PDA

View Full Version : Orgonski akumulatori, Cloudbustersi, itd.

Baphomet
23.06.2004., 09:07
Jel' ima netko praktičnog iskustva u izradi tih uređaja?

Znam gdje se sve to nalazi na netu, gdje se mogu naći nacrti i ostalo ali mene zanima da li je netko konkretno nešto izradio i da li je bilo kakvih problema.

Imam namjeru nešto slično napraviti pa prije nego se toga ulovim zanima me da li netko može pomoći.

grizli
23.06.2004., 11:03
Kao prvo kaj su to orgonski akumulatori... tj, kaj znaći orgon....

I drugo daj mi slink... i treće čemu služe ..

i četvrto.. kakve to ima veze s duhovnošću????

Baphomet
23.06.2004., 12:07
E medo medo....izgubljeni medo...ako neznaš o čemu se radi kako uopće možeš postaviti pitanje da li imaju veze sa duhovnošću?

Imaš gomilu toga na netu pa potraži....i usput si promjeni nick iz grizlija u ljenjivac :D

http://www.ctbusters.com/
http://www.magitech.com/

ravana
23.06.2004., 14:03
Joj joj nemoj i ti.. vec me "napase" nedavno s onim Joel (ma neki na J je, ne znam tocno. Australac) celijama itd. Donio coek na disketi tekst pa zeli prevest, ja reko da vidim pa pomognem. Dok ne shvatih da ima pun klinac stranica... ne stigne se to prevest u razumnom roku, pogotovo kad nije nesto (meni) zanimljivo.

A jel si ti to inspiriran emisijama "na rubu znanosti" nase nacionalne dalekovidnice il zelis pokupit nagradu nekog slovenskog chasopisa? :p

grizli
23.06.2004., 14:38
E medo medo....izgubljeni medo...ako neznaš o čemu se radi kako uopće možeš postaviti pitanje da li imaju veze sa duhovnošću?

Imaš gomilu toga na netu pa potraži....i usput si promjeni nick iz grizlija u ljenjivac

Ako je netko ljenjivac--- onda si to ti:mad:

Kad radiš topić onda bar objasni ljduma o ćem se radi:o

grizli
23.06.2004., 14:39
Znaš šta stvarno mi se neda googlat.... napši mi o ćem se tu radi i ćemu to akumulatori sluze....

Umoran sam ko konj

grizli
23.06.2004., 14:42
Evo pogledao sam malo i to me podsjeća na markentiški trik... drugim rijećima sumnajm da to služi svrsi.... sigurno je to ko ono.... bilo je popularno.... Stroj za putovanje kroz vrijeme... metneš zavojnicu na glavu i ukjućiš u 220 V ..... i zavržiš na groblju :lol::lol:

grizli
23.06.2004., 14:55
Na istim stranicama gdje su orgonski akumulatori sam našao i ove pojmove:

Ghost detector

UFO binoculares Detector

Death ray cannon....

:lol::lol::lol::lol:

O bože smasi me nemrem se prestat smijat :lol::lol: ---- Death ray cannon:lol:

grizli
23.06.2004., 14:59
No bafiću da se malo uozbiljim.....

Imam doma jedan uredjacic koji je sklopljen u kutiji za sapun... on jednog inzinjera elektrotehnike...... i navodno služi za cijećenje... pa valjda je to chi pojacicalac....

Ima feritnu jezgru pa pretpostavljam da šalje valove od par 100 - tina kiloherca....

To su nesto kao MW i LW radio valovi .... a kakav impuls salje to je tajna.... jebi ga kad nemam osiloskop da pogledam

-Almighty_Watashi-
23.06.2004., 22:44
grizli kaže:
Death ray cannon....

www.villainsupply.com :E

Baphomet
23.06.2004., 22:55
grizli kaže:
Znaš šta stvarno mi se neda googlat.... napši mi o ćem se tu radi i ćemu to akumulatori sluze....
Služe za akumulaciju orgona. I idi guglati...neće ti se cijeli život stvari servirati na tanjuru :D

Uglavnom me samo oni zanimaju jer nađoh na dosta mjesta da se spominju. Skinuo sam i neke prilično jednostavne nacrte.

Ehhhh...kao i obično, nitko nema nikakvih iskustva pa se budem ulovio posla.

grizli
23.06.2004., 23:02
Uglavnom me samo oni zanimaju jer nađoh na dosta mjesta da se spominju. Skinuo sam i neke prilično jednostavne nacrte.

Pošalji mi ih na majl..... koji ćeš dobit na PM

vet
24.06.2004., 09:09
Wilchelm Reich je objavio par interesantnih knjiga o orgonu
(= životna energija) još odavno. On je svojevremeno pravio i orgonske akumlatore i orgonske “topove,” koji, izmedu ostalog, imaju sposobnost da modificiraju klimu u određenoj oblasti. Reich je, na žalost, prošao isto kao i mnogi koji su zašli na područje zabranjeno od strane kontrolnog sistema. Stavili su ga u zatvor iz kojeg nije nikada više izašao a knjige su mu spalili. Međutim, neki su uspjeli da ponovo objave neke od njegovih radova i to se može naći na www.amazon.com

U novije vrijeme Don Croft je modificirao orgonske “topove” i nazvao “cloud-busters,” ili razbijači oblaka. On je to učinio najviše iz razloga što su određene sile koje zvanično “ne postoje” (isto kao i vanzemaljci) počele prije nekih 6 godina da raspršuju iz aviona određene supstance koje su među onima koji malo više obraćaju pažnju na objektivnu realnost nazvane – “chemtrails.” Na prvi pogled slične su običnim mlaznicama, s tim sto ove ne nestaju kao obične, nego ostaju da više u zraku dugo vremena. Neki su se potrudili i da ih analiziraju, i u njima su našli cijelu paletu patoloških supstanci, metala pa čak i ljudskih crvenih krvnih zrnaca (to je vec posebna tema).
Don je primjetio da ovi orgonski topovi imaju sposobnost da razbiju “chemtrails”.

