PDA

View Full Version : Dukanova dijeta

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Pješčani sat
20.04.2010., 08:36
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nisam našla temu o tom ovdje. Čitam danas u novinama o Dukanovoj dijeti( moguće se drugačije piše njegovo ime).
Zna li netko više o tome i je li itko probao taj plan prehrane?

Hvala na odgovorima.

inra
20.04.2010., 09:25
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nisam našla temu o tom ovdje. Čitam danas u novinama o Dukanovoj dijeti( moguće se drugačije piše njegovo ime).
Zna li netko više o tome i je li itko probao taj plan prehrane?

Hvala na odgovorima.

uze mi riječ s tipkovnice :mig:

i mene isto interesira. pročitah jutros i baš me zainteresiralo. sve informacije dobrodošle!

inra
20.04.2010., 09:39
evo pronašla sam ovo. malo je detaljnije opisano.

http://www.thedukandiet.org/Program/Main.html

sad kad sam malo više pročitala, nisam baš sigurna...

Pješčani sat
20.04.2010., 10:32
hvala, sad čitam ..pa ovih prvih par dana treba jesti samo i isključivo proteine?

malo dosadna ishrana..

Uranella
20.04.2010., 10:36
Meni to sliči na Atkinsa, ali ne vidim objašnjenje po kojem se principu izmjenjuju faze...
I ja bi rado čula objašnjenje...

ursula1000
20.04.2010., 11:03
aha, to je ovo u Jutarnjem (http://www.jutarnji.hr/dukanova-dijeta---tajna--francuske-mrsavosti/730192/) u stilu "budi lijepa kao Francuskinja" :rolleyes:

Meni osobno se ne sviđa -previše proteina..Više mi se sviđa ovaj komentar ovu dijetu:

ono što se gubi je voda, jer ugljikohidrati vežu vodu. a meso sadrži puno, ali puno masnoća, kakve su to gluposti. umjesto bifteka, maslinovo ulje, dragi moj doktore neurokirurgu. ista je stvar kao s atkinsonovom dijetom, ova dijeta sigurno ima negativne dugoročne posljedice...najvise za srce i krvni sustav. nitko ne razmišlja kakav je to šok za organizam izgubiti odjednom 4,5 kilograma??? doktori, halo? (mesecina)

chilimama
20.04.2010., 11:18
Dijeta ko dijeta , nijedna nije idealna a ni zdrava...(Ne vidim stručnosti u komentaru jer ne kaže ništa osim neslaganja s tom restrikcijom...)
4,5 kg su ništa za nekoga ko treba izgubiti 35kg i ne mislim da će mu naškoditi više od tog viška kojeg ima...Naravno da je najbolje promijeniti stil života i način prehrane, ali da čovjek ima karaktera i volje i snage ne bi sebe ni doveo do tih problema, zato sam za svaki oblik kontrole ...

ursula1000
20.04.2010., 11:33
chilimama, u pravu si i što se tiče komentara, naravno..Al ono, koji je sad taj D(t)ukan? :D

Pomisliš, pa ajd da vidim -a opet se sve svodi na isto - jesti više proteina, uh smanjit na minimum. I uvijek je tu s vremena na vrijeme "nagradica" u vidu kocke tamne čokolade. Pa to već i ptice na granama pjevaju! A ostalo su sve nijanse od dijete do dijete..

Ne znaju više kaj izmišljavat jer logika zdrave prehrane je ionako jasna. Tak da je po meni ova dijeta - već viđeno, baš kak veliš, ko i svaka druga

inra
20.04.2010., 11:59
osim toga, mislim da bi moj organizam doživio teški šok od tolike količine mesa, jaja i ostalih proteina. ja živim na voću, povrću, žitaricama, maslinovom ulju i slatkišima od kojih i jesam debela. meso mi je na jelovniku 1 put u mjesec dana, riba malo češće, a jaja izbjegavam jer mi teško padnu.

ne znam ni sama. nama koji imamo izgubiti puno kila ova attack faza zvuči privlačno zbog velikog gubitka u malo vremena. ali ko će mi izdražat' bez blitve, kupusa i jabuka :D

chilimama
20.04.2010., 12:39
Tak da je po meni ova dijeta - već viđeno, baš kak veliš, ko i svaka druga :mig:

osim toga, mislim da bi moj organizam doživio teški šok od tolike količine mesa, jaja i ostalih proteina. ja živim na voću, povrću, žitaricama, maslinovom ulju i slatkišima od kojih i jesam debela. meso mi je na jelovniku 1 put u mjesec dana, riba malo češće, a jaja izbjegavam jer mi teško padnu.

ne znam ni sama. nama koji imamo izgubiti puno kila ova attack faza zvuči privlačno zbog velikog gubitka u malo vremena. ali ko će mi izdražat' bez blitve, kupusa i jabuka :D

Ti izbaci slatkiše i voće s velikim udjelom šećera tj smanji količinu voća dnevno ( jedna jabuka/naranča/ bilošto ) a žitarice jedi samo neprerađene i to jednom dnevno...više se kreći...pij vode
Ova dijeta može biti izbor jako zdravim ljudima za početak skidanja velikih viškova ali ne i stil života...

Dlapek
20.04.2010., 12:42
Budući da faza čistih proteina traje samo nekoliko dana nije baš čisti Atkins.
Druga faza uvodi povrće.

Pješčani sat
20.04.2010., 12:47
mene je zainteresirala jer dosta agresivno kreće . jednom u životu sam probala "dijetu", i to onu un, bilo je rezultata ali se nisam dobro osjećala pritom.
stvar je u tome što se dosta zdravo hranim, i veći bi mi šok bio jesti isključivo meso- opet, s druge strane, dva dana bih preživjela. :ne zna:
koliko god se zdravo hranim, imam osjećaj da je metabolizam zaspao i ne mrda :rolleyes: zaista, zaista zaspao. možda mu treba takav šok..

mislila sam da je ovdje možda netko već probao..

Chilli bok! :)

chilimama
20.04.2010., 13:29
Bog, Pješčana :)
Ja osobno imam vrlo neugodna iskustva s dijetama jer sam se na svakoj propisanoj udebljala u prosjeku 2-4 kg.. UN dijeta mi se nije pokazala nikako :ne zna: Nakon 20tak dana sam uvijek bila teža nego na početku...Sve ostale slično tome, a kupusova bi mi izazvala samo probavne smetnje... Naravno, moj stil života i režim prehrane je prilično skladan s nutricionističkim naputcima pa sam svejedno imala višak a velim i dobivala povremeno u želji da skinem...:confused:
Tjelovježba, žitarice, posni sir su mi na uši izlazili a rezultata nimalo...Zato sam odustala od svega pa nek voda nosi, kako bude.. :mig:
Ova mi se dijeta čini jednostavna i mislim da bi se mogla s njom zabavviti ali na žalost, nema naputka kako točno se pridržavati dijete.
Izgleda da je ova vijest jučer bila udarna na svim portalima lijepe naše ( a možda i šire) a nijedan nije dao ništa osim okvirnih smjernica koje znam i sama ...

Eyla
20.04.2010., 13:49
evo ja mislim probat!
od sutra pa pet ili sedam dana samo proteini...
ja ne jedem slatko i to mi nije problem, ali mi je veliki problem tjestenina, riza i sve te "bijele" gluposti + naravno kruh... ne mogu jesti sve to "po malo", jer onda opet nakon nekog vremena jedem normalno - tj. previse!
najbolje mi ih je skroz izbaciti i onda sam mirna...
na ovom linku: http://www.thedukandiet.org/Program/Main.html sam našla sve uputstva, po koracima je objasnjeno, a mogu i ukratko prepricati, ako nekome treba...
zdravo ili ne, necu ulaziti u to... ali niti ovako ko sto ja jedem nije zdravo.. tako da, idem probat to promijeniti..
drzte fige :mig:

inra
20.04.2010., 14:35
Ti izbaci slatkiše i voće s velikim udjelom šećera tj smanji količinu voća dnevno ( jedna jabuka/naranča/ bilošto ) a žitarice jedi samo neprerađene i to jednom dnevno...više se kreći...pij vode
Ova dijeta može biti izbor jako zdravim ljudima za početak skidanja velikih viškova ali ne i stil života...

ma, pogrešno sam se izrazila. napisah žitarice, a mislila malo više na mahunarke:bonk: tipa leća, slanutak, bob, grašak.... jednom do dva puta tjedno, ni u kom slučaju svakodnevno. žitarice gotovo da i ne koristim. kruh jedem simbolično već godinama - ponekad šnitu integralnog. vode pijem 2-3 litre na dan, isto već godinama. vježbam, ne fanatično, ali pomalo svakodnevno.

i da, i sama znam da se trebam ostaviti slatkoga. i to znam već dvadesetak godina. da je to tako lako, ne bi u meni bilo ni 60 kila :kava:

mama Dalton
20.04.2010., 14:43
Danas na T-portalu:

http://www.tportal.hr/lifestyle/zdravlje/64430/Do-vitkosti-bez-gladovanja-i-puno-odricanja.html

ursula1000
20.04.2010., 14:55
..a ako i Francuskinje toliko jedu te proteine, valjda mažu najviše po konjetini (ili kak se veli, ždrebećem mesu?). Bila mi je frendica nedugo, navodno im je to popularna mesina

ah, meni je Francuska sve samo ne dijeta- vino, sir i kroasani :zubo: i :zazubice:

Pješčani sat
20.04.2010., 15:13
ja ne znam otkud te priče o mršavim i zanosnim Francuskinjama koje jedu ko građevinari a nose broj 32. :ne zna:
valjda su Amerikanci stvorili famu da bi sebe objasnili. ništa zanosnije od ostalih žena, ništa posebnije.
i sigurno nemaju poseban gen koji neutralizira kalorije.

beckerica
20.04.2010., 20:56
Baš ću probat to čudo. Zvuči logično :cerek: ahhahahaha ma svaka dijeta je na istu foru: ili jedi malo kalorija ili ne jedi ugljikohidrate. jer sve to ima isti rezultat: ketoza. Eh, neki uspiju izdržat na mesinama dugo a neki odmah isti dan navečer pojedu ostatke od obilnog ručka. Kako tko :)

Eyla
21.04.2010., 08:29
ko sto rekoh.. danas prvi dan.... za dorucak 100g puretine i 1 jogurt (0,5%mm)...
hm.. samo ne znam sta cu s kavom... inace ju pijem sa zlicicom i pol secera, a sva ova sladila su mi groznog okusa... jel netko naso nesto za secer?

beckerica
21.04.2010., 08:31
nemoj koristiti natren jer je to smeće. koristi steviu. od jedne kapi zasladiš cijelu kavu a smije se koristiti u dijeti jer nema ugljikohidrata ni kalorija.

p.s. bravo na startu :mig:

Uranella
21.04.2010., 08:50
Ja sam se naučila na skroz bez šećera radije nego dodavati nepoznata sladila...
Mrzim gorku kavu , ali bolje i tako nego šuć muć pa prolij napitak...zato popijem nesicu s vodom bez šećera i sad sam navikla..

Eyla
21.04.2010., 08:55
hvala na savjetu i podrsci! :)
stevia - zvuci mi poznato, ali je nisam primjetila u ducanima, budem potrazila... a danas cu probati kavu bez secera ... bljakic...
upravo sam bila na onoj Dukan stranici koja racuna idealnu tezinu itd... meni kaze da je to 71,5kg (tezina koju je moguce postici i bez problema ZADRZATI)... i to kaze da bi se moglo dogoditi u 10. mj. ove godine... znači nije ono izgubis 10 kila u 7 dana... prema ovome, procjena mu je 20 kg manje u 6 mjeseci.. mislim da je to ok... :ne zna:

beckerica
21.04.2010., 09:29
Istina, skroz je realan. Nije neka nerealna dijeta nakon koje se duplo zdebljaš. Uranella, pazi na to koliko nesice piješ jer ona ima ugljikohidrate!

Eyla
21.04.2010., 10:20
uokolo piše da može kava, ali bez secera, tj. sa tim umjetim sladilima - steviom - bas se ona spominje u clancima...
ja pijem 1-2 nessice dnevno, s mlijekom...
ova bez secera nije toliko losa.. malo se najezim kod svakog gutljaja, ali prezivjet cu :D
evo jos par linkova, koga bi moglo zanimati:

jos jedan opis dijete, sa receptima za pojedine dane: http://blogs.monografias.com/sistema-limbico-neurociencias/2010/04/20/the-dukan-diet-explained-from-the-side-of-science/

i sa njegove stranice na Fejsu - recept za tu neku palačinku koja se preporuča jesti ujutro (sastojci su zobene i pšenične posije - mekinje, jaje, nemasni sir): http://www.facebook.com/note.php?note_id=107695325917763

Uranella
21.04.2010., 10:22
Dukan stranici koja racuna idealnu tezinu itd... meni kaze da je to 71,5kg procjena mu je 20 kg manje u 6 mjeseci.. Di ste vi našli te izračune vremena trajanja dijete do idealne težine...??

Uranella, pazi na to koliko nesice piješ jer ona ima ugljikohidrate!
Ma znam da ima, ali ne mogu baš sve izbjeći...popijem jednu ujutro i jednu popodne...

beckerica
21.04.2010., 10:29
neznam što v satrate pod nesica. Ja smatram ono 3u1/2u1 stvari. ako pijete jacobs ili tako nešta onda ok :) p.s. i mlijeko ima ugljikohidrate ;) probaj da nema više od 1% m.m.

Uranella
21.04.2010., 10:33
Ne pijem ja ništa u 1 :), nego kavu u granulama...mislim da ima minimalna količina UH, a radim ju na vodi, bez šećera , bez mlijeka...

beckerica
21.04.2010., 10:34
onda sam ja krivo vas skužila :D sorkajte ;) ja još ne krećem, krećem od ponedjeljka jer sam trenutno na anticelulitnoj dijeti (puuuno voća i puuuno povrća bez mesa) tak da još niš od dukana ;) jel vježbate išta uz to?

Eyla
21.04.2010., 10:35
ovi izračuni su tu: http://www.dukandiet.co.uk/
na kraju se dobije My personal slimming plan...

Nessica je meni instant kava (bilo koji proizvodac), znaci samo zrnca kave - za razliku od "turske"... 3/2 u 1 koristim rijetko, ako nemam mlijeka blizu...
a mlijeko je 0,9%mm, tako da je low-fat, i po ovim preporukama smije se koristiti...

Pješčani sat
21.04.2010., 10:35
ko sto rekoh.. danas prvi dan.... za dorucak 100g puretine i 1 jogurt (0,5%mm)...

jučer sam si isprintala vse to i čitala doma. ne znam koliko je ok jesti proteine danima. po ovome što je navedeno na netu, izmjenjuju se petpdnevne faze proteina s povrćem i čistih proteina.po tome, 5 dana bih jela meso/jaja/mliječne proizvode. ne znam koliko je to dosadna prehrana :ne zna:

Eyla, što znači 100 g puretine? salama neka ili si baš puricu spremila z adoručak?

beckerica
21.04.2010., 10:36
JAKO dosadna prehrana. Monotoni okusi... Svi proteini imaju isti okus. A da ne govorim da bijelo pileće meso nema okus :zubo: ali sve za mršavost :) ljeto je sve bliže ;) CURKE, DAJTE SVE OD SEBE!!!

Eyla
21.04.2010., 10:40
jel vježbate išta uz to?

pise 20 min brzeg hoda dnevno... ja imam i vise od toga.. ali nista posebno... doma Orbitrek skuplja prasinu, pa ga mozda upogonim..

u jednom od opisa pise da se u Attack fazi "ne smije" vjezbati... ali mislim da malo hodanja ili bicikliranja nece odmoci..

beckerica
21.04.2010., 10:41
ja baš mislim da se treba vježbat :ne zna: ako imamo energije, tko nas zaustavlja?! :rofl: a koliko dana planirate biti u attack dijelu dijete?

Uranella
21.04.2010., 10:41
Izračunalo mi da ću izgubit do 9mj.... 20kg ? hm :misli: ne zvuči loše...

Pješčani sat
21.04.2010., 10:42
dva.
pametnom dosta :)

beckerica
21.04.2010., 10:43
ja planiram bit 7 dana jer tamo piše da je 7 ok za one koji trebaju izgubit 20 kila (40 lbs)

Eyla
21.04.2010., 10:43
100 g puretine = Dimceka :D
ako ima jos neka "laganija" naci cu je pa to uzimat.. neka cista pileca prsa mozda...

okusi bas nisu neki, pogotovo neslani posni sir :rolleyes:

ali mozes sve natrpati zacinima, osim soli.. pa bude ukusno.. pogotovo kad se s povrcem sprema... juhica i slicno..

evo popis dozvoljenog povrca:
artičoke, šparoge, patlidžan, brokula, kupus (bijeli, crveni, Savoy, cvjetača, kelj, kelj pupčar), celer, cikorija, tikvice, krastavac, komorač, Francuski grah / mangetout, poriluk, gljive, luk, paprika, bundeve , rotkvica, salate (zelena salata / raketna / potočarka), špinat, blitva, rajčica, repa.

Eyla
21.04.2010., 10:44
ja planiram bit 7 dana jer tamo piše da je 7 ok za one koji trebaju izgubit 20 kila (40 lbs)

i ja sam tako mislila, ali mi je onaj kalkulator izračunao isto 2 dana...
tak da vise ne znam...

beckerica
21.04.2010., 10:46
i ja sam tako mislila, ali mi je onaj kalkulator izračunao isto 2 dana...
tak da vise ne znam...

vidi kak ti ide ta dva dana i koliko si kg izgubila. ako želiš izgubit više, ostani još 2-3 dana. razmišljaj da izgubiš nekih 15-20% ukupne težine koju želiš skinut. za mene je to nekih 4 kile u 7 dana.

Pješčani sat
21.04.2010., 10:53
ok, znači(u mom slučaju) dva dana proteini.
zatim 5 dana miješano pa 5 proteini..
svakih pet dana jedem 5 dana zaredom samo njih. pa kako ću to?
mislim, nisam valjda u životu toliko bila bez povrća i voća.

Eyla
21.04.2010., 11:17
mislim da je takva racunica i meni...
samo kaj mene pogled na vagu deprimira, pa ne znam kak cu izracunati kolko je otislo :ne zna: .. osim vagati se, naravno...

Eyla
21.04.2010., 11:19
ok, znači(u mom slučaju) dva dana proteini.
zatim 5 dana miješano pa 5 proteini..
svakih pet dana jedem 5 dana zaredom samo njih. pa kako ću to?
mislim, nisam valjda u životu toliko bila bez povrća i voća.

kazu da, ako je nekome tako lakse.. da moze jedan dan PP, a jedan proteini + povrce...

chilimama
21.04.2010., 11:21
Meni kaže za dva dana indukcijske minus 1kg a do 14/8 još 15kg...
I što sad? Kako dalje...Ima li ko je sve skužio?
Pješčana?

Eyla
21.04.2010., 11:45
Meni kaže za dva dana indukcijske minus 1kg a do 14/8 još 15kg...
Pješčana?

znači dva dana samo proteini - skines 1 kilu
i onda krecu intervali: proteini - proteini s povrcem
koliko ce koji trajati ovisi o tebi - preporuca se po 5 dana... znači 5 dana samo proteini, 5 proteini i povrće.... a mozes i 1 - 1 naizmjenično, ko sto sam gore rekla..

nakon sto skines sve sta treba ide "ucvrscivanje" tih kila i polako uvodenje svih ostalih namirnica - voća, uh, slatkiša...a da se kg ne vrate, al to je prica za sebe, ima objasnjeno na webu kako kada šta...
da bi na kraju svega za odrzavanje tezine (kao zivotni stil prehrane) imala samo jedan cisto proteinski dan u tjednu (kazu cetvrtak npr..)...

tako sam ja skuzila...

