PDA

View Full Version : Moja prva šminka

doriana gray
26.04.2010., 14:32
Malo mi je dosadno pa mi je palo na pamet ad nemamo ovakvu temu, a da bi bilo baš fora prisjetiti se naših kozmetičkih početaka početaka :rofl:

Pogotovo nas koje smo odrasle u vremenu prije naručivanja s neta, dm-a i ostalih kapitalističkih blagotvorina :zubo:

recimo moj prvi puder je bio MF Seamless, koji je bio strašno lagan i gotovo proziran, a prva maskara Maybelline great lashes, ona roza sa zelenim čepom koju je svojedobno reklamirala Sarah Michelle Gellar aka Buffy, tj cura koja bi Edwarda Cullena brzo vratila među mrtve :lol:

Prvo sjenilo mi je bila neka jeftinjava s natpisom paris- i s 4 nijanse ljubičaste, to sam dobila za rođendan

ruž mi je bio neki no name boje šljive kojeg sam ćopila mami- nikad ga nisam nosila, ali sam se doma redovito mazala njime. prvi pravi ruž bio mi je od manhattana neki sedefasto svijetloljubičasti (:zubo:), a sjajilojedno prozirno od rimmela vinyl gloss i drugo marke kron (neka njemačka) boje mojih usana- i dan danas patim za njim.

rumenilo nisam dugo koristila, ali prvi highlighter mi je bio kremasti manhattanov- all over cream se zvao ili tako nekako, bijele boje...

parfem- red jeans od versacea :o to je tada bio najkul parfem koji se mogao nositi

koji su vaši prvi proizvodi? :cerek:

edit: kako mi je tata često donosio njemačke časopise, stalno sam uz njih dobivala neku šminkicu, slatka sjajila i to, pa je i to činilo moju bazu u počecima

Bluegirl
26.04.2010., 14:45
Uffffffff

Ovako....prvo sam našla neku no name maskaru kod mame, na koju je ona zaboravila negdje i več se osušila ali meni je kao 14 godišnjoj klinki baš pasalo samo malo malo s tom suhijom maskarom potegnuti po trepavicama :). Onda sam našla neki njezin ruž od Helene Rubinstein, pa sam samo lagano dotakla usne i obraze (ne bi baš dobro prošla kod staraca našminkana, ovako sam bila ja, samo lijepša :D). E da prvi parfem mi je bio Nafnaf :D.

Onda sam u 2. srednje kupila prvu maskaru Max Factor i skužila da se gadno trusi, pa mi je mamica kupila moju prvu Lancome kojoj sam ostala vjerna 150 godina :). Iste godine sam dobila i Givenchy prizmu siva sjenila. Prvi puder mi je bio na faxu i to Versace u prahu :D a dalje se ne mogu sjetiti :D.

Inanna
26.04.2010., 14:51
Uffff....
Čini mi se da sam imala 15-16 godina kada sam se počela družiti sa dekorativnom kozmetikom...
Prvi tekući puder i puder u kamenu su bili Deborah, kod nas se masovno odlazilo u Trst po tu kozmetiku.
Prva maskara mi je bila L'Oreal VolumissimeX4 ili kako se već zvala, a nakon nje Max Factor 2000 Calories.
Imala sam i neku Deborah crnu olovku. Sjenila nisam koristila, bila sam odustala od njih nakon što me frendica bila namazala tako da sam izgledala kao panda :rofl::rofl:
Imala sam i neki Pupin ruž, neka nudasta nijansa, to je bilo, kao, za posebne prilike :raspa:
Druge kozmetičke stvarčice nisam koristila, sve je ostalo došlo kasnije :D

Meravigliosa Creatura
26.04.2010., 14:56
A slatko :D

Moja prva maskara je bila malo putno pakiranje neke Diorove maskare...imala sam trepavice do obrva.. sjećam se da sam je stavljala tonu :rolleyes::rofl:

I crna olovka od Krke...to je bilo mamino, ali je preko noći postalo moje...:zubo: i uvijek sam pretjerivala s olovkom :D

Nekakvo kvatro sjenilo iz kineskog...s bijelim, sivim, crnim i srebrnim sjenilom...s tim da sam koristila samo srebrno..i bilo je super... :)

Pudere nikad nisam koristila, kao ni danas...
Ruževe, sjajila isto tak...

A rumenilo prvo mi je bilo Golden Rose za 15kn..Teracota nekakva koja je sad 70-ak kuna..:eek::D
..i još ju imam doma..:D

Lakovi prvi su mi bili Astor i Constance Carol... :cerek:

Andjelcic
26.04.2010., 14:59
prva sminka, uhhh :o
svijetloplavi i srebrni ruževi manhattan
prozirna maskara, mislim da je isto bila manhattan
nekakvo deborah vocno sjajilo, kao mali roll on
i paleta no name plavih sjenila, u svim nijansama plave

uzas :zubo:

TheEmpress
26.04.2010., 15:01
Hmmm... :zubo:

Samo 5 godina je prošlo, a ne sjećam se baš. :rofl:

Sjenilo je bilo neko ono carlo di roma iz offertissime. Moja mama obožava ta sjenila, pa sam si ga prisvojila. :D Prvi ruž neki She crveni i to prije jedno dvije godine :zubo:, sjajilo isto neko iz offertissime, ono roll on, kakva sad nemrem nać, a baš su mi dobra. :tuzni: Rumenilo još uvijek nemam. :brukica:

Prvi puder u kamenu neki Oriflame, korektor također oriflame, onak koji ko olovka izgleda. Još ga ima u katalogu. :zubo:

Carol_zg
26.04.2010., 15:18
A joj, kad se samo sjetim... :cerek:

Sjenila, neka smeđa kvatro s placa - čuj nema se para, a mamu ne smijem žicat za šminku ( mislim da sam bila 8. razred... :rolleyes: )

Maskara, nula bodova - to je došlo tek u srednjoj i to neka Pupina koju sam u Nami na Trgu kupovala, jako jednostavno crno pakiranje, tad je bila 35kn :D Sjećam se da je bila jako vodenasta

Sjajilo je bilo neko bezbojno roll on s mirisom mente i imalo je efekt hlađenja na usnama :lol:

A ruž sam nažicala mamu da mi kupi jer sam išla na neki rođendan i sjećam se da smo sve cure imale taj isti ruž - neki srebrno plavkasti od Mannhattan-a. Ajme žasu.

I to je zapravo to, sve ostalo je došlo u kasnijim razredima srednje škole...

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 15:20
Prvi puder Green line :cerek:
Prva maskara neka bezbojna, i jos me bilo stid sto je stavljam pa sam to kao krila :facepalm:
Sjajila za usne Kost, Golden Rose, Gabrini i tako te jeftine stvari.. kao i oriflame.
Sjenke za oci i nisam bas koristila ali sam znala "ukrasti" od mame neku plavu nijansu :facepalm:
To je sve bilo kad sam imala mozda 13 godina :angeleye: ( i tada se skoro nijedna nije sminkala.... i sminka je bila tabu :D )

TheEmpress
26.04.2010., 15:30
Vi ste napredne bile. Meni mama nije dala da se šminkam i boim kosu dok nisam srednju krenula. I kad sam osnovnu završila, prvo kaj sam napravila je da sam pramenove crvene stavila. :zubo:

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 15:43
Farbanje kose je kod mene jos uvijek tabu :facepalm:
Ali svakako sam se ohladila od toga...uvijek mi branili i sad me vise ne zanima :rolleyes:

calmy
26.04.2010., 15:44
uh moja prva šminka... da se neke stvari još proizvode i danas bi ih kupila :cerek:
prvo sjajilo bilo je od deborah na kuglicu. stalno sam se s tim trackala, a prvo sjenilo je također deborah. nekakvo duo-jedno je bila prekrasna roskasta nijansa (zapravo je davalo samo nekakav sjaj), obožavala sam to sjenilo i svega ga potrošila :cerek: (bilo mi je jako žao jer ga više nije bilo za kupiti, pa sam tražila nekakve imitacije al to više nije bilo to), a druga boja je bila nekakva fuksijasta al mi se nije sviđala pa sam ju šutnula u smeće :D
prvi parfem od YR (miris jabuke), imam ga još malo u bočici, a prije toga sam šnjofala mamin cerutti :cerek: (nisam se usudila špricnuti da netko ne skuži :facepalm:)
prva maskara čini mi se da je bila miss sporty, sad kužim da je grozna bila, al meni je tad bila najbolja na svijetu :D
prvi tuš negdje u 2-3 srednje (s-he)..i tako je sve krenulo. sad nema čega nemam :zubo:

5rich
26.04.2010., 15:53
prva maskara mi je bila neka YSL koju sam maznula mami,i nakon toga dobila neku upalu očiju,i naučila vrlo važnu lekciju: Dijeli sve osim dečka,maskare i olovke za oči....:rofl: kad sam se oporavila od upale, mama mi je kupila maskaru,ali nisam sigurna jel je bila MF 2000 calories ili ona Maybeline roza sa zelenim čepom :zubeki:
prvo rumenilo je bilo neko crvenkasto YSL koje sam isto maznula mami,i baš sam si bila fensi s njime(ekšli crvena rumenila mi nikak ne stoje :facepalm:)
prvi puder onaj Manhattan clearface antibakterijski u kamenu,a prvi ruž neki Astor kojeg mi je poklonila mama :D
prvog sjenila se ne sjećam :D
prvi parfem mi je mislim bio neki narančasti Benneton...:ne zna:

ivuschka
26.04.2010., 15:55
nostalgija :cerek:

7 osnovne
- tamnozelena olovka za oči, mami sam ćopila, neam pojma koja je marka bila :ne zna: prve crte na očima uz rub donjeg kapka izvučena crta u stilu kleopatre.

- prozirna maskara oriflame

- crni tuš oriflame

:s :s

:rofl:

Paranoid Sheep
26.04.2010., 16:30
Ijaooo...Prva sminka je uglavnom bila kradena od mame.I dan danas je dio toga na zivotu. :D
Al se sjecam svog prvog ruza,Markins.Neki rozo-lila koji mi je stajao kao piletu sise,al je bio predivan :cerek:

Tih mjeseci i godina sam gutala teen,pa sam tamo procitala da bijelo,sedefasto sjenilo povecava oci...U mojoj glavi-sto vise sjenila,to vece oci.Naravno da sam jedno vrijeme hodala kao rakun s bijelim oko ociju dok nisam shvatila da izgledam kao kreten (ali hej,oci su se cinile vecima!Ne znam zasto sam ikad mislila da su male,doduse...Oci,jel.).:cerek:

Aaaa...Sad sam se sjetila i prvog pudera!Za neki bitan dogadjaj,jednom ga stavila,to mi je bilo jako bitno za tu prigodu.
Nisam ja jadna neuka znala da puder ima razlicite boje,pa sam kupila prvi koji mi je dosao pod ruku.Bio je cca 3 nijanse pretaman,a ja sam ijope izgledala ko kreten.:cerek:

Neugodno mi je. :facepalm:

Mladost.:cerek:
:D

Bluegirl
26.04.2010., 16:34
Uf kad se samo sječam kako sam se uredjivala za prvog (ozbiljnog) dečka sa 15 godina :D. Trebalo mi je barem 2 sata a skoro pa se nisam šminkala (osim polusuhe maskare i malo ruža na obraze i usne) :D. Sad sam sa ful šminkom i frizurom na viklere gotova u sat i petnajst minuta tops (osim ako nije nek jako svečani event onda može i duže :D).

Teeja
26.04.2010., 16:41
Mislin da sam prvu šminku ikad koristila za svoj 14. rođendan a to je bilo plavo sjenilo :zubo:

Kasnije sam kupila crnu olovku za oči u avona, a u drugom srednje prvi puder u sticku i nekakve lakove.. s vremenom sam (mislim 3. srednje) kupila zeleno sjenilo i na faksu puder u prahu i ostale pizdarije.

Sudeći po današnjim curama, kasno sam se počela šminkat :facepalm:

juicy loLlipop
26.04.2010., 19:18
ja se samo sjecam da mi je mama kupila u 8.raz prvi parfem escada sexy graffiti :cerek:

a u srednjoj su dosli avon korektor, crna olovka za oci i maskara

sjenilo prvo mi je bilo neko zeleno negdje u 2. ili 3. srednje

i stalno sam se trackala sa onim sjajilima :)

frupy
26.04.2010., 19:57
Ja sam ovdje stvarno metuzalem.:brukica:
Kad sam ja bila tinejdzerka, max factor je bio velika nepoznanica.:zubo:
Lakove za nokte sam kupovala na dolcu, puder je bio margaret astor kupljen u trstu, olovka za oci ellen betrix, maskara neka no name, sjenila neka jadna kupljena na nekom standu.:facepalm:
Parfemi su bili giorgio beverly hills i versace versus.:D

khm khm
26.04.2010., 20:01
Uh! Najviše mi je u sjećanju ostao moj prvi parfem- avon little black dress (koji mi i danas predivno miriši), maskara je bila neka maybelinne, ruževi i lakovi constance carroll ili tako nešto (trajnost laka- 3 sata :D), puder max factor, a rumenila nisam koristila. I da, imala sam par sjajila, neki no name (mislim da se zvao carol), prozirno od vitaskina i neko roll-on prozirno sjajilo koje ne bih ni nazvala sjajilom u pravom smislu, samo se cijedilo s usana :rofl:

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 20:29
Uh, sjecam se i one tonirane kreme Vision :p:mig::cerek:

TheEmpress
26.04.2010., 20:52
Jel ima negdje još tih roll on sjajila? :cerek: Jedno vrijeme ih je bilo u oriflame katalogu, al mislim da ih nema više. A tak su mi dobra ta sjajila.

Bluegirl
26.04.2010., 20:56
Ha ha i ja sam se sjetila tih roll on. Meni su bila grozna :O.

TheEmpress
26.04.2010., 20:59
Ja sam imala neko od naranče i trešnje i tak su fino mirisala. :cerek:

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 21:01
ja imam od oriflejma
od narance :cerek:
ima ih jos uvijek
ali nisu u redovnoj ponudi
bude na akciji :cerek:

Bluegirl
26.04.2010., 21:02
I ja sam imala neko narančasto, nit su ostala na usnama a kad sam jih polizava peklo me u grlu :D.

Valjda mi se zato ne svidjaju :D.

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 21:06
http://ba.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCat=&prodFilter=&prodCode=13915

evo ih :cerek:

Bluegirl
26.04.2010., 21:08
http://ba.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCat=&prodFilter=&prodCode=13915

evo ih :cerek:

Ovo je bila čista Proustova Madeleine :lol:

Maiya
26.04.2010., 21:15
Pola se ne sjećam ko da je 20 godina prošlo.. :rofl:

Ono čeg se sjećam je Deborah roll on prozirno sjajilo. :cerek: Pa onda nekakvo užasno, neukusno, swirly JAKO rozo :rofl: čini mi se da je isto bilo Deborah. Kasnije je tu bio i Avon Perfect Wear puder, a prije tog Avon maskara ako se dobro sjećam...nju sam dobila na dar zajedno s nekim sjenilom i užasnim ružem :rofl:. Nijansa Champink. XD Dovoljno rečeno.

I sjećam se da sam imala neko prozirno sjajilo, prestrašno ljepljivo. Mislim da je bilo Quori. Imala sam i olovku, ne zna se koja marka i otkud je došla, uzela mami. XD

I bila sam opsjednuta balzamima za usne.

*bobica*
26.04.2010., 21:22
visions ljubicasto sjenilo iz oriflamea, jos u 6.razredu, donijela sam ga u skolu i samo najbolje frendice su ga mogle posuditi :rofl:, da ne govorim da nam je za par dana ravnatelj dosao i rekao da to moramo skinuti jer smo naravno bile ljubicaste od trepavica do obrva :rofl:
a uz to mi je i baka donijela iz njemacke nekakav ruz sa srebrnim glitterom, to je obavezno bilo, a parfem onaj s placa - lucci lucci :rofl:

ovakvo al ono staro staro.. jos se zatvaralo kruzno, nije imalo poklopac na otvaranje
http://in.oriflame.com/catalog-images/product/global/2994_2.png

ruž sa glitterom srebrnim, mirisao je tako dobro jooj
http://www.rebelinme.com/products/1045_large.png

lucci lucci
http://www.autotihi.com/slike3/5021371409112.jpg

to su bila vremena :cerek:

Sarajka_Mazza
26.04.2010., 21:26
hahah

imam to staro vision sjenilo :facepalm:

isto sam koristila taj sljokicavi karmin
i da, super miris, kao na cokoladu...

dobra stara vremena :cerek:

tsh
26.04.2010., 21:27
Ajoj luci luci :cerek: (meni se cini da je staklenka bila drugacija?)
Jel se ima gdje to kupiti??????? Da posnjofam bar jednom :D

Bluegirl
26.04.2010., 21:32
Joj sad sam se sjetila, kad sam bila u 1. razredu osnovne ( 1985 :D) onda je izašlo Labello, i bila je i crvena boja (koja naravno nije bila crvena nego prozirna). Kupila mi je teta to labelo i znam kako je učiteljica totalno poludila, da imam šminku, uzela mi ju je i rekla evo još je i CRVENA, išla ju je swatchati po ruci :lol: i nikak joj nije bilo jasno kako ne ostavlja traga.

Onda mi je dedina sestra iz US donjela keks, za koji mi je rekla da nije keks nego sapun. Okej idem ja oprati ruke sa kukijem kad ono kuki se otvori a unutra dva sjalila za usne. Nije ni znala kaj mi je donjela a mene je skoro infarkt trefio od sreće :D jer nitko nije znao da se u mom kukiju krije sminka :D.

*bobica*
26.04.2010., 21:34
hahaha :D kazem vam, to su bila vremena :D
takva je staklenka bila, al ak se sjecas bili su i oni mini roll on :D onako u zamagljenoj bocici :rofl:
tesko da ima...ako ipak netko nade neka nam javi
živio LUCCI LUCCI !! :cerek:

larlar
26.04.2010., 21:35
hahahhaa...šminkala sam se grozno - obrubljene usnice i tako to - ruž nisam imala u osnovnjaku, nego kajal i olovku za usne od Markinsa - za rumenilo nisam htjela čut u biti - otkrila sam ga tek kad su stigla labela od jagode - pa mi je to bio intro u rumenila (možda zato jer sam viđala hrpetinu prenarumenjenih baba oko sebe?)
e da i bilo mi je užasno fora ne češljat sehttp://www.pic4ever.com/f_sabzmoom_58d78cf.gif - do te mjere da su mi zvali starce na razgovor u školu na tu temu
parfemček naf naf - ovaj: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:wtMCEERbNkGz2M:http://www.punmiris.com/images/perfume/m.2718.jpg i cacaharel eden

Bluegirl
26.04.2010., 21:37
Larlar taj je bio i moj prvi :O. Baš mi je bio simpa na njega sam prve tinjedjerske ljubavi hvatala.

A mama mi je mirišala na ovo:
http://www.fragrancex.com/images/products/SKU/big/1027W.jpg

larlar
26.04.2010., 21:46
ajme koji retro! :D
prije godinu-dve sam ga imala prilike pomirisat i još uvijek mi je mrak...samo se sjećam da je rapidno brzo hlapil

piromankaaa
26.04.2010., 21:56
sjećam se jeftinih sjajila na ovu šemu
http://www.catwalkcosmetics.com.au/images/products/lipgloss_swirl.gif
jeftinih prozirnih ruževa sa hrpom šljokica...
bakine crvene grožđane masti koju sam na mrvice krala i po doma se mackala s tim (bila je baš crvena, onak opče me se nije moglo skužit :lol:)...
prozirni lakići sa ogromnim zvjezdicama i srčekima
nešto kasnije constance carol ruževa i pudera od mame...

a još kasnije...
carlo di roma paleta sjenila za lickanje po doma (još su na životu, ali ih ne koristim)
manhattan kompaktni puder (koji nije bio 'suhi' kao sad, nego je nekako više nalikovao pjenastim puderima, samo tvrđe pjenastim :misli::bunca: )

prvu maskaru ne pamtim....mislim da je bila prozirna carlo di roma....:misli:

a kremica je duugo bila becutan..

