PDA

View Full Version : Vaši najdraži kozmetički proizvodi

stranice : [1] 2

Lola
06.12.2003., 15:21
imali smo na zk prije temu preporucujem.a sad imamo cijeli podforum za kozmetiku pa ja koristim priliku da preporucim neke meni jako dobre a ne skupe stvari

1. cetkica za sjenilo od avona.za nekih 35 kuna a odlicna.
2.revlon absolutes krema fruitful za suhu kozu oko 60 kuna, za sad najbolja isprobana krema. imam suhu kozu i ovo mi je otkrice godine.
3.avon multi vitaminski losion za suhu kozu i nivein za bebe novi isto za suhu kozu.nisu skupi a stvarno su mrak.
4.glam shine od loreala.super sjajilo za malo love.
5.kreme iz apoteka priroda lijeci koje rade tamo.:top:
6.i art decoov magic concealer.hvala jos jedno crow jane.:)

luca
06.12.2003., 15:48
stvari koje uvijek imam mojoj zbirci:
1. olovka-korektor od shiseido (super boja, super precizno, suho, koristim i kao korektor i za oci i za sve sto mi zatreba).
2. on the spot gel od Clinique (uzasno efikasna stvar, ako pristic pocne imati ideju da nastane, ovo ga ubije :D)
3. puder u prahu i kamenu od Clinique (tradicija kojoj vjerujem :D)
4. tekuci od Lancome (udoban, ugodan, trajan na licu, malo ga treba, pokriva sve zivo, ima nijansa koja mi treba)
5. tonik od Clinique (br 1)
6. iluminator od YSL (kako rece vec magic, to nije korektor)
7. exfotonic peeling (za male pare, meka gooza :) )
8. sampon od Kerastase (jedini sampon na svijetu nakon kojeg ne moram staviti kilu regeneratora da bih ju osposobila...)
9. od nedavno Lipidiose za tusiranje (sve me svrbi od drugih gelova :( ovaj je jedini od kojeg se ne ceskam)
10. 8 hour krema/stick (usta)
11. wash za lice od Shiseido (hvala indian)
12. total tournaround od Clinique (ne volim lice trljati scrubom, vise volim ovako, savrseno za nestajanje crnih tockica)
13. plava Nivea za sve
14. gel za skidanje sminke s ociju Barbara Gould (jeftino, ne masno, kad upadne u oci ne pece, moze se ugodno skidati sva sminka :) )

ostale stvari jos mogu testirati ili izbaciti ili zamjeniti necim drugim... ima recimo puno dobrih hidratantnih krema ili puno dobre dekorative. neka mi je draza od druge, ali ne osjecam duboku vezanost :D
ovo navedenih stvari ne zelim izbaciti ili zamjeniti nista osim ako cu biti prisiljena.

debelakrava
06.12.2003., 16:37
ysl rumenilo....najprirodnija boja u svim nijansama

croft
06.12.2003., 17:43
Ja zivim za Vichy i Clarins.:)

-Vichyeva krema Oligo 25

- mlijeko za ciscenje lica Vichy-Purete Thermale

-Dr.Hauschka krema za ruke

-Clarinsov piling za lice Doux Peeling

-Clarins gel za ciscenje lica ua masnu kozu

-Clarins korektor je super,ali nedavno sam uzela Juvenin,nisam zadovoljna

-svidaju mi se proizvodi "Alessandro"za njegu stopala i ruku

-Keune proizvodi za njegu kose

...

AFRODITA69
06.12.2003., 23:54
se sjecate samantha ruzeva????oni popularni bjeli ko krec,pa perlasti..i jedan kaj sam si uvjek kad sam isla u zgb nakupovala-zlatno narandasti sa rozastim podtonom...kaj postoji jos samantha?

debelakrava
07.12.2003., 00:03
nema vise samnthe...ko je to proizvodio...krka kozmetika???

Belle
07.12.2003., 01:07
Maskara- Max Factor 2000 Calories

Puder- Avon Anti Stress- tekući, Avon Auto Focus- u kremi

Ruž- Avon Beyond Colour

Sjenila- Max Factor

Čišćenje lica- Clean & Clear tonic, krema za čišćenje šminke s mlijekom i medom iz Avona

Za tijelo: Suho ulje u sprayu SSS Avon

Lak za nokte- Maybeline

Uz napomenu da je ovo sve zbilja povoljno,a napišem još kad se sjetim!

:)

croft
07.12.2003., 01:16
se sjecate samantha ruzeva????
Kako da ne :) :D moja sestra krajem 80-tih;
kosa-minival,oci- crnila na tone,puder-kao brasno,i na usnama Samantha kricavo rozi ruz :)
Ako se ne varam ruz je bio u srebrenom pakovanju...ili u boji leda

AFRODITA69
07.12.2003., 01:18
joooj da nije tvoja sestra marija susnjic?
ne bil je u crnom

croft
07.12.2003., 01:21
AFRODITA69 kaže:
joooj da nije tvoja sestra marija susnjic?
ne bil je u crnom
onda sam zamjenila pakovanje...ali znam da je ona uvijek spominjala tu marku :)

nije to moja sestra...:D
znaci bilo je jos takvih

Lola
07.12.2003., 01:45
ne spamajte mi babe:mad: :D
inace, ideja je bila da preporucujemo POVOLJNE stvari, tako da sam ja propustila spomenuti npr. senzacionalni dior addict crveni ruz kojeg obozavam jer bas i nije jeftin...:D
jos preporuka:p

Shtefitza
07.12.2003., 08:43
Evo, ovaj put sam se suzdrzala da ne preporucim dok ne isprobam. Od negdje devetog mjeseca povremeno (mozda tri put tjedno) koristim Clinique repairwear intensive night cream (http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4914&PRODUCT_ID=PROD812) . Jako sam zadovoljna. Izbjegla sam onu suhocu s kojom se obicno borim kroz jesen (nakon ljeta koza unistena od sunca, u jesen i zimu od hladnoce i grijanja). Ne mogu je koristiti svaku noc, jer ipak dobijem pristice, nisam se odlucila na losion, jer ova masnoca u kremi je tako ugodna... :cerek:

Winona
07.12.2003., 12:15
Meni dobre stvari - Pupina prozirna sjajila s kisticem

Regenerator Gliss Kur ( reflex-glanz-kur) savrsena bogata kremasta tekstura, ne ispire se, posebno dobro za bojanu kosu poput moje

Sve za kosu od one salonske Welle - linija koje nazalost ima samo po frizerskim salonima - njihova pjena za volumen, pro hair regenerator ( toga sad ima od nedavno i po ostalim ducanima ) ona njihova zuta kutijica s maskom za kosu

Clinique DDML - je jednostavno zakon :top:

Maskara Magnascopic E. Lauder

Vichy - uskoro bi mi mogli dati popust za 10 godisnju vjernost, trenutno njihov tonic Purete Thermale ( sa termalnom vodom i posebno za osjetljivu kozu )

Prije toga imala Diorov tonic, isto je super ali duplo skuplji.

Savrsena krema je Dior-ova Hydromove. Nazalost preskupa da je trosim stalno.

Zimi sam se godinama patila s suhom kozom oko nosa, cure s Foruma ( hvala cure ) su mi savjetovale termalnu vodu - Kupila od La Roche i prvi put je zima savrsena :)

YSL korektor ili kazu iluminizator, najsvjetlija nijansa, kupila opet na savjet Forumasica ovo ljeto i zato samo rijeci pohvale.

Dnevna krema - La Roche Hydranorme - u biti emulzija za suhu i osjetljivu kozu, daje krasan osjecaj na kozi, fini film koji stiti od hladnoce i isusivanja.

Od njih Deep Cleansing Foaming Cream ( savrseno za osobe sa masnom kozom, sklone miteserima, prosirenim porama - cisti i suzuje ) za mene nije dobro koristiti to svaki dan ali 2 -3 puta tjedno, ocisti kozu dubinski.

125 ml traje vjecnost ( pola godine meni ) oko 10 €. Svi njihovi proizvodi su bez mirisa i boje i antialergijski.

Za ostale dane vec godinama vjerna Eucerinovoj emulziji ( svrsena za djecu, neutralna, blaga, higijenski na pumpicu, a traje vjecnost !!! )

Peeling od Payot-a Gentle Scrubbing cream i to ona sa mikro kuglicama isto njihov teebaum stick protiv pristica.

Za tijelo - novo otkrice bogata krema na bazi maslinovog ulja od Plantane ( mislim da ima smao u DE ali rado vise podataka ako nekoga zanima ) 500 ml teglica oko 7 € za mene bolje i od Vichy-ja

Jos dobar regenerator od Herbal Essences ljubicasti, savrsen a samo 1, 99 €.

Lakovi za nokte - Dior najkvaliteniji ali meni ljepsi izbot boja E. Lauder

Maska za lice Annayake, to koristim tek tu i tamo.

Za kosu je od Nivee sve super.

Shiseido ona pjena za umivanje lica.

I drzim se lucinih preporuka, nijedna me jos nije iznevjerila.

Rhea
07.12.2003., 15:08
Sve kreme od Vichy-a koje sam probala:top:
Clinique"moisture surge extra" i "total turnaround":top:
Clinique"quick-dissolve make up solvent"-super sredstvo za skidanje sminke:top:
Declare-peeling i hidratantna maska:top:
La roche posay"Unifiance"savrsen make up:s
Clinique-"Blanded face powder"-nikad vise u kamenu!!!
Artdeco "Bronzing Powder brush"
YSL iluminator
Ruzevi od "artdeco" i "lancome"
Artdeco"Eye brown gel":top:
E.Arden-"Eight Hour lip protectant stick":s
Estee Lauder "illusionist"maskara
Vichy"lipidiose" mlijeko za tijelo

Belle
07.12.2003., 16:58
E žene moje... sve je to super, ali većinu toga nemam gdje nabaviti. Živim u malom gradu, koji ima samo dvije parfumerije, u kojima je najbolji izbor Max Factor, Loreal, Rimmel i Maybeline. Tako da... :( Ograničena sam na to i na Avonove kataloge.

Shtefitza
07.12.2003., 17:14
Belle kaže:
samo dvije parfumerije, u kojima je najbolji izbor Max Factor, Loreal, Rimmel i Maybeline. Tako da... :( Ograničena sam na to i na Avonove kataloge.

Nisam isprobala puno od MF-a niti od Rimmel-a, ali s L'Orealom mozes pokriti skoro sve potrebe!! :) (s Maybelline nisam odusevljena)

Crow Jane
07.12.2003., 18:52
Krema za suhu kožu - Biotherm hydra detox

Za umivanje - Sheisedo pureness

tekući Puder - HR Spectacular make up

Maskara - Coup de teatre i More lashes - dijele prvo mjesto :D

sjajilo - prozirni Dior Addict

magic
07.12.2003., 18:59
Shtefitza kaže:
Nisam isprobala puno od MF-a niti od Rimmel-a, ali s L'Orealom mozes pokriti skoro sve potrebe!! :) (s Maybelline nisam odusevljena)

Ja bash kupujem iskljuchivo Rimmel i MaxFactor...dobro, dva proizvoda, ali su izvrsni.

AFRODITA69
07.12.2003., 19:24
sjajilo - prozirni Dior Addict

e taj je dobar...makar u flasici izgleda ocajno cveba boja...bar ovaj koji ja imam.

Winona
07.12.2003., 20:13
Belle kaže:
E žene moje... sve je to super, ali većinu toga nemam gdje nabaviti. Živim u malom gradu, koji ima samo dvije parfumerije, u kojima je najbolji izbor Max Factor, Loreal, Rimmel i Maybeline. Tako da... :( Ograničena sam na to i na Avonove kataloge.

Vichy i La Roche se nabavlja iskljucivo u apotekama.

luca
07.12.2003., 22:33
Belle kaže:

belle (lijepa), ako si mlada, lijepa i zgodna to ti je i vise nego dosta :) u apotekama mozes isto nesto naci, a L'Oréal ima cisto finih stvari...
to mi stare babe kojima vise nista ne valja moramo traziti opskurne stvari da se spasimo :D
(ovo je fakat istina, npr. dok sam bila mlada mogla sam se otusirati s bilo cim. sad moram paziti da kupim tocno odredjeni stvar inace umrem od ceskanja :D ).

Zlatokosa
07.12.2003., 22:38
Vichy i Avene se mogu nabaviti samo u ljekarnama.. A za mene su klasa..
Belle, zato kad dođeš u Zg, odeš drito (konj) u bivši Varteks na Jelačiću.. i pokupuješ sve što ti treba.. Stvarno imaju sve što zamisliš, ili skoro sve

Lola
07.12.2003., 22:40
jos:

johnson & johnson pjena za umivanje u rozoj kutijici na pumpicu.super stvar.dugo traje i jeftina je a skida sminku.

dior addict ruz crveni 857:cerek:

novi lush sapun od meda.mirisi na karamel i super je.

ma ima jos, al ne da mi se sad.:D

Winona
08.12.2003., 12:01
ostale stvari jos mogu testirati ili izbaciti ili zamjeniti necim drugim... ima recimo puno dobrih hidratantnih krema ili puno dobre dekorative. neka mi je draza od druge, ali ne osjecam duboku vezanost

ima li jos netko feeling da se koza zasiti ( ma kako dobar proizvod bio ) i nakon nekog vremena ne reagira na njega vise tako dobro kao prije ?

Tako je barem meni. Onda znam napraviti 2-3 tjedna pauzu i opet nastaviti s tim proizvodom.

