PDA

View Full Version : Bol u predjelu vrata / ukočen vrat

lahor
03.12.2003., 21:11
Jel vam se dogodilo da se ujutro probudite, kad ono...ne možete okrenuti glavu u jednu stranu?

Eto meni se to jučer dogodilo i nisam baš bila oduševljena, mislim da mi je to signal da malo usporim, u zadnjih mjesec dana živim preužurbano, na 150% mogućnosti.

Sva sreća, danas je puno bolje. Dobila sam skoro puni opseg pokreta.

*cactus*
03.12.2003., 22:54
dogodilo mi se...al ne tak jako....kaj se baš ne bih mogla pomaknut....
dogodilo mi se u blažem obliku..al svejedno je gadno

pomaže masaža

Hana_
03.12.2003., 23:41
..pogodila si temu :) tak sam se danas probudila i jos uvijek glavu nemogu pomaknut na lijevu stranu..tak da se moram ko Pokosica okrenut cijelim tijelom ..:D

..valjdaa sam se zelezala..boli me bas onak ispod vrata malo dolje..nema mi sad nikog da me izmasira..al svejedno mislim da bi vristala od boli :(

lahor
03.12.2003., 23:48
Mene boli gore, na bazi lubanje :( pa onda prema dolje uzduz vrata do negdje polovice.
Ali mi bas pase masaza i mislim da cu sutra biti kao nova.

NoWa
04.12.2003., 00:26
ja sma nakon 10 godina plesanja prestala s bilo kakvom vrstom aktivnosti i nekako su mi se sulijed toga iskrivila dva kraljeska..5. i 6. vrazni kraljesci te imam prilicno dosta problema oko ukocenosti vrata.bila sma i kod kiroprakticara i u toplicama i slicno...imam onaj šancov ovratnik i deep heat uvijek negdje u blizini, no bitno je kako spavas.otkad sam naucila bit 'disciplinirana' u spavanju..dakle, ne ono guzvanje po krevetu, nemam vise problema s vratom:)))

myoflex tablete isto pomazu kod opustanja misica.dobijes ih i bez recepta.))))

lahor
04.12.2003., 05:48
Radi sebe - nemoj rjesavati problem vratne kraljesnice kod kiroprakticara.

Pallas
04.12.2003., 08:06
Ukoceni vrat?

Been there, done that! :( Nis... Cekas da prodje...

(nema nam vise 16, zar ne? ;) )

ravana
04.12.2003., 09:45
lahor kaže:

Zasto?

Znam da se kod "seoskih kostolomaca" desavaju problemi posto forsiraju al skolovani kiroprakticari to obicno laganije rade u vise puta da ne bi doslo do ostecenja (tako mi bar coek pricao). Ne znam za slucaj da se kod nekog od njih pacijent ozljedio.:confused:

Pallas
04.12.2003., 11:42
Ako mi Lahor dopusta da ju preduhitrim...

Zahvati kiroprakticara na vratnoj kraljesnici su opasni. Razlog, medjutim, nije kraljesnica sama. Pri tim zahvatima nuzno su sili izlozene i velike arterije koje krv vode u glavu, prema mozgu. Ukoliko su (arterije) zahvacene kakvim aterosklerotskim promjenama, postoji opasnost da ce se dio atersklerotskog plaka (nesto kao ovapnjela masna naslaga) jednostavno otkinuti te krenuti prem mozgu. Ako udje u usku krvnu zilu, uzrokovat ce njeno zacepljenje te posljedicni mozdani udar.

ravana
04.12.2003., 12:08
Ne mislim sad branit kiropraktiku, ali ljudi ipak idu na neki faks koji ima u sebi dobar dio medicine (govorim o ova dva, ako se ne varam jedina, americka kiro fakseva), u sad-u mislim da ih i osiguranje pokriva. Neko mi je rekao da mogu cak i kao obiteljski ljecnici radit, ne znam da li je istina.
Tako da u njih ipak imam vise povjerenja od nekog domaceg samostojeceg kostolomca.

Pallas
04.12.2003., 14:17
Ma naravno i nije uopce u tome stvar. Samo valja uociti da je taj zahvat rizican.

jurislav
04.12.2003., 15:16
lahor kaže:

postoji i bezbolana kiropraktika. :)

NoWa
04.12.2003., 17:16
hmm.ja sam bila kdo nekih amera di idu svi ovi nasi kao politicari...tip je skup..al dobro s eosjecas...daje ti i neke vjezbe sta moras doma raditi i slicno...

ja sma naravno bila glupa tuka i nisam radila tevjezbe doma..jer eto..nisam...

lahor
04.12.2003., 18:01
Upravo to sto je Pallas rekao. Nije rijetka komplikacija da nakon zahvata kiroprakticara netko dozivi cerebrovaskularni inzult. Mislim da je postotak cak i visi od 1% (ali za ovo stvarno nisam 100% sigurna). Naravno, vi sa dvadeset i kusur godina i niste u nekoj opasnosti, ali ja svojima roditeljima ni u ludilu ne bih dopustila izlet kod kiroprakticara. Ma koliko bio dobar.

Ali, nije samo u tom problem. Oni rjese problem na kratke staze, a dvojbeno je pri tome je li cine vise stete nego koristi. To sto ti je ta osoba dala vjezbe na nekom papiru nikako ne znaci da ces ti te vjezbe raditi na ispravan nacin. Prvih par puta mora te voditi strucna osoba, a tek onda mozes to raditi kod kuce. A, kao sto si rekla, ti ih nisi niti radila. A vjezbe su upravo ono sto je najbitnije da ti se koliko-toliko rijesi problem bolova u vratu.

Ne govorim ovo zato sto su mi oni direktna konkurencija, ali sve te manualne metode su jaaaako opasne ako covjek stvarno nije vrhunski strucnjak.

Evo, iskreno...postoje 2 osobe kojima bih dala da mi bilo sto izvode na kraljesnici. Jednostavno se ne usudim.

lahor
04.12.2003., 18:03
Pallas kaže:
Ukoceni vrat?

Been there, done that! :( Nis... Cekas da prodje...

(nema nam vise 16, zar ne? ;) )

Ma meni je jos uvijek 16. U dusi :D

Vrat je skoro dobro. Sad cu se jos malo izmasirati :) Sama sam to trazila, ne mozes biti zdrav ako spavas 5h dnevno.

Inace, kiroprakticari ne mogu nikako biti obiteljski lijecnici, cak ni u SAD-u. Oni nemaju prescribing rights.

Dakako, u SAD- postoje i osteopati, ali oni su sasvim nesto drugo.

lahor
04.12.2003., 18:10
NoWa kaže:
...imam onaj šancov ovratnik i deep heat uvijek negdje u blizini, no bitno je kako spavas.

Samo jos jedan skroz dobronamjeran savjet. Nemoj nikad nositi ovratnik duze vrijeme, naime - kad imobiliziras vrat dolazi vec nakon 2-3 dana do atrofije misica. Vjerojatno ti je jasno da su misici ono sto je najvaznije za funkciju tvog vrata i ovratnik nosi, ako bas jakoooo boli - samo po noci. Nikako na duze.

Kod nas se taj ovratnik bas prepisuje za sve i svasta, ljudi ga nose tjednima i to radi vise stete nego koristi. Treba ga primjenjivati krajnje racionalno.

ravana
05.12.2003., 07:49
lahor kaže:
Ali, nije samo u tom problem. Oni rjese problem na kratke staze, a dvojbeno je pri tome je li cine vise stete nego koristi. To sto ti je ta osoba dala vjezbe na nekom papiru nikako ne znaci da ces ti te vjezbe raditi na ispravan nacin. Prvih par puta mora te voditi strucna osoba, a tek onda mozes to raditi kod kuce. A, kao sto si rekla, ti ih nisi niti radila. A vjezbe su upravo ono sto je najbitnije da ti se koliko-toliko rijesi problem bolova u vratu.

Sad si me sjetila. Idjadoh onomad kod jednog amera. Nisam siguran kolko je dobar (ne uljeva mi tolko povjerenja) ali tip koji vodi firmu se stvarno trudio svima kod prvih tretmana pokazat vjezbe, dat materijale i stalno inzistirat na tome da sam zahvat bez vjezbi i ema smisla posto tijelo vrati natrag stvari u iskrivljenu poziciju na kuju se naviklo. A i kiro. ne bi trebao forsirano to namjestat nego lagano svaki put alo vise gurnut prema ispravnoj oziciji sto bi u kombinaciji sa vjezbama (koje aglasava kao vaznijima od samog tretmana) trebalo dovest u neko optimalno stanje nakon dosta rada.
Naravno kad je prosla p...ja koja me uvatila zaboravio ja sve vjezbe :D

jimmy jazz
06.12.2003., 17:08
hm meni se to zna cesto desiti, radi prirode posla, no ak izmedju radim yogu, onda jako rijetko! a imam valjda i nekih spika s kraljeznjacima no ne stignem k ortopedu..ko sto rekoh, dok sam razgiban kroz Yogu, nemam nikakvih poteskoca s vratom..a samo 2 tjedna prestanka, uz previshe posla/sjedenja uz komp, i zna mi se desit ko lahor. nish, tajna je u razgibavanju

lahor
06.12.2003., 17:11
Sa kraljeznjacima sigurno nemas problema :D

Sa kraljescima mozda.

jimmy jazz
06.12.2003., 17:13
je, te zivotinje sam mislil!

allegra
06.12.2003., 17:22
Lahor
probaj spavati na trbuhu
ili ako spavaš na leđima, onda na ravnom bez jastuka
navodno to pomaže

lahor
06.12.2003., 17:37
Hvala, ali ja sam vec kao nova :)

Inace, ne mogu spavati na trbuhu, pa kako da disem? Jedino ako okrenem glavu u stranu, a to onda nije bas neki polozaj za vrat. Koristim vrlo tanki jastuk.

jimmy jazz
06.12.2003., 17:41
spavat na trbuhu je smrt za ukoceni vrat. strogo na ledjima, po mogucnosti s ortopedskim jastukom.

bolnautik
04.05.2004., 16:27
bok ljudi
neznam vise kome da se obratim, pa ako vam ovaj post ne bude imao previse smisla pripiste to mom ocaju.

imam stalno bolove u vratu i u prsima, bol nekad mjenja mjesto, uvjek je prisutna u nekoj mjeri,

isao sam na dopler snimanje i tamo su mi nasli oslabljenje cirkulacije baznih arterija, ali nisu mi dali nikakvu terapiju, reko sam bolje da su mi rekli istinu ma kakva da je bila a ne da glume neke doktore a nemogu podnjeti ni iskrenost prema pacijentu.

danas sam isao na snimanje vratne kraljesnice , bol je za popizditi jer je uvjek tu, ono izadjes vani i gledas potok a ono kao da ti neko baca prasinu u oci, mislim ovako nemogu zivjeti.

sto mislite sto mi je, i ima li neke pomoci za mene??

bolnautik
04.05.2004., 16:29
svjestan sam da za ovakve sluajeve, problemi sa cirkulacijom nema ljeka, ili evo ti mali ginkocel i odi doma meditirati ili nesto, ali reko mozda tko zna mozda postoje neke male sanse da mi se ovo vrati u kakvu takvu normalu.

spavanje
21.05.2004., 17:36
bolnautik kaže:

imam stalno bolove u vratu i u prsima, bol nekad mjenja mjesto, uvjek je prisutna u nekoj mjeri

Prvo i osnovno pitanje je na kakvom jastuku spavate? Da li je madrac udubljen? Nepravilan položaj pri spavanju (svaki dan oko 8 sati) ne samo da deformira kralježnicu već izaziva grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time, glavobolje, smetnje vida, vrtoglavice, osjećaja gubljena ravnoteže, bolova u vratu. Vlažnost je od uvijek bila uzrok za reumatizam, bolove mišića, lošu cirkulaciju. Klasičan madrac sa spužvom zadržava vlagu, a federi popuštaju i time se krivi kičma. Za jačanje cirkulacije prvo omogučite tijelu da se opusti, uklonite smetnje tijekom spavanja (neionizirajuća zračenja), vlagu, riješite pitanje podloge za vrat i kičmu i iznenadit čete se kako če tijelo reagirati.