LadyMoonlight
26.04.2010., 22:01
Ajme.. Pošlo je možda 3 godine, a ja se skoro ničeg ne sjećam.

Sjajilo.. Miss Sporty neko pinky, još ga imam iako ne koristim.
Maskara neka mamina, u ljubičastom pakiranju.
Sjenila nudasta, samo se shimer vidio, ništa drugo.
Puder koji ni dan danas ne koristim, al važno da se imalo. Manhattan neki, baš je nijansa bila super :)
Parfem, daaavno. Možda sam 4 godina imala, neki Tom & Jerry i ona sirena iz Disneya xD

TheEmpress
26.04.2010., 22:04
Ajme, piro, da, imala sam valjda miljardu takvih šarenih sjajila. :rofl:

piromankaaa
26.04.2010., 22:10
ja bi i sada jedno... za 'stara' vremena...:lol:
jel ima toga više igdje? :ne zna: :zubo:

Sponza ri
26.04.2010., 22:12
jaoooo, ja se sjecam svog prvog sjajila, avonovo, tickled pink nijansa :cerek:
prekrasno je bilo, fino mirisalo, al nijansu kasnije vise nikako nisam mogla nac :(

tsh
26.04.2010., 22:50
:eek: Djeco evo ga lucci lucci jos je ziv

http://cgi.ebay.co.uk/Constance-Carroll-LUCCI-LUCCI-ladies-50ml-SMELLS-LIKE_W0QQitemZ250621354870QQcmdZViewItemQQptZUK_He alth_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP?hash= item3a5a326376
a ima ga i na jos nekim UK stranicama za kupit. Prvom zgodom ja ga kupujem da se podsjetim na "djevojacke" dane.

Je tako je bilo u moje vrijeme, tamo neki lucci i prozirna niskoristi roll-on sjajila i svi smo bili sretni i prezadovoljni sa tim, a pogledajte danas.......

http://www.youtube.com/watch?v=1i_3gOBSeZE&feature=related (vlasnica kolekcije ima 10 godina)

khm khm
26.04.2010., 23:02
Jel ima negdje još tih roll on sjajila? :cerek: Jedno vrijeme ih je bilo u oriflame katalogu, al mislim da ih nema više. A tak su mi dobra ta sjajila.

Znam ih vidjeti po štandovima na placu!

khm khm
26.04.2010., 23:08
Pola se ne sjećam ko da je 20 godina prošlo.. :rofl:

Ono čeg se sjećam je Deborah roll on prozirno sjajilo. :cerek: Pa onda nekakvo užasno, neukusno, swirly JAKO rozo :rofl: čini mi se da je isto bilo Deborah. Kasnije je tu bio i Avon Perfect Wear puder, a prije tog Avon maskara ako se dobro sjećam...nju sam dobila na dar zajedno s nekim sjenilom i užasnim ružem :rofl:. Nijansa Champink. XD Dovoljno rečeno.

I sjećam se da sam imala neko prozirno sjajilo, prestrašno ljepljivo. Mislim da je bilo Quori. Imala sam i olovku, ne zna se koja marka i otkud je došla, uzela mami. XD

I bila sam opsjednuta balzamima za usne.

Ajme Quori :D To je imalo tako gadan okus! Imala sam neku groznu narančastu nijansu! :bonk:

TheEmpress
26.04.2010., 23:27
ja bi i sada jedno... za 'stara' vremena...:lol:
jel ima toga više igdje? :ne zna: :zubo:
Bilo ih je prije u offertissimi, ja sam imala par, isto tak šarenih, samo je bila okrugla bočica. Možda ih čak još ima tam. :rofl:

Zmijica
26.04.2010., 23:34
Ja sam ovdje stvarno metuzalem.:brukica:

Ak si ti metuzalem, što sam onda ja? :rofl:

Kao klinka - osam, deset godina - sam ćopila rođakinji jednu potrošenu paletu, šest sjenila ne znam koje marke, sjećam se da me zeleno totalno oduševljavalo, ali naravno nosila sam ga samo po doma...
Lak Revlon, mrkva crveni, ukrala mami... samo za školske praznike su mi dali lakirat.

Vidim da nikom Samanta ruž nije bio prvi :D, e meni je. Nekakav perlasto rozi, izgledala sam kao da su me ima mjesec dana zaboravili pokopati :zubo:
Puder u kamenu prvi Max Factor, već sam na faksu bila.
Za tekući puder nisam imala pojma da postoji :rofl:, a prvi puder mi je bio - baby. Da, da, s onim bijelim sam se prašila po licu :facepalm:
Od parfumerija smo u "moje doba" imali Iris i gotovo :D
U Trstu sam kupila prvi skuplji parfem, neku Jill Sanders u skroz bijeloj bočici, u žurbi sam uzela taj umjesto željenog Joopa i bilo mi je žao k'o psu...

Constance Caroll, o da... sjenila (prvo moje sjenilo, duo sivo-crno), maskara... parfemi...
Ček malo, Lucci je bio kopija od... Lou Lou? :misli:

Svi su bili ludi za tim Luccijem, a ja sam imala kopiju Poisona, kako li se zvao...
Prvi parfem mi je bio Tramp :isuse: (najfrendica je imala Čarlija, plavog), i neki koji se zove Euridice, još imam bočicu...

:vremeplov mode on: :)

Zmijica
26.04.2010., 23:42
Isuse, taj sam bila željela... tada je bio novi, tek izašao...
Idem ga pomirisati sutra :cerek:
http://www.punmiris.com/parfem/Joop-/Joop-Le-Bain-2419.html

EDIT:malo me uznemirava pomisao da su se neke od vas te godine rodile :D

tsh
26.04.2010., 23:58
O pa ti si definitivno iz moje "grupe"
evo ga moj prvi puder,(slika dolje)
i onda sam se ja tako naprasila time (bez ikakve podloge, kreme icega) i ocekivla da budem bjutifulna...........a ono jok, sve sto sam naprasila to je odmah spalo (btw i tada sam iako u pubertetu imala suhu kozu). Od tada vucem "traume" na negativno iskustvo sa puderom te ga do dan danas ne koristim (cak ni kada sam otkrila da postoji i tekuci :lol:)

Prvi vlastiti ruz (ne kraden od mame, tj samostalna kupnja) je bio Samanta ili Maraskin, uglavnom jako svjetlo plavo pakovanje, a boja.........:lol: pa posto su to bili moji poceci u sminkanju, vodila sam se logikom da ne zelim biti upadljiva i imati puno boja na sebi, zato sam izabrala najnudastiju svjetlo puder boju misleci da sto manje boje = manje ce se primjetit:rolleyes: jeeeeeeeeea dok nisam dosla kuci i namazala se :rofl::facepalm: ..........mislim pustite masti na volju na sta je to licilo
Da li treba da napomenem da ruzeve ni dan danas ne koristim.......

(Sad zbilja pocinjem pomisljati da moje ne koriscenje ruza i pudera vuce posljedice iz rane mladosti mojih make up zlocina)

Maiya
27.04.2010., 00:03
malo me uznemirava pomisao da su se neke od vas te godine rodile :D

Ja sam se rodila baš godinu prije. :rofl:

Znala sam da će ova tema postat popularuša.

Sjećam se Constance Carroll lakova i ruževa. Ijoj.
Čak sam nedavno vidjela CC rumenila, a boje totalno privlačne. Tko bi rekao, a nisam to vidjela godinama no znam da još ima.

I oke, to nije dekorativa, ali sjećam se kako je bio popularan onaj Oxi gel za čišćenje prištave tinejdžerske face :rofl: To mi je baš pomagalo ali se brzo prestao prodavat. Da mi je danas to probat, da vidim kakvo je. Onda sam se stalno ribala s tim. :zubo:

O pa ti si definitivno iz moje "grupe"
evo ga moj prvi puder,(slika dolje)
i onda sam se ja tako naprasila time (bez ikakve podloge, kreme icega) i ocekivla da budem bjutifulna.

:lol: :lol: Obožavam ovu temu.

doriana gray
27.04.2010., 11:19
drago mi je da je tea zaživjela :zubo:

sjećam se da sam jednom nosila ljubičasti ruž po doma i otvorila vrata susjedi (zaboravivši na ruž :facepalm:), a onda me pitala jel se igram (a ja osmi razred) :facepalm:

i ja sam imala visions sjenilo, samo ljubičasto sivu kombo- isto na šaraf :cerek: nijansa moon cloud čini mi se

a jedna fredica je mami ukrala krkinu paketu sjenila koja su prašila posvuda :lol:

ja sam imala ovaj kul dezić, dobila od tetke

http://shadesandmoods.co.uk/images/uploads/Constance%20Carroll/Constance%20Carroll%20Deodorant%20Body%20Spray%20L ucci%20Lucci.jpg

aelys
27.04.2010., 11:50
ah, davno je to bilo.. :cerek:

prvo sam, u petom, šestom osnovne krala mami markinsova sjenila i ruževe (imala legicu što je radila u saponiji pa je uvijek bilo tih stvari po ladicama)

a onda sam dobila korektor (onaj balea za problematičnu, tek su onda došli u dm.. a još uvijek mi je taj najbolji :top:) u sedmom ili osmom razredu pa manhattnov puder u kamenu..(da, već mi je onda trebao :rolleyes:) i labella/sjajila.
u srednjoj sam prešla na tekuće pudere i rumenila, a malo prije faksa na maskare, olovke i tuševe.
sjenila i ruževe ne koristim ni danas :)

edit: ovo je bilo prvo sjajilo koje smo sve u razredu imale. i sad sam ga stavila. još se sjaji i miriši :cerek:
(ako netko sutra otvori temu: otrovala sam se deset godina starim sjajilom - that's me:p)
http://i43.tinypic.com/fclc3n.jpg

calmy
27.04.2010., 14:46
sjeća se netko spice girls dezića? :zubo: taj je bio samo za posebne prilike :zubo:

*bobica*
27.04.2010., 14:53
sjeća se netko spice girls dezića? :zubo: taj je bio samo za posebne prilike :zubo:

hahahaha kako ne!! taj se koristio samo za rodendane :rofl:

http://images.trademe.co.nz/photoserver/tq/77/95007277.jpg

sjetila sam se jos ovih sjajila... :cerek: to je bilo pod obavezno :D

http://www.autotihi.com/slike3/0000300003.jpg

frupy
27.04.2010., 14:55
Ak si ti metuzalem, što sam onda ja? :rofl:

:five:
Vidim, tu smo negdje po godinama...:D
Constance Caroll rulz! :headbang:

Bluegirl
27.04.2010., 15:29
Vidim, tu smo negdje po godinama...:D
Constance Caroll rulz! :headbang:

I ja sam s vama :D.

Kak sam samo zaboravila na Samantha ruževe? One rozo pearl nianse :D :D :D

zekica21
27.04.2010., 15:45
imala sam jedno srebrno sjenilo koje je bilo tako prekrasno da bi ga sada opet uzela ali se uopće ne mogu sjetiti koja je bila marka.
imala sam uz to i električno plavo sjenilo koje sam nekad furala uz rub trepavica kao liner. Korektor Rimmel i smeđa Rimmel maskara.
Tek za maturalni nabavila rumenilo Bourjois i crnu maskaru 2000calorie i puder iz Avona calming effects s pumpicom i sjajilo Glam shine.
Sjajila su bila uvijek ona uljna na roll s trešnjom :D

Anya Amasova
27.04.2010., 15:52
..samo se sjecam prvog ruza, uzimala sam ga mami i sminkala se dok je nije bilo doma, pakiranje je bilo zlatno, sa reljefnim tockicama, sam ruz je bio ZELENE boje ali kad si ga stavljao na usne pocrvenio bi :cerek::cerek:

posebnost mu je bila da bi drzao 24 sata na usnama, nepotrebno je reci da bi me mama svaki put skuzila zbog izribanih crvenih usana :cerek: :zubo:

those were the days :D

ako se netko sjeti o cemu se radi castim ga kolacima :s

piromankaaa
27.04.2010., 16:03
u kozmu sam ti vidjela ruževe koji su zeleni (uz zelene ima i žutih i narančastih i sl.) uglavnom koliko sam skužila mijenjaju boju :ne zna:
možda je to ta šema... (nisu me baš privlačili pa nisam skužila na koju foru mijenjaju boju i u koju boju)

ja si želim prozirni ruž sa šljokicama.... znam i di sam ga vidjela.... jedva čekam kupit si ga :cheer:....
još samo nać onakvo šareno sjajilo.....

a sjetila sam se svog prvog pudera... bio je loose, u veelikoj crnoj kutiji.... i prekrasno mirišao....naslijedila sam ga od mame..... al tad je već bio toliko star da više ništa na njemu nije pisalo......

frupy
27.04.2010., 16:03

Jeee! The more, the merrier!:cheer:
Da, rozi samantha ruz je bio apsolutni must have u 80-tima. Krala sam ga mami, a ne zna se kojoj je groznije stajao. :facepalm:

piromankaaa
27.04.2010., 16:07
Jeee! The more, the merrier!:cheer:
Da, rozi samantha ruz je bio apsolutni must have u 80-tima. Krala sam ga mami, a ne zna se kojoj je groznije stajao. :facepalm:

:lol: ajde bar nije bio proziran i imao ogromne šljokice ko moji prvi ruževi :lol::lol:
valjda sam kilu šljokica pojela tad....
a kak sam tek izgledala :facepalm::lol:

5rich
27.04.2010., 16:38

oh,impulse...imala sam ih jedno 7-8,i dok mi je baka iz njemačke dolazila pod obvezno je morala donest taj dezić :D:cerek:

EDIT:malo me uznemirava pomisao da su se neke od vas te godine rodile :D

:rofl: ja se nisam još ni tad rodila..nisam ni u planu bila...:D

tsh
27.04.2010., 16:58
.. pakiranje je bilo zlatno, sa reljefnim tockicama, sam ruz je bio ZELENE boje ali kad si ga stavljao na usne pocrvenio bi :cerek::cerek:

Ouuuu jes, sjecam se toga, samo sto je taj ruz bio aktualan prije nego sto sam se ja pocela sminkat, ali naravno to ne znaci da sam propustila priliku da se i tim cudom natrackam...........elem nisam se nasminkala kak spada, vec dooobbrooo presla preko rubova usana.........:rofl: a ono ne moze da se skineeeeeeeeeeeee vatdfak........usljedilo je ribanje usana svim i svacim, svu sam kozu okolo usana zgulila sto je samo jos gore pojacalo efekat crvenila od ruza........:lol:

juicy loLlipop
27.04.2010., 17:46

ajme sjecam se ovih spice girls :D to se dobivalo za rodjendane i onda si bila glavna macka :lol:

Anya Amasova
27.04.2010., 17:48
Ouuuu jes, sjecam se toga, samo sto je taj ruz bio aktualan prije nego sto sam se ja pocela sminkat, ali naravno to ne znaci da sam propustila priliku da se i tim cudom natrackam...........elem nisam se nasminkala kak spada, vec dooobbrooo presla preko rubova usana.........:rofl: a ono ne moze da se skineeeeeeeeeeeee vatdfak........usljedilo je ribanje usana svim i svacim, svu sam kozu okolo usana zgulila sto je samo jos gore pojacalo efekat crvenila od ruza........:lol:

to je to!!!! jos da se netko sjeti imena? :misli:

Luxxy
27.04.2010., 18:16
Isse, moja prva šminka, eh to su bila vremena :cerek:.

Constance Carroll, uglavnom sve njezino od pudera, onog u kamenu, preko sjenila i sjajila :facepalm:, nema toga što nije bilo od nje.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:gZc-JzNJ2VZUrM:http://www.cosmeticcandy.me.uk/ekmps/shops/suziegroome/images/constance-carroll-trio-eyeshadow-shade-87-987-p.jpg
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:xJikqFsdMnIIXM:http://www.tulipcosmetics.com/images/67.jpg
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:IVhvjzBanbjiNM:http://www.cosmetics4less.net/acatalog/canlelight_200.jpg

A moj prvi tekući puder:facepalm:
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:wZoNc78nMBJC3M:http://www.alkaloid.com.mk/content_pictures/cosmetics/young_derm/youngderm_tecna_pudra_56.jpg
Young Derm liquid make-up :rofl:

A prva maskara neka jeftina od oriflema :p.

@na
27.04.2010., 18:20

Oh, brojevi: 5 i 17 :D. Inace mamina sminka Margaret Astor bila meni zakon :top:. Isto koristila Constance Carole. A parfem neki Avril i svi znali da prolazim ulicom :lol:

Zene, devojke, pocela sam da se sminkam redovno sa 17 godina (inace prvi karmin namazala sa nepunih 3 godina, tajno iz mamine tasne). Danas imam 41 i mogu vam reci da se istim zharom i strascu negujem, sminkam, lickam i ne verujem da ce se to ikada pronmeniti! Kako starim, sve manje stvarcica na toaletnom stolu a sve skuplji i skuplji...:eek:

Čokolada07
27.04.2010., 18:29
Ajme majko... :lol:

Constance Carol i Quori :D

Od CC sam imala puder u kamenu... mislim da sam ga na placu kupovala.. :lol: Quori sjenila i sjajila... ruž sam neki tamni mamin maznula... imam jednu sliku sa 12-tog rođendana.. ja blijeda ko jogurt... zurka na krpice.. a usne tamna trula višnja.. :lol:

Na početku srednje sam se prebacila na Oriflame... i počela upoznavat svijet Max Factora...

A prvi pravi parfem mi je bio ovaj... i to ona najmanje bočica za 3 puta se namirisat.. :lol:

http://www.perfumeemporium.com/BigPics_w/Venezia_Pastello.jpg

A dezić ovaj... davila sam se (i sve oko sebe) u njemu.... :lol:

http://www.gordons-chemists.com/images/prod/imoulse-body-main.jpg

I sjećam se da je frendica imala Red Jeans.. i ja sam tako patila za tim parfemom.. i bila sam luda od sreće kad mi ga je ta ista frendica poklonila za rođendan... trošila sam ga na kapaljku... i onda mi jednom pukne čep i sav parfem se prolio.. :(

http://parfumku.biz/store/images/parfum/Versace-Red%20Jeans%201-234688.jpg

doriana gray
27.04.2010., 18:35
Ajme majko... : lol:

A prvi pravi parfem mi je bio ovaj... i to ona najmanje bočica za 3 puta se namirisat.. : lol:

http://www.perfumeemporium.com/BigPics_w/Venezia_Pastello.jpg

OMG to je bio parfem devedesetih

venezia za žene
roma za muškarce :rofl:

http://www.justperfume.co.nz/images/1120M.jpg

i red jeans za teense

I sjećam se da je frendica imala Red Jeans.. i ja sam tako patila za tim parfemom.. i bila sam luda od sreće kad mi ga je ta ista frendica poklonila za rođendan... trošila sam ga na kapaljku... i onda mi jednom pukne čep i sav parfem se prolio.. :(

http://parfumku.biz/store/images/parfum/Versace-Red%20Jeans%201-234688.jpg

ja sam prvi RJ dobila s devet godina za božić od susjede... koja sam ja faca bila- imala sam parfem čije ime ni dizajnera nisam znala izgovorit :lol::lol::lol:

koristila sam ga do drugog srednje, neki dan ga opet pomirišala i boli me glava od njega :rofl:

reklama za Impulse Spice

http://www.youtube.com/watch?v=4f9vqrpHRk8

za one koji ne znaju- Spice girls su bile ultimativna girl grupa koja je imala sve- od žvake do aviona :lol:

Lendoxia
27.04.2010., 18:41

:facepalm: ajme totalni flashback, totalno sam zaboravila na ovo, naravno da sam ga imala :cerek: a sto se tice ostale kozmetike, nisam sigurna al mislim da su mi prva sjenila bila plava oriflameova visions, revlonov ruz koji sam maznula majci, lakova se bas ne sjecam al znam da je medju prvima bio neki max factor, prvi puder rimmelov neki tekuci, naziv ne znam tocno

drugog se isto ne sjecam, nekad davno nisam polagala toliko paznje na kozmetiku pa se zaboravilo jer mi nije bilo bitno :zubo:

ovchica
27.04.2010., 18:43

Joj, evo i ja sam tu s vama u rangu! Samo plac i Iris je bil u igri, niš drugo. Inače, taj Constance Carrol je imao baš lijepe nijanse lakova. Trajnosti se ne sjećam. Ruževe smo dijelili svi i svi smo nosili jedan tamno tamno ljubičasti (punk đir, ne) i puno puno crne olovke oko očiju (ta od Constance Carrol je bila baš loša, tog se sjećam)... nekad sam si znala kupit nešto od Rimmela ili Margaret Astor u Irisu ali to rijetko. Nije baš bilo love za takve stvari tad. :ne zna:

doriana gray
27.04.2010., 18:45
moj prvi lak je bio revlonov sedefasto bijeli, poklonila mi ga susjeda

jadranka bi bila ponosna na moje nokte :raspa:

Andjelcic
27.04.2010., 19:17
I oke, to nije dekorativa, ali sjećam se kako je bio popularan onaj Oxi gel za čišćenje prištave tinejdžerske face :rofl: To mi je baš pomagalo ali se brzo prestao prodavat. Da mi je danas to probat, da vidim kakvo je. Onda sam se stalno ribala s tim. :zubo:

ajme, sjecam se oxy gela :D
i impulse dezica spice girls i vanilija, bljak :zubo:

doriana gray
27.04.2010., 19:28
a malizia dezići :eek:

new koristiš maliziu? kakav si ti muškarac???