Pješčani sat
21.04.2010., 11:49
Pješčana?

koliko ce koji trajati ovisi o tebi - preporuca se po 5 dana... znači 5 dana samo proteini, 5 proteini i povrće.... a mozes i 1 - 1 naizmjenično, ko sto sam gore rekla..
tako sam ja skuzila...
ovako sam i ja nekako skužila. mislim da je lakše ako se mijenjaju dani jedan na jedan.
barem meni.
znači, nakon dva dana samih proteina ide jedan miješani, pa drugi samo proteini, pa treći miješani, pa četvrti samo proteini, i tako neko vrijeem.
vidjet ćemo :)

chilimama
21.04.2010., 11:56
OK , curke, tnx
A sad- di ima link s dopuštenim povrćem...Naravno da nećemo na bob ili grah navaliti...ali što se smije jesti....?

Eyla
21.04.2010., 12:07
OK , curke, tnx
A sad- di ima link s dopuštenim povrćem...Naravno da nećemo na bob ili grah navaliti...ali što se smije jesti....?

napisala sam prije par postova popis povrća, a našla sam ga tu:
http://blogs.monografias.com/sistema-limbico-neurociencias/2010/04/20/the-dukan-diet-explained-from-the-side-of-science/

+ dolje ima jos nekih recepata...

Eyla
21.04.2010., 13:13
rucak...
svjezi sir i jos malo dimceka :)
pijuckam zeleni caj s narancom - bez secera i meda, naravno...

Uranella
22.04.2010., 06:34
Ti si Eyla, znači započela s Dukanom...još danas si na atak fazi? Kilu padaš sutra, je li? ;) baš me zanima kako će se dalje razvijati?...Koliko imaš viška?

Eyla
22.04.2010., 08:58
da, jucer sam pocela i bilo mi je skroz ok cijeli dan, uopce nisam bila gladna... za veceru sam jaja pecena, bez ulja, popila malo jogurta i gotovo..
danas sam jos u atak fazi... al ne znam dal cu past tu kilu jer se nisam prije vagala :kava:
mozda jos ostanem dan-dva na tome, a mozda od sutra uvedem i povrce..
jucer sam kupila posudicu za kuhanje na pari :) a danas idem u potragu za onim mekinjama (za palačinku) i splendom (za kavu)...
htjela bi skinuti nekih 25 kila...

Cruela
22.04.2010., 09:28
evo i mene. imam 95 kg a po izracunu bih do 16.10. trebala imati 70 :D.
dva dana "napadacke" faze, 175 dana one druge i 250 one stabilizirajuce....

hm, posto ne znam bas dobro engleski ima li neka dobra dusa ovdje da ukratko opise sto i kako raditi, sto jesti i na sto obratiti paznju u toj drugoj fazi. plizzzzzzzzzzzzzzzzz

Eyla
22.04.2010., 09:40
evo ovako:

nakon sto skines sve sta treba ide "ucvrscivanje" tih kila i polako uvodenje svih ostalih namirnica - voća, uh, slatkiša...a da se kg ne vrate, al to je prica za sebe, ima objasnjeno na webu kako kada šta...
da bi na kraju svega za odrzavanje tezine (kao zivotni stil prehrane) imala samo jedan cisto proteinski dan u tjednu (kazu cetvrtak npr..)...

tako sam ja skuzila...

znaci od proteina je dozvoljeno: puretina, piletina, nemasna junetina/govedina, jaja, jogurti i mlijeko s malo mlijecne masti, svježi sir, riba bilo kakva... cak i oni surimi stapici kazu da su dobri za meduobroke, za grickanje..
sve ostalo tipa suhog mesa, svinjetine, salama itd.. je zabranjeno
Kod jaja treba paziti da su cca 4 tjedno (ako su sa zumanjkom, bjelanjak moze neograničeno)
Zabranjeno je i ulje, maslac i slično... može se staviti kapljica nekog ulja, ali sto manje to bolje.
Svi začini su dozvoljeni, plus ocat za začiniti povrće.
Od povrća je dozvoljeno tipa: zelena salata, paradajz, paprika, krastavci, kelj, poriluk... itd... ima popis na 1. stranici ove teme...
Nije dozvoljeno: grah, grašak, slanutak i slično...

treba piti PUNO vode (2-3 l dnevno)!!

i tako izmjenjuješ intervale samo proteini - proteini s povrćem (može 5 dana - 5 dana, može 1 dan - 1 dan i slično...)
oko 15.05. izlazi i cijela knjiga na eng. pa mozda dodu kakve info. i od tamo..

po ovim izračunima smo skoro pa na istom! drzim ti fige i nadam se da ces/cemo uspjeti!! :top:

luna25
22.04.2010., 10:38
evo i ja sam danas krenula s dukan dijetom:mig:
za sada mi je ok(tek je 11h:rofl:)!
ja trebam skinut 10-tak kg, al ja sam mislila barem 5-6 dana bit samo na proteinima a onda se prebacit na proteine + povrće.

Fantasia
22.04.2010., 11:03
imam pitanjce...

osim treće faze (koja bi se mogla nazvati "kontroliranjem"), koja je razlika između ove dijete i one mesne od prije nekoliko godina? za nju su svi govorili kako je štetna, kako se kg brzo vrate...

ne čini mi se baš zdravo jesti isključivo proteine i povrće 6 mjeseci...

dajte me demantirajte pa da se bacim na dijetu :)

chilimama
22.04.2010., 11:16
Nema te što demantirati. Mesna dijeta je učinkovita jer je restriktivna, a kao svaka restriktivna nije zdrava. Međutim, ukoliko nemaš nekih posebnih zdravstvenih tegoba, mesna je djelotvorna jer jedeš proteine koji su važni za održavanje mišićne mase, a ne unosiš energiju (koja se nalazi u ugkljikohidratima) i eto ti filozofije.. Nekima smeta kap mlijeka a nekima ne smeta ni šaka čvaraka...
Dakle, ova dijeta se od mesne (atkinsove) razlikuje po tome što ne dopušta masnije pripravke (ništa svinjetina, maslac, čvarci, salame) i što se izmjenjuju ciklusi čistih proteina i proteina s povrćem.
Nijedna dijeta ne dopušta alkohol, šećere, a svaka uključuje tjelovježbu da bi se postigli bolji rezultati. Nitko te ne može niti smije uvjeriti u suprotno tvojoj odluci. Mislim da je i ova dijeta "dobra" za nestrpljive kao i neka druga ako će se nakon krajnjeg rezultata tj dobivene željene kilaže prdržavati naputaka zdrave tj pravilne prehrane . Za slučaj da smo zaboravili to su : tjelovježba, pravilno raspoređeni obroci, pravilan omjer unosa UH, proteina, masnoća, vlakana (voće, povrće) i izbjegavanje šećera, bijelog brašna...
Ja se nadam da ću nekako postići idealnu kilažu za svoje godine i građu a da ću se onda malo bolje kontrolirati....:top: svakako ti želim uspjeh
Mislim da je i dijeta koja bilo bolja od nezdravog viška...

Ako se slučajno odlučiš za ovu , dukanovu dijetu ne znači da šest mjeseci moraš jesti jednoličnu hranu Ti sebi uzmi tri mjeseca pa odmori a onda opet kreni s prvom napadačkom fazom od dva dana...

Eyla
22.04.2010., 11:58
slazem se se chilimamom...
ne vjerujem da bi ni jedan nutricionist ovo predložio, ali (ja) nesto poduzeti moram...
prošlo mi je kroz glavu "ajme ko zna sta ce mi ovo u organizmu napraviti", ali spašava me pomisao na ovo povrće, s kojim se može svašta iskombinirati...
ja mislim gledati kako mi je i kako cu se osjecati... ne mislim se drzati ko pijan plota svake rečenice, a po cijenu padanja tlaka, nesvjestica, slabljenja imuniteta (prosla sve to na onim magicnim samo voce-povrce-juhice dijetama :flop: )...
inace sam zdrava (kuc-kuc), pa ako i osjetim "nesto" da ne stima ili se ne osjecam kak spada, pojest cu pola salice heljde ili malo mahuna ili sta mi vec bude trazilo... meni je najvaznije izbaciti, ko sto rekoh, previse kruha, bijele tjestenine, riže, GRICKALICA (slanih) kojih mi nikad previse i oprostiti se s njima... jer su ili nepotrebne uopće (čips!!) ili ih se može zamijeniti s boljim stvarima (riža, tjestenina)... ali to tek slijedi... :)

micici
22.04.2010., 12:05
U kojoj kolicini su jogurt i mleko dopusteni u PP fazi?

Eyla
22.04.2010., 12:23
nisam naisla na ograničenja za mlijeko i jogurt, osim toga da budu low-fat, znači sa što manje postotaka mlijecne masti
jogurt sam nasla sa 0,1%mm i fini mi je, a mlijeko pijem 0,9% i to samo u kavu malo...
količine su za sve, osim jaja, "neograničene"...

Pješčani sat
22.04.2010., 13:08
mali je problem način na koji se to pusto meso i riba treba pripremati, zabranjeno je masl. ulje, mast i sl.
da ga pečem na onom papiru? :ne zna:

Eyla
22.04.2010., 13:19
nisam jos probala peci.. ali mislim da bi teflon tava ili grill tava trebala biti ok... mozda malo podlit vodom, pa dok se kuha, mozda istece malo masnoce iz samog mesa, pa se kasnije samo "zapece" na suhoj tavici... :ne zna:

a ribu u folijui u pecnicu, pa kad pusti isto svoje vodice ili masnoce, ako je opce ima.. onda otvoriti da se zapece...

moze se staviti kap-dva ulja ili nabaviti onu posudu iz koje se "spreja" ulje po tavici, pa mozda i to posluzi..

ili kuhati sve to ... :confused:

Isobell
22.04.2010., 13:23
Hi! :)
Ja od sutra planiram na Dukanovu dijetu, probala sam već sve i svašta, ne ide mi ni zdrava prehrana ni ništa. Potrebna mi je takva disciplina i ova dijeta mi izgleda tako.
Ono što je kod mene problem je da jedem previše voća, fruktoze, općenito UH.

Danas sam već pribavila kilu posnog sira, jogurta 0,9, piletine, jaja.

Imate za predložiti kakav jelovnik? Kaj za doručak?
U ovoj atak fazi ne može ni povrće?

Pješčani sat
22.04.2010., 13:29
Imate za predložiti kakav jelovnik? Kaj za doručak?
U ovoj atak fazi ne može ni povrće?

nema povrća.
nemam pojma za prijedlog, možda doručak jaja i malo jogurta, ostatak dana meso? :)

Eyla
22.04.2010., 13:33
bok, Isobell!

ja, posto radim, imam na raspolaganju ono sto imam u ducanu - salame od purecih/pilecih prsa, jogurte i posne sireve... pa to kombiniram..
ponekad se moze naci tuna u salamuri (vodi), pa kad to nadem, to mi je super..

znaci cca:
dorucak - 10dkg salame (Dimcek, pileca prsa, pureca prsa) i jedan mali jogurt
**Dukan preporuca i onu svoju bran pancake (palačinu od zobenih i psenicnih mekinja za dorucak, to mi zvuci super - ima link na recept na prošloj stranici..)
rucak - posni ili zrnati sir + malo salame ILI tuna i jogurt
vecera - onda sam vec doma - pa 2 jaja ILI pecena/kuhana pileca prsa ILI riba na tavici (oslic, škarpina) - to je u planu..

bit ce puno lakse kad ce moci i povrce uz sve to..

u attack fazi nejde povrce, da...

Isobell
22.04.2010., 13:38
Inače, ništ ne kužim tu dijetu, malo me bune ovi dani povrća i proteina.
Zasad sam skapirala da pet dana moram biti na proteina ( želim skinuti 10 kg), nakon toga nemam pojma.

Moj plan je doručkovati šalicu posnog sira s jogurtom, nutra ću staviti malo kopra ili origana, koliko sam shvatila začini mogu, popit ću i ness s mlijekom 0,9, to isto može. :D
Ručak( sutrašnji), piletina, kuhana ili pečena bez masti, na tavi.
Večera isto jogurt i sir ili pak jaje.
To je za sutra. U subotu idem na neki izlet ( Samobor - kremšnite :lol:), naravno da to neću, pravit ću se važna sa šalicom posnog sira :cerek:

A kaj onda dalje?
Ajde djevojke, idemo zajedno u boj! Kolektivna snaga je čudo :D

Isobell
22.04.2010., 13:42
I da, ne mislim pojest šalicu :D, to samo kao mjera.

Ove palačinke, zobene - to ne ide u ovih pet dana, je l?

Eyla
22.04.2010., 13:49
A kaj onda dalje?

e onda dalje uvedes povrce uz sve to..
i dalje nastavljas 5 dana samo proteini + povrće - 5 dana samo proteini

ILI

1 dan samo povrće - 1 dan samo proteini.... kako ti više paše...

ova palacinka moze uvijek, i u attack, samo treba naci te zobene mekinje (ne pahuljice!!)... i taj neki nemasni kremasti sir (toga mislim da nema kod nas..) .. ako neko zna marku neka kaze jer ja :ne zna:

borba je pocela! :D

Pješčani sat
22.04.2010., 13:51
**Dukan preporuca i onu svoju bran pancake (palačinu od zobenih i psenicnih mekinja za dorucak, to mi zvuci super - ima link na recept na prošloj stranici..)

:rofl:
ja sam dosad mislila da on piše brain pancake i uredno sam preskočila taj di, kao, nema šanse da to jedem :D

hvala ti, nasmijala si me.
enivejs, ja nemam plan ne znam koliko puno izgubiti, ali me zanima ide li

Isobell
22.04.2010., 13:58
Ove mekinje možda imaju u Bio&Bio ili Gardenu.
Ja neću te palačnike, zasad :D
Niš, probat ću. Idem na to zbog kila, ujedno i zbog toga da izbacim to silno voće i nepotrebne UH, previše se tovim s tim. :D

Karla1313
22.04.2010., 15:01
Ja sam krenula danas,cilj mi je izgubit 10 kg,za to mi po njegovoj procjeni treba 172 dana,točnije, 04.07.2010 godine biti ću zgodne,hehe.Po "procjeni" trebala bi biti 2 dana SAMO na mesu,tj.1 fazi,ja cu probati izdržati dulje,pa ćemo vidjeti(5 dana).Za danas sam pojela 10-ak dkg pureće šunke i 2 pileća snicela..Ja sam bila na Atkinsonovoj dijeti već,i ona je super,mislim da je "brža"i učinkovitija od ove,na njoj sam za 12 dana bila izhubila 3.5 kg..pa tko zna,mozda i produzim na nju kad mi prođe ova prva faza.Ali brzo dosadi to meso,iako ga volim.Nadam se cure da ćemo uspjeti do ljeta u bikinac ;)))

Eyla
22.04.2010., 17:03
:rofl:
ja sam dosad mislila da on piše brain pancake i uredno sam preskočila taj di, kao, nema šanse da to jedem :D

:lol: :lol: :top:

francuzi jesu malo cudnjikavi, ne bi me iznenadilo...

ali ne.. to su BRAN - prijevod bi bio posije, mekinje...
anyway.. nasla sam psenicne u DM-u danas, ali nisu imali zobene, jedino pahuljice..
kremasti sir s malo masnoce jos trebam potraziti...

vecera - pileca prsa + ta palacinka - makar se meni sva raspala, ali sam ju ispekla do kraja i bila je fina :)

micici
22.04.2010., 19:46
Meni jos nije jasno kako to da je attack phase faza cistih proteina,dakle 0 gr UH,a jogurt sa manje od 1% mm (ovaj od 0% ne mogu nigde da nadjem) ima cak 5 gr UH na samo 100ml... No dobro,probacu,pa cemo videti... Ajde cure koje ste pocele javljajte rezultate.. Bas me zanima da li ce stvarno otici 1kg u 2 dana....I srecno! :)

chilimama
23.04.2010., 07:03
JUtros imam malo više od kilogram MANJE..dakle, šjor Dukan pogodio...sad bi trebalo dodavati povrće ali mislim da ću to početi tek u ponedjeljak ili nedjelju ako izdržim do tad...

IMa li neko s novim rezultatima?

Isobell
23.04.2010., 07:20
Jutro djevojke :)
Ja sam danas započela, doručak posni sir i jogurt (Dukat, 0,5% mm), imam osjećaj da nisam gladna, malo me je bilo strah ovog doručka, već tri godine doručkujem žitarice, voće, jednostavno sam se navukla na slatko, nikad mi toga ne bi bilo dosta. Sad se osjećam se sito :D

Čestitke na skinutoj kili:top:

Ima jedan prijedlog, stavljajte recept koji su vam u stilu Dukana, bit će nam lakše :)

ursula1000
23.04.2010., 07:35
samo treba naci te zobene mekinje (ne pahuljice!!)... i taj neki nemasni kremasti sir (toga mislim da nema kod nas..) .. ako neko zna marku neka kaze jer ja :ne zna:

ja nisam na ovoj dijeti, al isto me zanima gdje nabaviti zobene mekinje(posije). Pšeničnih ima, al od zoba nisam nigdje nikad našla (mada sam u Vž, al i u Zg sam na par mjesta pitala, pa nikad ništ)..

Koja je uopće po vrijednostima razlika između zobenih mekinja i pahuljica?:ne zna:

Isobell
23.04.2010., 07:41
Mislim da zobene imaju više proteina, manja masti.

Eyla
23.04.2010., 08:49
mislim da mekinje imaju vise proteina, manje uh... ima tekst na webu, al mi se nije dalo citati.. upisala sam "what is bran" i izbaci dosta odgovora...

evo ja danas uvela povrce... za kilu dole ne znam, jer jos nisam stala na vagu :rolleyes: ali mi hlace plesu sve uokolo, tako da je nesto otislo :top:

pojela sam danas mali jogurt, malo sunkice, paradajz i papriku - i osjecam ko da sam pojela tonu... valjda je to povrce malo popunilo zeludac koji je do sad dobivao malo po malo komadice hrane :)

rucak: tuna u salamuri (Konzum) + 1 paprika i 1 krastavac... u planu...

Pješčani sat
23.04.2010., 10:58
ja ne znam što bih rekla.
odlučila sam ovaj tjedan priviknuti tijelo na hranu kakvu Dukan preporuča.
izbacila uh, jela samo meso i povrće, čak sam i malo voća za doručak
-1,6 kg :ne zna:
više sam u šoku

chilimama
23.04.2010., 11:12
Ti dakle nisi bila samo na mesu? Jela si i voće, povrće ?
pa što si onda mijenjala?
samo si kruh izbacila?

Pješčani sat
23.04.2010., 11:23
ujutro sam pojela bademe i bananu.

ostatak dana meso i jučer uz meso i pelate.

chilimama
23.04.2010., 11:26
Odlično.

Blago tebi
A ja se patila sa mesom i nikakvim dodacima.:zubo: Nije baš da sam patila, ali jest malo dosadnjikavo bez priloga...

Eyla
23.04.2010., 11:28
ja ne znam što bih rekla.
odlučila sam ovaj tjedan priviknuti tijelo na hranu kakvu Dukan preporuča.
izbacila uh, jela samo meso i povrće, čak sam i malo voća za doručak
-1,6 kg :ne zna:
više sam u šoku

super! ali i znam o cemu pricas... tako sam i ja prošlo proljeće skinula cca 8 kila.. izbacila kruh, tjesteninu, rižu... i kg su samo otisli i nisu se vratili...
zato me ova "dijeta" podsjetila na taj moj "eksperiment", pa reko ajde da probamo tako..
a da ne pricam da sam s takvim načinom prehrane imala puno vise energije, a nisam bila gladna...
:top:

Pješčani sat
23.04.2010., 11:55
mislim da je prerano zaključiti išta u mom slučaju, pogotovo što ja nemam namjeru puno toga skinuti.
ono što mogu primijetiti je to da trbuh splasne.
i ok se osjećam. meni je bitno da mogu kavu piti

Isobell
23.04.2010., 12:28
Da, i meni je bitno da mogu piti kavu s mlijekom, tj. jacobs (granule) i mlijeko 0,9 %. Zasad je sve okej, probudih se u 7.30, doručkovala sir(posni) i jogurt (0,5%), dvije šalice kroz dva sata. E da, stavila sam soli,malo začina ( čili, vlasac, origano i kopar), ispalo je čist okej, zasitno i fino.
Ručat ću oko 15h, spremila sam si pileći file, koji sam na sitno narezala, malo začinila i planiram ga na naglo u tavi ispeći, bez ulja, kao prilog ću korisiti jogurt, tj. malo po fileu, čisto da mi bude zanimljivije :D

Za večeru isto posni s jogurtom.

