PDA

View Full Version : Zašto žene nose uloške svaki dan?

stranice : [1] 2

Clintz
22.04.2010., 00:08
Mozda ce ti bit uzasno glupo pitanje, al nisam zena al se ni ne sjecam bas iz iz proslosti toga - cisto medicinsko zensko pitanje... Koliko zena znate i koliko je to normalno da zena ima u gacicama ulozak 24/7 cijeli mjesec plus plaza na moru? Znam da zvuci nenormalno sto to pitam, al imam dobar razlog...Jel to normalna pojava, ukoliko nije (ne trebaju mi razlozi), koliko moze utjecat na neko zensko samopouzdanje u vezi njenog vaznog organa i seksa kao takvog. Cisto hipotetski, znam da zvuci bedasto, al imam razlog. Nisam zena pa ne znam to najbolje. Oprostite ak sam neuk :) malo muskih bi to pitalo.
Molim bez glupih odgovora u stilu " a zasto ju ne pitas".. Hvala curke.

glora's bastard
22.04.2010., 00:22
ima žemna koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade, ili nešto slično tome...naravno, takvi nezdravi dnevni ulošci isprovociraju sve i svašto (pečurke i tako to na tu temu) pa ih to još više uvjeri da ih moraju koristiti...

eto :ne zna:

Merryn
22.04.2010., 00:38
Koliko zena znate i koliko je to normalno da zena ima u gacicama ulozak 24/7 cijeli mjesec plus plaza na moru?

To nije normalno i nepotrebno je.
A ako zaista ima neki razlog za to, valjda ga je trebala odavno liječiti i izliječiti.

Inače, ako nosi onako, iz nekog štosa (pod utjecajem reklama :rolleyes: ili sl.) -- to je jako nezdravo.

mmmila
22.04.2010., 00:38
koje nose cijeli mjesec znam, za plažu ne znam niti jednu. normalno, ne normalno, meni ne pada na pamet. tome služi ginekolog.
ovo za samopouzdanje- ne znam. kaj postoji vaginalno samopouzdanje? cosmo nije obradio tu temu :zubo:.

znam jednu koja ih nosi tak da može na ruke oprati gaćice, pod nekom pipom. ona je skoronomad.

žalfija
22.04.2010., 00:52
ima žena koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade...

..a ti sad moraš dati sve od sebe da je uvjeriš u suprotno - da njezina v'đajna najbolje miriši takva kakva jest.
Strpljenja dečko, strpljenja..:D

btw. znam jednu.:rolleyes:

agibagi
22.04.2010., 07:56
s vremena na vrijeme treba pustit i da se pećina prolufta. a da zna smrduckat-zna. reko mi frend ginekolog, kako masa žena ne zna dobro oprat ona mjesta.

možda je posudila kupaći ili jednostavno ima fetiš na uloške.

preporučam joj ogledalce i upoznavanje sa svojom anatomijom.čudo jedno koliko ih nema pojma kako im mjesto izgleda a puštaju nepoznate unutra.:kava:

Smart_bitch
22.04.2010., 08:47
ima žemna koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade, ili nešto slično tome...naravno, takvi nezdravi dnevni ulošci isprovociraju sve i svašto (pečurke i tako to na tu temu) pa ih to još više uvjeri da ih moraju koristiti...

eto :ne zna:

Da, to je jedini razlog.

Maslina
22.04.2010., 09:00
Zato što je neki marketinški stručnjak sjeo i pomislio:
kako da žene natjeramo da više troše uloške?
Što im možemo još prodati?
Zašto da koriste uloške samo 5 dana u mjesecu kada bi ih mogle koristiti mjesec dana. :misli:
I tako je rođen dnevni uložak.
Na sličan način je vjerujem nastalo i pola kozmetičkih proizvoda: bronzer, hajlajter (zašto da koriste samo puder???),
a vjerojatno i šminka za muškarce. :zubo:

seronjaa
22.04.2010., 09:29
to sam se i ja uvijek pitala..i ne shvaćam to baš..

dnevni ulošci su dobri samo za zadnje dane mjesečnice, ili za prvi dan, ako ne znaš kad ćeš dobit..pa ti žao potrošit pravi (kad ih je samo 10 u pakovanju),,.a staviš onda dnevni i osjećaš se sigurno i prozračno..

a one sa mirisom kamilice... pa fuj..pa tu samo moš čekat kad ćeš dobit gljivuštine i koješta.
a za šta mi onda služe gaće ako ću nosit dnevnne uloške? mislim,..onda mogu nosit cijelo vrijeme samo 1 gaće, a samo mijenjat uložak? pošto se gaće neće ni uprljat

Gusjenica_
22.04.2010., 09:35
To je nezdravo i treba izbjegavati (tako kaže moja doktorica).

@Maslina - odličan post. To upravo i je razlog.

colbert
22.04.2010., 09:54
Prije jedno petnaest godina doveo frend iz Amerike neke frendove Amere, nisu cak bili ni punoljetni po njihovim mjerilima.

I tako mi cavrljamo i ovi nesto poceli raspravljati o douche i ispiranju rodnice. Na sto smo mu mi rekli da to kod nas ne postoji i da to ne sluzi nicemu. Ovi su ostali u soku i do kraja boravka sprdali frenda da Hrvatice imaju smrdljive vagine.
Eto, samo sam htjela dati prilog tezi o kapitalistickom ispiranju mozga. :raspa:

Gilda.
22.04.2010., 10:12
Prije jedno petnaest godina doveo frend iz Amerike neke frendove Amere, nisu cak bili ni punoljetni po njihovim mjerilima.

I tako mi cavrljamo i ovi nesto poceli raspravljati o douche i ispiranju rodnice. Na sto smo mu mi rekli da to kod nas ne postoji i da to ne sluzi nicemu. Ovi su ostali u soku i do kraja boravka sprdali frenda da Hrvatice imaju smrdljive vagine.
Eto, samo sam htjela dati prilog tezi o kapitalistickom ispiranju mozga. :raspa:

Ispiranje rodnice meni preporučila naša 2 stara ginekologa :ne zna:nečim kiselim.
Imaš posebne tekućine na bazi sirutke ili mlječne kiseline (danas postoje i vaginalete probiotika koje je dobro stavljat nakon kure antibioticima), a može i topla voda s bilo čim kiselim unutra - od sirutke do blagog prirodnog octa.
Znam dosta ženskih koje su si tak stanje stvari popravile. To nema veze s klasičnom čistoćom nego s florom i faunom, jelte.

Ulošci svaki dan niti slučajno. A kamoli mirisni. Niti wc papir u boji ili mirisni. Čemu uopće služi mirisni WC papir?:confused: Osim da ti prvih 5 minuta miriši kupaona.

happygoose
22.04.2010., 10:19
ma taj douche sa radi eto jer im smrdi :rolleyes: a ne zato jer imaju med. potrebu.Te zene su ibjedjene da vagina smrdi i ako je ispire da je to higijenskije.

ovdje je pak klistir postao hit...jel cistiti se redovno...mozesh kupit kit u apoteci i sama ga napraviti...cak dobijesh i crijevo:D:rofl:

Gusjenica_
22.04.2010., 10:24
Ma to su nenormalne stvari. Ako je žena zdrava, što se ima ispirat i šamponirat s posebnim šamponima i ne znam što sve ne.

Pru
22.04.2010., 10:27
Što se tiče održavanja flore i faune ima odličnih preparata na bazi probiotika koji su puno prirodniji (i barem u mom slučaju) učinkovitiji od vaginaleta koje propisuje ginekolog ....
Zašto žene nose dnevne uloške? Moje objašnjenje je da daje neki subjektivni osjećaj čistoće i svježine. Tako bi to opisala. Dugo sam godina koristila svakodnevno dnevne uloške i nagrabila se svraba zbog toga :rolleyes:... imala sam raznoraznih ginekoloških problema. Riješila sam to i ne koristim ih više i nikome ih ne bi preporučila. Moja frendica ih i dalje stalno koristi i kaže da nema nikakvih problema, ali svaki organizam je drugačiji i drugačije reagira. A kako je netko već napisao, pećinu treba provjetrit! :D I da, ona ima miris, ali budimo iskreni nije baš ni da vaš miško uvijek daje na ljubičice
Evo dečko nadam se da si dobio odgovor na tvoje pitanje.

happygoose
22.04.2010., 10:27
pa cim im pochensh nesh u tom stilu, logika i zdravlje...ti si njima nenormalna i prljava...ti njih ne razumijesh:D nema tu logike..to se pripishe evoluciji i pichi dalje...:D

colbert
22.04.2010., 10:30
Ispiranje rodnice meni preporučila naša 2 stara ginekologa :ne zna:nečim kiselim.
Imaš posebne tekućine na bazi sirutke ili mlječne kiseline (danas postoje i čepići koje je dobro stavljat nakon kure antibioticima), a može i topla voda s bilo čim kiselim unutra - od sirutke do blagog prirodnog octa.
Znam dosta ženskih koje su si tak stanje stvari popravile. To nema veze s klasičnom čistoćom nego s florom i faunom, jelte.

Na engleskoj Wikici imaju dosta detaljan prikaz (http://en.wikipedia.org/wiki/Douche)tog izuma. Daleko je to od blagotvornog. :D

Vid':

Vaginal douches may consist of water, water mixed with vinegar, or even antiseptic chemicals. Douching has been touted as having a number of supposed but unproven benefits. In addition to promising to clean the vagina of unwanted odors, it can also be used by women who wish to avoid smearing a sexual partner's penis with menstrual blood while having intercourse during menstruation. In the past, douching was also used after intercourse as a method of birth control, though it is not effective (see below).

Many health care professionals state that douching is dangerous, as it interferes with both the vagina's normal self-cleaning and with the natural bacterial culture of the vagina, and it might spread or introduce infections. For example, the U.S. Department of Health and Human Services strongly discourages douching, warning that it can lead to irritation, bacterial vaginosis, and pelvic inflammatory disease (PID). Frequent douching with water may result in an imbalance of the pH of the vagina, and thus may put women at risk for possible vaginal infections, especially yeast infections

Gilda.
22.04.2010., 10:34
Pa normalno ak to radiš non stop i da ti ne smrdi :rolleyes:. Postoji potreba za tim (ili probiotskim vaginaletama) ako ti se poremeti prirodna flora pa da se vrati kiselost. Recimo nakon nekih antibiotika...

coolinesay
22.04.2010., 10:34
jer iscjedak curi 24/7 a sluz nije tako lako oprat sa gača.. tj. ne volim kada su gače mokre a bez razloga.
a nisam u mogućnosti da se tuširam 5 puta dnevno... ko neke tamo.

chocolatecookie
22.04.2010., 10:37
Čemu uopće služi mirisni WC papir?:confused: To ni meni nikako nije jasno. Osim da lakše spušiš gljivice pa ti treba još dnevnih uložaka, po mogućnosti s kamilicom i aloe verom.

Šta, ako ga netko sprema za ponovno korištenje, da se ne usmrdi pretjerano, koji k? :confused::confused:

Gusjenica_
22.04.2010., 10:38
@coolinesay - to ti je tak kad stalno razmišljaš o seksu :D

chocolatecookie
22.04.2010., 10:41
jer iscjedak curi 24/7 a sluz nije tako lako oprat sa gača.. Još mi se nikad nije dogodilo da izvadim sluzave gaće iz mašine.

Da iz mene toliko curi da pet puta dnevno imam poriv istuširati se i obući suhe gaće, otišla bih kod ginekologice i rekla da sumnjam na trihomonijazu. :D

coolinesay
22.04.2010., 10:44
@coolinesay - to ti je tak kad stalno razmišljaš o seksu :D
jbga šta'š :zubo:
Još mi se nikad nije dogodilo da izvadim sluzave gaće iz mašine.

Da iz mene toliko curi da pet puta dnevno imam poriv istuširati se i obući suhe gaće, otišla bih kod ginekologice i rekla da sumnjam na trihomonijazu. :D

nemaju svi jednako tijelo..
gače ne bacim direkt u mašinu već ih prvo operem na ruke ako taj dan nisam nosila dnevni
svuda hodam, krećem se.. nakon cijelog dana gače mi nikada ne budu suhe kao kada ih tek obučem.. :ne zna:
ne znam kak tvoja vagina funkcionira ali moja ovako.. i nije nikakva boleština u pitanju već mi tijelo reagira na svaku sitnicu (čitaj: zgodne dečke. buahaha :rofl:)

colbert
22.04.2010., 10:47
gače ne bacim direkt u mašinu već ih prvo operem na ruke ako taj dan nisam nosila dnevni
svuda hodam, krećem se.. nakon cijelog dana gače mi nikada ne budu suhe kao kada ih tek obučem.. :ne zna:

Zasto, pobogu, gace prvo operes na ruke? :confused:

chocolatecookie
22.04.2010., 10:48
gače ne bacim direkt u mašinu već ih prvo operem na rukeNi ja ih ne bacam direkt u mašinu, ne perem gaće svaki dan. :D Stavim ih u koš s prljavom robom. Šta ih imaš prat prvo? Osušiš li ih onda ili ih pustiš da se suše spontano? Ili imaš punu mašinu gaća svaku večer? :D

Pješčani sat
22.04.2010., 10:49
kad smo kod dnevnih uložaka..kupih si novi paket ovaj vikend, i na njima lijepo piše da su obogaćene vitaminom E. nisam pojma imala da mojoj rodnici fali baš E vitamin :ne zna:
slažem se s napisanim, ima žena koje skoro svaki dan nose uloške. razlog može biti neugodnost zbog osjećaja vlažnih gaćica ( što mi je i ok, ali problem je kad to postane petlja: zboh stalnog nošenja uložaka tijelo će puštati više tekućine, moguća upala, žena još češće nosi uloške i tako u krug).
drugi razlog je nametnuti strah da smrdimo, i da je potrebno da nam rodnice vrlo prirodno mirišu na kamilicu/ aloe veru/ dopiši jer je to valjda, poželjno.
ma sve je to marketing neishe, pronašli su novo marketinško polje i uvjeravaju ljude da ne valjaju takvi kakvi jesu.

vrrrlet
22.04.2010., 10:52
kad smo kod dnevnih uložaka..kupih si novi paket ovaj vikend, i na njima lijepo piše da su obogaćene vitaminom E. nisam pojma imala da mojoj rodnici fali baš E vitamin :ne zna:

Zato su si naše bake stavljale mrkvu na strateška mjesta. Nema do vitamina E.

chocolatecookie
22.04.2010., 10:54
Ženama koje nose dnevne uloške zbog međunožne vlažnosti bi netko trebao reći da će međunožne vlažnosti biti više ako dobiju gljivice, a puno je veća vjerojatnost da se to dogodi ako među nogama cijeli dan imaju komad plastike, nego dva sloja pamuka.

