PDA

View Full Version : Dobar čaj za ginekološke probleme?

stranice : [1] 2

maia
03.07.2010., 17:14
čitam maalo o marulji,vrkuti i nekim čajevima ali večina iskustva po forumima je za povećanje plodnosti i slično ali nema baš puno iskustava o tome koji čajevi pomažu kod kroničnih upala,bolova i slično a mene baš to zanima! :)
pa djevojke i žene koje imaju slična iskustva pišite....:kava:

Alkemicharka
03.07.2010., 17:33
čitam maalo o marulji,vrkuti i nekim čajevima ali večina iskustva po forumima je za povećanje plodnosti i slično ali nema baš puno iskustava o tome koji čajevi pomažu kod kroničnih upala,bolova i slično a mene baš to zanima! :)

Od Travar MB, Bjelovar

Čajna mješavina za zaštitu žena
Čajna mješavina sa svojim sastavom regulira neredovitu menstruaciju, pomaže kod bolova i grčeva, klimakterija, mučnina, neplodnosti, raznih upala, infekcija i bakterija, upale jajnika, maternice, bijelog cvijeta te općenito ženskih tegoba.

Isprobano, odličan:top:

pítā
03.07.2010., 22:09
A koji je sastav?

maia
03.07.2010., 22:30
koristila sam ga i zbilja je odličan,nemam trenutno kutiju,napisat ću dok ga opet kupim,uskoro,ali cikluse mi je sredio u sat i lagano smirio bolove koji su kod mene već kronični :cerek:

maia
03.07.2010., 23:00
A koji je sastav?

CALANDULAE FLOS
URTICAE FOLIUM
RUBI FRUTICOSI FOLIUM
SERPULLI HERBA
MELLISAE FOLIUM
BURSAE PAST.HERBA

evo našla sam na jednom drugom forumu :top:

Alkemicharka
03.07.2010., 23:03
Koliko se sjećam majčina dušica, neven, matičnjak, kopriva i još neke trave. Ovo ti je njihov link http://www.travar-mb.hr/html/cajevi.html, ako nisi iz nijednog od gradova gdje imaju štandove, možeš naručiti pouzećem. Ma svi su im proizvodi dobri. Ja sam uzimala i neke kapi za želudac, puno su mi pomogle. Ovaj čaj da ne govorim. Samo ga treba redovito piti i to odmah nakon što pola sata odstoji popiti jer je od dužeg stajanja jako gorak. I moja kolegica je prezadovoljna a ona ga je uzimala još u kombinaciji sa njihovim čajem za čišćenje organizma.

Ereshkigal
04.07.2010., 11:31
Potpis za taj čaj. Odličan je.

maia
04.07.2010., 13:19
a iz kojih razloga ste ga pile? :confused:

Alkemicharka
04.07.2010., 16:38

Iz svakakvih:D..ja npr za bolne menstruacije, moja kolegica za upalu i ciste

Slobodno ti sebi njega kupi iz kojih god da ti treba, ženski su:mig:

bjelovarcanka
04.07.2010., 18:35
super....ja sam iz bjelovara pa cu si ici kupiti caj i kapi....

Ereshkigal
04.07.2010., 18:52

Još uvijek ga pijem zbog pcos-a.

bjelovarcanka
04.07.2010., 22:07

koji caj...i da li pomaze!!!!

Alkemicharka
04.07.2010., 22:47
Što je pcos?:ne zna:

bjelovarcanka
04.07.2010., 23:00
sindrom policisticnih jajnika...

Natch
04.07.2010., 23:02
dobra je i ova mjesavina:
- neven
- preslica
- stolisnik
- gospina trava
preslica se stavi u hladnu vodu i kad zakuha, doda se neven, stolisnik i gospina trava (moze unutra jos i kamilica i kadulja.)

ista mjesavina (po tri zlice nevena, preslice, stolisnika i gospine trave) moze se staviti u litru bijelog vina, to se drzi na hladnom mjestu deset dana, procijedi i pije ujutro 0.3.

Silvery
04.07.2010., 23:43
Ima malo više od mjesec dana da pijem vrkutu zbog PCOS-a i još sam nabavila neke mješavine čaja kod jedne časne (pa ću probati) i guess what: ovulacija i ciklus - super :top:
Ako se ovako nastavi, mogla bih za kojih par mjeseci na bebicu, ali prije toga detaljnje pretrage.

kika123
05.07.2010., 00:35
fascinantno :D
pa što stvarno čajevi mogu tako bitno utjecat znači??
i jel se mora piti određeno jedan čaj ili miješate i druge?

Silvery
05.07.2010., 01:28
Iskreno, ne znam. Ja sam relativno nova PCOS-ovka i dosta čitam o tome, prikupljam i upijam tuđa iskustva i znam da je dosta toga i u glavi, općenito načinu života. Sve skupa nekako dovodim u red, tako da je čaj samo jedna od karika, ali ja bih rekla bitna karika, samo treba biti uporan.
Za ovu mješavinu ću vidjet jer tek mi je M došla (malo prije nego sam ovaj post gore napisala - točno 30. dc) i znam da sam ovulirala po svim simptomima i BT-u.
Sad, hoće li to varirati, ne znam, ali odmoći mi neće :top:

maia
05.07.2010., 08:26
odlično! evo što sve priroda može :)

Ereshkigal
05.07.2010., 12:05
koji caj...i da li pomaze!!!!

Pa ovaj od MB travara - čaj za zaštitu žena.

Da li pomaže? Meni je vrlo teško reći što pomaže, ali sve skupa što radim očito pomaže (taj čaj, lanene sjemenke, tinktura konopljike, promjena načina prehrane...) jer su mi ciklusi uredni u sat, na ultrazvuku nema cista, zadnji mi je nalaz hormona bio dobar...
Mene ti konkretno još jedino muči pojačana dlakavost koja se nije povukla. Drugo je, hvala Bogu, ok.

maia
05.07.2010., 15:18
a ima tko da je izliječio kroničnu upalu :bonk:

bjelovarcanka
05.07.2010., 15:29
Pa ovaj od MB travara - čaj za zaštitu žena.Imaš tu pa pogledaj - http://www.travar-mb.hr/html/cajevi.html

Da li pomaže? Meni je vrlo teško reći što pomaže, ali sve skupa što radim očito pomaže (taj čaj, lanene sjemenke, tinktura konopljike, promjena načina prehrane...) jer su mi ciklusi uredni u sat, na ultrazvuku nema cista, zadnji mi je nalaz hormona bio dobar...
Mene ti konkretno još jedino muči pojačana dlakavost koja se nije povukla. Drugo je, hvala Bogu, ok.

e.pa to i mene muci pojacana dlakavost.....:confused: vise sam luda....a imam sve simptome policisticnih jajnika..a najgore mi je sto mi se je kosa prorijedila ..izgleda kao da imam periku....uzas..i otpada...

tina2701
05.07.2010., 15:42

Ima malo više od mjesec dana da pijem vrkutu zbog PCOS-a i još sam nabavila neke mješavine čaja kod jedne časne (pa ću probati) i guess what: ovulacija i ciklus - super :top:
Ako se ovako nastavi, mogla bih za kojih par mjeseci na bebicu, ali prije toga detaljnje pretrage.

Kakvi su vam ciklusi bili prije čaja (koliko dana) i jel pijete kakve tablete???Ja ga pijem od početka ovog ciklusa,,trebala sam dobiti jučer...no kako kod mene se nikad ne zna kad ću dobiti...pitam se samo hoće li taj čaj (vrkuta) imati utjecaja i na mene.... :ne zna: :ne zna:

Ereshkigal
05.07.2010., 17:52
bjelovarcanka - i meni je kosa jako otpadala, ali sam to uspjela riješit sljedećom kombinacijom, kapi za njegu kose, pranje kose sa šamponom od čička protiv ispadanja kose + poslije svakog ispiranja, još bih jednom kosu isprala u čaju od korijena koprive! Probaj! Meni je kosa prestala ispadati i raste nova!:)
tina2701 - nakon prestanka uzimanja pilula su mi se ciklusi svakog mjeseca produživali za par dana, kad mi je menga jedan mjesec preskočila, znači uopće nije došla, znala sma da nešto moram poduzet. Ne pijem nikakve tablete. Inače za djelovanje tog čaja ili bilo kojeg sličnog pripravka ti treba barem 3 mjeseca konzumacije.

bjelovarcanka
05.07.2010., 20:21
bjelovarcanka - i meni je kosa jako otpadala, ali sam to uspjela riješit sljedećom kombinacijom, kapi za njegu kose (ove zadnje na stranici): http://www.travar-mb.hr/html/kapi.html, pranje kose sa šamponom od čička protiv ispadanja kose + poslije svakog ispiranja, još bih jednom kosu isprala u čaju od korijena koprive! Probaj! Meni je kosa prestala ispadati i raste nova!:)
tina2701 - nakon prestanka uzimanja pilula su mi se ciklusi svakog mjeseca produživali za par dana, kad mi je menga jedan mjesec preskočila, znači uopće nije došla, znala sma da nešto moram poduzet. Ne pijem nikakve tablete. Inače za djelovanje tog čaja ili bilo kojeg sličnog pripravka ti treba barem 3 mjeseca konzumacije.

ajme..super..koliko dugo ga koristiš?

bjelovarcanka
05.07.2010., 20:24
a da li ima neki caj ili kapi za gljivice na nogama..nikako ih ne mogu rijesiti!

Silvery
06.07.2010., 00:13
Curke, sukladno pravilima ovog pdf-a neki su postovi i djelovi postova izbrisani. Nadam se da se ovaj topic neće pretvoriti u reklamiranje. :mig: Jedan link je dovoljan i cure će lako naći što ih zanima. Znam da sve želimo jedna drugoj pomoći za "ženske stvari", ali pokušajmo s preporukama, radije napišite neke čajeve ili mješavine i svoja iskustva u pogledu zdravlja i ciklusa, a ostalo putem PM-a. U protivnom ću morati ovo seliti na Alternativno liječenje. Hvala na razumijevanju. :)

jean-michele
06.07.2010., 09:39
Kupite si knjigu Marie Treben: Zdravlje iz Božje ljekarne. Ima sve. Ima i za gljivice, naći ću ti u toku dana. Ja osobno pijem vrkutu, stolisnik, macinu trvau. Super su. :cerek:

bebać
06.07.2010., 10:56
evo citam ovo o caju iz Bjelovara, a i sama imam dosta problema sa neredovitom mjesecnicom (lijeni jajnici). jucer sam isla u potragu za cajom i nisam pronasla ni na trznici Split i u Kauflandu ali nisam pronasla njihov stand. zna li neka od vas gdje u Splitu ima caj za kupiti?

Ne znam je li ovo van pravila pdf-a, ako je ispricavam se, mozete mi odgovor poslati i na pp....hvala

Ereshkigal
06.07.2010., 11:40
ajme..super..koliko dugo ga koristiš?

Negdje od kraja prošlog ljeta. Napravim pauzu tu i tamo.

tina2701
06.07.2010., 13:33
evo citam ovo o caju iz Bjelovara, a i sama imam dosta problema sa neredovitom mjesecnicom (lijeni jajnici). jucer sam isla u potragu za cajom i nisam pronasla ni na trznici Split i u Kauflandu ali nisam pronasla njihov stand. zna li neka od vas gdje u Splitu ima caj za kupiti?

Ne znam je li ovo van pravila pdf-a, ako je ispricavam se, mozete mi odgovor poslati i na pp....hvala

Ma većinu čajeva imaš kupiti čak i u običnoj ljekarni a u biljnoj da i ne pričam...

bebać
06.07.2010., 13:46
Ma većinu čajeva imaš kupiti čak i u običnoj ljekarni a u biljnoj da i ne pričam...

Mislila sam na ovaj caj za zastitu zena od ovog travara iz Bjelovara, mislis da bi moglo bit u biljnoj ljekarni??

Znam da su imali stand u splitskom Kauflandu, na hodniku, ali jucer ga nije bilo. Narucit cu onda preko neta.

Hvala vam cure.

bebać
17.07.2010., 19:07
Jucer sam napokon kupila caj, u Emmezetti.
Danas sam popila prvu dozu hehe nadam se pozitivnim rezultatima:top:

tina2701
17.07.2010., 19:49
Jucer sam napokon kupila caj, u Emmezetti.
Danas sam popila prvu dozu hehe nadam se pozitivnim rezultatima:top:

...nadam se da če ti pomoći jer meni vrkuta nije..... :(

bebać
17.07.2010., 20:04
...nadam se da če ti pomoći jer meni vrkuta nije..... :(

:grli: Nadam se da ces naci nesto sta pomaze:top:

Ja iduci mjesec idem na pregled, sve me strah sta ce bit:confused:

tina2701
17.07.2010., 20:24
:grli: Nadam se da ces naci nesto sta pomaze:top:

Ja iduci mjesec idem na pregled, sve me strah sta ce bit:confused:

...nisam skontala zbog čega ih ti oiješ---zbog pcos??ili....?

bebać
18.07.2010., 10:37
...nisam skontala zbog čega ih ti oiješ---zbog pcos??ili....?

Imam lijene jajnike, ne rade dovoljno brzo pa tako imam cudne cikluse 40-52 dana, kako kad mi se zalomi, to me izluduje jer non stop hodam sa tamponima u torbi uh uh:flop:

lila_887
18.07.2010., 17:59
mene je pred jedno par mjeseci bolio lijevi janjnik, baš pred M, a tu negdje je bila neka cista pa sam ja to tome prepisala, ali kak nisam htjela da me baš bezvze boli malo sam guglala :) i ono što sam ja našla je čaj od stolisnika kao nešto što pomaže, i dobar je i za želudac, probavne smetnje i još nešto... ne sjećam se... ugl. ne znam jel pomaže za sve to al to su biljke pa ne mogu štetit... ima u ljekarnama oko 200 g za nekih 12-ak kn kod mene.. i imam ga jakooo dugo..pa eto još jedne preporuke ;)

luce m@ra
18.07.2010., 18:57
jel netko koristio fitosan čajeve?

zoro007
18.07.2010., 21:51

malte ne skoro svi cajevi koji su dobri za zatrudnjivanje imaju i dobar prouupalni ucinak. dobri su za prokrvljenje maternice..itd.
samim tim se ublazavaju tegobe..
pogotovo dobar protuupalni ucinak imaju vrkuta i crveni zdravac (geranium robertianum herbi)-samo za preporuciti :top:
stolisnik
neven

Imam lijene jajnike, ne rade dovoljno brzo pa tako imam cudne cikluse 40-52 dana, kako kad mi se zalomi, to me izluduje jer non stop hodam sa tamponima u torbi uh uh:flop:

za tebe bi vitex (pms free) bio kao stvoren. jesi li probala? dobar je po pitanju regulacije ciklusa.

bebać
19.07.2010., 13:34
za tebe bi vitex (pms free) bio kao stvoren. jesi li probala? dobar je po pitanju regulacije ciklusa.

nisam, jos:mig:
pokusat cu sad sa cajem pa ako ne bude pomaka, krecem dalje:top:

zoro007
19.07.2010., 14:50
nisam, jos:mig:
pokusat cu sad sa cajem pa ako ne bude pomaka, krecem dalje:top:

odi na ovu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=479433). tamo je dosta njih izvjestavalo o pozitivnom djelovanju vitexa kod dugih ciklusa. cajevi nisu u tom mjeri djelovali..
bas sam jucer pricala s frendicom koja ima duge cikluse i kaze da su oni s vitexom nakon 2-3 mjeseca skoro u normali..ali vidno kraci

koji misis piti?

bebać
19.07.2010., 15:00
odi na ovu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=479433). tamo je dosta njih izvjestavalo o pozitivnom djelovanju vitexa kod dugih ciklusa. cajevi nisu u tom mjeri djelovali..
bas sam jucer pricala s frendicom koja ima duge cikluse i kaze da su oni s vitexom nakon 2-3 mjeseca skoro u normali..ali vidno kraci

koji misis piti?

Hvala, procitat cu ovih dana.

Uzela sam ovaj caj za zastitu zena od M.B:travara, danas mi je 3.dan da pijem.

bebać
19.07.2010., 20:19
Cure, jel moguce da ova mjesavina caja za zastitu zena djeluje nakon 3 dana? Ja popila danas 3.dozu i bole me jajnici kao da cu svaki cas procurit, a danas mi je 29.dan ciklusa:confused:....inace mi je ciklus, u zadnje 2 god. najkraci bio 36 dana.