Mislim da mi je ovo veliki šok za oraganizam. Ne sjećam se dana bez voća, žitarica bla bla. I ono najvažnije, zdravo sam se hranila, fakat jesam.
Ali sam osjećala užaš, kao balon, probava mi je otišla u zurac :( i dalje sam inzistirala na tome, misleći da je to pravilan način, vodila sam se savjetima stručnjaka. Opće nisam razmišljala o svojem organizmu i načinu na koji on djeluje. Totalno zatucano stvorenje :D

chilimama
23.04.2010., 13:01
Mislim da mi je ovo veliki šok za oraganizam. Ne sjećam se dana bez voća, žitarica bla bla. I ono najvažnije, zdravo sam se hranila, fakat jesam.
Ali sam osjećala užaš, kao balon, probava mi je otišla u zurac :( i dalje sam inzistirala na tome, misleći da je to pravilan način, vodila sam se savjetima stručnjaka. Opće nisam razmišljala o svojem organizmu i načinu na koji on djeluje. Totalno zatucano stvorenje :D

Ja imam isti problem...Navikla na vrlo pravilnu prehranu, s minimalno masnoće, primarno bijelo meso,mahunarke, riba, dosta svježeg povrća i voća, a došla voda do grla.... Nikako mi nije jasno otkud , a da dodam da sam stalno vježbala....Više nisam imala što izbacit iz prehrane jer sam izbacila sve što se ne preporučuje.,...A sad idemo kontra strategijom...ništa ne gubim...:ne zna:

Zli Mali Medo
23.04.2010., 13:30
Ja mislim da to nije pametan nacin za gubljenje kila i da opcenito nije pametan nacin zivljenja. Koliko se sjecam nesto je pisalo i kako je mast losa. Tkogod da je to napisao idiot je :D

Pješčani sat
23.04.2010., 13:31
Ja mislim da to nije pametan nacin za gubljenje kila i da opcenito nije pametan nacin zivljenja. Koliko se sjecam nesto je pisalo i kako je mast losa. Tkogod da je to napisao idiot je :D

to i mene muči. bez masl. ulja sve mora biti.ili bilo kojeg ulja..
misliš da može šteta nastati u kraćem vrem. roku?

Zli Mali Medo
23.04.2010., 13:44
to i mene muči. bez masl. ulja sve mora biti.ili bilo kojeg ulja..
misliš da može šteta nastati u kraćem vrem. roku?

U kracem ne. Ali u duzem moze nastati steta u obliku raznoraznih bolesti pa cak i oglupljivanja. Jebala ih samo proteinska dijeta. :)

Odavno je poznato kako se ispravno jede, kako sportasi prakticiraju svoju prehranu, sto radi, sto ne, sto je zdravo, sto ne. Mijenjaju samo se samo omjeri nutrijenta (proteini, masti, i ugljikohidrati). Tj. uglavnom se samo mijenjaju proteini i UH, masti su uvijek na 30%, zdrave masti. Maslinovo, riblje ulje, orasasti plodovi, itd.

I mijenja se broj kalorija, uvijek se ide na blagi deficit od 200 kcal do 300 kcal uz obavezni neki aerobni trening, a moze i anaerobni.

Inace, Inuiti imaju omjer masti cak 70% :D

Pješčani sat
23.04.2010., 14:09
Odavno je poznato kako se ispravno jede,
Inace, Inuiti imaju omjer masti cak 70% :D

ha gle, vidićemo :)
ako djeluje vidit ćemo brzo.

a oni žive od ribe i polarnog medvjeda, naravno da imaju više masti...

Isobell
23.04.2010., 14:54
I ja sam vježbala, 3put tjedno, 5 -6 obroka, sve sam se gore osjećala.
Imala sam osjećaj da se vrtim u začaranom krugu, opsjednuta sam s kombinacijom i kalorijama. Došla sam do faze da sam u sebe u stanju natrpati 4 velike jabuke, sve u nekim xxl veličinama, ono, za doručak sam u stanju pojesti 8 žlica zobenih s 2 dcl mlijeka. Fakat se osjećam kao balon, nisam dobila na kilaži, imam osjećaj da me i zrak napuhuje.

Ono za masti je meni čudno, u atak fazi ne planiram jesti masti, držim se propisa, meni to treba. Poslije toga salatu jedem s maslinovim ulje, ubacit ću i koji badem. :)

Zli Mali Medo
23.04.2010., 15:16
ha gle, vidićemo :)
ako djeluje vidit ćemo brzo.

a oni žive od ribe i polarnog medvjeda, naravno da imaju više masti...

Krivo sam se izrazio, nemaju oni masti (oni su relativno niskog body fata), ali jedu 70% masti. :D

Ja ti ne bih preporucio tu dijetu. Bilderi znaju najbolje kak se gube kile, a oni to ne koriste. :D

chilimama
23.04.2010., 18:03
:D
Reci nam nešto što ne znamo...
Nije sad stvar u idealnoj prehrani ni u idealnom gubljenju kila nego u brzinskom djelovanju pošto poto jer su sve smjernice zdrave tj pravilne prehrane zakazale nisu se pokazale tako idealnima...:ne zna:

Eyla
23.04.2010., 18:48
anyway...
sto se tice secera, tu ce se svi sloziti da nije zdrav.. meni osobno ne trebaju ni kolaci ni slatko, to mi niti ne fali... ali u kavi/caju .. hm.. fali mi :)
guglala sam malo tu Steviu - pa to je mala super-biljka... da li ju neko od vas koristi - jer bi bila super zamjena za secere u ovoj dijeti..

vecera (za one kojima trebaju recepti): cvjetača, korabica i pileća prsa - sve to kuhano na pari i pokapano s par kapi maslinovog ulja. salata: crveno zelje i jedna paprika, malo octa i maslinovog (kapljice)

usput - kuhanje na pari - otkrice! koji okusi, pa to je ogromna razlika.. preporučam da probate.. :mig:

Zli Mali Medo
23.04.2010., 18:50
Reci nam nešto što ne znamo...
Nije sad stvar u idealnoj prehrani ni u idealnom gubljenju kila nego u brzinskom djelovanju pošto poto jer su sve smjernice zdrave tj pravilne prehrane zakazale nisu se pokazale tako idealnima...:ne zna:

Pa nema brzinskog gubljenja kila, brzinsko gubljenje kila znaci brzo vracanje tih istih kila. Da je to fakat tako svi bi na taj nacin gubili kile. Nemojte se zajebavati sa zdravljem iduci na nekakve kvazidijete.

Eyla
23.04.2010., 18:59
Pa nema brzinskog gubljenja kila

da li je 20 kila u 6 mjeseci brzinsko gubljenje kila? jer, koliko tu citam, svima je vise-manje takav plan (ovisno o kolicini kila za izgubiti)..
osim ovih prvih par dana gdje se gubi 1 kila u dva dana, ali to nije nesto sto ova prehrana obecava, vec je neki start i traje vrlo kratko...
znači.. kile nejdu bas expres dole, svi cemo papati maslinovog ulja... sta nam jos moze stetiti?

Zli Mali Medo
23.04.2010., 19:45
20 kila u 6 mjeseca je moguce za nekog tko ima 130, za nekog tko ima 75 i zeli na 55 je malo teze u pola godine. Da ne kazem nemoguce za prosjecnu debelu osobu ili prosjecnu osobu generalno. Tu treba malo vise discipline i dosta znanja. Zasto ste svi tako nestrpljivi, proces uravnotezene prehrane traje cijeli zivot, ne vidim problem u tome da se strpite godinu dana dok ne dodete do zadovoljavajuce tezine.

Pješčani sat
23.04.2010., 19:49
Krivo sam se izrazio, nemaju oni masti (oni su relativno niskog body fata), ali jedu 70% masti. :D

Ja ti ne bih preporucio tu dijetu. Bilderi znaju najbolje kak se gube kile, a oni to ne koriste. :D

ne znam jesil ti bilder jer nisam baš pratila teme o dijetama i prehrani :ne zna:
ali :D stvarje u tome da želim probuditi metabolizam koji tvrdokorno ne ragira na moje riječi.
hajmo mi dat šansu tjedan dana, pa ćemo viditi...

Uranella
24.04.2010., 07:34
Bilderi ne jedu masti, ne jedu UH...jedu mesinu i whey, vježbaju... neki uzimaju steroide, neki ne ...neki idu n anatjecanja a neki se samo zabavljaju u teretani..
Mi smo ovdje bez nekih ambicija o mišićavoj konstrukciji, nego samo sa željom vratiti se u kilažu kojoj se smai sebi sviđamo. MOžda na tome ostanemo, možda ne...
Zašto se ja ne bi mogla održavati i kasnije? Ionako sam se udebljala na pravilnoj prehrani...???posni sir ne smijem ni čuti, tuna mi na uši izlazi...

Isobell
24.04.2010., 07:57
Drito to :), mene je zdrav način udebljo ( teretana, redoviti obroci, sve po preporukama trenera), da ironija bude jača, krenula sam s redovitim vježbanjem i prehranom zbog zdravog duha, nije razlog bio u tijelu.
A sad... sad sam balončić. :D I treba mi motivacije, želim se osjećati bolje, želima jasni progres. Trebam takvu disciplinu, moja psiha samo takvim rezovima daje prednost u djelovanju. Jbg, ja sam radikalna.

Da, doručkovala sam :D, piletinu ( file) na naglo, jogurt i posni sir (začini, stavila sam malo i integralnog sezama i lana), sve lijepo zajedno skombinirala :cerek:, finjak!

Ručat ću dosta kasno, ribicu na žaru i salatu od jaja ( dodat ću malo i aceta)
Za večeru nemam blage.
Da, ovo je tek drugi dan, sutra mi je zadnji.

I sad malo sjete :D, fali mi voće i povrće, cimerica si kupila jagode jučer, gledam dan u friđu iste i mislim si : joj, što bi vi dobro išle s jogurtom, lijepo u blender :cerek:, brzo me prekine misao kad ugledam zemlju porijekla - Španjolska. Ipak radije ne :D, pričekat ću domaće, stoga poslije planiram uvesti koju voćku, samo je pitanja kad.
Imate li vi slična razmišljanja?

chilimama
24.04.2010., 08:09
( teretana, redoviti obroci, sve po preporukama trenera), da ironija bude jača, krenula sam s redovitim vježbanjem i prehranom zbog zdravog duha, nije razlog bio u tijelu.

Imate li vi slična razmišljanja?

Vrlo slična... Ja sam se udebljala na zdravom načinu života: šetnje, brza hodanja, zobene , posni sir, a da ne govorim o ječmu, raženom kruhu...Ne znam što su slatkiš, čokolade, odricala sam se svega a nisam postajala nimalo mršavija...Ne vjerujem više savjetima osim vlastitom iskustvu...
sad ću ovako, pa kako bude...kile lagano padaju, još malo pa će i ljetne delicije..kako bude-bit će...Ne opterećujem se uopće idealnim mjerama ni idealnoj prehrani...
Nekako mi se atkins ili dukan metoda poklapaju upravo sa South beach pravilima, a pogotovo sa naputcima s rekreacije...i oni preporučuju proteine a ukidaju UH...bilderi su posebna kategorija, oni su profesionalci a ja to nisam...njihove me metode ne zanimaju jer su isto radikalne...

Uostalom, svi preporučuju tjelovježbu...pa neće me ubit malo pedaliranja...:mig:

Zli Mali Medo
24.04.2010., 12:57
Bilderi ne jedu masti, ne jedu UH...jedu mesinu i whey, vježbaju... neki uzimaju steroide, neki ne ...neki idu n anatjecanja a neki se samo zabavljaju u teretani..
Mi smo ovdje bez nekih ambicija o mišićavoj konstrukciji, nego samo sa željom vratiti se u kilažu kojoj se smai sebi sviđamo. MOžda na tome ostanemo, možda ne...
Zašto se ja ne bi mogla održavati i kasnije? Ionako sam se udebljala na pravilnoj prehrani...???posni sir ne smijem ni čuti, tuna mi na uši izlazi...

Bilderi, kao i svi sportasi s zestokim treninzima, uzimaju i do 35% masti u svojoj prehrani, od super masti poput ribljeg i lanenog ulja, pa do zivotinjskih masti koji sudjeluju u sintezi testosterona. I uzmaju UH, ali dobre UH. Uglavnom, postoji zdravija hrana i junk, ali zdrava hrana ne znaci da cete mrsavjeti na njoj, mrsavi se jedino kalorijskim deficitom. Ali naravno, zdrava je hrana bolja zbog nekih drugih, ociglednih, razloga.

Jebi ga, cure, nijedna vam dijeta nece pomoci, pa tako ni ova, dugorocno. Moze vam pomoci jedino da se se obrazujete po pitanju hrane i osnove fiziologije.

miss blondie
24.04.2010., 13:08
Vrlo slična... Ja sam se udebljala na zdravom načinu života: šetnje, brza hodanja, zobene , posni sir, a da ne govorim o ječmu, raženom kruhu...Ne znam što su slatkiš, čokolade, odricala sam se svega a nisam postajala nimalo mršavija...Ne vjerujem više savjetima osim vlastitom iskustvu...

Ovo mi je totalno kontradiktorno da je teško u to povjerovati :D
osim ako se nisi natrpavala svim tim zdravijim namirnicama :ne zna:

medo tvoje mišljenje?

btw meni se nekako dosta toga poslozilo u glavi nakon citanja Montignacove "jedem, dakle mrsavim"

micici
24.04.2010., 13:08
Medo,a da ti otvoris svoju temu pa tamo pametujes i delis savete onima koje to zanima?! Mislim da ovde nemas publiku...a i dosadan si...

micici
24.04.2010., 13:13
Pa nije kontradiktorno,ljecnici nas savetuju da je zdrava ishrana puno voca,integralnih zitarica,kruh,zobene,riza itd....dakle savetuju nas da svoju ishranu baziramo na UH... A UH goje!

beckerica
24.04.2010., 13:23
Molim vas, nemojmo skretati s teme :( Pričamo ovdje o DUKAN dijeti a ne o bilderima, zdravoj prehrani i sl. Jednostavno imate druge forume za to... Baš me zanimaju tuđi rezultati :D ja krećem od ponedjeljka :mig:

chilimama
24.04.2010., 15:32
Ali naravno, zdrava je hrana bolja zbog nekih drugih, ociglednih, razloga.
Naravno da je najbolja , a znamo i zašto ...

Jebi ga, cure, nijedna vam dijeta nece pomoci, pa tako ni ova, dugorocno. Moze vam pomoci jedino da se se obrazujete po pitanju hrane i osnove fiziologije. Naravno, a dugoročno je nešto što se iz ovog kuta najmanje gleda. Zanima me promptno i učinkovito...A obrazovanje po pitanju prehrane ćemo uvesti nakon restrikcije kad budem pitala : kako sačuvati zdrav izgled i težinu...:mig:

"
Nije li kontradiktorno sad kad se natrpavam , da mršavim za razliku od tog perioda u kojem sam pazila...:confused:
Nadam se da ćeš pokazati svoju nezainetresiranost za ovu dijetu i prestati se čuditi nečim što te ne zanima...
Zašto se ne bi natrpavala nečim što se preporučuje da ti je osnova ? Nije li kontradiktorno jesti nešto što te samo deblja jer je "netko rekao da je to osnova prehrane"
Ja sam iz prehrane izbacila SAMO UH ...a sve se promjenilo :ne zna:...a laneno ulje, maslinovo , meso , povrće, voće nisam uopće prestala uzimati..što je tu sporno...?

miss blondie
24.04.2010., 16:49
kaj grizeš? :D

sporna je činjenica da se ne valja "natrpavat" ničim.
i da se jako treba birate koje ugljikohidrate čovjek jede.
Od integralnog kruha (samo za doručak), integralne tjestenine i riže par puta tjedno, svjezeg voca i povrca svaki dan i kolikogod zelimo (osim banana) ALI isključivo na prazan zeludac, nemasnih mlijecnih proizvoda, mesa par puta tjedno i da dalje ne duljim - nece nam biti ama bas nista, dapace ishrana ce biti uravnotezena i ako pravilno kombiniramo, ne natrpavamo se i vjezbamo = o da, mrsavit cemo. polakše ali na duge staze

ne pametujem, ali zene imaju tendeciju bacat se na raznorazne dijete dok im ne klikne u glavi da se uravnoteženo trebaju hranit citav zivot.

a ne trpat u sebe 5 dana samo proteine - a s njima i mnogo masnoca - ili preskakat dorucak/veceru itd...

ah ma nema veze, ja se kao zagovornica Montignaca mičem sa ove teme :cerek:
(i dalje preporucam knjigu Jedem dakle mršavim, mozda ce vam bit jasnije gdje ste greske radile s medicinske strane i time kočile mrsavljenje ili se pak debljale ;))

chilimama
24.04.2010., 17:26

(i dalje preporucam knjigu Jedem dakle mršavim, mozda ce vam bit jasnije gdje ste greske radile s medicinske strane i time kočile mrsavljenje ili se pak debljale ;))
:rolleyes:

Glede montignaca: cijeli, ali cijeli svoj život moja se prehrana bazira na tim principima...moji ukućani i dalje jedu po tim pravilima , a gle, ja sam domaćica koja im to sprema...a glede knjige: no comment...takvih sam i ja mogla napisati, a nije to znanost...Svaki je organizam stroj za sebe , a smjernice u prehrani su samo smjernice ne i biblija , pa tako da iz vlastitog iskustva mogu samo reći da me ne zanima kako jedu drugi niti im virim u teću...a niti ne dolazim na teme o prehrani koja me ne zanima..Moja se proteinska prehrana od montignacove razlikuje samo u izbacivanju žitarica, da se ispravim na gornji post u kojem stoji da sam izbacila UH, jer nisam sve nego samo žitarice i krumpire...a msilim da i montignac krumpire ne dopušta...Što se dakle u mojoj tj našoj na proteinskoj prehrani ne slaže s montignacom? OK, u nekom razdoblju sam očito popustila pred slabošću i jela i kolača, možda pretjerivala s domaćim pitama i kruhovima , ali sad nije dovoljno samo smanjiti nego nešto treba i izbaciti...
A sad molim dušebrižnike da mi ne objašnjavaju svoju kuhinju. Dobar tek i hvala...

mignon-girl
24.04.2010., 21:40
Imam jedno pitanje. Ja zapravo ne moram (a niti zelim) skinuti neku vecu kolicinu kg. Zdravo se hranim, prilicno sam aktivna, a i genetika je na mojoj strani. Ali ne zelim ni dobiti kg. Takav nacin prehrane mi dosta zaniljivo zvuci, osobito onaj dio da mogu jesti sto god zelim, opaliti jedan proteinski dan u tjednu i voila - sve je ponisteno. :D
Mislite da bih mogla odmah prijeci na fazu gdje samo cetvrtkom jedem proteine? Bi li to sprijecilo nakupljanje kg?

Savjeti su vam super idrzim fige svima koji krecu s prvom ili su u tijeku prve faze. Kepp up the good work. :mig:

chilimama
24.04.2010., 21:48
Imam jedno pitanje. Ja zapravo ne moram (a niti zelim) skinuti neku vecu kolicinu kg. Zdravo se hranim, prilicno sam aktivna, a i genetika je na mojoj strani. Ali ne zelim ni dobiti kg. Takav nacin prehrane mi dosta zaniljivo zvuci, osobito onaj dio da mogu jesti sto god zelim, opaliti jedan proteinski dan u tjednu i voila - sve je ponisteno. :D
Mislite da bih mogla odmah prijeci na fazu gdje samo cetvrtkom jedem proteine? Bi li to sprijecilo nakupljanje kg?

Savjeti su vam super idrzim fige svima koji krecu s prvom ili su u tijeku prve faze. Kepp up the good work. :mig:

Jedan dan tjedno na proteinima ili još onda jedan dan samo na voću i povrću (radi čišćenja) ne može škoditi...u tvom slučaju ne mora biti ni tjedno nego kad poželiš u deset dana ...ne može ti smetati da probaš...Koliko ja shvaćam ovu dijetu, on to preporučuje svima nakon postizanja idealne kilaže...

