PDA

View Full Version : Sredstva za brži rast kose

stranice : [1] 2

SpeedLover
28.04.2010., 00:08
Procitala sam negdje nedavno da kad se ricinusovim uljem namaze vlasiste prije pranja kose (desetak minuta) kosa brze raste? naravno to bi se trebalo ponavljati. i dali netko zna neki preparat za ubrzavanje rasta (sampon, ulje i sl.) hvala :)

Bluegirl
28.04.2010., 07:56
Od vitamina za kosu (npr. Merz) će ti kosa brže rast!

lamija
28.04.2010., 11:55
imaš i šampon od subrine RECEPT na kojem piše da pospješuje rast kose
ima u DM za nekih 15 kn

Amnesia23
28.04.2010., 12:08
Tablete s biotinom,zdravija prehrana,možda šampon od koprive ili neke biljke koja pospješuje rast kose.Treba i ubrzati cirkulaciju kako bi hranjive tvari brže došle do vlasišta npr.masažom vlasišta ili običnim vježbanje.Naravno kosu treba adekvatno njegovati kako ne bismo morali sve što naraste odrezati jer puca...toliko do mene :D

Regnikolarna
29.04.2010., 11:54
imaš i šampon od subrine RECEPT na kojem piše da pospješuje rast kose
ima u DM za nekih 15 kn

Nabavi uz njega pod hitno i regenerator (bilo koji, ali ima i subrinin recept regenerator za brzi rast kose, nisam ga probala), jer ovaj šampon ubitačno isušuje kosu, poslije strši, bude čupava itd.

Regnikolarna
29.04.2010., 11:55
P.S.

Valjaju li uopće sve te metode za "brži rast" kose? Ja nekako ne vjerujem u to. Razuvjerite me ako sam u krivu.
Koliko dođu svi valjajući preparati za brži rast kose? Imala sam ovaj subrinin šampon, prala neko vrijeme s njim kosu, ne uočih razliku.

Amnesia23
29.04.2010., 12:40
P.S.

Valjaju li uopće sve te metode za "brži rast" kose? Ja nekako ne vjerujem u to. Razuvjerite me ako sam u krivu.
Koliko dođu svi valjajući preparati za brži rast kose? Imala sam ovaj subrinin šampon, prala neko vrijeme s njim kosu, ne uočih razliku.
ja mislim da je najvažnija prehrana i uzimanje vitamina :ne zna:

traktorka
29.04.2010., 21:03
kosa može brže rast od tableta samo ako vam fale neki vitamini. ako ne fale, nema koristi od njih u vezi bržeg rasta

Regnikolarna
29.04.2010., 21:30
I ja vjerujem nekako u to. Sumnjam da neki šampon može potaknuti kosu da bolje raste, a kamoli regenerator koji se ne stavlja na samo vlasište. :confused:
Jedino ako imaju hrpetinu vitamina i nekih ludih tvari u sebi koje se mogu kroz kožu upiti u cijeli organizam.
A koji vitamini su najbolji? Trenutno pijem b vitamine jer mi se nokti rascvjetavaju, i čini se da pomažu. B vitamini su dobri i za kosu, čujem?
Kakvi su to Merz vitamini za kosu? Pošto su?

traktorka
29.04.2010., 21:45
I ja vjerujem nekako u to. Sumnjam da neki šampon može potaknuti kosu da bolje raste, a kamoli regenerator koji se ne stavlja na samo vlasište. :confused:
Jedino ako imaju hrpetinu vitamina i nekih ludih tvari u sebi koje se mogu kroz kožu upiti u cijeli organizam.
A koji vitamini su najbolji? Trenutno pijem b vitamine jer mi se nokti rascvjetavaju, i čini se da pomažu. B vitamini su dobri i za kosu, čujem?
Kakvi su to Merz vitamini za kosu? Pošto su?

da b vitamini su i za kosu i kožu i nokte. merz je jako jako dobar. 90kn je bočica i traje mjesec dana ako piješ dvije na dan, a možeš i jednu pit. i kosa se ne može regenerirat il tak nešt, jer je mrtvo tkivo i preparati mogu samo pomoć da ona izgleda bolje. tablete pomažu za novu kosu koja raste

Regnikolarna
29.04.2010., 22:30
Eee to znam.
Hmm onda ću si nabaviti tog Merza. :D
Farbam se u blještavo crveno ali i puštam kosu nek raste dokle je volja, pa želim da bude što čvršća, jača i krasnija da preživi svo to farbanje!

SpeedLover
30.04.2010., 08:21
Koliko koštaju ti Merz vitamini? u apoteci se kupuju?

Zhuta
30.04.2010., 09:01
Koliko koštaju ti Merz vitamini? u apoteci se kupuju?

90kn, da u apoteci

plavusaxxxxxx
30.04.2010., 13:57
ja sam bila Merz i stvarno su mi odlične, htjela bih ih opet početi koristiti, jer su mi nokti počeli strašno pucati, koristim inneov tablete za problematičnu kožu, pa me zanima da li mogu piti Merzove tablete barem jednu dan uz Ineeovove? strah me nuspojava

SpeedLover
30.04.2010., 20:01
ja sam bila Merz i stvarno su mi odlične, htjela bih ih opet početi koristiti, jer su mi nokti počeli strašno pucati, koristim inneov tablete za problematičnu kožu, pa me zanima da li mogu piti Merzove tablete barem jednu dan uz Ineeovove? strah me nuspojava

odlicne? kosa raste ? :)
tablete za problematičnu kožu?? :D pričaj

KANARinka27
07.05.2010., 19:31
Čula sam da ružmarin potiče porast kose. Probaj si nabaviti neki šampon koji sadrži eterično ulje ružmarina.
Osim njega i kopriva(najbolje ispiranje u čaju od koprive), ali i lavanda (čitala sam u knjizi ljekovitog bilja). Možeš šamponu koji koristiš dodati navedena eterična ulja (ružmarin, lavanda).
Druga opcija ti je da si nabaviš neke kvalitetnije vitamine za kosu (ja koristim Merz special) koji, navodno ubrzavaju rast kose).
Eto, toliko od mene. Pozdrav!

SpeedLover
09.05.2010., 20:28
hvala svima na savjetima!! javim rezultate ;))

yria
16.05.2010., 22:18
eh sad, može li mi neko s iskustvom pijenja Merz tableta reći: kad kosa brže raste od njih, znači li to puno mlade kose(koja strši), ili se baš vidi razlika u dužini? Jer ne bih baš da mi naraste mlada kosa koja bi stršila sa strane. I nakon koliko se vide rezultati? Hvala

×TeNa×
24.08.2010., 16:19
da se mene pita ja UVIJEK preporučujem subrina recept šampon za brži rast kose...koristim ga već oko 4 mj i stvarno djeluje.....npr..prije 3 tjedna išla sam si šišat malo vrhove kod frizerke----al ona normalno malo previše ošišala pa sam bila nesretna.....i prala sam kosu u tomu i evo nakon 3 tjedna izrasla je oko 1,5-2 cm....ja nisam mogla vjerovat....:)...ali normalno s uvjetom da se pere najmanje 2 puta tjedno :D...al normalno da uz to moraš kupit i regenerator ....

KANARinka27
24.08.2010., 17:16
Naravno da ti raste nova kosa, ali ja sam nekako primijetila da mi se cijela kosa progustila otkako pijem te Merz vitamine. Što se tiče brzog rasta to mi i nije toliko bitno jer meni i inače kosa brzo raste.
S druge strane, na koži (ten) i noktima zbog kojih sam i počela uzimati te vitamine baš, nažalost, ne vidim neko poboljšanje.

Martinka
25.08.2010., 10:15
Popila sam prije koju godinu 2 ili 3 bočice Merz vitamina i apsolutno nikakav pozitivan efekt na kosi nisam uočila, ali na mene skoro ništa od vitamina, ampula, šampona i sličnih stvarčica za poboljšanje kose nije djelovalo, kao ni dermatolozi i njihova liječenja.

divazg
26.08.2010., 10:01
da se mene pita ja UVIJEK preporučujem subrina recept šampon za brži rast kose...koristim ga već oko 4 mj i stvarno djeluje.....npr..prije 3 tjedna išla sam si šišat malo vrhove kod frizerke----al ona normalno malo previše ošišala pa sam bila nesretna.....i prala sam kosu u tomu i evo nakon 3 tjedna izrasla je oko 1,5-2 cm....ja nisam mogla vjerovat....:)...ali normalno s uvjetom da se pere najmanje 2 puta tjedno :D...al normalno da uz to moraš kupit i regenerator ....

a šta ima u tom šamponu od djelatnih tvari? jel ti možda isušuje vlasište ili cijelu kosu?

divazg
26.08.2010., 10:05
Popila sam prije koju godinu 2 ili 3 bočice Merz vitamina i apsolutno nikakav pozitivan efekt na kosi nisam uočila, ali na mene skoro ništa od vitamina, ampula, šampona i sličnih stvarčica za poboljšanje kose nije djelovalo, kao ni dermatolozi i njihova liječenja.

a jel ti imaš genetski slabiju kosu? jer kod ljudi koji genetski imaju slabiju kosu u biti ne mogu baš tablete pomoći...

ajetam
26.08.2010., 10:22
probajte si trackat kosu kad ste doma i imate vremena sa ricinusovim uljem pa stavit unutra etericno ruzmarina....
ruzmarin potice cirkulaciju pa valjda to pospjesuje dolazak hranjivih tvari u vlas...i čičak je isto dobar ..samo kasnije 2 puta šamponirajte

Yuna
26.08.2010., 11:55

koji je to tocno, di ga ima za kupit i kolko kn (od prilike)?
daj slikicu od sampona ak imas ili zgooglaj za nas nesnalazljive :D

Martinka
26.08.2010., 12:20
a jel ti imaš genetski slabiju kosu? jer kod ljudi koji genetski imaju slabiju kosu u biti ne mogu baš tablete pomoći...

Ne, ja sam imala savršenu kosu, zdravu, snažnu, dugačku i predivnu, kao na reklamama. Onda se nešto dogodilo, kose više nema i ništa nije pomoglo. Žao mi je samo što sam tolike novce spiskala na kojekakve preparate i vitamine, na kraju sam shvatila da mi je dovoljan neki blagi i ne preskupi šampon i to je to. I nikakvi sintetski vitamini više mi nisu prihvatljivi.
Valjda će i kosa ponovno jednom narasti.

divazg
26.08.2010., 21:25
Ne, ja sam imala savršenu kosu, zdravu, snažnu, dugačku i predivnu, kao na reklamama. Onda se nešto dogodilo, kose više nema i ništa nije pomoglo. Žao mi je samo što sam tolike novce spiskala na kojekakve preparate i vitamine, na kraju sam shvatila da mi je dovoljan neki blagi i ne preskupi šampon i to je to. I nikakvi sintetski vitamini više mi nisu prihvatljivi.
Valjda će i kosa ponovno jednom narasti.

kad sam ja bila kod svoje doktorice i žalila joj se na ispadanje, ona mi je rekla kako je njoj dvije godine jako kosa ispadala i da je sve isprobala i išla na pretrage i da joj je onda kroz neka dva mjeseca sama od sebe prestala ispadati, a nije bila našla uzrok. kaže da postoji ta teorija da kosa ima periode u životu kada jače ispada i da se onda sve vrati na normalu. čitala sam nešto o tome prije godinu dana negdje na netu i tamo je pisalo da se takav ciklus zna ponavljati svakih sedam godina. ne znam šta da mislim o toj teoriji jer ja uvijek mislim da za sve postoji logično objašnjenje, a ovo tu mi nekako ne drži vodu. i ja sam imala jaku kosu prije te faze ispadanja, ali bogu hvala sad se počela vraćati na staro. pijem ti trenutno das gesunde iz dm za kosu i imam vichy šampon. šamponi od kojih sam skužila još prije da mi je znala ispadati kosa su glis kur i loreal elseve tako da njihove sve proizvode zaobilazim u širokom luku.

Martinka
26.08.2010., 22:39
kad sam ja bila kod svoje doktorice i žalila joj se na ispadanje, ona mi je rekla kako je njoj dvije godine jako kosa ispadala i da je sve isprobala i išla na pretrage i da joj je onda kroz neka dva mjeseca sama od sebe prestala ispadati, a nije bila našla uzrok. kaže da postoji ta teorija da kosa ima periode u životu kada jače ispada i da se onda sve vrati na normalu. čitala sam nešto o tome prije godinu dana negdje na netu i tamo je pisalo da se takav ciklus zna ponavljati svakih sedam godina. ne znam šta da mislim o toj teoriji jer ja uvijek mislim da za sve postoji logično objašnjenje, a ovo tu mi nekako ne drži vodu. i ja sam imala jaku kosu prije te faze ispadanja, ali bogu hvala sad se počela vraćati na staro. pijem ti trenutno das gesunde iz dm za kosu i imam vichy šampon. šamponi od kojih sam skužila još prije da mi je znala ispadati kosa su glis kur i loreal elseve tako da njihove sve proizvode zaobilazim u širokom luku.

Čula sam i ja nešto o tome da kosa bez nekog posebnog razloga može pojačano ispadati, ali ovo moje je malo čudno, budući da mi se na dijelovima jako prorijedila, sad ne ispada već dugo, počne rasti, pa stane i tako stalno. Još mi je čudnije što mi je cijela kosa drugačije teksture, boje i kvalitete nego što je prije bila, a neki stvarni uzrok tome nije pronađen. Danas imam svjetlosmeđu kosu, a prije nekih 10ak godina bila je gotovo crna, i svake godine je sve svjetlija, iako ne koristim boje već godinama.
Zbog seboroičnog dermatitisa perem kosu vichy šamponom protiv peruti povremeno i to je jedini proizvod za kosu koji obožavam, koji djeluje i vrijedi svake kune, a u međuvremenu koristim eucerinov blagi šampon, keune od naranče ili satinique za volumen i svi su mi ok, kosa nit ispada nit raste. Sve ovo ostalo u ljekarni, promocije, pregledi nestručnih osoba i slično mislim da je samo prodavanje magle, cilj je pronaći što više ljudi kojima će utrpat cijele palete proizvoda, vitamina i slično, a ja zbilja mislim da nije potrebno piti sintetske vitamine ukoliko se baš ne utvrdi neki manjak, ja se trudim hraniti zdravo i uzimam prirodne vitamine, nisam utvrdila da mi imaju neki učinak na kosu, ali zato djeluju na drugim područjima, kod alergije najviše, ali to nije tema....

ovchica
27.08.2010., 08:10
Čula sam i ja nešto o tome da kosa bez nekog posebnog razloga može pojačano ispadati, ali ovo moje je malo čudno, budući da mi se na dijelovima jako prorijedila, sad ne ispada već dugo, počne rasti, pa stane i tako stalno. Još mi je čudnije što mi je cijela kosa drugačije teksture, boje i kvalitete nego što je prije bila, a neki stvarni uzrok tome nije pronađen. Danas imam svjetlosmeđu kosu, a prije nekih 10ak godina bila je gotovo crna, i svake godine je sve svjetlija, iako ne koristim boje već godinama.
Zbog seboroičnog dermatitisa perem kosu vichy šamponom protiv peruti povremeno i to je jedini proizvod za kosu koji obožavam, koji djeluje i vrijedi svake kune, a u međuvremenu koristim eucerinov blagi šampon, keune od naranče ili satinique za volumen i svi su mi ok, kosa nit ispada nit raste. Sve ovo ostalo u ljekarni, promocije, pregledi nestručnih osoba i slično mislim da je samo prodavanje magle, cilj je pronaći što više ljudi kojima će utrpat cijele palete proizvoda, vitamina i slično, a ja zbilja mislim da nije potrebno piti sintetske vitamine ukoliko se baš ne utvrdi neki manjak, ja se trudim hraniti zdravo i uzimam prirodne vitamine, nisam utvrdila da mi imaju neki učinak na kosu, ali zato djeluju na drugim područjima, kod alergije najviše, ali to nije tema....

Evo, ja ću ti dati jedan recept a ti probaj ako ti se da. Ja mislim da je jako dobar. Kupi sumpor u prahu (Kemig, 100 grama je manje od 20 kuna) i maslinovo ulje (možeš zapravo i bademovo, ricinusovo, sezamovo, orahovo.... sve osim parafinskog). Kupi bočicu koja je onak sužena prema vrhu (kao one kaj dobiješ u kutijama farbe ili one plastične u koje pakiraju alkohol).

Uzmi 2 vrhom pune žličice sumpora i zdrobi grudice sa žlicom. Sipaj u bočicu (Pazi: sumpor kad je čist nadražuje oči i kožu!) i na to dolij ulje. Promućkaj i maži vlasište što češće možeš, par sati prije šamponiranja. Sumpor će se slegnuti na dno pa prije svake upotrebe moraš promućkati.
Guglaj "sulphur hair loss" i izaći će ti brdo linkova koji govore kako i zašto je sumpor dobar protiv gubitka kose.

Martinka
27.08.2010., 11:37
Evo, ja ću ti dati jedan recept a ti probaj ako ti se da. Ja mislim da je jako dobar. Kupi sumpor u prahu (Kemig, 100 grama je manje od 20 kuna) i maslinovo ulje (možeš zapravo i bademovo, ricinusovo, sezamovo, orahovo.... sve osim parafinskog). Kupi bočicu koja je onak sužena prema vrhu (kao one kaj dobiješ u kutijama farbe ili one plastične u koje pakiraju alkohol).

