PDA

View Full Version : Farmaceutsko-biokemijski fakultet

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13

tera_PB
14.01.2011., 09:26
može jedno banalno pitanje: jel težal faks?s kojim se može mjeriti-općenito gledano..

-Iv@n@-
14.01.2011., 09:41
Ja sam upala sa B razinom iz hrv i stranog j., tak da možeš upasti..

puno ti hvala na odgovoru:)...i još nešto.kada si otprilike počela učit i koliki ti je bio postotak iz polaganih predmeta,ako se još sjećaš?znam da je zadnji upisani imao 715 bodova.

Strani jezik veoma malo pridonosi broju bodova, tako da bi rekao da su tvoje šanse više manje jednake onima koji uzmu strani jezik na A razini.

hvala na odgovoru!:)

- Juicy -
14.01.2011., 17:55
puno ti hvala na odgovoru:)...i još nešto.kada si otprilike počela učit i koliki ti je bio postotak iz polaganih predmeta,ako se još sjećaš?znam da je zadnji upisani imao 715 bodova.

Bio i kem sam počela u 10. mjesecu, hrv i eng nisam uopće učila, a mat nakon završetka nastave, znači nekih 10 dana... Ne sjećam se više postotaka, ali imala sam sve 5 osim mat 4.. :)

Sumpor
14.01.2011., 21:28
može jedno banalno pitanje: jel težal faks?s kojim se može mjeriti-općenito gledano..

Po pričama, a poprilično su utemeljene: 2. semestar, 2. godinu i 3. godine pišaš krv. Ostatak je nešto lakši

farma
14.01.2011., 21:46
Po pričama, a poprilično su utemeljene: 2. semestar, 2. godinu i 3. godine pišaš krv. Ostatak je nešto lakši

istina istina :) potvrdjujem :top:

NeLa ZD
18.01.2011., 19:54
Pozdrav svima !
Idem u 3. razred srednje medicinske škole, smjer laborant ... i cijeli život, tj. otkad znam za farmaciju san mi je upisati ju ...
Pročitala sam cijelu temu, no nisam naišla na neke odgovore koji mene osobno zanimaju, pa evo da priupitam ....
Zanima me od koliko semestara se sastoji fakultet ?
Da li je stvarno fakultet u tolikom kaosu, tj. da je sve toliko ne origanizirano ? :eek:
Uz sve to, zanima me da li itko zna hoće li FBF uz državnu maturu tražiti ponovno i prijemni kako su rekli na televiziji ? Ako hoće, zanima me što se najčešće traži u tom prijemnom ... jer kemija mi je mačji kašalj, biologiju ako treba naštrebam ... samo mi je matematika malo veći problem :(
Eto, nadam se da nisam prezahtjevna ... hvala unaprijed :mig:

Sumpor
18.01.2011., 20:55
Pozdrav svima !
Idem u 3. razred srednje medicinske škole, smjer laborant ... i cijeli život, tj. otkad znam za farmaciju san mi je upisati ju ...
Pročitala sam cijelu temu, no nisam naišla na neke odgovore koji mene osobno zanimaju, pa evo da priupitam ....
Zanima me od koliko semestara se sastoji fakultet ?
Da li je stvarno fakultet u tolikom kaosu, tj. da je sve toliko ne origanizirano ? :eek:
Uz sve to, zanima me da li itko zna hoće li FBF uz državnu maturu tražiti ponovno i prijemni kako su rekli na televiziji ? Ako hoće, zanima me što se najčešće traži u tom prijemnom ... jer kemija mi je mačji kašalj, biologiju ako treba naštrebam ... samo mi je matematika malo veći problem :(
Eto, nadam se da nisam prezahtjevna ... hvala unaprijed :mig:

10 semestara, integrirani 3+2. Ovo što se tiče kaosa, moram priznati da izgleda poprilično rasuto na trenutke, a ako bude prijemnoga, a to ne znam , od kemije će se najviše forsirati organska. Toliko malo znam, nadam se da sam pomogao malo

Ingeliks
18.01.2011., 22:39
naletila sam slučajno na ovu temu,mozda je stari post al se moram nadovezati...
uopce se ne slazem s tobom,ja sam upisala farmaciju iz prvog puta, i mislila da sam jadna sretna sto sam odmah upala ni sluteci da cu dvije godine zivota izgubiti na dva predmeta... prvu godinu misleci o njima a drugu uceci... za razliku od mojih kolega s pbfa koji su bez imalo muke polozili i fiziku i analitiku te se lagano prosetali kroz ostatk predmeta... ja im uopce ne zavidm nego ih smatram sretnicima isto kao sto su oni mene smatrali onog dana kad sam upisila farmaciju a ne pbf, mislim da trosatni test ne pokazuje u potpunosti necije znanje,i da je sebicno ne pruziti drugu priliku nekome kome jednostavno nije bio dan...
ugl iz ovoga svega sam izvukla jednu veliku pouku,ako mi ikad djeca odluce upisivati farmaciju prvo ce lijepo upisati pbf,ispolagati sta se tamo moze ,laganini se prebaciti na farmu i nastaviti dalje

:rolleyes: ne razummije ove konstantne svađe, prepireke na relacjiji pbf-farmacija. Uopće mi nije jasno kako se ova dva potpuno drugačija fakulteta mogu uspoređivati :rolleyes:
Da se razmemo bila sam na farmaciji, skuzila nije faks za mene i ošla dalje. A kriviti nekoga za vlastite greške / ne učenje i sl mi nikad nije bilo jasno.
Isto tako svaki faks ima neke teže predmete, neke lakše, pa što je na farmaciji fizika to je na pbfu matematika :mig:

Sretno svima na prijemnima :mig:

haiku
19.01.2011., 00:46
:rolleyes: ne razummije ove konstantne svađe, prepireke na relacjiji pbf-farmacija. Uopće mi nije jasno kako se ova dva potpuno drugačija fakulteta mogu uspoređivati :rolleyes:
Da se razmemo bila sam na farmaciji, skuzila nije faks za mene i ošla dalje. A kriviti nekoga za vlastite greške / ne učenje i sl mi nikad nije bilo jasno.
Isto tako svaki faks ima neke teže predmete, neke lakše, pa što je na farmaciji fizika to je na pbfu matematika :mig:

Sretno svima na prijemnima :mig:

nisu bas toliko razliciti prve 2-3 godine...al sta je je...cinjenica je da netko ko od pocetka misli studirati na farmaciji da najprije upise pbf polozi fiziku i analitiku i prebaci se dogodine na farmaciju (ta osoba ce izgubiti godinu, al izgubila bi je i ovako zbog ta 2 kolegija, al bar se nece muciti kao ostali)...nitko ovdje nikoga ne krivi za svoje greske...mi smo si sami krivi sta se nismo dovoljno upoznali sa nacinom rada na farmaciji, pa da smo prije upisa farmacije otisli polagati ove stvari na pbf ili medicinu...:kava:

Ingeliks
19.01.2011., 09:32
nisu bas toliko razliciti prve 2-3 godine...al sta je je...cinjenica je da netko ko od pocetka misli studirati na farmaciji da najprije upise pbf polozi fiziku i analitiku i prebaci se dogodine na farmaciju (ta osoba ce izgubiti godinu, al izgubila bi je i ovako zbog ta 2 kolegija, al bar se nece muciti kao ostali)...nitko ovdje nikoga ne krivi za svoje greske...mi smo si sami krivi sta se nismo dovoljno upoznali sa nacinom rada na farmaciji, pa da smo prije upisa farmacije otisli polagati ove stvari na pbf ili medicinu...:kava:

ja sam se prebacila s farmacije an pbf :D valjda jedan jedini slučaj :D
meni vašu matematiku nisu priznali na pbfu, pa sam eto to morala opet polagati, profesor se samo nasmjehnuo. Prva godina je vjerojatno najsličnijja, a poslije se sve više i više razlikuju. Ja sam recimo biotehnologiju završila u prve tri godine, i to je više inženjerski smjer, nego što ima veze s farmacijom.

Ni ja se ne usudim uspoređivat ova dva faksa, iako sam bila na jednom i na drugom.

To što je takav sistem na farmi to je drugi par rukava. Što da ti kažem, žalite se ;) Osim toga mene je jako smetalo što je moja genracija bila jako natjecateljski nabrijana. ono e nedam ti da kopiraš skriptu, mi smo si konkurencija.

rinci
19.01.2011., 10:48
To što je takav sistem na farmi to je drugi par rukava. Što da ti kažem, žalite se ;) Osim toga mene je jako smetalo što je moja genracija bila jako natjecateljski nabrijana. ono e nedam ti da kopiraš skriptu, mi smo si konkurencija.

Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..

Ingeliks
19.01.2011., 14:25
Samo tvoja generacija? To je tako oduvijek na farmaciji, nitko ti neće sam nešto dati (ok, ima iznimaka), tijekom studiranja takve stvari su mi se najviše zamjerile..

Nisam htjela generalizirati i reći cijeli faks, kad znam da je tako bilo kod mene na toj "mojoj" tadašnjoj godini. To mi se isto dosta zamjerilo, pa je to bio dodatan plus na listi da odem :). Iako da mi se svidjelo ostala bih pošto-poto.

haiku
19.01.2011., 15:52

s ovim se apsolutno slazem...definitivno ima iznimaka, ali te iznimke su nazalost jako rijetke...znam dosta ljudi koji su prelazili sa pbf-a, medicine, fkit-a, i svi su mi rekli da su ljudi puno bolji tamo nego na farmaciji i s time se, iako nisam studirao na navedenim fakultetima, moram sloziti...:kava:

Ingeliks
19.01.2011., 16:23
s ovim se apsolutno slazem...definitivno ima iznimaka, ali te iznimke su nazalost jako rijetke...znam dosta ljudi koji su prelazili sa pbf-a, medicine, fkit-a, i svi su mi rekli da su ljudi puno bolji tamo nego na farmaciji i s time se, iako nisam studirao na navedenim fakultetima, moram sloziti...:kava:

Istina je za pbf, ja sam ostala blago rečeno u šoku, to se donose skripte na faks da svi kopiraju, ako nešto nije jasno, pitaš, uvijek ti netko objasni. Svi su jedna velika zajednica koja si pomaže. Doduše nas je sad, na mom smjeru na diplomskom, 20 :D Pa smo svi ko razred :D

Ostala sam si u dobrim odnosima s par ljudi s farme koji su bili ok ;) Moja ta jedna poznanica je ostala u šoku jer sam joj eto dala svoju biokemiju da iz nje uči :D

bubamara11
19.01.2011., 22:09
pozdrav,evo nova sam ovdje...
zanima me koliko znanje treba biti iz kemije poslije srednje?...meni je kemija 5,ali ja mislim da to znanje sto ga ja imam nije dovoljno,smatram da profesorica malo trazi i voljela bih vise znati,al nemam nikakvu usporedbu tako da ne znam je li to sto ona tumaci mozda dovoljno.

lady_Di993
20.01.2011., 10:59
bok ljudi, ja sam također nova ovdje i zanimalo bi me koliko je teško sad upasti na farmaciju? Koji mi još faks predlažete ako ne uspijem na farmaciju? Postoji li mogućnost da se prebacim poslije s nekog drugog faksa i koja je razlika između farmacije i med.biokemije? gdje se lakše upada?

NeLa ZD
20.01.2011., 16:56
10 semestara, integrirani 3+2. Ovo što se tiče kaosa, moram priznati da izgleda poprilično rasuto na trenutke, a ako bude prijemnoga, a to ne znam , od kemije će se najviše forsirati organska. Toliko malo znam, nadam se da sam pomogao malo

malo ali dovoljno ;)
hvala puno :)

DeLarge
21.01.2011., 18:41
pozdrav,evo nova sam ovdje...
zanima me koliko znanje treba biti iz kemije poslije srednje?...meni je kemija 5,ali ja mislim da to znanje sto ga ja imam nije dovoljno,smatram da profesorica malo trazi i voljela bih vise znati,al nemam nikakvu usporedbu tako da ne znam je li to sto ona tumaci mozda dovoljno.
Znam točno kako ti je.

Mene takva panika hvata oko mature i upisa jer želim baš farmaciju upisati, a znanje iz kem i mat mi je osrednje. Pogotovo što se tiče matematike...

ivonsy1812
21.01.2011., 20:38

Onda mi koji smo sada druga godina stvarno imamo srece, jer na fejsu imamo svoje ˝farmiće˝ i tamo si svi lijepo i nesebicno :-) medusobno pomazemo, stavaljamo stare ispite, komentiramo, itd. u grupi je 170 ljudi, a to bi znacilo cijela godina... svugdje ima ljudi koji su sebični i u svima oko sebe vide konkurenciju, ne samo na farmaciji :cerek:

rinci
22.01.2011., 15:17
Bit će da je to zato jer u vrijeme kad sam ja studirala nije bilo fejsa..:D

Ma htjela sam reći da je bilo ljudi koji su mislili da su nešto posebno samo zato što su upali na farmaciju, pa onda onih iz "elitnih" zagrebačkih škola koji su mislili da su bolji od drugih i htjeli su biti bolji od drugih, onih koji su uvijek imali sve ispite koji su se ponavljali na rokovima, ali su ih zadržavali za sebe.

Ali daleko od toga da nije bilo super ljudi, niti ne mozes upoznati 130 ljudi, družiš se uglavnom s onima koje znaš od prije ili su s tobom na mnogobrojnim vježbama.

Elaine123
24.01.2011., 22:25

O da. Onda poslije dođeš u ljekarnu i te kravetine su i dalje takve. Ah blažena farmacija... :D Iako doduše ako dobro raširiš mrežu dođeš do svega, tak da mi se nije baš zamjerilo al da su žene na farmaciji hrpa jadnica, jesu (iako naravno ima i iznimaka, jedino kaj sam ja uvijek bila na nekoj prijelomnici grupa za vježbe i najčešće završavala sa ovom većinom).