Zli Mali Medo
25.04.2010., 11:12

medo tvoje mišljenje?

Moje misljenje o ovom gore da netko zdravo jede, aktivan je, krece se, bavi se sportom i deblja se? A to je oksimiron poput drvenog zeljeza. :D Mislim, jebi ga, ljudi se debljaju na kalorijskom visku, sto znaci da se moze debljati na brokuli, ali i na cevapima, ovisno o tome koliko se pretjeruje, da. Ali zakljucci su onda totalno promaseni, ako se netko debljao na zdravoj hrani mora da zdrava hrana ne valja, a ne njihove navike. Ljudi se mogu debljati i na iskljucivo proteinskoh dijeti poput Dukanove, samo sto osim debljine mogu napraviti i malo vecu stetu svome tijelu.

Medo,a da ti otvoris svoju temu pa tamo pametujes i delis savete onima koje to zanima?! Mislim da ovde nemas publiku...a i dosadan si...

Ja svuda imam publiku. :D Ako si tako nabrusena, agresivna i ignorantna samo zato sto mislim da je Dukanova dijeta losa, mogu si misliti histeriju u pravom zivotu. :D

Isobell
25.04.2010., 11:18
Dakako da jedan dan na proteinima ne može škoditi, dapače, preporuča se jedan takav selekcijski dan ( dan na jogurtu, vodi, voću).
Ne shvaćam tu potrebu da konstantno solite pamet, ljudi su svjesni u što ulaze.

Vezano uz temu, treći dan mi je danas, osjećam se super.
Osjećam se super bez voća, ne fali mi, to je moj problem, ovisnost o fruktozi i zavjeri da se voće može jesti u neograničenim količinama.
Doručkovala sam sir i jogurt, ručat ću teletinu s umakom od jogurta i kuhanih jaja. Večera posni i dimcek.

Zli Mali Medo
25.04.2010., 11:45

sporna je činjenica da se ne valja "natrpavat" ničim.
i da se jako treba birate koje ugljikohidrate čovjek jede.
Od integralnog kruha (samo za doručak), integralne tjestenine i riže par puta tjedno, svjezeg voca i povrca svaki dan i kolikogod zelimo (osim banana) ALI isključivo na prazan zeludac, nemasnih mlijecnih proizvoda, mesa par puta tjedno i da dalje ne duljim - nece nam biti ama bas nista, dapace ishrana ce biti uravnotezena i ako pravilno kombiniramo, ne natrpavamo se i vjezbamo = o da, mrsavit cemo. polakše ali na duge staze

ne pametujem, ali zene imaju tendeciju bacat se na raznorazne dijete dok im ne klikne u glavi da se uravnoteženo trebaju hranit citav zivot.

a ne trpat u sebe 5 dana samo proteine - a s njima i mnogo masnoca - ili preskakat dorucak/veceru itd...

Ma da, bas to. Ljudi nemaju znanja o osnovnim bioloskim i fizioloskim procesima i onda nastaju problemi. Uzimaju te kvazidijete zdravo za gotovo i debeli su cijeli zivot. Ne znaju sto je protein i cemu sluzi, ne znaju sto su masti i cemu sluze, ne znaju sto su UH i cemu sluze. Ne znaju da se tijelo doslovno bori kod ekscesnog unosa proteina da razgradi te proteine, da tijelo ne moze samo sintetizirati neke esencijalne masne kiseline i da se opet poremecuje metabolicka i endokrinoloska ravnoteza, sto je onda dobar poligon za razvoj raznoraznih bolesti. Ne znaju sto znaci gubiti kile, da se ponekim dijetama mogu izgubiti samo misici, a zanemarivo sala, pa se tim gubitkom misica usporava metabolizam pa se jos lakse debljaju. :D

pure evil
25.04.2010., 14:51
ja potpisujem miss blondie i zlog malog medu :zubo:
nemrem vjerovat da netko može bit na ovoj dijeti.. i to vam kažem ja koja je isprobala 1000 dijeta dok nisam shvatila da nemrem čitav život bit na dijeti i svako malo mršavit pa se debljat i tako u krug...
vi svi bi sve sad odmah i na brzinu...i te kile će vam se vratit poput bumeranga...al dok to sami ne shvatite, badava nama pričanje...

i ova cura koja je napisala da je zdravo jela i kretala se i udebljala se,također mi je to nevjerojatno...
jer ja upravo to radim i skinula sam 5 kila,a nemam puno za skinut! (5kg u 3mj,a ne 5 kila u 5 dana)

a budući da znam da ćete me sad popljuvat,bježim s ove teme i sretno vam u skidanju kila ;)

chilimama
25.04.2010., 17:28
Djeco, pisat ću polako...
Ovdje nije riječ o zdravoj ni o pravilnoj prehrani...uvjerena sam da ljudi koji ovdje pišu
ne pišu zato jer ne znaju za pravila pravilne prehrane nego su ovdje zato da
jedni drugima daju podršku i to zato jer im treba... Vaše smjernice nisu nešto što mi ne znamo , nego nešto što trenutno zanemarujemo...ali hvala na brizi, dalje ćemo sami...:W
:kiss:

Zli Mali Medo
25.04.2010., 20:58
Djeco, pisat ću polako...
Ovdje nije riječ o zdravoj ni o pravilnoj prehrani...uvjerena sam da ljudi koji ovdje pišu
ne pišu zato jer ne znaju za pravila pravilne prehrane nego su ovdje zato da
jedni drugima daju podršku i to zato jer im treba... Vaše smjernice nisu nešto što mi ne znamo , nego nešto što trenutno zanemarujemo...ali hvala na brizi, dalje ćemo sami...:W
:kiss:

Ne patroniziraj, dijete.

Podrsku za sto? Lupanje glavom o metal? Jer to je Dukanova dijeta. Ako to zelis, samo naprijed. :D

Ovo je otvorena diskusija, sto znaci da svatko moze izraziti svoje misljenje. Necije je vece tezine, necije manje. Ne vidim nikakav problem u tome sto se Dukanovu dijetu naziva pravim imenom: govnom. Osim tebe, ovu ce temu procitati jos hrpa ljudi. Ako ti ne zelis uciti, netko drugi mozda hoce.

kamenjarka
25.04.2010., 21:17
jeste sigurni da se palačinka od zobenih mekinja može jesti u fazama 1 i 2??
ja to nisam anšla na onoj, engleskoj stranici?ž

jel netko naišao na njegovu službenu stranicu na fr?

Eyla
26.04.2010., 09:10
ja sam shvatila da se može u drugoj sigurno, ali za prvu stvarno ne mogu 100% reci - ali ta proteinska faza traje stvarno kratko, pa se moze izdrzati...
ja sam ju (palacinku) do sad jednom radila, mozda cu jos koji puta, kad cu imati vremena..
meni je danas 6. dan... dobro se osjecam..
procitala sam negdje da je jedna od posljedica ovakve prehrane smanjenje apetita, a to kod sebe stvarno osjecam... ne budim se gladna, ne moram grickati stalno nesto, a to sto pojedem me stvarno zasiti..
u ned. sam morala :rolleyes: pojesti komadic rodendanske torte, ali ne brinem se oko toga, idem dalje po svom...
danas samo proteini i onda krecem izmjenjivati 1 dan - 1 dan sa povrcem...
kako vam ide, cure?

malebraingirl
26.04.2010., 10:42
bok ljudi, ja sam na ovoj dijeti već 6. dan, imala sam 63 kile sad imam 60.5, išla sam po planu koji mi je izbačen na službenoj dukanovoj stranici na engleskom. znam da tako nagli gubitak kilograma nije dobar al jbg, muslimani za vrijeme bajrama mjesec dana danju ne piju i ne jedu, a noću se prejedaju pa se drže.. pošto sam ja inače grickalica malo mi je teže pala ova dijeta al uspjela sam ne jest slatkiše i sl. već 6 dana. imala sam ta 2 dana attack faze, onda do 1.6. imam cruise fazu i onda do 27.7. prilagodbenu fazu. još i svaki dan vježbam, to sam radila i prije al nisam gubila kile, svaki dan cca 100 trbušnjaka, sklekova, čučnjeva i mješanih vježbi. idem u teretanu 2x u 2 tjedna jer imam školu ujutro i popodne pa kad idem popodne ne stižem

Pješčani sat
26.04.2010., 10:48

Podrsku za sto? Lupanje glavom o metal? Jer to je Dukanova dijeta. Ako to zelis, samo naprijed. :D
Ovo je otvorena diskusija, sto znaci da svatko moze izraziti svoje misljenje. Ne vidim nikakav problem u tome sto se Dukanovu dijetu naziva pravim imenom: govnom.
pretpostavit ću da ste oboje dobronamjerni i da želite pomoći savjetom.
kako je Dukan liječnik, malo mi je za početak pretencizno kategorizirat nekog i nešto neispravnim i krvim samo zato jer vas dvoje tako ne živite.
niti je jedan način prehrane jedini i ispravan, niti su svi ljudi jednaki.
prihvaćam svaki savjet koji ovdje ostavite, ali dajte nemojte mi tu dolaziti i tako svisoka popovati. ako netko misli da je nezdravo i neispravno ne jest ugljikohidrate određeni broj dana, molim vas recite točno zašto. hvala

*b_r_i_n_e_t_a*
26.04.2010., 13:50
ej ljudi...ja sam danas krenula na tu dijetu (otprilike).ne držim se uopće tih faza i izmjene...ja namjeravam jest svaki dan meso i povrće koje je dozvoljeno jer kile prebrzo idu dolje čak i na taj način...nije mi cilj izgubit 5 kila u tjedan dana...imam nekih mjesec dana vremena iako će zapravo trajat puno kraće.a osim toga,ionako imam malo kila,al želim nekih 3 kg skinut jer su mi se skupile u bokovima :mad: tak da sam sad par dana na tome a onda postupno uvodim krišku kruha dnevno itd. dok se organizam ne privikne (ne želim odmah dobit sve natrag)...sretno svima koji kreću s dijetom!:top:

vesna58
26.04.2010., 13:57
Pozdrav :) Kao sto vidite ovo mi je prvi post i namjerno sam se registrovala da bih mogla komentirati na ovu temu. Naime, i ja sam danas krenula sa ovom dijetom. Dorucak : teleca snicla, jogurt ( 0.5 % mm) i malo posnog sira i to je to. I vec sam popila neka 2 l vode. Zanima me samo ako iko ima iskustva sa ovom dijetom da mi odgovori kako fukcionira druga faza? Koliko tacno dana se izmjenjuje PP i PL? Ja sam planirala biti u prvoj fazi 3 dana i onda 5 naizmjenice PP i PL. Ne zelim puno smrsati, nekih 7 kg. Hvala :)

micmjau
26.04.2010., 14:03
cure, zene, bok :)

surfala sam o ovoj dijeti okolo i naisla na vas ovdje. pa da kazem danas sam pocela s njom. pravila sam meso (piletinu, 30deka) sa cesnjakom i abc sirom, bosiljkom i persinom u pecnici danas. fali mi salate al izdrzat cu:mig: kavu pijem bez mlijeka jer trenutacno nemam doma onog 0,9 i s natrenom. zanima me smijem li za veceru pilece hrenovke i jaja2kuhana? hrenovke se nigdje ne spomnju ni pod 'smijes' ni pod 'ne smijes' :D

skinila bi 5,6 kila a krenila sam prije mj dana i na aerobik 2x tjedno:)

eto, ukratko o meni, kontam da ovo funkcionira i kao support group :D

drzte fige :cerek:

micmjau
26.04.2010., 14:05
Pozdrav :) Kao sto vidite ovo mi je prvi post i namjerno sam se registrovala da bih mogla komentirati na ovu temu. Naime, i ja sam danas krenula sa ovom dijetom. Dorucak : teleca snicla, jogurt ( 0.5 % mm) i malo posnog sira i to je to. I vec sam popila neka 2 l vode. Zanima me samo ako iko ima iskustva sa ovom dijetom da mi odgovori kako fukcionira druga faza? Koliko tacno dana se izmjenjuje PP i PL? Ja sam planirala biti u prvoj fazi 3 dana i onda 5 naizmjenice PP i PL. Ne zelim puno smrsati, nekih 7 kg. Hvala :)

hehe i ja bas sam se radi tog registirala : )
ja sam citala mozes 5 dana povrce+ proteini pa 5 dana samo proteini. ako ti je lakse mozes 1 dan samo proteine pa dan poslije roteine + povrce :)

vesna58
26.04.2010., 14:08
da da ne pise nista za hrenovke da li se smiju jesti ili ne, ali ja cu ih izbjegavati jer ionako nisam ljubitelj hrenovki tako da mi ne smeta i ako su zabranjene :) Ja licno ne osjecam nikakvu promjenu, jedino mi se stomak napuhao od vode i piskim stalno i to je to.. al ok tek sam pocela, prvi dan, vidjecemo dalje :) samo naprijed ! :D

vesna58
26.04.2010., 14:09
hehe i ja bas sam se radi tog registirala : )
ja sam citala mozes 5 dana povrce+ proteini pa 5 dana samo proteini. ako ti je lakse mozes 1 dan samo proteine pa dan poslije roteine + povrce :)

pa tako sam i planirala pa vidjet cemo, dvoumila sam se izmedju UN dijete i ove al sam se odlucila za ovu jer sam stekla dojam da je Un prestroga za mene i moj karakter :) Ne bi ja izdrzala citav dan samo na vodi nema sanse :D

micmjau
26.04.2010., 14:53
pa tako sam i planirala pa vidjet cemo, dvoumila sam se izmedju UN dijete i ove al sam se odlucila za ovu jer sam stekla dojam da je Un prestroga za mene i moj karakter :) Ne bi ja izdrzala citav dan samo na vodi nema sanse :D

ja sam bila na Un dijeti prije 4 godine, 40 dana- skinila sam 5,6 kila, striktno sam se pridrzavala, nema kave s mlijekom osim na Proteinski dan, nema jela iza 8 navece, cak sam sanjala da jedem kolko sam gladna bila :Dizdrzala sam i onaj vodeni dan, a kad sam pila alkohol taj dan nisam vecerala-tako sam kompenzirala kalorije :)
znaci ja ju preporucam al trenutacno nemam volje za nju, ova mi se cini blaza :)

micmjau
26.04.2010., 14:54
da da ne pise nista za hrenovke da li se smiju jesti ili ne, ali ja cu ih izbjegavati jer ionako nisam ljubitelj hrenovki tako da mi ne smeta i ako su zabranjene :) Ja licno ne osjecam nikakvu promjenu, jedino mi se stomak napuhao od vode i piskim stalno i to je to.. al ok tek sam pocela, prvi dan, vidjecemo dalje :) samo naprijed ! :D

a nisam ni ja bas al ne znam kak cu se najesti samo od sunke bez kruha :ne zna:

charlizeos
26.04.2010., 15:14
krećem i ja od sutra, pa koliko izdržim, bar 3-4 dana čisti proteini

vesna58
26.04.2010., 17:41
Evo upravo sam zavrsila sa vecerom i sita sam, nisam jutros od dorucka nista drugo jela, prespavala sam dan haha :D sad isto pola telece snicle na rostilj taci i jedan jogurt ( 0.5 % mm ). Eee da bas sam htijela pitati za alkohol... Ne smije se tijekom Dukanove dijete, al uskoro imam bitan dogadjaj na kojem bi volila popiti malo :rolleyes: pa kako i sta? da manje jedem i onda alkohol il..?

donKING
26.04.2010., 18:29
I ja sam danas krenula s dijetom.nije mi teško samo mi fali čokolada kmekme :-(.inače nisam neki veliki stručnjak u kuhinji pa ne znam kako pripremat meso a da ne bude uvijek isto.ima ko prijedlog?btw danas sam jela hrenovke al neću više jer ne znam jesu li dopuštene.sutra je piletina na jelovniku

micmjau
26.04.2010., 20:52
Evo upravo sam zavrsila sa vecerom i sita sam, nisam jutros od dorucka nista drugo jela, prespavala sam dan haha :D sad isto pola telece snicle na rostilj taci i jedan jogurt ( 0.5 % mm ). Eee da bas sam htijela pitati za alkohol... Ne smije se tijekom Dukanove dijete, al uskoro imam bitan dogadjaj na kojem bi volila popiti malo :rolleyes: pa kako i sta? da manje jedem i onda alkohol il..?

ne znam za ovu, pretpostavljam ne bi smjela cugati, ali ja sam cugala skoro svaki vikend subotom samo sam taj dan preskocila veceru i ama bas nist mi nije bilo (un-dijeta) :)

anaid
27.04.2010., 11:51
Evo pridružujem se i ja. Od jučer sam na Dukanovoj, znači danas je drugi dan čistih proteina. Nije baš lako, sve se pitam kako ću još tri dana tako :rolleyes:
Cilj mi je skinuti 15 kg, mh.
Samo da skinem tih prvi pet, odmah ću se bolje osjećati i imati bolju motivaciju.
Ne mogu se više podnjeti ovakvu... :(

Imam savjet za kolegice Dukanovke, u Vindijinim trgovinama se peče meso, imaju krasne komade puretine, a što je najvažnije, peku je bez masti, na vrućoj pari. Začine to nekako pa je fino, koliko već bijelo meso puretine može biti! Meni nikad tako ne ispadne u pećnici, uvijek je ko da jedem drvo.
Kupim si veliki komad, pa si lijepo režem tanke šnitice, super je!

Jedno pitanje, ako netko zna objasniti: u jogurtu IMA UGLJIKOHIDRATA! Kako je to onda čisto proteinska namirnica?!
Svježi sir je druga stvar, to je uglavnom čisti protein, ali jogurt... :confused:
I s mlijekom isto tako!

Eyla
27.04.2010., 12:03
bok svima, curke! vidim da nas ima sve vise :)
ukratko, oko ovih postova gore:
hrenovke - ja sam si znala tu i tamo koju skuhati, jer je brzo gotova i nema pripreme, ali mislim da one opcenito imaju dosta masnoca (pa cak i one "pilece" imaju po 15% masti u sebi - gledajte deklaraciju..).. i inace je najbolje pogledati sastav pa vidjeti koliko cega ima...
alkohol nisam nasla u nekoj recenici da se striktno zabranjuje, ali logika bi bila da ne treba pretjerivati... em je kalorican, em na "prazan zeludac" ne znam.. :)

nacini za pripremu mesa:
- peceno s malo masl. ulja na tavici
- kuhano kao juhica s povrcem
- kuhana govedina, prepecna s lukecom - jaaako fino..
- pecena u pecnici - s povrcem umjesto krumpira

sve to vise manje moze i s ribom.. zapravo bilo kako samo da nije u dubokoj masnoci przeno i da nije pohano i slicno..

FIGICA
27.04.2010., 13:06
pozdrav :w:

Baš sam malo prije čula od prijateljice za ovu dijetu,inače sam znala biti na mesnim dijetama i imala bi dobre rezultate,od sutra krećem i ja na ovu Dukanovu,par dana ću jesti čiste proteine...
Jel smijem umjesto vode biljni čaj bez šećera?

uporna1
27.04.2010., 16:17
Bok!
Jučer sam krenula na dijetu i danas ujutro je na vagi bila 1kg manje. Jučer ujutro sam stala na vagu koja je pokazivala 79kg( strašno), visoka sam 175cm. Meni je dijeta super( dosad nisam nikad bila na dijetama, ali ova mi se čini super jer je drastična, brzi su rezultati, a po prirodi sam dosta nestrpljiva). Inače mi je pretežno meso na jelovniku, tako da mi ovo ne pada teško. Jedino mi fale čokolade i kolači. Ali evo, skoro dva dana sam izdržala bezbolno bez slatkog. Želim skinuti 10kg i čvrsto sam odlučila. Javljat ću svaki dan kako mi ide. Pozdrav svima! Ne odustajte!

Crow Jane
27.04.2010., 16:43
ovi izračuni su tu: http://www.dukandiet.co.uk/
na kraju se dobije My personal slimming plan...

evo meni je s tim ispalo da moram skinut 4.3 kg i to će kakti biti do 28.5. :lol:

Pokušavam to skinut već 2 god indoor cyclingom i antikolesterol dijetom kaj mi je doktor prepisao pa mi ne ide ni 0.1 kg. :rolleyes: Ajd ovo moram probati. :lol: Javim rezultate :rofl:

Crow Jane
27.04.2010., 16:47
Jedino mi fale čokolade i kolači. Ali evo, skoro dva dana sam izdržala bezbolno bez slatkog. Želim skinuti 10kg i čvrsto sam odlučila. Javljat ću svaki dan kako mi ide. Pozdrav svima! Ne odustajte!