Silvery
20.07.2010., 01:59
Moguće je svašta, evo meni i drugi mjesec zaredom ciklus super što ne mora značiti da djeluje na sve nas jednako, ali eto meni je skroz OK i što je dobro nisam uopće nikako napuhana više, smirenija sam, osjećam se lakše, a ovulacija je tu u punom sjaju :cerek:
Sve smo mi različite i imamo različite disbalanse, ovisi o mnogo toga, ali ove mješavine i čajevi svakako pomažu u dosta sličnih tegoba (neke sam nabrojala).

Merlina
21.07.2010., 09:40
Da li ste probale sa čajevima i pripravcima iz biljne apoteke Matija u Dubravi. Imam dosta klijentica od kojih sam čula da su imale pozitivne rezultate :) sa njihovim pripravcima.

Ereshkigal
22.07.2010., 13:21
Da li ste probale sa čajevima i pripravcima iz biljne apoteke Matija u Dubravi. Imam dosta klijentica od kojih sam čula da su imale pozitivne rezultate :) sa njihovim pripravcima.

Ja bih probala, mislim a si mi već spominjala, ali sam iz Rijeke, mogu li preko telefona njima reći o čemu se radi ili? Imaš link ili broj telefona?

maia
31.10.2010., 22:21
evo stigli hladniji dani idealno vrijeme da se bacimo na čajeve... ja kupila neven i matičnjak..ima li netko iskustva sa njima...

Ivanicapeca
02.11.2010., 10:38
Kako sam od samog početka imala probleme s menstrualnim bolovima, još kao curicu me baka upoznala s gospinom travom (kantarion) i njegovim čajem. Iako sam vjerojatno već tada imala endometriozu, ne rijetko mi je sam čaj uklanjao bolove. Pričala mi je da je to naučila od svoje bake koja je bila primalja i da su sve žene u Dalmaciji znale da je za mensturalne tegobe najbolja gospina trava.
No s njom treba biti oprezan, ukoliko ste na kontracepciji, jer umanjuje njen učinak.

bebać
02.11.2010., 14:40
Ja se jos natacem sa ovim za zastitu zena, nema nekog poboljsanja sto se tice trajanja ciklusa ali me bar ne boli kad dobijem, a inace me bolilo za poludit.....bar nesto:mig:

Allexis
02.11.2010., 14:53
i ja sam oduvijek imala velikih problema s grčevima za vrijeme menstruacije i obilnim krvarenjem, po 10 dana bi mi trajalo, pila sam razne tablete par puta dnevno, ali mi se sve ublažilo kad sam počela piti od subana evin m čaj i evine kapi....zaista je pomagalo...
poslije sam počela piti yasmin, pa nemam više takvih problema, dovoljan mi je 1-2 voltarena dnevno ili spasmex + menstruacija mi traje samo 5 dana sada...

Begemotica
03.11.2010., 07:35
Tek sad sam naletila na ovu temu. Ja imam raznoraznih ginekoloških problema zbog hormonskog disbalansa (štitnjača mi je u k...). Ne kupujem gotove čajeve, već berem bilje sama i pripremam po receptima iz bakine bilježnice (skoro u svakom receptu je vrkuta :) ).

Ako netko ima sličnih problema kao ja mogu napisati kakv recept.

Danas ću početi s jednim koji do sada nisam isprobala. :)

leeloo27
03.11.2010., 13:55
Samo ti piši.

Ako imaš koji receptić koji je dobar za gljivice možeš i to ovdje napisati, ja ti budem bila zahvalna. :top:

Silvery
03.11.2010., 15:00
Begemotica, što se mene tiče, možeš sve prepisati (naravno u domeni ginekoloških, ali i hormonskih problema). :mig:

Begemotica
03.11.2010., 21:31
Protiv gljivica u mojoj bilježnice nema ništa. Većina onog što ima se odnosi na neurednu menstruaciju i općenito krvarenje iz maternice, upalu jajnika i maternice i plodnost. Pa vi recite što koga zanima.

Allexis
03.11.2010., 21:37
Samo ti piši.

Ako imaš koji receptić koji je dobar za gljivice možeš i to ovdje napisati, ja ti budem bila zahvalna. :top:

meni su se gljivice prvi put pojavile kad sam popila antibiotik za upalu grla....to je ujedno bilo prvi put u životu da sam pila antibiotik...ginekologica mi je dala vaginalete, ali i preporučila da popijem kutiju lactogyna zbog poremećene flore, te da svaki put uz antibiotik obavezno pijem i lactogyn....pila sam ga uz antibiotik i još mjesec dana nakon njega...nakon toga više nikad nisam dobila gljivice....nije čaj, al ako pomaže :mig:

Silvery
04.11.2010., 01:48
Protiv gljivica u mojoj bilježnice nema ništa. Većina onog što ima se odnosi na neurednu menstruaciju i općenito krvarenje iz maternice, upalu jajnika i maternice i plodnost. Pa vi recite što koga zanima.

S obzirom da mi je krajnje vrijeme da počnem raditi na bebi i da nastojim držati pod kontrolom PCOS, eto mene zanima nešto s tog područja svakako.:)

Begemotica
04.11.2010., 08:05
Za plodnost su najbolji vrkuta, marulja i macina trava, bilo pojedinačno, ili u bilo kojoj kombinaciji. Sad sam u uredu, a bilježnica mi, naravno doma, pa kad se vratim (znači, negdje poslje 19.00), prepisat ću nešto konkretnije.

irena1512
04.11.2010., 12:41
I mene zanima receptic za pcos i plodnost,zelim bebu,a borim se s policisticnim jajnicima i anovulatornim ciklusima.

leeloo27
04.11.2010., 13:44

Ma piši sve što misliš da bi moglo biti korisno. Ako imaš nešto za bolne menge to bi mi isto dobro došlo. Ja u zadnje vrijeme kad dobijem taj dan sam za klinac. Toliko me boli stomak da to nije normelno, kljuknem si par tableta tokom dana da bi uopće mogla normalno funkcionirati.

meni su se gljivice prvi put pojavile kad sam popila antibiotik za upalu grla....to je ujedno bilo prvi put u životu da sam pila antibiotik...ginekologica mi je dala vaginalete, ali i preporučila da popijem kutiju lactogyna zbog poremećene flore, te da svaki put uz antibiotik obavezno pijem i lactogyn....pila sam ga uz antibiotik i još mjesec dana nakon njega...nakon toga više nikad nisam dobila gljivice....nije čaj, al ako pomaže :mig:

Ma ja zbog štitnjače ih stalno vučem. Pila sam ja i taj lactogyn, vaginalete nema koje nisam stavljala, pila i diflukan al kod mene ti to sve malo smiri ih i onda se one opet nakote.

Reko mi je gin da zbog štitnjače mi se vjerovatno poremeti ph rodnice i onda one nabujaju. Još mi za sada najbolje funkcionira tampon koji umoćim u jogurt sa lgg-om i to tak držim u rodnici 2 sata. Nakon par dana ja ko preporođena, naravno dok se opet ne smisle vratiti. Onda opet ispočetka.

Ivanicapeca
04.11.2010., 16:17
Za plodnost su najbolji vrkuta, marulja i macina trava, bilo pojedinačno, ili u bilo kojoj kombinaciji. Sad sam u uredu, a bilježnica mi, naravno doma, pa kad se vratim (znači, negdje poslje 19.00), prepisat ću nešto konkretnije.

Joj i ja sam čula da je macina trava odlična za reproduktivni sustav žena. Pričala mi je frendica da joj je stara riješila miome na maternici tim čajem, nakon godina svako malo odlazaka na kiretaže. Rekla mi je da je neka bakica u Brodu, nakon što je vidjela da je sva onako blijeda i slabokrvna, odmah skužila o čemu se radi i donjela joj na vrata kutijicu sa macinom travom.

Begemotica
04.11.2010., 20:03
Moja nona nije imala pojma da postoji tamo neki sindrom policističnih jajnika, njoj je sve to bila upala.

Evo za početak jednog čaja koji se pije kod boln menge: stolisnik, komorač i marulja se pomiješaju u jednakim dijelovima, dvije žlice te smjese se prelije sa 3 decilitra kipuće vode, pokriti i ostaviti 10 minuta, piti više puta na dan po šalicu. Čaj je izuzetno gorak zbog marulje, pa kome je po volji može zasladiti s pravim medom.

tina2701
04.11.2010., 20:22
Moja nona nije imala pojma da postoji tamo neki sindrom policističnih jajnika, njoj je sve to bila upala.

Evo za početak jednog čaja koji se pije kod boln menge: stolisnik, komorač i marulja se pomiješaju u jednakim dijelovima, dvije žlice te smjese se prelije sa 3 decilitra kipuće vode, pokriti i ostaviti 10 minuta, piti više puta na dan po šalicu. Čaj je izuzetno gorak zbog marulje, pa kome je po volji može zasladiti s pravim medom.

....hm...budem probala...znam da su sva tri za neplodnost i za žene...al za tu koombinaciju još nisam čula...budem probala......:mig:

leeloo27
04.11.2010., 20:42
Stolisnik imam kod kuće, domaći što mi baka suši. Znači još bi trebala nabaviti ovo dvoje.

Inače kod mene kad otvoriš element možeš birati koji ćeš čaj, imam ih hrpetinu. Nekako više volim si pokušati pomoći prvo sa travicama pa ako ne ide onda krkam tablete.
Meni je recimo stolisnik dušu dao za želudac. Kad me uhvati želudac moram popiti nešto od tableta za želudac, al sam skontala da mi nekad stolisnik sto puta bolje pomogne nego tablete.

I inače dosta curki pije vrkutu i marulju kad pokušavaju ostati trudne (ima čak i tema na trudnicama o ovim čajevima) i dosta ih je s njima uspjelo izregulirati cikluse.
Jebiga, sam je bed kod nekih od tih trvčica to što su gorke ko sam vrag i što ih je odvratno za piti.

Begemotica
06.11.2010., 11:22
Marulja je gorka kao što kažeš, ali vrkuta nije, ona jednostavno nma baš neki okus. Ali neki od ljekovitih biljaka, bijeli jasen, naprimjer, imaju okus raskošniji od bilo kojeg kofeinskog čaja.

Ipak, bez obzira da nema bašneki okus, ja bi toplo preporučila vrkuta čak i onima tko nema nikakvih tegoba, kao profilaksu. Tu biljku svaka žena bi trebala imati u kuhinjskom ormariću.

Silvery
07.11.2010., 17:24
Ja je imam :lux: i baš mi je OK za piće, ne bi mi smetalo ni da je užasno gorko

ti-na
09.11.2010., 22:53
bok svima...jos sam nova na forumu ..pa malo citam u vezi cajeva ..danas sam uzela u biljnoj ljkarni macinu travu-marulju da probam..jer me muce poli.jajnici i neredoviti menzis....znam da ucinak nije dok ne prode neki perijod..ali me samo zanima kad mjesate marulju i vrkutu dali jos koji caj sa njima mjesate ili svaki pojedinacno koristite......unaprijed hvala ...;))

tina2701
10.11.2010., 00:22
nisam probala al dobr ati je i kaadulja...to namjeravam početi piti....

Begemotica
10.11.2010., 07:49
bok svima...jos sam nova na forumu ..pa malo citam u vezi cajeva ..danas sam uzela u biljnoj ljkarni macinu travu-marulju da probam..jer me muce poli.jajnici i neredoviti menzis....znam da ucinak nije dok ne prode neki perijod..ali me samo zanima kad mjesate marulju i vrkutu dali jos koji caj sa njima mjesate ili svaki pojedinacno koristite......unaprijed hvala ...;))

Ja mješam 2 dijela vrkute s jednim dijelom marulje, ali ja nemam poli, već sam imala jednu cistu od 2,5 cm.

Ivanicapeca
10.11.2010., 11:15
nisam probala al dobr ati je i kaadulja...to namjeravam početi piti....

S kaduljom treba biti jako oprezan. Više od 2 dl dnevno se ne preporučuje, jer je u većoj dozi toksična.
Moram priznat da nisam čula za kadulju da pomaže kod ginekoloških problema. Meni je baka davala kad sam imala bronhitis.

Begemotica
10.11.2010., 12:52
S kaduljom treba biti jako oprezan. Više od 2 dl dnevno se ne preporučuje, jer je u većoj dozi toksična.
Moram priznat da nisam čula za kadulju da pomaže kod ginekoloških problema. Meni je baka davala kad sam imala bronhitis.

Nadovežem se na upozorenje za oprez sa kaduljom: ne smije se kuhati i ne smije stojeti u vručoj vodi više od 5 minuta, jer onda otpušta toksine.

irena1512
10.11.2010., 21:40

Meni je vise strucnjaka za ljekovito bilje reklo da je vrkuta bolja za policisticne jajnike,neredovite menstruacije i anovulatorne cikluse.Ja redovno pijem caj od vrkute,ali s prirodnim pripravcima treba biti strpljiv,treba vise vremena da bi se vidjelo njihovo djelovanje.

ucviljena kuma
21.11.2010., 20:47
poslali su me ovamo da pitam za ovaj caj (http://www.dnevno.hr/revije/zdravlje/kako_je_lijecenjem_biljem_unaprijedilo_zivotnu_kva litetu_profesorice_i_ucenice/161797.html), je li ga netko pio i zna li djeluje li?

imam neredovitu mjesecnicu, ali nisam nikad pila cajeve. vidim da cesto spominjete stolisnik, ali u raznim kombinacijama, pa sam zbunjena :(

leeloo27
21.11.2010., 20:51
Ja stolisnik pijem kad mi je jako muka ili kad me boli želudac i fantastičan mi je, pomogne mi nekad bolje nego tablete za želudac.

A čitala sam da je odličan i za jajnike, tako da mislim da se s njime nemože pogriješiti. :top:

Edit: a za neredovite menge možda bi bile bolje vrkuta i marulja. :misli:

ucviljena kuma
21.11.2010., 20:57
Ja stolisnik pijem kad mi je jako muka ili kad me boli želudac i fantastičan mi je, pomogne mi nekad bolje nego tablete za želudac.

A čitala sam da je odličan i za jajnike, tako da mislim da se s njime nemože pogriješiti. :top:

Edit: a za neredovite menge možda bi bile bolje vrkuta i marulja. :misli:

ali opet ne znam, sami vrkut i marulja, ili sa stolisnikom? :ne zna:

leeloo27
21.11.2010., 21:06
Evo ako ti se baš da čitati na trudnjačama ima posebna tema o vrkuti i marulji pa si tamo malo pogledaj: Vrkuta, marulja & Co. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=479433)

Inače Begi je ovdje pisala da je pila vrkutu i marulju zajedno u odnosu 2:1, probaj možda tako.

Sashica
24.11.2010., 08:54
Vitex Agnus Castus

Hej curke, imam pitanje, ne znam smijem li ja uzimati konopljiku? :misli:

Pronašla sam ovo na netu: ''Konopljika ne sadrži hormone – njeno djelovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.

Uporaba konopljike je indicirana za tretiranje slijedećih tegoba:

• PMS
• polimenoreja
• oligomenoreja
• bolne mentruacije
• endometrioza
• mastalgije
• PCOS - sindrom policističnih jajnika
• fibrocistične promjene u dojkama
• ženska neplodnost
• akne uzrokovane hormonalnim disbalansom

Kontraindikacije: konopljika se ne koristi kod osoba koje koriste oralne kontraceptive i hormonsku nadomjesnu terapiju. Treba ju izbjegavati tijekom trudnoće i dojenja.''

Dakle, ja bih je pila zbog endice, ali i zbog toga da mi pomogne pri začeću. :) Međutim, s obzirom da sam na terapiji Duphastone-om, po ovome gore ispada da ju ne bih smjela uzimati?

leeloo27
24.11.2010., 09:01
Mislim da je ne bi trebala uzimati dok god piješ nešto od hormonske terapije. :) Ja mislim da je čak ni ja ne bi smjela piti jer pijem hormone za štitnjaču. :ne zna:

tina2701
24.11.2010., 09:42
Vitex Agnus Castus

Hej curke, imam pitanje, ne znam smijem li ja uzimati konopljiku? :misli:

Pronašla sam ovo na netu: ''Konopljika ne sadrži hormone – njeno djelovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.