U suštini radi se o smjesi poliuretanske smole i aluminijske piljevine 50%-50% (navodno može se koristiti bakarna i čelična piljevina). Ta smjesa se obično napravi u plastičnoj kanti, prethodno se u kantu stavi matrica napravljena od drveta sa 6 izbušenih rupa u obliku heksgrama kroz koje se provuće 6 bakarnih cijevi promjera oko 1 inča i duzine oko 1.5 m ili vise. Ispod njih se stave kvarcni kristali, ispod svake cijevi jedan kristal. Na gornjem dijelu se te cijevi takođe provuku kroz jedan drveni šablon tako da bi se držale na okupu i na istoj razdaljini jedna od druge.

Don je napravio i dvije manje verzije orgonskih generatora koji su obično oblika kupe ili piramide, sa istom kombinacijom smole i metalne piljevine. Jedan je nazvao HHG (holy hand grenade) sadrži i 6 kristala, a drugi TB (tower buster) sa jednim kristalom.
Ovo se mahom koristi za neutralizaciju telekomunikacionih tornjeva, većinom onih za mobilnu telefoniju koje sada instaliraju na svakih par stotina metara u većim gradovima. Ti tornjevi proizvode jednu vrstu energije koja se naziva DOR (deadly Orgon). Kao sto postoji životna energija – OR, tako postoji i anti-životna energija – DOR.
Orgon je životna sila koja ima svoju vlastitu svijest (kao, uostalom i sve ostalo, pa čak i – voda: http://www.galaksija.com/voda.htm

Kad smo kod vode, u Australiji se već odavno jedna (veća?) grupa ljudi i vozi na orgon. Stvar je poznata kao “Joe Cell”, odnosno, vrsta orgonskog generatora kojeg je slučajno pronašao jedan ovdasnji garažni mehaničar. Ukrato rečceno, sa pola litre vode, u cilindru od nerđajućeg čelika, pravilno rasporedenom katodom i anodom, baterijom od 9V i crijevom preko kojeg se ta ćelija spoji sa motorom, možeš da se voziš desetine hiljada km a da ne potrošiš ni kap goriva. Jedini je probem što motor ostaje hladan, pa se grijanje u autu mora rješavati na neki drugi način. Istovremeno auto ne proizvodi nikakve izduvne gasove. (Ovo imam snimljeno na video traci a imam i nacrt te ćelije, pa kad budem imao vremena objaviću nesto na tu temu na mom vebsajtu.)

Između orgona i ljudi koji se njime bave dolazi do određene interakcije (na duhovnom? aspektu) koju čovjek tumaci u skladu sa razvojnim stepenom svoje svijesti.

Ovaj forum nije loš u vezi orgonskih topova i drugih generatora koji se koriste. Imaju i dosta upustava kako da se te sprave naprave):

http://forums.cloud-busters.com/

Pozdrav!

grizli
24.06.2004., 09:54
Orgon je životna sila koja ima svoju vlastitu svijest (kao, uostalom i sve ostalo, pa čak i – voda:

Evo procitao sam taj tvoj text... i vanzemaljci se upće ne uklapaju....

....

konkretno pitanje : U kojem obliku postoje ti tvoji vanzemaljci : Materijalnom ili nematerijalnom?

Ja vjerujem da postoji životna energija
I sve ovo stoji.... ali vanzemaljci -.. pah...

Ovo imam snimljeno na video traci a imam i nacrt te ćelije, pa kad budem imao vremena objaviću nesto na tu temu na mom vebsajtu.)

A kog vraga se to več ne proizvodi.... Pa kaj naftaši i svjetski bogatuni nedaju??

Drugo.. ja prlično poznajem fiziku.... kojoj vrzti energije bi to pripadalo?

Gaudrath
24.06.2004., 10:29
Eh-oh-uh ovo ti dođe otprilike isto kao i Alex Chiu's Immortality rings, drugim riječima, rafinirani bullshit koji se izgleda iz nekog razloga uvijek najbolje prodaje u SAD-u. :D

Npr.:

The Chemtrailbuster destroys the aerosols that are being sprayed into our atmosphere, planet-wide. Chemtrailbusters have little or no direct effect on natural clouds. They replace the Dead Orgone in the atmosphere with good Orgone, both making it possible for natural clouds to form and making it difficult for chemtrail aerosols to remain.

Kao prvo, aerosoli imaju utjecaja na ozon a ne vodenu paru. Najveća opasnost od aerosola dolazi upravo iz njihove tendencije da razbijaju molekule O3 i time uništavaju ozonski omotač, podižući tako razinu UV zračenja koje onda može izazvati raznorazne negativne posljedice po životinjski život na Zemlji (biljke izgleda nemaju ništa protiv malo više UV zračenja). Da bi se utjecalo na aerosole, mislim da je potrebno maalko više od plastične cijevi sa bakarnim zavojnicama il čime već u njoj. Naročito uzimajući u obzir da ova dotična khm, kompanija prodaje iste za circa 200$ a može ih se napraviti za nekih 10-20$. Talk about profit.

Anyway... gle gle tko sad tu vrti nove *gasp* ideje! :D Jako zanimljivo... orgon? Zvuči tako... newejđofski. :B

U svakom slučaju, našao sam jedan medicinski sajt koji malo ozbiljnjije piše o mobiusovim zavojnicama itd. pa možeš probat to. Fluffy. Hehehe...

http://www.cellcom.dk/english/scientific/imab_1998.htm

(btw, Mobiusova zavojnica je samo fancy ime za običnu torusnu zavojnicu koju možeš nać u svakom elektromagnetnom akceleratoru)

Baphomet
24.06.2004., 10:41
Ahh Gaudraže...reakcije su ti predvidljive. Uvrijeđeni egić koji samo čeka vrijeme za osvetu.