Uzmi 2 vrhom pune žličice sumpora i zdrobi grudice sa žlicom. Sipaj u bočicu (Pazi: sumpor kad je čist nadražuje oči i kožu!) i na to dolij ulje. Promućkaj i maži vlasište što češće možeš, par sati prije šamponiranja. Sumpor će se slegnuti na dno pa prije svake upotrebe moraš promućkati.
Guglaj "sulphur hair loss" i izaći će ti brdo linkova koji govore kako i zašto je sumpor dobar protiv gubitka kose.

Hvala na savjetu, isprobat ću sigurno, ako i ne pogmogne, barem nije skupo i komplicirano :D

ovchica
27.08.2010., 14:06
Hvala na savjetu, isprobat ću sigurno, ako i ne pogmogne, barem nije skupo i komplicirano :D

I javi rezultate obavezno! :) Znaš sve one recepte u kojima se za ispadanje kose preporuča mazanje vlasišta lukom i/ili češnjakom? Ono što je djelatni sastojak u tim receptima je baš sumpor. Ovo je djelotvornija alternativa bez smrada.
e da, sumpor i djeluje protv gljivica tj. seboreje.

Martinka
28.08.2010., 15:10
I javi rezultate obavezno! :) Znaš sve one recepte u kojima se za ispadanje kose preporuča mazanje vlasišta lukom i/ili češnjakom? Ono što je djelatni sastojak u tim receptima je baš sumpor. Ovo je djelotvornija alternativa bez smrada.
e da, sumpor i djeluje protv gljivica tj. seboreje.

Recept mi se čini super jednostavan i svakako ću javiti kako djeluje, odmah u ponedjeljak idem po sastojke :D
Mislim da bi trebalo bit dobro, još ako pomaže i za seboreju, ajme nitko sretniji od mene.

divazg
28.08.2010., 16:23

ja sa svojih 6 do 8 sati aerobica tjedno, moram dodatno piti neke vitamine, a i otkad pijem sve to vidim poboljšanje pa sam očito neki manjak vitamina imala.
sad sam se sjetila kako mi je jedna poznanica prije par godina pričala o frendici kojoj se promijenila boja kose. ta frendica je imala tamno smeđu kosu i farbala se u crveno i nakon nekog vremena njoj je počela rasti svijetlija kosa (smeđe crvene boje) i takva joj je ostala, a frizerka joj je rekla da joj je možda farba to mogla uzrokovati. ja ne farbam kosu i ne znam koliko farbe mogu utjecati na to, ali sve one oštećuju kosu pa onda možda mogu i ovo napraviti.
i imam jednu frendicu koja je imala kovrčavu kosu do prije koju godinu i onda joj se sama od sebe počela ravnati, a nije je peglala niti bojala i sl. i frizerka joj je rekla da joj to može biti zato jer izlazi iz puberteta. a jednoj curi se isto tako kosa poprilično izravnala nakon trudnoće. vjerojatno i neka fiziološka stanja mogu nekim mehanizmom izazvati promjene u strukturi kose.

ovchica
28.08.2010., 19:07
Recept mi se čini super jednostavan i svakako ću javiti kako djeluje, odmah u ponedjeljak idem po sastojke :D
Mislim da bi trebalo bit dobro, još ako pomaže i za seboreju, ajme nitko sretniji od mene.

E, al moraš Kemig nazvati prije da ti to pripreme jer sumpor ne drže u dućanu.

Martinka
29.08.2010., 11:46
E, al moraš Kemig nazvati prije da ti to pripreme jer sumpor ne drže u dućanu.

Nažalost, ja nisam u zg pa ne mogu to tamo kupiti, ali potražit ću u ljekarni kod nas, ako baš nema, donijet će mi to netko iz zg. Zanima me ako ne nađem taj sumpor, jel mogu koristiti onaj što se prodaje u poljoprivrednim ljekarnama, isto je sumpor u prahu?

ovchica
29.08.2010., 12:22
Nažalost, ja nisam u zg pa ne mogu to tamo kupiti, ali potražit ću u ljekarni kod nas, ako baš nema, donijet će mi to netko iz zg. Zanima me ako ne nađem taj sumpor, jel mogu koristiti onaj što se prodaje u poljoprivrednim ljekarnama, isto je sumpor u prahu?
U ljekarni to ne drže. U poljoprivrednim ljekarnama drže Chromosul koji je 80% sumpor a ovih 20% ne znam kaj je pa se ja baš ne bi usudila s tim. Kemig kolko znam i šalje poštom ak ne buš mogla nać nikog da ti donese. Trebaš čisti sumpor da ne bi došlo do nekih problema
To se baš inače ne mre nać u slobodnoj prodaji jer je jedan od komponenata baruta a barut se iz tih komponenata jako lako doma napravi. Valjda se boje da se neko ne bi raznesel :ne zna:

×TeNa×
02.09.2010., 18:20
http://static3.e-korpa.com/i/300/product/33/59/45933-1.jpg

ništa ne isušuje, bar u mome slučaju...ne košta puno - najviša cijena mu je 30 kn.....al super je :)
najbolje kupiti u DM-u al vjerujem da ima u svakoj trgovini :)

divazg
03.09.2010., 17:49
http://static3.e-korpa.com/i/300/product/33/59/45933-1.jpg

ništa ne isušuje, bar u mome slučaju...ne košta puno - najviša cijena mu je 30 kn.....al super je :)
najbolje kupiti u DM-u al vjerujem da ima u svakoj trgovini :)

ok, hvala! :)

Teta Izvorka
26.11.2010., 21:27
nakon sto sam skroz dugu kosu osisala skroz kratko, nisam tila izaci iz kuce
pocela sam redovito piti vitamin b kapsule, mogu reci da mi je vidno narasla u par tjedana. ne znam za druge, no to mi je pomoglo :)

slatkoprase
06.12.2010., 17:32
pozz :D

evo ovako nakon nekog vremena čačkanja po internetu naišla sam na ovaj recept:
500ml šampona od koprive
50ml Pantenol otopine (25kn)
50ml maslinovog ulja
50ml ricinusovog ulja (14kn - 200ml)
d3 kapi (23kn idu na recept al ja ih izmolila bez recepta u ljekarni :cerek: )
2ampule b6 kapi (6kn)
2ampule b12 kapi (6kn)
1ampula vitaminae
50ml rakije (komovica)

http://img130.imageshack.us/img130/2135/dsc050020.jpg

e sad mene zanima (posto nisam nigdje to mogla naci) - zar nije da ako bi se stavilo 50ml maslinovog ulja i 50ml nerafiniranog ricinusovog ulja; zar nije da bi to bilo full masno da se samo opere glava s tim, ispere lagano i to je to?
sve su cure uglavnom samo komentirale kako im je kosa bila fenomenalna nakon toga, uzasno puno izrasla i bla bla bla...no sta je s toliko ulja u receptu?

i ako netko zna za ovaj recept, da li mi moze reci koliko treba staviti D3 kapi u tu cijelu smjesu?

slatkoprase
06.12.2010., 18:23
isprike za krivo postavljen prethodni post :D

NinaLady
12.01.2011., 18:45
pozz :D

evo ovako nakon nekog vremena čačkanja po internetu naišla sam na ovaj recept:
500ml šampona od koprive
50ml Pantenol otopine (25kn)
50ml maslinovog ulja
50ml ricinusovog ulja (14kn - 200ml)
d3 kapi (23kn idu na recept al ja ih izmolila bez recepta u ljekarni :cerek: )
2ampule b6 kapi (6kn)
2ampule b12 kapi (6kn)
1ampula vitaminae
50ml rakije (komovica)

http://img130.imageshack.us/img130/2135/dsc050020.jpg

e sad mene zanima (posto nisam nigdje to mogla naci) - zar nije da ako bi se stavilo 50ml maslinovog ulja i 50ml nerafiniranog ricinusovog ulja; zar nije da bi to bilo full masno da se samo opere glava s tim, ispere lagano i to je to?
sve su cure uglavnom samo komentirale kako im je kosa bila fenomenalna nakon toga, uzasno puno izrasla i bla bla bla...no sta je s toliko ulja u receptu?

i ako netko zna za ovaj recept, da li mi moze reci koliko treba staviti D3 kapi u tu cijelu smjesu?

Je li ti pomogao taj recept na kraju?
Ja sam sad ostala bez dosta kose zbog ekstenzija,a moja kosa je inače slaba, pa tražim nešto što će mi pomoći...

Čula sam da je super šampon od nafte i Vichy-eve ampule za poticanje rasta kose...
Molim vas da mi kažete ako je netko od vas koristio što od ovog :)

Chocollina
12.01.2011., 20:25
Te vichy ampule su bezveze. Kupila ih ja i nula,mom dečku isto nije ništa pomoglo a sad ih koristi i moja frendica i pogađate rezultat? ništa naravno! Koristila sam ih 3 mjeseca i sad mi je žao zbog potrošenih novaca :o
što se tiče ovog recepta čula sam da je odličan i ja redovno prije pranja kosu natrackam ricinusovim,maslinovim i čičkovim i kosa mi je presavršenaaa,blješti,pobujnila se i raste :mig: vjerujem da ovo sličan efekt ostavlja :)

melisa
13.01.2011., 00:56
Nije istina, da današnji šamponi za rast kose nisu učinkoviti . Ja potvrđujem da jesu i kvalitetni su ako birate one malo boljeg brenda i naravno nešto skupljeg .
Ja sam se osobno uvjerila u djelovanje, šampona,losiona, i sprejeva za poticaj rast kose . Koristila sam gotovo sve, dok mi sve nije dosadilo, pa bih sad htjela opet nešto nepoznato. Imala sam šok u glavi i na glavi nakon farbanja,blajhanja,ekstenzija, i svih loših frizura koje su utjecale na njezin daljnji rast kose. Kasnije sam pustila kosu na miru, i sporo je rasla kao inace,no kad sam pocela korisiti šampon Schwarzkopfa dr.hoting roza bočica,mirišljave prozirne emulzije kao žvakača guma :) i to u kombinaciji s losionom zelene emulzije marke KRON , moja kosa nakon tocno mjesec dana se preporodila , nakon ekestenzija vrhovi su izravnati,kosa, ispucalim vrhovima ni traga, dobila sam novu kosu mekana,podatna sjajna, a kad se korijen kose oporavi logicno je i da mi je i brže narasla do 2x više nego inace .
No kada sam sve manje vise isprobala, pa cak i one ogavne merz dražeje tu sam spiskala novce na 3-4 bočice zaredom, ne hvala više , gutati te tablete, nije pametno a istina je da su svi sastojci potrebni koji su na poleđini bočice navedeni, ali svakako te tablete dulje od mjesec dana ne bi trebalo korisiti, koristila sam još jedne od naturala pivski kvasac, od njih nije bilo rezultata, no merz su djelovale donekle dok sam ih koristila .
Samo jedan savjet cu dati iz kojeg sam ponesto pametno napokon naucila !
Ni u ludili nemojte pocet prckati po kosi, minival,ekstenzije,stalno blajhanje i sl. pokvarit ce te kosu na duzi vijek , pa nema plakanja poslije .
Uglavnom , pokušajte sa ovim subrina losion, nivea for men, balea men, fitoval nije dobar meni, masti mi kosu.
Neto skuplje je i jako,jako dobro evo sad ih reklamiram to su definiitvno KRON PROIZVODI ZA KOSU . Stoje iza svake svoje napisane rijeci :)

NinaLady
13.01.2011., 20:45
Kupila sam si sad Das gesunde plus tablete za kosu i nokte... pitanje za cure koje su već pile te tablete, je li vam zlo ako popijete 2 odjednom?
Subrina šampon i losion koristim neko vrijeme, za sada ne vidim napredak jer nemam izrast,sutra se farbam u svjetlije pa ću vam javiti ako vidim kakav pomak...
Makar je sve oko i placebo,uzdam se u onih 40% djelovanja istog :P :lol:

SweetBabyDolly
20.01.2011., 16:19
Za brži rast probajte napraviti pakung od ricinusovog i maslinovog ulja...ostavite na glavi minimalno sat vremena... I ako vam možda neće brzo rasti, barem čete dobiti sjajnu, mekanu i lepršavu kosu... Meni je ricinusovo ulje učvrstilo trepavice.

Ja trenutno koristim Suhi pivski kvasac od enciana u kapsulama i predobar je! Počela mi je rasti mlada kosa i općenito mi kosa brzo raste od toga! Prvi rezultati se veoma brzo vide. A i jeftin je 25 kn u ljekarni... Zaista je odličan :cerek:

divazg
20.01.2011., 22:26
ja sam koristila kal i das gesunde za kosu i obadva su mi bila super. kal je bio bolji, ali je i puno skuplji.
vichy šampon i ampule su mi bile jako dobre za prestanak ispadanja kose, a i kosa se više sjajila od tog šampona.
meni je ricinusovo ulje na vlasištu jako mastilo kosu, iako sam je dobro našamponirala i isprala.
a encian kao marku i njihovu nekvalitetu neću niti komentirati. ja bi ih zabranila na tržištu kao i natural wealth...

SweetBabyDolly
21.01.2011., 11:50
ja sam koristila kal i das gesunde za kosu i obadva su mi bila super. kal je bio bolji, ali je i puno skuplji.
vichy šampon i ampule su mi bile jako dobre za prestanak ispadanja kose, a i kosa se više sjajila od tog šampona.
meni je ricinusovo ulje na vlasištu jako mastilo kosu, iako sam je dobro našamponirala i isprala.
a encian kao marku i njihovu nekvalitetu neću niti komentirati. ja bi ih zabranila na tržištu kao i natural wealth...

Meni je pomoglo ricinusovo ulje najviše za trepavice, na kosu sam ga par puta stavila i bila mi je super mekana i sjajna.
Suhi pivski kvasac mi je jako pomogao od Enciana, a za natural wealth se u potpunosti slažem...

Ali svi smo različiti, svakome nešto drugo pomogne. :top:

divazg
21.01.2011., 20:17
Meni je pomoglo ricinusovo ulje najviše za trepavice, na kosu sam ga par puta stavila i bila mi je super mekana i sjajna.
Suhi pivski kvasac mi je jako pomogao od Enciana, a za natural wealth se u potpunosti slažem...

Ali svi smo različiti, svakome nešto drugo pomogne. :top:

da,i meni je ricinus super za trepavice, ali na vlasištu nikako...
za kosu mi je još dobro i arganovo i avokadovo ulje u kojima znam otopiti shea butter jer mi je kosa jako suha, ali to stavljam na cijelu kosu ,osim na vlasište.

melisa
22.01.2011., 17:17
Kupila sam si sad Das gesunde plus tablete za kosu i nokte... pitanje za cure koje su već pile te tablete, je li vam zlo ako popijete 2 odjednom?
Subrina šampon i losion koristim neko vrijeme, za sada ne vidim napredak jer nemam izrast,sutra se farbam u svjetlije pa ću vam javiti ako vidim kakav pomak...
Makar je sve oko i placebo,uzdam se u onih 40% djelovanja istog :P :lol:

Pozdrav! Ja sam ti koristila das gesunde plus , najdulje mjesec dana i onda sam shvatila da ne zelim niti tablete ni kapsule . Jer ionako nema nekog napretka ako ne pijes redovito bez pauziranja . No razlika izmedu njih i merz special drazeja je da su ove merz opskrbljene sa nesto malo vise sastojaka , nego das gesunde . Tako da se sve svodi na isto .
Korisitila sam subrina tonik od hmelja, bila sam zadovoljna kosa je pocela davati znakove zivota , jer kod tonika je vazno da dodje u potpun doticaj sa tjemenom i tako lagano masirati da dodje do prokvljenosti a pritom kroz vrijeme i raste kosa . Vjerujte da djeluje jer su kod šampona za kosu važni sastojci to uvijek gledajte , takodjer kadulja,hmelj,KOPRIVA,ružmarin je idealni miks bombe za rast kose . Znam jer sam sve isprobala za kosu .
Iduce sto cu kupiti je od dr. Swarchkopf tonik za kosu ima predivan miris
Jeste li to koristili

NinaLady
23.01.2011., 15:17
Pozdrav! Ja sam ti koristila das gesunde plus , najdulje mjesec dana i onda sam shvatila da ne zelim niti tablete ni kapsule . Jer ionako nema nekog napretka ako ne pijes redovito bez pauziranja . No razlika izmedu njih i merz special drazeja je da su ove merz opskrbljene sa nesto malo vise sastojaka , nego das gesunde . Tako da se sve svodi na isto .
Korisitila sam subrina tonik od hmelja, bila sam zadovoljna kosa je pocela davati znakove zivota , jer kod tonika je vazno da dodje u potpun doticaj sa tjemenom i tako lagano masirati da dodje do prokvljenosti a pritom kroz vrijeme i raste kosa . Vjerujte da djeluje jer su kod šampona za kosu važni sastojci to uvijek gledajte , takodjer kadulja,hmelj,KOPRIVA,ružmarin je idealni miks bombe za rast kose . Znam jer sam sve isprobala za kosu .
Iduce sto cu kupiti je od dr. Swarchkopf tonik za kosu ima predivan miris
Jeste li to koristili