Uporaba konopljike je indicirana za tretiranje slijedećih tegoba:

• PMS
• polimenoreja
• oligomenoreja
• bolne mentruacije
• endometrioza
• mastalgije
• PCOS - sindrom policističnih jajnika
• fibrocistične promjene u dojkama
• ženska neplodnost
• akne uzrokovane hormonalnim disbalansom

Kontraindikacije: konopljika se ne koristi kod osoba koje koriste oralne kontraceptive i hormonsku nadomjesnu terapiju. Treba ju izbjegavati tijekom trudnoće i dojenja.''

Dakle, ja bih je pila zbog endice, ali i zbog toga da mi pomogne pri začeću. :) Međutim, s obzirom da sam na terapiji Duphastone-om, po ovome gore ispada da ju ne bih smjela uzimati?
..o tome sam ja baš jučer,prekjučer pričala sa Zorro na Wannabe zboru.....i ona je pitala svog ginekologa.....(ona ti također ima endo i pije hormonsku terapiju) i rekla da su tp gluposti...da joj je ginekolog dopustio to....

Sashica
24.11.2010., 09:56
Dopustio joj je?

Mislim da ću i ja za svaki slučaj pitati svoju gin. Vidim da je dosta cura imalo pozitivno iskustvo s tom tinkturom pa bih i ja htjela probati, ali me malo frka kad sam ovo pročitala.

Malo me to kopka jel:
- u drugoj fazi ciklusa mi s ovulacijom prirodno raste progesteron
- pijem Duphastone u 2. fazi ciklusa pa mi i on povećava razinu progesterona
- ako bih uzimala konopljiku, ona isto povećava razinu progesterona.

Bojim se da to nije malo previše :misli:

U svakom slučaju hvala na savjetima curke :D

tina2701
24.11.2010., 10:41
Dopustio joj je?

Mislim da ću i ja za svaki slučaj pitati svoju gin. Vidim da je dosta cura imalo pozitivno iskustvo s tom tinkturom pa bih i ja htjela probati, ali me malo frka kad sam ovo pročitala.

Malo me to kopka jel:
- u drugoj fazi ciklusa mi s ovulacijom prirodno raste progesteron
- pijem Duphastone u 2. fazi ciklusa pa mi i on povećava razinu progesterona
- ako bih uzimala konopljiku, ona isto povećava razinu progesterona.

Bojim se da to nije malo previše :misli:

U svakom slučaju hvala na savjetima curke :D

da...dopustio joj je....a ona je imala endometriozu....a i sad ima par uzastopnih inseminacija...

June
24.11.2010., 12:40
poslali su me ovamo da pitam za ovaj caj (http://www.dnevno.hr/revije/zdravlje/kako_je_lijecenjem_biljem_unaprijedilo_zivotnu_kva litetu_profesorice_i_ucenice/161797.html), je li ga netko pio i zna li djeluje li?

imam neredovitu mjesecnicu, ali nisam nikad pila cajeve. vidim da cesto spominjete stolisnik, ali u raznim kombinacijama, pa sam zbunjena :(

ja sam pila taj caj, ali u omjeru 15g stolisnika, 5g nevena i 5g koprive. sve sam pomijesala u vrecici i svaki dan po litru toga ( na 1 l ide otprilike 1 velika zlica (mrvu vise) mjesavine caja.
cula sam da je dobar za upale, bolne menge.....
ja sam pila zbog CIN-a koji sam dugo vukla a nakon ture od mjesec dana s cajem se stanje puno poboljsalo.... ne znam da li to pripisati caju, al mislim da definitivno nije odmogao. sad mi je stanje dobro, nemam nikakvih promjena na papi.
inace, okus je malo gorkast, al mislim da nema potrebe sladiti.
vrecice s cajevima sve skupa dođu oko 20 kn, a traju duuugooo....

Begemotica
24.11.2010., 21:51
ali opet ne znam, sami vrkut i marulja, ili sa stolisnikom? :ne zna:

Možeš i sam stolisnik, a možeš i s vrkutom i maruljom, ovisi u čemu je problem zbog kojeg menge su neredovite. Za početak možda bolje čisti stolisnik, jedna jušna žlica na tri deciltra kipuće vode. A dobra je i kombinacija bršljanovog lista, kadulje i mažurana.

nooh
09.12.2010., 15:22
Od Travar MB, Bjelovar

Čajna mješavina za zaštitu žena
Čajna mješavina sa svojim sastavom regulira neredovitu menstruaciju, pomaže kod bolova i grčeva, klimakterija, mučnina, neplodnosti, raznih upala, infekcija i bakterija, upale jajnika, maternice, bijelog cvijeta te općenito ženskih tegoba.

Isprobano, odličan:top:

kupila sam taj čaj prije nekog vremena,usula u teglicu,ćušnula u kut i zaboravila na njega,sad kad sam ga se sjetila zaboravila sam kako se pripravlja,jel mi molimte možeš napisati

bebać
10.12.2010., 10:48
kupila sam taj čaj prije nekog vremena,usula u teglicu,ćušnula u kut i zaboravila na njega,sad kad sam ga se sjetila zaboravila sam kako se pripravlja,jel mi molimte možeš napisati

na 3/4 litre ti ide jusna zlica caja i onda poklopis na pola sata, procijedis i cugas:top:

zoro007
12.12.2010., 00:09
..o tome sam ja baš jučer,prekjučer pričala sa Zorro na Wannabe zboru.....i ona je pitala svog ginekologa.....(ona ti također ima endo i pije hormonsku terapiju) i rekla da su tp gluposti...da joj je ginekolog dopustio to....

a zoro paranoicna kao sto jest je pitala i na dva ostala mjesta i dobila isti odgovor :raspa:

moja sema trenutno, prepisano od mog ginica koji radi i s biljcicama&tinkutrama:
1.dio ciklusa pijem estrogensku tinkturu 3x20kapi
2.dio ciklusa pijem estrogensku 3x20gtt i gestagensku tinkturu 3x30gtt. gestagenska sadrzi izmedju ostalog i agnus castus (vitex).
uzimam i dodatno progesteron u drugom dijelu ciklusa. prof mi je prepisao progesteron na bazi yamsa i bilo je ok, kako mi je to sve ukupno tereti dzep, presla sam na utrogest. dakle isto progesteron.

ovu navedenu semu je ginic prepisao obzirom na endometriozu. kaze da treba sto vise jacati tu lutealnu fazu da endometrioza ne bi rasla.
ako te zanima sadrzaj tinkutra, javi na PP

miaa02
12.12.2010., 01:33
Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.:confused:

zoro007
12.12.2010., 08:58
a zoro paranoicna kao sto jest je pitala i na dva ostala mjesta i dobila isti odgovor :raspa:

moja sema trenutno, prepisano od mog ginica koji radi i s biljcicama&tinkutrama:
1.dio ciklusa pijem estrogensku tinkturu 3x20kapi
2.dio ciklusa pijem estrogensku 3x20gtt i gestagensku tinkturu 3x30gtt. gestagenska sadrzi izmedju ostalog i agnus castus (vitex).
uzimam i dodatno progesteron u drugom dijelu ciklusa. prof mi je prepisao progesteron na bazi yamsa i bilo je ok, kako mi je to sve ukupno tereti dzep, presla sam na utrogest. dakle isto progesteron.

ovu navedenu semu je ginic prepisao obzirom na endometriozu. kaze da treba sto vise jacati tu lutealnu fazu da endometrioza ne bi rasla.
ako te zanima sadrzaj tinkutra, javi na PP

i jos da nesto nadodam - obzirom da sam radila dvije inseminacije u prirodnom ciklusu i gyn mi radi monitoring ciklusa, mogu reci da mi hormoni nikad nisu bolji. prije su bili zbrckani zbda zdola, sad su sasvim ok. progesteron u drugoj polovici ciklusa je bio 18, dakle to sto pijem progesteron i gestagenske tinkture nije prouzrokovalo neke eskalacije..sto vise...hormoni su u svakom dijelu ciklusa sasvim u redu..pa i sama se cudim i nemrem vjerovati :eek:
ovulacija je nesto ranije..ok..ovaj ciklus je bila na 13dc, ali su hormoni suklani velicini folikla, dakle sve ok.

Begemotica
12.12.2010., 09:37
Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.:confused:

Citiram jednu forumašicu s druge teme:

Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .

tipinapa
17.12.2010., 11:35
di se može kupiti ta vrkuta jer baš nisam u situaciji da ju mogu brati? biljna apoteka? meni su rekli da nikako nije dobro kombinirati vrkutu i macinu travu tj. da treba znati dobar omjer kad je u pitanju plodnost

Silvery
17.12.2010., 16:40
U svakoj biljnoj ljekarni.

Begemotica
17.12.2010., 17:09
Kod nas Subanovog čaja od vrkute ima i u običnoj ljekarni.

Ja sam radila čaj od 2 dijela vrkute i 1 dijela marulje, ali ne za plodnost, s tim nisam imala problema već onako, za opći boljitak ženskih organa.

Mala18
17.12.2010., 20:56
Cure htjela bih naručiti čajnu mješavinu za poboljšanje funkcije mokraćnog sustava i čajnu mješavinu za zaštitu žena. Zna li netko ako je koristio kolika je cijena? Htjela bih to isprobati

zoro007
17.12.2010., 23:22
di se može kupiti ta vrkuta jer baš nisam u situaciji da ju mogu brati? biljna apoteka? meni su rekli da nikako nije dobro kombinirati vrkutu i macinu travu tj. da treba znati dobar omjer kad je u pitanju plodnost

marulja je odlicna za sluz i (http://www.forum.hr/showthread.php?t=479433) trebalo bi je piti u prvom dijelu ciklusa nekoliko salica (nikako u drugom!).
vrkutu mnogi piju cijeli ciklus, ili samo u drugom dijelu.

bebać
20.12.2010., 07:34
Cure htjela bih naručiti čajnu mješavinu za poboljšanje funkcije mokraćnog sustava i čajnu mješavinu za zaštitu žena. Zna li netko ako je koristio kolika je cijena? Htjela bih to isprobati

Ovaj za zastitu zena ti je 65kn.

Mala18
20.12.2010., 18:51
Ovaj za zastitu zena ti je 65kn.

Ok hvala na informaciji :)

evelyn
24.12.2010., 01:42
Zanima me koliko vas je imalo iskustava s kapima Agnus Castus...hormoni su mi kao u redu,ali mučim muku sa dugim i čudnim mengama....dugo vremena ne pijem kontracepciju...pa sam mislila probati prvo na prirodan način izregulirati menstruacije i promjene na tenu.Da li je koja, kada je pila te kapi dobila možda na težini?Pročitala sam par pozitivnih iskustava s tim kapima,ali me zanima da li utjecalo kojoj na kg?Pomogle bi mi odgovorima:)

yria
27.12.2010., 22:57
evo ovako što se tiče bolnih menstruacija, meni su jako pomogle vježbe yoge, sasvim lagane vježbe istezanja za početnike. Nisam čak ni vježbala redovito, nego 10ak dana prije menstruacije i stvarno su mi se mišići opustili

irena1512
28.12.2010., 07:30
Trenutno pijem klomifen tablete pa me zanima da li uz njih smijem uzimati vrkutu?Malo sam zbunjena jer negdje kazu da se moze,negdje ne!Ima li tko iskustvo?
I znate li neki pripravak koji potice rad jajnika?
Pozdrav

Silvery
01.01.2011., 19:23
Mislim da bi ipak najbolje bilo posavjetovati se sa ginekologom.
Bez obzira može li se ili ne piti, ja osobno ne bih ništa "dodatno" pila dok sam na klomifenu.

zoro007
01.01.2011., 22:03
Trenutno pijem klomifen tablete pa me zanima da li uz njih smijem uzimati vrkutu?Malo sam zbunjena jer negdje kazu da se moze,negdje ne!Ima li tko iskustvo?
I znate li neki pripravak koji potice rad jajnika?
Pozdrav

ja sam pitala da li smijem piti i dobila zeleno svjetlo. isto sam pitala za agnus castus.

pred prvu trudnocu sam imala dva clomifen ciklusa iza sebe, onda sam ubacila vrkutu, malinu i i agnus castu. u trecem ciklusu je upalilo. dakle clomici i ovo gore navedeno.

irena1512
02.01.2011., 13:17
ja sam pitala da li smijem piti i dobila zeleno svjetlo. isto sam pitala za agnus castus.

pred prvu trudnocu sam imala dva clomifen ciklusa iza sebe, onda sam ubacila vrkutu, malinu i i agnus castu. u trecem ciklusu je upalilo. dakle clomici i ovo gore navedeno.

Ja cu sad na drugi ciklus s klomifenom i stalno razmisljam o vrkuti,odnosno da li ju zajedno koristiti.Od koga si dobila zeleno svjetlo za tu kombinaciju?
I da,gdje kupujes caj od maline?

leeloo27
02.01.2011., 21:09
Ja mislim da čaj od lista maline ima za kupiti u rinfuzi u većim trgovačkim centrima. A kod travara sigurno ima.

zoro007
03.01.2011., 07:19
Ja cu sad na drugi ciklus s klomifenom i stalno razmisljam o vrkuti,odnosno da li ju zajedno koristiti.Od koga si dobila zeleno svjetlo za tu kombinaciju?
I da,gdje kupujes caj od maline?

rekoh ti, patala sam svoju ginicku. ovdje (de) sve cajeve mogu nabaviti u apoteci. probaj pitati i u biljnoj apoteci.

irena1512
03.01.2011., 08:13
rekoh ti, patala sam svoju ginicku. ovdje (de) sve cajeve mogu nabaviti u apoteci. probaj pitati i u biljnoj apoteci.

Hvala ti puno na odgovoru,pomogla si!

tina2701
03.01.2011., 08:39
Hvala ti puno na odgovoru,pomogla si!

....irena...mmislim da taj čaj od maline imaš kupiti u ljekarni kalenić....tamo sam ja nešla sve što mi je trebalo.....a možda imaš čak i u dm-u i bipi....

a1exa
03.01.2011., 10:31
Vjerojatno je već netko preporučio ali budem i ja....čaj od nevena :mig:

irena1512
04.01.2011., 13:10
....irena...mmislim da taj čaj od maline imaš kupiti u ljekarni kalenić....tamo sam ja nešla sve što mi je trebalo.....a možda imaš čak i u dm-u i bipi....

Tina2701,hvala.Tamo sam i ja dosad kupovala sve sto mi je trebalo!Nadam se da ce i toga biti.

mala2207
05.01.2011., 10:45
Ovako, počela sam piti čaj od lista maline, evin čaj i vrkutu i samo mogu reći da prvi puta u životu nisam imala bolnu menstruaciju i da mi se skratilo njeno trajanje!!! :top:

Isto tako kupila sam i čaj za zaštitu žena od MB travara, ali nisam još počela koristiti.

Isto tako u evin čaj dodam par cvijetova nevena.