Neznam kome ćeš nakon ovakve reakcije prodavati ideje o preizvišenoj ideologiji duhovnosti zmajske prirode.

Ovo su stvari koje možeš sagraditi, isprobati i ako ne rade odbaciti...za razliku od ideja koje se prelijevaju iz šupljeg u prazno.

Orgon je samo naziv za tu vrst energije. A pošto se o tim uređajima govori kao o orgonskim mašinama onda je zbog komunikaciju sa drugim ljudima, prikladno upotrebljavati iste izraze.

Gaudrath
24.06.2004., 11:02
Osveta? Hehe, da se radi o osveti ovdje, onda bi samo popljuvao tvoju "lakovjernost" i "newejđofski mentalitet" i išao dalje. Ne bi otišao na Google i pokušao pronaći stranicu koja bi odgovorila na tvoje pitanje, ne bi davao link niti svoje mišljenje o istom.
Prema tome, ne radi se o osveti ovdje, nego samo o malom podsjetniku da ono što je nama smiješno, drugi uzimaju za ozbiljno i to treba poštivati. :) Ja mislim da sam Zmaj u ljudskom tijelu, tebi je to smiješno. Ti hoćeš razbijati freone sa plastičnim cijevima i bakarnom žicom, meni je to smiješno. Što ne znači da ti neću pomoći ako imaš pitanje na koje ja mogu odgovoriti.

Which brings me to: jedina primjena navedenih postupaka za koju smatram da ima smisla uložiti vrijeme i trud u eksperimentiranje je u liječenju, budući da je poznato da sva živa bića posjeduju elektromagnetsko polje, možda je moguće utjecati na ta polja u pozitivnom smislu, nešto slično kao što to čini kineska medicina, znači nekakvo posredno liječenje.
Što se negativnih efekatat tiče, ako radiš s jakim elektromagnetnim poljima, onda ti je efekt isti kao kad stojiš ispod dalekovoda ili Cellphone releja - kroz duže vrijeme mogući su negativni efekti. Ako se radi sa slabim elektromagnetnim poljima, onda mislim da nema nikakve opasnosti.

grizli
24.06.2004., 11:12
kompanija prodaje iste za circa 200$ a može ih se napraviti za nekih 10-20$. Talk about profit.

Ak za 20 dolara možeš mijenjati klimu, ja mislim da više života nebi bilo na zemlji:D

To je isto ono ko cijela hrpa stranica o Dragon Ballu... Malo vježbajte dizanje energije pa ćete se moći baviti stvaranjem chi lopti...

(btw, Mobiusova zavojnica je samo fancy ime za običnu torusnu zavojnicu koju možeš nać u svakom elektromagnetnom akceleratoru)

Na matičnoj ploću u kompu ima bar jedna ko i u napajanju :D :cool:

Ako se radi sa slabim elektromagnetnim poljima, onda mislim da nema nikakve opasnosti.

Ma bilo kakvo EM zracenje ima utjecaj na auri , tj ljudsko energetsko tijelo...

Neko zracenje pozitivno, a nek onegativno.. pa na taj nacin rade i orgonsku akumulatorcici

Vještac
24.06.2004., 19:01
Baphomet kaže:
Jel' ima netko praktičnog iskustva u izradi tih uređaja?

Znam gdje se sve to nalazi na netu, gdje se mogu naći nacrti i ostalo ali mene zanima da li je netko konkretno nešto izradio i da li je bilo kakvih problema.

Imam namjeru nešto slično napraviti pa prije nego se toga ulovim zanima me da li netko može pomoći.

Uhh, bavih se time prije dvadesetak godina, i nije bilo nikakvih problema...

Ukratko: strujanja ničim ne možeš izmjeriti već ih samo intuitivno osjetiti.

Nakon nekog vremena, za kontrolu i akumulaciju strujanja ti navedene sprave i ne trebaju u fizičkom oblliku, dovoljno ih je mentalno predstaviti.

I na kraju ih više mentalno i ne predstavljaš kao izdvojene sprave, već ih apsorbiraš, asimiliraš u svoj um.

V.

Baphomet
24.06.2004., 20:07
Što bi značilo da one u praksi ne djeluju već je sve u glavi?

grizli
24.06.2004., 20:14
Ma djluju i u paksi navodno jel djeluju na principu EM valova odredjenog oblika i frekvencije.....

Evo npr.. Jel si vidio onu antenu od Drege Plečka.... u obliku plocice koja pojacava energiju, i to su cak izmjerili i stvarno djeluej... moram si to nabavit....

Vještac
24.06.2004., 21:19
grizli kaže:
Ma djluju i u paksi navodno jel djeluju na principu EM valova odredjenog oblika i frekvencije.....

Evo npr.. Jel si vidio onu antenu od Drege Plečka.... u obliku plocice koja pojacava energiju, i to su cak izmjerili i stvarno djeluej... moram si to nabavit....

Od Drage Plečka?

To je onaj alternativac štom se je svojevremeno bavio liječenjem Ayurvedskim pripravcima na temelju posebno pripremanih i obrađenih teških metala, koji postaju ljekoviti i neotrovni?

Pa je onda par godina nestao sa scene, radi vlastita trovanja istim tim teškim metalima.

Koliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.

Kada je riječ o djelovanju Plečko obično govori o pojačanju ili smanjenju Chi-ja, a Chi je izrazito moćno ali posve nefizikalno strujanje i kao takvo fizikalno direktno nemjerljivo.

Plečkov site (http://www.geocities.com/d_plecko/voda.htm)

V.

pathway
24.06.2004., 21:28
Vještac kaže:
Od Drage Plečka?

