PDA

View Full Version : Biti ljubavnica... Čemu???

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Legion
06.08.2010., 13:09
ja ovako razmišljam..
ima tipova kojima je preljub HOBi...doslovno hobi..
a ima i slučajeva..sretnu se dvoje očima, zaiskri strast i što onda? jedanput se živi..

Hm, pa nek mi onda neko kaže da samo muškarci razmišljaju sa onom stvari :zubo:... vratimo se na početak, imam pre zgodnu i pre dragu kolegicu, među nama iskre frcaju na sve strane... stalno neke dvosmislene fore ili forice... čak sam čuo da se po formi priča da mi imamo "nešto"... hm, imali bi definitivno "svašta" :D da je slobodna ali nije, udana je i samim tim sam postavio zid kojeg ne mislim prelaziti, da nije... jebi ga. Da je baba muško zvala bi se duško :D

paullaa
06.08.2010., 13:11
Ja bih još nadodala....nositi se s tim do kraja života. Živjeti s tim, ustajati s tim, lijegati s tim, posebno ako shvatiš da si pogriješio, a još posebnije ako ti se pruža druga šansa.
A s nemogućnošću nošenja s tim....da, i raspad veze, gubitak osobe za koju shvatiš da ste mogli zajedno daleko...da nije bilo toga!

Onaj tko emocionalno i mentalno nije "zreo" za preljub bolje nego da se ne upušta u to...

Nica
06.08.2010., 13:14
ja ovako razmišljam..
ima tipova kojima je preljub HOBi...doslovno hobi..
a ima i slučajeva..sretnu se dvoje očima, zaiskri strast i što onda? jedanput se živi..

I u tom jednom životu treba se nositi sa posljedicama svojih postupaka.

Elena!
06.08.2010., 13:21
Onaj tko emocionalno i mentalno nije "zreo" za preljub bolje nego da se ne upušta u to...

To i ja sad kažem!!! Ulaziti u nešto što je veće od tebe samog....bol i razočarenje nad samim sobom!
Samo što kad je greška već počinjena, a vidiš da nisi bio za to?

Koliko samo mogućih situacija u životu postoji, zar ne???

paullaa
06.08.2010., 13:28
To i ja sad kažem!!! Ulaziti u nešto što je veće od tebe samog....bol i razočarenje nad samim sobom!
Samo što kad je greška već počinjena, a vidiš da nisi bio za to?

Koliko samo mogućih situacija u životu postoji, zar ne???

zašto uvijek ispadne da je preljub greška?
pod pretpostavkom da uletiš tako, gdje piše da mora biti razvod, da mora "procuriti van", zašto "TO" ne može biti samo za vas dvoje? ako je zid, moraš znati preskočiti zid a da ne ogrebeš koljeno ili ne slomiš ruku ili nogu?

Bamby007
06.08.2010., 13:31
ja osuđujem ljude kojima je preljub hobi. pozdravljam preljub koji ne drži drugog partnera u zamci braka bez sexa.

kod tebe je to tako lako,imaš samo dvije opcije,a život(bla,bla) ih nudi još.:mig:
Pa i to je već prevara..kaže moj muž..i takve frckave iskre i dvosmislene fore..

a jel ti pišeš što tvoj muž misli ili ti?i ako je tako pitaj ga može li se bar sanjati netko potencijalni,a da nitko ne zna ;)

Jer u Bibliji piše,to znam,jer sam bila tad na satu:D,da je prevara već i sama bilo kakva pomisao i primisao na drugu osobu,ako si u braku.
Treban li osliptit i oglušiti onda?:D
Puf,da prestanemo disati?:D

paullaa
06.08.2010., 13:34
kod tebe je to tako lako,imaš samo dvije opcije,a život(bla,bla) ih nudi još.:mig:

ako ti je lako, onda znaš što uzeti iz života .kako uzeti i čemu uzeti..:kava:

Nica
06.08.2010., 13:35
Preljub je greška jer činiš iza leđa nekome nešto što znaš da ne smiješ. Da smiješ, ne bi bilo skrivanja, laganja, obmanjivanja.... I ne bi se zvao preljub.

pod pretpostavkom da uletiš tako, gdje piše da mora biti razvod, da mora "procuriti van", zašto "TO" ne može biti samo za vas dvoje? ako je zid, moraš znati preskočiti zid a da ne ogrebeš koljeno ili ne slomiš ruku ili nogu?
Ne moraš se ozlijediti, ali treba biti svjestan da se možeš ozlijediti i da vjerojatno hoćeš.

Bamby007
06.08.2010., 13:37
ako ti je lako, onda znaš što uzeti iz života .kako uzeti i čemu uzeti..:kava:

Znam što ne uzeti.:mig:
Pišem općenito.

paullaa
06.08.2010., 13:37
Preljub je greška jer činiš iza leđa nekome nešto što znaš da ne smiješ. Da smiješ, ne bi bilo skrivanja, laganja, obmanjivanja.... I ne bi se zvao preljub.

Ne moraš se ozlijediti, ali treba biti svjestan da se možeš ozlijediti i da vjerojatno hoćeš.

A i ne moraš. Gdje piše da moraš biti povrijeđen. To samo zločesti žele.

Legion
06.08.2010., 13:44
Istini za volju "kaj ne znaš ne boli" i ako afera/aferica nema utjecaja ili barem nikakvog bitnog utjecaja na brak i bračne odnose... ali ne vidim kako neka npr. dugogodišnja ljubavnička veza nebi imala velikog utjecaja na brak... a i kako se ljudima naprosto da živjeti u laži i muljanju jer laganje i muljanje crpi energiju :(

Nica
06.08.2010., 13:46
A i ne moraš. Gdje piše da moraš biti povrijeđen. To samo zločesti žele.

Tko kaže da moraš biti povrijeđen/a? :confused:
Rekla sam da postoji rizik, vjerojatnost, da se sazna, a ne da će se a priori saznati.

paullaa
06.08.2010., 13:51

Tko kaže da moraš biti povrijeđen/a? :confused:
Rekla sam da postoji rizik, vjerojatnost, da se sazna, a ne da će se a priori saznati.

ja znam kad prelazim cestu da moram dobro pogledati ,makar bila na zebri i bio semafor, da me netko ne pregazi, tako da mi je velika vjerovatnost da ću biti živa i zdrava.

Nica
06.08.2010., 13:52
Istini za volju "kaj ne znaš ne boli" i ako afera/aferica nema utjecaja ili barem nikakvog bitnog utjecaja na brak i bračne odnose... ali ne vidim kako neka npr. dugogodišnja ljubavnička veza nebi imala velikog utjecaja na brak... a i kako se ljudima naprosto da živjeti u laži i muljanju jer laganje i muljanje crpi energiju :(

Imala bi utjecaj, naravno. Samo zavisi kakav.
Zamisli situaciju u kojoj je netko u braku već rutinski. Pa tu nema ni razgovora, uglavnom su mrzovoljni i općeniti, susretnu se na obrocima i to je to.
A zatim jedno pronađe nekoga. I promijeni se na način da sada pjevuši po stanu, nasmije se kada nešto prevrne umjesto da opsuje, kupi si novi komad odjeće i vidiš je/ga u boljem izdanju. Jednostavno je osoba zadovoljnija, sretnija i zrači time što na neki način vaš učmali suživot čini ugodnijim.

A ti ne znaš zbog čega, promijene su male, ali bitne. Može biti tisuću razloga. I ne mora među vama sada biti velikih promijena, brak vam ostaje rutina, ali nije više tako siva i tmurna.

Naravno, i to ima drugu stranu. Ali ona je opširna. :D

paullaa
06.08.2010., 13:53
Imala bi utjecaj, naravno. Samo zavisi kakav.
Zamisli situaciju u kojoj je netko u braku već rutinski. Pa tu nema ni razgovora, uglavnom su mrzovoljni i općeniti, susretnu se na obrocima i to je to.
A zatim jedno pronađe nekoga. I promijeni se na način da sada pjevuši po stanu, nasmije se kada nešto prevrne umjesto da opsuje, kupi si novi komad odjeće i vidiš je/ga u boljem izdanju. Jednostavno je osoba zadovoljnija, sretnija i zrači time što na neki način vaš učmali suživot čini ugodnijim.

A ti ne znaš zbog čega, promijene su male, ali bitne. Može biti tisuću razloga. I ne mora među vama sada biti velikih promijena, brak vam ostaje rutina, ali nije više tako siva i tmurna.

Naravno, i to ima drugu stranu. Ali ona je opširna. :D

U kojem je to filmu bilo?
Draga moja, pametna osoba preljub ostavi ispred ulazni vrata svoga doma.

Nica
06.08.2010., 13:55
ja znam kad prelazim cestu da moram dobro pogledati ,makar bila na zebri i bio semafor, da me netko ne pregazi, tako da mi je velika vjerovatnost da ću biti živa i zdrava.

Tako je, samo preljub nije prelaz na zebri. Više liči na pretrčavanje autoputa. Moraš biti opreznija nego inače, moraš prijeći više kolosijeka dok sa svakog vreba opasnost, a dok nisi gotovo na njemu ni ne znaš ima li opasnosti.
A jednom kada si na drugoj strani, trebaš se i vratiti.

Nica
06.08.2010., 13:57
U kojem je to filmu bilo?
Draga moja, pametna osoba preljub ostavi ispred ulazni vrata svoga doma.

Možeš ostaviti fizikalije kamo god želiš. Ali ne možeš pobjeći od sebe. Ne kažem da se mora vidjeti, samo da uvijek postoji mogućnost ostavljanja tragova kojih nismo svjesni.

paullaa
06.08.2010., 13:59
Možeš ostaviti fizikalije kamo god želiš. Ali ne možeš pobjeći od sebe. Ne kažem da se mora vidjeti, samo da uvijek postoji mogućnost ostavljanja tragova kojih nismo svjesni.

Ja znam da bih sve tragove ostavila prije ulaznih vrata svoje zgrade ...toliko sam svjesna sebe i drugih koje volim. A volim i sebe...:kava:

Bamby007
06.08.2010., 14:02
Ako imaš pticu i voliš tu pticu, onda moraš otvoriti vrata kaveza. Odletjeće, ali će se, ako te stvarno voli, vratiti.

Nica
06.08.2010., 14:05
Ja znam da bih sve tragove ostavila prije ulaznih vrata svoje zgrade ...toliko sam svjesna sebe i drugih koje volim. A volim i sebe...:kava:

Dobro za tebe. :top:

Ja zamišljam preljub i ne liči mi na divljanje na auto-cesti. ti si fakat brza vozačica...

Samo preljubnik tu nije vozač nego pješak. I ne spominjem divljanje. Autoput je intenzivniji od gradske ceste sa pješačkim prijelazima.

paullaa
06.08.2010., 14:06
Dobro za tebe. :top:

Samo preljubnik tu nije vozač nego pješak. I ne spominjem divljanje. Autoput je intenzivniji od gradske ceste sa pješačkim prijelazima.

kako vi svi znate dušu svih preljubnika..to mi nije jasno?

Nica
06.08.2010., 14:12

Tko je to rekao? :confused:

Legion
06.08.2010., 14:21
Rasprava se razvukla na 20 strana... očito je u Hrvata preljub popularna radnja :D

Da skratim... nisam ja neki teški moralist, niti sam uvijek bio apsolutno vjeran (mada nikad nisam imao ljubavnicu niti ju tražio), isto tako nebi dao ruku u vatru da me niti jedna bivša nije varala... no dobro.
Poanta je samo iskrenost čak i u laži. Da pojasnim-nek ljudi rade kaj žele, ako im je fora ševiti sa strane neka im je :top: ali odvratno i odurno mi je ponašanje nekih likova koji jako dobro znaju da svoju ženicu nikad neće ostaviti a imaju višegodišne ljubavnice koje zavlaće bajkama o rastavi koja "samo što nije", eto samo da riješim još ovo, napravim ono... :rigo: :bljak:
Ti i takvi su mi najgora moguća gamad... a dali Pero vara svoju ženicu sa susedom Micom :D (ali joj ne valja fore) ili se Tamara ševi sa kolegom iz ureda a nakon posla ljubi i grli svog mužića... iskreno meni tak svejedno.

Bamby007
06.08.2010., 14:27
Rasprava se razvukla na 20 strana... očito je u Hrvata preljub popularna radnja :D

Da skratim... nisam ja neki teški moralist, niti sam uvijek bio apsolutno vjeran (mada nikad nisam imao ljubavnicu niti ju tražio), isto tako nebi dao ruku u vatru da me niti jedna bivša nije varala... no dobro.
Poanta je samo iskrenost čak i u laži. Da pojasnim-nek ljudi rade kaj žele, ako im je fora ševiti sa strane neka im je :top: ali odvratno i odurno mi je ponašanje nekih likova koji jako dobro znaju da svoju ženicu nikad neće ostaviti a imaju višegodišne ljubavnice koje zavlaće bajkama o rastavi koja "samo što nije", eto samo da riješim još ovo, napravim ono... :rigo: :bljak:
Ti i takvi su mi najgora moguća gamad... a dali Pero vara svoju ženicu sa susedom Micom :D (ali joj ne valja fore) ili se Tamara ševi sa kolegom iz ureda a nakon posla ljubi i grli svog mužića... iskreno meni tak svejedno.

boldano:
Pa one im to same dopuste,jer se nadaju u beskonačnost.Ali ja čitala danas dooooobro neka pravila i piše da se ne smiju stavljati bljak smajlići.:mig::D

paullaa
06.08.2010., 14:30

ojasnim-nek ljudi rade kaj žele, ako im je fora ševiti sa strane neka im je :top: ali odvratno i odurno mi je ponašanje nekih likova koji jako dobro znaju da svoju ženicu nikad neće ostaviti a imaju višegodišne ljubavnice koje zavlaće bajkama o rastavi koja "samo što nije", eto samo da riješim još ovo, napravim ono... :rigo:egom iz ureda a nakon posla ljubi i grli svog mužića... iskreno meni tak svejedno.

Preljub u Hrvata je još slatkasta tema a što ima moraliziranja..fuj.
mene više zabrinjava mentalno stanje tih ljubavnica što vjeruju u te priče. mogu frajerčine svašta pričati, ali se petljati s tipom čija je tema mogući razvod..fuj fuj..

Nica
06.08.2010., 14:33
Ja sam stekla dojam da je preljub popularan širom svijeta. :D

Poanta je samo iskrenost čak i u laži. Da pojasnim-nek ljudi rade kaj žele, ako im je fora ševiti sa strane neka im je :top: ali odvratno i odurno mi je ponašanje nekih likova koji jako dobro znaju da svoju ženicu nikad neće ostaviti a imaju višegodišne ljubavnice koje zavlaće bajkama o rastavi koja "samo što nije", eto samo da riješim još ovo, napravim ono...
Oni u tom slučaju varaju dvije osobe, ne samo zakonitu ženu.

Nica
06.08.2010., 14:35
boldano:
Pa one im to same dopuste,jer se nadaju u beskonačnost.Ali ja čitala danas dooooobro neka pravila i piše da se ne smiju stavljati bljak smajlići.:mig::D

Do neke mjere same dozvole, da. Donekle su obmanute. Samo koliko dugo te netko može na taj način zavlačiti?

A to za smajlije, znam da su ti zabranjeni na Gastronomiji, s dobrim razlogom, ali da su zabranjeni za cijeli forum, ne bi ih ni bilo.

Legion
06.08.2010., 14:43
Do neke mjere same dozvole, da. Donekle su obmanute. Samo koliko dugo te netko može na taj način zavlačiti?

A to za smajlije, znam da su ti zabranjeni na Gastronomiji, s dobrim razlogom, ali da su zabranjeni za cijeli forum, ne bi ih ni bilo.

Može... jedna moja frendica je tako zavlačena već više od 3 godine... zadnjih cca godinu dana joj ipak polako dolazi iz dupeta u glavu, čak je i par puta odlučila prekinuti s njim ali onda on počne kukakti standardne sheme... kako ga žena ne razumije, ne voli, kako si ne odgovaraju kakao ovo, kako ono kako ser, ser, ser... da je ona (ljubavnica) žena njegovog života, da ju obožava, da ovo, da ono, ser, ser, ser :flop: i da će ostaviti ženu ali ovo, ali ono ali to će biti jako brzo i ser, ser, ser... i ova zaljubljena naivka uvijek popuši priću...

Bamby007
06.08.2010., 14:57

Zaboravi smjaliće,biće sam čitala neki drugi pdf.
a čuj koliko dugo...ne znam...nisam bila u toj poziciji srećom.
valjda dok ih slijepo vole,pa ne vide da im laže,maže i slično ili dok i same kuže da on to neće učiniti nikad,ali pristaju i dalje ostajati u takvoj vezi iz opet raznih razloga.Volila bih vjerovati da je jedini razlog ljubav,zanesensot,opčinjenost likom,a ne jer im tako baš paše ili korist,čega ima.etc

Elena!
06.08.2010., 16:08

A čuj, kako kome! Meni je moj greška, ako ništa, onda zbog toga što se ja osjećam toliko usrano i jadno nakon toga, a da ne govorim da unatoč problemima, moja druga polovica to nije zaslužila, nikako. A to će me, vidim, zauvijek obilježit, promijenit samu mene.

Da, ne mora biti razvod, razlaz. Može biti da netko može šutjeti pa zato ne bude razlaz. A ja sam odlučila sama od sebe priznati. Odlučio je oprostiti, idemo zajedno ispočetka, gradimo...samo za mene je to evo tolika greška, da ne znam da li ću ja ikada i kako moći naprijed i da ovo barem malo izblijedi.

Bamby007
06.08.2010., 16:38
A čuj, kako kome! Meni je moj greška, ako ništa, onda zbog toga što se ja osjećam toliko usrano i jadno nakon toga, a da ne govorim da unatoč problemima, moja druga polovica to nije zaslužila, nikako. A to će me, vidim, zauvijek obilježit, promijenit samu mene.

Da, ne mora biti razvod, razlaz. Može biti da netko može šutjeti pa zato ne bude razlaz. A ja sam odlučila sama od sebe priznati. Odlučio je oprostiti, idemo zajedno ispočetka, gradimo...samo za mene je to evo tolika greška, da ne znam da li ću ja ikada i kako moći naprijed i da ovo barem malo izblijedi.

Kako je reagirao kad si mu rekla?Koliko je prošlo vremena od njegove odluke?
Imate li djece?

Pa ni tebi ne ide uopće loše.Točno znaš neke detalje.;)

paullaa
06.08.2010., 17:20
K[B]

Pa ni tebi ne ide uopće loše.Točno znaš neke detalje.;)

detalje s kojima se ne slažete
Pa jel preljubništvo onda prelazak zebre ili vožnja auto-putom? tko je u pravu?

Bamby007
06.08.2010., 17:38
detalje s kojima se ne slažete
Pa jel preljubništvo onda prelazak zebre ili vožnja auto-putom? tko je u pravu?

malo si nerazumljiva,ali ajde ti meni ako može pročitaj prvo moje pitanje tebi,post 756 kojeg si preskočila,može,ono o mužu.
a ovo a autoputem ili zebrom-nisam na to nikad tako gledala,a sad bih rekla da je više ko da si na autocesti,jer je opasnija.Kad se voziš njome,moraš voziti puno brže,zato i postoji jel,a ako uživaš u vožnji samim time diže ti i adrenalin.
Onda se iz tih "visina" spustiš na zemlju i kod nekoga počinje strah,a kod nekoga ne.
Opet s druge strane ideš ti lipo,mirno zebrom i paziš na crveno,zeleno,žuto i sve i bum ,opizdi te auto!I aj završiš sa jedno 5,6 preloma i preživiš.
Dakle...nemam pojma-ukratko.

paullaa
06.08.2010., 17:50

a jel ti pišeš što tvoj muž misli ili ti?i ako je tako pitaj ga može li se bar sanjati netko potencijalni,a da nitko ne zna ;)

Jer u Bibliji piše,to znam,jer sam bila tad na satu:D,da je prevara već i sama bilo kakva pomisao i primisao na drugu osobu,ako si u braku.
Treban li osliptit i oglušiti onda?:D
Puf,da prestanemo disati?:D

To on misli...:top: a misli da je prevara i sanjati nekoga ...
znači varam mišlju već:lol:

nisam ja za prestat disat..treba duuuboko disati,jer kad dišeš i živiš...
evo,što vrijedi što sam vjerna (djelom) a moja frendica, prevarila muža tokom braka s 5 tipova, našla 6. tipa, uživa na Jadranu, kupuje što ona smisli, kuha što ona smisli, hebe joj se za svoja dva djeteta....i sad tko je ovdje lud? Ja. naravno po stoti put.

Bamby007
06.08.2010., 17:58
To on misli...:top: a misli da je prevara i sanjati nekoga ...
znači varam mišlju već:lol:

nisam ja za prestat disat..treba duuuboko disati,jer kad dišeš i živiš...
evo,što vrijedi što sam vjerna (djelom) a moja frendica, prevarila muža tokom braka s 5 tipova, našla 6. tipa, uživa na Jadranu, kupuje što ona smisli, kuha što ona smisli, hebe joj se za svoja dva djeteta....i sad tko je ovdje lud? Ja. naravno po stoti put.

i muž ti TOmisli,ajme jadna ti majko moja! I moj sanja bar pa mi kaže,pa san mirna i pogleda druge i kaže ,pa san opet mirna...tvoj je očito vjernik,pa zato valjda.Joj!
eto,ipak smo se našle na sredini ili čak u svemu...ja se recimo ponekad upitam,zašto se ja pojede živa od grižnje savjesti i svega jer Oče,zgriješila san:Pop:,a takva ista moja frendica uživa,boli je k za dijete koje je jeeeedva uspila dobiti,kupuje ga poklonima,boli ju k za muža koji samo što joj ne šije još.On je u mirovini(beneficirani radni staž),pa joj radi sveee po kući,a ona dok je na poslu ima mogućnost za sve moguće eskapade i to debelo i uspješno iskorištava.I to ne s jednim u isto vrime,nego više njih da jedan ne zna za drugoga ili trećega!

paullaa
06.08.2010., 18:05
i muž ti TOmisli,ajme jadna ti majko moja! I moj sanja bar pa mi kaže,pa san mirna i pogleda druge i kaže ,pa san opet mirna...tvoj je očito vjernik,pa zato valjda.Joj!
eto,ipak smo se našle na sredini ili čak u svemu...ja se recimo ponekad upitam,zašto se ja pojede živa od grižnje savjesti i svega jer Oče,zgriješila san:Pop:,a takva ista moja frendica uživa,boli je k za dijete koje je jeeeedva uspila dobiti,kupuje ga poklonima,boli ju k za muža koji samo što joj ne šije još.On je u mirovini(beneficirani radni staž),pa joj radi sveee po kući,a ona dok je na poslu ima mogućnost za sve moguće eskapade i to debelo i uspješno iskorištava.I to ne s jednim u isto vrime,nego više njih da jedan ne zna za drugoga ili trećega!

iskreno, po mojim postovima bi zaključili da sam debelo preljubnica, zar ne?
iskreno, da krenim u preljub..definitivno bih raskrstila sa sobom da, kad otvorim ta vrata, nema kajanja, nema suza, nema grižnje savjesti, nema nesanih noći..
ima samo..smijeh, strast i dobro vino:s
drugo me ne zanima...:kava:

Emericzy
06.08.2010., 18:12
iskreno, da krenim u preljub..definitivno bih raskrstila sa sobom da, kad otvorim ta vrata, nema kajanja, nema suza, nema grižnje savjesti, nema nesanih noći..