kemik
22.04.2010., 10:54
ajd nemojte sad uć u prepucavanje s tim trolom, pliz :moli: ovo je posve smislena tema, nemojte ju sjebat tako da vas 10 odgovara na coolinesayine pizdarije :moli:

nikad, nikad, nikad nisam razumjela zašto žene odlučuju na gaćice, čiste i oprane, posebno pamučne, nalijepiti komad plastike s nečim mirišljavim odozgora. što od toga imaju, koliko puta dnevno moraš mijenjati te uloške da bi se osjećala KAKO?, koja je korist od toga da troše novce (puno novaca, nota bene) na proizvod od kojeg samo postoji ogromna šansa da dobiju kojekakve boleštine i zbog čega? prividnog osjećaja svježine? c'mon, ako se usmrdi, usmrdit će se sa i bez tog uloška, on samo može možda, malo, zamaskirat taj miris. osim toga, ja stvarno jedva čekam da mi menga prođe da se mogu riješiti uložaka, jer mi je to iznimno neugodan osjećaj to furat među nogama.

a i pokušavam zamislit facu dečka koji kreće lizat, pa dolje osjeti blagi bouquet netom pokošene livade :rofl: mislim, jebote, kaj nije jednostavnije trknut pod tuš prije lizanja? :ne zna:

coolinesay
22.04.2010., 10:56
Zasto, pobogu, gace prvo operes na ruke?
imam lošu veš mašinu pa mi se znalo dogoditi da strpam gače a izađu neoprane.. :flop:
uglavnom čarape i gače perem posebno a majice posebno jer je mašina totalno u kurcu... demit :mad:
što je sigurno, sigurno je :D
Osušiš li ih onda ili ih pustiš da se suše spontano? Ili imaš punu mašinu gaća svaku večer? :D
ak perem sav veš isti dan onda bacim u mašinu sa suhim i odmah uključim pranje.
ako ne perem isti dan naravno da osušim. pa neću pustiti da mi se ukiseli :eek: :cerek:
zboh stalnog nošenja uložaka tijelo će puštati više tekućine, moguća upala, žena još češće nosi uloške i tako u krug).

sad. nije mi baš jasno kako vagina kuži da joj je dolje suho i da treba pojačat sluz al ok :misli:
ne volim vlagu na gačama jer mi je neugodno.. jbga. mislim da tu nema ništa loše.
da smo u prirodi i da smo ko životinje ta sluz bi se skorila i slijepila po klitorisu i malim/velikim usnama i opet bi stanište gljivica bilo suho a ne vlažno (protok zraka kroz dlakavo područje, jel)... :lol:

@ kemik ti si budala ako me odmah nazivaš trolom. u čemu je problem ako odgovorim na temu i ak me ženske neš pitaju. tome služe teme zar ne?? :rolleyes:

i daj ono halloo - neke žene to ne nose zbog mirisa već upravo zbog viška sluzi. da si pročitala koju moju rečenicu možda bi i shvatila.
meni se još nikad nisu stvorile neke gljivice od dnevnih uložaka.

ps. ne pričaju svi kroz šifrirane rečenice. jebeš usiljen razgovor na forumu. čemu onak :kava:

chocolatecookie
22.04.2010., 11:00
nikad, nikad, nikad nisam razumjela zašto žene odlučuju na gaćice, čiste i oprane, posebno pamučne, nalijepiti komad plastike s nečim mirišljavim odozgora.Pogledaš brdo reklama o intimnoj svježini koju nemaš ali da kupiš kerfri bi živjela u svježijem svijetu. Kupiš kerfri. Dobiješ gljivičnu upalu umjesto ulaznice u svježiji svijet. Nemaš pojma šta je to (niti da uopće je nešto) jer nemaš iskustva s tim. Odjednom ti trebaju dnevni ulošci. Kupiš one s kamilicom i aloe verom jer imaš osjećaj da bi falsificirani kaktus godio gospođici. U nekom trenutku odeš ginekologici, dobiješ vaginalete, ona propusti spomenuti dnevne uloške. I tako. :zubo:

kemik
22.04.2010., 11:04
Pogledaš brdo reklama o intimnoj svježini koju nemaš ali da kupiš kerfri bi živjela u svježijem svijetu. Kupiš kerfri. Dobiješ gljivičnu upalu umjesto ulaznice u svježiji svijet. Nemaš pojma šta je to (niti da uopće je nešto) jer nemaš iskustva s tim. Odjednom ti trebaju dnevni ulošci. Kupiš one s kamilicom i aloe verom jer imaš osjećaj da bi falsificirani kaktus godio gospođici. U nekom trenutku odeš ginekologici, dobiješ vaginalete, ona propusti spomenuti dnevne uloške. I tako. :zubo:

okidoki, ali KAKO TI JEBENO NE SMETAJU?!??!?!

Ja ih nosim zadnji dan menge. Idu mi tolko jebeno na kurac i tolko mi smeta ta plastika zalijepljena na gaće d aih se jedva čekam riješiti :ne zna:

chocolatecookie
22.04.2010., 11:04
sad. nije mi baš jasno kako vagina kuži da joj je dolje suho i da treba pojačat sluz al ok :misli:Ne skuži da joj je suho i da treba pojačat sluz, nego dobiješ upalu jer među nogama imaš plastiku, koja, unatoč gornjem sloju mekom poput pamuka, nije prozračna. Bi li svaki dan nosila najlonske gaće?

chocolatecookie
22.04.2010., 11:07
Ne osjetim ih. :ne zna:

Gusjenica_
22.04.2010., 11:08
Kupiš one s kamilicom i aloe verom jer imaš osjećaj da bi falsificirani kaktus godio gospođici.

Malo ću biti OFT, ali moram ovo pitati. Bi li ja svoju trebala zvati gospođa, s obzirom na to da sam i ja gospođa? :zubo:

coolinesay
22.04.2010., 11:08

Ja ih nosim zadnji dan menge. Idu mi tolko jebeno na kurac i tolko mi smeta ta plastika zalijepljena na gaće d aih se jedva čekam riješiti :ne zna:
ženska je upravo napisala o tome kako ulošci uzrokuju moguće upale - kroz ironiju. :facepalm:
Ne skuži da joj je suho i da treba pojačat sluz, nego dobiješ upalu jer među nogama imaš plastiku, koja, unatoč gornjem sloju mekom poput pamuka, nije prozračna. Bi li svaki dan nosila najlonske gaće?
ma gle. nisam dobila upalu. da kucnem o drvo. nije da ih nosim svaki dan. samo u dane kada je iscjedak pojačan. a onda mi trebaju da mi ne ide direkt na gače, jer kako sam napisala nije mi ugodno sjediti recimo 3-4 sata na predavanju i cijelo vrijeme meškoljit se po stolcu jer su mi gače praktički mokre.

najlonske gače? - naravno da ne :D
al nisu to veliki ulošci, to su oni mali, kao za tange... s tim da ne nosim gače koje su skroz uz tijelo već one malo 'šire'.. tako da vjerujem kako ima dovoljno zraka.

više me brine brijanje međunožja, ali to je sad za neku drugu temu.

agibagi
22.04.2010., 11:13
sjećam se kada mi je baba pričala da su žene nosile gaće samo kada su imale mjesečnicu, a u međuvremenu se luftale. a nisu se ni prale prečesto, subotom obično jer u nedjelju treba na misu.

nije bilo plastike, nego krpice i vuna koje su se prale.vjerujem da je bilo gljiva i patuljaka tamo...:rofl:

btw. najgori ulošci za one dane u mjesecu su olvejz! pvc i silikonski gel.

Pješčani sat
22.04.2010., 11:14
Zato su si naše bake stavljale mrkvu na strateška mjesta. Nema do vitamina E.
:rofl: tvoje bake možda.
kakva mrtva mrkva? :D mislim da bake baš nisu mogle trošiti mrkve za, ovaj, nadopunu vitaminima :D

a i pokušavam zamislit facu dečka koji kreće lizat, pa dolje osjeti blagi bouquet netom pokošene livade :rofl: mislim, jebote, kaj nije jednostavnije trknut pod tuš prije lizanja? :ne zna:
:D

pa o tom se radi, uvjeravaju nas da to oni (ne)žele :mig:
sve je krivo/suvišno/loše.

koža ti je kriva na dodir. krive boje, krive teksture, krivo miriše.
ima krive bore. i tako dalje.
uglavnom, kakva god da je osoba, nije dobra.
treba na sebi mijenjati sve, ovisno o tomšto trenutno reklame isle da treba prodati.
mislim da je sad potrebno mirisati na kamilicu ali isključivo ako je to dnevni uložak prilagodljiv svim vrstama gaćicama, uključujući i tange.

i da, puno žena (starijih) savjetuju da se hoda barem doma bez gaća :mig:
bolje od svih uložaka i sličnih stvari

Modesti
22.04.2010., 11:21
Pa normalno ak to radiš non stop i da ti ne smrdi :rolleyes:. Postoji potreba za tim (ili probiotskim vaginaletama) ako ti se poremeti prirodna flora pa da se vrati kiselost. Recimo nakon nekih antibiotika...

Druga je stvar ukoliko postoji potreba ginekološka, a drugo je to što rade ove američke ludače.
Tamo ispiranje rodnice smatraju dijelom higjene, ono ko kad ti opereš zube, a sve da bi se zatukao prirodni miris.
Još malo pa će se ljudi seksat oprani u varikini iznutra i izvana, a lizat preko antimikrobske plastike. :rolleyes:

OT
ne pada mi na pamet lijepit nikakvu plastiku , jedva preživim menzis .

aryna
22.04.2010., 11:22
coolinesay, oš' začepit!!! http://www.pic4ever.com/images/ugly004.gif

sjećam se kada mi je baba pričala da su žene nosile gaće samo kada su imale mjesečnicu, a u međuvremenu se luftale. a nisu se ni prale prečesto, subotom obično jer u nedjelju treba na misu.

znači, samo za popa! vid' ti njih!!!

beppina
22.04.2010., 11:23
Tako sam i ja mislila kad sam gledala reklame da će mi ti ulošci bit super jer neće mi bit mokre gačice i mirisat ću.
Kad sam ih počela nosit, tek ona mi je počela vagina smrdit od nedostatka kisika.

Te dnevne uloške triba ukinit, to je katastrofa.

Afrika paprika
22.04.2010., 11:34
meni je moj prijašnji ginekolog rekao isto što i mlada ginekologica koja ga je naslijedila: ništa od tih dnevnih uložaka s mirisima proljetne livade ne valja, a za floru i faunu postoje, kako rekoše, probiotske vaginalete.
ono što odlično pomaže je umakanje tampona u jogurt s probiotikom ili lgg-om, odlična stvar. bar meni :D

od dnevnih dobivam gljivice, svrab i whatnot, a od alwaysa još gore simptome. zato koristim samo tampone za mengu, one superhiper dok je curenje jače i normalne kasnije. dobro funkcionira, menga ode, nisam još umrla.

uloške međ nogama ne trpim , jebatga :zubo:

inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari.
čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
rekla mi teta ginekolog :cerek: nakon što je osudila nošenje dnevnih i mirisnih pizdarija.

gaće se obavezno moraju iskuhavat, ergo na 90 u mašinu, a ne ručno pranje ili na 40.

ja cijeli svoj život otkad sam mengu dobila imam problema s ginekološkom preosjetljivošću i prema tome sam mudra, u pravu i imate me slušat :zubo:

Uranija
22.04.2010., 11:39
Jednom kad kreneš s tim Carefreeovima i ekipom, teško je prestati, jer se osjećaš golo brez.
Otkad sam čula da uzrokuju polipe i razne cinove, no way mate.

coolinesay
22.04.2010., 11:39
inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari.
čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
rekla mi teta ginekolog :cerek: nakon što je osudila nošenje dnevnih i mirisnih pizdarija.

jesi ziher? jer meni 'jače' curenje nije od kada nosim dnevne već mi se pojavilo od prve menge, tj. prve ovulacije. sjećam se i sada da su mi prolazila pitanja kroz glavu 'joj pa šta je to sluzavo što curi van?' :eek:
znači kako već napisah: svačije je tijelo drugačije.
a što se tiče zaštite za vrijeme mjesečnice, vidiš ja sam čula suprotno - da su tamponi najgora moguća stvar ako ne želiš da ti se dogodi upala.

ispada na kraju da svatko priča svoje, jelda? :D
Jednom kad kreneš s tim Carefreeovima i ekipom, teško je prestati, jer se osjećaš golo brez.
Otkad sam čula da uzrokuju polipe i razne cinove, no way mate.
ja stavim samo kada se sjetim. češće se ne sjetim no što se sjetim. ne pratim reklame, tj uopće ne gledam tv, tako da me ni to previše ne uzbuđuje.
a reklame, baš kak je netko napisao, uvijek će te uvjeriti da ti nešto fali i da moraš kupiti baš njihov proizvod. u tome i jest suština cijelog marketinga - da uvjere čovjeka koliko je nesavršen. :s

a zapravo dobri smo si ovakvi kakvi jesmo :cerek:

Afrika paprika
22.04.2010., 11:58
jesi ziher? jer meni 'jače' curenje nije od kada nosim dnevne već mi se pojavilo od prve menge, tj. prve ovulacije. sjećam se i sada da su mi prolazila pitanja kroz glavu 'joj pa šta je to sluzavo što curi van?' :eek:
znači kako već napisah: svačije je tijelo drugačije.
a što se tiče zaštite za vrijeme mjesečnice, vidiš ja sam čula suprotno - da su tamponi najgora moguća stvar ako ne želiš da ti se dogodi upala.

ispada na kraju da svatko priča svoje, jelda? :D

pa ja pričam ono što mi je ginekologica rekla i ispada da mi to, kao i velikom broju žena, odgovara.
ne znam zašto bih nosila dnevne kad uopće ne curim. pa perem se svakodnevno i baš me briga oće li mi pička tijekom dana mirisat na aloe veru i kamilicu :rofl:

dnevni mi nadražuju kožu, a kamoli sluznicu. radije bi mirisala po ničemu nego po proljeću ako je rezultat takav.

ako nekom dnevni pašu i nema baš nikakvih neugodnih posljedica od uporabe, super, meni nikako.

zašto su tamponi najgori? koristim ih pazeć pritom na higijenu, a nikakvu upalu niti cinove nisam dobila, papa testovi su mi unazad par godina odlični :ne zna:

Pješčani sat
22.04.2010., 11:59
inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari. čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
gaće se obavezno moraju iskuhavat, ergo na 90 u mašinu, a ne ručno pranje ili na 40.
ajde da malo kvotam i boldam :)
da ja perem sve na 90, pol tog bih mogla bacit usmeće jer bi se raskuhalo. mislim da nema potreba za tim+ peglanje ubije sve zločesto na vešu.
a što se tiče curenja :), pa, malo mi je neprofesionalno od bilo kojeg liječnika na taj način kategorizirati. nekoj menga traje 7 dana, nekoj 3, ima žena koje toliko cure da ni najveći tamponi dugo ne izdrže.zašto bi ovulacija bila drugačija? očekivati da svaka rodnica jednako vlaži je za početak nepotrebna. to je ono što na svim poljima pokušavamo istaknuti, da nisu svi ljudi jednaki. nisu jednako teški, ne odgovara im jednaka hrana, isti lijek, isti pristup, ista njega. i nisu sve rodnice iste.
ima ginekologa koji tjeraju žene sa 30 g nek idu roditi jer svaka žena želi biti mama :kava:
eto, malo sam zastranila..:)

Nora Medica
22.04.2010., 12:01
Koristim Libress, adnevne imam kad je menga pri kraju ili kad imam iscjedak..
gaće perem na 90!

