PDA

View Full Version : Sony Ericsson Xperia X10 mini (i mini pro)

stranice : 1 [2] 3

assassin
05.04.2011., 13:38
sa n96 format je .csv,a xperia to ne čita ko kontakte,probao sam i sa nekim konverterima ,al dobijem nebuloze
Onda importaj u Gmail, pa sinkroniziraj s mobitelom
Znači, (na kompjuteru) ulogiraš se u Gmail, Contacts> More actions> Import...> Choose file> odabereš csv i pričekaš da importa.
Nakon toga (na mobitelu), Settings> Accounts & sync> tvoj gmail račun> označiš Sync Contacts (ako već nije)> menu tipka> Sync now.

Možda će ti sada u imeniku biti i mailovi.
To riješiš ovako: Contacts> menu tipka> Display options> označiš Only contacts with phone.
A da probaš onako starinski, snimiš ih na karticu pa premjestiš karticu u x10 i kopiraš u memoriju mobitela.
Ili napišeš na papir, pa s papira u mobitel :p

x10
08.04.2011., 12:58
mogu li se i kako u album sejvat fotke koje su primljene mms-om ili kik-om? na x10 mini pro.

assassin
08.04.2011., 15:52
Dugi pritisak na sliku ne nudi nikakve opcije?

lala1125
11.04.2011., 09:52
Pozz.. instalirala sam novu verziju androida..i sad me zanima i neke nove apikacija na mobu ;)
e sad me zanima, jel mogu ja te neke apikacije premjestit na mamorijsku karticu? i kako?

manuela77
11.04.2011., 12:38
Ne možeš, jer ti ta nova verzija androida koju si instalirala nije 2.2.

dejo6
11.04.2011., 12:58
Pozz.. instalirala sam novu verziju androida..i sad me zanima i neke nove apikacija na mobu ;)
e sad me zanima, jel mogu ja te neke apikacije premjestit na mamorijsku karticu? i kako?

Možeš ako instaliraš link2sd (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919326) i napraviš novu particiju na kartici.

axlica
12.04.2011., 09:36
instalirala sam si Juice defender aplikaciju i stvarno radi, baterija mi traje dugo, preporod, međutim ne prestaju mi od t mobilea dolazit poruke kako je nedovoljan iznos na računu blabla, pije mi živce jer poruke dolaze konstantno, ne moram ništa ni raditi na mobitelu (dokaz tomu da mi je kroz noć došlo 9 poruka a spavala sam :confused:). uglavnom, sad mene zanima, vi koji imate tu aplikaciju, kako ste isključili da se stalno veže na net? izluđuju me poruke a aplikacija mi je zaista korisna :ne zna:

manuela77
12.04.2011., 13:22
Možeš ako instaliraš link2sd (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919326) i napraviš novu particiju na kartici.

Zar ne treba za ovo mob biti rootan?

backtothesleep
12.04.2011., 13:41
treba :p

dejo6
12.04.2011., 14:37
Zar ne treba za ovo mob biti rootan?

Pa za sve korisne aplikacije mob treba biti rootan.

anci123
15.04.2011., 16:26
Ima li netko sličan problem? Instalirala sam 2.1 android i kod svakog razgovora pojavljuje mi se u kutu ona kratica za uključivanje zvučnika i desno za isključivanje mikrofona. Dosta često kada se javljam, valjda prvo stisnem ovo mjesto gdje mi se isključuje mikrofon i onda me sugovornik ne čuje. Dosta iritantno. Ima li netko neko rješenje za to?

Pa zar nitko nema rješenje za ovo?

anci123
16.04.2011., 10:15
Stavila sam 2.1 verziju i od tada počinju moji problemi. Svaki put dok razgovaram pojave mi se ikone za isključivanje zvučnika i za kraj poziva i xxx puta mi se dogodi da mi se slučajno stisne neka od tih tipki. Dosta iritantno. Ima li neka mozda aplikacija koja bi promjenila izgled desktopa dok se razgovara?

misterblonde
17.04.2011., 10:51
Evo i ja imam par pitanja o x10 minipro, jučer ga kupila, sve u svemu sam zadovoljna, ali
1. sinkronizacija sa Facebookom neuspješna, kaže nešto No Socket. Može pomoć oko toga?

2. isto tako kod Gmaila, ulogirala se i sad već 10 minuta mi je poruka na ekranu Your email will appear shortly. I ništa od toga.

Prvi put koristim ove malo pametnije telefone, možda su prepametni za mene :D

EDIT: 2. pitanje sam sredila, refreshala sam i sad je sve ok :)

spike_2
19.04.2011., 16:13
Jel zna netko dali je moguce na X10mini pro, zakljucati poruke, tj. da zatrazi password prilikom ulaska u sms poruke?

assassin
19.04.2011., 17:15
Moguće je ako instaliraš neku aplikaciju.
Bilo za poruke, bilo samo za zaključavanje.
Ove za zaključavanje se više ne sjećam kako se zovu, a za poruke imaš GO SMS koji ima opciju zaključavanje (bilo brojem bilo gestom).

Koliko sam puta preporučio taj GO SMS, već bi me trebali platiti :D

spike_2
19.04.2011., 18:44
Jooj hvala ti, i ispricavam se sto nisam vidio vec sam :D
A sad ces me ubiti kad pitam jel ima isto takva slicna aplikacija za zakljucavanje albuma sa slikama i videom ? :ne zna:

misterblonde
19.04.2011., 23:01
još jedno pitanjce :D
ako sam spojena na kućni bežični preko mobitela, ne trebam posebno isključivati onaj prijenos podataka? on onda troši samo kućni internet?

SE_HELP
19.04.2011., 23:09
ODG. Spike 2
Malo da rasteretimo moderatora. No, ima dosta tih aplikacija, app lock (http://www.appbrain.com/app/app-lock/com.cc.applock) je jedna od njih.
Zatvara fakticki sve aplikacije koje zelis. Samo trebas pazit da je task killer ne zatvori zato stavi na ignore listu (naravno ako uopce koristis ovu aplikaciju).
Nisam koristio ovu aplikaciju, posto mi ne treba lock bilo cega, no nadam se da ce bit dobra.

ODG. misterblonde
Ne treba, ako se nakacis na bezicni(ako vidis da je onaj wifi znak), onda ti sigurno nece skidati sa kredit.
Bok

misterblonde
19.04.2011., 23:22
hvala na super brzom odgovoru! :)

assassin
20.04.2011., 14:10
Ali, postoji mogućnost (ne sjećam se sad je li kod X10 tako) da nakratko "pukne" veza pa se prebaci na operaterov internet.
Doduše, to kratko traje- ali, uz jako visoke cijene tog interneta, ne treba puno vremena da ode puno novca.
Tako da bi ti preporučio da radije instaliraš neki widget pa lako jednim klikom gasiš/pališ operaterov internet (tj. pališ ga samo kad ti treba).

Twingley
22.04.2011., 11:14
konacno app za to slucajno mjutanje , radi solidno
http://www.paxanima.net/

suomy1
24.04.2011., 19:05
trebam pomoć....ne mogu pronaći u meniju gdje i kako se pali 3G signal

hvala unaprijed...

tomo100brt
25.04.2011., 07:07
ODG. Spike 2
Malo da rasteretimo moderatora. No, ima dosta tih aplikacija, app lock (http://www.appbrain.com/app/app-lock/com.cc.applock) je jedna od njih.
Zatvara fakticki sve aplikacije koje zelis. Samo trebas pazit da je task killer ne zatvori zato stavi na ignore listu (naravno ako uopce koristis ovu aplikaciju).
Nisam koristio ovu aplikaciju, posto mi ne treba lock bilo cega, no nadam se da ce bit dobra.

ODG. misterblonde
Ne treba, ako se nakacis na bezicni(ako vidis da je onaj wifi znak), onda ti sigurno nece skidati sa kredit.
Bok

Bežične veze i mreže --> Mobilne mreže --> Način rada mreže
Tu izabereš koji ćeš tip mreže. Bar je u mene na Arc i X10 tako.

purplebird
27.04.2011., 15:06
Pozdrav svima!
Nisam našla odgovor na ovo pitanje pa ga postavljam:)

Često mi se događa da kad telefoniram prekinem poziv. Ne znam u čemu je problem je r sam pretpostavljala da ekran postane neaktivan kad prislonim mob na uho:D

Amac
29.04.2011., 13:42
Imam mali problem koji me poceo zivirat.
Volim ovaj mob i apsolutno sam se našla u njemu.
Ali, zašto mi blokira da NEKE kontakte s fejsa spojim s kontaktima u imeniku?
Dakle,uopce neda da ih pridruzim, oko slikice (na profilu fejsa) nije onako plavo i ne ponudi mi opciju da osobu nazovem ili posaljem poruku.
ima li ko slican "problem"?

FEX
01.05.2011., 13:39
Pozdrav, jel zna netko gdje u meniju x10 mini ima podešavanje duljine koliko će poruka bit u pending modu..to sam imao podešeno na max na prethodnom mobu, a sad je smanjeno... znači mora se za svaki mob posebno podesit...ne mogu nać to u meniju...

Debos
04.05.2011., 15:17
:s:s

konacno app za to slucajno mjutanje , radi solidno
http://www.paxanima.net/

tomisličak
05.05.2011., 11:04
...x10 kupljen s bonbonovim paketom, root-an, nadograđen na 2.1-update 1...
...kako ući u sistemske datoteke i pobrisati onu iritirajuću bonbonovu sličicu
koja se pokazuje prilikom svakog paljenja mobitela, ili je zamijeniti s nekom drugom...

backtothesleep
05.05.2011., 11:56
....rootani mob za pocetak....
.... ostatak ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13297954)....

nikol@j
05.05.2011., 17:02
ljudi pitanje... kolko vam na SE x10 mini-u traje baterija uz normalno koristenje?! :ne zna: :p

tomo100brt
06.05.2011., 09:06
ljudi pitanje... kolko vam na SE x10 mini-u traje baterija uz normalno koristenje?! :ne zna: :p

Meni je izdržala jedan dan. Jako slaba baterija i to je veliki minus. Ako samo razgovaram i pišem poruke mogla je i dva dana.

nikol@j
06.05.2011., 14:13
Meni je izdržala jedan dan. Jako slaba baterija i to je veliki minus. Ako samo razgovaram i pišem poruke mogla je i dva dana.