Ne znam koliko si horror filmova gledala, ali to što ti opisuješ -- "ima samo..smijeh, strast i dobro vino" -- ukratko je opisan početak podosta njih. A onda malo pomalo na scenu stupaju neke manje vesele stvari. Na zaprepaštenje dotada veselih protagonista.

paullaa
06.08.2010., 18:14
Ne znam koliko si horror filmova gledala, ali to što ti opisuješ -- "ima samo..smijeh, strast i dobro vino" -- ukratko je opisan početak podosta njih. A onda malo pomalo na scenu stupaju neke manje vesele stvari.

da?misliš da u tom mome horror filmu nema tipka STOP ili PAUSE dok ne mirišim neke manje vesele stvari

pozitivax
06.08.2010., 18:16
Ti miša....al se rasprava razvukla otkada glavne vještice nema.:D
Poanta koju sam razumjela ovdje kod onih pametnih forumaša je.....ljudi varaju iz raznih razloga,svi imaju izgovore ali ne i opravdanje,nikoga ne treba objesiti na stup jer vara ali da je moralno i fer prema ljubavnicama ili prevarenim ženama...nije.
Kako god mi okrenuli raspravu...laganje i varanje partnera u braku nije pošteno ni moralno.Ipak čude me neki koji su ljuti na ljude koji tako tvrde.Pa ne mogu reći da je fer od Stipe kaj vara ženu sa nekom radodajkom ucviljenom samo zato jer se u zadnje vrijeme svađa često sa ženom zbog zasićenja ili novaca ili djece.....pa to nije normalno razmišljanje.
A o onim dugogodišnjim ljubavnicama koje se nadaju i nadaju da će se udati za preljubnika...drago mi je da se vi slažu da su to žene bez mozga i samopoštovanja.:D

Emericzy
06.08.2010., 18:16
da?misliš da u tom mome horror filmu nema tipka STOP ili PAUSE dok ne mirišim neke manje vesele stvari

Ovisi o tome kakvo ti je čulo mirisa. Mnogi svoje precijene pa se iznenade.

paullaa
06.08.2010., 18:20
Ovisi o tome kakvo ti je čulo mirisa. Mnogi svoje precijene pa se iznenade.

A tek manji dio učini sve da nema iznenađenja svih vrsta. Naravno. oslonjeni na svoje čulo mirisa, okusa, vida i sluha.

Bamby007
06.08.2010., 18:24
iskreno, po mojim postovima bi zaključili da sam debelo preljubnica, zar ne?

ne,znala sam da nisi,bar po postovima.
khm...vidin ja da si ti već jednom nogon na putu :mig:
baš zato jer ti muž non stop tako trkelja.
al,drž se,ne daj se!:mig:

Ne znam koliko si horror filmova gledala, ali to što ti opisuješ -- "ima samo..smijeh, strast i dobro vino" -- ukratko je opisan početak podosta njih. A onda malo pomalo na scenu stupaju neke manje vesele stvari. Na zaprepaštenje dotada veselih protagonista.

:rofl::rofl::rofl:
smijen li se nasmijati,a da nije spam,jer je ovo so,so sooooo truth.
i klap,"Titanic br 34.":rofl:

Bamby007
06.08.2010., 18:31

nema te tipke,nema kalkulacije,preduhitre te događaji.

paullaa
06.08.2010., 18:35
nema te tipke,nema kalkulacije,preduhitre te događaji.

Možda na tvom uređaju:kava:

Bamby007
06.08.2010., 18:38

a ima li koji video servis dobar?:rofl:
samo su mi neke vide poispadale i neki mali federi.:rolleyes::mig:

paullaa
06.08.2010., 18:47
a ima li koji video servis dobar?:rofl:
samo su mi neke vidi poispadale i neki mali federi.:rolleyes::mig:

:ne zna:
nemam potrebe za servisima jer savršeno održavam sve u funkciji..
pitaj @Emericzy možda je i dobar videoserviser..

zašto mislite da svi preljubnici loše završe?

Gala88
06.08.2010., 18:53

ja ne bih rekla da svi preljubnici loše završe... preljubničke veze loše završe. a nekad samo završe... i to mi se čini još najboljim ishodom

Bamby007
06.08.2010., 18:54

Ovo je bila doista šala za servis,tako da si vjerojatno krivo shvatila.
A kako to završe dobro preljubnici?Po meni jedino ako se vole uzajamno i naravno dovoljno zreli i odrasli da znaju točno što rade i zašto to rade(mora biti neki razlog kvragu-nešto ne štima u braku onda,kad smo već došli do brakova) i nema grižnje savjesti i nema tuge u srcu,nego traje dok traje.A to je jakooooo rijetko.Tj.ovo je tema o ljubavnicama koliko ja vidim,a skrenuta je u druge vode,oš neš,čini se povezano.:ne zna:

ja ne bih rekla da svi preljubnici loše završe... preljubničke veze loše završe. a nekad samo završe... i to mi se čini još najboljim ishodom

Ukratko rečeno,da, tako je najbolje.

paullaa
06.08.2010., 19:01
Ovo je bila doista šala za servis,tako da si vjerojatno krivo shvatila.
A kako to završe dobro preljubnici?Po meni jedino ako se vole uzajamno i naravno dovoljno zreli i odrasli da znaju točno što rade i zašto to rade(mora biti neki razlog kvragu-nešto ne štima u braku onda,kad smo već došli do brakova) i nema grižnje savjesti i nema tuge u srcu,nego traje dok traje.A to je jakooooo rijetko.Tj.ovo je tema o ljubavnicama koliko ja vidim,a skrenuta je u druge vode,oš neš,čini se povezano.:ne zna:

Ukratko rečeno,da, tako je najbolje.

Ajd napokon da netko shvati bit. Jel bi se ti petljala sa nedovoljno zrelim i odraslim tipom ?
ono sa servisom , od moje strane ,shvati kao šalu..naravno da nisam krivo shvatila,

Bamby007
06.08.2010., 19:07
Ajd napokon da netko shvati bit. Jel bi se ti petljala sa nedovoljno zrelim i odraslim tipom ?
ono sa servisom , od moje strane ,shvati kao šalu..naravno da nisam krivo shvatila,

ti meni postavljaš točno neka ciljana pitanja,a ja sam se dosta opekla tu na forumu,tako da moran paziti,,jel,
i činiš se podosta upućena u tematiku(a to možeš samo iz vlastitog iskustva ili iskustva prijateljica sa strane koje te zbilja pilaju skoro svaki dan da znaš svaki korak i budeš im alibi čak)
tako da moj odgovor na tvoje pitanje je ---za sad mi je dobro kako je,ne bih se petljala s nikim,a kamoli nekim nezrelim krepilom.

paullaa
06.08.2010., 19:11
ti meni postavljaš točno neka ciljana pitanja,a ja sam se dosta opekla tu na forumu,tako da moran paziti,,jel,
i činiš se podosta upućena u tematiku(a to možeš samo iz vlastitog iskustva ili iskustva prijateljica sa strane koje te zbilja pilaju skoro svaki dan da znaš svaki korak i budeš im alibi čak)
tako da moj odgovor na tvoje pitanje je ---za sad mi je dobro kako je,ne bih se petljala s nikim,a kamoli nekim nezrelim krepilom.

a što ću ti ja, ja pitam što me zanima i da mi daš odgovor..:kava:
ja samo kažem kako bih ja, kad bi. a taj bi morao biti poseban klipan da zajedno pređemo cestu sa zebrom

Lord Byron
06.08.2010., 19:46

Ah, još jedna koja jednostavno zna.

A znati je, kao što inverzija izreke kaže, drek misliti.

paullaa
06.08.2010., 19:50
ti.

Ah..ti si kao SDP-ovac u žensko-muškim-ljubavničko-preljubničkim odnosima...jerbo...

žena koja ZNA je žena opasnih namjera

Lord Byron
06.08.2010., 19:55

Reci mi, stvarno me dobronamjerno zanima: vjeruješ li ozbiljno da je ovo duhovito? Onako, na skali od 1 do 10...

paullaa
06.08.2010., 19:56

A znati je, kao što inverzija izreke kaže, drek misliti.

Reci mi, stvarno me dobronamjerno zanima: vjeruješ li ozbiljno da je ovo duhovito? Onako, na skali od 1 do 10...

rekao si sve sam...o ženi koja zna i inverziji toga

Nije mi jasno zašto se posprdno odnosite prema ženama koje znaju što hoće? Ah da, da dođem ovdje i da plačem što se "moj" ljubavnik neće rastati..šmrc šmrc i što nisam "dugogodišnja " ljubavnica nekom majmunu muškog roda..onda bi to bilo u redu i normalno stanje ženskog roda.

pozitivax
06.08.2010., 20:01
Ja mislim da je čovjek jako dobro shvatio, barem ono što ja govorim.

A tebe ne razumijem. Nisu važni moralni aspekti, nisu važni prirodni, nego općenito, kažeš i boldaš. Što općenito?

Ovo propustih...kaj je "općenito " kod moralnosti.???..Mislim po postovima da je to:ako ti se nešto svidi uzmeš bez obzira čije je.Npr.od žvaka do love jedino se moraš paziti da te ne uhvate.:D
Drugo ako te zasvrbi..počešeš se.Bez obzira što je to loše i neljudski.Što time štetiš sebi i drugima.
Općenito ti je .....sam stvaraš svoja moralna pravila onako kako ti odgovara i opravdava te i ako u drugome svemu nisi bezgrešan onda možeš sve nemoralno i nepravedno što radiš proglasiti oukej:D
Pa npr.izjednačiš zabušavanje na poslu sa dugogodišnjim ili kratkogodišnjim spavanjem sa tuđim mužem i šaputanjem po hotelskim sobama i izletištima.
Bogme ne znam....strašna je ta riječ općenito.Općenito je primjenjiva na svaku bedastoću.:top:

Elena!
07.08.2010., 09:39
[QUOTE=Bamby007;28192462]Kako je reagirao kad si mu rekla?Koliko je prošlo vremena od njegove odluke?
Imate li djece?

Kako je reagirao? Bio je ljut, povrijeđen, nije me htio čuti neko vrijeme dok je na putu, a onda je s danima rekao da me voli i da je spreman preći preko toga, barem pokušati. Od tada je prošlo, evo 3 mjeseca i baš sinoć je bilo najkritičnije od tada do sada.
Ne znam, za mene je kobno što ne mogu ja preći preko svega, a veliki problem je i to što se bojimo da se ne trudimo i previše da sve bude u redu, pa ono drugo ima velika očekivanja od prvog i onda se stalno razočaramo. Ne znam, u ova tri mjeseca stalno nam se događaju situacije za koje nismo ni ja ni on krivi, a da ne možemo biti sami. Te nam dođu gosti na 8 dana, te nam dođu gosti na 3 dana, te se on razboli, mora ležat, te me planira nekud odvest, krepa dio na autu, mora za to dat lovu, ne za nas.

Nekad mi se čini kao da nas sve samo razdvaja. Inače, prošli smo skupa svašta, sve neke teške stvari i već smo oboje frustrirani što nam se nikako ne mogu počet događat lijepe. I u toj svoj borbi sa životom, osnovna stvar koja nas je uništila je to što je nestao bit svakog odnosa dvoje ljudi u vezi.....ljubavnički....Stalno smo tu bili jedno za drugo, kao oslonac u brigama oko obitelji, faksa, posla, neimanja posla, bolesti.......a ovo, ovo je nestalo. Ja sam na to dugo upozoravala, on nije čuo. Govorio je: Još samo ovo da napravim, pa ćemo se fokusirat na nas. Pa je i to prošlo, pa opet, i tako već dulje vrijeme.
Djece nemamo, mladi smo... hajmo reći, u kasnim dvadesetima. I nismo u braku, ali jebiga, meni je kao i da jesmo, stvarno ne vidim razliku!

pozitiva, ajde molim te zašto stalno ideš kontra vjetrenjača? Nitko ne govori da je preljub nešto divno i krasno, svi ti samo govore da ne budeš toliko kategorična i isključiva. Mnoštvo je varijabli i mogućnosti koje ti život može podmetnuti pod noge, a da se na brzinu nađeš u njima, ne znaš ni kako ni zašto. I poslije lupaš glavom. Da, ljudi griješe. Da, neki ljudi i svjesno griješe i nije im kasnije žao. Jebiga, ima nas, svakakvih. Ali nikada, nikada nemoj biti toliko isključiva i kategorična.

Bamby007
07.08.2010., 10:13
[QUOTE=Bamby007;28192462]Kako je reagirao kad si mu rekla?Koliko je prošlo vremena od njegove odluke?
Imate li djece?

Kako je reagirao? Bio je ljut, povrijeđen, nije me htio čuti neko vrijeme dok je na putu, a onda je s danima rekao da me voli i da je spreman preći preko toga, barem pokušati. Od tada je prošlo, evo 3 mjeseca i baš sinoć je bilo najkritičnije od tada do sada.
Ne znam, za mene je kobno što ne mogu ja preći preko svega, a veliki problem je i to što se bojimo da se ne trudimo i previše da sve bude u redu, pa ono drugo ima velika očekivanja od prvog i onda se stalno razočaramo. Ne znam, u ova tri mjeseca stalno nam se događaju situacije za koje nismo ni ja ni on krivi, a da ne možemo biti sami. Te nam dođu gosti na 8 dana, te nam dođu gosti na 3 dana, te se on razboli, mora ležat, te me planira nekud odvest, krepa dio na autu, mora za to dat lovu, ne za nas.

Nekad mi se čini kao da nas sve samo razdvaja. Inače, prošli smo skupa svašta, sve neke teške stvari i već smo oboje frustrirani što nam se nikako ne mogu počet događat lijepe. I u toj svoj borbi sa životom, osnovna stvar koja nas je uništila je to što je nestao bit svakog odnosa dvoje ljudi u vezi.....ljubavnički....Stalno smo tu bili jedno za drugo, kao oslonac u brigama oko obitelji, faksa, posla, neimanja posla, bolesti.......a ovo, ovo je nestalo. Ja sam na to dugo upozoravala, on nije čuo. Govorio je: Još samo ovo da napravim, pa ćemo se fokusirat na nas. Pa je i to prošlo, pa opet, i tako već dulje vrijeme.
Djece nemamo, mladi smo... hajmo reći, u kasnim dvadesetima. I nismo u braku, ali jebiga, meni je kao i da jesmo, stvarno ne vidim razliku!

Tako jel?Svi kažu nemoj priznati nikada...a ja se pitam...da ili ne...
Mislim da nikada neću to moći.Mi smo u braku(nema naravno veze što vi niste)i imamo što da kažem divnu djecu i znam da će me mnogi razapeti na križ,ali boli me ona stvar.Tako da je možda drukčije kad imaš i djecu i kad bi morao gledati i slušati njihovu reakciju...užasnooooooo u biti.......najteže....ali sad nema nazad....:(
Mi smo malo nešto pričali okolo naokolo,i on je rekla da bi me izbacio iz kuće,pa onda da bi oprostio,pa onda bi me opet izbacio...tako da ga ne mogu ni nakon jako dugo bračnog staža točno uhvatiti ni za glavu ni za rep.
A to ni ne očekujem previše. Situacija nije bajna,u biti je koma i ja to govorin,ali on kao da ne čuje.

redlips
07.08.2010., 23:24
pa kao prvo ja sam udana...prema tome treba mi netko u sličnoj situciji
da drži jezik za zubima...
drugo fali mi sve kao osuđenica sam...muža seks ne zanima...prošlo svršeno vrijeme...

i tako...ja našla "njega"savršeno mi odgovara...u svakom pogledu...
kažem ja duša od čovika...i da napokon seks..skoro sam zaboravila kako
to izgleda hehe ;))..savršeno..al još bolje mi je sa ljubijem....

dominantan je a to mi odgovara....;)):cerek:

da, eto zašto bit ljubavnica i sve svoje znanje meni podredi da me zadovolji...nesebičan do bola ugađa.......sve sve mi daje......i još više...

a s druge strane u meni ima ono šta doma nema naravno....;))

a kad mu čujem glas na telefonu e to je raj....obostrano...satima znamo otuć....blago mobilnim operaterima....

eto vam zašto odgovora....i da osmjeh stoji na licu koda ti ga je ko nacrtao....trudiš se uozbiljit po potrebi....he he ;))

al je...no dobar osjećaj....nakon svega i u svemu...a pogotovo
nakon dobrog seksa....:cheer:

eto zašto zato..jednostavno.....ljubi me i uživam ..i želim još....;))

(posvećeno pozitivi he he ):)

strigica
08.08.2010., 06:59
imala sam iskustvo u obitelji...
muskarac ne ostavlja zenu, kakva je takva, njoj dolazi i nju treba.
uvijek ispasta ljubavnica, sama na rodjendane, blagdane, suncana popodneva...
zasto?muz svoju zenu vodi ju setnju...a ona za utjehu dobije parfem...narocito ako su djedca u pitanju gdje su muski slabi...
zato drage zene, ostavite se takvih odnosa, nista se nece dogodit a vi cete bit i ostati samo "druge"...

paullaa
08.08.2010., 09:40
zasto?muz svoju zenu vodi ju setnju...a ona za utjehu dobije parfem...narocito ako su djedca u pitanju gdje su muski slabi...
zato drage zene, ostavite se takvih odnosa, nista se nece dogodit a vi cete bit i ostati samo "druge"...

.
Ne znam je li sreća kad taj muž iz tvoje "crtice" vodi u štetnju ženu a ljubavnica dobije parfem? To je samo privid sreće njegove žene jer ona NE ZNA za ljubavnicu.A u neznanju je svemirska sreća mira i spokojstva.
I stalno mi se vrti slika "sretnog" muškarca iz tih preljubničkih odnosa u kojima a priori gubi ljubavnica jer je sama za Božic , rođendan i bla bla (zar zena nema svoju rodbinu i prijatelje, zar je tako asocijalna da joj je njen ljubavnik jedino stvorenje o kojem zavisi?). zašto mislite da je on dobitnik a priori jer ima dvije žene koje zamjenjuje kako mu se svidi? Jer je dobitnik samo zato što dobije dvije pice naizmjence odvojene vremenom i prostorom?
Zar pod ovim balkanskim nebom ne postoji barem jedna žena koja dobije dva hurca odvojena vremenom i prostorom?

redlips
08.08.2010., 10:13

sve zavisi tko šta hoće i traži.....ja uvijek sebi kažem neka njega tamo mene ovde di mi je i misto.....e sad da se ikad i rastavim..jer bože moj brak bez braka u svakom segmentu....

ne bi se ni udavala ni obavezivala vrlo vjerojatno.....

tako da sloboda je ipak neprocjenjiva.....a nek on šeta di oče i skim hoće..he he....

al kad je kod mene dušu ostavi...mi i daje ...

Elena!
08.08.2010., 10:42
[QUOTE=Elena!;28200669]

Tako jel?Svi kažu nemoj priznati nikada...a ja se pitam...da ili ne...
Mislim da nikada neću to moći.Mi smo u braku(nema naravno veze što vi niste)i imamo što da kažem divnu djecu i znam da će me mnogi razapeti na križ,ali boli me ona stvar.Tako da je možda drukčije kad imaš i djecu i kad bi morao gledati i slušati njihovu reakciju...užasnooooooo u biti.......najteže....ali sad nema nazad....:(
Mi smo malo nešto pričali okolo naokolo,i on je rekla da bi me izbacio iz kuće,pa onda da bi oprostio,pa onda bi me opet izbacio...tako da ga ne mogu ni nakon jako dugo bračnog staža točno uhvatiti ni za glavu ni za rep.
A to ni ne očekujem previše. Situacija nije bajna,u biti je koma i ja to govorin,ali on kao da ne čuje.

Ne znam što da ti na ovo kažem! To moraš sama odlučiti! Nitko drugi za tebe! Meni osobno je drago da jesam jer ne bih mogla tako živjeti, ići naprijed. Možda baš zato jer nemamo djece i mladi smo pa sam stavila na kocku. Cijeli život je ispred nas, a ja ga nisam mogla unaprijed osuditi na dva nesretna života. Pustila sam da i on ima pravo odluke!!!!

lilaamrit
08.08.2010., 11:29
drugo fali mi sve kao osuđenica sam...muža seks ne zanima...prošlo svršeno vrijeme...

da, eto zašto bit ljubavnica i sve svoje znanje meni podredi da me zadovolji...nesebičan do bola ugađa.......sve sve mi daje......i još više...

a kad mu čujem glas na telefonu e to je raj....obostrano...satima znamo otuć....blago mobilnim operaterima....

eto vam zašto odgovora....i da osmjeh stoji na licu koda ti ga je ko nacrtao....trudiš se uozbiljit po potrebi....he he ;))

Zasto ne kazes tom covjeku s kojim zivis o cemu se radi? Zasto mu ne kazes da spavas s drugim muskarcem? Ne zelis ga povrijediti? Ili sebe? Tu princezu. Tu prasnjavu bajku. Mozda bi se trgnuo, mozda bi vidio da i ti nisi netko za koga je on mislio da jesi...mozda bi vidio da ste se udaljili, a mozda bi i otisao (ili ti, kojim slucajem) ili bi isto nasao nekoga (kako bi ti bilo?)... izgubiti? Jesi li ga ikada i imala? Kao ukrasnu figuricu u vitrini. Sta je to poanta zajednickog zivota? Kako i njemu to pase? Sta je s tim muskarcima... gdje vam je nestalo samopouzdanje?