Recimo neka dobra dnevna krema, ako koristim istu 4-5 mjeseci bez prestanka i iskljucivo nju, imam feeling da mi vise nije tako dobra kao na pocetku. Nakon pauze - opet savrsena :rolleyes: :)

Winona
08.12.2003., 12:03
total tournaround od Clinique (ne volim lice trljati scrubom, vise volim ovako, savrseno za nestajanje crnih tockica)

Luce daj molim te pojasni sto je to tocno ? Odvaziti cu se isprobati i ovu tvoju preporuku ;)

luca
08.12.2003., 12:22
Winona kaže:
ima li jos netko feeling da se koza zasiti ( ma kako dobar proizvod bio ) i nakon nekog vremena ne reagira na njega vise tako dobro kao prije ?

Tako je barem meni. Onda znam napraviti 2-3 tjedna pauzu i opet nastaviti s tim proizvodom.

Recimo neka dobra dnevna krema, ako koristim istu 4-5 mjeseci bez prestanka i iskljucivo nju, imam feeling da mi vise nije tako dobra kao na pocetku. Nakon pauze - opet savrsena :rolleyes: :)

ja uvijek imam dvije, tri jeftinije kremice pa se trackam naizmjence. tako mi najbolje odgovara.
osim toga ima dana kad niti po danu, niti navecer ne stavim nista jer mi jednostavno ugodno samo se umiti i biti na miru...

luca
08.12.2003., 12:33
Winona kaže:
Luce daj molim te pojasni sto je to tocno ? Odvaziti cu se isprobati i ovu tvoju preporuku ;)

to je krema (postoji i fluid ali to je za masnu kozu) koja ti radi trajnu, laganu kemijsku eksfolijaciju. ja ju nikad ne nosim po danu jer nisam sigurna sto tocno sadrzi (a foto-reakcije ili iritacije zelim izbjeci). uglavnom, meni se cini efikasna. ionako ne volim lice strugati fizickim eksfolijensima, ovo je ugodno za koristenje i meni je efikasno.

http://www.clinique.de/de/products/single_prod_non_color.jhtml?productId=PROD1197

trazila sam ti na njemackom da odmah vidis i lokalnu cijenu. kod mene je to svrstano u anti-age kategoriju.

Winona
08.12.2003., 12:36
luca kaže:
ja uvijek imam dvije, tri jeftinije kremice pa se trackam naizmjence. tako mi najbolje odgovara.
osim toga ima dana kad niti po danu, niti navecer ne stavim nista jer mi jednostavno ugodno samo se umiti i biti na miru...

tako i ja. Tj jedna je obicno malo skuplja i nju mjenjam s nekom jeftinijom ( tipa Nivea soft ) ili nekim blagim iz bio ducana.

Ovih dana ima i kod mene ali zimi ne, jer mi je tad koza presuha za taj pothvat.

Hej hvala za link :) cek znaci to nosis kao dnevnu kremu ? Nije ono da naneses doma, drzis 15 minuta i onda skidas ?

Winona
08.12.2003., 12:38
oke procitala na linku, kupiti cu prvo onu manju, za slucaj da mi eventualno ne pase, manje sam love bacila.

Nego kako cesto ju stavis ?

luca
08.12.2003., 12:43
Winona kaže:
oke procitala na linku, kupiti cu prvo onu manju, za slucaj da mi eventualno ne pase, manje sam love bacila.

Nego kako cesto ju stavis ?

kad se sjetim :D to ispadne par puta tjedno prije spavanja ili poslijepodne kad sam doma. brzo se upije i nije masna pa ne moram trackava u krevet...
pazi da ne iziritiras kozu prije nego sto stavis kremu (trljanjem ili alkoholnim tonikom ili slicno) da te ne bi peckalo.

Winona
08.12.2003., 12:49
hvala :) ( tonike imam sve bez alkohola, ovi drugi mi vise pasu za kozu )

luca
08.12.2003., 12:52
molim :)
(ah, moja prva anti-age krema... nisam ni bila svjesna da koristim te babske stvari :D a tako mlada... :D wini, da ti nisam trazila link nikad ne bih skuzila da sam vec baba :D)

Winona
08.12.2003., 13:05
pa ak me upotreba neceg takvog svrstava u babu - dobrovoljno se prijavljujem i ja ;)

Ma babom se postaje u glavi a ne u kozmetickoj torbici, tak da nema da brigas ;)

oona
08.12.2003., 13:44
..........ha, onda sam ja baba postala i ostala od svoje 28 godine jer sam vrlo rano primjetila da mojoj masnoj i necistoj kozi anti-age linije najbolje odgovaraju......i trosim ih neprestance......i jako sam zadovoljna onim sto vidim u ogledalu svako jutro u odnosu na druge cure moje generacije (radi se o borama:B )

maristella69
08.12.2003., 14:05
AFRODITA69 kaže:
se sjecate samantha ruzeva????oni popularni bjeli ko krec,pa perlasti..i jedan kaj sam si uvjek kad sam isla u zgb nakupovala-zlatno narandasti sa rozastim podtonom...kaj postoji jos samantha?

Joj, koji Combray, Afrodita, prizivaš duhove!!
Ja sam se kao klinka zaklinjala u Samanthu 17 - eh, to su bila vremena....:)

Winona
08.12.2003., 16:39
on the spot gel od Clinique (uzasno efikasna stvar, ako pristic pocne imati ideju da nastane, ovo ga ubije

ja cu jos malo daviti lucu :o jer sam nasla dvije razlicite stvari i ne znam koja je tvoja - jednom tkz. Touch Stick 15 ml prozirni a jednom jednu malu zelenu bocicu ( izbacila mi trazilica kad sam upisala "on the spot" ). Koje je tocno to sto ti koristis ?

Zuta
08.12.2003., 16:47
Probajte od clinique moisture surge extra, super je moze i na sminku, ispod sminke, noc, dan..... nis vam osim toga ne treba.

Lola
08.12.2003., 18:11
ja imam jako suhu kozu i zanima me nesto iz clinique za moju dob.27 godinica.:D
inace, moram opet reci kako je revlonova absolutes fruitful za suhu kozu apsolutno fenomenalna krema.:s

AFRODITA69
08.12.2003., 18:17
da nekaj mi zvuci poznato bas samantha 17..koja je to boja bila?

margarita
08.12.2003., 19:31
ja sam nashla savrsenu maskaru

kad se stavi nema nikakvih grudvica, a omota trepushke bojom tako i da kad se smoce ako ih ne trljash nece se razmazati

skida se inace obicnom vodom i to fino spada u "tubicama" - kao omot sa trepushke - nikad se ne razmazuje\

kiss me (http://www.cimel.ca/)

traxdata
08.12.2003., 19:43
da, ali ih ima samo u americi za kupiti pretpostavljam...
ja imam od diora long`optic i zadovoljna sam, ali bum probala iduci puta neku drugu..

Belle
08.12.2003., 19:55
Zlatokosa kaže:
Vichy i Avene se mogu nabaviti samo u ljekarnama.. A za mene su klasa..
Belle, zato kad dođeš u Zg, odeš drito (konj) u bivši Varteks na Jelačiću.. i pokupuješ sve što ti treba.. Stvarno imaju sve što zamisliš, ili skoro sve

Hvala žemske! :)

margarita
08.12.2003., 19:59
traxdata kaže:
ja imam od diora long`optic i zadovoljna sam, ali bum probala iduci puta neku drugu..

evo i International web site

kiss me (http://www.kissmemascara.com/)

Hana_
08.12.2003., 20:30
Meni su od prepar.kozmetike najvazniji mlijeko, tonik i kremica , trenutno koristim:
-mlijeko-Biotherm , super je i od Rosala ono clear
-tonik-sad imam onaj od vichya, al to su zapravo mlijeko i tonik u jednom za masnu kozu , super je vise nema mitisera:top:
-kremu- imam od vichya novaderm i rosalovu plavu

..onda isto tak mlijeko za tijelo - to je lipidiose 2 od vichya ..jako mi je suha koza.. :s
- bademovo ulje
-lorealova tekucina za skidanje sminke s ociju
-dezic od nivee- dry
-kremica za oko ociju od avene :top:
-piling od loreala koji koristi luca mislim, i onaj lipidiose
-i sunsilk sprej za kosu aquaproteins
..i jos neke stvarcice al mislim da je ovo cisto dosta :D

luca
09.12.2003., 13:58
Winona kaže:
ja cu jos malo daviti lucu :o jer sam nasla dvije razlicite stvari i ne znam koja je tvoja - jednom tkz. Touch Stick 15 ml prozirni a jednom jednu malu zelenu bocicu ( izbacila mi trazilica kad sam upisala "on the spot" ). Koje je tocno to sto ti koristis ?

anti-blemish solution/ spot treatment gel
(mala plasticna plava bocica od 15 ml sa aplikatorom na vrhu)
traje mi vec duze od godinu dana...
isto ponekad pazi jer moze peckati.
inace, nikako nije za mackat se nego bas ako hoces ciljano gadjati pristic u nastanku.
meni je uzasno efikasno...

luca
09.12.2003., 15:10
Lola kaže:
ja imam jako suhu kozu i zanima me nesto iz clinique za moju dob.27 godinica.:D

jos jedna baba :D
odi na www.clinique.com i testiraj se, prema tipu koze ce ti preporuciti iz njihove kolekcije.
koliko ja vidim u svoj popis ima hidratantne kreme npr moisture surge extra (sto je vec Zuta rekla) ili npr Moisture On-Line.
ali ima svacega, najbolje da si sama odaberes :)

Winona
09.12.2003., 15:11
hvala :)

Shtefitza
09.12.2003., 22:11
luca kaže:
to je krema (postoji i fluid ali to je za masnu kozu) koja ti radi trajnu, laganu kemijsku eksfolijaciju. ja ju nikad ne nosim po danu jer nisam sigurna sto tocno sadrzi (a foto-reakcije ili iritacije zelim izbjeci). uglavnom, meni se cini efikasna. ionako ne volim lice strugati fizickim eksfolijensima, ovo je ugodno za koristenje i meni je efikasno.

Turnaround krema sadrzi salicilnu kiselinu. STo dovodi do kemijskog peelinga. Smanjuje se broj pristica, ali se i obnavlja "pomladjuje" koza. I dobro je ne koristiti je po danu, ili barem ispod dobrog zastitnog faktora, jer eksfolijacija ostavlja kozu osjetljiviju na UV zrake. Cak se preporuca takve eksfolijacijske kreme (imaju ih i Clean and Clear, Neutrogena, i ostale marke) koristiti u kasnu jesen i zimu, kad smo manje izlozeni suncu.

Shtefitza
09.12.2003., 22:15
I ja volim koristiti nekoliko krema, pa izmjenjivati, ovisno kako se osjecam. Nekad mi je koza masna, nekad suha, a i tako traju duze. :rolleyes: :D

Lola
09.12.2003., 22:47
hvala luce,ali mene taj site salje na sign in kad pokusam ici na ono which product... sto se moram registrirati da bi pogledala koji su proizvodi dobri za mene?:confused:

luca
09.12.2003., 23:09
Lola kaže:
hvala luce,ali mene taj site salje na sign in kad pokusam ici na ono which product... sto se moram registrirati da bi pogledala koji su proizvodi dobri za mene?:confused:

mozes bez registracije browsati po popisu stvari (imas po kategorijama pa po opisima isto mozes shvatiti, smao sto je toga puno...), a mozes se i registrirati pa ces dobiti upitnik i onda specificirani popis za tvoj tip koze.
povremeno ce ti onda na e-mail slati kad imaju popuset ili specijalna izdanja i slicno, ali nisu posebno naporni...
ipak, ako ne volis davati svoj mail, onda samo proseci kroz onaj opceniti popis :)

Hannah
10.12.2003., 10:53
kako se ovdje dosta hvali MF 2000 Calorie maskara, ista je trenutno na nekoj ok ponudi u dm-u i kosta nekih 47 kn (redovna cijena je cca +20 kn).

inače, preporučujem vichyjevu kremu nutrilogie i puder aera teint
maske za lice nivea (plava, posebno)
vichyjevi šamponi
mlijeko za tijelo nivea (obično plavo, i ono s Q10)
mlijeko za tijelo afrodita s bademovim uljem (jeftino, a jako dobar efekt)

Bluegirl
10.12.2003., 14:53
Krema za ruke od L'occitana. Sve frendice sam zarazila njom :D.

Sad moram i ja pogledat taj turnaround, da i ja postanem baba (sa 24 pa da pravim rekord :D).

bigblue2010
10.12.2003., 15:32
luca kaže:

Meni turnaorund nije bio dobar (malo toga od Cliniquea meni odgovara), ali zato Idealist od Estee LAuder - fantastican.Isto radi lagani piling, koza je doslovce kao barsun iza toga, a napravi i mali lift. Onda na to ide krema.
Za malo starije (iza 35) jos preporucam isto od E. Lauder dnevnu i nocnu Resilience Lift - fantasticne kreme.

Koristila sam Resilience godinama i am i pm, a nedavno je izasla i nocna posebno. Ali isto imam filing da se koza zasitila, pa sad koristim Shiseido Bio Performance - :s definitivno.

luca
10.12.2003., 15:55
bigblue2010 kaže:
Meni turnaorund nije bio dobar (malo toga od Cliniquea meni odgovara)

ima tako firmi koje bolje rade stvari za neke ljude, a nekim drugim ne pasu...
dakle, ono sto pase meni, nije garantirano da ce se svidjeti i biti jednako efikasno (i ugodno) kao nekome drugome.
izgleda da winona i ja imamo slicnu kozu pa da zato ona skuzi da joj odgovara nesto sto i meni...
ali nije opce pravilo :)

bigblue2010
10.12.2003., 17:25
Da, a primijetila sam da bas Clinique nije neutralan - ljudima je ili super ili nikakav. Meni koza od njega postane doslovce hrapava, samo mi je jedna krema bila dobra - Weather Everything - za skijanje i jedrenje. Ta je vrijedila svake pare.

