksati umjetnu kozu?

lulu5
25.04.2010., 11:34
ja našpricam noge dečkovim axom il tak nekim dezodoransom i nosim na bosu nogu šta god, čak i one gluposti što se vežu oko noge se ne urežu više :)
i ne pamtim kad sam imala zadnji žulj, a bila sam sklona...

blue~angelina
25.04.2010., 12:07
od marti nisam nikad dobila žuljeve. one se kupuju barem pola broja veće da ih se može zimi nositi s debelim čarapama :) inače, postoje u DM-u Essence silikonski ulošci baš za pete ili za prednji dio stopala (stavljaju se u štikle da stopala ne bole). zalijepe se za cipelu i fino su meki. probano! nisu skupi. 20ak kn, a traju

Kikkepe
29.04.2010., 13:41
kupi silikonski flaster u ljekarni koji brzo zacjeljuje zuljeve. to pomaze odma.

Kikica1111
29.04.2010., 18:45

Ista stvar i kod mene, jos se nije dogodilo da me obuca ne nazulja ma kako udobna i meka bila. Svaka nova me nazulja, a nerijetko i stara kada recimo nakon zime pocnem nositi ljetnu obucu ili obrnuto.

Herp
30.04.2010., 23:01

I mene isto, već četvrtu godinu zaredom. Pomirila sam se s tim. :zubo:

nemam pojma
01.05.2010., 07:05
Ista stvar i kod mene, jos se nije dogodilo da me obuca ne nazulja ma kako udobna i meka bila. Svaka nova me nazulja, a nerijetko i stara kada recimo nakon zime pocnem nositi ljetnu obucu ili obrnuto.

Potpuno ista stvar i kod mene :eek: za popizdit :mad:

AlBali
01.05.2010., 07:12

Isto.
Ali, moram priznati da, nakon četiri dana nošenja po kući, ovo sa voskom radi posao :eek: :top:

Sunčiaa
02.05.2010., 11:08
Pomoć cure hitno!! Naime pas mi je izgrizo na hilfigericama onaj pluteni dio iza na peti,dali to postolar može riješiti ili ih mogu bacit u smeće???

Sabaa
02.05.2010., 11:17
Tak' je i meni.
Sa strahom gledam na sandale i japanke kako stiže ljeto.:(
Već sad znam da ću od svakih zaraditi barem jedan krvavi žulj.
Na jesen ću to ponoviti sa drugom turom cipela.:o

Nove neću ni spominjati, previše bolna tema.:kava:

marleyy
02.05.2010., 11:29

Jos jedna koja je na mukama ovaj vikend,danas ostajem doma, u papucama:flop:U Petak obula ljetnu obucu,nakon zimske,jos mi ni sad nije jasno kako sam uspjela doci doma taj dan,bilo je bolno za popizditi,u pokrajnjim ulicama sepala:rofl:,a dio kroz centar, stisla zube i trpi:mad:

Jucer bila na nekom grill party,jedva uspjela smisliti neku kombinaciju s vatom i u patikama,da ne boli:D

simply_black
02.05.2010., 13:26
Stari trik moje mame: u nove cipele naspe omekšivač za rublje, pričeka pola sata i onda ih obuče na neke debele (po mogućnosti termo) čarape.

Za žuljeve, bepanthen.

Zonjak
13.07.2012., 19:50
Ljudi da vas pitam, vak kupila sam nove vansice i taman su mi, danas sam otisla u grad i nazuljale su me, sta da radim, tj. vazel isti savjeti ko za cipele? :ne zna:

AlBali
13.07.2012., 20:19

To.
Može i sapunom. Ja isto imam taj problem sa svakim novim cipelama, ali vosak i sapun upale.

Shuriken
15.07.2012., 19:43
Stari trik moje mame: u nove cipele naspe omekšivač za rublje, pričeka pola sata i onda ih obuče na neke debele (po mogućnosti termo) čarape.

Isprobano, pali :top:

bug_lady
06.08.2012., 09:00

Za žuljeve, bepanthen.

namaže rub omekšivačem? :)