Bezveze mi je bio, 100x bolji mi je Subrinin tonik :mig:
Nemoj ga kupovati samo zato kaj ti fino miriši :D

Ja sad pijem po 2 kapsule Haar vital komplex dnevno nakon jela...
Ne znam djeluje li, koristim ih tek 10 dana...
Jedino sam primijetila da mi je je od Subrina šampona i tonika ojačala kosa i da imam dosta mlade kose, počela je rasti na dijelu čela gdje sam bila doslovna proćelava.. :cerek:

carica24
29.01.2011., 23:34
pozz svima! dr.hoting active f šampon i tonik- po mom mišljenju dosta dobra kombinacija protiv ispadanja i jačanja kose... što se tiče bržeg rasta ne sjećam se, davno ga koristih... ;))))

melisa
31.01.2011., 15:52
Dr.hoting active f šampon je meni osobno bio jedno lijepo otkrice za "preporod kose" obnovio mi je strukturu vlasi,nahranio kosu svim mogucim sastojcima i vitaminima,kosa je dobila na volumenu, primjetila sam pomak kod rasta kose, jer svi ti odabrani sastojci su za intenzivno liječenje loše kvalitete kose, ili oštećene osim toga predivno miriše, lijepo zapjeni kosu, ima ga dovoljno nije skup . Nedavno sam ga tražila u dm-a da ga kupim, no povukli su ga iz prodaje.
Dkle kupila sam kron šampon koristim ga tek nekoliko dana, a zadovoljna sam . Dakle ako želite pomoći svojoj kosi def. kupite preparate tipa ovo što sam ja kupovala i koristila

Zmej
07.02.2011., 22:10
Dr.hoting active f šampon je meni osobno bio jedno lijepo otkrice za "preporod kose" obnovio mi je strukturu vlasi,nahranio kosu svim mogucim sastojcima i vitaminima,kosa je dobila na volumenu, primjetila sam pomak kod rasta kose, jer svi ti odabrani sastojci su za intenzivno liječenje loše kvalitete kose, ili oštećene osim toga predivno miriše, lijepo zapjeni kosu, ima ga dovoljno nije skup . Nedavno sam ga tražila u dm-a da ga kupim, no povukli su ga iz prodaje.
Dkle kupila sam kron šampon koristim ga tek nekoliko dana, a zadovoljna sam . Dakle ako želite pomoći svojoj kosi def. kupite preparate tipa ovo što sam ja kupovala i koristila

Pošto sam prije godinu-2 prestala s mijenjanjem šampona jer mi se od 95% njih mastila kosa stalno kupujem isti pa više nisam ni upućena što je novo zanima me gdje ima za kupiti kron šampona i kako im se kreće cijena?
Puštam kosu već dulje vrijeme, ali presporo raste :confused: ... šišam se svaka 2 mjeseca (vrhove), ali imam osjećaj kao da mi frizerka uvijek ošiša i to malo što mi naraste, ne znam više kako bih ubrzala stvari malo.
Unaprijed hvala :D

Anubisova Robinja
09.02.2011., 14:22
zanima me gdje ima za kupiti kron šampona i kako im se kreće cijena?

Kozmo, DM - za druge nisam upućena...70-ak kuna je šampon, onaj losion za rast/regenerator je skuplji 180... mislim da bi bilo najbolje uzeti oboje ako hoćeš neke brže/bolje rezultate :ne zna:

Zmej
10.02.2011., 18:03
Hvala :mig: Potražit ću dakle u dm-u pošto kod mene nema Kozma -.-"

melisa
12.02.2011., 20:16
Kupi definitivno u dm jer je nešto jeftinije nego u kozma . Ja sam platila šampon 65kn,losion sam također još prije imala on je 75kn, a sprej je svugdje 180kn .
Kupi za početak šampon od krona,jer toliko su me oduševili da ih od srca preporučujem svima koji imaju problema sa rastom kose i sl . jer to nije običan šampon već reparator oštećene kose, gledam na netu dojmove drugih i većina ih je prezadovoljno , jer stoje iza svake napisane riječi .
Imam želju kupiti sprej jer def. želim sve njihove proizvode isprobati, no čini mi se za sada ništa jer je veoma skup, ali znam da je to opravdana cijena, jer su stvarno veoma kvalitetni . Ako imaš masnu kosu kron ti ovdje ne može pomoći je ron več ima svoje namjensko djelovanje na određene probleme vlasišta, tako da ja u biti kosu perem svaki drugi dan :/
p.s. Kupi taj KRON nećeš požaliti :)

orGinaLna
14.02.2011., 13:55
Cure

toplo preporučam

http://zena.hr/images/clanci/2536_big.jpg

Dovoljna je samo kombinacija - kapsule i šampon

Imate za kupit u svakom DM-u
:top:

Anubisova Robinja
15.02.2011., 11:50
Kupi definitivno u dm jer je nešto jeftinije nego u kozma .

:misli: kod mene u gradu je u Kozmu Kron već dugo snižen...dakle, ne mora nužno biti u DM-u jeftiniji :mig: treba malo prošvrnjati...btw. drže ga i u BIPI

Anubisova Robinja
16.02.2011., 10:37
Dakle znači. Kupila sam si maloprije od Schwarzkopfa ACTIV tonik...no...stavr je u tome što piše da je za muškarce, onaj plavi jelte. Koristila sam prije rozi za žene...i ermmm...sad mi je malo, eto prpa, ak ćem koristiti ovaj za mužjake, hoće li meni otpasti kosa ili što? :eek: Zaista, je li mi pametno to koristiti ? :misli:

*Razlog što sam ga uopće kupila je što je sa 70 kn spao na 30 :facepalm:

TheEmpress
16.02.2011., 16:13
Ma mislim da ti neće niš biti. :ne zna:

Nego, preporučam Aromatica šampon s koprivom i ružmarinom. Moja sestra ima slabu i rijetku kosu, prije ga je koristila i kosa joj je super narasla i ojačal u samo par mjeseci. Onda ju je oštetila blajhanjem, pa se opet prorijedila i oslabila, pa ga je opet počela koristi. Uglavnom, kupila ga je prije dva tjedna, 3 puta kosu oprala s njim i već ima hrpetinu nove kose koja raste na glavi. :)

divazg
18.02.2011., 08:33
Ma mislim da ti neće niš biti. :ne zna:

Nego, preporučam Aromatica šampon s koprivom i ružmarinom. Moja sestra ima slabu i rijetku kosu, prije ga je koristila i kosa joj je super narasla i ojačal u samo par mjeseci. Onda ju je oštetila blajhanjem, pa se opet prorijedila i oslabila, pa ga je opet počela koristi. Uglavnom, kupila ga je prije dva tjedna, 3 puta kosu oprala s njim i već ima hrpetinu nove kose koja raste na glavi. :)

e, a jel joj taj šampon izazivao perut ili svrbež vlasišta?
ja sam imala ulje za vlasište od afrodite s ružmarinom i lavandom i užasno mi je iritioralo vlasište, pa zato izbjegavam i ružmarin i lavandu.

TheEmpress
24.02.2011., 03:07
Tek sad vidim tvoj post, sry. Njoj ne smeta, a ni meni. A sad, pošto veliš da tebi smeta ružmarin, moguće da će ti iritirati vlasište. :ne zna: Al opet, u šamponu su manje količine toga nego u ulju, pretpostavljam. Mislim, šampon je sam po sebi blag. Ja sam dvaput s njim kosu oprala i više neću jer mi je nakon ta dva puta hrpetina nove kose narasla na glavi, pa sad nemrem razdjeljak na stranu nosit, jer mi to sve strši gore. :facepalm:

divazg
24.02.2011., 17:07
Tek sad vidim tvoj post, sry. Njoj ne smeta, a ni meni. A sad, pošto veliš da tebi smeta ružmarin, moguće da će ti iritirati vlasište. :ne zna: Al opet, u šamponu su manje količine toga nego u ulju, pretpostavljam. Mislim, šampon je sam po sebi blag. Ja sam dvaput s njim kosu oprala i više neću jer mi je nakon ta dva puta hrpetina nove kose narasla na glavi, pa sad nemrem razdjeljak na stranu nosit, jer mi to sve strši gore. :facepalm:

ok, tnx,možda ga probam!
nemoj se žalit na mladu kosicu. ja sam oduvijek bila čupava i stalno mi je išla ta kosica na živce, ali nakon što sam imala fazu od 3 mjeseca kada mi je nenormalno kosa opadala, rekla sam si da ću biti zahvalna na svakoj maloj stršećoj vlasi :)

TheEmpress
24.02.2011., 20:50
Ma ne smeta mi, al bogte i ovak imam jako gustu i jako puuuuuno kose na glavi, ne treba mi više. :zubo:

vana11
25.02.2011., 20:43
Možda će nekome biti zanimljivo. Amerikanci preporučuju ovo:
Tips to Make Hair Grow Faster
Although many experts say there is no way to accelerate the growth of hair, there are several home remedies that people have used and passed down from generation to generation asserting that they do make hair grow faster. And the only way to find out if it works or not is testing it. A trick that does not fail is being pregnant with a baby boy, your hair will grow so fast! However, since this tip is not very practical, here are others.

Onion: Add minced onion to your shampoo. Let stand for fifteen days and use the shampoo regularly. Not only will it accelerate hair growth but it will give your hair glacial shine.

Another one with onion: Cut a red onion in half, add four cloves of garlic and two cinnamon sticks. Put everything in a pot and bring to a boil for 15 minutes. Rinse hair with this infusion for four days in a row.

Grapeseed oil: Grapeseed oil is believed to enhance hair growth. Give your scalp a massage using this oil before bedtime.

Reflexology: With hands in a semi fist, place the fingernails of each hand towards each other and buff nails against each other briskly back and forth for five minutes everyday.

Birth Control Pills: Grind four or five birth control pills and add them to your regular shampoo. home-remedies-site.com Not only will your hair grow faster but also healthier and more abundant.

Sleeping with braids: Before going to bed at night wash your hair. Tie your hair in two braids while it’s still wet. Sleep with the braids all night. Repeat the following night. After two or three days, you will notice that your hair is longer.

The moon: Trim hair tips each month during a waxing crescent moon.

Aloe Vera and honey: Cut three aloe vera leaves and scrape off the gel. Mix the gel with honey, and apply it to the scalp. Let it work for 20 minutes and rinse.

Potato water: When cooking potatoes do not throw away the water. Let it cool, and rinse your hair with it. This rinse accelerates hair growth.

Cactus or aloe: Cut some cactus or aloe leaves in small pieces and leave them in water overnight. Apply the water to the hair and leave it for as long as possible.

Energetic breakfast: 1 tablespoon of wheat germ, 1 tablespoon of brewer’s yeast, 1 tablespoon soy lecithin, 1 tablespoon honey, and one cup of yogurt. home-remedies-site.com Combine all ingredients in the yogurt and eat it every day before breakfast. In one week you will see results; a hair full of strength and growing faster.

Nutrition for your hair: 1 egg, 1 trickle of olive oil, 2 tablespoons honey. Apply to the scalp with a vigorous massage. Cover the head with a towel for 30 minutes. Wash normally.

Barry’s Tricopherous: This is a preparation sold in stores and said to make hair grow faster and more plentiful.

Rosemary water: A daily rinse with rosemary water will make hair grow faster.

mrkvich
26.02.2011., 00:09
Onion: Add minced onion to your shampoo. Let stand for fifteen days and use the shampoo regularly. Not only will it accelerate hair growth but it will give your hair glacial shine.

luk je jos stari Kneippov recept. djeluje. potice rast kose, no (po kneippu barem) ne u smislu brzeg rasta. navodno zbog sumpora povoljno djeluje na kosu. probala sam umasirati sok od luka u tjeme (jos prije nekoliko godina) (tj onaj dio di inace muski pocinju celavit :D ne znam kak se zove). nemam zamjerke na rezultat jer sam u tom djelu bila celava ko musko, sada je sve popunjeno. prestala sam to prakticirati (nisam imala vise celavih djelova na glavi :D), opcenito ne volim miris luka, al pretrpila sam, ispere se pa se ne osjeti, a i eto nije mi se dalo iskreno vise :). ali uglavnom, djeluje.

divazg
27.02.2011., 10:07
ne kažem da ne djeluje, ali utrljavat šampon sa kontr.pilulama u kosu ne preporučam. to bi eventualno bilo djelotvorno sa estrogenskim pilulama, ali hormonska terapija nije za igru, a i to su pilule koje ne bi bile popijene pa je upitan učinak kontracepcije.

vana11
27.02.2011., 11:04
ne kažem da ne djeluje, ali utrljavat šampon sa kontr.pilulama u kosu ne preporučam. to bi eventualno bilo djelotvorno sa estrogenskim pilulama, ali hormonska terapija nije za igru, a i to su pilule koje ne bi bile popijene pa je upitan učinak kontracepcije.

i meni je to bilo jako čudno

blackanimal
14.03.2011., 14:07
hej.hej...znaci imam kosu negdje duzine do ramena a oduvijek mastam o prekrasnoj dugoj kosi.kosa mi uzasno sporo raste i nemam vise zivaca cekati.razmisljala sam o extenzijama ali mi se to pak neda uzdrzavati.postoji li ikakva sansa da mi do ljeta naratse kosa barem nekih 10 cm..?:)

andyca
14.03.2011., 14:14
Pa imaš temu za to već :rolleyes:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=196946

trustno1
14.03.2011., 18:38
hej.hej...znaci imam kosu negdje duzine do ramena a oduvijek mastam o prekrasnoj dugoj kosi.kosa mi uzasno sporo raste i nemam vise zivaca cekati.razmisljala sam o extenzijama ali mi se to pak neda uzdrzavati.postoji li ikakva sansa da mi do ljeta naratse kosa barem nekih 10 cm..?:)
10 cm za 3 mjeseca?? nema sanse kosa raste oko jedan cm mjesecno...
rast kose i noktiju mozes jako ali mislim jaaako poboljstati "silica gelom" ali neznam gdje toga ima u HR.( ne mislim na silica granule kojih ima u novim cipelama i torbama LOL).izgleda ovako:
http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http://i6.goodness-direct.co.uk/d/932236b.jpg&imgrefurl=http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/detail/932236_Saguna_Silicol_Silica_Gel_500ml.html&usg=__NJUQ9XuPpNnZ71ZJbsJkQJ1Eioc=&h=300&w=300&sz=6&hl=en&start=52&zoom=0&tbnid=WFH9zuX9GJxZ_M:&tbnh=116&tbnw=116&ei=kmB-TavZBMiC5Abg9_HKBQ&prev=/images%3Fq%3Dsilica%2Bgel%26um%3D1%26hl%3Den%26sa% 3DN%26rlz%3D1T4SUNC_enGB394GB394%26biw%3D1579%26bi h%3D687%26tbs%3Disch:10%2C882&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1173&vpy=426&dur=439&hovh=116&hovw=116&tx=85&ty=65&oei=iGB-TabuDcawhQeo5uz0Bg&page=3&ndsp=21&ved=1t:429,r:5,s:52&biw=1579&bih=687

divazg
14.03.2011., 20:07
10 cm za 3 mjeseca?? nema sanse kosa raste oko jedan cm mjesecno...
rast kose i noktiju mozes jako ali mislim jaaako poboljstati "silica gelom" ali neznam gdje toga ima u HR.( ne mislim na silica granule kojih ima u novim cipelama i torbama LOL).izgleda ovako:

znam da kal ima tablete sa silicijevim dioksidom - možda je to ono što tražiš.