Cinnamon Girl
11.12.2003., 11:35
croft kaže:
-Dr.Hauschka krema za ruke

jedino hauschkino sto je dobro. divno mirise.

nina
11.12.2003., 15:16
odusevilo me moje najnovije otkrice: novi Chanelov proizvod...tekuci puder (koji u biti nije tekuci). pakiran u staklenu teglicu i nanosi se prstima ili prilozenom spuzvicom. savrsenstvo.
lagan i hidratantan, a odlicno prekriva nedostatke na kozi. koza izgleda prirodno i svjeze. jako dobre nijanse...probajte ako niste!

Winona
13.12.2003., 13:56
evo ja kupila kremu na lucinu preporuku, natrackala se i cekam da se do navecer proljepsam ;) :D

Zapravo sam htjela reci da me nis ne svrbi i da je feeling oke a obicno ako moja koza ne izreagirla u prvih pola sata, znaci da podnosi proizvod.

Rhea
13.12.2003., 19:18
I meni je ta krema super i Clinique kozmetika mi opcenito jako pase:top:

FFE
14.12.2003., 23:03
traxdata kaže:

Kiss me ima i u CH za kupiti, samo u najvecim Manorima...;)

Maskara: Idealist od Estee Lauder (puno isprobala, ova mi je definitivno najbolja, i nakon 24 sata je jos na trepavicama)
Tek. puder: Idealist od Estee Lauder :top:

PrittPen
15.12.2003., 05:28
i ja imam tu idealist kremicu od e. lauder... ljudi koža je prekrasna nakon šta je staviš.... tekstura joj je savršena...
isto bi za običnu hidratantnu kremu preporučila aquasource od biotherma.... super tekstura dolazi u varijantama za suhu i za normalnu/mješovitu kožu....

ja imam problema sa prištićima, ali koža mi je po prirodi suha..ima li netko ko je pronašao idealno sredstvo za čišćenje te kože?

sunčica
15.12.2003., 09:32
nina kaže:
odusevilo me moje najnovije otkrice: novi Chanelov proizvod...tekuci puder (koji u biti nije tekuci). pakiran u staklenu teglicu i nanosi se prstima ili prilozenom spuzvicom. savrsenstvo.
lagan i hidratantan, a odlicno prekriva nedostatke na kozi. koza izgleda prirodno i svjeze. jako dobre nijanse...probajte ako niste!

možeš napisati cijenu, please
fala

Crow Jane
15.12.2003., 09:45
PrittPen kaže:
ja imam problema sa prištićima, ali koža mi je po prirodi suha..ima li netko ko je pronašao idealno sredstvo za čišćenje te kože?

Probaj Biotherm Biosource krema za umivanje [roza, za suhu kožu :s ]

Cinnamon Girl
15.12.2003., 11:45
PrittPen kaže:
i ja imam tu idealist kremicu od e. lauder... ljudi koža je prekrasna nakon šta je staviš.... tekstura joj je savršena...
isto bi za običnu hidratantnu kremu preporučila aquasource od biotherma.... super tekstura dolazi u varijantama za suhu i za normalnu/mješovitu kožu....

AVENE, svijetlo roza "gel" za ciscenje lica, pogledaj na mom topicu o AVENE proizvodima sta sam pisala. ja iz istog razloga koristim.

Afrodita
15.12.2003., 15:40
nina kaže:

Da ... taj puder je mrak ... a Chanel je dobio visoko medicinsko priznanje kako za preparativno tako i za dekorativnu kozmetiku.
Ima dosta neutralan miris sto mi je dovoljan razlog da je prava stvar za moju kozu (neke zene vole kad im puderi fino mirisu).

Cinnamon Girl
15.12.2003., 15:47
chanel puder (http://websun01.sasa.com/sasa/application/commercewf?origin=index.jsp&event=link(itemdetails)&wlcs_catalog_item_sku=1046689)

je li to ovaj?

croft
15.12.2003., 16:29
sunčica kaže:
možeš napisati cijenu, please
fala
vidila sam nedavno taj puder,mislim nekih 35-40 eura

Winona
16.12.2003., 19:13
CLINIQUE

imam par pitanja, apeliram na lucu i Stefitzu ali mogu se javiti svi koji znaju nesto vise

1. kupila danas njihov losion ( tj. tonik za lice ) br. 2 rekli da sam tip broj dva, probala, koza reagira oke ali mene to tako pece prvih par sekundi :eek: :confused:

Jel to normalno ( dobro spomenuli su mentol i da malo hladi, ali ja sam imala feeling da mi lice gori ). Ne sjecam se kad sam zadnji put imala takvu reakciju na kozmetiku. Nikad vjerojatno.

Napominjem - koza se nije zacrvenila, nis me ne svrbi, s te strane dobro.

Napominjem da ostale njihove proizvode super podnosim.

Jos jedno pitanje vezano uz taj losin (clarifying lotion ) rekli su ne na podrucje oko ociju jer njegova funkcija je istovremeno poliranje a koza oko ociju je tanka i osjetljiva.

Kako vi to rjesavate ? Meni je prekomplicirano imati dva razlicita losiona za mene jednu.

2.pitanje - ovo posebno za lucu - krema total turnaround navodno isto ne smije oko ociju jer je to vrsta eksfolijacije.

To znaci opet mazanje s dvije kremice ? Ova tunaround za cijelo lice a za oko ociju druga.

Dalje ta turnaround mi je malo preslaba za zimu, osjecam da mi fali vlage, hoce li ona i dalje imati efekta ako preko nje nanesem jos neku dnevnu kremu ?

3. da li clinique proizvodi funkcioniraju iskljucivo u 3-Step kombinaciji ? Recimo meni pase njihov DDML ali sapun necu nego od sasvim desete firme pjenu za pranje.

Zena danas na njihovom standu je slijepo vjerovala u 3 step religiju i bila vidno uzrujana kad sam rekla da necu sapun ni nis za umivanje od clinique da imam drugu firmu i da mi je super :D

Hvala cure :)

PrittPen
16.12.2003., 20:03
thanx curke :kiss:

Shtefitza
16.12.2003., 23:33
Winona kaže:

CLINIQUE
1. ... losion ( tj. tonik za lice ) br. 2 rekli da sam tip broj dva, probala, koza reagira oke ali mene to tako pece prvih par sekundi :eek: :confused:

...
Napominjem - koza se nije zacrvenila, nis me ne svrbi, s te strane dobro.

To je ok. Salicilna kiselina (kemijski eksfolijator) malo pecka. VAzno je da sve brzo prodje, nema upale, crvenila, nista drugo... :cool:

Winona kaže:

Jos jedno pitanje vezano uz taj losin (clarifying lotion ) rekli su ne na podrucje oko ociju jer njegova funkcija je istovremeno poliranje a koza oko ociju je tanka i osjetljiva.

Kako vi to rjesavate ? Meni je prekomplicirano imati dva razlicita losiona za mene jednu.

Da, to je nespretno. :rolleyes:
Stvarno bi trebalo izbjegavati, a kome se da koristiti dva razlicita losiona, dva komada vatice, svakog prvo natopiti... bla, bla...

ili jednog preskocim, ili se pravim luda i upotrijebim ga na ocima :(

Winona kaže:

2.pitanje - ovo posebno za lucu - krema total turnaround navodno isto ne smije oko ociju jer je to vrsta eksfolijacije.

To znaci opet mazanje s dvije kremice ? Ova tunaround za cijelo lice a za oko ociju druga.

Dalje ta turnaround mi je malo preslaba za zimu, osjecam da mi fali vlage, hoce li ona i dalje imati efekta ako preko nje nanesem jos neku dnevnu kremu ?

Turnaround je krema u kojoj je salicilna kiselina (znaci isti prozibod za kemisjku eksfolijaciju). Turnaround treba koristiti mozda mjesec ili dva i onda prekinuti. I to samo ponoci. za one osjetljivija koze preporuca se koristiti svaku drugu, trecu noc. A ionako uz turnaround preporucuju ddml. JA ne volim ddml, jer mi prouzrokuje pristice, ali preko turn (zapravo cesce koristim Neutrogenin gel sa salicilnom) stavim moju obicnu hidratantnu kremu. CIni mi se da i ti imas osjetljivu mjesovitu kozu, koliko se sjecam, tako da ti nij dobro preskociti hidratantnu i osloniti se samo na turn.

Winona kaže:

3. da li clinique proizvodi funkcioniraju iskljucivo u 3-Step kombinaciji ? Recimo meni pase njihov DDML ali sapun necu nego od sasvim desete firme pjenu za pranje.

Zena danas na njihovom standu je slijepo vjerovala u 3 step religiju i bila vidno uzrujana kad sam rekla da necu sapun ni nis za umivanje od clinique da imam drugu firmu i da mi je super :D

Hvala cure :)

Zato sto one rade na komisiju. ;)

Sve proizvode mozes mijesati, ukoliko znas za sto koji proizvod sluzi. :) :cool:

(tipa da ne stavljas tri proizvoda za eksfolijaciju, a niti jedan za vlazenje i slicno)

Winona
17.12.2003., 11:46
Stefitze hvala :s :top:

Cijelo jutro sam se veselila da me ovdje ceka tvoj post koji ce me osloboditi kozmetickog kaosa u mojoj glavi.

ili jednog preskocim, ili se pravim luda i upotrijebim ga na ocima

ovo me bas nasmijalo, iz razloga sto sam se jutros poluluda od silnih flasica odlucila ici istom linijom ;) :D

Ovo za turnaround hvala, hvala. To mi nije zena rekla na njihovom counteru ali tvoje objasnjenje mi se cini logicnije od njenog. Znaci kad potrosim teglicu ( uzela manju) i to nocu, malo dati kozi odmora od te kremice.

Sve proizvode mozes mijesati, ukoliko znas za sto koji proizvod sluzi.

zato na srecu postoji Forum. Jer tek sam ovdje skuzila da clinique tonik nije jednak ostalim firmama ( ima firmi ciji tonik samo njeguje i omeksava lice i nakon kojeg mi nije trebala nikakva krema ) ali ovo je DRUGACIJI tonik i moram to zapamtiti.

Hvala i za informaciju da preko te turnaround moze jos i kremica gore, ja sam se bojala ako tako napravim da ova prva nema djelovanja.

A ionako uz turnaround preporucuju ddml.

ni to mi nije rekla. A zaista zena radi u najboljoj parfumeriji u gradu i zaduzena je samo za clinique.

Ja sam bas pitala, sto ak mi se turnaround ucini slaba, moze li kremica gore, pregleda ona mene i kaze ne, ovoj kozi a i u ovim godinama, ne treba nista dodatno.

A ja suha, presuha. Poslati ih treba sve na skolovanje kod Stefitze. :)

Kosa
18.12.2003., 20:42
ne mogu bez -

1. lice - one maramice od NIVEA-e za skidanje sminke

2. kosa - cijela linija KERASTESE - najbolje je kupovati u King Crossu jer tamo u Frankopanskoj su puno, puno skuplji (do 20 - 30 kuna po proizvodu)

(ostalo se sve slazem sa prije napisanim)

LaPerla
18.12.2003., 21:08
Winni,

Ja ti imam taj Clinique Clarifying lotion 2 velika boca mislim da ima pol' litre u njoj ha ha ha. I mene pece i ne podnosim da stavljam u blizini ociju i nosa jer je prejak miris ali sva reakcija kao i kod tebe traje nekoliko sekundi. Primjetila sam da je dosta suh i da treba mnogo kreme poslije jer koza djeluje suha. Sapun sam koristila davno prije nekih 5 godina i ne sjecam se da je bio cudotvoran i zamjenila sam ga sa Presciptives cleanser (http://www.prescriptives.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY3299&PRODUCT_ID=PROD1083) ali sam opet nedavno promjenila potaknuta Forumom i hvalom Shiseido prozivoda za pranje lica kojim nisam zadovoljna i jedva cekam da ga potrosim i vratim se na stari.

Winona
18.12.2003., 21:13
moj ima 400 ml ali bocica zaista izgleda divovska, imas pravo :D

Jel da da je i za nos prejak ? ( hvala Bogu ima nas jos ) znas prvi put sam nista ne sluteci udahnula onako posteno, sve mi suze izletile na oci :D

Da ( imamo isti tip koze ? ) i ja sam primjetila da treba dosta vlage nakon njega.

Inace meni Shiseido pase, ali ne sve stvari.

Winona
18.12.2003., 21:16
jel ovaj cleanser ima samo u Americi ? Nisam primjetila jos tu firmu ovdje. I da, i ja imam sapun clinique ( isto kako vidim ima ga vise vrsta ) i osjecam se nakon njega tako cisto da mislim da cu se podrapati ako se nasmijem prije nego nanesem kremu ;)

LaPerla
18.12.2003., 21:17
Ma da ja kada nisam pala na ledja jer sam punim plucima udahnula he he sada znam pa zacepim nos.
E ajde sada Shiseido koji koristis? Meni preporucili onaj bijeli zapranje lica ne plavi i nisam zadovoljna.Koji ti koristis?

