PDA

View Full Version : HTC Desire

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

MadVlad
06.06.2011., 11:39
Šta se desi kad odeš u aplikaciju People pa na Menu pa View? Jel imaš koju kvačicu?

Dancica
06.06.2011., 11:46
Šta se desi kad odeš u aplikaciju People pa na Menu pa View? Jel imaš koju kvačicu?

isla sad opet provjeravat, imam sve kvacice, i sim i google i phone :ne zna:

uzasno se osjecam, izgubila sam sve kontakte ;(
mora biti neki nacin za vratiti ih, pa nisu mogli samo nestati :confused:

kakataka
06.06.2011., 20:21
Možda pitam glupost, ali nikako ne mogu pronaći na koji način staviti smileya u poruku. Dakle animiranog smileya, a ne samo par točkica i crtica.

assassin
06.06.2011., 21:34
Pretpostavljam da ne misliš animiranog već kao nacrtanog- tipa ovaj -> :) (a ne ovaj -> :mig:)
Znaš da ćeš ga takvog samo ti vidjeti na svom mobitelu, primatelj SMS poruke će vidjeti ili običnog sa crticama i zagradama ili onu vrstu koju ima na svom mobitelu?
Ali, ako svejedno želiš smileye, pogledaj GO SMS (https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms&feature=more_from_developer) aplikaciju (i dodatke, tipa ovaj (https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms.emoji&feature=search_result)).

kakataka
07.06.2011., 08:18
Da to sam mislio.
A jel ima koji način putem postojeće, bez skidanja nove aplikacije za poruke? Možda neki plugin na postojeću?

assassin
07.06.2011., 09:18
Koliko znam, ne.
Ali, GO SMS je i inače super- tako da ne znam zašto ne bi instalirao...

Gilach
07.06.2011., 10:34
Da to sam mislio.
A jel ima koji način putem postojeće, bez skidanja nove aplikacije za poruke? Možda neki plugin na postojeću?

Kada "pišeš" smajliće stavi crticu (kao nos) između očiju i usta pa ćeš dobiti nacrtanog smajlija nakon što pošalješ poruku.

Dakle umjesto ovako : ) crtaj ga ovako : - )

(radio sam s razmakom da mi ih forum automatski ne pretvori u crtane smajliće, na mobitelu piši bez razmaka :D)

jurica_m
09.06.2011., 20:44
Pozdrav!
Imam problem što se tiče filmova. Naime, koristim RockPlayer i u avi formatu mi sve vrti i nisam do sada imao nikakvih problema, dok s druge strane kada stavim neki film u mp4 formatu, a BRRip je, tada mi se film vrti, ali ga ne mogu gledati jer se javljaju neke zelene mrlje u filmu. Zna li itko kako da se to riješi?

kakataka
10.06.2011., 13:10
Povremeno imam problema sa slanjem MMS-a. Npr. napišem poruku, umetnem sliku i pošaljem, a nakon nekoliko sekundi dobijem poruku da nije moguće slanje radi problema s postavkama mreže. Uređaj automatski nastavi sa slanjem i nakon nekog vremena pošalje, a u međuvremenu dobijem i po 5-6 ovih poruka da slanje nije uspjelo.
Inače mreža je T-mob.
Zna li netko o čemu se radi?

S_Kool
10.06.2011., 21:46
O mrezi,pukne ti konekcija...gasi pali internet ili mob

R1982
14.06.2011., 21:43
Ništa od Gingerbreada za Desire.

http://www.engadget.com/2011/06/14/htc-desire-tries-to-catch-gingerbread-cant-keep-up/

Kasa7
14.06.2011., 22:34
jel gubim garanciju ako otključam desire na sve mreže putem programa?

kakataka
14.06.2011., 22:40
O mrezi,pukne ti konekcija...gasi pali internet ili mob

Izgleda da nije mreža u pitanju.
Upravo sam pokušao poslati poruku kojoj sam prikačio sliku iz galerije. Nakon višestrukih pokušaja slanja dobio sam poruku "Unable to send message after multiple attempts-message format corrupt". Pokušao sam isključiti pa ponovo uključiti mob, uključiti pa isključiti mrežu, izbrisati poruku pa ponovno napisati istu, ali nema pomoći. Napominjem da se ovo pojavljuje samo kada je poruci prikačena slika ili video, dakle kod MMS poruka.
Da li se tko susreo s ovim problemom i kako ga riješiti?

bubicaa
14.06.2011., 22:53
Čitam komentare o tome da ne može 2.3 na desire zato što mob ne može vrtiti 2.3 i sense... ljudi su bijesni. I na htc hrvatska i na svjetskom. I vade podatke da i slabiji mobiteli (mislim da je primjer wildfirea) to mogu... smrdi mi sve to. očito žele da ljudi idu kupovati nove modele, ali samo gube korisnike

ghost
14.06.2011., 23:06
Čitam komentare o tome da ne može 2.3 na desire zato što mob ne može vrtiti 2.3 i sense... ljudi su bijesni. I na htc hrvatska i na svjetskom. I vade podatke da i slabiji mobiteli (mislim da je primjer wildfirea) to mogu... smrdi mi sve to. očito žele da ljudi idu kupovati nove modele, ali samo gube korisnike

Nema dvojbe, zajebaju nas, prvo će biti upgrade, pa neće, pa opet hoće........ ali činjenica je da je Desire još uvijek bolji od Wildfirea S koji najnormalnije vrti 2.3 evo usporedba http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3777&idPhone2=3077

Korisnici su se pobunili, i neka su, napisat ću im i ja jedan krasan mail, ovo je potez kojeg su diktirali jaaaaako loši ekonomisti, sa tehničke strane 2.3 na Desireu je izvediv bez dvojbe.

bubicaa
14.06.2011., 23:13
Meni se sve čini da na kraju i bude update (možda će čak žrtvovati Sense za to)... ali ne vjerujem da bi ignorirali sve ove hate-commentse i ljude koji tvrde da je 2.3 moguć

ghost
14.06.2011., 23:38
Desire je mobitel koji je digao HTC, to im je bio flagship prije godinu dana kojeg se danas odriču.

Ovo je s marketinškog aspekta noćna mora, prvo su potpaljivali atmosferu sa hoće update - neće update, onda su izazvali požar sa šturim priopćenjem koje ne drži vodu. Sad imaju 3 solucije: 1) staviti Ginger na Desire kako god mogu, što je štete bilo bilo je, najbolja moguća solucija za sve 2) staviti osakaćenu verziju 2.3 bez Sense-a, opet će ih se optuživati da zajebaju potrošače, da im je cilj progurati novi proizvod (wildfire S) jer ko bi kupova S kad je Desire bolji, i to za istu cijenu (vani), ispadaju pokvareni, prvo ne daju update, pa daju mrvice 3) ovim priopćenjem je kraj priče

U ovom trećem slučaju glavni PR menadžer i strateg bi triba doživit javni linč, a to bi se moglo dogodit, pogledajmo samo iPhone 4 koji je usprkos savršenom marketinškom endorsmentu, vjernoj vojsci korisnika, moćnom brandu koji stoji iza njega u slučaju antena osramotio i Apple i Jobsa, pa su na kraju po americi dilili futrole besplatno, prodavali su se i neki flasteri, ali s onim videom kako triba držati mobitel su postigli stvarno vrhunac sramote...

Edit: jel zna netko hoće li Desire Z i Desire HD dobiti update

Gilach
15.06.2011., 08:41
HD je dobio update prije kojih mjesec dana, za Z ne znam, ali dobit ce ga skoro sigurno (ako vec nije) jer ima internu memoriju kao i HD.
Desire je po svemu dobar mob osim po internoj memoriji, staviti tako malo zbog uštede 0,5 dolara po primjerku je vrhunski kretenizam i bitno ograničavanje upotrebljivosti.

jurica_m
15.06.2011., 08:49
HD je dobio update prije kojih mjesec dana, za Z ne znam, ali dobit ce ga skoro sigurno (ako vec nije) jer ima internu memoriju kao i HD.
Desire je po svemu dobar mob osim po internoj memoriji, staviti tako malo zbog uštede 0,5 dolara po primjerku je vrhunski kretenizam i bitno ograničavanje upotrebljivosti.

Ovo je stvarno sramotno. S ovim se slažem da je Desire dignuo HTC uvis. Svi su ga kupovali, svi ga i danas kupuju, a i ja sam ga kupovao. Čekao sam namjerno s rootanjem jer sam i čekao ovaj službeni update, i ništa,. E, neće me više HTC vidjeti. Taj mobitel je bio ključan za HTC i ovakva sramota. Ne znam što bih rekao.

R1982
15.06.2011., 11:05
A kad se sjetim da sam se prije 2 mjeseca premišljao o prodaji Desirea...

Pozdrav s Galaxy S-a s 2.3.3 :D

bubicaa
15.06.2011., 13:35
Pise na htc facebook stranici da ce suprotno najavljenom desire ipak dobiti 2.3

ghost
15.06.2011., 15:05
Pise na htc facebook stranici da ce suprotno najavljenom desire ipak dobiti 2.3

Opet seru, nisu normalni, nakon ovolikog sranja požar gase čašom vode, ciljani potrošači/kupci Desirea nisu ni glupa, ni nepismena stoka, a oni se ponašaju ka da jesu, nema ni informacije kad će biti ni šta će biti, hoće li biti 2.3 + sense ili bez sense UI-a, nikakvog infa kako su se priko noći stvari prominile......
Mislin, ja bi ovog glavnog PR menadžera obisio, nebi mi radio 24h nakon ovoga, bolje nikakva informacija nego kriva.....

Ciuc
15.06.2011., 18:52
Iskreno se nadam da ce update biti i za nas :D

Kako nastimati da mi zvuk za e-mail bude razlicit od zvuka za sms.
Radio sam restore pa se sad ne mogu snaci kako to nastimati.

Gilach
15.06.2011., 19:09
Meni je iskreno svejedno za update, gingerbread ionako ništa posebno novo ne donosi što bi činilo neku pravu razliku u praksi.

jurica_m
15.06.2011., 20:02
Nije ti svejedno jer ces htjeti updejtati kad izadje jer ako ce se nesto poboljsati, htjet ces updejtati. Ciuc, ides na Gmail pa tipka Menu pa More pa Settings i tu promijenis.

Ciuc
15.06.2011., 20:03
Skuzio sam.
Za e-mail odabrati klasicno kako je jurica napisao u postu iznad.
Dok za SMS treba biti neka aplikacija, u mom slucaju Go SMS, te u njoj odabrati zvuk za sms.

R1982
15.06.2011., 22:37
Evo sad po novom ipak stiže 2.3 :D

Selivanov
18.06.2011., 08:05
Imam problem s aplikacijama. Ne radi mi applanet ni jos neke druge. Uredno se sve skine i instalira i onda pise: network error has occured. Prvo sam mislio da je do internet veze, pa sam probao i preko wifi-ja i preko interneta na mobu,al nista. Jel se nekom jos ovo dogada? Jel mozda trebam nariktat neke postavke za koje neznam ili podesit nesto?
Hvala...:s

Kasa7
18.06.2011., 11:07
ma ja mislim da applanet često ne radi. ja sam ga isto imao instaliranog i nikad mi nije radio pa sam ga izbacio

Gilach
18.06.2011., 12:08
Applanet ne radi vec jedno 3-4 tjedna, stalno najavljuju da ce ga dic, ali ništa od toga...

Selivanov
18.06.2011., 12:38
Aha...:p nisam uopce to znao, hvala na informaciji....:)

rap_boy
19.06.2011., 12:20
Kada želim nadograditi softver najnovijom verzijom (custom ROM), i radim wipe dalvik i wipe cache, jel gubim šta s tim wipe-anjem? Ikakve postavke, podatke..?

assassin
19.06.2011., 12:34
Ta dva wipea ne diraju ništa od tvojih podataka (slike, muziku, poruke, imenik...) ili postavki.

Dancica
19.06.2011., 14:21
evo mene opet....
isti problem opet - phone storage low a nista niti ne radim s tim mobitelom u zadnje vrijeme, max mi je slikanje i tu i tamo video koje redovno prebacujem na comp....

super box neznam jel radi ili ne, tamo napravim kill task -all i ispraznim cache ali kad udjem u manage aplications tamo mi svejedno pise da ih je cijela hrpa running :ne zna:

izludjuje me vise taj mobitel!
neznam vise sta da mu radim :ne zna:

assassin
19.06.2011., 14:35
Izbriši nešto aplikacija- ili ih prebaci na karticu.

Gilach
19.06.2011., 15:18
evo mene opet....
isti problem opet - phone storage low a nista niti ne radim s tim mobitelom u zadnje vrijeme, max mi je slikanje i tu i tamo video koje redovno prebacujem na comp....

super box neznam jel radi ili ne, tamo napravim kill task -all i ispraznim cache ali kad udjem u manage aplications tamo mi svejedno pise da ih je cijela hrpa running :ne zna:

izludjuje me vise taj mobitel!
neznam vise sta da mu radim :ne zna:

Nema ti veze koliko aplikacija ti trenutno radi i to što ih killaš, time ništa ne rješavaš. Problem ti je u tome što ti se skupilo previše podataka u internoj memoriji za instalaciju aplikacija i njihov cache.
Dakle, pod manage aplications, sve koje možeš prebaci na SD karticu i po mogućnosti one koje ne trebaš izbriši te isto tako obriši cache i history browsera.