C.Mariù
15.03.2011., 15:21
Plibex od plive najeftinije i najučinkovitije za jako brz rast kose bar meni i vidim da je šampon od aromatice za jačanje kose preporučen i s tim se isto slažem. pozz svima !

antonia.7
16.03.2011., 18:09
može mi tko reći na koji se način primjenjuje Ricinusovo ulje za kosu? da li se zamuti sa vodom ili čisto? :ne zna: nekako je pregusto, zato pitam :rofl:
ja ga znam prije spavanja nanijeti na trepavice i područje očiju.

divazg
16.03.2011., 19:19
može mi tko reći na koji se način primjenjuje Ricinusovo ulje za kosu? da li se zamuti sa vodom ili čisto? :ne zna: nekako je pregusto, zato pitam :rofl:
ja ga znam prije spavanja nanijeti na trepavice i područje očiju.

pa njega nerazrijeđenog namažeš na vlasište. a ja sam ti za trepavice koristila štapić za uši na koji bi kapnula kap ricinusa i to umasirala uz korije gornjih i donjih trepavica, naravno pazeći da mi ne uđe u oči.

antonia.7
16.03.2011., 19:53
pa njega nerazrijeđenog namažeš na vlasište. a ja sam ti za trepavice koristila štapić za uši na koji bi kapnula kap ricinusa i to umasirala uz korije gornjih i donjih trepavica, naravno pazeći da mi ne uđe u oči.

i to držim neko vrijeme pa našamponiram? i stavim ga na mokru ili suhu kosu? kad nešto radim volim da je to kako treba :)

divazg
16.03.2011., 20:03
i to držim neko vrijeme pa našamponiram? i stavim ga na mokru ili suhu kosu? kad nešto radim volim da je to kako treba :)

pa ja sam bila utrljavala u suho vlasište, ostavila oko pola sata i nakon toga normalno šamponom oprala kosu. ali ja ti nisam to dugo radila jer mi je mastilo dosta vlasište iako sam 2-3 puta šamponirala.

antonia.7
16.03.2011., 21:20
pa ja sam bila utrljavala u suho vlasište, ostavila oko pola sata i nakon toga normalno šamponom oprala kosu. ali ja ti nisam to dugo radila jer mi je mastilo dosta vlasište iako sam 2-3 puta šamponirala.

a onda znači da takav način primjene nije dobar. ove cure su gore oduševljene... valjda postoji još kakva taktika :D

hvala draga!

moja kosa
16.08.2011., 10:31
Molila bih vas pomoć, jer jaaako sam očajna... :cry: :tuzni: imala sam frčkavu kosu, koju kada sam opeglala bila bi do pola leđa...no prije dva mjeseca sam napravila najveću pogrešku u životu, zbog koje se grizem! :facepalm: planirala sam samo malo stanjit kosu (jer je jako gusta) i podrezat vrhove...no ona aždaja, od moje je kose napravila masakr :azdaja: :azdaja: razrjedila ju je tako da imam osjećaj da nosim deset dlačica na glavi i još "podrezala vrhove" tako da moja kosa sadrži dužinu do ramena :cry: :brukica: čula sam za neki marbo šampon i zanima me dali to stvarno djeluje :confused: i za još neke preparate, pa bih vas molila da mi date neki savjet kako bi moja kosa mogla brže narast :s nadam se odgovorima i zahvaljujem unaprijed :top:

bubu5
17.08.2011., 16:42
Zanima me gdje se može kupiti ricinusovo ulje i koja mu je ( otprilike) cijena?

Gusfraba
17.08.2011., 17:20
Molila bih vas pomoć, jer jaaako sam očajna... :cry: :tuzni: imala sam frčkavu kosu, koju kada sam opeglala bila bi do pola leđa...no prije dva mjeseca sam napravila najveću pogrešku u životu, zbog koje se grizem! :facepalm: planirala sam samo malo stanjit kosu (jer je jako gusta) i podrezat vrhove...no ona aždaja, od moje je kose napravila masakr :azdaja: :azdaja: razrjedila ju je tako da imam osjećaj da nosim deset dlačica na glavi i još "podrezala vrhove" tako da moja kosa sadrži dužinu do ramena :cry: :brukica: čula sam za neki marbo šampon i zanima me dali to stvarno djeluje :confused: i za još neke preparate, pa bih vas molila da mi date neki savjet kako bi moja kosa mogla brže narast :s nadam se odgovorima i zahvaljujem unaprijed :top:

Pa nema sad tu nekog savjeta da ti kosa naraste preko noći. Jednostavno je njeguj da ti izraste zdrava. Nabavi šampon koji odgovara tvojoj kosi. Možeš probati s nekim šamponom za brži rast kose. Ja sam danas kupila od Aromatice kojeg su hvalile cure.

Također, nabavi neki dobar regenerator i masku za kosu (ne mora nužno biti nešto skupo, bitno da odgovara tvojoj kosi). I njeguj nečime vrhove ako su skloni pucanju, da ti ne popucaju (možeš pomoću ulja ili nabavit neke silikone).

Ili možeš isprobat neke recepte sa uljima/lukom i sl. koje su cure pisale, pročitaj malo ovu temu, ima svakakvih savjeta.

Bubu5, ricinusovo ulje možeš kupiti skoro svagdje, ja sam kupila u ljekarni, mala bočica nekih 15 kn, imaš u Aromatici 100 ml oko 42 kn, u Kemigu u Bauerovoj 5 - 150ml je oko 15 kn. Evo čitava tema o tom ulju pa pogledaj gdje cure kupuju i gdje ti je najpovoljnije.
http://forum1.orbis.hr/showthread.php?t=319811

bubu5
17.08.2011., 17:25
Bubu5, ricinusovo ulje možeš kupiti skoro svagdje, ja sam kupila u ljekarni, mala bočica nekih 15 kn, imaš u Aromatici 100 ml oko 42 kn, u Kemigu u Bauerovoj 5 - 150ml je oko 15 kn. Evo čitava tema o tom ulju pa pogledaj gdje cure kupuju i gdje ti je najpovoljnije.
http://forum1.orbis.hr/showthread.php?t=319811

Hvala puno!
Znači u ljekarnama bi trebalo bit.
Živim u malom gradu, pa ga eto, nema na svakom koraku.

Gusfraba
17.08.2011., 17:31
Je, trebalo bi bit u ljekarnama, ja sam kupila u ljekarni. :)

ivanaive
19.01.2012., 19:48
Od vitamina za kosu (npr. Merz) će ti kosa brže rast!

ja sam baš jučer kupila te merz tablete...čisto zato što su mi ti vitamini potrebni, a i otvaraju apetit pa mi je to još bolje...zanima me hoće li kosa stvarno brže rasti...stvarno želim dugačku kosu, ali čula sam da od tih tableta raste nova kosa, koja meni i nije potrebna pošto već imam i preebujnu kosu...ja bih samo da ona raste u dužinu...ima li stvarno netko iskustva s tim tabletama?? :misli:

Dulcis
22.01.2012., 10:22
Samo da se pohvalim da sam u zadnjih par mjeseci jaaaaako zadovoljna svojom kosom :D
Inače je bila slaba i tanka (prirodna smeđa je i nikad je nisam bojala),a ono što mi i naraste izgleda još gore..tako da sam se stalno vrtila u krug, šišala svaka 3-4 mj. i bila stalno na istoj dužini..a naravno patim za tim da imam dugu i kvalitetnu kosu. I tako ja odem nedavno svojoj frizerki, koja nikad nije imala milosti prema mojim vrhovima, da bi mi rekla da mi je kosa potpuno drukčija nego prije i da nema onih suhih izraslina na vrhovima..a kad sam ustala sa stolca imala sam što i vidjeti, ošišane kose nikad manje na podu :cerek:

Moja tajna su (sada već godina dana korištenja) vitamini za kosu + čičkovo ulje kao maska svaki put prije pranja kose :mig:
Sad sam u potrazi i za ricinusovim..inače sam prije koristila i orahovo no kosi mi nije ništa bilo bolje

Tonnie
23.01.2012., 01:32
Moja tajna su (sada već godina dana korištenja) vitamini za kosu

o kojim je tocno vitaminima za kosu rijec ? :D

Dulcis
29.01.2012., 10:56
o kojim je tocno vitaminima za kosu rijec ? :D
Koristila sam prvo Natural Wealth Vitamine za kosu (kožu i nokte), no kad sam ih potrošila prebacila sam se po preporuci cura s foruma na dm-ove Das gesunde PLUS, također za kosu..a razliku ne vidim..stvarno su mi se popravili i nokti i kosa :mig:

black chocolate
04.02.2012., 22:04
Koristila sam prvo Natural Wealth Vitamine za kosu (kožu i nokte), no kad sam ih potrošila prebacila sam se po preporuci cura s foruma na dm-ove Das gesunde PLUS, također za kosu..a razliku ne vidim..stvarno su mi se popravili i nokti i kosa :mig:

Oprosti, koliko točno koštaju vitamini?

Hazel Silk
05.02.2012., 00:29

das gesunde plus je 20kn

Tonnie
05.02.2012., 02:28
das gesunde plus je 20kn

znaci, to fakat funkcionira ?
kosa raste brze od toga ?

RabidXPanic
06.02.2012., 11:04
znaci, to fakat funkcionira ?
kosa raste brze od toga ?

Ja ih pijem već 85 dana (popila trećinu 2. kutije) i perem kosu sa Subrina Recept šamponom protiv opadanja kose (negdje svaki treći dan) i mogu ti reći da mi kosa dosta brže raste (ne opada NIŠTA, par dlaka svega u kadi nađem, a i na četki). Farbala sam se prije Božića, a izrast mi je debelo premašio centimetar i pol (inače mi nekom prosječnom brzinom raste kosa).

Tonnie
06.02.2012., 21:51
Ja ih pijem već 85 dana (popila trećinu 2. kutije) i perem kosu sa Subrina Recept šamponom protiv opadanja kose (negdje svaki treći dan) i mogu ti reći da mi kosa dosta brže raste (ne opada NIŠTA, par dlaka svega u kadi nađem, a i na četki). Farbala sam se prije Božića, a izrast mi je debelo premašio centimetar i pol (inače mi nekom prosječnom brzinom raste kosa).

znaci, raste za cm brze nego inace ( recimo to tako ) ?

Agency
06.02.2012., 22:14
Kome ispada kosa, neka svakako proba Neril. To
tonik za vlasiste, a ima i sampon. Stari makedonski recept
od ljekovitog bilja- sada ga je kupio Garnier. Djeluje. :mig:

RabidXPanic
07.02.2012., 08:21
znaci, raste za cm brze nego inace ( recimo to tako ) ?

Pa u zadnje vrijeme da (farbala sam se pred Božić pa vidim). :)
Tako je kod mene, ne mogu garantirati da će i drugima tako biti, u svakom slučaju, oba proizvoda koja koristim nisu skupa (18 kn i 20 kn).

Tonnie
07.02.2012., 14:11
Pa u zadnje vrijeme da (farbala sam se pred Božić pa vidim). :)
Tako je kod mene, ne mogu garantirati da će i drugima tako biti, u svakom slučaju, oba proizvoda koja koristim nisu skupa (18 kn i 20 kn).

Subrinin Recept koristim i ja vec duze vrijeme i ne zamjecujem nikakve posebne promjene, osim da nakon duze upotrebe kosa pocinje ispadati malo vise nego inace i kao da mi se pod prstima spetlja dok ispirem sampon.

doduse, ovo sa spetljanim dlakama moze biti povezano i s time sto je rijec o blazem samponu a meni se nekako uvijek cinilo da tako i bude od blazih sampona, ne zato sto su losiji, nego jednostavno jer su blazi pa ociste skroz kosu.

a sto se tableta tice, za tu cijenu se isplati probati :D

RabidXPanic
07.02.2012., 22:52
Subrinin Recept koristim i ja vec duze vrijeme i ne zamjecujem nikakve posebne promjene, osim da nakon duze upotrebe kosa pocinje ispadati malo vise nego inace i kao da mi se pod prstima spetlja dok ispirem sampon.

doduse, ovo sa spetljanim dlakama moze biti povezano i s time sto je rijec o blazem samponu a meni se nekako uvijek cinilo da tako i bude od blazih sampona, ne zato sto su losiji, nego jednostavno jer su blazi pa ociste skroz kosu.

a sto se tableta tice, za tu cijenu se isplati probati :D

Što se tiče spetljanih dlaka, mislim da je stvar u šamponu bez silikona. Ne znam, meni baš fino opere kosu, kasnije stavim Balea masku od kokosa i super. Nekako mi je puno bolja kosa otkad to koristim, i frizerka je primijetila.

Tonnie
08.02.2012., 02:30
Što se tiče spetljanih dlaka, mislim da je stvar u šamponu bez silikona. Ne znam, meni baš fino opere kosu, kasnije stavim Balea masku od kokosa i super. Nekako mi je puno bolja kosa otkad to koristim, i frizerka je primijetila.

e pa vjerojatno je upravo do toga sto nema silikona. samo se nisam mogla tocno ni sjetiti sta pokusavam reci, a kamoli srociti :facepalm: :zubo:

a ja patim za ovom maskom u smislu da je tako zelim isprobati posto sam cula dosta pozitivnih komentara a i obozavam kokos, ali se ne farbam a koliko znam, rijec je o liniji namijenjenoj bojanoj kosi :503:

jesi koristila Fitoval ?

cini mi se da mi od njega kosa vise raste, ali ne bi rekla da toliko utjece na ubrzani rast vec izrasle dlake, nego imam dosta one mlade kose .. no moralo je proci par mjeseci dok to pocne funkcionirati i dok ja to skuzim.

RabidXPanic
09.02.2012., 08:34
e pa vjerojatno je upravo do toga sto nema silikona. samo se nisam mogla tocno ni sjetiti sta pokusavam reci, a kamoli srociti :facepalm: :zubo:

a ja patim za ovom maskom u smislu da je tako zelim isprobati posto sam cula dosta pozitivnih komentara a i obozavam kokos, ali se ne farbam a koliko znam, rijec je o liniji namijenjenoj bojanoj kosi :503:

jesi koristila Fitoval ?

cini mi se da mi od njega kosa vise raste, ali ne bi rekla da toliko utjece na ubrzani rast vec izrasle dlake, nego imam dosta one mlade kose .. no moralo je proci par mjeseci dok to pocne funkcionirati i dok ja to skuzim.

Probaj s ovom maskom za kosu, ako i nemaš farbanu mislim da ti ne bi trebala napraviti ništa osim njegovanja kose, jedino šta ti može bit od nje da ti možda bude masnija :ne zna:
Nisam probala Fitoval, frendica je koristila jedno vrijeme pa joj nije odgovarao, ali i od ove svoje kombinacije imam masu mlade kose. Stalno antene strše kad se opeglam :D

Evo, bila sam izmjerila izrast jučer, 2.2 cm!

Tonnie
09.02.2012., 12:00
Probaj s ovom maskom za kosu, ako i nemaš farbanu mislim da ti ne bi trebala napraviti ništa osim njegovanja kose, jedino šta ti može bit od nje da ti možda bude masnija :ne zna:
Nisam probala Fitoval, frendica je koristila jedno vrijeme pa joj nije odgovarao, ali i od ove svoje kombinacije imam masu mlade kose. Stalno antene strše kad se opeglam :D

Evo, bila sam izmjerila izrast jučer, 2.2 cm!

yep, zelim te tablete :D

a sto se Baleine maske tice, ne bi bas htjela da mi zamasti kosu posto se i ovako zamasti vec 3.dan od pranja.

ali tabletice nabavljam :)

Dulcis
11.02.2012., 15:00

Natural Wealth koštaju nekih 100-tinjak kn, ove dm-ove 20-tak..ne mogu reći da mi je kosa brže rasla, ali da je kvalitetnija, jeste :mig:

-pamela-
14.02.2012., 12:33
gdje mogu kupiti
losion zelene emilzije marke kron?

to mi se čini dosta dobro pa bih isprobala
i kolika je cijena?

Agency
14.02.2012., 13:47
gdje mogu kupiti
losion zelene emilzije marke kron?

to mi se čini dosta dobro pa bih isprobala
i kolika je cijena?

Mislim da ima u dm-u

-pamela-
14.02.2012., 14:18
Mislim da ima u dm-u

neznaš koliko je cijena otprilike? :)

Luciferia
15.02.2012., 12:26
Evo sad malo čitam po netu (kao nemam pametnijeg posla :rolleyes:) da je lecitin dobar za poticanje rasta kose link 1 (http://www.stophairlossnow.co.uk/HairCare.htm) link2 (http://www.ehow.com/about_5366825_lecithin-hair-growth.html)Pa me zanima jel tko možda to pio, koristio to u tekućem obliku..?
EDIT - vidim da se spominjao na temi Opadanje kose :zubo:.

I gdje nabavljate pantenol otopinu? U glavnoj ljekari u gradu me žena gledala i zbunjeno i pitala - Što je to? Zašto vam treba? :facepalm: U drugoj je rekla da ima losion.. A u trećoj da ne zna ona što je to :o.

sladana5
17.02.2012., 11:04
Meni kosa raste ko luda od kada ju redovito sisam i to najmanje svaka dva mjeseca; ne mijenjam bas frizuru svaka dva mjeseca ali skracujem vrhove i to posteno.:)
Prije kad sam imala duuuuuugu kosu ne bi ju taknula mjesecima i onda sam se cudila kak mi ne raste; te kak su mi vrhovi koma:ne zna:
A sad lijepo kod frizerke redovno i raste li raste:cerek:

Hazel Silk
18.02.2012., 11:01
I gdje nabavljate pantenol otopinu? U glavnoj ljekari u gradu me žena gledala i zbunjeno i pitala - Što je to? Zašto vam treba? :facepalm: U drugoj je rekla da ima losion.. A u trećoj da ne zna ona što je to :o.

ne znam koliko će ti biti od pomoći, ali ja sam nabavila u srbiji
http://media.uzkafu.rs/2011/07/pantenol-156x300.jpg
proizvodi galenika a.d.
možda da probaš direktno od njih naručiti :)

Luciferia
18.02.2012., 11:09
Hvala Hazel :). Blizu sam Bosne pa ću vidjeti možda tamo ima :D.

loca-loca-cat
22.02.2012., 16:36
Je li ti pomogao taj recept na kraju?
Ja sam sad ostala bez dosta kose zbog ekstenzija,a moja kosa je inače slaba, pa tražim nešto što će mi pomoći...

Čula sam da je super šampon od nafte i Vichy-eve ampule za poticanje rasta kose...
Molim vas da mi kažete ako je netko od vas koristio što od ovog :)

cure drage, gdje kupiti pantenol i koliko košta? ja sam tražila po rijeci ali nisam našla. čitala sam po dosta foruma da je super

loca-loca-cat
22.02.2012., 16:37
cure drage, gdje kupiti pantenol i koliko košta? ja sam tražila po rijeci ali nisam našla. čitala sam po dosta foruma da je super

ah, sad sam tek vidjela da ste pisale o tome

misica111
25.02.2012., 00:18
Kopriva... u 3 mjeseca kosa narasla skoro 5 cm, ja zadovoljna... =)

Bershka
25.02.2012., 20:04

Ispiranje čajem ili?