:lol:

http://www.mirato.it/img/linee/MALIZIA_Profumodintesa.jpg

TheEmpress
27.04.2010., 19:51
Imala sam ovaj drugi po redu i ovaj treći po redu i ovaj zeleni i žuti. :zubo:

khm khm
27.04.2010., 19:59
Joj, sjetila sam se još jednog parfema. Nisam sigurna je li se baš zvao mošus (ili musk) ili mu je to samo bio jedan od glavnih sastojaka. Bočica je bila jako mala, i parfem se prodavao na kioscima tiska. :rofl:

I da, alyssa ashley parfemi! Ovaj sam imala
http://www.eleven.se/files/a/alyssa_ashley-vanilla_250x250.jpg :)

ovchica
27.04.2010., 20:11
..samo se sjecam prvog ruza, uzimala sam ga mami i sminkala se dok je nije bilo doma, pakiranje je bilo zlatno, sa reljefnim tockicama, sam ruz je bio ZELENE boje ali kad si ga stavljao na usne pocrvenio bi :cerek::cerek:

posebnost mu je bila da bi drzao 24 sata na usnama, nepotrebno je reci da bi me mama svaki put skuzila zbog izribanih crvenih usana :cerek: :zubo:

those were the days :D

ako se netko sjeti o cemu se radi castim ga kolacima :s

neki su ga zvali i "kameleon ruž". da ga negdi vidim, kupila bi ga sigurno, to nije išlo dole s usta.

Volim čokoladne kolače, detalje šaljem na pm :mig: :rofl:

larlar
27.04.2010., 20:17
đizs impulse spice - super mi je bio! i ostali impulsići, a ne bi sad na sebe takav dezić ma nema šanse

kaj se malizie tiče - reklama mi je bila dnooooooooo, još sam si mislila da kakav bi to geek bio da koristi dezić ženskog imena:eek:
isto kao što bi mi svaki muškarac pao u očima da mu vidim liniju dove for men u kupaoni, ma da ima neznamkakve kvalitete

edit: sjećam se kameleon ruža! bilo je zlatno pakiranje - a ostavljao je neku rozocrvenu boju

runolistSA
27.04.2010., 20:24
Vidim da nikom Samanta ruž nije bio prvi :D, e meni je. Nekakav perlasto rozi, izgledala sam kao da su me ima mjesec dana zaboravili pokopati :zubo:

samanta 17 :rofl: necu ga zaboraviti dok sam ziva. sve i jedna cura ga je nosila u to doba :D

frupy
27.04.2010., 20:25

Ajme, da, Oxy gel...:rofl:
Najprije bi oprala facu Oxy gelom pa nakon toga izdasno natrackala lice s kremom Lepten od Alkaloid Skopje.:lol:
Nista mi to nije pomagalo, ali sam bila izrazito uporna.:facepalm:

Sarajka_Mazza
27.04.2010., 21:05
uh
a tek mirisi:

Tramp
Shock
Mosus
Popularan je bio i Gabrijela Sabatini http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://www.gabrielasabatini.net/uk/images/gs/gs_packshot.gif&imgrefurl=http://www.forum.hr/showthread.php%3Ft%3D64356%26page%3D3&usg=__oBB7jGFBrjGKMM5zZFmm6Tp2cls=&h=172&w=120&sz=11&hl=hr&start=73&itbs=1&tbnid=glsXC3M5eBeffM:&tbnh=100&tbnw=70&prev=/images%3Fq%3Dtramp%2Bmiris%26start%3D60%26hl%3Dhr% 26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

Bluegirl
27.04.2010., 21:07
Ajme, da, Oxy gel...:rofl:
Najprije bi oprala facu Oxy gelom pa nakon toga izdasno natrackala lice s kremom Lepten od Alkaloid Skopje.:lol:
Nista mi to nije pomagalo, ali sam bila izrazito uporna.:facepalm:

Ja sam imala Clearasil, kupila u Metrou :lol:.

Maiya
27.04.2010., 21:26
Fantastično. Svi se sjećamo oxy gela. :cerek: Meni je pomogao u borbi protiv prištića. Bila sam negdje na sredini osnovne i svečano izjavila kako ja imam oxy i totalno mi je očistio facu. Cura iz razreda me samo blijedo pogledala i rekla da je od njega njena poznanica dobila alergiju i da joj je cijela faca natekla. :D

Ali ajme spice girls dezić. To se nosilo na izlet na more u 4. razredu, pa na rođendane. Svi smo se...hm..."čuli" na to. S kilometar se moglo namirišat kad ide hrpa klinki iz osnovne škole. :rofl:

Ja sam obvezno kupovala i spice girls lizalice, uz njih se dobivala i sličica, i tak. :zubo:

frupy
27.04.2010., 21:32
Ja sam imala Clearasil, kupila u Metrou :lol:.

Joj, nije to smijesno, ja sam neki serum od Clearasila kupila nedavno.:facepalm:
20 years later...:brukica:
Malo kasnim.:o

khm khm
27.04.2010., 21:37
uh
a tek mirisi:

Tramp
Shock
Mosus
Popularan je bio i Gabrijela Sabatini http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://www.gabrielasabatini.net/uk/images/gs/gs_packshot.gif&imgrefurl=http://www.forum.hr/showthread.php%3Ft%3D64356%26page%3D3&usg=__oBB7jGFBrjGKMM5zZFmm6Tp2cls=&h=172&w=120&sz=11&hl=hr&start=73&itbs=1&tbnid=glsXC3M5eBeffM:&tbnh=100&tbnw=70&prev=/images%3Fq%3Dtramp%2Bmiris%26start%3D60%26hl%3Dhr% 26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

Ajme daaaaaaaaaaa! Shock hahaha, bome su se ljudi šokirali! :rofl:

5rich
27.04.2010., 21:39
Joj, nije to smijesno, ja sam neki serum od Clearasila kupila nedavno.:facepalm:
20 years later...:brukica:
Malo kasnim.:o

meni je clearasil spasil lice :top:
koristio ga je moj kum prije 30 godina,i ja sad...i super je i dalje

Elektra
27.04.2010., 21:42
Baš se i ne sjećam nekih svojih početaka, znam da smo u to vrijeme bili u Švedskoj i mama je kupovala Yves Rocher i mislim kako je to bio moj prvi susret s kozmetikom. :cerek:

A kozmetika koju sam sama prvi put kupila je bila sve Rimmel kozmetika i bila sam prvi srednje. :zubo: Naravno, kupovala sam i sjenila Carlo di Roma te ona nekakva fejk Deborah roll-on sjajila obzirom da su mi ta Deborah bila preskupa. :o

I u ono vrijeme se koristio i ovaj "miris" :rofl:

http://italien-importe.de/images/unisex_ambra_karton.jpg

frupy
27.04.2010., 21:43
meni je clearasil spasil lice :top:
koristio ga je moj kum prije 30 godina,i ja sad...i super je i dalje

Imala sam i ja nesto od njih pocetkom 90-tih:rofl: i sjecam se da je bilo puno efikasnije od svih ostalih slicnih preparata.:s
Ali ovo sad mi je totalno bezveze.:ne zna: Jel se promijenila njihova kvaliteta, moji kriteriji ili mi je samo koza ostarila i zeli nesto novo i drugacije?:o

ivuschka
27.04.2010., 21:45
kriste mošus :lol:
ona crna bočica mala s nečim smeđe crvenim po sebi, možda je i imam negdje doma :rofl:

Čokolada07
27.04.2010., 21:59
Joj, sjetila sam se još jednog parfema. Nisam sigurna je li se baš zvao mošus (ili musk) ili mu je to samo bio jedan od glavnih sastojaka. Bočica je bila jako mala, i parfem se prodavao na kioscima tiska. :rofl:

Jel to ovaj? :D

http://www.parfuemminis.de/minis/804054.jpg

khm khm
27.04.2010., 22:17

Ajme da! To je to :rofl: Znam da sam praznu bočicu kasnije koristila kao osvježivač za odjeću :)

ivuschka
27.04.2010., 22:18
moj je očito bio dezić. imao je nekakav jak miris, rijetko sam ga koristila. al se zato sestra njime špricala :eek: :lol:

Sarajka_Mazza
27.04.2010., 22:34
Mošus :afro:
Bas sam ga voljela :cerek:
Kod mene je bio i popularan Cobra parfem. Uh :cerek:
http://img230.imageshack.us/img230/8963/nd5134.jpg (http://img230.imageshack.us/i/nd5134.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

mala angie
27.04.2010., 22:50
Ajme koji dobar topic!!:D
Nabrojat ću čega se sjećam.

prvi korektor-Rosal, kupila sam ga u 7.razredu u apoteci.:o
prva olovka za oči-svjetloplava-PUPA :facepalm:
prva maskara- mislim da je bila Maybeline roza sa zelenim poklopcem
prvo sjajilo-dobila od tetke iz SAD pun paket Lipsmacker labela i Bonnebell sjajila.
puder-tonirana krema, neznam jeli bila Rosal ili Green line.
parfem Naomi Campbell

patientia
27.04.2010., 23:38
Moj prvi komad sminke mi je mama kupila kad sam imala dvanaestak godina - Alkaloid Young Derm Fluid Make Up, pretecu ovog:

http://www.alkaloid.com.mk/content_pictures/cosmetics/young_derm/youngderm_tecna_pudra_56.jpg

Pokupovala mi je i ostale proizvode iz linije jer sam imala akne.

A osim toga, Constance Carroll valjda.

hrčkica
28.04.2010., 00:20
jedino čega se sjećam je sjajilo- manhattan, prozirno, miris kokosa :cerek:
puder sam tek na faxu počela koristiti, a preparativu za lice sam dobivala od dermatologa...
baš sam bezveze :zubo:

calmy
28.04.2010., 05:41
sad sam se sjetila i nekog ljubičastog sjenila iz avona. 3 dana sam mamu nagovarala da mi ga kupi :D i još nekakav njihov roskasti balzam sam uzela, koji je bio divan :cerek: sjenilo sam 3 put upotrijebila i eno ga, već 10ak god stoji u ladici :o

tough_cookie
28.04.2010., 07:13
samantha 17 ruz. :cerek:

ajme kak sam ja stara :brukica:

doriana gray
28.04.2010., 07:33

molim sliku :p

toliko se priča o tom ružu, a nitko da sliku stavi. ko svemirac- svi pričaju o njima, al nitko dokaza nema

Bluegirl
28.04.2010., 07:40
Tog ruža nema ni na netu za nać :D. Al bio je onak pearl svijetlo roze boje :D.

doriana gray
28.04.2010., 07:44
znam ja točno koji je on bio :facepalm:

al bi bilo fora da netko stavi

Anya Amasova
28.04.2010., 12:02
neki su ga zvali i "kameleon ruž". da ga negdi vidim, kupila bi ga sigurno, to nije išlo dole s usta.

Volim čokoladne kolače, detalje šaljem na pm :mig: :rofl:

kameleon ruz!! :cerek::cerek:

presuper, samo se najavi, vodim te na najbolje cokoladne kolace u zagrebu :mig: :D

Inanna
28.04.2010., 12:19
Ajme, Malizia Sex-Unisex, svi su to špricali po sebi :rofl:
A tek Moschus i Cobra sa zmijolikom narukvicom...:lol:

To su bila vremena...:tuzni:

aelys
28.04.2010., 16:18

:s:s
ima li toga još negdje za kupiti? :moli::moli:
toga treba samo pola kapi na vrat i mirišite cijeli dan.. ja baš volim taj miris :D
moja majčica to još ima u torbi, ali je prazan :(

a, kobra mi je :bljak: naša je nastavnica biologije litre i litre toga izlijevala na sebe. i danas mi je muka kad se sjetim :rolleyes:
ali sam zato narukvicu uredno furala u školu, sve dok mi tata nije stao na nju..:lol:

ovchica
28.04.2010., 19:49
kameleon ruz!! :cerek::cerek:

presuper, samo se najavi, vodim te na najbolje cokoladne kolace u zagrebu :mig: :D

Dobro, dogovoreno! :mig:
Vidjela sam u offertissimi neke na tu foru, isto zelenih ima i tak ali nije to to - nije to ta ambalaža :ne zna: Možda uzmem jedan da probam.
Frendica mi je jednom kupila neki crveni ruž koji je bio u obliku pimpeka :no: (onaj dio s čim se usta mažu) i to je držalo isto - nije ga se moglo obrisati.

ovchica
28.04.2010., 19:50
http://img230.imageshack.us/img230/8963/nd5134.jpg (http://img230.imageshack.us/i/nd5134.jpg/)

Meni nije baš mirišal ali zato mi je zmija bila LUDILO! Nosila je ko narukvicu :p

CommeDesGarçons
28.04.2010., 22:39

ajme sjećam ga se, bio mi je predivan tada a slutim da bi mi se i danas sviđao :cerek:
ja se sjećam svojeg prvog sjajila, prozirno margaret astor, još imam taj miris u nosnicama :) kad se samo sjetim kako sam se osjećala posebno kad sam ga nosila :cerek: eh margaret astor, sjeća li se uopće itko tog branda...
nakon toga sam zaredala jedno 6,7 glam shineova od l'oreala i odlazila u osnovnjak s kričavim fuksija sjajilom s ogromnim šljokicama sva ponosna :rofl:
a sjećate li se onih maskara za kosu kojima su se radili pramenovi u boji? ajme treša :rofl:

MorianNoxa
29.04.2010., 00:02
Ajme mosus!
:cerek::cerek::cerek:
Moj je bio Wild love, culo me se 3 ulice dalje.
:cerek:

I sad kad se sjetim da sam sa tusom pocela u 7. osnovne.
:facepalm:
i to neki no name sivi, dugo mi je bio jedini make up item, i nosio se svakodnevno.
Pa u osmom pupa maskara, prvom srednje avon sjenila.
Prvo rumenilo bjese lani, a imam 24.godine.

Inanna
29.04.2010., 07:56
Prvo rumenilo bjese lani, a imam 24.godine.

Amaterka :raspa:

Meni je prvo rumenilo bilo prije dvije godine, a imam 30 :kava:

:mig:

runolistSA
29.04.2010., 08:11
a moje prvo rumenilo kupljeno u 34. :rofl: sad ih imam vec tri :cerek:

Inanna
29.04.2010., 08:15
a moje prvo rumenilo kupljeno u 34. :rofl: sad ih imam vec tri :cerek:

:eek::eek:

:s:s

TheEmpress
29.04.2010., 11:02
Uh, ja sam super onda, a mislim si kak sam jadna jer ne posjedujem rumenilo. :lol:

Mirella
29.04.2010., 11:15
Moja prva krema za lice je bila Miss Sporty hidratantna koju sam si sama kupila s nekih 13 godina, ruž za usne Samantha Lux br. 11, a kasnije i 17 i 5 :rofl:, maskara je bila dobra svaka, šminku sam skidala obavezno, al s komadom vate i običnom plavom Niveom. Već tada sam koristila rumenila, a stavljala sam ih i umjesto sjenila. Puder mi je bio dobar gotovo svaki, a povrh tekućeg pudera nosila sam Markins transparentni puder u prahu, bila sam namazana tipi topi, više nego sada. :rofl:
Prvi parfem sam dobila od MM koji mi je tada bio dečko je bio Fidji, imala sam 16 godina, do tada sam krala mamin Nitchevo. :rofl:

Mirella
29.04.2010., 11:16

nisi jedina :lol::rofl:

Mirella
29.04.2010., 11:29
molim sliku :p

toliko se priča o tom ružu, a nitko da sliku stavi. ko svemirac- svi pričaju o njima, al nitko dokaza nema

Joj izgledal je ovak nekako, možda još i svijetlije
http://i43.tinypic.com/6psqxu.jpg

Just a Girl
29.04.2010., 11:40
ja se ne sjecam prve sminke :o. tj ne sjecam se kad sam kupila prvi kozmeticki proizvod ni koji je to bio.
prvu kremu sam si sama kupila u 5. osnovne :o. nesto u stilu onih gore koje je pati stavila. young nesto.
prvi korektor sam mami krala :o, a onda sam kupila neki antibakterijski manhattan, green line, nesto tako.
prvo sjajilo mi je bilo nekakvo s kuglicom, mirisalo je po ananasu i nije ostavljalo boju nego samo sjaj. i bilo je odvratno, ko da sam se uljem namazala :o. njega sam dobila negdje u 6. razredu. opcenito u osnovnoj nisam bas koristila sjajila nego uglavnom obojena labella.
maskaru nisam imala do 8. ili 1. srednje. prva mi je bila mf 2000 calorie. puder takodjer nisam imala do srednje skole. prvi mi je bio mf u kamenu. i mf seamless tekuci.
rumenilo nisam imala do negdje drugog srednje i prvo mi je bilo pupa.
paletu sjenila sam dobila negdje u 1.-2. srednje, na poklon, i nisam ju uopce koristila. poslije mi je pala i razbila se :tuzni:.
ruz sam krala mami, a prvi sam kupila negdje u 8. razredu, sjecam se boje (nude rozi), al ne i marke...
parfeme sam krala mami :o. te neke moshus, charlie isl. a prvi pravi parfem sam dobila u 7. osnovne - gf ferre:
http://www.perfumezilla.com/images_product/ferre-perfume-by-gianfranco-ferre-1-7-oz-eau-de-parfum-spray-women.jpg

doriana gray
29.04.2010., 11:47
kad se sjetim male mature i krizme :cerek:

svi dečki su mirisali na brut i denim koji se kupovao u marketu

http://theshoegame.com/wp-content/uploads/2007/08/brut.jpg

http://mall.coimbatore.com/denim/denim.jpg

bedacha
29.04.2010., 12:31
Joj Constance Carroll, moj prvi ruž, tamno smeđi... :lol: i jako sam voljela njene lakove... :cerek:
A sjećam se da sam jednom za školski plesnjak uzela od frendice puder Constance Carroll jer mi mama nije dozvolila da se pudram pa nisam imala svoj i izbila mi je grozna alergija, tjedan dana me lice svrbilo od toga :eek:
I sjećam se da sam sestri krala crvenu Escadu, ajme kak je to dobro mirišalo i osjetilo se danima, šteta kaj danas parfemi nisu tak postojani...

