PDA

View Full Version : Dukanova dijeta

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Uranella
14.05.2010., 18:05
Kada završiš šok fazu onda krečeš sa proteini + povrće- sve izuzev kropmira,riže,pasulja,graška.On preporuča svaku fazu od 5 dana koju sam i ja prihvatio i pokazala se dobrom.Poslije 5 dana opet proteinska faza 5 dana i tako dok ne dodješ do željene težine.Vidjećeš da li ti odgovara,ako ne predji jedan dan proteini-jedan proteini +povrće.
P.S.Nemoj se iznenaditi ako izgubiš više nego što je on napisao.To se meni dogodilo u šok fazi

Dakle, atak faza , tj ova prva (šok faza) je samo proteini i 0 UH ili se smije neka salata...??

Možeš li reći što si točno jeo u šok fazi? kako ti je izgledao tako dosadan menu?

alma 188
14.05.2010., 19:08
ima li koja dobra dušica da pošalje na pm kako se provodi ova dijeta ili bar stavite str koja je na hrv da se ne ubijam sa prijevodima,ajde ima li neka cura moooolllliiiimmmm

alma 188
14.05.2010., 21:32
eyla hvala na odgovoru,ma iznenadilo me da se samo jedna cura javila da pomogne,a ovdje bi zaista svi trebali pomagati jedna drugoj,evo čitat ću sve od početka pa će mi valjda nešto biti jasnije

alma 188
14.05.2010., 21:37
cure evo izbrisala inbox,ispričavam se,veliko hvala za svaku pomoć tko je želi pružiti

Eyla
14.05.2010., 21:39
vecinu toga smo rekli u prvih par stranica...
na hrv. nazalost jos nema nijedne web stranice sa točnim podacima... procitaj, pa pitaj sta te zanima ili daj neku svoju ideju, uvijek dobro dode :)
btw. isprazni inbox :mig:

Fana
15.05.2010., 08:30
Knjigu "The Ducan Diet" sam naručila preko e-baya, od neke britanske knjižare. S poštarinom je koštala oko 130 kuna i stigla je za 7 dana. Meki uvez, bez slikica :).

Da je polako prepričam:

Filozofija Dukanove dijete je jednostavna. Ljudi s viškom kilograma jednostavno ne mogu pratiti komplicirane dijete i brojati kalorije i paziti da pojedu samo jedan kolač umjesto tri. Da sve to mogu, ne bi bili debeli, kaže Dukan. Zato je osmislio dijetu koja se izuzezno lako provodi i koja ima čvrsta pravila od kojih nema pomaka. Njegova stroga pravila su psihološki jako bitna, kaže, jer nam olakšavaju provođenje dijete. Također, prednost dijete jest što na početku ima odlične rezultate pa ljudi dobiju dodatni elan za provođenje zapravo prilično monotonog režima prehrane.
Temelji se na njegovom uvjerenju da jedino proteini apsolutno nužni za preživljavanje organizma i da bez ugljikohidrata i masti možemo. Naravno, ne postoji ni jedna hrana koja ima isključivo proteine, ali ovo je radi jednostavnijeg objašnjenja.
Za vegetarijance nema dobrih vijesti jer Dukan preporučuje proteine iz mesa i smatra da su ljudi prvenstveno mesožderi, a onda svežderi. Čak kaže da je jedenje životinja ono što je odvojilo pračovjeka od ostalih primata.

Fana
15.05.2010., 08:52
4 faze dijete:

1. ATTACK PHASE/ŠOK FAZA

Kalorije se ne broje, jede se kad god si gladan i koliko god hoćeš. Jede se čak i prije hladi da se lakše prebrodi. Ne preskakati obroke, obavezno piti vodu uz obrok. Glad i nedostatak raznolikosti se nadoknađuje kvantitetom. Obavezno hodati 20 minuta na dan.

Dozvoljene namirnice (samo to i ništa drugo):
a) krto meso - govedina (ne rebrica), teletina (bez masnih dijelova), NE svinjetina jer je premasna; pripremljeno na roštilju, kuhano, bez ulja ili masti ili maslaca
b) iznutrice - jetra i jezik, ostalo je premasno
c) riba - sva riba je dozvoljena i priremljena bez ulja, NE konzervirano u ulju ali može u salamuru (npr. tuna), dozvoljeni i plodovi mora i lignje i sl.
d) školjke i škampi, sve dozvoljeno
e) perad - sve osim tovljenih pataka i gusaka jer su premasne, preporučuju se prsa, ali može i ostali dijelovi ptica, jedino NE krilca i kožica
f) šunke i salame - jedino one s malim postotkom masnoće, to je npr. Vindon pureća šunka, može dimljna govedina i sl. bitno je da ima manje od 4% masti
g) jaja - bjelanjak je jedino 100%-tni izvor proteina i njega može neograničeno, žutanjak max 4 na tjedan zbog kolesterola
h) mliječni proizvodi - nemasni jogurt i svježi sir, ali NE žuti sirevi (Varaždinec i sl) i NE mlijeko zbog laktoze (ALI može malo mlijeka ako treba za umak i u kavu)
i) zobene posije - jedini dozvoljeni i obavezni ugljikohidrati - 1,5 velika žlica na dan, to je zbog probave (stolica postane tvrda od samo proteina i zbog dobrobiti za srce), zobene posije postoje od Alnature, ali su miješane s klicama i meni su fine
j) VODA - obavezno najmanje 1,5 litre vode na dan, bilo koja voda, samo da nema previše soli (sodium), mogu se piti čak i pića koja imaju 0 kalorija i koja su zaslađena aspartamom (npr. Coca Cola Zero)
k) dodaci - ocat, svi mogući začini, luk, češnjak, limun (ali NE limunada, nego samo za mariniranje mesa ili za koji umak), senf (male količine!), kaugume (žvakati koliko god nam je volja :) ), ulja nisu dozvoljena, ali u receptima koje kasnije nudi spominje se da se galette mogu ispeći na teflonskoj tavi koju smo prebrisali ubrusom namočenim u ulje. Također, u receptima za salate ide i jedna mala žlica biljnog ulja, tako da odlučite sami.

Ostale faze uskoro.

dublin
15.05.2010., 13:04
Ja sam jela svinjetinu, i cijela jaja...
Uobičajeno zacinjena... I bilo je rezultata...

Imam skrinju punu mesa, i ne da mi se trošiti dodatno novce..

S tim da ja svako jutro maznem casu mlijeka i biokativ..
Stolica mi uredna, iako je inače bilo velikih problema po tom pitanju ;)

mikogoago
15.05.2010., 22:15
Dakle, atak faza , tj ova prva (šok faza) je samo proteini i 0 UH ili se smije neka salata...??

Možeš li reći što si točno jeo u šok fazi? kako ti je izgledao tako dosadan menu?

Evo tek se sada ukljucih ,pa ne stigoh prije odgovoriti:Ja sam grilao na rostilju i u teflon tavi svo meso izuzev svinjetine.Nju nisam stavio na repertoar jer nisam znao da li smijem to jesti zbog masnoca.Tavu sam samo perom premazao malo maslinovim uljem,mada on kaze da se ulje ne koristi.Jeo sam i ribu,lignje i nekako sam izgurao 4 dana shok faze.Mislim da je gore malo vise jedna od djevojaka dala tacan opis sta i kako se smije jesti.Ja Ti prenosim moje iskustvo.I samo sam pio vodu.Jako sam puno mokrio.Svakih 40 min.Ali za cudo nisam bio ni umoran,ni pospan ni nervozan.Drugi dan mi je falilo da u dlaku prekinem sve jer je tjelo bilo zaista u shoku i u ubalansu,ali malo voljom malo tvrdoglavoscu prosla kriza.Imao sam i jaku glavobolju koju nikakva tableta nije pomogla.Vec treci dan je bila druga prica.Kao da sam se probudio iz nekog sna i lagan i poletan ko perce.Kada sam na kraju cetvrtog dana vidio da sam izgubio 5,5 kg onda sam shvatio zasto je tjelo reagovalo kako je reagovalo,a s druge strane ja sam osjetio slast pobjede i podsticaj za dalje.Sta da Ti kazem nije neka festa,dosadno je jesti samo proteine,ali ovdje na ovoj temi sam nasao neke recepte koje su ove fine forumasice stavile i eto nekako guram.Sada vec ide otprilike svake nedelje izmedju 2,5kg do 3 kg dolje.Eto to je moje iskustvo.Problem su recepti i vise pojasnjenja.Ja sam knjigu narucio ,ali izgleda prije septembra da je necu dobiti.
Pozdrav svima

Fana
15.05.2010., 23:27
Nastavak prepričavanja knjige:

2. CRUISE PHASE/FAZA MRŠAVLJENJA

U ovoj fazi izmjenjuju se dani kad se jedu samo proteini s danima kad se jedu proteini + povrće.
Jedna varijanta je dan za danom izmjena. Dakle, ponedjeljak samo proteini, utorak proteini plus povrće, srijeda proteini... Obavezno je proteine jesti svaki dan, iako vam već izlaze na uši :).
Druga varijanta je 5 dana samo proteini pa 5 dana proteini + povrće pa 5 dana samo proteini pa 5 dana proteini + povrće... Dukan kaže da se u ovoj varijanti bolje uočava kako solo proteini skidaju kile i kako se u danima s povrćem sporije mršavi.
Treća varijanta je za one koji žele malo smršaviti. 2 dana samo proteini, 5 dana proteini plus povrće. Znači ponedjeljak i utorak samo proteini, ostatak tjedna proteini plus povrće.
Četvrta varijata je anticelulitna dijeta. 2 dana samo proteini, ostatak tjedna normalna prehrana. Inače, Dukan na nekoliko mjesta veli da je njegova dijeta odlična u borbi protiv celulita.

Dakle, u 2. fazi dozvoljeno je jesti sve što i u prvoj fazi, uz dodatak:
paradajz, paprika, krastavac, špinat, bob, zelje, zelena salata, radič, šparoge, celer, poriluk, komorač, sve vrste gljiva, mrkva i cikla (ovo dvoje zadnje ne za svaki obrok).

Povrće koje NIJE dozvoljeno:
krumpir, riža, kukuruz, grah, leća, avokado, grašak (znam da na popisu nije sve povrće, ali Dukan ih je tu stavio). To su namirnice s velikim udjelom ugljikohidrata.

Opet su obavezne zobene posije - 2 jušne žlice (u prvoj fazi je bilo 1,5 žlica).
Obavezno piti puno vode.
30 minuta hodanja na dan. Ako kile ne idu dolje ("stagnation plateau"), povećati na 60 minuta hodanja dok opet ne počne mršavljenje.
Preporuka je uzimati neke multivitamine, s obzirom da ova faza može trajati mjesecima, do željene težine.
Mršavi se oko kilograma (2 pounds) na tjedan. Kad sam to pročitala, malo sam gunđala, ali sam se onda sjetila da nema ograničenja u količini hrane koja se može pojesti i da treba jesti kad god si gladan pa sam onda prestala gunđati :).

Kad stigneš na idealnu težinu, prelaziš na treću fazu. Dukan kaže da je važno doći do točne idealne težine, to je težina koju tijelo može održavati, a ne nužno težina koju smo si zacrtali u glavi. Za žene, idealna, tj stabilna težina se povećava s godinama i brojem trudnoća pa ne treba očekivati da ćemo smršaviti na težinu kad smo maturirale.
Tijelo pamti najveću težinu koju smo dosegli u životu i uvijek će težiti da dođe do te težine. Zato je važno da se nakon prestanka mršavljenja ne počne odmah normalno jesti nego uvoditi postepeno namirnice. Zato slijedi 3. faza.

Fana
15.05.2010., 23:52
3. CONSOLIDATION PHASE/PRIJELAZNA FAZA

Traje po 5 dana za svakih pola kilograma (1 pound, to jest 0,45 kg) koji si smršavio. Ako si lakši 10 kila, treća faza traje 100 dana.

Dozvoljeno je jesti sve iz druge faze, uz dodatak:

a) 1 porcija voća na dan - npr. 1 srednja jabuka ili zdjelica jagoda ili velika kriška lubenice, ali NE banana, grožđe, trešnje, suho voće, ni orasi, lješnjaci, pistacije i sl.
b) 2 kriške kruha od cjelovitog brašna na dan, NE bijeli kruh
c) 1 porcija (40g) žutog sira na dan, ali NE camerbert, brie i slični oplemenjeni sirevi
d) jedna to jest 2 porcije škrobaste hrane ("starchy food") na tjedan - u prvoj polovici po jedan obrok na tedan, a u drugoj polovici po dva obroka na tjedan: tjestenina - porcija je 200 g vagano kuhano (ali ne s umakom od sira ili bešamenlom, nego od paradajza i sl.), kuskus, griz, palenta, leća, grah, grašak, riža i krumpir (ovo dvoje zadnje jesti RIJETKO)
e) svinjetina

Uvode se OBAVEZNI obroci slavlja/celebration meal. U prvoj polovici faze po 1 obrok slavlja na tjedan, u drugoj polovici faze po 2 obroka slavlja. To je kakav god obrok poželiš. Na primjer, to može biti cjelovit nedjeljni ručak s desertom ili pizza. Što god. Samo treba razumno jesti i ne koristiti taj obrok kao ispriku za prežderavanje, poanta je u uživanju u okusu koji nam je nedostajao (ja već sad znam da ću jesti sachericu :)).

OBAVEZNO 1 dan u tjednu treba ostati isljučivo proteinski dan Odredi si jedan dan (npr. četvrtak) i drži se toga.

Nastaviti sa 2 lice zobenih posija na dan (možda Dukan ima dionice u nekoj firmi za proizvodnju? ko bi ga znao).

4. FAZA DO KRAJA ŽIVOTA
Ova faza je zapravo svakodnevni test naše volje i odlučnosti da nakon toliko muke nećemo odustati. Dukan traži da do kraja života poštujemo 4 pravila bez iznimke:
20 minuta hodanja na dan.
Hodati stepenicama i ne koristiti lift.
Jesti 3 žlice zobenih posija na dan.
1 dan u tjednu jesti isključivo proteine. ("Proteinski četvrtak")

U slučaju da primjetiš da se kile vraćaju, vraćaš se na treću fazu i paziš na unos ugljikohidrata.

Fana
16.05.2010., 00:00
Nastavit ću s prepričavanjem, ovo je samo polovica knjige. Ali moram reći da sutra prelazim u drugu fazu i jedva čekam da pojedem malo salate. Ubi me oba mesina. Sad pijem Coca colu Zero jer imam tešku krizu. Fale mi okusi!

branka čleković
16.05.2010., 10:36
hvala Fana na detaljima o ducan dijeti...

branka čleković
16.05.2010., 10:46
jel mi možeš reći kako da izračunam ( po ducanovom ) moju idealnu težinu?

branka čleković
16.05.2010., 10:48
jel mi možeš reći kako da izračunam ( po ducanovom ) svoji težinu?

mikogoago
16.05.2010., 12:05

Evo ovako na ovom linku ćeš to dobiti:http://www.dukandiet.co.uk/
Odgovori na sva pitanja i na kraju ćeš dobiti koliko dana ti treba za šok fazu i ostale faze i koja je tvoja idealna težina prema godinama i ostalome.Imajte na umu da če skidanje kila biti možda brže nego je on napisao, jer sve je individualno od sagorjevanja do probave itd.Najvažnije je pridržavati se pravila iz stabilizacione faze.Jako je bitno ukloniti zatvor koji će se pojaviti i koji vam može praviti probleme.Bitno je što prije vratiti na urednu stolicu.Ja se trenutno sa tim borim. Do sada se djeta pokazala izvrsnom,dobro se osječam,raspoložen sam,poletan kao prije dvadeset godina...Dakle jedino srediti sa probavom i sljediti upustva.:top:

Eyla
16.05.2010., 12:24
Fana, hvala na ovim informacijama... dobro dođu, a i vidim da nismo puno fulali s ovim načinom do sada...
evo meni u tjedan dana 1 kg manje :D jeeeee...
samo, moram priznati, jako rijetko imam skroz proteinske dane... skoro svaki dan si ubacim neko povrće na salatu ili u juhi... al probat cu sad, kad opet pocnem raditi... prošli vikend sam na placu kupila kilu šampinjona i pola kile bukovača i u sve živo stavljala te gljive - pečeno, kuhano, variva... i bas su mi super bile...

i jedem puuuno vise ribe nego inace .. oslic, skarpina, lignje (samo u tavici prepečene, ne pohane), tuna... tako da mi i to paše...

jos se nisam zasitila mesa, pokusavam kombinirati sto vise toga različitog... :top:

mikogoago
16.05.2010., 12:30
Fana,
hvala na dosadašnjim pojašnjenjima. Imam još jedno pitanje za tebe:Da li u knjizi govori kako vratiti normalnu stolicu.Odnosno i sami će te se uvjeriti kada je čovjek u protein fazi da dolazi do zatvora.Do sada to i nije nešto neugodno,ali u tome se kriju druge opasnosti.Jer za naše tjelo je jako važno da imamo redovnu stolicu,da ti otpaci da ih tako nazovem ne budu po crijevima i ne talože se tu.Nije dovoljno samo često mokriti. Dakle ima li kakav savjet o tome?

Eyla
16.05.2010., 12:45
mislim da se ove obavezne zobene posije odnose upravo na regulaciju stolice... znači to bi trebalo jesti svaki dan... ja jos nisam nasla posije, ali jedem pahuljice za doručak, s mlijekom i malo lanenih sjemenki.. i nemam nikakvih problema..

mikogoago
16.05.2010., 12:58
Ma ja sam našao zobene pahuljice,ali imaju u sebi 56g ugljohidrata 7 g masnoće na 100g.Tako da sam ih izostavio iz predostrožnosti,a kupio sam zob i onako potopim ih u jogurt ili malomasno mlijeko preko noći da omekšaju.Iskreno rečeno osječao sam se ko konj koji jede zob.Doduše nisam ih jeo u protein fazi jer nisam bio siguran da li smijem.Sada ču da navalim njihihi.

sidora
16.05.2010., 22:12
ok, shvatila sam sve, ja sam sad presla na drugu fazu, gdje da kupim ciste zobene posije? i mozemo li jesti ove alnaturine iz dm-a iako ima jos nesto unutra? to me zanima.
ja imam 2,5 kilograma manje, jos moram 8 kg ukupno. iako, da skinem jos samo 5 bila bi idealna. tak da necu forsirat. hranit cu se ovom dukanovom metodom do kraja zivota.
je dosadno, ali kile idu brzo gore. i to mi je najbitnije.
e da - a smije li se jesti kobasice domace susene, cvarci, spek, slanina, prsut i slicno? mortaderla recimo? to me isto zanima

sparkica
16.05.2010., 23:28
Evo mali prilog:
http://metro-portal.hr/vijesti/lifestyle/metro-zdravlje/dukan-dijeta-recepti
za one koji traže recepte na hrvatskom.
Sretno svima! I ja planiram pokušati s ovim, pa ... držite fige. :moli:

dublin
17.05.2010., 07:57
3 kg manje za 14 dana...super...
nisam nervozna/gladna/nastavi niz...

jedino sam jučer totalno zbrljala s palačinkama sa svim i svačim, lai nisam mogla izbjeć...bili u gostima.... :rolleyes:

ovaj tjedan počinjem s povrćem..i sve si sam mislim jedan dan samo proteini, jedan dan s povrćem.... :misli:
još nisam zicher..

apropos probave, ja svako jutro maknem veliki jogurt/bioaktiv/što već toga tipa imam po d rukom za doručak...i moram proznati da je sve OK!

ovo govori osoba koja do prije dva tjedna nije uopće doručkovala :rolleyes:

držim nam fige svima skupa da uspijemo...

Fana tebi veliko hvala :kiss:

irtomena
17.05.2010., 08:27
Pozdrav. Imam jedno pitanje pa molim pomoć. Zobene posije su isto što i zobene pahuljice? Hvala...

Fana
17.05.2010., 11:35

Nema Dukan neku posebnu formulu za izračunavanje idealne težine. On priča o tome kako treba biti realan i uzeti u obzir genetsko nasljeđe, konstituciju kosti, broj trudnoća (po dvije kile gore), godine (po kilu gore za svako desetljeće). Zapravo, poziva nas da se prisjetimo razdoblja u životu kad smo se najbolje osjećali u vezi svojih kilograma a da smo jeli normalno. To je idealna težina, ona koju tijelo može održavati bes posebno napora i razmišljanja.

Samo kaže da treba biti izuzetno oprezan kad se debljamo, jer tvrdi da kad BMI pređe 27, masne stanice u tijelu se udvostručuju. S obzirom da se broj masnih stanica ne smanjuje kad mršavimo nego se smanjuje njihova masa, tijelo uvijek teži da se te masne stanice "popune". Tijelo pamti najveću težinu koju smo imali u životu i uvijek će težiti tome da se vrati na tu težinu. To me poprilično rastužilo, jer nakon trudnoće imam oho ho kila viška.

Fana
17.05.2010., 11:41
Pozdrav. Imam jedno pitanje pa molim pomoć. Zobene posije su isto što i zobene pahuljice? Hvala...

Nije to isto. Zobene pahuljice su cjelovita zrna, "spljeskana". Zobene posije su samo ljuske bez unutrašnjasti zrna. Njihovo je svojstvo da skupljaju vodu, nabubre i olakšavaju stolicu. Također, Dukan upozorava da zobene posije (mekinje) otežavaju apsorpciju željeza, ali da se to odnosi na velike količine a ne na 2 žlice na dan.
Ja još nisam našla samo zobene posije. Alnatura ima dodatak klica. Ali bolje i to nego nikako.

Tvrda stolica pojavljuje se 4. dan, kaže Dukan (u pravu je :D). Posije, jogurt i puuuuuno vode.

Fana
17.05.2010., 11:42
a smije li se jesti kobasice domace susene, cvarci, spek, slanina, prsut i slicno? mortaderla recimo?

zabranjeno

branka čleković
17.05.2010., 13:43
hvala Fana, u prvoj fazi od 10 dana sam izgubila 5 kg. ali sam zabrljala u drugoj fazi jer sam neznajući konzumirala krumpir i grašak a sad zahvaljujući tebi krećem ispočetka....hvala još jedamput!

dublin
17.05.2010., 13:52
..hm....ja u nekih 10-14 dana izgubila cca 3kg....
čini mi se malo.... :misli: ili ne..... :ne zna:

mikogoago
17.05.2010., 14:17
..hm....ja u nekih 10-14 dana izgubila cca 3kg....
čini mi se malo.... :misli: ili ne..... :ne zna:

Nije to malo,taman je,jer ako sam dobro upratio tvoje postove Ti i ne skidaš puno kila i dobro je što je tako.

Nažalost tačno je ono što nam je Fana prenijela iz knjigeo BMI.Ja imam kučnu vagu koja sa težinom mjeri i BMI.Stalno se krečem od 27% do 29% i nazad.Sada kod mene nastupa kao neka mirnija faza i po danu gubim po 100gr(prije je bilo više),ali primječujem da se značajno smanjio BMI od prije.Ništa samo strpljivo i oprezno i sretno nam bilo na ovom mukotrpnom putu.

Elenea
17.05.2010., 14:47
Evo sam primjetila da dosta cura koje imaju problema sa neredovitim menstruacijama i slicnim problemima spominje ovu dijetu... Pa me zanima je li itko od vas mozda zna koja je tocno povezanost izmedju toga dvoje?

dublin
18.05.2010., 10:07
Nije to malo,taman je,jer ako sam dobro upratio tvoje postove Ti i ne skidaš puno kila i dobro je što je tako.

.

trebala bi skinut cca 5kg...
s nekih 61 krenula, 55 je cilj...
s tim da od jučer sam počela vježbat...

D: tekući jogurt
R: pečena pileća prsa
V: sir i vrhnje

plan za danas...

googaa
19.05.2010., 16:01
hej...evo procitala sam cijelu temu i odlučila se za ovu dijetu...
počinjem vjerojatno od drugog tjedna, jos se moram malo organiziart i pripremit. moram izgubit nekih 8kg i nadam se da ću uspijet....

sretno svima...:top:

Fana
19.05.2010., 16:03
D: tekući jogurt
R: pečena pileća prsa
V: sir i vrhnje

plan za danas...