DeLarge
30.01.2011., 17:00
Di ste budući studenti farmacije? nema nas baš puno? :(

child_in_time
30.01.2011., 19:01
Onda mi koji smo sada druga godina stvarno imamo srece, jer na fejsu imamo svoje ˝farmiće˝ i tamo si svi lijepo i nesebicno :-) medusobno pomazemo, stavaljamo stare ispite, komentiramo, itd. u grupi je 170 ljudi, a to bi znacilo cijela godina... svugdje ima ljudi koji su sebični i u svima oko sebe vide konkurenciju, ne samo na farmaciji :cerek:

Eh, ovaj put su ljudi sami krivi, nije istina da nema ljudi koji neće pomoć, ima ih dosta. Samo su predavanja takva da si uvijek s manjim brojem i to kako te potrefi.
Koliko ljudi zna za naš forum na kojem dio studenata piše pitanja sa svakog ispita, može se pitat savjet i sl.? A umire polako. Kod nas kao da je veći problem pitat nekoga za savjet ili pomoć, bar po mom mišljenju.
To s fejsom mi nikako nije jasno. Svaka godina radi svoju grupu, zatvorene su grupe (ne u stilu da ne može netko s druge godine, ali glupo se nekom drugom učlanit). Sad i studentski zbor ima svoj profil i tako to.
Ali ako se ljudima to više sviđa...

Ingeliks
30.01.2011., 20:41
Eh, ovaj put su ljudi sami krivi, nije istina da nema ljudi koji neće pomoć, ima ih dosta. Samo su predavanja takva da si uvijek s manjim brojem i to kako te potrefi.
Koliko ljudi zna za naš forum na kojem dio studenata piše pitanja sa svakog ispita, može se pitat savjet i sl.? A umire polako. Kod nas kao da je veći problem pitat nekoga za savjet ili pomoć, bar po mom mišljenju.
To s fejsom mi nikako nije jasno. Svaka godina radi svoju grupu, zatvorene su grupe (ne u stilu da ne može netko s druge godine, ali glupo se nekom drugom učlanit). Sad i studentski zbor ima svoj profil i tako to.
Ali ako se ljudima to više sviđa...

Ja sam komentirala svoju generaciju :) Znala sam dosta ljudi tada, i svi su se držali kao da su Boga uhvatili za bradu ;)

A ovo za face vam je bolje tako, jer isto tako imaju i asistenti i profesori profil, i kad bi se svatko mogao učalaniti onda bi se vidjela i pitanja s ispita i sl. :)

edward0910
31.01.2011., 18:09
na forumu faksa postoji dio koji je samo za studente, i sve su godine na jednom mjestu, i admin ce vas pustiti unutra samo ako ste student, ne razumijem te grupe na faceu, zasto ne moze sve biti lijepo na jednom mjestu, i to zasticeno. To i je tako i moja generacija to najvise odrzava jer su sve ostale godine naprosto zak***c, a to da si ljudi međusobno ne žele pomoć nije istina tj. nije nista gore nego na bilo koje drugom faksu. To sam i ja mislio ali s vremenom shvatio da ljudi ne žele pitat jednostavno. Nitko me nikad nije odbio kad sam zamolio nešto ( iako sam siguran da ima i takvih bisera ali to je stvarno nekolicina).

child_in_time
01.02.2011., 20:01
Upravo tako, samo studenti mogu na taj dio, ostatak je otvoren.

A cilj je da i buduće generacije imaju koristi.

Nina55
06.02.2011., 22:38
mene pa zanima, če je tukaj slučajno kdo na podiplomcu (specializacija) kozmetologije? razmišljam, da bi vpisala letos ali drugo leto..

redrose24
09.02.2011., 21:12
jeli studij medicinske biokemije jako težak???
Čula sam da su prve 2. godine brutalne pa me samo zanima dali je to istina ili samo ljudi vole pretjerivat?????

just me!
09.02.2011., 21:20
jel neko zna kada su prijemni za farmaciju u sarajevu, i jel postoje neke skripte, knjige, nesto... iz bio kem i mm da se mozemo spremat...
koliko ih prima na farmaciju tamo i jel tesko upast (imala sam prosjeke oko 4,6/4,7 cijelu gimn., 5 iz bio kem, a iz mm nekad 4 nekad 5):D

child_in_time
10.02.2011., 23:11
mene pa zanima, če je tukaj slučajno kdo na podiplomcu (specializacija) kozmetologije? razmišljam, da bi vpisala letos ali drugo leto..
Kod nas tog nema, koliko znam.

jeli studij medicinske biokemije jako težak???
Čula sam da su prve 2. godine brutalne pa me samo zanima dali je to istina ili samo ljudi vole pretjerivat?????
Isto je kao farmacije prve dvije, čak nešto lakše. Teško je, ali ništa nemoguće.

Nina55
11.02.2011., 11:42
tole sem mislila:
poslijediplomski, specijalistički, Dermatofarmacija i kozmetologija
http://www.pharma.hr/Studij.aspx?mhID=2&mvID=233

bubamara11
13.02.2011., 13:50
evo mene zanima,gledala sam na stranici faksa nesto pa mi nije jasno za medicinsku biokemiju i hematologiju,to se studira skupa,jel tako?
i jos tamo pise kao 29 predmeta,a na nekim drugima npr. za mikrobiologiju pise samo 3 predmeta,sta sad to treba znacit?
nisam to bas dobro razumjela

mr. pharm.
13.02.2011., 18:03
evo mene zanima,gledala sam na stranici faksa nesto pa mi nije jasno za medicinsku biokemiju i hematologiju,to se studira skupa,jel tako?
i jos tamo pise kao 29 predmeta,a na nekim drugima npr. za mikrobiologiju pise samo 3 predmeta,sta sad to treba znacit?
nisam to bas dobro razumjela

nisi ti to bas skontala
na FBF mozes studirati farmaciju ili medicinsku biokemiju, a ono sta pise na stranici su zavodi. studenti oba smjera odslusaju vecinu predmeta sa svih zavoda (ima naravno predmeta koje slusa farm. a ne med. biokem. i obratno ali manje vise svi oni predmeti sa svih zavoda te cekaju kada dodes na nas faks :D)

bubamara11
13.02.2011., 18:42
nisi ti to bas skontala
na FBF mozes studirati farmaciju ili medicinsku biokemiju, a ono sta pise na stranici su zavodi. studenti oba smjera odslusaju vecinu predmeta sa svih zavoda (ima naravno predmeta koje slusa farm. a ne med. biokem. i obratno ali manje vise svi oni predmeti sa svih zavoda te cekaju kada dodes na nas faks :D)

da,malo sam glupa,al sta bolje da san pitala nego se jos ubijala razmisljajuc o tome...uff sad kad gledan ima dosta toga :/
onda sto si ti od ovoga dvoje upisa?meni je nekako privlacnija med.biokemija:ne zna:
i zahvaljujem na objasnjenju :)

mr. pharm.
13.02.2011., 23:00
da,malo sam glupa,al sta bolje da san pitala nego se jos ubijala razmisljajuc o tome...uff sad kad gledan ima dosta toga :/
onda sto si ti od ovoga dvoje upisa?meni je nekako privlacnija med.biokemija:ne zna:
i zahvaljujem na objasnjenju :)

ima toga dosta da, i previse cak ponekad :rofl:
ali izdrzljivo je manje vise
ja sam upisao farmaciju, jer mi se vise svida, a i sa farmacijom imas veci izbor zaposlenja, da ne spominjem da si s biokemijom prakticki osuden na baratanje s fekalijama :p

child_in_time
14.02.2011., 01:14
tole sem mislila:
poslijediplomski, specijalistički, Dermatofarmacija i kozmetologija
http://www.pharma.hr/Studij.aspx?mhID=2&mvID=233

Ne znam previše o tome, nažalost. Svi ti specijalistički studiji su napravljeni u zadnjih godinu dvije, a i ne upisuje ih previše ljudi pa nemam previše informacija. Najbolje ti je poslati e-mail u dekanat ili referadu pa ih tako pitati ako ne možeš do faksa. :)

redrose24
15.02.2011., 18:24
Znam točno kako ti je.

Mene takva panika hvata oko mature i upisa jer želim baš farmaciju upisati, a znanje iz kem i mat mi je osrednje. Pogotovo što se tiče matematike...

Da,tak je i meni,samo što ja želim upisat med. biokemiju,i kad čujem da govore da je faks brutalno težak i još k tome košta skoro 10 000 kn hvata me panika.
Moja rezerva je nutricionizam ali navodno da je faks ko faks jaako loše opremljen i skroz loš,tako da ni sama ne znam

vragzg
17.02.2011., 04:37
Ja sam trenutna studentica FBF-a, ako imate bilo kakvih pitanja i nejasnoća, rado ću vam pomoći.. :top:

redrose24
18.02.2011., 18:46
mene samo zanima jesu li prve 2 godine brutalne kao što sam čula,meni je fbf 1. izbor ali se malo bojim jer sam čula da su prve 2 godine stvarno jaako teške

Nina55
18.02.2011., 21:54
child_in_time - hvala za info:), bom poslala kakšen mejl v referat.

haiku
18.02.2011., 22:06
mene samo zanima jesu li prve 2 godine brutalne kao što sam čula,meni je fbf 1. izbor ali se malo bojim jer sam čula da su prve 2 godine stvarno jaako teške

prve 3 su jako teske, a onda bude malo lakse :kava:

Ivaaa.
20.02.2011., 18:32
Da,tak je i meni,samo što ja želim upisat med. biokemiju,i kad čujem da govore da je faks brutalno težak i još k tome košta skoro 10 000 kn hvata me panika.
Moja rezerva je nutricionizam ali navodno da je faks ko faks jaako loše opremljen i skroz loš,tako da ni sama ne znam

Meni je također fbf prvi izbor...
No imam pitanje za samo plaćanje faxa...ko točno plaća tih 10 000 kn...izvanredni studenti?

farma
20.02.2011., 19:05
Meni je također fbf prvi izbor...
No imam pitanje za samo plaćanje faxa...ko točno plaća tih 10 000 kn...izvanredni studenti?

to se vise ne placa, brucosi imaju besplatno, a izvanredni studenti vise ne postoje...za one sa drzavnom maturom, koliko znam, prva godina je besplatna, a onda placas one kolegije koje ponovo upisujes...znaci ako polazes sve redom ne placas nista do kraja faxa...

Modest Mouse
20.02.2011., 20:05
Nije ni bilo izvanrednih na farmaciji :confused: Bilo je onih koji su plaćali i onih koji nisu (:zubeki:), a svi su bili redovni studenti. Onda su poslije uveli te participacije, ali ne bih znala puno o tome :zubo:
Evo ti nešto: http://www.pharma.hr/download.aspx?file=/Upload/skolarina-1.pdf :ne zna:

.Jean
20.02.2011., 20:09
Bok! :)
Zanimaju me pojedinosti o ovome fakultetu.
Što se podrazumijeva pod medicinskom biokemijom - uči li se više o čovjeku nego na, primjerice, molekularnoj biologiji na PMF-u? Koja područja kemije, fizike i biologije se tamo dotiču (na med. biokem.)?
Kakve su mogućnosti za zapošljavanje kasnije?
Kolika je kvota za upis?
Znam da o farmaciji govore kao o izrazito teškom i elitnom fakultetu, je li ista stvar s medicinskom biokemijom?
Zanima me građa čovjeka, anatomija, biokemijski procesi, bakterije koje izazivaju bolesti... - ako bi to pomoglo odgovaranju na moja pitanja! :)

Ivaaa.
21.02.2011., 14:45
Nisam htjela nikog zbunjivati, nisam ni znala kak to ide na fbf-u pa sam zato postavila pitanje..e sad, možda je i glupo pitanje bilo, al ko pita ne skita ;)

mr. pharm.
21.02.2011., 17:49
Bok! :)
Zanimaju me pojedinosti o ovome fakultetu.
Što se podrazumijeva pod medicinskom biokemijom - uči li se više o čovjeku nego na, primjerice, molekularnoj biologiji na PMF-u? Koja područja kemije, fizike i biologije se tamo dotiču (na med. biokem.)?
Kakve su mogućnosti za zapošljavanje kasnije?
Kolika je kvota za upis?
Znam da o farmaciji govore kao o izrazito teškom i elitnom fakultetu, je li ista stvar s medicinskom biokemijom?
Zanima me građa čovjeka, anatomija, biokemijski procesi, bakterije koje izazivaju bolesti... - ako bi to pomoglo odgovaranju na moja pitanja! :)

medicinski biokemicari rade poslije u laboratorijima gdje analiziraju krv, plazmu, fekalije, brisove grla itd. upisuje ih se 25 a buduci da ih malo zavrsi svake godine mislim da nema previse problema sa zapolenjem, iako mislim da se farmaceti lakse zaposljavaju jos uvijek.
ja studiram farmaciju, ali na prve mislim dvije godine predmeti su vrlo slicni (vecina je ista) iako moje je misljenje da je farmacija kasnije ipak nesto teza :p
grada covjeka, anatomija to se uci na prvoj godini, ali i poslije primjenjujes to sto si naucila iako nije to kao na medicini. ako te vec zanima toliko o covjeku, anatomiji zasto ne upises medicinu? :confused:
evo, nadam se da sam bar malo pomogao :)