To je onaj alternativac štom se je svojevremeno bavio liječenjem Ayurvedskim pripravcima na temelju posebno pripremanih i obrađenih teških metala, koji postaju ljekoviti i neotrovni?

Pa je onda par godina nestao sa scene, radi vlastita trovanja istim tim teškim metalima.

Koliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.

Kada je riječ o djelovanju Plečko obično govori o pojačanju ili smanjenju Chi-ja, a Chi je izrazito moćno ali posve nefizikalno strujanje i kao takvo fizikalno direktno nemjerljivo.

Plečkov site (http://www.geocities.com/d_plecko/voda.htm)

V.
:top:

Mudar.......da......naivan? Možda! Ali, ionako su naivni ljudi dobri ljudi.

Jesam opet fulala temu? :confused: :)

grizli
24.06.2004., 21:30
oliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.

Može, može bilo je na televiziji mnogo puta, pa čak i na rubu znanosti!!!!!!!;)

Zapravo se mogu mjeriti male strujice na prstima, a ako su male tj. ako odstupaju experimentalno je pokazano da su takvi ljdi slabijeg zdravlja, o onda ka takvom nekom covjeku metne tu antenu oko vrata strije se povećaju (zapravo naponi u ivom slucaju)!!

Da ali što je takav shi jaci jace je energoja u covjeku opa cak i ona koja se moze mjeriti u obliku napona i struja... vrlo malih dimenzija....

Pa kaj nikad nisi cuo za npr. Korlianovu fotografiju kojom se snima aura....

grizli
24.06.2004., 21:31
Hocu reci kirlianovu...

grizli
24.06.2004., 21:33
Ma Plečko je tragač... ali tragać za istonom bez imalo vjere, pa mjesto da napravi iskoraku u trgaganju, on se vraća u sferu znanosti.....

Prije čak bio i više duhovniji.....

Poznam čovjeka, u neku ruku

pathway
24.06.2004., 21:33
grizli kaže:
Hocu reci kirlianovu...

hihihi :)

btw. aura se mijenja, kao i npr. tlak

Vještac
24.06.2004., 21:36
Baphomet kaže:
Što bi značilo da one u praksi ne djeluju već je sve u glavi?

Ne bih baš rekao da ne djeluju, djeluju ali u interakciji s umom.

Ali one ne mogu djelovati bez interakcije s umom, a "uvježban" um može djelovati i bez njih.

U svakom slučaju ih smatram jako dobrim početnim alatima, koje kad ih prerasteš - odbaciš. A možeš ih i zadržati jer ako više nisu potrebni tebi, trebat će nekom drugom iz tvoga okruženja, iako je i za njih najbolje da ih izrade sami.

V.

Vještac
24.06.2004., 22:15
grizli kaže:
Može, može bilo je na televiziji mnogo puta, pa čak i na rubu znanosti!!!!!!!;)

Zapravo se mogu mjeriti male strujice na prstima, a ako su male tj. ako odstupaju experimentalno je pokazano da su takvi ljdi slabijeg zdravlja, o onda ka takvom nekom covjeku metne tu antenu oko vrata strije se povećaju (zapravo naponi u ivom slucaju)!!

Da ali što je takav shi jaci jace je energoja u covjeku opa cak i ona koja se moze mjeriti u obliku napona i struja... vrlo malih dimenzija....

Pa kaj nikad nisi cuo za npr. Korlianovu fotografiju kojom se snima aura....

Grizli, daj malo prouči kako se snima kirilijanova fotografija, pa onda razmisli je li to što je ostalo na filmu aura.

U alternativnim krugovima kirilijanova fotografija nije ništa drugo nego vašarska zabava. Silnice koje ostavljaju trag na filmu su silnice vanjskog visokofrekventnog izvora koje organsko ili neorganski tijelo samo provodi i raspoređuje po fizikalnoim principima. Tijelo pod određenim uslovima različito provodi to polje i odatle različite slike.

Ali to polje nije aura!

U mjerenjima koje si naveo ne mjeri se chi ni zivotna energija nego promjena električne struje na površini kože, za koje korelacija sa zdravstvenim stanjem znanstveno nikad nije ustanovljena, čak ni na nivou alternative, a svaki alternativac koji se tom bavi ima nekakvo svoje promjenjivo tumačenje.

Odnosno ako ti stavim antenu oko vrata, i mjerenje pokaže promjenu struje, a zatim ti skinem antenu i udarim te batom po glavi, a promjena struje bude identična ili čak jača, je li to znači da je bat dobar za tvoje zdravlje i da ti je popravio chi???

V.

grizli
24.06.2004., 23:43
Grizli, daj malo prouči kako se snima kirilijanova fotografija, pa onda razmisli je li to što je ostalo na filmu aura.

U alternativnim krugovima kirilijanova fotografija nije ništa drugo nego vašarska zabava. Silnice koje ostavljaju trag na filmu su silnice vanjskog visokofrekventnog izvora koje organsko ili neorganski tijelo samo provodi i raspoređuje po fizikalnoim principima. Tijelo pod određenim uslovima različito provodi to polje i odatle različite slike.

No po peti puta kažem, da što je aura u boljem stanju to je polje jaće , ipovezano je s aurom ,a da li je aura uopće nije bitno...

Ipak previše banaliziraš... šta je onda po tebi aura...??

Sigorne u takve stvari međusobno interpovezane na mnogim aspektima...

Vještac
26.06.2004., 21:56
grizli kaže:
No po peti puta kažem, da što je aura u boljem stanju to je polje jaće , ipovezano je s aurom ,a da li je aura uopće nije bitno...

Ipak previše banaliziraš... šta je onda po tebi aura...??

Sigorne u takve stvari međusobno interpovezane na mnogim aspektima...

Može bit da banaliziram, al može bit da si i popriličan naivac kada je riječ o takvim stvarima.