Dancica
19.06.2011., 16:14
pa to me i izludjuje, prije mjesec dva sam sve ocistila, od tada nisam nista instalirala osim super box i 1 click clear i jednu jedinu igricu - sah za dijete.

na telefonu imam samo osnovno, adobe, battery time, calendar widget, to do list, jedan live wallpaper.... (neznam jel skype, fejs, idu na phone ili sd?)

sve sam history i cache poscistila, u manage aplications direktno....

jel ima koristi ako sve restartam (vratim sve na factory settings) i krenem ispocetka?

Ciuc
19.06.2011., 16:52
neznam jel skype... idu na phone ili sd?)

Skype ide na karticu ako TI to dopustis. Znaci da nisi bas sigurna gdje ti se aplikacije nalaze :mig:
Mislim da kod tebe ipak u tom slucaju moze biti vise mjesta na telefonu ako napravis ono sto su ti vec govorili.

Napravi ovako: Settings - Applications - Manage applications - Downloaded.
Zatim SVAKU aplikaciiju otvori (dotakni ju!) i pogledaj da li ti jedna ikona pokazuje Move to SD card. Ako pokazuje da je moguce, klikni na to i pricekaj da se aplikacija prebaci na karticu. I tako redom od aplikacije do aplikacije...
Javi rezultat.

Aplikacije:
- aCCleaner Free - za ciscenje smeca. Probaj s njom.
- History Eraser

Ako resetiras mobitel, izgubit ces SVE podatke. Ako se vec odlucis na tako nesto, tada napravi Backup podataka (imenik, sms, i sve ostalo sto ti treba).

Dancica
19.06.2011., 19:02
sad sam provjerila jos jednom sve, skype je na SD ali npr fejs, battery time i jos neke app ne mogu maknuti na SD :(

instalirala sam android assistant, i imam od prije super box, 1tap cleaner i history eraser - ocistila sa njima sve sto oni mogu pocistiti...

osjecam se uistinu idiotski traziti vise pomoc jer bi i ja savjetovala isto ovo sto savjetujete i vi meni, ali ne djeluje :(
neznam vise sto da radim a nije mi ni rjesenje svaka dva mjeseca bit na mukama sa mobitelom :(
vec sam pretrpila gubitak imenika nedavno , pisala sam ovdje, i bila ljuta ko pas...

a sto je najgore od svega, u zadnje vrijeme nista niti ne radim po njemu, ne stizem, cak ga ni klincima vise ne dajem u ruke....
sve sto koristim su mail, fejs, SMS, photo, tu i tamo video, i to je sve!
ne bi smio raditi takve probleme....

a i muci me sto kad sa aplikacijama napravim kill tasks i onda odem u manage aplications on mi pod running i dalje pokazuje hrpu app koje nisam nikada ni otvorila ni vidila (tipa maps, stock, htc sense, contacts storage, dialer storage, weather provider, htc checkin services, media storage,touch input, flickr, peep, footprints, ...... ) ali i one koje sam pozatvarala u sklopu kill tasks....

Ciuc
19.06.2011., 19:49
Nije idiotski trazit pomoc! Za kakve sam ja nebuloze trazio pomoc...
Ne znam sta reci. Resetiraj ga na pocetak. Spremi ono sta ti treba i klik na factory data reset ;)
Ili pricekaj jos malo, mozda netko zna i ima nekakvo rjesenje pa ce ti napisati.

R1982
19.06.2011., 21:33
Iskreno?

Najbolji način za osloboditi mjesto je rootati mobitel i pobrisati sistemske aplikacije koje se ne koriste. Sve ostalo su privremena rješenja, osim onih naprednijih (kreiranje ext4 particije na SD kartici), ali ona zahtijevaju i naprednije znanje.

Gilach
19.06.2011., 23:49
a i muci me sto kad sa aplikacijama napravim kill tasks i onda odem u manage aplications on mi pod running i dalje pokazuje hrpu app koje nisam nikada ni otvorila ni vidila (tipa maps, stock, htc sense, contacts storage, dialer storage, weather provider, htc checkin services, media storage,touch input, flickr, peep, footprints, ...... ) ali i one koje sam pozatvarala u sklopu kill tasks....

Ovo tu je normalno, killanje taskova ne služi ničemu posebno, pogotovo time nećeš riješiti problem nedostatka prostora jer riječ je o aplikacijama loadanim u radnu memoriju (RAM), a ne storage (neki ekvivalent HDD-u).

Resetiraj mob i pogledaj što ti piše pod Internal phone storage koliko ima mjesta ?

Eppur si muove
20.06.2011., 04:47
@Danice pričekaj s raznim akcijama još tjedan dana, naime u jednoj obavijesti HTC-a stoji da će početkom ovog tjedna 20.06 biti omogućeno updatanje na 2.3 u kojem će između ostalog doći riješenje za problem phone storage low.
evo c/p od njih od 16.lipnja

"To resolve Desire's memory issue and enable the upgrade to Gingerbread, we will cut select apps from the release.
Look for status updates starting next week. We apologize for any confusion."

ssnjoff
26.06.2011., 09:43
Je. Kako su australijanci odlucili, skida se sense ui. Nisam bas zadovoljna. A interesira me jer mi je, izgleda, mb vrisnula pa bih jos jednom iscekirala sw opcije, prije nego ga dam na servis....

R1982
26.06.2011., 13:41
Australci su odlučili? Ili HTC?

BTW, ne mislim da ćete nešti previše izgubit s ovim izuzimanjem Sensea.

ssnjoff
26.06.2011., 19:18
australci.
http://www.phonesreview.co.uk/2011/06/24/gingerbread-for-australian-htc-desire-but-losing-sense/

R1982
26.06.2011., 23:13
Oho, stock Android launcher :)

dimnjak
27.06.2011., 01:12
Dancica i ja imam isti problem vec danima....nemam puno instaliranih aplikacija i sve su na sd cardu.
sad sam prosla sve ponovo, obrisala cache, clear data, sa astro manage space...i dalje mi stoji da mi je pun i ne znam kaj vise napraviti. :ne zna:

R1982
27.06.2011., 02:18
Koliko toga vi imate instaliranog na tom mobu? Imao sam ga preko godinu dana i nijednom nisam dobio obavijest da je premalo memorije.

Dancica
27.06.2011., 06:17
Moj problem je rjesen al na tezi nacin....
Nemam namjeru to taditi svakih par mjeseci...
Nije stvar u aplikacijama jer sam znala imati hrpu toga pa je radilo.....

Nisam jos skontala u cemu je bio problem......

profax
27.06.2011., 09:05
da li je netko spojio desire na modem pomoću wi-fi. upišem zaporku i spojim se ali ne mogu na internet???

dimnjak
27.06.2011., 09:18
Koliko toga vi imate instaliranog na tom mobu? Imao sam ga preko godinu dana i nijednom nisam dobio obavijest da je premalo memorije.

nista. i to je najveca misterija.
par igrica da zabavim malu.

da li je netko spojio desire na modem pomoću wi-fi. upišem zaporku i spojim se ali ne mogu na internet???
da. od pocetka.
na vise njih.
sve ok.

R1982
27.06.2011., 09:19
Jeste radili over-the-air update možda?

dimnjak
27.06.2011., 09:32
Jeste radili over-the-air update možda?kaj je to? :D
jedini update sam radila kad mi je sam nudio da se apdejta.

Dancica
27.06.2011., 10:20
nista. i to je najveca misterija.
par igrica da zabavim malu.

isto :ne zna:

R1982
27.06.2011., 10:27
kaj je to? :D
jedini update sam radila kad mi je sam nudio da se apdejta.

Možda je ostalo nešto od te instalacije na mobu.

dimnjak
27.06.2011., 10:34
Možda je ostalo nešto od te instalacije na mobu.

to je sve staro, ima par mjeseci.
i sve je na sd cardu :/
ne kuzim zasto mi npr. advanced task killer ne zeli prebaciti na sd?
iako, nije on velik, 228KB.

edit: evo, uninstalala sam sve igrice (njih 5) koje su sve bile na sd cardu i sad je ok. zaista ne kuzim. al vise nema obavijesti. fala bogu.

R1982
27.06.2011., 11:57
Instaliranje aplikacije na SD ovisi o programeru aplikacije, hoće li to omogućiti ili ne. Tako da se ne mogu sve aplikacije prebaciti.

Ali čak ni kod instalacije na SD ne ide sve na karticu, dio ide na sistemsku particiju u mobu.

bubicaa
28.06.2011., 12:09
Vec par dana mi google mail ne javlja da imam nove mailove. Kad udem u aplikaciju vidim ih,ali ne dobivam zvucnu obavijest kao prije.

Sve postavke su mi iste,namjesteno je da me obavijesti o mailovima,u cemu je onda stos?

Sada znam da imam novih mailova,upalila sam net i nista,nema notificationa...

Mmmda,sad proradilo :visi:

EDIT1: I opet mi steka prijava mailova...o cemu to ovisi?

EDIT2: nekako mi se bio auto sync iskljucio. Sad bude valjda ok

Ciuc
29.06.2011., 16:56
Ima li kakvih novosti u svezi update na 2.3?

rabbit
30.06.2011., 10:06
to je sve staro, ima par mjeseci.
i sve je na sd cardu :/
ne kuzim zasto mi npr. advanced task killer ne zeli prebaciti na sd?
iako, nije on velik, 228KB.

Neke app se ne bi trebalo prebacivati iz raznih razloga. Jedan od njih je kad se spojiš sa usbom na pc ta app ti neće raditi jer ti unmounta sd pa možda može uzrokovati i problem, iz tog razloga se takve app "zaključaju" na taj način. Ima kao što rekoh puno drugih razloga ali ovo je možda jedan od najjednostavnijih za shvatiti :-) .

Eppur si muove
30.06.2011., 17:08
Ima li kakvih novosti u svezi update na 2.3?

Evo c/p sa fb, objavljeno danas.

HTC
Hi all- We're excited to share that we are testing our build of Gingerbread for HTC Desire and will start doing quality assurance for it this week. When we have an update on availability we'll post another announcement. Thanks for your support!

Alexvg
30.06.2011., 17:46
pa to me i izludjuje, prije mjesec dva sam sve ocistila, od tada nisam nista instalirala osim super box i 1 click clear i jednu jedinu igricu - sah za dijete.

na telefonu imam samo osnovno, adobe, battery time, calendar widget, to do list, jedan live wallpaper.... (neznam jel skype, fejs, idu na phone ili sd?)

sve sam history i cache poscistila, u manage aplications direktno....

jel ima koristi ako sve restartam (vratim sve na factory settings) i krenem ispocetka?
Otiđite na menage aplications i svaku pojedinačno kliknite i pogledajte kolko je kod koje aplikacije nakupljeno prometa pod ''data''. To je i najčešći razlog low phone storage-a. Fejsbuk obično puno navuče ako ga koristite pa treba napravit clear data. Izgubit ćete samo user name i password kojeg ćete morati ponovno upisat prilikom sljedećeg log in-a.

R1982
30.06.2011., 18:04
Evo c/p sa fb, objavljeno danas.

HTC
Hi all- We're excited to share that we are testing our build of Gingerbread for HTC Desire and will start doing quality assurance for it this week. When we have an update on availability we'll post another announcement. Thanks for your support!

Po mojim iskustvima s HTC-om i njihovim quality testingom... zvuči kao da dolazi negdje oko 10. mjeseca :lol:

Waister_o1
30.06.2011., 19:29
Znaci ipak ce biti 2.3? Zar nije bilo receno da su odustali od toga?

Ja sam si nedavno nabavila Desire i mogu reci da je vrhunski, nemrem ga se nagledati :D

Nego, imam 2 pitanja;
1. koliko vam prosjecno traje baterija?
2. kad sam mob kupila bio je lockan na 091 i 092, sad kad sam ga unlockala vidjela sam da je dosao neki manji update 2.29.405.5, ali sam citala da ekipa ima probleme sa njime. Jel to stoji? Da ako imam unlockan mob, zezat ce me updejtovi?

dimnjak
30.06.2011., 21:47
Otiđite na menage aplications i svaku pojedinačno kliknite i pogledajte kolko je kod koje aplikacije nakupljeno prometa pod ''data''. To je i najčešći razlog low phone storage-a. Fejsbuk obično puno navuče ako ga koristite pa treba napravit clear data. Izgubit ćete samo user name i password kojeg ćete morati ponovno upisat prilikom sljedećeg log in-a.

oh hvala ti :s
ja sam ih ocistila sve osim maila i FBa.
i tako svaki dan iznova i iznova...a bilo je oko 100MB na FBu :rolleyes:
nisam znala da se na FBu toliko nakupilo od zadnjeg ciscenja.

R1982
30.06.2011., 22:37
Znaci ipak ce biti 2.3? Zar nije bilo receno da su odustali od toga?

Ja sam si nedavno nabavila Desire i mogu reci da je vrhunski, nemrem ga se nagledati :D

Nego, imam 2 pitanja;
1. koliko vam prosjecno traje baterija?
2. kad sam mob kupila bio je lockan na 091 i 092, sad kad sam ga unlockala vidjela sam da je dosao neki manji update 2.29.405.5, ali sam citala da ekipa ima probleme sa njime. Jel to stoji? Da ako imam unlockan mob, zezat ce me updejtovi?