Vilko
21.05.2004., 18:24
spavanje kaže:
Prvo i osnovno pitanje je na kakvom jastuku spavate? Da li je madrac udubljen? Nepravilan položaj pri spavanju (svaki dan oko 8 sati) ne samo da deformira kralježnicu već izaziva grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time, glavobolje, smetnje vida, vrtoglavice, osjećaja gubljena ravnoteže, bolova u vratu. Vlažnost je od uvijek bila uzrok za reumatizam, bolove mišića, lošu cirkulaciju. Klasičan madrac sa spužvom zadržava vlagu, a federi popuštaju i time se krivi kičma. Za jačanje cirkulacije prvo omogučite tijelu da se opusti, uklonite smetnje tijekom spavanja (neionizirajuća zračenja), vlagu, riješite pitanje podloge za vrat i kičmu i iznenadit čete se kako če tijelo reagirati.

not again!!!!!???????

:w :W
:) ;) :cool:

Chloe
08.07.2004., 09:57
Hm... Kaj bi to moglo biti kad imaš bol u prednjem dijelu vrata, a uzv štitnjače je u redu i hormoni su ok... A meni neki funny feeling u vratu, a još k tome mi se čini da mi je s jedne strane malo nateknuto.

jedino mi je grlo crveno, ali me ne boli.... kaj može to bit' od toga? :rolleyes:

može li biti nekakva refleksna bol zbog vratne kralježnice??

:rolleyes: :confused:

lahor
08.07.2004., 10:10
Kakve su ti limfne žlijezde, da nisu one?

Chloe
08.07.2004., 10:13
pa, ne znam... doktorica mi je mandulu napipala nedavno, kao da je malo natečena, ali ta dotična mandula je s druge strane...
inače mi znaju žlijezde malo nateknuti kad sam u infektu, i sad je ta jedna (koja uvijek natekne kad imam virozu) malo natečena, ali jako malo. ta je kod uha.

ovo s vratom mi je baš čudno.

Chloe
08.07.2004., 20:58
Kaže doktorica da nije grlo... da nije ništa jako crveno.

Hm... :misli:

lahor
09.07.2004., 09:44
A cuj, grlo ne mora biti crveno da bi limfne zlijezde u vratu malo naotekle. Vjerojatno ce proci kroz par dana ako je to.

A bol od kraljesnice tesko da bi mogla biti u prednjem dijelu vrata.

Chloe
10.07.2004., 19:31
Možda je sve od stresa...

Taroth
31.01.2005., 08:29
Kada spavam... budim se 10 puta u toku noci.
Sve je pocelo sa novim jastukom, vecim... odma me je poceo boliti, pa sam se vratio na to da spavam bez icega...
ali opet boli...

jel vrijedi da dam nekome da me izmasira?
nekoj zgodnoj teti od 100 kg??

nightfall
31.01.2005., 17:13
Ako te to tješi, boli i meni. Samo što se meni i ukočio, nema šanse da okrenem glavu na lijevu stranu. Od čega je, ne znam, jastuk, propuh, samo znam da boli ko sam vrag. I to već skoro tjedan dana. Meni nisu pomogle masaže (doduše nisu bile stručne). Pokušavam ga sama razgibati,ali brzo odustanem od bolova.

Dakle, ima tko savjet? Oblozi (topli)? Kreme? Gelovi? Probala onaj Deep heat ali niš ne pomaže. Ostat ću tak ukočena zauvijek? :D :mad:

injanja
01.02.2005., 07:31
pa meni najbolje pomažu totalno penzionerske vježbe istezanja!!
inače mene boli zbog sje***** kralješka i malkice oslabljenog vertebralnog krvotoka...osobito u nekim položajima (a ja očito u tima i spavam ponekad)...ugl su to svima razlozi(osim ako te zdrmao propuh -pazi di spavaš) ,inače možeš pogledat kralješnicu rengenom ili emngom a i taj vb uzv.

Butterfield 8
01.02.2005., 07:54
sa takvim bolovima se nije za igrati. ne rijetko isti prelaze u kronicne bolove ne samo vrata nego i glave.bolovi su obicno vezani uz upalne procese ili degenerativne promjene na vratnim kraljescima ili na misicima u tom podrucju.kod akutnih bolova terapija se sastoji od uzimanja slabijih opiodanalgetika zajedno sa istovremenom fizioterapijom.sama masaza nece pomoci ako je upala u pitanju.

Cigla
01.02.2005., 07:57
:eek: Ljudi, pa jeste li vi culi za doktore...zasto se salite sa takvim stvarima...?!

dr_jekyll
01.02.2005., 08:01
Možda je bol i posljedica neke prekinute navike koja uključuje fizičku aktivnost.

Kad sam neko vrijeme prestao sa aktivnim bavljenjem sportom, počeli su problemi sa vratom. Bilo mi rečeno da ima veze sa smanjenom cirkulacijom. Ponovnim treniranjem problem se riješio.

Istezanje i vježbe u svakom slučaju..

MaxB
01.02.2005., 11:14
Butterfield 8 kaže:
sa takvim bolovima se nije za igrati. ne rijetko isti prelaze u kronicne bolove ne samo vrata nego i glave.bolovi su obicno vezani uz upalne procese ili degenerativne promjene na vratnim kraljescima ili na misicima u tom podrucju.kod akutnih bolova terapija se sastoji od uzimanja slabijih opiodanalgetika zajedno sa istovremenom fizioterapijom.sama masaza nece pomoci ako je upala u pitanju.
Postoji lijecnik koji se time bavi - zove se kiroprakticar! ;)

NoWa
01.02.2005., 11:37
Zna me bolit vrat tu i tamo, jer imam iskrivljen 5. i 6. kralježak.
Vrat mi se ukoči i fino boli.
Al onda se namazem Deep heatom (krema koja se kupi u svakoj apoteci, a zagrijava podrucje i opusta misica) te popijem jedan Myoflex (tableta za opustanje misica) i bol prođe kroz 24 sata.
S tim da sljedecu noc spavam na leđima.

Probala sve drugo, od posjete kiroprakticaru (platila brdo love i nista) do dvotjedne terapije u toplicama prije nekoliko ljeta kad mi se vrat ukocio nakon skoka u more.

Trebala bih vjezbati svakodnevno, ali...

anabelll
01.02.2005., 11:51
Bolovi u vratu su bolest modernog doba.Pošto i ja spadam u te, dala sam si truda i obavila sve pretrage da bi došla do nalaza u kome se vide degenerativne promjene, mislim u 5 i 6 kralj. slabi protok što dovodi do čestih glavobolja, vrtoglavica...bla,bla,bla.....lječenje-vježbe,nošenje okovratnika ...i na pitanje koji je razlog,dobih odgovor-višesatno sjedenje, premalo kretanja.Konstatacija.....previše sjedimo za kompjuterom ili televizorom,ljudi gibajte se i sve bu bilo ok :D

MaxB
01.02.2005., 12:31
NoWa kaže:
Probala sve drugo, od posjete kiroprakticaru (platila brdo love i nista) do dvotjedne terapije u toplicama prije nekoliko ljeta kad mi se vrat ukocio nakon skoka u more.
Jesi isla kiroprakticaru ili "kiroprakticaru"? U lijepoj nasoj se svatko moze baviti kiropraktikom... Pravi kiroprakticari (oni sa završenim kiropraktičarskim fakultetom) u Zagrebu su Michael Šantek, Igor Grgić i Ricky Lee - mislim da nema ni jedan drugi. Ispravite me ako se varam...

vaci
01.02.2005., 14:44
a ovo:

http://www.kozvital-wellness.com/index.asp?menu=2

čini se da i on ima fakultet ;)

MaxB
01.02.2005., 15:05
vaci kaže:
a ovo:

http://www.kozvital-wellness.com/index.asp?menu=2

čini se da i on ima fakultet ;)
Je - eto, nasla si jos jednog koji nije sarlatan (lijepo mu izgleda zid s diplomama)! ;) Na stranici jednog od njih spominje se brojka 11, samo nije jasno da li su sva jedanaestorica trenutno borave u Hrvatskoj ili sto...

vaci
01.02.2005., 15:12
MaxB kaže:
Je - eto, nasla si jos jednog koji nije sarlatan (lijepo mu izgleda zid s diplomama)! ;) Na stranici jednog od njih spominje se brojka 11, samo nije jasno da li su sva jedanaestorica trenutno borave u Hrvatskoj ili sto...

i ova mi se činila najprije ok

http://www.americkikiro.hr/

al sam primjetila da nigdi ne piše ništa o njenom školovanju

vidiš da sam si dala truda ;)

Xyz
01.02.2005., 19:22
Ja sam dosta davno imala ceste bolove u vratu i mislila sam da je od propuha i sl., a onda sam isla kod kiroprakticara na tretmane i to mi je ful pomoglo sto se tice vrata,a i kraljeznice opcenito.

Chloe
01.02.2005., 22:15
vaci kaže:
i ova mi se činila najprije ok

http://www.americkikiro.hr/

al sam primjetila da nigdi ne piše ništa o njenom školovanju

ali piše ovo na stanici:

Tko je kiropraktičar ?

Kiropraktičar je zdravstveni djelatnik, koji je najbolje osposobljen za otklanjanje bilo kojeg problema vezanog uz živčani i mišićno-koštani sustav.

Kiropraktičar je stekao tu profesionalnost tijekom šest godina studija sa stažem, sa sveukupno 6500 sati predavanja i vježbi. Naučio je dijagnosticirati zdravstvene probleme uz pomoć rentgenskih snimaka, analizama labaratorijskih nalaza, te razgovorom s pacijentom.