:(
hmm... nije dobro nikako... ja jako malo i pricam i tipkam trenutno po njemu(imam ga cca.tjedan dana) al ono stalno nesto "zujim i kopam" po njemu... al opet me cudi da tako zdere tu bateriju... :( :eek: nekuzim ...

i da trebo bi pomoć... skino sam na marketu...Android File Manager... i sad mi uvjek u gornjem desnom kutu stoji njegova ikonica... neznam kak to maknut... a pise ispod nje: Settings> Preferences to disable this... :ne zna: al nema toga nigdje na mobu.. sve prekopo... :rolleyes: (još sam novi u svemu tome... pa se i ne snalazim baš naj naj) :)

assassin
06.05.2011., 16:07
To u opcijama aplikacije isključuješ.
Znači, uđi u aplikaciju, menu tipka> Settings> Preferences...

nikol@j
07.05.2011., 17:37
hvala... :)

hah.. sad sam dosadan vec.. al svaki dan nesto novo me pocne mucit... al ovo je najgore trenutnoo :o :o
Posaljem frendu sms i vidim da mi uzme nes vise od 4 kn :eek: :( gledam i nevjerujem.. a poslo sam ih 3-4 komada... i ono reko ajmo bas provjerit kad ono imam sto vidit... na Vip-u sam(bonovi) ... jel zna mozda tko di je problem?! :moli: :moli:

nikol@j
07.05.2011., 20:26
hvala... :)

hah.. sad sam dosadan vec.. al svaki dan nesto novo me pocne mucit... al ovo je najgore trenutnoo :o :o
Posaljem frendu sms i vidim da mi uzme nes vise od 4 kn :eek: :( gledam i nevjerujem.. a poslo sam ih 3-4 komada... i ono reko ajmo bas provjerit kad ono imam sto vidit... na Vip-u sam(bonovi) ... jel zna mozda tko di je problem?! :moli:

:eek: mala promjena "iskaza" :) ...

zapravo on meni skida lovu sa racuna kad ja nista neradim... svako malo novci se smanjuju... sto bi to moglo biti?! di mogu vidit jeli mi sto ukljuceno a da skida novce!?! :( :rolleyes:

assassin
07.05.2011., 21:05
Pročitaj Android tutorial u mom linku.

nikol@j
07.05.2011., 21:20
Pročitaj Android tutorial u mom linku.

odlicno napisano.. i stvarno poucno :s

al da ti budem iskren... nisam u tekstu pronašao di bi mogao biti moj problem.. :ne zna:

assassin
07.05.2011., 21:28
Neki program ti ide na internet.
Bez rootanja i instalacije Droid firewalla, teško je otkriti koji.
Tako da je najbolje da ugasiš operaterov internet i pališ ga samo kada ti zatreba.

nikol@j
07.05.2011., 21:32
Tako da je najbolje da ugasiš operaterov internet i pališ ga samo kada ti zatreba.

Nije uopce problem... di onda to mogu ugasit... Settings.. odnosno po naški... Postavke---Bežične veze i mreže... imam Bluetooth i Wi-Fi koji su ugaseni... i neke postavke za VPN i najzadnje -mobilne mreže(u kojem mi je iskljucen podatkovni roaming, a ukljucen promet podataka...) :rolleyes:

assassin
07.05.2011., 21:50
Džaba ja pišem, kad se ne čita... :D
Ako imate internet paket pa povremeno želite koristiti internet koji nije WiFi- tada preporučam neki widget.
Tako da jednim klikom na "desktopu" palite/gasite internet.
Najpoznatiji je APN Droid, ali postoji ih gomila na Marketu (samo upišite "data toggle" u Market).
Osobno koristim SwitchPro widget koji ima i "data toggle" između ostalog.

nikol@j
07.05.2011., 21:54
Džaba ja pišem, kad se ne čita... :D

hehehe.... :)

a nista mi drugo nepreostaje.. ova lova ce iscurit.. sad nemam net ublizini.. tj wirless... :( pa kad budem imo prvu priliku odmah si skidam to... :p

Forsha
09.05.2011., 21:31
E, pitanje.... Nisam nigdje to našla pa ću postavit pitanje.... Ak neko zna di mogu nać odgovor uputite me, molim vas....

Kak da promjenim zvuk sms-a na Xperii x10 mini pro??
Dobila ju prije 3 dana ono i već 3 dana se mučim ko tuka s tim....

Čitala sam negdje kao da moram skinut neki app, napravila sam ja to al to je za ton zvona samo. Meni treba za sms....

Ak mi neko može pomoć ljubim ruke..... :s

assassin
09.05.2011., 22:11
Pročitaj Android tutorial u mom potpisu... :D

tomo100brt
10.05.2011., 08:24
E, pitanje.... Nisam nigdje to našla pa ću postavit pitanje.... Ak neko zna di mogu nać odgovor uputite me, molim vas....

Kak da promjenim zvuk sms-a na Xperii x10 mini pro??
Dobila ju prije 3 dana ono i već 3 dana se mučim ko tuka s tim....

Čitala sam negdje kao da moram skinut neki app, napravila sam ja to al to je za ton zvona samo. Meni treba za sms....

Ak mi neko može pomoć ljubim ruke..... :s

Promijeni zvuk obavijesti i time se promijenio zvuk poruke.

B@rtimej
11.05.2011., 10:32
evo jos jedan novi vlasnik ovog "kepec" mobitela.. :rofl:

mene zanima jedna stvar, a to je.. dali je moguce promjeniti prednju masku?
vidim da straznjih ima raznih, no sto je sa prednjom? sto kad izgrebem display?? nemam mi spasa il sto? :ne zna:

rapajic_st
11.05.2011., 13:00
evo jos jedan novi vlasnik ovog "kepec" mobitela.. :rofl:

mene zanima jedna stvar, a to je.. dali je moguce promjeniti prednju masku?
vidim da straznjih ima raznih, no sto je sa prednjom? sto kad izgrebem display?? nemam mi spasa il sto? :ne zna:

i ja ga nabavljam..kako ti se cini? surfanje na tako malom ekranu? jel se vidi citat? biranje po imeniku??

B@rtimej
11.05.2011., 15:01
mozda ti ja nisam najkompententniji da o tome pricam..
ipak, ovo mi je prvi smarthpone i jos uvjek nisam otkrijo sve njegove mogucnosti (no nije ni cudo tek ga imam 2 dana :D)

al evo da ti bar pokusam odgovorit na pitanje...
dakle surfanje je sto se mene tice dovoljno dobro
istina... nije da imas bog zna kako veliki display, no za skicnut na face, skinut aplikaciju sa marketa ili pogledat video na youtube-u sasvim je dovoljan
sto se tice citanja do sadnisa imao nikakvih problema... (nije display bas toliko mali! :D )

pitas za imenik?! pa nema tu puno filozofije... lista je poredana od a-z, a po njemu se mices scrolanjem prstom gore-dole... vjerojatno postoje i druge opcije i aplikacije za namjestanje imenika, no ovo je ono sto ti bude na samom pocetku

i touch kao touch me odusevio... jako se lako barata sa njime cak i sa ovakvim prstima (citaj cevapima) koje ja imam :)
dobro, neke jako sitne ikone npr. na marketu je malo teze pogodit, no ispraksas se s vremenom (ovo ti govori covjek koji je do sad patoloski mrzio touchscreen-e, tako da znas na cemu si! :rofl: )

a minusi su:
to sto se vjerojatno ne moze mijenjat prednja maska (bar mi se tako cini)
baterija koja zbilja kratko traje pogotovo kad stalno prckas po njemu...
(no sta je tu je.. bar imamo struju na svakom koraku :top:)
kamera... kvaliteta slike nije ona koju sam ocekivao i nema zoom-a :(
i naravno to sto vise nece bit "legalnih" updatea androida za ovaj model

zakljucak.. ovaj mob je ono sto meni osobno najbolje odgovara
nije cigla koju ne mozes spremit u dzep, a opet dovoljno je velik da kolko-tolko dozivis sve cari smartphone-a... sto se men tice ja bih ti preporucio kupnju... ali na tebi je da odlucis sto ti tocno treba!

PS: na kraju napravih mini recenziju iako sam mislio da nemam o cemu pisat... xD

assassin
11.05.2011., 17:12
Možeš mijenjati- ako ti se da (http://www.ifixit.com/Teardown/Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-E10i-Teardown/3124/1).
Ali, ako u servisu vide da si otvarao mobitel (tipa oguljeni šarafi i slične stvari)- ode garancija.

B@rtimej
11.05.2011., 18:27
oh super.. hvala ti na linku!
nemam u planu trenutno mijenjat.. no poznavajuci sebe svjestan sam da cu prije ili kasnije izgrebat cijeli ekran (zalud silne zastite :D )

nego, assasine imas pm! :mig:

Forsha
11.05.2011., 21:05
Promijeni zvuk obavijesti i time se promijenio zvuk poruke.

Ajjjjj!!!!!!! :lux::lux:
:mig::mig:

Faaaaaaaala :-D Sad sam ja sretna ;-)

Hvala i tebi assassin ;-)

:kiss:

Lovac na šubare
12.05.2011., 14:39
a minusi su:
to sto se vjerojatno ne moze mijenjat prednja maska (bar mi se tako cini)
baterija koja zbilja kratko traje pogotovo kad stalno prckas po njemu...
(no sta je tu je.. bar imamo struju na svakom koraku :top:)
kamera... kvaliteta slike nije ona koju sam ocekivao i nema zoom-a :(
i naravno to sto vise nece bit "legalnih" updatea androida za ovaj model

Uzimam ga za par dana pa ako mi možeš par stvari od ovih gore malo detaljnije reć

1...koliko ti to točno baterija traje? Znam da ti je nov...i kužim da prvih tjedan-dva dok se prčka po njemu se brže prazni...ali čitao sam da ljudi sa nekom "normalnom" upotrebom izvuku 2-2.5 dana iz njega

2. kažeš kvaliteta kamere nije neka? Si nešto posebno zapazio ili? Gledam po stranim forumima fotografije slikane sa minijem i izgledaju mi dobro

B@rtimej
12.05.2011., 16:42
samo sam rekao da sam novi vlasnik! ne da je i novi mobitel... :mig:

mob je star 4 mjeseca, a baterija trenutno traje mozda max. 1-1.5 dana
(al racunaj na to da sam 5-6h bas visio za mobom i trosio sve resurse.. od testiranja interneta, aplikacija, igara, kamere etc... evo sad sam se bacio i na rootanje pa cu pokusat stavit jedan od ne lincenciranih ROM-ova) tako da non stop nesto svrljam po njemu
tj. srocit cu to ovako... u 3 dana sam ga punio 2 puta + vrijeme sto je bio ukljucen u komp
btw. punjenje ti traje jako kratko (drugom prilikom provjerim tocno vrijeme)

a gle, kazem da kamera nije ono sto sam ocekivao jer sam dosta po forumima citao kako ju ljudi hvale... no nije da nece posluzit svrsi :top:
i da jos jedna stvar kod kamere... nije moguce slikat bez memorijske kartice
(nije neki veliki problem posto ju dobivas u paketu.. al eto, dobro je znati! :D )

ako te jos nesto zanima samo reci...

Alicia_K
20.05.2011., 23:28
zanima me jel netko istalirao skype na mini pro... kanim ga kupit ali me zanima jel skype funcionalan, jel se može normalno razgovarat da ne dolazi do pucanja glasova ko kod nekih mobitela..

nikol@j
21.05.2011., 21:41
pitanje.... zasto nemogu poslat .pdf format na mobitel? znaci javlja mi neki problem.. al cim upalim "promet podataka" onda salje... :eek: a to mi skida lovuu... jaoo poludit cu...

fretless11
22.05.2011., 07:36
Bok ljudi!

Jako me zanima ovaj mobitel, upao mi je u oko, inace nakon malo guglanja sam shvatio da bi mi najbolje bilo imat jedan android iako sam prvotno bio nabrijan na blackberry. Zanima me jel bi vi izabrali Sony Ericsson x10 mini pro pored Nokie E72 te Blackberry-ja Bold 9700. Bilo kakvi drugi prijedlozi su dobro dosli. Jako bitna stvar mi je da ima QWERTY tipkovnicu! Uzeo bi mob do 1300kn!!! ;)

Lady_Tila
22.05.2011., 08:05
Blackberry i nokia koju si naveo su mi dva No1 telefona koja bih si ja uzela jer sam i sama nrabijana na querty tipkovnicu tako da su mi ti mobiteli ispred svih ostalih pa tako i xperie.Android užasno puno ždere bateriju pa suti nokia i blackberry tu opet bolji.

assassin
22.05.2011., 08:15
Ako te zanima opširnija usporedba, molio bih te da otvoriš temu (prije pročitaj pravila) u podforumu Mobiteli pod povećalom. :)

PUREONE
05.06.2011., 10:46
POZDRAV

ja sam skinuo neke igre na komp. kojih nema na marketu,molim vas da mi netko tko zna objasni kako prebaciti na mob, a da radi (detaljno)

HVALA UNAPRIJED

sns
06.06.2011., 22:44
ok, zamislite da imam 5 godina i nek mi netko MOLIM VAS objasni kako da stavim neki android (ja sam još na onom osnovnom jer mutava ne mogu skužit kak da stavim neki drugi) i kako da zaključam prijenos podataka da mi se ne spaja bzvz na internet (još mi se ni jednom nije, al vidim da se ljudi žale, pa zlu ne trebalo :ne zna:)
ugl, spajam se na net preko Wi Fi...
hvala ljudovi, spasit ćete me puno živaca i čupanja kose.. :cerek: :top:

(vjerujem da je već ovo negdje objašnjeno, al ja se nikako ne snalazim.. tuka sam za ove pametne stvari :( )

assassin
06.06.2011., 22:52
Pročitaj Android tutorial koji je prva tema u Android podforumu- nije toliko teško naći...