U teoriji, ne bi ti se trebao vratiti simlock, ali u praksi... s HTC-om uvijek kao s kinder jajetom :lol:

Alexvg
01.07.2011., 11:18
oh hvala ti :s
ja sam ih ocistila sve osim maila i FBa.
i tako svaki dan iznova i iznova...a bilo je oko 100MB na FBu :rolleyes:
nisam znala da se na FBu toliko nakupilo od zadnjeg ciscenja.
Ah taj fejs, samo probleme stvara:cerek:

Mario413
04.07.2011., 18:52
A zasto meni kad otvorim program android assistant piše kod memory info:total mem:415,25mb a ne 576 ram koliko bi desire trebao imati, jel moj nema toliko ili ...?

revelator
06.07.2011., 14:51
Kupio Desire neki dan i sve mi se čini ok osim što je jako tih u razgovoru. Stavio sam speaker na najglasnije i dobro čujem zvono ili muziku preko slušalica, no kad me netko nazove... Prvo moram dobro paziti da narihtam uho točno na zvučnik inače ne čujem ništa, a kad ga i narihtam dovoljno je glasan za tihu sobu, ali za ulicu nije.

Zna li netko rješenje?

MadVlad
06.07.2011., 14:55
Čekaj, jesi li ZA VRIJEME razgovora poglasnio do max sa onim tipkama s lijeve bočne strane?

revelator
07.07.2011., 15:08
Da, za vrijeme razgovora sam poglasnio.

revelator
08.07.2011., 09:42
novi problemčić s desireom, iako valjda nije stvar njega nego android aplikacije. namjestim alarm navečer, ugasim mob, odem spavat... i zakasnim s buđenjem i svim.
alarm se ne pali ako je mob isključen! jebo ga ja... jel ima neka aplikacija koja to radi?

assassin
08.07.2011., 10:33
Nema, to je hardwareski nemoguće.
Uglavnom, ako gasiš mobitel navečer- probaj s avionskim načinom (on štedi bateriju- ako i ionako nije ukopčan u punjač i onemogućava da te itko zove).

hrki
08.07.2011., 11:15
novi problemčić s desireom, iako valjda nije stvar njega nego android aplikacije. namjestim alarm navečer, ugasim mob, odem spavat... i zakasnim s buđenjem i svim.
alarm se ne pali ako je mob isključen! jebo ga ja... jel ima neka aplikacija koja to radi?

Osobno koristim timeriffic i automatski prebacuje u avion mod i pali natrag na mrežu isto tako možeš podesiti i wifi i gprs kao i ton.

tammyy
08.07.2011., 13:17
Imam ja nešto za podijeliti s vama, pa molim osvrt na situaciju..
Dakle, htc je star 8 mjeseci, pod garancijom...uglavnom, prije mjesec i pol dana ODJEDNOM se display pokvario, nestalo slike iz čista mira. Da se upaliti/ugasiti, čujem da se pali, ali slike nema! I dam ga u vip na servis, nakon 3 tjedna što je na popravku jave da je mob poslan u italiju jer moraju
popraviti display (dakle, 3 tjedna im trebalo da ustanove očito), a u hrvatskoj ne servisiraju display. I sad nakon još 3 tjedna zovu da je display mehanički oštećen jer je pao i da ako hoću popravak, 700 kn na sunce!
Mobitel nije pao, ja to garantiram, a on mi tvrdi da možda i nije pao ali ako se negdje naslonio, da isto tako može display puknuti...oni imaju kao neka testiranja na kojima se vidi da je to mehaničko oštećenje.
Sad se ja pripremam za napraviti šou, samo me zanimalo ima li netko slična iskustva? ili savjet?

R1982
08.07.2011., 14:05
Piši HTC-u i pitaj što možeš napraviti.

Gilach
08.07.2011., 14:19
Koliko mi se čini, oni su ti dužni u roku 30 dana otkloniti kvar ili zamijeniti uređaj ili ga vratiti ako tvrde da nije riječ o kvaru kojeg pokriva garancija, budući da si bez njega više od tog vremena, već i samo po tome imaš osnove za naknadu štete.

Što se natezanja sa njima tiče, oni mogu tvrditi jedno, ti drugo, ne preostaje ti ništa nego bit uporan ako si siguran da nisi sam oštetio mob.

Kasa7
08.07.2011., 14:31
Dakle, htc je star 8 mjeseci, pod garancijom...uglavnom, prije mjesec i pol dana ODJEDNOM se display pokvario, nestalo slike iz čista mira. Da se upaliti/ugasiti, čujem da se pali, ali slike nema! I dam ga u vip na servis, nakon 3 tjedna što je na popravku jave da je mob poslan u italiju jer moraju
popraviti display (dakle, 3 tjedna im trebalo da ustanove očito), a u hrvatskoj ne servisiraju display. I sad nakon još 3 tjedna zovu da je display mehanički oštećen jer je pao i da ako hoću popravak, 700 kn na sunce!
Mobitel nije pao, ja to garantiram, a on mi tvrdi da možda i nije pao ali ako se negdje naslonio, da isto tako može display puknuti...oni imaju kao neka testiranja na kojima se vidi da je to mehaničko oštećenje.
Sad se ja pripremam za napraviti šou, samo me zanimalo ima li netko slična iskustva? ili savjet?

ja sam imao sa sony ericsonom problem isti takav s displayom i dva puta su mi popravljali taj problem bez ikakve naknade jer je bio pod garancijom. poslije se opet pokvario po treći put isti kvar ali tad je već istekla garancija pa sam si priskrbio novi mobitel.

R1982
08.07.2011., 18:10
Koliko mi se čini, oni su ti dužni u roku 30 dana otkloniti kvar ili zamijeniti uređaj ili ga vratiti ako tvrde da nije riječ o kvaru kojeg pokriva garancija, budući da si bez njega više od tog vremena, već i samo po tome imaš osnove za naknadu štete.

Što se natezanja sa njima tiče, oni mogu tvrditi jedno, ti drugo, ne preostaje ti ništa nego bit uporan ako si siguran da nisi sam oštetio mob.

45 dana je rok. Ne?

tammyy
08.07.2011., 19:29

ovo nisam niti znala, pa mi se sad čini da su me možda i navlačili..naime, priča ima nastavak...to sve što sam napisala mi je rekao čovjek iz vipa kojemu sam dala mob na servis. danas me lik nazvao, i kaže da će mob vratiti ako ne želim popravak i ja ga tražim slike i dokumentaciju, kao i kontakt od nekoga iz servisa. on mi pošalje kontakt i vidim da šalju uređaje u agram servis. I nazovem ja agram, i žena veli, joj, znam, danas je on zvao, to je onaj mobitel za koji dugo čekamo odgovor (??) i ja ju pitam tko je dijagnosticirao kvar radi kojeg je mob poslan u italiju da popričam sa čovjekom, a veli ona Koju italiju, mi već preko godine dana dobivamo sve rezervne dijelove i sami popravljamo uređaje u zagrebu! i popravak nije 700 nego 800 kn! ja ostala u šoku, taj iz vipa se pravi lud, sad odjednom zna da je mob u hrv, uglavnom, ja tu ne znam tko koga! idući tjedan detaljna istraga, ali sve ću dići na noge! jel taj iz vipa ima nekoga u servisu s kojim dijeli lovu zarađenu na ovakvima kao ja ili koji su mu interesi da laže, ili je fakat istina da su njemu tako rekli. ne znam...

Eppur si muove
08.07.2011., 21:58
HTC
Hi everyone. We have more news about our build of Gingerbread for Desire. Our testing has gone well so we will begin rolling out the update by the end of July! Thank you again for your support!

a do kraja još tri tjedna :cerek:

assassin
08.07.2011., 22:33
I ne bih se baš previše veselio na tvom mjestu.
U Hrvatskoj sigurno neće među prvima "roll out- ati".

Mario413
09.07.2011., 07:36
A zasto meni kad otvorim program android assistant piše kod memory info:total mem:415,25mb a ne 576 ram koliko bi desire trebao imati, jel moj nema toliko ili ...?

A meni nitko ne zeli odgovoriti... :-(((

ghost
09.07.2011., 17:04
I ne bih se baš previše veselio na tvom mjestu.
U Hrvatskoj sigurno neće među prvima "roll out- ati".

Istina, ali kad je Froyo bio u pitanju nismo puno kasnili za razvijenim svijetom.

R1982
09.07.2011., 17:52
A meni nitko ne zeli odgovoriti... :-(((

Dio uzmu aplikacije, dio sam ROM kojeg mob vrti...

IvanTg
09.07.2011., 19:10
pozdrav,
ja sam na vipu i preko tcoma sam nabavio htc desire. stiže mi za par dana, pa sam pročitao ovaj forum i xda forum i vidio sam da se može otključati bez problema. nadam se da ću i ja uspjeti, ali prije toga imam par pitanaja ako mi možete odgovoriti hvala unaprijed.nov sam u ovom području android sustava...

1. budući da mob najvjerovatnije dolazi zaključan mogu ovaj postupak napraviti bez sim kartice?jer nemam sim card od tmobilea.
2. da li je otključavanje trajno, i da li mogu recimo preko vipa updatat novu verziju softwarea bez da mi se ponovo zaključa i tome sl.
3. da li ovim postupkom gubim garanciju ako se nešto s mob. dogodi
4. budući da će mob imati najvjerovatnije postavke od tmobile mreže, da li treba mijenjati postavke tipa internet na vip i tome sl.
5. na xda forumu sam pročitao da nekima recimo nije htio raditi na 3g mreži već na 2g
6. ako recimo napravim reset na tvorničke postavke da le će biti opet zaključan??

R1982
09.07.2011., 19:45
Postupak se preporuča napraviti bez SIM kartice u telefonu. Da, unlock je trajan i ne vraća se nikakvim flashom, updateom ili rootom. Trebat će samo podesiti APN-ove i radit će ti full 3G. I unlock se neće vidjeti nigdje u telefonu, ako ga daš u servis, vidjet će se samo da je otključan.

Meni je moj Desire radio na T-mobile HSPA nakon otključavanja sa Tele2.

IvanTg
09.07.2011., 20:00
to R1982: thanks :top:

Mario413
10.07.2011., 09:25
Dio uzmu aplikacije, dio sam ROM kojeg mob vrti...

pa koliko kod vas pokazuje da imate ukupne memorije? jer mislim da od kako sam ga kupio on stalno pokazuje da ima jednako memorije iako nije bilo nikakvih aplikacija... koliko kod nekog drugog pokazuje da ima memorije?

chillout23
12.07.2011., 06:24
Ljudi trebam pomoć.

Desire mi je vrtio zadnji Oxygen 2.1.6 ali kak sam imal problema sa stišavanjem telefona (opisano u posebnom topicu na "Androidu") išel sam vraćat backup na verziju 2.1.4 od prije 2 tjedna, da to probam riješit na taj način. I sranje...telefon stalno vrti boot screen i nema dalje...i sjetim se da nisam obrisal data, cashe i dalvik...
da li je netko imal sličnih (ili istih) problema? Jel ima pomoći osim servisa? I najbitnije...imam gore samo nandroid backup i Titanium za sve aplikacije posebno...kako izvući brojeve telefona kojih ima popriličan broj??

P.S.
Mislim da sam našel rešenje...vol down tipka + power tipka i onda mogu u recovery pa od tamo pokrenut wipe data i ostalo i vratit backup...bumo videli kad dođem doma s posla :)

EDIT: Uspio :D

felix_arba
16.07.2011., 14:35
Kako stojimo sa update-om ?

ssnjoff
16.07.2011., 16:03
Kako stojimo sa update-om ?

"HTC
Hi everyone. We have more news about our build of Gingerbread for Desire. Our testing has gone well so we will begin rolling out the update by the end of July! Thank you again for your support!"

a onda još čekaj svojeg provajdera...

jurica_m
16.07.2011., 16:43
Do Bozica ce stici. Gamad pokvarena Htcovska

R1982
16.07.2011., 18:21
A kad sam ja to napisao, svi su rekli "nemaš ti pojma"... eto vam ga sad :lol:

flaash
16.07.2011., 23:40

Tek sada sam vidio ovu pr. pa ...javi se ako nisi rjesila mb. do sada,ako je jos na agram servisu.??.
Da ti provijerim kakav je stvarni kvar i cim je prouzrocen!!
pozz

M_and_M
19.07.2011., 23:39
e ljudi jel ima netko iskustava sa strganim ekranom. naime, meni je puko display baš iznutra pa nema slike. kako se to servisira i dal netko zna kolko dođe promjena ekrana?

R1982
20.07.2011., 01:46
Ako si vješt/a i spreman/na na rizik... dijelovi i alat na eBayu parsto kuna.

M_and_M
20.07.2011., 11:59
bio sam u servisu (neki mmm servis) i rekli su da mi neće uzet mobitel jer ne mogu garantirat za njega jer je bio u vodi (to je druga priča, ali nije ekran zbog vode riknuo). ima netko savjet ili nešto kako da sačuvam mobitel?

IvanTg
23.07.2011., 08:02
evo samo da obavijestim da mi je napokon došao htc desire od tmobile i jutros uspješno odključan s onim programom iz prve...hvala na pomoći..:top::top::top:

quadzilla
23.07.2011., 22:21
Koliko vam traje baterija na Oxygen romu?

chillout23
24.07.2011., 10:08
Koliko vam traje baterija na Oxygen romu?