Afrika paprika
22.04.2010., 12:26
da ja perem sve na 90, pol tog bih mogla bacit usmeće jer bi se raskuhalo. mislim da nema potreba za tim+ peglanje ubije sve zločesto na vešu.

meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90.
rekla sam gaće da se peru na 90 da se ubiju bakterije, ne sva odjeća. i nekako mislim da jako mali broj ljudi pegla gaće, pardon :ne zna:

e sad ako netko nosi plastične gaće, to upućuje na drugi razvoj situacije...

a što se tiče curenja :), pa, malo mi je neprofesionalno od bilo kojeg liječnika na taj način kategorizirati. nekoj menga traje 7 dana, nekoj 3, ima žena koje toliko cure da ni najveći tamponi dugo ne izdrže.zašto bi ovulacija bila drugačija?

koliko sam shvatila, ne govorimo ovdje o mengi i njenim početnim/zadnjim danima, normalno da ćeš za manja krvarenja nositi ili dnevni uložak ili manje tampone. govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.

i nisu sve rodnice iste.

ali su vrlo slične. ovaj primjer zadnji je pretjerana krajnost; najbolje uopće nikom ne vjerovat, doktori su ZLO. pa valjda razumna osoba može razlučiti kad ginekolog kaže nešto razumljivo i kad sere bezveze :ne zna:

coolinesay
22.04.2010., 12:28
zašto su tamponi najgori? koristim ih pazeć pritom na higijenu, a nikakvu upalu niti cinove nisam dobila, papa testovi su mi unazad par godina odlični :ne zna:

tako sam pročitala ili čula negdje... :ne zna:

nisam ni ja dobila gljivice/upalu od dnevnih :cerek:
neke su žene valjda osjetljivije, neke manje

i nisam rekla da perem gače samo na ruke.. operem ih na ruke i kasnije bubnem u mašinu :mig:

a ovo za miris, kao što i sama kažeš - bezze :flop:
osim toga, čini mi se da muški ne vole kojekakve kamilice. oni preferiraju pravi ''miris žene'' :misli: :rofl:
ne? :D

missm
22.04.2010., 12:28
Zbog tog pranja gaća na 90 uvijek imam ružne pamučne gaće.:rolleyes:
Sve što mi je lijepo bi se uništilo u mom pranju gaća.

chocolatecookie
22.04.2010., 12:41
meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90. Ručnici ne. Pamuk s elastinom da. :ne zna:

Ne u jednom pranju, naravno, nije to kašmir, ali puno se prije unište nego ako se peru na manjim temperaturama.

Ja perem na 40-60, ovisno o boji, apsolutno ne dolazi u obzir da ih peglam, i nemam zle posljedice takvog neodgovornog ponašanja. Valjda imam sreće. :ne zna:

coolinesay
22.04.2010., 12:45
cure sa zdravlja/kozmetike, ne znam točno sad, su jednom jako fino analizirale koji su ulošci najbolji. pa su spomenule neki tamo žnj uložak.
ali kada sam kupila tu marku - ah, uložak je bio kao wc papir.
ne volim to kada mi se nakon pola sata 'rascufaju'
jedino to mi always čini boljim ulošcima od ostalih.
ali imate pravo kada kažete da je to sama plastika..
samo nemam ideju što drugo nositi a da nije tampon ili neki 'rascufan' uložak..

koliko sam shvatila, ne govorimo ovdje o mengi i njenim početnim/zadnjim danima, normalno da ćeš za manja krvarenja nositi ili dnevni uložak ili manje tampone. govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.
ne znam jel čitaš sve... ali meni uglavnom svaki dan nešto malo iscuri. ne u potocima ali nešto curi. u periodu ovulacije to bude duplo više. i mislim da je to najnormalnija stvar. ja uzimam za to malo iscjetka dnevni jer mi tako odgovara, ne jer moram. nemam ni jedan od ovih simptoma za upalu: peckanje, svrbež, neugodan miris, zelenkasta boja.. itd. te stoga nemam ni razloga za brigu :zubeki:

evo iz članka par rečenica, piše ih doktorica
''Zdrava vagina producira sekret koji je vlaži i održava čistom, na sličan način na koji žlijezde slinovnice djeluju u usnoj šupljini. Vaginalni sekret (iscjedak) normalna je pojava kod spolno zrelih žena i najčešće je proziran ili bjelkast, a osušen na donjem rublju može biti i žućkast. Izgled sekreta mijenja se tijekom različitih faza menstrualnog ciklusa, trudnoće, emocionalnog stresa, promjene načina prehrane, uzimanja različitih medikamenata (uključujući kontraceptive) ili tijekom spolne uzbuđenosti.''
link: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/988/

Pješčani sat
22.04.2010., 12:47
meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90.
da se upoznamo: ja sam osoba kojoj se donji veš raskuha na 90, čipkasti dio ode u 3 krasne, a kako nemam gumu provučenu uz rub gaćica ona se raširi.
i da, popeglam ih kansije. mislim da je pegla dovoljno vruća

govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.
ali su vrlo slične. ovaj primjer zadnji je pretjerana krajnost; najbolje uopće nikom ne vjerovat, doktori su ZLO. pa valjda razumna osoba može razlučiti kad ginekolog kaže nešto razumljivo i kad sere bezveze :ne zna:
pa ne govorimo o svakom danu. niti si ti napisala za svaki dan u prethodnom postu na koj sam se referirala, zar ne?
stvar je u tome da liječnici ulijevaju povjerenje, i znam ljude koji ne sumnjaju u liječničke dijgnoze. zamisli ženu koja je išla samo jednom ginekologu, dovoljno je sramna da se ne raspituje kod frendica i ne zna za net i forume. hoće li ona nužno znati procijeniti doktorovu glupost?
ne želim da ovo ide u smjeru da ja mislim da su ginekolozi zli i glupi, a ti ne misliš :mig: , pokušavam pokazati drugu stranu priče. ja imam zla iskustva s ginekolozima jer mi je jedan u mojoj ranijoj dobi objašnjavao da se svi problemi riješavaju bebom.
nekako sam od tad počela ne vjerovat svakom doktoru sve

Gilda.
22.04.2010., 12:50
cure sa zdravlja/kozmetike, ne znam točno sad, su jednom jako fino analizirale koji su ulošci najbolji. pa su spomenule neki tamo žnj uložak.

Pa svi su bolji od allwaysa. To je čista plastika.
Meni su osobno Carefree najbolji, može i Libress. Nije da je pamuk al bar nije očita plastika.
navodno u Bio-bio imaju neki od čistog valjda organskog (ne znam koji je anorganski :rolleyes:) pamuka. Nisam probala.

Pješčani sat
22.04.2010., 12:53
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu :D

Gilda.
22.04.2010., 12:55
da se upoznamo: ja sam osoba kojoj se donji veš raskuha na 90, čipkasti dio ode u 3 krasne, a kako nemam gumu provučenu uz rub gaćica ona se raširi.

Cure moje drage, pa naravno da se čipka raskuha. Pa nosite lijepe bijele običnjače. Ima i njih lijepih. A čipka i ostali bakrači u torbicu i ak je seks u pitanju valjda znaš reč Lauren Bacall glasom - dragi, evo me za 5 minuta. I odšetat mrdajući guzom do kupaone i promjenit gaće:D
A ak je kviki, tak mu nije bitno.
Ma, i ovak njima nije bitno baš. Al ajd.

agibagi
22.04.2010., 12:55
obične bijele pamučne gaće,bez dodataka kao što su čipkice i osale tričarije. ima ih danas koje izgledaju normalno, a ne one babske do sisa što izgledaju kao jastučnica.

poznanica nosi samo svilene, ima love i tetu koja joj pere veš.kaže da je to najbolja stvar koju lova može kupiti. možda, ali nemam da probam.

Gilda.
22.04.2010., 12:56
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu :D

Ili ko nekad, pamučne krpe koje su se iskuhavle u loncu na šparetu i sušile na povjetarcu. :D

chocolatecookie
22.04.2010., 13:00
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu :DPa i jesu. :D

Afrika paprika
22.04.2010., 13:02

pamučne gaće? :D jebiga, ja sam krenula nekako od pretpostavke da žene u svakodnevnom životu nose pamučne gaće i da o njima pričamo, a ne o čipkastim tangama. mislim, nije ovo provokacija, samo kažem. jasno da se sve što nije pamuk neće ić iskuhavat, s tom sam premisom i krenula u raspravu :D
ako imaš neke fensi gaće od poliestera, likre ili štajaznam čega, sigurno ih nećeš ići iskuhavati.
ali. takve gaće ne utječu povoljno na floru i faunu i prozračivanje vđajne, pa valjda zato ne promislih :ne zna:

ja imam zla iskustva s ginekolozima jer mi je jedan u mojoj ranijoj dobi objašnjavao da se svi problemi riješavaju bebom.
nekako sam od tad počela ne vjerovat svakom doktoru sve

žena koja će povjerovati da će joj sve ginekološke probleme riješiti dijete je glupa :ne zna: jako. u današnje vrijeme.
nema sad smisla ići raspravljati o tome šta su sve naše bake i mame popušile kao recepte za zdravlje jer danas srećom imamo net pa možemo provjeriti šta su laprdanja, a šta stvarno pomaže.

Gilda.
22.04.2010., 13:04
Pa i jesu. :D

Da. Ak ispod staviš koji neprobojan.
Ajd dobro sad su bar malo širi. Prije su bili uzani pa si moral stavljat po 2-3 da to ne promoći kod prvog curenja.
To nosih samo nakon poroda. Za to su mrak.
Se sjeća ko onih prvih samoljepivih Ona Paloma uložaka?

coolinesay
22.04.2010., 13:06
navodno u Bio-bio imaju neki od čistog valjda organskog (ne znam koji je anorganski :rolleyes:) pamuka. Nisam probala.

hahaha :rofl: :rofl:

chocolatecookie
22.04.2010., 13:13
ako imaš neke fensi gaće od poliestera, likre ili štajaznam čega, sigurno ih nećeš ići iskuhavati.
Pa neću ni one na medu staviti na iskuhavanje, oprosti.

Afrika paprika
22.04.2010., 13:14
na medu?

Ruralna
22.04.2010., 13:15
Nakon što sam pročitala cijelu temu, idem bacit dnevne u smeće.
Da, korisitim ih.Da , svaki dan. Da, glupa sam :brukica:
Ja to iz čistog komoda.

coolinesay
22.04.2010., 13:16
wtf :confused:

@ ruralna - a ja svoje bome neću. kupila nedavno u lidlu duplo pakovanje kerfrija. no way da ću ih bacit. tek sam se sad ufurala u to. ne da ću ih mijenjat svakih pol sata već ću prestat nosit gače. sad ću samo lijepit kerfri svuda di stignem :rofl:

chocolatecookie
22.04.2010., 13:18
na medu?
Na medu.

Uranija
22.04.2010., 13:19
Pčelinjem :confused:

chocolatecookie
22.04.2010., 13:22
Pčelinjem :confused:Medo, ne med. :D

Pješčani sat
22.04.2010., 13:23
Ili ko nekad, pamučne krpe koje su se iskuhavle u loncu na šparetu i sušile na povjetarcu. :D
o da, probala sam i to :D
na početku

pamučne gaće? :D jebiga, ja sam krenula nekako od pretpostavke da žene u svakodnevnom životu nose pamučne gaće i da o njima pričamo, a ne o čipkastim tangama.

pamučne s malim dijelovima čipke :ne zna: :D

na početku još nije bilo ovih svih olvejsa libresa i sl., sjećam se onih Ona pamučnih. kao da si otkineš velik komad vate za skidanje šminke i staviš u gaćice. i sad ti hodaj normalno s tim :rolleyes: užas, ne ponovilo se.
a gazu sam silom prilika isto probala, jedanko zabavno za živjeti s tim :D

drago mi je da je tehnologija napredovala

edit: što se tiče iskuhavanja- ja ništ ne iskuhavam jer ne szmažem robu da je potrebno na 90 vrtiti. ni s čipkom ni s medom :D
:ekološki osviještena:

*jezebel*
22.04.2010., 13:26

je, smijesno je, ali kod pamuka se puno koriste pesticidi, a ulozak ti je ipak u gacama i stvara okluziju. ja ih koristim (pored toga libresse) i odlicni su, nema mi boljih (libresse ubacim prije svega zbog ekonomicnosti, a i ako slucajno trebam nocni, onda mi je libresseov tamnoplavi nekako sigurniji.). bolji od svih drugih pamucnih koje sam probala. http://www.natracare.com/p315/en-GB/Why-Natracare/why-natracare-liners.aspx

kulinova sejo, ak' bas 'oces dnevne kroz cijeli mjesec, probaj natracare. nesto skuplji, ali ima da se preporodis, mozda ti se cak i smanji iscjedak i odviknes se od dnevnih ili prorijedis uporabu. :top: test od nekoliko tjedana te nece ubit'. :mig: nema plastike i nisu klorgeblajht (Including wood pulp from PEFC and FSC Scandinavian pine wood forests, cotton from certified organic cotton farms, and bioplastic made from GM-free Maize. The only non renewable material we have to use is glue.), a udobni su i ne cufaju se i nisu nepouzdani k'o ostale pamucne pi*darije (doslovce pi*darije :rofl:). ako zensko ima ikakvih problemcica s preosjetljivoscu, s vaginalnom florom, da ne spominjem nesto gore, onda definitivno preporuka. :top:

Gilda.
22.04.2010., 13:30
Medo, ne med. :D

:rofl:
Mislim si ja, pa valjda bu neko pital kaj to znači.
Pa kaj ne veliš. Gaće na medeke. Ili s medekima. Ili s medama.
A tvoje su na jednog medu? Pa skraćeno onda one na medu ne iskuhavam?

chocolatecookie
22.04.2010., 13:32
A kad je jedan? :tuzni:

Uranija
22.04.2010., 13:32
Medo, ne med. :D

Može bit i žirafa :D gaćice s printom, onda.