Ludacha87
05.01.2011., 20:08
Čaj od preslice :top:

tina2701
06.01.2011., 20:19
Ne znam jel od vrkute ili neceg drugog,al ja ovaj put dobila menstruaciju bez ikakvih tableta i to jos ciklus 32 dana.:s
Ne znam kad je to zadnji put bilo!Iako sam prosli ciklus bila na klomifenu,obradovala sam se menstruaciji jer se moje stanje pomaknulo s mrtve tocke.
Sad nastavljam s vrkutom uz klomifene!
E da,jos pijem i caj od stolisnika,nevena i koprive!

dobila si M na vrijeme jer si imala O uz klomifene,a poslije O ti se aktivirao prirodni progesteron....

zija
25.01.2011., 12:04
imam cistu na jajniku više od godine dana i na svakom je pregledu bila sve veća:confused:
unazad 4 mjeseca pila sam neven, stolisnik, vrkutu i koprivu po preporuci jedne forumašice:) i danas na pregledu saznam da je cista skoro pa nestala:top:
eto, ne znam da li je zbog čajeva, ali svakako preporučam

jasa45
25.01.2011., 22:20
Najprije pozdrav za celo drustvo !
Ovde sam prvi put na ovoj temi,muci me jedan problem sa polipom na materici.Danas sam bila na ginekoloskom pregledu i dr mi kaze imate polip koji ce se najverovatnije ukloniti kiretazom.Za sad cemo ga pratiti,covek mi tako kaze.Malo sam uznemirena zbog toga pa ako neko ima neko resenje mislim neki dobar caj za ovakav problem,molim javite se!
Vidim ovu vrstu caja koju je koristila Zija ali ne znam da li je delotvorna kod ovih polipa.Toliko,lep pozdrav!

liliana76
26.01.2011., 13:47
evo ja danas htjela naručiti čaj,,,MB prirodne čajeve, točnije od Travara MB, Bjelovar ..pomenute na predhodn. stranicama ,,ali sam odustala..
pakiranje Čaja za ženske tegobe 65kn,, to je ok...
a poštarinu mi hoče naplatiti isto 65kn... :flop:
tako da sam odustala...a šalju poštom,,
malo mi je precijenjeno za poštarinu...tako da budem čekala dok idem u grad,,najbliži Osijek,,pa vidim gdje ima tamo.... :top:
pozzzz svima

riumanka
27.01.2011., 11:03
evo ja danas htjela naručiti čaj,,,MB prirodne čajeve, točnije od Travara MB, Bjelovar ..pomenute na predhodn. stranicama ,,ali sam odustala..
pakiranje Čaja za ženske tegobe 65kn,, to je ok...
a poštarinu mi hoče naplatiti isto 65kn... :flop:
tako da sam odustala...a šalju poštom,,
malo mi je precijenjeno za poštarinu...tako da budem čekala dok idem u grad,,najbliži Osijek,,pa vidim gdje ima tamo.... :top:
pozzzz svima

dali je to cijena za 100 ili 200g?

liliana76
27.01.2011., 13:55
200 grama..
kupila sam juče popodne, u emmezeti u Osijeku imaju štand...
65 kuna 200 grama...
ali nemam pojma na koju foru računaju poštarinu isto 65 kuna,, :ne zna:
pri narudžbi online ili ne telefon...
200 grama nije puno...
kad sam naručila svećnjak od himal.soli,,,oko1,5 kg..bilo 30 kuna poštarina...:top:

tina2701
30.01.2011., 22:35
...evo pronašla na jednoj stranici pa da vam iskopiram...nisam probala...al...možda netko pronađe nešto za sebe...

Caj protiv upale jajnika i upale maternice

30g podanka pirike
30g rusomace
(Capssela bursa pastoris)
20 listova kadulje
20g kore hrasta2,5dl kipuce vode

Usitnjeno suho bilje pomjesati.
1 zlicu cajne mjesavine preliti kipucom vodom, pokriveno ostaviti 10-15min i procjediti.
Caj redovito uzimati 3 puta na dan.
Osim caja preporuca se caj koristiti za ispiranje ili kao sjedecu kupku koja bi trebala trajati 15min.

Caj protiv endometrioze

20g mazurana
15g latica nevena
20g vrkute
30g imele
30g kore vrbe
25g gospine trave
2,5dl kipuce vode

Usitnjeno suho bilje pomijesati.
1 zlicu cajne mjesavine preliti kipucom vodom,
Pokriveno ostaviti da odstoji 10min i procjediti.
Uzimati 2-3 puta na dan po 1 salicu caja.

Caj protiv kandide

30g kore hrasta
30g listova oraha
30g timijana
30g kadulje
2,5dl kipuce vode

1 zlicu cajne mjesavine preliti kipucom vodom,
Pokriveno ostaviti da odstoji 10min i procijediti.
Uzimati 3puta na dan po 1 salicu caja.

Caj protiv upale jajnika

50g rusomace
20g listova maticnjaka
20g kamilice
20g kukuruzne svile
20g cvjetova bazge
30g pirike
30g timijana
2,5dl kipuce vode

1zlicu cajne mjesavine preliti kipucom vodom,
Uzimati 3-4puta na dan po 1 salicu caja.

Caj protiv mioma i pojacanog menstrualnog krvarenja

25g rusomace
35g korijena maslacka
20g lista articoke
20g lista maticnjaka
20g mazurana
20g vrkute
20g stolisnika
2,5dl kipuce vode

1zlicu cajne mjesavine preliti kipucom vodom,
Uzimati 3puta na dan po 1 salicu caja.
- Za brze postizanje uspjeha, kura cajem moze se svaki mjesec
pojacati postom u trajanju od tjedan dana.

liliana76
31.01.2011., 08:47
hvala tina2701... :top:

ja počela prije 5 dana piti čaj MB travara...za žensko zdravlje
vidjet ćemo hoće li biti efekta

leeloo27
31.01.2011., 09:07

A šta ima u sastavu tog čaja?

Linea Exclusive
31.01.2011., 10:30
Moja je sestra imala PCOS i amenoreju, i zatrudnila pomoću Klomifena+štoperice+ciljanih odnosa.
Kupila sam joj vrkutu, koju je pila dok je uzimala Klomifene. Vjerujem da je pomogla (uspjelo u drugom ciklusu Klomifena).

liliana76
31.01.2011., 13:36
A šta ima u sastavu tog čaja?

u sastavu ima

neven, 20%
list kupine 20%
kopriva 20%
majčina dušica 20%
i matičnjak i biljka rusomača po 10%

navodno regulira neredovitu menstruaciju, pomaže kod bolova i grčeva, klimakterija, mučnina, neplodnosti, raznih upala, infekcija i bakterija, upale jajnika, maternice, bijelog cvijeta te općenito ženskih tegoba.

tina2701
31.01.2011., 15:34

...ma ja pijem sve i svašta al ne pomaže....ni vrkuta...ni kadulja...sad počela s maruljom....pijem i tješim se s tim da odmoći ne može...al ni ne pomaže....
Moja je sestra imala PCOS i amenoreju, i zatrudnila pomoću Klomifena+štoperice+ciljanih odnosa.
Kupila sam joj vrkutu, koju je pila dok je uzimala Klomifene. Vjerujem da je pomogla (uspjelo u drugom ciklusu Klomifena).

slučaj kao kod mene...ja još nisam na klomifenima...al ak ne uspijem postići s metforminom da imam O...onda i mene čeka klomifen...

...ma kako god sam da uspijem imati svoju bebicu....:ne zna:

*forumašica*
06.03.2011., 12:47
Evo da malo podignem temu, vjerujem da većina vas zna za ovaj čaj a za one koje neznaju pišem sastav (prepisujem s kutije)
Riječ je o EVIN-om ČAJU (suban).
sastav:kamilica cvijet (25%)
bazga cvijet (25%)
neven cvijet (20%)
stolisnik biljka (20%)
kadulja list (5%)
vrkuta biljka (5%)
Namjena: dodatak prehrani za ublažavanje ženskih tegoba
Način pripreme: U 1 l kipuće vode staviti 2 žl čajne mješavine, pustiti da odstoji poklopljeno 15 min uz povremeno mješanje, procijediti. Piti tokom dana.
Cijena:oko 30 kn 80 g.

Ja ga pijem jer mi je jako fini... Inaće imam pcos. Pozdrav! :kava:

ursula1000
07.03.2011., 11:24
Ovako, počela sam piti čaj od lista maline, evin čaj i vrkutu i samo mogu reći da prvi puta u životu nisam imala bolnu menstruaciju i da mi se skratilo njeno trajanje!!! :top:

Potpis za evin čaj :top: Ja sam zasad popila 2 paketića tog čaja i menstruacija mi je stvarno nekako bila manje bolna, nije bilo onih jakih grčeva i tako to. Ne baš nešto manje obilnija, al čini mi se da je ipak nešto kraće trajala.

S tim da ja znam vuči mengu i po 8 dana + pms prije, bolne sise itd. :o
Nalgesin mi inače jedino pomaže protiv bolova, al velim, uz taj evin čaj kao da je manje boljelo.

Tamanu
10.03.2011., 12:22
Imam pitanje, ja skuham čaj pred večer stavim u termosicu i ujutro nosim na
posao. Zanima me jel čaj gubi ljekovita svojstva ako dugo stoji u termosici,
priznajem ne da mi se ujutro kuhati. :)

activia
14.03.2011., 14:08
Ja sam pila čaj od one biljne tvrtke MB, u Zg imaju štand na Trešnjevačkom placu. Bila sam zadovoljna. Ne sjećam se samo točno koji...ali bili su stvarno ok

tina2701
14.03.2011., 15:35
Imam pitanje, ja skuham čaj pred večer stavim u termosicu i ujutro nosim na
posao. Zanima me jel čaj gubi ljekovita svojstva ako dugo stoji u termosici,
priznajem ne da mi se ujutro kuhati. :)

..ako se radi o termosici..onda je ok...al ikako nositi u plastičnim bocama....promjeni i ukus i sve...nepitak je skroz....

green_apple
17.03.2011., 10:34
Potpis za evin čaj :top:
S tim da ja znam vuči mengu i po 8 dana + pms prije, bolne sise itd. :o
Nalgesin mi inače jedino pomaže protiv bolova, al velim, uz taj evin čaj kao da je manje boljelo.

imaš i "evin m" čaj koji se koristi za obilne i bolne menstruacije. koristim ga dva mjeseca i stvarno mi pomaže! malo je drugačijeg sastava nego "evin " obični. probaj s tim :mig:
za pms je dobro uzet kapsule sa uljem boreča ili noćurka ili imaš kombinacije istih uz dodatak minerala. npr. od dietpharma "pms balance", pa oleo caps noćurak od pranaroma ili natural welth, ja pijem "rosalyn plus" i puno bolje podnosim "te dane". moje tijelo dobro reagira na prirodne pripravke, pa sintetiku uopće ne koristim :)

0hara
17.03.2011., 15:55
imaš i "evin m" čaj koji se koristi za obilne i bolne menstruacije. koristim ga dva mjeseca i stvarno mi pomaže! malo je drugačijeg sastava nego "evin " obični. probaj s tim :mig:
za pms je dobro uzet kapsule sa uljem boreča ili noćurka ili imaš kombinacije istih uz dodatak minerala. npr. od dietpharma "pms balance", pa oleo caps noćurak od pranaroma ili natural welth, ja pijem "rosalyn plus" i puno bolje podnosim "te dane". moje tijelo dobro reagira na prirodne pripravke, pa sintetiku uopće ne koristim :)

jeli se evin caj moze pit i u trudnoci?

green_apple
18.03.2011., 10:15
jeli se evin caj moze pit i u trudnoci?

ne znam, pitaj u biljnoj ljekarni koja prodaje subanove čajeve...

*forumašica*
21.03.2011., 11:47
Evo cure pronašla sam nekoliko čajeva:

Protiv neplodnosti:

Napravite mješavinu od jednakih količina sušenog ružmarina, đumbira i bosiljka. Žlicu ove mješavine dodajte u 6 dl vode koja vrije. Ostavite čaj u vodi dok jednom ne provrije i odmah sklonite s vatre. Pijte ohlađenu šalicu čaja pola sata sata prije obroka tokom dana. Za najbolji učinak pijte ovaj čaj tri mjeseca bez prekida a preporučljivo je da ga pije i vaš partner.

Čajevi za uredan ciklus:

1) Dobro promješajte jednake dijelove ružmarina metvice, lista bagrema i cvijeta nevena pa žlicu mješavine prelijte s 3 dcl prokuhane vode, ostavite poklopljeno 10-15 min. Procjedite i pijte toplo prije jela tri put dnevno ili svakih sat-dva po 2-3 gutljaja.

2) Korjen valerijane, divljeg pelina i latice nevena pomješajte u jednakim količinama. Od te mješavine uzmite žlicu i prelijte sa 3 dcl prokuhane vode. Pijte kao i prethodni čaj.

Policistični jajnici:

Pomješajte jednake dijelove osušenog stolisnika, nevena i koprive. Žlicu mješavine prelijte sa 2 dl vrele vode i pijte 2 puta dnevno.

Čaj protiv e.coli:

100g naribanog peršinova korjena
100 g cijelog limuna
100g meda
100g maslinovog ulja
-Sve sastojke dobro izmješajte i hladite u hladnjaku.Konzumirajte tri puta dnevno pola sata prije jela ili jedan sat nakon jela.
Ovo je količina dostatna za 7 dana. Istodobno pijte mnogo čaja ili neke druge tekućine (barem 2 l dnevno)

Eto drage moje... nadam se da će nekom bit od pomoći:kava:

rh4ps0dy
18.06.2011., 21:02
Unaprijed se ispričavam ako tema postoji, neka mod spoji.

Na zadnjem gin. pregledu ustanovljeno je da imam manju cistu "gušćeg sadržaja" na jajniku. Doktor je rekao da ju treba pratiti i naručio me za pregled u rujnu. Cistu na istom jajniku imala sam i prije, veću od 6 cm, ali smo ju rasturili hormonima :D i držimo relativno pod kontrolom Logestom. E sad, naišla sam na Čajnu mješavinu za zaštitu žena, pročitala na netu da je odlična, ali mi u podsvijesti zuji da takvi pripravci ne idu ruku pod ruku s pilulama. Imate li iskustva?

tina2701
18.06.2011., 23:52
..može ići skupa...

anaroz
10.08.2011., 09:46
pozdrav! ja imam jedan savjet za sve... kupite Evin čaj!! imate ga u biljnim ljekarnama, a možete si pogledati i na www.suban.hr/. dođe 30 kn i imate ga oko mjesec dana...

moja je mama patila od KRONIČNIH upala i svakakvih sranja više od dvadeset godina i nahodala se kod raznih ginekologa i niti jedan joj nije pomogao koliko god se trudili. tablete bi samo na kratko pomogle, a i nakon nekog vremena bi imala problema i sa želucem jer je patila i od probavnih smetnji. slučajno je čula za taj čaj i odlučila ga probati jer definitivno nije imala ništa za izgubit... pila ga je malo više od mjesec dana svaki dan kada je opet došla do svoje ginekologinje (na pregledu prije ginekologinja se uhvatila za glavu jer nije znala odakle da krene jer je sve bilo u k... ) i kada ju je ginekologinja počela pregledavati nije mogla vjerovati da je to ista osoba. rekla joj je da što god da radi neka nastavi... eto nakon 20-ak godina izliječila je kroničnu bolest koju sada mogu napisati "kroničnu" jer koliko znam te bolesti su kao neizlječive... naravno, svatko tko je lijen za takve akcije neka ni ne počinje, a ima ih nažalost jako puno, kukaju i kukaju, a ne da im se ništa poduzeti osim krknuti tableticu i mir, a to je samo kratkotrajno riješenje. najgore što većina tih ljudi bez problema kuha svaki dan kavu i više puta dnevno, a kada je pitanje zdravlje nula bodova stoga ako niste uporni zaboravite na ovo i kukajte i trpite bolove i dalje...

anaroz
10.08.2011., 09:48
inače taj čaj nije samo za upale nego i jake bolove, ukratko, za sve ženske tegobe!

ivkec
04.10.2011., 14:55
Znate li možda smije li se čaj za zaštitu žena i klomifen uzimati zajedno?Čaj pijem zbog PCOS malo više od 2 mjeseca!

tina2701
04.10.2011., 15:18
radije nemoj....jer neke trave imaju hormonsko djelovanje...pa ti to možda može umanjiti djelovanje klomifena....a poslije ovulacije...slobodno pij...

ivkec
07.10.2011., 11:51
Hvala na odgovoru, znači smijem piti prije i poslije uzimanja klomifena?Ne bi trebalo biti komlikacija?

tina2701
07.10.2011., 13:30
najbolje samo poslije...