Pa to stvarno ovisi...zna mi trajat pol dana, a može i 3 dana (ovo je rijetko, ali se dogodi s vremena na vrijeme)...stvarno ovisi :ne zna:

IvanTg
24.07.2011., 16:09
jedno pitanje. budući da sam dobio htc desirea napokon jučer mi je jedan frend iz austije pokazao na svom iphoneu 4 mogućnost lociranja mobitela. tj. otišao je na neku stranicu logirao se i u tom trenutku mu je na ekranu pokazalo adresu gdje se mob nalazi. dakle to je neka stranicu u slučaju gubitka ili krađe mobitela pa me zanim da li tako nešto ima za htc...za svaki slučaj.
njemu je ukralo mobitel kad je dolazio u hr i preko toga ga je locirao i policija je uhvatila lopova..ali dobro to je ipak austrija...samo ja mislim da je uvijet da mob mora imati uključen gps..

evo to je ta stranica

https://auth.me.com/authenticate?service=findmyiphone&ssoNamespace=appleid&formID=loginForm&returnURL=aHR0cHM6Ly9tZS5jb20vZmluZC8=&anchor=findmyiphone&lang=en

chillout23
24.07.2011., 16:40
njemu je ukralo mobitel kad je dolazio u hr...

Ukralo mu je mobitel? Kaj mu je malo dete ukralo mobitel? Neš ti izražavanja...

Imaš HTC sense...odguglaj. Ali nema za HR :mig:

damiricic
24.07.2011., 22:10
Za hrvatski meni pokušajte sa marketa Morelocale2 . Odlična stvar

MadVlad
25.07.2011., 07:21
Potraži na Marketu aplikaciju Lost Phone.

Toma Sawyer
27.07.2011., 23:11
Moze li se Desire kupljen u Vipu odkodirati i kako?

Sent from my iPhone using Tapatalk

assassin
27.07.2011., 23:14
Pogledaj prvi post.

chillout23
01.08.2011., 11:40
Da li netko zna (ja ili sam blesav ili stvarno toga nema na telefonu...) di se može vidjeti ukupno trajanje poziva na Desire-u? Ono kaj je inače na "normalnim telefonima" call duration...ukupno vrijeme trajanja razgovora na aparatu. Brojevi koje sam ja zvao, pa oni koji su zvali mene i ukupno.
I druga stvar...ona opcija kod svih telefona...my number. Kak sam promijenil broj telefona, dogodi mi se da mi treba i nemrem se odma sjetit, a nemam di pogledat :confused: i frend ga ima i isto ne može pronaći di može naći svoj broj...pa ako nas netko može prosvijetliti bil bi mu zahvalan :)

assassin
01.08.2011., 17:50
Za broj imaš u Settings> About phone> Status.
A, za pozive nisam siguran da imaš ako nisi rootao ili instalirao neku aplikaciju.

chillout23
01.08.2011., 19:30
Za broj imaš u Settings> About phone> Status.

Za to znam...ali piše mi: My number - unknown :rofl:

A, za pozive nisam siguran da imaš ako nisi rootao ili instalirao neku aplikaciju.

Rootan je od prvog dana i mane štani :D a niti nemam pojma da za to imaju aplikacije :ne zna:
Jednostavno mi je blesavo da telefon to nema.

Thx :mig:

R1982
02.08.2011., 03:16
Kažu da je 2.3 krenuo danas i po onome što vidim, vrti Sense UI :D

Eppur si muove
02.08.2011., 04:51
Hey guys, we're happy to announce that Gingerbread for Desire is here! Please visit our Developer website to access the download. http://developer.htc.com

ssnjoff
02.08.2011., 05:06
...pa ako nas netko može prosvijetliti bil bi mu zahvalan :)

Call history - ikonica desno.

Voila!

chillout23
02.08.2011., 06:07
Call history - ikonica desno.

A di je ta ikonica desno? desno u čemu? kad već pišeš nekaj, onda barem daj potpunu informaciju :mig:
Inače vrtim Oxygen 2.1.6 (Ginger) :mig: i ne vidim nigdi nikakvu ikonicu desno.

S_Kool
02.08.2011., 10:22
A di je ta ikonica desno? desno u čemu? kad već pišeš nekaj, onda barem daj potpunu informaciju :mig:
Inače vrtim Oxygen 2.1.6 (Ginger) :mig: i ne vidim nigdi nikakvu ikonicu desno.

Pa mozda bas zato nemas, cijeli call history u tvom slucaju ovisi o developeru koji ga je mozda izbacio...potrazi na temi od oxygena na xda forumu...
Ja na miui nemam cijelu povijest, nego po broju mi pamti sve logove samo

from HTC Desire

šufter
02.08.2011., 18:13
Dakle, najprije se ispricavam sto samo tako upadam ali stvarno mi se neda citati cijela tema o desireu pa bi samo pitao nesto...
Znaci planiram si kupiti desirea pa me zanima dali ima za njega onih osnovnih applikacija kao npr za iphone... tipa za otvaranje tekstualnih podataka kao adobe reader na pcu il tako nesto? i da li se ispalti kupiti taj mob uoce, jer sam sad dobio ponudu za jeftine pare da ga dobim pa da ne propustim ako se ispalti.
ii jer ima taj mob kakvih gresaka na sebi tipa problema sa softverima i takvim stvarima? kakva je baterija iii sve ostale funkcije?

molim vas da mi odgovorite i da se ne ljutite sto sam samo tako upao... :confused:

assassin
02.08.2011., 18:51
Dakle, najprije se ispricavam sto samo tako upadam ali stvarno mi se neda citati cijela tema o desireu pa bi samo pitao nesto...
Znaci planiram si kupiti desirea pa me zanima dali ima za njega onih osnovnih applikacija kao npr za iphone... tipa za otvaranje tekstualnih podataka kao adobe reader na pcu il tako nesto? i da li se ispalti kupiti taj mob uoce, jer sam sad dobio ponudu za jeftine pare da ga dobim pa da ne propustim ako se ispalti.
ii jer ima taj mob kakvih gresaka na sebi tipa problema sa softverima i takvim stvarima? kakva je baterija iii sve ostale funkcije?

molim vas da mi odgovorite i da se ne ljutite sto sam samo tako upao... :confused:
Ima takve aplikacije.
"Ako se isplati"... Da si napisao za koliko novca možeš dobiti...
Baterija ovisi o načinu na koji koristiš mobitel.
"Sve ostale funkcije" imaš zajedno sa baterijom opisane po cijeloj temi.

Govorim ti da pročitaš cijelu temu jer ćeš tako dobiti puno više iskustava nego ako ti sad 2 čovjeka napišu svoja iskustva.

R1982
02.08.2011., 21:53
Ima takve aplikacije.

Govorim ti da pročitaš cijelu temu jer ćeš tako dobiti puno više iskustava nego ako ti sad 2 čovjeka napišu svoja iskustva.

Po mom mišljenju, jedina mana Desirea je kriminalno malo interne memorije, i to je sve.

šufter
02.08.2011., 22:09
Ima takve aplikacije.

citao sam nesto na preskokce jer mi se stvarno neda cijela tema citati...al izdvojiti cu nesto vremena pa cu pronjuskati... i hvala na odgovoru, ma da znam da su sigurno vec svi odgovori na moja pitanja napisani u temi :)

a kaj se tice cjene, nebi konkretno o njoj al recimo da je dosta ispod cjena koje su u oglasniku...

assassin
02.08.2011., 22:18
K'o da će te netko napasti ako napišeš cijenu... :D
Uglavnom, ako je dosta ispod prosjeka u oglasniku- nemaš što razmišljati.
A, ako se kasnije predmomisliš- lako prodaš pa kupiš neki drugi (i nisi ništa izgubio).

assassin
03.08.2011., 08:58
ssnjoff i chillout- pobrisani nepotrebni postovi. Ako se planirate još svađati- imate PM ;)

Zaključak rasprave:
Ako je developer custom ROM- a negdje stavio tu opciju- imaš je.
Ako nije- instaliraj neku "call meter" aplikaciju.

chillout23
03.08.2011., 09:24
ssnjoff i chillout- pobrisani nepotrebni postovi. Ako se planirate još svađati- imate PM ;)

Zaključak rasprave:
Ako je developer custom ROM- a negdje stavio tu opciju- imaš je.
Ako nije- instaliraj neku "call meter" aplikaciju.

:top:

Oggy1985
04.08.2011., 00:52
Rootao sam i flashao mobitel čim sam ga kupio. U zadnje vrijeme tipka za stišavanje zvuka slabo lovi (moram ju pritisnuti 20x pod raznim kutovima da ulovi jednom). Definitivno se radi o hardverskom problemu, a ne softveru jer loše lovi i u HBOOT-u.

Uglavnom, mobitel želim poslati u servis da ga poprave (imam račun, garanciju i sve, kupljeno u Vip-u). Kako se ovi ne bi pravili "pametni" s izljevima da sam osobno pokvario mobitel jer sam ga rootao i stavio custom ROM, želim ga vratiti na stock ROM.

Ima netko link na Vip-ov stock ROM ili zna koji trebam preuzeti/instalirati da mobitel vratim na "tvorničke postavke" od Vip-a? (trenutno imam CyanogenMod 7.0.3)

EDIT: našao sam rješenje na cafe.mobil (http://cafe.mobil.hr/threads/68822-DESIRE-Root-unroot-ROM-radio-flash-nandroid...)

šufter
04.08.2011., 12:01
nisam pitao, da li postoji mozda kopija desirea, kineski il tako nesto?

Eppur si muove
04.08.2011., 18:08
Kako je izaša GB za Desire, pa bi ja eto napravio update sa 2.2 na 2.3. E sad naravno tu su mi nejasnoće neke. Dali je moguće i kako napravit backup svih podešenja i app u telefonu? U manualu updatea stoji da će se svi podaci na telefonu izbrisati, net podešenja i sl. i kontakti. Kontakte sam iskopira na SD karticu u telefonu. Na HTCovim stranicama piše da da se backup radi na sljedeći način
Menu>Settings>Privacy>Backup ali toga NEMA!:ne zna:
Na netu sam pronaša neke backupove ali za rootane telefone a moj nije ništa diran po tom pitanju.

Ako je neko napravio update volio bih da to podijeli tu pa da mi pomogne:cerek:

assassin
04.08.2011., 18:54
Kontakte sinkroniziraj s google računom (to je uvijek dobro imati- i ako ćeš kasnije mijenjati telefon).
Poruke (ako ti trebaju) backupiraš instalirajući neku aplikaciju za poruke (tipa GO SMS)- posebne aplikacije za poruke imaju više opcija, među kojima i backup.
Slike i ostalu multimediju kopiraš na kompjuter.

Da, postoje i neki backup programi koji ti "odjednom" backupiraju i pozive i poruke.
Sad, ja koristim neki koji treba root- ali mislim da ima na Marketu i onih koji ne zahtijevaju root.

Eppur si muove
04.08.2011., 19:00
A kako sincat kontakte sa google racunom?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

assassin
04.08.2011., 19:30
Malo je okolo- naokolo, ali... :D
Možda ima i neki drugi način, ali ja ga ne znam.

Uglavnom...
Uđeš u imenik> menu tipka> Import/Export> Export to SD card.
Spojiš se s kompjuterom, i "importaš" te kontakte na google račun (uđeš u Gmail> Contacts> More actions> Import...).
Nakon toga napraviš update, i ako se pobrišu kontakti, nakon upisivanja google računa pogledaš da je u opcijama namještena sinkronizacija kontakata i to je to.
Kasnije, kada dodaješ kontakte, uvijek odaberi da budu sinkronizirani (nudi i opciju "Phone only").

Ako ti već nisu svi sinkronizirani, a da ni ne znaš... :D

Eppur si muove
04.08.2011., 21:48
Evo da dam odgovore na svoja pitanja :rolleyes: oko backupa kod updatea sa 2.2 na 2.3.3

Na marketu sam naša free backup (http://https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=order_history) s kojim sam sačuva skore sve aplikacije i postavke na telefonu, sve je poprilično jednostavno. Kontakte sam jednostavno eksportira na sd karticu i za svaki slučaj exportira na gmail kontakte. Dok mi postavke za net konfiguraciju nije minjalo ništa :mig:

:top:

Eppur si muove
07.08.2011., 08:08
Evo otkad mi smart vrti gingerbrad 2.3.3. vijek baterije mi se produžio :top: za nekih 25 - 30%:cerek:

sln
08.08.2011., 07:52
ovako, nakon jedva tjedan dana pao mi desire na pod i otišo digitizer u pm.. touch screen radi bez greške, samo kaj me nervira to staklo razbijeno. i odo ja na ebay, i ukucam htc deaire digitizer. a on meni baca uglavnom neke htc desire google g7 i slično, a mene zanima odgovaraju li ti digitizeri mom desireu, kupljenom u tele2. a ako ne, kak da znam koji odgovara. sumnjam da ću ispjet dobit nešto garancijom...

assassin
08.08.2011., 08:06
To su neke oznake mobitela (sad ne znam jesu li to samo kineske ili kodna imena, ali nije ni bitno).
G7 je Desire, a G12 Desire S.
Ostala "imena" za Desire su HTC Bravo i HTC Desire A8181.

sln
08.08.2011., 08:27
e, mene i taj bravo buni. znači, taj nije moj ( ako je moj a8181). ili je to isto.. sori kaj sam dosadan, al ne mislim davat soma kuna za popravak, pa mi je ovo jedini način.

assassin
08.08.2011., 08:32
Ne znam jel sad ja ne shvaćam ili ti... :D
HTC Desire još zovu i HTC Bravo, HTC Desire A8181 i G7 (negdje samo G7, negdje HTC G7, negdje google G7...).
Znači, sve što nađeš za mobitel pod tim imenom je zapravo za "obični" HTC Desire.

sln
08.08.2011., 08:35
puno hvala. ja sam taj koji noije shvaćao :)

električni_zec
10.08.2011., 10:44
Vjerujem da je ovo već negdje prožvakano, ali ću svejedno pitati:

Kako stoji stvar sa wmv datotekama na HTC desire?