Inanna
29.04.2010., 12:39

Jok, moj stari je dan danas privržen Denimu. Mislim da već 40 godina koristi tu kugu :brukica:

Za svaki rođendan mu kupim neki pošteni aftershave ali on i dalje koristi taj smrad :rofl::eek:

Zmijica
29.04.2010., 13:02
Joj izgledal je ovak nekako, možda još i svijetlije
http://i43.tinypic.com/6psqxu.jpg
Daaa, takav i još malo srebrniji :rofl:

Moje prvo rumenilo je bilo Bourjouis, neko smeđe-rozikasto, ima ga i dan danas za kupiti... ali to je već na faksu bilo.
Darkeri nisu koristili rumenila.
Ak se itko sjeća darkera... :D

Joj, što sam ja nosila... oko očiju smokey, na lice baby puder pomiješan s običnim (da budem što svjetlija), tamnocrveni ruž, crna odjeća....
Prvi skuplji ruž i dan danas čuvam, Lancome Rouge Absolu, dobila sam ga sa 15 godina i koristila štedljivo valjda još desetak godina :rofl:
I baš je dobra boja bila, crveno koje vuče na ljubičasto, a malo prigušeni...

Išla sam pomirisati Joopa u Bipu i skoro se onesvijestila kako mi se taj smrad mogao ikad sviđati :rofl:
I mislim da sam i ja imala Moschus Wild... u Nami se prodavao? Nekoliko varijanti tog parfema?

A jel se netko sjeća djutića na Trgu? mislim da je danas neka kockarnica tamo.
Dolazila sam redovito našpricavat se sa finim parfemima...sa 3 različita istovremeno, po mogućnosti :rofl:

I Cash and carry dućana u Sesvetama... tamo sam crni ruž i crni lak kupila, a za sitne novce, ajme što sam bila faca... neka engleska marka, al nije C.C.

Inana, moj stari koristi Brut. Dandanas :)
I nije mi tako loš miris... ono, baš me na "muškarce starog kova" :D podsjeća, one s reklama za Marlboro i Camel :)
Al ne mogu ga zamisliti na nekom mlađem od 40.

Inanna
29.04.2010., 13:17
Inana, moj stari koristi Brut. Dandanas :)
I nije mi tako loš miris... ono, baš me na "muškarce starog kova" :D podsjeća, one s reklama za Marlboro i Camel :)

Ma meni taj Denim neopisivo smrdi, ne mogu riječima opisati koliko je to meni strašno http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

Al ne mogu ga zamisliti na nekom mlađem od 40.

Baš tako :mig:

Što se tiče darkerske šminke, i ja sam si bila sva ponosna kada sam kupila ljubičasti ruž (čini mi se da je bio Deborah) i crni lak za nokte (neki s placa) :raspa:

nilly
29.04.2010., 13:22
Moj prvi primjerak kozmetike je bio Green Line-ov tonik...za prištiće...u to vrijeme je još bio u staklenoj bočici i grooooozno skup :eek:

Iza toga su uslijedile Rosalove clear face kremice :cerek:

Prvi puder je bio Max factorov Creme puff, sjenila su bila Margaret astor i Manhattan i to sjajna tamno plava, srebrna i bijela :o

Korektor je bio Rimmelov i to onaj neki tekući, al mi je bio 16 nijansi pretaman :o
A ruž isto Rimmelov, neki rozi....đizs, na šta sam ličila...hihihi :rolleyes:

piromankaaa
29.04.2010., 13:25
u kozmu vam definitivno ima onih zelenih ruževa koji mijenjaju boju....
marka je fran wilson.....
izgledaju ovak
http://www.cozycot.com/files/fran_wilson_mood_matcher_long_lasting_12_hour_lip_ color.jpg
i boja traje 12 h...
ima svih ovih boja...ali svaka se mijenja u drugačiju....

nemojte mi sve pokupovat...jer bi ja još neki... :zubo:....kupih danas zeleni, za sad je odličan :cerek:... pogotovo jer se ja sva umaljam običnim ruževima... i nakon 5min više nema boje...

Maiya
29.04.2010., 13:28
Ja ne kužim poantu tih ruževa. :D

Ali se sjećam da smo imali jedan. :zubo:

piromankaaa
29.04.2010., 13:41
paaa...kao mood matcher je :rolleyes::rolleyes:(baš)...
ali ako mu zbilja boja ostaje toliko dugo na čubicama, nebitna mi je poanta...
bitno da su meni čubice crvene i da se ne moram brinut da sam umaljana okolo, po zubima.... ili da imam samo jaako čudnu crtu jer sam polovicu pojela... :facepalm::nesposobna za ruževe:

nadam se da stvarno ostaju... ak ne.... ebiga... ni prvo ni zadnje kozmetičko čudo koje sam kupila a ne valja.... :zubo:
ja se maminog jaako malo sjećam... nije mi ga dala baš :lol:
:ne zna:

ovchica
29.04.2010., 13:56

Joj, što sam ja nosila... oko očiju smokey, na lice baby puder pomiješan s običnim (da budem što svjetlija), tamnocrveni ruž, crna odjeća....
.

Pa vikendom polako šetnjica do Jabuke :mig:

Carol_zg
29.04.2010., 14:58
izgledaju ovak
http://www.cozycot.com/files/fran_wilson_mood_matcher_long_lasting_12_hour_lip_ color.jpg
i boja traje 12 h...

nemojte mi sve pokupovat...jer bi ja još neki... :zubo:....kupih danas zeleni, za sad je odličan :cerek:... pogotovo jer se ja sva umaljam običnim ruževima... i nakon 5min više nema boje...

Piro, koliko dođu? :cerek:

piromankaaa
29.04.2010., 15:05
31 kn :mig:

MorianNoxa
29.04.2010., 15:13
Moje prvo rumenilo je bilo Bourjouis, neko smeđe-rozikasto, ima ga i dan danas za kupiti... ali to je već na faksu bilo.

A sta mislis zasto mi je prvo rumenilo bilo lani?
:rofl::rofl::rofl:

Za mošus mislim da pricamo o istoj stvari,
4, 5 vrsta, uljni parfemi, trajali su brat bratu 2 dana na kozi.
:zubo:

žalfija
29.04.2010., 17:25

Ma šta stara, ima nas još! :zubo:

Prvi, ali baš najprviji komad šminke - našla sam neke pare (tal. lire točnije) dok sam se šetala s prijateljicom i naravno odmah mi po šminku!:lux:

Kupila sam neki Carol se zvao, puder u kamenu...narančasti.:rolleyes:
I natrackala ja to za u školu ( 8. razred), mama je vikala, ja ništa...

Drugi dan opet ja narančasta bježim u školu, mama urla, a taman je tukla batom šnicle u kuhinji i...uzela mi puder, stukla ga batom u tisuću komadića i ode u smeće! :cry: :rofl:

Onda sam kupila i dugo ga imala, to je bila dobra nijansa, Samntha tekući puder 03, Markins Osijek smeđu i bordo olovku i prvu maskaru - Rimmel, neko tamnoplavo pakiranje u Trstu, skupa sa prvim parfemom NafNaf-om:cerek:

Zmijica
29.04.2010., 20:55
Ima nas, ima nas :lux: :D

Pa vikendom polako šetnjica do Jabuke :mig:

I dark večeri četvrtkom u SC-u, samo je umijeće bilo nagovorit mamu da smijem.
"Sutra je škola, vrati se do 11." :visi:

Žalfijo, ova tvoja priča s puderom je presmiješna :rofl:

žalfija
29.04.2010., 22:54
Pih! Da do 11!:rolleyes:

Ja sam morala biti doma do 10 najkasnije. Ali sam zato čekala da svi zaspe, pa šmug van do ujutro! :raspa:

Bilo je lijepo dok je trajalo, a onda me mama uhvatila i bilo je belaja.:(

Isto tako što se te prve šminke tiče, dobila sam onda davno neku paleticu sjenila u svim bojama.... Naravno opet mi nisu dali da se šminkam pa sam razradila sistem.

Šminku sam držala u vrtu, skrivenu među nonotovim kemikalijama za špricat lozu, našmikala se mačka za u školu, a kasnije to sve skidala vaticom i Solea kremom tralalalala.:D

I u nekoj baba gatara knjizi sam pročitala da je koža lijepa od jorgovana, pa sam natrpala cvijetiće u neku bočicu s vodom i s tom gnjilom smrduljom se trackala.:o :rofl:

Sarajka_Mazza
29.04.2010., 23:24
Ah...Naf Naf :cerek:

http://www.punmiris.com/parfem/NafNaf/Une-Touche-de-Naf-Naf-2718.html

žalfija
29.04.2010., 23:39
A-ha!:cerek:

Pa onda odmah za njim Lou lou i Aqua di Gio, to su bili najpopularniji, cijeli disko je tako mirisao. :rofl:

Ali ja sam dobila jedan od neke mamine prijateljice i sad bi ga tako rado bar još jednom pomirisala, strašno sam ga voljela - Magnetic od Gabriele Sabatini.

http://www.99perfume.com/image/MAGNETIC_SET_W.jpg

ovchica
30.04.2010., 07:25
Ima nas, ima nas :lux: :D

I dark večeri četvrtkom u SC-u, samo je umijeće bilo nagovorit mamu da smijem.
"Sutra je škola, vrati se do 11." :visi:

Žalfijo, ova tvoja priča s puderom je presmiješna :rofl:

Bože kad se sjetim, tolko se klinaca penjalo uvijek gore po tom brdu i bilo ih hrpa u onom parkiću gore i po putu al sad nema nikog, zadnji put sam bila prije par godina i fakat nema ni žive duše... Onaj klub kakav je bio prije 15ak godina više ne postoji :(
Mada, možda mi se samo činilo da je tad bilo tak super jer nismo baš imali izbora, bio je Lap, Jabuka i Concordia. :ne zna:

Eneida
30.04.2010., 07:34
Cure svaka čast kako ste se sjetile tih zelenih ruževa :s i ja sam mami krala, a onda se pola dana ribala! :)

inače, prvu maskaru, rozi ruž i olovku za oči (sve od oriflame)dobila sam u 8. razredu za krizmu! Bila sam tako vesela! ali počela sam to nositi tek negdje u 2. srednje, pa sam u 3. kupila puder i tak malo po malo!

Inanna
30.04.2010., 07:57
Ah...Naf Naf :cerek:

Joj, uspomene...:cerek::cerek::cerek:

Imala sam i ovaj:

Kookai - Oui-Non

http://i270.photobucket.com/albums/jj81/CruelOne_photo/1262372945kookai.jpg

Majko mila, to je bilo toliko slatko da je čudo što me pčele nisu slijedile :brukica: :rofl:

Bluegirl
30.04.2010., 08:51
Joj, uspomene...:cerek::cerek::cerek:

Imala sam i ovaj:

Kookai - Oui-Non

http://i270.photobucket.com/albums/jj81/CruelOne_photo/1262372945kookai.jpg

Majko mila, to je bilo toliko slatko da je čudo što me pčele nisu slijedile :brukica: :rofl:

Ha ha to mi je mama kupila nakon što sam potrošila Naf naf. I meni nije valjao, toga sam možda par puta stavila :(. Nisam se ni mogla sjetiti kako se zove :D

MorianNoxa
30.04.2010., 09:46
Bože kad se sjetim, tolko se klinaca penjalo uvijek gore po tom brdu i bilo ih hrpa u onom parkiću gore i po putu al sad nema nikog, zadnji put sam bila prije par godina i fakat nema ni žive duše... Onaj klub kakav je bio prije 15ak godina više ne postoji :(
Mada, možda mi se samo činilo da je tad bilo tak super jer nismo baš imali izbora, bio je Lap, Jabuka i Concordia. :ne zna:

Ja sam bila zadnji put pred par mjeseci.
Bilo je puno puncato, ali avaj, ne onakve populacije koja bi se ocekivala u Jabuci.
:tuzni:
I nista, od muke i cemera odlucila frendica ic zicat DJa Bauhaus za mene
i dobila odgovor "Cure, nije vam ovo gotik parti".
:rofl::rofl::rofl:
To nam je nekako postala glavna krilatica zadnje vrijeme!

Zmijica
30.04.2010., 10:22
Bilo je puno puncato, ali avaj, ne onakve populacije koja bi se ocekivala u Jabuci.
:tuzni:
Jao jao jao :rofl:
Zato nisam išla u Jabuku... ima 10 godina :)
Da si ne pokvarim uspomene.

Ovchica, a di je PAUK na popisu? :raspa:
Jao, kad se sjetim faca na fajruntu... :facepalm: i svoje :rofl:

Al dobro je bilo... barem nismo imali Ludnicu i Fontanu :rolleyes:
Okej, imali smo Dallas... al to je bilo puno kasnije :)

ovchica
30.04.2010., 12:03

To nam je nekako postala glavna krilatica zadnje vrijeme!

Ajme meni... Ma zato ja više ne idem, ne osjećam se ugodno više tamo. Nekako mi sve izgleda ko da sam došla na domjenak od neke firme i još su tu ocvali pohotnici za šankom :rofl:

Jao jao jao :rofl:
Zato nisam išla u Jabuku... ima 10 godina
Da si ne pokvarim uspomene.

Ovchica, a di je PAUK na popisu? :raspa:
Jao, kad se sjetim faca na fajruntu... :facepalm: i svoje

Al dobro je bilo... barem nismo imali Ludnicu i Fontanu :rolleyes:
Okej, imali smo Dallas... al to je bilo puno kasnije :)

Eh, zaboravila sam Paukeca... :mudri:
meni su Jabuka i Concordia bile posebno drage radi punk ugođaja.
Bio je i Kulušić ali on je bil jako skup, tad je upad bio 30 kuna a za to fakat nisam imala novaca.
Majko moja, kad se sjetim sve te puste razmazane šminke na fajruntu :lol: Smrt u diskoteci jbt
Nisam bila naučena popravljati je pa kad je odlučilo otići, otišlo je. Pa onda u čoporu curica čekati noćni ili pješke doma.
Što reći da nakon tinejdžerskih godina imam averziju prema svim vrstama vina - od svakog mi se diže želudac - pokvarilo se nepce valjda :ne zna:

Zmijica
30.04.2010., 13:14
Je, gore do Jabuke, dole, pa pješke kući... bome smo imale kondicije, a ni celulit nije bio issue :D

Off sam, al moram :o

GODINE SU POKUCALE NA VRATA AKO...

1) Vaše kućne biljke su uistinu samo za ukras, i ni jednu ne možete smotati i popušiti
2) U hladnjaku imate više hrane nego alkohola
3) 6.00 je vrijeme kad se dižete a ne kad idete spavati
4) Vašu najdražu pjesmu sad čujete u dizalu robne kuće a ne u jednom od noćnih klubova
5) Gledate redovito vremensku prognozu
6) Svi vaši prijatelji se sad "žene" i "rastavljaju" umjesto "petljaju" i "prekidaju"
7) Od 130 dana godišnjeg ste pali na svega 14 dana
8) Traperice i majica više se ne broje pod "biti sređen"
9) Sada vi zovete policiju jer naporni studenti preko puta puštaju glasnu muziku cijelu noć i ne daju vam mira
10) Više ne znate gdje kasno navečer otići na pivo
11) U ljekarnu idete samo po tablete protiv bolova, a ne kondome ili test za trudnoću
12) Od spavanja na kauču vas bole leđa
13) Svakodnevno drijemate poslije ručka
14) Večera i kino je kraj romantičnog spoja, umjesto da prava akcija tek počne poslije
15) Vašeg ljubimca hranite najskupljom i najzdravijom psećom hranom umjesto ostacima od jeftinog ručka
16) Masna hrana u tri ujutro previše uznemiruje vaš želudac
17) Boca vina za 20 kuna više nije "super" ponuda
18) Doručak uistinu jedete rano ujutro
19) 90 posto provedenog vremena ispred računala je zato što radite svoj posao na njemu. Igrice su ipak vremenski luksuz
20) Kad vam zatrudni prijateljica, oduševljeno joj čestitate umjesto da pitate "I što ćeš sad učiniti?"

Čitate sve ove točke i očajnički pokušavate naći više od dvije koje ne primjenjujete.

mala_zg23
30.04.2010., 13:35
super su ove točke:) bravo zmijica:)

Bluegirl
30.04.2010., 13:49
Kolko ih treba imati da si star? Baš sve :D (još možda ima nade, ja još volim spavati na kauču :)).

žalfija
30.04.2010., 14:10
...

1) Vaše kućne biljke su uistinu samo za ukras, i ni jednu ne možete smotati i popušiti

11) U ljekarnu idete samo po tablete protiv bolova, a ne kondome ili test za trudnoću

15) Vašeg ljubimca hranite najskupljom i najzdravijom psećom hranom umjesto ostacima od jeftinog ručka

:lol:...zapravo...:mama:

btw. Mama je imala onaj glupi zeleni ruž koji kad se namaže postane ljubičast i ne možeš ga skinut., krala sam ga naravno. :zubo:

sagena
30.04.2010., 14:53
Ma šta stara, ima nas još! :zubo:

Samantha, da, to je bio i moj prvi ruž...1. srednje...:D e sad ne sjećam se je li bila sedamnaestica, ali bilo je to zbilja davno...:D
I prvog parfema se sjećam... Pure silk - Yardli (ne znam da li se uopće tako piše, ali znam da je bio u nekoj roza kutiji...
I prvi puder... e naziva se ne sjećam,ali da negdje pročitam naziv, sigurno bih se sjetila... bila sam prva godina faksa.:rofl:
Dok razmislim, nisam ni rano počela s šminkom. U srednjoj školi - uglavnom ruž i crna:rofl:olovka za oči... Puder i ostalo tek na faksu...
Ali sam do danas sve nadoknadila...:D

ovchica
30.04.2010., 18:30
Je, gore do Jabuke, dole, pa pješke kući... bome smo imale kondicije, a ni celulit nije bio issue :D

3) 6.00 je vrijeme kad se dižete a ne kad idete spavati
4) Vašu najdražu pjesmu sad čujete u dizalu robne kuće a ne u jednom od noćnih klubova
5) Gledate redovito vremensku prognozu
6) Svi vaši prijatelji se sad "žene" i "rastavljaju" umjesto "petljaju" i "prekidaju"
7) Od 130 dana godišnjeg ste pali na svega 14 dana
8) Traperice i majica više se ne broje pod "biti sređen"
9) Sada vi zovete policiju jer naporni studenti preko puta puštaju glasnu muziku cijelu noć i ne daju vam mira
13) Svakodnevno drijemate poslije ručka
14) Večera i kino je kraj romantičnog spoja, umjesto da prava akcija tek počne poslije
16) Masna hrana u tri ujutro previše uznemiruje vaš želudac
17) Boca vina za 20 kuna više nije "super" ponuda
18) Doručak uistinu jedete rano ujutro
19) 90 posto provedenog vremena ispred računala je zato što radite svoj posao na njemu. Igrice su ipak vremenski luksuz
20) Kad vam zatrudni prijateljica, oduševljeno joj čestitate umjesto da pitate "I što ćeš sad učiniti?"

Čitate sve ove točke i očajnički pokušavate naći više od dvije koje ne primjenjujete.

Jbt skoro sve vrijedi za mene!
Al ne bi se vratila u te godine više, nema tih para!