Amac
11.06.2011., 15:23
*Imam mali problem koji me poceo zivirat.
Volim ovaj mob i apsolutno sam se našla u njemu.
Ali, zašto mi blokira da NEKE kontakte s fejsa spojim s kontaktima u imeniku?
Dakle,uopce neda da ih pridruzim, oko slikice (na profilu fejsa) nije onako plavo i ne ponudi mi opciju da osobu nazovem ili posaljem poruku.
ima li ko slican "problem"? *

anyone??

assassin
11.06.2011., 15:32
Možda nemaju broj mobitela napisan na facebooku.
A, ako misliš na spajanje slika s kontaktima u imeniku- problem može biti to što možda nije isto ime.
Inače, to za slike na imeniku možeš pomoću ove (https://market.android.com/details?id=com.nloko.android.syncmypix&feature=search_result) aplikacije i ručno spajati (kada imena nisu ista).

PUREONE
11.06.2011., 19:04
BOK LJUDI!! :D

molim vas da mi netko objasni sto je to ROTANJE mobitela, i sto su ROMOVI?! koje su prednosti,asto nedostaci,cemu sluzi opcenito ,sto se time dobiva :D (naravno sve to na x10 mini)

assassin
12.06.2011., 09:19
Evo, samo da potvrdim da u temi Android FAQ (koja je prva tema u Android podforumu)- koju si i ti naravno pročitao- stvarno nema ništa o rootanju i ROM- ovima.
Da se ljudi ne zbune i slučajno pročitaju prije nego što postave pitanje :)

PUREONE
12.06.2011., 11:56
ispricavam se!:ne zna: :s:facepalm:

dijana_
14.06.2011., 18:22
Prije 2 dana sam dobila X10 mini, prvi susret sa androidom, ali iscitavajuci prethodne postove dosta sam shvatila.. na mobitelu je dosla tipkovnica chinese keyboard&HWR, sa marketa sam skinula druge jer mi ta kineska stvarno smeta, al druge ne rade, uvijek ova:S postoji li nacin da to promijenim?

assassin
14.06.2011., 18:28
Settings> Language & keyboard> označiš tipkovnice koje si instalirala> uđeš negjde gdje se piše (recimo SMS)> dugi pritisak na polje za upis> Input method> odabereš tipkovnicu.

dijana_
14.06.2011., 18:48
odradila sve to, i samo mi nudi chinese u input method:S

opet odredila update i isto :S zar stvarno nema rjesenja za to?

assassin
14.06.2011., 20:59
Ajd, napiši što i kako točno si napravila (što detaljnije).
Jer, ovako kako sam ti napisao bi trebalo raditi.
Možda si preskočila neki dio (ili ja nisam napisao)- pa da vidimo :)

dijana_
14.06.2011., 23:24
uspjela sam, na taj nacin, ne znam zasto prije nije moglo.. hvala:)

zeko.ma77
16.06.2011., 17:10
pomoć... prije par dana kupljeni x10 mini pro, updatean, probao sam instalirati skype i u android marketu mi napiše da telefon nije podržan??? iskustva, savjeti?

PUREONE
23.06.2011., 14:23
bok ljudi

imam jedan problem: meni touch-screen je potpunocrn,kada zelim napunit mi gore u lijevom kutu svijetli ona narancasta boja,ali i dalje ne mogu nista raditi,niti ugasit ni donje tipke ne reagiraju.STA DA RADIM?

ManiacK
11.07.2011., 15:32
Pozdrav svima,imam sličan problem kao i Pureone :( imam SE Xperiu X10 mini sad vec nekih 5mj,i sve mi je super bilo do jučer :( puna baterija,sve ok,al se odjednom sam ili zablokirao ili ugasio,neznam što se dogodilo,ali nije reagirao na nista-pritisnem gumb za paljenje/gašenje-ništa.Onda se odjednom sam upalio i nakon sat-dva ugasio opet,i eto ,sda drugi dan ne reagira ništa,jedino kad stavim puniti ili spojim sa laptopom preko usb kabla,onda se upali ona mala lampica (sad je zelena jer je baterija puna) i to je to. Što da radim?

dejo6
11.07.2011., 15:39
Flashaj sa SEUSom

ManiacK
11.07.2011., 16:49
Mhm O.o ne razumijem se baš previše,pa ako mi molim te možeš malo detaljnije objasniti kaj trebam napraviti?:)

dejo6
11.07.2011., 17:00
Trebaš skinuti ovaj (http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/updateservice/xperiax10mini?cc=hr&lc=hr) program, pokrenuti ga i pratit upute

ManiacK
11.07.2011., 17:14
ok,puno hvala ^_^

skinula,napravila sve kaj se traži,i sad kad treba povezati mob i program,mob ne reagira :(

dejo6
11.07.2011., 17:27
Pa ni ne treba reagirat. mob bude ugašen.

ManiacK
11.07.2011., 17:52
Mob ni nemogu upaliti xD al ni program ne funkcionira dalje O.o po uputama ugasim mob (ionako je tak kak je),pričekam 30 sec,spojim s kablom mob i laptop,trebam pritiskati tipku za nazad i nastaviti drzati i valjda se nekaj kasnije treba zbivati . ja to sve radim,i nista O.o

backtothesleep
11.07.2011., 19:01
preuzmi i companion (http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/pccompanion/xperiax10mini?cc=hr&lc=hr) za svaki slucaj, instaliraj ga, nekako sumnjam da je kod tebe problem s driverima, tj. ja sam sa x8 imao slicnih problema - seus mi nije prepoznao mob, ali nakon istalacije companiona seus je proradio,

ps: sa companionom takodjer mozes reflashat mob, tako da mozes i s njim probat...

ManiacK
11.07.2011., 19:32
ok..hvala svima na savjetima!:)

dejo6
11.07.2011., 19:47
Tipku nazad držiš dok spajaš mob sa kompom i onda ti seus treba prepoznati mob.

ManiacK
11.07.2011., 19:57
Pitanje! =) Nije mi jasno kako da išta radim na radnoj plohi telefona,tj na touchscreenu,kad je skorz crn i ništa se ne vidi,tj ugašen je? O.o a piše mi u uputama "Drag the status bas downwards,Tap USB connected, Tap mount,PC Companion will connect to the phone".

dejo6
12.07.2011., 06:28
Zato sam ti rekao da sa SEUSom to napraviš.

Luna81
23.07.2011., 11:23
Gdje ima za kupiti ovaj mobitel a da nije na pretplatu??? HITNO molim pomoć!
Ne vidim ga nigdje u ponudi kod operatera,samo SE Xperia X10 mini bez pro :/

assassin
23.07.2011., 12:39
Svijet Medija (http://www.svijet-medija.hr/p/GSM-telefon-SONY-ERICSSON-XPERIA-X10i-mini-pro-U20i,-crni/26175/)- 1939 kuna
SuperNet (http://www.supernet.hr/webshop.php?Host=2&CatID=70113&ProdID=M0237513)- 1703 kune

Luna81
23.07.2011., 13:00
hvala,al ja našla ovo povoljnije (na bonove),da to još vijedi,negje sam našla taj link:
http://www.tele2.hr/cps/rde/xchg/www_tele2_hr/stylesheet/hs.xsl/-/mobilna_telefonija/mobilni_telefoni.html/-/papp/phones_application_hr/http://mobiles.web.tele2.hr/telefon.aspx?mode=postpaid&mobile=621

i dal se onda treba i može mobitel dekodirat na vip?

SE_HELP
24.07.2011., 00:01
Moze se dekodirat mobitel, trebas pronaci nekoga ko ce ti to uradit.
Na nekim forumuma imaju i instrukcije za to, nego ne znam koliko bi ti to bilo tesko...

assassin
24.07.2011., 09:39
hvala,al ja našla ovo povoljnije (na bonove),da to još vijedi,negje sam našla taj link:
http://www.tele2.hr/cps/rde/xchg/www_tele2_hr/stylesheet/hs.xsl/-/mobilna_telefonija/mobilni_telefoni.html/-/papp/phones_application_hr/http://mobiles.web.tele2.hr/telefon.aspx?mode=postpaid&mobile=621

i dal se onda treba i može mobitel dekodirat na vip?
Nazovi službu za korisnike i pitaj vrijedi li još :)

Mora se dekodirati ako ga ne misliš koristiti s tele2 karticama.
Svaki mobitel se da dekodirati, samo su neki skuplji a neki jeftiniji.
Nazovi obližnji servis i pitaj koliko košta (pa usporedi s ostalima ili cijenama preko interneta).

Luna81
24.07.2011., 09:52
ok,hvala puno na odgovoru, samo još jedno pitanjce koja verzija operativnog sustava je sad aktualna na mini pro,dal ima 2.2 jer sam na LG-u imala tu verziju,i dal mogu sama nadograditi 1.6 bez problema ili je to malo teži posao za nas laike?
e da,i nigdje ne mogu naći podatak dal mini pro ima na fotoaparatu zoom? (znam da samo mini nema):ne zna:
hvala unaprijed

tomo100brt
25.07.2011., 08:03
ok,hvala puno na odgovoru, samo još jedno pitanjce koja verzija operativnog sustava je sad aktualna na mini pro,dal ima 2.2 jer sam na LG-u imala tu verziju,i dal mogu sama nadograditi 1.6 bez problema ili je to malo teži posao za nas laike?
e da,i nigdje ne mogu naći podatak dal mini pro ima na fotoaparatu zoom? (znam da samo mini nema):ne zna:
hvala unaprijed

Zadnja verzija Androida za X10 mini i X10 mini pro je 2.1x (ne znam točno koji firmware). To ti je lako instalirat samo ti treba Sony Ericsson Update Service i prati upute. Ni X10 mini ni X10 mini pro nemaju zoom na kameri.