Tako da pretpostavljam da je studirala kiropraktiku :)

Leda
01.02.2005., 22:50
I mene boli vrat zadnjih dana, al ja bar znam od cega - pala sam na glavu :bonk:
Htjela sam samo reci da meni moj jastuk pomaze :) kod ovih tegoba (a ne odmaze kao kod tebe).
Valjda ce i bol uskoro proci...

vaci
02.02.2005., 07:23
Chloe kaže:
ali piše ovo na stanici:

Tko je kiropraktičar ?

Kiropraktičar je zdravstveni djelatnik, koji je najbolje osposobljen za otklanjanje bilo kojeg problema vezanog uz živčani i mišićno-koštani sustav.

Kiropraktičar je stekao tu profesionalnost tijekom šest godina studija sa stažem, sa sveukupno 6500 sati predavanja i vježbi. Naučio je dijagnosticirati zdravstvene probleme uz pomoć rentgenskih snimaka, analizama labaratorijskih nalaza, te razgovorom s pacijentom.

Tako da pretpostavljam da je studirala kiropraktiku :)

a da, evo našla sam

pih, možda piše općenito :D
nema onog studirala tui i tu, radila tu i tu :D za nas, priprosti puk, da razumimo

Chloe
02.02.2005., 10:08
:D istina, istina...

ali, uvijek se moze pitati :)

nego... kako izgleda prvi tretman kod kiroprakticara? jel tko bio? (se mora skinuti do gaća? :D)

mislim, sve me zanima :D

vaci
02.02.2005., 10:17
Chloe kaže:
:D istina, istina...

ali, uvijek se moze pitati :)

nego... kako izgleda prvi tretman kod kiroprakticara? jel tko bio? (se mora skinuti do gaća? :D)

mislim, sve me zanima :D

ne gore samo skineš gornju majicu
ovisi ti od kirporaktičara do kirpraktičara
pogleda ti kračježnicu govori di šta nevalja namisti te pa izvuče pa namisti pa izvuče i tako :D

Chloe
02.02.2005., 10:46
znači skineš se do grudnjaka (ako si žensko?) :D

ma pitam jer sam išla kod fizijatra nedavno i morala se skinuti do pasa (znači, samo gaće) i to mi je uvijek nekak neugodno :)

ciganche
27.02.2007., 18:29
Ej ljudi, mama mi se prekjučer probudila s užasnim bolovima u vratu do ramena, ne može okrenuti glavom na tu stranu i to traje do danas! Pije tablete, a boli je baš u jednoj točki kad stisne to mjesto. Jel se ikome dogodilo i nakon koliko je prošlo? Jel bezazleno ili bi moglo biti nešto drugo?:confused: :rolleyes:

trebor
27.02.2007., 19:54
ne djeluje kao nešto posebno. malo masaže, koji voltaren, možda ovratnik dan, dva...trebali bi pomoći. Barem se meni tako čini.

ciganche
27.02.2007., 20:02
jel se i tebi događalo?

lonicera
28.02.2007., 12:33
pogledaj moj slučaj :

http://www.forum.hr/showthread.php?t=197750

...na kraju je dijagnoza : cervikobrahijalni sindrom,
i još ne prolazi...već deset dana.. danas idem na 7-mu fizikalnu terapiju...

amneka
09.03.2007., 11:10
probudila sam se ukočenog vrata.
još me sinoč nešto tu boluckalo, ali nisam obračala pažnju jer nije bila jaka bol.

boli ide od vrata (počinje negdje iza desnog uha) i spišta se do desne lopatice.
boli me kad pomičem desno rame, boli me dok sjedim, ležim... jedva tpikam...

nisam bila vježbala, nisam bila na propuhu, fakat ne mogu skužit što je uzrok.

namazala sam voltaren gel, malo je pomoglo, al' ne puno... pomozite mi!
Šta da radim? da mirujem ili da se pokušam lagano istezati?

LadyBlue
09.03.2007., 12:55
Ista stvar i kod mene zadnjih dana. Mislila sam da je u pitanju samo 'krivo spavanje', no izgleda da je ipak neki živac. Malo mi je bio odškrinut prozor a ja sam se valjda preznojila, pa otkrila i - to je to. Bolilo me čak malo i uho od toga (osim vrata, ramena, dijela leđa).
Trebaš se dobro utopliti i nikako pustiti da ti vrat i rame budu pothlađeni; ja evo i po stanu sa roza šalom paradiram, na poslu nahajcam radijator. I bolje mi je!
Pazi na hladnoću i propuh dok ti ne prođe sasvim, ugrij se, pij toplo. Ako se pogorša odi doktoru, zašto bi patila?
Pogotovo ako te jako boli!
Meni je ipak nakon 3 dana malo bolje, nadam se da će proći... :)

amneka
09.03.2007., 13:29
Ista stvar i kod mene zadnjih dana. Mislila sam da je u pitanju samo 'krivo spavanje', no izgleda da je ipak neki živac. Malo mi je bio odškrinut prozor a ja sam se valjda preznojila, pa otkrila i - to je to. Bolilo me čak malo i uho od toga (osim vrata, ramena, dijela leđa).
Trebaš se dobro utopliti i nikako pustiti da ti vrat i rame budu pothlađeni; ja evo i po stanu sa roza šalom paradiram, na poslu nahajcam radijator. I bolje mi je!
Pazi na hladnoću i propuh dok ti ne prođe sasvim, ugrij se, pij toplo. Ako se pogorša odi doktoru, zašto bi patila?
Pogotovo ako te jako boli!
Meni je ipak nakon 3 dana malo bolje, nadam se da će proći... :)

evo sad sam bila kod doktorica. dala mi je inekciju u guzu:rofl:
moram pit voltarene, myoflex (valjda se tako zvoe) i mazat voltaren rapid.
rekla mi je da mirujem.
nema mi druge.
a mrzim pit tablete, bilo koje! rekla mi je da će me ove malo uspavat. samo šta mene boli kad ležim pa ne zanam kako će to funkcionirat.
no, budem vidila!

normall
10.03.2007., 11:14
..moguće da je neuralgija okcipitalnog živca, oliti zatiljna neuralgija
ništa strašno, bol je neugodna ali će proći, samo bez istezanja i vježbanja.

amneka
10.03.2007., 12:25
..moguće da je neuralgija okcipitalnog živca, oliti zatiljna neuralgija
ništa strašno, bol je neugodna ali će proći, samo bez istezanja i vježbanja.

hvala. jutros je već bolje. boli na niti upola ko jučer. mirujem, mažem voltaren gel, prije savanja sam popila voltaren i myoflex, ne da mi previše pit jer morzim tablete pa samo popijem navečer da bolje spavam!

nadam se da će sutra bit još bolje:moli:

lilac
11.03.2007., 22:14
Najmanje pola kg krupne morske soli staviti u tavu i dobro zagrijati. Onda tu sol umotati u neku krpu i staviti na bolno mjesto (tj. netko drugi ti stavi dok ti ležiš).
I tako ležati s time na leđima dok se sol ne ohladi. Ja probala i ljudi moji, čudo!
Pazi da te sol ne sprži!

Ges
05.04.2007., 11:26
Trebam savijet: već više od pola godine uistinu patim od ukočenog vrata. Problem je što čim se ukoči, počne i glavobolja. nakon što se to desi ne pomaže mi niti masaža vrata Deep relief gelom, niti Voltaren forte.
Sad, otkrio sam da se zakoči samo jedan mišić u vratu koji se nalazi malo dublje prema vratnoj kičmi na 2/3 visine od ramena prema bazi glave. kad ga počnem masirati osjetim da je jako bolan i vrlo neugodan na dodir no definitivno masiranje od 15-20min uklanja sve probleme.
e sad, pošto znam što me točno muči, molio bih savijet kako to izliječiti. masiranje je riješenje za kad se ukočenje već desi, no meni treba neka vježba ili zahvat za jačanje tog dijela za potpuno izlječenje...

inače, što se tiče uzroka, oni su standardni: nepravilno sjednje (sjedim skoro pa 8h na poslu i teško je sjediti upravno toliko dugo) te često grbavljenje (imam 2m i teško je ne grbavit se pošto je recimo standardna visina štoka od vrata 197)

za izliječenje sam si kupio i odličan madrac i podnice za krevet i anatomski jastuk (Tempur). Nisam štedio, no nije nit pomoglo. Od jastuka se još više ukočim...

Septembar
05.04.2007., 12:30
Cuj mislim da i sam znas rjesenje- moras otici fizioterapeutu, da ti "namjesti" prstenove.
Ja isto imam kronicne probleme tog tipa, koje uspjevam odrzati zahvaljujuci masazi i raznim gelovima
I da pomaze ovakva stvarcica:

http://www.teknikmagasinet.se/nydb/db.pl?template_file=db_stor.html&artnr=370201

masazer sa UV i vibracijama :top:

Ges
05.04.2007., 13:16
Cuj mislim da i sam znas rjesenje- moras otici fizioterapeutu, da ti "namjesti" prstenove
kak se dolazi do fizioterapeuta? mi treba doktorica dat uputnicu za njega? se trebaju neki nalazi prije napravit? jel imaš kojeg za preporuku?

ja sam razmišljao da odem slikat vrat i onda da odem do onog kiropraktičara amerikanca, za kojeg ljudi kažu da čini čuda. e sad, moja mi je doktorica dala uputnicu za snimanje vrata (ali još nisam otišao jer sam želio još koje mišljenje) ali mi je rekla da mi nikako ne savjetuje kiropraktičara za vrat jer je to vrlo opasno (i to vjerujem)

u svakom slučaju, ovdje sam radi tog drugog mišljenja

Bovary
14.06.2007., 20:16
Lahor
probaj spavati na trbuhu
ili ako spavaš na leđima, onda na ravnom bez jastuka
navodno to pomaže

Haj, ja sam zapostavila ukočenost vrata i ramena koji su me godinama povremeno mučili i eto me sad sa vertebrogenes cervicalis sindromom.
Iskrivljeni vratni kralješci učinili su svoje i dotok krvi u mozak nije Bog zna kakav, pa su vrtoglavice i ogroman pritisak u glavi moja svakodnevica. Dobila sam tisuću savjeta od ortopeda, a jedan od njih je nikako ne spavati na trbuhu jer ne možeš glavu uroniti u jastuk već je okrećeš u stranu. Kad se mišići kod spavanja opuste taj nepravilan položaj ponovo opterećuje kralježnicu. Svi na plivanje!

cosanostra
15.06.2007., 00:15
heh, ajde kad si već digla temu staru 4 godine...:D
i meni se prije par mjeseci to dogoilo. probudio sam se i nisam mogo glavu uopće okrenut. to nije bila djelomična, nego potpuna ukočenost. išo sam odmah kod doktorice i dobio sam onaj ovratnik (zaboravio sam kak se zove :zubo: ).
nakon par dana mi je bilo bolje, al moram priznat da mjesec i pol nakon toga nisam mogao potpuno okrenut glavu u drugu stranu. tek nakon 2-3 mjeseca.