Pa kak ti u 1 dan već fale slatkiši? :D

Ja sam doduše od odvikavanja od istih doživjela pred par god pravu apstinencijsku krizu. :rofl: Moram ponosno reći da nisam jela Mars, Twix, Bounty i Snickers 4 godine. :o Sladoled i ostali junk doduše jesam. :D

uporna1
27.04.2010., 17:05
Pa kak ti u 1 dan već fale slatkiši? :D

Ja sam doduše od odvikavanja od istih doživjela pred par god pravu apstinencijsku krizu. :rofl: Moram ponosno reći da nisam jela Mars, Twix, Bounty i Snickers 4 godine. :o Sladoled i ostali junk doduše jesam. :D

Eto, fale mi, zato što sam dnevno pojela barem malo čokolade. Jednostavno, OBOŽAVAM čokoladu!!!!!!!!!!!!!!!!!

FIGICA
27.04.2010., 17:16
Eto, fale mi, zato što sam dnevno pojela barem malo čokolade. Jednostavno, OBOŽAVAM čokoladu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Al šećer je kao droga,što više jedeš slatko to ti tijelo traži više
Treba izdržati par dana dijete i poslije nećeš više uopće imati potrebu za slatkim

charlizeos
27.04.2010., 19:35
meni dan prošao na posnom siru, oko 400 gr i 100 gr dimceka, par gutljaja mlijeka, oko 200 gr kuhane piletine i možda još jedan jogurt, sutra jedem oko 2 i onda mjesečeva od 2 i 20, moram izdržati

malebraingirl
27.04.2010., 21:14
i ja sam se prijavila samo zbog ovog:) i presretna sam otkad sam na dijeti, smršavila sam cca 2.5kg u 5 dana, i stanem u sve traperice u koje sam se jedva uvlačila prie dijete.. i cijelo vrijeme zračim pozitivnom energijom i samopouzdanje mi se povisilo ful:cerek:

lenas
27.04.2010., 21:48
evo i ja sam na samom pocetku ove dijete i svasta me zanim u vezi nje ,te jedva cekam da procitam nova isustva.
danas mi je peti dan i izgubija sa 1.5 kg ,ja sam zadovoljna mada sam u prvoj fazi koristila dukanove palacinke i jogurte 0,2 fet sa okusom voca ,kafe,vanile a nisam sigurna da je to dozvoljeno.
sve u svemu nije naporno i zaista se znacajno smanjla zelja za slatkisima.eto to je moje iskustvo i ovo je prva dijeta koju sam isprobala pa videcemo a cilj mi je da skinem 4-5kg

eumenida
27.04.2010., 22:40
Cure, bok. Danas sam otkrila ovaj topic i oduševljena sam. Kolegica je neki dan spomenula Dukana i nakon malo googlanja oduševila me ova dijeta , osobito fantastični komentar "naknadno nema osvete koju vam sprema metabolizam". Ha, ha.
Ovako - danas sam drugi dan, doslovce sam požderala oko 10-ak hrenovki i pola kile sira za ručak, a naveče smo poslije stručnog predavanja imali večerinku s onim fiiinim cateringom svega i svačega i , bingo, uredno sam gledala sve oko mene kako jedu i pila svoju mineralnu vodu! Ni traga apetitu ( naime imam puno kila za skunuti, ali mi nije toliki problem glasd, koliko apetit i nedostatak samodiscipline). I još nešto važno. Trbuh mi je večeras ravan kao daska!!
Nataknem sve one "blondie", "evile" i ostale zlice sa svojim idejama o zdravoj prehrani ( ovaj zadnji je vjerojatno neki penzić koji ima puno vremena s kojim ne zna što će pa kopa po svim temama na forumu), upostalom i sami su rekli da svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i mi valjda imamo isto tako pravo na izbor SVOG stila života i prehrane.
Dakle samo naprijed svima koji pokušavate. Ja se za sada ne važem. Za koji dan , kada prođe attack faza, javit ću se sa rezultatima.

pure evil
27.04.2010., 23:36
Nataknem sve one "blondie", "evile" i ostale zlice sa svojim idejama o zdravoj prehrani ( ovaj zadnji je vjerojatno neki penzić koji ima puno vremena s kojim ne zna što će pa kopa po svim temama na forumu), upostalom i sami su rekli da svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i mi valjda imamo isto tako pravo na izbor SVOG stila života i prehrane.

neznam dal se ovo odnosi na mene ili na zlog malog medu :zubo: ili na oboje :zubo: i neznam na kaj nas natakneš :confused: al ja te uvjeravam da nisam penzić,imam 22 god tek..

i molim vas da javite dal će vam se kile vratit kad se vratite na kolače i "normalnu prehranu",makar je ovo retoričko pitanje...

FIGICA
28.04.2010., 06:47
Ja sam trebala danas počet na kraju sam već jučer večerala proteinski-malo salame pileća prsa,jogurt,jaje....onda sam vidjela da ta salama ima oko 5 g uh na 100 g,a jogurt isto tako nekako pa ću danas bez toga,za ručak neku šniclu a za večeru kuhano meso iz juhe

vesna58
28.04.2010., 08:13
Drage moje... ja sam evo ustala i dosla da vam se izjadam. Naime, na Dukanovoj dijeti sam vec dva dana i stvarno je se pridrzavam al' sve sto primjetim na sebi je da mi je stomak kao malo manji, ravniji. Danas cu biti jos strozija sto se tice prehrane, jest cu samo 2x. Jucer sam jela 3x, sushenu piletinu svaki put i malo posnog sira i za veceru 1 kuhano jaje, i uzela sam kockicu secera jer sam se osjecala lose pa samo da mi ne opadne puno secer. Znaci, danas mi je treci dan i NECU DA ODUSTANEM, napadam kilograme svim snagama jer stize ljeto i toplije vrijeme pa kaaako cu se uvuci u kratke hlacice ili kupaci kostimic? :D Eto, to je to, idem sad praviti si dorucak - mala, naajmanja :D teleca snicla i malo posnog sira. Poozdrav :)

Eyla
28.04.2010., 08:47
bok curke!
i ja nastavljam dalje.. danas mi je 8 dan... :top:

sto se tice jogurta i salama u obliku pilecih/purecih prsa - ja bez toga ne mogu! sta cu jesti, ako i to izbacim... gdje god da jesam, uvijek mogu u ducanu kupiti 0,33 jogurta i pijuckati, ako me uhvati glad... a za rucak na poslu su mi ove salamice (uz ostalo..) idealne...
ja stvarno ne znam sta ima 100% proteina ili proteina i vode, bez uh i masti... al mogu potražiti... jedino mi na pamet padaju oni razni praškovi, ali to mi se ne da kupovati.. tako da ja ostajem kod toga, samo da je sto manje posto masti..

meni ova dijeta za sada jako pase jer mi je dosta jednostavna za provoditi... gdje god jesam i sta god radim, uvijek ce se nac neki komadic meseka i malo povrca koji mogu pojest - govorim o razno-raznim okupljanjima di "moras" nekaj pojest... evo cak i za 1. maj - rostilj! pileca prsa i hrpa salate - di ces bolje :D

FIGICA
28.04.2010., 09:01
Imaš pravo-malo jogurta ili salame koje imaju nešto uh ne mogu toliko poremetit dijetu

I jA se veselim roštilju za 1 maj :D

RapidBoy
28.04.2010., 09:07
hm unos UH ti moze poremetiti dijetu, jer recimo atkinson se bazira na ketozi, a ketoza + UH = salo, tako da nije bas poželjno. Ono što vecina radi krivo je to što ne uzima dovoljno proteina i masti, nemojte se bojati necete se zdebljati od masti. Problem je što tijelo treba od neceg zivjeti, pa pojacaj unos masti i proteina i nece se kile toliko brzo gubiti, nece se razjebati metabolizam i nece biti toliko izrazen jojo efekt , tj faza prilagodbe ce biti kraca..

Kad ti se jede jedi povrće tipa zelje, salatu i tako to, toga možešpojesti koliko hoces, jer se više energije potroši na razgradnju nego što to povrće daje, s voćem pak moraš pripaziti zbog unosa fruktoze, ali opet netreba se time zamarati previše.

Ovo gubljenje 1kg u dan je čista glupost, većinom se izgubi voda, a ne salo tako da se osoba samo isprazni cccc..

green_apple
28.04.2010., 09:09
... ako netko misli da je nezdravo i neispravno ne jest ugljikohidrate određeni broj dana, molim vas recite točno zašto. hvala

u prvoj "attack" fazi dozvoljeno je svaki dan uzeti žlicu zobenih pahuljica-koje pripadaju vrsti kompleksnih ugljikohidrata. ja ih ujutro pomiješam sa light jogurtom, te je čak preporučljivo uzimat zbog vlakana koje sadrže (proteinska prehrana dulja od 3 dana "zatvara", a na ovaj način neće doći do tog poremećaja). dakle, u ovoj dijeti nisi skroz lišena UH. isto tako ako si u proteinskoj fazi dulje od 5 dana bilo bi dobro da uzimaš vitamine, kako ne bi narušila zdravlje. :mig:

Eyla
28.04.2010., 09:25
hm unos UH ti moze poremetiti dijetu, jer recimo atkinson se bazira na ketozi, a ketoza + UH = salo, tako da nije bas poželjno. Ono što vecina radi krivo je to što ne uzima dovoljno proteina i masti, nemojte se bojati necete se zdebljati od masti. Problem je što tijelo treba od neceg zivjeti, pa pojacaj unos masti i proteina i nece se kile toliko brzo gubiti, nece se razjebati metabolizam i nece biti toliko izrazen jojo efekt , tj faza prilagodbe ce biti kraca..

Kad ti se jede jedi povrće tipa zelje, salatu i tako to, toga možešpojesti koliko hoces, jer se više energije potroši na razgradnju nego što to povrće daje, s voćem pak moraš pripaziti zbog unosa fruktoze, ali opet netreba se time zamarati previše.

Ovo gubljenje 1kg u dan je čista glupost, većinom se izgubi voda, a ne salo tako da se osoba samo isprazni cccc..

kako da povecam unos proteina, kad je ovo dijeta samo s proteinima! nemam vise kaj povecat :confused:
sto se tice masti, u sve sta radim malo dodam maslinovog ulja... jel to dosta masti?
plus svakih par dana preko dana pojedem žlicu zobenih (sa mlijekom ili jogurtom) pomiješanih sa lanenim sjemenkama... jel to ok u svemu ovome?
povrće ovo gore nabrojano i jedem, voće je u ovom režimu zabranjeno - barem za sad...
kila se gubi samo u prva dva dana... kasnije je 1 kg tjedno...

anaid
28.04.2010., 13:03
neznam dal se ovo odnosi na mene ili na zlog malog medu :zubo: ili na oboje :zubo: i neznam na kaj nas natakneš :confused: al ja te uvjeravam da nisam penzić,imam 22 god tek..

i molim vas da javite dal će vam se kile vratit kad se vratite na kolače i "normalnu prehranu",makar je ovo retoričko pitanje...

Ajmo jednom stavit točnu na to dušebrizništvo! NARAVNO da dijetna prehrana nije najzdravija niti najpravilnija na svijetu, nitko to ovdje ne misli. No, za nas koji smo ovdje, a to su debeli i oni s prekomjernom težinom, to je uglavnom uvijek POBOLJŠANJE naše dosadašnje prehrane, jer zbog nečeg smo debeli, jel?! Prema tome, to je RELATIVNO zdravija prehrana od one koju smo do sada prakticirali i svakako je naše tijelo bolja od deset, petnaest ili... kila viška kojeg nosimo!!!
Imam kolegicu u sobi, uporno mi tupi da si ugrožavam zdravlje ovom dijetom, a pogledajmo kako izgleda njezin jelovnik, ona naime NIJE na dijeti (ali bi trebala biti!) jer ne želi, pazite sad, silovati svoj organizam;
doručak: piroška, krafna ili kroasan
gablec: masni meni iz kantine s uljem starim tri tjedna, raskuhanim povrćem itd. + kolač ili čokolada
ručak: usput kupljena kriška pizze, burek, masni picek ili sl. na putu doma
večera: suhomesnati naresci i bijeli kruh, plus piva.

I ona meni drži prodike da mučim organizam zato jer ujutro pijem jogurt i jedem posni si! Za krepat od smijeha! :rofl:

anaid
28.04.2010., 13:05
I da, tko ima recept za tu palačinku, molim lijepo? :rolleyes:

chivas
28.04.2010., 13:17
Elou :) vidim,nisam jedina koja se prijavila upravo zbog ove teme :P
ovako... visoka sam 175 i imam 59 kg...znam da je to idealno i najzdravije i bla bla... ali, stvar je u tome što se bavim manekenstvom i ne mislim odustati od toga jer si time plaćam sve što mi moji ne mogu priuštiti (nije baš idelana situacija,recesija :( ) i da sam spremna izdržat koju godinu tako tok ne završim faks i dok se ne zaposlim... a do tad,ljudi,svatko se mora snaći na svoj način,pa tako i ja. odmah sam to sve napisala da me kasnije ne napadate... naime... zboh nekih osobnih problema,uspijela sam nabiti kilažu (emoconalno prejedanje) i sad se moram barem donekle vratiti do prvotnog stanja... za sad bi htjela skinuti 2kg...i danas sam prvi dan na Dukanovoj dijeti. Pojela sam do sad 200 grama voćnog jogurta (0,1),tri manja pileća odreska i pečeno jaje (mama mi ga napravila na maslinovom ulju,to ne smeta? ) ... za sad sam ok...strah me večeri kad obično počnem tamanit sve redom...sinoć dam pojela tri čokolade s lješnjacima,dakle 300 grama čokolade oko 2 ujutro, super :( ima li tko kakav način smanjenja želje za slatkim? :D
btw. sretno svima vama koji ste isto krenuli s ovim...nadam se da ćemo si svi biti međusobna podrška :)

Eyla
28.04.2010., 14:38
I da, tko ima recept za tu palačinku, molim lijepo? :rolleyes:

dakle, palačinka, 1 kom:
2 žlice zobenih posija (koje do sad nisam uspjela naci, da li je itko uspio???)
1 žlica pšeničnih posija (ima DM)
1 žlica kremastog sira sa 0,00% mm (toga kod nas navodno nema, u potrazi sam za nekim jako malo masnim kremastim sirom, a u palacinku sam stavila malo posnog sira - malo kiselkasto, ali nema veze :)
1 jaje

ako je gusta smjesa, moze malo mlijeka

zacini bilo koji, samo s malo soli: vlasac, origano, bosiljak, papar... sta god imate doma..

varijanta moze biti i slatka palacinka, naravno, sa umjetnim ili biljnim sladilom (stevia..)..

ovo je osnova, a vjerujem da varijacija na temu ima bezbroj...

posto nisam nasla zobene, stavila sam 2,5 žlice pšeničnih posija i malo zobenih pahuljica...

donKING
28.04.2010., 17:14
za dva dana izgubila sam 2 kg :-).nije mi pretjerano teško al jedva čekam povrće!još 2 dana pa ću ga moć jest.

vesna58
28.04.2010., 17:37
Izgleda da ja nesto ne radim kako treba ili ova dijeta ne odgovara mom organizmu. Danas sam doruckovala mali komadic teletine sa posnim sirom, rucak lignje na zaru ( jel to ok :S ? ) i evo upravo sam vecerala sushenu piletinu sa posnim sirom. Vodu pijem cca 2 litra dnevno. ovo mi je treci dan prve faze i od sutra krecem sa drugom, jer koliko sam shvatila u drugoj fazi se zapravo gube kilogrami. Moram brzo, sto brze izgubiti kg :(:mad: ne znam jesam li vise ljuta ili tuzna... :ne zna:

eumenida
28.04.2010., 18:21
Eyla, anaid moji ste idoli. Crkavala sam od smijeha na "zdravu prehranu" tvoje poslovne kolegice, anaid; osobito mi se sviđa "zdrav" ručak sa užeglim uljem i pizza sa pivom. Ha,ha,ha:lol:
Uostalom, ovo je friška dijeta, kao i svaka novina još neispitana, a vrijeme će pokazati njene greške i prednosti, tako da teoretski postoji i mogućnost, tko zna:ne zna:, da se zapravo hranimo zdravo. Naime, Barry Sears ( :s moj apsolutni idol nutricionizma do sada, autor knjige "Život u zoni") spominje da je plemenski ( čitaj pra) čovjek živio uglavnom od mesa životnja koje je ulovio. Prema njemu ovih 10000 -ak godina između pračovjeka i nas je evolucijki tek treptaj i naše tijelo ( odnosno probavni mehanizmi) su još ugođeni na onaj način prehrane. Novi režim, koji je nastupino s početka prošlog stoljeća ( s enormnim unosom škrobova ( čitaj UH) je silovanje prirodnog prehrambenog režima čovjeka ( a koliko ja vidim famoznoj Americi je donijelo to da daleko prednjače na listi najdeblje nacije na svijetu usprkos svim prehrambenim piramidama "zdrave" prehrane i guše se u epidemiji dijabetesa).
Eyla, svaka čast:top:, vidim da si temeljito razradila dijetu, uskoro ću ti se pridružiti s temeljitim proučavanjem one stranice ( thanks). Možda ovo pomogne. Svojevremeno ( kad sam se bavila idejom da "živim u zoni") nabavila sam u DM - u pravu zob , jer Sears preporučuje zobenu kašu 3x tjedno ( zbog omege), vjerujem da se ona samo jednostavno dugo kuha. Možda bi se ova kaša dala nekako uklopiti u onaj pancake ?!
Svim ostalim curama, samo hrabro naprijed.
Eh, da. Chivas, dvije greške - NE voćni jogurt, sadrži voće, dakle šećer, dakle ugljikohidrati; obični jogur - da. NE pečena jaja na maslinovom ulju ( bez obzira što je to najzdravije ulje) ulje je ulje. Radije odvoji žumanjke i ispeci si jednu lijepu palačinku od 4 - 5 bjelanjaka sa začinom na teflonu. I još, tvoj problem je moj problem, što s apetitom? Pročitaj moj prethodni post o večerinki iza predavanja, vjeruj mi nije mi bilo uopće teško - samo se najedi dovoljno pilećih šnicli i one će te držati dovoljno sitom da ubiju čak i apetit.:D

eumenida
28.04.2010., 18:25
Pitam se koliko su masni Ricota i Mascarpone, oni su naime vrlo kremasti i vrlo ukusni. Vjerujem da je to neki analog njemačkom Quarku , a sister mi kaže ( živi u Švabiji) da je naš analog tome ABC ( samo naš ima soli, a ona dva prethodna ( i skupa) sira nemaju), Ili možda Dukatela...Vaikrem...

tejka.
28.04.2010., 19:59
ja potpisujem miss blondie i zlog malog medu :zubo:
nemrem vjerovat da netko može bit na ovoj dijeti.. i to vam kažem ja koja je isprobala 1000 dijeta dok nisam shvatila da nemrem čitav život bit na dijeti i svako malo mršavit pa se debljat i tako u krug...
vi svi bi sve sad odmah i na brzinu...i te kile će vam se vratit poput bumeranga...al dok to sami ne shvatite, badava nama pričanje...

i ova cura koja je napisala da je zdravo jela i kretala se i udebljala se,također mi je to nevjerojatno...
jer ja upravo to radim i skinula sam 5 kila,a nemam puno za skinut! (5kg u 3mj,a ne 5 kila u 5 dana)

a budući da znam da ćete me sad popljuvat,bježim s ove teme i sretno vam u skidanju kila ;)

Ko te pljuje draga.....pametno zboriš :-)

tejka.
28.04.2010., 20:03
Vrlo slična... Ja sam se udebljala na zdravom načinu života: šetnje, brza hodanja, zobene , posni sir, a da ne govorim o ječmu, raženom kruhu...