Luna81
25.07.2011., 09:58
uh,to je za moje potrebe veliki nedostatak (bez zoom-a)..nažalost :(
hvala

assassin
25.07.2011., 17:02
Digitalni zoom ionako nema svrhe...
Da imaju optički, ajde...
Uglavnom, digitalni zoom ti je sljedeće:
Uslikaš normalnu sliku (bez zooma), prebaciš na kompjuter, otvoriš i zumiraš (što više zumiraš- isti broj piksela se sve više širi i dobivaš sve lošiju kvalitetu slike).
X10 mini (i većina ostalih mobitela) "zumiranjem" rade isto to- samo direktno na mobitelu.
Znači, zumiranje na X10 mini ti ne treba, tj. nema smisla jer to (ako baš imaš neku želju) možeš napraviti i preko kompjutera.

tomo100brt
27.07.2011., 13:02
uh,to je za moje potrebe veliki nedostatak (bez zoom-a)..nažalost :(
hvala

Ja tu ne vidim nedostatak jer zoom uopće ne upotrebljavam pošto kvari sliku.

pita-od-jabuke
28.07.2011., 22:45
Imam nekih problema oko mobilnog interneta. Ynači, prije tjedan dana sam otišla u Hrvatsku na ljetovanje i stavila hrv. karticu. Danas došla doma, stavila bh., maloprije uključila mobilni i radio jedno 5 minuta i ugasio se. Šaljem poruku operatoru kao da nemam interneta, da mi je prvi put i on mi odgovara da za mobitel ne postoje GPRS, WAP i MMS postavke. Gledala sam po postavkama i sve što treba biti uključeno, uključeno je. Jel itko zna kako to srediti? Ili je možda do operatora?

main-man
29.07.2011., 14:08
moze netko poslat upute kako updajtat ovaj telefon na 2.1x
jer ne koristim telefon ali bi ga trebao updajtat frendu koji se ne kuzi nimalo
ukratko nek mi netko kaze sta treba instalirart i kako
lijep pozdrav

tomo100brt
30.07.2011., 09:02
moze netko poslat upute kako updajtat ovaj telefon na 2.1x
jer ne koristim telefon ali bi ga trebao updajtat frendu koji se ne kuzi nimalo
ukratko nek mi netko kaze sta treba instalirart i kako
lijep pozdrav

Digni na komjuter Sony Ericsson update Service i tamo samo prati upute. On sve napiše kako napraviti korak po korak samo trebaš odabrati svoj uređaj.

duleduc
30.07.2011., 09:43
Pozdrav,
molim pomoc, na svim starijim modelima sonyericss..mogao sam nariktati brzo biranje tj.primjerice tipkom 3 biram određen broj..

na x10 mini pro nemogu naci kako to namjestiti?:(

tnx

famozni
30.07.2011., 13:39
Digni na komjuter Sony Ericsson update Service i tamo samo prati upute. On sve napiše kako napraviti korak po korak samo trebaš odabrati svoj uređaj.

hvala puno

domagojj
05.08.2011., 20:01
pozz ljudi, evo mislim nabavit mini pro, nekako mi se sviđa uređaj i mogućnosti, pa ako nije neki problem, da mi kažete jel se isplati, jel već zastario ili nešto????

hvala!!!

Dare-Devil Inside
13.08.2011., 10:14
pozz ljudi, evo mislim nabavit mini pro, nekako mi se sviđa uređaj i mogućnosti, pa ako nije neki problem, da mi kažete jel se isplati, jel već zastario ili nešto????

hvala!!!
poprilićno je zastario...(sony ne pruža podršku više) za optimalnu iskoristivost treba petljat sa xda a to baš i nije praktično

tomo100brt
14.08.2011., 10:48
Ako misliš na X10 mini pro je, zastario je i jako loš ekran pogotovo na suncu gdje se ne vidi ništa samo crninu. Preporuka je novi mini pro. Duplo je bolji.

Nothing_But_You
17.08.2011., 09:38
Pozdrav ljudi, imam priliku povoljno kupiti ovaj mobitel, sviđa mi se i sve, ali ima problem - kodiran je na tele2 mrežu... Pitala sam na jednom mjestu gdje dekodiraju mobitele za cijenu, a oni kažu da se ne može ovaj mobitel još dekodirati, tj. da je nov pa da nema još programa za to?? Nekako mi to zvuči glupo i neinformirano, znate li vi išta o tome? Ispričavam se ako je netko već pitao nešto slično na temi...

assassin
17.08.2011., 09:48
Koliko znam, može se- ali samo preko koda.
Što znači kupovina koda preko interneta.
Što znači da će ti vjerojatno naplatiti nešto više nego inače- tipa 200 kuna.

Ako si sama ne naručiš kod.
Samo je problem kod toga što trebaš naći pouzdanog prodavača (na eBayu).
Ali, možda je netko ovdje već kupovao pa ti može preporučiti nekog...

pecasucidar
17.08.2011., 11:44
ljudi, za unlock xperie ide i preko kabla.

domagojj
17.08.2011., 12:15
ljudi, za unlock xperie ide i preko kabla.

na koji način?? i koliko to košta??
btw. ranije sam rekao da planiram kupit mini pro, pa eto da se pohvalim da sam ga kupio, i zasad sam zadovoljan, al bih ga trebao otključat za drugu karticu, sad imam tele2, i rekli su mi da je to 300 kuna... :confused:

axlica
18.08.2011., 14:46
ovo je prvi put da imam problema s mobitelom. prije mi se znalo događati da se aplikacija zablokira, ne mogu stranicu pomaknuti ni gore ni dolje, i onda mi se pojavi prozorčić i piše da aplikacija ne radi, i opcije 'pokušaj ponovo' i 'čekaj'. čim se taj prozorčić pojavi, aplikacija proradi pa uvijek stisnem čekaj i nastavim sa surfanjem. ali u zadnje vrijeme kada uđem u preglednik dobijem bijelu stranicu (0.face mi je homepage, dakle nedostatak megabajta nema veze sa time) i na mjestu adrese piše učitavanje i baš ništa se ne događa. stisnem onu lijevu tipkicu i odaberem 'zaustavi' pa 'osvježi', ali ništa se ne događa. želim to napraviti ponovo ali umjesto 'zaustavi' piše 'osvježi' i tako idućih 10 puta. znači aplikacija doslovno ništa ne radi (ne osvježava se).
ponekad imam sreće kada ugasim pa upalim mobitel, jer onda često proradi (na par minuta). pobrisala sam svu povijest, sve kukije, nekaku predmemoriju (ne znam što je to) i za sada radi sve normalno. ali ako se problem nastavi, što da radim? jeste li imali takvih problema i kako ste ih riješili?

SE_HELP
22.08.2011., 12:33
ODG. axlica

Jednostavno probaj reinstalirat softver mobitela.
Po nekad znaju malo zabagovat operacioni sustavi, ali ovako se to moze popravit.
Bok

lala1125
25.08.2011., 07:01
Pozdrav! Zanime me, može li se na x10 mini instalirati neka nova tema? Dosadilo mi je ovo plavo već :D

nephline
26.08.2011., 15:33
Pozdrav! Zanime me, može li se na x10 mini instalirati neka nova tema? Dosadilo mi je ovo plavo već :D

mislim da ne, povezano je sa sustavom

iForce
26.08.2011., 17:19

Instaliraj drugi Launcher sa Marketa i onda imaš teme. :D

Donnie17
27.08.2011., 19:31
Pozdrav svima ! Evo kupio i ja ovaj mobitel i ne snalazim se baš:D...mobitel mi ne nalazi kućni wlan pa ako bi mi netko objasnio kako trebam postaviti postavke što se tiče mreže..izbornik mi je na hrvatskom...i kako da isključim ovaj obični net da mi ne troši novce bezveze...hvala :top:

Dare-Devil Inside
27.08.2011., 23:20
Pozdrav svima ! Evo kupio i ja ovaj mobitel i ne snalazim se baš:D...mobitel mi ne nalazi kućni wlan pa ako bi mi netko objasnio kako trebam postaviti postavke što se tiče mreže..izbornik mi je na hrvatskom...i kako da isključim ovaj obični net da mi ne troši novce bezveze...hvala :top:

U mrežnim postavkama imaš "Promet podataka" (bar ja mislim da je tako na hrvatskom, tu makni kvačicu.

I wlan je također pod mrežnim postavkama i ne treba oko njega ništa posebno podešavat, samo ga uključiš, pričekaš da skenira dostupne mreže i spojiš se :top:

Donnie17
28.08.2011., 00:05
Hvala puno...ali se još uvijek ne želi spojiti na wlan...krene i onda stane kao da se ništa nije dogodilo :ne zna:

SE_HELP
29.08.2011., 13:32
Upises WEP, mobitel prihvati, malo radi i onda gotovo?
Bojim se da je onda neki problem u hardveru mobitela.
Uradi jedan software refresh prije svega.

Donnie17
29.08.2011., 13:34
Upišem wep, ali mobitel uopće ne prihvati :ne zna:

Dare-Devil Inside
30.08.2011., 15:29
Bojim se da je onda neki problem u hardveru mobitela.

:facepalm:

Uradi jedan software refresh prije svega.

Pa dobro, kad već "pomažeš" onda se odluči što je...

Uglavnom, najverovatnije je problem u softveru.

Jesi li možda probala na neki drugi WLAN se spojit ili samo taj jedan zeza?

Rješenje bi ti bilo da odeš na SE stranicu i skineš PC companion, i napraviš reflash softvera.

Time gubiš sve podatke u mobitelu pa napravi backup :)

simba
30.08.2011., 18:52
pliz pomoć: U imenik mi je mob povukao valjda sve kontakte sa facebooka. Kako da ih maknem, izbrišem, zbunjuju me (a da nije jedan po jedan, jel)....

Hvala puno!!!...

iForce
30.08.2011., 19:32
pliz pomoć: U imenik mi je mob povukao valjda sve kontakte sa facebooka. Kako da ih maknem, izbrišem, zbunjuju me (a da nije jedan po jedan, jel)....

Hvala puno!!!...

Imenik
Tipka Opcije
Prikaz

Stavi kvacicu na: Samo s telefonskim brojem
I onda biraj koje kontakte s kojeg servisa želiš.

Maknes kvacicu sa Facebook da njih nema, a sa googal mozes staviti neke samo iz odredene grupe..

EDIT: Tako je kod mene... nije mi mini pri ruci da kazem kako je tocno...

Ma vidjeti ces u opcijama sto mozes... :D

Donnie17
30.08.2011., 23:36
znao..da, imam samo s njim poteškoća..a nekada ga uopće ni ne skenira

simba
31.08.2011., 11:12
Imenik
Tipka Opcije
Prikaz

Stavi kvacicu na: Samo s telefonskim brojem
I onda biraj koje kontakte s kojeg servisa želiš.

Maknes kvacicu sa Facebook da njih nema, a sa googal mozes staviti neke samo iz odredene grupe..

EDIT: Tako je kod mene... nije mi mini pri ruci da kazem kako je tocno...

Ma vidjeti ces u opcijama sto mozes... :D

hvala ti puuuuno!....imam još jedno pitanje, ako želim urediti kontakt iz imenika, i kliknem na uređivanje, šta kliknem da mu promjenim ime ili broj ?!.......joj...šta mi bi da kupim ovakav telefon :rolleyes:

simba
31.08.2011., 15:40
je li normalno da mi kad okrenem telefon kao da pišem na tipkovnicu kod aplikacije VIBER, da mi ga ne okrene, ko kod svih grugih stvari?....nećem više gnjavit sa glupim pitanjima.....obećajm

iForce
31.08.2011., 16:30
hvala ti puuuuno!....imam još jedno pitanje, ako želim urediti kontakt iz imenika, i kliknem na uređivanje, šta kliknem da mu promjenim ime ili broj ?!.......joj...šta mi bi da kupim ovakav telefon :rolleyes:

Pa ja mogu kliknuti na svaku stavku posebno kako bih je promijenio.
Otvoris kontakt
Pri dnu ti stoji uređivanje
Klik na to...
Potom možeš kliknuti na Ime i urediti ga
Ispod imena imaš telefon i ostale podatke koji su unešeni za određeni kontakt..
Poslije samo spremiš promjene...
Također možeš dodati još stavki... email, broj, adresa.... itd...

je li normalno da mi kad okrenem telefon kao da pišem na tipkovnicu kod aplikacije VIBER, da mi ga ne okrene, ko kod svih grugih stvari?....nećem više gnjavit sa glupim pitanjima.....obećajm

Pogledaj u opcijama od programa da li treba rotiranje ekrana uključiti posebno..

dejo6
31.08.2011., 17:29

Je, normalno je. Viber se ne okreće, moraš ga koristiti u vertikali

simba
31.08.2011., 18:03
Pa ja mogu kliknuti na svaku stavku posebno kako bih je promijenio.
Otvoris kontakt
Pri dnu ti stoji uređivanje
Klik na to...
Potom možeš kliknuti na Ime i urediti ga
Ispod imena imaš telefon i ostale podatke koji su unešeni za određeni kontakt..
Poslije samo spremiš promjene...
Također možeš dodati još stavki... email, broj, adresa.... itd...

nevjerovatno al kad kliknem na uređivanje nemam nikakivh opcija...ne mogu ništa otvoriti.....mislim da sam nešto zdrmala

Je, normalno je. Viber se ne okreće, moraš ga koristiti u vertikali

glupavo :/..hvala!

assassin
31.08.2011., 18:41
Probaj stisnuti menu tipku pa vidi nudi li ti gdje kakve opcije.

simba
01.09.2011., 09:15
Probaj stisnuti menu tipku pa vidi nudi li ti gdje kakve opcije.

ma skužila sam da neke kontakte mogu urediti neke ne. Ove koje mogu piše nešto Google.....jaaaaoooo!

simba
01.09.2011., 09:31
hm da....imam hrpu aplikacija, kako ih grupirati po temama da ne moram skrolati desno do iznemoglosti ?!

assassin
01.09.2011., 10:23
Instaliraj neki launcher- tipa GO Launcher (ili ADW launcher ili LauncherPro).
Oni nude opciju stvaranja foldera u draweru.

dejo6
01.09.2011., 11:39
ma skužila sam da neke kontakte mogu urediti neke ne. Ove koje mogu piše nešto Google.....jaaaaoooo!