Allexis
08.10.2011., 15:29
potpis na sve rečeno za Evin M čaj :top: pila sam ga dulje vrijeme kad sam imala problema s grčevima i obilnim menstruacijam koje su dugo trajale...zaista je pomagao...sad pijem pilule,pa nemam takvih problema...

s obzirom da imam česte upale mjehura kad god naglo zahladi, kombiniram evin obični i urološki od subana, odmah ublaži bolove...

još kad bih se zauvijek riješila tih upala :(

ivkec
08.10.2011., 21:22
Ja pijem čaj za zaštitu žena d travara Mb Bjelovar, ne Evin čaj

p!nk bunny
10.10.2011., 12:41
i koji je bolji za pcos? evin ili taj od MB?

ivkec
10.10.2011., 20:20
Ja sam nova u svemu tome, dosada nisam imala uistinu nikakvih problema, i PCOS mi se najednom pojavio, tako da ja trenutno pijem čaj za zaštitu žena (travar MB) tako da ni sama ne znam što je bolje.

louiana
10.10.2011., 20:54
zar se kod PCOS-a može piti bilo koji čaj? u smislu bilo koji čaj za ženske tegobe? ja bi rekla da svaki taj čaj drukčije utječe na ženske hormone...:ne zna: a kod PCOS-a hormonska slika stvarno varira od žene do žene...

p!nk bunny
10.10.2011., 22:53
pa ono da mi se to bar malcice popravi...ne znam ni sama...vec sam luda i s tim jajnicima i mengama i hormonima i doktorima i s mojom ginekologicom koja me svako malo strasi da cu izgubit mengu skroz, da nikad necu imat bebu...uf...

mislim d cu piti ovaj od MB travara...stetit siguno nece :)

Silvery
10.10.2011., 23:03
zar se kod PCOS-a može piti bilo koji čaj? u smislu bilo koji čaj za ženske tegobe? ja bi rekla da svaki taj čaj drukčije utječe na ženske hormone...:ne zna: a kod PCOS-a hormonska slika stvarno varira od žene do žene...
:top:
Normalno da ne možeš miješat sve i svašta i piti u ekstra količinama (iako su čajevi uglavnom blagi) kako se nekome ćufne jer:
1. Svaki čaj nema isti sastav niti ima isti postotak određenih biljaka
2. Svaka žena, npr. s PCO(S)-om, nema iste probleme, tj. nekoj je samo LH/FSH inverzija, drugoj je uz toj još pokoji hormon zbrčkan, trećoj je nešto treće...
3. Ovisi i o težini poremećaja, ali i kakav život vodite jer vam čajevi neće baš biti od koristi na dulje staze ukoliko se i dalje šopate s puno nezdrave i prerađene hrane i gomilate kile....

Tako da bi isto trebalo pažljivo odabrati i shvatiti te čajeve prije kao neku vrstu 'pomoći UZ nešto', a ne kao pomoć za potpuno izlječenje ili balansiranje hormona. ;)

p!nk bunny
11.10.2011., 10:01
posto ja do sada nisam dobila jos nikakvu terapiju nego samo preporuku da skinem koju kilu (koje nikako dole) mislila sam piti ovaj caj od MB travara kao neku malu pomoc...

*forumašica*
11.10.2011., 10:39
pa ono da mi se to bar malcice popravi...ne znam ni sama...vec sam luda i s tim jajnicima i mengama i hormonima i doktorima i s mojom ginekologicom koja me svako malo strasi da cu izgubit mengu skroz, da nikad necu imat bebu...uf...

mislim d cu piti ovaj od MB travara...stetit siguno nece :)

Ja isto pijem taj čaj od MB travara zbog pcos, vjerujem da pomaže samo treba bit ustrajan. No uz čaj se treba držati i preporuke liječnika te se držati prepisane terapije i ja se slažem da se ne možemo osloniti samo na čaj no ne vjerujem da može štetiti.
što se tiće tvoje gin mislim da je pod hitno trebaš promjenit jer takav stav nije u redu i nije istinit, nećeš izgubit menstruaciju i nije istina da nećeš imati bebu. Istina je da se malo teže ostane trudan, ali postoje lijekovi koji pomažu. Dali ti je gin dala kakvu terapiju?

ivkec
11.10.2011., 11:51
moji problemi su počeli negdje u 3. mjesecu kada sam imala po dvije mjesečnice i tako 3 mjeseca, tada mi je dijagnosticiran PCOS, iak o nikada prijenisam imala problema niti s cistama niti ovulacijom, pa ne znam ni sama kako se to dogodilo,zadnji ciklus prije uzimanja čaja trajao je 40 dana i dva dana nakon pijenja čaja sam dobila mjesečnicu i od tada imam jednom mjesečno (ciklus od 28-33), iznimno ovaj mjesec 22 kada sam prestala piti čaj na 1o dana jer sam trebala krenuti s klomifenima, ali krećem s klomfenom u sljedećem ciklusu pa namjeravam piti čaj od MB do tada,nadam se da neće štetiti, kontaktirala sam njih (travar MB) i oni su mi rekli da uz klomifen mogu cijeli ciklus piti taj čaj, sad ako netko ima druga iskustva molim neka napiše. Ne znam više je li slučajnost da se mjesečnica izregulirala ili ne?
Isprika na predugm postu!

louiana
11.10.2011., 13:00
:top:
Normalno da ne možeš miješat sve i svašta i piti u ekstra količinama (iako su čajevi uglavnom blagi) kako se nekome ćufne jer:
1. Svaki čaj nema isti sastav niti ima isti postotak određenih biljaka
2. Svaka žena, npr. s PCO(S)-om, nema iste probleme, tj. nekoj je samo LH/FSH inverzija, drugoj je uz toj još pokoji hormon zbrčkan, trećoj je nešto treće...
3. Ovisi i o težini poremećaja, ali i kakav život vodite jer vam čajevi neće baš biti od koristi na dulje staze ukoliko se i dalje šopate s puno nezdrave i prerađene hrane i gomilate kile....

Tako da bi isto trebalo pažljivo odabrati i shvatiti te čajeve prije kao neku vrstu 'pomoći UZ nešto', a ne kao pomoć za potpuno izlječenje ili balansiranje hormona. ;)

kome se onda obratit da ti preporuči najbolji čaj za tvoj slučaj pcos-a? ginekolozi znaju samo za tablete,a travari bi se trebali razumjet i u hormone?:rolleyes:

p!nk bunny
11.10.2011., 17:09
Ja isto pijem taj čaj od MB travara zbog pcos, vjerujem da pomaže samo treba bit ustrajan. No uz čaj se treba držati i preporuke liječnika te se držati prepisane terapije i ja se slažem da se ne možemo osloniti samo na čaj no ne vjerujem da može štetiti.
što se tiće tvoje gin mislim da je pod hitno trebaš promjenit jer takav stav nije u redu i nije istinit, nećeš izgubit menstruaciju i nije istina da nećeš imati bebu. Istina je da se malo teže ostane trudan, ali postoje lijekovi koji pomažu. Dali ti je gin dala kakvu terapiju?
ma da ginekologica mi je koma :503:
da je po njoj ja bi vec davnih dana pila pilule i to bez ikakvih pretraga :rolleyes:

ja sam nova u cijeloj toj prici s pcos i hormonalnim poremecajima...ginekolog u bolnici mi je odlican i stvarno smo jako puno pricali...on je rekao da za pocetak probam izgubiti bar 5 kg (u godinu i pol koliko traju problemi s hormonima dobila sam 30 kg :rolleyes:) da mi on ne zeli odmah dati pilule jer smatra da to nije bas idealno rjesenje za zenu...takodjer je i rekao da ce se pravo stanje s mojim jajnicima vidjeti tek kad budem pokusala ostati trudna...

za sad mi ostaje cekanje (sad se moram opet naruciti endokrinologu i ginekologu)da vidim sta ce mi ovaj put reci...ali sve vise i vise osjecam simptome svojih zbrckanih hormona :(

Silvery
11.10.2011., 17:53
...vec sam luda i s tim jajnicima i mengama i hormonima i doktorima i s mojom ginekologicom koja me svako malo strasi da cu izgubit mengu skroz, da nikad necu imat bebu...uf...
Ovakav pristup ginekologa mi se oduvijek gadio. Imala sam baš takvu ginekologicu i hvala Bogu da sam digla karton. Umjesto da te pogura, ohrabri i na lijep način da koju kritiku zapravo ti stvori još gori pritisak. Ponekad nisu ni približno svjesni koliko to može ženu pogoditi. Moj sadašnji gin mi je jednom u šali, kada mi je vidio čiste jajnike, rekao: "eto vidite kako sam na vas pozitivno utjecao...malo ohrabrenja, par savjeta, pozitive i uz vaš trud idete prema boljim rezultatima". Ima i u tome nešto.
kome se onda obratit da ti preporuči najbolji čaj za tvoj slučaj pcos-a? ginekolozi znaju samo za tablete,a travari bi se trebali razumjet i u hormone?:rolleyes:
E tu smo na milost i nemilost prepušteni sami sebima. Doduše ja sam pitala nekoliko teta koje rade i u biljnim i u "običnim" ljekarnama uz objašnjenje svojeg stanja i nalaza što bi bilo OK, a i gin mi je dao zeleno svjetlo jer sam neki granični slučaj. Možda imam sreću da imam jednog stručnjaka u obitelji, ali kao što se oni ne kuže toliko u trave tako se i travari ne kuže u hormone.

Stvar je da ti čajevi JESU blagi, otprilike ovo što je rekla *forumašica* da ne mogu štetiti, ali isto treba biti pažljiv u izboru, ne piti sve i svašta i od svakog i baš non-stop u komadu npr. dvije-tri godine. Za neke se preporuča prekinuti nakon par mjeseci pa nastaviti ponovno.

Koliko u tome ima istine, ne znam, evo konkretno su me upozorili na Ginekol čaj. Odličan je, ali valja napraviti malu pauzu nakon par mjeseci. :)

ivkec
11.10.2011., 20:03
Ja ga pijem malo više od 2 mjeseca, neću ga vjerojatno pit cijelo vrijeme, već zasigurno do uzimanja klomifena, a onda pauza.

M.B.
11.10.2011., 20:56
evo moje iskustvo s čajem od vrkute i marulje (suban), vezanim za menstruacijski ciklus i hormone. :)

nakon prestanka pijenja kontracepcijskih pilula 3 mjeseca nisam imala menstruaciju. ginekologica mi je dala recept za tablete koje potiču menstruaciju (ne mogu se sjetiti kako se zovu), ali na nagovor svoje sestre nisam ih uzela nego sam kupila čaj od vrkute i marulje i to počela piti (na litru vode jedna žličica vrkute, jedna žličica marulje). za malo manje od mjesec dana pijenja čaja sam dobila menstruaciju. pila sam i dalje neko vrijeme, osim za vrijeme menstruacije (tada se ne pije) i ciklus mi je bio cca 40tak dana. sad već neko vrijeme ne pijem, jer mi se ciklus smanjio na 30-35 dana.
tako da mislim da je dobar za regulaciju hormona, a dobar je i za plodnost (moja sestra ga je pila prije nego što je zatrudnila).

p!nk bunny
11.10.2011., 21:14
Ovakav pristup ginekologa mi se oduvijek gadio. Imala sam baš takvu ginekologicu i hvala Bogu da sam digla karton. Umjesto da te pogura, ohrabri i na lijep način da koju kritiku zapravo ti stvori još gori pritisak. Ponekad nisu ni približno svjesni koliko to može ženu pogoditi. Moj sadašnji gin mi je jednom u šali, kada mi je vidio čiste jajnike, rekao: "eto vidite kako sam na vas pozitivno utjecao...malo ohrabrenja, par savjeta, pozitive i uz vaš trud idete prema boljim rezultatima". Ima i u tome nešto.

a i meni to jako smeta ali u Ri je situacija takva kakva je i nije lako naci gonekologa preko hzzo-a :rolleyes: kod ove jedine ima mjesta (pitam se zasto)...sad mi je super sta sam svakih 6 mj u bolnici i tamo mi ginekolog obavi pregleda tako da ovoj mojoj idem samo po uputnice...

taj dan kad mi je rekla da cu izgubit mengu i da nek se polako pomirim s tim da necu imat bebu sam cijeli dan bila u depri bas me ubila skroz :rolleyes:

*forumašica*
12.10.2011., 07:10
a i meni to jako smeta ali u Ri je situacija takva kakva je i nije lako naci gonekologa preko hzzo-a :rolleyes: kod ove jedine ima mjesta (pitam se zasto)...sad mi je super sta sam svakih 6 mj u bolnici i tamo mi ginekolog obavi pregleda tako da ovoj mojoj idem samo po uputnice...

taj dan kad mi je rekla da cu izgubit mengu i da nek se polako pomirim s tim da necu imat bebu sam cijeli dan bila u depri bas me ubila skroz :rolleyes:

Ne mogu vjerovat da uopće doktor može takvo što reći pacjentu :503:
samo se ti opusti, ima jako puno žena sam pcos koje su ostale trudne neke odmah neke su malo čekale, ali se ne smiješ s tim opterećivat i mislit na najgore pogotovo na to što ti je gin rekla. užas.:504:

p!nk bunny
12.10.2011., 13:07
mislim da cu ja otici do svog barba travara da on meni zmiksa neki caj + prah mace i to bi trebalo djelovati :)

tina2701
12.10.2011., 16:56
evo moje iskustvo s čajem od vrkute i marulje (suban), vezanim za menstruacijski ciklus i hormone. :)

nakon prestanka pijenja kontracepcijskih pilula 3 mjeseca nisam imala menstruaciju. ginekologica mi je dala recept za tablete koje potiču menstruaciju (ne mogu se sjetiti kako se zovu), ali na nagovor svoje sestre nisam ih uzela nego sam kupila čaj od vrkute i marulje i to počela piti (na litru vode jedna žličica vrkute, jedna žličica marulje). za malo manje od mjesec dana pijenja čaja sam dobila menstruaciju. pila sam i dalje neko vrijeme, osim za vrijeme menstruacije (tada se ne pije) i ciklus mi je bio cca 40tak dana. sad već neko vrijeme ne pijem, jer mi se ciklus smanjio na 30-35 dana.
tako da mislim da je dobar za regulaciju hormona, a dobar je i za plodnost (moja sestra ga je pila prije nego što je zatrudnila).

marulja ti se pije samo do ovulacije ili prva dva tjedna ciklusa..smije se i za vrijeme menstruacije...a vrkuta se može piti cijeli mjesec...

zoro007
13.01.2012., 21:39
bok cure,
trazim jedan recepturu koja bi trebala biti dobra protiv cisti. znam da se neka mjesavina kuha u bijelom vinu, ali ne mogu se tocno sjetiti o kojim se biljčicama radi.
hvala unaprijed :)

tina2701
13.01.2012., 23:21
jesi na ovo mislila???

po 6 grama preslice (rastavica),kantariona i hajducke trave sipati u 1 l bijelog vina.Ostaviti da stoji 10 dana,procijediti i piti svako jutro na prazan stomak 0,3 dcl (rakijska casica).

zoro007
14.01.2012., 13:28
hvala tina..nadam se da je to.
no znas li koji se kantarion koristi, muski ili zenski? pretpostavljam muski, cesce se spominje kao jedan od sastava, u cajevima protiv cisti..

lijepa alma
15.05.2012., 10:22
Ima li tog čaja u Ljekarnama grada Zagreba? I koja mu je cijena?
Nakon koliko ste osjetile poboljšanje (konkretno PCOS)?

tina2701
15.05.2012., 21:03
Ima li tog čaja u Ljekarnama grada Zagreba? I koja mu je cijena?
Nakon koliko ste osjetile poboljšanje (konkretno PCOS)?

ako misliš na ovajj koji sam ja stavila..njega moraš kupovat posebno i sama mješati.....ovaj za ciste..

lijepa alma
16.05.2012., 16:08
ako misliš na ovajj koji sam ja stavila..njega moraš kupovat posebno i sama mješati.....ovaj za ciste..

Ma mislila sam na ovaj već pomješani da sad ne pazim koliko čega ide.
U slučaju da ne nađem smješani di mogu nabaviti sastojke za to, koliko košta?
I molim te napiši recept, ne vidim ga. Hvala.

tina2701
16.05.2012., 21:14
Ma mislila sam na ovaj već pomješani da sad ne pazim koliko čega ide.
U slučaju da ne nađem smješani di mogu nabaviti sastojke za to, koliko košta?
I molim te napiši recept, ne vidim ga. Hvala.

na prethodoj strani foruma...

u svakoj biljnoj a čak i običnoj ljekarni...ja nism ništa više od 10-15 kn plaćala..

kity1973
17.05.2012., 08:30
jesi na ovo mislila???