Bovary
15.06.2007., 15:08
Prosto sam je morala dignuti. Kako sam vec svima oko sebe dosadila sa žalopojkama, tražim, eto, nove žrtve, sve u nadi da će istresanjem duše, kojim čudom, ove vrtoglavice i bol u vratu nestati. I sad sjedim s ovim glupim ovratnikom, i nadam se...

ante dumbledore
15.06.2007., 17:17
kombinacije više stvari pomažu...za početak mininalno gibanje vratom taj dan u kombinaciji sa myoflex-om...ako za dan ne prođe idi dr nek ti da schantza i ev fizijatru upt ako je stvarno zajebano

lahor
15.06.2007., 22:04
Di ste iskopali moju staru temu iz 2003. godine :D ?

Uglavnom... kod ukočenog vrata lijepo na masažu i ultrazvuk kod fizioterapeuta, pomaže 100% :)

Sad imam više iskustva s tim stvarima :)

cosanostra
15.06.2007., 23:36
kombinacije više stvari pomažu...za početak mininalno gibanje vratom taj dan u kombinaciji sa myoflex-om...ako za dan ne prođe idi dr nek ti da schantza i ev fizijatru upt ako je stvarno zajebano

he,he...:D
minimalno gibanje i jest bilo, jer nisam doslovno mogo glavu pomaknut. :)
Myoflex+Schantz, tak je i bilo. Srećom je bilo preko ljeta, pa sam mogo mirno doma ležat. :D

Kontraktnik
16.06.2007., 12:03
Postoji li neka posebna dijagnoza za suženje krvnih sudova u vratu tj, cerebalnom (?) mozgu, koje izaziva bolove koji prestaju od jakih doza aspirina, i javljaju se ujutro ?

sretnodijete
17.06.2007., 17:27

Zbog čega?Imaš neka neg. iskustva s kiropraktikom?
Jer ja imam pozitivna,i to baš što se tiče vratne kralježnice.Od soc. doktorice sam za ukočeni vrat dobila Voltarene,i preporuku da nek me doma netko zmasira. I tako sam godinama mislila da se vrat normalno ne može okrenuti baš previše u stranu.Dok nisam otišla privatnom fizijatru koji se bavi kiropraktikom i koji me tak fino već pri prvom dolasku sredio(naravno da sam prije napravila rtg kralježnice,jer je dovoljno savjestan da neće nekog ići sređivati bez napravljenih pretraga) da sam pomislila:"Vau,pa kaj se vrat može toliko okrenuti u stranu!"

lahor
17.06.2007., 18:34
Manualne tehnike su ok, ovisi koje se primjene. Manipulacije su rijetko potrebne, običnu su nježnije tehnike dovoljne da se "otkoči" vrat. Osim toga, rtg nije garancija da neće doći do neželjenih pojava nakon manipulacije, pa tko voli...

đura
25.06.2007., 22:15
ima tko ovakav jastuk (http://www.quelle-international.com/hr/q3r/bazar/haushalt//m-73575/index.html) sa tim cilindrima unutra?
kako je spavati na tome? je tvrdi ili mekani?....

đura
25.06.2007., 22:25
ili ovakav (http://www.dormeo.com.hr/index2.asp?tn=product&pid=4118&c=352&t=&cid=) sa memory pjenom.

cosanostra
26.06.2007., 08:45
ja imam takav sličan, ali u zadnje vrijeme spavam bez jastuka.

Mish mali.
08.10.2007., 14:30
Znam da su postojale već ovakve teme, jer sam se dobro google-om poslužila...

No...nisam uspjela naći svoj problem.

Dakle, prije tjedan dana sam imala ukočen vrat. Tipičan primjer. Od jastuka, nepravilnog držanja i sjedenja, bla bla...i prošlo me. No jučer sam se jedva ustala iz kreveta koliko me bolilo. U lijevo i desno mogu okrenuti glavu normalno, bez jačih bolova, no dolje nikako ne mogu pogledati, jer odmah osjetim oštru bol, no ne mogu precizirati gdje. Od ovog vratnog mišića, preko ramena...Kao da imam neki teret na desnom ramenu i zateže me.

Mažem taj dio vrata deep heatom, sad sam došla iz vruće kupke, promijenih jastuk...no ne znam što još mogu napraviti? Osjećam da me popušta, ali opet je ta bol prisutna pri svakom naglom pokretu ili trzaju.

I što bi to moglo biti....Promjene na vratnoj kralježnici?

Ako bi mi netko mogao nešto detaljnije....:ne zna:

Mish mali.
08.10.2007., 18:12
Netko? :confused:

Maxum
08.10.2007., 18:22
to se meni dogodilo, samo kaj je meni vrat ostao ukocen u desno tak da je meni bilo koma...hodao sam ko debil okolo i vecinu vremena sam proveo u krevetu jer me zaboljelo cim sam malo pokusao ispravit glavu. mene je proslo uz masazu vrata i mazao sam sa nekom kremom polar ice. to mi se dogodilo preko noci poslije kupanja i zaspao sam uz otvoren prozor. nek ti neko vise puta dobro izmasira bolno mjesto i proci ce. mene je drzalo jedan dan, a drugi dan me vec manje boljelo i mogao sam ici u skolu

normall
08.10.2007., 22:01
vjerojatno neuralgija okcipitalnog živca. :mig:

ukucaj u google, imaš objašnjenja puno.

lahor
26.10.2007., 16:42
Ovako napamet je nemoguće reći što ti je točno, ali najvjerojatnije ništa strašno. U 95% slučajeva pomaže par masaža, eventualno tretman terapijskim ultrazvukom i lagano istezanje mišića vrata.

ksenija zg
26.10.2007., 20:39
Znam da su postojale već ovakve teme, jer sam se dobro google-om poslužila...

No...nisam uspjela naći svoj problem.

Dakle, prije tjedan dana sam imala ukočen vrat. Tipičan primjer. Od jastuka, nepravilnog držanja i sjedenja, bla bla...i prošlo me. No jučer sam se jedva ustala iz kreveta koliko me bolilo. U lijevo i desno mogu okrenuti glavu normalno, bez jačih bolova, no dolje nikako ne mogu pogledati, jer odmah osjetim oštru bol, no ne mogu precizirati gdje. Od ovog vratnog mišića, preko ramena...Kao da imam neki teret na desnom ramenu i zateže me.

Mažem taj dio vrata deep heatom, sad sam došla iz vruće kupke, promijenih jastuk...no ne znam što još mogu napraviti? Osjećam da me popušta, ali opet je ta bol prisutna pri svakom naglom pokretu ili trzaju.

I što bi to moglo biti....Promjene na vratnoj kralježnici?

Ako bi mi netko mogao nešto detaljnije....:ne zna:

Mislim da nije ništa strašno, popij Voltaren ili Brufen ako te jako boli i smeta.Utopli vrat i strpi se par dana, znam da je s tim gnjavaža, ali najvažnije je da će proći.Nema tu previše filozofije

lahor
26.10.2007., 23:41
Tablete će samo zgasiti požar, no nikako neće riješiti problem. Uzimanje tableta protiv bolova je zakopavanje glave u pijesak.

Piggy
27.10.2007., 23:25
Meni je dobar, ali stvarno dobar učinak imao Finalgon gel.

lahor
28.10.2007., 10:48
Uh, meni je frendica platila jednom tretman kod neke maserke, ta me na kraju namazala s tim i još mi rekla nek se ne tuširam. Imala sam osjećaj kao da mi je netko zapalio benzin na leđima, sva sam se preznojavala i trčala doma da legnem u kadu hladne vode. Sva koža mi se iziritirala i pocrvenila, strašno.

Za sličan, ali blaži učinak je meni dobar Deep Heat.

normall
28.10.2007., 10:54
mislim da kod autorice topica nije riječ o lakšoj ukočenosti već o zatiljnoj neuralgiji ili neuralgiji okcipitalisa kao što rekoh, jer simptomi upućuju na to.
to je pri pokretu strašna neizdrživa bol koju je teško opisati i nikakve kremice niti masaža ne pomažu, već odlazak liječniku OP, pa specijalistu :mig:

al, od kada je tema, već je autorica bolje i nema više boli.

Piggy
29.10.2007., 08:28
Uh, meni je frendica platila jednom tretman kod neke maserke, ta me na kraju namazala s tim i još mi rekla nek se ne tuširam. Imala sam osjećaj kao da mi je netko zapalio benzin na leđima, sva sam se preznojavala i trčala doma da legnem u kadu hladne vode. Sva koža mi se iziritirala i pocrvenila, strašno.

Za sličan, ali blaži učinak je meni dobar Deep Heat.

Ja sam isto imala osjećaj da ću se živa zapaliti, ali sam stisnula zube i pretrpila. Poslije mi bi super.

manzzini
29.10.2007., 09:27
meni je pomogla tigrova mast.

Jedna_Mala
03.07.2008., 10:58
Nadam se da se ne ponavlja ova tema, al ja ju nigdje nisam vidjela.

Imam grozne bolove u kralješnici i vratu... Već nekoliko dana bez prestanka. Jučer sam jedva zaspala kako me vrat bolio...
Jeli ovdje imao još netko takvih problema (sigurno jest) i kako ste ih rješili ili kako ih rješavate?

Ja sam malo pogledala po netu i našla nekakvi DVD sa vježbama za otklanjanje bolova u vratu i kralješnici pa ću to vjerojatno naručiti.

Znam, vjerojatno je to zbog manjka kretanja, ali nije da imam fakat ono sjedeći način života. Trčim kad stignem, plešem... sjedim samo kad učim, a zadnji tjedan učim što više jer me faks jebe...
Najžalosnije je što imam tek 19 godina. Al oduvijek sam osjetljiva, pa me nekak i ne čudi. I da, nek mi netko odgovori hoću li se jebat s tim do kraja života il postoji šansa da prođe? Jer imala sam već više ljudi iz okoline koje boli kralješnica od jutra do mraka već godinama...

gotovanka
04.07.2008., 07:38
:) bog. prosle jeseni sam bila u slicnoj situaciji kao i ti. izludjivala me je bol u kicmi a vrat mi se poceo kocit. ono.....svakim danom - sve gore i gore.
naravno, otisla sam kod liijecnika i trebala otic na fiz. terapiju. no cula sam za tecaj yoge i krenula. i.....umjesto da bol popusti ona se pojacala. al bila sam uporna i nakon mjesec dana postala sam drugi covjek.
vjezbala sam par mjeseci i odlicno se osjecala.prekinula sam zbog nekih drugih razloga al sad na jesen....opet cu se aktivirati.
ako si u prilici - probaj. meni je pomoglo.