Kazes ovo je lakse?
Kako kome...kako kome.

Cordelia
08.08.2010., 12:08
.

Zar pod ovim balkanskim nebom ne postoji barem jedna žena koja dobije dva hurca odvojena vremenom i prostorom?

Pođi na topic preljubnica tamo ih imaš koliko hoćeš:D

Cordelia
08.08.2010., 12:17

Kažeš da nisi nikad varala, kako onda znaš kako bi se osjećala i kako bi postupila?
Možeš imati mišljenje o tome što bi trebalo, ali kako bi se ponašala možeš znati jedino ako se nađeš u takvoj situaciji

Bamby007
08.08.2010., 12:21
Ne znam što da ti na ovo kažem! To moraš sama odlučiti! Nitko drugi za tebe! Meni osobno je drago da jesam jer ne bih mogla tako živjeti, ići naprijed. Možda baš zato jer nemamo djece i mladi smo pa sam stavila na kocku. Cijeli život je ispred nas, a ja ga nisam mogla unaprijed osuditi na dva nesretna života. Pustila sam da i on ima pravo odluke!!!!

Ti si jako ispravno odlučila i hrabro.Da, na meni je odluka.

Kažeš da nisi nikad varala, kako onda znaš kako bi se osjećala i kako bi postupila?
Možeš imati mišljenje o tome što bi trebalo, ali kako bi se ponašala možeš znati jedino ako se nađeš u takvoj situaciji

to sam ju i ja pitala,ali ona uporno da nije,a sve blješti od toga da jest.
al eto,ako ona kaže.:rolleyes:

Ah..ti si kao SDP-ovac u žensko-muškim-ljubavničko-preljubničkim odnosima...jerbo...

jel ovo ironija,cinizam ili sarkazam ili slučajno istina...onda mi je sve jasno.:D

Cordelia
08.08.2010., 15:04
to sam ju i ja pitala,ali ona uporno da nije,a sve blješti od toga da jest.
al eto,ako ona kaže.:rolleyes:

Možda i nije varala. Nisam ni ja, ali promatrajući one što jesu, nisam srela nikoga tko je u tome bio toliko nepogrešiv i hladan kao što naša paullaa misli da bi bila.

paullaa
08.08.2010., 19:18
Možda i nije varala. Nisam ni ja, ali promatrajući one što jesu, nisam srela nikoga tko je u tome bio toliko nepogrešiv i hladan kao što naša paullaa misli da bi bila.

Da si me prije pet godina pitala što mislim o preljubu, ja bih ti rekla da je to grozno, bezobrazno prema partneru, prema djeci i prema sebi. I zamisli, nedavno sam se srela s pogledom jednog zgodnom tipa i gle...pogled je bio duuug i sve mi je rekao i ja njemu... i zamisli sjetila se jednog filma JAMES BONDA oo7.. Nikad ne reci...

jel ovo ironija,cinizam ili sarkazam ili slučajno istina...onda mi je sve jasno.:D

Sve, apslutno sve:kava:

Da. Prije svega sam racionalna osoba i ne smatram da je u empiriji sve....Prije svega sam trezvena osoba, a možda tamo negdje prštat ću od strasti a kad krenem pred ulicu moga doma gdje su moja djec..pazit ću ..

K@rlo
08.08.2010., 19:52
Zasto ne kazes tom covjeku s kojim zivis o cemu se radi? Zasto mu ne kazes da spavas s drugim muskarcem?

Ako muž nije svjestan stanja, potreba i osjećaja svoje žene a pogotovo otuđenosti i otužnosti njihovih odnosa, nije niti zavrijedio da mu to žena servira pod nos.

Jesi li ga ikada i imala? Kao ukrasnu figuricu u vitrini.

Stoji li i obratno pitanje? :kava:

Sta je s tim muskarcima... gdje vam je nestalo samopouzdanje?

Samopouzdanje nam je ...u kurcu :cerek:

Tu smo "najčvršći" :lol:

Bamby007
08.08.2010., 23:11
Da si me prije pet godina pitala što mislim o preljubu, ja bih ti rekla da je to grozno, bezobrazno prema partneru, prema djeci i prema sebi. I zamisli, nedavno sam se srela s pogledom jednog zgodnom tipa i gle...pogled je bio duuug i sve mi je rekao i ja njemu... i zamisli sjetila se jednog filma JAMES BONDA oo7.. Nikad ne reci...

Sve, apslutno sve:kava:

Da. Prije svega sam racionalna osoba i ne smatram da je u empiriji sve....Prije svega sam trezvena osoba, a možda tamo negdje prštat ću od strasti a kad krenem pred ulicu moga doma gdje su moja djec..pazit ću ..

Trezvena ili hladna ko špricer,ne znam.Pametno ti je držati se te stare nikad ne reci nikad,a ne krenuti u iskušenje. Nikad.

lilaamrit
08.08.2010., 23:30
Ako muž nije svjestan stanja, potreba i osjećaja svoje žene a pogotovo otuđenosti i otužnosti njihovih odnosa, nije niti zavrijedio da mu to žena servira pod nos.

Ali zato je zena toga vrlo svijesna. :rofl:

Stoji li i obratno pitanje? :kava:

Stoji. :kava:

Samopouzdanje nam je ...u kurcu :cerek:
Tu smo "najčvršći" :lol:

...bar onda samopostovanje? ;)

K@rlo
09.08.2010., 14:39
...bar onda samopostovanje? ;)

To je vrlo upitna kategorija, naročito ako ne možeš utjecati na osnovne postulate koje si postavljaš kao pravila ponašanja.

Pada mi na pamet muž moje učiteljice iz osnovne škole kako jadan prebire po kontejnerima za smeće i traži plastične boce. Čak više ni ne spušta pogled, nego mi se čini da mu neki prkos izvire iz očiju.

kukuriku
09.08.2010., 14:53

Možda jest. Možda je i on otuđen i otužan i tužan zbog otuđenosti, jer možda ni ona nije svjesna njegovog stanja, osjećaja i potreba.:ne zna:
Tužna je to priča u svakom slučaju, a jebanje (ili jebanje sa dodatnim elementima, kako god) sa strane sigurno ju neće učiniti ništa sretnijom.

Lord Byron
09.08.2010., 14:55
Tužna je to priča u svakom slučaju, a jebanje (ili jebanje sa dodatnim elementima, kako god) sa strane sigurno ju neće učiniti ništa sretnijom.

Kao prvo, preveliki broj ljudi je ovdje ustvrdio da ljubavništvo može biti puno više od "jebanja", pa čak i od "jebanja s dodatnim elementima", a da bi mi tvoje definicije bile uvjerljive.

Kao drugo, izvjesno je da neće učiniti sretnijom "priču", ali možda učini sretnijim njega.

kukuriku
09.08.2010., 15:05
Kao prvo, preveliki broj ljudi je ovdje ustvrdio da ljubavništvo može biti puno više od "jebanja", pa čak i od "jebanja s dodatnim elementima", a da bi mi tvoje definicije bile uvjerljive.

Kao drugo, izvjesno je da neće učiniti sretnijom "priču", ali možda učini sretnijim njega.

Ili nju. Dakako.To uopće ne osporavam.

I ispričavam se na gruboj uporabi rječnika, ali stvarno ne mogu pojmiti ljubavništvo kojega je gradivni element ljubav i ostajanje u braku s neljubljenim.
To mi je totalni sajns fikšn.

K@rlo
09.08.2010., 15:12
Možda jest. Možda je i on otuđen i otužan i tužan zbog otuđenosti, jer možda ni ona nije svjesna njegovog stanja, osjećaja i potreba.:ne zna:

U pravu si...:kava:

No, ja sam govorio o mužu koji ne obraća pažnju na svoju ženu, koji ju doživljava kao komad namještaja, kao sudoperu i kuharicu, kao paučinu u prozoru, kao siluetu, koji ne primjećuje izrazite i znakovite promjene na i u ženi, jednom riječju, koji doslovce ne mari za osobu koja živi s njim i predstavlja njegovu ženu.

Mislim da nisi u pravu, pogledaj što cure ( i dečki ) pišu na topicu za preljubnice, nije to samo jebanje... to je puno dublje, iskrenije i ljudskije od predrasuda i zabluda o preljubu.

Ili nju!

I ovo "možda" bi se u velikoj većini slučajeva moglo komotno izbaciti!

Cordelia
09.08.2010., 15:50

Iskušenje je jedno, varanje drugo. Ali i ne radi se o tome. Slažem se s tobom da je-nikad ne reci nikad- istinita. Uostalom nisam ni komentirala to nego tvoju tvrdnju da bi u slučaju varanja SIGURNO znala ostaviti osjećaje pred vratima obiteljskog stana.

Iskustvo nam ne treba da bi mali mišljenje o nečemu, ali kad su osjećaji u pitanju jedino ako imaš iskustvo možeš 100% tvrditi da znaš svoje postupke.

lilaamrit
09.08.2010., 15:58
To je vrlo upitna kategorija, naročito ako ne možeš utjecati na osnovne postulate koje si postavljaš kao pravila ponašanja.

Pada mi na pamet muž moje učiteljice iz osnovne škole kako jadan prebire po kontejnerima za smeće i traži plastične boce. Čak više ni ne spušta pogled, nego mi se čini da mu neki prkos izvire iz očiju.

...imam i ja jednu usujedu koja za volju svog muza, a i sveopce koristi, zajedno s njime prebire boce iz kontejnere. Ne spustaju pogled, vec su nasmijani. Natjecu se tko ce vise boca skupiti. Vrlo su zabavni i nema niti jednog susjeda koji bi zbog osjecaja nelagode okrenuo im glavu. Dapace, svi jedva cekaju skupiti nesto boca i odnijeti im. :)

kukuriku
09.08.2010., 16:00
Iskustvo nam ne treba da bi mali mišljenje o nečemu, ali kad su osjećaji u pitanju jedino ako imaš iskustvo možeš 100% tvrditi da znaš svoje postupke.

Ni tada.
Iskustvo s Đurom u 2007. može biti potpuno različito od iskustva s Perom u 2011., a bogme i od iskustva s Đurom u 2009.

Nikad 100% ne znamo. Ali imamo pravo vjerovati, dakako.
Ja isto vjerujem u svašta.:)

K@rlo
09.08.2010., 16:40
...imam i ja jednu usujedu koja za volju svog muza, a i sveopce koristi, zajedno s njime prebire boce iz kontejnere. Ne spustaju pogled, vec su nasmijani. Natjecu se tko ce vise boca skupiti. Vrlo su zabavni i nema niti jednog susjeda koji bi zbog osjecaja nelagode okrenuo im glavu. Dapace, svi jedva cekaju skupiti nesto boca i odnijeti im. :)

Ovo je hvale vrijedno, ali moja poanta je bila kada "ne možeš" utjecati na unutarnja pravila koja određuju samopoštovanje sebe kao osobe svjesne svog samopoštovanja.

O.T. Biti ljubavnica...( tu prvenstveno govorim o ubračenima) jedan od razloga upravo može biti ( a vjerujem u velikom postotku ) ženina samosvjesnost i samopoštovanje, koliko god se to činilo kontradiktorno.

lilaamrit
09.08.2010., 17:30
Ovo je hvale vrijedno, ali moja poanta je bila kada "ne možeš" utjecati na unutarnja pravila koja određuju samopoštovanje sebe kao osobe svjesne svog samopoštovanja.

A to je naucna fantastika? :misli:

O.T. Biti ljubavnica...( tu prvenstveno govorim o ubračenima) jedan od razloga upravo može biti ( a vjerujem u velikom postotku ) ženina samosvjesnost i samopoštovanje, koliko god se to činilo kontradiktorno.

Narocito. A gdje si ti u toj prici? Onaj bez svijesti, samosvijesti i samopostovanja?

K@rlo
09.08.2010., 17:48
A to je naucna fantastika? :misli:

Ne, to je realnost koja se događa, naravno, uvijek nekome drugome.

Narocito. A gdje si ti u toj prici? Onaj bez svijesti, samosvijesti i samopostovanja?

Misliš zato što imam ljubavnicu da nemam ništa od navedenog? :ne zna:

Što god ti ja rekao o tome, ti imaš svoja razmišljanja i stav, stoga je bespredmetno i uzaludno ulaziti u off topic zbog toga. :kava:

Bitno je da ja znam, kao i moja ljube, zar ne?

talia
09.08.2010., 18:15
Imam potrebu navesti jedan primjer.

Uzmimo recimo ovako, imam tog inteligentnog i smiješnog kolegu s posla. Otkad se znamo, uvijek smo si bili simpatični. To i ništa više.
Onda se recimo dogodi nekakva večera il nešto, a ja sam slučajno tih dana ranjena i nesigurna i ne osjećam se baš nešto ekstra u svojoj koži.
I onda se dogodi gesta s njegove strane, reakcija na nešto što kažem, nekakav mali pokret glave i očiju koji govori: "znam što je tamo duboko unutra i želim to", i vauuu, on prestaje biti pametan i duhovit kolega, a postaje inteligentan, nenedjebivo šarmantan, poželjan i fascinantan muškarac.

Onda razmišljaš, razmišljaš i dosjetiš se.
U tom trenutku nisam otkrila ljubav, niti me pogodila strijela, niti je on čovjek mog života, nego mi se tek u trenutku slabosti svidio vlastiti odraz u njegovim očima.

Bila bi sama sebi smiješna da to nisam osvijestila.

I da se razumijemo, u drugim okolnostima (da sam slobodna, jel) bi se možda u njega i zaljubila jer on doista jest inteligentan i duhovit i izravan i nekako čudan (što mi se sve sviđa) i bilo bi nam super (ili ne bi), pa bi možda nastala i ljubav (a možda i ne bi), ali nemam ja sto srca da ih okolo dijelim.:D

Upravo tako. Samo kad bi to jos ovisnici o "svemirskoj ljubavi" skuzili :top:

lilaamrit
09.08.2010., 18:54
Ne, to je realnost koja se događa, naravno, uvijek nekome drugome.

Nemam pojma o cemu pricas, ali da, vidim da lutas.

Misliš zato što imam ljubavnicu da nemam ništa od navedenog? :ne zna:

Što god ti ja rekao o tome, ti imaš svoja razmišljanja i stav, stoga je bespredmetno i uzaludno ulaziti u off topic zbog toga. :kava:

Bitno je da ja znam, kao i moja ljube, zar ne?

Kako hoces, kako ti je lakse.
Nisam znala da imas ljubavnicu. Zao mi je. Ali nigdje nije savrseno...a onima kojima i jeste morali su se namuciti, ali kazu da im i nije bila takav tlaka kad su imali jedno drugo. :)

Mislila sam ti nesto lijepo napisati, a onda sam se zamislila jer ne znam tko ti je ljube...ljubavnica ili zena? Guzva pa se ne vidi dobro. :zubo: :mig:

K@rlo
09.08.2010., 19:12
Kako hoces, kako ti je lakse.
Nisam znala da imas ljubavnicu. Zao mi je.

Žališ mene što imam ljubavnicu? Mogu li znati čime sam zaslužio tvoje sažaljenje? :ne zna:

Ili žališ sebe što nisi ti ta? To bih razumio :lol::mig:

Mislila sam ti nesto lijepo napisati, a onda sam se zamislila jer ne znam tko ti je ljube...ljubavnica ili zena? Guzva pa se ne vidi dobro. :zubo: :mig:

Draga moja, najmanji problem je što ti neznaš je li ljube žena ili ljubavnica... očito je gužva kod tebe...:kava:

Ali pustimo verbalna prepucavanja, zaista bih volio da me iznenadiš i (citiram te):"Mislila sam ti nesto lijepo napisati", pa ako imaš volje i želje, na PP, možda se iznenadiš odgovoru.

talia
09.08.2010., 19:32
Naravno. Ni kod prekršaja zakona ne pogađaju kazne baš svakoga. Netko se izvuče, nekome nije frka platiti kaznu, netko potkupi suca, netko ima dobrog advokata, nekome je kriminalni dosije stvar prestiža...

Međutim, ne možeš poreći da će bar neka od mogućih 'kazni' za kršenje morala zadesiti svakog prekršitelja. Samo će se neki sasvim ekstremni slučaj izvući baš od svega. A takvi nam ekstremi ionako nisu zanimljivi za raspravu. 'Obični' ljudi podliježu dobrom broju mogućih 'kazni'. A svejedno prilično često čine prekršaje.

Mozda je bolja rijec "posljedice"? Za krsenje moralnih pravile ne postoji doslovno kazna, ali postoje posljedice.

lilaamrit
09.08.2010., 19:32
Žališ mene što imam ljubavnicu? Mogu li znati čime sam zaslužio tvoje sažaljenje? :ne zna:

Ili žališ sebe što nisi ti ta? To bih razumio :lol::mig:

Draga moja, najmanji problem je što ti neznaš je li ljube žena ili ljubavnica... očito je gužva kod tebe...:kava:

Ali pustimo verbalna prepucavanja, zaista bih volio da me iznenadiš i (citiram te):"Mislila sam ti nesto lijepo napisati", pa ako imaš volje i želje, na PP, možda se iznenadiš odgovoru.

Jebi ga Karlo, ovo je jedino sto mi pada na pamet na ovaj tvoj post :grli:

Ja i tako nemam sto raditi na ovom topicu. Osim tjesiti. :rofl: :mig:

...a cinimi se da je to i tako nekako glavni topic ovog topica.

K@rlo
09.08.2010., 20:14
Jebi ga Karlo, ovo je jedino sto mi pada na pamet na ovaj tvoj post :grli:

Ostavih te bez teksta :mig:

Ja i tako nemam sto raditi na ovom topicu. Osim tjesiti. :rofl: :mig:

...a cinimi se da je to i tako nekako glavni topic ovog topica.

Ovo je vrlo ozbiljna tema sa neozbiljnim sugovornicima :cerek:

Evo i tebi jedan :grli:

lilaamrit
09.08.2010., 20:22
Ostavih te bez teksta :mig:

Bojim se da je ipak u pitanju previse teksta. :rofl:

Ovo je vrlo ozbiljna tema sa neozbiljnim sugovornicima :cerek:

Tema je onak... tjesenje.

Evo i tebi jedan :grli:

Hvala, hvala. :)

pozitivax
09.08.2010., 21:15

hehehe....divno.
Evo kad je meni posvećeno dati ću si truda da ti prilažem kako ja to vidim....
Muž se iskorištava kao hranitelj obitelji,navika,stara dobra krpa sa flekama i udobne papuče,on je seksualno mrtav iako za seks treba dvoje ljudi a ne jedno.To puno govori o ženi toga čovjeka.No lakše je naći novo nego se potruditi oko starog.
Takva ista žena treperi,nasmijana je hehe ...osjeća se presretno i mlado jedino.....
1.vara muža sa kojim liježe ,sa kojim se budi,sa kojim ima djecu,sa kojim živi.Mora da je hehe divno zaspati uz jednoga čovjeka dok su na tebi mirisi ( da ne velim kaj prosto)drugoga.To je tako ma..divno plemenito .
2.živi dvostrukim životom...punim laži,skrivanja i neiskrenosti...to je imitacija života i sreće.
3.dobar seks je super ali dušo ljubavnik će za ženu koja daje a ne davi ga sa brakom i obavezama dati sve i ugađati joj.One pametnije traže više pa je šteta izgubiti one koje su kak veli moj frend udate pa dečkima ne prijeti opasnost da ga osramote jer i same imaju puno za izgubiti a tak su željne...jel..hehehe...ona narodna riječ.
4.nije važna bol muža ako sazna da je prevaren i izigran od osobe kojoj je kao i ona njemu dao veliki dio života,osjećaj djece i mišljenje o takvoj mami koja živi u laži i koja zbog malo muci mu ,bebice i seksa spremna razrušiti brak.
5.To što on taj divan ljubavnik doista misli o ženi koja vara svoga muža..hehe..nije lijepo.Zato je samo ljubavnik.
Zato nemoj ti meni ništa posvećivati.Posveti se malo sebi,suprugu i obitelji kao takvoj.Rastani se ako je to sve tako divno sa njim a sa mužem nije...ali bojim se da nećeš.Jer ipak je to samo seks veza sa tepanjem.
Ljubavnik bi tada nestao kao vjetar a i financijski to nije divno i isplativo ne?A ipak su na kraju kućica i kravica i štalica važne.
Djeca bi te se možda sramila i teško bi to shvatila pa eto nije zgodno.
Posveti se stjecanju samopoštovanja,morala kaj se pristoji ako si u braku sa nekim i razlikovanju dobrog muškarca koji možda nije seks zvijer ali je tu od onoga koji je tu samo zbog romantike i seksa.Mogla bi zažaliti.Tko sjedi na dvije stolice obično mu se obe izmaknu i padne na guzicu.
Hehe.....evo po meni je to sve dvoličan,lažan,jadan i bezvezan način života.Tako od sebe raditi jeftinu seksualnu igračku...jezivo.
Duša od čovika......aha.Pitaj ga bi li te uzeo sa dicom ako se rastaneš i bi li se rastao zbog tebe.Onak iz zafrkancije.
Ako ne...onda si svedena samo na jeftinu ljubavnu razbibrigu.Toliko o hehe divoti.

paullaa
10.08.2010., 06:05
I

da skratim,nisam baš toliko zaljubljive prirode da ne znam što radim .jedanput je bil dovoljno da napravim gluposti. više NE

RinaRea
10.08.2010., 07:46
Kao prvo, nije mi jasno čemu ova tema, koja se kako vidim provukla na doooosta stranica, kada postoji Kutak za preljubnice i to vol.2. A tamo se može pročitati dosta toga, od razloga preljuba, kako je došlo do istoga, pa do iskustva, čak i višegodišnja (ona dobra, ali i loša).
I koliko vidim još uvijek nije dosta moraliziranja o istoj, već se uvijek pronađe par pojedinaca koji žive svojim savršenim malim životom, ili Velikim, nebitno. Znajte, nisu svi bili te sreće pronaći partnera koji će zajedno s njima rasti, koji će biti u većini trenutaka raspoložen za kompromis (ako uopće zna što je to), koji je dovoljno velik da prizna svoje mane i greške, koji je dovoljno jak da ih prihvati i radi na istima kako bi poboljšao zajednicu u koju je ušao svojevoljno.