To je premalo hrane. Primjer dnevnog jelovnika u proteinskoj fazi:

doručak:
1 nemasni jogurt ili 225 g nemasnog svježeg sira
+ 1. šnita nemasne šunke od puretine ili 1 jaje ili 1 galetta od zobenih posija

međuobrok (ako ste gladni):
mali jogurt ili 115g sira svježeg

ručak:
1 tvrdo kuhano jaje
odrezak pečen na 1 žličici uljas biberom (pepper steak)
2 jogurta ili 225 svježeg sira

međuobrok (ako ste gladni):
1 jogurt ili 1 šnita šunke

večera:
dinstani škampi (450 g) u češnjaku, peršinu i pola deci suhog vina, posluženo s limunovim sokom
chicken tandoori - pečena pileća prsa koja su preko noći marinirana u jogurtu, češnjaku, čili paprikama, đumbiru, limunovom soku, soli i papru i mixu začina za tandoori (ima li toga kod nas?)
1 jogurt

I meni ovo izgleda previše, pogotovo što nakon par dana dijete više uopće nisam gladna. Ali tako piše striček Dukan.

Eyla
20.05.2010., 08:48
ovo je stvarno kolicinski puno hrane... ja isto dosta manje od toga jedem...

mislim da ti se nakon nekog vremena apetit vrati - ne u smislu stalne gladi, ali ono - u normalu... jer se meni nakon par dana vise nis nije jelo, uopce nisam bila gladna.. al sad se valjda to stabiliziralo...

anyway.. hvala na receptima :mig: dobro dođu...
mislim da ovaj začin nisam vidjela... ja bi to začinila sa začinima za pečenu piletinu ili tako nešto..

i npr ta večera - skoro pola kila škampi + pileća prsa + jogurt... pa di bi mi to stalo?? :confused:

jasnica
20.05.2010., 10:39
Fana hvala ti na ovom jelovniku ja sam mislila da se ne smije toliko jesti ali ovo je super,nek se smije ova količina pojesti a pitanje je da li mi možemo toliko,ja mislim da ne možemo ali meni nekako draže kad nema ograničenja.
Samo da vas pozdravim i zaželim sretno svima sa ovom dijetom,čini mi se jako dobra,ja sam evo treći dan i ide fino,već sam pomakla jednu rupu na kaišu,ali cure moje ja imam stvarno dosta za skinuti pa ću probati biti bar 10 dana u ovoj šok fazi kad se jedu smo proteini.Po Dukanovom izračunu bi trebala biti 6 dana a ja ću pokušati produžiti još malo.Molim vas ako vam nije teško dajte mi neke prijedloge za jelovnik,jer meni se sve vrti oko pilećih šnicli i mladog sira.Ne znam da li vi ali ja sam juče imala užasne glavobolje,ali eto hvala bogu prošlo je danas sam sasvim ok.Cure moje drage puno vas pozdravljam iz prohladnog Sarajeva i želim da uspijete u svojoj namjeri.

googaa
20.05.2010., 11:02
vidila sam u konzumu pšenične posije...može to umjesto zobenih?

mikogoago
20.05.2010., 11:10
Bok cure,
Ja mislim da se nejede to sve nego da je stavio kao dvije opcije skampi ili piletina,doduse ne znam nisam citao knjigu,ali meni to tako izgleda.Ja mogu da pojedem puno,ali ovo izgleda previse.Najbitnije je da gladi nema,da se pije puno vode.Vremenom se tijelo navikne i vrati u normalu.Ja sam za 14 dana izgubio 11 kg,a sada otprilike gubim 1,2 kilograma za 5 dana.Stim sto BMI se vrti oko 27,5% i opada.Tako reaguje moje tijelo.Znaci sve je individualno.
Nego gdje naci nemasni jogurt i sir.To mi se cini kao nemoguca misija.Najmanje sto sam nasao je 1,9 masnoce u jogurtu obicno je oko 3%.Ja papam to i ide polako dole tezina. Do sada cjelo vrijeme pada tezina ili se dan dva zadrzi na istom.Bitno je da se ne vraca.Svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujem

pítā
20.05.2010., 11:19
Ima jogurta i s 0,05% mliječne masti (Mercator, Lidl).

Eyla
20.05.2010., 11:40
jasnica, ima puno recepata na prijasnjim stranicama... a i ako upises u google "dukan diet recepies" naci ce ti dosta toga... ima na hrvatskom, neko je na prosloj stranici stavio link...
mislim da ce ti 10 dana biti puno za samo proteine... dosta se mršavi i kad se uvede povrce, a bilo bi ti puno lakse... probaj tih 6 (makar mi je i to puno) pa vidi.. al vjeruj mi, ici ce i sa povrcem (salata, paradajz, krastavci, cvjetača, brokula...)

googaa ja kombiniram pšenične posije i zobene pahuljice, jer sam lijena otici potraziti zobene posije... :kava:

mikogoago tebi stvarno kile lete dole :) ako se dobro osjecas, super... jogurt ima 0,9mm u skoro svakom ducanu, a sir najmanje sam nasla 12%mm Dukatela light, cini mi se... to jako rijetko jedem, a mislim da manje od toga mm nema nijedan... jel zna netko bilo kakav sir (tvrdi, meki, a da nije posni) a da ima manje od 10%mm??

mikogoago
20.05.2010., 12:52
Hvala Eyla ,osjecam se super kao preporodjen,jedino imam manjih problema sa stolicom,ali vjerujem da ce i to se ubrzo normalizovati.Za sada je ok imam jos 7 kg do moje idealne tezine.Po njegovom grafikonu trebao sam polovinom jula biti u mojoj idealnoj tezini 81 kg,ali ako ovako nastavim bicu mnogo prije.Neznam sta da Vam kazem ja sam se prije bavio aktivno sportom i toga se tjelo sjeca.Kako sam prestao tako sam poceo i debljanje(stara prica kod sportista).Ono sto je dobro kod ove dijete je sto se ucimo da ispravno jedemo.Ja sada vec osjecam i znam gdje sam grjesio kod ishrane i ubuduce kada zavrsim sa dijetom pazicu na to. Necete mi vjerovati ali najvise mi fale krompirici u svakom obliku.Ali sta je tu je mora se disciplinovati ako zelim zdravlje i da dobro izgledam prije svega sebi ,a onda drugima.
Moj problem je sto ja nisam u Hrvatskoj ili podrucju bivse nam drzave i malo je teze naci proizvode sa malo masnoce.
Nije opasno ja papam ove jogurte sa 3-4% masnoce i mladi sir sa 9 % i ide.Kao sto sam ranije rekao sve je individualno i to neka vam je mjerilo i pratite taj unutrasnji glas.
Jasnica Niposto ne prekoracuj shok fazu od 6 dana.Vjeruj mi to je jako puno i iscrpljujuce.Ne znam koliko si upucena u ove tipove dijeta,ali budi oprezna ove dijete nisu bezopasne i pridrzavaj se uputa.Sigurno ces izgubiti mnogo za tih 6 dana.Ja razumjem tvoju i drugih zena zelju da povrate dobar izgled sto prije,ali prije svega mislite na sebe i zdravlje,a onda na dobar izgled.Prema tome polako i pridrzavaj se uputa.

green_apple
20.05.2010., 13:45
Evo sam primjetila da dosta cura koje imaju problema sa neredovitim menstruacijama i slicnim problemima spominje ovu dijetu... Pa me zanima je li itko od vas mozda zna koja je tocno povezanost izmedju toga dvoje?

i mene to zanima. nakon tri dana u 1. fazi, ušla u 2. i trebala dobit, ali mi je kasnila 5 dana (inače mi je redovita) :eek:
sve mi se čini da mi je upravo dijeta poremetila ciklus....
pa molim upućene da napišu nešto o tome.
thx

jasnica
20.05.2010., 20:45
Dobor veče svima vama dragi moji prijatelji,nadam se da ide sve dobro po čika Dukanovom receptu.

EYLA hvala ti puno na pomoći da pronadjem recepte a i na savjetima i tebi MIKOGAOGO takodjer hvala jer ti si to sve prošao i znaš,poslušat ću vas sigurno obećavam jer vjerujem vam,samo me interesuje da li je ovo moguće tri dana i 2,10 kg manje pa ne mogu da vjerujem,vaga mi je digitalna,tačna je natjerala sam i supruga da se vaga njemu pokazuje njegovu kilažu koju on ima već godinama /taj nema problema kao ja/.Mislim ja sam prezadovoljna ako je ovako.
Ipak ću ja u nedjelju preći u fazu proteini + povrće jedan dan pa onda opet proteini,čini mi se da će mi tako biti bolje nego da idem 5 dana proteini+povrće pa pet dana proteini.Recite mi vi vaša iskustva da li da idem ovako.Puno vas pozdravljam i iskreno zahvaljujem jer mi treba podrška moram dosta kg skinuti najmanje 30 kilograma / užas/ ali što je tu je idemo dalje....

mikogoago
20.05.2010., 21:32
Pitanje za Fanu:Da li se u stabilizaionoj fazi ili uopste u knjizi spominje kada se smije poceti piti sokovi i ostala osvjezavajuca pica.Jer stabilizaciona faza je najduza i malo je glupo izadjes vani sa rajom i pijes vodu ili ne pijes nista.
Za Jasnicu Kao sto sam ranije rekao sve je individualno i slusaj unutarnji glas sta ti kaze.Ja sam isao 5 za 5 dana,ali ako ti tako odgovara idi dan za dan.
Bitno je piti jako puno vode.Vec sam se pretvorio u zabu,jos da naidje princeza...

Nego salu na stranu.Kod moje supruge je ozbiljan problem debljina+5 prolapsa duz kicme.Ona bi isto morala skinuti najmanje 30kg.Ja sam probao sve i lijepim i ruznim i strasenjem da je nagovorim da krene u neku dijetu ili aktivnost.No djaba ona vise voli sjediti navece uz tv i brstiti cokoladu.Ovo sa ovom djetom sam poceo jer poslije onih kratkih informacija sa interneta izgleda da je ok i zdrava,da sebe dovedem u red i ujedino da joj pokazem ,zainteresiram i pokrenem na mrsavljenje.Ovo je zainteresiralo jos kad je vidjela kako sam ja poceo mrsaviti.Kako se ponovo vracam u liniju(nema vise balona od stomaka-izgledao kao trudnica u 9.mjesecu),kako svjeze i poletno izgledam.Ceka da ja zavrsim sa dijetom i vidi rezultate.E sada ja znam da je to izgovor i da se tesko oprostiti od kole,cokolade,kikirikija,ali cini mi se da ce i ona uskoro poceti.Svim svojim prijateljicama prica o djeti.kako god bitna je cvrsta volja i izdrzati na tom putu,drzati se uputa.

jasnica
20.05.2010., 23:38
Hvala ti puno MIKOGOAGO na podršci,joj da ja imam takvog supruga pa da zajedno idemo na dijetu baš me čudi kako tvoja supruga nije pošla zajedno sa tobom jer uvijek je lakše u dvoje držati dijetu jedno drugo kontroliše,zajedno planiraju obroke itd.Meni se čini da je tako mnogo lakše.Ali ipak treba da sazrije u mozgu svakog od nas kad je trenutak da se kaže DOSTA.tako da sam sigurna da će i tvoja supruga vrlo brzo da nam se pridruži.Veliki pozdrav iz Sarajeva.

Anni24
21.05.2010., 09:35
Pozdrav svima... evo i ja krenula... danas 5. dan na proteinima iako Dukan rekao 3.... misli da ću sutra preći na drugu... otišlo 2 i po kila i odlično se osjećam .. jedem 5 puta po malo i nisam niti malo gladna ni umorna...

kaže Dukan da sam 20.7 na cilju. :)

sretno svima :))

vedransmajlic
21.05.2010., 10:50
pa baš da vidimo hoćemo li izdurati do kraja ... ima dosta viška za skinuti :mig:, tako da ne znam baš ... evo tu ima dosta recepata koji zvuče dobro, a zapravo smo skužili logiku kuhanja pa je ostalo na mašti ...

http://metro-portal.hr/vijesti/lifestyle/metro-zdravlje/dukan-dijeta-recepti

nadam se da ćemo izdurati ... držite fige, cilj je skinuti 10 kg

ejany
22.05.2010., 17:16
pozdrav svima!
ovo je moj prvi post na ovom forumu.da mi je netko prije par godina rekao da će prvi biti baš na temu dijeta,rekla bi da je lud.ali kako to i inaće biva u životu,sve ima prvi put:)
pročitala sam ga od početka i evo i sama sam već treči dan na ovoj dijeti.nisam se vagala na početku,jer se nisam htjela opterečivati brojevima.cilj mi je da me ne žuljaju sadašnje i da jednog dana stanem u stare traperice.
svjesna sam da je gubitak prvih kila zbog gubljenja vode u organizmu,pa se ovog trena previše ne uzbuđujem zbog toga što mi se ćini da sam zaista u struku izgubila nešto na volumenu.brine me nastavak.
sutra prelazim na povrče i to me jako veseli,ali se pitam hoču li odoljeti slatkom,pivi...huh...i svemu finom,masnom i slasnom:ne zna:

arogantnna
22.05.2010., 20:13
evo meni je danas prvi dan na toj dijeti..
i imam osijećaj da ću krepat..:lol:
al..ajd..upornost se isplati..valjda? :confused:

darkhaired_girl
23.05.2010., 10:49
Ja ne pijem mlijeko s vrlo malim postotkom masnoće,a ni jogurt (nego oboje s 2,8% masnoće) i nisam se ništa više udebljala.Čak sam pojela i običan "žuti" sir i ne idu kile gore.Već mi je dosadio posni sir,mada nije loš kad se spremi s češnjakom i jogurtom. Ipak morate unijeti nekakve masti u organizam.

sanciiarci
23.05.2010., 20:39
pozzz svima evo ja i moja sestra smo odlucile da se prijavimo na ovaj forum i zajedno sa vama podijelimo nasa iskustva dukanove dijete. Mi smo na prvoj fazi vec 7 dana od sutra nam krece cruise faza i jako se radujemo sutra nam slijedi i prvo vaganje nakon 7 dana iako smo uočile promjene ipak ćemo pričekati vaganje pa ćemo vas obavjesiti o rezultatima. Lakše je ako ovu dijetu provodite u dvoje jer je podrška jako bitna.

ovdje možete pogledati razne Dukanove recepti koji su stvarno odlični i lagani za spremiti
http://www.mydukandiet.com/recipes/index.html
nadamo se da ce vam dobro doci
veliki pozzz za sve puno srece želimo samo naprijed

jasnica
23.05.2010., 22:05
Pitanje za MIKOGOAGO...........
Danas mi je bio zadnji dan šok faze i možeš misliti ja sam zabrljala bili smo na nekom izletu i nisam mogla odoljeti lepinama,šta sada da radim pogriješila jesam ali šta ću?????????? ljuta sam na samu sebe ali idem dalje,pa te pitam da li da ostanem još koji dan u ovoj šok fazi pošto sam zabrljala...šta ti misliš pošto ti imaš više iskustva sa ovom dijetom od menen.....molim te odgovori mi...pozdrav veliki.....fuj odvratna sam

eumenida
24.05.2010., 03:59
Evo, cure ( i dečki) , da prenesem i svoja iskustva. Pratim vas od prvog dana, ( bila sam užasno nesretna onih tjedan sana kad je stranica bila na " čišćenju).
Momentalno prolazim drugi put kroz attak fazu ( prvu sam održala , ali je nakon tog uslijedila krizma mog sina, pa .... znate i sami).
Kako sam sklona ekstremima ( ili Cezar, ili ništa:lol:), odlučila sam provjeriti što dobivaš ako jedeš čiste proteine. Moja attak faza traje 6 dana (imam 26 za skinuti, no Dukan veli da je dosta i 23). Uglavnom bacila sam se isključivo na omlet ( ili kajganu) od bjelanjaka za svaki obrok, na teflon tavi bez kapi ulja, bez zrnca soli. U prvo vrijeme probala sa 5 po obroku, no to mije malo ...( sad stoji brdo žumanjaca u hladnjaku :rofl:)
Evo rezultata : 1. dan -1,8 kg; 2. dan -1,3 kg; 3. dan - 1,2 kg, 4. dan -1 kg, 5. dan tek dolazi , još koji sat pa ću se vagnuti. I kunem se... celulit mi je gotovo nesato.
Ovo prenosim za one koji imaju kratke ( 2 - 3 dana) attak faze, pa mogu izdržati. Nije za dulje dijete, naime faaaaale mi okusi? željna sam kupusa, rajčice, mlijeka, a i tijesta.... :kava:no kratkotrajni rezultati su savršeni. I što je najvažnije - nisma gladna, a i bjelanjci ( začudo) imaju okus posoljene hrane . Prekosutra slijedi ona druga faza.
Svima držim fige:top:, ( i please nemojte ih meni držati , to me baksuzira).

Jasnica, nema beda, samo nastavi tamo gdje si stala, jedan dan te neće puno unazaditi i ne idi više od 6 dana, jer ćeš prije skrahirati, a to ne želiš. Prva dva tri dana je lako jer se čistimo pa smo poletni, nepretovareni brdom nepotrebne hrane u crijevima - pa ima više krvi i glukoze za mozak, he he he) no poslije tijelo treba okuse, a i poznata je ( u svim dijetama) "kriza četvrtog dana. Mikogoago, svaka čast :headbang:, no ti si muško, imaš testosterona za razliku od nas , kod vas je prirodno da to ide brže i mrvicu lakše. Samo nastavi poletno hodati oko supruge, polakomit će se pa će i ona na dijetu...
Eyla ti si najduže na ovom koliko se sjećam - skoro tri tjedna zar ne... kako je?
Svima palci gore još jednom.:top::kava:

eumenida
24.05.2010., 04:26
P.S. Ja uzimam u apoteci magnezij šumeće tablete za stolicu. Ima okus soka.
Evo nekih razmišljanja o tome gdje kupiti zobene posile ( iliti mekinje) http://www.forum.hr/showthread.php?t=79269 ( vi iz Zagreba - sretnici )

Fana srce si, kako si amo uspjela sažeti glavninu knjige, svaka čast.

Anni24
24.05.2010., 07:24
samo hrabro : ) evo meni danas 8. dan.. odlično se i dalje osjećam. oko 3 i po kile otislo. jucer meso i gljive na žaru njaaaaam.... danas opet proteinski...

Sretno svima!!!

Eyla
24.05.2010., 09:03
...Evo rezultata : 1. dan -1,8 kg; 2. dan -1,3 kg; 3. dan - 1,2 kg, 4. dan -1 kg, 5. dan tek dolazi , još koji sat pa ću se vagnuti. I kunem se... celulit mi je gotovo nesato.

Eyla ti si najduže na ovom koliko se sjećam - skoro tri tjedna zar ne... kako je?
.....

jep... evo prekosutra mjesec dana....
prva dva tjedna sam bila sva u tome, nisam bila gladna, sve po pravilima... treci tjedan se ustabililo sve pomalo, pa krene zelja za okusima, ali jos se drzim :)
e sad zadnjih par dana sam zgriješila ajme meni.... prvo kokice u cinestaru u srijedu (a to kad krene nemoš stat)... pa u subotu bila firma... pojela sam par kolača.. pa film doma... par lješnjaka... eto, moji grijesi - sad sam se ispovijedila! :(
eto, sad trebam skupiti neki motiv za dalje i opet napraviti rez... al ne odustajem... :mig:
ne znam dal ima jos netko ovako dugo na dijeti... i sta napraviti kad malo ponestane volje... :confused:

youngfashionista0038
24.05.2010., 09:32
hej ,pozdrav svima!!!
imam ja par pitanja,,prije nego ista pocnem...zapravo,dosta sam u dilemi jel da krenem s ovom dijetom ili ne,prvenstveno zbog toga jer imam losa iskustva s Atkinsom..s njime su kile isle dolje,ali sam se ja osjecala grozno,malaksalo,imala sam mucnine i jedno vrijeme proteine nisam mogla smisliti..neznam koliko je ova dijeta bolja buduci da obiluje proteinima..
ja imam za skinuti koje 3-4 kile,i zato mi pise da bi mi sok faza bila 2 dana,,pa sam nakon toga mislila 1 dan P,a drugi dan P+P....ove dane s povrcem,zanima me da li se smije jesti ono slatko zelje u umaku od rajcice???meni to mama cesto sprema i jako je fino ali nisam sigurna kolko je zdrav i dopusten onaj sos od rajcice,,kolko to uopce ima UH (to je ono u tetrapaku)???i da li jedete spinat s mlijekom i vrhnjem????HVALA puno....puno srece svima .,..

Eyla
24.05.2010., 10:15
..ove dane s povrcem,zanima me da li se smije jesti ono slatko zelje u umaku od rajcice???meni to mama cesto sprema i jako je fino ali nisam sigurna kolko je zdrav i dopusten onaj sos od rajcice,,kolko to uopce ima UH (to je ono u tetrapaku)???i da li jedete spinat s mlijekom i vrhnjem????HVALA puno....puno srece svima .,..

za ovaj prvi dio, kako ces se osjecati, to stvarno ne znam, morala bi probati pa vidjeti...
za sos od rajčice, iskreno nisam niti pogledala koliko Uh ima, ali ja sam si radila upravo to - zelje s tim umakom, pa čak i špinat s mlijekom (samo s mlijekom)... jedina je caka u tome dvome što u svako ide zaprška - tj. prepečeno brašno (barem kod mojih), pa sam ja izbacila samo tu zapršku.. mislim da bi tako trebalo biti ok...
sretno!

eumenida
24.05.2010., 12:07
jep... evo prekosutra mjesec dana....
prva dva tjedna sam bila sva u tome, nisam bila gladna, sve po pravilima... treci tjedan se ustabililo sve pomalo, pa krene zelja za okusima, ali jos se drzim :)
e sad zadnjih par dana sam zgriješila ajme meni.... prvo kokice u cinestaru u srijedu (a to kad krene nemoš stat)... pa u subotu bila firma... pojela sam par kolača.. pa film doma... par lješnjaka... eto, moji grijesi - sad sam se ispovijedila! :(
eto, sad trebam skupiti neki motiv za dalje i opet napraviti rez... al ne odustajem... :mig:
ne znam dal ima jos netko ovako dugo na dijeti... i sta napraviti kad malo ponestane volje... :confused:

Priušti si " dan veselja" , jedi sve što si željela do tada - ići ćeš kilu gore za jdan dan, a nakon toga opet slijedi faka izmjene povr ai proteina sa proteinskim danima - počni s proteinskim danima i opet ćeš brzo pasti.:top::kava:

eumenida
24.05.2010., 12:10
Priušti si " dan veselja" , jedi sve što si željela do tada - ići ćeš kilu gore za jdan dan, a nakon toga opet slijedi faka izmjene povr ai proteina sa proteinskim danima - počni s proteinskim danima i opet ćeš brzo pasti.:top::kava:

sorry, tipfeleri su odvratni, izobličila sam rečenicu... nadam se da si pohvatala smisao.:kava:

ejany
24.05.2010., 13:35
Danas sam shvatila da ne znam šta dalje.:ne zna:
s obzirom da sam odradila 3 dana udarne faze po preporuci kalkulatora i danas sam na drugom danu P+P pitam se nakon koliko se dana ponovo vračam samo na proteine?
odnosno,pitam vas koje znate malo više o tome i svesrdno zahvaljujem:s

i ako može jedan savjet od mene.
osim kontrole papa testom,obavezno se kontrolirajte i ultrazvučno.
naime,mlječni proizvodi,kao i meso sadrže u sebi hormone rasta za koje se pokazalo da pospješuju rast mioma na maternici.ne stvaraju,već pospješuju rast kad je već jednom tamo.
u svakom slučaju,ne brinite.za njihov je rast potrbno puuuno vremena.