Anya Amasova
01.05.2010., 10:38
izgledaju ovak
i boja traje 12 h...

fora, ali ja bi the real deal, samo da ga imam za gledanje i crtanje po ruci, mozda ga na Hrelicu nadem :zubo:

Amyicha
01.05.2010., 13:40
uh treba se tog sjetit

uglavnom prvi puder mi je bio neki ne znam ni ja kako se zvao, al je baš bio onako onaj u šminci za klinke. tako da sam tu dobila i sjenilo i ono za usta kao neki ružić. ma bolesno je to. ahaha. prva olovka mi je bila od esence neka. točno se sjećam kako je bila odlična olovka. :( žao mi je šta ju više takvu nemaju. ali inače se sjećam onih ruževa koje smo kupovali kao klinci. bili su razno razni okusi ahahaha. i boje. ala to neću nikada zaboravit, a prva maskara mi je bila neko smeće od avona ili oriflimea kak li se zove haha :D

doriana gray
01.05.2010., 16:12
nekad davno nije bilo alwaysa, pa su cure koristile

http://www.lovecnacene.si/thumbnail.php?f=upload%2Fproducts%2F2708%2F8%2F905 48.jpg&w=200&h=

ili moderniju verziju Vir 90 i dan danas, omiljenu među ženama koje su tek rodile

kasnije su došli johnson & johnson silouettes, a tek onda always koji se reklamirao subotom popodne između beverly hillsa i merlose placea. govorim o prvim verzijama obiju serija.

i libresse isto negdje u to doba te reklama za ob tampone s nekom curom na motoru

La bamba
01.05.2010., 16:22
Joj, kako ste me lijepo podsjetile na taj zeleni ruž! Izvana je bio zlatan, nakinđuren, izgledao je kao iz Dinastije, ja sam se igralas njim i nije mi bilo jasno zašto ne ostavlja trag,...a onda sam nakon nekoliko trenutaka shvatila! A morala uskoro u školu!

Moja prva šminka: jeftinjava ruževi Constance Carroll, sjeća li ih se tko? Kupovali smo ih na štandovima, a tad su popularni bili smeđi tonovi!

A ovi parfemići! Baš ste me podsjetile na moj prvi "pravi" parfem, do tad sam se "mirisala" Impulse dezodoransima...

La bamba
01.05.2010., 16:23

http://www.lovecnacene.si/thumbnail.php?f=upload%2Fproducts%2F2708%2F8%2F905 48.jpg&w=200&h=

ili moderniju verziju Vir 90 i dan danas, omiljenu među ženama koje su tek rodile

kasnije su došli johnson & johnson silouettes, a tek onda always koji se reklamirao subotom popodne između beverly hillsa i merlose placea. govorim o prvim verzijama obiju serija.

i libresse isto negdje u to doba te reklama za ob tampone s nekom curom na motoru

Joj da!:lol:
Pa taj uložak "pobjegne" jer je ona ljepljiva trakica bila pretanka... Užas...

La bamba
01.05.2010., 16:25
A-ha!:cerek:

Pa onda odmah za njim Lou lou i Aqua di Gio, to su bili najpopularniji, cijeli disko je tako mirisao. :rofl:

Ali ja sam dobila jedan od neke mamine prijateljice i sad bi ga tako rado bar još jednom pomirisala, strašno sam ga voljela - Magnetic od Gabriele Sabatini.

http://www.99perfume.com/image/MAGNETIC_SET_W.jpg

E, nema ga više... Moja prijateljica ga je voljela; tražile smo ga prije nekih 8 godina svuda, više se ne proizvodi. Ali sjećam se dobro mirisa!:)

Hoya
01.05.2010., 16:40
A majko :lol: imam godinica pa se moram prisjećati malo duže :zubo:
prvi ruž: SAmantha 17
prvi tekući puder : onaj od SAponije Osijek u crnoj tubi Markinsov
i njihova crna olovka za oči
rumenilo nisam koristila dugo ( nemam blage jel toga i bilo prije kod nas :lol: )
onda kad je došlo - rumenilo - IN Blue , dvije nijanse su bile unutra neka smeđa i narančasta kao , bilo je super ja to miješala
i da, ruž onaj ludi kaj mijenja boju tu i tam sam koristila, zlatna ambalaža a zelena boja , kad se nanese - crveno .
To je bilo samo u nekim specijalnim prilikama :zubo:

Isss :lol:

Ria26
01.05.2010., 19:31
Bok cure,

ajme sad sam se prisjetila svega. Debelih always ulozaka radi kojih sam hodala ko da imam dasku izmedju nogu, Spice dezodoransa kojeg sam spricala prvo na donju majicu a potom na majicu koju bih obukla povise, tetovaza-ogrlica kojih sam imala nanizane dvije, crvene obojane kose (naprijed zalizane, natrag rascupane), ne pocupanih obrva ali uredno namazanih kapaka :)

Ne sjecam se marke kozmetike koju sam koristila, ali znam da sam u 4 srednje otkrila rumenilo. Mama me nasminkala kad sam isla na maturalni ples. Cijelo popodne me uvjeravala da cu bolje izgledati sa malo rumenila, a meni je to djelovalo seljacki. Kad ga je nekim cudom uspjela staviti - bila sam odusevljena.

Imala sam hrpetinu plasticnih prstenja i ogrlica od fimo mase. Stavljala sam maminu smedje-narancastu sminku i isla takva u skolu. Nikad mi nisu branili da se sminkam, pa sam vec u 7 razredu isla na tecaj iz njemackog namazanih ociju ( u skolu ne, ali na tecaj da :raspa: ).

Eto, radi statistike, prvi put sam obrijala noge u 8 razredu, opet je to obavila majka, prije nego sta smo krenili na ekskurziju. Lijepo sam joj pojasnila da je to veliki dogadjaj i da ne mogu ici svakakva...

ovchica
01.05.2010., 21:53
Bok cure,

ajme sad sam se prisjetila svega. Debelih always ulozaka radi kojih sam hodala ko da imam dasku izmedju nogu, Spice dezodoransa kojeg sam spricala prvo na donju majicu a potom na majicu koju bih obukla povise, tetovaza-ogrlica kojih sam imala nanizane dvije, crvene obojane kose (naprijed zalizane, natrag rascupane), ne pocupanih obrva ali uredno namazanih kapaka :)

Ne sjecam se marke kozmetike koju sam koristila, ali znam da sam u 4 srednje otkrila rumenilo. Mama me nasminkala kad sam isla na maturalni ples. Cijelo popodne me uvjeravala da cu bolje izgledati sa malo rumenila, a meni je to djelovalo seljacki. Kad ga je nekim cudom uspjela staviti - bila sam odusevljena.

Imala sam hrpetinu plasticnih prstenja i ogrlica od fimo mase. Stavljala sam maminu smedje-narancastu sminku i isla takva u skolu. Nikad mi nisu branili da se sminkam, pa sam vec u 7 razredu isla na tecaj iz njemackog namazanih ociju ( u skolu ne, ali na tecaj da :raspa: ).

Eto, radi statistike, prvi put sam obrijala noge u 8 razredu, opet je to obavila majka, prije nego sta smo krenili na ekskurziju. Lijepo sam joj pojasnila da je to veliki dogadjaj i da ne mogu ici svakakva...

To su one od flaksa crnoga? Ako jesu, odma znam kolko si otprilike mlađa od mene ak si to u osnovnoj nosila - i frizuricu, to je bila unisex frizura, rejverska, takozvana vjeverica (tak smo je mi zvali). :)

piromankaaa
01.05.2010., 22:13
ja bi te ogrlice opet :zubo::cheer:

jasmine
01.05.2010., 23:06
joj cure koja super tema sam sam ja već pravi fosil pa se ni nesjećam baš previše svega.
znam da sam tekući puder počela koristiti u 1. srednje i to je bio neki amai kupljen u nami al prije toga sam u 8. razredu kupila taj famozni samantha rozi ruž i bilo je neko kremasto rumenilo isto tako kričavo roza. :rofl:
prvi parfemćići su mi bili oni neki mali što su se kupovali na cvjetnom trgu za vrijemenekakvih sajmova,tipa božićni i tako to a kasnije prvi pravi mi je bio od gabrijele sabatini.
al zato sam u osnovnoj imala sve ijednu rexonu koje su onda bili klasični dezići a ne antiperspiranti i bilo ih je u više boja,moja omiljena je bila crvena i to sam ih kupovala u austriji.
prvi pravi puider u prahu mi je bio HR koji mi je frendica po narudžbi donesla iz njemačke,i dan danas se pitam gdje sam ja onda čula za HR :lol::lol:
al ni to mi nije vrijedilo jer sam bilo seljo beljo za to.
sječam se i tih sjajila na kuglicu i te carol kozmetike oja se prodavala po pštandovima.
u svakom slučaju bila su to dobra vremena. :cerek:

žalfija
02.05.2010., 01:34
Scrunchy. 'ko nije imao nek baci prvi kamen. :zubo:

http://www.jamboree.freedom-in-education.co.uk/images/crafts/scrunchie.jpg http://2.bp.blogspot.com/_TYnbO0hQZHM/Six3ZgIds_I/AAAAAAAACgo/CcIQGB0SICM/s400/Scrunchy+close+up+-+FP.jpg

...prvi tekući puder : onaj od SAponije Osijek u crnoj tubi Markinsov

:top::cerek:

I još jedan parfem. Paloma Picasso, ja sam imala minijaturu i godinama sam je čuvala. I ovu reklamu zaljepljenu s unutarnje strane ormara. :D

http://2.bp.blogspot.com/_F9sg6v5NP34/Shuon-8td5I/AAAAAAAABEg/ch2pa9TURiA/s400/paloma_picasso.jpg

I ovu.

http://www.fragrantica.com/images/perfume/nd.7170.jpg

btw. Sretan 1. maj!¨:zivili:

Linda Hathor
02.05.2010., 01:59
počela, naravno, s Niveom. čistila lice njihovim mlijekom (prije toga s kremom, umočila bih blazinicu u kremu, i deri. :facepalm: ponekad lice nije dobro reagiralo, vidi vraga.
kad su počele prve hormonalne bure, materi bi u apoteci preporučili neki grozomorno smrdljivi losion od Alkaloida. užas. mic po mic, prešla sam na Rosal, uvijek imala nešto od Nivee. i tako te, cijenovno pristupačnije marke.
s 19 otkrivam moć marketinga, zablude o (pre)viskokoj cijeni i imenu branda kao garanciji kvalitete, kad sam pokupovala čitavu Clinique liniju: pjenu, tonik i kremu. rezultat - trebam li reći da sam dugo opravljala lice apotekarskim markama?
tu završavam sa high tech kozmetikom, i držim se uglavnom apotekarskih marki, osim kad popustim nad nekim novotarijama zbog toga jer su nove na tržištu ili atraktivnog izgleda, tipa Lush (a to je avantura koju ne bih ponavljala). sreća pa su ti izleti kratkog vijeka.

make up; puder Max Factor Lasting performance, kojeg sam krala od sestre, i Creme puff, kojeg sam također krala od sestre (love u, sis! :cerek:), imala i nešto od Vitaskina (postoji li ovo još?) i one njemačke marke Jade, (najčešće sjenila, užasnih boja), i roze olovke za usne. majko mila.

imala neki parfemčić-deo od Malizie, znam da je bočica bila prozirna, s nekim šarenim cvijećem na naljepnici i bijelim čepom. još su u điru bili i neki monstruozni mošusni parfem (isto iz dućana :rofl:), zbog čega su me razredne kolege proklinjale, ali i neki diiiiivni parfemčić za kojeg nemam pojma kako se zove, ali ima indentičan miris kao Alverdeov losion za tijelo od ruže i badema, kojeg samo zbog toga kupujem. da ga nađem i prepoznam kupila bih bez razmišljanja.
i da, kad sam bila baš curica, tata je meni i sestri kupovao one Oilily mirisne slatkiše. kako smo se klale oko toga čije je što. :s

za tijelo u 90% slučajeva Nivea.

tilla
02.05.2010., 09:40
sjećam se gela za šiške, neki rozi, možda je imao nešto wet u imenu. bilo je to davno - u šestom osnovne.

prvi parfem, van cleef/arples - first, poklonila mi nona. :cerek:

prva šminka - šiseido puder, maskare se ne sjećam (ali je bila neka ala rimmel) i klinik sjenilo. radila sam pola ljeta za tu investiciju, a imala sam 14.g. :lol:.

sagena
02.05.2010., 10:16
...prvi tekući puder : onaj od SAponije Osijek u crnoj tubi Markinsov
i njihova crna olovka za oči

Markins, tako je, to je i moj prvi tekući puder.
Pa da li je uopće bilo drugog...?:rofl:

Ria26
02.05.2010., 10:37
To su one od flaksa crnoga? Ako jesu, odma znam kolko si otprilike mlađa od mene ak si to u osnovnoj nosila - i frizuricu, to je bila unisex frizura, rejverska, takozvana vjeverica (tak smo je mi zvali). :)

Da, da one crne ogrlice sta se doslovno prilijepe uz vrat kad ih stavis. A sta se frizure tice :eek: imam neke slike iz tog perioda, sram me pogledati...

Godine pisu u nicku :)

Mirella
02.05.2010., 12:00
Hoya i Jasmine generacijoooooooo :five:

larlar
02.05.2010., 12:31

http://www.jamboree.freedom-in-education.co.uk/images/crafts/scrunchie.jpg http://2.bp.blogspot.com/_TYnbO0hQZHM/Six3ZgIds_I/AAAAAAAACgo/CcIQGB0SICM/s400/Scrunchy+close+up+-+FP.jpg

hahahahhaha, sad sam se sjetila sex i grada kad carrie uvjerava nekog tipa da ni jedna njujorčanka to nikad ne bi stavila na sebe:D
scrunchy+kokotica i recimo neka baršunasta šulja s jastučićima:rofl:

tilla
02.05.2010., 12:43
pa nisam ja to imala. :ne zna:

La bamba
02.05.2010., 12:50
[QUOTE=žalfija;26424870]Scrunchy. 'ko nije imao nek baci prvi kamen. :zubo:

:rofl: Priznajem, i ja sam jedna od tih... Imala sam ih u nekoliko boja i rado ih nosih u osnovnoj..

sad ste me sjetile da sam i ja šminku skidala običnom plavom nivea kremom i komadićem pamuka (blazinice su došle tek kasnije), a prvi puder bio mi je onaj bijeli dječji:lol: , kao, dobro je isušivao prištiće...

Hoya
02.05.2010., 13:33
Markins, tako je, to je i moj prvi tekući puder.
Pa da li je uopće bilo drugog...?:rofl:

koliko se sjećam, nije bilo drugog :mig:

Hoya i Jasmine generacijoooooooo :five:

:cerek::cerek::top::five:

doriana gray
02.05.2010., 13:54
a kosa se prala simbi šamponom :rofl:

tilla
02.05.2010., 13:56
mislim da je bilo još nešto gore od simbija, ali se ne mogu sjetiti. onako, kruti, ko pasta šampon. :zvrko:

Elektra
02.05.2010., 15:08

http://theshoegame.com/wp-content/uploads/2007/08/brut.jpg

Aaaa, predobro :s :s

Drugi dan opet ja narančasta bježim u školu, mama urla, a taman je tukla batom šnicle u kuhinji i...uzela mi puder, stukla ga batom u tisuću komadića i ode u smeće! :cry: :rofl:

Koja scena :rofl:

Zmijica
02.05.2010., 15:13
Issa ti Žalfijo, di si te užasne gumice iskopala?
Imala, naravno da sam imala :facepalm:
Iskreno, mislim da bi većina šminke koju smo imali kvalitetom i danas prošla (o bojama nećemo :zubo: ), al parfemi su bili smrad do smrada :D

A taj crveni ruž od Palome sam si tako htjela... slinila... al vraga, nije toga bilo u HR, a devedesetih nismo više imali love za Trst i Graz....
Jasmine, nekad je Markins ili ne znam tko imao licencu za HR (misliš na Helenu Rubinštajn?), mojoj mami je i dan danas to pojam high-end kozmetike :D, imala je hrpu tih ruževa. I nije se nekad bacalo, o ne, nego dok se ne usmrdi, pa i duže :D

I još mi je uši probivala s nekim BB ruževima, kao Brižit Bardo je reklamirala? dizajnirala? il su naši samo smislili takvu reklamu, no kako god - prodavali su ih kao Brižit B. ruževe. Kad god bi išli nešto kupiti (uh, do 18. sam morala s materom ić kupovat kozmetiku, em da ona plati, em da dobijem odobrenje) slušala sam "To danas niš ne valja, kad sam bila mlada, BB ruževi... :mudri: :blabla:" :D
Mislim da ona i dan danas žali što ih više nema.

žalfija
02.05.2010., 15:44
pa nisam ja to imala. :ne zna:

Ti ćuti.:o Shiseido...:rolleyes: :zubo:

a kosa se prala simbi šamponom :rofl:

Kiss šamponom misliš? :hekla:

Issa ti Žalfijo, di si te užasne gumice iskopala?
Imala, naravno da sam imala :facepalm:
..

Na stranici sa groznim gumicama buahahaha :E :rofl:

Mopsly
05.05.2010., 09:41
Prva maskara mi je bila Pupina za volumen (crveno pakiranje), puder u kamenu također Pupa.
Lakovi neki Constance Caroll s placa
Korektor onaj MF Pan stick :rofl:
Ruževe nisam koristila do srednje škole a sad se ne sjećam više koji je bio prvi
Labela sam obožavala :cerek: pogotovo ono od kamilice :mig:
Od krema sam koristila plavu Niveu i Becutan, kosa se prala s nekim Kekec dječjim šamponom a tijelo se mazalo sa Bebietic uljem :cerek::cerek:
Prvi "parfem" su mi bili par "komada" Impulse sprejeva - ne znam da li se njih sjećate ali sam ih obožavala a baš prvi "pravi" parfem mi je bio CK One :cerek:
Obožavala sam i maznuti tati zeleni Brut :D
I ofkors da sam nosila skarnči gumice i to u svim bojama i tada popularne bicke - lasteks tajce do koljena :D

tilla
09.05.2010., 17:49
Ti ćuti.:o Shiseido...:rolleyes: :zubo:

mah, moš mislit koje je to orgazmiĆko iskustvo bilo za gloopavu mulicu koja je kupila šiseido puder jer sam mislila da je to - to.
inače, i 17.g. nakon sjećam se da je imao oznaku I4 i da si imao refille za nj.
srećom, dozvala sam se pameti nakon te investicije i skužila da postoji sasvim ok srednji rang kozmetike. :top:

inače, tad u ZD je bila jedna skupa parfumerija ili kozmetika s pjace, pa sam se ja mnogo pametna odlučila na skupo. :D

BlackCandy
09.05.2010., 18:03
max factor puderi i maskare
loreal sjenila
rumenila nisam koristila :D

Ensi
10.05.2010., 08:58
Maybelline maskara, ona zelena, i manhatten crna olovka za oči po savjetu iz OK-a. :rofl:
Ostalo nisam koristila.

Bluegirl
10.05.2010., 10:59
Uf sjetila sam se još jednog šampona...Formel F, kak mi je to smrdilo...

A kad sam bila posebno dobra (kao dijete), onda su mi stavili i Subrinu nakon šampona :D.

Pacificgirl
07.11.2010., 20:06
Mislim da nismo imali ovu temu, ili je ja nisam nikad vidjela :) Šta je prvo što ste kupile od šminke, ili prvo čega se baš sjećate?