Kako god mi okrenuli raspravu...laganje i varanje partnera u braku nije pošteno ni moralno.Ipak čude me neki koji su ljuti na ljude koji tako tvrde.Pa ne mogu reći da je fer od Stipe kaj vara ženu sa nekom radodajkom ucviljenom samo zato jer se u zadnje vrijeme svađa često sa ženom zbog zasićenja ili novaca ili djece.....pa to nije normalno razmišljanje.

Možeš li mi odgovoriti na pitanje što je laž a što istina, što je varanje u slučaju kada dvoje ljudi ulazi u brak (ne zbog djeteta) nakon višegodišnje veze, sređeni, zaposleni, gdje se dobro poznaju i osim poneke prepirke, te nakon nekoliko godina upadnu u nekakvu monotoniju, kolotečinu samo iz razloga jer jedna strana NE ŽELI čuti što druga govori?
Da li je prevara kada jedna strana nakon radnog vremena ne provodi vrijeme s obitelji, već na raznoraznim komp.igricama, ili u nekakvim "igricama" s frendovima, dolazi doma u kasne sate i liježe u krevet mrtva umorna?
Da li je prevara kad dvoje ljudi dobije jedno/dvoje/troje djece, koji su željeni s obje strane, a jedan od roditelja odjednom je nezainteresiran za tu svoju obitelj i odbija razgovore, jer nema tu nikakvih problema? Naravno da nema kad je njegova/njena guzica tu zadovoljena, ali gdje je druga strana?

Zašto takve prevare ne bodu oči? Zašto se o takvim prevarama ne razvlače stranice i stranice na ovom forumu? A razlika je samo u tome što u niti jednom od navedenih slučajeva ni jedan kur** nije uša u niti jednu piz**.

Postoji milijun i jedna prevara, ali samo ona sexualne prirode je za veliku osudu, sve drugo je rješivo.

E, pa nije. Sve drugo dovodi do sexualne prevare koja se uglavnom događa na samom kraju kad rješenja osim razvoda nema, a većina ljudi ipak nema hrabrosti za razvod, ali to je već druga psihologija kako ljudi gledaju na razvod i zašto se ne razvode.

A o onim dugogodišnjim ljubavnicama koje se nadaju i nadaju da će se udati za preljubnika...drago mi je da se vi slažu da su to žene bez mozga i samopoštovanja.:D

Ne slažu se baš svi. :D
Ali to opet ovisi o tome koliko stvarno i jedna i druga strana ima samopouzdanja i hrabrosti, koliko je svjesna što će se dogoditi u slučaju ostanka, a što u slučaju razvoda.
I tu ne govorim o onim vezama gdje ON (uvjetno) njoj maže oči o pričama o razvodu, već govorim od dvoje zrelih stabilnih osoba koje žele ostati u brakovima i koji zajednički kroje svoju možda jednog dana zajedničku budućnost.

Ovo je tako jadno i to je onaj najgori slučaj preljubništva gdje niti jedno od tog trokuta nema samopouzdanja.
Ali i za to postoji rješenje, nikada trokut, uvijek četverokut.

hehehe....divno.
Evo kad je meni posvećeno dati ću si truda da ti prilažem kako ja to vidim....
Muž se iskorištava kao hranitelj obitelji,navika,stara dobra krpa sa flekama i udobne papuče,on je seksualno mrtav iako za seks treba dvoje ljudi a ne jedno.To puno govori o ženi toga čovjeka.No lakše je naći novo nego se potruditi oko starog.

Gdje si ti iščitala da se ta žena npr. nije možda godinama trudila i kako joj je dopizdilo?

Takva ista žena treperi,nasmijana je hehe ...osjeća se presretno i mlado jedino.....

Takva žena bi se osjećala kako treperi uz svog zakonitog kad bi imala povratnu informaciju od istog, ali kako je nema.........

1.vara muža sa kojim liježe ,sa kojim se budi,sa kojim ima djecu,sa kojim živi.Mora da je hehe divno zaspati uz jednoga čovjeka dok su na tebi mirisi ( da ne velim kaj prosto)drugoga.To je tako ma..divno plemenito .
Takav muškarac ne zaslužuje takvu ženu jer nema pojma što mu se događa pred nosom, a to jako puno govori o njemu. Čitaj preljubnice, tamo ih je dosta s višegodišnjim stažem gdje muž niti ne sumnja.

2.živi dvostrukim životom...punim laži,skrivanja i neiskrenosti...to je imitacija života i sreće.
Imitacije života i sreće je biti doma uz muža truta i gladiti mu jajca dok on prebacuje programe jednom rukom i drži pivo u drugoj, pa se nema čime počešati po istima. Da to je život i sreća za jednu ženu, o tom je sanjala onog dana kad se udavala.

3.dobar seks je super ali dušo ljubavnik će za ženu koja daje a ne davi ga sa brakom i obavezama dati sve i ugađati joj.One pametnije traže više pa je šteta izgubiti one koje su kak veli moj frend udate pa dečkima ne prijeti opasnost da ga osramote jer i same imaju puno za izgubiti a tak su željne...jel..hehehe...ona narodna riječ.
Iz tog razloga postoje one veze gdje su oboje u istoj situaciji i gdje JEDNO DRUGO ne gnjave brakom i obvezama. O Bože, pa zašto uvijek žene, postoji dosta primjera gdje je obrnuto.

4.nije važna bol muža ako sazna da je prevaren i izigran od osobe kojoj je kao i ona njemu dao veliki dio života,osjećaj djece i mišljenje o takvoj mami koja živi u laži i koja zbog malo muci mu ,bebice i seksa spremna razrušiti brak.5.
Nije važna niti bol žene koja kopni uz vjernog muža?

Zato nemoj ti meni ništa posvećivati.Posveti se malo sebi,suprugu i obitelji kao takvoj.Rastani se ako je to sve tako divno sa njim a sa mužem nije...ali bojim se da nećeš.Jer ipak je to samo seks veza sa tepanjem.
It's OK1 (ah, poznati citat) ako je sex jedino što nedostaje u tom braku.
Zašto bi se rastajala? Tko govori o tom da taj "duboki pogled" koji je ispunjava životom ona smatra presudnim za razvod?

Djeca bi te se možda sramila i teško bi to shvatila pa eto nije zgodno.
Ovim si me podsjetila na jedan bračni par gdje ON ima više kratkih avantura, par dužih i žena je za nekoliko saznala, pričala, oprostila, ali njega i dalje to ne spriječava u preljubu, žena opet sazna, razgovara, oprašta. A tad, sasvim slučajno (ili ne) u njen život ulazi njihov zajednički prijatelj koji ih posjećuje doma, pozna djecu i sve ok dok muž ne počne sumnjati a tad raskol......ona je kurva (ok, najlakše je to reći), on upoznaje djecu s činjenicom da im je mama kurva.
Da skratim, na kraju filma djeca se srame mame u gradu jer za mamu znaju, pa tako valjda i cijeli grad zna, tatica ih obavijestio ali se ne srame tate koji godinama ima ljubavnice i to ZNA cijeli grad osim djece.

Posveti se stjecanju samopoštovanja
Kad sam ga stekla, našla sam ljubavnika. :D

Ako ne...onda si svedena samo na jeftinu ljubavnu razbibrigu.Toliko o hehe divoti.
Oh, pa zbog čega opet!
Ako je ona taj koja je pronašla ljubavnika, ako je ta koja je to odlučila možda je on njoj samo jeftina razbibriga, možda je ona ta koja se poigrava nečijim kur....upsss....osjećajima. :mig:

Perzefon@
10.08.2010., 08:13
Kao prvo, nije mi jasno čemu ova tema, koja se kako vidim provukla na doooosta stranica, kada postoji Kutak za preljubnice i to vol.2.

Kutak za preljubnice jedan je od degutantnijih kutaka ovog foruma.

Mjesto na kojem i vrlo tolerantan čovjek dobije iznenadne moralističke porive i poželi stvar rješavati ognjem i mačem.

RinaRea
10.08.2010., 08:22
Kutak za preljubnice jedan je od degutantnijih kutaka ovog foruma.

Mjesto na kojem i vrlo tolerantan čovjek dobije iznenadne moralističke porive i poželi stvar rješavati ognjem i mačem.

:lol:
Zašto? (osim što ćeš sad navući gnijev kutka :eek:)

Vol.1 sam redovno čitala i imalo se čega pročitati, ali ovaj novi pun "akcije" niti meni ne odgovara, a i sama sam bila preljubnica.

c.sunny
10.08.2010., 08:24
Ovo je tako jadno i to je onaj najgori slučaj preljubništva gdje niti jedno od tog trokuta nema samopouzdanja.
Ali i za to postoji rješenje, nikada trokut, uvijek četverokut.

:

Pomalo me zbunjuje da se četverokut stavlja kao neka plemenitija viša kategorija od trokuta.
U četverokutu su oni samosvjesni i puni samopouzdanja a u trokutu oni koji to nisu.
I to još iz usta preljubnika. :ne zna:

Navedeno može biti slučaj i u prvoj i drugoj a i u trećoj "legalnoj" kategoriji.

Jer ako ćemo tako, mogu ja kao treća strana trokuta, ona slobodna, reći da sam ustvari moralnija ili što ti ja znam što od strana u četverokutu, jer ja sam slobodna, ne varam nikoga.
Ali ne pada mi nešto tako na pamet.
Svatko ima svoje razloge.

Ili sam ja napisano krivo shvatila :ne zna:

Perzefon@
10.08.2010., 08:28
Pomalo me zbunjuje da se četverokut stavlja kao neka plemenitija viša kategorija od trokuta.
U četverokutu su oni samosvjesni i puni samopouzdanja a u trokutu oni koji to nisu.

Navedeno može biti slučaj i u prvoj i drugoj a i u trećoj "legalnoj" kategoriji.

Jer ako ćemo tako, mogu ja kao treća strana trokuta, ona slobodna, reći da sam ustvari moralnija ili što ti ja znam što od strana u četverokutu, jer ja sam slobodna, ne varam nikoga.

Aw, sunny, potpis na sve. :)
Inače se rijetko javljam da bih potpisivala, a bome nisam mislila da ću tebe potpisati.

@RinaRea, zaboli me za gnjev Kutka, ja se ne plašim ni gnjeva onih koji su mi realno opasni.
A odgovor ćeš naći sama ako kažeš sebi zašto ni tebi ne odgovara. :)

RinaRea
10.08.2010., 08:51

Krivo si shvatila.
Spominjanje četverokuta nema veze s navedenim primjerom trokuta. U svim mogućim varijacijama preljuba postoje oni sigurni i nesigurni, oni samosvjesni i nesvjesni. Četverokut je tu samo iz razloga, kako je netko naveo ljubavnica ostaje sama.

Četverokutom sam htjela reći kako su odnosi u ravnoteži i rijeđe se događaju eskalacije uvjeta razvodom, novim brakom i sl. iako ih ne isključujem.
Trokut je jedna druga kategorija, znam jer trenutno sam u njemu. :mig:

RinaRea
10.08.2010., 08:53
@RinaRea, zaboli me za gnjev Kutka, ja se ne plašim ni gnjeva onih koji su mi realno opasni.
A odgovor ćeš naći sama ako kažeš sebi zašto ni tebi ne odgovara. :)

Znam :D

Emericzy
10.08.2010., 10:19

Treća strana u trokutu nije lopov, nego samo lopovu ljestve drži. :kava:

c.sunny
10.08.2010., 10:38

Nije mi postom bila namjera opravdavati sebe ili treću stranu, niti se prikazivati moralnijom.
Napisanom sam samo htjela pokazati da se jednako kako se stavlja četverokut kao nešto "bolje" od trokuta, može i staviti obrnuto.

Ali, nevezano uz to, osobno mislim da sam s manje grijeha nego moj uobračeni preljubnik.
To je moje mišljenje.

Emericzy
10.08.2010., 10:49
Ponekad me zapanji devastacija koja se širi oko ponekih preljuba. Kao potres od devetke po Richteru, s epicentrom u paru koji se usudio kršiti pravila. Sjebe njih, a poruši, bogami i pogolemi krug oko njih.

Većina nas, ispada, zgrade smo koje nisu građene po standardima za trusna područja. A gle čuda -- stanujemo baš na takvom području. Kažu ljudi, a neka istraživanja to potvrđuju, da je jedan od tri braka pogođen preljubom. Znači, tremori pod našim nogama nisu ništa neobično.

Pa ipak, kao stanovnici onih nekih pacifičkih otoka, držimo se grčevito naših trusnih njiva. Ipak je na njima zemlja najplodnija. Kad se ne trese i kad lava ne curi, tamo je najljepše živjeti. Nije to teško shvatiti.

Ono što jest teško shvatiti je običaj ljudi da ignoriraju realnost i svakodnevnost i uobičajenost opasnosti. I prave se da ne postoji. I onda, kad se (skoro neminovno) desi, cijeli život im otklizi niz padinu s bujicom blata ili vatrene lave. Ili ih pepeo pokopa ili otruje. Ili tako nešto gadno. Jer, potpuno su nepripremljeni.

Meni i razum i srce govore da, kad već čovjek zna da mu je najljepše živjeti na trusnoj dolini ili vulkanskoj padini, trebao bi biti spreman i na erupciju ili na potres. Unaprijed očekivati da će se tako nešto desiti. Poduzeti određene mjere da ga ne pogode one najgore posljedice. Smisliti kako će najbolje zaštititi svoje mile i drage. Kako će najbrže i najbolje sve obnoviti ako ga nevolja pogodi. I tako dalje.

Kao što Baranjac i Posavac najčešće uz kuću imaju trupicu ili šiklju, pa kad voda nadođe -- a bogami, desi se da nadođe -- nije problem doći do suhog tla ako zatreba. Ne misli on 'ma, sigurno neće!' nego je pripremljen. Nije mu nužno drago što se desilo, ali mu nije ni panika.

c.sunny
10.08.2010., 10:54
Ponekad me zapanji devastacija koja se širi oko ponekih preljuba. ...

........

.

Ako je ovo što si napisao bila reakcija ili odgovor na moje iznad napisano da se smatram s manje grijeha nego moj preljubnik, onda ne shvaćam poantu :ne zna:
Ali stvarno.

Emericzy
10.08.2010., 10:58
Nije mi postom bila namjera opravdavati sebe ili treću stranu, niti se prikazivati moralnijom.
Napisanom sam samo htjela pokazati da se jednako kako se stavlja četverokut kao nešto "bolje" od trokuta, može i staviti obrnuto.

Ali, nevezano uz to, osobno mislim da sam s manje grijeha nego moj uobračeni preljubnik.
To je moje mišljenje.
Meni je teško mjeriti grijeh. To pokušavaju pravnici. U duši to ide malo teže.

Ne mislim te kritizirati; ni slučajno. Samo razmatram apstraktno moralno pravilo. Koje tu i tamo postane prokleto konkretno.

Reći da čovjek nije odgovoran za ono što mu radi bliska osoba je -- po meni --
izbjegavanje odgovornosti. Kao Kain kad se otresao, "Nisam ja čuvar brata svojega!" A bio je. Svi smo mi, bar na neki indirektan način, čuvari 'brata svojega'.

Ako sam s udanom ženom u ljubavničkom odnosu, ja sam suodgovoran za njezino kršenje pravila i za njegove posljedice. I za eventualnu muku koju će njezin muž doživjeti ako se stvar otkrije. Ne znam kako pobjeći od te odgovornosti.

(Govorim sasvim osobno; dozvoljavam da to netko vidi drukčije, ali u mojem moralnom sustavu je tako. )

Ne mislim da je ta odgovornost kardinalna. Svakako je manja nego ona direktnog počinitelja. I pravnici tako misle, pa onaj tko drži ljestve dobije manju kaznu od onoga tko je ušao kroz prozor i trpao nakit u torbu. Ali, nije da je nema.

c.sunny
10.08.2010., 11:01
Meni je teško mjeriti grijeh. To pokušavaju pravnici. U duši to ide malo teže.

Ne mislim te kritizirati; ni slučajno. Samo razmatram apstraktno moralno pravilo. Koje tu i tamo postane prokleto konkretno.

Reći da čovjek nije odgovoran za ono što mu radi bliska osoba je -- po meni --
izbjegavanje odgovornosti. Kao Kain kad se otresao, "Nisam ja čuvar brata svojega!" A bio je. Svi smo mi, bar na neki indirektan način, čuvari 'brata svojega'.

Ako sam s udanom ženom u ljubavničkom odnosu, ja sam suodgovoran za njezino kršenje pravila i za njegove posljedice. I za eventualnu muku koju će njezin muž doživjeti ako se stvar otkrije. Ne znam kako pobjeći od te odgovornosti.

(Govorim sasvim osobno; dozvoljavam da to netko vidi drukčije, ali u mojem moralnom sustavu je tako. )

Ne mislim da je ta odgovornost kardinalna. Svakako je manja nego ona direktnog počinitelja. I pravnici tako misle, pa onaj tko drži ljestve dobije manju kaznu od onoga tko je ušao kroz prozor i trpao nakit u torbu. Ali, nije da je nema.

Ne mislim da sam bez grijeha, da na meni isto nema odgovornosti.
Ali mislim (tako osjećam, ja) da je ona manja nego njegova. Po mojim nekim mjerilima.
Iako da njega pitaš, u njegovj glavi, on je bez grijeha.
Govorim o svom konkretnom slučaju.

Emericzy
10.08.2010., 11:03
Ako je ovo što si napisao bila reakcija ili odgovor na moje iznad napisano da se smatram s manje grijeha nego moj preljubnik, onda ne shvaćam poantu :ne zna:
Ali stvarno.

Ne, ne, nema veze s tobom. Više me zapanjuju reakcije ljudi kao što je Pozitivax koje preljub doživljavaju kao potonuće Atlantide i pad Sodome i Gomore; događaj za povijesne knjige i legende; umjesto tek kao opasno divljanje autom po cesti.

Vidiš, uostalom, da se čudim ljudima koji se čude preljubu. Nekako mi je normalnije na preljub gledati kao na stvar koja se, eto, događa. Mnogo i često. I u najboljim uvjetima. Kao da je prirođena ljudskom rodu.

Lord Byron
10.08.2010., 11:12

Hm, pa mu baš drži ljestve... :rofl::rofl::rofl:

Ponekad me zapanji devastacija koja se širi oko ponekih preljuba.

Jedno od mogućih tumačenja je sitnoposjedničko shvaćanje braka. Bračni partner kao privatna svojina za kojom se netko drznuo posegnuti.

Međutim, doživljena neočekivana prijevara (pustimo sad legitimno pitanje o količini sljepila potrebnoj da bi doživljena prijevara bila fakat neočekivana) može uzdrmati lijepi broj stupova na kojima nekome počiva ne samo brak, nego i život. Nije nelogično da takvo "kaotično rušenje" - za razliku od onih pomno isplaniranih, pri kojima zgrada samo "sjedne" na tlo - izazove lanac kolateralnih šteta.

Ako sam s udanom ženom u ljubavničkom odnosu, ja sam suodgovoran za njezino kršenje pravila i za njegove posljedice.

Pitanje je u kojem trenutku ta suodgovornost postaje "razmišljanje uime drugoga", koje je u osnovi lagano ponižavajuće i patronizirajuće za toga drugoga? Meni je nekako u svakom ljudskom odnosu, od odnosa prema djetetu pa nadalje, jasna odgovornost "sprječavanja srljanja", tj. osvjetljavanje putova - ali, odabir puta je uvijek osobna stvar.

Perzefon@
10.08.2010., 11:31
Tko je dovodio u pitanje moralnost treće strane? To smo već odavno ustanovili i utvrdili.

Hoćeš da zbilja povjerujemo kako nisi shvatio što sunny govori? Ili smo jedino ona i ja uočile ovo:
Dakle, stranice četverokuta u harmoničnom su izbalansiranom odnosu koji je samim time moralno neupitan? Svi istovremeno i kradu i lojtre drže pa je krivnja manja, što li? Dijeli se na četvero, pa je matematičkim izračunom manja, valjda. :rolleyes:

To se rješenje nekako ovdje pokušava provući kao pametno, dobro i veselo. I pošteno. Na to je sunny reagirala. Ja isto.

Emericzy
10.08.2010., 11:37
:D No dobro, metafora je metafora. :D

Jedno od mogućih tumačenja je sitnoposjedničko shvaćanje braka. Bračni partner kao privatna svojina za kojom se netko drznuo posegnuti.
I onda imamo ono zagorsko klanje s tri mrtva i sedam ranjenih jer je ruda od kola štrčala preko meje.

Međutim, doživljena neočekivana prijevara ... može uzdrmati lijepi broj stupova na kojima nekome počiva ne samo brak, nego i život. Nije nelogično da takvo "kaotično rušenje" - za razliku od onih pomno isplaniranih, pri kojima zgrada samo "sjedne" na tlo - izazove lanac kolateralnih šteta.
naravno. Ne valja zaboraviti da je igra vatrom opasna. A Kanadera često nema tamo gdje je i kad je najpotrebniji.

Meni je nekako u svakom ljudskom odnosu, od odnosa prema djetetu pa nadalje, jasna odgovornost "sprječavanja srljanja", tj. osvjetljavanje putova - ali, odabir puta je uvijek osobna stvar.
Da, slažem se. Svatko je ipak najviše odgovoran za samoga sebe. Ova druga odgovornost o kojoj govorim svakako je sekundarna i ne valja na njoj jahati kao da je primarna. To bi ipak bilo opsesivno i patronizirajuće. Ali, valja ipak biti svjestan kako stoje stvari.

Emericzy
10.08.2010., 11:42
Tko je dovodio u pitanje moralnost treće strane? To smo već odavno ustanovili i utvrdili.

Hoćeš da zbilja povjerujemo kako nisi shvatio što sunny govori? Ili smo jedino ona i ja uočile ovo:

Dakle, stranice četverokuta u harmoničnom su izbalansiranom odnosu koji je samim time moralno neupitan? Svi istovremeno i kradu i lojtre drže pa je krivnja manja, što li? Dijeli se na četvero, pa je matematičkim izračunom manja, valjda. :rolleyes:

To se rješenje nekako ovdje pokušava provući kao pametno, dobro i veselo. I pošteno. Na to je sunny reagirala. Ja isto.
Ajme... dok ja pohvatam konce vaše geometrije... :rofl:

Da, slažem se da četverokut (koji se, na kraju, sastoji od dva trokuta :)), nije ništa manje nemoralan. Ali, jest sigurniji i stabilniji i utoliko manje opasan. Manje je vjerojatno da će prouzročiti kolateralnu štetu.