Službeno ih ne podržava, po forumima to ljudi potvrđuju i predlažu transkodiranje u neki drugi format. Nisam obazirao na to pozornost dok nisam mailom dobio nekoliko clipova, koje bez problema započne repoducirati, i nakon otprilike 1/3 reprodukcije bez greške izbaci poruku o grešci. Ako nije podržan, kako taj dio korektno reproducira, ili je stvar zauzeća memorije, bufferinga i sl.

Ciuc
10.08.2011., 16:30
Kako je izaša GB za Desire, pa bi ja eto napravio update sa 2.2 na 2.3.

Kako si napravio update na 2.3? Skinuo na racunalo onaj rar paket sa ove stranice? (http://htcdev.com/devcenter/downloads)
Mozes malo pojasniti sto i kako treba raditi oko update-a ako nije problem, hvala!

Eppur si muove
10.08.2011., 17:07
Kako si napravio update na 2.3? Skinuo na racunalo onaj rar paket sa ove stranice? (http://htcdev.com/devcenter/downloads)
Mozes malo pojasniti sto i kako treba raditi oko update-a ako nije problem, hvala!

Da, skinio paket u kojem su ti sva uputstva oko upgradea. Dodatno skinuo MyBackup za sačuvati data, app i kontakte dodatno napravio sinkronizaciju kontakta sa gmail računom (mada kontakte sačuva mybackup) i krenuo korak po korak .... vodi te zdrava logika i sve je jednostavno. Ako nakon upgradea ne nađeš kojim slučajem MyBackup aplikaciju ponovo je skini s market za podignit sačuvane foldere od bacupa.

al za svaki slučaj pročitaj prvi post ove teme prije nego napraviš upgrade na 2.3.3 a vezano ti je za besplatno sim otključavanje!

Ciuc
10.08.2011., 17:22
OK, hvala na brzom odgovoru. Tek nakon downloada sam vidio da postoje upute.
Probat cu se pozabaviti s tim.
Mob mi nije zakljucan na jednu mrezu tako da oko toga nemam brige.

Ciuc
11.08.2011., 07:32
Napravio sam update sa 2.2 na 2.3. Sve je proslo u redu i jako brzo, niti 5 min dok je mob bio spojen sa racunalom.

Jesam li ja nesto propustio ili sam zamisljao (i negdje vidio?!) da ce se nesto promijeniti u samom izgledu. :ne zna:
Sve je ostalo isto, u popisu original aplikacija pojavila se tek ikona Downloads.
Mislio sam da ce malo drugacije izgledati sucelje, medjutim ostalo je apsolutno isto. Tek su ikone u Notification baru malo manje, drugacije ili sto vec.. ne bitno.
Ok, dobio sam vise prostora u mobitelu.
Sve sam ajmo reci osnovne aplikacije pokretao i "silovao" da vidim jel sve ok; sms, mms, mailovi, pozivi, wi-fi... sve radi. Primjetio sam da mi je blokirao 2 puta kad sam koristio foto aparat. Da li je do mene jer sam brzo okretao mobitel vodoravno-okomito ili je do njega samoga - pojma nemam. No blokirao je.

Za bateriju jos ne mogu nista reci. To cu kasnije dok budem imao uvid u promjene.

htsenna
11.08.2011., 12:29
Pozdrav svima, zanima me dali ce uskoro bit moguće updatati giggerbread preko OTA

chillout23
11.08.2011., 12:36
Moram ovo napisati :)
Vrtim na svom već nekoliko mjeseci Oxygen ROM 2.1.6 (GB). I prije par dana stavim clean install istog ROMa. Telefon LETI! Nikad tako nije radil...fenomenalno. A baterija...vrh vrhova :) jučer u 11h ujutro napunil na 100%. Cijeli dan uključen net (malo wifi, malo data), žena na putu pa dopisivanje cijeli dan preko Whatsapp-a, prčkanje po netu tu i tamo, razgovori, par SMS-ova...znači sada je već prošlo 26 sati skoro od kad je napunjen na 100% i frajer je sad na 71%! S time da mi navečer nikad nije ugašen, eventualno na silent. Fenomenalno.
Debela preporuka za taj ROM :top: i do sada mi je bil odličan, ali ovo prelazi sve granice oduševljenja :cerek: frend ima wildfire i ne vjeruje kak Desire na Oxygenu leti :D

iForce
11.08.2011., 13:10
Pozdrav svima, zanima me dali ce uskoro bit moguće updatati giggerbread preko OTA

Mislim da toga neće biti.
Moraš preko kompa, ali to ti je nekih 10 minuta posla.

šufter
11.08.2011., 15:14
kupi sam desirea koji je bio nesto malo koristen i ima na sebi android 2.2
e sad da ja ne brisem aplikaciju po aplikaciju zanima me kako da napravim reset mobitela, tj da mi se sve vrati na pocetak ko kad je prvi put upaljen s onim defalt aplikacijama? i ako je to moguce kad to napravim da li ce mi se vratiti i na onaj defalt android ili ce mi ostati 2.2? podaci na njemu nisu vazni i slobodno se izgube...

chillout23
11.08.2011., 15:20
Izvoli (http://www.knowyourcell.com/htc/htc-desire/desire-guides/443117/how_to_hard_reset_the_htc_desire.html)
a mogel si to i sam izguglat.
Inače je 2.2 defaultni Android na tom telefonu.

šufter
11.08.2011., 15:35
trazio sam po youtubeu al ono... bolje da mi rece neko ko je siguran nego da napikavam... ii sam jos da pitam, kontakti s kartice mi se nece pobrisati ili hoce?

chillout23
11.08.2011., 16:15
ma ne. kartica je neovisna o bilo čemu.

rabbit
11.08.2011., 20:11
Moram ovo napisati :)
Vrtim na svom već nekoliko mjeseci Oxygen ROM 2.1.6 (GB). I prije par dana stavim clean install istog ROMa. Telefon LETI! Nikad tako nije radil...fenomenalno. A baterija...vrh vrhova :) jučer u 11h ujutro napunil na 100%. Cijeli dan uključen net (malo wifi, malo data), žena na putu pa dopisivanje cijeli dan preko Whatsapp-a, prčkanje po netu tu i tamo, razgovori, par SMS-ova...znači sada je već prošlo 26 sati skoro od kad je napunjen na 100% i frajer je sad na 71%! S time da mi navečer nikad nije ugašen, eventualno na silent. Fenomenalno.
Debela preporuka za taj ROM :top: i do sada mi je bil odličan, ali ovo prelazi sve granice oduševljenja :cerek: frend ima wildfire i ne vjeruje kak Desire na Oxygenu leti :D

Hajd kad moraš ti onda ću i ja :-). Ja sam isto već neko duže vrijeme na Insertcoin stable i isto nemam baš nikakvih prigovora osim kamere koja ne znam kakva je na oxigenu ali me zanima? Problem je na IC-u sa kamerom da se nakon nekog vremena (kratkog) raziđu ton i slika što prilično živcira. Imao sam Nokiju N95 8gb i nikad nisam razmišljao o takvim sr...ma kao sa ovim telefonom. Ne mogu reći da mi je žao što sam ga zamijenio ali sam već prilično razdražljiv :-).

bezimena teta
11.08.2011., 23:02
please help... :(

Napravila sam update na Gingerbread i prije toga sve s moba na My Backup na SD card. I sad iznova instalirala My Backup, ali mi ne pronalazi restore file na SDu. A kako su mi sad svi podaci i kontakti u tom My Backup fileu zanima me kako mogu saznati točnu lokaciju gdje mi je taj backup (ono nešto tipa: sdcard/myBackup/blablabla/11_08_2011) pa da to upišem u My Backup kao lokaciju restorea... :confused: :ne zna:

Kada spojim HTC na komp kao hard drive, pronađe mi sve te backup fajlove u folderu rerware - My Backup - All Apps Backup... itd.

Zna li itko, bila bih vam jaaaaako zahvalna!!! :s

R1982
12.08.2011., 00:24
Zna li itko, bila bih vam jaaaaako zahvalna!!! :s

Otvoriš MyBackup, stisneš Menu - Options i pod prvom opcijom, Backup Location pronađeš gdje je taj rerware folder (najvjerojatnije na SD kartici, znači /sdcard/ ili /sdcard/rerware/.

Probaj pa nam javi radi li.

chillout23
12.08.2011., 08:14
Hajd kad moraš ti onda ću i ja :-). Ja sam isto već neko duže vrijeme na Insertcoin stable i isto nemam baš nikakvih prigovora osim kamere koja ne znam kakva je na oxigenu ali me zanima? Problem je na IC-u sa kamerom da se nakon nekog vremena (kratkog) raziđu ton i slika što prilično živcira. Imao sam Nokiju N95 8gb i nikad nisam razmišljao o takvim sr...ma kao sa ovim telefonom. Ne mogu reći da mi je žao što sam ga zamijenio ali sam već prilično razdražljiv :-).

Ne koristim kameru uopće za snimanje videa. Tu i tam sliknem dijete i to je to, tak da ne znam kak funkcionira.

bezimena teta
12.08.2011., 09:58
Otvoriš MyBackup, stisneš Menu - Options i pod prvom opcijom, Backup Location pronađeš gdje je taj rerware folder (najvjerojatnije na SD kartici, znači /sdcard/ ili /sdcard/rerware/.

Probaj pa nam javi radi li.

Hvala, problem riješen!!! :)

Trebalo je u lokaciju upisati samo /sdcard/ i onda aplikacija sama locira backup file... Problem je meni nastao jer sam mislila da treba upisati točnu lokaciju specifičnog fajla koju nisam nigdje mogla naći, a ne općenito SD card...

Još jednom hvala na brzom i efikasnom rješenju! :top:

šufter
12.08.2011., 12:55
zanima ne u vezi one navigacije, ako to uopce je navigacija koja je standarda na androidu 2.2. zove se "navigation" i onak ima ko onu plavu strelicu za oznaku. dali se ta naigacija placa? i da li ima koja navifacija da se ne placa i da netreba wifi za nju, ko npr na nokii garmin?

i jos pitanje u vezi defult aplikacije za Facebook. pokrenem ju upisem podatke i kad se pokusam spojiti mi javlja neku gresku i da probam ponovo... i tak od kad sam ga kupio,a preko googlea mogu normalno na face, u cemu je problem? :confused:

assassin
12.08.2011., 13:09
To je Google Maps i plaća se.
O tome detaljnije i navigaciji koja se ne plaća- pročitaj pod točkom 7 (http://forum.hr/showthread.php?t=605332).

Siguran si da si upisao točne podatke?
Javi grešku s podacima, internetom, aplikacijom...?
Inače je Facebook aplikacija za Android jako loše napravljena- pa ti je možda i bolje koristiti preko browsera.
A, za chat skineš neku aplikaciju.

R1982
12.08.2011., 13:13
Hvala, problem riješen!!! :)

Trebalo je u lokaciju upisati samo /sdcard/ i onda aplikacija sama locira backup file... Problem je meni nastao jer sam mislila da treba upisati točnu lokaciju specifičnog fajla koju nisam nigdje mogla naći, a ne općenito SD card...

Još jednom hvala na brzom i efikasnom rješenju! :top:

Super, bitno da sad radi :top:

Ciuc
13.08.2011., 08:56
Nakon update na 2.3.3 primjetio sam da foto aparat nije kao sto je bio. Posebno mislim na slikanje u zamracenom prostoru. Prije update bilo je pun bolje. Isto tako povremeno tilta kada se koristi foto aparat. Jos nekome se to dogadja?
Mozete li mi preporuciti neke 'normalne' postavke za slikanje? Mozda sam ja nesto krivo nastimao.

ghost
14.08.2011., 21:21
Ovako, trenutno stanje Desire 2.2 stock, prva serija koja je došla u RH, i sad razmišljam da li da napravim upgrade na 2.3 ili da rutam mob i stavim neki unofficial ROM (može i preporuka koji). Kad sam zadnji put gledao te neslužbene ROMove bili su dosta bugoviti, cucali bateriju ko ludi.... a glavni razlog što ne idem na stock upgrade je taj što se poslje upgrejda mob ne može rootati....

Dakle official ili unofficial 2.3, koji i zašto....?

iForce
14.08.2011., 22:41
Ovako, trenutno stanje Desire 2.2 stock, prva serija koja je došla u RH, i sad razmišljam da li da napravim upgrade na 2.3 ili da rutam mob i stavim neki unofficial ROM (može i preporuka koji). Kad sam zadnji put gledao te neslužbene ROMove bili su dosta bugoviti, cucali bateriju ko ludi.... a glavni razlog što ne idem na stock upgrade je taj što se poslje upgrejda mob ne može rootati....

Na official se uvijek možeš vratiti.
Za unofficial idi na XDA (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628) i vidi što kažu ljudi koji koriste custom ROM-ove.

M_and_M
20.08.2011., 22:06
pitanje.

kupio bih htc desire u t-mobile-u, a htio bih ga koristiti u vipnetu. da li postoji softversko otključavanje kao kod iphonea ili službeno otključavanje (u t-mobileu da mi daju neki kod) i koliko to otprilike košta.

Hvala unaprijed

Ciuc
21.08.2011., 06:52
@M_and_M

Pogledaj prvi post ove teme.