Prvo to je nemoguće. Svaki zdravi način ishrane vodi ka mršavljenju. Jedino ako unosis previse i te zdrave hrane. Jer su bitne i količine.
Isto tako....posni sir ne deblja ako se jede sa integralnim kruhom te ako samo to pojedes kao zajutrak npr.

Mozda nisam prava za javiti se, ali nutricionista zna. Na toj ZDRAVOJ HRANI koji su nabrojila (na kojoj si se navodno zdebljala) vec desetero zena uz mene broji 10 kila dolje u 4 mjeseca. A da ne govorim koliko zena je u pitanju na topicu o zdravoj hrani.

ako sam se eto smjela ukljuciti :D

tejka.
28.04.2010., 20:04
Nataknem sve one "blondie", "evile" i ostale zlice sa svojim idejama o zdravoj prehrani ( ovaj zadnji je vjerojatno neki penzić koji ima puno vremena s kojim ne zna što će pa kopa po svim temama na forumu), upostalom i sami su rekli da svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i mi valjda imamo isto tako pravo na izbor SVOG stila života i prehrane..

Te zlice i evil-i ti apsolutno nisu nista napisale. kako je forum "slobodno trziste" i svatko moze komentirati mislim da svatko ima pravo i reci svoje misljenje..stoga sreco smiri dozivljaje :)

svima zelim uspješnu dijetu :)

chilimama
28.04.2010., 21:28
Prvo to je nemoguće. Svaki zdravi način ishrane vodi ka mršavljenju.
ako sam se eto smjela ukljuciti :D
Na moju žalost-moguće je...NIje se radilo o prevelikim količinama. Menije 500g posnog sira trajalo tri dana za tri do četiri obroka. Raženi kruh sam jela svaki treći dan, ako nisam to jutro jela zobene...U tri mjeseca nisam skinila ni 100g a kamoli koju kilu. Zato nisam odustala od zdrave hrane, samo sam odustala od posnog sira a proteine jedem samo uz salatu ili zelje kao i do tad. Izbacila sam samo UH i sad nemam više ni probavne smetnje...Ne da mi se nti put ponavljati koliko kvalitetnu i zdravu prehranu provodim u obitelji a da to nije neka fora nego naš stil života - cijelog života...Tako da su mi pomalo deplasirani komentari na nešto što ulazi u nepoznato...ali hvala na mišljenju..
Ja nikada nisam bila ovisna o šećeru, slatkišima i nezdravoj hrani...:confused::ne zna:

tejka.
28.04.2010., 21:31
Na moju žalost-moguće je...NIje se radilo o prevelikim količinama. Menije 500g posnog sira trajalo tri dana za tri do četiri obroka. Raženi kruh sam jela svaki treći dan, ako nisam to jutro jela zobene...U tri mjeseca nisam skinila ni 100g a kamoli koju kilu. Zato nisam odustala od zdrave hrane, samo sam odustala od posnog sira a proteine jedem samo uz salatu ili zelje kao i do tad. Izbacila sam samo UH i sad nemam više ni probavne smetnje...Ne da mi se nti put ponavljati koliko kvalitetnu i zdravu prehranu provodim u obitelji a da to nije neka fora nego naš stil života - cijelog života...Tako da su mi pomalo deplasirani komentari na nešto što ulazi u nepoznato...ali hvala na mišljenju..
Ja nikada nisam bila ovisna o šećeru, slatkišima i nezdravoj hrani...:confused::ne zna:

Ti mater...ti si onda fenomen-..

Kod mene igra ulogu to sto jedem pet zdravih obroka dnevno..i ja koja nikada nisam nist uspjela skinuti ili sam raznim djetama skidala pa vracala prv puta uspjevam....a jedem i vise nego ranije...samo niskokaloricnu hranu

tejka.
28.04.2010., 21:33
aha, to je ovo u Jutarnjem (http://www.jutarnji.hr/dukanova-dijeta---tajna--francuske-mrsavosti/730192/) u stilu "budi lijepa kao Francuskinja" :rolleyes:

Meni osobno se ne sviđa -previše proteina..Više mi se sviđa ovaj komentar ovu dijetu:

ono što se gubi je voda, jer ugljikohidrati vežu vodu. a meso sadrži puno, ali puno masnoća, kakve su to gluposti. umjesto bifteka, maslinovo ulje, dragi moj doktore neurokirurgu. ista je stvar kao s atkinsonovom dijetom, ova dijeta sigurno ima negativne dugoročne posljedice...najvise za srce i krvni sustav. nitko ne razmišlja kakav je to šok za organizam izgubiti odjednom 4,5 kilograma??? doktori, halo? (mesecina)

moram se i sa ovim sloziti. malo sam je proucila..atkins..kad to cujem dignu mi se vlasi

mozda kazem sam ja opet rijetki slucaj..al mene je atkins doveo do secerne bolesti i takvog pada imuniteta koji mi je donio bolest koju sam morala lijeciti hormonima...

a ako cemo malo humora...sta zna o dijeti atkins-čovjek koji je umro od pretilosti :lol::lol::lol:

chilimama
28.04.2010., 21:49
Ti mater...ti si onda fenomen-..

Nadam se da ono nije bila ironija.
Nadam se i da neću više morati ovo objašnjavati: Kako smanjiti težinu uvodeći više hrane nego jedeš? Kako skiniti višak ako nemaš što smanjiti od količine hrane? :rolleyes:
Eto...ja ne znam...zapravo znam...zašto to nekome smeta?

mignon-girl
28.04.2010., 21:54
Elou :) vidim,nisam jedina koja se prijavila upravo zbog ove teme :P
ovako... visoka sam 175 i imam 59 kg...znam da je to idealno i najzdravije i bla bla... ali, stvar je u tome što se bavim manekenstvom i ne mislim odustati od toga jer si time plaćam sve što mi moji ne mogu priuštiti (nije baš idelana situacija,recesija :( ) i da sam spremna izdržat koju godinu tako tok ne završim faks i dok se ne zaposlim... a do tad,ljudi,svatko se mora snaći na svoj način,pa tako i ja. odmah sam to sve napisala da me kasnije ne napadate... naime... zboh nekih osobnih problema,uspijela sam nabiti kilažu (emoconalno prejedanje) i sad se moram barem donekle vratiti do prvotnog stanja... za sad bi htjela skinuti 2kg...i danas sam prvi dan na Dukanovoj dijeti. Pojela sam do sad 200 grama voćnog jogurta (0,1),tri manja pileća odreska i pečeno jaje (mama mi ga napravila na maslinovom ulju,to ne smeta? ) ... za sad sam ok...strah me večeri kad obično počnem tamanit sve redom...sinoć dam pojela tri čokolade s lješnjacima,dakle 300 grama čokolade oko 2 ujutro, super :( ima li tko kakav način smanjenja želje za slatkim? :D
btw. sretno svima vama koji ste isto krenuli s ovim...nadam se da ćemo si svi biti međusobna podrška :)

Story of my life. Ako uzmes u obzir da sam 10 cm niza, 7 kg laksa i ne bavim se manekenstvom. :D Enivej, potpuno razumijem sto se tice emocionalnog zderanja. Em jedem kao nenormalna kad sam ljuta/tuzna/pod stresom, em mi je noc najkriticnije vrijeme. Tijekom dana se mogu pridrzavati svega, ali kad sjednem pred komp, mrak je, a ja ostanem sama sa sobom... Ok, sama sam bar dok ne izvucem cokoladu iz ladice. :D Jednio logicno rjesenje je ici spavati cim se vratim doma s posla.

Vezem se na raspravu o hrenovkama. Hrenovke su zlo. Dukan ili bez dukana. Sadrze puno puno masnoca i dijelova zivotinja o kojima ne zelite ni razmisljati, a isto tako se stavlja dosta soje jer je jeftinija. A vjerujem da se soja nikako ne uklapa u iskljucivo proteinski dan.

tejka.
28.04.2010., 22:00
Nadam se da ono nije bila ironija.
Nadam se i da neću više morati ovo objašnjavati: Kako smanjiti težinu uvodeći više hrane nego jedeš? Kako skiniti višak ako nemaš što smanjiti od količine hrane? :rolleyes:
Eto...ja ne znam...zapravo znam...zašto to nekome smeta?

KAKO 1500 KCAL MOZE BITI PUNO HRANE? :rolleyes:
NIKAKO :top:
A ako vjezbas uz to....i skines vjezbom barem pola na konju si

Gle..odi na kaj oces....znas sama najolje...ocu ti samo reci da nista necete postici brzinskim djetama....to je jedino u kaj sam sigurna

jer...dokazano je..da kad netko krene na dijetu a ne na nacin hranjenja onda ju izdrzava..jer ona ima pocetak i kraj...

kad zavrsis s dijetom...kaj onda?
debljanje..jer ne jedes ko na dijeti....a tijelo to prepoznaje

jedino ako ces zivjeti tog Dikana ili kako ti se vec zove...sto cisto sumljam posto to nebi bilo normalno :D

chilimama
28.04.2010., 22:28
KAKO 1500 KCAL MOZE BITI PUNO HRANE? :rolleyes:
NIKAKO :top:
A ako vjezbas uz to... Mislim stvarno...

Misliš li ti možda da sam ja unosila nekoliko tisuća kalorija ili što?
I što ti misliš da se sad jede? Vol? cijela svinja? korito bataka?
I sad jedem 1500cal, bavim se tjelovježbom, ali ne jedem kruh i krumpir što ovdje nije jasno? Izbacili smo samo UH...Ali nema veze... Vidim da tebe nije briga za ovu dijetu...

kazablanka
28.04.2010., 22:34
Ok, prijavila sam se jer vidim da se na ovoj temi ljudi baš ne kuže međusobno ili da do kraja nisu proučili članak o dijeti, a rasprava se nepotrebno zaoštrila..

Pa se tako neki zgražaju nad ''nezdravom'' prehranom punom ''zločestih proteina, masnoća i šokovima za organizam od naglog gubitka kila'' i paušalno spominju Atkinsa, koliko je to štetno i da bismo se trebali ugledati na zdravu prehranu sportaša i bildera.

Ajmo ispočetka. Ovisno o broju kila viška (što veći višak, više dana), autor sugerira unošenje isključivo proteinskih obroka koji se mogu sastojati od nemasnog bijelog i drugog mesa, ribe, obranih mliječnih proizvoda, jaja. Ulovila sam negdje da se može uzeti i žlica zobenih. Preporučeno trajanje dana: od jednog do deset, ne savjetuju duže.

U čemu je problem u nekoliko (malo) dana pilećeg bijelog mesa, tune, posnog sira, jogurta, omleta, lešo ribe (oslića, npr), bistrih juhica (npr. pilećih) i u puno vode? Ne kužim, jer je ovo tipičan popis namirnica jednog bildera kada varira UH pa je na nuli (a oni, koliko znam, također imaju dane sa 0 uh, doduše, s više masti - ima cijeli forum na teretana.net kojeg često čitam)

Nakon te faze (u kojoj definitivno ode i dosta vode jer UH doista navlače vodu - ajmo odmah riješiti ovaj mit o vodi: dobro, gubi se 2-3 kg vode, pa što onda?? Zar je nije bolje izbaciti (napominjem da se ovdje sugerira unošenje 2-3 litre vode dnevno, znači, ne radi se o dehidraciji) ako se već zadržava u organizmu? Što nije bolje biti malo lakši sam sebi, pa iz kojeg god izvora to bilo?)

... dakle, nakon te faze od par dana uključuje se puuuno raznovrsnog povrća
i sada nek mi netko kaže što je točno nezdravo u brdu različitog povrća, bijelom mesu, posnome, tuni, lešo ribi, jogurtima, povrtnim omletima (smiju se i gljive) te u raznim varijantama sa zobenima i u povremenom (jednom danu) s 0 UH?.

Koliko znam, sportaši se točno tako hrane! Po čemu je Dukanova dijeta nezdrava onda - meni se čini prilično slična uobičajenoj Mediteranskoj prehrani: izbačen je junk, UH s visokim glikemijskim indeksom, od alkohola je dozvoljeno samo vino, sugeriraju kretanje...

A sada još malo o mitu zvanom 'strašno nezdravi i brz gubitak kilograma' :rolleyes:

Odmah vam je jasno da ovdje nitko ne gladuje nego jede normalne porcije proteina koji čuvaju mišiće i da većinski proteinski dani traju svega par dana. u zadnjoj se fazi uključuje i voće i tjestenina btw.

Ali, svejedno čujemo mantranja o tom kako je štetno i prebrzo skinuti lupam 20 kg u šest mjeseci (a onda pak neki tvrde i da je to nemoguće u tako 'kratkom' vremenu')

Pa onda kad ih pitaš a koliko je optimalno gubiti kila da to bude zdravo, lupnu: ''do kile tjedno'' :zubo:

A koliko ono ima tjedana u šest mjeseci? Jedno 25!! :) S time da netko tko se prejedao junkom i oblejao pivama te napravio dobar rez može u prvi mjesec izgubiti i 5-7 kg, što bi značilo, evo, nek da je izgubio pet kg, ostalih pet mjeseci može gubiti tri kile mjesečno.

Nitko mi ne može reći da je to prebrzo, nezdravo, da će uništiti zdravlje, da će mu koža visiti ili da se ne može :rolleyes: i ostale paušalne izjave.

I da, znam računicu o sagorijevanju kile sala, da me na to ne bi lovili.

Pogotovo jer, kako je netko dao lijep primjer gore, većina debelih koji se odlučuju na dijetu (ima i iznimaka, neki su se zdravo hranili ali im možda bježe porcije ili se ne kreću) ipak ima nesređenu prehranu i ipak je zdravije da ih se riješi nego da ih vuče godinama da ne bi bilo 'prebrzo'.

Mislim da je početni dio dobar za motivaciju, a da su kasnije faze vrlo korektne u izboru raznovrsnih namirnica. Također je ''dijeta'' na tragu i Montignaca, i South beach, a također ju je radio liječnik...

Prema tome, proučiti molim, a onda eventualno kritizirati, ali s argumentima!

tejka.
28.04.2010., 22:43
koliko likova samo s jednim postom..koji se nenadano uključuju...kako cakano :)

tejka.
28.04.2010., 22:44
Mislim stvarno...

Misliš li ti možda da sam ja unosila nekoliko tisuća kalorija ili što?
I što ti misliš da se sad jede? Vol? cijela svinja? korito bataka?
I sad jedem 1500cal, bavim se tjelovježbom, ali ne jedem kruh i krumpir što ovdje nije jasno? Izbacili smo samo UH...Ali nema veze... Vidim da tebe nije briga za ovu dijetu...

uljepsala si mi vecer :)
mislim da tebi ne treba dijeta vec psihijatar :)
prvo izliječiti komplekse...pothitno..pa uzeti vola ili svinju u usta :)
kisi kisi..odoh ja...:D:lol:

Isobell
28.04.2010., 22:54
Nisam se stigla javiti.
Ide dobro, ide uz moj stil života, još se uvijek osjećam super.
Počela sam s povrćem, može se kombinirati. Unosim i malo masti (maslinovo ulje, integralni sezam, lan i par badema dnevno), još nisam probala voće, budem u subotu. Dosta pijem vode, imam tri obroka i jedan međuobrok. I još uvijek imam potrebu za mesom:D

I da, skinula sam 4 kilice :)

tejka.
28.04.2010., 22:55
i uspješno sam te blokirala...tak da ne vidim tvoje postove...jebote koje olaksanje....:D:lol:

chilimama
29.04.2010., 05:50
:s:rofl::rofl:

omg

no comment

charlizeos
29.04.2010., 08:09
tejka, mislim da ovdje nisi dobrodošla i da nitko ne sluša tvoje gluposti, tako da možeš slobodno produžiti na neki drugi topic i tamo za......ti ljude

meni danas treći dan, super se osjećam, vidim da je struk manji, nisam se vagala, u subotu ću, jer onda krećem i sa povrćem

anaid
29.04.2010., 08:42
Ajme, kakvih sve likova na forumu, nema teme a na koju se ne nakanta neki gnjavator (pacijent)! :rofl:

Nego da se ja vama pohvalim; od ponedjeljak u prvoj fazi i danas ujutro 3.5 kg manje! :top:
Doduše, ja znam da je tih mojih prvih 4-5 kila uglavnom viška vode, imam takav neki organizam, uvijek mi brzo odu te prve, ali svejedno sam sretna!
Znam da će nakon 5 kg stati kad se načme salo i onda moram biti uporna da probijem tu barijeru, ali jako se dobro osjećam, nije mi jako teško, nisam gladna i imam motivaciju, mislim da ću moći!

Hvala za recept! Ubacit ću palačinke ali tek od subote kad prelazim na drugu fazu!

anaid
29.04.2010., 09:04
dakle, palačinka, 1 kom:
2 žlice zobenih posija (koje do sad nisam uspjela naci, da li je itko uspio???)
1 žlica pšeničnih posija (ima DM)
1 žlica kremastog sira sa 0,00% mm (toga kod nas navodno nema, u potrazi sam za nekim jako malo masnim kremastim sirom, a u palacinku sam stavila malo posnog sira - malo kiselkasto, ali nema veze :)
1 jaje

ako je gusta smjesa, moze malo mlijeka

zacini bilo koji, samo s malo soli: vlasac, origano, bosiljak, papar... sta god imate doma..

varijanta moze biti i slatka palacinka, naravno, sa umjetnim ili biljnim sladilom (stevia..)..

ovo je osnova, a vjerujem da varijacija na temu ima bezbroj...

posto nisam nasla zobene, stavila sam 2,5 žlice pšeničnih posija i malo zobenih pahuljica...

Hvala još jednom!

Nego čuj, pa POSIJE i jesu pahuljice, zar nisu? Tako da ja mislim da ove što se kupe u dućanu, još bolje u dućanima zdrave hrane, da je to - to, da su to te posije iz recepta.

Ili ne?:confused:

Eyla
29.04.2010., 09:08
Ok, prijavila sam se jer vidim da se na ovoj temi ljudi baš ne kuže međusobno ili da do kraja nisu proučili članak o dijeti, a rasprava se nepotrebno zaoštrila..

....................

kazablanka, hvala ti na ovome :) ja sam mislila da ce ljudi otici i procitat malo, ali vidim da je lakse kritizirati i vikati ... vi niste normalne... unistavate organizam... Atkins!!.... brzo skidanje kila... fuj fuj... bljak bljak...

i ja bi voljela odgovor od nadležnih i pametnijih na ovom forumu, da li je ova gore opisana prehrana stvarno tako loša ili ipak ima nešto u tome sta bi se dalo iskoristiti... ili mi bolje recite sta od ovoga izbačenog bi trebala VRATITI da bi se hranila zdravo:
- bijelu rižu?
- tjesteninu?
- kruh, peciva, pizza?
- čokoladu?
- kekse?
- grickalice - čips?
- kolače, lisnata tijesta?
- gotove umake? (za tjesteninu, ne :) )
- instant juhe?
- svinjetina?
- šećer
- biljno/suncokretovo ulje
- salame i punomasni sir
- ......

jer to sve sam ja do sada jela.. a sada ovih zadnjih 8 dana ne jedem...
jedem UPRAVO ovo što je gore kazablanka napisala.. pa zvalo se to Dukan ili kako god već hoćete...

cure, bravo za volju i izgubljene kile... :top:

Eyla
29.04.2010., 09:11
Hvala još jednom!

Nego čuj, pa POSIJE i jesu pahuljice, zar nisu? Tako da ja mislim da ove što se kupe u dućanu, još bolje u dućanima zdrave hrane, da je to - to, da su to te posije iz recepta.