Za mene, to je Lorealova paleta sjena u smeđim nijansama, koju sam naučila stavljati kako treba tek godinama nakon toga...:rofl:

TheEmpress
07.11.2010., 20:14
Ima tema. :mig:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=543687

Andjelcic
07.11.2010., 21:00
srebrni i svijetloplavi ruz (manhattan)
vocno sjajilo u roll onu :D (deborah)
neka no name mini paleta plavih sjenila (primjetna opsesija plavom bojom :zubo:)
prozirna maskara (manhattan, cini mi se)

ajme, to su bili dani :lol:

Muffet
07.11.2010., 21:23
srebrni i svijetloplavi ruz (manhattan)
vocno sjajilo u roll onu :D (deborah)
neka no name mini paleta plavih sjenila (primjetna opsesija plavom bojom :zubo:)
prozirna maskara (manhattan, cini mi se)

ajme, to su bili dani :lol:

Ijao, ovo sam obožavala i imala u svim okusima :cerek: i sjećam se da mi se uvijek znalo razliti po torbama :D

Sjenila sam imala Manhattan divljački srebrna, također sam imala prozirnu maskaru ali Oriflame, parfem mi je prvi bio Fido Dido ako se tko sjeća a gel za umivanje Oxy :rofl:

hellie
07.11.2010., 21:47

ajme sjećam se ovog mirisa. to je stara kupila pa smo navlačili narukvicu posvuda. i bio je i neki u zelenoj bočici.

već sam se sa 7-8 god. igrala sam maminom šminkom. sjećam se da je imala nekakav veliki set, hrpa sjenila u svim bojama, uz to još dva mini ruža, i olovka. samo su mi sjenila bila facinantna. i to je uvijek stajalo na ormariću iznad ogledala pa sam se morala penjati da to dohvatim.

prvu šminku mi je mama kupila neku no name sa jedno 15 god. maskara i smeđa ili crna olovka, ne sjećam se više. i to je uzela od neke žene. onako kao kataloška prodaja i sl.
a constance carol, ajme skladište sam imala toga svako malo bi na tržnicu da se opskrbim :D. lakova i sjenila u svim bojama. i puder u kamenu, to je bilo kud svi tu i ja, svi nose puder kako da ja to nemam :facepalm:. i čak sam imala i nude ruž, jer su svi imali nude ruževe, jedino što sam ga nosila samo po kući. kasnije sam od tih silnih lakova napravila par slika.
i nije mi stara dopuštala da se farbam do 18-te. samo minival je bio dopušten.
a prva prava maskara mi je bila ili od manhatana ili od debore, uglavnom najbolja maskara ikad, nikad ju neću prežalit. onda mf puder u sticku.
a što se tiče scrunchies, čak sam si ih šila, i neke još uvijek imam u jednoj vrećici na ormaru :facepalm: na kvadrat

Nanidia
07.11.2010., 22:42
visions ljubicasto sjenilo iz oriflamea
http://in.oriflame.com/catalog-images/product/global/2994_2.png

Počela sam se šminkati negdje krajem osnovne i također sam koristila ovo sjenilo :D Plavo sjenilo na kapcima i crna olovka ispod očiju. Znam da je moja mama radila facepalmove na moju šminku.

Prvi parfem je bio neki od Benettona.

TheEmpress
07.11.2010., 22:47
E, imala sam to sjenilo, samo sivo roza nijansa, užas, najgore sjenilo ikad koje sam imala. :rolleyes: Trusi se, ne ostaje na kapcima ni sat vremena kak spada, a od pigmentacije ni p, jedva neka mrvica boje...

hrčkica
07.11.2010., 23:43
E, imala sam to sjenilo, samo sivo roza nijansa, užas, najgore sjenilo ikad koje sam imala. :rolleyes: Trusi se, ne ostaje na kapcima ni sat vremena kak spada, a od pigmentacije ni p, jedva neka mrvica boje...

a meni mamica za početke šminkanja kupila ta sjenila u svim kombinacijama boja :rofl::rofl: stvarno jesu katastrofična po pitanju postojanosti i pigmentacije, ali tada mi je to itekako odgovaralo :D

Marina2501
08.11.2010., 11:24
Sjajna tema :cerek: Ja se sjećam prve prve kozmetičke stvari koje sam kupila - smeđu olovku za usne u kvartovskoj knjižari (!) ili bolje rečeno kvartovskoj svaštari. Obrubljivala sam njime usta a unutra ostavljala prazno a ponekad stavila crvenkasti ruž :eek::eek: Bijah sedmi razred <3 bila sam uvjerena da s tom olovkom izgledam kao kraljica :D

ellast
08.11.2010., 11:44
Sjenilo, ruž i maskara Deborah:cerek::cerek:
I danas mi je to jedna od omiljenijih marki kozmetike. Mislim da imaju super omjer cijene i kvalitete:)

Današnje djevojčice/cure imaju puno bolji izbor cijenom prihvatljive kozmetike (Essence, dm...) nego što smo mi imali u "moje vrijeme" (prije 15-ak godina:o:o)....

Mopsly
08.11.2010., 12:45
Moja prva šminkica...:cerek:
Max Factor puder u kamenu za podočnjake, maskara Pupa, neka sjenila Constance Caroll ili kao se već zvala ta "marka" :rofl: i to bi bilo to..
Minimalista sam bila za razliku od sada... :lol:

E da - i preko ljeta sam uvijek imala onaj Max Factor shimmer stick :mig:

5rich
08.11.2010., 13:42
Današnje djevojčice/cure imaju puno bolji izbor cijenom prihvatljive kozmetike (Essence, dm...) nego što smo mi imali u "moje vrijeme" (prije 15-ak godina:o:o)....

što i nije nužno dobra stvar :o

dok vidim kaj sve curice u 6-7 razredu stavljaju na sebe i kak izlaze van,plače mi se
(pritom ne mislim na anegdote tipa žalfijine i razbijanje pudera,itd, to je simpa,ali curice koje idu s mojim bratom u razred(13 godina) dođu s ful make upom u školu...to mi je žalosno :( )

hellie
08.11.2010., 14:07
sad se već sa 10-tak godina počinju šminkati. i onda do srednje lice već skroz u komi. a kamoli kasnije.

.roxy
08.11.2010., 17:10
cura u skoli je prodavala oriflame sminke, sve smo jedva cekale novi katalog i naravno imale istu sminku :)
maskara - oriflame
crna i plava olovka za oci - oriflame
puder - manhattan u kamenu

Tinach
08.11.2010., 18:31
Joj :cerek:

Počela sam se sminkati u sedmom razredu, maskarom i sjenilima constance carol- i to poskrivecki, a sminku sam skidala dok sam se penjala na sedmi kat, soleom i vaticama koje sam uvijek imala u torbi :zubo: prva legalna maskara je bila ona rozo zelena. Rumenilo i olovka su bile mamine od belupa ili tak necega. Puder sam "posudjivala" od tete na nacin da sam si malo stisnula na alufoliju, stisnula u paketic i nosila doma :facepalm:. Prvi parfem mi je bio 5th avenue od e.arden ( mama proslijedila od polona necijeg,njoj je smrdio )

Elle.Woods
08.11.2010., 21:03
ja sam počela 1989/1990, u sedmom osnovne. prvi ruž samantha lux neke metalik svijetloroze boje, crna samantha maskara i crna inblue olovka za oči (za piggy eye efekt, debela crta iznutra...). šminku skidala s vitaskin mlijekom (mama mi kupovala, kad se već nakazim da bude kvalitetno). ali sam se šminkala samo po kvartu i na nedjeljnim matinejama.
u osmom razredu 1990/1991. redom: olovka i maskara iste, narančasto i smeđe sjenilo (zemljane boje bile u điru) i narančasto rumenilo, sve još uvijek samantha lux, i l'oreal tuš za oči iz inozemstva donesen. i zlatni lak za nokte... :) kako je crta s tušem na meni četrnaestogodišnjakinji izgledala - ne želim se sjećat!
e, da - te sezone sam imala sve moderne užase kao što su plišane tajce s umecima od čipke, pundžica i scrangie oko nje, ogromni crni sako s jastučićima, šiške podignute u "cuf" (kako se već u ostatku hrvatske zove onaj suncobran iznad čela s brdo gela i laka....).
u prvom srednje, taman u ratu, došla je plac/pazar kozmetika constance carrol - moj prvi puder tekući je bio konstens, a i onaj u kamenu i u prahu. sjenila također. i ruževi. sjenila u kombinaciji bež i crno, ruževi boje kože obrubljeni smeđom olovkom. bez rumenila. ili sjenila u smeđim i zemljanim bojama i ruževi u boji cigle, smeđi, bordo, razni zemljani. lakovi smeđi i bordo. i grozni razdjeljak nasred glave...

u svakom slučaju, ko je gledao beverly hills i vampiroliku brendu zna kako je to izgledalo na meni ranih devedesetih.... :rofl::lol:

u, što ovo budi uspomene... :lol::rofl:

doriana gray
09.11.2010., 11:28
ja sam počela 1989/1990, u sedmom osnovne. prvi ruž samantha lux neke metalik svijetloroze boje, crna samantha maskara i crna inblue olovka za oči (za piggy eye efekt, debela crta iznutra...). šminku skidala s vitaskin mlijekom (mama mi kupovala, kad se već nakazim da bude kvalitetno). ali sam se šminkala samo po kvartu i na nedjeljnim matinejama.
u osmom razredu 1990/1991. redom: olovka i maskara iste, narančasto i smeđe sjenilo (zemljane boje bile u điru) i narančasto rumenilo, sve još uvijek samantha lux, i l'oreal tuš za oči iz inozemstva donesen. i zlatni lak za nokte... :) kako je crta s tušem na meni četrnaestogodišnjakinji izgledala - ne želim se sjećat!
e, da - te sezone sam imala sve moderne užase kao što su plišane tajce s umecima od čipke, pundžica i scrangie oko nje, ogromni crni sako s jastučićima, šiške podignute u "cuf" (kako se već u ostatku hrvatske zove onaj suncobran iznad čela s brdo gela i laka....).
u prvom srednje, taman u ratu, došla je plac/pazar kozmetika constance carrol - moj prvi puder tekući je bio konstens, a i onaj u kamenu i u prahu. sjenila također. i ruževi. sjenila u kombinaciji bež i crno, ruževi boje kože obrubljeni smeđom olovkom. bez rumenila. ili sjenila u smeđim i zemljanim bojama i ruževi u boji cigle, smeđi, bordo, razni zemljani. lakovi smeđi i bordo. i grozni razdjeljak nasred glave...

u svakom slučaju, ko je gledao beverly hills i vampiroliku brendu zna kako je to izgledalo na meni ranih devedesetih.... :rofl::lol:

u, što ovo budi uspomene... :lol::rofl:

vidi se besprijekorno poznavanje kolorističkog minimalizma devedesetih... sjedi 5 :rofl:

ja sam se počela šminkati nekako na prijelazu milenija i pošto su svi bili opsjednuti svime svemirskim, ja sam nosila srebrno sjenilo do obrva. art deco je bilo... izgledalo je nekako ovako

http://skylarjordan.files.wordpress.com/2009/11/2000-britney-spears.jpg

i naravno uz to se nosio ljubičasti sedefasti ruž... :facepalm:

Sinderella
09.11.2010., 12:18
U osnovnoj školi se nisam uopće šminkala. Imala sam samo nekoliko roll on sjajila voćnih okusa. A za maškare i glupiranje s frendicama posuđivala mamine ruževe (neka Plivina marka kozmetike,ne sjećam se kak se zove. tata mi radio u Plivi i donosio doma).
U srednjoj sam već krenula polako. Prvo je bilo sjenilo constance carrol plavo sive boje, plava olovka za oči iz oriflamea. Maskara je bila neka s placa, ne sjećam se marke. A prvi puder tekući, marke My LR beauty. Mislim da su bili od Vitaskina. :ne zna:
A prvi parfem (ak ne računam mošuse koje sam krala mami) bio je Charlie Red. Kasnije Gabriela Sabatini Wild Wind! :D

dalcosters
09.11.2010., 12:28
joj da...Samanta...Markins....kad se sjetim toga...a puder mi je prvi bio MF-ov...1988, godina i kraj osmogodišnje škole...kopirala sam Madonnu u svemu....čak i u (sjednite vi slabijih živaca) tome da nosim svilene haljine i čipkaste rukavice bez prstiju....isuse...ne mogu vjerovati da ovo pištem a kamoli da sam to činila....

...i da...plastični ringovi na klipsama....agrhhhhhhh :lol:

dorakukec
25.10.2011., 11:44

Spice Girls je jedan od najboljih dezića. Još se sjećam tog mirisa. Žao mi je što ga više nema,da ga bar opet vrate

memorysun
25.10.2011., 12:28
A

Samantha 13 :cerek::cerek::cerek: to smo svi imali
Irel gel ili tako nekako, to je mama na kile seki nabavljala za kosu.
Parfem Samasara-naravno nabavljen izvana.
Puder kreč bijeli greenline. Maskara Markins. Eyliner-vodootporni flomaster :lol:

missm
25.10.2011., 13:20
Ima li ovdje ijedna toliko stara da se sjeća maskara u tubi.
To je imala moja mama kasnih sedamdestih.
Naziv La bella Nussy.
Možete li si zamisliti maskaru koja izgleda kao oni mini putni kalodonti. Unutra je crna pasta a kad odšarafiš poklopas izvučeš s njim crni štapić kojim trackaš po trepavicama to crnilo. Četkice u maskarama tada još nisu izumili...

Kameleon ruž je bio popularan kasnih osamdesetih kad sam ja išla u srednju školu.
Skoro sve u razredu su ga trackale / praktički ih je bilo nemoguće potrošiti-dva komada su kolala razredom čitavu školsku godinu- a nas 28 ženski u razredu.
Svima je ostavljao drugačiju crvenu nijansu. Ludilo.
Ja sam, naravno imala Samantu 13 i još jednu Samantu skroz bijelu sedefastu + crna olovka+ maskara plave boje( katastrofa na moju blijedu facu).

Parfem - tek kao studentica Lou Lou

zaskia
25.10.2011., 13:40
Isuse koja dobra tema :lol:

SJećam se da sam se trackala maminom, tetinom i sestrinom sminkom...Mama i teta su imale Samantha ruzeve, ciji miris bi kontam i dan danas prepoznala...Sestra je intenzivno koristila Constance Carroll kozmetiku, sve, od do, i cini mi se neke markins (?) olovke za oci...A onda smo otkrile Njemacku i drogerije :D i Chicogo, danasnji Rimmel...Sve od njih smo sestra i ja imale, i znam da mi je to bila prva sminka kad sam krenula u srednju skolu...Bile smo glavne jer to nitko u Hr nije imao :lol: I hrpa toga sto ste jos spomenule, gumice za kosu, Impulse dezic, Malizia, Charlie parfemi :D Aaaaaa, prefora se prisjecati svega :D Prvi parfem koji mi se totalno urezao u nos je Maroussia :D imala ga je prijateljicina mama i svaki put bi se spricala s njim...Kad sam odrasla i imala svoj posao i novce, kontam da mi je to bio prvi parfem koji sam kupila...Imam ga i dan danas, samo sto mi sad bas i ne mirisi prefino kao tad...I tak :D

malazara
25.10.2011., 13:42
Super tema,

ja sam u 8 razredu i prvom srednje ( nedje 92/93 godine ) bila nekakva punkerica . imala sam crveno ofarbanu kosu i pazi sad fora je bilo imati jako blijedu put pa smo se fredica i ja trackale bebi puderom ( fala bogu da nemam niti jednu sliku iz tog vremena). onda: crna olovka samo u unutarnji rub očiju (waterline). i neki tamnocrveni ruž kupljen na placu.

Acid_2
25.10.2011., 16:58
jao ovaj Spice Girls dezić :lol::cerek: sjećam se da je netko od mojih to imao, mislim seka.

ja sam se počela u prvom srednje šminkati. sjećam se prvog izlaska - nebesko plavi džemper i sjenilo u odgovarajućom boji :rofl: a ja u trapericama i traper jakni omg.

sjajila na roll kuglicu su bila must have, da, i sva nekako vodenasta i OBAVEZNO voćnih okusa. tko je tad vidio neke druge okuse. ja sam uvijek jagodu forsala.
u srednjaku mi je prva dva razreda bila napeta crna olovka na waterlineu, a onda sam krajem 2.srednje otkrila tekući tuš i nosim ga dan-danas :cerek:

merlinka
25.10.2011., 17:10
I ja sam se počela šminkati negdje u 1. srednje, no poanta mi je bila da nešto na meni mora imati smisao za humor. Odlučila sam da će to biti oči, tako sam redovito stavljalo plavu olovku i rozo sjenilo :mig:

Danas mi ipak smisao za humor imaju samo cipele :cerek:

tropical
25.10.2011., 17:11
Samantha 13 :cerek::cerek::cerek: to smo svi imali
Irel gel ili tako nekako, to je mama na kile seki nabavljala za kosu.
Parfem Samasara-naravno nabavljen izvana.
Puder kreč bijeli greenline. Maskara Markins. Eyliner-vodootporni flomaster :lol:

ah vidi se tko je iz mog vremena. :cerek: samantha ruž. constance caroll sjajilo roll on, i neka sjenila. mamina 'no name' paleta sa duginim bojama koju on anije nikadkoristila a ja za po doma non stop. bijeli baby puder na po licu. još imam neke slike kreč bijelog lica i tamno smeđih i tamno bordo usana za van... điiiiiiiiiiz.
mamini revlon lakovi- sve neke bakrene sedefaste i mrkvaste nijanse.
svi su htjeli neke parfeme ali sam već tad otkrila da mi izazivaju migrene (omg, tek sam sad postala svjesna da me to prati gotovo cijeli moj život!)

ultimativna stvar koju sam otkrila svojedobno nije bio make up već regenerator s kojim sam uspjela počešljati kosu i dixon olio non olio s kojim su kovrče postale ok... eee to me spasilo:s

LadyWriterOnTV
26.10.2011., 00:24
Ajoj, Constance Carol puder, neka grozna narančasta nijansa. :lol:
Pa ona jeftina sjajila s kuglicom koja su curila na sve strane, plavo je bilo posebno odvratnog okusa.
Tekući puder Young derm onaj bijeli i rosal korektor s čepom na šaraf, iako mi zbilja nije trebao jer sam imala čisto lice, ali svi su se mazali pa sam i ja, izludila sam mamu dok mi nije kupila :facepalm:
A kad se sjetim tek onih strašnih ruževa, prozirni, samo srebrne šljokice, toga smo valjda sve pojele na kile...Sredimo se mačke za posebne prigode, namirišemo spice girls dezićima i dođemo ponosne takve s tim šljokicama u školu, i onda nam dečki iz razreda kažu da izgledamo kao da smo se uznojile po ustima... :rofl: :lol: toliko truda nizašta:cerek:
I sjećate se Bon Bon parfemčića i dezodoransa??? I onih zlatnih šljokica u stiku što s se mazale posvuda???
Imala sam i neko srebrno sjenilo, strašno pigmentirano, još dan danas ga imam negdje, zvale smo ga "svemirsko" i nosilo se u svim prigodama, do obrva naravno :rofl:
Ali najdraže su mi iz 90-ih bile usne obrubljene tamnom olovkom bez ruža i ičega, jedva sam čekala da malo narastem pa d mogu i ja to nositi, to mi je djelovalo strašno elegantno tada :rofl: :cerek:

modra
26.10.2011., 07:12
uh..
ne sjećam se koji točno proizvodi su bili u pitanju, počela sam sa sjenilima negdje u šestom razredu, u osmom sam radila malo složenije mejkape očne.. samo znam da je bilo s-he tirkizno-bijelo sjenilo (od sestre za rođendan dobila), maybelline maskara ('ona' crna - ne znam naziv nikad :503:)..

kao mala sam imala puno testera oriflame-ovih ili avonovih ružića, ali jaaaaako sitni :zubo:
al dobro, to ne računam, samo kod kuće sam se.. maskirala :cerek:

prva prava paletica mi je bila deborah sa crnim, bijelim i srebrnim bojama... nju sam nabavila isto negdje u osmom razredu.

onda sjajila... sjećam se jednog lorealovog prozirnog sa šljokicama..

..ne bi se sad mogla sjetit samih početaka, ali mi je u jako dobrom sjećanju ostala ta maybelline maskara, nju sam u osmom razredu počela koristit.. i znam kako mi se jedna kolegica uvijek divila trepavicama, kako mi dođu do obrva skoro.. i sad sam ju nedavno opet kupila i nije mi neka, ok je ali ne kako ju pamtim. a bit će da sam imala bolje trepavice :kava:

Doreen
26.10.2011., 07:35
od početaka se sjećam samo neke kremice protiv ptištića koju je mama kupila bratu na preporuku sestrične koja je 3-4 god. starija. kako je to prokleto peklo :eek:
i sjećam se neke sasušene mamine maskare koju sam sva sretna našla u nekoj ladici.