Ivan M.
04.07.2008., 08:29
inače je terapija kod akutnih bolova u kičmi i vratu mirovanje..
ako nakon nekoliko dana ne prođe, onda kod fizijatra..
vježbanje i terapija se uključuju tek po dijagnozi, danas skoro svi ljudi boluju od kičme, ja sam isto počeo osjećat tegobe već sa 19 godina..

sofi
04.07.2008., 18:35
ja iamam iste probleme sa kicmom s tim da mi je dijagnoza protruzija diskova u vratnom dijelu... najgore mi je sto konstantno imam probadanje boli u predjelu prsa i ne mogu da disem normalno.... isla na terapije, masaze i nista nije pomoglo da kazem da je problem prestao. takodjer razmisljam o jogi......

Jedna_Mala
05.07.2008., 08:33
I ja ću na jogu :)
Trenutno ima onu besplatnu jogu, a od devetog mjeseca (kad ću imati više vremena) ću se upisati negdje. Čula sam da neki imaju dobra iskustva s bioenergičarima il tak nešto... Al bojim se da to previše košta. Možda jednom kad bude love... :(

Oh da, i moram doktoru, možda mi da kakvu dobru fizikalnu terapiju... Nemože bit naodmet.

pčelica-maja
13.08.2008., 08:26
već par puta mi se pojavio čudan osjećaj u vratu-ne znam definirat dal je bol, grč, zatezanje il nešto drugo..pojavi se na vratu pa se širi preko cijele glave, kad "počne" na zadnjem dijelu vrata "boli" me zadnji dio jezika, a kad "počne" na kojem drugom dijelu vrata.."boli" me cijela čeljust..kad prestane/popusti se još neko vrijeme osjeti "zatezanje"
prvi put kad se pojavilo mislila sam da sam nekak čudno, naglo okrenula vrat
..jel se kome to desilo il nešto slično?
..znam da bi trebala doktoru, al trenutno nisam doma

Bundevica
13.08.2008., 20:58
već par puta mi se pojavio čudan osjećaj u vratu-ne znam definirat dal je bol, grč, zatezanje il nešto drugo..pojavi se na vratu pa se širi preko cijele glave, kad "počne" na zadnjem dijelu vrata "boli" me zadnji dio jezika, a kad "počne" na kojem drugom dijelu vrata.."boli" me cijela čeljust..kad prestane/popusti se još neko vrijeme osjeti "zatezanje"
prvi put kad se pojavilo mislila sam da sam nekak čudno, naglo okrenula vrat
..jel se kome to desilo il nešto slično?
..znam da bi trebala doktoru, al trenutno nisam doma

Zvuči kao neuralgija, upala ili uklještenje živca. Ta "bol" ili čudan osjećaj jel to kao trnjenje ili tupa bol, oštra bol kao kad bole zubi?

Da li se to javlja nakon spavanja ili sjedenja u jednom položaju ili bilo kada?

pčelica-maja
14.08.2008., 09:27
zbog čega bi to nastajalo?
trnenje nije..a dal je tupa il oštra ne znam..ak se opet pojavi probat ću obratit pozornost
bilo kad se pojavi..

Gurevich
22.10.2008., 07:59
ima već 3 mjeseca da osjećam laganu bol u gornjem lijevom dijelu vrata, pojavi se ponekad.
nisam još bio na nikakvim pretragama.

što bi to moglo biti?

GiRL
22.10.2008., 16:05
Kakva je bol-probadajuća, jaka? Možda je od štitnjače, pogotovo ako se širi prema ključnoj kosti i stražnoj strani vrata.

ela
23.10.2008., 10:39
Možda je od kralježnice, ako predugo visiš za kompjutorom. Probaj s vježbama za kralježnicu.

Bongoura
02.01.2009., 08:22
boli me vrat po noci, tocnije, budi me ujutro.

bio sam kod kiroprakticara prije god dana (americki kiro) i 2 puta sam bio kod nje, a rekla je da trebam jos 2 puta doci (rekla je da imam zarotirani jedan kraljezak).
da li je u pravu ili me ona muljala?
isto tako mi je fizioterapeut rekao da bi trebao slikati vrat, dok mi je kiroprakticarka rekla da bi trebao slikati cijelu kicmu prije nego nastavim ozbiljnije da me tretira....

sto savjetujete?

Endimion17
02.01.2009., 17:19
zarotirani kralježak :lol::lol::lol:

daj bježi od te budale :rofl:

trebor
02.01.2009., 18:59
boli me vrat po noci, tocnije, budi me ujutro.

bio sam kod kiroprakticara prije god dana (americki kiro) i 2 puta sam bio kod nje, a rekla je da trebam jos 2 puta doci (rekla je da imam zarotirani jedan kraljezak).
da li je u pravu ili me ona muljala?
isto tako mi je fizioterapeut rekao da bi trebao slikati vrat, dok mi je kiroprakticarka rekla da bi trebao slikati cijelu kicmu prije nego nastavim ozbiljnije da me tretira....

sto savjetujete?
Da, ovo boldano je zbilja glup izraz....možda je nešto drugo mislila ili s nešto prečula?...
S druge strane, savjet da prije tretiranja kičme obavezno je slikaš...nije tipičan za lakrdijaše i sasvim je OK....hm...:ne zna:....ako je riječ o diplomiranom kiropraktičaru sa sveučilišnom diplomom možda mu treba dati još šanse....:kava:

Bongoura
03.01.2009., 10:42
ovako, skoro 80% sam siguran da je rekla nesto u tom stilu.
To je inace americki kiro u zg-u pored dzamije..
zenska je navodno dr. med. sa specijalizacijom iz kiropraktike (to kod njih navodno tako ide).

anita
22.05.2009., 21:20
Ako itko ima kakva saznanja, molim raspišite se jer ću poludit od neizvjesnosti.
Probudila sam se jutros uz bol u vratu koju osjećam pri gutanju (čak i sline) ili npr. pokušaju da jezik povučem unatrag ili pri zijevanju... Ne prestaje cijelog dana. Gdje točno? Kad na "dnu" prednje strane vrata napipate onu šupljinu točno iznad prsne kosti odnosno ispod Adamove jabučice kod muškaraca... e od tog mjesta oko 1 cm meni lijevo. Manje to osjetim kad pri gutanju sagnem glavu. Ako slučajno pokušam progutati malo veći (čitaj normalan) zalogaj, čini mi se kao da ga osjetim kako prolazi kroz jednjak.
I pritisak prstom na to mjeto me boli.
Sinoć mi nije bilo ništa, a jutros sam se probudila s tim. Što bi to moglo biti?

CosmaShiva
22.05.2009., 21:29
gnojna angina možda,imaš li krajnike?

anita
23.05.2009., 08:39
Imam krajnike, ali grlo, ždrijelo, nos... sve je ok. Nisam prehlađena. Zar krajnici bole tako nisko na vratu?

Termination
23.05.2009., 09:20
Može li se opipati ikakva oteklina? Imaš li problema sa štitnjačom? Želucem? Žgaravica? Najčešće se radi o refluksu želučane kiseline koja onda nagriza gornji dio jednjaka i ždrijela. Može se raditi i o divertikulima (lezijama) na jednjaku. Imaš li česte upale grla, sinusa ili krajnika?

Naveo sam samo do čega sve može biti. Ako problemi potraju morat ćeš posjetiti otorinolaringologa i gastroenterologa.

anita
23.05.2009., 13:12
Nšta se ne može opipati. Nedavno sam radila hormone štitnjače i to je ok, žgaravice nemam, ali imala sam prošle zime česte upale grla sve dok nisam popila penicilin. Valjda su bile streptokoke. Poslije tog penicilina je titar na streptokoke bio nizak, a grlo me od tada više ne muči. Kao posljedica tih upala zaostala je mala cistica koja me nije boljela ali nije imala što raditi na mojim lukovima pa ju je dr Klapan maknuo u tri sekunde. Sad si sve mislim da nije i dolje niže nešto takvo a ne može se vidjeti.
Samo da prođe vikend, odmah se ponovno naručujem akao to uopće spada u otorinu.

Termination
23.05.2009., 18:34
Nšta se ne može opipati. Nedavno sam radila hormone štitnjače i to je ok, žgaravice nemam, ali imala sam prošle zime česte upale grla sve dok nisam popila penicilin. Valjda su bile streptokoke. Poslije tog penicilina je titar na streptokoke bio nizak, a grlo me od tada više ne muči. Kao posljedica tih upala zaostala je mala cistica koja me nije boljela ali nije imala što raditi na mojim lukovima pa ju je dr Klapan maknuo u tri sekunde. Sad si sve mislim da nije i dolje niže nešto takvo a ne može se vidjeti.
Samo da prođe vikend, odmah se ponovno naručujem akao to uopće spada u otorinu.

Hmmmm. A najvjerojatnije neka lezija (oštećenje) na grlu ili jednjaku. Spada sigurno na ORL ili GEL. Vidi sa svojim liječnikom opće prakse

CER
19.06.2009., 20:33
Prelezala sam virusni meningitis prije 6 mjeseci,imala sa duplu viziju.nema je vise.Sada imam par dana unazad glavobolje i cudne bolove sa prednje strane vrata oko jabucice kao i bolove oko tjemena.prilikom izlaska iz automobila,2 puta,kada sam se uspravila osjecaj strasnog pritiska u oba uha.Moze li ovo biti samo od problema uvratu,disk?Od bolova u glavi povremeno osjecam mucninu.Iscrpljena sam.

emmaaa
28.06.2009., 19:40
kolegica mi ima bolove u vratu, na lijevoj prednjoj strani, bol osjeca na dodir i pri okretanju glave, a na dodir se osjeti i kao nekakva loptica.. sto bi to moglo biti?

coolinesay
18.09.2009., 12:44
Do nedavno sam osjećala nešto kao 'zatezanje' u vratu, ono mali pokret u lijevo i odmah bi se javila bol. To je nekako nestalo. Eto baš neki dan razmišljam si o tome i onak super sva sretna, opet morem vrtit glavu svih 180 stupnjeva. No, jučer sam napravila nekakav nagli pokret, ne sjećam se točno što, i sada me boli kada oću okrenut glavu udesno i zabacit glavu na ramena. Onak imam osjećaj kao da mi je disk malo u nepravilnom položaju ili tako nešto. Inače imam kvrgu koja pokazuje na klasičnu deformaciju kralježnice od krivog držanja, ali ta kvrga je mnogo niže mjesta gdje me boli vrat. Zanima me mogu li ovo kako izliječiti na svoju ruku, neki savjet jer ovo mi je naporno, zaboravim se, napravim pokret i vrat me luđački zaboli. Tablete ne kanim piti jer su mi bezveze. Pomoć molim :(

Piggy
18.09.2009., 19:09
Trk po uputnicu za posjetit fizijatra, da se nisi usudila igrati sa vratom! Neka te pregleda i pošalje na fizikalnu terapiju. Jeli te često boli glava? Baviš li se kakvom rekreacijom? Sviraš li možda neki asimetrični instrument? Osjećaš li trnjenje u ramenima? Imaš li vrtoglavicu kad napraviš laterofleskiju i/ili zabacivanje glave unazad?