.Jean
21.02.2011., 20:00
medicinski biokemicari rade poslije u laboratorijima gdje analiziraju krv, plazmu, fekalije, brisove grla itd. upisuje ih se 25 a buduci da ih malo zavrsi svake godine mislim da nema previse problema sa zapolenjem, iako mislim da se farmaceti lakse zaposljavaju jos uvijek.
ja studiram farmaciju, ali na prve mislim dvije godine predmeti su vrlo slicni (vecina je ista) iako moje je misljenje da je farmacija kasnije ipak nesto teza :p
grada covjeka, anatomija to se uci na prvoj godini, ali i poslije primjenjujes to sto si naucila iako nije to kao na medicini. ako te vec zanima toliko o covjeku, anatomiji zasto ne upises medicinu? :confused:
evo, nadam se da sam bar malo pomogao :)

jer ona ima prijemni fiz. kem i bio., a ne da mi se učiti fiziku :/
također, više me zanima laboratorij nego neka ordinacija ili operacijska sala :)
hvala na odgovoru, pomogao si :)

biochemistry32
24.02.2011., 21:32
ja studiram medicinsku biokemiju,trenutno sam na 2.godini i zadovoljna sam,zanimljiv studij...fakultet kao i svaki drugi ima prednosti i nedostatke,ali što se mora nije teško...mislim da svatko tko nešto jako želi da će to ostvariti...iskreno,nemam ništa protiv farmacije,ali nikada me nije toliko privlačila kao biokemija...zapravo,sve one priče da radiš s fekalijama i varijacije na temu su mi totalno besmislene...i meni su neki govorili da upišem farmaciju pa nisam htjela,a mogla sam i upala bih...nema smisla obezvrijeđivati našu struku zbog razloga koji su totalno glupi...pa i liječnik nema posao gdje je sve bajno i sjajno i isto treba imati želudac za svašta...uglavnom..svatko neka upiše ono što misli da je to ono što će raditi u životu...ako želite rad u labosu i da to ima veze s čovjekom,određivanjem uzročnika nekih bolesti,pa možda i sprječavanja mislim da je biokemija bolji izbor,tj. ako želite više biti u kontaktu s kliničkim materijalom kako biste odredili neku dijagnozu-biokemija...što se tiče s čime je lakše naći posao,logično farmacija,ljekarne imaš gotovo u svakoj ulici...a biokemija,rad u bolnicama i privatnim labosima kojih ima sve više i više u zadnje vrijeme tako da..mislim da je to skroz logično s obzirom na upisnu kvotu na oba studijska programa..a što se tiče biokemičara i biokemičarki,kažu da dolazi smjena generacija,pa nam to pogoduje..:))) uglavnom izaberete li ili medicinsku biokemiju ili farmaciju,nećete pogriješiti..jer oboje je po mom mišljenju jako zanimljivi..a o ukusima se ne raspravlja..pa tko što voli nek izvoli...:P

biokemija :)
26.02.2011., 11:26
medicinska biokemija je supeeerr!!! Ljudi sve vas volim :) (i farmacija je dobra, ali ipak biokemija :cerek:)

acid alice
26.02.2011., 17:05
Prebacivanje s PMF-a (biologija ili kemija) na FBF nije moguće (niti na farmaciju niti na medicinsku biokemiju). Jedino što se može je upasti u upisnu kvotu sljedeće godine prema rezultatima mature i onda si opet prva godina, ali će ti priznati neke predmete (Matematiku, Fiziku, Opću kemiju 1 i Analitičku kemiju 1 ako dolaziš s PMF-kemije).
jel tko zna kaj bi priznali sa prve godine pbf-a ako upišem farmaciju?

Sumpor
27.02.2011., 11:50
jel tko zna kaj bi priznali sa prve godine pbf-a ako upišem farmaciju?

Fiziku nažalost, možda i analitičku, matematiku i dalje ne znam

day n nite
02.03.2011., 18:15

nekome jesu,nekome nisu..sve ovisi kak ti to subjektivno dozivis..objektivno mogu rec da jesu najteze i dosta naporne,ima jako puno toga za polozit i vjezbe nekad traju kroz cijeli dan.a i treba ti vremena da se naviknes na takav tempo i da skuzis kak sta ide na faxu pa ti je zato najtezi pocetak.al sve se da polozit,rijesit i jos se nađe slobodnog vremena..vazno je samo da imas naviku redovito radit i ucit da ti se sve ne nakupi i onda nemas problema.i naravno brze ti ide kad te gradivo zanima:)

acid alice
02.03.2011., 20:43
Fiziku nažalost, možda i analitičku, matematiku i dalje ne znam
Nažalost?!?

vragzg
03.03.2011., 17:36
Pa da nažalost, vjerujem da je kolega mislio na to da ti neće puno predmeta priznati osim par općih. Činjenica je da na faksu ima 15-ak različitih kemija i da su sve usko specifične..A i dosta predmeta je specifično i na biokemiji i na farmaciji..

Sumpor
04.03.2011., 13:10
Nažalost?!?

Nažalost u smislu da je fizika na pbf-u lakrdija spram one na fbf-u. Gdje na 4 roka svega 30-40 studenata na godini položi navedenu fiziku. Isto vrijedi i za analitičku.

haiku
05.03.2011., 15:22
Nažalost u smislu da je fizika na pbf-u lakrdija spram one na fbf-u. Gdje na 4 roka svega 30-40 studenata na godini položi navedenu fiziku. Isto vrijedi i za analitičku.

tocnije, bilo je 7 rokova (naravno ne mozes izazi na sve, nego samo na 4) i ukupno je na njima proslo 42 ljudi na godini od 160 :kava:

acid alice
07.03.2011., 15:08
tocnije, bilo je 7 rokova (naravno ne mozes izazi na sve, nego samo na 4) i ukupno je na njima proslo 42 ljudi na godini od 160 :kava:

a čula sam priče,čak i znam po jednom poznaniku kak je skoro 2godine pal radi toga.. znači ja bi morala (ako bi se uspila upisati ove šk.god) doći do svakog profesora i pitati ga da li će mi priznati taj predmet?
pa bome je na sreću, ako mi i samo matematiku priznaju,ja sretna i prezadovoljna :D

child_in_time
07.03.2011., 18:54
a čula sam priče,čak i znam po jednom poznaniku kak je skoro 2godine pal radi toga.. znači ja bi morala (ako bi se uspila upisati ove šk.god) doći do svakog profesora i pitati ga da li će mi priznati taj predmet?
pa bome je na sreću, ako mi i samo matematiku priznaju,ja sretna i prezadovoljna :D

Nemoj bit tvrdoglava. :)
Izgubit ćeš mjesec dana života najmanje da bi sačuvala ponos. Ne isplati se. A i to nije nikakvo čudno pitanje jer je najnormalnija stvar da oni odlučuju. Ipak se razlikuju predmeti od faksa do faksa. S priznavanjem s PBFa nema nekih problema i obično je bezbolno.

Komplexon III
14.03.2011., 17:01
Prije sam cesto gledao ovu temu, ali je uvijek bilo jako malo o medicinskoj biokemiji... Napokon da samo se dodirnuli i te teme :s

Zanima me strucna praksa koju studenti imaju svake godine (barem tako mislim). Kako to izgleda? Pretpostavljam da je u bolinici? Kakva je , odnosno ima li ikakve interakcije s pacijentima? Uzimaju li studenti uzorke tipa briseve, vade li krv itd?

Unaprijed hvala! :)

biochemistry32
16.03.2011., 21:08
ja sam na drugoj godini...što se tiče stručne prakse na prvoj godini imali smo samo praksu jedan dan i to je bilo upoznajvanje s laboratorijom...ništa konkretno jer je to tek početak...ali kolko sam čula od kolega,na višim godinama odlazimo u labose u bolnicama i radimo sve i svašta :))...biokemija <3

Komplexon III
16.03.2011., 21:50
Hvala :)

Nadam se da ces nas obavijestit i o ovogodisnjoj praksi, kad bude, naravno...:jumping:

acid alice
17.03.2011., 07:00
jel zna itko koliko su bodova imali prvi i dvadeseti na rang listi prošle godine na državnoj maturi?

mr. pharm.
17.03.2011., 21:58
jel zna itko koliko su bodova imali prvi i dvadeseti na rang listi prošle godine na državnoj maturi?

pretpostavljam da mislis na medicinsku biokemiju, ne znam za prvoga, ali dvadeseti je imao cca 700 bodova, pa si racunaj da ce ti tu negdje biti rez (+/- 5%) :cerek:

acid alice
19.03.2011., 07:48
pretpostavljam da mislis na medicinsku biokemiju, ne znam za prvoga, ali dvadeseti je imao cca 700 bodova, pa si racunaj da ce ti tu negdje biti rez (+/- 5%) :cerek:

da, vidiš zaboravila sam napisati med.biokem. :bonk:
hvala :)

lordhrvoje
30.03.2011., 22:36
pozz vidim da dosta znate o ovoj temi pa bi vas tija pitat.planiran upisat farmaciju u splitu pa me zanima kakvi su uvjeti,prolazim s 4,5 pa se nadam da je to dobar prosjek.kakav je studij jel prezežak?jel velika navala na upise?

acid alice
02.04.2011., 08:40
pozz vidim da dosta znate o ovoj temi pa bi vas tija pitat.planiran upisat farmaciju u splitu pa me zanima kakvi su uvjeti,prolazim s 4,5 pa se nadam da je to dobar prosjek.kakav je studij jel prezežak?jel velika navala na upise?
imaš baš za farmaciju u splitu topic pod "kemijsko-tehnološki fakultet" :mig:

Medena :)
09.04.2011., 21:32
hej ljudi, najprije vas sve pozdravljam :)
ovakoc, piše vam jedna maturantica koja ima krizu identiteta :rofl: šalu na stranu, ovakvo je stanje.
na listu fakulteta ubacila sam, između ostalog, molekularnu biologiju, farmaciju i medicinsku biokemiju. jel postoji neka dobra duša koja bi mi htjela, makar otprilike, usporediti ova tri studija? znam da je pitanje vrlo nedefinirano, ali mene ponajviše zanima gdje se razlikuju molekularna biologija i medicinska biokemija, a gdje su dosta slične. također, je li posao farmaceuta striktno ljekarna/proizvodnja lijekova ili ima kakve korelacije s drugim poslovima?
puno vam hvala, svaki odgovor mi puno znači!
ljubi vas medena :* :cerek:

biochemistry32
14.04.2011., 15:12
...ovak :) molekularna biologija je po mom mišljenju zanimljiv studij,ali nema perspektivu tu u Hrvatskoj kao farmacija i med.biokemija..znam par ljudi koji to studiraju i koji su pri kraju i nije baš da ima posla..što se tiče farmacije i med.biokemije,mislim da je posao puno prije zagarantiran (a i farmacija je deficitarna),a nema ni previše biokemičara (nažalost i molekularaca nema puno,ali nema ni posla..ako griješim,ispravite me) i mislim da je to puno isplativije...a što se tiče farmacije,kolko znam najviše ljudi završi u ljekarni,ali Bože moj zašto bi ako imaš neke druge ambicije želje...tipa neka farmaceutska tvrtka i tako to..ne bih baš previše htjela o tome jer se nisam tolko raspitivala za farmaciju...mislim da će ovdje biti ljudi koji su stručniji od mene...:rofl: uglavnom,puno bolji izbor med.biokemija ili farmacija..:mig:

muaythaiboy
16.04.2011., 13:02
Ekipa, gdje mogu posudit Guytona, osnove fiziologije? tražio sam u knjižnicama po sesvetama i ništa nisam našao :)

Bat Kol
16.04.2011., 16:18
Ekipa, gdje mogu posudit Guytona, osnove fiziologije? tražio sam u knjižnicama po sesvetama i ništa nisam našao :)

NSB?

Jalouw
16.04.2011., 17:37

Na faxu ?

muaythaiboy
16.04.2011., 18:35
Na faxu ?

Nažalost još ne pohađam fax, srednjoškolac sam ali me zanima fiziologija :)

Pitam čisto ako je netko našao Guytona po knjižnicama u ZGu pa da me uputi, iskreno, nemam vremena ići od knjižnice do knjižnice :D

acid alice
16.04.2011., 19:57

Pitam čisto ako je netko našao Guytona po knjižnicama u ZGu pa da me uputi, iskreno, nemam vremena ići od knjižnice do knjižnice :D

imaš u NSB-u iliti NSK u zg, pa čak i po knjižnici (prirodoslovnih/biotehničkih) fakseva ;)
ako je već za prijemni/maturu- totalno nepotrebno :)
ak čisto radi interesa,možda i preopširno al u svakom slučaju :top:

Alpagueur
16.04.2011., 20:09

U NSK-u ga sigurno ima, ali mislim da se tamo ne možeš učlaniti ako nisi barem maturant. Pokušaj vidjeti prodaje li itko knjigu preko oglasnika, možda je nađeš po razmjerno povoljnoj cijeni.

Geppetto
16.04.2011., 23:44

Upiši ovdje pod kategorijom naslov: Medicinska fiziologija, pa na jedan od ponuđenih naslova, pa na PRIMJERCI (desni gornji ugao) pa će ti se pokazati u kojim je točno knjižnicama trenutno dostupna.

Iako mi nije jasno što će ti ta knjiga - niti imaš bilo kakvog pojma o anatomiji niti o biokemiji...