Tonnie
26.02.2012., 01:12

sta tocno s koprivom ?

reci nam jos, reci nam jos :D

0106
03.03.2012., 20:26
Vec neko vreme koristim neku muckalicu za kosu od koje mi zaista raste kosa i mnogo je jaca (izvinite ako je vec neko dao recept nisam citala) .
Dve ampule b vitamina (crvene ne zute ) , ad kapi za bebe , kapi koprive (zove se i tinktura koprive) i biomelem sampon protiv opadanja kose.
Pola sampona prespem u nesto a u drugu polovinu sipam sve ovo. Promuckam i sa time redovno perem kosu. Meni pomaze za sada. :D
(Nije neophodno da bude bas ovaj sampon, moze i koji vec imate kod kuce, ali je ovaj jako dobar meni :) )

mrs.hammett
04.03.2012., 23:56
bok cure! malo sam čitala vaša iskustva i savjete i definitivno nabavljam ove vitamine..i jedan od šampona ću uzeti za probu..a ricinusovo ulje me strah stavljati na kosu jer se ionak dost brzo masti..nego, prekjučer sam se baš šišala i to (malo jače) postepeno..kosa mi je bila skoro pa do guzice (ravna i gusta) i užasno se petljala..neki dan sam čak morala odrezati pramen kose jer nisam nikak mogla raščešljati..bila sam uvjerena da ću riješiti taj problem ak malo razrijedim kosu, a i sama frizerka mi je savjetovala da se postepeno ošišam..reko, ak je tak budem se žrtvovala (mada inače ne volim baš postepeno ošišanu kosu, nekak mi spucano djeluje makar to nije)..al naravno, ni to nije pomoglo i sad tu cmizdrim jer mi je kosa dosta rijetka i kratka od naprijed (do brade) -.- ugl.nadam se da bude bar nekaj od svih tih proizvoda i vitamina pomoglo :cry:

verenna
07.03.2012., 00:14
Pozdrav i mene čudno gledaju kad pitam za pantenol ne znam više kako da dođem do pantenola :(
dalje..kupila sam SOLGAR tablete B kompleks bezveze a tek kasnije sam vidjela da imaju spec HAir nails. Sad me zanimaju dvije stvari
1. da li je taj B kompleks dobar ili moram kupiti te na kojima piše Hiar and Nails? K vragu ispada da sam bacila pare bezveze
2. da li otvaraju apetit?

pinkday
14.03.2012., 10:45
ne znam koliko će ti biti od pomoći, ali ja sam nabavila u srbiji
http://media.uzkafu.rs/2011/07/pantenol-156x300.jpg
proizvodi galenika a.d.
možda da probaš direktno od njih naručiti :)

na koji način se koristi ta otopina?

PixieLove
24.04.2012., 14:11
Helllouu...Mene zanima kako da kosa brže naraste da je stvarno učinkovito ali da te pripravke imamo u domačinstvu.Neznam jer to sigurno al vrijedi pokušati..Gledala sam na jutubu neke sajtove al' ne vrijedi...Ako itko znaa hvalaa....I može ono od koprive baš me zanimaa :)

ninaLL
24.04.2012., 16:06
Ima netko iskustva sa šišanjem vrućim škarama (termocut)?

Da li utječe na brži rast kose? Tražila sam već po forumu nešto o tome, ali većinom nema previše informacija :durica

divazg
26.04.2012., 09:06
Vec neko vreme koristim neku muckalicu za kosu od koje mi zaista raste kosa i mnogo je jaca (izvinite ako je vec neko dao recept nisam citala) .
Dve ampule b vitamina (crvene ne zute ) , ad kapi za bebe , kapi koprive (zove se i tinktura koprive) i biomelem sampon protiv opadanja kose.
Pola sampona prespem u nesto a u drugu polovinu sipam sve ovo. Promuckam i sa time redovno perem kosu. Meni pomaze za sada. :D
(Nije neophodno da bude bas ovaj sampon, moze i koji vec imate kod kuce, ali je ovaj jako dobar meni :) )

a gdje kupuješ i koliko koštaju ampule b vitamina i ad kapi?
prije otprilike godinu dana sam bila tražila ad kapi po ljekarnama u zagrebu i rekli su mi da se to više ne proizvodi :ne zna:

PixieLove
28.04.2012., 13:22
Jel zna tko to sa koprivom mene baš zanimaa? :)

sijandraffm
28.04.2012., 20:52
Jel zna tko to sa koprivom mene baš zanimaa? :)

sto sa koprivom?

SaNjIcA SmIlE
28.04.2012., 21:38
ja sam negdje na netu pročitala da su sredstva za brži rast kose samo jedan običan mit
kosa raste u prosjeku 1cm na mjesec
i sva ostala sredstva neće "ubrzati" rast kose nego će samo poboljšati kvalitetu
ali da će ubrzati proces rasta, to je apsolutno nemoguće
valjda tako stavljaju etikete na proizvode kako bi se prodali
ali prema istraživanjima nema nikakvog utjecaja

sredstva mogu pomoći, ali neće pomoći da nam kosa brže izraste:moli::moli::moli:

divazg
28.04.2012., 21:41
pa ja pijem twinlab dualtabs koji ima konjske doze vitamina :D i kosa mi brže raste :cerek:
a sličan efekt sam prije koju god imala i sa kal hair force :)

SaNjIcA SmIlE
28.04.2012., 21:46
znači točno mjeriš po milimetrima pa znaš? :)
ma šalim se:lol::lol:

ma tako sam pročitala pa mislim da i jest tako
genetika utječe, a i prehrana, klima i stres

A i šišanje je dobro samo za ispucale vrhove,
a ima onih koji misle da kosa brže raste ako se šišamo:confused::confused:

divazg
28.04.2012., 22:03
znači točno mjeriš po milimetrima pa znaš? :)
ma šalim se:lol::lol:

ma tako sam pročitala pa mislim da i jest tako
genetika utječe, a i prehrana, klima i stres

A i šišanje je dobro samo za ispucale vrhove,
a ima onih koji misle da kosa brže raste ako se šišamo:confused::confused:

pa točno je da genetika, prehrana, klima, stres, bolesti utječu na rast kose.
i kosa brže raste ljeti nego zimi, ali meni i ovo pomaže, a nekim curama nikakvi vitamini ne pomažu tako da je to individualno.

a i važno je da se održava zdravlje vlasišta - znači da se treba riješiti prekomjernog mašćenja i peruti jer sve to negativno utječe na rast kose

a ovo šišanje na puni mjesec da kosa brže raste uopće neću komentirati :D

SaNjIcA SmIlE
28.04.2012., 22:56
:lol::lol::lol::lol::lol:
hahaha
pa da

za dugu kosu treba vremena ali se isplati
onaj osjećaj kad vidiš svoju fotku prije pola godine i onu sada
e da ruže procvatu :lol::top:

Midnight Poison
29.04.2012., 16:13
ja sam negdje na netu pročitala da su sredstva za brži rast kose samo jedan običan mit

:rofl::rofl::rofl:

PixieLove
01.05.2012., 11:06
Meni za godinu dana ni 2 milimetra kose ne izraste : /

MelodyNine
01.05.2012., 15:56
Pixie, a da ti odeš na pregled vlasišta, pusti sad koprivu?
Ispada li ti kosa?

bossica
01.05.2012., 22:46
nakon ekstenzija, kosa mi je pocela rasti jako brzo... evo sta radim, vjerovatno ima nekog djelovanja. Prije pranja stavim maslinovo ulje i na korijen i vrhove, sampon lorealov vecinom i poslije stavim masku iz avona od maslina (savrsena je), i prije feniranja malo macadamia ulje na prst i prodjem kosom... i kosa mi zaista puno brze raste nego prije, i vidi se. cesto se farbam i radim pramenove svakim 4 mjeseca, al opet nije ni ostecena kao prije. s tim da je uopce nepeglam, samo feniram... i to je to...pokusajte

floras
02.05.2012., 22:29
Moram pohvaliti tablete iz dm-a Das gesunde plus, prvo sam uzimala Inneov koji je ok, Kal koje su bile super ali preskupe i Fitoval koji je bio potpuno bezveze i iz zezancije uzela sad ove iz dm-a i ugodno su me iznenadile, kosa mi ne pada toliko a imam osjećaj da brže raste, pa eto tko hoće neka proba :)

Samantha
04.05.2012., 23:16
Ima li netko da mi pogleda u kalendar mjesecevih mijena..ne razumijem kad je najbolji period za sisanje:)
Citala sam kad je mjesec u porastu,znaci prva cetvrt,sto bi znacilo tek 28.5
Da li sam dobro ovo ja protumacila..
evo kalendar za 2012 http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=mjeseceve_mijene

tea4patd
05.05.2012., 13:03
imam jedno pitanje u vez ricinusovog ulja
ovaaaj, jel se moze koristit ako mu je rok istekao recimo prije 3 mjeseca? :D

m@non
08.05.2012., 09:40
Zašto ne, ako nije promijenilo miris, boju i konzistenciju....

Tajnica
13.05.2012., 23:23
Moram pohvaliti tablete iz dm-a Das gesunde plus, prvo sam uzimala Inneov koji je ok, Kal koje su bile super ali preskupe i Fitoval koji je bio potpuno bezveze i iz zezancije uzela sad ove iz dm-a i ugodno su me iznenadile, kosa mi ne pada toliko a imam osjećaj da brže raste, pa eto tko hoće neka proba :)

Jesi li primjetila da te tablete iz DM-a otvaraju apetit?
Ja bih uzela neke vitamine za kosu ali se bojim da ću biti gladna jer stalno moram susprezat tu glad.
A kosu sam si uništila pa sad patim.

Mare31
14.05.2012., 12:13
Pozz devojke :) Da vam malo olaksam, kod nas ima i ad kapi i pantenola u svim varijantama i kao rastvor i kao pena itd al meni to bas i nije pomoglo..fitoval pocela da raste neka nova kosa a slaba nikakva i dan danas se patim sa njom..pantenol mi je previse isusio..ali nasla sam resenje.Vezala kosu u rep i cao.Necu vise nista ni da stavljam ni da je gledam.Pila sam i neke tablete konjske i nista nokti jaci a kosa ka' i uvik :lol: resih do kraja leta da se ne opterecujem sa kosom pa cemo da vidimo koliko je narasla ..ili opala hahah :503:

elle-l
16.05.2012., 14:46
Bok ljudi,
čitala sam malo postove na ovoj temi, jer me zanimalo kako ojačati kosu..
..došla sam na ovaj topic nakon što sam ukucala u google slično pitanje....ali sad vidim da se tema zapravo zove Sredstva za brži rast kose.... meni zapravo nije do bržeg rasta nego do povećanja volumena...e, sad..ako je to manje-više isto pa sam sad ispala malo bedasta..ispričajte me, molim :)
..uglavnom...u zadnjih mjesec dana sam primijetila da mi je kosa oslabila i da je ima nekako manje nego prije... prvo sam pomislila da je to zato što je preduga (skoro do dna leđa) pa sam se ošišala da mi kosa malo živne.. inače sam uvijek imala valovitu do kovrčavu kosu i srednje gustoće..i pomalo suhu, a sad se brzo masti i ne kovrča se više, sva se nekako izravnala.. to mi je sad enigma...i nemam pojma šta da radim... ne bih uzimala nikakve tablete ni posebne šampone...mene više zanimaju neke prirodne metode..tipa koja hrana može pomoći.....a bilo mi je korisno i pročitati ovdje o onim prirodnim pakunzima za kosu, pa ću sigurno probati i nešto od toga...
..je li se dogodilo nekome nešto slično?
..e, da.. ja čak i ne farbam kosu već zadnjih 4-5 godina...pila sam kontracepcijske tablete 3 godine i prestala pred cca 2mj., je li moguće da je zbog toga? nadam se da je samo prolazno..al zašto se izravnala? to mi je najveća zagonetka...

..sorry što sam ugnjavila s malo dužim postom...

cloudy
17.05.2012., 13:39
Jel ima netko iskustva s losionom i šamponom kron? on je doduše protiv ispadanja kose, al ono, samim time ako pomaže povećava i volumen i rast kose.. :)

curlysue25
18.05.2012., 10:28
Bok ljudi,
čitala sam malo postove na ovoj temi, jer me zanimalo kako ojačati kosu..
..došla sam na ovaj topic nakon što sam ukucala u google slično pitanje....ali sad vidim da se tema zapravo zove Sredstva za brži rast kose.... meni zapravo nije do bržeg rasta nego do povećanja volumena...e, sad..ako je to manje-više isto pa sam sad ispala malo bedasta..ispričajte me, molim :)
..uglavnom...u zadnjih mjesec dana sam primijetila da mi je kosa oslabila i da je ima nekako manje nego prije... prvo sam pomislila da je to zato što je preduga (skoro do dna leđa) pa sam se ošišala da mi kosa malo živne.. inače sam uvijek imala valovitu do kovrčavu kosu i srednje gustoće..i pomalo suhu, a sad se brzo masti i ne kovrča se više, sva se nekako izravnala.. to mi je sad enigma...i nemam pojma šta da radim... ne bih uzimala nikakve tablete ni posebne šampone...mene više zanimaju neke prirodne metode..tipa koja hrana može pomoći.....a bilo mi je korisno i pročitati ovdje o onim prirodnim pakunzima za kosu, pa ću sigurno probati i nešto od toga...
..je li se dogodilo nekome nešto slično?
..e, da.. ja čak i ne farbam kosu već zadnjih 4-5 godina...pila sam kontracepcijske tablete 3 godine i prestala pred cca 2mj., je li moguće da je zbog toga? nadam se da je samo prolazno..al zašto se izravnala? to mi je najveća zagonetka...

..sorry što sam ugnjavila s malo dužim postom...

evo ja ti iz setrinog iskustva mogu raci da antibejbi pilule mogu imati utjecaja i to dosta na kosu..moja seka pila jasmin jedno 4,5god i kad je prestala kosa joj se prorijedila,i to dosta,imala je grivu dugu,gustu ravnu..sad joj kosa dost frckastija,al rijeda,pa ju je skratila da izgleda bujnije..a te pilule su hormoni pa smo sigurne da je od toga,nema od ceg drugog biti..ja imala ravnu kosu do puberteta i kad sam usla u njega op,eto ti ovce :) tak da to sve povezano hormonima..ja ti trenutno pijem biotin,a pila sam i solgar i kosa mi bas jaca od toga,al ti preporucam osim zdrave prehrane,trackanje uljima i takvim stvarima..ja to radim jednom tjedno :D i pasta od nima mi je novo otkrice :D

mishica2
21.05.2012., 11:40

Baš sam ih i ja gledala ali sam mislila da nisu baš nešto s obzirom da koštaju samo 20ak kuna ako se dobro sjećam.. Mislim da ću ih i ja isprobati.. samo da mi se ne poveća apetit od vitamina B :D

elle-l
22.05.2012., 14:25
Hey Curlysue25, hvala na odgovoru... dosta mi znači to što mogu ovu situaciju povezati s nečim...dakle, ipak najvjerojatnije hormoni...pogotovo ako kažeš da se tvojoj sestri dogodila identična stvar nakon prestanka korištenja kontracepcijskih tableta..a gdje nabaviš tu pastu od nima? i s kojim uljima ti mažeš kosu? Ja sam malo surfala po netu vezano uz svoj problem, pa je česta preporuka bila i da se prijeđe na neki blagi šampon, tako da sam si kupila Keune ekstra blagi šampon i balzam..već nakon prvog korištenja sam prilično zadovoljna... i također sam prestala vezati kosu u rep i izbjegavam bilo kakve frizure koje previše natežu kosu..+ kad se sjetim malo si i izmasiram vlasište kružnim pokretima...a sad ću biti strpljiva, pa ćemo vidjet :)

curlysue25
26.05.2012., 15:41
Hey Curlysue25, hvala na odgovoru... dosta mi znači to što mogu ovu situaciju povezati s nečim...dakle, ipak najvjerojatnije hormoni...pogotovo ako kažeš da se tvojoj sestri dogodila identična stvar nakon prestanka korištenja kontracepcijskih tableta..a gdje nabaviš tu pastu od nima? i s kojim uljima ti mažeš kosu? Ja sam malo surfala po netu vezano uz svoj problem, pa je česta preporuka bila i da se prijeđe na neki blagi šampon, tako da sam si kupila Keune ekstra blagi šampon i balzam..već nakon prvog korištenja sam prilično zadovoljna... i također sam prestala vezati kosu u rep i izbjegavam bilo kakve frizure koje previše natežu kosu..+ kad se sjetim malo si i izmasiram vlasište kružnim pokretima...a sad ću biti strpljiva, pa ćemo vidjet :)