coolinesay
18.09.2009., 19:24
pa prošli tjedan me boljela 2 dana za redom a nekad me zna toliko bolit (glava) da moram odspavat kako bi prošlo ali to povezujem sa jakom dioptrijom i konstantnim nošenjem leća. ne bavim se rekreacijom niti išta sviram, ne osjećam trnce u ramenima osim nekad u nozi onak kad sjedim u čudnom položaju, nemam vrtoglavicu kada zabacim glavu i ne znam što je laterofleksija :confused:
a po uputnicu ne bih trčala jer doktorica i ovak već misli da sam hipohondar

daso
18.09.2009., 22:38
vjerovatno ti se ukočio neki živac ili nešto tako...probaj s ibuprofenom kroz par dana i mirovanje vratom, bez naglih pokreta... promjeni jastuk na kojem spavaš u neki malo tvrđi i pjenasti tako da ti se oblikuje licu i vratu... i ako za par dana siptomi se ne povuku odi liječniku... i objasni mu sve... neće mislit da si hipohondar....

normall
18.09.2009., 22:46
a more bit i zatiljna neuralgija, oliti neuralgija okcipitalnog živca, mere bit svašta, pa je zato najbolje ić u dotura..e

Piggy
18.09.2009., 22:51
Laterofleksija ti je savijanje glave u stranu.
Odi kod doktora, ne zezaj se s tim....ja nisam išla kad je trebalo, pa mi nije baš dobro sad :(

Termination
18.09.2009., 23:05
kako neće bolit vrat kad stalno rješava matematiku, a o ostalom neću pričat jer me se ne tiče...

coolinesay
19.09.2009., 10:39
kako neće bolit vrat kad stalno rješava matematiku, a o ostalom neću pričat jer me se ne tiče...

huh? :confused:
nego ljudi, fala na odgovorima :D
evo odspavala sam i nema ni traga kočenju u vratu i boli
super, sada ne trebam ić doktorici hehe, jupi jej :cerek:
edit: zapravo ima, ali vrlo slabo, samo kada istežem vrat u desno :zubo:

mppet
05.10.2009., 12:05
U zadnje vrijeme me muči malo desni dio vrata. Pokušajte lijevom rukom doći do vrata, pa rukom pređite ispod desnog uha. E taj predio ispred i iza. Kao da je natečen onak malo, malo bolan, ali kad legnem na taj dio me ne boli. Ne pada mi na pamet što je to.Ali me steže pri pokretima ramena. Šta bi to moglo biti pitam vas.

vigilanty
08.10.2009., 22:21
Trebalo bi da liječnik to uživo pogleda, ovako je nedovoljno egzaktno. Najvjerojatnije je otečen limfni čvor. Ili eventualno problem sa sternokleidomastoidnim mišićem. Ako su i krajnici povećani, onda je vjerojatno limfni čvor.

mppet
09.10.2009., 15:20
Bila sam svoj doktor. Nisam koristila miša, masirala lagano oko vrata i nestalo Najv stres učinio svoje.

Darko7
20.12.2009., 10:58
Stvar pocela prije 4 dana,(bol u sredisnjem dijelu vrata),nisam se obazirao,mislio
proci ce,no stanje se pogorsalo,nisam se mogao micat.Otisao u HPM tamo su mi dali injekciju voltarena i poslali doma.Stvar se poravila bar tu vecer no onda je pocelo jos vise boljet,prosila(neznam anatomiju vrata tako da je to opis laika),no kao da me bole one tetive ili stvo vec sto povezuju vrat sa glavom.Na vecer ne mogu normalno stavit glavu na jastuk,bolovi uzasni.Sto da radim?
P.S
Pokretljivost normalna uz uzasnu bol

ema007
20.12.2009., 13:43
Šancov ovratnik bi trebao pomoći u ovoj akutnoj fazi, ali ga ne treba nositi više od 2 sata dnevno, i kombinacija fizikalne terapije, tensa i sl. Javi se fizijatru. Možeš vrat mazati gelom protiv bolova i otići na laganu masažu. Jesi li imao neki nagli trzaj vratom prije početka bolova?

Darko7
20.12.2009., 13:57
Šancov ovratnik bi trebao pomoći u ovoj akutnoj fazi, ali ga ne treba nositi više od 2 sata dnevno, i kombinacija fizikalne terapije, tensa i sl. Javi se fizijatru. Možeš vrat mazati gelom protiv bolova i otići na laganu masažu. Jesi li imao neki nagli trzaj vratom prije početka bolova?
Toga uvijek ima,no i cesto sjedim dugo ispred kompjutera.
Problem je sto se to prosirilo na cijeli vrat,a bol je kao da ti netko
pokusava iscupat glavu.Kad zelim dignut glavu,moram rukama
cvrsto stisnut te tetive(prepostavljam) da bi bol bila sto manja.

ema007
20.12.2009., 14:09
Ako je zbog ukočenosti radi dugog sjedenja, onda bi masaže mogle pomoći, kao i vježbe za vratnu kralježnicu, a ne škodi i mazati i masirati vrat gelom protiv bolova.

bla122
06.09.2010., 15:16
vrat me boli sta sad?

ZEKIJA DOLO
11.02.2011., 01:17
VEC NEKOLIKO GODINA PATIM OD TOG CUDNOG BOLA U VRATU.TO JE VISE KAO NAPAD,NIOTKUD SE POJAVI,TRAJE 2-5 min.I SAMO NESTANE.NA LIJEVOJ STRANI VRATA SE JEDNA ZILA UKOCI I BOL IZ VRATA UDARA U GLAVU TOLIKO SNAZNO DA NEKAD IZGUBIM SVIJEST(RIJETKO)PRETEZNO SAMO PADNEM JER MI SE SVO TIJELO ODUZME I JEZIK UTRNE.TAKO LEZIM NEKO VRIJEME JER ME JE STRAH SE POMACI.NEZNAM KAKAV JE OSJECAJ DOBITI MOZDANI UDAR AL SVAKI PUT POMISLIM TO JE TO.POCELO JE OD MOJE DESETE GODINE I JAKO RIJEDKO SE TO DESAVALO,U 3 MJESECA MOZDA JEDNOM,AL SAD SVAKI MJ.DOKTOR KAZE DA TO NIJE NISTA,ISKRENO NIJE ME NI PREGLEDAO.JA SE ISKRENO PLASIM SLJEDECEM NAPADU,NISAM KUKAVICA AL TU BOL TESKO PODNOSIM.

merdzo1
13.03.2011., 22:23
naime,nocas sam u polusnu otklonio glavu u stilu da zelim istegnut lijeve vratne misice...presjeklo me i probudilo...nemogu otkloiti glavu u desnu stranu,boli i kada klimam u slitu ''da-ne''..ako itko moze pomoci,bio bi zahvalan

prilika
14.03.2011., 11:07
Meni se dogodilo da sam kao zaležala jednu stranu vrata prije otprilike mjesec i pol. Bolio me vrat kada bi okrenula glavu na tu stranu. Namazala sam to bolno mjesto sa Deep relief gelom i već sutradan mi je prošla bol.

awesome43
24.04.2011., 12:02
Ovo mi je dijagnoza:
I.v. hondroza C5/C6 s ušiljenjem uncinantnih procesusa C6 obostrano.

Da li je od te dijagnoze moguća glavobolja i refleksija boli prema uhu?
Zahvaljujem :)

Miloshke
24.04.2011., 12:07
Jeste.

Schiphol
27.04.2011., 15:51
Jučer sam nekako naglo okrenula glavu i kao da mi je nešto puklo niz lijevu stranu vrata tako da me je zabolilo i iznad uha cijelom tom stranom ,danas me malo onako boli glava s te strane ,jer to istegnuće ili ?

peta25
28.06.2011., 19:05
neznam šta mi je ali vise nemogz funkcionirat eto traje 10 dana stalno imam mučninu i 0-24 podrigivanje i vrtnju koja me budi iz sna a uz to jaku bol u vratu i glavi vrat me onako jako zateže kao da me netko gura prema dole a glava obicn boli u straznjem djelu nekad u toku dana sastrane bila na hitnoj i svi krvn nalai ok ???? ovo je uzas samo lezim i umirem od boli ima ko kakav savjet?

femmelatin
28.06.2011., 20:25
Da. Uzmeš papire od hitne i s tim odeš do dr. opće prakse, ispričaš što te muči i on(a) te uputi dalje. Ako ti već oni s hitne nisu ništa rekli. Forum još nikoga nije izlječio, sad but true... ;)

Silvery
28.06.2011., 23:12
Ma koja hitna, odeš u dr odmah, nije se za zezat s takvim simptomima.

Geppetto
29.06.2011., 18:11
Za početak slikanje glave da se prvo otklone (ili potvrde) sumnje u najozbiljnije dijagnoze, a kasnije jedna po jedna pretraga dok se ne otkrije točan uzrok, jer tu se može raditi o puno stvari.
Samo mi nije jasno što toliko čekaš, ako misliš da se sve bolesti odmah odražavaju na krvnu sliku, onda se grdno varaš.

femmelatin
30.06.2011., 13:00
Samo letimičnim pogledom na tvoje postove u zadnje 3 godine (nisam čitala, ali vidim na kojim temama pišeš) uočila sam da te muči, ili sumnjaš na čitav niz bolesti za koje si obavila i čitav niz pretraga (od reumatoidnog artritisa, ulceroznog koliisa, lupusa, multiple skleroze, depresije itd.) tako da vjerujem da imaš sasvim dovoljno medicinske dokumentacije. Ako imaš problema, tvoj dr opće prakse ima sigurno svu evidenciju, otiđi tamo i vidite što se da napraviti.

_MK_
17.07.2011., 10:43
Imam problema s vratnim mišićima i trapezoidima. To je sve poprilično ukočeno, ponekad i do te mjere da ne mogu uho nasloniti na rame. Ako malo potegnem glavu u stranu (naravno, ako mi vrat nije kamen), sve kvrcka u tri krasne. Tenzijske glavobolje su mi pod normalno, vrtoglavice također. Onda je to začarani krug - čudno mi je u glavi, pa se dodatno iznerviram, pa mi je još lošije, pa popijem Persen i otkrmim nekoliko sati...

Trebam nekoga tko se stvarno kuži u sve to skupa, jer me fizijatri kod kojih sam bio - kako socijalni, tako i privatni - ne doživljavaju ozbiljno. Njima je UZV na trapezoide rješenje svih problema. Na pitanje o šancu (barem noću, jer spavam izgužvano k'o divljak), odgovor je "ne znam" :confused:

Zapravo još uvijek nisam siguran jesu li u priči i kakvi problemi s krvotokom iza jer ponekad imam pulsirajući šum u lijevom uhu, ali možda je i to posljedica ukočenih mišića i nečega što mi vuče na miogelozu lijevo na potiljku; UZV pred par godina je ukazao na blažu VBI, a rečeno je da je to zbog ukočenosti, pa mi je bilo blesavo raditi još i angiogram na svoju ruku, nakon što sam caltao za MRI mozga i cervikalne.