Ili ne?:confused:

da.. mislim da nisu... posije/mekinje su kao neke ljuskice, koje ostanu, nakon sto iz njih izvade pahuljice :)
ili tako nešto sam pročitala na eng. na webu... možda sam u krivu.. ali se npr. u DM-u odvojeno prodaju pahuljice i posije/mekinje... ove su kao zdravije i bolje..
zovu se "bran".... pa upisi "what is bran" i izbacit ce ti objasnjenje...

chivas
29.04.2010., 09:25
Eh, da. Chivas, dvije greške - NE voćni jogurt, sadrži voće, dakle šećer, dakle ugljikohidrati; obični jogur - da. NE pečena jaja na maslinovom ulju ( bez obzira što je to najzdravije ulje) ulje je ulje. Radije odvoji žumanjke i ispeci si jednu lijepu palačinku od 4 - 5 bjelanjaka sa začinom na teflonu. I još, tvoj problem je moj problem, što s apetitom? Pročitaj moj prethodni post o večerinki iza predavanja, vjeruj mi nije mi bilo uopće teško - samo se najedi dovoljno pilećih šnicli i one će te držati dovoljno sitom da ubiju čak i apetit.:D

Da, znam za te dvije greške... no ja ne volim obični jogurt (stvarno mi se digne želudac na sam miris,a kamoli okus :( )... tako da to budem i dalje popila ali samo ako me glad uhvati...
joj 10 hrenkovi i brdo sira? :D dobra si :D
ja sam čak pola kile lakša od jučer hehehe... evo sad si kuham jaja za doručak,pa ću oslića za ručak...recite i prijedlog za večeru? a da nema posnog sira i jogurta ( bljak) ... hvala :cerek:

chivas
29.04.2010., 09:27
Story of my life. Ako uzmes u obzir da sam 10 cm niza, 7 kg laksa i ne bavim se manekenstvom. :D Enivej, potpuno razumijem sto se tice emocionalnog zderanja. Em jedem kao nenormalna kad sam ljuta/tuzna/pod stresom, em mi je noc najkriticnije vrijeme. Tijekom dana se mogu pridrzavati svega, ali kad sjednem pred komp, mrak je, a ja ostanem sama sa sobom... Ok, sama sam bar dok ne izvucem cokoladu iz ladice. :D Jednio logicno rjesenje je ici spavati cim se vratim doma s posla.

Vezem se na raspravu o hrenovkama. Hrenovke su zlo. Dukan ili bez dukana. Sadrze puno puno masnoca i dijelova zivotinja o kojima ne zelite ni razmisljati, a isto tako se stavlja dosta soje jer je jeftinija. A vjerujem da se soja nikako ne uklapa u iskljucivo proteinski dan.
da,znaš kako mi je :kava: ma ja sam dosta emocionalna osoba...znam ja riješenje svih svojih problema: zaljubiti se :D al ne ide ni to sa mnom lako,nisam preizbirljiva, nego me samo loši muškarci opsjedaju :( no dobro,dosta o tomenije to tema :p ti si isto na Dukan dijeti?

Miss Piggy
29.04.2010., 09:52
Ovaj topic je još jedan dokaz društveno neodgovornog ponašanja Jutarnjeg lista. Oni su preveli nedovršenu Ducanovu web-stranicu koja je zasad samo začetak reklamne kampanje za izlazak njegove knjige na anglosaksonsko tržište!!! Dakle, nitko još nema ni cijelu knjigu u rukama... :rolleyes:

Kazablanca ili netko poviše je napisao da je ovo skroz ok prehrana, pače, mediteranskog tipa, i što sad neki upadničari tu gnjave... Međutim, to jednostavno nije istina. Gdje ste vidjeli mediteransku prehranu bez maslinovog ulja? Bez badema (da, curke - bez badema, i lana - vidim da to neke od vas jedu - ali to su masti!!!), bez malo integralnog kruha, da ne spominjemo leću (koju upravo Francuzi jako vole), slanutak, grašak... Ništa od toga!

Od UH, proteina i masti Ducan vam više-manje oduzima UH (osim malo iz povrća, i to onog siromašnijeg UH, mahunarke su no-no), i skoro sve masti, osim koliko se nalazi u mesu, ribi, jajima i mlječnim proizvodima (dakle, sve životinjskog podrijetla).

Tako da slobodno možete biti na ovom režimu, svatko nek radi što ga volja, ali nemojte tvrditi da je to zdravo.

I ajd ne gnjavit više Chilimamu - skupa smo gubile kilice prije neke dvije godine i znam koliko se mučila bez obzira na zdravu prehranu... Iznimaka ipak ima!

chilimama
29.04.2010., 10:42
Ovaj topic je još jedan dokaz društveno neodgovornog ponašanja Jutarnjeg lista. !:top:

Hvala, Piggy...zaboravljaju da se treba čitati i sitna slova...:(

Svi koji smo na nekavim dijetama znamo što je zdravo a što nije...Da smo imali kontrolu nebismo se sad mučili s tim.. Ali nekog uvjeravati u nešto o čemu nema pojma nije baš na razini kvalitetne komunikacije.
A onda još krenit s analizom psihičkog zdravlja...moj bože..

pure evil
29.04.2010., 11:12
Cure,ja sam razmišljala malo i ja se vama ispričavam.
Napisala sam ono kaj sam napisala i stojim iza svojih riječi, reagirala sam onako kak sam reagirala, jer bi tako reagirala i u stvarnom životu da mi netko priča o ovoj dijeti - dakle dala bi mu iste savjete.

Nek svatko živi svoj život kako želi i nek bude na čemu želi...

Eto još jednom oprostite, nije mi bila uopće namjera pokrenut svu ovu lavinu prepucavanja.

anaid
29.04.2010., 11:27
Juhuuuuu, pronašla sam zobene posije!
Ovako, tko je iz Zg, ima u Garden dućanima - jedan u Deželićevoj, jedan u Teslinoj.
E, sad ne znam ima li taj lanac dućane i u drugim gradovima.
Pola kile oko 24,00 kn.

Ajme, još se prepucavate. :eek:
Ajmo ovak: zdravije je biti na dijeti nego biti debeo! I to neka nitko ne spori. Moja kuma je umrla od debljine. Mislim, od srca, ali od debljine, razumijemo se.

Naravno, važno!!!, to se odnosi samo na ove umjerene djete, nikako na neke sulude ekstreme. A Dukanova dijeta nije ekstremna, kao ni UN, kao ni SB, ni zona...
Nijedna od njih možda nije idealna i najurevnoteženija, ali još jednom; bolje jesti reducirano nego opterećivati scijeli svoj organizam prekomjernom težinom.
I nitko me neće uvjeriti u suprotno.
Osobno sam ovih 15 viška dobila kombinacijom trudnoće i prestanka pušenja, cijeli sam život do tada bila vitka i dobro se sjećam KAKO JE TO DOBAR OSJEĆAJ.
Zato, sad stvarno, molim kritizeri odite filozofirati negdje drugdje!:D

pure evil
29.04.2010., 11:37
Ja vam jedem ove zobene,dobre su, košta oko 13kn
http://www.dupin.hr/pix.products/brggen/160021.jpg
ako sam barem malo pomogla ;)

FIGICA
29.04.2010., 12:10
Jučer sam papala-ujutro samo Jacobs kavicu sa 0.9 mlijekom,za ručak sam pileći file,par sati nakon ručka me uhvatila glad pa sam uzela 2 kuhana jaja,za večeru sam imala juhu bez ičega i kuhano meso sa malo octa...

Danas ovako-juha i komadić kuhanog mesa iz nje,popodnevni obrok-posni sir sa zaslađivaćem,jedna jacobs kavica,za večeru ću ostatak juhice i još nešto dodat...

Za jedan i pol(prvi dan sam počela navečer sa dijetom) dan oko kg manje!

grogo bolger
29.04.2010., 12:38
:s:rofl::rofl:

omg

no comment

ako napišeš još jedan ovakav post, šaljem te ne hlađenje.
molim drži se teme i ne ismijavaj druge forumaše

Ugodno dijetašenje želim

gb

micmjau
29.04.2010., 13:15
sta smo ono rekli umjesto natrena :)?

FIGICA
29.04.2010., 13:17
sta smo ono rekli umjesto natrena :)?

Znam steviju,samo ju je teško nabavit ovdje na otoku gdje sam ja,a tako obožavam posni sir al sa šećerom pa sam si stavila malo umjetnog :mig:

micol
29.04.2010., 15:19
EYLA pomogli su mi toji postovi i na tome ti HVALA!

Ovaj topic sam skuzila kao pomaganje jedni drugima, sretna sam da mogu procitati tudje rezultate i da su pozitivni!
...zato mislim da oni koji ne podrzavaju nikakve dijete i sole pamet nama koji smo na njima nije mjsto tu...

Ja sam krenula u ponedjeljak, do danas sam skinula 4 kg.
Znam da nije ni jedna dijeta zdrava,
znam da i puno hrane unjet u sebe nije zdravo,
ali isto znam da je zdravije biti mrsav nego debel!

FIGICA
29.04.2010., 15:28
Ovaj topic sam skuzila kao pomaganje jedni drugima, sretna sam da mogu procitati tudje rezultate i da su pozitivni!
...zato mislim da oni koji ne podrzavaju nikakve dijete i sole pamet nama koji smo na njima nije mjsto tu...

Ja sam krenula u ponedjeljak, do danas sam skinula 4 kg.
Znam da nije ni jedna dijeta zdrava,
znam da i puno hrane unjet u sebe nije zdravo,
ali isto znam da je zdravije biti mrsav nego debel!

Slažem se s tobom za ove ˝pametnjakoviće˝ :rolleyes:

I bravo za super rezultat :top:

Što inače jedeš,isključivo meso ili i mliječne proizvode?

Fanhp
29.04.2010., 15:31
Mogu li vas pitati nešto?:)
Zašto želite smršaviti? Što vas motivira?

FIGICA
29.04.2010., 15:36
Mogu li vas pitati nešto?:)
Zašto želite smršaviti? Što vas motivira?

Preko zime me baš briga kako izgledam kada sam zabundana al sada kada zatopli pa se moram lagano oblačit padne mi mrak na oči kada se vidim
I kako gubim kile raste mi samopouzdanje i super se osjećam :top:

Dragonfly
29.04.2010., 15:42

Pa se tako neki zgražaju nad ''nezdravom'' prehranom punom ''zločestih proteina, masnoća i šokovima za organizam od naglog gubitka kila'' i paušalno spominju Atkinsa, koliko je to štetno i da bismo se trebali ugledati na zdravu prehranu sportaša i bildera.

Ajmo ispočetka. Ovisno o broju kila viška (što veći višak, više dana), autor sugerira unošenje isključivo proteinskih obroka koji se mogu sastojati od nemasnog bijelog i drugog mesa, ribe, obranih mliječnih proizvoda, jaja. Ulovila sam negdje da se može uzeti i žlica zobenih. Preporučeno trajanje dana: od jednog do deset, ne savjetuju duže.

U čemu je problem u nekoliko (malo) dana pilećeg bijelog mesa, tune, posnog sira, jogurta, omleta, lešo ribe (oslića, npr), bistrih juhica (npr. pilećih) i u puno vode? Ne kužim, jer je ovo tipičan popis namirnica jednog bildera kada varira UH pa je na nuli (a oni, koliko znam, također imaju dane sa 0 uh, doduše, s više masti - ima cijeli forum na teretana.net kojeg često čitam)

Nakon te faze (u kojoj definitivno ode i dosta vode jer UH doista navlače vodu - ajmo odmah riješiti ovaj mit o vodi: dobro, gubi se 2-3 kg vode, pa što onda?? Zar je nije bolje izbaciti (napominjem da se ovdje sugerira unošenje 2-3 litre vode dnevno, znači, ne radi se o dehidraciji) ako se već zadržava u organizmu? Što nije bolje biti malo lakši sam sebi, pa iz kojeg god izvora to bilo?)

... dakle, nakon te faze od par dana uključuje se puuuno raznovrsnog povrća
i sada nek mi netko kaže što je točno nezdravo u brdu različitog povrća, bijelom mesu, posnome, tuni, lešo ribi, jogurtima, povrtnim omletima (smiju se i gljive) te u raznim varijantama sa zobenima i u povremenom (jednom danu) s 0 UH?.

Koliko znam, sportaši se točno tako hrane! Po čemu je Dukanova dijeta nezdrava onda - meni se čini prilično slična uobičajenoj Mediteranskoj prehrani: izbačen je junk, UH s visokim glikemijskim indeksom, od alkohola je dozvoljeno samo vino, sugeriraju kretanje...

A sada još malo o mitu zvanom 'strašno nezdravi i brz gubitak kilograma' :rolleyes:

Odmah vam je jasno da ovdje nitko ne gladuje nego jede normalne porcije proteina koji čuvaju mišiće i da većinski proteinski dani traju svega par dana. u zadnjoj se fazi uključuje i voće i tjestenina btw.

Ali, svejedno čujemo mantranja o tom kako je štetno i prebrzo skinuti lupam 20 kg u šest mjeseci (a onda pak neki tvrde i da je to nemoguće u tako 'kratkom' vremenu')

Pa onda kad ih pitaš a koliko je optimalno gubiti kila da to bude zdravo, lupnu: ''do kile tjedno'' :zubo:

A koliko ono ima tjedana u šest mjeseci? Jedno 25!! :) S time da netko tko se prejedao junkom i oblejao pivama te napravio dobar rez može u prvi mjesec izgubiti i 5-7 kg, što bi značilo, evo, nek da je izgubio pet kg, ostalih pet mjeseci može gubiti tri kile mjesečno.

Nitko mi ne može reći da je to prebrzo, nezdravo, da će uništiti zdravlje, da će mu koža visiti ili da se ne može i ostale paušalne izjave.

I da, znam računicu o sagorijevanju kile sala, da me na to ne bi lovili.

Pogotovo jer, kako je netko dao lijep primjer gore, većina debelih koji se odlučuju na dijetu (ima i iznimaka, neki su se zdravo hranili ali im možda bježe porcije ili se ne kreću) ipak ima nesređenu prehranu i ipak je zdravije da ih se riješi nego da ih vuče godinama da ne bi bilo 'prebrzo'.

Mislim da je početni dio dobar za motivaciju, a da su kasnije faze vrlo korektne u izboru raznovrsnih namirnica. Također je ''dijeta'' na tragu i Montignaca, i South beach, a također ju je radio liječnik...

Kao netko tko se bavi vrlo aktivno sportom već godinama, potpisala bih tvoj post gotovo u cijelosti.

I izdvojila bih samo još jednu stvar: odite curke tamo na Rekreacija podforum i dobit ćete uglavnom ovakve savjete o prehrani koji se dugoročno prakticiraju i pretvaraju u način ishrane i ne zovu se niti Atkinsova niti Ducanova niti Svetog Petra dijeta. ;)

Kada mi se nakupi malo sala(zimski period :D ), obično odem na dijetu u kojoj oko 10tak dana ne konzumiram UH ni u kom obliku. Isključivo ribu i bijelo meso s povrćem uz tone posnog sira.

Nakon toga dodajem voće i pahuljice i crni kruh te integralno tijesto i rižu. Pomalo i ne navečer. I tak se hranim uglavnom, osim Uskrsa, Božića, rođendana i slično kada treba malo "zabrazdit" da se organizam šokira. :D Čisto da se metabolizam ne uspori ;).

Stoga ova Ducanova nije nikakva "topla voda", nego već prokušana malo modificirana metoda, a vrlo slična tome je i "South Beach" dijeta.

A svaka dijeta počinje u "glavi". :mig:

I prije nego li se krene na redukcijsku prehranu u svrhu skidanja viška kilograma, treba posvetiti mjesec do dva dana proučavanju literature o nutricionizmu, metabolizmu i sastavu namirnica da se čovjek ufura.

Istovremeno treba polako prešaltati mozak na to da će takva "dijeta" zapravo biti prvi korak ka potpuno promijenjenom načinu ishrane, a ne uskraćivanju hrane.

Korisno je nabaviti i kuharice ili skinuti s neta gdje se daju raznovrsni "slasni zdravi recepti" da bi čovjek stekao dojam da mu se ništa ne uskraćuje. :)

I tek kad se to pošlihta u glavi kao dugoročni cilj, onda se može konkretno početi primjenjivati u praksi.
I tada nema jo-jo efekta, jer se zapravo ne započinje s dijetom, nego novim načinom prehrane koji traje i traje duuugo u noć :D.

Fanhp
29.04.2010., 15:54
Preko zime me baš briga kako izgledam kada sam zabundana al sada kada zatopli pa se moram lagano oblačit padne mi mrak na oči kada se vidim
I kako gubim kile raste mi samopouzdanje i super se osjećam :top:

I jel skineš šta?

FIGICA
29.04.2010., 16:03
I jel skineš šta?

Da,ovako pred ljeto i po ljeti kada se počnem više kretati,više mi paše laganija hrana,ima puno finog voća i povrća i kile ide dolje...

Sada sam se dosta zapustila jel smo planirali bebu pa sam mislila brzo ću zatrudnit i što ću sada na dijetu,ali od trudnoće ništa,ljeto pred vratima tako da sam krenula sada s ovim da brzo skinem par kila pa nastavljam dalje s laganijom prehranom...

Fanhp
29.04.2010., 16:06
Da,ovako pred ljeto i po ljeti kada se počnem više kretati,više mi paše laganija hrana,ima puno finog voća i povrća i kile ide dolje...

Sada sam se dosta zapustila jel smo planirali bebu pa sam mislila brzo ću zatrudnit i što ću sada na dijetu,ali od trudnoće ništa,ljeto pred vratima tako da sam krenula sada s ovim da brzo skinem par kila pa nastavljam dalje s laganijom prehranom...

Lijepo, lijepo. Koliko si dosad skinula?

FIGICA
29.04.2010., 16:15
Lijepo, lijepo. Koliko si dosad skinula?

Sa ovim sam tek krenula prije 2 dana,vidjet ćemo kako će ići
A ti?

FIGICA
29.04.2010., 16:28
I zaboravila sam napisati da uz ovo uzimam i Herbafast,prošlo ljeto sam uz njega dosta kila skinula

Eyla
29.04.2010., 17:37
curke, nasla sam si Steviu....
na Glavnom su dani biljaka.. ili cvijeca.. ili cegavec, ne znam... ali imaju biljkice i to na dva standa - sadnica je 25-30 kn komad... evo moja mene gleda s police upravo.. to je varijanta ako zelite susiti svoje listice i raditi si prah...

druga varijanta - ekstrakt (ja kupila tekući, ima i u prahu) - ušla u prvu biljnu ljekarnu na koju sam naisla i imaju! oko 40 kn sam platila 30ml te tekućine... ja pijem slatku kavu (cca 2 zlicice secera prije), pa sam stavila nekih 5-6 kapljica u 2dcl kave i ok mi je.. onako, zasladilo je, al je nekako "prazniji" okus... valjda se trebam naviknuti...

e nakon sto sam dala sve te pare, vidim u Kaufland prospektu sadnica Stevie 9,99 :rolleyes: pa ko ima Kaufland blizu, moze i tamo...

hvala, anaid, za info za posije!! potrazit cu i to... dva koraka pređena :) ostaje mi samo naci neki ful malo masni kremasti sir...

danas me nesto puklo i doslo mi je da pojedem nes slatko - ali ono - MORAM pojest nesto taj cas... nisam znala sta bi, pa sam uzela pola zlicice meda... pa kolko me kostalo, kostalo... bilo bi mi lakse kad bi mogla voće tu i tamo..

charlizeos
29.04.2010., 18:22
danas jela pileću juhu, meso iz juhe, i pečeni batak ali sam uz njega morala kupus salatu, nadam se da nisam jako zabrljala, sada ću 2 kuhana jajeta, posni sir i dimcek, jedan jogurt sam maloprije, još sutra na ovom režimu i od subote još povrće

FIGICA
29.04.2010., 18:57
danas jela pileću juhu, meso iz juhe, i pečeni batak ali sam uz njega morala kupus salatu, nadam se da nisam jako zabrljala, sada ću 2 kuhana jajeta, posni sir i dimcek, jedan jogurt sam maloprije, još sutra na ovom režimu i od subote još povrće

Rekla mi frendica da se kupus može i u prvoj fazi

charlizeos
29.04.2010., 19:13
o, baš super, obožavam taj mladi kupus, još da ga smijem sa tijestom...

micol
30.04.2010., 08:23
Prosao je jos jedan dan i ja sam kilu laksa...
Jedem: Dorucak- posni sir
Rucak - kuhanu piletinu, govedinu, ribu
Vecera - posni sir i jogurt od 0,05%
Kroz dan popijem 3 litre vode i tri salice kave crne (turske)

FIGICA
30.04.2010., 11:20
Prosao je jos jedan dan i ja sam kilu laksa...
Jedem: Dorucak- posni sir
Rucak - kuhanu piletinu, govedinu, ribu
Vecera - posni sir i jogurt od 0,05%
Kroz dan popijem 3 litre vode i tri salice kave crne (turske)

Bravo micol :top:

I meni ide po planu,disciplinirana sam i u 2 dana 2 kile manje
Danas papam: Doručak-jogurt
Ručak-juneći odrezak
Večera-posni sir
Pijem jacobs kavice s mlijekom 0.9,nezaslađeni čaj,malo cole zero i mineralnu

dublin
30.04.2010., 12:17
figulina..a s koliko si počela...i koji je cilj?