U alternativi postoji određeni broj dogmi koje većina nekritički prihvata jer su naizgled atraktivne, i lijepo ilustriraju ono što čovjek hoće kazati.

Velik broj tih dogmi ne prolazi imalo ozbiljniju provjeru, ne od znanosti, nego i od samih alternativaca.

Najbolji medij za popularizaciju tih dogmi je TV, jer gledateljstvo ono što se je prikazalo na tv, automatski prihvata provjerenim i točnim. Sindrom "Viđeno na TV".

Osobno dugo bavim istrazivanjem radiestezije, i pri tom sam bio na preko 30 seminara ex jugoslavenskih i hrvatskih radiestezista. Zanimao me je njihov osoban pristup tom području.

Dvije trećine su bili manipulatori, a ona preostala trećina mi je u razgovorima uz pivo nakon seminara uglavnom priznala da je njihov osoban pristup radiesteziji različit od onoga što su predavali na seminaru. Ali da su ljudima govorili o standardnim poznatim dogmatskim principima radiestezije, i standardnim radiestezijskom jezikom, jer ih tako ljudi najlakše razumiju i shvate.

Jednom broju tih radiestezista za detekciju i procjenu utjecaja visak uopće nije bio ni potreban, ali ga redovito koriste.

Jer visak je za radiestezista ono što je pištolj za policajca. Puk očekuje da ga ovaj ima i koristi, jer neš ti policajca bez pištolja... Takvoga samo podcijene.

Sam aparat za snimanje kirilijanove fotografije je izradjen 1980 u mome gradu, od nekolicine entuzijasta, kao nadogradnja takozvanog "Teslinog transformatora" promjenjive frekvencije par desetaka kiloherca, i napona do nekoliko desetaka tisuća volti. Koliko se sjecam snimala se je korona oko jagodica prstiju na tada popularan i dostupan polaroid sx 70 film.

Osim atraktivnog efekta, nitko tada nije uspio povezati koronu sa zdravstvenim stanjem. Promjenom napona , frekvencije, jačine hvata pomoćne elektrode, pritriska na screen i promjenom vlažnosti kože (dovoljno je popiti dvije čaše vode) , korona se mijenjala u suviše velikim rasponima da bi se primjetila ikakva korelacija sa nekim općim zdravsvenim stanjem.

Uz istog razloga se ti aparati ni danas u praksi ne koristi za alternativnu dijagnostiku.

Da i ne govorim da se na spomenutim sajmovima pod kirilijanovom fotografijom najčešće "prodaje" za izvesti jednostavnija - infracrvena kolor termografija :D.

v.

grizli
27.06.2004., 10:42
Sam aparat za snimanje kirilijanove fotografije je izradjen 1980 u mome gradu, od neko

Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....

Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem, iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....

Ali još mi nisu reako da isu ti tviji kolege alternativci opovrgnuli postojanje veze između tih napončića na prstima sa zdravljam....

Vještac
27.06.2004., 18:42
grizli kaže:
Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....

Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem, iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....

Ali još mi nisu reako da isu ti tviji kolege alternativci opovrgnuli postojanje veze između tih napončića na prstima sa zdravljam....

- Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....

Vjerovatno si jako dobro upoznat kad to tvrdiš. Hajde, objasni nam sad svima što se to promijenilo u Kirilianovoj fotografiji od 1980.?

-Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem.

Imali su strogo znanstveni pristup, pod liječničkim nadzorom, i upravo zato nisu ništa dokazali.

Uglavnom ćeš ustanoviti da ne postoji strogo znanstveni dokumenat koji dovodi kirilianovu fotografiju u korelaciju sa zdravljem osobe ili njezinih organa.

- iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....
Kaži mi koliko na svijetu postoji uređaja za snimanje kirilijanove fotografije cijeloga tijela, i gdje se nalaze? Tko ih proizvodi? Jako me zanima tvoj odgovor! :)

Napončići o kojima govoriš nemaju blage veze s Kirilianovom fotografijom, i nisu bili predmet ispitivanja. No nije potrebno opovrgnuti veze izmedju tih napončića i zdravlja, jer nikad nije ni znanstveno ustanovljena smislena povezanost koja se može upotrijebiti u dijagnostičke svrhe.

Ali možemo raspraviti o njima, pa mi kaži da ne budem u zabludi i da ti ne odgovaram pogrešnom temom, što su ti "napončići" o kojima govoriš, koji si im izvori, i kakva je njihova veza sa zdravljem??? Što u stvari očekuješ da demantiram?

Samo mi nemoj odgovarati uopćenim tvrdnjama pokupljenim iz podnaslova ovlaš pogledanih a nepročitanih internet tekstova. Muka mi je od toga, alergičan sam na mentalne plavuše...

V.

grizli
27.06.2004., 20:58
Vjerovatno si jako dobro upoznat kad to tvrdiš. Hajde, objasni nam sad svima što se to promijenilo u Kirilianovoj fotografiji od 1980.?

Ne u Kirlianovoj fotografiji, nego u uređajima za mjerenja aure... navodno.... tak sam čuo na OTV-ju:D :D , svaka malo bolja iscjeliteljska kuća to ima......

Čak su to mjerili u Konzumu :Djedanput mojoj mami i rekli su joj kakve bi probleme morala imati i nekako se slaže sa lijećničkim nalazima....

Kaži mi koliko na svijetu postoji uređaja za snimanje kirilijanove fotografije cijeloga tijela, i gdje se nalaze? Tko ih proizvodi? Jako me zanima tvoj odgovor!

Nitko nii ne tvrdi da ima..-..

Samo mi nemoj odgovarati uopćenim tvrdnjama pokupljenim iz podnaslova ovlaš pogledanih a nepročitanih internet tekstova. Muka mi je od toga, alergičan sam na mentalne plavuše...