Kantarion ulje jel tako, a bijelo vino bilo kakvo ili neko određeno, šta ću po prirodi sam malo smotana pa moram sve dobro ispitati:D

demi79
22.05.2012., 14:13
Bok svima!
Cure, da li bi neki caj pomogao sa krvarenjima između menstruacija???
Naime sa međumenstruacijskim krvarenjima imam problema vec skoro 2 godine. Prvo je to bilo 2-3 dana, pa 5-6 dana, a sada se spaja sa menstruacijom tako da u komadu krvarim i po 15-20 dana. Nekad je jače, nekad slabije, nekad svjetlije, nekad tamnije.
Uglavnom, dok sam bila na kontracepciji je bilo slabije, a bez ikakvih tableta jače. Probala sam yasmine, diane, qlairu i novynette...nema razlike.
Probala sam duphastone od 11 dana i od 16 dana, 1 tabletu dnevno, 2, pa cak i 3. Bilo je nesto slabije, ali nije se rijesilo.
Ultrazvuk ne pokazuje nista abnormalno i hormoni su mi ok, Ca125 isto.
Luda sam vise od toga :503:
Tim vise sto mi je ginekologica rekla da imam lijene jajnike pa me strah da cu imat problema kada budem htjela bebu:(
Dosta mi je vise tableta koje ne pomazu pa bi htjela probat s nekim cajem posto vidim da dosta pomazu kod tih ginekoloskih problema. Ali nisam naisla na neki problem slican svom :ne zna:
Neki savjet?:moli:

crnka st
25.05.2012., 19:38
Vrkuta :top:
Kod ženskih bolesti vrkuta ima posebno djelovanje na:

•Bolne, neredovite ili jake menstruacije
•Upale i bolesti maternice
•Oslabljene mišiće i vezivno tkivo maternice poslije poroda
•Ciste
•Jaki iscjedak
•Klimakterijske tegobe i tegobe menopauze
•Pubertetske tegobe
•Umanjuje sklonost pobačaju i olakšava porod
•Pomaže kod upale jajnika, kod bijelog pranja, gljivičnih infekcija, hormonalnih poremećaja, neplodnosti…
•Koristi se kod oboljenja kojima je uzrok HPV

slovacka
19.08.2012., 01:14
Pozdrav svima .
dajte cure vi meni savjet imam policisticne jajnici ,neredovite menstruacije i ,problemi sa zacetjem ,dlakovoscu i t.d. od hormonskih tableta sam strasno udebljala i odlucila sam preci na cajevi.
pila sam konopliku 2 godine i donjekle "sredila " sam menstruaciju s time na 28-35dana,inace prije toga kasnila po 2-3 mjeseca.sad zadnja 2 mjeseca pila sam i dalje konopliku ali menstruacije nebilo ,isla sam ginekologu dao mije kao i uvjek dubhaston i prokrvarila sam 4 dana ,ali jako oskudno nikako. inace imam po 4-5 dana srednje krvarenje
sad sam pocela opet piti konopliku u jutro ,marulju 3 puta po 2dc dnevno.
pitanje vama dalje smijem ja piti konopliku i macinu travu zajedno t.e. da ne poremetim hormone jos na gore a ne na bolje?
mislila sam piti i crveni zdravac,caj od listova maline k tome ? ili bolje to piti u drugoj polovine ciklusa?
Ima li ko kakvo slicno iskustvo s pijenjem konoplike i marulji u istom razdoblju -ciklusu?valjda nece skoditi ili?

lavicaa24
12.09.2012., 14:48
Vrkuta :top:
Kod ženskih bolesti vrkuta ima posebno djelovanje na:

•Bolne, neredovite ili jake menstruacije
•Upale i bolesti maternice
•Oslabljene mišiće i vezivno tkivo maternice poslije poroda
•Ciste
•Jaki iscjedak
•Klimakterijske tegobe i tegobe menopauze
•Pubertetske tegobe
•Umanjuje sklonost pobačaju i olakšava porod
•Pomaže kod upale jajnika, kod bijelog pranja, gljivičnih infekcija, hormonalnih poremećaja, neplodnosti…
•Koristi se kod oboljenja kojima je uzrok HPV

gdje ima kupiti ovaj caj ??ili naruciti.ja imam sindrom policisticnih jajnika i visok prolaktin.

magic potion
12.09.2012., 22:07
A ima li išta, osim stolisnika, za smanjenje krvarenja?
Koliko sam shvatila taj stolisnik slabija krvarenja pojačava, a jaka ublažava.:confused:
Ne bih baš s tim eksperimentirala, jer na koji način stolisnik zna:rofl: kad treba smanjiti a kad pojačati?!

Dunjocka
13.09.2012., 14:33
gdje ima kupiti ovaj caj ??ili naruciti.ja imam sindrom policisticnih jajnika i visok prolaktin.

imaš ga u gotovo svim ljekarnama, ja kupujem od Subana (i marulju i vrkutu, svaka po negdje 12 kn), ali možda imaš i druge proizvođače, a sigurno na placu (Trešnjevka, Dolac). Prvo sam ih kupila u Encijanu (isto Suban), ali vidjela da skoro svugdje imaju (meni je usput ljekarna u pothodniku Importaneu, gl. kolodvor, ZG, - tamo imaš sigurno)

garfield01
17.09.2012., 23:41
Macina trava. :ne zna:

Postoje dvije vrste. Jedna je za plodnost, druga za bolesti.
Ima ruzan okus. :D

Silvery
18.09.2012., 00:25
Macina trava. :ne zna:

To je marulja (očajnica), zar ne?

garfield01
18.09.2012., 10:58
To je marulja (očajnica), zar ne?

Da.

Midori7
19.09.2012., 18:45
U prijašnjim postovima je spomenuta knjiga Marie Treben: Zdravlje iz Božje ljekarne gdje možete po kazalu na zadnjoj strani pronaci koja biljka i koji čaj je za koju svrhu.

Izdvojila bih par redaka o stolisniku kao glavnoj biljci za ženske probleme:

"Mnoge bi si nedaće žene prištedjele kada bi s vremena na vrijeme posegnule za stolisnikom. Bez obzira na to radi li se o mladoj djevojci sklonoj neredovitim menstruacijama ili starijoj ženi usred klimakterija, ili možda onoj koja je već prošla to razdoblje, za svaku mladu ili staru, važno je da uvijek s vremena na vrijeme popije šalicu stolisnikova čaja. On u svakom pogledu djeluje samo najbolje na trbuh svake žene tako da za svoje zdravlje ona ne može učiniti ništa bolje no da prigodom šetnje šumom i poljanom nabere svežnjić svježega stolisnika." ...

Ja inače sama berem i sušim bilje, ali može se i kupiti kod travara kao što je npr prethodno spomenuti MB iz Bjelovara ili sl.

Klepsidra
20.09.2012., 12:04
Imam manji svrabez na usnoj vagini(nista strasno) a i bjelo pranje jucersam imala (nista strasno kako je to znalo biti)...e sad, zanima me jedno...koristila sam silom prilika ne bas cist wc (cucavac) a i prije par dana bolili su me jajnici....da li me moze svrbiti usna vagine od prehlade to jest od nahlade jajnika ili besike? ponavljam uopće me ne svrbi puno,ali sta ja znam moze se iz dana u dan povecevati ne znam stvarno....i ima li neki caj da pijem i koji? ja bih da prodjem jeftinije pa ako ne pomogne.....trazila bih ginekologa

Silvery
20.09.2012., 13:05
Imam manji svrabez na usnoj vagini(nista strasno) a i bjelo pranje jucersam imala (nista strasno kako je to znalo biti)...e sad, zanima me jedno...koristila sam silom prilika ne bas cist wc (cucavac) a i prije par dana bolili su me jajnici....da li me moze svrbiti usna vagine od prehlade to jest od nahlade jajnika ili besike?
Svrabež je nešto drugo, ne može biti odraz nečega na jajnicima. Vjerojatno imaš Candidu. Naravno, ne moraju bit gljivice već neke bakterije, a u tom slučaju se traži ginekolog i popije terapija. Po ovim simptomima se također ne bi reklo da je u pitanju upala mjehura.

Ne znam jeli ima koji čaj za gljivična oboljenja ili slične simptome koje spominješ.
Da bi nešto i popila, treba se vidjeti što ti je prvo. ;)

tanveer
20.09.2012., 13:11
koristila sam silom prilika ne bas cist wc (cucavac) a i prije par dana bolili su me jajnici....da li me moze svrbiti usna vagine od prehlade to jest od nahlade jajnika ili besike?

hm... :confused: baš sa čučavcem nemaš nikakav fizički kontakt kad ga koristiš, pa to ne može biti uzrok neke zaraze.

da imaš samo blagu upalu mokraćnog mjehura, mogla bi probati s uvinim čajem, ali pošto te bole jajnici i imaš svrab i iscjedak, morat ćeš ginekologu - to se ne rješava čajevima

...

lavicaa24
20.09.2012., 14:23
kupila sam vrkutu,ali mi je rekla da uzmem vitex-agnus cactus to je jos bolje za ovo sta ja imam,,jeli ima tko iskustva sa vitexom ??

Silvery
20.09.2012., 14:27
A što imaš?

Klepsidra
20.09.2012., 18:00
nista nije pretjerano,danas sam se mozda zasvrbila 3 puta ali ne opet jako...popila sam uvin caj i pojela bjelog cesnjaka....neko je rekao jesti cesnjak i stavljati ga dole u vaginu....evo vec par sati nije zasvrbilo :)

ribica 241
24.10.2012., 16:57
Pozdrav,

evo da podijelim moje iskustvo sa čajevima. Imala sam nekih problema s jajnicima, upala, pa bubrezi pa mjehur. Naišla sam na Evin čaj. Osobito namjenjen za zdravlje žena - sastav: neven, stolisnik, kamilica, žalfija i još nešto. Cijena 30 kn. Može se naći u svakoj boljoj ljekarni ili naručiti direktno od Šubana - Strmec samoborski

Esthelle
24.10.2012., 18:14
Ribica, nisi ništa napisala o svom iskustvu...samo navela koji si čaj pila :ne zna: Možeš li molim te pojasnit koliko dugo si pila, za koliko si primjetila poboljšanje i jel ga piješ i dalje...napiši nešto malo konkretnije. Hvala :)

ribica 241
25.10.2012., 14:06
Pila sam ga jedno mjesec dana, odmah nakon nekih tjedan dana sam osjetila poboljšanje. Pije se 1L tijekom dana. Nosila sam si na posao u termosici.
Pijem ga svako toliko i kad nemam nikakvih smetnji jer je fini. Evo baš opet imam problema sa jajnicima pa sam ga opet iskopala van iz elementa.
Uz to sam još i čaj od brusnice (list) iz kauflanda.

nimfa2005
11.01.2013., 21:13
ej curke moje, ovako imam jedno pitanje, dakle kupila sam si caj od vrkute.... pocela sam ga piti radi policisticnih jajnika i reguliranje ciklusa...i to 3 puta dnevno po 2 dcl....i sad mi se je pocelo uzasno spavati....da li je to jedan simptom .... a u medjuvremenu sam dobila mengu, 9.1 i taj dan sam i pocela piti caj...e sada da li se smije piti ...za vrijeme ciklusa...ja sam zvala ljekarnu i rekli su mi da se smije piti bez problema.....da ne moze biti nista...sta vi mislite o tome...

Mariela
12.01.2013., 20:12
ej curke moje, ovako imam jedno pitanje, dakle kupila sam si caj od vrkute.... pocela sam ga piti radi policisticnih jajnika i reguliranje ciklusa...i to 3 puta dnevno po 2 dcl....i sad mi se je pocelo uzasno spavati....da li je to jedan simptom .... a u medjuvremenu sam dobila mengu, 9.1 i taj dan sam i pocela piti caj...e sada da li se smije piti ...za vrijeme ciklusa...ja sam zvala ljekarnu i rekli su mi da se smije piti bez problema.....da ne moze biti nista...sta vi mislite o tome...

Meni je ginekologica preporučila čaj od vrkute i rekla da se ne pije za vrijeme menstruacije. Ja sam ga svejedno pila i nikakve probleme nisam imala. Inače, čajem sam riješila probleme koje nisam mogla hormonskim tabletama (nisu mi uspjeli zaustaviti krvarenje progresteronom, dok mi je čaj potpuno regulirao ciklus, isto imam policistične jajnike).

nimfa2005
12.01.2013., 22:34
znaci ja ga i dalje pijem...a jesi imala mozda problema sa spavanjem...jer mi se je uzasno pocelo spavati od njega....citam po netu da on smiruje san.,..i pospjesuje...:)uglavnom si zadovoljna sa njim...koliko ga pijes na dan....ja ga pijem kako pise na kutiji ...3 puta na dan,po 2 dcl....i to imam od subana...

Esthelle
13.01.2013., 10:39
Ja pijem kad se sjetim, čaj od stolisnika..u knjizi od Marie Treben (poznata travarica), piše da je taj čaj najbolji za ženske probleme. Jedna čajna žlica stolisnika prelije se vrućom vodom i ostavi pola minuta i kad se malo ohladi pije se gutljaj po gutljaj. Šalica do dvije na dan je idealno. Takođr radila sam kupke od stolisnika, 100 gr cijele biljke prelije se hladnom vodom i pusti se 6 h da tako stoji, onda se zagrije te se procijedi i doda se kupki i ležite 20 minuta tako da vam voda prekrije bubrege. Nakon 20 minuta, samo se dignete iz kupke, ne brišete se, nego ogrnete u ogrtač i idete mirovati sat vremena, možete se čak i preznojiti. To se preporuča posebno ako imate upalu jajnika.

luckychic
13.01.2013., 23:28
bok, imam jedno pitanjce...
imam 29 godina, redovite cikluse, prošle godine sam imala mali problem s krvarenjima mj i pol, ginica mi dala duphaston da se sve očisti i nakon toga je opet sve ko po švicarskom satu....no pošto sam onda imala nekih 20 kila previše održala mi lekciju o kilama i da ću tako debela teže zanijeti...ja sam u međuvremenu smršavila pola od toga no još uvijek ima viška...u braku sam i vjerojatno ćemo dogodine probati s bebom, pa me zapravo zanima mogu li ja do tada koristit neki čaj npr. Evin kao pripremu...nemam PCOS i sve je ok al sam eto malo punija...pretpostavljam da mi neki čaj nebi naškodio, ili....? :ne zna:

demi79
14.01.2013., 15:36
Meni je ginekologica preporučila čaj od vrkute i rekla da se ne pije za vrijeme menstruacije. Ja sam ga svejedno pila i nikakve probleme nisam imala. Inače, čajem sam riješila probleme koje nisam mogla hormonskim tabletama (nisu mi uspjeli zaustaviti krvarenje progresteronom, dok mi je čaj potpuno regulirao ciklus, isto imam policistične jajnike).

Ja također imam problema sa krvarenjima, krvarim od ovulacije do menstruacije+menstruacija. Duphastoni ne pomazu... Koliko dugo si pila caj? Koliko salica dnevno?
tnx

Mariela
14.01.2013., 23:10
Ja također imam problema sa krvarenjima, krvarim od ovulacije do menstruacije+menstruacija. Duphastoni ne pomazu... Koliko dugo si pila caj? Koliko salica dnevno?
tnx

Čaj pijem već neka dva mjeseca i zadnje dvije menstruacije su mi uredne. Pijem 2 - 3 šalice dnevno. Prije 15-tak dana sam ga počela kombinirati sa stolisnikom, koprivom, matičnjakom i preslicom (jutarnji pomiješam sa stolisnikom, večernji s matičnjakom jer on smiruje, preslica je odlična za urinarne infekcije, a upravo imam jednu, kopriva također). Ja sam prezadovoljna učinkom.

nimfa2005
15.01.2013., 10:28
ja isto pijem vrkutu a policisticne ,i reguliranje ciklusa...i pitala sam u ljekarni da li se smije piti za vrijeme menstruacije...rekli su mi da se smije....tako da ja ju pijem....prvi dan sam imala jedino nuspojavu da mi se je uzasno spavalo od nje.....navecer.....ali sad sam se vec navikla...i za sada mi je dobro....vidjet cemo.....

Bubsi
15.01.2013., 17:51
Cure koje pijete vrkutu za reguliranje ciklusa, koliko vam je trebalo da se izregulira? Pod pretpostavkom da pijete svaki dan, jel odmah sljedeći ciklus ili?
Ja sam ju počela piti sad od zadnje menge, a meni su ciklusi svakakvi, nekad 35 dana, nekad 45 :D

nimfa2005
15.01.2013., 18:16
ja sam tek pocela sa ovim ciklusom od prije par dana. znaci 9.1 sam dobila i pocela sam piti ..tako da jos neznam kako ce mi bitin sljedeci ciklus....i pijem ga 3 puta na dan kako pise na kutijici....po 2 dcl...i mogu vam reci da je caj super kad se popije topli......vidjet cemo....za mj dana kad ce mi doci sljedeca....:)

Mariela
15.01.2013., 19:42
Meni je regulirala već sljedeći ciklus.

Bubsi
15.01.2013., 19:51
Koliko si pila puta na dan? Jel ti baš na 28 dana regulirala ili?