Ali, sad cijepamo dlake.

Moja je poanta da se nitko ne može moralnu odgovornost izbjeći, ni u kojoj kombinaciji. Eventualno ona legendarna prevarena osoba koja ni o čemu nije imala pojma. A i ona se eventualno može proglasiti krivom -- zbog sljepila.

Perzefon@
10.08.2010., 11:49
Ajme... dok ja pohvatam konce vaše geometrije... :rofl:

Da, slažem se da četverokut (koji se, na kraju, sastoji od dva trokuta :)),Upravo tako! Vidim da dolaziš k sebi. nije ništa manje nemoralan. Now you're talking. Ali, jest sigurniji i stabilniji i utoliko manje opasan. Manje je vjerojatno da će prouzročiti kolateralnu štetu.Prerano sam se poveselila. :(
Raspravljalii smo o moralnosti, ne o stabilnosti i opasnosti.

A i o tome bi se dalo. Ako imamo dva trokuta (ako samo dva), a imamo, razmisli koliko je tu još ljudi uključeno i do kakvog poligona možemo doći i koliko povrijeđenih ljudi može biti. I ne glumi da ti ne ide matematika. Evo i tebi :kava:

RinaRea
10.08.2010., 11:54

Budući sam ja "povukla" pitanje četverokuta, evo želim objasniti.

Spominjući ga i uspoređujući s trokutom niti u jednom trenutku nisam mislila na moralnu stranu jednog niti drugog. Svi jako dobro znam gdje je tu moral i tko je više, a tko manje "kriv" i tko je kome "držao ljestve" a tko se penjao po njima.
Moje spominjanje "četverokuta" je bilo samo iz razloga prethodnih postova, npr. ovog:

uvijek ispasta ljubavnica, sama na rodjendane, blagdane, suncana popodneva...zasto?muz svoju zenu vodi ju setnju...a ona za utjehu dobije parfem...narocito ako su djedca u pitanju gdje su muski slabi...

Boldano-u slučaju "četverokuta" ljubavnica ide u šetnju ruku pod ruku sa svojim mužem i djecom i tad nema parfema u zamjenu za ljubavnika.

Perzefon@
10.08.2010., 11:58
Boldano-u slučaju "četverokuta" ljubavnica ide u šetnju ruku pod ruku sa svojim mužem i djecom i tad nema parfema u zamjenu za ljubavnika.

Ili, u slučaju trokuta, s prijateljicama, mirišući na Chanel umjesto na češnjak i nedjeljnu kuhinju. :kava:

Lord Byron
10.08.2010., 11:58
Evo i tebi :kava:

Naime, i meni se (podjednako pogrešno :D) učinilo da je njegova kava odaslana tebi. :rofl:

Slažem se da "smo" raspravljali o (ne)moralnosti, ali nemoj čovjeka sasjeć k'o Šeks u Saboru čim nadoda i poneku digresiju. :zubo:

c.sunny
10.08.2010., 11:59

Mislim da je već netko to spominjao ali ja ću evo ponoviti.
Nije nužno ljubavnica sama ni na rođendane ni blagdane, sunčana popodneva niti.... pa valjda nije sama na svijetu ima prijatelje, obitelj....
I gle čuda, ne dobija svaka poklone :mig:

c.sunny
Ili, u slučaju trokuta, s prijateljicama, mirišući na Chanel umjesto na češnjak i nedjeljnu kuhinju. :kava:

Eto, brža si bila :mig:

Perzefon@

Naime, i meni se (podjednako pogrešno :D) učinilo da je njegova kava odaslana tebi. :rofl:

Slažem se da "smo" raspravljali o (ne)moralnosti, ali nemoj čovjeka sasjeć k'o Šeks u Saboru čim nadoda i poneku digresiju. :zubo:

Ma sfaširat ću ga! Gdje je Tupelo da me vidi? :raspa:

Emericzy
10.08.2010., 12:42

Pogotovo kad je digresija sasvim praktične naravi.

Lord Byron
10.08.2010., 12:57
Pogotovo kad je digresija sasvim praktične naravi.

Ma pusti. Žene.

Ne mogu zamisliti goru božju kaznu za muškarce od žena kao jedinog raspoloživog suprotnog spola. :rofl:

Perzefon@
10.08.2010., 13:09
Ma pusti. Žene.

Ne mogu zamisliti goru božju kaznu za muškarce od žena kao jedinog raspoloživog suprotnog spola. :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl:
Ne misliš li da zapravo odmažeš Emericzyju udruživši se s njim i pokazujući mu ovako da ne može sa mnom sam na kraj? :raspa: Mislim, nije da mu pomoć nije potrebna... :rofl:

Muškarci! Imaju žene štošta naučiti od vas. Solidarnost, na primjer.

kukuriku
10.08.2010., 13:21
:Muškarci! Imaju žene štošta naučiti od vas. Solidarnost, na primjer.

Oh, da.
Totalno se s ovim slažem.
Ajmo bit solidarne. Žene. S ženama. Zašto je to tako teško?Ooooooooooo, zašto?

ps. vidim da ćetate, pa reko, aj da se pridružim dok ne skuže i pobrišu.:cheer:

ombia
10.08.2010., 13:25
Mora da je hehe divno zaspati uz jednoga čovjeka dok su na tebi mirisi ( da ne velim kaj prosto)drugoga

Varale ne varale i zene i muskarci se otusiraju prije spavanja, volim vjerovati.
I miris i ono drugo prosto.

ivi dvostrukim životom...punim laži,skrivanja i neiskrenosti...to je imitacija života i sreće.

Zivot i srecu ne mozes imitirati. Odmah te prozru. Tako ako neka zena sjaji sretno onda JEST sretna.

Zasto pametne traze vise? Pa traze samo sto im fali. Ovaj muski stav dijele i zene koje imaju ljubavnika.

o što on taj divan ljubavnik doista misli o ženi koja vara svoga muža..hehe..nije lijepo.Zato je samo ljubavnik.

Tako je. Sto ona misli o njemu koji vara zenu je jasno. Tebi. Zato i je samo ljubavnik. Eto u tome se slazemo.

.Tko sjedi na dvije stolice obično mu se obe izmaknu i padne na guzicu.

Ovo je nekakva narodna mudrost ali praksa ovo bas i ne potvrdjuje. obicno i kad se preljub otkrije uz mnogo drame i vike brak ipak nastavlja dalje.

Tako od sebe raditi jeftinu seksualnu igračku...jezivo.

Zena koja je zadovoljena visekratno, dozivjela par bozanstvenih orgazama :cerek: zapravo dozivljava - jezivu stvar? Sto ne rece.
I jos jeftinu. Proda se za par tih ionako precjenjeih :rofl: orgazama. Makar su zdravi. I psihicki i fizicki, ali dzabe kad je jeftino.
Jeftin prizvuk svemu dajes ti jer na seks cini mi se gledas svo vrijeme kao na nesto ne posebno vazno i moze se bez toga i ima drugih vrijednosti u zivotu bla bla. Ima. Ali kad nema te jedne onda je sranje.
Svaki psiholog ce reci da dugotrajna seksualna nezadovoljenost radja neki oblik frustracije i/ili neuroze. No uvjeriti se da im seks nije vazan je najlakse onima koji nikad ni nisu imali dobar. To je kao da nekome opisujem pun okus divne belgijske praline dok me on skepticno gleda jer on zna da nema nista drugo za kupiti do li presecerena Milka i vjeruje da Milka bas nije vrijedna grijeha.
Eh Milka nije, tu se slazemo.

Lord Byron
10.08.2010., 13:27
Ajmo bit solidarne. Žene. S ženama. Zašto je to tako teško?Ooooooooooo, zašto?

"Ja sam solidarnija od tebe."

"Tko kaže??? Ja sam solidarnija za 5,2 solida!!!"

"Ma je li? A moja je solidarnost ljepša od tvoje!"

"A ja sam bila solidarna dok si se ti s barbikama igrala!"

Slijede opisi čupanja za kosu, valjanja u blatu i još tako nekih, muškom oku ugodnih aktivnosti. :zubo:

kukuriku
10.08.2010., 13:30
No uvjeriti se da im seks nije vazan je najlakse onima koji nikad ni nisu imali dobar. To je kao da nekome opisujem pun okus divne belgijske praline dok me on skepticno gleda jer on zna da nema nista drugo za kupiti do li presecerena Milka i vjeruje da Milka bas nije vrijedna grijeha.
Eh Milka nije, tu se slazemo.

Eto recepta za izbjegavanje nevjere.
Potrebno je samo seks, kako zapoečti, tako i održavati na dovoljno niskim granama, kako vam se ne bi učinilo da je to nešto vrijedno "grijeha".:D

RinaRea
10.08.2010., 14:00

U "prilog" svemu samo ću reći bolje se osjećam u ulozi ljubavnice od preljubnice, iako, najbolje sam se osjećala u periodu između :mig:

Nije nužno ljubavnica sama ni na rođendane ni blagdane, sunčana popodneva niti.... pa valjda nije sama na svijetu ima prijatelje, obitelj....

Nije nužno i o tom nisam pričala, govorila sam samo o konkretnom slučaju u postu koji sam citirala i to prvi puta.
Moj život nije stao, moji prijatelji, rodbina, susjedi nisu nestali kad je ljubavnik ušao u moj život. On ga samo malo začini u onim trenucima kad meni odgovara. Ali isto tako ne želim biti ona koja šeta pod ruku s mužem i smješka se prolaznicima a ispod osmjeha nosi bol. Hvala, ali ne hvala!

Perzefon@
10.08.2010., 14:32
"Ja sam solidarnija od tebe."

"Tko kaže??? Ja sam solidarnija za 5,2 solida!!!"

"Ma je li? A moja je solidarnost ljepša od tvoje!"

"A ja sam bila solidarna dok si se ti s barbikama igrala!"

Slijede opisi čupanja za kosu, valjanja u blatu i još tako nekih, muškom oku ugodnih aktivnosti. :zubo:

Mogu tebe i Emericzyja posvađat u tili čas. To jest, mogla sam da sam htjela, (onda ne bih najavila). :raspa:

Slijede opisi ljubaznog razgovora s desnom rukom na dršku pištolja. A sve uvijeno u liriku. Ženskom uhu ugodni zvuci. :zubo:

paullaa
10.08.2010., 16:42

To sam ja napomenula...
no, ova iz priče..je definitivno sama, tužna bez muškoga oženjenog obiteljskog čovjeka..koji bezbrižno vodi obiteljski život, a naša ljubavnica je sama..sama , još gore samuje i propituje od Pala, samoga na svijetu..
a ovdje društvo vodi raspravu..čemu to ..kuda to...:lol: zbog nekog slabunjavog sexa i lošeg parfema..

Lord Byron
10.08.2010., 16:49
zbog nekog slabunjavog sexa i lošeg parfema..

Može pojašnjenje: misliš li da svaka ljubavnica dobija tek slabunjavi seks i loše parfeme, ili je to zlehudi usud žene iz tvoje priče? Posebno me zanima, ako je seks svemirski a parfem super-duper, to onda stubokom mijenja stvari? :confused:

Lord Byron
10.08.2010., 16:52
Mogu tebe i Emericzyja posvađat u tili čas.

Toliko o oholosti :D - kad nama dvojici to samima nije uspjelo u desetcima ukrštanja kopalja, živo me zanima tvoj pakleni plan kojim bi se to odjednom postiglo. Možda okapanjem oko kakvog (ose)bujnog grudnjaka? :zubo

Smećeš s uma da je na svađu potrebno trošiti popriličnu energiju - meni se, barem, to tako temeljito ne dâ u ove ljetne dane. :)

Emericzy
10.08.2010., 16:53
Mogu tebe i Emericzyja posvađat u tili čas. To jest, mogla sam da sam htjela, (onda ne bih najavila). :raspa:

Slijede opisi ljubaznog razgovora s desnom rukom na dršku pištolja. A sve uvijeno u liriku. Ženskom uhu ugodni zvuci. :zubo:

Mislim da griješiš. Byron i ja se, negdje dolje u fundamentu, razumijemo. A žene nikad nitko nije razumio, pa ni one same. Osobito međusobno. Utoliko ste uvijek hendikepirane na terenu solidarnosti.

Vi kontra nas ste kao Arapi kontra Izraela. Naizgled moćne, ali u stvarnosti nemate šanse jer se ne umijete ujediniti, pa čak ni koordinirati.

Opasne ste nam samo u situacijama jedan-na-jedan.

paullaa
10.08.2010., 16:58
Može pojašnjenje: misliš li da svaka ljubavnica dobija tek slabunjavi seks i loše parfeme, ili je to zlehudi usud žene iz tvoje priče? Posebno me zanima, ako je seks svemirski a parfem super-duper, to onda stubokom mijenja stvari? :confused:

Pa to je samo moja ironija...svaka ljubavnica i svaki preljub je priča za sebe.

kukuriku
10.08.2010., 17:02
Mislim da griješiš. Byron i ja se, negdje dolje u fundamentu, razumijemo. A žene nikad nitko nije razumio, pa ni one same. Osobito međusobno. Utoliko ste uvijek hendikepirane na terenu solidarnosti.

Vi kontra nas ste kao Arapi kontra Izraela. Naizgled moćne, ali u stvarnosti nemate šanse jer se ne umijete ujediniti, pa čak ni koordinirati.

Zanimljivo je koliko ovo dobro zvuči, a nema veze s istinom.:D
Rekla bih da i inače uviđam taj problem.
To da mnoge stvari koje dobro zvuče nisu istinite, a one koje jesu, nažalost, zvuče totalno bezveze.:rolleyes:

paullaa
10.08.2010., 17:10

Možda samo ti još nas razumiješ a za druge nema nade...pa i za nas same.
A što se tiče odnosa Arapa i Izraela..ne znam tko bi vama bio kum Amerikanac?

Cordelia
10.08.2010., 17:18

Šta ti znaš kako ga tko zove. :D

Lord Byron
10.08.2010., 17:28
Vi kontra nas ste kao Arapi kontra Izraela.
(...)

Drugim riječima, raskopčavanje grudnjaka je u osnovi provjera da se ne radi o bombašici-samoubojici.

Emericzy
10.08.2010., 17:31
Zanimljivo je koliko ovo dobro zvuči, a nema veze s istinom.:D
Rekla bih da i inače uviđam taj problem.
To da mnoge stvari koje dobro zvuče nisu istinite, a one koje jesu, nažalost, zvuče totalno bezveze.:rolleyes:

Pa, znaš kako kažu Talijani, se non è vero, è ben trovato.

Emericzy
10.08.2010., 17:35
Možda samo ti još nas razumiješ a za druge nema nade...pa i za nas same.
A što se tiče odnosa Arapa i Izraela..ne znam tko bi vama bio kum Amerikanac?

Internet?

Emericzy
10.08.2010., 17:36
Drugim riječima, raskopčavanje grudnjaka je u osnovi provjera da se ne radi o bombašici-samoubojici.

Nikad ne možeš biti dovoljno oprezan.

kukuriku
10.08.2010., 17:42
Pa, znaš kako kažu Talijani, se non è vero, è ben trovato.

Kad smo već kod dobrih priča, a ima veze i s ovim topikom, ima li netko ideju zašto je sasvim normalno pretpostaviti, štoviše, očekivati da žena (ili čovik:D) jednako voli dvoje svoje djece, jednako ćaću i mater, jednako brata i sestru i jednako kuma amerikanca i kuma štefa, a potpuno je nezamislivo voljeti dva čovika (ili dvi žene).

Zašto je samo erotska ljubav po defalutu eksluzivna? napominjem da uopće ne govorim o moralnim i sličnim aspektima.
Jednostavno, nisam nikad primjetila da je netko, čak ni na ovim temama potegao to da i muža i ljubavnika (i ženu i ljubavnicu) jednako voli.

Ima li toga, i ako ima, zašto se o tome šuti?

Lord Byron
10.08.2010., 17:47
Jednostavno, nisam nikad primjetila da je netko, čak ni na ovim temama potegao to da i muža i ljubavnika (i ženu i ljubavnicu) jednako voli.

Ti si uspjela tijekom svih ovih godina registriranosti preskočiti baš sve, sve, sve prigode u kojima je Emericzy detaljno obrazlagao koncept višestruke usporedne istodobne ljubavi? Kako, o kako??? :rofl:

BTW, ne bih se miješao u ljubav spram kumova, ali roditeljska ljubav je po svojoj naravi neusporediva s ovim pričama.

Emericzy
10.08.2010., 17:47
Kad smo već kod dobrih priča, a ima veze i s ovim topikom, ima li netko ideju zašto je sasvim normalno pretpostaviti, štoviše, očekivati da žena (ili čovik:D) jednako voli dvoje svoje djece, jednako ćaću i mater, jednako brata i sestru i jednako kuma amerikanca i kuma štefa, a potpuno je nezamislivo voljeti dva čovika (ili dvi žene).

Zašto je samo erotska ljubav po defalutu eksluzivna? napominjem da uopće ne govorim o moralnim i sličnim aspektima.

Byron, molim te, brzo uleti i spriječi me da ženi dam odgovor.

EDIT: Preduhitrio si me. :rofl:

kukuriku
10.08.2010., 17:54

Ti si uspjela tijekom svih ovih godina registriranosti preskočiti baš sve, sve, sve prigode u kojima je Emericzy detaljno obrazlagao koncept višestruke usporedne istodobne ljubavi? Kako, o kako??? :rofl:

BTW, ne bih se miješao u ljubav spram kumova, ali roditeljska ljubav je po svojoj naravi neusporediva s ovim pričama.

:brukica:
u svoju obranu moram reći - ja sam nova na ljesu.
dosad me zanimao uglavom čet na žk, a kako starim i ostajem bez morala, ljes mi je sve privlačniji.:ne zna:

edit: dobro, priznajem, i činilo mi se da je to emerova teza ili bar nešto u tom smjeru. ajme, ne znam više ni lagat.:facepalm:

Emericzy
10.08.2010., 17:56
Zašto je samo erotska ljubav po defalutu eksluzivna?
Ukratko: ma, nije. Muljali su ti i varali te. Nema Djeda Mraza. Ni mali Isusek ne donosi darove. Nema Zubić-vile. Nema u ljubavi ekskluzivnosti. To je mit.

Većina se ljudi komotnije osjeća ako misli da ljubav jest ekskluzivna, jer ne znaju kako bi se nosili s činjenicom da nije. A i svim je vjerama i političkim sustavima lakše manipulirati s ljudima ako im ljubav dijele 'na točkice', racionirano.

Neću više o tome jer će se svi baciti na mene i vezati me da ne govorim o toj temi.

kukuriku
10.08.2010., 17:57
Ukratko: ma, nije. Muljali su ti i varali te. Nema Djeda Mraza. Ni mali Isusek ne donosi darove. Nema Zubić-vile. Nema u ljubavi ekskluzivnosti. To je mit.

Većina se ljudi komotnije osjeća ako misli da ljubav jest ekskluzivna, jer ne znaju kako bi se nosili s činjenicom da nije. A i svim je vjerama i političkim sustavima lakše manipulirati s ljudima ako im ljubav dijele 'na točkice', racionirano.

Neću više o tome jer će se svi baciti na mene i vezati me da ne govorim o toj temi.

OK. Jasno mi je.
A jesi li ti jedini koji tako (javno) misli ili ima još tkogod?:D

Tupelo
10.08.2010., 17:58
Ma sfaširat ću ga! Gdje je Tupelo da me vidi? :raspa:

Nu me. :cerek:
Bilo bi me više, ali, znaš da me, uskoro bivši :zubo: , suprug strogo nadzire.
Moram čekati da odvede psa van, onda 45 minuta surfam i 15 čistim history i brišem otiske s kompa. :rofl:

Ipak, vidim da ti sasvim lijepo ide.
Također, želim napomenuti da mi ovaj Byron-Emericzy savez izgleda pomalo apokaliptično i protuprirodno. :hekla:

Lord Byron
10.08.2010., 18:02
u svoju obranu moram reći - ja sam nova na ljesu.

FYI, ovo nije LJES. :rofl::rofl::rofl:

kukuriku
10.08.2010., 18:03
FYI, ovo nije LJES. :rofl::rofl::rofl:

ma, isti kurac. te tri teme gore sa seksom i preljubnicima, jel.

Lord Byron
10.08.2010., 18:04

Bilo ih je još, ali su neki "posivjeli", neki se povukli na strogo ograničene preljubničke teme, i tako to.

Ali, vjeruj da je naj(slatko)rječitiji ostao. :D

Emericzy
10.08.2010., 18:05
OK. Jasno mi je.

Malo nas je ali smo junaci. Tu na forumu sam našao par njih (pet-šest?). U 'stvarnom' životu možda još toliko. I ponešto filozofske potvrde za taj koncept.

Emericzy
10.08.2010., 18:06
Bilo ih je još, ali su neki "posivjeli", neki se povukli na strogo ograničene preljubničke teme, i tako to.

Ali, vjeruj da je naj(slatko)rječitiji ostao. :D

Samo pažljivo dozira riječi na ovim temama.

Lord Byron
10.08.2010., 18:09
Samo pažljivo dozira riječi na ovim temama.

Ponekad mi padne na pamet kako je, u biti, prošlo poprilično vremena otkad je zadnji put odrađen "još jedan krug"... :_svrbeprsti_:

:rofl:

Emericzy
10.08.2010., 18:18
Ponekad mi padne na pamet kako je, u biti, prošlo poprilično vremena otkad je zadnji put odrađen "još jedan krug"... :_svrbeprsti_:

:rofl:

Pa, kad već spominješ...
:rofl::lol:

talia
10.08.2010., 18:21

Nije ti dugo trebalo da pocnes patronizirati. Do sad ti je dobro islo a sad si se p..... na sve inteligentno sto si prije napisao. :flop:

talia
10.08.2010., 18:28
OK. Jasno mi je.

Odgovor je, naravno, u otvorenoj vezi.

Dan Savage:

Dan Savage on Swinging and Monogamy (http://www.youtube.com/watch?v=Fm9Bwpxy4V0)

Lord Byron
10.08.2010., 18:38

Dobronamjerno pitanje: kako tumačiš činjenicu da se tako puno ljudi opredjeljuje za "klasičan preljub" i ne vidi otvorenu vezu kao "naravno, odgovor"?

Znam da brojnost ne mora biti garancija dobrog odabira, ali mi je svejedno malo neobično da ljudima tako logičan odgovor stoji pred nosom, a oni ga generacijama ne usvajaju.