"kameleon ruža" se naravno sjećam, ali nije mi mama dala da se mažem s ičime osim labelom pa mi ga unatoč mom cviljenju nikad nije ni kupila.

:lol:
pa šta? ja sam na krizmi imala "Tajči šiške"

Ah...Naf Naf

1992.: moj 1. razred gimnazije, 1. parfem i 1. ljubav http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/d025.gif. imao je najzelenije oči na svijetu.
ajme, preplaviše me uspomene http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a030.gif

ajme, užas! kako su ti ulošci voljeli pobjeći sa svog mjesta. jednom mi se popeo skoro na leđa:lol:

imala u svim bojama, i sa šljokicama i sa "biserima"

i nije mi stara dopuštala da se farbam do 18-te. samo minival je bio dopušten.

blago tebi! ja ni minival nisam smjela. a moja tetka ga je nosila i tako mi je bila prekrasna!

missm
26.10.2011., 08:50
oooo, šit, ove baršunaste gumice imam ja i dan danas, nosim ih za po doma, najudobnije su mi

JulieG
26.10.2011., 09:46
a jel se ko sjeća ovog parfema?

http://www.perfumeemporium.com/BigPics_w/Fetish.jpg

Sjećam se da sam u 6., 7. osnovne krala mami Bourjois rumenilo i koristila kao sjenilo. Korektor je bio onaj ''za bubuljice'', s jedne strane plavi, s druge boja kože.

Olovke za oči su najčešće bile od Oriflamea, i to tako da bih kombinirala rumenilo s plavom olovkom za oči.

Da ne spominjem početke čupanja obrva :facepalm: Prijateljica i ja bi pod odmorom išle u wc i tamo bi mi ona ''stručno'' počupala obrve.

Prvo su bile samo dvije gusjenice iznad očiju, nakon toga bi ih počupala dok nisu ostale tri dlačice :lol: Trebalo je proći jaaaako puno vremena dok ih nisam ujednačila ponovo.

Anarniel
26.10.2011., 12:32
Hahahahahah, kako dobra tema, rikavam od smijeha. :rofl:

Ja se nisam jaaako dugo šminkala.. Sad kad razmišljam, mislim da cijelu osnovnu školu nisam ništa od šminke stavila na sebe, nije me to uopće zanimalo, ja sam se tukla s dečkima i igrala nogomet. :rofl: Ali zato druge cure jesu. Kad se samo sjetim velikog odmora, wc je smrdio ko plinska komora od laka za kosu, jer se pod odmorom obavezno morao poporaviti i dodatno natapirati, pa onda zagelirati i nalakirati, onaj horor od šiški u obliku polumjeseca na čelu dignuti. :rofl: Ne znam kako da opišem, mi smo to zvali kokotica, i cura koja je imala najviše u zrak to sranje je bila najjača frajerica. :cerek: Jedna moja frendica iz razreda je bila nenadjebiva u toj kategoriji, cijela škola joj nije bila ravna. Znala je imati 15 cm dignuto TO u zrak. Al je zato sa sobom u školu furala 3 češlja, okruglu četku, običnu četku, gel i dvije boce laka. :rozi: Haj mejntns frizura, jbg. :zubo: Totalno mi se sad vratio taj smrad laka, al dobro, bar wc-i nisu smrdili po čem inače smrde. :rofl:

Već u šestom/sedmom razredu počela su sređivanja, a ja sam bila mali metalac i nisam se baš vizualno uklapala u sređenu ekipu (mama mi to dan danas ne može oprostiti, nikad joj nisam dala da me oblači za u školu "ko druge normalne curice". :D ) Negdje u osmom razredu, dok su se moje frendice tapirale pred ogledalom, a ja se dosađivala, jedna cura je izvadila njegovo veličanstvo TEKUĆI PUDER. I to pravi, max factor. :eek: Svi su se sjatili oko nje, a ona ga je uzbuđeno fljosnula omanju šaku na čelo, (naravno za 14 nijansi krivi) pa su se svi prečuđavali kako je to najbolja stvar ikad. Meni je izgledalo koda si je razmazala jako gusto govno po faci, al nisam ništa rekla da ne ispadnem manje kul. :rofl:

asdfgh
26.10.2011., 12:46
super tema! :rofl:

pa kako se ne bih sjećala? :cerek: sa sjenilima sam počela sa nekih 12 godina (ili 11 :misli:). bilo je riječ o maminoj paleti sjenila koju nije koristila. vrlo malo se šminkala pa sam ju ja prisvojila. :zubo: moram li napominjati da sam svakodnevno pazila da mi se odjeća slaže sa bojom sjenila. :raspa: osim sjenila - bila su tu i sjajila s okusom. osobni favoriti - oni sa šljokicama. :rofl:

za rođendane i neke spešl okejžns obožavala sam nanijeti tamnu olovku i svijetli ruž. ah! kako sam se komplimenata naprimala na račun toga. :lol:

kad sam imala 13 godina mama mi je poklonila svoj nekorišteni set kozmetike na 'katove' (slično pupinima). marke se ne sjećam. sadržavalo je: 1. kat - 2 nijanse pudera u kremi i rumenila. 2.- paleta sjenila za oči. 3. - paleta ruževa za usne. 4. - maskara i olovka za oči. :cerek: bila sam glavna šminkerica na eskurziji u 8. r. ('mali maturalac).

parfeme sam koristila mamine. kakva je to 13ogodišnjakinja koja ne miriše na magnetic? :rofl:

lianne
26.10.2011., 14:44
a jel se ko sjeća ovog parfema?

ajme ja se sjecam..imala sam ga i bio mi je jako fin :cerek:
bila je i verzija sa rozim..ovaj je bio kao vise hladan..kao muski parfem..

jame kada se svega sjetim..ovaj topic bas budi emocije..
sto je najbolje sada sam se na fejsu bas sfrendala sa jednom curom iz srednje skole iz susjednog razreda(u koji je isla i moja jako velika ljubav i simpatija..neostvarena..:tuzni:)i gledala sam malo slikice iz te srednje skole..

i sad ovaj topic..

moje prvo sminkanje je bilo pocetkom 2 srednje..frendica mi povukla debelu masnu smedu crtu po ocima.cak mi se cini da nije bila olovka za oci nego za usta :rofl:..tada mi se to cinilo kul,a sada kada vidim slike iz tog razdoblja..uhuh..nepocupane debele obrve..ove grozne debele barsunaste gumice..nosile su se jakne perjanice i marte su bile in..
sjecam se kada se otvorio prvi dm u dubravi kod skole na placu..96-te godine..isle smo se sminkati i parfumirati..to je bilo pod normalno..
meni se najvise svidao ellen beatrix stand(tako nekako)..imali su sedefasta sjenila u tubici na spuzvicu..to je tada bilo revolucionarno otkrice :zubo:
i stalno sam se snjofkala sa rocco barocco silver..dode mi da ga narucim sa e-baya samo da probudim uspomene..

a u osnovnoj se dobro sjecam constance carolla s placa..nisam se sminkala,ali bilo mi je to zanimljivo promatrati,a i znala sam doma eksperimentirati sa maminom sminkom..
naravno-nezaobilazna sjajila na kuglice koja su se cinila kao da je obicno jestivo ulje unutra..sa aromom..jos se sjecam onih crvenih linija preko prozirne bocice i crvenog cepa..
sjecam se i onih markins olovaka..cini mi se da je belupo to proizvodio..i bili su oni neki nasi ruzevi i korektori cutex(tako nekako)
sljokice su bile must have..u onom nekom smrdljivom gelu ili sticku(ovisno za sto su bile..no zapravo su bile isto sr*nje drugo pakovanje)..
vecina kozmetike je onda bila u rangu danasnjih kineskih shopova..

sjecam se kada je 98 u jedan ducan/papirnicu/kopiraonu gdje su se prodavale i loto srecke dosao stand deborah kozmetike..e to je bila revolucija..

dan danas se sjecam ogromnih zelenih bronzera sa ogledalom koji su valjda imali min.50 gr..:p
ah..sjetit cu se ja jos toga :cerek:

i tko se sjeca dudica?onih plasticnih u raznim velicinama i bojama..bile su fešn mast hev :rofl:...mi smo ih stavljale na lancice,pa nosile oko vrata..sto vise dudica,to si bio viseg "statusa"..doduse to je bio negdje 5-6 razred..ali tako to pocinje :)

Anarniel
26.10.2011., 18:10
i tko se sjeca dudica?onih plasticnih u raznim velicinama i bojama..bile su fešn mast hev :rofl:...mi smo ih stavljale na lancice,pa nosile oko vrata..sto vise dudica,to si bio viseg "statusa"..doduse to je bio negdje 5-6 razred..ali tako to pocinje :)

Hahahah, ja još uvijek imam negdje dudice zabijene, u nekoj kutiji kupe prašinu. Bilo ih je svih boja i veličina. :cerek:

U isto vrijeme su se nosili i vez bez žnjiravci, šta kričaviji to bolji. Dudice oko vrata, plus one ogrlice/narukvice od bombona, koje kupiš pod odmorom i do kraja sata ih više nema, pa one narukvice koje su se mogle izravnati skroz onako u traku, pa kad je lupiš po ruci smota se u narukvicu... :rofl: To su mi bili najdraži rekviziti. :cerek:

cvijetić
26.10.2011., 19:26
o...pa moja prva šminka je bila gotovo bolja od sadašnje:D
nije baš, ali ...kad sam počela pokazivati prve znakove i volju za šminkom mama mi je rekla da ne smijem svašta stavjati na oči i kupila clinique maksru i tuš:cerek:
to je dugo bila moja jedina šminka...a onda za par godina i njihov puder...

lijepo je čitati postove i sjetiti se tajči šiški koje sam imala, ovakvih pliš gumica i sl...

Good evil
26.10.2011., 20:04
Baš sam se nasmijala čitajući postove!
Još u kombinaciji kad se sebe sjetim, hah..

Negdje u 4. osnovne sam izbrijala obrve da budu tanje, mrzila sam ih. Bile su ravne i guste, mama skoro plakala kad me vidla. I učitelj me pitao što mi se dogodilo :rofl:
Onda oni grozni pramenovi u kosi, kao plavi al za današnji pojam - žuti, groozno. Negdje u 7. raz mislim da sam prvi put stavila preljev za kosu pa tako dobila neku drugu boju, mama farbanje još nije dala. Pokušavam se sjetiti kad sam se baš ofarbala, crveno me jako oduševljavalo, mislim da u 1.srednje.. trebala bi pogledati slike s bratove svadbe kakva mi je kosa bila. Cijelu srednju sam se povremeno farbala, zadnja farba na moju kosu išla je na početku prve godine na faksu i to najsličnija mojoj prirodnoj boji jer sam htjela da se vratim u svoju prirodnu.

Aha šminka, bože pomozi, plava maskara i plava olovka su mi jedno vrijeme bile hit. Sjecam se kako sam plavu maskaru kupila na placu, Constance Carroll jel :Serek: ali sjecam se jos uvijek kako se lijepo nanosila haha.
I rozog rumenila se sjecam, mislim da ostatak tog rumenila jos uvijek imam negdje, bila je baš drečava roza. Poput Essence cute as hell, kojeg sam naravno kupila kad sam ga vidla al nisam ga nanjela... ne koristim rumenila :zubo:

Parfem - nešto mamino, iskreno ne sjećam se ničeg osim vec spomenutog Spice girls Impluse i mislim da mi je jos jedan bio jako napet, isto tako žblj nešto.. ne mogu se sjetiti :/

sjenilo - neka paletica, pa oriflame rozo-ljubičasto.
Sjajilo - na kuglicu sa il bez šljokica, i neki kričavo rozi ruž :horor:

Puder neki Jade (http://produkte.schlecker.com/media/articleImages/Jade-Maybelline-Feuchtigkeits-Make-Up-40-ml-4084200445409.jpg), donio ga tata iz austrije.. asti muško kad kupuje kozmetiku, naravno bio je taman i nekako na naračasto vukao :facepalm: ... mislim da sam ga bacila pred neko ljeto, našla ga negdje zametanog..

Ali od 8. raz kupovala sam u ljekarni Green line puder i rosal korektor, prištiće i akne nisam imala, ali kako je bilo kul lickati se pa sam i ja.. Mama je ludila radi tog rofl: i redovito mi uzimala puder. Još u to vrijeme u austriji su bili valuta šilinzi, pa bi ćale uvijek kradomice mi ostavio famozne šilinge s kojima bi ja trk u mjenjačnicu, pa kupila opet puder ili korektor ako bi ostala bez njega.
Zapravo jedino što me mučilo i zašto sam zapravo korektor stavljala bili su tamni podočnjaci (s kojima naravno jos uvijek imam probleme).. pa onda korektor malo pod oci, malo po čelu, obrazima, bradi, nosi i tako cijela namuljana :facepalm: ---skidala puder prije nego bi se pred mamu pojavila iz škole, 8 raz :trk:

Prvi bolji ruž, bio mi je Deborah, i njega isto imam jos negdje :o
A tako negdje u 8.raz otkrila sam i Olival grožđanu mast (vanilija) koja mi je bila vauuuuu.
http://zena.hr/images/upload/product_700.jpg
Od tad su mi bila hit ta ''mljackava'' sjajila što se prstom stavljaju, a tog je bilo po oriflameu ko pljeve. Brrrr, danas mi ne padaju na pamet takva sjajila, negdje od sredine srednje ih zaobilazim.

Uglavnom kako me bila kozmetika više zanima, od 8. raz prema 2.srednje, okretala sam se oko oriflame i avon kozmetike jer mi je kuma dilala sa tim pa sam štošta i dobila... od 2.srednje štedila sam za nešto iz DM-a, i sve sam kupovala po principu jedno potrošim - onda kupim novo. Ne ko sad, da imam 15 sjajila, 20 mazalica za tijelo.. :visi:

Muffet
26.10.2011., 20:10

Ajme, imala i obožavala :cerek:
Njega i Fido Dido :rofl:

http://profile.ak.fbcdn.net/object3/1507/63/n51180728745_5888.jpg

Acid_2
26.10.2011., 20:14
Negdje u 4. osnovne sam izbrijala obrve da budu tanje, mrzila sam ih. Bile su ravne i guste, mama skoro plakala kad me vidla. I učitelj me pitao što mi se dogodilo :rofl:

ajme sad si me sjetila :lol::lol: i jaaaa. ja sam imala spojene, pa sam ih na sredini obrijala hahahhaha. sestra i stara su se križale. onda me je starija rodica uhvatila kad su narasle i lijepo sve počupala, pa su bile :cerek:

dobila sam od tate prvi parfem ikada, i to ovaj:

http://fimgs.net/images/perfume/nd.904.jpg

a sve smo nosile kosu sa ovakvim razdjeljkom :lol:

http://familyfun.go.com/assets/cms/crafts/famf89hair_zig02.jpg

Good evil
26.10.2011., 20:26
Aaaahahah razdjeljak, di ga se sjetilaaaa :rofl:
Meni je to još mama radila, ona mi je mogla preciznije :cerek:

Prvi parfem mislim da mi je bio Pur Blanca iz Avona, neko LE izdanje od 30ml, imam tu bočicu jos uvijek.
A u 2.srednje dobila od dečka Naomi Campbell - Sunset, mislim da je te godine bio izašao :misli:
Uglavnom prefin mi je bio, jaaaoo. Žao mi je što ga nisam na forumu kupila kad sam vidla kod par cura, nema ga više za kupiti, eh.

lianne
26.10.2011., 21:40
bjeli impulse od vanilije :cerek:

naime tek sam u prvom srednje otkrila da se jace mirisi ako se nanese "vodicasti"parfem,a ne ovaj u spreju..:rofl:
do tad sam bezuspjesno isprobavala hrpu sprejeva i nisam kuzila zasto netko jace mirisi..
mislim da su ti impulsi imali i tekucu liniju..nesto kao mirisna vodica u spreju..sjecam se dan danas onog mirisa impulsa sa narandastim cepom..
dosta cura iz razreda koristilo je te "vodice"..(tu spadaju i oni bon-bonsi..bilo ih je finih :cerek:)..te bon bonse sam donedavno cak znala i vidjet ponegdje..tko zna da li ih jos ima :misli:
da li se tko sjeca avonovog women of earth i zenskog pro sporta?to su mi do dana danas najbolji i neprezaljeni njihovi parfemi..:tuzni:

http://www.portalniaga.com/openbatch/608/files/products/WOE%20Eau%20de%20Parfum%20Spray_m.jpg

Tillea
26.10.2011., 22:28
Isuse predobra tema. Baš sam se nasmijala :lol:

Constance Carol pod obavezno, imala sam nekakve ruževe naravno sjajila sa kuglicom. Mamine dvije palete, jednu ogromu paletu u svim bojama. Sjećam se da je bila u crvenoj ambalaži i smrdila za popizdit. Ova druga je bila u obliku školjke i tu je bilo ruževa, pudera, rumenila i naravno sjenila :cerek:

Spice girls dezić, impuls (sjećam se i reklame :D), a od parfema Naf Naf kojeg je netko spomenuo gore, i obavezni SHOCK čini mi se od Krke, sa zelenim čepom :cerek: Bon Bons...

I imala sam dosta kozmetike od Malizie, nekakav duo, metalik zeleno tekuće sjenilo i sa druge strane prozirna maskara. Prvi puder je bio iz Avona, ili je to bila tonirana krema sad se ne sjećam točno. Uh svega je bilo :504: kad se sjetim

bubu5
26.10.2011., 22:35
Joooooj, roll on voćna sjajila :D pa scrunchy.. neka mamina no name paleta.. ruž koji je bio zelen, kričavo zelen, a na usnama je bio crven :D
pa mi je teta znala davat raznu svoju šminku ( narančasti ruž :D )
pa ona avon ljubičasta maskara :D e kad sam se s tim pojavila u školi, bila sam glavna faca :D
pudere nisam koristila, ne koristim ni sad..
parfeme nisam koristila baš, nego razne deziće, ugl bon bons i malizia :D :D
prvi pravi parfem bio mi je little black dress :)
lakovi za nokte constance caroll, u bisernim nijansama ( mama mi nije dala da imam tamne nokte)

sve u svemu treš :D

Amarillis
26.10.2011., 23:05
a jooooj....:cerek::cerek:

moja mama se nikad nije nesta sminkala pa sam se ja nekako uz tetu, koja je vjecno bila dotjerana, navukla...

constance carol plava paleta sjenila-ostale boje su dosle s vremenom, plava mi je bila omiljena. plava maskara obavezno. pa kad se sjetim kako sam si obrve unakazila i naravno sjenilo do njih...

kricavo zeleni "magicni" ruz koji se ne skida je bio zakon, pa ona plasticna cuda rastezljiva za kosu, cesljici onako u krug sto su isla..

a kupanje u refan verziji chanela no.5 i ovome
http://img442.imageshack.us/img442/6502/lucci.jpg je bilo obavezno:zubo:

prvi lak za nokte koji sam si sama kupila bio je nekakav tamno zeleni sa zlatnim sljokicama od max faktora. onda je dosao i prvi puder- naravno creme puff... ah.. ne mogu se sada svega ni sjetiti...:rofl::rofl:

Loreanna
27.10.2011., 00:23
U 5. razredu osnovne :cerek:
Više se ne sjećam točno brenda, ali svakako mamina maskara, rumenilo i neko voćno sjajilo za usne :cerek:

modra
27.10.2011., 06:13
sad se sjetih, pročitala nešto od cura tu..
kad je meni kolegica prije osmog razreda sredila obrve, ajoooooj, kako su me mama i sestra gledale :rofl: to mi je baš bilo traumatično razdoblje :zubo: jer mi je bilo žao mojih obrva, a ona je rekla samo da će malo, na kraju i skratilaaa... ne stanjila koliko skratila

Sigurna
27.10.2011., 10:34
Ja sam prvi put počupala obrve tek sa negdje 20-tak godina i to išla kozmetičarki, tako da nisam nikada imala problema s tim. Farbati sam se počela tek sa 30 godina i to zato jer sam već bila sijeda do mjere da se je jako vidjelo...i to kod frizerke, a tek nedavno sam prešla na kućnu radinost....prvi make-up....e da....negdje u srednjoj, tamno crveni ruž :facepalm:...Konstans Kerol, naravno....tek kasnije sam počela maaaaaaaaalo upotrebljavati maskare i puder, ali uvijek sam kupila neku bolju marku i predugo koristila (godinama), dobro da nisam imala neke posljedice....btw. patim za Max Factor kremom za lice, najbolja podloga za make-up ever....