Eyla
24.05.2010., 13:45
sorry, tipfeleri su odvratni, izobličila sam rečenicu... nadam se da si pohvatala smisao.:kava:

hvala, eumenida...
ma sve sam skuzila... ne grizem se ja sad previše oko tih stvarcica, ne isplati se... jos uvijek sam na svom putu - izbacila brašno, kruh, tijesto, rižu - tako da tu nisam zgriješila niti me ne privlače.. umjesto dana veselja ja sam si priuštila "vikend veselja" :D ali idem opet ispocetka.. :top:

mikogoago
24.05.2010., 15:32
Pitanje za MIKOGOAGO...........
Danas mi je bio zadnji dan šok faze i možeš misliti ja sam zabrljala bili smo na nekom izletu i nisam mogla odoljeti lepinama,šta sada da radim pogriješila jesam ali šta ću?????????? ljuta sam na samu sebe ali idem dalje,pa te pitam da li da ostanem još koji dan u ovoj šok fazi pošto sam zabrljala...šta ti misliš pošto ti imaš više iskustva sa ovom dijetom od menen.....molim te odgovori mi...pozdrav veliki.....fuj odvratna sam

Vozdra Jasnice,evo ja sada odgovaram jer nisam ulazio prije na ovaj forum.Moj savjert je da nastavis sljedecu fazu sa povrcem.Vidi koliko si do sada izgubila kila i to je ok.Ukoliko si nesto povratila nazad zbog somuna,nema veze idi dalje s jer mislim da je ova attak faza jako iscrpljujuca i da ce ti prijati malo povrca.ja sam od silne zelje pojeo cijelu glavicu kupusa onako.Pa prati koliko ces dalje gubiti od faze do faze,ali probaj se drzati uputstva i ne brljati.Ja sam isto mala "poguzija",ali stvarno sam cvrsto odlucio da se dovedem u redi nema odstupanja.
Sto vise budes u ovoj drugoj fazi kile ce manje spadati i to neka te ne obeshrabri,povecaj kretanje i mozda uzimaj multivitamine,jer organizm je sada puno izgubio i malo je vjerojatno opao imunitet.Samo naprijed hrabro!:top:

mikogoago
24.05.2010., 15:46
Hvala eumenida na podrsci,ja se iskreno nadam da ce se supruga polakomiti na djetu,ali idemo uskoro na odmor u Hrvatsku i ona ne zeli da se dole bilo cega odrice,tako ako ikada krene krenuce vjerojatno na jesen.To je do nje i to mora u njenoj glavi sazriti.Nego problem je sto ja zaista sam poceo biti poletan,samo da nebudem sad poletan oko drugih zena:confused:Ne znam sve vise hvatam kako pogledi im ostaju na meni.Prije dok sam hodao sa onim balonom ispred sebe nisu me nesto gledale asad.E to je sada problem:D
eylablago tebi ti si barem malo uzivala preko vikenda,nista strasno nastavi gdje si stala.Izdrzaces Ti to.Ja doduse nemam nekih velikih kriza ,nije da mi se ne pojavi zelja za nekim okusom ili nesto da probam,ali srecom dugotrajni trening od prije me je disciplinovao da to iskljucim iz memorije.Tako da nekako prezivljavam.I radujem se stabilizacionoj fazi.Jedino dosadilo mi piti vodu.

mikogoago
24.05.2010., 15:48
Danas sam shvatila da ne znam šta dalje.:ne zna:
s obzirom da sam odradila 3 dana udarne faze po preporuci kalkulatora i danas sam na drugom danu P+P pitam se nakon koliko se dana ponovo vračam samo na proteine?
odnosno,pitam vas koje znate malo više o tome i svesrdno zahvaljujem:s

i ako može jedan savjet od mene.
osim kontrole papa testom,obavezno se kontrolirajte i ultrazvučno.
naime,mlječni proizvodi,kao i meso sadrže u sebi hormone rasta za koje se pokazalo da pospješuju rast mioma na maternici.ne stvaraju,već pospješuju rast kad je već jednom tamo.
u svakom slučaju,ne brinite.za njihov je rast potrbno puuuno vremena.

Kod cika Dukana stoji da je idealno svaka faza 5 dana ako mozes to izdrzatidakle poslije 5 dana proteina,sljedi 5 dana proteini +povrce,a recepata ima ovdje na forumu koliko hoces samo procitaj i sretno svima:top:

ejany
25.05.2010., 00:46
super su ovi dani sa povrčem:)
znam da mi ti dani ni ubuduče neče biti problem,ali me silno zanima onih 5 poslije.
ma izdržat ću ja to:top:

e da,šta je sa soli?jel dozvoljena?:confused:

Eyla
25.05.2010., 21:23
ejany, sol je dozvoljena, ali kao i svugdje, umjereno i bolje sto manje... preporučuje se koristiti puno začina, osim soli - origano, bosiljak, vlasac, ružmarin... stvarno puno okusa daju... probaj!

a za sve vas, evo jedna mala pomoc u "brojanju kalorija", vrijedi za bilo kakvu dijetu i za one koji paze na prehranu, vec spomenuto na ovom forumu, ali da imamo i tu:

http://www.fitday.com

vrlo jednostavno za korištenje (samo je na eng.)... dakle popisuju se svoji podaci, visina, težina, opsezi razno-razni, dob... pa onda dnevnik obroka - znači čega ste koliko pojeli (vrlo lako naći određene namirnice), dnevnik aktivnosti, grafovi, chartovi... vrlo pregledno i korisno..

evo ja danas popisala sve sta sam jela i koliko sam se kretala i ispalo je da sam unijela 1360 kcal, a potrošila 3252 (uračunate su i kalorije koje trošimo bez ikakve posebne aktivnosti, dnevno)...

ne treba puno vremena, 10-ak min dnevno za sve ukucati, a pamti dane, prati sve... zgodna stvar, bar na prvi pogled... :mig:

dublin
26.05.2010., 07:37
evo i mene...nakon tjedan dana raznoraznih rođendana, svadbi, firmi...i naravno da sam jela i pila sve...od danas opet samo proteini..
vagala sam se...kile stoje tu di jesu...na 58..
sad si ja sve to zahvaljujem vježbanju....
još 3...
e sad...
sad su u planu tri dana proteina, vikend opet svadba, nedj krizma....
pa od pon opet sve ispočetka...
ovaj peti mj mi je grozan moram priznati...
baš me je sve stislo sa svih strana...a glupo mi doć negdje pa em ne probat, em objašnjavat zakaj ne probam, i onda još slušati priče
kak sam "taman" i da ću se razboljeti na dijeti :rolleyes:
tak da po mom...od pon...opet malo žšće krećem..

e sad...netko mi je rekao da premalo jedem..
kao prvo sam na poslu po cijele dane, tak da je ok da uopće uspijem imati tri obroka,
i u količinama koje sam navela..ja jednostavno ne osjećam glad...
s tim da je ovaj jogurt ujutro onaj 330grama...malo veći, znači...

svima sretno i dalje..

zeta-123
26.05.2010., 19:40
cure imam pitanje. ja sam treci dan na dijeti, i jos sam samo sutra na proteinima, pa me zanima da li smijem pojesti juhu, al cistu bez rezanaca. mislim na onu pilecu il kokosju kocku

dublin
26.05.2010., 20:24
Smijes :D

Gilda.
26.05.2010., 20:51
Pozdrav cure, evo stranice (http://www.mydukandiet.com/recipes/index.html) na kojoj možete provjeriti sve detalje dijete i naći recepte. Već ju je netko stavio par stranica ranije. Dobro je to kaj kad kliknete na određeno jelo pogledajte semafor sa strane i crvenom bojom su obojani dani kad to jelo smijete ili ne smijete jesti. Znači da li je dozvoljeno u proteinskoj fazi, da li u miješanoj fazi ili oboje. Pomaže prilično.
Inače, meni jako fali kruh i ovi recepti za palačinke i kruh s zobenim pahuljicama su mi otkriće.
Recepte imate na stranici. Palačinka je super.
A kruh sam radila kak piše, no sutra ću prvo napravit snijeg od bjelanjaka pa onda dodat ostale sastojke, mislim da će bit izdašniji. Kad probam javim kak je ispalo.
Nije loš ni ovaj samo zbučkan i ispečen u rolu (ne u mikrovalnoj kak na stranici piše) samo je malo tvrd:)
Ovaj vikend probavam muffine.:cerek:

ejany
27.05.2010., 09:15
danas mi je 8 dan i kile zaista padaju:s
nakon udarnog početka od 3 dana,ovih 5 dana sa povrčem uopče nisu problem
ali!
kako sad izdržati 5 dana bez povrča?:rofl:
čula sam za 5+5 i 1+1 i mislim si zašto ne bi moglo biti i 2+2,3+3?
zašto je povrče uopče izbačeno iz prehrane?
probat ću nastaviti ovako,ali razmišljam o tome da povrče uopče nikako ne izbacujem.sada već ionako unosim puno manje količine hrane,ugljikohidrate nikako i zapravo je smiješna ta potreba da brzinski izgubim kile.bolje da i potraje malo duže,ali da si malo olakšam put do cilja.
zašto voče nije dozvoljeno?zbog šečera?
baš sam danas kčeri kupila jagode i činilo mi se da nikada nisu bile mirisnije i ljepše.

Eyla
27.05.2010., 09:29
čula sam za 5+5 i 1+1 i mislim si zašto ne bi moglo biti i 2+2,3+3?
zašto je povrče uopče izbačeno iz prehrane?
... razmišljam o tome da povrče uopče nikako ne izbacujem...

zašto voče nije dozvoljeno?zbog šečera?

upravo sam o ovome i ja razmisljala, a prije par postova sam i rekla da ja zapravo imam vrlo malo samo proteinskih dana - uvijek ubacim neko povrce, bilo juha, bilo salata - ne znam, tako mi je lakse...
a cak i uz onaj moj grešni "vikend veselja" vaga je jučer pokazivala minus pola kile!! tako da se niti ja ne pridržavam previše toga - povrće mi je prefino, bez voća mogu (ali ću danas smazati pola mjerice ovih jagoda, pa kud puklo :rofl: )

ukucavam sve sta pojedem na onaj web koji sam napisala ranije, i kad popišem SVE kaj pojedem, popijem, pogrickam ispada mi 1300 - 1600 kalorija dnevno! a prema aktivnostima to je sigurno 1000 kalorija manje nego potrošim... tako da kile moraju ici dole, kako god se okrene..

Gilda, hvala na web stranici, ovo nisam vidjela da imaju recepte.. danas cim dodem doma radim ovo: http://www.mydukandiet.com/recipes/chicken-curry.html :D

dreamer~dreams
27.05.2010., 14:18
bok svima
danas mi je 4. dan na dijeti
ok mi ide, jedino mi je jučer ujutro došlo slabo, mislim da mi je tlak pao...
i povremeno poželim nešto slatko ili ugljikohidratno, ali danas je već bolje što se toga tiče

pokušala sam napraviti dukanove palačinke, ali lijepe mi se pa budu raspadnute i rasturene dukanove palačinke... :( a baš mi se jedu palačinke!
možete mi vi kojima su uspjele objasniti korak po korak kako ste ih napravili :D

dreamer~dreams
27.05.2010., 14:34
Kod cika Dukana stoji da je idealno svaka faza 5 dana ako mozes to izdrzatidakle poslije 5 dana proteina,sljedi 5 dana proteini +povrce,a recepata ima ovdje na forumu koliko hoces samo procitaj i sretno svima:top:
ne, čika Dukan kaže da je najbolje 1/1 jer nam je tako lakše. brže ćeš rezultate vidjeti na 5/5, ali nakon 20 dana je skroz isto. treba probati kako kome odgovara... ja ću vjerojatno 1/1.

imam knjigu i izvukla sam natuknice. ne znam koliko je već na temi napisano, nemam sad vremena sve čitati, ali mogu ovdje staviti što sam izvukla. nemojte zamjeriti ako je već sve to davno napisano

dreamer~dreams
27.05.2010., 14:37
u dukanovoj dijeti postoji četiri koraka
1. korak je ATTACK (faza napada)
2. korak je CRUISE (faza mršavljanja)
3. korak je CONSOLIDATION (faza konsolidacije)
4. korak je STABILISATION (faza stabilizacije)

NEIZOSTAVLJIV dio dijete je HODANJE (žustro, kao da se prije posla žurite na poštu) svaki dan! (bez obzira vježbate li ili ne) te unošenje PUNO VODE u organizam

dakle, prvi korak: ATTACK
limitiranje hrane na proteine
jede se meso, riba, plodovi mora, jaja, i light mliječni proizvodi:
- meso: teletina i junetina (svi nemasni dijelovi, npr. rebra su zabranjena jer su masnija), zečetina (jel se tako kaže?) - dozvoljeno, a svinjetina i janjetina nisu dozvoljene u ovoj fazi
meso mora biti pripremljeno bez masnoće ili vrhnja, odnosno možete par kapi ulja staviti na salvetu i namazati tavu radi okusa
MESA SMIJETE JESTI KOLIKO GOD HOĆETE
- iznutrice: jetrica (teleća, juneća ili od peradi) i jezik su dozvoljeni (janjetina i junetina: samo vrh jezika jer je to nemasni dio). jetrica su bogata vitaminima pa su zato dopuštena, ali su bogata kolesterolom i zato ih izbjegavajte ako imate kardiovaskularnih problema
- riba: sve vrste riba su dozvoljene (jedino konzervirane u ulju ne)
pripremajte ih bez ulja ili maslaca
- školjke i rakovi itd. dozvoljeno
- perad: sve je dozvoljeno osim domaćih gusaka i pataka, samo bez kožice. piletina - sve je dozvoljeno osim vanjskog dijela krila (premasno), ali nabolje je bijelo meso (prsa). što mlađe meso, to bolje. puretina je dozvoljena, također biserka, prepelica, fazan i divlja patka.
- nemasna šunka (piletina, puretina) bez kore - dozvoljeno i praktično (masne, delikatesne šunke, dimljene šunke nisu dozvoljene) - provjeriti postotak masnoće ako niste sigurni
- jaja: prepremljena na bilo koji način bez ulja ili maslaca (ako nemate visok kolesterol, smijete jesti dva jaja na dan tijekom ATTACK faze bez straha)
- nemasni mliječni proizvodi: jogurti i svježi / posni sirevi s 0% mm, npr. ab kultura ima 0.1% mliječne masti
- BAREM JEDNA I POL LITRA VODE DNEVNO je jedini obavezan dio ove dijete (sve ostale kategorije hrane birate) jer u suprotnom nećete gubiti kile čak i ako se držite svega ostalog.
biljni čajevi, čajevi, kava - dozvoljeno i ulazi u litru i pol vode koju morate unijeti. isto tako, dozvoljena je čak i dijetalna cola ako nema više od jedne kalorije u jednoj čaši. (ne zabranjuje se jer može čak i pomoći ljudima da drže dijetu zato što zadovolje želju za slatkim okusom u ustima)
- jedna i pol žlica zobenih mekinja - jedini ugljikohidrat koji je dozvoljen (pomaže osjećaju sitosti i pomaže probavu (vlakno) - tijekom dijete ovo smijete jesti KOLIKO GOD želite i KOLIKO GOD ČESTO želite, osim u ATTACK fazi, kada uzimajte žlicu i pol na dan
- ostalo: obrano mlijeko je dozvoljeno u kavi i čaju, umacima itd, šećer nije dozvoljen, umjetna sladila su dozvoljena (aspartam). ocat, začini, češnjak, luk, peršin itd. su ne samo dozvoljeni, nego se itekako preporučuju! limun se smije koristiti samo da doda okus, no ne u obliku limunade jer ipak sadrži šećer. senf i sol koristiti umjereno. kečap nije dozvoljen osim ako nije bez šećera (u tom slučaju umjereno). žvakaće gume bez šećera su ok, mogu i pomoći da se ne jede nešto drugo . svo ulje je zabranjeno u ovoj fazi, uključujući i maslinovo ulje.

ova faza ugl. traje od 2-7 dana, ovisno o tome koliko trebate izgubiti. jedite onoliko često koliko želite. ne preskačite obroke. pijte kada jedete. ne preskačite doručak (savršeno vrijeme za zobene mekinje u kašici ili u obliku palačinki!)

ako morate izgubiti do 10 kg, 3 dana je dovoljno, ako između 10 i 20 kg, 5 dana je preporučeno, a ako morate izgubiti do 5 kg, jedan dan može biti dovoljan

ako ste pretili i morate izgubiti više od 20 kg, na ovoj fazi budite 7 dana ili čak 10 dana

očekujte loš zadah iz usta i suha usta. to je normalno. nakon par dana očekujte i zatvor posebno ako ne unosite dovoljno vode. zbog toga pijte puno vode i po potrebi dodajte i pšenične mekinje svojim zobenim mekinjama zbog pojačane potrebe za vlaknima, odnosno neki proizvod s vlaknima ako problem postane veći. pokušajte se oduprijeti porivu da uzmete laksativ jer se organizam na njega s vremenom navikne.

nakon trećeg dana nestat će glad. ne morate uzimati dodatne vitamine ako ste na ovoj fazi 3-5 dana, ali možete. tijekom CRUISE faze svakako uzimajte multivitamin. nemojte ih uzimati previše odnosno miješati jer to može imati toksičan učinak. bolje je vitamine unositi kroz hranu i čim bude dopušteno i povrće, jedite puno salata, rajčica, mrkvi, krastavaca...

u ovoj fazi hodajte 20 minuta na dan.

CRUISE faza

u ovoj fazi mršavite sve do svoje idealne težine
ova se faza sastoji od dvije dijete koje se izmijenjuju: proteinska dijeta + povrtna dijeta, zatim proteinska dijeta, pa opet tako sve do cilja.
znate kako izgleda proteinska dijeta, a kako izgleda protein+provrće?
najčešći ritam koji se koristi je 5/5, pet dana protein+povće i pet dana čisti proteini. drugi je način 1/1, jedan dan protein+povrće, drugi dan samo proteini. pierre dukan predlaže 1/1 zbog toga što se nakon prve faze zaželimo povrća. sve što je dozvoljeno u prvoj fazi, dozvoljeno je i u ovoj fazi, samo pazite da ne jedete samo povrće, bez proteina.

dakle, od sada pa nadalje uz hranu bogatu bjelančevinama, dozvoljeno vam je svo kuhano ili sirovo povrće također bez restrikcija što se tiče količine, dijela dana ili kombinacija.

možete jesti rajčice, svježe krastavce, rotkvice, špinat, šparoge, poriluk, mahune, kupus, gljive, celer, komorač, sve vrste salata, patliđane, paprike, pa čak i mrkve i ciklu ako ih ne jedete baš svaki obrok.

međutim, povrće koje se smatra škrobnom hranom vam je zabranjeno: krompir, riža, kukuruz, svježi ili sušeni grašak, grah i leća. avokado je također zabranjen (to je zapravo voće, ali mnogi misle da je povrće; pun je masnoće).

povrće se treba jesti sirovo ili kuhano, a bolje je jesti svježe i nekuhano ako vaš želudac to podnosi, kako se ne bi izgubili vitamini.

dressing za salate predstavlja opasnost za dijetu. tijekom prve dvije faze (ATTACK i CRUISE), jako je važno da povrće ne jedete s umacima odnosno dressinzima koji sadržavaju više od čajne žlice ulja.
ocat je preporučljiv jer je bogatstvo okusa važno u dijeti. možete napraviti umak od jogurta (dodajte u njega žlicu senfa i malo octa, soli, bibera i bilja odnosno začina za fini umak)

povrće možete kuhati u vodi ili na pari (još bolje!) ili peći zajedno s mesom ili ribom u pećnici. kuhanje "en papillote" (u foliji) je jako dobro kada se priprema riba (osobito losos).

količina povrća nije ograničena, ali je mudro ne pretjerivati. jedite dok više ne osjećate glad, a onda nemojte nastaviti. koliko god jeli, mršavit ćete, ali puno sporije ako budete pretjerivali s količinama.

tijekom CRUISE faze, trebali biste jesti dvije žlice zobenih mekinja na dan koje pripremate na isti način kao u prvoj fazi.

vježbanje: dodajte 30 minuta hodanja, ako dosegnete plato, četiri dana hodajte 60 minuta.

AKO POSUSTANETE: možete odustati od dijete i vratiti se starim navikama; možete se vratiti natrag na put mršavljenja tako da se vratite na ATTACK fazu i krenete ispočetka; ili možete priznati da ne možete dalje, ali da se ni ne želite vratiti na početak - u tom slučaju prekinite ovu fazu mršavljenja i krenite s fazom konsolidacije u kojoj je dopušteno puno više različite hrane.

NEMOJTE SE OVDJE ZAUSTAVITI i vratiti starim navikama. prijeđite na fazu konsolidacije koja je jako važna da ne vratite izgubljene kilograme.

50% ljudi prestat će ovdje. 50% će nastaviti i prijeći na fazu konsolidacije. 85% tih će ići do kraja i doseći konsolidiranu težinu. samo oni koji prođu treću i četvrtu fazu doseći će cilj - izliječit će se od debljine.

dreamer~dreams
27.05.2010., 14:37
faza konsolidacije - krucijalna faza

dosegli ste svoju istinsku težinu odnosno težinu koju smatrate prihvatljivom i koju ste si postavili kao cilj na početku dijete ili težinu s kojom ste zadovoljni i smatrate je polupobjedom jer znate da biste, nastavite li dalje s dijetom, mogli ugroziti sve što ste postigli do sada.

ova je faza jako važna jer još uvijek niste sasvim na cilju - još uvijek ste skloni debljanju, a ta je tendencija nakon dijete zapravo pojačana zbog prirodnog obrambenog impulsa organizma koji misli da su mu ukradene njegove rezerve.

cilj je, dakle, konsolidirati postignutu težinu i postići da postane stabilna, a da biste taj cilj dosegli, morate razumijeti da ste sada jako ranjivi i da je vaš organizam još jako sklon povratku na staro, i da zato još niste spremni prijeći na fazu stabilizacije.

važno je dobro odrediti koja je to težina za nas idealna i realna i na kojoj se možemo stabilizirati. dr. dukan tu težinu naziva istinskom težinom.
uzima se u obzir vaš spol, dob, obiteljska sklonost debljini, vlastita sklonost debljanju, raspon težine: koliko ste nakon 20. godine namanje težili i koliko najviše, osim tijekom trudnoće - taj nam raspon pokazuje što je zauvijek utisnuto u biološkoj memoriji organizma. također, koliko smo prošli neuspjelih dijeta i koje su to dijete bile (postoje dijete od kojih se organizam nikada posve ne oporavi - primjerice umjetni obroci u obliku prahova). istinsku težinu možete izračunati na www.regimedukan.com, www.livredemonpoids.com, www.dukandiet.co.uk - odgovorite na 11 pitanja i saznat ćete svoju istinsku težinu.

dužina ove faze ovisi o tome koliko ste kilograma izgubili, tako da zaračunate pet dana na ovoj dijeti za svakih 0.5 kg koje ste izgubili (dakle, 10 dana za 1 kg). ako ste izgubili 20 kg, na njoj morate biti 20 * 10 = 200 dana (tj. 6 mjeseci i 20 dana); 10 kg = 100 dana. svatko si lako može izračunati koliko mora biti na ovoj fazi prije nego što počne faza stabilizacije.

tijekom faze konsolidacije slijedit ćete što vjernije moguće sljedeću dijetu tijekom koje možete jesti koliko god želite ove namirnice:
- proteini i povrće -- kao tijekom faze mršavljenja (cruise faze)
- jedna porcija voća dnevno - dopušteno vam je jesti svo voće osim banana, grožđa, trešanja, suhog voća i koštunica (kestena, kikirikija, badema, pistacija i indijskih oraha). porcija je veličine jedne voćke poput jabuke, grejpa, breskve ili nektarine. za manje voće ili veće, koristite nomalnu zdjelicu jagoda ili malina, krišku dinje, dobru krišku lubenice, dva kivija, dvije lijepe marelice, jedan manji mango ili pola velikoga -- možete jesti svo to voće, ali sjetite se, jedna porcija dnevno, ne jedna uz svaki obrok!
ipak, nemojte zaboraviti da je za vašu fazu stabilizacije najbolje jesti: jabuku, jagode i maline, grejp, kivi, breskvu, krušku, nektarinu i mango (tim redoslijedom).
- dvije kriške kruha od cjelovitog brašna
ako uživate u kruhu za doručak, dopušteno vam je od sada namazati kruh s maslacom kojem je reducirana masnoća ili ga jesti u obliku sendviča sa hladnim mesom ili šunkom za ručak ili pak za večeru sa sirom.
- jedna porcija sira na dan: smijete jesti sve tvrde sireve poput cheddar, švicarskog sira, gaude itd. izbjegavajte fermentirane sireve kao i kozje sireve. smijete pojesti 40g u jednoj porciji. samo jedna porcija na dan!
- dvije porcije škrobne hrane tjedno: kada izračunate trajanje stabilizacijeske faze, podijelite je na dva dijela - u prvom dijelu dopuštena vam je jedna porcija škrobne hrane na tjedan, a u drugom dijelu dvije. škrobna hrana uključuje tjesteninu (jedna porcija je 225g) ali izbjegavajte ulje - radije je jedite s umakom od rajčica, luka i začina. malo pospite parmezanom, a izbjegavajte masne sireve; kus-kus, bulgur, polenta, durum pšenica (ebly) - 225g; leća -225g, također slanutak, bijeli grah, haricot grah, suhi grašak, suhi grah pripadaju istoj obitelji; riža i krumpir (povremeno; bolje je jesti smeđu rižu bez ulja ili maslaca - ne više od 175g kuhane bijele riže ili 225g smeđe; krumpir pripremajte pečen s korom ili u aluminijskoj foliji, ili kuhan, uvijek bez maslaca ili umaka. pomfri i čips najbolje da zauvijek zaboravite!
- meso koje možete dodati svojoj dijeti: možete dodati janjetinu i pečenu svinjetinu te šunku u bilo kojoj količini jednom ili dvaput na tjedan (izbjegavajte masnije dijelove)

tijekom prvog dijela konsolidacijske faze (podijelite broj dana koliko biste trebali biti na ovoj fazi s dva) dozvoljen vam je jedan slavljenički obrok tjedno, a u drugom dijelu dva. dakle, u prvom dijelu dozvoljena vam je jedna porcija škrobne hrane tjedno i jedan slavljenički obrok tjedno, a u drugom dijelu dvije porcije škrobne hrane tjedno i dva slavljenička obroka tjedno. što je slavljenički obrok? slavljenički obrok može biti jedan od vaša tri obroka u danu, ali se savjetuje da to bude večera kako biste mogli u potpunosti u njemu uživati. možete jesti koju god vrstu hrane želite, a osobito ono što vam je najviše nedostajalo tijekom perioda gubljenja kilograma - međutim, postoje dva uvjeta: nikada ne uzimajte drugu porciju istog jela i nikada ne jedite dva obroka slavljenja za redom. sve je dozvoljeno, no jedna porcija priloga, glavnog jela, deserta i jedna čaša vina, sve u umjerenim količinama i jedna porcija. razmaknite tijekom tjedna te obroke kako bi vaše tijelo dobilo dovoljno vremena za oporavak. sada možete pojesti sladoled ili čokoladni kolač.
slavljenički obroci nisu prijedlozi, oni su dio dijete i morate ih provoditi. slavljenički obroci nisu dozvola za prejedanje, oni su porcija uživanja. cilj je ovoga dovesti vas u ravnotežu. savjet je da si uzmete velikodušnu porciju koju želite, no nikada ne uzmete repete.

jedan dan čistih proteina na tjedan: četvrtci
za pravu sigurnost važno je jedan dan u tjednu jesti čiste proteine kao u prvoj fazi. u četvrtak jedite samo proteine, koliko god želite i koliko god često želite u kakvim god kombinacijama želite. ne zaboravite piti barem jednu i pol litru vode! taj dan ne mora biti četvrtak, ali neka to, ako je moguće, uvijek bude jedan određen dan. ako iz nekog razloga ne možete na taj dan imati svoj proteinski dan, pomaknite ga iznimno na prethodni dan ili idući dan, a onda sljedeći tjedan nastavite po starom.

tijekom faze konsolidacije morate nastaviti uzimati dvije žlice zobenih mekinja na dan.

hodanje tijekom konsolidacijske faze možete smanjiti na 25 minuta na dan, no ako vam se sviđa, naravno da možete hodati i više.

ova je faza od krucijalne važnosti!