Su.incotenible.
22.04.2010., 13:35
Ubija me vaginalni sekret. Zbog njega ih nosim, ali ne baš svaki dan. :visi:

VeronikaN
22.04.2010., 13:37
[QUOTE=coolinesay;26267683]cure sa zdravlja/kozmetike, ne znam točno sad, su jednom jako fino analizirale koji su ulošci najbolji. pa su spomenule neki tamo žnj uložak.

ne znam jel čitaš sve... ali meni uglavnom svaki dan nešto malo iscuri. ne u potocima ali nešto curi. u periodu ovulacije to bude duplo više. i mislim da je to najnormalnija stvar. ja uzimam za to malo iscjetka dnevni jer mi tako odgovara, ne jer moram. nemam ni jedan od ovih simptoma za upalu: peckanje, svrbež, neugodan miris, zelenkasta boja.. itd. te stoga nemam ni razloga za brigu :zubeki:

cut

:top:

Sve pet!
no svi ste zaboravili jednu zdravstvenu mogućnost:
Inkontinencija,
puno žena,bez obzira na životnu dob,uslijed slabljenja mišićnog tonusa donjeg truha,gubi konstantno ili povremeno mokraću(osobito kod kašlja ili dizanja tereta).Žene se toga stide ili ne shvaćaju,da je potrebno pravovremeno liječenje.
Naravno da te žene neće razglasiti svima,pa će konstantno nošenje uloška proglasiti modnim ili higijenskim trendom...:kava:

Pješčani sat
22.04.2010., 13:38
je, smijesno je, ali kod pamuka se puno koriste pesticidi, a ulozak ti je ipak u gacama i stvara okluziju.

ne znam što je okluzija, pretpostavit ću da ne čini dobro mojoj rodnici.
jel to znači jez da su tamponi okluzirani?
jel postoje neizbijeljeni tamponi? i jesu li oni onda, smeđi?

*jezebel*
22.04.2010., 13:38
na početku još nije bilo ovih svih olvejsa libresa i sl., sjećam se onih Ona pamučnih. kao da si otkineš velik komad vate za skidanje šminke i staviš u gaćice. i sad ti hodaj normalno s tim :rolleyes: užas, ne ponovilo se...

mene nisu docekali ti uzasi. kad mi je stigla prva, mama je u ormaricu imala silhouettes ili kak' su se vec zvali, vise se ne proizvode, a bas su mi pasali. :rolleyes: "ona" sam probala jednom kad nisam imala dovoljno love za "pristojne", a bilo mi je hitno. ne ponovilo se. :rofl:

Afrika paprika
22.04.2010., 13:40
Na medu.

:rofl: mislila sam da se ne radi samo o međeđem uzorku :D

ja ponekad koristim dnevne, pri npr gljivičnim upalama i užasno jakim ovulacijama, ali neću ih nositi samo zato da ih nosim. ni nemam baš pakovanje u kupaoni.

nitko ne kaže da su žene koje ih nose GLUPE, nego se to poteglo od onog ekstremnog primjerka koji dnevne nosi i na plaži.
pipica mora disati, dajte joj zraka :(

nemojte reć da i spavate s dnevnima :confused:

chocolatecookie
22.04.2010., 13:41
Naravno da te žene neće razglasiti svima,pa će konstantno nošenje uloška proglasiti modnim ili higijenskim trendom...:kava:Ako čitaju: Kegelove vježbe.

Pješčani sat
22.04.2010., 13:42
nemojte reć da i spavate s dnevnima :confused:
na što da ih metnem?
čim malo zatopli spavam gologuza :kava:

The White Rabbit
22.04.2010., 13:47
na početku još nije bilo ovih svih olvejsa libresa i sl., sjećam se onih Ona pamučnih. kao da si otkineš velik komad vate za skidanje šminke i staviš u gaćice. i sad ti hodaj normalno s tim :rolleyes: užas, ne ponovilo se.

auh, da nisu to oni veličine dječije pelene, ko škripava vata nabijena u neku mrežicu?:rofl:
Imam traume od tih. Kad su mi tek počeli trebat' :zubo: mama mi je dala jedan taj nek si ga natrpam kako znam i umijem. Išla sam u školu i imala sam dosta dugo za hodati...i kako sam hodala otplazio mi je na leđa. :facepalm:

Ne nosim dnevne uloške. A ni mjesečne. Natrpam tampon. Ne podnosim tu always/aldays plastiku i ta jebena krilca koja se frču pa se zalijepe za noge.
Tamponi rulz. I ne, nemam problema nit s florom a ni s faunom.:kava: :kuc-kuc:

Gilda.
22.04.2010., 13:47
na što da ih metnem?

Kak su krenuli još budu izmislili za takve bezgaćne uloške s ljepilom s gornje strane. Onak malo sa strane ljepilo i kad ga skidaš odmah imaš depilaciju bikini zone:D

I naravno aloa verom protv crvenila:kava:

Afrika paprika
22.04.2010., 13:48
na što da ih metnem?

ekselent! :D tak i ja :o

noaccount
22.04.2010., 13:52
Tamo ispiranje rodnice ....

.

za ispiranje se priroda pobrinula sama, iscjetkom. jace ili slabije, kako kod koga.
ja ih nosim svakodnevno. ne cijeli dan. bacim ga nakon nekog vremena.
i ne smeta mi. ja mengu koristim opet dnevne + tampon, po danu i po noci

coolinesay
22.04.2010., 13:57
kulinova sejo, ak' bas 'oces dnevne kroz cijeli mjesec, probaj natracare. nesto skuplji, ali ima da se preporodis, mozda ti se cak i smanji iscjedak i odviknes se od dnevnih ili prorijedis uporabu. :top: test od nekoliko tjedana te nece ubit'. :mig: nema plastike i nisu klorgeblajht ..., a udobni su i ne cufaju se i nisu nepouzdani k'o ostale pamucne pi*darije (doslovce pi*darije :rofl:). ako zensko ima ikakvih problemcica s preosjetljivoscu, s vaginalnom florom, da ne spominjem nesto gore, onda definitivno preporuka. :top:
vidjet ću kad ove potrošim. tnx na savjetu :top:

Sve pet!
no svi ste zaboravili jednu zdravstvenu mogućnost:
Inkontinencija,
puno žena,bez obzira na životnu dob,uslijed slabljenja mišićnog tonusa donjeg truha,gubi konstantno ili povremeno mokraću(osobito kod kašlja ili dizanja tereta).Žene se toga stide ili ne shvaćaju,da je potrebno pravovremeno liječenje.
Naravno da te žene neće razglasiti svima,pa će konstantno nošenje uloška proglasiti modnim ili higijenskim trendom...:kava:
je istina. desi mi se - al samo dok sam na wc-u. ovako kad kašljem a ono, valjda bih osjetila da je prošlo baš kroz mokraćovod.
nije stvar u sramu, ipak je ovo forum, ali .. mislim da nemam problema s tim.
pogotovo jer mi na gačama ne ostaje tekućinasta tvar već baš sluzava tvar.
ak me kužiš :lol:
nitko ne kaže da su žene koje ih nose GLUPE, nego se to poteglo od onog ekstremnog primjerka koji dnevne nosi i na plaži.

samo nisu pametne?? :D :rofl:

*jezebel*
22.04.2010., 13:59
ne znam što je okluzija, pretpostavit ću da ne čini dobro mojoj rodnici.
jel to znači jez da su tamponi okluzirani?
jel postoje neizbijeljeni tamponi? i jesu li oni onda, smeđi?

rjecnik? gugl? ma, se*em kvake, recimo da mala bas i nema zraka. klasican tampon, kao i hrpa najlona, je drze u zatocenistvu. :D

ovi nisu smedji. nisu "non-bleached", vec su "non-chlorine bleached" (dakle, nema dioksina i sl. gadova.). pa valjda oksidacijom, ali ne znam sto tocno koriste.
znam za neizbijeljene pelene, al' ne znam bas dal' postoje neizbijeljeni tamponi, nisam dovoljno upucena.

edit: previse pricam o uloscima, odoh ja. :facepalm:

Odojak
22.04.2010., 14:08
jer iscjedak curi 24/7 a sluz nije tako lako oprat sa gača.. tj. ne volim kada su gače mokre a bez razloga.
a nisam u mogućnosti da se tuširam 5 puta dnevno... ko neke tamo.

upravo tako.nosim dnevne uloške svaki dan jer je uvik doli sluzavo.lipše se osjećam s njima.čišće.eto.

Ruralna
22.04.2010., 14:12
za ispiranje se priroda pobrinula sama, iscjetkom. jace ili slabije, kako kod koga.
ja ih nosim svakodnevno. ne cijeli dan. bacim ga nakon nekog vremena.
i ne smeta mi. ja mengu koristim opet dnevne + tampon, po danu i po noci

Tako i ja svaki dan, a za mengu kombiniram always ili tampone.
Ali kad u ženskom društvu kaže da sam na tim i tim ulošcima + koristim dnevne, maltene me ne razapnu i izderu da jesam li normalna.Šta ja znam, nemam nikakvih problema. Doktorica kaže da je sve ok, a jbg lakše mi je svaki dan nosit dnevne nego se mislit koji će mi biti više ili manje.

Pješčani sat
22.04.2010., 14:18
auh, da nisu to oni veličine dječije pelene, ko škripava vata nabijena u neku mrežicu?:rofl:
Imam traume od tih. Kad su mi tek počeli trebat' :zubo: mama mi je dala jedan taj nek si ga natrpam kako znam i umijem. Išla sam u školu i imala sam dosta dugo za hodati...i kako sam hodala otplazio mi je na leđa. :facepalm:

o da, poznato.
u vrijeme prve menge nije baš bilo nekog izbora. ti Ona ulošci :rolleyes: koliko komad vate u rijetkim mrežastim čarapama može išta zadržati, kamoli menstruacije?
em ne drži, em miga dok hodaš, pa se frče. užas
tek godinu kasnije počela je ona rekama kad je ona studentica pričala o "tim danima u mjesecu", s onim prvim ,debelim alwaysima..
što se tiče tampona, njih najvolem, nijedan liječnik nije ništa protiv njih mi rekao, mada sam čula sa strane. trenutno daju više koristi nego štete, stoga :top: za ob, i to one bez one plastične presvlake koju odnedavna nude.

e da, i kakva je ono grozna rekama u kojoj tampon veličine čovjeka sa zlim licem proganja neku curku, koja se inače vrti oko štange u tramvaju?

Afrika paprika
22.04.2010., 14:23
upravo tako.nosim dnevne uloške svaki dan jer je uvik doli sluzavo.lipše se osjećam s njima.čišće.eto.

meni tu jedino smeta što nešto curka iz vđajne dok ja hodam svijetom okolo, pa curilo to na dnevni uložak, krpu ili ništa, jednako me ometa.

malo sam si ocd, pardon :zubo:

chocolatecookie
22.04.2010., 14:24
u vrijeme prve menge nije baš bilo nekog izbora. ti Ona ulošci :rolleyes: koliko komad vate u rijetkim mrežastim čarapama može išta zadržati, kamoli menstruacije?Vir mogu. :ne zna:

vrrrlet
22.04.2010., 14:25
na što da ih metnem?

Pa na plahtu ih pometaš, jedno dvjesto tristo komada, i mir. Ili zamoliš nekog ljubaznog momčića da ti ih pridrži 6-7 sati.

Inače, i neki muškarci koriste uloške. Jedan moj prijatelj ih stavlja u biciklističku kacigu, na čelo, dost' se znoji jadan. Ne znam doduše koji su mu najdraži. Meni kaciga ne treba jer sam iznimno tvrdoglav, a i ne znojim se, tako da nemam iskustva s ulošcima. Mislim, s vlastitim.

*jezebel*
22.04.2010., 14:28
Pa na plahtu ih pometaš, jedno dvjesto tristo komada, i mir. Ili zamoliš nekog ljubaznog momčića da ti ih pridrži 6-7 sati.

pa najbolje da stavi onaj plasticni stolnjak ispod sebe. je da ce se malo oznojit', al' boze moj, to je samo par dana... :rolleyes:

jbt, vrlete, pa ti cak i na uloscima pokusavas... :s

Odojak
22.04.2010., 14:30
meni tu jedino smeta što nešto curka iz vđajne dok ja hodam svijetom okolo, pa curilo to na dnevni uložak, krpu ili ništa, jednako me ometa.

malo sam si ocd, pardon :zubo:

meni nije isto jel curi na mudante il uložak.ne mogu bez tih dnevnih,spavam s njima,kad mi kojim slučajem nestanu stavit ću onaj pravi uložak radije nego bit bez ičega.jebiga,bilo glupo il ne,ja bez njih ne mogu sad kad sam se navikla.koristim one od dm-a,jessa flexi,ka mogu i na tange i na obične.uvik nosim tange,a one baš za tange ne valjaju tako da su mi ove super.

asti,koji fanatik sam sad sama sebi zazvučala :s:

Pješčani sat
22.04.2010., 14:36
Meni kaciga ne treba jer sam iznimno tvrdoglav, a i ne znojim se, tako da nemam iskustva s ulošcima. Mislim, s vlastitim.

pa najbolje da stavi onaj plasticni stolnjak ispod sebe. je da ce se malo oznojit', al' boze moj, to je samo par dana... :rolleyes:

mislila sam na dnevne uloške :rolleyes:
ne ponašam se baš ko Merlinka za vrijeme menge :facepalm:

pet za trud Vrrlet :zubo:
zaista, pokrivaš sve teme ovdje :mig:

coolinesay
22.04.2010., 14:49
Tako i ja svaki dan, a za mengu kombiniram always ili tampone.
Ali kad u ženskom društvu kaže da sam na tim i tim ulošcima + koristim dnevne, maltene me ne razapnu i izderu da jesam li normalna.Šta ja znam, nemam nikakvih problema. Doktorica kaže da je sve ok, a jbg lakše mi je svaki dan nosit dnevne nego se mislit koji će mi biti više ili manje.
žene jedva dočekaju da drugoj kažu na koji način griješi u nekom od ženskih 'rituala', kako nije 'normalnaa' i ta sranja. to je ono - gušt neviđeni :s

A: ''gleč moje noktiće''
B: - ''ajoj. predivni su. samo nisi trebala stavljati dva premaza.. bio bi dovoljan i jedan. eto da znaš za drugi put. : smješko-smješkić:'' :rolleyes:

vrrrlet
22.04.2010., 14:58

pet za trud Vrrlet :zubo:
zaista, pokrivaš sve teme ovdje :mig:

Nije neki izbor danas: ulošci, menstruacija, ili čokolada. Vrlo loš dan. Čak ni Romi nisu u igri.

Pješčani sat
22.04.2010., 15:01
možda zato jer je Ženski kutak :D
a Romi se začudno dugo drže. mislila sam da će past prašina na temu za dva dana.
oftopik: nije mi jasno( mogla bih i na onu drugu temu)zašto je nekim muškarcima bed otić kupit tampone i uloške? :ne zna:
kao, sve će drugo napraviti, samo to ne :confused:

glora's bastard
22.04.2010., 15:21
Nije neki izbor danas: ulošci, menstruacija, ili čokolada. Vrlo loš dan. Čak ni Romi nisu u igri.

ma naravno, nisam ni ja trudna ovaj mjesec :ne zna: i još sam pokisla...

vrrrlet
22.04.2010., 15:28
možda zato jer je Ženski kutak :D

Zar? Primjetio sam da je nešto više žena na ovom pdf-u, to je vjerojatno uzrok.

oftopik: nije mi jasno( mogla bih i na onu drugu temu)zašto je nekim muškarcima bed otić kupit tampone i uloške? :ne zna:

Pa zato jer ti mogu narasti sise i rep ako to učiniš, to ne znaš?

ma naravno, nisam ni ja trudna ovaj mjesec :ne zna: i još sam pokisla...