s vremenom ce ti se organizam ocistiti od hormona, i stvari ce doc u normalu,kosa ce prestat ispadat..ja sam se npr od yaz pilula u manje od mjesec dana zdebljala 7,8kg,napuhnula se ko zabica,e strasno nesto,strije,koza popucala,i trebalo mi 2,3mj da dodjem u normalu nakon tog..tako da vjerujem da ce se i tebi stanje popraviti..a sto se tice ulja,moja seka je npr prelijena za to..a ja ti pak svasta kombiniram..nim mozes potrazit u bio and bio,to ti je zeleni prah,pa ovisno o kosi i duzini,pomjesas par zlica sa toplom vodom i umasiras u tijeme i na cijelu kosu (grozno je kad stavljas sammo da te upozorim)al kad isperes kosa genijalna,meka,sjajna,pogotovo ak nije farbana..vidim po izrastu :) a sad ulja za jacanje kose,najbolje etericno ruzmarin i cedar atlas,pa kapnuti par kapi jednog i drugoh (ovisno o kolicini) u bazno ulje psenicnih klica (odlicno za rast i jacanje) i to umasirat tjeme i dva sata u foliji hodat po kuci..ma sve biljke i prehrana zdrava su genijalni..dodaci prehrani takodjer a i sisanje vrhova uvijek pomogne i kosa bude bujnija

pinkday
27.05.2012., 09:05
namjeravam koristiti pantenol rastvor tako da ga presipam u boćicu sa raspršivaćem i nanesem na vlasište poslje pranja kose i ne ispirem. da li je to u redu.
drugo pitanje, mogu li ga koristiti za obrve jer su slabe i rijetke i za trepavice

miky1405
01.06.2012., 09:29
Ovako, imam 16 godina i odkad znam za sebe imam probleme s kosom. Problem je jednostavan, neće rasti! Dosta mi je ispucala i zato ju šišam a želim imati dugu kosu. Zna li itko neke dobre preparate od kojih kosa brže raste, onak oko 2 cm mjesečno? Molim vas, pomozite! :(

mawa1
01.06.2012., 17:36
Ovako, imam 16 godina i odkad znam za sebe imam probleme s kosom. Problem je jednostavan, neće rasti! Dosta mi je ispucala i zato ju šišam a želim imati dugu kosu. Zna li itko neke dobre preparate od kojih kosa brže raste, onak oko 2 cm mjesečno? Molim vas, pomozite! :(

nisam baš stručnjak šta se toga tiče,prirodni šamponi bez silikona i svih tih dodatak,kokosovo ulje jako hrani kosu, staviš ga prije pranja i ostaviš pola sata ili držiš preko noći i ujutro opereš kosu, avokadovo ulje, jojoba imaš svašta sve prirodno u bio & bio trgovinama i drugim biljnim trgovinama dobre su Merz dražeji jer ti raste gusta kosa i kvalitetna barem meni a neke cure su spominjale i one iz dm-a tablete za kosu nekima je i to pomoglo., a dobro je ispirati kosu nakon svakog pranja u čaju od korijena koprive.:)

miky1405
01.06.2012., 18:59
budem probala, hvala ti :)

leonidas27
10.06.2012., 17:22
Jel koristio netko od vas ovo Mira hair oil?
http://http://hairstyesone.com/wp-content/uploads/2011/08/mira-hair-oil.jpg

ja sam jedan mjesec bila na
Solgar Skin,nails,hair formula
http://http://www.forgoodnesssake.co.uk/healthstore/318-large/solgar-skin-nails-and-hair-formula-60-tablets.jpg
i baš sam koristila po peporukama 2x1 na dan
pa sam nakon njih nastavila sa pola preporučene doze 1x1 na dan (jer i nisam neka gromada,51 kg)
Natrol, skin-hair-nails
http://http://www.vital.hr/Natrol/Proizvodi/SkinHair/skin_hair_3010.jpg
tako da se 2 mj vitaminiziram

i dojam je...onak...ništa posebno
nemam problema sa kožom osim što je kronično suha i nakon ovog nije nešto posebno zablistala
a nokti...još uvijek tri su na listanju
kosa...nemam prigovore,nije loša a da li raste...ne bih rekla

ellian
18.08.2012., 14:36
ovak, mene zanima ima li iko iskustva s tabletama kal hair force? di se to nabavi? imate kakve preporuke za brži rast kose? čula sam da ak se to uzima da kosa raste prebrzo...kao 1 cm u dva tjedna :confused: inače imam puno problema s kosom...odlučila ju puštat prije jedno, četiri godine (kad sam imala kratku kosu) i sad mi je duljina malo do ispod ramena...puca užasno iako ju ne feniram, ne peglam, ne bojam (izuzev dva kaniranja i par preljeva). jednom sam probala ne šišat ju jedno četiri mjeseca...to je bilo prestrašno. kosa mi je ispucala na nekim dijelovima sve do gore...pa sam se morala slojevito ošišati.
inače počela sam koristiti one merz tablete..pa ću vidjeti učinak. nadam se da će brže rasti, jer bih rado kosicu do pola leđa :cerek:
no nažalost s mojom kosom to izgleda ko nemoguća misija..:(

lee.loo.
18.08.2012., 15:38
Ja sam već nekoliko puta pisala da je Kal meni zakon za rast kose:)
Imam blajhane pramenove, nakon svakog pranja ju tretiram fenom/peglom/figarom...što sve skupa ostavi posljedice:rolleyes: i zato ju svako tolko moram pošteno cvaknut, ali od Hair force-a se za par mjeseci vrati na prijašnju dužinu. Pijem ih uglavnom dva puta godišnje. Definitivno bi ih preporučila što ne znači da će tebi odgovarati, al možeš probati, nemaš kaj za izgubit...:mig:

Edit: ima u ljekarnama, pouzdano u Dietpharmu i Farmaciji, cijena oko 170 kn

ellian
18.08.2012., 16:07
ajme... rekla si taman što sam htjela čuti! hvala, svakako ću ih isprobati :)

divazg
18.08.2012., 16:51
Kao student pišem svoju diplomsku tezu o marketinškoj strategiji uvođenja The Body Shop-a u Hrvatsku, za to bih htjela da procijenim poznatost prirodnih kozmetika. Molila bi da mi pomognete sa popunjavanjem ovog kratkog upitnika!

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dC1rbEo2OFlET2VaTnZoVmxrOG45YXc6MA

Hvala!

nije mi u redu kaj tražiš pitanja o primanjima u obitelji pa ti nisam ispunila anketu. to su privatni podaci i mislim da nemaš pravo to ispitivati

i da, ne znam kak si samo uspjela ovaj upitnik staviti na svaku temu jer nema veze s niti jednom... pazi da si još i ne profulaš temu diplomskog :D

lee.loo.
19.08.2012., 11:05
ajme... rekla si taman što sam htjela čuti! hvala, svakako ću ih isprobati :)

Nnč:) Nadam se da će biti rezultata! Sretno!:cerek:

Anita2507
19.08.2012., 11:45
A one dm-ove tablete za kosu, valjaju išta?

vozač
19.08.2012., 19:14
ne znam jel se meni čini ali kao da mi je od kalovih vitamina još više kosa počela opadati, meni očito ne odgovaraju
ima li tko kakvih sličnih iskustava

divazg
20.08.2012., 18:49
ne znam jel se meni čini ali kao da mi je od kalovih vitamina još više kosa počela opadati, meni očito ne odgovaraju
ima li tko kakvih sličnih iskustava

ne znam od čega bi ti iz njih opadala kosa, ali moguće da je kod tebe već počelo prirodno jesensko linjanje... a i ako ti je uzrok hormonski, nema tih vitamina koji će ti pomoći

JWoww
28.08.2012., 14:22
za sve koji sumnjaju u dm-ove tablete moram reć da su učinkovite a i smanjuju opadanje kose, što je još jedan +

Galadriel
03.09.2012., 15:18
Meni u biti ne treba brze rasti kosa ali kupila sam proizvod koji bi trebao pomoći zdravlju kose pa je mozda netko tu isprobao.

Uglavnom sasvim impulzivno sam kupila encian pivski kvasac
http://encian.hr/thumb/300/300/_files/Suhi%20pivski.jpg

Imam problema u zadnje vrijeme s kosom pa sam ga uzela za probu,,gledam ne moze mi biti gore :zubo: Da li je dosta da uzemm 2 zlicice na dan (na putiji pise tako a na netu pise 3x na dan po 2 zlicice? :misli:)
I da li mogu ga mijesati sa vocnim smoothiem (pise mlijeko ili jogurt,,ce smetati to voce?)
Hvala :D

divazg
04.09.2012., 12:51
mislim da ti neće smetati voće. pivski kvasac je inače meni bio odvratan, ja sam 2ličice dnevno umiješala u čašu cedevite i to pila sa začepljenim nosom jer me i miris smetao. nokti i kosa nisu brže rasli, ali sam morala češće na wc :D i malo sam tad bila smršavila dok sam ga pila. i ja inače apsolutno izbjegavam encian, od više farmaceuta sam čula da niš ne valja...
e, a ako ti neće pomoći za nokte i kosu, čula sam da se pivski kvasac s vodom smiješa kao pasta i da je to odlična maska za suhu kožu, pa možeš onda to probati :)

Galadriel
04.09.2012., 12:54
cula sam da je odvratan :p a ovo za wc je meni plus :zubo:
meni u biti treba samo za kosu, nokti mi rastu kao ludi i cvsti su a s kozom nemam problema. I to bi da mi kosa manje ispada i da bude zdravija (duzina mi nije bitna) ;)
A probati cu pit pa dok ide ide :p
Hvala na odgovoru :D

Edit: Upravo ga pijem prvi put u frapeu s vocem i moram rec da se uopce ne osjeti :top:

LaraFabian
05.09.2012., 08:12
nije mi u redu kaj tražiš pitanja o primanjima u obitelji pa ti nisam ispunila anketu. to su privatni podaci i mislim da nemaš pravo to ispitivati

Ako je anonimno, naravno da ima pravo i obzirom da sam se jako dugo bavila znanstvenim istraživanjima, vrlo često je do važan podatak (posebno u marketingu, jel?!).

Inače, ja moram pohvaliti RICINUSOVO ulje... kosa mi je jaaaaako sporo rasla, zapravo neprimjetno na godišnjoj razini i bila suha pri vrhovima (gore ekstra lijepa)... i tako sam malo surfala po Forumu i otkrila ricinusovo ulje. Na vlažnu kosu bih jednom u tjedan-dva stavila ricinusovo ulje (nekad s maslinovim i bademovim, nekad s bademovim i jajima, nekad s majonezom, nekad s orahovim i maslinovim uljem itd., ali uvijek ricinusovo!) i držala na glavi par sati - ili što je moguće dulje. Tu masku bih laganom masažom utrljavala u tjeme i cijelu kosu "namastila" - a kasnije bih isprala jednom ili dva puta, te stavila regenerator (kao i uvijek). Moram vam reći da nakon takvih možda 5 tretmana u 2 mjeseca ne mogu svezat rep koliko mi je nove kose naraslo - strše pramenovi na sve strane... a i kosa je sad i na vrhovima super. Jeftino i učinkovito!

Galadriel
05.09.2012., 13:21
Ako je anonimno, naravno da ima pravo i obzirom da sam se jako dugo bavila znanstvenim istraživanjima, vrlo često je do važan podatak (posebno u marketingu, jel?!).

Inače, ja moram pohvaliti RICINUSOVO ulje... kosa mi je jaaaaako sporo rasla, zapravo neprimjetno na godišnjoj razini i bila suha pri vrhovima (gore ekstra lijepa)... i tako sam malo surfala po Forumu i otkrila ricinusovo ulje. Na vlažnu kosu bih jednom u tjedan-dva stavila ricinusovo ulje (nekad s maslinovim i bademovim, nekad s bademovim i jajima, nekad s majonezom, nekad s orahovim i maslinovim uljem itd., ali uvijek ricinusovo!) i držala na glavi par sati - ili što je moguće dulje. Tu masku bih laganom masažom utrljavala u tjeme i cijelu kosu "namastila" - a kasnije bih isprala jednom ili dva puta, te stavila regenerator (kao i uvijek). Moram vam reći da nakon takvih možda 5 tretmana u 2 mjeseca ne mogu svezat rep koliko mi je nove kose naraslo - strše pramenovi na sve strane... a i kosa je sad i na vrhovima super. Jeftino i učinkovito!

ja sam ga pocela stavljati na tjeme protic ispadanja,,za sad sam savila samo 2x ali nadam se da ce pomoci ;)

floras
24.09.2012., 15:08
Nakon par mjeseci korištenja tableta iz DM-a Das Gesunde Plus sam shvatila da kosa brže raste ali utječe i na debljanje i na rast drugih dlaka na tijelu:503:nemaju me više za kupca:503:

Galadriel
24.09.2012., 15:38
a tesko da ces naci nesto sto ce ti poticati samo rast kose a ne drugih dlaka :ne zna:
Najcesce sve te tablete za poticanje rasta kose/noktiju/poboljšanje kože su pretezito b vitamin i komplex b vitamina koju otvaraju apetit,,znaci nije da se debljas isključivo od njih, vec si vise gladna ;)

žiža111
29.09.2012., 10:45
Dragi moji :) zanima me da li je netko od vas koristío proizvod Miconazole hair growth? Ako jeste zanimaju me vasa iskustva i naravno kako ste dosli do njega. Lijep pozdrav svima :)

anonimna20
23.11.2012., 16:17
Kupila sam neki dan Subrinin šampon za brži rast kose odnosno protiv ispadanja kose, pa ćemo sad vidjeti kakvi će biti rezultati, zasad sam samo jednom prala kosu njime i sasvim je oke, čak mi kosa nakon jednog pranja uopće ne opada, sve je na svom mjestu, zasad sam zadovoljna :)

MalaLara
29.11.2012., 21:34
Meni je nedavno bio preporučen šampon na bazi pive jer mi cilj da mi kosa počne brzo rasti. U Mulleru dođe nekih 13 kn... uglavnom, počela sam prati kosu s hladnijom vodom (jer to ''budi'' vlasište, cirkulacija se poboljšava), ali zato danas nisam bila na faksu jer me glava užasno boljela (možda sam sinoć pretjerala s hladnoćom vode?). -.- Uglavnom, taj šampon mi je bio super prvi put, ali kosa mi se počela mastiti nakon prvog dana već... što mi nekako nije normalno... Vjerojatno ću si uzeti i one tablete iz Dm-a pa ćemo vidjeti... nadam se brzom rastu. :)

daenerys92
13.12.2012., 14:20
Ja imam tamno smedu kosu ali bojam se u plavo..prije 2 tjedna sam bila u frizera obojala izrast..taj dan san pocela pit tablete iz dm-a i koristit crni gliss...samo da znate da mi je kosa vec narasla za cijeli centimetar...sad cu morat cesce u frizera haha
Ugl meni su tablete stvarnooo pomogle izgledaa ;)))

gilmoreica
13.12.2012., 22:43
Ja imam tamno smedu kosu ali bojam se u plavo..prije 2 tjedna sam bila u frizera obojala izrast..taj dan san pocela pit tablete iz dm-a i koristit crni gliss...samo da znate da mi je kosa vec narasla za cijeli centimetar...sad cu morat cesce u frizera haha
Ugl meni su tablete stvarnooo pomogle izgledaa ;)))

koje su to tablete?

daenerys92
14.12.2012., 09:30
koje su to tablete?

das gesunde plus (u dm-a)

gilmoreica
14.12.2012., 13:15
das gesunde plus (u dm-a)

hvala,znači na njima baš piše da su za kosu?

daenerys92
14.12.2012., 14:23

mislim da da..ugl samo pitaj prodavačicu kapsule za kosu od te marke i dat ce ti ih jedine su

Agency
15.12.2012., 11:57

Pise na njima "Haar vital komplex, mit zinc" :mig:
Imaju dodatak cinka- zinc- i uglavnom je kompleks vitamina b
Das gesunde plus je naziv linije vitaminskih i dodataka prehrani.

nika37
15.12.2012., 15:38
Nakon par mjeseci korištenja tableta iz DM-a Das Gesunde Plus sam shvatila da kosa brže raste ali utječe i na debljanje i na rast drugih dlaka na tijelu:503:nemaju me više za kupca:503:

....utječu na debljanje :confused: jedino mogu zbog vitamina B koji otvara apetit,al same po sebi ne debljaju :rofl:

gilmoreica
15.12.2012., 22:48
hvala daenerys92 i Agency,evo uzela i ja,,nadam se da ću vidjeti razliku :cerek:
a dosad sam ionako pila B-complex pa mi se nije pojačao apetit,pa valjda neće ni s ovim..
nadam se samo bržem rastu kose :rofl:

CoCoChanel05
27.12.2012., 11:42
Hey, jeli je tko probao ovo?: http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127

JWoww
31.12.2012., 13:03
....utječu na debljanje :confused: jedino mogu zbog vitamina B koji otvara apetit,al same po sebi ne debljaju :rofl:

ma ne debljaju, ja ih pijem već godinu dana i nisam niti jednu dobila radi njih ;)

modra
02.01.2013., 07:42
pijem nekih tjedan dana od das gesunde plus hair vital (ili tako nešto)... kad ste sve nahvalile... a pila sam ja njih već jednom, znam da sam bila zadovoljna, ne sjećam se u kom pogledu točno... valjda mi je brže rasla, šta drugo...
samo mi je nevjerojatno što je neka od vas napisala da joj je naraslo 2 cm u 2 tj :misli: mislim, super, al mi je to nekak prečarobno da bi bilo istinito :zubo:

uglavnom, hoću da što brže naraste da se zgusne jer sam ju brutalno stanjila... par puta išla na stanjivanje u dva mjeseca.. grozno... a moja kosa jednostavno nije stvorena da bi bila tako tanka.. glupo izgleda

pa javim rezultate, uzimam ponekad dvije dnevno, ne svaki dan

VANA-kjkdfnjajf
04.01.2013., 09:38
Pozdrav svima :)
I moj cilj je da mi kosa šta prije naraste i da izgleda zdravije, pošto san je malo previše uništila peglanjem al zadnjih možda misec dana san se odrekla peglanja :D

Pošto ste sve nahvalile das gesunde plus haar vital komplex (ili kako se već zovu) tila bi ih probat al već pijen neke tableta za probavu pa ne znan bi li ih mogla pit zajedno?