Gilda.
27.05.2010., 16:51
bok svima
danas mi je 4. dan na dijeti
ok mi ide, jedino mi je jučer ujutro došlo slabo, mislim da mi je tlak pao...
i povremeno poželim nešto slatko ili ugljikohidratno, ali danas je već bolje što se toga tiče

pokušala sam napraviti dukanove palačinke, ali lijepe mi se pa budu raspadnute i rasturene dukanove palačinke... :( a baš mi se jedu palačinke!
možete mi vi kojima su uspjele objasniti korak po korak kako ste ih napravili :D

Ja sam radila po onom receptu sa web stranice. To su slane palačinke. Vjerojatno možeš umjesto soli dodati sladilo. Nisam probala.
No, stvar je u tavi i lopatici. Tavu koristim isključivo teflonku običnu ili tefal s onim slojem protiv prijanjanja. I široku drvenu ili plastičnu lopaticu za okretanje. Samo pričekaj da se dovoljno ispeku s jedne strane pa tek onda probaj okrenuti. I nemoj pretanko stavljati. To je podeblja palačinka.
Nijednom mi se nisu raspale.:ne zna:
Možeš raditi i manje popečke, ne mora biti palačinka po cijeloj tavi. Žlicom sam stavljala manje pogačice , naravno treba ih žlicom razmazati da budu tanke. Tako pečene se lakše okreću nego velika palačinka. Probaj:)

zeta-123
27.05.2010., 19:35
da li se smiju jesti stapici?

dreamer~dreams
27.05.2010., 20:07
gilda, hvala ti... nemam dobru tavu, a nisam ni imala dobru lopaticu :D danas sam kupila novu lopaticu pa ću pokušati ponovo. ako ne uspije, onda je valjda stvar u tavi...

zeta, ne smiju se jesti stapici... nista ugljikohidratno osim zobenih mekinja i povrća u drugoj fazi (ali ne baš svog povrća)

campi
28.05.2010., 10:02
lijepi pozdrav,
evo samo da vas možda malo utješim,ova dijeta ne treba biti tako rigorozna pogotovo u svojoj drugoj fazi. Sva ta pravila stvaraju nepotrebni pritisak i na kraju sasvim suprotan učinak. ja pijem kavu normalno sa šećerom i običnim mlijekom, jedem skoro svaki dan povrće , jednom tjedno ubacim čisti proteinski dan (a u drugoj fazi sam), i evo u tjedan dana 3,5 kg manje. Tako bitno je izbaciti kruh, tjesteninu slatkiše i to, a ovo ostalo samo naprijed. Sigurno niko nije nabio kile zbog žlice šećera u kavi.
sretno

dreamer~dreams
28.05.2010., 11:01
al ti može usporiti mršavljanje... pogotovo ako puno kave piješ :D

ja ionako ni inače ne koristim baš šećer, nego steviju pa mi ne fali ni najmanje u kavi

mislim da sve ovisi o tvom metabolizmu, evo, ja sam peti dan na dijeti i samo jedna kila manje.

ejany
28.05.2010., 17:30
dan 9. :klopa:
1. je dan nakon udarne i P+P faze i umirem bez povrča,ali ću pokušat izdržati današnji dan do kraja i krenuti sa 1+1.
užasno se osječam i bole me noge.jednostavno mi fali energije.
ako ne izdržim 1+1,definitivno ću se uhvatiti svakodnevnog jedenja povrča,jer forsirati super brzo skidanje kila je bez veze.svi smo se sjetili pred ljeto,a kad dođe jesen vratit ćemo se čvarcima.
zato sam sklonija sporijem,ali ugodnijem skidanju i na kraju krajeva prihvačanja drugačijih prehrambenih navika da ne moram ponovo prolaziti ovaj pakao.
mislim da nije strašno pojesti koju jagodu ili kuglicu sladoleda,pa kvragu,žrtvovat ću za to nekoliko dkg.
nemojte zamjeriti,ne želim nikoga obeshrabriti i ne odustajte!:top:
i ja ču pokušati ustrajati.

dreamer~dreams
28.05.2010., 18:08
e da, uspjele su mi jučer palačinke s novom lopaticom!! :D :cerek:

Gilda.
28.05.2010., 21:00
e da, uspjele su mi jučer palačinke s novom lopaticom!! :D :cerek:

Eto:)bravo.

Nego, di nabavljate ta stevija sladila?
Nemrem nać na netu prodajna mjesta nego samo stranicu za naručit dostavom. Ima li za kupit recimo u Bio-Bio dućanima il tak?

Gilda.
28.05.2010., 21:02
mislim da sve ovisi o tvom metabolizmu, evo, ja sam peti dan na dijeti i samo jedna kila manje.

Mislim da skidanje kila najviše ovisi o tome koliko ti je ranije u prehrani bilo zastupljeno ono čega se sad u ovoj dijeti odričeš. Ako si puno jeo slatko i tjesteninu:ne zna: i sad to izbaciš, pa naravno da kile idu brže dolje.
Ja sam 4 dana-2 kile.
Ja zadovoljna. Pogotovo kaj nisam baš više u cvjetu mladosti pa i metabolizam više nije kaj je nekad bio:D

Eyla
28.05.2010., 21:39
Eto:)bravo.

Nego, di nabavljate ta stevija sladila?
Nemrem nać na netu prodajna mjesta nego samo stranicu za naručit dostavom. Ima li za kupit recimo u Bio-Bio dućanima il tak?

ima je u svakoj biljnoj ljekarni... ali iskreno, meni za kavu nije bas nesto... zapravo je prilicno :bljak: barem ova vrsta koju sam ja uzela - ako pogledas deklaraciju, pise dodana limunska kiselina bla bla... a teta u ljekarni mi je rekla da je super za kavu... ja ju nisam mogla podnijeti... mozda ima jos koja marka, ne znam (ovo sve govorim za kapi - tekućinu)... kupila sam i biljčicu, pa cu ju probati sušiti, pa u prah...
za sada dnevno pojedem doslovno 2 zlicice secera u dvije kave i ne odricem se toga...

btw. ako neko koristi, prodajem ovu bocicu stevie, potrošeno 10 kapi iz nje.. ili mijenjam za nesto po dogovoru :)

dreamer~dreams
29.05.2010., 03:18
ja kupujem steviju preko eBaya... i ta koju kupujem ima sasvim ok okus. imala sam prije i stevije puno lošijeg okusa. ova mi je super.

dreamer~dreams
29.05.2010., 03:21
Mislim da skidanje kila najviše ovisi o tome koliko ti je ranije u prehrani bilo zastupljeno ono čega se sad u ovoj dijeti odričeš. Ako si puno jeo slatko i tjesteninu:ne zna: i sad to izbaciš, pa naravno da kile idu brže dolje.
Ja sam 4 dana-2 kile.
Ja zadovoljna. Pogotovo kaj nisam baš više u cvjetu mladosti pa i metabolizam više nije kaj je nekad bio:D

pa ja nisam jela puno tjestenine, ali kruh i slatkiše jesam... a eto, nakon pet dana samo 1 kg dolje. :ne zna: a fakat se držim svega i nimalo nisam griješila. osim što sam jedan dan pojela voćnu ab kulturu, ali to čak i nije zabranjeno ako nema dodatnih šećera u takvom jogurtu itd... a u ab kulturi nema. i žličicu philadelphije light. to fakat ne bi trebalo utjecati :zubo:

ejany
29.05.2010., 18:13
neki dan sam kupila svježu steviu u gardenu u masarikovoj.planiram nabrati cvijet bazge i napraviti sirup.pretpostavljam da bi trebalo ispasti ok.još ne znam kako dozirati,ali već ću se nekako snaći.:misli:

Bluegirl
29.05.2010., 20:33
S čime napravite palačinku? Sa vrhnjem?

Ostalo mi je jasno :D. Znam da je u Leclercu u Slo postojao neki kravlji sir sa 0% masti i sa jako malo ugljikohidrata, imao je okus i konzistencu kao jogurt...baš bi mogla skoknut po njega :misli:.

zeta-123
29.05.2010., 20:56
zanima me od onih koji su duze na ovoj dijeti, meni je ovo 6 dan, i umirem bez slatkog i voca.. trebam skinut nekih 12 kila.. pa me zanima kad ste pocele ubacivat voce u prehranu, malo mi se cini nezdravo ne jesti voce dva mjeseca

Eyla
30.05.2010., 08:19
S čime napravite palačinku? Sa vrhnjem?

ja radim sa posnim sirom ili sa dukatelom light, 12%mm... najmanje sto sam nasla kod nas..

zeta meni je prošlo evo preko mjesec dana, a voće jedem od ovog četvrtka, prije 4 dana i to jagode... drzim se osnovnih dukanovih smjernica (nema kruha, tjestenine, riže, grickalica tipa čips), ali ubacim te jagode, neke sjemenke povremeno... uglavnom, da mi ispadne oko 1500 kalorija dnevni unos.. po tome se ravnam... jer kad dodu lubenice, nista me nece moci zaustaviti :rofl:

Bluegirl
30.05.2010., 11:26
Hvala!

Evo ja počinjem od sutra sa attackom :). Ima još netko ko počinje :mig:?

mikogoago
30.05.2010., 11:43
Ciao moje dame,
evo ja danas vazem 85,9 kg i 28% BMI.One koje prate duze forum znaju da sam krenuo 26.4. sa 101 kg prema dolje.Kod mene je islo dosta brzo do otprilike 20. maja,a onda se usporilo od 20. do danas "samo" 3 kg.Sto je isto normalno,jer sam jako puno izgubio ranije.Organizmu treba "konsolidacija" da bi ostalo zdravo.dreamer~dreams fino je sto si izvukla iz knjige sazetke jer u pocetku je bilo tako malo informacija,a onda je fananam dalo malo vise materijala iz knjige.I uvjek nadjem neke nove ellemente koje prije nisam imao prilike procitati.Najvise me zbunjuju neki recepti u kojima govori da se npr.ulje moze koristiti,a ranije procitao da se ne koristi ili izbjegava ulje.Ali kao sto sam u ranijim postovima naglasio sve je individualno i kako rekoste zavisi i od toga sta je covjek prije puno jeo,a sada se od toga uzdrzava.Ja jos imam 5 kg do moje tezine po Dukanu.Eto i tu npr.Kaze ko skida vise od 20 kg da treba najmanje 7 dana attack faze,a meni je izracunao 4 dana(gdje sanm izgubio 5,5 kg)dalje je faza mrsavljenja koja je po meni zdravija ako duze traje.Hocu reci mozda malo i negdje koristiti sto kaze da se nesmije,ali ako vam to cini ove muke lakse i da tjelo lakse podnosi radite tako.Moj savjet je osluskujte vase tijelo koje vam poruke salje i pazite da ne oslabite previse.Meni nije problem 5+5 i mogu reci da je do sada ok.Ja isto dnevno imam i velike fizicke aktivnosti tako da mi vjerojatno i to pomaze da brze idem dolje.Na mom iskustvu sam se uvjerio da je jako vazno piti puno vode,samo mi dotuzilo vise od silne vode.Zato dreamer~dreams i Fana ako boga znate vidite ima li sta da se moze piti osvjezavajuce a da nije voda.Meni bas dotuzilo od ove silne vode.I na kraju ne mislite puno na ljeto i da budete u idealnoj tezini nego prije svega na zdravlje.Jer mi vas volimo zbog vas a ne zbog izgleda.Ja sam krenuo ovako kasno jer sam tek pocetkom aprila naisao na internetu na ovu dijetu,a cilj mi je zdravlje i da se dobro osjecam.I mogu reci da je tako osjecam se divno! Prema tome moje dame nedaj te se i naprijed!

honey_b
30.05.2010., 12:14
mozes cak i Colu zero piti ..... mislim da sam u knjizi procitala da mozes i cajeve ali to cu jos provjeriti. znam za sve ove 0 kalorija vrste pica da mozes, on to ohrabruje jer ljudima fale okusi ....

mikogoago
30.05.2010., 12:54
mozes cak i Colu zero piti ..... mislim da sam u knjizi procitala da mozes i cajeve ali to cu jos provjeriti. znam za sve ove 0 kalorija vrste pica da mozes, on to ohrabruje jer ljudima fale okusi ....

Hvala,znas malo je glupo izaci vani i ne popiti nista osvjezavajuce, a tacno je da fale okusi.Volio bih kada bih uspio do kraja juna doci do moje tezine i onda polako ukljucivati voce i druge stvari.Pa da mogu da cjedim voce i pravim sokove.Grijeh je, dolazi ljeto puno predivnih vocki i ne jesti ih.:p

honey_b
30.05.2010., 13:07
na str. 45-46. engl. izdanja u vezi sa napitcima stoji (ukratko) da se moze piti svaka voda osim one sa sodium, svi cajevi, i dijetaljna pica poput Diet Coke ili Coca Cola Zero koje on smatra velikim saveznicima u borbi protiv kilograma....

zeta-123
30.05.2010., 17:55
ja pijem puno kave s natrenom i colu zero, al ne previse, evo danas mi je 7 dan i vaga pokazuje 5 kila manje, nekako mi se to cini nemoguce, uopce mi se ne cini da sam tolko skinula, puno vode pijem pa mi je trbuh napuhnut. ja se uzasno malaksavo osjecam, bas nemam energije, bojim se ako tako nastavim jer bih samo spavala

miss blondie
30.05.2010., 19:58
na str. 45-46. engl. izdanja u vezi sa napitcima stoji (ukratko) da se moze piti svaka voda osim one sa sodium, svi cajevi, i dijetaljna pica poput Diet Coke ili Coca Cola Zero koje on smatra velikim saveznicima u borbi protiv kilograma....

ja neznam koja normalna osoba bi smatrala ova dva smeća od napitka ikakvim saveznicima ne samo u mršavljenu, vec u zdravoj prehrani kao takvoj :confused:

šećer i kemija pa još malo šećera

Bluegirl
30.05.2010., 21:06
Kemija, zasladjivać i voda, da te ispravim...Zero i Diet nemaju šečera...

Ja sam se udebljala od kad sam prestala piti zero...jer mi uvijek fali slatki okus, koji sam prije bezkalorično dobivala sa zericom, a sad dobijem sa čokoladom (ne sječam se, da sam tamanila čoku na veliko dok sam pila zero). Naravno, mogla sam prestati piti zero i prestati jesti čoku...ali ja sam ovisnik o slatkom, pa onda mogu birati ili zero ili slatkiši...

Ako si ovisan o slatkom, moraš se odlučiti, koje zlo je veće. Vjerojatno s tim nisi imala tolkih problema, pa to ne razumiješ. Good for you :top:.

honey_b
31.05.2010., 04:36
ja neznam koja normalna osoba bi smatrala ova dva smeća od napitka ikakvim saveznicima ne samo u mršavljenu, vec u zdravoj prehrani kao takvoj :confused:

šećer i kemija pa još malo šećera

o, dzizis krajst! smece jeste, vjerovatno nista manje od obicne kole, i nikom nista nece biti od jedne ili dvije.

uglavnom, dukan preporuca. vjerovatno smatra da nije potrebno patronizirati citateljima i kornisnicima i upozoravati ih da nije dobro piti kolu na litre.

a, onda, vidim iz tvog posta da ti ne znas da u diet coke ili cola light nema secera vec umjetnih zasladjivaca (i nije potrebno da kazes da utoliko gore. jer, da, ja to znam.)

a po mom misljenju nijedna dijeta za mrsavljenje nije da te citiram 'zdrava ishrana kao takva', vec poseban rezim ishrane (uglavnom nezdrav u sustini), s ogranicenim trajanjem.

miss blondie
31.05.2010., 17:06
ne bih ništa ni pisala da se gosp Dukan ne deklarira kao doktor, pa mi eto čudno da jedan doktor preporuča takvo smeće od napitka

da preporuča svježu limunadu ili narančin sok - ne bi ni reč rekla :D

Bluegirl
31.05.2010., 19:21
Uf, ti nisi baš pročitala, kaj sam recimo ja napisala? NEKIMA TREBA SLATKO I IZMEDJU DEBLJINE I COLE JE COLA ZDRAVIJA. Naravno najbolje je NIŠTA OD TOGA, ali ako nemožeš izdržati ONDA JE COLA MANJE ZLO.

Točka.

I stvarno ti nije jasno, zakaj NE narančin sok kod Dukana? I kad smo več kod narančinog soka, onda ti je bolje pojest naranču, nego popit sok, jer sok nema vlakana i taj šečer ti se direktno absorbira u krv i diže ti šečer u krvi. Što potiće lučenje inzulina, što pouzroči pad KŠ (a to zato, jer se "spremio"), što pouzroči ponovnu glad. I tako u krug

dreamer~dreams
31.05.2010., 19:59
ma ne preporuča on ništa, nego kaže da se ispostavilo da popiti ponekad malo cole zero ili light cole ili nekog drugog sličnog napitka može pomoći u dijeti jer ispunimo svoju želju za slatkim okusom u ustima pa nam bude lakše izdržati dijetu

mikogoago
31.05.2010., 22:22
Dobro ljepe moje dame,a moze li jedan mojito?Strasno mi fali.
Nego kako god vidim da sam osudjen na vodu,jedino me tjesi da me jos 2 kg djele od moje idealne tezine i da cu uskoro moci sebi priustit neko od tih sitnih zadovoljstava,kao casa vina,mojito isl.male radosti.:angel:

honey_b
01.06.2010., 04:48
Dobro ljepe moje dame,a moze li jedan mojito?Strasno mi fali.
Nego kako god vidim da sam osudjen na vodu,jedino me tjesi da me jos 2 kg djele od moje idealne tezine i da cu uskoro moci sebi priustit neko od tih sitnih zadovoljstava,kao casa vina,mojito isl.male radosti.:angel:

pa, ako mozes izdrzati samo sa vodom, samo naprijed. ali drugima ce mozda biti lakse uz kavu, cajeve, dijetalne napitke.... sve bez secera.

a Dukan bas preporucuje diet fizzy drink i na str. 46 kaze ... not only do I allow them, but I recommend them .... (mislim, ako cemo vec split hairs :) )

Gilda.
01.06.2010., 08:44
Pa dobro, al kak završava rečenica?
Ja mislim da se ipak radi o tome da on to preporuča baš radi toga kaj čovjek najčešće odustaje od dijete jer mu fali okusa, nekih sitnih zadovoljstava. Pa eto, preporuča da se time poslužimo kao pomoć u zadovoljavanju tih potreba kako se dijeta ne bi prekinula.
A da je najzdravije, sigurno da nije. Voda bi bila idealna. Ali ako dozvoljava umjetna sladila općenito u dijeti, naravno da dozvoljava i dijetna pića sa umjetnim sladilima.
Pretpostavljam bez Orangine dijetne:( jer ima narančinu pulpu unutra:(

Neki dan napravih palačinku od zobenih mekinja (recept kao sa web stranice) samo umjesto soli, sa sladilom,čistim kakaom i obranim mlijekom. Nije loša:ne zna:

honey_b
01.06.2010., 09:11
joj, pa naravno da u tom smislu preporucuje ... tako sam i bila rekla u svom prvom postu na tu temu ....
i jos sam dodala, ponavljam se, ne mora se brate mili patronizirati i ne mora Dukan sad posebno dodavati da nije dobro piti litre diet drinks....

ali mene zanima druga stvar - smije li se tokom attack faze jesti mesna juhica? ne mogu pronaci nista u knjizi o tome ali sam na nekim stranim forumima vidjela da neki kazu da moze. to bi bilo idealno za mene, ali, opet, s obzirom koliko se masnoce iskuha u juhi, cak i kad se pravi od nemasnog mesa, bojim se da ne bi bilo dozvoljeno?

sta vi mislite?

da, ne moze ni oranzada ni limunada (mada se limun moze kao zacin koristiti).

Gilda.
01.06.2010., 11:11
joj, pa naravno da u tom smislu preporucuje ... tako sam i bila rekla u svom prvom postu na tu temu ....
i jos sam dodala, ponavljam se, ne mora se brate mili patronizirati i ne mora Dukan sad posebno dodavati da nije dobro piti litre diet drinks....

ali mene zanima druga stvar - smije li se tokom attack faze jesti mesna juhica? ne mogu pronaci nista u knjizi o tome ali sam na nekim stranim forumima vidjela da neki kazu da moze. to bi bilo idealno za mene, ali, opet, s obzirom koliko se masnoce iskuha u juhi, cak i kad se pravi od nemasnog mesa, bojim se da ne bi bilo dozvoljeno?

sta vi mislite?

da, ne moze ni oranzada ni limunada (mada se limun moze kao zacin koristiti).