LaPerla
18.12.2003., 21:18
Ovaj mi dali (http://www.shiseido.co.jp/e/e0001sts/html/product_2.htm)

LaPerla
18.12.2003., 21:24
Winona kaže:
jel ovaj cleanser ima samo u Americi ? Nisam primjetila jos tu firmu ovdje. I da, i ja imam sapun clinique ( isto kako vidim ima ga vise vrsta ) i osjecam se nakon njega tako cisto da mislim da cu se podrapati ako se nasmijem prije nego nanesem kremu ;)

Izgleda samo Canada i US, njihova kozmetika je locirana u malo skupljim robnim kucama i od proizvoda koje sam probala taj cleaner i maskara bila sam zadovoljna.

Winona
18.12.2003., 21:30
i ja imam bijelu liniju ali onu prekrasnu pjenu za umivanje - imaju dvije gentle ( tu imam ja ) i puryfying ( plavi je cini mi se za masnu kozu ? ) no vidim ima na web stranici i cetkica kao za masiranje lica, opet moja kozmeticarka mi je to strogo zabranila ( kao to je agresivno i izgrebe kozu, na tako fini nacin da ja to ne vidim ona ispod one divovske lupe da ) pa tko bi ga znao.

Inace prodaje i sama shiseido ali cetkicu ne moze vidjeti :D

Nego zasto tebi nije bio dobar ?

LaPerla
18.12.2003., 21:42
Imamo isti, nemam osjecaj cistoce lica nakon pranja s njim ne znam zasto a sto je najcrnje kada sam uzela malo sprobno pakovanje bila sam odusevljena.

Winona
18.12.2003., 21:55
ovo se i meni par puta dogodilo da koza na probicu reagira super a poslije kad kupim proizvod i nije nesto.

Afrodita
19.12.2003., 06:37
Mene od Nivea vlažnih maramica za lice peče koža?!
To bi značilo da imam kakvu kožu? Osjetljivu? :confused:

Kosa
19.12.2003., 11:54
Afrodita kaže:

imas dvije vrste tih maramica - na normalnu i za osjetljivu kozu.

Shtefitza
20.12.2003., 16:20
Afrodita kaže:

Da.

Ali... stvari nisu jednostavne.

Svatko moze reagirati na nesto. Cak ako imas osjetljivu kozu i pocnes koristiti preparat za osjetljivu kozu, mozes zavrsiti sa iritacijom. Niti jedan proizvod (iako je 100% klinicki testiran, ne znaci da je 100% siguran) ne moze garantirati da nece uznemiriti osjetljivu kozu.

Meni se cini da je sigurnije povoditi se za tipom koze (suha, kombinirana, masna), a proizvode traziti medju markama koje obracaju paznju na izbjegavanje iritantnih konzervasa i parfema.

Sto se tice vlaznih maramica, postoje dvije vrste (nisam sigurna za Niveine, ali inace, medju tim brzinskim skidacima sminke) - jedna je s alkoholom, temeljito skida sminku u sekundi, bez ikakvih ostataka, ali moze isusiti i iritirati kozu.

Druga je bez alkohola, malo je pjenasto i nisi bas sigurna da si cista nakon nje, ali barem nisi iziritirana alkoholom.

Najbolje je lice umivati vodom, maramice samo za nuzdu.

emy
24.12.2003., 08:42
Ovako:
1.MF tekuci puder za lice-seamless
2.Puder u prahu by avon
3.MF maskara more lashes i 2000 calorie:top:
4.Maybelinne water shy diamonts
5.Crna olovka za oci

Eto to je ono osnovno:W

debelakrava
24.12.2003., 14:34
.Maybelinne water shy diamonts
jel to water shine diamonds ili je to shy nes novo???

žujaa!
25.12.2003., 15:22
EEEEEEEj žemske molim vas preporučite mi nešto..
ovako moje lice je jako nježno i rijetko kad imam problema s prištićima,uglavnom kažu da je ko' bebina guza..ali ove zime sam primjetila da mi taj vjetar i hladnoća jako štete i onak lice mi se jako isušilo i sad je bi si kupila nekakvu kremu il nešto (?) da malo "ozdravim" to svoje lice..a pošto sam ja totalno neuka što se tiče kozmetike :D i na lice stavljam samo običnu nivea kremicu..vi ste tu da mi pomognete..jel da? :)
i samo da napomenem nemojte mi neke tamo kremetine od 200 kn nego nešto od 40-60 i najbolje nešto čega ima u dm-u :)
pomozite malenoj neukoj djevojčici :w

žujaa!
26.12.2003., 17:31
:(
pomozimo žuji..:(

Cinnamon Girl
26.12.2003., 18:35
ja bih ti rado pomogla, ali jedino cim sam jako zadovoljna za osjetljivu kozu je avene.
ali to ne kosta 50 kuna, kako ti hoces, vec 139 po kremi. no, svih je para vrijedno.

a sta je dm?

Kosa
26.12.2003., 18:54
Cinnamon Girl kaže:
a sta je dm?

Drogerie Markt
ili klikni ovjde -DM (http://www.dm-drogeriemarkt.hr/)

Cinnamon Girl
26.12.2003., 23:59
Kosa kaže:
Drogerie Markt
ili klikni ovjde -DM (http://www.dm-drogeriemarkt.hr/)

ne vjerujem, ali cisto sumnjam da se tu moze naci avene. uglavnom se prodaje samo u ljekarnama.

žujaa!
27.12.2003., 15:18
Cinnamon Girl kaže:
ja bih ti rado pomogla, ali jedino cim sam jako zadovoljna za osjetljivu kozu je avene.
ali to ne kosta 50 kuna, kako ti hoces, vec 139 po kremi. no, svih je para vrijedno.

a sta je dm?

tenkju enivej :kiss:

al nije moja koža osjetljiva nego samo mi se malo isuši po zimi i hoću nekakvu kremu koja bi je malo navlažila i nahranila i danas sam bila u dm i vidjela nekakvu balea kremicu samo 23 kn(al malo mi čudno to 23 kn al možda je dobra ne znam..) kaži da nešt vlaži i jednu od green lina koja isto tako vlaži i hrani i mislim si kupit jednu od tih kad vi nemate nikakvih pametnih savjeta što me čudi.. :D

.:kuYa:.
27.12.2003., 17:56
probaj sa nivea baby softcreme, koshta ti nekih 15ak kuna.a cak je i upotrebljiva.
ja isto imam od avene neku kremicu i ne pashe mi bash, cekam da ju potroshim i kupim od vichy neku.
al prije te aveneove sam koristila tu niveinu, cak je i bila bolja.

bigblue2010
27.12.2003., 18:47
žujaa! kaže:
.... danas sam bila u dm i vidjela nekakvu balea kremicu samo 23 kn(al malo mi čudno to 23 kn al možda je dobra ne znam..)

Pa uglavnom je dosta zena ovdje napisalo da su zadovoljne s Baleom, koliko sam citala. Koliko znam, to je kucna marka DM-a, a navodno ju radi Beiersdorf (ne znam da li sam dobro napisala :confused: ) koji radi i Niveu, samo pod private label, pa je jeftinija jer se tako pozicionira na trzistu, a ne nuzno zato sto je losija.

Ono sto je meni pedijatrica preporucila za bebinu kozu kad ju vodim van po zimi je Eucerin ili Aquaphor. Znam da Eucerina ima u Hrvatskoj, ali ne znam koliko kosta, u Americi je to jako jeftino, prodaje se u u supermarketu.
Ne znam da li ima Aquaphora, ali bi me zanimalo?

Winona
28.12.2003., 13:02
Eucerin se u Europi ( koliko ja znam ) prodaje samo u apoteci. Obicno stoji do Vichy-ja. Po cijeni - umjeren.

Bigblue nemoj ovo shvatiti kao provokaciju ali cini mi se ponekad da se bas sve moze kupiti u tim americkim supermarketima. Ne mislim uvijek na pozitivno.

Na zadnjem putovanju su recimo Ameri bili ti koji su bili uzasno razocarani da ne mogu u supermarketu ili giftshopu u hotelu :D kupiti neki pain killer.

Jadna prodavacica ih je pokusavala uvjeriti da je to u Europi zabranjeno i smije se prodavati samo u apoteci, oni joj nisu vjerovali :confused:

žujaa!
28.12.2003., 13:27
Zahvaljujem :)
znači pogledat ću taj Eucerin tu niveicu i još jednom baleu pa ću se onda odlučiti..možda.:D

Hvala još jednom ;)

bigblue2010
28.12.2003., 13:49
Winona kaže:
Eucerin se u Europi ( koliko ja znam ) prodaje samo u apoteci. Obicno stoji do Vichy-ja. Po cijeni - umjeren.

Bigblue nemoj ovo shvatiti kao provokaciju ali cini mi se ponekad da se bas sve moze kupiti u tim americkim supermarketima. Ne mislim uvijek na pozitivno.

Na zadnjem putovanju su recimo Ameri bili ti koji su bili uzasno razocarani da ne mogu u supermarketu ili giftshopu u hotelu :D kupiti neki pain killer.

Jadna prodavacica ih je pokusavala uvjeriti da je to u Europi zabranjeno i smije se prodavati samo u apoteci, oni joj nisu vjerovali :confused:

Zasto bi to mene provociralo? :confused:

Istina, u supermarketu se moze kupiti tih pomocnih ljekovitih sredstava koji nisu na recept - OTC ili over the counter - a tu idu aspirini, tylenol i slicno.

Eucerin i Aquaphor su ovdje stvarno jeftini, tuba Eucerina mislim da dodje $4.99 ili $5.99 i prodaju se u supermarketu zajedno sa samponima, Dove losionima i sl. I L'oreal i kozmetika tog ranga se prodaje na policama u drug storeu (tipa DM) i nekim supermarketima, a skuplja kozmetika u robnim kucama.

U apotekama se ovdje prodaju samo lijekovi na recept i jos par stvari, tipa hrana za bebe, toplomjeri i tak, ali apoteke su obicno u sklopu drug-storea pa se onda tamo kupuje sve drugo (vitamini, aspirini, kreme).

Shtefitza
28.12.2003., 17:57
žujaa! kaže:
hoću nekakvu kremu koja bi je malo navlažila i nahranila i danas sam bila u dm i vidjela nekakvu balea kremicu samo 23 kn(al malo mi čudno to 23 kn al možda je dobra ne znam..) kaži da nešt vlaži i jednu od green lina koja isto tako vlaži i hrani i mislim si kupit jednu od tih kad vi nemate nikakvih pametnih savjeta što me čudi.. :D

Mislim da ces bolje proci s Greenline nego s Baleom. Bila sam jako impresionirana s Baleom koliko su je forumasice nahvalile, i probala sam jednu, nije mi bas bila dobra. Ne sjecam se vise zbog cega. Greenline je bio ugodan.

Mozda probaj i sa svojom najobicnijom Niveom. Ima bolje sastojke nego puno "dizajnerskih" stvari. Ako si od nje pocela dobivati pristice, mozda ti je premasna. To se moze rijesiti tako da je nanosis na jos pomalo vlaznu kozu. A nakon sto se par minuta upijala, mozes visak masnoce skinuti vlaznom vaticom. Nakon par dana ces imati osjecaj koliko masnoce moras sknitu da ti koza moze disati, a da se ipak nesto upije.

LadyInRed
28.12.2003., 20:06
u Hr se u ljekarnama prodaje preparativna kozmetika farmaceutskih kompanija. Vichy, Eucerin, Hollyplant, Dr.Hauschka i sl. to su farmac.kompanije i to se ne može naći nigdje drugdje nego u ljekarnama. kao i npr. Dr.Schollova obuća ili medicinska obuća od Kopitarne. zašto je tome tako ne znam, ali ima smisla. pored toga će se pronaći i MAx Factor, Revlon i sl. ali spominjani Eucerin se ovdje izdaje bez recepta i smatra se medicinskom kremom. Cijena mu je oko 120kn (losion za tijelo) što je za Hrvatske prilike luksuz. Nivea je npr.25-30 kn.

magic
28.12.2003., 21:37
Shtefitza kaže:
Mislim da ces bolje proci s Greenline nego s Baleom.

Evo ja isprobala i jedne i druge i mogu reci da Balea bar za koplje shisha Greenline :top:

Ja to najvishe primjecujem npr. na kremi/gelu za oko ochiju, po cijeni su tunegdje, a ova od Balee osjetno je kvalitetnija.

Shtefitza
28.12.2003., 22:36
Nisam probala gel za oci niti od GL niti B. Istina, stvari koje nekom odgovaraju, nekom ne...

Malo o Eucerinu... nisam sigurna koji proizvodi se mogu naci u HR.

Mislim da Winona govori o Eucerin-u kao liniji za lice, a u Americi postoje jos i one najbocnije Eucerin kreme i mlijeka, koja se stvarno mogu kupiti pola litre za osam dolara. Odlicne kreme. Malo su mrljave. U stvari mislim da je to skoro isto sto i obicna Nivea, samo su je ostavili takvu ljepljivu da ima sto manje kemikalija unutra. Ako je nekome koza uzasno osjetljiva, Eucerin - krema je jako dobra. Imas osjecaj da razmazujes strojnu mast na lice, ali ako si pomognes vlaznom maramicom i skines visak masnoce, (sto sve skupa traje i traje, jer je krema skoro potpuno nerazmaziva :D ) osjecaj na kozi je prekrasan! :top:

Linija za lice od Eucerina je slicnija drugim obicnim kremama za lice. Bas sam si jucer kupila Eucerin-ovo hidratantno mlijeko sa SPF30, bocica od 100ml za $7, ima isti ucinak kao Clinique Super City Block SPF25 (zastita od sunca), samo sto je jos i hidratantna, i za razliku od SuperCity blocka ne izaziva pristice (iako SuperCity Block lazno tvrdi da ne izaziva). Aha, da. Ovaj Eucerinov ostavlja manje bjelkasti trag. Dakle, u svakom slucaju je BOLJI i JEFTINIJI proizvod.