Kontakte sa facebooka ne možeš uređivati, a one u telefonu ili sa googla možeš

daniel16108
01.09.2011., 13:43
Pozdarav ima jedno pitanje pa dali mi moze neko pomoc.
Na samom telefonu imam 100 i nes mb a na kartici 2 gb i htio sam instalirat neku igricu i kaze da nema mjesta i dali postoji neki program s kojim mogu instalirat igru sa sd kartice.

simba
01.09.2011., 19:29
Kontakte sa facebooka ne možeš uređivati, a one u telefonu ili sa googla možeš

nisu to kontakti sa facebooka....imaju pridružen broj telefona....:503::504:

Instaliraj neki launcher- tipa GO Launcher (ili ADW launcher ili LauncherPro).
Oni nude opciju stvaranja foldera u draweru.

hvalaaaa...odo odmah:):cerek:

merder
02.09.2011., 11:31
Ima li tko problem s primanjem mms-a? Garant sam nešto u postavkama sredila :rolleyes:

Wallflower
02.09.2011., 23:25
Ima li tko problem s primanjem mms-a? Garant sam nešto u postavkama sredila :rolleyes:

A jesi li preuzela postavke za internet i MMS? :kokice:

Tranceinjection
03.09.2011., 16:58
Bok ljudi
Zanima dal će se moć za onu stariju verziju mini proa apdejtat android na 2.3?

pecasucidar
03.09.2011., 17:13
nece moci 2,3.

iForce
03.09.2011., 19:57
Bok ljudi
Zanima dal će se moć za onu stariju verziju mini proa apdejtat android na 2.3?

Možeš na najnoviji Android 2.3.4 ili 2.3.5...
Ali tu se radi o custom ROM-ovima...

method_man
03.09.2011., 20:44
Pozdrav.

Imam dva pitanja vezana uz mini pro:

Jel se mogu sms poruke sortirati po shemi Primljene/poslane?
Jel se može podesiti izvješće o poslanoj poruci?

Hvala

assassin
03.09.2011., 22:46
1. Instaliraj drugu SMS aplikaciju (tipa GO SMS (https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result)) i u postavkama to namjestiš.
2. Uđeš u poruke, menu tipka i onda tamo namjestiš izvješće (ne sjećam se kako točno). Naravno, to imaš i u GO SMS- u.

merder
04.09.2011., 11:21
A jesi li preuzela postavke za internet i MMS? :kokice:

Naravno. Prije su mi uredno stizale.

Tranceinjection
04.09.2011., 14:42
....Ali tu se radi o custom ROM-ovima...

Tak sam si nekaj i mislil...dal preporučaš da se to uradi?..čitam malo po onom forumu kaj je assassin dal link u tutorialu...vidim ima dosta zahenbancije dok to sve poinstaliraš ...dal to može napravit neko (ja) kojemu je vrhunac služenja kompom instalirat igricu i konvertirat razno razne fileove? ili je jednostavnije da ga odnesem nekome:D....i dal će mi to shebat garanciju?

iForce
04.09.2011., 15:56
Tak sam si nekaj i mislil...dal preporučaš da se to uradi?..čitam malo po onom forumu kaj je assassin dal link u tutorialu...vidim ima dosta zahenbancije dok to sve poinstaliraš ...dal to može napravit neko (ja) kojemu je vrhunac služenja kompom instalirat igricu i konvertirat razno razne fileove? ili je jednostavnije da ga odnesem nekome:D....i dal će mi to shebat garanciju?

Mislim da se isplati Custom ROM. Možeš googlati i vidjeti koje su prednosti rootanja moba.

Možeš napraviti jer samo treba slijediti upute, a ako nešto nije jasno onda pitaš na odgovarajućoj temi.
Pogledaj ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950324) (samo mini pro).
Meni osobno upute se čine jednostavne.

Ako nisi siguran da možeš onda odnesi da ti netko to napravi.
Garanciju gubiš. U mom slučaju postoje upute kako sve vratiti da ti garancija i dalje vrijedi. Moraš provjeriti kako je sa mini pro.

Tranceinjection
04.09.2011., 17:09
Mislim da će tak i bit da ga odnesem nekome, ( zašto služi kum )...a opet kaj se tiče garancije, to je kod nas relativan pojam, pa mi je vjerojatno ni neće priznat na ovaj ili onaj način..hvala puno na pomoći

Alfa KT
06.09.2011., 21:11
Kad pisem poruke i to,umjesto z mi je y a umjesto y mi je z,kak da to rijesim?

Wallflower
09.09.2011., 20:08
Kad pisem poruke i to,umjesto z mi je y a umjesto y mi je z,kak da to rijesim?

Baš sam ja to htjela pitati. :s

Tako je na američkim tipkovnicama, ali ovdje su slova na pravim mjestima, samo što ih prepoznaje kao na američkim. :zvrko:

assassin
09.09.2011., 21:25
Ako u opcijama tipkovnice nema odabir "layout"- a, onda je najjednostavnije instalirati drugu tipkovnicu.
Upišite "keyboard" (ili "qwertz keyboard") u Market i isprobavajte koja vam se najviše sviđa.

t.d.
10.09.2011., 18:11
Ima odlična na marketu "hr keyboard".....koristim ju i samo sve pohvale

Wallflower
12.09.2011., 14:45
Ja sam mislila na ugrađenu tipkovnicu, dakle tipkovnicu uređaja. :kokice:
I riješila sam problem vraćanjem na tvorničke postavke. :lux:

A sad imam drugi problem. :zubo:
Ne mogu ništa skidati s Android Marketa. Samo piše starting download i tako satima. :504:
Mislim da su mi sve postavke u redu, račun za Google mi je sinkroniziran, isključen mi je promet podataka jer koristim isključivo Wi-Fi, probala sam isprazniti predmemoriju i nema što nisam probala. :503:
Samo spajanje na internet mi funkcionira savršeno, mogu skidati neke datoteke, pjesme i sl. sa samog interneta, ali ništa s Marketa.

I barem sam triput sve vraćala na tvorničke postavke. :zubo:

Prije mi je sve savršeno funkcioniralo iako sam u početku imala sličan problem, ali nemam pojma kako sam ga riješila. :bonk:

Gdje griješim? :kokice:

Mela77
13.09.2011., 07:39
Ja sam mislila na ugrađenu tipkovnicu, dakle tipkovnicu uređaja. :kokice:
I riješila sam problem vraćanjem na tvorničke postavke. :lux:

A sad imam drugi problem. :zubo:
Ne mogu ništa skidati s Android Marketa. Samo piše starting download i tako satima. :504:
Mislim da su mi sve postavke u redu, račun za Google mi je sinkroniziran, isključen mi je promet podataka jer koristim isključivo Wi-Fi, probala sam isprazniti predmemoriju i nema što nisam probala. :503:
Samo spajanje na internet mi funkcionira savršeno, mogu skidati neke datoteke, pjesme i sl. sa samog interneta, ali ništa s Marketa.

I barem sam triput sve vraćala na tvorničke postavke. :zubo:

Prije mi je sve savršeno funkcioniralo iako sam u početku imala sličan problem, ali nemam pojma kako sam ga riješila. :bonk:

Gdje griješim? :kokice:

I ja sam imala sličan problem....mailovi su mi stizali preko google računa, a na marketu se nisam mogla nikako logirati, isto pisalo starting download i ništa. Onda sam išla na kreiranje novog acc na marketu, otvorila novu adresu i sve savršeno radi. Probaj, možda upali :ne zna:

Mela77
13.09.2011., 08:07
Ne znam da li je netko imao ovakav problem ali ako znate pomagajte :503:
Imenik mi je povukao sve kontakte sa faca i kad su me ljudi zvali bila bi mi lijepo njihova profilna slika sa facebooka. I pred dva dana iz čista mira za neke ljude imam sliku a za druge nemam. Stvarno mi nije jasno, ubih se tražeći rješenje :504:

SE_HELP
13.09.2011., 08:58
Sinhronizovala si imenik sa facebook-om. One frendove koje ti je prepoznao stavio je fotku,
a koje nije, ili koji nemaju fejs njima nema fotke. Najverovatnije se to desilo.

Mela77
13.09.2011., 09:44
Sinhronizovala si imenik sa facebook-om. One frendove koje ti je prepoznao stavio je fotku,
a koje nije, ili koji nemaju fejs njima nema fotke. Najverovatnije se to desilo.

ma nema mi slika ni onih koji imaju face.....do neki dan mi je prepoznavao ljude sa facea i prikazivao sliku, a one kojih nema bili su bez slike.....ali sada je poludio

Wallflower
13.09.2011., 19:58
I ja sam imala sličan problem....mailovi su mi stizali preko google računa, a na marketu se nisam mogla nikako logirati, isto pisalo starting download i ništa. Onda sam išla na kreiranje novog acc na marketu, otvorila novu adresu i sve savršeno radi. Probaj, možda upali :ne zna:

Napravila sam si i novi, ali opet ništa. :bonk:

Dare-Devil Inside
13.09.2011., 21:34
ma nema mi slika ni onih koji imaju face.....do neki dan mi je prepoznavao ljude sa facea i prikazivao sliku, a one kojih nema bili su bez slike.....ali sada je poludio

Resyncaj. Trebalo bi rjesit, to se desi kad netko promini profilnu :D

Sent from my Shakira using Tapatalk

iForce
15.09.2011., 01:28
mini pro

Froyo ili GingerBread?
Koji ROM bi bio najbolji?

robert2828
18.09.2011., 11:44
Kako deinstalirati aplikacije koje su vec dobivene u telefonu? npr one demo igrice koje samo zauzimaju mjesta a ne sluze nicemu osim da ih se kupi al su preglupe. :503:
Mobiitel nije rootan tako da ako netko zna neka napise ,ty

assassin
18.09.2011., 12:04
Ako pomoću nekog Uninstallera s Marketa (ili onog u postavkama) ne ide- onda bez roota ne možeš nikako pobrisati.