16.04.2011., 23:49
...ovak :) molekularna biologija je po mom mišljenju zanimljiv studij,ali nema perspektivu tu u Hrvatskoj kao farmacija i med.biokemija..znam par ljudi koji to studiraju i koji su pri kraju i nije baš da ima posla..što se tiče farmacije i med.biokemije,mislim da je posao puno prije zagarantiran (a i farmacija je deficitarna),a nema ni previše biokemičara (nažalost i molekularaca nema puno,ali nema ni posla..ako griješim,ispravite me) i mislim da je to puno isplativije...a što se tiče farmacije,kolko znam najviše ljudi završi u ljekarni,ali Bože moj zašto bi ako imaš neke druge ambicije želje...tipa neka farmaceutska tvrtka i tako to..ne bih baš previše htjela o tome jer se nisam tolko raspitivala za farmaciju...mislim da će ovdje biti ljudi koji su stručniji od mene...:rofl: uglavnom,puno bolji izbor med.biokemija ili farmacija..:mig:

hvala ti na iscrpnom odgovoru :w
budem sve si još zbrojila, zasad prvo valja maturirati, a onda biram kud ću sa sobom. u svakom, slučaju, hvala :top:

Sumpor
17.04.2011., 00:18
Iako mi nije jasno što će ti ta knjiga - niti imaš bilo kakvog pojma o anatomiji niti o biokemiji...

Nemamo niti mi kada ju učimo da budem iskren :rofl:

Bat Kol
17.04.2011., 01:08

Za fiziologiju mu i nije toliko potrebno. Možda osnove anatomije, biokemije vrlo malo.

Geppetto
17.04.2011., 09:52
Upiši ovdje pod kategorijom naslov: Medicinska fiziologija, pa na jedan od ponuđenih naslova, pa na PRIMJERCI (desni gornji ugao) pa će ti se pokazati u kojim je točno knjižnicama trenutno dostupna.

Sad vidim da sam ti dao upute, ali nisam stavio link stranice na koju to moraš upisati :facepalm: http://kgz-opac.zaki.com.hr/.

muaythaiboy
17.04.2011., 14:32

Hvala za link, sad ću pogledati :)

Nije baš da ne znam osnove, bavim se bodybuildingom pa malo proučavam neke stvari, npr. utjecaj glukoze na inzulinsku osjetljivost, zapravo bilo što vezano uz fiziologiju me zanima, pa eto, čini mi se da bih neke odgovore mogao naći u Guytonu pošto mi je engleska verzija nejasna :D

just me!
18.04.2011., 21:45
ej farmaceuti, je li teska matematika, bas mi ne idu f-je i integrali, derivacije/izvodi... :(

Sumpor
18.04.2011., 21:50
ej farmaceuti, je li teska matematika, bas mi ne idu f-je i integrali, derivacije/izvodi... :(

Tak-tak, 2 se da dobiti u svakom slučaju

Geppetto
18.04.2011., 23:49
Tak-tak, 2 se da dobiti u svakom slučaju

Mene baš zanima što je to toliko teško na toj farmaciji - ovdje na medicini se isto govori da je farmacija među najtežim studijima i da uče skoro jednako kao i mi, a mene zanima što se toliko treba učiti da bi se kasnije znalo naplatiti neki lijek, ili još gore - raznositi lijekove.

Ovo nije uvreda ili nešto slično nego samo pitam iz znatiželje.

Bat Kol
18.04.2011., 23:57
Mene baš zanima što je to toliko teško na toj farmaciji - ovdje na medicini se isto govori da je farmacija među najtežim studijima i da uče skoro jednako kao i mi, a mene zanima što se toliko treba učiti da bi se kasnije znalo naplatiti neki lijek, ili još gore - raznositi lijekove.

A ti misliš da je farmacija samo prodaja lijekova?

Geppetto
19.04.2011., 00:02
A ti misliš da je farmacija samo prodaja lijekova?

U slučaju 2 osobe koje poznam je samo ekonomija - sales repovi su. I oni kažu "da se dobro zna da je na farmaciji važna samo diploma" i naravno da više nemaju apsolutno nikakvog pojma što su studirali. Zato sam i postavio pitanje zašto se toliko uči nešto što ti nikad neće trebati.

Bat Kol
19.04.2011., 00:11
U slučaju 2 osobe koje poznam je samo ekonomija - sales repovi su. I oni kažu "da se dobro zna da je na farmaciji važna samo diploma" i naravno da više nemaju apsolutno nikakvog pojma što su studirali. Zato sam i postavio pitanje zašto se toliko uči nešto što ti nikad neće trebati.

A priprava lijekova, način primjene, farmakologija i djelovanje..? Fiziologija?

la brujita
19.04.2011., 13:35

... a mene baš zaintrigiralo (nije uvreda ili nešto slično) kako student medicine može postavit ovakvo pitanje :confused:

Najbolje bi bilo da se lijekovi podižu u onim automatima zajedno s čokoladicama i koka-kolom. A ljekarnici nek razmjenjuju novčanice u kovanice; nisu se valjda džabe školovali :o

Sumpor
19.04.2011., 15:35
Donekle je žalosna istina što nam većina toga neće trebati za rad u ljekarni, ali jebiga forsiraju nas sve iz iz istog razloga kao što vas forsiraju da naučite cjelokupnu anatomiju. Možda ćete završiti gastro specijalizaciju, a opet ćete znati sve vene i arterije udova i glave npr.

Isto tako nas forsaju, jer jebiga, mi smo stručnjaci za lijekove i moramo imati opsežno znanje o njima, jer niti oni ne znaju gdje ćemo na kraju završiti, u ljekarni, u institutu, u agenciji za lijekove, ili kao klinički farmakolozi.

Zvonimirmir
19.04.2011., 17:00
Donekle je žalosna istina što nam većina toga neće trebati za rad u ljekarni, ali jebiga forsiraju nas sve iz iz istog razloga kao što vas forsiraju da naučite cjelokupnu anatomiju. Možda ćete završiti gastro specijalizaciju, a opet ćete znati sve vene i arterije udova i glave npr.

Isto tako nas forsaju, jer jebiga, mi smo stručnjaci za lijekove i moramo imati opsežno znanje o njima, jer niti oni ne znaju gdje ćemo na kraju završiti, u ljekarni, u institutu, u agenciji za lijekove, ili kao klinički farmakolozi.

Ja imam prijatelja koji studira i stalno pije i izlazi vani i ima puno zena i kaze da je sve ovo SRANJE spram PMF-Kemija, tj. da su predmeti PUNO jednostavniji, a fiziologija itd. isto pizdarija spram medicine, na kraju ispadne da mi je rekao da je faks losiji od Pmf-a i medicine, zašto on to misli tak iako tu svi govore da je tesko ?

farma
19.04.2011., 18:02
Ja imam prijatelja koji studira i stalno pije i izlazi vani i ima puno zena i kaze da je sve ovo SRANJE spram PMF-Kemija, tj. da su predmeti PUNO jednostavniji, a fiziologija itd. isto pizdarija spram medicine, na kraju ispadne da mi je rekao da je faks losiji od Pmf-a i medicine, zašto on to misli tak iako tu svi govore da je tesko ?

ako je to rekao pretpostavljam da je tek upisao i da je tek prosao 1. semestar, pa ga pitaj sada ili bolje kad zavrse ljetni odnosno jesenski rokovi kako je prosao :mig:
a ako nije prva godina reci mi sta je do sada polozio??? ako je sve, ajde mi molim te napisi njegovo ime na pp pa da vidim o kakvom se to lumenu radi :kava:

a_star
21.04.2011., 12:11

ja studiram na kemiji, a super frendica mi je na farmaciji i vidila sam njezine predmete i šta sve rade i za neke mogu reći da su moji teži, a za neke da su njezini...a da je farma sranje na spram mom faksu s tim se ne bi složila...očigledno on nije imao nikakvog kontakta s pmf-om i kemijom...

NoKii
21.04.2011., 16:51
ima li tko kakve materijale o individualizaciji terapije u liječenju zloćudnih bolesti?

madame.bovary
22.04.2011., 16:16
zanimaju me neka vasa iskustva sa farmacije, posto obozavam kemiju i stvarno mi dobro ide, imam namjeru upisat farmaciju. prolazim s 5, a nadam se da mi drzavna matura nece biti preveliki problem. jeste li vi koji vec studirate zadovoljni s faxom, jeli to stvarno tako tesko kao sto cujem suskanja okolo?

kemičark@
24.04.2011., 16:19
Ja sam trenutna studentica FBF-a, ako imate bilo kakvih pitanja i nejasnoća, rado ću vam pomoći.. :top:

pozdrav....ja imam pitanje....kolike su mi šanse za upast na farmaciju ako sam se tek sad počela spremat(imače,gimnazija sam i prolazim s 5 sve 4 godine,kem i bio mi idu,a ni mat nija loša)

Sumpor
24.04.2011., 22:26
pozdrav....ja imam pitanje....kolike su mi šanse za upast na farmaciju ako sam se tek sad počela spremat(imače,gimnazija sam i prolazim s 5 sve 4 godine,kem i bio mi idu,a ni mat nija loša)

Napiši maturu iz biologije i kemije s cca 70 posto, i imaš dobre šanse. Ma šta dobre, massivne

divazg
24.04.2011., 22:38
zanimaju me neka vasa iskustva sa farmacije, posto obozavam kemiju i stvarno mi dobro ide, imam namjeru upisat farmaciju. prolazim s 5, a nadam se da mi drzavna matura nece biti preveliki problem. jeste li vi koji vec studirate zadovoljni s faxom, jeli to stvarno tako tesko kao sto cujem suskanja okolo?

pa ja sam sad pri kraju faksa i reći ću ti iskreno: faks je težak i zahtjevan. oni nisu baš najbolje organizirani i bit će situacija kad ćeš po cijele dane biti na predavanjima, seminarima i vježbama i bit će ti puna kapa svega, ali meni je faks zanimljiv i ja sam sada sretna što sam taj faks upisala. i farmaceuti su dosta traženi i plaće su visoke tako da mislim da se trud isplati. :)

ne želim biti zlobna, ali rado bih ja svoje znanje usporedila sa znanjem tvoga prijatelja. možeš se ti na FBF-u dosta predmeta provući tako da npr prepišeš, ali položiti ispit i naučiti za prolaz nije uvijek jedno te isto.
ja znam ljude koji se maximalno provlače na medicini, matematici (pmf) i na fer-u i meni govore kako puno više uči od njih, iako ja njihove fakultete smatram jako zahtjevnima i teškima, ali oni se snalaze i prolaze ispite bez puno učenja uz prepisivanje, šalabahtere i stara pitanja. tako se neki snalaze i na FBF-u, ali to ne znači da su oni stvarno i zaslužili svoje ocjene

madame.bovary
26.04.2011., 13:58
hvala :)

osvetnik_007
30.04.2011., 21:15

.
Budi tako ljubazan pa mi napiši koji magistar farmacije raznosi lijekove. Ja sam magistar farmacije, bio sam šef raznosačima lijekova i svi su oni imali 3 razreda srednje škole i važeću vozačku dozvolu odgovarajuće kategorije. To su jedini formalni uvjeti za takov posao.

mr. pharm.
01.05.2011., 14:32

ja ne vjerujem da jedan student medicine moze pitati takvo nesto :cerek:
farmacija jest medu najtezim studijima, i teza je od medicine jer treba razumijeti gradivo koje ucis, dok na medicini ako dobro sve nastrebas ide bez problema (poslije na specijalizaciji je drukcije al do tada...). takoder, isto bi se mi farmaceuti mogli zapitati sta ce vama ona sva silna anatomija koju ucite kad ce dio vas zavrsiti kao lijecnici opce prakse koji ce penzicima prepisivati tablete za tlak a djecici sirupe za kasalj

Bat Kol
01.05.2011., 14:58
ja ne vjerujem da jedan student medicine moze pitati takvo nesto :cerek:
farmacija jest medu najtezim studijima, i teza je od medicine jer treba razumijeti gradivo koje ucis, dok na medicini ako dobro sve nastrebas ide bez problema (poslije na specijalizaciji je drukcije al do tada...). takoder, isto bi se mi farmaceuti mogli zapitati sta ce vama ona sva silna anatomija koju ucite kad ce dio vas zavrsiti kao lijecnici opce prakse koji ce penzicima prepisivati tablete za tlak a djecici sirupe za kasalj

Veliš - na medicini ne treba razumjeti gradivo? :rolleyes:

Argumenti ti nisu na razini jer bi se netko mogao zapitati zašto vi imate anatomiju (naravno, ne u istom opsegu); ili fiziologiju (nekom tko se time ne bavi to također zvuči nevjerojatno).

Nećemo se prepucavat niti uspoređivat čiji je tata jači. Ovo su informativni topici.

A svaki daljnji offtopic će se kažnjavat kartonima.

kemičark@
07.05.2011., 22:07
Napiši maturu iz biologije i kemije s cca 70 posto, i imaš dobre šanse. Ma šta dobre, massivne

nadam se.....najviše me strah što sam tek nedavno počela s učenjem.....bojim se da to neće biti dovoljno ;(((

Luna992
12.05.2011., 00:15
Jedna sam od onih rijetkih koje lijekovi fasciniraju. Je li mi za farmakologiju bolje ići na medicinu ili farmaciju? Vidim da je dosta ljudi u istraživanju lijekova potpisano kao md, ph.d., nisam ih baš vidjela PharmD, ph.d. ili MPharm, ph.d. i slično. A i na MEF-u je poslijediplomski studij farmakologije. Mislim, meni bi logičnije bilo farmacija pa farmakologija, ali mi se čini da uglavnom md-evi završavaju to.

Geppetto
12.05.2011., 11:33
Jedna sam od onih rijetkih koje lijekovi fasciniraju. Je li mi za farmakologiju bolje ići na medicinu ili farmaciju? Vidim da je dosta ljudi u istraživanju lijekova potpisano kao md, ph.d., nisam ih baš vidjela PharmD, ph.d. ili MPharm, ph.d. i slično. A i na MEF-u je poslijediplomski studij farmakologije. Mislim, meni bi logičnije bilo farmacija pa farmakologija, ali mi se čini da uglavnom md-evi završavaju to.