Ima li netko ideju kod koga da odem i što da uopće radim? Možda bi pomogle masaže? Ako da, gdje, jer nema šanse da vrat pustim pod ruke nekome s 20-dnevnim tečajem?

Sigurna
20.07.2011., 23:50
Imam problema s vratnim mišićima i trapezoidima. To je sve poprilično ukočeno, ponekad i do te mjere da ne mogu uho nasloniti na rame. Ako malo potegnem glavu u stranu (naravno, ako mi vrat nije kamen), sve kvrcka u tri krasne. Tenzijske glavobolje su mi pod normalno, vrtoglavice također. Onda je to začarani krug - čudno mi je u glavi, pa se dodatno iznerviram, pa mi je još lošije, pa popijem Persen i otkrmim nekoliko sati...

Trebam nekoga tko se stvarno kuži u sve to skupa, jer me fizijatri kod kojih sam bio - kako socijalni, tako i privatni - ne doživljavaju ozbiljno. Njima je UZV na trapezoide rješenje svih problema. Na pitanje o šancu (barem noću, jer spavam izgužvano k'o divljak), odgovor je "ne znam" :confused:

Zapravo još uvijek nisam siguran jesu li u priči i kakvi problemi s krvotokom iza jer ponekad imam pulsirajući šum u lijevom uhu, ali možda je i to posljedica ukočenih mišića i nečega što mi vuče na miogelozu lijevo na potiljku; UZV pred par godina je ukazao na blažu VBI, a rečeno je da je to zbog ukočenosti, pa mi je bilo blesavo raditi još i angiogram na svoju ruku, nakon što sam caltao za MRI mozga i cervikalne.

Ima li netko ideju kod koga da odem i što da uopće radim? Možda bi pomogle masaže? Ako da, gdje, jer nema šanse da vrat pustim pod ruke nekome s 20-dnevnim tečajem?

Uh, znam kako ti je....i sama imam istih problema....ali ja sam prošla i EMNG i RTG i color doppler i sad idem i na MR....A nitko ti nije spominjao cervikobrahijalni ili neke druge probleme s vratnom kralježnicom? Jer ti samo spominješ mišiće.

_MK_
21.07.2011., 08:12
Nalazi su uglavnom okej, blaža alordoza, neke naznake spondilofitoze i još neke gluposti tipa blaža VBI. Mislim da samo trebam masaže.

Sigurna
21.07.2011., 19:49
Nalazi su uglavnom okej, blaža alordoza, neke naznake spondilofitoze i još neke gluposti tipa blaža VBI. Mislim da samo trebam masaže.

Meni je moja fizijatar dala 5 dana masaže po 10 minuta, u sklopu fizikalne terapije. A onda rekla: eh, dalje si plaćajte sami. Baš lijepo od nje, jel :bljak:

E sad, kad su me tamo masirali - meni je to bilo preslabo, ono, ko da me ljubavnik malo gladi po vratu i leđima :rofl:. A 1x samo poslije sam išla u salon i sve me boljelo drugi dan.

ne znam kaj od toga je normalno. Pretpostavljam da fizioterapeut zna bolje od tamo neke sa tečajem, ali opet...:ne zna:

Sad se spremam u jedan kozmetički studio koji je specijaliziran i za nekakve treninge za mršavljenje, kaj ja znam....uglavnom, navodno tamo rade i fizioterapeuti, oni masiraju....pa ćemo vidjeti. Ali to si ionak ne mogu priuštiti koliko bi trebalo. Ma, često je biti pametan. Proguglaj malo, u Zg-u ćeš prije naći ovakvu vrstu salona sa fizioterapeutima nego što sam ja tražila jedan jedini u Vž-u. Samo pazi da ne odeš u onaj....gdje su bile naše estradne zvijezde na "masažama", hahaha!

Inače, cijena, kod mene barem, je između 50 i 80kn za pola sata masaže leđa.

I još nešto: toliko vremena provedenim za kompom je smrt za naše vratove, moramo se odučiti od toga.

Selena:)
26.07.2011., 10:46
Ne znam da li postoji ova tema,ali ja imam 16 godina i previše sam osjetljiva na vrat,nitko me ne smije ni dotaknuti na tom području,i boli me ako me netko npr. iz zafrkanciej stavi ruke oko vrata,također mogu kako da kažem pucati vratom,te me boli,posebno gornji dio.koje je vaše mišljenje o tome?

kikiri
09.08.2011., 20:41
Evo imam problem s ukocenoscu vrata vec mi je šesti dan ukocen ali ne totalno da ga nemogu pomaknut. Mazao sam s kremama Delon gel, Deep relife, konjski balzam i pio brufen 400 mg. Ništa mi ne pomaze, također sam promjenio jastuk i ležeci polozaj sve... i opet boli.. bilo tko kakav savijet ili slicno?

kikiri
09.08.2011., 20:53
Meni se dogodilo da sam kao zaležala jednu stranu vrata prije otprilike mjesec i pol. Bolio me vrat kada bi okrenula glavu na tu stranu. Namazala sam to bolno mjesto sa Deep relief gelom i već sutradan mi je prošla bol.

Da je bar tako meni... meni nista ne pomaze..ja mogu sve sa vratom nije mi ukocen to nije prava rijec jednostavno boli kao kad se udaris rukom negdje i imas masnicu pa svaki put kad taknes te boli. a mene tako boli stalno :O

BlueWhale
10.08.2011., 13:22
Evo imam problem s ukocenoscu vrata vec mi je šesti dan ukocen ali ne totalno da ga nemogu pomaknut. Mazao sam s kremama Delon gel, Deep relife, konjski balzam i pio brufen 400 mg. Ništa mi ne pomaze, također sam promjenio jastuk i ležeci polozaj sve... i opet boli.. bilo tko kakav savijet ili slicno?

Možeš dalje nastavit s Brufenom, možeš kombinirat s Deep felife-om i uzmi Normabel od 5mg prije spavanja i možeš jedan tokom dana Normabel dobro opušta vrtanu muskulaturu i daje se kad je ukočen vrat i sl. U biti, odi kod dr. opće prakse, ona bi ti trebala reći isto otprilike. Probaj nekoliko dana provoditi terapiju pa ako ne pomogne onda opet odi do dr.

lefleur-
26.12.2011., 17:02
Vec duze vrijeme me ovo muci, a stalno sam mislila da ce eto, proci samo od sebe.
Moj problem je ukocenost vrata, prvo je to bilo od treme, nelagode, vrat bi mi se toliko ukocio da ne bi mogla pogledati lijevo niti desno, ne bi cak mogla uzeti salicu kave i popiti :( sada nije vise toliki problem ta ukocenost koliko povremeni trzaji vrata dok sjedim, pisem, ne znam ni sama kako bi to opisala, ali uglavnom me dosta sputava, i uvijek se osjecam dok sjedim u busu da netko bude primjetio, dosta mi snizava samopouzdanje i osjecaj slobode koji sam prije imala.
Cak se dogodi i dok najobicnije sjedim na predavanju. Je li itko imao ikakav slican problem?:ne zna:
Hvala:)

El Gato Félix
27.12.2011., 17:05
Poštovana,

Tegobe koje ste opisali mogle bi upućivati na neki oblik diskinezije. Diskinezija označava nevoljne pokrete, a oni se mogu ponavljati. S obzirom da ste imali i ukočenost vrata, jedan od oblika takvih poremećaja koji bi mogao doći u obzir jest i spastični tortikolis - stanje koje je obilježeno nevoljnim bolnim grčevima mišića vrata.

Iznimno je važno da se u svezi svojeg problema obratite obiteljskom liječniku koji će Vas pregledati i razmotriti je li potrebno uputiti Vas neurologu radi daljnje obrade.

Lijepi pozdrav. :)

lefleur-
28.12.2011., 14:25
Hvala na savjetu :) pronašla sam se u vašem upisu koliko toliko, osim onoga o bolnim grčevima u vratu, toga nema, meni se vrat ukoči ali ne osjećam ja nikakvu bol, prije je to bila više stvar treme, javnih nastupa, odgovaranja pred profesorima, tek sam nedavno primjetila to povremeno trzanje vrata.

El Gato Félix
28.12.2011., 14:35
U svakom slučaju, bez obzira na to radilo se ili ne o spastičnom tortikolisu ili nekoj drugoj diskineziji, otiđite što prije do svojeg obiteljskog liječnika radi daljnje obrade jer moguća neurološka podloga Vaših tegoba.

nerach
25.02.2012., 11:44
Pozdrav svima!

Jučer sam bila u vožnji biciklom koja je trajala sat i pol, bio je lijep i sunčan dan, toplo, ali sam se svejedno obukla da me ne propuše. Vožnja je bila ugodna i nisam zaštitila vrat. Sinoć kad sam legla u krevet pri udisajima sam osjetila snažnu bol odmah na sredini ispod vrata, a iznad prsa. Pri gutanju me bolilo tako da sam cijelu noć bila u polusnu.

Jutros mi je bolje, mogu udahnuti skroz i pri tome me samo malo zaboli. Pri gutanju je bol također manja. Dio ispod jabučice te iznad kosti me na dodir boli. Ne znam jesu li u pitanju krajnici, da mi nije natečena štitnjača ili će me pak infarkt??? :503:

Možda je sve to zato jer sam se nadihala hladnog zraka i vjetar mi propuhao vrat budući da sam dosta brzo vozila. Svejedno me brine da nije što gore jer je sinoć bol bila užasna. :ne zna:

Molim vas, ako bi netko prema opisanom mogao reći svoje mišljenje.
Hvala! :)

nerach
25.02.2012., 12:56
Itko? :confused: Molim vas!

Malo sam guglala i svi simptomi upućuju na štitnjaču. Možda je sve ipak zbog toga što me propuhalo te udisanja zraka. Ali, s druge strane, zrak nije bio toliko hladan. Mogu li se uopće ovi simptomi javiti kad ti propuše vrat i kad si ne nadisao hladnog zraka?

Lion27
12.04.2012., 11:59
Danas sam u teretani dizao uteg iza vrata i osjetio naglu bol i sad ne mogu pomaknut glavu u desno ,uzasno me boli, mogu pomaknut lijevo ,dole ,malo gore ali desno nista..osjecam uzasnu bol iza uha malo dole.. e sad da li da idem odma na slikanje ili da pricekam do sutra, jel moguce da je nesto puklo ili sam mozda samo istegnuo?hvala

Lozimka
09.07.2012., 22:32
Pretražila sam prve dvije stranice. Nisam našla ništa o vratu.