M_and_M
21.08.2011., 14:35
@M_and_M

Pogledaj prvi post ove teme.

hvala. dakle, kolko sam skužio kad se napravi ta procedura onda se može staviti 2.3.3 software?

vukovar91
25.08.2011., 07:28
Pozdrav, imam priliku kupiti Htc desire na pretplatu u T mobile za 1400 kuna pa me zanima dali je to dobra kupnja s obzirom da je mobitel izašao prije više od godinu i pol dana

S_Kool
25.08.2011., 10:25
Pozdrav, imam priliku kupiti Htc desire na pretplatu u T mobile za 1400 kuna pa me zanima dali je to dobra kupnja s obzirom da je mobitel izašao prije više od godinu i pol dana

više nije

Resh
27.08.2011., 09:03
Pomoć....odbija mi uploadati video sa desirea na face, jel zna neko proceduru....tnx

Bjuncek
27.08.2011., 22:10

ukoliko imas vremena (meni je prilagodjavanje i "tweekanje" uzelo puno vremena), moja ti je osobna preporuka ti je unofficial 2.3.x (cyanogenmod je jako dobro mjesto za poceti sa unofficial romovima). Ukoliko stvarno imas vremena, s tim se uredjajem mogu ciniti cuda. Sada ne mogu zamisliti koristenje standardnog roma i sense-a samo zbog intuitivnosti. Ovako sam si podesio sve onako kako hocu da izgleda, kako mi je najprirodnije koristiti. Malo sam se previse zanio, evo ti sada par konkretnih razloga za custom rom:

1. brzina- android 2.3.5 mi radi brze nego sto mi je standardni rom ikad radio, to ukljucuje brzinu boota (na to je utjecalo i mijenjanje partition map-a), i bilokakvih animacija (sto se moze kontrolirati i podesavati u launcheru)

2. mogucnost prilagodbi- ovisno o aplikacijama koje nakalemis gore, mozes kontrolirati svaki dio UI-a da bude bas onakav kakav zelis

3. "where there is a shell there is a way"- muslim da sam pravi primmer kako se sa relation malo predznanja, ali puno dobre volje mode nauciti kako uciniti android da radio ono sto hoces, i kako hoces

4. badass feeling kada vidis da imas nesto posebno, sto se razlikuje od drugih :)

ghost
27.08.2011., 22:17
Na zalost, vrimena trenutno nemam, ali nadam se za 10ak dana će biti bolje, i tražio sam neku preporuku za provjeren ROM, jer nemam živaca isprobavati jedan po jedan. U svakom slučaju hvala na opsežnom odgovoru.

SebaOS
28.08.2011., 00:38
Miui rom, uhvatiš ga na miuiandroid.com, trpneš na sd, bootaš is recoveryja i digne se za minutu i to je to. Naravno ako si već rootan... Najljepši (ali ne i najbrži ) rom, definitivno :)

vukovar91
29.08.2011., 08:22
više nije

hvala na odgovoru ali za 1400 kuna u mrak tarifi je to najbolji mobitel koji se može kupiti

jurica_m
29.08.2011., 09:04
vukovar, uzmi Desirea koji je bez dvojbi jos uvijek predobar mobitel. Imam taj telefon i odlican je. Jos da je Android ispoliraniji os, bilo bi bolje. Uzmi mobitel i bit ces zadovoljan. Sve ovisi kaj ti treba. Javi dojmove

zlocesto_dijete
29.08.2011., 21:29
Bokbok,
Nisam siguran jel ovo pravi topic za ovo, ali boljeg nema.
Poceo sam se igrati s romovima i nakon nesto eksperimentiranja htio bih rom za stalno koristenje, problem je u tome sto ih ima gomila i svakom nesto nedostaje, pa trazim preporuku.

Trenutno koristim insertcoin 1.1.2 (inace svejedno mi je ima li rom sense ili ne) rom bi prventveno morao imati app2sd, biti android 2.3, nakon toga razumnu velicinu slova recimo poput stock htc desire roma (od buhica u insertcoinu me bole oci), 720p snimanje bi bilo dobrodoslo, ali nije uvjet, u biti bih volio da ako je moguce i fotoaparat i kamera imaju isto sucelje i postavke (a i rezultate) kao na stock verziji.
Bilo bi zgodno i kada bi se mobitel mogao otkljucavati s okrugom centralnom tipkom, ali nije uvjet.
Brzina mi nije presudna, u biti brzina insertcoina koja nije spektakularna mi je sasvim u redu.
Zahvaljujem na eventualnim preporukama

Imam i pitanje vezano uz backup.
Za backup koristim titanium backup, prilikom prelaska sa stocka na insertcoin je napravljen backup, nakon flashanja backup je vracen i nakon restarta je sve bilo na svom mjestu.
Jucer sam isprobavao ginger villiana i backup s insertcoina mi nije htio raditi, postupak je bio isti, "batch restore all", bilo je gomila aplikacija koje nisu bile instalirane, sms poruka nije bilo, call liste takodjer..., pretpostavljam da je problem vezan uz sense, ali ne znam kako bih mogao znati sto je vezano uz sense, te kako to iskljuciti iz backupa?
Uz to nisam shvatio kako da dodjem do kontakata koji su spremljeni na sim karticu? Ne zelim googleu uz sve ostalo dati i svoj telefonski imenik.

zlocesto_dijete
29.08.2011., 21:35
Pomoć....odbija mi uploadati video sa desirea na face, jel zna neko proceduru....tnx
Mozda je jednostavno prevelik?

iForce
29.08.2011., 21:41
Bokbok,
Nisam siguran jel ovo pravi topic za ovo, ali boljeg nema.
Poceo sam se igrati s romovima i nakon nesto eksperimentiranja htio bih rom za stalno koristenje, problem je u tome sto ih ima gomila i svakom nesto nedostaje, pa trazim preporuku.

Trenutno koristim insertcoin 1.1.2 (inace svejedno mi je ima li rom sense ili ne) rom bi prventveno morao imati app2sd, biti android 2.3, nakon toga razumnu velicinu slova recimo poput stock htc desire roma (od buhica u insertcoinu me bole oci), 720p snimanje bi bilo dobrodoslo, ali nije uvjet, u biti bih volio da ako je moguce i fotoaparat i kamera imaju isto sucelje i postavke (a i rezultate) kao na stock verziji.
Bilo bi zgodno i kada bi se mobitel mogao otkljucavati s okrugom centralnom tipkom, ali nije uvjet.
Brzina mi nije presudna, u biti brzina insertcoina koja nije spektakularna mi je sasvim u redu.
Zahvaljujem na eventualnim preporukama

Imam i pitanje vezano uz backup.
Za backup koristim titanium backup, prilikom prelaska sa stocka na insertcoin je napravljen backup, nakon flashanja backup je vracen i nakon restarta je sve bilo na svom mjestu.
Jucer sam isprobavao ginger villiana i backup s insertcoina mi nije htio raditi, postupak je bio isti, "batch restore all", bilo je gomila aplikacija koje nisu bile instalirane, sms poruka nije bilo, call liste takodjer..., pretpostavljam da je problem vezan uz sense, ali ne znam kako bih mogao znati sto je vezano uz sense, te kako to iskljuciti iz backupa?
Uz to nisam shvatio kako da dodjem do kontakata koji su spremljeni na sim karticu? Ne zelim googleu uz sve ostalo dati i svoj telefonski imenik.

CyanogenMod 7.1.0 RC1 (http://forum.cyanogenmod.com/topic/15854-cyanogenmod-7-for-the-htc-desire-gsm-v710-rc1-26-june-2011/) ili Oxygen v2.2.2 (http://forum.oxygen.im/viewtopic.php?id=514)

CyanogenMod 7.1.0 RC1 sam danas baš stavio na Desire i odlično radi. :top:

Ja radim samo restore apps, ne radim restore data ako je riječ o različitom ROM-u ili ako je Android verzija različita npr. 2.3.3 na 2.3.4.
SMS spremim na karticu sa GO SMS Pro i imenik mi je ne kartici.

zlocesto_dijete
29.08.2011., 22:30
hvala na odgovoru, mislim da cu isprobati oxygen.
koristim defaultni sms klient, postoji li nacin da ih se iz insert coina prenese u oxygen pomocu titanium backupa?

zlocesto_dijete
30.08.2011., 09:17
stavio sam oxygen, samo sto doticni iz nekog razloga ne vidi sdext particiju i sve aplikacije stavlja u memoriju telefona (ista stvar mi se dogadjala s ginger villianom, a ako se ne varam to su srodni romovi).
inace imam uredno particioniranu karticu na kojoj app2sd insert coin normalno radi (samo sto je particija ext3, ne znam bili je mozda trebao konvertirati u ext4).
problem je u tome sto autor nije dao previse podataka vezanih uz detalje roma, pa niti ne znam ima li ova verzija app2sd podrsku
http://forum.oxygen.im/viewtopic.php?id=514

i koliki je prokleti problem napraviti rom koji ce bez prigovora, bez bekapiranja, bez importiranja, itd... procitati kontakte sa sim kartice, stvarno ne shvacam zasto je to toliki problem.
uz to bi me zanimalo jel ikako moguce iskljuciti onaj odurni zvuk okidanja fotoaparata?
da se nadovezem na predzadnju recenicu, ovdje ima ljudi koji po pitanju rom developmenta znaju puno vise od mene vidim da svaki drugi rom ima problema s kamerom, 720p snimanjem... problemi s kamerom su zajednicki nazivnik, moze li mi netko reci u cemu je problem? zbog cega je toliko tesko natjerati kameru da proradi, ako na stock romu savrseno radi, zbog cega ne radi na navodno boljim custom romovima?

jos bi me zanimalo jel ikako moguce ukljuciti budjenje telefona preko okrugle tipke, to je zgodan feature na kojeg sam se sada vec naucio, pa bih ga volio imati i dalje.

inace sam ugodno iznenadjen brzinom, rekao sam da mi nije presudna, ali nakon ovoga se mozda predomislim :)

iForce
30.08.2011., 11:03
Moj savjet je da odeš na XDA forum, tema od Oxygen ROM-a (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=971904) i pitaš ljude tamo jer će oni sigurno znati. Stavio sam ti njihov forum jer na XDA nije nova verzija.

zlocesto_dijete
30.08.2011., 12:50
ok, budem probao i tamo.
uz to zaboravih prigovoriti i dialeru, ne razumijem cemu odvajanje dialera i kontakata?
stvarno nema smisla da tipkanjem imena osobe koju zelim nazvati dodjem do te osobe (kao sto je napravljeno na stock romu).

ghost
30.08.2011., 20:45

1400kn je opako puno, za 2000kn bez ikakvih zugovora, dakle slobodan uređaj dobiješ Motorolu Defy, koja je po mom osobnom mišljenju malo bolji mob od Desirea (uzmi u obzir da imam dotični Desire, skoro od početka prodaje u RH, dakle više od godinu dana)

jurica_m
30.08.2011., 22:13
Za dvije tisuce kuna kupi i Samsung Omniu 7 koja je puno bolji telefon i od Desirea i od Defyja. Zasto? Zato sto je novi WP7 toliko lijepo ispeglan da sve radi prefluidno i brzo, za razliku od trzavog Androida. NO, ipak je Desire jos uvijek jako dobar telefon. I ja ga imam dosta dugo i sve u svemu sam zadovoljan. Ovisi sto ti treba.

ghost
31.08.2011., 11:24
Za dvije tisuce kuna kupi i Samsung Omniu 7 koja je puno bolji telefon i od Desirea i od Defyja. Zasto? Zato sto je novi WP7 toliko lijepo ispeglan da sve radi prefluidno i brzo, za razliku od trzavog Androida. NO, ipak je Desire jos uvijek jako dobar telefon. I ja ga imam dosta dugo i sve u svemu sam zadovoljan. Ovisi sto ti treba.

Di to ima Omnia 7 za 2000kn?

jurica_m
31.08.2011., 11:58
Di to ima Omnia 7 za 2000kn?

Na Njuškalu, gdje sam i kupio sve telefone do sad. Nisam lud da plaćam u nekom centru skuplji, a isti telefon.

R1982
31.08.2011., 19:22

Jeste, može se i customizirati do besvijesti, ima more aplikacija, open source je...

A ne, čekaj - nije :kava:

MadVlad
31.08.2011., 19:37
Ako je imao itko ovakvo iskustvo pa molim za pomoć. ROM je stock, 2.2. Ugasim mob na Power Off, a on se restarta! Zadnji put sam ga morao gasiti 4 puta dok se nije prestao paliti sam od sebe.
Druga stvar koja me nervira je da kad se ponovno upali treba mu 10 minuta da pronađe appove koji su na kartici. Sve one ikonice shortcuta na desktopu su default Android, a u All apps nema ni jedne koja je na SD-u. Tek nakon cca 10 min se pojave sve ikone. :mad:
I sve to se počelo javljati unazad 2 mjeseca, a prije toga nisam apsolutno ništa vrpao po njemu.

iForce
31.08.2011., 19:38
A i udio na tržištu im je pao sa 6.9 na 5.9. :rofl:

jurica_m
31.08.2011., 20:58
R1982, ti ocito koristis Android, kao i ja. Dobro, ali ljute me takve izjave i nekakva narugivanja. Tebi je Android ok, i meni, ali vise ga nikad necu uzet. Zalosno je da kupom mobitel od 4 i po tisuce kuna i da na njega moram stavljati kojekakve romove da bi radio kak spada i da ne bi trzao. Sramotno. Android jos uvijek nije pravi ispeglani os, on je na putu da to postane. Konacno, svatko koristi telefon za sto treba. Meni je bitna brzina, i dobivam je s WP7 koji sto se toga tice pojede svaki Android. Dalje, uredjivanje mi je manje bitno, mogu bez toga. Dalje, igre xbox predobro. Dalje, aplikacije kojih nema mnogo, ali ima sve ono sto covjeku treba, za razliku od Marketa koji ima vise aplikacija, ali i vise smeca od aplikacija. Tak da, sve ovisi o korisniku. Ti koristi Android, ja cu preci na WP7 i fucka mi se. Volim brzinu i sigurno cu vise profitorati na WP7 nego na Androidu. Itd mogu do jutra.