Mariela
16.01.2013., 13:55
2 - 3 šalice na dan. Nije na 28 dana jer mi nikad nije bio takav, nego na 35 s čim sam prezadovoljna (kod mene su ciklusi oduvijek produženi i ovo je najnormalnije što može)

nimfa2005
18.01.2013., 13:48
ovako stoje stvari, jucer sam popila vrkutu....trajala mi je 9 dana...prekratko... i sad do sutra ili ponedjeljka nemam ....ali imam marulju....probala sam ju piti uzas okus...da li je ona dobra za regulaciju ciklusa...dok si ne kupim vrkutu....:)

Mariela
19.01.2013., 08:03
Kažu da marulju nije dobro piti u drugom dijelu ciklusa. Nemoj prekidati s vrkutom, nije ju problem naći, ja sam je našla u svakoj ljekarni u kojoj sam je tražila.

nimfa2005
19.01.2013., 10:22
dobro..nisam ju pila samo sam probala gutljaj i bacila ju...idem si kupit vrkutu...jel ima veze ako sam propustila 2 dana bez vrkute.,...:)

nimfa2005
19.01.2013., 14:25
evo samo da se javim, nasla sam caj...u ljekarni i odmah kupila 2 kutije....i popila jednu salicu..:)

pahuljica888
26.01.2013., 21:30
Cao cure!!!
Imam cistu na jajniku 5cm tu je vec 2 godine.
Nije rasla,bila sam na pustim pretragama. Ca125 uredu.
Pila proveraduphaston međutim ništa nije pomoglo.I sad mi je zakazana operacija za 3mj. Dosta sam proučavala na internetu i shvatila da je u biti sve u prehrani.Dosta žena se uspilo rješit cisti,mioma, čajevima.
Imate li vi kakvih iskustva,savjeta.
Znate li neki dobri čaj! Djelotvoran..neki mega mix ;)
:mig:

Natch
26.01.2013., 22:35
napravi si klasicnu mjesavinu: gospina trava, neven, stolisnik i preslica, to sve cisti, ili kupi neki od gotovih cajeva za 'zenske bolesti'. ili svedsku grencicu.
navodno je dobro drzati zagrijanu ciglicu na problematicnom podrucju preko noci. ozbiljno :D
i smrsavi malo.

pahuljica888
28.01.2013., 18:30
napravi si klasicnu mjesavinu: gospina trava, neven, stolisnik i preslica, to sve cisti, ili kupi neki od gotovih cajeva za 'zenske bolesti'. ili svedsku grencicu.
navodno je dobro drzati zagrijanu ciglicu na problematicnom podrucju preko noci. ozbiljno :D
i smrsavi malo.

Cao!!
Evo baš sam bila u biljnoj apoteci kupila čaj od nevena,koprive,stolisnik,vrkuta i to svaki dan pijem po 1,5l,...Dosta sam listala po forumima,ljudi češto spominju te čajeve.Nadam se da to 4 zajedno nije loša kombinacija.??
I kupila sam si ricinusovo ulje čula sam također da je dobro stavljat dva puta dnevo po 1 uru kao oblog ,prekriti plastičnom vrečicom ručnikom i preko bocu tople vode koja grije područje jajnika. Ima dosta toga na interntu ,valjda će mi pomoć trebalo bi. I treniram po ure dnevno!! Malo da dođem u top formu! Mogu i to s ciglom dok gledan tv! Nema zajebancije idemo da se rješimo glupe ciste! Hvala na savjetu!

Natch
28.01.2013., 23:36
Cao!!
Evo baš sam bila u biljnoj apoteci kupila čaj od nevena,koprive,stolisnik,vrkuta i to svaki dan pijem po 1,5l,...Dosta sam listala po forumima,ljudi češto spominju te čajeve.Nadam se da to 4 zajedno nije loša kombinacija.??
I kupila sam si ricinusovo ulje čula sam također da je dobro stavljat dva puta dnevo po 1 uru kao oblog ,prekriti plastičnom vrečicom ručnikom i preko bocu tople vode koja grije područje jajnika. Ima dosta toga na interntu ,valjda će mi pomoć trebalo bi. I treniram po ure dnevno!! Malo da dođem u top formu! Mogu i to s ciglom dok gledan tv! Nema zajebancije idemo da se rješimo glupe ciste! Hvala na savjetu!

bravo. mozes staviti ciglu umjesto boce, duze drzi toplinu :D
i gospinu travu u mjesavinu.

kity1973
29.01.2013., 07:07
Ja stavljam teglicu, dobro umotam i ona bude još dosta topla kada je maknem nakon sat, sat i pol, kako kada. Ja stavljam svako veče prije spavanja, a nekad mi se znalo desiti i da zaspem sa tim čudom pa se u toku noći probudim. E, sad jel koja od vas zna koliko se to smije često stavljati. Našla sam podatak kao 3-4 puta tjedno a po potrebi i više, ali nigdje ne piše ima li kakvih štetnih posljedica ako se to radi svakodnevno.
Ja znam još i staviti tampon natopljen kantarionom preko noći.

pahuljica888
01.02.2013., 22:31
Ja stavljam teglicu, dobro umotam i ona bude još dosta topla kada je maknem nakon sat, sat i pol, kako kada. Ja stavljam svako veče prije spavanja, a nekad mi se znalo desiti i da zaspem sa tim čudom pa se u toku noći probudim. E, sad jel koja od vas zna koliko se to smije često stavljati. Našla sam podatak kao 3-4 puta tjedno a po potrebi i više, ali nigdje ne piše ima li kakvih štetnih posljedica ako se to radi svakodnevno.

Da to i mene zanima..a mislim da sam isto vidjela da se stavlja 4 puta tjedno a i na jendoj stranici dva puta dnevo po uru vremena,a valjda nema loš učinka.Joj nekidan sam zaspala s tim oblogom i bocom vode,probudila se ujutro cijeli krevet i sebe izmastila :( ....Zna li netko zasto baš ricinusovu ulje,jeli radi topga što zadržava toplinu ili=? Ja držim svaku većer po uru ipo vremena i ikad mi se počmu sklapat oči samo skinem oblog i ostavim bocu da me grije ;) da se ne probudim opet cijela masna i gaza s uljem zavrsi umisto na drobu na glavi:503:

jezic
06.02.2013., 12:13

bravo kity!Kantarionovo ulje je ODLIČNO-za AMA baš SVE gljivice-ginekol. ili na noktima,Za prvo:umočiti tampon i držati cijelu noć tako tjedan dana,nakon povlačenja gljivica,nastaviti tako još tjedan,dva.Za nokte i kožne gljivice mazati što više tokom dana bar dva mjeseca-prolazi STO POSTO!ja sam se tako izlječila nakon 1,5 god krema,antibiotika-bez uspjeha-Bog nam je dao prirodu-treba je koristiti!Za miome i ciste treba piti čajnu mješ. i tinkturu-kome treba nek se javi na priv.por.vrkuta je jako dobra!

jezic
06.02.2013., 12:22
bok, imam jedno pitanjce...
imam 29 godina, redovite cikluse, prošle godine sam imala mali problem s krvarenjima mj i pol, ginica mi dala duphaston da se sve očisti i nakon toga je opet sve ko po švicarskom satu....no pošto sam onda imala nekih 20 kila previše održala mi lekciju o kilama i da ću tako debela teže zanijeti...ja sam u međuvremenu smršavila pola od toga no još uvijek ima viška...u braku sam i vjerojatno ćemo dogodine probati s bebom, pa me zapravo zanima mogu li ja do tada koristit neki čaj npr. Evin kao pripremu...nemam PCOS i sve je ok al sam eto malo punija...pretpostavljam da mi neki čaj nebi naškodio, ili....? :ne zna:
Čuj ti te ludače giničke!Nećeš ti imati problema ostati trudna-nego ćeš dobiti 10-20kg pa bi trebala to skinuti prije trudnoće,da ne bi kasnije imala problema-možeš dobiti trombozu ili dijabetes-kao ja-zbog kilaže(ja sam u trudnoći dobila 20)Zato pamet u glavu,5 6 kila ti neće smetat,ali 10 i više da!Ako si sad zdrava nikakvi čajevi ti ne trebaju-neke čajeve trudnice niti ne smiju uopće piti!Sretno s planiranjem bebe!Jedi zdravo i sve bu OK!

event girl
06.02.2013., 13:27
bravo kity!Kantarionovo ulje je ODLIČNO-za AMA baš SVE gljivice-ginekol. ili na noktima,Za prvo:umočiti tampon i držati cijelu noć tako tjedan dana,nakon povlačenja gljivica,nastaviti tako još tjedan,dva.Za nokte i kožne gljivice mazati što više tokom dana bar dva mjeseca-prolazi STO POSTO!ja sam se tako izlječila nakon 1,5 god krema,antibiotika-bez uspjeha-Bog nam je dao prirodu-treba je koristiti!Za miome i ciste treba piti čajnu mješ. i tinkturu-kome treba nek se javi na priv.por.vrkuta je jako dobra!

Jezic, znaš li možda mogu li kantarionovoulje koristiti i muškarci, je li jednako djelotvorno? Moj dragi ima neko crvenilo i mazao se kremom protiv gljivica, koja mu nije naročito pomogla, pa kasnije i Triderm kremom koja je kombinacija tri sastojka, protiv upala, gljivica i bakterija, no crvenilo je i dalje tu, urinokultura uredna, tri puta je konzultirao urologa. Hvala puno.

leeloo27
06.02.2013., 14:30
A zašto ne bi mogao, pa znaju si rodilje s time mazati rane od epiziotomije. :) A i dosta cura natopi tampon pa si stave pa im nije ništa, ovako namazano na koži tek ne može napraviti neku štetu osim ako nisi alergičan na nešto od toga u ulju.

Inače malo smo svi offtopic ovdje s kantarionovim, tema su čajevi. :zubo:

event girl
06.02.2013., 14:37
A zašto ne bi mogao, pa znaju si rodilje s time mazati rane od epiziotomije. :) A i dosta cura natopi tampon pa si stave pa im nije ništa, ovako namazano na koži tek ne može napraviti neku štetu osim ako nisi alergičan na nešto od toga u ulju.

Ok, hvala ti puno :)
Ispričavam se ujedno :p

jezic
06.02.2013., 17:46
Jezic, znaš li možda mogu li kantarionovoulje koristiti i muškarci, je li jednako djelotvorno? Moj dragi ima neko crvenilo i mazao se kremom protiv gljivica, koja mu nije naročito pomogla, pa kasnije i Triderm kremom koja je kombinacija tri sastojka, protiv upala, gljivica i bakterija, no crvenilo je i dalje tu, urinokultura uredna, tri puta je konzultirao urologa. Hvala puno.

Bok!Čuj-ako ti i dragi imate isti problem-trebate se OBOJE liječiti istom kremom koju ti daje tvoj ginekolog,a kantarion ti neće ničemu štetiti,jer je to:ako ga želiš sama napraviti-u ljeto uzmi litru čistog domaćeg maslinovog ulja u koje staviš 20 dag gospine trave i ostaviš na jakom suncu mjesec dana.Kad dobije crvenu boju-imaš gotovo ulje za mazat.Možeš i kupiti gotovo-neka se slobodno namaže-pomoći če mu-najbolje pred spavanje-jer masti odjeću.Vjerojatno su gljivice-mažite se oboje.

jezic
06.02.2013., 17:51

Nemoj se ljutiti što sam se ubacila izvan teme,ali kako i sama znam da se kao i ja dugo mučiš s gljivicama-morala sam curi pomoći.Usput-dali neko ima dobra iskustva s vrkutom,mene muče miomi maternice-pila sam neven,ali stanje-nepromjenjeno-ima li tko kakvo dobro iskustvo-neka bolja biljka?

event girl
06.02.2013., 17:59
Bok!Čuj-ako ti i dragi imate isti problem-trebate se OBOJE liječiti istom kremom koju ti daje tvoj ginekolog,a kantarion ti neće ničemu štetiti,jer je to:ako ga želiš sama napraviti-u ljeto uzmi litru čistog domaćeg maslinovog ulja u koje staviš 20 dag gospine trave i ostaviš na jakom suncu mjesec dana.Kad dobije crvenu boju-imaš gotovo ulje za mazat.Možeš i kupiti gotovo-neka se slobodno namaže-pomoći če mu-najbolje pred spavanje-jer masti odjeću.Vjerojatno su gljivice-mažite se oboje.

U redu, puno ti hvala :)

lafleur
08.02.2013., 08:56
što se tiče čajeva

1 velika kašika uvina
------------ kopriva
------------ matičnjak
------------ stolisnik

ako se dobro sjećam, navečer da prokuha litar i pol vode tj. da proključa..
izgasiti, staviti po kašiku svakog čaja, prmiješati i poklopiti i ostaviti preko noći.

ujutro ocijediti i preliti u boce koje vam odgovaraju, piti po cijeli dan
7 dana pa 5 dana pauze....

ja sam imala nepravilne cikluse, inače operirala jajnik, pila neko vrijeme kontracepciju, često pila dabroston za izazivanje menstruacije,

taj put dabroston pomogao tek nakon 20 i nešto dana, to mi je se prvi put dogodilo s dabrostonom .

idući menzis dobila uz čajeve bez bolova, još sam donji dio noga tuširala doplom vodom nekih 10ak minuta duže dok sam se tuširala....

meni je djelovalo 2 puta i onda sam prestala kuhati čajeve jer sam izludila s kuhanjem i nosanjem boca na posao...

a to mi je rekla neka homeopatkinja,
uvin mi je za bubrege, jedan za jajnike , jedan za jajovode , jedan za maternicu,, tako je bilo...

ona mi je rekla kao da griješimo s tabletama za izazivanje menzisa, u biljkama ima dovoljno hrane za naše reproduktivne organe, i da su oni ispaćeni od današnje prehrane i načina života , i još više poremećeni od kontracepcijskih ili od onih za izazivanje menstruacije.....

a gin. iz pol harni , mi je preporučila da ne pijem kontracepciju da to nije rješenje, a u nalazu je napisala da mi preporučuje ali da ja odbijam

prije operacije gin. mi je rekao da nemam ništa na jajniku da pijem kontracepcije, da ne zna šta je samnom u smislu zašto neću da ih pijem, pa sam za mjesec dana završila pod nožem.

jedan gin. je rekao da kontracepcije umrtljivaju jajnike, oni uopće ne rade, ali da mogu pomoći privremeno ako je neki disbalans hormona da se jajnici previše ne opterete..

bila sam kod jedno 10-ak ginekologa
i moj savjet ako sumnjaju na poremećaj ciklusa zbog hormona, kad budu vadili hormone jajnika nek vade i hormone nadbubrežne žlijezde i štitne .
i tek kad isključe štitnu i nadbubrežnu nek vas nakrkaju OKP
meni su do sada 7-8 puta uporno gledali hormone štitnjače, to im je najlakše za malo opširnije pogledati, a sad nakon 10 g nepravilnih ciklusa sjetili su se i hormona nadbubrežne žlijezde koji su u mom slučaju poremećeni.

eto malo sam se uživila :(:(

jezic
08.02.2013., 14:39
što se tiče čajeva

1 velika kašika uvina
------------ kopriva
------------ matičnjak
------------ stolisnik

ako se dobro sjećam, navečer da prokuha litar i pol vode tj. da proključa..
izgasiti, staviti po kašiku svakog čaja, prmiješati i poklopiti i ostaviti preko noći.

ujutro ocijediti i preliti u boce koje vam odgovaraju, piti po cijeli dan
7 dana pa 5 dana pauze....

ja sam imala nepravilne cikluse, inače operirala jajnik, pila neko vrijeme kontracepciju, često pila dabroston za izazivanje menstruacije,

taj put dabroston pomogao tek nakon 20 i nešto dana, to mi je se prvi put dogodilo s dabrostonom .

idući menzis dobila uz čajeve bez bolova, još sam donji dio noga tuširala doplom vodom nekih 10ak minuta duže dok sam se tuširala....

meni je djelovalo 2 puta i onda sam prestala kuhati čajeve jer sam izludila s kuhanjem i nosanjem boca na posao...

a to mi je rekla neka homeopatkinja,
uvin mi je za bubrege, jedan za jajnike , jedan za jajovode , jedan za maternicu,, tako je bilo...

ona mi je rekla kao da griješimo s tabletama za izazivanje menzisa, u biljkama ima dovoljno hrane za naše reproduktivne organe, i da su oni ispaćeni od današnje prehrane i načina života , i još više poremećeni od kontracepcijskih ili od onih za izazivanje menstruacije.....