VANA-kjkdfnjajf
04.01.2013., 09:42
I zaboravila sa pitat za cijenu ;)

modra
04.01.2013., 10:25
ne kužim se da l' smiješ... al cijenu znam - oko 17, 18 kuna :p

VANA-kjkdfnjajf
04.01.2013., 10:29
ne kužim se da l' smiješ... al cijenu znam - oko 17, 18 kuna :p

Hvala na odgovoru :) Prikraju san s ovin tabletama pa možda najbolje da pitan u ljekarni jel smin :mig:

modra
04.01.2013., 10:32
nema na čemu!

svakako ti je najbolje pitat..

princess_leia
08.01.2013., 06:53
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41S0VzJ7HtL.jpg

čitala sam na nekon stranom forumu da je ovo dosta dobar proizvod za poboljsanje rasta kose.. sa kofeinom, keratinom itd..
Ali nisam naisla nigdje na njega, zna li netko mozda da li je to uopce jos u optjecaju kod nas u dm?

zrinka18
24.01.2013., 10:59
znači koristila:

- 3mj MERZ - ništa, ni sugestivan učinak :confused:
- 3mj TWINLAB hair - ništa :rolleyes:
- 1bočica kapsule pivskog kvasca, cca. mjesec dana - ništa :ne zna:
- 2 mj američki KAL hair - ništa, cijena oko 250kn :504:

naravno s pauzama od 3mj između po preporuci ljekarnika

od šampona
- kopriva 6mj - ništa
- fitoval - protiv gubljenja kose i stvarno djeluje ali samo zadržava dlaku, nakon prestanka korištenja mi je počelo otpadati toliko kose da sam mislila da ću oćelaviti (nisam ipak)
- keune mild- ništa isušilo mi kosu ali fino miriše
- gliss kur - znači SMRT za kosu, silovalo mi vlasište, izgrizlo dlaku i tjeme mi se nakon 2 godine jos uvijek oporavlja :503:
- kron regenerator - kao da kosu nisam oprala, teška i masna a stavljala sam samo po vrhovima i ispirala full dugo
- stavljala maslinovo na kosu s jajetom - nista
- stavljala riciunosovo ulje na kosu i tijeme i samo i u kombinaciji s maslinovim i to je ispalo užas zivi jer je riciunosovo premasno i namasti vlasište pa dlaka ne može disati i onda kosa jako otpada, ne primjetite to odmah nego nakon par mjeseci, vlasište postane užasno masno
- stavljala majonezu na vrhove - prekrasan sjaj kose
- stavljala zdrockanu bananu - i stvarno je kosa super poslije ali je problem jer se ne može isprve isprati, ali ne može nikako, kosa je premekana i super ali još dva pranja izvlačite komadiće banane

znači nema šta nisam probala i skupo i jeftino i kućnu radinost, a ne farbam se, šišam vrućim škarama, ne peglam kosu, sušim je prirodno i po zimi jer imam pećku na drva pa mi je za čas suha kraj nje, brinem se o njoj maksimalno, ali ništa. gubim polako nadu :(:504:

leonidas27
24.01.2013., 11:36
i ja sam pokušavala sa vitaminima za kosu (Natrol)
i ricinusovo ulje sam neko kratko vrijeme stavljala
i pantenol, nekoliko puta

i odlučila se ne šišati (već 7 mj.)
i to je jedini lijek
kosa nije tretirana a prije sušenja stavim malo zaštite od topline pa vrhovi izgledaju čisto ok.

princess_leia
28.01.2013., 15:17
Ja vise ne znam gdje da pitam za pantenol....
prosla pol Rijeke.. Ima netko savjet?

Yuna
29.01.2013., 16:56
Ima ga u lijekarni Farmacia, 50 ml dođe 23-24 kn. Nekak mi je to malo za tu lovu. Jel ima negdje jeftinije ili bar od 100 ml?

Rich girl
29.01.2013., 17:21
znači koristila:

- 3mj MERZ - ništa, ni sugestivan učinak :confused:
- 3mj TWINLAB hair - ništa :rolleyes:
- 1bočica kapsule pivskog kvasca, cca. mjesec dana - ništa :ne zna:
- 2 mj američki KAL hair - ništa, cijena oko 250kn :504:

naravno s pauzama od 3mj između po preporuci ljekarnika

od šampona
- kopriva 6mj - ništa
- fitoval - protiv gubljenja kose i stvarno djeluje ali samo zadržava dlaku, nakon prestanka korištenja mi je počelo otpadati toliko kose da sam mislila da ću oćelaviti (nisam ipak)
- keune mild- ništa isušilo mi kosu ali fino miriše
- gliss kur - znači SMRT za kosu, silovalo mi vlasište, izgrizlo dlaku i tjeme mi se nakon 2 godine jos uvijek oporavlja :503:
- kron regenerator - kao da kosu nisam oprala, teška i masna a stavljala sam samo po vrhovima i ispirala full dugo
- stavljala maslinovo na kosu s jajetom - nista
- stavljala riciunosovo ulje na kosu i tijeme i samo i u kombinaciji s maslinovim i to je ispalo užas zivi jer je riciunosovo premasno i namasti vlasište pa dlaka ne može disati i onda kosa jako otpada, ne primjetite to odmah nego nakon par mjeseci, vlasište postane užasno masno
- stavljala majonezu na vrhove - prekrasan sjaj kose
- stavljala zdrockanu bananu - i stvarno je kosa super poslije ali je problem jer se ne može isprve isprati, ali ne može nikako, kosa je premekana i super ali još dva pranja izvlačite komadiće banane

znači nema šta nisam probala i skupo i jeftino i kućnu radinost, a ne farbam se, šišam vrućim škarama, ne peglam kosu, sušim je prirodno i po zimi jer imam pećku na drva pa mi je za čas suha kraj nje, brinem se o njoj maksimalno, ali ništa. gubim polako nadu :(:504:

mozda si jednostavno ''preopteretila'' i izmucila kosu silnim isprobavanjima.. pokusaj jedno vrijeme ne koristiti nista osim blagog neutralnog sampona i regenerator. od tableta preporucam solgar.MOzda da probas neko ulje koje je drugacije po sastavu? jesi probala jojobu,makadamiju ili kokosovo? pokusaj stavljati samo na vrhove u pocetku, ako ti ne pase na tjemenu. Kopriva nekima dosta isusuje kosu mozda ti zato nije odgovarala. Jesi probala sampon od cicka ili argana?Takoder mozes probati sampon od jaja za jacanje otpornosti kose

Rich girl
29.01.2013., 17:28
jel ijedna probala kalove tablete? i guhl (muller) sampone?

princess_leia
30.01.2013., 08:31
Ima ga u lijekarni Farmacia, 50 ml dođe 23-24 kn. Nekak mi je to malo za tu lovu. Jel ima negdje jeftinije ili bar od 100 ml?

OZBILJNO??
Bila sam prekjucer u ZTC u toj farmacia i zenska kaze da nema sanse da to nadem igdje u HRV nego samo vani...

Yuna
30.01.2013., 11:46
OZBILJNO??
Bila sam prekjucer u ZTC u toj farmacia i zenska kaze da nema sanse da to nadem igdje u HRV nego samo vani...

Najozbiljnije. Bila sam prošli tjedan i imali su, čak mi ga je izvadila na stol. U kojem si ti gradu? Ja sam u ZG.
Rekla mi je da bi u Gradskoj ljekarni moglo bit od 100 ml pa ću ić još tam pogledat ovaj tjedan.

princess_leia
30.01.2013., 18:11
Najozbiljnije. Bila sam prošli tjedan i imali su, čak mi ga je izvadila na stol. U kojem si ti gradu? Ja sam u ZG.
Rekla mi je da bi u Gradskoj ljekarni moglo bit od 100 ml pa ću ić još tam pogledat ovaj tjedan.

U rijeci..
pocackala sam po netu pise samo da u zg ima..
onda kad budem usput cem tako pokupit..
ali javi ako si nasla od 100 ml mozda! :D

Rich girl
30.01.2013., 22:30
U rijeci..
pocackala sam po netu pise samo da u zg ima..
onda kad budem usput cem tako pokupit..
ali javi ako si nasla od 100 ml mozda! :D
i ja ga trazim..ako ga nades javljaj gdje :503:

zrinka18
31.01.2013., 08:23
mozda si jednostavno ''preopteretila'' i izmucila kosu silnim isprobavanjima.. pokusaj jedno vrijeme ne koristiti nista osim blagog neutralnog sampona i regenerator. od tableta preporucam solgar.MOzda da probas neko ulje koje je drugacije po sastavu? jesi probala jojobu,makadamiju ili kokosovo? pokusaj stavljati samo na vrhove u pocetku, ako ti ne pase na tjemenu. Kopriva nekima dosta isusuje kosu mozda ti zato nije odgovarala. Jesi probala sampon od cicka ili argana?Takoder mozes probati sampon od jaja za jacanje otpornosti kose

nisam ju preopteretila jer sam to isprobala unutar 5godina, ja sam stvarno uporna, kad zapnem zapnem.. samo sam napisala svoje iskustvo sa raznim preparatima, previse lazu po reklamama. isto tako, ja sam koristila KAL-ove tablete, okej su, smanje otpadanje kose dok ih koristis, kasnije kad prekines kuru (3mj), sve nadoknadis, otpadne ti pol kose s glave :)

zrinka18
31.01.2013., 08:25
i ja sam pokušavala sa vitaminima za kosu (Natrol)
i ricinusovo ulje sam neko kratko vrijeme stavljala
i pantenol, nekoliko puta

i odlučila se ne šišati (već 7 mj.)
i to je jedini lijek
kosa nije tretirana a prije sušenja stavim malo zaštite od topline pa vrhovi izgledaju čisto ok.

kako stavljas pantenol? to je mast jel tako? stavljas na vrhove?

Yuna
31.01.2013., 11:52
kako stavljas pantenol? to je mast jel tako? stavljas na vrhove?

Mislim da on ide na tjeme.

vragulja
31.01.2013., 13:00
Curke, jel netko koristio Hairbell preparate za ubrzan rast kose? Navodno naraste do 4,5 cm mjesečno...

porculan
04.02.2013., 14:41
Kupila danas one dm-ove tablete, pa da vidimo i to :p

yogalove
04.02.2013., 15:59
Curke, jel netko koristio Hairbell preparate za ubrzan rast kose? Navodno naraste do 4,5 cm mjesečno...

hmm malo mi je tesko povjerovati u to, mada prvi put cujem sad za taj sampon..
i mene ovo zanima, jel ima tko iskustva? gdje se moze kupiti?

daenerys92
04.02.2013., 16:49
Kupila danas one dm-ove tablete, pa da vidimo i to :p

ja ih pijem..bila sam prije točno 2 tjedna u frizera na pramenovima i sad vec imam izrast od dobra 2 cm

porculan
04.02.2013., 18:23
ja ih pijem..bila sam prije točno 2 tjedna u frizera na pramenovima i sad vec imam izrast od dobra 2 cm

:eek::eek::eek:
znam da je normalni rast 1cm mjesecno, 2 cm u 2 tjedna mi zvuci ko sci fi :D
super, bas se veselim :cerek:

daenerys92
04.02.2013., 19:45
:eek::eek::eek:
znam da je normalni rast 1cm mjesecno, 2 cm u 2 tjedna mi zvuci ko sci fi :D
super, bas se veselim :cerek:

sad ce me frizerka više viđat nego inače :D nadam se istome i tebi :cerek:

yogalove
05.02.2013., 11:38

jel te tablete povecavaju dlakavost i na drugim dijelovima tijela? moze slikica tih tableta, jel to ona njihova marka? :p

didi07
08.02.2013., 09:09
uzela sam pred neka 2 tjedna onaj sampon za jačanje i rast od Aromatice.. do sad sam ga koristila nekih 5 puta, ali danas kad sam oprala kosu vidjela sam na rubu čela prhut ili neko ljuštenje, ali bas mi se dosta vidi i ljušti.. imala sam ja do sad prhut, ali nikad strasno, pa me zanima jel se jos kojoj to pojavilo od ovog sampona.. i malo me svrbi vlasište, pa me strah da se to sve ne pogorša :confused:
htjela sam neki šampon za jačanje i stvarno ovaj djeluje u tom području, kosa mi manje opada i jače su mi vlasi, ali s druge strane mi se to pojavilo.. i ne znam sad sto da radim.. do sad sam uvijek koristila Pantene šampone i bili su mi ok, samo mi je kosa počela opadat nenormalno u zadnje vrijeme i zato sam isla nesto novo isprobat..

Una1980
08.02.2013., 14:23

Ja sam ih pila neko vrijeme prije par godina i ove fenomene nisam primjetila :kava:

Agency
08.02.2013., 16:19
Ja nisam primjetila da brze raste, ali je bila gusca kosa :)
Morala bi opet, iako ni sad neznam kud s grivom...

daenerys92
08.02.2013., 17:44
Ja sam ih pila neko vrijeme prije par godina i ove fenomene nisam primjetila :kava:

mislim da je od osobe do osobe..moja rodica ih je pocela pit i njoj raste brzo a prija mi ih pije vec 2 miseca i ništa :ne zna:

yogalove
09.02.2013., 20:30
kak izgleda kutija od tih dmovih tableta o kojima pricate? isla sam neki dan vidjet, ali sam se zacudila kad sam vidjela da su napisali kapsule za rast kose koje su nista osim b vitamina a na kutiji pise da im je namjena opustanje, to me skroz zbunilo ...
jel vi pricate o ovima sa slike? http://www.dm.de/cms/servlet/linkableblob/de_homepage/36998/data/bild-das-gesunde-plus-vitamin-b-komplex-depot-kapseln-data.png?v=1344604638000

jel ima ovih za kupiti? (sastav je skroz drugaciji) http://3.bp.blogspot.com/_pOzIiDFwBcM/S_AraTY72OI/AAAAAAAAACQ/XnuRYUVLms0/s1600/haarvital.jpg

divazg
10.02.2013., 11:58
ovo haar vital su te za kosu, one imaju B vitamine i cinku sebi koliko se ja sjećam

yogalove
11.02.2013., 14:26
nakon puno pretrazivanja ipak sam se odlucila za staromodni nacin za brzi rast kose a to je ricinusovo ulje. zanima me dali netko zna kako se koristi i ako imate neke recepte sa ricinusovim uljem slobodno pisite, biti cu vam zahvalna do neba :)

Yuna
11.02.2013., 21:39
Evo ja nabavila pantenol u gradskoj ljekarni za 20 kn. Baš me zanima oće bit kaj od toga :)

zelimsamoreci
11.02.2013., 23:42
nakon puno pretrazivanja ipak sam se odlucila za staromodni nacin za brzi rast kose a to je ricinusovo ulje. zanima me dali netko zna kako se koristi i ako imate neke recepte sa ricinusovim uljem slobodno pisite, biti cu vam zahvalna do neba :)

ovako pomijesas ricinusovo ulje sa maslinovim uljem i to zagrijes i time masiras tjeme a mozes natrljati i na cijelu kosu i ostavis sto duze na glavi prije pranja, umotaj jos to u rucnik jer bolje djeluje u tomplom......ako si u mogucnosti najbolje prespavaj sa uljem na glavi, nema bolje stvari za kosu od ricinusovog i maslinovog ulja

yogalove
12.02.2013., 09:52
Evo ja nabavila pantenol u gradskoj ljekarni za 20 kn. Baš me zanima oće bit kaj od toga :)

kako ga mislis koristiti? samostalno? u kombinaciji sa necim? s cim? :rofl:
na tjeme ili vrhove?

ja sam jucer napravila svoj prvi tretman sa ricinusovim uljem, zagrijala sam ga tako da je bio dosta rijedak i nisam ga mjesala sa nikakvim drugim uljem. kupila sam u farmaciji kemigovo, ne rafinirano, 100 ml mislim da je 18-19 kn.
ostavila sam cijelu noc i danas ujutro oprala kosu i prvi dojam mi je :top: kosa je bas lijepo mekana, nahranjena, ne strsi na sve strane, ma sve :cerek:
bilo me strah da mi ne ostane masna jer je inace jako tanka, ali ispalo je super.

uglavnom, zanima me par stvarcica:

1. koju kolicinu ricinusovog stavljate na tjeme?
2. kako to umasirate a da znate da ste to dobro napravile? :D ( ja pocnem masirat tjeme pa mi se pol kose natopi sa uljem a imam osjecaj da ne dohvatim svaki kutak tjemena :ne zna: )
3. i gdje nabaviti kapi koprive ili etericno ulje od koprive?