(Bjelkasti trag jer i jedan i drugi nemaju kemijske SPF, nego fizikalne, manje iritantne za kozu)

žujaa!
29.12.2003., 15:49
Joj sad me još više zbunjujete, al dobro kupit ću nešto pa kud puklo da puklo ak ne valja ne valja, jebiga :D.. kupit ću nešto drugo..:D

Winona
30.12.2003., 15:47
osobama koje vole Niveu ali im je ona klasicna plava premasna preporucam Niveu Soft, prelagana, hidratantna krema.

:top:

Od Balee mi nista nije pasalo, ali zato Bebe linija :)

Eucerin - Winona pise recimo o washgelu za lice na pumpicu 400 ml oko 7-8 € ( ovisno od apoteke do apoteke ) i traje mi preko pola godine :s

Imam i njihovu nocnu kremu koja je bila nekih 10 €. Ovdje Eucerin kozmetiku koriste cesto za bebe, jako se dobro podnosi. Ne posebna linija, nego ta koju i odrasli koriste.

Moram reci, da je NAZALOST Vichy i Eucerin uvijek bio skuplji u Hrvatskoj nego vani. I do puno skuplji. Kad uzmemo u obzir razliku u stanardu onda bi vec bilo nepravedno imati i iste cijene a ne ovako kad jedna te ista krema istog proizvodjaca u Hrvatskoj kosta oko 30 € a u DE max. 20 € :flop:

Leona81
30.12.2003., 15:52
...maske od Balee, pogotovo ona med i mlijeko....super je za dehidriranu kozu...dode oko 6 kn....

Shtefitza
31.12.2003., 17:39
Hvala, Winona. :)

xxGaladrielxx
03.01.2004., 10:32
nitko ne spominje Oli of olaz, a njihova krema touch mi je perfektna za suhu kozu. Nije masna, jako je malo treba, divno se razmazuje i drzi kozu "svjezom" cijeli dan :)

Cinnamon Girl
03.01.2004., 12:17
nikad nisam cula za ovu marku, ali neki dan sam dobila besplatno nekoliko probnih kesica za peeling koze. moja je osjetljiva, ali sam fino peelingovala nos, bradu i celo, bez ikakvih problema, bez crvenila poslije i peckanja koze. preporucila bih svima koji su u mogucnosti da kupe.

CHRISTIAN BRETON - BEAUTY SCRUB (divno mirise)

za bozic sam na poklon dobila vichy-ev peeling tijelo, jednom sam ga davno koristila - ima tome 4-5 godina, vise se i ne sjecam. javicu kakav je.

Cinnamon Girl
03.01.2004., 12:19
Cinnamon Girl kaže:

za bozic sam na poklon dobila vichy-ev peeling tijelo, jednom sam ga davno koristila - ima tome 4-5 godina, vise se i ne sjecam. javicu kakav je.

htjedoh reci VICHYEV PEELING ZA LICE I JEDAN ZA TIJELO, ali pojedoh nekoliko rijeci. :confused:

Hana_
03.01.2004., 20:30
..ti pilinzi od vichya su bas super..ali opet ja ne vidim razliku izmedju tih pilinga i onih od freemana ili kad si recimo uzmem palentu i snjom izamsiram :) ovaj od vichy ima lipide i ok su za suhu kozu ..kao i jedan od limuna i marelice od aldo vandinija ..predivno mirisi

Winona
03.01.2004., 22:45
meni je receno ( u koz. salonu ) da dobar peeling za lice mora imati fine mikrokuglice, ako su one male ostre cestice one zaparaju kozu i nanose vise stete nego koristi.

Te ogrebotine su tako sitne da im se vidi tek pod onom kozmetickom lupom. Sve poznatije kozmeticke marke povlace s trzista peelinge koji su na bazi tim "lomljenih" ostrih cestica.

Eto u tome je razlika.

debelakrava
03.01.2004., 23:05
kvragu win...sad si me prepala...a koji proizvodi imaju bas kuglice???

Winona
03.01.2004., 23:11
od skupljih Payot od jeftinijih je cini mi se Sandra O spominjala Johnsonov peeling, u medjuvremenu i Nivea.

dk - ja sam isto za ovo cula po prvi put prosle godine i meni kaze kozmeticarka ( a jako je poznata u gradu, slovi za jednu od najboljih ) da je to kao novo otkrice kad je bila zadnji put na nekom strucnom usavrsavanju.

Tak smo prije nekoliko godina vjerovali da " svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje" :D a sad znamo da daje kolestereol.

Vjecne istine se mjenjaju. A mozda zena i nije u pravu.

Hana_
03.01.2004., 23:16
Mislila sma bas na piling za tijelo ..tu mi je nekak bolje da je ostrije..na lice pazim vise , imam piling od Afrodite taj je bas blag ...imam i od lancoma exfoliance clarte i taj je zakon :top: a sad dal ima te prave kuglice neznam :confused: nadam se da ne

Cinnamon Girl
04.01.2004., 01:01
Winona kaže:
meni je receno ( u koz. salonu ) da dobar peeling za lice mora imati fine mikrokuglice, ako su one male ostre cestice one zaparaju kozu i nanose vise stete nego koristi.

Te ogrebotine su tako sitne da im se vidi tek pod onom kozmetickom lupom. Sve poznatije kozmeticke marke povlace s trzista peelinge koji su na bazi tim "lomljenih" ostrih cestica.

Eto u tome je razlika.

apsolutno tacno!!!
zato sam i kupila vichy, jer ima te fine kuglice!!!

Rhea
04.01.2004., 10:06
[QUOTE]Hana_ kaže:
imam i od lancoma exfoliance clarte i taj je zakon :top: a sad dal ima te prave kuglice neznam

Ja sam imala taj lancome peeling i jako je blag :top:

xxGaladrielxx
04.01.2004., 13:29
pa kaj nitko ne koristi kreme od Oli of olaz? :confused:

Winona
04.01.2004., 14:24
ja sam dobila neku probu i dobila takav osip nakon te kreme. A inace na nista zivo nisam alergicna.

Naknadno mi rekla frendica da je ona dobila istu reakciju koze.

Eto ja tu kremu izbjegavam u velikom luku.

Hana_
04.01.2004., 14:25
Teneke kreme koristi moja baka, ozbiljno i super su joj :) :D

Hana_
04.01.2004., 14:26
..imala sma i ja mlijeko od njih al dala sma mamai jer nije bilo za moju masniju kozu..inace nikakvu alergiju nisam dobila

magic
04.01.2004., 14:27
xxGaladrielxx kaže:

Ja ne koristim nish osim Balee jer mi je sve preskupo, ali Oil of Olaz je odlichna kolekcija :top:

Cinnamon Girl
07.01.2004., 15:53
AFRODITA69 kaže:

hehe, samanta 17, kako da se ne sjecam. moj prvi ruz ikad.

Leona81
07.01.2004., 16:00
xxGaladrielxx kaže:

...kak ne, ja vec dugo koristim kremu fluid i jako sam zadovoljna...ne masti kozu, a fino vlazi...probala sam u meduvremenu neke nove, ali se vjerno vracam ovoj...stvarno je dobra, a cijena joj je ok...

Clea
07.01.2004., 16:14
magic kaže:
Ja ne koristim nish osim Balee jer mi je sve preskupo, ali Oil of Olaz je odlichna kolekcija :top:

joj, to su prije desetak i više godina svi koristili :)

Hana_
07.01.2004., 17:11
..nekad mi se zna desit da me noge uzasno pocnu svrbit ejr mi je koza suha..tak da se pocnem grebat , a kasnije to postanu kraste..ko prekjucer..:( onaj lipidiose vise nemam i odna sma rekla mami da potrazi nekaj u ljekarni ..

..ovo kaj je kupila je izvrsno :top: trixera creme emolliente za jako suhu kozu ..i onu kslonu alergijama..i bez mirisa je..

Hana_
07.01.2004., 17:11
..zaboravila sma napisat od avene :)

Winona
08.01.2004., 10:34
Hana imamo isti problem s nogama, koliko kosta to od avene ?

Noemi
08.01.2004., 12:55
BIOPOINT cristalli liquidi za kosu,kosta nekih 80 kuna a traje mi vec godinu dana.Ne masti kosu,obnavlja strukturui i daje joj prirodan sjaj.
To i pakung od Redkena me spasi svaki put pretjeram s farbanjem.

ELIZABETH ARDEN 8hr cream

Hana_
08.01.2004., 22:10
Winona to ti je ckod ans cini m ise 97 il 98 kuna..kod tebe valjda jeftinije , i zbilja je zasad super..to je krema i za tijelo i za lice..

debelakrava
08.01.2004., 23:15
jao i ja imam takve noge...morat cu si to kupit cim sjednu neke pare

Winona
09.01.2004., 15:14
hvala cure...:) kod mene samo noge suhe, sve ostalo prolazi.

Nego i Vichy losion je super samo ja imam feeling da mi se koza navikne ako jako dugo koristim isti proizvod i vise ne reagira, pa volim svaka 2 mjeseca promijeniti, obicno se tijekom godine vratim vise puta na isti proizvod.

Bella
10.01.2004., 15:23
našla sam u Mili info o novom proizvodu u RH - Murad - losion na bazi salicilne kiseline protiv akni na leđima. Ja imam dosta problematiča ledja pa me zanima je li tko probao?! Cijena je 238 kn, ali ne piše gdje ga se moze nabaviti....

Noemi
12.01.2004., 12:23
Ja sam probala njihovu kremu za lice,dala mi je kozmeticarka tester,i nije mi bila dobra.
Pokusaj naci tester.

LadyInRed
12.01.2004., 14:18
Bella kaže:
našla sam u Mili info o novom proizvodu u RH - Murad - losion na bazi salicilne kiseline protiv akni na leđima. Ja imam dosta problematiča ledja pa me zanima je li tko probao?! Cijena je 238 kn, ali ne piše gdje ga se moze nabaviti....

ovisi koju vrstu akni imaš. ali probaj prvo radije Rosal tonic i kremu za problematičnu kožu. također sadrže salicilnu kiselinu i meni su izvanredni. koristim već dugo i prezadovoljna sam. tonic je oko 25 kn, kao i krema. mislim, samo za test je ipak ovo jeftinije;)

a što ti kaže dermatolog?

Bella
12.01.2004., 15:00
LadyInRed kaže:
ovisi koju vrstu akni imaš. ali probaj prvo radije Rosal tonic i kremu za problematičnu kožu. također sadrže salicilnu kiselinu i meni su izvanredni. koristim već dugo i prezadovoljna sam. tonic je oko 25 kn, kao i krema. mislim, samo za test je ipak ovo jeftinije;)

a što ti kaže dermatolog?

hvala za info! ma nemam ja velikih problema...lice mi je ko bebina guza, ali mi po ledjima znaju izići prištći (čak ne akne!) i to na mjestima gdje mi je grudnjak ili neki neprirodni materijal. inače dugo nisam vidjela Rosal, di ga ima za kupit?!

Hana_
12.01.2004., 15:06
..u svakoj ljekarni i dm-u

LadyInRed
13.01.2004., 08:58
onda ti se definitivno ne isplati izdvajati tako puno novaca. Rosal ti je odlično rješenje. u Rijeci ga ima za kupiti u svakoj parfumeriji i ljekarni. već godinama. sretno!:)

Noemi
14.01.2004., 08:05
Kreme za lice:
Clinique Total turnaround
Eucerin Lipo- balance

Kombiniram ih i konacno je moja preosjetljiva koza sklona crvenjenju,ljuskanju i pristicima nasla mir.Barem za neko vrijeme

LadyInRed
14.01.2004., 08:10
Noemi kaže:
Kreme za lice:
Clinique Total turnaround
Eucerin Lipo- balance

Kombiniram ih i konacno je moja preosjetljiva koza sklona crvenjenju,ljuskanju i pristicima nasla mir.Barem za neko vrijeme

ta od Eucerina Lipo-balance, kakva je to točno krema? dnevna, hidratantna ili ? i koliko košta?

Noemi
14.01.2004., 08:16
Uravnotezuje lipide u kozi,izgleda dosta gusto i masno kad se nanosi,treba je jako malo ali koza poslije izgleda nahranjeno.

Mislim da pise da je za suhu kozu,ali meni pase a koza mi je zbunjena i inace na kreme za suhu kozu reagira pristicima.

Ima je u ljekarnama,dodje oko 135-120 kuna kako je gdje nadjes.
Da se dobiti i tester.

Hannah
14.01.2004., 15:06
da li je netko probao od vichyja NORMADERM kremu?

naime, vidjela sam reklamu, i sad me zanima da li ima efekta kako ona obećava (neki vichyjevi proizvodi doslovno rade ono što na reklami obećaju, paaa... iskustva, anyone?)
(malo mi je puno 185 kn pa da to moram prijaviti na neki topic tipa promašaji ;) )

Hana_
14.01.2004., 16:33
vjerujem da je dobra krema..ja koristim novaderm liniju jer je ona za mladju kozu..

..normaderm linija je za starije koji imaju problema sa aknama..znaci bas ona problematicna koza..

..ak nemas puno pristica ...il recimo ko ja ..imam mansu kozu a akne uopce nemam onda je krema novaderm bolji izbor..kosta oko 80 kuna

Lali Puna
14.01.2004., 19:08
Ja sam Vichy fanatik i SVI njihovi proizvodi koje sam probala rade ono što obećaju...
Ali, nisam nikad čula za Novaderm liniju...jel to neka stara koju su sad preimenovali (otkad imaju ove thermal S-ove...)
Za masnu kožu - Normaderm (baš za problematilčnu, tinejdžersku) i Normaderm Adult (za problematičnu i masnu kožu iznad 20. godine).
Norma derm Adult je OOODDLIČAN! Košta oko 85 ne 185 kuna!
I odnedavno ima novu, lijepu, svijetlo zelenu ambalažu s pumpicom!
Vive le Vichy!