Pa s obzirom da u toj fazi nema povrća nego samo proteini, to bi značilo da bi jela meso kuhano u slanoj vodi:ne zna: Možda eventualno malo peršina ili nekih drugih začina.
Ak ti je to fino ne vidim zakaj ne ako skuhaš recimo puretinu (prsa). Nije jako masna i to malo kaj ode u juhu mislim da ne bi trebao bit problem.

honey_b
01.06.2010., 13:13
Pa s obzirom da u toj fazi nema povrća nego samo proteini, to bi značilo da bi jela meso kuhano u slanoj vodi:ne zna: Možda eventualno malo peršina ili nekih drugih začina.
Ak ti je to fino ne vidim zakaj ne ako skuhaš recimo puretinu (prsa). Nije jako masna i to malo kaj ode u juhu mislim da ne bi trebao bit problem.

da, meso svakako pojedem. odnosno, kuhano pilece meso je zapravo jedino sto jedem na cisto proteinskim danima. stavim puno persina i drugih biljcica, i chilli, luk i ostalo sto je dozvoljeno...

ne znam za juhu jer ima dosta onih tockica od masnoce. a on toliko trubi o toj masnoci.... ali probacu sa puretinom jer je najnemasnija.

ova dijeta je totalno kontra onog sto ja inace jedem i volim. ja zivim od voca i povrca (uz koje jedem pastu ili kruh i eto par kila viska)....

proteini plus povrce su mi super laki dani jer napravim onu cudotvornu kupus juhu po njegovom receptu i ja sretna cijeli dan (mada bih voljela snitu kruha uz to).

honey_b
01.06.2010., 13:44
slucajno naletjeh na clanak u jutarnjem sa 2 recepta za cisto proteinske dane .... http://www.jutarnji.hr/dukanova-dijeta---brzi-start-s-prvom--fazom-napada-/731894

Gilda.
01.06.2010., 21:01
da, meso svakako pojedem. odnosno, kuhano pilece meso je zapravo jedino sto jedem na cisto proteinskim danima. stavim puno persina i drugih biljcica, i chilli, luk i ostalo sto je dozvoljeno...

ne znam za juhu jer ima dosta onih tockica od masnoce. a on toliko trubi o toj masnoci.... ali probacu sa puretinom jer je najnemasnija.

ova dijeta je totalno kontra onog sto ja inace jedem i volim. ja zivim od voca i povrca (uz koje jedem pastu ili kruh i eto par kila viska)....

proteini plus povrce su mi super laki dani jer napravim onu cudotvornu kupus juhu po njegovom receptu i ja sretna cijeli dan (mada bih voljela snitu kruha uz to).

Čudotvornu kupus juhu?! Please recept:) Nisam to još našla:ne zna:

dreamer~dreams
01.06.2010., 22:56
pa ak dopušta u cruise fazi voćne jogurte bez masnoće povremeno (dakle, imaju voćnu pulpu unutra) - max dva dnevno (ali ih je bolje izbjegavati kada stagniramo ili u attack fazi), mislim da povremena dijetalna Orangina neće napravit puno štete al ne znam :ne zna:

honey_b
02.06.2010., 04:36
ne znam je li dozvoljeno kopirati recepte iz knjige pa nek moderatori izbrisu ako jeste....
za 8 do 10 porcija
4 cesnja cesnjaka, 6 velikih glavica luka, 1 - 2 konzerve oguljenih rajcica, 1 velika glavica kupusa, 6 mkrvi, 2 zelene paprike, 1 pakovanje celera (ne zivim u Hr i mislim da je celer u juznoj Evropi puno jaci, pa bih ja to smanjila), 3 litre vode, 3 low fat kocke za govedju juhu, 3 low fat kocke za pilecu juhu.

povrce narezati na vece komade (to je bitno jer se tako hrana duze procesuira). neka vrije 10 min, a onda smanjiti vatru i kuhati dok povrce ne smeksa.

ja stavljam kocku za povrtnu juhu.

nadam se da se niko nece javiti pametovati sto se koristi kocka za juhu.

sto se tice pulpe od narance i masnoca .... ja sam se pokusavala svega striktno pridrzavati na cisto proteinskim danima (a manje sam bila striktna na proteini + povrce).

prosto iz razloga sto sam trebala izbugiti 2-3 kg pa sam kontala ako se ne mogu kontrolisati 2 dana tjedno par tjedana, onda nisam nikakav karakter :) da sam duze bila na dijeti, i ja bih malo prilagodjavala.

moja attack faza je trajala jedan dan, a onda sam presla na cruise fazu, pure proteins ponedjeljkom i cetvrtkom, a ostale dane bez neke posebne dijete, ali i bez pretjerivanja (gdje sam se trudila jesti proteini povrce, ali uz dosta izuzetaka). dukan ovu dijetu preporucuje zenama koje su mrsave u gornjem dijelu tijela, ali imaju malo viska oko bokova i guze. sutra sam opet na cistim proteinima, a onda prelazim na stabilizaciju (preskacem konsolidaciju).

Gilda.
02.06.2010., 08:23
Hvala na receptu:)

Imaš pravo za narančinu pulpu. Ako je dozvoljen voćni jogurt tu i tamo valjda može i orangina. No, sad sam našla drugo piće kaj me diže:D s obzirom da ne pijem kavu baš (a nekak progutam jednu malu ujutro i jednu popodne al mi očito nije dosta jer me glava znala često boljet) jer mi nije fina bez masnijeg mlijeka i samo s natrenom, otkrila sam red bull light. Glavobolja nestala:ne zna:.
Inače, ja sam 9 dana na dijeti i 3 kile sam skinula prvih 7 dana. Sad nekak stagniram. Al pošto sam u pms fazi kad i inače imam i po 2 kile više nego inače, možda poslije opet krene. Odnosno mora, jer se dijete baš držim.
Još 6 za skinut.
Moram priznat da se bez obzira na skinute kile osjećam puno lakše i nenapuhano. Glad me ne muči previše.
Do sad nisam vježbala baš jer me prvi tjedan držala malaksalost i umor. Nisam uspjela na joggeru 5 minuta brzog hodanja odradit:confused:
Sad je bolje.

honey_b
02.06.2010., 08:41
Hvala na receptu:)

Imaš pravo za narančinu pulpu. Ako je dozvoljen voćni jogurt tu i tamo valjda može i orangina. No, sad sam našla drugo piće kaj me diže:D s obzirom da ne pijem kavu baš (a nekak progutam jednu malu ujutro i jednu popodne al mi očito nije dosta jer me glava znala često boljet) jer mi nije fina bez masnijeg mlijeka i samo s natrenom, otkrila sam red bull light. Glavobolja nestala:ne zna:.
Inače, ja sam 9 dana na dijeti i 3 kile sam skinula prvih 7 dana. Sad nekak stagniram. Al pošto sam u pms fazi kad i inače imam i po 2 kile više nego inače, možda poslije opet krene. Odnosno mora, jer se dijete baš držim.
Još 6 za skinut.
Moram priznat da se bez obzira na skinute kile osjećam puno lakše i nenapuhano. Glad me ne muči previše.
Do sad nisam vježbala baš jer me prvi tjedan držala malaksalost i umor. Nisam uspjela na joggeru 5 minuta brzog hodanja odradit:confused:
Sad je bolje.

mislim da u knjizi pise da se ne moramo truditi vjezbati tokom attack faze bas zbog malaksalosti. zato se meni ova dijeta i svidja. ne forsira se nemoguce.

ali je zato pola sata ili sat vremena setnje (zaboravila sam sta pise) inace obavezno. ja nemam priliku hodati, a i inace ne vjezbam.... tome cu se posvetiti kasnije.

pise on detaljno i za stagnacije i sve ...

i ja se osjecam nenapuhnuto.... i to mi je super.

Eyla
02.06.2010., 09:25
bok cure!

evo jedan tip za one koji traže tako nešto: u Lidlu sam našla sirni namaz sa 0,2% mm, fini je, kremasti, svjetlo plavi poklopac, 200 g, 100 g oko 90-ak kalorija... za palačinke, dressing za salatu, za zapec sa piletinom i ostalo iz recepata... :top:

Gilda.
02.06.2010., 12:16
Ajde fala bogu. Da se proba:)
Ja sam do sad u Sparu, Plodinama i ovim lokalnim uspjela najmanje masno pronać jedino onaj posni sir od dukata ili zrnati sir. Zrnati mi je fini ali kad ga stalno jedeš...:(
Ja sam pronašla u Mulleru Natren čokoladnu kremu. Radi se s nemasnim mlijekom. Vjerojatno ima nešto malko ugljikohidrata ali mislim da je zanemarivo. Jedna vrećica za 250 ml mlijeka ima 78 kalorija.
Fina je:)

zeta-123
03.06.2010., 16:26
da li je soja dozvoljena

zeta-123
03.06.2010., 16:45
Evo, cure ( i dečki) , da prenesem i svoja iskustva. Pratim vas od prvog dana, ( bila sam užasno nesretna onih tjedan sana kad je stranica bila na " čišćenju).
Momentalno prolazim drugi put kroz attak fazu ( prvu sam održala , ali je nakon tog uslijedila krizma mog sina, pa .... znate i sami).
Kako sam sklona ekstremima ( ili Cezar, ili ništa:lol:), odlučila sam provjeriti što dobivaš ako jedeš čiste proteine. Moja attak faza traje 6 dana (imam 26 za skinuti, no Dukan veli da je dosta i 23). Uglavnom bacila sam se isključivo na omlet ( ili kajganu) od bjelanjaka za svaki obrok, na teflon tavi bez kapi ulja, bez zrnca soli. U prvo vrijeme probala sa 5 po obroku, no to mije malo ...( sad stoji brdo žumanjaca u hladnjaku :rofl:)
Evo rezultata : 1. dan -1,8 kg; 2. dan -1,3 kg; 3. dan - 1,2 kg, 4. dan -1 kg, 5. dan tek dolazi , još koji sat pa ću se vagnuti. I kunem se... celulit mi je gotovo nesato.
Ovo prenosim za one koji imaju kratke ( 2 - 3 dana) attak faze, pa mogu izdržati. Nije za dulje dijete, naime faaaaale mi okusi? željna sam kupusa, rajčice, mlijeka, a i tijesta.... :kava:no kratkotrajni rezultati su savršeni. I što je najvažnije - nisma gladna, a i bjelanjci ( začudo) imaju okus posoljene hrane . Prekosutra slijedi ona druga faza.
Svima držim fige:top:, ( i please nemojte ih meni držati , to me baksuzira).

Jasnica, nema beda, samo nastavi tamo gdje si stala, jedan dan te neće puno unazaditi i ne idi više od 6 dana, jer ćeš prije skrahirati, a to ne želiš. Prva dva tri dana je lako jer se čistimo pa smo poletni, nepretovareni brdom nepotrebne hrane u crijevima - pa ima više krvi i glukoze za mozak, he he he) no poslije tijelo treba okuse, a i poznata je ( u svim dijetama) "kriza četvrtog dana. Mikogoago, svaka čast :headbang:, no ti si muško, imaš testosterona za razliku od nas , kod vas je prirodno da to ide brže i mrvicu lakše. Samo nastavi poletno hodati oko supruge, polakomit će se pa će i ona na dijetu...
Svima palci gore još jednom.:top::kava:

meni ovo za bjelanjke zvuci nevjerojatno, kolko si obroka jela dnevno

ejany
03.06.2010., 16:50
evo da utješim sve vas koje muči što popiti vani u društvu.:)
pila sam vino(gemišt),a kile i dalje idu dole.:D
bevanda je još bolja opcija!
još nešto,popijem sigurno 3x2dcl 0,9% mlijeka +nes dnevno

ejany
03.06.2010., 16:56
i ako mogu sugerirati kako posni sir učiniti jestivijim...
dodam u njega paradajz i rikulu,može i papriku,zelenu salatu,narežem pureču ili pileću salamu na kockice i zalijem jogurtom,balzamikom,soli i papra i mogu reči da je odlično!:top:
umjesto rikule možete dodati i svježi bosiljak.

maricast
07.06.2010., 07:52
pozdrav svima! registrairala sam se radi dukanove dijete, da mogu pitat za savjet...
buni me na ovoj službenoj stranici - kako ću kilograme pretvoriti u st??
fala!

Eyla
07.06.2010., 11:54
imas sastrane "change" pa kliknes na to i promijenis u "nase" mjerne jedinice... barem je tako na ovoj stranici: http://www.dukandiet.co.uk/trueweight.php?UnitW=2&Firstname=&WeightWanted0=&WeightWanted1=&x=22&y=41

maricast
07.06.2010., 12:34
zakon!! fala ti! baš san tupasta!!

lunarna
07.06.2010., 17:09
od prekosutra ( sutra imam večeru kod prijatelja :D ) počinjem sa Dukan dijetom....prvom u životu :cerek:

Dukan kaže attack samo 2 dana...i uopće čitav program ne izgleda upće loše.

Nakon 2 dana attack-a, 32 dana 2. faze.

Odredila si cilj 5 kg. Znači da dođem na 58.

Htjedoh 57....ali Gosp. Dukan kaže :nono: ...premalo...

U biti, ima pravo, imam 1.74 a viška tek nešto u bokovima i trbušćić mi iskočio. I povukao one "ljubavne ručke " sa strane.... e, baš mi ti idu strašno na živce. Nikakve koristi od njih :kava:

Aj da i ja probam neku dijetu u životu...heh...

lunarna
07.06.2010., 17:50
Joker - publika ...

Otprilike mi sve jasno sto i kad se smije jesti, ali šta je sa količinama?

Čisto sumnjam da se može pojest čitavo tele kroz dan?? :o

Gilda.
08.06.2010., 09:44
Joker - publika ...

Otprilike mi sve jasno sto i kad se smije jesti, ali šta je sa količinama?

Čisto sumnjam da se može pojest čitavo tele kroz dan?? :o

Pa kaže da se jede kad se hoće i kad god osjetiš glad, ali ono što je dozvoljeno. Pogotovo u prvoj fazi i da nakon 3 dana glad nestaje. Nećeš sad valjda tele pojest, pa nisi valjda ni do tad, zakaj bi baš kad si na dijeti?:D
Istina, meni je glad nakon par dana lagano nestala. Malo sam napuhana od mliječnih proizvoda jer ih inače ne podnosim, ali radi raznolikosti podlegnem jednom jogurtu ili malo zrnatog sira.
Za obroke u stvari jedem vrlo malo jer je glad stvarno nestala. Sjednem sva nabrijana na jelo i onda pojedem malo i sita sam:confused::ne zna:
Kila na vagi otišlo samo 3 u 2 tjedna ali na izgled sam vidno smršavila. Šteta kaj nisam obujam mjerila.
Danas sam ušla u hlače iz faze od prije prestanka pušenja i debljanja (2,5 g):cerek:

Evo malo recepta. Jučer sam radila zapečene punjene tikvice i super su.
Na tavi sam propržila malo puretine sitno nasjeckane i dodala ih u posni sir s vlascem i malo light sirnog namaza (začini po želji). S tim sam punila tikvice uzduž prerezane i izdubljene sredine i zapekla u rolu. Mljac.

maricast
08.06.2010., 11:02
ne znam jeste li provale, ali ima maldi kozji sir od vindije. jer mene isto jako napuhuje kravlje mlijeko i prozivodi, ali taj maldi kozji sir je fantazija.
nema ga uvik, Capofresh ili tako nekako se zove. genijalno!!

lunarna
08.06.2010., 11:51
Pa kaže da se jede kad se hoće i kad god osjetiš glad, ali ono što je dozvoljeno. Pogotovo u prvoj fazi i da nakon 3 dana glad nestaje. Nećeš sad valjda tele pojest, pa nisi valjda ni do tad, zakaj bi baš kad si na dijeti?:D
.

haha, da da, imaš pravo :D Nego, to ti je meni neki psihološki efekt...kad mi netko kaže da ne smijem jesti ( a nisam ni gladna ) odmah bi pojela cijeli frižider :D

Sutra cu se izvagati, trebala bi imati 63. I mjeriti cu obujam, tako da mogu pratiti promjene.

Ti si sada u Cruise fazi? Jel se osjećaš fizički dobro?

arogantnna
08.06.2010., 21:38
jel ja to umišljam ili meni fkt ide celulit dole tom dijetom??? :confused::confused:

Gilda.
08.06.2010., 21:48
haha, da da, imaš pravo :D Nego, to ti je meni neki psihološki efekt...kad mi netko kaže da ne smijem jesti ( a nisam ni gladna ) odmah bi pojela cijeli frižider :D

Sutra cu se izvagati, trebala bi imati 63. I mjeriti cu obujam, tako da mogu pratiti promjene.

Ti si sada u Cruise fazi? Jel se osjećaš fizički dobro?

Sad se osjećam dobro. Kad sam počinjala dijetu mislila sam da bum umrla za dan-dva:rofl:
A i veseli kad vidiš da si tanji i manji i staneš u stare hlače pa je automatski i raspoloženje bolje:cerek:

Gilda.
08.06.2010., 21:51
jel ja to umišljam ili meni fkt ide celulit dole tom dijetom??? :confused::confused:

Inače, i salo je onak malo neravno pa kad se zdebljaš imaš osjećaj da je sve celulit.
Sjećam se svojih koljena kad sam bila trudna. Strava jedna. Mislila sam da su nakupine celulita.
No, kak su kile išle dolje tak je i to nestalo.
Ostao je samo "običan" celilit kojeg sam odavno odlučila ignorirat:ne zna:
Tak da ja to nemam:raspa:

lunarna
09.06.2010., 12:55
Evo moj prvi dan dijete!!! :cheer:

Doručak: 2 kuhana jaja ( bijelanjka ), tuna ( prirodna, u vodi ), posni sir

Užina: malo dimljenog lososa, posni sir

....., eto, za sad nisam još gladna...vidjet ćemo...

jedino od čega ne odustajem je šalica express kave sa šećerom, na dan. To ne dam ama za nikakvu dijetu. Inače ih popijem 3-4. Za dijetu ću se žrtvovati ali jedna kava ostaje i kvit. :cerek:

ejany
09.06.2010., 13:06
događa mi se ista stvar ko i tebi,Gilda....već neko vrijeme stanje na vagi nepromjenjeno,:hebemu:stojim točno između broja 7 i 0:D
možda se ne krečem dovoljno,jer ne mogu jesti manje nego što jedem.
ali evo,usprkos tome,svakim danom sve lakše ulazim u traperice,imam sve više lufta u nogavicama,a i trbuh se smanjio do te mjere da mi više nije bed obuči užu majcu.i najvažnije,nestali su šlaufovi:top:
izgleda mi kao da se ta kilaža koja stoji nekako pravilnije rasporedila po tijelu...ili se ja to samo tiješim:cerek:

arogantnna
09.06.2010., 14:38
Inače, i salo je onak malo neravno pa kad se zdebljaš imaš osjećaj da je sve celulit.
Sjećam se svojih koljena kad sam bila trudna. Strava jedna. Mislila sam da su nakupine celulita.
No, kak su kile išle dolje tak je i to nestalo.
Ostao je samo "običan" celilit kojeg sam odavno odlučila ignorirat:ne zna:
Tak da ja to nemam:raspa:

ne,nije riječ o nakupinama sala već stvarno celulit...
ne kažem da ga nemam više,imam,ali stvarno manje nego prije...:D :):):mig:
živjela ova dijeta!!!:rofl::mig:

xx..viva..xx
09.06.2010., 16:02
Pozz forumasice, evo da vam se i ja javim, nakon guglanja silnih, čitanja po netu, preporuke od rođakinje..danas krenuh s ovom dijetom iako je uvod poceo vec prije 3 dana kad sam izbacila kruh i slatko...a od danas evo i ostalo... malo je bed al nije opet tako strašno.
Namjeravam do subote biti na ovoj fazi, dakle 3 dana iako je Dukan preporučio 2, al et...za svaki slučaj rezerve nikad dosta:top:

Jutros sam pojela 3 šnite vindon deluxe šunke, 1 kuhano jaje i acidofil light (mozda sam s tim pogrijesila:confused:) umjesto jogurta, iako imam i tonu light jogurta i frižideru al odlučila sam se za ovo.

Sad sam kao za ručak pojela opet 3 šnite šunkice, nasjeckala sam i umiješala u 1 šalicu posnog sira s vrlo malo soli.Čak i nije bilo loše:)

Čaj mi se hladi (zeleni+naranča) u koji ću ubacit koju kockicu leda jer po ovoj žegi mi se ne pije topao čaj:o

Za večeru ću vjerojatno 1 jogurt. Malo mi fali kruh....dvopek...šta god...al ak 1.faza to zahtijeva izdržat će se do subote.:top: a onda tikviceee...paradajzzz njamiiiiiiiiii:D

Nadam se da za sad dobro radim??? Šta mislite? :D

Inače....namjeravam si ujutro nakon doručka koji će bit kajgana od bjelanjka i jogurt, probat taj muffin iako nije mi jasan baš taj princip pečenja u mikrovalnoj dosad mi je služila samo za podgrijavanje pa nisam baš tu ziher...i u kakvu šalicu da to uvalim u mikr. a da se ne raspukne:ne zna: :lol:

Eh da...budući mi je blizu namjeravam svaki dan predvečer onak kad splasne vrućina 1 krug oko Jaruna s rolama mislim da će puno pomoć ;)

lunarna
09.06.2010., 21:01
Što sam ja gladna... :tuzni:

lunarna
10.06.2010., 16:32
Niđe nikog :tuzni:

da mi nisu cure pomrle od dijete :Pop:
:cerek:

Gilda.
10.06.2010., 18:34
Jok. Žive. I konačno još jedna kilica manje.:tulum:
A inače, ne stignem stalno pisat jer sam zauzeta smišljanjem recepata.:D Pun mi kufer stalno jednog te istog mesa, kuhano, gril, kuhano, gril, kuhano, gril...
I danas gril:zubo: al sam punila pureće šnicle sa smjesom od jednog jajeta, malo posnog sira, malo vlasca i malo zobenih mekinja. Dobro je bilo.

arogantnna
10.06.2010., 19:07
Što sam ja gladna... :tuzni:

slažem se...eh da mi je maznut čokoladu...:(:(:(:(:(

lunarna
10.06.2010., 20:09
Jok. Žive. I konačno još jedna kilica manje.:tulum:
A inače, ne stignem stalno pisat jer sam zauzeta smišljanjem recepata.:D Pun mi kufer stalno jednog te istog mesa, kuhano, gril, kuhano, gril, kuhano, gril...
I danas gril:zubo: al sam punila pureće šnicle sa smjesom od jednog jajeta, malo posnog sira, malo vlasca i malo zobenih mekinja. Dobro je bilo.

haha...mašala.... :w

Jučer sam žvakala neki goveđi odrezak rađen na tavi sa malo vode...a jooj muke. Dragog sam isto stavila na dijetu ( par kilica da se stesamo za marriage koji nam je krajem 7 mjeseca :cerek: ).

Njemu sve ok, a ja kao da idem na stratište svaki put kad si stavim tanjur ispred.

Danas sam marinirala piletinu u sosu jogurta, limuna, začina, luka, češnjaka...nije ništa naspram mojoj pečenoj piletini ali ajd.

Sutra imamo goste na večeri...fala bogu da je sutra dan + povrće :lol: ...siroti gosti :D

Fizički sam super, čak i menstr. mi je došla bez boli ( za divno čudo ) ali glavom mi zuji....čokolada, čips....joooj da mi je samo malo za nepce...:tuzni:

Bad girl, bad girl, bad girl :tuctuc:

vries
10.06.2010., 22:18
Bok svima! Evo jos jedne supatnice... Danas prvi dan attacka... Jucer sam vas citala od prve do zadnje stranice i odlucila... zelim skinuti nekih 7 kila, od onih sam kojima se prima iskljucivo na guzi, nogama, bokovima... gore nista. kad sam vidjela da se smije piti kava i da se moze jesti kad god si gladan - rekla sam: prodano! Voce mi nece faliti, gotovo ga ni ne jedem, kavu ionako pijem bez mlijeka i secera, ali povrce.... ovisnik sam o njemu, nema sta ne volim... i jos svaki dan prolazim preko Dolca...uf, jedva cekam fazu izmjene... a bit ce i kriza sa slatkim, vec znam... danas proslo ok, ali sad sam nekako naduta..