Mela77
20.09.2011., 12:38
Kako deinstalirati aplikacije koje su vec dobivene u telefonu? npr one demo igrice koje samo zauzimaju mjesta a ne sluze nicemu osim da ih se kupi al su preglupe. :503:
Mobiitel nije rootan tako da ako netko zna neka napise ,ty

Ideš na postavke, pa aplikacije i tamo imaš pokrenute usluge i upravljanje aplikacijama

Lucy_98
20.09.2011., 20:48
Imam porblem sa Sony Ericsson Xperia mini. Skinula sam iz marketa puno aplikacija i sad mi stalno pise da je ostalo Malo prostora na disku.. Sta da napravim? Imam memorijsku karticu, al' svejedno to pise.
A drugi je problem to sto kod instalacija Android 2.2 preko laptopa. Uvjek kod onog učitavanja dođe do pola i onda pise : The Sony Ericsson server is currently overloaded. Please try again a while. ..pokusavam stalno, al uvjek pise to -.-

robert2828
21.09.2011., 11:00
Ideš na postavke, pa aplikacije i tamo imaš pokrenute usluge i upravljanje aplikacijama

da ali ja govorim o vec instaliranim aplikacijama sto su vec bile instalirane kod kupnje telefona ,a te se nemogu izbrisat samo tako ko ove sto skinem s marketa pa ih deinstaliram,,zato pitam,,jer one glupe demo igre mi zauzimaju mjesta a glupe su.. :504:

ako netko zna a da netreba rootat mobac nek napise ,,ty

Dare-Devil Inside
21.09.2011., 12:12
Imam porblem sa Sony Ericsson Xperia mini. Skinula sam iz marketa puno aplikacija i sad mi stalno pise da je ostalo Malo prostora na disku.. Sta da napravim? Imam memorijsku karticu, al' svejedno to pise.
A drugi je problem to sto kod instalacija Android 2.2 preko laptopa. Uvjek kod onog učitavanja dođe do pola i onda pise : The Sony Ericsson server is currently overloaded. Please try again a while. ..pokusavam stalno, al uvjek pise to -.-

Kakav android 2.2 od SE???

Jedini način je custom rom, ja imam sestrinski telefon X8 pa zato ti govorim.

Inače svi 2010 Xperia telefoni osim X10 velike ostaju na 2.1

Čisto za info, ako želiš više prosotra za aplikacije, možeš instalirati app2sd mod ili pak staviti neki froyo ili gingerbread custom rom koji sami po sebi imaju tu mogućnost, i samim tim izvući više iz mobitela.

assassin
21.09.2011., 17:12
ako netko zna a da netreba rootat mobac nek napise ,,ty
Već sam ti napisao- ne postoji način bez roota. :)

BB-
24.09.2011., 13:54
jel netko zna ima li lijeka za pisanje hrvatskih znakova? :S
pokušavam skinuti hr keyboard kako je napisano ranije, ali bojim se da ne pomaže..

hvala!:D

Elöise
26.09.2011., 13:06
Može li se primati/slati mms, ako u postavkama nemam označenu mogućnost 'MMS i podaci'? Nije vraga da jedno bez drugog ne može?
Ako ipak može :moli:, daj mi objasnite, k'o djetetu, kako jer se slabo služim svim tim novotarijama. :zubo:
Hvala unaprijed!

dejo6
26.09.2011., 13:44
E ne može. Moraš uključit MMS i podatci.

cicamaca07
29.09.2011., 09:28
Jel može netko postavit slike koje su pravljene Xperia mini-jem?
A može i HD video. Zanimalo bi me, jer jedan moj frend želi da ga kupi(nije nov), pa mislio sam ovim putem da mu pomognem. I zanimalo bi me još, ako je na njemu android 2.2, dal se može na njega nadogradit Gingernread?

assassin
29.09.2011., 09:55
Imaš na GSM Areni slike i filmiće.
mini (http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x10_mini-review-481p6.php)]

Makar, x10 mini nema HD video. Imaš običan VGA.
Također miniji (x10 mini i pro) nemaju ni Froyo (službeno).
No, na xda (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=726) postoji tutoriali kako (doduše, na neslužben način) staviti Froyo ili GB.

cicamaca07
06.10.2011., 08:23
E hvala ti na linku. Pa i ne pravi toliko lose fotkice, što više.
I koliko ja znam Xperia mini može da snima u HD formatu sa potpunim fokusiranjem. Vjerujem da si i ti na to mislio.

assassin
06.10.2011., 13:18
Po danu većina mobitela radi čisto zadovoljavajuće slike- u tamnijim uvjetima se poznaju junaci :D
Ako pričamo o X10 mini- ne, ona ne snima u HD formatu.
Ako misliš o Xperiji mini (http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_mini-3947.php)- fulala si temu (http://forum.hr/showthread.php?t=671963) :)

coconutmilk
13.10.2011., 15:39
ovaj mobitel mi se bas svida jako :)
zanimaju me cijene... vidjela sam na netu, tele2- za 995 kn, bez pretplate
i t mobile, na pretplatu...
jel moguce da t mobile ne nudi bez pretplate?
(nisam si vec dugo kupovala mob i prilicno sam zbunjena)
hvala na oddgovorima :)

Tranceinjection
15.10.2011., 16:05
Bok ljudi..stavil bi veću memorijsku u mob, 8 ili 16 giga..pa sad...dal baš mora biti sonyeva ili može biti neka druga? Gledal sam sonyjeve koju su skupe, 8 giga prek 200 kuna, a ima kingstonova od 16 giga za manje od 200 kuna..kaj velite:ne zna:

assassin
15.10.2011., 17:03
Uopće nije bitno- to ionako proizvode uglavnom iste tvrtke.
Stavi bilo koju- tj. najpovoljniju koju nađeš.

Tranceinjection
16.10.2011., 11:52
Hvala za pomoć.

simba
17.10.2011., 09:25
ljudi , prvi put imam touch i luuuda sam. Da li je normalna ta spooora reakcija na svaku naredbu, Često mi se zblesira mob, izluđuje me jer ne mogu uspostaviti poziv često jer se on zblesira. Javlja mi da mi ne štima Roadsync, kako ga deinstalirat/instalirati ponovno i čemu on uopće služi.

Luda sam..c.c.c

mortenicius
19.10.2011., 21:19
vako par pitanja:
1. koju navigaciju stavit da ide priko GPRS-a
2. koje programe prepuracete taj neki za pretragu SD kartice......
3. za update je dovoljno otin na SE stranicu i tamo nac taj neki gigas ako san dobro zapamtija....

Ulavnom pomozite mi upgradeat mob jel sam totalni pocetnik, s tim uprade shemama, sutra ce vjerovatno doc sa dekodiranja pa sam se mislia malo zahebavat oko nje. x10mini pro je u pitanju.

Iskreno molim za pomoc :504: samo nemojte komentare imas to vamo imas tamo, ako neko ima volje da pomogne :kava: znaci da sve nadjem na jednom mistu. Previshe trazim?! Unaprid fala

assassin
20.10.2011., 05:40
1. GPRS je stari standard za internet, GPS je standard za navigaciju.
Postoji cijela tema o navigacijama, uvijek je među prvim temama na Android podforumu.
2. Postoji i tema za potražnju aplikacija (http://forum.hr/showthread.php?t=672479).
3. Potreban ti je PC Companion. Ovdje (http://www.sonyericsson.com/update/?lc=hr&cc=hr) odaberi svoj mobitel i prati upute.

Da, komentar imaš to tamo. :D
Jer, forum nije servis u kojem je netko plaćen da tebi što prije odgovori.
Forum je zamišljen kao mjesto na kojem svatko može na što jednostavniji i brži način pronaći što ga zanima.
Npr. pošto imamo teme o navigacijama i aplikacijama, a i na pitanje o updateu je već puno puta odgovoreno (makar, i to se lako "otkrije"- upišeš "sony ericsson x10 mini update" i to je to)- član koji traži preporuke oko te 3 stvari skoro i ne treba postati- već može istog trena dobiti odgovor (tj. pročitati što su drugi napisali).
Tako da, zbog preglednosti, "sve na jednom mjestu" način nema smisla.

cicamaca07
20.10.2011., 08:17
ljudi , prvi put imam touch i luuuda sam. Da li je normalna ta spooora reakcija na svaku naredbu, Često mi se zblesira mob, izluđuje me jer ne mogu uspostaviti poziv često jer se on zblesira. Javlja mi da mi ne štima Roadsync, kako ga deinstalirat/instalirati ponovno i čemu on uopće služi.

Luda sam..c.c.c

Pa ja bi predložio da se raspitaš kod nekog frenda koji se barem malo razumije u mobitele i Android pa ti on može ja vjerujem refrešovati cio operacijski sustav. Ili vidi kod operatera gdje si kupila mobitel. Jel u pitanju SE Xperia mini ili neki drugi?

mortenicius
20.10.2011., 17:53
1. GPRS je stari standard za internet, GPS je standard za navigaciju.
Postoji cijela tema o navigacijama, uvijek je među prvim temama na Android podforumu.
2. Postoji i tema za potražnju aplikacija (http://forum.hr/showthread.php?t=672479).
3. Potreban ti je PC Companion. Ovdje (http://www.sonyericsson.com/update/?lc=hr&cc=hr) odaberi svoj mobitel i prati upute.

Da, komentar imaš to tamo. :D
Jer, forum nije servis u kojem je netko plaćen da tebi što prije odgovori.
Forum je zamišljen kao mjesto na kojem svatko može na što jednostavniji i brži način pronaći što ga zanima.
Npr. pošto imamo teme o navigacijama i aplikacijama, a i na pitanje o updateu je već puno puta odgovoreno (makar, i to se lako "otkrije"- upišeš "sony ericsson x10 mini update" i to je to)- član koji traži preporuke oko te 3 stvari skoro i ne treba postati- već može istog trena dobiti odgovor (tj. pročitati što su drugi napisali).
Tako da, zbog preglednosti, "sve na jednom mjestu" način nema smisla.

ajde slazem se sa tobom, vidis ti si meni masu pomoga da netriban trazit okolo :D

evo 1 pitanje:
prije sam imao n95 i napisem u preglednik 0.facebook i normalno surfam bez naplate (bonbon) sad na x10 mini pro, kad idem na preglednik odmah mi skine lovu...... moze li kakvo objasnjenje?

assassin
20.10.2011., 18:20
Vjerojatno ti otvara početnu stranicu pa na to ode nešto interneta.
Probaj postaviti 0.facebook.com kao početnu pa vidi hoće li onda skidati.
Također, ovisi koji preglednik imaš. Ne znam radi li ova "fora" na svima.

mortenicius
20.10.2011., 20:13
znas li di se stavi ta opcija za pocetnu stranicu?

iForce
20.10.2011., 20:45
znas li di se stavi ta opcija za pocetnu stranicu?