Noemi
14.01.2004., 19:14
Kad smo kod Vichya,i samponi za kosu su im dobri.
Imala sam onaj protiv peruti i bio mi je:top: ,ne samo za vlasiste nego i za kosu,bas je bila sjajna.
Sad imam onaj za osjetljivo vlasiste i isto je super:s

Hana_
14.01.2004., 19:29
:bonk: :bonk: sori sori

ja sam cijelo vrijeme bila uvjerena da je to novaderm :D a ono norma...dakle sve je norma

samo ovo kaj ja imam je ono za mladenacku kozu crvena su slova i super mirisi ..

Hana_
14.01.2004., 19:32
Ta ambalaza mi je super..

..meni se dogodilo kad sma u ljekarni kupila losion..da ga je unutra bilo jako maalo ..i onda sam opet dosla isti dan..i dali mi novi..bila je neka dr zenska..ne mogu vjerovat..pa kaj oni isprobavaju te proizvode tam?????

Hannah
15.01.2004., 11:16
goldberry kaže:

Norma derm Adult je OOODDLIČAN! Košta oko 85 ne 185 kuna!
I odnedavno ima novu, lijepu, svijetlo zelenu ambalažu s pumpicom!

bit će da nisam dobro čula cijenu onda (even better!), jer po opisu ambalaže odgovara.
a i rekla žena u apoteci da je normaderm nova linija koja mijenja novaderm (iako mi nije djelovala da baš suvereno vlada nazivima ;) ).

hvala na odgovorima.

i ja bi pohvalila njihov šampon dercos!

Rhea
15.01.2004., 11:58
[QUOTE]Noemi kaže:
[B]Kad smo kod Vichya,i samponi za kosu su im dobri.

Ma super su im samponi:top: a njihove kreme za lice su savrsenstvo:s Ja ih koristim vec godinama.Samo se ponekad zaletim i kupim nesto drugo,ali im se uvijek "skruseno" vratim:cerek:

Noemi
15.01.2004., 12:09
Meni je problem s kremama( probala sam thermal s2 i nutrilogie 1) da mi nakon 2-3 tjedna koza prestane upijati,krema ostane na povrsini kao neki sloj i ako prodjem s prstom se skida.

Mislim krema,ne koza;) .

I bas mi je zao jer su stvarno odlicni

Hana_
15.01.2004., 18:13
Hm to se i meni dogadjalo s ovom mojom novaderm kremom..al sam skuzila da je ja ipak stavim previse..sad stavljam malo i bas je ok...probaj s maramicom il vatom proc po licu nakon sto stavis kremu

Ava Adore
15.01.2004., 18:15
da, previse je stavljas, treba je stvarno jako jako malo staviti inace se sve ljusti

Noemi
15.01.2004., 18:45
Hocu,hvala:)

Jos je imam u kupaoni.

Ajme sto je ovaj forum dobro mjesto:) Bas sam sretna:w :W

shator
15.01.2004., 18:47
Mislim da se ne ljusti zato sto uzmete previse kreme, nego zato sto je puna silikonskih ulja... Shodno tome se takve kreme i ljuste.

Noemi
15.01.2004., 18:49
Da li onda koza dobije sto joj treba ili ipak treba promijeniti kremu?
U medjuvremenu sam kupila Eucerin i Clinique ali sam se bas razveselila na ideju da potrosim i ovo sto imam do kraja

shator
16.01.2004., 16:36
Ja bih promijenila kremu, jer mene takve stvari nerviraju. Silikonska ulja joj daju vlaznost, ali samo na povrsinskom sloju. Zapravo je slicno kao mineralna ulja i parafin.

Hana_
18.01.2004., 14:59
jel zna netko dal postoji mlijeko za tijelo od kokosa..al malo skuplje ..biotherm nema ja mislim..jer ima lancome??htjela bi sestri kupit za rodjendan tak nesto..bila je dobra zadnjih par mejseci :)

Winona
19.01.2004., 13:36
prijavljujem nove zlocine - Douglasovu ( kucna marka jedne od najvecih parfumerija u DE ) hidratantnu masku. Cijenom mnogo povoljniji od ostalih zvucnih imena a kvalitetom jako dobri proizvodi.

E da i Vichy-jev D Stock, hm...je li za prevenciju kasno ?:misli: :D

Bella
20.01.2004., 15:40
znam da je bio čak i topic o podočnjacima, ali dajte me malo podsjetite što je dobro za smanjenje (izbljeđivanje?!) podočnjaka...

Hana_
20.01.2004., 20:04
....vichy d stock sam kupila proslo ljeto al mi ga je mama ukrala ;) njoj je bio super ..:top:

Winona
20.01.2004., 20:05
Bella kaže:
znam da je bio čak i topic o podočnjacima, ali dajte me malo podsjetite što je dobro za smanjenje (izbljeđivanje?!) podočnjaka...

za posvjetljavanje podcnjaka YSL kazu iluminizator, ono zlatno pakiranje u obliku olovke, s kisticem

Hana_
06.07.2004., 14:09
..ova tema je bila vec vise puta al nema veze ima novih clanova :D

bez kojih 5 (a moze i vise) :zubo: proizvoda na more nejdete
moja top lista

1. mlijeko za suncanje-rosal
2. gel za umivanje s pilingom-vichy
3. krema za lice-vichy
4. mlijeko za tijelo s mirisom ljesnjaka i badema, preporucam predivno mirisi :top: zatim biothermovo od citrusa , vichy lipidiose i afroditino od aloe vere....
5. mjesto sampon nivea i piling loreal

a ako idem dalje onda... gel za tusiranje bourjois, dezic rexona..krema od aloe vere za neke nezgode , ulje cajevca, bademovo ulje holyplant..krema za tijelo kenzo flower ( to za navecer)...gel za intimnu njegu od holyplanta predivan je ..vlazne maramice nivea...clinique spot gel...:bonk:

bit cu na moru 2 mjeseca i zapravo nosim sve kaj imam i doma ...mislim da ova moja top lista nema bas nekog smisla:bonk:

al da moram fakat birat ovih gore prvih pet su neophodni za mene..

.. od spravica za mucenje nosim picnetu..britvice..strugac za pete...skarice za nokte i raspica
D

Zmijica
06.07.2004., 15:15
1. mlijeko za suncanje Juhnson faktor 8
2. Keune all-in-one sampon za kosu i tijelo - super prakticno :top:
Imala sam ga i prosle godine. Miris je dosta neutralan, pa ga i
muz koristi. Tri bocice svedene na jednu :D
3. neki gel za poslije suncanja - nisam jos vidila sto cu kupit ove
godine, prosle sam imala neko od Deliala i bilo je OK. Al volim
eksprerimentirat
4. Zagrebacki melem - dusu dalo za ugrize od komaraca i inih buba
5. Uh, sad gusto postaje :) Za ovo mjesto se tuku regeneratorcic
od Keunea i sjajilo za usne Bourjouis... Nemrem odlucit.

Inace idem s dosta malim pakovanjem kozmetike i pribora, ionak
sam 10 dana na moru. Ali zato obavezno aspirina, vitamina, flastera...
Hipohondar manijacki...

dora
06.07.2004., 22:42
Ono bez cega na more definitivno nejdem je - mlijeko za tijelo za zastitnim faktorom 40 (ove godine kupih Ambre Solaire :D koji ima nutriflavone kaktusa :cerek: ).

Sve ostalo kupujem ko i u Zgu, kad dodem na more u obliznjem DMu tak da od doma ne nosim nista spektakularno puno stvari.

debelakrava
06.07.2004., 22:48
1. spf 15 (piz buin) prvi tjedan, spf 6 ili 8 druga dva tjedna (nemam ja para za tri mjeseca)
2. kenzo flower deodorant
3. versace bronzer
4. 8 hour cream (e.arden za opekline dušu dalo)
5. labello obicni plavi

(i jos sjajilo ysl, lak za nokte u fuksija rozoj, tona sranjca za kosu, escada island kisses parfem, lancaster bronzer u gelu sa sljokicama....hmmm...sta jos....aha pupa sjenilo u zlatno broncanoj....ondaaaaa....aha...coppertone za poslije suncanja(mada sad delial ima neki cooling gel) i sunsilk za ostecenu kosu e da....i mali kombajn samnom obavezno na more ide)

Paw
06.07.2004., 23:01
ja sam na moru pa uvijek ponesem:

1. psa,
2. suncobran,
3. ručnika 2 komada - jedan za mene, drugi za psa
4. vodu i za mene i za psa
5. gloriju za mene:zubo: , lopticu za psa
6. i nivea mlijeko za tijelo faktor 20 - za mene, pas se ionako svaki put uvalja u katran
:D

joj, morala sam malo,
ali u praksi to stvarno tako izgleda:)

javim se za pet mjeseci kako izgleda kada idemo na snijeg,
jest da to ne bi sve stalo u 5 točaka,
ali tada psa ostavim doma pa imam duplo manje za nosit;)

PrittPen
06.07.2004., 23:05
a ovo nije u redu, ja idem doma na more... a doma imam sve uduplo od ovih osnovnih stvari ali evo, ja ću malo offtopic otić i napisat 5 stvari koje ću napravit ovo ljeto a nisam prije :D
1. ići ću u solarij. ovo ljeto želim pocrnit. inače me uopće nije brige, ali baš mi sad nekako da bit crna.
2. lakirat ću noktiće na nogama u neke žarke boje
3. nosit ću cipele na petu od 6 cm. nikad nisam imala tolike pete. mislim da će mi bit ludilo.
4. koristit ću ulje za sunčanje i one šeme za kosu. nikad nisam koristila ulje (ni te šeme :zubo: ), uvijek neke kreme, zadnjih par godina kreme u spreju, ove godine ću baš ulje i još ako pocrnim da sjajim.
5. koristit ću sredstvo poslije sunčanja i ovo sranje protiv celulita redovito. ni jedno nikad nisam koristila, ne da mi se, a sad baš hoću :)

Lali Puna
06.07.2004., 23:15
ma nosim ja koliko god treba
al da baš moram birati samo 5 proizvoda bili bi to

1. gel za umivanje, tonik i krema (može li to kao 1?)
2. losion za tijelo
3.šampon i regenerator
4. dezić
5. britvice

croft
06.07.2004., 23:34
ajme meni...pa sve mi treba...ne znam kako poceti :zubo:

1.tu cu staviti sve sta obavezno koristim svaki dan (sampon,gel za tusiranje,mlijeko za tijelo -Aloe Vera,Vichijeva krema za lice.........)

2.Vichijeva krema za suncanje zastitni faktor 25,kasnije spf 15 ili 10 i za lice Clinique City Block Sheer ,krema After sun od Lancastera

3.baby oil :) navecer kad izlazim da mi preplanula put dode jace do izrazaja :cerek:

4.Labello...i ja volim ono klasicno plavo

5.konac i izbjeljivac za zube

magic
06.07.2004., 23:35
1. tamponi

Lali Puna
06.07.2004., 23:57
ma tampone mosh kupit u svakom dućanu na moru!
trust me, čak i na otoku sa 30 stanovnika prek godine

Hana_
06.07.2004., 23:58
kratko i jasno :D

ma i da nekaj zatrebam u crikvi , imam velki dm u blizini :D

Clea
07.07.2004., 00:14
debelakrava kaže:
1. spf 15 (piz buin) prvi tjedan, spf 6 ili 8 druga dva tjedna (nemam ja para za tri mjeseca)
2. kenzo flower deodorant
3. versace bronzer
4. 8 hour cream (e.arden za opekline dušu dalo)
5. labello obicni plavi

(i jos sjajilo ysl, lak za nokte u fuksija rozoj, tona sranjca za kosu, escada island kisses parfem, lancaster bronzer u gelu sa sljokicama....hmmm...sta jos....aha pupa sjenilo u zlatno broncanoj....ondaaaaa....aha...coppertone za poslije suncanja(mada sad delial ima neki cooling gel) i sunsilk za ostecenu kosu e da....i mali kombajn samnom obavezno na more ide)

:zvrko:

toliko stvari nemam ni za po doma, a kamoli da ih jos nosim na more:zubo:

AFRODITA69
07.07.2004., 03:09
bilo bi vise nego 5,ali prvih pet je:
kokosovo ulje-virgin
aloa vera
parfem-hawaiian surf
self tanning losion za facu(nju nikad ne suncam!)
sugar-lip gloss

magic
07.07.2004., 06:51
goldberry kaže:
ma tampone mosh kupit u svakom dućanu na moru!
trust me, čak i na otoku sa 30 stanovnika prek godine

prevarila bi se ;)

Ponekad nema ni toalet papira...ako raspali jugo.

magic
07.07.2004., 06:55
Hana_ kaže:
kratko i jasno :D

ma i da nekaj zatrebam u crikvi , imam velki dm u blizini :D

'moj' omiljeni otochic jedva da i poshtu ima :cerek:

A nema ni struje bash uvijek :rofl:

Crow Jane
07.07.2004., 07:01
1. Labello sun [koje mi se ama baš uvijek otopi]

2. Tropical blend kokos ulje za sunčanje :zubo:

3. Krema za umivanje s mikrogranulama Biotherm hydradetox

4. La roche possay krema faktor 60+ za kožu alergičnu na sunce :(

5. minimalno 3 knjige ;)

Štrikalica
07.07.2004., 07:53
jajme..kaj sam ja otkrilaaa :o

regenerator za kosu AnnyEr...žeme, kako to miriši..nemrete vjerovati :eek:

udat ću se za njega i roditi mu male putne vrećice regeneratorčića :cerek:

Shiney
07.07.2004., 19:44
Znate one male ili velike,slatke i divne stvarčice koje jednostavno obožavate ili ih samo volite?Koje su od tih kozmetičkih stvarčica koje imate vama najdraže?
Evo moj izbor:
Ne idem poredu!