Biti ćeš ti nama brzo jope trudna. I osušiti ćeš se. Ne znam što će biti prije doduše. :mig:

Pješčani sat
22.04.2010., 15:28
Glora koristi uloške! :D
i to se ponekad desi :mig:

Pink Sheep
22.04.2010., 15:29
:

Da prodavačice ne pomisle da imaju mengu :D

patak
22.04.2010., 16:50
Za žene koje se konstantno izrazito vlaže nek provjere imaju li ektopij na grliću maternice. Lako se otklanja, a socijalni ginić ti često neće niti spomenuti da ga imaš.
Osobno dnevni uložak koristim standardno pred kraj ili početak menge i ponekad oko ovulacije.

coolinesay
22.04.2010., 17:02
Za žene koje se konstantno izrazito vlaže nek provjere imaju li ektopij na grliću maternice. Lako se otklanja, a socijalni ginić ti često neće niti spomenuti da ga imaš.
Osobno dnevni uložak koristim standardno pred kraj ili početak menge i ponekad oko ovulacije.

wtf? :confused:
kajje sad pak to?
ima li još kakvih simptoma za to osim 'pojačanog' 'služenja'?

Vilibald
22.04.2010., 17:02

meni nije isto jel curi na mudante il uložak.ne mogu bez tih dnevnih,spavam s njima,kad mi kojim slučajem nestanu stavit ću onaj pravi uložak radije nego bit bez ičega.jebiga,bilo glupo il ne,ja bez njih ne mogu sad kad sam se navikla.koristim one od dm-a,jessa flexi,ka mogu i na tange i na obične.uvik nosim tange,a one baš za tange ne valjaju tako da su mi ove super.

asti,koji fanatik sam sad sama sebi zazvučala :s:

:s potpuno ista stvar i kod mene :cerek:

baja
22.04.2010., 23:18
Kak su krenuli još budu izmislili za takve bezgaćne uloške s ljepilom s gornje strane. Onak malo sa strane ljepilo i kad ga skidaš odmah imaš depilaciju bikini zone:Dpojednostavnimo; oni flasteri na metre :D

a dnevni ulošci, ne hvala, jedva ih istrpim i kad mi trebaju

Splenda
22.04.2010., 23:37

desperate times call for desperate measurements. :rofl:

KungFuMonkey
23.04.2010., 06:23
Na engleskoj Wikici imaju dosta detaljan prikaz (http://en.wikipedia.org/wiki/Douche)tog izuma. Daleko je to od blagotvornog. :D

Vid':

Koji k...!?!
:bljak::bljak:

seronjaa
23.04.2010., 07:07

nije bilo plastike, nego krpice i vuna koje su se prale.vjerujem da je bilo gljiva i patuljaka tamo...:rofl:

btw. najgori ulošci za one dane u mjesecu su olvejz! pvc i silikonski gel.

always u ljeto, gljivice u jesen :mig:
mrzim ih iz dubine duše.. ne znam kako se ženskama ne irtira sve od toga?! mene sve svrbi, bude crveno i mokro ko da sam trčala maraton u najlon gaćama

tamponi su najgori, jer ti onda vagina pogotovo ne diše..i sva ona sranja koja trebaju ić van ostanu unutri.. :/ to je praktički ko da, kad ti se piša uturneš tanki štapić vate i pokupiš svu mokraću umjesto da se ispišaš..

mislim da je zdravo ono što je prirodno..a prirodno je da sila teža izbaci iz tebe sve što treba i to sve fino niz noge :)

Zbog tog pranja gaća na 90 uvijek imam ružne pamučne gaće.:rolleyes:
Sve što mi je lijepo bi se uništilo u mom pranju gaća.

ružne gaće, zdrava pička

nisu olvejs jedini koji se na rascufaju. meni su npr. ok carefree i libresse.. jesu i oni umjetni, ali ne toliko plastični..barem daju privid zraka u gaćama, i ne iritiraju koliko olvejs.. a i olvejs klasik mislim da je bolji (oni su deblij..znači manje umjetnih govana)

Gzena
23.04.2010., 08:51
Ne nosim dnevne.
Nemam jak iscjedak.

Nosim samo kad imam mengu always ultra. Tampone ne volim, njih samo na moru. :)
Nikad nisam imala nikakvih problema na intimnom području. :ne zna:

Ne znam zašto druge nose... vjerojatno se osjećaju čišće i navikle su tako..:ne zna:

patak
23.04.2010., 10:22
wtf? :confused:
kajje sad pak to?
ima li još kakvih simptoma za to osim 'pojačanog' 'služenja'?

Oko grlića maternice u rodnici ti je "spušteno" tkivo maternice. Navodno se nije povuklo do kraja za vrijeme puberteta. Znači da ti je taj dio tkiva prokrvljeniji i više sluzi. Isto tako osjetljivije je na upale i ozljede jer su krvne žilice skroz na površini. Uglavnom, često kažu i ranica, ali u principu nije nikakava rana. I nije tako rijetko. Ako je maleno, ne smatra se problemom, ali jednostavno ga je otkloniti. I preporučljivo ako je veće površine. Treapija ti je nekoliko puta premazivanja nekim sredstvom kod ginekologa. Ništa strašno. Uglavnom, pišem zato što sam ja od početka puberteta uvijek imala jak iscjedak. Dok mi privatna gienkoligica nije rekla o čem se radi. Otklonila ga i sad sam fino ugodno suha kad to trebam biti. :) A znam kako je iritantno i neugodno stalno se cijediti.
Da, drugih simptoma mislim da nema...

Inanna
23.04.2010., 11:58

Moji radi i to :raspa:
I nema ni sise ni rep :mig:
Jedino mu moram točno napisati koje da kupi jer se ne bi snašao sam :D

a dnevni ulošci, ne hvala, jedva ih istrpim i kad mi trebaju

Amen.
I gospođica mora disati :raspa:

Afrika paprika
23.04.2010., 12:47
tamponi su najgori, jer ti onda vagina pogotovo ne diše..i sva ona sranja koja trebaju ić van ostanu unutri.. :/ to je praktički ko da, kad ti se piša uturneš tanki štapić vate i pokupiš svu mokraću umjesto da se ispišaš..

mislim da je zdravo ono što je prirodno..a prirodno je da sila teža izbaci iz tebe sve što treba i to sve fino niz noge :)

kako pobogu ostane unutra? možda mu treba duže da iscuri, ali nikako ne ostane unutra :rolleyes:
vagina is an self-cleaning oven, reko doktor oz kod oprah :kava:

tampone koristim po danu jer su praktičniji. ne mogu normalno funkcionirat ako hodam gradom ili sjedim u bircu i osjetim kako curi :mama:

uloške koristim (ponekad, dnevne, ako imam :D ) zadnjih dan-dva menge, i po noći ako ne lijeva ko iz kabla; ako da, onda u kombinaciji s tamponom.

Gzena
23.04.2010., 14:22
Ja nikad nisam kužila kak vi osjetite da vam curi? :ne zna:
Pa uložak je priljubljen uz nju, gaće uz njega, na sve to neke hlače... pa nije da ima prostora za curenje..:D

Pješčani sat
23.04.2010., 14:34
Pa uložak je priljubljen uz nju, gaće uz njega, na sve to neke hlače... pa nije da ima prostora za curenje..:D

pa osjetiš Xeno da izlazi neš iz tebe :)
osjetim cijelim putem kako izlazi, jebemu.

Morticia Addams
23.04.2010., 14:38

Nije ti se nikad dogodilo da za vrijeme menstruacije npr. dugo sjediš i onda se naglo ustaneš i odjednom osjetiš... Potop? :D

Afrika paprika
23.04.2010., 14:45
ja se osjećam ko da stojim nasred ulice i piškim u gaće, bogami :D nelagodno je, kak NE osjetiš?

Gzena
23.04.2010., 14:53

Osjetim da imam mengu, ali da baš osjetim kak curi, to ne. :ne zna:
Više onak kapucka..:D
Al dodirne vrlo brzo uložak, pa to amortizira taj osjećaj curenja...
Pa nije da u jednom ustajanju izađe pola litre...:D

Ne znam, ja kad imam mengu(ukoliko nije bolna) ni ne osjetim da ju imam(dok ne skinem gaće)...:ne zna: :D

Pješčani sat
23.04.2010., 15:01
Osjetim da imam mengu, ali da baš osjetim kak curi, to ne. :ne zna:
Više onak kapucka..:D
Al dodirne vrlo brzo uložak, pa to amortizira taj osjećaj curenja...
Pa nije da u jednom ustajanju izađe pola litre...:D

Ne znam, ja kad imam mengu(ukoliko nije bolna) ni ne osjetim da ju imam(dok ne skinem gaće)...:ne zna: :D

da sad ne dijelim detalje s pučanstvom,, hajmo reći da osjetim puuno više :D
ako nemam tampon, u tim rijetkim situacijama s uloškom osjećam kretanje tekućine kroz svoje tijelo.
zato mi i tampon je draži, jer ne osjećam

Gzena
23.04.2010., 16:07
O Bože, jesam li ja blagoslovljena ili ste vi preosjetljive? :confused: Ja nemam ni PMS. :rofl: Ne osjećam ni kad ovuliram. :ne zna: :D

doktore, jesam li normalna? :D

Nikolajevna
23.04.2010., 16:11
Ja nemam ni PMS.

:s Ni ja!

Iskreno, mislim da je taj PMS samo urbana legenda. :D

baja
23.04.2010., 16:32
Iskreno, mislim da je taj PMS samo urbana legenda. :D
tako sam i ja mislila dok nisam proanalizirala jedan predmenstrualni dan :zubo:

seronjaa
23.04.2010., 16:45
kako pobogu ostane unutra? možda mu treba duže da iscuri, ali nikako ne ostane unutra :rolleyes:
vagina is an self-cleaning oven, reko doktor oz kod oprah :kava:

tampone koristim po danu jer su praktičniji. ne mogu normalno funkcionirat ako hodam gradom ili sjedim u bircu i osjetim kako curi :mama:

uloške koristim (ponekad, dnevne, ako imam :D ) zadnjih dan-dva menge, i po noći ako ne lijeva ko iz kabla; ako da, onda u kombinaciji s tamponom.

pa izađe iz maternice, ali mislim da je bolje da i iz rodnice izađe samo od sebe, a ne da ga neki tampon upije..i mislim da tamponi znaju dosta isušiti sve iznutra itd.

pa onda nosiš jako uske hlače ili slabašno curiš ..blago tebi

Afrika paprika
23.04.2010., 16:57

what she said :zubo:

baja
23.04.2010., 17:38
what she said :zubo:tko? dan? :D
loooda žena :o

tilla
23.04.2010., 18:01

isto. :five:
ono, bila sam već od života dok jedan dan nisam skužila - da sam ko looda hijena koja je previše popila u neke dane u mjesecu. :rofl:

nemam OT. ne nosim i nije me briga ko što drži u gaćicama.

baja
23.04.2010., 18:08
...da sam ko looda hijena koja je previše popila u neke dane u mjesecu. :rofl:da da, a kao niš' mi nije :o :D

tilla
23.04.2010., 18:10
da da, a kao niš' mi nije :o :D

poznato, poznato.

šiba tilla niš joj nije,
oko nje samo krv lije!

istinski sam se prenerazila kad sam se uhvatila u danu loodila. dobro, nijedna životinja ili čovijeka nije ozlijeđena tijekom tog razdoblja, ali onako, da sam napravila sranje - branila bi se neuračunjivošću.

baja
23.04.2010., 18:14
šiba tilla niš joj nije,
oko nje samo krv lije!:rofl:

a kad podemoni baja
ne boji se ni zmaja
:o :D

tilla
23.04.2010., 18:16

a kad podemoni baja
ne boji se ni zmaja
:o :D

spremaj se ti vanka.
i ne zaboravi uložak! :mudri:
mada, onaj implant uložak što se mene tiče /a ne tiče :D/ - mere. : sexks:

baja
23.04.2010., 18:23
i ne zaboravi uložak! :mudri:
mada, onaj implant uložak što se mene tiče /a ne tiče :D/ - mere. : sexks::D:D:D

prava šteta da nisi ođe, da razgledamo izbor uložaka :o

tilla
23.04.2010., 18:24
:D:D:D

prava šteta da nisi ođe, da razgledamo izbor uložaka :o

a ima ih, ima ih. čak i za svaki dan. :o
vidi se da je petak, a ja doma. :visi:

Uranija
23.04.2010., 18:25

Nisi već blagoslovljena :zubo:

strijelčic@
23.04.2010., 18:37
Ja nosim svaki dan, ali čiste pamučne koji nisu štetni dapače pomažu protiv bakterija i gljivica jer su napravljene na principu nanotehnologije i negativnih iona, njih ni nema u direktnoj prodaji nego se naručuju preko neta. Imaju sve žive certifikate i napravljeni su od 100% prirodnih materijala za razliku od ovih svih drugih always, libresse itd. koje sam prije koristila i imala uvijek problema sa svrbeži itd. Ako je netko zainteresiran napišem adresu gdje se naručuju, da ne stavljam ovdje da ne ispadne kao reklama. Meni ih je preporučila frendica i prezadovoljna sam, rješila sam se problema zvanog menga, tko ima bolove za i njih rješavaju, savršena stvar.

baja
23.04.2010., 18:42
.... jer su napravljene na principu nanotehnologije i negativnih iona, ...e sad mogu i umrijeti, svašta doživjeh :D

kako to izgleda?

Slizim
23.04.2010., 18:59
Koristim Libress, adnevne imam kad je menga pri kraju ili kad imam iscjedak..
gaće perem na 90!

Koristim dnevne uloske Naturella (40 kom. u pak.) i jako sam zadovoljna.
Koristim ih samo kada sam van kuce zbog toga sto nakon mokrenja nikad se vani ne mogu lijepo obrisati a on par kapi pokupi, dobar je.

U svom zivotu nikad nisam imala nikakvih gljivica osim poslije porodjaja candida alb. koja je prosla na th. vaginaletama. Poslije, nikad nista.
Suprug redovito koristi kondom i ne radim oralni seks i zato je sve u redu.

Naturella su najtanji i najbolji ulosci i za van su super, ne nadrazuju sluznicu.
Oprostite sto ih reklamiram, ali to su jedini koji su meni najbolji.