Pa u opcijama od internet preglednika.
Probaj i druge sa Marketa i vidi jel ide sa njima.

mortenicius
20.10.2011., 21:15
odlazak na market mi je problem, nevatam wireless, a aktivni su mi samo razgovori (bonbon)

10aLEX
21.10.2011., 10:30
odlazak na market mi je problem, nevatam wireless, a aktivni su mi samo razgovori (bonbon)

Znam da je offtopic ali smartphone bez interneta je...:503:
Uzmi za 10kn 50Mb i biti ce ti lakse se igrati sa postavkama

iForce
21.10.2011., 12:46

Slažem se.
Čak i ovi paketi po 500 MB nisu puno.. ako se ne varam oko 50 kn su.

mortenicius
21.10.2011., 16:56
slazem se sa obojicom, sljedeci misec cu to rijesit, samo sam malo sad nestrpljiv....
meni na novoj vec snimljen 2.1 :D

mortenicius
22.10.2011., 12:23
jeli moguce da nece da vrti mp4?

miss-sunshine91
22.10.2011., 16:57
kakva su iskustva s sony ericsson xperia sk17i mini pro? dvoumim se izmedu njega i htc cha cha.. kakva je baterija kod SE? vidim da se dosta njih žali..

mortenicius
22.10.2011., 18:58
Meni je bat odlicna na mini pro, radim u brodogradilistu i cili dan slusam radio kad se vratim doma bude oko 75%. netriba bolje :D

doll041
23.10.2011., 10:29
da li netko zna kako izbrisati chat history na skypeu kojeg koristim s ovog mobitela? toliko mi se poruka nagomilalo da mi je vec nespretno pisati jer ako slucajno taknem po ekranu izlista mi poruke prema gore i onda treba vremena da se spustim do zadnje..uglavno nikak da nadjem gdje da izbrisem sve te poruke..

mortenicius
23.10.2011., 17:25
nemam pojma :D

jeli tko stavljao custom android na x10 mini pro

axlica
24.10.2011., 22:43
dakle ovako, sad me muči nedostatak memorije na mom miniju za aplikacije, a app2sd nije kompatibilan sa mojim mobitelom. jel postoji neka aplikacija koja je kompatibilna sa mini a da mi može prebacit aplikacije na memorijsku?

dejo6
25.10.2011., 05:15
Probaj link2sd

axlica
25.10.2011., 21:49
hvala ti, pogledala sam aplikaciju i piše da se moraju napravit 2 participacije na memorijskoj. što to znači :rofl:

Amac
26.10.2011., 13:51
Kako namjestim pozadinu, da mi stoji na mjestu?
Dakle, ne želim da mi se rastegne ovisno o tome kolko imam widgeta na pozadini...
dal je to uopće moguće?

assassin
27.10.2011., 10:12
hvala ti, pogledala sam aplikaciju i piše da se moraju napravit 2 participacije na memorijskoj.7 što to znači :rofl:
Particije, ne participacije. Nije to HZZO :p
Imaš na hrvatskom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=627713), i eto dva (jen' (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919326), dva (http://androidforums.com/x8-all-things-root/295488-root-install-use-link2sd-your-x8.html)) na engleskom.
Nije komplicirano. :)
Kako namjestim pozadinu, da mi stoji na mjestu?
Dakle, ne želim da mi se rastegne ovisno o tome kolko imam widgeta na pozadini...
dal je to uopće moguće?
Kako misliš da se rastegne ovisno o widgetima?
Misliš da ti se rastegne preko svih 3/5/7 "screenova" (ekrana)?
Možeš napraviti sliku rezolucije 240(*3/5/7, koliko ih već imaš)*320.
Pa ćeš zapravo imati "zalijepljeno" 3/5/7 slika i kod "scrollanja" ćeš uvijek vidjeti "normalnu" sliku.
To je kompliciraniji način (i malo "seljačkiji" :D).
Bolji način je u postavkama namjestiti da se pozadina ne pomiče kod scrollanja.
No, koliko znam, defaultni launcher nema tu opciju- pa ćeš trebati skinuti neki drugi (GO Launcher, ADW...- meni je najdraži GO).
Osim te postavke, custom launcheri imaju puno više dodatnih opcija, efekata i uglavnom su brži od defaultnog- tako da ih i inače ne škodi imati :)

Ako je to uopće to na što si mislila :D

Travolta01
27.10.2011., 14:05
Pozdrav. Zanima me dali se na navedenom mobu moze obrisati tvornicke aplikacije tipa igrica koje dodju s mobitelom,i kako to obrisati??

Ispricavam se ako sam postavio post u krivi podforum.

assassin
27.10.2011., 20:38
Trebaš napraviti root i onda Titanium Backupom brišeš.
Ne postoji drugi način.
A, o rootu se puno pisalo tu na forumu- pa preporučam da malo potražiš.

axlica
27.10.2011., 23:00
Particije, ne participacije. Nije to HZZO :p
Imaš na hrvatskom (http://www.forum.hr/showthread.php?t=627713), i eto dva (jen' (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919326), dva (http://androidforums.com/x8-all-things-root/295488-root-install-use-link2sd-your-x8.html)) na engleskom.
Nije komplicirano. :)

hvala ti puno :)

mortenicius
29.10.2011., 20:19
stavia sam 2.3.7
medjutim nece par opcija..... NAJVAZNIJA NECE WI-FI :/

assassin
29.10.2011., 21:45
"Neće WiFi"...
Kako neće, što radiš i gdje točno zapne?

To je Cyanogen?

mortenicius
29.10.2011., 21:50
jednostavno mi pise greska kog spajanja...... i nece tamo "o telefonu" assassine nemam pojma znam samo da je ta verzija :D sutra cu ga opet odnit liku jer pomalo ubin zivce. Gledan na SE stranici kazu da je 2.3 dostupan, ali sad mi nece da PC companion prihvati mob :(

assassin
29.10.2011., 21:53
To piše kod svih mreža, jesi li mijenjao šifru mreže u međuvremenu...?
Probaj maknuti tu svoju mrežu pa je ponovno dodati.
Ako opet neće- probaj maknuti šifru sa mreže i spojiti se (pa kasnije opet stavi šifru).

mortenicius
29.10.2011., 23:25
ne nisi me skonta jednostavno nece da ukljuci Wi-Fi
nego jeli itko proba stavit sluzbeni 2.3, oise da je jucer izasa?????
Kako sad mognu maknit ovaj, moran opet nosit liku i ima nesto kao "vracanje na tvornicke postavke"

dejo6
30.10.2011., 07:21
A kako si stavio 2.3.7? Ako je cyanogen onda je promijenjen i kernel pa ga zato pc companion ne prepoznaje. Treba prvo vratiti originalni kernel. I za x10 mini nema službeni 2.3

mortenicius
30.10.2011., 10:13
na SE stranici mi javilo da je izasa novi 28.10.2011, nevirujen da je 2.1

prepozanje mi ga ko galaxy 2 :D

Delphinidae
30.10.2011., 14:41
Mobitel je predobar, imam samo jedan problem, wi fi mi se pali sam od sebe, protpostavljam da je neka aplikacija ali ne mogu skužit koja, pa ako itko zna molim da mi pomogne... Jer nervira me da mi se sam na fb spaja, da mi mailovi dolaze u sred noći i sl stvari...

assassin
30.10.2011., 16:27
Nitko ne zna koje aplikacije ti imaš instalirane.

Amac
31.10.2011., 12:58
Kako misliš da se rastegne ovisno o widgetima?
Misliš da ti se rastegne preko svih 3/5/7 "screenova" (ekrana)?
Možeš napraviti sliku rezolucije 240(*3/5/7, koliko ih već imaš)*320.
Pa ćeš zapravo imati "zalijepljeno" 3/5/7 slika i kod "scrollanja" ćeš uvijek vidjeti "normalnu" sliku.
To je kompliciraniji način (i malo "seljačkiji" :D).
Bolji način je u postavkama namjestiti da se pozadina ne pomiče kod scrollanja.
No, koliko znam, defaultni launcher nema tu opciju- pa ćeš trebati skinuti neki drugi (GO Launcher, ADW...- meni je najdraži GO).
Osim te postavke, custom launcheri imaju puno više dodatnih opcija, efekata i uglavnom su brži od defaultnog- tako da ih i inače ne škodi imati :)

Ako je to uopće to na što si mislila :D

Hvala, da na to sam mislila! GO je apsolutno genijalan :mig:
Preporućam :D

mortenicius
31.10.2011., 14:17
A kako si stavio 2.3.7? Ako je cyanogen onda je promijenjen i kernel pa ga zato pc companion ne prepoznaje. Treba prvo vratiti originalni kernel. I za x10 mini nema službeni 2.3

kako to rijesit? mobitel je shot down teski

mortenicius
31.10.2011., 16:39
stavia sam restoretraje vec 1h, koliko to traje?

iForce
31.10.2011., 16:46
stavia sam restoretraje vec 1h, koliko to traje?

Ne bi trebalo dugo..
Meni oko 5-10 min

mortenicius
31.10.2011., 17:05
znas li neku jednostavnu shemu da ga vratim na 2.1
da ga opet ne nosim na liku, mobitel je opet na 2.3.7

SE_HELP
01.11.2011., 23:31
Skini sa sonyericsson-ove stranice (http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/start/xperiax10minipro?cc=hr&lc=hr) sony ericsson update service i onda tamo kliknes "repair the phone" i onda ce ti ga vratit na zvanicnu 2.1 verziju androida.
Bok

Delphinidae
05.11.2011., 16:13
Nitko ne zna koje aplikacije ti imaš instalirane.

Angry birds; ASTRO file manager, blast monkeys, chuzzle, uefa ona aplikacija, convert pad, dolphin browser, dragon fly, facebook, football kicks, glow hockey, gmail, livescore, maxtv vodič, Marine; Mediterranean, fb messenger, moj tv mobile, moxier pro, mpbz, photo timescape, pinball classic, plants vs zombies, Sygic, Top Eleven, UFC, xperia hot shotts, you tbem wow armory...

iForce
05.11.2011., 18:22
Da li je netko probao službeni CyangenMod 7.1 (http://forum.cyanogenmod.com/topic/32777-cyanogenmod-7-for-the-xperia-x10-mini-pro-v710-11-oct-2011/) i kakva su iskustva?

assassin
06.11.2011., 08:36
Delphinidae- Dosta toga bi se moglo samo spajati.
Tako da preporučim da isključiš automatsku sinkronizaciju i pozadinske podatke.

Makar, koliko znam, aplikacije ne mogu same paliti WiFi (osim nekih posebnih).
Tako da je valjda tebi stalno upaljen, pa aplikacije samo "odu" na internet.

ThoxHR
06.11.2011., 20:31
eh evo ja sam je kupio,sve mi je ok samo trebam pomoc,slike mi se ne zele prikazati,u galeriji ih nema,a na zaslonu mi ih ima,kad kilkem na njih ne zele se prikazati,bio sam na njihovoj stranici ali nigdje nisam nasa nesto sto bi mi pomoglo,eto ako je netko imao ikakvo iskustvo neka pomogne :(

SE_HELP
07.11.2011., 19:52
Formatiraj karticu, onda ce mozda da ti se rjesi problem. Mozda je doslo do nekog bug-a na samoj memoriskoj kartici.
Ako ti to ne uspje, probaj reinstalirat softver.

Tonic
08.11.2011., 20:11
Je li mi netko moze objasniti kako sa Titanium backupom prebaciti aplikacije na memorijsku karticu. To bi trebalo bi na polju backup kraj aplikacije, ako ne grijesim. Hvala.

iForce
08.11.2011., 23:40
Je li mi netko moze objasniti kako sa Titanium backupom prebaciti aplikacije na memorijsku karticu. To bi trebalo bi na polju backup kraj aplikacije, ako ne grijesim. Hvala.

Upališ Titanium.
tipka menu
Batch
I vidjeti ces backup user apps.

Birsj koje ces... ili sve..
Ma jednostavno je..