Ako te zanima internacionalna karijera, onda je puno bolje M.D. ili M.D + PhD jer se medicinska diploma više cijeni od farmaceutske i otvara više vrata.

Ako te zanimaju samo lijekovi i kako oni djeluju samo zbog znatiželje i ne namjeravaš graditi karijeru od toga, onda je puno pametnije ići na farmaciju da se uštediš nepotrebnog truda, a možeš i poslije farmacije na postdiplomski na medicinu (bar mislim da možeš, jer znam da poslije medicine možeš na farmaciju).

Postoji i specijalizacija KLINIČKA FARMAKOLOGIJA i TOKSIKOLOGIJA, ali tu je naravno potrebna medicinska diploma i to bi jako koristilo kod istraživanja lijekova i kliničkih ispitivanja. Dakle, ako želiš biti "ultimate" stručnjak za lijekove, idealni put bi bio sljedeći: medicina + postiplomski farmakologija + specijalizacija Klinička farmakologija i toksikologija. A sad si ti iskombiniraj kako tebi najbolje odgovara. :mig:

Sumpor
12.05.2011., 16:12
Ako te zanima internacionalna karijera, onda je puno bolje M.D. ili M.D + PhD jer se medicinska diploma više cijeni od farmaceutske i otvara više vrata.

A kako vi to kolega znate? Bogatim iskustvom u inozemstvu ? :rofl:

Geppetto
13.05.2011., 00:01
A kako vi to kolega znate? Bogatim iskustvom u inozemstvu ? :rofl:

Jako smiješno :kava:.

Ako te baš zanima, moji roditelji su bliski s osobom čiji je član obitelji glavni direktor jedne međunarodne farmaceutske kompanije, a mamina poznanica radi na visokom položaju u jednoj od najvećih farmaceutskih korporacija na svijetu - oboje su završili medicinu. I oboje su rekli (ne meni izravno nego preko moje mame) da je medicina najbolja odskočna daska, ne samo za visoke pozicije u farm.industriji (to me ne zanima) već za istraživačke projekte na koje ja ciljam.
E sad, ja mislim da osobe koje cijeli život rade u tom području, koje su izgradile respektabilne karijere i između ostalog zapošljavaju nove ljude ipak imaju nekog pojma o čemu pričaju. :mig:

edward0910
13.05.2011., 21:43
ovako, u toku samog studiranja definitvno ces naucit kudikamo više o lijekovima na farmaciji, pa tako i farmakologiju koja je dosta opširnija nego na medicini, a ovo da u istraživanjima ima više doktora medicine je istina, ali s druge strane put u znanost počinje na razne načine, i nema razloga zašto se to nebi moglo s FBF diplomom, bitniji je u tom pogledu naknadni doktorski studij recimo i znanstveni radovi

niky1204
16.05.2011., 15:40
Htjela bih upisat medicinsku biokemiju. Prosjek ocjena mi je 4,2. Kakve bi trebala imat ocjene iz državne mature kako bi upala?? Hvala. :)

roki,,,
27.05.2011., 12:30
ima li ko ideju, jel pricao ko sa kakvim ljudima, koliko se otprilike ocekuje % za upast?

I'm_in
27.05.2011., 17:54
pozdrav, e zna mozda netko koliko je prosle godine trebao bodova za upis na farmaciju...

divazg
27.05.2011., 20:45

pa ovako: na medicini imaš farmakologiju, a na farmaciji imaš farmakologiju, dvije farmaceutske kemije, biokemiju lijekova, farmaceutiku, oblikovanje lijekova i analitiku lijekova pa ti sad sama procijeni gdje su lijekovi bolje obrađeni :mig:

toni987
27.05.2011., 21:05
pozdrav, e zna mozda netko koliko je prosle godine trebao bodova za upis na farmaciju...
zna netko?

- Juicy -
27.05.2011., 22:31
714 je imao zadnji na listi..

roki,,,
27.05.2011., 22:41
714 je imao zadnji na listi..

nije to bas lako ostvarivo :/
isti uvjeti, isto 125 ljudi?

roki,,,
28.05.2011., 00:34
dajte recite mi, nasao sam na stranici farmacije neki clanak o natjecaju za upise, al kad otvorim to nigdje konkretno se ne spominje da je to bas FARMACIJA, a bilo bi logicno da je ako je na toj stranici.. ugl zbunilo me sta nesto pise da je matematika 350 bodova itd :S

http://www.pharma.hr/NovostiOpsirnije.aspx?id=Nzcz&prikaz=simple
jel ovo od farmacije?

i ukratko mi recite jel trebam sta prijavit i dokad??

- Juicy -
28.05.2011., 12:43
Da, isti su uvjeti bili i isto 125 ljudi, a ako si napisao dobro maturu nebi trebao biti problem s bodovima.. ;)
Što se tiče ovog natječaja tu su nabrojani svi fakulteti i njihovi uvjeti, a na 27. str. ti piše točno za farmaciju i matematika donosi do 200 bodova isto koliko i kem i bio..
nekih dodatnih prijava mislim da nema, a ako bude negdje će biti obavijest..

adonis_vernalis
28.05.2011., 13:49
Evo ovako student sam prve godine farmacije pa da vam dam neke informacije, ne o faksu, nego vezano za upise preko državne mature jer smo mi za sad jedina ganeracija koja se tako upisavala na fakseve:
Na listi sam bio 55. do 125 ljudi koji su primali. Čini mi se da je zadnji imao nekih 710-720 bodova...
Matematiku sam imao 80 %, biologiju 83%, kemiju 70 % hrvatski jezik skromnih 65% te engleski 93 %,a prosjek ocjena svih 4 razreda mi je bio 4.65 i čini mi se da sam imao nekih 775 bodova. Pa eto mislim da je onda zadnji imao neki prosjek cca 4.5 i 70 % rješenosti iz svih predmeta jer to daje zbroj od 715 bodova...
Sretno na maturi barem ovom još što je ostalo i nadam se da ćete upasti na faks koji želite :D

roki,,,
28.05.2011., 15:07
Evo ovako student sam prve godine farmacije pa da vam dam neke informacije, ne o faksu, nego vezano za upise preko državne mature jer smo mi za sad jedina ganeracija koja se tako upisavala na fakseve:
Na listi sam bio 55. do 125 ljudi koji su primali. Čini mi se da je zadnji imao nekih 710-720 bodova...
Matematiku sam imao 80 %, biologiju 83%, kemiju 70 % hrvatski jezik skromnih 65% te engleski 93 %,a prosjek ocjena svih 4 razreda mi je bio 4.65 i čini mi se da sam imao nekih 775 bodova. Pa eto mislim da je onda zadnji imao neki prosjek cca 4.5 i 70 % rješenosti iz svih predmeta jer to daje zbroj od 715 bodova...
Sretno na maturi barem ovom još što je ostalo i nadam se da ćete upasti na faks koji želite :D

a i nisam predobro bas napisao po pitanju farmacije, u tome i je stvar... jer sam sjebao mat i bio (oboje 55-60%)......

hvala na informaciji

toni987
30.05.2011., 14:50
ce bit dosta 670b ove god. na farmaciji? sta mislita,kakva je navala ove god i to?

Miss H.
30.05.2011., 18:37
ce bit dosta 670b ove god. na farmaciji? sta mislita,kakva je navala ove god i to?

teško :( pogotovo jer je bila lakša biologija

XXlunaXX
31.05.2011., 11:23
Postoji li na ovom faksu neki diplomski koji se moze upisati sa zavrsenim preddiplomskim na nekom drugom fakultetu? Ili je to iskljucivo integrirani studij?

Geppetto
31.05.2011., 12:30
Postoji li na ovom faksu neki diplomski koji se moze upisati sa zavrsenim preddiplomskim na nekom drugom fakultetu? Ili je to iskljucivo integrirani studij?

Odgovor je NE. Isključivo je integriran (5 + 0), kao i svi ostali fakulteti biomedicinskog područja.

Minimalne su šanse da će biti dovoljno manje od 700 bodova.

Ref
31.05.2011., 19:51
Dakle, da ponovim pitanje za medicinsku biokemiju. Koliko je zadnji upisani imao bodova? Na stranici studij.hr piše 658, ali to izgleda malo.

acid alice
01.06.2011., 08:24
e ljudi, a jel bi bilo za odahnut (siguran upad na fbf) ako bi imala 720-740 bod (stavila sam i farmaciju i med.biokem.)
da li se može upisati m.b. pa prebaciti nakon prve godine na farmaciju uz polaganje predmeta razlike (povijest farmacije)?da li se to često događa?

haiku
01.06.2011., 09:07
e ljudi, a jel bi bilo za odahnut (siguran upad na fbf) ako bi imala 720-740 bod (stavila sam i farmaciju i med.biokem.)
da li se može upisati m.b. pa prebaciti nakon prve godine na farmaciju uz polaganje predmeta razlike (povijest farmacije)?da li se to često događa?

ne moze se prebaciti na farmaciju s m.b., moras ici ponovo na prijemni ili maturu (ovisno sta ce dogodine biti) i ako prodes upises farmaciju i priznaju ti polozene ispite sa 1.god m.b. i btw. povijest farmacije je izborni kolegij pa se on ne polaze kao razlika :)

ivonsy1812
02.06.2011., 20:09
ne moze se prebaciti na farmaciju s m.b., moras ici ponovo na prijemni ili maturu (ovisno sta ce dogodine biti) i ako prodes upises farmaciju i priznaju ti polozene ispite sa 1.god m.b. i btw. povijest farmacije je izborni kolegij pa se on ne polaze kao razlika :)

moze se prebaciti s med. biokemije na farmaciju poslije prve godine bez ponovnog polaganja mature ili prijemnog! a razlika ti je jedino farmaceutska botanika...

- Juicy -
02.06.2011., 20:42
moze se prebaciti s med. biokemije na farmaciju poslije prve godine bez ponovnog polaganja mature ili prijemnog! a razlika ti je jedino farmaceutska botanika...

to ovisi o odluci vijeća.. za akademsku 2011/12. se ne može prebacivati ni s pbf-a ni s med.biokemije, tako su bar kolegi rekli..

Hex Yeah
07.06.2011., 19:02
Pozdrav

Zanima me što je sve bitno za upis na ovi fakultet(kako se točno boduje za rang listu,Koji sve predmeti koliko bodova nose,prosjek exc. exc.)

I ako netko zna dali je za upis potrebno bilo "pohađat" nastavu Biologije,Kemije,Fizike(Tijekom Srednje Škole) ili je samo bitno da se rješe na Maturi...

I Odnos Kemije I matematike(Po težini) na ovom Faksu u usporedbi s Prehrambeno Tehnološkim U osjeku ^^

Hvala Unaprijed :top:

toni987
07.06.2011., 19:42
oće bit dosta 480 bodova za upast na farmaciju, ipak su prijemni bili dosta teži ove godine? :/

- Juicy -
07.06.2011., 21:15
oće bit dosta 480 bodova za upast na farmaciju, ipak su prijemni bili dosta teži ove godine? :/

Sumnjam... A što se težine tiče koliko sam ja vidjela ovogodišnje testove nisu bili teži od prošle godine..

Pozdrav

Zanima me što je sve bitno za upis na ovi fakultet(kako se točno boduje za rang listu,Koji sve predmeti koliko bodova nose,prosjek exc. exc.)

I ako netko zna dali je za upis potrebno bilo "pohađat" nastavu Biologije,Kemije,Fizike(Tijekom Srednje Škole) ili je samo bitno da se rješe na Maturi...

I Odnos Kemije I matematike(Po težini) na ovom Faksu u usporedbi s Prehrambeno Tehnološkim U osjeku ^^

Hvala Unaprijed :top:

na stranici postani-student sve piše.. ;)

NeLa ZD
10.06.2011., 08:19
jel bilo prijemnog kako su govorili da ce uvest ?

Sumpor
10.06.2011., 17:59
jel bilo prijemnog kako su govorili da ce uvest ?

Nema tak šta.

acid alice
12.06.2011., 12:11
navodno će sljedeće godine uvest prijemni, priča se da je fbf ove godine zakasnio prijaviti ovima iz ncvvo-a za prijemni
da li bi bilo dovoljno 720-730 bodova za upast?
ako mi je matka 60 posto,imat ću 727.27 bodova, :ne zna:

adonis_vernalis
12.06.2011., 13:29
navodno će sljedeće godine uvest prijemni, priča se da je fbf ove godine zakasnio prijaviti ovima iz ncvvo-a za prijemni

Ako ti matematika bude 60 % upast ćeš - 90 % sam siguran :D

I da netko je pito hoće li 480 bodova bit dovoljno - možda ako si sakrio negdje kojih 250ak bodova koje planiraš donijet na upis xD

bubamara11
17.06.2011., 20:46
ja iman prosjek 4,1...je li mogu opce sanjati o upisu medicinske biokemije?

number 19
18.06.2011., 12:25

Znaš li kad će se znat hoće li bit prijemnog?

I kakva je onda procedura tj. piše li se prije ili poslije rezultata mature?

P.S. Naša sam temu na forumu o prijemnima za taj fakultet - neće na dobro.

acid alice
18.06.2011., 14:12

pa nagađam da će se znat do kraja prvog mjeseca ove godine, tko zna,vjerovatro će bit organizirano kao i na mef-u i na ffzg

NeLa ZD
19.06.2011., 09:05

pa bilo bi logicno da se pise poslije mature, tako je barem i sa ostalim fakultetima koji traze prijemni, svi pisu poslije drzavne mature ...

nabaci link od teme ako mozes ? :)

acid alice
26.06.2011., 18:46
došli rezultati iz mature!
imam 733,9, valjda će to bit dosta :ceka:

Pharmacist.
27.06.2011., 10:27
Ja imam 731,9. Mislite li da će to biti dovoljno za farmaciju?