A sto se tice ginekologa puno toga sto oni rade uopce ne pogoduje zdravlju zena a kako se neodgovorno ponasaju prema zenama, dobro je da im iti jedna vjeruje. Pocev od higijene u ordinacijama, pa na kraju od oka propisivanja raznorazne hormonalne th. koja lagano ili brzo sigurno ubija zene, pa nadalje: sto ti god nedostaje iste vaginalete bez uopce ispitivanja sluznica vagine.
Sveli su se na sluzbenike u bijelim mantilima
A kada nastupi problem, pojma nemaju ni o cemu.
Malo sam izvan teme, oprostite.

Slizim
23.04.2010., 19:11
tako sam pročitala ili čula negdje... :ne zna:

nisam ni ja dobila gljivice/upalu od dnevnih :cerek:
neke su žene valjda osjetljivije, neke manje

i nisam rekla da perem gače samo na ruke.. operem ih na ruke i kasnije bubnem u mašinu :mig:

a ovo za miris, kao što i sama kažeš - bezze :flop:
osim toga, čini mi se da muški ne vole kojekakve kamilice. oni preferiraju pravi ''miris žene'' :misli: :rofl:
ne? :D

I ja mislim da taj miris nije da dole mirisi vec samo prilikom otpakiranja.
Genetski muska jedinka ima usadjen model ljepote zene tako da industrija ljepote od tih zena pravi nesto sto je samo vizualno lijepo a nekad ni to.
Zdrava zena normalnom muskarcu i dole mirise. Taj miris vanilije muskarce izludjuje, pogotovo oko ovulacije.
Nikad mi gacice nisu zaudarale, uvijek je bio neki fini miris i suprug bi osjetio, ponekad par dana, kada nesto ne bi bilo u redu, ali bi bilo u okviru prirodne obrane organizma.
Mlijecna, probioticna kultura je odlicna za dole se namazati, uvijek, vagina je upija (s vana).

Problem je zenama stalna promjena partnera koji nose svoju normalnu i patolosku floru na koju se zenina stalno mora navikavati. Takodjer iz usta se prenose uzrocnici koji ustima ne skode, ali dole zenama skode,jer flora vagine ima svega nekoliko stanovnika, a flora usta i do 1000. Sada mozete misliti sto vam muskarci u zaru ljubavi ustima i jezikom mogu dole donijeti.
Pamet u glavu, dupe uza zid.
NIsu vam krivi dnevni ulosci, nego neadekvatno seksane sa svim i svakim. :cerek:

*jezebel*
23.04.2010., 19:35
e sad mogu i umrijeti, svašta doživjeh :D

kako to izgleda?

a i ti baja... evo t', na. http://winalitehr.com/portal/tema.asp?subkatID=82; http://www.lady-anion.com/.

ak' si macketina, mos' krepat' i drugi put kad ti ja kazem da ti ulosci osim sto su anionski jos i isijavaju infracrvene zrake. (da, dobro si cula. :lol:)

ok, ja volim kupit' cisto i organsko, sto manje aditiva i kemije, i netko koga boli k**** ce to nazvati porezom na budale, al' ovo... ovo... ovaj star trek... issatikristamarijagvadalupe... :lol:

evo tu (http://www.faqs.org/patents/app/20080200893) nesta, ali svejedno mi nije posve jasno pa ajde onda nek' mi netko objasni tu foru s infracrvenim zracenjem jer ja se ne kuzim u te zvjezdane staze, planet kripton, kriptonit, sta je vec... imam onu lampu doma (ok, nemam vise, crkla je), i tak', tu i tamo si ponesta procitam, al' zanima me kako *ebeni ulozak isijava infracrvene zrake. a leci bogati sve, od raka do iscasenog ramena. :D jel' to vecno isijava pa da nosis dok ti se ne zapekne u gacama, ili...? :rofl:

Pješčani sat
23.04.2010., 19:41
O Bože, jesam li ja blagoslovljena ili ste vi preosjetljive?
pa gle :D
meni je drago što imam živce tamo :mig:
nije to neugodno, samo osjećaš sve

padmé_amidala
23.04.2010., 20:09
da ne prljaju gacice raznoraznim iscjedcima i to *_* maybe :D

romantic_ass
23.04.2010., 20:24
a kakve uloške nosi?

možda žena ima problema malo s inkontinencijom, pa joj tu i tamo pobjegne koja kap. ili ne daj bože blaži oblik kronove?

nije za zajebavat se. čisto sumnjam da to netko radi zbog mode, ili jer mu se sviđa.... ima svega.

chocolatecookie
23.04.2010., 21:08
Takodjer iz usta se prenose uzrocnici koji ustima ne skode, ali dole zenama skode,jer flora vagine ima svega nekoliko stanovnika, a flora usta i do 1000. Sada mozete misliti sto vam muskarci u zaru ljubavi ustima i jezikom mogu dole donijeti.E pa, ja se lizanja ne odričem, makar pala mrtva zbog toga. Molim da mi se na nadgrobni spomenik napiše COD, i ispod toga "isplatilo se :cerek:".

tilla
23.04.2010., 21:10
E pa, ja se lizanja ne odričem, makar pala mrtva zbog toga. Molim da mi se na nadgrobni spomenik napiše COD, i ispod toga "isplatilo se :cerek:".

ajde, znaš koliko bi mrtvih bilo da je istina da se svašta prenosi "tamo dole". :mig:

chocolatecookie
23.04.2010., 21:16
ajde, znaš koliko bi mrtvih bilo da je istina da se svašta prenosi "tamo dole". :mig:
Mah, i da je.

Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"

tilla
23.04.2010., 21:20
"Wow, what a F**k!"
lektorirano. :D

teniska loptica
24.04.2010., 09:59
Ja nosim svaki dan, ali čiste pamučne koji nisu štetni dapače pomažu protiv bakterija i gljivica jer su napravljene na principu nanotehnologije i negativnih iona, njih ni nema u direktnoj prodaji nego se naručuju preko neta. Imaju sve žive certifikate i napravljeni su od 100% prirodnih materijala za razliku od ovih svih drugih always, libresse itd. koje sam prije koristila i imala uvijek problema sa svrbeži itd. Ako je netko zainteresiran napišem adresu gdje se naručuju, da ne stavljam ovdje da ne ispadne kao reklama. Meni ih je preporučila frendica i prezadovoljna sam, rješila sam se problema zvanog menga, tko ima bolove za i njih rješavaju, savršena stvar.

Ahahahahhahaha, gledam one linkove (http://winalitehr.com/portal/tema.asp?subkatID=82), i prvo sa strane marketing-plan. :rofl::rofl:. "Generatori aniona", isuse bože. :rofl: Generator aniona ti vrh jarbola kad hrđa, idi trljat pizdu na njega.

"U anionima je tajna zdravog planinskog zraka", a da nije možda miris planinskog zraka od ozona, koji i nije tako zdrav? Ma ajmo se svi trljati o džempere i prebacivanjem iona liječiti bolesti.

"FLZ magično organsko punilo". Magično + nanotehnologija, jeeeebeno, pokrili su sva područja. :s:s

Jebote, ja ću se uključiti u prodaju ovog, kad vidim na što ljudi padaju...

piece of a dream
24.04.2010., 19:22
ne znam kak tvoja vagina funkcionira ali moja ovako.. i nije nikakva boleština u pitanju već mi tijelo reagira na svaku sitnicu (čitaj: zgodne dečke. buahaha :rofl:)

Nije baš da stalno razmišljam o sexu, al su mi gaćice često jako mokre
Ne znam da kad su uspjele ostati suve cijeli dan :confused:
kao što coolinsay kaže: tako mi vagina funkcioniše :ne zna:
Ali, preferiram tuširanje i čiste gaćice dva- tri puta dnevno ako je potrebno, a ne dnevne uloške, jer sam jedno vrijeme imala od njih samo još gore pojave, pa sam odustala totalno.
Uvijek imam u ormaru jedno pakovanje, koje mi traje mjesecima, jer ih koristim baš rijetko.

Herp
25.04.2010., 11:28

Bokte mazo, samoozlijedit ću se nanopenisom :rofl:

Znaš li što je to ion i kako nastaje?
Znaš li što je to negativni ion?
:s :s

Pretpostavljala sam da ljudi puše svašta, ali na ovo sam se potrgala. :D

Očito je dovoljno ubaciti u pamflet par riječi koje zvuče jako nadriznanstveno da se proizvod prodaje k'o halva.

Evo, ja ću ti konstruirati prve eurivalentne uloške na principu poikilotermnosti koji će ti svojim blagotvornim sublimatima i visokovrijednim aldehidima iz ekološki uzgojenih tzv. Boyle-Mariotteovih algi koje rastu samo u južnoj Patagoniji pružiti jedno sasvim novo iskustvo intimne higijene. :Serek:

Da negativni ioni, jebemusve :rofl:

teranova
25.04.2010., 11:43
Nepotrebna glupost. Bolje triput dnevno menjati gaće nego lepiti ta govna iznutra.

Što se tiče uložaka uopšte, najbolji su Libresse maxi, debeli.

gdja Castro
25.04.2010., 12:53
O Bože, jesam li ja blagoslovljena ili ste vi preosjetljive? :confused: Ja nemam ni PMS. :rofl: Ne osjećam ni kad ovuliram. :ne zna: :D

Blagoslovljena si, rodit ćeš malog isusa.

seronjaa
25.04.2010., 13:51

Pretpostavljala sam da ljudi puše svašta, ali na ovo sam se potrgala. :D

Očito je dovoljno ubaciti u pamflet par riječi koje zvuče jako nadriznanstveno da se proizvod prodaje k'o halva.

Evo, ja ću ti konstruirati prve eurivalentne uloške na principu poikilotermnosti koji će ti svojim blagotvornim sublimatima i visokovrijednim aldehidima iz ekološki uzgojenih tzv. Boyle-Mariotteovih algi koje rastu samo u južnoj Patagoniji pružiti jedno sasvim novo iskustvo intimne higijene. :Serek:

Da negativni ioni, jebemusve :rofl:

ma nemaš pojma... kako nisi nikad čula da je pička pozitivno nabijena, pa joj treba negativnih iona da to uravnoteži?:kava:
zato su se babe prije trljale o metalne šipke, a sad smo malo civiliziraniji, pa si moš kupit uloške..

kad bi sve žene svijeta koristile te nano-uloške svijet bi bio bolje mjesto :'(

Herp
25.04.2010., 14:04
ma nemaš pojma... kako nisi nikad čula da je pička pozitivno nabijena, pa joj treba negativnih iona da to uravnoteži?:kava:

Jel' to ono kao kad se nabije na penis pa je pozitivno nabijena? :D

piece of a dream
25.04.2010., 14:06

Samo još jedan dokaz onoga čime se vode stvaraoci reklame
Poznati su vam termini propaganda, indoktrinacija i manipulacija?
Reklama ih ujedinjuje i polazi od stanovišta da će biti najefikasnija ukoliko:
* je poruka što kraće i jasnije precizirana
* ukoliko je osnovni motiv prikriven nekim naočigled neophodnim ( prodaja nameće nam u ovom slučaju uloške koji se u reklamama pokazuju potrebni kao vazduh za disanje)
* poruka ima veći efekat ukoliko nije potpuno jasna

itd. itd

Malo sam otišla u off, al eto samo primjera tih glupih reklama koje često govore o stvarima u koje se prosječan čovjek uopšte ne razumije, dovoljno je samo da neki supermutko na kraju zaključi : KAKO STE UOPŠTE MOGLI ZAMISLITI ŽIVOT BEZ OVOGA?!

Reklame i mediji su čudo kad je u pitanju masovni uticaj na ljude

Opravdavam da su dnevni ulošci zaista ponekad jako korisni (iščekivanje menstruacije, slaba menstruacija, kombinacija sa tamponom na dužem putovanju - za svaki slučaj..... ) no smatram da ih je nepotrebno nositi svaki dan :flop:

Herp
25.04.2010., 14:12
Samo još jedan dokaz onoga čime se vode stvaraoci reklame
Poznati su vam termini propaganda, indoktrinacija i manipulacija?
Reklama ih ujedinjuje i polazi od stanovišta da će biti najefikasnija ukoliko:
* je poruka što kraće i jasnije precizirana
* ukoliko je osnovni motiv prikriven nekim naočigled neophodnim ( prodaja nameće nam u ovom slučaju uloške koji se u reklamama pokazuju potrebni kao vazduh za disanje)
* poruka ima veći efekat ukoliko nije potpuno jasna

Ae, drito to. :D
Zato treba paziti u školskim klupama :mudri: da ne biste za 10 godina kupovale dnevne uloške s anionima. :s

Opravdavam da su dnevni ulošci zaista ponekad jako korisni (iščekivanje menstruacije, slaba menstruacija, kombinacija sa tamponom na dužem putovanju - za svaki slučaj..... ) no smatram da ih je nepotrebno nositi svaki dan :flop:

U principu se slažem s ovim; budući da nosim isključivo tampone, dnevni uvijek dobro dođe u kombinaciji, a i po noći [kad ne stavljam tampon uopće, nego mi je dnevni uloškić sasma dovoljan].
No, također vjerujem nekim curama na ovom topiku koje su napisale kako imaju problema s pojačanim vlaženjem (uz pretpostavku, dakako, da su svi nalazi uredni) pa prihvaćam i da nekom trebaju zbilja svaki dan. :ne zna:

seronjaa
25.04.2010., 14:41
pa dnevni su više zamjena za prave, kad je pravi prevelik, a ništa premalo...

mislim da bi pakovanje uložaka trebalo sadržavati 1 veliki sa krilcima, par srednjih sa krilcima, par normalnih i par dnevnih..taman da ti to 1 pakovanje bude savšreno za svaki dan mjes.
inače, ako kupim one sa krilcima, prvu noć mi ode na sve strane, kasnije kidam krilca jer mi smetaju :/ jebiga..

a dnevni su dobri nakon vaginaleta jebiga

coolinesay
25.04.2010., 18:11
Nije baš da stalno razmišljam o sexu, al su mi gaćice često jako mokre
Ne znam da kad su uspjele ostati suve cijeli dan :confused:
kao što coolinsay kaže: tako mi vagina funkcioniše :ne zna:
Ali, preferiram tuširanje i čiste gaćice dva- tri puta dnevno ako je potrebno, a ne dnevne uloške, jer sam jedno vrijeme imala od njih samo još gore pojave, pa sam odustala totalno.
Uvijek imam u ormaru jedno pakovanje, koje mi traje mjesecima, jer ih koristim baš rijetko.

pročitaj ono što mi je napisala kao odgovor jedna ženska - nešto u vezi ektiopije na grliću maternice.