R1982
31.08.2011., 22:42
R1982, ti ocito koristis Android, kao i ja. Dobro, ali ljute me takve izjave i nekakva narugivanja. Tebi je Android ok, i meni, ali vise ga nikad necu uzet. Zalosno je da kupom mobitel od 4 i po tisuce kuna i da na njega moram stavljati kojekakve romove da bi radio kak spada i da ne bi trzao. Sramotno. Android jos uvijek nije pravi ispeglani os, on je na putu da to postane. Konacno, svatko koristi telefon za sto treba. Meni je bitna brzina, i dobivam je s WP7 koji sto se toga tice pojede svaki Android. Dalje, uredjivanje mi je manje bitno, mogu bez toga. Dalje, igre xbox predobro. Dalje, aplikacije kojih nema mnogo, ali ima sve ono sto covjeku treba, za razliku od Marketa koji ima vise aplikacija, ali i vise smeca od aplikacija. Tak da, sve ovisi o korisniku. Ti koristi Android, ja cu preci na WP7 i fucka mi se. Volim brzinu i sigurno cu vise profitorati na WP7 nego na Androidu. Itd mogu do jutra.

Pišeš kao da je WP7 bez mana.

Ako hoćeš telefon koji leti i koji je tip-top ispeglan (OS), pričekaj i kupi N9.

jurica_m
31.08.2011., 22:57
A ti pises kao da je Android bez mana, covjece. Jesi isprobao Omniu 7? Iliti WP7? Daleko smo od nase teme HTC Desirea, ali nek covjek napise za sto mu treba telefon. Ako misli eksperimentirati sve i svasta, nek uzme Desirea, a ak ne, nek uzme Omniu.

R1982
01.09.2011., 00:03
A ti pises kao da je Android bez mana, covjece. Jesi isprobao Omniu 7? Iliti WP7? Daleko smo od nase teme HTC Desirea, ali nek covjek napise za sto mu treba telefon. Ako misli eksperimentirati sve i svasta, nek uzme Desirea, a ak ne, nek uzme Omniu.

Isprobao sam oba. Odustao kada nikako nismo uspjeli natjerati Omniu 7 da primi MMS.

Ne znam koliko novog života Gingerbread daje Desireu, ali ni do dan danas mi nije jasno kako u takav epski mobitel stave tako malo interne memorije :facepalm: Svejedno, ako je sa 2.3 situacija još bolja nego sa 2.2, mob bi trebao biti (ako je cijena ok) solidna kupnja.

ribica194
02.09.2011., 09:24
Kako se iskljucuje na htc desire s,kada se pisu poruke da ne vibrira svako slovo koje se pritisne?

iForce
02.09.2011., 10:10
Kako se iskljucuje na htc desire s,kada se pisu poruke da ne vibrira svako slovo koje se pritisne?

Postavke
Zvuk
Povrat informacije s vibriranjem

ribica194
02.09.2011., 12:53
Pa to mi je iskljuceno i opet vibrira kada se tipka....

hrki
02.09.2011., 13:17
menu - settings - keyboard (i tu podesis kaj zelis ili ne zelis na tastaturi)

MadVlad
02.09.2011., 13:24
Settings - Sound - Haptic feedback makni kvačicu
EDIT: sad sam vidio da je to napisao i iForce. Znači to ne radi. Meni isprobano radi :ne zna:

ribica194
02.09.2011., 15:35
hm...a zasto meni nece a maknuta je kvacica....:mig:

kad to iskljucim nije mi ovako kad idem po meniju a u porukama i chatu uvijek

jurica_m
03.09.2011., 08:03
Pozdrav! Ima li tko MIUI-XJ ROM na svojem Desireu pa da mi kaze par dojmova iz prve ruke? Bio bih jako zahvalan. Citao sam komentare i na stranim forumima, ali bi me zanimao ovako beki dojam od domaceg korisnika. Mislim staviti ovaj ROM pa me zanima.

S_Kool
03.09.2011., 10:14
Pozdrav! Ima li tko MIUI-XJ ROM na svojem Desireu pa da mi kaze par dojmova iz prve ruke? Bio bih jako zahvalan. Citao sam komentare i na stranim forumima, ali bi me zanimao ovako beki dojam od domaceg korisnika. Mislim staviti ovaj ROM pa me zanima.

evo ja ti koristim MIUI ROM, ne taj koji si naveo nego sa stranice www.miuiandroid.com...ali je OS u principu isti, razlike su male a za obicnog korisnika koji se ne bavi software developmentom skoro neprimjetne...brzi je od sensa, podrzava app2sd, ali samo EXT2 ili EXT3 particije do 512MB...super UI,vrlo prilagodljiv(pa se nemoj dat zbunit zbog velikog broja postavki)...uglavnom ja sam zadovoljan i nisam ga promijenio vec 6mjeseci...imas stable verziju koja izlazi svakih mjesec dana i beta verziju za koju imas update svakih tjedan dana...imas cak i MIUI slovenia community:)LOL...uglavnom dok ne probas neces znat jer samo mozes dobit subjektivna misljenja po pitanju koji rom da stavis...

from HTC Desire

jurica_m
04.09.2011., 19:47
Evo problema. Rootao bi telefon, imam Official update Ging. 2.3.3 i ne zeli mi uci u HBOOT menu, kak se vec to zove. Ugasim telefon, drzim vol down i power tipku i ne zeli. Ak drzim vol down tipku i duze drzim power tipku, telefon se upali, ide onaj htcov logo, i trazi me pin, ko da sam ga normalno upalio.
EDIT: Malo tražio po internetu i našao problem. Naime, u Settings-Applications mi je bio uključen Fastboot. To sam isključio i sad sam normalno ušao u HBOOT menu.

rabbit
04.09.2011., 21:06
Ne znam da li se situacija promijenila ali oficijalni GB se nemože za sad rootati

Mario413
16.09.2011., 16:16
Pitanje???

Čemu služi HTC sense i što je to uopće..???

Preko android assistanta sam gledao što mi najviše troši bateriju mobitela (desire) i vidio da HTC Sense najviše troši bateriju, isključio sam ga tako što sam stisnuo "kill" i od tada mi se čini da je baterija trajnija nego prije..??? :confused::confused::confused::confused:
Nemam pojma, dali je to moguće ili mi se samo čini. I što sam dobio/izgubio s tim što sam napravio

HEEELP

Scept
16.09.2011., 18:39
ajmo reć ovako.. HTC Sense je ono što čini HTC fenomenalnim :> ... to ti je zapravo sve što vidiš na mobitelu. Homescreen, poredak aplikacija, lockscreen, opcije, općenito izgled i sl. to je ta površina na kojoj radiš.

http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Sense

malo star video, al evo: http://www.youtube.com/watch?v=Kax24GN1458

R1982
16.09.2011., 18:39
HTC Sense ti je launcher - program za prikaz homescreenova, widgeta itd. Naravno da ne vidiš promjenu jer je sistem ponovo pokrenuo Sense jer je on ključna aplikacija zbog gorenavedenih razloga. Instaliraj npr. Zeam launcher pa tek onda ubij Sense ako baš moraš.

A tih programa za poboljšanje baterije se mani jer ćeš dobit kontraučinak umjesto poboljšanja.

R1982
17.09.2011., 11:00
Pozdrav ljudi,

Od kad sam stavio 2.3 na svoj Desire, imam konstantnih problema sa mobitelom. Ukljucim fotic mob se smrzne, pa se nakon cca pola min sam ugasi i upali, nakon sto se OS digne, sto god da stisnem na mobu bilo to tipka home ili menu opet ista stvar. I tako mogu to radit neprekidno.
Tek kad izvadim bateriju mob se "vrati" u normalu. Jos mi sve nekak trza, steka, baterija osjetno krace traje. Iskreno vec sam na rubu zivaca, jer mi mob treba radi posla.

E sad, pricao sam sa par kolega koji su imali pa skoro identicne probleme, i rekli su mi da su si stavili Sens 3.0 i da od tad nemaju nikakvih problema sa mobom. Dali mi tko moze objasnit di da to skinem, i kako se instalira na mob. Jel ima kakav link, ja sam trazio ali nisam nasao nista konkretno.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Možda bi ti pomogao jedan factory reset moba.

Scept
17.09.2011., 11:09
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121 ;)

Kambe
20.09.2011., 13:46
Jel se moze nekako downgreadat sa tog sluzbenog 2.3.3 nazad na Froyo. Factory reset nije pomogao.

R1982
20.09.2011., 17:45
Probaj opet flashati.

noodle
22.09.2011., 09:44
Jel neko uspio rootat oficialni rom (GB)? Probao sam s Unrevoked metodom ali izgleda da još nepodržavala GB.

Isla Misla
25.09.2011., 19:31
Može i meni pomoć, pliz, instalirala sam Viber, spajam se preko WiFija na Net, kad se hoću spojiti preko Vibera javi mi "Could not connect. An Internet connection is required to set up Viber". I kao da provjerim Net vezu. Ne kužim zašt' ne vidi moj WiFi, s kojim nemam nikakvih problema za sve druge Net aplikacije. Tnx.

Ciuc
26.09.2011., 16:28
Nevjerojatni problemi sa foto aparatom nakon update na 2.3 Cesto zablokira mobitel koji se resetira sam od sebe.
Jedino sto sam skuzio da mobitel treba striktno biti ili vodoravno ili okomito. U nekom 'među' polozaju jednostavno blokira u 80% slucajeva.

Kakvo je stanje kod vas?! Jos kad bi bilo neko rjesenje...

chillout23
26.09.2011., 17:27
Jos kad bi bilo neko rjesenje...

Samo da napomenem rješenje :D
Od kad imam Oxygen (već mjesecima) telefon radi ko podmazan i nema apsolutno nikakvih problema
:)

prof. baltazar
29.09.2011., 14:22
pozdrav ljudi!

evo ovako, imam HTC Desire, kupljen 31.12.2010. sve radilo super, bez problema... ukljućena je šifra, pattern, za otključavanje tipkovnice, i susjed se ode igrat malo, i promaši šifru, potez više puta, te mi mob izbaci prozor za otključavanje na način da upišem korisničko ime i lozinku google accounta.. a ja hvala bogu lozinku zaboravija.. i ne mogu ga otključat.. postoji li način da ga otključam, i kako? :S

Eppur si muove
29.09.2011., 18:50
pozdrav ljudi!

evo ovako, imam HTC Desire, kupljen 31.12.2010. sve radilo super, bez problema... ukljućena je šifra, pattern, za otključavanje tipkovnice, i susjed se ode igrat malo, i promaši šifru, potez više puta, te mi mob izbaci prozor za otključavanje na način da upišem korisničko ime i lozinku google accounta.. a ja hvala bogu lozinku zaboravija.. i ne mogu ga otključat.. postoji li način da ga otključam, i kako? :S

a da odeš na google account i tamo napraviš zahtjev za novom lozinkom ?! :ne zna::confused: pa onda s novom lozinkom otključaš mob

prof. baltazar
29.09.2011., 21:36
a da odeš na google account i tamo napraviš zahtjev za novom lozinkom ?! :ne zna::confused: pa onda s novom lozinkom otključaš mob

a neznan, mislin da nebi išlo, jer koliko vidim, kad upišem lozinku, ne spaja se na internet pa da ide na google, vjerojatno pamti staru lozinku koja je upisana prvi puta na mob.. neznan

Eppur si muove
30.09.2011., 08:44
a neznan, mislin da nebi išlo, jer koliko vidim, kad upišem lozinku, ne spaja se na internet pa da ide na google, vjerojatno pamti staru lozinku koja je upisana prvi puta na mob.. neznan

pa probaj....:504:

felix_arba
01.10.2011., 21:45
Ne prepoznaje mi slušalice :504: prije bi ga restartao i bilo bi sve ok,sad ih ne želi prepoznat nikako :(

S_Kool
02.10.2011., 04:41
Ne prepoznaje mi slušalice :504: prije bi ga restartao i bilo bi sve ok,sad ih ne želi prepoznat nikako :(

a jel rade slusalice na drugim mobitelima?

from HTC Desire

felix_arba
02.10.2011., 09:37
Rade,i probao sam druge stavljat,isto ne rade...

šufter
07.10.2011., 09:27
kako mogu prekopirati brojeve s jedne kartice na drugu?

promjenio sam mrezu i dobio novu katricu i ni jednog kontakta nema gore, a neda mi se upisivati jedan po jedan broj sa stare kartice.. :503:

da li postoji nacin?

S_Kool
07.10.2011., 10:58
ili u prodajnom centru kod tvog operatera(postoji uredjaj koji to sam radi samo moras imat staru karticu u nekom mobitelu i novi mobitel) ili probaj stavit staru karticu u mobitel i pokusaj ih importirat kroz aplilaciju kontakti ako ce ju htjet procitat s obzirom da je neaktivna

from HTC Desire

iForce
07.10.2011., 14:23
kako mogu prekopirati brojeve s jedne kartice na drugu?

promjenio sam mrezu i dobio novu katricu i ni jednog kontakta nema gore, a neda mi se upisivati jedan po jedan broj sa stare kartice.. :503:

da li postoji nacin?