a gin. iz pol harni , mi je preporučila da ne pijem kontracepciju da to nije rješenje, a u nalazu je napisala da mi preporučuje ali da ja odbijam

prije operacije gin. mi je rekao da nemam ništa na jajniku da pijem kontracepcije, da ne zna šta je samnom u smislu zašto neću da ih pijem, pa sam za mjesec dana završila pod nožem.

jedan gin. je rekao da kontracepcije umrtljivaju jajnike, oni uopće ne rade, ali da mogu pomoći privremeno ako je neki disbalans hormona da se jajnici previše ne opterete..

bila sam kod jedno 10-ak ginekologa
i moj savjet ako sumnjaju na poremećaj ciklusa zbog hormona, kad budu vadili hormone jajnika nek vade i hormone nadbubrežne žlijezde i štitne .
i tek kad isključe štitnu i nadbubrežnu nek vas nakrkaju OKP
meni su do sada 7-8 puta uporno gledali hormone štitnjače, to im je najlakše za malo opširnije pogledati, a sad nakon 10 g nepravilnih ciklusa sjetili su se i hormona nadbubrežne žlijezde koji su u mom slučaju poremećeni.

eto malo sam se uživila :(:( dr Ksenija Krajina Pokupec 01-3839-096 ČAJEVIMA I TINKTURAMA LIJEČI ŽENSKE PROBLEME

nimfa2005
16.02.2013., 17:59
Bok curke... evo da se javim,pijem caj od vrkute svaki dan, pocela sam prosli mjesec, 9.1 i kad sam dobila..i pijem ga 3 puta dnevno po 3 dcl i ne mogu vjerovati da mi je danas dosla nakon 39 dana.....a inace su mi ciklusi 50,60 dana...tako da sve najbolje o caju.....i pit cu ga..i dalje...:)

dire Dawn
17.02.2013., 21:14
imam PCOS, nisam (još) vadila hormone, ne želim piti pilule više pa mi treba savjet za neki dobar čaj. inače sam imala grozno neredovite mjesečnice i najduži period bez njih je bio skoro dvije godine.

pusl&ca
22.02.2013., 18:33
bok cure,

i ja sam jedna od vas kojoj je ciklus između 40-60 dana... isto pijem vrkutu i stvarno mi je odlična i pomaže mi! Htjela sam vas pitati za evine kapi, sad njih pijem svako jutro... i na uputama piše da se piju 3 mjeseca bez prestanka. Moje pitanje je: Šta radite nakon 3 mjeseca? Čekate kakav će vam biti idući ciklus i ako ne štima ponovo 3 mjeseca pijete kapljice i tako u nedogled???

denyyyyyy
28.02.2013., 10:50
pozz cure, evo da se i ja javim, nedavno sam otkrila da imam pol.jajnike. imam i malo povisenu masnocu, ostalo je ok. obavezno dijetalna ishrana. Ginic mi je prepisao duphoston da izazovem mengu koju nemam vec 3mj. ali jos nista. toliko sam toga citala na int. sve me to jos dodatno zbunilo. zato vas molim za pomoc, sta mi je najbolje za pocetak, da pijem neki caj, ali koji?

nimfa2005
01.03.2013., 20:59
pozzz
da ti se javim, ja ti isto imam policisticne jajnike,i sad ti pijem onaj caj od vrkute, cini mi se dobar, jer su mi inace ciklusi 50,60 dana a sada mi je prosli mj dosla sa 39 dana.,...tako da probaj sa njim....ja sam zadovoljna, vidjet cemo ovaj mj kada ce mi doci....

Suzanna
12.03.2013., 15:16
Jel to samo meni loše od vrkute? :ne zna:

Prije sam pila samo vrkutu i bolio me želudac pa sam prestala.
Prije par dana sam krenula opet, ovaj put s mješavinom vrkuta + stolisnik i opet mi je loše.

Sad mi je tako da mi se počne kao vrtit u glavi, neka mučnina, ruke se znoje kratko nakon konzumiranja. Ma sva se čudno osjećam. :confused:

Mariela
12.03.2013., 18:26
Ja nemam takvih problema, pijem kombinaciju vrkuta (2 žličice), stolisnik (1 žličica) i kadulja (2/3 žličice). Ciklusi su mi sa 50 - 60 dana došli na 28 (zadnja 2 ciklusa su takva, čajeve pijem oko 3 mjeseca).

Điđe T.
14.03.2013., 12:02
Čula sam da je gospina trava dobra za gin.probleme. Odnosno kantarionovo ulje kojim se namoči tampon.

event girl
15.03.2013., 19:15
Curke, jesu li kojoj od vas Evine kapi (ili čajevi, i koji) uspjeli koliko-toliko srediti cikluse, a da ste ih imali u rasponu od 10-ak pa do 40-50-60 dana (u ekstremnim situacijama i 90 dana)? :rolleyes:

Ja evo već mjesec dana pijem Evine kapi (upravo počela s 3. bočicom), i kombiniram ih sa čajnom mješavinom za žene (koju pijem 6 dcl dnevno), a sastoji se od:

- stolisnik biljka 20%
- zdravac biljka 10%
- neven cvijet 10%
- majčina dušica 10%
- peršun list 10%
- matičnjak list 20%
- kamilica cvijet 10%
- marulja biljka 10%.

:mig:

nimfa2005
16.03.2013., 16:09
ej curke moje, ja pijem vrkutu 3 salice od 3 dcl na dan,i stvarno mi se je ciklus sredio, evo jucer sam primjetila obilni prozirni sluz,rastezljivi, to je ocito plodni dani,ili ovulacija, jer trebam dobiti, jucer mi je bio 28 dan....uzasno sam napuhnuta, bole me prepone, ledja, uzasno sam vec 2 dana napaljena,grce me noge,jajnici....uzas....nadam se da cu dobiti za 2,3 dana...:)

Bubsi
18.03.2013., 09:09
ej curke moje, ja pijem vrkutu 3 salice od 3 dcl na dan,i stvarno mi se je ciklus sredio, evo jucer sam primjetila obilni prozirni sluz,rastezljivi, to je ocito plodni dani,ili ovulacija, jer trebam dobiti, jucer mi je bio 28 dan....uzasno sam napuhnuta, bole me prepone, ledja, uzasno sam vec 2 dana napaljena,grce me noge,jajnici....uzas....nadam se da cu dobiti za 2,3 dana...:)

Ako ti je ovulacijska sluz onda sigurno nećeš još bar 14 dana dobiti.
Ja pijem 2 šalice dnevno, pomiješano sa stolisnikom u omjeru 1:1, i ciklus mi se sredio, nije na 28 dana al je prosjek sad negdje 34, šta je super :D

nimfa2005
18.03.2013., 13:46
a za sta sluzi stolnisnik....ja pijem samo vrkutu

Bubsi
18.03.2013., 15:15
Stolisnik i vrkuta u kombinaciji su baš za reguliranje ciklusa, proguglaj :mig: Iako i sama vrkuta djeluje dovoljno dobro, poznata je i ovakva kombinacija. Stolisnik osim što je koristan, da malo više ukusa čaju :D

gadnaa
25.03.2013., 14:08
znate li koji je čaj najbolji za prestanak upale mjehura?? hitno odgovor. hvalaaaaaaa

Mariela
26.03.2013., 07:26
znate li koji je čaj najbolji za prestanak upale mjehura?? hitno odgovor. hvalaaaaaaa

Koji je najbolji ne znam, ali koriste se uvin (ali uz njega ne treba uzimati vitamin C niti išta što zakisljava mokraću), čaj od koprive, peršina, preslice. Naravno i onaj od brusnice. Dobro je piti dosta tekućine, pa makar i samo vode.

-Petra
26.03.2013., 19:14
namjeravam prestat pit pilule i želim nekako spriječit cirkus s hormonima i sve popratno (akne, bolovi, masna kosa)... jel bi vrkuta i marulja bile dobre i za to?

demi79
26.03.2013., 21:21
Ne znam na koju temu da postavim pitanje ali mislim da to ovdje spada...
Vec sam se raspitivala za cajeve zbog međumenstruacijskih krvarenja, ali umeđuvremenu sam saznala da imam Hashimotov sindrom.
Dobila sam Euthyrox zbog povisenog TSH. Ne znam kako ce to sve skupa djelovati na ciklus, ali otkako nisam na duphastonima (koji nisu pomogli kod krvarenja) ciklusi su nepredvidivi...
Htjela sam to regulirati sa Evinim kapima ili vrkutom i stolisnikom ali ne znam da li se to smije piti uz Euthyrox, pogotovo Evine kapi.
Jel ima netko savjet?

event girl
26.03.2013., 22:27
Ne znam na koju temu da postavim pitanje ali mislim da to ovdje spada...

Vec sam se raspitivala za cajeve zbog međumenstruacijskih krvarenja, ali umeđuvremenu sam saznala da imam Hashimotov sindrom.
Dobila sam Euthyrox zbog povisenog TSH. Ne znam kako ce to sve skupa djelovati na ciklus, ali otkako nisam na duphastonima (koji nisu pomogli kod krvarenja) ciklusi su nepredvidivi...
Htjela sam to regulirati sa Evinim kapima ili vrkutom i stolisnikom ali ne znam da li se to smije piti uz Euthyrox, pogotovo Evine kapi.
Jel ima netko savjet?
Hvala

Bok!
Ja također pijem Euthyrox već godinu dana i endokrinologicu sam pitala mogu li uz njega piti Evine kapi, obzirom da imam neredovita krvarenja, koja se ipak nisu ustabilila uzimanjem Euthyroxa, rekla mi je da smijem bez problema. Samo što Evine kapi pijem prije ručka, a Euthyrox ipak ujutro na prazan želudac. :)
Evine kapi se ne bi smjele uzimati uz terapiju spolnim hormonima estrogenom i progesteronom, dok Euthyrox sadrži sintetičke hormone štitnjače, tako da slobodno možeš uzimati jedno i drugo.

demi79
27.03.2013., 06:20
Joj hvala ti puno na odgovoru! :)
To sam i ja procitala ali nisam bila sigurna, a zaboravila pitati jer nisam ocekivala probleme.

nimfa2005
27.03.2013., 16:14
da li ima problema ako nisam pila caj jucer i danas,mozda kasnije odem kupiti, ali ako ne uspijem,onda cu sutra, ali cu se truditi da danas odem i popijem ...

Trnoružyca
29.03.2013., 12:39

za upalu mjehura bi trebala piti zeleni čaj bez dodataka u njega,i punooooo vode,punooo piškiti,a prije svega i najvažnije duboke gacice i duge majce :)

biancaa
02.04.2013., 17:27
Pozdrav svima.. evo ja imam cistu desno, već par mjeseci i nikako da pukne pa sam si danas kupila neven , koprivu i stolisnik.. pa ako je netko pio tu kombinaciju... pleaseee help.... :)

malenaa21
13.04.2013., 19:07
Pozdrav! Molim vas za savjet.Prije par dana na prvom gin. pregledu receno mi je da imam jajnike nalik na policisticne,ali terapija nije potrebna zbog redovnih ciklusa,jedino ako ja zelim mogu uzeti kontracepciju,ali ja je naravno necu. Ciklusi su mi 28-30 dana,bolni prva 2 dana,i traju mi 5-7 dana.Za vrijeme ovulacije imam smedji iscjedak,ali gin kaze da to nije neki veci problem.Mjerim si bazalnu temp. i po tome ovulacije imam. Cula sam za evin m caj i odmah ga kupila da mi barem umanji menstrualne bolove.Cula sam da on moze rijesiti i ciste. Moze li mi on ikako poremetiti moje uredne cikluse ili ce ih svakako samo poboljsati?

papavera
17.05.2013., 20:22
Sve pohvale Evinom čaju. Zadnja dva ciklusa su mi se jako produžila, menstruacija mi je kasnila deset dana,šta se prije nikad nije događalo, inače bi bilo par dana odstupanja.Uglavnom,pila sam ga jedan dan i evo stigla je. Nastavljam ga piti,ljekovit je i ukusan

nimfa2005
19.05.2013., 12:21
Dobar dan !
ovako imam jedan problem,dakle pijem caj od vrkute,radi ciklusai stvarno je dobar, ne mogu se zaliti,ali unaprijed tjedan dana, do dva tjedna, svaka dva do tri dana po noci me zna probuditi kao da mi pada secer, i plus k tome laganu vrtoglavicu....i jedan dan sam se srusila u nesvijest.....sad da li to moze biti od tog caja, jel sam citala da on snizava krvn tlak...pa vise neznam sta da radim....da li ima jos tko takvih smetnji.....sa vrkutom

malenaa21
26.05.2013., 05:37
Dobar dan !
ovako imam jedan problem,dakle pijem caj od vrkute,radi ciklusai stvarno je dobar, ne mogu se zaliti,ali unaprijed tjedan dana, do dva tjedna, svaka dva do tri dana po noci me zna probuditi kao da mi pada secer, i plus k tome laganu vrtoglavicu....i jedan dan sam se srusila u nesvijest.....sad da li to moze biti od tog caja, jel sam citala da on snizava krvn tlak...pa vise neznam sta da radim....da li ima jos tko takvih smetnji.....sa vrkutom

Gle,moguće je da je od čaja. Svi smo različiti pa tako i čajevi drugačije djeluju na nas. Ja imam samo jednu poteškoću,a to je da mi se jako spava kad popijem vrkutu,i onda moram malo odmoriti i poslije je sve ok.

nimfa2005
26.05.2013., 14:38
pa i meni se nekako spava od nje, sva sam malaskava....pospana....ali koliko pomaze , toliko ima nuspojava.,..kaj da napravim, da ju nastavim piti ili da prekinem....neznam ni sama!

-Petra
27.05.2013., 13:04
Cure molim vas, jesu li kome vrkuta i marulja spriječile divljanje hormona poslije prestanka pijenja pilula?
Čula sam jedno iskustvo na drugoj temi, zanima je ima li koga ovdje kome je pomoglo :)

GlitterGirl
02.07.2013., 13:27
Lijep pozdrav svima
Čitam i čitam ovu temu no samo sam zbunjenija o raznih čajeva, a postajem polako očajna što se tiče ginekoloških problema pa se nadam da me možete savjetovati. Imam problema s izostankom menstrucije zbog policističnih jajnika i tankog endometrija, zbog čega ne dolazi do menstruacije duže vrijeme. Pila sam femisan a kapi dva mjeseca no bila sam na pregeldu i nikakav napredak ne se vidi, te doktorica kaže da neću dobiti menstruaciju zbog tankog endometrija. Mene zanima koji bi čaj meni preporučili, jer mi doktorica savjetuje uzimanje kontracepcijskih pilula što ja ne želim?

ljeto30
28.07.2013., 22:41
Pila sam čaj od vrkute 5 dana, i ciklus mi se smanjio sa 38 na 32 dana. I dalje nastavljam piti čaj (ne pijem ga redovito jer zaboravim), ali i dalje ima problema sa aknama. Lice mi se u zadnja tri mjeseca pretvorilo u katastrofu. Jeli ima netko savjet?
Bila sam kod gin s kojim nisam zadovoljna. Žena mi je rekla da smo ustanovili već prije godinu dana da imam blagi PCO :503:
A to mi uopće nije nalgasila, samo je rekla da moram izvaditi hormone da mi da kontracepcijske. A to ne bih htjela piti. :kava:

kajjetebi
07.09.2013., 20:31
pozdrav svima.....zanima me dal je bolje vrkutu mjesati jos s nekim cajem ili ju piti samu????
negdje sam procitala da na litru vode staviti po jusnu zlicu: vrkute, nevena, koprive i stolisnik....preliti vrelom vodom, pustiti da odstoji 20 min i to popiti kroz dan.....piti tri tjedna....za regulaciju ciklusa i cista na jajnicima.....

molim vas ako sam u krivu nek me netko ispravi i da mi savjet....

ljubčiasta
03.03.2014., 19:40
evo malo da dignem temu :)

danas sam kod one tete na kvatriću uzela čaj za pcos. rekla je da je najbolje uzet mješavinu nevena, stolisnika i koprive.

smješala je ona to meni i rekla da idu dvije jušne žlice na litru vode, skuha se te poklopi na 15- 20 min.

e sad mene zanima, kak se uopće nisam sjetila pitat, dal ja to kuham i pustim da vrije ili samo prelijem vrelom vodom?