Ak nisi primjetio, niti ne namjeravam u ovom razgovoru biti pre ozbiljan... samo tvdim, da se priizvodi sve više uređaja koji mjere strijice na rukama, i koriste se u dijagnostičke svrhe....

Možda stvarno dobro dijagnosticiraju, a možda služe samo za prikupljanje ljudi,.... ko zna....

Vještac
28.06.2004., 17:42
grizli kaže:

.
.
.
Ak nisi primjetio, niti ne namjeravam u ovom razgovoru biti pre ozbiljan...
.
.
.

O.K. bar si mi to sad nacrtao, znači i da nema smisla da ti odgovaram protupostom.

A ovaj podforum duhovnosti se je pretvorio u kokošinjac i općenarodnu chataonu. Šteta, al ako puk to veseli...

U slijedećem postu ću dati neke konkretne podatke o uređajima za kirilianovu fotografiju a i o tim fotoaparatima za snimanje lažnih aura, kakvi se viđaju na sajmovima i alternativnim "ordinacijama", ne kao odgovor na tvoj post nego čisto ako se nadje netko koga to informativno zanima...

V.

KoRnY_st
04.03.2008., 15:36
i jel netko od vas nakon 4 god napravio i koristio orgonski top ??

emnasut462
20.03.2008., 11:58
JA cu samo dati savjet...da ako idete raditi top..nemojte zaboraviti u kantu kod preljevanja (skupa sa piljevinom i ''smolom'' ) uliti i nekoliko bocica bilokojeg etericnog ulja...jer ce te se ugusiti od smrada ''smole''...ako nemate mogucnost drzati stalno top u dvoristu...
ja sam premazala povrsinu topa (ne cijevi!) ali nije pomoglo...smrdilo je daljnih oho mjeseci po plastici...

Kalira_bei
16.10.2012., 20:57
Ispričavam se što dižem temu iz mrtvih ali imam par pitanja... Uglavnom, napravila sam par orgonita i jedan od njih je završio u mom autu. Obzirom da vozim 15 godina staru kramu, taj auto i troši više goriva, cca 7L/100km. Od kako imam orgonit u autu, moj je počeo trošiti 5-5,- l/100km. /radim cca 2500km mjesečno i uvijek iste rute.../ Da li itko ima sličnih iskustava sa time? Radila sam par experimenata sa vodom i orgonitima i primijetila sam da se rade na vodi čudne špice kao da se voda penje prema njima. Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....
Ako netko ima iskustva sa njima, ili ima ideju za experimentiranje, voljela bih da podjeli samnom. Unaprijed hvala.

Biljka112
16.10.2012., 22:45
Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....
Ako netko ima iskustva sa njima, ili ima ideju za experimentiranje, voljela bih da podjeli samnom. Unaprijed hvala.

Biljke se uglavnom okreću prema svjetlu.

BD-zg
16.10.2012., 23:00
Ispričavam se što dižem temu iz mrtvih ali imam par pitanja... Uglavnom, napravila sam par orgonita i jedan od njih je završio u mom autu. Obzirom da vozim 15 godina staru kramu, taj auto i troši više goriva, cca 7L/100km. Od kako imam orgonit u autu, moj je počeo trošiti 5-5,- l/100km. /radim cca 2500km mjesečno i uvijek iste rute.../ Da li itko ima sličnih iskustava sa time? Radila sam par experimenata sa vodom i orgonitima i primijetila sam da se rade na vodi čudne špice kao da se voda penje prema njima. Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....

To kaj ti je auto počeo manje trošiti mogu biti dva uzroka:
Skinula si nogu sa gasa i napokon naučila kvalitetno voziti auto u granicama normale a ne svako šaltanje okretaje u crveno ko na formuli 1 ja ti svoju ženu zovem fitipaldi jer baš to radi i od kad je počela normalno šaltati brzine GLE ČUDA auto manje troši a brzina je cca ista i skoro 50 km više napravljeno

A drugi razlog je samo gorivo sve zavisi od kuda ga voze ne znam jel netko pokušao točiti u EU (austrija,njemačka itd) to nema veze sa našim napojem koji pogotovo privatnici prodaju
Moj primjer renault megan(dizel) 12g star prijatelj kupio auto u njemačkoj i trebalo ga otfurati u neko selo poslje austrijske granice po auto ok nema frke na povratku točio (da me ubiješ kak se benzinska zvala) auto prvo je tiše radio onda je bolje reagirao na gas i na kraju cca 100km više sa istom količinom goriva
Naravno ta bajka je prestala kad sam natočio naš eurodizel

Kalira_bei
16.10.2012., 23:11
To kaj ti je auto počeo manje trošiti mogu biti dva uzroka:
Skinula si nogu sa gasa i napokon naučila kvalitetno voziti auto u granicama normale a ne svako šaltanje okretaje u crveno ko na formuli 1 ja ti svoju ženu zovem fitipaldi jer baš to radi i od kad je počela normalno šaltati brzine GLE ČUDA auto manje troši a brzina je cca ista i skoro 50 km više napravljeno

A drugi razlog je samo gorivo sve zavisi od kuda ga voze ne znam jel netko pokušao točiti u EU (austrija,njemačka itd) to nema veze sa našim napojem koji pogotovo privatnici prodaju
Moj primjer renault megan(dizel) 12g star prijatelj kupio auto u njemačkoj i trebalo ga otfurati u neko selo poslje austrijske granice po auto ok nema frke na povratku točio (da me ubiješ kak se benzinska zvala) auto prvo je tiše radio onda je bolje reagirao na gas i na kraju cca 100km više sa istom količinom goriva
Naravno ta bajka je prestala kad sam natočio naš eurodizel

To oboje imaš pravo i to sam primijetila nekoliko puta ranije i zato ne tankam nikada na INA-i. Inače imam preko milion km u riti /kod nas i vani/, jer mi je posao za volanom. A obzirom na godinu proizvodnje moje kante, da ga peglam u crvenom, trebala bi naći još jedan posao da platim popravke...