Tonic
09.11.2011., 11:07
Zanima me jos jedno. Htio sam probati 2.3.5 verziju, pa sam instalirao flash tool i u njemu onda xRecovery. Kada rebootam mob i udem u xRecovery sustav da instaliram MiniCM7Pro_v21 izbaci mi instalation aborted, kaze da je file los, a ne znam u cemu je kvaka, s kojim god file-om probam kaze isto. Je li netko zna neki koji bi radio? Hvala.

dubravagirl
09.11.2011., 16:09
Tudum sam za tehnologiju pa bih bila zahvalna ako mi netko može pomoć :)
Otkad sam otišla na onaj 0.facebook pojavio mi se na displayu znakić H sa nekim strelicama gore i dolje, i taj znakić se ne miče ni kad odem sa facebooka, a primjetila sam da mi to ždere bateriju, moram punit svaki dan.. Jel itko zna kako se to isključuje?

assassin
09.11.2011., 21:18
Pogledaj tutorial (http://forum.hr/showthread.php?t=605332).
Pazi da ti ne ždere i novce, a ne samo bateriju

dubravagirl
09.11.2011., 21:54
Pogledaj tutorial (http://forum.hr/showthread.php?t=605332).
Pazi da ti ne ždere i novce, a ne samo bateriju

Hvala ti, uspjela sam :)

Marija1006
15.11.2011., 18:03
Pozdrav...
Pošto sam imala namjeru kupiti ovaj mob sutra,isla sam malo prčkati po forumu da vidim kakva su mišljenja.....
Mene za sada zanimaju jednostavne stvari koje mi baš nisu jasne,pa ako netko ima volje da mi objasni,nadam se
šta prije da sutra ne napravim pogrešku...
Ovako , šta se stvarno ne mogu skidati teme bez instaliranja neke aplikacije?
I šta je s tim da se ne može snimati na memorijsku karticu ako nemaš nadograđen android ?? I dali mob automatski pokrene nadogranju tog androida,znači na 2.1 koliko sam uspijela skužiti, to je najnoviji za SE Expiria Mini Pro ???Jer se ne kužim baš u ta nadograđivanja i root,pa da nebi uništila novi mob...
I još nešto Wi-Fi ( pošto stvarno nisam upoznata s time,koristim samo onaj net od vipa 50mb-15kn)- Šta je to za besplatno surfanje,skidanje... ili šta ( ajme znam da glupo pitanje totalka ),ali kada stvarno ne znam ....

HVALA.........

Tranceinjection
15.11.2011., 23:39
Prvo ovisi koji Mini pro želiš, imaš 2
Prvi...( ona starija verzija sa 3 srebrne tipke na dnu ili U20i) ima maksimalnu službenu nadogradnju androida na 2.1, barem kolko ja znam, al ga možeš rootat pa ga onda nadogradiš na novije verzije
Drugi...novija verzija bez tih tipki dole ili SK17i dolazi sa verzijom 2.3 androida i naravno, valjda, sa daljnjom mogučnosti nadograđivanja, pa ga onda najvjerojatnije ne trebaš rootat

Snimat se može na memorijsku karticu, to sama odrediš kamo da ti sprema slike i videe, al pretpostavljam da misliš na spremanje aplikacija koje skidaš sa marketa - to ne možeš sa ovim starijim model, odnosno, to ne možeš sa androidom 2.1 ili manje, samo sa 2.3 i više, tj. sa ovim novijim modelom

Wi-Fi..ili bežično umrežavanje uređaja..što znači da možeš svoj uskoro novi SE Mini Pro bežično spojit na svoj router doma i surfat i skidat aplikacije bez da ti troši promet koji imaš u paketu kod operatera, nego troši sa tvojeg domačeg interneta, i pošto u svakom šoping centru imaš hot spot za wi-fi i tamo se možeš spajat, u biti svugdje gdje postoji bežična mreža (kafić, restoran), al da nije zaštičena, zaključana

Ovo za teme neznam, nisam probal, možda je netko drugi

MOLIM....

Marija1006
17.11.2011., 13:17
jel zna netko link gdje mogu skinuti android 2.1 za x10 mini pro,pa da si ga onda prebacim na mob i instaliram?jer nemam dosta para na mobu da odem na net...hvala

a1978
17.11.2011., 13:54
bok. procitala sam dobar dio ove teme al voljela bi pitat jos nesto:
jel vrijedi dati 2000kn za mini pro sk17i (sa qwerty) il se za te novce moze dobiti nesto bolje?
cula sam da je baterija dobra al voljela bi znati koliko dana drzi?

i jel bolje mozda kupit xperiu pro ili neo? tu su mi negdje sa cijenama (preko oglasa)
svi savjeti su dobrodosli :)
hvala

assassin
17.11.2011., 14:51
To nije isti mobitel kao i X10 mini (pro).
Ali, svejedno bih te molio da ovdje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?forumid=182) otvoriš temu- pošto je to podforum za usporedbu/prijedloge mobitela.
Samo, prije otvaranja teme pročitaj pravila (i pogledaj da već ne postoji slična tema- pa onda odmah dobiješ odgovor) :)

Marija1006
17.11.2011., 19:01
gdje mogu skinuti app2sd da si mogu snimati muziku i videa na memorijsku karticu? Probala sam tražiti u marketu,ali nisam našla... Kupila sam mob, i kod Verzija Firmvera mi piše da je 2.1.-update 1 . Jel to najnovija verzija za x10 mini pro ? Ako neki zna,očekujem odgovor,hvala....

dejo6
17.11.2011., 19:42
App2sd ne služi za muziku i videa, samo za aplikacije. I ne možeš ju instalirati na svoj mob. I imaš najnoviju službenu verziju za x10 mini pro.

Marija1006
18.11.2011., 04:58
App2sd ne služi za muziku i videa, samo za aplikacije. I ne možeš ju instalirati na svoj mob. I imaš najnoviju službenu verziju za x10 mini pro.

Ok,hvala ti....samo da znam na čemu sam....

Dancehall
18.11.2011., 20:06
Hej hej. Ako ima neki dobar čovjek da mi pomogne, jer nemam blagog pojma o tome što bih trebala.

Znači, na x10 mini pro ne šljaka aplikacija za Android Market. Pritisnem, ekran se zabijeli i onda se vrati na izbornik. Treba updateati neke aplikacije (pretpostavljam, jer su se već krenule rušiti), a nikako da se spojim na Market.
Molila bih pomoć. Zahvaljujem.

mortenicius
20.11.2011., 09:59
Da li je netko probao službeni CyangenMod 7.1 (http://forum.cyanogenmod.com/topic/32777-cyanogenmod-7-for-the-xperia-x10-mini-pro-v710-11-oct-2011/) i kakva su iskustva?

Ima li iskustava? ovi 2.1 mi opasno ide na zivce

Marija1006
21.11.2011., 16:33
Jel zna netko dali postoji koja dobra aplikacija za slike? Da ih mogu nekako sortirati u posebne foldere,jer kada uđem u ALBUM na mobu sve su mi na istom mjestu,a to mi ide na živce....Općenito ,pleaseee predložite mi neke aplikacije za slike,pa ću vidjeti kakve su kada ih skinem s marketa.... Hvala......
I još nešto : Jel mi pametno skidati onaj antivirusni program za mob,prčkala sam po marketu pa sam naletila na to,ali nisam skinula ??
Namjeravam biti na netu,i to koliko budem mogla, pogotovo,fejs,twitter,forumi.....
Gracias..........

dejo6
21.11.2011., 16:49
Spoji mob na kompjuter i sama si složiš slike po folderima kako želiš a mob će to prepoznati i tako posloženo prikazati.
Inače QuickPic (https://market.android.com/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hb GVuc3cuUGljRm9sZGVyIl0.) je odlična aplikacija za slike.

Marija1006
21.11.2011., 17:16
Hvala ti,probati cu... i jos jedno pitanje ako slucajno znas... Kad spojim mob sa kompom i kada mi se otvori PC Companion,samo mi prikaze poruku da je mob updatean taj dan....i nista se vise ne događa....Jel bi mi se trebalo otvarati nešto,mislim dali on sam prepoznaje sta treba nadograditi pa se tako veže na moj kucni net ??? Jer meni se stvarno nis ne događa spajanjem moba sa USB kabelom na komp.... Malo sam na čudu s tim PC Companionom...

dejo6
22.11.2011., 06:50
Kad spojiš mobitel s kompom na mobitelu ćeš dobiti obavjest, otvori tu obavjest i uključi usb storage. Onda će ti komp prepoznati mob kao još jedan disk, pa odeš na my computer i otvoriš removable disk i tu nađeš svoje slike i složiš ih kako želiš.

Marija1006
23.11.2011., 06:53
Ljudi je to normalno da meni baterija ne traje ni punih 12 sati? Instalirala task killer,juice defender,ali ne pomaze bas... Jel mogu rucno zatvoriti te aplikacije koje mi ful trose bateriju i gdje da tocno idem? Hvala puno... P.s. Pise da mi najvise baterije trosi zaslon 77%

tomo100brt
23.11.2011., 08:23
Ljudi je to normalno da meni baterija ne traje ni punih 12 sati? Instalirala task killer,juice defender,ali ne pomaze bas... Jel mogu rucno zatvoriti te aplikacije koje mi ful trose bateriju i gdje da tocno idem? Hvala puno... P.s. Pise da mi najvise baterije trosi zaslon 77%

Ovisi što radiš na njemu. Ja bi išao u servis ako mi uz neko normalno korištenje baterija ne traje dan i pol.

Kolacic78
24.11.2011., 08:09
Alo društvo...

I ja imadem problema sa trajanjem baterije... Odnosno, to čak nije ni problem budući je normalno za smartfonove da im baterije relativno kratko izdrže... :504::504:
Nego me više iritira da ne traje dulje od dan-dan i pol....:mad:

E sad, u X10 mini pro je baterija (orginalna) od oko 900mAh.. gledam na eBay-u i može se naručiti baterija od 2100 mAh... neka kineska... e sad, da li je netko vec narucivao takovu bateriju? Jel ima neko nekakva iskustva sa takvim baterijama? :confused:

Općenito me zanima vaše mišljnje o tome...:kava:

Inače, cijena te sa eBAy-a je oko 15 dolara...

Tonic
24.11.2011., 10:27
Htio sam pitati je li mogu sa Android Marketa skidati aplikacije i sl. na mob, ali preko usb-a, bez povezanosti mobitela s intenetom. Hvala.

Kolacic78
24.11.2011., 10:48
Htio sam pitati je li mogu sa Android Marketa skidati aplikacije i sl. na mob, ali preko usb-a, bez povezanosti mobitela s intenetom. Hvala.

Pa spoji se na WiFi... a inače mislim da se može... trebaš imato onaj vražji mobitelov softver za spjanje kompa i moba ... taj driver se da skinuti sa se stranice...

assassin
24.11.2011., 12:07
Ne možeš s Marketa.
Možeš eventualno sa mobilism foruma ili tako neke stranice.
Ali, to nisu "službene" aplikacije pa ti se neće pokazati u Marketu (niti nuditi update).
No, normalno rade.

Tonic
24.11.2011., 13:50
Hvala lijepo na odgovorima:D...

Kolacic78
24.11.2011., 14:22
a sta je s odgovorom vezano za beteriju????

Nikto?:ne zna:

Tonic
24.11.2011., 14:51
Je li bi mi itko mogao staviti neki link za instalaciju 2.3 firmware-a. Pokusao sam na sve nacine, ali sve sto sam nasao jest za x8, a mene zanima za x10 mini pro. Ako netko zna... Hvala.

puffcuff
01.12.2011., 13:10
Pozdrav, kupila bi x10 mini, običan, ne pro, pa me zanima kakva su vaša iskustva s njime jer sam čula i da je super i da je katastrofa, a meni se baš sviđa! :cerek: i još nekaj, da li se mogu mijenjati teme? tnx :))

sun_shine
13.12.2011., 22:02
HITNO! Izvađena je microSD kartica iz xperie bez da se prije deaktivirala. Postoji li IKAKVA mogućnost da se to riješi jer mobitel sad javlja da je kartica oštećena i da je se treba formatirati! Postoje li ikakve šanse da se to "popravi". U par navrata je kartica u redu,a onda se ponovno nakon par sati javlja "oštećenje"...

HITNO MOLIM ODGOVOR!

Hvala puno!!

assassin
14.12.2011., 15:10
Ne znam da se može preko mobitela nekako...
Jedino mi pada na pamet preko kompjutera prebaciti sve podatke na kompjuter (i one skrivene foldere), formatirati i onda vratiti podatke.