više nisam ni ja ziher jel ok cijedit se svaki dan :ne zna:

btw. hvala ženskoj koja je napisala to za ektiopiju, pročitala sam post neki dan dok sam bila pod banom a sad mi se ne da tragati. :D

strijelčic@
25.04.2010., 19:01
Zbog ovakvih likova kakvih ima tu ni ne zelim pisati na ovakvim pizdarijama od "diskusije". Tko je imalo pametan znat ce sta valja, sta ne, najlakse je popljuvat nesto. Proizvod i tko stoji iza njega i preko 100 certifikata govore sve, no ljudi poput tebe ce radije nasjest na lijepu reklamu. Nije ni cudo da nas truju, ljudi su ovce nazalost. Toliko od mene, koga zanima kazem u sta sam se i sama uvjerila, koga ne nek brije po svome ionako se misljenje tesko mijenja..

tilla
25.04.2010., 19:33
Zbog ovakvih likova kakvih ima tu ni ne zelim pisati na ovakvim pizdarijama od "diskusije". Tko je imalo pametan znat ce sta valja, sta ne, najlakse je popljuvat nesto. Proizvod i tko stoji iza njega i preko 100 certifikata govore sve, no ljudi poput tebe ce radije nasjest na lijepu reklamu. Nije ni cudo da nas truju, ljudi su ovce nazalost. Toliko od mene, koga zanima kazem u sta sam se i sama uvjerila, koga ne nek brije po svome ionako se misljenje tesko mijenja..

istina. ali ni 100 certifikata ne pomaže ako si završio tek nešto više od OŠ da skužiš da je to patketina totalna.

naporna
25.04.2010., 19:42
Ma, zenske, bas ste me zaintrigirale za ovu temu, jer je preslo sa "ulosci svaki dan" u "koji ulosci su zdravi". Bar sam ja dobila taj dojam. Pa sam nasla stranicu koja nudi, ma zamisli, pamucne ili svilene uloske koji se mogu oprati, i opet upotrebljavati slijedeci mjesec. Kao zdravije je, jer nam "mace" mogu normalno disati, i statijaznam sta sve ne.
Pogledajte same (tko se snalazi s njemackim). A jos kad vidite kako se sarene :cerek: A sve prirodno. Samo svugdje pise, treba ih prije pranja u vesmasini stavit u hladnu vodu.
http://www.blumenkinder.eu/monatshygiene-stoffbinden-slipeinlagen-c-50_51.html
Samo ne znam gdje bih sakrila taj lavor, ili lonac, da me ne pita netko tko bi dosao u kupaonicu "a kakve su ti to krvavice tamo?" :lol:

Ja koristim one allways s krilcima, a ove dnevne ne nosim svaki dan, nego samo ponekad. :ne zna: Sa gljivicama i inim nepozeljnim bakterijama nemam problema, usprkos mojih nezdravih ulozaka :D

glora's bastard
25.04.2010., 20:48
naporna, kakvog li pitanja!? pa u čašu :zubo:

Herp
25.04.2010., 20:50
Zbog ovakvih likova kakvih ima tu ni ne zelim pisati na ovakvim pizdarijama od "diskusije". Tko je imalo pametan znat ce sta valja, sta ne, najlakse je popljuvat nesto.

Pa, to sam i ja rekla, zar ne? :D
Gle, nismo ti mi krivi što si sjedila na ušima za vrijeme satova kemije u osnovnoj školi. :ne zna:

glora's bastard
25.04.2010., 21:00
evo, preporučam http://www.klett.hr/index.php?menu=1069&action=141 :D

snnopy
25.04.2010., 21:28
Pa, to sam i ja rekla, zar ne? :D
Gle, nismo ti mi krivi što si sjedila na ušima za vrijeme satova kemije u osnovnoj školi. :ne zna:

a je li ti išta znaš o ionima? :zubo:

Herp
25.04.2010., 21:32
a je li ti išta znaš o ionima? :zubo:

Znam, ali inače uzimam 50 kn za školski sat da bih to nekome rekla, pa ne bi bilo fer da sad ti dobiješ za đabe. :mig:

snnopy
25.04.2010., 21:42
Znam, ali inače uzimam 50 kn za školski sat da bih to nekome rekla, pa ne bi bilo fer da sad ti dobiješ za đabe. :mig:

nakon 10 godina znanstvene djelatnosti nemam potrebe za plaćanjem školskog sata nekom s foruma i to koliko mi se čini od biologa. :kava:
:mig:

Herp
25.04.2010., 21:44
Pa zašto onda pitaš? :ne zna:

naporna
25.04.2010., 22:11
naporna, kakvog li pitanja!? pa u čašu :zubo:

jel moze ova:

http://www.von-zezschwitz.de/bilder/12000/12708.jpg

:cerek:

Death-of-Art
25.04.2010., 22:12
nemam potrebe da nosim uloške svaki dan.
jednostavno mi je pica suha većinu vremena.

nije to ok... znam...

ali jako sam ljuta na kurac već dugo vremena...

možda to ima veze s tim.

Nica
25.04.2010., 22:18
nemam potrebe da nosim uloške svaki dan.
jednostavno mi je pica suha većinu vremena.

nije to ok... znam...

ali jako sam ljuta na kurac već dugo vremena...

možda to ima veze s tim.

Ima li tema da čitamo o tome? :mig:

Death-of-Art
25.04.2010., 23:46
Ima li tema da čitamo o tome? :mig:

nažalost... ne.

jako sam sramežljiva kad je u pitanju kurac.

DreamStickle
26.04.2010., 01:16
Moja je prija nosila dnevne uloške stalno zbog kandidijaze. Ne može ju Bog natjerati da ide u ginekologa, nije normalna. :eek: Radije bi trpila to i sama se liječila nego potražila stručnu pomoć.
I tako, smeta joj jer osjeti neugodan miris, "navukla se". :rofl: No dobro hajde...

Osobno ne shvaćam tu potrebu. Prije svega - jer meni ulošci (nikakvi) ne pašu (eventualno zadnji dan M, kad ono malo curi, a nije za tampona. :zubo:) i jako me iritiraju. :rolleyes:
Ne vjerujem da ta plastika i parfemski dodaci pomažu.

seronjaa
26.04.2010., 05:24
Ma, zenske, bas ste me zaintrigirale za ovu temu, jer je preslo sa "ulosci svaki dan" u "koji ulosci su zdravi". Bar sam ja dobila taj dojam. Pa sam nasla stranicu koja nudi, ma zamisli, pamucne ili svilene uloske koji se mogu oprati, i opet upotrebljavati slijedeci mjesec. Kao zdravije je, jer nam "mace" mogu normalno disati, i statijaznam sta sve ne.
Pogledajte same (tko se snalazi s njemackim). A jos kad vidite kako se sarene :cerek: A sve prirodno. Samo svugdje pise, treba ih prije pranja u vesmasini stavit u hladnu vodu.
http://www.blumenkinder.eu/monatshygiene-stoffbinden-slipeinlagen-c-50_51.html
Samo ne znam gdje bih sakrila taj lavor, ili lonac, da me ne pita netko tko bi dosao u kupaonicu "a kakve su ti to krvavice tamo?" :lol:

Ja koristim one allways s krilcima, a ove dnevne ne nosim svaki dan, nego samo ponekad. :ne zna: Sa gljivicama i inim nepozeljnim bakterijama nemam problema, usprkos mojih nezdravih ulozaka :D

joooj :) :) kako su lijepe i šarene :) i izgledaju tako mekano :) ja bi to..samo da mogu nać negdje

Death-of-Art
26.04.2010., 08:15
ja mislim da je neodgovorno "kamuflirati" umjesto liječiti.
pa nije baš normalno da se osjeti tolko taj neugodan miris i da iz pice curi baš tolko sluzi, očito je neka patologija u pitanju, osim u slučaju trudnoće kad je poremećaj hormona i vaginalne flore sasvim normalan (dakako, to ne znači da je svaka bolest dobrodošla u trudnoći :rofl: )

nije to nikakvo opravdanje "nosim dnevne uloške jer se pretjerano vlažim".
pobogu, pa čemu služe ginekolozi?
da bi ih posjećivale babe od 70 godina koje nitko neće dirat?

gaćice se peru s malo praška bez omekšivača, po mogućnosti u sušilici ih sušiti, pamučne naravno... sve ostale treba zakonski zabraniti.
ja sam svoje prije na 90 prala al dosta mi je i 40... Ariel rulz. :rozi:

Gzena
26.04.2010., 08:48
Blagoslovljena si, rodit ćeš malog isusa.

Idi u miru. :amen:

Pješčani sat
26.04.2010., 10:58
oh, ja sam ovaj vikend naišla u dućanu na crne uloške.
ja to ne razumijem. kog vraga se proizvode crni ulošci? :ne zna:

The White Rabbit
26.04.2010., 11:00

:rofl: emo...za pizdu u depri:lol:

Uranija
26.04.2010., 11:02

Il' u žalosti

Articles of Faith
26.04.2010., 11:06
Koja me sotonska sila natjerala da kliknem na ovu temu.

Nica
26.04.2010., 11:07
Koja me sotonska sila natjerala da kliknem na ovu temu.

Ona crna! Crna kao uložak. :rofl:

Pješčani sat
26.04.2010., 11:11

Il' u žalosti

jedino objašnjenje (razmiljivo objašnjenje, a ne forumsko) bilo je da netko ne želi imati bijeli uložak na crnim gaćicama. no, ako već akcija vodi u tom smjeru, mislim, zar je uopće bitno vidi li se ili ne? ionako će letiti..

aryna
26.04.2010., 12:06

kad se obučeš onako kao sunčica lalić, snimljena nedavno na putu u esplanade...

Pješčani sat
26.04.2010., 12:11
kad se obučeš onako kao sunčica lalić, snimljena nedavno na putu u esplanade...

misliš ona slučajna fotografija koja "je zaustavila promet u Zagrebu" ? :kava:

aryna
26.04.2010., 12:13
misliš ona slučajna fotografija koja "je zaustavila promet u Zagrebu" ? :kava:

pa da, sva u crnom, crne čarape i minica do iznad dupeta (ako se dobro sjećam). i sad zamisli da proviri neka bijela mrlja... :confused:

Pješčani sat
26.04.2010., 12:27
pa imala je crne najlonke! :ne zna:
al ok, ovo može proći kao argument

aryna
26.04.2010., 12:59
pa imala je crne najlonke! :ne zna:
al ok, ovo može proći kao argument

pa kroz crne najlonke se može vidjet bijelo.
ali ja se zezam... nisam nikad ni vidjela te crne uloške.
samo nagađam da bi im namjena mogla biti da se ne kvari crni outfit.

tilla
26.04.2010., 13:02
pa kroz crne najlonke se može vidjet bijelo.
ali ja se zezam... nisam nikad ni vidjela te crne uloške.
samo nagađam da bi im namjena mogla biti da se ne kvari crni outfit.

meni je to fora, iako nisam nikad ih kupila. nisam darker.
ipak, volim i maramice na cvjetiće i wc papir na leptire što ne bi imala i uloške na srĆeka.

Ruralna
26.04.2010., 14:24

Pa za cool tete u crnim gaćicama, da im ne viri bijeli uložak:p
Imala ja i te, bezveze.Ja bi rađe neke šarene:cerek:

piece of a dream
26.04.2010., 14:34
Ae, drito to. :D
Zato treba paziti u školskim klupama :mudri: da ne biste za 10 godina kupovale dnevne uloške s anionima. :s

U principu se slažem s ovim; budući da nosim isključivo tampone, dnevni uvijek dobro dođe u kombinaciji, a i po noći [kad ne stavljam tampon uopće, nego mi je dnevni uloškić sasma dovoljan].
No, također vjerujem nekim curama na ovom topiku koje su napisale kako imaju problema s pojačanim vlaženjem (uz pretpostavku, dakako, da su svi nalazi uredni) pa prihvaćam i da nekom trebaju zbilja svaki dan.

Meni je pojačano vlaženje vagine normalno - al nekako mi je opet bolje mijenjati gaćice dva tri puta dnevno :ne zna:

pročitaj ono što mi je napisala kao odgovor jedna ženska - nešto u vezi ektiopije na grliću maternice.

više nisam ni ja ziher jel ok cijedit se svaki dan :ne zna:

btw. hvala ženskoj koja je napisala to za ektiopiju, pročitala sam post neki dan dok sam bila pod banom a sad mi se ne da tragati.

:top: Hvala ti

prejake ste sa ovim crnim ulošcima :rofl:

Elem, ja sam tamo negdje dok sam imala 15-16 koristila češće dnevne uloške, al sam kao kreten uvijek imala crne i bijele za obične gaćice i crne i bijele za tanga gaćice - moda
No, jednom sam dobila neku malu infekciju od dnevnih i od tad ih više ne koristim skoro nikako :flop:

Gzena
26.04.2010., 16:00
Ja jednom kupila crne uloške... :ne zna: Bezveze su mi jer moram nagađat kad su za bacit..:rofl:

Pješčani sat
26.04.2010., 16:04
Ja jednom kupila crne uloške... :ne zna: Bezveze su mi jer moram nagađat kad su za bacit..:rofl:

pa da, to ti je lutrija :rofl:

možda se zato i kupuju :mig:

Gzena
26.04.2010., 16:05
Kupuju se za crne gaćice. :ne zna: Ja sam ih zato kupila....:ne zna:

Pješčani sat
26.04.2010., 16:11
Oh, pa ja mogu zamisliti da ima žena koje kupuju crne jer se ne mažu tako brzo kao bijele :kava:

Gzena
26.04.2010., 16:21
:lol:

to sigurno postoji
kao što postoje i one koje vade tampon da bi mogle piškiti...:D

piece of a dream
26.04.2010., 16:28
vade tampon da bi mogle piškiti...:D

:eek:
Od kad se piški iz vaginalnog otvora?!

Pješčani sat
26.04.2010., 16:28
pa naravno da postoje.
evo, ja prva :)
ima tko da ga to smeta?