Prije dva tjedna sam čudno savinula vrat kada sam legla spavati. Ispravila sam vrat, ali sam pritom osjetila neki lagani "krc". Inače spavam na trbuhu.
Od tada me stalno boli vrat kada pomaknem glavu u jedan određen položaj.
Bol se osjeti i kada glavu zabacim unazad (pogled prema stropu) i pokušam ju vratiti u normalan položaj.
Kao da se preko noći malo smiri, ali navečer (evo sada) je pravi užas.
Ne boli jako već je to neka tupa bol/napetost kao da kralježak nije na svojem mjestu. Smeta me.

Pokušala sam razgibati vrat (okretanjem glave lijevo-desno i sl.), ali ne pomaže.
Nešto se unutra "pomaknulo", a ja ne znam što.

Molim savjete. Ići ću doktorici ako se pogorša i ako ne prođe samo od sebe.

Umjetnik01
06.01.2013., 00:30
Lijepi pozdrav svima,
Možda ne postavljam pitanje na najboljem mjestu, ali svejedno ću objasnit situaciju.

Prije otprilike godinu dana počeo sam osjećati bol isključivo u jednoj točci (malo desno gore iznad adamove jabučice). Bol se javlja uglavnom na dodir i prilikom izražavanja višim tonom. U zadnja 2-3 mjeseca se bol proširila i na desnu stranu vrata (ispod uha, u području zatiljka, i one glavne žile karotide). Bol se javlja uglavnom ujutro nakon spavanja i pri kretnjama glave udesno tokom dana. Obavio sam ultrazvuk abdomena i vrata - nalazi su uredni. Krvni nalazi su isto uredni osim blago povišenog kolesterola. Bio sam i na scintigrafiji štitnjače - slika uredna. Ne patim od kašlja, nemam problema sa gutanjem i disanjem, nemam nikakve kvržice na vratu i limfni čvorovi mi nisu natečeni. Jedino još nisam bio kod ORL.

Da li uzrok mojim tegobama može biti neodgovarajući položaj prilikom spavanja (jer spavam uglavnom na trbuhu) ili u radnom vremenu (sjedenje 8 h dnevno), stres, refluks, ili bi moglo biti posrijedi nešto drugo?

Ako netko ima iskustva sa sličnim tegobama volio bih da se izjasni,
Hvala, pozdrav

renifil
29.01.2013., 14:11
HELP!!!Nadam se da netko bar nesto mi moze pomoci,vrat me boli,2 tjedan danas..sve je pocelo nakon povratka s putovanja,voznja je trajala skoro 9 sata,ja prespavala pola u auto,mozete zamisliti,bol je popustila,neki dan boli,neki ne,danas bas boli,sto mi je ciniti:503::503::503:Pocinje me nervirati,stalno glavu okrecem da ga razgibavam,pijem tu i tamo ibuprofen,mazem konjski mast,ali sve je trenutno,pa se bol opet javi:ne zna::ne zna:

Mr Determined
31.01.2013., 21:56
Pomagajte.Jedino sta vam mogu rec je da sam se uznojia,puvalo i da sad je vrat skroz nadesno.Za sustra ujutro moram bit zdrav!

body halleck
31.01.2013., 23:52
HELP!!!Nadam se da netko bar nesto mi moze pomoci,vrat me boli,2 tjedan danas..sve je pocelo nakon povratka s putovanja,voznja je trajala skoro 9 sata,ja prespavala pola u auto,mozete zamisliti,bol je popustila,neki dan boli,neki ne,danas bas boli,sto mi je ciniti:503::503::503:Pocinje me nervirati,stalno glavu okrecem da ga razgibavam,pijem tu i tamo ibuprofen,mazem konjski mast,ali sve je trenutno,pa se bol opet javi:ne zna::ne zna:

Za početak-odi liječniku kako bi se utvrdilo radi li se o nekom ozbiljnijem poremećaju, ili će biti dovoljna kvalitetna med.masaža kroz 5-10 dana uz obaveznu aplikaciju lokalnih analgetika (Luboreta tijekom same masaže utrljavati,FastumGel ili DicloDuo Spray nakon masaže-dakako, ako ne postoji kontraindikacija za navedene). Postoji objektivna vjerojatnost, kako tu ibuprofen u obliku tbl. neće biti efikasan previše. Konjska mast-za opisano baš i nisam uvjeren kako može biti od pomoći.

renifil
04.02.2013., 07:32
Za početak-odi liječniku kako bi se utvrdilo radi li se o nekom ozbiljnijem poremećaju, ili će biti dovoljna kvalitetna med.masaža kroz 5-10 dana uz obaveznu aplikaciju lokalnih analgetika (Luboreta tijekom same masaže utrljavati,FastumGel ili DicloDuo Spray nakon masaže-dakako, ako ne postoji kontraindikacija za navedene). Postoji objektivna vjerojatnost, kako tu ibuprofen u obliku tbl. neće biti efikasan previše. Konjska mast-za opisano baš i nisam uvjeren kako može biti od pomoći.
Hvala ti puno na savjetu,DucloDuo pijem tablete,malo je popustio,ali i dalje boli...kako vidim ne gine mi cekanje kod doktora:ne zna:

Neyaa
18.03.2013., 13:46
Ovako, prije dan kad sam ustao, malo me je nešto vrat bolio.. Pomislio sam odma da sam loše spavao, pošto kad sam se probudio jastuk je bio uz zid.. pa ono bio sam u malo neprirodnom položaju, pogotovo što se vrata tiče.. I danas kad sam ustao.. malo jače me boli.. Ništa sad da mi ono smeta, al' boli.. i boli kad diram.. isto ko da je nateklo, golim okom se još ne vidi, al' kad se opipa malo mi je natekla lijeva strana..

Da li je to od tog lošeg položaja.. Ili ? Da li je neko imao slično iskustvo.. I da li trebam prvo malo sačekati, (dan-dva) pa onda otići ljekaru.. Pošto ne volim da idem tamo.. :D

Hvala unaprijed!

EDIT: Nedavno sam bio bolestan.. Prvo sam imao blagu temperaturu pa je prošla, onda sam imao problem sa grlom, jedva sam gutao pa je i to prošlo.. A onda me je zaboljelo uho, a to je prošlo za dan.. Sve se desilo u nekih 15 dana.. Sad je okej.. Samo me malo strah ovog xD..

(Možda može biti kako sam sad trenutno oslabio radi prošle bolesti, pa se sada organizam kao brani ili šta... )

body halleck
18.03.2013., 16:07
Ovako, prije dan kad sam ustao, malo me je nešto vrat bolio.. Pomislio sam odma da sam loše spavao, pošto kad sam se probudio jastuk je bio uz zid.. pa ono bio sam u malo neprirodnom položaju, pogotovo što se vrata tiče.. I danas kad sam ustao.. malo jače me boli.. Ništa sad da mi ono smeta, al' boli.. i boli kad diram.. isto ko da je nateklo, golim okom se još ne vidi, al' kad se opipa malo mi je natekla lijeva strana..

Da li je to od tog lošeg položaja.. Ili ? Da li je neko imao slično iskustvo.. I da li trebam prvo malo sačekati, (dan-dva) pa onda otići ljekaru.. Pošto ne volim da idem tamo.. :D

Hvala unaprijed!

EDIT: Nedavno sam bio bolestan.. Prvo sam imao blagu temperaturu pa je prošla, onda sam imao problem sa grlom, jedva sam gutao pa je i to prošlo.. A onda me je zaboljelo uho, a to je prošlo za dan.. Sve se desilo u nekih 15 dana.. Sad je okej.. Samo me malo strah ovog xD..

(Možda može biti kako sam sad trenutno oslabio radi prošle bolesti, pa se sada organizam kao brani ili šta... )

Postoji mogućnost kako su tvoje tegobe dobroćudne i uistinu posljedica nepravilnog položaja tijekom spavanja. Isto tako, ne može se sa sigurnošću isključiti kako je ta bol povezana sa preboljelom grlo&uhoboljom, niti kako se možda radi o nekakvom zasebnom, novonastalom problemu.
Koje uho te boljelo, lijevo, ili desno?
Ovo podcrtano-apsolutno te razumijem ni ja baš ne volim uvijek kad se moram družiti sa liječnicima :cerek:
No, ima smisla konzultirati svog liječnika u dogledno vrijeme, kako bi se na vrijeme počelo sa liječenjem, ako za to postoji potreba- realna je opcija kako će biti dostatna lokalna terapija (gelovi,kreme, sprejevi...)+med.masaža, no, potrebno je isključiti nekakvu ozbiljniju situaciju-mirnije ćeš spavati u svakom pogledu.
Ako bi se stanje značajnije pogoršavalo, uvijek imaš hitnu :mig:

vrat
07.04.2013., 20:48
Prije 2 godine su mi se javili prvi "simptomi" misicnog torticolisa, koji se jos prevodi kao "krivi vrat".Poceli su blagi bolovi u vratu koji su se vremenom poceli pretvarati u grceve lijevog vratnog misica. Moram napomenuti da sam u tom periodu isao kod mnogih doktora, fiziotarapeuta, neurohirurga, kiroprakticara, od svega toga uspjeli su samo dijagnosticirati da se radi o spazmu vratnog misica-torticollis. Koristio sam i mnoge tzv."prirodne lijekove" ali bez uspjeha. Znaci problem je sto ne mogu drzati vrat "pravo", grcevi lijevog vratnog misica povlace vrat lijevo tako da s naporom moram drzati glavu u pravilnom polozaju. U ove protekle 2 godine stanje se nije znacajno poboljsalo, molio bih sve one koji imaju nekog kvalitetnog doktora, neku informaciju ili slicno iskustvo da jave na hkcnova@gmail.com

body halleck
07.04.2013., 23:08
Ako sam dobro shvatio, ti pišeš o spastičnom tortikolisu. Ako sam krivo shvatio, ignoriraj moj post.
Odi nekom ozbiljnijem neurologu na pregled za početak, event. fizijatru.
Ako su iscrpljene neinvazivne metode liječenja kao što su fiz.th+ciljana tjelovježba pod nadzorom adekvatno educirane osobe, med.masaža uz aplikaciju analgetskih pripravaka (evidence-based medicine, isključivo), postoji mogućnost liječenja spastičnog tortikolisa i botoxom i često zna biti vrlo efikasna.
Nisi naveo zbog čega su se pojavile navedene tegobe.
1.Spontano?
2.Sedentarni posao i nedovoljna, ili neprimjerena fizička aktivnost (hrvanje,MMA,jiujitsu...)?
3.Trauma vratne kralježnice/glave (npr.prometna nesreća i sl.)?
4.Dosadašnje bolesti?
5.Hereditet?
6.Rezultati prethodno učinjenih pretraga?
7.Dosadašnja/aktualna terapija?

vrat
08.04.2013., 13:07
Bio sam kod vise neurologa, neuropsihijatra posjecujem vec duze, fizioterapeut, razni alternativni doktori, ali nitko mi jos niej pomogao. Glava mi jos bjezi ulijevo...cuo sam za botox da je dobar, ali i da može štetiti te da ima odredjeno vrijeme djelovanja. Sve ovo nastalo mi je spontano (zapravo uz puno stresa u zivotu).