D: kajgana od 2 jaja (bez ulja), kefir (nisam primjetila da ga itko tu spominje, ali ja cu riskirati s njim, obavezan mi je za dorucak)
R: light sir i pureca salama
V: piletina marinirana u jogurtu (sa djumbirom, crvenom paprikom, cesnjakom, mrva soli), baceno na teflon...

voda: 4 litre + 3 salice kave

nisam jos nabavila zobene mekinje...

valjda cu izdrzat do nedjelje (Dukan mi izracunao do subote, al ja cu probat jos jedan dan)...

Ja ni inace nisam jela kruh, ne pamtim kad sam ga kupila, ali davila sam se u tjestenini (iako s laganim umacima, šalšom i sl.), rižu na mlijeku svako malo, cokolada... eh, di su dani kad je bilo dovoljno par tjedana izbaciti veceru i sve super...:(

maricast
11.06.2010., 11:57
ja sam prezadovoljna.
tila bi skinut 8 kg. krenila sam sa 88, i tila bi doć na 80. i evo jutros sam imala 85- a on mi je reka da ću prva tri dana past na 86,5, a ja u 4 dana na 85.
kako dosta radim, nemam vrimena baš za kuvanje-pa ja sve jedem jednostavno spremljeno tj. kupljeno-pa vam nemogu dat neki recept.

ja sam malo prije ove dijete krenila kao i svaku godinu sa anticelulitnom masažom, i pijem žuti i bijeli čaj i super su mi rezultati već nakon 6 puta. ali svaku većer hodam-čak i lagano trčim. poslije toga popijem samo malo jogurta.
misla sam da nije moguće ali nisam gladna-ne znam je li psihički ili šta, ali nisam.

dobro se osjećam. sve u svemu vrlo sam zadovoljna. ja vam povremeno uzmem guaranu jer mi padne život, a to mi da energije. bolje je od kave. samo naprid sve mi!!!

ejany
11.06.2010., 12:13
jupijaa!:jumping:
napokon sam se spustila ispod 70 i to čak za cijelu kilu!
a čak sam ovih dana popila i koje :Pivo:

postoje dijete,za koje sigurno znate u kojima je bitno razdvojiti obroke ugljikohidratima od onih s proteinima.također je bitno da su ugljikohidrati niskog glikemijskog indeksa.po tome čokolada od 70% i više kakaoa je prihvatljiva što se tiće GI.tako da bi možda koja kockica te čokolade mogla proči!?ha!?:angeleye:

xx..viva..xx
11.06.2010., 12:20
:cerek::cerek::cerek: danas zadnji dan attacka iako sam trebala biti do danas, jos cu danas predurat.Jutros nisam izdrzala da ne stanem na vagu i.... znaci 3 dana 1.faze, 2 kg down!!! S time da sam zadnja 2 dana po Jarunu rolala 2 kruga jos.Yeeeeeeeeeeeeey!!!:lux::cheer::cheer:

Inace...danas moj doručak bio je pola limenke k-plus tune u salamuri+2 kuhana jaja i ice coffee, poslije za rucak ce bit pastrva u foliji i jogurt, i vecera vjerojatno isto jogurt...ili cola zero tokom rolanja. Vec mi je vodurine puna jetra:lol:

p.s. ejany....I ja bi voljela kad bi se mogle 2 kockice te tamne cokolade,nije mi bitno jel gorka ili ne samo da znam da je cokolada, odmah je psihicki lakse :zubo:

Idemo dalje... curke drz'te se :)

lunarna
11.06.2010., 13:09
Ma mislim da kockica čokse tamne ne može škoditi....ja svaki dan popijem espresso sa žličicom bijelog šećera :D A evo nakon 2 dana attacka - 1.5 kg dole yeeeeeeeey!!

Pijem 2 do 2.5 l dnevno, bem ti toliko bi inače popila u 7 dana :cerek:

Nego, xx...viva..xx ; OT; imam role već godinama koje skupljaju prašinu jer ne znam se zaustavit :bonk: Imaš kakav savjet? ( osim zabijanja u drvo i u prolaznike .... to već probala...nije za dugotrajnu uporabu :D )

mikogoago
11.06.2010., 14:54
događa mi se ista stvar ko i tebi,Gilda....već neko vrijeme stanje na vagi nepromjenjeno,:hebemu:stojim točno između broja 7 i 0:D
možda se ne krečem dovoljno,jer ne mogu jesti manje nego što jedem.
ali evo,usprkos tome,svakim danom sve lakše ulazim u traperice,imam sve više lufta u nogavicama,a i trbuh se smanjio do te mjere da mi više nije bed obuči užu majcu.i najvažnije,nestali su šlaufovi:top:
izgleda mi kao da se ta kilaža koja stoji nekako pravilnije rasporedila po tijelu...ili se ja to samo tiješim:cerek:

Bok cure,evo samo da se javim da sam jos ziv i da guram ka finalu.Stao sam na 84kg,a trebao bih imati 82,2.Evo tako je vec cetvrti dan na istoj tezini.Ali dobro bilo je u ta 4 dana 2 case crnog vina(slavili se rodjendani ) nisam mogao izbjeci,najbitnije je da je ista tezina s tim sto masnoca opada i sada je 26%.Ja sam vise nego zadovoljan ipak krenuo sam sa 101 kg prema dole i za kratko vrijeme postigao ovu tezinu tako ako do prekosutra kada zavrasava faza sa povrcem ne dodjem na moju tezinu krecem sa stabilizacionom fazom.Taj 1,8 kg mi nista ne znaci.
Ono sto mene interesuje sada je u stabilizacionoj fazi da li dukan kaze da li se smiju jesti zobene pahuljice(puno je ugljikohidrata)i da li daje neka posebna objasnjenja sta i kako dalje.Jer racunam da ce tjelo imati tendenciju da se vrati u staru tezinu,dakle ima li nejkih posebnih uputa pored onih koje ste vec napisale.Unaprjed Vam hvala i nedajte se.Laganini do cilja:kava:

mikogoago
11.06.2010., 14:57
Da zaboravih reci mislim da je bitno jako puno piti vode.Ja sam sa tim malo eksperimentisao.Kada sam god pio puno vode preko 3 l dnevno i kile su lakse isle dole oko 1,5 kg.Kada sam pio oko 1,5 l onda bi gubio od 500g-800g za 5 danaUkoliko bih pio oko 1l onda bi bio na istoj tezini.Eto to je neko moje iskustvo.

ejany
11.06.2010., 16:10
čestitam mikogoago na upornosti!i naravno,i na sjajnom rezultatu!:klap:
mislim da nam ovakve pozitivne povratne informacije puno znače da nastavimo i dalje.moram priznati da nisam ni sanjala da ću to izdržati.ali eto uz potporu istomučenika,sve je lakše.:five:

xx..viva..xx
11.06.2010., 16:28
Ma mislim da kockica čokse tamne ne može škoditi....ja svaki dan popijem espresso sa žličicom bijelog šećera :D A evo nakon 2 dana attacka - 1.5 kg dole yeeeeeeeey!!

Pijem 2 do 2.5 l dnevno, bem ti toliko bi inače popila u 7 dana :cerek:

Nego, xx...viva..xx ; OT; imam role već godinama koje skupljaju prašinu jer ne znam se zaustavit :bonk: Imaš kakav savjet? ( osim zabijanja u drvo i u prolaznike .... to već probala...nije za dugotrajnu uporabu )

Eto znači tu smo negdje s gubitkom kila u prvoj fazi, yey!:five:
Što se tiče rola...ma i moje su do neki dan bile na tavanu a skupe ko vrag i stara me stalno naganjala da ih uzmem ili ak neću prodam jer što će tako skupe role stajat i skupljat prašinu :rofl:
A inače...ni ja ti s tom kočnicom nemam nekih iskustava.Jednostavno kad hoću usporiti samo pustim da idu dok se ne zaustave (naravno ak nisam na nizbrdici:lol:) ili pak noge križaš jednu prema drugoj znači ne prema van nego prema unutra stavi noge i tak ćeš usporavat, barem ja tako.Nadam se da sam ti uspjela objasnit ne znam kak bi drugačije. :D

Inače...zgriješih maloprije nisam mogla odoljet Milki uzeh 2 kockice :(
Dok me jučer želja uopće za slatkim nije vukla danas reko ah pa i ja sam samo čovjek a to su samo 2 kockice:lol: i eto...sad mi je srce na mjestu.
Valjda neće puno imat efekta.Jer od sutra prelazim na fazu II. jer već sanjam jogurt i sir.

Dobih dobitni čep na Coli taman dobro sad opet na rolanje uz colu zero.Valjda mi neće naškodit :moli:

lunarna
11.06.2010., 16:39
hahaha....:top: za prvu fazu i thx na savjetima za rolanje :mig:

kažeš sanjaš jogurt i sir? Upravo ga jedem :o A nikad nisam baš volila mlječne proizvode. Oj živote, što me snađe! Navlačim mozzarellu po zubima i pijem jogurt sa 0,1 masti i 0,0 svega, od okusa do mirisa :bonk:

Idem zapaliti cigaretu. Još da mi i to uzmu, pa da umrem od jednoličnog i po špagi životu, i to zdrava! A ne ne :frajer:

Večeras imam škampe i neku ribu pečnici i povrće! I dragi kuha! Jooooooj sto cam ja sletan! :trio:

xx..viva..xx
11.06.2010., 16:49
:rofl::rofl: ma samo dimi, gdje nema dima nema ni vatre :lol:

I ja sam danas ribu...pastrvu u foliji.Užasno mi je čudno bilo jest ribu bez kruha...al dobro polako se navikavam na ovaj život bez kruha, nije nezamjenjiv.tj. ne treba mi. :D
Ali..ali...slatko..uuuu nemam nikakvu zamjenu u ovoj dijeti za slatko ništ ne smijem što god pomislim, ima šećera. Ionako sam zgriješila danas. :(
Odsad ću umjesto slatkog tankat se colom zero, da mi bude lakše da bar s jednom od svoje 2 velike ljubavi mogu uživati:hekla:

Da...sanjam ih...već sam iskombinirala sve moguće kombinacije i gade mi se.Iako..opet ću za večeru popit jogurt nije da imam nekog izbora.
Joj kak ću se sutra najest tikvica i paradajza...i krastavci...mhmhmmm:klopa:
Bolje nam je što manje mislit o klopi.:)

lunarna
11.06.2010., 18:27
pojela sam plum cake. :moli: Mea culpa, mea maxima culpa...

sva sretna kupila hrenovke...i fuj...God bless naše puris hrenovke!

ove talijanske su kao guma. fuj.

arogantnna
11.06.2010., 18:36
:rofl::rofl: ma samo dimi, gdje nema dima nema ni vatre :lol:

I ja sam danas ribu...pastrvu u foliji.Užasno mi je čudno bilo jest ribu bez kruha...al dobro polako se navikavam na ovaj život bez kruha, nije nezamjenjiv.tj. ne treba mi. :D
Ali..ali...slatko..uuuu nemam nikakvu zamjenu u ovoj dijeti za slatko ništ ne smijem što god pomislim, ima šećera. Ionako sam zgriješila danas. :(
Odsad ću umjesto slatkog tankat se colom zero, da mi bude lakše da bar s jednom od svoje 2 velike ljubavi mogu uživati:hekla:

Da...sanjam ih...već sam iskombinirala sve moguće kombinacije i gade mi se.Iako..opet ću za večeru popit jogurt nije da imam nekog izbora.
Joj kak ću se sutra najest tikvica i paradajza...i krastavci...mhmhmmm:klopa:
Bolje nam je što manje mislit o klopi.:)

ufff..suosijećam..:D
ja poludim kad neko kraj mene jede čokoladu..=(
a kaj se tiće kruha..bome sam se navikla da ga ne jedem..prije sam sve živo sa kruhom kombinirala.. :D
jedva čekam da dospijem do slijedeće faze,di ću moć jesti više povrča,jel mi je i ovog malog šta se sad može jesti,dosta...

vries
11.06.2010., 22:34
mislim da nam ovakve pozitivne povratne informacije puno znače da nastavimo i dalje.moram priznati da nisam ni sanjala da ću to izdržati.ali eto uz potporu istomučenika,sve je lakše.:five:

Potpisujem! Kad me primi malodušnost sjetim se da nisam sama i lakše je. Ko da me netko kontrolira pa ni ne pokušavam zgriješiti...

Danas drugi dan... sir, vindon šunka, peceni pileci bataci (bez korice, naravno, a kako je bila primamljivaaaaaa), kefir, zrnati sir, 4 l vode,... i sad malo prije uzela jogurt (0,9) i stavila krupno mljevenih lanenih sjemenki (0% UH), znam da su dobre za probavu, jer nisam jos nabavila zobene mekinje...
jedino me brine kaj nisam uspjela hodati koliko sam trebala. srecom, imam dosta od tramvaja do doma, pa onda tu opalim zustrim korakom, al ipak nije 20 min... ne izmotavam se, nego mi takav posao, cijeli dan, evo malo prije dosla... Vi svi toliko hodate? Ima neko da je skuzio da dok ne hoda kile ne idu?

ejany
11.06.2010., 22:59
ni ja baš nešto ne hodam,a uz to kao što sam već priznala ponekad popijem i pivu(vino),ponekad ubacim paradajze kad bi trebala jesti bez povrča i jedem prekasno.:angeleye:
danas sam čak pojela i kuglicu sladoleda(i to ne dijetalnog):bonk:
eto slatkog drage moje,dijetalni sladoled!!!:mudri:

i tako eto,ponekad se počastim,a kilice ipak idu dole.
ALI da slučajno ne budem kriva ako se koja povede za mojim primjerom,moram napomenuti da zaista malo jedem.

pastrva u foliji sa dodanim šnitama limuna i travama je puno ukusnija.:top:

vries
11.06.2010., 23:21
meni je nevjerojatno kako sam prije samo par dana trpala ogromne kolicine hrane... nisam nista mogla ostaviti "za sutra"... a sad pojedem malo sira i par snitica šunke i mirna i zadovoljna... psiha je cudna stvar...

a propos cokolade, nekoliko postova iznad: i ja vjerujem da par kockica ne bi napravilo neke velike stete sto se gubljenja kila tice, al mene, recimo, te jako tamne cokolade potpuno zatvore. a s obzirom da je zatvor jedna od karakteristika ove dijete...

e, al i ja zabrazdim s kasnim jelom... al vise to nije prejedanje nego par zalogaja necega, tek toliko...

idem smisljat jelovnik za sutra i sanjat ponedjeljak i brokulu, karfiol, paradajz... noc svima!

mikogoago
12.06.2010., 00:10
Moje dame,nemojte se opterecavati strogo pravilima,ali i ne pretjerujte u krsenju pravila.Evo ja sam se dotjerao u liniju i sada sam stvarno slang.I najvjerojatnije od ponedeljka furam stabilizacionu fazu.Ako vas uhvati zelja za cokoladom ili slicnim uzmite kockicu dvije toliko da vas zelja mine.Ja sam npr. skinuo puno kila i prosto nekada organizam vapi za kruhom ,cokoladom i sl.karbohidratima-jer sigurno tjelu ne dostaju.Srecom to su kratke krize pa sam uspijevao da izdrzim.Djelom i zbog toga sto uskoro krecem sa stabilizacijom,odnosno unosenja te hrane koja je do sada bila zabranjena.
Moje reakcije na ovu djetu su sljedece:
Nikada lakse nisam podnio jednu djetu,a da mi je toliko stvari bilo uskraceno + dosadna ishrana(proteini i voda).
KIle su spadale lako i ravnomjerno sa periodima mirovanja (po nekoliko dana ista tezina) Rezultat je nevjerojatan:masnoce su nestale,koza je postala elasticnijai meksa.Vjerojatno i celulit biva manji.
Ja se osjecam poletno,lako i pun energije i to mi je najveca nagrada.

Za kraj savjetovao bih Vam sljedece:Kada vas uhvate krize ili zelja da "zabrljate"odnosno da poappate sto nikako ne smijete u ovoj fazi uradite sljedece,meni je pomoglo-Uvjek se pitam da li zbog tog sitnog trenutka slabosti sam spreman zrtvovati sav trud i pacenje(ispijanje neizmjerne kolicine vode),dosadna ishrana,kada sam u drustvu gledanje kako oni uzivaju u toj hrani i picu dok ja ne mogu ili cu se suzdrzati i strpiti i dotjerati do cilja i konacno se vratiti u normalan zivot? Odgovor samome sebi je bio uvjek,da nikakva slabost ne vrijedi ulozenog truda i ponovo stecenog dobrog izgleda i prije svega zdravlja.
Tako da sam uvjek nekako uspijevao da izdrzim i ne posustanem.Vjerujte mi koliko Vam se god to cini tesko ili daleko brzo ce doci i taj trenutak jer nezaboravite puno zavisi i od naseg mentalnog stava.
uskoro dolazi odmor i uzivanje.Svjestan sam da cu mozda vratit koju kilicu,ali nebrinem se vise toliko jer sam shvatio napokon da to mogu kontrolisati.Pa ako se desi da poslije odmora bude i koja viska,vraticemo se na dijetu i srediti to.Kao sto sam vam ranije pisao bitno je prije svega zdravlje,mentalni stav i da pijete puno vode(ona uveliko pomaze oko mrsavljenja)
Ah da mozel i mi koja od Vas reci da li je med dozvoljen koristiti ili se treba i od njega suzdrzavati?
Pozdrav i drzite se,nadam se da ce Vam neki od ovih mojih iskustava pomoci u zajednickim mukama:bonk::bonk::bonk:

lunarna
12.06.2010., 00:12
malo sam "zastranila", 3 čaše vina... :o ...al sam bila dobra, čak ni povrće nisam jela a mogla sam jer mi od danas cruise đir. a ja papala škampe i školjke.

A sutra puuuuno povrća!!! yeeeey!!!

Držte se cure i samo hrabro! :cheer:

lunarna
12.06.2010., 00:13
Mikogoago@ koliko si skinuo i u koliko vremena?

mikogoago
12.06.2010., 00:26
Mikogoago@ koliko si skinuo i u koliko vremena?

Krenuo sam 26.04. sa 101 kg i evo danas(11.06.) vazem 84 kg okruglo.
dakle 17 kg za mjesec i po.Cilj je 82,2kg moja idealna tezina po Dukanu.Ali ja i ukoliko i ne stignem tacno do te tezine prelazim na stabilizaciju jer kila i po viska mi nista ne znaci.Zadovoljan sam postignutim,Ja mislim da je vrijeme da malo ojacam organizam i drugom hranom.Pa ako se slucajno desi i da koju kilu dobijem regulisacu to.Ali sva moja iskustva sa ovom djetom su do sada izuzetno pozitivna.

lunarna
12.06.2010., 00:28
Krenuo sam 26.04. sa 101 kg i evo danas(11.06.) vazem 84 kg okruglo.
dakle 17 kg za mjesec i po.Cilj je 82,2kg moja idealna tezina po Dukanu.Ali ja i ukoliko i ne stignem tacno do te tezine prelazim na stabilizaciju jer kila i po viska mi nista ne znaci.Zadovoljan sam postignutim,Ja mislim da je vrijeme da malo ojacam organizam i drugom hranom.Pa ako se slucajno desi i da koju kilu dobijem regulisacu to.Ali sva moja iskustva sa ovom djetom su do sada izuzetno pozitivna.

Wooow, e pa stari, svaka ti čast :top:

Ovo treba proslaviti :Pivo: ( nekakvom niskokaloričnom ) :mig:

mikogoago
12.06.2010., 00:34
Wooow, e pa stari, svaka ti čast :top:

Ovo treba proslaviti :Pivo: ( nekakvom niskokaloričnom ) :mig:

Hvala i na to se spremam.Od 21.06.sam na Visu i to cuproslaviti sa dosta ribe sa gradela i dvije case njihovog domaceg vina.Cisti eliksir zivota,a onda sacekati jedno 7 dana pa ponoviti(mislim na vino).:gitara:

xx..viva..xx
12.06.2010., 15:22
:klap: mikogoago za uspjelu dijetu:top:

Uh ja danas ujutro skroz zaboravila jesti :zubo: samo sam popila jednu ice coffee s 1 zlicicom secera i to je to.
Zato sam se sad osladila danas napokon 1.dan II.faze;
tikvice i paprika na zaru, + cekinovi filetini isto na zaru /kom=3/ :D i uz to casa hladddne Cole-Zero.
Sita do sutra :cerek:

Keya
12.06.2010., 20:41
vidim da je dukan poharao Lijepom Nasom :D

ja i muz bili prosle godine, ja izgubila 9 kg u mjesec i pol a on 14 iako on nikad nije imao PP fazu nego uvijek PL.
evo ga i dalje je mrsav, dobio je oko dvije kile natrag u zadnjih godinu dana al nije puno postovao konsolidacijsku fazu...

ja sam naprasno prekinula vec u prvoj fazi jerbo sam dvaput ostala trudna i sve mi se poremetilo, tak da se moj povrat od 6 kg ne racuna previse...
ja bih opet al sama pomisao na toliko mesa i ribe me ubija :s

btw znate recept za dukanovu lepinju? (imam i njegovu knjigu recepata!)
1 jaje
1 velika zlica fromage blanc 0% (to vam je malo jaci jogurt, nesto kao jogurt s malo vrhnja, al i sami jogurt je ok)
2 zlice mekinja od zobi (son d'avoine)
1 zlica mekinja od psenice (son de blé)
(ak nemate ovo zadnje stavite slobodno 3 od zobi isto je ok)

sve pomijesati, staviti u tavu i zapeci. sve se ovo u principu moze jesti sirovo tak da ne morate dugo peci.
meni je to bio idealan dorucak, lepinja je bila umjesto kruha, stavim brdo sunke , 2 jogurta i happy do rucka :D

b.a.n.a.n.a
13.06.2010., 11:20
evo čitam vas i upijam već neko vrijeme:)
ja sam na dukanu šesti dan, prvih 4 dana mesa i sad povrće. za sad je otišlo 3.5 kg...većina radi ovih prvih dana jer baš nisam ljubitelj mesa tak da sam stvarno jako malo jela pošto već nakon prvog dana čistog mesa mi se sve zgadilo tak da sam recimo drugi dan ručala samo dvije ćaše light mlijeka, to je vjerojatno razlog naglog gubitka kg...al sad jedem tolko povrća da bum se ziher i zdebljala:D
zanima me dal smije koj dan proći a da ne jedem meso nego samo sir, povrće, jaja ili tako nešto???
i još me zanima gdje kupit zobene mekinje...u konzumu sam kupila pšenične zabunom, pa ne znam gdje ove prave nabavit...?
još 6-7 kg dolje i nitko sretniji od mene:D

Keya
13.06.2010., 12:16
i meni se gadi meso, zato sam jela samo piletinu, mljeveno meso (polpete) a najvise ribu ;) i jos jedan dan malo sa curryjem, drugi na mediteranski i tako... kombiniras! daj si oduska u kuhinji, svi zacini su dozvoljeni!
nije bitno da svaki dan jedes meso nego da jedes proteine, znaci jaja pefcet (ali sir, koliko se sjecam nije jos u toj fazi, no mislim da malo sira ne smeta)!

znam da u hrvatskoj ima dosta stvaru u DM-u, zadnji put sam tamo vidjela brdo mekinja, zob, raz, sto god, ali mislim da treba bit malo veci jer nema istu ponudu u svima.

posebna napomena u dukanovoj knjizi koju mozda niste svi procitali:
ako unosom povrca budes stagnirala i tjedan dana, to je sasvim normalno i nemoj se demoralizirati jer povrce zadrzava vodu pa je mali povrat tezine normalan.
drugi moguci razlog stagniranja s tezinom je i ta da tijelo ima memoriju tezine koju si recimo jako dugo imala, pa neko vrijeme jednostavno stoji i onda opet krene. no mislim da tako nesto traje par dana, nikad vise od tjedan.

vries
13.06.2010., 12:56
Dragi svi, postajem ovisnik o ovoj stranici, po n-ti put iscitavam vase postove i pokusavam skuziti gdje grijesim. Danas mi je 4. dan attacka (iako mi Dukan izracunao 3), i ne mogu se ni izbliza pohvaliti rezultatom o kakvima ovdje citam... nisam nista nedopusteno pojela, ono sto smijem jedem u puno manjim kolicinama nego obicno, pijem po 3-4 l vode dnevno (sama sebi ne vjerujem)... cak mi nije tesko ni izdrzavati, nisam gladna preko dana.. ko da su mi se ubio centar za osjecaj gladi:) i dobro se osjecam, cak super, laganije, ali rezultati....ne znam da l da ostanem jos koji dan na attacku ili da sutra ipak krenem na povrce... pomagajte...
mikogoago, klanjam ti se, ti si moj heroj!:) i vi cure, isto!:)

ejany
13.06.2010., 14:57
ne očajavaj zbog vage :kava:
ja se čak nisam ni izvagala na samom početku,nego tek poslje,tako da ni ne znam koliko sam skinula u 1. fazi.u svakom slučaju...imala sam 75 kg šestog dana dijete,a sada 68.:trio:
dijeta je djelotvorna,opusti se i zaboravi malo na vagu.rezultati će doći!:top:

samo da dodam kako je potrebno barem 30 min. dnevno brzo hodati.pretpostavljam,ako je aktivnost veća da su i rezultati bolji:ne zna:

Zaboravite MED!:nono:
GI MEDA=90
GI šečer(saharoza)=75
GI fruktoza=20

Keya
13.06.2010., 15:13
samo da dodam kako je potrebno barem 30 min. dnevno brzo hodati.pretpostavljam,ako je aktivnost veća da su i rezultati bolji:ne zna:

ne, u prvo fazi, fizicka aktivnost se ne savjetuje jer nemas nikakvih UH na raspolaganju za brzo sagorijevanje pa je dosta riskantno, ovo sa hodanjem bi trebao biti neki maximum.

fizicka aktivnost pocinje tek u trecoj fazi sa unosom UH.

ps. ovo vam prenosim kako kaze Dukan u knjizi

lunarna
13.06.2010., 19:41
ne, u prvo fazi, fizicka aktivnost se ne savjetuje jer nemas nikakvih UH na raspolaganju za brzo sagorijevanje pa je dosta riskantno, ovo sa hodanjem bi trebao biti neki maximum.

fizicka aktivnost pocinje tek u trecoj fazi sa unosom UH.

ps. ovo vam prenosim kako kaze Dukan u knjizi

a ja baš mislila početi sa rolanje jerbo bi se trebala malo utegnuti :(

Keya
14.06.2010., 08:15
a ja baš mislila početi sa rolanje jerbo bi se trebala malo utegnuti :(

pa prijedji na 3° fazu, ak rolas i dalje ces mrsaviti :)

vries
14.06.2010., 08:39
hvala, ejany i keya! evo jucer zavrsio attack (4. dan), sve bilo ok do pred kasno navecer, onda postala glaaaadnaaaa... i jutros vrtoglavica prilicna. srecom, danas krece povrce, jupi!:) ne odustajem!
ugodan vam dan svima!