S prve kartice snimi kontakte na telefon i izvadi je kada završiš. Potom stavi drugu karticu i kopiraj kontakte na nju.

dubko
07.10.2011., 16:54
pozdrav..
imam problem sa mojim desireom i sd karticom. nakon sto sam instalirao neku igricu iz marketa i obrisao je- pojavilo mi se: mounted read only- the sd card has an unexpected problem.
To mi se vec jednom dogodilo prije i kada sam formatirao karticu bilo je sve ok. ALI ima li nacin kako to rjesiti a da ne moram formatirati karticu ( jer nije bas da mi se svaki put radi backup pa sve ispocetka). I zasto se to uopce dogada?

S_Kool
07.10.2011., 17:10
S prve kartice snimi kontakte na telefon i izvadi je kada završiš. Potom stavi drugu karticu i kopiraj kontakte na nju.

mislim da nece ici kopiranje kontakata sa memory kartice na sim karticu

from HTC Desire

rabbit
08.10.2011., 15:14
Za prebacivanje kontakata, instaliraj app "myphoneexplorer" na pc i telefon. Prebaci brojeve na pc i napravi backup u aplikaciji na pc-u te onda zamjeni karticu i ponovi se spoji sa pc-em. Vratiš backup i stvar rješena za cca 5 min bezbolno. Zauvijek ti ostaje backup na pc-u koji možeš i osvježavati ofkors :-).

Ciuc
08.10.2011., 18:50
Pozdrav ljudi,Od kad sam stavio 2.3 na svoj Desire, imam konstantnih problema sa mobitelom. Ukljucim fotic mob se smrzne, pa se nakon cca pola min sam ugasi i upali,

Jesi uspio sta rijesit u svezi foto aparata? Meni je baterija znatno bolja nakon update na 2.3 ali fotic me UBIJA!!!
Eh...kad bih znao rotat stavio bi tada taj 3.0 koji preporucuju.

dubko
09.10.2011., 12:30
Jesi uspio sta rijesit u svezi foto aparata? Meni je baterija znatno bolja nakon update na 2.3 ali fotic me UBIJA!!!

gdje ima nesto o tome 3.0 i kako ga staviti?
ja imam jos 2.2

chillout23
09.10.2011., 16:07

3.0 je za tablete :mig: ako govorimo o operativnom sustavu

Ciuc
09.10.2011., 16:10
3.0 je za tablete :mig: ako govorimo o operativnom sustavu

Poveo sam se za ovim sto je receno :ne zna:

E sad, pricao sam sa par kolega koji su imali pa skoro identicne probleme, i rekli su mi da su si stavili Sens 3.0 i da od tad nemaju nikakvih problema sa mobom.

chillout23
09.10.2011., 16:20
A...to je sense 3.0. Novi sense na Gingerbreadu.
Odi ti fino na xda-developers forum i tamo ti je vrlo jednostavan opis kako napraviti root desire-a :mig: i nakon toga stavi gore najnoviji Oxygen ROM i telefonom ćeš biti oduševljen :) 100%
Jednostavan, čist i vrlo stabilan ROM, a trajanje baterije je fenomenalno.

Ciuc
09.10.2011., 16:31
Odi ti fino na xda-developers forum i tamo ti je vrlo jednostavan opis kako napraviti root desire-a :mig: i nakon toga stavi gore najnoviji Oxygen ROM i telefonom ćeš biti oduševljen :) 100%

Volio bih, i usudio bih se to napravit. I mislim da je vrijeme. Ali sad mi je to sve nekako zbrkano, jer stavio sam sluzbeni update 2.3 a cuo sam/procitao da se to ne moze rotati.
I svi ti tutoriali su otisli toliko 'daleko' da se vec podrazumijeva kako osnovu tj. root zna svatko napravit, pa u opisima stavljanja novih rom-ova stoji kakvi su, kako rade itd...
Imas neki provjereni link za root. Onako ko za mene :mig: Svaka cast xda-developers, ali ne snalazim se tamo obzirom na bezbroj tema na tom forumu...

Eppur si muove
09.10.2011., 16:35
Volio bih, i usudio bih se to napravit. I mislim da je vrijeme. Ali sad mi je to sve nekako zbrkano, jer stavio sam sluzbeni update 2.3 a cuo sam/procitao da se to ne moze rotati.
I svi ti tutoriali su otisli toliko 'daleko' da se vec podrazumijeva kako osnovu tj. root zna svatko napravit, pa u opisima stavljanja novih rom-ova stoji kakvi su, kako rade itd...
Imas neki provjereni link za root. Onako ko za mene :mig: Svaka cast xda-developers, ali ne snalazim se tamo obzirom na bezbroj tema na tom forumu...

Potpisujem te :top:

dubko
09.10.2011., 16:47

i ja bih molio..

jer nisam najvjestiji na ovom podrucju. kad sam trebao jedva sam usao u hboot mode :D

a rootao bih ga prije svega jer se nadam da bih time rjesio problem koji mi se pojavljuje- da mi ponekad nesto se zbloka i nece mi citat sd karticu- nego samo "mount read only"

chillout23
09.10.2011., 16:50
Pa imaš na xda najprovjereniji link...ne znam zakaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814381) je to tak teško naći (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=709146)
Sticky teme koje ne možeš ne vidjeti ako te to i malo zanima...

Sve kaj vas zanima ima na xda. Samo treba malo prošvrljat i bit uporan (i ja sam sam sve napravil preko xda, sam. Malo pitaš na temama, ljudi ti odgovore i tak pomalo). A teme za rootanje su stvarno "Kako rootati Android za idiote", tako da nemre bit jednostavnije :mig:
Sretno i javite kak vam je uspjelo :)

P.S.
Ne znam da li je već izašao root za GB. To si malo odguglajte :ne zna: ali ako je, sigurno ima na xda. 100%

dubko
09.10.2011., 18:45
Pa imaš na xda najprovjereniji link...ne znam zakaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814381) je to tak teško naći (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=709146)
Sticky teme koje ne možeš ne vidjeti ako te to i malo zanima...

Sve kaj vas zanima ima na xda. Samo treba malo prošvrljat i bit uporan (i ja sam sam sve napravil preko xda, sam. Malo pitaš na temama, ljudi ti odgovore i tak pomalo). A teme za rootanje su stvarno "Kako rootati Android za idiote", tako da nemre bit jednostavnije :mig:
Sretno i javite kak vam je uspjelo :)

P.S.
Ne znam da li je već izašao root za GB. To si malo odguglajte :ne zna: ali ako je, sigurno ima na xda. 100%

bas sam procitao sve to..uff, koliko podataka :)

mislim da cu ipak odustati od toga :D

Eppur si muove
09.10.2011., 19:52
bas sam procitao sve to..uff, koliko podataka :)

mislim da cu ipak odustati od toga :D

baš tako, potpisujem te :D

iForce
09.10.2011., 21:09
Ja sam sredio jedan Desire.
One click postupak i stvar je gotova. Potom samo ROM na SD karticu i flash.
Jednostavnije ne može biti.

chillout23
10.10.2011., 06:11
Upravo to im pokušavam objasniti :)
Uopće nema takva gomila podataka, dapače, ako te zanima root, pročitaš za root :ne zna: a ne sve kaj piše oko toga jer se, jednostavno izgubiš...
Ja sam svoj odradil iz prve. Kad sam ga donesel doma, prvo paljenje je bilo da vidim kak to sve izgleda, drugo je bil unlock i treće root hahahaaha
I sat vremena nakon dolaska doma sam imal rootan telefon, otključan i S-OFF :D a to mi je bil prvi doticaj u životu sa Androidom :) tako da je vrlo jednostavno, vjerujte mi :top:

dubko
10.10.2011., 10:35
Upravo to im pokušavam objasniti :)
Uopće nema takva gomila podataka, dapače, ako te zanima root, pročitaš za root :ne zna: a ne sve kaj piše oko toga jer se, jednostavno izgubiš...
Ja sam svoj odradil iz prve. Kad sam ga donesel doma, prvo paljenje je bilo da vidim kak to sve izgleda, drugo je bil unlock i treće root hahahaaha
I sat vremena nakon dolaska doma sam imal rootan telefon, otključan i S-OFF :D a to mi je bil prvi doticaj u životu sa Androidom :) tako da je vrlo jednostavno, vjerujte mi :top:

sto ovo zapravo je?
daje mogucnost da se stavlja custom rom ili?

chillout23
10.10.2011., 11:23
S-OFF je security off. Kada to napraviš, možeš brisati sve aplikacije koje ti ne trebaju ili smetaju. Tipa Latitude i slično.
Dakle imaš puni pristup uređaju. Administratorski.
Ja osobno sam izbrisal hrpetinu aplikacija i oslobodil si hrpu prostora na telefonu.
Maknul sam Latitude, Mail, Radio, Live wallpapers, 3D wallpapers, TTS, Pico TTS, News, Weather i još neke...svašta sam maknul :D :D
Imam na telefonu sve kaj mi treba i neke app koje skoro i ne koristim...memorija mi ne pada ispod 79MB :)

rabbit
11.10.2011., 09:18

Ja probao oxygen, no toliko mi je prejednostavan da sam morao ići dalje :-).

P. S. Što se dogodilo sa temom o aplikacijama? Zašto je zaključana? Pitao sam @assasina ali ne odgovara?

assassin
11.10.2011., 09:23
Ne sjećam se da si me pitao- oprosti ako jesi pa ti nisam odgovorio.
Ali, piše ti u prvom i zadnjem postu zašto je zatvorena. :)

chillout23
11.10.2011., 09:28
Ja probao oxygen, no toliko mi je prejednostavan da sam morao ići dalje :-).

Pa jednostavnost sam i tražil kod ROMa :) i brzinu i stabilnost :)
A Oxy to sve ima...još sam ga malo doradil uz određene aplikacije i to je to. Neka takav bude još godinama i nitko zadovoljniji od mene :D

dubko
11.10.2011., 10:16
evo zasad je mob rootan..

sad se dvoumim izmedu s-off pa samo pobrisat sve aplikacije koje mi ne trebaju ili drugi rom stavljat

chillout23
11.10.2011., 11:55
evo zasad je mob rootan..

sad se dvoumim izmedu s-off pa samo pobrisat sve aplikacije koje mi ne trebaju ili drugi rom stavljat

Ne moraš se dvoumit :mig: napravi to :top: samo slijedi upute i nemreš fulat.
I onda makni sve kaj ti ne treba. Pazi da ne makneš Latin IME.apk :D
Ja koristim SystemApp Remover i sve 5 :)

dubko
11.10.2011., 12:04
Ne moraš se dvoumit :mig: napravi to :top: samo slijedi upute i nemreš fulat.
I onda makni sve kaj ti ne treba. Pazi da ne makneš Latin IME.apk :D
Ja koristim SystemApp Remover i sve 5 :)

oces reci da stavim novi rom ili ovo drugo? :)

Gilach
11.10.2011., 12:22
Pa ovisi što uopće želiš postići jednim ili drugim ? :ne zna:
Da li ti fali mjesta za aplikacije ili ti je samo dosadno pa želiš neku promjenu i igranje postavkama ili što ? :ne zna:

dubko
11.10.2011., 12:56
Pa ovisi što uopće želiš postići jednim ili drugim ? :ne zna:
Da li ti fali mjesta za aplikacije ili ti je samo dosadno pa želiš neku promjenu i igranje postavkama ili što ? :ne zna:

sada mi prije svega idu na zivce sve te beskorisne aplikacije kojih se ne mogu rjesiti, a cesto mi javlja low memory.

ali neznam sto bih dobio sa pojedinim romom, mozda bi mi se svidjelo :D

chillout23
11.10.2011., 12:56
Ne znam koji ROM imaš :ne zna:
Ali ako imaš stock, onda i jedno i drugo :D

dubko
11.10.2011., 13:07
Ne znam koji ROM imaš :ne zna:
Ali ako imaš stock, onda i jedno i drugo :D

imam stock rom :)

rabbit
11.10.2011., 20:48
Ja sam trenutno na Insert coin-u 1.1.4 stable a probao sam ih nekoliko, pokušavam instalirati cool 3d od coolexa ali bezuspješno. Svaki put kad isprobam njegov rom nikad ne prođe bez problema :-( .

chillout23
12.10.2011., 07:13
Jel ti telefon zadovoljava sve kaj se traži za instalaciju tog ROMa?
Pitam zato kaj mislim da dosta ljudi ne čita kaj je sve potrebno napraviti na telefonu, nego samo skinu ROM i pokušaju ga trpat na uređaj, a to baš ne ide samo tak..
Tu ispod slika (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121) ti piše requirements i ext 4
ako to nisi napravil, nula bodova :mig:

chillout23
12.10.2011., 10:15
Evo vam razloga da razmislite o stavljanju nekog custom-a :mig:

Postoje dvije stvari koje bez sumnje najviše pridonose boljim performansama vašeg mobitela. Prva je instaliranje custom ROM-ova. Ti ROM-ovi su obično očišćeni od svih aplikacija koje korisnici ne upotrebljavaju, lišeni su nekih nepotrebnih funkcija, a dodane neke nove, potrebnije. Osim toga, custom ROM-ovi su obično napravljeni sa samom svrhom podizanja performansa uređaja. Danas vjerovatno najpoznatiji custom ROM je Cyanogen Mod. Ukoliko imate sreće da je napravljena verzija za vaš mobitel preporučamo da ju instalirate sami, ili pronađete nekoga tko će to napraviti za vas. Vjerujte da će se isplatiti. Doboljno je samo napomenuti da je glavni programer i osnivač Cyanogen Mod-a nedavno dobio posao jednog od glavnih programera u Samsungu!

Druga je overclocking, a tu se ne bi štel mešati :D