FIGICA
30.04.2010., 12:24
figulina..a s koliko si počela...i koji je cilj?

Htjela bi 10 kg skinuti
Sviđa mi se jel nisam gladna kao na ostalim dijetama i volim jesti meso i mliječne proizvode

charlizeos
30.04.2010., 12:41
ja opet juhu i kuhano meso, pa ću filete soma, skuhano na pari, navečer jaj i posni sir i dimcek, već mi je muka od mesa i sira, sutra uz meso krastavci i mladi luk

FIGICA
30.04.2010., 12:47
ja opet juhu i kuhano meso, pa ću filete soma, skuhano na pari, navečer jaj i posni sir i dimcek, već mi je muka od mesa i sira, sutra uz meso krastavci i mladi luk

Super,baš se fino jede s ovom dijetom :D
Meni jaja teško padnu,kupit ću si tunjevinu u vodi,da ne jedem samo meso

charlizeos
30.04.2010., 13:14
ta mi je tunjevina bila preslana, jedva sam ju pojela
najbolje mi je kuhano meso ili meso s roštilja, sutra ću se počastiti i čevapima, mada ne bi trebalo svinjetinu jesti, ali valda su od miješanog mesa

svekrva kupila puno gljiva, tako da ću i to moći jesti

FIGICA
30.04.2010., 13:19
ta mi je tunjevina bila preslana, jedva sam ju pojela
najbolje mi je kuhano meso ili meso s roštilja, sutra ću se počastiti i čevapima, mada ne bi trebalo svinjetinu jesti, ali valda su od miješanog mesa

svekrva kupila puno gljiva, tako da ću i to moći jesti

Ne znam,nikad nisam jela takvu tunjevinu....
I ja ću sutra nešto s roštilja,maloprije sam ručala juneću šniclu al je bila dosta tvrda tako da ću se držati piletine,a ona juhica jučer s kuhanim mesom me baš okrijepila

Fanhp
30.04.2010., 15:56
Sa ovim sam tek krenula prije 2 dana,vidjet ćemo kako će ići
A ti?

Ja sam na Kako fino jesti, a mršaviti?. Zasad sam skinula mislim nekih 5-6 kg. :misli:

Sretno u skidanju kila!

anaid
30.04.2010., 16:13
Sva sreća da je pred nama 1. maj kad se tradicionalno jede roštilj - a to je idealno za nas dukanovke!
A da nije, recimo Božić! :rolleyes: sa svim onim UH-prilozima i kolačima!

Nego, razmišljam nešto.... evidentno je na svim ovim temama o mršavljenju da se javljuju žene najviše na počecima dijete, prijavljuju gubitak od 2, 3, pa i pet kila, a onda nekako... hm, nestanu. Jeste to primijetili?
Jel netko naišao na neki post tipa: Evo, javljam se nakon ... dana ... dijete, uspjela sam skinuti svih planiranih recimo 18, ili ... kila!
Ja ne. :(
Malo mi je to bed, zabrinjavajuće. I same znamo da ove prve idu relativno brzo, ali koliko nas stvarno i uspije doći do cilja?
Tu i tamo netko spomene neku prijateljicu tamo negdje koja je uspjela skinuti puno kila, ali veselilo bi čuti da je to uspjela jedna od nas!

charlizeos
30.04.2010., 16:51
zato što nakon nekog vremena prestanemo više biti na dijeti i kilice se polako vrate, a onda nas je sramota to ovdje reći, ja nekako izguram proljeće i ljeto, a čim dođe 9. mj. opet nastavim po starom, i uvijek kažem da neću više, ali opet me privuče slatko i friški kruh, danas stalno mislim o kruhu i nečem slatkom i mislim da ću otići kupiti natren, jer tu nema stevije, i umutiti jaje u posni sir, dodati natren i uživati

FIGICA
30.04.2010., 16:52
Sva sreća da je pred nama 1. maj kad se tradicionalno jede roštilj - a to je idealno za nas dukanovke!
A da nije, recimo Božić! :rolleyes: sa svim onim UH-prilozima i kolačima!

Nego, razmišljam nešto.... evidentno je na svim ovim temama o mršavljenju da se javljuju žene najviše na počecima dijete, prijavljuju gubitak od 2, 3, pa i pet kila, a onda nekako... hm, nestanu. Jeste to primijetili?
Jel netko naišao na neki post tipa: Evo, javljam se nakon ... dana ... dijete, uspjela sam skinuti svih planiranih recimo 18, ili ... kila!
Ja ne. :(
Malo mi je to bed, zabrinjavajuće. I same znamo da ove prve idu relativno brzo, ali koliko nas stvarno i uspije doći do cilja?
Tu i tamo netko spomene neku prijateljicu tamo negdje koja je uspjela skinuti puno kila, ali veselilo bi čuti da je to uspjela jedna od nas!

Ja kada i uspijem skinuti višak kila brzo mi se vrate nazad...prije vjenčanja sam imala 10 kila manje a u braku sam 6 mjeseci,znači u pol godine sam dobila 10 kg :rolleyes:

charlizeos
30.04.2010., 16:54
joj, pa ti si još mlada, ja nisam nikada imala nikakvih problema s kilama do 35, onda sam rodila drugo dijete i od onda se patim, nemam puno viška 6-7, ali mi to stalno varira, jako volim slatko, pa me to ubi

FIGICA
30.04.2010., 16:56
zato što nakon nekog vremena prestanemo više biti na dijeti i kilice se polako vrate, a onda nas je sramota to ovdje reći, ja nekako izguram proljeće i ljeto, a čim dođe 9. mj. opet nastavim po starom, i uvijek kažem da neću više, ali opet me privuče slatko i friški kruh, danas stalno mislim o kruhu i nečem slatkom i mislim da ću otići kupiti natren, jer tu nema stevije, i umutiti jaje u posni sir, dodati natren i uživati

Točno tako,mi koje smo sklone debljanju preko zime se opustimo,jedemo više,manje se krećemo jel su kraći dani,tijelo traži masniju hranu i kile se vrate

Ja maloprije jela posni sir sa natrenom,prefino je,pravi desert a niskokaloričan :top:

FIGICA
30.04.2010., 16:58
joj, pa ti si još mlada, ja nisam nikada imala nikakvih problema s kilama do 35, onda sam rodila drugo dijete i od onda se patim, nemam puno viška 6-7, ali mi to stalno varira, jako volim slatko, pa me to ubi

Ja oduvijek imam problema s kilažom,i stalno u krug-debljanje,mršavljenje,debljanje,mršavljenje...:rol leyes:

charlizeos
30.04.2010., 17:24
onda ćeš se stvarno cijeli život mučiti s tim

Monica.
30.04.2010., 17:37
Ja osobno imam vrlo neugodna iskustva s dijetama jer sam se na svakoj propisanoj udebljala u prosjeku 2-4 kg.. UN dijeta mi se nije pokazala nikako :ne zna: Nakon 20tak dana sam uvijek bila teža nego na početku..

Naprosto je nevjerojatno da osoba koja ikojom dijetom unosi manje kalorija no što organizam troši, ne gubi kile...sorry, ali to je tako.:raspa:

charlizeos
30.04.2010., 20:00
pojela sam sve proteine koje sam našla kod kuće, malo ribe od ručka - pohane, ali samo 4 zalogaja, joj kako je bila fina, malo posnog sira, par šnitica dimceka 1 pečeno jaje i jedan jogurt, još sam malo gladna, ali proći će, sutra ujutro vaganje, javi, rezultat

registrirajte se ovdje i pratite svoju težinu, bmi, koliko vam treba vremena da potrošite kalorije i kako... super je

http://www.ordinacija.hr/moja-tezina

Pješčani sat
13.05.2010., 14:38
Dragi svi,

evo samo da znate da je tema živa. opet :)

FIGICA
13.05.2010., 15:06
Jupi :jumping:
Baš imam potrebu pisati :mig:
Izgubila sam 3 kile u 4 dana i poslije toga je stalo ali nema veze-krenut će kad tad,oduševljena sam ovom dijetom,super se osjećam,nisam gladna i fino se jede :D
Još uvijek mi najdraži posni sir sa natrenom
Sada sam na drugoj fazi....

Eyla
13.05.2010., 15:55
drago mi je da smo opet tu! :)
i ja nastavljem dalje s Dukanom jer mi za sada jako paše...

usput, prošao je PMS u kojem inace trpam sta god stignem u sebe, pa cak i slatko koje inace ne jedem... tako da sam "zgriješila" s par kockica cokolade za kuhanje dnevno i grickanjem oraha ... i opet na kraju vikenda pola kile manje :D
kruh, tjestenina, riža... ništa od toga mi ne fali... i super mi je...
kupila sam broj manje hlace i sad su mi i one vec povelike... ako i kile idu sporo, centimetri se bome tope :)

dublin
13.05.2010., 19:13
Ja u 10ak dana kilu i pol skinula... Osjećam po hlacama da ima vise mjesta. Još 4 moram.,, i inače idu teško dolje, pa će i ovaj put... :tuzni:

danas sam sagrijesila...namjerno
1seflja juhe s rezancima
pola snicle
cca zlica i pol pire krumpira
par listova zelene salate
i snita bijelog kruha

i bas sam nekak sretna...

Od sutra opet prva faza...od pon planiram u drugu fazu :D

dublin
13.05.2010., 19:20
Inače meni izgledao ovak
Turska kava s mlijekom
bioaktiv
posni sir sa jogurtom, dimcek
snicla, karmenatla....
Ili tri jaja na oko
kako je ručak cca oko 18h
ako bi ogladnila popila bi času mlijeka ili jogurt..

Nadam se da sam taj dio dobro odradila???

Može savjet kaj i kak u drugoj fazi?

Eyla
13.05.2010., 20:05
ovaj proteinski dio mi se cini ok...

u drugoj fazi samo dodas povrce, ali ono koje smo prije spominjali, bez kukuruza, krumpira, graška itd...
i bilo bi dobro da uvedes malo ribe, ako je jedes... sve ribe mogu, samo bez puno ulja u pripremi...
sad je krenulo pravo povrce koje nama treba - paradajz, zelena salata, krastavci, mladi kupus (jako fino na salatu)... a za kuhati ima cvjetača, koraba, mrkva, celer... i tako u sto kombinacija - juha, salata, pečeno povrće (u rolu), kuhano na pari...

dublin
13.05.2010., 20:42
Cuspajz ???? Ili??

dublin
13.05.2010., 20:49
Smijem neko meso + kupus na salatu npr???
Meni ova dijeta pase, jer mi lakše kombinirati i mmov ručak :)

Eyla
13.05.2010., 21:35
cuspajz - naravno...bas sam danas ja to imala... pileca prsa sa mrkvom, korabom, cvjetacom, porilukom, bukovačama i šampinjonima... sve to se skupa skuha i super.. rucak i vecera...

isto i za meso i kupus - odlična kombinacija.. ako te brine da li smijes meso i povrce skupa, naravno.. ne mora se to odvajati..

i ja svome skuham posebno neki prilog, a ja samo po povrcu :)

FIGICA
14.05.2010., 07:07
Ja sam isto na povrću,neki dan imala đuveč bez riže naravno,jučer varivo od mahuna i kobasa,jela sam i bolonjez na žlicu,pa si mislim napravit ćufte u sosu,obožavam tunjevinu sa jajima....i tako na ovoj dijeti mi ništa ne fali,za desert jedem posni sir sa zaslađivačem

dublin
14.05.2010., 07:19
jutro :kava:

ma ja nisam ljubitelj slatkog, tak da s tim nemam problema :s
ali ... obožavam kruh....ko netko čokoladu...i baš mi fali :tuzni:

e sad.....jučer malo zbrljavila..danas opet po starom
kava
šalica mlijeka
bioaktiv...

nisam si niš za ručak spremila (gablec na poslu) pa će i to vjerojatno biti samo veliki biokativ

kad dodjem doma, ostalo mi mesa od jučer...i to je to za danas...

eventualno ak ogladnim navečer...popijem malo mlijeka...

e da...pitanjce...
se smije posjet npr mlijeko i muesli??'

FIGICA
14.05.2010., 07:34
Ne znam za muesli,na ovoj dijeti se smije mlijeko + zobene pahuljice

dublin
14.05.2010., 07:44
Ne znam za muesli,na ovoj dijeti se smije mlijeko + zobene pahuljice

bi to bile one fitness nešto??

FIGICA
14.05.2010., 08:03
bi to bile one fitness nešto??

Ne znam kakve su te fitness,ne jedem te stvari :mig:

Zobene baš posebno kupuješ,stoje na odjelima sa zdravom hranom,ja sam vidjela jedno zeleno pakiranje,ima i Dm-u

Eyla
14.05.2010., 08:15
navodno su sve te muesli kombinacije pune šećera i svakojakih stvari... ima nekih zaslađenih samo suhim voćem, ali pošto se voće tu ne jede, ne bi se niti one smjele..
FIGICA dobro kaže... zovu se baš zobene pahuljice (eng. Oats, njem. Hafenflocken ili tako nešto).. to je najsigurnije - obične, bez ičega unutra... malo jesu bljutave, ali sa mlijekom ili jogurtom su mene super... to mi je dorucak svako jutro + ubacim malo lanenih sjemenki, cisto za zdravlje :) i sto je najbolje, drže sitim do popodne...

dublin
14.05.2010., 08:44
:mig:

meni je problem kaj sam na poslu od do...pa si moram spremati doma gablece...jer sve kaj naručiš, ili u kantini...to je sve umakići, masno....začinjeno....

Eyla
14.05.2010., 09:49
uf.. za naručiti stvarno nema puno toga za ovu nasu dijetu... em je sve puno vrhnja, em natrpaju priloga, tako da mese ima jako malo...
ako si pripremas doma, napravi si npr. hladnu salatu od povrća i pilećih prsa.. ili povrća i tunjevine... ja si ne radim doma, nego odem u dućan i kupim si jogurt ili sir i malo salame...
a i zobene si možeš uzeti na posao, negdje ostaviti i pojesti sa mlijekom svako jutro.. tak i ja :)
jedinu stvar koju sam našla za naručiti je salata od povrća sa nasjeckanim purećim odreskom (grillanim)... i tu ide neki dressing, pa si ja naručim bez dressinga... ili ista takva salata ali sa tunom i jajetom... jako fino, a sve se smije... :top:

dublin
14.05.2010., 09:55
još nisam počela povrće...od pon ga uvodim...
onda će mi biti lakše...
uzmem kuhano jaje, koji paradajz...
jogurt...tak da bude lakše...
iskreno već mi ovaj posni sir izlazi na uši van...

Fana
14.05.2010., 15:20
Da se i ja pridružim ovom topicu.
Na Dukanovoj dijeti već 13 dana. Zapravo, prošli sam tjedan eksperimentirala i jela i svinjetinu i jaja pečena na ulju i nešto povrća.
Prije 4 dana stigla mi je knjiga i držim se preporuka iz nje.
Danas sam uspjela naći zobene posije i upravo sam pojela galette od zobi sira i jaja (Fino!).
Dakle, u ovih tjedan i pol otišlo je 4 kile.
Prema izračunu sa http://www.dukandiet.co.uk/ željenu težinu dostići ću za 203 dana, moram smršaviti skoro 30 kila.
Meni je ova dijeta odlična jer sam se konačno pokrenula. Nisam uopće gladna. Baš me briga što je to sad uglavnom voda otišla, osjećam se super.

Uglavnom, ako kome treba koja informacija iz knjige, tu sam.

alma 188
14.05.2010., 15:45
ok pozdrav svim pačenicama zbog kilaže,i ja sam naravno u toj skupini ima li neka dobra cura da mi pošalje na pm plan ove dijete samo nemojte šibat na english,ja sam na vi sa tom materijom,ajde pomagajte pa da probam i to ,puno uspjeha svima,vjerujte znam kako je teško.....

Uranella
14.05.2010., 16:10
Uglavnom, ako kome treba koja informacija iz knjige, tu sam.:top:

Evo , ja se javljam za prvoupisanu učenicu :)
Meni je izračun da je atak faza 6 dana i da ću izgubitzi od sutra 2-3 kg..
Što sad moram jesti slijedeći tjedan...?
Dakle, ne jedem mliječno - ništa...
Kako ću bez maslinovog ulja?

mikogoago
14.05.2010., 16:46
Ciao curice,
evo i mene jednog muskog koji se pati sa kilama.Ja sam poceo sa dijetom 26.4. i u shok fazi od 4 dana sam izgubio 5,5kg.E sada idem na mrsavljenje i trebao bi po Dukanu oko polovice jula imati mojih 81kg.Ali ja evo do sada nakon sok faze izgubio jos 5 kg sa danasnjim danom.Kada citam ovdje na forumu imam osjecaj da ja prebrzo idem prem dole.Doduse prije dok sam se bavio aktivno vrhunskim sportom imao sam izuzetno dobro sagorjevanje,tako da se sada to sa ovom djetom vjerojatno vratilo(sagorjevanje).Ako ja nastasvim ovim tempom ja sam vec polovinom juna na mojih 81 kg.Meni veliki problem predstavljasta sve jesti.Ovdje sam na forumu nasao interesantnih recepata i tu ste mi pomogle.Evo danas sam narucio i knjigu na engleskom i jos jednu knjigu njegovih recepata.Nadam se da cu uskoro to dobiti.Jedem zob sa jogurtom(ostavim preko noci da nabubri zob)nisam odusevljen ,ali sto kazu tako mi grah pao.Najgore mi je kada sam u proteinskom djelu sta jesti.
Dosadno mi samo jesti proteine bez povrca,jedino sto me ohrabruje kako ide kilaza dole,pa trpim. Zelim vam svima ugodan dan i drzite se,vrijedi se malo pomuciti.

mikogoago
14.05.2010., 16:52

Evo , ja se javljam za prvoupisanu učenicu :)
Meni je izračun da je atak faza 6 dana i da ću izgubitzi od sutra 2-3 kg..
Što sad moram jesti slijedeći tjedan...?
Dakle, ne jedem mliječno - ništa...
Kako ću bez maslinovog ulja?

Kada završiš šok fazu onda krečeš sa proteini + povrće- sve izuzev kropmira,riže,pasulja,graška.On preporuča svaku fazu od 5 dana koju sam i ja prihvatio i pokazala se dobrom.Poslije 5 dana opet proteinska faza 5 dana i tako dok ne dodješ do željene težine.Vidjećeš da li ti odgovara,ako ne predji jedan dan proteini-jedan proteini +povrće.
P.S.Nemoj se iznenaditi ako izgubiš više nego što je on napisao.To se meni dogodilo u šok fazi

Eyla
14.05.2010., 16:56
Prije 4 dana stigla mi je knjiga i držim se preporuka iz nje.

......

pa mene zanima da li smo pogodile i izvukle bit iz ovih šturih informacija koje su se do sada mogle naći na netu? da li smo nešto skroz fulale... ono, ukratko bit svega..

i jos gdje se moze naruciti knjiga, koliko košta, za koliko stigne... :mig:

thanks! :s

dublin
14.05.2010., 17:39
58.5kg sada..popodne...
kad sam krenula već bilo blizu 61kg..
super :top:
55 je cilj..

cca 10ak dana....

mikogoago
14.05.2010., 17:58
Da se i ja pridružim ovom topicu.

Možeš li mi reći : kada sam u proteinskoj fazi sta konkretno mimo proteina smijem jesti ili piti?
dali je proteinska faza kao u šok fazi ili na primjer smije se piti mljeko koje je sa 1 ili 2% masnoće,mladi sir itd.
Unaprijed hvala!