Yuna
12.02.2013., 11:53
kako ga mislis koristiti? samostalno? u kombinaciji sa necim? s cim?

Samostalno i pomiješanog sa šamponom kod pranja kose :) Sad sam ga stavila s vatom ne tjeme, onak u crtama. Malo je problematično iza al budem nekak :p Piše u uputstvima da ga se stavlja 2-3 puta na dan.

porculan
13.02.2013., 20:31
Šampon:

1l šampona od koprive (afrodita)
pantenol (tekući)
50ml ricinusovog ulja
2-3 ampule b vitamina
AD kapi
kapi od koprive

eto nisam provala ali nema tko ne hvali ovaj šampon za rast kose!
pravim čim potrošim ovaj šampon šta sada imam :)

yogalove
14.02.2013., 05:45
Šampon:

1l šampona od koprive (afrodita)
pantenol (tekući)
50ml ricinusovog ulja
2-3 ampule b vitamina
AD kapi
kapi od koprive

eto nisam provala ali nema tko ne hvali ovaj šampon za rast kose!
pravim čim potrošim ovaj šampon šta sada imam :)

gdje kupite kapi od koprive?

bubuljica_na_nosu
14.02.2013., 20:23

ne bih rekla da ti je to za brži rast kose. ja ga koristim već 2 godine, mažem ga 1-2 puta tjedno noć prije pranja kose, i nisam primijetila ništa posebno.
isto tako nisam primijetila da mi kosa manje od njega opada (za što ga prvenstveno koristim), ali ono što definitivno jest to da potiče rast mlade kose.
imam dosta mlade kose, mada ni to nije nešto čarobno :)

Zhuta
15.02.2013., 07:14

Jučer ga i ja kupila.
Imala sam ga i ranije, ali pola bacila jer nisam znala da se treba zagrijavati kako bi postalo rijeđe, a onako gustog ga nisam mogla razmazati po kosi.
Ovaj put bit ću uporna.
Dodduše, šamponirala sam kosu 4 puta jer sam imala osjećaj da je masna.
Vidjet ćemo.

Mlade kose ionako imam nevjerojatno puno, jer sam do prije mjesec dana drastično gubila kosu, mislila sam da ću očelaviti, i uz lice imam gomilui mlade neposlušne kose :visi:

Zhuta
15.02.2013., 07:51
Žene pitanjce: ima li negdje gradu Kemigovog dučana, da ne moram baš do Sesveta?

Grubač.
15.02.2013., 11:24
Nije ti kemig u sesvetama (to im je skladište), nego u zagrebu u bauerovoj :zubo:

porculan
15.02.2013., 14:53

kao što sam rekla, nisam još pravila taj šampon. ali mislim da sve svi sastojci kupe u ljekarni, osim šampona kojeg možeš kupiti bilo gdje..

princess_leia
16.02.2013., 22:36

ja sam kupila u aromateki.. pitala sam u ljekarni ali ne drze to tamo :ne zna:
ili barem u onima u kojima sam ja pitala :D

yogalove
17.02.2013., 08:53
ja sam kupila u aromateki.. pitala sam u ljekarni ali ne drze to tamo :ne zna:
ili barem u onima u kojima sam ja pitala :D

ne mogu pronaci na njihovoj stranici.. koja je cijena?

princess_leia
17.02.2013., 09:54
ne mogu pronaci na njihovoj stranici.. koja je cijena?

Ja sam platila oko 27 kn...

yogalove
17.02.2013., 14:01
Ja sam platila oko 27 kn...

hvala :mig:

Rugalica
25.02.2013., 18:46
Ja sam cula da je super neki marbo losion, ima ga u ljekarnama, kupila sam ga danas, i vitamine za rast kose, skupa platila 400 kn, valda ce pomoci..

makik
26.02.2013., 07:38
Ja sam cula da je super neki marbo losion, ima ga u ljekarnama, kupila sam ga danas, i vitamine za rast kose, skupa platila 400 kn, valda ce pomoci..

ne želim te razočarati ali ja sam koristila marbo šampon zbog peruti gdje navodno postiže vrhunske rezultate ma nula bodova ali 0 velika ko neboder,koristio ga je i moj brat i ista priča.

ayra21
28.02.2013., 17:30
Curke,ucestalo koristenje maske od pola omeksanog avokada i zlicica/dvije meda je super :)
Ja trenutno koristim čičkovo ulje sa arganovim uljem od Evelin Cosmetics.Imaju cijelu kolekciju.

ayra21
02.03.2013., 06:44
Helllouu...Mene zanima kako da kosa brže naraste da je stvarno učinkovito ali da te pripravke imamo u domačinstvu.Neznam jer to sigurno al vrijedi pokušati..Gledala sam na jutubu neke sajtove al' ne vrijedi...Ako itko znaa hvalaa....I može ono od koprive baš me zanimaa :)

Neznam jel imas avokado doma,ali izgnjecis pola mekanog avokada i dvije zlicice meda.Stavis na suhu kosu(tj.,tjeme) i ostavis 1-2,smijes i duze.
Isperes kao sto bi inace prala kosu.

daenerys92
02.03.2013., 07:37
http://www.nisim.com/FAST-Shampoo-and-Conditioner-with-No-Sulfates-p/su2018.htm
skupo ali izgleda isplativo za sve recenzije koje sam gledala

Brainy Disorder
02.03.2013., 14:37

Koje su tablete i koliko koštaju?

curlysue25
02.03.2013., 17:04
http://www.nisim.com/FAST-Shampoo-and-Conditioner-with-No-Sulfates-p/su2018.htm
skupo ali izgleda isplativo za sve recenzije koje sam gledala

pretpostavljam da tog nema u HR za kupit?sam se narucuje,jel?

Yuna
08.03.2013., 17:12
Prošlo je 3 i pol tjedna od kad koristim pantenol, bočica je pri kraju, al nisam baš primjetila da mi kosa brže raste. Mješam ga u šampon i regenerator kod svakog pranja. Možda bi ga trebala poslje pranja stavit jer ovak ga isperem s kose :misli: Prvih par dana sam s vatom stavljala na tjeme, ali dosta je nepraktično pa sam odustala. Možda bi mogla probat špricat. Di ste nabavile manje plastične štrcaljke?

Sofia Victoria
08.03.2013., 19:03
Jel tko koristio tko Lee Staford tretman za brži rast kose duže vrijeme?

kajjetebi
13.03.2013., 16:30
ja sam se odlucila za ovo....piti caj od ruzmarina, takodjer se moze i kosa isprati s tim ili ju cak namociti prije pranja dodje 11,22 kn, ricinusovo ulje 100 ml 17,90 kn....ulje se moze pomjesati sa zumanjkom od jajeta, zlicom meda i sokom od luka...to umasirati u vlasiste 2 sata prije pranja.....ili zagrijati ricinusovo ulje i maslinovo pa umasirati u vlasiste.....sampon za jacanje i rast kose 53 kn u aromatici......od sutra krecem s ovim pa javim dojmove svakako....mislim da mi je jednostavnije ovo vec ici kupovati za sampon i masku pantenol otopinu, pa vitamine a i d, pa kapi od koprive pa vitamine b u ampulama....a ove kapi od koprive su jako skupe....eto ako netko ima jos nesto nadodati dapace....svaki savjet je dobro dosao....

lelakuki
17.03.2013., 13:17
Ja sam se prije 10 dana osisala jer mi je kosa bila stepenasta i najduzi dio mi je dostizao do pola ledja,sada imam totalno ravnu frizuru do ramena. moj cilje je duga ali prvenstveno zdrava kosa,te sam pocela sa slijedeci receptom koji 100% djeluje. Ricinusovo ulje umasirati u tjeme kose i razvuci ga na cijelu duzinu 1-2 sata prije pranja,nakon toga pranje Crnim samponom i poslije toga Gliss maska za ostecenu i suhu kosu (crno pakovanje) pa onda zadrzim to nekih pola sata umotano u peskiru i onda isperem cajem od korijena koprive koji isto tako ostavim u peskiru da kosa lijepo upije nekih pola sata,nakon toga idu Keune ampule za ispucale vrhove i feniranje. slijedece pranje je isti postupak samo umjesto Crnog sampona koristim Fitoval crveni koji je za ostecenu kosu a isto tako pospjesuje rast kose. Jednom mjesecno cu stavljati masku od baznog ulja psenicnih klica i ulja cedra i yling yanga.to sam sve vec ranije koristila i zaista je imalo efekta ,pa sam na neko vrijeme prestala sve to koristti jer mi je bilo mrsko,sad se opet vracam starom receptu

FBella95
18.03.2013., 19:38
pozz :)
ja sam pila b kompleks od natural wealtha i imala sam strasno puno mlade kose za manje od mj.dana ali sam imala malih problema sa tenom.E sad,htjela bi probati neke druge tablete.Jeli neko imao iskustva sa das gesunde plus tabletama iz dm-a? jesu li stvarno dobri Merz vitamini i koliko kostaju?
vidila sam reklamu za solgar skin,nails and hair vitamine,ima neko iskustva s tim?
unaprijed hvala :)

tifanny
20.03.2013., 15:20
Pozdrav :) ja sam koristila tzv. Bojanin šampon (ricinusovo ulje, šampon od koprive, pantenol...), prala sam kosu njim otprilike mjesec dana, ali ne vidim promjene u dužini kose. Naime, za dva mjeseca (zadnji put sam se šišala prije 2 mj.) kosa mi je narasla samo 1 cm. Ima li netko savjet? Uz to je i suha i ispucala na krajevima iako je ne peglam niti vrčkam, a stavljala sam i maslinovo i ricinusovo ulje, čini mi se da za moju kosu nema rješenja .. :S

PerfectBitch
22.03.2013., 01:42
Ima li tko iskustva sa kapsulama Ducray Anacaps
Cula sam da su dobre, ali bi htijela misljenje nekoga tko ih je koristio ili ih koristi... jel se isplati??:ne zna:

PerfectBitch
22.03.2013., 11:45
pozz :)
ja sam pila b kompleks od natural wealtha i imala sam strasno puno mlade kose za manje od mj.dana ali sam imala malih problema sa tenom.E sad,htjela bi probati neke druge tablete.Jeli neko imao iskustva sa das gesunde plus tabletama iz dm-a? jesu li stvarno dobri Merz vitamini i koliko kostaju?
vidila sam reklamu za solgar skin,nails and hair vitamine,ima neko iskustva s tim?
unaprijed hvala :)

imala sam ti ja taj solgar, pila sam ih par mjeseci i prestala, ja sam ih pila iz razloga sto imam slabu kosu i nokte, i pila sam ih bez nekih rezultata, prestala sam ih uzimat... nokti su mi se i dalje listali i pucali a kosa i koza kakve su i bile.. :rolleyes:
ima li tko iskustva sa Ducray Anacaps pliiiiz.....
cisto sumnjam da nitko nije :ne zna:

dajna23
22.03.2013., 12:41
ne znam jesam na dobroj temi ili ne, nek modovi premjeste ako fulam.. :mig:

uzela sam ove gore navedene proizvode prije jedno pola godine ( od hmelja su, šampon i losion koji se trlja u vlasište nakon pranja kose, dakle na mokru kosu, koštaju u dmu sve skupa oko 50kn)
nisam ih bila uzela baš baš zbog bržeg rasta ( mada je to bila veeeelika želja s moje strane) već sam ih uzela jer mi je kosa zapala u neko mutavo razdoblje di opada toooliko puno da možeš komotno napravit nekoliko vlasulja ( čudim se da još i imam neš na glavi :ne zna: )
ugl. koristila sam taj šampon i losion neka dva, dva i pol mj ( koliko su trajali, prala kosu 2 puta tjedno) i mogu vam reći da su mi odlično pomogli! nije više opadala ko prije ( piše na njima i da je protiv opadanja i za brži rast) a i narasla je stvarno rekordnom brzinom.. već za božić sam ju ošišala nekih 4-5cm :D daju izravnam.
preporučam vam, pročitala sam već negdje da su cure to hvalile pa se evo pridružujem pohvalama :cerek:

porculan
25.03.2013., 22:26
Evo ima skoro 2 mjeseca da koristim das gesunde iz dm-a pa da vam se javim. Teško mi je odrediti koliko mi je kosa narasla jer se ne farbam, ali da raste brže nego što bi inače - da! I po tom pitanju sam jako zadovoljna.
Nažalost, moja kosa i dalje puca i mislim da ću se morati pomiriti s tim da je jednostavno takva, što god probala :( Zanimljivo kod moje kose šta izgleda dosta zdravo (ne kuzim kako) pa eto, bar se ne vidi! :cerek::cerek:

Zaključak je da ove tablete definitivno preporučujem svim curama koje žele obnoviti svoju kosu i vjerujem da će im pomoći. Čak i za kosu koja patološki puca poput moje, jer nismo svi isti i vjerujem da bi tablete većini pasale, iako po tom pitanju meni nisu uspjele previše pomoći.

I da, koštaju oko 20kn tako da vrijedi pokušati!

House`s Mistres
30.03.2013., 12:08
Koke, ja pijem gesunde plus iz Da, pivski kvasac od Wealtha i Fitovalove kapsule zajedno, a sad idem napravit tonik od ružmarina (kupila 100g u Encianu na Kvatriću), radim maske i pakunge svako toliko jer sam ovisnik o preparativnoj i homemade kozmetici.
Dakle ili će mi kosa narast do besvjesti, ili ću se pretvorit u čudovište.

curlysue25
30.03.2013., 14:49
evo da ja kazem svoja iskustva..pustam kosu vec godinama..a s obzirom da sam se blajhala a jos sam i kovrcava, na glavi uzas koj je stajao do ramena i nece dalje..skupila snage,ošišala se na bob,pofarbala se u smeđe..koristim sampone bez sulfata i njegujem vrhove..kosa mi je vec narasla duze nego sto je bila prije šišanja na bob..ne farbam se,kosa mi je vec 70% prirodne boje,a vrhovi svijetlo smeđi (ko balayage izgleda) ne susim fenom,pijem solgar vitamine,stavljam ulje psenicnih klica,kokosovo i et ulje ruzmarina i cedra atlasa jednom tjedno,i NE susim kosu fenom sto je natezi dio..treba imat vremena,zivaca i naviknut se na drugaciji stil..drzim fige svima za sto uspjesnije pustanje :) imam neki filing da bi ovaj put mogla uspijet :)

Olga
01.04.2013., 18:00
Rast kose je genetski preodređen, i raste o 0,5cm do 2cm u mjesecu. To ne možeš prevariti pa makar nosio uteg zavezan za kosu. I sva ta sranja za ubrzali rast su novac bačen kroz prozor. Manjak željeza može izazvati opadanje kose a biotin je opčenito dobar za kosu, nokte i kožu. Može pomoči da kosa bolje raste nakon gubljenja kose i da kosa opčenito djeluje zdravlije, čvršće, što može pozitivno biti za vrhove koji postanu puniji i automatski djeluju duži, ali kosa raste iz tjemena, tako da.... Brzinu rasta zaboravite.

iluminic
02.04.2013., 01:24
Zna li netko može li se i gdje online naručiti Merz, a da dostavljaju i izvan hr? Nisam u hr i neću još neki vrijeme biti, a ponestalo mi je :/

Olga
02.04.2013., 07:59
Ako si u nekoj razvijenoj zemlji mogla bi pitati u ljekarni da li ima...a ako si ne znam gdje pokušaj Amazonom (www.amazon.de/uk/us...nešto blizu tebe), tamo ima svašta pa možda i to.

curlysue25
02.04.2013., 09:52
Rast kose je genetski preodređen, i raste o 0,5cm do 2cm u mjesecu. To ne možeš prevariti pa makar nosio uteg zavezan za kosu. I sva ta sranja za ubrzali rast su novac bačen kroz prozor. Manjak željeza može izazvati opadanje kose a biotin je opčenito dobar za kosu, nokte i kožu. Može pomoči da kosa bolje raste nakon gubljenja kose i da kosa opčenito djeluje zdravlije, čvršće, što može pozitivno biti za vrhove koji postanu puniji i automatski djeluju duži, ali kosa raste iz tjemena, tako da.... Brzinu rasta zaboravite.

to definitvno nije istina jer sam vidjela na svoje oci sto se moze napraviti pravilnim odabirom eteričnih ulja i baznih ulja koja ubravaju rast kose..i to ne samo na sebi vec mnogim ljudima s kojima sam ucila aromaterapiju..samo treba znat sto se radi i kako..naravno ne govorim o neznam kakvim brojkama..ali da se vidi ucinak da..pogotvo kod zena koje su se farbale..moze se ali moras bit strpljiv i dosljedan..ako imas zdravo tijelo i potrebne vitamine,minerale kosa ce bit zdravija,brze ce rast,bit jaca..mislim da se ipak moze utjecat :) naravno ne govorim o 5cm u mjesec dana :)

Olga
02.04.2013., 12:42
Jedno je poticati korijene da kosa "opet" raste ako je kvazi prestala rasti jer su vrhovi u takvoj banani da slamaju uvijek na istome mjestu, a drugo je forsirati brži rast. Ali svakome svoje :)