K@rlo
10.08.2010., 18:44

Ima.. i ne šuti se ...:kava:

Ali takve priče obično naiđu na salve neodobravanja, djeluju prilično bahato i neprimjereno, a bogami i neuvjerljivo, koliko god istinite bile. :zmaj:

talia
10.08.2010., 19:16
Dobronamjerno pitanje: kako tumačiš činjenicu da se tako puno ljudi opredjeljuje za "klasičan preljub" i ne vidi otvorenu vezu kao "naravno, odgovor"?

Znam da brojnost ne mora biti garancija dobrog odabira, ali mi je svejedno malo neobično da ljudima tako logičan odgovor stoji pred nosom, a oni ga generacijama ne usvajaju.

Da. Dok su sve druge progresivne ideje usvojili za par tjedana :rolleyes:

U svakom slucaju meni je glupo da se slobodne mlade zene zalijepe za jednog ozenjenog lika, i provedu najbolje godine u cekanju necega, dok bi se za to vrijeme mogle provoditi sa slobodnim frajerima.

Ali ne, one su cak tom jednom ozenjenom liku - vjerne.

Legion je postavio fer pitanje na koje jos nije dobio odgovor.

Zasto ozenjeni frajer, pokraj toliko slobodnih?

Mislim da se uopce ne radi o moralizranju, nego cisto zdravorazumski - zasto si komplicirati zivot ako ne moras...

Emericzy
10.08.2010., 22:29
Nije ti dugo trebalo da pocnes patronizirati. Do sad ti je dobro islo a sad si se p..... na sve inteligentno sto si prije napisao. :flop:

Hvala ti na dobronamjernoj kritici. Drugi put uključi detektor ironije. Danas si zaboravila.

Emericzy
10.08.2010., 22:31

Dan Savage:

Dan Savage on Swinging and Monogamy (http://www.youtube.com/watch?v=Fm9Bwpxy4V0)

Naravno da odgovor nije u otvorenoj vezi. Da takva veza išta valja, bilo bi ih na pretek. A baš ih nema, uz sve napore i dvadesetak godina seksualne revolucije u drugoj polovici prošlog stoljeća. Otvorena veza je iluzija, kao i mir na Zemlji i bratstvo među narodima.

Emericzy
10.08.2010., 22:35
Legion je postavio fer pitanje na koje jos nije dobio odgovor.

Mislim da se uopce ne radi o moralizranju, nego cisto zdravorazumski - zasto si komplicirati zivot ako ne moras...

Zato jer se ne radi o racionalnom, praktičnom problemu koji se rješava na temelju iskustva, pameti, znanja i planiranja.

Nego se najčešće radi o mješavini nagona, ludosti, strasti, opijenosti, zanosa... i mrvici racionalnog razmišljanja.

Lord Byron
10.08.2010., 22:38

Možda zato što se ne radi o stolcima u kinu (iako čak ni oni nisu svi isti), štapićima za uši, toalet-papiru ili čemu već, za što nam je manje-više svejedno koji ćemo odabrati - nek' on odradi svoj posao i to je to?

Možda zato što se radi o ljudima, i o emocijama prema tim ljudima?

Možda zato što joj on nije "on", nego joj je on "ON" - i to ne zato što je zauzet?

Lord Byron
10.08.2010., 22:39
Zato...

Gdje je ona koja bi htjela svađati? :rofl::rofl::rofl:

Emericzy
10.08.2010., 22:42
Gdje je ona koja bi htjela svađati? :rofl::rofl::rofl:

Ona mrka i ozbiljna? :) Dobro da je nema. Moram ići u krpe. Sutra me čeka naporan dan.

talia
10.08.2010., 23:13
Hvala ti na dobronamjernoj kritici. Drugi put uključi detektor ironije. Danas si zaboravila.

A ti drugi put stavi smajlice, danas is zaboravio. I ne patroniziraj me, to je uvredljivo i djeci, a kamoli odraslim ljudima. Vazi? :top:

talia
10.08.2010., 23:20
Naravno da odgovor nije u otvorenoj vezi. Da takva veza išta valja, bilo bi ih na pretek. A baš ih nema, uz sve napore i dvadesetak godina seksualne revolucije u drugoj polovici prošlog stoljeća. Otvorena veza je iluzija, kao i mir na Zemlji i bratstvo među narodima.

Ne. Bolje je nam je ovako sa skrivanjem, laganjem i varanjem parteru iza ledja. :rolleyes:

Da je monogamija prirodna za ljude, ne bi bilo toliko preljuba.

Monogamija ocito ne funkcionira za svih i otvorena veza bi mogla biti rjesenje za neke parove. Za neke je monogamija OK.

Organizirane religije su jos uvijek prejake da bi to bilo moguce, ali pomalo se dogadja.

talia
10.08.2010., 23:33
Možda zato što se ne radi o stolcima u kinu (iako čak ni oni nisu svi isti), štapićima za uši, toalet-papiru ili čemu već, za što nam je manje-više svejedno koji ćemo odabrati - nek' on odradi svoj posao i to je to?

Možda zato što se radi o ljudima, i o emocijama prema tim ljudima?

Možda zato što joj on nije "on", nego joj je on "ON" - i to ne zato što je zauzet?

Hoces reci SVEMIRSKA LJUBAV? Mislim da je na temi o shupendarama dovoljno napisano o toj patoloskoj "ljubavi".

Daj mi objasni u kojoj fazi taj ozenjeni papak postane "ON"? Kad ga prvi put ugledas? A ni ne znas covjeka? U vecini situacija ces znati da je neko ozenjen, prije nego ti postane "ON", prema tome ovaj izlizani klise ne drzi vodu (i dokle ga vise ponavljati poput papagaja?).

Jedina opcija je da ti on laze da nije ozenjen i da se zaljubis i vezes, ali se onda postavlja pitanje kako ti takav lazov i beskicmenjak moze biti "ON"?

Jos nesto...gdje povlacimo granicu kad necemo biti s nekim, makar taj bio "ON"? Dakle ako je ozenjen to po tebi nije prepreka. Sto ako je lik teski mentalni bolesnik? Sto ako narkoman, diler droge ili ubojica?

Ili sto ako je gay? Ne mozes biti s njim i da postavis na trepavice i sto ces onda? Ides u samostan?

Cordelia
10.08.2010., 23:35

Ne bih se složila s tobom. Otvorenih veza ima više nego što se o njima govori, a vjerojatno bi ih bilo još više da moralne norme još uvijek ne uzdižu monogamiju. i da se takve veze prihvate kao normalne.

talia
10.08.2010., 23:45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Gdje je ona koja bi htjela svađati?
Ona mrka i ozbiljna? :) Dobro da je nema. Moram ići u krpe. Sutra me čeka naporan dan.

Bez mobbing-a, molim. Okey - dokey? :kava:

Emericzy
11.08.2010., 07:57
Ma, kakav mobbing? Byron i ja smo staromodni gentlemani. Mi bismo te nježno obujmili i mazili uz zadirkivanje.

Emericzy
11.08.2010., 08:06
Ne bih se složila s tobom. Otvorenih veza ima više nego što se o njima govori, a vjerojatno bi ih bilo još više da moralne norme još uvijek ne uzdižu monogamiju. i da se takve veze prihvate kao normalne.

Hmmmm... tu nam očito treba definicija 'otvorene veze'. Da, znam da ima dosta prešutnih otvorenih veza. Puno njih su jednostrane. Jedan partner prešutno tolerira drugome izlete, ali sam ih ne čini. I ta se činjenica ne pojavljuje u njihovoj međusobnoj komunikaciji. Svi se prave kao da to ne postoji.

Puno je manje dvostranih, jer je jako teško naći dvoje ljudi koji se u ovome slažu, a dovoljno im je stalo jednom do drugoga da vezu održavaju kroz sve scile i haribde svakodnevnog života.

Praktički ih nema koje nisu prešutne, nego se u njima s postojanjem drugih partnera barata kao sa svakodnevnom praktičnom činjenicom. Za takav su odnos potrebni partneri takve mentalne građe da ih je teško naći na kugli zemaljskoj. Zato za takve veze čuješ samo u Hollywoodu. A pitanje je jesu li i te zapravo samo publicity stunt ili su stvarno iskrene veze.

SubSignoVeneni
11.08.2010., 08:14
,..... očekivati da žena (ili čovik:D) jednako voli dvoje svoje djece, jednako ćaću i mater, jednako brata i sestru i jednako kuma amerikanca i kuma štefa, a potpuno je nezamislivo voljeti dva čovika (ili dvi žene).

Djecu voliš ali isto na drugačiji način, ovisno o njihovim osobnostima (iako bih dječurliju još i isključila iz cijele podjele) ali ovo ostalo- ti imaš krož život i više frendova i više kumova i samo dva roditelja ali nikad nisam čula da ih se isto voli ili na isti način ili u istom opsegu, bilo koga od njih, netko ti više paše-netko manje, dragi su ti ali da je ista količina privrženosti prisutna, to varira od osobe do osobe, barem meni.

Isto tako i ljubavnici, voli ih koliko hoćeš ali u različito vrijeme.
Ili u isto vrijeme ako si toliko sposoban ali budi svjesan ljudske prirode i da je skroz uobičajeno da se kad tad javi problem "a zašto meni ne daješ ono što dobiva i ona" ... puno ljubavnica se žali da i one žele "cijeli paket", da i one zaslužuju biti supruge ili kao supruge- zašto si onda otežavati i u startu birati čovjeka od kojeg ćeš cijeli paket dobiti tek nakon puno muka, nagovaranja i titranja.....

Nije zgodno to reć ženi: "Draga ja bih ševio i druge, nema pomoći-
ma i da natakneš periku na tintaru, platforme kao u najgorem porniću, moja kita će opet da izviri van iz gaća, kao dezerter koji usred ratnog vihora trči da se istrgne iz zagrljaja skore smrti i umjesto toga da se uvali u zagrljaj neke djelatnice bordela, i želim da ti to znaš i da možeš isto"...

Zato jer:

A) postoji velika mogućnost da ženi to ne bi sjelo... i da se nasučete prije nego ste počeli ostvarivati svoj (tvoj) naum o otvorenom braku....

B) još gore, postoji mogućnost da i ona stvarno skoči na tuđu kitu, mogu muški trkeljati koliko god hoće ali u tim situacijama muško samopouzdanje pada na prilično niske grane, slično kao i ženska solidarnost :rofl:

Emericzy
11.08.2010., 08:17
Ne. Bolje je nam je ovako sa skrivanjem, laganjem i varanjem parteru iza ledja. :rolleyes:

Da je monogamija prirodna za ljude, ne bi bilo toliko preljuba.
Nije prirodna za ljude, ali je prirodna za društvo. I za ljubav života u društvu (a jedva da itko želi živjeti kao pustinjak daleko od civilizacije) odričemo se ljubavno-seksualne slobode. Budući da je situacija pomalo neprirodna, mi budemo malo (ili puno) fleksibilni s pravilima, pa ih često kršimo kad mislimo da nas nitko ne vidi.

Monogamija ocito ne funkcionira za svih i otvorena veza bi mogla biti rjesenje za neke parove.
Slažem se. Po mojem iskustvu, međutim, takvih je ljudi jako malo. Svakodnevnica eksplicitne otvorene veze vrlo je korozivna i zahtijeva od ljudi neobično čvrst ego, vanserijsko samopouzdanje, golemu ljubav... ukratko osobine koje su vrlo, vrlo rijetke. Toliko rijetke da otvorena veza jednostavno nije praktični recept.

Ima, naravno, i ljudi koji su kompletno zadovoljni u monogamiji i ni na pamet im ne pada da ju ičim naruše. Ni njih nema baš neki golemi postiotak.

Mislim da golema većina ljudi mora birati između stvarne monogamije uz određene (nekad blage, a nekad žestoke) frustracije i tobožnje monogamije uz prešutne preljube.

talia
11.08.2010., 08:18
Ma, kakav mobbing? Byron i ja smo staromodni gentlemani. Mi bismo te nježno obujmili i mazili uz zadirkivanje.

Ja ipak preferiram progresivnije muskarce :top:

RinaRea
11.08.2010., 08:26
Hoces reci SVEMIRSKA LJUBAV? Mislim da je na temi o shupendarama dovoljno napisano o toj patoloskoj "ljubavi".

A ti želiš reći da s nekadašnjim "ON" s kojim se ubračuješ postoji svemirska ljubav i nije šupendarska priča, a novi "ON" koji je, slučajno, oženjen ne postoji? U čemu je razlika? Zar se ljudi prilikom ulaska u brak cijepe protiv ljubavi? Ne, ne pričam o leptirićima i zaljubljenosti, pričam o ljubavi.
LJubav ne postoji s 30,40 ili 50 godina? Ljubav ne postoji za drugi brak?

Ili, evo primjera:
Ona, rastavljena više godina, dvoje djece već stariji tinejđeri nije razmišljala o novoj ljubavi, naučila na život kakav ima, ispunjen svim ostalim osim ljubavi.
On, udovac ostao relativno mlad, jedno dijete koje mu je centar svijeta, nikada nije želio pomoć sastrane živio s djetetom i za dijete, koje ga sad napušta, odlazi na fax.
Oboje u nekim 40-tima, on malo više, ona manje.

Zar njihova ljubav ne može biti svemirska? On njoj ne može biti "ON"?
U čemu je razlika kod ubračenih preljubnika? Zar svaku takvu ljubav omalovažavati jer su partneri ubračeni?
Ona se može dogoditi i ne bira put, na nama je da odlučimo želimo li joj dozvoliti.
Ali da je moguća, vjerujem da je.

Daj mi objasni u kojoj fazi taj ozenjeni papak postane "ON"? Kad ga prvi put ugledas? A ni ne znas covjeka? U vecini situacija ces znati da je neko ozenjen, prije nego ti postane "ON", prema tome ovaj izlizani klise ne drzi vodu (i dokle ga vise ponavljati poput papagaja?).

Pretpostavljam da postaje "ON" onog trenutka kad shvatiš da ti taj on odgovara u svakom pogledu kao i svaki drugi slobodan muškarac. Ja stvarno ne vidim razliku.

Emericzy
11.08.2010., 08:27
Ja ipak preferiram progresivnije muskarce :top:
Srećom, muškaraca bar ima dosta. Par milijardi. Ne sumnjam da su tisuće i tisuće njih i pametni i šarmantni i progresivni. :)

Meni to jednostavno ne ide od ruke. Teško će stari konj naučiti nove trikove.

Evo, možda Byron može. Tko zna. On šuti o sebi, čuva svoju privatnost. Možda se iza toga krije svašta dobro!

Lord Byron
11.08.2010., 08:35
Daj mi objasni u kojoj fazi taj ozenjeni papak postane "ON"?

Mi, nažalost, govorimo posve različitim jezicima. Ne znam koliko uspijevam, ali barem pokušavam cijelu tu stvar sagledati s nekog neutralnog (dakle, dosadnog :)) motrišta. Tebi se, naprotiv, nerijetko otmu mrzovoljne rečenice ili fraze, od kojih sam izdvojio samo ovu jednu boldanu, po kojoj ae nužno i neizostavno radi o oženjenom papku.

Utoliko je za oboje bolje odustati od pokušaja rasprave. :)

Evo, možda Byron može. Tko zna.

Uz svo dužno poštovanje, ipak ne bih javno o tome mogu li. :rofl:

Perzefon@
11.08.2010., 08:39
Evo, možda Byron može.

ipak ne bih javno o tome mogu li.

Počinje! :kokice: :zauzimamjestougledalištu:

Lord Byron
11.08.2010., 08:40
Počinje! :kokice: :zauzimamjestougledalištu:

In your dreams, dr Fleischmann. :D

Cordelia
11.08.2010., 09:15
Hmmmm... tu nam očito treba definicija 'otvorene veze'. Da, znam da ima dosta prešutnih otvorenih veza. Puno njih su jednostrane. Jedan partner prešutno tolerira drugome izlete, ali sam ih ne čini. I ta se činjenica ne pojavljuje u njihovoj međusobnoj komunikaciji. Svi se prave kao da to ne postoji.

Puno je manje dvostranih, jer je jako teško naći dvoje ljudi koji se u ovome slažu, a dovoljno im je stalo jednom do drugoga da vezu održavaju kroz sve scile i haribde svakodnevnog života.

Praktički ih nema koje nisu prešutne, nego se u njima s postojanjem drugih partnera barata kao sa svakodnevnom praktičnom činjenicom. Za takav su odnos potrebni partneri takve mentalne građe da ih je teško naći na kugli zemaljskoj. Zato za takve veze čuješ samo u Hollywoodu. A pitanje je jesu li i te zapravo samo publicity stunt ili su stvarno iskrene veze.

Dobro poznajem par u otvorenoj vezi, a i svi swingeri imaju otvorene veze(swingeri i nisu tako rijetka pojava).
Kad sam spominjala otvorenu vezu mislila sam na pravu otvorenu vezu ne onu u kojoj jedna strana prešutno trpi nevjeru.
Činjenica je da se, na žalost, s manje šoka i osude gleda na klasične preljubnike ili partnera koji zatvara oči pred preljubom, nego na dvoje ljudi koji svojom voljom imaju otvorenu vezu. A sve zato što se ovi gornji i dalje bar trude održavati sliku uobičajenog monogamnog braka, pa čak i ako je javna tajna da to nije tako. Obično licemjerje.

Cordelia
11.08.2010., 09:20
Uz svo dužno poštovanje, ipak ne bih javno o tome mogu li. :rofl:

Ja sam mislila da se to podrazumijeva kao i to da si uvijek u pravu:D

Cordelia
11.08.2010., 09:43
talia kaže: Pogledaj post
Daj mi objasni u kojoj fazi taj ozenjeni papak postane "ON"?

Da sad ne tražim originalni Talijin post pokupila sam ovo iz Lordovog.

Talia takve stvari skužiš kroz komunikaciju s nekim. Život nas dovodi u dodir s raznim ljudima pa i onima suprotnog spola. Ne možeš se izolirati od svijeta da bi izbjegla bilo kakva iskušenja.
Uostalom da se moram kloniti muškaraca jer se plašim svakog iskušenja upitala bih se kakvu to vezu imam. Naravno ništa nema garancije, i sutra se može desiti da netko od nas shvati da postoji netko "praviji", ali bez obzira na rizik, život u stalnom strahu za mene (a tako razmišlja i dragi) jednostavno ne dolazi u obzir.

Emericzy
11.08.2010., 10:01
Obično licemjerje.

Naravno. Temelj zapadne civilizacije. Pogledaj malo književnost zadnjih stoljeće i pol -- više od polovice je posvećeno licemjerju. Nije ga nimalo teško vidjeti svuda oko nas. Pa ipak, tvrdokorno opstaje i obnavlja se, kao gušterov rep.

paullaa
11.08.2010., 17:11
I? jel je ljubavnica na moru sama ili u društvu?

Bamby007
11.08.2010., 19:39
I? jel je ljubavnica na moru sama ili u društvu?

a jel "blagajnica" može ići na more uopće?mislin na $$$$$$$ :D
i ako može,ima i prijateljice ,obitelj i slično.
nije još niti udana,a ako ode na more možda joj se posreći pa nađe slobodnog,pravog i okani se "mafije".
a možda i živi na moru:cheer:

talia
11.08.2010., 20:32
Pretpostavljam da postaje "ON" onog trenutka kad shvatiš da ti taj on odgovara u svakom pogledu kao i svaki drugi slobodan muškarac. Ja stvarno ne vidim razliku.

Tvoja prica o dvoje slobodnih ljudi koji su se upoznali u kasnijim godinama nema veze ni s mojim postovima ni s temom.

Ne kuzim ovo da ne vidis razliku :misli:

Ako naidjes na tipa koji ti odgovara u svakom pogledu i skuzis da je alkoholicar, hoces li biti sa njim?

Ili ces ipak traziti dalje?

Zasto se tako ne bi moglo postupiti i ako je tip ozenjen? Traziti dalje?

Zato se upustati u vezu s njim? Dok je jos ozenjen i iza ledja njegove zene i djece?

Ako se ikad razvede jer se ne slaze sa zenom mozes biti s njim kasnije, ali zasto dok je jos ozenjen?

Lord Byron
11.08.2010., 21:03
Ako naidjes na tipa koji ti odgovara u svakom pogledu i skuzis da je alkoholicar, hoces li biti sa njim?

Ako je alternativa trezvenjak koji joj ne odgovara u mnogo pogleda, zašto ne?

Bamby007
11.08.2010., 21:08
Ako je alternativa trezvenjak koji joj ne odgovara u mnogo pogleda, zašto ne?

:rolleyes: ovo moožda jedino može proći ukoliko nije agresivan dok popije.
Što ti je Lorde?:ne zna:

Lord Byron
11.08.2010., 21:24
:rolleyes: ovo moožda jedino može proći ukoliko nije agresivan dok popije.
Što ti je Lorde?:ne zna:

Pročitaj dobro njezinu pretpostavku: "Ako naidjes na tipa koji ti odgovara u svakom pogledu".

Koliko, po tvom mišljenju, ima ljudi koji ti odgovaraju u svakom pogledu? Koliki su izgledi da se s jednim od tih ljudi sretneš u prostoru i vremenu? I ako vam se baš sve, sve poklopi, ti bi se okrenula i otišla? Ne bi ga, uime svih tih odgovarajućih pogleda, pokušala "izvući"?

Evo sam doživio da budem usamljen u "borbi za ljubav" kojoj se inače redovito rugam. :)

Bamby007
11.08.2010., 21:49
Pročitaj dobro njezinu pretpostavku: "Ako naidjes na tipa koji ti odgovara u svakom pogledu".

Koliko, po tvom mišljenju, ima ljudi koji ti odgovaraju u svakom pogledu? Koliki su izgledi da se s jednim od tih ljudi sretneš u prostoru i vremenu? I ako vam se baš sve, sve poklopi, ti bi se okrenula i otišla? Ne bi ga, uime svih tih odgovarajućih pogleda, pokušala "izvući"?

Evo sam doživio da budem usamljen u "borbi za ljubav" kojoj se inače redovito rugam. :)

a joj što bi čovik s tobom,majko moja pitam se pitam:mig:,nego malo :tuctuc:,jer na sve imaš odgovor ili protupitanje ili retoričko pitanje,joj:rolleyes:
Koliki su izgledi da nađeš svoju drugu polovicu?Pa jedno 40%,ovako iz prve.Pokušala bih ga izvući,da.
Znala sam da moraš imati neku manu ili porok.Alkohol.;););)

OT
a zašto se rugaš ljubavi?