1.Artdeco Glamour Gloss 55-SAVRŠENO
2.Dvostruko Pupino Sjenilo 10 i 06-PRESLATKO
3.Trio Sjenilo Deborah Bronze-JAKO SEKSI
4.Revlon Street Wear Pencil-PRESLATKO
5.Pupa Lip Brilliant Cream 10-PRESLATKO
6.Maxfactor Mascara Dramatic 2000-ODLIČNA
7.Maxfactorov Ruž Dugačak 150 30-PREDIVNO
8.Maxfactor Lasting Colour 638-PREDIVNO
9.Oriflem Hydra Lipstick 251-ODLIČNO
10.Bourjois Suviez Mon Regard 11-ODLIČNO

Hana_
07.07.2004., 19:56
1. rumenilo iz haema
2. sjajilo juicy tubes od lancoma, malo je ljepljivo al finog okusa i lijepe boje
3.sjenilo zlatno od lancastera, super teksture i lagano se nanosi
4.sjajilo bourjois neko svijetlo rozo
5.maskara hypnose od lancoma ,meni je zakon kradem je mami, a meni je oke i moja bourjois..sad cu kupit ysl...jer je ova vec suha
6.vichy area teint -fluide mat, tekuci puder
7.rimmel duo sjenilo, lijepa roza bojica i neka smedja
8.estee lauder ruz za usne, boja tamnocrvena i jedna boje mesa
9.collistar olovka za oci , njihove i pupine su mi super, traju dugo
10.labello od visnje

PrittPen
07.07.2004., 23:34
sad nije po redu, nego nasumce

- korektor lancome pailette mix
- neko prastaro kričavo roza manhattan sjenilo, nikad kasnije nisam našla takvu boju
- duo sjenila elisabeth arden smeđe s zlatom i vanilija bijelo
- sjajilo estee lauder, svijetlo roza, kojeg hrvatski zastupnici ne uvoze, tj. tu boju, uopće ga nema u hrv
- tea tree oil
- rimmel maskara ona za kovrčanje. definitivno best buy. a probala sam stvarno sve.
- alessandro mineralna rašpica br.2
- idealist emulzija za kožu od estee lauder
- jedna prastara grožđana iz madrida od ljubičica... i love it. ne znam šta ću kad se potroši
- shiseido rumenilo... genijalno.

Kruska
07.07.2004., 23:39
1.pupa duo sjenilo sa šljokicama
2.pupa vrag
3.rimmel sjajilo
4.deborah crni tuš
5. max factor 2000 calorie crna/smeđa/plava maskara
6.manghattan tirkizna maskara
7.sephora tirkizni tuš
8.pupa u kockici zlatna
9.pupa srebrni puder/sjenilo
10. bulvgari blu-parfem

debelakrava
07.07.2004., 23:46
- ysl touche eclat
. ysl rumenilo
- versace rumenilo
- versace bronzer
- versace sjajilo
. labello obicni plavi
- pantene pro v pjena za kosu
- 8 hour cream
- kenzo flower
za 10 neznam

AFRODITA69
08.07.2004., 03:14
urban decay-srebrno sjajilo-izuzetno sexy usta
st tropez tanner
tony/tina zelena mascara
paul/joey crna mascara sa cesljicem za izduzivanje trepavica
versace lites on lips-bordo
real cosmetics ruz in kaya
e.arden bronze1/2
l'oreal puder-cafee late
maybelline olovka forrest green
cinnamon kick prstige olovka za usta
i jos mali miljon stvari!

Štrikalica
08.07.2004., 07:16
AFRODITA69 kaže:
urban decay-srebrno sjajilo-izuzetno sexy usta

skvič :(

neema..nema ga...bloody vuko*ebina..nema decaya..ni mede ni zeke :cry:

Hannah
08.07.2004., 07:30
- labello classic (i trešnja dolazi u obzir)
- nivea mlijeko za tijelo plavo
- Q10 krema za tijelo nivea
- nutrilogie 2 vichy krema za lice
- burjois sjajilo, boja 69
- trenutno parfem - aquawoman rochas
- maskara flextencils lancome
- dercos vichy šampon
- chanel precision dark spot corrector
- neutrogena krema za ruke bez mirisa

Zoe
08.07.2004., 08:58
Chanel Double Perfection Fluide tekući puder
YSL Faux Cils maskara
YSL Touche Eclat
Clinique rumenilo
Clinique sjenila
Lancome Juicy Rouge
Angel Innocent parfem
Clinique Anti Blemish Night-Time Gel
John Frieda Sheer Blonde krema za kosu
Nivea Soft krema

Zmijica
08.07.2004., 12:00
Jeb ga, da si rekla 20 komada - u to bi stala sva moja kozmetika,
svaki pojedinacni komad :)
Al da vidimo...

1. Art Deco Touch Ecat za podocnjake (znam da se ne zove tak,
ali da ga razlikujem od korektora). Imam oke kozu, pa ga stavljam
i na pristeve kad je PMS...
2. Body Shop grozdjana mast od lubenice
3. Art Deco sjenilo zeleno br. 40

(...hmmm... rumenilo nemam, bronzeri nista, maskara slabo,
puder ne... olovke ne koristim uopce... ruzevi...)

4. l'oreal Invincible (tak nekak) jarkocrveni ruz
5. Bourjouis sjajilo za usta prozirno

(lakovi za nokte - nis posebno, tu me Bourjouis razocarao - ili
su one tete u ducanu sipale aceton u njega :flop: ...)

Sad, ne znam jel preparativa ide u popis, ja brijem da nejde,
al ak ide - onda:

6. Nivea obicna plava
7. Sve od Avene - posebno Cold gel i hidratantna krema
8. Neutrogena sampon protiv peruti
9. Keune Phytoprotein sprej-regenerator
10. Zagrebacki melem

:W

Samantha
08.07.2004., 13:55
PrittPen zasto je Idealist,bas sam jucer dobila par testera.

Samantha
08.07.2004., 14:02
1.Clarins nocna Multi Active

2.Estee Lauder Instant Sun Terra

3.Vichy Decros sampon

4.Spashevi iz Bath&Body Worksa

5.Fruttini butter cocos -banana

6.Bionsen stick

7.Pupa sjajilo u koraljno crvenoj boji

8.Burberry week end dezodorans(zuti)

9.Art deco za podocnjake

10.ne postoji

PrittPen
08.07.2004., 14:07
Samantha kaže:
PrittPen zasto je Idealist,bas sam jucer dobila par testera.

um ja to koristim ujutro umjesto kreme, ali kao stavlja se ispod kreme ko u biti neki serum, ali meni je sam dovoljan... i ja sam ga kupila zbog testera koji sam dobila, dvaput sam ga stavila bila sam oduševljena, jednostavno ti totalno zagladi kožu, bude super mekana, izgleda ljepše, smanji crvenilo, stišće pore, ma ono sve je ljepše :D meni genijalna stvarčica... ali skuuuupo ko sam vrag.

Rhea
08.07.2004., 14:32
1.Kreme za lice Vichy(Termal Fix1,Myokine,Liftactiv nuit)
2.Sredstvo za skidanje sminke Clinique(Quick -Dissolve Make up solvent)
3.Make up La Roshe Posay(Unifiance)
4.Iluminator YSL(touche eclat)
5.Rumenilo Lancome(blush focus broj 16 summertime )i Loreal(golden apricot)
6.Ruzevi Clinique(colour surge bare brilliance lipstick:cerek: )
7.Sjajila Chanel
8.Magic lip corrector 01(art deco:top: )
9.deo u spreju ( bebe young care)
10.Mlijeko za tijelo Vichy (lipidiose 1)

Ima toga jos, ali rekla si deset stvarcica:D

Ava Adore
08.07.2004., 14:49
PrittPen kaže:
- neko prastaro kričavo roza manhattan sjenilo, nikad kasnije nisam našla takvu boju

e jel to ono vodootporno jaaaako lircavo rozo? ja imam to :) i jako ga volim. ali jednom kad sam se s njim nasminkala jedna osoba mi je rekla da zasto sam se nasminkala ko prostitutka :Snajper: :D

PrittPen
08.07.2004., 16:11
Ava Adore kaže:
e jel to ono vodootporno jaaaako lircavo rozo? ja imam to :) i jako ga volim. ali jednom kad sam se s njim nasminkala jedna osoba mi je rekla da zasto sam se nasminkala ko prostitutka :Snajper: :D

e, je to!!! sad mi je ža šta nisam kupila zeleno i žuto, obožavam kričave boje na očima!!

ma šta ti govore da si se našminkala ko prostitutka samo ih :rolleyes:-iraj ... to sjenilo je zakon!

Ava Adore
08.07.2004., 16:35
PrittPen kaže:
e, je to!!! sad mi je ža šta nisam kupila zeleno i žuto, obožavam kričave boje na očima!!

ma šta ti govore da si se našminkala ko prostitutka samo ih :rolleyes:-iraj ... to sjenilo je zakon!

ma boli mene sto komentiraju, meni je to sjenilo :cerek:

samo sam napisala jedan od komentara na njega :D

emy
08.07.2004., 18:19
1.Tekuci puder MF colour adapt nijansa bronze
2.Puder u prahu manhatann
3.crna rimmel olovka za oči
4.MF 2000 calorie
5.Rosal milk and honey
6.Avon anticelulitni gel za tijelo
7.Avon suho ulje za tijelo
8.Fruttini body butter vanilija visnja i banana kokos
9.LOreal glam shine spicy cristal
10-Mybeline water shine diamants neki rozi brijem 04

:w

piccola
08.07.2004., 20:25
1. puder (trenutno givenchy teint miror satine)
2.sjajilo za usne bourjois ( br 97)
3.rosal labello
4.maybeline lak za nokte ( french boja)
5.bronzer
6.maskara ( rimmel extra super lash)
7.nivea soft krema
8.mlijeko i tonik za lice
9.nivea mlijeko za tijelo
ima toga jos....

croft
08.07.2004., 20:32
-Clarins puder multi-matiflant oil free
-Pupa foundation stick
-Artdeco bronzing pearls
-maskara Volum`Jade
-Pupa sjenila
-Clarinsova sjajila
-olovke Artdeco
-Pupini ruzevi za usne
-olovka za obrve ysl
-Labello plavo

glossy
08.07.2004., 20:35
Moj Dream Team:
1.Dior Addict parfem(sexi)
2.Diorskin puder (lagan i baršunast)
3.L'oreal Glam Shine sjajilo (šljokičast, imam ih 6 komada:D)
4.Lancome Magnificils maskara(trepke do obrva)
5.Collistar mono sjenilo (crno, blješteće, za smokey)
6.Naj Oleari crna olovka za oči (masnija je, a traje)
7.L'oreal Blush Deliciux rumenilo (lijepa nijansa)
8.Green Line korektor (nije skup i dobro poiriva)
9.Lancome Artliner zeleni tuš (egzotičan-njam njam:))
10.YSL Touche Eclat highlighter (sprečava da ujutro izgledam kao napuhnuti krastavac)

AFRODITA69
09.07.2004., 01:20
shree_kali kaže:
skvič :(

neema..nema ga...bloody vuko*ebina..nema decaya..ni mede ni zeke :cry:

steta...traje satima,ne ljepi se a cakli se ko sasavo...
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P12690&shouldPaginate=true&categoryId=S10605

i to ovaj pod nazivom UZI

Štrikalica
09.07.2004., 07:37
AFRODITA69 kaže:
steta...traje satima,ne ljepi se a cakli se ko sasavo...
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P12690&shouldPaginate=true&categoryId=S10605

i to ovaj pod nazivom UZI

yay..zakon je :(

najbliže što sam došla urban decayu je u robnoj kući u berlinu..jedva me frendica izvadila otam nakon sat i pol - a budući da sam prije toga mudro poput sove :rolleyes: kupila neke designerske vojničke hlače za 500EUR, nisam imala ni kinte pa sam kupila samo sjenilo jedno..sad mi krivo ko psu - hlače su predivlje pa ih nosim jednom u 6 mjeseci, a urban decaya nema nigdje u radijusu od 1000 km..pas mater kruzifix..

Cinnamon Girl
09.07.2004., 22:55
DERMALOGICA DAILY MICROFOLIANT ("peeling" u prahu na bazi rize, za upotrebu svaki dan, absolutely must!!!)