A kao skoro penzička za volanom /mrzim penziće za volanoooom :504:/, više mi nije do jurnjave, mada znam stisnuti pedalu /kada mi penzić ispred mene vozi 4 banke tamo gdje je ograničenje 80.../ :mig:

Uglavnom, zadnjih cca 20-mjesec dana, od kako imam orgonit u autu, auto mi troši puno manje... Tankam puni rezervoar najmanje jednom tjedno i ovo se jako vidi. Uvijek sam na istoj pumpi, i planiram putovanje i tankanje unaprijed na pumpama koje znam da su ok...

emnasut462
17.10.2012., 09:07

Koja smjesa za izradu orgonita koristila? aluminiji, bakar ili nesto trece?

Marian Oden
17.10.2012., 20:56
Prava istraživanja energije nulte točke, su vrlo opasna i trebala bi se provoditi u labaratorijama.

Bilo je u emisiji Na rubu znanosti o jednom čovjeku koji je to radio i umro od nekog zračenja.

Biljka112
17.10.2012., 22:46
Neznam kako i zašto je auto počeo manje trošiti ali od orgonita svakako nije.

Kalira_bei
18.10.2012., 19:40
Koja smjesa za izradu orgonita koristila? aluminiji, bakar ili nesto trece?

Jako sitan mesing, aluminij, bakar i nešto srebrne žice. Od kristala kvarc, mjesečev kamen i azurit /samo to sam imala pri ruci/. I epoxy smola...

emnasut462
19.10.2012., 10:21
Jako sitan mesing, aluminij, bakar i nešto srebrne žice. Od kristala kvarc, mjesečev kamen i azurit /samo to sam imala pri ruci/. I epoxy smola...

Aha, gledano za aluminij..
Ako se dobro sjećam, Reich, izumitelj tradicionalnih orgona, je bio protiv aluminija...
Jesi li citala sto od njega?

Mislim da je dobro sto si koristila azurit zbog boje.

MillionMan
07.11.2012., 19:14
nebo je plus
zemlja je nula
izgradis uzgon
dobijes razliku polariteta
h2o je molekula koja se rascjepa u uvjetima polariteta , otprilike receno sluzi kao vezivo
piramide tako rade
tako da piramide nisu star gates, nit imaju veze s star povezivanjem

MillionMan
07.11.2012., 20:11
- iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....
Kaži mi koliko na svijetu postoji uređaja za snimanje kirilijanove fotografije cijeloga tijela, i gdje se nalaze? Tko ih proizvodi? Jako me zanima tvoj odgovor!

ima

http://www.youtube.com/watch?v=59y4-2bdC7E&feature=relmfu

MillionMan
08.11.2012., 01:19
http://www.youtube.com/watch?v=mt7fo2HzxgQ&feature=relmfu

ovaj link ne onaj gore

Kalira_bei
13.11.2012., 07:51
Aha, gledano za aluminij..
Ako se dobro sjećam, Reich, izumitelj tradicionalnih orgona, je bio protiv aluminija...
Jesi li citala sto od njega?

Mislim da je dobro sto si koristila azurit zbog boje.

Čitala sam dosta o aluminiju, i većinom se ekipa svađa oko toksičnosti istog... Na kraju je zaključak većine da ne igra nikakvu posebnu ulogu u orgonitima, odn. da nije ni više ni manje toksičan od ostalih metala.
Osobno nisam primijetila nikakve negativne efekte aluminija, mada imam par koji su napravljeni samo sa njim... /nedostatak materijala/...

Mendozza
22.02.2013., 10:17
Pozdrav,jel ima netko da se bavi proizvodnjom orgonskih uređaja?
ako ima,javite se tu da dijelimo iskustva...Mi smo izradili nas prvi i kad smo ga smijestili u dnevni,postao je toliko vruc da se nije mogao dirnuti...Ako itko zna sto to znaci,slobodno pisite... )

Dr Green
22.02.2013., 10:32
Pozdrav,jel ima netko da se bavi proizvodnjom orgonskih uređaja?
ako ima,javite se tu da dijelimo iskustva...Mi smo izradili nas prvi i kad smo ga smijestili u dnevni,postao je toliko vruc da se nije mogao dirnuti...Ako itko zna sto to znaci,slobodno pisite... )

Pa ti si onda napravio perpetuum mobile,nije mi jasno na koji se način mogao tako ugrijat,uostalom dali ti znaš kako se uopče izrađuje orgonski akumulator???

Mendozza
22.02.2013., 13:06
ofc,nisam ga radio napamet :)
to se desilo samo taj jedanput,od onda je hladan ko zmija,bio na istom mjestu ili ne...
perpetuum mobile znaci uvijek u pokretu,a na sto bi se odnosilo u ovom slucaju?

RedSonia
22.02.2013., 18:51
ovdje imaš sve o izradi orgonita i vrstama smole koja se koristi pri izradi
http://planetzemlja.wix.com/mirjanagrujic#!orgoniti/co0f

To što je orgonit bio vruč samo znači da radi pojačano, transformira

Annari
23.02.2013., 12:31
Mene su tuđa iskustva s orgonitima oduševila pa sam i ja htjela isprobati. Prošle godine sam napravila prve orgonite od šećera, raznih sitnih metala i kristala (gorski, karneol, ametist..). Uskoro planiram napraviti nove od poliestera makar bi radije od neke druge smole, ali trenutno mi je jedino ta na raspolaganju. Jedva čekam:)

miki1988
23.02.2013., 12:36
Napravite si i orgonske topove možda rastjeraju sve one chemtrailove.