Dakle, nisam nešto bila za dekorativu, ali sam padala jako na mirise....netko je već napisao: Impulse....pa kasnije Malizia....e da, Luči, Luči....a nikako ne mogu preboljeti što nema više Piscile Prisli, to su bili najbolji mirisi, a cjenovno povoljni....

E da, i ja sam nosila skrančije :rofl:.

Rapa Nui
27.10.2011., 21:43
Ajme, kako ste se sjetile svih tih stvari....
I ja sam isto imala ove debele plišane gumice, razdjeljak na cik-cak, one kričave cvjetiće koji su se zakačili na takne pramenove, ne znam kako da to bolje objasnim. Onda tanke gumice za raditi pletenice po cijeloj kosi. Pa one "rajfove" koji su bili rastezljivi i imali su neke šiljke.
Deodorans je bio spice girls. :D I malizia. Još sad se sjećam jedne zelene prugaste majice kako miriši po malizii. Kad sam nosila to dvoje, osjećala sam se baš odraslo. :D Sjajila s kuglicom.... Eh, netko je rekao da su bila kao obično ulje. Što je najbolje, mi smo i stavljali unutra maslinovo ulje, nakon što bi ga potrošili. :) Tad sam bila dobila neku no name paletu sjenila. Koliko se sjećam boje su bile očajne. Roza, plava, bijela... Ni jedne normalne boje. I bila su u tome i dva rumenila, kričavo rozo i kričavo narančasno. :) Ali bez obzira na to sve, čuvala sam tu paletu ko oko u glavi.
Onda sam naručila preko susjede iz Oriflamea neko bakreno-zlatno sjenilo. To je bilo za posebne prigode. Bila je plastična kutijica na dva kata. Dole je bilo kremasto sjenilo, a u gornjem dijelu je bio gel sa zlatnim šljokicama. Sestra mi je uz to kupila zlatni tuš i lak za nokte sa zlatnim šljokicama. :lol:
Ruževi... Drpila sam jedan rozi od bake, negdje sam našla jedan tamno crveni i smeđi, a sestra mi je bila kupila jedan nudasti. Tek sad kužim da sam ih onda imala više nego sada. :top:
Krajem osnovne je crna olovka na waterlineu bila zakon. Svaki mali odmor se moralo ići u wc popraviti crtu. I onda je bilo nas par koje smo bile kul i znale smo kako staviti olovku u waterline pa smo učile ove koje nisu znale.
Maskare sam imala dvije, crnu i plavu. I koristila sam ih dok se nisu skrutnile.
Rumenila i pudere nisam koristila...
E da, i sjećam se kad su odjednom počeli proizvoditi razne vrste labela, pa smo morale skupiti sve... :D :D

iva2301
28.10.2011., 00:56
Moj prvi komad šminke je Max Factor-ovo sjajilo za usne koje mi je tata kupio za Novu godinu kad sam bila 7.razred osnovne :p
Do tada ni trunka šminke nije bila na mom licu.
A čak ni sad ne koristim ništa više od sjajila, tuša, maskare i moožda malo pudera ali to je stvarno poseban slučaj onda.. :)

miss-rebel
28.10.2011., 09:13
Ajde da se malo prisjetimo prošlosti :rofl:

Znam da mi je u srednjoj bila aktualna naravno jako jeftina šminka,
sjajila s placa (roll on bezbojno koje i dan danas tražim, a da bude dobro, juuuj, neke stvari su zbilja prije bile 100x bolje!

A ono, čube su se mazale milijon puta na dan, al ful mi je dobro bilo to sjajilo, ko da si netom pojeo kilu masti :rofl: sve se blešči - sad namjerno kajkavski da naglasi...:rofl: ), Miss sporty sjenila, olovke i lakići,
Impulse, Malizia od deo parfemčića, puder i maskaru nisam koristila.
*Nekad krišom maminu šminku, Constance ofkors, maznula, ali ne puno, da me ne bi skužila... i onda to brisala prije neg bi došla doma. :lol:

Neki korektor sam imala za prištiće, mislim od Manhattan kozmetike, a oni su dobri i danas. :mig:

***A onda već pred kraj srednje, Oriflame šminkica i šta je već bilo u dm-u, vjerovatno Deborah i Manhattan... Možda nekad Max factor, ak se imalo para....uf, to je već bilo svjetski :lol:

Ne mogu se sjetiti svega, ko da je bilo prije 100 godina. :p

Sigurna
28.10.2011., 15:17
Ajde da se malo prisjetimo prošlosti :rofl:

Znam da mi je u srednjoj bila aktualna naravno jako jeftina šminka,
sjajila s placa (roll on bezbojno koje i dan danas tražim, a da bude dobro, juuuj, neke stvari su zbilja prije bile 100x bolje!

A ono, čube su se mazale milijon puta na dan, al ful mi je dobro bilo to sjajilo, ko da si netom pojeo kilu masti :rofl: sve se blešči - sad namjerno kajkavski da naglasi...:rofl: ), Miss sporty sjenila, olovke i lakići,
Impulse, Malizia od deo parfemčića, puder i maskaru nisam koristila.
*Nekad krišom maminu šminku, Constance ofkors, maznula, ali ne puno, da me ne bi skužila... i onda to brisala prije neg bi došla doma. :lol:

Neki korektor sam imala za prištiće, mislim od Manhattan kozmetike, a oni su dobri i danas. :mig:

***A onda već pred kraj srednje, Oriflame šminkica i šta je već bilo u dm-u, vjerovatno Deborah i Manhattan... Možda nekad Max factor, ak se imalo para....uf, to je već bilo svjetski :lol:

Ne mogu se sjetiti svega, ko da je bilo prije 100 godina. :p

Prosim lepo, ja imam jedno kremasto sjenilo Miss Sporty kojih 3-4 godine i nećem ga baciti....takvo više ne rade....tražila svukud i po SLO, ne proizvodi se više...a nikad poslije nisam našla nešto takvo, može se koristiti svugdje po tijelu, ja stavim obično ispod obrva i na jagodice...ponekad samo ispod obrva...nekad umjesto ruža/sjajila....
http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2011/08/sjen0.jpg

efekt je otprilike ovakav, ali kažem, ja ne koristim na kapcima:
http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2011/08/110.jpg

Ako netko zna kako i gdje doći do toga...

SocialButterfly
28.10.2011., 15:21
Joj Sigurna imala sam i ja to sjenilo, genijalno je :s Sam što sam ga ja tuka bacila :tuzni:

Na sreću nikad se nisam puno šminkala ili s bilo čim eksperimentirala pa nemam nekih posebno sramotnih sjećanja :zubo: Osim ako tu nećemo ubrojit već spomenuti cik cak razdjeljak :zubo: Ostalo je fakat bezazleno, Impulse dezići, Bon Bonovi, roll on sjajila, Constance Caroll lakovi užasnih nijansi i tak. Klasika :o

Sigurna
28.10.2011., 18:01
Joj Sigurna imala sam i ja to sjenilo, genijalno je :s Sam što sam ga ja tuka bacila :tuzni:

:503::503::503::bang:

Porkeeeeee, porke, sudbino kleta?!

modra
28.10.2011., 18:12
stvarno vam lijepo izgleda to sjenilo..
zanimljiva je ideja s tim na jagodicama :raspa:

Andjelcic
28.10.2011., 18:37
ja sam dudicu dobila od decka kojemu sam bila simpatija :o:D mi smo bili cak i mladji, 2.-3. razred.

Sigurna
28.10.2011., 19:12
stvarno vam lijepo izgleda to sjenilo..
zanimljiva je ideja s tim na jagodicama :raspa:

Izgleda bolje nego highlighteri u prahu, onako, baš ko što na tv-u se jagodice lijepo sjaje ženama, pa si misliš: a jebemu, ja nikako to da postignem. Tak ja, probala razne highlightere, i onda mi ovo onak bezveze palo na pamet - odlično!
Joj meni....11kn košta, imam cijenu još gore. Zakaaaaaaaaaj toga nema višeeeeeee?! Poštrošiti ću ga dokraja, iako je star, kaj me briga....

Jel se netko sjeća Ellen Betrix kozmetike? To mi je bio prvi tekući puder - nekad sam skupu kozmetiku kupovala :rofl:. Mislim da je to kao Max Factor poslije preuzeo ili tako nešto...

http://img.dooyoo.de/DE_DE/175/mode_beauty/makeup/ellen_betrix_soft_resistant_make_up.jpg

Br2B
28.10.2011., 19:48
Jel se netko sjeća Ellen Betrix kozmetike? To mi je bio prvi tekući puder - nekad sam skupu kozmetiku kupovala :rofl:. Mislim da je to kao Max Factor poslije preuzeo ili tako nešto...

http://img.dooyoo.de/DE_DE/175/mode_beauty/makeup/ellen_betrix_soft_resistant_make_up.jpg

Da,da. Max Factor je bivši Ellen Betrix. U srednjoj mi je to bio pojam high end kozmetike :D I par Helena Rubenstein stvarčica koje smo sestre i ja popalile mami,a ona je mislila da je ostavila na moru.
Ellen Betrix je imala jedan savršen nude ruž, obilježio mi je početak faksa i početak veze sa sadašnjim mužem.:cerek: Nikad više neću naći takvu nijansu.

Miss Sporty se još uvijek prodaje u Mađarskoj,ako si u prilici.

Sigurna
28.10.2011., 20:19
Da,da. Max Factor je bivši Ellen Betrix. U srednjoj mi je to bio pojam high end kozmetike :D I par Helena Rubenstein stvarčica koje smo sestre i ja popalile mami,a ona je mislila da je ostavila na moru.
Ellen Betrix je imala jedan savršen nude ruž, obilježio mi je početak faksa i početak veze sa sadašnjim mužem.:cerek: Nikad više neću naći takvu nijansu.

Miss Sporty se još uvijek prodaje u Mađarskoj,ako si u prilici.

Ma, prodaje se i u SLO, nije do toga....mislila sam kod nas. Inače, nije mi to neka kozmetika, ali lakovi su im OK, a i uvijek se nadam da ću naći to sjenilo :rofl:.

Mysterious girl
28.10.2011., 20:26
Prvi put sam stavila maskaru u 6. razredu i to mi je teta stavljala. :D
A prva šminka, koju sam sama kupila džeparcem u 8. razredu, je bila crna olovka za oči Essence :cerek: Došla sam kući i našminkala sam se. Ne moram ni napomenut da sam izgledala ko da idem u maškare :rofl:
I onda sam danima vježbala jer se bližila ekskurzija :rofl:
Sredinom 1. srednje sam se počela baš ono šminkati.

miss-rebel
29.10.2011., 09:46
Prosim lepo, ja imam jedno kremasto sjenilo Miss Sporty kojih 3-4 godine i nećem ga baciti....takvo više ne rade....tražila svukud i po SLO, ne proizvodi se više...a nikad poslije nisam našla nešto takvo, može se koristiti svugdje po tijelu, ja stavim obično ispod obrva i na jagodice...ponekad samo ispod obrva...nekad umjesto ruža/sjajila....
....

a, pa nisam ja niš rekla protiv miss sporty, općenito, svaka linija šminke ima nešto extra dobro i nešto šta je loše.... :mig:

Acid_2
14.08.2012., 22:37
dižem temu jer sam se sad opet sjetila Exulta <3

dobila sam od tate prvi parfem ikada, i to ovaj:

http://fimgs.net/images/perfume/nd.904.jpg

i još nekih stvari, tipa jedan od najstariji gelova za tuširanje je bio Lushev Fairy Dust (ili neki na tu foru koji je imao fakin ŠLJOKICE u sebi), kad je Lush bio povoljan pa ga je cijela familija koristila (mislim da su sapuni bili max.30 kn) :rolleyes:

Najdraža maskara ikad iz srednje škole (povučena iz prodaje nedavno :mama:) - MF Lash Lift:

http://www.buymebeauty.com/Images/mf/060602_full.jpg

obožavala sam Miss Sporty ruževe jer su imali aromu lubenice :cerek::cerek: no svaki je imao proklete šljokice, al ajd što sam ja tad znala o mat stvarima :zubo:

http://img.dooyoo.co.uk/GB_EN/orig/0/1/5/7/7/157756.jpg

http://www.online-cosmetics.co.uk/images/uploads/COS-MIS-002.jpg

inače grozim se mode i stila 90ih, al rado se sjećam kozmetike :)

dorcas
14.08.2012., 22:52
Joooj, sad sam se sjetila kad su mene moje cure našminkale prvi puta.
Bilo je to u šestom osnovne i iscrtale su mi debelu crnu crtu na donjem kapku.
Škakljalo me je nanošenje olovke.
Šminkanje je bilo povodom slikanja za kraj školske godine.

Na toj slici izgledam kao panda.
Blijeda ko kreč s crnim kolobarima oko očiju.
Koma.

Moji nisu dozvoljavali šminku, dulje nokte, lakiranje noktiju, čak niti deziće.
Deziće sam potajno kupovala.
Prvi je bio neki bijeli roll-on od Fa, ne baš preugodnog mirisa.

Tek u srednjoj sam kupila prvu maskaru i ruž.
Max Factor naravno.
Prvi lak za nokte sam naručila iz Avona od kolegice iz razreda. Bio je ljubičasti.

Prvi parfem je bio od Gabriele Sabattini Wild Wind.

Negdje u drugom srednja sam kupila i svoju prvu paletu.
Deborah.
Još ju uvijek čuvam, makar joj je odavno prošao rok trajanja.
Ajme, što sam radila s njome.
Sjećam se da sam neko vrijeme furala narančasto sjenilo u kombinaciji s crnom olovkom za oči.
Dan danas ne znam što me spopalo da mislim da je to dobra ideja.

lordy
15.08.2012., 11:06
Samantha disco 06-boja ruža i laka za nokte(svjetlo,svjetlo roza koja je vukla na plavkasto):D,ajme kako sam voljela tu boju.Da ne spominjem da se prvi ruž potrošio u roku tjedan dana jer ga je koristilo pola razreda(da,da-to su bila vremena kad se nismo bojali bakterija,i svi smo sve dijelili)
Zatim Rimel ljubičasto sjenilo,nekakva mini paleta od tri boje koje sam maksimalno iskoristila i valjda jedino sjenilo koje sam iskoristila do zadnje mrve.Mislim,nije mi bio nikakav problem dizati se u 6 ujutro i keljiti sjenilo ispod svojih a-la Brooke Shields obrva. Plastične dudice u svim veličinama i bojama koje su se nosile na lančiću ili narukvici,a bogme sam imala i zavidnu kolekciju Haribo plastičnih naušnica(medvjedići) koje sam nosila i kao broševe.Dezići 8x4 bile su mi glavne mirisalice,Shauma br 1 šampon i to neki žuti,univerzalni dok ih još nije bilo 50 vrsta.Ah,da mi se vratiti malo u prošlost:)

gnjavež
15.08.2012., 20:25
prvi lak za nokte sam krala starome, on je crtao vodove na tiskanim plocicama lakom za nokte:rofl:.nemam pojma koji je bio al se sjecam da je bio kricavo crveni.:o
prvi dezodorans je bio naravno impulse spice girls:rofl: a u to doba otprilike sam dobila i prvi parfem givenchyev fleur d'interdit (bemu, imala sam bolji parfem sa 12 nego sad :( ).sminkat sam se pocela negdi u 8. razredu, sa nekom paleticom rozih, ljubicastih i plavih sjenila iz kineza koja je bila u obliku leptira, al je bila toliko mala da se jedva sta dalo iz nje iskopat.:rofl: i imala sam deborah roll on sjajilo:cerek: i trosila sam barbara(ili tako nesto) uloske.:rofl: e da, imala sam i green line korektor u sticku dok mi je jos izbija pubertet po faci.
u 2. srednje mi je majci dosadila moja kineska sminka pa mi je kupila u limoniju rouge baiser paletu, i danas je imam i stvarno je dobra.pudere, maskare, rumenila i ruzeve sam pocela koristit tek prije neke 3-4 godine.:o

KANARinka27
23.08.2012., 13:30
Prva maskara-Avonova (neka za produživanje trepavica)
Prva olovka za oči-Elen Be(a)trix-tamnozelena i tamnosmeđa
Prvo sjenilo-neko no name, sa štanda-imala sam dva pakiranja; zelena i smeđa u jednoj kutijici te ljubičasta i roza u drugoj-sjećam se da su koštala oko 10 kn-njih sam počela koristiti tek negdje od 4. srednje
Prvo sjajilo-Deborah roll on s nekim voćnim mirisom
Prvi lak za nokte-Margaret Astor-sedefastobijeli
Prvi parfem-Oriflame Sea (toaletna vodica, ustvari) i povremeno krala mamin Dune (by Dior)
Prvi korektor-Manhattan
Prvi puder-Artistry,tekući puder, kojeg mi je naručila mama (prvo je bio za nju, ali njoj je bio presvijetli)- najbolji i neprežaljeni, nikad više nisam našla sličan. Nakon njega nije mi trebao ni korektor ni puder u kamenu/prahupudere sam počela koristiti tek negdje kad sam bila na faksu.
Rumenilo-Manhattan-breskvasti neki

labrić
23.08.2012., 17:09
Moja prva šminka je bio Vichy Normaderm tekući puder koji mi je kupila mama. :) Sjećam se da sam ga u početku stavljala bez kreme :rofl:...

Wedding
24.08.2012., 09:01
Koliko pamptim prvi lak za nokte i ruz bili su constance carroll kupljeni na trznici :zubo: a prva maskara Oryflame dok je pevi dezic bio Frotte:rofl: - naravno ova spominjana kozmetika je ona koju sam sama kupila :D

moment
24.08.2012., 11:18
Constance carrol puder u kamenu, u onoj bordo okrugloj ambalaži, metalic sivo art deco sjenilo bili su moji prvi komadi dekorative.
Ali, ipak prvi najprviji komad ičega bila je Disney kolonjska vodica u bočici oblika Snjeguljičinog patuljka.
Imala sam oko 8 godina kad sam je dobila. Još uvijek imam tu bočicu. I još uvijek se osjeti miris iznutra.

Victoria88
24.08.2012., 14:30
ako me pamcenje dobro sluzi, bio je neki nude ruz kupljen kod kineza...i max factor tekuci puder (ne znam tocno koji) od skoro 100kn....a srednjoskolka bila, markirala cijeli dan s nastave i osla u pulu u dm kupit puder :lol:

Pearl_Jam
25.08.2012., 15:07
Koliko pamptim prvi lak za nokte i ruz bili su constance carroll kupljeni na trznici :zubo: a prva maskara Oryflame dok je pevi dezic bio Frotte:rofl: - naravno ova spominjana kozmetika je ona koju sam sama kupila :D

Dosta moje prve šminke je također bilo ove constance carroll "marke" :lol:.
Prvo sjenilo doduše mi je bilo Rimmel, nekakva smeđa,nude nijansa...nažalost nakon toga sam dobila nekakvu paleticu s hrpom drečavih boja i tako furala Marilyn Manson look gotovo punih godinu dana. :facepalm:
Još uvijek se plašim tih fotografija. :o