DERMALOGICA HYDRATING BOOSTER (krema za lice gotovo da nije potrebna)

VICHY LIPIDIOSE I + II (najbolji losion za tijelo)

THE BODY SHOP AYURVEDA EXFOLIATING CREAM (najmirisnija i najdjelotvornija stvarcica za peeling koze na tijelu)

ZENDIUM (danska pasta za zube koja mi uzasno nedostaje gdje god da otputujem)

Shtefitza
10.07.2004., 04:08
Nejdem na more, kupam se u znoju. :zubo:

A gdje god idem, sa mnom, u minimalnom izdanju idu:

1) maskara
2) puder
3) zastita od sunca za lice
4) zastita od sunca za usne
5) balzam za usne za po noci

hmh... a paste za zube, dezodorani, umivala za lice... i to ide sa mnom, ali nece stati na top 5. :zubeki:

klio
12.07.2004., 18:58
1. amway maskara
2. labello - pearl and shine i gold and shine
3. avonovo sjajilo za usta
4. colistarovo rozo i plavo sjenilo
5. avonov korektor
6. amway french maknicure kolekcija za nokte
7. amway tekući puder i puder u prahu
8. rozi rosal od jagode
9. colistarovi ruževi za usta
10. amway ruževi za usta

Tighelia
15.07.2004., 02:04
- Collistarova limited edition paleta boja (pastelno zelenkasto, nježno rozo, boja bijele kave i shimmer narančasto; za oči, usta i nokte) - SAVRŠENA STVAR, dobila na poklon od brata za jedan rođić :)
- Nouba egzotični zeleni tuš za oči - ludo skroz, kupila u Veneziji
- Collistarovo šljokičasto crno sjenilo - netko ga je i spomenuo, super mi je za smokey-eye
- Collistarov šljokasti brončani prah (za oči-usta-obraze) - k'o stvoreno za ljeto
- tirkiznoplavo no name sjenilo kupljeno u Parizu - predivna boja
- Naj Oleari svjetlucavo sjenilo u prahu boje borova - kupile isto frendica i ja, boja je baš posebna
- Pupina zelenkasta bubamara - totalno slatko
- Oilily 'Spanish rose' mlijeko za tijelo - predivan miris, ne znam šta ću kad ga potrošim jer ih u Zg-u nema više :(
- Chanelov parfem 'Cocco Mademoiselle' - meni najdraži miris, obožavam ga
- Dior Addict Ultragloss u zlatno-bež nijansi - super miriši i boja je cool, a usnice izgledaju full punije
- Manhattanov Silk puder u prahu - najbolji puder u prahu, lagan i odličan
- Collistarova tamnozelena olovka za oči - najbolja olovka koju sam isprobala
- krema za lice od Kancilje na bazi maslinovog ulja - odlično i super miriše
- Gliss Kur Silk rozi šampon
- Lushov sapunčić od manga za učestalo pranje kose
- Lushov sapun za lice Olive-nešto
Ajd, to je to, malo sam pretjerala...:p :)

Blind
15.07.2004., 08:01
evo mojih top 10 (nisam duuugo bila na forumu moram nekaj pisat:) )
1. Labello plavo Scheller, sun, rosal coco-nut (volim labela :) a nemam nit jedno sjajilo ili ruz)
2. Crna i plava olovka za oke Manhattan, siva olovka za oke Rimell
3. Rosal anti stress krema za lice
4. Rosal krema u boji
5. Guerlain sjenilo ljubicasto plavo
6. Manhattan maskara
7. Manhattan puder 2in1
8. Loreal za skidanje sminke i I touch tonik (nisam jos imala ljepse mirisljavi tonik od ovog btw)
9. Aldo Vandini Fruttini Body butter od kokosa i banane
10. Dove za ucvrscivanje koze

Cinnamon Girl
26.07.2004., 22:19
COCO CHANEL parfem
MAC sjenila, zeleno i turkizno
GOSH olovka za obrve, boja cigle
MAC lak za nokte, boja masline, vise se ne proizvodi
DERMALOGICA skin hydrating booster (pravo malo cudo!)
BLISTEX pomada za usne
HELENA RUBINSTEIN spectacular mascara
MAC korektor - pokriva i najvece podocnjake, ali nekako suvise suv
VICHY lipidiose lotion za tijelo
JOICO k-pack packung za kosu

marija82
29.03.2006., 19:43
vichy aera teint puder, artdeco kist za rumenilo i lush shimmy shimmy masazna plocica::)

vivienne
02.04.2006., 14:42
Shiseido Smoothing Veil/svakako se lakse nanosi puder nakon toga i bude se super gladak/:cerek:

DOLCENERA
14.05.2006., 22:56
rozi rosal od jagode

A zasta on sluzi? Za lice,telo...

AFRODITA69
14.05.2006., 23:57
ma ima njih vise nego pet ali evo prvih par;
liquid silk wrap za nokte
l'oreal crno sjenilo za oci-mat
lancome star gloss-bjeli
smashbox ruz za usne-nude
mac lip lacquer-poly vynil
iman bronzer

AFRODITA69
14.05.2006., 23:59
jao...pa zboravih ono najbitnije-moj pink sugar parfem.

AFRODITA69
15.05.2006., 00:01
COCO CHANEL parfem
MAC sjenila, zeleno i turkizno
GOSH olovka za obrve, boja cigle
MAC lak za nokte, boja masline, vise se ne proizvodi
DERMALOGICA skin hydrating booster (pravo malo cudo!)
BLISTEX pomada za usne
HELENA RUBINSTEIN spectacular mascara
MAC korektor - pokriva i najvece podocnjake, ali nekako suvise suv
VICHY lipidiose lotion za tijelo
JOICO k-pack packung za kosu

a gdje kupis tu olovku???boje cigle!
jel bas ciglasta,rdava ili je vise na crveno?

DOLCENERA
15.05.2006., 14:10
Puder Kanebo
jedna grcka no name maskara,trepavice do obrva
Artdeco korektor
Bourjois rumenilo
Novi Maybelline sjaj za usta u tubici
Lancome-Hypnose parfem
Gycci-Rush 1
Aqualina jagoda za telo
Solea krema za telo
Balzam za kosu Herbal essensis
Keune sampon od narandze
Neki grcki proizvod za sjaj kose
to je to valjda....

DOLCENERA
15.05.2006., 14:30
rozi rosal od jagode

DOLCENERA
15.05.2006., 14:32
rozi rosal od jagode

Neko ga je spomenuo.
A zasta on sluzi? Za lice,telo...[/QUOTE]

PrittPen
15.05.2006., 18:12
rozi rosal od jagode

mislim da je rijec o labelu, tj balzamu za usnice.

Pacificgirl
12.05.2007., 14:46
Pošto se na temama Balea i Alverde napisalo puno postova,pa se malo teško snaći,evo još jedna tema,da se skupe na jednom mjestu naj naj stvari...Ali ne po 3 stvari,nego izaberite svog ''pobjednika'' u ove dvije kategorije...

Meni je od Balee naj naj kupka Mango i Papaya-ona ljetna mmm,a od Alverdea mlijeko za lice od ruže,ne mislim ga mijenjati još dugo dugo..:cerek:

HappyWorm
12.05.2007., 15:07
gel za brijanje od borovnica :cerek:

hrčkica
12.05.2007., 15:12
balea mlijeko za tijelo, plavo. i kremica za lice iz young kolekcije, roza...

Cigarette Smoker Fiona
12.05.2007., 15:47
kremica za lice iz young kolekcije, roza...

e ovo i ja potpisujem, to je i meni naj balea proizvod. a alverde - tonik od ruze za suhu/osjetljivu kozu.

ANTI
12.05.2007., 16:55
Dezodoransi Balea med i Alverde od nevena

mousse od čokolade
12.05.2007., 17:58
Balea - Kreme (gelovi previse isusuju) za tusiranje, svih mirisa i boja :D
Alverde - Samponi (pogotovo breza i kadulja) su mi otkrice.

patientia
12.05.2007., 18:39
Balea Sensitive balzam za usne (bijeli)
Alverde tonik za suhu i osjetljivu kozu s divljom ruzom

Pacificgirl
12.05.2007., 19:23
e ovo i ja potpisujem, to je i meni naj balea proizvod. a alverde - tonik od ruze za suhu/osjetljivu kozu.

A meni je ta krema bila jedan od njihovih proizvoda u koji sam se razočarala,prerijetka i teško se upijala,nekako sva vodenasta...:confused:

hrčkica
12.05.2007., 19:32
A meni je ta krema bila jedan od njihovih proizvoda u koji sam se razočarala,prerijetka i teško se upijala,nekako sva vodenasta...:confused: a kuish, nemamo svi isti tip kože.. tako bi bilo i za bilo koju marku...:kiss:

Sponza ri
12.05.2007., 19:39
alverde tonirana krema...:top:

lianne
12.05.2007., 20:02
alverde-tonirana kremica i gel za umivanje od algica..(sorry, ne mogu se opredijeliti):o :D
balea-deo sensitive u sticku :)

Ava Adore
12.05.2007., 20:48
Balea gel za tuširanje - punč (više ne postoji :( )

Alverde ništa

extreme
12.05.2007., 21:35
balea-gel za tuširanje od ribizla i maskice za kosu-pogotovo ova nova u nekoj bordo vrećici
alverde-tonirana krema i krema za ruke.

Pacificgirl
12.05.2007., 22:25
a kuish, nemamo svi isti tip kože.. tako bi bilo i za bilo koju marku...:kiss:

Ma znam,meni je zato ostatak te roze kolekcije savršen,onaj gel za umivanje što miriše kao žvake,i maramice za skidanje šminke roze-i frendica se navukla na njih...:cerek: :kiss:

Cigarette Smoker Fiona
13.05.2007., 00:24
A meni je ta krema bila jedan od njihovih proizvoda u koji sam se razočarala,prerijetka i teško se upijala,nekako sva vodenasta...:confused:

meni je super jer nije nimalo komedogena, a ima spf, mislim da se upravo zbog toga i tesko upija. malo vodenastija je, ali meni to pase jer kad se upije fino hidratizira, cak mi je i malo premasna.

emergence
13.05.2007., 12:35
balea-nevenova mast i maramice za skidanje šminke
alverde-tonirana krema
sundance-labelo spf 20, orahovo ulje za sunčanje
babylove-sensitive ulje

:cerek:

finky
13.05.2007., 13:44
balea face aqua krema za lice / balea med 5.5 waschlotion :top:
alverde jojoba krema za lice / deo roll - on neven (proizvodi za zimu - ujedno jedini koji su od alverdea kod mene ostali u uporabi, ništa drugo nije prošlo test) :cerek:

gilmoregirl
13.05.2007., 23:17
Alverde - krema za lice sa jojobom :cerek:
Balea - nista me nije odusevilo, jos uvek.

-ana-
13.05.2007., 23:41
balea :

- balzam za usne, onaj njihov prvi sto je izasao... bijeli... :misli:
- krema za lice aqua
- kupka od lopoča
- mast od nevena i ona s vitaminima... :misli:

alverde :

-nista. :zubo:

mouse
14.05.2007., 07:14
Balea - maramice za skidanje šminke
Alverde - balzam za usne od nevena

Ponosna
14.05.2007., 09:28
Alverde tekući sapun za ruke i ulje za tijelo. Na facu se bojim stavit.

mala cHrna
14.05.2007., 09:32
Alverde tonic od divlje ruže i piling od koštica marelice i masline (ja mislim da je od toga :zubo: )
Balea gel za brijanje i maramice za skidanje šminke

Kya
15.05.2007., 09:16
balea - gel za brijanje, regenerator milch&aprikose, tekući sapuni
alverde - kapsulice s divljom ružom, krema za ruke s nevenom

ANTI
16.05.2007., 07:42
Alverde tonik za suhu i osjetljivu kozu s divljom ruzom

Za vikend sam bila na putu i iako je samo kozmetike bilo pola kofera zaboravila sam ponijeti tonik za lice, pa sam odlučila kupiti taj tonik s divljom ružom koji Patientia toliko hvali i moram priznati da sam ostala iznenađena koliko mi je godio koži. :s Hvala, Pat. Od sada kupujem sve što preporučiš (osim Balea maramica za skidanje šminke oko očiju ;) )

patientia
16.05.2007., 07:52
Drago mi je da ti se tonik svidja :) Sad cu se osjecati krivom ako ti nesto ne bude pasalo...

extreme
16.05.2007., 13:49
....i piling od koštica marelice ....

oooo, taj piling...predobar!!

ANTI
16.05.2007., 19:37
Drago mi je da ti se tonik svidja :) Sad cu se osjecati krivom ako ti nesto ne bude pasalo...

Ma, ništa se ti ne brini, smo piši i dalje. :kiss:

lala
16.05.2007., 19:43
i maskice za kosu-pogotovo ova nova u nekoj bordo vrećici
.

:top: jesu to ono brusnice? Jako dobro.
Dodala bih i mrtvo more za lice...:top:
a sva mlijeka za tijelo (uvijek nasjednem ,pa probam) su grozna.

Vulcano
17.05.2007., 09:06
Alverde: uh ima toga :), ali nije fora nabrajati,pa ću izdvojit kremicu okolooču od pasiflore :s Naj, naj izbor za oko očiju nakon tone probanih skupih.

Balea: regenerator od crnog ribizla :top:

lala
17.05.2007., 13:22
E ribizl, bit će, idem sad nać tu masku po kući i stavit je, kosa mi se ne da raščešljat:flop:

gilmoregirl
17.05.2007., 15:45
A kako izgleda ta maska od ribizla, ima li neko slikicu?

patientia
17.05.2007., 16:11
Ovo je maska u tubi (tj. tretman):
http://img58.imageshack.us/img58/5750/2006balea2minintensiv15ow8.jpg

A ima i takva mala maska. Ja sam imala malu masku i bila mi je jako dobra. Sad imam regenerator, jednom sam ga probala, cinio se super, ali (valjda kako nema silikona) poslije mi je kosa djelovala suho, pa sam upotrijebila jos neki sprej sa silikonima.

amber
17.05.2007., 19:21
alverde mlijeko za skidanje sminke od divlje ruze :top:
od balee nikad nista nisam koristila

gilmoregirl
17.05.2007., 20:14
Hm, fino izgleda ta Balea maskica, mada je nisam primetila, mozda ovde kod mene nema. Bas cu proveriti sutra, hvala Pat!