Sumpor
27.06.2011., 12:43
Ja imam 731,9. Mislite li da će to biti dovoljno za farmaciju?

Sve vam ovisi o konkurenciji. Prošle godine je tako negdje bila granica za upad ako se ne varam.

kaksi
27.06.2011., 12:54
818,2 farmacija 1. izbor

Cefeja
27.06.2011., 22:56
828,8 biokemija prvi izbor :)

Pharmacist.
27.06.2011., 23:01
osamsto i nešto....
super,zavidim vam! a ja misla da ce ove godine prag biti nizi nego prosle(kada je zadnja osoba imala 714,9) jer je kemija bila osjetno teza,dapace preteska...

27.06.2011., 23:01
875,5, 3. i 4. izbor biokemija i farmacija :D

dmetoo
28.06.2011., 18:16
875,5, 3. i 4. izbor biokemija i farmacija :D

Držim ti fige za prvi i drugi izbor! :top: Man' se ti farmacije, pusti nas sa manje bodova! :mig:

28.06.2011., 18:39
Držim ti fige za prvi i drugi izbor! :top: Man' se ti farmacije, pusti nas sa manje bodova! :mig:

hahah, hvala :D
samo ti njih drži, na drugi sigurno upadam (zasad je drugi, bože moj :rofl:), no na prvom je navala ufff :D
u svakom slučaju, vas puštam ovdje, nije farmacija tu jer ju želim, nego da vidim gdje ću bit na listi :mig:

acid alice
28.06.2011., 18:56

potpis :D
neću ja još jednu godinu pauzirat bzvz xd

p.s. dmetoo kak stojiš sa bodovima? :)

Pharmacist.
28.06.2011., 19:00
acid alice,ti si pauzirao godinu? kako to da nisi nesto upisao,npr pbf pa se prebacio?

acid alice
28.06.2011., 19:05
acid alice,ti si pauzirao godinu? kako to da nisi nesto upisao,npr pbf pa se prebacio?

pauzirala :)
pa i jesam na pbf-u, ali nema prebacivanja (prebacivanje bi bilo da nastavim 2. godinu na farmaciji), pa ionako moram sve ispočetka. htjela sam reć da neželim gubit još jednu godinu ( brzopletost :kava: )
(krivo sam se izrazila u vezi pauziranja )

Pharmacist.
28.06.2011., 19:11
pauzirala :)
pa i jesam na pbf-u, ali nema prebacivanja (prebacivanje bi bilo da nastavim 2. godinu na farmaciji), pa ionako moram sve ispočetka. htjela sam reć da neželim gubit još jednu godinu ( brzopletost :kava: )
(krivo sam se izrazila u vezi pauziranja )

i kako je na pbfu? koji smjer? i znaci li to da si u stanju izgubit jos jednu godinu zbog nekakve farmacije? :D

acid alice
28.06.2011., 19:17
i kako je na pbfu? koji smjer? i znaci li to da si u stanju izgubit jos jednu godinu zbog nekakve farmacije? :D

na pbf-u sam smjer prehrambena tehnologija - to tko upiše će vidit da je taj smjer ispunjen sa onima koji nisu uspjeli upast gdje su htjeli, dok se za preostala 2 smjera "čupaju".
inače je oke faks, malo je raspored koma po meni (male pauze između predavanja,tu i tamo pauza usred predavanja,ali se čovjek navikne)
mora se kontinuirano učit ako želiš bez muke proć,al da se nešto i kampanjski sredit uz više truda,muke,nespavanje i svega ;)
kako misliš izgubiti još jednu godinu radi farmacije? imam 733 boda za farmu, pa se bojim da će bit to blizu donje granice ( a pbf ne želim, pogotovo jer sam prokockala drugi semestar radi mature ) :ne zna:

Pharmacist.
28.06.2011., 19:21
na pbf-u sam smjer prehrambena tehnologija - to tko upiše će vidit da je taj smjer ispunjen sa onima koji nisu uspjeli upast gdje su htjeli, dok se za preostala 2 smjera "čupaju".
inače je oke faks, malo je raspored koma po meni (male pauze između predavanja,tu i tamo pauza usred predavanja,ali se čovjek navikne)
mora se kontinuirano učit ako želiš bez muke proć,al da se nešto i kampanjski sredit uz više truda,muke,nespavanje i svega ;)
kako misliš izgubiti još jednu godinu radi farmacije? imam 733 boda za farmu, pa se bojim da će bit to blizu donje granice ( a pbf ne želim, pogotovo jer sam prokockala drugi semestar radi mature ) :ne zna:

da,nadam se i ja da ćemo mi sa 730-ak upast,ali nekako sam cijela u strahu i panici...

dmetoo
28.06.2011., 19:23
potpis :D
neću ja još jednu godinu pauzirat bzvz xd

p.s. dmetoo kak stojiš sa bodovima? :)

Hh, ni ja ne želim još jednu godinu dangubit, tj. ne dangubim ju, studiram al ne ono što želim.. :(
Ja ti imam 710 bodova :flop: Sumnjam da će to biti dosta za Zg, al nadam se barem da ću u St upast! :mad:

Pharmacist.
28.06.2011., 19:34
Hh, ni ja ne želim još jednu godinu dangubit, tj. ne dangubim ju, studiram al ne ono što želim.. :(
Ja ti imam 710 bodova :flop: Sumnjam da će to biti dosta za Zg, al nadam se barem da ću u St upast! :mad:

koliko ja cujem/znam, tih 710 bi NAVODNO mozda cak i moglo biti dovoljno za zg jer ce ove godine NAVODNO bodovni prag biti nizi zbog prezahtjevne drz mature iz kemije (?)

dmetoo
28.06.2011., 19:41
koliko ja cujem/znam, tih 710 bi NAVODNO mozda cak i moglo biti dovoljno za zg jer ce ove godine NAVODNO bodovni prag biti nizi zbog prezahtjevne drz mature iz kemije (?)

E da, tome se i ja nadam..

Sparkly
28.06.2011., 19:46

Ja mislim da će ove godine prag biti oko 690.

Pharmacist.
28.06.2011., 20:01
Ja mislim da će ove godine prag biti oko 690.

Ozbiljno??????? meni se to ipak cini malo prenisko, ali nadam se da si u pravu!:)

dapace,mene pere neka paranoja da ce prag biti i visi nakon sta sam vidjela na forumu da ljudi imaju 800+ bodova (ipak, pokusavam si utuviti u glavu da takvo razmisljanje nema veze sa zdravim razumom)... :(

28.06.2011., 20:08
ima vas tona sa 700-750 bodova koji se molite za upad, a nas s 800+ je neznatno. a i čak što nas ima, nismo za farmu, nego produžujemo dalje :mig:

Sparkly
28.06.2011., 20:25
Ozbiljno??????? meni se to ipak cini malo prenisko, ali nadam se da si u pravu!:)

dapace,mene pere neka paranoja da ce prag biti i visi nakon sta sam vidjela na forumu da ljudi imaju 800+ bodova (ipak, pokusavam si utuviti u glavu da takvo razmisljanje nema veze sa zdravim razumom)... :(

Jedan dečko je prošle godine imao oko 750 bodova i bio je 50.,
mislim da prvih 10 ima preko 900, onda su oni s 800 od 10.-40. mjesta i dalje svi 700+

Ovo je moja odokativna procjena, s tim da je ove godine nekima kemija teža pa možemo očekivat barem malo niži prag.

ima vas tona sa 700-750 bodova koji se molite za upad, a nas s 800+ je neznatno. a i čak što nas ima, nismo za farmu, nego produžujemo dalje :mig:

:mig:

- Juicy -
28.06.2011., 20:34

Točnije 777 bodova je bilo 50. mjesto.. :)

Pharmacist.
28.06.2011., 20:36
mislim da prvih 10 ima preko 900, onda su oni s 800 od 10.-40. mjesta i dalje svi 700+

Ovo je moja odokativna procjena, s tim da je ove godine nekima kemija teža pa možemo očekivat barem malo niži prag.

ispravak! prosle godine 50. na listi imao je 780 bodova.informacija je sto posto tocna jer sam upravo provjerila njegove bodove na proslogodisnjoj listi kojoj imam pristup jer mi je frendica prosle godine upisala farmaciju pa provjeravam preko njenog profila na posrani student hr:)

evogac: 50 3527885274 1. 0 230,50 549,67 0,00 780,2 Da Detaljno

Sparkly
28.06.2011., 20:52
ispravak! prosle godine 50. na listi imao je 780 bodova.informacija je sto posto tocna jer sam upravo provjerila njegove bodove na proslogodisnjoj listi kojoj imam pristup jer mi je frendica prosle godine upisala farmaciju pa provjeravam preko njenog profila na posrani student hr:)

Aha, ok hvala na detaljnim info.:) Ja mislim da će svi sa 700 ove godine dobit svoje mjesto.

Pharmacist.
28.06.2011., 21:17
Aha, ok hvala na detaljnim info.:) Ja mislim da će svi sa 700 ove godine dobit svoje mjesto.

Dao Bog!!!!!!!!!!:) ali vidjet cemo sve u cetvrtak kad dodju orjentacijske liste....

dmetoo
28.06.2011., 21:37
Prošle godine ih je troje imalo preko 900 bodova, 34 preko 800 i ovi ostali preko 714.9 bodova. Dao Bog da se ove godine snizi prag na barem 700 bodova! :)

acid alice
28.06.2011., 21:54
Prošle godine ih je troje imalo preko 900 bodova, 34 preko 800 i ovi ostali preko 714.9 bodova. Dao Bog da se ove godine snizi prag na barem 700 bodova! :)

oni koji su imali 900+ bodova dobili su bodove sa dodatnih natjecanja
:mig: (piše pod "detaljno" na rang listi prošle god)

dmetoo
28.06.2011., 22:12

A pa ok, svaka im čast, bit će takvih, na našu žalost, i ove godine :(

28.06.2011., 22:19

ispravak, ja za skoro sve fakseve sa svoje liste imam preko 900 bodova, a nijedan jedini bod nisam dobila od natjecanja :p

Komplexon III
29.06.2011., 13:46
Sad mi je jos draze, kad kazete da je drzavna matura iz kemije bila prezahtjevna, da je sastavlja moja profesorica iz kemije.... :D :D :D

acid alice
29.06.2011., 13:49
Sad mi je jos draze, kad kazete da je drzavna matura iz kemije bila prezahtjevna, da je sastavlja moja profesorica iz kemije.... :D :D :D

dakle ti imaš onda vjerovatrno barem 70-ak posto riješen ispit... ili ne? barem neki secret stash skripti i pitanja za dm

Sumpor
29.06.2011., 16:22
dakle ti imaš onda vjerovatrno barem 70-ak posto riješen ispit... ili ne? barem neki secret stash skripti i pitanja za dm

Svatko tko je učio i malo se pripremio mogao je imati preko 70% :kava:

29.06.2011., 17:00
Svatko tko je učio i malo se pripremio mogao je imati preko 70% :kava:

viđ, ja nisam pipnula i imala sam ravno 80% :D
al uzmi u obzir da sam dvostruka županijska prvakinja :zubeki:

Đi :)
29.06.2011., 18:15
ispravak, ja za skoro sve fakseve sa svoje liste imam preko 900 bodova, a nijedan jedini bod nisam dobila od natjecanja :p

she freaks! :D

Cefeja
29.06.2011., 19:28
zna li itko kako će biti s plačanjem školarine ove godine? ukinuli su ono da svi na prvoj godini imaju besplatno :(

Sparkly
29.06.2011., 20:05
ukinuli su ono da svi na prvoj godini imaju besplatno :(

Di to piše?

29.06.2011., 20:11
she freaks! :D

what? :D i još nisam zadovoljna, i need more, i want more :rofl:
ne, fakat, htjedoh reć da ima nas koji nismo pokupili bodove s natjecanja :D

acid alice
29.06.2011., 20:40
what? :D i još nisam zadovoljna, i need more, i want more :rofl:
ne, fakat, htjedoh reć da ima nas koji nismo pokupili bodove s natjecanja :D

istina, županijska ne nose bodove :rolleyes:

Cefeja
29.06.2011., 20:54
Di to piše?
zakon novi takav ide na glasanje zato štrajkaju fakulteti među ostalim.. ako neće to ukinut na jesen ukinut će ubrzo nakon početka jer država nema novaca za financiranje školarina. pa će vjerojatno biti neke fore tipa 10% najboljih ne plaća, 10% najgorih plaća punu cijenu, a ovi između se oslobađaju po nekom postotku...

Sumpor
29.06.2011., 22:09
zakon novi takav ide na glasanje zato štrajkaju fakulteti među ostalim.. ako neće to ukinut na jesen ukinut će ubrzo nakon početka jer država nema novaca za financiranje školarina. pa će vjerojatno biti neke fore tipa 10% najboljih ne plaća, 10% najgorih plaća punu cijenu, a ovi između se oslobađaju po nekom postotku...

Iskreno, tako nešto se trebalo uvesti davno prije. Pun kurac prije. Plaćanje studija po uspjehu mi zvuči apsolutno pravedno. Pa će možda vječni studenti završiti fakseve. :p

Ali, dosta OT, pozdravljam sve buduće kolege i nadam se da će biti spremni na jesen krenuti punom parom.

Pharmacist.
29.06.2011., 22:21
da bi se krenulo punom parom prvo treba upast!!! ali ajde,jos samo malo neizvjesnosti sutra su orjentacijske!!!