Lord Byron
11.08.2010., 22:00
a zašto se rugaš ljubavi?

Lijepo si i sama quotala, pa još boldala, pa još zakrivila - a onda pročitala pogrešno. :D

Ne rugam se ljubavi. Rugam se "borbi za ljubav", "radu na vezi", "radu na sebi", i sve tako nekoj mukotrpno-vojničkoj terminologiji primijenjenoj na, ni manje ni više, nego ljubav.

Bamby007
11.08.2010., 22:04
Lijepo si i sama quotala, pa još boldala, pa još zakrivila - a onda pročitala pogrešno. :D

Ne rugam se ljubavi. Rugam se "borbi za ljubav", "radu na vezi", "radu na sebi", i sve tako nekoj mukotrpno-vojničkoj terminologiji primijenjenoj na, ni manje ni više, nego ljubav.

Brzo čitam,jer sporo pišem.:D
U tome se slažemo vrlo,vrlo, vrlo i ne znaš koliko,ali što ćeš.Imaš neko drugo riješenje?Neku tabletu koju popiješ ili slično,a da nije razvod?
Ti si valjda jedan od sretnika koji je u happy braku.Čestitam.

Emericzy
11.08.2010., 22:27
Brzo čitam,jer sporo pišem.:D
U tome se slažemo vrlo,vrlo, vrlo i ne znaš koliko,ali što ćeš.Imaš neko drugo riješenje?Neku tabletu koju popiješ ili slično,a da nije razvod?
Ti si valjda jedan od sretnika koji je u happy braku.Čestitam.

I ja sam, hvala.

ombia
11.08.2010., 22:32
T

Zato se upustati u vezu s njim? Dok je jos ozenjen i iza ledja njegove zene i djece?

Ako se ikad razvede jer se ne slaze sa zenom mozes biti s njim kasnije, ali zasto dok je jos ozenjen?

Mnogi krenu u takve veze iz znatizelje precjenujuci sebe da sve i sebe same imaju pod kontrolom, mnogi iz ocaja pa ne mogu racionalo razmisljati ni o cemu, a mnogi ako su i sami ubraceni iz ocekivanja da ce druga strana sa istim ulogom onda igrati diskretno.
Nije lako naci nekoga s kim ti je super, kao ni dobre cipele. I sad osoba koja godinama vec nije kupila postene cipele jer sve su neudobne, smijesno napravljene kao po modi i slicno, kad konacno nadje jedne koje je pravi gust obuti - ne pita za cijenu.
Jer zene pogotovo vole raditi na problemima, vezi, pa se nada da ce ta cijena koja jest visoka s vremenom pasti ili se relativirati, zaraditi ce novaca sa strane, cijena ce se rentirati jer su cipele prava stvar koja vraca osmjeh na lice i daje energije za druge stvari u zivotu.
Ne opcija nije traziti i dalje udobne cipele po nizoj cijeni, koje mozda i ne nadje i do tad hodati u razderanim cipelama, ako upravo ima na nogama jedne savrsene upravo nadjene, izazov je prevelik.

I ja sam, hvala.

Ti da. Ali trebalo bi pitati i zenu jel je isto. Pod pretpostavkom da zna istinu. Mislim pa na sto bi se ti zalio, uzeo od oba kolaca sto se nudi.:D

Crodra
11.08.2010., 22:57
...
Nije lako naci nekoga s kim ti je super, kao ni dobre cipele. I sad osoba koja godinama vec nije kupila postene cipele jer sve su neudobne, smijesno napravljene kao po modi i slicno, kad konacno nadje jedne koje je pravi gust obuti - ne pita za cijenu...

A stare cipele, koje su udobne, zaudaraju i napale ih gljivice, a opet nova cipela nažulja :s

Emericzy
12.08.2010., 06:21
Ti da. Ali trebalo bi pitati i zenu jel je isto. Pod pretpostavkom da zna istinu. Mislim pa na sto bi se ti zalio, uzeo od oba kolaca sto se nudi.:D
Draga moja Ombia, znam da bi tebi bi odgovaralo da moj brak proglasiš nesretnim, jer ti ne odgovaram ni ja niti moji stavovi, ali to što si rekla je logička besmislica. Moraš me blatiti na pametniji način.

Kako može jedna osoba biti u sretnom braku, a njezin bračni partner ne? Ako je brak sretan, oboje su sretni. Ako jedan partner nije sretan, onda nije sretan ni brak. Kužiš?

Evo, da ti pomognem. Ti si trebala napisati da moj brak, ma što god ja tvrdio, zapravo nije sretan. Jest da ti o mojem braku ne znaš ništa, pa bi to bila malo preuzetna tvrdnja, ali bi bar bila malo logičnija od ove koju si napisala.

Ako ćeš imati i dalje poteškoća, mogu ja tebi opet pomoći. Samo se javi.

RinaRea
12.08.2010., 06:50
Tvoja prica o dvoje slobodnih ljudi koji su se upoznali u kasnijim godinama nema veze ni s mojim postovima ni s temom.

Naravno da ima, samo je ti možda ne vidiš.
Pisala sam o tvom omalovažavanju "svemirske ljubavi" nikako o tom da li je jedno od para ubračeno.
"Svemirska ljubav" se može dogoditi svakom tko je otvoren za nju, otvoren za nove ljude, iskustva i opcije, nekom tko zna gdje je došao i svjestan kuda ide. Ono što si ti napisala može se iščitati kao da se nešto takvo može dogoditi samo djeci od 13-16 godina.

Ili ces ipak traziti dalje?

Osobno ja, ne govorim da bi tako netko drugi, ostala bih s njim ukoliko bi se pokazalo da ima "potencijala" za ono što ja želim i što meni treba. Biti alkoholičar nije nešto od čega treba bježati, već pokušati upoznati i pomoći.
Ako i dalje ne budem vidjela nekakvu meni zamišljenu budućnost idem dalje, ali tako bih išla i s nekim tko nije alkoholičar.

Ovo samo pod pretpostavkom da bih "pobjegla" od alkoholičara :)

Budući da te poznam s nekih drugih tema i dugo čitam ovaj forum bit ću slobodna reći Lorde ne kaki, to na što ti aludiraš je nekakvo savršenstvo o kojem nisam pisala, i poneke riječi u kontekstu rečenice nisu isključivo ono što znače kad riječ stoji sama. Daj si malo pjesničke slobode, ne budi borac za prava forumskih točkica.
Ovih mojih dolje :mig:

Emericzy
12.08.2010., 06:53
"Svemirska ljubav" se može dogoditi svakom tko je otvoren za nju, otvoren za nove ljude, iskustva i opcije, nekom tko zna gdje je došao i svjestan kuda ide.

Amen.

Bandori
12.08.2010., 07:11

hm.. da si nastavila niz, dali bi on uključivao invaliditet, neku drugu kroničnu bolest?
u koga se zaljubljujemo? zašto? zašto nam je netko simpatičan ili antipatičan?
svesti sve na katalog ikea u tako tananim stvarima kao što su osjećaji i međuljudski odnosi je vrlo dobro teoretski.. samo teoretski.

Lord Byron
12.08.2010., 07:46
Lorde ne kaki, to na što ti aludiraš je nekakvo savršenstvo o kojem nisam pisala...

Quotaš moj post u kojem komentiram @talijine rečenice, i govoriš o čemu jesi i čemu nisi pisala ti.

Ti si @talia, što li? :confused::confused::confused:

RinaRea
12.08.2010., 08:09
Quote:
RinaRea kaže:
Quotaš moj post u kojem komentiram @talijine rečenice, i govoriš o čemu jesi i čemu nisi pisala ti.

Ti si @talia, što li? :confused::confused::confused:

Odogvaraš na njen post ali komentiraš moje rečenice gdje to "u svakom pogledu" ne znači kako nam ta osoba 100% odgovara, već ima ono što je nama potrebno u trenutku ili budućem životu ovisno u kojoj fazi smo trenutno. Napokon, nepogrešivi je pogriješio. :kava: :p

Lord Byron
12.08.2010., 08:24
Napokon, nepogrešivi je pogriješio. :kava: :p

Daleko sam od Nepogrešivog (što uopće nije loše, jer je nepogrešivost dosadna), ali ovaj tvoj post nisam niti pročitao, a kamoli komentirao.

Sve što sam pisao je komentar @talijine situacije "što kad bi naišla na alkoholičara koji ti odgovara u svakom pogledu".

RinaRea
12.08.2010., 08:32

Ne želim ulaziti u rasprave, niti uvjeravati ali, darling, na ovaj tvoj post sam reagirala. Gdje ti, upravu si, taliji odgovaraš i objašnjavaš moj post.

Daleko sam od Nepogrešivog (što uopće nije loše, jer je nepogrešivost dosadna), ali ovaj tvoj post nisam niti pročitao, a kamoli komentirao.
Sve što sam pisao je komentar @talijine situacije "što kad bi naišla na alkoholičara koji ti odgovara u svakom pogledu".

Ne laži lažova. :D jer je lijepo upućuješ da ga pročita. Ne znam kako bi je uputio u to ako ga nisi čitao. Joj, joj....:cerek:

Lord Byron
12.08.2010., 08:44
Ne želim ulaziti u rasprave, niti uvjeravati ali, darling, na ovaj tvoj post sam reagirala. Gdje ti, upravu si, taliji odgovaraš i objašnjavaš moj post.

:facepalm::facepalm::facepalm:

Daj se skoncentriraj. "Ovaj moj post" objašnjava talijin post Bamby007.

Ne laži lažova. :D jer je lijepo upućuješ da ga pročita. Ne znam kako bi je uputio u to ako ga nisi čitao. Joj, joj....:cerek:

Ti mene zajebavaš ili si natural talent? :confused::confused::confused:

Pročitaj dobro njezinu pretpostavku: "Ako naidjes na tipa koji ti odgovara u svakom pogledu"

Njezinu. @talijinu. Pretpostavku koju je napisala @talia. Koja je žensko, pa se onda umjesto "talijinu" može napisati "njezinu".

kukuriku
12.08.2010., 08:51
Pisala sam o tvom omalovažavanju "svemirske ljubavi" nikako o tom da li je jedno od para ubračeno.

"Svemirska ljubav" se može dogoditi svakom tko je otvoren za nju, otvoren za nove ljude, iskustva i opcije, nekom tko zna gdje je došao i svjestan kuda ide.

Jesam li ja to čudna, ili bi možda činjenica da je netko "ubračen" (neobične li riječi) trebala utjecati na otvorenost prema svemirskoj ljubavi?:ne zna:

Lord Byron
12.08.2010., 08:55
Jesam li ja to čudna, ili bi možda činjenica da je netko "ubračen" (neobične li riječi) trebala utjecati na otvorenost prema svemirskoj ljubavi?:ne zna:

Tu dolazimo do everlasting pitanja: može li se čovjek zatvarati/otvarati prema ljubavi?

Znanstvenici i filozofi nude različite odgovore na ovo pitanje. Tako, na primjer, neumrli Mate Mišo Kovač sveudilj tvrdi "Samo jednom ljubav pokuca na vrataaaaa" (zapravo, "samojednomljubav pokucanavrataaaaa") :D. (http://www.youtube.com/watch?v=Y-faOW466NI&feature=related)

kukuriku
12.08.2010., 08:59
Tu dolazimo do everlasting pitanja: može li se čovjek zatvarati/otvarati prema ljubavi?

Neki mogu. Neki ne mogu. Neki mogu, ali ne žele. Neki žele, ali ne mogu.
Kako bi reka moj frend; generalno pitanje nije pitanje koje zaslužuje generalni odgovor, nego pitanje bez odgovora.

Lord Byron
12.08.2010., 09:05
Neki mogu. Neki ne mogu. Neki mogu, ali ne žele. Neki žele, ali ne mogu.
Kako bi reka moj frend...

Frend ti komplicira, a i ti s njim. Neumrli Mate Mišo je sve sažeo u bit: http://www.youtube.com/watch?v=fQ3l2IpQMBw&feature=related.

Perzefon@
12.08.2010., 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=Y-faOW466NI&feature=related)
:lol::rofl:
Ti fakat nemaš srama.

Ajme, ridam, grcam, jecam... :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=fQ3l2IpQMBw&feature=related.
Nemoj live, majke ti, nemoj, imaj milosti. :rofl:

RinaRea
12.08.2010., 09:20
:facepalm::facepalm::facepalm:

Daj se skoncentriraj. "Ovaj moj post" objašnjava talijin post Bamby007.

Ti mene zajebavaš ili si natural talent? :confused::confused::confused:

Njezinu. @talijinu. Pretpostavku koju je napisala @talia. Koja je žensko, pa se onda umjesto "talijinu" može napisati "njezinu".

Nemam vremena za koncentraciju, a možda sam naturale :raspa:
budući je talija komentirala ono što se zove moj post.

Jesam li ja to čudna, ili bi možda činjenica da je netko "ubračen" (neobične li riječi) trebala utjecati na otvorenost prema svemirskoj ljubavi?

Evo nove riječi, ako je netko u braku znači li to po defoltu da je sretan i zadovoljan, da ga partner čini sretnim? Postoje različiti brakovi, te postoje ljudi koji iz različitih razloga ulaze, te ostaju u braku.
Ili, da li možemo za većinu stvari koje nam se dogode u životu biti sigurni da se neće dogoditi?
Ovdje opet ne govorim o moralnoj strani prevare (preljuba), govorim samo o mogućnosti da smo ipak pogrešivi i da naš prvi izbor ne mora biti pravi.

kukuriku
12.08.2010., 09:21
Frend ti komplicira, a i ti s njim. Neumrli Mate Mišo je sve sažeo u bit: http://www.youtube.com/watch?v=fQ3l2IpQMBw&feature=related.

A ti si neozbiljan. Dobro, nije da ne odobravam.Nego sad si me sjetio jednog drugog frenda: neki dan on mene nešto pita, a ja izvučem odgovor iz pete, i sva nako, udivljena sama sobom, postavljam retoričko pitanje: ko je car, ko je car? :cheer:
a on me pogleda onako začuđeno i mrtvo ozbiljno pa veli : ko je car??? pa mišo je car!:rofl:

Perzefon@
12.08.2010., 09:23
pa mišo je car!:rofl:

:cerek:
@Byron, slutim početak jednog predivnog prijateljstva. :cerek:

Lord Byron
12.08.2010., 09:33
Nemam vremena za koncentraciju, a možda sam naturale :raspa:

A možda nemaš obraza ispričati se kad nekome bezveze kažeš da laže. :kava:

Emericzy
12.08.2010., 09:36

Pitanje svih pitanja.

Ja osobno sumnjam da se od nje i možeš zatvoriti -- osim da fizički izbjegavaš kontakt s ljudima.

Ljudi kažu, kad vidiš znakove da bi tu nešto moglo biti, možeš se ukloniti. Ja u to ne vjerujem.

Vidim takve znakove kod sto žena godišnje. Stotine i stotine 'znakova' je tako kraj mene otvorenog prodefiliralo tijekom godina. Neki su se znakovi pretvarali u jače iskre, neki u plamenove, a neki su ugasli jednako brzo kako su se i pojavili. Bez nekog vidljivog pravila. Dok su još bili samo znakovi, ništa se o njihovoj budućnosti nije moglo reći. Da sam se svima njima zatvarao, bilo bi to stvarno čudačko ponašanje, jer sam cijeli život okružen ženama.

Nisam ih izbjegavao. Bio sam im svima otvoren. A svejedno se nije desilo stotine 'svemirskih' ljubavi, nego možda tri. Goleme, potresne, bezumne -- one zbog kojih je sve u životu vrijedno. Koje nikakav 'status' nije mogao ukinuti. Ubračenje, neubračenje, veza ili neveza.

Unatrag gledajuć, radije bih se ustrijelio nego se lišio koje od njih. Prema onome što su mi te tri ljubavi dale, sve drugo u životu bilo je koještarija.

Tako da Boga hvalim što jesam bio otvoren. Premda, ponavljam, zapravo ne znam kako bih uopće mogao biti 'zatvoren' osim kao pustinjak ili samostanski fratar.

kukuriku
12.08.2010., 09:39
Pitanje svih pitanja.
.... Premda, ponavljam, zapravo ne znam kako bih uopće mogao biti 'zatvoren' osim kao pustinjak ili samostanski fratar.

Ti možda nisi. Ali zašto netko drugi ne bi mogao?

Emericzy
12.08.2010., 09:42

Naravno. Zato ja nikad ni nisam nudio svoj pristup kao recept, a još manje kao jedini mogući. Ima nas svakojakih. Ima ih čak i obih koji nikad i nikakvoj ljubavi nisu otvoreni.

Lord Byron
12.08.2010., 09:44

Uvijek će se, za svaku opciju, naći netko tko bi "mogao" - ako ništa drugo, u ovom slučaju pustinjaci i fratri. :)

Međutim, u ovakvim, općenitim raspravama, uz sve nedostatke generaliziranja ipak pokušavamo prepoznati nekakvo "normalno" (znam, opasna riječ :)) ljudsko ponašanje, "normalne" ljudske reakcije - pri čemu pod "normalnim" podrazumijevam upravo prosjek.

U ovoj stvari, u prepoznavanju prosjeka bi trebalo "izbaciti iz računa" sve one (mnogobrojne) kojima je "ljubav" tek predmet sprdnje, zgodan za mužjačke dosjetke dok se znojan pije pivo nakon tekme s dečkima, ili dok se podriguje nakon preobilnog roštiljanja. Takvi nemaju što otvarati niti zatvarati.

kukuriku
12.08.2010., 09:53
Uvijek će se, za svaku opciju, naći netko tko bi "mogao" - ako ništa drugo, u ovom slučaju pustinjaci i fratri. :)

Međutim, u ovakvim, općenitim raspravama, uz sve nedostatke generaliziranja ipak pokušavamo prepoznati nekakvo "normalno" (znam, opasna riječ :)) ljudsko ponašanje, "normalne" ljudske reakcije - pri čemu pod "normalnim" podrazumijevam upravo prosjek.

U ovoj stvari, u prepoznavanju prosjeka bi trebalo "izbaciti iz računa" sve one (mnogobrojne) kojima je "ljubav" tek predmet sprdnje, zgodan za mužjačke dosjetke dok se znojan pije pivo nakon tekme s dečkima, ili dok se podriguje nakon preobilnog roštiljanja. Takvi nemaju što otvarati niti zatvarati.

Normala:horor:
Derz nou sać ting, osim u matematici.

No, kad već koristimo opasne riječi, zašto nije normalno, na osnovu iskustva, smatrati da ne postoji ON ili ONA, nego da postoje brojni potencijalni ONI i ONE. Zašto se 'otvarati' ako već imaš jednog NJEGA ili NJU. Kaj, zabranjeno je koristiti mozak? Odnosno, prosječno ljudi ne koriste mozak?

RinaRea
12.08.2010., 10:09
A možda nemaš obraza ispričati se kad nekome bezveze kažeš da laže. :kava:

Ispričam se u onim situacijama kada nisam upravu, a u navedenoj situaciji se nismo razumjeli, tj. nisi razumio što sam postom htjela reći već se držiš onog tko-kome-što rekao.

Gdje sam rekla da je nešto laž? Ako mislis na izjavu ne laži lažova, to je samo igra riječi za koju mislim da i ti možeš shvatiti kako ne znači doslovno to. :cerek:

Ajde Lorde, okani se ćorava posla.....samnom nikada kraja ako nešto želim dokazati, niti me ti možeš razuvjeriti ako ja to ne želim, pa čak ni linkovima na Cara kao jednog od neumrlih filozofa ljubavi. :rofl:

RinaRea
12.08.2010., 10:11
Odnosno, prosječno ljudi ne koriste mozak?

Koriste, kad vrše selekciju NJIH.

ombia
12.08.2010., 10:17
Draga moja Ombia, znam da bi tebi bi odgovaralo da moj brak proglasiš nesretnim, jer ti ne odgovaram ni ja niti moji stavovi, ali to što si rekla je logička besmislica. Moraš me blatiti na pametniji način.

Kako može jedna osoba biti u sretnom braku, a njezin bračni partner ne? Ako je brak sretan, oboje su sretni. Ako jedan partner nije sretan, onda nije sretan ni brak. Kužiš?

Evo, da ti pomognem. Ti si trebala napisati da moj brak, ma što god ja tvrdio, zapravo nije sretan. Jest da ti o mojem braku ne znaš ništa, pa bi to bila malo preuzetna tvrdnja, ali bi bar bila malo logičnija od ove koju si napisala.

Ako ćeš imati i dalje poteškoća, mogu ja tebi opet pomoći. Samo se javi.

Naprotiv vrlo rado te citam, u mnogocemu se slazemo. :)
Zao mi je sto si shvatio osobno.
Ne slazemo se oko jedne stvari i ne vidim problem to napisati.
Ja ne znam kakav je tvoj brak niti sam igdje napisala ista drugo, ali znam da si lagao zeni godinama.
E sad biti sretan jer zapravo ne znas pola cinjenica o osobi s kojom zivis, jebo takvu srecu.
Cemu taj patronizirajuci ljutit stav? :confused:
Polazim iskljucivo od sebe - da mene muz vara godinama, bila bih sretna u svojoj iluziji, jer on uopce nije covjek za kojeg se izdaje preda mnom, a kad bi kojim slucajem zaista upoznala tog covjeka, osobno nikako ne bih bila sretna. Daj da te upozna bez maski pa nek prosudi hoce li te takvog zeljeti.

Ne tvrdim da je to slucaj kod tebe i tvoje zene.
Osobno jos uvijek sam radije za istinu nego za iluziju.
I jos, mozes se svjetski zaljubiti i ne razrusiti brak i djeci dom radi toga ali jebi ga svjetski se zaljubivati pet puta ili vise a ostajati u braku, to je vec onda slicno sportu.
Sport takve prirode nije nesto cega sam simpatizer.
Jednom prevariti (ne nije manji "grijeh" od opetovanih pocinitelja) bi mi bio signal da se probudim i pogledam sto je sa mojim brakom, da poradim na istome itd. Ili izadjem iz njega.

Lord Byron
12.08.2010., 10:30
Netko pametniji bi te ignorirao, ali eto - nisam pametan u ovim stvarima.

...u navedenoj situaciji se nismo razumjeli, tj. nisi razumio što sam postom htjela reći već se držiš onog tko-kome-što rekao.