RedSonia
23.02.2013., 19:03
Mene su tuđa iskustva s orgonitima oduševila pa sam i ja htjela isprobati. Prošle godine sam napravila prve orgonite od šećera, raznih sitnih metala i kristala (gorski, karneol, ametist..). Uskoro planiram napraviti nove od poliestera makar bi radije od neke druge smole, ali trenutno mi je jedino ta na raspolaganju. Jedva čekam:)

baš bi ih bilo lijepo vidjeti ovdje :)

Ja sam izradila 8 medaljona u prvoj i posljednjoj turi.
Nisam se više upuštala u to jer mi nisu lijepo ispali ali dobro rade.

Naravno orgonite za prostor je najbolje izrađivati od prirodne smole,
medaljoni su mi od epoksija

tomatix
25.02.2013., 20:26
Prava istraživanja energije nulte točke, su vrlo opasna i trebala bi se provoditi u labaratorijama.

Bilo je u emisiji Na rubu znanosti o jednom čovjeku koji je to radio i umro od nekog zračenja.

ovo je jedini ispravan post na naslovnu temu...sve ostalo je žešći new age bulšit.da je sve tako banalno i jednostavno kako je new agerima uvaljeno putem tzv. orgonita ,kristala i sličnih self made igračkica za naivnu dječicu,vjerujte cijeli bi svijet već poodavno koristio takve spravice a kinezi bi ih štancali za budzašto....pa nam ne bi atmosfera bila prezasićena elektromagnetskim,nuklearnim,mikrovalnim i inim smogom višestruko otrovnim za ljudsko zdravlje..
reich je zaista ispravno radio na orgonu i platio je to glavom a ovi moderni new age "uređaji" veze nemaju sa mozgom a kamoli sa njegovim radom...čak su neke sitnice i preuzeli ali kada čujem da se ljudi upuštaju u "drkanje" sa orgonom uz aluminijske ili bakrene strugotine,limove ,jasno je ko dan da je to sve ,narodski rečeno...obično sranje.
pa vojni stručnjaci ne mogu izaći nakraj sa dor-varijantom orgona u svojim borbenim avionima najnovije generacije ,kojima je orgon rezervna energija,ako ste čuli da im piloti povraćaju i budu energetski ispražnjeni i iscrpljeni sa elementima radioaktivnih oboljenja,nakon leta,što je posljedica nemogućnosti efikasne kontrole dora u postrojenju..ili ako ste čuli kod svjedoka nlo-viđenja ,otmica za osjećaj negativnosti,tjeskobe u zraku,ili gdje je nlo sletio godinama ništa ne raste-sve je to posljedica ogromne koncentracije dor-a...
zaključno,naravno da orgon(eter,nulta točka) postoji i da se to na višim nivoima poodavno koristi u energetske svrhe,reich je bio na dobrom tragu,ali pitanje je što je ispravno ostalo od njegovog rada kad su mu svi spisi zaplijenjeni a knjige spaljene...

kraseko
26.02.2013., 08:44
to se desilo samo taj jedanput,od onda je hladan ko zmija,bio na istom mjestu ili ne...

Napiši što si radio. Možda ustanovimo zašto se vrućina ne ponovi.

emnasut462
26.02.2013., 09:31
vojni stručnjaci ne mogu izaći nakraj sa dor-varijantom orgona u svojim borbenim avionima najnovije generacije ,kojima je orgon rezervna energija,ako ste čuli da im piloti povraćaju i budu energetski ispražnjeni i iscrpljeni sa elementima radioaktivnih oboljenja,nakon leta,što je posljedica nemogućnosti efikasne kontrole dora u postrojenju..ili ako ste čuli kod svjedoka nlo-viđenja ,otmica za osjećaj negativnosti,tjeskobe u zraku,ili gdje je nlo sletio godinama ništa ne raste-sve je to posljedica ogromne koncentracije dor-a...

zaključno,naravno da orgon(eter,nulta točka) postoji i da se to na višim nivoima poodavno koristi u energetske svrhe,reich je bio na dobrom tragu,ali pitanje je što je ispravno ostalo od njegovog rada kad su mu svi spisi zaplijenjeni a knjige spaljene...

E da, DOR zabrinjava jer je Reich eksplicitno upozoravao da orgonit nikako ne smiju biti blizu izvora zracenja.

Nakraju ispada da izradom orgonita u stvari stetimo okolisu jer tesko da se moze naci mjesto nevino od bilokakvih štetnih zagadenja. Nadam se da sam u krivu. Zaista se nadam.

Kako na brzi nacin umanjiti štetne posljedice DOR-a na svom tijelu?

Grunf TNT
26.02.2013., 14:09

Jel ide u njega epoksidna dvokomponentna smola ili nešto slično?
Jel bio topal tek kad si ga napravio pa se ohladio ili mu je "došlo" da bude topal?

(Inače kad polimerne smole umrežavaju zbog kemijskih procesa dolazi do pojave topline u smoli.....)

Garofeeder
27.02.2013., 15:31
Napiši što si radio. Možda ustanovimo zašto se vrućina ne ponovi.

Ugrijao se epoksid ili poliester prilikom polimerizacije... Kod poliestera moze doci i do pozara ako se brlja s ubrzivacem i katalizatorom :kava:

Pa da vidis orgona ;)

tongaa
01.07.2013., 21:36
i jel netko od vas nakon 4 god napravio i koristio orgonski top ??
bi li takav orgonski top u dvoristu kuce mogao pojacati seksualnu energiju u susjedstvu?

VDCOTO
10.07.2013., 16:49
Šta je neda ti susjeda:rofl:

tongaa
19.07.2013., 21:58
ma kakvi, svi susjedi su sretno ozenjeni..ono samo me zanima bili to radilo?

Biljka112
20.07.2013., 07:22
ma kakvi, svi susjedi su sretno ozenjeni..ono samo me zanima bili to radilo?

nebi