Komplexon III
29.06.2011., 22:56

zar sumnjas? 90-ak% i skripte i pitanja... hahaahahah ma ne bi ona to nikad napravila. sjecam se kad sam bio u 1. srednje i ona nas je pripremala za natjecanje. znala je kako natjecanje izgleda i sve zadatke, ali njezini zadaci koje smo morali rjesavat su bili :eek:
npr. ona je nama davala takve zadatke iz frekvencija, valova, valnih duzina, boja da smo pocimali od E=mc2 i slicno, a u testu je bilo uvrstit u formulu, cak nije trebalo ni planckovu konstantu znat napamet -.-
ali ne brinite, cim nesto nabavim sjetit cu se i vrlih forumasa :)

Cefeja
29.06.2011., 23:58
Iskreno, tako nešto se trebalo uvesti davno prije. Pun kurac prije. Plaćanje studija po uspjehu mi zvuči apsolutno pravedno. Pa će možda vječni studenti završiti fakseve. :p

Ali, dosta OT, pozdravljam sve buduće kolege i nadam se da će biti spremni na jesen krenuti punom parom.

ma samo sam htjela znati kako to unkcionira na FBF, jer ovisi od fakulteta do fakulteta kako će odredit kvotu onih koji ne plaćaju odnosno plaćaju. Da se znam psihički pripremit :)

Pharmacist.
30.06.2011., 10:18
Objava privremenih rang-lista
Obavještavamo sve kandidate da će privremene rang-liste po studijskim programima biti objavljene 4. srpnja 2011. godine. Određen broj visokih učilišta još nije unio rezultate dodatnih provjera znanja, vještina i sposobnosti te, također, ponegdje još nije evidentirano ni udovoljavanje posebnim preduvjetima za upis. Isto tako, u tijeku je rješavanje pristiglih prigovora na rezultate ispita državne mature, koji mogu utjecati na konačan broj bodova. Objavljivanje rang-lista bez ovih podataka moglo bi stvoriti krivu sliku jer bi se kandidatima koji trenutačno, zbog manjka podataka, ne ispunjavaju preduvjete na studiju višega prioriteta ponudio sljedeći po redu studij na kojemu ispunjavaju preduvjete i po bodovima ulaze u upisnu kvotu, čime bi zauzeli mjesto slabijim kandidatima kojima je to najviši prioritet, koji bi pak biti raspoređeni na svoj studij nižega prioriteta i tako dalje.

Očekuje se da će, sukladno vremeniku objavljenome u brošuri, konačni rezultati ispita državne mature biti objavljeni 4. srpnja te će i svi drugi podatci nužni za stvaranje realnih rang-lista do tada biti uneseni.

Valja napomenuti da će i na rang-listama nakon 4. srpnja biti promjena, no one će biti uzrokovane prijavama i odjavama studijskih programa te izmjenama prioriteta. Tek će se stanje 7. srpnja 2011. godine u 23.59 smatrati konačnim.

Detaljnija objašnjenja o nastavku postupka bit će objavljena u trenutku objave privremenih rang-lista.

Objavljeno: 30.6.2011, 09:15

NARAVNO....OPET ČEKANJE WUHUUUUUUUUU

Saphira_5648
01.07.2011., 19:52
Ja imam 856,7 bodova, zeznula sam kemiju pa sam rijesila samo 83%. :( :( Mislite da će to biti dovoljno za medicinsku biokemiju ili farmaciju? :confused:

Svi moji prijatelji se pitaju isto pitanje jer smo svi nažalost riješili kemiju ispod očekivanih 90%... A svi fakat želimo na FBF, ja sanjam o tome još od 7. razreda osnovne i sad ako ne upadnem, ubit ću se. Valjda nije tolika navala pa će ostati kojih 15-ak mjesta za mene i moje prijatelje. Što mislite, hoće li sniziti prag? :confused: :confused:

dmetoo
01.07.2011., 20:08
Ja imam 856,7 bodova, zeznula sam kemiju pa sam rijesila samo 83%. :( :( Mislite da će to biti dovoljno za medicinsku biokemiju ili farmaciju? :confused:

Svi moji prijatelji se pitaju isto pitanje jer smo svi nažalost riješili kemiju ispod očekivanih 90%... A svi fakat želimo na FBF, ja sanjam o tome još od 7. razreda osnovne i sad ako ne upadnem, ubit ću se. Valjda nije tolika navala pa će ostati kojih 15-ak mjesta za mene i moje prijatelje. Što mislite, hoće li sniziti prag? :confused: :confused:

O kakvom pragu ti pričaš? Pa prošle godine je zadnji upisani imao 714.9 bodova :kava:

EDIT: S tim bodovima bi prošle godine bila 12. na listi za farmaciju!

Saphira_5648
01.07.2011., 20:55
O kakvom pragu ti pričaš? Pa prošle godine je zadnji upisani imao 714.9 bodova :kava:

EDIT: S tim bodovima bi prošle godine bila 12. na listi za farmaciju!

Pa ne znam, vidjela sam u ovom topicu da ljudi imaju jako dobre bodove pa sam se zabrinula... Tko zna koliko ih je još koji imaju bodove kao ja ili bolje... :ne zna:

carmen379
01.07.2011., 21:00

imam isti problem kao i ti,imam 840 bodova i citajuci ovaj forum prestravila sam se.odkad znam za sebe zelim na farmaciju i ubila sam se ko konj na maturi za tu kemiju,koju sam rijesila traljavih 82 %...nadam se da cu upast i ostvarit svoj san

Saphira_5648
01.07.2011., 21:04
imam isti problem kao i ti,imam 840 bodova i citajuci ovaj forum prestravila sam se.odkad znam za sebe zelim na farmaciju i ubila sam se ko konj na maturi za tu kemiju,koju sam rijesila traljavih 82 %...nadam se da cu upast i ostvarit svoj san

Ajme znam kako ti je! Nadam se da ćemo obje upasti... Isto tako i dio mog razreda. Sretno! Trebat će nam.
A svi kažu da je matura iz kemije bila dosta lagana, kao i prošle godine pa bi mogli podići prag... :(

carmen379
01.07.2011., 21:06
Ajme znam kako ti je! Nadam se da ćemo obje upasti... Isto tako i dio mog razreda. Sretno! Trebat će nam.
A svi kažu da je matura iz kemije bila dosta lagana, kao i prošle godine pa bi mogli podići prag... :(

hvala na lijepim zeljama,trenutno mi svaka utjesna rijec puno znaci...

kaksi
01.07.2011., 22:40
Dajte se malo saberite. :kava: prvo si pogledajte vaš rang u generaciji iz kemije, taman da svi bolji idu na farmaciju, opet ste u prvih 40.

Kemija ove godine lakša? i don't think so.

Nisu odjednom svi učenici postali duplo bolji.

A možda su vaši postovi ipak diskretno preseravanje koje nisam na vrijeme skužil :rolleyes:

žacko11
02.07.2011., 00:06
Molimn, ako netko ima prakse ili posjeduje dotični lijek,da me kontaktira na p.p
Naime lijek se zove Concerta ritalin,ili Ritalin -10. Kod poremečaja ADHD.

Hvala.

Saphira_5648
02.07.2011., 01:56
Oprosti što ne mogu biti sigurna u svoj upad na faks, kao što ne mogu biti sigurna ni hoće li meteor sutra pogoditi Zemlju. Možda nemam toliko bodova kao ti, ali ostaje mi nada jer sad ne mogu ništa promijeniti. A moja zabrinutost oko upada nije diskretno preseravanje (štoviše, nije uopće preseravanje) jer kad zanemarim svoj centil iz kemije, ostaje puno drugih faktora koji se gledaju pri upisu, a koji mogu druge ljude dovesti u prednost prilikom stvaranja rang-lista.

To što kažeš da nisu svi učenici postali duplo bolji... Moguće. Ali opet, ništa se ne može sa sigurnošću znati. :ne zna:

dmetoo
02.07.2011., 09:54
Rekao sam ti da bi s tim bodovima prošle godine bila 12 od 125. Zar ti to nije dovoljno?? :confused:

Pharmacist.
02.07.2011., 11:05
okej a da jednostavno ignorirate Saphira_5648??? fore lose,totalno nedomisljat i nepotreban pokusaj ismijavanja

JacktRX
02.07.2011., 11:54
Molimn, ako netko ima prakse ili posjeduje dotični lijek,da me kontaktira na p.p
Naime lijek se zove Concerta ritalin,ili Ritalin -10. Kod poremečaja ADHD.

Hvala.
Ritalin i Concerta se ne prodaju u Hrvatskoj i ne mogu se nikako ovdje nabaviti. Moguće ih je kupiti u Sloveniji na hrvatski recept koji izdaje isključivo psihijatar.
Ekvivalent navedenih lijekova je Strattera (Eli Lilly) koja navodno ne stvara ovisnost (za razliku od gore navedenih) i možeš ga kupiti u Hrvatskoj ako ga psihijatar prepiše.

kaksi
03.07.2011., 23:27
Oprosti što ne mogu biti sigurna u svoj upad na faks, kao što ne mogu biti sigurna ni hoće li meteor sutra pogoditi Zemlju. Možda nemam toliko bodova kao ti, ali ostaje mi nada jer sad ne mogu ništa promijeniti. A moja zabrinutost oko upada nije diskretno preseravanje (štoviše, nije uopće preseravanje) jer kad zanemarim svoj centil iz kemije, ostaje puno drugih faktora koji se gledaju pri upisu, a koji mogu druge ljude dovesti u prednost prilikom stvaranja rang-lista.

To što kažeš da nisu svi učenici postali duplo bolji... Moguće. Ali opet, ništa se ne može sa sigurnošću znati. :ne zna:

Žao mi je kaj nisi upala :(

Alicia_K
03.07.2011., 23:35

može se prebacit , moj kolega se prebacio.. trebaš imati više od 50 ECTS bodova i prosjek izna 3.5 i viječe te pusti, ali moraš upisat botaniku pa si tako nekih pola semestra u zaostatku za kolegama... sretno svima s upisima, eto najlakše vam upast a onda slijedi party :lol::lol::lol: predivno, da mogu opet birat nikad ga ne bih upisala... :kava:

Sumpor
04.07.2011., 07:55
da mogu opet birat nikad ga ne bih upisala... :kava:

E da te Maleš čuje... :zubo:

acid alice
04.07.2011., 08:35
upalaaaa :))
i farmu i biokemiju ;)
kako ste vi ljudi?jel se vidimo i dalje u anonimnosti na faksu? :D

malesnaa
04.07.2011., 11:17
i što upisuješ ^^ i ja sam upala to isto s tim da mi je biokemija nekako puuno više u <3 :D

acid alice
04.07.2011., 11:25
i što upisuješ ^^ i ja sam upala to isto s tim da mi je biokemija nekako puuno više u <3 :D

evo,upravo zaključala listu sa tan-om i farmaciju izabrala ;)
nadam se samo da nisam krivo posložila :D

number 19
04.07.2011., 11:32
pa bilo bi logicno da se pise poslije mature, tako je barem i sa ostalim fakultetima koji traze prijemni, svi pisu poslije drzavne mature ...

nabaci link od teme ako mozes ? :)

Evo sad sam opet preko Google-a naša temu ali kad kliknem na nju piše No Tema specified :ne zna:

kaksi
04.07.2011., 13:16
evo,upravo zaključala listu sa tan-om i farmaciju izabrala ;)
nadam se samo da nisam krivo posložila :D

ovo ću i ja uskoro napravit, al' nekak mi je preveliki korak :D

acid alice
04.07.2011., 14:01
ovo ću i ja uskoro napravit, al' nekak mi je preveliki korak :D

odkad sam to napravila svakih sat vremena za jedno mjesto padam :eek:
wtf????????? :(:mad:

kaksi
04.07.2011., 14:06
odkad sam to napravila svakih sat vremena za jedno mjesto padam :eek:
wtf????????? :(:mad:

nemam pojma :ne zna: :confused: koja si na ljestvici?

Alicia_K
04.07.2011., 14:28
E da te Maleš čuje... :zubo:

ahahaha , maleš je jedini normalan na tom faksu :s:s

acid alice
04.07.2011., 21:44
nemam pojma :ne zna: :confused: koja si na ljestvici?

trenutno 108., a bila sam 101. u 9 ujutro :cry:

kaksi
04.07.2011., 21:53
trenutno 108., a bila sam 101. u 9 ujutro :cry:

a bokče :( al imaš još 12 mjesta viška pa nemoj previše brinut, buduća kolegice :zivili:

acid alice
04.07.2011., 22:01
a bokče :( al imaš još 12 mjesta viška pa nemoj previše brinut, buduća kolegice :zivili:

ah :( paničarim tolko da mi kosa pada po tipkovnici :eek: al ozbiljno :(

alcon
04.07.2011., 23:40
jel treba lječnička potvrda za upis na farmaciju?

kaksi
05.07.2011., 00:08
jel treba lječnička potvrda za upis na farmaciju?

da, od školskog ili obiteljskog liječnika

zdiksi
06.07.2011., 07:02
Prijateljica koja mi je završila farmaciju , ima vlastitu ljekarnu već 20-tak god.Ni svojoj svojoj kćeri ne savjetuje da to upiše,sve je više ljekarni,sve veći nameti države,sve jeftiniji lijekovi ,trgovačke marže sve manje,sve više proizvođača tako da je profitabilnost poslovanja sve manja.
Ljekarni je niklo kao gljiva poslije kiše.
Uskoro će doći do zatvaranja velikog broja ljekarni,a pitanje što će farmaceuti moći raditi u "civilnom" društvu.
Eto tako da imate u vidu prilikom odlučivanja upisati ili ne.

acid alice
06.07.2011., 09:57
jel netko zna jel sigurno u vezi one slike koju možemo uploadad na postani student da će se iskoristi za iksicu?
barem da mi slika na iksici na neš liči ove godine :D

kaksi
06.07.2011., 10:36
Prijateljica koja mi je završila farmaciju , ima vlastitu ljekarnu već 20-tak god.Ni svojoj svojoj kćeri ne savjetuje da to upiše,sve je više ljekarni,sve veći nameti države,sve jeftiniji lijekovi ,trgovačke marže sve manje,sve više proizvođača tako da je profitabilnost poslovanja sve manja.
Uskoro će doći do zatvaranja velikog broja ljekarni,a pitanje što će farmaceuti moći raditi u "civilnom" društvu.