Gzena
26.04.2010., 16:35
Ne kužiš. Ove ih ne vade zbog komoditeta nego zbog neznanja. Naime, misle kako se piški kroz tu rupicu... a prešle debelo dvadesetu. :klap:

Pješčani sat
26.04.2010., 16:48
Ne kužiš. Ove ih ne vade zbog komoditeta nego zbog neznanja. Naime, misle kako se piški kroz tu rupicu... a prešle debelo dvadesetu. :klap:

ovo je transfer neugode. meni je neugodno upravo sad zbog njih :rolleyes:
no dobro, u zemlji u kojoj te pošalju da se ispiškiš nakon sexa zbog kontracepcije.. :D

tilla
26.04.2010., 17:00

to sigurno postoji

pa to ja radim. nakon wc se uvijek promijenim. :cerek:

seronjaa
26.04.2010., 17:58
ja sam prije mislila da su dnevni isti ko obični, samo još tanji i manji,...i mislila sam kak je to uau..i zašto ljudi uopće kupuju obične, kad ovi tanji i manji mogu isto to..

i tako sam se jednom gadno zajebala i shvatila zašto se zovu dnevni :brukica:

Nica
26.04.2010., 18:58

to sigurno postoji

Joooj, ja mrzim kada pocuram onaj špažić, poslije mi je bed povući ga... :brukica:
Zato, ako ne izvadim tampon prije, hvatam ga sa papirom poslije... :rofl:

piece of a dream
26.04.2010., 19:20
Aaaaa ja to povučem prvo gore i fino uguram sa strane (na preponu) i on sam stoji dok ja piškim i poslije je čist :rofl:
Probajte :mig:

imi18
26.04.2010., 23:04
meni ode sam na pol van dok piskim :eek: :rofl:

imam i ja cesto uloske kad nemam M, iscjedak is a bitch :zubo:

piece of a dream
26.04.2010., 23:29
Imi onda ga vjerovatno ne uguraš dovoljno dobro, il puno tiskaš dok piškiš :rofl:

imi18
27.04.2010., 11:09
Imi onda ga vjerovatno ne uguraš dovoljno dobro, il puno tiskaš dok piškiš :rofl:

bas sam sinoc razmisljala o tome, rodila dijete, a jos uvijek ne mogu ugurat tampon kak spada :rofl:
ne znam, ne ide to meni skroz unutra, boli :ne zna:

piece of a dream
27.04.2010., 12:08
Pogrešan smijer?!
Premali tampon?! :confused:
Ne znam šta da ti kažem :ne zna:

Ruralna
27.04.2010., 13:07
meni ode sam na pol van dok piskim :eek: :rofl:

imam i ja cesto uloske kad nemam M, iscjedak is a bitch :zubo:

Jel ti zezaš? Kako ti može izaći van?
Ne smiješ ga osjećati i ne smije te boliti, to znači da nije na mjestu.

Pješčani sat
27.04.2010., 13:28
bas sam sinoc razmisljala o tome, rodila dijete, a jos uvijek ne mogu ugurat tampon kak spada :rofl:

gle, tampon bi glatko trebao ići, i trebalo bi ga gurnuti dovoljno duboko da ga ne osjećaš pri kretanju, sjedanju, ležanju..čim god da se baviš.
ako imaš poteškoća s umetanjem, probaj korisitti tampon s onom cjevčicom, u kojoj je tampon smješten- mislim da Tampax to ima.možda ga jednostavno ne stvaljaš dovoljno duboko. :mig:

Ruralna
27.04.2010., 14:28
Evo mali test. Ako niste sigurno da li je tampon dovoljno duboko, možete provjeriti na način da ga umetnete i onda sjednete. Ako ga osjećate, nije dovoljno duboko;)

piece of a dream
27.04.2010., 15:14
gle, tampon bi glatko trebao ići, i trebalo bi ga gurnuti dovoljno duboko da ga ne osjećaš pri kretanju, sjedanju, ležanju..čim god da se baviš.
ako imaš poteškoća s umetanjem, probaj korisitti tampon s onom cjevčicom, u kojoj je tampon smješten- mislim da Tampax to ima.možda ga jednostavno ne stvaljaš dovoljno duboko. :mig:

:lol: Je l' misliš na onaj što se lansira u picu?!
:top: Smiješan mehanizam, ali vjerovatno efikasan

imi18
27.04.2010., 15:18
nije zvaka za seljaka :zubo:

moze dublje kad ga naherim lijevo ili desno, ali ne kad ide ravno. jel onda trebam naherit? :D
da, da, koristim one sa plasticnim cjevcicama, puno je lakse.

ocito onda ne stavljam dovoljno duboko :misli:

Pješčani sat
27.04.2010., 15:30
:D
pa ne znam u kojem smjeru ti ide :rofl:

mislim, nije baš da je svako tijelo geometrijski ispravno. slijedi otpor, nije baš da možeš tampon nekamo drugdje zagurati. neće sigurno u mjehuru završiti :mig:

Afrika paprika
27.04.2010., 15:54
tampon guraš 'vako:

za cijelu dužinu unutra i nakon toga prema natrag pod kutem od 45 :D

bogami, moraš ga prema natrag, inače ostane na početku, a onda smeta i ispada :D

piece of a dream
27.04.2010., 16:01
A jbt Afrika nismo mi neki matematičari :rofl:
Zbog solidarnosti sa IMI evo moram priznati da sam znala popiškiti često tampon dok nisam skontala da ga ne umetnem dovoljno duboko :zubo:
Eto Imi, nadam se da ti je lakše sad :Pivo:

Pješčani sat
27.04.2010., 16:06
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:3mox2WaSWLTQlM:http://upload.wikimedia.org

dakle, cilj je dovesti tampon od točke A( kutijica gdje stoji u foliji) do točke B ( na sigurnom,u rodnici)

ne bih znala o kakvih 45 stupnjeva pričate :D

dakle, ne u ovo žuto, a bome ne ni u crveno :kava:

mislim, ne znam koji vam je cilj..

Afrika paprika
27.04.2010., 16:33
A jbt Afrika nismo mi neki matematičari :rofl:

pa jebemu, ne guraš tampon ravno, nego ga malo nagneš/ zakreneš prema natrag, inače se pojavi otpor i nemoš ga gurnut. a kad postoji otpor, tampon ne ode do kraja nego ga popiškite ili osjetite. mora prst ući unutra duboko s tamponom :zubo:

Pješčani sat
27.04.2010., 16:35

pa jebemu, ne guraš tampon ravno, nego ga malo nagneš/ zakreneš prema natrag, inače se pojavi otpor i nemoš ga gurnut. a kad postoji otpor, tampon ne ode do kraja nego ga popiškite ili osjetite. mora prst ući unutra duboko s tamponom :zubo:
ok.
ili ti je startna pozicija možda drugačija :D

piece of a dream
27.04.2010., 16:53

Šalila sam se za 45-icu, al morala sam napisati :rofl:

I sva filozofija i jeste sa "cijeli prst" i "mijenjaj smijer ako ne ide" :zubo:

Herp
27.04.2010., 17:08
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:3mox2WaSWLTQlM:http://upload.wikimedia.org

Pa, vidiš na slici da stoji pod kutem od 45°, zaboga. :D

Ruralna
27.04.2010., 17:13
Niste normalne :rofl:
Najbolje kutomjer sa sobom ponijeti u kupatilo da ne bi bilo zabune pod koji kutem se gura:kava:

Afrika paprika
27.04.2010., 17:34
Najbolje kutomjer sa sobom ponijeti u kupatilo da ne bi bilo zabune pod koji kutem se gura:kava:

pa ako drugačije ne ide, dabome :confused:

seronjaa
27.04.2010., 17:36

nije. to je očito kut od 60° :kava:

Herp
27.04.2010., 17:48
nije. to je očito kut od 60° :kava:

http://media6.dropshots.com/photos/532297/20100427/093549.jpg

Tirkiznom linijom ti je označen kut. :D
Možeš provjeriti kutomjerom, a ako ga nemaš, dovoljno je i ravnalo - izmjeri katete i vidjet ćeš da su jednake. :mig:

Sad me ispričajte, moram samu sebe prijaviti na Trash. :o

mmmila
27.04.2010., 21:06

mini o.b.? meni su ok, a s drugima iste muke. nema to veze sa stavljanjem.

mmmila
27.04.2010., 21:09
Zbog solidarnosti sa IMI evo moram priznati da sam znala popiškiti često tampon dok nisam skontala da ga ne umetnem dovoljno duboko :zubo:

sram me pitati što me muči, al jel još nekome ovo nije jasno?

Kamena
27.04.2010., 21:33
Ja nosim samo dok imam mengu... :ne zna:

Uranija
27.04.2010., 21:54

Valjda da ga stavi samo na početak, pa kad čučne potisne ga van i tako pomokri.

mmmila
27.04.2010., 22:21
Valjda da ga stavi samo na početak, pa kad čučne potisne ga van i tako pomokri.

kaj se tako može hodati?:D

Uranija
27.04.2010., 22:28
kaj se tako može hodati?:D

Očito može :D s nogama iksicama I guess :rofl:

pobb
27.04.2010., 22:41

meni ovdje niš nije jasno, žene su uspjele napravit znanstvenu fantastiku iz ovoga, da mi je znat kak onda malo veće stvari ulaze bez problema ak se s ovim tolko muče :zubo: ne znam kaj ja onda koristim kad sve funkcionira, jer ovo kaj pišete je presmiješno, čak i zabrinjavajuće

piece of a dream
27.04.2010., 22:45
To je napravljeno da ulazi tamo prirodno :zubo:

meow
27.04.2010., 22:46
Nisam sve citala, budem kasnije, sad mi se ne da... vidim da je nekako doslo i do tampona :rofl:

Dakle, ja koristim dnevne uloske. Jednostavno se osjecam cisce i suhije, svako malo je neki iscjedak, sto je sad u trudnoci jos i pojacano... da ih ne koristim, doslovno bi pet puta na dan morala presvlacit gace, ovako promijenim dnevni ulozak. E sad: isprobala sam ih stvarno gomilu, ali jedino mi odgovaraju od Cosmee, oni plavi, bez mirisa i bez nepropusne folije... tuzno je da ih vecina ima tu nepropusnu foliju ili su sa nekim mirisom (fakat ni ja ne kuzim to :ne zna: ) i niti jedan od tih mi ne odgovara, dolaze mi gljivice.. ne jako ozbiljno, samo svrbez, ali ipak. Ni toalet papir u boji/s mirisom ne koristim, i on me iziritira. Cini mi se da Alwaysovi dnevni isto nemaju nepropusnu foliju od ispod, ali za divno cudo, ni oni mi ne pasu. Sad sam na sto cuda jer vise nisam u Hr, a ovdje je Cosmea nepostojeca... pa si nosim zalihe iz Hr.
Preko noci ih ne koristim, mora se malo i proluftati, jel :zubo: I po danu ga stavim tek ako vidim da je potrebno, ili ako idem negdje van, jer je i pri kretanju pojacan. Trudnoca je fakat 'drugo stanje' :rofl:

mmmila
27.04.2010., 22:55
Očito može :D s nogama iksicama I guess :rofl:

meni okserice ipak prije padaju na pamet:D.

piece of a dream
27.04.2010., 22:58
Da se vratim i ja na dnevne uloške :zubo:
Povele me ove tamponuše stranputicom, pa htjedoh napisati i sad ne znam jesam li već ranije ili nisam:
Da li je neko koristion one descreet dnevne?!
Ja probala i doslovno čim dva dana ga imam krene mi smeđi iscjedak
Nisam prvo znala od čega je, a onda se ispostavilo da je zbog tih uložaka
Ne sjećam se da li sam imala takve reakcije i sa nekim drugima, al mislim da nisam
ja volim carefree :cerek: i mirišljave i nemirišljave i sve

imi18
28.04.2010., 01:09
ubacila nahereno i pod kutem i bome ga ne osjetim :zubo: :trio:

piece of a dream
28.04.2010., 10:18
:s
Imi vrijeme je za slavlje :Pivo:

Pješčani sat
28.04.2010., 10:32

ok. na slici u teoriji stojiš ravno, u RL možda ne stojiš tako :kava:

enivejs, je, ajde, nekih 40 stupnjeva :D

Ruralna
28.04.2010., 11:00
Superiška! Ako samu jednu ne žulja, svo ono pisanje jučer je imalo smisla :zubo: :tulum:

Afrika paprika
28.04.2010., 11:38

yeah baby :gitara:

-Iva-
28.04.2010., 12:02
Od dnevnih, kad koristim koristim Virove (interšpar je jedino mjesto na kojem ih ima za kupiti). Otkrila sam da vata čini čuda. Ima ona nekakva veća za bebe i ta mi je taman, 100 % pamuk i gotovo. Al niti jedno niti drugo ne stavljam stalno, već po potrebi.

Ovo s kutem je vrlo zanimljivo. Već sam bila odustala od tampona, možda probam ponovo :zubo:

meow
29.04.2010., 19:12
Ma tamponi su zakon, iako kazu da to nije zdravo :blabla: a sto je vise danas zdravo :ne zna: Nakon pocetnih poteskoca kad sam ih tek pocela koristiti i kad jos nisam bas bila sigurna sto i kako, nisam nikad imala problema pri umetanju. One s aplikatorom jednostavno ne volim :ne zna:

piece of a dream
29.04.2010., 19:27
A zdravo je baš držati prljav uložak dva- tri sata :rigo:
Još uvijek nisam iskusila da "nije zdravo" koristiti tampone - upravo suprotno, ako bude nekih neugodnih pojava tad ću razmisliti o prestanku korištenja :)

Death-of-Art
29.04.2010., 22:12
Još uvijek nisam iskusila da "nije zdravo" koristiti tampone - upravo suprotno, ako bude nekih neugodnih pojava tad ću razmisliti o prestanku korištenja :)

a najzdravije bi bilo da ko majmuni hodamo okolo golih pizda i guzica i da tragovi menstrualne krvi ostaju za nama po asfaltu.

meow
01.05.2010., 16:49

a najzdravije bi bilo da ko majmuni hodamo okolo golih pizda i guzica i da tragovi menstrualne krvi ostaju za nama po asfaltu.

:rofl: Upravo tako :top:
Meni se isto tamponi cine kao najbolje rjesenje... a mozes i na kupanje ljeti :zubo: sto u biti i je razlog zasto sam ih ja osobno pocela koristiti

piece of a dream
01.05.2010., 19:10

A jbg svejedno mi nikako nije jasno kako to da sad kao tamponi nisu zdravi za picu, a ulošci baš jesu :horor:

Lalena Lola
06.05.2010., 18:21
to sam se i ja uvijek pitala..i ne shvaćam to baš..

dnevni ulošci su dobri samo za zadnje dane mjesečnice, ili za prvi dan, ako ne znaš kad ćeš dobit..pa ti žao potrošit pravi (kad ih je samo 10 u pakovanju),,.a staviš onda dnevni i osjećaš se sigurno i prozračno..

a one sa mirisom kamilice... pa fuj..pa tu samo moš čekat kad ćeš dobit gljivuštine i koješta.
a za šta mi onda služe gaće ako ću nosit dnevnne uloške? mislim,..onda mogu nosit cijelo vrijeme samo 1 gaće, a samo mijenjat uložak? pošto se gaće neće ni uprljat

:rofl::rofl: Imam isto mišljenje! Ne privlače me ti dnevni ulošci niti malo!

seronjaa
06.05.2010., 18:31

ne po asflatu, nego po zemlji ili travi :D

a nekako mi opet drukčije zvuči ako nešto zaštopaš i ako pustiš da curi i samo obrišeš.. nekako mi ova verzija sa brisanje zvuči zdravije :/

mislim da nije baš dobro dolje trpat koješta :ne zna:

a jel se nekom kad desilo da npr. dok je na wc-u onako stegne neki mišić i onda bljučne veliki bljuč? :D

Funk Lizard
03.07.2010., 12:23
neznam, meni to nije normalno. nosis kad imas "zensku bolest" i to je to -.-

axlica
03.07.2010., 12:46
neznam, meni to nije normalno. nosis kad imas "zensku bolest" i to je to -.-

bolest?

seronjaa
03.07.2010., 14:14
bolest?

tetu iz amerike :D koji bolesni nazivi