Keya
14.06.2010., 08:42
hvala, ejany i keya! evo jucer zavrsio attack (4. dan), sve bilo ok do pred kasno navecer, onda postala glaaaadnaaaa... i jutros vrtoglavica prilicna. srecom, danas krece povrce, jupi!:) ne odustajem!
ugodan vam dan svima!

ej ja sam uvijek imala one surimi stapice u frizideru i sama radila majonezu (od senfa, jaja i fromage blanc) to ti ubije svaku glad! a moze i vocni jogurt (samo da je 0%) ja sam ih tamanila bez beda :D
u stvari prednost dukanove dijete je da jedes kad god si gladan, zato nemoj se izgladnjivat, ionako ces smrsavit :D

ako vam fali ideja za recepte samo recite ;)

lunarna
14.06.2010., 10:41
pa prijedji na 3° fazu, ak rolas i dalje ces mrsaviti :)

Keya, kako misliš da pređem na 3 fazu? Tek mi je 3 dan 2 faze... :ne zna:

xx..viva..xx
14.06.2010., 11:26
lunarna, ja i ti smo onda u istoj fazi i istom danu :D

Joj ja danas uopce ne osjecam glad....sad idem jesti tek toliko da nest ubacim u zeludac, isla sam na ispit potrosila energiju :zubo:
Pojest cu 1 paradajz i malo tunjevine, vruce je i ne da mi se nist jest.Popila sam pol litre vode dosad :)

Samo vaga nekak stoji :ne zna: dobro nemam digitalnu neg onu klasik pa i ne mogu znat koliko grama ode barem to...morat cu si je nabavit.
I da...rolam svaki dan + trbusnjake navecer valjda ce bit stogod:top:

Ne smiju se jesti Grancereale??:kava:

Keya
14.06.2010., 11:28
Keya, kako misliš da pređem na 3 fazu? Tek mi je 3 dan 2 faze... :ne zna:

auuuh, onda nis, pricekaj malo :D

Ne smiju se jesti Grancereale??
ne ne, i samo ime ti govori :D

lunarna
14.06.2010., 11:33
auuuh, onda nis, pricekaj malo :D

ne ne, i samo ime ti govori :D

Auuuu...sledila mi se žlica pred ustima...upravo ih jedem na žlicu i mislim si kako su fino slaaatki....a ono puni meda... ajajajaj

lunarna
14.06.2010., 11:35
lunarna, ja i ti smo onda u istoj fazi i istom danu :D

Joj ja danas uopce ne osjecam glad....sad idem jesti tek toliko da nest ubacim u zeludac, isla sam na ispit potrosila energiju :zubo:
Pojest cu 1 paradajz i malo tunjevine, vruce je i ne da mi se nist jest.Popila sam pol litre vode dosad :)

Samo vaga nekak stoji :ne zna: dobro nemam digitalnu neg onu klasik pa i ne mogu znat koliko grama ode barem to...morat cu si je nabavit.
I da...rolam svaki dan + trbusnjake navecer valjda ce bit stogod:top:

Ne smiju se jesti Grancereale??:kava:

Hehe...samo hrabro! A ja..gladna ko pas. Dva dana sa povrćem kao da mi se vratio trbušćić hmmm....

Koliko ce ti trajati cruise faza? Meni 31 dan za pišljiva 4 kg....oj živote! :cerek:

xx..viva..xx
14.06.2010., 11:44
Ja sam si mislila hocu li 1/1 ili 5/5 al sam se odlucila za 5/5 fazu jer mi ipak nekak po ovim vrucinama paradajz najvise odgovara.
Tako da sam do srijede na povrcu:cerek: i onda opet 5 dana pisljivih proteina...:bonk:

A koliko ce trajat...:ne zna: mislim da mi je stricek Dukan racunao sve tamo do pocetka 9.mj al vidjet cu po sebi ako se ikad ta vaga pomakne....kad dosegnem cilj onda je to to...sve je to individualno kad ko dosegne:D
Da trbuscic...zato sam sad uz rolanje i pocela s trbusnjacima i to na lopti, jer mi se cini da trbuh od jogurta i salate ne bu splasnul :zubo:

lunarna
14.06.2010., 11:59
Off-topic;

1. skinula prašinu sa rola.
2. obukla role.
3. napravila đir po hodniku.
4. nabila se u ogledalo u hodniku.
5. skinula role.
6. sad tražim prašinu da ju instant bacim na njih.

koji sam ja antitalenat :kava:

Keya
14.06.2010., 12:07
Ja sam si mislila hocu li 1/1 ili 5/5 al sam se odlucila za 5/5 fazu jer mi ipak nekak po ovim vrucinama paradajz najvise odgovara.
Tako da sam do srijede na povrcu:cerek: i onda opet 5 dana pisljivih proteina...:bonk:

A koliko ce trajat...:ne zna: mislim da mi je stricek Dukan racunao sve tamo do pocetka 9.mj al vidjet cu po sebi ako se ikad ta vaga pomakne....kad dosegnem cilj onda je to to...sve je to individualno kad ko dosegne:D
Da trbuscic...zato sam sad uz rolanje i pocela s trbusnjacima i to na lopti, jer mi se cini da trbuh od jogurta i salate ne bu splasnul :zubo:

cek mozda nisam dobro skuzila, ti si samo na povrcu??? jer imas jedan dan PP (cisti proteini) i onda jedan dan PL (proteini + povrce) (ili 5/5 ako ti je tako lakse) ali nikako SAMO povrce....
hocu reci u PL fazi imas pravo I na povrce :D znaci pileca prsa, povrce + vocni jogurt za desert npr, odlican rucak, nema gladi :D

lunarna, bas si me nasmijala, totalno sam si predocila scenu :rofl:

btw curke ja sam se dala na PL, samo da se maknem od ugljikohidrata (zbog intolerancije) i bas se dobro osjecam.... :D (ok ima i maslinovog ulja, al vazan je princip) ;)

xx..viva..xx
14.06.2010., 14:30
@Keya: ma kakvi samo na povrcu pa ko bi ostao od tog ::zubeki: sad kad sam u 2.fazi 5 dana sam na rezimu proteini+povrce, i 5 samo proteini. Cini mi se da su i ove 2 kilice koje su otisle bile u 1.fazi a sad jos nista:ne zna:
Ne radim nist kaj ne smijem :zubo: i da, posto mi fali slatko onda to zamijenim svaki dan sa onom instant ice kavom iz vrecice 3u1, znam da ima secera al jbg, jucer sam pila caj s Natreenom svaki dan malo kombiniram da ne bude monotono.I vidjela sam da se mnoge zenske nisu odrekle kave...a ja inace ne pijem kavu samo ovu ledenu volim popit bas sam maloprije, s light mlijekom i 2 kocke leda...:top:
To mi je nekako nadomjestak za slatko.
Inace pomijesala sam malo posnog sira, tune i paradajza na sitno i malo posolila i super obrok, dosta zasitno a fino:klopa:
Sto se vocnog jogurta tice, ne mislim da to mogu. Osim onog nekog light, al opet voce je unutra a voce je zabranjeno.Ah zasto bas...usred ove zege :( a ja gledam tresnjice i one gledaju mene...i cinicno mi se cerekaju :lol:

@lunarna: NE DAJ SE :rofl: mozes ti to! I puno je teze doma na parketu, na betonu je lakse rolat trust me.I btw ak nisi ziher uzmi stitnike naoruzaj se :D
Ja danas idem predvecer kad vrucina splasne 2 kruga bacit...+ trbusnjake kad dodem....a taj trbuscic nikak dole...:moli:

Keya
14.06.2010., 16:11
ma ja sam ti ove vocne tamanila bez beda, samo ti daj :D
a i kavu sam uvijek pila, stavljala zasladjivac al sad to vise ne radim..; sva sreca da zeleni caj volim bez secera, pa mi je to super!
btw coca zero je isto slatka (iako odvratna u pocetku)

ps. imas one weight watchers i te druge light vazno da nemaju brdo masnoca!

lunarna
14.06.2010., 16:13
smijemo u dane povrća jesti mahune? upravo ih skuhala...

Keya
14.06.2010., 16:56
moze, samo nemoj stavljat ulja :)

vries
14.06.2010., 19:04
ej ja sam uvijek imala one surimi stapice u frizideru i sama radila majonezu (od senfa, jaja i fromage blanc) to ti ubije svaku glad! a moze i vocni jogurt (samo da je 0%) ja sam ih tamanila bez beda :D
u stvari prednost dukanove dijete je da jedes kad god si gladan, zato nemoj se izgladnjivat, ionako ces smrsavit :D

ako vam fali ideja za recepte samo recite ;)

hvala ti:) ma ne izgladnjujem se, upoce, al mislim da je na kraju 4.dana organizam zavapio za malo masti pa sam uzela zlicicu Philadelphia krem sira i to cuclala... ne znam jesam li smjela, al valjda me ta jedna zlicica nece bacit u ponor...
e, a jutros morala po onoj vrucini hodat, i valjda se sve skupilo, krenula vrtoglavica, tahikardija - uzas... MORALA sam popiti vode sa secerom da dodjem k sebi. mislila sam da cu zavrsit na hitnoj. al me vratio u zivot i paradajz!!:) nikad nije bio tako fin. uz zrnati sir i purecu sunku, mljac.. a za rucak sataras (samo na malo podliven vodom) i pileca prsa na grillu...
i malo prija par stapica krastavca sa malo posnog sira (kad se vec mora, ne?)..

keya, kaj se recepata tica - DA, PLEASE!!! I daj reci, dal se smije sezam koristiti? ne znam kamo bih njega strpala, a pasao bi na piletini... iako, sad sam se sjetila sezamovog ulja... uf, izgleda nista ni od toga...
a sto se kave tice - ja je pijem stalno, tursku, bez secera i mlijeka...

lunarna - :rofl::rofl::rofl:
ja se drzim toga da jos nista ne vjezbam, ali morat cu uskoro, jer treba se malo ucvrstiti... al zato i dalje po 4 l vode pijem... ne stignem ni u ducan, vec moram na wc:D

Keya
14.06.2010., 19:08
ma znas sta, sjecam se da sam ja pocela tu dijetu tocno dan pred muzev rodjendan i onako fino drugi dan uzela komad torte i pojela :D
nece se nis dogodit ak malo falis, pogotovo ako imas veliku zelju, dijeta je tu da bi se neceg drzala, no ne moze ti kocka cokolade u krizi pokvarit cijelu pricu, nema smisla :D no cijela cokolada moze i te kako :rofl:

mislim da sam i ja stavljala sezam na piletinu, nije da ces pojest kilu sezama :D

idem pogledat koji recept pa javim!
ako znate francuski ima i cijeli sajt s receptima!
http://415.fr/

ps. ja za dva tjedna odoh na more dva mjeseca pa cekam svakodnevno plivanje, jupiiiiiiiiiii :D

vries
14.06.2010., 19:22
super je kod svega sto su mi se isti tren kad sam odlucila ici na dijetu nekako poslozile kockice u glavi: i odmah sam pocela uzimat manje obroke, vise puta na dan i sve super.. a nije da nisam tako pokusavala i prije dijete, kao, samo trebam smanjit obroke, bez repeta (tako sam naime prije desetak godina skinula 10 kg, gotovo bez po muke - ee, al tad sam imala 10 godina manje!) i sve ce biti ok... al ma kakvi - ja se ne bi smirila dok nisam potamanila cijelu cokoladu... sad kad se sjetim sta sam sve utrpavala u sebe - uzas... ko da sam druga osoba u samo 4-5 dana... al takva sam otkad sam s vama na forumu... tu smo ko AA:))) bas je dobro sto vas imam! hahaha

francuski na zalost ne znam, mozda bih se mogla snaci, svakako cu bacit oko:)
ja na more tek za mjesec i pol. al tad bih vec trebala biti u koncolidacijskoj fazi, i zamisljam se puuuuno manjom u badicu:)) jos ako i meni ode malo celulita dolje (o cemu s nevjericom citam u prijasnjim postovima) - di ce mi biti kraj?!:)

Keya
14.06.2010., 20:20
je i meni se dogodilo to s kockicama :D jednu subotu sam isla nesto u knjizaru i dok sam isla prema kasi krajickom oka ugledam dukanovu knjigu "je ne sais pas maigrir" (ne znam smrsaviti), uzela knjigu, dosla doma, procitala u manje od sat vremena i odmah krenula u boj :D totalno mi je bilo prirodno!

a za ovo ljeto, garantiram ti da ces biti super u badicu ;)

mikogoago
14.06.2010., 21:56
Pozdrav cure,
samo hrabro i neocajavjte ako bas sve ne ide tako brzo kako bi zeljele.Svaki je organizam prica za sebe,neko brze gubi kile neko malo teze.Jedno je sigurno djeta je 100% djelotvorna i ja do sada nisam osjetio nista negativno u toj dijeti.Nastojte se sto vise pridrzavati uputa,a ako i koji put se omakne...pa nije sveto slovo da se mora detaljno i doslovno pridrzavati kako rekoh sve je jako individualno.Ja od danas na stabilizacionoj fazi i nemogu Vam opisati taj divni osjecaj kada sam skoro poslije dva mjeseca zagrizao jabuku(hehe stari Adamov grijeh):cerek:.Bas sam uzivao u okusu.valjda kako se nisu jele odredjene namirnice istanca se okus i pozeli se -pa covjek zaista uziva kada to ponovo jede.Ja sam stao na 83,5 kg i sada oprezno dalje.Zamolio bih Eyu ili neku od Vas akomozete malo recepata da napisete.Imam one sa Dukanove stranice o receptima.:top:
Drzim vam fige

ejany
14.06.2010., 22:07
ne brini vries,brzo će proći ova kriza što se tiće gladi i toga što se fizički loše osječaš.tako je bilo i meni,vapila sam za dodatnom energijom,užasna slabost,a najgore od svega su bili bolovi u nogama.:mama:

ovdje na forumu je netko spomenuo energetska pića(light) i zahvalna sam mu zbog toga.slatko,a k tome i diže!:top:

lunarna
14.06.2010., 22:27
Upravo sam htjela spomenuti da sam nekako bez energije. vrućine i žege baš i ne idu u prilog.

Nemam snage. Crv sumnje mi se uvlači u misli...jel je u redu toliko dugo bez ugljikohidrata... :misli:

ejany
14.06.2010., 22:27
Čestitam Mikogoago i hvala na podršci!:top:

O trečoj fazi ne znam apsolutno ništa,tako da bi i o tome voljela malo čitati.S obzirom da ćemo se svi lagano otisnuti pravac juga,a netko poput mene provesti ljeto u internetskom mraku(odmor!) zaista ne bi bilo loše unaprijed se informirati i o toj fazi.Pogotovo što sam uvjerena da idem do kraja koji je polovicom 8.mj.:cerek:

Hvala Keya na dosadašnjim i budućim informacijama!:top:

sidora
14.06.2010., 23:09
samo da vam se pridruzim., citam sve postove., od danas sam ponovno na ducanu. bila sam negdje 10 dana, skinula skoro 4 kg, pa se onda malo opustila. i dobila samo kilu i pol, kaj mi je fascinantno jer sam jela i kruh i sve zivo.
danas ujutro papala zrnati sir, ja sam ga i kad sam bila na dijeti prvi put cijelo vrijeme jela umjesto posnog jer mi je odvratan, za rucan 2 konzerve tune s tvrdo kuhanim jajima. sutra sam mislila isprobati recept tandoori piletine - mariniraju se prsa u jogurtu, senfu, cesnjaku, papru i chilliju i onda speku u pecnici.
ja sam osobno odusevljena dijetom, kad bi me uhvatilo ludilo navecer pojela bi par snjita purece sunke, i sve bi funkcioniralo bez problema.
:)

xx..viva..xx
15.06.2010., 10:36
ma ja sam ti ove vocne tamanila bez beda, samo ti daj :D
a i kavu sam uvijek pila, stavljala zasladjivac al sad to vise ne radim..; sva sreca da zeleni caj volim bez secera, pa mi je to super!
btw coca zero je isto slatka (iako odvratna u pocetku)ps. imas one weight watchers i te druge light vazno da nemaju brdo masnoca!

:ne zna: negdje sam procitala par puta da se kod Dukana spominje cola zero, ne bas sad ono u ogromnim kolicinama al kao moze se.Na moju veliku srecu iako sam inace ljubitelj obicn COle:cerek: i na ovu sam se vec navikla.

Joooj kako sam jutros zgrijesilaaaa nece mi gosp.Dukan nikad oprostit:rofl:
Fino ja kupim dimceka u Konzumu onog narezanog tak da imam za vise dana....misleci si ga narezat na kockice i pomijesat s posnim sirom i uz to malo paradajza....i sve sam to i jela ali sam dimcek stavila u KAJZERICU neee:( bas se sad grizem zbog tog....bila sam uzaaasno gladna.Valjda kod mene to varira iz dana u dan, jucer npr nisam uopce bila gladna jutros ono...sve prozdirem pogledom:lol:
Sad sam ful sita :zubo:
E ako se pojavi kila zbog jedne kajzerice proklet cu sve kajzerice ovog svijeta:flop: :tuctuc:

mija.ran
15.06.2010., 17:54
Posto sam i ja krenula sa ovom dijetom imam par pitanja

1. da li moze da se koristi neslan domaci sir sa 0% masti
2. da li u Ducnov sladoled moze umesto kakao da idu arome
3. da li su zobene pahuljice isto sto i mekinje i kakva je razlika izmedju zobenih mekinja i psenicnih

Unapred hvala:)

Keya
15.06.2010., 18:31
1. da li moze da se koristi neslan domaci sir sa 0% masti da
2. da li u Ducnov sladoled moze umesto kakao da idu arome da
3. da li su zobene pahuljice isto sto i mekinje i kakva je razlika izmedju zobenih mekinja i psenicnih

na zadnje pitanje cu ti dati izvor sa google prijevodom (jer iskreno, ni ja ne znam bas tocni prijevod):
son d'avoine = mekinje
son de blé = mekinje

avoine = zob
blé = psenica

e sad, pahuljice ne znam, ne vjerujem jer taj son (mekinje) to ti je vanjski dio zobi i psenice, u stvari ljuska, nema skoro nikakvu hranjivu vrijednost ali je krcata vlaknima i odlicna za peristalzu (ono, kad crijeva rade) a to je vazno pogotovo kod ljudi koji pate od zatvorenja.
drugo, ta ljuska od mekinja kupi po crijevima sve stetne stvari pa i kolesterol.
no kako kupi sve zivo, tako pokupi i vitamine i dobre stvari i zato dukan ne preporucuje vise od 3 zlice na dan i mijesa ju sa psenicom.
i da, najvaznije, u principu te se mekinje mogu jesti i u jogurtu, bilo gdje, nije potrebno kuhanje. no dukan je skuzio da je to ljudima ljigavo pa je izmislio lepinju :D

eto nadam se da sam pomogla.

ekipo, skuzajte me danas sam brza imam groznu zgaravicu i brdo posla!
"nek dukan bude s vama" :rofl:

lunarna
15.06.2010., 18:36
keya, kupila sam lignje. friške friške :) mislila sam ih tutnut u pećnicu sa češnjakom, mladim lukom i malo maslinovog ulja.

Spotićem se o to maslinovo ulje....jel nam je dozvoljeno? ( :D haha, zvučim kao da činim zločin haha )

Keya
15.06.2010., 18:51
keya, kupila sam lignje. friške friške :) mislila sam ih tutnut u pećnicu sa češnjakom, mladim lukom i malo maslinovog ulja.