Lijepo što si pokazala obje strane medalje, a ne samo onu lošu. :kava:

acid alice
06.07.2011., 10:41
Lijepo što si pokazala obje strane medalje, a ne samo onu lošu. :kava:

zanimljivo je kako misli da je to jedini smisao ovog faksa-rad u ljekarni :kava:

a i žena/muškarac ,vjerovatno već u godinama budući da joj/mu prijateljica radi već 20 godina u ljekarni, pa čita učenićko-studentske forume :rolleyes:

Skinner
06.07.2011., 10:49

:lol::lol::lol:

najbolje da svi sto hoce farmaciju otkazu i upisu ukrajinski i rumunjski na filozofskom

koja se to apoteka zatvorila? sto znaci uskoro?
sve vise proizvodjaca? ako mislis na luku rajica dok ode hdz ode i on.

na kraju krajeva odes van i bez nekih problema nadjes posao.

acid alice
06.07.2011., 10:56
:lol::lol::lol:

najbolje da svi sto hoce farmaciju otkazu i upisu ukrajinski i rumunjski na filozofskom

koja se to apoteka zatvorila? sto znaci uskoro?
sve vise proizvodjaca? ako mislis na luku rajica dok ode hdz ode i on.

na kraju krajeva odes van i bez nekih problema nadjes posao.

:top:

Pharmacist.
06.07.2011., 11:27
acid alice, rekla si da si na pbfu. cisto iz znatizelje,hoces li morati placati ovu godinu na farmaciji sad kad ju upises i koliko?
i usput,zanima me koje ces predmete prenjeti s pbfa na farmaciju? :)

acid alice
06.07.2011., 11:37
acid alice, rekla si da si na pbfu. cisto iz znatizelje,hoces li morati placati ovu godinu na farmaciji sad kad ju upises i koliko?

neznam ni ja za plaćanje :ne zna:
mogu prenijet fiziku i matematiku, ali to ovisi o profesoru, on mora dat dopuštenje :)
dosad se to priznavalo

zdiksi
06.07.2011., 11:39

Tko prelazi s drugog fakulteta na farmaciju plaća 9250,00kn

acid alice
06.07.2011., 11:46
Tko prelazi s drugog fakulteta na farmaciju plaća 9250,00kn

ja ne prelazim* s jednog faksa na drugi,već upisujem novi faks,a budući da je plan i program sa mog prethodnog faksa opširniji u pogledu matematike i fizike radi toga mi mogu priznati predmete

(na farmaciji su samo matematika i fizika-> jednosemestralni predmeti, a na mom bivšem faksu matematika 1,matematika2 i tako fizika 1 i fizika 2- > dvosemestralni predmeti)

*prijelazak s jednog na drugi faks bi bilo da na jednom završim 1 godinu,a na drugom idem automatski na 2.godinu (ne slušam 1.godinu)

Pharmacist.
06.07.2011., 11:51
neznam ni ja za plaćanje :ne zna:
mogu prenijet fiziku i matematiku, ali to ovisi o profesoru, on mora dat dopuštenje :)
dosad se to priznavalo

ja sam čula da se prizna dosta toga,i neke kemije, analitička koja je na farmaciji inace uzasno tesko a na pbfu rjesiva

ja ne prelazim* s jednog faksa na drugi,već upisujem novi faks,a budući da je plan i program sa mog prethodnog faksa opširniji u pogledu matematike i fizike radi toga mi mogu priznati predmete

(na farmaciji su samo matematika i fizika-> jednosemestralni predmeti, a na mom bivšem faksu matematika 1,matematika2 i tako fizika 1 i fizika 2- > dvosemestralni predmeti)

*prijelazak s jednog na drugi faks bi bilo da na jednom završim 1 godinu,a na drugom idem automatski na 2.godinu (ne slušam 1.godinu)

pa po toj logici mislim da ne bi trebala placati nista...?ipak si se upisala na farmaciju putem rang liste a ne prebacivanjem

inace koliko ja znam,mozesti i neke predmete s 2.godine upisati...priznaje se dosta toga s pbfa kaze mi frendica koja je na farmaciji i pricala je s curama koje su se prebacile s pbfa prosle god i sad su parcijalno 2.godina...

acid alice
06.07.2011., 11:56
ja sam čula da se prizna dosta toga,i neke kemije, analitička koja je na farmaciji inace uzasno tesko a na pbfu rjesiva

moguće,al meni je to nekako čudno u vezi tog priznavanja analitičke jer je kod nas analitička u prvom semestru i to u sklopu predmeta "uvod u kemiju i kemijsku analizu",a oni imaju to baš kao pojedinačni predmet na drugoj godini ako se ne varam i daleko je detaljnija.

a kod njih su uglavnom na prve dvije godine najgori predmeti fizika i analitička..tako da blago onom ako kaj od toga položi...a niš,treba učit u svakom slučaju..ja nisam analitičku položila :rolleyes:

JacktRX
06.07.2011., 12:38
zanimljivo je kako misli da je to jedini smisao ovog faksa-rad u ljekarni :kava:

a i žena/muškarac ,vjerovatno već u godinama budući da joj/mu prijateljica radi već 20 godina u ljekarni, pa čita učenićko-studentske forume :rolleyes:

Pa 80% ljudi i završi u ljekarnama, za to se i školujete.
A mislim da će radi izvan ljekarni u budućnosti postati još puno teži nakon što se uvedu zakoni po kojima će ljekove moći reklamirati i osobe sa završenim bilo kojim faksom, a ne samo biomedicinskog usmjerenja kao do sada.

Sandra92
06.07.2011., 14:45
Jel znate vi da će oni koji su upali na farmaciju poslije 45.mjesta morati linearno plaćati školarinu,a zadnja trecina će morati platiti punu participaciju od 9250 kn ? o.O

Minnie_01
06.07.2011., 15:12
zna li mozda netko kakve su mogućnosti i koji su uvjeti prebacivanja sa pbf-a na farmaciju?

- Juicy -
06.07.2011., 18:11
Ako se ne varam za akad.god. 2011./2012. nije moguće prebacivanje s pbf-a, al najbolje nazvati referadu pa provjeriti..

acid alice
06.07.2011., 19:08
Jel znate vi da će oni koji su upali na farmaciju poslije 45.mjesta morati linearno plaćati školarinu,a zadnja trecina će morati platiti punu participaciju od 9250 kn ? o.O

jel to sigurno za ovu godinu?
jel znaš možda hoćemo li morati i preostale 4.godine plaćat ili se kroz prosjek ili ects bodove možemo tog plaćanja oslobodit?

-Iv@n@-
06.07.2011., 19:12

odakle ti ta informacija,šta nije da je svima 1.godina besplatna?:confused:

Sandra92
06.07.2011., 19:28
Nazvala sam fakultet i pitala,tak su rekli :/

Jalouw
06.07.2011., 20:29
Nazvala sam fakultet i pitala,tak su rekli :/

Nakon 45. mjesta placaju, ali ako država ne plati..mislim da se na to odnsoi...svima je prva godina bespaltna !

-Iv@n@-
06.07.2011., 22:49
Nakon 45. mjesta placaju, ali ako država ne plati..mislim da se na to odnsoi...svima je prva godina bespaltna !

Točno,potvrđujem.Nakon 45.mjesta se plaća,ali to plaća MZOŠ za one koji po prvi put upisuju redovni studij-piše na postani student.:)

Sparkly
06.07.2011., 22:54
Točno,potvrđujem.Nakon 45.mjesta se plaća,ali to plaća MZOŠ za one koji po prvi put upisuju redovni studij-piše na postani student.:)

Ne piše, maknuli su tu kolonu.

-Iv@n@-
07.07.2011., 00:00
Ne piše, maknuli su tu kolonu.

piše ti u postupku stvaranja rang listi,taman pri kraju,otisnuto crnim slovima

acid alice
07.07.2011., 07:51
http://www.pharma.unizg.hr/NovostiOpsirnije.aspx?id=Nzcz&prikaz=simple
ej ljudi, pa po ovome tu kaj je na stranici farmacije (u excellu) piše da 63 studenta idu bezplaćanja, 45 sa linearnom participacijom,a 17 sa maksimalnom participacijom.

bjelanjak
07.07.2011., 08:03
Ovo je iz tog postupka o stvaranju lista:
Treba provjeriti plaća li se za ponuđeni studij participacija u troškovima studiranja.

Kandidatima koji po prvi puta upisuju redovni studij nekoga javnoga visokog
učilišta participaciju u troškovima studiranja snosi Ministarstvo znanosti,
obrazovanja i športa.

pharma
07.07.2011., 09:01
Zvao, plaća se jer ministarstvo još nije donijelo nikakvu odluku,i neće sigurno stići do upisa.N aupis se mora donijeti uplatnica da je plaćeno.
Eventualno može na dvije rate.
Dakle svi ispod mislim 63 spremite keš,ako hoćete upisati.
Osnovica je 9.250,00kn
pozz

acid alice
07.07.2011., 09:09
ej,oćete vi koji ste upali na upis nositi i svjedodžbe sa DM?
Na obavijesti ne piše,ali .. :ne zna:

bjelanjak
07.07.2011., 11:00
Zvala sam sad FBF i još niš ne znaju u vezi plaćanja školarine, rekli su da nazovem u ponedjeljak. Super :/

Sandra92
07.07.2011., 14:25
Koliko se otprilike vremena provodi na fakultetu medicinske biokemije?

kroatistika7
07.07.2011., 16:25
Imam par pitanjca u vezi ovog fakulteta, molila bih vas da mi odgovorite :)
1.koliko traje fakultet
2.ima li prakse (kao što doktori stažiraju, a profesori u školi imaju praksu)
3.ako da,koliko traje praksa?
4.ako ima, i ako sam dobra na toj praksi, postoji li šansa da me poslodavac zadrži da ostanem raditi tamo nakon ispita.
5.zanimanja koja mogu raditi s ovim fakultetom
6.je li potrebno magistrirati,doktorirati ako želim raditi u ljekarni ili tako negdje
7.je li istina da se posao lako nalazi, da studenti i sami dobivaju ponude (Zagreb)

kumek
07.07.2011., 17:32
Imam par pitanjca u vezi ovog fakulteta, molila bih vas da mi odgovorite :)
1.koliko traje fakultet
2.ima li prakse (kao što doktori stažiraju, a profesori u školi imaju praksu)
3.ako da,koliko traje praksa?
4.ako ima, i ako sam dobra na toj praksi, postoji li šansa da me poslodavac zadrži da ostanem raditi tamo nakon ispita.
5.zanimanja koja mogu raditi s ovim fakultetom
6.je li potrebno magistrirati,doktorirati ako želim raditi u ljekarni ili tako negdje
7.je li istina da se posao lako nalazi, da studenti i sami dobivaju ponude (Zagreb)

1 - 5 godina
2. da
3. pogledaj program, jedno je praksa unutar studija a drugo staž od godine dana nakon kojeg je državni ispit
4. da
5. apoteka, predstavništva, bolnička apoteka, farm. tvrtke, znanost
6. ne
7. u zg ne baš lako a drugdje lako

kroatistika7
07.07.2011., 18:01
1 - 5 godina
2. da
3. pogledaj program, jedno je praksa unutar studija a drugo staž od godine dana nakon kojeg je državni ispit
4. da
5. apoteka, predstavništva, bolnička apoteka, farm. tvrtke, znanost
6. ne
7. u zg ne baš lako a drugdje lako

hvala ti :)
a ovaj staž od godine dana nakon kojeg je državni ispit, jer isto što i pripravnik ili što?
državni i stručni ispit nisu iste stvari?

~anouk~
07.07.2011., 21:42
jel zna ko kak ide za biokemiju plaćanje?! (ako ga ima)
super je to kak se ne mogu dogovorit to prije :D

acid alice
09.07.2011., 09:13
Na obavijesti ne piše,ali ..

gdje fbf ima tzk? na martinovki ili?

Sumpor
09.07.2011., 09:55
Na obavijesti ne piše,ali ..

gdje fbf ima tzk? na martinovki ili?

Dvorana prekoputa arhitekture, jarun, sljeme i maksimir su pješačke ture, a ovako ima neki aerobik u španskome

misswolf26
10.07.2011., 12:49
imam pitanje..piše da za upis treba priložiti indeks i upisne obrasce..jel se to odnosi samo na one koji već studiraju ili i na brucoše?? kakvi su to obrasci?? hvala :)

- Juicy -
10.07.2011., 13:55
Upisne obrasce i indeks možeš kupiti u mikro-makro preko puta faksa u preradovićevoj.. A koliko se sjećam na upisnim obrascima je nešto tipa ime prezime, faks koji upisuješ, adresa, ime roditelja njihovo zanimanje i takve stvari..

misswolf26
10.07.2011., 17:10
Upisne obrasce i indeks možeš kupiti u mikro-makro preko puta faksa u preradovićevoj.. A koliko se sjećam na upisnim obrascima je nešto tipa ime prezime, faks koji upisuješ, adresa, ime roditelja njihovo zanimanje i takve stvari..

hvala :D
e a jel znas otprilike cijenu da znam koliko da nosim para? :D

acid alice
10.07.2011., 19:59
jel može bit rodni list stariji od 6 mjeseci?