Nismo se imali što ni razumjeti ni nerazumjeti. Tvrdila si da sam komentirao tvoj post, nazivala me Nepogrešivim, rekla da lažem i odaslala hrpu kava-smileya.

Meni je do vjerodostojnosti mojih postova stalo. To zvuči rigidno, metla u guzici i to, ali tako je. Utoliko nisam za nagli prelazak na valcer i cereke i svaštanešto

Ako mislis na izjavu ne laži lažova, to je samo igra riječi za koju mislim da i ti možeš shvatiti kako ne znači doslovno to. :cerek:

To znači samo i jedino ovo: "Nemoj mi lagati jer sam u tome vješt(ij)a i znam prepoznati laž". Rado bih čuo tvoje, nedoslovno tumačenje, koje ne znači "ne laži".

samnom nikada kraja ako nešto želim dokazati, niti me ti možeš razuvjeriti ako ja to ne želim

Odakle ti ideja da sve ovo pišem zbog tebe, a pogotovo da te želim razuvjeravati? Ti možeš vjerovati da je 2+2 deset, to je tvoje pravo. Meni je bilo stalo (metla u guzici i tako to) jasno pokazati o čemu se radi.

kukuriku
12.08.2010., 10:32
Koriste, kad vrše selekciju NJIH.

A mozak ne može svjesno biti nezainteresiran za human resources selection?:rolleyes:

Lord Byron
12.08.2010., 10:36
Zašto se 'otvarati' ako već imaš jednog NJEGA ili NJU.

Po ovom pitanju replyaš pogrešnome. :)

U mom svemiru, ako imaš NJU posve je svejedno jesi li otvoren, zatvoren, pritvoren, patvoren... :) - jednostavno, ostvaren si i potpun. Varanje žene koju voliš mi je nerazumljivo, pa ne mogu govoriti o onome što ne razumijem. Međutim, nije vrag da ubračenost izjednačavaš s imanjem NJE - poprilično mi je nevjerojatna tolika sretnost svih brakova? :confused:

Dakle, za problematiku usporednih istodobnih ljubavi se moraš obratiti na jednu drugu, jednakoprisutnu adresu. :mig:

kukuriku
12.08.2010., 10:39
Po ovom pitanju replyaš pogrešnome. :)

U mom svemiru, ako imaš NJU posve je svejedno jesi li otvoren, zatvoren, pritvoren, patvoren... :) - jednostavno, ostvaren si i potpun. Varanje žene koju voliš mi je nerazumljivo, pa ne mogu govoriti o onome što ne razumijem. Međutim, nije vrag da ubračenost izjednačavaš s imanjem NJE - poprilično mi je nevjerojatna tolika sretnost svih brakova? :confused:

Dakle, za problematiku usporednih istodobnih ljubavi se moraš obratiti na jednu drugu, jednakoprisutnu adresu. :mig:

Ma jes, naravno. Ja samo oćem reći da je realna mogućnost da ćeš, bio ubračen il neubračen, odabrati da li ćeš biti otvoren ili zatvoren.:rolleyes:

Lord Byron
12.08.2010., 10:47
Ja samo oćem reći da je realna mogućnost da ćeš, bio ubračen il neubračen, odabrati da li ćeš biti otvoren ili zatvoren.:rolleyes:

I dalje se ne slažem. Ne radi se tu o odabiru, jednostavno si, bez ikakve svjesne odluke, preplavljen nekim, potpun, i nema potrebe ni prostora za nekoga drugog.

U stanju "nepopunjenih kapaciteta", sposobnost biranja (ne)otvorenosti mi izgleda ravna sposobnosti kontroliranja misli - što svojih, što tuđih. :)

kukuriku
12.08.2010., 11:01
I dalje se ne slažem. Ne radi se tu o odabiru, jednostavno si, bez ikakve svjesne odluke, preplavljen nekim, potpun, i nema potrebe ni prostora za nekoga drugog.

Onda se slažemo da se ne slažemo.:mig:

Lord Byron
12.08.2010., 11:06
Onda se slažemo da se ne slažemo.:mig:

:)

Samo što je u mojim rukama neoborivi, Kvaka 22 argument: možeš tvrditi da je moguće kontrolirati otvaranje samo ako ti je to uspjelo - ali, ako kažeš da ti je uspjelo, onda ja zaključim da to nije bio ON i opet sam ja u pravu. :rofl::rofl::rofl:

kukuriku
12.08.2010., 11:09
:)

Samo što je u mojim rukama neoborivi, Kvaka 22 argument: možeš tvrditi da je moguće kontrolirati otvaranje samo ako ti je to uspjelo - ali, ako kažeš da ti je uspjelo, onda ja zaključim da to nije bio ON i opet sam ja u pravu. :rofl::rofl::rofl:

Ako te toliko loži da budeš u pravu, nemam problema s tim.
Jedino što te onda svakako mogu prekrižiti na svojoj "potencijalni ONI" listi.:rofl:

Lord Byron
12.08.2010., 11:13
Ako te toliko loži da budeš u pravu, nemam problema s tim.

Ma nije to loženje - prije bih rekao, navika. :zubo:

Uostalom, ne znam za Chucka Norrisa, ali vidi da i Car ima priblema s neotvaranjem: http://www.youtube.com/watch?v=nFYsAapB4EY&feature=related

Nica
12.08.2010., 11:18
http://www.youtube.com/watch?v=nFYsAapB4EY&feature=related

Ok, sad čak ni moja djeca više ne mogu šutjeti. Dosadilo im pogledavanje i izravno su me pitali što ja to slušam jutros? :rofl:
Mislim da ih više zbunjuje što svaku pjesmu znam od riječi do riječi. :cerek:

Rekla sam im da trebaju biti otvoreni prema glazbi. :D
Obilo mi se u glavu: sin me pitao zašto onda ne dozvoljvam cajke doma? :facepalm:

Emericzy
12.08.2010., 11:21
Normala:horor:
Derz nou sać ting, osim u matematici.

No, kad već koristimo opasne riječi, zašto nije normalno, na osnovu iskustva, smatrati da ne postoji ON ili ONA, nego da postoje brojni potencijalni ONI i ONE. Zašto se 'otvarati' ako već imaš jednog NJEGA ili NJU. Kaj, zabranjeno je koristiti mozak? Odnosno, prosječno ljudi ne koriste mozak?
Zato jer iskustvo nije pokazalo to što ti kažeš. Pokazalo je da za pogolemi broj ljudi, vjerojatno većinu, ne postoji jedan jedini ON ili ONA, nego određeni, bitno širi krug vrlo dobrih, pače odličnih, kandidata za tu titulu.

U bravu srca (a bogami i mozga) obično, praktički uvijek, paše puno više od jednog ključa. Što je jako dobro, jer, zamisli da je stvarno samo jedan jedini. I recimo živi u Patagoniji, a ti si u Čekrku Donjem... Koje bi to sranje bilo! Ljubav bi u svijetu presušila.

Nije uopće sporno da svakome paše više od jedne osobe. Stvarno je sporno samo može li mu pasati podjednako fatalno više od jedne u isto vrijeme.

kukuriku
12.08.2010., 11:26
Zato jer iskustvo nije pokazalo to što ti kažeš. Pokazalo je da za pogolemi broj ljudi, vjerojatno većinu, ne postoji jedan jedini ON ili ONA, nego određeni, bitno širi krug vrlo dobrih, pače odličnih, kandidata za tu titulu.

U bravu srca (a bogami i mozga) obično, praktički uvijek, paše puno više od jednog ključa. Što je jako dobro, jer, zamisli da je stvarno samo jedan jedini. I recimo živi u Patagoniji, a ti si u Čekrku Donjem... Koje bi to sranje bilo! Ljubav bi u svijetu presušila.

Nije uopće sporno da svakome paše više od jedne osobe. Stvarno je sporno samo može li mu pasati podjednako fatalno više od jedne u isto vrijeme.

Ha? Pa to sam i ja rekla. :rolleyes:
Samo isti zaključak tebe vodi u šumu, a mene na cestu.
Zanimljivo.

Lord Byron
12.08.2010., 11:26
Mislim da ih više zbunjuje što svaku pjesmu znam od riječi do riječi. :cerek:

Ali, kako možeš tipkati ako slušaš??? Zar ruke nisu u zraku, a suza u oku???

sin me pitao zašto onda ne dozvoljvam cajke doma? :facepalm:

Zato što su cajke kazneno djelo, a ne glazba.

RinaRea
12.08.2010., 11:30
Netko pametniji bi te ignorirao, ali eto - nisam pametan u ovim stvarima.

Misliš na metlu u guzici?

Evo doživjeh :rolleyes:.....potpisujem.

EDIT: I ne, nije suck up the boss

Nica
12.08.2010., 11:43
Ali, kako možeš tipkati ako slušaš??? Zar ruke nisu u zraku, a suza u oku???

Jedva, priznajem.... :(

Daj još jednu. :zubo:
Zato što su cajke kazneno djelo, a ne glazba.

Nešto slično sam i ja rekla. :raspa:

pobb
12.08.2010., 11:44
U mom svemiru, ako imaš NJU posve je svejedno jesi li otvoren, zatvoren, pritvoren, patvoren... :) - jednostavno, ostvaren si i potpun. Varanje žene koju voliš mi je nerazumljivo, pa ne mogu govoriti o onome što ne razumijem.

ovakve postove bi trebalo nekako šifrirati da ih ne mogu pročitati oni koji jednom u sto godina misle da su našli NJU/NJEGA, a onda ih moraju pustiti bez da su to uspjeli i provjeriti :(

Madamm
12.08.2010., 12:08
Pitanje svih pitanja... od Emericzy...

I ti svoj brak nazivas sretnim... Jesus ! :eek:

nesta
12.08.2010., 12:13
Ma jes, naravno. Ja samo oćem reći da je realna mogućnost da ćeš, bio ubračen il neubračen, odabrati da li ćeš biti otvoren ili zatvoren.:rolleyes:

Ja se slažem s tobom, jer sam bila zatvorena do 40. (nisam u braku, nisam nikad ni bila).
Slažem se i s onima suprotnog stava jer je jedna rečenica (potpuno bezopasna, mogla je biti upućena bilo kome) bacila jedno 5-6 mojih "mislim da ne bih nikad" (čak ni s 18 nisam bila od onih koji znaju da ne bi nikad) u smeće. I iako svjesna da možda on nije ON, nego da sam u klimakteriju, nekom drugom hormonalnom poremećaju, početku neke gore dijagnoze itd, jako bih rado da se on otvori :zubo:

Nešto što nema nikakve veze s onim što si ti pisala, ali mi se ne da pisati još jedan post.
Bez ikakvog eksperimentalnog iskustva na tom planu (što me čini nekompetentnom ili možda objektivnijom?), mislim da ni ti muževi nisu u 100 % slučajeva pokvarenjaci koji sjede na 2 stolice, iskorištavaju, zavaravaju itd. Možda ni njima svima nije lako.

Emericzy
12.08.2010., 16:34
Pitanje svih pitanja... od Emericzy...

I ti svoj brak nazivas sretnim... Jesus ! :eek:

A kako da ga zovem kad jest? :) Već trideset godina. Toliko pola foruma nije još ni staro.

Mislim da praksa ipak puno više kaže od praznih teorija.

Dugo je, jako dugo, teorijski izgledalo nemoguće da bumbar leti. A on je ipak veselo letio, logičnoj teoriji uprkos, možda se smijući zbunjenim znanstvenicima. I onda je jednog dana netko počeo na sve to gledati iz malo drukčijeg kuta i shvatilo se da ipak može. Pa se teorija malo popravila i danas 'dozvoljava' i njegov let.

Cordelia
12.08.2010., 17:55

Pokušat ću objasniti što mislim da Lord pokušava reći, a s tim se slažem. Mi možemo kontrolirati POSTUPKE ne osjećaje. Znači netko može odlučiti ne viđati osobu u koju se zaljubio/la iako je u vezi ili jednostavno stisnuti zube i praviti se da ti osjećaji ne postoje. Ali da li će takva osoba moći biti sretna s trenutnim partnerom? To je častan postupak, ali pitanje je koliko svim akterima osigurava sreću.
Naravno, ovdje ne pričam o prolaznoj naklonosti kad prepoznamo nekoga tko bi nam također bio dobar partner da već ne volimo onog doma, nego o osjećaju kad netko shvati da bi mu ta osoba više odgovarala nego onaj s kim već jest u vezi.

talia
12.08.2010., 19:24
Naravno da ima, samo je ti možda ne vidiš.
"Svemirska ljubav" se može dogoditi svakom tko je otvoren za nju, otvoren za nove ljude, iskustva i opcije, nekom tko zna gdje je došao i svjestan kuda ide. Ono što si ti napisala može se iščitati kao da se nešto takvo može dogoditi samo djeci od 13-16 godina.

Ti ocito nisi upoznata sa znacenjem izraza "svemirska" ili "nuklearna" ljubav s teme o shupendarama. A s tvojim stavovima o "svemirskoj" ljubavi i alkoholicarima, mozda i ti budes jednom djelila svoja iskustva na toj temi. Preporucam procitati u svrhu preventive:

Kad si jadna šupendara (priče iz prošlosti) :D (http://www.forum.hr/showthread.php?t=445083)

E da, sad me zanima, ako kod tebe prolazi akloholicar, prolazi li i narkoman na igli i heroinu, onda? Odnosno gdje povlacis crtu, preko koje ne ides? Ili sve ide?

K@rlo
12.08.2010., 20:15
Znači netko može odlučiti ne viđati osobu u koju se zaljubio/la iako je u vezi ili jednostavno stisnuti zube i praviti se da ti osjećaji ne postoje.

Ti možeš? :ne zna:

Ja, koliko god se trudio, bio jak i neznam što, ne mogu... jer ne mogu protiv sebe, ne bih to bio ja kada bih ignorirao (pa čak i pokušao) suzbiti osjećaje koji su dio mog habitusa, moje esencije i mog postojanja.

pozitivax
12.08.2010., 20:52
Naravno da smo svi mi samo ljudska bića.Promjenjiva,nezrela.dobra i loša...normalno da tijekom života iskusimo cijeli spektar osjećaja prema ljudima u našem životu ali....
Znam li da je taj osjećaj zaljubljenosti samo dim kojom želi sakriti depresiju,jad,usamljenost ili strah ...osjećaje koje ne želim osjećati i zato se radije zaljubljujem onda imam dovoljno pameti da znam da će svaka prevara povrijediti mene i drage mi ljude.
Mnogi su depresivni ljudi ovisni o adrenalinu u takvim vezama.Toj neizvjesnosti u preljubništvu,tom uzbuđenju,dramipatnji i boli,,skrivanju i tajnama.To ih hrani i čuva od pogleda u vlastitu praznu nutrinu i prazan život.Od tuge i jada u vlastitim životima.:(
Postoje opet žene koje žele biti u takvim vezama jer žele biti sa muškarcima koji su nesretni pa ih žele spasiti..usrećiti zato jer negdje u djetinjstvu davno nisu uspjele zadobiti ljubav vječno odsutnog ili emocionalno udaljenog oca.Koji je imao važnijih stvari od njih samih.Zato se nadaju da će sad pobijediti i da će netko zbog njih promijeniti svoj život.Svakako uzaludna bitka.
To su one vjerne Penelope od ljubavnica koje za budalu uvijek nalaze opravdanje.
Tu je i treća vrsta žena...one koje se ne mogu i ne žele emocionalno vezati i otvoriti toliko da bi bile istinski bliske sa nekim već zato traže muškarce nesposobne za predavanje i pripadanje.Radije sve to maskiraju super truper seksom ali ako im kažeš da je to jeftino i štetno za njih same onda si ružan moralista.
Svatko će uvijek naći razlog da opravda svoje postupke čak i onda kada su ti postupci pogrešni.
Teško je naučiti voljeti sebe,upoznati sebe ,spoznati što je dobro a što loše za čovjeka ...i zašto zapravo radimo glupe stvari koje radimo,one nevidljive razloge.:)
Zato cure imate pravo...nije uvijek seks u pitanju.U pitanju je patologija i psiha.

K@rlo
12.08.2010., 21:31
Naravno da smo svi mi samo ljudska bića.Promjenjiva,nezrela.dobra i loša...normalno da tijekom života iskusimo cijeli spektar osjećaja prema ljudima u našem životu ali....
Znam li da je taj osjećaj zaljubljenosti samo dim kojom želi sakriti depresiju,jad,usamljenost ili strah ...osjećaje koje ne želim osjećati i zato se radije zaljubljujem onda imam dovoljno pameti da znam da će svaka prevara povrijediti mene i drage mi ljude.
Mnogi su depresivni ljudi ovisni o adrenalinu u takvim vezama.Toj neizvjesnosti u preljubništvu,tom uzbuđenju,dramipatnji i boli,,skrivanju i tajnama.To ih hrani i čuva od pogleda u vlastitu praznu nutrinu i prazan život.Od tuge i jada u vlastitim životima.:(
Postoje opet žene koje žele biti u takvim vezama jer žele biti sa muškarcima koji su nesretni pa ih žele spasiti..usrećiti zato jer negdje u djetinjstvu davno nisu uspjele zadobiti ljubav vječno odsutnog ili emocionalno udaljenog oca.Koji je imao važnijih stvari od njih samih.Zato se nadaju da će sad pobijediti i da će netko zbog njih promijeniti svoj život.Svakako uzaludna bitka.
To su one vjerne Penelope od ljubavnica koje za budalu uvijek nalaze opravdanje.
Tu je i treća vrsta žena...one koje se ne mogu i ne žele emocionalno vezati i otvoriti toliko da bi bile istinski bliske sa nekim već zato traže muškarce nesposobne za predavanje i pripadanje.Radije sve to maskiraju super truper seksom ali ako im kažeš da je to jeftino i štetno za njih same onda si ružan moralista.
Svatko će uvijek naći razlog da opravda svoje postupke čak i onda kada su ti postupci pogrešni.
Teško je naučiti voljeti sebe,upoznati sebe ,spoznati što je dobro a što loše za čovjeka ...i zašto zapravo radimo glupe stvari koje radimo,one nevidljive razloge.:)
Zato cure imate pravo...nije uvijek seks u pitanju.U pitanju je patologija i psiha.

Koju ti patološku mržnju i fobiju imaš od tako jednostavne činjenice da postoje muškarci i žene koji ljubav, pažnju, želju za iskrenim osmjehom, toplim dodirom i zagrljajem, blagom riječi, priznavanjem postojanja osobe i osjećaja i inih "sitnica" a koji su, u pravilu, potpuno izostali u braku ili ih se redovito i namjerno ignorira, traže i dobivaju "sa strane". :confused:

I pri tome uživaju u nadopunama, potvrđujući sebe kao osobu koja je svjesna svojih vrijednosti , potreba i želja.

Da se razumijemo, nisam pobornik preljuba, kako mi se imputira ( Perzefona npr.), ali radije podupirem takav odnos nego tiraniju bilo kojeg oblika u cilju zadržavanja postojećeg stanja u lošim bračnim odnosima u kojima jedna od strana nema, blago rečeno, sluha, za osjećaje i potrebe druge strane usprkos pokušajima da se stanje promijeni.

Nitko ne tvrdi da su ti postupci u pravilu dobri i jedino ispravni, ali sve je to život, koji prolazi i ne ostavlja dovoljno prostora ni vremena za analize, seciranja i patologiju odnosa, pogotovo ako jedan od partnera, zbog niza okolnosti, nema drugog rješenja osim preljuba.

Lord Byron
12.08.2010., 21:56
...nego o osjećaju kad netko shvati da bi mu ta osoba više odgovarala nego onaj s kim već jest u vezi.

Ili puno, puno, puno više od "više odgovarala". :)

Cordelia
12.08.2010., 22:03
Ti možeš? :ne zna:

Ja, koliko god se trudio, bio jak i neznam što, ne mogu... jer ne mogu protiv sebe, ne bih to bio ja kada bih ignorirao (pa čak i pokušao) suzbiti osjećaje koji su dio mog habitusa, moje esencije i mog postojanja.

Nisam se našla u takvoj situaciji. Ja sam jedino sretala muškarce za koje vjerujem da bi bili divni partneri i koje bi vjerojatno pokušala voditi kući da već nisam odabrala i ne volim dragog.

Ne vjerujem da ne bi mogao, ali kao što si sam zaključio to te ne bi napravilo sretnim.

Cordelia
12.08.2010., 22:06
Ili puno, puno, puno više od "više odgovarala". :)

Možda sam se blago izrazila. Mislila sam na-s kim bi bio sretniji, koga bi mogao više voljeti.

talia
12.08.2010., 22:34
Koliko duboko se trebas zbliziti s nekim da bi znao da ti:

puno, puno, puno više od "više odgovarala"

Nije valjda da to znas na prvi pogled?

Valjda s tom osobom trebas proci kroz neke stvari koje se prolaze s partnerom da bi to znao / znala?

Dakle uvjek postoji ono vrijeme kad s tom osobom nisi bio / bila bliska i postojala je samo povrsna privlacnost i kad si se jos uvijk moglao /mogla zustaviti. Zasto nisi?

lana10
12.08.2010., 23:10
A kako da ga zovem kad jest? :) Već trideset godina. Toliko pola foruma nije još ni staro.

Mislim da praksa ipak puno više kaže od praznih teorija.

Dugo je, jako dugo, teorijski izgledalo nemoguće da bumbar leti. A on je ipak veselo letio, logičnoj teoriji uprkos, možda se smijući zbunjenim znanstvenicima. I onda je jednog dana netko počeo na sve to gledati iz malo drukčijeg kuta i shvatilo se da ipak može. Pa se teorija malo popravila i danas 'dozvoljava' i njegov let.

Onaj koji nije osjetio, tko posesivno gleda na život samo iz svojeg kuta i smatra da je on jedini ispravan i moguć ne može shvatiti što misliš. Uživam u tvom smirenom i opetovanom objašnjavanju, tvojoj upornosti i želji.

Svemirska ljubav?
Što je to?
Svatko od nas svoj svemir i ljubav doživljava drugačije.
Nečija svemirska ljubav možda je slabija od nečije zemaljske.

Lord Byron
12.08.2010., 23:16
Nečija svemirska ljubav možda je slabija od nečije zemaljske.

...što je, samo po sebi, posve nebitno. :)

Bitno je da je nečija svemirska ljubav jača i veča od svih njegovih zemaljskih ljubavi.