Spotićem se o to maslinovo ulje....jel nam je dozvoljeno? ( :D haha, zvučim kao da činim zločin haha )

pa nije :ne zna:
al ja sam ponekad znala varat, stavila bi kap samo da si smirim savjest, no opet ne bi trebalo, ma stavi ti brdo luka i kap ulja (zbog psihe) pa ce luk vec pustit svoj sok :D

Keya
15.06.2010., 18:52
E ako se pojavi kila zbog jedne kajzerice proklet cu sve kajzerice ovog svijeta:flop: :tuctuc:

a sto je to kajzerica,??? :s

lunarna
15.06.2010., 19:02
ma imaš pravo..kapnut ću ja... :mig:

evo vam jedan interesantan članak na engleskom:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:k3JdP9il4_gJ:www.bodyincredible.com/the-dukan-diet-is-it-as-good-as-they-say/+dukan+diet+what+about+olive+oil&cd=6&hl=hr&ct=clnk&gl=it

Btw. javi mi kad saznaš šta je kajzerica :cerek:

Keya
15.06.2010., 19:34
ma da, imas tih pobornika za masti no treba naglasiti slijedece:
kad jedem mjesano meso, uzmem ono od 5% masti, a to znaci da nije bez masti nego je jednostavno ima manje.
riba, skoljke, dimljeni losos, morski plodovi su krcati mastima i mogu se jesti u neogranicenim kolicinama.
polumasno mlijeko ima MANJE masti, al nije da ga uopce nema (nb. mi nikad nismo presli na nemasno mlijeko, cijelo vrijeme smo ostali na polumasnom).
znaci jaje ima masti, meso ima masti, riba ima masti.

samo je nema u prevelikim kolicinama ;)

to je u stvari njegov prncip, ak sam dobro skuzila, on ti makne sve da bi se ti osjecao jadno ak stavis i mrvicu toga i da ti smanji naviku.
jer sigurna sam da ces maslinovo u salatu nakon ove dijete ipak drugacije stavljati (bar 3 puta manje) :D

jesus osjecam se kao dukano mesija :rofl:

vries
15.06.2010., 19:52
ne brini vries,brzo će proći ova kriza što se tiće gladi i toga što se fizički loše osječaš.tako je bilo i meni,vapila sam za dodatnom energijom,užasna slabost,a najgore od svega su bili bolovi u nogama.:mama:

evo vec danas bolje! jedino malo manje vode pijem, cim nije toliko vruce... osjecam se lakse, al ne mogu reci da sam nesto puno skinula...:ne zna: al zbilja lako sve podnosim, prepolovila sam kolicinu obroka... valjda mi treba vise...

danas na poslu dobili prefine praline, prave, svicarske... ajme, oci mi ispale:eek: al izdrazala sam i nisam popustila napasti. divim se samoj sebi:s

vazno pitanje za sve cure koje su prosle ili su dulje na dukanu: stao je sa ciklusom??? ja sam, naime, bas ovaj vikend trebala dobiti, ali jos nista...

keya, da, ti si nas guru!!! :lol:

vries
15.06.2010., 19:57
je i meni se dogodilo to s kockicama :D jednu subotu sam isla nesto u knjizaru i dok sam isla prema kasi krajickom oka ugledam dukanovu knjigu "je ne sais pas maigrir" (ne znam smrsaviti), uzela knjigu, dosla doma, procitala u manje od sat vremena i odmah krenula u boj :D totalno mi je bilo prirodno!

a za ovo ljeto, garantiram ti da ces biti super u badicu ;)

to su ti trenuci u zivotu kad se sve poslozi. i znas da je pravilno to sto radis i da drukcije ne moze:mig:

a badic? uf, jos sam nevjerni toma...:rolleyes::rolleyes:

lunarna
15.06.2010., 20:20
Moj dragi, koji je talijan ( ah, svatko ima neku grešku pa tako i on državljanstvo :cerek: ) poručuje mi da napišem svima na ovom topiku ( a posebno meni :D ) da će tužit gospon Dukana zbog remećenja mira i sloge u našoj maloj obitelji :lol:

Naime, od kad smo na toj dijeti, svađamo se ko mala djeca a durimo gore od navedene djece :lol::lol::lol::lol:

Reče prije; jeb..la te dijeta i Dukan; obadvoje smo kao TI za vrijeme PMS-a :lol::lol::lol:

mija.ran
15.06.2010., 20:59
Hvala na odgovorima:) Ovo sam jela predhodna dva dana pa ocenite da li sam negde brljala.:ne zna: Ako jesam molim vas ispravite me:)

1 DAN / 97 - ATTACK PHASE ( 1/3 )

Dorucak - 250 grama jogurt 2.8% masti ( ne sadzi gluten ni konzervans ) sa dve kasike mekinja
Rucak - 2 krmenadle pecene u mikrotalasnoj na zici
Vecera - 125 grama jogurt 2.8% masti ( ne sadzi gluten ni konzervans ) + manja krmenadla i 1/2 virsle

2 DAN / 97 - ATTACK PHASE ( 2/3 )

Dorucak - 250 grama jogurt 2.8% masti ( ne sadzi gluten ni konzervans ) sa dve kasike mekinja, konzerva tunjevine i 2 rovita jaja
Rucak - 3 parceta mesa dinstanog na vodi sa sosem od pavlake ( 6 % masnoce ne sadzi gluten ni konzervans ) i limuna
Vecera - 1 Ducan palacinka sa malo sira

Oba dana sam pila po 3l vode i setala u proseku 1h.

Ja nigde nisam uspela naci zobene mekinje. Ima jecmene i psenicne. Ove prve mi ne odgovaraju stalno mi je muka dok psenicne jedem odavna bas zbog probave. Ranije sam na 300gr mekinja dodavala po 50gr lana i 50gr kima al sada ne znam da li je to dozvoljeno.

lunarna
15.06.2010., 21:58
mija.ran@ mislim da ti jelovnik sasvim u redu.

Jedino ja sam u attack fazi pazila da mi jogurti imaju 0,1 masnoće.

mikogoago
15.06.2010., 22:26
Vries cestitam Ti na karakteru i sto si uspjela da ne popapas koju pralinu.To je veliki korak u kontroli i dijeti.samo naprijed:top:
Vidim ja kako se primice ljeto i odmori sve ste zesce,samo tako,naprijed!:klap:

mija.ran
15.06.2010., 23:53
@Lunarna meni veliki problem predstavljaju aditivi i konzervans a ovo je jedini jogurt koji ih nema. Ako neko zna za neki sa manje masnoce a da nema gluten i konzervans neka javi. Bila bih veoma zahvalna :)

Keya
16.06.2010., 06:25
dobro jutro curke i decki :D
evo me rano ujutro jer poslije moram gibat poslom!

vazno pitanje za sve cure koje su prosle ili su dulje na dukanu: stao je sa ciklusom??? ja sam, naime, bas ovaj vikend trebala dobiti, ali jos nista..
evo ja zatrudnila na dukanu, zato i jesam prestala naglo (mucnine traze UH jbg), tak da ne znam :ne zna:

Moj dragi, koji je talijan ( ah, svatko ima neku grešku pa tako i on državljanstvo
lunarna, dijelimo iste muke, i moj je talijan :rofl:
samo sto se moj odmah uhvatio knjigu odmah iza mene i stukao 14kila i totalni je pro-Dukan :D

mija.ran, odakle tipkas? ja isto imam problema s additivima i konzervansima od nedavno (zato sa djutarnji kavu pijem sa secerom, nema cole itd), ali u fr nalazim bio jogurte bez aditiva (totalno prirodne), a ti, ako nisa drugo, pa razrijedi ga vodom malo :D
inace sve ok, na kraju krajeva, radi ono sto mozes, nece sad svijet propast :D

xx..viva..xx
16.06.2010., 09:28
a sto je to kajzerica,??? :s

:lol:
Pecivo za sendvič :zubo:
Uglavnom...kruh:flop:
Ne bum si to nikad oprostila.
Jos sinoc mama pravila slanu strudlu/pitu kak god, od sira i spinata....mislim svemu mogu odoljet al tome ne samo sam 3 komadica pojela:rofl:
Danas se vracam na strog rezim promise :zubo: :p

sparkica
16.06.2010., 12:24
za one koji ne znaju: :mig:
http://www.panpek.hr/katalog/finap/kajzerica.jpg

I ja sam od nedavno krenula.
Prvih 5 dana je bilo ok - 2 kile dolje, a onda sam 5 dana brljala (uh, svašta je tu bilo, čak i čokolade :eek:) ali srećom nije se ništa vratilo. :s

Sad mislim pokušati nastaviti 5 dana PP + 5 dana PL....

mija.ran
16.06.2010., 12:50
Ja guska:mig: nisam stavila lokacju. Evo sad cu. Iz Nisa.

Keya
16.06.2010., 12:50
ma joj ta kajezrica, sad ste me podsjetili kad sam bila klinka.... ja iz istre idem kod bake i djeda u liku i oni me posalju u ducan po kruh.
i ja odlucim da hocu i panin. a lik me cudno gleda. PA-NIN i prstom u njega. a on meni "pa reci pecivo" :rofl:

mija.ran
16.06.2010., 12:55
Za one koji ko ja kubure sa francuskim google ima sjajan prevodioc. Mozete ubaciti ceo tekst ili link stranice i dobiti prevod. Ja sam uzela jednu svescicu i pisem svaki prevedeni recept.

Keya
16.06.2010., 13:25
bravo mija! jedino gdje mozete imati problema je sa ponekim namirnicama kao recimo fromage blanc kojeg kod nas nema, pa trazite zamjenski, ako vam jos nesto uleti mozemo traziti zajedno :)

dublin
16.06.2010., 14:36
pozdrav svima...
evo nakon mj dana prekida...i klopanja svega i svačega po feštama..prijavljujem da mi je kilaža i dalje 57.
dakle, nakon prestanka nije išla gore...

e sad..u planu je drugi tjedan opet krenut...i riješiti se ove zadnje dvije tri kile....

brch123
16.06.2010., 15:01
Da li smijem cedevitu, i dajte molim vas pojasnite malo tu Dukanovu lepinju, 1 jaje kužim, a kaj ostalo-idem sad u nabavu-kaj da kupim od zobi i pšenice??? Jel to ima u velikim centrima ili u DM-u? Dajte napišite kaj da kupim, jer sam GLADNA...

Keya
16.06.2010., 15:34
Da li smijem cedevitu, i dajte molim vas pojasnite malo tu Dukanovu lepinju, 1 jaje kužim, a kaj ostalo-idem sad u nabavu-kaj da kupim od zobi i pšenice??? Jel to ima u velikim centrima ili u DM-u? Dajte napišite kaj da kupim, jer sam GLADNA...

joj gladno moje, evo samo za tebe ponovo ide recept od lepinje :D

1 jaje
1 velika zlica fromage blanc 0% (to vam je malo jaci jogurt, nesto kao jogurt s malo vrhnja, al i sami jogurt je ok)
2 zlice mekinja od zobi
1 zlica mekinja od psenice
(ak nemate ovo zadnje stavite slobodno 3 od zobi isto je ok)

sve pomijesati, staviti u tavu i zapeci. sve se ovo u principu moze jesti sirovo tak da ne morate dugo peci.
meni je to bio idealan dorucak, lepinja je bila umjesto kruha, stavim brdo sunke , 2 jogurta i happy do rucka

ove mekninje ces naci garant u DM-u!

go! :cerek:

lunarna
16.06.2010., 15:40
ma joj ta kajezrica, sad ste me podsjetili kad sam bila klinka.... ja iz istre idem kod bake i djeda u liku i oni me posalju u ducan po kruh.
i ja odlucim da hocu i panin. a lik me cudno gleda. PA-NIN i prstom u njega. a on meni "pa reci pecivo" :rofl:

I ti istrijanka? :zivili:

brch123
16.06.2010., 15:52

go! :cerek:

Hvala puno,a cedevita???

Keya
16.06.2010., 15:55
Hvala puno,a cedevita???

a ne bi trebalo ak ima secera unutra, al ja se sjecam da kad bi me spicilo, popila bi casu smoothiesa i bila ko nova.
tak da ja bih ti rekla ajde al samo kad te uhvati kriza, ipak ima secera unutra.

Keya
16.06.2010., 15:56
I ti istrijanka? :zivili:

bilo kuda, istrijani svuda :D daj pet :five:

xx..viva..xx
16.06.2010., 16:29

Ja bas jucer bila u Dm-u i stajala pred onim policama zdrave hrane jedno dobrih 10 min ko neka glupacha:lol: i da vidim jesam li corava ili sta :misli: i nisam nasla nikakve mekinje, dole na deklaracijama svagdje pise zobene/razene itd PAHULJICE, a te haferflocken imam i ja doma, al kako sam vidjela to nije dobro ko mekinje??:confused: Jel mogu pahuljice u tu lepinju?

Ne znam mozda nije isto u svakom dm-u al sigurno mekinje nisam vidjela. :D

btw. ne kuzim tekuci jogurt da ulijem nutra?Kak da se jogurt pece? :misli:
Mozda cvrsti?

Danas sam puno puno grijesila CCC :tuctuc: od sutra sam hvala Bogu na 5/5 opet samo proteini neću li se iskupiti za grijehe joj joj :moli:

Keya
16.06.2010., 16:52
ja sam ga nasla u jednom velikom DM-u u puli, al istina je da ga nemaju u ovom malom, ne znam sto ti rec! a opet, tko zna kako prevode na deklaracijama :ne zna:
a jogurt je onaj cvrsti, zagrabis zlicu i sve ce to jaje povezati :D al mislim da je ok i tekuci, stavi dvije zlice onda, uglavnom, eksperimentiraj!

arogantnna
16.06.2010., 17:38
zanima me,kolko bi trebalo uopće vode popiti dnevno?pijem 2.5 litre i bljuje mi se od te vode više....:confused::rolleyes:

Keya
16.06.2010., 17:42
zanima me,kolko bi trebalo uopće vode popiti dnevno?pijem 2.5 litre i bljuje mi se od te vode više....:confused::rolleyes:

ja pila bocu, ono, po potrebi (nije bilo zima), vazno je da nisi zedna, nemoj se silit :ne zna:

arogantnna
16.06.2010., 18:02
ja pila bocu, ono, po potrebi (nije bilo zima), vazno je da nisi zedna, nemoj se silit :ne zna:

ah..ja imam onu-od viška glava ne boli..(al zato želudac :rofl: )

Keya
16.06.2010., 18:30
ah..ja imam onu-od viška glava ne boli..(al zato želudac :rofl: )

nemoj pretjerat :s
http://news.sky.com/skynews/Home/UK-News/Water-Diet-Mother-Jacqueline-Henson-Dies-On-LighterLife-Diet-After-Drinking-Too-Much-Water/Article/200812215177968

lunarna
16.06.2010., 19:37
Danas sam papala:

Doručak: jogurt 0,1 / 2dl

Užina: 400 g surimi štapića sa limunom

Ručak/večera: juhica od tikvica, pileća prsa na tavi sa umakom od šampinjona distanih sa rajčicama i malo bijelog vina.

Bravo ja!! :klopa:

vries
16.06.2010., 20:45
mikogoago, hvala!:) i danas uspjela odoljeti, ovi u uredu to tak polako jedu... a ja mantram: mozes ti to, mozes ti to:):):)

inace, dragi moji dukanivci, danas sam KONAČNO primjetila konkretne rezultate i to ne na vagi, nego na odjeci... (sutra je tjedan dana da sam krenula): probam traperice koje nisam navukla od zime, a i onda su bile pretijesne, ono, kao, tek tolko.. kad ono - usla bez problema!!!!! :jumping:Boze, kako malo treba da budes sretan!!! ahahahahaha:rofl::rofl::rofl: noge iznad koljena vise nisu onako jake, natecene... valjda izasao sva taj visak vode... stalno se gledam u ogladalo i jednostavno ne vjerujem:)

a sto se vode tice, ja popijem oko 3,4 l, i to po gutljaj dva svako malo, lakse je nego se natakati odjednom (prislim se jedino kad jedem, to mi je koma, al kazu da se mora).. a pijem je iz bocice od pola litre, tako mi je najlakse pratiti koliko popijem...

sretno svima! idemo dalje!!!!

ejany
16.06.2010., 20:55
hehehehe....ove palačinke(pogače) sam savim slučajno radila bez jajeta,tek sam danas probala pravu:lol:
ni ona moja nije loša
ja koristim kefir ili tekuči jogurt 0,9% mm i sirni namaz dukatelu light.naravno,ja tu dodam soli,papra,korijandera ili currya ili gingera,ovisi što jedem s tim.probat ću i sa svježim biljem.
teflonka je zakon za to,ulijem(ili onu moju utisnem) u hladnu tavu i stavim na ploču,okrenem bez problema i stvarno je super.:top:

ejany
16.06.2010., 21:11
netko je spomenuo recept za sladoled!?:cerek:
baš bi me veselio uvid u taj recept,zato molim znalce da tu slasnu informaciju podijele s nama.:s

Keya
17.06.2010., 07:31
Danas sam papala:

Doručak: jogurt 0,1 / 2dl

Užina: 400 g surimi štapića sa limunom

Ručak/večera: juhica od tikvica, pileća prsa na tavi sa umakom od šampinjona distanih sa rajčicama i malo bijelog vina.

Bravo ja!! :klopa:

ma zeno! bog ti da a ti neces! pa ja sam to sve jela samo u jednom obroku! :rofl:

pogotovo naglasak moras staviti na prve obroke a ne na zadnje, iako, ok vi u hrvatskoj nikad ne jedete kasno, tak da i nije strasno...

@vries, bravooooooo! obozavam taj osjecaj, evo se i moj avaga smilila jutros a jucer sam mislila da nikad nece :rofl:
@ejany, ja ti za sladoled nemam pojma al sigurno ima puno aspartama pa se bas ne palim ni na kolace ni na njegove sladolede... vec mi je ono u coca zero bilo dovoljno.
na fr forumima sam citala ljude koji su jeli do 10 jaja na dan samo zato sto doslovno nije zabranjeno...; brrrr jezim se od toga :D
a sa aspartamom sam jako oprezna tak da.....
u principu nema granica, sa dozvoljenim namirnicama radis sto zelis, ka kraju krajeva i taj sladoled napravis jednom a ne svaki dan...

Gilda.
17.06.2010., 08:43
Konačno pune 4 kile:trio:
Al roba od prošlog ljeta je na meni:cerek:
Jučer sam malo zgriješila:brukica:
Nego, ponestaje mi ideja. Ispočetka sam izmišljala recepte, kombinirala. Sad više nemam ideja. Dajte cure neki recept ili kombinaciju nabacite.

Zvezdarka
17.06.2010., 10:10
Cao Dukanovci , Meni je danas 2. dan dijete i nije mi bas lako ali se nadam da cu izdrzati ... Spasava me Ella sir 0% i jedva cekam da predjem na 2. fazu. Ja sam juce imala 71 kg, a danas vec 70 ( znam da je to voda ...) ali ipak prija za videti :p Ja zelim da slinem 15 kg, i mislim biti u 1 fazi 5 dana. Na Dukanovom kalkulatoru mi ispalo da kod mene 1.proteinska faza treba biti samo 1 dan !!!!
Pozz, pa cemo se druziti i bodriti :)

Gilda CESTITAM !!!!

asor
17.06.2010., 10:26
Molim pomoć u svezi bulimije!!!!!!

Keya
17.06.2010., 10:54
Konačno pune 4 kile:trio:
Al roba od prošlog ljeta je na meni:cerek:
Jučer sam malo zgriješila:brukica:
Nego, ponestaje mi ideja. Ispočetka sam izmišljala recepte, kombinirala. Sad više nemam ideja. Dajte cure neki recept ili kombinaciju nabacite.

riba i morski plodovi s lukom i curryjem??? :D
polpete s lukom i jajem (klasika)
dukanova pizza??? :mig:

zvezdarka, welcome! :D

Molim pomoć u svezi bulimije!!!!!!
pa sto NAS molis, javi se svom lijecniku.

Gilda.
17.06.2010., 11:28
riba i morski plodovi s lukom i curryjem??? :D
polpete s lukom i jajem (klasika)
dukanova pizza??? :mig:

.

Thanks.
Polpete stalno pečem što sa sirom, vlascem, malo puretine... svega vraga namećem unutra. Isto ko i u dukanovu lepinju. To mi dođe ko potpun obrok.
Pizzu sam isto probala, nije loša.
Ma u stvari može se, samo me malo malodušnost kaj se tiče kuhanja primila. Brzo ću se oporavit. Fale ugljikohidrati pa mozak šteka:D
E viš, morske plodove bi mogla.
A i punjene tikvice nisam dugo radila.
Mogle bi se i paprike punit jel da? Onak, malo puretine, malo sira, začini... pa zapeč :misli:
Sir (posni, zrnati) sam morala gotovo izbacit. Nikad u životu nisam bila tak napuhana. I inače ne podnosim mlječno. Osim kad se sir ispeče, onda je OK.
Ah, idem smišljat dalje.
E da, u zadnje vrijeme dosta radim poširana jaja. Otkriće svima u kući. Uz preljev od nemasnog jogurta i začina - odlično.

mija.ran
17.06.2010., 11:40
Da se pohvalim prosla prva faza i pocelo padanje:):):)

Tezina - 61
Grudi - 90
Struk - 67
Gza - 99 :(
Kuk - 84.5
Nadlaktica - 26
List - 32.5
Butina - 45
Vrat - 33
Zglob ruke - 15
Zglob noge - 19.5
Procenat masti - 15.65
Lbs/Kgs of Body Fat - 9.55
Lean Body Weight - 51.45
BMI - 21.11

Danas pocela druga faza

ejany
17.06.2010., 11:54
pa priuštim si ja koju kuglicu sladoleda tako i tako:D
pogotovo kad cijelim dan jurim po gradu...gladna ko pas...umirem od vručine...da,baš ću jesti zrnati sir,hahaha:lol:
što se tiće zaslađivača,ne koristim ih uopče.nes ionako pijem bez šečera.drago mi je što sam iskoristila vrijeme bazge da napravim sok koji sam zasladila sa svježom steviom.napravit ću i od metvice.
palo mi je na pamet i sigurno ću probati(jer obožavam tjesteninu koju sada ne smijem jesti) samljeti pahuljice u prah,odnosno brašno i od toga napraviti tjesteninu:D
ma miiislim....baš me zanima ishod tog poduhvata:ne zna::lol:
ah da....musaka,patliđani i mljeveno pureče meso!:top:

Gilda.
17.06.2010., 11:58
...palo mi je na pamet i sigurno ću probati(jer obožavam tjesteninu koju sada ne smijem jesti) samljeti pahuljice u prah,odnosno brašno i od toga napraviti tjesteninu:D
ma miiislim....baš me zanima ishod tog poduhvata:ne zna::lol:
ah da....musaka,patliđani i mljeveno pureče meso!:top:

Ja sam samljela zobene mekinje i dodala 2 jaja, malo soli i vode i napravila noklice za juhu. Moraš samo pažljivo spuštat u kipuću vodu da se ne raspadnu. I kuham ih posebno, ne odmah u juhu. Jednom su se raspale, mislim da je stvar u jajima jer sam stavila samo jedno. Prošli put sam stavila 2 i bilo je dobro.
Musaka:top:

Gilda.
17.06.2010., 12:01
Danas je mm napravio dobar namaz od posnog sira i tune al naturale s dosta začina (tunu dobro iscijediti da bude onako suha). Povezao s malo jogurta. Otkriće:D Vrlo osvježavajuće.

Jel se smiju jesti oni "kartoni" od riže? Imaju malo kalorija, ali ugljikohidrati...:ne zna:

xx..viva..xx
17.06.2010., 12:13
@Gilda, super zvuci NAMAZ al na sta ga MAZES:lol:
I ja sam tako slicno neki dan samo jos ubacila paradajz u to bez jogurta.I ne moras cijediti ulje iz tune, kupi onu u salamuri ja bas probala neki dan nije losa.Jest da mi je bilo malo :eek: jest to bez kruha al...prezivjeh :zubo:

Inace...radila sam sad kakti tu lepinju...meni to ispalo kajgana ne lepinja :rofl: imam normalnu tavu, i stavila sam pahuljice jer nemam mekinje.Bljutavo malo al zaliveno s jogurtom moze proc.:top: I naravno uz to malo dimceka:D

Odo napravit ice-coffee sad sam se navukla svaki dan, bas me briga kaj ima secera unutra ta instant mi je najdraza :D:kava:

Gilda.
17.06.2010., 12:30
@Gilda, super zvuci NAMAZ al na sta ga MAZES:lol:
I ja sam tako slicno neki dan samo jos ubacila paradajz u to bez jogurta.I ne moras cijediti ulje iz tune, kupi onu u salamuri ja bas probala neki dan nije losa.Jest da mi je bilo malo :eek: jest to bez kruha al...prezivjeh :zubo:

Inace...radila sam sad kakti tu lepinju...meni to ispalo kajgana ne lepinja :rofl: imam normalnu tavu, i stavila sam pahuljice jer nemam mekinje.Bljutavo malo al zaliveno s jogurtom moze proc.:top: I naravno uz to malo dimceka:D

Odo napravit ice-coffee sad sam se navukla svaki dan, bas me briga kaj ima secera unutra ta instant mi je najdraza :D:kava:

Pa namažeš na dukanovu lepinju ili polpete (1 jaje, malo zobenih mekinja, sol, jogurt ili nemasno mlijeko):).
Inače, tuna je u salamuri (al naturel)i zato cijedim kaj mi to nije baš fino. Da je maslinjak...eee:cerek:

xx..viva..xx
17.06.2010., 13:14
Ahaaa...ma meni je ok.Privikavam se polako na život bez masnoća.Štoviše, kad vidim kak moji doma jedu nekaj u ulju il pohano...nekak mi se zgadi.:zubo:
Al se coffee bez šećera nemrem odreć, dobro popijem samo 1 dnevno i to onu ice, jer inače ni ne pijem kavu ovo mi je kakti zamjena za slatko.

Ah lepinja...lepinja:rofl: ne znam kak vama ispadne tak da se ekšuli nešto može mazat na nju ja kad sam tu smjesu bacila na tavu peklo mi se ko i kajgana, i još k tome bez ulja. Možda je do tog da treba imat tu neku drugu tavu, ili pak treba jako gusto napravit. Sve u svemu ne volim baš te zobene pahuljice šta god, bljutavo mi to, pojela sam to sve u svemu al jedva:rofl:
Popodne ću 1 voćni jogurt.:cerek:

mija.ran
17.06.2010., 13:19
Ja Dukanovu palacinku pece u mikrotalasnoj 5min na srednjoj jacini i super je.